PDA

View Full Version : °° iscjedak? °°

ady-
19.10.2007., 17:37
primjetila sam u zadnjih nekoliko dana neki smeckasto-crveni iscjedak...
inace bih ja trebala dobit mengu za nekih 4,5 dana ali nikada mi se nije ovak nes pojavljivalo...
i to imam vec ajmo rec tjedan dana..
prije negoli se odlucim ginekologa posjetiti htjela bih procitati vasa mišljenja..
hvala vam puno

Šmizla
19.10.2007., 17:42
Jesi na piluli?

Smart_bitch
19.10.2007., 17:44
Odi giniću, velika vjerojatnost za cistu.

Mammi
19.10.2007., 19:44
Meni nekad bude takav iscjedak par dana prad mengu...

ady-
19.10.2007., 23:23
pa da ja bih trebala sada uskoro dobit...za nekih 3,4 dana i manje cak.. :(

ady-
19.10.2007., 23:24
Jesi na piluli?

ne koristim pilule

ady-
19.10.2007., 23:25

a koji su josh simptomi ciste??
:(

j.a.
19.10.2007., 23:35
ma to si samo malo želučane kiseline izašlo van nemoj se niš brinu, pojedi malo pršuta i sve će bit u redu.

malabudala26
19.10.2007., 23:39
idi ginekologu, mozda nije nista, ali bar se neces brinuti. Ja sam to imala, pa sam cula da pukne cista kao neka cokoladna, pa da se to pojavi. Kod cista je jos karakteristicno da imas pristice na bradi, probadanje u jajnicima, a ne moras imati nikakav simptom. Sve se vidi na ultrazvuku, pa te ne kosta da odvojis 10 minuta za redovni pregled i ultrazvuk, ionako bi svi trebali ginicu bar jednom godisnje, gledaj s te strane.

ady-
20.10.2007., 09:55
i nakon kaj ti je pukla si nesto koristila il bilo kaj??

bedacha
20.10.2007., 10:29
ništa ne koristiš, one puknu, s mengom se očiste i opet sve ispočetka.... bar je tak kod mene...
ali svakako odi na pregled....

Girl_zg
20.10.2007., 10:56

jesi ziher??? tog me najviše strah...meni je tak (iscjedak) već 3 mj., al nikak da odem kod ginicha jer naruči za mj. dana i taman dobim...ciste (dermoidne, koje se mogu samo operacijom rješit) sam već operirala, pa se bojim da su mi se vratile. a sad još ti kad si to spomenula....:eek: :( :( a kad bolje razmislim imam neke simptome opet sam kaj si ih nisam htjela priznat...:( :mama:

ady-
20.10.2007., 12:15
jesi ziher??? tog me najviše strah...meni je tak (iscjedak) već 3 mj., al nikak da odem kod ginicha jer naruči za mj. dana i taman dobim...ciste (dermoidne, koje se mogu samo operacijom rješit) sam već operirala, pa se bojim da su mi se vratile. a sad još ti kad si to spomenula....:eek: :( :( a kad bolje razmislim imam neke simptome opet sam kaj si ih nisam htjela priznat...:( :mama:

i kak je ta operacija..jel boljelo poslje i sve??
uff??

amis
20.10.2007., 12:35
idi ginekologu, mozda nije nista, ali bar se neces brinuti. Ja sam to imala, pa sam cula da pukne cista kao neka cokoladna, pa da se to pojavi.

mislim da si krivo čula,ako pukne vodena cista,ne izlazi vani nego se resorbira u organizmu, a ako pukne čokoladna, uglavnom završiš na operacijskom stolu,a to toliko boli da jedva hodaš,povračaš-nešto slično kao kad pukne slijepo crijevo :mig: ...ne čisti se to ni sa mengom,pogotovo ne krvava tj čokoladna cista

Girl_zg
20.10.2007., 13:24
i kak je ta operacija..jel boljelo poslje i sve??
uff??

to ti je laparoskopija. ako je cista vodena, ne treba operacija, al u mojem slučaju je bila dermoid (imala sam ih na oba jajnika veličine marelice, tak su mi rekli, točnije 5cm promjer). i naravno ciste se mogu vratiti.. naravno da boli, 4 dana si u bolnici ako bude sve ok, ja sam imala temperaturu pa sam ostala 1, 2 dana duže...nemrem ti reč da ne boli (2. dan nakon operacije moj dečko sam kaj se nije rasplakao kad je vidio koliko me boli, a na dan operacije sam umirala srečom svekrva ga nije pustila da dođe k meni jer je znala da je bolje da me ne vidi u takvom stanju), ja sam imala feeling da mi se organi miču, sve zato jer se trbušna šupljina puni sa CO2, i ja sam 1-2 mj. mirovala jer me boljelo. eto to ti je moje iskustvo.

al nemora znčit da imaš dermoide, možda imaš vodene (ako ih imaš uopče) a vodene se mogu i tabletama rješit.

raspitaj se jel ti mama imala/ima ciste jer to može bit nasljedno

ady-
20.10.2007., 16:11
mama mi nije imala al mi je baka operirala ciste :(

nordea
21.10.2007., 18:50
i nakon kaj ti je pukla si nesto koristila il bilo kaj??

Hm, razloga moze biti mnogo. Krvav iscjedak obicno bude iz grlica materice. Cesto se javlja kod zena koje koriste konc. pilule i to u prva tri mjeseca najcesce. Poslije nestane. Cesto se javlja kod zena kod kojih je doslo do odredjenog disbalansa hormona...a oni opet uticu na grlic materice.
Dalje, grlic materice je jako bogat krvnim sudovima. Tokom seksualnog odnosa moze se desiti da muskarac dodirne grlic materice pa da malo prokrvari. Krvarenje moze nastati i od karcinoma grlica materice oliti HPV infekcije. Mada ja mislim da se malo pretjeralo sa strasenjem tim HPV virusom. Ako cesto ne mijenjas partnere, mislim da i ne trebas se pretjerano bojati HPV infekcije. Isto tako i infekcija klamidijom. Nekad se moze desiti i krvarenje ako imas neku drugu infekciju, mada rijetko. Isto tako i vezano za gljivice. Za gljivice je karakteristican gusto-bijeli iscjedak i svrbez ali se culo i za malo krvarenja.
Moja dijagnoza ovako naslijepo i bez ikakvih informacija sa tvoje strane, jeste disbalans hormona (desava se zbog stresa i niza drugih situacija, nista strasno).
Cista ne vjerujem da je u pitanju, ako mislite na cistu na jajniku.
U svakom slucaju, ako ti potraje duze od 3 mjeseca, moze biti da je neki problem.

Girl_zg
21.10.2007., 21:27
Hm, razloga moze biti mnogo. Krvav iscjedak obicno bude iz grlica materice. Cesto se javlja kod zena koje koriste konc. pilule i to u prva tri mjeseca najcesce. Poslije nestane. Cesto se javlja kod zena kod kojih je doslo do odredjenog disbalansa hormona...a oni opet uticu na grlic materice.
Dalje, grlic materice je jako bogat krvnim sudovima. Tokom seksualnog odnosa moze se desiti da muskarac dodirne grlic materice pa da malo prokrvari. Krvarenje moze nastati i od karcinoma grlica materice oliti HPV infekcije. Mada ja mislim da se malo pretjeralo sa strasenjem tim HPV virusom. Ako cesto ne mijenjas partnere, mislim da i ne trebas se pretjerano bojati HPV infekcije. Isto tako i infekcija klamidijom. Nekad se moze desiti i krvarenje ako imas neku drugu infekciju, mada rijetko. Isto tako i vezano za gljivice. Za gljivice je karakteristican gusto-bijeli iscjedak i svrbez ali se culo i za malo krvarenja.
Moja dijagnoza ovako naslijepo i bez ikakvih informacija sa tvoje strane, jeste disbalans hormona (desava se zbog stresa i niza drugih situacija, nista strasno).
Cista ne vjerujem da je u pitanju, ako mislite na cistu na jajniku.
U svakom slucaju, ako ti potraje duze od 3 mjeseca, moze biti da je neki problem.

evo meni je 3 mj...ne pijem pilule (nisam nikad), imam već godinama 1 dečka, i imam samo smeđi sicjedak, bez svrbeži.

nordea
21.10.2007., 21:42
evo meni je 3 mj...ne pijem pilule (nisam nikad), imam već godinama 1 dečka, i imam samo smeđi sicjedak, bez svrbeži.

Ja bi otisla kod doktora u tom slucaju. Mislim da je vecini stvarno slucajeva u pitanju hormonski disbalans, ali i to se treba odrediti da je to tako. smedji iscjedak ako se javlja u sredini mjeseca moze isto znaciti i ovulaciju. Kod nekog se to javlja zbog opet uticaja hormona na grlic materice.

Smart_bitch
22.10.2007., 08:43
jesi ziher??? tog me najviše strah...meni je tak (iscjedak) već 3 mj.,

Čekaj...ti imaš simptome već tri mjeseca, a imaš cističnu prošlost i svejedno ne odlaziš giniću? Kaj ti je? Misliš da će nestati ako se praviš da ne primjećuješ, ne kužim? :ne zna:

nordea
22.10.2007., 18:09
Da, zaboravila sam i polipe na grlicu materice, i to se cesto desava. I nije nista opasno, ali to trebas dijagnosticirati (a to se radi obicnim ginekoloskim predmetom) i onda si mirna. Moze se polip skinuti ali je dobro znati da nije nista opasno.

ady-
22.10.2007., 23:56
nordea hvala ti punooo
:kiss:

Girl_zg
23.10.2007., 07:27
Čekaj...ti imaš simptome već tri mjeseca, a imaš cističnu prošlost i svejedno ne odlaziš giniću? Kaj ti je? Misliš da će nestati ako se praviš da ne primjećuješ, ne kužim? :ne zna:

pa već 2 puta sam morala odgađat pregled jer sam svaki put mengu dobila, kad me naruči za mjesec dana (svaki put)!!!!!!!!!!!

smemy
23.10.2007., 07:48
Ja bi otisla kod doktora u tom slucaju. Mislim da je vecini stvarno slucajeva u pitanju hormonski disbalans, ali i to se treba odrediti da je to tako. smedji iscjedak ako se javlja u sredini mjeseca moze isto znaciti i ovulaciju. Kod nekog se to javlja zbog opet uticaja hormona na grlic materice.

narucujem se kod ginekologa vec 3 mjeseca ali uvijek mi dodje menga. ovako imam sluz , u vrijeme ovulacije nekad crvenkasta, nekad roza sluz. ovaj mjesec , tocnije prekjucer prvo kap tamnosmedje krvi , jucer dvije kapi krvi u razmaku od 4 sata i sluz. dali je zabrinjavajuce? mogu li cekati mjesec dana na pregled kad sam narucena ili da idem odmah privatno?

Smart_bitch
23.10.2007., 09:14
pa već 2 puta sam morala odgađat pregled jer sam svaki put mengu dobila, kad me naruči za mjesec dana (svaki put)!!!!!!!!!!!

Meni kad je bila frka dolazila sam na pregled i sa mengom. U čem je problem? :confused:

A drugo, da je tebi stalo znati što ti se događa u tijelu otišla bi drugom giniću.

Al ti glumiš noja :kava:

Tal
23.10.2007., 11:11

evo, i ja imam smeđi tj. čokoladni iscjedak par dana prije menge već par mjeseci, ne pijem pilule i imam jednog dečka cijeli život, nemam cističnu prošlost niti svrbež.

jel moguće da je to zbog stresa ili prehlade?

gnjavež
23.10.2007., 14:16
evo, i ja imam smeđi tj. čokoladni iscjedak par dana prije menge već par mjeseci, ne pijem pilule i imam jednog dečka cijeli život, nemam cističnu prošlost niti svrbež.

to ti se dogadja zbog naglog pada progesterona u organizmu:mig:

nordea
23.10.2007., 21:33

Hm. nebi volila da nesto nagadjam. ja se nebih brinula jer se i meni to desavalo pa prodje samo od sebe.

narucujem se kod ginekologa vec 3 mjeseca ali uvijek mi dodje menga. ovako imam sluz , u vrijeme ovulacije nekad crvenkasta, nekad roza sluz. ovaj mjesec , tocnije prekjucer prvo kap tamnosmedje krvi , jucer dvije kapi krvi u razmaku od 4 sata i sluz. dali je zabrinjavajuce? mogu li cekati mjesec dana na pregled kad sam narucena ili da idem odmah privatno?

Ako je u vrijeme ovulacije, onda nije nista strasno. Uticaj hormona moze izazvati lagano krvarenje. Nema veze sa stresom i prehladom, AKO JE U VRIJEME OVULACIJE. Ima dosta zena koje imaju tako neko lagano krvarenje.
Stres moze izazvati disbalans hormona, a time i krvarenje, ali to ne mora biti u vrijeme ovulacije nego i prije i poslije.
Ako ti je bas karakteristicno u vrijeme ovulacije, onda je to do ovulacije, i nije nista opasno.
Seksualno prenosive bolesti mozes iskljuciti ako si sigurna da ti je momak vjeran, visokorizicne HPV infekcije isto tako jer se ti tipovi isto smatraju seksualno prenosivim virusima. Kad ovo kazem, onda moram reci da ima i drugih oblika tog virusa koji nisu seksualno prenosivi ali nisu ni opasni te se smatra da vecina zena u zivotu preboluje neku HPV infekciju bez da to zna. Organizam se sam izbori.
Isto tako se smatra da djevojke do 25. godine mogu razviti HPV infekciju(niskorizicnu, ponavljam) padom imuniteta. I da tu ne treba nista raditi jer se sam organizam ocisti od toga.
HPV infekcije koje su danas popularne, su one koje se smatraju spolno prenosivim.

Inace su te ciste na jajnicima meni strasno zanimljivi pojmovi. U zadnje vrijeme svako ziv ima ciste i svako je specijalno zabrinut za njih. Te kolika je te hocel puci te hocel se pomaknuti, te trk kod doktora itd.
Prije 20 godina, niko izgleda nije imao ciste! I sve su zene bile zdrave! Otprilike je isti procenat zena imalo djecu i mogli su imati djecu. Ciste su sastavni dio nasih zivota. Ima ih svugdje. Moj tata ima cistu na bubregu koja je veca od samog bubrega. Najbitnije je znati da takve ciste nisu opasne osima ako ne pritiscu neke vazne funkcije, a to je ipak rijetko.

apeitheia
24.10.2007., 20:01
hej,kad smo vec kod te teme,meni je boja iscjedka ok,al je miris neobican,tj nakon sexa i pred mengu.stavim dnevne al ne pomaze.bila kod gineta,dao mi neke vaginalete,nis pomoglo.prije sam pila yasmin,imam istog tipa vec 4 g.
da,btw,ginic me ni ne zeli pregledat zbog iscjedka,veli da to vjerovatno nije nista i daje razne vaginalete.jednom mi se stanje cak pogorsalo od glupih vaginaleta.
e da,i dok sam imala neku upalicu(candida ili nes sl.)imala sam crvenkasti iscjedak i nikakve druge simptome,pa nije nuzno cista.od ciste krvaris bas.a ak imas upalu prije menge dobijes crvenkasti iscjedak.:flop:

nordea
26.10.2007., 17:58
hej,kad smo vec kod te teme,meni je boja iscjedka ok,al je miris neobican,tj nakon sexa i pred mengu.stavim dnevne al ne pomaze.bila kod gineta,dao mi neke vaginalete,nis pomoglo.prije sam pila yasmin,imam istog tipa vec 4 g.
da,btw,ginic me ni ne zeli pregledat zbog iscjedka,veli da to vjerovatno nije nista i daje razne vaginalete.jednom mi se stanje cak pogorsalo od glupih vaginaleta.
e da,i dok sam imala neku upalicu(candida ili nes sl.)imala sam crvenkasti iscjedak i nikakve druge simptome,pa nije nuzno cista.od ciste krvaris bas.a ak imas upalu prije menge dobijes crvenkasti iscjedak.:flop:

ovaj miris, ako nije na ribu ili bas ono uzasan, onda nije nista. Obicno kada je na ribu onda je to bakterijska vaginoza. isto tako i druge infekcije, ali je obicno miris popracen jakim iscjedkom, a ti to nemas. Jes ti sigurna da taj miris nije normalan? mozda je to sasvim normalna reakcija. I normalan miris i normalna kolicina.

mišica27
26.10.2007., 18:41
Curi koja je postavila temu.....nemoj se bojati otići doktoru i nemoj pomišljati na najgore jer te to samo blokira da mu odeš. A ako i imaš cistu, ne mora uopće značiti nešto loše. Ja sam prije 5 godina, tada nisam još pila kontracepc, imala mengu svake prestupne. Kad sam se počela eksati, uputila se dr. i reče mi da imam cistu 50*40, i da uskoro trebam dobiti i da će prsnuti cista. Tako je i bilo. Nakon 3 mjeseca neimanja menge, imala sam 16 dana. Od tada na kontracepcijskim i nikad ništa....

osim kandide.
A kandida ne dolazi zarazom( ja živi dokaz je imam istog partnera 5 godina) nego u najvećem broju slučajeva zbog pada imuniteta ili stresa. Zato, poradite malo na imunitetu, ako pijete antibiotike, pijte Eucel kapsulice s dobrim bakterijama...jer i od antibiotika definitivno dolaze. I smanjite stres.
Kandida je uvijek prisutna, a u navedenim situacijama, dolazi do njenog naglog razmnožavanja.
A i prehrana ima veliku ulogu.

Nina1986
28.10.2007., 08:57
Najblje je da odes doktoru...

Ja sam imala velikih problema...prije 3,4 godine...

Menga mi je bila trajala nekih 11 dana... 12-ti dan nista... i onda 13.dan sam mislila da cu umrijeti...
dosla sam doma s faksa... sjedim na stolici i osjetim da mi je mokro sve dole... dignem se sa stolca a dolje po stolici sve krvavo...
odem u kupaonu...iz mene izlaze ugrusci velicine 2 teniske loptice...
zovemo mi doma hitnu...vele oni...ma to vam je normalno...vjerovatno se prehladila...sam nek digne noge u zrak i nek pije tekucinu...:confused: :ne zna: :confused:
i to sam radila cijeli dan... morala ici na wc svakih pola sata... i iz mene opet isto...valjda po 2 litre krvi sa velikim ugruscima...iz mene je lijalo ko iz kabla... ni dan danas mi nije jasno kako se moglo stvarati toliko krvi...
sutradan je proslo.tj...nije bilo tak jako... i onda opet... 25 dan ista stvar...
znaci...taj mjesec sam imala mengu...CIJELI FAKING mjesec!!!
otisla sam kod privatnika odmah u subotu ujutro...kod dr.Harni...
ispalo je da sam imala na lijevom jajniku cistu...koja je bila tamo vec duze vrijeme... dala mi je tablete neke...neku hormone su mi spicili... i poslali na vadjenje krvi, da budu ziher da je cista, a ne nesto gore...
sa tabletama je sve proslo...dosla sma na kontrolu za mjesec dana i sve je bilo ok...

sad da pokucam u drvo... sve je u redu... sve je normalno...

ugl... odi kod doktora...ono kaj sma ja prozivjela nebi pozeljela najgorem neprijatelju...

apeitheia
28.10.2007., 19:09
ali je obicno miris popracen jakim iscjedkom, a ti to nemas. Jes ti sigurna da taj miris nije normalan? mozda je to sasvim normalna reakcija..

pa iscjedak mi je poprilicno obilan,a miris se osjeti iako imam dnevni ulozak i odjecu!!!!
e to je bed,miris je uzasan,inace ne toliko nego negdje pred mengu ili poslije se najvise osjeti....
grozan filing kad nakon tusiranja osjetis sebe kako smrdis:rolleyes:

nordea
28.10.2007., 19:35
pa iscjedak mi je poprilicno obilan,a miris se osjeti iako imam dnevni ulozak i odjecu!!!!
e to je bed,miris je uzasan,inace ne toliko nego negdje pred mengu ili poslije se najvise osjeti....
grozan filing kad nakon tusiranja osjetis sebe kako smrdis:rolleyes:

Onda moze biti infekcija. Ako si imala vise partnera ili ako ti momak nije vjeran, onda moze biti spolno prenosiva bolest. Ako je sve ok sa te strane, onda moze biti neka druga infekcija koja nije spolno prenosiva. Da se to razjasni, onda stvarno moras otici doktoru. Jer ti on onda uzme bris pa vidi na koje antibiotike djelujes(ako jeste infekcija) i da ti nesto efikasno. Obicno nema problema.

apeitheia
28.10.2007., 20:23
ili ako ti momak nije vjeran, onda moze biti spolno prenosiva bolest. .

a? nevjeran?:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
e i ovako sam ljubomorna,you are not helping....:confused:
ne zbilja sad,spolno prenosiva bolest? koja?
sad sam se usrala,al ak imam sta znam kog cu zadavit :mad: :mad:

nordea
28.10.2007., 21:17
a? nevjeran?
e i ovako sam ljubomorna,you are not helping....:confused:
ne zbilja sad,spolno prenosiva bolest? koja?
sad sam se usrala,al ak imam sta znam kog cu zadavit :mad: :mad:

Maco, otidji doktoru, vjerovatno je nista ili neka infekcijica....par vaginaleta shupnes i gotovo...:D
Bice udobno dok se bude otapalo...:D
ako bude ova gora varijanta, eh, znaces tacno koga ces zadaviti...:)

samo_broj
06.09.2010., 17:52
eto da ne otvaram novu temu oziviti cu staru.
isto imam problema s ovime. par dana prije i poslije menstruacije pojavljuje se tako smeckasto crveni iscijedak.
slab mi je imunitet, povecani rad stitnjace, stres nebi bas rekla, spolno neaktivna...
sto mislite?

djevojka69
06.09.2010., 18:06
eto da ne otvaram novu temu oziviti cu staru.
isto imam problema s ovime. par dana prije i poslije menstruacije pojavljuje se tako smeckasto crveni iscijedak.
slab mi je imunitet, povecani rad stitnjace, stres nebi bas rekla, spolno neaktivna...
sto mislite?

ja mislim da bi trebala počet pit ili koristiti neke vesele tablete i nećeš ni primjetiti taj iscjedak.
ili možeš otići kod ginekologa, ali prva opcija mi se čini puno bolja. :kava:

slafko
06.09.2010., 18:21
O fak, ne smijem više ovakve teme čitati. Zgadit će mi se i ono malo žena što su mi okej. :facepalm:

Sashica
06.09.2010., 19:22
samo broj:

http://www.forum.hr/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=198

volim čokoladu
06.09.2010., 19:38
ništa ne koristiš, one puknu, s mengom se očiste i opet sve ispočetka.... bar je tak kod mene...
ali svakako odi na pregled....

te čokoladne ciste o kojima ti govoriš je zapravo endometrioza, što čisto sumnjam da ti imaš, jer endometroiza nije stvar za zajebnciju i uzrokuje i te kakve proobleme i problemi se ne riješava s dobijanjem menstruacije.

za autoricu topica:
glupo ti je nagađati što ti je, otiđi kod ginekologa, nek ti napravi bris pa ćeš vidit ovisno o rezultatima i pregledu. može ne bit ništa, a može biti i znak neke infekcije

Herp
06.09.2010., 20:20
Isuse muka mi je više od ovakvih tema uz cijeli podforum namijenjen tome. :facepalm: