PDA

View Full Version : Brijanje/depiliranje u trudnoći

stranice : 1 [2]

Tara_24
13.07.2008., 20:47
sad mi je super. nadisala se ja. :lol:
off topic, kada je tebi termin?

30.07.
Ali se nadam da ce se Junior pozuriti :cerek:

Ladybug
13.07.2008., 20:57
30.07.
Ali se nadam da ce se Junior pozuriti :cerek:

još malo onda. držim ti fige da ga ljubiš što prije. :mig:

Tara_24
13.07.2008., 21:10
još malo onda. držim ti fige da ga ljubiš što prije. :mig:

Hvala, hvala :cerek:

butterfly7
13.07.2008., 21:23
Hvala, hvala :cerek:

Tko će prije:mig:
Iako me jaaako strah kak će sve to proći na porodu, jedva čekam da i to prođe i da vidim mamino sunce:p:)

Tara_24
17.07.2008., 07:50
Tko će prije:mig:
Iako me jaaako strah kak će sve to proći na porodu, jedva čekam da i to prođe i da vidim mamino sunce:p:)

Ti bus prije..
Moj se malac zbuksao i ne da se...

Sastavila sam popis prioriteta kad me ulove trudovi
1) oprati kosu
2) zdepilirati se (hehehe, nemoguca misija)

A kod kozmeticarke cu se naruciti 25-og i nadati se da necu prenijeti....

valneahana
17.07.2008., 16:27
ja neznam kako vi ali ja sam se najnormalnije depilirala u trudnoći,bez ikakvog problema,ako nisam išla na depilaciju onda sam se doma sama obrijala tako da čučnem u kadu,raširim noge,dolje na dno kade stavim ogledalo da sve vidim i to je to,bez problema sam uspijevala

Tara_24
17.07.2008., 18:15
ja neznam kako vi ali ja sam se najnormalnije depilirala u trudnoći,bez ikakvog problema,ako nisam išla na depilaciju onda sam se doma sama obrijala tako da čučnem u kadu,raširim noge,dolje na dno kade stavim ogledalo da sve vidim i to je to,bez problema sam uspijevala

Vidis, vidis...
Nije losa ideja...
Ja idem redovito na depilaciju, samo velim, ako me ulove trudovi dok sam u obraslom stanju da si to nekako sama izvedem...
Kak si noge rjesavala, meni se je malo problem sagnuti...?

valneahana
17.07.2008., 19:38
Vidis, vidis...
Nije losa ideja...
Ja idem redovito na depilaciju, samo velim, ako me ulove trudovi dok sam u obraslom stanju da si to nekako sama izvedem...
Kak si noge rjesavala, meni se je malo problem sagnuti...?

stojim i dignem nogu na rub kade ili mašine tako da stoji vodoravno i potežem s žiletom,ništA strašno,samo da naglasim da nisam gibljiva ili neznam ni ja šta sve ne ali sam normalno uspjela,butove sam normalno samo stojećki potezala s britvicom a odozada butove samo malo zaokreneš nogu tako da se malo sa strukom pomakneš u lijevo ili desno ,zavisi koja noga,nadam se da si me skužila kako,ako nisi pokšat ću ti nekako drukčije objasniti,samo da napomenem kad mi je puknuo vodenjak dlačic su mi dolje bile veličine možda tri,četiri milimetra,onako kao dečkima drugi treći dan brada i nisam se htjela brijati jer sam mislila da me ni oni neće pošto je to maltene kao da i nemam ali svejedno jesu

Tara_24
17.07.2008., 21:40
stojim i dignem nogu na rub kade ili mašine tako da stoji vodoravno i potežem s žiletom,ništA strašno,samo da naglasim da nisam gibljiva ili neznam ni ja šta sve ne ali sam normalno uspjela,butove sam normalno samo stojećki potezala s britvicom a odozada butove samo malo zaokreneš nogu tako da se malo sa strukom pomakneš u lijevo ili desno ,zavisi koja noga,nadam se da si me skužila kako,ako nisi pokšat ću ti nekako drukčije objasniti,samo da napomenem kad mi je puknuo vodenjak dlačic su mi dolje bile veličine možda tri,četiri milimetra,onako kao dečkima drugi treći dan brada i nisam se htjela brijati jer sam mislila da me ni oni neće pošto je to maltene kao da i nemam ali svejedno jesu

Ma ja bi svejedno to rijesila, ako ce biti potrebe nakon brazikle i kompletnih nogu....
Sad se samo nadam da zlato mamino se nece odluciti izaci prije mog termina kod kozmeticarke :D

Mara*
11.10.2008., 12:23
ja se ne brijem jer onda kao da sam obavila pošumljavanje....
depiliram se onim čudom koje čupa, ali bikini je sada zapušten... to ne mogu nikako dohvatiti.... pa sm mislila otiči kod tete kozmetičarke cca. tjedan ili dva prije termina da me uredi....
ako slučajno krenemo ranije mislim sa da na brzinu to mm obavi ili da skoknem na putu do bolnice kod kozmetičarke?!?! (šalim se za zadnje)

Ja više ništa nemogu doseći od stomaka, pa to uredno obavi MM, pravi je majstor; obavi posao bolje od mene:cerek:

sandrić
12.10.2008., 08:38
Mare* POTPISUJEM!!

Vesper Lynd
12.10.2008., 12:49
Cure, mene isto zanima, i u vrijeme trudnoce idete na depilaciju bikinija?

Ja redovito idem na brazilsku, ali neznam kako je s tim u trudnoci! Nema nikakvih komplikacija oko toga? Slobodno se moze raditi do zadnjeg dana?

Sandee
13.10.2008., 08:34
Za sve koji se pitaju o stetnosti krema za depilaciju u trudnoci, ovo je sa www.veet.com.hr:

Q:Jesu li kreme prikladne za sve?

A: Kreme svi mogu koristiti, uključujući trudnice, sve dok slijedite mjere predostrožnosti i upute za uporabu. Preporuča se da tinejdžeri ispod 16 godina budu pod nadzorom odrasle osobe prilikom primjene bilo koje metode depilacije.

Sad, sigurno nisu radjene opsezne studije o tome na trudnicama, ali vjerojatno ti sastojci, vrijeme primjene i sam nacin primjene ne mogu biti toliko stetni koliko mnogi tvrde... Obicno, kad postoji i najmanja sumnja, industrija se ogradjuje od eventualnih tuzbi ne preporucajuci uporabu ili stavljajuci nekakve konstrukcije tipa 'konzultirajte se sa svojim lijecnikom' i sl.

dama19
13.10.2008., 08:39
Cure, mene isto zanima, i u vrijeme trudnoce idete na depilaciju bikinija?

Ja redovito idem na brazilsku, ali neznam kako je s tim u trudnoci! Nema nikakvih komplikacija oko toga? Slobodno se moze raditi do zadnjeg dana?

. . . ja isto idem na brazilsku i mislim ići do poroda , nama mi šta škoditi ona smjesa od šečera koju koriste u salonu!

verdilla
13.10.2008., 08:46
Od kada sam trudna depiliram se šečerom u salonu i super mi je, ne boli i koža se ne upali. Mislim se naručiti i jedno tjedan dana prije poroda da mi skinu sve

Athina
13.10.2008., 10:54
meni je doktorica rekla da nikakva bol u trudnoci nije preporucljiva, tako da :ne zna:

sandrić
13.10.2008., 11:03
meni je doktorica rekla da nikakva bol u trudnoci nije preporucljiva, tako da :ne zna:

tako nešto sam i ja pročitala negdi, ne znam di uglavnom bilo je govora o tome da bol koju žena osjeća pri depilacija, a posebice brazilskoj može izazvat kontrakcije šta mi je i logično jer mislim da nema žene koja se ne grči kad joj potegne traku...:(

Vesper Lynd
13.10.2008., 11:32

Tako se i meni cini, ali naucila sam se na depilaciju voskom i preporodila se jer netrebam vise misliti na depilaciju! Znam da je secerna pasta prirodnija, ali mene puno puno vise boli, duze traje i dlacice moraju biti duze, tako da vise volim vosak!

Bojim se malo da ta bol ne utjece na bebu, pogotovo sto je taj dio osjetljiv!

Vesper Lynd
13.10.2008., 11:36
tako nešto sam i ja pročitala negdi, ne znam di uglavnom bilo je govora o tome da bol koju žena osjeća pri depilacija, a posebice brazilskoj može izazvat kontrakcije šta mi je i logično jer mislim da nema žene koja se ne grči kad joj potegne traku...:(

Bas sam to sad pomislila, kad povuce traku to tako zaboli da se misici moraju grcit, sad dali je to toliko opasno, neznam, u ranom stupnju trudnoce vjerujem da nije, ali pred kraj trudnoce vjerojatno te kontrakcije mogu uzrokovati porod!

Evelin
15.10.2008., 02:23
Normalno se depilirala cijelu trudnoću, uobičajeno kao i inače, jednom mjesečno ( aparat s patronama voska koji se uključi u struju i zagrije vosak - kao profi iz salona, s trakicama) - noge, bikini zona, a sat prije poroda se izbrijala (prava "brazilka") - ionako te izbriju kad dođeš roditi...
Savjetovala se s ginekol. oko depilacije u trudnoći - uobičajeno, ništa drugačije nego kad nije trudnoća.
Mene je moj mužić depilirao pa mi nekako bilo lakše; čitaj "manje bolno".
Zato preporučam neka vas depilira partner, frendica, u salonu...nekak je lakše i "psihički" manje boli...malo ohrabrenja, podrške... nikad ne škodi, bile trudne ili ne!

majaa
28.04.2009., 13:37
Inače sam se uvijek depilirala patronama s voskom, nekad sama doma a nekad kod kozmetičarke. Sada bi htjela napraviti egipatsku depilaciju (šećerna pasta) i trebam preporuku salona koji je provjereno dobar s egipatskom depilacijom za trudnice. Zapadni/srednji dio Zagreba.

Death-of-Art
28.04.2009., 22:34
a da me netko ubije ja ne kužim kakvi su tu problemi oko depliranja u trudnoći?

i kakve psihičke pripreme na bol prilikom depiliranja?
kakva bol? ha?

sjećam se kad sam prvi put depilirala bikini zonu, i taman čekam na red i čitam u novinama komentare nekih slavnih osoba koje govore kako depiliranje bikini zone boli više no sam porod, brate mili , ništa osjetila nisam, ako je porod manje bolan nego depilacija pi.... onda blago meni.

eruditio
29.04.2009., 12:39
a da me netko ubije ja ne kužim kakvi su tu problemi oko depliranja u trudnoći?

i kakve psihičke pripreme na bol prilikom depiliranja?
kakva bol? ha?

sjećam se kad sam prvi put depilirala bikini zonu, i taman čekam na red i čitam u novinama komentare nekih slavnih osoba koje govore kako depiliranje bikini zone boli više no sam porod, brate mili , ništa osjetila nisam, ako je porod manje bolan nego depilacija pi.... onda blago meni.

Problem je sto si od trbuha ne vidim pi..., a ogledalo mi je smotano koristit. MMu je sve to smijesno, pa ni on nije od neke koristi po tom pitanju. Od depilacije voskom mi urastaju dlake, britvica nije ni dugotrajno ni ugodno rjesenje, pa je za mene krema godinama bila No.1, al kao sto znamo, u trudnoci nije preporucljiva i sad sam na sto muka.

Kupila sam i aparatic za brijanje bas za zene, al nije me nesto odusevio, kao da samo podrezuje dlake. Izgleda ovako nekako

http://img407.imageshack.us/img407/405/wpg150.th.jpg (http://img407.imageshack.us/my.php?image=wpg150.jpg)

Netko ima visi, netko nizi prag boli. Ja srecom imam dosta visok i depilaciju voskom gotovo da i ne osjetim. Mozda mi pomogne kod poroda:D Samo sto eto, urastaju mi dlake pa to izbjegavam.....

Eto ti zacas hrpe problema:kava:

Death-of-Art
29.04.2009., 12:57
Problem je sto si od trbuha ne vidim pi..., a ogledalo mi je smotano koristit. MMu je sve to smijesno, pa ni on nije od neke koristi po tom pitanju. Od depilacije voskom mi urastaju dlake, britvica nije ni dugotrajno ni ugodno rjesenje, pa je za mene krema godinama bila No.1, al kao sto znamo, u trudnoci nije preporucljiva i sad sam na sto muka.

Kupila sam i aparatic za brijanje bas za zene, al nije me nesto odusevio, kao da samo podrezuje dlake. Izgleda ovako nekako

http://img407.imageshack.us/img407/405/wpg150.th.jpg (http://img407.imageshack.us/my.php?image=wpg150.jpg)

Netko ima visi, netko nizi prag boli. Ja srecom imam dosta visok i depilaciju voskom gotovo da i ne osjetim. Mozda mi pomogne kod poroda:D Samo sto eto, urastaju mi dlake pa to izbjegavam.....

Eto ti zacas hrpe problema:kava:

ma joj. to su oni trimeri. to je katastrofa!!!!

eruditio
29.04.2009., 13:02
ma joj. to su oni trimeri. to je katastrofa!!!!

e bas tako, sve me nesto grebucka dok ga koristim, uopce nije ugodno. Sreca da nisam puno love potrosila.
Dolazim u napast posudit MMov brijaci.... ono sto ne zna ne moze ga boljeti, zar ne:D

larazg
29.04.2009., 13:02
KOSILICOM Death... :lol:
di si kućo stara.. falila si mi?! :kiss:

eruditio
19.05.2009., 17:39
Ova bikini cona ce me izludit. Svaki dan sve teze se sagnut, a bikini zona sve zapustenija. Kao sto sam napisala par postova gore, trimer se nije pokazao ko neko super rjesenje, od voska (bilo u salonu, bilo u kucnoj radinosti) dlake urastaju pa nastane kurslus, a britvica.....svi znamo koliko to svrbi i pecka kad pocnu drugi dan rasti. Bavim se mislju da se vratim dep.kremi jer sam ju koristila godinama.

Zanima me koliko vas ju je koristilo za depilaciju tog osjetljivog podrucja (dakle, cijele pi..., ne samo ono sto viri van gacica), pogotovo u trudnoci. Mozemo i anketu provest....
Znam da je to sve kemija, al imala sam slom zivaca zbog te depilacije. Naravno, bebino je zdravlje na prvom mjestu.

jokka55
19.05.2009., 17:54
Ja u petak idem kod kozm na depi voskom od palca do pupka, naravno dolje ostavim crticu :mig: Jedno vrijeme sam se sa aparatićem al me počelo nepodnošljivo bolit i uvjek na po noge odustanem, tako da se vraćam dobroj staroj kozmeetičarki jer kod nje depi nogu ni ne osjetim a bikini me boli 200x manje nego sa aparatićem, uvjek po neka dlačica uraste al brzo sama izađe tako da mi nije bad.

jokka55
19.05.2009., 17:55
Zanima me koliko vas ju je koristilo za depilaciju tog osjetljivog podrucja (dakle, cijele pi..., ne samo ono sto viri van gacica), pogotovo u trudnoci. Mozemo i anketu provest....
Znam da je to sve kemija, al imala sam slom zivaca zbog te depilacije. Naravno, bebino je zdravlje na prvom mjestu.

Meni ne daj bože da se krema približi pi dobijem takvo pečenje i crvenilo da cjeli dan ne mogu sjest :eek::eek: A od britvice se sva ospem.

eruditio
19.05.2009., 19:10
Meni ne daj bože da se krema približi pi dobijem takvo pečenje i crvenilo da cjeli dan ne mogu sjest :eek::eek: A od britvice se sva ospem.

Moja koza je bas cudna jer na kemiju (tj.kremu) ne reagira, a ovo sto ti opisujes je moja reakcija na britvicu...

BlackLotus
19.05.2009., 23:41

:o ja se od svega ospem
sve mi se upali, ma što ja koristila
britvica, aparatić, brijač, voskom kod kozmetičarke...
moju kožu to uopće ne zanima, odmah protestira i ne odustaje, ko studenti s filozofskog
ja na jednu, koža na drugu stranu :mad::mad:

SummerNight
20.05.2009., 07:56
Jedino sto meni pali za bikini zonu je krema za depilaciju. Za onaj jos intimniji dio mogu britvicom ali oko prepona nema sanse, odmah se ospem.
A kremu se ne usudim bas mazati posvuda! :eek: Tako da kombiniram a tako sam i u trudnoci.
Sad jedva cekam da mi rana od carskog jos malo zaraste pa da se cijela ocerupam napokon! :s

Death-of-Art
20.05.2009., 08:09
joj. jedva sam si picu izbrijala neki dan. morala sam držat trbuh i dić ga malo gore. ajme katastrofa.
onda sam naslijepo šišala bezveze :lol:

čini mi se da će muž imati posla prije odlaska u rodilište.

micamacazg
20.05.2009., 08:13
joj. jedva sam si picu izbrijala neki dan. morala sam držat trbuh i dić ga malo gore. ajme katastrofa.
onda sam naslijepo šišala bezveze :lol:

čini mi se da će muž imati posla prije odlaska u rodilište.

moj se već sad praksira s tim i dobro mu ide :zubo: tak da ne bu moral puno petljat kad bumo morali trčat u bolnicu :rofl:

Wedding
20.05.2009., 08:51
Ova bikini cona ce me izludit. Svaki dan sve teze se sagnut, a bikini zona sve zapustenija. Kao sto sam napisala par postova gore, trimer se nije pokazao ko neko super rjesenje, od voska (bilo u salonu, bilo u kucnoj radinosti) dlake urastaju pa nastane kurslus, a britvica.....svi znamo koliko to svrbi i pecka kad pocnu drugi dan rasti. Bavim se mislju da se vratim dep.kremi jer sam ju koristila godinama.

ak se ne varam nedavno sam u DM-u vidjela kremu za depilaciju bas za osjetljiva podrucja ( mislim da je pisalo i za intimna):mig:

- ja inace ne koristim kreme nego se depiliram voskom, sad sam u fali secerne paste tj. egipatske i to mi je super ali kako se termin blizi kraju tako se i čuča rasteze i pece kod depilacije:flop: ali istrpim jer sam barem 2 tjedna glatka kao djete:cerek:

Eniena
20.05.2009., 21:21
ak se ne varam nedavno sam u DM-u vidjela kremu za depilaciju bas za osjetljiva podrucja ( mislim da je pisalo i za intimna):mig:

- ja inace ne koristim kreme nego se depiliram voskom, sad sam u fali secerne paste tj. egipatske i to mi je super ali kako se termin blizi kraju tako se i čuča rasteze i pece kod depilacije:flop: ali istrpim jer sam barem 2 tjedna glatka kao djete:cerek:
Ja potpisujem ovo za šećernu pastu,nakon depilacije pastom dlake puuuuno manje urastaju i sporije rastu tako da preporučam! :D

majaa
21.05.2009., 09:20
Ja potpisujem ovo za šećernu pastu,nakon depilacije pastom dlake puuuuno manje urastaju i sporije rastu tako da preporučam! :D

slažem se, al ja ću se ipak držati voska (dok bude išlo) jer ova egipatska boli za poludit :eek::eek:

Wedding
21.05.2009., 09:23
slažem se, al ja ću se ipak držati voska (dok bude išlo) jer ova egipatska boli za poludit :eek::eek:

zezas me? .....stavrno te boli:D
- mene jedino sad pece čučica i malo mi je osjetljiviji pazuh ali inace mi je puno bolja od voska:s

majaa
21.05.2009., 10:00
zezas me? .....stavrno te boli:D
- mene jedino sad pece čučica i malo mi je osjetljiviji pazuh ali inace mi je puno bolja od voska:s

meni je vosak u odnosu na nju kao masaža...

edit: govorim o egipatskoj depilaciji s šećernom pastom (pasta se zove pandi il tako nešto) u kozmetičarke

tina06
21.05.2009., 10:27
Jučer kupila veet depilacijsku kremu za osjetljivu kožu i s tim se planiram izdepilirati (ali stavit ću tampon za svaki slučaj). Kažu da ga smiju i trudnice koristiti :ne zna:
Prvo sam mislila da me MM sredi, ali pokazalo se da mu baš ne ide, uplaši se :lol:

eruditio
21.05.2009., 12:25
Ja sam uzela cupko kremu za osjetljivu kozu pa cu se sredit s tim....Sjetila sam se da sam dep.kremu koristila jos dok nisam ni znala da sam trudna, pa ako mi nije bilo nista tada u tom osjetiljivom razdoblju, nece ni sad....

housewife
14.07.2010., 08:59
Da podignem temu..Planiram brijanje obaviti kod kuće, ne bih htjela da mi to rade u bolnici pa me zanima čime bih to mogla najbolje napraviti?

kika78
14.07.2010., 09:04
ja se držim stare dobre britvice...
i inače nisam bila sklona vosku i sličnim sado-mazo :zubo: preparatima....
ali, to je živa komedija kad se krenem brijati :lol:
da mi je to snimiti. a ne moram ni reći da traje nekih pola sata :rolleyes:

marinella
14.07.2010., 09:07
ja se držim stare dobre britvice...
i inače nisam bila sklona vosku i sličnim sado-mazo :zubo: preparatima....
ali, to je živa komedija kad se krenem brijati :lol:
da mi je to snimiti. a ne moram ni reći da traje nekih pola sata :rolleyes:

ja ne znam zašto je vama nezgodno se brijat..meni je buša 103 cm.znači kao većini cura odje u 35 tj.pa i više,al meni uope nije nikakav problem,malo je izdignem i to je to..kasnije ako ovako nastavi rast ,će vjerovatno morat muž uskočit :D

extreme
14.07.2010., 09:10
Da podignem temu..Planiram brijanje obaviti kod kuće, ne bih htjela da mi to rade u bolnici pa me zanima čime bih to mogla najbolje napraviti?

ja ću ak sve bude dobre dužine - otić na brazilku, a ako me ulovi ranije- onda ću se sama britvicom..

extreme
14.07.2010., 09:11
ja ne znam zašto je vama nezgodno se brijat..meni je buša 103 cm.znači kao većini cura odje u 35 tj.pa i više,al meni uope nije nikakav problem,malo je izdignem i to je to..kasnije ako ovako nastavi rast ,će vjerovatno morat muž uskočit :D

ja i nemam veliki trbuh, al svoju pi*du nisam vidjela već dugo, dugo- osim preko ogledala.:D
možda je stvar koliko je trbuh visok- nizak :ne zna:

kika78
14.07.2010., 09:14

Pa nije ni meni bio problem do prije 4 tjedna.
Od tada, brijanje obavljam "napamet". Niš ne vidim a nemrem držat i ogledalo i jednom se rukom brijat.. porezat ću se.
Trbuh nemam kuda izdignut kad je tak ogroman i težak... ne mrda s mjesta :D

Tihi-vz
14.07.2010., 09:22
ja se brijem po opipu, ono kaj ne vidim :)
a ostalo gore na vrhu bez problema, makar ni ja ne volim britvice, ali sad je ljeto, pa stalno na kupanju, pa ono... jednom tjedno se bar ostrižem :)
a ako se dogodi da se dva tjedna ne ide nikud na plivanje, onda kad dođe vrijeme, napravim to s depilacijskom kremom, tak radim od početka trudnoće, i nikakvih problema nema. a mičem sve, osim trokutića na vrhu, i to s čupko kremom lavanda, ili s nekom evelin koja je malo jača, pa me zna peckat par sati poslije, ali zato bar 3-4 dana ne rastu dlačice uopće, jer ih ta krema usporava

extreme
14.07.2010., 09:24
Pa nije ni meni bio problem do prije 4 tjedna.
Od tada, brijanje obavljam "napamet". Niš ne vidim a nemrem držat i ogledalo i jednom se rukom brijat.. porezat ću se.
Trbuh nemam kuda izdignut kad je tak ogroman i težak... ne mrda s mjesta :D

ja stavim ogledalo na rub veš mašine- i fino si ga namjestim da se dobro vidim.
al obavezno- mm poslije pregledava situaciju da vidi jel sve ravnomjerno sređeno..:rofl:

kika78
14.07.2010., 09:25
ja se brijem po opipu, ono kaj ne vidim :)
a ostalo gore na vrhu bez problema, makar ni ja ne volim britvice, ali sad je ljeto, pa stalno na kupanju, pa ono... jednom tjedno se bar ostrižem :)
a ako se dogodi da se dva tjedna ne ide nikud na plivanje, onda kad dođe vrijeme, napravim to s depilacijskom kremom, tak radim od početka trudnoće, i nikakvih problema nema. a mičem sve, osim trokutića na vrhu, i to s čupko kremom lavanda, ili s nekom evelin koja je malo jača, pa me zna peckat par sati poslije, ali zato bar 3-4 dana ne rastu dlačice uopće, jer ih ta krema usporava

I ja sam tako dok sam još uspjela vidjeti što brijem :D
Sad sve skidam jer nema smisla ciljati napamet..

kika78
14.07.2010., 09:27
ja stavim ogledalo na rub veš mašine- i fino si ga namjestim da se dobro vidim.
al obavezno- mm poslije pregledava situaciju da vidi jel sve ravnomjerno sređeno..:rofl:

Isprobala i tu taktiku. Zaključila da mi najjednostavnije sve skinuti napamet.
Sretna sam da mogu i tak. Ne bi htjela mužu priuštiti taj posao...

Nego, jel uspijete odrezati nokte na nogama :D??
Ja ponosna jer ih i režem i lakiram :cerek:

extreme
14.07.2010., 09:36
užu priuštiti taj posao...

Nego, jel uspijete odrezati nokte na nogama :D??
Ja ponosna jer ih i režem i lakiram :cerek:

ja sebi radim i french na nogama :rofl:
jest da se napatim ko luđakinja- al sam poslije tako happy :cerek:

pljucpljuc
14.07.2010., 10:20
Ja sve namažem voskom, obljepim i čup čup čup, sve lijepo ode...mislim da ću to bez problema obavljat i kasnije. Britvicu izbjegavam, mislim da bi to bio masakar, jer i potkoljenice uspijem izrezuckat, ako nije dovoljno tupa :)

ollie25
14.07.2010., 10:30
ja svaka dva dana probrljam britvicom,unatoč ogledalu sve lošije vidim
ali eto pripremam se ovih dana uzet si truda i detaljno sredit situaciju

lucylu
14.07.2010., 10:30
Eh dlake...haha...ja imam osmišljenu tehniku....mm mi postavi ogroooomno ogledalo u kupaonu, upalim si ono jako svijetlo iznad umivaonika, sjednem na stolicu pred "ogledalce" i sa aparatićem si sve počupam...ono malo što ostane skroz dolje, obrijem al to je zbilja malo...isto tako radim i sa nogama, sve fino počupkam, svaka dva do tri tjedna pa sam na miru:D
Na bol sam otupila jer eto takoo ih čupam već godinu dana i više ni ne osjetim...brijanje je minimalno jer se od toga sva upalim, bude sve crveno i odvratno:eek:

ollie25
14.07.2010., 10:33
ja sa aparatićem hvala lijepa ne bi
kod nas je sad u igri samo britvica ili teta kozmetičarka a prije T je dolazila i krema u obzir

pljucpljuc
14.07.2010., 10:37
Eh dlake...haha...ja imam osmišljenu tehniku....mm mi postavi ogroooomno ogledalo u kupaonu, upalim si ono jako svijetlo iznad umivaonika, sjednem na stolicu pred "ogledalce" i sa aparatićem si sve počupam...ono malo što ostane skroz dolje, obrijem al to je zbilja malo...isto tako radim i sa nogama, sve fino počupkam, svaka dva do tri tjedna pa sam na miru:D
Na bol sam otupila jer eto takoo ih čupam već godinu dana i više ni ne osjetim...brijanje je minimalno jer se od toga sva upalim, bude sve crveno i odvratno:eek:

ja s voskom depiliram već skoro 10g, ali me u trudnoći čak i malo zaboli...postala sam osjetljivija:ne zna:..
ali svejedno ne boli dovoljno da bi imala želju svaka 3 dana britvicom se brijat, dovoljno mi je što ju moram uzimat u ruku zbog 2 poteza ispod pazuha

extreme
14.07.2010., 10:59
ja s voskom depiliram već skoro 10g, ali me u trudnoći čak i malo zaboli...postala sam osjetljivija:ne zna:..
ali svejedno ne boli dovoljno da bi imala želju svaka 3 dana britvicom se brijat, dovoljno mi je što ju moram uzimat u ruku zbog 2 poteza ispod pazuha

meni je najdraže ovo ispod pazuha počupat :klopa:

pljucpljuc
14.07.2010., 11:02
meni je najdraže ovo ispod pazuha počupat :klopa:

stvarno ....ja nikad probala, mislim da te dlake nisam ni vidjela duže od 2mm od kad su se pojavile, niti bi ih imala strpljenja uzgojit na čupajuću dužinu :zubo:

meow
14.07.2010., 11:10
Ja nisam bas nes dlakava, ni po bikini zoni ni po nogama - ajmo vako reci, bez obzira koliko mi malen bio kupaci (a zadnjih par godina koristim tange ili brazilijane), nikad nigdje nis ne viri :zubo:
Nikad nisam koristila nista drugo osim britvice i dlake mi ne rastu nista gusce nego prije. Ne, cek, koristila sam epilator (cupalicu) jednom na potkoljenicama i rekla: nikad vise :eek: Jbg, mene to jako boli, a stvarno mi nije tesko obrijati se - svakih par dana, kad idem na more onda potkoljenice i pazuha svaki dan. U biti, ljeti pazuha svaki dan.
Otkad mi trbuh smeta, postalo je jako naporno odrzavati ta podrucja, to priznam. U zadnje vrijeme se nasapunam u tus kabini, izadjem van pred velko ogledalo i nekako jos uvijek uspijem.
Za porod cu isto tako, u sklopu tusiranja i pranja kose kad pocnu trudovi, jelte... mozda zamolim dragog da provjeri... a sve u svemu, ako se onima u bolnici ne bude svidjao moj uradak, neka slobodno popravljaju.
Za ginekologa se ne 'uredjujem' nes specijalno, ionako to radim svakih par dana

jagoda1711
14.07.2010., 13:51
ja dole više skoro ništa ne vidim. Neki dan sam htjela počupati s onim veet trakama za bikini zonu. Lijepo zalijepila, povukla i šok, izašla mi je automatski modrica koliko je traka široka i duga i sve me bolilo....neka hvala, vratila sam se svom brijaču pa nek bude trč trč dlaka.

pljucpljuc
14.07.2010., 14:04
ja dole više skoro ništa ne vidim. Neki dan sam htjela počupati s onim veet trakama za bikini zonu. Lijepo zalijepila, povukla i šok, izašla mi je automatski modrica koliko je traka široka i duga i sve me bolilo....neka hvala, vratila sam se svom brijaču pa nek bude trč trč dlaka.

ajme, te trake su užas, meni je ta traka cijeli komad kože strgnula, samo sam počela krvarit ...jednom i nikad više

jagoda1711
14.07.2010., 14:09
evo i ja sam se opekla i nikad više. Užas, to je bilo prije točno dva tjedna i još mi je koža modra.

tinimini
14.07.2010., 14:17
jednom mjesecno idem kod kozmeticarke na depilaciju,a mandu prije pregleda sama sredim

svesami
14.07.2010., 15:25
Jednom tjedno pod tušem potegnem britvicom koljena, pazuha i gospođu i problem riješen. Prekjučer sam skužila da je ne vidim više kad čučnem pa napamet. ionako skidam sve pa samo prstima prepipam.:D

BENY
14.07.2010., 20:11
ja sebi radim i french na nogama :rofl:
jest da se napatim ko luđakinja- al sam poslije tako happy :cerek:

I ja si uspijem napraviti french na nogama, nije tako precizan kao prije ali za amatera je sasvim solidan:D
Brijanje obavljam žiletom pod tušem i to mi čak bolje ide nego prije kada sam vidjela što radim. Valjda sam bolje skoncentrirana da se ne porežem i malo duže traje ali je na kraju posao ipak uspješno obavljen:lux::lux::lux:

Technogirl
14.07.2010., 20:50
Cure jel koja zna kaj s onim metodama fotepilacije - takvo skidanje dlaka.
Onim aparatom kaj bljesne i sprži korjen unutra.
Jel to može imati efekta za bebu?

Prije trudnoće išla sam tako micati dlake s brade:D, tu i tamo trebam otići na održavanje da opet dlakurine nebi izrasle...al neznam baš :ne zna:

Tihi-vz
15.07.2010., 06:02
to bi i ja voljela, ali me strah sad u trudnoći... ma strpit ću se još ta 3 mjeseca , pa ću onda....

marinella
15.07.2010., 11:05
I ja si uspijem napraviti french na nogama, nije tako precizan kao prije ali za amatera je sasvim solidan:D
Brijanje obavljam žiletom pod tušem i to mi čak bolje ide nego prije kada sam vidjela što radim. Valjda sam bolje skoncentrirana da se ne porežem i malo duže traje ali je na kraju posao ipak uspješno obavljen:lux::lux::lux:

e to nema šanse s bušom od 103 cm da uradim :D

Capella
15.07.2010., 11:50
Meni mm drži ogledalce dok sam u kadi jer od trbuha naravno niš ne vidim, a onda skužim da mi je nezgodno i s tim ogledalom jer mi je sve nekako naopačke.. :rolleyes: jednostavno nisam navikla stalno pokušavam vidjeti i pogledam dole a ono ooooooogroman trbuh :lol: i onda nakon nekog mučenja predam bbritvicu mužu i on to lijepo riješi :rofl:

emazg
15.07.2010., 16:29
Ja se nemrem sagnuti do nokti na nogama - nis nemrem napraviti, ni odrezati ih kako spada, sto me izluduje jer idem na pedikuru cesce nego ikad prije.
A sto se depilacije tice, bas bila jucer na bikini-cupanju voskom, sve normalno kao i ranije.
Bedra uopce ne moram dirati, misam ih pocupala vec mjesecima, a i potkoljenice tako slabo rastu da je to divota :cerek:
Jedino mi se cini da mi je trbih odlakavio :confused: Kozemticarka me nagovara na vosak, no nekako me frka! Vidim da ste neke to radile, nije vas boljelo, bilo strah?

rtg1
15.07.2010., 19:01
Ja se nemrem sagnuti do nokti na nogama - nis nemrem napraviti, ni odrezati ih kako spada, sto me izluduje jer idem na pedikuru cesce nego ikad prije.
A sto se depilacije tice, bas bila jucer na bikini-cupanju voskom, sve normalno kao i ranije.
Bedra uopce ne moram dirati, misam ih pocupala vec mjesecima, a i potkoljenice tako slabo rastu da je to divota :cerek:
Jedino mi se cini da mi je trbih odlakavio :confused: Kozemticarka me nagovara na vosak, no nekako me frka! Vidim da ste neke to radile, nije vas boljelo, bilo strah?
Sve isto u mene, samo me kozm,eticarka bas rekla da ne diram te na trbuhu jer je njoj puuno cura reklo da im je otpalo samo ood sebe nakon poroda

Mory
15.07.2010., 20:53

Jelda??? :confused: i ja sam to skužila.. mislila sam da sam ih i prije imala, samo da ih nisam primjećivala jer si nisam stalno buljila u bušu :D ali, sad vidim da su mi izrasle u trudnoćiiiiii :eek:

..obrijem milostivu britvicom, jednom u 2-3 tjedna... ne vidim ju više, osim u ogledalu, pa ne skužim kad je vrijeme.. a brijem na pamet.. po osjećaju :rofl: pa mm provede inspekciju da li je sve :top: heheh.. noge nisam nikad brijala, samo čupam s onim trakama (potkoljenice), i to 2x godišnje :D jaaaaako su svjetle, niti se ne vide.. počupam reda radi, jer ja znam da su tamo :rolleyes:

BoniZG
15.07.2010., 21:05

to ti otpadne nakon poroda....nemoj to dirati

Tihi-vz
16.07.2010., 08:04
to ti otpadne nakon poroda....nemoj to dirati

da, a do onda da pokazujem te crne po vani?? a-a

pljucpljuc
16.07.2010., 08:57

boli prvi put, kao i svako prvo čupanje voskom...ja sam moj trbuh riješila kad sam i sve ostalo skidala i ostale dlake polako već rastu, ali te na trbuhu još ne...a strah, nemam pojma čega bi me trebalo bit strah:ne zna:

lucylu
16.07.2010., 10:39
Jednom sam kupila vosak i skinula si ne samo dlake već i kožu:horor:

Probala veet trake al se sva zaljepim, pogotovo bikini zonu:lol:

Britvicu koristim samo za pazuhe:D

A sve ostalo počupa moj vjerni epilator, niš me više ne boli, mada je na početku bilo:eek:...a sad su toliko oslabile i prorijedile se pa je zbilja čas posla:cerek:

Buša mi je ćelava hahahhah:mig:

extreme
16.07.2010., 10:41
lucy-jesi stavila malo pudera na kožu prije nego si nakeljila traku s voskom?

emazg
18.07.2010., 10:25
Pljuc ti ocito imas visok prag tolerancije na bol, rodit ces k'o keks
:)
Ja se depiliram godinama, pogotovo prepone I noge I svaki put me bikini zona boli, a sad pogotovo, valjda kako sam sva natecena bude jos gore nego inace.
Necu dirati trbuh, nisu tako strasne niti jako crne, a valjda cu sad na moru I nesto boje uloviti pa ce se manje vidjeti.

Inace sad sam tek vidjela na sta lici moj zadnji post, htjela bih reci
da inace NISAM NEPISMENA kako bi se to moglo ciniti, valjda mi je taj dan vrucina sprzila mozak

Lena0609
20.07.2010., 09:55
jučer sam se sama sebi smijala dok sam se depilirala,
sa Braunovim Silkepilom (već 15 godina - ni sama ne znam koliki sam ih promijenila)
potkoljenice i natkoljenice bez problema,
al prepone je bio smijeh jer sam si morala podizat trbuh da bi išta vidjela.... sreća da nemam puno dlaka jer bi mi ostale na parove razbroj se,
sad čekam da mm dođe doma da mi pregleda jesam li sve sredila kako treba...:lol:

AnaPi
20.07.2010., 12:38
jednom mjesecno.. 150 kn.. depiliram secernom pastom brk,potpazuh,ruke do lakta, cijele noge i intimnu ili ti cijelu mandu.. :cerek:

..pocela prije 5 godina ovom pastom i ne bi je mjenjala za nista.. i nista drugo i ne dolazi u obzir..:zubo: skoro pa dlaka vise i nemam, a imala sam ih ohohoooooooo!

sedam dana prije poroda sam bila..a bila bi najvjerojatnije tri dana prije nego Nova godina potrefila pa sto se moze.. :)

Mory
20.07.2010., 12:42
jednom mjesecno.. 150 kn.. depiliram secernom pastom brk,potpazuh,ruke do lakta, cijele noge i intimnu ili ti cijelu mandu.. :cerek:

..pocela prije 5 godina ovom pastom i ne bi je mjenjala za nista.. i nista drugo i ne dolazi u obzir..:zubo: skoro pa dlaka vise i nemam, a imala sam ih ohohoooooooo!

sedam dana prije poroda sam bila..a bila bi najvjerojatnije tri dana prije nego Nova godina potrefila pa sto se moze.. :)

Uuuuu, i ja bih! Gdje kupiš tu šećernu pastu? :D

AnaPi
20.07.2010., 12:47
..idem privatno kod jedne sad vec prijateljice s obzirom koliko me zna, najbolje bi bilo da me ona porodi sljedeci put,haha.. ne bi se tim sama nikad zaheba...., lijepo lezim sat vremena ona cupka a ja citam novine... ne boli ništa.. vruci vosak me prije ovog znao bolit ili bit neugodan jer je vrel..al ovo je cista 5ica!! :s

Mory
20.07.2010., 12:53
Heheh, a ja mislila da sama sve to obaviš :D
Ma super! još da bi takvo nešto postojalo u Rovinju :rofl:
Baš ću pogledati da li neki kozmetički to ima.. baš bih isprobala... :top:

AnaPi
20.07.2010., 12:58
ma mora biti, bar jedan, ali u kozm je skuple nego doma na crnjaka pa vidi dal neko iz salona od cura radi jos i doma za dodatnu zaradu :))

Mory
20.07.2010., 13:06
ma mora biti, bar jedan, ali u kozm je skuple nego doma na crnjaka pa vidi dal neko iz salona od cura radi jos i doma za dodatnu zaradu :))

Našla sam i recept za napravit doma tu pastu :D ali ne znam baš da li bi se usudila sama sebi skidati dlačice tako..
Hvala na savjetu :top:
pitat ću frendicu kozmetičarku ako ona to možda radi :D

Tihi-vz
20.07.2010., 20:54
Našla sam i recept za napravit doma tu pastu :D ali ne znam baš da li bi se usudila sama sebi skidati dlačice tako..

i ja našla jedan recept na netu, ispalo je katastrofa, prerijetko, a nije mi se dalo onda dodavat šećer, iovak sam ga puno potrošila ali je bilo fino tu i tam na žličicu popapat.... u smjesu ide sok od limuna, šećer i voda mislim.... nešto na tu foru, nisam više sigurna...

extreme
20.07.2010., 21:08

nekad davno sam i ja sebi radila tu pastu doma, i bila je sasvim ok, poslužila je svrsi- a onda mi se jednom dogodilo ovo (http://www.forum.hr/showpost.php?p=27012093&postcount=127).
tad sam prestala s takvim pokusima doma :rofl:, i prebacila se na čupko trake :s

pljucpljuc
20.07.2010., 21:13
ja sam na coolinarici našla recept i po njemu radila tu šećernu pastu...uglavnom mi je uspijevala...samo što su meni počele urastati dlačice, iako se kao ona hvali baš zbog toga da ne urastaju. Čim sam se vratila čupko vosku i veet trakama opet su prestale urastat.

AnaPi
20.07.2010., 21:59
neznam dal je to to..ova se secerna pasta uzima rukom i melja se kao zvaka na komadic koze i čup čup,i sve tako, ne boli nista i hladna je u ruci i u dodiru s kozom,nanosi se u smjeru rasta dlačica sa sva cetiri prsta.. tako da mislim da to nije onaj cupko sto smo si svi kuhali jednom davno, moje '95 npr kad sam si prvi put cupala dlake...onaj je bio vruc.. ako je to hladni recept onda bi to moglo bit TO!!!

Mory
21.07.2010., 09:57
i ja našla jedan recept na netu, ispalo je katastrofa, prerijetko, a nije mi se dalo onda dodavat šećer, iovak sam ga puno potrošila ali je bilo fino tu i tam na žličicu popapat.... u smjesu ide sok od limuna, šećer i voda mislim.... nešto na tu foru, nisam više sigurna...

Da, da, baš tako... šećer, voda, limunov sok i med.. :D

nekad davno sam i ja sebi radila tu pastu doma, i bila je sasvim ok, poslužila je svrsi- a onda mi se jednom dogodilo ovo (http://www.forum.hr/showpost.php?p=27012093&postcount=127).
tad sam prestala s takvim pokusima doma :rofl:, i prebacila se na čupko trake :s

:rofl: kako sam ti ja jako vizualni tip, i sve šta pročitam to i zamislim.. hehehehe.. sorry, ali umrla sam od smijeha :lol:

ja sam na coolinarici našla recept i po njemu radila tu šećernu pastu...uglavnom mi je uspijevala...samo što su meni počele urastati dlačice, iako se kao ona hvali baš zbog toga da ne urastaju. Čim sam se vratila čupko vosku i veet trakama opet su prestale urastat.

Da, da... na coolinarci sam ga i ja pronašla... vidjela tamo komentare drugih.. neke žene kažu da im je super, druge pak da nikako ne uspjevaju napraviti smjesu kako treba..
Ja isto nogice do koljena počupam sa veet trakama.. ali mi ih brdo ostane, nikad ne mogu sve počupati :D

extreme
21.07.2010., 11:21
:rofl: kako sam ti ja jako vizualni tip, i sve šta pročitam to i zamislim.. hehehehe.. sorry, ali umrla sam od smijeha :lol:

pa i mi smo umirali :D., prvo od dima, a kasnije isto od smijeha..
danima je kuća mirisala na karamelu jbte :facepalm:
a susjedi su vjerovatno mislili da sam neka luđakinja (bili smo se tek nekako doselili u tu zgradu :zubo:)

nikkia
16.08.2010., 21:21
Kod mene je sve prestalo rast...dlacice:top:nokti:flop:kosa:flop:
U pocetku trudnoce mi je kosa bila prekrasna,sjajna...ma nikad takva,a sad se sve vratilo na staro....a nokti nikako da mrdnu:ne zna:

Depiliram se voskom i aparaticem,kako kad.....bikini sam prvih 5 mj samo ziletom "sredivala" jer me bilo strah naprezanja...sad je ok:top:

kika78
16.08.2010., 21:25
Kod mene je sve prestalo rast...dlacice:top:nokti:flop:kosa:flop:
U pocetku trudnoce mi je kosa bila prekrasna,sjajna...ma nikad takva,a sad se sve vratilo na staro....a nokti nikako da mrdnu:ne zna:

Depiliram se voskom i aparaticem,kako kad.....bikini sam prvih 5 mj samo ziletom "sredivala" jer me bilo strah naprezanja...sad je ok:top:

A kod mene suprotno - kosa nikad gušća i zdravija (prije ispadala ko luda), nokti čvrsti i rastu ko ludi :s:s

Do trudnoće sam se uredno depilirala aparatićem ali sad sam prešla na britvicu...
Nekak me strah da beba osjeti kak mene to boli, pa joj nisam htjela priuštiti te stresove. Možda to nema veze s mozgom ali ja sam mirnija :D

nikkia
16.08.2010., 21:37
Do trudnoće sam se uredno depilirala aparatićem ali sad sam prešla na britvicu...
Nekak me strah da beba osjeti kak mene to boli, pa joj nisam htjela priuštiti te stresove. Možda to nema veze s mozgom ali ja sam mirnija :D

Istina,nije ugodno.....al gin mi rekao da sada vec mogu.....a i trudim se bit maksimalno opustena dok uredujem bikini :cerek: ...naravno,koliko je moguce...
...dosad se beba nije uznemirila za vrijeme "sredivanja" pa se nadam da je sve ok.....

trape5
30.09.2010., 14:24
Drage moje,

Možda tema i nije neka, ali me zanima da li neka od Vas ima neželjenih dlačica po trbuhu koje je inače posvjetljivala, ali se sad boji zbog djeteta, tj. da li postoji neki razlog da to ne radimo i dalje.

Hvala puno na odgovorima i savjetima. :):):):):)

Pika225
30.09.2010., 14:25
Ja sam pitala liječnika i rekao mi je da mi ne bi preporučio. Tako da mi trbuh nije bio najljepši :zubo:

trape5
30.09.2010., 14:28
:-(

trape5
30.09.2010., 14:30
Ali...tješi me da ima još žena sa "problemom" kao ja (nažalost)

frupy
30.09.2010., 15:16
Evo ja sam ti turbo dlakava :brukica: zbog pcosa i inace se depiliram, cupam voskom, uklanjam kremom i izbjeljujem dlake. U trudnoci sam ostala samo na brijanju i cupanju, trbuh mi je dlakav i bas me briga.:o

marta26
30.09.2010., 15:17
to jos da je ljeto, pa ajde, ovak ne vidim smisao, ionako ce ti te novonastale otpasti ak nisu ni bile prije trudnoce, tak da si ja to ne bi na tvom mjestu dirala, jos ak ti dr veli tako... ne znam ti vidi pa ak ti bas idu tak jako na zivce radije s voskom pa ih nema ni svijetlih ni tamnih:D

frupy
30.09.2010., 15:30
Ma ja sam eto i ljeto prezivjela s tim dlakama, ali nisam se previse bedirala. Stvarno nije estetski privlacno, ali sta je, tu je. Brijati ih necu jer ce biti jos cvrsce, vosak me na trbuhu previse boli, a izbjeljivanje ne dolazi u obzir. Sazivjela sam se sa svojim dlakama, nije bilo druge.:rofl:

anonymous_13
27.10.2010., 23:08
primjetila sam da su mi dlačice na rukama i na trbuhu koje su uvijek bile svijetle i tanke sad otkako sam trudna potamnile :eek: e sad, s obzirom da su tanke i mekane ne pada mi na pamet ih uklanjati britvicom ili čupati.. no s obzirom da sam ja dosta bijela i svijetlog tena razmišljala sam ih izbijeliti onom čupkovom kremom za izbjeljivanje.. no koliko mi je to pametno u trudnoći? :ne zna:

Ereshkigal
28.10.2010., 06:57
Meni su narasle dlake na trbuhu!:brukica: Gledam sve te lijepe trudničke buše na sličicama i sve bezdlake, a moja ko tepišić:lol:
Ali ja ignoriram, ne mislim s njima ništa raditi,već se nadam da će nestat nakon poroda. Inače sam izbjeljivala nadusnicu, ali sam sad prestala jer me je nekako strah tih kemikalija, mada mi je doktorica rekla da mogu, ali opet...:ne zna:
A i da pokucam u drvo kako su prestale rast te na nadusnici... (samo da se ne ureknem).
Ostalo riješavam kao i prije trudnoće - noge sa aparatićem čupam, a bikini egipatskom kod kozmetičarke.

Mory
28.10.2010., 09:00
Pustite dlake na trbuhu, i meni su groooozno narasle na početku :horor: a sad su se totalno povukle i nema ih više.. zamijenile ih strije :rofl:

kika78
28.10.2010., 09:30
primjetila sam da su mi dlačice na rukama i na trbuhu koje su uvijek bile svijetle i tanke sad otkako sam trudna potamnile :eek: e sad, s obzirom da su tanke i mekane ne pada mi na pamet ih uklanjati britvicom ili čupati.. no s obzirom da sam ja dosta bijela i svijetlog tena razmišljala sam ih izbijeliti onom čupkovom kremom za izbjeljivanje.. no koliko mi je to pametno u trudnoći? :ne zna:

ne koristiti te kemikalije u trudnoći :nono:
kroz kožu ulaze i nikako nije dobro...

sva sreća pa je zima i dugi rukavi su u igri :mig:
poslije poroda se sve vrati na staro.

eruditio
28.10.2010., 09:36
ja sam prosli tjedan, uz doktorov blagoslov, prvi put bila na egipatskoj depilaciji , tocnije brazilskoj egipatskoj (koja internacionala :D) i toplo preporucam...sve je predivno glatko i nema urastanja. Ne mogu reci da nije boljelo, ali imam jaki korijen i vec sam navikla. Osim tog, u usporedbi s porodom na dripu bez epiduralne, ovo je bio macji kasalj :mad:

danijela28
28.10.2010., 13:32
Meni je isto dlakav trbuh, al baš me briga. Sigurna sam da će otpast nakon poroda.
A skužila sam da mi sve ostale dlake - na nogama i iznad usana, jako sporo rastu. Ja sam izblijedila dvaput dlačice iznad usana, al sad više ne moram, jednostavno mi niš ne raste. A noge čupkam jednom mjesečno aparatićem, a gospođicu brijem, još mogu jer je još relativno dobro vidim. :D A poslije ćemo vidjet, muž je rekao da će on, al ne bi mu se baš dala u ruke. :rofl:

PEGGY_
28.10.2010., 13:34
i ,meni su trudnocama dlake isto rasle,znaci nije istina bar kod mene.
a normalno sam isla na depilaciju,klasicnu..

ellyon
28.10.2010., 13:55
i ja dobila te tamne dlake na busici i ispod pupka onu qrcevu stazicu ili kako se to vec zove....nju pocupam depilatorom a ovo gore uzgajam da mogu dreadove napravit jer dr rekao da ne izbjeljujem da ce proc....

Bamby
28.10.2010., 13:59
i ja dobila te tamne dlake na busici i ispod pupka onu qrcevu stazicu ili kako se to vec zove....nju pocupam depilatorom a ovo gore uzgajam da mogu dreadove napravit jer dr rekao da ne izbjeljujem da ce proc....

Ja to rijesila trakicama s voskom, samo moje su bile jaaaako tanke, nisam ni osjetila kad sam pocupala... problem mi je bikini dio koji je gori nego ikad a bed mi je ic kod kozmeticarke sad :(

ellyon
28.10.2010., 14:04
pa ni ja od buse to vishe ne vidim i koma je ..stavim si ogledalce i skidam laganini...jedina me fobija lovi da na porod ne oem s dlakavim nogama.....brijem da cu zadnjih 2,3 tjedna prije termina svaki dan depilirat sve zivo:D

Bamby
28.10.2010., 14:10
pa ni ja od buse to vishe ne vidim i koma je ..stavim si ogledalce i skidam laganini...jedina me fobija lovi da na porod ne oem s dlakavim nogama.....brijem da cu zadnjih 2,3 tjedna prije termina svaki dan depilirat sve zivo:D

Meni su otpale dlake sa nogu, nemam kaj depilirat osim bikini dio... i to na trbuhu kaj mi se pojavilo ali vise nema. Na nogama mogu zbrojit 2 dlake u 3 reda :D

Tihi-vz
30.10.2010., 07:38
divno je imat muža :D

meni on pomogne obrijat sve što je od trbuha na niže... postavim se u poluležeći položaj na krevetu, na ručnik, ispred gospođe stavim ogledalo i lavor i idemoooo, mach 3 turbo!!! i onda mm gleda i govori di sam fulala, a ako baš nemrem doseći, onda njemu dam britvicu u ruke (ako se radi o nekom dijelu koji nije kritičan i di me nemre porezat)
nakon toga odem pod tuš, i uz pomoć venus britvice koja ima one neke masne trake (ala gel) postrugnem po nogama par puta, a dižem ih na rub kade da mi bude lakše.

Mory
30.10.2010., 09:44
divno je imat muža :D

meni on pomogne obrijat sve što je od trbuha na niže... postavim se u poluležeći položaj na krevetu, na ručnik, ispred gospođe stavim ogledalo i lavor i idemoooo, mach 3 turbo!!! i onda mm gleda i govori di sam fulala, a ako baš nemrem doseći, onda njemu dam britvicu u ruke (ako se radi o nekom dijelu koji nije kritičan i di me nemre porezat)

:top::cerek::cerek:
Hehehe, same here... gospođu treba urediti.. samo što mm sve sam obavi.. ja samo nadgledam pridržavajući ogledalo :D

Bad Robot
30.10.2010., 11:38
:top::cerek::cerek:
Hehehe, same here... gospođu treba urediti.. samo što mm sve sam obavi.. ja samo nadgledam pridržavajući ogledalo :D

Same here :kava:
Već jedno tri mjeseca :D

anonymous_13
30.10.2010., 11:44
ne koristiti te kemikalije u trudnoći :nono:
kroz kožu ulaze i nikako nije dobro...

sva sreća pa je zima i dugi rukavi su u igri :mig:
poslije poroda se sve vrati na staro.

ali izgledam kao budući mamut, a ne buduća mama :mama:

frupy
30.10.2010., 11:47
ali izgledam kao budući mamut, a ne buduća mama :mama:

Same here...
Ali bas me briga. Dlakava sam maltene od glave do pete i sama sebi se cudim kak me to ne smeta...:kava:
Inace kad nisam trudna sam se u stanju depilirati, cupati i posvjetljivati svaki dan koliko me te dlake izludjuju... A sad nista...:)

anonymous_13
30.10.2010., 12:30
Same here...
Ali bas me briga. Dlakava sam maltene od glave do pete i sama sebi se cudim kak me to ne smeta...:kava:
Inace kad nisam trudna sam se u stanju depilirati, cupati i posvjetljivati svaki dan koliko me te dlake izludjuju... A sad nista...:)

ma dobro, ja depiliram još uvijek noge i pi*** jer mi trbuh je još mali.. no mislim da ne bude problem ni kad ne budem mogla vidjeti jedan dio jer sam se par puta depilirala naslijepo, po opipu.. jedino me strah da ne budem mogla dohvatiti noge normalno, da se ne izrežem cijela pritom :ne zna:

ali taj gornji dio, ruke i trbuh.. nikad ranije nisam ni dirala jer nije bilo potrebe. sad svaki put kad se pogledam, osjećam se ono.. baš dlakavom i neprivlačnom :flop:

Bettyna
30.10.2010., 13:14
Sa strane ju još uvijek vidim pa to sama napravim, sigurno ostane nešto neobrijano ali to ćemo riješiti prije bolnice :D tada ću i ja mm dati britvicu u ruke i na posao :lol:

Tihi-vz
30.10.2010., 13:43
ja se brijem od brade do pete. doslovce. nemrem ja to imat na sebi, fuj fuj dlake...

frupy
30.10.2010., 13:48
ja se brijem od brade do pete. doslovce. nemrem ja to imat na sebi, fuj fuj dlake...

I uspijes bez obzira na trbuh? Svaka cast!:s
Ja imam jos 2 mj. do termina, a vec si 2 mj. ne vidim tetu djurdju, a donji dio nogu uspijem tek traljavo potegnuti pa vjerojatno imam prugice s dlakama :facepalm:
mm tvrdi da je sve ok, ali znam da mi laze samo da ja budem zadovoljna.:D
Stedim ga do zadnjeg momenta, ali mislim da je doslo vrijeme da i njega uvjezbam...:kava:

Tihi-vz
30.10.2010., 15:22
ooo, kako oni lažu, bem im miša!!!

"srce, jel mi se vide ove dlake koje su mi pod bradom izrasle?"
-"ma ne, ne vidi ti se ništ, kaj stalno kompliciraš?"
--malo kasnije, naiđem na ogledalo i dobro osvjetljenje: "šit, šit, zakaj nemam pincetu sa sobom, pa nemrem takva dlakava po cesti hodat, užaaaas!!!"

OOOOOOO
30.10.2010., 16:03
meni je muka kad se sjetim da se moram sredit prije srijede jel idem na pregled,ako ne mislim da se ginek prestrasi sa prasumom:cerek:prosli put sam se sat vremena mucila i sva zapuhala u wc i nis nisam jako napravila.noge i ispod pazuha jos nekako ali gospođu ajme komedija:rofl: muz kaze ja cu ti pomoc,a kad me strah da me ne poreze

Albera
30.10.2010., 16:25
Meni se tako ne da depilirati :cerek:

Pazuhe ajde brijem kolko-tolko redovito, noge jednom mjesečno aparatićem a i nema potrebe česšće jer sporo rastu, ali Gospođu nisam jedno mjesec dana... Ne želim ni gledat na šta liči :lol:
Sigurno sam obrasla totalno :lol:

twisted.x.siste
30.10.2010., 16:26
meni je muka kad se sjetim da se moram sredit prije srijede jel idem na pregled,ako ne mislim da se ginek prestrasi sa prasumom:cerek:prosli put sam se sat vremena mucila i sva zapuhala u wc i nis nisam jako napravila.noge i ispod pazuha jos nekako ali gospođu ajme komedija:rofl: muz kaze ja cu ti pomoc,a kad me strah da me ne poreze

mene moj redovno poreže:ne zna:

jednom ću ga nogom zalevušit pa će shvatit

OOOOOOO
30.10.2010., 16:29
mene moj redovno poreže:ne zna:

jednom ću ga nogom zalevušit pa će shvatit

uh gadno,toga me i strah,mislim da bi ga i ja...:cerek:

frupy
30.10.2010., 16:31
ooo, kako oni lažu, bem im miša!!!

"srce, jel mi se vide ove dlake koje su mi pod bradom izrasle?"
-"ma ne, ne vidi ti se ništ, kaj stalno kompliciraš?"
--malo kasnije, naiđem na ogledalo i dobro osvjetljenje: "šit, šit, zakaj nemam pincetu sa sobom, pa nemrem takva dlakava po cesti hodat, užaaaas!!!"

Joj, kako mi je ovo poznato...:rofl:

lioness
05.03.2011., 10:05
cure, da li ih cupate? imam par dlacica i nakako ne zelim da mi beba misli da ju doji tata :D, a opet, ne znam da li je pametno u trudnoci ih cupati .. sta vi radite? :ne zna:

monatina
05.03.2011., 10:50
cure, da li ih cupate? imam par dlacica i nakako ne zelim da mi beba misli da ju doji tata :D, a opet, ne znam da li je pametno u trudnoci ih cupati .. sta vi radite? :ne zna:

Ja sam imala isti problem kod prve trudnoce (al mi narasle samo u trudnoci 2-3):ne zna: i redovito bih ih cupnila,horor mi za vidjet to a pogotovo kad dojim:zvrko:
evo sad sam pri kraju druge trudnoce i ima par mj sam primjetila da su opet pocele rast-cupnila sam ih cim su procirile:rolleyes:

lioness
05.03.2011., 13:33
Ja sam imala isti problem kod prve trudnoce (al mi narasle samo u trudnoci 2-3):ne zna: i redovito bih ih cupnila,horor mi za vidjet to a pogotovo kad dojim:zvrko:
evo sad sam pri kraju druge trudnoce i ima par mj sam primjetila da su opet pocele rast-cupnila sam ih cim su procirile:rolleyes:

ja sam na pocetku trudnoce ih jednom ocerupala, pa sad razmisljam da ponovno :D .. jedino sto su mi sad bas na rubu bradavice, na smedjem dijelu bradavice, pa me malo strah :ne zna:

monatina
06.03.2011., 06:27
ja sam na pocetku trudnoce ih jednom ocerupala, pa sad razmisljam da ponovno :D .. jedino sto su mi sad bas na rubu bradavice, na smedjem dijelu bradavice, pa me malo strah :ne zna:

meni te jesu na rubu, maknem ja njih-nisam imala nikakvih indikacija ni problema poslije:mig:
Jos mi je smjesno da mi i ovoj trudnoci na vratu raste jedna dlacica(al ono bas naraste) tako mi bilo i u prvoj trudnoci a kad sam prestala bit trudna nije je bilo vise:D
hormoni rade cuda:zubo:

cranky
06.03.2011., 08:18

Ja ih oduvijek imam po rubu aureole i oduvijek ih čupam pa i sad u trudnoći. Jedino sad razmišljam kako će to izgledat kad mi, ne daj bože, bude sve iziritirano od dojenja :ne zna: a nekako ću potrpit :p

lioness
06.03.2011., 08:59
meni te jesu na rubu, maknem ja njih-nisam imala nikakvih indikacija ni problema poslije:mig:
Jos mi je smjesno da mi i ovoj trudnoci na vratu raste jedna dlacica(al ono bas naraste) tako mi bilo i u prvoj trudnoci a kad sam prestala bit trudna nije je bilo vise:D
hormoni rade cuda:zubo:

ok, onda operacija krece :D .. sto se tice hormona i cudnovatih dlakavosti, meni je vrat i brada toliko odlakavila da se vise osjecam k'o musko sa skembom, nego lijepa trudnica kakva bi trebala biti :rolleyes::rofl:

Ja ih oduvijek imam po rubu aureole i oduvijek ih čupam pa i sad u trudnoći. Jedino sad razmišljam kako će to izgledat kad mi, ne daj bože, bude sve iziritirano od dojenja :ne zna: a nekako ću potrpit :p

meni ne narastu tako brzo nakon cupanja, mozda kroz 3, 4 tjedna .. valjda je to dovoljno vremena da se naucim na dojenje i iritacije :zubo:

ninaninac
09.03.2011., 10:25
Curke bok!

Ja imam probleme sa dlakama na nogama kao i do sada, imam ih užasno puno....bila sam na depilaciji prije 9 dana i od tada mi se izbacio neki osip i svrbež sve do struka....doktorica mi je dala neku kremu i osip je nestao, ali je svrbež (grozni i užasni) ostao!!!!!
Čak nisam par noći uopće spavala :(
Sad ne znam šta da radim?????? :ne zna:
One su već počele na veliko rast, rado bi ih počupala s aparatićem, ali me strah opet neprospavanih noći....jojoooj ne znam ni sama :ne zna:
Jel imao netko od vas takvih problema? Ja sam trudna 13+4 i još nemam problema s viđenjem dlakavih područja, ali imam s ovim......

micek-jerry
09.03.2011., 12:40
Meni nije jasno zašto još nisu izmislili britvice s dužom drškom za trudnice? :mig:
A ne ovak, dok si izdepiliram bikini zonu uspušem se ko da sam kopala :mad:

monatina
10.03.2011., 07:13
Meni nije jasno zašto još nisu izmislili britvice s dužom drškom za trudnice? :mig:
A ne ovak, dok si izdepiliram bikini zonu uspušem se ko da sam kopala :mad:
ni meni------- bice su kreativci za britvice sve muski:rolleyes:
nakon depilacije mi je lose :zvrko:
dva dana nemogu doc sebi a onda opet ispocetka:zubo:

Ereshkigal
10.03.2011., 09:44
ni meni------- bice su kreativci za britvice sve muski:rolleyes:
nakon depilacije mi je lose :zvrko:
dva dana nemogu doc sebi a onda opet ispocetka:zubo:

Tako i meni. Jučer sam imala generalo depiliranje i poslije sam se osjećala kao da sam trčala maraton.:rolleyes:

bblack
10.03.2011., 13:18
:lol::lol::lol:
na svu sreću još nemam problema s tim!!! al mislim da i mene to ubrzo čeka...

nego ja pametna bila jučer u dućanu i vidim ja nekakvu stvarčicu novu za depiliranje... uglavnom to je ko vrlo blagi brusni papir... osim kaj depiliranje s tim traje godinama, već su mi ruke odumrle, poslije kad sam se smirila pa kad su me nogle počele peći.. nema goreg osjećaja!!! užas jedan, nisam mogla zaspati od boli, makar sam ih namazala bademovim ulje...
uglavnom neznam dal je meni fakat mozak pal na razinu zlatne ribice pa ja neznam čitati uputstva... pa sad pitam dal je možda netko to već koristil?

Yehane
10.03.2011., 18:01
bblack, nisi zlatna ribica :D - to je, jednostavno, sranje. Niš ne valja, a koliko se sjećam ni dlake bogznakako ne skida. Al zato kožu iritira za 5.
Kod mene se nešto čudno dešava s dlakama - sve rastu sporije neg prije; brazilsku sam prorijedila na svakih mjesec i pol, brijanje potkoljenica na svaka tri dana, a pod pauzhom mi je doslovno izraslo 4 dlake (ne zezam se, zbilja točno 4) u zadnjih 3 tjedna! :ne zna:

charm
10.03.2011., 18:04
:lol::lol::lol:
na svu sreću još nemam problema s tim!!! al mislim da i mene to ubrzo čeka...

nego ja pametna bila jučer u dućanu i vidim ja nekakvu stvarčicu novu za depiliranje... uglavnom to je ko vrlo blagi brusni papir... osim kaj depiliranje s tim traje godinama, već su mi ruke odumrle, poslije kad sam se smirila pa kad su me nogle počele peći.. nema goreg osjećaja!!! užas jedan, nisam mogla zaspati od boli, makar sam ih namazala bademovim ulje...
uglavnom neznam dal je meni fakat mozak pal na razinu zlatne ribice pa ja neznam čitati uputstva... pa sad pitam dal je možda netko to već koristil?

Jel to ono okruglo i piše za 25 depilacija?
Baš sam to danas proučavala u dm-u i odustala od kupnje.

bblack
11.03.2011., 15:04
@charm sva sreća da si odustala od kupnje... mene još danas lijeva potkoljenica tu i tamo zapecka, a da ne velim da ju uopće nisam do kraja izdepilirala....

@Yehane meni su isto sve dlake usporile s rastom! posebice kosa... možeš misliti kako mi ništa ne raste kad je mm, koji takve stvari uopće ne primjećuje, komentiral kako mi kosa ništa ne raste... a zadnji put bila na šišanju u 11mj! po starom bi sad već bila prezarasla!!

Yehane
11.03.2011., 20:23
@Yehane meni su isto sve dlake usporile s rastom! posebice kosa... možeš misliti kako mi ništa ne raste kad je mm, koji takve stvari uopće ne primjećuje, komentiral kako mi kosa ništa ne raste... a zadnji put bila na šišanju u 11mj! po starom bi sad već bila prezarasla!!

Al meni ni ne pada ko prije. Prije sam znala nakon pranja snopić skupit iz odvoda, sad svega 2-3 dlake. Bit će divota kad mi to sve skupa poispada nakon poroda :facepalm:

annnna
12.03.2011., 07:19
meni kosa jako otpada cijelu trudnocu :ne zna:, i mene strah sto ce tek biti kad rodim...

a sto se depiliranja tice, ja lijepo jednom mjesecno (prije pregleda) odem u kozmeticarke, i ona me cijelu ocerupa voskom :D
pazuh jedino brijem ziletom...

charm
12.03.2011., 07:22
meni kosa jako otpada cijelu trudnocu :ne zna:, i mene strah sto ce tek biti kad rodim...

a sto se depiliranja tice, ja lijepo jednom mjesecno (prije pregleda) odem u kozmeticarke, i ona me cijelu ocerupa voskom :D
pazuh jedino brijem ziletom...

Meni je kosa opadala prije trudnoće, a onda kao da je vrijeme stalo ili se usporilo. Kosa ne opada, a dlake rastu usporeno. Sad idem na depilaciju jednom u 2 mjeseca, ranije jednom mjesečno. Sve me strah šta će biti kad rodim :ne zna: