PDA

View Full Version : Sve o kosilicama, trimerima

stranice : [1] 2

sibi
06.04.2006., 07:54
Bok,

Tko zna gdje kupiti onaj ručni šišač za travu na baterije. Izgleda ko mašinica za šišanje kose samo veći. Koristi se za šišanje trave oko drveta i inače gdje god ne može doći velika kosilica.

Tenksać...:)

Codegun
06.04.2006., 14:14
Bok,

Tko zna gdje kupiti onaj ručni šišač za travu na baterije. Izgleda ko mašinica za šišanje kose samo veći. Koristi se za šišanje trave oko drveta i inače gdje god ne može doći velika kosilica.

bolje kupi flaksericu na struju ili benzin. Ne kužim zašto bi se saginjao da pokosiš oko drveta?

sibi
06.04.2006., 14:23
da mise ne oštete stabla, ruže, maline, kupine i sve ostalo što mi raste u vrtu a bed mi je da ih sje*em sa flaxom. imam flaksu i potrga mi masu toga.

Vidio sam taj uređaj negdje u novinama ali se ne mogu sjetiti od kojeg šoping centra...

Codegun
06.04.2006., 14:33
da mise ne oštete stabla, ruže, maline, kupine i sve ostalo što mi raste u vrtu a bed mi je da ih sje*em sa flaxom. imam flaksu i potrga mi masu toga.

Vidio sam taj uređaj negdje u novinama ali se ne mogu sjetiti od kojeg šoping centra...

znaš što ja radim, a to je osim toga dobro i za biljke a mislim da se zove malčiranje. Kad jednom pokosiš, stavi pokošenu travu oko vočaka, ruža, malina i ostalog. Na tim mjestima ti neće rasti nova trava pa nečeš trebati ni kositi. Za ono što izraste oko toga je flakserica dovoljno precizna. I ja imam mladih vočkica, rizbizla i malina i uvjek sve pokosim s flaksericom, ali natrpam dosta pokošene trave oko toga baš zato da ih ne oštetim idući put...

d@d@
06.04.2006., 14:35
Bok,

Bauhaus Jankomir, bar je lani bio tamo.

sibi
06.04.2006., 15:02
tenks idem odma da ih ne nestane....

DJanko
10.04.2006., 10:59
ja vidjela u pevecu, u baumaxu (u Osijeku)...ma imaš toga u tim velikim trgovačkim kućama...

Mojle
16.07.2006., 22:47
Kupio teren od 3000m2 (35x90m), potpuno ravan. Zasadit ću travu i trebam savjet s čime će mi košnja biti najjednostavnija. Da li samohodna kosilica iza koje hodam ili onaj mali traktor u kojem se sjedi. Koja marka je dobra i gdje kupiti. Svaki savjet i prijedlog dobrodošao:) :)

ROAD RUNNER
18.07.2006., 12:46
Svakako neki traktorčić koji malčira travu jer za skupljanje ti je tlaka

Mojle
18.07.2006., 13:56
Hvala na savjetu. Imaš neku marku za preporučiti, ili možda polovni. Gledao sam neke stranice i kažu da se za više od 2000 kvadrata preporuča traktor kao što si i rekao.

Alenko V6
18.08.2006., 07:17
Dali netko ima iskustva sa ovakvom kosilicom, na slici u sredini.
Trebala bi mi neka "pila" poput te. Imam relativno velik i ravan teren koji treba kositi (nije okučnica) negdje oko 1500 kvadrata a sa flaxericom je to postala živa muka. pogotovo jer kosim 3,4 puta na godinu a trava preko 40 cm.
Ne zanimaju me nikakvi traktori, neko drugi da mi pokosi pa platim itd.

Dali je netko vidio ovakvo nešto, imate li kakva iskustva, cjena je 5000 kn;

http://img214.imageshack.us/img214/1416/dsc03150ct4.jpg (http://imageshack.us)

puger
18.08.2006., 23:42
ako mislis na ovu kojoj je kosa napred ova ravna onda ako je motor ok kosa ko kosa je odlicna za ravan teren i ne zagusuje se toliko na visokoj travi kao rotacijone ali smetaju joj nagli hupseri i treba je ponekad ostriti ali sve u svemu odlicna za vece ravne povrsine

brilja
25.08.2006., 13:26
U potrazi sam za benzinskim trimerom koji je u stanju bez da se zapali pokositi cca 500m2 travnjaka. Obzirom da nemam znanja ni iskustva po pitanju kvalitete istih, molim upućene za savjete. Iznos koji sam voljna izdvojiti je do tisuću kuna, pa pretpostavljam da za taj novac mogu kupiti nešto pošteno. Samo je pitanje što i gdje. Unaprijed hvala svim dobrim dušama koje znaju znanje i voljne su ga podijeliti:) .

Codegun
25.08.2006., 14:17
U potrazi sam za benzinskim trimerom koji je u stanju bez da se zapali pokositi cca 500m2 travnjaka. Obzirom da nemam znanja ni iskustva po pitanju kvalitete istih, molim upućene za savjete. Iznos koji sam voljna izdvojiti je do tisuću kuna, pa pretpostavljam da za taj novac mogu kupiti nešto pošteno. Samo je pitanje što i gdje. Unaprijed hvala svim dobrim dušama koje znaju znanje i voljne su ga podijeliti:) .

vjerujem da se niti jedan neće zapaliti ali s cifrom od oko 1000kn bližiš se toj mogućnosti. Preporučio bih ti MTD 790 koji je po meni najbolji omjer uloženo-dobiveno, samo košta između 1300 i 1700 kn, vidi u Pevecu. Ja ga imam već nekoliko godina i kosim oko 1300 m2 s tim.

Alenko V6
11.09.2006., 21:59
nadam se da nisi kupio taj mtd.

Nažalost ja jesam, i to baš u pevecu, crvena je bila čini mi se i pokvarila se nakon 3 košnje. Koštala je oko 800 kn i majstor je rekao da se motor raspao i da se ne isplati ni popravljati. Inaće taj isti majstor mi održava i servisira i ostale tri koje imam.

Partner, kupljena u pevecu 1999 godine ona velika sa volanom i 2 ks, nikada ali nikada ništa nisam na njoj mjenjao ni dirao. A da kosi, kosi, dok god je ravno , po 15 litara benzina po sezoni potrošim. 2300 kn je koštala.

"Govno" mcculloch kupljena je u austriji 1996 za 1000 šilinga, drao sam je 9 godina rasturao do raspada, dva puta mjenjao svjećice filtere i one cjevćice za dovod goriva dok se konačno nije potpuna raspala nakon 9 godina.
Čudo od čuda, dao bih ruku za nju.

I treća koju imam od prošlog ljeta, husquarna, 1700 kn, minus 5 % i minus ove dvije mtd i mcculloch za 200 kn, 1400 i nešto. Nemam rijeći, zver, iako malo preteška, oko 6,5 kg ukupno.

Neki se kunu u stihl, ko passat dizel :D

Ken
11.09.2006., 22:08
Ček, prvo moramo razlikovati, trimer ti je ono što nosiš u rukama i držiš ga dok kosiš, pretpostavljam da tebi treba kosilica - radi se o ravnici?
Za kosilice - preporučam Viking, nema bolje, ja sma zadovoljan njome.
A za trimere - samo jedna firma - Stihl, ja imam njihovu leđnu kosilicu, najjači model, radi kao urica.

A sad cijena, to će malo teže ići, do 1000 kuna..

Ken
11.09.2006., 22:10
I husquarna je OK, sada vidim da je preporučena, ja sam se odlučio za Stihl jer poznam čovjeka koji vodi predstavništvo ovdje u Istri, a u mom gradu je, husquarne nema...

Alenko V6
12.09.2006., 08:42
sa kosilicom treba kositi svaka 2 tjedna.
Sa trimerom je dovoljno 3 puta godišnje i lakše ide oko voćaka, ograda.
Uzmi jaču, nemoj štedjeti, brže je posao gotov i uz manje muke.
Ako nemaš preveliki nagib preko 20-30 % onda mozes sa "volanom "
Ako je nagib, tj. breg. onda klasična što se drži u ruci, ili ova na leđima, ali skuplja dosta.

otocanka
12.09.2006., 21:18
Husquarna trimer (flakserica), kupljen u Pevecu prije 4 ljeta (3 godine), na akciji - 999,00 kn, kosim 900 m2 :top: .
Ništa nisam mijenjala, samo ga "tankiram" (kuc-kuc u drvo) :D

I ne trimam (samo) 3 puta godišnje :confused: , nego svaka 2-3 tjedna :rolleyes: .

Ken
12.09.2006., 21:30
Ako imaš ravnicu, ili blage kosine onda je bolja kosilica. Još ako želiš da ti bude lijepa trava. Trimer je nezgodan jer s njime neiskusni kosač prvih x puta ogoli totalno površinu, treba malo parkse s njime..

Alenko V6
13.09.2006., 07:22
Husquarna trimer (flakserica), kupljen u Pevecu prije 4 ljeta (3 godine), na akciji - 999,00 kn, kosim 900 m2 :top: .
Ništa nisam mijenjala, samo ga "tankiram" (kuc-kuc u drvo) :D

I ne trimam (samo) 3 puta godišnje :confused: , nego svaka 2-3 tjedna :rolleyes: .

da imam 990 kvadrata i ja bi kosio svaka 2 tjedna.
No imam 4400, brijeg, nije ni okucnica pa nema potrebe se ubijati.
Oko kuće kosim svaka dva tjedna;)

VvZG
13.09.2006., 08:29
Ima li tko iskustva sa električnim flaksericama? Trebalo bi mi nešto jače od onih trimera visokih pol metra, a s obzirom na to da mi je struja blizu, nadam se da bi električna mogla biti jeftinija od motorne...jesu li stvarno jeftinije? I je li na tom području preporučljiv Viking?
http://git.inet.hr/projects/unikomerc/viking/default.asp?FlashID=10462

Ken
13.09.2006., 10:08
da imam 990 kvadrata i ja bi kosio svaka 2 tjedna.
No imam 4400, brijeg, nije ni okucnica pa nema potrebe se ubijati.
Oko kuće kosim svaka dva tjedna;)
I ja tako. Sa trimerom oderem do dna, da budem miran 3 tjedna najmanje.

brilja
13.09.2006., 10:34
Dakle, hvala vam svima koji ste se uključili. U međuvremenu sam kupila trimer i to Stihlov za 1700 kn (s popustom 1400) u Gramatu, i čini mi se da je jako dobar. Prva košnja je prošla bez problema i zadovoljna sam, te od sada svima preporučam Stihl.

Ken
13.09.2006., 11:18
Trimer ili leđnu kosilicu?
Drago mi je da si zadovoljna. :)

Alenko V6
13.09.2006., 13:03
stihl, dobar izbor sigurno bolji od no name mtd i sl.- sranja.

el. trimeri su slaba smeća, imao sam nekoliko
nije to to

passat_karavan
02.11.2006., 14:11
to ti je super za ravne terene, i ne smta joj visoka trava.

mislim ti mozes ici s njom i uzbrdo i nizbrdo i po kosom terenu, ali male neravnine (neke grbe) joj smetaju. pogotovo je dobra ako imas npr izboje mladog crveca. jer reze sve do debljine malog prsta bez problema, ali nije za "fini" travljak.

Dinosaur
03.11.2006., 14:27
Strižna kosa ti je super, ali za veliku travu i ravan teren.

Ako ti teren nije super ravan, ostahjati će ti nepokošena područja. A ako ćeš kositi srednje visoku travu, opet će ti ostajati.

Mislim da je za tu površinu možda bolje uzeti jaču rotacionu - samo onda moraš češće kositi.

Pozdraf,

lonicera
06.11.2006., 12:51
samo nemoj Husquarna kosilice.
Te su više u servisu nego na travnjaku.

x-type
15.03.2007., 19:59
na što obratiti pozornost pri kupovini kosilice i kako kupiti dobru kosilicu?

cvečn knedl
15.03.2007., 20:11
- ja ti svakako preporučam, ako imaš puno za kositi, da se odlučiš za samohodnu. nešta je skuplja od ove na žgance, al ja sam se samohodnom preporodila. sad si pak razmišljam da si kupim onu malu kosilicu-traktorčić - baš bi bilo guba na njoj doć na kavu :zubo:
- vodi računa da se visina reza može odmah nekako mehanički podesit, da ne moraš svaki put šarafit kotače i podešavat visinu.
- vodi računa o kW - nemoj neku slabu kupit.
- meni je bolja opcija kad baca travu prema meni nego kad mi baca u stranu - onda moram planirati prohode, a ovak mogu ić kam hoću jer otkosi ostaju iza kosilice na pokošenom travnjaku.
- ne bi bilo loše da kotači nisu plastični, ali ne vidim baš takve često.
- bilo bi dobro da kućište ne bude nekakvo papirnato nego od čvrstog materijala.

eto, to su neka moja zapažanja i iskustva :)
sve ovo navedeno uvelike ovisi i o veličini površine koju kaniš kositi.

Jelsa49
15.03.2007., 20:19

Koliko para toliko muzike/kaže stara narodna/.Ovisi za što ti treba.Ako je u pitanju ručna motorna kos. obrati pažnju na konjažu i da ima dvije ručke jer je lakše odraditi posao.1-1,5 ks sasvim dovoljno.Obično takve mašine imaju pored niti i disk za nešto jaču travu.Ovakvi trimeri imaju duži vijek trajanja od hobi programa.:top:

gazda-zgb
15.03.2007., 20:45

treba paziti kod kupnje kosilica za kakav teren su predviđene,tako npr. neki modeli MTD mogu raditi samo na savršeno ravnim terenima dok na onima s nagibom dolazi do zaljevanja motora s uljem

cvečn knedl
16.03.2007., 07:21
ah... uglavnom danas takve motore i meću u hobi program... one briggs&straton, tešo je danas naći dvotaktnu kosilicu :)

Partfiš
10.04.2007., 13:30
Daklem,

Radi se o gruntu, ustvari malom brdascu povrsine oko 3000m2. Teren je na nekim dijelovima ravan, na nekim strm ali na vecini je blaga padina. Veliki problem su brojni krticnjaci kojih ima po terenu. Isto tako, ima posadjenih vocaka, grmica i raznog drugog drveca.
Trenutno se kosi snaznom flaksericom ali za to je potrebno oko 5-7 dana kosenja i to je apsolutno nespojivo sa kolicinom slobodnog vremena koju imamo. Koja je alternativa? Razmisljali smo o samohodnoj rotacionoj kosilici ali bojimo se da bi problem bili krticnjaci. Strigna kosilica bi mogla imati isti problem. Pokusavao sam pronaci tvrtku koja iznajmljuje kosilice, da probam neku od te dvije vrste kosilica ali bezuspjesno.
Da li netko ima slican problem i kako ga rjesava? Znate li za mjesto gdje bi se mogla posuditi kosilica za probu?

Hvala

Dinosaur
10.04.2007., 13:50
3000 kvadrata za 5 do 7 dana?
Brijem da imaš neku džepnu flaksericu :-). Sa jakim strojem to ide za dan - dva. Ovisi koliko dnevno kosiš.

Mislim da ti je veći problem od krtičnjaka to što imaš veliku kosinu jer kosilicom koja ima četverotaktni motor ne smiješ kositi na strmom terenu. Motor se tada ne podmazuje i brzo "kihne".

Ako već biraš između strižne i rotacione - mislim da je roto kosa bolji izbor jer se nož nalazi u kučištu koje će "srušiti" krtičnjak prije nego što nož prijeđe preko njega, a strižna će direktno ući u njega. I još da ti rotaciona kosilica ima dvotaktni motor......

