PDA

View Full Version : Što napraviti kad se psi tuku?

stranice : [1] 2

teta-elza
27.11.2007., 19:51
imam dva prekrasna psa- rotvajlera koji je izmedju ostaloga dresiran,izuzetno poslusan i pametan pas. s druge strane imam mjesanca americke statfordice i rotvajlera- neko zlatnozuto cudo koje je pljunuti statford, izvanredan cuvar, strahovito privrzen svim clanovima obitelji. nepoznate ljude pusta u dvoriste ali ne i van,nikoga nije napao samo se ljudi ukoce kad razjapi usta.

moj problem je kronicna nepodnosljivost izmedju ta dva psa. sve je ok kad su sami u dvoristu, kada nema nikakve njihove igracke,kad nemaju identicne ogrlice i kad se ne pojavimo moja djeca ili ja na dvoristu. na moj glas i na moju pojavu su posebno osjetljivi i burno reagiraju-pokoljem.napominjem da je rotvajler-prvim dolaskom u kucu za gazdu odabrao mene. mene jedinu slusa i ja ga jedina hranim. ovo malo strasilo od mjesanca je kucna maza svih ukucana osim mog muza koji ga tu i tamo zna sutnuti nogom.

danas mi je rotvajler rasturio kavez i pobjegao van. za njim je dojurio statford i nastao je uzas. djeca im se boje prici jer borba je zaista strasna a ja sama cesto fizicki nisam u stanju razdvojiti dva bijesna, velika psa koji se kolju.. tim vise sto me rotvajler slusa i mogu ga odvesti do boksa dok statford navaljuje i dalje na njega. rotvajler nikada prvi nije krenuo u borbu.

ima li netko iskustva sa takvim psima i sto uraditi kad se pocnu klati? bojim se da cu jednog dana ostati bez ruke ili ce najblaze receno mene izgristi. osobno u to ne vjerujem ali koji je prvi korak razdvajanja? samo mi nemojte reci da ih pustim da se kolju ili da se jednoga rijesim. i nemojte me savjetovati da ih tucem.

hvala

anonima
27.11.2007., 21:17
Nikako ih nemoj tući, to ti ne može pomoći. Možda da ih probaš razdvojiti, tj. jednog u kuću, drugog van ili tako nešto. Stvarno teška situacija...

disleksicar
27.11.2007., 21:36
ajmeee :eek: :eek:
Pitanjce jedno za uvod: zašto muž šuta nogom psa? :rolleyes:
Dakle, rotić je poslušan, pristojan dresirani peso, dobrica, dok je žućo pubertetlija, podbadalo i td. Da li je mješanac ikada bio na dresuri? U školi?
Koliko je bio star kada je došao u vaš dom? dobili ste ga kao štene pa je odrastao sa rotićem, ili obratno, ili su oboje rasli zajedno od dječjih dana?
Dva muška, karakterna psa koji se bore za dominaciju. Ne znam koliko imaš uspjeha razdvojit ih komandom ,očito sada već slabije. Psi se razdvajaju inače tako da budu dvije osobe, i svaka jednog psa podigne za rep ili za stražnje noge. No opet, koliko je to sigurno,u toj brzini i hrvanju, opet je diskutabilno.
Opcija držanja u boksu ili na lancu cijeli dan nikako ne dolazi u obzir. Pokušajte prvo sa školom, i možda kastracijom? :ne zna:

disleksicar
27.11.2007., 21:38
Razdvajanjem će nesnošljivost ostati, dapače situacija pri susretu može biti još gora. Oprosti, ja sam ti dao svjete onako po nekoj logici, nemam iskustva sa takvom ili sličnom situacijom, pa s nestrpljenjem očekujem odgovor nekog pametnijeg :D

paučko
28.11.2007., 00:18
kad se pošibaju, šutni jednog pesa na pol sata u ormar a drugog u šupu i ostavi ih tam bez milosti. nek im bude hladno i neudobno. nakon trečeg puta budu se samo gledali :mig:

Fleur Delacour
28.11.2007., 08:01
ovo malo strasilo od mjesanca je kucna maza svih ukucana osim mog muza koji ga tu i tamo zna sutnuti nogom.

:eek: :eek: :eek:

Razmišljam što napisati, a da ne popušim ban.

Ustvari, who cares. Isplati se.

Mislim da ti je muž idiot, da ste oboje ne-baš-pametni kad uz djecu imate dva MUŠKA psa (halo?) i to rota i mješanca rota i stafa (halo again) i da će ti muž uskoro najebat.

