PDA

View Full Version : Parni čistač

stranice : [1] 2

zunzara
05.11.2007., 10:21
Zainteresirao me je ovaj parni čistač pa me zanima da li ga netko koristi i , ako da, kako ste zadovoljni s njim?
Možda imate preporuke i za kakav drugi parni čistač jer si baš to želim kupiti.

Hvala!

mamaika
27.02.2008., 07:49
Zainteresirao me je ovaj parni čistač pa me zanima da li ga netko koristi i , ako da, kako ste zadovoljni s njim?

Hvala!

ili nitko nije kupio ili...:ne zna:

i mene zanima...pogotovo kakv je prema parketima

mislim da je idealan za smanjenje korištenja kemijskih sredstava.........

ajmo opet pitati....jel netko koristi ovaj h2o čistač na paru???:)

3MalaAnđela
11.04.2008., 10:24
Bilo tko?!?!:ne zna:

Ima netko doma i koristi?!?!:confused:

elegant
11.04.2008., 12:21
Bilo tko?!?!:ne zna:

Ima netko doma i koristi?!?!:confused:

meni se to ne sviđa, jer ... danas tih krpica koje se stavlja na donji dio aparata ima ... a za 5 godina?!

3MalaAnđela
11.04.2008., 12:45
Ne brinem zbog toga, to je ista stvar kao i kod usisavača.
Još mi nijedan nije potrajao pet godina, pa nisam brinula oko zamjenskih vrećica.:rofl:
A ove navlake je i vrlo lako sašiti od mikro krpe. Ove jednokratne su itak bezveze.

Ali mene stvarno zanima jel to ČISTI?!:rolleyes:
Hrpa ljudi koje znam imaju neke parne čistače; skupi, jeftini, dobri, loši, ostavljaju morkro, neki suše, svašta nešto, ali nitko nema baš ovaj!:ne zna:

dichy
19.04.2008., 21:42
Imam ja neki talijanski. Stoji na tavanu već 13 godina. Sjećam se samo da tako smoči sve što dotakneš, da moraš još par sati sve sušiti običnom krpom i provjetravati.

znatizeljka
13.09.2009., 17:58
prijateljica se zagrijala za kupnju čistača na paru koje reklamira TOP SHOP.
zanima nas dal je neko od vas kupio i kakva su mu iskustva pri upotrebi....
koje su joj mane.....šta najbolje čisti....na što treba paziti....????
rečeno joj da je to sve super osim za pranje laminata....

andjela1502
15.09.2009., 09:00
prijateljica se zagrijala za kupnju čistača na paru koje reklamira TOP SHOP.
zanima nas dal je neko od vas kupio i kakva su mu iskustva pri upotrebi....
koje su joj mane.....šta najbolje čisti....na što treba paziti....????
rečeno joj da je to sve super osim za pranje laminata....

I ja sam baš zagrijana za čistač pogotovo radi tepiha...
Javite se sa iskustvima

fermina-daza
15.09.2009., 10:24
I ja razmišljam o ovom parnom čistaču. Najviše mi se dopada što može poslužiti i kao ručni čistač na paru (uz kupnju onih dodatnih dijelova, dođu 129 kn).

Ono zbog čega se još kolebam uzeti ili ne je manji pritisak od ovog Monstera 1200, koji ima pritisak pare od približno 4 bara. E sad, kad bi mi netko objasnio je li bitno manja efikasnost čišćenja između 3 i 4 bara. Oni tamo nemaju pojma - studentarija na linijama, koja ne zna više od onoga što piše na 'letku'.

EDIT: Zaboravila sam reći (kao što su oni zaboravili napisati :p) da ovom čistaču treba svako toliko mijenjati filter za vodu. Ako se odlučim za ovaj čistač, pitam se hoće li u dogledno vrijeme biti ovih filtera za baaviti.

johnnyazra
17.09.2009., 09:44
Ma to vam je sve sranje. Kupila moja zena prosle godine i do sad 2 put
upotrebila, i kad ona kaze da je to za u pm... vjerujte.
Sad ponovo cisti s onima "micro-vlaknenim" krpama.
Ima ih raznih boja i to ne znam valjda za svaku sobu druga boja.
A da ima i neke "Swiffer", ne znam za sta joj je to.

E da zaboravih imamo laminat za pod a ne tepihe.

fermina-daza
17.09.2009., 17:48
Haj, johnny! Daj pitaj ženu što točno ne funkcionira s ovim parnim čistačem. Evo, ja se baš spremam sutra iskeširati tisućicu za ovaj H2O Mop Ultra, pa da me njezino iskustvo spasi bijede :mig:.

elegant
17.09.2009., 18:14
Haj, johnny! Daj pitaj ženu što točno ne funkcionira s ovim parnim čistačem. Evo, ja se baš spremam sutra iskeširati tisućicu za ovaj H2O Mop Ultra, pa da me njezino iskustvo spasi bijede :mig:.

Ukratko, problem je u plastičnoj posudi /Monster parni strojček/, koja ne zadržava dovoljno dugo toplinu, da bi pritisak pare bio ujednačen. Ja se već neko vrijeme trudim pronaći nešto slično sa inox posudom, ali baš i ne uspjevam :ne zna:
Zepter ima nešto slično, ali košta do van pameti :eek:

off topic: A nakon iskustva sa vakum vrećama ... Top shop never again!

fermina-daza
18.09.2009., 07:33
@elegant, ručni čistači na paru s posudom od nehrđajućeg čelika su Monster SC 50 i Monster SC 60, talijanske firme Euroflex. Imaš ih u Primorskoj 3 (ovaj SC 60 će stići za jedno mjesec dana). I cijena ovoga SC 50 je 799,00 kn, a SC 60 za nekih dvjesto tristo kuna više.

Meni se ovaj Mop Ultra dopao jer je 2 u 1, pa mogu prati i pod i pločice. Pretpostavljam da baš zbog toga ima veći kapacitet (a i zbog 1500 W :misli:) može nešto duže zadržati paru. Ili se varam?

Elegant, pa što nisu na reklami rekli da je pritisak pare ujednačen za cijelo vrijeme rada čistača? I daj, molim te, reci je li upola efikasan koliko to prikazuju tamo na reklami.

A da su ovi iz Top shopa handrasti, jesu. Da nije žene koja radi u njihovom dućanu u Radničkoj, ne bih uopće doznala hrpu informacija, a jedna od njih je da Monstera uopće nema na skladištu i da se ne zna kada će doći. No, unatoč tome, ovi na linijama uredno primaju narudžbe i govore da ćete dobiti robu naduže pet dana od dana uplate. :flop:

I da! Zašto se gotovo svi ovi proizvodi (od raznih proizvođača) zovu Monster? :confused: Kao i hrpa drugih proizvoda posve druge namjene? Izgleda da je danas in zvati se Monster :ne zna: :rofl:

lijepa.cura
18.09.2009., 07:42
Mi smo ga gledali, ali smo se odlučili ne kupiti jer nisu imali rezervnih krpa.
Što se tiče ručnog čistača na paru (malog, izgleda kao monster), kupila sam ga preko Neckermannovog kataloga za 99 kn i bio je odličan, ali mi se nakon nekog vremena zaštopao vjerojatno od kamenca. Nikako ga ne uspijevam odštopati. Možda je trebalo lijevati samo destiliranu vodu, ali nigdje u uputama nije pisalo.
Prije sam imala 100 gradi i to je bilo savršenstvo bez mane.
Još sam vidjela i karcherov čistač na paru, ali košta 2000 kn i kusur, pa mi je to puno preskupo

fermina-daza
18.09.2009., 08:05
Lijepa curo :), ja sam svoj dento tuš odštopala tako da sam u DM-u kupila one tabletice za otapanje kamenca u aparatićima za kavu. Postupila prema uputi (a prema savjetu majstora iz servisa za dento tuševe) i stvar opet besprijekorno funkcionira. Probaj i ti. Ako je samo kamenc u pitanju, mislim da bi trebalo pomoći.

A što se tiče rezervnih krpa, razmišljala sam da ih sama sašijem. Naravno, ako je to izvedivo. Morat ću otići u dućan pogledati kako te krpe izgledaju.

elegant
18.09.2009., 10:54
@elegant, ručni čistači na paru s posudom od nehrđajućeg čelika su Monster SC 50 i Monster SC 60, talijanske firme Euroflex. Imaš ih u Primorskoj 3 (ovaj SC 60 će stići za jedno mjesec dana). I cijena ovoga SC 50 je 799,00 kn, a SC 60 za nekih dvjesto tristo kuna više.

:top::top::top:
Meni se ovaj Mop Ultra dopao jer je 2 u 1, pa mogu prati i pod i pločice. Pretpostavljam da baš zbog toga ima veći kapacitet (a i zbog 1500 W :misli:) može nešto duže zadržati paru. Ili se varam?

Elegant, pa što nisu na reklami rekli da je pritisak pare ujednačen za cijelo vrijeme rada čistača? I daj, molim te, reci je li upola efikasan koliko to prikazuju tamo na reklami.

:ne zna: čitala sam na nekim stranim forumima postove ljudi koji ga imaju ... generalno su razočarani, pa ti misli :rolleyes:
:rofl:

:kava:
thnx na onfo za Primorsku ... čim se malo openezim, pogledat ću ta čuda tehnike ;)

ta.ja
18.09.2009., 14:11
Ja sam se isto zagrijala za ideju da si kupim neki čistač na paru. Gledali smo na slovenskoj tv - onaj kojeg su reklamirali ima razne nastavke pa se s njime mogu i prozori prati. Ne znam kakva je ponuda kod nas, nisam još gledala. Jedino što sam proučila su Neckermann i Quelle, koji imaju više različitih modela pa sam opet na čudu.

Dakle, i meni je svaka informacija od onih iskusnih imatelja dotične napravice svakako dobrodošla :D

Rudolfa
18.09.2009., 15:15
Ja sam također htjela kupiti neki čistač pa sam gledala po drugim forumima,naišla sam na dosta negativnih komentara,tipa, teški su ,nespretni ,brzo se prazne spremnici za vodu i ono najvažnije, nisu ucinkoviti.
E sad, oni koji su kupili za neke sitne novce,najmanje se žale,kažu opere plocice i pecnicu ali nitko sa nijednim parnim čistačem nije uspio ,bar po komentarima na koje sam naišla,skinuti mrlju sa tepiha ili tapeciranog namještaja i rekli su da se podovi i tepisi prvo trebaju usisati i oprati i onda se tek koristi parni čistač kako bi ih malo osvježio,u suprotnom prljavštinu gruda i razvlaći.
Izgubila sam volju za kupiti parni čistač ali ne i nadu da će netko naići na neki jednostavan,dobar a ne preskup i preporučiti ga.

ta.ja
18.09.2009., 19:05
Koja glupost!! Još bih i prihvatila to da trebam najprije usisati, ali da i perem prije parnog čistača :eek:

Nekako mi se čini da ništa od kupnje :(

lijepa.cura
20.09.2009., 08:18
Lijepa curo :), ja sam svoj dento tuš odštopala tako da sam u DM-u kupila one tabletice za otapanje kamenca u aparatićima za kavu. Postupila prema uputi (a prema savjetu majstora iz servisa za dento tuševe) i stvar opet besprijekorno funkcionira. Probaj i ti. Ako je samo kamenc u pitanju, mislim da bi trebalo pomoći.

A što se tiče rezervnih krpa, razmišljala sam da ih sama sašijem. Naravno, ako je to izvedivo. Morat ću otići u dućan pogledati kako te krpe izgledaju.

Baš ti hvala, pokušat ću.

johnnyazra
20.09.2009., 14:52
Evo moja zena kaze;
- komplicirano za upotrebu
- dugo vremena dok sve to spoji i prikljucke donese iz podruma
- dok sve to stavi u upotrebu treba dugo vremena i rucno vec ocisti do pola
- rezultat nije bolji od ciscenja s mikro krpama i dobrim sredstvom za ciscenje

fermina-daza
20.09.2009., 18:53
@johnnyazra, hvala i tebi i tvojoj ženi na informaciji.

Moj je problem što mi sva sredstva za čišćenje izazivaju alergiju, pa ću iz tog razloga kupiti čistač na paru. E, sad, hoće li biti ovaj Mop Ultra ili neki drugi, vidjet ću. U svakom slučaju, čim ga nabavim, javim se s prvim impresijama.

ta.ja
20.09.2009., 20:04
U iščekivanju recenzije kupljnog čistača ... Još ako se pokaže da je dobar, kupujem i ja :)

fermina-daza
21.09.2009., 12:32
Samo da se malo pojadam :( , pa trčim dalje...

Dakle, kod ovih u Top-shopu ne zna se ni tko pije, ni tko plaća... :zivili: Nakon desetodnevnog zivkanja uđem u njihov sustav i shvatim da tamo neki pojma nemaju ima li robe, nema li, ali vam uredno uzimaju narudžbu, čak i šalju predračun, pa ti, sinko, plati i čekaj.

Sve do petka sam zvala da kad će dobiti ovaj H2O i u petak poslijepodne rekoše - napokon došlo. Hvala bogu :s... onda mogu doći u subotu ujutro, možete... ima robe, ima... hvala, doviđenja, doviđenja. Idem ja u subotu, organiziram si i prijevoz, glava bolila, nema veze, ipak idem... dobar dan... dobar dan... evo mene po H2O... nema... kako nema?... nema... pa jučer ste rekli da ima... e, prodalo se, što niste rezervirali... pa jučer sam vas zvala, rekli ste da ima... e otkud sam znala da će doći samo 3 komada, pa ženo božja zovem vas već 10 dana što mi niste rekli da trebam rezervirati... nisam znala, a nema ni onog dodatnog kompleta, možda dođem krajem mjeseca. A ako ne dođe?... Valjda bu došao... A, 'em ti život i parni čistač :bang:

Zovem jutros Metro Sesvete. Dobar dan, dobar dan. Ima parni čistač, ima. Hoćete mi reći nešto o njemu... pa sve vam piše u katalogu... nemam katalog, koliko dodataka ima... ne znam, :misli: valjda dva, tri... Imate ih još?... Da, naravno, 9 komada... Hvala, đenja!

Nakon toga zovem Metro Jankomir (bliže mi za otići, a i napokon dobila vezu - cijelo jutro telefoni zauzeti). Dobar dan, dobar dan. Imate parni čistač. Nema, jučer zadnji prodan. A, ništa, odoh onda u Sesvete... ne morate, nema ni tamo... kako nema, rekoše mi da ima... nema, jučer su nam slali svoje mušterije... a jebemu život (u sebi; ipak sam ja jedna fina dama :o)... hvala, đenja. :flop:

...'alo, Sesvete! Je l' ima ili nema parnog čistača... Ima, naravno!... Ali ovi u Jankomiru kažu da nemate... Samo malo, sad ću provjeriti... čekam... evo, piše da ima još 5 komada... hoće bit' do popodne? Nema brige... Hvala, đenja!

Odoh sada u Sesvete da vidim što to oni imaju/nemaju, a vi pripremite clinexe kad vam opet dođem plakati... Hvala na strpljenju :grli:

P.S. Ni Neckerman nije puno bolji - o njima kukam u sljedećem javljanju :(

ta.ja
21.09.2009., 20:25
Koje muke po parnom čistaču :rofl:

Žalosno što trgovci ne znaju što imaju, a što nemaju. Nadam se da je odlazak u Sesvete bio uspješan i da si se doma vratila s čistačem. Pričaj što je bilo sa Neckermannom :kava:

polly
21.09.2009., 20:34
Odoh sada u Sesvete da vidim što to oni imaju/nemaju, a vi pripremite clinexe kad vam opet dođem plakati... Hvala na strpljenju :grli:

ako slučajno nije bilo, to ti sr..:no: prodaju u baumaxu i pojedinim mercatorima

fermina-daza
21.09.2009., 23:38
Koje muke po parnom čistaču :rofl: ...

Nadam se da će mi se ove muke računati prilikom beatifikacije :angel:

...Pričaj što je bilo sa Neckermannom...

