PDA

View Full Version : Recepti Ane Ugarković

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14

Deedy
17.11.2009., 09:36
Ponosni sam vlasnik drugog dijela njezine sage "Danas kuham" koju sam dobio na poklon od dragih prijatelja forumaša. :cerek:

Barem što se tiče ta, prva 2 dijela kuharice, da ih se naći i po znatno povoljnijim cijenama, preko oglasa (ukucati naslov i potražiti u Google- u). Isto očekujem i za treći dio, nakon nekoliko mjeseci- naravno.

:)

Lola
17.11.2009., 11:31
a ko je objavio to nesto slatko?

ta.ja
17.11.2009., 11:32
Pa Ana Ugarković :bonk:

Lola
17.11.2009., 11:32
mislim na izdavača, ne mogu naći na netu:D

Lola
17.11.2009., 11:35
nasla, opet profil.

ivuschka
17.11.2009., 11:35
Profil ;)

edit : kasnim .

Dlapek
17.11.2009., 13:21
Knjige su joj preskupe.Ja imam jednu i to je dovoljno.
Ova je manja od prve dvije,oskudno ilustrirana i skupa .

kljblj
17.11.2009., 13:52
Slazem se, preskupe su. Ali da su bar opravdane kvalitetom (fotografije, dizajn, tvrde korice itd.), nego su neopravdano (pre)skupe. Neko je napisao da u toj novoj knjizi ima starih recepata koje smo vec gledali, ja mislim da se ne bi smjeli u tako skupoj knjizi ponavljati vec vidjeni recepti. Sigurno je necu kupiti, nemam nijednu njenu dosad, imam ionako dosta njenih recepata - iz emisija, nekoliko iz Vive i Grazie te nekoliko prepisanih iz Danas kuham 2.

P.S.Ako ko zeli da otkucam sljedece recepte (iz Vive i jedan iz Grazie), samo recite: Pita od limuna s pinjolima, Grilaz s pistacijama, Topla cokolada s ljesnjacima, Cokoladne kockice, Kolacici s kardamomom, Keksi s maslacem od kikirikija, Snjezne loptice, Kolac od muskata i maslinovog ulja i Torta od mascarponea.

Dlapek
17.11.2009., 13:59
Slazem se, preskupe su. Ali da su bar opravdane kvalitetom (fotografije, dizajn, tvrde korice itd.), nego su neopravdano (pre)skupe. Neko je napisao da u toj novoj knjizi ima starih recepata koje smo vec gledali, ja mislim da se ne bi smjeli u tako skupoj knjizi ponavljati vec vidjeni recepti. Sigurno je necu kupiti, nemam nijednu njenu dosad, imam ionako dosta njenih recepata - iz emisija, nekoliko iz Vive i Grazie te nekoliko prepisanih iz Danas kuham 2.

P.S.Ako ko zeli da otkucam sljedece recepte (iz Vive i jedan iz Grazie), samo recite: Pita od limuna s pinjolima, Grilaz s pistacijama, Topla cokolada s ljesnjacima, Cokoladne kockice, Kolacici s kardamomom, Keksi s maslacem od kikirikija, Snjezne loptice, Kolac od muskata i maslinovog ulja i Torta od mascarponea.

Neki od tih recepta su objavljeni u Danas kuham.
Mene bi zanimala torta od mascarponea.
Hvala

mateek
17.11.2009., 14:20
Ljudi, jel neko uspio ulovit današnji recept za tunu u saftu - treba mi saft...

fala

kljblj
17.11.2009., 14:39
Tuna na zaru sa umakom od safrana

500 g fileta svjezeg fileta tune (u komadu)
rikula ili mlada salata za serviranje
maslinovo ulje
vlasac

umak:
60 ml vinskog octa (od bijelog vina)
200 ml bijelog vina
1/2 kasicice safrana
1/2 sitno nasjeckanog ljubicastog luka
2 kasike Dijon senfa
1 kasika smedjeg secera
100 ml ekstra djevicanskog maslinovog ulja
sol

Nasjeckati luk na komadice. Podliti octom i bijelim vinom i dodati safran i ostaviti da se iskuha. Kad tekucina ispari, umak skloniti s vatre i prebaciti u drugu zdjelu da se ohladi. Dodati Dijon senf, smedji secer i sol i izmiksati stapnim mikserom. U umak uz mijesanje lagano dodavati maslinovo ulje. Treba se dobiti emulzija, gotovo kao za majonezu. Umak moze stajati nekoliko dana u frizideru.

Ocistiti tunu i narezati na tanje filete. Malo posoliti i marinirati maslinovim uljem. Zagrijati gril tavu. Tuna se treba peci samo par minuta s jedne i par minuta s druge strane. Tuna treba biti do pola pecena jer je dosta krta i vrlo lako se sasusi. Servirati je na malo rikule i preliti umakom.

kljblj
17.11.2009., 14:40
Torta od mascarponea (objavljena u Graziji):

Za tijesto:
200 g brasna
80 g putera
1 kasika secera
1 zumanjak
1 kasika ledene vode
malo soli

Za kremu:
500 g mascarponea
3 jaja
100 ml slatkog vrhnja
50 g secera
2-3 kasike cvjetnog meda
1 kasika maraschina

Za 8 osoba

Izmijesajte mikserom brasno, secer, sol i puter i kad dobijete mrvicastu smjesu, dodajte zumanjak i kasiku ledene vode da je poveze. Ostavite tijesto u frizideru najmanje 30 minuta. Zagrijte pecnicu na 180 C.

Razvaljajte tijesto u krug i oblozite njime dno namascenog kalupa za tortu. Probodite ga na vise mjesta viljuskom i pecite oko 15 minuta. U medjuvremenu, izmijesajte mascarpone sa secerom, medom, vrhnjem i jajima. Dodajte maraschino. Ulijte kremu na ohladjeno djelomicno peceno tijesto i vratite u pecnicu. Nakon 50 minuta provjerite drvenim stapicem je li peceno. Ako stapic izadje cist, izvadite tortu, u protivnom, ostavite jos 10-ak minuta u pecnici. Pustite da se torta ohladi. Posluzite je posutu secerom u prahu i malo meda.

Sanja :o)
17.11.2009., 17:36

Može pliz za čokoladne kockice i kekse s maslacem od kikirikija.

kljblj
17.11.2009., 18:13
Cokoladne kockice (za oko 60-ak kockica)

Tijesto:
300 g brasna
1/2 kasicice praska za pecivo
1/2 kasicice soli
150 g putera
100 g secera
1 veliko jaje
kasika maraschina

Cokoladna smjesa:
150 g putera
300 g tamne cokolade
150 g svijetlosmedjeg secera
3 velika jaja, lagano razmucena
3 kasike kakaa u prahu
3/4 kasicice soli
175 g oguljenih badema ili oraha, lagano tostiranih

1. Pomijesajte brasno, prasak za pecivo i so.
2. Tucite mikserom puter i secer dok nisu pjenasti, dodajte jaje i maraschino i mijesajte dok smjesa nije glatka. Smanjite brzinu miksera, dodajte brasno i mijesajte tek toliko da se smjesa poveze u tijesto.
3. Zagrijte pecnicu na 180 C.
4. Namastite i pobrasnite cetvtasti kalup (20X35 cm). Oblozite dno kalupa tijestom uz pomoc plasticne folije kako se ne bi lijepilo za prste, na debljinu od oko 5-7 mm. Stavite tijesto u kalupu 20-ak minuta u frizider da se stisne.
5. Nakon hladjenja, pecite tijesto 'na slijepo' (bez nadjeva) dok ne dobije boju, oko 20-30 min. Pustite da se malo ohladi prije dodavanja cokoladne smjese.

1. Nasjeckajte grubo bademe ili orahe.
2. Rastopite puter, cokoladu i secer na jako laganoj vatri, mijesajuci, dok ne dobijete glatku smjesu. Maknite s vatre, umijesajte razmucena jaja, zatim brasno, kakao, so i na kraju bademe ili orahe.
3. Razmazite cokoladnu smjesu po pecenom tijestu i pecite 20-ak minuta dok se ne stisne. Izvadite ih iz pecnice i pustite da se potpuno ohladi prije rezanja na kockice.

twini
17.11.2009., 18:14

Poslala sam ti recept:)

kljblj
17.11.2009., 18:42
Keksi s puterom od kikirikija
Za 36 keksa

300 g putera
1 stapic vanilije
200 g zobenih pahuljica
1 kasicica sode bikarbone
1 kasicica soli
170 g svijetlosmedjeg secera
180 g kikiriki putera, s komadicima kikirikija
350 g brasna

1. Na vecoj tavi rastopite 100 g putera. Razrezite stapic vanilije po duzini i sastruzite sjemenke u rastopljeni puter. Dodajte zobene pahuljice i kuhajte 5-7 minuta mijesajuci dok pahuljice ne dobiju zlatnu boju. Ostavite da se ohlade.
2. Zagrijte pecnicu na 180 C.
3. Mikserom tucite ostatak putera sa secerom, sodom i soli dok nije pjenasto. Dodajte puter od kikirikija i promijesajte. Umijesajte brasno i ohladjene pahuljice. Skupite smjesu u tijesto i izmedju dva komada folije razvaljajte ga na debljinu od 5 mm. Stavite tako razvaljano tijesto u frizider 20 minuta ili 5 minuta u zamrzivac.
4. Rezacem za kekse izrezite zeljene oblike i rasporedite ih na lim oblozen masnim papirom. Pecite kekse 10-15 minuta, dok ne dobiju laganu boju. Ostavite ih da se potpuno ohlade i stvrdnu prije nego sto ih premjestite s lima jer su vrlo krhi dok su topli. Po zelji, mozete napraviti namaz od kikiriki putera, obicno putera i secera u prahu, pomocu kojeg mozete zalijepiti dva keksa i tako napraviti slatko-slane sendvice.

azra_stella
17.11.2009., 19:19
Nisam zadovoljna receptom torte s lješnjacima i čokoladom :(. Imam nekoliko zamjerki a jedna je svakako mileram,zatim pečenje(nikako ne sat vremena jer će torta izgubiti suviše vlage,pa onda čokolada od 60%kakaa u ovoj kombinaciji uopće ne paše itd.....)
Moj prijedlog bi bio dodati slatko vrhnje umjesto milerama i smanjiti postotak kakaa i količinu lješnjaka! Također, za one koji ipak vole onaj mliječni okus čokolade, ne ribati čokoladu u podlogu ili ako već želite dodajte naribanu mliječnu čkoladu! I svakako ne zaboravite nakon "tostiranja" lješnjaka staviti ih u krpu i dobro istrljati da otpadnu ljuskice pa ih tek onda usitniti,inače će torta bit puna ljuskica i mrvica.
Oh, rado bih imala recept za tu tortu. Gledala sam emisiju, ali zeznula sa snimanjem. Možeš li ga please objaviti?:five:

kljblj
17.11.2009., 19:21
Recept je ispisan na prethodnoj stranici.

Barba Branko
17.11.2009., 21:07
Draga kljblj,
Ti si mi super:top:
Ako može današnji recept pliz! :s
Ovi zalogajčići su mi fenomenalni, ali sam blenuo u ekran, i nisam ništa zapamtio, mada je čini mi se, čitava stvar jednostavna. One tortice su mi naročito apetitljive.:)

Dlapek
17.11.2009., 21:31
Oh, rado bih imala recept za tu tortu. Gledala sam emisiju, ali zeznula sa snimanjem. Možeš li ga please objaviti?:five:

Desetak postova unatrag - recept!!!!!

Gipsyqueen
17.11.2009., 22:24
Salata od manga na kukuruznoj tortici

za tortice:
3 žlice kukuruzne krupice
60g brašna
1/4 žličice soli
1/4 žličice praška za pecivo
1 jaje, istučeno
5 žlica mlijeka
1 žlica rastopljenog maslaca
125g kukuruza iz konzerve
cayenne paprika
1 žlica ulja od suncokreta

za salsu:
1/2 mekog manga
1/2 ljubičastog luka
1 svježa zelena ili crvena chilli papričica
sok jedne limete
sol, papar
125ml milerama
20 svježih listova peršina

Rastopiti maslac.
Pomiješati kukuruznu krupicu, brašno i prašak za pecivo, malo soli.
Razmutiti jaje, dodati malo mlijeka. U to uliti rastopljeni maslac. Uliti u gore navedene suhe sastojke. U to usuti kukuruz iz konzerve i dobro promiješati. Po želji dodati cayennsku papričicu. Na vrućem suncokretovom ulju formirati male pogačice i peći.

Očistiti i nasjeckati mango na sitno, dodati nasjeckani ljubičasti luk, peršin, ljutu crvenu papričicu, posoliti, popapriti, iscijediti sok limete.
Na tortice staviti malo milerama, a zatim salsu.

didi07
17.11.2009., 22:32
u onu tortu s čokoladom i lješnjacima,, dal se može umjesto milerama stavit mascarpone,,jer ja ne volim vrhnje i čokoladu,, to mi uzasno

WilliamsF1
17.11.2009., 22:54
Ana Ugarković je neuredna ko krava

azra_stella
17.11.2009., 23:22
Recept je ispisan na prethodnoj stranici.

Ne, ne, nije to ta torta. Bila je torta od lješnjaka a bez brašna, biskvit u kojem su šećer, jaja, lješnjaci i možda pp

isto mi je ostao negdje u sjećanju kolač od tankog tijesta u kojem je rezala kore na kvadrate, mazala ih maslacem i poslije slagala neznam s čim sve.
Izgleda da mi je krečana počela funkcionirati, jer zaboravila sam sve ostalo.
Ima li pomoći? Sjeća se netko?

