PDA

View Full Version : Prirodna kozmetika - recepture

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

anya
15.04.2009., 06:29
možeš dodati i vodenu fazu, kao i sa svakim drugim uljem... mislim da bi krema sa shea maslacem mogla ispasti malo gušća

ja nikad nisam mješala gotove kreme sa biljnim uljima...:ne zna:
znam da neki sastojci mogu spriječiti djelovanje eteričnih i biljnih ulja...

mislim da je bolje da nastaviš koristiti ulje samo na vlažnu kožu:cerek:.... meni je to osobno puno bolje od bilo koje kreme, super se upije i koža je tako mekana i nahranjena :top:

ja osobno pomiješam hidrolat i ulje na dlanu i tako nanesem na lice ( kurtizana - hvala za tu ideju:top:)... super mi je ta kombinacije jer mogu staviti vodene ili masne faze po trenutnoj procijeni :cerek:

Da, slažem se. I ja sam to tek odnedavno počela raditi i mogu reći da puno manje ulja potrošim, a uz to i bolje djeluje...

Pru
30.04.2009., 08:55
Pozdrav svima!!!
Može li mi netko reći da li se može napraviti macerat centele u kućnoj radinosti? jer onaj od oshadhija je poprilično skup. I ako može, znate li recept?
Hvala!!!!!

Starleta
30.04.2009., 09:17
http://www.forum.hr/showpost.php?p=11661985&postcount=58

Pru
30.04.2009., 09:23
Hvala!!!!

anya
05.05.2009., 09:27
Koja receptura bi bila najbolja sad za ljeto? Smijem li koristiti i dalje ulje divlje ruže? Od eteričnih koristim još uvijek celer i sjeme mrkve za izbjeljivanje navečer....Sad bih neku drugu recepturu, imate kakav prijedlog (imam više suhu kožu, na T zoni mješovitu) i dosta suhu kožu oko očiju...

kikulja
05.05.2009., 16:47
imam dosta pitanja::ne zna:

1. kada se pravi tonik i u hidrolate se dodaje glicerol, alatoin, vitamin b5, hidrolati se isto griju na koliko, 60 C? u kojem omjeru ide b5? do 5%?

2. slično pitanje za ulja, dakle kada se radi mješavina ulja, ako dodajem vitamin A, ulje isto grijem na 60, 70 C? u kojem omjeru ide vitamin A?

3. kada se radi sa gelom od crvenih algi krema, gel-krema, da li se gel do algi topi u masnoj fazi ili se masna i vodena faza dodaju u gel?

4. koja ulja bazna ulja se ne bi trebalo uopće zagrijavati? (nemam pojma, zapravo mi nije jasno ako se preporučuje čuvanje ulja u tamnim i hladnim prostorima, zašto se zagrijavaju na 70C, pretpostavljam da se ne mogu sva?)

5. koja ulja bazna i eterična i hidrolate treba definitivno izbjegavat ljeti u recepturama?

Starleta
05.05.2009., 17:15
imam dosta pitanja::ne zna:

1. kada se pravi tonik i u hidrolate se dodaje glicerol, alatoin, vitamin b5, hidrolati se isto griju na koliko, 60 C? u kojem omjeru ide b5? do 5%?

2. slično pitanje za ulja, dakle kada se radi mješavina ulja, ako dodajem vitamin A, ulje isto grijem na 60, 70 C? u kojem omjeru ide vitamin A?

3. kada se radi sa gelom od crvenih algi krema, gel-krema, da li se gel do algi topi u masnoj fazi ili se masna i vodena faza dodaju u gel?

4. koja ulja bazna ulja se ne bi trebalo uopće zagrijavati? (nemam pojma, zapravo mi nije jasno ako se preporučuje čuvanje ulja u tamnim i hladnim prostorima, zašto se zagrijavaju na 70C, pretpostavljam da se ne mogu sva?)

5. koja ulja bazna i eterična i hidrolate treba definitivno izbjegavat ljeti u recepturama?

da bi dodala vit A, ulje ne trebaš ništa zagrijavati, ulje se u pravilu zagrijavaju samo kad se radi vodeno masna faza....:ne zna:
kad radiš sa gelom od crvenih algi zagriješ posebno masnu fazu (biljna ulja), posebno vodenu fazu ( hidrolat, glicerol, gel crvenih algi.....) i tek kad se sve rastopi pomješaš te dvije faze....
alantoin ne zagrijavaš, on se dodaje na kraju ( na cca 5oC°)
po ljeti znam da treba izbjegavati limun, naranču ( osim slatke), kantarion....
da li si ti završila neki tečaj ili?
nije baš tako jednostavno napraviti kremu

kikulja
05.05.2009., 18:42
ma znam da nije lako.
više sam zaintrigirana, razmišljam šta ću i kako ću...
čini mi se gel-krema najjednostavniji izbor, dodala mi eventualno b5 i vit A, samo nisam sigurna u omjere:ne zna::ne zna:
znam da treba umiješnosti za sve to... al eto, pedantna sam, pa uz dobar savjet vjerujem da bi to mogla napraviti.
dakle gel od crvenih algi ide u vodenu fazu... jasno... zahvaljujem...

kikulja
16.05.2009., 13:58
stavila sam 12 kapi eu crvene mandarine u 80 ml baznog (makadamija, sezam i koštice marelice). koža me pecka i zacrveni se. pretpostavljam da mi je od mandarine. da dodam još baznog ulja? :confused:

negdje pišu da mandarina nije fototoksična
http://209.85.129.132/search?q=cache:kqqgtQ0Tm-gJ:www.oshadhi.hr/pdfs/Mandarine.pdf+mandarine+fototoksi%C4%8Dno&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=hr&client=firefox-a
a negdi da je blago...
samo što ja je nisam uopće nanosila danju... hm...

zelena sara
16.05.2009., 16:28
stavila sam 12 kapi eu crvene mandarine u 80 ml baznog (makadamija, sezam i koštice marelice). koža me pecka i zacrveni se. pretpostavljam da mi je od mandarine. da dodam još baznog ulja? :confused:

negdje pišu da mandarina nije fototoksična
http://209.85.129.132/search?q=cache:kqqgtQ0Tm-gJ:www.oshadhi.hr/pdfs/Mandarine.pdf+mandarine+fototoksi%C4%8Dno&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=hr&client=firefox-a
a negdi da je blago...
samo što ja je nisam uopće nanosila danju... hm...

čovječe to je manje od 1 % eu. kako od tako male količine??
to je zbilja sigurno i blago ulje, nije fototoksično stavila si ga vrlo malo. reci samo jel Pranarom ili Oshadi ili što?
Si sigurna da nije nešto drugo? Depilacija, piling ...
Razrijedi a šta ćeš drugo.

kikulja
17.05.2009., 10:37
čovječe to je manje od 1 % eu. kako od tako male količine??
to je zbilja sigurno i blago ulje, nije fototoksično stavila si ga vrlo malo. reci samo jel Pranarom ili Oshadi ili što?
Si sigurna da nije nešto drugo? Depilacija, piling ...
Razrijedi a šta ćeš drugo.

oshadhi.
ma ne. tuširala se kao i obično sa babylove od kamilice, mlaka voda i namazala uljem i išla u krpe :cerek:
mislim nije to neka jaka reakcija, ali ipak se mi se zacrvenilo, zapeklo, zasvrbilo, prošlo je nakon 10 min.
baš sam ga zato i naručila jer znam da je blago. e sad,m jednom sam bila loše reagirala na grejp i limun.
ah, evo stavila sam još 20 ml sezama, bolje je, pinčicu me zasvrbilo, ali se nije zacrvenilo.
stavila sam i 12 kapi palmarose (pranarom), ali već sam imala ulja s njom i sve je bilo ok. nju koristim i za lice i niš.
provjerila sam rok trajanja ulja, sve ok.
ne vjerujem da mi je od sezama, marelice ili palmarose.:ne zna:

anell
18.05.2009., 14:21
za što ga još mogu koristiti osim u recepturi protiv hiperpigmentacija?:confused: ostalo mi ga je još, a ne znam šta da radim s njim.. nije baš čest u upotrebi kao ostala ulja, pa pliz pomagajte ko zna. neki receptić, za što ga koristitie?

zelena sara
18.05.2009., 14:34
Da Oshadi ima sumnjiva citrusa ulja mislim da je phyto jednom rekao i zašto, naime nešto od toga mu je dobiveno parnom destilacijom (što znamo da nije najsretnije rješenje za citruse, jer se izgube neki kumarini i tako svašta), pa je onda on zaključio da ako to radi sa npr. limunom možda su mu i drugi citrusi "sumnjivi". ne znam. izbjegavaj citruse onda, probaj još pranarom pa da vidiš, crvenu mandarinu uvijek možeš pokloniti nekom

Laminaria
18.05.2009., 15:14
Imam od oshadhia mandarinu (crvenu), limun, slatku naranču, bergamot - sva odreda su dobivena tiještenjem.

zelena sara
18.05.2009., 15:26
za što ga još mogu koristiti osim u recepturi protiv hiperpigmentacija?:confused: ostalo mi ga je još, a ne znam šta da radim s njim.. nije baš čest u upotrebi kao ostala ulja, pa pliz pomagajte ko zna. neki receptić, za što ga koristitie?

pada mi na pamet samo drenaža jetre i bubrega oralno.
ali ne bih ti to znala ništa reć, to pitaj merlinu ili nekoga

Merlina
18.05.2009., 20:20
Ništa o oralnom uzimanju celera od mene nećete čuti.
Predlažem da se taj celer spremi u frižider i pričeka jesen, vjerujem da će opet pomoći kod pigmentacijskih fleka.

anell
19.05.2009., 07:29
ok, a razmislit ću i eventualno o aroma lampici.. moram vidjet dal mi se sviđa miris, eventualno u kombinaciji s nekim drugim uljem.

je li netko imao od Primavere crvenu mandarinu ili zelenu, ili običnu narandžu? neki dan sam bila u bio&bio i svi testeri su mi imali sličan, samo neki kiseli miris pa na kraju nisam ništa kupila.. možda su bili stari, a zatvorena ulja im dobro mirišu:ne zna:

Merlina
19.05.2009., 09:04
Ja sam imala i imam crvenu i zelenu mandarinu :cerek: slatku i gorku narandžu :cerek: Oshadhi. I sve mirišu i više nego izvrsno :top:

anell
19.05.2009., 09:46
pošto nisam ništa drugo planirala naručivat preko neta, ne plaća mi se poštarina samo za jednu stvar pa sam mislila u bio&bio to kupit.
prije sam imala neki iz DM-a i to je lijepo mirišalo, ali nekako kratkotrajno pa sam misla da bi Primavera trebala biti bolja, ali nikako me nisu privukli mirisi..

top-secret-koka
19.05.2009., 13:51
ne znam dal sam postavila pitane na dobrom mjestu....
za poprskat lice i malo ga osvjeziti tokom dana preko sminke da kupim hidrolat lavande i koje :confused: ili neki drugi? termalne vode me bas nisu nesto odusevile.
imam mjesovito-masnu dehidriranu kozu koja me cesto zateze kad krenu vrucine.
hvala :)

Starleta
19.05.2009., 14:10
možeš uzeti i ružmarin verbenon, neroli, hamamelis:cerek::cerek::cerek:
biraj po mirisu, ali svi će te osvježiti

dodaj malo glicerola

top-secret-koka
21.05.2009., 13:43
aaaaaa zasto hidrolat lavande ne mirisi onako carobno kako sam ja ocekivala :(
jel mogu u taj hidrolat uz malo glicerola stavit i kap dvije etericnog ulja lavande, hoce li onda mirisati? hoce li se uopce pomijesati sa vodom iz hidrolata :ne zna:

a jesam kemicar :rofl:

Starleta
21.05.2009., 13:56
nemoj stavljti ulje, jer će ti ostati samo plivati gore....
a kad staviš na lice moglo bi iziritirati:eek:

bolje kupi još jedan hidrolat i pomješaj
meni izvrsno miriši neroli i smilje, nije mi loš ni sjeme mrkve
hamamelis je baš neki biljni miris
ruža:cerek::cerek:

top-secret-koka
22.05.2009., 07:00
ma nije mi ni na pamet palo da lavanda moze ne dobro mirisat :rolleyes: pa sad mislim da niti jedan drugi hidrolat ne mirisi dobro :)

Merlina
22.05.2009., 09:37
pošto nisam ništa drugo planirala naručivat preko neta, ne plaća mi se poštarina samo za jednu stvar pa sam mislila u bio&bio to kupit.
prije sam imala neki iz DM-a i to je lijepo mirišalo, ali nekako kratkotrajno pa sam misla da bi Primavera trebala biti bolja, ali nikako me nisu privukli mirisi..

Eto, da si rekla ja bih ti poslala zajedno sa pošiljkom :)

Merlina
22.05.2009., 09:39
ma nije mi ni na pamet palo da lavanda moze ne dobro mirisat :rolleyes: pa sad mislim da niti jedan drugi hidrolat ne mirisi dobro :)

Ne znam čiji hidrolat lavande si kupila, meni lavanda miriše, no miris je tako relativna stvar i teško je pogoditi što bi kome godilo a što ne.
Ako želiš baš mirisni hidrolat onda su neroli i ruža :cerek: bar meni.

anell
22.05.2009., 13:18
Eto, da si rekla ja bih ti poslala zajedno sa pošiljkom :)

:)

top-secret-koka
22.05.2009., 14:37
Ne znam čiji hidrolat lavande si kupila, meni lavanda miriše, no miris je tako relativna stvar i teško je pogoditi što bi kome godilo a što ne.
Ako želiš baš mirisni hidrolat onda su neroli i ruža :cerek: bar meni.

hidrolat je od florame, pise da je lavandula angustifolia.
obozavam miris lavande, to mi je najdraze ulje za aromalampu, ali ovaj hidrolat mirisi na lavandu tek u tragovima :ne zna:

brojalica
28.05.2009., 14:54
Prvi put sam ovdje i molim Vas da mi pomognete

Svasta sam pokusala za svoju kosu i strije na tijelu ali nist anije pomoglo

Dakle imam dosta strija bas na području pupka, ostalo nakon trudnoce...sto bih mogla zmiksati za taj problem

I još..kosa mi ne moze biti vise suha negio sto je..nista nije pomoglo :(

A da jos udavim...koristim sfrodita kremu..copila sam prvu koju sam imala..e sad..moja koza na licu rekla bih da je mjesovita...ni masna ni suha....i voljela bih imati nekakvu kvalitetu pridodnu jer nemam nekih problema sa tenom...iako u zadnje vrijeme...od valjda nekih prsitca koje sam davno tiskala vidim da su ostale rupice..jeboga...ali neku bih htjela koja ce me osvjeziti i cuvati moje liceko

POMOZITE PLEASE

Merlina
29.05.2009., 09:13
Za strije - ako ne dojiš i nisi ponovo trudna

idu biljna ulja lješnjak ili makadamija, plod divlje ruže, shea maslac, badem
te esencijalna ružmarin verbenon, španjolska lavanda, sjeme mrkve, smilje, bušin

omjere ti ako se odlučiš mogu dati - javi mi se na pm

što se tiče kose ima ovdje na prirodnoj puno toga no najjednostavnije ti je za početak da si 1 x tjedno radiš maske od ricinusovog i ili makadamije, jojobe, kantariona, maslinovog .............tako da mješavinu utrljaš u vlasište i kosu te držiš to na kosi bar sat vremena a možeš i prespavati te nakon toga opereš u nekom neagresivnom laganom šamponu u koji si dodala 1 do 2 male žlice opet nekog biljnog ulja (sigurno imaš maslinovog doma).

Pru
01.06.2009., 11:48
hidrolat je od florame, pise da je lavandula angustifolia.

i ja sam kupila lavandu od florame-a i nisam nimalo zadovoljna mirisom. jako mi je bockav i intenzivan. napravlia sam mlijeko za tijelo s tim hidrolatom i totalno prevladava taj miris lavande, a miris eteričnih se tek u pozadini osjeti. ne znam da li bi možda oshadhijeva lavanda imala drugačiji miris? nemam namjeru isprobavati, to bi ipak bio malo preskup sport.
inače ni miris eteričnog ulja prave lavande (imam od oshadhia) mi baš ne odgovara, širokolisna lavanda mi je puno ugodnija, ali opet miris je zaista individualna stvar.
top secret koka nemoj misliti da svi hidrolati ne mirišu lijepo. meni je neroli zaista predivan. samo treba naći svoj miris ... kao i kod parfema. sretno!

kikulja
16.06.2009., 21:12
mogu li se sinergije ulje tipa od oshadhija ima kombinacija ylang-ylang, ružino drvo, vetiver, bergamot dodati u neko bazno ulje za masažu?

miki11
18.06.2009., 20:25
MOLIM VAS RECEPT ULJA ZA SUNČANJE OD MASLINOVOG ULJA I MRKVE
HVALA

violet_
19.06.2009., 23:20
Zanima me koje etericno ulje i u kojem omjeru mogu dodati u shea maslac, do ne mirisem po ulju po ovoj vrucini? :) Vidjela sam negdje da mandarina ide u balzam za usne, je li ona fototoksicna kao limun (negdje sam procitala da to vrijedi za sve citruse).?Pretpostavljam da bi lavanda bila dobra, ali koja? Koristila bih to kao kremu za ruke i tijelo, posebno kad idem van, umjesto kreme za suncanje (imam tamnu kozu, nisam dugo na suncu, pa mi ne treba visoki zastitni faktor), jedino mi se ne svidja miris, podsjecam me na pohance. :) Thnx.

Starleta
20.06.2009., 08:40
eterično ulje crvene mandarine i slatke naranče nije fototoksićno:cerek:
Lavanda je dobra širokolisna...

ali mislim da ti sam shea maslac nije dovoljna zaštita, nema uv zaštitu....

violet_
20.06.2009., 13:57
Evo, ovdje http://www.oshadhi.hr/aromaterapija-aromakozmetika-tekstovi-recepture/shea-maslac.htm sam pronasla cak i recept za kremu za suncanje (s zastitnim faktorom 4), te nesto o dodavanju etericnih ulja u maslac.

Starleta
20.06.2009., 14:47
ima i boljih stvari za sunčanje sa većim faktorom, ali ti stavi šta želiš
imaš temu o prirodnim sredstvima za sunčanje pa potraži:mig:

violet_
20.06.2009., 16:00
Ma zapravo ja sam to za suncanje spomenula usput jer se ja ne volim suncati i izbjegavam sunce :) . Zapravo sam se pitala koje etericno i u kojoj kolicini da dodam u maslac da promijeni miris, a koristit cu ga vise kao kremu za ruke nego kremu za suncanje. :)

Starleta
20.06.2009., 16:04
pa ta ulja koja sam ti napisala lijepo miriša, a nisu fototoksićna:cerek:
crvena mandarina je predivna, smiruje i opušta:cerek:
ja sam radila kombinaciju slatke naranče i paprene metvice, lagano hladi:cerek:

violet_
20.06.2009., 16:11
pa ta ulja koja sam ti napisala lijepo miriša, a nisu fototoksićna:cerek:
crvena mandarina je predivna, smiruje i opušta:cerek:
ja sam radila kombinaciju slatke naranče i paprene metvice, lagano hladi:cerek:

Thnx :)

violet_
21.06.2009., 23:50
E da, zaboravila sam pitati, shea maslac se nanosi na vlaznu kozu isto kao i ulja?

Ivanaa79
26.06.2009., 20:38
Koja bi se krema dala napraviti od lanolina i ulja od lavande? I kakvi bi otprilike bili omjeri?

Hvala puno :D

picture
01.07.2009., 15:48
Molim prijedlog za izradu maske za lice sa ovim sastojcima, odnosno koji bi bili omjeri? Imam mješovitu kožu sklonu miteserima i prištićima...dakle, sastojci su:
zelena glina
jojoba
avokado
lješnjak
biljni glicerol
eu lavande
eu eukaliptus dives

Hvala

zelena sara
01.07.2009., 20:56
Molim prijedlog za izradu maske za lice sa ovim sastojcima, odnosno koji bi bili omjeri? Imam mješovitu kožu sklonu miteserima i prištićima...dakle, sastojci su:
zelena glina
jojoba
avokado
lješnjak
biljni glicerol
eu lavande
eu eukaliptus dives

Hvala

uz sve ovo ti fali hidrolat recimo ružmarin verbenon, čajevac i može malo kamilice ili odaberi.

mislim da imaš recetp negdje, to ti ide sve odoka :
žlica ulja
3 do 4 kapi eteričnog
žlica glicerola
2 do 3 ili 4 žlice gline
i hidlolata dok ne bude željene konzistencije

Atika
05.07.2009., 06:55
ovo su moji recept stari koliko i moji geni...
piling za lice i tjelo...palenta ali ona fina ako je moguće i jogurt,skupa pomješati i lagano lagano utrljati na lice na tjelo može i malo agresivnije.Probajte prvo na laktu vidjet će te razliku a to svi imamo u kući.E sa i dva puta mjesećno je dovoljno.A za masku...kupiti kvasac u kocki te malo kvasca razmutiti s malo vode da se dobije kaša nanjeti na lice i ćekati da se osuši te isprati.Ja radim prvo piling pa onda masku.Inaće kvasac je najveci izvor vitamina b tako da ja tu kocku podjelim na 12 djelova s koncem režem jedan dio razmutim u malo vode i popijem a ostatak u zamrzivać....trudnicama preporučujem pod obavezno

hibiskus
14.07.2009., 17:11
Bok svim forumasima,
trebala bih iskren odgovor vas strucnjaka. Mogu li se stare strije (imam ih vec sedam godina) doista "izbrisati" ili barem znatno umanjiti? Koliko dugo traje taj proces?
HVALA

realovka
03.08.2009., 14:57
meni su super svi mogući home-made pilinzi...recimo talog od kave, kukuruzna krupica...pomiješano s gelom za tuširanje...učinkovito i jeftino.

Betty_01
04.08.2009., 11:25
Skuhani krompir dobro izgnjeciti i pomijesati sa pavlakom i sve to dobro umjesiti.
Nanijeti na lice i drzati 10-15 minuta.
Koza bude jako mekana i njezna:top:

Ensi
06.08.2009., 00:14
Koja je razlika između smeđeg i bijelog šećera? Ne mislim za jest tj. količina saharoze, već kad pravimo piling. :ne zna:

realovka
06.08.2009., 08:54
;21889656']Koja je razlika između smeđeg i bijelog šećera? Ne mislim za jest tj. količina saharoze, već kad pravimo piling. :ne zna:

Pa ja mislim da su jednaki, negdje sam čula da je smeđi zapravo obojeni bijeli šećer( barem onaj jeftiniji)...ali obadva su gruba:mama: za piling...

Ensi
06.08.2009., 12:21
Meni paše da su grubi, jebeni sam mazohist po tom pitanju. E i hvala na odgovoru :grli:

liza1980
14.09.2009., 10:42
Cao drustvo, ja sam nova na forumu ali sam pasivno ucestvovala u vasim diskusjama. Jos se ne usudjujem da pocnem sama da pravim kreme, ali sam nasla stari Merlinin recept za kuperoznu kozu, mislila sam da probam sama da smuckam a interesuje me da li je neka od vas to probala i kakvi su rezultati.
Recept ide ovako:
[B]30 ml jojobinog ulja
15 kapi EU cempresa
15 kapi EU limuna [/B
Hvala.

Merlina
14.09.2009., 11:44
To je stvarno jedan općeniti recept. Molim te javi mi se na pm sa detaljim opisom stanja kože kako bih ti mogla nadopuniti recept, naravno ukoliko želiš.:)

Lofka
17.09.2009., 13:20
Priupitala bi iskusnije za savjet, nadam se da nisam fulala temu:

Inače više skrećem na botaniku pa me zanima postoji li neki jednostavan recept iz kućne radinosti u kojem se može iskoristit gel od žive i friške aloe. Inače imam tanku i osjetljivu kožu i puno problema s nalaženjem kremica na koje neću imat reakciju.

Koristila sam čisti gel za opekline od sunca i slično, zanimaju me dodatni načini korištenja.

Hvala unaprijed!

face_to_face
26.09.2009., 12:12
Mali komadic pcel. voska, jedna zlicica ulja od lavande, dvije velike žlice maslinovog ulja :) rastopiti na laganoj temperaturi. Odlicna kremica za lice i za usne...cak je koristim i kao losion za tijelo :). Ne pada mi vise na pamet bacat novce na ono smeche tipa loreal, eucerin, vichy itd

alisha
27.09.2009., 20:14
Osvježavajuća maska
1srednje velika jabuka
5 žlica meda
Izribajte jabuku pa izmiksajte s medom
Smjesu nanesite na lice, držite 10 min. pa uklonite balzanicama i hladnom vodom.:top:

Maja_
01.10.2009., 01:29
Evo, kupila sam si danas kokosovo ulje, u početku mi nije imalo mirisa, ali sad ima onako drvenasti miris koji mi nikako ne paše.
Pa bi bila zahvalna ako netko ima ideju s čime je najjednostavnije poboljšati miris. Imam suhu kožu (a i kosu), volim voćne mirise (ne citrusne) i čokoladne još više :cerek:

Hvala unaprijed ;)

lee.loo.
01.10.2009., 07:28
molim savjet, nije baš strogo vezano uz temu pa sorry na malom offtopu al vidim da druge, srodnije teme nisu baš aktivne.
uzela bi si ricinusovo i bademovo ulje, pa me zanima ima li tko kakvih iskustava ili savjeta vezano uz Melvita kozmetiku.
u katalogu vidim da su dobivena hladnim prešanjem, ne sadrže umjetne boje i mirise i, naravno, sve su oragnski, ekološki proizvodi i nisu test na životinjama.
..a ni cijena mi nije preodbojna..:mig:

Merlina
01.10.2009., 10:11
Ricinusovo i bademovo ulje u koju svrhu?

Prvo je dobro za njegu kose, obrva, trepavica a drugo se koristi u mješavinama za njegu lica i tijela.

lee.loo.
01.10.2009., 16:20
znam, baš za to! ricinusovo bi stavljala na kosu i probala njime skidati šminku s očiju u nadi da će usput ojačati trepavice, a bademovo bi za tijelo nakon tuširanja umjesto npr. baby ulja, utapkala na mokru kožu. našla sam oba u Melviti, ali još nemam iskustva s njima pa me zanimalo ima li netko ovdje tko koristi neke njihove proizvode, još bolje ulja i kako ste zadovoljni s njima? može i preporuka za neka druga, hvala:)

fleshettes
12.10.2009., 22:54
Pozdrav :zubeki:

Ulijećem s pitanjima; je li hidrolat stolisnika s dodatkom biljnog glicerola dovoljan za jutarnje/večernje toniziranje, ili bi bilo bolje da stolisnik nije sam (ako uzmemo u obzir da je djelovanje stolisnika baš ono što mi treba)? :)

Drugo, znam da eu lavande nije dobro stavljati direktno na lice. No ja sam na par ml jojobe stavila par kapi lavande i par kapi noćurka - za stavljanje izravno na upaljena mjesta. Jesam li pogriješila?

Hvala

Merlina
13.10.2009., 10:43
Stolisnik sam za sebe, može biti sasvim ok (iako ja uvijek za klijente miješam više vrsta hidrolata). Budi pažljiva sa glicerolom, dovoljno ga je malo dodati jer u suprotnom može loše djelovati na lice.
Postoje još neke stvari koje se mogu dodati u hidrolate kao što je gel crvene alge, aloa vera, alantoin ......a dodatno djeluju na hidratizaciju i njegu lica. Što se tiče lavande ona se može stavljati i sama direktno na lice, tu i tamo na upaljeni prištić, a u kombinaciji koju si ti koristila sigurno ti neće štetiti.

ljubicica555
13.10.2009., 11:38
pozdrvcic

uh jedva da se registrujem ---pocla sam se zanimat za prirodnu kozmetiku--napravila ulje od mrkve (macerat)koji stoji vec mjesec dana u tamnoj staklenoj posudi

htjela bi to probati ali citala sam da se nesmije upotrebljavati samo to ulje---ostaju mrlje po licu --sta onda da kombinujem sa tim ????

ako neko zna nek mi odgovori
unaprijed hvala;)

Merlina
13.10.2009., 22:16
U kojem biljnom ulju si macerirala mrkvu? Ako se bojiš da bi macerat mogao ostaviti mrlje na koži, prvo isprobaj tj. namaži manji dio kože negdje na unutrašnjoj strani ruke.
Recept za ulja koja bi mogla dodati, ovisi o tome kakvu kožu imaš, te što bi htjela postići takvom njegom?

ljubicica555
14.10.2009., 12:49
U kojem biljnom ulju si macerirala mrkvu? Ako se bojiš da bi macerat mogao ostaviti mrlje na koži, prvo isprobaj tj. namaži manji dio kože negdje na unutrašnjoj strani ruke.
Recept za ulja koja bi mogla dodati, ovisi o tome kakvu kožu imaš, te što bi htjela postići takvom njegom?

macerirala sam mrkvu u suncokretovom ulju--to sam negdje procitala---tek sam nova u ovome i procitala sam da se to radi u suncokretu--mada sam poslije citala da treba macerirati mrkvu u nekom drugom ulju
htjela bih malo osvjeziti kozu posto mi je nenahranjena pomalo bljedunjava--kao da je losa cirkulacija lica.imam mjesovitu kozu lica ---cilj je da je malo nahranim i da izgleda malo svjezije
upotrebljavam bademovo ulje ---juce sam u bademovo dodala sok od aloa vere(90% otprilike mada je procenat veci)to sve namazem na mokro lice
citala sam dosta o baznim i etericnim uljima ---i kao pocetnik sam se odlucila za bazna ulja (kasnije bi to nadopunila jos etericnim uz pomoc vas koji imate iskustva )
neznam mislim da je prirodna kozmetika puno zdravija i to me jako zanima

danas cu probati macerat mrkve na unutrasnjoj strani ruke(hvala za savjet)

sorry ako napravim nekih greskica kod pisanja....

veliki pozdrav:D:D

ljubicica555
15.10.2009., 19:05
ehh ---nikoga nema ---:azdaja

probala sam macarat mrkve na unutrasnjem dijelu ruke---nema nikakvih fleka---pa me cudi takvo pisanje
imam jos macerat od ploda divlje ruze u maslinovom ulju(znam da je dobra ruza sa anda cinimi se ---ali sam citala da nije los ni ovaj evropsk

sad da li to nesto vrijedi???ili ga mogu baciti??
:ne zna:
evo kao da pisem sama sa sobom--ali se nadam da ce neko ovo procitati:W
do tada:hekla:

Merlina
15.10.2009., 19:40
Gle, ja ti nisam neki stručnjak za macerate, nisam baš imala vremena posvetiti se tome. Uglavnom ih kupujem gotove. No, ne može ti nitko drugi, osim tebe procijeniti je li ti nešto dobro ili nije. Dakle, nadam se da su macerati u nerafiniranim, hladno prešanim uljima pa probaj maži se i vidi da li ti koži odgovara. Inače, suncokret je dobar za miješanu i masnu kožu, a maslinovo baš i nije za masnu, ali možeš ga miješati u nekom manjem omjeru sa ovim prvim ili ga iskoristiti za njegu tijela. Ne boj se ne može ti ništa biti, ako vidiš neku neželjenu reakciju na licu, jednostavno prestani mazati. :)

Ulja uvijek koristiš tako da 5 do 10 kapi umasiraš u mokro lice.

ljubicica555
16.10.2009., 08:19
pravo si srce Merlina......puno sam citala o ovome svemu........i ovo su pocetnicki koraci
znam da ulja moraju biti hladno presana i ta koristim.........za pocetak pravim sama mecerate......nekako mi zanimljivo......isprobavam kako ce to odgovarati mom licu
naravno to mislim nadopuniti etericnim uljima (kasnije).....
a nadam se da cu moci jednog dana napraviti sebi kremicu skroz prirodnu

:cheer:

ljubicica555
19.10.2009., 20:31
vec dvaput pise....hm ...zsto mi nestane tekst kad ga posaljem

da probam oprt bez velikog pisanja

ljubicica555
19.10.2009., 20:38
danas sam probala macert ploda divlje ruze( evropske naravno) u maslinovom ulju......jako sam se iznenadila kako je brzo koza lica to upila .....za 5 minuta ni traga nikakvoj masnoci na licu iako je maslinovo ulje gusto i malo teze ulazi u kozu.....

htjela bih pitati hoce li ovaj macerat imati kakav pozitivan ucinak na moje lice....ili je to nesto sto nema puno efekta?

ljubicica555
19.10.2009., 20:50
za Merlinu

imam zrelu kozu lica sa T-masnom zonom...nemam puno bora ali mi je lice bljedunjavo..malo opustena koza na vilicnim kostima.... ne izgleda svjeze....kao da je jako losa cirkulaci lica....sve u svemu imam umoran izgled l
.
htjela bi neku recepturu da mi malo zategne konture lica(naravno ako je to moguce).....bora se ne bijim........i bila bi najsretnija kad bi koza mog lica izgledala prokrvljeno ( zdravo)

puno toplih pozdrav

Merlina
19.10.2009., 21:29
Ljubice, što se tiče cirkulacije lica tu pomažu masaže, budući nisi blizu da dođeš do mene na masažu lica, preporučila bih ti da si kupiš manju, okruglu, mekanu četkicu (takvih kod nas ima u DM-u na policama sa kozmetikom za bebe) i da njome svaki dan lagano kružnim poketima četkaš lice par minuta. Izvrsno potiče cirkulaciju i poboljšava tonus kože.
Isto tako meni se pokazalo korisnim umasirati med u lice i isto tako lagano masirati tj. tapkati (pljuskati :D) lice po nekoliko minuta. Nakon toga isprati sa vodom i umasirati kremu ili ulje.
Sad zvučim ko vidoviti Milan :D, al ne zezam se probaj :).

Što se tiče ovih tvojih macerata, koje si vidim probala i odgovaraju ti, nema razloga da ih ne koristiš. Bez obzira da li su mogli biti bolji ili drugačiji, sigurno će ti u nekoj mjeri koristiti i hraniti lice. Uvijek možeš dodati i neko eterično ulje te to sve skupa svaki puta nanijeti na mokro lice i umasiravati minutu - dvije, opet radi bolje cirkulacije.

ljubicica555
20.10.2009., 07:38
sto se tice cetkanja lica:)probati cu...zasto ne...

sta si mislila pod tim da su macerati mogli biti bolji???mozda da se doda koje etericno ulju???........i ako jeste preporuci mi neka koja bi mi odgovarala....
spremna sam da i to probam....
tacno nisam ti blizu........inace da jesam vec bi ti dosla da mi smuckas neku kombinaciju....ovako moram sama ...mada mi je to sve zanimljivo.....posebno kad nesto sama smuckam...
zivim u inozemstvu.....gdje postoje neki ducani prirodne kozmetke....mada kad vas citam dole kod nas ......u DM.....ima puno vise svega.......
da ne zaboravim hvala Merlina na odgovorima:lux:

ljubicica555
26.10.2009., 18:56
kako kokosovo ulje djeluje ma mjesovitu kozu???
Ako se Merlina pojavi ili neko ko je strucan molm za odgovor ....koja etericna ulja da podzem koristiti i u kombinaciji sa kojim b-uljem?????:kiss:

Merlina
26.10.2009., 20:39
Pod boljim maceratom sam mislila da si s obzirom na tvoju mješovitu kožu probaš macerirati u lješnjaku ili marelici.
Neka od eteričnih koja su dobra za mješovitu kožu, ružmarin verbenon, palmarosa, sjeme mrkve, širokolisna lavanda....:)

ljubicica555
28.10.2009., 07:56
macerate sam pravila kako sam procitala.........primjeti se da jos uvijek nemam dovoljno znanja......mada citam dosta o prirodnoj njezi.........
znaci od sad maceriram u ljesnjaku ili marelici.......
mazem lice uljima i maceratima.....znam da je to mali dio prirodne njege......
i mogu reci da sam jako zadovoljna....
primjetim da mi se lice dosta procistilo....T-zona nije vise tako naglasena (uljutru prilikom umivanja ne osjetim da mi je taj dio jako masan kao prije ...cak izgleda kao normalna koza )
odlucila sam da ovo prosirim pa cu uskoro kupiti neko od ovih e-ulja....jer sam jako zauzeta ovih dana.....jedva cekam da i to probam i da vidim ucinak
hvala Merlina za odgovore i molila bih kad imas vremena da mi napises neku jednostavnu recepturu( bez previse elemenata---za pocetak) jer bi htjela probati nesto po recepturi strucnjaka
:):):):)

mrcika
28.10.2009., 16:44
Zanime me koje bi bilo dobro ulje za kožu oko očiju,
imam 27 g.
trenutno koristim jojobino ulje,prekrasno je,ali možda postoji neko koje se više preporučuje?!

blalla
01.11.2009., 20:26
čekam veću količinu shea maslaca pa sam u potrazi za receptima!!!!
imate li kakav link,ili savjet????

ljubicica555
02.11.2009., 16:55
moj macerat od ploda divlje ruze se zgusnuo....izgleda kao med kad se useceri...
ima blago kiselkast miris.......znaci li to da je pokavaren iako ga drzim u hladnjaku????????

Merlina
02.11.2009., 21:58
Kao što rekoh, nemam baš iskustva sa izradom macerata, ali po tvom opisu rekla bih da ti se pokvarilo. Žao mi je.

Merlina
02.11.2009., 22:00
Zanime me koje bi bilo dobro ulje za kožu oko očiju,
imam 27 g.
trenutno koristim jojobino ulje,prekrasno je,ali možda postoji neko koje se više preporučuje?!

Možeš dodati lješnjak zbog bržeg upijanja i pšenične klice.

ljubicica555
04.11.2009., 09:31
Merlinic moze neka jednostavna receptura za zrelu kozu........pisala si mi koja ulja da koristim ali bi htjela neku recepturu sa ne previse elemenata za pocetak......po tvom misljenju jer sam citala ovde da si nekima preporodila kozu.......u predhodnim postovima sam pisala kakvu kozu imam ...zrelu i mjesovitu........unaprijed hvala

Merlina
04.11.2009., 09:39
Molim te ponovo mi napiši sve detalje o svojoj koži na pm pa ću ti tako isto i odgovoriti :)

frayla
04.11.2009., 12:39
Molim te ponovo mi napiši sve detalje o svojoj koži na pm pa ću ti tako isto i odgovoriti :)

s obzirom da sam laik vezano za aromaterapiju i ulja općenito našla sam zgodan članak o tome kako i što vezano za istu temu, pa ako nekoga zanima da si pogleda s tim da ne znam je li sve točno, ako netko iskusniji zna voljela bi da potvrdi kaj ovaj čovjek kaže:s
sorry ak sam offtopić, ali nisam znala kam da stavim ovo....

http://www.anias-de-moras.com/aromaterapija/TEKSTOVI/Entries/2009/9/9_Za_one_koji_se_interesiraju_za_aromaterapiju,_et eri%C4%8Dna_ulja,_aromamasa%C5%BEu,_wellness,_eduk aciju_iz_aromaterapije....html

Merlina
04.11.2009., 20:05
Ako misliš na ovaj tekst, u potpunosti se slažem sa Sašom :). I sama se borim sa nekvalitetnom, needuciranom konkurencijom u takozvanoj aromaterapiji. Vrlo je malo ljudi koji dobro rade sa kvalitetnim uljima, znaju što i kako rade, te rade to javno.

frayla
04.11.2009., 21:21
Ako misliš na ovaj tekst, u potpunosti se slažem sa Sašom :). I sama se borim sa nekvalitetnom, needuciranom konkurencijom u takozvanoj aromaterapiji. Vrlo je malo ljudi koji dobro rade sa kvalitetnim uljima, znaju što i kako rade, te rade to javno.

da mislila sam na tekst i stvarno mi se čini da je lik dobro upućen...:top:
poznato mi je sve kaj on priča, jer imam posao koji neposredno svjedoči o stvarima protiv kojih se on i ti borite i slični vama...nažalost to je tak sve dok se ljudi ne budu dovoljno educirali da znaju u kakve ruke se prepuštaju i ne budu zahtjevali vrhunsku uslugu za koju će biti spremni i platiti onoliko koliko i vrijedi, a do tad svakakvih samoukih "travara" bit će ko pljeve...

Merlina
04.11.2009., 23:03
Ma ima to ga svugdje, da tek napišem što sve čujem od klijentica kojima su na razno raznim "neopasnim" tretmanima i kemikalijama spalili lice po kozmetičkim salonima :eek: Nije aromaterapija jedina djelatnost gdje je sve puno "lažnjaka".
Na tisuće sam ljude izmasirala, a svega me njih par pitalo koja ulja koristim u masaži:confused: Dakle, ljudima je uglavnom svejedno, bitno da miriše.
U konačnici, za one koji to mogu osjetiti, velika je razlika između pravog i lažnog aromaterapijskog tretmana.

ljubicica555
11.11.2009., 15:00
jos uvijek nisam nasla etericna ulja koja mi trebaju......pa sam sebi smuckala"kremicu".......
umjesala sam macerat mrkve,avokadovo,bademovo, kokosovo i ulje makadamije.....sve sam to zagrijavala na vodenoj kupelji i na kraju umijesala gel ale vere (99%).........
sad to izgleda kao kremica......lako je nanositi na lice.....i cini mi se dosta dobro upija.....

dali valja ova kombinacija ????????i dali se ovako moze kombinovati u aromaterapiji??

blalla
11.11.2009., 19:25
napravila bi balzam za usne, imam shea maslac, šta da još dodam....

Blu11
11.11.2009., 21:00
napravila bi balzam za usne, imam shea maslac, šta da još dodam....

Meni se upravo hladi balzam :) Još se ne zna rezultat... ali zasad dobro izgleda. Prema modificiranom receptu. Med i Vit E možeš izostavit, a ako nemaš voska, može poslužit i kakao maslac. Iako možeš i samo otopit malo shea maslaca i dodat par kapi eteričnog ulja i bude super balzam. :mig:

Honey Butter Lip Balm
Ingredients Needed:
• 2 Teaspoons Jojoba Oil
• 1/2 Teaspoon Grated Beeswax
• 1/2 Teaspoon Shea Butter
• 1/2 Teaspoon Honey
• Essential Oil To Taste
• 1 Vitamin E Capsule
Directions
Melt the oil, honey, wax and butter over low heat. Allow a few minutes to cool and then add the eo-s and contents of the Vitamin E capsule. Stir to blend and then pour into containers. If you would like a firmer lip balm, add a little more wax to the ingredient list.

ljubicica555
14.11.2009., 16:00
kako se rijesiti crvenila nosa zimi......u hladnim danima samo mi se nos crveni i izgleda ruzno

ako nek zna nek mi javi

Dandy_080
14.11.2009., 18:15
kako se rijesiti crvenila nosa zimi......u hladnim danima samo mi se nos crveni i izgleda ruzno

ako nek zna nek mi javi

Negdje sam pročitala da je za crvenilo odličan sok od limuna, namazati na to područje i ostaviti da se osuši! Ali na žalost ne znam da li pomaže! :D

ljubicica555
16.11.2009., 15:04
ne mislim da limun tu moze puno pomoci ali ipak hvala......
ako neko ima neku stranicu gdje se mogu kupiti etericna ulja i hidrolati u njemackoj preko neta........
bila bi puno zahvalna.......

Merlina
16.11.2009., 22:58
Sok od limuna grize mislim da to nije dobra opcija za njegu kože. Nekad davno kad sam bila mlada i lijepa :D izbjeljivala sam kosu prilično uspješno limunovim sokom na suncu, i u isto vrijeme ju tim tretmanom i prilično isušila. Također se doma borim protiv kamenca na lavabou i pipama prilično uspješno limunovim sokom. Ugl. ja to baš ne bih na lice :rofl:

toby5
17.11.2009., 12:29
Svi znamo da morska sol dobro djeluje na kožu. Voljela bih početi raditi pilinge i kupke sa morskom soli, ali pretpostavljam da ne bih trebala koristiti onu za kuhanje. Zanima me da li se u apotekama prodaje prirodnija morska sol koja se upotrebljava u kozmetičke svrhe.

vikica
17.11.2009., 15:12
Bila sam u ljekarni kupila bademovo ulje i neku bazu masnu (ne znam što točno...) u koju sam umješala to bademovo, da dobijem kremu za lice i tijelo.
E sad, ta masna krema mi baš i nije OK (premasna je) i htjela bi samo bademovo koristiti na lice i tijelo (možda bi mogla probati s nekom bazom manje masnom).
Malo sam čitala da utrljate ulje na mokru kožu.
da onda tako radim?

Starleta
17.11.2009., 15:54
bolje je koristiti sama ulja nego mješati u gotove baze
kad ulje stavljaž na mokru kožu onda se brže upije:cerek:
ali samo bademovo ulje bi ti moglo biti premasno
dobro je za tijelo, ali za njegu lica ima puno boljih ulja
posebno ako imaš masnu ili mješovitu kožu:) ( lješnjak, sjemenke groža...)

vikica
17.11.2009., 17:02
nemam masnu, baš suprotno :rolleyes:
toliko mi je suha, a i dermatis dobijem povremeno, i sve mi ispuca (malo toga mi pomaže)
a bademovo mi je super jer se baš brzo upije.

Starleta
17.11.2009., 17:25
a onda ga koristi samog
na vlažnu kožu, može i od vode, iako bi bilo bolje da koristiš neki hidrolat kao tonik :)

Vesper
19.11.2009., 09:44
Svi znamo da morska sol dobro djeluje na kožu. Voljela bih početi raditi pilinge i kupke sa morskom soli, ali pretpostavljam da ne bih trebala koristiti onu za kuhanje. Zanima me da li se u apotekama prodaje prirodnija morska sol koja se upotrebljava u kozmetičke svrhe.

Ja upotrijebim onu obicnu, ali ne cesto jer isusuje kozu. Sitnom solju znam napraviti peeling lica kad mi se ljuska, a krupnu dodam u kadu. Meni pase, ali ne precesto jer sol izvlaci vodu iz koze.

Pru
19.11.2009., 10:08
Imam malu fobiju od gljivica :rolleyes: pa me interesira da li mi možete preporučiti neku uljnu mješavinu koja bi se nanijela na tijelo nakon plivanja u bazenu kao prevencija od gljivica ... ili bilo koju recepturu u ovu svhu. Hvala :D

Pru
19.11.2009., 10:12
Probala sam domaće spremljen peeling od soli, ali mi nutarnja strana bedara reagira peckanjem i crvenilom. Ako nisi do sada radila peeling sa solju, provjeri da li si osjetljiva. Odlična za peeling su i zrna maka :top:

charlyse
19.11.2009., 12:28
Pozz...
čitam vas od početka i sakupljam recepte.
Trenutno sam na stranici aromaterra.hr koju sam našla također ovdje kod vas :D

Našla sam recept protiv strija u trudnoći i baš to sad trebam, ali ne znam di nabavljate sastojke. Treba mi: shea maslac (to u apoteci uzmem ?), biljno ulje ploda divlje ruže, biljno ulje pšeničnih klica, biljno ulje lješnjaka, etrično ulje sjemenke mrkve.
Zanima me gdje to nabavljate i cca po kojim cijenama.
Veliko hvala :kiss:

Starleta
19.11.2009., 12:31
na stranicama aromaterre imaš web shop i tamo možeš pogledati cijene:)
shea maslac nemoj kupovati u apoteci ( ne znam ni da li ga ima u apoteci)...

ako si u Zg dosta toga možeš kupiti u kemigu, Bauerova 5
ili u bioterri- vlaška
eterična ulja uzmi ili oshadhi ili pranarom:top:

charlyse
20.11.2009., 09:57
na stranicama aromaterre imaš web shop i tamo možeš pogledati cijene:)
shea maslac nemoj kupovati u apoteci ( ne znam ni da li ga ima u apoteci)...

ako si u Zg dosta toga možeš kupiti u kemigu, Bauerova 5
ili u bioterri- vlaška
eterična ulja uzmi ili oshadhi ili pranarom:top:

Hvala :kiss:

Nisam iz Zg nego iz Rijeke :D
Pogledat ću na stranicama aromaterre za cijene, hvala!

A ta parna kupelj....to treba keramičku posudu stavit u lonac s vodem jel ?? :misli: :D

torrey
20.11.2009., 11:15
charlyse, aromaterra web shop, onda bioterra isto šalje ako naručiš preko maila, bio&bio trgovina..uglavnom, nađe se i ako si iz rijeke!:mig::)

Starleta
20.11.2009., 11:28
Hvala :kiss:

Pogledat ću na stranicama aromaterre za cijene, hvala!

A ta parna kupelj....to treba keramičku posudu stavit u lonac s vodem jel ?? :misli: :D

da, to ti je kao kuhanje kreme za kolače
na pari:)

charlyse
20.11.2009., 11:49
Hvala cure :kiss:

Evo čitam sve teme pomalo na prirodnoj kozmetici i vidim da se neke forumašice full razumiju u to. Radi li koja kreme, peelinge, tonike ili šta nam već treba po narudžbi?
Jer da idem sad sve te stvari kupovat za mješanje bankrotirat ću :D

TheEmpress
20.11.2009., 14:15
Najjednostavniji i najbolji piling koji možeš doma napravit, od sastojaka koje sto posto imaš u kuhinji, je da pomiješaš kukuruznu krupicu (onu žutu), med i mlijeko. Ja nemam neki određeni recept kolko čega, nego izmješam recimo dvije žlice krupice, dvije žlice meda i onda mlijeka dodajem pomalo, pa ako će mi bit pregusto, dodam još malo mlijeka, dok nebude onak, optimalne gustoće... :D

Nanesem na lice, malo ispilingiram, al ne isperem odmah, nego ostavim na licu, kao masku, nekih 10-15 minuta i onda isperem. Koža je glatka, mekana, ma savršena. :cerek: Inače, isti piling možeš koristiti i za tijelo.

Drugi piling, koji je dobar za suho lice, recimo, sad zimi kad vam koža bude suha od vjetra i ljušti se je šećer (bijeli, smeđi, svejedno, samo je bitno da nije u prahu), med i mrrrvica vode ili limunovog soka da bude rijeđe (ovo nije obavezno). Jer ako izmiješaša samo šećer i med, to bude pregusto, ali kako kome paše. S tim napraviš lagani piling lica, a može poslužiti i kao maska, samo ostavi 15-20 min na licu.

Inače, sestra mi ide za kozmetičarku, ovaj piling sa šećerom i medom joj je profesorica kozmetike preporučila za suhu kožu. :)

extreme
20.11.2009., 14:34
Najjednostavniji i najbolji piling koji možeš doma napravit, od sastojaka koje sto posto imaš u kuhinji, je da pomiješaš kukuruznu krupicu (onu žutu), med i mlijeko. Ja nemam neki određeni recept kolko čega, nego izmješam recimo dvije žlice krupice, dvije žlice meda i onda mlijeka dodajem pomalo, pa ako će mi bit pregusto, dodam još malo mlijeka, dok nebude onak, optimalne gustoće... :D

Nanesem na lice, malo ispilingiram, al ne isperem odmah, nego ostavim na licu, kao masku, nekih 10-15 minuta i onda isperem. Koža je glatka, mekana, ma savršena. :cerek: Inače, isti piling možeš koristiti i za tijelo.

Drugi piling, koji je dobar za suho lice, recimo, sad zimi kad vam koža bude suha od vjetra i ljušti se je šećer (bijeli, smeđi, svejedno, samo je bitno da nije u prahu), med i mrrrvica vode ili limunovog soka da bude rijeđe (ovo nije obavezno). Jer ako izmiješaša samo šećer i med, to bude pregusto, ali kako kome paše. S tim napraviš lagani piling lica, a može poslužiti i kao maska, samo ostavi 15-20 min na licu.

Inače, sestra mi ide za kozmetičarku, ovaj piling sa šećerom i medom joj je profesorica kozmetike preporučila za suhu kožu. :)

krupica i šećer su super pilinzi, ali ZA TIJELO...... za lice je to pregrubo.. :eek:

za lice ima stvarno jeftinih a dobrih pilinga za kupiti.. npr, onaj od alverdea sa mljevenim košticama marelice...:top:
mislim da je nekih 20 kn, a traje stvarno dugo..

Starleta
20.11.2009., 17:06
ja sebi sama radim sve ... i piling i masku, kremu, mlijeko za tijelo, kakao pločicu:cerek:

meni je super piling za lice od koštica marelice sa malo glicerola i biljnog ulja
ne isušuje i jako je nježan
a koža mi nakon toga bude savršeno glatka, a djeluje nahranjeno
meni je piling od kukuruzne krupice bio malo pregrub za lice:ne zna:

extreme
20.11.2009., 17:15
kako radiš kakao pločicu???

molim te, recept!!! ::)

Blu11
20.11.2009., 17:42

Potpisujem! :top: Ovaj piling je nešto najbolje što sam ikad probala. :cerek:

Ovaj sa šećerom nisam probala ali vjerujem da je isto super jer ja nešto slično miksam za tijelo, samo sa soli:
Odokativno: 1/2 šalice soli (morske), ulje (malo maslinovog, malo kokosa - počnem s 1 žlicom pa dodajem ako treba), 10-tak kapi eu po izboru, malo glicerina (ako ima). To sam pomiješala, stavila u teglicu - bude za 2, 3 puta. Koža bude kao bebina, i to tjednima! :s

Starleta
20.11.2009., 17:46
piling sa solju nikako nije za cure sa suhom kožom!

torrey
20.11.2009., 19:01
meni je super piling za lice od koštica marelice sa malo glicerola i biljnog ulja
ne isušuje i jako je nježan
a koža mi nakon toga bude savršeno glatka, a djeluje nahranjeno

joj, to sam ja dugo, dugo radila!! to je nešto predivno!!:cerek: koža zaista bude prekrasna!!:cerek: samo ja nigdje više ne mogu naći te koštice marelice, ali konkretno veličinu 300/400, čini mi se.:misli::(:(

*jezebel*
20.11.2009., 23:02
ja za kupku koristim sol mrtvog mora. uzimam onu povoljniju u dm-u. kutija od kile i pol (3 x 1/2 kg) za tri kupke kosta petnaestak kuna. u kupku se stavlja dosta, ali ne pece me jer je bogatija raznim mineralima (udio obicne soli je manji nego u obicnoj morskoj vodi), i nije slana, vec gorkastog okusa. nedavno sam u muelleru vidjela skuplju ahavainu, mislim da pola kile kosta preko 150 kuna, ali ova dm-ova mi je sasvim dobra i za tijelo i za lice. ne znam je li kod ta dva proizvoda razlika u kvaliteti jednaka razlici u cijeni. da tol'ko pljunem za ahavainu, mislim da mi nikakva kupka ne bi pomogla. :rofl:

i ne ribam se s njom, odnosno ne koristim je kao peeling, vec cekam da se otopi u vodi, a onda se trljam i masiram.

Pru
21.11.2009., 18:37

ej charlyse u rijeci imaš www.aromedica.hr

gariful
22.11.2009., 14:50
bok!

nasla sam nekakav recept za homemade kana tetovaze (posto sam tatoo freak, ali opet ne dovoljno hrabra za pravu tetovazu :D) i sad me zanima gdje bih mogla kupiti kana prah i eukaliptusovo ulje? da li to ima u ljekarnama, nekim specijaliziranim ducanima...?

zahvaljujem!

ps. da li mi netko moze reci jeli kana djeluje stetno na organizam? pretpostavljam da ne bi trebala posto je prirodan proizvod..

ako koga zanima recept:
http://www.bellaonline.com/articles/art4639.asp

ono sto mi se svidja je da su svi sastojci prakticki iz kuhinje :)

TheEmpress
22.11.2009., 22:12
krupica i šećer su super pilinzi, ali ZA TIJELO...... za lice je to pregrubo.. :eek:
Zapravo nije nimalo grubo za lice. Recimo, tko je probao onaj garnier puse 3 u 1 piling će znat, meni je što se grubosti tiče u ragu s tim pilingom, možda čak i blaže. Meni to nije pregrubo, al naravno, sve ovisi o tome tko što voli.

Šećer pogotovo nije pregrub jer se napola rastopi kad to sve pomiješaš i dok masiraš lice.

nera076
23.11.2009., 18:12
Molila bih vas savjet. probala bih napravit kremu za lice, imam suhu kozu zimi inace skoro pa normalnu, sklonu borama i pomalo dehidriranu i 33 godine.

Doma imam ulje avokada i ljesnjaka, eu lavande, geranija i jos neka koja nisu za u kremu.

Mislila sam kupiti phytocream, hidrolat razlicka i sad neznam neko eu koje bi bilo vise za svrhu da me opusti i razveseli nego da djeluje na bore ylang-ylang mozda ili neko drugo? Mislila sam radit po Tigrusovom receptu.

Merlina
24.11.2009., 11:02
Čuj, koje će tebe ulje razveseliti ovisi o tome koji miris voliš, ylang-ylang je super miris opet ako ti odgovara, a i lavanda neke veseli. Geranij koji? Ako je burbon i on može u kreme i lijepo miriše. Sredno sa izradom :).

Starleta
24.11.2009., 11:09
Merlina, da li možda znaš kako bi Crvena mandarina djelovala na kožu?
ja sam je mm stavila u kremu jer on ne podnosi baš mirise...:D:cerek:

Merlina
24.11.2009., 11:19
Ma možeš uvijek par kapi, neće mu biti ništa. Znam koji put masirati ljudima lice sa tim nekim uljima koja nisu prvi izbor u kozmetici, pa ispadne super i lice i doživljaj.
Probaj mu staviti koji put verbenon i palmarosu tu kombinaciju muški vole :).

Često u mušku kozmetiku stavljaju vetiver iako je stvarno težak, no ja ga obožavam. Davnih dana kad sam u bio i bio kupovala vetiver prodavač ga nije imao i ja ga pitam "zašto", a on će meni "nisam ga naručio jer to toliko smrdi da ne znam nikog normalnog ko bi to koristio", a ja mu velim meni naručite :D.

TheEmpress
24.11.2009., 11:25
Mene citrusni mirisi uvijek razvesele. :cerek:

Starleta
24.11.2009., 11:29
Hvala ti:cerek:
on uopće ne voli mirise i jedva ga nagovorim da koristi hidrolat poslije brijanja
kaže on da mu to savršeno smiri iritaciju:cerek:
ali stalno kuka, on bi nešto mirisno:rolleyes: ( pod tim ti on podrazumjeva miris nivee ili sl krema:rolleyes:)

jednom sa uspijela nabaviti hidrolat od borovnice ili crnog ribiza... neki voćni od florihane, kak to fino miriši:cerek::cerek:

Pru
25.11.2009., 12:58
ja koristim crvenu mandarinu u mlijeku za tijelo jer mi prekrasno miriši ... ali samo kad koristim hidrolat od nerolia. s hidrolatom od lavande ne daje dobru mirisnu kombinaciju .. barem ne meni
sad koristim i kremu za lice od ulja lješnjaka i EU crvene mandarine i baš mi je super :cerek: čitala sam da je dobra za masno lice pa sam htjela probati .. i uživt u mirisu :cerek: http://www.oshadhi.hr/aromaterapija-aromakozmetika-tekstovi-recepture/etericno-ulje-zelene-i-crvene-mandarine.htm

pred koji dan sam postavila pitanje za recepturu koja bi spriječila nastanak gljivica nakon kupanja u bazenu, ima li tko koji savjet? hvala :D

extreme
25.11.2009., 13:51
može mi netko reći neku dobru kombinaciju ulja za prevenciju strija.. bez dodataka eteričnih ulja...:moli:

badem, jojobu i lješnjak već imam.. što još i u kojem omjeru...??

hvaaalaa!!!! :s

nacko
25.11.2009., 14:41
ja koristim crvenu mandarinu u mlijeku za tijelo jer mi prekrasno miriši ... ali samo kad koristim hidrolat od nerolia. s hidrolatom od lavande ne daje dobru mirisnu kombinaciju .. barem ne meni
sad koristim i kremu za lice od ulja lješnjaka i EU crvene mandarine i baš mi je super :cerek: čitala sam da je dobra za masno lice pa sam htjela probati .. i uživt u mirisu :cerek: http://www.oshadhi.hr/aromaterapija-aromakozmetika-tekstovi-recepture/etericno-ulje-zelene-i-crvene-mandarine.htm

pred koji dan sam postavila pitanje za recepturu koja bi spriječila nastanak gljivica nakon kupanja u bazenu, ima li tko koji savjet? hvala :D

http://www.tigrus.hr/include/pdf/Gljivicne_kozne_infekcije.pdf

Starleta
25.11.2009., 14:46
baš skroz bez eteričnih?
barem sjeme mrkve?

svakako će ti trebti ulje ploda divlje ruže:cerek:
pšenićne klice, makadamija, argan...
ulja koja povečavaju elastičnost kože i vlaže ju:cerek:

charlyse
27.11.2009., 11:04
lela, jesi li ti, ili merlina, nešto pričale da na parnoj kupelji otopite lagano taj kako maslac u prahu i miješate sa nekim baznim uljekom, tipa badem, pa da to više bude kremasto i lakše za mazati? sam dobro upamtila ili sam nešt pomiješala?

Za šta je ovaj recept?

Planiram napraviti prijateljicama neke kremice kao božićni poklon a da ne ispadne preskupo :D
Ovo mi se čini ok :)

Koje bademovo koristite?
Ja sam u apoteci našla kakao maslac 80gr 38kn, je to ok?

charlyse
27.11.2009., 11:08
može mi netko reći neku dobru kombinaciju ulja za prevenciju strija.. bez dodataka eteričnih ulja...:moli:

badem, jojobu i lješnjak već imam.. što još i u kojem omjeru...??

hvaaalaa!!!! :s

Meni je Merlina dala recept, trudna sam i potrebno mi je nešto za prevenciju strija, ovako:
shea maslac, plod divlje ruže, lješnjak ili makademija, bazno ulje sjemena mrkve, od svakog sastojka 30 ml. :cerek:

Merlina
27.11.2009., 11:29
Ima tu 100 mogućnosti bitno je da su ulja hladno prešana nerafinirana pa samim tim i njegujuća tako u mješavinama za prevenciju dolaze u obzir i ova koja je Starleta napisala, kao i recept iz Tigrusa, moj - sve je to ok :)

Starleta
27.11.2009., 11:35
Znači bazno sjemena mrkve se smije koristiti u trudnoći?
znam da je to dosta jako ulje i sa do 40% eteričnog...
znači smije u mješavinu?

nera076
27.11.2009., 12:20
Neki dan sam govorila da se spremam napraviti kremu za lice i super je ispala bas kakva mi treba za zimu jako gusta a opet se ne sjajim jako. Sada bi me zanimalo kako postic za ljeto kad mi treba da bude laganija? Dodat manje lanette N (ovdje je 10% na ukupnu kolicinu gotove kreme) ili se doda jos nesto?

Starleta
27.11.2009., 12:29
mislim da je 10% previše
ja stavljam 2-3gr na 50gr kreme
za ljeto dodaš više vodene faze, manje uljne i dobiješ finu laganu kremu:cerek:

<Lady in Black>
27.11.2009., 12:41
pliz pliz pliz help!!!! :moli::moli::moli:

tila bi iznenadit svoju rodicu i napravit joj nekakvu kremicu za lice, za prije spavanja.
čitala sam već one uvode i to al me strah sama to prepravljat i radit po svom pa bi stvarno bila zahvalna kad bi mi neko ko se bolje u to razumi moga malo pomoć.
znači, njena koža je suha, zapravo dehidrirana, ali isto joj je t-zona malo masnija. e, al problem je šta relativno ima čisto lice al tu i tamo se pojavi koja bubuljica. stvar je u tome što nakon svake bubuljice (koju ne dira i ne prčka) isto ostane mali trag, tj ožiljčić...:(
pa bi vas zamolila nekakvu kremicu koja bi joj baš očistila ten, a ujedno i nahranila kožu.
no problem je veći što s lovom nisam jaka, pa ako bi ta krema mogla bit od manje sastojaka..:D
čitala sam da bi za to možda bilo najbolje koristiti bademovo ulje i jojobu, možda lješnjak?? ne znam. :confused: a o omjerima da i ne pričam...

drage cure, bit ću vam stvarno zahvalna!!! :s

<Lady in Black>
27.11.2009., 12:42
e, još sam zaboravila, :D:D:D radi se o dvadesetogodišnjakinji!! (ne znam jel to bitno, al eto) :rofl:

nera076
27.11.2009., 13:01
mislim da je 10% previše
ja stavljam 2-3gr na 50gr kreme
za ljeto dodaš više vodene faze, manje uljne i dobiješ finu laganu kremu:cerek:

Radila sam po Tigrusovom receptu i tamo ide 5 grama ( po meni 10%) a kad pribrojim i tih 5 grama sveukupno ispadne 50 gr krema.
Svakako cu probat sljedeci put staviti manje kako kazes. Hvala

nera076
27.11.2009., 13:07
Lady in Black za suhu kozu je dobar avokado njega sam stavila u svoju kremu, stavila sam i hidrolat razlicka ali ipak sam ja starija od tvoje rodjakinje(33). Mozda nebi bilo lose da stavis hidrolat i bazno ulje po preporuci nekog sa foruma a etericno neko da bude vise zbog mirisa ako ne bude bilo za drugo kad nisi pri lovi. Sebi sam stavila lavandu, mandarinu i geranij ( sveukupno 5 kapi u 50 gr kreme)

Starleta
27.11.2009., 13:17
postoji velika razlika između dehidrirane i suhe kože
koža koja ima masniju t-zonu nije suha, već dehidrirana
takvoj koži ne treba masnoće već vlage
dakle, velika je razlika i kod odabira ulja
ne želimo mješovitu, dehidriranu kožu zamastiti uljima koja su namjenjana suhoj koži, već hidratizirati uljima, hidrolatima i raznim ovlaživaćima te spriječiti daljnje isušivanje:)
pogrešna kombinacija ulja je često ralog zašto cure kažu da im prirodna kozmetika nije odgovarala ili da im je napravila probleme:(

<Lady in Black>
27.11.2009., 14:09
:D a jbga ja sam vam početnica tek pa..........nemojte mi zamjerit...
onda je dehidrirana i mješovita!! :rofl:

hvala vam na savjetima!! i poučavanju!!
i nove preporuke dobrodošle!! :five:

Merlina
28.11.2009., 10:20
Znači bazno sjemena mrkve se smije koristiti u trudnoći?
znam da je to dosta jako ulje i sa do 40% eteričnog...
znači smije u mješavinu?

Čuj da ne ulazim u neku dubiozu i objašnjavanje koliko eteričnog ima u biljnom jer naglasak je na "do", i da eventualno preduhitrimo i u najmanjoj mjeri eventualne moguće probleme , zamijenimo to ulje sjemena mrkve eterično i biljno arganom ili pšeničnim klicama. Iako opet i za pšenične klice neka istraživanje kažu da .......
U pravu si što si oprezna :), bolje puhati i na hladno, ja se koji puta zanesem u žurbi.

Starleta
28.11.2009., 13:13
Mislila sam da sam imala dobro iskustva sa brzom dostavom:top:

oshadhi proizvodi su jako dobri i ja ih jako često kupujem, ali ne kupujem gotove mješavine već samo biljna, eterična ulja i hidrolate od kojih sama radim kreme i uljne mješavine
pogldeala sam malo sastav krema za koje si stavila link, mislim da se to već spominjalo tu na forumu
u dosta krema imaju eterično ulje limuna:ne zna:
ono je fototksićno, pa može izazvati iritacije,
a i imaju vazelin i parafinska ulja

extreme
28.11.2009., 16:07
Meni je Merlina dala recept, trudna sam i potrebno mi je nešto za prevenciju strija, ovako:
shea maslac, plod divlje ruže, lješnjak ili makademija, bazno ulje sjemena mrkve, od svakog sastojka 30 ml. :cerek:

nisam danas našla shea maslac, a sa eteričnim uljima se neću zezati u prva 3 . mjeseca.

tako da sam si sad uzela argan, makadamiju, imam još lješnjak, jojobu i badem...
sve hladno prešano i nerafinirano- kemig ili pranarom..

eterična ulja ću dodavati kasnije.. nadam se da će ovo za sad biti dovoljno..

extreme
28.11.2009., 16:09
a i imaju vazelin i parafinska ulja

zašto oshadi to dodaje??
onda mi stvarno nije neka fora naručivati nešto gotovo od njih, nego isključivo sama mućkati...:ne zna:

nacko
28.11.2009., 16:17
ma ne dodaje oshadi, nego polena

torrey
28.11.2009., 16:18
extreme, kako nisi nigdje našla shea butter?:confused:

Pepitza
28.11.2009., 18:14
Pa ne znam jel to radi vazelina ili tih parafinskih ulja, kao da mi koža nije mogla kremu dobro upiti... Kao da joj je bila preteška...

Znači da i ja pogledam ta vaša uputstva i receptiće i sebi nešto smješam...

Starleta
28.11.2009., 19:09
ima i pčelinjeg voska koji stvara film na koži, pa možda i to
meni kreme sa voskom nikako ne odgovaraju:(
ali zato ga volim u balzamima za usne:cerek:

Najbolja je prirodna kozmetika ona koja se radi baš prema tvojoj koži i koja se drži u frižideru jer ne sadrži konzervanse:cerek:
takvu nećeš naći na policama
možeš si ju ili napraviti sama ili neko ko to radi:)
pogledaj malo po temama, ima dosta recepata:mig:

charlyse
28.11.2009., 20:39
nisam danas našla shea maslac, a sa eteričnim uljima se neću zezati u prva 3 . mjeseca.

tako da sam si sad uzela argan, makadamiju, imam još lješnjak, jojobu i badem...
sve hladno prešano i nerafinirano- kemig ili pranarom..

eterična ulja ću dodavati kasnije.. nadam se da će ovo za sad biti dovoljno..

Nisam ni mislila eterična, sorry nisam napisala, bazna ulja, evo ja sam ovdje našla: http://www.aromaterra.hr/shop/index.php?page=categories&group=1

Mislim da je ok i ta mješavina koju planiraš smiksat :mig:

charlyse
28.11.2009., 20:41
Čitam ovu temu od početka i netko je spominjao kremu za samotamnjenje, od prirodnih sastojaka?
Jasam ja dobro shvatila?

I ako može recept :kiss:

extreme
28.11.2009., 21:39
extreme, kako nisi nigdje našla shea butter?:confused:

ma jesam u bio&bio, al tamo je bio preskup..
a u ljekarni u kojoj sam bila netom prije toga zaboravila tražiti- pa mi se nije dalo vraćati..
ma nije tragedija.. uzet ću ga drugom prilikom..

extreme
28.11.2009., 21:41
Nisam ni mislila eterična, sorry nisam napisala, bazna ulja, evo ja sam ovdje našla: http://www.aromaterra.hr/shop/index.php?page=categories&group=1

Mislim da je ok i ta mješavina koju planiraš smiksat :mig:

ma, evo- ja sam danas smiksala cca u jednakim omjerima- lješnjak, makadamiju, argan, badem i jojobu..
mislim da kako god okreneš- ne može to uopće biti loše za nahranit i navlažit kožu..:top:
a to je ionako najbitnija stvar za prevenciju strija- da ti kože ima dovoljno vlage i da je doboljno elastična da ne popuca..
iako mislim, da je tu i genetika poprilično bitna..

Pepitza
29.11.2009., 19:26
ima i pčelinjeg voska koji stvara film na koži, pa možda i to
meni kreme sa voskom nikako ne odgovaraju:(
ali zato ga volim u balzamima za usne:cerek:

Najbolja je prirodna kozmetika ona koja se radi baš prema tvojoj koži i koja se drži u frižideru jer ne sadrži konzervanse:cerek:
takvu nećeš naći na policama
možeš si ju ili napraviti sama ili neko ko to radi:)
pogledaj malo po temama, ima dosta recepata:mig:

Jel znaš nekog od naših forumaša ko radi kremice za druge?

torrey
29.11.2009., 20:35
Jel znaš nekog od naših forumaša ko radi kremice za druge?

javi se merlini preko privatnih poruka! moja preporuka!:mig::)

charlyse
30.11.2009., 17:57
Jel valjaju šta ona eterična iz DM-a:D

Napravila bi onu mješavinu kakao maslaca i bademobog ulja pa sam mislila kupit neko jeftinije ulje samo za miris ?

extreme
30.11.2009., 19:42
Jel valjaju šta ona eterična iz DM-a:D

Napravila bi onu mješavinu kakao maslaca i bademobog ulja pa sam mislila kupit neko jeftinije ulje samo za miris ?

ja ne bi to iz dm-a stavljala na kožu..
mislim da ti to valja eventualno za onu aroma lampu...

Pru
01.12.2009., 07:40
cure ni u ludilu eterična iz DM-a stavljat na kožu :horor: to je živa kemija

Starleta
01.12.2009., 08:57
ta ulja iz dm-a su mirisna, ne eterična i nissu sa upotrebu na koži
to je samo za mirisne lampice, iako ih ja ne bi tamo stavljala i udisala

Pepitza
01.12.2009., 09:31

Kad vam pas prdi nuklearno poput moga, udisat ćete bilo šta samo da ublaži smrad!!! :eek: :rofl:

pobb
01.12.2009., 11:31
kad smo već kod mirisa... ima li netko prijedlog kaj bi mogla staviti u hidrolat ružmarina verbenona da mu malo neutralizira miris?

charlyse
01.12.2009., 11:56
Ok, to sam si i mislila :D

Jel tko od vas radio mješavinu kakao maslaca s bademovim, kakav je misis?
Znam da nije mirisno, ali samo da ne smrdi :D

Netko je bio rekao (čitala sam na početku ove teme) da je stavljao kockicu čokolade :D

TheEmpress
01.12.2009., 13:13
Ja sam ih stavila u svijeću koju sam radila jednom i fino je mirisalo, al me tako glava kasnije boljela.... :eek:

Nego, di kupujete eterična ili mirisna ulja? Baš za tu lampicu mi trebaju, a da nisu preskupa.

Starleta
01.12.2009., 13:21
ja koristim samo oshadhi ili pranarom:cerek:
cijena ovisi o ulju, ali ako trebaš za prostor imaš grejp, slatku naranču, limun...cijena im je oko 35-50kn
kupujem ih u web dućanima:top:
popis imaš na toj temi ovdje pod prirodnom:)

TheEmpress
01.12.2009., 16:11
Okej, hvala. Budem pogledala. Vidjela sam tvoj tutorial o šumećim kuglicama, pa bi probala napravit kao poklone za Božić, pa mi zato ulja trebaju. Onak, neki mini set kuglica za kupanje. :cerek: Ja bih se oduševila takvim poklonom, pa se nadam i da će drugi bit oduševljeni. Valjda...

Starleta
01.12.2009., 16:48
onda uzmi slatku naranču ili lavandu, a i crvena mandarina je super ulje u tu svrhu
smiruje, opušta... zovu ga i ulje dječje radosti:cerek:
super su i geranij i ylang ylang, ali to su već malo skuplja ulja:)

moja preporz+uka je naranča ili mandarina:cerek:

i meni je to super poklon:cerek:
ja sam znala napraviti manje kupkice u onim posudicama za led, samo ja imam u obliku zvjezdica pa je slatko izgledalo:cerek:

charlyse
01.12.2009., 20:32
........ Vidjela sam tvoj tutorial o šumećim kuglicama, pa bi probala napravit kao poklone za Božić,.......

Molim te link :moli: , na kojoj je to stranici????? :s

Starleta
01.12.2009., 21:01
vidjela je na mom blogu:D
u potisu je link:)

TheEmpress
01.12.2009., 22:10
E starleta, ljubim te za link na oshadi shop. :K Gledam njihovu stranicu, hoću vidjet kolka je poštarina, način plaćanja i to i vidim ovo: "Za područje Samobora i zapadnog Zagreba dostavu možemo izvršiti osobno, uz prethodni dogovor." I idem gledat i vidim da su oni u Samoboru. :s :zubo:

Tak sam sretna sad, nemoram plaćat poštarinu. :tulum:

Starleta
01.12.2009., 22:13
da, i oni su mi super:top:
već sam par puta od njih naručila i stvarno sve super stigne:cerek:

jedino što im fali je neka malo veći asortiman, ali budu oni i to popravili:D

TheEmpress
01.12.2009., 22:15
Jedino je zajeb kaj u Samoboru nemaju maloprodaju, nego samo veleprodaju, al vjerujem da mi dostavu unutar Samobora ne bi računali ili bi bila nekih 10ak kn. Ipak je to samo par ulica od mene trenutno. :zubo:

Odnosno, baš ću pitat kad ću naručivat dal možda mogu kod njih u Samoboru podignut narudžbu ili nekaj.

E da, u kuglice mogu stavit bilo koje biljno ulje? Dal će to utjecat na svojstva kuglice? Odnosno, kuglica neće imati ista svojstva na kožu sako stavim bademovo i ako stavim recimo avokado ulje?

Starleta
01.12.2009., 22:22
možeš bilo koje, samo biraj neka koja nemaju jak miris:)
i pazi da dodaš stvarno par kapi, da ti se kuglice ne bi raspale:)
i mislim da kod njoh možeš dogovoriti da si dođeš sama po to, piše im tako na stranici:)

charlyse
01.12.2009., 22:25
vidjela je na mom blogu:D
u potisu je link:)

Joj draga hvala ti puno, izgleda full jedostavno za napravit :cerek:
Ta količina za 1 kuglicu, koliko bi cca ispalo manjih ako ih se stavi u one kalupiće od leda? Cca??
Tu limunsku kupiš u apoteci?

Danas sam bila u apoteci i vidjela da su dobili nova eterična ulja od firme Dea flores. Znate li štao tome,jel dobro šta?
Npr bazna ulja 100ml ssu im oko 90-100kn, i pitala sam samo za eterično ruže je cca55 kn. Bi moglo to biti dobro?

Sorry na bezbroj pitaja :p

:kiss:

Starleta
01.12.2009., 22:28
pa stvarno je jednostvano...
limuns kupi u dućan, imaš veća pakiranja i dosta jeftino:top:
mislim da bi ispao oko 3-4 manje

za cijenu... eterično ulje ruže od oshadhia košta cca 300kn, pa sam vidi koliko je to kvalitetno ako je po 55kn
za biljna ne znam kakva je kvaliteta, cijena je ok:)

torrey
01.12.2009., 22:34
empress, samo nemoj avokado, užasan miris ima!:D meni barem!:D

TheEmpress
01.12.2009., 22:40
Kaj da? :zubo:

Bazno ulje će vjerojatno bit makadamija ili badem, a eterična ulja ću uzet naranču i grejp. I možda još koje. Sve sam ja to u popisu želja spremila, sad samo trebam čekat dok ću para imat. :zubo:

S tim da planiram uzet najmanje količine, mislim da će mi to bit okej za početak, a kasnije ak mi se svidi uzmem veću količinu lako.

hyperactive_anki
01.12.2009., 23:11
kako će se neki ovdje navući na shoping ulja (kaže ona i počne praviti popis).

Merlina
01.12.2009., 23:22
Kaj da? :zubo:

Bazno ulje će vjerojatno bit makadamija ili badem, a eterična ulja ću uzet naranču i grejp. I možda još koje. Sve sam ja to u popisu želja spremila, sad samo trebam čekat dok ću para imat. :zubo:

S tim da planiram uzet najmanje količine, mislim da će mi to bit okej za početak, a kasnije ak mi se svidi uzmem veću količinu lako.

Za šumeće kulglice bi ti bila dobra i Kemigova nerafinirana ulja, a jeftinija su od ostalih.

hyperactive_anki
01.12.2009., 23:23
Sezam ti je super u balzamima za usne :)
lista želja se povećava... i povećava...

:) hvala ti.

TheEmpress
02.12.2009., 00:14
Za šumeće kulglice bi ti bila dobra i Kemigova nerafinirana ulja, a jeftinija su od ostalih.
Da? Hvala na savjetu.

Merlina
02.12.2009., 09:55
Ukoliko vam se sviđa miris vanilije, pogotovo za kuglice, kupite mahune vanilije stavite ih u neko bazno ulje, npr sezam, suncokret i pustite na sobnoj temp par dana, ostavljaju divan miris.:)

pobb
02.12.2009., 10:49
Merlina, može pomoć? mogu staviti i eterična ulja?

kad smo već kod mirisa... ima li netko prijedlog kaj bi mogla staviti u hidrolat ružmarina verbenona da mu malo neutralizira miris?

Pru
02.12.2009., 10:58
Ukoliko vam se sviđa miris vanilije, pogotovo za kuglice, kupite mahune vanilije stavite ih u neko bazno ulje, npr sezam, suncokret i pustite na sobnoj temp par dana, ostavljaju divan miris.:)

super ideja :cerek: hvala merlina
da li je netko probao u kuglice stavljati mediteransko bilje?

Starleta
02.12.2009., 11:09
super ideja :cerek: hvala merlina
da li je netko probao u kuglice stavljati mediteransko bilje?

ja nisam, ali probaj... moglo bi biti jako zanimljivo:cerek:
javi ako probaš:)

Merlina, može pomoć? mogu staviti i eterična ulja?

nisam Merlina, ali nemoj stavljati eterična ulja
ona nisu topiva u hidrolatu i ostat će ti plivati na površini, tako ćeš ih staviti direktno na kožu nerazrijeđena što se ne bi smjelo raditi ( osim aromaterapeuta)...
mirisi su jako individualni i meni recimo ružmarin ima ugodan miris...
mogla bi ga probati poboljšati sa nekim hidrolatom koji ti se sviđa, ali je pitanje šta bi dobila...:ne zna:

extreme
02.12.2009., 16:10
pitanje...

kad sam već par puta išla biljnu ljekarnu di nabavljam sva ulja, primjetila sam se da isto ulje od različitih proizvođača jako razlikuje u cijeni...

i to obično kemigovo ulje bude i do 2-3 puta jeftinije (pogotovo bademovo i makadamija)..
ova u ljekarni mi objašnjava da je to također nerafinirano ulje, ali da je jeftinije jer ga kemig pretoči u svoje bočice..
jel to moguće?

npr- 200 ml bademovog od aromatice (mislim da je aromatica, nemojte me držati za riječ) je oko 70 kn, a litra (LITRA) Kemigovog je 90 i nešto.. što je jako velika razlika..
jel to moguće? nadam se da mi nisu prodali rafinirano ulje..
slično je i sa makdamijom i još nekim uljima...

charlyse
02.12.2009., 16:58
a litra (LITRA) Kemigovog je 90 i nešto.. što je jako velika razlika.....

:eek:

A ja od Holiplanta 125 ml platila skoro 40 kn.

Di si gledala to ulje???

Jel ono dobro za miješanje s kakao maslacom koje se koristi za njegu tijela??????

extreme
02.12.2009., 17:07
:eek:

A ja od Holiplanta 125 ml platila skoro 40 kn.

Di si gledala to ulje???

Jel ono dobro za miješanje s kakao maslacom koje se koristi za njegu tijela??????

ma bademovo je dobro za sve...:top:
i ja sam do sad kupovala holyplantovo, pa sam nedavno počela kupovati kemigovo u malim militražama, a sad me sestra iznedanadila kada mi je javila da je kupila litru za ovu cijenu...
pa mi malo čudno..
ali bademovo ti je stvarno zahvalno ulje- za svaku namjenu!

phyto
02.12.2009., 17:33
i to obično kemigovo ulje bude i do 2-3 puta jeftinije (pogotovo bademovo i makadamija)..
ova u ljekarni mi objašnjava da je to također nerafinirano ulje, ali da je jeftinije jer ga kemig pretoči u svoje bočice..
jel to moguće?

npr- 200 ml bademovog od aromatice (mislim da je aromatica, nemojte me držati za riječ) je oko 70 kn, a litra (LITRA) Kemigovog je 90 i nešto.. što je jako velika razlika..
jel to moguće? nadam se da mi nisu prodali rafinirano ulje..
slično je i sa makdamijom i još nekim uljima...

Prodali su ti rafinirano ulje...
Naime Kemig u svojoj ponudi ima rafinirana i nerafinirana ulja, a upravo ljekarne i industrija su kupci rafiniranih ulja.
Na nerafiniranim uljima striktno piše da su hladno prešana, ako ne piše onda su sigurno rafinirana.
Kolko se sjećam litra nerafiniranog badema je negdje 250-300kn i to je dobar badem, nije organski, al ni Oshadhijev ni Pranaromov nisu organski, pa sad na vama je odluka ovisno o tome jel patite na brandove ili ne...

Za badem od Aromatice ne znam, ali njihova biljna ulja su mahom rafinirana pa pazite za što dajete svoje novce.

extreme
02.12.2009., 18:15
Naime Kemig u svojoj ponudi ima rafinirana i nerafinirana ulja, a upravo ljekarne i industrija su kupci rafiniranih ulja.
Na nerafiniranim uljima striktno piše da su hladno prešana, ako ne piše onda su sigurno rafinirana.
Kolko se sjećam litra nerafiniranog badema je negdje 250-300kn i to je dobar badem, nije organski, al ni Oshadhijev ni Pranaromov nisu organski, pa sad na vama je odluka ovisno o tome jel patite na brandove ili ne...

Za badem od Aromatice ne znam, ali njihova biljna ulja su mahom rafinirana pa pazite za što dajete svoje novce.

to je i onako kupila moja sister, pa ajde..
preživjet ćemo jednu litru..
al drugi put opreznije..
i ja kupujem od kemiga,al manje militraže i garantirano-nerafinirano...

charlyse
02.12.2009., 18:44
ma bademovo je dobro za sve...:top:
!

Ma znam da se bademovo može mješat s kakao maslacem nego sam mislila na "to" bademovo (litra 90 kn),jel ono ok?

Koja je razlika između rafiniranog i nerafiniranog osim što je ovo drugo bolje. To znači da rafinirano nije dobro ili??

Nakon plaće planiram malo veću narudžbu ulja preko aromaterre, naravno na preporuku koju sam dobila od vas cure, kako da znam koje je rafinirano a koje ne ako prodaju rafinirano pod nerafinirano :confused:

Starleta
02.12.2009., 18:52
aromaterra ne prodaje rafinirana, tako da nemaš brige:top:
ljekarne prodaju rafinirana ulja i zato je bolje kupiti direkto u kemigu gdje Maja sve lijepo objasni i pazi da da nerafinirana
ili u bioterri...
a mislim da niti jedan web shop od onih na temi web shopova nema rafinirana:)

charlyse
02.12.2009., 19:23
A koja je razlika između rafiniranih i nerafiniranih?

Starleta
02.12.2009., 19:30
Biljna ulja moraju biti hladno prešana i nerafinirana jer sasmo takva imaju ljekovita svojstva. Proces rafiniranja služi tome da produži vrijeme skladištenja, ali se njime uklanjaju ljekovite tvari iz biljnih ulja.
Primjerice, biljno ulje lješnjaka korisno je za njegu masne kože zbog spojeva triterpena koji reguliraju masnoću kože, ali se procesom rafiniranja takvi spojevi u potpunosti unište pa rafinirano ulje lješnjaka neće djelovati povoljno na masnu kožu.

charlyse
02.12.2009., 19:35
Biljna ulja moraju biti hladno prešana i nerafinirana jer sasmo takva imaju ljekovita svojstva. Proces rafiniranja služi tome da produži vrijeme skladištenja, ali se njime uklanjaju ljekovite tvari iz biljnih ulja.
Primjerice, biljno ulje lješnjaka korisno je za njegu masne kože zbog spojeva triterpena koji reguliraju masnoću kože, ali se procesom rafiniranja takvi spojevi u potpunosti unište pa rafinirano ulje lješnjaka neće djelovati povoljno na masnu kožu.

Aha, zahvaljujem na odgovoru :top:

Ali onda je i ovo bademovo Holyplantovo rafinirano, pretpostavljam!?
Onda mi je bolje kupit 1l bademovog za 90 kn u Kemigu nego 125 ml Holyplantovog za nešto manje od 40 kn, šta ne??

Starleta
02.12.2009., 19:37
najbolje je da kupiš u kemigu nerafinirano ulje badema koje i nije tako skupo:)

charlyse
02.12.2009., 19:41
najbolje je da kupiš u kemigu nerafinirano ulje badema koje i nije tako skupo:)

Znam da te malo gnjavim,ali tnaš li otprilike koliko je?

Sad čitam baš recepte za njegu usana, imam pčelinji vosak, med, kakao maslac i holyplantovo bademovo ulje, mogu li šta smiksat od toga i u kojem omjeru?
Nemam malu vagu pa ako može mjere u žličicama :D
Hvala :s

:kiss:

Starleta
02.12.2009., 19:51
joj, ne znam ti ja to na žlićice...
ja ti sve važem:o

budem vagnula pa onda provjerila...
kakav vosak imaš?
onaj u granulama/listićima?

charlyse
02.12.2009., 19:56
joj, ne znam ti ja to na žlićice...
ja ti sve važem:o

budem vagnula pa onda provjerila...
kakav vosak imaš?
onaj u granulama/listićima?

Joj srce si:cerek:
Ovaj (http://pikaiprijatelji.com/site/uploads/img4af1b187c7f23.jpg) pčelinji imam, je to dobro :D

Koliko su cca te vage??

pobb
03.12.2009., 10:36
nisam Merlina, ali nemoj stavljati eterična ulja
ona nisu topiva u hidrolatu i ostat će ti plivati na površini, tako ćeš ih staviti direktno na kožu nerazrijeđena što se ne bi smjelo raditi ( osim aromaterapeuta)...
mirisi su jako individualni i meni recimo ružmarin ima ugodan miris...
mogla bi ga probati poboljšati sa nekim hidrolatom koji ti se sviđa, ali je pitanje šta bi dobila...:ne zna:

hvala, i ja sam bila skeptična što se tiče eteričnih al čini mi se da sam pročitala da se tak mogu raditi parfemi (eterična u hidrolat) :ne zna:

uglavnom, nakon par dana sam se priviknula na miris ružmarina pa nije više strašan, možda ostavim tako kako je.:)

Starleta
03.12.2009., 10:51
možda, ali se prije moraju rastopiti u alkoholu,
a alkohol ne bi stavljala u tonik za lice
zato baš i pazim da kupim hidrolate bez alkohola:top:

hyperactive_anki
03.12.2009., 20:33
Joj srce si:cerek:
Ovaj (http://pikaiprijatelji.com/site/uploads/img4af1b187c7f23.jpg)

je li ova gotova svijeća sa strane produkt tvog rada s voskom ili?

charlyse
03.12.2009., 21:13
je li ova gotova svijeća sa strane produkt tvog rada s voskom ili?

:lol: da bar :cerek: nisam tako kreativna :p

Neee, slika je s neta, samo sam htjela pokazat kakav vosak imam i jel to ok :D

charlyse
03.12.2009., 21:18
Imam pčelinji vosak, med, kakao maslac i holyplantovo bademovo ulje, mogu li šta smiksat od togaza njegu usana i u kojem omjeru?

Može odgovor :moli:

:cerek:

hyperactive_anki
03.12.2009., 21:40
:lol: da bar :cerek: nisam tako kreativna :p

Neee, slika je s neta, samo sam htjela pokazat kakav vosak imam i jel to ok :D

ja sam takav prirodni vosak (ja ga zovem "oblatne" hahah) kupila u "Medin San" u ZG i ni sama nisam kreativna ali mogu (kažu da mogu i djeca od prvog osnovne) zarolati svoju oblatnu (samo odrežeš manji komad) i doslovno dobiješ svijeću :) isto tako, u svijeću možeš staviti par eteričnog ulja pa da i lipo miriše :D

charlyse
04.12.2009., 13:50
Evo upravo sam napravila svoj prvi mix :cerek:

85g kakao maslaca
170 ml baznog ulja (stavila sam 90 ml bademovog i 80 ml nivea baby ulja s bademovim ujem i uljem pšeničnih klica- znam da ovo drugo nije najbolji izbor ali bilo mi je skupo cijelo bademovo :(
Dodala sam još 20ak kapi eteričnog ulja naranče :D

Prelila sam to u posudice od 30 ml jer ću poklanjat prijateljicama za božić i sebi u jednu veću :D

Ali je meni to ostalo prerijetko, kao ulje, tekuće.Sad sam to poslagana na tacnu, stavila u frižider, pokrila s krpom ne poklopcima i čekam da se zgusne :ceka:
Hoće se zgusnut ili ostat tako tekuće :confused:

Starleta
04.12.2009., 14:05
Neće ti se to zgusnuti
stavila si peviše ulja :confused:
na 80gr bi išlo do 20gr ulja da dobiješ čvrstu smjesu.

charlyse
04.12.2009., 14:12
Neće ti se to zgusnuti
stavila si peviše ulja :confused:
na 80gr bi išlo do 20gr ulja da dobiješ čvrstu smjesu.

:confused::confused::confused::confused:
Aja sam našla jedan recept,da idem duplo ulja nego kakao maslaca :(
Imam još 85 gr kakao maslaca jel ce se šta zgusnut ako ga otopim i pomješam s tim??

:(:(:(:(

Starleta
04.12.2009., 14:16
nemoj rastapati ako si već dodala eterično ulje.
pa ja sam ti dala recept na pm:ne zna:

možda se i stvrdne, pričekaj još malo:)

charlyse
04.12.2009., 14:22
nemoj rastapati ako si već dodala eterično ulje.
pa ja sam ti dala recept na pm:ne zna:

možda se i stvrdne, pričekaj još malo:)

Ti si mi dala recept za pločice:D a kako sam već planirala napraviti ovo a nemam kalupa za pločice, radila sam to:D
Na prvoj stranici ove teme forumašice lala i pafulja pričaju o tome:D
Joj nadam se da će se stvrdnut :moli: bar maalooo

Starleta
04.12.2009., 14:25
aha, nisam skužila

a šta si točno htjela sa ovom mješavinom?

charlyse
04.12.2009., 14:28
Ovo je recept od forumašice Lele:
"Ne znam kako Merlina radi ali ja tako radim; znači kakao maslac rastopim na parnoj kupelji i dodam duplu (ili čak više) količinu tekućeg baznog ulja. Samo kakao maslac moraš tijekom zagrijavanja i hlađenja cijelo vrijeme miješati inaće će biti grudičast. Čak je dobro ponovno par puta promiješati kada se počinje zgušnjavati."

I po tom receptu sam radila i ja :D

Starleta
04.12.2009., 14:41
ne znam ja za šta je taj recept, ali ako želiš da to bude čvrsto kao sapun, onda radiš po onom receptu koji sam ti ja dala
ovo bi trebalo bit nešto kao gušće ulje...ne znam
vidi šta ćeš dobiti:)

za kakao pločice ti ne treba nikakav poseban kalup, možeš ih uliti u bilo kakve plastićne kutijice:)

charlyse
05.12.2009., 07:21
Nisam stigla jučer javiti, znači mješavina duplo bademovog nego kakao maslaca SKROZ stvrdne u frižideru nakon sat vremena :cerek:

Ali pretpostavljam ako ne budem držala u frižideru da se možeponovno razvodnit.

Hvala Starleta na savjetima :kiss:

Danas ću probati tvoj recept za sumeće kuglice, imam male kalupiće od leda u obliku srca :cerek:

charlyse
18.12.2009., 11:09
Eej cure, di ste zadnje vrijeme :D

Trebao bi mi neki recept za hranjivu kremu za jaako suhe ruke i zanoktice :D

I za labelo :D usne mi znaju biti dosta suhe :(

Pru
21.12.2009., 11:46
baš sam za vikend radila labelo po ovoj recepturi:
10 g voska
15g shea
10 g kakao maslaca
10 g lanolina
2,5 g jojobe
1 g glicerola
10 kapi EU lavanda prava
5 kapi EU paprena metvica (lagano hladi, sviđa mi se osjećaj)

Otopiš sve sastojke u vodenoj kupelji (vosak treba otopiti na temp od cca 80 stupnjeva) i na kraju dodaš EU. Treba brzo lijevati u posudice jer se smjesa brzo skrutnjava.

A za jako suhe ruke koristim kremu od lanolina. Ostavi ruke dosta masne pa nije baš praktična, zato ju najradije stavim prije spavanja ili ako se zavalim na fotelju i znam da neću ništa dirati 10-ak minuta. Ne pamtim napamet recepturu, moram potražiti u svojoj bilježnici pa ti javim.
Inače ruke mi budu lijepe i kad ih namažem čistim jojobinim uljem.

Kako sam ranije spominjala, napravila sam šumeće kuglice sa mediteranskim biljem, samljela sam kadulju i ružmarin i ubacila u mješavinu. Super su ispale i prekrasno mirišu. Samo ih još moram isprobati :mig:

hyperactive_anki
21.12.2009., 14:38
gdje kupuješ shea i kakao maslaca?

charlyse
22.12.2009., 14:13
Pru HVALA ali to mi je previše različitih sastojaka kojih nemam:D mislila sam nešto jednostavnije :D

Kakao maslac kupujem u apoteci, kod nas je 85g, 37kn
A shea maslac u aromaterri (http://www.aromaterra.hr/).

kurtizana
22.12.2009., 15:12
Pru HVALA ali to mi je previše različitih sastojaka kojih nemam:D mislila sam nešto jednostavnije :D

Kakao maslac kupujem u apoteci, kod nas je 85g, 37kn
A shea maslac u aromaterri (http://www.aromaterra.hr/).

Na istom mjestu ima i kakao maslaca (finog, nefiltriranog, smeđeg) :mig:

charlyse
23.12.2009., 07:01
Na istom mjestu ima i kakao maslaca (finog, nefiltriranog, smeđeg) :mig:

Znam , ali mi je apoteka na dohvat ruke i danas idem po četvrtu dozu jer radim neke kremice za Božić :D

Merlina
23.12.2009., 10:06
Evo ja sam jučer radila neke pomadice za usne od pčelinjeg voska, shea maslaca, jojobe i eu naranče - onako od oka i ispale su super :)

Pru
24.12.2009., 10:47

imaš praf, puno sastojaka :D Radila sam ga za poklone pa sam koristila ovaj recept jer ispadne super balzam
ovo što je Merlina napisala je isto super. ja znam i čisti shea koristiti kao balzam i super mi je. Izbor je tvoj, da li želiš mekani balzam (kakav ispadne ako koristiš samo sheu ili dodaš malo ulja) ili želiš malo tvrđi jer u tom slučaju moraš upotrijebiti vosak. Sretno sa eksperimentiranjem :mig:

charlyse
24.12.2009., 15:14
[QUOTE=Merlina;23821096]Ukoliko vam se sviđa miris vanilije, pogotovo za kuglice, kupite mahune vanilije stavite ih u neko bazno ulje, npr sezam, suncokret i pustite na sobnoj temp par dana, ostavljaju divan miris.:)[/QUOTE

Di sekupete mahune vanilije :confused:

Pruvidim da si dodavala ružmarin u šumeće kuglice, šta si najprije osušila ružmarin pa smiksala u mikseru ili samo rukama, ili kako?

Merlina
24.12.2009., 21:06
U samposluzi.

Siennna
25.12.2009., 08:28
Ja sam jednom rastalila žuti pčelinji vosak u djevičanskom maslinovom i to mi još uvijek traje i prekrasno je za usne. ne sjećam se u kojem omjeru ide ali ako i fulate može se ponovno zagrijat i dodat još voska ako je premekano ili ulja ako je prekruto. Onako po osjećaj bih rekla par listića voska u 30 ml ulja- ako netko zna točnije neka doda. A nebi bilo loše vjerovatno niti s bilo kojim drugim kvalitetnim uljem.

Ako će netko stavljat et ulje na svijeću od voska neka pripazi zbog lako zapaljivosti eteričnih ulja.

:zivili: :tulum:

Pru
30.12.2009., 18:33
Pruvidim da si dodavala ružmarin u šumeće kuglice, šta si najprije osušila ružmarin pa smiksala u mikseru ili samo rukama, ili kako?

Koristila sam kadulju, ali može i ružmarin ili neko drugo bilje. Osušeno bilje sam usitnila u mlincu i ubacila u mješavinu za kuglice, onako odokativno. Prekrasno miriši :cerek:

Lost_in_Wonderland
13.01.2010., 20:07
Zanima me ako me netko može uputiti u recepturu za mješavinu ulja kod masne do mješovite kože.
Ja sam razmišljala ovako:

25 ml BU lješnjaka
5 ml BU jojobe
5 ml macerata nevena
10 kapi EU širokolisne lavande

e sada da li mi preporučate dodati još koje eterično ulje i u kolikoj količini? ja sam razmišljala možda EU pačulija?

_filo
17.01.2010., 10:01
moze pomoc, htio bi se radit tinkturu mire za vodicu za usta, al nigdje bilje mire za kupit :confused:
a vidim da se tinktura ima svugdje za kupit :ne zna:

hibiskus
18.01.2010., 20:36
Bok svim forumasima,
meni treba vasa pomoc, please....
Htjela bih napraviti kremicu i u receptu pise da izmedu ostalih sastojaka ide 8ml gela od Aloe Vere. I ja sam kupila sok Aloe Vera 10:1 trad od Oshadhi-a, ali me ti brojevi 10:1 zbunjuju. Sto to znaci, trebam li dodati 8ml, kao po receptu ili nekako razvodniti? Smeta li sto je sok a ne gel?
A drugo, ups trece, pitanje je gdje se dodaje ekstrakt sjemenki grejpa, u masnu ili u vodenu fazu, ili skroz na kraju?
Hvala

nina83
06.02.2010., 23:21
Cao devojke, pre neki dan naleteh na ovaj forum i od onda kad god mi bebica zaspi visim za kompom citajuci vase postove. Kod na u Srbiji, na zalost, prirodna kozmetika nije bas tako zastupljena i mislim da se ne moze nigde naruciti specijalna mesavina ulja, a i mnogo je manji izbor prirodne kozmetike :(.
Ja bih zamolila devojke koje se razumeju da mi napisu sta bi preporucile za negu moje koze: moja koza je na dodir normalna, ponekad mi se peruta, ali samo odredjeni delovi, oko usana i zanimljivo da mi se kapci nekad perutaju. Takodje je cudno da sam dugo imala na desnom obrazu jedan poveci krug suve koze, sto se nije videlo samo se osetilo pod prstima. Zatim, koza mi je nekako tanka, nekako ten nije ujednacen, nemam bubuljice, ali imam neka sitna crvenila, kao flekice od bubuljica koje su prosle, vidi mi se i po koji kapilar, oko nozdrva, kad razvucem nos, imam crvnilo - to su valjda isto kapilari. Stres ili nespavanje mi se odmah vidi na kozi. Da li je to osetljiva koza?
Jos bih vas pitala koliko traju ta ulja koja koristite s obzirom da su dosta skupa. Ja bih presla skroz na prirodnu kozmetiku, ali nisam bas u situaciji da priustim npr dr hauschka.
Eto toliko, nadam se da cete mi odgovoriti, nestrpljivo cu cekati. POZ :))))

nina83
06.02.2010., 23:39
Samo da dodam da mi se kad se umijem, lice zateze i moram odmah staviti kremu...:D, mozda i taj podatak govori o tipu moje koze

picture
07.02.2010., 10:50
Ceramidi-Kompleks - "Dodaju se u vodenu fazu kozmetičkih pripravaka u koncentraciji od 5 do 10 %" - Da li to znači da ih mogu staviti u hidrolat?

Merlina
07.02.2010., 11:09
Samo da dodam da mi se kad se umijem, lice zateze i moram odmah staviti kremu...:D, mozda i taj podatak govori o tipu moje koze

Nisi napisala koliko imaš godina. No rekla bih isušena preosjetljiva koža. Prirodna njega bi ti svakako pomogla. Probaj si nabaviti nerafinirana hladno prešana ulja plod divlje ruže, avokado i lješnjak ili makadamiju, te barem jedno esencijalno npr. sjeme mrkve. Ukoliko ti to uspije javi mi se na pm pa ću ti poslati omjere kako da to smučkaš :). Ulja će ti trajati ako ih ne držiš na toplom i svjetlom mjestu. Potrebno je uložiti nešto novaca na početku no u konačnici se to pokaže isplativije i jeftinije od onoga što se može kupiti od klasične kozmetike.

Također bih ti savjetovala da si kupiš malu nježnu četkicu (npr onu kojom se četka bebino tjeme) te da svaki 3 dan lagano par minuta kružnim pokretima četkaš cijelo lice.

nina83
07.02.2010., 11:58
Merlina, hvala, stvarno se nisam nadala tako brzom odgovoru!
Inace imam 26 godina pa ako to nesto menja, kazi, da ne uzimam dzabe ta ulja. Pitala bih te jos sta mi preporucujes za negu oko ociju, kao i celog tela. Da li mogu iskoristiti neka od tih ulja kad ih vec kupujem posto pretpostavljam da mi ne trebaju cele kolicine.

Merlina
09.02.2010., 10:46
Ok, onda lješnjak umjesto makadamije. Za njegu oko očiju možeš koristiti istu tu mješavinu koju bi koristila i za lice samo ću ti dati druge omjere. Kad i ako nabaviš ulja javi se. pogledaj si za ulja pod web shopovima prirodne kozmetike. Ovi naši ne šalju u druge države, ali strani mislim da da.

maace81
10.02.2010., 10:28
nova sam na ovom forumu,i pprvo da kazem da sam odusevljena ovom temom i vasim znanjem i trudom da pomognete.nisam jos sve procitala a htela bih da pocnem da pravim sebi preparate pa bih vas molila da mi pomignete.
imam mesovitu kozu,dehidriranu,tanku sa providecim kapilarima ispod oka i kod donje vilice.imam 29god,bore se jos nisu pojavile.htela bih kremu koja vraca vlagu,odrzava elasticnost i odgadja pojavvu bora,recimo da sadrzi eu bugarske ruze.unapred vam puno hvala
veliki pozzz

Starleta
10.02.2010., 10:45
da li bi ti baš kremu ( malo ju je teža napraviti) ili uljnu mješavinu?

i da li znaš da 1ml (cca 20kapi) bugarske ruže košta preko 300kn?

maace81
10.02.2010., 12:08
mislila sam kremu za dan,a za vece da pravim neku uljnu mesavinu.dobila sam to ulje na poklon,papreno je skupo,pa bih ga zato koristila.

Starleta
10.02.2010., 12:25
Poslala sam ti pm:)

kdimini1
10.02.2010., 18:47
čitam vas redovno i zaista ste pune korisnih informacija...divim vam se na hrabrosti pri mućkanju ulja za lice, sve do sada mislila sam da se ne bih usudila, ali izgleda da mi nema druge...koristim već skoro dva mjeseca dr hauschka kozmetiku, isključivo sve njohovo, od mlijeka za čišćenje, seruma, noćnog intensive seruma, okoloočne kreme, dnevne, pudera...potrošila sam novaca i novaca mijenjajući kombinacije, prvo ovu kremu, pa onu, pa jednu ispod, pa ovu masku, pa drugu masku i ne ide i ne ide, jednostavno izgleda da mi ta kozmetika ne paše...žene u bio&bio dućanu se trude, kupi ovo, čekaj, to se lice čisti, ali meni je lice malo bolje, pa opet bukne lišajevima, suhoćom, zateže...uglavnom nikad mi nije bilo takvo...prije sam koristila la roche kozmetiku, eucerin, vichy, biodermu, pa se odlučih na prirodnu i razočarala sam se ful...da li tko ima iskustva takvog s hauschkom, ja bih najradije odustala i napravila si neku uljnu mješavinu...lice mi je suho i osjetljivo, s malo kuperoze na obrazima, uvijek bez prištića,trenutno mi se javljaju lišajevi oko nosa i potkožni kao osip po bradi, prešla sam 30-tu god

maace81
10.02.2010., 19:00
meni se to isto desilo kad sam pocela da koristim,predlozila mi je devojka koja radi hauschku da uzmem ampule za nocnu negu i vrlo brzo mi se sredila koza a bila je na pocetku koriscenja kao da sam je ismirglala,bas sam se bila prepala.posle je bilo prelepo lice,pokusaj i to ako nisi,da ti ne propadnu sve te kremice

Starleta
10.02.2010., 19:09
čitam vas redovno i zaista ste pune korisnih informacija...divim vam se na hrabrosti pri mućkanju ulja za lice, sve do sada mislila sam da se ne bih usudila, ali izgleda da mi nema druge...koristim već skoro dva mjeseca dr hauschka kozmetiku, isključivo sve njohovo, od mlijeka za čišćenje, seruma, noćnog intensive seruma, okoloočne kreme, dnevne, pudera...potrošila sam novaca i novaca mijenjajući kombinacije, prvo ovu kremu, pa onu, pa jednu ispod, pa ovu masku, pa drugu masku i ne ide i ne ide, jednostavno izgleda da mi ta kozmetika ne paše...žene u bio&bio dućanu se trude, kupi ovo, čekaj, to se lice čisti, ali meni je lice malo bolje, pa opet bukne lišajevima, suhoćom, zateže...uglavnom nikad mi nije bilo takvo...prije sam koristila la roche kozmetiku, eucerin, vichy, biodermu, pa se odlučih na prirodnu i razočarala sam se ful...da li tko ima iskustva takvog s hauschkom, ja bih najradije odustala i napravila si neku uljnu mješavinu...lice mi je suho i osjetljivo, s malo kuperoze na obrazima, uvijek bez prištića,trenutno mi se javljaju lišajevi oko nosa i potkožni kao osip po bradi, prešla sam 30-tu god

Nisam razumjela zašto se ti bojiš ulja?

Merlina
10.02.2010., 19:13

Čula sam za ovakve situacije nemoj se forsirati ako ti ne odgovara hauschka. Mislim da bi tebi odgovarala čista prirodna kozmetika sa par dobrih biljnih ulja - plodom divlje ruže, jojobom, avokadom, par kapi kantariona u lješnjaku malo esencijalnih i to u kremi za dnevnu njegu koja bi ti smirila i nahranila tvoju preosjetljivu kožu, pa hidrolat da se lice malo oporavi, pa uljna mješavina za noć i tako dalo bi se tu puno napraviti.

šećerna vata
10.02.2010., 19:34
Merlina, da li ti radiš aromaterapiju lica, u salonu ili doma (meni nije bitno), vidim imaš jako dobre savjete i kužiš se u to, pa bi došla do tebe ako radiš..:)

i ako da, dal se može prvo doći nsamo na pregled da se vidi kakvu imam kožu (makar mislim da je mješovita, al nisam više ni sama sigurna) i jel bi mi trebao takav tretman? i ako može cijene, može i na pm:mig:

Merlina
10.02.2010., 22:59
Draga, ja ti se aromakozmetikom (između ostalog) konkretno bavim 6 godina, među rijetkima i među prvima svakodnevno u svom salonu za prirodnu njegu lica, tijela i aromaterapiju, do prije koji dan, a sada sa nešto promjene u koncepciji nastavljam.

Što se tiče tretmana, nemoj da ti drugi govore treba li ti ili ne, to sama odluči. Ako pitaš, pretpostavljam da nije neki problem sa tvojom kožom. Ukoliko želiš preći na aromakozmetiku onda je to dobar razlog posjeta.

kdimini1
11.02.2010., 08:41
merlina kako da se mi spojimo i da ja sve to probam kad si ti u zg, ja u ri...

kdimini1
11.02.2010., 08:46
nije da je mene nešto strah ulja, ali lice mi reagira burno i onda dok popravim situaciju zateže, peruta se, crveni i ne da mi se eksperimentirat puno...izgleda da ću morati opet na nešto novo, bilo ulja ili neka druga kupovna, nema mi druge

picture
11.02.2010., 09:03
Ako ne uspiješ doć do Merline, probaj otići u studio Aromedica u Rijeci, to ti je na piramidi, tamo će ti pomoći dr. Valter Ajman.

Starleta
11.02.2010., 10:00
nije da je mene nešto strah ulja, ali lice mi reagira burno i onda dok popravim situaciju zateže, peruta se, crveni i ne da mi se eksperimentirat puno...izgleda da ću morati opet na nešto novo, bilo ulja ili neka druga kupovna, nema mi druge

pa kao što ti je rekla Merlina, prava prirodna kozmetika bi ti mogla pomoći!
ja sam imala problem u početku sa uljem, inače nisam nikada mogla koristiti ulja, ali kad sam došla do točke da više nisam znala šta dalje jer mi je koža bila očajna odlučila sam prorbati sa uljima i oduševljena sam!:cerek:
Imam i prirodnu kremu, ali ju jako rjetko stavljam jer kombiniram tonik i uljnu mješavinu i normalno na to stavljam svu šminku:top:
Tkvu njegu koristim već oko tri godine i lice mi je sad u stvarno super stanju!:cerek:

Vjerujem da ako probaš da te neće razočarati!

Merlina
11.02.2010., 11:03
Do mene možeš doći tako da mi se javiš na pm, pa ću ti dati konkretnije savjete :cerek:. Naravno, ukoliko želiš malo muške energije :) pri izradi aromakozmetike, onda se kao što ti je picture predložila, možeš obratiti Aromedici oni su dovoljno kvalitetni.
Inače ja imam osobe s kojima surađujem po cijeloj Hrvatskoj, tako da je to što netko nije iz Zagreba najmanji problem.

Merlina
11.02.2010., 11:07
Što se tiče ovih savjeta ulje ili krema za dan i ispod šminke, znam da neki prakticiraju i preporučuju korištenje samo ulja u kombinaciji sa hidrolatom za dan i to je svakako dobra opcija. No, iz mog vlastitog iskustva krema ipak radi nekih sastojaka kojih nema u uljnim mješavinama daje jedan dodatni zaštitni film (pogotovo onima koji stavljaju na nju puder, rumenilo...), mekoću koži, elastičnost, i duže "drži" na licu.