Ah, Neckermann! :rolleyes: Zovem ja prošli tjedan na onaj broj koji tamo piše da imaju li parni čistač... imaju... fino, kažem ja, je l' može na firmu račun, može... fino, dajte mi pošaljite predračun... može, ali bolje da naručite preko interneta, jer onda imate 20% nižu cijenu od one iskazane u cjeniku. 20% je 20% :misli:, 'ajde dobro... a koliko dođe poštarina?... 39,99 kn... OK! E, da, koliko to onda dođe sve zajedno, da ja nešto krivo ne izračunam... čujte, najbolje vi ispunite narudžbu na netu, pa ćemo mi vama napisati koliko to dođe... hvala... nema na čemu... đenja... đenja

Krenem ja ispunjavati tamo onu narudžbu, a oni traže broj kartice, MB firme, telefon, faks, adresu... ma, sve generalije. I piše tamo neki telefon da pitam ako mi što nije jasno. Hajde, bolje da pitam, nego da mi oni pošalju umjesto predračuna robu. I nazovem ja...

Dobar dan... dobar dan... samo da pitam, moram li pisati broj kartice ako samo hoću predračun... Kakav predračun, wtf? - čudi se tamo ona teta, o čemu vi pričate... pa, rekla mi je vaša kolegica da ako tražim robu preko neta da imam 20% na iskazanu cijenu... kakav popust?... pa rekla žena.... nije važno što je ona rekla, ja vam kažem NEMA POPUSTA!!!... dobro, dobro, onda znači na ovu cijenu dodam još 39,99 kn za poštarinu... kojih 39 kn, 60 kn dođe poštarina... ali, rekla mi žena... ONO ŠTO JA KAŽEM JE TOČNO, a to je poštarina 60 kn za robu vrijednosti iznad 500 kn... dobro, dobro, no dajte se dogovorite vi tamo... nemamo se mi što dogovarati, OVAKO JE KAKO JA KAŽEM... dobro, dobro, hvala, đenja...

...Nadam se da je odlazak u Sesvete bio uspješan i da si se doma vratila s čistačem.

Dakle, čistač je doma. Doma! :jumping:

Karcher 1020 (http://www.karcher.com/int/Products/Home__Garden/Steam_cleaners/15122110.htm) Posuda od neke legure (a ne od plastike, kao što navodno neki parni čistači imaju). Na akciji, 599,00 kn. Akcija traje do preksutra.

Ima nekoliko nastavaka, ali ne i onaj za tepihe. Isto tako, ne morate kupovati one 'trokutaste' navlake, već možete i sami staviti svoju krpu (postoje hvataljke za krpu na četki), pa ste izbjegli trošak od tridesetak četrdesetak kn po toj krpici. Isto tako, ne treba mijenjati nikakav filter, a ako se skupi kamenac, može se u DM-u kupiti one tabletice ili prah protiv kamenca za aparate za kavu i sve 5 (ja tako s njima izvrsno očistila dento tuš :top:)

Ali, izgleda da je ova moja kupovina parnog čistača ukleta http://www.cosgan.de/images/smilie/teufel/a010.gif. Dakle, uzela ja čistač i još neke sitnice i dođem na blagajnu, a kad ono... moja METRO kartica blokirana. :eek: Kako blokirana? Zašto blokirana?... Ispalo na kraju da je izbačena iz njihovog sustava jer dvije godine nisam kupovala kod njih. A gdje ste to u ugovoru napisali da ćete me izbaciti iz sustava nakon dvije godine? Samo ste napisali da mi nećete slati promidžbeni materijal ako tokom godinu dana ništa ne kupim kod vas. Nema ništa, žao nam je... ajme, ljudi, pa ja organizirala prijevoz, kupila mami kolače, dajte nemojte... žao nam je žao... što žao, dajte mi nekog nadređenog (a skoro pa 21 sat)...

I stvori se šefica i ja opet iste argumente, istu kuknjavu, dajte, budite ljudi, ako mi ne krene para na čistač, krenut će mi na uši, majke mi, već mi je svega dosta, režem vene, skačem u Savu, objesit ću se :visi: I tu oni uzeše telefone u ruke, zovi amo, zovi tamo i na kraju... platim ja... sretno krenemo u auto, zatvorim vrata, zavalim se... kad trči žena s blagajne izbezumljeno, da mi nije prošla business kartica. Molim? :horor:... kako nije prošla... nije, storniralo... što storniralo... pa, storniralo iznos... kako storniralo... pa, ja nešto pritisnula, pa tako...

Da skratim, čim se oporavim od nabavke parnog čistača, javljam se s prvim recenzijama. Hvala na pažnji i razumijevanju!

ta.ja
23.09.2009., 11:06
:lol:

Ako taj čistač ne bude čistio, jadan on. Nakon svih peripetija koje si prošla, ima da radi ne savršeno, nego i više od toga.

Jučer sam pričala sa ženom od brata, pa mi je rekla da je naručila preko tv prodaje ručni čistač na paru za čišćenje pećnice, prozora i ostalih sitnica. S obzirom da mene čistač zanima prvenstveno radi prozora, pričekat ću da ona testira svog, pa naravno napišem recenziju, a ako se pokaže dobar, onda i kupim

blalla
23.09.2009., 21:43
joj, baš sam se nadala da ću naići na nekoga tko ima taj čitač doma!!!!
Znači svi čekamo da se javi netko s iskustvom iz prve ruke!??
Mene zanima koja je temperatura pare i rezervne krpice!!!!
Uvijek prije pranja poda usisavam ,tako da to nije problem.

Headbanger
25.09.2009., 02:44
Srećo - para ti je na otprilike 100 stupnjeva :mig:

znatizeljka
29.09.2009., 11:05
iza svih ovih komentara moja prijateljica nije ništa pametnija.....:ne zna:

ali najvjerojatnije će naručiti :top:

fermina-daza
29.09.2009., 22:25
Evo, da napokon javim kako se snalazim sa svojim Karcherom SC 1020.

Najprije da kažem kako mi je bilo malo smiješno kada sam u uputama za rukovanje pročitala:

...Ovaj uređaj nije predviđen da njime rukuju osobe (uključujući i djecu) sa smanjenim tjelesnim, senzornim ili mentalnim sposobnostima opažanja ili s ograničenim iskustvom i znanjem, osim ako ih osoba koja je za njih odgovorna ne nadzire ili upućuje u rad s uređajem....

I tako sam se ja tome smijuljila sve do danas, dok nisam sa svojim ograničenim iskustvom i znanjem napravila piz..... :no: Dakle, nagnula se ja nad radijator i pustila paru, glupača, dabili glupača...:brukica:, pa se nekoliko vrelih kapi odbilo od površine i doletjelo mi u lice, ali je mogla biti i veća nevolja, jer sam udahnula tu vrelu paru, pa me je pola dana peckala sluznica nosa i ždrijela. Zaključak: ne smijati se uputama i ne precjenjivati svoje mentalne sposobnosti opažanja :bonk:

No, nema više http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/h073.gif , http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/a060.gif , http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/a065.gif ... :s

Što se tiče kupaonice, tu sam prezadovoljna :top: Prije korištenja pare, našpricala sam pločice, fuge i sve spojeve kade s podom i zidovima s otopinom octene i limunske kiseline i onda nakon petnaestak minuta krenula s parom i onim malim okruglim nastavkom za ribanje. Izvrsno!!!! :top: Nije da baš trenutačno nestaje kao na reklami, ali stvarno djeluje.

Isto tako, izvrsno je opralo radijatore - sve one silne zavijutke oko ventila, utore... Treba imati nekakvu krpicu u rukama i odmah nakon 'oparivanja' pobrisati otopljenu prljavštinu.

Redovno održavanje podova postala je prava relaksacija. Ni dvije minute nije potrebno da se obriše prosječna kuhinja. No, ako postoji negdje tvrdokornija mrlja, onda je prije treba tretirati kao fuge, s onim malim okruglim nastavkom, a tek nakon toga sa širokom četkom i frotirnom krpom.

Prozore još nisam prala, pa ne znam kako čistač tu funkcionira (ne samo zbog stakala, nego i zbog PVC-a).

ta.ja
30.09.2009., 21:29
Dakle, dalo bi se zaključiti da si zadovoljna. :)

Ja ću ipak morati pričekati recenziju za taj ručni, budući da sam supruga pred tjedan dana napokon nažicala da kupimo novi usisavač. Jer ovaj tvoj Karcher jako liči na usisavač, a znaš kakvi su muški ... (pomislio bi da je to još jedan usisavač :rofl: )

ta.ja
12.10.2009., 18:02
Opet sam vidjela reklamu na slovenskoj tv

http://www.topshop.si/h2o_mop_ultra-83682-962-pc.html?ils=16&irp=3&pcs=2

Zeccek
16.10.2009., 19:50
Zvala ja danas TV shop za par informacija u vezi H20 ultra čistaća pa mi rekoše da se onih dodatnih 11 nastavaka na koje te upozoravaju u reklami plaća 129 kn, pa bi bilo dobro naručiti još i ekstra navlake od mikrovlakana za 89 kn i dodatna 2 filtera za 69 kn. Tako da te cijela stvarčica dođe cca. 1.200 kn s poštarinom. Vrijeme isporuke: mjesec dana!:( Morat ću malo još razmisliti o kupovini a zbilja mi se dopao!

ta.ja
28.01.2010., 11:44
Kupila sam mali čistač na paru, izgleda kao ovaj (http://www.topshop.com.hr/index.asp?tn=productview_v2&cid=181827&csu=generalsub&gtv=1&cex=20749&med=sem&orig=mcn&vir=no&src=hr_gen_generalsub_sem_google_1__%C4%8Dista%C4% 8D%20na%20paru&referrer=google_sem&gkw=%C4%8Dista%C4%8D%20na%20paru&gclid=CIzH96WAx58CFQcTzAodsCkOgA), prvenstveno za čišćenje prozora. Za to se pokazao super. Ali, pustila sam pećnicu da mi se zaprlja i krenula u nadobudno čišćenje s čistačem na paru, ali one točkice po stalku na vratima ni makac.

Rudolfa
28.01.2010., 12:36
Mene isto kopka kupnja čistača baš radi prozora i pećnice,kažu da za pećnicu treba duže držati i koristiti neki nastavak sa žicom, ako ga ovaj tvoj ima.

Koliko si platila svoj i od koje firme?Gledam ponude parnih čistača ali 500-1000kn nekako mi se čini puno.

ta.ja
28.01.2010., 16:40
Za prozore je super - ima poseban nastavak s onom gumicom gore (kao kod brisača) pa odmah i glanca

Što se pećnice tiče, držala sam ko sivonja uperenu paru na jednoj točkici, ali nije se ni pomakla. A na reklamama totalno zapečena vrata samo jednim udarcem pare su očišćena :lol:
Moj je Tristar, mislim da ga je muž kupio u Konzumu za nekih dvjestotinjak kuna

123pik
08.03.2010., 11:09
prijateljica mi je posudila taj h20 cistac da ga isprobam i nije me uvjerio u kupnju.

Prije koristenja podove treba savrseno usisati i tek onda ocistiti tom parom. nakon ciscenja ostaje toliko mokro da je potrebno proci i treci put suhom krpom kako bi se osusilo, naravno moze se cekati i sat vremena da se samo od sebe osusi. i uz to svako toliko za vrijeme cissenja ispirati krpu .

zato sam kupila vaporetto lecoaspira 690 polti i to je ono sto sam trazila.

usisavac s vodenim filterom i parni cistac sve u jednom. jednim potezom usisam ocistim i osusim. koristim ga barem svaki drugi dan i totalno je ispunio moja ocekivanja svakako ga SVIMA PREPORUCAM !!!

cijena 319 eura - pdv jer je kupljen u italiji.

BRIGI
16.03.2010., 21:21
ima li još tko taj karcher parni čistač?
ili nekakav drugi koji je dobar i za pločice i za prozore tuš kabinu, a da nije skuplji od 1000kn?
I gdje ga kupiti u Slavoniji?

josip024
27.04.2010., 15:06
ima li još tko taj karcher parni čistač?
ili nekakav drugi koji je dobar i za pločice i za prozore tuš kabinu, a da nije skuplji od 1000kn?
I gdje ga kupiti u Slavoniji?

mama kupila taj H2o u nekermanu i dojam 0 bodova.

sad me zanima taj kracher ima ga u metro osijek 700kn samo mi nije jasno da li i usisa vodu koja nastane ili se poslje mora kupit. :ne zna::ne zna::ne zna:

pa cijenjene vlasnike :s:s:s odgovor

Avon_Lady
25.05.2010., 10:16
Kupila sam ga bila u Neckermanna.Korišten mozda 2-3 puta.
Uređaj je super :) i rezultati su stvarno dobri :) ali jednostavno ja to ne koristim,pa mi samo stoji i kupi prašinu.
sada sam na poslu,pa cu kasnije napisati koja je tocno marka,i snaga.
Nemogu naci ga u neckermann katalogu,jer je rasprodan.

Ima dvije krpe,koje se vrlo lako peru u perilici.
i ima dug kabel,pa se vrlo lako koristi :)
Pogodan je za plocice,mramor,pa cak i parket.
No za one koji neznaju o cemu se radi evo linkovi:

http://www.topshop.ba/index.asp?tn=productview&pid=52115&c=0

http://www.topshop.ba/index.asp?tn=productview&pid=93366&c=0&srcint=tvp&pcs=2

platila sam ga nekih 500-tinjak kn
prodajem za 200 kn :)
oko slanja,i postarine se dogovorimo :)

Avon_Lady
10.06.2010., 11:11
prodano

maluci
10.11.2010., 18:50
Evo, da napokon javim kako se snalazim sa svojim Karcherom SC 1020.

Najprije da kažem kako mi je bilo malo smiješno kada sam u uputama za rukovanje pročitala:

...Ovaj uređaj nije predviđen da njime rukuju osobe (uključujući i djecu) sa smanjenim tjelesnim, senzornim ili mentalnim sposobnostima opažanja ili s ograničenim iskustvom i znanjem, osim ako ih osoba koja je za njih odgovorna ne nadzire ili upućuje u rad s uređajem....

I tako sam se ja tome smijuljila sve do danas, dok nisam sa svojim ograničenim iskustvom i znanjem napravila piz..... :no: Dakle, nagnula se ja nad radijator i pustila paru, glupača, dabili glupača...:brukica:, pa se nekoliko vrelih kapi odbilo od površine i doletjelo mi u lice, ali je mogla biti i veća nevolja, jer sam udahnula tu vrelu paru, pa me je pola dana peckala sluznica nosa i ždrijela. Zaključak: ne smijati se uputama i ne precjenjivati svoje mentalne sposobnosti opažanja :bonk:

No, nema više http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/h073.gif , http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/a060.gif , http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/a065.gif ... :s

Što se tiče kupaonice, tu sam prezadovoljna :top: Prije korištenja pare, našpricala sam pločice, fuge i sve spojeve kade s podom i zidovima s otopinom octene i limunske kiseline i onda nakon petnaestak minuta krenula s parom i onim malim okruglim nastavkom za ribanje. Izvrsno!!!! :top: Nije da baš trenutačno nestaje kao na reklami, ali stvarno djeluje.

Isto tako, izvrsno je opralo radijatore - sve one silne zavijutke oko ventila, utore... Treba imati nekakvu krpicu u rukama i odmah nakon 'oparivanja' pobrisati otopljenu prljavštinu.

Redovno održavanje podova postala je prava relaksacija. Ni dvije minute nije potrebno da se obriše prosječna kuhinja. No, ako postoji negdje tvrdokornija mrlja, onda je prije treba tretirati kao fuge, s onim malim okruglim nastavkom, a tek nakon toga sa širokom četkom i frotirnom krpom.

Prozore još nisam prala, pa ne znam kako čistač tu funkcionira (ne samo zbog stakala, nego i zbog PVC-a).

A daj mi reci šta bude sa onom parom koju isparava dok čistiš pod?Da li ostane mokro pa moraš brisati suhom krpom?

mobikom
11.11.2010., 22:37
Da naravno treba čistiti za čistačem na paru..
Dobar je za čišćenje kupaonice i detalja na automobilima,motorima...

Heho
10.02.2011., 11:04
Dali netko ima tu napravu, odnosno, dali to čudo zbilja radi onako kako je prikazano na TV?
Muči me alergija na prašinu, a i bilo bi lakše oprati podove ne saginjuči se.

Johnny B.
10.02.2011., 19:23
Jel se smije sa parnim ćistačem čistiti laminat?

Mikany
17.02.2011., 09:14
Ja cistim sve njime i prezadovoljna sam.A imam ovaj Dirt Devil M350.I za tepihe mi je odlicno.Naravno,nece ocistiti tvrdokorne mrlje,ali za osvjezenje tepiha je super.A za pod da ne govorim,sve blista a susi se vrlo brzo.Ja ne volim puno tepiha u kuci pa sam prezadovoljna sto sam ovo cudo otkrila.:top:

http://www.cdiscount.com/electromenager/aspirateur-nettoyeur-vapeur/dirt-m350/f-1101402-dirtm350.html

mi_ama
17.02.2011., 13:01
danas sam kupila u kauflandu superior cistac na paru na akciji i sve je ok ali ne zanima zasto dugo treba da s pod nakon ciscenja osusi???? :ne zna:

lotus_flower
20.02.2011., 10:51
Dali netko ima tu napravu, odnosno, dali to čudo zbilja radi onako kako je prikazano na TV?
Muči me alergija na prašinu, a i bilo bi lakše oprati podove ne saginjuči se.

ovo i mene zanima, itko?

blaura
21.02.2011., 08:42
ovo i mene zanima, itko?

i mene :)

savjesna
06.03.2011., 15:01
Danas sam pažljivije pogledala ovu reklamu na top shopu za mop x5.Baš sam se zainteresirala,ali me strah naručiti.Ima li netko iskustva sa baš ovim čistačem na paru?

miss milly
06.03.2011., 20:49
Danas sam pažljivije pogledala ovu reklamu na top shopu za mop x5.Baš sam se zainteresirala,ali me strah naručiti.Ima li netko iskustva sa baš ovim čistačem na paru?
Ja sam ga naručila prije nekoliko dana,brzo je stigao i jako sam zadovoljna.Odličan mi je!:top:

savjesna
07.03.2011., 19:26
Ja sam ga naručila prije nekoliko dana,brzo je stigao i jako sam zadovoljna.Odličan mi je!:top:

Jesi li provala sa njim čistiti i tapecirani namještaj i jeli nakon čiščenja ostaje po pločicama ili parketu dosta vlage?

miss milly
07.03.2011., 21:30
Jesi li provala sa njim čistiti i tapecirani namještaj i jeli nakon čiščenja ostaje po pločicama ili parketu dosta vlage?
Čistila sam laminat i pločice. Moja je procjena da ne ostaje previše vode. Ne ostaje više nego kada prođem sa viledinim čistačem-krpom.Tapecirani namještaj nisam probala čistiti ali pretpostavljam da bi i to dobro očistio. Najviše sam zadovoljna kako je očistio pećnicu,napu,pločice zidne u kuhinji i kupaonici-sve one nedostupne dijelove u kupaonici,kuhinji i oko radijatora.:top:

coconut30
08.03.2011., 18:42

a kakva je kvaliteta tog cistaca, mislis li da bi moglo potrajati, ili je neka plasticurina???, ... sta stvarno to zna za sobom ostavljat "poplave"..nisam o tome uopce razmisljala, a bas sam si mislila piknuti jedan, ma sigurno i hocu :)

miss milly
09.03.2011., 21:43
a kakva je kvaliteta tog cistaca, mislis li da bi moglo potrajati, ili je neka plasticurina???, ... sta stvarno to zna za sobom ostavljat "poplave"..nisam o tome uopce razmisljala, a bas sam si mislila piknuti jedan, ma sigurno i hocu :)
Gledaj kao što sam već napisala po mojoj procjeni ne ostavlja puno vode. Meni je ok mada znam i ljude kojima se baš i nije svidio,neki su ga čak i vratili.Nije baš da radi kao na reklami ali je vrlo koristan. Možda bi mogao biti i kvalitetniji za te novce ali ja sam zadovoljna. Štedi mi vrijeme i energiju,a upravo sam to i htjela. I obožavam osjećaj da je pod besprijekorno čist nakon čišćenja s njim.:cerek:

coconut30
10.03.2011., 11:03
hvala, miss m:)

chucky
25.04.2011., 22:43

Nama je danas crknuo crveni x2 kupljen u top shopu. Star godinu i deset dana (naravno, garancija je godinu dana). Moj je dojam da je to "plastičurina".
Puno smo ga koristili i jako je praktičan, ali... ručka se je jako brzo počela klimat i već je sad jaako klimava. Zvao sam za granaciju koja se radi samo u Zagrebu (pa moraš slat poštom, i to samo u originalnom pakiranju) ali na kraju je crknuo prije nego se je raspao.

Idem u Italiju po Poltri, ove plastičnjake više definitivno neću kupovat.

Ali parni čistač per se, uređaj bez kojeg neznam kako smo prije uopće mogli.

mandy
26.04.2011., 07:54
Ja ga imam već 2 mjeseca...prezadovoljna sam..ne močim ruke, ne koristim nikakva sredstva, čišćenje je brzo, bez ribanja...

Čistim sve živo sa njim, čak sam i pećnicu sa njim očistila :)

Treba čitati upute...za podove ne treba staviti na najveću jačinu jer je temp stalno ista, regulator je za količinu pare, za pod mi je dovoljna 1, odguram od sebe, vratim i dok idem dalje ovo je već napola suho..
Prozori se prelako čiste, ako negdje ostane vlažno pobrišem papirnatim ručnikom..

Očistili smo i fuge u hodniku i opet su narandžaste :D (nakon samo 3 godine su postale crne)

Plastičan je al nježno baratm njime i nadam se da će potrajat.

libera
18.09.2011., 14:27
kupila sam h2o x5 preko Topshopa u 5 mjesecu, cistio je jedno 15 puta u to vrijeme i jucer je umro ,:503:

svaka cast na ciscenju ali kratko je trajalo to zadovoljstvo :(

molimo ako itko ima iskustva sa reklamacijijama Topshopu da mi se javi , jer zenam sta sad da radim
hvala

7822381
26.09.2011., 07:19
kupila sam h2o x5 preko Topshopa u 5 mjesecu, cistio je jedno 15 puta u to vrijeme i jucer je umro ,:503:

svaka cast na ciscenju ali kratko je trajalo to zadovoljstvo :(

molimo ako itko ima iskustva sa reklamacijijama Topshopu da mi se javi , jer zenam sta sad da radim
hvala

Nama isto riknuo nakon par mjeseci,rekli nam da ga donesemo ali još nismo bili.

libera
26.09.2011., 09:00
ajde bar nisam jedina kojoj je riknuo , nekako mi je lakse :mig:

jedino mi je muka jer su mi i neke prijateljice kupile kada su cule moje hvalospjeve o tom cudu od cistaca , bit ce veselo ako se i njima to desi

lavida
16.10.2011., 15:39
Razmišljam o kupnji ovog parnog čistača, budući da su iskustva sa onima iz top shopa dosta loša. Ima li tko ovaj čistač?

http://www.inem.hr/proizvod/sc-v15c14

nmrse
17.11.2011., 13:58
Razmišljam o kupnji ovog parnog čistača, budući da su iskustva sa onima iz top shopa dosta loša. Ima li tko ovaj čistač?

http://www.inem.hr/proizvod/sc-v15c14

SC-V15C14

U uputama pise da treba oko 10 minuta da se zagrije dovoljno da se moze poceti cistiti, ali zapravo treba oko 30 minuta ili vise. Nakon 10 minuta nema dovoljno tlaka, i para samo pljucka jako kratko, tek nakon duljeg grijanja se dobije snazan mlaz pare kojim se moze cistiti.

Jako sam zadovoljna brojem nastavaka koji dodu s uredajem, samo se treba sjetiti izvaditi sve one koji ce biti potebni za cisnjenje prije nego se ukljuci grijanje (unutar kucista su).

Fleksibilno crijevo moze biti prevruce na dodir, sto moze biti problem tijekom ljeta (otkriveni dijelovi koze), ali nije prevelik problem.

Rucka pistolja nije najudobnija za dugo koristenje, plasticni nastavci opcenito nisu vrhunski obradeni, ali dobro sluze svrsi pogotovo s obzirom na cijenu uredaja.

Opcenito ciscenje na paru skracuje i olaksava cijeli proces, najlonski nastavci odlicno ciste fuge, krpa za pod se lako mijenja i para jako brzo otopi sve mrlje, nema ribanja. Kolicina vode koja ostane na podu je jednaka kao nakon sto se prode vlaznom krpom, ako se ne pretjera s parenjem, obicno parim pod samo na mjestima s mrljama, ili jako stedljivo ako ih nema.

Ako se cisti direktno parom treba pri ruci imati krpu kojom se pokupi ociscena prljavstina. Dodatni platneni nastavci se mogu napraviti od obicnih krpa od mikrofibre ili slicnih materijala kroz koje para prolazi.

ja-koja-jesam
10.02.2012., 08:10
Mene zanima parni čistač najviše zbog čišćenja tepiha i tapeciranog namještaja.

Kako to ustvari radi? Da li samo malo opari tepih / kauč, ili se s tim može nasapunati pa onda posaugati prljavštinu? Da li netko zna koji su dobri modeli za taj dio posla? (Po mogućnosti negdje do 1000 kn.)

Radije bih kupila parni čistač nego vodeni usisavač jer su mi ovi drugi preglomazni i nemaju još neke druge funkcije koje nudi parni čistač.

lavida
15.02.2012., 12:09
Prodajem, možete se javiti i na pm

http://www.njuskalo.hr/ostali-kucanski-aparati/parni-cistac-elit-aqua-jet-oglas-4181281

Šefica prstena
15.02.2012., 12:54
Tako mi je žao što ovog topica nije bilo prije 20 dana kad sam ja kupovala parni i to upravo ovaj iz Top šopa. Kako nikakva mišljenja nisam imala, jer očito u tom trenutku ovdje nitko nije bio zainteresiran za parni čistač, otišla u Top šop i zamolila prodavačicu da mi onak iskreno kaže kakave su povratne info. Rekla teta isto tako iskreno ako imate alternativu ne bih preporučila makar sam ga mogla uzet na mjesec dana i ako nisam zadovoljna vratiti. Obišla masu dučana i kupila Gorenje parni čistač. Jačina 5 bara i snaga 1800 vata (onaj iz Top šopa 1200 vata). Zadovoljna hiper. Ima čelični spremnik a nikakvu plastičurinu. Zagrije se za 10 minuta i jednim punjenjem operem sve podove u kući. O onim nedostupnim mjestima neću ni pričat, kao ni o fugama koje su opet nove. Prozore nisam još prala. Cijena 999,00 kn na deset rata American. Valjda će izdržat dok ga ne otplatim. Bilo bi mi drago ako sam nekom pomogla u odluci. Ah da izgleda kao mali okrugli lončić od cca 5 litara i može se lijepo kao torbica stavit na rame (nije težak) tako da se da jednostavno manevrirati po kući.

jones85
15.02.2012., 14:26
ja imam taj gorenje vec jedno godinu dana i nisam nesto pretjerano odusevljen. sve radi nikakve zamjerke na sam uredjaj ali opet ni nista posebno. dobar za ciscenje radijatora, plamenika na stednjaku i tako nekih sitnih tesko dostunih detalja i to je sve. za ciscenje prozora- bezveze, samo vlazi prozor koj opet trebas sa krpom brisati da ne ostanu fleke (moj izbor za prozor je ajax za staklo ili neko slicno sredstvo sa dosta alkohola). za podove opet samo puno vlazi- moj izbor klasican đoger+neko sredstvo za pod i deri. para na nekih 15 cm od mlaznice uopce nije vruca, moze se ruka drzati pa se da zakljuciti da su svi oni nastavci koji idu na mlaznicu beskorisni jer para nije vrela kada izlazi iz njih a onda nije ni efikasna. vjerujem da je taj gorenje jos najbolji od svih ovih na nasem trzistu, no nije me impresionirao a kosta 1000kn. i glavna stvar koja me kod njega nervira je sto je glomazan sa svim onim nastavcima i dugackom zicom.
neznam di ima za kupiti novih cetkica za mlaznicu kada se ove potrose. uglavnom cisti ali ne onako kao na reklami. dobar za jako male povrsine ali za velike je beskoristan

Xanthe
15.02.2012., 15:18
U godinu dana se isplatila svaka kuna! Trenutno je na posudbi kod mame i to baš zbog prozora i fuga u kupaonici. Oglancati staklo je najmanji problem, taman i da ostane koja kapljica. Ali za okvire, sve utore i male spojeve gdje se zavuče prljavština, pogotovo s vanjske strane...na 15 prozora njene kuće, mislim da nema tog sredstva, osim ako netko ima vremena dva tjedna družiti se sa štapićima za uši.:mig: Mi u stanu sve živo čistimo s njim i sretna sam što ne osjećam miris kemije u zraku nakon čišćenja nego čistoće. :raspa:
Naravno da se ne može uspoređivati s profesionalnim čistačima od 100 bara, ali za ''kućnu'' zmazamoću je :top:

Šefica prstena
16.02.2012., 08:45
Ma kako ti je preglomazan? Onda imaš neki drugi tip, a ne ovaj koji sam ja kupila. Ovaj je ko tečica rekla sam i fino se nosi na ramenu jer ima remen. Osim toga kad usisavaš i onda vučeš dugačku žicu za sobom, jer ako ti je kratka ne valja jer je moraš isključivati pa opet uključivati ako u cugu usisavaš sve površine.

Eurogedon
16.02.2012., 09:28
Da li netko ima ovaj parni čistač i može li npr. ovo (http://imageshack.us/photo/my-images/267/parni.jpg/).
Na slikama i videu izgleda super ali ne vjerujem da je takav u RL, zato molim samo one koji su ga isprobali da napišu svoja iskustva jer je upravo na akciji.:D

jones85
16.02.2012., 09:37
ma imamo isti. gorenje ima samo jedan model onaj crveni. usisivac ima zicu za samonamotavanje i stoji uspravno iza ormara. ovog drzim u kutiji zbog svih onih nastavaka da se ne pogube....uglavnom usisivac je malo prakticnijii :mig:
nego reci mi jel ti tocis obicnu ili destiliranu vodu? pise da moze oboje no ja sam za svaki slucaj samo na destiliranoj

Šefica prstena
16.02.2012., 10:46
Rekla teta u dućanu da može i jedna i druga, ali ako ću stavljat običnu iz špine da na svako deseto ili petnaesto pranje operem rezervar.

Xanthe
16.02.2012., 13:21
Obična gradska...do sad sam tri put pustila kroz noć limunsku kiselinu u vodi da se ne nataloži toga na lopate. ;)

Eurogedon
16.02.2012., 18:04
Možda ga netko ima ali je zaboravio koji je model, pa zato evo slika.
http://img406.imageshack.us/img406/4158/parni1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/406/parni1.jpg/)

goldfish
16.02.2012., 20:15
ATT. Imam CENTO GRADI jedan od prvih parnih cistaca.Nastavak za ciscenje tepiha mi je potrgan pa ovim putem molim one koji znaju za servis (bilo gdje Ljubljana,Trst etc.) da mi posalje tel. ili adresu.Takodjer molim ako netko ima isti a zeli ga prodati ili prodati cetku da me kontaktira.Hvala

sparina123
16.02.2012., 21:38
ja imam eco junior s kojim mogu i peglati i u tu svrhu ga jedino i koristim, a i to rijetko jer sve manje i peglam:rofl:

meni to nespretno za čistit, ta para mi samo moči i nejde to tak kak je teta pokazivala na prezentaciji:durica

prozore sam probala jednom i odustala, čarobna od RSI-a mi zakon:kava:

Eurogedon
21.02.2012., 09:43
Parni čistač koji sam gore spominjao kupili susjedi, teško je opisati koliko je to zapravo loše.:D Probali su prvo na lavandinu sitne mrlje od paste za zube, treba jaaakoo dugo da se to počne malo otapati, neke tvrdokornije mrlje sada je smiješno i spominjati. Nisam niti očekivao da čisti kao na reklami, ali da je toliko loš - moraš vidjeti da povjeruješ.

snježana valjak
01.03.2012., 13:54
Pozdrav
Trebala bi parni čistač prvenstvno za čišćenje prozora. Lijepo molim da mi se jave ljudi koja imaju iskustva

Hvala. Snježana

lipakaja_1
09.03.2012., 08:28
da li itko ima ovaj čistač na paru...H2O MOP X5?

jonnieZG
15.03.2012., 10:27
ajde bar nisam jedina kojoj je riknuo , nekako mi je lakse :mig:

jedino mi je muka jer su mi i neke prijateljice kupile kada su cule moje hvalospjeve o tom cudu od cistaca , bit ce veselo ako se i njima to desi

Čistač iz TopShopa H20 X5 je obično plastično smeće koje je napravljeno da radi točno onoliko koliko traje garancija i da sljedeći dan crkne. Koji put se zeznu u izvedbi, pa stvar, kao meni, počne šištat paru na sve strane već nakon 3 korištenja. Kako mi se to desilo u prvih tjedan dana, danas ga idemo vratiti i tražit lovu natrag.

jonnieZG
15.03.2012., 10:28
da li itko ima ovaj čistač na paru...H2O MOP X5?

Vidi moj komentar. Ne želiš to imati.

ccecca
16.03.2012., 19:39
[QUOTE=jones85;38133050]ja imam taj gorenje vec jedno godinu dana i nisam nesto pretjerano odusevljen. sve radi nikakve zamjerke na sam uredjaj ali opet ni nista posebno. dobar za ciscenje radijatora, plamenika na stednjaku i tako nekih sitnih tesko dostunih detalja i to je sve. za ciscenje prozora- bezveze, samo vlazi prozor koj opet trebas sa krpom brisati da ne ostanu fleke (moj izbor za prozor je ajax za staklo ili neko slicno sredstvo sa dosta alkohola). za podove opet samo puno vlazi- moj izbor klasican đoger+neko sredstvo za pod i deri. para na nekih 15 cm od mlaznice uopce nije vruca, moze se ruka drzati pa se da zakljuciti da su svi oni nastavci koji idu na mlaznicu beskorisni jer para nije vrela kada izlazi iz njih a onda nije ni efikasna. vjerujem da je taj gorenje jos najbolji od svih ovih na nasem trzistu, no nije me impresionirao a kosta 1000kn. i glavna stvar koja me kod njega nervira je sto je glomazan sa svim onim nastavcima i dugackom zicom.
neznam di ima za kupiti novih cetkica za mlaznicu kada se ove potrose. uglavnom cisti ali ne onako kao na reklami. dobar za jako male povrsine ali za velike je beskoristan[/Q

Vidjela sam da ima crni i crveni ......je li razlika samo u boji ili......koji ti imas? i da li jos uvijek radi? i meni se jako dopada.......i ozbiljno se "spremam" da ga kupim

Xanthe
18.03.2012., 21:11
Ja sam pričala o Gorenju SC1800R, crvenom....možda ga sad ima i u crnoj boji, ali ne vidim na njihovoj stranici da piše nešto o novom modelu ili ovom istom u crnoj boji...

beatriz-zg
19.03.2012., 07:08
Jucer kupil ataj crveni Gorenje - odusevljena sam.

ccecca
19.03.2012., 08:51
hvala, najvjerovatnije cu i ja postati ponosna i zadovoljna vlasnica istog takvog.....a raspitacu se i za ovaj crni :)

ccecca
20.03.2012., 08:01
smije li se pvc stolarija "pariti" tj prati parocistacem?

ccecca
20.03.2012., 08:16
moje pvc stolarija je katastofalno postavljena. majstori kao da su se trudili da mi sto vise problema naprave. pocevsi od onog zastitnog najlona koji se zapekao na suncu, pa sve do maltera u onim uskim dijelovima....donekle sam ja to uspjela rijesiti, ali ostalo mi je jos posla......
druga stvar me zanima kako cisti ogledala.....jer imam prostoriju gdje muz trenira sa drustvom....mnogo isparavaju, znoje se, naslanjaju se na ogledala......i to ni malo nije lako ocistiti..... a narocito ljeti ........
vjerujem da bi cistac na paru bio od velike pomoci!?

beatriz-zg
20.03.2012., 08:16
ne znam je li se smije, ali ja perem s tim. koje ce biti posljedice... ne znam. ali ne drzim sad paru 4 sata na rubu prozora. ali vanjski dio pvc stolarije se ne moze oprati SAMO parnim cistacem. barem kod mene. mozda je kod tebe manje prljavo.

ccecca
20.03.2012., 08:19
a H20 MOP X5 sa teleshopa, je kazu super.......ali izdrzi samo 6 mjeseci rada :) meni ocigledno ne bi ni toliko jer bih ga koristila svakodnevno :)

ccecca
20.03.2012., 08:48
i da, da li ste probali ocistiti venecijanere?

ccecca
20.03.2012., 11:10
ne znam je li se smije, ali ja perem s tim. koje ce biti posljedice... ne znam. ali ne drzim sad paru 4 sata na rubu prozora. ali vanjski dio pvc stolarije se ne moze oprati SAMO parnim cistacem. barem kod mene. mozda je kod tebe manje prljavo.

Nema sanse da je kod mene manje prljavo,ali svaka pomoc bi mi dobro dosla. kako ih ti peres? naprskas nekim sredstvom i onda parom?......sve dok se ne istope........:D
ja sam, inace, monstrum za tehniku.......koristim je dok nesto ne rikne ili ne napravim vecu stetu ....hahahahah...

beatriz-zg
20.03.2012., 11:20
naparim da se prljavrstina otopi, onda naspricam sa cilit bangom pa spuzvicom ono operem. i onda opet isparim to tj. isperem. naravno, ne radim to svaki dan...
meni je to najprakticnije za podove jer imam psa i malu bebu i sve se vidi jer smo na suncanoj strani.

ccecca
21.03.2012., 19:50
ja samo stavljam na spisak sta cu da perem s njim :)

LaraFabian
22.03.2012., 12:12
Mene zanima ovaj parni čistač - Gorenje SC1800R što su ga neki spominjali:
- mogu li se parketi brisati njim?
- čisti li dobro prozore (imam 14 ogromnih prozora, trebale bi mi ogromne ljestve da ih sve očistim)
- kačisti li dobro pećnice?

Šefica prstena
22.03.2012., 13:08
Mogu ti pomoći samo u dijelu parketa i prozora. Mogu se čistiti parketi i laminati samo onda smanjiš snagu pare na pola. Prozore kad čistiš moraš na dnu brisati vlagu, na dnu prozora mislim. Pečnicu još nisam probala očistiti

ccecca
22.03.2012., 18:11
a venecijanere?????
da, sjetila sam se i KAMENIH PLOCICA koje su uzasno nezahvalne jer imaju one brazde *da ne bi bile klizave* ...... Eh,kad bih i njih mogla s njim da sredim ......mojoj sreci ne bi bilo kraja :)))))

Xanthe
24.03.2012., 12:22
Mogu ti pomoći samo u dijelu parketa i prozora. Mogu se čistiti parketi i laminati samo onda smanjiš snagu pare na pola. Prozore kad čistiš moraš na dnu brisati vlagu, na dnu prozora mislim. Pečnicu još nisam probala očistiti

Istina, a ja više ni pećnicu ne čistim drugačije! Pobrišem rastopljenu zmazanoću viledom i nema onog odvratnog mirisa pjena i sprejeva za čišćenje pećnica što mi je oduvijek :horor:
Netko se bio požalio da mora obrisati suhom krpom iza parnog čistača...meni to nit smeta, a i to mi je logično...tako da za prozore je dovoljan parni i suha krpica ili kuhinjski ručnici. :)

ccecca
27.03.2012., 08:15
od juce i ja vlasnica :) sve je super, samo ne znam da li je uredu to sto mi se svako malo pali crvena (narandzasta) lampica!?
i kako znate da vise nema vode u njemu da se treba dopuniti?

Šefica prstena
27.03.2012., 09:49
Pa kad više ne ide para logika ti kaže da nema vode?! A koji si čistač kupila Top šopov ili neki drugi?

ccecca
27.03.2012., 18:57
Gorenjev, i super sam zadovoljna....ima stvari koje sam vec uspjela unistiti....ali pravim se da to nisam ja ;)
A da li je normalno (ja ipak mislim da jeste) sto se cesto pali crvena lampica? Za nestanak vode sam skuzila danas.....

Šefica prstena
29.03.2012., 08:06
Normalno je. A što si to uspjela uništiti?

paty200
31.03.2012., 12:49
Naš parni čistač je super, uzeli neki jeftin od Ciatronica, al čisti super,
u međuvremenu smo postali pravi prijatelji, imamo puno prozora i to velikih, operem ih za čas, pvc stolariju isto, pošto mi je sin alergičan na kućnu prašinu i grinje, perem tjedno madrace s njim, oduševljena :cerek:,
a meni uvijek bio bauk prati vrata, znate ono dječji prstiči po svuda, pa onda uzmi prvo spužvicu i neki tekući vim-oribaj masnoću, pa onda to isperi, a ako nisi dobro isprao eto ti lijepih fleka koji se vide izdaleka, a sad, uključim svog prijatelja i eto za čas su mi oprana vrata, masnih mrlja nema, samo uzmem čistu krpu i obrišem-gotovo. Savršena stvarčica. :cerek:

Mala Huba
02.04.2012., 07:52
Dobila sam jedan parni čistač uz kupljeni frižider, i već stoji mjesecima zapakiran. Doslovce. Nisam ga ni otvorila. Jednostavno nemam naviku koristiti takve stvari, a pravo da vam kažem ne znam ni sama što bi čistila s njim i kako :confused:

tomorrow2
02.04.2012., 12:41
Gorenjev, i super sam zadovoljna....ima stvari koje sam vec uspjela unistiti....ali pravim se da to nisam ja ;)
A da li je normalno (ja ipak mislim da jeste) sto se cesto pali crvena lampica? Za nestanak vode sam skuzila danas.....

Jel' on samo pere ili i usisava?

Šefica prstena
03.04.2012., 08:55
Jel' on samo pere ili i usisava?

Samo pere

tomorrow2
03.04.2012., 19:19
Samo pere

Steta. Mislila sam jednim udarcem ubiti dvije muhe.
Jel' ima neki jeftini 2u1?
Zelim izbjeci usisavanje prije pranja podova. Pranje prozora i sl. mi je manje bitno, ali je pozeljno lako odrzavanje stroja

Šefica prstena
04.04.2012., 14:16
Steta. Mislila sam jednim udarcem ubiti dvije muhe.
Jel' ima neki jeftini 2u1?
Zelim izbjeci usisavanje prije pranja podova. Pranje prozora i sl. mi je manje bitno, ali je pozeljno lako odrzavanje stroja

Mislim da to nećeš naći, a pogotovo sa predznakom jeftin

vuk53
01.06.2012., 10:37

Hvala!

Ima li netko dijelove za stari uređaj 100 gradi,Fiseldem? Trebam veliku i malu cetku jer su se unistile,.Dakle molim pomoc i javite mi se pm-om .Hvala Vujo:)

kopam i sadim
15.07.2012., 10:49
već dugo imam mali ručni KARTSCHEROV čistač na paru, koštao je oko 400 kn.
prezadovoljna sam.

xmarex
27.07.2012., 12:30
Pozdrav!
Da li ima netko Iskrin parni čistač 3u1?Zanima me da li ste zadovoljni s njime?

bitchy-as-usual
31.07.2012., 21:16
ja imam onaj zeleni. doljnji dio je u trokut.

ok je. super mi je na moru gdje mi je prakticki citav stan u plocicama, a plocice su najgore ikad. uvijek su zmazane jer se sve na njima vidi. s ovim ih lako pocistim. dobro je i za ciscenje fuga... :raspa:

mravac82
31.07.2012., 21:16
ima li tko iskustava sa ovim Shark parnim čistačem sa TopShop ponude... ak sam dobro skužio to je neki noviji model, jer vidim da su prije prodavali neki drugi...

adriatica
31.07.2012., 23:11
Nedavno su u Lidlu prodavali parni usisavač, ima li ga tko i kakvi su dojmovi? Razmatram kupnju ako ga ponovno stave u ponudu.

ina22
01.08.2012., 08:02
Razmišljam o ovom Gorenje. Treba mi za parket, pločice, prozore, kad bi bilo i za pećnicu super!! Sad ga neki već duže imaju pa može malo komentara :) I možda malo glupo pitanje ali ne znam, i malo me forum zbunio. Da li se uz taj čistač koriste i neka sredstva? Čitala sam da je netko pisao da prvo pošprica s nečim pa onda sa čistačem.

Danas je muž u Metrou vidio neki Karcher, isto oko 1000 kn, čak i nekakvu peglu ima. Zna netko nešto o tome?

mravac82
06.08.2012., 14:47
ima li tko iskustava sa ovim Shark parnim čistačem sa TopShop ponude... ak sam dobro skužio to je neki noviji model, jer vidim da su prije prodavali neki drugi...

kaj nitko još nema tu "ajkulu"... čitao sam neke review-ove vani i ljudi ga dosta hvale po pitanju funkcionalnosti ali se žale da često ne doživi godinu dana...

hay
21.10.2012., 16:32
Ručni parni čistač-sto mislite o njemu? Muz bi ga kupio, a ja uvijek skepticna prema onome o cemu nista ne znam:ne zna:

hay
24.10.2012., 13:45
niko nista:ne zna:

Xanthe
24.10.2012., 14:03
Ja znam za ovaj http://www.gorenje.hr/mali_kucanski_aparati/usisavaci-i-parni-cistaci/parni-cistaci?c=255897
Meni je super, zaista, ali ima 5 bari, ne znam koliko imaju ovi ručni. Možda neće uspjeti nešto gadnije očistiti. U ovome stanu je trebala teška generalka i nema što nisam njime očistila. A sad je stalno na posudbi kod mame, ona ne voli kemikalije pa joj je ''miris čistoće'' kako ona kaže nezamjenjiv. :D

ombia
24.10.2012., 14:07
A nisi ni ti nesto opsirna bila.:mig:
Recimo zasto bi ga on kupio, koji su mu argumenti, u koju svrhu bi se koristio, sto sad za to koristite?
Zasto ga ti ne bi?

Jedini razlog zasto sam ga kupila je bila bolest kucnog ljubimca i mogucnost da time lako dezinficiram povrsine. A morala sam svaki dan dezinficirati sve.
Drugima je razlog da mogu cistiti bez kemije.
Ili da mogu ocistiti tesko dostupa mjesta, tipa rubove tus kade itd.

cicamalamica
24.10.2012., 20:14
Meni je super što ne moraš koristiti kemikalije. I ja sam razmišljala o kupnji, ali evo još se nisam odlučila. Ne znam čisti li dobro. Možda uzmem onaj štapni za pranje podova dok ne kuupim roombu...

jubi2
24.10.2012., 22:38
Ja imam h2o parni costac, meni je odlican.. uopce ne znam kako sam prije njega cistila vise. Kupila sam ga za podove al sad najvise madrace s njim cistim, svaki put se usokiram kad vidim na cem spavam.Ako kupujes bilo kakav parni stroj, dobro ih prouci i pogledaj po netu, vecina je smece. Gledaj di ces dobit vise nastavaka (za prozore, tkaninu, fuge, tepihe...) i da ima trokut dolje da lakse podove peres.

cicamalamica
25.10.2012., 05:22
Ja imam h2o parni costac, meni je odlican.. uopce ne znam kako sam prije njega cistila vise. Kupila sam ga za podove al sad najvise madrace s njim cistim, svaki put se usokiram kad vidim na cem spavam.Ako kupujes bilo kakav parni stroj, dobro ih prouci i pogledaj po netu, vecina je smece. Gledaj di ces dobit vise nastavaka (za prozore, tkaninu, fuge, tepihe...) i da ima trokut dolje da lakse podove peres.

To je onaj zeleni? Kako čistiš madrace? Ja imam skidivu i perivu navlaku na madracu, do sad sam je jednom prala. Ostaje li mokro nakon njega?

ombia
25.10.2012., 06:54

Vidis ja na moj madrac uopce ne smijem parom (dobila bih veliki problem vlage i ubrzo unistila madrac) i pogotovo ne tako visokim temperaturama. Madrac je od pjene.
Ono sto imam je plahtu koja potpuno presvuce madrac, na patent i antialergijska je, znaci do madraca ne dodje skoro nista.:mig:
Takva plahta je kostala isto kao kvalitetniji rucni parni cistac.:D

S druge strane ne smije se njime cistiti ni parket stalno.

maja4
25.10.2012., 20:59
Prijateljica ga ima i prilično je zadovoljna, ja se još nisam odlučila iako sam razmišljala o kupnji. Mislim da je on pogotovo dobar za ljude koji imaju problema s kemikalijama itd.

Meri.Spalato
27.10.2012., 12:13
onda bolje uzet tako veceg ka tvoj, a ne taj mali dodje kao igracka

zunzara
30.10.2012., 09:11
Ja znam za ovaj http://www.gorenje.hr/mali_kucanski_aparati/usisavaci-i-parni-cistaci/parni-cistaci?c=255897
Meni je super, zaista, ali ima 5 bari, ne znam koliko imaju ovi ručni. Možda neće uspjeti nešto gadnije očistiti. U ovome stanu je trebala teška generalka i nema što nisam njime očistila. A sad je stalno na posudbi kod mame, ona ne voli kemikalije pa joj je ''miris čistoće'' kako ona kaže nezamjenjiv. :D

baš me zanima ovaj čistač od Gorenja; primjetila sam da jedan nastavak ima krpicu za čiščćenje i da li takva krpica treba i za četku?

jubi2
31.10.2012., 22:40
To je onaj zeleni? Kako čistiš madrace? Ja imam skidivu i perivu navlaku na madracu, do sad sam je jednom prala. Ostaje li mokro nakon njega?

Reklamira se zeleni, ja imam crveni, kupljen u Elipsu. A madrac cistim ko tepih, na onom kliznom podmetacu, izvuce svu prljavstinu na povrsinu u obliku malih crnih mucica i samo ih poslije usisam jer sve bude suho. Prije sam to radila vanishom za tepihe al to je ziva muka bila :504:

jubi2
31.10.2012., 22:47
Vidis ja na moj madrac uopce ne smijem parom (dobila bih veliki problem vlage i ubrzo unistila madrac) i pogotovo ne tako visokim temperaturama. Madrac je od pjene.
Ono sto imam je plahtu koja potpuno presvuce madrac, na patent i antialergijska je, znaci do madraca ne dodje skoro nista.:mig:
Takva plahta je kostala isto kao kvalitetniji rucni parni cistac.:D

S druge strane ne smije se njime cistiti ni parket stalno.

Madrac koji cistim nije od pjene, to je zapravo sofa na razvlacenje, mislim da ima opruge. A parket o kojem pricam su zapravo lamele, triput tjedno ih prodjem s njim i nis se nije desilo.

ja ga ne bih kupovala na slijepo, probala sam ga kod frendice nakon sto sam godinu dana slusala hvalospjeve (a ona je bas clean freak) i meni je super. Mrzim miris/smrad sredstava za ciscenje, domestosa i ostalih kemikalija tako da mi je ovo sjelo ko budali samar :D

cicamalamica
01.11.2012., 10:07
Madrac koji cistim nije od pjene, to je zapravo sofa na razvlacenje, mislim da ima opruge. A parket o kojem pricam su zapravo lamele, triput tjedno ih prodjem s njim i nis se nije desilo.

ja ga ne bih kupovala na slijepo, probala sam ga kod frendice nakon sto sam godinu dana slusala hvalospjeve (a ona je bas clean freak) i meni je super. Mrzim miris/smrad sredstava za ciscenje, domestosa i ostalih kemikalija tako da mi je ovo sjelo ko budali samar :D

Koji točno imaš? ja sam jučer u top shopu opet gledala onaj shark parni čistač podova, ali teta je rekla da im uskoro dolazi novi model mali i veliki 2u1, za podove i ostalo... pa ću pričekati. I ja mrzim deterđžente, ne samo zbog mirisa, nego što udisanje njihovih para prilikom čišćenja nije nimalo zdravo.

jubi2
01.11.2012., 15:15
Koji točno imaš? ja sam jučer u top shopu opet gledala onaj shark parni čistač podova, ali teta je rekla da im uskoro dolazi novi model mali i veliki 2u1, za podove i ostalo... pa ću pričekati. I ja mrzim deterđžente, ne samo zbog mirisa, nego što udisanje njihovih para prilikom čišćenja nije nimalo zdravo.

Imam H2O x5. Gledala sam i taj Shark, al uz njega dolazi puno manje nastavaka i nema trokut dolje, a i imala sam preporuku za h2o. A te 2u1 strojeve ne podnosim jer sve sto sam imala takvo na kraju ne radi ni jedna funkcija kako treba, tako da sad sve odvojeno kupujem.

cicamalamica
01.11.2012., 15:39
Imam H2O x5. Gledala sam i taj Shark, al uz njega dolazi puno manje nastavaka i nema trokut dolje, a i imala sam preporuku za h2o. A te 2u1 strojeve ne podnosim jer sve sto sam imala takvo na kraju ne radi ni jedna funkcija kako treba, tako da sad sve odvojeno kupujem.

shark ima i trokutasti nastavak. pa zar h2o nije 2 u1, ili u više, jer s njim možeš ribati podove čistiti prozore, pećnice, kupaonicu? mislim da će takav biti i taj novi, ako sam dobro shvatila tetu u top shopu.

jubi2
01.11.2012., 20:06
shark ima i trokutasti nastavak. pa zar h2o nije 2 u1, ili u više, jer s njim možeš ribati podove čistiti prozore, pećnice, kupaonicu? mislim da će takav biti i taj novi, ako sam dobro shvatila tetu u top shopu.

meni 2u1 znaci da moze radit vise stvari, tipa usisavanje/pranje, a pranje je pranje, bilo prozora ili podova ili tepiha..barem si ja to tako protumacim :)

meni je teta u elipsu rekla da je svakako bolji h2o cisto zbog tog trokuta i zato jer im je rasprodan,a shark im stoji na lageru mjesecima i relativno je nov pa ne znaju jos dal se kvari.. mislim da uz shark nema nastavka za prozore i tkaninu, mozda se varam

cicamalamica
01.11.2012., 20:36
meni 2u1 znaci da moze radit vise stvari, tipa usisavanje/pranje, a pranje je pranje, bilo prozora ili podova ili tepiha..barem si ja to tako protumacim :)

meni je teta u elipsu rekla da je svakako bolji h2o cisto zbog tog trokuta i zato jer im je rasprodan,a shark im stoji na lageru mjesecima i relativno je nov pa ne znaju jos dal se kvari.. mislim da uz shark nema nastavka za prozore i tkaninu, mozda se varam

shark ima trokut i za razliku od h2o može se nastavak okrenuti pa je površina krpe za čišćenje veća. ima neki poseban nastavak za tepihe i još neku krpu za prašinu, ali nema nastavke za prozore i slično. Taj kombinirani bi im uskoro trebao doći.

jubi2
01.11.2012., 21:36
shark ima trokut i za razliku od h2o može se nastavak okrenuti pa je površina krpe za čišćenje veća. ima neki poseban nastavak za tepihe i još neku krpu za prašinu, ali nema nastavke za prozore i slično. Taj kombinirani bi im uskoro trebao doći.

Dobro, onda ima. Ja mogu samo reci za h2o, jer shark nisam nikad probala. Odi si pogledat u elipso il u takvim trgovinama taj novi, vjerojatno ga vec imaju. I ne moras nista cekat, platis i uzmes. Meni su u top shopu rekli da se ceka 14 dana i mora se jos dostava platit sto meni nije dolazilo u obzir posto zivim dvije ulice od trgovine.

Mr_Orang3
04.11.2012., 11:53
Jel ima tko kakvu predodzbu ili iskustva kakav je ovaj parni ISKRA u intersparu sto je na akciji?

Deathblow
04.11.2012., 13:15
Mi imamo onaj od Gorenja, vrlo zadovoljni, opralo hranilicu mog sina bez pol frke, što je bio najveći izazov! :zubo:

frecciaa
27.12.2012., 07:10
Da li ima netko iskustva sa ovim čistačem?

http://www.topshop.com.hr/cistac_na_paru_shark-2435252-22471-p4.html?main=household&ils=10&irp=6&pcs=2

Pozdrav!!!!

cicamalamica
28.12.2012., 15:14
Ja imam shark, ali onu stariju verziju, samo za podove, super je.

zrinka18
15.01.2013., 14:28
potaknuta konzumovom akcijom i kolko-tolko dobrim recenzijama o parnim cistacima, jucer sam se odlucila na kupnju Tristarovog parnog cistaca za 109,00 kn. naravno, jedva sam cekala doci doma i isprobati ga. u njega stane 1,75dl vode i pritisak je 3 bara. i za prvo koristenje sam ostala ugodno iznenadjena, nisam neki citac-freak ali volim cisto i uredno sa sto manje kemikalija. ovo je za kucnu upotrebu na pecnici, plocicama, prozorima, masnoci - dusu dalo. cak mi skida kamenac na kuhinjskoj slavini i plastičnom sudoperu. pecnicu nisam do kraja ocistila ali testno je proslo odlicno, prvi sloj masnoce sam skinula uspjesno, uz malo cilita vjerujem da ce proci jos bolje i bez bespotrebnog ribanja i trganja noktiju. cak sam i jedan prozor oprala u 3 min. potrebni su kuhinjski ručnici za pobrisati poslije i bombona! super zadovoljna sam sa cijenom i dobivenim!

Bridges
25.01.2013., 09:20
Je li netko isprobao Shark 2 u 1?

anna01
25.01.2013., 10:45
Je li netko isprobao Shark 2 u 1?
mislis ovaj?
http://www.topshop.com.hr/?tn=minisite&mini_id=142&c=22471&csu=general&gtv=1&main=household&cex=407858&med=sem&orig=mcn&vir=no&src=hr_gen_general_sem_google_1__shark%20parni%20% C4%8Dista%C4%8D&referrer=google_sem_407858&gkw=shark%20parni%20%C4%8Dista%C4%8D&gclid=CPGehMWqg7UCFQRc3godxgIAbQ

moja ga mama kupila prije 7 dana u merkura.... rekla je da joj je dusu dao za stepeniste i pločice... a ja cu ga testirati sutra pa javim...

Bridges
25.01.2013., 21:44
Ne taj. Ovaj: http://www.topshop.com.hr/cistac_na_paru_shark-2435252-22471-p4.html?main=household&ils=17&irp=1
Ali pretpostavljam da ovaj donji dio radi na istu foru.

Ajde probaj pa javi. :)

cicamalamica
25.01.2013., 23:45
mislis ovaj?
http://www.topshop.com.hr/?tn=minisite&mini_id=142&c=22471&csu=general&gtv=1&main=household&cex=407858&med=sem&orig=mcn&vir=no&src=hr_gen_general_sem_google_1__shark%20parni%20% C4%8Dista%C4%8D&referrer=google_sem_407858&gkw=shark%20parni%20%C4%8Dista%C4%8D&gclid=CPGehMWqg7UCFQRc3godxgIAbQ

moja ga mama kupila prije 7 dana u merkura.... rekla je da joj je dusu dao za stepeniste i pločice... a ja cu ga testirati sutra pa javim...

Ovaj imama ja,savršen je. Podovi u stanu od 60ak m2 blistaju za manje od 10 min.

kopam i sadim
26.01.2013., 07:27
Da li ima netko iskustva sa ovim čistačem?

http://www.topshop.com.hr/cistac_na_paru_shark-2435252-22471-p4.html?main=household&ils=10&irp=6&pcs=2

Pozdrav!!!!

ima mi frendica: nagovarala sam je da zaboravi taj TOP-SHOP, ali nije se dala i kupila ga je. bila je na početku oduševljena, no nakon nekoliko korištenja čistač se pokvario...
već nekoliko godina imam parni čistač od firme Kärcher, kao i mini-wash. to su mašine peri-deri! (kad je ta moja frendica vidjela moj parni čistač u akciji, tada je shvatila da njen i kad je bio nov i radio, bio puno slabiji od ovog mog starog...)

cicamalamica
26.01.2013., 10:50
ima mi frendica: nagovarala sam je da zaboravi taj TOP-SHOP, ali nije se dala i kupila ga je. bila je na početku oduševljena, no nakon nekoliko korištenja čistač se pokvario...
već nekoliko godina imam parni čistač od firme Kärcher, kao i mini-wash. to su mašine peri-deri! (kad je ta moja frendica vidjela moj parni čistač u akciji, tada je shvatila da njen i kad je bio nov i radio, bio puno slabiji od ovog mog starog...)

Kako ti je frendica imala taj čistač koji se pokvario, kad je ovaj čistač koji si linkala izašao prije mjesec dana!!!! :confused:

erika78
27.01.2013., 11:29
Ovaj imama ja,savršen je. Podovi u stanu od 60ak m2 blistaju za manje od 10 min.

I ja bi kupila taj čistač na paru ali me zanima dali je istina to kako reklamiraju na tv-u da ne ostavlja tragove i mokre podove.

cicamalamica
27.01.2013., 13:52
I ja bi kupila taj čistač na paru ali me zanima dali je istina to kako reklamiraju na tv-u da ne ostavlja tragove i mokre podove.

ne ostavlja mokre podove, nevjerojatno brzo se suši, a ne ostavlja ni tragove.

Bridges
27.01.2013., 14:56
ne ostavlja mokre podove, nevjerojatno brzo se suši, a ne ostavlja ni tragove.

A koliko dobro trebaš usisati podove prije nego prođeš s tim?

Gledala sam kritike na Amazonu i ljudi se većinom bune da je to duplo čišćenje - da najprije treba temeljito počistiti pod, a tek onda prijeći s tim parnim čistačem (samo za dezinfekciju) jer ako pod nije savršeno očišćen sva prašina se samo smoči i zalijepi jer navodno ta navlaka (iako je od mikrofibre) ništa ne kupi nego samo razmazuje.. :ne zna:

cicamalamica
27.01.2013., 15:21
A koliko dobro trebaš usisati podove prije nego prođeš s tim?

Gledala sam kritike na Amazonu i ljudi se većinom bune da je to duplo čišćenje - da najprije treba temeljito počistiti pod, a tek onda prijeći s tim parnim čistačem (samo za dezinfekciju) jer ako pod nije savršeno očišćen sva prašina se samo smoči i zalijepi jer navodno ta navlaka (iako je od mikrofibre) ništa ne kupi nego samo razmazuje.. :ne zna:

Ja nemam takvo iskustvo. Pod je potrebno usisati da nema mrva, kao uostalom da ga idete čistiti bio čim. Svu drugu prljavštinu očisti čistač i ako je pod prljav, krpa bude također prljava. Nije potrebno nikakvo drugo čišćenje. naravno, ako proliješ bocu ulja po podu, čistač ti neće to riješiti, ali za normalna zaprljanja podova je savršen, sve suho i blista u ten oka.

erika78
27.01.2013., 15:29
[QUOTE=cicamalamica;43334789]ne ostavlja mokre podove, nevjerojatno brzo se su
ši, a ne ostavlja ni tragove.[/QUO

jeste li kupili u trgovini ili preko tv-a

erika78
27.01.2013., 15:41
[QUOTE=cicamalamica;43334789]ne ostavlja mokre podove, nevjerojatno brzo se su
ši, a ne ostavlja ni tragove.[/QUO

jeste li kupili u trgovini ili preko tv-a

jeste se raspitali za garanciju i ako jeste što su vam rekli?

cicamalamica
27.01.2013., 15:59
Kupila u trgovini Top shop-a. Dobila garanciju, ne sjećam se koliko, morala bih pogledati, kupovala sam u zadnje dosta toga za stan pa više ne znam napamet na koliko je garancija. Nisam do sad imala problema s njim. Toliko sam zadovoljna kako čisti, da ako potraje i samo godinu dana, isplatio se i kupila bih ponovo. Već sam pisala na forumu kako su mi podovi jako osjetljivi i do sad sam se izluđivala čišćenjem. Otkako imam parni čistač i robot usisavač (nije iz top shopa), preporođena sam.

erika78
27.01.2013., 19:07
Kupila u trgovini Top shop-a. Dobila garanciju, ne sjećam se koliko, morala bih pogledati, kupovala sam u zadnje dosta toga za stan pa više ne znam napamet na koliko je garancija. Nisam do sad imala problema s njim. Toliko sam zadovoljna kako čisti, da ako potraje i samo godinu dana, isplatio se i kupila bih ponovo. Već sam pisala na forumu kako su mi podovi jako osjetljivi i do sad sam se izluđivala čišćenjem. Otkako imam parni čistač i robot usisavač (nije iz top shopa), preporođena sam.

hvala na savjetu budem ja pitala njih jer ovi u elippso daju samo godinu dana garancije a na tv prikazuju dvije godine samo ne znam u slučaju kvara dali oni plaćaju poštarinu ili moramo sami snositi troškove.

anna01
27.01.2013., 19:19

danas sam ga testirala... zadovoljna sam kako opere pod, cak se brzo susi...
međutim ne mogu se naviknuti na njegovu tezinu, nije bas lagan...
i bitno je napomeniti da pod treba dobro usisati prije....

[QUOTE=erika78;43336180]

jeste se raspitali za garanciju i ako jeste što su vam rekli?

mama ga je uzela u merkura i ima 2 godine garancije....

cicamalamica
27.01.2013., 21:18
meni nije težak, a ja sam žgoljavica.

mravac82
25.02.2013., 15:34
i mi doma imamo ovog "običnog" Sharka za podove i zadovoljni smo, nije baš savršen i tvrdokornije mrlje treba malo duže "pariti", ali generalno je solidan i puno praktičnije rješenje nego "moči-trljaj-ispiri-cijedi" standardna metoda koju smo inače koristili... ako se dobro osjećam garancija mu je 2 god.

Dalida
26.02.2013., 08:39
Koliko često sa čistačem čistite parkete?
Gledam ih već neko vrijeme ali me užasno strah da si ne razvalim parkete.
Imam ručni iz top shopa i zadovoljna sam njime, sada bi i pravi za podove.

cicamalamica
26.02.2013., 10:06
Koliko često sa čistačem čistite parkete?
Gledam ih već neko vrijeme ali me užasno strah da si ne razvalim parkete.
Imam ručni iz top shopa i zadovoljna sam njime, sada bi i pravi za podove.

ja čistim parkete često, svaki drugi dan, a pločice svaki. pod se odmah suši pa nema straha od oštećenja. ima i neka posebna krpa za parkete. koji ručni imaš, razmišljam se i ja da kupim...

Dalida
26.02.2013., 11:21
ja čistim parkete često, svaki drugi dan, a pločice svaki. pod se odmah suši pa nema straha od oštećenja. ima i neka posebna krpa za parkete. koji ručni imaš, razmišljam se i ja da kupim...

Imam neki stari model iz top shopa narančasto-crni, ne vidim ga više na njihovoj stranici,
ovo je http://www.topshop.com.hr/dom_vrt/cistac_para_prijenosni_shark.html?search=parni modernija verzija

Ne znam zašto ali me stvarno strah kombinacije parketa i parnog čistača

Xanthe
26.02.2013., 14:08
Meni u uputstvima piše da se za drvene podloge ne preporuča korištenje svih 5 bari pare, nego da se smanji. Tad se ne bi smjelo događati ništa loše...a i evo Cica kaže da šljaka sa njenim (gledate isti koliko sam shvatila).

Dalida
26.02.2013., 14:43
Meni u uputstvima piše da se za drvene podloge ne preporuča korištenje svih 5 bari pare, nego da se smanji. Tad se ne bi smjelo događati ništa loše...a i evo Cica kaže da šljaka sa njenim (gledate isti koliko sam shvatila).

Ne nužno isti, linijem manjeg otpora sam kupila ovaj mali u TOP SHOPU, nemam pojma koji bi "pravi" uzela.
Vidjela sam tu da se spominje i Karcher :ne zna:

cicamalamica
26.02.2013., 21:10
ja imam Shark parni čistač podova iz top shopa i parket mi je isti kao i prije...

duonesquik
01.03.2013., 07:15
ja bi tako rado imala ovo http://www.philips.hr/c/usisavaci/aquatrio-3-u-1-fc7070_01/prd/;jsessionid=867419C28231263180EBE4AB576886BB.app10 1-drp1
ali je prepreskup, oko 3800 kn!!!

cicamalamica
03.03.2013., 00:54
ja bi tako rado imala ovo http://www.philips.hr/c/usisavaci/aquatrio-3-u-1-fc7070_01/prd/;jsessionid=867419C28231263180EBE4AB576886BB.app10 1-drp1
ali je prepreskup, oko 3800 kn!!!

zvuči odlično,ako netko proba, neka javi. pojeftinit će s vremenom.

Jelena81
06.03.2013., 12:26
moje iskustvo sa h20 x5 čistaćem je bilo pravo oduševljenje..imam 2 pasa tako da me proizvod spasio..s njime sam sve čistila i prala uz lakoću..no netom nakon isteka garancije od 1 godine je rikare..u top shopu su tražili 400 kuna za popravak zamislite i to uz garanciju od 6 mjeseci..ovo zadnje što ću od njih kupiti!!jer da platim 900 kn za nešto što mi radi godinu dana ne dolazi u obzir..tako da razmislite pri kupovini od koga ćete kupiti čistač na paru!!

Jelena81
06.03.2013., 12:32

ne ostavlja mokro ali je kvarljiv!!!!

cicamalamica
08.03.2013., 23:53
moj ima garanciju 2 godine i bio je 675 kn... nije se još kvario...

Xanthe
09.03.2013., 08:06
I moj ima 2 godine. http://www.gorenje.hr/mali_kucanski_aparati/usisavaci-i-parni-cistaci/parni-cistaci?c=255897

Valjda neću biti Jelenine sreće, taman mi ističe.

mandrea
11.03.2013., 21:25
Kupila sam Shark čistač u Top shopu prije 3 mjeseca i prilično sam zadovoljna mada mi se pod ne suši brzinom s reklame.

Pločice se osuše za nekih 5 minuta, a parket za 1 minut. Vrlo je lagan za upotrebu i brzo čisti, ne ostavlja tragove, ali je prije čišćenja potrebno usisati.

Što se tepiha tiče, mislim da ga ne čisti, možda samo osvježi.

Mane su mu: mali spremnik za vodu (može očistiti oko 15m2 s jednim punjenjem) i prostorija mi bude dosta zaparena nakon njega tako da je neophodno prozračiti.

Al osjećaj da su podovi po kojima beba puže dezinficirani....neprocjenjivo! :cerek:

vanjano
12.03.2013., 13:02
I moj ima 2 godine. http://www.gorenje.hr/mali_kucanski_aparati/usisavaci-i-parni-cistaci/parni-cistaci?c=255897

Valjda neću biti Jelenine sreće, taman mi ističe.

Xanthe, vidim da imaš doma mace, a imaš i taj Gorenje parni čistač koji si ja jaaako priželjkujem, pa imam pitanje...

jel ostaju packe od šapica po podu nakon što njime očistiš? doma imam orah parket :mad: i kad ga očistim, a moj pesonja projuri po njemu, sve se packe vide:503: izluđuje me to :503:

sad je u Sloveniji na akciji 99,90 €, pa bi išla po njega, ako stvarno valja.

hvala!

Xanthe
12.03.2013., 15:43
Oni ti se malo boje tog zvuka pare, pa ih nema ni blizu još pola sata nakon čišćenja. :zubo:

Ali se brzo suši pod, pa ne stignu na vlažno. Kad se osuši se ne vidi ništa! :mig:

cicamalamica
12.03.2013., 16:57
Kupila sam Shark čistač u Top shopu prije 3 mjeseca i prilično sam zadovoljna mada mi se pod ne suši brzinom s reklame.

Pločice se osuše za nekih 5 minuta, a parket za 1 minut. Vrlo je lagan za upotrebu i brzo čisti, ne ostavlja tragove, ali je prije čišćenja potrebno usisati.

Što se tepiha tiče, mislim da ga ne čisti, možda samo osvježi.

Mane su mu: mali spremnik za vodu (može očistiti oko 15m2 s jednim punjenjem) i prostorija mi bude dosta zaparena nakon njega tako da je neophodno prozračiti.

Al osjećaj da su podovi po kojima beba puže dezinficirani....neprocjenjivo! :cerek:
:ne zna: meni se to ne događa. kako prođem s čistačem, odmah šetam po tome, jer je odmah suho, a ništa mi se prostorija ne zapari. a da kontaktiraš top shop, jer to ne bi smjelo biti tako... ja koristim destiliranu vodu, uvijek...

vanjano
14.03.2013., 06:57
Oni ti se malo boje tog zvuka pare, pa ih nema ni blizu još pola sata nakon čišćenja. :zubo:

Ali se brzo suši pod, pa ne stignu na vlažno. Kad se osuši se ne vidi ništa! :mig:

super, hvala Xanthe :) idem u nabavu čim mi sjednu pare, pa javim dojmove :)

Luna135
15.03.2013., 20:03
:ne zna: meni se to ne događa. kako prođem s čistačem, odmah šetam po tome, jer je odmah suho, a ništa mi se prostorija ne zapari. a da kontaktiraš top shop, jer to ne bi smjelo biti tako... ja koristim destiliranu vodu, uvijek...

da, u pravu si,preporuceno je koristiti destiliranu vodu..osim toga parenje je moguce ukoliko je manja prostorija pa se prije zapari

Luna135
15.03.2013., 20:05
ja imam Shark parni čistač podova iz top shopa i parket mi je isti kao i prije...

U kojem smislu isti kao prije...on cisti i dezinficira,to mu je funkcija...

Luna135
15.03.2013., 20:10
mislis ovaj?

Ovaj je
Ovaj je za podove,tj sve vrste podova...u biti mop je sa dva nastavka..cetvrtasti i trokutasti

Ne taj. Ovaj: http://www.topshop.com.hr/cistac_na_paru_shark-2435252-22471-p4.html?main=household&ils=17&irp=1
Ali pretpostavljam da ovaj donji dio radi na istu foru.

Ajde probaj pa javi. :)
a ovaj je prijenosni s kojim mozete cistiti skoro sve,ali nema nastavke za podove....doduse postoji verzija 2u1...odnosno imate mop i prijenosni cistac na paru u jednom :)
Inace radim na prodaji ovih uređaja pa ako vas sto zanima slobodno pitajte....cistaci,mopovi,shark navigator usisavac,2u1 cistac na paru,,roombe sve...ugl svi proizvodi s reklama ne samo usisavaci i cistaci

cicamalamica
15.03.2013., 21:24
U kojem smislu isti kao prije...on cisti i dezinficira,to mu je funkcija...

Pa isti u smislu da se nije oštetio od vlage.

Anariel
15.03.2013., 23:14
http://www.popustolovac.hr/proizvodi/aquapur-cistac-parni-rucni-lidl-15025

dakle, majka jucer kupila ovaj parni cistac, a ja nikak nemrem skuzit kak funkcionira posto ga nikad prije nismo koristili. Gore mi i crvena i zelena lampica (u uputstvima pise da je onda spreman za upotrebu), pazila sam da je crijevo naprijed da moze vuc vodu, al kad stisnem nikaj se ne desava. Cuje se zujanje al nejde nikakva para van ni nsta :/ imal ko kakav savjet/ideju?

Luna135
16.03.2013., 00:21
Pa isti u smislu da se nije oštetio od vlage. aha :) ,nisam citala sve postove pa nisam povezala,ispricavam se...
ma da,nece se ostetiti jer se brzo suse podovi..prije ce se ostetiti kada mopom i vodom prelazite preko parketa,pa dok to sve posusite posebnom krpom,nego sto ce ova para koja se odmah nakon prolaska cistacem pocne susiti....:)

http://www.popustolovac.hr/proizvodi/aquapur-cistac-parni-rucni-lidl-15025

dakle, majka jucer kupila ovaj parni cistac, a ja nikak nemrem skuzit kak funkcionira posto ga nikad prije nismo koristili. Gore mi i crvena i zelena lampica (u uputstvima pise da je onda spreman za upotrebu), pazila sam da je crijevo naprijed da moze vuc vodu, al kad stisnem nikaj se ne desava. Cuje se zujanje al nejde nikakva para van ni nsta :/ imal ko kakav savjet/ideju?
Vjerovatno nesto s uređajem nije u redu...sa zagrijavanjem pare,vjerovatno ne dolazi do akumulacije iste pa se stoga ne pari...predlazem svakako da nazoves reklamacije ako postoji broj,ili nekakve informacije dodatne,mozda ti oni mogu objasniti ili te uputiti sto da ucinis..ali pretpostavljam da se para unutar njega ne stvara....usporedi to s peglom na paru..dok se ne zagrije dovoljno para ne isparava,tako da msm da je do toga,moja pretpostavka

ombia
16.03.2013., 08:22
Ne podnose svi podovi tako visoke temperature i jos konstatno. Ni vlagu.
Parket brisem vlaznom a ne mokrom krpom i ne brisem poslije na suho.:ne zna:

Unsealed Floors

An unsealed floor has no protection from moisture. Steam mops deposit water onto the floor and force water into the floor causing the the grain of the wood to puff up. The results of this moisture in and on the floor is warped wood floors. Wood that is not sealed will actually absorb water, so this is why water and especially steam should not be used on these floors.

Laminate Floors

Laminate wood floors has its own unique problems with steam mops. The steam from the mops has been known to remove the waxy finish from the laminate floor. When the laminate floors are stripped you will need to sand and seal you floors again. Even the best laminate wood can only take a couple of refinishes before it is damaged beyond repair. Unlike wood floors which can unwarp over time, once laminate floor is warped, it will not go back.

Warranty

Steam mop manufacturers recommend use on wood floors. The hardwood floor industry does not recommend use of steam mops. The manufacturers have recommended cleaning practices and solutions, and using other products and machines will void your warranty. You don't want to void a 50-year warranty on your pre-finished hardwood floor because you wanted to try out a neat mop gadget.

Read more: Are Steam Mops Safe for Wood Floors? | eHow.com http://www.ehow.com/about_5391142_steam-mops-safe-wood-floors.html#ixzz2NgmMK8vs

Xanthe
16.03.2013., 09:53
aha :) ,nisam citala sve postove pa nisam povezala,ispricavam se...
ma da,nece se ostetiti jer se brzo suse podovi..prije ce se ostetiti kada mopom i vodom prelazite preko parketa,

Vodom?? :eek: Ne znam tko namače svoje parkete/laminate vodom.

Iako imam parni čistač ne vjerujem da ljudi koji ga nemaju uništavaju svoje podove brišući ih vlažnim močom.

Štoviše, pošto imam parni sa dosta bara, u uputstvima piše da se preporuča smanjiti sa 5 na nekih 3 bara da ne bi došlo do oštećenja laka na parketima.

Luna135
16.03.2013., 17:37
Vodom?? :eek: Ne znam tko namače svoje parkete/laminate vodom.

Iako imam parni čistač ne vjerujem da ljudi koji ga nemaju uništavaju svoje podove brišući ih vlažnim močom.

Štoviše, pošto imam parni sa dosta bara, u uputstvima piše da se preporuča smanjiti sa 5 na nekih 3 bara da ne bi došlo do oštećenja laka na parketima.

ne msm doslovno s vodom xD http://images.kika.com/db/7/a/1/17486681_2_z.jpg
Vecina ljudi koristi upravo ovakve za ciscenje podnih povrsina...znamo kako funkc...namocimo u vodu,ocijedimo,nataknemo i brisemo..ono na sto sam mislila je to da koliko god ta voda koja preostane bila topla ona se ne susi odmah brzo..nego se mora onda prebrisati sa suhom krpom....na to sam se odnosila :) ne doslovno da ce te staviti moco u posudu s vodom i onda fiju fiju po laminatu :mig:

ombia
16.03.2013., 19:09
Ali na podu nema vode, pod je samo vlazan.:ne zna: Susi se ovisno o kolicini vlage u zraku, nekad u minuti nekad duze.:ne zna:

Vecina firmi koje postavljaju parkete nece uvaziti reklamaciju ako saznaju da se koristio parni cistac.

Luna135
16.03.2013., 19:27
Ali na podu nema vode, pod je samo vlazan.:ne zna: Susi se ovisno o kolicini vlage u zraku, nekad u minuti nekad duze.:ne zna:

Vecina firmi koje postavljaju parkete nece uvaziti reklamaciju ako saznaju da se koristio parni cistac.

Ja sam svoj morala brisati suhom krpom bez obzira koliko iscjedila prethodno...upravo ta vlaga se po meni nije dovoljno brzo susila..a mozda sam i ja malo clean freak pa si to odmah istrljackam..ne volim ni da mi netko pridje po laminatu dok nije posve suh pa ja to izglancam..tj glancala sam...
a sto se tice ovoga za parni cistac to se slazem..def ne treba koristiti na maximumu..po meni je max najbolji za osvjezavanje tepiha

ombia
16.03.2013., 19:32
Ja sam svoj morala brisati suhom krpom bez obzira koliko iscjedila prethodno...upravo ta vlaga se po meni nije dovoljno brzo susila..a mozda sam i ja malo clean freak pa si to odmah istrljackam..ne volim ni da mi netko pridje po laminatu dok nije posve suh pa ja to izglancam..tj glancala sam...
a sto se tice ovoga za parni cistac to se slazem..def ne treba koristiti na maximumu..po meni je max najbolji za osvjezavanje tepiha

Ovo za maksimum nisam ja pisala, ja sam pisala da se za neke podove uopce ne preporuca.
Ne znam koliko si ti clean freak, osobno brisem podove svaki dan - maramicom za ciscenje i jednom tjedno klasicno, a logicno mi je da nitko ne hoda po vlaznom podu.
Brisem ili pred spavanje ili kad znam da cu biti 15-ak minuta na miru. Kvalitetan parket ne treba glancati.

Luna135
16.03.2013., 19:46
Ovo za maksimum nisam ja pisala, ja sam pisala da se za neke podove uopce ne preporuca.
Ne znam koliko si ti clean freak, osobno brisem podove svaki dan - maramicom za ciscenje i jednom tjedno klasicno, a logicno mi je da nitko ne hoda po vlaznom podu.
Brisem ili pred spavanje ili kad znam da cu biti 15-ak minuta na miru. Kvalitetan parket ne treba glancati.

Znam da nisi ti pisala,ma iskrena cu bit...svako svoje dupe stiti jel....drvna industrija da slucajno ne bi im neko doso nesto reklamirat..a realno toliki su cistaci kupljeni pa sig ih ljudi ne kupuju bezveze.....normalno da treba pazit sa svime i ne pretjerivati al nije bas da ce se podovi istrosit,nabubrit,skinut svi moguci slojevi laka itd..a pod glancat sam mislila to da ih posusujem krpom..ne da ih trljam u smislu da se sjaje...ja to malo parafraziram..nisam doslovno mislila da ih trljam dok se ne zasjaju..kod mene nas je 6 u kuci pa mi cesto netko zna "protrkati" jer nikad nije kuca prazna..tak da je to moje iskustvo je li :)

ombia
16.03.2013., 19:57
Kod mene su dvije macke u pitanju, poradi toga i samo poradi toga i brisem pod tako cesto.:D
Tako da ako brisem preko dana nekad prodju, nekad ako spavaju i ne, a sad ne idu van i ciste su im cape...:ne zna:
Inace parni cistac sam koristila na plocicama i tu je bio super.

Luna135
16.03.2013., 20:35
Kod mene su dvije macke u pitanju, poradi toga i samo poradi toga i brisem pod tako cesto.:D
Tako da ako brisem preko dana nekad prodju, nekad ako spavaju i ne, a sad ne idu van i ciste su im cape...:ne zna:
Inace parni cistac sam koristila na plocicama i tu je bio super.

Ma meni je najbolji na plocicama u kupatilu i kuhinji....u kupatilu posebno mrzim tockice po plocicama od pare i sl i volim dezinficiranoo..a u kuhinji posebno kad nesto kuham pa pljacne mast nekad negdje ili slucajno se nesto prospe :503: ako odmah ne obrises joj...barem moje plocice,kao da se masnoca zacementira nakon 5 min :503:

ogica
18.03.2013., 11:17
Kupila sam parni čistać od Gorenja pred nekih mj dana i jako sam zadovoljna, puno brže očistim, nema umakanja krpe, cijeđenja i sl, samo prolazim, ima pare, ali čistim kao i prije s otvorenim prozorima tako da to odmah ode, ne znam kako će biti po ljeti, ali sad mi je sve 5! U Elipsu je bio 999,00, možda su ovi Sharkovi bolji, ali više koštaju... Eto moje iskustvo...

Xanthe
18.03.2013., 11:24
Onda je pojeftinio...ja ga platila 1250. :durica

Meni je presudila izrada ovog Gorenjovog naspram top shop čistača.
Ima inox spremnik, a ne plastičan i 5 bari.

Luna135
18.03.2013., 13:57
Onda je pojeftinio...ja ga platila 1250. :durica

Meni je presudila izrada ovog Gorenjovog naspram top shop čistača.
Ima inox spremnik, a ne plastičan i 5 bari.

Nps sharkov je sad na 25% popusta..pa je steam mop sada 562,50 Kn

ogica
19.03.2013., 11:32
Da, vidjela sam to, i kod mene je presudilo što ima inox spremište za vodu. Ali ovaj Gorenje ima i za pod čistiti i ručni kao za fuge, kupaonu i sl. Ima takav Sharkov 2u1, ali košta oko 1.100 i nešto, sad je i on na popustu...:)

Xanthe
19.03.2013., 11:41
Da, vidjela sam to, i kod mene je presudilo što ima inox spremište za vodu. Ali ovaj Gorenje ima i za pod čistiti i ručni kao za fuge, kupaonu i sl.

Ona četkica je odlična. Kad sam bila na GO kod mame sam joj pećnicu s njim oribala, sirota nije mogla k sebi doći od divljenja. :zubo:

Luna, hvala, ali ostajem kod svog parnog. :)

vanjano
19.03.2013., 13:36
Gorenje parni čistač je do 20.3. na akciji u Technomarketu za 801,75:
http://www.technomarket.hr/products/09072870/gorenje-sc-1800-r

:cerek:

ombia
19.03.2013., 13:48
Kako izgleda ta cetka kojom se moze pecnica ocistiti?
Kad tad cu imati pirolizu.:(

Xanthe
19.03.2013., 13:51
To je ona desno malena.

http://mallstreet.ru/image/paroochistiteli-gorenje-sc1800r-b4-4317.jpg

Kod nje ne bi ni piroliza pomogla, ovo je bilo hard core. Ne voli žena to. :D

ombia
19.03.2013., 14:01
Hvala.
Ja imam mamu za to :o, ona to sve ispolira, iako se moja pecnica prlja na misteriozan nacin.:ne zna: Nije da radim nesto posebno, ali je prljavija nakon par upotreba nego kod relativno neurednih ljudi koje znam.:o
Prijasnja je bila normalnija. Pecnica.
Uglavnom treba naci neko rjesenje za izmedju maminih dolazaka.

Xanthe
19.03.2013., 14:07
:rofl:
Tako se ona veseli kad ja stižem.

A kad je kod mene onda sve upicani ako kuha. :ne zna:

Čini mi se da ni ti ne voliš čudne kemije zbog sebe i maca, pa probaj napraviti kao pastu od alkoholnog octa i sode bikarbone, nanesi je po stijenkama i nakon pol sata bi se trebalo puno lakše sve odstraniti.

ombia
19.03.2013., 14:42
Moram probati to. Tocnije prenjeti cu mami.:rofl:
Dosad se dobar pokazao amway s kisticem
http://s40.radikal.ru/i089/1108/99/aedb57113786.jpg
ali nije mi ga lako nabaviti i pun je kemije.
Od klasicnih sprejeva ni ja ne mogu disati.

picajzla1
21.03.2013., 14:10
Gorenje parni čistač je do 20.3. na akciji u Technomarketu za 801,75:
http://www.technomarket.hr/products/09072870/gorenje-sc-1800-r

:cerek:

:503::503: Zašto, zašto sam ja ovo tek sad vidila???? :503::503: Teta mi oće kupit neki poklončić, rekla bi joj da mi uzme čistač na paru jer imam veliku površinu podova... Sad ne znam, ove Sharkove ili Gorenje? Xanthe je prezadovoljna sa Gorenjem, Cica i ostali su zadovoljni sa Sharkom... Šta je isplativija kupnja po pitanju kvalitete, garancije? Čitam stara iskustva, da ovi iz Top shopa često ne dožive prvi rođendan? imaju mi ga 3 prijateljice, sve su zadovoljne (al sve tri kupile ima par miseci)

picajzla1
21.03.2013., 14:27
Shark Steam Pocket Mop- 562 kn je sad na akciji... Gorenje duplo skuplji...

ivkaa
21.03.2013., 17:01
:503::503: Zašto, zašto sam ja ovo tek sad vidila???? :503::503: Teta mi oće kupit neki poklončić, rekla bi joj da mi uzme čistač na paru jer imam veliku površinu podova... Sad ne znam, ove Sharkove ili Gorenje? Xanthe je prezadovoljna sa Gorenjem, Cica i ostali su zadovoljni sa Sharkom... Šta je isplativija kupnja po pitanju kvalitete, garancije? Čitam stara iskustva, da ovi iz Top shopa često ne dožive prvi rođendan? imaju mi ga 3 prijateljice, sve su zadovoljne (al sve tri kupile ima par miseci)

Pa akcija ti je do 20-tog trećeg.Još stigne kupiti.Ja iću ga isto kupiti.
Isprobala sam ga u prijateljice i čini mi se super.
Spas za fuge :cerek:

picajzla1
21.03.2013., 17:07

u mene je 21.03, ne znam koji je datum u tebe :ne zna: :lol: :)

ivkaa
21.03.2013., 22:02
u mene je 21.03, ne znam koji je datum u tebe :ne zna: :lol: :)

:lol::rofl: malo sam prolupala

Luna135
21.03.2013., 22:23
Ona četkica je odlična. Kad sam bila na GO kod mame sam joj pećnicu s njim oribala, sirota nije mogla k sebi doći od divljenja. :zubo:

Luna, hvala, ali ostajem kod svog parnog. :)

Nema frke :mig: Samo obavijestavam da se zna :D

picajzla1
22.03.2013., 13:49
:lol::rofl: malo sam prolupala

Eeeeeee ivkaa ivkaa... :rofl: :mig:

mucicaa
22.03.2013., 22:24
Pozz svima, ja sam danas kupila ovaj hvaljeni parni čisatč od gorenja, i sada nije mi baš nešto jasno. Prvo krpa što se dobije uz njega (dobije se jedna), a onda pročitam da je bolje staviti dvije. Zovem elipso (tamo kupila), oni kažu da nemaju za prodaju krpe za čistač pa neka potražim u gorenju i to u gorenju Slavonska avenija:503:, pitam kolika je cijena, ne znaju:mad:. E sada probala sam ocistiti plocu od štednjaka, nije baš išlo (sa spužvicom i malo arfa je operem bez beda):confused:. Jel tko na cijenu krpe i dali cure koje koriste cistač stavljaju dvije krpe. E da i malo mi je nepraktičan, moram vuči i kabel, onda mi čistac visi sa ramena, pa dok brišem pod, ja vam se sva spetljam:rofl:. Možda sam nešto krivo napisala, ne zamjerite, jer sam neispavana, moja bebica se za to potrudila:D

mucicaa
23.03.2013., 09:11
Evo javljam se sa subotnjeg čišćenja, prala prozore, ostali muljavi:rofl:, pa ponovo sa ajaxom, vode ispušta jako puno, sve mi pada po parketu:ne zna:, recite mi dali znate da se u elipsu može zamjeniti proizvod ako nisi zadovoljan sa kupljenim:D, pa bi:Dh uzela shark 2u1:D

Xanthe
23.03.2013., 10:04
:confused:

Ja nemam pojma o čemu pričaš, imam ga više od 2 godine.
I ne treba ti nikakva druga krpica.

mucicaa
23.03.2013., 11:14
[QUOTE=Xanthe;44265487]:confused:
Pročitaj gore o čemu pričam, dakle u uputama piše da bi trebale biti dvije krpice, sada sam probala čistiti onaj dio od perilice gdje se stavljaju deterđenti, nije uspio skoro ništa skinuti, fuge u kupaoni također, a o kamencu da ne pričam. Dakle ja sam samo htjela savjet, jer možda nešto krivo radim i meni para uopće nije vruća, cak mogu i po ruci s parom, pa mi nije jasno kako ubija bakterije, a ne može ih ubiti pritiskom pare. Zao molim druge savjet, jer ovo mi je prvi parni čistač, tako da postoji vjerovatno velika mogućnost da nešto krivo radim:504:. Još samo da napomenem da čekam da se voda zagrije i upali zeleno svjetlo na lampici (dakle voda je ugrijana)

mucicaa
23.03.2013., 11:18

u Elipso trgovini vam je 999 kn, eto malo jeftinije nego u tehnomarketu:D

cicamalamica
23.03.2013., 12:04
ja ti ne mogu puno pomoći jer imam shark samo zapodove i prezadovoljna sam. znam samo da ti parni čistač ne bi smio ostavljat podove mokrima i da se voda, da bi mogla prijeći u paru mora doseći 100°C , a to je dovoljno za bakterije...

Xanthe
23.03.2013., 13:00
Pa onda ti nešto ne valja s njim! Jer po nekim površinama ( špina u kupaonici) ni ne mogu odmah proći rukom, jer sam se tako jednom opekla.

A ovo za dozator u perilici znam da nikako nije istina jer na staroj vešmašini sam razbila sav kamenac njime. Sorry, ali ovo što pišeš definitivno nije ista priča kao moja.
Sve čistim njime jer ne želim kemikalije u kući, što zbog sebe što zbog mačaka.

Nikakve 2 krpe ti ne trebaju.

A glavna odlika pare je- da je to na 100 stupnjeva, odnosno granica vrenja vode.

ivkaa
23.03.2013., 20:09
[QUOTE=Xanthe;44265487]:confused:
Pročitaj gore o čemu pričam, dakle u uputama piše da bi trebale biti dvije krpice, sada sam probala čistiti onaj dio od perilice gdje se stavljaju deterđenti, nije uspio skoro ništa skinuti, fuge u kupaoni također, a o kamencu da ne pričam. Dakle ja sam samo htjela savjet, jer možda nešto krivo radim i meni para uopće nije vruća, cak mogu i po ruci s parom, pa mi nije jasno kako ubija bakterije, a ne može ih ubiti pritiskom pare. Zao molim druge savjet, jer ovo mi je prvi parni čistač, tako da postoji vjerovatno velika mogućnost da nešto krivo radim:504:. Još samo da napomenem da čekam da se voda zagrije i upali zeleno svjetlo na lampici (dakle voda je ugrijana)

Onda ti nije ispravan.Prozore opere savršeno i za čas posla .Ništa ne treba sušiti za njim.Za pločice i fuge ga se definitvno isplati imati.
To reklamiraj odmah jer je sigurno neki kvar u pitanju.

mucicaa
23.03.2013., 21:02
Evo mene opet:D.Snimala ja s mobitelom kako ništa ne skida:rofl:, i na kraju po pločicama ostavljao neke tragove crne:rofl:, pokazala ja njima i kažu, uuuuuuu bit ce da je neka grešaka, zamjenit cemo vam proizvd (super ja sretna). Dakle prvi parni čistač i ja prstom u g.......:D kupim falši:503:. Rekli su da mogu zamjeniti, al me strah iskreno, pa sam zato razmišljala da možda uzmem onaj shark 2u1 on košta oko 1.500 kn, a opet taj od gorenja kažu svi da je fenomenalan:ne zna:
evo to je ovaj, http://www.topshop.com.hr/kuhinja_ciscenje/cistac_paru_shark.html

Puno vam hvala što ste izdvojile vremena za savjet:cerek:

mucicaa
23.03.2013., 21:05
Onda ti nije ispravan.Prozore opere savršeno i za čas posla .Ništa ne treba sušiti za njim.Za pločice i fuge ga se definitvno isplati imati.
To reklamiraj odmah jer je sigurno neki kvar u pitanju.