Pozdraf,

Dinosaur.

vragolast
10.04.2007., 13:50
koliko znam , nema takvih firmi kod nas. ali opet možda se varam....

Partfiš
10.04.2007., 14:23
3000 kvadrata za 5 do 7 dana?
Brijem da imaš neku džepnu flaksericu :-). Sa jakim strojem to ide za dan - dva. Ovisi koliko dnevno kosiš.

Mislim da ti je veći problem od krtičnjaka to što imaš veliku kosinu jer kosilicom koja ima četverotaktni motor ne smiješ kositi na strmom terenu. Motor se tada ne podmazuje i brzo "kihne".

Ako već biraš između strižne i rotacione - mislim da je roto kosa bolji izbor jer se nož nalazi u kučištu koje će "srušiti" krtičnjak prije nego što nož prijeđe preko njega, a strižna će direktno ući u njega. I još da ti rotaciona kosilica ima dvotaktni motor......

Pozdraf,

Dinosaur.

Hvala na savjetu. Moja procjena je 3000m2 ali ocito ima puno vise. Imam vrlo jaku kosilicu (Hilticu FS120) i ispraksiran sam u kosenju ali ipak to ide sporo. Dosta usporava stvar i pucanje flaxa zbog raznoraznih debljih stabljika koje izvire iz trave. Nisam jos probao ici onim cetverokrakim nozem a to planiram sljedeci puta. Kako se koristi taj noz...ustvari koje su opasnosti? Da li on puca pri udaru u kamencic?

Dinosaur
11.04.2007., 14:21
Hvala na savjetu. Moja procjena je 3000m2 ali ocito ima puno vise. Imam vrlo jaku kosilicu (Hilticu FS120) i ispraksiran sam u kosenju ali ipak to ide sporo. Dosta usporava stvar i pucanje flaxa zbog raznoraznih debljih stabljika koje izvire iz trave. Nisam jos probao ici onim cetverokrakim nozem a to planiram sljedeci puta. Kako se koristi taj noz...ustvari koje su opasnosti? Da li on puca pri udaru u kamencic?

Vjerojatno misliš Stihl FS120. Ak je, moram priznati da taj model nije previše snažan 0.9kW - 1.3 KS (postoje modeli i sa preko 3 KS). No to sad i nije važno.

Koliko sam shvatio ti kosiš veliku travu (ako nailaziš na drvenasti korov kojem treba vremena za rast), pa ni sa 3 KS ne bi bio brži. Sa nožem ćeš biti puno brži, ali budi i oprezniji - nož ne puca (napravljen je od kvalitetnog čelika), ali može ispucati kamenčić velikom brzinom. Ako nožem udariš u nešto što ne možeš odbaciti ili presjeći (deblje drvo ili kamenčina) onda će se odbiti i u pravilu ga je teško zadržati (ne očekuješ takav pomak), pa je pametno da se u tvojoj blizini nitko (pa ni pas) ne zadržava.

Ako se vratimo na tvoj prethodni post (dilema između roto i strižne kose), sada se neke stvari mijenjaju - za strižnu kosu nema ograničenja visine trave (može biti viša i od tebe) dok roto-kosa ipak može kositi travu ograničene visine tako da:

- ako ćeš rijetko kositi (par puta godišnje) razmisli o strižnoj kosi;
- ako nabaviš roto kosu - morati ćeš češće kositi.

Pozdraf,

Dinosaur

::barcode
11.04.2007., 14:55

I još da ti rotaciona kosilica ima dvotaktni motor......

Nalazim se u slicnoj situaciji, pa je ovo sto si napisao vrlo interesantno, a nisam uopce razmisljao o tome a imam namjeru kupit kosilicu.

Mozes malo pojasnit ovo da bi 2taktni motor bio bolji od 4taktnog?

cvečn knedl
11.04.2007., 19:23
ja već dugo nisam vidjela kosilicu sa 2-taktnim motorom. uglavnom su na tržištu 4-taktne i to briggs&stratonovi motori.
s tim 2-taktnim motorom možeš kositi po uzbrdici bez bojazni da će ti se ulje pomiješati sa gorivom, dok kod 4-t. postoji takva mogućnost i onda ode sve u klinac.
u 4-t. ti ide neki super, eurosuper, a u 2-t. ide mješavina.

keš
11.04.2007., 20:43
imam trižnu, 5ks.
kosi bez ikakvog zastajkivanja, ni krtičnjaci ni išta slično ju ne smeta. po meni zakon.

puger
11.04.2007., 20:54
nece ti se pomjesati ulje sa gorivom nego se uljie salije u jednu stranu pa ga pumpa ne vuce i nema podmazivanja

12.04.2007., 07:07
nece ti se pomjesati ulje sa gorivom nego se uljie salije u jednu stranu pa ga pumpa ne vuce i nema podmazivanja

To bi znacilo da 2taktni motori koriste mjesavinu, i ulje iz te mjesavine podmazuje motor.
A 4taktni motor koristi odvojeno benzin i ulje.

To mi je korisna informacija, jer sumnjam da bi me neko pitao kakvu kosinu mislim kositi.

Tnx :top:

champ
12.04.2007., 08:09
Ja imam vočnjak isto tako na blagoj padini, gdje trava raste prilično brzo i bujno.. Već godinama tamo kosim travu, i iskušao sam sve metode. Od košenja ručnom kosom dva puta na godinu, strižne kose namontirane na motokultivator, do motorne kosilice iza koje sam se nahodao kao na maratonu..

Prije dvije godine kupio sam na rasprodaji kod Peveca traktorić-kosilicu MTD RS 125/96, po vrlo povoljnoj cijeni, i preporodio sam se..

U jednom prolazu pokosim skoro metar širine, teški posao pretvorio se u zadovoljstvo. Traktoriću ne smeta niti visoka trava, ima bočno izbacivanje i skinuo sam onaj štitnik, tako da nema štopanja kod visoke trave. Krtičnjaci uopće ne predstavljaju problem, uz uvijet da se ne kosi kad je rosa, jer bi se zemlja pomiješala sa mokrom travom. Ne smetaju mu čak niti suhe grane, otpale s vočki, jer sve to on samelje i izbaci bočno. Vrlo robustan stroj, jedino treba paziti na niske panjeve, koje treba odrezati do nivoa zemlje, da ih noževi ne zahvate.

Svakome tko mora kositi malo veće površine travnjaka, preporučujem traktorsku kosilicu.

Dinosaur
12.04.2007., 08:12
Kao što je već navedeno dvotaktni motor koristi mješavinu goriva i ulja, te se tim uljem podmazuju elementi motora. Zbog ekologije se koriste četverotaktni motori. Oni koriste čisti benzin za rad, a ulje za podmazivanje uljem je odvojeno.
Briggs&Stratton motori imaju u kučištu motora jedan plastični zupčanik koji "razbacuje" to ulje i podmazuje ostale dijelove, a Tecumseh motori imaju jednostavnu uljnu pumpu za prisilno podmazivanje. Mislim da i jedni i drugi imaju neku toleranciju, tj. mogu raditi na kosinama do nekih 10 - 20° (nisam siguran).

Ako su u pitanju veće strmine, poželjno je da kosilica ima dvotaktni motor jer kod njega podmazivanje motora ne ovisi o nagibu.
Nešto takvih kosilica se može naći na

http://www.mvv.hr/codec/ (http://www.mvv.hr/codec/)

Pozdraf,

Dinosaur

champ
12.04.2007., 08:27
Čini mi se da je jedno od rješenja za produženje radnog vijeka 4-T motora na kosilicama korištenje sintetičkog ulja viskoziteta SAE-30, koja se kod nas prilično teško mogu nabaviti...

Obično u upustvima koslica piše da mogu kraće vrijeme raditi i na strmijim terenima, ali treba izbjegavati duži rad na takvim terenima. Moja rotaciona kosilica s Tecumseh motorom pokosila je jako jako puno toga, i radi još uvijek.

U međuvremene joj se je potrgalo kučište, to sam malo povario, i sad "u mirovini" kosi samo ravne i manje površine po dvorištu.

Dinosaur
12.04.2007., 09:13
Čini mi se da je jedno od rješenja za produženje radnog vijeka 4-T motora na kosilicama korištenje sintetičkog ulja viskoziteta SAE-30, koja se kod nas prilično teško mogu nabaviti...

Obično u upustvima koslica piše da mogu kraće vrijeme raditi i na strmijim terenima, ali treba izbjegavati duži rad na takvim terenima. Moja rotaciona kosilica s Tecumseh motorom pokosila je jako jako puno toga, i radi još uvijek.

U međuvremene joj se je potrgalo kučište, to sam malo povario, i sad "u mirovini" kosi samo ravne i manje površine po dvorištu.

Da, Tecumseh je pouzdaniji od Briggs&Strattona. I sam proizvođač tvrdi da motor može pouzdano raditi na nagibima do 20°. Znači da kratkotrajno može i više.

Pozdraf,

Dinosaur

champ
12.04.2007., 09:29
Da neke kosilice mogu raditi u svim mogućim položajima, pa čak izvoditi i lupinge i valjke u zraku, možete vidjeti ovdje:

http://www.youtube.com/watch?v=7032PBiIDyM

Samo me nemojte pitati kako je to moguće! :zubo: :s :rofl:

Partfiš
12.04.2007., 14:27
Nego, znam da sam vec pitao ali da nema netko kakvu ideju gdje posuditi kosilicu za probu? Flaxericu imam i znam sta moze a probao bi samohodnu rotacionu...
Fala :-)

12.04.2007., 14:53
Da neke kosilice mogu raditi u svim mogućim položajima, pa čak izvoditi i lupinge i valjke u zraku, možete vidjeti ovdje:

http://www.youtube.com/watch?v=7032PBiIDyM

Samo me nemojte pitati kako je to moguće! :zubo: :s :rofl:

Ta kosilica je sisala po canabisu :D

cvečn knedl
12.04.2007., 15:37
joj... ja svoju samohodnu jučer odvezla mehaničaru da nek je popravi do subote ak može,jer do subote traje neki skonto u merkuru, pa da si kupim novu.
međutim, opravi on nju danas! :s
pa sam si ušparala par hiljada :rolleyes: (sad svi kucnite u drvo :zubo: )

12.04.2007., 15:49
(sad svi kucnite u drvo :zubo: )

kuc :zubo: kuc :zubo:

cvečn knedl
12.04.2007., 15:53
:zubo:
i triput pljuni i triput se okreni oko sebe i optrči triput oko kuće ili bloka zgrada :zubo:

freerider
14.04.2007., 14:36
imam 4.000 m2 ajmo reci nekakvog vocnjaka, na dosta dobroj strmni, tako da u obzir dolazi samo trimer.
nekako sam se odlucio dati cca 4.000 kn u kojem rangu i trazim isti.
Stihl FS 130 = 4.200 kn (1,9 ks)
a sada mi se pojavio jos jedan i to:
SOLO = 4.600 kn (2,6 ks)
Zanima me ako netko ima iskustva sa SOLO trimerima (rade ga njemci) da ga navede.

Unaprijed zahvaljujem!

cvečn knedl
14.04.2007., 14:51
evo, tu su na nekom forumu o tom raspravljali
http://www.forum.hr/archive/index.php/t-142435.html

zigy19-06-2006, 09:37
Koji trimer kupiti do 3000kn. Slabiji stihl ili alpina oko2 KS sa opremom.Da li netko zna kakvi su ovi Alpina.Tip u trgovini mi tvrdi da su u klasi sa stihlom samo da za stihl placam ime.
preporucujem ti solo, po kvaliteti je u rangu stihla jeftiniji je i ima dobru servisnu mrezu. za 3000kn mozes dobiti poluprofi model od 30m3 i 1.4ks.
ja sam nedavno uzeo profi model od 54m3 i 3.1ks platio sam ga 4700kn i super sam zadovoljan. obisao sam sve zastupnike poznatijih marki i solo je bio najjeftiniji.

Bear
23.04.2007., 13:20
http://www.unikomerc-uvoz.hr/content.asp?FlashID=5501

imam oko 5.000 m2 zemljišta, sve je na kosini, ako je motor na leđima pretpostavljam da ne bi trebalo biti problema sa ikakvim podmazivanjem. Btw jel se itko susretao s ovim modelom, je li itko kosio s ovim trimerom i kakva su mu iskustva?

Sasha
26.04.2007., 16:37
Jooj, previše je to za trimer! Pa to 3 dana posla...
Jedino rješenje traktor-kosilica. Ako skupljaš travu onda s prikolicom.

cvečn knedl
26.04.2007., 20:42
bome, ovaj trimer je neka dobra pila! 2.2 ks, antivibracijski sustav....
no, ko što veli saša, puno je to za trimer. mislim, nije puno ako čovjek ima vremena, trimer je zaista spor u usporedbi sa kosilicom.

magare2000
30.04.2007., 01:20
http://www.unikomerc-uvoz.hr/content.asp?FlashID=5501

imam oko 5.000 m2 zemljišta, sve je na kosini, ako je motor na leđima pretpostavljam da ne bi trebalo biti problema sa ikakvim podmazivanjem. Btw jel se itko susretao s ovim modelom, je li itko kosio s ovim trimerom i kakva su mu iskustva?

ma super je to stvar, samo sto ce ti se leda prvo skuhat, a potom otpast.
da ne kazem da ce ti trebati par dana za pokosit 5000 kvadrata.

ako ne kosis samo travu, vec i neki sas i siprazje, radije biraj onu koju okacis o bok i s bicikl ruckama. s njom je pri naletu na nesto tvrde PUNO sigurnije i lakse raditi. e da, kad znas da ces naletiti na nesto tvrde, OBAVEZNO kosi u lijevo. noz se okrece u smijeru suprotno od kazaljke na satu, pa kad naletis na nesto kosilica bijezi od tebe. ako ides na desno, noz ce se odbiti prema tebi, sto je jako opasno. sto se tice podmazivanja, tj dvojba 2T ili 4T, to kod trimera ne igra ulogu.

inace, znam to jer sam cijelo jedno ljeto proveo na uredenju rijecnih korita.

taj trimer kosta preko 5 tisuca, a za to se moze nac prilicno dobra kosilica s kojom ce ti ipak biti lakse kositi. ako mislis kositi 2-3 puta godisnje biraj striznu. roto ce se gusiti s visokom travom.

i za kraj, ako imas para, biraj nesto sto ce te voziti. jer propjesaciti 5-10 km iza kosilice nije bas neki uzitak

Bear
30.04.2007., 08:34
...da sam napisao da sam na kosini, svih 5.000 kvadrata je na brdu, poprilično je strmo, tako da neke kosilice na kotačima ne dolaze u obzir, mislim da bi se i Defender napatio na tom terenu... imao sam Stihl FS 44, gotovo 10 godina je radila ok, i bila je stvarno dobra za taj teren al sad je totalno vrisnula, kako su mi rekli u zastupništvu Stihla, to je amaterska kosilica, koju bi u principu nakon svakog potrošenog tanka trebalo pustiti da se ohladi pa tek onda kositi ponovo, a za to nemam vremena baš (za kompletan teren mi treba cca 2 dana, dakle cijeli vikend... zato sam se odlučio na profi kosilicu, veoma je izvjesno da ću kupiti ovu http://195.29.151.50/sonda/projects/unikomerc/content.asp?FlashID=6127, cijena joj je oko 4.000 kuna, i mislim da je to pravi izbor, tip u dućanu mi je rekao da s njom mogu vijeli dan radit bez ikakvih pauza

magare2000
30.04.2007., 12:04
...da sam napisao da sam na kosini, svih 5.000 kvadrata je na brdu, poprilično je strmo, tako da neke kosilice na kotačima ne dolaze u obzir, mislim da bi se i Defender napatio na tom terenu... imao sam Stihl FS 44, gotovo 10 godina je radila ok, i bila je stvarno dobra za taj teren al sad je totalno vrisnula, kako su mi rekli u zastupništvu Stihla, to je amaterska kosilica, koju bi u principu nakon svakog potrošenog tanka trebalo pustiti da se ohladi pa tek onda kositi ponovo, a za to nemam vremena baš (za kompletan teren mi treba cca 2 dana, dakle cijeli vikend... zato sam se odlučio na profi kosilicu, veoma je izvjesno da ću kupiti ovu http://195.29.151.50/sonda/projects/unikomerc/content.asp?FlashID=6127, cijena joj je oko 4.000 kuna, i mislim da je to pravi izbor, tip u dućanu mi je rekao da s njom mogu vijeli dan radit bez ikakvih pauza

pardon, nisam bas najbolje citao.
to bi trebalo biti ok.
ja ti preporucam da kupis onu s bicikl ruckama. meni je osobno s njom lakse raditi. a cijena ti je mislim ilsa, ili razlika od par desetaka, eventualno 100kn.
pogledaj jos i husqvarna. to su isto vrhunski uredaji

Martinn
07.05.2007., 10:34
4-taktna mala Briggs kosilica, koje ulje staviti u nju, gdje nabavit? Koliko ide unutra, pola litre?

champ
07.05.2007., 10:45
Za tu kosilicu možeš kupiti originalno ulje Brigss-Straton, SAE-30, za zrakom hlađene motore. Imaju pakovanje od 0,6 l, čini mi se da je to dovoljno za jednu izmenu.

Možeš staviti i Ina Delta 15W-40, a ja sam u svoju Tecumseh stavio ful sintetički Silkolene, koji mi je ostao nakon izmjene ulja u motociklu. :zubo:

Prvi dojmovi su da se mašina vrti malo brže i lakše, i teže se zaštopa nož i stane motor.

Martinn
07.05.2007., 10:51
Za tu kosilicu možeš kupiti originalno ulje Brigss-Straton, SAE-30, za zrakom hlađene motore. Imaju pakovanje od 0,6 l, čini mi se da je to dovoljno za jednu izmenu.

Možeš staviti i Ina Delta 15W-40, a ja sam u svoju Tecumseh stavio ful sintetički Silkolene, koji mi je ostao nakon izmjene ulja u motociklu. :zubo:

Prvi dojmovi su da se mašina vrti malo brže i lakše, i teže se zaštopa nož i stane motor.

Znaš gdje u Zagrebu naći Brigss ulje?

Ako uzimam nešto drugo, npr. full sintetsko, svejedno da li uzmem 0W-30 ili 0W-40?

champ
07.05.2007., 11:17
Ne znam ti za B&S ulje, nisam iz Zg! Pazi sa sintetskim uljem, jer ako ga jednom staviš, nije baš preporučljivo kasnije opet stavljati mineralno!

Ja sam stavio 10W-50, ali ti košta preko 100 kn litra! Vidio sam da ova jako rijetka ulja (0W-30) Amerikanci po zimi stavljaju u svoje freze za čišćenje snjega. Za ljeto i vručine gornja vrijednost treba biti barem 40 ili 45.

veseli svat
11.05.2007., 22:16
Imam frenda koji trguje sa B&S motorima.
Baš sam ga pitao za ulja koja koriste, jer mi je to prilična cifra za toliko ulja.
Veli on da je to obično S-30 ulje, bitno je da je te gradacije.
Nema tu neke velike filozofije sa uljem.Nedajte se varati ;)

Ghostdog
14.06.2007., 09:07
Pozdrav

Vidio sam u Pevecu motornu kosilicu za travu po cijeni od 799 kn a bila je nekih 1500 kn.Ima 3,5 KS. Da li je isplativa i da li netko ima nešto slično.
Koliko je optimalna snaga za frezu da se sa njom može normalno raditi i koja dubina frezanja je ok?

Codegun
15.06.2007., 08:39
Pozdrav

Vidio sam u Pevecu motornu kosilicu za travu po cijeni od 799 kn a bila je nekih 1500 kn.Ima 3,5 KS. Da li je isplativa i da li netko ima nešto slično.
Koliko je optimalna snaga za frezu da se sa njom može normalno raditi i koja dubina frezanja je ok?

više o tome se lamentiralo na "Sam svoj majstor". Uglavnom ja sam imao najjeftiniju frezu iz Bauhausa za 1300kn. Motora je bio dorasao zadatku (4KS) frezanja vrta od 80m2 (!!) no nije prijenos. Potrgao sam ga. Mislim da se treba sjetiti one "kolko para - tolko muzike". Nisam sklon kupovanju najjeftinijih stvari. No mislio sam da će mala freza ipak izači na kraj s 80 m2 vrta, no nije.

JimmyBGood
02.07.2007., 10:40
Jel netko zna gdje ima se može kupiti ona jednostavna kosilica za travu bez motora.
Ne znam točno kak se taj tip kosilice zove, ali to je ona kaj ima samo kotače i između njih zavijene trakaste noževe (nalik šupljem cilindru) koji rotiraju dok se kosilica gura. Opis je sad malo čudan, ali ne mogu čak niti pronaći sliku na netu.
Uzel bi si tu tak da mogu, tu i tamo, nabrzaka podšišati travu, a da ne moram paliti i bučiti s velikom benzinsom.

Hvala i pozdrav!

finta
02.07.2007., 15:09
bauhaus baumax pevec - svi ih imaju - 700 - 1000 kn

vikica
02.07.2007., 15:25
A koliko su efikasne? Tj. koliko je tesko s njima raditi?
Moj straznji vrt je na kosini, i ovu kosilicu s motorom mi je extra tesko gurati uzbrdo...(bolje reci to muska polovica radi, al zao mi ga gledati kako se muci) :)

kikca
02.07.2007., 16:33
Ne znam kak radi ova bez motora, ali za kosine su dobre samohodne kosilice.

eisenfaust
03.07.2007., 08:42
Istu kupi samo ako imaš par kvadrata travnjaka. Ovisno o tome da li je veća površina uzmi trimer, kosilicu na struju, motornu kosilicu, ...

JimmyBGood
03.07.2007., 12:07
Imam dost veliku vodoravnu površinu i benzinsku kosilicu. Mislil sam probat s ovom češće protrčat na brzinu tak da ju održavam kratkom rađe nego da čekam da naraste pa ju kosit s benzinskom, a onda moram i grabljati jer ne volim kad ostanu štrafte od pokošene trave.
Ima `ko kakva iskustva s ovom vrstom?

kikca
03.07.2007., 17:19
Zašto bi se moralo grabljati? Pa ima i kosilica s košarom za sakupljanje trave.

eisenfaust
03.07.2007., 19:26
Pa kao što kaže ili košara ili ako baš redovito kosiš onda ti i ne ostane puno za grabljati. Nemam iskustva sa ovim bezmotornim, ali sam čuo da ne kose dobro. Mogao bi se dobro natrčati prije no što pokosiš:zubo:

Manta
21.10.2007., 13:08
pozdrav! danas sam gledala onu emisiju poljoprivrednu i u jednoj temi se spominjala neka kosilica koja nema motorni pogon,znači ne treba benzin ni ništa, ne onečišćuje okoliš ,a i malo se više fizički izmučiš pa mi se baš dopala.:top:
zna možda netko gdje bi se to moglo nabaviti?

brazilka
27.10.2007., 16:41
znam o cemu pricas...koliko brzo guras je toliko brzo sijece...a vjerovatno je ima u pevecu ili mio-agro stroju i sl.. to su mjesta u slavonskom brodu e sad ovisi ako si iz zg i sl izbor trgovina je veci

dobardan
30.10.2007., 16:34
To je kosilica za košnju do 10 kvadrata. Da ti imaš 3 dvorišta, voćnjak i vrt da te vidim bi li ti bilo do zaštite okolišta i rekreacije.

JoZ@
30.10.2007., 18:16
imo sam to davno doma kao klinac
pa su me zajebavali da ne trcim dosta brzo :lol:

mani se toga :top:

bela777
31.10.2007., 09:49
da, te ručne kosilice, pa čak i one s motorom su koma ako imaš malo veći travnjak... bjež od toga...

bela777
21.01.2008., 10:46
Hurricane traktor-kosilica (ili kako se već zove)... Zna li netko gdje ima kupiti akumulatora za nju?
Ne znam kolike je snage (ništa ne piše na ovom sad akumulatoru, koji je i originalni koji smo dobili uz kosilicu).
Hvala

zmiklauz
26.01.2008., 10:11
probaj kontaktirati Motoramu u Mlinovima

McGrubi
28.02.2008., 16:41
htjela bih kupiti Viking sjeckalicu, električnu
imam manji vrt s voćnjakom, nisu u pitanju veelike količine, trebalo bi mi neka koja može finu usjeckati grančice od orezivanja i veće trave

imate li kakvu preporuku?

osbourne
29.02.2008., 09:46
ja sam je bio posuđivao od eko društva, na dan 10kn je bila.
gledao sam ih i tada su bile skupe, pa se raspitaj, s obzirom da treba par puta godišnje

McGrubi
29.02.2008., 09:53
koji model si posudio?
one velike ili male?

nemam tu nikakve eko udruge ili sl. da mi iznajme, mogu samo platiti uređenje okućnice i sl

osbourne
29.02.2008., 17:25
bila je sta ja znam...mala, na struju pa smo to mljeli i slagalu u kompost.

McGrubi
29.02.2008., 17:35
odlučili smo uzeti Viking GE 103

JoZ@
01.03.2008., 13:33
odlučili smo uzeti Viking GE 103

kolko para
daj fotku :top:

McGrubi
01.03.2008., 15:28
1074 kn na 10 rata :)
http://195.29.151.50/sonda/projects/unikomerc/viking/default.asp?FlashID=10490
probala sam danas, jako je tiha u "leru" , buči kad drobi, npr. ko traktor
sjeckala je grane vinove loze, zelenu i suhu travu
zadovoljna sam

McGrubi
01.03.2008., 15:32
ups. ne 1074 nego 1704,00kn

debilde
02.03.2008., 02:17
ah... uglavnom danas takve motore i meću u hobi program... one briggs&straton, tešo je danas naći dvotaktnu kosilicu :)
kakav je to princip rada? ne kuzim se inace bas u motore :D

meni treba nes za grbavi teren s debelom :D travom.

ili bolje preorati pa zasaditi normalnu travu?

amiketa
02.03.2008., 07:32
osburne
može kontakt za sjeckalicu od eko društva

Stric
10.03.2008., 09:47
Poštovani!

Budući da sam novi na forumu molio bih vas par savjeta. Naime nisam baš neiskusan u svijetu trimera, samohodnih kosilica, motornih pila i sl, ali me muči jedna dilema.
Dobio sam nemoralnu ponudu glede nove traktorske kosilice MTD LG175, B&S 17,5KS. Inače sam pikirao na Husqarnu, ali eto.
Zanima me da li taj model trpi veče nagibe (ima uljnu pumpu), te kakva iskustva imate s navedenim proizvođačom i/ili modelom, te naročito sa B&S motorima.

Pozdrav i hvala!

calavera
16.04.2008., 22:06
Gdje kod nas kupiti ovako nešto?
Za strmi teren idealno...

http://www.mowers-online.co.uk/itmidx13.htm
http://www.youtube.com/watch?v=x7RcjT2LYUE

Cijene bi se, prema prvom linku, trebale kretati oko 5000 kn...

zdenis
20.04.2008., 11:28
Koju trimer kosilicu odabrati?(kratko i nadam se jasno pitanje)

Slatky
20.04.2008., 12:12
zavisi hoćeš jaču ili slabiju uglavnom da je sa dvije ručke i ravnom osovinom neku od poznatijih marki

tomy23
20.04.2008., 15:41
i mene zanima kaj uzeti,imam dvoriste od 500 kvadrata,neravno,a raste bas neka jaka, gusta,čvrsta trava,pa me zanima koju motornu uzet,dal samohodnu il ne,dal onu od 3,5 konja il 5,i dali uzet u pevecu npr il u nekoj trgovini bas za to..:ne zna: btw pozdrav svima,prvi put sam u ovom dijelu foruma :D

kodeks1
21.04.2008., 09:07
Koju trimer kosilicu odabrati?(kratko i nadam se jasno pitanje)

Ja upravo kupio nakon dugotrajne analize:misli: Kawasaki KH 45W, 2,9 KS. Htio sam nekakvu dobru mašinu a da nije pretjerano skupa kao Stihl. Mislim da sam pogodio:D MOžeš je naći u Pevecu. Inače, Kawasaki slične snage ali drugi model u nekoj drugoj trgovini košta 1200 kuna skuplje. Ja platio moj 2800.

osica
21.04.2008., 15:35
Ja upravo kupio nakon dugotrajne analize:misli: Kawasaki KH 45W, 2,9 KS. Htio sam nekakvu dobru mašinu a da nije pretjerano skupa kao Stihl. Mislim da sam pogodio:D MOžeš je naći u Pevecu. Inače, Kawasaki slične snage ali drugi model u nekoj drugoj trgovini košta 1200 kuna skuplje. Ja platio moj 2800.

Kawasaki smo htjeli i mi kupiti, bili smo i u Pevecu, ali nas je pokolebalo to što servisno nije baš najbolje pokriven (samo jedan servis i to u ZG, ), a drugi bitan razlog je to što ima sajlu, a ne kardan (barem onaj model koji smo gledali, od 2,0 KS)
za istu cijenu smo kupili Husquarnu od 1,2 KS što je za naše potrebe sasvim dobro - poluprofesionalni stroj s flaksom i nožem

Ivo_22
22.04.2008., 00:37
neznam di kupit, al recimo moja stara kosilica :Pop: si je sama znala dati gas , i to jos duplo veci od onog MAX normalnog (nesto je bilo riknulo, ne sjecam se), bas zamisljam kako bi se ova ponasala , bi poletio skupa s njom :rofl:

Ivo_22
23.04.2008., 00:55
ima ovdje lebdećih http://www.motorama.hr/prodaja/kosilice.htm :afro:

calavera
23.04.2008., 20:42
ima ovdje lebdećih http://www.motorama.hr/prodaja/kosilice.htm :afro:

Odlicno, puno hvala!:s

Dinosaur
24.04.2008., 14:31
Kawasaki smo htjeli i mi kupiti, bili smo i u Pevecu, ali nas je pokolebalo to što servisno nije baš najbolje pokriven (samo jedan servis i to u ZG, ), a drugi bitan razlog je to što ima sajlu, a ne kardan (barem onaj model koji smo gledali, od 2,0 KS)
za istu cijenu smo kupili Husquarnu od 1,2 KS što je za naše potrebe sasvim dobro - poluprofesionalni stroj s flaksom i nožem

2,0 KS i ima sajlu? Očito postoji neka caka oko deklaracije snage. Mislim da su od ostalih proizvođača sve jače od 1.1 - 1.2 KS sa kardanom, pa navedena vjerojatno nema deklariranih 2.0 KS.
Ima, mislim negdje u Maksimirskoj, firma Dobro distribucija koja je zastupnik za tallijanski Oleo-mac. Malo skuplji od ostalih (ali jeftiniji od Husqvarne i Stihla) i jako dobri i pouzdani.

laci
30.04.2008., 08:57
Evo da se i ja pohvalim, uspio sam skupiti nešto love, pa ostatak još malo na rate i napokon kupio traktorsku kosilicu za svoj grunt (cca 5.500 m2) :D

http://www.mtd-garden.eu/Brand_Viewdetails.aspx?brand=MT&csp=se&id=121&lang=en

Prošli vikend sam imao probnu košnju, a na nekim dijelovima grunta to je bila i prva košnja ove godine (trava do koljena). Sve u svemu stroj je fenomenalan. Visoku travu (koju sam ove godine prvi puta kosio) kosio sam na najvećoj visini košnje i u najmanjoj brzini. Sve je fino samljeo osim par žilavih travki tipa kiseljak koje su ostale stršati, međutim u drugom prolazu sam visinu košnje smanjio na pola, a brzinu povećao na polovicu i travnjak mi nikada nije bolje izgledao. I to sve sam napravio za otprilike upola manje vrememna nego što sam to inače radio sa kosilicom :top:

Grunt je ravan i bez velikih kosina, pa su manevarske mogućnosti poprilično dobre, međutim košnja oko grmlja i drveća nije kao sa kosilicom. Za potpuni dojam sam tu koristio trimer. Potrošio sam oko 5l goriva što je otprilike isto kao i sa kosilicom.

Sve u svemu, do sada mi je ovo jedna od najboljih investicija u grunt (a mislio sam da si ustvari kupujem "igračku").

Ovo su moji prvi dojmovi u radu s traktorom, a zanimju me i ostala iskustva ekipe s foruma...

tomy23
30.04.2008., 09:59
prava pila,to bi meni trebalo,vocnjak jos nije kosen,trava do koljena,ne znam kak cu to..nagovorit cu strica da prodje s traktorom pa dalje s flaksom..

bela777
30.04.2008., 10:05
Mi imamo traktor kosilicu već 4 godine.... nikad bolje investicije. Prije toga smo s 2 kosilice peglali pola dana, a sad je to zaista gušt i uživanje... Nakon 4 godine smo išli prvi put mijenjati akumulator, dva puta mijenjali remen, redovito oštrimo noževe... to ti je održavanje, i naravno na kraju sezone malo počistiti...

Ove sezone već smo 3 puta kosili, nije da se moralo, ali eto... kao "idem se malo provozati po gruntu" :)

Naš je teren dosta neravan, ali se traktor jako dobro snalazi. A ovo oko drveća - da - to moraš s trimerom...

qsebastian
04.05.2008., 13:56
ej ljudi, htio bih pitati dali ima di za kupiti samo one držače za trimere..

http://www.hongoldonia.hr/vrt-i-poljodjelstvo/motorne-kose/umk-425/motorna-kosa-umk425e-ue.html

znači treba mi taj komplet za ručicama, prslukom s kukicom koja drži trimer...
...bdw. kupio sam trimer koji mi to nema, vec samo obicne rucice, a sad vidim da bi mi dobro doslo ovo gore jer imam puno za kositi...tnx..

jeronimo
05.05.2008., 14:29
U svakom slučaju ja ti preporučujem da uzmeš neki model od poznatijih firmi ; Husqvarna, Josered, Stil, Solo, Oleo Mac, Dolmar , Alpina. Sve su to vrhunske firme čiji alat koriste i komunalne firme znači dokazani proizvodi.
Ja sam od 1996 do prošle godine koristio Jonsered GT32 L ,0,9 kW - jako zadovoljan , nemilosrdno je trošio i posuđivao , prošla u zasluženu mirovinu nakon 11 sezona , poklonio je...
Prošli tjedan kupio sam Husqvarnu 335 RX, 1,6 kW, 2,2 PS, više nego zadovoljan. Biciklističke ručke , naramenice , lako se upravlja s njome, jaka i izdržljiva mašina, vibracije na ručkama praktički ne osjećaš. Koristim flaks orginal Hus. od 2,7 mm , novi proizvod s metalnim ojačanjem u sredini, sive boje, sječe sve živo, kupinu, mlado šiblje...
Ima trokraki nož od 300 mm još ga nisam koristio ali ću uskoro jer imam puno zemlje oko kuće , voćnjak koji se nekad kosio strižnom kosilicom bio dosta godina zapušten...
Da stroj sam platio 4139 kn na akciji- mislim do kraja mjeseca inače 4514 kn.
Ali promisli , koliko ti puta godišnje treba, kolika je površina, koliko si spreman platit, što ćeš kositi...
Ja sam ipak pobornik poznatijih firmi i ono da stroj bude jači za jedan broj ko djeci kad kupuješ cipele...
I naravno pridržavaj se uputa za upotrebu nemoj eksperimentirati s gorivom , za mješavinu samo orginal ulja nikakav dvotaktol od INE ili sl. , nemoj koristiti gorivo starije od 30 dana, podmazuj , čisti stroj na vrijeme, kad potrošiš rezervoar benzina napravi pauzu od 15 minuta i to je to...

sinkpink
06.05.2008., 16:21
Ja radim u komunalcu i derem svoju stihlovku FS 120 već 3 godine po 2 000 kvadrata dnevno, i radi ko luda!
nakon malo rada, ako ju kupiš novu, treba poštelat minimum, i radit će do groba!
Profi alat, svaka čast...
Važno: kupi si trimer sa bicikl volanom, inače će ti patit ruke... a i lijepše kosi jer ju je lakše držati ravno u odnosu na travnjak..

Kupio sam i svoju doma, pogodi koji model.. i s njom sam dosad pokosio oko 2 hektara kupina i mladih jasena, sa trokrakim nožem. stvar pešta!
Ali ima i mana.. treba nosit antifone, jer je dvotaktna i na višim okretajima doslovno vrišti.
S tim, da sam imao i hondu, četverotaktnu, ta je bila još bučnija na jakom gasu, i nije imala antivibracijski sistem, a ni ručke od gume.. trnu prsti od tog.:flop:
za taj trimer (stihl) ti ide minimum 2.5mm debela traka, inače će stalno pucat jer je koska prejaka, pa kida traku. ja rabim crnu stihl traku od 3.2mm, i jako je dobra jer je prilično gumirana pa ne puca lako, samo što onda leti kamenje oko tebe..
Svakako često odmarat i nositi antifone i antivib. rukavice ili ode zdravlje u k..! opasan alat:top::top:

Važno: u americi godišnje ima više ozljeda oka od neadekvatne upotrebe trimera nego od svih drugih načina ozljeđivanja zajedno! moj frend je izgubio oko. kad vam kažem da je to opasno...

Za sva pitanja o trimeru i košnji javiti se na genius.uploads@gmail.com jer ne pratim baš forume..

sinkpink
07.05.2008., 17:59
Inače, ako ostavite mješavinu u kosilici preko zime, od ulja za mješavinu izgore membrane na karburatoru. nove su oko 100 kn plus ruke.
Tako mnogi u proljeće nemogu upalit mašine...

jeronimo
07.05.2008., 20:57
Inače, ako ostavite mješavinu u kosilici preko zime, od ulja za mješavinu izgore membrane na karburatoru. nove su oko 100 kn plus ruke.
Tako mnogi u proljeće nemogu upalit mašine...

Točno tako :lol: , upravo mi se to dogodilo na motornoj pili pa sad ovdje na forumu tražim pomoć. Znači izgore i membrane na karburatotu - ja sam mislio da stvar mogu popravit sam samo izmjenit filter goriva u rezevoaru...
Zamjeniti membrane - jel bi ja to mogao sam , nisam neki stručnjak al nisam baš ni totalni pikziber :D

ma hajde...
08.05.2008., 09:55
Pred odlukom sam o kupovini trimera sa glavom i nožem. Cijena do koje bi išao je cca 3000 kn. U igri je Husqarna 325rx sa cijenom od 3300 i snagom od 1,2 ks i Oleo Mac od 3000 kn i snage motora od 2,1 KS. Ova prva mi se čini malo preslaba za ono što ja trebam (visoka trava, tanje šiblje i sl) ali djeluje mi pouzdano.
Ima li netko iskustva s Oleo Mac uređajima motornim trimerima i isplati li se uložiti u tako nešto..

Hvala unaprijed na bilo kakvim sugestijama

jeronimo
08.05.2008., 12:57
Za Oleo Mac možeš se raspitat u Hrv. cestama , oni ih koriste ( izbacuju STIHL ) . Ja sam čuo o tim mašinama sve najbolje :top:

Las Legolas
08.05.2008., 13:17
u americi godišnje ima više ozljeda oka od neadekvatne upotrebe trimera nego od svih drugih načina ozljeđivanja zajedno! moj frend je izgubio oko. kad vam kažem da je to opasno...

jos uvijek imam oziljke na trbuhu od proslogodisnjih kosnji, makina je bila Jonsered BC21216 sa 1.2 ks

Sad se mislim kupit Stihl FS 80, 1.3ks sa mogucnoscu nadogradnje nastavaka, najvise me zanima kopacica- 22cm radne duzine
Ima li tko kakvih saznanja o ovim nadogradjujucim dijelovima (mot.pila, rezac zivice..)?

jeronimo
08.05.2008., 16:26
ej ljudi, htio bih pitati dali ima di za kupiti samo one držače za trimere..

http://www.hongoldonia.hr/vrt-i-poljodjelstvo/motorne-kose/umk-425/motorna-kosa-umk425e-ue.html

znači treba mi taj komplet za ručicama, prslukom s kukicom koja drži trimer...
...bdw. kupio sam trimer koji mi to nema, vec samo obicne rucice, a sad vidim da bi mi dobro doslo ovo gore jer imam puno za kositi...tnx..

Naramenice možeš kupiti za nekih 200 kn, ali biciklističke ručke ne , to imaji samo modeli koji su orginal takvi. Mogu biti bicikl. ručke ili ona obična ručka (ogrugla uglavnom)

grabancijas
09.05.2008., 19:29
Ovo kaj je laci kupil ima u Pevecu u Jankomiru za 9.999,00 KN...ja bio danas i ubo.

Big momma
10.05.2008., 23:43
Oleo mac.
A kad kupiš - javi, tak da budem ljubomorna.:D

jeronimo
14.05.2008., 13:37
Danas kupujući nešto u Colibriju u Karlovcu zapela mi za oko ova kosilica :
http://www.unikomerc-uvoz.hr/viking/?FlashID=10446

Pošto razmišljam u kupovini traktorske kosilice jer imam dosta površine koju kosim zaključio sam da bi mi u stvari više odgovaralo ovako nešto pošto je teren neravan i strm...
Dali netko ima iskustva s ovakvom kosilicom , molim samo ozbiljne recenzije :mig:.

građevinac
14.05.2008., 21:06
gledao sam viking kosilice dok sam kupovao, to je nekakva firma od stihla ili sl.., ali nesto me je uzasno smetalo, a to je bilo plasticno kuciste!! :mad:neznam da li je tako na ovom modelu, ali ukoliko je hm.. prvi kamen na malo tezem terenu i ode viking. rekao mi je prodavac iskreno, te kosilice su mozda za austrijance i švicarce i njihove fensi travnjake, ali za nas tesko..
o kojoj se cijeni radi?
ja sam uzeo papilon, to je nesto ko alpina, B&S 6 ks, najpovoljnija u tom razredu mislim i super sam zadovoljan, a teren je uzasan!:top:

kaj_znachi
15.05.2008., 08:46
preporučam Jonsered kao i kolega gore višlje ,isti model ,isto kupljena 1996
još uvijek radi ko avion,dva-tri sitna poppravka za 12 godina,još uvijek radi s istom sviječicom
preporuka:
zaobići Pevce i slične centre!
U privatnim dučanima isto daju na rate a imaš i osiguran servis i drukčije te gledaju kad dođeš poslije kod njih
osim toga ja kupio lani kod Hajstera u Jankomiru samohodnu 7KS,poslije vidim kod Pevca 500 kn skuplja.
Frend kupio kod pevca trimer pa mu nisu htjeli sastaviti,pa mu nije valjda sjela sajla u osovini kak treba pa je poslije imal okapanje s tim
Privatnik ti sklopi stroj pokaže sve kaj treba,dok u velikim centrima nemaš koga kaj pitati...

jeronimo
15.05.2008., 17:33
Je imaš pravo dosta to djeluje onako šminkerski neznam koliko je to za neki ozbiljni rad , cijena ovog modela je nekih 8400 kn, ak se ne varam. Ta tvoja jel na tri kotača ili kak ?

ruler
15.05.2008., 20:25
ja imam ovo :
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230251761080
sa 7 ks. brijeg od cca 4500 m2. kad trava naraste 50 cm, preletim s 5-tom visinom i onda na finjaka na 3 cm.(mazohizam). nije full lako ali sam gotov za par sati. negdje sam vidio akciju kod nas za 4000 kuna. u minhenu 400 eura.
lako se manevrira zbog velikih zadnjih kotaca. reze kao satan.
8400 kn??? 8400??? 8k? aha, traktor mi je ispao iz igre jer je brijeg zaheban

građevinac
16.05.2008., 10:25
8400 kn?? Ne vjerujem.. za to vec mozes kupit mali traktoric za košnju.
Ja imam standardnu samohodnu kosilicu, B&S Quantum 6 KS, 4T, centralno podizanje visine. Marka je nekakva Papillon, ali mi je rekao prodavac da je to u biti Alpina jer su i dijelovi isti, a i vizualno su praktički iste. Inace kosilice malo zvucnijeg imena te snage prelaze 4000kn, tipa husquarna i sl., pa ti vidi.. Vec tri sezone radi odlicno, malo trosi. Moja preporuka!

http://www.gardenshop.it/product.php?idx=810&linkid=W6Aea5LTpsjR

ovdje je cijena 600eur,makar ivu ti vrate, ja sam pred tri godine dao 2900kn kod nas..

jeronimo
16.05.2008., 11:43
... ma je preko 8000 kn je, možeš se raspitat. zato mi je i to čudno , za te novce to bi trebala biti prava makina ...

kiko1833
29.05.2008., 11:54
prije dva dana sam kupio hurricane 12,5 ks s kosarom dva noža 92cm rez...ono fina stvar za 10.990 kn.
pitanje za one koji imaju takve stvari je kako najlakše skidate i oštrite noževe. demontaža-montaža.

hvala

Las Legolas
30.05.2008., 23:28
Heben stroj!

Ja upravo uzimam neku manju motornu kosilicu, samohodnu s manje ks, jedino sta mi je upalo u oko je MTD za 2600kn, motor je Hondin 3.5 ks.

kirshna
31.05.2008., 18:43
Kupila ja trimer, ne znam točno koja marka,ali to nije ni bitno. Sve je bilo supika dok mi nije nestalo silka...
I ja sad to ne znam napraviti jer je to trimer koji ima 2 silka vani...
Ako me razumijete...
Pa molim za pomoć...
Fala!

Las Legolas
31.05.2008., 22:58
Ako sam dobro razumio, nestalo ti je krene- flaksa. Koliko ja znam svaki trimer ima 2 flaksa za sjeci.. pazi sad; na glavi imas jedan utor, tu umetni sredinu duzine flaksa (izvices ga cijelog i premotas na pola), zatim jednostavno omotaj osovinu i dobit ces 2 sjekaca

aspiriniks
05.06.2008., 14:54
Bok,
Novi sam na ovom topic-u i novi što se tiče kosilica
Kupujem trimer kosilicu od cca. 2.000 - 3.000 Kn (bolje da je čim bliže 2.000 Kn)
Za oko su mi zapela 2 modela: Husqvarna 323RJ (1,2KS; 4,5kg za 2.720,00 Kn) i Kawasaki VS253W (1,6KS; 4,7kg za 2.375,00 Kn).
Informirajući se na net-u zapazio sam da se nekako najpopularnije Stihl i Husqvarana. Međutim, čini mi se da mi je bolja solucija kupiti spomenuti Kawasaki, jer za manje novaca dobijem više snage, a prodavač uz oba modela nudi i četverokraki nož, tako da je i dodatna oprema ista.

E, sada, da li netko ima iskustva sa spomenutim kawasakijem, ili bilo tko ako mi može dati savjet - više je nego dobrodošao.

kodeks1
07.06.2008., 10:27
Evo ja kupio Kawasaki oko 3 ks u Pevecu i radi ko grom. Zadovoljan sam njime a platio ga oko 2700 kuna. U početku sam se nečkao dali da ga uzmem u Pevecu (zbog Peveca) ali me cijena privukla još kad sam vidio da je u nekom drugom dućanu sličan model i snage skuplji oko 1200 kuna. Ovaj model je Made in Japan što me još više odlučilo za njega. Inače njime održavam maslinike i kosim travu oko stabala. Husqwarna, Stihl ili Jonsered sve su to sigurno odlične mašine ali puno skuplje. Za moje potrebe ovaj se pokazao jako dobrim bez obzira što nema kardan i neki ovdje govore da treba uzeti sa tim. Premda sam nedavno čuo da je jedan čovjek kupio isti takav model u Pevecu i motor mu je odmah riknuo uzeo bih ga ponovno jer ako u godinu dana garancije izdrži onda je "opasnost prošla".

jeronimo
03.07.2008., 10:00
Jel ima netko od forumaša - vikendaša da je kupio ovakvu kosilicu
http://img368.imageshack.us/img368/1438/mb6rhhb7.th.jpg (http://img368.imageshack.us/my.php?image=mb6rhhb7.jpg)http://img357.imageshack.us/img357/6036/mb6rhsz01gl4.th.jpg (http://img357.imageshack.us/my.php?image=mb6rhsz01gl4.jpg)http://img357.imageshack.us/img357/7119/hoehenverstellungjo4.th.jpg (http://img357.imageshack.us/my.php?image=hoehenverstellungjo4.jpg)

Iskustva molim .
HVALA :top:

Sparoga
04.07.2008., 09:17
Molim pomoć, jučer sam kupio novi trimer, stihlov fs45, i rečeno mi je da prvi pun rezervar odradi na leru,
i sve u redu ja ga napunio i upalio on malo provrtio i tako radi par sati. I sad dolazi problem.
On isprazino čitav rezervoar i ja poslije nekog vremena natočim još malo tek tako da ga malo probam,
kad mu glava zapekla. Znači ne da se neće vrti, nego neće ni milimetra ni desno ni lijevo.
A kad sam ga prvi put upalio normalno je zavrtio, sad neće ni da mrdne.

Mislim ga danas kad se vratim s posla odnjeti u trgovinu, ali mislim možda je to neki manji problem pa da ga ne nosim...

Ivan-VU
06.07.2008., 10:17
Imam priliku zamijeniti svoju staru kosilicu za jednu malo rabljenu. Kosilicu prodaje jedna gospođa , međutim ne zna koliko rabljena kosilica vrijedi. Ima dvije kosilice za prodati jer joj je teško raditi sa kosilicama na benzinski motor pa ako netko možda zna kako se kreću okvirno cijene , te koliko da ponudim realnu cijenu.
Prva kosilica je AL-KO Quattro 40 - samohodna.
Druga kosilica je Tecumseh Budget BB M461 - nije samohodna.

Sve što znam je da su kosilice jako malo korištene (svega 4-5 puta po 1h) a stare su nekih 2g. Prijatelj bi uzeo običnu a ja samohodnu jer imam dosta za kositi. Ne mogu ništa naći na internetu ni po oglasima da približno mogu reći cijenu.
Hvala unaprijed.

Las Legolas
07.07.2008., 08:54
Imam priliku zamijeniti svoju staru kosilicu za jednu malo rabljenu. .......Ne mogu ništa naći na internetu ni po oglasima da približno mogu reći cijenu.
Hvala unaprijed.

vidim da im cjene nisu previsoke (s obzirom na snagu i performanse):
pogledaj cjene novih pa usporedi s tom koja ti se nudi:
http://www.corbis.hr/proizvodi/dom-i-vrt/vrtni-program/kosilice/?keyword=&m%5B%5D=35&min=0&max=37000

uzmi u obzir da su stare 2 godine!!- istekla im je garancija, a ni "lezanje" stroja u garazi nije dobro...

osobno bih ponudio max 1200 kn

glk
07.07.2008., 22:14
Uzeo bih trimer kosilicu i zanimljiva mi je od JONSEREDA BC2145 ima li neko iskustva s njom i kolko je to kvalitetno! Ima 45 ccm3 2 kw klip fi 42 mm??

Ivan-VU
09.07.2008., 12:40
vidim da im cjene nisu previsoke (s obzirom na snagu i performanse):
pogledaj cjene novih pa usporedi s tom koja ti se nudi:
http://www.corbis.hr/proizvodi/dom-i-vrt/vrtni-program/kosilice/?keyword=&m%5B%5D=35&min=0&max=37000

uzmi u obzir da su stare 2 godine!!- istekla im je garancija, a ni "lezanje" stroja u garazi nije dobro...

osobno bih ponudio max 1200 kn
Kupio sam ovu samohodnu za 1000kn. Odlična je i stvarno super radi. Jučer sam s njom baš pokosio nekih 1500m2 kod kuma u voćnjaku i super sam zadovoljan. Zanima je jedna stvar , kada je kosilica ugašena , da li se smije gurati na sva 4 kotača ili se moraju podići stražnji (pogonski) kotači pa tek onda gurati? Nisam do sada nikada imao samohodnu pa ne znam a ne bi htjeo napraviti kvar iz neznanja. Jučer sam svaki put kod okretanja podigao stražnje kotače pa samo pomoću prednjih okrenuo. Davno sam nešto zapamtio da se kao samohodna ne bi nikako smjela gurati pa me zanima da li to pravilo još uvijek vrijedi.

Lipsha
09.07.2008., 16:35
nene, svaka samohodna kosilica se mora bez problema gurat naprijed i nazad dok je ugasena.. ona rucica koju stisnes da krene je ubiti kvačilo i kad nju pustis kosilica je u "leru" i mozes ju najnormalnije gurat kako god hoces.... kako bi inace kosio.. dok kosis svako malo moras ici unazad kad dođeš do zida ili necega.. to bi bila stvarno muka kad bi svaki put morao podici zadnji kraj...

Imam doma hrpu kosilica jer imam tisuce kvadrata za kosit.. i nedavno smo nabavili neku opasnu MTDovu od 5,5 konja. Klasicna, izbacuje travu sa strane (za košnu vočnjaka mi ne treba skupljanje trave, a vazno je da je jaka jer ne kosimo bas cesto). I ono najbitnije je da ima pogon na prednje kotace... U pocetku sam bio skeptican oko togfa.. mislio sam da ce to biti lose jer ce proklizavat posto je prednji kraj ipak manje opterecen od zadnjeg.. No kad sam ju primio u ruke ugodno sam se iznenadio.. Kosi ko luda, ne guši se ni na stvarno visokoj travi, a vuče ko luda, kotaci uopce ne proklizuju, a najbolje od svega je to što uopce ne moram pustati kvacilo jer kad dođem do kraja, samo ju pritisnem dolje, prednji kotaci se podignu i ona stane. fiuno ju zaokrenem i opet spustim i picim dalje... Jako prakticno i puno ubrza košnju.. Jer sam ovima na zadnji pogon svaki put treba pustit kvacilo i opet stiskat..

Kaj se tice ovih kaj skupljaju travu i imaju pogon na zadnje kotace, preporucam Husquarnu... promijenio sam razne marke kosilica ali sa ovom sam do sad najzadovoljniji.. imam dvije iste Husquarne R52S.. I rade bez greske.. imaju mogucnost skupljanja u korpu, izbacivanja sa strane i malčiranja...

mcquinn
10.07.2008., 22:55
Bok,

vidim da postoji niže zasebna tema o kosilicama - ali to o nekim opasnim kosilicama.

Na moru imam vrt, mali jako, svojih 100m2, pa mi treba neka električna kosilica da dvaput godišnje pošišam travu...

E sad, šta bi vi preporučili, u budget cijenovnom rangu?

I na šta uopće pripaziti?

Hvala, M.

laella
10.07.2008., 23:27
Opasne ili ne, sve su one kosilice. Spojeno.

Tomi95
11.07.2008., 06:19
HONDA je zakon 5KS ,castel garden kučište , nije samohodna 3500KN:top:

jeronimo
13.07.2008., 20:12
sve o kosilicama

http://www.motorland.net/epages/Motorland.sf/secc8iKlY_tBCU/?ObjectPath=/Shops/Motorland

amiketa
16.07.2008., 07:16
Pozdrav,

Kupio bih u Pevecu motornu kosilicu za travu pa ako može savjet,preporuka i kakva iskustva ste imali sa Pevec kosilicama?

jeronimo
16.07.2008., 10:57
imaš u pevecu svega i svačega :
http://www.pevec.hr/315
nisi naveo za što ti treba...
razmisli o ovoj , nije preskupa , nekih 5000,00 kn, sasvim OK :top::
http://www.pevec.hr/297/234

amiketa
17.07.2008., 07:39
Mislio sa motornu kosilicu za travnjake (ravne).
Ima nekih kosilica po nekih 11oo kn pa me zanima valjaju li šta za te pare?

jeronimo
17.07.2008., 11:34
:rolleyes: od tih jeftinijih upravo imaš sada na akciji nekakvu MTD, samohodnu, 51 cm , prije bila nekih 1700 kn sada 800 kn, za te novce se isplati , sigurno će te služit barem 10 tak godina uz pravilno korištenje :top:

prestiž
14.08.2008., 00:31
Prošle godine žena me ugodno iznenadila, te mi kupila benzinsku kosilicu Gardol GB 51R, 6 KS, 51 cm sa Briggs&Stratton motorom. Pošto mi je na dvorištu kojeg kosim dosta kamenja, došlo je do oštećenja plastike koja je štitnik remena. Problem je u tome što ne mogu nigdje pronaći podatke o tipu i seriji te kosilice, pa da bi se prema tome nabavili rezervni dijelovi. Ako možda netko od cijenjenih forumaša ima istu kosilicu, a ujedno da eventualno ima te podatke zamolio bih da ih stavi na forum ili pošalje na e-mail. Upitao u ovlaštenom servisu, ali nažalost ništa bez tih podataka. Trenutno sam vidio u prodaji kosilice GB 46, a ovakvih kao što ja imam više nema. Hvala

prestiž
18.08.2008., 14:56
Pozdrav! Nisam siguran da li sam ovaj upit dobro postavio na podforumu Vrt. Ako netko ima ideju gdje bi mogao postaviti taj upit, neka se ne ustručava, slobodno me neka iskritizira. Samo mi dajte prave smjernice. Hvala

laella
18.08.2008., 16:53
Obzirom da ovdje već 4 dana nema 'odziva' pokušaj isto pitanje postaviti i na Podforumu 'Sam svoj majstor' :mig:

laci
19.08.2008., 07:38
Obzirom da u vrtu imaš dosta kamenja mislim da zamjena polomljeme plastike za novu neće dugoročno riješiti tvoj problem. Možda bi bilo dobro da zamjenski štitnici budu metalni. Stare kao uzorak odnesi limaru i vidi s njim kolko bi te koštalo da ti ih on napravi od lima debljine 1-2 mm...

jeronimo
30.08.2008., 16:50
Molim Vas dali netko ima iskustva s ovakvim kosilicama na tri kotača :

http://b.imagehost.org/0988/ft530_big-2.jpg

http://b.imagehost.org/0985/mecc-benassi-RF100.jpg

http://b.imagehost.org/0156/1-500x400.jpg

http://b.imagehost.org/0609/omwb51vb6dx.jpg

http://b.imagehost.org/0010/MB_6_RH.jpg

Ako netko posjeduje neku od ovih kosilica molio bih vaša iskustva i preporuke. Prvenstveno me zanimaju one koje imaju uljnu pumpu da mogu raditi na kosom terenu .
Hvala unaprijed

utisana
13.02.2009., 18:42
da li je netko koristio onu kosilicu koja nije ni na struju ni na benzin?Isto ima kotace i kosaru?Da li to valja ili je teska za gurati?

IVeK86
04.03.2009., 19:38
pozdrav ljudi!

Planiram kupiti samohodnu kosilicu do 5 KS...

jel imate kakve preporuke? gdje da pogledam? bio sam u pevcu i merkuru, jel znate još kakve dućane (bitno je da se može plaćat na rate)

Bilo bi poželjno da kosilica ima i bočno bacanje osim košare...imate kakve prijedloge i savjete?

Jel ide ta samohodna u brijeg?

DR.Scrippy
09.03.2009., 18:01
Gdje nabvaviti motor Brigs Station za rotacionu kosilicu Alpine, ako netko slučajno zna....

Pozz....

IVICA70
09.03.2009., 18:23
Gdje nabvaviti motor Brigs Station za rotacionu kosilicu Alpine, ako netko slučajno zna....

Pozz....

Na jakusevcu ima jedan deda prodaje

oktalz
10.03.2009., 06:41
Motorama Mlinovi 8A ZG tel: 01/4673-238

Darmarko
10.03.2009., 21:15
Kaj ti nije jeftinije (ili neznatno skuplje) uzeti novu kosilicu?

user zoki
11.03.2009., 06:13
ZAr nije uvoznik B&S negdje u Ivanic Gradu ?

321tri
19.03.2009., 22:53
Može li netko preporučiti neki servis za kosilice u okolici Velike gorice?

Ferentz
22.03.2009., 17:21
Molim vas ... mižda znate. Imam vrlo dug vrt u kojem sadim luk i salatu. Postoji li gdje motorna kopačica (16 cm) širine kojom bih mogao kopati travu između uskih redova -

Sys
29.03.2009., 10:10
Ima u Merkuru , ali je širina 26 cm

kishober
05.04.2009., 18:07
pozdravljam, ima li tko iskustva sa solovim trimerima sa kawasaki motorima

chipa85
09.04.2009., 14:59
da li netko možda zna di se mogu složiti košare za kosilice? imam staru kosilicu kojoj je košara sva probušena, pa me zanima da li se može staviti taj novi materijal i da bude ko novo? nadam se da znate o čemu pričam...

boromir
15.04.2009., 13:10
U Motorami (www.motorama.hr) imaju univerzalne malaznice za pranje kosišta po 89 kn. Zna li tko može li se to (ili slična, neoriginalna mlaznica) još negdje kupiti?
Zahvaljujem
Pozdrav

doorman
20.04.2009., 19:50
bok ljudi evo namjeravam kupiti motornu kosilicu pa sam mislio uzet onu u mer*uru na akciji(M TECH M4645 P) dajte mi recite dal ju netko ima mozda kak je zadovoljan s njom...

to je kosilica od 4i pol konjske snage nije samohodna 46 cm sirina kosnje, 4 taktna, kosara, metalno kuciste...

naci ako ju tko ima nek veli kaj ima...hehe
i dajte mi recite kak su inace te mtech kosilice!!

tnx...hvala...pozz

el-gato
02.05.2009., 16:53
Imam dosta travnjaka koje održavam motornom kosilicom, i ručnnom kosom, ali mislim uzeti električnu trimericu zbog područja koje je kamenito, nije za od ovih navedenih primjerna,
Interesira me koliko vremenski je izdržljiva, okptimalno koliko ona može raditi vremenski, 10-15 minuta u pauzama, ili kako da ne bih izgorila.
Iskustvo drugih!

Poljakinja
06.05.2009., 09:01
Lijepi pozdrav,
imam mali,ali gusti travnjak. Htjela bih kupiti rucnu kosilicu, no zanima me moze li ona uspjesno kositi gustu i nisku travu ili ce je cupati. Opcenito, valja li takva kosilica? :ne zna:
Hvala na pomoci! :)

champ
06.05.2009., 09:16
Pozdrav Poljakinja! Ja bih ti preporučio da radije odabereš električnu kosilicu (na guranje), ako imaš priključak struje negdje u blizini! S ručnom kosilicom ćeš se naraditi, pogotovo ako ti trava malo više naraste, ili ako teren nije idealno ravan.

Ručna kosilica je najbolja ako svaka 2-3 dana održavaš travnjak, i ne dozvoliš porast trave. U protivnom moraš utrošiti više snage, a s el. kosilicom to riješiš za 5-10 minuta.

Poljakinja
06.05.2009., 16:11
Hvala, Champ! :w
Dao si mi valjane argumente za razmotriti. :D

champ
06.05.2009., 16:51
Hvala, Champ! :w
Dao si mi valjane argumente za razmotriti. :D

Kad bi ručna kosilica bila toliko dobra, nebi se prodavale na tisuće onih benzinskih, električnih, plus trimeri, traktorići... i kaj još? :mudri:

unique
07.05.2009., 14:53
Molim pomoć oko odabira kosilice.

Površina je 3 000 m2. Teren je relativno ravan, tj. nema nekih velikih kosina, već ima dosta manjih jaraka i kanala. Imam Jonsered trimer kojim bi se sredila kritična mjesta. Trimer radi 5 godina, sad je na prvom servisu, pukao mu je starter. Kosimo nažalost zbog nedostatka vremena rjeđe pa je trava često 40-ak cm. Trimerom je postalo prenaporno..........

Husquarna J55S ili Jonsered LM 2155 MD ili nešto treće ??

Da li netko ima iskustva s navedenima ? Koštaju 3500 kn.
Odabrala sam ove dvije zbog trimera koji je do sada bio vrlo pouzdan (nadam se da će ga uspješno servisirati i da će biti i dalje). Gledala sam i druge kosilice, ali jednostavno neznam.......

Kosilice su slične, osim što Husq. ima samo jednu brzinu, a Jonser. se može podešavati, neznam koliko to upće ima značenje, i Husq. ima preklopive ručke i gumene kotače.

Koju drugu bi mi preporučili iz tog cjenovnog razreda ili do 4 000. Koji je bolji motor Brigss-Straton ili Honda, iste snage ?

Glava me već boli od uspoređivanja kosilica........

Hvala puno unaprijed.

qsebastian
28.05.2009., 21:52
Evo da vas pitam i molim pomoc ako znate.
Zelio bih kupiti stroj, koji moze kositi travu (isključivo strižnu kosilicu) i kopati zemlju ( motokopačica-motokultivator )...
Nasao sam u Pevecu "Strižna kosilica BENASSI FC 210 DIESEL" ... vidio sam da se strizna kosilica (nastavak) moze skinuti s nje...pitanje je dali se moze kupiti nastavak, pa da stroj postane motokultivator...dali to taj stroj moze....
Nekome je moja prica mozda smjesna, ali ja nemogu nikako saznati taj podatak...pokusavat cu i dalje, ali eto ako tko zna nek mi pomogne...hvala unaprijed...

goran_84
08.06.2009., 20:02
Preporučio bi ti da ne gledaš Benassi jer bi ga osobno svrstao pod kategoriju igračke, a i čuo sam da nema baš dijelova za njega u HR. Što se tiče ovog modela kojeg si gledao..nosi oznaku FC što je skračenica od talijanske riječi falciatrice (prijevod: kosilica). Sukladno tome, nemoguće je montirati kopačicu (frezu), jer kosilice ne mogu okretati ručke za 180 stupnjeva, a upravo to je nužno kako bi mogao koristiti frezu. Ujedno to je i glavna razlika između kosačice i motokultivatora. Ako je i moguće mjenjati priključke na njoj onda se mogu stavljati priključci koji se koriste u smjeru hoda kojim se koristi i strižna kosa, a to su npr. četka, roto kosa, ralica itd.

Od multifunkcionalnih strojeva (motokultivatora) srednje veličine preporučam:
TPS Mondial Greeny: http://www.labinprogres.hr/index.php?page=products&gid=8&id=17&l=hr
Goldoni Uno 8DS (Diesel): http://www.goldoni.com/Prodotto.jsp?idProdotto=45
Goldoni TWIST serija: http://www.goldoni.com/Livello.jsp?idFamiglia=42

To su vrhunski strojevi - kvalitetni su i robusni. Servis u HR je osiguran, velika je ponuda priključaka uključujući freze i strižne kose različitih dimenzija i tipova itd.

Što se tiče strižne kose nadam se da si dobro proučio njene prednosti i mane..ako se zezneš u odabiru to kasnije preraste u vrhunsku zajebanciju, gubljenje živaca i vremena.

tomy23
22.07.2009., 00:56
pozdrav,imam jedno 600 kvadrata neravnog travnjaka sa gustom travom,pa bi htio kupit neku kosilicu da to mogu odrzavat,tako do 3000 tisuce kn,za oko mi zapela hondina iz baumaxa,samohodna,imate vi kakve preporuke..? bitna mi kvaliteta i dugovjecnost

Tornado11
22.07.2009., 07:29
Imam Budget kosilicu 451 (ako se ne varam) 4 takta, do sada pali i vozi nego jedno pitanje koliko ulja i koje ide unutra? i da li "do čepa". Nažalost ga nisam neko vrijeme promijenio pa :( . Inače je sve 5.
Hvala

marq.fcb
22.07.2009., 09:46
imam B&S kosilicu i trebao bi filter za zrak, jel ima možda toga u Pevecu ili Bauhausu?

EncOre
04.08.2009., 14:21
Imam malu frezicu i sve je divno krasno, radi kao veliki traktor, ali jedna stvar me malo mući, pa sad ako netko zna nek se javi. U njoj je svječica LG F6TC ( u uputstvu piše da se koriste svječice F7TC ). E sad me zanima da li itko zna koja se zamjenska svječica može koristiti ( s obzirom na toplinsku vrijednost ), jer ovakvu još nigdje nisam našao.
POzdrav

TomC
09.08.2009., 10:27
..pitanje broj jedan....u bauhausu pikirima jednu Hondinu samohodnu kosilicu od 5ks...zanimaju me dvije stvari...kakve su te hondine spravice i pitanje broj dva...obzirom da se radi o bijegu...dolazi li zaista ta samohodna mogućnost do izražaj aili je to čisti marketing..

razmišljam i o električnoj verziji..ali one nisu ili barem ja nisam vidio samohdne verzije...

Vodenna
09.08.2009., 10:35
..pitanje broj jedan....u bauhausu pikirima jednu Hondinu samohodnu kosilicu od 5ks...zanimaju me dvije stvari...kakve su te hondine spravice i pitanje broj dva...obzirom da se radi o bijegu...dolazi li zaista ta samohodna mogućnost do izražaj aili je to čisti marketing..

razmišljam i o električnoj verziji..ali one nisu ili barem ja nisam vidio samohdne verzije...

Mi imamo samohodnu hondinu drugu godinu i stvarno smo zadovoljni...ja bi u tvom slučaju otišla direkt do zastupništva u Sesvetama, tamo smo mi svoju kupili, znaju imati uvijek neke akcije, pa da se ne zaletiš, jer baš nisu jeftine. Stvarno dobro vuku, samo ne znam koliki ti je brijeg...:top:

TomC
06.09.2009., 21:49
Ovak uzeo sam MTECH kosilicu sa Kawasaki motorom Kawasaki FJ 180 V (kopija MTD http://www.mtd-garden.eu/Brand_Viewdetails.aspx?brand=MT&csp=de&id=108&lang=en)

Zanima me nekoliko stvari (do sada sam koristio trimmer pa nemam baš previše iskustva):
1. da li kosilica kada pustim gas treba ostat radit u leru ili gas trebam konstanto držat? (ako radi u leru sama kako se gasi??)

2. taj motor je sa uljnom pumpom (jedan od rijetkih) . da li to znači da mogu mirne duše kosit po bregima bez straha da će motor ostat bez ulja? i ako se to desi...hmm kako ću znat da nekaj ne štima?

3. postoji li neko pravilo kako se kosi na bregima...odozdola prema gore, od gore prema dolje...ili uzdužno po nagibu?

4. koliko smijem nagnut kosilicu kada čistim noževe?

eto...nadam se nekoj dobroj duši sa iskustvom koja će mi pomoć riješit moje dileme :-))
Hvala

bond007
15.09.2009., 18:52
dali se u kosilice stavlja samo mineralno ulje ili može i polusintetičko ? dali mora biti baš ono za kosilicu ili može i ovo od auta?

jeronimo
16.09.2009., 17:05
Ovak uzeo sam MTECH kosilicu sa Kawasaki motorom Kawasaki FJ 180 V (kopija MTD http://www.mtd-garden.eu/Brand_Viewdetails.aspx?brand=MT&csp=de&id=108&lang=en)...

Pogledaj ovdje malo , puno toga ćeš naučit http://videos.howstuffworks.com/search.php?terms=mowers&media=video, također Google http://www.google.hr/search?hl=hr&q=video+advice+Mower&btnG=Tra%C5%BEi&meta=
Ukratko ću ja pokušat :
1. ne znam kaj misliš pod gasom , ručica mora biti stisnuta da bi kosilica radila , kada ju pustiš kosilica se gasi, s drugom pokrećeš-naprijed
2. trebalo bi biti bez straha do 20 stupnjeva odnosno 37% , izvor: http://www.motorama.hr/prodaja/kosilice/spk53hw.html
3. iz mog iskustva , najbolje bočno tako da je filter zraka na gornjoj - višljoj strani
4. možeš i za 90 stupnjeva, objašnjeno u videu, ali tako da filter zraka dođe gore , znači podižeš sa strane gdje je filter. Bitno je da filter ne zaliješ s uljem iz kartera.
Toliko ja znam o tome...
Molim te kako si zadovoljan s Kaw. motorom i kosilicom općenito , kvaliteta kućišta i kotača ???
Ja sam se zainteresirao za ovu http://www.motorama.hr/prodaja/kosilice/spk53hw.html , najviše zbog motora .

jeronimo
18.09.2009., 11:55
http://www.metacafe.com/watch/1484834/how_to_sharpen_a_lawn_mower_blade/

http://www.metacafe.com/watch/3092438/how_to_replace_or_sharpen_a_lawn_mower_blade/

http://video.bobvila.com/m/21291638/how-to-sharpen-a-lawn-mower-blade.htm

TomC
18.09.2009., 12:31
Jeronimo..hvala :-)

kako sam zadovoljan? palo je jedno košenje....i taj stroj zaista vuče....onak ako stsinem gas..na uzbrdici...zaista poleti......:-)

malo sam čitao o tom motoru....i po drugim forumima....ekipa je u pravilu zadovoljna...

ja nisam neko mjerilo jer sam koristio trimer do sada..ali nakon par košnji sigurno ću imat objektivniji stav...

zasad sve 5.

Inače MTECH ti je Merkurov brand i MTD radi za njih identične kopije MTD ovih strojeva samo prihvatljivije cijene. Postojao je i taj model..mislim da je bio cca 3000kn...

TomC
18.09.2009., 12:46
u jednom od videa sam vidio da naginju kosilicu na bok..

http://www.gardeners-world.net/videotest.asp?videoID=49

hm hm serviser podržava tvoj prijedlog ..na zadnje kotače i u zrak...sad budi pametan.....

jeronimo
16.10.2009., 11:56
Molim vas ... mižda znate. Imam vrlo dug vrt u kojem sadim luk i salatu. Postoji li gdje motorna kopačica (16 cm) širine kojom bih mogao kopati travu između uskih redova -

Zašto motorni , čuvajmo okoliš

http://www.lin-trgovina.hr/proizvod.php?id_kat=415&id=8135

TomC
28.10.2009., 16:00
ovak..nova kosilica....sa kawasaki motorom..korištena dva puta...sa razmacima od....cca 20ak dana...moram priznat da ne pali baš..onak kako sam si zamišljao....dosta se trebam pomučit...e sad..da li je to normal? treba li kaj poštelat ( i šta)? ili je neki problemčić ozbiljnijeg karaktera?

bio bih zahvalan za odgovore...

lulek
26.02.2010., 04:49
koji je trimer bolji stihl ili husqarna?

zmiklauz
26.02.2010., 07:26

Najjednostavnije rečeno ovako: Stihl ti je wolksvagen a husqvarna ti je opel

dobri su jedni i drugi mada kod profi modela je stihl bolji i modeli su puno duže na tržištu dok kod husqvarne se svake 2-3 godine mjenjaju modeli pa baš ovi i nemaju neke zalihe djelova a da ne govorim da su bar 30% skuplji nego stihlovi djelovi

2nice
26.03.2010., 22:24

Jonsered :D

mirelab
31.03.2010., 11:51
Nadam se da me netko može savjetovati. :mig:
Vidjela sam da se pričalo i o kosilicama na guranje pa me zanima dali netko ima iskustva s njima, i kakva. Imam mali travnjak (za djecu) 12 m2, nemam struju u blizini, a mislim da je vrt premali da se zezam s benzinom, a te su kosilice velike i skupe. Travnjak bih mogla kositi svaki tjedan, to nije problem. Zanima me dali te ručne kosilice čupaju ili lijepo pokose travu?:ne zna:

spyker22
01.04.2010., 20:16
Ne čupaju. Imaju duge noževe i kose travu. Da čupaju, ne bi se zvale kosilice :zubo:

Može se štelati i visina i nije problem kositi s njima. Al po mom iskustvu, te su kosilice isključivo za nisku travu. Oću reć, ne smiš pustit da trava previše izraste jer onda je teško kositi. Jednom tjedno je ok.

mirelab
02.04.2010., 14:55
Hvala puno. :-)

Jan Becher
08.04.2010., 21:26
Najjednostavnije rečeno ovako: Stihl ti je wolksvagen a husqvarna ti je opel

dobri su jedni i drugi mada kod profi modela je stihl bolji i modeli su puno duže na tržištu dok kod husqvarne se svake 2-3 godine mjenjaju modeli pa baš ovi i nemaju neke zalihe djelova a da ne govorim da su bar 30% skuplji nego stihlovi djelovi

kajgod, jonsered gt32 10 godina star, ima svih dijelova:top:

ak ti je usporedba fauve i opel, onda ti usporedba cijena dijelova baš i ne drži vodu.

sve je to tu negdje, ja sam na ovima jer su u mom slučaju stvarno ispali pouzdani, prošle godine sam zel i partner kosilicu (isto husky) i nema greške.

pozdrav.

Las Legolas
15.04.2010., 09:23
Imam problem s trimerom Stihl FS 55- nece da upali.
Stavio sam novu svijecicu, provjerio dal baca iskru i sve u redu, prilikom paljenja svjecica se zamasti gorivom pa pretpostavljam da je dovod ok.
Filter zraka je cist.

Do cega bi jos moglo biti?

