PDA

View Full Version : Prirodna kozmetika - recepture

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Noemi
10.01.2004., 16:54
Imate li domace recepte za njegu?

Recimo meni je za kosu dobar pakung od zumanjka i 2 zlice cickovog i 1 zlice ricinusovog ulja sa malo propolisa.Preporuku mi je dala frizerka,jedino je zaboravila napomenuti da cu smrditi kao kuhano jaje ako je ne isperem nakon 15 minuta.

Sto mislite o efikasnosti home made sredstava za njegu?
Ja sam redovito radila piling od smedjeg secera i maslinovog ulja dok nisam procitala na forumu da granule za piling trebaju biti okrugle inace stvaraju vise stete nego koristi.SAd sam zbunjena:misli:

KOji proizvodi se mogu zamijeniti domacima a koje moramo i dalje kupovati?

Kosa
10.01.2004., 18:10
ja sm jednom citala da sve manekenke koriste trule banane tako da ih stave u frizider i onda onako trule i hladne u grudnjak..
Navodno jako dobro za lifting grudi.

croft
10.01.2004., 20:38
Ja maslinovo ulje (i malo meda ) jednom nedjeljno stavim sat-dva na kosu.
Cula sam da je pivo dobro za kosu,za sjaj.

Jednom sam u kupku stavila pola salice meda i mlijeka,koza mi je bila jako mekana.

A za lice sam cula da neke cure stavljaju yogurt a to nisam nikad probala.

Winona
10.01.2004., 22:04
dok sam se kanirala stavljala sam uz kanu i jaje i maslinovo ulje, drzala bi tako preko noci - to da boja ispadne tamnija- kosa ujutro savrsena :)

Vrecice od kamilice caja ili ploske krastavaca na oke - pogotovo akos te plakale.

Pozutjele nokte ( pusacke) istrljati kriskom limuna, isto utrljati maslinovog ulja.

Protiv padanja kose - upravo opranu kosu namociti i posudu punu vode u kojoj su se kuhale koprive i ne ispirati nakon toga. Treba ponavljati barem 2-3 tjedna da bi dosli prvi rezultati.

Domace je valjda i istrljati usne cetkicom za zube, onako na suho - budu prekrasno napete i meke.

AFRODITA69
11.01.2004., 02:11
a piva kao ucvrscivac?moja stara je to uvjek koristila za viklere,i uvjek je dobila super frcke a ne onak suhe kao od laka ili gela.

žujaa!
11.01.2004., 02:48
Winona kaže:

Pozutjele nokte ( pusacke) istrljati kriskom limuna, isto utrljati maslinovog ulja.

aaaaa..:(
meni to ne pomaže ..probala već par puta..a prsti su mi sve žući i žući..:rolleyes: ..moram probati nešto drugo..:(

a da samo vi dajte te domaće kozmetike super topic :top: :)

bigblue2010
11.01.2004., 03:15
Zuja, s tim zutim pusackim prstima je moja prijateljica imala problema. I onda je otkrila da je to zbog toga sto je drzala cigaretu tako da je dim isao po prstima. I kad je promijenila hvat vise joj nisu zutili. Moras u stvari drzati cigaretu ko pickica :D, onako s ispruzenim prstima i cigaretu prema gore.

bigblue2010
11.01.2004., 03:17
A sto se tice domaceg pilinga od secera, ja samo znam da je piling za tijelo od Estee Lauder - mislim da se zove Home Spa radjen na bazi secera, a oni imaju stvarno vrhunsku kozmetiku i ne vjerujem da bi imali nesto sto ostecuje kozu.

magic
11.01.2004., 08:44
žujaa! kaže:
aaaaa..:(
meni to ne pomaže ..probala već par puta..a prsti su mi sve žući i žući..:rolleyes: ..moram probati nešto drugo..:(

a da samo vi dajte te domaće kozmetike super topic :top: :)

Moj tata to skida razrijedjenim Domestosom ili trlja Arfom.

Vjeruj da pomazhe - on pushi 4 kutije dnevno, pa ako njemu skida :rolleyes:

Noemi
11.01.2004., 20:43
bigblue2010 kaže:
A sto se tice domaceg pilinga od secera, ja samo znam da je piling za tijelo od Estee Lauder - mislim da se zove Home Spa radjen na bazi secera, a oni imaju stvarno vrhunsku kozmetiku i ne vjerujem da bi imali nesto sto ostecuje kozu.
Thx,onda se mogu mirne duse nastaviti trljati:lux:

žujaa!
11.01.2004., 22:45
bigblue2010 kaže:
Zuja, s tim zutim pusackim prstima je moja prijateljica imala problema. I onda je otkrila da je to zbog toga sto je drzala cigaretu tako da je dim isao po prstima. I kad je promijenila hvat vise joj nisu zutili. Moras u stvari drzati cigaretu ko pickica :D, onako s ispruzenim prstima i cigaretu prema gore.

O.k. postajem pičkica ALI pičkica bez žutih prstiju..:D

žujaa!
11.01.2004., 22:48
magic kaže:
Moj tata to skida razrijedjenim Domestosom ili trlja Arfom.

Vjeruj da pomazhe - on pushi 4 kutije dnevno, pa ako njemu skida :rolleyes:

Ja sam svašta pokušavala trljati ali nikad nikakvog učinka..:rolleyes:
Ali probati ću to..tenkju :)

Shtefitza
11.01.2004., 23:29
Jogurt + med = odlicna maska za lice. Jogurt osvjezava i radi blagi peeling, med je hidratantan i djeluje protiv bakterija.

maslinovo + jaje, mozda jos i sok od limuna = maska za kosu, drzati ne duze od petnaest minuta jer se jaje stvrdne, pa ga je tesko isprati. Vrecica na kosu, jaje ce se manje susiti.

sunčica
12.01.2004., 10:04
glasam za peeling na bazi šećera (nasapunjaš lice i fino se laganini istrljaš šećerom) i masku od jogurta i meda (ja stavim po žličicu jednog i drugog)

ako imate upale, jako je dobra kadulja - skuha se čajić i čisti se kao tonikom. Oprez: nije dobro da stoji, tako da je dobro uvijek kuhati svježu (ja stavim jedan listić u šalicu za kavu, upotrijebim pa bacim)

za problematičnu kožu izvrsna je maska od kivija - neki preporučaju slaganje ploškica kivija na facu, ali ja istrljam ličeko jednom ploškicom, ostatak pojedem :D

magic
12.01.2004., 10:24
Za ispiranje problematichne kozhe savrshen je chaj od kadulje i stolisnika Naravno, svaki put svjezhe pripremljen.

magic
12.01.2004., 10:28
Shtefitza kaže:

maslinovo + jaje, mozda jos i sok od limuna = maska za kosu, drzati ne duze od petnaest minuta jer se jaje stvrdne, pa ga je tesko isprati. Vrecica na kosu, jaje ce se manje susiti.

I paziti da se umijesha samo zhumanjak...jer tragova bjelanjka cete se teshko rijeshiti s glave.

Dodajte malo ruma koji je dokazano najbolji za perifernu cirkulaciju vlasishta a i neutralizirat ce miris, limun ako je vlasishte masno.

Vrecica je odlichna ideja a i skracuje potrebno vrijeme drzhanja jer stvori svojevrsnu 'parnu kupelj' pa masku nije potrebno drzhati dulje od pola sata.

Vodite rachuna da je taj pakung zapravo najvrijedniji upravo za korijen kose, pa ga dobro utrljajte u vlasishte.

magic
12.01.2004., 10:29
Protiv peruti - piling vlasishta sitnom morskom solju.

magic
12.01.2004., 10:36
Hranjiva maska za masnu ali dehidriranu kozhu

Istisnuti polovicu limuna.

U koru staviti zhumanjak jajeta i pstiti da stoji 2-3 sata.

Nakon toga umijeshati unutra desetak kapi iscijedjenog limuna.

Nanijeti laganim kruzhnim pokretima na lice, vrat i dekolte.

Isprati nakon 15 minuta mlakom vodom.

magic
12.01.2004., 10:37
Za sjaj kose

1 veliku zhlicu meda dobro otopiti u 250 ml vode. Isprati tekucinom chistu opranu kosu, bez naknadnog ispiranja.

Noemi
12.01.2004., 11:01
Sjetila sam se jos i da hvale bjelanjak kao masku za lice,probala sam i stvarno zategne kozu,zatvori pore i koza ima lijepi sjaj.
Jedino je mali problem sto pocne curiti.Ja stavim gazu preko i legnem se tih 10-tak minuta sa rucnikom oko lica.

Ajme magic,:s stvarno jesi neko cudo,od brodeta do kozmetike,u sve se razumijes.A sigurno su ti i plahte popeglane:s :s :s

magic
12.01.2004., 11:27
Plahte ne peglam ;) samo jastuchnice :D

Usavrshila sam tehniku vjeshanja mokroga rublja pa nakon toga ne treba ni peglanje...valjda ;)

Kosa
12.01.2004., 11:35
:top:
bas mi je dobar ovaj topic!

Noemi
12.01.2004., 11:43
magic kaže:
Usavrshila sam tehniku vjeshanja mokroga rublja pa nakon toga ne treba ni peglanje...valjda ;)

A i po vodi hodas,jel?:D :D

magic
12.01.2004., 11:45
...josh ne ;) :D

Osim kad mi susjedi poplave stan...shto mi se dogodilo za vikend :mad:

magic
12.01.2004., 11:57
Hocemo dalje ;)?

Za slabu kosu i nokte

50 g suhih stabljika poljske preslice namuchiti u litru hladne vode. Neka stoje 6 sati.

Nakon toga dovesti do vrenja, neka kuha 15 minuta, maknuti s vatre, pustiti 15 minuta da odstoji. Procijediti.

Kura 15 dana, dvije shalice dnevno, u chaju mozhete namakati nokte, onda nestanu i one bijele flekice, a navecher mozhete tim chajem masirati vlasishte.

Preslicu kupite u biljnoj ljekarni - lat. naziv Equisetum arvense

Poljska preslica je i mocan diuretik, pa ce vam pomoci i da se malko rijeshiti nakupljene vode i toksina nakon ovih praznika.

magic
12.01.2004., 12:07
Ako se vec odluchite zabavljati preslicom, mozhete od nje napraviti izvrstan tonik za lice - stishce proshirene pore, zatezhe kozhu, pomazhe nechistoj kozhi.

20 g usitnjene prelijte s 5 dl kipuce vode, pustite da odstoji 20 minuta, procijedite. Ujutro i uveche umijte lice.

maristella69
12.01.2004., 12:42
Nadovezujem se na Štefu i njenu masku od jogurta i meda; ja tu masku radim u varijanti jogurt - svježi sir, jer med baš i nije za svaku kožu lako podnošljiv (znam iz iskustva).
Inače, maska je perfektna i to je nešto najbolje što sam ikada upotrebljavala! Ako se radi o danu nakon tluma i sl. - masku treba jako rashladiti u frižideru. Izvrsno za podbuhlost, također.

Noemi
12.01.2004., 12:51
Med kao njega za ispucale usne.Nanesti na usne i pustiti 10-tak minuta.

ZA posvjetljivanje kose,1-2 nijanse:u pola salice maslinovog ulja staviti 2 zlice cvjetova kamilice i to grijati na pari dok ulje ne zakuha,procijediti i spremiti u bocicu.Utrljati u kosu,najbolje funkcionira po ljeti kada se moze izaci na sunce ali moze se i grijati fenom.

Hana_
12.01.2004., 14:52
Kad su mi usnice suhe ..cetkicom ih izribam i poslje tog namazem s medom ..to malo odstoji pa polizem :) i super su glatke..na to onda jos neki balzam za usne :top:

..koza mi je suha dosta..nekad pomjesam med i mlijeko s tim se (poslije kad se vec sa spuzvicom istrljam )..namazem po tijelu i onda isperem..

za dekolte nekad znam pomjesat zgnjecene banane sa palentom ..malo stavim meda unutra i sve to u frizder da se ohladi..super osvjezava ...dobro je i za mansiju kozu .umjesto palente mogu se stavit i oni keksi petit beurre ..al ja nemrem izdrzat pa to sve odma pojedem :D

Noemi
12.01.2004., 15:24
Domaca kozmetika i deblja:D

U Body shopu su imali dobar pakung za kosu,Banana hair putty.Zadnji put ga nisam nasla u Trstu ali mi je prodavacica rekla da smijesam bananu,zutanjak i zlicicu meda.SAmo treba paziti da ne ostanu grudice banane jer se tesko isperu.

Bluegirl
12.01.2004., 18:16
Eh ja sam sad htijela napisat za jaje&maslinovo ulje,pa sam vidla da su me pretekli :). Ja si napravim kvazi majonezu od toga, omotam glavu alu folijom, zgrijem vlazni rucnik u mikrovalnoj i onda omotam tak da je majonezi toplo :D. Kosa mekaaaa, bas sam juce to radila.

Noemi
12.01.2004., 18:49
[QUOTE]Bluegirl kaže:
[B], zgrijem vlazni rucnik u mikrovalnoj iQUOTE]
To mi je novo...sad barem znam cemu mikrovalna sluzi.Mi smo je kupili prije sto godina i prestali koristiti zbog kancerogenosti.A sada ce barem djelomicno opravdati svoje postojanje.
Ajme cure sta cu ja svasta tu naucit:D

croft
12.01.2004., 18:52
I paziti da se umijesha samo zhumanjak...jer tragova bjelanjka cete se teshko rijeshiti s glave.
Ja sam jednom stavila cijelo jaje,jedva sam oprala kosu...grozno!
I poslje kad sam mislila da sam dobro oprala,nakon sta sam je osusila nisam je mogla iscesljati dobro na nekim mjestima.
Bjelanjak nisam oprala do kraja.

Noemi
12.01.2004., 18:57
I ja sam napravila prvi puta istu gresku,izgledalo je shmrkljasto:bljak:

sunčica
12.01.2004., 19:58
pijte vodu u oooooogromnim količinama

evo, stavila sam i prigodnu boju ;)

Bluegirl
12.01.2004., 20:20
Noemi kaže:
Ajme cure sta cu ja svasta tu naucit:D

To sam vidla u frizerskom salonu, a bas je ugodno. Kod mene 3 min pri najvecoj snazi. Nemoj se spec.

Noemi
12.01.2004., 21:58
Thx,pokusati cu...Ako otvorim topic o lijecenju opeklina znati ces da nisam uspjela:)

Lali Puna
31.01.2004., 23:17
Evo, kaže frendica da je čitala o nekoj hrv. ful prirodnoj kozmetici tipa Lush(nije se mogla sjetiti kak se zove) i nabasala tamo na piling za lice od meda i kukuruzne krupice...i pomiješala ona žlicu meda s kukuruznim brašnom(tj. onom mješavinom za žgance) istrljala time lice i kaže - Ja više ne kupujem piling!
Koža savršena...kaže...

(Al meni uvijek jednostavnije kupiti i nek mi stoji u kupaoni uvijek nadohvat ruke, poa nek je i puno konzervansa....nego po doma to miksati, preljevati, gnječiti, mackati.....eh, kad sam ljenčina....)
I, pola od ovog kaj ste napisale bi ja pojela prije nego što bi mi došlo do lica....;)

heureka
01.02.2004., 05:30
:)
dobru peeling masku za lice mozete napraviti od kasicice meda i pola kasicice mljevenog cimeta.. staviti na lice, drzati 15-20 minuta i onda trljajuci isprati... lice bude supper:)
ok, jogurt i med su vec pomenuti
onda maska od kvasca.. malo kvasca razdrobiti u malo mlijeka (da bude gusto), pustiti 15 minuta da nadode i staviti na lice.. skinuti kad se osusi na licu

prirodni tonik... u pola litre vode iscjediti limun i staviti to u flasicu sa onim rasprsivacem.. odlicno osvjezava i lice i tijelo.. drzi se u frizideru i moze trajati 3-4 dana, vise ni u kom slucaju!!!!

za kosu je zara (kopriva) odlicna... dakle poslije pranja kose saprati koprivinom vodom i ne dirati :)

umjesto zumanaca i ulja, ja cesto stavljam na kosu obicnu majonezu:)onda zamotam folijom i ne diram sat vremena... kosa bude meka a vlasiste bude vlazno i nema peruti narednih 3-4 dana:) (ja skoro uvijek imama malo peruti na vrhu glave, ostalo nista, al je vrh glave .. brrrrr)

za kupanje.. u kupku stavite kore od svjezih naranci ili mandarina koje ste pojeli taj dan... to nevjerovatno odmara:)
gore je pomenut med i mlijeko... isto odlicno, samo sto se onda ne brisem peskirom poslije kupanja, nego se samo ovlas obrisem.. ono, tipkam po tijelu ne bi li upila vlagu.. sto ostane, ostane.. sta cu mu ja:)

eto, uzivajte:)

njasa
01.02.2004., 15:24
ovo mi je rekla teta roza, koja ima 53 god, a lice ka 25.

dvi velike zlice kave, zlicica meda i malo vrile vode- tek toliko da se med rastopi. stavit na lice, vrat i dekolte 10 min i oprat. provala, koza je mmmmmmm meeeeka

ljutika
02.02.2004., 12:26
Piling za lice

Bjelanjak mutiti mikserom i dodavati griz. Ne mora se izmutiti skroz čvrsto. Naneseš na lice, vrat i dekolte i pustiš da se osuši na licu. Za to vrijeme probaš šutiti.:D
Onda sve istrljaš sa lica tako da ga dobro izmasiraš i skineš mrtvi sloj kože.

To je i maska i piling.

ljutika
02.02.2004., 12:28
Ja tražim recept za umornu kožu oko očiju.

Stalno isprobavam kremice i serume i štatigajaznamšto, ali ne pomaže. Možda je to zbog godina?:D

Leeloo
14.05.2004., 20:02
Domaće je najbolje.

Hajmo moje dame ako imate neki recept za eliksir mladosti podijelite ga. :)

Evo recimo... oblog za osvježenje kože.

Umorni ste, lice vam se objesilo...

Uzmete 3 prstohvata timijana, prelijete to sa 1,5 dl vrele vode i sačekate 10 minuta. Onda to procijedite i natopite vatu stavite na lice i opustite se.

traxdata
14.05.2004., 20:51
ja si znam puknuti jogurt na lice, kad ga iskasapim:D u pms-u

mrkvich
15.05.2004., 00:02
znam da j eodvratno i smrdi al luk je jeben za kosu, za rast i protiv peruti. utrljate ga 15ak min prije pranja po tjemenu...radi cuda!!...i smrdi...

mala_slatka
15.05.2004., 05:05
Leeloo kaže:
Domaće je najbolje.

Hajmo moje dame ako imate neki recept za eliksir mladosti podijelite ga. :)

Evo recimo... oblog za osvježenje kože.

Umorni ste, lice vam se objesilo...

Uzmete 3 prstohvata timijana, prelijete to sa 1,5 dl vrele vode i sačekate 10 minuta. Onda to procijedite i natopite vatu stavite na lice i opustite se. timijana:confused: neznam sto je to?

Bercana
15.05.2004., 06:04
Izmlatiš bjelanac i pukneš ga na čisto lice.
Kad se skupi i kad nemožeš namignut isto ispereš. Koža fantastično sjaji.

Drugo, obična palenta i mlijeko (nikako kuhati)+kap dvije maslinovog ulja.
Najbolji piling za tijelo ikad. Sve ovo kupovno šareno može ljubit stopala ovom tretmanu.
Koža je glatka ko bebina guza.

Leeloo
15.05.2004., 12:15
mala_slatka kaže:
timijana:confused: neznam sto je to?

Timijan ti je zacin. Obicno ide u sosove i pecenje.... Travkica, malo lici na origano...
Mozes ga naci u svakom marketu.

Leeloo
15.05.2004., 12:17
Bercana kaže:
Izmlatiš bjelanac i pukneš ga na čisto lice.
Kad se skupi i kad nemožeš namignut isto ispereš. Koža fantastično sjaji.

Drugo, obična palenta i mlijeko (nikako kuhati)+kap dvije maslinovog ulja.
Najbolji piling za tijelo ikad. Sve ovo kupovno šareno može ljubit stopala ovom tretmanu.
Koža je glatka ko bebina guza.

Ja sam bjelancetu dodavala i jednu kašičicu meda... :top:

iggix
15.05.2004., 18:47
Malo kvasca pomijeshati s malo mlijeka. Staviti na lice i sacekati da se osushi. Saprati vodom. S ovom maskom zbilja morate odlezati nekih 10 - 15 min.

Jako dobra maska za one koji imaju problema s OTVORENIM PORAMA i AKNAMA. :)

iggix
15.05.2004., 18:48
Bjelance se preporucuje za masnu kozu. Oni koji imaju problema sa suhom kozom: bjelance+ med. :)

iggix
15.05.2004., 18:50
Josh neshto za suhu kozu:

maska od samljevene breskve ili kajsije. jedite puno ovog voca - jako dobro za suhu kozu.

iggix
15.05.2004., 18:53
Ako imate problema s trepavicama: mazite ih svako vece s ricinusovim ili bademovim uljem.
Uzmite staru cetkicu iz maskare (neki ducani prodaju te cetkice apart) i namazite si trepavica kao shto mazete maskarom.

trepavice ce postati sjajnije i jace. A i malo gushce.:mig:

mrkvich
16.05.2004., 00:15
za gusche obrve utrljajte maslinovo ulje.

traxdata
16.05.2004., 00:22
iggix kaže:
Ako imate problema s trepavicama: mazite ih svako vece s ricinusovim ili bademovim uljem.
Uzmite staru cetkicu iz maskare (neki ducani prodaju te cetkice apart) i namazite si trepavica kao shto mazete maskarom.

trepavice ce postati sjajnije i jace. A i malo gushce.:mig:

da i sam da dodam: a ak imate problema s probavom, ostatak ricinusa popijte:D

SaraTroroga
16.05.2004., 01:12
Mene strasno mrzi da muckam ta belanca,med.timjane i dzumbire

Radije kupim gotove maske

Evo imam neku na biljnoj bazi(glina,zalfija....)koju samo treba pomesati sa vrucom vodom i ne da mi se:raspa: :)

mala_slatka
16.05.2004., 06:29
Leeloo kaže:
Timijan ti je zacin. Obicno ide u sosove i pecenje.... Travkica, malo lici na origano...
Mozes ga naci u svakom marketu. Thank you:)

heureka
16.05.2004., 07:45
dobar tonik za lice.. u malo mineralne vode natapkati par kapi ulja od cajevca i par kapi lavandina ulja
na ovo sam sama nadosla i meni skroz godi;)
umjesto mineralne vode sam jednom stavila malo caja od kamilice al mi je to vec poslije par dana dobilo cudan miris..
helem, sad stavljam iskljucivo mineralnu i drzim u frizideru

stavljala sam na drugoj temi maskice od meda.. i pricala o zari kao biljci koja je dusu dala za njegu kose.. maslinovo ulje je svima poznato kao superiska stvar za kosu..
dobra stvar je i orahovo ulje za brinete.. plavusama navodno ne godi.. kao kosa postaje tamnija.. a to plavkama i nije cilj;)

ako se cega sjetim dopisat cu...

heureka
16.05.2004., 07:48
SaraTroroga kaže:
Mene strasno mrzi da muckam ta belanca,med.timjane i dzumbire

Radije kupim gotove maske

Evo imam neku na biljnoj bazi(glina,zalfija....)koju samo treba pomesati sa vrucom vodom i ne da mi se:raspa: :)

ne znam kucas li iz srbije.. tamo je bilo super maskica u onoj zelenoj papirnoj ambalazi.. ono, dode prasak u maloj kesici i neki tonik u plasticnoj posudici.. jako dobre maske.. pogotovo ona od duda (za onog ko voli bijeli ten.. ja ga volim i njegujem ) i ona od cajevca (jos sam relativno mlada pa s vremena na vrijeme imam lice skroz u aknama)
e fora je sto su cijene tih maski bile pravo nesto jeftine.. mislim da je najsljuplja bila oko 1, 5 evro.. a neke cak i ispod evra (jest da su za jednu upotrebu, al su bas dzaba....)