Ivka, ja kad sam prala prozore curilo od prozora po parketu ajme, muž vikao da ce se parket dignuti:rofl:. Onaj nastavak za fuge ni osušenu sjemenku od paradajza na ploči od štednjaka nije mogao skinuti:(

cicamalamica
23.03.2013., 22:10
Evo mene opet:D.Snimala ja s mobitelom kako ništa ne skida:rofl:, i na kraju po pločicama ostavljao neke tragove crne:rofl:, pokazala ja njima i kažu, uuuuuuu bit ce da je neka grešaka, zamjenit cemo vam proizvd (super ja sretna). Dakle prvi parni čistač i ja prstom u g.......:D kupim falši:503:. Rekli su da mogu zamjeniti, al me strah iskreno, pa sam zato razmišljala da možda uzmem onaj shark 2u1 on košta oko 1.500 kn, a opet taj od gorenja kažu svi da je fenomenalan:ne zna:
evo to je ovaj, http://www.topshop.com.hr/kuhinja_ciscenje/cistac_paru_shark.html

Puno vam hvala što ste izdvojile vremena za savjet:cerek:

shark je sad snižen na 1116 kn :mig:

megane f1
24.03.2013., 08:58
Bok, ja sam prije 2 dana kupila parni cistac samo za podove u top shop-u. Pa si mislim kada je snizen za 25% da iskoristim priliku gledam ga vec par mjeseci pa nikako da se odlucim. Mislim kako je dosao da ce tako i nazad u top shop, cista glupost to nevrijedi ni 100 kn. Prvo nema pojacivac pare da ga mogu regulirati, drugo ako ga hocu iskljuciti ga vaditi iz uticnice, a ta tako zvana para kako je prikazana na televiziji uopce ne ide van iz njega, ili moj nesto nevalja.

Molim Vas vase iskustov ako tko ima taj isti parni cistac jel ja mislim da u ponedjeljak ode on odakle je dosao.

City
24.03.2013., 11:47
Para mora van. Ja imam parni čistač za pod, ali nije ovaj precijenjeni Šark.
Moj je neki "no nejm Interšpar", ali solidan je. :D

sunce moje
25.03.2013., 07:55
Shark Steam Pocket Mop- 562 kn je sad na akciji... Gorenje duplo skuplji...

Gledala sam ga sinoć po ovoj cijeni, a jutros je opet 750kn. Jel ta akcija imala datum do kada traje?
Vidim da dosta vas ima taj Gorenjev čistać. Ovaj Sharkov mi se čini praktićniji za kretanje po stanu, ne moraš ga vući za sobom. Ne znam kakva su iskustva glede toga?

Meni treba nešto samo za podove, pa ako imate preporuke bila bih zahvalna, može bilo koja (ne)marka samo da funkcionira.

picajzla1
25.03.2013., 12:41
Gledala sam ga sinoć po ovoj cijeni, a jutros je opet 750kn. Jel ta akcija imala datum do kada traje?

:ne zna: nemam ti pojma... Xanthe ti imaj ovaj od Gorenja, kaže da joj je super, nije naporan i da s njim čisti sve... Od pećnice, prozora, fuga, podova... Tako da na kraju, moj glas će ipak ić Gorenju :cerek:

cicamalamica
25.03.2013., 18:27
Bok, ja sam prije 2 dana kupila parni cistac samo za podove u top shop-u. Pa si mislim kada je snizen za 25% da iskoristim priliku gledam ga vec par mjeseci pa nikako da se odlucim. Mislim kako je dosao da ce tako i nazad u top shop, cista glupost to nevrijedi ni 100 kn. Prvo nema pojacivac pare da ga mogu regulirati, drugo ako ga hocu iskljuciti ga vaditi iz uticnice, a ta tako zvana para kako je prikazana na televiziji uopce ne ide van iz njega, ili moj nesto nevalja.

Molim Vas vase iskustov ako tko ima taj isti parni cistac jel ja mislim da u ponedjeljak ode on odakle je dosao.

trebaš pustiti 30 ak sec da se voda ugrije, a onda kako pomičeš čistač gore-dolje ("pumpaš"), para izlazi i tako reguliraš količinu pare. prouči dobro upute pa ćeš vidjeti. mislim da nisi još skužila kako funkcionira, ali kad uhvatiš,vidjet ćeš da je jako jednostavan. mene je oduševio.

Vwovac
28.05.2013., 21:23
POzdrav,
trebali bi parni čistač za čišćenje vrata,prozora i najviše kamenih pločica u kuhinji(masnih naravno).Da li je ovaj (http://www.gorenje.hr/mali_kucanski_aparati/usisavaci-i-parni-cistaci/parni-cistaci?c=255897) gorenje dobar izbor?Koliko bi bio dobar za otapanje masnoća na podu?Kako funkcionira?
Kako su zadovoljni korisnici i ima li pametniji izbor u ovoj cjenovnoj klasi?
Ima li boljih jeftinijih?:ne zna:

demi79
19.06.2013., 16:27
Da li se nekom dogodilo ovo sa cetkicom nakon upotrebe prvih 5 min??? Gorenje parni cistac http://img.tapatalk.com/d/13/06/19/5amu7u2u.jpg

malena curica
21.06.2013., 10:37
Da li se nekom dogodilo ovo sa cetkicom nakon upotrebe prvih 5 min??? Gorenje parni cistac http://img.tapatalk.com/d/13/06/19/5amu7u2u.jpg

Da,meni,samo sreća moja da taj čistač nije moj,nego od moje majke,uh ja nipošto nisam zadovoljna njime...

osim što mi koristi samo za čišćenje fuga na pločicama i tko nekih sl.stvari ostalo je nula bodova,

polukružna vrata tuš kabine,puna vodenog kamenca,koma živa,osim što je veoma nezgodan za držat ga u ruci ne čisti ništa,a sad me samo boli ruka od njega...

usto,bila sam u sauni:503: skoro zakuhala čisteći njime,tako da od mene ima definitivno negativnu ocjenu...

poslužit će samo za čišćenje fuga i to je to...

Xanthe
21.06.2013., 12:29
Ne.

demi79
21.06.2013., 16:05
Ja sam svoj danas vratila. Totalno sam razocarana. Za 1000 kn ocekivala sam vise. :(
Nije tako los ali u mojoj kupaoni koja nema prozor pare ima za poludit!
Tako da...ostaje mi ribanje :(

AXEL051
05.09.2013., 13:55
KUPUJEM zelene h20 parne cistace. Pokvarene naravno !! :)

beatriz-zg
05.09.2013., 16:46
Meni je parni čistač od gorenja SAVRŠEN. Isto nemam prozor. To valjda kako je tko navikao.

jubi2
05.09.2013., 20:27
Pisala sam ovdje par puta vec za H2O i hvalila ga, no ubrzo se pokazalo da ne vrijedi ni lipe. Krepao je 6 puta, svaki puta sam isla u Radnicku i napravila show pa su mi ga zamijenili/popravili (Bio je pod garancijom naravno).
Kap koja je prelila casu je bila kad sam se vratila s mora 1.9. i nije se htio upaliti, a 17.6. je bio na popravku/zamjeni ( s tim da sam 1.7. bila na moru pa je stajao u ormaru, nije se koristio).
Zadnji put sam trazila povrat novca i uzela si Gorenje, za sad je savrsen iako sam ga upalila par puta samo pa cemo vidjeti. Ovaj put necu preuranjeno hvalit..

AXEL051
06.09.2013., 11:44
Pisala sam ovdje par puta vec za H2O i hvalila ga, no ubrzo se pokazalo da ne vrijedi ni lipe. Krepao je 6 puta, svaki puta sam isla u Radnicku i napravila show pa su mi ga zamijenili/popravili (Bio je pod garancijom naravno).
Kap koja je prelila casu je bila kad sam se vratila s mora 1.9. i nije se htio upaliti, a 17.6. je bio na popravku/zamjeni ( s tim da sam 1.7. bila na moru pa je stajao u ormaru, nije se koristio).
Zadnji put sam trazila povrat novca i uzela si Gorenje, za sad je savrsen iako sam ga upalila par puta samo pa cemo vidjeti. Ovaj put necu preuranjeno hvalit..

Kupujem zelenka ako ga jos imate ??
Trebam za dijelove.

nana01
06.09.2013., 12:37
Ja se nešto razmišljam da uzmem parni čistač Shark Pocket Mop
Dali ga tko ima?
kako ste zadovoljni ?

http://www.shark.com.hr/proizvodi_shark/parni-cistac-shark-pocket-mop.html?csu=general&gtv=1&cex=1547196&med=sem&src=hr_gen_general_sem_google_1__shark%20mop&referrer=google_sem_1547196&gkw=shark%20mop&gclid=CK7o5LPWtrkCFQeW3godkQQAow

Unaprijed hvala svima na pomoći

jubi2
06.09.2013., 14:25
Kupujem zelenka ako ga jos imate ??
Trebam za dijelove.

Nemam ga, morala sam ga vratit da dobijem povrat novca.

p.s. crveni je bio :mig:

stihaa
11.09.2013., 13:09
Axel imam zelenka za prodaju, imaš PP, javi se.

sunce moje
11.09.2013., 14:50
U Intrersparu je sada neki Iskrin parni čistač na popustu. Da li ima netko kakve informacije o njemu? Meni treba samo za prati podove,nisu mi bitni dodatci i ostale operacije. Isto razmišlam o ovom Shark Pocket Mopu jer mi se čini najmanji i najlakši od svih

kity1973
13.09.2013., 08:47
Jučer sam bila u Intersparu i pogledala taj parni jer i meni treba. Iskreno, previše novaca za to kako plastično izgleda. Bio je i u 8. mj. na popustu i tada je pisalo da košta 699,00 kn, a ovaj put je kao koštao 799,99 kn pa je sada na popustu za 498,00 kn. Ja sam ga izvukla iz kutije i pregledala i meni to izgleda kao neka igračkica. Možda griješim, ali mislim da to ne vrijedi tih novaca.
Ja sam vidjela Philipsov parni čistač za nekih 800 kuna, ima i neku četku što čisti i onda briše i za razliku od ovog izgleda kao "avion". Moram ga još jednom pogledati pa me zanima ima li netko iskustva sa Philipsom?

sunce moje
13.09.2013., 09:33
Ništa onda. A jesi gledala onaj Shark Pocket mop? I njega znaju nekad stavit na akciju

City
13.09.2013., 10:09
A viđe ovo:

http://www.kolektiva.hr/zagreb/inova-steam-cleaner-092013.html?utm_campaign=BUY+Zagreb+13.9.2013&utm_medium=BUY&utm_source=email

kity1973
13.09.2013., 10:57
Cijena je ok, samo nema nikakvih drugih podataka, tj. koliko je vata, koliko je bara protok pare, e sad ga ja za tu cijenu pilim ali opekla sam se na dosta stvari pa sada pušem.
Danas ću nagovoriti mužića da ga idemo još jednom pogledati i ispitati tetu u dućanu detalje pa ću onda odlučiti.
Što se tiče Sharka dosta sam čitala po forumu i različita su iskustva (mislim da je prošli mjesec bio na akciji ali tada je moj čistač još radio), razmišljala sam i o njemu ali nekako nisam fan Top shopa i kad se sjetim da u slučaju reklamiranja moram u Zg odustajem. Cijena mu je ista kao i Philipsu pa mislim da je on u prednosti. Javim dojmove.

Betty Ford
13.09.2013., 17:04
[QUOTE=nana01;46638775]Ja se nešto razmišljam da uzmem parni čistač Shark Pocket Mop
Dali ga tko ima?
kako ste zadovoljni ?

Ja ga imam nekih 6 mj. Na gres plocicama nije napravio nista revolucionarno cemu sam se nadala (imam nekih otisaka i tragova kojih se ne mogu rijesiti) ali imam osjecaj da je oprano i cisto, a bar 3 puta brza nego "klasicnom" metodom. Prije upotrebe treba usisati. Na parketu sam super zadovoljna, ne ostavlja tragove i ne moci puno. Stavim u vodu par kapi etericnog ulja pa mi lijepo mirisi. Ali da sam znala da postoji Philips kupila bih njega.

AXEL051
13.09.2013., 19:07
Axel imam zelenka za prodaju, imaš PP, javi se.

Nisam dobio nista :ne zna:

kity1973
14.09.2013., 08:30
Pogledala ga još jednom. Izgleda čvrsto i stabilno super je to što on ispred ima četku pa usisava a krpa iza njega odmah pere. Teta kaže da su ga tek dobili pa nema još povratnih imformacija. Rekla sam joj da mi provjeri kod dobavljača cijenu krpa i ostavila sam si vikend za razmišljanje pa ću odlučiti. Cijena mu je 890 kn znači kao taj iz top shopa. Jedina po meni mana je što je malo teži za guranje mislim da ima 3kg.

ruzica0303
21.09.2013., 22:56

Pozdrav,
možeš li mi molim te odgovoriti kako si uspjela vratiti parni?
Obzirom da se meni dogodila ista stvar nakon prvog korištenja s ovom četkicom--isto se zgužvala do besvijesti.
Ja sam svoj kupila u Elipsu,i uopće nije ono što sam očekivala..
Mislim da ću definitivno napraviti povrat.

vakas
22.09.2013., 11:01
Samo da prijavim da sam proslu subotu kupila gorenje parni stroj i desila mi se ista
stvar sa cetkicom kao i drugima. Strojcek necu vracati ali cu poslati mail
u gorenje.

demi79
25.09.2013., 06:45
Pozdrav,
možeš li mi molim te odgovoriti kako si uspjela vratiti parni?
Obzirom da se meni dogodila ista stvar nakon prvog korištenja s ovom četkicom--isto se zgužvala do besvijesti.
Ja sam svoj kupila u Elipsu,i uopće nije ono što sam očekivala..
Mislim da ću definitivno napraviti povrat.

Bok
Oprostite, nisam vidjela pitanje, tapatalk ne radi ovih dana :)
Uspjela sam vratiti cistac i cekala sam mjesec dana. I to zato jer je ta cetka isla na reklamaciju pa se iz gorenja nisu dugo javljali.

Meni su nudili opcije da nesto drugo uzmem u protuvrijednosti tih 1000 kn, ili poklon bon, a ako bas inzistiram vratit ce novce. Ja sam na kraju uzela bon jer mi je i to odgovaralo...
Nadam se da ste ga vratili u ducan unutar 8 dana jer onda ne bi trebalo biti problema.

zviri
25.09.2013., 08:58
Ima li tko recenziju Sharka 2u1 čistača?
Mislim se izmedju njega i karcher sc2500.

Trebam za stan od 60 m2 i svakodvevno ciscenje podova (parket i plocice), fuge, tus kabina...prozorska stakla bih prala na stari nacin.

lars82
09.10.2013., 17:15
i koji parni preporučate?

Britney_25
15.10.2013., 23:54
I mene zanima taj shark 2 u 1!nije bas ni jeftin pa se ne bi htjela zaletit!ima li ga netko?ili koji preporucate a da se trenutnomoze kupiti?