PDA

View Full Version : Recepti Ane Ugarković

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14

Dlapek
03.01.2010., 14:57
Meni maca baš voli pomagat' kad kuham.:lol:

Kak' to mislite da je Ana amaterka? Kaj se nije vučila u raznim Londrama ?

Amater je svatko tko nema formalno kuharsko obrazovanje.
U Londonu je bila *mala od kužine* u čuvenom River cafeu.

irrenca
03.01.2010., 15:40
Kineski ravioli s umakom
(za oko 40 raviola)

Za tijesto:
250 g glatkog brašna
malo soli
150 ml mlake do tople vode

Za nadjev:
4 vodena kestena iz konzerve, ocijeđena i isprana
200 g očišćenih kozica ili škampi, grubo nasjeckanih
1 vezica mladog luka, zajedno s oko 3 cm zelenog dijela
400 g mljevene svinjske lopatice
so
pola jajeta, razmućenog
1 kašika skroba
2 kašičice sitno naribanog svježeg đumbira
1 kašičica sezamovog ulja
1 kašika fish saucea
1 kašika biljnog ulja

Za umak:
1/2 kašike svježeg naribanog đumbira
1 režanj bijelog luka, sitno nasjeckan
1 kašika fish umaka
1 kašika kineskog rižinog sirćeta (octa)
malo sezamovog ulja
2 kašika slatkog chili umaka

Mladi luk nasjeckati sitno (i bijeli i zeleni dio). Posoliti meso i na njega dodati luk. Vodeni kesten (može i bez njega) narezati na ploške i dodati mesu. Bitno je da se vodeni kesten dobro ispere pod vodom kad se izvadi iz konzerve. Grubo nasjeckati kozice i naribati đumbir, oboje dodati mesu. U zdjelu s mesom dodati još i pola razmućenog jajeta, gustin, malo fish saucea, slatkog chili saucea i malo sezamovog ulja i sve promiješati. Staviti u frižider da se malo stisne, a u međuvremenu napraviti tijesto.

Posoliti brašno i u njega uliti vruću vodu i promiješati viljuškom. Kad se malo ohladi, skupiti ga u tijesto. Ono treba biti mekano, ali ne previše ljepljivo, ne treba dodati previše vode, ako se to dogodi, dodati još brašna. Tijesto izmijesiti i ostaviti da se malo relaksira.

Umak: Naribati malo đumbira i bijelog luka. Dodati fish sauce, chili sauce i soja sauce, malo razrijediti s vodom, dodati rižino sirće i mrvicu sezamovog ulja. Promiješati.

Razvaljati tijesto na mašinu za paštu, ali se to može napraviti i ručno. Rezačem napraviti krugove. Otresti brašno i po kašičicu nadjeva stavljati na svaki krug. Malo navlažiti gornji dio kruga vodom, preklopiti i stisnuti prstom da se sve zalijepi. Zagrijati tavu s malo suncokretovog ulja i popržiti raviole da dobiju lijepu boju s obje strane. Podliti vodom i pusitit da se tijesto i meso skuhaju, poklopiti i pustiti da voda sasvim ispari i onda su gotovi.

Puno hvala .Molim te ,ako je možno mi malo pojasnit šta je džumbir ali ostalo sam razumjela sve.
Zanima me ,odakle vi to izvlačite te recepte,da li so napisani u njezinoj knigi ili kje...
lp.

Gipsyqueen
03.01.2010., 15:47
Recepte prepisujemo s tv-a. :mig:

Ja npr. imam Snimalicu pa snimim emisiju i onda napišem sastojke pa sama sastavim postupak. Vjerujem da tako čini i kljblj.:D

Ove s "puterom" i "kašičicom" moram komentirati. Žena je izašla u susret, prepisala sastojke i napisala postupak. To što piše "puter" umjesto maslac, ne bi trebalo baš toliko smetati jezičnim gastro-čistuncima. Kuhinja ne poznaje granice.:mig:
Ako vam toliko smeta, ispravite i sejvajte takvo.:D

Irrenca, evo slike đumbira:
http://www.pyrus-mm.hr/images/upoznajmo_prirodu_slike/velike/djumbir.jpg

Dlapek
03.01.2010., 15:51
Recepte prepisujemo s tv-a. :mig:

Ja npr. imam Snimalicu pa snimim emisiju i onda napišem sastojke pa sama sastavim postupak. Vjerujem da tako čini i kljblj.:D

Ove s "puterom" i "kašičicom" moram komentirati. Žena je izašla u susret, prepisala sastojke i napisala postupak. To što piše "puter" umjesto maslac, ne bi trebalo baš toliko smetati jezičnim gastro-čistuncima. Kuhinja ne poznaje granice.:mig:
Ako vam toliko smeta, ispravite i sejvajte takvo.:D

Irrenca, evo slike đumbira:
http://www.pyrus-mm.hr/images/upoznajmo_prirodu_slike/velike/djumbir.jpg

Đumbir zovu i - ingver.
A ovo s prigovaranjem na jezik je u najmanju ruku bedasto - pa ljudi pišu recepte i na mađarskom!!!!i

irrenca
03.01.2010., 16:12
Đumbir zovu i - ingver.
A ovo s prigovaranjem na jezik je u najmanju ruku bedasto - pa ljudi pišu recepte i na mađarskom!!!!i

Zaista nisam bila sigurna ,da li je džumbir ingver ili nije.Ja ga inače rabim i znam kakav ima okus i zato bi se bojala ga stavit u taj tecept ,ker bi prevzeo ukus.Hvala ti puno.juče na tv nova nije bilo kod ane,da li znate zašto,ili zbog prekida ili zbog praznika.
lp

Gipsyqueen
03.01.2010., 16:19
Zaista nisam bila sigurna ,da li je džumbir ingver ili nije.Ja ga inače rabim i znam kakav ima okus i zato bi se bojala ga stavit u taj tecept ,ker bi prevzeo ukus.Hvala ti puno.juče na tv nova nije bilo kod ane,da li znate zašto,ili zbog prekida ili zbog praznika.
lp

Na Novoj su reprize njenih starih emisija i ti recepti postoje na netu.:mig:
Ne znam koja je bila prošli put i jesu li sve reprizirali ili su je izostavili zbog blagdanskog rasporeda.:D

Na HRT-u su nove epizode, nakon kojih na kratko stave samo popis sastojaka. :(

irrenca
03.01.2010., 16:26
Na Novoj su reprize njenih starih emisija i ti recepti postoje na netu.:mig:
Ne znam koja je bila prošli put i jesu li sve reprizirali ili su je izostavili zbog blagdanskog rasporeda.:D

Na HRT-u su nove epizode, nakon kojih na kratko stave samo popis sastojaka. :(

kada i na kojem programu?

irrenca
03.01.2010., 16:51
kada i na kojem programu?

sem že našla,je na 1 in 2. programu,Samo to nisu iste oddajo kao što so bile na tv nova,ove trajajo manje vremena
lp

Gipsyqueen
03.01.2010., 16:59
sem že našla,je na 1 in 2. programu,Samo to nisu iste oddajo kao što so bile na tv nova,ove trajajo manje vremena
lp

Da, sad je koncept emisije drukčiji.:D Kuha samo jedno jelo i zato emisija traje kraće.:D

Ide radnim danom na HRT1 oko 18.20, a na HRT2 je sljedeći dan repriza. :D

blackstar
03.01.2010., 17:38
Kljblj, imaš li recept za one tortilje s domaćim kobasicama? Tako bih to htjela napraviti ali kako nisam neka ''kuharica'' triba mi recept inače tko zna kako bi ispalo. Moja maca obožava promatrati šta ja radim u kužini-ko nadzor!:lol:

dona2005
03.01.2010., 18:23
Recepte prepisujemo s tv-a.
Ove s "puterom" i "kašičicom" moram komentirati. Žena je izašla u susret, prepisala sastojke i napisala postupak.....

možda sam ja profesionalno opterećena čistoćom jezika, ali ako stvarno prepisuje sa HTV-a onda ne znam odakle "kašika" i "puter" i ostalo.

Ali kako rekoh, zahvalna sam svakoj članici Foruma koja si da truda s nama podijeliti recepte i upute. :top:

polly
03.01.2010., 18:37
dajte svi vi opterećeni prestanite čitat postove koji vas smetaju
imate opciju "ignore" pa ju i upotrijebite....... i mirna bosna :zubo:

ja kad lovim bilješke, onda automatski pišem na "svom" jeziku
pa da lovim sa obn-a pisala bi "žlica" a ne "kašika"
isto tako kad si prepisujem recepte sa kulinarike, pišem ih na hrvatskom a ne na slovenskom

Zla patka
03.01.2010., 19:18
Sada imamo samo cucka.Živi na dvorištu i nema pristup kuhinji...dnevni boravak mu je najdalja destinacija kojoj smije prismrditi ( povremeno ).

:)

to onda nije kucni ljubimac ;)

moje zivine su dio obitelji i kao takve imaju pristup svuda pa tako i u kuhinju. kak ponekad meni pobjegne dlaka s glave tak pobjegne i njima pokoja iz krzna u klopu i kaj sad :ne zna: nece svijet propast jer je pala dlaka u hranu :D
kome smeta ne mora jest kod mene:) nisam primjetila da ikome smeta :raspa:

kako mi je normalno da perem ruke prije nego kuham i ne vracam oblizanu zlicu u lonac tako ni psi ne oblizuju sto se kuha...mislim to je nesto sto se podrazumijeva, zar ne?

opcenito, primjetila sam da pas u kuhinji smeta samo onima koji pse nemaju ili ih drze u dvoristu jer smatraju da je zivotinji mjesto vani (osobno taj stav smatram zatucanim, ali to sam ja)...

blalla
03.01.2010., 19:37
ja imam psa,u stanu,njemu je ulazak u kuhinju i spavaću sobu zabranjen.
tebi sigurno to ne smeta al ja vidim da se moji gosti oduševe kad vide da moj pas u kuhinju ne ulazi, naravno,tebi sigurno tvoji nisu rekli ni da im smeta ni da im ne smeta.
al da ne budem off, evo prebacit ću se na anu, bila je neka pita(?) s porilukom, nisam pronašla recept,
samo me zanima dal je prhko tijesto ili lisnato!!!
i da, ja sebi prepisujem recepte na "svom" jeziku,to mi dođe "spontano"

ninjanippon
03.01.2010., 19:54
Pohani poriluk sa pršutom

6 većih poriluka
4 kašike suhog bijelog vina
6 feta tanko narezanog pršuta
2 jaja, razmućena
6 feta bijelog mliječnog hljeba
maslinovo ulje
puter

Prerezati poriluk na pola (odstraniti tamne zelene listove i vanjske malo tvrđe). staviti u vatrostalnu zdjelu, posoliti i posuti sa malo komadića putera. Podliti bijelim vinom i s malo vode, prekriti folijom i peći na 180-200C oko pola sata dok ne omekša.

Napraviti mrvice od svježeg bijelog hljeba, odstraniti koru i hljeb staviti u sjekac ili robot. Dobro je koristiti i hljeb od dan ranije jer se mrvice lakše naprave.

Kad poriluk omekša, izvaditi ga, ocijediti, obrisati kuhinjskim papirom. Razmutiti jaja i poliluk zamotati u vrlo tanko narezani pršut. Prvo uvaljati u jaja, a onda dobro uvaljati u mrvice da fino prionu i da se zalijepe.
Staviti da se prži u zagrijano ulje. Ostaviti da se poriluk ocijedi na kuh.papiru i poslužiti sa zelenom salatom, cherry paradajzom i malo crvenog luka.
nadam se da je to taj recept,za drugi ne znam...

Gipsyqueen
03.01.2010., 20:01
možda sam ja profesionalno opterećena čistoćom jezika, ali ako stvarno prepisuje sa HTV-a onda ne znam odakle "kašika" i "puter" i ostalo.

Ali kako rekoh, zahvalna sam svakoj članici Foruma koja si da truda s nama podijeliti recepte i upute. :top:
Nije ni meni hrvatski jezik nebitan i da, katkad sam opterećena tuđim nepoznavanjem jezika i pravopisa, no ovo je doista pretjerivanje i nije pdf za to.:mig:

Žena recepte prepisuje prvenstveno sebi, a tek onda, zbog svoje dobre volje, stavlja na raspolaganje forumašima. Dakle, logično je da hvata bilješke na svom jeziku.
dajte svi vi opterećeni prestanite čitat postove koji vas smetaju
imate opciju "ignore" pa ju i upotrijebite....... i mirna bosna :zubo:

ja kad lovim bilješke, onda automatski pišem na "svom" jeziku
pa da lovim sa obn-a pisala bi "žlica" a ne "kašika"
isto tako kad si prepisujem recepte sa kulinarike, pišem ih na hrvatskom a ne na slovenskom
Upravo tako.:five:
Posve suvišna rasprava.

Blalla, radi se o receptu za quiche od poriluka i lososa. Stavila sam taj recept, a i isprobala ga u više varijacija. Upotrijebila je lisnato, ali naravno, možeš staviti i prhko. :top:
Evo recept za Quiche od poriluka i lososa. (http://www.forum.hr/showpost.php?p=23798157&postcount=1396)

blalla
03.01.2010., 20:22
uuu!! odlična je pita!!!sutra ću to raditi. znači taj losos ne ide u smjesu, to se servira zajedno???
ja sam mislila da za kiš ide prhko tijesto.

Gipsyqueen
03.01.2010., 20:29
uuu!! odlična je pita!!!sutra ću to raditi. znači taj losos ne ide u smjesu, to se servira zajedno???
ja sam mislila da za kiš ide prhko tijesto.

Poriluk, losos i ostalo se pomiješaju i naliju na tijesto. :mig: Sve skupa čini nadjev.:D

U quiche ide prhko tijesto, ali može se zamijeniti lisnatim.:mig: Probaj! :)

darling
03.01.2010., 20:55
Za darling:

najlepse hvala. :s

Zla patka
03.01.2010., 21:37
ja imam psa,u stanu,njemu je ulazak u kuhinju i spavaću sobu zabranjen.
tebi sigurno to ne smeta al ja vidim da se moji gosti oduševe kad vide da moj pas u kuhinju ne ulazi, naravno,tebi sigurno tvoji nisu rekli ni da im smeta ni da im ne smeta.

kod mene ljudi kojima psi smetaju ili bi bili odusevljeni kaj pas ne smije u neki dio stana nisu dobrodosli tak da je to rijeseno po kratkom postupku
da im smeta ne bi jeli kod mene :)

eto, osobno zabranu pristupa u neku prostoriju smatram besmislenim. zivotinje su uredne, ciste, ociscene od parazita,a tak i tak hodanjem po kuci raznosis eventualnu zmazanocu koju bi oni kakti donijeli na sebi. isto tako ti se dlake zakelje za odjecu pa ih uneses u te iste prostorije di psi ne smiju

previse higijene je isto sto i premalo higijene :ne zna:
a i volim se drzati ove:
http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v3329/126/30/676697526/n676697526_2954663_1786708.jpg
:zubo:

OT
ovaj pohani poriluk mi se cini skroz zanimljiv :klopa:

Dlapek
03.01.2010., 21:44
NA taj pohani poriluk je meni prva misao kak se one niti vuku kad pokušaš narezati
Puno mrdancije.

kljblj
03.01.2010., 22:13

Upravo kako je neko već napisao, dok traje emisija pišem postupak na svom jeziku jer je meni neprirodno da pišem žlica ili maslac kad to ne upotrebljavam u svakodnevnom govoru. Ja otkucam recepte jer znam da ja volim kad neko otkuca neki koji ja nisam gledala. I na to ode vremena, samo još fali da ispravljam ili koristim ''hrvatski spell checker''. A što se tiče čistoće jezika, ja bosanski pišem bez pravopisnih ili nekih drugih greški. I stvarno ne mogu da vjerujem da uopće neko poteže ovo po ovoj temi (gdje jedino što bi trebalo biti bitno jeste razmjena recepata, a ne jezičke razlike) i da nekome smeta par različitih riječi. Smiješno i krajnje sitničavo i bespotrebno.

Dlapek
03.01.2010., 22:27
Upravo kako je neko već napisao, dok traje emisija pišem postupak na svom jeziku jer je meni neprirodno da pišem žlica ili maslac kad to ne upotrebljavam u svakodnevnom govoru. Ja otkucam recepte jer znam da ja volim kad neko otkuca neki koji ja nisam gledala. I na to ode vremena, samo još fali da ispravljam ili koristim ''hrvatski spell checker''. A što se tiče čistoće jezika, ja bosanski pišem bez pravopisnih ili nekih drugih greški. I stvarno ne mogu da vjerujem da uopće neko poteže ovo po ovoj temi (gdje jedino što bi trebalo biti bitno jeste razmjena recepata, a ne jezičke razlike) i da nekome smeta par različitih riječi. Smiješno i krajnje sitničavo i bespotrebno.
Kljbice,evo ti pusa!
Piši ti s kašikama i šoljicama,tepsijama i šerpama.
Kome smeta nek ne čita.
Jel more?

kljblj
03.01.2010., 22:35
Af kors!:mig:

Dlapek
03.01.2010., 22:35
Jooj da još ubaciš koji turcizam , ja bih tak ćeifila.

kljblj
04.01.2010., 00:28
Koji bi to šok bio za jezične puriste, avaj!

kljblj
04.01.2010., 00:29
Neko je tražio recept za tortillu, ja emisiju nisam gledala, ovo je kopirano od jedne djevojke s facebook-a:

Španjolska tortilla od kobasice i krumpira
Sastojci:
1 vezica mladog luka,2 žlice maslinovog ulja, 2 glavice ljubičastog luka,4 režnja češnjaka,sol,svježe mljeveni papar,170 gr prosušene i dimljene kobasice,4 krumpira (oguljen i narezan na kockice oko 7 mm),9 jaja,100ml milerama,150 gr manchego sira

Priprema:
Ljubičasti luk oguliti i narezati na sitno.Na zagrijanu tavu staviti maslinovo ulje te staviti pirjati luk.Mladom luku odvojiti zeleni i bijeli dio,narezati bijeli dio luka na ploškice.Nasjeckati česnjak te ga zajedno sa ploškicama bijelog luka stavi pirjati te malo posoliti.Oguliti kobasicu i nasjeckati je na kockice.Dodati je u tavu sa lukom i pustiti da pusti masnoću zatim smanjiti vatru i dodati krumpir te sve posoliti i popapriti.Podliti s malo vode poklopiti oko 10 minuta da krumpir omekša.Kada je gotovo staviti sa strane da se malo ohladi .Naribati manchego sir.Nasjeckati zeleni dio mladog luka i peršin.U posudu staviti jaja i mileram te razmutiti pjenjačom.Dodaj im sir,peršin,zeleni dio luka,soli,papra sve dobro promiješati.Protvan nauljiti sa maslinovim uljem izliti smjesu od jaja i gore ravnomjerno rasporediti smjesu od krumpira i kobasice i peći u zagrijanoj pećnici na 200 stupnjeva oko 20 minuta,dok se jaja ne stisnu,gotovu izrezati na kockice.

ValiGali
04.01.2010., 10:55
Radila sam Anim quiche s porilukom i lososom i to baš s lisnatim tijestom. Bila sam malo skeptična prema lisnato, no oduševilo me jelo!

A što se jezičnih čistunaca tiče, dajte ljudi, kuhajte! :)

blackstar
04.01.2010., 13:28
Neko je tražio recept za tortillu, ja emisiju nisam gledala, ovo je kopirano od jedne djevojke s facebook-a:

Sastojci:
1 vezica mladog luka,2 žlice maslinovog ulja, 2 glavice ljubičastog luka,4 režnja češnjaka,sol,svježe mljeveni papar,170 gr prosušene i dimljene kobasice,4 krumpira (oguljen i narezan na kockice oko 7 mm),9 jaja,100ml milerama,150 gr manchego sira

Priprema:
Ljubičasti luk oguliti i narezati na sitno.Na zagrijanu tavu staviti maslinovo ulje te staviti pirjati luk.Mladom luku odvojiti zeleni i bijeli dio,narezati bijeli dio luka na ploškice.Nasjeckati česnjak te ga zajedno sa ploškicama bijelog luka stavi pirjati te malo posoliti.Oguliti kobasicu i nasjeckati je na kockice.Dodati je u tavu sa lukom i pustiti da pusti masnoću zatim smanjiti vatru i dodati krumpir te sve posoliti i popapriti.Podliti s malo vode poklopiti oko 10 minuta da krumpir omekša.Kada je gotovo staviti sa strane da se malo ohladi .Naribati manchego sir.Nasjeckati zeleni dio mladog luka i peršin.U posudu staviti jaja i mileram te razmutiti pjenjačom.Dodaj im sir,peršin,zeleni dio luka,soli,papra sve dobro promiješati.Protvan nauljiti sa maslinovim uljem izliti smjesu od jaja i gore ravnomjerno rasporediti smjesu od krumpira i kobasice i peći u zagrijanoj pećnici na 200 stupnjeva oko 20 minuta,dok se jaja ne stisnu,gotovu izrezati na kockice.

:s:s:s:grli::grli::grli:HVALA!!!

blackstar
04.01.2010., 13:32
kod mene ljudi kojima psi smetaju ili bi bili odusevljeni kaj pas ne smije u neki dio stana nisu dobrodosli tak da je to rijeseno po kratkom postupku
da im smeta ne bi jeli kod mene :)

eto, osobno zabranu pristupa u neku prostoriju smatram besmislenim. zivotinje su uredne, ciste, ociscene od parazita,a tak i tak hodanjem po kuci raznosis eventualnu zmazanocu koju bi oni kakti donijeli na sebi. isto tako ti se dlake zakelje za odjecu pa ih uneses u te iste prostorije di psi ne smiju

previse higijene je isto sto i premalo higijene :ne zna:
a i volim se drzati ove:
http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v3329/126/30/676697526/n676697526_2954663_1786708.jpg
:zubo:

OT
ovaj pohani poriluk mi se cini skroz zanimljiv :klopa:

:rofl::top:

mafri
04.01.2010., 17:54
Joj ove specle su mi super!!
A nevido recept :(
To bi se mom malcu svidlo da jede...

Gipsyqueen
04.01.2010., 18:14
Spatzle sa šugom od mesa i crnog vina

Za tijesto:
500g oštrog brašna
2 žličice soli
100-200ml vode
400ml jogurta

Za umak:
500g grubo mljevene govedine, od ramsteka
8 režnjeva češnjaka
100g parmezana, svježe naribanog
170g maslaca
800g pelata iz konzerve
700ml crnog suhog vina
1 žlica svježe mljevenog papra
4 žlice maslinovog ulja
3 grančice svježeg timijana, samo listići
ružmarin

Nasjeckati češnjak, malo ga propirjati na maslacu. Dodati svježi timijan i ružmarin, nasjeckati ljutu papričicu. Unutra staviti narezane pelate i naliti crno vino. Posoliti. Ostaviti da se lagano krčka, dok se vino ne iskuha.

Meso popržiti na drugoj tavi, da dobije boju. Posoliti i prebaciti u umak.

Od brašna i jogurta zamijesiti spatzle, dodati smjesi malo soli i vode i skuhati ih u uzavreloj vodi.

U umak dodati nasjeckani peršin. Posipati naribanim parmezanom.

polly
04.01.2010., 19:39
Joj ove specle su mi super!!
A nevido recept :(
To bi se mom malcu svidlo da jede...

imaš u lidlu za kupit gotove, izvrsne su
i kladek se neki dan složila samnom :)

dlapek,
znam da je spaetzle jednostavno za napravit ali je meni mlataranje s nožem po daskici nemoguća misija, a meljilicu za njih nemam

kaj je celu butelju zlijala na pol kile mesa? meni to malo previše
i već sam se zapanjila kaj u popisu nema peršuna
opal mi kamen sa srca kad sam vidla da se ipak pojavljuje :zubo:

Gipsyqueen
04.01.2010., 20:17

Ma to ishlapi, ali slažem se, bolje je stavit' manje, a dio popit'.:D

Niš' bez peršina. Puna šaka.:D

polly
04.01.2010., 20:21
Ma to ishlapi, ali slažem se, bolje je stavit' manje, a dio popit'.:D

po onoj narodnoj "kuham s vinom, a ponekad ga stavim i u jelo" :zivili:

sjetila am se maloprije da ove sad modernije preše za krumpire (ja imam onu od franje joze kaj ima samo maaale rupice) imaju šajbe na mijenjanje, mogu se špecli stisnut na krupniju šajbu kaj je jednostavno

Gipsyqueen
04.01.2010., 20:31
Ja ih rijetko radim, ali za te svrhe imam neko staro cjedilo s malo većim rupama.:D

irrenca
04.01.2010., 21:38
Opet imam problem i vas molim pomozie
šta so -Spatzle ,da li je to ena vrsta domače pašte ,pa me tanima ,kako s eto radi
in nekaj stranica natrag je bio recept o supi od slanutka i blitve i ne znam šta je to slanutka:kava:
lp

Zla patka
04.01.2010., 22:17
ja uvijek kuham s vinom... ponekad ga stavim i u hranu :zubo:

Gipsyqueen
04.01.2010., 23:41
Opet imam problem i vas molim pomozie
šta so -Spatzle ,da li je to ena vrsta domače pašte ,pa me tanima ,kako s eto radi
in nekaj stranica natrag je bio recept o supi od slanutka i blitve i ne znam šta je to slanutka:kava:
lp

Zamijesi se tijesto od brašna, vode, u ovom slučaju i jogurta. Mora biti gusto kao npr. kiselo vrhnje. Onda se ta masa tijesta stavi na posudu ili podlogu s rupama i puštaju se komadi tijesta kroz rupe, u uzavrelu vodu.:D
Link (http://www.youtube.com/watch?v=_8D5OoHah2M)

Što se slanutka tiče, evo link. Coolinarika - slanutak (http://www.coolinarika.com/namirnica/slanutak)

irrenca
05.01.2010., 12:48
Zamijesi se tijesto od brašna, vode, u ovom slučaju i jogurta. Mora biti gusto kao npr. kiselo vrhnje. Onda se ta masa tijesta stavi na posudu ili podlogu s rupama i puštaju se komadi tijesta kroz rupe, u uzavrelu vodu.:D
Link (http://www.youtube.com/watch?v=_8D5OoHah2M)

Što se slanutka tiče, evo link. Coolinarika - slanutak (http://www.coolinarika.com/namirnica/slanutak)

Puno. ti hvala.Ovaj link od joutube mi je puno pomagao.Baš sam se nasmijala ko sem to gledala ,jer sem to jela pred par godinama na skijanju a nisam znala šta jedem.Baš sad ji kuham i se nadam ,da mi uspjeju

irrenca
05.01.2010., 14:12
Uspjeli ,baš sam zadovoljna,Sin je pomazao sve.:top:

ninnna
05.01.2010., 15:33
Gipsyqueen za ovaj quiche od poruiluka da li staviš i zeleni dio poriluka ili samo bijeli??

mafri
05.01.2010., 20:28
imaš u lidlu za kupit gotove, izvrsne su
i kladek se neki dan složila samnom :)

dlapek,
znam da je spaetzle jednostavno za napravit ali je meni mlataranje s nožem po daskici nemoguća misija, a meljilicu za njih nemam

Ma znam da ima u lidlu i super su,al 10 kn dat za ono malo....nek radije bi ja to napravila ako se moze :mig:
A moj malac voli tak te tjestenine,njoke i to....jede ih bez icega :rolleyes:
On voli i neskuhano to jest :rofl:

mafri
05.01.2010., 20:28

Za tijesto:
500g oštrog brašna
2 žličice soli
100-200ml vode
400ml jogurta

Za umak:
500g grubo mljevene govedine, od ramsteka
8 režnjeva češnjaka
100g parmezana, svježe naribanog
170g maslaca
800g pelata iz konzerve
700ml crnog suhog vina
1 žlica svježe mljevenog papra
4 žlice maslinovog ulja
3 grančice svježeg timijana, samo listići
ružmarin

Nasjeckati češnjak, malo ga propirjati na maslacu. Dodati svježi timijan i ružmarin, nasjeckati ljutu papričicu. Unutra staviti narezane pelate i naliti crno vino. Posoliti. Ostaviti da se lagano krčka, dok se vino ne iskuha.

Meso popržiti na drugoj tavi, da dobije boju. Posoliti i prebaciti u umak.

Od brašna i jogurta zamijesiti spatzle, dodati smjesi malo soli i vode i skuhati ih u uzavreloj vodi.

U umak dodati nasjeckani peršin. Posipati naribanim parmezanom.

Hvala ti....puno!!! :s

Gipsyqueen
05.01.2010., 20:52
Puno. ti hvala.Ovaj link od joutube mi je puno pomagao.Baš sam se nasmijala ko sem to gledala ,jer sem to jela pred par godinama na skijanju a nisam znala šta jedem.Baš sad ji kuham i se nadam ,da mi uspjeju

Uspjeli ,baš sam zadovoljna,Sin je pomazao sve.:top:

Hvala ti....puno!!! :s
Nema na čemu, cure! :D Baš mi je drago.:lux:

Gipsyqueen za ovaj quiche od poruiluka da li staviš i zeleni dio poriluka ili samo bijeli??
Ja gotovo uvijek koristim i zeleni dio. Ovisi kakav je poriluk, ali nasjeckam skoro cijelu stabljiku.:D

solar
05.01.2010., 21:03

danas sam to ručao, isuše kak je to fino :klopa:

Gipsyqueen
05.01.2010., 21:12
danas sam to ručao, isuše kak je to fino :klopa:

Ja ih vrlo rijetko jedem, ali moji doma ih vole pa nekad njima napravim.:D
Brzo su gotovi, a dobri za promjenu. :D

ninnna
05.01.2010., 21:30
Ja gotovo uvijek koristim i zeleni dio. Ovisi kakav je poriluk, ali nasjeckam skoro cijelu stabljiku.:D

I ja isto, samo nisam gledala baš ovaj recept pa me je zanimalo što ona stavi....tnx:mig:

Ja ih vrlo rijetko jedem, ali moji doma ih vole pa nekad njima napravim.:D
Brzo su gotovi, a dobri za promjenu. :D

Ja to nikad nisam probala (špecle) ali baš mi mmmmmljac izgleda pa možda i probam ovih dana.... samo moram smislit kroz što ću ih napravit.... misite li da su one rupice na posudi za kuhanje na paru premalene za to???

milutin7
05.01.2010., 21:33

Sastojci:

Priprema:

I od mene hvala,hvala.Bas sam to trazio.:top:

solar
05.01.2010., 21:51
.... samo moram smislit kroz što ću ih napravit.... misite li da su one rupice na posudi za kuhanje na paru premalene za to???

meni poslužila cjediljka s rupama - ne mrežom :top:

polly
05.01.2010., 22:04
Ja to nikad nisam probala (špecle) ali baš mi mmmmmljac izgleda pa možda i probam ovih dana.... samo moram smislit kroz što ću ih napravit.... misite li da su one rupice na posudi za kuhanje na paru premalene za to???

pa napravi ih na tradicionalan način siromašnih kuhinja, skidaj ih nožem s daskice

irrenca
05.01.2010., 23:21
Ja sam jih pravila na daski a pogledajte si link koji post natrag od joutube in vidjet češ koliko ima načina,da jih praviš.Moguče jih je pravit i kroz najlon vrečku i napraviš rupicu ili ono za krašenje tort

ninnna
06.01.2010., 20:56

Danas sam radila ovaj quiche i moram priznat da mi i nije nešto..... too much poriluka:eek:, samo se to i osjeti, srećom sam umjesto lososa stavila pršut inače ne bi prežalila taj losos.
Za moj je ukus ipak najbolji quiche sa sirom i slaninom :top:

Gipsyqueen
06.01.2010., 22:01
Danas sam radila ovaj quiche i moram priznat da mi i nije nešto..... too much poriluka:eek:, samo se to i osjeti, srećom sam umjesto lososa stavila pršut inače ne bi prežalila taj losos.
Za moj je ukus ipak najbolji quiche sa sirom i slaninom :top:

Ja sam stavila 2 poriluka, a ne 4 kao u receptu. Mislim da su 2 taman.:D

ninnna
07.01.2010., 18:08
Ja sam stavila 2 poriluka, a ne 4 kao u receptu. Mislim da su 2 taman.:D

Lako moguće.... vrag mi ne da mira pa sam i sama razmišljala da umijesto 4 stavim recimo 1... po mom mišljenju sasvim dosta.

Gipsyqueen
07.01.2010., 19:39
Lako moguće.... vrag mi ne da mira pa sam i sama razmišljala da umijesto 4 stavim recimo 1... po mom mišljenju sasvim dosta.

Moj brat baš i ne voli poriluk pa kad god u nekom jelu koristim poriluk, stavim ga manje. Sutra opet pečem taj quiche, ali malo drukčiji - 4 vrste sira, malo pršuta,... Još ću vidjeti. U svakom slučaju, verzija s lisnatim mi je baš dobra.:D

Barba Branko
07.01.2010., 20:08
Moj brat baš i ne voli poriluk ...

Poriluk je, što bi Lala rek'o: zdravo zdrav!:)

ninnna
07.01.2010., 21:01
Poriluk je, što bi Lala rek'o: zdravo zdrav!:)

Je znam to i ja... al kad ne ide dole pa ne ide :lol:

blalla
08.01.2010., 12:47
Danas pečem kiš s porilukom, radim pola doze, zdinstala sam jedan poriluk i pancetu,bez lososa.
javim rezultate.

Sanska koza
08.01.2010., 20:16
Da li je netko uspio uhvatiti današnji recept? :)
Savarin od limuna i meda

ninnna
08.01.2010., 20:46
Da li je netko uspio uhvatiti današnji recept? :)
Savarin od limuna i meda

Ja sam polovično, tko ima 2. dio nek nastavi (ja ga znam samo otprilike)

Sastojci:
25 g brašna
1 žlica soli
15 g sviježeg kvasca ili 1 vrećica suhog
naribana korica 1 limuna
2 žlice meda
6 jaja
100 g maslaca (vrlo omekšalog)

Za sirup:
90 ml svijetlog ruma
(ostalo ne znam točno ali otprilike:)
jednaku količinu šećera i vode
mahunu vanilije
koricu limuna (u trakicama)

Dobro izmiksati maslac s brašnom, solju i kvascem. Pomiješat med s jajima i postepeno dodavati u smijesu. Na kraju dodati koricu naribanog limuna. Ostaviti da se diže cca 2 sata ili dok se smijesa ne udvostruči. Peći (pretpostavljam na 180°C dok se ne ispeče jer taj dio nije bio prikazan).
U međuvremenu napraviti sirup: Na štednjaku zagrijati jednaku količinu šećera i vode, svijetli rum, u to dodati mahunu vanilije(prepolovila je mahunu, izvadila sjemenke, ali je dodala i mahunu) i limunovu koricu u trakicama.
Kada je kolač bio gotov ispikala ga je (i to dobro) sa štapićem za roštilj kako bi bolje upio ohlađeni sirup. Kad je kolač upio sirup istresla ga je iz kalupa za kuglof, narezala i poslužila sa tučenim vrnjem i omekšalim đemom od malina.

kljblj
08.01.2010., 20:48
2.dio:
250 g šećera
250 ml vode
1 limun
1 štapić vanilije

schalala
09.01.2010., 09:49
Jel zna netko koliko dugo se treba peći savarin?
Kolko znam, nije dobro otvarati pečnicu kad se peče dizano tijesto pa nebi da mi kolač propadne več na početku :D

kljblj
09.01.2010., 10:58
U jednom receptu koji imam za savarin pece se na 200C 20-ak minuta.

schalala
09.01.2010., 18:57
U jednom receptu koji imam za savarin pece se na 200C 20-ak minuta.

hvala :top:

majamaj
10.01.2010., 13:40
pozdrav, zanima me recept iz emisije ovih dana:
čokoladni kolač. u posudicama. s karamelom. jednostavna priprema.

zahvaljujem.

Meredith Grey
10.01.2010., 17:25
I meni se svidjela ta kremica ali nemam recept..:(

irrenca
10.01.2010., 19:50
Danas sam za večeru pravila kineske raviole.Meni i mojima- nisu baš za ponovit.

Dlapek
11.01.2010., 18:46
Večeras bilo dobro - lungići s umakom od luka i suhih višanja.
Svidjelo mi se i bit će isprobano.

irrenca
11.01.2010., 19:13
Večeras bilo dobro - lungići s umakom od luka i suhih višanja.
Svidjelo mi se i bit će isprobano.

Daj molim napiši malo više kako ga je napravila za tiste koji nismo gledali :confused:

krpica
11.01.2010., 20:47
Lungiče je uvaljala u začine ( biber ,komorač i valjda sol...nisam ufatila početak...)
Ljubičasti luk je narezala na krupno i zalila ga maslinovim uljem i između stavila lungiče )
To se peklo cca 20 min u rerni ( temperatura mesa u najdebljem dijelu 68 C )
Izvadila i zamotala lungiče u alu foliju da se malo ohlade.
Luk na kojem se peklo meso , s 2 grančice ružmarina , cca 1 litra crnog vina , suhe višnje i smeđi šećer ( cca 15 dkg )na vatru da se ispari vino. zatim je to sa štapnim mikserom usitnila ( malo krupnije je ostalo..nije bila kaša )
Lungiče je izrezala na tanke šnitice , zamotala ih u ružicu i napunila s lukom i višnjama.

dlap..ako sam što izostavila...pomagaj :)

irrenca
11.01.2010., 21:54
Lungiče je uvaljala u začine ( biber ,komorač i valjda sol...nisam ufatila početak...)
Ljubičasti luk je narezala na krupno i zalila ga maslinovim uljem i između stavila lungiče )
Luk na kojem se peklo meso , s 2 grančice ružmarina , cca 1 litra crnog vina , suhe višnje i smeđi šećer ( cca 15 dkg )na vatru da se ispari vino. zatim je to sa štapnim mikserom usitnila ( malo krupnije je ostalo..nije bila kaša )
Lungiče je izrezala na tanke šnitice , zamotala ih u ružicu i napunila s lukom i višnjama.

hvala na recepturi

joj,nikad nisam stavila šečer u umak,neznam da bi probala:ne zna:,to je sladko kiseli umak,ako je vino suho

Dlapek
11.01.2010., 23:49

Bilo je pola litre crnog vina,dva lungića očišćena od žilica i masnoće.150g suhih višanja,dvije žlice smeđeg šećera za umak.Lungiće treba peći dulje.Nema šanse da su gotovi za 20 minuta,a ako Ana misli da jesu ,onda ću ja peći po svom - oko 40 minuta.
Ove pečene 20 minuta kod mene nitko ne bi jeo.

Dlapek
11.01.2010., 23:50
hvala na recepturi

joj,nikad nisam stavila šečer u umak,neznam da bi probala:ne zna:,to je sladko kiseli umak,ako je vino suho
višnje su kisele,pa šećer to neutralizira.

irrenca
12.01.2010., 12:02

kako bi bilo,da stavim višnje iz kompota bez šečera,kod nas nisam videla suhih višnja:confused:

Dlapek
12.01.2010., 12:19
kako bi bilo,da stavim višnje iz kompota bez šečera,kod nas nisam videla suhih višnja:confused:

Kod nas ima u Merkatorju ...hihihihi
Bolje da staviš zamrznute koje ocijediš nakon otapanja.
Ove suhe su najbolje jer imaju puno arome.

irrenca
12.01.2010., 13:59
Kod nas ima u Merkatorju ...hihihihi
Bolje da staviš zamrznute koje ocijediš nakon otapanja.
Ove suhe su najbolje jer imaju puno arome.

ako jih imajo kod vas ,onda mi mogle bit i u našem mercatoru
da li znaš kako so pakirane

Dlapek
12.01.2010., 14:44
ako jih imajo kod vas ,onda mi mogle bit i u našem mercatoru
da li znaš kako so pakirane
U vrećicama bilo od 100g,a ponekad i u rinfuzi.

Lei
12.01.2010., 22:17
ima ih i u metrou, na odjelu gdje je suseno voce, orasi, ljesnjaci, grahorice i sl. Pakirano u male vrecice, ima i tresanja i visanja

Barba Branko
12.01.2010., 22:25
hvala na recepturi

A ti stavi med.

Ajde Kljblj, molit ću fino, današnji recept za bruškete sa mladim lukom. Ti si i inače dežurni receptolog. :top:Ja ću to pravit sa porilukom, ali mislim da je Ana taj mladi luk, kada ga je izroštiljala, trebala izrezati na dvoje - na troje.:)

Gipsyqueen
12.01.2010., 23:28
Mladi luk na žaru na brusketima s jajem i slanim inćunima

15-20 komada mladog i tankog luka
2 jaja
2 ljutike ili jedna manja glavica crvenog luka
2 žlice octa od bijelog vina
1 žličica dijon senfa
120ml maslinovog ulja
6 fileta slanih inćuna ili srdela, očišćenih i narezanih
sol i svježe mljeveni papr
1 vezica peršina
1 francuski kruh

Mladi luk (ili blanširani poriluk) posoliti i premazati maslinovim uljem, te peći sa svih strana na grill tavi dok ne omekša. Za to vrijeme staviti jaja da se kuhaju, dok žumanjak ne bude srednje kuhan.

Nasjeckati na sitno ljubičasti luk, dodati mu malo vinskog octa, soli, narezane inćune, dijon senf, maslinovo ulje, nasjeckani peršin i svježe mljeveni papar.

Prepeći kruh.

Servirati luk na pladanj, posuti ga nasjeckanim kuhanim jajima i preliti "umakom".

gven_s
13.01.2010., 08:53
Bilo je pola litre crnog vina,dva lungića očišćena od žilica i masnoće.150g suhih višanja,dvije žlice smeđeg šećera za umak.Lungiće treba peći dulje.Nema šanse da su gotovi za 20 minuta,a ako Ana misli da jesu ,onda ću ja peći po svom - oko 40 minuta.
Ove pečene 20 minuta kod mene nitko ne bi jeo.

Slažem se za vrijeme pripreme,sigurno su u sredini još sirovi nakon 20min.

Inače recept mi se svidio!
Jedino kaj se ja ne bi igrala sa serviranjem kao ona.
Ne isplati ,se moji bi to smazali i samo narzano na medaljone i preliveno umakom:D

Mislim da ću isprobati recept ovaj vikend:cerek:

Gipsyqueen
13.01.2010., 16:21
Ona juha od neki dan.:D

"Spicy" pileća juha s flanovima od vlasca

2.5kg pilećih krilaca
3 rebra lisnatog celera, narezanog na veće komade
2 mrkve
1 glavica luka
2.5cm svježeg đumbira
2 lista svježeg lovora
6 stabljika peršina bez lišća
8 zrna svježeg papra
4 litre vode

Za flanove:
3 žlice nasjeckanog vlasca
250ml slatkog vrhnja
1 jaje + jedan žumanjak
sol i papar
silikonski kalupi za mini muffine

Narezati korijenje peršina i celera, mrkvu, dodati luk narezan na četvrtine, stabljike celera na prutiće, malo lišća celera, svježeg lovora, stabljike od peršina. Đumbir narezati na ploškice i dodati ga zbog pikantnijeg štiha. Staviti i 3 mahunice kardamoma, papar u zrnu i malo korice limuna u trakama.

Pileća krilca poslagati na povrće, posoliti i zaliti s količinom vode dovoljnom da prekrije meso i povrće. Ostaviti da zavri i kad se počne dizati pjena, povremeno je obirati. Kuhati oko 4 sata na jako laganoj vatri.

Dok se juha kuha napraviti flanove koje ćemo poslužiti uz juhu.

Nasjeckati vlasac, pomiješati ga sa slatkim vrhnjem, jednim jajetom i jednim žumanjkom, posoliti, popariti svježe mljevenim paprom i razmutiti. Silikonski kalup staviti u keramičku posudu. U silikonske kalupe ulijevati po jednu žlicu smjese, a u posudu oko kalupa vodu, da se kuhaju u vodenoj kupelji. Staviti u pećnicu na 150C 15ak min.

Flanove poslužiti uz procijeđenu juhu.

lučka
13.01.2010., 18:05
Molim za pomoć.
Večeras je Ana pekla kolačiće za psa. Moja prijateljica ima psa ali nema pećnicu, pa bih ja mogla, no nisam uspjela vidjeti količine i sastojke.

Barba Branko
13.01.2010., 22:35
Mladi luk na žaru na brusketima s jajem i slanim inćunima

15-20 komada mladog i tankog luka
2 jaja
2 ljutike ili jedna manja glavica crvenog luka
2 žlice octa od bijelog vina
1 žličica dijon senfa
120ml maslinovog ulja
6 fileta slanih inćuna ili srdela, očišćenih i narezanih
sol i svježe mljeveni papr
1 vezica peršina
1 francuski kruh

Mladi luk (ili blanširani poriluk) posoliti i premazati maslinovim uljem, te peći sa svih strana na grill tavi dok ne omekša. Za to vrijeme staviti jaja da se kuhaju, dok žumanjak ne bude srednje kuhan.

Nasjeckati na sitno ljubičasti luk, dodati mu malo vinskog octa, soli, narezane inćune, dijon senf, maslinovo ulje, nasjeckani peršin i svježe mljeveni papar.

Prepeći kruh.

Servirati luk na pladanj, posuti ga nasjeckanim kuhanim jajima i preliti "umakom".

Hvala Kraljice srca moga! :s Isprintano i spremno za pripremu.:top:

kodo
15.01.2010., 13:25
pseći kolačići?? ima tko zna...recept...

irrenca
15.01.2010., 13:37
Šta je kuhala sinoč?
ništa niste pokomentirali za one koji nismo gledali

kljblj
19.01.2010., 03:41
U cetvrtak je pravila toplo dimljeni brancin s pireom od graska, u petak rizoto od zelenih jabuka i jucer povrce s umakom Bagna Cauda.

Dlapek
19.01.2010., 07:18
Sinoć kuhala povrće s umakom od vina i slanih inćuna.
Ništa poticajno.

irrenca
19.01.2010., 12:34

Konačno sam dobila suhe višnje..... i isprobala to čudo

lungič sam pekla 40 minuta i je bio savršeno pečen a umak .... meni katastrofa.Višnje nikako niso neutralizirale šečer -ako sam ga dalo malo...
tako ,da sam napravila umak po hitro postopku od umaka ,ki je nastao od pečenja sam ,dodala ružmarin ,malo gustina i umak kocko....,da sam spasila ručak i da meso uz krompir nije bilo presuho....

Baš me zanima ,da li je iko probao ovaj recept i zanima me tudi ,da li ste probali kineske raviole i kako su vam se svidžale.

Barba Branko
19.01.2010., 21:02
Danas je pravila nešto kao riža nešto sa "Q" i još nešto. Čuo sam sa pola uha jer sam bio na telefonu. Ovaj tjedan Ana pravi sve neke bezmesne delicije, što meni veoma paše, jer sam na bezmesnoj dijeti.:top:

Ima l' ko recepat?:D

Danas je Senka pravila rižoto sa kiselim jabukama :klopa:

kljblj
19.01.2010., 21:37
Pravila je quinou i bulgur s gljivama (sampinjoni i shiitake). Kakav je ispao rizoto s jabukama?

Barba Branko
19.01.2010., 21:59
Pravila je quinou i bulgur s gljivama (sampinjoni i shiitake). Kakav je ispao rizoto s jabukama?

Rižoto sa jabukama je bio, kako rekoh :klopa:
Nego, daj ti recept za taj quinou. Piliz.:s

kljblj
19.01.2010., 23:37
Nemam ga, gledala emisiju do onda kad je stavila bijelo vino na gljive i nestalo signala tako da nemam mjere ni znam do kraja recept:mad: Sigurno je neko drugi uspio zapisati.:mig:

Gipsyqueen
19.01.2010., 23:40
:five:

Stavit ću ja, ali sutra, nakon što snimim reprizu. Ujedno ću pretipkati i ostale koje sam uspjela snimiti.:D

Dlapek
20.01.2010., 08:12
Konačno sam dobila suhe višnje..... i isprobala to čudo

lungič sam pekla 40 minuta i je bio savršeno pečen a umak .... meni katastrofa.Višnje nikako niso neutralizirale šečer -ako sam ga dalo malo...
tako ,da sam napravila umak po hitro postopku od umaka ,ki je nastao od pečenja sam ,dodala ružmarin ,malo gustina i umak kocko....,da sam spasila ručak i da meso uz krompir nije bilo presuho....

Baš me zanima ,da li je iko probao ovaj recept i zanima me tudi ,da li ste probali kineske raviole i kako su vam se svidžale.

Umak s višnjama ja pravim od svježih višanja,ponekad smrznutih,uvijek dobro ispadne- nije sladak.Suhe nisam nikada koristila.

Guto Gmižić
20.01.2010., 12:37
dajte curke ovo sa kvinojom :moli:

Gipsyqueen
20.01.2010., 12:45
Četvrtak, 14.01.

Toplo dimljeni brancin s pireom od graška

6 fileta brancina
200ml vode
50g krupne soli
1 ljubičasti luk
1 vezica vlasca
sok od pola limuna
maslinovo ulje
300g smrznutog graška
3 mlada luka
1 žlica maslaca
lovorovi listovi

Isfiletirati brancine, očistiti ih od kože. U wok staviti aluminijsku foliju kako se ne bi oštetio. Na foliju poslagati grančice lovora, a preko njih rešetku. Poklopiti jer će se ubrzo početi dimiti.

Za umak narezati ljubičasti i mladi luk, na njega iscijediti limunov sok i malo posoliti. Nasjeckati i dodati vlasac i na kraju, kad limun prožme luk, maslinovo ulje.

Na rešetku u woku staviti drvenasti podmetač, poslagati ribu, poklopiti i ostaviti da se dimi oko 3 min.

Nasjeckati mladi luk, propirjati ga na malo maslaca. Dodati grašak, prekriti vodom, pustiti da omekša, a zatim ga ispasirati.

Ribu izvaditi, pažljivo odvojiti s drvenaste podloge. Premazati je maslinovim uljem i posoliti. Peći na zagrijanom ulju.

Poslužiti uz umak i pire od graška.

luksy
20.01.2010., 15:51
Jeli mozda neko ima onaj Anin recept: palacinke s karamelom i narancama?
Hvala unaprijed

Amalia
20.01.2010., 16:32
Jeli mozda neko ima onaj Anin recept: palacinke s karamelom i narancama?
Hvala unaprijed

možda su to ove s bananama i narančama pa ubrljane u karamel http://www.forum.hr/showpost.php?p=23605875&postcount=1291

dijance
21.01.2010., 10:23
Zdravo svima!

Sinoć sam na brzinu pogledala Aninu emisiju i privukao mi je pažnju čips koji je pravila pored onih pikantnih badema. Da li je neko zapamtio recept možda? Molim vas da ga podijelite sa mnom! Lijep pozdrav svima!

Meredith Grey
21.01.2010., 13:21
SLANI KEKSI SA SIROM I LOVOROM

Za 30-40 keksa

150 g brašna
3/4 žličice soli
1/8 žličice svježe mljevenog papra
pola grubo mljevene crvene ljute papričice
1 i pol žlica sitno nasjeckanog svježeg lovora (može se zamijeniti sa svježim ružmarinom i timijanom)
40 g maslaca, hladnog, narezanog na male kockice
60 g fino naribanog gruyere ili sbrinz sira
70 ml slatkog vrhnja

Pomiješajte brašno, sol, papar, ljutu papričicu i lovor u zdjeli. Utrljajte maslac dok ne dobijete fine mrvice. Dodajte sir i slatko vrhnje i mijesite dok se smjesa ne poveže u tijesto. Oblikujte tijesto u cilindar širok oko 4 cm. Zamotajte u plastičnu foliju i ostavite u zamrzivaču 1 sat. Narežite na tanke ploške i pecite 5-7 minuta na limu obloženom masnim papirom.

ninnna
21.01.2010., 13:24
Ja sam uspjela zapisat za čips, ali nisam za začinjene bademe, a taaako mi fino izgledaju pa molim ako netko ima recept nek ga stavi.

Meredith Grey
21.01.2010., 13:27
PIKANTNI BADEMI

200 g oguljenih i osušenih badema
1 žlica sitno nasjeckanog svježeg ružmarina
1/4 žlice cayenne ljute paprike
1 i pol žličica smeđeg šećera
1 žličica soli
1/2 žličice zgnječenog i sitno nasjeckanog češnjaka
1/2 žličice maslinovog ulja
2 žličice razmućenog bjelanjka

Zagrijte pećnicu na 160 C. Obložite lim masnim papirom. Pomiješajte sve sastojke i raširite bademe po limu. Pecite 10 minuta, malo ih promiješajte i okrenite te tostirajtejoš oko 10 min. Poslužite uz aperitiv.

:tulum:

ninnna
21.01.2010., 14:28
Meredith baš si zlatna... tnx :kiss:

dijance
21.01.2010., 15:37
Hvala puno Meredith!

Eyecandy
21.01.2010., 15:50
A rižoto sa zelenim jabukama:moli:

Meredith Grey
21.01.2010., 17:12
RIŽOTO OD ZELENIH JABUKA

60 g maslaca
2 žlice maslinovog ulja
2 manje glavice crvenog luka, sitno nasjeckane
1 rebro lisnatog celera, sitno nasjeckano
2 granny smith jabuke, oguljene, razrezane na četvrtine i narezane na tanke ploške
250 g carnaroli ili arborio riže
150 ml bijelog vina
1 l pilećeg temeljca (ili nekog drugog)
75 g parmigiano reggiano sira, svježe naribanog
1 vezica svježeg peršina, nasjeckana

Na polovini maslaca i maslinova ulja pirjajte luk i celer dok potpuno ne omekšaju, dodajte rižu i jabuke i pirjajte 3-4 minute dok se riža ne tostira i postane pomalo prozirna. Podlijte vinom i pustite da ispari.Podlijte zatim zagrijanim temeljcem i nastavite ga dodavati malo po malo,dok riža ne omekša, ali da bude al dente. Rižoto bi trebao biti relativno rijedak. Maknite s vatre, dodajte ostatak maslaca, sir, svježe mljeveni papar i zeleni peršin. Servirajte odmah.

Gipsyqueen
21.01.2010., 17:38
Rižoto od quinoe s gljivama

1 šalica quinoe
maslinovo ulje
2 ljubičasta luka
1 režanj češnjaka
200g šampinjona
400g shitake gljiva (samo klobuci, a peteljke kuhati s quinoom)
svježi timijan (ili ružmarin)
250ml bijelog vina
100g naribanog parmezana ili pecorina

Nasjeckati ljubičasti luk, a quinou (tj. mix quinoe i bulgura) isprati pod vodom, da se odstrani pjena. Staviti vodu da uzavri. (Na 130g quinoe ide 1/2l vode - kuhat će se oko 13ak min.)
Na sitno nasjeckati češnjak.

Vodu posoliti i staviti da se mješavina kuha.

Zagrijati tavu i na njoj popržiti luk, a zatim dodati i češnjak. Dok se to pirja, narezati gljive na ploškice.
Luku dodati listiće svježeg timijana. Dodati gljive, posoliti, dodati maslinovog ulja. Naliti bijelo vino, ostaviti da ispari.
Narezati vlasac i naribati pecorino - za posipanje na kraju.

Procijeđene žitarice staviti u tavu s gljivama i promiješati da se sve prožme. Posipati vlascem i pecorinom. Poslužiti.

Meredith Grey
21.01.2010., 18:30
Hvala Gipsy :mig:

Eyecandy
22.01.2010., 10:20
RIŽOTO OD ZELENIH JABUKA

60 g maslaca
2 žlice maslinovog ulja
2 manje glavice crvenog luka, sitno nasjeckane
1 rebro lisnatog celera, sitno nasjeckano
2 granny smith jabuke, oguljene, ..........

Hvala, Meredith!:cerek:

ninnna
22.01.2010., 12:05
Što se jučer kuhalo???

polly
22.01.2010., 12:06
brancin u rižinom tijestu, spržen u ulju

ninnna
22.01.2010., 12:58
A da, četvrtkom riba.... i to obično brancin, moram priznat da joj i nisu loše kombinacije, ali dosta mi je već brancina... ja više volim plavu ribu. Čak sam i radila neke riblje recepte ali sam umjesto brancina stavljal plavu ribu.
Šteta što ne ubaci neki put neki recep s lignjima ili mrkačom...

polly
22.01.2010., 13:28
jest da je ovo anin topic, no sam jedan kratki komentar
jutros je almin losos bio :klopa:

Dlapek
22.01.2010., 13:34

Almov losos je već netko pripremao na teveju,al se nemrem sjetit tko.
Isto ovo zamatanje lososa u tijesto.
Meni osobno ne sviđa.

ninnna
22.01.2010., 14:04

A jel ima negdje Almin topic??
:lol:

polly
22.01.2010., 14:06

njema, ali ima stranica :D
chrochef :mig:

Dlapek
22.01.2010., 14:08
Nema Almov topic,al ima stranica.

ninnna
22.01.2010., 14:40
Primljeno na znanje :D

frupy
24.01.2010., 17:38
Radila sam danas one spatzle po aninom receptu i nisu me se bas dojmili..:ne zna:
Od jogurta su onako kiselkasti, sto mi bas nekako nije leglo. Uglavnom, necu ih ponovo raditi.

m@non
25.01.2010., 10:13
Zašto je kod Ane sve "delikatno"?
:lol::lol::lol:
Ne mogu si pomoći, žena je super, super radi, ali sve joj je delikatno....:lol::lol:

volare
27.01.2010., 11:51
Čula sam od kolegice da je u ponedjeljak bila repriza Anine emisije, pretpostavljam od petka, koju nisam uspjela pogledati, s nekim zanimljivim receptom s biftekom.
Ako netko ima recept, molim da ga stavi.
Hvala.

Dlapek
27.01.2010., 11:53
Bakalar prije par dana bio jako interesantan.
Peršin bih izostavila.

absoluta
27.01.2010., 12:13
Zašto je kod Ane sve "delikatno"?
:lol::lol::lol:
Ne mogu si pomoći, žena je super, super radi, ali sve joj je delikatno....:lol::lol:

i "fantastično" :D

kad skuha i proba (ravno iz lonca - vrelo) ili je "ummmmmm" ili je "super"

irrenca
27.01.2010., 12:30
Radila sam danas one spatzle po aninom receptu i nisu me se bas dojmili..:ne zna:
Od jogurta su onako kiselkasti, sto mi bas nekako nije leglo. Uglavnom, necu ih ponovo raditi.

Ja am jih isto pravila a sam dala pola manje jogurta.Upotrebila sam jogurt tekuči sa manje masnoče i su bile fine,niti malo nisu bile kiselkaste.

ta.ja
27.01.2010., 12:31
Čula sam od kolegice da je u ponedjeljak bila repriza Anine emisije, pretpostavljam od petka, koju nisam uspjela pogledati, s nekim zanimljivim receptom s biftekom.
Hvala.

Biftek ništa posebno - posolila ga je, popaprila, nauljila, zabila u njega termometar i stavila peći u pećnicu dok na termometru ne bude 65 stupnjeva. Nakon toga ga je zamotala u alu foliju i išla raditi prilog. Kao prilog je bio pire od bijelog fažola i špinat. Ako te zanima taj pire, mogu kasnije napisati recept, jer ionako moram prebaciti emisije na komp.

Dlapek
27.01.2010., 13:17
Hvala.

Ta "zanimljivost " se sastojala u tome da se biftek nije pacao i da ga je znatno duže pekla i na nižoj temperaturi nego je uobičajeno za bifteke. Općenito je trend u kuharstvu da se meso priprema na nižoj temperaturi,a duže vrijeme.Recimo pile razrezano na komade peče se oko 2 sata na 160 stupnjeva,pa se tek pred kraj pečenja temperatura digne na 180.
Na taj se način meso ispeče sa svim sokovima i bolje primi okuse ako se peče s povrćem ili začinima.
Ja sam probala piletinu s limunom i ...ima nešto u tome.

polly
27.01.2010., 15:22
ja oduvijek tako pečem :ne zna:
polahke i duge :D

Quki
27.01.2010., 18:00
Ja bih vas iz dubine srca (ili bolje da kažem iz dubine želuca :rofl:) molila za jedan recept. Danas sam došla na kraj Anine emisije i nisam stigla pronaći papir i olovku da zapišem cijeli recept za one pite od čokolade i karamela, a izgledale su mi božanstveno, poput toffifeea, pa bih molila ako je tko uspio zapisati recept da ga napiše!:cerek:

miisan
27.01.2010., 18:32
i ja bi bila jako sretna kada bi objavili vecerasnji recept znam sastoje,ali ne i kolicine pa ako je neko uspio da to zapise,da objavi recept molim vas :))

sagi78
27.01.2010., 18:35
Jos jedna iskrena molba za vecerasnje pitice!:)
Njuskam vec pola sata po web- u trazeci mjere, ali im ni traga nema...

miisan
27.01.2010., 18:46
hahahah i ja isto ali nista :)))

sagi78
27.01.2010., 18:54
Nadam se da neko od drustva ima fotografsko pamcenje i da su pohvatali one silne brojeve na kraju...
Nema sanse da se prepisu, a Ana u toku emisije ne spominje koliko cega ide...
Palo mi je na pamet i da to slikam digitalcem... :D
A pitice izgledaju mrak!

miisan
27.01.2010., 19:42
e ovo sam ja stigla zapisati
brasno 125 g
maslac 125g
kako mislim da je 100 g ali nisam sigurna :)
1 zumance
za secer ne znam koliko samo znam da je u prahu

za karamelu ide kristal secer koliko ne znem :)
zatim 100 ml vode,125 g maslaca i 2 kasike milerama

a za cokoladni preljev ide e sada mislim da je 100 g cokolade sa 70 % kakaa i 125 ml vrhnja za kuhanje i to je sto ja znam pa eto,ako moze da posluzi ili ako je neko uspio nesto zapisati pa da spojimo recept :)

Gipsyqueen
27.01.2010., 20:07
Male pite od karamela i čokolade

(za oko 24 pite)

Za tijesto:
125g maslaca
100g šećera u prahu
1 žumanjak
180g glatkog brašna
30g kakaa u prahu

Za karamel:
100ml vode
400g šećera
125g maslaca
125ml slatkog vrhnja
2 žlice milerama

Za čokoladnu kremu:
125ml slatkog vrhnja
100g čokolade sa 70% kakaa

Natrgati maslac i istući ga sa šećerom u prahu dok ne postane pjenast. Odvojiti žumanjak od bjelanjaka i taj žumanjak dodati smjesi.
Pomiješati kakao i brašno, a zatim ga prosijati u smjesu. Sve izmiješati da se dobro poveže, zamotati u prozirnu foliju i ostaviti u hladnjaku da se stisne.

Za kremu od karamela rastopiti šećer s malo vode i ostaviti da se karamelizira. Kad dobije boju, oprezno ubaciti maslac. (Mogao bi prskati zbog ključanja, pošto je karamel na temperaturi od 180C, a maslac hladan.) Zatim dodati slatko vrhnje i malo milerama.

U međuvremenu započnite čokoladnu kremu. Tamnu čokoladu nasjeckajte i rastopite pomoću vrućeg slatkog vrhnja. Staviti slatko vrhnje da se zagrije i preliti ga preko čokolade i ostaviti dok se čokolada ne rastopi, a zatim promiješati. Ostaviti da se malo stisne, ali ne previše jer ipak mora biti tekuća kako bi se mogla preliti na prhko tijesto.

Razvaljati tijesto na tanko. Vaditi okrugle oblike i stavljati ih u kalupiće. Peći na 10ak min 165C i paziti da se ne prepeče.

Izvaditi tijesto iz kalupa. Preliti žlicom karamela, a kad se malo stisne, preliti i žlicom kreme od čokolade. Posipati sa malo soli. (Cvijet soli.)

irrenca
27.01.2010., 20:31
Male pite od karamela i čokolade

(za oko 24 pite)

Za tijesto:
125g maslaca
100g šećera u prahu
1 žumanjak
180g glatkog brašna
30g kakaa u prahu

Za karamel:
100ml vode
400g šećera
125g maslaca
125ml slatkog vrhnja
2 žlice milerama

Za čokoladnu kremu:
125ml slatkog vrhnja
100g čokolade sa 70% kakaa

Natrgati maslac i istući ga sa šećerom u prahu dok ne postane pjenast. Odvojiti žumanjak od bjelanjaka i taj žumanjak dodati smjesi.
Pomiješati kakao i brašno, a zatim ga prosijati u smjesu. Sve izmiješati da se dobro poveže, zamotati u prozirnu foliju i ostaviti u hladnjaku da se stisne.

Za kremu od karamela rastopiti šećer s malo vode i ostaviti da se karamelizira. Kad dobije boju, oprezno ubaciti maslac. (Mogao bi prskati zbog ključanja, pošto je karamel na temperaturi od 180C, a maslac hladan.) Zatim dodati slatko vrhnje i malo milerama.

U međuvremenu započnite čokoladnu kremu. Tamnu čokoladu nasjeckajte i rastopite pomoću vrućeg slatkog vrhnja. Staviti slatko vrhnje da se zagrije i preliti ga preko čokolade i ostaviti dok se čokolada ne rastopi, a zatim promiješati. Ostaviti da se malo stisne, ali ne previše jer ipak mora biti tekuća kako bi se mogla preliti na prhko tijesto.

Razvaljati tijesto na tanko. Vaditi okrugle oblike i stavljati ih u kalupiće. Peći na 10ak min 165C i paziti da se ne prepeče.

Izvaditi tijesto iz kalupa. Preliti žlicom karamela, a kad se malo stisne, preliti i žlicom kreme od čokolade. Posipati sa malo soli. (Cvijet soli.)
Kamo da stavim sol,po čokoladi?Kaj to je navadna kuhinjska sol?

Gipsyqueen
27.01.2010., 20:36
Kamo da stavim sol,po čokoladi?Kaj to je navadna kuhinjska sol?

Da, na kraju se posipa po čokoladi. :D Ona je rekla da su to kristalići od cvijeta soli.

Evo što sam iskopala na netu:
To je fina sol koja nastaje prikupljanjem i sušenjem pjenušavih nakupina na površini salamure u solinama u vrijeme početka kristalizacije. Cvijet soli se razlikuje od konzumne soli jer uz natrijev klorid sadrži značajnu količinu kalcija i magnezija, a kalcij i magnezij su važni za liječenje mnogih bolesti i za održavanje organizma zdravim. U solinama je kroz cijeli rujan bilo salamure i kada je zapuhala bura na rubnjacima solina stvarala se pjena koja se brzo sušila i pretvarala u brašnastu sol. Od jedne trgovačke vrećice pjene sušenjem nastane oko pet grama cvijeta soli. To su male količine i zbog toga neisplative za proizvodnju. No, nakon bure moglo se ipak sakupiti malo cvjetne soli, makar kako bi se probalo ono što je u svijetu dosta cijenjeno.

miisan
27.01.2010., 20:47
ooooooooooo super hval hvala od srca :))

irrenca
27.01.2010., 20:48
Da, na kraju se posipa po čokoladi. :D Ona je rekla da su to kristalići od cvijeta soli.

Evo što sam iskopala na netu:
To je fina sol koja nastaje prikupljanjem i sušenjem pjenušavih nakupina na površini salamure u solinama u vrijeme početka kristalizacije. Cvijet soli se razlikuje od konzumne soli jer uz natrijev klorid sadrži značajnu količinu kalcija i magnezija, a kalcij i magnezij su važni za liječenje mnogih bolesti i za održavanje organizma zdravim. U solinama je kroz cijeli rujan bilo salamure i kada je zapuhala bura na rubnjacima solina stvarala se pjena koja se brzo sušila i pretvarala u brašnastu sol. Od jedne trgovačke vrećice pjene sušenjem nastane oko pet grama cvijeta soli. To su male količine i zbog toga neisplative za proizvodnju. No, nakon bure moglo se ipak sakupiti malo cvjetne soli, makar kako bi se probalo ono što je u svijetu dosta cijenjeno.
Alora to znači ,da čemo to pravit bez soli:ne zna:

kljblj
27.01.2010., 20:55
To je poznato kao fleur de sel i cesto se koristi u francuskoj kuhinji. Koliko znam, njihove najpoznatije su Guerande fleur de sel i Camargue, a britanska Maldon.

P.S. Posto sam besposlena, prokopala sam da vidim ima li se kupiti te soli igdje, uvoznik Maldon soli za Hrvatsku je Uje d.o.o. koji imaju prodavnicu u Splitu. Svratila sam ljetos u tu prodavnicu i jest da su stvari skupe ali su prelijepe.

sagi78
27.01.2010., 21:52
Hvala Miisan! Hvala Gipsyqueen! :)

Gipsyqueen
27.01.2010., 23:16
Nema na čemu. :D

Moram prepisati još neke recepte koje imam, čim uhvatim vremena.:D

Quki
28.01.2010., 08:21
Najljepša hvala za recept:s
Bit ću ti zahvalna svakim zalogajem:top:

missm
28.01.2010., 09:14
nadam se da se ti nadjevi na malim pitama stisnu, da ne cure kad se jede pita
za čokoladni znam da se stisne na hladnom, a budući da je iznad karamelastog valjda ga tako zatvori
ima li tko ta je pravio pa zna kak to izgleda kad odstoji??

imam u planu napraviti takvu pitu, ali veliku, pa kanije rezati šnitice...
ne bi bilo zgodno da mi iz šnitica curi karamel...

Dlapek
28.01.2010., 10:21
nadam se da se ti nadjevi na malim pitama stisnu, da ne cure kad se jede pita
za čokoladni znam da se stisne na hladnom, a budući da je iznad karamelastog valjda ga tako zatvori
ima li tko ta je pravio pa zna kak to izgleda kad odstoji??

imam u planu napraviti takvu pitu, ali veliku, pa kanije rezati šnitice...
ne bi bilo zgodno da mi iz šnitica curi karamel...

Karamel nadjev se stisne čim se ohladi i to prilično čvrsto.U ovoj kombinaciji bi mogao biti i malo "gumast",onak se razvlači kao topli sir.

missm
28.01.2010., 11:12
o super onda
stavit ću onak tanji sloj od ovog čokoladnog ( i zbog slatkoće uostalom), samo da razbije bojom i "razvlačenjem" čokoladnu priču

dorica27
28.01.2010., 14:04
Bravo!!!!! oduševljena sam ovom temom, nikako da pohvatam Anine recepte!!!!!
Jupi!!!!!

Aviss
28.01.2010., 15:23
Pozdrav svima!

Molila bih vas ako netko ima recept iz jučerašnje emisije (27.01.) Mama mi je gledala no nije uspjela sve pohvatati...Rekla mi je da se radi o "torti" od pašte (bavette). Koristili su se i inćuni... Pomoć!!!:s:s:s

Hvala!

putnica
28.01.2010., 17:41
koji je njoj kuki s tim brancinima i ostalim ribetinama?
netko ima štand na pacu?
današnji objed izgledao je ko da je netko isprao sastojke ribljeg temeljca varikinom :rolleyes:

Spacegirl
28.01.2010., 17:46
Meni je Ana ok; ima neke dobre ideje i pohvatala sam neke cake. Ali, za moj pojam, ona koristi previše ulja, maslaca i začina.

finky
28.01.2010., 17:55
ove tortice s karamelom su izgledale sjajno :top:
i za moj ukus Ana koristi previše ulja, i posve nerazumno uvijek koristi maslinovo, kaj za ništa drugo nije čula?
za začine ne mogu komentirati, jer ih obožavam (pogotovo peršin) :D

Spacegirl
28.01.2010., 17:58
i za moj ukus Ana koristi previše ulja, i posve nerazumno uvijek koristi maslinovo, kaj za ništa drugo nije čula?

Ma, ono...Nisam baš mislila na petrusin ( peršin ), ali sve ostalo mi je 'too much'; papar, timian i ini egzotični začini.
:rolleyes:

jappa
28.01.2010., 18:10
evo nesto jako slicno

http://www.coolinarika.com/recept/badem-korpice-sa-karamel-kremom

Gipsyqueen
28.01.2010., 19:39
Ma, ono...Nisam baš mislila na petrusin ( peršin ), ali sve ostalo mi je 'too much'; papar, timian i ini egzotični začini.

Papar i timijan su meni jednako uobičajeni kao i peršin.:ne zna: Doduše, nekad stavi previše, ali to ovisi o ukusu. Netko voli jače začinjeno. :D

Barba Branko
28.01.2010., 20:19
Hallo Kljblj,
Ti si dežurni receptioničar, zato pliz - današnji recept ono o filetima orada. Sutra je petak i Senka bi htjela baš to za ručak. Zato: pliz!:s:s:s
Može i sa kašikom, ako treba:top:

ta.ja
28.01.2010., 22:39
koji je njoj kuki s tim brancinima i ostalim ribetinama?
netko ima štand na pacu?

Cromaris je riblji sponzor

Hallo Kljblj,
Ti si dežurni receptioničar, zato pliz - današnji recept ono o filetima orada. Sutra je petak i Senka bi htjela baš to za ručak. Zato: pliz!:s:s:s
Može i sa kašikom, ako treba:top:

Meni se današnja priprema ribe nije dojmila

Dlapek
29.01.2010., 07:40
Riba pripremljene na ovaj način je ukusna.Ne znam samo čemu filetiranje?
Puno je ukusnije i ljepše kad se priprema riba bez glave.Glave se koriste za temeljac.

Dlapek
29.01.2010., 07:42

Zašto misliš da nije čula za druge vrste ulja?
Maslinovo ulje je idealno za njen način kuhanja,a koristi često i maslac,bilo je i svinjske masti,guščje masti...

Dlapek
29.01.2010., 08:04

Papar?
pa to bi trebalo biti posve svakodnevno i obično.
A ni timijan već odavno nije neka egzotika,imaš sušenog u svakom dućanu,a grmići se prodaju u većim samoposlugama.Sigurno ga ima u Konzumu i Mercatoru.

Spacegirl
29.01.2010., 13:09
Papar i timijan su meni jednako uobičajeni kao i peršin.:ne zna: Doduše, nekad stavi previše, ali to ovisi o ukusu. Netko voli jače začinjeno. :D

Papar?
pa to bi trebalo biti posve svakodnevno i obično.
A ni timijan već odavno nije neka egzotika,imaš sušenog u svakom dućanu,a grmići se prodaju u većim samoposlugama.Sigurno ga ima u Konzumu i Mercatoru.

Pa, eto, ja sam probala davno svakakve začine, pa nisam ljubitelj. :ne zna:

Ja sam pobornik toga da jelo treba biti jednostavno i, ako je moguće, što manje toplinski obrađeno sa što manje začina. :)

Više volim npr. kajensku mljevenu papričicu od običnog papra...:mig:

Chiro
29.01.2010., 18:52
Nisam danas gledao emisiju,ali navodno je recept bio prilično dobar.Hoće li me netko uputiti malo o čemu se točno radi?:)

irrenca
29.01.2010., 20:40
To je poznato kao fleur de sel i cesto se koristi u francuskoj kuhinji. Koliko znam, njihove najpoznatije su Guerande fleur de sel i Camargue, a britanska Maldon.

P.S. Posto sam besposlena, prokopala sam da vidim ima li se kupiti te soli igdje, uvoznik Maldon soli za Hrvatsku je Uje d.o.o. koji imaju prodavnicu u Splitu. Svratila sam ljetos u tu prodavnicu i jest da su stvari skupe ali su prelijepe.

Baš sam stigla sa šopinga i kupila ovu sol,cvijet i zaista je skupa i moram priznat da je vidim prvi put.Kod nas košta preko 2 evra ,a unutra je 125 g.
Bila bi vrlo zadovoljna ako napišeš o kojima kolačima se radi ,jer jih ne poznam i da li su slučajno koje slike ili recepti.Meni se je baš puno svidžalo kad je stavila na čokolado gore ovaj solni cvjetič.Kakav pa ima ukus pa ču vam reči u nedelju,kad jih budem pekla.

:top:

polly
29.01.2010., 20:51
Nisam danas gledao emisiju,ali navodno je recept bio prilično dobar.Hoće li me netko uputiti malo o čemu se točno radi?:)

ja mogu samo opisno :zubo:
taaaanke teleće šnicle je utaftala u brašno i ispekla na naglo na maslinovom ulju
u to ulje je ubacila komad putra, zalila sa čašom bijelog vinskog octa i ubacila kapare, vratila meso i zasula sa busenom peršuna

na maslinovo ulje je ubacila češnjak (tu imam period crnila jer sam si otišla po sarmu pa ne znam jel još što ubacila) na njega je stavila cvijetiće šenona, malo poprćila, ubacila pelate i ostavila da se poklopljeno dinsta
u zdinstano ubacila koju šaku ribanog sira

taj šenon može biti i umak za kiuhanu tjesteninu

kad smo već kod tih šenona, brokula, cvjetača, kelja, raštike,... jako fino je kad se poprži luk i dimljeni špek, pa na to ubaci zelenje i malo poprži, zalije čašom vina i poklopljeno zdinsta
no meni se više sviđa jednostavnija hrana

Chiro
29.01.2010., 20:59
Zahvaljujem,polly:s

Barba Branko
29.01.2010., 21:06
Hallo Kljblj,
daj ti, lipi moj, recepat. A ovi ovdje neka pričjaju šta ih je volja. Senka i ja volimo ribu i svaki recepat nam je dorodošao. Mada znam sve u globalu. Detalji su mi veoma interesantni.:top:

kljblj
29.01.2010., 22:21
Samo za vas, Barba, iako imam puno posla, a malo vremena:)

Orada s dresingom od ljute paprike

4 fileta orade, oko 200 g svaki
1/2 kg mladog krompira, oguljenog i narezanog na četvrtine
3 kašike nasjeckanog peršuna
so i svježe mljeveni biber

Temeljac za ribu:
1,5 l ribljeg temeljca od glava i kostiju ribe, celera, mrkve, luka, bijelog luka, lovora
1 luk, narezan na četvrtine
20-ak stabljika peršuna
2 lovorova lista
1/2 glavice bijelog luka
100 ml vina
5 zrna crnog bibera

Za dressing:
125 ml maslinovog ulja
4 režnja bijelog luka, narezanog na ploške
3 kašike crvenog vinskog sirćeta
3 kašičice slatke mljevene paprike
2 kašičice ljute mljevene paprike

Oradama odrezati glavu i isfiletirati ih. Od ostataka glava i kostiju napraviti temeljac, uz dodatak mrkve, luka, neoguljenog bijelog luka, lisnatog celera, stabljika peršuna, korice ili kriške limuna i lovorovog lista, kuhati 30-40 minuta. Temeljac procijediti u drugu posudu i pojačati mu još malo ukus dodavanjem stabljika peršuna, luka, bijelog luka, 2 lovorova lista i malo krupnog bibera.Pustiti da zakuha i onda u to staviti krompir narezan na ploške da se kuha 15-ak minuta.

Dressing: Nasjeckati bijeli luk na ploškice, a u tavi zagrijati maslinovo ulje da bude vruće, ali ne da gori kako bijeli luk ne bi izgorio prebrzo. U zagrijano ulje dodati bijeli luk i paziti da se ne preprži već da bude lagane zlatne boje. Prekinuti prženje dodavanjem vinskog sirćeta (oprezno ga uliti). Dodati još i mljevenu papriku, promiješati i ostaviti tavu sa strane.

Izvaditi krompir zajedno s povrćem s kojim se temeljac aromatizirao. Sasvim smanjiti vatru i u temeljac ubaciti posoljene filete orade. Oradi treba 1 minuta da bude gotova, tek toliko da pobijeli.

Krompir i ribu preliti sa umakom od paprike i prženog bijelog luka. Posuti s malo nasjeckanog peršuna, a po želji se u tanjir može uliti i malo temeljca.

P.S. Među sastojcima je nabrojano i vino, ali ga Ana tokom kuhanja nije spomenula.

werty
30.01.2010., 12:11
na maslinovo ulje je ubacila češnjak (tu imam period crnila jer sam si otišla po sarmu pa ne znam jel još što ubacila) na njega je stavila cvijetiće šenona, malo poprćila, ubacila pelate i ostavila da se poklopljeno dinsta
u zdinstano ubacila koju šaku ribanog sira
taj šenon može biti i umak za kiuhanu tjesteninu

Dopunjujem: Češnjak i ljutu papricicu (razmrvljenu bez kostica) je stavila dinstati na maslinjak

Sir na kraju je bio pecorino romano ali moze i parmezan

werty
30.01.2010., 12:13
Baš sam stigla sa šopinga i kupila ovu sol,cvijet i zaista je skupa i moram priznat da je vidim prvi put.Kod nas košta preko 2 evra ,a unutra je 125 g. :top:

Ajd napisi gdje si kupila? Peretpostavljam u LJ. Moze i na pp.

irrenca
30.01.2010., 15:22
Ajd napisi gdje si kupila? Peretpostavljam u LJ. Moze i na pp.

Hipermarket u Kopru,na polici gde je sol.
U navadnem mercatoru je niso imali.
Pakirana je u bijelu kutiju oval iz papira i ima plastični poklopac ,da se vidi kako izgleda ta cvijetič...od soli

Barba Branko
30.01.2010., 20:32
Veliko hvala Kljblj!:s:s:s
Isprintano, arhivirano i spremno za izvedbu!:top:

blalla
31.01.2010., 10:43
irrenca,daj malo napiši što piše na kutiji!!!

marica p.
01.02.2010., 14:19
e ljudi, je l itko zapisao onaj bakalar od prije tjedan dana?

sagi78
01.02.2010., 15:13
Baš sam stigla sa šopinga i kupila ovu sol,cvijet i zaista je skupa i moram priznat da je vidim prvi put.Kod nas košta preko 2 evra ,a unutra je 125 g.
Bila bi vrlo zadovoljna ako napišeš o kojima kolačima se radi ,jer jih ne poznam i da li su slučajno koje slike ili recepti.Meni se je baš puno svidžalo kad je stavila na čokolado gore ovaj solni cvjetič.Kakav pa ima ukus pa ču vam reči u nedelju,kad jih budem pekla.

:top:

Irrenica, jesu uspjele ove pitice? :)
Sumnjicava sam prema cokoladnom kremu pa da vidim kako je sve to ispalo...

annaaa
01.02.2010., 20:15
ima ko ovaj recept od danas? neka tjestenina s pancetom i brokulom :ne zna:

irrenca
01.02.2010., 22:22
Irrenica, jesu uspjele ove pitice? :)
Sumnjicava sam prema cokoladnom kremu pa da vidim kako je sve to ispalo...

E pa ovako, Namučila sam se...Prvo nisam imala takav kalupčič kao Ana ,ja imam nazobčanin i nisu bile tako lepe,....
drugič ovaj karamel ki ga je ona pravila sam pravila 2 puta .Prvič mi je bio premalo jak oz. mi je postao presvetli a drugi je bio grenak.Tako da sam karamel poslije napravila tako kako ja radim:

šečer raztopi
dodaj žlicu mleka,još malo pokuhaj
dodaj sladko vrhnje

i tako meni uvijek uspije krasan karamel

Čokolado sam napravila po mojem
sladko vrhnje sagrij,baci unutra čokolado,čez par minuta pomešaj i nasledni dan(ja to radim naveče i nasljedni dan) sa mikserom malo pomešam.
To je meni najbilja čokoladna krema i tako sam i sad napravila.
Nisam slušala Anu i stavila još toplo čokoladu.
Kad jedeš je res fino.Kad ugizneš u čokoladu stvarno ne pričakuješ da ima unutra još karamel mmmmmm res je fino.

Napravila sam samo 6 košarica ostalo sam napravila veliko pitu.
Probajte se isplati.
Žal nisem fotkala jer mi se je pokvario fotoaparat ....

irrenca
01.02.2010., 22:35
E pa ovako, Namučila sam se...Prvo nisam imala takav kalupčič kao Ana ,ja imam nazobčanin i nisu bile tako lepe,....
drugič ovaj karamel ki ga je ona pravila sam pravila 2 puta .Prvič mi je bio premalo jak oz. mi je postao presvetli a drugi je bio grenak.Tako da sam karamel poslije napravila tako kako ja radim:

šečer raztopi
dodaj žlicu mleka,još malo pokuhaj
dodaj sladko vrhnje

i tako meni uvijek uspije krasan karamel

Čokolado sam napravila po mojem
sladko vrhnje sagrij,baci unutra čokolado,čez par minuta pomešaj i nasledni dan(ja to radim naveče i nasljedni dan) sa mikserom malo pomešam.
To je meni najbilja čokoladna krema i tako sam i sad napravila.
Nisam slušala Anu i stavila još toplo čokoladu.
Kad jedeš je res fino.Kad ugizneš u čokoladu stvarno ne pričakuješ da ima unutra još karamel mmmmmm res je fino.

Napravila sam samo 6 košarica ostalo sam napravila veliko pitu.
Probajte se isplati.
Žal nisem fotkala jer mi se je pokvario fotoaparat ....

kod karamela
se izvinjavam došlo do lapsusa
umjest žlicu mljeka se stavi žlica meda

sagi78
02.02.2010., 08:27
Hvala Irrenica :)

marica p.
02.02.2010., 14:55
ima ko ovaj recept od danas? neka tjestenina s pancetom i brokulom :ne zna:

opisno:
na putru je malo popržila sitno nasjeckani češnjak (2,3 češnja) i pinjole. skinula s vatre kad je počelo dobijat boju.
stavila kuhati u slanu vodu orechiette (valjda se tak piše).
na maslinjaku podinstala mladi luk i pancetu nasjeckanu na štapiće. ubacila narezanu brokulu (dosta ju je sitno narezala i na ploške, sve se trusilo!), podlila s malo vode od tjestenine, miješala kuhačom i ustanovila da je gotovo.
Prebacila orechiette u ranjglu s brokulom, na to naribala pecorino/parmezan/grana padano (ne znam točno koji sir) i ubacila češnjak i pinjole i putar s početka.
sve izmiješala, stavila si malo na tanjur, probala i rekla: mmmm

Gipsyqueen
02.02.2010., 15:06
Marice, super mi je tvoj opis pa ću samo dodati sastojke.:rofl:

Orecchiette s pancetom i brokulom

300 g orecchietta
2 žlice maslaca
5 kom. mladog luka
400g ćimulica od brokola
3 žlice pinjola
3 žlice maslinovog ulja
1 režanj češnjaka
75g svježe naribanog parmezana

opisno:
na putru je malo popržila sitno nasjeckani češnjak (2,3 češnja) i pinjole. skinula s vatre kad je počelo dobijat boju.
stavila kuhati u slanu vodu orechiette (valjda se tak piše).
na maslinjaku podinstala mladi luk i pancetu nasjeckanu na štapiće. ubacila narezanu brokulu (dosta ju je sitno narezala i na ploške, sve se trusilo!), podlila s malo vode od tjestenine, miješala kuhačom i ustanovila da je gotovo.
Prebacila orechiette u ranjglu s brokulom, na to naribala pecorino/parmezan/grana padano (ne znam točno koji sir) i ubacila češnjak i pinjole i putar s početka.
sve izmiješala, stavila si malo na tanjur, probala i rekla: mmmm

annaaa
02.02.2010., 15:11
e hvala, cure :)
nikako više da se prisilim na ovo zimsko povrće, pa barem ovako kad je zapakirano s tjesteninom :rofl:

Gipsyqueen
02.02.2010., 15:24
Netko je tražio ovaj recepis, pa evo, sa zakašnjenjem.:o

Fritata od špageta sa salsom

300g špageta
450g konzerve pelata
nekoliko inćuna
nekoliko crnih maslina
3 režnja češnjaka
maslinovo ulje
75 ribanog parmezana
krušne mrvice
6 jaja
bosiljak

Na maslinovom ulju pirjati češnjak narezan na sitno, pomiješan s nasjeckanim inćunima. Dodati malo ljute papričice (bez sjemenki, sitno izmrvljene). Ostaviti da se lagano pirja, a zatim dodati paradajziće (oguljene i narezane) i sitno nasjeckane crne masline.

Staviti tjesteninu da se kuha. Kad je kuhana, dodati je u umak, dobro promiješati. U nju dodati naribani parmezan, krušne mrvice i malo svježeg bosiljka. Svemu dodati jaja i izliti na tavu, na ugrijano maslinovo ulje. Peći s jedne strane, a zatim uz pomoć tanjura preokrenuti i peći s druge strane. Rezati na trokute.

Gipsyqueen
02.02.2010., 15:50
Isto zaostatak.:zubo: U zadnje vrijeme joj neki sastojci fale u receptima pa ih samo dodam, bez količine.:ne zna:

Teleći odresci sa zlatnim maslacem i kaparima

3 žlice masl.ulja
3 žlice brašna
500g tankih odrezaka od telećeg buta
50g maslaca u komadićima
1 i pol žlica bijelog vinskog octa
1 i pol žlica ocijeđenih sitnih kapara
2 žlice nasjeckanog peršina
pecorino romano
pelati

Nasjeckati češnjak na ploške.

Očistiti romanesco broccoli. Odstraniti stabljiku jer je žilava.

Iz ljute papričice odstraniti sjemenke i razmrviti je. Ugrijati maslinovo ulje i pirjati češnjak i papričicu. Dodati broccoli, malo posoliti i dinstati da se sve dobro prožme. Uliti pelate i poklopiti, da se dinsta oko pola sata.

Istući meso. Brašno posoliti i popapriti, a zatim u njega uvaljati šnicle. Nasjeckati peršin kojim ćemo posipati na kraju. Naribati i pecorino romano, za kasnije.
Na zagrijanom ulju peći šnicle 2-3 minute, pošto su tanke.

U smjesu s brokulom dodati pecorino i ostaviti sa strane da se malo ohladi.

Na tavi rastopiti maslac u tavi u kojoj se peklo meso. Podliti s bijelim vinskim octom i dodati kapare. Vratiti meso unutra i posipati sa svježim peršinom.

Poslužiti.

Dlapek
03.02.2010., 08:21
Morat ću se prisilit otić na plac...
Jučer joj je punjena endivija zgledala privlačno.

ZorcJ
03.02.2010., 12:11
Jučer joj je punjena endivija zgledala privlačno.

Ima li netko mozda recept?

Hvala!

Dlapek
03.02.2010., 13:23
Ima li netko mozda recept?

Hvala!
ne znam mjere,ali mogu prepričati:

listove endivije blanširala
skuhala rižu
dinstala gljive
začinjavala ribanim sirom
smotala u listove,posula ribanim sirom
zapekla
jela sama

Ana,tužno je kad sama jedeš.
Evo ja bum se žrtvovala - sve ću isprobati.

marica p.
03.02.2010., 14:44
ne znam mjere,ali mogu prepričati:

listove endivije blanširala
skuhala rižu
dinstala gljive
začinjavala ribanim sirom
smotala u listove,posula ribanim sirom
zapekla
jela sama

Ana,tužno je kad sama jedeš.
Evo ja bum se žrtvovala - sve ću isprobati.

ma jedu dečki snimatelji s njom (samo ne znam jesu li se od ove endivije najeli :D).
a ak ne ispadne dobro, tu je uvijek njezin pas!

Bubi Trubi
03.02.2010., 17:51
Ljudi jeste vidjeli?!
www.kodane.tv
NAPOKON!

Jel to novo ili?
Nisam gledala neko vrijeme pa :ne zna:

dorica27
03.02.2010., 18:03
http://kodane.tportal.hr/
taman sam krenila napisati: ZA SVE ANOLJUPCE, hahaha, BubiTrubi me pretekla :)

Gipsyqueen
03.02.2010., 19:26
Aleluja! :s Bilo im je i vrijeme.:D

Katrin
03.02.2010., 19:28
konacno recepti :top: :top:

ta.ja
03.02.2010., 20:21
Zahvaljujući internet stranici, nema više pisanja sastojaka na ovoj temi. Ipak, treba odati priznanje onima koji su vrijedno pisali recepte svo ovo vrijeme :s

irrenca
03.02.2010., 21:43
Nadam se ,da čemo još pokomentirati ovdje o receptima,nečemo pisat o sastojkima ali aku su nam ratali i tako dalje:ne zna:Mučim se ja sa vašim jezikom
se izvinjavan ako napišem glupost
srdačan pozdrav

Barba Branko
03.02.2010., 22:02
Ljudi jeste vidjeli?!
www.kodane.tv
NAPOKON!

Jel to novo ili?
Nisam gledala neko vrijeme pa :ne zna:

Bavoooo!:top:
Finalmente! To je prava stvar:top::top::top:

kljblj
03.02.2010., 23:14
Fenomenalno, bas sam se obradovala kad sam vidjela, plus stranica super izgleda. Konacno su se sjetili!

Dlapek
04.02.2010., 11:22
Sinoć je radila "poljupce" od čokolade.
Nije li kila čokolade više nego previše?
Ja radim čoko tartufe koje svi obožavaju,ali za pola od one količine koju je ona napravila koristim 250g dobre crne čokolade.

marica p.
04.02.2010., 12:38
taman kad sam odlučila izaći iz anonimnosti običnog čitača kopipejstaša recepata i priključiti se vašemu malenom forumu, eto!
to je zbog mene, sto posto!!!!!!!!:mig:

super izgleda i super što je podijeljeno na vrste jela.

ta.ja
04.02.2010., 12:57
taman kad sam odlučila izaći iz anonimnosti običnog čitača kopipejstaša recepata i priključiti se vašemu malenom forumu, eto!
to je zbog mene, sto posto!!!!!!!!:mig:

:rofl:

I dalje imaš mogućnost da se priključiš ovoj temi - tako da isprobaš određeni recept i podijeliš s nama svoja iskustva

Spacegirl
04.02.2010., 15:20
Ja sam davno ( prije Ane ) pravila nešto slično ovome. Samo sam umjesto lješnjaka stavljala mljevene mjendule ( bademe ), stavljala sam ih u bijelu čoksu umjesto u tamnu i nisam ih valjala u kakao već u smeđi cukar ( prethodno samljeven ). Mljac!
Probat ću i sa karameliziranim lješnjacima...:D

ninnna
04.02.2010., 17:11
Zahvaljujući internet stranici, nema više pisanja sastojaka na ovoj temi. Ipak, treba odati priznanje onima koji su vrijedno pisali recepte svo ovo vrijeme :s

Potpisujem ovo!!

Meni se oni poljubci čine više nego slasni... planiram ih isprobat :)

ursamajor
04.02.2010., 18:24
kuhari-ce koji bi to željeli a još neznaju, mogu si za off-line čitanje skinut sve recepte za par minuta ako nekim programom poput winhttracka automatski skinu cijele stranice.

ili još lakše ovdje gdje sam skinuo trenutno stanje (oko 5 MB), nakon otpakiranja klikne se na ono index i to je to.
http://www.4shared.com/file/215093982/5222ba9b/http___kodanetportalhr_.html

na netu se može nać i knjiga recepata "danas kuham" br.1

Lola
04.02.2010., 18:57
nema recepata za sva jela, samo sastojci i "pogledajte u Maxtv videoteci!" http://kodane.tportal.hr/recepti/50563/Pariski-njoki-sa-shiitake-gljivama-i-spinatom.html. mogla sam i mislit...

Barba Branko
04.02.2010., 19:08

Posebna zahvala našem drugu Kljblj!:s
U kašiku te ljubim!:top:
Ali...Čitamo se i dalje...:)

ursamajor
04.02.2010., 21:02
nema recepata za sva jela, samo sastojci i "pogledajte u Maxtv videoteci!" http://kodane.tportal.hr/recepti/50563/Pariski-njoki-sa-shiitake-gljivama-i-spinatom.html. mogla sam i mislit...

srećom takvih je manji broj.
ne bi bilo loše da oni koji imaju maxtv stave pokoji recept na youtube ili rapidshare ili ukratko opišu dotične recepte ovdje.

arhivu recepata iz prijašnjih emisija na novoj tv može se skinut na
http://www.4shared.com/file/215159011/7429b527/http___wwwnovatvhr_kodane_rece.html
to su ovi
http://www.novatv.hr/kodane/recepti2.asp
videoteka
http://videoteka.novatv.hr/pretraga?type_id=41346&parent_id=41346&group=true&order=date#epizode

knjiga danas kuham 1
http://forum.rupirat.com/archive.php?topic=7660.30
http://rapid4me.com/?f=11401916&t=Ugarkoviae___Ana-Danas_kuham.rar&

Gipsyqueen
04.02.2010., 21:52
srećom takvih je manji broj.
ne bi bilo loše da oni koji imaju maxtv stave pokoji recept na youtube ili rapidshare ili ukratko opišu dotične recepte ovdje.

Pa kljblj i ja smo skoro redovito ovdje stavljale recepte.:ne zna:
Naravno, ne sve, ali većinu. :mig:

ursamajor
04.02.2010., 22:06
Pa kljblj i ja smo skoro redovito ovdje stavljale recepte.:ne zna:
Naravno, ne sve, ali većinu. :mig:

zato valjda tamo i izostavljaju opis pripreme nekih jela, da ovaj thread živi i dalje :)

kljblj
04.02.2010., 22:06
Posebna zahvala našem drugu Kljblj!:s
U kašiku te ljubim!:top:
Ali...Čitamo se i dalje...:)

I Gipsyqueen!!! Svaki put kad Ana struže nožem po dasci onom stranom kojom se reže, ja se sjetim šta ste rekli i svaki put pomislim 'Struže se drugom stranom'.:)

Barba Branko
04.02.2010., 22:08
I Gipsyqueen!!! Svaki put kad Ana struže nožem po dasci onom stranom kojom se reže, ja se sjetim šta ste rekli i svaki put pomislim 'Struže se drugom stranom'.:)

Toćno! Ukusno i soćno!:top:

kljblj
04.02.2010., 22:14
Jedini recept koji mi nemam od početka prikazivanja su profiteroli, taman sam se obradovala da cu konačno naći recept kad ono samo sastojci.

ursamajor
04.02.2010., 22:39
Jedini recept koji mi nemam od početka prikazivanja su profiteroli, taman sam se obradovala da cu konačno naći recept kad ono samo sastojci.

evo nekih s coolinarke
http://www.coolinarika.com/pretrazivanje?upit=profiteroli&scope=all

na max tv stranici kažu:

Kod Ane - Profiteroli sa sladoledom od kave i umakom od čokolade
http://www.mypicx.com/02042010/profiteroli/

Tko voli princes krafne, uživat će i u profiterolima. Ovi kolačići nešto su manjih dimenzija, no princip punjenja je isti - razrezane profiterole možete napuniti nadjevom po vlastitom izboru. Ana ih najviše voli kombinirati sa sladoledom i umakom od čokolade.

http://www.tportal.hr/maxtv/fset.html
(umjesto tv odabrati videoteka i u tražilicu upisati profiteroli za sliku)

Barba Branko
04.02.2010., 22:43
Jedino što me ovdje smeta je što nema posebnu alatku za printanje. Molim zaduženog programera da je uvrsti.:)

kljblj
04.02.2010., 23:22
U max videoteci vidjela sam da ima i video za čokoladni paradižet (šnenokle). Koliko ja znam nije se dosad prikazivala ta epizoda. Nadam se da će je prikazati brzo, najdraže mi je gledati kad pravi neki slatkiš.:)

kljblj
04.02.2010., 23:33
Sinoć je radila "poljupce" od čokolade.
Nije li kila čokolade više nego previše?
Ja radim čoko tartufe koje svi obožavaju,ali za pola od one količine koju je ona napravila koristim 250g dobre crne čokolade.

Ana definitivno ne štedi na čokoladi, baci 1 kg cokolade, skakavac kocke gotovo 900 g, previše (čak i za mene koja jako volim slatkiše)! Lako je njoj kad ima sponzora, za neke od njenih slatkiša bi mi trebalo malo bogatstvo.

Dlapek
05.02.2010., 07:21
Ana definitivno ne štedi na čokoladi, baci 1 kg cokolade, skakavac kocke gotovo 900 g, previše (čak i za mene koja jako volim slatkiše)! Lako je njoj kad ima sponzora, za neke od njenih slatkiša bi mi trebalo malo bogatstvo.

Ne radi se toliko o visini troška ,nego o besmislenosti istog.
Takvi se slatkiši ionako ne ade svaki dan,pa se onda ne treba škrtariti.
Ali - nema smiso.

Barba Branko
05.02.2010., 22:01
Ana, Ana, ako je to što si danas pravila szekely gulas, onda sam ja Dalaj Lama. Ja te inače jako volim, ali ovo je jednostavno nedopustivo. To nema veze s' pameću a još manje sa szekely gulašem.:mad:

kljblj
06.02.2010., 00:58
Je li taj 'szekely gulas' ovaj recept za ombolo s kiselim kupusom? Nisam gledala pa pojma nemam.

ta.ja
06.02.2010., 09:38
Je li taj 'szekely gulas' ovaj recept za ombolo s kiselim kupusom? Nisam gledala pa pojma nemam.

Je.

Ja se slažem sa svime, osim s onim vrhnjem na kraju. Tu je i muž komentirao "e sad si ga usrala"

saharasaharović
06.02.2010., 09:53
to nije nikako mogo biti sekeli,već nešto poput složenca nekog...

kodo
06.02.2010., 14:28
i meni se tako čini

Eyecandy
07.02.2010., 11:29
Je li netko radio pizzu po Aninom receptu; s mozzarelom i mascarponeom, a servira se s riccolom?

Eyecandy
07.02.2010., 11:36
Našla sam nešto slično, tzv. White pizza-s.

ta.ja
07.02.2010., 14:57
Je li netko radio pizzu po Aninom receptu; s mozzarelom i mascarponeom, a servira se s riccolom?

Kad je bila ta pizza :confused: To sam propustila. Može recept (ili link :D )

Eyecandy
07.02.2010., 15:57
Kad je bila ta pizza :confused: To sam propustila. Može recept (ili link :D )

To je bilo na Kod Ane, poprilično davno.

za tijesto:

60 dag brašna
1 žlica meda
2 žličice soli
1 žličica suhog kvasca
2 žlice maslinovog ulja
400 ml mlake vode

+

600 g cherry rajčica
250 g mozzarelle
100 g mascarpona
maslinovo ulje, sol

200 g rikule

Zamijesiti tijesto, razraditi ga na plehu.
Pokapati maslinovim uljem, namazati mascarponom, složiti mozzarelu u šniticama i rajčicu prerezanu na polovice. Predgrijati pećnicu na 250 stupnjeva i peći oko 20 minuta.
Na narezane šnitice staviti rikulu.

kinara
07.02.2010., 21:02
Evo, da se nađe :)

http://kodane.tportal.hr/

http://www.novatv.hr/kodane/recepti2.asp

kaj_znachi
07.02.2010., 21:19
a jel dotična skuhala kad kaj jestivo ?
još kad si počne oblizavat masne čuklje
i sama sebi tepat kak je fino !!!

sorry ak sam kak bi se reklo oftopik al nisam mogel zdržati kad sam videl naslov theme !!

Dlapek
08.02.2010., 10:28
Szekely????
Grof se vrti u grobu ko propeleler - maslinovo ulje!!!!
Anči ovo kaj si ti radila je morti fino ali gulaš - nije.

runnerica
08.02.2010., 15:19
Molim Vas recept za romanesko brokule sa salsom i tjesteninom. Nema na novim Internet stranicama... Nikad nisam koristila romanesko brokulu u svojoj kuhinji i baš kad mi se svidio recept i odlučim ga isprobati, vidim, nikog nije zaintrigirao.
Nadam se da tema neće sad zamrijeti baš je bilo super čuti komentare. Barba Branko me naučio kako očistiti nožem dasku za rezanje. Priznajem, radila sam kao Ana :) I još mi pobjegne... Nisam dosad pisala, ali sam Vas redovito čitala.

Gipsyqueen
08.02.2010., 15:29
Molim Vas recept za romanesko brokule sa salsom i tjesteninom. Nema na novim Internet stranicama... Nikad nisam koristila romanesko brokulu u svojoj kuhinji i baš kad mi se svidio recept i odlučim ga isprobati, vidim, nikog nije zaintrigirao.
Nadam se da tema neće sad zamrijeti baš je bilo super čuti komentare. Barba Branko me naučio kako očistiti nožem dasku za rezanje. Priznajem, radila sam kao Ana :) I još mi pobjegne... Nisam dosad pisala, ali sam Vas redovito čitala.

Recept za teletinu s romanesco brokulom je na prethodnoj stranici.:ne zna:
Tjestenina s običnom brokulom također. Jedino ako je bilo još nešto, a da nismo stavili.:ne zna:

LINK (http://www.forum.hr/showpost.php?p=24852354&postcount=1933)

runnerica
08.02.2010., 18:25
@Gipsyqueen: u pravu si, kasnije sam našla. Recept za romanesko brokulu mi se "sakrio" u receptu za teletinu. A u sjećanju mi se pomješala normalna brokula i romanesco pa sam mislila da je romanesco brokulu napravila sa salsom. Sa salsom je išla obična brokula. Mislim da ću ja eksperimentirati i napraviti romanesko brokulu sa salsom.

Barba Branko
08.02.2010., 19:55
Ana, Ana! Osim szekely gulasa sa maslinovim uljem, danas si ga, da prostiš, zatupila::zubo:

Mišancija u veljači? Ma đe je nađe, ako Boga znaš? Lako za tebe, ali gdje da je mi nađemo u ovo doba godine???:rolleyes:

sis
09.02.2010., 07:43
Prije 2-3 tjedna sam bila na Dolcu, sve puno mišancije. Nije ni meni bilo jasno otkud u ovo doba, još sam zabrijala da će proljeće skoro

Dlapek
09.02.2010., 07:45
Ana, Ana! Osim szekely gulasa sa maslinovim uljem, danas si ga, da prostiš, zatupila::zubo:

Mišancija u veljači? Ma đe je nađe, ako Boga znaš? Lako za tebe, ali gdje da je mi nađemo u ovo doba godine???:rolleyes:

Pune tržnice mišancije.
A ovo kaj je kuhala podsjetilo me na djetinjstvo.To je moja baka kuhala s koprivama.
Jako sam to voljela.

ana_st
10.02.2010., 12:08
ja ovu emisiju gledam gotovo svaki dan jer ide taman prije sapunjare :lol:

od svega dosad viđenog u anuškinoj kuhinji, mogla bi na prste jedne ruke nabrojat po meni jestive stvari. sve bude super i onda pred kraj doda neki sastojak ili začin koji nema veze s jelom.

sad čim počne emisija a ona nabraja sastojke za kolač, mm viče, a svježe mljeveni papar i slani inćuni :rofl:

kodo
10.02.2010., 12:11
meni su se zgadili ti njeni inćuni kad ih skoro u svaki recept stavlja:eek:

Dlapek
10.02.2010., 12:14

ne stavlja baš u svaki,ali ih često koristi za umake.
Nije ti to baš neki ključni sastojak.Količina koju ona stavi je samo za malo "popuniti" okus.Uvijek ih možeš izostaviti.

Pellaprat
10.02.2010., 12:39
ja ovu emisiju gledam gotovo svaki dan jer ide taman prije sapunjare :lol:

od svega dosad viđenog u anuškinoj kuhinji, mogla bi na prste jedne ruke nabrojat po meni jestive stvari. sve bude super i onda pred kraj doda neki sastojak ili začin koji nema veze s jelom.

sad čim počne emisija a ona nabraja sastojke za kolač, mm viče, a svježe mljeveni papar i slani inćuni :rofl:
Pa sigurno da ti Ana nevalja kad ju gledaš već nervozna i uznemirena jer bi Juran mogao naj...Predlažem da Ana ode malo na odmor u Dolinu sunca, a da ti malo kuha Vilenica.

Pellaprat
10.02.2010., 13:16

E, Barba Branko, nemojte biti tako strogi. Išao sam ponovno pogledati tu epizodu pa citiram Anu : " jednu MOJU varijantu Szekely gulaša, ako bi mogla tako nazvati." Osim toga napomenula je da se pravilno radi s svinjskom ili još bolje guščjom masti. Mislim da je ovo dovoljno korektno od kuharice takvog kalibra, a da bi se ogradila od prestrogih kritičara koji ni njoj ne bi dopustili malo varijacija na temu, a baš je to odlika onog koji ima prave gastro mašte. Uostalom, baš mi se čini da je Vi imate dovoljno i za pokloniti nekima s ovog topica, pa hrabro probajte salatu od dobro opranog kiselog kupusa s nakosanim mladim češnjakom, polovicom zdrobljenog slanog inčuna i malo suhog origana, a začinjeno dobrim balzamikom i maslinovim uljem i to Vam preporučam vodnjansku crnicu. A, mišancije u Zagrebu koliko oćete !

saharasaharović
10.02.2010., 20:58

i meni al ih ne koristim...
ne stavlja baš u svaki,ali ih često koristi za umake.
Nije ti to baš neki ključni sastojak.Količina koju ona stavi je samo za malo "popuniti" okus.Uvijek ih možeš izostaviti.

normalno...pa tko ih voli neka ih stavlja:rofl:

Barba Branko
10.02.2010., 21:11
E, Barba Branko, nemojte biti tako strogi. Išao sam ponovno pogledati tu epizodu pa citiram Anu : " jednu MOJU varijantu Szekely gulaša, ako bi mogla tako nazvati." Osim toga napomenula je da se pravilno radi s svinjskom ili još bolje guščjom masti. Mislim da je ovo dovoljno korektno od kuharice takvog kalibra, a da bi se ogradila od prestrogih kritičara koji ni njoj ne bi dopustili malo varijacija na temu, a baš je to odlika onog koji ima prave gastro mašte. Uostalom, baš mi se čini da je Vi imate dovoljno i za pokloniti nekima s ovog topica, pa hrabro probajte salatu od dobro opranog kiselog kupusa s nakosanim mladim češnjakom, polovicom zdrobljenog slanog inčuna i malo suhog origana, a začinjeno dobrim balzamikom i maslinovim uljem i to Vam preporučam vodnjansku crnicu. A, mišancije u Zagrebu koliko oćete !

Lipi moj čovik! To može biti Ana gulaš, a nikako szekely gulaš. A gdje ima mišancije neznam. U Poreču je prije sredine ožujka NEMA!:)

A mi smo ti ovdje, kao nekakav mediteran. Odkud mišancija u Zgb. nemam pojma. Možda je uvoze iz Novog Zelanda? :zubo:

ta.ja
11.02.2010., 07:52

Zaboravio je na malo nasjeckanog svježeg peršina :rofl:

To može biti Ana gulaš, a nikako szekely gulaš.

U naslovu recepta stoji ombolo s kiselim kupusom (http://kodane.tportal.hr/recepti/51871/Ombolo-s-kiselim-kupusom.html), a to što je ona na početku spomenula szekely diglo je prašinu bez razloga

Dlapek
11.02.2010., 07:57
Lipi moj čovik! To može biti Ana gulaš, a nikako szekely gulaš. A gdje ima mišancije neznam. U Poreču je prije sredine ožujka NEMA!:)

A mi smo ti ovdje, kao nekakav mediteran. Odkud mišancija u Zgb. nemam pojma. Možda je uvoze iz Novog Zelanda? :zubo:

Pitala ja ženu na Dolcu - nije Zeland.
Rtina.

irrenca
11.02.2010., 13:35
Prije 2-3 tjedna sam bila na Dolcu, sve puno mišancije. Nije ni meni bilo jasno otkud u ovo doba, još sam zabrijala da će proljeće skoro

što sve spada pod mišancije,da li je to
regrat
blitva
kopriva,sve što je zeleno na vrtu

Dlapek
11.02.2010., 13:48
što sve spada pod mišancije,da li je to
regrat
blitva
kopriva,sve što je zeleno na vrtu

U mišanciju ti idu samonikle,divlje biljke.Može se ubacit malčice kultivata,ali ne pretjerivat.
Sastav ovisi o dobu godine i beraču.

Vodenna
11.02.2010., 15:28

a kuća smrdi tri dana od toga...zadnje smo jelo psu bacili....
ima neka zamjena za to
bezmirisna??:ne zna:

prije sam ju više pratila...
sad nam je dosadila...sve je skomplicirala a i suđa poslije ima tona....sve je to super kad imaš vremena i sastojke gdje kupit...

Spacegirl
11.02.2010., 16:13
I meni je bila super u početku. Sad je stvarno počela svašta stavljat u jela.

A suđa ima k'o malo brdo. To je super za nekog tko stoji doma, ima vremena na pretek i perilicu za suđe.

Da ne pričam malo deblji takujin ( novčanik ).

Jedino, barem meni, valja kad mi da ideju za neki čoko-kolač ili kremu. Ovo ostalo je..onako...

Dlapek
11.02.2010., 16:37
I meni je bila super u početku. Sad je stvarno počela svašta stavljat u jela.

A suđa ima k'o malo brdo. To je super za nekog tko stoji doma, ima vremena na pretek i perilicu za suđe.

Da ne pričam malo deblji takujin ( novčanik ).

Jedino, barem meni, valja kad mi da ideju za neki čoko-kolač ili kremu. Ovo ostalo je..onako...

U tv kuhanju je obavezno svaku namirnicu odvojeno staviti u posudu nakon što se završi priprema- sjeckanje,mrvljenje,guljenje.
Pogledaj malo svakog tv kuhara - brdo suđa zmažu.Nema obveze da i ti to radiš.
A namirnice su ponekad malo posebne,ali zato to i jest kuharski šou, a ne prijenos iz naših skromnih kuhinja.Osim toga ,ponekad se malo poigrati novom idejom i nije tako loše,a nije ni pretjerano skupo.

Spacegirl
11.02.2010., 17:43
U tv kuhanju je obavezno svaku namirnicu odvojeno staviti u posudu nakon što se završi priprema- sjeckanje,mrvljenje,guljenje.
Pogledaj malo svakog tv kuhara - brdo suđa zmažu.Nema obveze da i ti to radiš.
A namirnice su ponekad malo posebne,ali zato to i jest kuharski šou, a ne prijenos iz naših skromnih kuhinja.Osim toga ,ponekad se malo poigrati novom idejom i nije tako loše,a nije ni pretjerano skupo.

Ma, da...Kontam ja sve to. Komentiram jer, eto, moram reći svoje mišljenje. :)

I, kažem, svakako je kvalitetna toliko što mi da neku ideju; malo promjene ne škodi.

Vodenna
11.02.2010., 17:48
Ideje su hvale vrijedne...sve to skupa krasno izgleda...kreme su mljac...ali trebal bi mi šopingmačak da mi to sve pokupuje i nađe...
sto vrsta sjeckalica i pomagala....:eek::eek:pa ti peri :ne zna:
najviše mi se sviđa mixer, onaj skupi...:kava:
suđericu imam, al bi trebala dva crnca da ju pune i prazne...:rolleyes:
dok ona mackari po hrani, ja napravim dva jela i tri priloga, k tome i kuću očistim...:mig:

Spacegirl
11.02.2010., 17:54
Ideje su hvale vrijedne...sve to skupa krasno izgleda...kreme su mljac...ali trebal bi mi šopingmačak da mi to sve pokupuje i nađe...
sto vrsta sjeckalica i pomagala....:eek::eek:pa ti peri :ne zna:
najviše mi se sviđa mixer, onaj skupi...:kava:
suđericu imam, al bi trebala dva crnca da ju pune i prazne...:rolleyes:
dok ona mackari po hrani, ja napravim dva jela i tri priloga, k tome i kuću očistim...:mig:

Tako nekako....:D

coco zoe
12.02.2010., 00:02
Izluđuje me ana, stalno ju nekaj kritiziram - poludila sam neki dan kad sam vidla da je u onoj maloj, majušnoj zdjelici išla mutiti snijeg u žumanjke i onda je to sve tak ofrlje izmiješala da su unutra ostale snježne grude koje su se vidle i kad je zrezala gotov biskvit...

...al sam mazohista, nemrem bez nje. Nema šanse da ću ne otvorit telku ak sam doma