PDA

View Full Version : Odjeća za bebu - gdje, koliko, što i kad kupiti

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18

drea_zg
15.12.2010., 07:41
evo stigla robica iz h&m-a :cerek:
dobili smo tri bodića veličine 62, dvije kapice veličine 56 i dvoje hlače veličine 62. mama je to platila 20 eura-čini mi se da je to dosta povoljno.

još mi je rekla da je vidjela jedan prekrasan kompletić koji će ići kupiti :D

mislim da ću ja odustat od h&m-a za početak, mm bi htio ići pa možda ipak prevlada njegova, al meni trebaju benkice s dugim rukavima 56 i 62, znaš ima li toga išta?

liz; meni su kolegicu sistemski provjerili na izlazu iz HRV i onda su je zahebavali jer je promijenila osobnu, a putovnicu nije :ne zna:. Znam definitivno da se mora po zakonu (čitala na MUP stranicama)...ja jedino nisam vozačku (to mi se fakat neda mijenjat..)

lizianthus
15.12.2010., 07:46
hej, ma normalno da se po zakonu treba promjeniti..
ja to pričam ovak van zakona :brukica:

nego, on...
benkica si kupi 3 max. bolje su ti body benkice a njih imaš u HM i tako malih.
ja imam par bodybenkica i od MTČ a benkice su isto neka naša proizvodnja, kupila u nekom onak usput bebi dućkasu

lizianthus
15.12.2010., 07:48
Cure gdje da kupim štramplice najmanje veličine? Ako ima netko iz Ri bilo bi lijepo. Muče me te pamučne štramplice.

Calzedonia ima predivne bebi tanke i deblje pamučne al ne znam dal ih ima u RI :ne zna:

drea_zg
15.12.2010., 07:50
hej, ma normalno da se po zakonu treba promjeniti..
ja to pričam ovak van zakona :brukica:

nego, on...
benkica si kupi 3 max. bolje su ti body benkice a njih imaš u HM i tako malih.
ja imam par bodybenkica i od MTČ a benkice su isto neka naša proizvodnja, kupila u nekom onak usput bebi dućkasu

je, je na bodibenkice sam i mislila (one kaj drže pelene, kopčaju se i ispod njih) ak dobro govorim :bonk:
ma ja si nekak mislim da mm navija za hm zbog sebe, a ja si ovak i onak nemrem ništ kupit dok sam još trbušasta :rofl:

cezar5
15.12.2010., 07:59
mislim da ću ja odustat od h&m-a za početak, mm bi htio ići pa možda ipak prevlada njegova, al meni trebaju benkice s dugim rukavima 56 i 62, znaš ima li toga išta?

liz; meni su kolegicu sistemski provjerili na izlazu iz HRV i onda su je zahebavali jer je promijenila osobnu, a putovnicu nije :ne zna:. Znam definitivno da se mora po zakonu (čitala na MUP stranicama)...ja jedino nisam vozačku (to mi se fakat neda mijenjat..)

stvarno ne znam, ali mama mi je rekla da nemaju baš veliki izbor u veličinama 56 i 62, a u većim brojevima da imaju punooo izbora. to je kupovala u trstu

FIGICA
15.12.2010., 10:37
Cure gdje da kupim štramplice najmanje veličine? Ako ima netko iz Ri bilo bi lijepo. Muče me te pamučne štramplice.

Trgovina MTČ,nisam iz Ri ali mi se čini da i u jednoj i u drugoj robnoj kući u centru ima taj dućan,najmanja veličina je 00 pa onda ide 01

OOOOOOO
15.12.2010., 11:12

ja sam gledala svakakvih u mercatoru na djecjem odjelu

cranky
15.12.2010., 21:51
Ja danas u Kauflandu kupila veličina 0 (80% pamuk, 27 kn) :mig:

just z
15.12.2010., 22:05
ako govorimo o štramplicama - hulahopkicama, ja sam vidila u c&a obične bijele sa 98% pamuka i 2% elastina, za skroz male bebice..
pogledaj
http://www.cunda.de/Shop/HtmlProduct/product.html?l1=%27Babies%27&l3=%27Schuhe%20%26%20Socken%27&l4=%27Baby-Strumpfhosen%27&pId=%277108%27&pClr=%271%27

OOOOOOO
16.12.2010., 15:42
za koliko otprilike mj je broj kapice 48cm?

kimmy2411
16.12.2010., 16:17
za koliko otprilike mj je broj kapice 48cm?

mislim da ti je to otprilike 5-6 mj..

FIGICA
17.12.2010., 08:00
Ja jučer kupila štramplice u Adaxu,vel.0,ima u svakakvim bojama

Kako to s kapicama,na mojoj coconut iz Tl piše 50/56 i baš je melena za tek rođenu bebicu,onda je ta od OOOOOOO još manja ili :confused:
I gdje u Ri ima kupiti kapica ali debelih,više vunenih?Jel ima u Prenatalu?Vidjela da imaju sniženja ali nisam ulazila...

just z
17.12.2010., 10:21
pa očito onda ova iz TL nije po opsegu glave nego kao i druga robica za bebu

OOOOOOO
17.12.2010., 11:28

Kako to s kapicama,na mojoj coconut iz Tl piše 50/56 i baš je melena za tek rođenu bebicu,onda je ta od OOOOOOO još manja ili :confused:
I gdje u Ri ima kupiti kapica ali debelih,više vunenih?Jel ima u Prenatalu?Vidjela da imaju sniženja ali nisam ulazila...

ja sam kapicu uzela u trstu topla je,od felpe bijelo svijetlo plava,preslatka ali pise vel. 48cm,vidi se da nije za skroz malu bebu,ali ako je za tih 5,6cm,onda mi je bezveze jel bi to bilo bas na ljeto a tada mi nece trebat...bas steta:(

BoniZG
17.12.2010., 11:37
curke ja sam upravo kapice narucila od http://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=100001777614420

OOOOOOO
17.12.2010., 11:58
stvarno su glupe neke mjere na kapicama,sad bas isla gledat 2 kapice jedna vel 56,druga 62 a obje manje od one 48cm

Albera
17.12.2010., 12:01
stvarno su glupe neke mjere na kapicama,sad bas isla gledat 2 kapice jedna vel 56,druga 62 a obje manje od one 48cm

Ja mislim da je 48 cm opseg glave.

Zato je veća, a ovo 56 i 62 su velčine kao za odjeću.

kimmy2411
17.12.2010., 12:03

zato što je ovo obujam glave 48 cm..a veličina 50/56 je veličina nije mjereno u cm..nego kao pripada veličini robice 50/56.. :ne zna: kako da to objasnim.. :rofl: valjda si skontala šta hoću reć..mislim da bebice kad se rode imaju obujam oko 30-ak cm..

FIGICA
17.12.2010., 12:06
A kako u Adaxu imaju dobra plišana termo odijelca,baš za onako kada nije full zima,recimo 3 mj pa umijesto skafanderića samo to
mekano i toplo :)

cranky
17.12.2010., 12:10

Bila sam ja u Prenatalu prekjučer, imaju 20% sniženja na većinu stvari. Mislim da ima i kapica, nisam ih baš gledala pa nisam ni registrirala.
Probaj pogledat u Korzu na katu ispod TL-a ima jedan dućan s dječijom robicom, tamo je bilo tih debljih kapica pred jedno mjesec dana, pa vjerujem da ih ima i sad :mig:

FIGICA
17.12.2010., 12:18
Bila sam ja u Prenatalu prekjučer, imaju 20% sniženja na većinu stvari. Mislim da ima i kapica, nisam ih baš gledala pa nisam ni registrirala.
Probaj pogledat u Korzu na katu ispod TL-a ima jedan dućan s dječijom robicom, tamo je bilo tih debljih kapica pred jedno mjesec dana, pa vjerujem da ih ima i sad :mig:

Super hvala :)
Za 2 tjedna idem opet u Ri pa ću potražiti,jučer bilo tako hladno da mi se nije ni dalo hopsati po centru,samo smo u Tower išli a tamo sam potrošila lovu na druge stvarčice pa ništa od kapice :D

simba
19.12.2010., 12:05
curke, imam problem sa nalaženjem najobičnije bijele pamučne kapice (bez vezanja)...treba mi kao podkapa za vunenu...

Nevjerovatno, al već u par dućana me blijedo gledaju. I ZGB sam:)

hvala!

lizianthus
19.12.2010., 12:34
curke, imam problem sa nalaženjem najobičnije bijele pamučne kapice (bez vezanja)...treba mi kao podkapa za vunenu...

Nevjerovatno, al već u par dućana me blijedo gledaju. I ZGB sam:)

hvala!

MTČ

simba
19.12.2010., 13:43
MTČ

wii...pogedat ću :)

ivana0906
19.12.2010., 14:49

ADAX???
Tamo sam vidila nešto tako...

simba
19.12.2010., 15:09
ADAX???

tamo nema :( nažalost...ima bijela plišana al pre debela mi je:ne zna:

libe2404
19.12.2010., 15:32
probaj pogledati u C&A...ja sam kupila par takvih običnih bijelih i bež u C&A i H&M ali u Budimpešti :D ali mislim da bi trebalo biti i u ZG-u :top:

nego još jedan info, bili jučer u late night shopping u westu i u C&A imaju sniženja i do 50% na dio asortimana, tipa plišane tutice su im snižene na 30,40kn, stvarno se isplati kupiti, ja sam ih uzela nekoliko u vel.56 jer ionako s tom veličinom slabo stojim pa da mi mrvica nebude prvih mjesec dana u prevelikoj robici :D...samo moram napomenuti da je skoro sve razgrabljeno, pogotovo vel.56, ima još nešto 62, 50 i manje za nedonošćad al vjerujem da će još donositi :kava:

kimmy2411
20.12.2010., 15:03
:confused: kako ste vi slagale i vješale robicu od vaših malih mrvica..može i slikice.. :rofl: evo ja jučer sve posložila..bodiće i plišane gegice i tutice onako cijelom širinom da se čim manje gužva..hlačice su me mučile..ne mogu puno na jednu hrpicu jer se ruše zbog toga jer dođe pasica na pasicu pa je visoko..kužite me zar ne.. :lol: ugl..htjela sam neke stvari i objesit a imala sam tako male vješalice samo uz one stvari di sam kupila pa dobila vješalicu..
..e saaad..jel vi znate di ima tako malih vješalica za kupit..probala sam vješat na naše one za hlače..al mi ružno izgleda..pa sam odustala.. :zubo:

Želimirka
20.12.2010., 15:53
ADAX???

Turbo limach? Ja sam kupila komplet dvije kapice za 20,00 kn. Jedna bijelobež, druga bijelobež s bež prugicama. Pamučne...

P.S. Štramplica ima i u Intersparu, 34,00 kn.

katjes
20.12.2010., 16:30
evo ja jučer sve posložila..bodiće i plišane gegice i tutice onako cijelom širinom da se čim manje gužva..hlačice su me mučile..ne mogu puno na jednu hrpicu jer se ruše zbog toga jer dođe pasica na pasicu pa je visoko..kužite me zar ne.. :lol: ugl..htjela sam neke stvari i objesit a imala sam tako male vješalice samo uz one stvari di sam kupila pa dobila vješalicu..
..e saaad..jel vi znate di ima tako malih vješalica za kupit..probala sam vješat na naše one za hlače..al mi ružno izgleda..pa sam odustala.. :zubo:

uh, kakav strašan problem :mig:
a jednom samo preklopit da je površinom što veća a visinom što niža ta hrpica :ne zna:

kimmy2411
20.12.2010., 17:03
uh, kakav strašan problem :mig:
a jednom samo preklopit da je površinom što veća a visinom što niža ta hrpica :ne zna:

tako sam i napravila..al je svejedno bezveze..toga ima puno a sve maličko..56/62..i jednostavno kako god da složiš moraš radit 100 hrpica jer se ruši..

..uglavnom..moj problem je di nać vješalice tako male jer oću dosta toga objesit..tako mi je pregledno i ne gužva se kad ispeglam..

..i naše stvari vješam..u cijelom ormaru imam jednu jedinu policu i to za neke stvari za po doma..pa sam htjela i bebine tako..

fasinain
20.12.2010., 17:07
i ja vise volim viditi svoje stvari na visalicama... ali za bebine stvari mi to nije bas izvedivo. tim vise sta nemamo jos ormar za nju. komoda nam je dovoljno velika za sve.

ja imam par visalica sta san dobila zajedno sa odjecom. ne znan di bi se to moglo kupiti :ne zna:

kimmy2411
20.12.2010., 17:23
i ja vise volim viditi svoje stvari na visalicama... ali za bebine stvari mi to nije bas izvedivo. tim vise sta nemamo jos ormar za nju. komoda nam je dovoljno velika za sve.

ja imam par visalica sta san dobila zajedno sa odjecom. ne znan di bi se to moglo kupiti :ne zna:

nama je mm radio po mjeri ormar tako da je napravio jedan dio uži di su nam samo hlače i traperice i iznad toga su bile police..i sad smo jednu policu izvadili i dobili taman prostor za bejbi odjeću za vješalice..ja sam isto par vješalica dobila u c&a i par u cartersu..al ja bi još..još u kiki nisam gledala..ako oni nemaju..preobat ću napravit neke.. :ne zna:

katjes
20.12.2010., 17:25
ajmee koliko i kakvih sve raznovrsnih problema imamo, tj kad nemamo onda ih izmislimo :D

meni stara oprala svu robicu i popeglala, ja samo pokupila sve te kese i donila misleći da je sav poso oko robe riješen a kad ono, treba to sve negdje i spremiti,...i nekako posložiti... jaooo ta djeca, samo nam posla zadaju :lol:

mom2be
20.12.2010., 17:29
tako sam i napravila..al je svejedno bezveze..toga ima puno a sve maličko..56/62..i jednostavno kako god da složiš moraš radit 100 hrpica jer se ruši..

..uglavnom..moj problem je di nać vješalice tako male jer oću dosta toga objesit..tako mi je pregledno i ne gužva se kad ispeglam..

..i naše stvari vješam..u cijelom ormaru imam jednu jedinu policu i to za neke stvari za po doma..pa sam htjela i bebine tako..

ovdje http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/60178769

kod nas nemam pojma, nisam ih vidjela nigdje a da nisu one kao ukrasne koje kostaju pun k :ne zna:

kimmy2411
20.12.2010., 17:51
ovdje http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/60178769

kod nas nemam pojma, nisam ih vidjela nigdje a da nisu one kao ukrasne koje kostaju pun k :ne zna:

te u ikei sam vidjela i tako bi nešta da ima kod nas..jer već sam obavila šoping u grazu..tako da neću ić opet..a nemam nikog ko bi mi to dofurao.. :( ali tnx..pogledat ću sutra u kiki..pa vam javim kad nađem..možda još nekome zatreba il sam jedino ja luda.. :lol::rofl:

kimmy2411
20.12.2010., 17:52
ajmee koliko i kakvih sve raznovrsnih problema imamo, tj kad nemamo onda ih izmislimo :D

meni stara oprala svu robicu i popeglala, ja samo pokupila sve te kese i donila misleći da je sav poso oko robe riješen a kad ono, treba to sve negdje i spremiti,...i nekako posložiti... jaooo ta djeca, samo nam posla zadaju :lol:

ah..kad smo doma i dosadno nam je i samo nešta gruntamo i razmišljamo i radimo problem di ga nema..žene.. :rofl:

libe2404
20.12.2010., 19:15
Turbo limach? Ja sam kupila komplet dvije kapice za 20,00 kn. Jedna bijelobež, druga bijelobež s bež prugicama. Pamučne...

P.S. Štramplica ima i u Intersparu, 34,00 kn.

ja jučer kupila još jedne od mtč, vel.00 i mislim da su bile 27,00kn :ne zna:, u intersparu naravno

zato je meni drago što sam svu robicu kupila u H&M-u i C&A-u di se dobivaju vješalice uz kupljenu robicu tako da imam sad puno minijaturnih vješalica :cerek: :s

lizianthus
20.12.2010., 19:26
kimmy, sve će ti tako lijepo neizgužvano visiti do druge neprospavane noći i bebinog osmog prematanja usred proljevića.
radije čuvaj energiju za neke bitnije stvari :mig:
tako je mm zagunđao na crvenu piđamu za muškog. reko- ajd baš će mo vidjeti hoćeš li primjetit da je crvena usred navedenog slučaja gore :rofl:

onih par vješalica što imam su mi iz HM.

fasinain
20.12.2010., 19:43
te u ikei sam vidjela i tako bi nešta da ima kod nas..jer već sam obavila šoping u grazu..tako da neću ić opet..a nemam nikog ko bi mi to dofurao.. :( ali tnx..pogledat ću sutra u kiki..pa vam javim kad nađem..možda još nekome zatreba il sam jedino ja luda.. :lol::rofl:

imas na ridu curu koja kupuje u ikei uz sitnu proviziju. tako da, ako ne nades nigdi, ona ide za misec dana pa joj se mozes javiti :mig:

ali imas ti jos do termina... ne brini :)

OOOOOOO
20.12.2010., 21:57
joj i mene to slaganje u ormar robice namucilo,kako gos poslozim se gega kup robice,samo cekam da ce past.ja sam npr. tutice slagala tako da nogavice preklopim naprijed i onda prednji kraj na to(nadam se da se kuzi sta mislim):mig:,ajde one jos nekako stoje i bodici ali te male hlacice,trenercice visoki kup dodje a zauzimaju mjesta.mislis mala robica na kraju puna jedna stran ormara mi krcata.sta se tice vjesalica ja nisam nista objesila na njih osim 4 skafanderica sta imamo,oprala,osusila i stoje na vjesalicama.kad bude veci vjerojatno cu vise toga morat

marina3
20.12.2010., 23:04
imas na ridu curu koja kupuje u ikei uz sitnu proviziju. tako da, ako ne nades nigdi, ona ide za misec dana pa joj se mozes javiti :mig:

koja to kupuje

kimmy2411
21.12.2010., 06:43
kimmy, sve će ti tako lijepo neizgužvano visiti do druge neprospavane noći i bebinog osmog prematanja usred proljevića.
radije čuvaj energiju za neke bitnije stvari :mig:

a ne znam..da se ukenja 100 puta sve to moram i oprat i ispeglat onda mi je lakše samo objesit nego slagat.. :ne zna:

mislim da znam na koga misliš..al mi javi na pp da potvrdim jel je to ona..ugl..nadam se da ću negdje nać.. :mig:

joj i mene to slaganje u ormar robice namucilo,kako gos poslozim se gega kup robice,samo cekam da ce past.ja sam npr. tutice slagala tako da nogavice preklopim naprijed i onda prednji kraj na to(nadam se da se kuzi sta mislim):mig:,ajde one jos nekako stoje i bodici ali te male hlacice,trenercice visoki kup dodje a zauzimaju mjesta.mislis mala robica na kraju puna jedna stran ormara mi krcata.sta se tice vjesalica ja nisam nista objesila na njih osim 4 skafanderica sta imamo,oprala,osusila i stoje na vjesalicama.kad bude veci vjerojatno cu vise toga morat

kužim kako si slagala tako sam i ja..da je čim šire složeno.. :D
ja nosim curku pa imam dosta tih haljinica..pa sam to htjela objesit da se ne gužva..normalno da neću bodiće vješat..tolko luda nisam.. :rofl: ali haljinice..vestice..sam htjela objesit..

katjes
21.12.2010., 09:07
1. jel ok/glupo/pretjerano već u bolnicu ponijeti rukavice za bebu da se ne grebe po licu?
2. gdje kupiti rukavice? nisam ih nigdje vidjela (doduše, jest da nisam ni gledala...)

simba
21.12.2010., 09:14
1. jel ok/glupo/pretjerano već u bolnicu ponijeti rukavice za bebu da se ne grebe po licu?
2. gdje kupiti rukavice? nisam ih nigdje vidjela (doduše, jest da nisam ni gledala...)

ima u C&A....ja mislim da ih ja neću nosit u bolnicu....

Nova0303
21.12.2010., 09:24

nije glupo...moj se rodio sa dugim noktima i izgrebao do krvi...:(

mafri
21.12.2010., 09:30

Ma meni to nije trebalo sa malim....:ne zna:
Sad ne znam hocel mi trebat,al ja mislim odsjec noktice cim narastu....i njemu sam....
Radije to neg rukavice...

kimmy2411
21.12.2010., 11:13
Ja sam kupila u TL mislim da su nekih 20 kn bile..dvoje u kompletu..ako i toliko..vidla sam u BMC.. :ne zna: cijenu i jučer sam u adaxu vidjela..20-ak kn jedne.. :mig:

katjes
21.12.2010., 11:40
o super, danas budem malo prošvrljala gradom..upiknula neke.. :top:

Nova0303
21.12.2010., 12:13
Sad ne znam hocel mi trebat,al ja mislim odsjec noktice cim narastu....i njemu sam....

i ja sam rezala čim sam mogla ali u početku je to spojeno sa kožicom pa se ne može a moj je imao fakat dugačke nokte...
ni ja nisam nosila rukavice ali sam non stoprukave navlačila...

FIGICA
21.12.2010., 12:21
Kupit ću i ja jedne za svaki slučaj,20 kn nije puno pa nema veze ako mi i ne budu trebale

OOOOOOO
21.12.2010., 12:25

i ja tako mislim,radje nekako bi odrzala ako uspijem nego rukavice bas stavljat

Nova0303
21.12.2010., 14:02
Kupit ću i ja jedne za svaki slučaj,20 kn nije puno pa nema veze ako mi i ne budu trebale

ma pametno...ja nisam uopće planirala stavljati rukavice niti sam razmišljala o tome...pa ni sad s ovom bebom dok ti
nisi spomenula...ali kad se sjetim Borninog izgrebanog lica...sve oko očiju bilo krvi...uf...

the redCat
21.12.2010., 14:47

Joj, što bih ja dala da sam imala rukavice :s
Ovako stalno navlači rukave i izmišljaj a bebač stalno izgreban :rolleyes:
da ne spominjem da je to sjajna stvar ako imaš nekog tko bi rado ljubio tako malo dijete po ručicama pa mu fino staviš rukavice.
Ja bih odmah uzela dva para jer ipak da nešto ima dok je jedan par u pranju :mig:

kimmy2411
21.12.2010., 15:28
evo ovo su te iz TL-a šta sam ja uzela,,ima i za dečke naravno.. :mig:

http://shop.magma.hr/Turbo-Limac/Rukavice-baby-2-1/10448/Product.aspx

znači dvoje 15 kn.. :D

bubasta
21.12.2010., 17:05
mi smo dobili rukavice i moram priznat da mi je to zakon stvar :s:s (nisam ni znala da to ima :D )
puno smo ih koristili dok je bio bas mali, pa se svako malo grebo do krvi :eek:
isto tako i kad je dobio tjemenice po obrvama, pa ga je to svrbilo...koliko god mu sisala nokte, opet bi se izgrebao... pa fino stavis rukavice i sve 5 :s

fasinain
21.12.2010., 22:19
koja to kupuje

mislim da znam na koga misliš..al mi javi na pp da potvrdim jel je to ona..ugl..nadam se da ću negdje nać.. :mig:

BobicaBo (http://forum.hr/member.php?u=305953) :)
ona ide poslije praznika... kad se malo stisaju guzve :)

just z
22.12.2010., 13:27
evo ovo su te iz TL-a šta sam ja uzela,,ima i za dečke naravno.. :mig:
http://shop.magma.hr/Turbo-Limac/Rukavice-baby-2-1/10448/Product.aspx
znači dvoje 15 kn.. :D

ove su preslatke, a u BMS-u je par običnih bijelih 10 kn

Ereshkigal
22.12.2010., 13:37
ove su preslatke, a u BMS-u je par običnih bijelih 10 kn

Što je to BMS?

Albera
22.12.2010., 13:48
Što je to BMS?

Baby Media Shop

Ereshkigal
22.12.2010., 14:05
Baby Media Shop

Aha, ok, hvala!:mig:

libe2404
22.12.2010., 14:39
curke, može pitanje?

s obzirom da meni u sobu ne stane nikakva komoda na kojoj bi mi mogla biti prematalica, sinoć sam vidila u dučanu posebno samo prematalice, e sad...imaju onakve kao što su na komodi samo je ova posebno i može se staviti na kinderbet, donji dio je onako čvrst i dezen mi je predivan a ima i druga dosta veća koja ide na krevet, donji dio nije čvrst kao kod ove prve pa nemože na kinderbet, što mi ni nije bitno jer planiram bebu presvlačiti na mom krevetu, što vi koji ste kupovali odvojeno prematalice mislite koja je bolja za uzeti? :D

kod prve me mami dezen a kod druge veličina i praktičnost :rofl:

i kupila sam u adaxa jastuk za dojenje, košta 240 kn ali na tekstil daju 30% popusta pa me izašao 160kn :), pa eto ako kome treba

kimmy2411
22.12.2010., 15:05
ja uzela ovu za kindač u adaxu..iako znam da ću je na njoj presvuć pet puta i da ću ostalo na krevetu il di stignem..jer tako to biva.. :lol::rofl:

libe2404
22.12.2010., 16:02
ja uzela ovu za kindač u adaxu..iako znam da ću je na njoj presvuć pet puta i da ću ostalo na krevetu il di stignem..jer tako to biva.. :lol::rofl:

koju boju si uzela, nisi valjda pokupila onu koja se emni najviše svidjela :eek:

kimmy2411
22.12.2010., 16:19
koju boju si uzela, nisi valjda pokupila onu koja se emni najviše svidjela :eek:

neka ljubičasta..u solidumu.. :rofl:

libe2404
22.12.2010., 16:21
:rofl: a onda to nije ta, moja je ljepša :p i isto u solidumu, moram dragog potjerati je kupiti da mi se ne proda :rofl:

kimmy2411
22.12.2010., 16:24
:rofl: a onda to nije ta, moja je ljepša :p i isto u solidumu, moram dragog potjerati je kupiti da mi se ne proda :rofl:

hahahha..koja je ta ljepša da idem mijenjat.. :p :lol:

libe2404
22.12.2010., 16:33
neću ti reći :rofl:

ma samo zbog dezena sam se odlučila za nju, mislim da je bolja ona veća al mi nema ljepih boja :facepalm:

kimmy2411
23.12.2010., 06:12
neću ti reći :rofl:

ma samo zbog dezena sam se odlučila za nju, mislim da je bolja ona veća al mi nema ljepih boja :facepalm:

:lol: hahahaha..ma meni se moja sviđa nebi ju ja mijenjala samo tako.. nadam se da će te čekat tvoja prematalica..ko mene kindač zadnji..od ljeta ga gledam i sad smo ga uzeli jer veli teta do kraja mjeseca je akcija..samo da još dođe sljedeći tjedan..jer moraju ga povuć iz nekog dućkasa.. :zubo:

libe2404
23.12.2010., 10:21
I mi smo ga uzeli prije dva dana da iskoristimo ovu akciju do Božića i rekla nam je da će doć sljedeći tjedan, uzeli smo i madrac za samo 200 kn sa popustom :D

koji krevetić ste uzeli, mi onaj bijeli kristal na anđela :cerek:

kimmy2411
23.12.2010., 10:58
mi smo rondo uzeli..a posteljinu imam kristal sa slonićima.. :cerek: i jastuk za bejbi kristal..mislila sam i torbu uzet..sva sreća da ju nisu imali(iako se teta ponudila da mi sašiju) jer kad sam si razmislila malo mi je to preosjetljivo..na bijeloj bi se svaki drek vidio..ovako ću uzet crnu DM-ovu da mi paše uz kolica.. :cerek:

OOOOOOO
23.12.2010., 11:02
cure,vi koje ste uzele tu posteljinu kristal sa cirkoncicima pa sta vam ti cirkoncici ne padnu prilikom pranja?jedna moja uzela sve kristal ciejlu sobu djecju,posteljinu,baldahin kaze da je razocarana da skoro sve popadalo kad je prala

kimmy2411
23.12.2010., 12:04
cure,vi koje ste uzele tu posteljinu kristal sa cirkoncicima pa sta vam ti cirkoncici ne padnu prilikom pranja?jedna moja uzela sve kristal ciejlu sobu djecju,posteljinu,baldahin kaze da je razocarana da skoro sve popadalo kad je prala

još nisam prala pa ne znam..al nadam se da neće otpast..mislim prvi put ću stavit samo na program sa hladnim pranjem i omekšivačem..znači bez temp.i centrifuga na 400 iako mogu smanjit još..i kristale ću okrenut prema unutra tj..izvrnut ću poplun na kontra stranu..a baš kad se isprlja na 30 sa malo vanisha..isto sa kontra strane..(i da nije me strah vanisha jer poplun tako i tako nije na djetetovoj koži kao ni ogradica a na ničem drugom nema kristala i mogu normalno prat na 90) :ne zna: imam i majice sa kristalima pa mi se nikad nije desilo da su popadali a prala sam na 60..

kako je ona prala..na kojoj temp..:confused:

OOOOOOO
23.12.2010., 12:07
još nisam prala pa ne znam..al nadam se da neće otpast..mislim prvi put ću stavit samo na program sa hladnim pranjem i omekšivačem..znači bez temp.i centrifuga na 400 iako mogu smanjit još..i kristale ću okrenut prema unutra tj..izvrnut ću poplun na kontra stranu..a baš kad se isprlja na 30 sa malo vanisha..isto sa kontra strane..(i da nije me strah vanisha jer poplun tako i tako nije na djetetovoj koži kao ni ogradica a na ničem drugom nema kristala i mogu normalno prat na 90) :ne zna: imam i majice sa kristalima pa mi se nikad nije desilo da su popadali a prala sam na 60..

kako je ona prala..na kojoj temp..:confused:

A joj ne znam stvarno samo zanm da mi se zalila i bila je tuzna,kaze svaki put sve vise mi ih popadalo.beba sad ima mjesec i pol.sad koliko je put do sad prala :ne zna:

kimmy2411
23.12.2010., 12:12
A joj ne znam stvarno samo zanm da mi se zalila i bila je tuzna,kaze svaki put sve vise mi ih popadalo.beba sad ima mjesec i pol.sad koliko je put do sad prala :ne zna:

baš šteta..jer svi smo tu posteljinu uzeli zbog kristala..ovako bijela bez toga je obična..bzvze..nadam se da će se javit neko sa pozitivnim iskustvom jer ja svoju neću prat još 2-3 mj pa nemogu reć..to ću zadnje prije nego odem rodit..da mi se ne praši bezveze..

dreamer~dreams
24.12.2010., 18:33
curke, jel može pomoć? jel ima negdje popisa što sve treba za bebu od robice? našla sam na netu neke popise, ali znam da sam to čitala na forumu, a sad ne mogu naći...

ili jel možete vi napisati koliko čega imate? :)

just z
26.12.2010., 10:07
mene je prijateljica uputila na ovaj popis http://www.klubtrudnica.net/novorodjence/odjeca.htm
i stalno se vraćam na 168.str. ove teme na post od fasinain - doduše ona ima stvaaaaarnoooo puno robice :)

just z
26.12.2010., 10:52
evo, ja sam dobila (baš na Božić) od šogorice hrpu rabljene robice, pa sam popisala samo ono što namjeravam koristit. dio toga je super očuvan, a jedan dio će ipak bit samo za po doma..
na popisu ima stvari i koje sam sama kupila. sve skupa izgleda ovako, po veličinama (do br.68):

Vel. 50
- tutica s rukavima 1 kom
- Majica (kopčanje sastrane) 1 kom
- Gornje benkice (bijele končane) 2 kom
- Komplet 50/56 (hlačice +majice, podstavljene) 1kom

Vel. 56
- tutica s rukavima 1 kom
- tutica bez rukava (na tregere) 1 kom
- majice 2 kom (1 tanka, 1 deblja)
- piđame 4 kom

Vel.62
- jaknica 1kom
- tutica s rukavima 4kom
- tutica bez rukava 5 kom
- majice 5 kom
- kompleti (hlačice+majice) 2 kom (1 pliš, 1 tanka-pamuk)
- piđama 2
- bodi dugi rukav 8
- bodi kratki rukav 6
- bodibenkica dugi ruk. 1

Vel.68
- tregerice (od trapera) 1
- traperice 1
- bodi dugi rukav 1
- bodi kratki rukav 1
- bodi bez rukava 4
- bodibenkica dugi ruk. 1

-imamo i kapicu, rukavice, papučice, čarapica

- još ću kupit koji kompletić 56 i 62, da ima novo za šetnje, i bodibenkice 56 i 62 zbog lakšeg oblačenja, a bodiće ćemo ipak ostavit za svaki slučaj (svi su rabljeni)

fasinain
27.12.2010., 11:01
mene je prijateljica uputila na ovaj popis http://www.klubtrudnica.net/novorodjence/odjeca.htm
i stalno se vraćam na 168.str. ove teme na post od fasinain - doduše ona ima stvaaaaarnoooo puno robice :)

:D

ali sve je sve ono sa popisa slozeno stalo u jednu ladicu u komodi (panda) :mig:

ali popis se jos malo nadopunia u zadnje vrime... ipak je bia Bozic pa je i beba dobila poklone, a i rodica mi je donila puuuno svedskih pelena i obicnih benkica za bebu. ipak je ona vec iskusna mama i rekla mi je da benkica, bodica i slicnih stvari nikad dosta, osobito ako je zimska beba i ako se nema susilica u kuci. pretpostavljan da se onda ne treba pretjerivati sa fensi kompleticima i slicnim stvarima :ne zna:

just z
27.12.2010., 11:58
a kad je to sve malecko:)

just z
27.12.2010., 17:03
apdejt, danas smo od susjede dobili još super očuvane robice,većina u veličini 62. preostaje mi kupit samo nešto robice u vel.56 i odjeću za izlazak iz rodilišta. volim svoju susjedu <3

dreamer~dreams
27.12.2010., 21:26
hvala curke
a sta kazu iskusne mame? jel bolje imati malo više (i koliko to više) ili tako minimalno?

mybabyborn
28.12.2010., 10:13
hvala curke
a sta kazu iskusne mame? jel bolje imati malo više (i koliko to više) ili tako minimalno?

pa ako kreces od 56ice, onda minimalno. ako kupis sve 62, onda ce ti trajati duze pa kupis malo vise.
ja sam znala da ce moja beba bit veca, i rodio se sa 4020g pa sam sve kupila od broja 62 i to je nosio 3 mjeseca.

ne treba pretjerivat jer ti beba nece stic iznosit, fakat brzo rastu.
najvise treba bodica i pidzamica jer je u tom beba prvih mjeseci non stop i najvise se prljaju. a hlacice (tipa traperice), haljinice, vestice i sl. sve treba imat po eventualno jedan komad jer mala beba to jako rijetko nosi i nije joj u tom najudobnije.

mafri
29.12.2010., 08:15
Ma haljinice i traperice nemozes ni obuc bebi do jedno 2-3 mjeseca dok napuni...jer bas su premale bebice za to,ma koliko velike bile ... :cerek:

mybabyborn
29.12.2010., 14:58
da, a najcesce bas to ljudi poklanjaju kad dodju vidjet bebu:rolleyes:
evo ja imam 3 para traperica broj 56 i 62 koje naravno nikad nije obukao. em su krute em je rodjen u ljeto..

just z
31.12.2010., 15:32
ja sam konačno uspila sve popisati po veličinama, i imamo stvarno previše robice. evo popisa:

bodi dugih rukava 2*56, 13*62, 2*68
bodi kratkih rukava 3*62, 1*68
bodi bez rukava 6*68
bodibenkice d.r. 1*56, 1*62, 1*68
hlačice 3*56, 4*62
majice 3*56, 9*62, 3*68
kompleti (hlače+majice) 2*56, 3*62
tutice (s rukavima) 2*56, 4*62, 1*68
štramplice(bez rukava) 2*56, 7*62
piđame 4*56, 4*62
jaknice 1*56, 2*62
benkice 4*56, 4*62
traperice 1*68
tregerice od trapera 1*68

the redCat
31.12.2010., 18:10
Primorke, mi smo bili u Kopru u utorak, sniženja su počela još 16.12.
Ja sam kupovala za cure s Foruma ali uglavnom veće brojeve a ima jako puno malih brojeva sniženo, bodi benkice, kompletići, jako slatko ali sve 56, 62 a to smo odavno prerasli
Bodići dugih rukava, oni pakirani po 7 kom nisu sniženi, oni su po 19.95 eura, što je stvarno ok cijena jer za te novce ovdje je teško išta dobro naći...

OOOOOOO
31.12.2010., 18:22
ja sam u trstu predivne bodice dugih rukava nasla za 12 eura(isto 7 kom)i stvarno su najljepsi od svih koje imamo,a imam ih 60ak kom,kod nas nebi 3 takva kupila za tu cijenu

marinella
31.12.2010., 18:28
ne kupujte puno.mom malom 2,5 mj već nosi br.68.rijetko šta 62 mu je taman.sreća posudila robicu,inače mi bi baš bilo krivo da je ostalo neiznosano.

spuzva bob
31.12.2010., 19:47
ja sam u trstu predivne bodice dugih rukava nasla za 12 eura(isto 7 kom)i stvarno su najljepsi od svih koje imamo,a imam ih 60ak kom,kod nas nebi 3 takva kupila za tu cijenu

Meni smeta što Talijani imaju visoki limit za povrat poreza pa ako ne potrošiš u jednom dućanu min.155 eura, ništa od toga. U Sloveniji je 55 eura i to mi je neka normalna cifra, naročito ako ne želiš sve kupiti u istoj trgovini....

OOOOOOO
31.12.2010., 21:31
Meni smeta što Talijani imaju visoki limit za povrat poreza pa ako ne potrošiš u jednom dućanu min.155 eura, ništa od toga. U Sloveniji je 55 eura i to mi je neka normalna cifra, naročito ako ne želiš sve kupiti u istoj trgovini....

ma ja sam ovo kupila u jednom velikom centru cak nije ducan samo sa djecjom opremom nego ima svega...zacudila me ta cijena,niti 90kn za toliko bodica a lijepi onako deblji pamucni ma super su...a tu nisam kod nas sa dugim rukavima nasla niti jedan ispod 20ak,30ak kn i to tesko ih je naci,sa kratkim ima ali sa dugim ne bas svugdje

cicibela3
03.01.2011., 12:00
ja sam konačno uspila sve popisati po veličinama, i imamo stvarno previše robice. evo popisa:

bodi dugih rukava 2*56, 13*62, 2*68
bodi kratkih rukava 3*62, 1*68
bodi bez rukava 6*68
bodibenkice d.r. 1*56, 1*62, 1*68
hlačice 3*56, 4*62
majice 3*56, 9*62, 3*68
kompleti (hlače+majice) 2*56, 3*62
tutice (s rukavima) 2*56, 4*62, 1*68
štramplice(bez rukava) 2*56, 7*62
piđame 4*56, 4*62
jaknice 1*56, 2*62
benkice 4*56, 4*62
traperice 1*68
tregerice od trapera 1*68

ajmeee, 21 što bodić, što benkica vel 62!!!!

šta toga toliko treba???
trebam rodit za mjesec i pol, panika me uhvatila kad sam vidjela tvoje cifre.
pa ni sama nemam 21 potkošulju, ako je to funkcija bodića.

koliko je realno? dajte, da ne kupujem bezveze...

kimmy2411
03.01.2011., 12:16

šta toga toliko treba???

:lol::rofl: ja imam 56 nekih 4-5 kom..62 možda jedan više a 68 2-3 kom..i isto me frka da mi je malo..

libe2404
03.01.2011., 13:33
ja sam isto svu robicu popisala, pobrojala i slikala te razdvojila za pranje, ovo je samo kupljena nova robica (mislila sam da nemam dovoljno :D), rabljenu koju sam dobila nisam ni popisivala :facepalm:

bodybenkica na vezivanje vel.62 - 5 kom.
bodybenkica na drukere vel.62 - 5 kom.
bodić dugi rukav vel.56 - 2 kom.
bodić dugi rukav vel.62 - 7 kom.
bodić dugi rukav vel.62/68 - 3 kom.
bodić dugi rukav vel.68 - 2 kom.
bodić dugi rukav vel.80 - 3 kom.

pamućne hlačice vel.62 - 3 kom.
plišane tutice (što kombinezoni, što u dva dijela, što bez rukava sa majčicom) vel.56 - 7 kom., vel.62 - 6 kom.
pamučna majica dugi rukav vel.62 - 2kom, vel.62/68 - 6 kom., vel.68 - 6 kom., vel.74 - 2 kom.
pamučna majica kratki rukav vel.62 - 1 kom., vel.68 - 2 kom.
ljetni pamučni kombinezon vel.62 - 2 kom., vel.68 - 2 kom.
samtane hlače na tregere vel.56 - 1 kom., vel.62 - 1 kom.
traperice vel.62 - 1 kom., vel.62/68 - 2 kom.
hlače keper vel.68 - 2 kom.
košuljica vel.62, 68, 78 - po 1 kom.
đins suknjica vel. 74, 78 - po 1 kom.
đins ljetni kombinezon vel.62 - 1 kom
majica+đemper vel.68 - 1 kom
đemper vel.74 - 1 kom.
majica + napuhana jakna bez rukava vel.74 - 1 kom
štramplice (vel.00, 0, 50-56, 56-62, 62-68) - 11 kom.
čarapice (newborn, različite vel.) - 17 kom.
kapice ( različite veličine) - 9 kom.
rukavice protiv grebanja - 2 kom.
plišane papučice - 2 kom.
cipelice newborn - sandale - 2 kom
tenisice - 1 kom.
uggsice - 1 kom.
plišane dekice - 4 kom.
baby ručnici - 3 kom

još moram popisati i slikati kozmetiku i higijenske potrepštine i ostale sitnarije, te kolica, viper, kadicu, krevetić i posteljinu, mobile.....

edit: sad tek vidim kad sam postala post koliki je i koliko toga ima :eek:

kimmy2411
03.01.2011., 13:45
isssssssssoo miki.. 11 štramplica..20 i nešto bodića..:lol:
ja imam troje štramplice..jedne kupila posebno a dvoje u kompletiću sa haljinicama.. :p
da idem kupit još?
mama mi govori da imam i previše toga..al kad vidim vas osjećam da mi je dijete golo.. :rofl:

cure dajte poslikajte te hrpe da ja vidim kolko je toga.. :)

just z
03.01.2011., 13:52

šta toga toliko treba???

pa naravno da ne treba, to sam sve dobila od šogorice i susjede! nisam kupila ni 5% od toga

ja sam još dobra, kad vidim koliko libe2404 ima toga!

libe2404
03.01.2011., 14:04
isssssssssoo miki.. 11 štramplica..20 i nešto bodića..:lol:
ja imam troje štramplice..jedne kupila posebno a dvoje u kompletiću sa haljinicama.. :p
da idem kupit još?
mama mi govori da imam i previše toga..al kad vidim vas osjećam da mi je dijete golo.. :rofl:

cure dajte poslikajte te hrpe da ja vidim kolko je toga.. :)

evo ga, pogledaj pa da obrišem

obrisano :D

ma ja kad sam kupovala nisam ni znala da ću i dobiti dosta toga, doduše neke stvari je kupila moja mama, svekrva, muževe sestre, muž bi donio svaki put nešto sa službenog puta (tipa on je iz Finske donio newborn uggsice :cerek:)

a i ja sam kupovala različite vel. tako da je to robica za do godine dana, nisam kupovala samo za prva tri mjeseca :rofl:

just z
03.01.2011., 14:08
ajmeeeeeeeeeeeeeee:eek:

a meni je sve u jednoj velikoj kutiji

kimmy2411
03.01.2011., 14:14
evo ga, pogledaj pa da obrišem

ovo sam slikala hrpu kad sam razdvajala al sam ja i sve posebno slikala da si složim u album :D

ajme draga kolko ti toga imaaaš..daj mi malo..ahahhahahahaa.. kad sam vidla sliku mislila sam da si u dućanu neš slikala..

napravi album da se divimo robici.. :cerek:

kimmy2411
03.01.2011., 14:16
ja sam odmah pobacala etikete..al sam si prije toga popisala kolko sam šta platila i di sam šta uzela.. :mig:

libe2404
03.01.2011., 14:16
kimmy izbriši mi slike, ili izbriši svoj kvot :mig:

libe2404
03.01.2011., 14:19
ja sam kupovala po malo od negdje 22, 23 tjedna, doduše u 10 mj. smo bili u Budimpešti pa sam tamo poharala 4 H&M-a, a što ću kad je meni to sve slatko :cerek:

planiram si svakako napraviti album sa njezinim stvarčicama, slikala sam za sada samo robicu :rofl:

kimmy2411
03.01.2011., 14:26
ja sam kupovala po malo od negdje 22, 23 tjedna, doduše u 10 mj. smo bili u Budimpešti pa sam tamo poharala 4 H&M-a, a što ću kad je meni to sve slatko :cerek:

planiram si svakako napraviti album sa njezinim stvarčicama, slikala sam za sada samo robicu :rofl:

evo obrisala sam..i ja sam slikala robicu..još moram ostalo..čim namontiram kindač i ostatak odma sliknem i stavim.. :cerek:

meni je isto sve slatko..al nakon h&m-a više ništa nije isto,.više mi se ništa ne sviđa..bila u c&a i sve mi bezveze :( u benetonu isto..

drea_zg
03.01.2011., 15:15
jeste gdje vidjele za kupiti obične bijele gornje benkice http://www.njuskalo.hr/image-w450/odjeca-bebe/djecja-benkica-slika-475155.jpg ??

kimmy2411
03.01.2011., 15:25
jeste gdje vidjele za kupiti obične bijele gornje benkice http://www.njuskalo.hr/image-w450/odjeca-bebe/djecja-benkica-slika-475155.jpg ??

baby media shop(king cros),pamigo na vrapču..

cicibela3
03.01.2011., 15:52
meni baš fali bodića i gluposti za prvih mjesec dana. kad sam kupovala samo sam grabila veće komade, jer mi je to bila veća fora od tog bebastog.
ali ne planiram gomilat bodiće i te neke baš bebaste stvari, bacat hrpu love na to, ak će to prerast za mjesec dana. zato me zanima koliko toga je potrebno, al realno.

kimmy2411
03.01.2011., 16:00
meni baš fali bodića i gluposti za prvih mjesec dana. kad sam kupovala samo sam grabila veće komade, jer mi je to bila veća fora od tog bebastog.
ali ne planiram gomilat bodiće i te neke baš bebaste stvari, bacat hrpu love na to, ak će to prerast za mjesec dana. zato me zanima koliko toga je potrebno, al realno.

ako imaš priliku od nekog pusudit to ti je super..uzmeš par komada novih stvari i ostalo imaš u pričuvi..

npr.šogorica rodila prije 15-ak dana..ima 5 bodića 56 i to joj je dovoljno..mala se rodila sa 3800 i 51 duga..sad su joj već ti 56 mali i prelazi na 62..već par dana oblači prvo pampersicu pa bodi pa tek onda švedsku jer su ovi na knap..a nije imala odmah veće bodiće pa je sad tek kupila..

ja nemam sušilicu al ako zagusti imam radijator koji grije ko lud i nije mi bed uključit 5 stvari u mašini i tako nikad ne čekam da napunim punu jer nebi imala šta nosit.. :lol:

cicibela3
03.01.2011., 16:14
15 dana i već malo. ma da, zato i govorim.

ivana0906
03.01.2011., 16:15

adax

libe2404
03.01.2011., 19:49
evo obrisala sam..i ja sam slikala robicu..još moram ostalo..čim namontiram kindač i ostatak odma sliknem i stavim.. :cerek:

meni je isto sve slatko..al nakon h&m-a više ništa nije isto,.više mi se ništa ne sviđa..bila u c&a i sve mi bezveze :( u benetonu isto..

ja isto jedva čekam namontirati kindač, javili mi iz adaxa da je stigao pa ga moramo predići al ću ga namontirati kad ofarbamo sobu :)

meni i C&A ima fora robicu, doduše ja sam kupovala u C&A u Budimpešti gdje je puno veći izbor i stvarno sam kupila jako fora stvari :D

ja ih vidjela u baby media shopu u king crossu a mislim da ih ima i nama :mig:

gle, haljinice, traperice i slične šminka stvarčice ti trebaju tek poslije i to stvarno netrebaš sad kupovati ali ono u čem ti je bebica doma prvih 2-3 mjeseca su bodići i plišane tutice (bilo jednodjelne, bilo u dva dijela) tako da ja smatram da toga nikad dosta jer beba dosta bljucka, probije pelena.... i zna se desiti da ju moraš po par puta dnevno promijeniti.....evo moje mišljenje je minimalno 10 bodibenkica/bodića i minimalno 10 plišanih tutica :ne zna:

ela
03.01.2011., 19:55
nekako su mi ova odijelca s kopčama po nogavicama najpraktičnija. promijeniš pelenu dok si reko keks.

Zvrksa
03.01.2011., 21:19

po meni, u prva 3 mjeseca bodići i bodibenkice su potrebni u najvećem broju od svih vrsta odjeće jer tad bebe najviše bljuckaju i stvarno ih se jako često presvlači... ako se predviđa beba prosječne veličine ok je uzeti par komada vel. 56 (i to bih preporučila bodibenkice dok malo ne naučiš "baratati" bebom...H&M-ove će ti duže trajati nego ostale marke, jer se nekako malo razvuku) i ostatak 62...

Zvrksa
03.01.2011., 21:21
gle, haljinice, traperice i slične šminka stvarčice ti trebaju tek poslije i to stvarno netrebaš sad kupovati ali ono u čem ti je bebica doma prvih 2-3 mjeseca su bodići i plišane tutice (bilo jednodjelne, bilo u dva dijela) tako da ja smatram da toga nikad dosta jer beba dosta bljucka, probije pelena.... i zna se desiti da ju moraš po par puta dnevno promijeniti.....evo moje mišljenje je minimalno 10 bodibenkica/bodića i minimalno 10 plišanih tutica :ne zna:

ovo potpisujem sve..i ovo je stvarno minimum 10+10

Zvrksa
03.01.2011., 21:21

MTČ

cicibela3
03.01.2011., 23:09
hvala zvrksa! hvala libe2404, btw, termin mi je tjedan dana nakon tebe:mig:

FIGICA
04.01.2011., 10:04
Jel postoji kakav trik kako oprati švedske pelene(one na vezice) a da se te špagice užasno ne zapetljaju ?

just z
04.01.2011., 11:06
a da privežeš špagice? (nisam još ništa prala :ne zna: )

FIGICA
04.01.2011., 11:08
a da privežeš špagice? (nisam još ništa prala :ne zna: )

Mislim da bi se onda još i više zapetljalo :ne zna:
Jedna mi je rekla da ih stavim u jastučnicu i tako perem u mašini,a probat ću :mig:

cranky
04.01.2011., 11:15
Jel postoji kakav trik kako oprati švedske pelene(one na vezice) a da se te špagice užasno ne zapetljaju ?
Ili ih peri odvojeno (da, znam :rolleyes: ) ili ih zaveži u mašnu pa se možda ne odvežu, ja ću tako, kad dođe vrijeme, probat :mig:

just z
04.01.2011., 11:18
Jedna mi je rekla da ih stavim u jastučnicu i tako perem u mašini,a probat ću :mig:

e da ja imam onu kao mrežicu na patent/cif u kojoj se peru grudnjaci u mašini, pa je to možda bolje nego jastučnica

cranky
04.01.2011., 11:23
A ima i onih mrežastih vrećica za pranje u mašini, nije ni to loša ideja, vidiš :misli:

FIGICA
04.01.2011., 11:25
E da te mrežice,imate pravo,baš sam to jučer vidjela za kupit u Dm-u

just z
04.01.2011., 11:26
A ima i onih mrežastih vrećica za pranje u mašini, nije ni to loša ideja, vidiš :misli:

pa to sam i rekla...post prije :p

cranky
04.01.2011., 11:28
e da ja imam onu kao mrežicu na patent/cif u kojoj se peru grudnjaci u mašini, pa je to možda bolje nego jastučnica
:lol: :lol: ispada da te stalno kopiram :lol: a spor mi je net u pm i dok ja napišem evo tebe s istom idejom :lol:

just z
04.01.2011., 11:31
:lol: ma nema veze, ja sam isto malo usporena

edit, zajedno smo našle rješenje :)

libe2404
04.01.2011., 11:38
cure pomagajte :moli:

pretražila sam cijeli grad u potrazi za skafanderom ali onim mucastim/plišanim i nigdje ga nemogu nać, nek javi ko ako zna di bi još mogla pogledati :ne zna: :s

OOOOOOO
04.01.2011., 11:40
kako cure kazu one vrecice ti u DM dodju oko 15ak kn(2 pakirane manja i veca) cini mi se, ja sam kupila prala sam sitne stvarcice od bebe carapice,kapice u njoj.ali te svedske pelene ili ciripe sam normalno prala u masini nije mi se zapekljalo:ne zna:

malam07
04.01.2011., 11:44
je li ima neko popis za ljetnu bebu? termin mi je 15.6., tad ce vec biti jako toplo. je li male bebe nose duge rukave ljeti na +30? ne planiram jos nista kupovati, al pripremam se :)
vidim da se spominje doli 10 bodibenkica/bodića i minimalno 10 plišanih tutica... pretpostavljam da mi plisane ipak nece trebati? cula sam kako doktori ne vole da bebu zabundas, da ih treba oblaciti laganije... sad vise ni sama ne znam...

mybabyborn
04.01.2011., 11:51

pretražila sam cijeli grad u potrazi za skafanderom ali onim mucastim/plišanim i nigdje ga nemogu nać, nek javi ko ako zna di bi još mogla pogledati :ne zna: :s

U Carter'su si gledala? Moj ima bijeli mucasti od tamo

libe2404
04.01.2011., 11:55
U Carter'su si gledala? Moj ima bijeli mucasti od tamo

e, vidiš, tamo nisam gledala :misli:, Carters ima samo u Areni? I tražim bijeli ili bež

...a sad su mi napamet pale i Brežice, mislim da sam ih i tamo vidjela al prije više od mjesec dana kad smo išli po kolica, budemo se zaletili tamo za vikend jer trebamo uzeti još bazu za as i viper

FIGICA
04.01.2011., 11:57
e, vidiš, tamo nisam gledala :misli:, Carters ima samo u Areni? I tražim bijeli ili bež

...a sad su mi napamet pale i Brežice, mislim da sam ih i tamo vidjela al prije više od mjesec dana kad smo išli po kolica, budemo se zaletili tamo za vikend jer trebamo uzeti još bazu za as i viper

Tamo sam ti napisala,na temi-sniženja :mig:
Možeš kataloški naručit iz kataloga La Redoutte,imaju bijeli i smeđi

drea_zg
04.01.2011., 11:57

bilo je prije jedno mjesec dana u Babycentru u Slo, mi uzeli bijeli mucasti sa kapuljačom s ušima :cerek:

mybabyborn
04.01.2011., 11:58
je li ima neko popis za ljetnu bebu? termin mi je 15.6., tad ce vec biti jako toplo. je li male bebe nose duge rukave ljeti na +30? ne planiram jos nista kupovati, al pripremam se :)
vidim da se spominje doli 10 bodibenkica/bodića i minimalno 10 plišanih tutica... pretpostavljam da mi plisane ipak nece trebati? cula sam kako doktori ne vole da bebu zabundas, da ih treba oblaciti laganije... sad vise ni sama ne znam...

Aaaa imas isti termin ko sto je moj bio :cerek:

Ovak, bebe nose u tom periodu duge rukave mozda prvih tjedan dana i to pamucne, ful lagane. Pod pretpostavkom da ce biti jako vruce kao sto je bilo prosle godine u tom doba.
Ja sam svog skinula u kratke rukave mozda tjedan dana nakon izlaska iz bolnice jer je stvarno bilo vruce i skuzila sam da je nervozan.
Nosio je samo pamuk, plis ti do kasne jeseni ne treba.

Kupis dosta bodica sa kratkim rukavima (ja mu nisam oblacila to ljeto bodice bez rukava nego uvijek sa kratkim, zbog zastite od sunca) i tankih hlacica dugih i kratkih nogavica..

Evo, mi proveli cijelo ljeto na moru od kad je imao mjesec i pol i po danu je bio u bodicu kratkih rukava + kratke hlace

Navecer na bodic majicu laganu dugih rukava i duge nogavice + carapice

Za izlazak iz bolnice je imao kombinezon dugih rukava sa nogicama dolje, kapicu i pokriven tetrom. Pripremila ja bila i bodic za ispod, ali ga nisu u to obukli.

I da, cesto mame pretjeraju sa utopljavanjem pa je dijete nervozno, a u biti se malu bebu oblaci kao i sebe + mozda jos jedan laganiji sloj gore.. vazno je da im za nogice nije zima pa su carapice uvijek dobrodosle ljeti predvecer takodjer:top:

fasinain
04.01.2011., 12:00

ovo sta ti je rekla mybabyborn je po meni ok.
iako bi ja ubacila i koji malo deblji kompletic bar u vel 62, ako te iznenadi koji hladni tjedan u litnjim misecima :mig:

mybabyborn
04.01.2011., 12:01

Imas Carters i u Cityju i u Gardenu, ne znam di jos, ali fakat ih ima.
Samo pazi, oni ti imaju jako male modele pa tako moj koji ima 6,5 mj. i nekih 72 cm fura ovaj za 9 mj i na knap mu je.
Tako da bi ja za novorodjenu bebicu uzela velicinu za 3 mjeseca jer em su mali modeli em je beba debelo obucena ispod skafandera pa treba imat lufta.

I jos nekaj, nama je taj skafander prelagan za ove zime pa smo kupili jos i pravi debeli sa krznom. Ovaj Cartersov je dosta uzak pa ga nemres unutra obuc u jaknicu nego eventualno neku deblju majicu s kapuljacom, a takav onda nemre na velike zime :mig:

libe2404
04.01.2011., 12:16
Tamo sam ti napisala,na temi-sniženja :mig:
Možeš kataloški naručit iz kataloga La Redoutte,imaju bijeli i smeđi

vidila, odgovorila sam ti tamo :mig:

bilo je prije jedno mjesec dana u Babycentru u Slo, mi uzeli bijeli mucasti sa kapuljačom s ušima :cerek:

je, i ja ih vidila tamo prije mjesec dana, ma večeras ću dragog nagovoriti da skoknemo, nemogu izdržati do vikenda :rofl:, valjda ih još ima :moli:
ja bi isto mucasti bijeli sa ušima na kapuljači, takvi su bili u H&M-u :D
koju si uzela veličinu?

Imas Carters i u Cityju i u Gardenu, ne znam di jos, ali fakat ih ima.
Samo pazi, oni ti imaju jako male modele pa tako moj koji ima 6,5 mj. i nekih 72 cm fura ovaj za 9 mj i na knap mu je.
Tako da bi ja za novorodjenu bebicu uzela velicinu za 3 mjeseca jer em su mali modeli em je beba debelo obucena ispod skafandera pa treba imat lufta.

I jos nekaj, nama je taj skafander prelagan za ove zime pa smo kupili jos i pravi debeli sa krznom. Ovaj Cartersov je dosta uzak pa ga nemres unutra obuc u jaknicu nego eventualno neku deblju majicu s kapuljacom, a takav onda nemre na velike zime :mig:

ma meni treba samo za treći mjesec i eventualno četvrti ako bude hladniji pa je dovoljan taj mucasti da može u as, za sljedeću zimu ćemo se opskrbiti sa tim debljim :mig:

malam07
04.01.2011., 12:39
ovo sta ti je rekla mybabyborn je po meni ok.
iako bi ja ubacila i koji malo deblji kompletic bar u vel 62, ako te iznenadi koji hladni tjedan u litnjim misecima :mig:

cure, hvala na odgovoru!
ok, onda znaci uglavnom kratki rukavi i nesto malo deblje vel. 62 ako uleti koji ledeni litnji dan (a zna se dogoditi).

kimmy2411
04.01.2011., 12:46

ako tražiš onaj kao medo mucasti o kojem smo pisale da ima h&m i carters vidjela sam jučer u c&a ali nema na nogicama kao spojene čarapice(tipa gegice) ak me razumiješ nego je kao hlačice..i nisam gledala cijenu jer me nije zanimalo..uglavnom vidjela sam smeđi..možda ima i druga boja.. :mig:

kimmy2411
04.01.2011., 12:49
za te skafiće su cure rekle da ih nema više u cartersu jako dugo..ja sam vidjela u kingu prije mjesec dana imali 2 roza i danas ujutro nisu imali niti jedan.. :ne zna:

libe2404
04.01.2011., 13:00
ako tražiš onaj kao medo mucasti o kojem smo pisale da ima h&m i carters vidjela sam jučer u c&a ali nema na nogicama kao spojene čarapice(tipa gegice) ak me razumiješ nego je kao hlačice..i nisam gledala cijenu jer me nije zanimalo..uglavnom vidjela sam smeđi..možda ima i druga boja.. :mig:

vidila i ja u C&A ali imaju samo tamnoplave i drečavo roze :rolleyes: i nisu mi lijepi, nekako su seljački :rofl:

ja želim ili bijeli ili bež :cerek:

oni iz H&M su bili prekrasni i oni iz baby centra u Brežicama :D, ove iz Cartersa nisam vidila kakvi su :ne zna:

kimmy2411
04.01.2011., 13:04
vidila i ja u C&A ali imaju samo tamnoplave i drečavo roze :rolleyes: i nisu mi lijepi, nekako su seljački :rofl:

ja želim ili bijeli ili bež :cerek:

oni iz H&M su bili prekrasni i oni iz baby centra u Brežicama :D, ove iz Cartersa nisam vidila kakvi su :ne zna:

:lol:

cartersovi su bili slični ovima iz h&m-a..baš lijepi..vjerojatno su se zato i prodali tako brzo..
imaš dilere koji naručuju iz h&m-a uz proviziju pa si naručiš od njih ako ne nađeš prije nigdje.. :mig:

libe2404
04.01.2011., 13:43
skoknut ćemo do Brežica po viper i bazu za as pa ću tamo pogledati i moliti se da ih još imaju a ako ne onda ću tražiti nove solucije :D

moram i proguglati onaj katalog što spominje figica :D

cicibela3
04.01.2011., 21:40
libe šta stvarno misliš kupovat skafander??? mislim, termin ti je tjedan dana prije mene, pa zato pitam.

cuuuree šta mi treba skafander??? termin mi je 28.2., kontam, treba za izaći iz bolnice, al dal će ga ikad više obući???? mm ima rođoš 20.3. i po tome pamtim da se za taj dan, preko dana, ne navečer, ugl hoda u majici ili laganijoj jakni. pa šta sa skafanderom?

libe2404
04.01.2011., 21:46
Ispočetka ga nisam mislila kupovati zato ga i nemam :rofl: al sad opet razmišljam nek je on meni kući pa sam mirna, 3. i 4. mjesec zna biti varljiv, lani je kraj 4. i početak 5.mj. bio koma hladan, znam jer smo tada imali vjenčanje, još smo dobro prošli kako je bilo ovima u 5.mj.....nisam mislila kupovati onaj skroz debeli, to ću sljedeće godine nego bi si kupila taj mekani, mucasti, on nije nešto debel a i s njim beba može u as pa nek se nađe, kakva je ova zima nebi riskirala da ju vodim vani samo u tutici :ne zna:

cicibela3
04.01.2011., 22:23
nemam pojma... nisam pametna. ja nisam mislila kupovat. za izlazak iz bolnice ga umotam i sjedaj u topli auto, do doma imam doslovno 2min i cijela 2 semafora. za kasnije sam mislila jaknicu. mislim, ni mi ne idemo van u pernatim jaknama u 3.mj. valjda zato i nisam o tome razmišljala.
stvarno, nisam mislila. a šta kažu iskusne mame?

mybabyborn
05.01.2011., 07:43
nemam pojma... nisam pametna. ja nisam mislila kupovat. za izlazak iz bolnice ga umotam i sjedaj u topli auto, do doma imam doslovno 2min i cijela 2 semafora. za kasnije sam mislila jaknicu. mislim, ni mi ne idemo van u pernatim jaknama u 3.mj. valjda zato i nisam o tome razmišljala.

S obzirom da ces rodit u 3.mj., ja ga ne bi kupovala za ovu sezonu nego tek za jesen kad ce ti bit veci

Zaboravih napomenut, ja sam svoj mucasti Carter's kombinezon kupila prek Foruma, na RIDu, novi, stigao iz USA!

klarah
05.01.2011., 08:10

Ovako. Vjerojatno prvih 2-3 tjedna nećeš bebu iznosit vani, pogotovo ako bude neko ružno vrijeme... bar ja ne bi.
Mislim da ti nije pod mus da kupiš, možda bi ga koji put i obukla, ali definitivno ga neće iznosati.
U biti, mislim da ti ne treba.

Netko je pitao za Cartersove bodiće, super su, jako kvalitetni i isplativi, mekani, lijepi, preporučam... Ja sam jednom kupila set od 5 komada, nekih 150 kn cca, ma super su, i ništa nisu izblijedili. Inače su njihove stvari dobre, pravi omjer cijene i kvalitete. Sad je sniženje još...

cicibela3
05.01.2011., 09:51
brzo ste me nagovorile na NEkupnju:mig:
hvala curke:top:

kimmy2411
05.01.2011., 09:55
meni je termin 29.3.i nisam opće ni razmišljala da ga kupim..ni onaj mucasti ni pravi skaf..imamo mucastu jaknicu debelu..postavljene trenirkice i hlačice..mislim da je to dovoljno.. :p

uvijek ju mogu pokrit i u AS i u kolicima il stavit u jastuk pa u kolica u šetnji..tako da nema potrebe..

FIGICA
05.01.2011., 10:13
Slažem se da vama koje ćete tek na proljeće vani ne treba skafić,beba će ležat u kolicima,lijepu ju obućeš i pokriješ dekicom i ok

Magg
05.01.2011., 10:26
Malo vas skicam ovdje :cerek:

U vezi skafandera, nebi nikako uzimala debeli zimski, imate od cartersa ili H&M a ima cini mi se i M&S one mucaste skafandere, nisu za zimu nego bas ovo prijelazno razdoblje... To bi uzela ja osobno, u tome im je toplo pa i ako bude hladnije u 3. i 4. mj. to bi bilo dovoljno..

Idem vidit ima li slika....

Edit: evo slika!!!

http://cgi.ebay.de/H-M-kuschliger-Baby-Anzug-62-braun-neu-/120666759992?pt=DE_Baby_Kind_Baby_Babykleidung&hash=item1c184ca338

kimmy2411
05.01.2011., 10:36
mi imamo jaknicu takvu..isto sa kapuljačom i uhekima..bijelu..tako da nećem skaf.. :p

Zvrksa
05.01.2011., 10:45

ja bih preporučila kupiti tanji skafander

i s onim što je mybaby savjetovala za ljetne bebe baš se i ne slažem u potpunosti...meni je termin bio 4.6., ali sam rodila 24.5.
dan kada sam rodila bilo je 28 stupnjeva, a za par dana je temp. pala za nekih 13 stupnjeva...i cijelo ljeto je bilo skokova od hladnijeg vremena do 36
a da ne spominjem da je 31.8. temp. bila neka 4 stupnja i da sam se smrzla i da nisam imala pripremljenu tako toplu odjeću za kraj ljeta
tako da bih ja radije imala koji deblji komad odjeće u pripremi

edit: sad tek vidim da je i magg isto savjetovala za skaf :D

mybabyborn
05.01.2011., 11:11
ma naravno, treba imat u pripremi i nesto sa dugim rukavima, za prohladne veceri, al najvise investirat u bodice :top:
a kak je vrijeme ludo, mozda 6.mjesec bude bas kisan :ne zna:

FIGICA
05.01.2011., 11:22
Sve ovisi iz kojeg je tko dijela Hrvatske
Kod moje bake u Delnicama se u 6 i 8 mj griju na drva,baš je ledeno a mi se na moru tada kuhamo i hladimo klimom

malam07
05.01.2011., 11:27
mi planiramo biti u Dalmaciji pa ne vjerujem da ce biti bas 4 stupnja. ali neka lita znaju biti hladnija pa cu uzeti i nesto dugih rukava. mislim, nikad mi tamo bas liti nije bilo za jaketu, eventualno za dugi rukav, pa pretpostavljam da ni za bebu ne trebam kupovati jaketu. kratki rukavi, bar nesto dugih i dekicu za svaki slucaj :)

marina3
05.01.2011., 21:55
moja cura je rođena 16.3 i padao je snijeg taj dan tako da treba imati nešto toplo!
termin mi je sad 20.3 i ja sam kupila tako nešto mucasto i od flisa jaknicu!

Zvrksa
05.01.2011., 22:41
ja u biti mislim da se više baš previše i ne može pouzdati u godišnja doba...sve se podosta mijenja...evo sad za vikend najavljuju +12, a to je već neka proljetna temperatura:ne zna:

mihaela1310
06.01.2011., 09:08
Hej svima :W Nas troje smo ovdje novi..

I, došla vamo baš radi skafandera i taman o tome rasprava :top:
Nama je termin 04.03. ali sigurno ćemo se rodit ranije jer smo blizanci. Inače smo sa Hvara, i danas je tu ( 10 h ujutro ) 9 stupnjeva..06. siječanj :D Pa se ja jako dvoumim. Gledala sam cijene..Zimski skafanderi, oni debeli cca 200-300 kn..Meni je to skupo, na žalost, pogotovo x2 ..A i točno da ne mislim odmah nakon 3 dana sa bambolinnama na špicu, pa se cijelo vrijeme dvoumim..Mislim da su mi dovoljni ovi plišani kao od Megg

Malo vas skicam ovdje :cerek:

U vezi skafandera, nebi nikako uzimala debeli zimski, imate od cartersa ili H&M a ima cini mi se i M&S one mucaste skafandere, nisu za zimu nego bas ovo prijelazno razdoblje... To bi uzela ja osobno, u tome im je toplo pa i ako bude hladnije u 3. i 4. mj. to bi bilo dovoljno..

Idem vidit ima li slika....

Edit: evo slika!!!

http://cgi.ebay.de/H-M-kuschliger-Baby-Anzug-62-braun-neu-/120666759992?pt=DE_Baby_Kind_Baby_Babykleidung&hash=item1c184ca338

Pa, Megg..može samo pitanjce..Cijena, samo otprilike..Presladak je :)

MOLIM SAVJET!! Hvala!!!

Magg
06.01.2011., 10:06
mihaela, mislim da su ovi sa slike novu i HMu bili oko 20 eura.. zvrska mislim ima takav pa ce ti ona bolje reci.. a prati malo sajam na RiDu ili H&M temu, tamo ce mozda cure svoje prodavati... pa ces jeftinije proci s obzirom da sve duplo trebas ;) moji twinsi su hvala bogu bili ljetne bebe pa smo odmah sa shortsovima startali :rofl:

balsa20
06.01.2011., 10:12
meni je termin 1.3 ja sam kupila deblju jaknicu za izlazak ...prenatal 92 kn :))

fasinain
06.01.2011., 10:13
i ja imam takav, i mafri.
samo mislim da bi njoj odgovara i broj 50, ili 56 posto su blizanci.
ne znam ima li cartersa u splitu ili di ti vec odgovara, ali probaj poslati nekog tamo da ti pogleda.

just z
07.01.2011., 11:41
pošto smo se već raspisale o cartersu na svim topicima, zanima me mišljenje iskusnih mama o ovim romperima/jumpsuitima?
http://demandware.edgesuite.net/sits_na/image/AADY_PRD/on/demandware.static/Sites-Carters-Site/Sites-carters_master_catalog/default/v1294389155008/images/118-612_Grey.jpg?sw=235&sh=235&q=80.0http://demandware.edgesuite.net/sits_na/image/AADY_PRD/on/demandware.static/Sites-Carters-Site/Sites-carters_master_catalog/default/v1294389155008/images/118-612_Navy.jpg?sw=235&sh=235&q=80.0

meni se to čini praktično za vruće ljetne dane, nadam se da ne griješim... namjeravam uzet par komada svom bebaču za ljeto (kad počnu dolazit u trgovine)

Cocconut
07.01.2011., 11:46
pošto smo se već raspisale o cartersu na svim topicima, zanima me mišljenje iskusnih mama o ovim romperima/jumpsuitima?
http://demandware.edgesuite.net/sits_na/image/AADY_PRD/on/demandware.static/Sites-Carters-Site/Sites-carters_master_catalog/default/v1294389155008/images/118-612_Grey.jpg?sw=235&sh=235&q=80.0http://demandware.edgesuite.net/sits_na/image/AADY_PRD/on/demandware.static/Sites-Carters-Site/Sites-carters_master_catalog/default/v1294389155008/images/118-612_Navy.jpg?sw=235&sh=235&q=80.0

meni se to čini praktično za vruće ljetne dane, nadam se da ne griješim... namjeravam uzet par komada svom bebaču za ljeto (kad počnu dolazit u trgovine)
:top: meni su ti romperi strava stvari!!! I ja sam svom malenom kupila 3-4 romperića za ovo nadolazeće lito, jer će tad imati oko 3 mj.

Čini mi se da su oni (uz dvoje, troje tregerica koje sam uzela za bebača) najpraktičniji komadi robice za toplije godišnje doba.:mig:

just z
07.01.2011., 11:47
jesi ih isto uzela u cartersu ili negdi drugo? jer ja ih još nisam vidila

fasinain
07.01.2011., 11:49
ja imam samo jedan romper sta mi je seka donila iz grcke.
samo me sve strah da ce ga prerasti do lita posto su neke lude velicine :bonk:

Cocconut
07.01.2011., 11:53
jesi ih isto uzela u cartersu ili negdi drugo? jer ja ih još nisam vidila

nisam...sve sam uzela na sajmu, tu na forumu...(uglavnom prenatal, no jedan mi jest carters) i moram se pohvaliti da sam došla do gotovo novih, koji izgledaju prekrasno :mig: pronjuškaj kod curka koje prodaju, ima precool stvarčica...

just z
07.01.2011., 11:59
kad god gledam na sajmu bude ili nešto za trudnice, ili nešto što mi ne treba...ma dobro, još je zima, vjerojatno će nam dolazit u trgovine

Magg
07.01.2011., 12:09
ovi romperi su zakon.. moji su ljeto manje vise samo to nosili, pogotovo na plazi ili ovak kad se setamo negdje... samo za sminku su obukli normalnu robu... ovo im je najudobnije.. i po danu i po noci :s

libe2404
07.01.2011., 12:13

to ti je jako praktično za po ljeti :mig:

ja sam u H&M-u kupila ova 4 komada

http://img695.imageshack.us/img695/4262/picture025l.jpg (http://img695.imageshack.us/i/picture025l.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

i dva naslijedila od nećakinje koje je ona dobila iz Italije :cerek:

kimmy2411
07.01.2011., 12:16
ja sam uzela u h&m-u jedan i na sajmu 2 komada..mislim da je to suuuper stvarčica.. :mig:

em je pamuk..prozračno..kratko i drži pelenu.. :top:

kimmy2411
07.01.2011., 12:17
ovaj sa pčelicama sam i ja uzela..i jedan mornarski.. :cerek:

just z
07.01.2011., 12:20
joooooj ovi su premedeni. kad će više doć h&m kod nas? moram na sajam! :)

libe2404
07.01.2011., 12:25
Mmmmmm, mornarski :cerek:, obožavam mornarsko :) al kad sam ja bila nisam mornarski vidjela inače bi sigurno bio dio maleninog ormara :D

zato imam dva mornarska bodića :cerek:

http://img266.imageshack.us/img266/3388/picture009ry.jpg (http://img266.imageshack.us/i/picture009ry.jpg/)

kimmy2411
07.01.2011., 12:46
evo naš mornarski.. :cerek:

http://img33.imageshack.us/img33/1980/romper.jpg

libe2404
07.01.2011., 12:51
ajme presladak je :cerek: :top:

just z
07.01.2011., 12:55

jooooj ljubomorna sam :bonk:

fasinain
07.01.2011., 13:03
ja imam (tj moja mala) jednu mornarsku haljinicu :raspa:

ali taj romper je bas :cerek:

just z
07.01.2011., 13:07
ja isto volim mornarsko i uvik gledam nešto na prugice, ali mm-u je to zatvorsko :rofl:

ivana0906
07.01.2011., 13:45

:cerek::cerek::cerek: di si ovo uzela?

kimmy2411
07.01.2011., 13:52
tnx cure.. :cerek:

uzela u h&m-u u grazu u westu.. :mig:

ja volim mornarsko..čak sam uzela u calzedoniji i cipelice za ljeto..
tad sam mislila da nosim dečka..ali unisex su..:)

Zvrksa
07.01.2011., 19:52
romperi su odlična stvar... glasam i za carter's-ove i H&M-ove...:s
ako slučajno ne uspije neka od vas nabaviti, imam ja 3 H&M-ova koji su kao novi:mig:

the redCat
08.01.2011., 02:15
Mi isto imamo jedno 4 rompera :rofl: ali nakraju nisu puno ni nošena. Mom je bilo najugodnije u bodićima bez rukava :s, da su mu vrat u oko pazuha slobodno jer se inače začas oznoji.
Inače sam za djecu preko 6.mj veliki fan tih bodića bez rukava jer su za ljeto odlični a ostatak godine su super kao potkošulja. S mojim je borba za odijevanje pa mu je puno lakše odijenuti bodić koji nema rukava.
Iz H&M-a imamo na Supermana romper ali to je dosta debeli pamuk, bez obzira na kratke rukave tako da ga je samo nosio par puta, prevruće mu je u njemu

Zvrksa
08.01.2011., 08:36
misliš na ovaj http://images28.fotki.com/v965/photos/0/1691440/8963474/IMGP1463-vi.jpg

the redCat
08.01.2011., 08:48
misliš na ovaj
Da, taj, to meni nije baš za vrućinu, pamuk je gusto tkanje i dosta debeo
što je ok protiv UV zračenja ali je vruće u tome....

Imamo i neke druge majice iz H&M-a i te su skroz lagane, puno tanji pamuk, prozračne, puno ugodnije za ljeto

Magg
08.01.2011., 09:06
Ja imam jedan malo deblji, ali su ga i ljeti nosili, jos su bili skroz mini i nisu se bas tako puno znojili, samo pempa i to i nisu znojni nikad bili.... ovisi od djeteta do djeteta..

Suntzokret
08.01.2011., 09:47
Zvrksa imaš PP :)

Zvrksa
08.01.2011., 19:45
Ja imam jedan malo deblji, ali su ga i ljeti nosili, jos su bili skroz mini i nisu se bas tako puno znojili, samo pempa i to i nisu znojni nikad bili.... ovisi od djeteta do djeteta..

da...i moj je nosio ovaj superman i bio mu je ok, nije se znojio, ali istina je da je malo deblji od druga dva koja je nosio

just z
13.01.2011., 12:09
ako još netko slučajno traži skafander, danas sam ih vidila u bebinom svijetu, onakve mucaste bijele-cijena je 189 kn. ima kao i dvodjelni komplet, 220 kn. inače tamo ima prekrasne robice marke Dirkje, ja sam se zbunila koliko je bilo lijepih stvari pa na kraju nisam uzela ništa, :zubo:

najslađa stvar koju sam vidila su plišane gegice sa stopalima i preko suknjica u komadu- mislim da je vel.56, ali ja nosim dečka:D
uglavnom moram se vratit jedan dan tamo u shopping

dreamer~dreams
13.01.2011., 12:14
gdje je bebin svijet?
a kakve su cijene, just z?

just z
13.01.2011., 12:21
u dubravi (av.dubrava 47) imaju i internet stranice.
cijene su čini mi se malo skuplje nego druga robica (npr.mtč, c&a). npr.zapamtila sa: pamučni, malo deblji kompletić majica+kombinezonić(na tregere)+šlapice 175 kn
ali mene to ne dira jer sam svu robicu za bebu dobila pa si moram dat malo oduška i potrošit koju kunu..

dreamer~dreams
13.01.2011., 20:12
thanks!

FIGICA
14.01.2011., 12:55
Kupila danas jednu plišanu tuticu i piše na etiketi veličina 56/68,baš smiješno,ispada da istu može obući tek rođena beba i beba od 6 mj...

megyyy
14.01.2011., 18:29
Imam jedno pitanje ...sudeći po genetskim predispozicijama,pretpostavljam da ću imati bebu iznad 4000,velika oko 56 cm.:)
Da li da kupujem više br. 56 ili 62 (za sad imam od svega po malo,a ipak više br. 62)?Da li će nam 56 biti malo?

Magg
14.01.2011., 21:14
Meni su prvog sina isto tak racunali da ce biti veliki (i bio je) ja sam za pocetak samo 56 kupovala (H&M i C&A - spominjem "marke" jer su njihovu malo veci od drugih, da nebi zabunila nekoga).. Mi smo taj broj nosili mjesec i pol dana...
Vidjela sam da puno cura kupuje za "manje" bebe 56 i 62 za vece, ali mene to smeta kad je recimo body prevelik pa s pada sa ramena i beba zebe... Tako da po meni barem body mora biti bebici uz tijelo a ako je gore romper ili trenirkica ili sta vec broj vece nije bitno ;)

tiki81
14.01.2011., 21:22
Imam jedno pitanje ...sudeći po genetskim predispozicijama,pretpostavljam da ću imati bebu iznad 4000,velika oko 56 cm.:)
Da li da kupujem više br. 56 ili 62 (za sad imam od svega po malo,a ipak više br. 62)?Da li će nam 56 biti malo?

po genima mm i ja smo bili male bebe a rodila sam sina 4,5kg. i dugog 58cm.

tako da ne vjerujem u gene....

ja sam kupovala 56 i 62 i naravno za izlazak 56 koji je bio mali...

inače za dečke ide 56 i 62 jer su veći od cura kad se rode...

Magg
14.01.2011., 21:27
inače za dečke ide 56 i 62 jer su veći od cura kad se rode...

ovo ja mogu dokazat da nije tako :rofl: cura 3400 a decko 2700 :mig:

ovo je zbilja tesko pitanje, jer svi proizvodjaci imaju druge kalupe... jednima je 56 ko drugima 62 ili cak 68 :rofl:

tiki81
14.01.2011., 21:32
dobro ima iznimaka naravno ali u većini ide tako...

isto tako ni moja beba nije trebala biti tako velika al eto....

Magg
14.01.2011., 21:35
Ma da, u biti to su sve "babske price".. :mig:

just z
20.01.2011., 09:10
pitanjce, našla sam na fejsu ženu koja radi preslatke papučice za bebe (naravno ima puno lipših za cure:rofl:) pa sam joj poslala upit - ja bi kupila mom maleckom najmanje papučice(ne baš od rođenja al recimo od nekih mjesec dana)
evo ovakve http://img593.imageshack.us/img593/5434/raketice.th.jpg (http://img593.imageshack.us/i/raketice.jpg/)

odgovorila mi je da je 10 cm standardna veličina za newborn, ali da može napravit i manje. pa nisam sigurna kolike da naručim?

FIGICA
20.01.2011., 09:15
Nedavno sam kupila jedne,pisalo je na kutijici 0-3 mj,sada sam ih izmjerila,isto su 10 cm
e sada jel to ok,najbolje da nam se jave iskusne mame :mig:

just z
20.01.2011., 09:19
ajmo mame... :moli:

Zvrksa
20.01.2011., 09:32
cure, to vam je tak individualno kao i s robicom... neka beba će imati toliko stopalo već s mjesec-dva, a nečija tek s 5-6mj.
moj npr. ima malecko stopalo i sad sa skoro 8mj. fura neku obuću koja je namijenjena za 0-3mj, neka je 3-6mj, a imam i jedne čizmice 6-12mj. u koje mu stopalo ne stane jer im je iznutra krzno popunilo previše čizmicu i premale su mu:ne zna:

just z
20.01.2011., 09:40
sad opet ne znam,tako bi ih rado kupila. samo kakve sam ja sreće bit će mu taman dobre usred ljeta kad mu uopće ne budu trebale :/
nije mi uopće žao dat 60 kn,stvarno nisu skupe, nego bi mi bilo žao da ih na kraju uopće ne nosi...

just z
06.02.2011., 14:32
jednom prilikom smo bile raspravljale o romperima, i zaključak je da je to super stvar za ljeto. ugl,tila bi reć da sam danas bila u cartersu i ima ih već sad. jedan je 79kn, a 2 kom u kompletu su 149 kn. ta di su po dva mi jedino nisu nikako "legle" boje, jer npr.jedan bude lijepi plavi, sivi, a drugi kričavo zeleni ili kričavo žuti (govorim o ovima za dečke).

ne znam kakvih rompera ima u H&M- u, jel ima netko slikice (na online shopu ih nema) ? i koja im je cijena?

lunica26
08.02.2011., 19:31
Romperi u H&M su zaakon!!!!!I za ljeto najbolja stvar.Praktična za obući a djetetu nije vruće...Nemam na žlost sve slikeosim ovih bilo ih je i bez rukava sa žabicom,i žutih sa pčelicom...ma :top:

Mislim da su lani 2 komada bila oko 100 kuna.

Toliko su me oduševili da sam ove sa kravicama kupila i za ovo ljeto u broju 86:cerek:

http://images17.fotki.com/v62/photos/1/1704301/9062613/DSCN0827-vi.jpg http://images16.fotki.com/v272/photos/1/1704301/9282158/PB220324-vi.jpg

just z
08.02.2011., 21:36
joooj super su romperi,i naravno-za curice su još lipši,a šta ću kad nosim pišonju.. nadam se da će ih bit i kod nas kad nam dođe h&m. btw, jel bi se mogao otvorit već u 3.mj., bilo je nekih priča?

lunica26
08.02.2011., 22:05
joooj super su romperi,i naravno-za curice su još lipši,a šta ću kad nosim pišonju.. nadam se da će ih bit i kod nas kad nam dođe h&m. btw, jel bi se mogao otvorit već u 3.mj., bilo je nekih priča?

Ma ja sam ti lani pokupovala sve sa muškog odjela,i baš su bili:top::top:

Za H&M ti nemam pojma.Priča se svašta.Ne vjerujem do ne vidim:cerek:

Zvrksa
08.02.2011., 22:35
just, ma ima ti u H&M-u super i muških i unisex rompera...
ja sam ih imala par komada, ali sam prodala sve osim ovog http://images116.fotki.com/v693/photos/0/1691440/8963474/IMGP1591-vi.jpg pa ti na žalost ne mogu pokazati kak su slatki...drugi u kompletu je bio sa puno sitnih šarenih žabaca... imala sam i onaj sa znakom superman:cerek:

just z
11.02.2011., 15:05
slatki je i ovaj na prugice
..kad mm ne da da kupujem polovnu robicu :rolleyes: bzvz, nema razloga..
al dobro, doć će h&m kod nas valjda prije ljeta...

Zvrksa
11.02.2011., 21:10
ma ovo sam ti ja samo stavila da vidiš kak otprilike izgledaju... just, pa možeš naručiti preko cura s RiD-a...stalno netko ide do H&M-a

just z
11.02.2011., 21:13
ma ovo sam ti ja samo stavila da vidiš kak otprilike izgledaju... just, pa možeš naručiti preko cura s RiD-a...stalno netko ide do H&M-a

znam da idu,al nije to hitno, nije još ni proljeće, a kamoli ljeto. drugo je to što bi ja sve odmah i sad!

marina3
11.02.2011., 21:20
znam da idu,al nije to hitno, nije još ni proljeće, a kamoli ljeto. drugo je to što bi ja sve odmah i sad!

kod mene sve mora biti odmah i sad:lol:bojim se da ne budu goli i bosi:rofl:

Zvrksa
12.02.2011., 09:45
je da, marina, tvoji budu ziher goli i bosi:lol::mig:

nešto je tema utihnula...baš čudno...dok sam ja bila trudna tu smo non-stop piskarale:D:mig:

just z
12.02.2011., 10:01
recesija... :zubo:

marina3
12.02.2011., 21:20
je da, marina, tvoji budu ziher goli i bosi:lol::mig:

nešto je tema utihnula...baš čudno...dok sam ja bila trudna tu smo non-stop piskarale:D:mig:

pa da bojim se ja:mig::rofl:

just z
12.02.2011., 21:23
bila sam danas u cartersu, ima u našim trgovinama svih rompera koji su im na stranicama:)
ja bi uzela ova dva
http://demandware.edgesuite.net/sits_na/image/AADY_PRD/on/demandware.static/Sites-Carters-Site/Sites-carters_master_catalog/default/v1297498517098/images/118-612_Navy.jpg?sw=235&sh=235&q=80.0http://demandware.edgesuite.net/sits_na/image/AADY_PRD/on/demandware.static/Sites-Carters-Site/Sites-carters_master_catalog/default/v1297498517098/images/118-612_Grey.jpg?sw=235&sh=235&q=80.0

s obzirom na moj termin i njihove veličine, da uzmem vel. 3 mj?

Zvrksa
13.02.2011., 08:14
bila sam danas u cartersu, ima u našim trgovinama svih rompera koji su im na stranicama:)
ja bi uzela ova dva
http://demandware.edgesuite.net/sits_na/image/AADY_PRD/on/demandware.static/Sites-Carters-Site/Sites-carters_master_catalog/default/v1297498517098/images/118-612_Navy.jpg?sw=235&sh=235&q=80.0http://demandware.edgesuite.net/sits_na/image/AADY_PRD/on/demandware.static/Sites-Carters-Site/Sites-carters_master_catalog/default/v1297498517098/images/118-612_Grey.jpg?sw=235&sh=235&q=80.0

ovisi koliko će ti biti velika beba... moj je 3mj. nosio stvarno dugo jer je bio sitan
inače, jel znaš kolika im je sada cijena pojedinačno, a koliko u kompletu od 2 kom.? i jesi to gledala na sniženju?

just z
13.02.2011., 10:15
ovi pojedinačni su 79 kn, a oni što su po 2 u kompletu su 149. meni su puno lipši ovi pojedinačni. na sniženju ih nije bilo, ovo im je došlo novo

Zvrksa
13.02.2011., 22:26
hvala...:top: meni je ostala u sjećanju ta cifra od 79kn, ali nisam bila sigurna jel to snižena cijena, za 1 kom. ili za 2

missy_
14.02.2011., 10:49
ja bi uzela ova dva

Ja bih ti preporučila veličinu 6 mj.(to je od 3-6 mj.). Ja uvijek kupim njihove tutice i rompere koji se kopčaju među nogama za broj veće, a bodiće i hlačice veličinu koja odgovara bebi. Ovisi kolika će ti biti bebica, ali računaj na široko povijanje prva tri mjeseca tako da ti se ne dogodi da ne možeš zakopčati među nogicama. Bolje ti je i da je malo komotno pa da ti nosi cijelo ljeto.
Meni je termin 9 ili 12.4. i rompere i ljetne kompletiće sam sve uzela Carter´s veličinu 6 mj. i M&S 3-6 mj. U veličini 3 mj. sam najviše uzela pamučnih tutica, bodiće kratkih rukava i tanke pamučne hlačice za proljeće/rano ljeto.

just z
14.02.2011., 11:00
Ja bih ti preporučila veličinu 6 mj.(to je od 3-6 mj.). Ja uvijek kupim njihove tutice i rompere koji se kopčaju među nogama za broj veće, a bodiće i hlačice veličinu koja odgovara bebi. Ovisi kolika će ti biti bebica, ali računaj na široko povijanje prva tri mjeseca tako da ti se ne dogodi da ne možeš zakopčati među nogicama. Bolje ti je i da je malo komotno pa da ti nosi cijelo ljeto.
Meni je termin 9 ili 12.4. i rompere i ljetne kompletiće sam sve uzela Carter´s veličinu 6 mj. i M&S 3-6 mj. U veličini 3 mj. sam najviše uzela pamučnih tutica, bodiće kratkih rukava i tanke pamučne hlačice za proljeće/rano ljeto.

a vi ste s nama u 4. mj :cerek:
stvarno nisam pametna, ginek na uzv nekidan rekao da je bebač malo mršaviji, ništa strašno (ja bila na 32+3, a njemu opseg trbuha bio 31 tj.) i mislim da neće bit veliki jer nema na koga. mi (ja i moji brat i sestre) smo se svi rodili od 2800 do 3300, a s muževe strane svi isto oko 3 kg (ne znam točno).

a kaže mi prijateljica da je njihove bodiće vel.3 mj. njena mala nosila jaaaako dugo, sve do jeseni-isto rođena 11.4. lani.

možda ponesem nešto br 62 da usporedim...

missy_
14.02.2011., 11:11
a vi ste s nama u 4. mj :cerek:
stvarno nisam pametna, ginek na uzv nekidan rekao da je bebač malo mršaviji, ništa strašno (ja bila na 32+3, a njemu opseg trbuha bio 31 tj.) i mislim da neće bit veliki jer nema na koga. mi (ja i moji brat i sestre) smo se svi rodili od 2800 do 3300, a s muževe strane svi isto oko 3 kg (ne znam točno).

a kaže mi prijateljica da je njihove bodiće vel.3 mj. njena mala nosila jaaaako dugo, sve do jeseni-isto rođena 11.4. lani.

možda ponesem nešto br 62 da usporedim...

Moj prvijenac je nosio njihove bodiće veličinu 3 mj. do 4 mjeseca starosti, ali uvijek je trebao tutice i rompere veći broj jer sam mrzila kad mu je zategnuto među nogicama. Rođen je s 3950g i 54 cm :cerek:, tako da očekujem da će i ovaj biti veliki :cerek:. I ovisi dal su romperi rastezljivi pamučni ili oni fensi šmensi od debljeg čvrstog pamuka.

just z
14.02.2011., 11:14
Moj prvijenac je nosio njihove bodiće veličinu 3 mj. do 4 mjeseca starosti, ali uvijek je trebao tutice i rompere veći broj jer sam mrzila kad mu je zategnuto među nogicama. Rođen je s 3950g i 54 cm :cerek:, tako da očekujem da će i ovaj biti veliki :cerek:. I ovisi dal su romperi rastezljivi pamučni ili oni fensi šmensi od debljeg čvrstog pamuka.

najbolje da sačekam da se mali rodi, neće ih valjda nestat do 4-5 mj...

ninci0109
14.02.2011., 14:43
Hej curke!
Evo,bas prala baby robicu i sve si mislim,dal da odrezem
te deklaracije na robici da ne smeta bebi? :ne zna:
Kako ste vi to rjesile?

marina3
14.02.2011., 15:31
Hej curke!
Evo,bas prala baby robicu i sve si mislim,dal da odrezem
te deklaracije na robici da ne smeta bebi? :ne zna:
Kako ste vi to rjesile?

rezala ozim etiketice oko ovratnika ako nije velika!

frupy
14.02.2011., 16:00

Nama su vec sad carter's bodici vel. 3 mj. na knap, a beba ima mjesec i pol. Ta je velicina do 5,7 kg, a malac ima 5,5.
Sve ovisi koliko je duga i debeljuskasta beba. Carter's inace ima velicine za dugacke i mrsavije bebe. U svakom slucaju, ja ne bi na tvom mjestu kupovala rompere puno unaprijed. Pricekaj da se beba rodi pa ces vidjeti.:mig:
I da, mi nismo morali siroko povijati. Svi su mi govorili da kupujem komotnije stvari zbog sirokog povijanja, na kraju mu je sve plesalo.

missy_
14.02.2011., 21:37
Nama su vec sad carter's bodici vel. 3 mj. na knap, a beba ima mjesec i pol. Ta je velicina do 5,7 kg, a malac ima 5,5.
Sve ovisi koliko je duga i debeljuskasta beba. Carter's inace ima velicine za dugacke i mrsavije bebe. U svakom slucaju, ja ne bi na tvom mjestu kupovala rompere puno unaprijed. Pricekaj da se beba rodi pa ces vidjeti.:mig:
I da, mi nismo morali siroko povijati. Svi su mi govorili da kupujem komotnije stvari zbog sirokog povijanja, na kraju mu je sve plesalo.

Točno. Sve ovisi od bebe do bebe. Nama su se Carter´s bodići pokazali najbolji jer je D. bio dugačka beba, ali nije nikad bio mršav :D.
Što se tiče širokog povijanja, to opet ovisi od rodilišta do rodilišta. Koliko ja znam, u Ri rodilištu sve bebe široko povijaju i daju upute da se povija do prvog ultrazvuka kukova. Nama se kukići bili super, ali ipak sam morala povijati s jednom tetra pelenom prva 3 mjeseca. Ne znam dal se u međuvremenu šta promjenilo, ja sam rodila 2009.godine :ne zna:.

Helly7
14.02.2011., 22:20
Romperi u H&M su zaakon!!!!!I za ljeto najbolja stvar.Praktična za obući a djetetu nije vruće...Nemam na žlost sve slikeosim ovih bilo ih je i bez rukava sa žabicom,i žutih sa pčelicom...ma :top:

Mislim da su lani 2 komada bila oko 100 kuna.

Toliko su me oduševili da sam ove sa kravicama kupila i za ovo ljeto u broju 86:cerek:

http://images17.fotki.com/v62/photos/1/1704301/9062613/DSCN0827-vi.jpg http://images16.fotki.com/v272/photos/1/1704301/9282158/PB220324-vi.jpg

Joj, baš su lijepi! Jedva čekam da se više otvori H&M i kod nas!:cerek:

frupy
15.02.2011., 07:37
Točno. Sve ovisi od bebe do bebe. Nama su se Carter´s bodići pokazali najbolji jer je D. bio dugačka beba, ali nije nikad bio mršav :D.
Što se tiče širokog povijanja, to opet ovisi od rodilišta do rodilišta. Koliko ja znam, u Ri rodilištu sve bebe široko povijaju i daju upute da se povija do prvog ultrazvuka kukova. Nama se kukići bili super, ali ipak sam morala povijati s jednom tetra pelenom prva 3 mjeseca. Ne znam dal se u međuvremenu šta promjenilo, ja sam rodila 2009.godine :ne zna:.

Ja sam rodila u petrovoj pred mjesec i pol. Pedijatrica je tamo svakoj mami kod otpusta rekla da li treba siroko povijati ili ne. Dvjema cimericama je rekla da trebaju, a meni da ne trebam. Isto to nam je rekla i nasa pedijatrica na kontroli s mjesec dana.:ne zna:

just z
15.02.2011., 07:47
ja sam mislila da se sve bebe moraju široko povijati,preventivno..ili je to bilo prije:zubo:

frupy
15.02.2011., 08:13
ja sam mislila da se sve bebe moraju široko povijati,preventivno..ili je to bilo prije:zubo:

To sam i ja mislila sve dok mi u bolnici nisu rekli da ne trebam. Poslije su mi svi tupili da bi trebala preventivno pa sam ipak stavljala onu bezveznu svedsku pelenu iz adaxa, ali kazem, na kontroli mi je druga pedica rekla da ne moram pa sad vise ne stavljam nista.

just z
15.02.2011., 08:17
ja sam dobila tu iz adaxa,al meni to ne izgleda baš super.. imam i 3 obične old school švedske od frotira-ako bude trebalo prije da ću koristit to i tetru nego onu iz adaxa

frupy
15.02.2011., 08:28
ja sam dobila tu iz adaxa,al meni to ne izgleda baš super.. imam i 3 obične old school švedske od frotira-ako bude trebalo prije da ću koristit to i tetru nego onu iz adaxa

Ma te iz adaxa su samo prakticne, nista drugo. Mislim da to s njima ni nije pravo siroko povezivanje nego tek toliko reda radi.:ne zna:
Ja ih sigurno ne bi koristila da su mi rekli da moram siroko povezivati nego bi isto radila old school tehniku s tetrom i pravom svedskom pelenom.

FIGICA
15.02.2011., 17:53
Moj dečko je baš velik,sada ima 4280 i rođen je s 54 cm a i dalje stane u robicu veličine 56 i pelenice 2-5 kg,ne mogu vjerovat

missy_
15.02.2011., 18:07
Moj dečko je baš velik,sada ima 4280 i rođen je s 54 cm a i dalje stane u robicu veličine 56 i pelenice 2-5 kg,ne mogu vjerovat

Potpisujem. I moj se rodio velik, 3950g i 54 cm i isto je stao u broj 56. Ali nije ga dugo nosio :D.

OOOOOOO
15.02.2011., 21:46
moj rodjen sa 3470gr i 51cm i najmanja robica,56 mu je sve velika a evo za dva dana imamo 1 mjesec

Nova0303
15.02.2011., 21:51
moja 46 cm i 2930 a izašli sa 2640...trebam li reći da nam sve visi...:(

just z
16.02.2011., 07:04
moja 46 cm i 2930 a izašli sa 2640...trebam li reći da nam sve visi...:(

ajme koja mrvica...mrvičak mali...

mene je prijateljica savjetovala da uzmem dva bodića br 50 za svaki slučaj

frupy
16.02.2011., 08:29

Mi sa skoro 5,5 kg i 56 cm jos uvijek nosimo h&m 56. :s
Sve ostalo je 62, carter's 3 mj (ali i to je vec na knap).

rina82
17.02.2011., 19:28
Cure pomozite, sorrite ako sam falila temu, ali pomozite :moli: :moli: jel se može nekako poništiti narudžba na e-bayu. ja sam se pametnica danas registrirala, i ne čitajući stavila ponudu za neki bodić 5,24$ i tek onda skontam da se šalje samo u USA :bonk:, i došlo mi da moram platit 19,24$ umisto 8,24$ koliko sam mislila :brukica:. Jel ja to mogu nekako poništiti, čitala sam na e-bayu i tamo piše da imaju neke kazne ako ne platiš :eek: :eek:. Ajd platila bi ja to, ali nemam pojma oće li mi doći :nezna:

Merry Gentry
17.02.2011., 20:58
To ti je vjerojatno cijena s uključenim shippingom za HR (ova od 19,24 $).
Ova što si mislila da treba platiti (8,24 $) je vjerojatno shipping za USA (ili zemlju iz koje je seller).

Uvijek treba poslati upit sellleru koliki je shipping za HR-čak, iako je navedena ista cijena za cijeli svijet,tek kad ti odgovori i paše ti cijena onda stavi ponudu ili kupi :mig:

Isto tako ako seller nije naveo HR kao zemlju u koju šalje možeš se s njim dogovoriti da ipak pošalje po cijeni koju dogovorite.

Jako je važno sve ove info imati prije upuštanja u aukciju!

Znam da je na početku komplicirano (i ja sam imala nekoliko neugodnih iskustava na početku),ali najbolje da platiš jer će te banati s e-baya zauvijek, a možda ti skinu i s pay-pala cifru bez obzira što ne želiš platiti.

Oprez sljedeći put!:)

p.s. inače imaš opciju odustajanja od kupnje u roku od 3 sata od davanja ponude ako si ukucala krivi iznos (npr.100 $ umjesto 10 $) ili ako je prodavač krivo opisao predmet i sl.-imaš pod uvjetima kupnje pa pročitaj

OOOOOOO
17.02.2011., 21:01
u oshkoshu snjizenje,kupila danas malom skafanderic cupavi medo,bilo bijelih,plavih i smeđih ali najmanji broj imali plavi pa smo taj uzeli a najljepsi mi je bio bijeli.139kn je a bio 199kn.imamo 4 doma isto najmanji broja a svi nam veliki,pliva u njima a ovaj je 55cm trebao bi biti ok.nismo ga probali jel ga moramo oprat prije.tanji je pa ce nam pasat za u AS

FIGICA
18.02.2011., 14:36
u oshkoshu snjizenje,kupila danas malom skafanderic cupavi medo,bilo bijelih,plavih i smeđih ali najmanji broj imali plavi pa smo taj uzeli a najljepsi mi je bio bijeli.139kn je a bio 199kn.imamo 4 doma isto najmanji broja a svi nam veliki,pliva u njima a ovaj je 55cm trebao bi biti ok.nismo ga probali jel ga moramo oprat prije.tanji je pa ce nam pasat za u AS

Gdje je taj dućan?

ANA2411
18.02.2011., 15:12
Gdje je taj dućan?

Draga u Mercatoru, preko puta bivšeg TL

FIGICA
18.02.2011., 15:19

Aha super,hvala :)

rina82
18.02.2011., 17:40
To ti je vjerojatno cijena s uključenim shippingom za HR (ova od 19,24 $).
Ova što si mislila da treba platiti (8,24 $) je vjerojatno shipping za USA (ili zemlju iz koje je seller).

Uvijek treba poslati upit sellleru koliki je shipping za HR-čak, iako je navedena ista cijena za cijeli svijet,tek kad ti odgovori i paše ti cijena onda stavi ponudu ili kupi :mig:

Isto tako ako seller nije naveo HR kao zemlju u koju šalje možeš se s njim dogovoriti da ipak pošalje po cijeni koju dogovorite.

Jako je važno sve ove info imati prije upuštanja u aukciju!

Znam da je na početku komplicirano (i ja sam imala nekoliko neugodnih iskustava na početku),ali najbolje da platiš jer će te banati s e-baya zauvijek, a možda ti skinu i s pay-pala cifru bez obzira što ne želiš platiti.

Oprez sljedeći put!:)

p.s. inače imaš opciju odustajanja od kupnje u roku od 3 sata od davanja ponude ako si ukucala krivi iznos (npr.100 $ umjesto 10 $) ili ako je prodavač krivo opisao predmet i sl.-imaš pod uvjetima kupnje pa pročitaj

hvala, platila sam :), valjda mi dođe, poslala sam upit prodavaču, pa mi je odgovorio da će mi otići u hrvatsku za 19,24$, ajd bar ću ga dobit, ali skupo me koštao :rofl:bit ću pametnija drugi put :zubo:

OOOOOOO
18.02.2011., 20:58

tako je...:mig:

just z
21.02.2011., 10:46
di ima za kupit onih R&S čarapa, koje redovito budu na dječjem sajmu?
znam da je firma iz čakovca, al možda imaju negdi u ZG?

ne mogu nać tankih pamučnih čarapica za bebu, ili su za malo veće bebe,ili su debele zimske čarape..
a trebaju mi pamučne za novorođenče i po mogućnosti jednobojne..

dreamer~dreams
21.02.2011., 10:48
ja mislim da sam ih vidjela u mercatoneu...