PDA

View Full Version : Recepti Ane Ugarković

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14

Dlapek
10.12.2009., 18:11
A kaj je danas bilo?

ninnna
10.12.2009., 18:34
Opet brancin... s korom od peršina i krumpir i špinat.

Nera mislim da nema smisla baš davat ni 5 kn kad uvijek netko pohvata recepte i tu objavi.:)

ninnna
10.12.2009., 18:36
Moraju li se bademi pržiti / guliti ili se mogu isickati obični?:ne zna:

Mislim da ne bi bilo ništa ni da imaju kožicu, biskvit se može raditi i s orasima ili lješnjacima... aj ti orahu skini kožicu :lol:

polly
10.12.2009., 19:29
... aj ti orahu skini kožicu :lol:

pofuriš ga, ostaviš kratko da se namače i ide
nije da bi to radila, ali se može

etizop
10.12.2009., 19:43
a koliko kakaa ide u tortu? jedna žlica ili?:ne zna:

Barba Branko
10.12.2009., 19:58
Ana, ponovo i ponovo filetira neke ribe. I ona od neki dan, a i ova od danas mi se jako dopada. Pogotvo zato što se mojoj bratiju neda odstranjivat drače.

Stoga pliz i ovaj današnji recept. Ja to sve printam, slažem a i koristim, jer volim maštovitu pripravu hrane. Naročito kad dica dođu.

Od Ane sam puno toga naučio i prihvatio, da ne ponavljam... Jedna jedina stvar, koja mi se kod nje ne dopada, to je osnova kuharstva: Kada nešto na dasci isjeckaš, to odstranjuješ sa daske TUPOM, a nikako OŠTOM stranom noža. :cerek:

ninnna
10.12.2009., 20:42
pofuriš ga, ostaviš kratko da se namače i ide
nije da bi to radila, ali se može

Ma vjerujem da to u teoriji ide ali to mora da traje.

Kladi
10.12.2009., 20:46
Ma vjerujem da to u teoriji ide ali to mora da traje.

e pa zato treba počet radit na kolačima od 1.12.!:D

volare
11.12.2009., 08:12
btw,ne koristim baš bademe,pa nek netko ne zamjeri,pod tostirane bademe smatramo pržene ili?

Bademi se stave u vrelu vodu, oguli im se kožica, posuše se i tostiraju. To znači, prepržiti bez dodavanja ikakve masnoće.

absoluta
11.12.2009., 08:20
zapamtila sam samo da u koru ide 20 dkg kruha, 20 dkg maslaca i 20 dkg peršina.
svega previše za dvije ribe, odnosno 4 fileta. :rolleyes:

Kladi
11.12.2009., 08:31

ostalo joj je bar pola od te količine! vidjela sam da je ostatak zamotala u prozirnu foliju, očito za drugi put.

JANI
11.12.2009., 09:11
Ima ko recept od jucer?

sonjasonja
11.12.2009., 12:03
Da li se u ovoj ledenoj torti nešto mora miksati ili je sve ručno miješanje? Hvala

mauna
11.12.2009., 12:06

Nikako mi se to jučer nije svidjelo.
Imaš bijelu ribu (vrlo blagog okusa), pa ju prvo zatrpaš muštardom (iako se to meni činilo kao punozrnati senf), a onda udri s gomilom peršina.
Umjesto ribe mogla je staviti i komad kartona, isto bi bilo.

nanina
11.12.2009., 12:54
a koliko kakaa ide u tortu? jedna žlica ili?:ne zna:

Imala ga je u zdjelici- po izgledu mi se čini 2-3 žlice

nanina
11.12.2009., 12:55
Da li se u ovoj ledenoj torti nešto mora miksati ili je sve ručno miješanje? Hvala

Miksa se jedino šlag.

Gipsyqueen
11.12.2009., 12:55
Ja nisam pogledala jučerašnju emisiju jer je Snimalica nije snimila.:rolleyes: Ne da mi ni reprizu snimiti. Ne znam je li itko ima taj problem s MaxTv-om. :mad:

Dlapek
11.12.2009., 14:06
Ja nisam pogledala jučerašnju emisiju jer je Snimalica nije snimila.:rolleyes: Ne da mi ni reprizu snimiti. Ne znam je li itko ima taj problem s MaxTv-om. :mad:
Žicaj Đipsu da ti napiše recepis...
hahahahahaha

Gipsyqueen
11.12.2009., 14:26
Žicaj Đipsu da ti napiše recepis...
hahahahahaha

:rolleyes: :D

Stvarno ću ti doć' sa sikiricom.:D

Možda kljblj ima recepis pa ga stavi.:D

la la la
11.12.2009., 16:58
Što se tiče Ledene torte bijelu čokoladu je bitno lagano rastopiti na pari i doda se malo vrhnja,veći dio vrhnja se istuče u šlag.Ja ju radim ili večeras ili ujutro.treba mi za sutra pa nisam siguna da li je pametnije napraviti večeras ili ujutro:ne zna:

ninnna
11.12.2009., 17:37
Ja cu je radit sutra:D... treba mi za nedjelju, mislim da je bolje napravit je dan prije da se stisne.... ja je planiram stavit u frižider a ne u frizer.

kljblj
11.12.2009., 19:07
Brancin sa korom od limuna i peršuna

2 veća brancina (oko 400g), filetirana
400g cherry paradajza
maslinovo ulje
3 kašike muštarde
timijan
2 kašike slatkog vrhnja
so i biber
300 g mladog špinata
300 g krompira

Za koru:
200 g putera
200 g sredine bijelog, mliječnog hljeba iz kalupa
200 g svježeg peršuna
korica od 2 domaća limuna

Odrezati koru hljeba i narezati na kockice. Izmiksati u blenderu da nastanu mrvice, dodati puter, limunvu koricu i peršun. Smjesu premazati preko plasticne folije na debljinu od 5mm - 1cm. Prekriti drugim komadom folije i razvaljati.

Salsa od paradajza: Cherry paradajze pofuriti kipućom vodom, oguliti koru, izvaditi sjemenke i nasjeckati na komadiće. U tavi zagrijati maslinovo ulje, dodati paradajz na zagrijano ulje, posoliti i dodati malo svježeg timijana.

Filetirati ribu. Svaki filet premazati muštardom, a zatim i salsom. Posudu za pečenje premazati maslinovim uljem i položiti filete. Koru narezati na komade i položiti na ribu. Peći na 215C 8-10 minuta dok kora ne postane hrskava i ne dobije boju.

Prilog od krompira i špinata: Skuhati krompir narezan na ploške (oguljen), posoliti kipuću vodu i kuhati krompir oko 15 minuta, izvaditi i ocijediti. U istoj vodi kuhati špinat par minuta dok ne povene.

Izvaditi ribe iz posude i u njoj zagrijati slatko vrhnje. Posudu staviti kratko na plin da se jos malo zagrije (iako je i posuda jos jako vruca). Vrhnjem preliti krompir i špinat.

Dlapek
11.12.2009., 19:09
marinada dobra.
Iako,ja bih ostavila više tekućine unutra,da bolje natopi ribu.

mauna
11.12.2009., 19:24
Nisam danas sve gledala pa nisam sigurna da sam dobro shvatila - to se hladno?
Ako da, što fali toplom?

Dlapek
11.12.2009., 19:29
Nisam danas sve gledala pa nisam sigurna da sam dobro shvatila - to se hladno?
Ako da, što fali toplom?
To je marinada.
Znači da se pečena riba u tome treba marinirati barem 24 sata da pokupi okuse začina i da se natopi u saftu.
A ako se jede toplo - to je pečena riba s kiselim umakom i nije baš neka divota.
Nije marinada.

Barba Branko
11.12.2009., 20:54
Danas je Ana pripremala filete od trilja u marinadi. Mislim da se to može jesti i toplo, ali predpostavljam da je to daleko bolje sutra dan, kada se stvar izmarinira.

Ima li tko recept za današnju marinadu. Pliz!:s

monna253
12.12.2009., 12:01
Na prethodnoj stranici je objavljen
Pronašla sam, hvala puno! :D ^^

Francesca
12.12.2009., 12:18
ako ne možete naći neki recept slobodno zavirite u kuharicu Gordona Ramsaya - 90% šanse je da ćete ga naći tamo :D

to Anino kuhanje je sve osim autorskog :kava:

kljblj
12.12.2009., 12:37
Nazalost, slazem se.

polly
12.12.2009., 19:06
to Anino kuhanje je sve osim autorskog :kava:

ne pratim svaku emisiju, a i ono što odgledam, gledam uz put
ali čini mi se da ona svaki puta objasni od kud joj neki recept, kaže pokoju o porijeklu i povijesti
bez obzira na ono "ja narežem, ja stavim, ja izmiješam,..." što joj mnogi ovdje zamjeraju, nikad ju nisam čula da kaže npr "ovo je moj autorski recept, ja sam izmislila, ovo je nešto potpuno novo,......

daklem sama stavlja jasno na znanje da njeno kuhanje nije autorsko
no svejedno mnogima je u dom donjela nešto novo za što prije nisu znali

kak bi tek onda barbieria skomentirali :rofl:

kljblj
13.12.2009., 00:06
Imas donekle pravo, donosi nesto novo na ove prostore, ali je, izuzev jednom kad je spomenula neku kuharicu hrvatsku i da je tortu od maka pokupila od gdje Ivanke Jeftic, kao i roladu od jagoda, nikad nisam cula da je spomenula izvor. Ne kazem da ona treba izmisliti novi recept za npr. kibbe (za kojeg ja nisam nikad ni cula dok nisam vidjela u Aninoj emisiji), ali ako uzmes iz neke kuharice i doslovno sve isto uradis pa onda reci, u suprotnom to je krsenje autorskih prava.

polly
13.12.2009., 08:10
mislim da se nema više što izmišljat u kućnom kulinarstvu, sve je već odavno izmišljeno
samo je pitanje da li smo mi za to čuli i u kojem kraju svijeta se tako radi

jučer je bila na novoj repriza onih dugačkih emisija
gledala sam samo dio kad joj gosti dođu
bila je viška pogača za predjelo, srdele na neki marokanski način s tim da je nešto promijenila sa začinima i za desert cobbler
uz svako jelo je išla i kratka priča o tom jelu a sigurno je i u toku priprave ispričala još nešto

što se tiče autorstva kuharica, dovoljno je izmijeniti jedan sitan detalj da to više nije autorski recept
staviš 20 dkg peršina i super :D

Francesca
13.12.2009., 08:36
mislim da se nema više što izmišljat u kućnom kulinarstvu, sve je već odavno izmišljeno

što se tiče autorstva kuharica, dovoljno je izmijeniti jedan sitan detalj da to više nije autorski recept
staviš 20 dkg peršina i super :D

slažem se i ne slažem se ;)

Jamie i Nigela i dalje izmišljaju svoje kombinacije začina i načina pripreme

ma gle, mene ne smeta to kako Ana radi, dapače, pokupila sam neke dobre recepte od nje, ali me smeta što je stekla popularnost bez imalo truda - prepisujući iz tuđih kuharica

Kladi
13.12.2009., 09:58

ma gle, mene ne smeta to kako Ana radi, dapače, pokupila sam neke dobre recepte od nje, ali me smeta što je stekla popularnost bez imalo truda - prepisujući iz tuđih kuharica

ja pak nikad niš nisam kuhala po receptu....recepata se držim samo kad je u pitanju kolač (i to ne baš svaki) i zimnica. ostalo - po mom nahođenju.

ne gledam redovito anine emisije, al kad gledam -gledam zato da vidim nešto novo, što ja ne radim ili radim na neki drugi način ili korištenje nekih začina koje nemam.....neka nova kombinacija, gledam i obradu namirnica i neki put vidim i neki novi pristup namirnici nego što ja imam.....ili prosto vidim neku novu ideju za koji ručak...

anin način priprave mora nam u ovim podnevljima biti bliži i primjenjiviji nego recimo jammijev......ma nije ni on izmislio pojam kulinarstva!

amali
13.12.2009., 19:04
Rekla bih da je bitno da je ohladiš. Sama Ana je rekla da se stavi ili u zamrzivač ili u hladnjak. Mislim da je dovoljno toliko u zamrzivaču da se krema dobro ohladi i zgusne pa onda u hladnjak dok se ne pojede. Pozdrav

ja sam je danas radila i nije mi baš ispala dobro... stavila sam je u zamrzivač i dogodilo je to da se učvrstila površina i biskvit a sredina bijele kreme se razlila :eek:
mislim da je stvar u omjeru vrhnja koje niko ne zna koliko stavit...ja sam išla na pola-pola i eto- ništa na kraju! ukusna je, al se krema razlila :ne zna: sad imam muffinse u komadu :D

polly
13.12.2009., 19:07
ja sam je danas radila i nije mi baš ispala dobro... stavila sam je u zamrzivač i dogodilo je to da se učvrstila površina i biskvit a sredina bijele kreme se razlila :eek:

ja se ne bi slijepo pridržavala recepta, napravila bi kao što su se te kreme radile prije 30 let
u slatkom vrhnju (puna količina) otopila bi čokoladu, kad se prohladi rajnglicu bi puknula u frižider i nakon par sati izmiksala
onda bi tortu stavila u frižider opet na par sati
baz frizera i ostalog

Dlapek
14.12.2009., 07:19

Kuharstvo je odavno izašlo iz "autorskih" voda.
Sve je samo interpretacija.
A da su Nigella Lawson i Jamie Oliver neki inovatori...?
Nemojte me nasmijavati.

hrkica
14.12.2009., 10:07
Dal je neko možda uspio zapisati recept za brownies-e u Aninoj emisiji od 12.12.2009. ?

ninnna
14.12.2009., 13:17
Meni je krema za Ledenu tortu ispala super čvrsta, ja sam stavila samo malo vrnja dok sam topila bijelu čokoladu, a ostalo sam stavila u šlag... sve u svemu torta me nije obrila s nogu, možda je stvar u bijloj čokoladi koju ne obožavam pretjerano... biskvit mi je super.
Da i ja je nisam stavila u frizer.

BANANAFISH
14.12.2009., 13:26
Sorry što gnjavim, krenula sam tražiti recept za "najbolju čokoladnu pitu" ali nemam više strpljenja. Pregledala sam 20 strana.
Molim da mi je netko ponovi.
Hvala.

ninnna
14.12.2009., 13:30
Najbolja pita od čokolade od Ane Ugarković

Sastojci:

Tijesto:
110 g maslaca, iz hladnjaka, narezan na kocke od oko 2cm
50 g šećera
1 veliki žumanjak
180 g brašna
2 žlica vrhnja

Nadjev:
320 g tamne čokolade najmanje 65% kakao mase
150 ml mlijeka, punomasnog
250 ml slatkog vrhnja (za šlag)
50 g finog meda
2 jaja, razmućena

Pomiješajte brašno i šećer. Utrljajte komadiće maslaca u tu smjesu dok ne dobijete sitne mrvice. Razmutite žumanjak s vrhnjem, prelijte preko prve smjese i zamijesite tijesto. Ako je previše suho, dodajte joj žlicu ili više vrhnja.
Napravite disk od tijesta, zamotajte u prozirnu foliju i ostavite u frižideru najmanje 2 sata. Lagano posipajte radnu plohu s brašnom i razvaljujte tijesto na oko 3 mm debljine. Tijesto mora biti što tanje. Obložite jedan kalup za pite, po mogućnosti s dnom koje se može izvaditi, promjera 24-26 cm i stavite u frizer na 30 min (to će spriječiti da se tijesto skupi tijekom pečenja) ili ostavite dio tijesta da visi preko ruba kalupa – taj ćete dio odstraniti kad je tijesto pečeno.

Zagrijte pećnicu na 180°C.
Izvadite priređeni kalup iz frizera, stavite na lim obložen masnim papirom i pecite “na slijepo” , bez nadjeva, 15-25 min (zavisno od veličine) dok ne dobije lijepu zlatnu boju. Povremeno pogledajte tijekom pečenja da se tijesto nije “napuhnulo”. U slučaju da jest bocnite napuhnuti dio drvenim štapićem. Ostavite da se ohladi na rešetki.
Smanjite pećnicu na 130°C.

Nasjeckajte čokoladu i stavite u jednu posudu. Stavite mlijeko i vrhnje na vatru, zagrijte do vrenja i prelijte preko čokolade. Dobro promiješajte dok se sva čokolada ne rastopi i smjesa nije glatka. Prelijte čokoladnu smjesu preko razmućenih (ne tučenih) jaja, miješajući. Procijedite kroz fino sito. Ulijte smjesu u pečeno tijesto i pecite na 130°C. Pecite oko 35 - 40 minuta, dok se nadjev ne počne zgušnjavati, ali je još drhtav u sredini. Ugasite pećnicu, ali ostavite pitu u njoj još 30 min. Izvadite i ostavite da se potpuno ohladi prije serviranja.

kljblj
14.12.2009., 13:33
Dal je neko možda uspio zapisati recept za brownies-e u Aninoj emisiji od 12.12.2009. ?

Recept je pod nazivom ''Ledena torta'' na stranici 37.

Alhambra
14.12.2009., 14:36
Danas je Ana pripremala filete od trilja u marinadi. Mislim da se to može jesti i toplo, ali predpostavljam da je to daleko bolje sutra dan, kada se stvar izmarinira.

Ima li tko recept za današnju marinadu. Pliz!:s

Jel netko zapisao recept???

Bila bih vam jako zahvalna da ga ovdje stavite! :moli::moli::moli:

Gipsyqueen
14.12.2009., 17:54
Marinirane trilje s pinjolima, grožđicama i šafranom

150ml ekstra djev.maslinovog ulja
2 glavice ljubičastog luka
sol i svježe mljeveni papr
1 list svježeg lovora
po želji malo grubo tucane suhe ljute papričice
1 grančica svježeg timijana
50g pinjola
50g svijetlih grožđica
1 žličica šafrana
1 žlica smeđeg šećera
250ml bijelog suhog vina
60ml bijelog vinskog octa
vezica zelenog peršina
750g trilja
oštro brašno
1 francuz

Malo popržiti pinjole da dobiju boju.

Pripremiti marinadu. Narezati ljubičasti luk na ploške.
U tavu staviti maslinovo ulje, na njemu popržiti luk, dodati svježi lovorov list i timijan. Kad luk omekša dodati smjesu od vina, octa i šafrana. Ostaviti da se iskuha, da alkohol ispari. Dodati grožđice. Kasnije dodati pinjole. Nasjeckati peršin.

Isfiletirati ribu. Posliti filete, uvaljati malo u brašno i prepržiti ih. Poslagati na pladanj, preliti marinadom.

amali
14.12.2009., 19:30
Meni je krema za Ledenu tortu ispala super čvrsta, ja sam stavila samo malo vrnja dok sam topila bijelu čokoladu, a ostalo sam stavila u šlag... sve u svemu torta me nije obrila s nogu, možda je stvar u bijloj čokoladi koju ne obožavam pretjerano... biskvit mi je super.

jesi li mijenjala išta u biskvitu ili si po receptu radila? meni je ispao malo tvrđi, al mislim da triba bit mekaniji jer ga je i Ana lagano rezala... torta je super ukusna,al mi nije ispalo kao šta sam zamislila...odn. ka šta je bilo na televiziji :D

dodolina
14.12.2009., 19:57
Imas donekle pravo, donosi nesto novo na ove prostore, ali je, izuzev jednom kad je spomenula neku kuharicu hrvatsku i da je tortu od maka pokupila od gdje Ivanke Jeftic, kao i roladu od jagoda, nikad nisam cula da je spomenula izvor. Ne kazem da ona treba izmisliti novi recept za npr. kibbe (za kojeg ja nisam nikad ni cula dok nisam vidjela u Aninoj emisiji), ali ako uzmes iz neke kuharice i doslovno sve isto uradis pa onda reci, u suprotnom to je krsenje autorskih prava.

ana redovito kaze da uvik nadoda nesto svoga....

Dlapek
14.12.2009., 20:18
ana redovito kaze da uvik nadoda nesto svoga....
U više navrata je spominjala izvore.
Najčešće spomene kuharicu River Caffe,spominjala je i neke francuske autore poznatih kuharica.Neke chefove koje posebno cijeni...
Iako mislim da kuhari apsolutno nisu dužni spominjati tko ih je i čiji recept nadahnuo za neko jelo koje pripremaju.
Ako mi kao amateri u gotovo svakom receptu damo i neku svoju intrerpretaciju onda je sasvim razumljivo da to rade i profesionalci.
Odavno su udareni temelji kulinarstvu - sve su samo interpretacije.

Barba Branko
14.12.2009., 21:26
Marinirane trilje s pinjolima, grožđicama i šafranom

Kraljice srca moga! Hvala!:s
Ajd za svoga Barbu još današnji recept. Onaj o pohanom poriluku u pršutu. :klopa: Pliz! Priti Pliz!:)

Bubi Trubi
14.12.2009., 22:16
Ne gledam često Anu, nažalost termin mi ponekad ne paše...

Ali već sam dva puta čula da je rekla izvor recepta.
Htjela bih još reći da kršenje autorski prava bi bilo popriličnon teško dokazati.
Ajde dokažite da je to iz neke kuharice, a ne recimo recept od susjede ili mame. Što zaista i može biti. :kava:

Pa puno mojih prijateljica koristi iste recepte za neke stvari. I sad ja npr. napišem knjigu, a Ana napravi baš isti kao moj u knjizi. Pa nije ga meni ukrala...recepti se šire pismenom predajom brzinom munje generacijama... i to po svim kontinentima. :kava:

I ja ju rado pogledam, često otrijem neki trik.
Ne mora ona izmišljat recepte da bi to značilo da se potrudila...treba imat nos za posao, voljeti to i unjeti neki svoj šmek u sve.
Ma, znam da nisam otkrila Ameriku, ali eto...dodajem 3 vezice peršina...

ninnna
15.12.2009., 15:18
jesi li mijenjala išta u biskvitu ili si po receptu radila? meni je ispao malo tvrđi, al mislim da triba bit mekaniji jer ga je i Ana lagano rezala... torta je super ukusna,al mi nije ispalo kao šta sam zamislila...odn. ka šta je bilo na televiziji :D

Ništa nisam mijenjala. I meni je bio tvrd ali i ukusan.... ko zna možda Ana ima bolji nož od nas :lol:
...Ako ti ne paše tako tvrd možeš malo praška za pecivo dodat pa će ti se tako tijesto malo dignut i postat mekše.

BANANAFISH
15.12.2009., 15:40
Ninnna, hvala za čokoladnu pitu. Molim te da mi još objasniš ovo:

Izvadite priređeni kalup iz frizera, stavite na lim obložen masnim papirom i pecite “na slijepo” , bez nadjeva, 15-25 min (zavisno od veličine) dok ne dobije lijepu zlatnu boju.

Stavim peći tijesto u kalupu za pite ili izvadim iz njega ?
Zbunilo me ovo oblaganje lima masnim papirom.

Thanks.

vanda31
15.12.2009., 15:45
Bok svima!
I ja sam u subotu radila Ledenu tortu, a u nedjelju sam je bacila u smeće :-(
Dakle moje viđenje je sljedeće: brownies smjesa je pretvrda ispala trebala bi biti malo rahlija i kad sam je pekla curilo mi je van iz protvana po pećnici (možda sam trebala staviti masni papir i dolje, a ne samo sastrane). I koliko k jarcu ide kakaa unutra? Gornji dio katastrofa, po meni previše šlaga. Moja greška što sam koristila šlag na biljnoj bazi pa je još k tome bilo i preslatko. Bila sam očajna! Ali ne dam se smesti opet ću je probati raditi za koji dan.

vanda31
15.12.2009., 15:46
E da, još jedna stvar. Malo mi je bilo pregorko ovaj čokoladni dio. Stavila sam 300 g visokopostotne čokolade. Po meni je to pregorko.

kljblj
15.12.2009., 16:00
Pohani poriluk sa pršutom

6 većih poriluka
4 kašike suhog bijelog vina
6 feta tanko narezanog pršuta
2 jaja, razmućena
6 feta bijelog mliječnog hljeba
maslinovo ulje
puter

Prerezati poriluk na pola (odstraniti tamne zelene listove i vanjske malo tvrđe). staviti u vatrostalnu zdjelu, posoliti i posuti sa malo komadića putera. Podliti bijelim vinom i s malo vode, prekriti folijom i peći na 180-200C oko pola sata dok ne omekša.

Napraviti mrvice od svježeg bijelog hljeba, odstraniti koru i hljeb staviti u sjekac ili robot. Dobro je koristiti i hljeb od dan ranije jer se mrvice lakše naprave.

Kad poriluk omekša, izvaditi ga, ocijediti, obrisati kuhinjskim papirom. Razmutiti jaja i poliluk zamotati u vrlo tanko narezani pršut. Prvo uvaljati u jaja, a onda dobro uvaljati u mrvice da fino prionu i da se zalijepe.
Staviti da se prži u zagrijano ulje. Ostaviti da se poriluk ocijedi na kuh.papiru i poslužiti sa zelenom salatom, cherry paradajzom i malo crvenog luka.

Barba Branko
15.12.2009., 17:01

Hvala Kljblj!:s
U kašiku te poljubim!:)

kljblj
15.12.2009., 17:15
U kašiku te poljubim!:)

:D
Nema na cemu!

ninnna
15.12.2009., 18:38
Ninnna, hvala za čokoladnu pitu. Molim te da mi još objasniš ovo:

Izvadite priređeni kalup iz frizera, stavite na lim obložen masnim papirom i pecite “na slijepo” , bez nadjeva, 15-25 min (zavisno od veličine) dok ne dobije lijepu zlatnu boju.

Stavim peći tijesto u kalupu za pite ili izvadim iz njega ?
Zbunilo me ovo oblaganje lima masnim papirom.

Thanks.

Staviš tijesto u lim za pite i stavi malo u frizer da ti se tijesto stisne (cca 10 min) i onda u pećnicu.

ninnna
15.12.2009., 18:42
E da, još jedna stvar. Malo mi je bilo pregorko ovaj čokoladni dio. Stavila sam 300 g visokopostotne čokolade. Po meni je to pregorko.

Ja sam stavila običnu crnu čokoladu od dorine... Probaj dodat malo praška za pecivo da ti tijesto bude rahlije, ja sam stavila cca žlicu i pol kakaa
A ja cu drugi put ovu tortu radit s crnom čokoladom gore - i meni je ovo s bijelom čokoladom too much.

extreme
15.12.2009., 19:32

e, ovo mi se čini stvarno jaaako fino...:klopa:
jel netko već probao napraviti?

atlantis
15.12.2009., 21:49
Napraviti mrvice od svježeg bijelog hljeba, odstraniti koru i hljeb staviti u sjekac ili robot. Dobro je koristiti i hljeb od dan ranije jer se mrvice lakše naprave.

znam da će me sad anoljupci satrat :D

al koji qurac joj je trebalo ovo? nije li jednostavnije bilo reć/napisati krušne mrvice? :rolleyes:

eto zakaj ju ne volim

sorry ana ali kompliciraš bespotrebno

Dlapek
16.12.2009., 07:47
znam da će me sad anoljupci satrat :D

al koji qurac joj je trebalo ovo? nije li jednostavnije bilo reć/napisati krušne mrvice? :rolleyes:

eto zakaj ju ne volim

sorry ana ali kompliciraš bespotrebno
To i nije tako neobično.
Kuhari uvijek u jelima kojima ne žele narušiti svijetlu boju,sami rade mrvice od sredine kruha.
Kupovne su tamne .

Lola
16.12.2009., 10:55
ana na kraju svih svojih knjiga ima bibliografije kuharica iz kojih je koristila recepte.
a i jamie radi svoje mrvice, odnosno, svi kuhari koje sam vidjela rade sami svoje mrvice.

`bubica`
16.12.2009., 12:42
Bok svima!
I ja sam u subotu radila Ledenu tortu, a u nedjelju sam je bacila u smeće :-(
Dakle moje viđenje je sljedeće: brownies smjesa je pretvrda ispala trebala bi biti malo rahlija i kad sam je pekla curilo mi je van iz protvana po pećnici (možda sam trebala staviti masni papir i dolje, a ne samo sastrane). I koliko k jarcu ide kakaa unutra? Gornji dio katastrofa, po meni previše šlaga. Moja greška što sam koristila šlag na biljnoj bazi pa je još k tome bilo i preslatko. Bila sam očajna! Ali ne dam se smesti opet ću je probati raditi za koji dan.

Imala sam isti problem.. radila sam ju u petak.. smjesu za biskvit sam stavila u kalup za torte i onda u protvan jer je dosta curilo.. pekla sam ga 30 minuta jer je bio skroz mekan i sve je curilo.. tak da je na kraju bio i pretvrd.. Krema mi je ispala ok ali nije to to.. previše novaca a nisam uopće očarana..:flop:

absoluta
16.12.2009., 13:19
već se par puta dogodilo ovdje da ljudi napišu da su imali problem sa njenim receptima, ai u Plesu sa zvijezdama su dva puta rekli da kad oni rade po njenom receptu to ne ispadne ko njoj.

e sad, u čem je problem :ne zna: ili krivo piše na kraju recepta podaci ili ona nešto mijenja u kuhanju.
pa ne može bit da baš nitko ne zna kuhat osim nje :ne zna:

putnica
16.12.2009., 13:50

znači prašak za pecivo i ne u frizer? ajdobro.
nama je isto biskvit ispao jako ukusno, ali tvrdo ko zemlja. skooro pa nejestivo. da bilo je u frizeru.
bijelu čokoladu ni ja ne šmekam, ali u kombinaciji sa šlagom može proć.

za čvršću kremu ja preporučujem recept moje mame :cerek:
čokoladu otopiti u pećnici, otopljenu sastrugati s papira i lagano umiješati pjenjačom u već zadanu količinu vrhnja za šlag. staviti u frižider na 2 sata da se ohladi i ohlađeno smiksati u kremu.
čvršće je i ukusnije, rahlije...više kao mousse.

Dlapek
16.12.2009., 14:02
već se par puta dogodilo ovdje da ljudi napišu da su imali problem sa njenim receptima, ai u Plesu sa zvijezdama su dva puta rekli da kad oni rade po njenom receptu to ne ispadne ko njoj.

e sad, u čem je problem :ne zna: ili krivo piše na kraju recepta podaci ili ona nešto mijenja u kuhanju.

Meni su svi njeni recepti ispali jako dobro.
S kolačima ,to priznaju i kuhari profesionalci,je kvaka što se doista treba držati i mjera i uputa za pripremu.Mali kiks ( količina masnoće,temperatura pečenja,veličina jaja...) mogu posve uništiti sav trud.Iskustvo je presudno.
Mlade kuharice ili početnice često precijene svoje mogućnosti i onda je kriv - recept!

ninnna
16.12.2009., 14:17

Možda je stvar u tome što zapravo nitko od nas nije probao tortu koju je Ana pekla, a svima nam je izgledala fantastična.... ko zna, da smo je probali možda bi nam bila jednako fina/ne fina kao i naše.
Torta koju sam ja ispekla bila je izgledom jednaka kao i Anina, mene nije oduševila krema od bijele čokolade.

Putnice recept tvoje majke za kremu mi izgleda delišs :mig:

afrikana
16.12.2009., 20:30
Evo da se i ja nadovezem na ovu famoznu tortu koja me nije ni malo odusevila.RAZLOG:radila sam po receptu i napravila kao sto pise ,nikakva mudrost,ali torta je za ubit vola!To je jako i kaloricno,toliko da je gorko!!! NE SVIDA MI SE NITI MALO,JELA SAM I BOLJE!:visi::visi:

Gipsyqueen
16.12.2009., 20:39
Ja sam nekoliko puta radila quiche po njenom receptu, samo sam umjesto lososa stavila pršut. Ispalo je savršeno.:s :klopa:
Svinjetina u mlijeku je isto ispala odlično.:s To ću opet pripremati ovih dana.

Ova torta zbog koje se svima zamjerila mi nije privlačna, zbog bijele čokolade. Nisam ljubitelj.:D

amali
16.12.2009., 20:46
Ništa nisam mijenjala. I meni je bio tvrd ali i ukusan.... ko zna možda Ana ima bolji nož od nas :lol:
...Ako ti ne paše tako tvrd možeš malo praška za pecivo dodat pa će ti se tako tijesto malo dignut i postat mekše.

onda je stvar u noževima :D jedva je izrežem al je super okusa! s tim da sam ja stavila bijelu čokoladu s kokosom jer nisam nigdi mogla nać običnu bijelu, al na kraju je ispalo još i bolje! kokos i čokolada i bademi ummmm :mig:

irres
16.12.2009., 22:10
mislila sam radit ovu ledenu tortu za Božić ali sad ste me ubili u pojam :lol:

jel bolja ta "najbolja čokoladna"?

ninnna
17.12.2009., 05:31
mislila sam radit ovu ledenu tortu za Božić ali sad ste me ubili u pojam :lol:

jel bolja ta "najbolja čokoladna"?

To ti je pita, ali je fAnTaStIčNa !!

ninnna
17.12.2009., 05:33
Jučerašnja mi se slastica činila mmm, nabacit ću recept ako netkome treba.

absoluta
17.12.2009., 08:54
daj :moli:
nisam gledala jučer.

mauna
17.12.2009., 09:24
Mene se nešto nije dojmila.
Banane obložiš lisnatim tijesto, pljasneš u karamel i spečeš u pećnici. Toplo poslužiš sa sladoledom.

HelloKitty
17.12.2009., 09:42
Jučerašnja mi se slastica činila mmm, nabacit ću recept ako netkome treba.

Ako možeš objavi recept, please, mislim da bi bilo fino za klince!
Hvala unaprijed

`bubica`
17.12.2009., 09:51
Ja kuham već dosta dugo.. po receptima i bez njih.. I nikad nisam imala takav problem kao s ovom ledenom tortom.. Nekako mi je na tv-u izgledala primamljivo i jakoo fino ali nije to baš tak..

Nekidan je radila nešto s piletinom u nekom umaku i s pire krumpirom pa ako je netko ulovio recept :) Hvala

irres
17.12.2009., 11:47
To ti je pita, ali je fAnTaStIčNa !!

hvala, probat ću nju, vidim da s ovom ledenom nitko nije oduševljen

a djelovala je tako doooobrooo

putnica
17.12.2009., 12:39
gle, ledena torta je prefina, ako uspiješ izbjeći da ti se stvrdne biskvit.
ali možda nije baš za riskirat za Božić :D

ValiGali
17.12.2009., 12:40
hvala, probat ću nju, vidim da s ovom ledenom nitko nije oduševljen

a djelovala je tako doooobrooo

Baš je djelovala dobro. Sad više nisam pametna ni sama. :confused:

ninnna
17.12.2009., 13:31
BANANE U LISNATOM

80 g šećera
80 g maslaca
2 žlice ruma
300 g lisnatog
2 velike banane (ne prezrele)

Od šećera, maslaca i ruma napraviti karamel. Preliti ga u posudu u kojoj će se peć banane. Lisnato razvaljati, banane prepoloviti, položiti na lisnato (tako da prerezana strana banane bude prema gore). Odrezati lisnato cca 3 sm oko banane. Zamotati banane u lisnato. Položiti ih u karamel i to s "otvorenom" stranom prema karamelu. Peći u pćnici dok se lisnato ne ispeče (pretpostavljam na 180°C)

Lola
17.12.2009., 14:00
ninna, moze malo preciznije, kako napraviti karamel? rastopiti secer, pa dodati rum i maslac ili?

Tymora
17.12.2009., 14:30
Baš je djelovala dobro. Sad više nisam pametna ni sama. :confused:

Vidim da je ova Ledena torta izazvala silne reakcije.
Ja sam, pak, bila nestrpljiva, te sam (prije nego što sam se uspjela sjetiti foruma:misli:) napravila "Ledenu" nekako polu iz glave, a polu kombinaciju nekog drugog recepta za Brownie podlogu. Sasvim je solidno ispala, osim, što je, je, bijela čokolada je stvarno preslatka, no tu nema pomoći.
Inače, hvala svima koji stavljaju Anine recepte!

ninnna
17.12.2009., 16:00
ninna, moze malo preciznije, kako napraviti karamel? rastopiti secer, pa dodati rum i maslac ili?

Rastopiti šećer dok ne dobije lagonu karamel boju (nije dobro da bude pretaman jer je gorak), Oprezno dodati maslac, kad se rastopi dodati rum.
I da kaže Ana da se karamel ne smije miješati (pogotovo ne metalnom žlicom) jer se šećer dekaramelizira i uzalud vam posao.... ona je stalno podizala i naginjala posudu i na taj način "miješala".
Karamel je radila u bakrenoj posudi, ali ako je nemate posuda treba biti debelog dna, a šećer treba biti u jednom sloju, znači ne na hrpi.

nanina
17.12.2009., 17:48
Baš sam se radovala ledenoj torti i jučer je napravila. Totalno razočaranje. Podloga tvrda previše, krema procurila (a i podloga kad se pekla) i sve u svemu previše slatka. A to kaže osoba koja obožava slatko i bijelu čokoladu :-) Nemam planove za ponovit. Pozdrav svima

putnica
17.12.2009., 18:00
...

...

off:
Isss, mislila sam da sam ja nešto krivo skontala, jučer ti je valjala danas ne :confused::rofl:, trebalo mi je dok shvatim da vas je dvije :cerek:

ot:
torta definitivno ima potencijala, ali ne po originalnom receptu. trebalo bi prikupiti ove hintove na temi i dodati neki svoj trik :)

Dlapek
17.12.2009., 19:43
off:
Isss, mislila sam da sam ja nešto krivo skontala, jučer ti je valjala danas ne :confused::rofl:, trebalo mi je dok shvatim da vas je dvije :cerek:

ot:
torta definitivno ima potencijala, ali ne po originalnom receptu. trebalo bi prikupiti ove hintove na temi i dodati neki svoj trik :)
Ja bih ostavila njeno tijesto,a gore bih pljucnula klasičnu granache kremu.

Eyecandy
17.12.2009., 19:52
Ponovit ću se: prema podlozi radim brownies; tvrdi su k'o kamen, ali mi se sviđaju.:cerek:

U Grazijinom receptu piše da se podloga izmrvi:mig: i onda prelije kremom.

: obožavaanu:

phyto
17.12.2009., 20:57
Dakle, navedena ledena torta je :flop:

Podloga, ko što i svi kažu je izrazito tvrda, ali ukusna.
Mislim da nema načina da se ta podloga učini rahlijom-ta smjesa teži cca 1kg, a od toga je samo 110g brašna, kako se to uopće može dići :confused:
Ja sam još i stavio prašak za pecivo, al ništa od toga, to je takav recept i finito, nekome se sviđa, nekome ne...

A bijela krema :rolleyes:, koji užas!
Tako nešto odvratno slatko u životu nisam probao, a stavio sam manje od 200g bijele čokolade i gotovo 700ml vrhnja (jer sam i sumnjao da će to biti jednostavno preslatko za moj ukus), kad sam uvidio da je i tako užasno slatko, dodao sam limunovu koricu i sok pola limuna ne bi li to nekako osvježio, al džaba-cijela krema išla u smeće, apsolutno nitko od mojih nije je mogao smislit.

E da, meni se krema nije razlila ni nakon 3 dana pa ako nekome ova bijela krema paše ja sam radio na sljedeći način:

U 200ml slatkog vrhnja sam otopio 200g bijele čokolada (na ploči na poziciji 2-3, stalno miješajući).
Vrhnje za šlag (isti vrag što i slatko vrhnje) 500ml sam držao cca sat vremena u zamrzivaču, dodao 2 šlagfixa (kremfix je ista stvar) i miksao na najvećoj brzini tokom 5 min u visokoj i uskoj posudi.

Skoro hladnu podlogu sam namazao kremom i stavio u zamrzivač sat vremena, odvojio od kalupa i ostavio u hladnjaku.

Eto, možda nekom pomogne...

`bubica`
17.12.2009., 22:00
Ja sam tek danas dobila hrabrosti probati tu tortu.. Od petka je u frižideru.. a danas je završila u smeću. Biskvit je koliko toliko ok al je dosta tvrd i nije to to.. A krema je odvratna.. I ja sam radila s 200 ml vrhnja za šlag i 300 g bijele čokolade.. ostatak vrhnja sam izmutila u šlag. I sve se to ok stislo u frižideru.. Krema izgleda super ali je okus odvratan.. meni je to kao još gora verzija šlaga. Strašno.. :flop:

x-type
17.12.2009., 22:56
jel to za kolače koristite neku bijelu čokoladu za kuhanje ili mliječnu vulgaris bijelu?

kljblj
17.12.2009., 23:38
Pravila sam danas za ručak slanu tortu od ječma, meni je skroz bezveze, žali Bože materijala i onolikog sira. Možda će sutra biti ukusnije, ali ne vjerujem.

P.S. Maloprije sam probala opet i bolja je nego danas, ali ipak je vise necu praviti.

super_maca
18.12.2009., 00:23
i meni se desila ista stvar kao svima vama sa ledenom tortom. podloga jako tvrda, u pecnici curilo (cista masnoca, valjda zbog tolkog maslaca), a ova krema gore mi je uzasna i preteska. no ipak jedem tortu vec treci dan, to mi je, naime, prvi kolac u zivotu koji sam sama spravila!!! na tv-u mi je djelovala nevjerojatno privlacno...dajte jos neke prijedloge za preinake, ako znate. mislim da bi super funkcionirao neki klasicni recept za brownie cake, socniji i meksi. a za kremu nemam ideju, ali vise nikad bijelu cokoladu! ovaj vikend cu peci slanu tortu od jecma pa cemo vidjeti! i karamelizirane banane!

putnica
18.12.2009., 07:49
evo ti recepti za preinake, sistem koji phyto koristi je sličan ovom što sam napisala - krema ispadne čvršća, kompaktnija.

E da, meni se krema nije razlila ni nakon 3 dana pa ako nekome ova bijela krema paše ja sam radio na sljedeći način:

U 200ml slatkog vrhnja sam otopio 200g bijele čokolada (na ploči na poziciji 2-3, stalno miješajući).
Vrhnje za šlag (isti vrag što i slatko vrhnje) 500ml sam držao cca sat vremena u zamrzivaču, dodao 2 šlagfixa (kremfix je ista stvar) i miksao na najvećoj brzini tokom 5 min u visokoj i uskoj posudi.

Skoro hladnu podlogu sam namazao kremom i stavio u zamrzivač sat vremena, odvojio od kalupa i ostavio u hladnjaku.

Eto, možda nekom pomogne...

za čvršću kremu ja preporučujem recept moje mame :cerek:
čokoladu otopiti u pećnici, otopljenu sastrugati s papira i lagano umiješati pjenjačom u već zadanu količinu vrhnja za šlag. staviti u frižider na 2 sata da se ohladi i ohlađeno smiksati u kremu.
čvršće je i ukusnije, rahlije...više kao mousse.

`bubica`
18.12.2009., 08:39
Krema ispadne sasvim dobra kad se u 200ml vrhnja otopi 300 g bijele čokse.Sve se hladno! umiješa u šlag i dosta je stavit u frižider. Nepotrebno je koristit kakve kremfixe i sl jer je stvarno stisne.

dona2005
18.12.2009., 08:53
kako smo svi vegetarijanci, obožavamo žitarice i sireve. Ova je torta odlična.
koristila sam Vindijin svježi sir (iz marame) i skupocjeni Grana Padano parmezan.
U konačnici, razaznaju se svi okusi a kombinacija je savršenstvo.
:top::top:

Dlapek
18.12.2009., 08:57
kako smo svi vegetarijanci, obožavamo žitarice i sireve. Ova je torta odlična.
koristila sam Vindijin svježi sir (iz marame) i skupocjeni Grana Padano parmezan.
U konačnici, razaznaju se svi okusi a kombinacija je savršenstvo.
:top::top:

meni se nije dopala.
previše sira,puno previše - skoro kilu!
Možda isprobam s više žitarica i upola manje sira.
Zašto je Grana "skupocjen" ?

dona2005
18.12.2009., 08:59
Sam recept je točan i izvediv.
No najprije treba omekšati čokolada sa šećerom, a onda u to dodati maslac, ali ne smije se maslac rastopiti nego sve skupa mora biti gusto kao krema.

`bubica`
18.12.2009., 09:05
Sam recept je točan i izvediv.
No najprije treba omekšati čokolada sa šećerom, a onda u to dodati maslac, ali ne smije se maslac rastopiti nego sve skupa mora biti gusto kao krema.

Kako misliš omekšati čokolada sa šećerom? Otopit na pari?? I kako u to dodati maslac a da se ne otopi?
Uostalom meni je točno po onom receptu sve ispalo super ali okus nije nešto.. Biskvit je još koliko toliko ok ali ta krema je sami šlag u kombinaciji s tom bijelom čokoladom.. strava..

dona2005
18.12.2009., 09:07
Možda isprobam s više žitarica i upola manje sira.

Sir mora biti dobro ocijeđen kravlji sir a ne ricotta ili skuta (premasno je)

Zašto je Grana "skupocjen" ?

pa pogledajte cijenu toga i onog sirelinog "ribanca" koji ljudi koriste jer misle da je svejedno.

dona2005
18.12.2009., 09:11
Kako misliš omekšati čokolada sa šećerom? Otopit na pari?? I kako u to dodati maslac a da se ne otopi?

Naglasak je na omekšati za razliku od otopiti.
Da, na pari (ili postupno u mikrovalnoj) samo omekšati čokoladu. Tako da nije vruća kad dodate maslac, pa se maslac neće rastopiti nego samo omekšati.

Dlapek
18.12.2009., 09:16
Sir mora biti dobro ocijeđen kravlji sir a ne ricotta ili skuta (premasno je)

pa pogledajte cijenu toga i onog sirelinog "ribanca" koji ljudi koriste jer misle da je svejedno.

Grana Padano je posve neuporediv s "ribancem".
U našim trgovačkim centrima može se nabaviti po 100tinjak kuna kila,a na akcijama bude i znatno jeftiniji.
Budući je to suh,jako intenzivan sir nisu potrebne velike količine da jela dobiju taj njegov poseban "šmek".U nekoj konačnoj računici se bolje isplati od tog "ribanca".
U sličnu kategoriju spada i Parmigiano.
ja najviše volim Pecorino.

dona2005
18.12.2009., 10:13
Grana Padano je posve neuporediv s "ribancem". ........

U nekoj konačnoj računici se bolje isplati od tog "ribanca".
U sličnu kategoriju spada i Parmigiano.

Svakako se slažem. Ako već odlučite raditi bilo koje jelo, po bilo kojem receptu, imajte na umu da je kvaliteta osnovnih namirnica najbitnija.

Isto se odnosi i na tamne čokolade koje se koriste u receptima a naročito za glazure.

Tymora
18.12.2009., 12:46
i meni se desila ista stvar kao svima vama sa ledenom tortom. podloga jako tvrda, u pecnici curilo (cista masnoca, valjda zbog tolkog maslaca), a ova krema gore mi je uzasna i preteska. no ipak jedem tortu vec treci dan, to mi je, naime, prvi kolac u zivotu koji sam sama spravila!!! na tv-u mi je djelovala nevjerojatno privlacno...dajte jos neke prijedloge za preinake, ako znate. mislim da bi super funkcionirao neki klasicni recept za brownie cake, socniji i meksi. a za kremu nemam ideju, ali vise nikad bijelu cokoladu! ovaj vikend cu peci slanu tortu od jecma pa cemo vidjeti! i karamelizirane banane!

Hej super_maco!
Ja sam za podlogu koristila dole navedeni recept s tom razlikom da sam umjesto 3 dag badema stavila 10 dag (ne'š ti velike koristi od samo 3 deka badema:rolleyes:). Možda bi bilo najbolje kad bi se bijela čokolada potpuno izbacila iz recepta i umjesto nje stavila crna. U svakom slučaju, najjača od svih je torta Viagra, ili kako god je već sve zovu (Crna torta, Ela...).

Američki brownies

Sastojci
200 g čokolade
100 g šećera
150 g maslaca
4 jaja
150 g glatkog brašna tip 550
1 žličica praška za pecivo
1 Vanilin šećer
30 g badema

Priprema
1. Jaja, šećer i vanilin šećer pjenasto izmiješajte. Dodajte omekšali maslac, 150 g omekšane čokolade i brašno pomiješano s praškom za pecivo. Na kraju lagano umiješajte nasjeckane bademe.
2. Smjesu stavite u namašćenu tepsiju (vel. 37×22 cm), pospite ostatkom grubo narezane čokolade i pecite u pećnici zagrijanoj na 200 °C oko 25 minuta.

Dobar tek!:mig:

irres
18.12.2009., 13:42
sad sigurno neću nikad raditi ledenu tortu jer ako je 10-15 ljudi tu razočarano ne vjerujem da je dobra!!!

za one koje vole bijelu čokoladu u kremi imam jedan recept- torta sa bijelom čoksom i baileysom :s
koja je meni osobno mrak :cerek:
jedini problem je što mi je također malo bujanjem iscurila u pećnicu kad sam je radila (dosad samo jednom); probat ću ponovno; možda nju napravim umjesto ove ledene

ako koga zanima recept prepisat ću kad se nakanim

btw, tymora, jel dobro ispadaju browniesi po ovom tvom receptu? nisu pretvrdi?

ninnna
18.12.2009., 19:07
Što je bilo večeras??

ivuschka
18.12.2009., 21:07
bili su slani kolačići ( brašno, maslac, mlijeko, jaje, sol ) sa crnim maslinama i bademima.
peče se kao štruca, onda se nareže i još zapeče u pećnici pa ispadnu kao nekakvi hrskavi kolačići uz aperitiv ili kao dio predjela.

moguće da sam neki sastojak zaboravila :zubo:
a moguće i da sma nešto pomiješala s večerom za 5 :facepalm:

al slani kolačići su bili ziher, već će netko napisati recept ;)

mapica
19.12.2009., 10:39
Možda bi bilo najbolje kad bi se bijela čokolada potpuno izbacila iz recepta i umjesto nje stavila crna.

Onda to više ne bi bilo to. Ona i je primamljiva upravo zbog bijele boje, inače bi bila još jedna obična čokoladna torta.

Probajte ovako - u tu kremu od šlaga i bijele čokolade dodati jogurta i malo želatine.

Ja sam radila tako jer mi se nije svidio okus kreme kad je bila gotova. Onda sam dodala jogurt, malo je razblažilo tu slatkoću bijele čokolade, ali je onda bilo premekano pa sam dodala želatinu. Na kraju je ispalo baš fino. Jedino mislim da ju više ne bih znala ponovit jer sam i jogurt i želatinu dodavala po potrebi, onako 'od oka'.:mig:

x-type
19.12.2009., 12:49
Grana Padano je posve neuporediv s "ribancem".

zašto?

Eyecandy
19.12.2009., 13:04
SLANI KEKSIĆI KAO BOŽIĆNI POKLONI

400 g brašna
2 žličice praška za pecivo
sol
100 g maslaca
2 jaja
mlijeko ( nisam točno zapamtila kolikotočno :ne zna:)
150 g maslina nasjeckanih
limunova korica
150 g badema ( blanširanih, oguljenih, osušenih na 100 stupnjeva, grublje nasjeckanih)
2-3 žlice maslinovog ulja
papar ( i ljuta papričica, po želji)
jaje za premazivanje

Staviti u mikser brašno, p.z.p. i sol dodati izmrvljen maslac. Izmiksati tijesto u jednolične mrvice. Dodati jaja razmućena s mlijekom te maslinovo ulje i papar. Dodati nasjeckane masline, bademe i limunovu koricu ( može i ružmarin) .
Oblikovati dvije štruce ( dva kruščića). Premazati razmućenim jajetom.
Peći tridesetak minuta na 180 stupnjeva dok lijepo ne porumeni.
Razrezati na ploškice ( još je mekano iznutra).
Vratiti u pleh i zapeći da dobiju lijepu boju.

Za pokone: slagati u lijepe zdjelice i omotati celofanom.:cerek:

Osobno, obožavam dijeliti jestive poklone za Božić.

ninnna
19.12.2009., 15:52
Ajme meni mi bi trebali potpuno novi pdf pod nazivom "Ledena torta" otvorit:lol:..... e Ano, Ano da znaš koliko si nam muke dala s tom tvojom tortom :lol:

kljblj
19.12.2009., 17:15
Evo preciznih sastojaka za kekse s limunom, pistacijama i crnim maslinama:

400 g glatkog brašna
1/4 kašičice svježe mljevenog bibera
2 kašičice praška za pecivo
1/4 kašičice soli
100 g putera, hladnog, narezanog na kockice
3 kašike maslinovog ulja
2 jaja
125 ml mlijeka
korica dva limuna, naribana
150 g crnih maslina, sitno nasjeckanih
150 g očišćenih pistacija
1 jaje, razmućeno sa kašikom vode i malo soli, za premaz

Tymora
19.12.2009., 17:40
btw, tymora, jel dobro ispadaju browniesi po ovom tvom receptu? nisu pretvrdi?

Ukusni su browniesi po ovom receptu i nisu pretvrdi. Ako želiš da ti budu vlažnjikavi-sočnjikavi pečeš ih nešto kraće, ali bitnije je da ih u procesu rada ne miksaš previše. Što ih duže miksaš, više zraka uđe u tijesto i tijesto je sličnije biskvitu.

kljblj
19.12.2009., 17:44
Vidjela sam da na prethodnoj stranici ima recept za Tarte tatin od banana, ali evo da napisem malo detaljnije za one koji vole znati recept jako detaljno (bar ja volim).

Tarte tatin od banana

80 g secera
80 g putera
2 kasike ruma
300 g lisnatog tijesta
2 velike, ne previse zrele banane

Secer rastopiti u posudi s debelim dnom (koristiti onu sa svjetlim dnom da se vidi kako se mijenja boja). Ne mijesati dok se topi da se ne rekristalizira. Nakon sto se secer rastopio i dobio tamniju smedju boju (poput tamnog jantara), dodati puter unutra, vrlo oprezno jer karamel kljuca. Dodati malo ruma, pustiti da ispari i onda sve preliti u drugu posudu ko se karamel ne bi vise kuhao jer ako previse potamni bude gorak. Ostaviti da se karamel stvrdne.

Lisnato tijesto razvaljati dosta tanko. Odabrati relativno ravnije banane, ne previse zrele. Banane prepoloviti po duzini i izrezati tijesto prema banani da se moze obloziti. Zamotati bananu u tijesto tako da se jedan mali dio preklapa po odrezanoj strani (koja se na tijestu polozi prema gore), ali da jedan dio banane ostane neoblozen. Poloziti banane odrezanom stranom na karamel. Peci na 200C 15-ak minuta dok tijesto ne dobije boju. Servirati s malo sladoleda, slaga ili milerama.

kljblj
19.12.2009., 18:01
Piletina sa acetom (recept od 15.12.)

2 mala pileta (rostera), narezani na cetvrtine
6 kasika ekstra djevicanskog maslinovog ulja
so i svjeze mljeveni biber
250 ml suhog bijelog vina
250 ml kvalitetnog aceta balsamica
2 kasike kapara, ispranih i ocijedjenih
1/2 salice kalamata maslina, odkostenih
100 g kuhane sunke, narezane na male kockice
6 fileta slanih incuna
2 kasike koncentrata od paradajza
500 ml pilece supe
svjezi persun, nasjeckan

Pire od krompira i persuna

500 g krompira za pire (brasnasti)
300 g korijena persuna
150 ml punomasnog mlijeka
50 g putera
so i biber

Dva pileta narezati na cetvrtine, dobro ih zaciniti sa soli i sa malo bibera. Dobro ih zapeci na maslinovom ulju. Posliti s malo bijelog vina, pustiti da malo ispari i dodati aceto balsamico, ostaviti da se tekucina iskuha i reducira.

Umak: Kuhanu sunku narezanu na kockice, slane incune nasjeckane grubo i narezane crne masline dodati u umak od piletine. Dodati jos malo pileceg temeljca (moze i bez njega, ali je bolje s njim), malo koncentrata od paradajza i kapare.Pustiti da se krcka na dosta jakoj vatri da se iskuha, umaka ne smije biti previse.

Pire: Zavrelu vodu posoliti i dodati krompir isjeckan na kockice, kuhati dok nije potpuno mekan. Korijen persuna narezati na kockice i dodati u vodu s krompirom. Ispasirati i zaliti s puterom i mlijekom (puterom otopljenim u mlijeku) da bude kremastiji. Pire malo pobiberiti, staviti malo nasjeckanog persuna po njemu i posluziti s piletinom.

kljblj
19.12.2009., 18:47
Orada sa raguom od blitve (17.12.)

2 fileta orade
1 režanj bijelog luka
3 kašike maslinovog ulja
sok od jednog limuna
500 g blitve
25 g putera
1 kašika francuske muštarde (coarsegrain - sa sjemenkama gorčice)
100 ml pilećeg temeljca
100 ml slatkog vrhnja
1 kašičica svježeg timijana
so i biber

Očišćene ribe isfiletirati. Zarezati nožem kod leđne kosti i ići nožem uz kost da se skine što više mesa i tako i sa druge strane. Oradu posoliti, naribati malo bijelog luka i njime premazati filete da se time lagano mariniraju. Dok se riba marinira, pripremiti blitvu.

Odvojiti listove od peteljki. (Ako peteljke duže stoje, da ne bi potamnile staviti ih u vodu s malo limuna, prije pirjanja ocijediti i posušiti.) Peteljke nasjeckati na sitne kockice. U tavi rastopiti malo putera i na to staviti peteljke da se pirjaju 4-5 minuta i onda podliti s pilećim temeljcem i posoliti. Pojačati vatru da temeljac malo iskuha i dodati slatko vrhnje i malo muštarde (senf u kojem su sjemenke ostavljene cijele). Zavrelu vodu za listove posoliti i staviti listove da se kuhaju par minuta. Ocijediti listove i narezati ih. Dodati ih u umak s peteljkama. Maknuti s vatre.

Zagrijati tavu za ribu s malo maslinovog ulja. Peći na strani kože jedno 3 minute, okrenuti je kad skroz pobijeli. Na bijeli luk na ribu dodati malo svježeg timijana. Sa druge strane peći 30-ak sekundi do 1 minutu. Servirati ribu preko ragua od blitve.

blalla
19.12.2009., 22:41
jel ima negdje slika od te ledene torte,
ja nisam gledala tu epizodu,baš me zanima kad svi samo o njoj pričate!!!

Dlapek
20.12.2009., 12:08
jel ima negdje slika od te ledene torte,
ja nisam gledala tu epizodu,baš me zanima kad svi samo o njoj pričate!!!
A niš specijano - donji dio tamno smeđ,a gornji svijetlo žut.Debljina ista - oko tri prsta.
Nikakvih đinđi,ukrasa i koještarija.

ninnna
20.12.2009., 14:39
Evo u pećnici mi se upravo dovršava tarte tatin od banana... već mi sad izgleda mmmm.

Mene samo zanima kako vi operete padele od karamela....:confused:... ako ima ko kakav savijet bilo bi super!!

Eyecandy
20.12.2009., 15:26
Mene samo zanima kako vi operete padele od karamela....:confused:... ako ima ko kakav savijet bilo bi super!!

Samo nalij vodu, rastopit će se.

ninnna
20.12.2009., 17:53
Samo nalij vodu, rastopit će se.

tnx:mig:

copa82
21.12.2009., 11:34
Evo recepta današnje torte:
175 g badema, lagano tostiranih i oguljenih
150 g maslaca
300 g tamne čokolade (70% kakao mase)
150 g svijetlo smeđeg šećera
3 jaja
110 g brašna
kakao u prahu
3/4 žličice soli
300 g bijele čokolade
600 ml slatkog vrhnja

Otopiti maslac sa šećerom i čokoladom. Nasjeckati bademe. Jaja lagano promućkati (ne treba tući) i uliti u smjesu.
Dodati brašno i kakao. Dodati malo soli.
Umijesiti smjesu i dodati bademe.
Staviti u namašćeni kalup i peći na 170 stupnjeva oko 20-tak minuta.

Razrezati bijelu čokoladu. Pažljivo rastopiti na pari sa slatkim vrhnjem. Ostatak slatkog vrhnja istući u šlag. Kad se čokolada malo ohladi dodati šlag. Izmiješati u kremu i preliti preko ispečene brownies podloge. Staviti u zamrzivač.

Uživajte:-)

Pravila sam tortu,
niš posebno, donji dio je dosta tvrd, više kao karamel, bijela krema- malo se osjeti bijela čokolada s vrhnjem, niš posebno.
Kod mene kolači "planu" za jedan dan, ova je stala tjedan dana, što sam naravno bacila.
Puno je privlačnija za vidjeti nego jesti.

copa82
21.12.2009., 11:45
Nego jel tko gledao prije otprilike mjesec dana, Ana je radila palačinke ,
sjećam se banana i naranača koje idu u to, i to je to :ne zna:

saharasaharović
21.12.2009., 12:16
Nego jel tko gledao prije otprilike mjesec dana, Ana je radila palačinke ,
sjećam se banana i naranača koje idu u to, i to je to :ne zna:

Palačinke s narančom i bananom

180ml hladnog mlijeka
180ml hladne vode (najbolje mineralne gazirane)
3 žumanjka
1 žlica šećera
3 žlice likera od naranče ili cognaca
150g brašna
60g rastopljenog maslaca
suncokretovo ulje za pečenje
2 naranče, 2 banane
3 žlice smeđeg šećera
30g maslaca
40g lješnjaka, tostiranih u pećnici

Zamutiti palačinke od žumanjaka, brašna, mlijeka, vode (može i mineralna), malo soli, šećera i konjaka, rastopljenog maslaca. Staviti smjesu da odstoji 2 sata (poželjno i preko noći).

Oguliti i očistiti naranče. (Odvojiti bijele dijelove i opne.)

Ispeći palačinke.

Na tavi ugrijati smeđi šećer, na njega staviti narezane banane. Banane iz tave vaditi na pek papir, a u preostali šećer staviti maslac i narančin sok.
Kad se maslac otopi, u tu smjesu stavljati ispečene palačinke i preklapati ih na četvrtine. Izvaditi iz tave, a u tavu staviti naranče.
Palačinke posložiti u tanjur, a preko njih naranče i banane.

putnica
21.12.2009., 12:57
Orada sa raguom od blitve (17.12.)
...
Odvojiti listove od peteljki. (Ako peteljke duže stoje, da ne bi potamnile staviti ih u vodu s malo limuna, prije pirjanja ocijediti i posušiti.) Peteljke nasjeckati na sitne kockice. U tavi rastopiti malo putera i na to staviti peteljke da se pirjaju 4-5 minuta i onda podliti s pilećim temeljcem i posoliti. Pojačati vatru da temeljac malo iskuha i dodati slatko vrhnje i malo muštarde (senf u kojem su sjemenke ostavljene cijele). Zavrelu vodu za listove posoliti i staviti listove da se kuhaju par minuta. Ocijediti listove i narezati ih. Dodati ih u umak s peteljkama. Maknuti s vatre.

orada ko orada, ali ovo s blitvom mi zvuči super. volim blitvu :cerek:

Dlapek
21.12.2009., 13:22
orada ko orada, ali ovo s blitvom mi zvuči super. volim blitvu :cerek:
Ja se pitam zašto svaku ribu filetira?
neku finu svježu oradu ili brancina puno mi je draže pripremiti "ucijelo" nego ju izmasakrirati...
Ajd ,ako radiš neke rolice ili nekaj,ali za ispeć na tavi - meni draže "ucijelo".

roxanne_10
21.12.2009., 17:55
Je li netko uspio zapisati recept od današnje merengue torte? Izgleda preukusno :)

kljblj
21.12.2009., 20:54
Torta od limuna i meringe

Tijesto:
110 g putera, hladnog, narezanog na kocke od oko 1 cm
50 g secera
1 zumanjak
220 g brasna
1 kasika vrhnja

Krema:
sok i naribana korica od 2 limuna
3 kasike vode
120-150 g secera (ovisno o ukusu)
100 g putera
1/4 kasicice soli
3 jaja
3 zumanca

Za meringu:
2 1/2 kasicice zelatine
180 g secera
120 ml vode
3 bjelanca
na vrh noza soli
ekstrakt od vanilije

Tijesto: Brasno, puter i secer izmiksati da se puter utrlja u brasno, dodati mrvicu soli i kad se puter utrlja sve povezati sa pomijesanim zumancem i malo slatkog vrhnja. Miksati jos malo dok se ne skupi u tijesto. Staviti u frizider na oko 1h da se malo istusne. Tijesto izlupati valjkom izmedju 2 komada folije da se lakse razvalja. Razvaljati sto tanje, na par mm. Maknuti gornju foliju, a donju foliju koristiti kako bi se tijesto lakse prebacilo u kalup. Visak tijesta skinuti kad bude peceno. Peci na 180C 20-ak minuta dok ne dobije lijepu boju i ne bude skroz peceno.

Krema: Naribati koricu limuna i nacijediti sok i pomijesati ga s koricom. U to dodati malo vode, secer i puter. Staviti iznad kipuce vode da se zagrije. Kad se secer i puter rastopio, odvojiti zumanca od bjalanaca. U zumanca dodati jos 3 jaja i razmutiti ih, ne treba ih istuci, razmutiti tek toliko da se bjelanca i zumanci pomijesaju. Uliti malo vruce smjese s limunom u jaja da se malo zgriju. Jaja uliti u smjesu od limuna i mijesati na pari polagano dok se krema ne stisne. Maknuti s vatre i jos malo mijesati da se ne prekuha.

Meringa: Bjelanca poceti tuci s malo soli. Secer staviti dase otopi na vatri, gotov je kad sirup pada s kasike u jednoj niti. Ulijevati sirup u bjelanca dok je mikser upaljen. Ne ulijevati direktno na metlicu jer ona rasprsuje sirup po stijenkama posude. Da meringa bude cvrsca, namocen listic zelatine rastopiti u posudi u kojoj je bio vruci secer iznad vatre. Uliti u bjelanca i miksati dok se gotovo ne ohladi.

Kremu uliti u gotovo tijesto. Odrezati visak tijesta. Bjelanca staviti na vrh. Vrhove bjelanaca zapaliti plamenikom, a moze i u pecnici na grill programu na 250C oko 5 minuta da vrhovi porumene.

Laurel
21.12.2009., 21:18
Dragi moji ljudi, citam ove vase postove i ne mogu se nacuditi.

I ja sam ju prosli tjedan radila i scenarij je naravno isti, sve mi se razlilo po pecnici, biskvit tvrd ko kamen al ukusan sta je da je! A gornji dio sa bijelom cokoladom mi je ispao toliko rijedak da se to sve razlilo iz kalupa,pa je na samoj torti ostao samo mali sloj tog bijelog sto je na kraju krajeva i bolje jer ste svi rekli da je PRESLATKO! Ja sam gledala emisiju i sve napravila bas po receptu ali ni blizu nije ispalo kao kod Ane...

Eto da i ja podijelim svoje neuspijesno iskustvo...a toliko mi se svidjela ta torta...skup sport a nije uspjelo!

m@non
22.12.2009., 08:40

Koju si bijelu čokoladu koristila?

vanda31
22.12.2009., 08:53
Meni tu nešto ne štima. Jučer sam radila onu njezinu tortu sa kremom od breskvina lišća, a dolje je čokoladni biskvit bez brašna. Ja sam gore doduše stavila kremu od naranče i ona je super, ali bisvit uopće nije ispao kao njoj u epizodi, a i to što je ona rekla da njoj od te smjese ispadne 2 protvana nije mi jasno kako jer meni je taj biskvit dosta niski.
Sve u svemu službeno objavljujem da više neću ništa od nje probati jer mi se čini da ona ili ne kaže sve ili ne znam.

Dlapek
22.12.2009., 09:00
Meni tu nešto ne štima. Jučer sam radila onu njezinu tortu sa kremom od breskvina lišća, a dolje je čokoladni biskvit bez brašna. Ja sam gore doduše stavila kremu od naranče i ona je super, ali bisvit uopće nije ispao kao njoj u epizodi, a i to što je ona rekla da njoj od te smjese ispadne 2 protvana nije mi jasno kako jer meni je taj biskvit dosta niski.
Sve u svemu službeno objavljujem da više neću ništa od nje probati jer mi se čini da ona ili ne kaže sve ili ne znam.

Zbilja?
Ja sam to radila poodavno,kad je bilo na televiziji i ispalo je jako dobro.
Imamo u vrtu breskvu ,pa mi to bila fora.

Bubi Trubi
22.12.2009., 09:16
Cure, za ovu pitu od limuna od jučer, Ana je imala kalup za pite koji se otvara.
Di se to može nabavit? I je li to uopče dobro rješenje?
U čemu vi radite takve stvari?

sara4
22.12.2009., 09:26
I mene zanima taj kalup! Imam (što se oblika tiče) isti, ali nije na razdvajanje pa se ubijem vadeći fete pite.

Dlapek
22.12.2009., 09:54
Cure, za ovu pitu od limuna od jučer, Ana je imala kalup za pite koji se otvara.
Di se to može nabavit? I je li to uopče dobro rješenje?
U čemu vi radite takve stvari?

Imam obični kalup za pitu kojem se stranice ne skidaju i jedan vatrostalni ,ovalni isto pogodan za tartove i pite.
Ovaj s "pokretnim " stranicama sam vidjela u Bela casa .Koštao je oko 300 kuna.

Dlapek
22.12.2009., 09:57
I mene zanima taj kalup! Imam (što se oblika tiče) isti, ali nije na razdvajanje pa se ubijem vadeći fete pite.

Zašto se ubiješ?
Ako dobro namažeš pleh nema nikakvih problema.Ja režem nožem s oblim vrhom i vadim običnom lopaticom za torte i kolače.Prvi komadić je malo "triki",ali ostali idu ko bebe.

ta.ja
22.12.2009., 10:24
Ja kalup za pitu uopće ne namastim prije stavljanja tijesta unutra, jer u samom tijestu ima dosta maslaca. Ništa mi se ne zalijepi za kalup. Prvu fetinu malo sjebem dok izvadim, a ostale su sve za izložbu :D (lopatica za kolače čuda radi). Ipak, htjela bih gostima servirati cijelu pitu van kalupa. Bubi, ako nađeš gdje u našoj okolici kalup na otvaranje, pmni mi

sara4
22.12.2009., 10:56
Zašto se ubiješ?
Ako dobro namažeš pleh nema nikakvih problema.Ja režem nožem s oblim vrhom i vadim običnom lopaticom za torte i kolače.Prvi komadić je malo "triki",ali ostali idu ko bebe.

Zato jer pazim da ne oštetim teflon ili što je već to.
I ja bih voljela da cijelu pitu mogu prebaciti na tanjur...baš ću malo pogledat po dućanima. No 300 kn mi se čini malo too much...

Dlapek
22.12.2009., 11:15
I ja bih voljela da cijelu pitu mogu prebaciti na tanjur...baš ću malo pogledat po dućanima. No 300 kn mi se čini malo too much...
Moj kalup za pite nije teflonski - neki tamni lim ,pa ga ipak moram namazati.
Ne koristim teflonsko suđe.

Ja baš i nisam nekaj luda za serviravanjem cijelih pita ,da bih dala toliku lovu za taj kalup.
A ako mi je stalo da pita bude u komadu - neki posebno štosan izgled...onda ju radim u kalupu za torte i - sve 5 !

polly
22.12.2009., 11:21

a kaj si ne kupiš keramički ili vatrostalni kalup?
lijepo izgledaju pa mogu pred goste i ne maltretiraš se sa teflonom

ja imam jedan vatrostalni pristalog izgleda koji ima čak i pokolopac pa lijepo mogu ostatke poklopit da se ne suše

Dlapek
22.12.2009., 11:27
a kaj si ne kupiš keramički ili vatrostalni kalup?
lijepo izgledaju pa mogu pred goste i ne maltretiraš se sa teflonom

ja imam jedan vatrostalni pristalog izgleda koji ima čak i pokolopac pa lijepo mogu ostatke poklopit da se ne suše

hehehe
Vidi se tko je za moju kuću...
Ja sam imala onaj neki keramički,ali mi je napukao u perilici ,pa sad glumi podložak za teglice sa začinima.

polly
22.12.2009., 11:31
hehehe
Vidi se tko je za moju kuću...
Ja sam imala onaj neki keramički,ali mi je napukao u perilici ,pa sad glumi podložak za teglice sa začinima.

kak kaže krpica "najmaštovitiji su lijeni ljudi" :zubo:
tko bi petljal s kalupima, pa jel se lijepi ili ne, jel bum oštetila kalup rezanjem ili ne, jel' bumo pojeli štetan teflon ili ne, pa prebacivat na tanjur (ja bi vjerojatno napravila klasični tart, prevrnuti kolač :zubo:), pa posuda za pospremit ostatak koji se nije pojeo,....
ovak imam sve u jednom :D

Bubi Trubi
22.12.2009., 11:56
Vi ste tu skroz pukle! :lol:

Ja ako nađem keramički, kupujem. Ako tko zna u u Rijeci nek javi.
I meni se čini puno 300 kn, a opet, tko zna koliko pak košta keramiči ili porculanski?!

Ljepše (meni) je poslužiti u keramičkom, nego u onom od Ane bez okvira s ružnim dnom. Trebalo bi onda cijelu pitu maknuti s te podloge, a da se ne polomi cijela :rofl:.
Dakle, još jednom, navijam za keramički :kava:

polly
22.12.2009., 12:35
ja sam svoje kupila davnih dana tako da više ne znam točno pošto su
a tu ti je ista priča kao i sa rajnglama, cijene su vrlo različite
konzum je imao keramičko-vatrostalno posuđe, iznutra bijelo izvana u nekoj žarkoj boji, i nije skupo bilo
a ta vatrostalna s poklopcem (to sam uzela više za koch nego za pite) je ispod 100 kn

Dlapek
22.12.2009., 12:40
Vi ste tu skroz pukle! :lol:

I meni se čini puno 300 kn, a opet, tko zna koliko pak košta keramiči ili porculanski?!

Ljepše (meni) je poslužiti u keramičkom, nego u onom od Ane bez okvira s ružnim dnom. Trebalo bi onda cijelu pitu maknuti s te podloge, a da se ne polomi cijela :rofl:.
Dakle, još jednom, navijam za keramički :kava:
Bio u Konzumu ,lijep točkasti - 59 kuna

ta.ja
22.12.2009., 14:58

Ja sam kupila vatrostalni u Plodinama pred par mjeseci, a imaju ih još uvijek. Cijena 50 kn (ili 40 nisam više sigurna).

U Ikei imaju keramičke, čak možeš birati između dvije dubine.

Chiro
22.12.2009., 17:32
Odličan joj je ovaj kolač od banane:s:s:s

Emuška -.-'
22.12.2009., 17:43
jel mi moš dati recept od tog kolača..mslm da se zove Mačje oči..nisam sigurna...:D:D

Kikica1111
22.12.2009., 18:40
Ima li netko taj recept za kolac od banane koji je danas radila. Bila bih jako zahvalna ako ga moze napisati. :)

Dlapek
22.12.2009., 18:49
Odličan joj je ovaj kolač od banane:s:s:s

Odličan?
Dobro je izgledao,ali mi se tijesto činilo malo otvrđe.
Jedva je žlicom odvalila komadić,a i zvuk slijetanja na tanjur nije me umirio.

Ancica8
22.12.2009., 18:50
Plizzz ako tko ima danasnji recept kolac od banane plizzzz :D

Barba Branko
22.12.2009., 19:37
Danas smo pravili slane keksiće kao božićni poklon. Stavili smo pistaće, prema uputi Kljblj. Na žalost (ili na sreću) nisam imao dovoljno pistaća (svega 10 dag) pa sam to nadomjestio sa 5 dag bućinih golica, prženih na moj način. Naime, te bućine golice su veoma fina grickalica i ja ih pripremam tako, da ih dobro zalijem soya umakom, i popržim u pećnici. Jako fina stvar!:top:

Upravo degustiram ove keksiće uz jedno pivce.:mig: Imam dobre živce! Al, pivce je, ipak pivce.:cerek:

kljblj
22.12.2009., 22:59
Kolac od banana

350 g glatkog brasna
2 kasicice praska za pecivo
1 kasicica sode bikarbone
1/2 kasicice mljevenog cimeta
3 bjelanca
100 g secera
50 g tamnog smedjeg secera (muscovado)
3 kasike putera, rastopljenog
5 zrelih banana, zgnjecenih
50 g secera + 1 kasika
250 ml slatkog vrhnja
200 g tamne cokolade

Razdvojiti zumanca od bjelanaca. Lagano razmutiti bjelanca, dodati bijeli i smedji secer. Bjelanci se ne trebaju tuci u snijeg vec razmutiti da se secer rastopi. U brasno dodati prasak za pecivo i sodu bikarbonu i pomijesati. Puter rastopiti na laganoj vatri. U brasno dodati cimet (moze i djumbir i klincici). Banane zgnjeciti, ne treba biti previse glatko. U banane uliti rastopljeni puter i pomijesati. U posudu sa bjelancima i secerom dodati banane, a zatim u smjesu prosijati brasno sa pp-om, sodom i cimetom. Promijesati da se brasno upije u ostatak smjese. Kalup namastiti puterom i pobrasniti. Uliti smjesu, poravnati i peci na 180C oko 45 min, mozda i malo manje (provjeriti drvenim stapicem da li je gotovo).

Rastopiti secer na vatri da se dobije karamel. U medjuvremenu nasjeckati tamnu cokoladu (sa 70% kakao mase). Za secer treba biti strpljiv, prvo se mora rastopiti pa promijeniti boju (dobije zlatno-smedju boju), a onda preci u karamel. U karamel oprezno uliti slatko vrhnje kako bi se prestao kuhati. Pricekati da se karamel koji se stvrdnuo (zbog sl.vrhnja) ponovo rastopi. Maknuti s vatre i dodati cokoladu koja ce se otopiti. Kolac izvaditi iz kalupa, prebaciti na tanjir i premazati kremom od cokolade.

Kikica1111
22.12.2009., 23:09
Hvala ti puno. Moju mamu ce ovo jako obradovati. :)

Ancica8
22.12.2009., 23:21
bravooo hvala na raceptu :D :D :D :D :D :D :D :D :D

sonjasonja
23.12.2009., 13:28
jučer sam pravila one slane keksiće i moram vam reći da su odlični.Zaista super recept,vrlo jednostavan,a efikasan.Super poklon. Meni najbolje odgovara uz čašu crnog vina, a ja sam umjesto pistacija stavila bademe.
uživajte,preporučam

Chiro
23.12.2009., 16:33
Odličan?
Dobro je izgledao,ali mi se tijesto činilo malo otvrđe.
Jedva je žlicom odvalila komadić,a i zvuk slijetanja na tanjur nije me umirio.

Pa nije li i zamišljen da bude malo tvrđi kolač?:ne zna:

rpr
23.12.2009., 17:31
Za one koji vole razumljiviji hrvatski tekst:

350 g glatkog brašna
2 žličice praška za pecivo
1 žličica sode bikarbone
1/2 žličice mljevenog cimeta
3 bjelanjka
100 g šećera
50 g tamnog smeđeg šećera (muscovado)
3 žlice maslaca, rastopljenog
5 zrelih banana
50 g šećera + 1 žlica
250 ml slatkog vrhnja
200 g tamne čokolade

Razdvojiti žumanjke od bjelanjaka. Lagano razmutiti bjelanjke, dodati bijeli i smeđi šećer. Bjelanjke ne treba tući u snijeg nego razmutiti da se šećer rastopi.
U brašno dodati prašak za pecivo i sodu bikarbonu i pomiješati.
Maslac rastopiti na laganoj vatri.
U brašno dodati cimet (može i đumbir i klinčić).
Banane zgnječiti, ne treba biti suviše glatko. U banane uliti rastopljeni maslac i pomiješati.
U posudu s bjelanjcima i šećerom dodati banane, a zatim u smjesu prosijati brašno s praškom za pecivo, sodom i cimetom. Promiješati da se brašno upije u ostatak smjese.
Kalup namastiti maslacem i pobrašniti. Uliti smjesu, poravnati i peći na 180C oko 45 min, možda i malo manje (provjeriti drvenim štapićem je li gotovo).

Rastopiti šećer na vatri da se dobije karamel. U međuvremenu nasjeckati tamnu čokoladu (sa 70% kakao mase). Sa šećerom treba biti strpljiv: prvo se mora rastopiti pa promijeniti boju (dobije zlatno-smeđu boju), a onda prijeći u karamel. U karamel oprezno uliti slatko vrhnje kako bi se prestao kuhati. Pričekati da se karamel koji se stvrdnuo (zbog slatkog vrhnja) ponovo rastopi. Maknuti s vatre i dodati čokoladu koja će se otopiti. Kolač izvaditi iz kalupa, prebaciti na tanjur i premazati kremom od čokolade.

ta.ja
23.12.2009., 17:49
Nakon današnje emisije definitivno nisam više zainteresirana za "Nešto slatko". Listiće badema povezati s bjelanjkom i šećerom te ispeći i nazvati kolačićima :flop:

kljblj
23.12.2009., 18:11
Za one koji vole razumljiviji hrvatski tekst:

Vjerujem da svi ovdje znaju šta je puter i šta su žumanci (u odnosu na žumanjke) tako da mislim da je prijevod s bosanskog na hrvatski, tj. dva praktično identična jezika, krajnje nepotreban.

tasha-
23.12.2009., 18:30
Napokon sam pronasla Anine recepte tako da nemoram kao sumanuta pisati dok gledam emisiju...hvala na kom je god jeziku samo neka je tacan recept:)))) Hvala puno puno!

Barba Branko
23.12.2009., 19:19
Nakon današnje emisije definitivno nisam više zainteresirana za "Nešto slatko". Listiće badema povezati s bjelanjkom i šećerom te ispeći i nazvati kolačićima :flop:

Drga moja Ta, pored toga što imaš fini avatar, potpisujem svaku riječ gore izrečenu. Mtm., Slani keksići, kao božićni poklon su supač.:top: Evo fotke:

http://i50.tinypic.com/e9hijc.jpg

corby
23.12.2009., 19:36
Meni djeluju baš fora ovi "kolačići s bademima". Ima li netko današnji recept "Kolačića s bademima"? Stigla sam tek na kraj emisije ... :(

rpr
23.12.2009., 19:46
Vjerujem da svi ovdje znaju šta je puter i šta su žumanci (u odnosu na žumanjke) tako da mislim da je prijevod s bosanskog na hrvatski, tj. dva praktično identična jezika, krajnje nepotreban.

Nije problem u bosanskom, nego u čćđšž. No kada sam već upotrijebio hrvatski spell checker da to popravim, onda sam napravio i druge izmjene.

žalfija
23.12.2009., 20:10

Ma daaaaaaj ta.ja...:rofl:

Mislim, vidim ja da si ti prava kolačara ( ja nisam :zubo: :brukica:) ali takve sitnice, orašaste, bez puno krema, biskvita i 1001 žumanjca zbilja obožavam!:cerek:

Raditi ću ovaj Kolač od banana :o, malo ću ga preurediti vjerojatno, mislim da ću neke lješnjake tostirati i posuti gore ako ništa drugo...

polly
23.12.2009., 20:22
Nije problem u bosanskom, nego u čćđšž. No kada sam već upotrijebio hrvatski spell checker da to popravim, onda sam napravio i druge izmjene.

super :cerek:

od sad ćeš isključivo ti loviti recepte i ispisivati ih
tak da ih imamo u pravom duhu :top:

Barba Branko
23.12.2009., 20:38
Meni djeluju baš fora ovi "kolačići s bademima". Ima li netko današnji recept "Kolačića s bademima"? Stigla sam tek na kraj emisije ... :(

Ovo nije sa bademima, vengo sa pistaćima (po uputama Kljblj) i sa bućinim golicama, tostiranim u umaku od soye.:)

polly
23.12.2009., 20:40
Ovo nije sa bademima, vengo sa pistaćima (po uputama Kljblj) i sa bućinim golicama, tostiranim u umaku od soye.:)

opet smo nekoncentrirani :zubo:

žena pita za današnji recept, ne za tvoju sliku :D

Barba Branko
23.12.2009., 20:45
opet smo nekoncentrirani :zubo:

žena pita za današnji recept, ne za tvoju sliku :D

Ti Polly opet pilu naopako!:cerek:

blalla
23.12.2009., 20:53
kakav je to kalup na otvaranje????
ja imam s onim što se diže dno!!
uzela sam u Londonu, to mi je najdrazi suvenir
evo ovakav
http://s3.amazonaws.com/tc-photos/33123/product/standard/1789.jpg

polly
23.12.2009., 20:55
blalla, upravo na takav se misli :D

kljblj
23.12.2009., 21:02
super :cerek:

od sad ćeš isključivo ti loviti recepte i ispisivati ih
tak da ih imamo u pravom duhu :top:

Upravo tako. Zasto onda da ja od sada kucam recepte kad nam rpr moze pisati tako da ga razumije cijela Hrvatska.

blalla
23.12.2009., 21:12
odlično!!! ne stignem gledati Anu,baš mi termin ne paše!!!
a što se tiče kalupa, obložim ga papirom, bojim se da ne iscuri :rofl::rofl:

polly
23.12.2009., 21:17
Upravo tako. Zasto onda da ja od sada kucam recepte kad nam rpr moze pisati tako da ga razumije cijela Hrvatska.
a ne, ne
ti buš kucala i dalje :grli:

kljblj
23.12.2009., 21:22
Ajoooj, kako ti je sladak taj smajli.:cerek:

Dlapek
23.12.2009., 22:27
Danas Ana u novoj kuhinji!
Firentinci su joj više kao neka varijanta krokanta.
Moje recept je drugačiji:bademi,med,maslac,malo brašna,cimet...Peku se tanki keksići i jedsa strana se premaže čokoladom.

margot
24.12.2009., 07:19
Može li netko napisati recept za te slane keksiće za poklon, ili me barem uputiti gdje su? Već ih pola sata tražim! :moli:

corby
24.12.2009., 08:45
Danas Ana u novoj kuhinji!
Firentinci su joj više kao neka varijanta krokanta.
Moje recept je drugačiji:bademi,med,maslac,malo brašna,cimet...Peku se tanki keksići i jedsa strana se premaže čokoladom.

Možeš napisati točne mjere za pojedine sastojke tvog recepta? Na koliko se peče,...? Hvala :)

Lapulapu
24.12.2009., 09:02
Evo preciznih sastojaka za kekse s limunom, pistacijama i crnim maslinama:

400 g glatkog brašna
1/4 kašičice svježe mljevenog bibera
2 kašičice praška za pecivo
1/4 kašičice soli
100 g putera, hladnog, narezanog na kockice
3 kašike maslinovog ulja
2 jaja
125 ml mlijeka
korica dva limuna, naribana
150 g crnih maslina, sitno nasjeckanih
150 g očišćenih pistacija
1 jaje, razmućeno sa kašikom vode i malo soli, za premaz

Može li netko napisati recept za te slane keksiće za poklon, ili me barem uputiti gdje su? Već ih pola sata tražim! :moli:

Evo :)

margot
24.12.2009., 10:09
Evo :)

:s Hvala, hvala!! :top:

:klopa:

Margaretta
24.12.2009., 16:52
Ima li netko sastojke i postupak za recept tih listića badema sa šećerom i bjelanjkom???

Hvala!!

kljblj
24.12.2009., 18:25
Florentines (za 20-25 komada)

75 g tamne cokolade (Ana je koristila Nestle Negro Ecuador)
1 bjelanjak
50 g secera u prahu
130 g oguljenih badema u listicima
malo krupne morske soli
naribana korica narandze

Bademe pomijesati sa secerm u prahu, u to naribati koricu narandze i dodati bjelanjak i mrvicu soli. Kolacice slagati na lim oblozen silikonskim podmetacem, ali moze i na malo nauljen masni papir. Treba ih rasiriti sto vise (u kruzni ili cetvrtasti oblik), ne bi smjelo biti previse rupica izmedju badema. Lakse ce ih staviti ako se kasicica ili spatula namoci u malo hladne vode. Peci na 150C 15-ak minuta dok bademi ne dobiju lijepu zlatnu boju i ne postanu hrskavi.

Grubo nasjeckati tamnu cokoladu i rastopiti je na pari. Zdjela u kojoj je cokolada ne smije doticati vodu da cokolada ne bi zagorila. Skinuti kekse sa silikona. Cokoladom premazati kekse s donje strane i staviti ih na silikon (strana s cokoladom na silikon da cokolada bude glatka i sjajna) da se stisne. Ohladiti.

Lola
24.12.2009., 19:06
a di ima kupiti te cromaris pakirane ociscene ribe? ja gledala u mercatoru jer te kutije vadi iz mercatorovih vrecica, ali tam nema. a ni sajt im jos ne radi.

mauna
24.12.2009., 22:04
Kod mene u mercatoru ih uvijek imaju (a to je manji dućan).
Možda nemaju u svima? Pitaj dućandžiju.

Dlapek
26.12.2009., 06:53
Firentinci
200g maslaca
2 žlice meda
12dag šećera
3dl slatkogvrhnja
po 5 dag ušećerene narančine i limun korice,15 dag bademu listićima
sve na slaoij vatri,miješajući kuhati nekoliko minuta.
Dodati 10dag brašna
Ohladiti
Raditi okrugle kekse (žlicom na pek papiru),peći na 200 stupnjeva 10tak minuta.
Hladne premazivati topljenom crnom čokoladom.

sara4
26.12.2009., 17:36
a di ima kupiti te cromaris pakirane ociscene ribe? ja gledala u mercatoru jer te kutije vadi iz mercatorovih vrecica, ali tam nema. a ni sajt im jos ne radi.

Ja sam ih vidjela u Konzumu.

ninnna
28.12.2009., 19:00
Što kažete na današnji recept??? Mislim da paštetica nije loša, baš mi se sviđa ideja.... možda da ima malo više mesa:lol:... pa ako neko ima neki recept nek ga nabaci:cerek:

da lee boor
28.12.2009., 22:12
...nisam mjerodavan kao stručnjak u kuhinji ali u zadnjih par epizoda su me zasmetale dvije činjenice...
prvo, neki dan spremala se patka, ne da ju je zapekla nego i djelomično karbonizirala....i nju to ne smete, premazuje ona dalje sa umakom od klementina...a rubovi "kaj da ih je črnec kušnul"
drugo, par dana prije, slaže kolač od banane...i usred pripreme dozove nekog đukca i iz ruke mu dade malo banane....poslje u kadru, pesek semota oko noge...baš apetitlich...

ninnna
29.12.2009., 13:05
đukca i iz ruke mu dade malo banane....poslje u kadru, pesek semota oko noge...baš apetitlich...

Čuj ako je nastavila rezuckat s tim rukama onda nije ok (nisam gledala tu epizodu)... ali kakve veze ima što joj se pas motao oko noge :ne zna: s apetitom??

Dlapek
29.12.2009., 13:22
...nisam mjerodavan kao stručnjak u kuhinji ali u zadnjih par epizoda su me zasmetale dvije činjenice...
prvo, neki dan spremala se patka, ne da ju je zapekla nego i djelomično karbonizirala....i nju to ne smete, premazuje ona dalje sa umakom od klementina...a rubovi "kaj da ih je črnec kušnul"
drugo, par dana prije, slaže kolač od banane...i usred pripreme dozove nekog đukca i iz ruke mu dade malo banane....poslje u kadru, pesek semota oko noge...baš apetitlich...

A kaj bi te smetalo?
Pa ionak nisi tam niš jel.
Ak te pozove - nemoj ići.

kljblj
29.12.2009., 15:06
Je li ima iko sastojke za paštetu od leće? Pisala sam sav postupak, ali nemam tačne mjere sastojaka.

yugoman
29.12.2009., 17:33
Ljudi, gledao sam sad Anu i radila je Skakavac kocke - mrak izgledaju..inače sam lud za slatkim:D:D:D

Ima li netko recept? pleaseeeee

Jesam li ja na ovom topicu jedini muškarac? čini mi se da jesam...:misli:

schalala
29.12.2009., 17:35
.... i jaaaaaa!!!! očem i jaaaaaaa!!!! :)
pleaseeeeeeeeee :s

schalala
29.12.2009., 17:37
Je li ima iko sastojke za paštetu od leće? Pisala sam sav postupak, ali nemam tačne mjere sastojaka.

ja sam sličnu radila sa slanutkom. samo bez paprika i sira i baš je super.
možeš odokativno stavit, nećeš pogriješit :mig:

kljblj
29.12.2009., 18:25
Skakavac kocke

Tijesto:
150 g putera
300 g tamne čokolade (60% kakao mase)
150 g smeđeg šećera
3 jaja, razmućena sa sjemenkama iz štapića vanilije
120 g brašna
4 kašike kakaa u prahu
3/4 kašičice soli

Za kremu od mente:
125 ml slatkog vrhnja
280 g bijele čokolade
2 kašike zelene Creme de Menthe
zelena boja za jelo

Za kremu od čokolade:
250 ml slatkog vrhnja
280 g tamne čokolade (60% kakao mase)

Nasjeckati čokoladu i rastopiti je na pari sa smeđim šećerom i puterom. Razmutiti 3 jaja sa sjemenkama štapića vanilij. U čokoladu prosijati brašno zajedno s kakaom u prahu. Dodati i mrvicu soli i jaja. Tepsiju premazati puterom i posuti brašnom i u nju ravnomjerno izliti smjesu. Peći na 180C 20-ak minuta. Nakon 15-ak minuta pečenja provjeriti čačkalicom, ako izađe čista tijesto je gotovo. Ostaviti da se ohladi.

Krema od bijele čokolade s mentom:
Zagrijati slatko vrhnje. Sitno nasjeckati bijelu čokoladu. Preliti čokoladu slatkim vrhnjem, unutra dodati još malo likera od mente i malo jestive zelene boje. Ostaviti da se ohladi i stisne.

Krema od tamne čokolade:
Nasjeckati čokoladu i preliti zagrijanim slatkim vrhnjem. Ostaviti 1 min da odstoji i dobro izmiješati. Ostaviti da se ohladi.

Na tijesto izliti zelenu smjesu dok je još tekuća kako bi se ravnomjerno primila za tijesto. Ostaviti oko pola sata da se stisne na hladnom. Onda preko zelene izliti čokoladnu smjesu (dok se nije previše stisnula da se može jenolično razmazati). Ostaviti da se stisne, a onda rezati na male kockice.

kljblj
29.12.2009., 18:25
Skakavac kocke

Ukupno 860 g čokolade!:eek:

maja4
29.12.2009., 18:30
Današnji recept mi je super :)

yugoman
29.12.2009., 19:50
Skakavac kocke

Tijesto:
150 g putera
150 g smeđeg šećera
120 g brašna
4 kašike kakaa u prahu
3/4 kašičice soli

Za kremu od mente:
125 ml slatkog vrhnja
280 g bijele čokolade
zelena boja za jelo

Za kremu od čokolade:
250 ml slatkog vrhnja

Nasjeckati čokoladu i rastopiti je na pari sa smeđim šećerom i puterom. Razmutiti 3 jaja sa sjemenkama štapića vanilij. U čokoladu prosijati brašno zajedno s kakaom u prahu. Dodati i mrvicu soli i jaja. Tepsiju premazati puterom i posuti brašnom i u nju ravnomjerno izliti smjesu. Peći na 180C 20-ak minuta. Nakon 15-ak minuta pečenja provjeriti čačkalicom, ako izađe čista tijesto je gotovo. Ostaviti da se ohladi.

Zagrijati slatko vrhnje. Sitno nasjeckati bijelu čokoladu. Preliti čokoladu slatkim vrhnjem, unutra dodati još malo likera od mente i malo jestive zelene boje. Ostaviti da se ohladi i stisne.

Krema od tamne čokolade:
Nasjeckati čokoladu i preliti zagrijanim slatkim vrhnjem. Ostaviti 1 min da odstoji i dobro izmiješati. Ostaviti da se ohladi.

Na tijesto izliti zelenu smjesu dok je još tekuća kako bi se ravnomjerno primila za tijesto. Ostaviti oko pola sata da se stisne na hladnom. Onda preko zelene izliti čokoladnu smjesu (dok se nije previše stisnula da se može jenolično razmazati). Ostaviti da se stisne, a onda rezati na male kockice.

Thank you....:five:

Dlapek
30.12.2009., 08:26
Kilu čokolade stukla žena u one kockice?

absoluta
30.12.2009., 09:27
preseračina od kolača.
kilu čokolade nabit u mali protvan :rolleyes:

i kako je opet izgledalo gnjecavo, a ipak je malo vrhnja bilo otopljeno u čokoladama? jedva je pokrpala gornju glazuru i sigurno stavila na tanjur bolje primjerke.

Dlapek
30.12.2009., 10:19
preseračina od kolača.

i kako je opet izgledalo gnjecavo, a ipak je malo vrhnja bilo otopljeno u čokoladama? jedva je pokrpala gornju glazuru i sigurno stavila na tanjur bolje primjerke.

Bolo je oči kako nije uspijevala nanijeti tamnu kremu na onu strašnu zelenu.
A rezanje je bilo malo teža misija.
To sve nije njena greška jer je glavni problem u produkciji.Ne možeš kolač koji se radi u slojevima - svaki sloj ganache kreme traži barem sat vremena sušenja - zbrzit u pol sata.
Produkcija je očajna.Koji su to diletanti...

Dlapek
30.12.2009., 10:20
preseračina od kolača.

Gornji sloj nije glazura nego ganache krema.

mauna
30.12.2009., 11:39
Produkcija je očajna.Koji su to diletanti...

Nevjerojatno!
Nije da ju nešto posebno volim, ali zbilja k'o da joj namjerno "miniraju" projekt.

darling
30.12.2009., 12:01
hajde da neko da recept za pastetu od lece, steta da se zaboravi, dobro je izgledalo, pliz. hvala.

blackstar
30.12.2009., 17:44
Ima li gdje na netu ovih njenih recepata s HTV-a? Mene zanima ovaj današnji... :)

kljblj
30.12.2009., 18:30
A sta je bilo danas?

blackstar
30.12.2009., 19:17
Joj neke tortilje s domaćom kobasicom i krumpirom.Imam baš takvu kobasicu i nisam znala kako bi je još spremila osim s varivom.

Goghen
30.12.2009., 19:26
Skakavac kocke

Tijesto:
150 g putera
150 g smeđeg šećera
120 g brašna
4 kašike kakaa u prahu
3/4 kašičice soli

Za kremu od mente:
125 ml slatkog vrhnja
280 g bijele čokolade
zelena boja za jelo

Za kremu od čokolade:
250 ml slatkog vrhnja

Krema od tamne čokolade:

E, jel sigurno ide 4 žlice kakaa u prahu u tjesto, a ne 4 dag???

kljblj
30.12.2009., 19:34
Sigurno.

Goghen
30.12.2009., 19:39
Sigurno.

Hvala! Upravo krećem u napad! Kad završim javit ću razultate!

Barba Branko
30.12.2009., 22:12
Hallo Kljblj,
Šta je sa današnjim receptom, ono tortilje sa kobasicama? Pa tebe ovdje smatramo za dežurnog receptologa! :five:

Barba Branko
30.12.2009., 22:13
Hallo Kljblj,
Šta je sa današnjim receptom, ono tortilje sa kobasicama? Pa tebe ovdje smatramo za dežurnog receptologa! :five:

kljblj
30.12.2009., 22:27
Nisam gledala emisiju, gledat ću sutra reprizu pa ću ispisati recept ako neko drugi to ne uradi u međuvremenu.:mig:

Dlapek
30.12.2009., 22:35
Hallo Kljblj,

A neš ti recepta!
Podinstala luk s kobasicama i krumpirom narezanim na kocke.
U pleh ulila smjesu od jaja,milerama i ribanog sira,stresla onaj luk i zapekla.
Eto!
Da ne zaboravim *malo* peršina - dvije šake.

Bubi Trubi
30.12.2009., 22:55
..i da ja ne zaboravim...neoljuštene kobasice :eek:.
Krenula ih je oljuštit, malo je išlo dolje, ali teško pa je lijepo to sve samo nasjeckala i suknila u padelu. :rolleyes:

I jel se vama čini da je ona nekad totalna šeprtlja?!
I spora!
Kad se samo sjetim Jamie Olivera, taj je bio ko na struju.
I ne kužim ono njeno miješanje i kuhanje s onim špatulama. I ramutit brdo sira s onim maleckum "metlicama"! Totalni začep!

I žalosno mi ju je gledat kad sama kuša zalogajčeg. :(
Pa zar joj ne mogu sredit da goste u svakoj emisiji.
Za koga kuha, za sebe?
I di samo to sve skuhano završi?

Danas mi Ana na tapetu! :rofl:

finky
30.12.2009., 23:29
I žalosno mi ju je gledat kad sama kuša zalogajčeg. :(

mene "fascinira" uvijek jednako intoniran "mmm" nakon tog njenog kušanja, i jedva nategnut osmijeh, i uvijek jedno te isto "super je"...

da bar ima goste neke pa da oni komentiraju, jer ovo s njom na kraju je promašaj...

ovo s kobasicom je bio fijasko, a i jedva je narezala to na kocke kad se ispeklo, one kockice krumpira unutra su urušile konstrukciju, pa je na tanjuru sve izgledalo razbarušeno...

no, ne smijem mnogo ni često ovdje komentirati njenu šeprtljavost i ponekad očigledan diletantizam, jer ja nisam poslala recenziju svojih punjenih paprika Mercatoru i nisu mi dali sponzoriranu emisiju, kako me ovdje upozoriše pred koji mjesec...

polly
31.12.2009., 06:59
..................

I jel se vama čini da je ona nekad totalna šeprtlja?!
I spora!
Kad se samo sjetim Jamie Olivera, taj je bio ko na struju.
I ne kužim ono njeno miješanje i kuhanje s onim špatulama. I ramutit brdo sira s onim maleckum "metlicama"! Totalni začep!

..............

meni je ona baš zbog toga "draga"
jer tako prtljam i ja, još i gore
a ne radi se o nespretnosti, viša sila u pitanju :zubo:
njezino plesanje me još više uvjerilo u neke sumnje, jer tak i meni ide, jednostavno nije svaki krak u svakom trenu sposoban pratiti ideju

kaj se tiče Jamia, kod njega me smetalo slinjenje te očita nehigijena
ovo kaj se spominje pas koji se mota po kuhinji je po meni nula naspram čupanja busena začinskih trava iz tegle i sjeckanja skup sa korenjem na kojem još ima zemlje
a i ostalog je bilo podosta

ne gledam ju neko vrijeme jer mi se jednostavno ne da
ali i dalje mislim da je dobro imati što više takvih emisija (kao i svih ostalih tematika koje vam mogu past na pamet) čisto zbog raznoličnosti
i bolje da joj emisiju plaća mercator, što joj isto spočitavate, nego da ju financiramo mi iz pretplate, zar ne?

kaj se tiče guljenja kobabasica, ako je u prirodnom crijevu to nije nikako štetno
sumnjam da itko ide guliti kobase ili hrenovke kad ih jede, čak i one koje su u plastici

i, jebal ju peršun :zubo:

Dlapek
31.12.2009., 07:13
njezino plesanje me još više uvjerilo u neke sumnje, jer tak i meni ide, jednostavno nije svaki krak u svakom trenu sposoban pratiti ideju

ovo kaj se spominje pas koji se mota po kuhinji je po meni nula naspram čupanja busena začinskih trava iz tegle i sjeckanja skup sa korenjem na kojem još ima zemlje

ali i dalje mislim da je dobro imati što više takvih emisija (kao i svih ostalih tematika koje vam mogu past na pamet) čisto zbog raznoličnosti
i bolje da joj emisiju plaća mercator, što joj isto spočitavate, nego da ju financiramo mi iz pretplate, zar ne?

kaj se tiče guljenja kobabasica, ako je u prirodnom crijevu to nije nikako štetno
sumnjam da itko ide guliti kobase ili hrenovke kad ih jede, čak i one koje su u plastici

Slažem!!!!
Kaj meni kao ŽMM s par lonaca i pol sata na raspolaganju za kuhanje znači profi kuhinja i neki profić kaj otkošava patke,špika kokošje kotlete,radi rešetke od karamela...
Ona je amaterka s nešto malo više edukacije i iskustva i meni je to dosta.Uglavnom mi se sviđaju njene kuharije.
A Olivera si vodite doma neka vama pljucka po kuhinji i trpa kilu ružmarina u 10deka sira.

blalla
31.12.2009., 07:55
:Serek:ma mi smo samo ljubomorni

Dlapek
31.12.2009., 08:13

Rekla je da je kobase radio kolega iz ekipe.I naravno da ih nije gulila.Šteta oderat pol kobase da makneš crevce.
Ta skuhat će se!

krpica
31.12.2009., 08:27
Nisam fan Ugarkovičke ali brate dragi jučer ko da je prvi put u životu vidila domaću kobasu.

HINT za sve koji ne znaju kako oguliti domaću kobasu:

Provućete kobasu kroz KIPUĆU vodu dva tri puta, obrišete s papirnatim ručnikom i OGULITE. Jednostavno do bola.

krpica
31.12.2009., 08:28
i jebal ju peršin i maslinovo ulje

Dlapek
31.12.2009., 08:33
Nisam fan Ugarkovičke ali brate dragi jučer ko da je prvi put u životu vidila domaću kobasu.

HINT za sve koji ne znaju kako oguliti domaću kobasu:

Provućete kobasu kroz KIPUĆU vodu dva tri puta, obrišete s papirnatim ručnikom i OGULITE. Jednostavno do bola.

Ja svježe (nesušene) domaće kobase nikad ne gulim.
A da pokušam ČMŽjeve dimljene i sušene kobase provući kroz kipuću vodu,ne znam baš...
Za peršin - slažem.
Za maslinovo - ne ( ja samo na tome kuham i na svinjskoj masti ponekad)

sara4
31.12.2009., 09:18
Slažem!!!!
Kaj meni kao ŽMM s par lonaca i pol sata na raspolaganju za kuhanje znači profi kuhinja i neki profić kaj otkošava patke,špika kokošje kotlete,radi rešetke od karamela...

Potpisujem! Baš zato je gledamo. Zato što je kao većina nas ponekad šeprtljava, ponekad joj se zgori patka, ponekad zbunjena (i meni je smiješan onaj, uvijek isti, 'mmmmm' nakon svakog jela, ali zamislite si sebe da 5 puta tjedno morate dati različitu rekaciju na hranu koju probate kad vas snimaju), ponekad joj se kućni ljubimac mota u kuhinji (vi nemate psa ili mačku?)... Gledamo je jer imamo dojam da je jedna od nas, a ne neka presavršena i idealna kuharica i da mi sami možemo tako nešto doma napraviti i još da dobro ispadne.

krpica
31.12.2009., 09:23
Tko hoće guliti nek guli....Budući da se Ugarkovička s nožem pred kamerama patila, samo sam se prispomenula guljenja.

Volim maslinovo ulje ali brate dragi ne ide u sve.

Uz meksičku kuhinju maslinovo ulje??? ccc, to bi mi bilo kao da sam odojka danas nauljila s maslinovim i rekla da je super....

Dlapek
31.12.2009., 09:26
Tko hoće guliti nek guli....Budući da se Ugarkovička s nožem pred kamerama patila, samo sam se prispomenula guljenja.

Volim maslinovo ulje ali brate dragi ne ide u sve.

Uz meksičku kuhinju maslinovo ulje??? ccc, to bi mi bilo kao da sam odojka danas nauljila s maslinovim i rekla da je super....

A kad je u meksička jela metala maslinovo?
Ovo jučer je bilo španjolsko jelo.
A meksička jela bi originalno trebalo kuhati na ulju od kukuruza.

blackstar
31.12.2009., 09:27
A kad bude repriza njenih emisija?

krpica
31.12.2009., 09:32
Potpisujem! Baš zato je gledamo. Zato što je kao većina nas ponekad šeprtljava, ponekad joj se zgori patka, ponekad zbunjena (i meni je smiješan onaj, uvijek isti, 'mmmmm' nakon svakog jela, ali zamislite si sebe da 5 puta tjedno morate dati različitu rekaciju na hranu koju probate kad vas snimaju), ponekad joj se kućni ljubimac mota u kuhinji (vi nemate psa ili mačku?)... Gledamo je jer imamo dojam da je jedna od nas, a ne neka presavršena i idealna kuharica i da mi sami možemo tako nešto doma napraviti i još da dobro ispadne.

1. Nisam fan i povremeno ju gledam. Ima na satelitskoj barem 30 boljih kulinarskih programa od HTV-ovih pizdarija
2. Gdje piše da mora pred kamerama probati svako jelo koje pripremi??
3.Kućnim ljubimcima NIJE mjesto u kuhinji. Imam psa, imala sam i mačku i sve vrste glodavaca i ne NIKADA nisu bili u kuhinji
4.Ona je jedna od nas ,jer koiko znam ona nije kuharica ( možda griješim? )
5.Mislim da tu na forumu.hr postoji barem 10 osoba ( muških i ženskih ) za koje pouzdano znam da bolje kuhaju od nje.A da ne pričam o ljudima na coolinarici.

Ovo je samo moje mišljenje i nemojte mi zbog toga sada skakati za vrat :)

krpica
31.12.2009., 09:36

Kad si se već spomenula gdje ima ulja od kukuruza?

Dlapek
31.12.2009., 09:40
1. Nisam fan i povremeno ju gledam. Ima na satelitskoj barem 30 boljih kulinarskih programa od HTV-ovih pizdarija
2. Gdje piše da mora pred kamerama probati svako jelo koje pripremi??
3.Kućnim ljubimcima NIJE mjesto u kuhinji. Imam psa, imala sam i mačku i sve vrste glodavaca i ne NIKADA nisu bili u kuhinji
4.Ona je jedna od nas ,jer koiko znam ona nije kuharica ( možda griješim? )
5.Mislim da tu na forumu.hr postoji barem 10 osoba ( muških i ženskih ) za koje pouzdano znam da bolje kuhaju od nje.A da ne pričam o ljudima na coolinarici.

Uopće se ne radi o tome da li netko kuha bolje ili lošije,radi se o tome da je netko to spreman podijeliti s drugima,obrazovati se u tom smislu,pratiti trendove,imati dovoljno poduzetnosti i smisla i kuharskog instinkta,posjedovati minimum komunikacijskih vještina ,prihvatljivo izgledati...I najvažnije da to netko drugi želi platiti.
Ona je amater i to je kod ne privlačno i većini ljudi se sviđa.
I meni se sviđa,iako ne mislim da joj je sve kaj skuha savršeno.
Dapače,kojiput je zbilja koma.

Dlapek
31.12.2009., 09:43
Kad si se već spomenula gdje ima ulja od kukuruza?
¸
Ja sam ga kupila u velikom Mercatorju.

krpica
31.12.2009., 09:50
Ajd da ne zapiškam topic..

Nije mi usput Mrkator ali bum nekoga zaposlila da mi donese..

tnx

sara4
31.12.2009., 10:07

Ma nećemo :) , osim što zbilja, ali stvarno ne vjerujem da ti pas ili mačka nisu nikad ušetali u kuhinju. Ako ti uopće živine žive u kući.

ninnna
31.12.2009., 10:18
Kod mene je pas dio obitelji i smije šetat kud god želi :D ... ne kužim uopće zašto pas ne bi smio bit u kuhinji :ne zna: ... pa pobogu neće skakat i silinit po elementima di se kuha. :cerek:

krpica
31.12.2009., 10:36
Ma nećemo :) , osim što zbilja, ali stvarno ne vjerujem da ti pas ili mačka nisu nikad ušetali u kuhinju. Ako ti uopće živine žive u kući.

Sada imamo samo cucka.Živi na dvorištu i nema pristup kuhinji...dnevni boravak mu je najdalja destinacija kojoj smije prismrditi ( povremeno ).

:)

sara4
31.12.2009., 10:45
To je drugi par rukava. Jedno je imati životinje u kući s dvorištem, a drugo u stanu. No bez obzira, stav 'Kućnim ljubimcima NIJE mjesto u kuhinji.' mi je ipak malo too much. Ne vidim nikakve razlike ako pas prošeće po kuhinji ili po dnevnom boravku. Dakako, tu ne podrazumijevam šetnju po elementima, nego po podu.
Zabrijala sam off topic, ajmo mi sad malo o Ani :) .

blackstar
31.12.2009., 11:00
To je drugi par rukava. Jedno je imati životinje u kući s dvorištem, a drugo u stanu. No bez obzira, stav 'Kućnim ljubimcima NIJE mjesto u kuhinji.' mi je ipak malo too much. Ne vidim nikakve razlike ako pas prošeće po kuhinji ili po dnevnom boravku. Dakako, tu ne podrazumijevam šetnju po elementima, nego po podu.
Zabrijala sam off topic, ajmo mi sad malo o Ani :) .

Slažem se i mislim da onaj ko ima mačku/pasa i kaže da mu nikad nije bio u kužini jednostavno laže.

neobična
01.01.2010., 11:09
Ima li netko recept od one patke šta se prvo kuhala pa pekla...ne uspijevam ga naći...thanx

milutin7
01.01.2010., 19:25

Treba mi recept o tog spanolskog jela.Oni na hrt-u ne daju.

x-type
01.01.2010., 19:33
Treba mi recept o tog spanolskog jela.Oni na hrt-u ne daju.

tortilja (na španjolski način) je naziv za vrstu omleta kojem je osnovni sastojak (uz jaja) krumpir. moji Španjolci to rade tak da krumpir prokuhaju i preprže na ulju (oni to naprave u dubokoj masnoći čak), nekad ga i ne prokuhaju, tak da dobiju nešto poput pomfrita. onda zdinstaju luk, bace na njega taj krumpir i još povrća (ono koje je potrebno prethodno će termički obraditi, npr. grašak), najčešće paprika, paradajz, patlidžan, tikvice. može ići i špeka, šunke, kobasice, čak postoji i fora s mljevenim mesom. perd kraj se zalije zmućkanim jajcima i peče se omlet. najveći trenutak je okretanje tortilje jer mora imati oblik torte i mora se ispeći s obje strane, dakle ne smije im puknuti. od tog rade drame veće nego Hrvati od razmotane sarme :D

e sad nisam gledao je li Ugarkovićka nešt specijalno još stavljala, ovo je baza za tortillu.

milutin7
01.01.2010., 19:57
Hvala ti ali bi volio i Anin recept!!Hrt ne da jer neki nisu zakupili internetski prostor ili tako nekako.bljaf!

Barba Branko
01.01.2010., 20:06

Bavoooo Krpice.:top: Tak se to tadi.:cerek:

irrenca
02.01.2010., 16:41
Najprije vas puno pozdravljam i izvinjavam,jer sam vaša susjeda i ne znam vaš jezik.Isto kao večina od vas tudi ja rada gledam kod ane in tako bi vas molila,ako je iko zapamtio ili našao recept o prošle oddaje na htv,-pravila je raviole sa mletim mesom na meni se čini kitajski način,jer jih je najprije popekla in onda zalila sa vodom i malo prokuhala.Napravila je još jedan umak,koji si baš nisam vse zapamtila.
Kad čitam ta vaš forum ,kjer kažete ,gdje se nalaze njeni recepti na stranici od nove tv,ja jih ne znam otvorit ili jih zaista ni več,pa vas i to molim,da mi pomognete,kde nači njene recepte,jer na njenoj strani sam isprobala skorav vse.
lep pozdrav iz Ankarana

Aruena
02.01.2010., 17:19
preseračina od kolača.

Zbilja bezvezan kolac,osim sto je fora ona zelena boja,koja se moze stavit u bilo koju svijetlu kremu,u bilo kojem kolacu.

Aruena
02.01.2010., 17:28

:vidiga::rofl:

kljblj
03.01.2010., 01:13
Za darling:
Vegetarijanska pašteta od leće

75 g putera
3 režnja bijelog luka
2 lovorova lista
1 1/2 kašičica sjemenki korijandera
1 kašičica slatke mljevene paprike
1 1/2 kašičica svježe mljevenog bibera
1/4 kašičice cayenne paprike
250 ml bijelog vina
250 g crvene leće
1/2 l vode
1 kašika aceta balsamica
225 g krem sira
250 g paprika
1 kašika maslinovog ulja

Zagrijati malo maslinovog ulja u tavi i na tome propirjati nasjeckan ljubičasti luk da dobije boju i sasvim omekša. Staviti 2 listića svježeg lovora (manje je intenzivan od sušenog). Nasjeckati i bijeli luk relativno sitno i ubaciti ga na luk. Malo posoliti. Dok se luk pirja, samljeti tostirane sjemenke korijandera u mlincu za kafu. Pomiješati ostale začine - slatku mljevenu papriku, malo ljute mljevene paprike, mljeveni korijander i malo soli. Dodati začine u luk i pustiti da se pirja još par minuta da paprika uđe u luk. Dodati svježe mljeveni biber i sve podliti bijelim vinom. Pustiti da zavrije i malo ispari i dodati crvenu leću. Posoliti još malo i dodati 1/2 l vode. Kuhati dok leća ne postane sasvim mekana, gotovo da se raspada, 20-ak minuta. Želatinu u listićima namočiti da omekša. Umjesto želatine, mogu se koristiti pahuljice agara koje se dodaju u toplo jelo dok se kuha. Želatina se može i u potpunosti izostaviti.

Namazati duguljastu posudu s malo putera i obložiti masnim papirom. Ispeći crvene i žute paprike na žaru, očistiti, posoliti i pobiberiti i začiniti maslinovim uljem, acetom balsamicom i vodom iz pečenih paprika. U leću dodati malo aceta balsamica. Maknuti s vatre, izvaditi lovor i dodati ocijeđenu namočenu i omekšanu želatinu.

Pomiješati krem sir, puter i nekoliko paprika. Ručnim mikserom izmiksati u pire. Unutra dodati leću i ponovo izmiksati. Provjeriti da li je slano. Uliti u posudu i ostaviti par sati u frižider da se stisne. Nakon vađenja iz kalupa narezati na ploške.

Servirati na kruščićima, puter štanglicama zapečenim na 160C 10-ak minuta da dobiju boju. Staviti po komadić paštete na svaki kruščić, na paštetu staviti malo pečene paprike i malo peršuna.

kljblj
03.01.2010., 01:54
Kineski ravioli s umakom
(za oko 40 raviola)

Za tijesto:
250 g glatkog brašna
malo soli
150 ml mlake do tople vode

Za nadjev:
4 vodena kestena iz konzerve, ocijeđena i isprana
200 g očišćenih kozica ili škampi, grubo nasjeckanih
1 vezica mladog luka, zajedno s oko 3 cm zelenog dijela
400 g mljevene svinjske lopatice
so
pola jajeta, razmućenog
1 kašika skroba
2 kašičice sitno naribanog svježeg đumbira
1 kašičica sezamovog ulja
1 kašika fish saucea
1 kašika biljnog ulja

Za umak:
1/2 kašike svježeg naribanog đumbira
1 režanj bijelog luka, sitno nasjeckan
1 kašika fish umaka
1 kašika kineskog rižinog sirćeta (octa)
malo sezamovog ulja
2 kašika slatkog chili umaka

Mladi luk nasjeckati sitno (i bijeli i zeleni dio). Posoliti meso i na njega dodati luk. Vodeni kesten (može i bez njega) narezati na ploške i dodati mesu. Bitno je da se vodeni kesten dobro ispere pod vodom kad se izvadi iz konzerve. Grubo nasjeckati kozice i naribati đumbir, oboje dodati mesu. U zdjelu s mesom dodati još i pola razmućenog jajeta, gustin, malo fish saucea, slatkog chili saucea i malo sezamovog ulja i sve promiješati. Staviti u frižider da se malo stisne, a u međuvremenu napraviti tijesto.

Posoliti brašno i u njega uliti vruću vodu i promiješati viljuškom. Kad se malo ohladi, skupiti ga u tijesto. Ono treba biti mekano, ali ne previše ljepljivo, ne treba dodati previše vode, ako se to dogodi, dodati još brašna. Tijesto izmijesiti i ostaviti da se malo relaksira.

Umak: Naribati malo đumbira i bijelog luka. Dodati fish sauce, chili sauce i soja sauce, malo razrijediti s vodom, dodati rižino sirće i mrvicu sezamovog ulja. Promiješati.

Razvaljati tijesto na mašinu za paštu, ali se to može napraviti i ručno. Rezačem napraviti krugove. Otresti brašno i po kašičicu nadjeva stavljati na svaki krug. Malo navlažiti gornji dio kruga vodom, preklopiti i stisnuti prstom da se sve zalijepi. Zagrijati tavu s malo suncokretovog ulja i popržiti raviole da dobiju lijepu boju s obje strane. Podliti vodom i pusitit da se tijesto i meso skuhaju, poklopiti i pustiti da voda sasvim ispari i onda su gotovi.

Eyecandy
03.01.2010., 09:38
Slažem se i mislim da onaj ko ima mačku/pasa i kaže da mu nikad nije bio u kužini jednostavno laže.

Meni maca baš voli pomagat' kad kuham.:lol:

Kak' to mislite da je Ana amaterka? Kaj se nije vučila u raznim Londrama ?

dona2005
03.01.2010., 13:46

Ne ljutite se na rpr. Stvarno su malo iritantni izrazi poput 'kašičica', 'puter', itd. Pogotovo kad preuzimate tekstove s programa hrvatske televizije.
Inače, zahvalni smo Vam na trudu, neizmjerno. :s :top: :jumping:

dona2005
03.01.2010., 13:49
Kod mene je pas dio obitelji i smije šetat kud god želi :D ... ne kužim uopće zašto pas ne bi smio bit u kuhinji :ne zna: ... pa pobogu neće skakat i silinit po elementima di se kuha. :cerek:

U potpunosti se slažem. opasnije je u kuhinju puštati neke ljude. :D