SaraTroroga
16.05.2004., 11:08
Znam o kojim maskama pricas Natura-bel se zovu i skroz su na biljnoj bazi.
Imaju i jako dobar gel protiv celuliti (brsljan gel)

Sto se tice kozmetike iz kuhinje,dobro je ruke pri pranju posudja protrljati talogom kafe,budu skroz mekane:W
p.s.Kucam iz N.Sada

heureka
16.05.2004., 18:50
SaraTroroga kaže:
Znam o kojim maskama pricas Natura-bel se zovu i skroz su na biljnoj bazi.
Imaju i jako dobar gel protiv celuliti (brsljan gel)

Sto se tice kozmetike iz kuhinje,dobro je ruke pri pranju posudja protrljati talogom kafe,budu skroz mekane:W
p.s.Kucam iz N.Sada

slazem se , odlican je... i skrooz jeftin ( u sarajevu je 200 ml tog gela manje od 2,5 evra.. ) ok, ja ne primjetim neke velike promjene, al fini mirise i koza je glatka...(al ima jos narandzine kore)

SaraTroroga
16.05.2004., 20:18
Nisam ni ja primetila,a bogami ni od Lipofactora koji je kostao:eek:

Doduse ni ja nisam to bas redovno mazala

Jedino od Clinians-a(gel i pena) sam primetila neki rezultat

lucija
16.05.2004., 21:52
Timijan je u biti majčina dušica. Taj začin (il eterično ulje) je jako dobro za smirenje. Ja ga imam mljevenog, trganog, uzgajam ga na balkonu. (Čovjek bi rekao da sam jako uznemirena). S obzirom koliko je to fin začin, nema razloga da ga nemate na svojoj polici.

A obavezno ću probat namakat lice u čaju od timijana.:top:

Ja se zapustih na tom polju domaćih stvarčica, al ovo mi je dalo ideju.

Koristila sam bjelanjak (ej, Bercana, vozdra ;) ), jogurt (Traxa - :lol: ), onda žutanjak i maslinovo ulje za suho lice i pakung za kosu. I dobro je umočit trakice od tkanine u sok od grapea - za osvježavanje lica voćnim kiselinama :top:

BTW kako imam jako suho lice navečer ga mažem uljem jojobe u kojem ima malo eteričnoga ulja bergamota, pa tek onda noćnom kremom. Razlika je drastična.

Usput - jel ima netko prirodan savjet za ekstremno suhu kožu tijela (teško podnosim zg vodu - ljeti na moru dovoljno mi je da se mažem niveom soft, al ovdje :eek: - nekad se mažem melkfetom pa opet niš)?

Cruela
17.05.2004., 09:19
BTW kako imam jako suho lice navečer ga mažem uljem jojobe u kojem ima malo eteričnoga ulja bergamota, pa tek onda noćnom kremom. Razlika je drastična.

vrlo zanimljivo.
koje ulje koristis tj.kojeg proizvodaca jer je jako tesko naci kvalitetno jojobino ulje.

Cruela
08.07.2004., 13:41
evo nam mjesto na kojem mozemo razmjenjivati iskustva iz "hand made" muckanja raznih ulja,zitarica,medova,kajmaka i sl.
naime,zaintrigirao me je onaj sampon sa sodom bikarbonom pa to budem obavezno isprobala.
sto ste citale,cule,isprobale???

Lampica
08.07.2004., 14:23
kakv sampon sa sodom bikarbonom

Štrikalica
09.07.2004., 07:41
Lampica kaže:
kakv sampon sa sodom bikarbonom

zvuči icky :lol:

Cruela
09.07.2004., 07:44
netko je ovdje negdje napisao da je dobro pomijesati 1 zlicu sode b.. sa 2 zlice sampona i time oprati kosu.navodno skida svu natalozenu necistocu od gelova,lakova i sl.
neke curke su probale i kazu da je super.

Lampica
09.07.2004., 08:10
hvala
probat cu:D :w

Štrikalica
09.07.2004., 11:03
ezop kaže:
netko je ovdje negdje napisao da je dobro pomijesati 1 zlicu sode b.. sa 2 zlice sampona i time oprati kosu.navodno skida svu natalozenu necistocu od gelova,lakova i sl.

oho? :)

to zvuči cool..a budući da sam ja poblajhana iz nekog mi se razloga čini da bi mi to bilo mrak za još malo posvijetliti kosu..blesavo, znam :D

Leeloo
09.07.2004., 12:14
Možeš ponešto naći i ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=49803&perpage=20&pagenumber=1) ;)

mrkvich
09.07.2004., 13:42
sad kad je netko spomenuo skidanje taloga od gelova itd sa kose...znam da nema veze s domacim proizvodima, no bilo je u dm-u za kupit pred kojih mozda godinu-2, sampon od ja mislim neutrogene koj skida talog od lakova, gelova, smoga itd itd itd i fakat je bio odlican. u zadnje vrijeme ga ne vidim na policama...

Bluegirl
10.07.2004., 07:17
ezop kaže:

Ja probala, prije nego sto sam isla frizerki. Sisa me od rojdenja i rekla mi je:"Sta si radila sa svojom kosom super ti jeeee :cool: ".

Alissa_7
13.07.2004., 21:05
To je definitivno nesto najbolje sto sam ikada smuckala! Kosa mi je nakon toga super...i , spremna za nove preparate. :D

Karmela
30.07.2004., 19:04
Prijateljica mi veli da ona koristi rolaids (kalcijumske 'bletice protiv zgaravice ;)) kad primjeti da bi joj prist mogao izaci na licu. Kaze da ih uzme 2-3 i da preko noci crveni otok nestane.

Imate li i vi neku neobicnu beauty rutinu?

uskasuknjica
30.07.2004., 20:55
ajme....mirakul...nestanu pristici....
a 'oce papa kanonizirati tu tvoju frendicu uskoro?
reci ti njoj da je i sperma ljekovita....zateze lice :D

LadyInRed
30.07.2004., 22:08
huh, teško mi se sada nečeg posebnog sjetiti a što ove koke na modi već nisu rekle ili ne znaju:D

ali evo, kad dobijem osip po licu, navalu sitnih prištića, obloge od zelenog čaja mi pomažu. ili samo vrećica zelenog natopljena u toplu vodu. u nedostatku njega, kamilica u istoj varijanti:)

ah da i ona famozna "maska" za koju se zapalio cijeli forum:D obilno nanesem kremu na ruke i stopala i spavam sa pamučnim rukavicama/čarapicama (za stopala):top:

Leeloo
31.07.2004., 00:49
LadyInRed kaže:

ah da i ona famozna "maska" za koju se zapalio cijeli forum:D obilno nanesem kremu na ruke i stopala i spavam sa pamučnim rukavicama/čarapicama (za stopala):top:

Pliz... osvježi mi pamćenje... koja maska!?

Nikada nisam probala, ali sam čula da je krema za hemoroide dobra za bubuljice...

Jel neko probao?!

Karmela
31.07.2004., 04:57
Iz iskustva znam da mozete napraviti piling tijela sa pola solje brown secera. Totalno prirodno, bez aditiva i konzervansa, pa su i sanse da dobijete alergijsku reakciju virtualno na nistici. :)

A ako imate masnu kozu, piling tijela mozete napraviti tako da dodate malo svijezeg soka od grejpfruta u secer - potpuno prirodno i osvjezavajuce.

A za lice, mama mi je kazala, da je njena baka koristila kukurzno brasno kao piling sredstvo i nikad nije dobila duboke bore ili starcke pjege po licu. Imala je fino lice i u dubokoj starosti.

Crow Jane
31.07.2004., 07:33
Karmela kaže:

A za lice, mama mi je kazala, da je njena baka koristila kukurzno brasno kao piling sredstvo i nikad nije dobila duboke bore ili starcke pjege po licu. Imala je fino lice i u dubokoj starosti.

:top: Ovo je i moj beauty secret prenesen od bake. :) :) :)

Lice k'o dječja guza, fakat. :o

Vera Pavladoljska
31.07.2004., 07:47
To sam i ja davno na forumu pisala.S kukuruznim brašnom.Samo sam ja imala recept u kojem je uz brašno išlo čak i malo meda, da bude tvrdji piling, čvršći i to zaista pali. :)

LadyInRed
31.07.2004., 11:40
Leeloo kaže:

to smo mi na forumu nazvali "maska" za noge i ruke. radi se o tome da namažeš vrlo obilnim slojem masne kreme ruke i staviš tanke pamučne rukavice, imaš za kupiti u ljekarni i s tim prespavaš. rukavice zadržavaju toplinu, spriječavaju da se krema razmaže i toplina omogućava lakše prodiranje kreme u kožu. ujutro su ti ruke tako mekane da je to za nevjerovat':cerek:

jednako tako i stopala, sa pamučnim čarapicama. ja si pedikuru radim sama pa nakon toga obavezno napravim tu "masku". ujutro divota:top: još jedan trik za one koje si same rade pedikuru: u toplu vode pored onog što stavite za omekšavanje kože, stavite i 1dcl bademovog ulja.

mrkvich
31.07.2004., 13:53
piling od soca od kave za bedarca je:top: ostavlja tako mekanu kozu,istina bog malo smedju al se opere:)
za suhu kozu maska od zumanca, meda i maslinovog ulja je isto super, a za masnu kozu maska od limuna i bjelanca pomjesano sa magnezijevim karbonatom....stisce i susi kozu...
za ubod insekta u to mjesto umasirat ocat ili luk, zakon!

AFRODITA69
31.07.2004., 19:58
Leeloo kaže:

Nikada nisam probala, ali sam čula da je krema za hemoroide dobra za bubuljice...

Jel neko probao?!

kremu za hemice pripisu pacijentima koji imaju ekcem da ih ne svrbi!
za zbilja.neki se vrate pa kazu da su dobili u farmaciji kremu za hemice,a u biti koristit se za antisvrab od ekcema.

AFRODITA69
31.07.2004., 20:03
smedi secer za pilling,narocito face!
uvjek mjesam ruzeve-na podlogu stavim malo od jednog pa od drugog,izmjesam ,nanesem i onda stavim sjajilo-za tamnije-prozirno,ili sparkly,za svjetle-sugar glaze,da bude jos bljede.i uvjek imam unikatne boje ,koje svi zele kupiti,pitaju odakle i sl...;)

Lampica
02.08.2004., 11:45
Za bilo kakav problem na licu, bilo umor, bilo da ste prckali po licu staviti masku od jogurta (hladnog) i drzati dok se ne osusi, ja je koristim 2x tjedno, radi umora.

PILING: kukuruzno brasno pomjesati sa jogurtom:top:

AD kapi za nokte:top: ili bademovo ulje:top:

ako dobijete onu neku ruznu potkoznu bubuljicu stavite kockucu leda na nju, drzite par minuta, ona ce samo splasnuti.

kada sam od VICHY-jeve NORMADERM kreme dobila osip po licu, kao pristice, a nsiu pristici, kao da jekoza na pojedinim djelovima najezena, koristila sam jogurt masku, a navece pred spavanje sam na svaku tackicu stavljala malo Cinkove kreme, i ujutro bih je micala. za 2-3 dana sve piknice su nestale.

:w

Karmela
02.08.2004., 18:31
Protiv zlovolje i loseg raspolozenja:

Obuci svoje najsexi rublje (ono kaj cuvas za muskarca svojih snova i savrsenu vecer :)) bez obzira sto nosis gore.
Onda dobijes onaj look /I-have-a-secret look/ cak i kada si u starim trapericama i bez mrvice sminke. ;)

377chiara
02.08.2004., 18:42
ne vjerujem da postoji muskarac iz snova - nego samo neki kojega nece pretjerano smetati moje karakterne osobine :D a ni mene njegove
moj "secret" je taj da bilo da iskoci pristic, kosa ne stoji kako bi ja htjela, majca koja dobro stoji uz ostatak stvari na meni je u ves masini - a mene ne dira ni pol posto, uzmem easy ionako nitko osim mene nece primjetiti da to nije savrseno :cool:

debelakrava
03.08.2004., 00:27
ovak, ja prije svakog vaznijeg izlaska volim zamotat kosu u pundzju (al onak, malo razbarusenu i prije toga ju namocim) i ostavit tako sat, dava. ondakosa raspustena izgleda super

Karmela
03.08.2004., 03:29
debelakrava kaže:
ovak, ja prije svakog vaznijeg izlaska volim zamotat kosu u pundzju (al onak, malo razbarusenu i prije toga ju namocim) i ostavit tako sat, dava. ondakosa raspustena izgleda super

+ smokey eyes = one hot, fuming, mean, girl mashine ;)
Obozavam razbarusenu kosu, posebno ako su pojedini pramenovi namazani kremom pa izgledaju onak, kao da si surfala cijelo popodne ;)

Leona81
03.08.2004., 12:49
...sad, kolko je neobican ne znam, al kod mene vec duuuugo funkcionira..dakle kad vam lisce bukne usljed istiskivanja pristica ili opcenito kad je iziritirano u kuhinjsku krpu, rucnik ili stogod trece stavite 7, 8, 9 kockica leda (kolicina ne uvjetuje rezultal):D i s tim masirajte lice neko vrijeme...ja obicno to radim tak dugo dok se led ne otopi i voda mi pocne teci po laktovima...:D

LadyInRed
03.08.2004., 13:16
Leona81 kaže:
...sad, kolko je neobican ne znam, al kod mene vec duuuugo funkcionira..dakle kad vam lisce bukne usljed istiskivanja pristica ili opcenito kad je iziritirano u kuhinjsku krpu, rucnik ili stogod trece stavite 7, 8, 9 kockica leda (kolicina ne uvjetuje rezultal):D i s tim masirajte lice neko vrijeme...ja obicno to radim tak dugo dok se led ne otopi i voda mi pocne teci po laktovima...:D

:) jednak učinak ima i hladni gel aloe vera:)

Zlatokosa
11.08.2004., 22:02
Ovo je bash dobar topic..:)

Ja nocu ne kremam lice (sve mi se obrishe u jastuk, a i volim se ljubiti..)
pa prije spavanja lice nasprejam termalnom vodom i maramicom utapkam...

emy
17.08.2004., 22:23
Za mekane i nježne ruke: pomiješajte bilo koji regenerator i šećer i istrljajte time ruke!Mrak:top:

lucija
24.11.2004., 16:04
Nameračila sam se da napravim par jednostavnih prirodnih sredstava za njegu protiv strija - nabavila sam sve sastojke u inozemstvu - i sad me muči u čega ih spremiti i kako prevenirati kvarenje.

Imate li kakvo iskustvo s time?

njasa
24.11.2004., 16:10
aj napisi koji su to sastojci, jer ti se onda moze rec koliko dugo ce ti pripravak trajat. vecinom se prirodni pripravci drze u staklenim bocicama

Dustflower
24.11.2004., 16:14
Ili sterilizirane staklene posudice, ili one plasticne sta se kupe u apoteci. A za čuvanje nemam pojma, zavisi koji su sastojci, ja sam neke stvari držala u hladnjaku, a neke na polici u kupaonici ;) :D
Opcenito, ako mješavina sadrži esencijalna ulja i ekstrakte bilja, može trajati dosta dugo, za umjetne ne znam jer ih izbjegavam, mislim da su parabeni najrašireniji prezervativi za kozmetiku, pogledaj malo na netu, ima dosta o tome.
p.s. bas mi je drago da jos ljudi rade svoju kozmetiku :top:

lucija
24.11.2004., 16:15
Prvo ću napravit ulje za masažu protiv strija od čistog maslinovog ulja, čistog gela aloe vere i e vitamina. Pravit ću manje doze da se ne kvari, al opet me zanima na što sve trebam pazit.

Dustflower
24.11.2004., 16:24
S tim ne bi trebala imat problema, maslinovo samo po sebi traje dugo, a vitamin e produzuje trajanje. Mislim da bi bilo najbolje staviti to u tamniju staklenu bočicu i držati na hladnom, tamnom mjestu.

lucija
24.11.2004., 16:41
Ako nemam tamniju staklenu bočicu jel u redu ako je obložim nekom tkaninom ili papirom?

alexxx
24.11.2004., 20:54
čini mi se da ulje pšeničnih klica, ako ga se doda 1o%, sprečava da ti mješavina užegne zbog vitamina E.. budem majku pitala.

edit: sad vidim da dodaješ E vitamin.. mislim da ti je to dosta, samo moraš čuvat na tamnom i hladnom.

Dustflower
24.11.2004., 21:50
Ako cuvas na hladnom i tamnijem mjestu, onda nije vazno da bude tamnije staklo :)

Tigrica
25.11.2004., 09:39
lucija kaže:
Prvo ću napravit ulje za masažu protiv strija od čistog maslinovog ulja, čistog gela aloe vere i e vitamina. Pravit ću manje doze da se ne kvari, al opet me zanima na što sve trebam pazit.

mozes li napisati kako to pravis, sto sve tocno koristis,...? gdje nabavljas sve te sastojke, cijena i tak? bar za tu kremu protiv strija?
hvala :)

lucija
25.11.2004., 19:00
Čisti aloe vera gel sam nabavila u Sloveniji i nisam sigurna koliko košta - mogu samo reć - dosta :angeleye:
Isto tako i kapsule e vitamina. Cijena - pojma nemam točno, ali u razini vitaminskih pripravaka, neznatno jeftinije nego u hr.
Čisto hladno prešano maslinovo ulje nabavila sam u Dalmaciji od poznatih ljudi; gledala ja koje masline idu u prešu :D

Miješat ću sastojke u steriliziranoj posudici sa steriliziranom žličicom i spremiti ih u zdjelicu iz apoteke, isto steriliziranu. Nije neka filozofija, ali ja sam početnica :lol:

Napravit ću količnu potrebnu za cca 2 tjedna masaže i držat je u hladnjaku tak da ne moram dodavati neke konzervanse . Imam u planu radit i neke druge stvari, ali step by step. ;)

lucija
25.11.2004., 22:13
Napravila sam! Vau, divna stvar!!!

Samo shvatila sam zašto ljudi rijetko rade kozmetiku kod kuće, iako je kvalitetna i sve u svemu fantastična - jer je komplicirano :lol: Nije problem zamutit stvar, ali sterilizacije, prosipanje ulja po kuhinji, krivo procijenjeni oblici ambalaže... Ali, postat ću ja expert.

S vremenom.:o

Dustflower
25.11.2004., 22:29
Ma super je kozmetika izrađena kod kuće, dobiješ stvari po svom guštu (sastojci i miris) i skroz kontroliras cijelu stvar. Ispadne super, bolje nego u sramotno skupom Lush-u (s obzirom na cijenu sastojaka vecine njihovih proizvoda).

Jedino sto je skupo narucivati iz Hrvatske sastojke, dok primjerice u Americi mozes jako jako jeftino proci. 500 ml aloe vera gela 7$, što je :top: q10 je npr. skup, ali se na vece kolicine isplati jer ga se stavlja malo. samo mene vise zanima ona skroz prirodna kozmetika, npr. shea maslac + komadici mrvljenog kikirikija, esencijalno ulje i jaki čaj od kadulje :) -

dora
26.11.2004., 00:35
Iako mi se izrada prirodno, doma spravljene kozmetike cini idealnom, nekak se ne bi okurazila na to.

Kao prvo, gdje bi nabavila sastojke, kao drugo, kad bi i nabavila sastojke u kojem bi ih omjeru pomjesala (misim valjda, pretpostavljam, za to treba nekakvo znanje) kao trece - ljena sam :D Postoji Lush koji brije na relativno prirodnu kozmetiku bez pretjerane kolicine konzervansa, ima prirodne maske (npr.) i dosta drugih stvari koje nemaju konzervanse, a koje ja ni u ludilu ne bi mogla doma napraviti ili kad bi i mogla, valjda bi mi cijeli stan bio svinjac nakon tih akcija :D

Prema tome, sve u svemu... drzim se Lusha :D

lucija
26.11.2004., 09:41
Dustflower kaže:
Ma super je kozmetika izrađena kod kuće, dobiješ stvari po svom guštu (sastojci i miris) i skroz kontroliras cijelu stvar. Ispadne super, bolje nego u sramotno skupom Lush-u (s obzirom na cijenu sastojaka vecine njihovih proizvoda).

Jedino sto je skupo narucivati iz Hrvatske sastojke, dok primjerice u Americi mozes jako jako jeftino proci. 500 ml aloe vera gela 7$, što je :top: q10 je npr. skup, ali se na vece kolicine isplati jer ga se stavlja malo. samo mene vise zanima ona skroz prirodna kozmetika, npr. shea maslac + komadici mrvljenog kikirikija, esencijalno ulje i jaki čaj od kadulje :) -

Financijski sam iznenađena efektom - iako uopće nisam štedjela na sastojcima, fakat sam kupila prvorazredno ispalo me fakat povoljno. A stvar je divna. Plus - jako je mazivo i razmazivo pa će traaaajat - a ne mažem nikakve pojačivače mirisa, količine i ostale stvarčice.

Našla sam predivne recepte s divnim sastojcima, to mora bit super, npr. Night Cream

Ingredients:

- 3 tablespoons olive oil

- 1 tablespoon aloe vera gel

- 1 tablespoon shea butters

- 2 teaspoons grated beeswax

- 1 tablespoon rosewater

- 1/4 teaspoon lecithin

- oil from two capsules of vitamin E

- 3 drops chamomile or lavender essential oil

a trenutno se pitam gdje kupiti čisti shea butter u lijepoj našoj. Ako netko zna - nek prijavi.

Ima i stranica s ozbiljnim receptima za izradu kozmetike http://www.makingcosmetics.com/ na kojoj se mogu naručiti sastojci, ali tko zna - možda se dio toga može kupiti kod nas ili u bližem susjedstvu.

Sigurna sam da ima kvalitetne kozmetike i za kupit, a i puno je jednostavnija, ali mene trenutno to pere ko neka vrsta kreativnog hobbija (a i moja je koža jako zahtjevna i trentuno mislim da je puno bolje razumijem od bilo koje kozmetičke kompanije pa se želim okušati). A možda poriv za čistoćom i ostala trudnička ludila ovdje nalaze svoje izraz.

Whatever, ja sretna i vesela.

Idem si radit svoj tonik od destilirane vode i eteričnih ulja. :w

ps Gdje mogu kupit Q10? Kad su se tek pojavile nivea q10 kreme jako su mi pasale i imale su učinka. Sad mi se čini da su totalno reducirali količinu tog aktivnog sastojka i niš mi ne znače, ni ko kreme ni ko q10 kreme.

pps Nivea je jaaako sklona mijenjat recepture krema - prema gore :flop:

Dustflower
26.11.2004., 10:27
Nazalost, nemam pojma gdje u Hrvatskoj kupit q10, najbolje je narucit preko neta, ali je postarina oko 20$..

lucija
26.11.2004., 10:33
Dustflower kaže:
Nazalost, nemam pojma gdje u Hrvatskoj kupit q10, najbolje je narucit preko neta, ali je postarina oko 20$..

A koliko košta sam pripravak? I kojoj firmi mogu vjerovat?

Dustflower
26.11.2004., 10:43
Evo pogledaj na ovo (http://www.makingcosmetics.com/shop/index.html?target=dept_6.html&lang=en-us) 42$ za 50 ml.

Nemam iskustva s narucivanjem u Hrvatsku, poznanica je narucivala u USA i onda je meni slala u Hrvatsku, ali vise ne zivi tamo. Uglavnom, pokusavam naci neku slicnu trgovinu u Italiji ili Njemackoj, pretpostavljam da bi bila manja postarina.

lucija
26.11.2004., 11:06
Ti se isto baviš izradom kozmetike?

Dustflower
26.11.2004., 11:11
Ma ne bavim se nesto ozbiljno, radim samo za sebe i eventualno nekome za poklon, a koristim uglavnom samo prirodne sastojke bez q10 :D (preskup mi je). Počela sam s onim šumećim kuglama za kupanje, a napravila sam usput šampon i nekoliko kremica, maski za lice i sl. Ja isto trazim shea butter, nasla sam na netu neki super site di se moze narucit izravno od nekih afrikanki i nije toliko skup, ali mos si mislit koliko bi nas postarina dosla, tim vise sto sam trenutno u bankrotu :D

lucija
26.11.2004., 11:13
Znači moš mi udijelit pokoji savjet! Sad žurim, al čujemo se poslije.

Našla sam shea butter u zg - Biovega, Ilica 72, 50 g 98 kn, stiže u utorak ;)

lucija
26.11.2004., 11:14
Dustflower kaže:
Ma ne bavim se nesto ozbiljno, radim samo za sebe i eventualno nekome za poklon, a koristim uglavnom samo prirodne sastojke bez q10 :D (preskup mi je). Počela sam s onim šumećim kuglama za kupanje, a napravila sam usput šampon i nekoliko kremica, maski za lice i sl.

:eek: To je za moj pojam ozbiljno :top:

eena_
04.01.2005., 17:40
došla sam na ideju da na jedno mjesto objedinimo sve recepte za maske koje se spravljaju kod kuće, koje se ne mogu kupiti gotove

evo moja : kvasac, malo vode i pola čajne žličice praha od ružmarina

mislim da je dobra za normalnu, mješovitu i masnu kožu

club delicious
04.01.2005., 18:06
Ovaj topic mi ide ko naručen jer sam se upravo vratila od kozmetičarke.
Evo što kaže za hranjivu masku:
baza nek bude Nivea ili Solea, malo maslinovog ulja, sok od naribane mrkve i žličica jogurta.

A jedna druga mi je rekla da je isto ok zdrobit bananu ili breskvu (pola je u vrh glave) i u to nakapat malo maslinovog ulja ili malo soka od limuna i držat cca15min.

Nanusha
04.01.2005., 18:11
super tema:top:
nego, delicious, za kakvu su kozu ove tvoje dvije i kakav im je ucinak?

club delicious
04.01.2005., 18:24
Ovako, kao prvo, moram naglasiti da sam u shocku jer me kozmetičarka "prosvijetlila" i objasnila da ja nemam mješovitu nego suhu kožu s t -zonom. Još mi je rekla da meni dolaze u obzir samo takve hranjive maske, kao što je ova prva koju sam napisala.
Rekla ja, ne daj Bože nikakva blata, gline... To sve usisava masnoću. Rekla mi je da ta maska daje vlagu, ali isto je rekla da se mogu natrackat s nekom hidratantnom kremom i to držat dok nešto radim po kući. Glavno da se koža hidratizira. To je kod mene ključna riječ. :)

Nanusha
04.01.2005., 18:47
aha!ja mislim da ja imam isto takvu kozu (ali ja mislim da mjesovita koza to i znaci: masna t-zona i suhi obrazi - kaj ne?)
sad si me podsjetila na moj problem s kozmeticarkom; isla sam kod nje u srednjoj skoli i kasnije kad sam imala masniju kozu i vise pristeva (ipak ne pizza-face), i sad sam nakon par godina opet bila kod nje; ona jos uvijek misli da ja imam masnu kozu, i svu me isusi:( mislim, super mi ocisti lice i totalno mi je draga i sentimentalna sam u vezi s njom:D , ali mislim da krivo brije u vezi s mojim licem
jesi ti u zagrebu i gdje ides kod kozmeticarke?

club delicious
04.01.2005., 20:41
Nisam u Zg, na žalost.
Da, kozmetičarka mi je objasnila u čemu je problem. Jer meni koža naprosto upije kremu, a t zona kasnije se sjaji, što znači da izluči višak te masnoće.
Rekla je da masna koža itekako može biti dehidrirana jer ulje i voda nije isto!
Sad je meni jasno zašto se meni lice ako ne stavim hidratantnu kremu svo zategne, a t zona ništa.
Još mi je preporučila da na t zonu stavljam kremu koju sam do sad koristila (termal s mat, vichy) a na ostatak mogu i neku masniju.
Osim toga, rekla je nek zaboravim pudere stila Max Factor, jer su pre teški, i nek koristim samo toniranu kremu, a na t zonu može i malo pudera u kamenu da se ne sjaji.
Eto tako :w

kem
04.01.2005., 20:49
eena_ kaže:
pola čajne žličice praha od ružmarina

Gdje nađeš prah od ružmarina?

eena_
04.01.2005., 21:24
osušim ružmarin i sameljem ga(moja mama) na onaj električni mlinac za mljevenje kave - može se koristiti i u hrani - ne moraš se boriti sa iglicama, a zdravo je i fino.

kem
05.01.2005., 21:24
hvala. isprobat ću.

Buchfreund
06.01.2005., 08:16
Ja kad se sjetim stavljam masku od 3 kasike mlijeka+malo meda.To izmjesam i vaticom nanesem na lice i ostavim 15 minuta da se osusi i saperem toplom vodom.Bude koza nakon toga predivna, mekana i glatka:D

eena_
06.01.2005., 09:44
Buchfreund kaže:
Ja kad se sjetim stavljam masku od 3 kasike mlijeka+malo meda.To izmjesam i vaticom nanesem na lice i ostavim 15 minuta da se osusi i saperem toplom vodom.Bude koza nakon toga predivna, mekana i glatka:D

ovo je vjerojatno hranjiva maska za suhu i osjetljivu kožu?

Buchfreund
07.01.2005., 08:38
Paradajz-pasta maska za lice

Potrebno je:
1 veliki, zreli paradajz
2 kasike jogurta

Iscijedite sok iz paradajza i pomijesajte ga sa jogurtom.
Nanesite smjesu na lice, isti postupak kao sa obicnom maskom, i ostavite je 10 do 15 minuta.
Isperite vodom.

Buchfreund
07.01.2005., 08:42
ovo je vjerojatno hranjiva maska za suhu i osjetljivu kožu?

Za suhu jeste u svakom slucaju,ali osjetljivu:misli:
Kaze moja kozmeticarka da ne moze stetiti i da je za svaki tip koze,ali ja imam suhu i meni super odgovara.

anya
10.01.2005., 10:59
eena_ kaže:
došla sam na ideju da na jedno mjesto objedinimo sve recepte za maske koje se spravljaju kod kuće, koje se ne mogu kupiti gotove

evo moja : kvasac, malo vode i pola čajne žličice praha od ružmarina

mislim da je dobra za normalnu, mješovitu i masnu kožu

Ja isto znam koristiti kvasac ali ga pomješam sa običnom vodom mada može i ružina voda, (tek sam ju nedavno otrila u jednom dućanu). Ljeti stavim običan pomidor, a sad zimi samo zreliji kivi.
Čula sam da je dobar i svježi kravlji sir.

SaraTroroga
10.01.2005., 11:21
Otkad sam zaspala s medom na licu i ulepila sav jastuk i kosu i...:nono: maske 'uradi sam'

Od jagoda sam dobila alergiju-pecate po lici:eek:

aola
10.01.2005., 12:28
1 (http://www.tportal.hr/teen/modaljepota/page/2004/12/03/0260006.html), 2 (http://www.tportal.hr/teen/modaljepota/page/2004/02/24/0048006.html), 3 (http://www.tportal.hr/teen/modaljepota/page/2003/10/06/0005006.html), 4 (http://www.tportal.hr/teen/modaljepota/page/2004/03/09/0434006.html), 5 (http://www.tportal.hr/teen/modaljepota/page/2003/08/14/0525006.html) i to je to. :D

eena_
10.01.2005., 14:01
anya kaže:
Ja isto znam koristiti kvasac ali ga pomješam sa običnom vodom mada može i ružina voda, (tek sam ju nedavno otrila u jednom dućanu). Ljeti stavim običan pomidor, a sad zimi samo zreliji kivi.
Čula sam da je dobar i svježi kravlji sir.

može i sok od limuna i jogurt

Modesti
10.01.2005., 14:24
Ne koristim baš maske iz kućne radinosti, ali za ovu mogu reći da djeluje.
Inače je dobra protiv crvenila i za smirenje osjetljive kože.Više je oblog nego maska.Uglavnom treba skuhati jaki čaj od crnog sljeza ,natopiti gazu i staviti na lice 15 min..

debelakrava
10.01.2005., 14:32
recimo kad mi je koža ful onak ugasla i umorna (npr. od neispavane noci provedene u zadimljenom) onda natopim blazinicu vodom (nekih prst vode) u kojoj otopim sumecu tabletu multivitamina. koza poprima neki zdrav sjaj i rumenilo. nakon tog namazem nekom jako hidratantnom kremom (ali ne masnom) - ja koristim shiseido pureness

LaPerla
10.01.2005., 14:34
Sto je blazinica?

Modesti
10.01.2005., 14:36
Blaznica je ona plosnata vatica sa kojom skidaš šminku

Tijana
10.01.2005., 21:54
Evo još malo

http://www.coolinarika.com/zdravlje/zdravlje_i_ljepota/kozmetika_iz_bakine_kuhinje/maske_za_lice/

Tijana
10.01.2005., 21:59
Kantarionova maska za lice

Ova maska se koristi za osjetljivu, umornu, isušenu i ostarjelu kožu, a njena redovna upotreba koži vraća elastičnost i lijep izgled. Može se koristiti često, a priprema se uvijek samo za jednu upotrebu. Priprema se slično majonezi. Žumanjku svježeg jajeta valja postepeno dodavati dvije žlice kantarionovog ulja uz miješanje dok ne nastane ravnomjerna krema i na kraju umješati pet kapi limunovog soka. Maska se nanaosi na lice širokom četkicom u tankom sloju. nakon pola sata treba lice isprati u mlakoj vodi i nanaijeti tonik.

xxGaladrielxx
17.04.2005., 12:17
bukvalno se tak zove (http://www.kuvarica.co.yu/lepota.html) pa ak vas zanima....

beatrice
17.04.2005., 22:42
meni je presmješna riječ kašićica

i sirćet

Tigrica
18.04.2005., 16:10
i je li neko nesto probao napraviti?

piccola
18.04.2005., 17:37
zanimljivo:)

kem
18.04.2005., 17:52
beatrice kaže:

i sirćet

:nono: sirće je pravilno. :D

beatrice
18.04.2005., 19:23
SIRĆETNI RASTVOR PROTIV AKNI

eto tu piše sa "t"...

mada, ni "sirće" nije neka rič :D

izabelala
22.04.2005., 21:29
beatrice kaže:
SIRĆETNI RASTVOR PROTIV AKNI

eto tu piše sa "t"...

mada, ni "sirće" nije neka rič :D

sirćet :cool:
hahahaha... pa to je deklinacija... valjda učite u školi gramatiku
cccc

meni je isto smešan "ocat" :B

izabelala
22.04.2005., 21:33
beatrice kaže:

i sirćet
pa nije kašićica, nego: kašičica :lol:
upišala sam se od smeha

beatrice
23.04.2005., 18:53
eto vidiš i da je tebi smišno :D

marsa
21.08.2005., 20:06
Kaj koristite od "bakinih savjeta"?

Ja imam dosta suhu kožu i volim si napraviti masku od meda.Stavim med,par kapi maslinovog ulja i par kapi limuna. Napilingiram si lice i nakeljim tu smjesu i tak držim oko 20 minuta.Onda isperem sa mlakom vodom.Super je koža od toga.

Neki dan sad si složila peeling za tijelo od jogurta i kukuruznog brašna.

Imate vi kaj domaćeg za preporučit?

boyana
22.08.2005., 08:03
ja za piling sameljem rizu pa je mjesam sa gelom za tusiranje, posto kukuruznog brasna nemam uvijek u kuci.

a skoro mi je kozmeticarka preporucila tonik za suzavanje pora. skuham caj od sipka i dodam vitamin C. ja ga koristim tek par dana, pa jos ne znam koliko radi:-)

SaraTroroga
22.08.2005., 09:47
Nista:raspa:

meg
22.08.2005., 09:53
SaraTroroga kaže:
Nista:raspa:

niti ja.

Modesti
22.08.2005., 13:11
Smeljem bademe , potopim ih u bademovo ulje i koristim kao piling za lice ili masku.
A za tijelo uzmem morsku sol ,stavim eterično ulje po trenutačnoj želji , malo maslinova ulja i meni nema boljeg pilinga.Nakon njega se samo otuširam i posušim kožu.Ne treba je mazati poslije.
Zimi protiv crvenila skuham cvjetove crnog sljeza u to potopim gazu i stavim 15 min na lice.Jača kapilare i čuva lice od crvenila.
A znam staviti i mlijeko u prahu u vodu u kadi .Koža bude poslje kao bebina.

aola
22.08.2005., 15:23
Modesti kaže:
Smeljem bademe , potopim ih u bademovo ulje i koristim kao piling za lice ili masku.
A za tijelo uzmem morsku sol ,stavim eterično ulje po trenutačnoj želji , malo maslinova ulja i meni nema boljeg pilinga.Nakon njega se samo otuširam i posušim kožu.Ne treba je mazati poslije.
Zimi protiv crvenila skuham cvjetove crnog sljeza u to potopim gazu i stavim 15 min na lice.Jača kapilare i čuva lice od crvenila.
A znam staviti i mlijeko u prahu u vodu u kadi .Koža bude poslje kao bebina.

u, kak dobro! :top:
daj jos! :D

alemka
22.08.2005., 18:54
-maslinovo ulje i zumanjce jajeta na kosu umjesto maske...malo se teze poslije ispire
-bjelance od jajeta+par kapi limuna kao maska za lice kod masne koze
-zumanjce+malo meda kao maska za lice kod suhe i normalne koze

marsa
24.08.2005., 11:42
Sjetila sam se i octa.Pošto se razni šamponi i balzami ponekad ne isperu do kraja sa kose ona zna biti beživotna i bez sjaja.Šamponi su lužine pa im treba kiselina (ok,ne pravim se pametna nego mkožda neko i ne zna).Onda je dobro poslije šamponiranja pripremiti posudu sa vodom u kojoj je i ocat.Ja baš ne stavim par kapi,stavim ono oko pola deci na 2 litre otprilike.I onda nakon što isperem šampon zalijem sa tim,a nakon toga stavim regenerator.Moram stavit regić jer ju ne bi mogla raščešljat.I fakat je kosa sjajnija.Ali ne radim to često jer smrdi po octu,recimo jednom mjesečno.
Veli mi stara da je to moja baka stalno radila,i fakat je ženska imala genijalnu kosu.A u njeno vrijeme sumljam da je bilo baš ovih svih preparata.Nije bilo ničeg.

Noemi
25.08.2005., 14:49
Moj sestricna posvjetljuje kosu limunovim sokom i kamilicom,ispere kosu u toj mjesavini svaki put kada ide na more.
Na neke pramenove stavlja samo limun,i boja joj je:top:

Ne znam sta kazu strucnjaci,koliko takav tretman ostecuje kosu:misli: ali njena kosa izgleda :cerek:

hana
25.08.2005., 15:03
meg kaže:
niti ja.

same here, nemam ni vremena ni volje

enigma
25.08.2005., 21:21
Noemi kaže:
Moj sestricna posvjetljuje kosu limunovim sokom i kamilicom,ispere kosu u toj mjesavini svaki put kada ide na more.
Na neke pramenove stavlja samo limun,i boja joj je:top:

Ne znam sta kazu strucnjaci,koliko takav tretman ostecuje kosu:misli: ali njena kosa izgleda :cerek:

To je moj muz radia prije nego sta sam ga upoznala, obavezno prije odlaska na more stavlja je limunov sok na kosu, ja sam se iscipala kad mi je to reka.:D

Crow Jane
26.08.2005., 07:59
Navodno kuhana riža šljaka protiv mitesera. Nisam probala. :D

samo_svoja
26.08.2005., 09:50
Crow Jane kaže:
Navodno kuhana riža šljaka protiv mitesera. Nisam probala. :D

Kak? :confused:

magic
26.08.2005., 09:52
skuhash rizhu, a oni iskoche van da ju smazhu :D

samo_svoja
26.08.2005., 10:05
magic kaže:

:D :D

Ovo bi išlo pod gastronomiju i rižota prije ;)

Real-BigMamma
26.08.2005., 11:09
Trenutno samo piling za tijelo radim (tražim recept za masku za kosu).

Sastojci:
-palenta (sirova!!!!!!!)
-med (puno meda...par žlica)
-maslinovo ulje
-mlijeko

Sve se to dobro promješa (odokativno) i s tim se dobro istrlja tijelo.
Evo baš sam ga sinoć radila, koža mi je još uvijek tako mekana da je to perverzija:D

Crow Jane
26.08.2005., 12:47
magic kaže:

:D :D :D

Navodno spilingiraš nos sa kuhanom rižom. Pročitala sam to u knjizi od Wei Hui - pretpostavljam onda da je to stara kineska mudrost :D

samo_svoja
26.08.2005., 12:51
Trebala bi biti malo tvrđa :D..gnjecavo mi to nekak izgleda :D :D

marsa
26.08.2005., 20:38
Kak da nos spilingiram sa kuhanom rižom? Ajd ti to Samo_svoja prva probaj pa ak vidim da tvoj nos ispadne dobro ja bum i svoj nakenjala sa tim.

Može rizi-bizi?To bum sutra kuhala pa da ga iskoristim:D

Modesti
27.08.2005., 16:35
[QUOTE]marsa kaže:
[B]Kak da nos spilingiram sa kuhanom rižom? Ajd ti to Samo_svoja prva probaj pa ak vidim da tvoj nos ispadne dobro ja bum i svoj nakenjala sa tim.

..to vjerojatno na slični način izvlači nečistoće kao i kruh namočen u mlijeku.Naime znam da je jednom svekrva na potkožni čir stavila sredinu bijeloga kruha namočenog u mlijeko i to povila sa gazom.I mogu reći da joj je do sutra prošao.Rekla mi je da je to tako radila i njena mama, a fakat je djelovalo.

marsa
27.08.2005., 22:04
Prvi put čujem ovo za kruh i mlijeko.
Probat ću ja rižu ali čekam da Samo_svoja bude pokusni kunić.Ona inače uvijek čeka da ja nešto isprobam,ali bome će rižu isprobat pa makar ju morala :tuctuc:

boyana
28.08.2005., 14:04
sta radite sa kuvanom rizom? mislim ja sam je sinoc skuhala, bilo bi za jedno 10 ljudi, procjene mi bas ne idu:-) pa sam si ostavila u kutijicu za poslije. koliko cesto je stavljate, i nakon koliko ste primjetile rezultate (ako je iko primjetio). inace, lice mi je poslije bilo bas fino, samo malo zategnuto pa sam nakon toga stavila i hidrantnu masku:-)

samo_svoja
28.08.2005., 19:00
marsa kaže:
Probat ću ja rižu ali čekam da Samo_svoja bude pokusni kunić.Ona inače uvijek čeka da ja nešto isprobam,ali bome će rižu isprobat pa makar ju morala :tuctuc:

Smijala bi mi se jel :D Ok bum probala, kada bu riža na meniju al ti zato plaćaš kavu :D :B

Crow Jane
28.08.2005., 19:50
Još bum ja onda kriva kaj ti bu otpal nos. :lol: :D

magic
28.08.2005., 19:52
ja sam jedno vrijeme radila piling rizhinim brashnom ~ malo rizhe samljela bih u elek. mlincu za kavu, pomijeshala s jogurtom i tako trljala.

kazhu i da je najsavrsheniji puder u prahu upravo onaj na bazi rizhina brashna.

samo_svoja
28.08.2005., 19:57
Crow Jane kaže:
Još bum ja onda kriva kaj ti bu otpal nos. :lol: :D

Naravno, al bum i saznala gdje živiš :E

samo_svoja
28.08.2005., 19:59
magic kaže:
kazhu i da je najsavrsheniji puder u prahu upravo onaj na bazi rizhina brashna.

Gejša bjelilo :mig: :D

Ma ovo mi je nekak normalnije od kuhane riže na nosu.:rolleyes:

marsa
28.08.2005., 20:55
Samo_svoja,fućkaš kavu.Bum ti platila nekaj kratko :zivili:

Mljevenu rižu sam ja koristila prije i to je super.Samelje se onak skroz sitno u mlincu za kavu.Baš izgleda dobro.Transparentni puder.Prirodno izgleda,nije bijelo prilagodi se tenu.

Modesti
29.08.2005., 19:33
Meni je lubenica odlična kao maska za dekolte.Fino hidratizira.
A za kosu prije pranja čičkovo ulje dok sam bila plavuša, sada orahovo jer sam brineta pa u njega dodam ružmarinovo ulje ili ulje cedra , to zgrijem, utrljam u kosu, prekrijem plastičnom prozirnom folijom za domaćinstvo i omotam toplim ručnikom .Za po ure operem (lakše se pere nego maslinovo) i kosa mi je super .Čak ne moram staviti regenerator poslije.Samo malo silikona na vrhove reda radi.
Ja se volim uljirati tj volim utrljavati razna ulja umjesto losiona ili kreme.Protiv celulita mi odlično djeluje ovaj recept.Na 50 ml baznog ulja ( u mom slučaju bademovog, ali može i u nevenovo) dodam eteričnog ulja (ukupno ne smije biti više od 25 kapi), ružmarina, bora i kadulje.Dobar je koromač, ali meni smrdi pa ga izbjegavam.Sa tim se izmasiram poslje večernjeg tuširanja, a prije spavanja i učinak je ujutro vidljiv.Koža je glatka ,elastična , a meni djeluje i drenažno.Nekako mi je tonus puno bolji nego kada upotrebljavam kupovnu kremu protiv celulita.

Modesti
29.08.2005., 19:55
Maska od pšenice ( za nečistu kožu )
3 žlice pšeničnog brašna
4 žlice mlijeka
1 žlica meda
1 žlica ulja pšeničnih klica

Maska od bjelanjaka i badema ( za umornu kožu i priširene bore )
1 bjelanjak ( snijeg )
1 čajna žličica limunovog soka
2 žlice mljevenog badema

Maska od bjelanjaka i meda ( za masnu kožu )
1 bjelanjak ( snijeg )
1 žlica meda
1 žličica soka od limuna

Maska od svježeg sira ( hrani i čisti kožu )
2 žlice svježeg kravljeg sira
2 žlice meda

Maska od jagoda ( suha koža )
3 žlice zgnječenih jagoda
2 žlice kiselog mlijeka

Maska od breskve ( suha i dehidrirana koža )
3 žlice zgnječene breskve
1 žlica maslinovog ulja

Maska od lješnjaka ( suha i umorna koža )
3 žlice mljevenog lješnjaka
2 žlice slatkog vrhnja

Maska od banane ( za "peglanje" kože )
3 žlice zgnječene banane
1 žlica meda

Maska od krastavaca ( za normalnu kožu )
1 žlica soka od krastavaca
1 žlica vrhnja
1 bjelanjak ( snijeg )

ovo su maske sa aroma akademije .Ja sam isprobala masku od svježeg sira, masku od krastavca i ovu od breskve (super mi je poslije sunčanja) i meni su odlične.Druge nisam isprobala jer nisu za moj tip kože, ali svaka od njih se drži oko 20 min.Pa ako neko želi probati neka proba.

Mia-Sofija
03.09.2005., 17:26
ja svaki dan cetkam kozu po cijelom tijelu sa onom cetkom za tijelo (Cactus Body Brush iz Body Shop-a) i skroz je glatka i cvrsta bez pristeva i celulita; cetkam se ili na suho prije tusiranja, ili za vrijeme tusiranja sa Johnsons body wash. Poslije stavim kokosovo ulje na mokru kozu i izmasiram cijelo tijelo sa drvenim valjkom. Eto, jednostavno i ucinkovito.:)

Elektra
03.09.2005., 17:36
marsa kaže:
Kaj koristite od "bakinih savjeta"?

Nije bakin savjet već mamin :D

Uglavnom, u pola šalice palente stavim par žličica ulja kako bi se to pretvorilo u gušću smjesu. Zatim to natrljam na cijelo tijelo. Koža bude k'o bebina guza :cerek:

talia
20.01.2006., 20:27
Znate li neke recepte za maske, kremice, pakovanja za kosu, itd, iz bakine (ili svoje) kuhinje?
Ja cesce stavim med na lice kao masku, maslinovo ulje+zumanjak na kosu, ubacim par vrecica kamilice u kupku i umivam lice kamilicom, i stavim vrecice kamilice na oci...
Takoder, kriske krastavca na lice kao maska.
Sjetit cu se jos...

sheila
22.01.2006., 14:52
imas topic o prirodnim maskma tu negdje na kozmetici samo sto nije bas dugo izdrzao (ne znam zasto).
mislim da se zove maske, ili maske za lice ili tako nesto :)

talia
22.01.2006., 18:30
Ok, hvala :)

charolastra
03.02.2006., 13:40
imas topic o prirodnim maskma tu negdje na kozmetici samo sto nije bas dugo izdrzao (ne znam zasto).
mislim da se zove maske, ili maske za lice ili tako nesto :)

bas sam ga sad trzila i nema ga vise..hm.. jer ...imam novo pitanjce.. isto u vezi maski-homemade,ali ovaj put za grudi :) trazim evo jutros na netu, sto je rezultiralo jednim receptom : Aloa je biljka s prepoznatljivim mesnatim listovima. Kad ih se razreže, ispuštaju mliječnu tekućinu koja ima hidratantno i ublažujuće svojstvo. Idealna je kao maska za grudi koju pripremite tako što 3 žlice bijele gline, 3 žlice soka aloje, 3 kapi esencijalnog ružinog ulja nanesete na kožu i ostavite djelovati desetak minuta.--eto... ako ima neko jos koji receptic, go ahead :)

plavva
27.02.2006., 09:51
radi li netko sam doma kremice, pilinge i slicno? zanimaju me ideje, ako netko ima iskustva u tome.

njusa
27.02.2006., 09:59
Samo pakung za kosu, od maslinovog ulja, zutanjka i 5 kapi AD vitamina (onih koje se daju bebama). Drzim koliko izdrzim, lako se ispere...

amii
01.03.2006., 14:38
ja experimentiram s kupkama s morskom soli i različitim dodacima..od eteričnih ulja do kave i slično...ali stavrno experimentiram i ponekiput je pogođeno, a poneki put je katastrofa.a razmišljam o tome da si i sama napravim npr ulje za masažu i slično.
npr. zakuham oko litru mlijeka, dodam 500.grama morske soli i alge i instant kavu, i još eterično ulje npr. volim ylang ylang-desetak kapi i to stavim u kupku, toplu vodu, oko 30 stupnjeva..

plavva
09.03.2006., 06:20
ja experimentiram s kupkama s morskom soli i različitim dodacima..od eteričnih ulja do kave i slično...ali stavrno experimentiram i ponekiput je pogođeno, a poneki put je katastrofa.a razmišljam o tome da si i sama napravim npr ulje za masažu i slično.
npr. zakuham oko litru mlijeka, dodam 500.grama morske soli i alge i instant kavu, i još eterično ulje npr. volim ylang ylang-desetak kapi i to stavim u kupku, toplu vodu, oko 30 stupnjeva..

ja sam sebi napravila piling za tijelo i jako je dobar. morska sol (sitna), bademovo ulje kao nositelj, aroma ulje (ylang-ylang u jednoj varijanti, melisa i naranca u drugoj, vanilija s naribanim stapicem vanilije i malo ruzinih latica u trecoj). super ispada, koza je mrak poslije.

Lapulapu
09.03.2006., 06:40
ovdje (http://www.divastique.com/kuharica.php) imate vrlo zgodnih savjeta :)

Inače je cijeli site jako dobar i koristan.

tash@
09.03.2006., 06:41
super ispada, koza je mrak poslije.

ovo treba preporučiti Afro :D

nego, plavva, jel ima neki omjer ili ti to odokativno :misli:

plavva
09.03.2006., 06:44
ovo treba preporučiti Afro :D

nego, plavva, jel ima neki omjer ili ti to odokativno :misli:

odokativno:D bademovog ulja treba toliko da natopi sol. onda ostavis da ostoji malo pa dodas jos ako treba. ja ti ni ne kuham po omjerima:D

tash@
09.03.2006., 06:57
ja ti ni ne kuham po omjerima:D

jesi ono ti pisala da ti sin neće da jede :D

OT, jednom sam stavila taj domaći pakung na kosu, žutanjci, malo meda, maslinovo ulje i par kapi limuna...:horor:, nisam mogla nikako isprati masnoću, a i kosa mi je nekako "davala" po prženim srdelama :zubo:

a i nisam baš previše maštovita u tom pogledu, pa je vrhunac mojeg eksperimentiranja...šaka soli u kadi :rolleyes:

nickthestripper
19.03.2006., 01:44
pura (krupica, griz), med i sok limuna ili naranče.

fenomenalan peling za tijelo!

din@
21.03.2006., 09:10
Da li netko zna gdije se u Rijeci mogu nabaviti prava temeljna ulja, maslac od kokosa, prava eterična ulja...?????

creative
21.03.2006., 14:21
ja stavljam eterična ulja u bazno, kao i u maslac za tijelo...stavim čak i tamjan. malo čudno, ali fino miriši.

izabelala
21.03.2006., 15:44
piling da... uzmem cetku za piling i fino se izgrebem dva puta dnevno, a ujutro se posle greb greb sesije u kadi namazem i uljem u kom ima grejpa i lavande
mada, sada vec ima previse sunca, moracu da zamenim grejp sa nekim necitrusnim uljem

club delicious
21.03.2006., 22:25
Da li netko zna gdije se u Rijeci mogu nabaviti prava temeljna ulja, maslac od kokosa, prava eterična ulja...?????
Da, Aromatica, tamo di je Mura.

Lapulapu
23.03.2006., 10:17
Aromatica (http://www.aromatica.hr/hrv/page.asp) nema svoj dućan u Rijeci.

Njihovi se proizvodi mogu naći u dućanu prirodne kozmetike 'Meditteranneo' u Adamićevoj ul. br. 17.

izabelala
23.03.2006., 10:24
AROMATICA
pise na njihovom sajtu:
"Ne sadrže umjetne boje, mirise ili konzervanse!
Svi šamponi pakirani su u staklenim bocama od 250 ml."

a kada uzmes staklenu bocu i procitas nazad sastav vidis niz PARABENA koji su konzervansi :(
ko je sada lud?
veliko razocarenje, ali tako je kada kupujes stvari bez BDIH

Lapulapu
23.03.2006., 10:29
zabole me.

Lush je totalna prikrivena kemija a svi popizdili za njim. pa nek me bar truju 'rvati :D

izabelala
23.03.2006., 10:32
zabole me.

Lush je totalna prikrivena kemija a svi popizdili za njim. pa nek me bar truju 'rvati :D

lush je grozan :(

a ima aromatica jako finih proizvoda... ja sam se onomad navukla na jadransko ulje
kako to mirise!
predivno je :)
takodje sam trosila kakao maslac, ali sam posle dobila gromadu kakao maslaca (u komadu, donela mi sestra iz laboratorije) pa sam sama muckala tj. mesala sa maslinovim uljem jer onim tempom kako sam koristila one njihove flasice od 100 ml ... bilo je mnogo, mnogo skupo zadovoljstvo :D

ali samponi im nisu dobri i tacka :p

bubica
31.03.2006., 21:24
Može još koji savjet o pilinzima za tijelo. Imam grozno suhu kožu na potkoljenicama, na ostatku noga je umjereno suha, a na ostatku tijela relativno normalna.
Što je bolje koristiti - krupicu ili sol?
Hvala!

Noemi
31.03.2006., 21:34
Mozda palentu,jogurt ili mlijeko i malo maslinovog ulja:)?

vivienne
31.03.2006., 21:38
Definitivno kukuruzna krupica.Koza je nenormalno glatka i mekana.Nit jedan peeling mi nije bio tako dobar.Ne mora se s nici mijesat ako se nece,ja to samo stavim u malo vode.Fe-no-me-nal-no

atlantis
01.04.2006., 21:55
Mozda palentu,jogurt ili mlijeko i malo maslinovog ulja:)?

ja bi to jela :zubo:

bubica
01.04.2006., 23:33
Stavila sam palentu, maslinovo ulje i med (stavila bi jogurta, ali ga nemam trenutno). I par kapi lavandinog eteričnog ulja, da malo kamuflira miris maslinovog ulja. Koje mi lijepo miriši. U klopi. Ne na meni :zubo:
Imam hrpu tih eteričnih ulja, ali na drugoj adresi - prvom prilikom idem po njih!

Koža mi je stvarno fenomenalna poslije tog tretmana! Još da miriši npr. po ylang-ylangu ili naranči.... :cerek:

sretnodijete
02.04.2006., 16:02
Umjesto griza ili kukur. krupice ja volim za piling koristiti šećer(onaj krupniji)-i sol je ok,ali meni malo iritira kožu. Šećer uvalim u ulje ili u neko mlijeko za tijelo,i koju kap eteričnog,npr. menta-tak fino daje osjećaj hladnoće-idealno za ljetne vrućine.Griz mi je teško isprati,a šećer se otopi u vodi.

Kad se već govori o prir.kozmetici i prikrivenoj kemiji u njoj,;da li netko ima nekih saznanja o Ulola sapunima(oni iz DM-a u okruglim kutijama po 14,90 kn)-da li su oni fakat prirodni ili i u njih stavljaju svašta(na kutiji ne piše baš nešto konkretno)?

hana
03.04.2006., 20:00
kukurzna krupica je paletna ili griz?

emergence
03.04.2006., 20:04
Umjesto griza ili kukur. krupice ja volim za piling koristiti šećer(onaj krupniji)-i sol je ok,ali meni malo iritira kožu. Šećer uvalim u ulje ili u neko mlijeko za tijelo,i koju kap eteričnog,npr. menta-tak fino daje osjećaj hladnoće-idealno za ljetne vrućine.Griz mi je teško isprati,a šećer se otopi u vodi.

Kad se već govori o prir.kozmetici i prikrivenoj kemiji u njoj,;da li netko ima nekih saznanja o Ulola sapunima(oni iz DM-a u okruglim kutijama po 14,90 kn)-da li su oni fakat prirodni ili i u njih stavljaju svašta(na kutiji ne piše baš nešto konkretno)?

kod njih je problem kaj ne pise koliko su luznati. odustala sam od njih prejaki su mi i za facu i za tijelo.
koristim onaj sapun koji nije sapun-sindet ili lagane gelove.

emergence
03.04.2006., 20:06
e i da inace nnisam pobornik prirodne kozmetike ali u 2 stvari se kunem:

1) parenje lice s kamilicom da se prociste pore
2) SOK OD LUBENICE je najsavrseniji i najosvjezavajuci tonik ever

hana
03.04.2006., 20:37
di nabavis sok od lubenice??
a parenje je dobro i samo sa vrucom vodom a kamoli ne s kamilicom, slazem se :top:

emergence
03.04.2006., 20:39
pa kad dode sezona lubenica dok se lubenica reze ispusti brdo soka pa si to nanesem na lice.
znaci samo prek ljeta...jelda..tad i najvise godi. mislim da ye ista fora i s krastavcima.

vivienne
03.04.2006., 20:44
O da parenje,iako ja nikad s kamilicom.Lijena sa:zubo:

alexxx
07.04.2006., 10:09
Da li netko zna gdije se u Rijeci mogu nabaviti prava temeljna ulja, maslac od kokosa, prava eterična ulja...?????aurora - u zenu il kako li se već zove, na vrhu rk korzo.
u onom zdravlje i ljepota.
temeljna ulja.. ima u ganeši nešto, suncokret bar :D

edit: mi smo lavandu od aromatice (otprilike narančasta tiketica, zelena slova, jel to?) odjebali. malo previše peče za lavandu.

crvenkapica33
07.04.2006., 10:12
za lice, pšenični griz (krupica) pomiješana s mlijekom :s
na tijelo ne mećem niš, ali veli frendica da ona stavlja kukuruznu krupicu s mlijekom

0502
27.06.2006., 15:58
imate li kakvi recept

xavierkat
27.06.2006., 16:01
....smedji secer + maslinovo ulje...my prsonal favourite :cerek:

Lali Puna
27.06.2006., 16:01
a zašto homemade, a ne domaći ili napravljen kod kuće?
on topik - med i kukuruzno brašno. :top:

Karmela
27.06.2006., 16:10
Za osjetljivu/suhu kozu - exfoliraj fino mljevenim bademima ili orasima.

Andjelcic
27.06.2006., 16:19
ako imas pristica - med i limun. ali to je vise maska :)

vivienne
27.06.2006., 18:05
da,palenta...

hortenzija
27.06.2006., 19:14
jogurt i kukuruzno brašno

daenerys_targaryen
27.06.2006., 19:43
palenta + smeđi šećer + maslinovo ulje + jogurt...

wardancer
28.06.2006., 00:36
Sporiji: šećer, maslinovo ulje (ili koje se nađe u kuhinji:zubo: ), et ulja.
Za suhu kožu koja svrb koristimi- sandal.
Za buđenje- ružmarin.
Za san- lavanda.
Općenito- ruža, naranča.

2 načina primjene:
1) ljetni: izmasirati se, isprati, otuširati se s neutralnim gelom za tuširanje. Može se ćak samo istrljati s gelom za tuširanje kojem je dodan šećer i isprati. Nanijeti mlijeko za tijelo.
2) zimski: prvo se otuširati, zatim se izmasirati i dobro isprati. To je za ultra suhe kože poput moje, na kraju mlijeko za tijelo i nema šanse da se peruta:top: .

Brži: u gornju mješavinu umiješati neutralnog gela za tuširanje pa nakon trljanja jednostanvno isprati, pa onda mlijeko. To najčešće radim.

njasa
28.06.2006., 11:16
moras malo pazit sa kukuruznim brasnom jer ti moze zacepit odvode...
meni je najdraze krupna morska sol i med. malp pecka, ali koza bude posli super!!!!!

Lali Puna
28.06.2006., 12:11
kakve odvode, pobogu? ja nemam nikakvih odvoda po licu :confused:
mislim, imam nos, al sumnjam da njega može začepit piling ikakav

luca
28.06.2006., 12:18
kakve odvode, pobogu? ja nemam nikakvih odvoda po licu :confused:

ma u kupaoni.
ja isto radije koristim sol ili smedji secer (radije jer ne pecka) bas zato sto su vodo-topivi pa s kadom nemam problema cak i ako natalozim pune sake domaceg peelinga.
on topic: smedji secer + bademovo ulje za lice i za tijelo
(ali koristim i neke kupovne peelinge).

meg
28.06.2006., 12:20
ma u kupaoni.

:rofl:

Billi
28.06.2006., 12:26
postoji li cjelomjesecni pms? 24/7/31/365/100

luca
28.06.2006., 12:30
jel ti to oces rec da nemas odvode u kupaoni? :rospija:

chrissy
28.06.2006., 12:40
Meni je najbolji mlijeko + sol, s tim da stavljam sitniju sol, bolje mi je tak...

Lali Puna
28.06.2006., 12:40
ma u kupaoni.

o, jebenti! nije mi uopće palo na pamet. men' se nikad niš ne začepi, doduše.

Alopex
28.06.2006., 13:14
zamislila sam lali kako razmišlja kome se to nos začepi od pilingiranja tijela

:brišesuze: dobro da se nismo i na druge odvode na tijelu prebacile.... :lol:

ot. otkad imam rukavicu za piling, odustala sam od bilo kakvih piling proizvoda. možda danas smućkam sol i med da se malo poigram i zapackam kupaonu

Lali Puna
28.06.2006., 13:21
pa ja si ličeko ribam s medm i kukuruznim brašnom

bembula
29.06.2006., 17:28
žlica kukuruznog brašna
žlica mlika
2 žlice maslinovog ulja
2-3 žlice meda:top:

frenchkiss
02.07.2006., 06:48
jako volim doma mučkati razno razne maske za lice i kosu... pa molim ako netko ima neke dobre isprobane recepte za domaće kremice, maske, kupke...

super_maca
02.07.2006., 13:06
procitaj si kaj je pisala wardancer na topicu o prirodnim sapunima i samponima,pisala je i o kremama

frenchkiss
19.08.2006., 12:56
da vas čujem...

Rock Star
19.08.2006., 15:43
Proći kroz kosu četkoom tisuću i jedan put prije spavanja.

Mislim, stvarno...

judita
21.08.2006., 06:56
kako ide onaj sampon s jajima?

frenchkiss
21.08.2006., 11:52
ja ne znam šampon, ja znam masku za kosu:jaja, limun, med i maslinovo ulje. pomiješaš, staviš na mokru kosu, zamotaš folijom i ručnikom i držiš nekih pol sata.

frenchkiss
21.08.2006., 11:52
ja ne znam šampon, ja znam masku za kosu:jaja, limun, med i maslinovo ulje. pomiješaš, staviš na mokru kosu, zamotaš folijom i ručnikom i držiš nekih pol sata.

Rock Star
21.08.2006., 12:04

A za kaj je to, za kakvu kosu?

frenchkiss
22.08.2006., 12:21
to je za svaku kosu. da ju nahrani.

Noemi
07.12.2006., 15:30
Vidim da nas ima sve vise zainteresiranih za prirodnu kozmetiku, ucimo i muckamo svasta doma.

Topic na gastronimiji me je potaknuo na razmisljanje....zasto ne bi uspjele recepte iskoristili, lijepo zapakirali i razveselili najdraze prirodnim kremicama za lice, balzamima za usne, pilinzima?

Jos ako se bocice lijepo ukrase:cerek:

Da vas cujem, isprobane recepte na sunce i bacimo se na proizvodnju:)

Ponosna
09.12.2006., 14:06
Ja prirodne recepte ipak prepuštam stručnjacima! Koža,a pogotovo koža lica je predragocjena za "kućnu radinost" amatera.

Lela
09.12.2006., 14:32
Ja prirodne recepte ipak prepuštam stručnjacima! Koža,a pogotovo koža lica je predragocjena za "kućnu radinost" amatera.

Prije se treba educirati i to je sve. Ne moraš doma raditi kreme ili labela ali neki jednostavni tretmani sa medom ili drugim prirodnim sastojcima ti nikako ne mogu škoditi.

SmthSpecial
09.12.2006., 19:03

ovo ti dodje ko oksimoron :zubo: pa radije bi se pouzdala u ono sto ja dobro napravim nego sto ce mi netko podvalit pod "prirodno". ama bas nista iz prirode ti ne moze naskoditi, pa i da sama smisljas sta ces stavit na kozu.. osim ako, naravno, nemas alergiju. a ono sto smuckaju strucnjaci je najmanje od prirode..

Ponosna
09.12.2006., 21:09
Gle,piling od meda i kaj ja znam čega je jedno,ne može ti naštetit,ok.
Al u kreme već idu eterična ulja,razni konzervansi za trajnost i gustoću.To treba definitivno prepustit stručnjacima.

Ponosna
09.12.2006., 21:09
Al u kreme već idu eterična ulja,razni konzervansi za trajnost i gustoću.To treba definitivno prepustit stručnjacima.

Ponosna
09.12.2006., 21:10