Cemu sluze vijci s prednje strane (mislim da ih je 3)?

krescos
15.04.2010., 16:48
bok ekipa
trebam kupiti kosilicu.
namjena za košnju trave na vikendici, teren je ravan (uglavnom ravan, nema velikih nagiba, neravan teren...livada vulgaris).
kosilo bi se jednom mjesečno, pošto je vikendica u pitanju...
kupio bi kosilicu do 3000kn. sada se nećkam da li da kupim za cca2700 samohodnu ili za cca1500 gurajuću.
koliko sam uspio saznati dobri motori su MTD, B&S, Honda i Kawasaki.

vidim ima u bauhausu kosilica McCulloch sa Hondinim motorom GCV 160, kućište od čeličnog lima, samohodna, pogon na prednje kotače... za 2690kn.
ili u merkuru ima MTECH sa MTD motorom 175cc, B&S Profesional 800, metalno kućište, samohodna za 2799kn
koja bi bila bolja?

ili gurajuća MTECH, MTD motor M4645 P, za 1499kn??

ako se netko više razumije, neka me uputi na šta da pazim.
koja je lakša za održavanje...

Las Legolas
15.04.2010., 19:14
Ako mozes uzmi samohodnu, od karakteristika vidi samo da ima dovoljno snage ovisno o povrsini koju kosis.
Svi navedeni proizvodjaci su dobri jer vecinom ugradjuju pouzdane motore.

Ja imam Hondu u CastelGarden kucistu, 5.5ks.. i zasad nikakvih problema.

GlupiNick
17.04.2010., 17:58
Ako nema puno prepreka (voćke, kamenjar, gredice s cvijećem...) uzmi samohodnu. Ove bez pogona su malo lakše, pa je s njom lakše raditi kad treba puno manevrirati. Osobno bih gledao da uzmem s pogonom na zadnje kotačer, jer su zadnji kotači uvijek opterečeniji, pa da ne bi prednji proklizavali.

zokys
18.04.2010., 11:46
Pozdrav!

Molim savjet oko izbora kosilice.
Zanima me leđni model za teže pristupačne terene...

Izbor je Stihl FR 350 ili Husqvarna 152 RB. Koji je vaš savjet?

Husqvarna je cca. 1000 kn povoljnija. Da li je netko već ima?

Hvala!

GlupiNick
18.04.2010., 16:36
Pozdrav!

Molim savjet oko izbora kosilice.
Zanima me leđni model za teže pristupačne terene...

Izbor je Stihl FR 350 ili Husqvarna 152 RB. Koji je vaš savjet?

Husqvarna je cca. 1000 kn povoljnija. Da li je netko već ima?

Hvala!

Gledaj koji stroj ima duže jamstvo i za koji ti je bliži/jeftiniji servis.

mbubnjar
20.04.2010., 11:45
Imam ponudu za 2.000,00 kn.
Zanima me jel taj trimer vrijedi novaca. Ja sam totalni početnik u uređivanju vrta, košnji i sl. pa me zanimaju informacije osoba s iskustvom.
Nema baš previše informacija o tom trimeru na netu, osim da se radi o "američkom" modelu, kaj god to značilo?

crnistakor
21.04.2010., 08:07
Ljudi,
Želio bih Vas obavijestiti o slaboj kvaliteti i nekorektnosti servisera i uvoznika Motorama. Na kosilici se raspala radilica, njen zamašnjak je napravljen kao nekoliko povezanih limova i jedan od njih je puknuo na osovinici klipa. Odlomljeni komad je uništio klip i cilindar. U Motorami ne priznaju garanciju, za njh je uvijek kriv kupac koji ili nije ispravno koristio uređaj ili nije koristio odgovarajuće ulje ili već nešto treće. Kvar ima veze isključivo s tvorničkom greškom, odnosno lošim materijalom i izvedbom. Taj kvar je čest na njihovim uređajima i želim upozoriti na to i odnos servisa. Da se radi o tvorničkoj grešci potvrdili su mi u drugim servisima. MTD trimeri jeftiniji su 20% od kvalitetnih uređaja, vjerujte mi to brzo dođe na naplatu!

krescos
23.04.2010., 14:56
interesiram se za kupnju električnog trimera,
namjenjeno za vikendicu. imam dobru kosilicu, pa mi treba samo malo pokositi oko drveća, uz rubove, oko klupica...
našao sam par modela pa ako može preporuka i na šta trebam paziti.

http://www.bauhaus.hr/index.php?id=4224&showFile=3828&cHash=5a0046b31c

krescos
23.04.2010., 15:14
evo par modela i specifikacije...
koja bi bila dobra? šta moram gledati?

10. GARDOL, »GT 3524«, 350W, širina reza 24cm, dvostruka nit, debljina/dužina rezne niti 1,4mmX4m, podešavanje niti Tipp - Automatik, teleskopska drška NE, težina 1,8kg

11. GARDENA, »SmallCut 300«, 300W, širina reza 23cm, nit, debljina/dužina rezne niti 1,5mmX10m, podešavanje niti automatsko, teleskopska drška NE, težina 1,9kg

12. GARDOL, »GT 5530«, 550W, širina reza 30cm, dvostruka nit, debljina/dužina rezne niti 1,4mmX5m, podešavanje niti automatsko, teleskopska drška DA, težina 2,3kg

13. BOSCH, "ART 23 Combitrim", 400W, širina reza 23cm, nit, debljina/dužina rezne niti 1,6mmX8m, podešavanje niti Tipp - Automatik, teleskopska drška DA, težina 2,7kg

Borkozg
28.04.2010., 21:50
Pozdrav ekipa,

trebam trimer za kosit travu oko kuće, cca.50m2. Gledam do nekih 1000 kuna i sad sam vidio u Metrou MTD 500 za 651 HRK.

Šta mislite o toj kupovini? imate možda neki drugi prijedlog?

Hvala puno na pomoću unaprijed....

lp

demosten
29.04.2010., 09:45
Možete li mi dati savjet, gdje da servisiram kosilicu. Crkao mi je gas, odnosno najednom kosilica počne raditi kao luda sa full gasom ?! koji je to vrag?

Za sada sam jedino našao motoramu u zagrebu ali to mi je skorz na mlinovima. Jel ima neke u gorici ili oko gorice? kosilica je neki šiću miću model iz bauhausa.

gorki1620
19.06.2010., 18:12
imam nekoliko pitanja pa se nadam da cu dobiti i poneki odgovor:
idem redom..........
imam stihl trimer fs 120 star 4 god i s njim sam jako zadovoljan, ali zemljiste koje kosim nekih cca 4000 m2 je jako neravno, kamenito i jednim dijelom kroz njega prolazi potok do kojeg je dosta strm pristup, no kako sam veliki protivnik cidokora i ostalih otrova za travu , kosim 7-8 puta u sezoni.
razmisljam o kupnji leđnog trimera pa me zanima vaše mišljenje o istima
trenutno razmatram nekoliko modela ( stihl fr 350, husqvarna 152 rb, oleo mac 446 bp, kawasaki vrs 441 s i solo 153 profy ,...ima li netko nekakvu peporuku i zna li netko postoji li zastupnik oleo mac-a u splitu.....
unaprijed zahvaljujem

bambus_1
19.06.2010., 19:39
Ja radim u poduzeću često sa leđnim stihl fr 450,i mogu reć samo najbolje..kawasaki je dobar jer mi kolega ima doma leđni a i ja razmišljam o kupnji..2.7 ks,plavo kućište...stihl je nekih 7500 kn a kawasaki 3800...

Vwovac
21.06.2010., 11:59
Trebam pomoć...Kupujem trimer za povremenu košnju oko vikendice,drače i ponekad malo šikare koja se stvori.Kosilicu na kotačima imam za tjednu košnju tako da bi ova samo nadopunjavala ono što ova ne može + ponekad to šipražje počistiti.Ništa pretjerano kvadrature nemam ali htio bi da traje i da se može na nju montirati i nož.Pazio sam na težinu i na to da li ima sajlu ili kardanski prijenos.
Surfanjem po net-u sastavio sam neki popis modela.Prvotno sam krenuo sa cjenovnim rangom oko 2200kn.
I naišao na ove modele:
http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=57
http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=92
http://www.solo.hr/katalog.php?kateg=2&sub=2 i to ovaj model solo 109L jer bi htio da ima 2 ručke no muči me njena težina(6,2kg) dok ove prethodne su do 5 kg.
Nazvao hajster i čovjek mi je predložio da zbog kvalitete izrade se više isplati kupiti Husquarna 323RII jer ima kardanski prijenos dok ovaj gore navedena ima sajlu.Ali naveo mi je da ima i druge kvalitetnije izvedene dijelove.Razlika u cijeni 600-injak kuna pa ispada oko 2900.
Sve gore navedene imaju godinu dana garancije kao i Stihl kod kojeg sam naletio jedino na FS 55 model dvoručni koji je po meni premalo muzike za previše novca pa otpada.
I onda čisto slučajno naletim na Kawasaki:
http://www.jurec.hr/trimer-vs253s.html
I gledam težina idelna,1.6 ks,2 godine garancije,nož i glava za rezanje..Na rate ispada 2950kn pa me zanima da li bi mi vi preporučili od ovih svih navedenih modela ovaj.Još bolje ako netko ima iskustva sa navedenim modelima pa da ih podijeli sa mnom.
Da se razumijemo ovih skoro 3 tis. je maksimum maksimuma koji si ja mogu priuštiti isključivo na rate.
Pa molim iskusne da mi kažu da li da kupujem kawasaki-ja samo zbog ove jače snage ili da kupim nešto slabije..
Naravno ako netko ima još koji prijedlog modela ili dućana koji bih trebao posjetiti u Zagrebu i okolici samo naprijed...:mig:

manixman
21.06.2010., 21:37
ja imam huskvarnu i zadovoljan sam, doduse imam je tek 2 god..... najveci + je sto je veoma lagana, sa 2 prsta je nosis

Vwovac
23.06.2010., 12:05
Trebam pomoć...Kupujem trimer za povremenu košnju oko vikendice,drače i ponekad malo šikare koja se stvori.Kosilicu na kotačima imam za tjednu košnju tako da bi ova samo nadopunjavala ono što ova ne može + ponekad to šipražje počistiti.Ništa pretjerano kvadrature nemam ali htio bi da traje i da se može na nju montirati i nož.Pazio sam na težinu i na to da li ima sajlu ili kardanski prijenos.
Surfanjem po net-u sastavio sam neki popis modela.Prvotno sam krenuo sa cjenovnim rangom oko 2200kn.
I naišao na ove modele:
http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=57
http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=92
http://www.solo.hr/katalog.php?kateg=2&sub=2 i to ovaj model solo 109L jer bi htio da ima 2 ručke no muči me njena težina(6,2kg) dok ove prethodne su do 5 kg.
Nazvao hajster i čovjek mi je predložio da zbog kvalitete izrade se više isplati kupiti Husquarna 323RII jer ima kardanski prijenos dok ovaj gore navedena ima sajlu.Ali naveo mi je da ima i druge kvalitetnije izvedene dijelove.Razlika u cijeni 600-injak kuna pa ispada oko 2900.
Sve gore navedene imaju godinu dana garancije kao i Stihl kod kojeg sam naletio jedino na FS 55 model dvoručni koji je po meni premalo muzike za previše novca pa otpada.
I onda čisto slučajno naletim na Kawasaki:
http://www.jurec.hr/trimer-vs253s.html
I gledam težina idelna,1.6 ks,2 godine garancije,nož i glava za rezanje..Na rate ispada 2950kn pa me zanima da li bi mi vi preporučili od ovih svih navedenih modela ovaj.Još bolje ako netko ima iskustva sa navedenim modelima pa da ih podijeli sa mnom.
Da se razumijemo ovih skoro 3 tis. je maksimum maksimuma koji si ja mogu priuštiti isključivo na rate.
Pa molim iskusne da mi kažu da li da kupujem kawasaki-ja samo zbog ove jače snage ili da kupim nešto slabije..
Naravno ako netko ima još koji prijedlog modela ili dućana koji bih trebao posjetiti u Zagrebu i okolici samo naprijed...:mig:

Nitko više....Pa jel su svi krenuli u košnju nakon kiše pa da ne mogu podijeliti iskustva sa mnom....Čekam...:kava:

kodeks1
23.06.2010., 12:50
Nitko više....Pa jel su svi krenuli u košnju nakon kiše pa da ne mogu podijeliti iskustva sa mnom....Čekam...:kava:

Gledaj ja imam Kawasaki kupljen u Pevecu prije 2 godine i mogu ti reći da sam jako zadovoljan, mislim da ima nešto manje od 3 ks, ima sajlu i kosi ko lud. Tada me je koštao 2800 kuna, dok je takav sličan model bio kod ovlaštenog oko 1600 kuna skuplji tako da se nisam dvoumio premda je iz Peveca:D Ima neka razlika među njima ali i na mom piše made in Japan. Ja sa njim najviše kosim sa nožem jer imam tri maslinika koje pokosim ( oko 8500m2) tako da onu plastičnu nit jako slabo koristim, a kad sam je potrošio nisam znao kako je motati:D za staviti. Taj nož sam toliko već ravnao i oštrio da već moram kupiti novi jer često zakačim kamenje.
Ako bih kupio trimer ponovno bih uzeo isti samo što više nebih našao tako povoljno. Htio sam tada kupiti i Stihl ali kad sam vidio koliko je skuplji za istu jačinu odmah sam odustao.

Vwovac
23.06.2010., 12:59
Gledaj ja imam Kawasaki kupljen u Pevecu prije 2 godine i mogu ti reći da sam jako zadovoljan, mislim da ima nešto manje od 3 ks, ima sajlu i kosi ko lud. Tada me je koštao 2800 kuna, dok je takav sličan model bio kod ovlaštenog oko 1600 kuna skuplji tako da se nisam dvoumio premda je iz Peveca:D Ima neka razlika među njima ali i na mom piše made in Japan. Ja sa njim najviše kosim sa nožem jer imam tri maslinika koje pokosim ( oko 8500m2) tako da onu plastičnu nit jako slabo koristim, a kad sam je potrošio nisam znao kako je motati:D za staviti. Taj nož sam toliko već ravnao i oštrio da već moram kupiti novi jer često zakačim kamenje.
Ako bih kupio trimer ponovno bih uzeo isti samo što više nebih našao tako povoljno. Htio sam tada kupiti i Stihl ali kad sam vidio koliko je skuplji za istu jačinu odmah sam odustao.
E ovo se zove pomoć.....:mig:
Nekako sam naginjao tom kawasaki-ju zbog omjera uloženo dobiveno a sad si mi samo potvrdio da sam u pravu.Ma uzet ću i ja njega pa neka kosooki radi....Ima 2 godine garancije pa me ne brine...Da, stihl je stvarno veoma skup..A kad pogledam i bilo koju drugu marku poput husqvarne ili jonsered-a koji su jeftiniji od stihl-a ovak kosooki je povoljniji...Tako da hvala..I kupi nož novi(100kn max)- obavezno jer ako si ga već oštrio i ravnao može bit da nije više 100% u centru a onda zna se dogoditi da trese jako kad se zarotira pri jačem gasu pa shebeš osovinu....pozz:top:

kodeks1
23.06.2010., 18:37
E ovo se zove pomoć.....:mig:
Nekako sam naginjao tom kawasaki-ju zbog omjera uloženo dobiveno a sad si mi samo potvrdio da sam u pravu.Ma uzet ću i ja njega pa neka kosooki radi....Ima 2 godine garancije pa me ne brine...Da, stihl je stvarno veoma skup..A kad pogledam i bilo koju drugu marku poput husqvarne ili jonsered-a koji su jeftiniji od stihl-a ovak kosooki je povoljniji...Tako da hvala..I kupi nož novi(100kn max)- obavezno jer ako si ga već oštrio i ravnao može bit da nije više 100% u centru a onda zna se dogoditi da trese jako kad se zarotira pri jačem gasu pa shebeš osovinu....pozz:top:

Dobro da si me podsjetio za ovaj nož, bolje zamijeniti nego da plaćam skupe popravke. Kako sam rekao ovaj Kawasaki nije bio isti kao kod ovlaštenog predstavnika, vjerojatno ga je Pevec u tim zlatnim godinama dok mu je bilo bajno, nabavio u ogromnim količinama i zato dobio rabat. Nedavno sam bio u Pevecu i vidio sam sličan po cijeni od preko 3000 kuna, kad sam nedavno kupovao ulje za glavu kod tog predstavnika rekao mi je da ovi trimeri iz Peveca imaju sa njihovim zajedničko jedino motor, premda na šipki od moga piše Made in Japan pa sada .....šta je točno:confused:
Kako sam rekao, ja moj napunim gorivom do vrha i dva sata ne stajem, jeste da se umorim ko magarac.....:D

Vwovac
23.06.2010., 19:44
Dobro da si me podsjetio za ovaj nož, bolje zamijeniti nego da plaćam skupe popravke. Kako sam rekao ovaj Kawasaki nije bio isti kao kod ovlaštenog predstavnika, vjerojatno ga je Pevec u tim zlatnim godinama dok mu je bilo bajno, nabavio u ogromnim količinama i zato dobio rabat. Nedavno sam bio u Pevecu i vidio sam sličan po cijeni od preko 3000 kuna, kad sam nedavno kupovao ulje za glavu kod tog predstavnika rekao mi je da ovi trimeri iz Peveca imaju sa njihovim zajedničko jedino motor, premda na šipki od moga piše Made in Japan pa sada .....šta je točno:confused:
Kako sam rekao, ja moj napunim gorivom do vrha i dva sata ne stajem, jeste da se umorim ko magarac.....:D
Siguran sam da bi trebao promijeniti nož,to ti je dobro ulaganje za budućnost.Pevec je sigurno to napravio a ti si dobro profitirao..Super...Očito je dovoljno kvalitetno složen...Imaš dobar prosjek potrošnje...Hvala na odgovorima,sutra odoh u kupnju...

Denno
01.09.2010., 12:22
Ok, znalci.
Trebam kosilicu do nekih 2,5 soma kuna, da je samohodna i da ima sakupljač.Ako je moguće oko 5 K.S.
Savjeti
Thx

Denno
01.09.2010., 12:23
Ok, znalci.
Trebam kosilicu do nekih 2,5 soma kuna, da je samohodna i da ima sakupljač.
Površina je cca 800m2, ravan teren.
Ako je moguće oko 5 K.S.
Savjeti
Thx

Las Legolas
02.09.2010., 06:29
Ja imam Hondinu u Castel Garden kucistu, 5,5 ks. Doduse prije dvi godine je bila nesto iznad 3k kn.
Sigurno ces nac odgovarajucu i za 2,5 k, samo pazi da imas dio uzet rezervnih dijelova.

skokovi
19.09.2010., 14:38
Pronasao sam striznu kosilicu kawasaki 750 eta (duga je prica kako sam je pronasao), na onim nozevima jedan od cesalja je polomljen, da li se moze istokarariti pa zavariti ili mogu kosilicu otpisati?
Drugo pitanje je, da li se na toj kosilici taj dio za kosenje moze skinuti, i staviti neki dodatak za frezanje.

Totalni sam pocetnik u ovim stvarima pa ne zamjerite ako lupam totalne gluposti:)

xstrom
07.10.2010., 10:17
Molio bih savjet,pošto sam nov u tome,
stambena smo zgrada koja ima 2 vrta svaki po 50 m2 s time da je jedan kosina od kojih 35-45˙stupnjeva.
Vrtovi su travnjaci sa photiniama (grmovi) uz rubove vrtova.
Također sa strane zgrade van uređenih vrtova imam šikaru-kosina (300 m2) koju treba rezati barem jednom godišnje

Što mi preporučate da kupim: kosilicu koja se gura ili "fleksericu",
da li benzin ili struja (imam produžni od 50 m pa nije problem ali jedino što onda moram svaki put vući kabel) i na kraju pošto je samo osam stanara neka povoljna cijena s obzirom na kvadraturu?
Da li kupit neku "kombinaciju" jeftinog i manje skupljeg ili...?
Hvala

xstrom
07.10.2010., 10:52
zaboravio sam napisat da su vrtovi udaljeni pošto zgrada ima gornji i donji ulaz pa moram prolazit kroz zgradu

sharky_cro
28.10.2010., 16:38
Prozračivači travnjaka:
što kupiti? Po dućanima sam vidio da postoji ALKO BOSCH, Gardol (proizvodi Einhell) i Atika. Kakva su iskustva sa navedenim proizvođačima? Jel zna netko?=

juhica
26.01.2011., 18:44
ima li tko iskustva s njima?
cijene mi se čine dosta visokima pa me zanima vrijedi li dati 900-1000 kn?

juhica
15.04.2011., 21:08
:misli:ima li tko iskustva s njima?
cijene mi se čine dosta visokima pa me zanima vrijedi li dati 900-1000 kn?

ljudi, zar baš nitko ovo ne koristi? :misli:

perce68
16.04.2011., 20:13
:misli:

ljudi, zar baš nitko ovo ne koristi? :misli:

Ako ti je mala površina slobodno je uzmi ako je veća onda ti je ne bih preporučio
postoje takve kosilice i na motorni pogon samo kod nas ih ne možeš kupit prednost takvih kosilica je što travu gura na oštar nož i lijepo ju reže Britanci uglavnom koriste ovakve kosilice

juhica
17.04.2011., 08:24
Ako ti je mala površina slobodno je uzmi ako je veća onda ti je ne bih preporučio
postoje takve kosilice i na motorni pogon samo kod nas ih ne možeš kupit prednost takvih kosilica je što travu gura na oštar nož i lijepo ju reže Britanci uglavnom koriste ovakve kosilice

hvala ti na savjetu :)
površina je mala ali vijugava. razmišljam o kupnji ali mi se cijena čini dosta visoka a u bližoj okolini ju nitko ne koristi pa da provjerim učinak. inače užasavam se ovih zvukova košnje pogotovo u zoru :D

perce68
17.04.2011., 11:14
http://www.youtube.com/watch?v=CC-D3QNj93A
http://www.youtube.com/watch?v=aWQsA0bVU4A

juhica
17.04.2011., 12:00
http://www.youtube.com/watch?v=CC-D3QNj93A
http://www.youtube.com/watch?v=aWQsA0bVU4A

ove ipak imaju motor, ja bih onu ekološku na guranje by me ali da nije prenaporno.

perce68
17.04.2011., 20:18
ove ipak imaju motor, ja bih onu ekološku na guranje by me ali da nije prenaporno.

Samo sam ti htio pokazati da u određenim dijelovima svijeta više preferiraju takve vrste kosilica sa ili bez motora
http://www.agroopskrba-matej.hr/prikaz.asp?id=140&prikaz=proizvod

jure.motovilec
18.04.2011., 12:24

a koliko je to vrt? ako nije prevelik i ima obstacles onda uzmi trimer (http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/vrtna-i-radna-oprema/kosilice/homelite-trimer-za-travu-f-2020_-_CX0016B89C).

ako ipak oćeš mehaniku, evo ti jedan jeftiniji bosch (http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/vrtna-i-radna-oprema/kosilice/bosch-kosilica-ahm-30_-_CX000D5DD7)

juhica
18.04.2011., 16:37
a koliko je to vrt? ako nije prevelik i ima obstacles onda uzmi trimer (http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/vrtna-i-radna-oprema/kosilice/homelite-trimer-za-travu-f-2020_-_CX0016B89C).

ako ipak oćeš mehaniku, evo ti jedan jeftiniji bosch (http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/vrtna-i-radna-oprema/kosilice/bosch-kosilica-ahm-30_-_CX000D5DD7)

imam steelov trimer, svaki put strada neki grm :D
ovakvu bih, i cijena je super samo da nije poštarine
hvala ti, provjerit ću

E66
06.06.2011., 12:41
...mene isto zanima ta ručna Bosch, naime imam neku livadu koju sada kosim kosom, pa recimo da nisam baš neki talent za kosu i to mi je užasna tlaka, nema struje, a ne daje mi se baš 2-3 tisuće kuna na motornu! Jel ta ručna kosi dobro, a da je manje naporno ili bar jednako naporno kao sa kosom, jer se ubijem sa ovom kosom, a pokošeno je katastrofa :mad:

juhica
21.06.2011., 20:50
...mene isto zanima ta ručna Bosch, naime imam neku livadu koju sada kosim kosom, pa recimo da nisam baš neki talent za kosu i to mi je užasna tlaka, nema struje, a ne daje mi se baš 2-3 tisuće kuna na motornu! Jel ta ručna kosi dobro, a da je manje naporno ili bar jednako naporno kao sa kosom, jer se ubijem sa ovom kosom, a pokošeno je katastrofa :mad:

mislim da ti ona nije rješenje za livadu, više je za manje njegovane travnjake. ja ju još pikiram, čekam neku akciju

Armstrong
23.06.2011., 20:26
mislim da ti ona nije rješenje za livadu, više je za manje njegovane travnjake. ja ju još pikiram, čekam neku akciju

Pogledaj u oglasnicima, može se naći i ispod 500kn i to poznate marke.

A osobno mislim da su te kosilice malo gay. :D . Jbga pa zna se što je kosilica. Ona mora kaditi brundati na sve strane i piči :D .

P.S ovo zadnje se malo zezam :lol:

juhica
24.06.2011., 19:14
Pogledaj u oglasnicima, može se naći i ispod 500kn i to poznate marke.

A osobno mislim da su te kosilice malo gay. :D . Jbga pa zna se što je kosilica. Ona mora kaditi brundati na sve strane i piči :D .

P.S ovo zadnje se malo zezam :lol:

:lol:

pa tako je to, muški vole motore a žene tišinu

petra00
27.06.2011., 17:35
U Bauhausu imaš nekakvu akciju kosilica oko 20%. Kupili smo benzinsku kosilicu za 950 kn (plastični oklop) i to na deset rata:)

Armstrong
27.06.2011., 19:34
U Bauhausu imaš nekakvu akciju kosilica oko 20%. Kupili smo benzinsku kosilicu za 950 kn (plastični oklop) i to na deset rata:)

Vi imate stvarno sreće...

Bez brige sta daljnjih 15-20godina, Zašto?, e pa zato...

Nakon 10godina traženja nigdje nisam uspio nači benzinsku kosilicu s plastičnim kučištem.

Inače, na benzinskim kosilicama uvijek brzo istrune metalno kučište, a motor je uvijek dobar. Dok se kod plastičnog kučišta ne dešava ništa niti nakon 15godina, pa je stoga najkvalitetnije plastično kučište.

Sretno :)

mbubnjar
27.06.2011., 21:51
Ima li netko iskustva sa samohodnom kosilicom koja se može kupiti u KTC-u:
PriMax Briggs & Stratton, 675 Serija, 53 cm.

Pretpostavljam da je motor OK, ali me zanima kvaliteta izvedbe ostalih dijelova...
Ajd, ako netko ima iskustva, neka podijeli...:)

ZloPrase
28.07.2011., 17:35
Te ručne kosilice su igračke. Nisam skoro ništa uspio pokositi s njom. Ide u staro željezo.

timi
11.08.2011., 11:38
koliko se kreću cijene trimera koji mogu kositi s noževima i silkom?
možete li mi preporučiti koji takav trimer uzeti?

alfaj
12.08.2011., 13:10
Molim da li mi netko može pomoći, trebam tel. servisa za motorne kosilice ELETTROZETA kupljena u FLIBA doo Donji Stupnik. Konkretno trebam limeno kučište za motornu kosilicu tip 414 B. Zahvljujem svima na pomoći.

kikih
15.08.2011., 19:23
Pozdrav ....
Imam samohodnu kosilicu sa ramda kucistem i Tecumseh motorom 5ks.....i odlicno je sve radilo do ove godine (stara je 7 god) dok nije poceo zezati pogon i sad jos i motor, kad se zagrije baca ulje na odusak....najveci problem je sto je Tecumseh firma propala i nema dijelova a ak ima skupi su ko .....

Nema druge nek moram kupiti novu,ali neznam koju.....iso bi do 4000-5000 kn
Dvoriste koje kosim nije ravno ,jedan dio je cak i pod kutem od 45 stupnjeva ,sveukupno oko 2500 kvadrata ...
Kosilica mora biti samohodna,imati kosaru i mogucnost malcanja , ne slabija od 5 ks i sa uljnom pumpom ili dvotaktna jer je takav teren..
DAL SE UOPCE MOZE KUPITI DVOTAKTNA KOSILICA????

kikih
23.08.2011., 19:31
?????

Pažul
29.08.2011., 20:27
jel mi može samo neko reć kad su uglavnom akcije i popusti ( i ima li ih uopće) na trimere i kosilice?
jel se mogu nadat kakvom popustu na proljeće ili ništa od toga? ili možda već na jesen?

jolly_jocker
09.11.2011., 21:21
Dvotaktni motor u koslice ako se sipao čisti benzin jel mogao lako zaribat ili je mogao i "preživiti"?

champ
10.11.2011., 07:11
Dvotaktni motor u koslice ako se sipao čisti benzin jel mogao lako zaribat ili je mogao i "preživiti"?

Mogao je zaribati, ali u rezervaru obično ostane nešto mješavine od ranije, tak da možda i nije zaribao. Prvo strada leteći ležaj (igličasti ležaj) na spoju klipnjače i koljena radilice, a kad se taj ležaj jednom načne, motor obično više ne traje dugo.

jolly_jocker
10.11.2011., 14:37
Mogao je zaribati, ali u rezervaru obično ostane nešto mješavine od ranije, tak da možda i nije zaribao. Prvo strada leteći ležaj (igličasti ležaj) na spoju klipnjače i koljena radilice, a kad se taj ležaj jednom načne, motor obično više ne traje dugo.

zahvaljujem na odgovoru :)

Da li se može taj leteći ležaj zamijeniti,radi se o kosilici minipadana,mala bočna,sepova....zapravo čovjek ima tu kosilicu na prodaju(ne koristi je)ali je točio benzin u nju(kako dugo ne znam ali sigurno nije baš kratko) a ja koliko znam u tim kosilicama su samo dvotaktni motori na mješavinu pa me eto zanima da kupim tu kosilicu ali ne znam kako da provjerim stanje motora bez majstora. Ima li neka fora da se na licu mjesta sazna u kakvom je stanju motor? i ako je loš da li je prevelik trošak popravljat takav motor?

ispričavam se na puno pitanja ali eto ako može.......

champ
10.11.2011., 16:55
Leteći ležaj ne može se promijeniti bez rastavljanja kompletnog motora, i rastavljanja radilce na preši. Ako bi to čak i uspjelo, pitanje je koliko je dobilo koljeno radilice, glavni ležajevi, klipnjača, karike, stublina cilindra. Ukratko - ako znaš da je ta kosilica duže radila bez podmazivanja, onda najbolje odmah zaboravi na nju.

jolly_jocker
10.11.2011., 20:43
Leteći ležaj ne može se promijeniti bez rastavljanja kompletnog motora, i rastavljanja radilce na preši. Ako bi to čak i uspjelo, pitanje je koliko je dobilo koljeno radilice, glavni ležajevi, klipnjača, karike, stublina cilindra. Ukratko - ako znaš da je ta kosilica duže radila bez podmazivanja, onda najbolje odmah zaboravi na nju.

puno hvala :)