PDA

View Full Version : Alan Ford


stranice : [1] 2 3 4

Gilad Pellaeon
08.01.2003., 19:57
Zna li tko koju adresu za download bilo kojih brojeva Alan Forda ?

Antares
11.01.2003., 05:19
a jel zna itko adresu za skidanje bilo kakvih stripova

11.01.2003., 14:07
a ima li kakva stranica za skidanje stripova opcenito?

-Watashi!i!i!i-
11.01.2003., 16:19
E a jel znate nekih stranca?


:p

el_mariachi
14.01.2003., 22:52
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi (http://www.stripoteka.com/)

-Watashi!i!i!i-
15.01.2003., 02:20
:) :)
:) :)

:) :)
:)

:)

Icepick
15.01.2003., 11:56
el_mariachi kaže:
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi (http://www.stripoteka.com/)

Fat good this will do kad se ne mogu skinuti slikice.

Gilad Pellaeon
22.01.2003., 21:54
Ne valja kada se ne mogu "DOWNLOADATI". ovako moram citati eizode online, oces ti plaćat telefon ? :)

Jeremijajooj
22.01.2003., 23:00
Pozdrav od Jeremije!!!:cool:



Uh,moje kosti !!! (http://www.alanford.co.ba/)

Bolje biti 100 godina bogat,nego sedam dana siromasan!!! (http://www.yurope.com/alanford/)

general Martok
10.06.2004., 16:06
Meni je Alan Ford najbolji strip svih vremena.
Likovi su stvarno super. Svojedobno sam imao tonu starih Alan Fordova koji su nestali malo vamo, malo tamo.
razmišljam o prikupljanju svih brojeva Alan Forda, uključujući i specijalke. Međutim, za to treba i vremena i novca pa će malo pričekati.

Što se tiče likova što reći.

Broj Jedan - stvarno faca, a najbolje su mi njegove priče, pogotovo one o Gaju Juliju Cezaru, Leonidi i Spartancima i Karlu Velikome. ;D

Alan Ford - totalno smušen lik, trapavac

Bob Rock - stvaranno legenda, pogotovo kad padne snijeg u New Yorku pa kad izazove rat u grudanju s lokalnim balavcima.

Jeremija - enciklopedija bolesti

Šef - prasac koji non-stop spava i hrani svoga Skvikija

Sir Oliver - legenda. Najbolje su mu izreke "kradem od siromašnih da bi dao bogatima" i "Halo Bing, kako brat" ;D

Grunf - njemačka pijandura

Sporedni likovi su također dobri - onaj trovač šta je fasciniran smogom, zatim Veliki Cezar, zatim onaj luđak šta misli da je Hitlerov nasljednik, a da o Superhiku i ženi ;D mu i ne govorimo.

http://www.dhennin.com/kusturica/v2/images/alan_ford.jpg

http://www.novine.ca/VESTI/photo_news/bez_komentara/Zanimljive%20fotke/No%20Coment/ALAN%20FORD%20sir%20oliveri%20broj1.JPG

sims
11.06.2004., 02:37
A šta kažeš na onog tipa koji se stalno želi ubiti i nikako da to ostvari? :D

ALAN FORD je savršen!! :s

ble
11.06.2004., 02:56
sims kaže:
ALAN FORD je savršen!! :s
Je, ali meni samo prvih 200 epizoda... one poslije kada ozive broja jedan i slicno su mi bljak. Ali ideje i galerija likova te dijalozi u prvih 200 su nenadjebivi. Jednostavno :top:

Sudden Sid
11.06.2004., 22:30
Odgojio me Alan Ford :s :s

Legendaran strip

Bercana
12.06.2004., 20:33
Uh... Alan Ford. Najveća ljubav u mom životu:cerek:

Sir Oliver mi je jedan od najdražih likova. Tj. nikako da se dogovorim koji mi je draži, Oliver ili Bob Rock.

shipka
12.06.2004., 22:25
A dajte pogledajte ovaj donji kapak Broja jedan, koje savršenstvo :D Ili uzdignuta ruka Olivera, ne mogu se prestat smijat ovim dvijema sličicama :rofl: Koji je onaj nagib ceste koji pišena znaku? 85%?! :rofl:

sims
13.06.2004., 02:31
shipka kaže:
A dajte pogledajte ovaj donji kapak Broja jedan, koje savršenstvo :D Ili uzdignuta ruka Olivera, ne mogu se prestat smijat ovim dvijema sličicama :rofl: Koji je onaj nagib ceste koji pišena znaku? 85%?! :rofl:

Da da, baš zakon! 85% :rofl: Obožavam taj crni humor! Najbolja epizoda mi je PAS ZA MILIJUN DOLARA, ono kad su Alan i Bob na plaži za siromašne pa Bob popizdi i počne ratovati protiv bogataša pa onom klincu želi ukrast grabljice a ovaj ga klepi po prstima pa Bob poludi i kaže klincu da je pokvareno prase puno dolara i sala i baci mu pijesak u oči!! :rofl: :rofl:

manwe
17.06.2004., 16:24
sims kaže:
Da da, baš zakon! 85% :rofl: Obožavam taj crni humor! Najbolja epizoda mi je PAS ZA MILIJUN DOLARA, ono kad su Alan i Bob na plaži za siromašne pa Bob popizdi i počne ratovati protiv bogataša pa onom klincu želi ukrast grabljice a ovaj ga klepi po prstima pa Bob poludi i kaže klincu da je pokvareno prase puno dolara i sala i baci mu pijesak u oči!! :rofl: :rofl:

meni je najjača epizoda frit i frut:


pitaju oni alana forda: "jeste li za jedno brijanje s izbrijavanjem?"


:lol: :lol: :lol:

alan ford
25.06.2004., 11:18
Bercana kaže:
Uh... Alan Ford. Najveća ljubav u mom životu:cerek:
..


:D
Fala, fala .. ;)

Dylan Dop
27.06.2004., 20:04
Vidjeh danas u novinama da se Alan Ford ponovo moze kupiti na kioscima. Cijena je 14 kuna, izlazit ce mjesecnim ritmom (ako izdavac poživi, naravno), a ono sto je najpozitivnije u svemu tome, novi izdavac je krenuo od PRVOG broja, sto znaci da ce ponovo biti objavljeni svi oni stari, dobri i uglavnom nenabavljivi brojevi koje potpisuju Magnus & Bunker! :top:

Sad samo drzim fige da izdavac ne propadne za 2 mjeseca.

Lloyd Dobbler
28.06.2004., 13:00
Osim toga, i prijevod je originalan, by Nenad Brixy, koji je vjerojatno najzaslužniji za uspjeh Alana Forda na ovim prostorima. Nakon toga se svm naslanjalo na njega.

athene
30.06.2004., 02:55
najbolje su price broja jedan... "been there, done that" :D

fragomir
06.07.2004., 19:39
Najbolji je Sir Oliver.
Najbolja provala je kada prilikom nekog pozara Sef baci plahtu Bobu i kaze : Spasi barem sebe - pokrij si nos.

Inace jel zna netko gdje se mogu nabaviti stari brojevi i po kojoj cijeni??????

Kruska
07.07.2004., 16:15
Alan Ford, je lex!
Sad sam si pred ljeto kupila majicu s logom TNT ekipe...
Najbolji mi je onaj blesavi Jeremija, a da o broju ! ni ne govorimo...
Neki dan sam u jednom xy dućanu vidila gospođu koja je ličila na Jeremiju, na pultu za salame...:D
Odvalila sam se od smijeha..
Nažalost prestala sam ga kupovati, jer je naš prijevod očajan. Rađe čitam stare brojeve..:D

sims
09.07.2004., 00:59
fragomir kaže:
Najbolji je Sir Oliver.
Najbolja provala je kada prilikom nekog pozara Sef baci plahtu Bobu i kaze : Spasi barem sebe - pokrij si nos.

Inace jel zna netko gdje se mogu nabaviti stari brojevi i po kojoj cijeni??????

Imaš ih u Zg kod Importanea na onim štandovima. Moj frend danas kupio 6 trobroja, dobro očuvani!

fragomir
09.07.2004., 11:28
A jel mozda Znas koliko ih je platio?

sims
10.07.2004., 00:54
fragomir kaže:
A jel mozda Znas koliko ih je platio?

30kn komad tj. trobroj

sims
10.07.2004., 00:57
DYLAN DOG "Cesta za nigdje" novi broj

Cinnamon Girl
11.07.2004., 03:28
ulaz besplatan.
izlaz se placa.

sims
12.07.2004., 02:42
Cinnamon Girl kaže:
ulaz besplatan.
izlaz se placa.

HAHAAHAHAA!! Zakon! :top:

klio
14.07.2004., 13:32
Alan Ford je legendaran :s :s :s
Ja volim Grunfa i sir Olivera

Antonio cimavica
12.08.2004., 16:13
Najjace mi je kako je broj jedan brojio lovu:"jedan ,dva, tri, cetiri, pet, sest meni- sedam tebi."Ili savjet: "Star sam da podem s tobom (u bitku)ali poslusaj moj savjet: Ako mislis pobjediti -nesmijes izgubiti".

el_mariachi
12.08.2004., 20:32
- Ovdje lezi covjek koji je zaboravio disati (na groblju)

ili isto na groblju

- Ovdje lezi ne bjezi jer nije svjezi

ili kad su Boba uhvatili da krade a on bio sa Nosonjom pa kaze:
"Krali smo, priznajem. Ko prizna pola mu se prasta a nas je dvojica znaci prasta nam se sve"

Jeremija je legenda kad kaze: Presao mi je cir sa dvanesterca na trinestreac..

Ili Grumf i natpisi na prsima: Pijte mlijeko jer je zdravo

Uh kako sam samo bio zaljubljen u Margot:)

tomles
19.08.2004., 22:59
Daleko najjaci roman svih vremena :s :s :s :s :s :s :s

Lloyd Dobbler
20.08.2004., 09:47
Ne, ne, to je Don Quijote. :p

Antonio cimavica
20.08.2004., 12:00
A tek ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vramena i general War.( slicnost s stvarnim ljudima i dogadajima kod nas je nenamjerna i slucajna ,ali zapanjujuca.)

Ella E
20.08.2004., 22:58
Ajme Alan Ford, stvarno legendarno, a trobroji su ipak bili najjači :top: :top: :top:

Sir Oliver mi je jedan od jačih likova, ali Super Hik je ipak najlegendarniji, "junak" koji radi nerede, pokreće ga alkohol i uništava neprijatelje zadahom od lošeg vina :lol:

aola
20.08.2004., 22:59
meni je totalno fora bio SUPERHIK
pljackao siromasnima i davao bogatima - koji apsurd! :D

Partfiš
15.09.2004., 13:12
Antonio cimavica kaže:
Najjace mi je kako je broj jedan brojio lovu:"jedan ,dva, tri, cetiri, pet, sest meni- sedam tebi."Ili savjet: "Star sam da podem s tobom (u bitku)ali poslusaj moj savjet: Ako mislis pobjediti -nesmijes izgubiti".