Gipsyqueen
17.11.2009., 23:29
Ne, ne, nije to ta torta. Bila je torta od lješnjaka a bez brašna, biskvit u kojem su šećer, jaja, lješnjaci i možda pp

isto mi je ostao negdje u sjećanju kolač od tankog tijesta u kojem je rezala kore na kvadrate, mazala ih maslacem i poslije slagala neznam s čim sve.

Torta koja se spominje je bila neki dan. Čokolada, mileram, lješnjaci, podloga od keksa...

Misliš na tu ili neki stariji recept? :ne zna:

Lapulapu
18.11.2009., 07:43
Evo, ja sam sinoć odmah isprobala te pogačice s kukuruzom...vidjela sam recept i baš mi se dopao. Jedino nisam zapisivala sastojke, pa sam zaboravila topljeni maslac, no i bez njega je bilo izvrsno, preporučam :top:

Dlapek
18.11.2009., 08:07
u onu tortu s čokoladom i lješnjacima,, dal se može umjesto milerama stavit mascarpone,,jer ja ne volim vrhnje i čokoladu,, to mi uzasno

Mascarpone se ne ponaša baš dobro pri pečenju,a u torti ionako nema vrhnja.
za mileram so ustanovile da najbolje i ne metnuti ga.Idu samo dvije žlice.

zunzara
18.11.2009., 08:53
Ana Ugarković je neuredna ko krava

obrazloži šta je to npr. kod nje neuredno?

Lapulapu
18.11.2009., 08:57
O tome možete nastaviti razgovor na ovom (http://forum.hr/showthread.php?t=309709) topiku, ovdje bismo o receptima :)

crvenkapica33
18.11.2009., 09:03
Mascarpone se ne ponaša baš dobro pri pečenju,a u torti ionako nema vrhnja.
za mileram so ustanovile da najbolje i ne matnuti ga.Idu samo dvije žlice.

ja sam radila onu famoznu (pod tim mislim glasovitu jelte :mig: ) tortu od sira s maskarponeom - ispala je super, sudeći po reakcijama okoline - jedino sam je duže pekla nego je naznačeno u receptu.

(i da preduhitrim rasprave, nisam nešto spešl fan torte i to torte od sira, nisam ni inače fan ikakvih kolača sa sirom osim slanih; torta je bila po želji člana obitelji)

monna253
18.11.2009., 09:44
Bok svima!
Je li itko uspio uhvatiti recept od jučer (17.11.) za one inidjske kekse ili nešto tako.. stvarno sam zaboravila kako se zovu.. :S
Hvala unaprijed! :)

Gipsyqueen
18.11.2009., 09:49
Bok svima!
Je li itko uspio uhvatiti recept od jučer (17.11.) za one inidjske kekse ili nešto tako.. stvarno sam zaboravila kako se zovu.. :S
Hvala unaprijed! :)

Recept je napisan sinoć. :mig:

Lapulapu
18.11.2009., 09:49
Na prethodnoj stranici je objavljen ;)

nenolina
18.11.2009., 09:51

A je'l bilo i maka uz lješnjake? Bez brašna joj je ona fina Torta od maka (http://www.forum.hr/showpost.php?p=23401702&postcount=1156)

Ovo s vučenim tijesto bi mogao biti Napoleon (http://www.forum.hr/showpost.php?p=22957042&postcount=872)

To mi je prvo palo na pamet mada možda misliš na neke druge recepte

kljblj
18.11.2009., 14:02
I ja mislim da azra_stella misli na to. A ove indijske tortice sa salsom mi izgledaju super, jedva cekam da isprobam!

Pepitza
18.11.2009., 16:06
Prošli tjedan sam bila u jednom restoranu u Šibeniku na degustaciji vina "Torres". Posluživao se slijed od 5 jela koja su u principu više sitni zalogajčići. 4. jelo je bio upravo Anin pire od karfiola uz koji je poslužen file bakalara (onaj zamrznuti tipa Ledo ili Lidl), pečen na grilu. Moram priznati da je pire bio jako fin, čak i s bakalarom. Recept je naravno posuđen od Ane... Iskopala sam ga među starijim postovima i jedva čekam da ga probam napraviti!!! :D

Dlapek
18.11.2009., 18:00
Kae ovo danas bilo?
Za svake dvije palačinke udri reži,udri seci,karameliziraj,i ...kaj imaš umaka za dvije palačinkice????
Ne kužim.
Banane su čekale na papirčeku,ali nema više ni soka od naranče ni umaka.Samo suhe palčinke nekih avangardnih oblika i vrlo lijepe boje.

vvrazja
18.11.2009., 18:56
eee Gipsy bolje da ovu danasnju epizodu nisi pustila na TV, ufff :flop:

grogo bolger
18.11.2009., 19:17
danas svratio kod roditelja, penzići su pa jedino šta rade je da čuvaju unuka (moga nećaka :cerek:) i bulje u tv. nažalost ne stignem gledat anu... elem gledali oni onaj recept kad je ana radila svinjetinu, i krene ana rezat meso kad je bilo gotovo, a moj stari on opsuje u! u .... :no: ... materinu! Mirjana (moja mama) ne znamo ništa kuvat! i uvati se za glavu :facepalm:
:rofl::rofl:

Ana hvala ti šta razbijaš kulinarsku monotoniju u hrvata :s

kljblj
18.11.2009., 19:18
S kakvim umakom je pravila palacinke?

Gipsyqueen
18.11.2009., 19:24
eee Gipsy bolje da ovu danasnju epizodu nisi pustila na TV, ufff :flop:
:rofl:

Kada bih ja puštala emisiju, sigurno u njoj ne bi bile palačinke, pošto nisam ljubitelj. Pečem ih drugima, ali ja ih jedem svake prijestupne.:D

Palačinke s narančom i bananom

180ml hladnog mlijeka
180ml hladne vode (najbolje mineralne gazirane)
3 žumanjka
1 žlica šećera
3 žlice likera od naranče ili cognaca
150g brašna
60g rastopljenog maslaca
suncokretovo ulje za pečenje
2 naranče, 2 banane
3 žlice smeđeg šećera
30g maslaca
40g lješnjaka, tostiranih u pećnici

Zamutiti palačinke od žumanjaka, brašna, mlijeka, vode (može i mineralna), malo soli, šećera i konjaka, rastopljenog maslaca. Staviti smjesu da odstoji 2 sata (poželjno i preko noći).

Oguliti i očistiti naranče. (Odvojiti bijele dijelove i opne.)

Ispeći palačinke.

Na tavi ugrijati smeđi šećer, na njega staviti narezane banane. Banane iz tave vaditi na pek papir, a u preostali šećer staviti maslac i narančin sok.
Kad se maslac otopi, u tu smjesu stavljati ispečene palačinke i preklapati ih na četvrtine. Izvaditi iz tave, a u tavu staviti naranče.
Palačinke posložiti u tanjur, a preko njih naranče i banane.

shtakinaath
18.11.2009., 19:45
Ljudi, ovakva skroz slicna torta od sira ima recept na Coolinarici...samo uguglate lemon cheesecake. I da, moraju biti integralni keksi, digestive. Ja probala i s onim drugim kojih ima svugdje za kupit, al su pretvrdi. Petit beurre nikako. Umjesto krem sira mozete stavit obicni kravlji sir, ali onaj s placa, ne iz ducana (taj je premokar), i ostavite ga malo da se ocijedi...to je definitivno jedan od najfinijih kolaca koje sam jela u zivotu!! (a jela sam ih:))

shtakinaath
18.11.2009., 20:00
O, pardon, uletila sam na krivom mjestu:ne zna:

Recept za palacinke, fala bogu, trazim ga vec sat i pol po netu!
Samo me zanima di u sve to idu ljesnjaci? Tnx!

Gipsyqueen
18.11.2009., 20:05
O, pardon, uletila sam na krivom mjestu:ne zna:

Recept za palacinke, fala bogu, trazim ga vec sat i pol po netu!
Samo me zanima di u sve to idu ljesnjaci? Tnx!

To ni meni nije jasno. Lješnjaci su na popisu u receptu, ali nije ih koristila. :ne zna:

Barba Branko
18.11.2009., 20:18
.

Hvala!:s

Barba Branko
18.11.2009., 20:21
Ana, nemoj se ljutiti, ali sa ovim "čipkastim" palačinkama danas, nisi se baš proslavila.:flop:

Gipsyqueen
18.11.2009., 20:25
Hvala!:s
Nema na čemu.:D

Ana, nemoj se ljutiti, ali sa ovim "čipkastim" palačinkama danas, nisi se baš proslavila.:flop:

Ni meni se nije previše svidjelo.:zubo:
Primjećujem da ide iz krajnosti u krajnost. :o

Dlapek
18.11.2009., 20:36
Palačinke su bile koma.
Za 10 komada bi trebalo dvije kile naranči i dva sata što guljenje,što cijeđenja,što karameliziranja...
A kako prezirem palačinke svih vrsta ...još mi ovo smješnije.

Dlapek
18.11.2009., 20:38
danas svratio kod roditelja, penzići su pa jedino šta rade je da čuvaju unuka (moga nećaka :cerek:) i bulje u tv. nažalost ne stignem gledat anu... elem gledali oni onaj recept kad je ana radila svinjetinu, i krene ana rezat meso kad je bilo gotovo, a moj stari on opsuje u! u .... :no: ... materinu! Mirjana (moja mama) ne znamo ništa kuvat! i uvati se za glavu :facepalm:
:rofl::rofl:

Ana hvala ti šta razbijaš kulinarsku monotoniju u hrvata :s
Svinja je bila vrhunska.

crvenkapica33
18.11.2009., 20:42
inače je volim gledati, ima dobrih ideja, ali ovo danas :eek: slučajno sam kod mame pogledala, mama je bila zgrožena da kaje ovo. inače ana zna djelovati kao da ima dve leve, ali danas je nadmašila samu sebe :rofl:

da ne znam da se stvarno kuži u kuhanje, mislila bi tko je ovu pustio na telku da pokazuje kak se kuha :ne zna:

inače, recept mi se čini ok, imam požderuhe koji vole takve stvari :klopa:

Barba Branko
18.11.2009., 20:46
Palačinke su bile koma.
Za 10 komada bi trebalo dvije kile naranči i dva sata što guljenje,što cijeđenja,što karameliziranja...
A kako prezirem palačinke svih vrsta ...još mi ovo smješnije.

To stoga, jer nisi probala Senkine "male palačinke". Tu negdje otraga je foto. A male palačinke su :klopa: Uz to jako paše freixenet!:top:
Ili neki drugi polusuhi pjenušac.:)

Dlapek
18.11.2009., 20:48
To stoga, jer nisi probala Senkine "male palačinke". Tu negdje otraga je foto. A male palačinke su :klopa: Uz to jako paše freixenet!:top:
Ili neki drugi polusuhi pjenušac.:)

Fala Barba,al nema šanse.
Moj krajnji domet je JEDNA tanka palačinkica s rumom filana ničim.
I to samo kod Sveki iz posve vangastronomskih razloga.

Dlapek
18.11.2009., 20:50
inače je volim gledati, ima dobrih ideja, ali ovo danas :eek: slučajno sam kod mame pogledala, mama je bila zgrožena da kaje ovo. inače ana zna djelovati kao da ima dve leve, ali danas je nadmašila samu sebe :rofl:

da ne znam da se stvarno kuži u kuhanje, mislila bi tko je ovu pustio na telku da pokazuje kak se kuha :ne zna:

inače, recept mi se čini ok, imam požderuhe koji vole takve stvari :klopa:

Ako s ovim misliš nahranit požderuhe uzmi godišnji i dva mala crnca.

Barba Branko
18.11.2009., 20:53
Svinja je bila vrhunska.

Svinjska pLJečka u mlijeku, stvarno se čini OK. Morat ću to isprobat ovih dana.:D

Barba Branko
18.11.2009., 20:58
Fala Barba,al nema šanse.
Moj krajnji domet je JEDNA tanka palačinkica s rumom filana ničim.
I to samo kod Sveki iz posve vangastronomskih razloga.

Moja Senka napravi par komada, ovih tankih, finih više. Onda ja sutra, za doručak, to nafilam nekakvom paštetom. Pileća, jetrena, tuna, salamon ili bilo koja. To ti je isto tako supač!:D

crvenkapica33
18.11.2009., 21:04
Ako s ovim misliš nahranit požderuhe uzmi godišnji i dva mala crnca.

:rofl: :rofl:

ma prodat ću spiku da je to delikatni desert koji se jede u malim količinama

Dlapek
18.11.2009., 21:10
:rofl: :rofl:

ma prodat ću spiku da je to delikatni desert koji se jede u malim količinama

Tooo!!!!!
To je pravi stav.

Lapulapu
18.11.2009., 21:16
To ni meni nije jasno. Lješnjaci su na popisu u receptu, ali nije ih koristila. :ne zna:

Grickala ih je snimateljska ekipa dok je čekala palačinke :D

azra_stella
18.11.2009., 21:59
Torta koja se spominje je bila neki dan. Čokolada, mileram, lješnjaci, podloga od keksa...

Misliš na tu ili neki stariji recept? :ne zna:
Bila je torta za koju je Ana zahvalila na receptu prijateljici svoje mame. Sjećam se da je bila torta bez brašna, ali mislim da nije bilo ni keksa. Biskvit od jaja i lješnjaka i šećera......ali nisam sve upamtila, baš mi je žao, jer mislim da mora biti dobra

Fava
18.11.2009., 22:12
Bila je torta za koju je Ana zahvalila na receptu prijateljici svoje mame. Sjećam se da je bila torta bez brašna, ali mislim da nije bilo ni keksa. Biskvit od jaja i lješnjaka i šećera......ali nisam sve upamtila, baš mi je žao, jer mislim da mora biti dobra

Koliko se ja sjećam, to je ona torta s makom.

crvenkapica33
18.11.2009., 22:13
da, to je torta s makom - evo recepta

http://www.forum.hr/showpost.php?p=23401702&postcount=1156

TašaN
19.11.2009., 09:02
Evo ja isprobala. njama:mig: Hvala za recept

ta.ja
19.11.2009., 13:15

Ja nisam mogla vjerovati da to gledam :facepalm:

Na njoj se točno vidjelo da je bila sva ustrtarena kako će joj te palačinke ispasti. A kad ih je promrljala po onom saftu od naranče i preklopila :eek:

Ne znam koliko je produkcija zamislila epizoda, ali imam osjećaj da će što duže budu trajali biti dosta :eek: recepata. Prikazivanje na Novi vikendom se željno iščekivalo, a ovo svakodnevno mi daje neki dojam da će se brzo izlizati

Dlapek
19.11.2009., 13:23
Ja nisam mogla vjerovati da to gledam :facepalm:

Na njoj se točno vidjelo da je bila sva ustrtarena kako će joj te palačinke ispasti. A kad ih je promrljala po onom saftu od naranče i preklopila :eek:

Ne znam koliko je produkcija zamislila epizoda, ali imam osjećaj da će što duže budu trajali biti dosta :eek: recepata. Prikazivanje na Novi vikendom se željno iščekivalo, a ovo svakodnevno mi daje neki dojam da će se brzo izlizati
To "promrljavanje u saftu su "crepes suzette".Ali nikako ne od jedne naranče ,nego od kilu,dvije za 1otak palačinki.

Crepes Suzette
Ingredients:

5 navel oranges, juiced (about 1 cup orange juice
1 tablespoon sugar
2 tablespoons orange liqueur, such as Grand Marnier (optional)
6 navel oranges, peeled and sectioned
1 orange, zested
1/2 cup grenadine
Basic Dessert Crepes, recipe follows
Vanilla ice cream

Directions:

In a large skillet over high heat, bring the orange juice to a boil. Add the sugar, reduce to medium heat and simmer for 2 minutes.
Remove from heat and add the orange liqueur and orange sections. Set aside.

In a pot, combine the orange zest and grenadine. Bring to a boil, reduce heat, and simmer for 2 minutes. Set aside.

Working in batches, gently place a crepe into the pan holding the orange juice and orange sections. Leave for 1 minute to absorb some juice.

Using a narrow spatula, remove the crepe to a warm serving plate. Roll the crepe into a cylinder. Spoon on some orange sections. Using a fork, pick some orange zest from the grenadine syrup and distribute it over the crepe. Top with vanilla ice cream and serve immediately

Gipsyqueen
20.11.2009., 11:12
Kibbe od ribe

za punjenje:
250g ljubičastog luka
60g pinjola
75ml ekstra djev.maslinovog ulja
1/4 žličice svježe mljevenog bijelog papra
sol
malo limunovog soka

za kibbe:
2 vezice svježeg korijandera ili peršina
600g fileta Cromatis orade ili brancina
1 glavica ljubičastog luka
naribana korica naranče ili limuna
150g bulgur pšenice
svježe mljeveni bijeli papar
rikula ili slična mlada salata za serviranje

Pinjole staviti na laganu vatru da se tostiraju. Nasjeckati ljubičasti luk na tanke ploškice i začiniti ga limunovim sokom i maslinovim uljem, posoliti.
Isprati bulgur i preliti vrelom vodom, da omekša.

Ribu isfiletirati, odstraniti kožu. Posoliti i popapriti bijelim paprom. Narezati još malo ljubičastog luka. Izmiksati ribu i luk, koricu naranče, maslinovo ulje, namočeni bulgur i peršin. (Umjesto peršina može ići korijander.)

U posudu slagati "pitu". Pinjole pomiješati s nasjeckanim lukom.
Nauljiti posudu i staviti na dno mješavinu od ribe u debljini od 1cm. Na nju staviti mix pinjola i luka. Gore opet mješavinu ribe.

Razrezati na četvrtine. Staviti u pećnicu na 200C 20min.

WilliamsF1
21.11.2009., 02:10
obrazloži šta je to npr. kod nje neuredno?

Sve

muli
21.11.2009., 15:57
Svinjsko pečenje u mlijeku

60ml ekstra djevičanskog maslinovog ulja
oko 2kg svinjske lopatice
3 klekove bobice ili borovice
2 grančice svježeg ružmarina
2 grančice svježe kadulje
2 svježa lovorova lista
3 režnja češnjaka, narezana na ploške
150ml bijelog vina ili vermuta
750ml punomasnog mlijeka
sol i papar

Svinjetinu posoliti (najbolje večer prije) i zapeći na ugrijanom ulju sa svih strana. Narezati češnjak i svježu kadulju (suha je prejaka), koricu limuna u trakama, par klekovih bobica, nekoliko svježih listova lovora i dodati u posudu u kojoj se peče meso. (Ne dodavati navedeno odmah, kako češnjak ne bi zagorio.)
Zaliti bijelim vinom ili vermutom (nekim slatkastim alkoholom). Nakon toga dodati mlijeko i ostaviti da se krčka na laganoj vatri dok mlijeko ne zavri. Kad zavri, staviti u pećnicu.

Meso izvaditi iz mlijeka i narezati. Umak procijediti i reducirati. (Može se i ispasirati, da umak bude gušći.)

Ima li netko ideju koliko dugo i na kojoj temperaturi treba biti u pecnici ?

Gipsyqueen
21.11.2009., 16:11
Ima li netko ideju koliko dugo i na kojoj temperaturi treba biti u pecnici ?

U emisiji nije rekla. :zubo:

Ja sam jučer pekla i ispalo je super. Pekla sam prvo s masnijom stranom prema dolje, na 180C oko 60 min. Onda sam okrenula meso i pekla još 30-45 min na 200C.

(Googlala sam pa iskombinirala nekoliko recepata s mesom u mlijeku.:mig:)

nera076
22.11.2009., 13:40
Isprobala sam ovu pitu od jabuka i milerama, samo sam stavila kupovno lisnato i sasvim je tako uredu.

Nego, gledam slucajno na dnevnik.hr i tamo imaju emisiju kod Ane po datumima prikazivanja i za ovaj mjesec. jel se to meni cini ili oni repriziraju one stare emisije? ova od prosle subote mi se cinila dosta poznato, a nisam uvjek pratila.

dona2005
22.11.2009., 13:54

za tortice:
3 žlice kukuruzne krupice
60g brašna
1/4 žličice soli
1 jaje, istučeno
5 žlica mlijeka
1 žlica rastopljenog maslaca
125g kukuruza iz konzerve
cayenne paprika
1 žlica ulja od suncokreta

Ova smjesa za tortice je odlična, jako ukusno. Jedino sam ih umjesto
prženja (premasno) pekla na silikonskoj podlozi u pečnici.
Poslužila sam uz čaj za doručak, a namaz je bio krem sir ili ajvar (po želji).
Ali mogu se poslužiti i gostima uz pivo..
:Pivo:

dona2005
22.11.2009., 15:00
Torta od maka i lješnjaka

200 g ljesnjaka
200 g maka
100 ml mlijeka
8 jaja
2 limuna
200 g secera
250 g jagoda
200 ml slatkog vrhnja
prasak za pecivo, stapic vanilije, mljeveni cimet

Savršen recept. Ali ja sam količine prepolovila (samo nas je troje).
Posluženo sa šlagom i kisekastim džemom od ribizla (domaći!) umjesto jagoda.

Pekla sam 1 sat na 160°C.

dameon
22.11.2009., 22:07
To "promrljavanje u saftu su "crepes suzette".Ali nikako ne od jedne naranče ,nego od kilu,dvije za 1otak palačinki.

Crepes Suzette
Ingredients:

5 navel oranges, juiced (about 1 cup orange juice
1 tablespoon sugar
2 tablespoons orange liqueur, such as Grand Marnier (optional)
6 navel oranges, peeled and sectioned
1 orange, zested
1/2 cup grenadine
Basic Dessert Crepes, recipe follows
Vanilla ice cream

Directions:

In a large skillet over high heat, bring the orange juice to a boil. Add the sugar, reduce to medium heat and simmer for 2 minutes.
Remove from heat and add the orange liqueur and orange sections. Set aside.

In a pot, combine the orange zest and grenadine. Bring to a boil, reduce heat, and simmer for 2 minutes. Set aside.

Working in batches, gently place a crepe into the pan holding the orange juice and orange sections. Leave for 1 minute to absorb some juice.

Using a narrow spatula, remove the crepe to a warm serving plate. Roll the crepe into a cylinder. Spoon on some orange sections. Using a fork, pick some orange zest from the grenadine syrup and distribute it over the crepe. Top with vanilla ice cream and serve immediately

pa svi juhari znaju šta je krep suzet,ne treba im internet za to

Dlapek
22.11.2009., 22:25
pa svi juhari znaju šta je krep suzet,ne treba im internet za to

A ti misliš da sam recept postavila za kuhare?

dameon
22.11.2009., 22:29
A ti misliš da sam recept postavila za kuhare?

naravno da ne,želim konstruktivan razgovor ne svađu,tigrice....

ta.ja
23.11.2009., 11:26
To "promrljavanje u saftu su "crepes suzette".

:s da nema tebe, živjela bih u neznanju :lol:

Moje negodovanje radi brljavljenja po saftu je bilo zato što volim palačinke punjene nadjevom koji cijeli na sve strane koliko ga ima, a ne zato što ne znam o čemu se radi

Nego, gdje je recept od pašte punjene tikvom :confused: Baš me oduševila s tim receptom i naviknuta na komoditet pronalaženja recepta na ovoj temi, naravno da nisam ništa zapisala :D

Gipsyqueen
23.11.2009., 11:49
Cappellacci od muškatne tikve s kaduljom

tijesto:
350g brašna, glatkog
4 žumanjka, 1 jaje
žlica maslinovog ulja, sol

nadjev:
oko 1kg muškatne tikve
maslinovo ulje
200g mascarponea
40g naribanog parmigiano reggiano sira
muškatni oraščić, svježe nariban
1 žlica krušnih mrvica
75g maslaca
20 listova svježe kadulje
malo limunovog soka

Zamijesiti tijesto od glatkog brašna, soli, 1 cijelog jajeta i ostatka žumanjaka. Treba biti relativno tvrdo. Premijesiti ga u komadima i svaki od komada zamotati u plastičnu foliju. Dok tijesto stoji u frižideru, pripremiti tikvu.

Očistiti (muškatnu) tikvu od sjemenki, oguliti je, narezati na kockice, začiniti (sol, ljuta papričica, maslinovo ulje) i peći 20-30min dok ne omekša.
Ispasirati, pomiješati s mascarponeom, parmezanom i krušnim mrvicama. Naribati muškatnog oraščića.

Razvaljati tijesto (neka prođe kroz mašinu nekoliko puta), puniti smjesom i oblikovati "šeširiće". Da se lakše zalijepe, namažite šeširiće bjelanjkom i slijepite ih skroz uz nadjev, kako ne bi bilo mjehurića zraka.

Kuhajte u uzavreloj vodi oko 3-4min.

U tavi otopite maslac, dodajte malo maslinovog ulja i na njemu popržite kadulju. U tavu dodajte cappellacce i pospite parmezanom.

ta.ja
23.11.2009., 12:12
Cappellacci od muškatne tikve s kaduljom

Zahvaljujem :s

Jedino ću izostaviti onaj dio s maslacem i kaduljom (jer ju ne podnosim)

Gipsyqueen
23.11.2009., 17:50
Nema na čemu.:D Taman sam prepisivala recepis kad si ga ti tražila.:D

Današnji ću staviti malo kasnije.:D

x-type
23.11.2009., 17:53
zašto su meni njezini recepti u kojima koristi paradajz uvijek odbojni? :ne zna:

Gipsyqueen
23.11.2009., 18:44
Grdobina in "acqua pazza"

2 manja repa grdobine (svaki oko 400g) ili 4 x 200g fileta bijele
7 manjih, zrelih rajčica, oguljenih
3 velika režnja češnjaka
pola žličice šafrana
1 grančica peršina
listovi jedne grančice bosiljka
1 svježa chilli papričica
60ml ekstra djevičanskog maslinovog ulja
sol

prilog: kuhani krumpir

ta.ja
23.11.2009., 18:44
Meni su odbojni oni u kojima koristi tonu petrsina. Sjećam se npr. one orade i bulgura koji su nakon tretmana u multipraktiku s petrsinom pozelenili.

