PDA

View Full Version : Posteljica - položaj

Joules
19.11.2007., 09:53
Curke, u kojem vam je polozaju posteljica? Trebalo bi vam to pisati na onoj ultrazvucnoj knjizici... ili mozda u trudnickoj... orjentacije radi, meni je dr napisao negdje u 16. tjednu mislim :confused:

Mijaja
19.11.2007., 09:55
meni se sada digla (hvala Bogu) jer je u početku bila do ušća pa je bilo straha od placente previe!!!
sada mi je desno, straga.... vele da to nema veze ako nije preko ušča.....

good girl
19.11.2007., 10:05
Meni je sprijeda, a u prvoj trudnoći je bila straga...

iva1608
19.11.2007., 10:13
ja nemam pojma.... moj gin mi još nije rekao kakva mi je posteljica... možda je napisao u trudničku al sa onim svojim šiframa... a mene baš zanima !

Joules
19.11.2007., 10:14
Ma citam malo o namjestanju bebe za porod.. izgleda da bi curke kojima je posteljica sprijeda trebale obratiti pozornost na drzanje tijela itd... jer beba ima naviku okrenuti lice naprijed ako je posteljica sprijeda, a kao bi bilo bolje da je lice iza... navodno je to veci problem za prvorotke, jer se kod drugorotki beba ima vise mjesta i vremena okrenuti licem prema ledjima i tijekom poroda...
ako koga zanima... vidjela ovo http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=149&Show=1887 pa ne znam sto misliti o tome ... jel netko cuo sto od svog dr o tome mozda?

Lavica
19.11.2007., 10:23
Meni je sprijeda.

flekica35
19.11.2007., 12:39
Zasad je straga, pa preko grlića maternice. Praevija. Ali, ona em, raste, em se miče, i to baš ništa u ovim mojim tjednima ne znači.

foresst
19.11.2007., 19:42
meni je straga.
a za držanje tijela - nama je na tečaju žena rekla da zadnjih tjedana nije dobro zavaljeno poluležati u fotelji ili na kauču, jer se onda beba okreće leđima uz naša leđa, a treba biti leđima prema našem trbuhu. kaže da je najbolje sjediti na stolcu, ali okrenutom tako da sjedimo prema naslonu, lagano nagnute naprijed s rukama na naslonu (ne znam bolje opisat, ali mislim da se kuži što hoću reći). ovo da se beba licem okreće prema posteljici sam vidjela jedino u ovom rodinom tekstu..

anja_st
19.11.2007., 22:57
Meni je straga i bila je 2cm u ušću ali se s vremenom dizala. Prije negdje 2 mjeseca mi je bila dijelom rubna, a sad (35 tjedana) je hvala Bogu ok.

psyhomama
20.11.2007., 08:09
S prvim djetetom je bila sprijeda a sada je straga.Nikad mi ni jedan doktor nije pričao ništa o valjanosti posteljice ili držanju tijela u skladu s tim. :ne zna:
Porodila sam se sasvim normalno :)

didi1
20.11.2007., 08:23
Kod mene je sprijeda.Gin mi nije rekao nista posebno o tome pa se nadam da je O.K.:s

machkala
20.11.2007., 09:29
meni je straga.
a za držanje tijela - nama je na tečaju žena rekla da zadnjih tjedana nije dobro zavaljeno poluležati u fotelji ili na kauču, jer se onda beba okreće leđima uz naša leđa, a treba biti leđima prema našem trbuhu. kaže da je najbolje sjediti na stolcu, ali okrenutom tako da sjedimo prema naslonu, lagano nagnute naprijed s rukama na naslonu (ne znam bolje opisat, ali mislim da se kuži što hoću reći). ovo da se beba licem okreće prema posteljici sam vidjela jedino u ovom rodinom tekstu..

:eek: :eek: :eek:

o majko mila zar i na to moram gledat...a kak je sa ženema koje leže u bolnici do kraja trudnoće....
meni je posteljica iza i mislim se normalno ponašat i ležat.....mislim sa veličinom trbuha milslim da tako ni ne mogu sjest u svoju stolicu :confused:

foresst
20.11.2007., 15:29
tako je nama žena rekla, a našla sam i još tekstova na tu temu..
ugl, i kad ležiš, nije dobro ležati na leđima (zbog pritiska na šuplju venu, pred kraj bole leđa, a i bebu gravitacija okreće leđima uz naša leđa). trudnicama se preporučuje ležanje na lijevom boku (znam, znam, svi to znaju), a u tom položaju se ni beba neće namjestiti kako ne treba. a što se tiče sjedenja, ja se trudim sjediti uspravnih leđa na stolcu, a na kauču se lagano nagnem naprijed, noge "elegantno" raširim i pustim trbuh između, i nalaktim se na natkoljenice..
al sad smo već debelo offtopic..

tropical
20.11.2007., 15:52
...preporučuje ležanje na lijevom boku (znam, znam, svi to znaju), a u tom položaju se ni beba neće namjestiti kako ne treba...

ja valjda od prve mučnine jedino na lijevom boku mogu biti, jedino u tom položaju mi nije za POLUDITI!! tako da ako tako nastavi neću imati frke sa položajem djeteta...

i da... sad sam i ja offtopic dijelom jer još nemam pojma niiikaj o posteljici jer smo tek 8+4:cerek:

foresst
20.11.2007., 16:12
ja valjda od prve mučnine jedino na lijevom boku mogu biti, jedino u tom položaju mi nije za POLUDITI!! tako da ako tako nastavi neću imati frke sa položajem djeteta...

i da... sad sam i ja offtopic dijelom jer još nemam pojma niiikaj o posteljici jer smo tek 8+4:cerek:

a vidiš, negdje, na rodi ili kod dr. harni, piše da dok imaš mučnine pomaže ležanje na desnom boku, jer onda višak kiseline (ugl. nešto vezano uz probavu) lakše prođe iz želuca, pa ti je manje muka..
ma, ko će ga znat.. nego, želim ti da te što prije prođu mučnine! i da ti posteljica bude straga :-)

Joules
20.11.2007., 21:14
tako je nama žena rekla, a našla sam i još tekstova na tu temu..
ugl, i kad ležiš, nije dobro ležati na leđima (zbog pritiska na šuplju venu, pred kraj bole leđa, a i bebu gravitacija okreće leđima uz naša leđa). trudnicama se preporučuje ležanje na lijevom boku (znam, znam, svi to znaju), a u tom položaju se ni beba neće namjestiti kako ne treba. a što se tiče sjedenja, ja se trudim sjediti uspravnih leđa na stolcu, a na kauču se lagano nagnem naprijed, noge "elegantno" raširim i pustim trbuh između, i nalaktim se na natkoljenice..
al sad smo već debelo offtopic..

nisi offtopic... upravo o tome i pricamo... tko god ima savjet kako bebu zadrzati i /ili okrenuti bebu licem prema nasim ledjima je ontopic
svaki savjet i iskustvo je dobrodoslo... txs

mandy
21.11.2007., 01:16
ja sam do kraja trudnoće spvala na leđima....dok ne trnu ruke i noge možete spavat kao vam paše...osim na trbuhu naravno...trudila sam se zbog bebe ležaz na ljevom boku al nisam glavu razbijala time kako ležim...ako mi dosadio ljevi bok spavala sam na desnom ...

postoje vježbe kako okrenut bebu samo ih moram potražit...

iva1608
21.11.2007., 15:10
evo danas su mi rekli da mi je posteljica straga :)

tropical
21.11.2007., 15:17
a vidiš, negdje, na rodi ili kod dr. harni, piše da dok imaš mučnine pomaže ležanje na desnom boku, jer onda višak kiseline (ugl. nešto vezano uz probavu) lakše prođe iz želuca, pa ti je manje muka..
ma, ko će ga znat.. nego, želim ti da te što prije prođu mučnine! i da ti posteljica bude straga :-)

uuu vidiš, ja kad legnem na desni u mučnini onda mi se kiselina diže i baš mi bude sve gore i gore!!!:eek:

što sam ja čudna izgleda:eek:

foresst
21.11.2007., 15:53
meni zadnjih par tjedana ne paše ležat na leđima (sad sam 36+), jer me brzo počnu boliti, pa uglavnom i jesam na boku (više lijevi, manje desni), ali otkad sam naišla na te tekstove kako porod (tj. namještanje i okretanje bebe tijekom poroda) duže traje i bolnije je ako su bebina leđa uz naša, ne mogu si to izbit iz glave i stalno pazim da se nagnem naprijed dok sjedim, da i dok ležim na boku budem zapravo polu na trbuhu (stavim jastuk ispod koljena gornje noge, a donju ravnu "izbacim" prema natrag)..
klečati na sve četiri još nisam počela, makar je to navodno najučinkovitije

mala tirkizna
21.11.2007., 17:47
Meni je danas rekao da mi je posteljica smještena gore.. i da je super zadovoljn

cukerino77
22.11.2007., 17:58
meni je danas dokt upisala u trudnicku da je posteljica straga

ChikaPika
23.11.2007., 18:56
bila sam kod doka vanredno jer mi je pocelo malo krvariti.
onda je rekao da posteljica je nisko do usca i da se ocekuje da mora ona jos se dici gore.

Čokolada07
23.11.2007., 21:09
Meni gin baš danas rekla jer sam ju pitala.. zanimalo me zbog ove teme i kaže da mi je posteljica sprijeda i da je to super... baš kako treba biti. I sad ti znaj...

didi1
23.11.2007., 21:10
Meni gin baš danas rekla jer sam ju pitala.. zanimalo me zbog ove teme i kaže da mi je posteljica sprijeda i da je to super... baš kako treba biti. I sad ti znaj...

I moja je sprijeda.

Joules
25.11.2007., 12:41

ma daj??
ako je tako, mrak... i moja je sprijeda... pa ako tako treba biti... ludilo :)

lopticica
25.11.2007., 15:38
Ja neznam. Blejim po knjizici i ne mogu naci. Gdje bi to trebalo biti?

meallan
25.08.2008., 21:32
Tako mi je rekla doktorica...
Što to znači? Što bi moglo tome biti uzrok? A što posljedica?
Ako što znate o tome javite se, pliz.
Ja sam imala hematom (još malo je ostalo oko ploda) koji je vjerovatno lagano nagurao posteljicu na ušće grlića (osim što se jajašce već samo bilo pričvrstilo nisko). A sad je i to što je posteljica oveća osim što je nisko - za nove pretrage. Doktorica mi je napisala da idem na pretrage KKS, trc, PV, VK, bilirubin, AST, ALT, GGT, ALP, GUK, Fe, UIBC, TIBC, urin sa sedimentom i u Zavod za transfuziju: KG, Rh, testove senzibilizacije, VDRL, HBsAg.
Prepisala mi je nastavak uzimanja (vaginalno) Utrogestana i Prenatala i da na sljedeću kontrolu idem za 3-4 tjedna.
Hvala puno svima unaprijed!

alex k.
25.08.2008., 21:44
Tako mi je rekla doktorica...
Što to znači? Što bi moglo tome biti uzrok? A što posljedica?
Ako što znate o tome javite se, pliz.
Ja sam imala hematom (još malo je ostalo oko ploda) koji je vjerovatno lagano nagurao posteljicu na ušće grlića (osim što se jajašce već samo bilo pričvrstilo nisko). A sad je i to što je posteljica oveća osim što je nisko - za nove pretrage. Doktorica mi je napisala da idem na pretrage KKS, trc, PV, VK, bilirubin, AST, ALT, GGT, ALP, GUK, Fe, UIBC, TIBC, urin sa sedimentom i u Zavod za transfuziju: KG, Rh, testove senzibilizacije, VDRL, HBsAg.
Prepisala mi je nastavak uzimanja (vaginalno) Utrogestana i Prenatala i da na sljedeću kontrolu idem za 3-4 tjedna.
Hvala puno svima unaprijed!
Pa... jesi pitala doktoricu što to znači? A ove pretrage radi više-manje svaka trudnica.

Tatsha
26.08.2008., 08:44
ove pretrage su normalne u svakoj trudnoći, a što se posteljice tiče- zar nisi pitala dr što to znači? ne kužim, ja ne bi otišla od nje s upitnikom iznad glave :rolleyes:

Nar
26.08.2008., 09:05
nisi napisala koliko si trudna..

vjerovatno je u pitanju placenta previa
a to si pogledaj na googleu
prevelik je članak da bi ga copy/paste

meallan
26.08.2008., 09:38
ove pretrage su normalne u svakoj trudnoći, a što se posteljice tiče- zar nisi pitala dr što to znači? ne kužim, ja ne bi otišla od nje s upitnikom iznad glave :rolleyes:
Ni ona ne zna - to bi pretrage trebale pokazati valjda.

meallan
26.08.2008., 09:58
nisi napisala koliko si trudna..

vjerovatno je u pitanju placenta previa
a to si pogledaj na googleu
prevelik je članak da bi ga copy/paste

U 14 sam tjednu.
Placenta previa je u pitanju - to sam već napisala (posteljica prekriva ušće).
Ali nigdje nisam našla da je nekome posteljica veća od uobičajenog.
Zanima me da li je netko imao tako što i o čemu se radilo.
Doktorica je još o tome rekla nešto kao: da izgleda kao da ima u sebi više tekučine nego što je uobičajeno, kao da više krvi prolazi kroz nju...

Tatsha
26.08.2008., 10:25
U 14 sam tjednu.
Placenta previa je u pitanju - to sam već napisala (posteljica prekriva ušće).
Ali nigdje nisam našla da je nekome posteljica veća od uobičajenog.
Zanima me da li je netko imao tako što i o čemu se radilo.
Doktorica je još o tome rekla nešto kao: da izgleda kao da ima u sebi više tekučine nego što je uobičajeno, kao da više krvi prolazi kroz nju...

po tome ispada da je totalna pp, nisam znala da se dijagnoza pp postavlja tako rano :ne zna:

tindlbel
06.02.2009., 17:02
ma daj??
ako je tako, mrak... i moja je sprijeda... pa ako tako treba biti... ludilo :)

bok,cure,našla sam ovu staru temu i baš me zanima jel vi kaj znate o posteljici kako treba biti,meni je u prve dvi bila sprijeda i sad u trećoj je sprijeda ,kakva vi saznanja o tome imate!
hvala

Death-of-Art
06.02.2009., 17:07
meni piše da je straga a ja totalno ne kužim kaj to znači.

tindlbel
06.02.2009., 17:10
pa iskreno niti ja ,nikad nisam o tome niti razmišljala a baš me zanima kaj to znači....

lana1313
06.02.2009., 19:21
Normalan položaj posteljice je 8 cm udaljenosti od ušća maternice, bilo sprijeda, straga, u fundusu (dnu), lijevo ili desno.

BlackLotus
07.02.2009., 03:39
ja evo upravo pročitala u knjižici - sprijeda :ne zna:

tindlbel
07.02.2009., 13:32
ja evo upravo pročitala u knjižici - sprijeda :ne zna:

onda je to valjda ok:)

lana1313
07.02.2009., 15:31
onda je to valjda ok:)

pa kazem,ok je i ako vam je straga i ako je sprijeda. sve je to ok.

misiz S
07.02.2009., 16:05
posteljica je dio tkiva gdje se spajaju majčine krvne žile s pupčanima - dakle njezina veličina i položaj su bitni za prehranu i dovođenje kisika bebi.
Zamislite maternicu kao balon s otvorom prema dolje, e pa ta površina posteljice je u bilo kojem od dijelova balona, zatvorena prema svim stranama a iznutra slična spužvastom tkivu.
Nema položaja u kojem je bolje, jedino kod praeviae komplicirano jer prekriva ušće maternice pa ako se ne makne to je indikacija za carski. Isto tako to je relativno često u prvoj polovici trudnoće, kasnije se ona digne pa se ne trebate odmah zastrašiti ako vam sa 16 tjedana kaže dr da je dolje preko ušća (i meni je bila i sve :top:)
Dalje, ono što sam skužila je da onima kojima je posteljica straga jače osjete bebine udarce naprijed i bolje se vide, opet sam i tu primjer. Iako sam prvorotka osjetila sam ga već s 15 tjedana (doduše ovaj moj je bio nešto aktivniji :cerek:)

Evo jednog tekstića posteljica (http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.net.hr/2002/09/26/0275007.17.jpg&imgrefurl=http://www.net.hr/bebe/page/2002/09/16/0266006.html&usg=__T_LvO40joqZdB2wdG2AXh8_yIFs=&h=228&w=310&sz=14&hl=en&start=2&um=1&tbnid=V-yjSW7IhmsdBM:&tbnh=86&tbnw=117&prev=/images%3Fq%3Dposteljica%26um%3D1%26hl%3Den%26clien t%3Dopera%26rls%3Den%26sa%3DN)

imi18
10.02.2009., 12:05
E da, i meni je trenutno preko usca, ali su rekli da kako maternica raste, sa sobom povuce i posteljicu gore, tako da je 90% da ce se to ispraviti samo od sebe. Samo sto su kod mene problem kontrakcije pa postoji opasnost od odljepljivanja kad je na tako nezgodnom mjestu, ali dobro, to je drugi par opanaka..

Lady_dawn
11.02.2009., 11:50
E da, i meni je trenutno preko usca, ali su rekli da kako maternica raste, sa sobom povuce i posteljicu gore, tako da je 90% da ce se to ispraviti samo od sebe. Samo sto su kod mene problem kontrakcije pa postoji opasnost od odljepljivanja kad je na tako nezgodnom mjestu, ali dobro, to je drugi par opanaka..

Meni pise da je posteljica sprijeda 21mm od unutarnjeg usca i da se ona moze podici i nadam se da hoce!

imi18
11.02.2009., 12:20
Meni pise da je posteljica sprijeda 21mm od unutarnjeg usca i da se ona moze podici i nadam se da hoce!

Meni su u bolnici rekli da je posteljica skroz preko usca, dakle praevia totalis, a kad sam isla kod svog gina tjedan dana nakon, rekao mi je da nije skroz :rolleyes: I sad vrag ce ga znat dal su oni pogrijesili ili je maternica ipak dovoljno narasla da ju malo povuce gore :ne zna:

oportuna
11.02.2009., 20:32
posteljica je dio tkiva gdje se spajaju majčine krvne žile s pupčanima - dakle njezina veličina i položaj su bitni za prehranu i dovođenje kisika bebi.
Zamislite maternicu kao balon s otvorom prema dolje, e pa ta površina posteljice je u bilo kojem od dijelova balona, zatvorena prema svim stranama a iznutra slična spužvastom tkivu.
Nema položaja u kojem je bolje, jedino kod praeviae komplicirano jer prekriva ušće maternice pa ako se ne makne to je indikacija za carski. Isto tako to je relativno često u prvoj polovici trudnoće, kasnije se ona digne pa se ne trebate odmah zastrašiti ako vam sa 16 tjedana kaže dr da je dolje preko ušća (i meni je bila i sve :top:)
Dalje, ono što sam skužila je da onima kojima je posteljica straga jače osjete bebine udarce naprijed i bolje se vide, opet sam i tu primjer. Iako sam prvorotka osjetila sam ga već s 15 tjedana (doduše ovaj moj je bio nešto aktivniji :cerek:)

Evo jednog tekstića posteljica (http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.net.hr/2002/09/26/0275007.17.jpg&imgrefurl=http://www.net.hr/bebe/page/2002/09/16/0266006.html&usg=__T_LvO40joqZdB2wdG2AXh8_yIFs=&h=228&w=310&sz=14&hl=en&start=2&um=1&tbnid=V-yjSW7IhmsdBM:&tbnh=86&tbnw=117&prev=/images%3Fq%3Dposteljica%26um%3D1%26hl%3Den%26clien t%3Dopera%26rls%3Den%26sa%3DN)
meni je straga nisko, tako mi je bilo s 16 tjedana, i sa 20..još se nije podigla, al to ne znači da neće..al usprkos tome piše da je nalaz uredan, tako da se ne zabrinjavam:ne zna:

i stvarno sprijed INTEZIVNO OSJEĆAM POKRETE BEBE..možda to ima veze s položajem posteljice:confused:

larazg
11.02.2009., 20:48
ima ima oportuna..meni je sprijeda i naprijde ja niš ne osjećam, osjećam pokrete sastrane kada me zvekne...

posteljica je spužvastog tkiva i amortizira udarce bebe

"ami"
11.02.2009., 21:00
meni je bila otraga lijevo......
i jedino što je to značilo u odnosu kad je naprijed je to da se nisam smjela vezati dok se vozim, to mi je tak opisalo u knjižici....
ali pred kraj se vratila kako je trebala, sprijeda

Wedding
12.02.2009., 08:47
ima ima oportuna..meni je sprijeda i naprijde ja niš ne osjećam, osjećam pokrete sastrane kada me zvekne...

posteljica je spužvastog tkiva i amortizira udarce bebe

joj draga blago tebi..mene ova mala mrcina sora od 16 tjedna opako i to naprijed i sastrane:eek: a posteljica mi je takodjer naprijed:D

Lavica
12.02.2009., 08:54
I meni je posteljica bila naprijed i jako sam malo osjećala udarce bebe kad je bila manja.

SummerNight
12.02.2009., 11:12
meni je bila otraga lijevo......
i jedino što je to značilo u odnosu kad je naprijed je to da se nisam smjela vezati dok se vozim, to mi je tak opisalo u knjižici....
ali pred kraj se vratila kako je trebala, sprijeda

Meni je otraga i nitko mi do sada nije rekao da se nesmijem vezati! :confused: A pregledalo me bar 5 razlicitih doktora. Ne da bi ih poslusala jer mi zbilja ne pada na pamet voziti ili voziti se nevezana. :cerek:

larazg
12.02.2009., 11:37
joj draga blago tebi..mene ova mala mrcina sora od 16 tjedna opako i to naprijed i sastrane:eek: a posteljica mi je takodjer naprijed:D

ja točno znam gdje mi je, jer mi je na trbuhu doktor nacrtao gdje mi ej postaljica a gdje mogu osjećati udarce...

kad sam to skužila... fakat tako i osjećam

RazmaŽena
12.02.2009., 11:59
ja točno znam gdje mi je, jer mi je na trbuhu doktor nacrtao gdje mi ej postaljica a gdje mogu osjećati udarce...

kad sam to skužila... fakat tako i osjećam

Baš fora!

Lady_dawn
12.02.2009., 12:49
Meni su u bolnici rekli da je posteljica skroz preko usca, dakle praevia totalis, a kad sam isla kod svog gina tjedan dana nakon, rekao mi je da nije skroz :rolleyes: I sad vrag ce ga znat dal su oni pogrijesili ili je maternica ipak dovoljno narasla da ju malo povuce gore :ne zna:

Po ovom 15+ perdpostavljam da je to tjedan trudnoce tako da nemas zasad brige jer ona ima jos puno,puno vremena da se podigne..A cuj,moguce da su se zeznili malo..Mene su u bolnici upasili kao da moze biti opasno za bebu i onda me moja gin umirila i rekla da ce se ona najvjerojatnije podic i da se nista ne brinem.

pipi3108
12.02.2009., 13:41
Meni je moj gin danas rekao da mi je posteljica sprijeda..

tindlbel
12.02.2009., 15:03
Meni je moj gin danas rekao da mi je posteljica sprijeda..

meni je termin 12.07.2009
dan poslije tebe:)

Noa
12.02.2009., 17:49
Meni sprijeda, a istina je da udarce amortizira, ja ih tek sa 21 tjedan osjetila i još su slabi,a bila na pregledu prije pet dana i sve pet. Sad sam 22 plus 2...

larazg
12.02.2009., 17:50
noa kada ti je termin.... evo sutra meni 21 tjedan i osjećam danas intenzivnije udarce bebe.. doduše ja nisam više prvorotnjinja

tiki81
13.02.2009., 01:21
meni je posteljica straga...
zato sam i osjetila pokrete tako rano sa 16tj...:)

tindlbel
13.02.2009., 09:49
meni je posteljica straga...
zato sam i osjetila pokrete tako rano sa 16tj...:)

pa i ja sam dosta rano osjetila udarce ,vjerovatno jer je to treća trudnoća pa dok. veli da se osjet rano između 15 i 16 tj

misiz S
13.02.2009., 11:16
I meni je bila straga pa sam prve leptiriće osjetila s 15 tjedana, i ne samo ja nego i mm.
moja mama nije vjerovala. Al smo znali kako doći do toga. Kasnije se samo uspostavilo da smo bili u pravu :cerek:
S točno 19 tjedana sam poslije ručka dobila prvi udarac, a nakon toga krenulo je sustavno tamanjenje mog trbuha - kupili smo kameru samo da to snimimo :rofl:

Death-of-Art
13.02.2009., 12:58
meni je posteljica straga (tako piše) , a beba je nisko (tako mi je rekla ginekologica na uzv)

do jučer sam osjećala nešto samo lagano , obično oko 22h navečer, trajalo bi možda par sekundi...
ali jučer sam ležala na krevetu i dečko mi je držao ruku na trbuhu i onda sam osjetila ko neke balončiće... ha ha... nisu bila crijeva niti želudac u to sam 100% sigurna jer tako nešto stvarno još nisam osjetila.
i bilo je periodično, ponavljalo bi se i tako par minuta.
dečko ništa nije osjetio pod prstima , ali ja sam baš osjetila nešto unutra.

RazmaŽena
13.02.2009., 20:42
Baš slatko!:cerek:
I meni je straga i nisko i prošlog sam tjedan (15), baš na rođendan, osjetila nešto neobično i sigurna sam da nisu bila moja crijeva! :cerek:

ane_007
09.06.2009., 10:10
meni je posteljica sprijeda, bar je tako bila na početku trudnoće....pa može li se ona premjestiti straga zanima me?

tindlbel
09.06.2009., 10:35
meni je posteljica sprijeda, bar je tako bila na početku trudnoće....pa može li se ona premjestiti straga zanima me?

I mene?!

ane_007
09.06.2009., 10:37
uf, još sam našla jednu stavku oko koje ću se brinuti.....a dr mi uopće nije ništa rekla, a baš bi volila da mi je rekla jel mi dijete okrenuto glavicom prema leđima ili prema trbuhu

http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=&Show=1887

tindlbel
09.06.2009., 10:46
nebrini oko toga,meni je mlađa do 38 tj.bila na zadak okrenula se valjda tu noć prije poroda,i sve bilo ok...

micamacazg
09.06.2009., 11:56

i još onda ideš s takvom posteljicom kuglati pa mislim stvarno tebe treba dobro istuć :azdaja:

moja je sprijeda...

imi18
09.06.2009., 11:59
i još onda ideš s takvom posteljicom kuglati pa mislim stvarno tebe treba dobro istuć :azdaja:

moja je sprijeda...

ae, kad je taj post bio, nije vise tako :rofl:
ali ne znam jel sprijeda il straga :ne zna:

ane_007
09.06.2009., 14:03
daj mene baš zanima iskustva cura na porodu kojima je posteljica bila sprijeda

mayabela
09.06.2009., 14:35
Evo meni baš danas rekla da je sprijeda, nisam pitala šta to znači :ne zna:

tindlbel
09.06.2009., 16:55

baš sam tražila stare papire pa sam našla da mi je i kod poroda posteljica bila sprijeda,a sad ćemo viditi kako je..

Alica72
09.06.2009., 17:07

u prvoj trudnoci mi je posteljica bila sprijeda, u drugoj iza i nikakva razlika prilikom poroda nije bila

Evo meni baš danas rekla da je sprijeda, nisam pitala šta to znači :ne zna:

ne znaci nista. kod nekog je naprijed, kod nekog straga...bitno je samo da ne prekriva usce maternice.

danci1980
10.06.2009., 08:23
Meni doc nije rekao di mi je posteljica, samo svaki put kaže sve je ok i normalno. Sad je već 22 tj. a ja još uvijek bebu ne osjećam...pa di mi se onda nalazi posteljica?

Death-of-Art
10.06.2009., 08:52
Meni doc nije rekao di mi je posteljica, samo svaki put kaže sve je ok i normalno. Sad je već 22 tj. a ja još uvijek bebu ne osjećam...pa di mi se onda nalazi posteljica?

vjerojatno sprijeda jer da je straga već bi osjetila bebu.

silvaes85
10.06.2009., 09:01

da vjerojatno ti je sprijeda. a mozda ju osjecas al ne kuzis da je to to. a kazu da i malo sala zna ublaziti udarce bebe. probaj leci na ledja, popapaj nesto slatko, pogasi sve u sobi (da budes u tisini) i skoncentriraj se. ak ne pali na ledjima probaj na lijevi bok. a mozda je tovja bebica jako dobra pa spava cijelo vrijeme i ne zeli udarati svoju mamu po njenim organima.

ane_007
10.06.2009., 09:34

tako ti je isto bilo i kod mene, posteljica mi je bila sprijeda, i udarce bebe tek sam osjetila sa 22 tjedna

danci1980
10.06.2009., 10:29
Super, ja sam 22 tj. ali još ništa ne osjećam. Mislila sam da je neko škakljanje ali opet ništa.

danci1980
30.06.2009., 10:29
Evo danas mi doktor na pregledu reko da mi je posteljica nisko. Da moram pazit. Pitam jel to previa, reko je da nije. Što to znači onda da je nisko?

Death-of-Art
30.06.2009., 10:51
Evo danas mi doktor na pregledu reko da mi je posteljica nisko. Da moram pazit. Pitam jel to previa, reko je da nije. Što to znači onda da je nisko?

ja ne kužim što to znači da moraš paziti?
ako kaže da nije previa onda ne bi trebalo biti problema.
i meni je rekla odmah da je nisko i da je straga i ja sam pitala šta to znači, jel to nešto loše , a meni je ona rekla:
"pa ništa. samo je takav položaj."

danci1980
30.06.2009., 11:10
ja ne kužim što to znači da moraš paziti?
ako kaže da nije previa onda ne bi trebalo biti problema.
i meni je rekla odmah da je nisko i da je straga i ja sam pitala šta to znači, jel to nešto loše , a meni je ona rekla:
"pa ništa. samo je takav položaj."

Meni je reko da je nisko do ušća, i da zaboravim odnose i plivanje. Jer da bi počela krvarit. I da čekam sljedeću kontrolu da vidimo dali će se dignut gore. Sad mi po tome nije ništa jasno.

Death-of-Art
30.06.2009., 11:14
Meni je reko da je nisko do ušća, i da zaboravim odnose i plivanje. Jer da bi počela krvarit. I da čekam sljedeću kontrolu da vidimo dali će se dignut gore. Sad mi po tome nije ništa jasno.

aha...znači da je ipak malo "prenisko".

čekat ćete iduću kontrolu jer obično se digne malo gore.

al da...nemoj imati spolne odnose i trebala bi paziti da se ni slučajno ne naprežeš baš...

jer moja je posteljica bila tak negdje u 20om tjednu "nisko"..al ja sam sve i svašta radila , od guranja ormara do namještanja polica i opakog seksa pa mi ništa nije , evo me u 37om tjednu čitava. :rofl:
al nemoj vuć moj primjer.

slušaj doktora i pazi se do iduće kontrole.
sigurno će sve biti dobro.

danci1980
30.06.2009., 11:40
aha...znači da je ipak malo "prenisko".

čekat ćete iduću kontrolu jer obično se digne malo gore.

al da...nemoj imati spolne odnose i trebala bi paziti da se ni slučajno ne naprežeš baš...

jer moja je posteljica bila tak negdje u 20om tjednu "nisko"..al ja sam sve i svašta radila , od guranja ormara do namještanja polica i opakog seksa pa mi ništa nije , evo me u 37om tjednu čitava. :rofl:
al nemoj vuć moj primjer.

slušaj doktora i pazi se do iduće kontrole.
sigurno će sve biti dobro.

A ovo je za poludit. Da si kraj mora a more nesmijem okusit:cerek:

kjava
20.03.2010., 17:26
meni je straga posteljica,dva doktora potvrdila... jače sam građe i bebu sam osjetilam prilično rano, već sa 18 tjedana, a to mi prva trudnoća.

meow
21.03.2010., 09:11
I meni je posteljica straga. Prve slabasne pokretice sam osjetila sa oko 16, a malo jace sa 18.

Alka Zagreb
21.03.2010., 09:52
Meni je sprijeda, ali sam dosta rano osjetila pokrete-sa 17tj.

Ali istina je da posteljica amortizira udarce...evo ja sam 6 dana do termina i fakat me nikada nije jako lupila, tj. sve su ublaženi udarci! :ne zna:
Prva mi je trudnoća, pa nemam s čim uspoređivati.

pljucpljuc
21.03.2010., 13:59
Meni ništa pod posteljica u trudničkoj knjižici ne piše... a što se tiče položaja spavanja, meni još uvijek zapravo najviše paše baš na trbuhu

mandy
21.03.2010., 19:52
Oba puta sprijeda..prvi put malca osjetila sa nepunih 18 tjedana, sad tek (sa sigurnošću) u 22-om tjednu, sad je i jako nisko..
Obojica su bila dosta aktivna al ništa bolno...niti jedanput

kika78
08.04.2010., 09:50
Saznala - sprijeda. Kikaća osjetila sa 15tj. Prvorotkinja.

pljucpljuc
12.04.2010., 21:28
Danas, 15tj, saznala da je posteljica straga..

ashley
13.04.2010., 05:55
Posteljica sprijeda.Prva trudnoca! Prve mjehurice osjecala od 17-tog tjedna, a nesto jace od kraja 19-tog. Za sada sa 20+3 sam dobila samo par onako jacih udaraca, ali osjecam moju curicu svaki dan. :cerek:

Fantasma
13.04.2010., 09:17
Prva trudnoća-sprijeda.
Druga trudnoća-straga.

pingulinka
13.04.2010., 09:18
straga - prva mi je trudnoća

no_nic
13.04.2010., 09:24
Posteljica straga, prvi mjehurići s 12+, škakljanje s 14+, od 20+ me neprestano lupa, a s 21 smo ga prvi put vidjeli kako se giba! Odnosno, počeo mi je poskakivati trbuh na mjestima gdje udara. :cerek:

jagoda1711
13.04.2010., 09:38
Posteljica straga, prva trudnoća, 17+2, nikakvih mjehurića ni leptirića...još čekam.

yellowzg
13.04.2010., 11:32
sprijeda.. prve pokrete sam osjetila sa nekih 19 tj( nikakvi leptirići, više kao neko pucketanje tj, mjehurići koji pucaju:D) onda dugo ništa, pa nekaj sitno.. tek ju od 24.-25.-og tjedna dobro osjećam.

mamita1
19.04.2010., 09:37
Baš čitam postove, i morala sam zaključiti da ipak ima nešto u onon babskoj teoriji da ako je posteljica straga ziher je dečko:)
Tko bi ga znao:p

Amric
19.04.2010., 09:40
Cure,kad se može saznati u kojem položaju je posteljica?

mladenka:))
19.04.2010., 09:41
Baš čitam postove, i morala sam zaključiti da ipak ima nešto u onon babskoj teoriji da ako je posteljica straga ziher je dečko:)
Tko bi ga znao:p

kod mene je točno tako :rofl:
Cure,kad se može saznati u kojem položaju je posteljica?

pa meni je vidjela s 10+6....na sljedećem uzv ćeš znati....

Amric
19.04.2010., 09:42
pa meni je vidjela s 10+6....na sljedećem uzv ćeš znati....

Hvala:cerek:...pregled za 10 dana:cerek:

mladenka:))
19.04.2010., 09:48
Hvala:cerek:...pregled za 10 dana:cerek:

onda će ti vidjeti za posteljicu, mjeriti nuhalni i tako to...već ćeš imati pravog malog čovjeka na ekranu.....meni je to bio šok jer je na uzv sa 7+4 bio još uvijek mrlja....

Amric
19.04.2010., 09:53
onda će ti vidjeti za posteljicu, mjeriti nuhalni i tako to...već ćeš imati pravog malog čovjeka na ekranu.....meni je to bio šok jer je na uzv sa 7+4 bio još uvijek mrlja....

Ja sam bila sa 8+3,i na slici je takva mrlja da ne znam gdje da gledam,izleda kao da ima glavu i dole i gore,kako god okrenem sliku vidim neku glavu:lol:
Jedva čekam:cerek::cerek::cerek:

takomlada
19.04.2010., 09:57
kod mene je jedna sprijeda jedna straga :cerek:

Amric
19.04.2010., 09:59
kod mene je jedna sprijeda jedna straga :cerek:

:lol:...muško i žensko:cerek:

takomlada
19.04.2010., 10:01
:lol:...muško i žensko:cerek:

pa šta je tu smiješno? :P

mm i ja smo za:top:

leptirica 2
19.04.2010., 10:02
1 t-sprijeda-curica
2t-straga-dečko..

I sada čekam četvrtak pregled i trudničku da mi vidi gdje mi je posteljica,a valjda hoće...12+6 tj ću bit:misli:

Po nekim statistikama vidim straga je u većini slučajeva muško,a sprijeda žensko:trio:

marta26
19.04.2010., 10:04
da ocito, meni sprijeda, pisulinka!

Amric
19.04.2010., 10:04
pa šta je tu smiješno? :P

mm i ja smo za:top:

Ništa,nako se smijem,drago mi:p

twisted.x.siste
19.05.2010., 20:25
meni je sprijeda posteljica, prva trudnoća:cerek:

Technogirl
20.05.2010., 01:57
Posteljica sprijeda - curica:cerek::cerek: počela me lagano lupkati sa 19tj....

Fae
20.05.2010., 09:05
Meni je u prvoj T bila straga - rodila sam dečka
Sada je sprijeda i još se dijete neće pokazati, ali imam osjećaj da je ovaj put pišulinka....vidjet ćemo.....

Leptiricazg
20.05.2010., 19:06
Prva trudnoća-straga - dečko
Druga trudnoća-sprijeda - dečko

leptirica 2
21.05.2010., 06:03
Posteljica sprijeda-vjerojatno je dečko..e sad ćemo vidjeti

leli22
22.05.2010., 07:20
Meni je ovo prva trudnoća, posteljica je straga... Kad sam pitala doka što to znači jel sprijeda ili straga, reko mi je da je oboje dobro samo da nije preko ušća:s

I da ne zaboravim spomenuti-DEČKO... Dakle ima nešto u tome s položajem posteljice...hehehehehe:five:

_Candy Candy_
23.05.2010., 11:29
1.t- straga lijevo, dečko
2.t- straga, curica

mjesec10
07.06.2010., 12:29
Tebala bi jedan savjet ako netko ima iskustva. Trenutno sam u 20 tjednu trudnoće i na prošlom pregledu mi je doktor rekao da mi je posteljica nisko sprijeda ali da bi se trebala podići.Pa sad s obzirom da sam svašta pročitala o tome malo sam zabrinuta s obzirom da još uvijek radim, a nebi htjela ugrožavati dijete malo me strah...a opet s druge strane on nije spominjao nikakvo mirovanje..Hvala unaprijed

kika78
07.06.2010., 13:13
Tebala bi jedan savjet ako netko ima iskustva. Trenutno sam u 20 tjednu trudnoće i na prošlom pregledu mi je doktor rekao da mi je posteljica nisko sprijeda ali da bi se trebala podići.Pa sad s obzirom da sam svašta pročitala o tome malo sam zabrinuta s obzirom da još uvijek radim, a nebi htjela ugrožavati dijete malo me strah...a opet s druge strane on nije spominjao nikakvo mirovanje..Hvala unaprijed

Nemam osobnog iskustva s niskom posteljicom ali znam da ima cura koje jako nisko nose (i ne moraju mirovati).
Ako ti je dr. rekao da nemaš brige i da slobodno nastaviš raditi, mislim da onda sam trebaš uživati :mig:. Pa trebao bi znati prepoznati rizik, ako postoji, i upozoriti te...

mjesec10
07.06.2010., 13:36
Nemam osobnog iskustva s niskom posteljicom ali znam da ima cura koje jako nisko nose (i ne moraju mirovati).
Ako ti je dr. rekao da nemaš brige i da slobodno nastaviš raditi, mislim da onda sam trebaš uživati :mig:. Pa trebao bi znati prepoznati rizik, ako postoji, i upozoriti te...

Ok hvala ti puno tako nekako i ja razmišljam i nadam se da će se dići barem malo do drugog pregleda

cvijetić
07.06.2010., 13:45
moja posteljica je bila skroz nisko i djelom preko ušča i upućena sam na strogo mirovanje. definitivno nije dijagnoza za zezanje.
i btw. niska posteljica nije isto što i nisko nošenje:mig:
postoji tema placenta previa pa malo pročitaj...

mjesec10
07.06.2010., 13:59
moja posteljica je bila skroz nisko i djelom preko ušča i upućena sam na strogo mirovanje. definitivno nije dijagnoza za zezanje.
i btw. niska posteljica nije isto što i nisko nošenje:mig:
postoji tema placenta previa pa malo pročitaj...

Pa zato se malo brinem jer sam pročitala da to nije za zezanje, a opet on mi nije ništa rekao nikakvo mirovanje ni ništa pa me zato malo strah....samo je rekao jako je nisko sprijeda ali ima se vremena podignuti i to je to nikakvo mirovanje ni prestanak rada nije spominjao

kika78
07.06.2010., 14:02
Draga, možda te ovo umiri :mig:

http://www.roditeljportal.com/pitanje/pitanjaginekolog2/142/nisko-postavljena-posteljica.htm

Cvijetić, placenta previa ne mora biti povezana sa niskom posteljicom :mig:
A sad sam i nabasala na ovo;
http://www.zdravljeizivot.com/forum/viewtopic.php?TopicID=4805
Viš, to nisam znala...

Technogirl
07.06.2010., 14:08
Meni je na sa nekih 12tj.posteljica bila sprijeda do ušća....strogo mirovanje sam dobila..nakon mjesec-dva kako materinica raste ona se malo pomakla.
Sada je 2cm od ušća sprijeda i ne moram strogo mirovati.....samo mirovanje, al još imam neku bakteriju pa i zbog toga.
Ja sam bila skroz u panici tjednima, al nekako su me smirili kad su mi sa svih strana objašnjavali kako se posteljica diže:s

cvijetić
07.06.2010., 14:22
Cvijetić, placenta previa ne mora biti povezana sa niskom posteljicom :mig:

kako , pročitaj link pa ćeš vidjeti koliko je niska posljedica povezana s placentom previom:mig:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/05_praevia.asp
jedino što pokretačica teme ne zna koliko joj je posteljica nisko, tj. koliko od ušća.

cvijetić
07.06.2010., 14:23
evo i teme
http://www.forum.hr/showthread.php?t=238426
btw moja je bila moguća parcijelna pp, strogo mirovanje, bez odnosa i sl.
sada se dovoljno podigla ali moram mirovati i dalje, ne strogo

Mjesec 10. bitno da posteljica nije preko ušća, a velike šanse su da će se podići.
ako si u panici porazgovaraj više s liuječnikom, pitaj ga točno gdje ti je posteljica i ako nećeš na mirovanje štedi se maksimalno, poštedi odnosa da se ne bi pogoršalo...

mjesec10
07.06.2010., 14:33
evo i teme
btw moja je bila moguća parcijelna pp, strogo mirovanje, bez odnosa i sl.
sada se dovoljno podigla ali moram mirovati i dalje, ne strogo

Mjesec 10. bitno da posteljica nije preko ušća, a velike šanse su da će se podići.
ako si u panici porazgovaraj više s liuječnikom, pitaj ga točno gdje ti je posteljica i ako nećeš na mirovanje štedi se maksimalno, poštedi odnosa da se ne bi pogoršalo...

Ne piše mi na pismu gdje je točno samo piše "posteljica nisko sprijeda" i nešto se došaptavao oko toga s asistenticom pa sam se prepala i pitala ga kaj to znači a on veli ma ima se to vremena još dići....i to je to, a ja sam najviše zabrinuta jer još uvijek radim, posao mi je laganini poluležim na poslu :-) al svejedno malo se brinem sad kad sam pročitala i čula od svih neke savjete o mirovanju....

kika78
07.06.2010., 14:45
kako , pročitaj link pa ćeš vidjeti koliko je niska posljedica povezana s placentom previom:mig:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/05_praevia.asp
jedino što pokretačica teme ne zna koliko joj je posteljica nisko, tj. koliko od ušća.

ali ovaj link govori drugačije
http://www.roditeljportal.com/pitanj...posteljica.htm
isto odgovor liječnika. pa me to malo buni....

mjesec10, možda bi bilo najbolje da potražiš mišljenje drugog gin., čisto da budeš mirna...

mjesec10
07.06.2010., 14:51
ali ovaj link govori drugačije
http://www.roditeljportal.com/pitanj...posteljica.htm
isto odgovor liječnika. pa me to malo buni....

mjesec10, možda bi bilo najbolje da potražiš mišljenje drugog gin., čisto da budeš mirna...

ma hoću budem danas nazvala drugu ginekoligicu pa ću joj pročitati kaj mi je napisao pa čisto da vidim kaj ona misli

kika78
07.06.2010., 14:53
ma hoću budem danas nazvala drugu ginekoligicu pa ću joj pročitati kaj mi je napisao pa čisto da vidim kaj ona misli

Super :top:
Iako, mislim da bi ti bilo najbolje otići da te pregleda, čisto da gin. sama vidi kakvo je stanje, gdje je posteljica i da li ona preporuča mirovanje.
I nemoj se sekirati, sve bude ok :grli:

cvijetić
07.06.2010., 14:53
kika, ja sam bila rizična, puno sam čitala i raspitivala se. pročitaj temu na forumu pa ćeš vidjeti koja saznanja su imale druge cure s mogućom placentom previom.
ne treba se strogo držat jednog linka, pogotovo ako nemaš iskustva s time...
posteljica se mora dići bar 8 cm iznad ušća.

cvijetić
07.06.2010., 14:54
Super :top:
Iako, mislim da bi ti bilo najbolje otići da te pregleda, čisto da gin. sama vidi kakvo je stanje i gdje je posteljica.

to bi svakako bilo bolje!

kika78
07.06.2010., 14:59
kika, ja sam bila rizična, puno sam čitala i raspitivala se. pročitaj temu na forumu pa ćeš vidjeti koja saznanja su imale druge cure s mogućom placentom previom.
ne treba se strogo držat jednog linka, pogotovo ako nemaš iskustva s time...
posteljica se mora dići bar 8 cm iznad ušća.

ma naravno, vjerujem da znate puno više od mene, samo kažem da postoji mogućnost da se posteljica sa napredovanjem trudnoće može podići.
a i htjela sam malo umiriti mjesec da nije sve tako crno.
no hard filing :grli:

cvijetić
07.06.2010., 15:03
ma naravno, vjerujem da znate puno više od mene, samo kažem da postoji mogućnost da se posteljica sa napredovanjem trudnoće može podići.
a i htjela sam malo umiriti mjesec da nije sve tako crno.
no hard filing :grli:

naravno da postoji i to velika šansa da će se podići,ali uz što više mirovanja jer ima nažalost i dosta rizika....
meni je s 11 tj rečeno da je djelom preko ušća a na pregledu s 23 da se više ne može govoriti uopće o niskoj posteljici dakle:mig:, ali i namirovala sam se, naležala i odrekla svega i nije mi žao...

mamyy
23.06.2010., 15:14
Trudna sam 30+,cervix mi je skracen skoro od pocetka,ovo mi je druga trudnoca,prva je bila uredna zavrsena carskim rezom(prije 4 godine).Ono sto me zabrinjava je cinjenica da mi je posteljica nisko naprijed.Neznam jel to ima kakve veze sa placentom ili ne,a kad sam gin pitala rekao je da moze doci do krvarenja i sl. pri porodu.Ima tko kakvih slicnih iskustava jer sam panicar po prirodi i nije mi bas svejedno?:confused:

Ivanicapeca
30.10.2010., 17:58
Trudna sam 14 tjedana i gin. mi je na UZV uočila da mi je posteljica nisko postavljena, uz samo ušće. Uglavnom, propustila mi je reći da bi trebali apstinirati od odnosa i onda sam lagano prokrvarila, no stvar se odmah sredila i kad sam je nazvala, objasnila mi je da bih zapravo trebala mirovati i da se vidimo u srijedu na kontroli, pa ćemo o svemu popričati.
Malo sam guglala i za vraga jutros na kabelskoj vidjela slučaj žene koja je dobila preuranjene trudove u 7 mj. i koja ima nisko postavljenu posteljicu te je morala na carski rez, dosta rizičan, jer beba nije mogla prirodnim putem vani jer je posteljica priječila izlaz. Rečeno je da je sve skup jako rizično jer ako se prereže posteljica žena može iskrvariti u roku keks i beba se vadi u roku 20 sek. Naravno da me sad uhvatila trta. Bem ti mene i kad svakog vraga hoću gledat i znat :bang:
Naravno da sam još u relativno ranoj trudnoći i da se ta posteljica hoće pomaknuti više tokom trudnoće, al eto, čisto me zanimaju ostala iskustva...

larazg
30.10.2010., 18:03
placenta previa se može dijagnosticirati tek u kasnijoj trudnoći
najnormalnije je da je u tjednima u kojim jesi posteljica niža.. ona bi se trebala kako trudnoća 'raste' dići.
i meni je tako bilo.. bezveze me isplašili i na kraju najnormalnije se povukla..
a ako budeš morala na carki i ako se ne digne.. nema frke.. tu su nas stotine rodile carkim... nije to nikakav bed

i sretno :)

larazg
30.10.2010., 18:04
imaš tu neka iskustva

Ivanicapeca
30.10.2010., 18:05
najnormalnije je da je u tjednima u kojim jesi posteljica niža.. ona bi se trebala kako trudnoća 'raste' dići.
i meni je tako bilo.. bezveze me isplašili i na kraju najnormalnije se povukla..
a ako budeš morala na carki i ako se ne digne.. nema frke.. tu su nas stotine rodile carkim... nije to nikakav bed

Fala draga :s
Sam kaj vele ovi englezi šta sam ih gledala da je to posebni neki carski, drukčije se reže valjda (dobro da još i to nisu prikazali jer bi friknula do kraja :rolleyes:)

larazg
30.10.2010., 18:10
koliko ja znam posteljica se postepeno formira do 12 tjedna do kada završava organogeneza.
tako da si ti trudna samo 2 tjedna duže od kompletno formirane posteljice i zaista mislim da je tako bezveze davati prognoze kada si tek ušla u drugo tromjesječje...
kažem ti, meni bilo tako... i sa nekih 25 tjedana se najnormalnije digla (ona je ostala prednja) ali se je digla kako je maternica se dizala a trudnoća rasla

**Anchy**
30.10.2010., 18:11

Dobro ti je lara rekla, ja sam 28+ i isto mi je jako nisko ali gin. je reka da to do 33tj. nije problem, je da stalno osjecam pritisak dole i da moramo bit dosta pazljiviji kod :Sex: al sve je to izdrzljivo....zato bez nepotrebnog zivciranja :grli: :mig:

Ivanicapeca
30.10.2010., 18:15
koliko ja znam posteljica se postepeno formira do 12 tjedna do kada završava organogeneza.
tako da si ti trudna samo 2 tjedna duže od kompletno formirane posteljice i zaista mislim da je tako bezveze davati prognoze kada si tek ušla u drugo tromjesječje...
kažem ti, meni bilo tako... i sa nekih 25 tjedana se najnormalnije digla (ona je ostala prednja) ali se je digla kako je maternica se dizala a trudnoća rasla

Ma dobro, nije mi dala dijagnozu, samo mi je rekla da je nisko postavljena, trenutno.
Ono što me muči koliko bih ja to zapravo trebala mirovati. Sva sam ko na iglama, bojim se sagnut kad mi nešto padne, da ne bih napravila nešto krivo. To me nervira. Ne mogu non-stop ležat. Nemam nikave konkretne tegobe, osim što smo se eto prasnuli, pa se pojavilo to oskudno krvarenje. Nikakvi bolovi, ništa.
Trebala sam do Splita na groblje mami, a dr. kaže nije za vas putovanje...e pa jebemu

**Anchy**
30.10.2010., 18:31
Ma dobro, nije mi dala dijagnozu, samo mi je rekla da je nisko postavljena, trenutno.
Ono što me muči koliko bih ja to zapravo trebala mirovati. Sva sam ko na iglama, bojim se sagnut kad mi nešto padne, da ne bih napravila nešto krivo. To me nervira. Ne mogu non-stop ležat. Nemam nikave konkretne tegobe, osim što smo se eto prasnuli, pa se pojavilo to oskudno krvarenje. Nikakvi bolovi, ništa.
Trebala sam do Splita na groblje mami, a dr. kaže nije za vas putovanje...e pa jebemu

Ja sam radila do ima 3tj tj. dok sam osjecala da mogu. Moj gin. je inace poznat ko panicar ali cak je i on reka da je bolje da se malo pripazim nego da razbijam doma glavu glupostima :ne zna:
Ovo mi je zadnje stvarno malo pretjerano, ja sam isto prokrvarila 2 puta i bila u 2 gin. al nijedan mi nije reka tako nesto :ne zna:

hopeless_ri
31.10.2010., 07:25
Eto, meni je u petak na pregledu (12+1) ginekologica isto rekla da mi je posteljica nisko i da potpuno prekriva ušće, ali je odmah u nastavku rečenice naglasila da to za sada nije nikakav razlog za brigu jer se većinom kako trudnoća napreduje posteljica povlači prema gore. I da ne moram na mirovanje ili sl. već samo da si tokom dana uzmem malo odmora i da ne dižem teško. Naravno, ako se pojavi tamni iscjedak ili krvarenje, nek ju zovem makar bila ponoć :) Odnose za sada možemo imati.
Dodala je da ako se ne povuče (ja pitala :D), da je moguće da je placenta previa i da to znači porod carskim rezom, ali i vjerojatno strogo mirovanje u kasnijoj trudnoći. Pa navijam da se povuče :D A to prije 20-g tjedna ni ne pomišljaju dijagnosticirati.
Na kraju je naglasila da mi ne preporuča čitanje po netu o placenti previi. Jer sam paničar po prirodi :D

**Anchy**
31.10.2010., 08:21
Eto, meni je u petak na pregledu (12+1) ginekologica isto rekla da mi je posteljica nisko i da potpuno prekriva ušće, ali je odmah u nastavku rečenice naglasila da to za sada nije nikakav razlog za brigu jer se većinom kako trudnoća napreduje posteljica povlači prema gore. I da ne moram na mirovanje ili sl. već samo da si tokom dana uzmem malo odmora i da ne dižem teško. Naravno, ako se pojavi tamni iscjedak ili krvarenje, nek ju zovem makar bila ponoć :) Odnose za sada možemo imati.
Dodala je da ako se ne povuče (ja pitala :D), da je moguće da je placenta previa i da to znači porod carskim rezom, ali i vjerojatno strogo mirovanje u kasnijoj trudnoći. Pa navijam da se povuče :D A to prije 20-g tjedna ni ne pomišljaju dijagnosticirati.Na kraju je naglasila da mi ne preporuča čitanje po netu o placenti previi. Jer sam paničar po prirodi :D

Tek nekad iza 30-og tj. postavljaju dojagnozu, do tada stvarno nemas razloga za brigu :mig:

hopeless_ri
31.10.2010., 08:42
Tek nekad iza 30-og tj. postavljaju dojagnozu, do tada stvarno nemas razloga za brigu :mig:

Rekla mi je da se do 20-og često vidi ako se povlači, a ako ne da se onda češće prati i, ovisno o eventualnim simptomima, preporučuje mirovanje.
Za sada ne brinem. Nema nikakvog krvarenja, nema bolova ... neću trčat maraton, ali posao i faks za sada idu dalje :D

monatina
15.12.2010., 12:54
Evo jedno pitanje- ima li tko od vas da mu je posteljica bila ispod glavice u 24 tjednu? Jos uvijek moram mirovati:( kaze dr da to moze proci,al ujedno osijecam veliki pritisak dolje-ima li tko sl iskustva?

Papirka
16.03.2011., 14:59
ja sa 22+ neznam di mi je posteljica. :confused:
i nisam kliknula na anketu, jer se nadam na sljedecem pregledu saznat, pa cu onda.

fuzzy73
16.04.2011., 15:47
jedna sprijeda, jedna straga :cerek:

unique_girl
16.04.2011., 16:57
kad sam bila 19+1 rekla mi ginekologica da je sprijeda

0merta
19.06.2014., 01:07
Naisla na temu, malo starija, al valjda nije bed...

Jucer na pregledu sa 16tj - sprijeda...

Vidjet cemo ako se sto promijeni ubuduce...

Nisam bas previse upucena, al pretpostavljam da je i jedno i drugo ok! Bar tako shvacam iz komentara...

petrunjela1981
19.06.2014., 06:59
Naisla na temu, malo starija, al valjda nije bed...

Jucer na pregledu sa 16tj - sprijeda...

Vidjet cemo ako se sto promijeni ubuduce...

Nisam bas previse upucena, al pretpostavljam da je i jedno i drugo ok! Bar tako shvacam iz komentara...

Naravno da je ok:mig: i ako je sprijeda, tamo ostaje, može se samo povući prema gore ako sad slučajno prekriva ušće maternice i sl. Moja je u obje trudnoće bila sprijeda. Razlika je navodno da cure koje imaju posteljicu straga nešto prije osjete bebu jer posteljica sprijeda na neki način amortizira udarce, ali moje curke su mene udarale stalno:D

vedrana84
19.06.2014., 07:08
meni je prvi put bila srpijeda a sad straga i razlika je ogromna :ne zna: a nemamm niti sam imala zaliha masnog tkiva i tako to :ne zna: ne samo da sam sad puno ranije osjetila bebu (ok, i druga je trudnoca) nego su i udarci puno bolniji sto se vise primicemo kraju a zna me i probudit sto haharicu nikad nije uspjelo :lol:

zizuška
20.06.2014., 13:22
Meni, u nalazu piše, da mi je posteljica straga i nisko. Budući da nisam dobila nikakvo mirovanje, pretpostavljam da nije opasno prenisko :ne zna: I da ce se jos mozda podignuti? :ne zna:
Sad sam u 22+6 tt, bebu sam počela osjećati od 18 tt. Prva mi je trudnoca.

by Tapatalk.

mimi_ri
20.06.2014., 13:56
Meni je sprijeda. Bila je nisko prvo, rubna placenta uz mirovanje se podigla kako i maternics.

azrina
16.07.2014., 17:11
Danas mi rekli da je nisko, ali u 20.tt sam pa se može podići još.. ima ovdje neka kojoj se isto tako podigla?
I zna li netko kada se počinje pratiti starost posteljice? To se vidi na uzv il se treba na posebne pretrage?

frupy
16.07.2014., 19:04
Danas mi rekli da je nisko, ali u 20.tt sam pa se može podići još.. ima ovdje neka kojoj se isto tako podigla?
I zna li netko kada se počinje pratiti starost posteljice? To se vidi na uzv il se treba na posebne pretrage?

Posteljica se dize kako se siri maternica.
Meni je bila djelomicno preko usca, sad je rubna, u 30.tj. sam i imam jos cca 2 tj. fore da se malo makne od usca.
U prvoj trudnoci su mi prvi put napisali starost posteljice u 32.tj. Vidi se na uzv.

azrina
17.07.2014., 08:46
Posteljica se dize kako se siri maternica.
Meni je bila djelomicno preko usca, sad je rubna, u 30.tj. sam i imam jos cca 2 tj. fore da se malo makne od usca.
U prvoj trudnoci su mi prvi put napisali starost posteljice u 32.tj. Vidi se na uzv.
Ma znači nemam razloga za brigu :) hvala puno na odgovoru :)

frupy
17.07.2014., 09:11
Ma znači nemam razloga za brigu :) hvala puno na odgovoru :)

Nema na cemu, definitivno imas jos vremena.:mig:
Nece ti nitko prije 32.tj. pisati nikakve dijagnoze ni dizati frku.
Ali posteljica se "lakse" dize ako malo vise mirujes, tako da probaj kad god mozes u horizontal. Sve je bolje od hodanja, stajanja i sjedenja.