Ne, ne....nije tako brojao nego:

Jedan meni, jedan tebi
Dva meni, drugi tebi
Tri meni, treci tebi.......:D :D

tužni mačić
01.10.2004., 04:11
Koliko biste platili za odlično očuvane Alan Fordove iz 1969.-1970. - neke od prvih brojeva koji su izašli kod nas?

Ako ima zainteresiranih, javite se pm-om. Ja sam u Splitu, a cifra za svaki od tih kult-rariteta svakako je troznamenkasta.

ssnjoff
01.10.2004., 07:56
Natpis na dućanu.

"ZATVORENO ZBOG SMRDI!

:D

-STAnCE-
06.10.2004., 00:28
el_mariachi kaže:
- Ovdje lezi covjek koji je zaboravio disati (na groblju)

ili isto na groblju

- Ovdje lezi ne bjezi jer nije svjezi

ili kad su Boba uhvatili da krade a on bio sa Nosonjom pa kaze:
"Krali smo, priznajem. Ko prizna pola mu se prasta a nas je dvojica znaci prasta nam se sve"

Jeremija je legenda kad kaze: Presao mi je cir sa dvanesterca na trinestreac..

Ili Grumf i natpisi na prsima: Pijte mlijeko jer je zdravo

Uh kako sam samo bio zaljubljen u Margot:)

:lol: :vidiga: :lol: :lol: :lol: :rofl: :lol:
najjači su alan ford je kultni strip. svaka čast drugim "ozbiljnijim" stripovima al za zajebanciju i opuštajuće štivo alan ford je :s

ZBUNJENN
07.10.2004., 10:31
Alan Ford je nepravazidjen strip...mislim da ne postoji covjek koji makar jedan broj tog stripa nije prochitao :)

Elektron
13.10.2004., 21:24
Alan Ford je legenda nad legendama.Sve je pocelo kad su nam u skoli zadali da procitamo jedan strip i napisemo fabulu,likove...
dosao sam na kiosk i Alan Forda sam ugledao prvog i kupio ga i od tad sam njegov veliki fan.
Drazi su mi obicni nastavci od SPECIALA.
Svoju kolekciju cuvam kao oko u glavi i ne propustam ni jedan broj.
O njemu se moze reci samo dobro :top: :top: :top:

Alan Ford rulez :s :s :s :s

Blackadder
18.10.2004., 06:49
Alan Ford :top:

Grunfovi natpisi na majicama - Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi.

Ministarstvo ruda i gubljenje vremena - taj natpis sam stavio na vrata svoje sobe.

Onda nacrtana faca kad je lik (bilo koji) zbunjen - fenomenalno.

Valjalo mi je prvih 70-80 brojeva, mogao sam praditi tamo do sto i nekog broja, a nakon toga se razvodnilo. Zapravo, pad kvalitete je uslijedio onog momenta kad je debeli šef postao samo matoro gunđalo koje se od Jeremije razlikuje jedino po tome što nije rasadnik bolesti i koji se brinuo samo o svom Skvikiju.

oskar kruška
19.10.2004., 14:34
Blackadder kaže:
Valjalo mi je prvih 70-80 brojeva, mogao sam praditi tamo do sto i nekog broja, a nakon toga se razvodnilo. Zapravo, pad kvalitete je uslijedio onog momenta kad je debeli šef postao samo matoro gunđalo koje se od Jeremije razlikuje jedino po tome što nije rasadnik bolesti i koji se brinuo samo o svom Skvikiju.

Alan Ford su radili Magnus (crtač) i Bunker (scenarist). Napravili su 75 epizoda i onda je Bunker umro, tako da je samo 75 epizoda originalnih A.Forda, sve ostalo je uglavnom šrot koji pravi fanovi ne priznaju. U doljnjem lijevom kutu svake stranice imate kvadratić u kome piše broj stranice / broj originalne epizode. Nakon Bunkerove smrti kvaliteta stripa je strahovito pala , promijenilo se nekoliko scenarista i crtača, pojavili su se bezvezni likovi poput Gumiflexa, Beppe Joseph ,Klodovika... i to više nije bilo to. Zato se držite fenomenalnih 75 epizoda ( meni ih fali samo nekoliko u mojoj kolekciji).
Evo vam još jedne zanimljivosti : fanovi se već dugo prepucavaju oko epizode br.11 , jer mnogi tvrde da je ona naknadno ubačena i da nije djelo Magnusa i Bunkera. Original te epizode je navodno izgorio u požaru tiskare. Ja imam i tu epizodu i moram priznati da mi je crtež malo sumnjiv.

dotur_luigi
19.10.2004., 17:07
tužni mačić kaže:
Koliko biste platili za odlično očuvane Alan Fordove iz 1969.-1970. - neke od prvih brojeva koji su izašli kod nas?

Ako ima zainteresiranih, javite se pm-om. Ja sam u Splitu, a cifra za svaki od tih kult-rariteta svakako je troznamenkasta.

Ja sam svoje prodao za 50 kuna/komad jer je kupac bio prijatelj a uzeo ih je sve. Za neke od tih tzv. kartonaca mozes dobiti koju stotinu kunu ako nadjes kolekcionara kojem taj broj bas treba.
Mozda to vec i znas ali za svaki slucaj, najbolja adresa na kojoj mozes ostvariti takvu transakciju je stripovi.com.

Inace, kolko cujem izdavac reprinata AF ponovno je pokrenuo revoluciju...ovdje u Italiji je taj strip KULT. Svaki kolekcionar koji drzi do sebe ima tih prvih 75 brojeva.

mali_mrav
21.10.2004., 09:14
samo da znate da je počeo izlazit classic, tj. od prvog broja. mene jako razveselilo jer to nisam nikako mogla nabavit.

Maitreya
19.11.2004., 18:36
Da nezaboravimo pohvaliti orginalan prijevod od pokojnog Nenada Brixija.
Alan Ford je nenadmasiv.
:top:

mad_mike
24.01.2006., 23:29
evo jedan topic za sve koji su zaokupljeni pracenjem zaposlenika jedne cvjecarnice u centru new yorka...

dakle citatelji, ljubitelji, obozavatelji i kolekcionari Alan Forda ovdje slobodno napisite nesto :D

moze li mi netko objasniti ovu zbrku na kioscima s deset razlicitih izdanja Alana Forda? :confused:
Koje izdanje vi kupujete i zasto?

Bercana
25.01.2006., 01:28
Alana Forda sam od 6 godine doslovno gutala. Skupljala sam sve brojeve i kao uostalom i svaki fanatik, poubijala te rasprodala pola familije kako bi se domogla i tog famoznog prvog:cerek:

Ne sjećam se više koliko sam brojeva nakupila, ali znam da su popunili čitave kuhinjske elemente (stare) koji su stajali na balkonu (unutrašnji balkon, u zgradi) i da je netko nudio ne znam kakve pare (a nudili su) stripovi nisu bili na prodaju.

Pošto nisu bili na prodaju netko ih je odlučio ukrasti dok sam bila na moru. :buum: i moj život je iz ružičaste prešao u sivu boju.
(ruka ti se osušila, dabogda ti krava crkla i sve to...):mad:

Taman onda su počeli štampati neke šroterske Fordove, a i ja sam prepuklog srca (još me boli) odustala od ponovnog kolekcionarskog pothvata i bacila se na neke druge aktivnosti (pušenje, alkohol, žene, kockanje....klasika).

Ali još uvijek se sjećam onog sunčanog dana kada sam izlazeći sa ocem iz tramvaja na izlogu trafike vidjela izloženi primjerak Alana Forda na kojem je pisalo Daj daj samuraj:cerek:

Bercana
25.01.2006., 01:57
http://img7.imageshack.us/img7/7981/samuraj1va.jpg

Bercana
25.01.2006., 02:06
:D
http://img297.imageshack.us/img297/8823/bjeg8qs.jpg

mad_mike
25.01.2006., 10:51
hehe daj daj samuraj :zubo:

ja sam kolekciju naslijedio od tate:s
fale mi samo brojevi koje je brat rasprodao i izgubio :azdaja: :mama: :horor: :tuctuc: :Snajper: :mikroval:

i sad bi htio tu kolekciju ponovo upotpuniti, samo ne znam kojim izdanjem...
zna li neko koliko ih uopce izlazi sada na kioscima?
sta je s onom tvrdo ukoricenom verzijom koja je navodno samo za knjiznice, moze li se ona nekako kupiti?

Bercana
25.01.2006., 22:00
:( Ah...kao što rekoh, odustala sam od ponovnog sakupljanja.
Zadovoljila sam se sa cd-om na kojem su svi brojevi. Skoro svi.
Pa kad me uhvati nostalgija malo proskrolam.

Potala
26.01.2006., 03:06
To je bio prvi strip na koji sam se navukla, još u ranom djetinjstvu :zubo:
Nikad ih nisam skupljala s namjerom da ih baš sve skupim, ali sam svejedno nagomilala poprilično komada. Gdje je to sad, boga pitaj...
Alan Ford i Dylan Dog su jedini stripovi za koje me nije nikad prošao zanos... :cerek:

mad_mike
29.01.2006., 15:28
bio bi red da na ovom topicu posvecenom grupi TNT predstavimo njezine clanove. pa krenimo redom...




BROJ 1
http://www.libellus.hr/alanford/images/aflik_no1.gif

IME I PREZIME : Broj Jedan (Njegova visost)
ADRESA : Tajno skrovište u pothodniku podzemne željeznice u New Yorku.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : N/A
POSEBNI ZNACI : Paraliziran, u invalidskim kolicima.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 11
DOB : Nepoznata
VISINA : Nepoznata
TEŽINA : Neizmjeriva

Dugobradi plaralitičar, nepoznatih godina, glava je grupe TNT. Usprkos njegovoj tisućljetnoj starosti on je bistre pameti, inteligentan ,vrlo lukav, ali i vrlo loše naravi. Kako sam tvrdi, poznaje gotovo, ako ne i sve najpoznatije povijesne ličnosti o kojima katkad i pripovijeda priče, uvijek nezainteresiranom slušateljstvu grupe TNT. Broj Jedan živi u tajnom skrovištu, u newyorkškoj podzemnoj željeznici, zajedno sa papagajem Klodovikom.




preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/

mad_mike
30.01.2006., 08:55
ALAN FORD
http://www.libellus.hr/alanford/images/aflik_alan.gif

IME I PREZIME : Alan Ford
ADRESA : Cvjećarnica u šestoj aveniji aveniji u New Yorku.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : Reklamni stručnjak
POSEBNI ZNACI : Plavokos, plavook. Nosi plavu majicu i plave hlače.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 1
DOB : 25 godina
VISINA : 180 cm
TEŽINA : 62 kg

Alan je najmlađi (ljudski) član grupe TNT.
Stidljiv je, skroman i naivan, nikad ne srlja u opasnost, ali često upada u nevolje.
Alan je siroče, nema roditelja ni rodbine.





preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/

Lloyd Dobbler
30.01.2006., 08:58
Nije deset različith izdanja, nego izlazi redovni i "Klasik". "Klasik" su reprinti prvih 75 epizoda, s "izvornim" prijevodom Nenada Brixyja, a postoji i u tvrdom uvezu, ali mislim da samo u knjižarama (npr. More Comics).

Od redovnog sam se odvojio dosta davno, otprilike kad su počeli potjeru za Velikim Cezarom nakon Mangie. A "Klasik" redovno skupljam, naravno! :zubo:

Sudden Sid
30.01.2006., 09:56
Aaaaaa, Alan Ford :s :s
Ja imam stotinjak brojeva, uglavnom starijih od mene (svako malo bih koji kupio kod Name :D ) u nekoj staroj crvenoj kanti, tu pola metra od mene, da budu nadohvat ruke. I imam prvih 100 brojeva na cd - u, koje mi je sprzila jedna dobra dusa s foruma. Poceo sam ih citati kad sam imao oko 12 godina, i jako su utjecali na mene. Ah :cerek:

rompepe
30.01.2006., 15:54
Ali još uvijek se sjećam onog sunčanog dana kada sam izlazeći sa ocem iz tramvaja na izlogu trafike vidjela izloženi primjerak Alana Forda na kojem je pisalo Daj daj samuraj:cerek:

:D :D :D moj prvi alan ford...

alan ford je bio moj citav svijet, citao sam svaki broj po cetrnaest dana, dok ne dodje novi... godinama sam se smijao forama iz starih brojeva i dobro pazio da ne prodje predugi period a da neki stari broj nisam ponovo procitao...

stavise, negdje sa sest godina mi je alan ford pomogao shvatiti sta je to smrt, kada sam shvatio da ga necu moci kupiti za dvije nedjelje ( a ni ikad poslije) ako umrem... srecom po moj smisao za humor i generalno raspolozenje, prezivio sam dovoljno dugo da ih sve procitam... :D

mad_mike
31.01.2006., 10:06
BOB ROCK
http://www.libellus.hr/alanford/images/aflik_bob.gif


IME I PREZIME : Robert Rock
ADRESA : Cvjećarnica u šestoj aveniji aveniji u New Yorku.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : Bez stalnog zaposlenja
POSEBNI ZNACI : Crnokos, izrazito velika nosa i niska rasta.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 1
DOB : 35 godina
VISINA : 150 cm
TEŽINA : 47 kg

Bob pati od dva kompleksa, prvi je nizak rast dok je drugi njegov veliki nos. Zbog toga je vrlo osjetljiv i razdražljiv, ali u poduhvatima grupe TNT jedan je od najhrabrijih agenata. Bob je siroče, majka mu je poginula u neuspjeloj pljački banke, a otac umro o državnom trošku na električnoj stolici. Ima tri brata blizanca s one strane zakona.





preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/

mad_mike
01.02.2006., 15:06
SIR OLIVER
http://www.libellus.hr/alanford/images/aflik_sir.gif


IME I PREZIME : Sir Oliver od loze Oliver-Oliver
ADRESA : Cvjećarnica u šestoj aveniji aveniji u New Yorku.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : Lopov
POSEBNI ZNACI : Neobrijan, nosi polucilindar i monokl, otmjeno se ponaša.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 2
DOB : 42 godine
VISINA : 176 cm
TEŽINA : 75 kg

Engleski plemić koji je napustio svoju zemlju zbog neslaganja s policijom. Krasi ga osobina da ukrade što god stigne, a to mu često i uspijeva, zahvaljujući snalažljivosti i izuzetnim govorničkim osobinama.




preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/

mad_mike
02.02.2006., 11:20
ŠEF
http://www.libellus.hr/alanford/images/aflik_sef.gif


IME I PREZIME : Gervasius Twinklminkelson
ADRESA : Cvjećarnica u šestoj aveniji aveniji u New Yorku.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : Općinski pisar za krasopis.
POSEBNI ZNACI : Prosijede kose, svijetlih očiju.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 1
DOB : 50 godina
VISINA : 170 cm
TEŽINA : 92 kg

Zamjenik Broja Jedan, koji s vremenom postaje sve lijeniji i lijeniji, a dane provodi u spavanju ili prepirci s pomoćnikom, koji se odaziva na ime Jeremija, Šef je postao udovac ubrzo nakon dolaska u grupu TNT.




preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/

mad_mike
04.02.2006., 17:49
JEREMIJA
http://www.libellus.hr/alanford/images/aflik_jeremija.gif

IME I PREZIME : Jeremija Leš
ADRESA : Cvjećarnica u šestoj aveniji aveniji u New Yorku.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : Ulični prodavač limuna.
POSEBNI ZNACI : Nosi naočale, ima samo jedan zub, ćelav je.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 1
DOB : 52 godine
VISINA : 165 cm
TEŽINA : 58 kg

Jeremija je starčić talijanskog porijekla, kojeg progone sve poznate bolesti, a i neke koje sam izmišlja. Zajedno sa Šefom radi u cvjećarnici, a kad se ne tuži na svoje boljke, spava blaženim snom.



preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/

mad_mike
07.02.2006., 10:05
GRUNF
http://www.libellus.hr/alanford/images/aflik_grunf.gif

IME I PREZIME : Grunt Von Grunt
ADRESA : Tajno skrovište Broja 1.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : Pomoćnik u prodavaonici voća i povrća.
POSEBNI ZNACI : Nosi avijatičarsku kapu i naočale.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 1
DOB : 55 godina
VISINA : 175 cm
TEŽINA : 82 kg

Emigrirao je u SAD nakon 2 sv. rata no zadržao je vojničke navike i poštovanje prema vojničkoj disciplini. Došavši u SAD promijenio je bivše ime Grunt u Grunf. Grunf je izumitelj, uglavnom beskorisnih stvari te je zadužen za prijevozni park grupe TNT.



preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/

mad_mike
10.02.2006., 10:30
KLODOVIK
http://www.libellus.hr/alanford/images/aflik_klo.gif


IME I PREZIME : Klodovik, papagaj
ADRESA : Tajno skrovište u pothodniku podzemne željeznice u New Yorku.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : N/A
POSEBNI ZNACI : Inteligentan papagaj koji moze misliti i govoriti.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 100
DOB : N/A
VISINA : N/A
TEŽINA : N/A

Klodovik je papiga koja govori osamnaest jezika i sedamdeset i sedam dijalekata koju je Broju Jedan poklonio njegov djed, i od tada taj papagaj živi u njegovom tajnom skrovištu gdje mu je najčešći zadatak braniti se od verbalnih i fizičkih napada njegove visosti. Klodovik i sam često učestvuje u poduhvatima Grupe TNT.



preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/

Vojky
10.02.2006., 10:52
Kada uđem u kakvu hrvatsku bolnicu uvijek se sjetim onih iz Alana Forda...

Ken
10.02.2006., 11:43
Ja imam stare trobrojeve, naslijedio od sestre :cerek:
Najbolji strip ikada :s :s :s

rompepe
10.02.2006., 13:35
Kada uđem u kakvu hrvatsku bolnicu uvijek se sjetim onih iz Alana Forda...

hehehe... :D kao kad onaj doktor pita bolesnika:
"no, onda, kako smo danas?" a ovaj kaze da ga boli stomak...

"hmmmmm", kaze doktor, "odrezite mu nogu!"

"ali mene boli stomak!!!!"

"pa ne mozemo vam valjda odrezati stomak!"

onda dodju gorile s testerama...

:lol:

Ken
10.02.2006., 21:08
-"Doktore, odezali smo mu slijepo crijevo prošli put"
-"Onda mu odrežite nešto drugo, nogu na primjer, ne možemo dozovliti da nam čovjek umre, mi smo bolnica"

:rofl:

ribafish13
10.02.2006., 21:18
jeremija je lešina a ne leš.
ja imam sve oriđiđi osim jedne. pa i epizode štampane na krivom formatu u superstrip maxiju, formule iz trobroja. postoji li itko u ovoj zemljici ili šire da mi posudi na skeniranje jedinu nikad objavljenu epizodu br. 50 - sjeverni pol?

Drito Konj
11.02.2006., 19:37
S glomaznim ponosom moram reć da imam skoro sve brojeve. One prastare, original. I broj 1. Morao sam se doć pokurčit, to je to. Hvala. :cerek: Ko nije čitao alana forda, nije bio muško. :cerek:

mad_mike
20.02.2006., 10:44
SKVIKI
http://www.libellus.hr/alanford/images/aflik_skviki.gif

IME I PREZIME : Skviki, zamorac
ADRESA : Šefov šal.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : N/A
POSEBNI ZNACI : Bijelo krzno, živahne oči.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 21
DOB : 1 godina
VISINA : 10-15 cm
TEŽINA : 7-8 dag

Skviki je zamorac kojega je pronašao Šef te mu napravio dom u šalu kojeg uvijek nosi oko vrata. Iako Šef rijetko kada i sam dolazi do hrane, za Skvikija se uvijek nađe list salate. Dok je u Grupi TNT bio Nosonja, Skviki je često dolazio u sukob sa njim. Osim Nosonje opasnost mu uvijek prijeti i od Boba.



preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/

mad_mike
22.02.2006., 11:43
NOSNJA
http://www.libellus.hr/alanford/images/aflik_nosonja.gif

IME I PREZIME : Nosonja, pas
ADRESA : Cvjećarnica u šestoj aveniji aveniji u New Yorku.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : N/A
POSEBNI ZNACI : Bijelo krzno s tamnim pjegama, velike crne uši.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 18
DOB : 4 godine
VISINA : 85 cm
TEŽINA : 37-38 kg

Nosonja se prvi put pojavljuje u broju 18 i od tada je bio stalni član Grupe TNT sve dok ga Broj 1 prije svoje lažne smrti nije otjerao i od tada se nalazi u vlasništvu Tromba.



preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/

enie
26.02.2006., 00:02
predobar strip...sjećam se da sam sa nekih 7,8 godina počela posuđivat desetak brojeva u tjedan dana od bratića koji je imao brijem cijelu kolekciju...ah...:)))

Enchantress
26.02.2006., 00:18
predobar strip...
Uistinu! :)

bbsan
26.02.2006., 01:00
Kada uđem u kakvu hrvatsku bolnicu uvijek se sjetim onih iz Alana Forda...:top:
Da, sjećam se i imena jedne bolnice iz Alana Forda: bolinca mrtvačka kost :rofl:
Ali nije bolnica jedino na što me realni život podsjeti: One tri svinje koje vode grad, nesposobni policajac (Brooks?)... :rofl:
A plaže za bogate i siromašne? :lol:

Vrhunski strip. Ipak, najlegendarnija scena mi je kad superhik siromašnima donese frižider, i majka oduševljeno djetetu kaže: "pogledaj sine, ima i pretinac za jaja i pretinac za mlijeko", a mali pita "Majko, što su to jaja? Majko, što je to mlijeko?" :rofl:
Ili ono "bili smo tako siromašni da mi je otac za Božić komadom ugljena crtao drvce za zidu" :lol:

Huh, samo je jedan Alan Ford.
Jeste li znali da je taj strip bio popularan samo u Italiji i bivšoj Jugoslaviji?