Danas, za divno čudo, nije ga stavila puno, nego taman

Barba Branko
23.11.2009., 19:36
Kraljice moja, daj prosvijetli me, šta je to: "oko 1kg muškatne tikve". Šta je "muškatna tikva?":ne zna:

Gipsyqueen
23.11.2009., 20:08
Kraljice moja, daj prosvijetli me, šta je to: "oko 1kg muškatne tikve". Šta je "muškatna tikva?":ne zna:

To je vrsta tikve koju je koristila.:D

Ovako na brzinu, iskopala sam sliku:
http://www.picamatic.com/show/2009/11/23/11/08/6052103_200x250.jpg

Barba Branko
23.11.2009., 20:58
To je vrsta tikve koju je koristila.:D

Ovako na brzinu, iskopala sam sliku:
http://www.picamatic.com/show/2009/11/23/11/08/6052103_200x250.jpg

Ma bravo. Toga ima i kod nas na tržnici. I ja sam proljetos posadio desetak kućica u svom vrtu, ali sam pobrao svega nekoliko. I sada još imam dvije. Od toga pravim gustu juhu. Fenomenalna je! Ostavio sam sjemenje za dogodine. Ja to zovem kruškasta tikva.:top:

absoluta
24.11.2009., 07:47
gledam jučer onu epizodu sa grdobinom i stvarno mi nije jasno zašto trošit 10 minuta medijskog prostora na nešto toliko jednostavno i normalno.

mislim, čemu?!:ne zna:

niti umijeće, niti inovativnost.....

Dlapek
24.11.2009., 08:00
gledam jučer onu epizodu sa grdobinom i stvarno mi nije jasno zašto trošit 10 minuta medijskog prostora na nešto toliko jednostavno i normalno.

mislim, čemu?!:ne zna:

niti umijeće, niti inovativnost.....
Možda zato što se ,recimo,moja prijateljica oduševila.
To je njoj otkriće.
Viđala je te ružne ribe po placu,ali niti je znala da joj ih tam mogu očistiti niti da je priprema tako jednostavna.

absoluta
24.11.2009., 08:29
a što ja znam, meni je to malo bezveze.
zaboga, na isti princip je i ugor i oslić, ako hoćeš i piletina.

zbilja ne vidim ništa special u tome. :ne zna:

Lola
24.11.2009., 09:57
ana ugarkovic nema "specijalni" sou, zena kuha svaki dan na tv-u. nekad vrlo uobicajena jela,
nekad nesto ekstravagantno. ne znam sto se neki cude ko patka jezeru tome. sta bi trebala
kuhati da bude dovoljno posh? tripice libanonskih macaka u umaku od nezrelog papajinog lišća?

oona
24.11.2009., 09:58
ajmo sad ovako (izgleda da sam se u glasnogovornika profilirala! :D)

govorimo o sponzoriranoj emisiji od 10 minuta. gdje je naglasak na sponzoru koji odredjuje pravila jer i placa svoj prostor na tveju. nacionalnoj dalekovidnici. :rolleyes:

ana sudjeluje u programu promovirajuci i svog sponzora i svoju kuhinju.
mozemo mi biti zadovoljni ili ne, ali pravila igre su jasna.
zato i ovaj forum trpi svakojaka misljenja. jer ne razumijemo da netko drugi kolo vodi, a mi mozemo biti samo pasivci koji ce nesto od prikazanih postupaka primjeniti ili ne.
sistem uzmi ili ostavi.
bili recepti stari ili novi, promjenjeni ili tradicionalni, nacionalni ili medjunarodni, u 10 minuta se moze malo toga velikog prikazati ako sponzor zeli biti u centru pozornosti.

stoga je to jedna velika mjesavina " za svakoga ponesto".
mene su te grdobine jucer odusevile jer su me navele na hrpu slicnih recepata izuzetno laganih i zdravih primjerenih mojem tempu zivota i zahtjevom za laganom vecerom koja ipak mora biti kompletna.
zato ti ana hvala.

je, frizura ti se popravila i ne brljas vise puno po kuhinji. :D

Dlapek
24.11.2009., 10:24
a što ja znam, meni je to malo bezveze.
zaboga, na isti princip je i ugor i oslić, ako hoćeš i piletina.

zbilja ne vidim ništa special u tome. :ne zna:

Ne mora biti specijal ,da bi se ljudi koji tek počinju kuhati oduševili.
Moja prijateljica kuha rijetko i uglavnom ista tri-četiri jela.
Njoj se sviđa.
jako.

Wapa
24.11.2009., 11:48
I meni se svidjela jučerašnja grdobina.

sta bi trebala
kuhati da bude dovoljno posh? tripice libanonskih macaka u umaku od nezrelog papajinog lišća?

Daj recept :klopa:

lala
24.11.2009., 12:14
Ana mi je krasna. Da sam muško-zaljubila bih se u takvu ženu, garant :D

nera076
24.11.2009., 16:44

Pitanje nije postavljeno meni, ali cu svejedno odgovorit na njega.
Ovo je link na sliku sa opisom muskatne tikve pa mozda pomogne http://www.pijanitvor.com/forum/showthread.php?p=7069

Gipsyqueen
24.11.2009., 16:56
Pitanje nije postavljeno meni, ali cu svejedno odgovorit na njega.
Ovo je link na sliku sa opisom muskatne tikve pa mozda pomogne http://www.pijanitvor.com/forum/showthread.php?p=7069

Pa na to smo već odgovorili.:ne zna:

Katrin
24.11.2009., 17:24
zasto, ali zasto, nikad ne podvrne te svoje rukave? :facepalm:

Dlapek
24.11.2009., 21:54
zasto, ali zasto, nikad ne podvrne te svoje rukave? :facepalm:

ANA;JEBALI TE RUKAVI !!!!!

ta.ja
25.11.2009., 06:56
I zašto povremeno ne obriše ili opere ruke :confused: Sjećam se izrade onih "čipkastih" palačinki kada joj je sa prsta visio komadić bjelanjka i ona je tom istom rukom išla uzimati sol

absoluta
25.11.2009., 08:14
I zašto povremeno ne obriše ili opere ruke :confused: Sjećam se izrade onih "čipkastih" palačinki kada joj je sa prsta visio komadić bjelanjka i ona je tom istom rukom išla uzimati sol

pa njoj je pod normalno packavim prstima uzimati onu glinenu posudu di drži sol. i kad su joj ruke od ulja, od rajčice, od jaja.
al izgleda da ju redovito riba, jer nije zmazana. :ne zna:
o rukavima da i ne pričamo.

jučer sam više gledala nju nego pripravu jela - sva mi je štufa od kuhanja, brza, nije picajzla više toliko. očito ju tare taj tempo vježbanja plesa i svakodnevnog snimanja emisije.

šteta!

Dlapek
25.11.2009., 09:05
pa njoj je pod normalno packavim prstima uzimati onu glinenu posudu di drži sol. i kad su joj ruke od ulja, od rajčice, od jaja.
al izgleda da ju redovito riba, jer nije zmazana. :ne zna:
o rukavima da i ne pričamo.

jučer sam više gledala nju nego pripravu jela - sva mi je štufa od kuhanja, brza, nije picajzla više toliko. očito ju tare taj tempo vježbanja plesa i svakodnevnog snimanja emisije.

šteta!

pa i meni je normalno da dok kuham uzimam sol,mlinac za papar,kuhaču...Ne mogu stalno imati ruke u vodi.Obrišem ruke krpom i radim dalje.Kad završim sve operem i počistim.

absoluta
25.11.2009., 09:45
pa i meni je normalno da dok kuham uzimam sol,mlinac za papar,kuhaču...Ne mogu stalno imati ruke u vodi.Obrišem ruke krpom i radim dalje.Kad završim sve operem i počistim.

a što sam ja napisala? :kava:

Dlapek
25.11.2009., 10:21
a što sam ja napisala? :kava:

Da? Ja napisah "i meni"

pa zar se nemrem složiti s tobom ?
A ako si se uvrijedila,sori- ne bum se više slagala s tobom.

ta.ja
25.11.2009., 10:25
Meni nije normalno komad bjelanjka ostaviti u solnici. Ali mi je sasvim normalno prema potrebi obrisati ili oprati ruke.

absoluta
25.11.2009., 10:25
Da? Ja napisah "i meni"

pa zar se nemrem složiti s tobom ?
A ako si se uvrijedila,sori- ne bum se više slagala s tobom.

:five:

a sa drugim dijelom mog gornjeg posta se isto slažeš?
da je nekako sva izmučena i da joj ovaj tempo sadašnjih aktivnosti uopće ne odgovara?

Dlapek
25.11.2009., 10:37
:five:

a sa drugim dijelom mog gornjeg posta se isto slažeš?
da je nekako sva izmučena i da joj ovaj tempo sadašnjih aktivnosti uopće ne odgovara?

Te emisijice nisu njen stil.
Najbolja je kad može slagati cijeli objed.
Onaj dio koji je za novu radila na Hvaru je bio sjajan.
Ona nije kuhar "za traku",neki munjeviti profić,nego više "kuharizgušta".
Jela sam neka njena jela u Kerempuhu - sve je bilo jako,jako dobro.
A ova serkanja s pranjem ruku i bjelanjkom-samo da se nasmijem.

absoluta
25.11.2009., 10:40
sad se ja slažem s tobom :eek: :)
i mislim da bi bilo najbolje da ukinu emisije svaki dan i da nađu termin u trajanju od barem pola sata i to najviše jednom tjedno.

Dlapek
25.11.2009., 10:50
sad se ja slažem s tobom :eek: :)
i mislim da bi bilo najbolje da ukinu emisije svaki dan i da nađu termin u trajanju od barem pola sata i to najviše jednom tjedno.
Te emisijice se snimaju u bloku - onak 2-3 recepta odjednom,možda i više .
Ovisi o vremenu kojim raspolažu.
Ali To nije za Anu.
Šteta kaj nema love da pokrene neki boutique restić,onak malo nekaj za šmekere.

sara4
25.11.2009., 11:04
Meni je bolji ovaj format. Kad je na Novoj radila i predjelo i glavno i desert...malo mi je bilo too much. Nekad više ne bi znala da li radi nadjev za predjelo, glavno jelo ili to ide uz desert. I onda mi se više ne bi gledalo jer pogubim konce.

oona
25.11.2009., 13:09
evo jucer mi vecerali lososa u ulozi grdobine i brokulu u ulozi krumpira.
luda kombinacija, ali za prste polizati.
kao, pripremili puno da ne moramo veceras, ali nista nije ostalo: mljac.

jedino me taj safran zeznuo, nisam ga imala doma.
ja bih jos ovakvih "brzih" recepata, za nase brze vecere poslije posla. :D

olimpia
25.11.2009., 15:19
Ja sam probala njene kukuruzne pogačice od nekidan....Jako fine, al upiju puno ulja pa ih neću tako skoro opet raditi....

Dlapek
25.11.2009., 19:06
Kae danas bilo?

Francesca
25.11.2009., 19:55
neke kiflice
samo je mjeru napravila taman za mene, za mog drago treba još pet put tolko :D

kljblj
25.11.2009., 20:52
Recept od jucer:

Pogacice (scones) sa slagom i zeleom od malina

225 g brasna
1 + 1/2 male kasike praska za pecivo (oko 8 g)
prstohvat soli
75 g putera hladnog, narezanog na male kockice
40 g nerafiniranog ili svijetlog smedjeg secera
naribana korica 1 limuna
malo naribanog muskatnog orascica
3 kasike mlacenice (buttermilch)
1 veliko jaje razmiceno + 1 jaje razmuceno za premaz
200 ml slatkog vrhnja istucenog u mekani slag
zele od malina

Pomijesati brasno i prasak za pecivo, u to utrljati hladan puter. Potrebno je dobiti malo vece mrvice. Dodati smedji secer, naribanu koricu limuna, malo naribanog muskatnog orascica i malo soli. Povezati sa razmucenim jajetom i mlacenicom (moze i mlijekom ili jogurtom), jaje i mlacenicu prethodno promijesane dodavati malo po malo, smjesa se treba skupiti, ali da tijesto ne bude previse ljepljivo. Tijesto se ne smije previse mijesiti, treba biti meko. Razvaljati na pobrasnjenoj povrsini na oko 1 cm debljine. Okrugle modle ''umociti'' u brasno i od tijesta praviti pogacice. Poredati na masni papir, premazati razmucenim jajetom i ispeci. Posluziti sa slagom i dzemom od jagoda.

P.S. Posto nisam cula sta je i da li je Ana ista rekla koliko se peku, na Internetu sam procitala da se peku oko 15 min na 190 C (minutu gore-dolje i deset stepeni gore-dolje, kako gdje pise).

Barba Branko
25.11.2009., 20:54
neke kiflice
samo je mjeru napravila taman za mene, za mog drago treba još pet put tolko :D

A i te kiflice je nanko dosta šlampavo napavila.:rolleyes:

kljblj
25.11.2009., 21:39
Te kiflice o kojima pricate, jesu li to ove pogacice ciji sam recept ispisala ili neke od danas? (nisam danas gledala emisiju)

Gipsyqueen
25.11.2009., 21:40
Danas su bile neke kiflice. Vidjela sam samo kraj. Sutra ću postati recept.:D

Lapulapu
25.11.2009., 21:48
Te kiflice o kojima pricate, jesu li to ove pogacice ciji sam recept ispisala ili neke od danas? (nisam danas gledala emisiju)

Nisu, to su slane kiflice, u tijesto je dodan krem sir, razvaljano, narezano na trokute, namazano dijon senfom te zarolane skupa s feticom šunke. Premazane žumanjkom. Potrebne sastojke i količine saznat ćemo sutra :D

ComeAsYouAre
26.11.2009., 07:54
Roščići sa kuhanom šunkom

TIJESTO
90g maslaca
90g krem sira
125g brašna
malo soli

NADJEV
dijon senf
kuhana šunka

zarolati trokute u roščiće i gore premazati žumanjkom. peći 15min...

muli
26.11.2009., 13:41
U emisiji nije rekla. :zubo:

Ja sam jučer pekla i ispalo je super. Pekla sam prvo s masnijom stranom prema dolje, na 180C oko 60 min. Onda sam okrenula meso i pekla još 30-45 min na 200C.

(Googlala sam pa iskombinirala nekoliko recepata s mesom u mlijeku.:mig:)
Hvaka Gypsy i jos mi samo reci jesi li pekla otklopljeno ili poklopljeno?

BANANAFISH
26.11.2009., 21:06
Spremila sam današnji recept ( špagetoni s oradom ) .
Prefino. Ukućani nisu prestali hvaliti do zadnjeg zalogaja.
Hvala Ana.

Gipsyqueen
26.11.2009., 21:18
Hvaka Gypsy i jos mi samo reci jesi li pekla otklopljeno ili poklopljeno?

Ja sam prvo pekla poklopljeno, a onda preokrenula i pekla otklopljeno. :D

Ispalo je prefino, mekano, sočno i mislim da ću to opet ovih dana pripremati, ali baš s palentom. :D

vries
26.11.2009., 22:46
Pozz svima!
Zanima me je li netko od vas radio Anin limoncello? Spomenula ga je i radila u jednoj od emisija na Novoj, ali ja bih molila i za vaše osobne savjete / iskustva. Radila sam ga jednom, naime, i nekako mi je ispala šećerna vodica s blagim okusom limuna u votki... A bas sam prije par dana dobila prekrasne limune iz Dalmacije, pa bih ipak probala ponoviti...
Hvala unaprijed:)

mauna
27.11.2009., 07:58
Imam recept, ali nikad ga nisam radila. E, sad, možda ti pomogne.

12 limuna
0,5 kg šećera
0,5 l alkohola
0,5 l vode

Limune dobro oprati, a onda odrezati samo žuti dio kore.
Staviti u staklenku (koja se može hermetički zatvoriti) koru, šećer, vodu i alkohol, dobro promiješati drvenom kuhačom, zatvoriti i ostaviti na "mirnom" mjestu.
Svaki dan (ujutro i navečer) promiješati drvenom kuhačom desetak puta.
Nakon 6 dana filtrirati kroz gustu gazu, da bi liker bio bistar.
Držati u frižideru.

Dlapek
27.11.2009., 11:14
Pozz svima!
Zanima me je li netko od vas radio Anin limoncello? Spomenula ga je i radila u jednoj od emisija na Novoj, ali ja bih molila i za vaše osobne savjete / iskustva. Radila sam ga jednom, naime, i nekako mi je ispala šećerna vodica s blagim okusom limuna u votki... A bas sam prije par dana dobila prekrasne limune iz Dalmacije, pa bih ipak probala ponoviti...
Hvala unaprijed:)
Ja sam radila po receptu jedne forumašice i ispao je savršen.
Nu:

Uzmi oko 8 limuna (govorimo o velikim limunima), operi ih i oguli im koru, ali tako da ne režeš bijeli dio ispod kore. U jednoj velikoj tegli pokrij te kore limuna s litrom alkohola - ovdje ima za kupiti alkohol za likere u trgovinama, ali pretpostavljam da bi se mogla koristiti i neka neutralna rakija, ne šljivovica koja je aromatična ( koristila votku). Teglu zatvori i sljedećih 10-tak dana svakodnevno promiješaj sadržaj da nema taloga.
Kad je taj period prošao, rastopi 600 grama šećera(ja otopila 400g) u litri vode, lagano zakuhavaj dok se sav šećer ne otopi i onda ostavi da se ohladi. Količinu vode možeš smanjiti pa će ti se jače alkohol osjetiti. Dodaj šećernu otopinu limunima i alkoholu i ostavi sljedećih tjedan do 10 dana. Nakon toga ti ostaje samo dobro procijediti preko gaze i spremiti u boce. Služiti vrlo, vrlo ohlađeno]

Lapulapu
27.11.2009., 11:29
Baš sam htjela (al je opet server krepao :rolleyes: ) napisati kako je premalo 6 dana da bi se razvila aroma limoncella. Ovih 10 + 10 dana je ok.

skiper184
27.11.2009., 17:51
Spremila sam današnji recept ( špagetoni s oradom ) .
Prefino. Ukućani nisu prestali hvaliti do zadnjeg zalogaja.
Hvala Ana.
Tražim taj recept,nisam sve zapamtio .Molim ako možeš u kratko napisati .

vries
27.11.2009., 19:34
Hvala cure!!! Sutra cu napraviti pa javiti kak je ispalo:)

Gipsyqueen
27.11.2009., 23:16
Fideus - katalonska tjestenina s ribom

2 luka srebrenca
4 zrele rajčice
4 režnja češnjaka
1 vezica peršina
750g bijele ribe
2 l jake riblje juhe od glava i kostiju
375g spaghettina izlomljenih na komadiće
sol i papar
250ml allioli (emulzija od češnjaka)

Allioli
6 režnjeva češnjaka
1/2 žličice soli
250ml blagog ekstra djev.maslinovog ulja

Isfiletirati ribu i očistiti je od kostiju.
Od glava i kostiju napraviti juhu. U nju dodati luk, peršin, zeleni dio koromača, 2 mrkve, lovor, par neoguljenih režnjeva češnjaka, posoliti, dodati i komadić limuna i masl.ulje.

Nasjeckati luk srebrenac i dinstati ga na maslinovom ulju (posoliti ga, da prije "uvene"). Rajčice nasjeckati na sitno i dnistati na luku.

Obrati pjenu s juhe, da ne bude mutna.

Tostirati na maslinovom ulju špagete natrgane na komadiće. Kad se malo proprže, staviti ih u drugu posudu.

Nasjeckati češnjak i izgnječiti ga u mužaru. Dodavati postupno maslinovo ulje, da se napravi emulzija.

Riblje filete ispeći, a u umak od rajčice dodati juhu. Ostaviti da uzavri i onda u to staviti tostiranu tjesteninu.
Kada se skuha, u nju natrgati riblje filete i par listića svježeg bosiljka. Poslužiti s malo "majoneze", tj. emulzije od češnjaka.

skiper184
28.11.2009., 08:22
Hvala!

orbitstrong
28.11.2009., 11:18
Molim vas moze li mi netko napisati recept od jucer (petak 27.11.), onaj s crvenim kupusom, tjesteninom i repovima skampa, ako dobro upamtih?! :) Puno hvala!

ta.ja
28.11.2009., 17:29
Gledala sam danas Kod Ane (Nova TV). Moram pohvaliti kako je danas izgledala - frizura i šminka super

Hrana poprilično zanimljiva, osim štrudela od trešanja. Ne razumijem zašto je masni papir išla dodatno premazati rastopljenim maslacem i svaki je list tijesta poprilično namazala s maslacem :confused:

Gipsyqueen
28.11.2009., 22:39
Molim vas moze li mi netko napisati recept od jucer (petak 27.11.), onaj s crvenim kupusom, tjesteninom i repovima skampa, ako dobro upamtih?! :) Puno hvala!

Popis namirnica je bio za Rižoto s mentom i limetom.:confused: :ne zna:

Uglavnom, postupak za tjesteninu s radičem i kozicama je ovakav:

Nasjeckati ljubičasti luk na sitno i dinstati ga na maslacu. Dodati na tanke trakice narezanu glavicu radiča i pirjati dok ne povene. Dodati timijan u listićima.

Podliti s bijelim vinom. Kad vino ispari dodati slatko vrhnje. U to dodati skuhanu tjesteninu, a zatim i očišćene kozice. Dodati malo tekućine od kuhanja tjestenine, malo vlasca i malo svježe naribanog parmezana. Staviti na 210C u pećnicu, na 10ak min.:D

Francesca
28.11.2009., 23:28
Gledala sam danas Kod Ane (Nova TV). Moram pohvaliti kako je danas izgledala - frizura i šminka super

Hrana poprilično zanimljiva, osim štrudela od trešanja. Ne razumijem zašto je masni papir išla dodatno premazati rastopljenim maslacem i svaki je list tijesta poprilično namazala s maslacem :confused:

ono kad su joj Špiranec i Korak u gostima?

to je repriza stare emisije... dost stare

liar
29.11.2009., 01:40
Fideus - katalonska tjestenina s ribom

...
Tostirati na maslinovom ulju špagete natrgane na komadiće. Kad se malo proprže, staviti ih u drugu posudu.

Ovaj detalj s tostiranjem špageta na maslinovom ulju mi se vrlo dopao, iskoristila sam ga danas u jednom drugačijem okruženju i zanimljiv je okus.

schalala
29.11.2009., 12:07
pozdrav ekipo! mislila sam sutra spremat najbolju pitu od čokolade, ročkas mi je :) u receptu, objavljeno na ovim stranicama, stoji da ga treba peći 20 min. i kad je dopola pečeno smanjiti temperaturu na 130. na kojoj temperaturi zapravo treba peći dok se ne ispeče do pola? help! hvala!

orbitstrong
29.11.2009., 14:03
Popis namirnica je bio za Rižoto s mentom i limetom.:confused: :ne zna:

Uglavnom, postupak za tjesteninu s radičem i kozicama je ovakav:

Nasjeckati ljubičasti luk na sitno i dinstati ga na maslacu. Dodati na tanke trakice narezanu glavicu radiča i pirjati dok ne povene. Dodati timijan u listićima.

Podliti s bijelim vinom. Kad vino ispari dodati slatko vrhnje. U to dodati skuhanu tjesteninu, a zatim i očišćene kozice. Dodati malo tekućine od kuhanja tjestenine, malo vlasca i malo svježe naribanog parmezana. Staviti na 210C u pećnicu, na 10ak min.:D

Puno, puno hvala!! :) :)

ta.ja
29.11.2009., 16:07
ono kad su joj Špiranec i Korak u gostima?

to je repriza stare emisije... dost stare

Ja baš ne pratim pobožno televiziju, tako da je to mogla biti i repriza :ne zna:

Gipsyqueen
29.11.2009., 16:31
Ja baš ne pratim pobožno televiziju, tako da je to mogla biti i repriza :ne zna:

Na Novoj su reprize, a na HRT-u nove epizode. :)

Dlapek
29.11.2009., 16:47
pozdrav ekipo! mislila sam sutra spremat najbolju pitu od čokolade, ročkas mi je :) u receptu, objavljeno na ovim stranicama, stoji da ga treba peći 20 min. i kad je dopola pečeno smanjiti temperaturu na 130. na kojoj temperaturi zapravo treba peći dok se ne ispeče do pola? help! hvala!

Oko 180 stupnjeva.

Francesca
29.11.2009., 19:29

pa zato ti Ana bolje i izgleda ;) :D

Barba Branko
29.11.2009., 20:22
Senka je jučer gledala kako Ana priprema biftek. Nije sugurna gdje. Veoma joj se dopada, a ja bih joj ga želio priuštiti.

Ima li tko recept. Pliz!

Hvala.:)

polly
29.11.2009., 20:30
Senka je jučer gledala kako Ana priprema biftek.

ako je gledala jučer, onda je gledala reprize na novoj tv
potraži recept na stranicama od nove tv, kad je tam kuhala sve su objavili

Gipsyqueen
29.11.2009., 20:43
Senka je jučer gledala kako Ana priprema biftek. Nije sugurna gdje. Veoma joj se dopada, a ja bih joj ga želio priuštiti.

Ima li tko recept. Pliz!

Hvala.:)

Barba, to je bila, kao što kaže Polly, repriza stare emisije.:D
Evo:
Recepti (http://www.novatv.hr/kodane/arhiva/s3/emisija18.asp)

Barba Branko
29.11.2009., 21:15
Barba, to je bila, kao što kaže Polly, repriza stare emisije.:D
Evo:
Recepti (http://www.novatv.hr/kodane/arhiva/s3/emisija18.asp)

Hvala cure!:s
Isprintano.Proslijeđeno!

Lola
30.11.2009., 11:57
sve tri anine knjige u antikvarijatu jesenski i turk kod perkovceve kostaju po 150 kn, ako nekog zanima.
ne zajedno. nego na komad :p

Deedy
30.11.2009., 20:44
sve tri anine knjige u antikvarijatu jesenski i turk kod perkovceve kostaju po 150 kn, ako nekog zanima.
ne zajedno. nego na komad :p

Mah, zašto izlaziti iz sobe? :zubo:

Forum.hr (http://www.forum.hr/showpost.php?p=20090576&postcount=832) ima odgovor na sve. (http://www.forum.hr/showpost.php?p=23689237&postcount=1570) :)

Antikvarijat muljatorski jedan! :azdaja:

Gipsyqueen
30.11.2009., 23:30
Quiche od lososa i poriluka

4 veća poriluka
50g maslaca
500g fileta lososa
vezica svježeg kopra
1 žličica naribane korice limete
1 1/2 žličice krupne soli
papar
3 jaja
250ml mlijeka
125ml slatkog vrhnja ili milerama
3 žlice naribanog sira provolonea
500g lisnatog tijesta, odmrznutog

Narezati poriluk i dinstati na maslacu. Poklopiti i pustiti da omekša u vlastitom soku, oko 15min.

Lososa (može dimljeni, ali i panceta, slane srdele, itd.) očistiti i narezati. Posoliti, popapriti, naribati malo korice od limete, dodati nasjeckani kopar.

Pripremiti ostatak nadjeva. Razmutiti 3 cijela jaja, dodati mlijeko, slatko vrhnje i naribati provolone (može i ementaler, gruyere, bilo koji polutvrdi sir koji nije preintenzivan). Posoliti, popapriti, dodati lososa i poriluk kad se ohladi.

Razvaljati lisnato tijesto. Napuniti nadjevom. Peći na 180C oko 40ak minuta, dok se nadjev ne stisne.

njasa
01.12.2009., 10:06
Quiche od lososa i poriluka

4 veća poriluka
50g maslaca
500g fileta lososa
vezica svježeg kopra
1 žličica naribane korice limete
1 1/2 žličice krupne soli
papar
3 jaja
250ml mlijeka
125ml slatkog vrhnja ili milerama
3 žlice naribanog sira provolonea
500g lisnatog tijesta, odmrznutog

Narezati poriluk i dinstati na maslacu. Poklopiti i pustiti da omekša u vlastitom soku, oko 15min.

Lososa (može dimljeni, ali i panceta, slane srdele, itd.) očistiti i narezati. Posoliti, popapriti, naribati malo korice od limete, dodati nasjeckani kopar.

Pripremiti ostatak nadjeva. Razmutiti 3 cijela jaja, dodati mlijeko, slatko vrhnje i naribati provolone (može i ementaler, gruyere, bilo koji polutvrdi sir koji nije preintenzivan). Posoliti, popapriti, dodati lososa i poriluk kad se ohladi.

Razvaljati lisnato tijesto. Napuniti nadjevom. Peći na 180C oko 40ak minuta, dok se nadjev ne stisne.

savrseno!!!žali kupovat 500 g lososa, narocito dimljenog je preskup hobi.... sigurno bi i bliski dobro isa

Gipsyqueen
01.12.2009., 18:19
Creme brulee od crnog čaja

500ml slatkog vrhnja
2 žličice crnog čaja "Earl Grey"
6 žlica šećera
malo soli
6 žumanjaka
korica od limuna u trakama
2 žlice ruma

Staviti malo crnog čaja i korice od limuna u slatko vrhnje. Dodati šećer, da se rastopi.

Odvojiti žumanjke od bjelanjaka. Razmutiti žumanjke, ali ne treba ih previše miješati. Dodati malo toplog vrhnja u jaja i miješati, da se prilagode na temperaturu. Zatim to izliti u vrhnje. Dodati malo ruma.
Procijediti kako biste odstranili čaj i koricu od limuna.

Kremu uliti u posudice za souffle. Staviti u veću posudu, a u nju uliti vodu. Staviti u pećnicu na 160C, poklopljeno, oko pola sata.

Pričekati da se ohladi, posipati šećerom po vrhu, a onda ga brenerom ugrijati da se pretvori u karamel.

Dlapek
01.12.2009., 23:00
savrseno!!!žali kupovat 500 g lososa, narocito dimljenog je preskup hobi.... sigurno bi i bliski dobro isa

Bakalar jako dobro može zamijeniti losos,iako moji više vole s pancetom ili pršutom.

Eyecandy
01.12.2009., 23:28
Creme brulee od crnog čaja

500ml slatkog vrhnja
2 žličice crnog čaja "Earl Grey"
6 žlica šećera
malo soli
6 žumanjaka
korica od limuna u trakama
2 žlice ruma

Pričekati da se ohladi, posipati šećerom po vrhu, a onda ga brenerom ugrijati da se pretvori u karamel.

Hm, osobno ne volim te kreme tipa rožata. Možda im taj čaj " ubije" jajasti okus?:ne zna:

Brener : padaunesvijest::cerek:

Obožavam Anina pomagala a la James Bond igračke.:clint:

Dlapek
02.12.2009., 08:31
Hm, osobno ne volim te kreme tipa rožata. Možda im taj čaj " ubije" jajasti okus?:ne zna:

Brener : padaunesvijest::cerek:

Obožavam Anina pomagala a la James Bond igračke.:clint:

Brulee zapravo nema taj "jajasti" okus kaoji ni ja ne volim kod rožate.
Iako mi se čini da je stavila previše jaja.Iako ,i Julia Child stavlja 7 žutanjaka na pol litre vrhnja,sada se Francuzi drže recepta od 4 jaja na pol litre i jedna mahuna vanilije.
Okus potpuno prekrije karamel i vanilija.
Inače,kod mene ne prolaze one male posudice hahahaha
A taj brenerić je zbilja guba - kad sam ga nabavila par mjeseci su se samo "brenovane" slastice jele.

Lola
02.12.2009., 12:51
di ima za kupit taj brener?

Dlapek
02.12.2009., 13:19
di ima za kupit taj brener?

U Zgb ih ima u dućanu na Trgu žrtava fašizma.Tam sam i ja kupila.
Ima ih i sad .Nekidan sam šacnula jedan upakiran u kutiju s 6 posudica ta brulee.Oko 270 kuna.
Ima i sam aparatić za 240 i neki šminkerski za preko 300 kuna.

ValiGali
03.12.2009., 11:05
U Zgb ih ima u dućanu na Trgu žrtava fašizma.Tam sam i ja kupila.
Ima ih i sad .Nekidan sam šacnula jedan upakiran u kutiju s 6 posudica ta brulee.Oko 270 kuna.
Ima i sam aparatić za 240 i neki šminkerski za preko 300 kuna.

I ja sam ga tam vidjela, u onom dućanu Bella forma. Mislim da je oko 300 kuna bio, baš si ga želim, ali mi je prekup jer ga ne bih baš tak često koristila.
:rolleyes:

TašaN
03.12.2009., 11:31
Gledala sam jučerašnju emisiju s kolačićima ali nisam uspjela pohvatati sve sastojke. Ako netko ima recept molimda ga napiše. HVALA

Gipsyqueen
03.12.2009., 11:48
Linzeri

300g brašna
70g šećera u prahu
280g maslaca
60g žumanjaka (oko 2) iz tvrdo kuhanih jaja, ohlađeni i protisnuti kroz sito
12g mljevenog cimeta
žlica tamnog ruma
50g sitno samljevenih oguljenih badema
malo soli
pekmez od marelice i malina
1 jaje (za premaz)

Narezati maslac na kockice i razmutiti dok ne postane pjenast.
Samljeti oguljene bademe sa šećerom u prahu. (Šećer će pokupiti masnoću od badema.) Samljevene bademe i ostatak šećera u prahu dodati u maslac. Staviti i prašak za pecivo, cimet, malo ruma ili konjaka i kuhane žumanjke. (Od njih će tijesto biti prhkije i mekše.)
Na kraju dodati brašno da se sve poveže. Tijesto će biti dosta mekano i s njim treba pažljivo rukovati.

Tijesto rukama još povezati i podijeliti u dva dijela. Zamotati u prozirnu foliju i staviti u frižider na sat vremena.

Razvaljati tijesto na tanko što brže, kako se ne bi zagrijalo i postalo premekano i ljepljivo. Izrezati četvrtaste keksiće i polovicu njih probušiti, da se kroz rupicu kasnije vidi pekmez.

Slagati u tepsiju, svaki keksić premazati smjesom od razmućenog žumanjka i vrhnja i peći 5-7min na 180C.

Mazati pekmezom po želji.

mmira
03.12.2009., 13:46
Moram pohvaliti ovo vrijedno duštvo, baš sam jučer bila nesretna što nisam uhvatila recep za linzere i onda tragajući za Aninom stranicom naiđem na ovaj forum. Hvaaaaaaala vam što ovako zabilježite za nas spore, Gypsy hvalaaaaaaa za linzere, sutra ih pravim.

volare
03.12.2009., 13:57
Već neko vrijeme pratim ovaj forum. Hvala svima koji uspiju zapisati i staviti recepte.
Zanima me zašto se više ne mogu otvoriti Anine emisije s Nove? Da li se nešto promijenilo,ne znam, ali dobijem poruku da se stranica ne može otvoriti.
Molim također ako netko ima Anin recept za osso buco da mi ga napiše.

sonjasonja
03.12.2009., 15:26
Da li je netko možda zapamtio količine za onaj recept s kozicama i radičem? Vidim da je stavljen recept,ali samo postupak.
hvala

TašaN
03.12.2009., 16:20
:mig:Hvala za recept.:eek:

TašaN
03.12.2009., 16:32
Nemam orginalni recept ali ja radim ovako:
Ovisno o broju osoba povećavaš količinu. Naribaš podjednaku količinu mrkve, celera u korijenu i luka, te malo češnjaka.Dodati i svježe sjeckani peršinov list. Meso popržiti na kombinaciji maslinova ulja i maslaca na jakoj vatri da dobi lijepu boju. Meso izvaditi i na istoj masnoći na jakoj vatri prepržiti povrće. Vratiti meso. Zaliti s 1/3 vode, 1/3 soka od rajčice i 1/3 suhog bijelog vina. Tekućina mora prekriti cijelu količinu mesa i povrća. Ostaviti na laganoj vatri dok meso nije mekano. Po potrebi podlijevati. Ja uz to poslužim rižu sa šafranom. Ukoliko nemaš orginalno meso isto možeš napraviti i s krmičima ili piletinom-batci ili zabatci. Nije fino kao orginal ali može poslužiti i brže je gotovo. Probaj! Kod mene su svi bili oduševljeni i to je postalo jedno od omiljenijih jela koje se sprema u našem domu.:top:

kljblj
03.12.2009., 17:06
Da li je netko možda zapamtio količine za onaj recept s kozicama i radičem? Vidim da je stavljen recept,ali samo postupak.
hvala

Na kraju te emisije su dali kolicine za skroz drugi recept koji je ranije bio prikazan, tako da tacne kolicine nemamo.

solar
03.12.2009., 17:29
..a onda ga brenerom ugrijati da se pretvori u karamel.

sad sam se sjetio da sam nešto zaboravio kupiti :rofl:

kikibela
03.12.2009., 20:56
I ja moram pohvaliti vrijedne ljude koji nam pišu recepte!:s Često radim popodne i ne mogu pratiti emisiju ali zahvaljujući forumu sve znam!!!

Barba Branko
03.12.2009., 21:15
Današnji recept, pliz. Vidio sam samo kraj. Ono sa filetima od riba i koronačom.:s

Amalia
03.12.2009., 21:27
Već neko vrijeme pratim ovaj forum. Hvala svima koji uspiju zapisati i staviti recepte.
Zanima me zašto se više ne mogu otvoriti Anine emisije s Nove? Da li se nešto promijenilo,ne znam, ali dobijem poruku da se stranica ne može otvoriti.
Molim također ako netko ima Anin recept za osso buco da mi ga napiše.

Možda momentalno nije radilo, evo sada stranica radi probaj ovdje (http://www.novatv.hr/kodane/recepti2.asp)

volare
04.12.2009., 07:58
Nemam orginalni recept ali ja radim ovako:
Ovisno o broju osoba povećavaš količinu. Naribaš podjednaku količinu mrkve, celera u korijenu i luka, te malo češnjaka.Dodati i svježe sjeckani peršinov list. Meso popržiti na kombinaciji maslinova ulja i maslaca na jakoj vatri da dobi lijepu boju. Meso izvaditi i na istoj masnoći na jakoj vatri prepržiti povrće. Vratiti meso. Zaliti s 1/3 vode, 1/3 soka od rajčice i 1/3 suhog bijelog vina. Tekućina mora prekriti cijelu količinu mesa i povrća. Ostaviti na laganoj vatri dok meso nije mekano. Po potrebi podlijevati. Ja uz to poslužim rižu sa šafranom. Ukoliko nemaš orginalno meso isto možeš napraviti i s krmičima ili piletinom-batci ili zabatci. Nije fino kao orginal ali može poslužiti i brže je gotovo. Probaj! Kod mene su svi bili oduševljeni i to je postalo jedno od omiljenijih jela koje se sprema u našem domu.:top:

Hvala ti na receptu.

Lola
04.12.2009., 11:19
hvala na infu za brener:)

TašaN
04.12.2009., 13:20
Hvala ti na receptu.

Nemaš beda. Javi kak ti se svidjelo. :mig:

kljblj
05.12.2009., 01:39
Brancin sa pestom i koromacem sa narandzom (recept od cetvrtka)

4 brancina (oko 350 g svaki), odvojenih fileta
pola kasicice safrana
2 kasike bijelog vinskog sirceta (octa)
2 vece glavica koromaca
4 kasike ekstra djevicanskog maslinovog ulja
so
1 kasicica secera
200 ml svjeze cijedjenog soka od narandze
30 g putera

za pesto:
25 g pinjola
2 reznja bijelog luka
1 vezica svjezeg bosiljka
50 g parmezana, svjeze naribanog
maslinovo ulje

Isfiletirati ribu, zarezati uz kost da se odvoje fileti, posoliti ih. Istucati safran da se dobije prah i njime natrljati kozu ribe. Ribu staviti u frizider da se marinira dok se pripremi koromac.

Odrezati gornje peteljke koromaca. Prerezati ga po duzini na pola i izvaditi dio jezgre, ali ne do kraja, kako se koromac ne bi raspao. Posoliti i malo poseceriti da se pospjesi karamelizacija i izvuce prirodna slatkoca. Maslinovo ulje zagrijati u tavi i dok se tava zagrije pripremiti umak od narandze. Za umak je potrebno oko 2 dl narandzinog soka (od 2 narandze). Koromac staviti u ugrijano ulje i pustiti da dobije zlatnu boju i s jedne i s druge strane. U tavu uliti sok od narandze i malo putera i sve preliti preko koromaca. Koromac prekriti s malo masnog papira i peci na 190C oko 20 min dok ne omeksa.

Dok se koromac pece, pripremiti pesto. Zgnjeciti bijeli luk u pastu, staviti ga u muzar, dodati malo soli i istucati. Pinjole ostaviti da se ohlade (tostirane), naribati parmezan u muzar (moze i kombinacija pecorina i parmezana), dodati pinjole i bosiljak. Sve zgnjeciti tuckom. Dodati maslinovo ulje kojeg treba biti toliko da umak postane gust, ali tekuc. Dodati jos malo limunovog soka (od pola limuna).

Ispeci ribu na malo maslinovog ulja i to pvo na strani koze dok meso odozgo ne postane neprozirno (70-80% ukupnog pecenja treba biti na strani koze), a onda peci 1 min na strani bez koze. Dok se riba pece, izvaditi koromac i izrezati na ploskice da se moze napraviti lepeza. Na tanjir posloziti koromac, dodati ribu i na nju staviti malo pesta. Po zelji po pestu dodati jos par listica bosiljka i malo maslinovog ulja.

kljblj
05.12.2009., 01:52
Sta je pravila sinoc? Nisam mogla gledati.

Nanidia
05.12.2009., 08:55
Nije mi loša ali čini mi se da svi sastojci prolaze preveliku torturu. Svaka namirnica bude pečena, kuhana, zaleđena pa ponovno kuhana... dal mi se to samo čini ili sam previše studirala jamie-a olivera? :)

reptilia
05.12.2009., 10:54
tja, a da...zna s nekim receptima "zaigrati se" previše...
ko npr jučer.... radila je punjene ljubičaste lukom sa nadjevom u koji je išo svj špinat, koji je prvo sjeckala, pa zalijevala juhom od piletine, pa je još rezuckala komad špeka=hamburgera...pa je to pržila prvo...pa je još dodavala valjda sira pa ovog pa onog...pa sve to zapečeno...pola ni ne znam jer sam ovlaš gledala dok sam se spremala
ugl, malo mi je preprćkavo izgledalo :ne zna:

reptilia
05.12.2009., 10:55
@kljblj: a di tu ide taj navedeni ocat u recept? :misli:

kljblj
05.12.2009., 12:44
Ne znam stvarno, sigurna sam da ga nije spomenula nikako tokom pripremanja, samo se pojavio na kraju medju sastojcima (ja uvijek zapisem i one najsitnije detalje, haha). Mozda kad pise da se riba marinira u frizideru?

Barba Branko
05.12.2009., 22:36
[QUOTE=kljblj;23872790]Brancin sa pestom i koromacem sa narandzom (recept od cetvrtka)

QUOTE]

Hvala kljblj! Isprintano. Spremljeno i čeka skoru primjenu.:top:

saharasaharović
05.12.2009., 23:48
punjeni ljubičasti luk...tko zna od petka recept...hvala!

Gipsyqueen
06.12.2009., 13:18
Punjeni ljubičasti luk

10 glavica ljubičastog luka
200g dimljenog hamburgera, narezanog sitno
2 rebra lisnatog celera
sol
svježe mljeveni papar
3 režnja češnjaka
250g mladog špinata
250g bijelog kruha, francuza, nasjeckanog na kockice od 1.5cm i prepečenog u pećnici
100g cashew oraha, indijskih oraha, posoljenih i tostiranih
50g rastopljenog maslaca
200ml pilećeg temeljca
80g naribanog sira (gruyere ili provolone)

Luk izdubiti, tako da ostanu 2-3 sloja i da je donji dio stabilan. Poslagati izdubljeni luk u posudu s malo vode (tek toliko da pokrije dno) i staviti u pećnicu, da luk malo omekša.
Izdubljeni dio narezati.

Nasjeckati na kockice dimljeni hamburger i popržiti na zagrijanoj tavi.

Na sitno narezati rebra od celera i skupa s lukom staviti u tavu s hamburgerom.

Nasjeckati malo češnjaka.

Indijske oraščćice tostirati, samljeti u blenderu skupa sa špinatom i prepečenim kockicama bijelog kruha.

Sve pomiješati s pilećim temeljcem i malo naribanog sira. Dodati smjesi i malo rastopljenog maslaca i papra.

Puniti luk.

Posudu nauljiti maslinovim uljem i poslagati luk. Naliti u posudu malo temeljca. Staviti u pećnicu na 200C oko pola sata.

nera076
07.12.2009., 19:55
Kad je o breneru rijec, zanima me sta nije isto ok onaj obicni veci? Planiram ga testirat jednom, neznam ni kako se puni onaj mali, dok ovaj ima kartuse, a jacinu plamena se moze podesiti.

Dlapek
07.12.2009., 21:30
ovo danas mi se čini previše *sirasto*.

kljblj
07.12.2009., 22:16
Sta je pravila?

Dlapek
08.12.2009., 08:06
Sta je pravila?

Na dvije šalice kuhanog ječma stavila tri frtalja kile krem-sira ,tri jaja i to zapekla.
Meni se to ne sviđa.

absoluta
08.12.2009., 09:10
Na dvije šalice kuhanog ječma stavila tri frtalja kile krem-sira ,tri jaja i to zapekla.
Meni se to ne sviđa.

moglo bi biti dobro, al mi se čini da sama jaja nisu dovoljno povezala stvar.
dok su jele raspadalo se, kako li je tek sutradan? :ne zna:

Annie Lou
08.12.2009., 13:11
Meni je izgledalo fino :)
Ali nisam polovila baš recept - zna možda neko točno koliko čega ide u tu Slanu tortu od ječma?
Užasno me živcira što prikažu recept na 5 sekundi.. :flop:

Dlapek
08.12.2009., 13:47
moglo bi biti dobro, al mi se čini da sama jaja nisu dovoljno povezala stvar.
dok su jele raspadalo se, kako li je tek sutradan? :ne zna:
Sutradan bi moglo bit bolje jer sir očvrsne kad se ohladi.
Ali,pretjerala je s peršinom.
Opet.

sara4
08.12.2009., 14:33
Meni je to jučer više bila slana torta od sira s ječmom :( . A veselila se jer volim ječam...

Je l' da, stavlja masu peršina :) ...

SubiBubi
08.12.2009., 17:59
Zna li netko gdje da nađem recept za "crijepiće" od kokosa i od naranče? Bilo danas na hrt-u, nisam naravno stigla zapisat.

Dlapek
08.12.2009., 18:14
Količina mase za crijepiće jedne i druge iziskuje pola dana da se to namaže,ispeče,izvitoperi...
Ne,hvala.

kljblj
08.12.2009., 18:27
Zapisala sam ih, ali ih sigurno nikad necu napraviti. Previse muke i prljavog sudja za ''cips'' koji se pojede u jednom zalogaju.

werty
08.12.2009., 18:48
Crijepići od naranče
Recept je u novoj knjizi.

za 40-tak kolačića
330 g sećera
180 ml soka od naranče
2 žlice limunova soka
175 g maslaca rastopljenog i ohlađenog
1 žlica baribane limunove kore (u emisiji stavila i narančinu koricu)

Miksati brašno i šećer, dodati narančin i limunov sok, uliti maslac da smjesa postane glatka.
I ovo nije iz emisije: smjesu pustiti u frižideru 2 sata prije pečenja

Razmazati po limu i peći 7-10 min na 180 stupnjeva

Spečene položiti preko valjka za tijesto.

I još piše: sirovo tjesto može stajati oko tjedan dana u frižideru a kolačići na suhom i hladnom mjestu 2 dana (lako nakupe vlagu)

werty
08.12.2009., 18:53
100 g kokosova brašna
100 g šećera
2 jaja na sobnoj temperaturu
1 žlica rastupljenog maslaca

kokos i šećer samljeti u prah, dodati umućena jaja i rastoplčjen i ohlađen maslac.

Razmazatiu u tankom sloju po silikonskoj podlozi (može se napraviti i kalup pa su svi iste veličine) peći 10 - 15 min na 150 (mislim da je u emisiji rekla 10 min). Još tople položiti na valjak za tjesto da dobiju oblik.

I ovo tijesto može stajati do 7 dana u frižideru

werty
08.12.2009., 18:55
rastupljenog=rastopljenog

:lol:

SubiBubi
08.12.2009., 19:41
puno hvala! budem za probu smanjila recept bar na pola, čisto da vidim koliko je posla s tim.

Micek21
08.12.2009., 21:53
možda će nekome biti smiješna pitanja, ali početnik sam...
rastopljeni maslac?? kak da ga rastopim?;))
silikonska podloga?? što mogu upotrijebiti umjesto toga?

azzie_elbub
08.12.2009., 21:59
Hvala za recept :)

azzie_elbub
08.12.2009., 22:02
možda će nekome biti smiješna pitanja, ali početnik sam...
rastopljeni maslac?? kak da ga rastopim?;))
silikonska podloga?? što mogu upotrijebiti umjesto toga?

rastopiti u posudici na laaaganoj vatrici, jako laganoj. pziti da ne zakipi. kad ga se dio rastopi, maknuti sa strane. ostalo će se rastopiti samo.
rekla je da se može umjesto silikonske podloge staviti i masni papir ali da bi se moglo zalijepiti :misli:. ne znam.. ja nemam silikonsku nit je namjeravam kupiti radi ovog pa ću probati na masnom papiru :)

Micek21
08.12.2009., 22:54
hvala ti!;)
nemam ni ja tu podlogu, pa ću isto na masnom papiru... ne trebaju prvi put ispasti savršeno..;)

kljblj
09.12.2009., 00:39
Slana torta od ječma

170 g bisernog ječma
30 g putera
2 kašike krušnih mrvica
2 režnja bijelog luka
850 g kravlje skute ili ricotte
1 jaje
2 žumanjca
50 g svježe naribanog Parmigiano Reggiano sira
3 kašike svježe nasjeckanog peršuna
so i biber
muškatni oraščić

Ječam (oguljen od vanjske ljuske, a može se koristiti i neoguljeni) skuhati al dente, treba mu 20-30 minuta, ne treba se raskuhati. Izvaditi ga iz vode i ohladiti.

Rastopiti malo putera i na njemu malo propirjati sitno nasjeckan bijeli luk. Kalup s papirom za pečenje premazati puterom i posuti s krušnim mrvicama umjesto brašna. Bijeli luk i puter dodati u ječam i malo promiješati, dodati malo naribanog muškatnog oraščića, skutu ili ricottu (ili neki drugi mladi kravlji sir), malo slatkog vrhnja, 1 cijelo jaje i 2 žumanjka. Sve promiješati, posoliti i pobiberiti, dodati malo nasjeckanog peršuna. Peći na 180C 45-60 minuta dok se sir ne stisne.

Dlapek
09.12.2009., 08:29
Jedva čekam da se javi netko tko je radio ove "crijepiće".

polly
09.12.2009., 08:55
Jedva čekam da se javi netko tko je radio ove "crijepiće".

ja sam vidjela kraj, kad je crijepiće išla slagat na tanjur
pomislila sam da je to podloga/dekuracija od parmezana za nešto pa čekala ostalo jelo :rofl:

Dlapek
09.12.2009., 09:10
ja sam vidjela kraj, kad je crijepiće išla slagat na tanjur
pomislila sam da je to podloga/dekuracija od parmezana za nešto pa čekala ostalo jelo :rofl:

Imala je do pod vrh zdjele smjese,na jedan pleh je potrošila oko 6-7 žlica.To je trajalo oko 25-30 minuta ( sipanje smjese,pravljenje kružića,pečenje,sušenje na valjku).
Po gruboj računici trebalo bi oko 5 sati da sve napravi.
Za krepat.

Gipsyqueen
09.12.2009., 09:15
Ja sam to jučer gledala s frendicom i komentirala kako bi nama trebalo 25 tepsija tih crijepića, da uopće osjetimo da smo neš' sažvakale.:zubo::rofl:
Nisu mi napete takve finjak pica-boce.:zubo:

absoluta
09.12.2009., 09:24
a lsuse ovog maltretiranja od crijepića. :rolleyes:
manje bi muke trebalo i kraće bi trajalo posadit stablo banana na Jupiteru.

Dlapek
09.12.2009., 09:35
inače ta smjesa i nije loša.
Moja je mama radila nekaj slično,samo je u smjesu išlo par šalica mljevenih lješnjaka i pekli su se neki kao mali kolačići.Bilo ih je 2-3 pleha i brzo je to išlo s onom slastičarskom vrećicom.

Gipsyqueen
09.12.2009., 09:42
inače ta smjesa i nije loša.
Moja je mama radila nekaj slično,samo je u smjesu išlo par šalica mljevenih lješnjaka i pekli su se neki kao mali kolačići.Bilo ih je 2-3 pleha i brzo je to išlo s onom slastičarskom vrećicom.

E, to bi već bilo bolje.:D

Ovi crijepovi su malo prezahtjevni, a tanušni.:zubo:

azzie_elbub
09.12.2009., 14:00
imam i ja jedan sličan recept, nisam radila, ali čini mi se da je tijesto gušće i da ne ispadne čips od toga nego ipak malo "krušnije". čini mi se da je kombinacija tamnog i svijetlog tijesta.

Amalia
09.12.2009., 14:51
Ovi s kokosom mogli bi se povijati tako da se pečeni stave u čaše. Poreda se desetak palstičnih čaša, poviju se, frknu unutra, čeka da se stisnu i do kraja ohlade na rešetci. U slučaju ako niste dovoljno brze i ako prijeti lom staviti ih na 5 sekundi u mikrovalnu da omekšaju i ponovo uvit.

Oni s narančom čine mi se mekaniji pa bi se možda rub deformirao.

Kod nas su se radili Janeževi upognjenci, a ponekad se umjesto anisa po površini biskvitnog tijesta koje je jako rijetko posulo malo nasjeckanih oraha ili badema.

Evo ovdje na blogu (http://recepti.wordpress.com/2008/11/25/anisovi-kolacici-janezevi-upognjenci/) imate opisano kako se to radi.

mijan
09.12.2009., 17:35
ima li netko recept od ove ledene torte (ili nešto tako) iz današnje epizode? hvala

nina_vit
09.12.2009., 17:47
da li je itko uspio zapisati recept za brownies tortu (ledena torta iz emisije od srijede 9.11.)?

provincijalka76
09.12.2009., 18:12
ima li netko recept od ove ledene torte (ili nešto tako) iz današnje epizode? hvala

Meni bi isto trebao

Katrin
09.12.2009., 18:37
I meni, taman sam stigla na kraj i vidjela kak ju reze :klopa: :zvrko:

MMarie
09.12.2009., 19:33
kako brzo prelete recepti! :confused:nisam do sad nikad uspela nesto da upisem.
U svakom slucaju videla sam 600ml slatkih vrhnji
Secam se da ide 200 g bele cokoloade, bademi, a ostalo... nista.
Molim dopunite, ko se cega seca!!!

ivanas12
09.12.2009., 19:36
Pozdrav svima,

gdje bi mogla naći recept od Ane Ugarković za ledenu tortu od bijele čokolade i još nečega? bila je u današnjoj emisiji ali ju nisam stigla zapisati.....ako je netko zapisao bila bih zahvalna da mi prosljedi

jtoth
09.12.2009., 19:41
da li je itko uspio zapisati recept za brownies tortu (ledena torta iz emisije od srijede 9.11.)?

Užasno me nervira što ne daju receptu na netu. Za ovu ledenu tortu jedino sam zapamtila da topi na laganoj vatri tamnu čokoladu, smeđi šećer, putar, kasnije doda i malo kakaoa, malo slatkog vrhnja i grubo nasjeckane bademe. Namaže modl za toru i obloži pekpapirom pa ulije smjesu. Peče, mislim, pola sata na 180 stupnjeva. A za kremu od bijele čokse, čini mi se, tri cijela jaja malo izmiješa, doda malo slatkog vrhnja, otopljenu bijelu čoksu, pa istučeno slatko vrhnje, ne znam jel još kaj, i onda ide u frizer.
Torta izgleda mrak! I moram ju napraviti!
Ali, stvarno molim točni recept!
Tko zna? Molim recept!

ivanas12
09.12.2009., 19:51
http://www.novatv.hr/kodane/epizode.asp evo na ovoj stranici ima nešto recepata i emisija starih...ali nema ledene torte

ValiGali
09.12.2009., 19:51
Ja je definitivno radim! Valjda je netko ulovio recept! :)

Gipsyqueen
09.12.2009., 19:55
Ja nisam gledala, ali snimit ću reprizu i staviti recept sutra, ako netko ne stavi prije mene.:D

Za ove koji su tražili - novih recepata nema na netu.:( Postoje samo stari recepti, dok je emisija išla na Novoj.

nanina
09.12.2009., 20:16
Evo recepta današnje torte:
175 g badema, lagano tostiranih i oguljenih
150 g maslaca
300 g tamne čokolade (70% kakao mase)
150 g svijetlo smeđeg šećera
3 jaja
110 g brašna
kakao u prahu
3/4 žličice soli
300 g bijele čokolade
600 ml slatkog vrhnja

Otopiti maslac sa šećerom i čokoladom. Nasjeckati bademe. Jaja lagano promućkati (ne treba tući) i uliti u smjesu.
Dodati brašno i kakao. Dodati malo soli.
Umijesiti smjesu i dodati bademe.
Staviti u namašćeni kalup i peći na 170 stupnjeva oko 20-tak minuta.

Razrezati bijelu čokoladu. Pažljivo rastopiti na pari sa slatkim vrhnjem. Ostatak slatkog vrhnja istući u šlag. Kad se čokolada malo ohladi dodati šlag. Izmiješati u kremu i preliti preko ispečene brownies podloge. Staviti u zamrzivač.

Uživajte:-)

suzana20
09.12.2009., 20:29
super što ste zapamtili recept, meni je falio samo mali dio
hvala

mijan
09.12.2009., 20:33
nanina, zahvaljujem se

Katrin
09.12.2009., 21:40
:s za recept

definitvno ulazi u ovogodisnje bozicne kolace :D

Bubi Trubi
09.12.2009., 22:36
150 g maslaca
3 jaja
110 g brašna
kakao u prahu
3/4 žličice soli
300 g bijele čokolade
600 ml slatkog vrhnja

Otopiti maslac sa šećerom i čokoladom. Nasjeckati bademe. Jaja lagano promućkati (ne treba tući) i uliti u smjesu.

Razrezati bijelu čokoladu. Pažljivo rastopiti na pari sa slatkim vrhnjem. Ostatak slatkog vrhnja istući u šlag. Kad se čokolada malo ohladi dodati šlag. Izmiješati u kremu i preliti preko ispečene brownies podloge. Staviti u zamrzivač.

Ne kužim koliko se slatkog vrhnja rastopi, a koliko ga se stuče u šlaga?

nanina
09.12.2009., 23:00
Ne kužim koliko se slatkog vrhnja rastopi, a koliko ga se stuče u šlaga?

Iskreno ne znam. Nisu napisali na kraju emisije u sastojcima a Ana nije u emisiji ni rekla a nije se ni moglo vidjeti koliko je stavila. Mislim da je možda najbolje pola u šlag a pola rastopiti. Morati ćemo nagađati.

nanina
09.12.2009., 23:02
super što ste zapamtili recept, meni je falio samo mali dio
hvala

Nema na čemu. Nemrem se pohvaliti toliko dobrom memorijom :-) ali mi se kolač toliko dopao pa sam prevrtila emisiju i ponovno pogledala pa popunila rupe. Definitivno ide na listu kolača za Božić

Dlapek
10.12.2009., 07:19
Torta se stavi u zamrzivač?
na koliko dugo?
I kaj kad ju izvadiš van "na uporabu"- i dalje se drži u zamrzivaču ili kaj?
Donji dio mi se jako sviđa ,ali bijelu čokoladu ne volim.Možda gore metnuti neku laganiju kremu.
Bijela čokolada je sama mast.

HelloKitty
10.12.2009., 08:26
150 g maslaca
3 jaja
110 g brašna
kakao u prahu
3/4 žličice soli
300 g bijele čokolade
600 ml slatkog vrhnja

Puno hvala za recept! Nisam stigla pohvatati sastojke, svaka čast! Mora se probati, izgleda full dobra, nešto slično kao ona crna torta što se pola smjese peče a pola stavi u hladnjak i posluži kao krema, al mislim da je ova bolja!:s

provincijalka76
10.12.2009., 10:48
I moje hvala!

ana_st
10.12.2009., 11:09
čini se da bi ovo mogla bit fantastična torta, malo skupa al ajd, nije svaki dan Božić :rofl:

jtoth
10.12.2009., 12:00
150 g maslaca
3 jaja
110 g brašna
kakao u prahu
3/4 žličice soli
300 g bijele čokolade
600 ml slatkog vrhnja

Hvala za recept!:)

vedranna2
10.12.2009., 13:40
Haj, neki dan je Ana radila kolač/ tortu od bijele čokolade i lješnjaka (nisam sigurna dali je to bilo sinoć ili preksinoć) moooooooooooooooolim vas da stavite recept. Nisam baš pozorno pratila emisiju ali čini mi se da se radi o jaaaako finom kolaču...:) hvala

vedranna2
10.12.2009., 13:42
Haj, neki dan je Ana radila kolač/ tortu od bijele čokolade i lješnjaka (nisam sigurna dali je to bilo sinoć ili preksinoć) moooooooooooooooolim vas da stavite recept. Nisam baš pozorno pratila emisiju ali čini mi se da se radi o jaaaako finom kolaču...:) hvala

Aaaa, to je ova ledena torta:rofl::rofl::rofl::rofl: nisam vidjela prije, pardon. :rofl::rofl::rofl::rofl:

romira.st
10.12.2009., 14:13
I ja sam htjela zamolit za recept, ali već ste ga stavile, HVALA, izgleda savršeno....moram je provat:):)

ninnna
10.12.2009., 14:31
Ipak Anina *najbolja pita od čokolade* je neuporedivo bolja.

Potpisujem ovo.... ja je radim otkako sam prvi put gledala emisiju u kojoj ju je radila... nema ko je ne obožava od mojih :cerek:

mLJac!!

kljblj
10.12.2009., 14:31
Ana je jos napravila ukrase od tamne cokolade. Istopila je na pari i njome premazala silikonski podmetac jako tanko. Podmetac zamotati u rolnu, na dno rolne staviti masni papir i staviti u frizider da se stisne. Cokoladu trgati na nepravilne komade i zabadati u tortu.

ninnna
10.12.2009., 14:33
Da li su oni bademi bili tostirani?? Meni su izgledali kao da jesu ali se ne sjećam da je to smomenula.

TINA 2205
10.12.2009., 14:35
hvala od srca nanini za recept.. :)
pola vrhnja ide u šlag a pola u topljenje čokolade..

kljblj
10.12.2009., 14:40
Jednom je rekla da bademe ne tostira, pofuri ih vrelom vodom da im skine koricu.

ninnna
10.12.2009., 14:45
Jednom je rekla da bademe ne tostira, pofuri ih vrelom vodom da im skine koricu.

Da ali su mi jezgre izgledale nekako tamno :ne zna:

TINA mislim da samo malo vrhnja ide u čokoladu a većina u šlag, ali ni to nisam sigurna :D

Katrin
10.12.2009., 14:52
mislim da samo malo vrhnja ide u čokoladu a većina u šlag, ali ni to nisam sigurna :D

ma dovoljno je malo vrhnja, samo da se cokolada u necem otopi :)
recimo od tih 600 ml staviti oko 200 u cokoladu.

Eyecandy
10.12.2009., 15:04
Recept je svojevremeno objavljen u Graziji.

Piše da su bademi lagano tostirani.

kljblj
10.12.2009., 15:07
Ima li neko jos njenih recepata objavljenih u Graziji ili Vivi?

Eyecandy
10.12.2009., 15:13
Inače, po ovom donjem dijelu radim browniese, samo što stavim slatki kikiriki umjesto badema.

Jako dobro.:top:
Prvi put sam nešto fulala:rofl: i bilo je bo- žan- stve- no, ali nikad više ponovit'.:lol:

TINA 2205
10.12.2009., 15:14
Da ali su mi jezgre izgledale nekako tamno :ne zna:

TINA mislim da samo malo vrhnja ide u čokoladu a većina u šlag, ali ni to nisam sigurna :D

ne bi htjela pametovati,ali mislim da je tako rekla...s druge strane,da,vjerojatno nema logike da se tako puno potroši vrhnja na topljenje:ne zna:

TINA 2205
10.12.2009., 15:18
btw,ne koristim baš bademe,pa nek netko ne zamjeri,pod tostirane bademe smatramo pržene ili?

marya_5
10.12.2009., 15:19
baš sam sad gledala na tv-u i ako se ne varam ide pola vrhnja u čokoladu, a pola se istuče u šlag!:)

marya_5
10.12.2009., 15:24
btw,ne koristim baš bademe,pa nek netko ne zamjeri,pod tostirane bademe smatramo pržene ili?

pa da rekla bi moja mama.. prepržiš bademe.. :)

TINA 2205
10.12.2009., 15:27
baš sam sad gledala na tv-u i ako se ne varam ide pola vrhnja u čokoladu, a pola se istuče u šlag!:)

jel da? i meni se čini da je tako rekla...
hvala,nisam dosada ni čula za tostirane bademe..:D
tostirane...svašta:confused:

nera076
10.12.2009., 15:45
Cini mi se da nitko nije spomenuo, pa ako nekog zanima od sada se Anini recepti (neki) mogu pogledati i u MaxTv videoteci u kategoriji serijali.....jedina losa stvar je cijena od 5 kn po receptu. Nije puno, ali opet...bili su emitirani vec na tv-u pa su ih mogli i besplatno stavit.

nanina
10.12.2009., 16:01
Torta se stavi u zamrzivač?
na koliko dugo?
I kaj kad ju izvadiš van "na uporabu"- i dalje se drži u zamrzivaču ili kaj?
Donji dio mi se jako sviđa ,ali bijelu čokoladu ne volim.Možda gore metnuti neku laganiju kremu.
Bijela čokolada je sama mast.

Rekla bih da je bitno da je ohladiš. Sama Ana je rekla da se stavi ili u zamrzivač ili u hladnjak. Mislim da je dovoljno toliko u zamrzivaču da se krema dobro ohladi i zgusne pa onda u hladnjak dok se ne pojede. Pozdrav

prevrtljiva
10.12.2009., 17:52
ova torta predobro izgleda i nije nešto komplicirana.

Moraju li se bademi pržiti / guliti ili se mogu isickati obični?:ne zna: