PDA

View Full Version : Polaganje vozačkog za motor

devil's right hand
10.11.2007., 15:51
Ovako, imam 17 godina i htio bih polagati za motor..
Možete li mi reći kolika je cijena testa? Tražio sam na netu al nisam našo..
I možete li mi molim vas objasniti kako to ide.. za koji motor polažem? jeli mogu kad položim vozit sve ili trebam posebno polagati za motor od 50 kubika posebno za više?
A kada budem htio polagat za auto, oću li opet morat polagat testove ili samo vožnju..?
Help... molim

CSV Laki start
10.11.2007., 16:17
Slabo si ti to nesto trazio.... Aj opet

I možete li mi molim vas objasniti kako to ide.. za koji motor polažem?
A1, do 125 ccm

jeli mogu kad položim vozit sve ili trebam posebno polagati za motor od 50 kubika posebno za više?
Kad polozis ne smijes dvije godine voziti nista vise od 125 ccm i nesto sitno kw :D
Motocikli od 50 ccm ne postoje, to su mopedi.
A kada budem htio polagat za auto, oću li opet morat polagat testove ili samo vožnju..?
Help... molim

Polagat ces i testove i voznju

@Purger@
10.11.2007., 18:15
I možete li mi molim vas objasniti kako to ide.. za koji motor polažem? jeli mogu kad položim vozit sve ili trebam posebno polagati za motor od 50 kubika posebno za više?
Help... molim

http://www.autoskola-rotor.hr/cjenik.php

runnkt
10.11.2007., 23:28
pošto sam nedavno polagao A kategoriju evo odgovor.
Sveukupno A kategorija će te koštati oko 4000 - 4500 kn (troškovi autoškoli, ispiti Hak-u, prva pomoć, državna taksa, itd)
Testovi ti ne važe za B tako da ćeš njih morati polagati ponovno, dok prva pomoć vrijedi. Moraš odslušati 30 sati predavanja, 9 sati prve pomoći i odvoziti 15 sati vožnje. Kada položiš, do punoljetnosti imaš kategoriju A1 (do 125 ccm) zatim imaš ograničenje do 25 kw (što ti je neki motor od 250 ccm) preostalo vrijeme dok se ne napuni 2 godine od položenog vozačkog (znači ako si položio sa 17.5 god do 18 imaš ograničenje do 125 ccm, a do 19.5 ograničenje do 25 kw snage, a nakon toga neograničeno).
Puno ti je bolje polagati A kategoriju u paketu s B kategorijom tj prvo polazes B pa A, jer ti tada vrijede testovi od B i ne moraš odslušati dodatna 4 sata kao u suprotnom slučaju).

baotian500
11.11.2007., 22:48
ja sam sad kupujem gileru nexus 125ccm i idem polagat a1 jer planiram s njom na neko putovanje do mora i tako

ryder on the storm
12.11.2007., 09:41
pošto sam nedavno polagao A kategoriju evo odgovor.
Sveukupno A kategorija će te koštati oko 4000 - 4500 kn (troškovi autoškoli, ispiti Hak-u, prva pomoć, državna taksa, itd)
Testovi ti ne važe za B tako da ćeš njih morati polagati ponovno, dok prva pomoć vrijedi. Moraš odslušati 30 sati predavanja, 9 sati prve pomoći i odvoziti 15 sati vožnje. Kada položiš, do punoljetnosti imaš kategoriju A1 (do 125 ccm) zatim imaš ograničenje do 25 kw (što ti je neki motor od 250 ccm) preostalo vrijeme dok se ne napuni 2 godine od položenog vozačkog (znači ako si položio sa 17.5 god do 18 imaš ograničenje do 125 ccm, a do 19.5 ograničenje do 25 kw snage, a nakon toga neograničeno).
Puno ti je bolje polagati A kategoriju u paketu s B kategorijom tj prvo polazes B pa A, jer ti tada vrijede testovi od B i ne moraš odslušati dodatna 4 sata kao u suprotnom slučaju).
znači ako si položio sa 16 i pol imaš ograničenje do 18 godina 15ks, a do 18,5 godina 25kw, a nakon toga možeš neogranišeno:top:

Johnny 007
27.11.2007., 19:31
Sličnu stvar sam i ja hteo napraviti.Položiti za A1 kategoriju sa 16 godina.Tada bi sve to mene izašlo oko 3500kn.Kako tada nisam imao ni motor, a ni love sve je palo u vodu.Mogu ti reć da je tako i najbolje bilo,mada sam ja tada bio jako razočaran.
Ono što je nezgodno kod toga jeste da danas polaganje za A1 te košta oko 4500kn sveukupno(autoškola+ispiti+prva pomoć+lečničko).A ti ćeš za dve godine moći izaći na test za B kategoriju koju ćeš isto toliko platiti.Znači da te to sve ukupno izađe oko 9000kn.A mislim da ti se to ne isplati.Da se dve godine vozaš okolo na nečemu od 125ccm i praviš se faca,ja zaista mislim ad se ne isplati(osim ako ti ćale nije u saboru).
Moj savet ti je da sačekaš malo,strpiš se jer vreme je novac.Sačekaš da budeš 17,5 i piči na polaganje za auto.Kada budeš vadio lečničko uverenje za B kategoriju kažeš onim doktoricama da ti upišu da si sposoban i za A kategoriju.To će te izać oko 400kn.Dalje uplatiš autoškolu i potrudiš se da sve prođeš iz prve(manje troškova).Sve u svemu autoškola te izađe(bar je mene izašla) 5300kn. E kad fino izvadiš vozačku za B vratiš se u svoju autoškolu i kažeš da bi polagao za A.To platiš samo 1400kn(jer ti se priznaju i ispiti iz pravila i prva pomoć) i odvozaš 10 sati i to ti je to.

Ja sam nedavno položio za B sada čekam proleće i toplije vreme da položim i za A.
Nadam se da sam pomogao,pitaj ako nešto nije jasno.
Pozdrav

OliveRR
29.11.2007., 15:17
Ja prije 5 godina polozio A,B i C kategorije za 3500 kn :)
A sad tolko treba platit samo za A...:eek:
Koji lopovluk

Johnny 007
29.11.2007., 22:12
Ja prije 5 godina polozio A,B i C kategorije za 3500 kn :)
A sad tolko treba platit samo za A...:eek:
Koji lopovluk

Da stvar bude gore ponekad je auto ili motor koji vozimo jeftiniji od same vozačke :rofl:

5ra1989
25.05.2008., 09:10
koliko košta za vozački za motoren do 50 ccm

dejo77
25.05.2008., 09:54

Za Mopede do 50 ccm moraš imati položenu A1 ili B kategoriju.

dejo77
25.05.2008., 09:59
E kad fino izvadiš vozačku za B vratiš se u svoju autoškolu i kažeš da bi polagao za A.

Nemoraš vadit vozačku za B pa polagat za A. To ti je bacanje novaca jer moraš opet mijenjati vozačku a to košta. Najbolja ti je opcija da kad kreneš u autoškolu kažeš da hoćeš polagati A i B. Položiš prvu pomoć, testove i dvije vožnje i to je to(ako ne okineš na nečemu:rofl:)

Johnny 007
25.05.2008., 14:11

Gle ja kontam ovako, ako imaš 15-16 godina i poseduješ motor do 50ccm možda je najbolje da polažeš za A1 kategoriju, tj. za motore do 125ccm. Uz nju ćeš dobiti i tu za mopede, mislim da dobiješ i za radne strojeve i za traktor. Mislim da ti ta vozačka sa svim troškovima i ukoliko položiš iz prve dođe oko 4300kn.
Ali ja ti kažem polaganje za motor se isplati jedino ako baš u ovom momentu poseduješ motor i imaš 16 godina.
Ja sam položio za auto prošle godine, sve me to koštalo oko 5300kn. Ovo leto planiram A kategoriju pologat pa ću nadoplatiti oko 1500kn za to jer ti se testovi i prva pomoć priznaju od auta.Imam 10 sati vožnje i ispit i to je to.
Ovako uštediš 1000-1500kn.
Inače položiš A1 sa 17 godina i platiš ju 4500 a nagodinu opet moraš pljunit toliko za B, 9000kn ukupno, previše...
Ovako sa 18 položiš B za 5300kn posle toga 1500kn za A. Neznam koliko košta kada se polaže odjednom, tj položiš i odmah vadiš vozačku i za auto i za motor, ali mislim da je cifra tu negde, možda 200-300kn manja zbog nekih troškova...

RioFiume
12.09.2008., 18:41
ja sam punoljetan i imam M i B kat,,
e sad ja bi polagao tu A1 nesto nadoplatim polozim , ako bog da, i sad so kolko kubika/ks mogu ja vozit?
planiram uzet nexus 250,, jel mogu ja na to cim polozim ili moram cekat 2-3-5-100 godina?

toni_89
12.09.2008., 18:51
@riofiume za 250 ti treba ova nova A2 ili A
A1 ti je ograničena na 125ccm i 15ks

CroRipke
27.12.2009., 18:22
A jel se može prvo položiti B kat., pa onda A kat.?

Zekoo
02.01.2010., 15:30
A jel se može prvo položiti B kat., pa onda A kat.?

Jasno da se može, ali ne A nego A2. Onda te dođe jeftinije jer moraš samo liječnički obaviti i vožnju te ispit položiit(nekih 1,8oo,oo kuna) samo onda do 24 godine si ograničen voziti do 24 godine neograničenu kubikažu ali snagu motora do 35 kW-a

"A2- minimalno 18 godina, a motocikl ne smije biti preko 35 kW; omjer snaga/masa motocikla ne smije prelaziti 0,2kW/kg"

CroRipke
02.01.2010., 17:20
znači nemože se odmah A nikako, čak ni ako imaš B??? A šta da imam A1, s koliko bih mogao ići na A?

Zekoo
03.01.2010., 10:32
znači nemože se odmah A nikako, čak ni ako imaš B??? A šta da imam A1, s koliko bih mogao ići na A?

Ne znam zašto ti baš treba A1 jer za A1 treba minimalno 16 godina, a motocikl ne smije biti preko 125 cm3 ni jači od 11 kW (15KS), a za A2 ti treba 18 godina i voziš motore koji su taman za te godine(35 kW-a i circa 600 ccm3)
Za A2 znam ovo:
"Ukoliko vozač posjeduje vozačku dozvolu za A2 kategoriju najmanje dvije godine, vozačka dozvola za A kategoriju može se dobiti s navršenih 20 godina života." ako pomaže
http://www.mup.hr/1162.aspx

lg-viewty
03.01.2010., 19:19
Help... molim

Sto se cijene tice, prije tjedan dana sam upisao autoskolu i platio sam 4,500 kuna + 350 kuna lijecnicki pregled.

Prvu pomoc i polaganje testa na motoru se dodatno placa.
Mozes polagat za A1, tj. do 125ccm.
Za polaganje za auto su mi rekli da se treba samo voznja, jer prvu pomoc i prometne propise rjesis dok ides za A1

Igoreta
03.01.2010., 20:08
dečki, čemu opet takva rasprava? pa samo treba prolistati unazad nekoliko stranica ovog podforuma, i naći ćete barem 2 teme u kojima se točno napisalo što se može i smije i s koliko godina...

a ova tema:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=438724

vas BODE U OČI...

robi_7
03.01.2010., 20:14
Sto se cijene tice, prije tjedan dana sam upisao autoskolu i platio sam 4,500 kuna + 350 kuna lijecnicki pregled.

Prvu pomoc i polaganje testa na motoru se dodatno placa.
Mozes polagat za A1, tj. do 125ccm.
Za polaganje za auto su mi rekli da se treba samo voznja, jer prvu pomoc i prometne propise rjesis dok ides za A1

nije istina, samo prva pomoc vrijedi kad budes isao za B. Teoriju ponovo :lol:

tucepijanac
29.05.2010., 19:25
Pozdrav! Ja neman položeno ni za jednu kategoriju. A voza mi se motor(vozan ga, al već su me 2 puta zaustavili i bija san na sudu paaa... xD)! Imat ću 17 godina u 9. misec. Ovako za A1 kategoriju(motor do 125 kubika) cijena je 4000 kn, a za B kategoriju 5700 kn! Znaći kad bih sad polaga za 125 ccm motor a sa 18 za auto izašlo bi me sveukupno oko 10000 kn... Koliko bi me sve to izašlo kad bi sa 18 položija za auto pa odma potom i za motor jači od 125 ccm?? Šta mi se više isplati? Ako nije velika razlika polagat ću za motor odma sad ako triba! Da napomenen... Iman kući motor od 50 i od 125 kubika, a što se auto tiče, iman Hondu Shuttle tako da to ne mogu vozit prije 24. godine koliko ja znan... Etoo...

Humana dolina
31.05.2010., 10:23
Šta to sad znači!
Imam preko 27 god. i imam B kategoriju!
Da bi polagao "A2" ili "A" kategoriju moram ponovno pisati testove...itd.
Koja bi bila cijena za sve to?

Alfa KT
31.05.2010., 19:34
Šta to sad znači!
Imam preko 27 god. i imam B kategoriju!
Da bi polagao "A2" ili "A" kategoriju moram ponovno pisati testove...itd.
Koja bi bila cijena za sve to?

o cemu ti?
ako sam dobro skuzio,imas B kat i htio bi polagati A kat,znači jedino ti se prva pomoc prizna.
Moras ic na samo 2 sata predavanja kolko se sjecam i na ispit iz propisa + jos voznja.
A cijenu racunaj negdje oko 4500

bokygs
31.05.2010., 22:07
Ako imaš B i želiš A kategoriju moraš samo vožnju odradit :top:
Cijena ovisi od autoškole od autoškole,al oko 4-5tkn se kreću cijene...

cobico
03.06.2010., 18:35
o cemu ti?
ako sam dobro skuzio,imas B kat i htio bi polagati A kat,znači jedino ti se prva pomoc prizna.
Moras ic na samo 2 sata predavanja kolko se sjecam i na ispit iz propisa + jos voznja.
A cijenu racunaj negdje oko 4500

ne pričaj gluposti...ako neznaš nemoj čovjeku davat krive informacije...ako ima B kat za A mora položit samo vožnju.....mora obaviti liječnički i odvoziti 15h vožnje i naravno pložiti.....cijena oko 4500kn

toconja
03.06.2010., 20:42
ne pričaj gluposti...ako neznaš nemoj čovjeku davat krive informacije...ako ima B kat za A mora položit samo vožnju.....mora obaviti liječnički i odvoziti 15h vožnje i naravno pložiti.....cijena oko 4500kn

kako ste glupi :s :D

nije 4500kn vec 2500kn, ako ima B kategoriju, a zeli ici poloziti A kategoriju.

2500kn + ispit 450kn !!!!!!!!!!!!!!!!!

istipa622
04.06.2010., 14:18
kako ste glupi :s :D

nije 4500kn vec 2500kn, ako ima B kategoriju, a zeli ici poloziti A kategoriju.

2500kn + ispit 450kn !!!!!!!!!!!!!!!!!

opet vas je sve ženska prešla :rofl:
3100 sa svime kod mene kosta A ako imas B,provjereno prije 2 dana :top:

Alfa KT
05.06.2010., 11:02

pa ti ocito neznas i pricas gluposti covjeku,ako ima B i polaze za A mora ponovo pisat testove,a ako ima A i ide polagat B onda nemora,neznam gdje je tu logika al tak je,i nemoj mi se pravit pametan,cini mi se da je u nekoj temi bila vec ta rasprava o tome gdje smo svi zakljucili da je to glupost i da nema nikakve logike u tome.

@toconja nismo glupi,ja sam rekao na primjer za svoj grad,posto nisam u ZG,znam da je u Zg dosta jeftinije.

EDIT: ta rasprava je bila nedavno,neznam bas dali se nesto promijenilo do danas

toconja
10.06.2010., 13:03
Niš se nije promijenilo, i ne vrijeđam, bez brige, ako se netko našao uvrijeđen, i da, bolje ne govoriti nešto ako nije provjereno, jer većina nas priča i pita za Zg.

Alfa KT
10.06.2010., 13:12
Niš se nije promijenilo, i ne vrijeđam, bez brige, ako se netko našao uvrijeđen, i da, bolje ne govoriti nešto ako nije provjereno, jer većina nas priča i pita za Zg.

cijena je bila sporedna stvar,rasprava je bila oko toga dali se pisu propisi ponovo ili ne

CDRW
10.06.2010., 14:03
cijena je bila sporedna stvar,rasprava je bila oko toga dali se pisu propisi ponovo ili ne

Mislim da si ukakio:

A KATEGORIJA

U ovu kategoriju spadaju motocikli iznad 490cm³. Polaznici ove kategorije moraju imati navršene 24 godine. Ako posjeduju vozačku A1,A2 ili B kategorije nije polaganje prometnih propisa i prve pomoći, a obuka iz praktičnog dijela osposobljavanja traje 15 sati.

Evo i link:

http://www.autoskola-mandic.hr/uvjeti/

A uvjek se može pitati Lakija koji je tu negdje ....

Alfa KT
10.06.2010., 20:05
Mislim da si ukakio:

A KATEGORIJA

U ovu kategoriju spadaju motocikli iznad 490cm³. Polaznici ove kategorije moraju imati navršene 24 godine. Ako posjeduju vozačku A1,A2 ili B kategorije nije polaganje prometnih propisa i prve pomoći, a obuka iz praktičnog dijela osposobljavanja traje 15 sati.

Evo i link:

A uvjek se može pitati Lakija koji je tu negdje ....

Pardon,ma ja inače po prirodi malo brzoplet,pa sam malo zamijenio stvari izgleda.

cobico
16.06.2010., 18:33
Pardon,ma ja inače po prirodi malo brzoplet,pa sam malo zamijenio stvari izgleda.

e ko se sad ukakio....ideš mi pričat a ja polagao prošle godine...jedino se zahebo oko cijene....bila je 3500kn a sad je negdje oko 4tkn.....zavisno od autoškole.....tako da sam bio u pravu:top:

CroRipke
16.06.2010., 19:15
Evo rekao stari čim završi škola upisujemo te u autoškolu za A1.. Sad me zanima što me očekuje na polaganju, koliko to traje, da li je zahtjevno... Znam voziti i to savršeno (rekao bih za sebe) ali me nekako strah kada budem pred komisijom polagao da nešto ne zaje*em:D... Svaki komentar dobrodošao osim kritika...

Alfa KT
17.06.2010., 18:43
e ko se sad ukakio....ideš mi pričat a ja polagao prošle godine...jedino se zahebo oko cijene....bila je 3500kn a sad je negdje oko 4tkn.....zavisno od autoškole.....tako da sam bio u pravu:top:

da,ja sam imao u glavi sasvim drugi stvar,ja mislio da ima A1 a ne B,neznam odakle mi to kad je lijepo napisao da ima B :D

Alfa KT
17.06.2010., 18:46
Evo rekao stari čim završi škola upisujemo te u autoškolu za A1.. Sad me zanima što me očekuje na polaganju, koliko to traje, da li je zahtjevno... Znam voziti i to savršeno (rekao bih za sebe) ali me nekako strah kada budem pred komisijom polagao da nešto ne zaje*em:D... Svaki komentar dobrodošao osim kritika...

pred njima vozi ko i doma i neces zaje*at,ugl prvo te ceka poligon sa 4 radnje,pa cesta,nista previse komplicirano,na poligonu standardno osmica,cik-cak,ubrzavanje i kocenje,i voznja po crti onoj(neznam kak se zove ta radnja tocno).Al prije toga imas propise i PP :D

toconja
17.06.2010., 23:19
pred njima vozi ko i doma i neces zaje*at,ugl prvo te ceka poligon sa 4 radnje,pa cesta,nista previse komplicirano,na poligonu standardno osmica,cik-cak,ubrzavanje i kocenje,i voznja po crti onoj(neznam kak se zove ta radnja tocno).Al prije toga imas propise i PP :D

ako e u Zg, onda je zajebano ako vozis odprije...
Znakovi, raskrizja, pune crte, prestrojavanja, itd.
Crta je promjena smjera i ukljucivanje u promet.
Pazis kak se prestrojavas i GDJE se prestrojavas, ali uostalom, pametniji ce ti reci :rolleyes:
A i ides u autoskolu izmedu ostalog, da te oni nauce u tih 15-ak sati kako da vozis ,,skolski''
I nemoj samo bit bahat i nadobudan, inace padas! Prvi put barem, kak sam ja :)

Đunđi Bunđi
18.06.2010., 06:46
A KATEGORIJA
U ovu kategoriju spadaju motocikli iznad 490cm³.

Ovo neka nova Mandic kategorizacija :rofl::lol:

U A kat – spadaju motocikli preko 35 kw i/ili ako im omjer snaga/masa prelazi 0,2 kW/kg

A inace,
Imas B a ides na A1, A2 ili A - samo voznja i ispit iz voznje treba.

istipa622
18.06.2010., 15:10
Ovo neka nova Mandic kategorizacija :rofl::lol:

U A kat – spadaju motocikli preko 35 kw i/ili ako im omjer snaga/masa prelazi 0,2 kW/kg

A inace,
Imas B a ides na A1, A2 ili A - samo voznja i ispit iz voznje treba.

Sta pa dobro je napisano :ne zna:

Đunđi Bunđi
18.06.2010., 17:26
Sta pa dobro je napisano :ne zna:

Naravno da nije.

istipa622
18.06.2010., 17:41
Naravno da nije.

pa daj nam onda reci kako ti mislis da ide :rolleyes:

Ja znam da su svi motocikli ispod toga u A1 i A2 kat (ako izuzmemo motore sa prikolicama)

Đunđi Bunđi
18.06.2010., 17:46
pa daj nam onda reci kako ti mislis da ide :rolleyes:

Ja ne mislim, ja ZNAM :mig:
Pa ide ovako kako sam napisao;

a ne kako pise Mandic;
"A KATEGORIJA
U ovu kategoriju spadaju motocikli iznad 490cm³.
http://www.autoskola-mandic.hr/uvjeti/"

istipa622
18.06.2010., 20:38
uff sori malo sam te krivo shvatio,mislio sma da si rekao da ti poričeš ovo da su A motori preko 35kW...
Površno čitam :top:

CDRW
21.06.2010., 10:32
Bitno da si ti nama potvrdio da ako imaš B nema ponovnog polaganja propisa :top:

CroRipke
02.07.2010., 11:23
Jel moguće da polaganje za A1 kategoriju izađe skoro 5000 kuna??? Bio stari maloprije kod susjeda koji je bio instruktor i tako mu rekao...:ne zna::confused::ne zna::flop:

Đunđi Bunđi
02.07.2010., 11:27
Jel moguće da polaganje za A1 kategoriju izađe skoro 5000 kuna???

Da, ako nemas ni jednu kat od prije....

CroRipke
02.07.2010., 11:29
Da, ako nemas ni jednu kat od prije....

jeb*te led...puno...ja mislio 4200 najviše...normala bi bila oko 3800-3900...čeka se glavna riječ mame:D

Đunđi Bunđi
02.07.2010., 12:12
jeb*te led...puno...ja mislio 4200 najviše...normala bi bila oko 3800-3900...čeka se glavna riječ mame:D

A gle...
Kazu neke autoskole da kosta i 3900... No, to je samo skolarina
Na to trebas dodati
430 lijecnicki
145 ispit iz propisa
201 ispit voznja
117 ispit PP
450 tecac PP
80 kn biljega
170 ispitni sat
KAd to pridodas na onih 3900, ispada ti oko 5400 kn.. tako da vam je taj instruktor posteno rekao... Bolje tako nego da vas je zavaljao sa cijenom od 3900

narone
03.07.2010., 09:08
Ja ne mogu fuckn vjerovat!!! Dokle je to došlo!
Sad će možda ispast da se pravim pametan, ali 2005 godine mi dođe prijatelj pitat me hoću li polagat za motor, nakon malo razmišljanja ja skontam da će mi se možda jednog dana vozat na motoru i kažem može...
Nas četvorica upišemo, taj prijatelj kao zna vlasnika autoškole i lik nam kaže 900kn polaganje...i još da na 3 rate, majke mi mile! Platio sam odmah, bilo mi glupavo 900 kuna na tri rate. To je bilo sve, i ispiti i sve! Doduše imali smo svi B kategoriju.
Čak je i liječnički koštao manje tada, mislim oko 350kn...
Koja pljačka, strašno! Prije par dana sam napokon položio D kategoriju i oderali su me kao zeca u šumi, izašlo 13000kn! Mamu im...

Anton
03.07.2010., 12:55
Ja sam polagao A kategoriju 1999. i izašlo me sve zajedno 700 kn.

Danas nisu normalni sa cijenama.

DIABLO III
03.07.2010., 13:12
Ja sam polagao A kategoriju 1999. i izašlo me sve zajedno 700 kn.

Danas nisu normalni sa cijenama.

prošla su ta vremena :(

moj stari položio za čamac/manji brod ili kaj vec za cca 500 kn

Anton
03.07.2010., 14:30
prošla su ta vremena :(

moj stari položio za čamac/manji brod ili kaj vec za cca 500 kn

I danas je polaganje za brodicu jeftino - 800 kn.

narone
03.07.2010., 14:31
Jedno je 900 kuna ili 700, ali preko 5000kn! Pa di je tu logika i zdrav razum? Naravno oni su pronašli neko logično objašnjenje zašto je to toliko skupo, pa na putu smo za Europu zar ne?!
To je vjerovatno razlog zašto je moj bratić u LA platio novog CBR1000 negdje oko 60000kn u salonu a kod nas košta 100000kn! Iz istog razloga što je registracija tog istog motora kod nas 3000kn sa 50% bonusa, a kod njih možeš registrirat na mjesec dva, koliko hoćeš za siću...
Sve je to zato što svi šute i nitko se ne buni protiv ničega, pa kad nas istresu iz gaća liječimo komplekse na forumima...

CroRipke
04.07.2010., 11:48
Ljudi, za koliko se dana/mjeseci položi A1 kategorija?

cobico
04.07.2010., 13:02
Ljudi, za koliko se dana/mjeseci položi A1 kategorija?

ako položiš sve od prve mogao bi za mjesec i pol...opet zavisi kakva je popunjenost autoškole...kolko vas vozi isti motor i raspored vožnje......jedan tjedan bi mogao voziti svaki dan po 2h a drugi tjedan mozda samo jednom.....sve je stvar dogovora

CroRipke
04.07.2010., 13:31
ako položiš sve od prve mogao bi za mjesec i pol...opet zavisi kakva je popunjenost autoškole...kolko vas vozi isti motor i raspored vožnje......jedan tjedan bi mogao voziti svaki dan po 2h a drugi tjedan mozda samo jednom.....sve je stvar dogovora

aha...hvala na odgovoru:mig:

HIDE
04.07.2010., 13:33
nasao sam na netu neke autoskole koje a kategoriju ako imas b rjese ti u 9 dana :)
ako nemas b, onda dodas jos barem 3 tjedna

CroRipke
04.07.2010., 13:37
nasao sam na netu neke autoskole koje a kategoriju ako imas b rjese ti u 9 dana :)
ako nemas b, onda dodas jos barem 3 tjedna

Link?:D

CroRipke
04.07.2010., 13:39
Da li je moguće u dogovoru sa instruktorom, npr. naučit sve kod kuće i doć samo na testove, pošto sad na jeto idem na more sa školom krajem 7.mj. a htio bih što prije položiti?

DIABLO III
04.07.2010., 13:59
Da li je moguće u dogovoru sa instruktorom, npr. naučit sve kod kuće i doć samo na testove, pošto sad na jeto idem na more sa školom krajem 7.mj. a htio bih što prije položiti?

:rolleyes: ajd razmisli još jednom

moguće je jedino da ti par sati napiše da si odvozio, a zapravo nisi jer je vidio da super voziš

Alfa KT
04.07.2010., 14:12
:rolleyes: ajd razmisli još jednom

moguće je jedino da ti par sati napiše da si odvozio, a zapravo nisi jer je vidio da super voziš

i to rijetko tko bude htio napraviti

CroRipke
04.07.2010., 17:40
Ma nije meni teško voziti, dapače, to mi je dobro... Nego jel se može tako "vanredno" polagat? :D

DIABLO III
04.07.2010., 17:55
Ma nije meni teško voziti, dapače, to mi je dobro... Nego jel se može tako "vanredno" polagat? :D
pa ako ti nije problem zašto onda ispituješ :ne zna:

CroRipke
05.07.2010., 11:48
pa ako ti nije problem zašto onda ispituješ :ne zna:

Zato što sam već uplatio novce za more, i to baš od 28.07.-08.07. a poslije toga bih trebao ili u Split kod tetka i tetke ili u Hercegovinu pa zbog tog pitam jel bi se moglo nekako izvanredno položit:confused: a htio bih ŠTO PRIJE položiti...

HIDE
05.07.2010., 12:07
Link?:D

evo, jos ljepse, u 8 dana ako imas B kategoriju. :D

A to svaki dan vozis 2 sata i to je to, 15 ih moras odvoziti samo

http://www.autoskola-mandic.hr/ubrzana_obuka/

CroRipke
05.07.2010., 12:51
evo, jos ljepse, u 8 dana ako imas B kategoriju. :D

A to svaki dan vozis 2 sata i to je to, 15 ih moras odvoziti samo

http://www.autoskola-mandic.hr/ubrzana_obuka/

to je baš nice:top:

Alfa KT
05.07.2010., 15:06
Zato što sam već uplatio novce za more, i to baš od 28.07.-08.07. a poslije toga bih trebao ili u Split kod tetka i tetke ili u Hercegovinu pa zbog tog pitam jel bi se moglo nekako izvanredno položit:confused: a htio bih ŠTO PRIJE položiti...

kao da ti o tih par dana život ovisi..strpi se,možda se baš u toj žurbi rasipaš negdje,samo polako

CroRipke
06.07.2010., 11:45
A jel moguće da bude skoro 6000 kn polaganje :misli:??? Čuo sam da je jedan tu kod nas platio 6000 kn polaganje:confused::confused::confused:

CroRipke
06.07.2010., 17:03
Pitao sam jednu autoškolu, evo odgovora:
Pozdrav,

A1 kategorija se sastoji od 30 sati predavanja+vježbanje ispita teoretskog i 20 sati vožnje.

Dio predavanja (raskrižja) moramo odraditi jer češ bez toga teško proći ispit iz teorije iz prvog puta, pa bi trebao doći bar par puta.

Možeš krenuti sa 15 i pol godina ali na ispit vožnje možeš izaći tek sa punih 16 godina, znači poslije rođendana.

Cijena:

1. Liječnički pregled za A1 kategoriju 430,00 kn u ordinacijama medicine rada ( provjeri cijenu u VK u poliklinici NOVA mislim da je tamo 350kn)
2. Ispit teorije 170 kn ( 150 kn ispit + 20 kn biljega)
3. tečaj prve pomoći 500 kn (obavlja ga crveni križ) + ispit prve pomoći
140 kn
4. ispit vožnje (završni 390 kn)
5. školarina 30 sati propisa+20 sati vožnje= 4200kn (plativo u ratama)

UKUPNO = 5840 KN:eek::(

- u slučaju pada mora se odvoziti najmanje 3 dopunska sata

DIABLO III
06.07.2010., 17:10
čista pljačka .. onda ga još čeka A2 i A ... ccc

cobico
06.07.2010., 17:26
čista pljačka .. onda ga još čeka A2 i A ... ccc

istina.......ali....polako se zakoni prilagođavaju zakonima EU a to znaći da će i cjene biti ko i u europi.....nnavodno će cjene ići vrtoglavo gore pa ako neko misli polagati čim prije to nek učini......znamo da je skupo ali bolje sad platiti 5000kn nego druge godine duplo......:flop:

CroRipke
06.07.2010., 17:38
A ovdje B kat. 5850 kn http://www.autoskola-luna.hr/

PluGGerica
29.08.2010., 17:46
okay jedno pitanje.. ako želim polagat a2 kategoriju, a 20 mi je godina jel mogu to bez položene a1 kategorije?
također ako odem polagati s 24 a kategoriju za supersport motorčeke, jel moram imat a1 i a2 prije toga?
konkretno me zanima s 24 imat yamahu r1 i normalno se vozat s njom, pa da nebi bilo iznenađenja da moram placat sve skupa oko 10 tisuća kuna extra da ju mogu iz garaže izvadit etc.

mack1
29.08.2010., 18:37
okay jedno pitanje.. ako želim polagat a2 kategoriju, a 20 mi je godina jel mogu to bez položene a1 kategorije?
također ako odem polagati s 24 a kategoriju za supersport motorčeke, jel moram imat a1 i a2 prije toga?
konkretno me zanima s 24 imat yamahu r1 i normalno se vozat s njom, pa da nebi bilo iznenađenja da moram placat sve skupa oko 10 tisuća kuna extra da ju mogu iz garaže izvadit etc.

A2 bez A1 - DA
A bez A1/A2 - DA

questins
29.08.2010., 21:59
imam 16 godina.htio bih polagati za moped(do 50 ccm).zna li netko kolika je cjena vozackog??

CroRipke
29.08.2010., 22:05
imam 16 godina.htio bih polagati za moped(do 50 ccm).zna li netko kolika je cjena vozackog??

to je sranje...bolje skupi, užicaj još para i položi A1...:top:

Alfa KT
29.08.2010., 22:46
to je sranje...bolje skupi, užicaj još para i položi A1...:top:

zašto bi bilo sranje,skoro pa mu isto dođe osim što se A1 financijski više isplati
Kao da sa A1 možeš vozit avion pa da je M sranje

istipa622
30.08.2010., 09:11

Cijena M kategorije je u svakoj autoskoli cca 1000 kn manja od A1....sve je isto kao i za A1 samo šta nemas 20 sati vožnje nego 15 .
Cijena bi znaci bila 3000-3400 kn otprilike zavisi o autoskoli naravno
I ako ne mislis vozit nista osim nekog skutera onda nema razloga da dajes 1000 kn za A1

Alfa KT
30.08.2010., 11:31
ako ti treba iskljucivo za skuter strpi se jos dvije godine dok budes polagao za B

questins
30.08.2010., 18:10
ok.hvala :D

PluGGerica
01.09.2010., 19:03
A2 bez A1 - DA
A bez A1/A2 - DA

znaci mogu odmah na A čim navršim 23 i pol?
divno :D

p3ro
06.09.2010., 09:07
Oj ekipa
Imam pitanje.Jel mogu polagat sa svojim motorom?(sry ako je vec bilo takvo pitanje ali neda mi se citat u rikverc:) )
Uzeo bi sljedeci mjesec er6n-a pa bi odmah sa njim polagao ako je moguce.

Alfa KT
06.09.2010., 16:42
Oj ekipa
Imam pitanje.Jel mogu polagat sa svojim motorom?(sry ako je vec bilo takvo pitanje ali neda mi se citat u rikverc:) )
Uzeo bi sljedeci mjesec er6n-a pa bi odmah sa njim polagao ako je moguce.

mozes ali ne vidim razloga zasto

p3ro
07.09.2010., 11:56
mozes ali ne vidim razloga zasto

pa ono....mislio sam da je najbolje odmah u autoskoli pod kontroliranim uvjetima upoznat moj prvi motor?!Meni u mom ludom mozgu to ima kao neke logike:)

Alfa KT
07.09.2010., 14:17
pa ono....mislio sam da je najbolje odmah u autoskoli pod kontroliranim uvjetima upoznat moj prvi motor?!Meni u mom ludom mozgu to ima kao neke logike:)

a neznam,nemam iskustva stime ali sam negdje čitao da se može

p3ro
07.09.2010., 22:33
a neznam,nemam iskustva stime ali sam negdje čitao da se može

valjda ovisi od skole do skole...tnx

Alfa KT
08.09.2010., 17:43
valjda ovisi od skole do skole...tnx

neznam dali svi hoce to raditi ali se moze uglavnom :)

CroRipke
09.09.2010., 14:25
Kad polozis ne smijes dvije godine voziti nista vise od 125 ccm i nesto sitno kw :D

Znači ako položim sad sa 16 godina, već sa 18 bih mogao voziti nešto od 125+ ccm, npr. 350 ccm?:ne zna:

Alfa KT
09.09.2010., 17:31
Znači ako položim sad sa 16 godina, već sa 18 bih mogao voziti nešto od 125+ ccm, npr. 350 ccm?:ne zna:

da kad polozis a2 sa 18

CroRipke
09.09.2010., 18:16
da kad polozis a2 sa 18

a s A1 ne mogu?:ne zna::mad:

DIABLO III
09.09.2010., 18:21
a s A1 ne mogu?:ne zna::mad:

nemozes

a1 = do 125 ccm
a2 = preko 125 ccm-a , ograniceno sa konjima i 0.2 (tezina/KS)
A = vozi kaj hoces !

CroRipke
09.09.2010., 19:46
pa to sam već viđao po forumu ali ovo me zbunilo:
CSV Laki start kaže:

Kad polozis ne smijes dvije godine voziti nista vise od 125 ccm i nesto sitno kw
:mad:
gamad lopovska glupa, jebali ih zakoni:mad:

CroRipke
13.09.2010., 13:04
NAPOKON:rofl:
U četvrtak idem na liječnički... zanima me što bude na liječničkom??

DIABLO III
13.09.2010., 13:11
NAPOKON:rofl:
U četvrtak idem na liječnički... zanima me što bude na liječničkom??

ajme jbt imas malo previse pitanja ... :kava:

provjerit ce ti vid , da il prepoznajes boje , i jos neke sitnice . nist strasno osim udarca po novcaniku mislim da cca 300-400 kn

CroRipke
13.09.2010., 13:21
ajme jbt imas malo previse pitanja ... :kava:

provjerit ce ti vid , da il prepoznajes boje , i jos neke sitnice . nist strasno osim udarca po novcaniku mislim da cca 300-400 kn

Volim biti informiran:D
znam da košta :hebemu:

CroRipke
13.09.2010., 16:52
:D:rofl::s:top:JIIIIHAAAAA...bio stari tu u autoškoli, kaže čovjek, kad obavim liječnički, dođem, upišem se, i priključujem se ovima što već idu na predavanja...
Hvala svima koji ste mi pomogli odgovorom na moja pitanja:s:top:

CroRipke
16.09.2010., 12:50
Evo bio ja na liječničkom...u međuvremenu dok sam čekao psihologa, otišao ja do dućana da vidim hyosunge, vidio sam rt 125 d, dobar bajkić... Ali ono što me se dojmilo je aprilia pegaso 650:cerek::cerek::cerek: ponudili likovi da sjednem na njega ja sav sretan...kad ga je lik upalio...jaoo:cerek::mig:ljubav na prvi zvuk:cerek: ako budem za 6-7 godina kupovao motor veće kubikaže pegaso sigurno dolazi u obzir i hyosung gt 650 r...
Naravno, liječnički sam prošao:D

elf_dalmatae
16.09.2010., 23:22
5 fakin tisuca kuna vozacki!!! :flaming:

Lopovi.

Ah, well, what to do :tuzni: :broji_pare:

CroRipke
17.09.2010., 14:03
5 fakin tisuca kuna vozacki!!! :flaming:

Lopovi.

Ah, well, what to do :tuzni: :broji_pare:

čak i 5800 kn ako prvi put polažeš...evo ja se danas upisao, za 7-8 dana krećem kad se grupa pouni:D

opet sam blesav
09.11.2010., 19:41
ovako htjeo bi polagati za motor do 125 cc..imam polženu b kat dali moram opet polagat ispit iz propisa ili??

DIABLO III
09.11.2010., 20:34
ovako htjeo bi polagati za motor do 125 cc..imam polženu b kat dali moram opet polagat ispit iz propisa ili??

ne ,,,

ali ako imas b onda bi mozda bilo bolje da polozis za a2 ...

provjeri razliku cijena :mig:

opet sam blesav
09.11.2010., 21:07
ne ,,,

oke hvala.. :mig:

Alfa KT
10.11.2010., 14:31
ne ,,,

mislim da je par kuna razlika ako postoji razlika. :D

DIABLO III
10.11.2010., 21:00
mislim da je par kuna razlika ako postoji razlika. :D

zato mu i savjetujem a2

Alfa KT
11.11.2010., 20:15
svakako je isplativije ic na A2,a ako ima preko 24 zasto ne i na A

CroRipke
11.11.2010., 21:07
Evo i ja blizu vozačke, u četvrtak vožnja završna...:D:mig:
Ako padnem :bang:

opet sam blesav
11.11.2010., 23:34
svakako je isplativije ic na A2,a ako ima preko 24 zasto ne i na A

imam 20 god. i samo B kat...znači ja sad mogu ić polagat za A2 i sa 24 dobijem A kat uz nadoplatu ili opet moram polagat??

DIABLO III
12.11.2010., 07:52
imam 20 god. i samo B kat...znači ja sad mogu ić polagat za A2 i sa 24 dobijem A kat uz nadoplatu ili opet moram polagat??

opet :D

Alfa KT
12.11.2010., 08:53
Ako ti se ne žuri ja bi pričekao još koju godinu i išao na A,a sad sa 20 možeš na A2.
Nema više dobivanja :D

opet sam blesav
12.11.2010., 21:20
Ako ti se ne žuri ja bi pričekao još koju godinu i išao na A,a sad sa 20 možeš na A2.
Nema više dobivanja :D

e hvala sad sve kužim..pričekat ću još koju god :D koji su to lopovi :mad:

opet sam blesav
12.11.2010., 21:21
opet :D

diablo nisam bezveze stavio ovo ime :mig:

Ognjena
15.11.2010., 12:22
pitanje

imam 27 godina, polozen B odavno, voznje iza sebe koliko hoces.. I sad bi isla za motor.
Po ovome sto citam- najbolje je da idem za A, jel?
moram provjerit sad sve autoskole u okolici kak se krecu cijene..

DIABLO III
15.11.2010., 13:42
pitanje

imam 27 godina, polozen B odavno, voznje iza sebe koliko hoces.. I sad bi isla za motor.
Po ovome sto citam- najbolje je da idem za A, jel?
moram provjerit sad sve autoskole u okolici kak se krecu cijene..

da

Johnny 007
15.11.2010., 17:43
da

Druge ne bi mogao ni upisati, sa 24 godine dobijaš pravo da upišeš A, a to je zadnja i najjača kategorija u motorima. Jedino ne znam da li imaš kakva ograničenja u pogledu snage motora koje planiraš voziti. Ne znam kako se to vodi, mladi vozači i to. Jedino to ispitaj.

Alfa KT
15.11.2010., 19:46
Druge ne bi mogao ni upisati, sa 24 godine dobijaš pravo da upišeš A, a to je zadnja i najjača kategorija u motorima. Jedino ne znam da li imaš kakva ograničenja u pogledu snage motora koje planiraš voziti. Ne znam kako se to vodi, mladi vozači i to. Jedino to ispitaj.

Mladi vozač prestaješ biti sa 24 godine vozio se ti prije toga ili tek položio :D
smije vozit one od 10kw pa do 110kw,nema ograničenja nikakvog,a što se tiče ovog da druge nebi mogla upisati,zašto nebi mogla recimo A1? Može al ko će ti ić na A1 kad može na A,bacanje novaca.

Gilberth
16.11.2010., 08:54
Cura je visoka 168 cm što je ok, ali kaže da ima samo 45 kila. Učit vozit motor na nekom fazeru ili Er6 bi joj moglo prisjest. Mislim da bi bilo dobro da dogovori s autoškolom par sati ekstra vožnje na A2 pa da vidi dal će se prebacivat na A ili ostaje. Razlima među motorima za A2 i A1 nije strašna tako da mislim da su baš oni optimalni za početnika njezine težine. A uz to, kasnije može dosta motora s tom vozačkom vozit i neće bit nešto zakinuta u enduro sferi.

Ognjena
16.11.2010., 10:13
Cura je visoka 168 cm što je ok, ali kaže da ima samo 45 kila. Učit vozit motor na nekom fazeru ili Er6 bi joj moglo prisjest. Mislim da bi bilo dobro da dogovori s autoškolom par sati ekstra vožnje na A2 pa da vidi dal će se prebacivat na A ili ostaje. Razlima među motorima za A2 i A1 nije strašna tako da mislim da su baš oni optimalni za početnika njezine težine. A uz to, kasnije može dosta motora s tom vozačkom vozit i neće bit nešto zakinuta u enduro sferi.

da, bas sam si to razmisljala nocas.. u mojoj okolici je prakticki jedna autoskola sa tom kategorijom, a taj bike je neko sportsko cudo pohabano na kojem se bas, ruku na srce, ne bi usudila "ucit" vozit, iako vec znam, al ajde...
jbg cini se da mi ne gine odlazak u autoskolu i detaljno informiranje :kava:
steta, ja bi sve nekako online obavila :lol:

CroRipke
16.11.2010., 11:59
Evo ja položiooo!!! :tulum:

DIABLO III
16.11.2010., 15:22
Evo ja položiooo!!! :tulum:

:top:

Ognjena
16.11.2010., 16:06
bila i pitala.
Mogu A2, za A sam premala tj.motor koji oni imaju za polaganje A je preglomazan za mene.. znaci idem na A2, to je 2800kn

Alfa KT
16.11.2010., 16:52
bila i pitala.
Mogu A2, za A sam premala tj.motor koji oni imaju za polaganje A je preglomazan za mene.. znaci idem na A2, to je 2800kn
na kraju će te ispast oko cca 3300kn :D
šteta šta nemožeš za A ić,al ovo je čist dost za tebe :)

Ognjena
16.11.2010., 17:21
na kraju će te ispast oko cca 3300kn :D
šteta šta nemožeš za A ić,al ovo je čist dost za tebe :)

zake kazes da ce me toliko izac?
:misli:

lijecnicki je 400

Alfa KT
16.11.2010., 18:02
zake kazes da ce me toliko izac?
:misli:

lijecnicki je 400

a dok platiš ispit,i te neke sitnice bude i 3500 :D
dobro ne baš tolko,al ona cifra koju sam ranije spomenuo :)

Ognjena
19.11.2010., 13:11
a dok platiš ispit,i te neke sitnice bude i 3500 :D
dobro ne baš tolko,al ona cifra koju sam ranije spomenuo :)

a nekad je bilo 800 sa lijecnickim..

evo mali info o kategorijama: MOTOPORTAL (http://www.motoportal.hr/aktualno/savjeti/kategorije-motocikala/?sms_ss=facebook&at_xt=4ce6759f58659394%2C0)

Alfa KT
19.11.2010., 14:51
a nekad je bilo 800 sa lijecnickim..

evo mali info o kategorijama: MOTOPORTAL (http://www.motoportal.hr/aktualno/savjeti/kategorije-motocikala/?sms_ss=facebook&at_xt=4ce6759f58659394%2C0)
da,al to ti se sad opet bude mjenjalo jel nece vise biti M kategorije

Artois
21.11.2010., 15:45
Dajte Vi meni recite,kolika bi bila cijena sveukupno vozackog otprilike?
Mislim za motor jaci od 50cm3.
B kat. vec iam

Anton
21.11.2010., 16:44
Dajte Vi meni recite,kolika bi bila cijena sveukupno vozackog otprilike?
Mislim za motor jaci od 50cm3.
B kat. vec iam

Je li toliko teško pročitati prethodne poruke? I šta ti znači sveukupno? Imaš A1, A2 i A kategoriju.

zacky
23.11.2010., 18:21
Mene zanima koja je razlika u cijeni testova između A1 i A?
Znam da je A1 jeftiniji 100 kn od A,a koliko je lakše položit A1?
Trenutno imam B?

Johnny 007
23.11.2010., 18:53
Mene zanima koja je razlika u cijeni testova između A1 i A?
Znam da je A1 jeftiniji 100 kn od A,a koliko je lakše položit A1?
Trenutno imam B?

Ako imaš B, onda polažeš samo vožnju za motor. Imaš neki 10 do 15 sati vožnje. A1 upisuješ sa 16 godina, A2 sa 18, a A sa 24 (ili dve godine nakon posedovanja A2).
Razlika između je jedino u motorima, tj. njihovoj snazi i težini.
Najbolje bi bilo da odmah upišeš A kategoriju ako imaš dovoljno godina, jest da će motor biti neki jebački, ali nakon toga možeš voziti sve.
Živio!

zacky
23.11.2010., 20:05
Ako imaš B, onda polažeš samo vožnju za motor. Imaš neki 10 do 15 sati vožnje. A1 upisuješ sa 16 godina, A2 sa 18, a A sa 24 (ili dve godine nakon posedovanja A2).
Razlika između je jedino u motorima, tj. njihovoj snazi i težini.
Najbolje bi bilo da odmah upišeš A kategoriju ako imaš dovoljno godina, jest da će motor biti neki jebački, ali nakon toga možeš voziti sve.
Živio!

To znam,hvala ipak.

cro_denno
01.12.2010., 22:13
Jel mogu ja sta napravit ili poslat zahtijev, polozio sam za A1 kad je bio stari zakon kad polozis sa 16 da sa 18 dobijas A kat, i kad sam napunio 18 isao sam raditi novu vozacku jer sam polozio za auto ali mi nije pecatirala A kat. polozio sam za motor 08 u prvom mjesecu.

ludi_bubnjar555
21.04.2011., 13:25
Pozdrav..citao sam malo ove stare postove,
i vidim da ni ovaj zadnji nije bas pred malo napisan..

Zanima me koliko kosta danas vozacka za motore..imam
16 i pol godina pa bi sad ovo ljeto polagao za 125 ccm. i
uzeo bi si nexusa..dali je to A1 kategorija?
Hvala na odg. ;) pozz

istipa622
21.04.2011., 19:19
cijena vozačkog ti ovisi od autoškole do autoškole i od županije do županije ali sa svim davanjima računaj oko 4500 kn (+/- 500 kn)

i da...nexus 125 spada u A1

ludi_bubnjar555
21.04.2011., 20:03
hvala na odgovoru.. :mig:

CroRipke
21.04.2011., 20:10
cijena vozačkog ti ovisi od autoškole do autoškole i od županije do županije ali sa svim davanjima računaj oko 4500 kn (+/- 500 kn)i da...nexus 125 spada u A1

uff uff uff...:kava: mene je ispalo oko 6000 kn, malo više :mad:

istipa622
21.04.2011., 23:37
dobro su napuhali cijenu onda...
evo ja sada idem B i A2 i izać će me sa svime 8760 kn.... znači tu je ubrojano sve sve sve ( ljecnicki i biljezi i ispiti )

IpMan
22.04.2011., 12:37
bože moj, što pljačkaju ljude....nebi dao za A2 tolike pare i opet si ograničen

ja sam platio A kategoriju 2000kn preko veze :)

cyanix
22.04.2011., 17:29
Društvo! imam jedno pitanje!

Ja bih polagao A i B kategoriju i imam 19 i pol godina. Da li to znači da bih mogao polagati A kategoriju?
Kad bih je položio da li bih mogao dobiti dozvolu odmah (tj. onu za vožnju motocikala manje od 35 kW) i početi voziti motocikle ili bi morao čekat do 24. god. na izdavanje vozačke pošto nisam prethodno imao A2 kategoriju?
Drugim riječima, jel ta dozvola vrijedi retrogradno il bi baš morao napravit A2 kategoriju da mogu vozit odmah, a A tek kasnije?
Ovo mi je važno jer mislim polagat uskoro i želim što bolje financijski proći dugoročno gledajući jer kasnije svakako želim imati mogućnost voziti jače motore.
Hvala unaprijed!

Alfa KT
23.04.2011., 21:27
Društvo! imam jedno pitanje!

Ja bih polagao A i B kategoriju i imam 19 i pol godina. Da li to znači da bih mogao polagati A kategoriju?
Kad bih je položio da li bih mogao dobiti dozvolu odmah (tj. onu za vožnju motocikala manje od 35 kW) i početi voziti motocikle ili bi morao čekat do 24. god. na izdavanje vozačke pošto nisam prethodno imao A2 kategoriju?
Drugim riječima, jel ta dozvola vrijedi retrogradno il bi baš morao napravit A2 kategoriju da mogu vozit odmah, a A tek kasnije?
Ovo mi je važno jer mislim polagat uskoro i želim što bolje financijski proći dugoročno gledajući jer kasnije svakako želim imati mogućnost voziti jače motore.
Hvala unaprijed!
nemozes tak,mogucnost ti je polagati A2,pa za dvije godine A,to ti je dvaput po negdje 3000kn ili sa 24 godine polagati A,a to ti je jednom oko 3000kn tj nesto vise od 3 soma kuna :mig:

323s
23.04.2011., 22:10
bože moj, što pljačkaju ljude....nebi dao za A2 tolike pare i opet si ograničen

ja sam platio A kategoriju 2000kn preko veze :)

Pozdrav! DI MAJSTORE IDEM I JA!:s:s:s

323s
23.04.2011., 22:13
Al ljudi moji koje je to pranje. Pa prije par godina je bilo 800kn a sad 3000 pa nej me jbt pa sta je to toliko ošlo gore? GORIVO????

Alfa KT
24.04.2011., 09:37
Al ljudi moji koje je to pranje. Pa prije par godina je bilo 800kn a sad 3000 pa nej me jbt pa sta je to toliko ošlo gore? GORIVO????
ak bas hoces znat,usporedbe radi,A1 ako nemas nista ti je oko 6000kn sa svime
malo po malo je raslo do 2008. godine i onda bum,a kolko cujem jos ce rasti za B kategoriju za jos jedno 2 soma kuna :D

istipa622
24.04.2011., 11:12
ak bas hoces znat,usporedbe radi,A1 ako nemas nista ti je oko 6000kn sa svime
malo po malo je raslo do 2008. godine i onda bum,a kolko cujem jos ce rasti za B kategoriju za jos jedno 2 soma kuna :D

tako je....i lječnički navodno ide na 1200 kn u dogledno vrijeme :x

uxxxx
24.04.2011., 11:56
ajmo svi u bosnu i 200 maraka vozački :lol:

Alfa KT
24.04.2011., 12:52
ako je ovo za ljecnicki istina to stvarno nije normalno,em su sad uveli da se svakih 10 godina ide na ljecnicki..znaci u 40 godina dat 4800 za ljecnicki na kojem ti nista ni ne provjere..

milica2
25.04.2011., 10:07
Testove mozete pronaci i na http://www.yu4you.com/items/sr/multimedija/item_360.html
Vrlo su jednostavni, samo ih dobro proucite i polaganje je zagarantovano!

Anton
26.04.2011., 00:33
ajmo svi u bosnu i 200 maraka vozački :lol:

I u BiH su poskupili. Ljetos je bilo 500 DM bilo koja kategorija, sada je oko 1200 DM, s time da dobiješ popust za svaku iduću.

Josip4
26.04.2011., 00:33

Od kada bi to trebalo ići???

Vozačka mi se izlazi u kolovozu ove godine pa ću je morati produžiti pa me zanima zna li se neki datum ovakvog poskupljenja???

uxxxx
26.04.2011., 09:04
u BIH je službeno poskupljenje a kad dođeš na lice mjesta da se dogovoriti oko "provizije" :mig:
ako me razumiješ :kava:

istipa622
26.04.2011., 13:43
Od kada bi to trebalo ići???

Vozačka mi se izlazi u kolovozu ove godine pa ću je morati produžiti pa me zanima zna li se neki datum ovakvog poskupljenja???

Za godinu dana ili prije u slučaju da uđemo u EU...navodno jos jedno "prilagođavanje" za ulazak EU :mad:

IpMan
28.04.2011., 19:16
evo jedna stvar zašto je sve to poskupilo......porast cijena benzina

druga stvar očito je da se približavamo standardu EU, jer ćemo uskoro postat članicom

tako da ne kukate, bit će još gorih stvari
uostalom MOTOR je LUKSUZ :top:
i škola zahtjeva posebne ''akcije'' nije to sjeni u auto uparkiraj i položio si....motor ne može svatko vozit

amen.

Anton
28.04.2011., 19:47
evo jedna stvar zašto je sve to poskupilo......porast cijena benzina

Je, možeš si misliti da je to razlog.

druga stvar očito je da se približavamo standardu EU, jer ćemo uskoro postat članicom

Kojem to standardu?

tako da ne kukate, bit će još gorih stvari
uostalom MOTOR je LUKSUZ :top:

Ovo je najveća glupost koju su vam uturili u glavu naši vladajući u sprezi sa eurobirokratima, a vidim da ljudi puše ovakve priče. MOTOR NIJE LUKSUZ.

Pogledajte kako se voze ovi vijetnamski hohštapleri:

http://img641.imageshack.us/img641/7589/07vietnam26006179151.jpg

i škola zahtjeva posebne ''akcije'' nije to sjeni u auto uparkiraj i položio si....motor ne može svatko vozit

amen.

Je, u pravu si. Ova fotografija gore je čisti dokaz tvoje teorije. Većina koju vidiš je studirala aeronautiku u SAD-u.

IpMan
28.04.2011., 20:33
da mi imamo tvornicu motora na balkanu ovo bi bila ko mala Italija, druga stvar podrazumjevaju se veliki motori od 600 + kubika koji TROŠE! minimalno 10 litara osim ako ćeš ga vozit ko baka po jajima....a da nepričam od servisima , pa ti za jednu 600ku moraš dat oko 1000€ za prvih 12.000km....

Anton
28.04.2011., 20:54
da mi imamo tvornicu motora na balkanu ovo bi bila ko mala Italija,

Kakve to veze ima? Po toj logici bi ulice Ljubljane trebale izgledati kao Hanoi.

druga stvar podrazumjevaju se veliki motori od 600 + kubika koji TROŠE! minimalno 10 litara osim ako ćeš ga vozit ko baka po jajima....

10 litara? :lol::rofl:

Kakve gluposti ovdje neću pročitati. Da mi je vidjeti koji to motor od 600 ccm troši 10 litara, odnosno u kakvom režimu rada.

a da nepričam od servisima , pa ti za jednu 600ku moraš dat oko 1000€ za prvih 12.000km....

A šta, ne postoje rabljeni motori?

IpMan
28.04.2011., 21:13
motori od 600, 750 i 1000ccm su luksuz, osim ako ćeš kupit gsxr iz 92' za 1900€ pa ga vozit jednom mjesečno i molit boga da nešta ne rikne na njemu.Ja sam brate ganjo RS 250 3 godine i utuko sam toliko novca(a da ne spominjem grobnik) da bi mogao sad napravit jednu malu kuću ili kupit jedan dobar polovni auto.''Velike'' motore voze oni koji imaju novca ili su dovoljno opičeni da sve svoje prihode troše na motor.Brate postoje prioriteti.Ja iskreno mislim da mladi danas nisu ni svjesni u šta se upuštaju kad polažu za motor, daj pare za vozačku, daj pare za motor, daj pare za opremu, daj pare za servise i gorivo....to je nemoguća misija.

Osim ako 99% ljudi na ovom forumu nisu tatini sinovi i mogu si to priuštit.

Anton
28.04.2011., 21:21
motori od 600, 750 i 1000ccm su luksuz, osim ako ćeš kupit gsxr iz 92' za 1900€ pa ga vozit jednom mjesečno i molit boga da nešta ne rikne na njemu.

Kakav luksuz? O čemu ti? Zašto bi nešto riknulo na starom motoru? A i šta i da rikne, ne može se kupiti novo?

Ja sam brate ganjo RS 250 3 godine i utuko sam toliko novca(a da ne spominjem grobnik) da bi mogao sad napravit jednu malu kuću ili kupit jedan dobar polovni auto.

A jesi mi našao primjer. RS 250 je baš primjer normalnog motora - NE.

''Velike'' motore voze oni koji imaju novca ili su dovoljno opičeni da sve svoje prihode troše na motor.

Ajde ne piši gluposti, kao da ljudi imaju jahte, a ne motor veće kubikaže. Jeftinije je imati motor nego brodicu od pet metara, pa opet hrpa ljudi ima brodicu od pet metara.

Brate postoje prioriteti.

I svakome su različiti. Netko će svake godine uzeti novi LCD od 130 cm, netko će svake godine registrirati motor od 600 ccm.

Ja iskreno mislim da mladi danas nisu ni svjesni u šta se upuštaju kad polažu za motor, daj pare za vozačku, daj pare za motor, daj pare za opremu, daj pare za servise i gorivo....to je nemoguća misija.

Nije.

Osim ako 99% ljudi na ovom forumu nisu tatini sinovi i mogu si to priuštit.

Zar nismo svi tatini sinovi?

IpMan
28.04.2011., 22:10
Brate zabrijo si, i nisi u pravu...ti tu pišeš o nekim nerealnim stvarima.
Činjenice:
-motori su luksuz jer je ovo balkan i nemože si svatko priuštit motor od npr. 600ccm
-motori su skupi jer nije dobro proračunat standard u RH, npr Honda CBR 1000RR bi trebala koštat 75.000 :lol:
-motori troše više nego automobili...kako god okrenuli i govorili suprotno, naravno računam kubikažu od 600 i više, jer tko će vozit R6 na 3.500 okretaja samo da bi uštedio gorivo :rofl:
-vozačka za motor je preskupa jer su se ''gamad'' izborili za neka prava , i sve te poremećene autoškole koje zarađuju masne pare....tj. kradu od ljudi pare.To znam jer mi poznanik vlasnik autoškole i rekao je da 70% troškova koje ima netreba uopće plaćat nego mu idfe u đep...đubre

Anton
28.04.2011., 22:15
Brate zabrijo si, i nisi u pravu...ti tu pišeš o nekim nerealnim stvarima.

Kojim nerealnim stvarima?

Činjenice:
-motori su luksuz jer je ovo balkan i nemože si svatko priuštit motor od npr. 600ccm

Zašto ne?

-motori su skupi jer nije dobro proračunat standard u RH, npr Honda CBR 1000RR bi trebala koštat 75.000 :lol:

Novi motori su skupi zbog lijepe porezne politike koju je nametnula naša Vlada koju su građani RH birali.

-motori troše više nego automobili...kako god okrenuli i govorili suprotno, naravno računam kubikažu od 600 i više, jer tko će vozit R6 na 3.500 okretaja samo da bi uštedio gorivo :rofl:

Ajde, ne pričaj gluposti. Ne, motori ne troše više. Druga stvar, zašto samo orijentacija na trkalice? Je li R6 jedini motor u klasi od 600 ccm?! Šta, nema endura, skutera, customa, nakeda?

-vozačka za motor je preskupa jer su se ''gamad'' izborili za neka prava , i sve te poremećene autoškole koje zarađuju masne pare....tj. kradu od ljudi pare.To znam jer mi poznanik vlasnik autoškole i rekao je da 70% troškova koje ima netreba uopće plaćat nego mu idfe u đep...đubre

Pa, to se slažem. Rekao bih karteli. Samo, sada sam sebi skačeš u usta, jer si prvo napisao da su autoškole poskupile zbog cijene goriva.

IpMan
28.04.2011., 22:28
Šta ti kvotaš svaku 3 moju riječ, sad će nas moderatori zguzit sutra ujutro kad pročitaju ovo :lol:

Brate i ti i ja smo bajkeri, nema se tu šta prepirat, možemo samo otić na pivo !

Anton
28.04.2011., 22:54
Šta ti kvotaš svaku 3 moju riječ, sad će nas moderatori zguzit sutra ujutro kad pročitaju ovo :lol:

Tako sam navikao. :D

Brate i ti i ja smo bajkeri, nema se tu šta prepirat, možemo samo otić na pivo !

Ma to uvijek, doduše ne pijem pivo, ja ću sok. :top:

anto1994
07.07.2011., 11:06
ovako imam 16 godina sada cu 29.7 17 mislio sam polagat za motor,pa objasnite mi malo,mislio sam polagat iduce godine jer mi se sad ne isplati,sta vi kazete
?

CroRipke
07.07.2011., 22:41
ovako imam 16 godina sada cu 29.7 17 mislio sam polagat za motor,pa objasnite mi malo,mislio sam polagat iduce godine jer mi se sad ne isplati,sta vi kazete
?

Ako baš nisi skroz lud za motorima kao što sam ja onda nemoj polagat još..a ako baš misliš da ne možeš bez motora, polaži:mig:

Alfa KT
08.07.2011., 14:28
?
nemoj,cekaj B prvo

anto1994
10.07.2011., 22:37
sta b? bas ne kuzim te vozacke za motor i to objasniite mi malo. nisam tolko lud al ono super su.vozim 1 godinu jet force pa ono htjeo sam da polozim
a jel sa vozackom za auto imam do 50 kubika ili sta za motor?

jawahell
15.07.2011., 09:42
sta b? bas ne kuzim te vozacke za motor i to objasniite mi malo. nisam tolko lud al ono super su.vozim 1 godinu jet force pa ono htjeo sam da polozim
a jel sa vozackom za auto imam do 50 kubika ili sta za motor?

sad budem ja zločest pa napišem ovako:
klikneš na ovoj temi PRVU stranicu i čitaš redom - ima ih samo 9, nije da budu ti oči iscurile :D

kalaja
30.09.2011., 10:50
koliko košta polaganje za motor od 125 kubika

istipa622
01.10.2011., 00:37
oko 5000

CroRipke
02.10.2011., 15:41
mene je izašlo 6400 :504:

Alfa KT
02.10.2011., 18:44
sve skupa i izade oko 6500 +-100kn,van Zagreba sto posto

sipe
06.10.2011., 19:49
Mene zanima znači a2 kategorija, 2550kn. Znači tih 15 sati jer treba dugo da se odradi i sve? uzeo bi sad preko zime tako da znam da sam jedini i nije mi problem hladnoča niti ništa (cijelu zimu sam vozio se na motorima) znači bitno mi je dali mogu ja to odraditi unutar mjesec dana (imam neko osnovno znanje vožnje motora, kretanje, kočenje, skretanje) Ako ima neki savjeti li nešto hvala unaprijed :)

Alfa KT
07.10.2011., 17:18
Mene zanima znači a2 kategorija, 2550kn. Znači tih 15 sati jer treba dugo da se odradi i sve? uzeo bi sad preko zime tako da znam da sam jedini i nije mi problem hladnoča niti ništa (cijelu zimu sam vozio se na motorima) znači bitno mi je dali mogu ja to odraditi unutar mjesec dana (imam neko osnovno znanje vožnje motora, kretanje, kočenje, skretanje) Ako ima neki savjeti li nešto hvala unaprijed :)
za mjesec dana bi trebao odvest tih 15sati svakak :)

Giraffe
12.10.2011., 19:51
Ima li netko preporuku za instruktora iz bilo koje autoskole koja vozi na poligonu Sesvete ili Borongaj? Moze na pm ako je problem zbog reklamiranja itd.Hvala!

breaky
13.10.2011., 09:03
imam 15 godina još malo pa ću 16 pa me zanima kolko košta vozačka, koju kategoriju polažem i koje motore mogu poslje vozit do kolko ccm
jer se pono vozim pa ak me zaustave mislim da će kazna bit veća od cjene vozačke. ovo pitam jer sam čul da su se zakoni mjenjali

Alfa KT
13.10.2011., 15:12
imam 15 godina još malo pa ću 16 pa me zanima kolko košta vozačka, koju kategoriju polažem i koje motore mogu poslje vozit do kolko ccm
jer se pono vozim pa ak me zaustave mislim da će kazna bit veća od cjene vozačke. ovo pitam jer sam čul da su se zakoni mjenjali
cca 6500+-100kn sa svime,A1 do 125ccm 11KW

breaky
14.10.2011., 23:44
A1 do 125ccm 11KW
onda imam samo A1 il još koju kategoriju

Alfa KT
15.10.2011., 13:29
onda imam samo A1 il još koju kategoriju
F,G,M(ili AM ak su promijenili)

breaky
16.10.2011., 21:21
cca 6500+-100kn sa svime

pa tolko je došla sestrina vozačka za auto

Josip4
16.10.2011., 23:00
pa tolko je došla sestrina vozačka za auto

I kakve to veze ima? Moraš proći predavanja od mislim 35 sati, moraš odvoziti xy sati, a sve to vrijeme iza tebe vozi AŠ.

Istina je da su AŠ preskupe, al eto, uzmi ili ostavi.

Cruces
27.10.2011., 19:11
Nešto me zanima
Polažem za A1 kategoriju i pisao sam test prvi put i pao sam,pisao sam i drugi put i ponovno sam pao,ali moje pitanje je sljedeće:Imao sam identično pitanje i prvi i drugi put i prvi put su mi ga priznali a drugi put sam isto odgovorio kao prvi put i nisu mi priznali,a to pitanje je nosilo taman 3 boda i prošao bi da su mi priznali jer sam imao 105.
Dakle pitanje je bilo
Zašto je važno da su na motociklu ispravne obje kočnice:
a)Da bi se skratio put kočenja
b)
c)Da bi se koristili nožnom ako se ručna pokvari

e sad da me ubiješ ne mogu se ovog drugog sjetiti,ali najviše me zanima dali je c točno

istipa622
27.10.2011., 21:41
c je točno

Cruces
28.10.2011., 13:13
Pa zašto su mi onda prvi put priznali iako nisam to stavio?Njihova greška u ispravljanju testova očito.

breaky
28.10.2011., 23:46
Nešto me zanima
Polažem za A1 kategoriju
pošto ti več polažeš kolko te košta vozaćka sve skup

Cruces
29.10.2011., 10:41
Pa otprilike 5000-6000 kn kao i svugdje ostalo.

cro_denno
08.11.2011., 00:25
imam pitanje, sa 16 sam god polozio za A1(15.01.2008) tada je bio zakon polozis sa 16 za A1 kat sa 18 dobijas A kat, sa 18 sa polozio za auto i kad sam isao praviti novu dozvolu za auto pitao sam tetu na salteru dali dobijam A kategoriju, ona je rekla da ne. Moje je pitanje zasto nebi mogao dobiti dozvolu za A kat posto sam polozio po starom zakonu a ne novom, jer je novi zakon dosao god dana poslje? Dali se nekom od nadleznih moze poslat mail da mi odobre da dobijem u vozackoj pecat na A kategoriju?

mack1
08.11.2011., 07:25
Kod novih zakona čitaju se i prelazne i završne odredbe novog zakona, koji mora regulirati što je sa onima koji su neke stvari radili (položili) po starom zakonu. Dakle, praksa je da ne priznaju A, ali ti možeš postaviti pismeni službeni zahtjev da ti se prizna A, jer si u trenutku polaganja A1 imao na to pravo. Kada dobiješ odbijenicu treba vidjeti na čemu oni temelje odbijanje, pa ako smatraš da su ti prava zakinuta - pokrenuti upravni spor na rješenje MUP-a.

cro_denno
08.11.2011., 11:15
da imao sam jer tada uopce nije bilo tog zakona, taj zakon je dosao nakon god dana od kad sam ja polozio

mack1
08.11.2011., 14:07
Ako ti se da prouči zakon ili nađi nekog tko je upravno rpavno pismen.
Ako ima osnova piši molbu.

Alfa KT
08.11.2011., 17:35
nevjerujem da ces ista dobiti stime,ali pisi pa javi kak je proslo

Zyzz96
28.02.2013., 10:17
Vidim da je tema dosta stara al eto mozda se nade neko da pomogne..
Znaci imam 16 god. i htio bi polagati za motor ali me muci to sto imam skolu i neznam kako ce se to odvijati skola+autoskola pa ako ima ode netko tko je jos polagao A kategoriju da mi kaze jel ima tu puno uciti da se produ testovi? Oce li bit tu kakvih problema..npr. stave mi voznju u 15h a skola mi traje do 19h il slicno?

Anton
01.03.2013., 18:41
Vidim da je tema dosta stara al eto mozda se nade neko da pomogne..
Znaci imam 16 god. i htio bi polagati za motor ali me muci to sto imam skolu i neznam kako ce se to odvijati skola+autoskola pa ako ima ode netko tko je jos polagao A kategoriju da mi kaze jel ima tu puno uciti da se produ testovi? Oce li bit tu kakvih problema..npr. stave mi voznju u 15h a skola mi traje do 19h il slicno?

Neka te to ne pati, oni su ti koji se tebi trebaju prilagoditi, dakle termini se dogovaraju individualno.

Moraš učiti, ima poprilično, jer ti je polaganje isto kao i za B kategoriju ( što se tiče pismenog dijela, jel ).

Doduše, ja sam polagao prije 14 godina, možda se nešto promijenilo danas.

max-xam
12.03.2013., 17:33
Nazovi i pitaj, ovisi i gdje stanuješ. Recimo ovi su na okretištu za Črnomerec i imaju motore.
http://www.auto-skola.net/vozila.php

Walter101
28.08.2013., 19:43
E mene zanima dal mogu kad položim B kategoriju odma na A kategoriju ili moram ici na A2 prvo ??

mack1
28.08.2013., 19:44
Ne može odmah A ako si mlađi od 24.

Walter101
28.08.2013., 19:52
A što bi bilo najpametnije i najjefitnije da uradim ako želim A i B kategoriju položit ? imam 16 i pol godina i imam pare za motor za njega bi čekao 2god kad mogu neograničenu snagu motora uzet. A za slabije motore mi se nekako neda trošit pare na njih... nez kaj vi mislite ?

mack1
28.08.2013., 21:53
Najjeftinije je da sa 18 položiš B i sa 24 A.
Sada možes položiti A1, a sa 18 A2.
Za neograničenu snagu moraš čekati 24.
A da je A2 preslabo - nije.

Alfa KT
30.08.2013., 22:39
ili polozis sa 18 A2 i sa 20 A :D

VDCOTO
01.09.2013., 22:33
Ima ma več dugo B kategoriju(1998). Danas samo uzeo Nexusa 250. Zanimam me koliko bi me novaca moglo doči polaganje za A kategoriju. Znam da znakove ne moram, nebi ni liječnički trebao jer več vozim znači da sam zdrav ali koliko čujem moram ga opet napraviti. Znači lječnički, auto škola plus nova knjižica jednako je? 200kn gore/dolje. Registriran je skoro cijelu godinu ali ex vlasnik hoče tablice. Mijenjam li samo knjižice i i novu tablicu i ostaje registriran?
Znam da plačam porez do 15-ak dana nakon kupoprodajnog. Nadam se da nisam nešto zaboravio:D

mack1
02.09.2013., 05:34
Stroj odjaviš, vratiš tablice i stavljaš nove svoje lokalne. Rega i osiguranje vtijedi kako ti piše u prometnoj - cca 400 kn + porez
Vozački mislim oko 5.000, ali pitaj kod sebe u auto školi. Novi lijrčnićki ti je obavezan, ali vrijedi za sve kategorije koje imaš.

VDCOTO
02.09.2013., 07:00
Hvala. Čujem da je oko 3000kn, ne vjerujem da je 5000kn. Mislio sam da je ispod 3000kn.

mack1
02.09.2013., 07:52
Kada sam ja polagao, bilo je sve zajedno oko 3.800, a to je bilo pred dosta godinica. Sigurno je bliže 5.000 nego 3.000.

VDCOTO
02.09.2013., 10:40
Provjerio sam, 3300kn autoškola znači oko 3000 s nešto popusta bez liječničkog.

mack1
02.09.2013., 20:29
Ok, onda ćeš doći do nekih 3.700 sa svime.
Drago mi je da sam bio u krivu, mada sam vidio i puno skupljih cijena.