Ken
26.02.2006., 11:09
Prika, Superhik nije donio taj frižider njima, nego su neki radnici pa je mala to komentirala. Superhik je uletio 2 stranice dalje i uzeo im frižider i odnio ga bogatašima. :zubo:

Jugoslavensko tržište je spasilo Alan Ford od gašenje. :)

Crni Bombarder
26.02.2006., 13:03
Ken, ti si iz Belu Palanku? :D

Imam toliko tih fordova da neke od njih nisam ni procitao. Stoje u ormaru, skupljaju prasinu.
Meni je Zagor najbolji :D

Ken
26.02.2006., 13:12
Pokloni mi ih :grli: :) :D
Zagor Te Nej :s
Chico Martinez Felipez Lopez Don Cayetano :s
(ja mislim :D)
Imao sam sve Zagore, od prvih brojeva, kasnije su počeli izlaziti i oni specijal, i te sam kupovao, a onda neobjašnjivo jednog dana odlučio da ih više ne kupujem. I prodao sve :cry:
Tko može zaboraviti epizode poput onih 7 gradova Inka (??) :s
Jednom rjrčju: odlično. :top:

mad_mike
26.02.2006., 21:39
predobar strip...sjećam se da sam sa nekih 7,8 godina počela posuđivat desetak brojeva u tjedan dana od bratića koji je imao brijem cijelu kolekciju...ah...:)))

tako sam i ja posudjivao drugima, malo po malo i smanji ti se kolekcija :mad:

Crni Bombarder
26.02.2006., 22:46
http://img226.imageshack.us/img226/3192/zagor0ub.jpg

:cool: :D

Ken
26.02.2006., 23:23
Vanja, ti imaš te starije, ja sam imao Zagore koji su izlazili na čisto našem jeziku. :D
Ne znam, valdja je to bilo negdje od 93-94te nadalje :confused:

Crni Bombarder
27.02.2006., 09:42
E pa ne znas sto si propustio :)

Za ovaj broj 7 si nekada mogao dobiti i stotinjak brojeva, koje god zelis, od kolekcionara naravno.

A "Tonka prica" ili "Gospodar Darkvuda" od ljudi su cinili bogatase :D

enie
27.02.2006., 20:00
tako sam i ja posudjivao drugima, malo po malo i smanji ti se kolekcija :mad:


samo kaj sam ja vraćala sve ( inače mi ne bi više posuđivao:rolleyes: :rolleyes: )
;)

voronin
28.02.2006., 01:40
Uistinu! :)


moram se složit sa njima..alan ford je strip mog djetinjstva..još se sjećam kako bi preko ljetnih praznika, uvijek na balkonu čitao magnusa&bunkera, i po nekoliko puta..(to je bilo prije ovih gadnih ljetnih vrućina)..:)

mad_mike
04.03.2006., 11:57
eh, to su bili dani kada bi se vratio iz skole, uzeo alan forda i poceo citati... svaki dan bi znao procitati jednog-dva... i tako sve dok nisam procitao cijelu tatinu kolekciju... a onda sve ispocetka :)
mislim da sam do danas bar po par puta procitao sve fordove koje imam doma...

Ken
04.03.2006., 13:06
E pa ne znas sto si propustio :)

Za ovaj broj 7 si nekada mogao dobiti i stotinjak brojeva, koje god zelis, od kolekcionara naravno.

A "Tonka prica" ili "Gospodar Darkvuda" od ljudi su cinili bogatase :D
Gospodar Darkwuda sam čitao, mislim da je bio ponovno objavljen (na našem jeziku :D)
Tonka priča, to ne znam :D

dinamo1234567
30.03.2006., 23:42
ČUJEM DA POSTOJI NEKAKVA VERZIJA SVIH BROJEVA ALAN FORDA NA DVD-u?
IMA LI KOJA DOBRA DUŠA DA TO SNIMI ??

:s :s :s
:)

ambrozija
19.04.2006., 15:03
citat:
ČUJEM DA POSTOJI NEKAKVA VERZIJA SVIH BROJEVA ALAN FORDA NA DVD-u?
IMA LI KOJA DOBRA DUŠA DA TO SNIMI ??

:( Ah...kao što rekoh, odustala sam od ponovnog sakupljanja.
Zadovoljila sam se sa cd-om na kojem su svi brojevi. Skoro svi.
Pa kad me uhvati nostalgija malo proskrolam.

...evo ima...i ja bi toga:s ...ah nostalgija, koja su to dobra vremena bila...jedan tebi, jedan meni...dva tebi, je'n-dva meni..tri tebi, je'n-dva-tri meni... :rofl: :rofl:

mad_mike
24.10.2006., 16:20
ČUJEM DA POSTOJI NEKAKVA VERZIJA SVIH BROJEVA ALAN FORDA NA DVD-u?
IMA LI KOJA DOBRA DUŠA DA TO SNIMI ??

:s :s :s
:)


ma nije to to. strip moras drzati u ruci i citati...
a i nemre bez onog humora na kraju koji su imali starija izdanja alan forda

wannabenot
24.10.2006., 16:31
mrzila sam družilu od vješala, martija misteriju i teks vilera, čitala svojevremeno revno zagora, bleka, komadanta marka, kapetana mikija i dilana doga, ali ozbiljno skupljala samo alana forda :cerek:
svi romani su išli samnom na more 1991 i sad služe za zabavu nekom od naših istočnih susjeda ili nekom od osloboditelja nakon oluje :mad:

mad_mike
24.10.2006., 16:52
svi romani su išli samnom na more 1991 i sad služe za zabavu nekom od naših istočnih susjeda ili nekom od osloboditelja nakon oluje :mad:

pa sto si ih nosila na more??? :eek: pa od toga se ne odvaja

mad_mike
26.11.2006., 22:07
Ovog tjedna u Zagrebu u zkm-u održan je 'Crtani romani šou' (http://www.crs-festival.com/), međunarodni festival stripa.

Gost ovogodišnjeg festivala bio je Max Bunker, scenarist Alana Forda i jos mnogih kod nas nesto manje poznatih stripova (Maxmagnus, Satanik, Kriminal...), bio je prikazan i animirani film Alan ford na talijanskom...
Ova je godina usput i deseta obljetnica smrti Magnusa, prvog i najboljeg crtaca Alana Forda, koji je s Bunkerom bio blizak prijatelj i suradjivao na jos projekata...

Uglavnom, pun pogodak organizatora sto se tice gosta, ali veliki minus za (ne)organizaciju... (oni koji nisu dobili autogram znaju o cemu pricam)

mad_mike
27.11.2006., 12:34
pa zar niko s foruma nije bio na festivalu? :eek:
niko nije uspio dobiti autogram Maxa Bunkera? :eek:

whisky
27.11.2006., 22:46
gdje se moze nabaviti alan ford na cd-u

perich
28.11.2006., 12:15
Zanima me objasnjenje podatka sa http://alanford.stripovi.com da je taj broj izdan u samo 200 primjeraka? Radi li se o 200 primjeraka koji su izdani povodom 25. godisnjice stripa u Milanu (na talijanskom jeziku), ili je u HR otisnuto ukupno 200 primjeraka? ima li reizdanja u HR?
Ja posjedujem jedan primjerak na HR jeziku pa me zanima malo ako netko zna koja je prica oko toga...

Hvala

mad_mike
28.11.2006., 12:42
ma sto ce ti to na cd-u? zar nije veci gust drzat ga u rukama i citati... ;)

perich
28.11.2006., 13:35
ma sto ce ti to na cd-u? zar nije veci gust drzat ga u rukama i citati... ;)
na wc-u, pred spavanje, uz fast-food doma, navecer za opustanje.... ah... mojih 200-tinjak komada je u stalnoj terapijskoj uporabi...

I sad da pitam ljude koji znaju:

U kojoj epizodi je ona scena gdje neki clanovi grupe TNT ulaze u neku zgradu, a vani crnci okrecu murjaka na raznju? mislim da mu je cak i jabuka bila u ustima... :s

luca
28.11.2006., 14:15
pocela sam citati AF nekad pocetkom 80tih. tata od moje tadasnje prijateljice je imao tonu stripova (bio je glavni urednik jednih dnevnih novina) i sjecam se da bih radije bila na podu u spavacoj sobi njenih roditelja i citala u miru AF nego u dnevnoj gledala s klinkama video (koji je tad bio strashna stvar :D) ili presvlecila Barbie (koje volim).
tako sam pocela skupljati AF. prvi broj je bozija providnost stavila na moj put tako sto je jedan senilni stanar zaboravio ocistit podrum gdje je njegov sin (valjda) imao stara izadanja :s
prvi broj koji sam izgubila je bio skok na skok, ostao mi u avionu za stockholm :mama:
drugi put skok na skok je izgubljen par godina kasnije kad sam ga posudila prijetelju x ciji mali brat ga je izgubio :mama:
osim toga, moja kolekcija je pretrpila uzasan gubitak kad je moja rodjena majka bacila dijelove zbog transkontinentalnog preseljenja! ja sam naime skupljala AF cak i kad sam zivjela izvan tadasnje Juge, imala sam mrezu spijuna za nabavu i dostavljanje :D
to spada u rijetke stvari koje joj zamjeram (ja sam tad vec bila odletila i cinjenica je da su morali baciti/ostaviti/dati neke jos vrijednije stvari, ali srcano-mozdani udar koji sam dozivjela kad sam to saznala me jos boli).

danas, s obzirom da puno idem po svijetu, ljudima uvijek pokazujem AF :D do sad osim jedne talijanke nitko drugi ga nije znao :( ali ja radim i dalje na promociji :)

ko?
28.11.2006., 14:38
http://img136.imageshack.us/img136/6159/slm10pz.jpg

ko?
28.11.2006., 14:39
http://img92.imageshack.us/img92/9281/slm26dm.jpg

ko?
28.11.2006., 14:41
http://img89.imageshack.us/img89/1/slm36sw.jpg

perich
28.11.2006., 15:02
to to :zubo: :zubo: :top: :top:

iz koje je to epizode?

ko?
28.11.2006., 15:02
neznam točno.jebiga:zubo:

Legura
01.12.2006., 21:34
Pregenijalan strip.
Car.:s

Constantine
01.12.2006., 21:40
je, genijalan strip.... A tek naslovi kao Bolnica bez nade ili Mrtvacima ulaz zabranjen...

http://i93.photobucket.com/albums/l76/robstone_2006/13.jpg

http://i93.photobucket.com/albums/l76/robstone_2006/15.jpg

Ali kvragu, u onoj epizodi Pas od milijun dolara, uh, kako mi je bilo žao onoga maloga psića sličnog nosonji.... :tuzni:

fantômas
02.12.2006., 10:38
to to :zubo: :zubo: :top: :top:

iz koje je to epizode?piše ti u dnu jedne od stranica, munjo :mad:

fantômas
02.12.2006., 10:39
neznam točno.jebiga:zubo:a i ti si isto okorjeli znalac ;)

perich
04.12.2006., 11:01
piše ti u dnu jedne od stranica, munjo :mad:
prepostavljam da mislis na ono 196/70... nije da imam kompletan vjerodostojan katalog kod sebe... zanimalo me ime epizode...

Constantine
04.12.2006., 11:09
e, a kada se pojavljuje klodovik? Već sam na epizodi gdje uvedu Velikog cezara u TNT (uh, gadan potez kada se sjetim onoga za Brendom, i svega ostaloga što je bilo)

fantômas
04.12.2006., 11:39
e, a kada se pojavljuje klodovik? Već sam na epizodi gdje uvedu Velikog cezara u TNT (uh, gadan potez kada se sjetim onoga za Brendom, i svega ostaloga što je bilo)

epizoda 100: Crne planine Južne Dakote

Constantine
04.12.2006., 12:11
epizoda 100: Crne planine Južne Dakote

Baš ta zadnja epizoda koju imam skenirano.... :tuzni: Moram nekako nabaviti ostale nastavke...

fantômas
04.12.2006., 12:44
prepostavljam da mislis na ono 196/70... nije da imam kompletan vjerodostojan katalog kod sebe... zanimalo me ime epizode...
Kakva gužva (superstrip 330)

perich
04.12.2006., 23:54
Kakva gužva (superstrip 330)
to je to :top:

zahvaljujem...

Brown Acid
11.12.2006., 01:38
Interesira me gdje se u Zg. mogu kupit stari Alan Ford stripovi..ne zelim nove jer nemam love za njih, pa bi ono ako netko prodaje kupio stare..

Archangel
14.12.2006., 02:43
Pa koliko se sjecam ponekad bi bili ulicni prodavaci ispred Name kod tram stanice Doma Sportova. Ne sjecam se niti kojim danima sam ih vidao niti u kojim godisnjim dobima. Oni prodaju hrpe starih stripova i knjiga pa sam siguran da ces tamo moci naci starih Alan Ford stripova. Takoder probaj male oglase u novinama prolistat.

Ono sto mene zanima je gdje u ZG ima za kupiti majice s Alan Ford slikama i Zagor znakom?

Dolores_Claiborne
17.12.2006., 01:22
Pa koliko se sjecam ponekad bi bili ulicni prodavaci ispred Name kod tram stanice Doma Sportova. Ne sjecam se niti kojim danima sam ih vidao niti u kojim godisnjim dobima. Oni prodaju hrpe starih stripova i knjiga pa sam siguran da ces tamo moci naci starih Alan Ford stripova. Takoder probaj male oglase u novinama prolistat.

Ono sto mene zanima je gdje u ZG ima za kupiti majice s Alan Ford slikama i Zagor znakom?
Imaš čarape sa Alanom Fordom u DM-u ako imalo pomaže :)

Almighty Watashi
17.12.2006., 21:54
Probaj Libellus, oni imaju svakakvih starih stripova :)

http://www.libellus.hr/skl/gdje_smo.php

xavierkat
18.12.2006., 22:03
...ako si voljan traziti, probaj na Savi, na okretistu tramvaja kod studentskog doma...ja ne kupujem stripove, ali bash mi je jucer prijateljica pricala kako je nasla neke stare brojeve Alana Forda...pa vrijedi pogledati...:)

vilinska musica
19.12.2006., 00:25
onaj tip izmedju sc-a i vodnikove ima

5MJ35KO
24.12.2006., 21:29
na trešnjevačkom placu ispred pitarela il čega već

goranbo
25.12.2006., 00:50
Imam ti je na CDu puno brojeva ak ti to odgovara.

goranbo
25.12.2006., 00:51
Imaš čarape sa Alanom Fordom u DM-u ako imalo pomaže :)

Ima i u Nami

mr. sule
30.12.2006., 13:14
Ne zanima me što ću možda biti malo dosadan. Odlučio sam izložiti svoj problem gdje god se spominje Alan Ford.

Gdje da nađem titl za crtani film pod nazivom Alan Ford e il gruppo TNT contro Superciuk?

alanfordmanijak
16.02.2007., 17:47
ja imam sve brojeve klasika ukljucujuci original prvi broj koji je izasao u hrvatskoj!:cool:

alanfordmanijak
16.02.2007., 17:47
hehe

masih
05.03.2007., 15:08
http://www.stripoteka.com/

rembrandt
05.03.2007., 19:55
Postoji jedan lik iz srbije koji ima ripovanih prvih 112 brojeva alan forda i stavio ih je na net za download.Alan ford je na hrvatskom i posebno mi je drago(jer upravo o tome je bila riječ)da su i srbi priznali da je translation onog lika koji je prevodio na hrvatski the best na ovim prostorima.Anyway,brojevi su skenirani i to prilično dobro.Ja sam ih skinuo i to neki dan.Sad loša vijest;adrese se ne sijećam ali doma mi je u compu,a doma idem za nekih 10 dana...Tako da oni zainteresirani u to vrijeme mogu prelistati ovu temu gdje ću ja javiti adress...Inače sam veliki fan dotičnog stripa i smatram da su neprevaziđeni.Obzirom da se i sam bavim srodnim poslom, imao sam i nekoliko pokušaja...kažu mi da su bili dosta dobri.Ali,u svemu treba biti originalan što je više moguće,tako i tu...

SmartFart
06.03.2007., 23:49
Ajmo malo citirat...

Br. 1 - Droga, to je otrov za mozak. Od nje siromašni misle da su puni novaca, a gladni da se nalaze za stolom krcatim biranim jelima.
Bob - Možemo li je dobiti za osobnu uporabu?:rofl:

Bob - Još nigdje nikada, pa čak ni u poštanskom uredu, nisam vidio da netko reže nokte na nogama za vrijeme radnog vremena.
Poštanski službenik - Dječače, vidi se da ti još nije jasna važnost higijene.:rofl:

dmj
07.03.2007., 11:55
da su i srbi priznali da je translation onog lika koji je prevodio na hrvatski the best na ovim prostorima.

za razliku... :kava:

makinator
05.05.2007., 22:18
U kojem broju, odnosno koji je naslov epizode, u kojoj u razgovoru za posao tip pita kandidata di je bacena atomska bomba (na Hirosimu), koje godine, kolko je ljudi poginulo, njihova imena, prezimena, adrese i brojeve telefona. Imao je nesto minuta za odgovoriti, i zakasnio je par sekundi, pa nije primljen na posao.

Chisum
16.07.2007., 14:03
U kojem broju, odnosno koji je naslov epizode, u kojoj u razgovoru za posao tip pita kandidata di je bacena atomska bomba (na Hirosimu), koje godine, kolko je ljudi poginulo, njihova imena, prezimena, adrese i brojeve telefona. Imao je nesto minuta za odgovoriti, i zakasnio je par sekundi, pa nije primljen na posao.

Mislim da je to epizoda SVE ILI METAK, ali nije primanje na posao nego kviz u kojemu Bob sudjeluje.

Alexei the Kozak
16.07.2007., 14:28
Mislim da je to epizoda SVE ILI METAK, ali nije primanje na posao nego kviz u kojemu Bob sudjeluje.
Mislim da nije Sve ili metak... nekidan sam pročitao baš taj, al da me ubiješ ne sjećam se imena epizode... znam da je bio jedan kandidat za posao crnac, drugi bijelac, negdje na jugu, i da su onda crnca to pitali, pa je počeo nabrajati imena i adrese poginulih u hiroshimi... to je mislim jedna od novijih epizoda, tj. preko broja 300...

Bob Rock
04.08.2007., 13:20
Jel itko kupuje Alan Ford Klasik. Do koje će to epizode ići? 75?

Garak
05.08.2007., 11:27
Jel itko kupuje Alan Ford Klasik. Do koje će to epizode ići? 75?

Najvjerojatnije. Uglavnom, sve najbolje epizode Maxa Bunkera.

Bob Rock
05.08.2007., 12:05
Najvjerojatnije. Uglavnom, sve najbolje epizode Maxa Bunkera.

Da, imam ih desetak. Ali želim ih sve nabaviti pa ću ih probati naručiti.:cerek: Super su. Upišam se od smijeha. :top: :s

Garak
05.08.2007., 15:40
Da, imam ih desetak. Ali želim ih sve nabaviti pa ću ih probati naručiti.:cerek: Super su. Upišam se od smijeha. :top: :s

Ako ih toliko voliš,skupi nešto love i kupi hardcover izdanja. Mislim da koštaju oko 40 kn po komadu,ali izgledaju moćno na polici :D

Bob Rock
05.08.2007., 19:22
Ako ih toliko voliš,skupi nešto love i kupi hardcover izdanja. Mislim da koštaju oko 40 kn po komadu,ali izgledaju moćno na polici :D

Da, vidio sam, ali ja nisam kolekcionar. Smatram da nije vrijedno izdvojiti toliko novca za strip. Time ne umanjujem vrijednost stripa. :s

Garak
05.08.2007., 19:24
Šteta. Evo vidim sad su krenuli sa ljetnim paketima,čini mi se da idu po dva u jednom pa ti tako ispadne jeftinije nego da kupuješ komad po komad. :top:

Bob Rock
05.08.2007., 20:32
Šteta. Evo vidim sad su krenuli sa ljetnim paketima,čini mi se da idu po dva u jednom pa ti tako ispadne jeftinije nego da kupuješ komad po komad. :top:

Vidio sam ako misliš na dvobroje. Kupio sam 2.

ružan,pametan i mlad
07.08.2007., 09:33
ma počeli su ih sumanuto izdavat sad, ima priče broja jedan, pa kolor izdanja (:top: nije hc al mi je fora vidit te ljude u boji iako su skupi pun kurac-29kn) pa klasici pa pojmanemam više koje su to serije.al super da ih ima i da se to opet čita

Sudden Sid
13.08.2007., 19:10
Super, ali ova nova meka izdanja, cini mi se, su radena od ful loseg papira. Kupio sam jedan broj i stranice ispadaju, a s druge strane imam brojeva koji su stariji od mene (>20 god.) i koji se bez problema drze. Jesu ova tvrdo ukoricena izdanja ista bolja?

Garak
13.08.2007., 19:23
Super, ali ova nova meka izdanja, cini mi se, su radena od ful loseg papira. Kupio sam jedan broj i stranice ispadaju, a s druge strane imam brojeva koji su stariji od mene (>20 god.) i koji se bez problema drze. Jesu ova tvrdo ukoricena izdanja ista bolja?

Papir je dobar,stvar je ljepilu. I Ludensova izdanja imaju isti problem. HC je prošiven pa samim time stranice ne ispadaju.

Bob Rock
16.08.2007., 19:01
Jutros sam pročitao Alan Ford KLASIK br. 32 - Kad srce radi BI-BIM BA-BAM. Hahaha, super epizoda.

Bob Rock
16.08.2007., 19:02
I da odljepila mi se jedna stranica (ne baš skroz, do pola nako), imao/la si pravo, Garak, ljepilo je loše. Ili papir nemam pojma.

Nova Pazova
09.09.2007., 16:02
Dobar dan svima, moram vas obavestiti da je Alan Ford takodje bio veoma citan strip u Srbiji, poklonike Alan Ford-a je krasilo to da su bili uvek inteligentniji i kasnije uspesniji u zivotu.
AF je bio popularan iskljucivo ako je prevod radjen na hrvatskom jeziku, posle kraha SFRJ usledio je i kraj AF na trzistu Srbije ali ne da ga nije bilo u prodaji vec je prevodjen na ekavicu i to na cirilici, pravo razocarenje.....

Ducati916
09.09.2007., 16:22
Genijalan strip !!! :top:

Savijetovao bi onome koj zna talianski, neka si nabavi koj broj na talianskom.

Buduci da je to strip koj je u originalnom pisan na talianskom jeziku (Max Bunker Press Milan, Italy), mnogi stosevi i imena raznih likova koj se pojavljuju tokom 459 epizosda koliko ih je do sada izaslo, prijevodom izgube smisao. Nisam procitao sve brojeve, ali skoro... Kupujem ih i u italiji i kod nas. Iz osobnog iskustva vam ovo pisem. Ima epizoda u kojma se Bunker koristi satirom i ismijava razne talianske javne osobe. Sto po meni hrvtskom citatelju uopce nije smijesno, ako nije upoznat sa likovima i dogadajma.

Evo JEDAN primijer:

U epizodi: OH MOJ BOZE Br. 397

Pojavljuju se dva zanimljiva lika.

Vipera- sto bi u prijevodu znacilo (otrovnica) Silvio Berlusconi (jedan od naj mocnih ljudi u italiji i vlasnik AC MILAN i triju najvaznijh tv postaja u italiji)

Trbonja- prijevod je dobar. Maurizio Costanzo ( dugogodisnji voditelj i direktor jedne od berlusconijevih televizija)

Nova Pazova
09.09.2007., 17:36
Moj direktor je veoma poznata javna licnost u Srbijii vazi za najduhovitijeg coveka u srbiji a tome mu je doprineo AF, takodje je fan AF i poseduje lutku Broja Jedan sa kolicima naravno u prirodnoj velicini, veoma verno uradjenu.
Da li znate da se ljudi u Srbiji koji se bave marketingom dele na one koji su citali AF i koji nisu i da je to prilicno vazno prilikom dobijanja posla.

Nova Pazova
09.09.2007., 17:40
To je samo jedanprimer koliko je bitan AF u odrastanju coveka

reckoning
12.09.2007., 10:39
trazim Alan Fordove klasik serije,i to brojeve:
1,2,3,4,5,6,8,9,10,11,12,13,14,15,17,18,20
25,27,30,34.
za cijenu cemo dogovorit naknadno,a moguca je
i razmjena za neke duple brojeve koje imam iz ove
kolekcije (zasad brojevi 37,40,43,44)
ja sam iz Splita,sta se tice postarine nije neki problem :top:
pozdrav svima!:D ;)

justin
24.09.2007., 11:54
Prodajem alan fordove (100) na CD-u

boskowitz
28.09.2007., 21:08
Ima li tko epizodu u kojoj se Broj Jedan vraća iz mrtvih?

*Mala*°°*Crna*
28.09.2007., 21:28
Ja imam strip al se ne mogu sjetit kako se zove.

fantômas
29.09.2007., 13:18
to bi bila HIK, HIK, HURA! ep. broj 200...

zacky
23.10.2007., 23:14
alan ford:s

°~Snoopafella~°
24.10.2007., 00:49
:( Ah...kao što rekoh, odustala sam od ponovnog sakupljanja.
Zadovoljila sam se sa cd-om na kojem su svi brojevi. Skoro svi.
Pa kad me uhvati nostalgija malo proskrolam.


di si nabavila taj cd?

majoneza12
01.11.2007., 13:18
nisam bas veliki fan alan forda ali ga volim proctitat imam punu kutiju starih brojeva ali vise volim dylana doga jebiga
________________
life is game in theat game someone lose someone win but we all die

Skviki
01.12.2007., 05:39
Alan Ford mi je omiljeni strip, čak sam i nick od tamo uzela :mig:

Triša
01.12.2007., 17:24
Alan Ford mi je omiljeni strip, čak sam i nick od tamo uzela :mig:

Moj muž ne skida čarape svih likova koje uspijem naći. Momentalno na sebi ima Jeremiju iako je osoba potpuno suprotnog karaktera
P.S- Ponekad ih ipak uspijem oteti i oprati.

dady"o
01.12.2007., 17:39
bolesno dobar.:s :kava:

maler & CO.
06.12.2007., 19:44
- Ovdje lezi covjek koji je zaboravio disati (na groblju)

ili isto na groblju

- Ovdje lezi ne bjezi jer nije svjezi

ili kad su Boba uhvatili da krade a on bio sa Nosonjom pa kaze:
"Krali smo, priznajem. Ko prizna pola mu se prasta a nas je dvojica znaci prasta nam se sve"

Jeremija je legenda kad kaze: Presao mi je cir sa dvanesterca na trinestreac..

Ili Grumf i natpisi na prsima: Pijte mlijeko jer je zdravo

Uh kako sam samo bio zaljubljen u Margot:)



Ova prva fora bila je najjača,nažalost bio sam lud za stripovima i ondašnjim yu izdanjima.Imao sam kompića koji je imao sve alan fordove tada izašle,i kad sam vidio one prve s kartonskim stranicama,htio sam ga ubit.

Opčenito prestao sam čitati kad su se pojavila nova izdanja,katastrofalne grafike,a isto je bilo i sa Zagorom,Blekom itd.

Danas mi dođe da pokupujem sve to što me tada veselilo,ali ohladim se kad vidim kolekcionarske cijene.

Ovo danas kaj se kod nas izdaje nije niti sjena onoga nekada,i žao mi je radi toga.Ako je več umro glavni meštar,bar mu se moglo pokušati nači približno dostojnu zamjenu.

Kad sam čuo da se pojedini stripovi crtaju kod nas,i kad sam bacio oko,pomislim si:"Pa kaj sam ja idiot."

shalimar
06.01.2008., 00:24
Netko je gore tražio epizodu hik hik hura, ja sam nedavno pospremala ormare i našla svoje stare alan fordove u zadnjem redu iza knjiga, skroz sam na njih zaboravila. Sutra ću ih sve popisati, ali u principu od "Djevojka zvana Brenda" nekih 75 komada. Svi su na prodaju (uključujući i traženu epizodu).

^chupakabra^
06.01.2008., 14:53
alan ford je najjebeniji strip ever.
:s :s :s

iharhajster
15.01.2008., 00:01
Jedan od najjačih stripova...
Imam klasike no nisu na prodaju... neke se stvari ne mogu kupiti novcem :D:D:D

grunf12
17.01.2008., 15:33
pomoc! hitno mi treba br tj naslov Alana Forda u kojem Grunf leti, mislim nekakvim zmajem preko atlantika.. ili opcenito slike Grunfa i njegovih letecih naprava! ako netko zna di se to moze nac?! hvala!

zacky
17.01.2008., 16:29
pomoc! hitno mi treba br tj naslov Alana Forda u kojem Grunf leti, mislim nekakvim zmajem preko atlantika.. ili opcenito slike Grunfa i njegovih letecih naprava! ako netko zna di se to moze nac?! hvala!

Jedan od naslova u kojima grunf leti avionom sa Alanom Fordom i
Bobom Rockom na njihovu misiju u pustinju zove se
"Utvrda dobra stara vremena".
U jednom broju šalje isti dvojac na zadatak pričvršćene za orlove
koji se zove,nisam siguran,probaj sa "Traži se Alex Barry".
Ima jedna epizoda u kojoj šalje mislim samo Alana na zadatak u Kanadu
koristeći raketu vriednosti nekoliko desetaka centa.
Neznam kako se zove,možda nešto sa Brenda.

zacky
17.01.2008., 16:41
Grunf ima još sjanih epizoda kao vozač motora sa prikolicom
u broju "Čuvaj se bombe".
Mislim da se njegov automobil pojavljuje u epizodama
"U 3 i 10 za Yumu".Mislim da ima nešto zanimljivo u
"Crnim planinama Južne Dakote" , "Broj 11" , "Formule"
Njegova naprava za hvatanje superhika u "Superhiku" ili "Povratku superhika"

grunf12
17.01.2008., 20:31
hvala zacky svaka cast, znas li gdje bi na netu mogao pogledat?

zacky
17.01.2008., 22:33
Neznam baš.
Probaj otipkat neke od naslova u google

zacky
17.01.2008., 22:36
Vezano uz temu.

Alan Ford je za mene nešto najbolje što je ikad tiskano.

:s

zovkan
18.01.2008., 04:06
Ej, Ljudi ima li itko prvih 7 brojeva Alan Ford KLASIK-a? Ili znate li nekoga tko ima a prodao bi

valentino-st
31.01.2008., 00:01
Ej, Ljudi ima li itko prvih 7 brojeva Alan Ford KLASIK-a? Ili znate li nekoga tko ima a prodao bi

mozes narucit ! imas u ovim klasicima sta sad izlaze broj telefona nekakve knjizare u Zagrebu koja prodaje stare brojeve! al samo tvrdi uvez! cijena 40 kn po komadu! ja sam narucio prve tri epizode...malo je skupo al viruj mi da se isplati...tvrd uvez...za prave kolekcionare:top:

arenx
04.03.2008., 00:48
Ja danas u knjižnici slučajno išla na dječji odjel, kad ono Alan Ford puna polica :D

grifone
06.03.2008., 22:34
Najbolji strip. :s

Hogwarts
23.04.2008., 14:59
Moj muž ne skida čarape svih likova koje uspijem naći. Momentalno na sebi ima Jeremiju iako je osoba potpuno suprotnog karaktera
P.S- Ponekad ih ipak uspijem oteti i oprati.

A gdje moš kupit te čarape?

niknejm13
26.04.2008., 23:40
:s:s:s:s:s:s:s:s:s

Samo da dam svoj potpis temi...




Pitanje: Jel zna netko gdje ima kupiti šalice alan forda?

Prijatelj mi ima grunfa crno bjeli, sa crvenom pozadinom, bjela šalica!

Ha?

TRAP-JAW
27.04.2008., 09:50
A gdje moš kupit te čarape?

U DM-u.

Bilobrkster
09.05.2008., 23:23
Di ima kupit/naručit ova hardcover izdanja? i jesu li oni svi u boji ili ima crno bijelih, boja mi je nekako bljak bar kod stripa...

RASTAFALL
11.08.2008., 20:03
trazim Alan Fordove klasik serije,i to brojeve:
1,2,3,4,5,6,8,9,10,11,12,13,14,15,17,18,20
25,27,30,34.
za cijenu cemo dogovorit naknadno,a moguca je
i razmjena za neke duple brojeve koje imam iz ove
kolekcije (zasad brojevi 37,40,43,44)
ja sam iz Splita,sta se tice postarine nije neki problem :top:
pozdrav svima!:D ;)

Imam sve br.A.F --možemo se dogovoriti samo oko onih već pročitanih naravno

white panties
17.08.2008., 12:06
j.

http://i93.photobucket.com/albums/l76/robstone_2006/13.jpg

http://i93.photobucket.com/albums/l76/robstone_2006/15.jpg


:cerek::cerek:

Zallman
17.08.2008., 13:35
Kako je to odličan strip. "12 umjetnika", "Čuvaj se bombe" (ovaj nisam 100% da se tako zove, prelijen sam da odem u sobu i otvorim ladicu) i "Priče broja 1" su mi najbolji. Imam dosta onih starih Superstrip izdanja. Imam i dosta onih poslije Bunkerovih verzija. :brukica: Trebalo mi je dosta da prekinem naviku kupovanja. :(

Ne znam koliko je djeci to danas smiješno, ali nadam se da će ovi klasici koji još uvijek izlaze vratiti staru slavu. :s

Imam i jedan prastari trobroj koji se raspao na dva djela.

vik071
18.08.2008., 22:40
Može se skinuti sa http://yugorock.com. Kliknite na stripove. Samo se ne sjećam više da li je Ford na hrvatskom ili srpskom :confused::ne zna:

Hogwarts
21.08.2008., 08:05
Sad je počeo izlaziti i Superklasik pa svi koji su propustili pokoju epizodu Klasika neka požure. Već je br.2 - Šuplji zub u prodaji!

maple leaf rag
04.09.2008., 12:12
Sad je počeo izlaziti i Superklasik pa svi koji su propustili pokoju epizodu Klasika neka požure. Već je br.2 - Šuplji zub u prodaji!
Za par godina ocekujmo Supersuperklasik:rofl:

Hogwarts
04.09.2008., 14:23
No, no, nećemo se izrugivati, zar ne shvaćate da je ovo fantastično! Svatko ko je propustio npr. 1. broj, ne mora plaćati 100 kn, nego 15 kn da bi ga imao. Pa taman za 10 godina bio Supermegaultraklasik, ja mislim da je ovo dobro.

P.S. Nekidan sam u Intersparu u Slav. Brodu kupio Alan Ford čarape ( crne s bijelim likovima ). Super su!

nepostojeći
08.09.2008., 20:07
živio AF, jedan od najboljih stripova svih vremena - i upamtite:ne predaj se nikad osim kad moraš!

Hogwarts
10.09.2008., 22:36
živio AF, jedan od najboljih stripova svih vremena - i upamtite:ne predaj se nikad osim kad moraš!

Imaš pravo. Kd se borim, neprijatelja nemam.

Zlatna cura
10.09.2008., 23:48
Ja danas u knjižnici slučajno išla na dječji odjel, kad ono Alan Ford puna polica :D

Tamo ću dragog uputiti. :D :top:

fatigue
14.11.2008., 15:10
ja u svojoj bogatoj kolekciji iman 3 broja,redom to su brojevi 19.mutni poslovi,27.banda četvrtastih glava i 29.mršav božić...
počeo sam s kolekcionarstvom zagora ali sam neobjašnjivo prestao sa njima a skupio sam 65 komada -glanc glanc komada...
zna li iko kako sad ta AF serija izlazi,koja sve izdanja i kako najbolje počet kolekcionarstvo ovog stripa,namjeravam počet prvo s redovnom serijom,klasici me ne zanimaju trenutno,jel se u tiska može kupit u kompletu pod jeftinije brojevi???'

alan ford rulz.....

superhikos
16.11.2008., 09:20
mislim da jedino alan ford klasik ti slici na stare brojeve alan forda dok ostali su losi...klasik ti je dosao do broja 75 .....probaj od nekoga posudi pa procijeni sam...reci u tisku imas dupli alan ford klasik za 15 kn

fatigue
18.11.2008., 14:04
hm kako sad to izgleda u hrvatskoj,sto na kiosku mozezs sve kupit od alan forda,jel ima redovno izdanje..bio je alcatraz,pa neki gusari pa sta onda,jel se radi vise ta redovna serija???i jel ima ono u kompletu kupovanja,nista klasici i to me ne zanima,hvala unaprijed :D:D:D:D

Mrack
14.12.2008., 14:31
Kad je Max Bunker bio u Hrvatskoj, rekao je da će jednu epizodu smjestit u našu zemlju. Je li izašao taj broj?

Nuyorican
15.12.2008., 22:25
Pozdrav iz New Yorka
prije par godina kod starog sam nasa prvih 90ak brojeva i posta tptalni fan
zanima me dal se moze nabavit AF tu u Americi il mogu narucit preko neta?

P.S. najjaci strip ikada:s:s:s
Pokaza sam frendovaima i mogu se pohvalit da cijeli Brownsville cita Forda

Zivjeli

perich
20.12.2008., 10:24
Kad je Max Bunker bio u Hrvatskoj, rekao je da će jednu epizodu smjestit u našu zemlju. Je li izašao taj broj?

Mislim da ne... jedino sto ima a da se dogadja kod nas je "Otrov Crne Ruze" koji je izasao u 2 broja Maxija, al ak se ne varam to su nasi crtali...

znashtikosam
20.12.2008., 11:20
Obavijest svim ljubiteljima Alana Forda: starih Fordova ima na Remizi kod jednog čiče koji ih jeftino prodaje.

Ja sam ih pročitala sve kad sam bila mala. Imala sam tu sreću da ih je stari prodavao pa ih je kupovao na hrpe.

Sad ih imam na CD-u, ali mi to i nije neki gušt.

dr mladjo
20.12.2008., 11:23
Pozdrav iz New Yorka
prije par godina kod starog sam nasa prvih 90ak brojeva i posta tptalni fan
zanima me dal se moze nabavit AF tu u Americi il mogu narucit preko neta?


možda naručit ili downloadirat pa isprintat..jesi li im prevo strip ili?

vermicide
20.12.2008., 12:53
Jedini strip koji sam ikad čitala, nažalost prilično davno, ali sjećam se da sam ih obožavala sve. Od legendarnih 'cvjećara' koji uvijek imaju pune ruke posla (Jeremija :cerek::cerek:), uglađenog Sir Olivera, nosatog Boba pa do, naravno, Broja Jedan. Specijali mi nisu bili baš neš, sjećam se jedino Othella da mi je bio super, ali oni mali tanki stripići... hjoj, umirala sam od smijeha.

Jednostavno, strip koji će se čitat uvijek i svugdje.

superhikos
22.12.2008., 21:04
izasao je novi broj klasika broj 76 sjecam se....svi na kioske

ivanVU
31.12.2008., 13:41
pozdarav ja sam novi,obozavam citati alana forda....imam 1 epizodu i jos neke....volim ih posudivati iz gradske knjiznice..osim alana forda citam jos i :Zagora i Komandanta Marka

dok88
19.02.2009., 17:13
A lan ford u boji je svakom slucaju nesto novije al mi nije jasno kako izlasi koliko cest jel sa sigurnošću znam da ne izlazi savaki mjesec

london-vienna
23.02.2009., 01:06
TKO VRIJEDI TAJ LETI
TKO LETI TAJ VRIJEDI
TKO NE LETI
NE VRIJEDI

Reče ljutito Grunf:)

Spiderman
27.02.2009., 22:04
A lan ford u boji je svakom slucaju nesto novije al mi nije jasno kako izlasi koliko cest jel sa sigurnošću znam da ne izlazi savaki mjesec

pa ne izlati često, sam autor je dozvolio farbanje nekih epizoda, sad koliko će toga biti neznam. ali bit će ih :)

mada je meni af u boji tak tak. naučio se na njega u c/b varijanti

dok88
03.03.2009., 11:39
htio sam ih skupljat kad sam kupio prvi broj pa da imam komplet al nisam skužio kak izlaze i sad negdjeprije naletio na br.8 nakon 2g.

don Vito
12.03.2009., 22:15
Alan Ford rules u svakom obliku:s

keljo_abarth
22.03.2009., 12:02
AF download?

fatigue
27.06.2009., 23:27
stripovizadownload.blog.hr

i imas alan ford, scroolaj do dna..

program za citanje je CDisplay (nelogican naziv, i tocno napisan)

luksa
20.07.2009., 15:06
Alan Ford je legenda zajedno sa Martinom Mystere-om, Zagorom i Dylan Dogom:s:s:s!!
Imam scan prvih 100 brojeva, javim recenzije kad ih pročitam (što neće biti uskoro jer me nema na kompu sljedećih jesec dana:cry::cry::cry:)!!!
Dajte ljudi malo komentirajte, prije mene ove godine samo 3 komentara:confused::confused:

luksa
20.07.2009., 21:12
Alan Ford rules u svakom obliku:s

Tako je...:top:

Dj Manki
24.09.2009., 09:41
Alan Ford j enajbolji strip koji sam ja ikad čitao

puls.
25.09.2009., 20:10
Alan Ford je meni najbolji strip koji sam ikad citao. Dok sam bio klinac, imao sam ih skoro sve originalne, onda sam ih budala prodao i podijelio :bonk:. Sad vec godinama skupljam originale na razne nacine jer mi AF nije AF ako nije original. To je zato jer sam odrastao s originalima pa mi nesto predstavljaju.

MBoat
29.09.2009., 21:45
U kom broju je izjavljeno Halo Bing?

ružan,pametan i mlad
04.10.2009., 19:56
U kom broju je izjavljeno Halo Bing?

u svakom :D
al evo baš neznam u kojoj epizodi prvi put. baš ću pokopat malo

MBoat
08.10.2009., 06:10
e odlično :D

irmajakic
13.10.2009., 22:37
Jeli neko zna postoji li Alan Ford sa parodijom na Don Kihota

blablablab
17.10.2009., 22:12
stripovizadownload.blog.hr

i imas alan ford, scroolaj do dna..

program za citanje je CDisplay (nelogican naziv, i tocno napisan)

da te pitam vidim da ispod vecine stripova ima vise linkova ,je su to stavili strip u vise djelova ili...?

Bolji od tebe
17.10.2009., 23:23
Da li je ikad Alen Ford osvojio Brendu?

Constantine
18.10.2009., 12:21
Da li je ikad Alen Ford osvojio Brendu?

ma je, živio je s njom, ali je od početka bila ono "iskvarena" tako da njihova veza nikad nije bila savršena... Na početku se par puta muljala s onim sumnjivim likovima, onda kada su bili zajedno, onda je bila ljubavnica Velikog Cezara. Dalje nisam čitao, nešto da je pokušala ubiti Broja jedan. Tu epizodu nisam čitao... :ne zna:

fatigue
25.10.2009., 18:11
da te pitam vidim da ispod vecine stripova ima vise linkova ,je su to stavili strip u vise djelova ili...?

ne, dosta ti je jedan link.

a to sto ima vise linkova, to je zato sto za neke stripove ima vise izvora..

meni je sve radilo, cak je na compu strip citat bolje nego sto sam mislio da ce bit..

blablablab
27.10.2009., 17:40
ok hvala,iako sam vec naso drugi izvor di ih ima vise

Michael Collins
17.12.2009., 18:28
Svakako,ali boja je nepotrebna...

radodajka
30.01.2010., 18:48
dobre su samo epizode koje su crtali Magnus i Bunker, ostalo niš ne vrijedi. znači prvih 74.

tovareća mužika
08.03.2010., 17:33
Upravo tako! Ima li di kupiti reizdanja tih brojeva,tipa nekadašnji trobroji?

Michael Collins
08.03.2010., 17:36
dobre su samo epizode koje su crtali Magnus i Bunker, ostalo niš ne vrijedi. znači prvih 74.

Dobro,nisu toliko loši ni prvih recimo 120

Sustav
25.03.2010., 14:51
Nego, zašto mislite da Alan ford nije nigdje uspio osim u Italiji i kod nas (dobro hajde, bivša Juga)?

U Francuskoj je izašlo tek dvanaestak brojeva, a u Brazilu svega tri...

ex Medeni
25.03.2010., 15:10
zašto se nije snimio film ili serija?

fatigue
30.03.2010., 23:26
a da prodaju nekom u SAD-u prava pa da serija bude planetarno popularna.. naprimjer marvelu.. to je njima dobra prilika za malo love..
mogo je strip puno vise.. sto je je..

Constantine
01.04.2010., 18:55
zašto se nije snimio film ili serija?

kao što treba zabraniti francuzima da ekraniziraju stripove kao Asterix, Lucky Luke, Daltoni, Iznogud, tako i ovo, hvala bogu na tome...

Michael Collins
02.04.2010., 17:41
kao što treba zabraniti francuzima da ekraniziraju stripove kao Asterix, Lucky Luke, Daltoni, Iznogud, tako i ovo, hvala bogu na tome...

Već sam rekao, možda bi nam to bilo smiješnije da znamo Francuski?

Ja npr. Simpsone ne mogu gledati s prijevodom jer se fore ne mogu prevesti...

Yoela
02.04.2010., 19:36
kao što treba zabraniti francuzima da ekraniziraju stripove kao Asterix, Lucky Luke, Daltoni, Iznogud, tako i ovo, hvala bogu na tome...
Apsolutno se slažem, jednostavno ne može se postići taj efekt kao kad se čita. Ne mora se baš sve ekranizirati.
Inače, Alan Ford moj najdraži strip.:cerek:

hasnfefer
02.04.2010., 21:29
Apsolutno se slažem, jednostavno ne može se postići taj efekt kao kad se čita. Ne mora se baš sve ekranizirati.
Inače, Alan Ford moj najdraži strip.:cerek:

I meni isto, a moram reći i da mi je puno bolji u C-B verziji, nego specijali koji su izlazili u boji! Pojedine "scene" neću nikada zaboraviti!

Michael Collins
02.04.2010., 22:46
Ima neki crtić na Talijnaskom,ali glupavo mi izgleda...

Gaša
08.04.2010., 16:05
dobre su samo epizode koje su crtali Magnus i Bunker, ostalo niš ne vrijedi. znači prvih 74.
Ovo je jedna od najvećih zabluda ljudskog roda. Prvih 90 epizoda brilijantno,OK do broja 183,od 184 do 200 opet brilijantno, serijal o Mangii poslije toga fantastičan, da bi se sve srozalo negdje oko broja 300, a ove epizode koje danas izlaze u Italiji su tako loše da se to riječima ne može izrazit.


A i Magnus &Bunker su radili prvih 75 epizoda, ne 74.:mig:

skochibooha
08.04.2010., 16:29
Jel ga ima negdje za nabaviti u *.pdf formatu?

Imala sam na kutije tog stripa i kako sam posuđivala ljudima tako ih nisam dobivala natrag :tuzni:

hasnfefer
08.04.2010., 20:32
Jel ga ima negdje za nabaviti u *.pdf formatu?

Imala sam na kutije tog stripa i kako sam posuđivala ljudima tako ih nisam dobivala natrag :tuzni:

Ajde strpi se koji trenutak, pitati ću ja bratića, imao je on na Cd-u, ali ne znam koliko epizoda! Imao sam i ja, ali mi je "ispario", kao i većina stvari koje posudim, a dobivam ih natrag "odmah sutra u jutro"!

lexqqq
09.04.2010., 16:28
cemu pdf?
ima ih za skinit u .cbr formatu a to je ni manje ni više nego preimenovani .rar
dakle samo slike stavljene u .rar arhivu, pa ako ti bas triba pdf lako od njih napravis

skochibooha
10.04.2010., 00:50
Ma znam kaj je *.cbr, radila sam s time :)

Kad kažem *.pdf to je zapravo naziv za bilo koji format samo da dobijem :)

lexqqq
10.04.2010., 12:33
Ma znam kaj je *.cbr, radila sam s time :)

Kad kažem *.pdf to je zapravo naziv za bilo koji format samo da dobijem :)

a evo ode mozes nac linkove za prvih 100 brojeva, jako dobro skenirani:
Alan Ford (http://www.stripovi.tk/lista.php?strip=Alan+Ford&izdanje=svi&sortiraj=ID&nacin=ASC&stranica=1)
a bice ih jos vise ubuduce

to su rapidshare linkovi, pa kad nemas premium trebas ono cekat, pa iskoristi
jDownloader (http://jdownloader.org/download/index) programic u kojeg samo natrpas linkove, a on sam skida s rapida kad moze :)

Michael Collins
11.04.2010., 15:38
Nabavio danas još 20-tak komada,uglavnom sa Superhikom :top:

skochibooha
11.04.2010., 15:50
a evo ode mozes nac linkove za prvih 100 brojeva, jako dobro skenirani:
Alan Ford (http://www.stripovi.tk/lista.php?strip=Alan+Ford&izdanje=svi&sortiraj=ID&nacin=ASC&stranica=1)
a bice ih jos vise ubuduce

to su rapidshare linkovi, pa kad nemas premium trebas ono cekat, pa iskoristi
jDownloader (http://jdownloader.org/download/index) programic u kojeg samo natrpas linkove, a on sam skida s rapida kad moze :)

Zahvaljujem :) *dubok naklon*

hasnfefer
11.04.2010., 16:04
Postoje realne šanse da ću uskoro imati CD sa prvih 50 brojeva! Samo je pitanje trenutka!

Vezica
11.04.2010., 18:57
Koja je fora citat tako? To nije ta car kao kad listas stranice negdje vani, ili dok na krevetu lezis :cerek:

puls
11.04.2010., 19:00
To ni meni nije jasno. Ok za arhivu, ali citati tako... To uopce nije gust. AF se cita lezeci na krevetu.

ravencrow88
11.04.2010., 19:09
našao srpska nova izdanja alan forda, zapravo stara reizdanja, 4 kune po komadu, uzeo ih kilo :D

hasnfefer
11.04.2010., 19:13
Ma znam da nije gušt, ali u nedostatku pravih Fordova, dobre su i "umjetne" verzije! Svakako bih rađe imao papirnate verzije!

Michael Collins
11.04.2010., 19:31
našao srpska nova izdanja alan forda, zapravo stara reizdanja, 4 kune po komadu, uzeo ih kilo :D

pm molim

puls
11.04.2010., 20:29
Ma znam da nije gušt, ali u nedostatku pravih Fordova, dobre su i "umjetne" verzije! Svakako bih rađe imao papirnate verzije!

Ja isto imam elektronicke verzije za svaki slucaj, ali sljivim samo originalna izdanja. Nikakve reprinteve ili strana izdanja.

skochibooha
11.04.2010., 22:48
Koja je fora citat tako? To nije ta car kao kad listas stranice negdje vani, ili dok na krevetu lezis :cerek:

Ništa nije fora čitati digitalno, ali ako fali analogna verzija snalazim se kako mogu :)

Mislim da si moram napraviti neku majicu u stilu Grunfa.. Ali ne o letenju :)

lexqqq
12.04.2010., 13:50
ja se isto slažem sa svima. u krevetu ih je najbolje čitat :D.
zgodna stvar je čitati ga na tabletu (poput iPada) ili uređajima s e-ink ekranima namijenjeni baš zato :)

osjećaj je još bolji jer onda sve stripove imate pri ruci, ne morate ih spremati, čuvati niti tražiti :P

tako da je meni digitalno bolje :D i slabo cijenim papir :)

Vedo
16.04.2010., 12:37
AF-a sam prestao cesto citati u zadnje vrijeme,ali redovito pratim i klasik i extra ediciju , mada je ova druga pravo sranje . Prati li jos netko ovdje ove nove epizode nakon raspada grupe TNT ?