Ivanicapeca
28.11.2007., 08:42
Vodite pse na socijalizaciju, pod muss, ako ih želite oboje zadržati i ako ne želite da se dogodi tragedija. Ako su takvi jedan na drugoga, a dio su istog "čopora", pretpostavljam da su takvi i prema drugim mužjacima koji nisu dio čopora, što je apsolutno ne prihvatljivo ponašanje.
U školici će vas stručnjaci naučiti efikasnijim i humanijim metodama kako psa stjerati u red i naučiti ga nečemu bež šibe. Uvođenjem dicipline šibom samo još više razvijate agresiju kod psa, jer on tada doživljava agresiju kao prihvatljiv oblik ponašanja.

Skviki
28.11.2007., 08:50
Vodite pse na socijalizaciju, pod muss, ako ih želite oboje zadržati i ako ne želite da se dogodi tragedija. Ako su takvi jedan na drugoga, a dio su istog "čopora", pretpostavljam da su takvi i prema drugim mužjacima koji nisu dio čopora, što je apsolutno ne prihvatljivo ponašanje.
U školici će vas stručnjaci naučiti efikasnijim i humanijim metodama kako psa stjerati u red i naučiti ga nečemu bež šibe. Uvođenjem dicipline šibom samo još više razvijate agresiju kod psa, jer on tada doživljava agresiju kao prihvatljiv oblik ponašanja.

slažem se :top:

nije ni svaki pas isti i svako ispravljanje ponašanja će ti biti efikasnije pod paskom stručnjaka koji može procijeniti u čemu je problem

skyon
28.11.2007., 16:35
ovo malo strasilo od mjesanca je kucna maza svih ukucana osim mog muza koji ga tu i tamo zna sutnuti nogom.

prestrašno....šta reć na ovo :mad:
tvoj muž zbilja voli životinje......

teta-elza
28.11.2007., 17:25
mali mjesanac je siroce kojem su moji dragi susjedi upucali mamu kad je bio star samo 3 mjeseca. nisam mogla nikome nista prijaviti, nikoga tuziti jer nisam imala dokaza. uglavnom, moje statfordice astre nema, ostao je mali ben kojeg sam razmazila i koji me strasno voli. ( ajd da netko i mene voli). malac nije isao na dresuru, bio mi je drag sam po sebi, ona lijepo zut, nestasan i osjetljiv na svoje dvoriste.

rotvajler je dosao u kucu kao skolovan, dresiran pas. dobila sma ga na poklon od prijatelja.slusa zapovijedi, nemam nikakvog prigovora na njega. ne napada nikoga, pa ni malog mjesanca. ne dira macke. statford je perzijanki odgrizao rep. malac zapocinje prvi, ne slusa nikoga osim mene i zato to mog muza iritira. znam da su to opasni psi koji pamte svaku ruznu rijec a pogotovo udarce. pa kad netko ostane bez noge-njegov problem. ili razderanog grla.

moj problem je u tome sto meni nema tko pomoci kad mi se psi pocnu klati.svi se razbjeze kao stakori jer je prizor doista grozan i opasan. i moji hrabri ukucani ih se boje.najvise sto se usude napraviti je polijevanje hladnom vodom ali sa sigurne udaljenosti. dalje se snalazim kako znam i umijem i tek kasnije shvatim da su me psi ozlijedili, sto sam sinoc skuzila po bolnim ranama na nogama.

netko rece kastracija? ok, na to sam i ja pomislila ali jezim se od same pomisli da im to uradim. ako ne bude druge ( posto se ne zelim rijesiti ni jednog ljubimca a uskoro dobivam opet na poklon japansku tosu ajme meni) vodit cu ih na kastriranje.

ima li netko saznanja da li kastracijom psi postaju manje krvolocni? ne da mi se muciti zivotinje bez veze ako necu nista postici. kastrirati mog lijepog rota :eek: ili bena :(

i djeca su mi velika. ja sam stara teta. i psi im nece nista.

bimbolina
28.11.2007., 17:48
ja imam doma rota,labradora i njemačkog kratkodlakog ptičara,rot je prvi došao pa nakon tri godine labrador i nakon godine ptičar.isto je bila frka rot je napadao labonju,a poslije i su obojica napadala ptičara sve je riješeno privremenim nošenjem brnjice sve trojice neko vrijeme i sad su si super samo pazim da ne bude hrane u blizini,a labonja i ptičar su naučili da je rot gazda pa nema problema.

biancha
28.11.2007., 18:14
to je cista borba za prevlast, ako se samo tuku ruse na pod sline i hvataju ali ne ozljeduju ozbiljno ostavi ih na miru oni uspostavljaju vlastitu hierarhiju copora i to je normalno.... pogotovo ako je rott dosao prvi a malac mjesanac je novi i usao je u pubertet pa pokusava dokazati tko je gazda.... znam da izgleda i zvuci grozno kad se dohvate ali ignoriraj..... i ne slusaj ove "pametne"
zena je trazila savjet a ne prodiku:rolleyes:

lapdog
28.11.2007., 18:57
Slažem se sa napisanim da bi kastracija mogla biti rješenje, posebno ako nemate namjere da ih ikada parite. Dva muška psa je teško sprijateljiti jednom kad se zakače. Zapravo se normalno ponašaju. Dva mužjaka žele svoj teritorij i žele dokazati nadmoć. Nemojte prestati sa grđenjem pasa, moraju znati da vam se nimalo ne sviđa kad se potuku. Također bi preporučila školicu za zloćka. Možete li ga voditi u školu? Nemojte nabavljati nove pse dok ne smirite situaciju sa ovom dvojicom. Znam kako je teško odvojiti dva psa koja se doslovno žele međusobno zaklati, i postoji opasnost da i vas ugrizu. Ne namjerno, već u žaru borbe. Vidim da zaista volite te pse, napravite što god možete da se strasti među njima smire dok je ovaj koji radi probleme još mlad.

tj1
28.11.2007., 19:36
ja znam lovca koji ti taj problem može riješit za cca. 4 kune i ev. gemišt. :top:

Ivanicapeca
28.11.2007., 20:52
ja znam lovca koji ti taj problem može riješit za cca. 4 kune i ev. gemišt. :top:

Baš si guba:rolleyes: . Reci mi koliko bi koštalo rješavanje tvog problema:p

disleksicar
28.11.2007., 21:06
Draga gospođo, ne želim zvučati bezobrazno ili prepotentno, siguran sam da volite svoje pse, no evidentno je da nemate neko preveliko iskustvo sa odgojem pasmina koje zahtjevaju čvršći odgoj. Vi ste kako sam razumio imali stafordicu, onda na poklon dobili rotića (dresiranog), diopustili parenje tih pasa, tragedija, bebač je ostao, i sad slijedi tosa na poklon. Sva 3 psa su očaravajuća, ali to nisu zlatni retriveri da ih možete pustiti na dvorište kako bi se sami međusobno odgajali.(dobo ja sad tu malo parafraziram). Rotić ima svoj karakter, žućo svoj, a tosa će doću u tu nekontroliranu situaciju. Psu ne treba samo vaša beskrajna ljubav i pažnja, već ga trebate od malih nogu naučiti tko je glavni (vi), strpljenje, i rad, sa svakim posebno, socijalizacija, da se ne bi desilo, kad tosa malo odraste...upomoć imam 3 psa koji se međusobno ne podnose. To tako ne ide, ako niste u stanju odgajati pse u normalne staložene primjerke svoje vrste, onda ne razumijem čemu uzimanje novog psa? Zato podhitno u školicu gdje će vas treneri i ljudi sa iskustvom uputiti kako se postaviti u kojoj situaciji. I to će zahtijevati vaše ogromno strpljenje, požtvovanost i vrijeme, jer to ne dolazi preko noći, jel .
Puno uspjeha želim!.:mig:

neodlucan momak
28.11.2007., 21:06
Kako rijesti?... lako...

0,50 kn je jedan metak..znaci puta dva

a doslo bi te jedno 5 kn sa rukama :rofl:

teta-elza
28.11.2007., 21:10
hvala vam na savjetima, idu brnjice pa nek si misle. ( samo sto oni bas i ne vole brnjice ali dobro). hrana nije problem.

kaj se lovca tice, taj bi rijesio problem na slijedeci nacin; metak kosta 4 kune. gemist, kaj ja znam, nekih 8 kuna. ( valjda). on bi fino upucao jednog od moja dva peseka a onda bi ja tog istog lovca fino pocastila s jos dodatne 4 kune :mad: ( tj. ja bi upucala lovca). ma tko jos puca u pse i kome jos psi sluze za treniranje noznih misica? moji susjedi pucaju u pse, moj muz suta nogom mog ljubimca i poneki lovci vole zive mete u obliku pasa. kastracija bi bila idealna za ove zadnje tri nabrojene skupine a ne za pse. i to polako, tupim nozem i bez anestezije.

teta-elza
28.11.2007., 21:18
disklesicar, oni kad su odvojeni slusaju. nije to moj problem. i kad su sami zatvoreni nije problem. problemi nastanu kad vide mene. obadva pojure prema meni, rot je brzi, zuco je ljubomoran i odmah ga hvata za vrat. rot se ne da i nastane pokolj. jednostavno su ljubomorni jedan na drugoga u mojoj blizini. u jucerasnjem pokolju rot je pregrizao zuci nogu. jedan od njih dvojice me je ozlijedio dok sam ih razdvajala.zuco je star 15 mjeseci, da li je prestar za skolu? tosa mi dolazi iz legla u kojem ih je ostenjeno sestero a vlasnik u dvoristu ima 9 tosa. i tosa je stara godinu dana,koliko cujem to je rijetka pasmina, psi su golemi, bijeli i dosta krvolocni a inace jako dobri cuvari.

inace, takvi psi mi trebaju kao cuvari, zato ih i drzim, mazim, pazim i tetosim. jednostavno moram imati ostre pse.

Šapica
29.11.2007., 01:04
oprostite gospođo, ali vi niste normalni!!!

imate 2 krvoločna psa i nabavljate 3.?...zar 2 čuvara nisu dosta?...pretpostavljam da uzimate mužjaka? a vidim da niste upućeni u pasminu, sve što znate je da je krvoločan...tako se pas ne nabavlja!...Tosa Inu nije uopće rijetka pasmina, tko god vam prodava tu priču je lažjivac...tosa treba čvrsti odgoj, a kako vidim, to vama ne ide...vjerujte mi, ostat ćete bez bar jednog psa, jer rott i odrasla tosa :flop: ...a da ne spominjem malog stafa koji će vjerojatno prvi otići put duge...

inače, da vam je imalo stalo, znali bi ste da po zakonu morate kastrirat mješanca staforda:

Članak 6.

1) Psi iz kontroliranog uzgoja pasmina terijera tipa bull – stafordski bull terijer, američki stafordski terijer, bull terijer i mini bull terijer moraju posjedovati rodovnicu izdanu od Hrvat­skoga kinološkog saveza te biti upisani u registar.

2) Psi iz stavka 1. ovoga članka moraju postići zadovo­ljavajuću ocjenu iz testa iz članka 5. stavka 1. ovoga Pravilnika.

3) Psi pasmine terijera tipa bull koji ne mogu biti upisani u registar (pit bull terijer) i njihovi križanci, moraju biti označeni mikročipom, sterilizirani ili kastrirani te upisani u Upisnik pasa u rubriku »Moguće opasan pas«, o čemu se obavijest dostavlja Hrvatskom kinološkom savezu.

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2005/0463.htm

Fleur Delacour
29.11.2007., 08:08

imate 2 krvoločna psa i nabavljate 3.?

Ja mislim da se netko s nama zajebava jer nitko nije TOLIKO glup.

Smartie
29.11.2007., 08:31
Poprilicno sam sigurna da staffi zeli silom privuci paznjuu i dominrati. Osjeca se "zapostavljenim". Sutiranje nogom od strane tvoga supruga stvarno je jadno, a bogami potpomaze tom psu da se jos sugavije osjeca i bori za polozaj u svome coporu. Nikad nemoj maziti jednog psa a zapostavljati drugog. Kad mazis jednog, mazi i drugog. Kad hranis jednog, hrani i drugog. Ljubomora i zelja za dominacijom gadna su stvar. Cudno je, jer obicno su dva psa u istoj obitelji skoro uvijek uzasno vezani jedan uz drugoga, a ovo je samo dokaz da medu njima postoje razlike u ophodenju i nacinu odgoja.
Mislim da bi trebali otici nekom strucnjaku koji bi mogao s njima proraditi i obavezno reci suprugu da prestane sutirati zucu jer samo pogorsava situaciju. PSI MORAJU BITI RAVNOPRAVNI medu vama, tj. u obitelji (coporu). VI ste alfa, VI ste gazde, tj. TI. A sto se tice njihovog medusobnog klanja, ovako: koliko god ce ovo odvratno zvucati - pusti ih. Pusti ih neka sami razrijese izmedu sebe i "dogovore se" tko je gazda. Pa makar i po cijenu par savova.

Smartie
29.11.2007., 08:41
:eek: :eek: :eek:
Mislim da ti je muž idiot, da ste oboje ne-baš-pametni kad uz djecu imate dva MUŠKA psa (halo?) i to rota i mješanca rota i stafa (halo again) i da će ti muž uskoro najebat.

Cek cek... koje veze sad tu imaju ebene pasmine!?!? Mislim vise mi stvarno ide na jetru stalno spominjanje eh da... dva rota, dva stafa... pa koji je vama kiki ljudi dragi!?! Ovo ovdje opsano, a ni opcenito uopce nema veze sa pasminom pasa, vec sa nacinom odgoja i ophodnjom prema psima. Pa kolke ljude znam da su imali dva muzjaka, dve zenke i sve pet. Moji na selu godinama imaju sarplanince, u glavnom muske. Problem je u socijalizaciji-. Iskljucivo u tome i u odnosu prema tim psima. U nicem drugom. Pogotovo ne u pasmini.

However, slazem se da bi ti muz mogao najebat, samo se bojim da bi nakon toga i pas najebo.

tonka
29.11.2007., 08:44
znate koji je scenarij u skoroj budicnosti..
to sto ce se flustrirani i ljubomorni psi zaletjeti na ne koji su najslabiji - djecu.. a tada Bog im pomogo!!!

to sto Vi, teta-elza niste u mogucnosti drzati dva psa pod kontrolom.. nastradati ce djeca.
Nemaju se sto vasa dva psa takmicit tko ce doc prvi do vas. Žuco ima 15 mjeseci.. taman postaje odrasli muzjak.. biti ce svega...
a vi brijete... da oni ne vole brnjice!!!! :mad:
Vi stvarno niste normalni!!!

Koji treci pas??? pa vi ne znate ni s ova dva.. kaj mislite da cete doma imati idilu tri sekice- labradorice iz iz istog legla???

dajte prvo sebe, svog muza i djecu postavite kao autoritete nad psima...

oni su psi.. obicni psi... nisu vam djeca. Oni razmisljaju ko psi..i stavljaju vas po hijerarhijskom mjestu di vas ide.. visak odbacuju.. napadima i tucnjavom!!!
Vi ocigladno nemate alfu doma... !!! a to psi kuze i hoce dominirati!!!

disleksicar
29.11.2007., 08:58
disklesicar, oni kad su odvojeni slusaju. nije to moj problem. i kad su sami zatvoreni nije problem. problemi nastanu kad vide mene.
to je sve itekako vaš problem jer vi evidentno ne znate neke krucijalne stvari o odgoju pasa, a da ne govorim kako će problemi postati još veći.

Jelica Izjelica
29.11.2007., 09:04
manji ispravak - staff zeli dominirati, ne rott.
i to je iskljucivo vidljivo po tome kako napada rotta kad dolazi na mazenje, sto radi i moja dominantna Lora (u puno puno blazem obliku).

njega treba odvesti u skolicu i kastrirati. za muzjaka ta operacija nije komplicirana i traje petnaestak minuta, puno je laksa nego kod zenki.

to ce sprijeciti navalu hromona. i nikako ne dozvoljavaj psima da se sami tuku i to rijese jer ce jedan pas biti ugnjetavan i potlacen od drugog, a kako je netko vec napisao, oni ispod tebe moraju biti jednaki. ti moras biti alfa i zastititi slabijeg psa.

i ne nabavljaj ni za zivu glavu tossu. ona ce ti u kombinaciji s ova dva doma organizirati pokolj.

i ne daj muzu da ti udara nogom psa, jer ce mu je pas kad tad otkinuti. onda ce doci do toga da cete psa ubiti, jer cete reci da je on kriv, a nije. krivi cete biti vi sto ga niste odgojili i tvoj muz sto je prema njemu postupao s nasiljem. inace je sutanje pasa nogom odvratno i primitivno i takvi ljudi nebi smjeli imati zivotinje.

nadam se da znas da imas istospolno dominantne pasmine u kuci i da je sakupljanje muzjaka tih pasmina jednako stvaranju atomske bombe koja ce kad tad eksplodirati.
Školuj, ukroti i hendlaj dva psa koja imas.
treceg nabavi samo kada ova dva budu aspolutno poslusni.
Vjeruj mi, imam tri velika psa i jednog malog. Bez obzira na to sto su miroljubivi, ako ih ne znas obuzdati i biti alfa, to je KAOS.
Nauči kontrolirati svoj čopor. Mazi psa kojeg ti zelis maziti, a ne onog koji ti se progura. On mora cekati na svoj red. Svima daji jednako ljubavi i paznje, ali onako kako to ti zelis. Taj kaos doma ti je i nastao jer ne znas raditi s dominantnim psima i ne znas zakone copora i hijerarhije. No, nije to propast, malo se educiraj i pozabavi svojim psima i dobit ćeš prekrasne, poslušne i pametne čuvare.

Fleur Delacour
29.11.2007., 09:58
Cek cek... koje veze sad tu imaju ebene pasmine!?!? Mislim vise mi stvarno ide na jetru stalno spominjanje eh da... dva rota, dva stafa... pa koji je vama kiki ljudi dragi!?!

Koji je tebi "kiki"? Zar ti stvarno vjeruješ da bi ova žena imala iste probleme da se radi o, ne znam, zlatnoj retriverici i maltezeru?

tonka
29.11.2007., 10:43
naravno da ima i utjecaj pasnima psa.. rot ili staf su ipak drugaciji nego ret... ali i nedolicno ponasanje prema retu ce od psa napraviti cudoviste.. ukoliko pas ima imalo domimacije u sebi
nasa susjeda ima reta.. koji je konstantno na lancu i agresivan je prema drugim psima... sve napada.. dominira zenom sve u 16.
prestrasno!!!!

Smartie
29.11.2007., 11:36
Koji je tebi "kiki"? Zar ti stvarno vjeruješ da bi ova žena imala iste probleme da se radi o, ne znam, zlatnoj retriverici i maltezeru?

a zasto ne? u pitanju je teritorijalnost, a mali mufljuzi znaju biti i te kako teritorijalni i ljubomorni.

Smartie
29.11.2007., 11:38
a zasto ne? u pitanju je teritorijalnost, a mali mufljuzi znaju biti i te kako teritorijalni i ljubomorni.
Evo ti primjer.
Neki dan nasla sam štene na parkiralistu. Zenku. Donjela je doma. Tko je rezao i tko je bio bahat i ljubomoran i neprijateljski raspolozen?
a) moja odrasla kuja rotvajlera
b) moj mjesanac pekinezera, muski

Odgovor je - B

pet
29.11.2007., 11:39
ja bih samo htjela znat gdje dotična gospođa živi sa svojim psićima, da se ne bih slučajno naivno prošetala negdje u blizini. kad 3 psa počnu svoj cirkus dominacije :eek:

apsolutno škola ili barem knjiga o odgoju pasa, poglavlja o hijerarhiji čopora i metodama uspostavljanja iste. pa primjenjivat na svima jednako. najviše na mužu :mig:

Fleur Delacour
29.11.2007., 12:00
Evo ti primjer.
Neki dan nasla sam štene na parkiralistu. Zenku. Donjela je doma. Tko je rezao i tko je bio bahat i ljubomoran i neprijateljski raspolozen?
a) moja odrasla kuja rotvajlera
b) moj mjesanac pekinezera, muski

Odgovor je - B

Ok. Ajmo onda ovako.
Evo i tebi jedan kviz:

1) Koliko puta si čula da je neki pekinezer/maltezer ozbiljno ozlijedio ili zaklao drugog psa?
2) Koliko puta si čula da je neki pekinezer/maltezer ubio dijete?

Jel' sad kužiš o čemu pričam?

Jelica Izjelica
29.11.2007., 12:24
lovila sam po cesti napuštene pse svih pasmina i nikad me nije ugrizao ni rotvajler, ni njemački ovčar, ni stafford. valjda sam imala sreće da sam naletila na blentave dobričine koji su mi samo htjeli uvaliti pusu.
no zato me za nogu ugrizao i živčano držao jedan gadni mali pekinezer, (govno malo), koji je ganjao njemačku ovčarku koja se tjerala i koja mi je gurnula glavu pod ruku da ju pomazim.

također mislim da je ovdje bitna veličina i snaga tih pasa, a ne pasmina.
koliko sam shvatila, s rottom nema problema, već s ovom mazom od staffa kojem rott smeta kad se želi javiti gazdarici. i oni se međusobno kolju, a nisu opasnost ljudima.

osim toga, Fleur, moji doma imaju i maltezera. I vjeruj mi da bi te prije on ugrizao za nos, nego što bi te ijedan od mojih mješanaca "oštrih" pasmina pogledao imalo drugačije, osim s obožavanjem (jer su velike maze i strahovito dobri psi).

Smartie
29.11.2007., 12:45
Ok. Ajmo onda ovako.
Evo i tebi jedan kviz:

1) Koliko puta si čula da je neki pekinezer/maltezer ozbiljno ozlijedio ili zaklao drugog psa?
2) Koliko puta si čula da je neki pekinezer/maltezer ubio dijete?

Jel' sad kužiš o čemu pričam?

Ne. Ne kuzim. Jer ovdje nije bilo rijeci o nikakvoj djeci, vec razlozima zasto se ova dva psa međusobno tuku. i ne podose, na sto si ti pocela spominjati pse odredenih pasmina, a s cime se ja apsolutno ne slazem, tj. tvrdim da se tucnjave koje su opisane u ovom topicu mogu i desavaju izmedu pasa bilo koje pasmine. Samo to.
A na kviz ti mogu odgovoriti iako uopce nije relevantan :)
a) nikad. ali su izvrsni provokatori.
b) ubio - nikad, cula sam za spica kojiji je u istom rangu po kilazi. . alim sam cula za nebrojene ugrize istih.

Fleur Delacour
29.11.2007., 12:48
@Jelica

Ja tebi vjerujem sve što si rekla. Ali i dalje stoji da je šteta koju može napraviti jedan maltezer ili pekinezer znatno manja od štete koju može napraviti jedan rott ili staff.

Jebiga, ali to je činjenica.

Ova žena (koja jedva hendla ta dva psa koja ima, a već nabavlja i trećeg) sama kaže da ju psi, dok ih razdvaja, ozlijede. A nije isto razdvajati maltića i pekinezera i razdvajati rotta i staffa. I nije isto biti ozlijeđen od staffa i pekija.

Zašto se ja uopće raspravljam na ovoj temi? :confused:

I'll stick to cats, a vi kak oćete. :mig:

Jelica Izjelica
29.11.2007., 12:52
to je istina, ali razlog nije pasmina, već veličina i snaga.

psi ju ozlijede jer u međusovnoj tučnjavi škljocaju zubima pa nju sasvim slučajno dohvate (nije to napad na vlasnika).
jedino rješenje u ovom slučaju je kastracija i školica.

tonka
29.11.2007., 13:00
to je istina, ali razlog nije pasmina, već veličina i snaga.

psi ju ozlijede jer u međusovnoj tučnjavi škljocaju zubima pa nju sasvim slučajno dohvate (nije to napad na vlasnika).
jedino rješenje u ovom slučaju je kastracija i školica.

u jednom trenutku.. mogu se okrenuti i na vlasnika..
kaj ne kuzite da to nije obicno skljicanje.. to je pitanje biti prvi, biti alfa dvorista i svega sto ga okruzuje...

da. definitivno treba za pocetak kastracija oba psa. a onda skolica i za vlasnika i za psa

tj1
29.11.2007., 13:22
Baš si guba:rolleyes: . Reci mi koliko bi koštalo rješavanje tvog problema:p

moj je problem, kako shvatiti ljude koji doma, uz djecu, barataju ovakvim KOMBINACIJAMA:confused: krvoloka. da bi doma imao ovakve cucke, moraš bit u gadnim psihološkim problemima. :ne zna:

Jelica Izjelica
29.11.2007., 13:26
to je pitanje biti prvi, biti alfa dvorista i svega sto ga okruzuje

to je istina i dogadja se zato jer se vlasnica nije dovoljno snažno i jasno nametnula svoj autoritet. vjerujem da su oni dobri psi, no poprilično zbunjeni hijerarhijom i odnosom u čoporu (zbog toga jer im se vlasnik ne postavlja kao alfa).

Lora i Kamea su se jedno vrijeme nakon što je Lora došla, krvnički klale, oko hrane, oko loptica, oko mene (jedna je križanka rota, a druga NJO, a svi znate da je horor puno veći kad se ženke kolju, nego mužjaci) i trebalo je puno truda i rada, ljubavi i batina (na žalost, ja sam tu da dominatnog psa postavim na njegovo mjesto i zaštitim ovog drugog) da bi doveli stvari u red.

@tj1, ti očito ne znaš ništa o psima i predlažem ti da nađeš temu u kojoj bi mogao konstruktivnije sudjelovati

tj1
29.11.2007., 14:07
uz ovakve prijetelje gospođi s problemom ne trebaju neprijatelji. prije ili kasnije će nekog gadno ti cucki usrat, pa će opet bit filozofa koji će joj reć kak se trebala ponašat i koji stav zauzet. genetika mora svoje odradit. kad bi mačke, u smislu kućnih ljubimaca imale 40ak ili 50ak kila, vjerojatno bi pojele svoje vlasnike. psi nisu ništa drugo, nego psi, a u ovakvim kombinacijama, gospođice doktorice psihologije pasa, ni vi ne možete pomoć nikakvim pametnim savjetom. mi imamo doma njlt (isključivo kao kućnog peTa), koji je također genetski jako zajebana "osoba"...

Jelica Izjelica
29.11.2007., 14:12
njlt od 10-ak kg te ne čini kompetentnim da pričaš o psima drugačije naravi(usudila bih se reći - bolje) i nekoliko puta veće i teže od tvoje plišane igračke. nemaš iskustva, a pametuješ.:rolleyes:

tonka
29.11.2007., 14:21
psi su psi. bez obzira na velicinu, boju dlake, kilazu.
kao i kod ljudi..neki vole dominirati, neki su jednostavno dragi, neki su strasljivi...

ne zaboravite da su psi preteca vuka.. a ljudi su krizanjem stvorili sve te vrste..rota, njo, labica, jorkija, pudlu...

ali svi oni su psi!zele svoje mjesto u drustvu. copor smo im mi...ljudi.
normalno je da je lakse s manjim psima..ali to ne znaci da i oni ne mogu biti dominantni..
ima ljudi koji super barataju s rotovima, i sl pasminama.. ali ima i onih koji su od pekinezera i retica napravili agresicne pse..jel su psi preuzeli kontrolu...!!!

i nemojte se svadati. imati psa je liejpo. ali je lijepse imati dresiranog psa koji postuje vlasnika koji mu je alfa. bez obzira na velicinu psa!!

Ivanicapeca
29.11.2007., 14:27
moj je problem, kako shvatiti ljude koji doma, uz djecu, barataju ovakvim KOMBINACIJAMA:confused: krvoloka. da bi doma imao ovakve cucke, moraš bit u gadnim psihološkim problemima. :ne zna:

...i onda zato treba ubiti psa koji nije kriv?:confused: :rolleyes:

A meni nisu jasni ljudi koji ne čine ništa da se možda promijeni neki zakon o držanju i odgoju pasa na način da se provodi neka vrsta kontrole i obaveze da se neke pasmine koje mogu ako se ne odgajaju ispravno razviti u opasnog i agresivnog psa, na način da npr. ne mogu proći cijepljenje kod veta ako nema žiga u knjižici o pohađanju školice. Pa onda takvi ljudi koje ja ne kužim radije odmah povlače metak u glavu životinje...odgovorno i humano nema šta:flop:

biancha
29.11.2007., 14:28
jebate koje drame:( mi smo svog rotta uzeli iz uzgajivacnice sa dvije alfa zenke i hrpom potomaka, svi normalno funkcioniraju po principu copora, kako koja zenka ude u pubertet (1,5 god. po prilici) tako dolazi do obracuna sa alfa zenkama, pokusaja dokazivanja tuce napada, to je sve normalno, uzgajivac ih pusti na miru jer nikada nema ozbiljnijih ozljeda a hierarhija kad je uspostavljena svi imaju mir....

tj1
29.11.2007., 14:35
hoću reći da sa 16 godina posrednog rada s različitim pasminama i ljudima koji žive od rada sa psima, zanči-profesionalci, držat doma iz puke zajebancije rota i bulla bilo kojeg mišunga= psihološka poremećenost. hoću reći da je moj njlt (inače malo luđa pasmina) za ovu i sličnu telad - fina bebica.

Jelica Izjelica
29.11.2007., 14:41
nije bull nego staff.:mig:

iz svog iskustva s tim pasminama, mogu ti reci da su oni bebe u odnosu na histeriju kakav je njlt.
no, s njima treba znati, a ne ih sakupljati zato jer nekome trebaju čuvari.

tj1
29.11.2007., 14:52
dobro, nije bull nego staf. isti vrag. je, naš cucak je histerija na četiri noge. ima snagu ugriza jednog ptičara, a ovi 10ak puta jaču. da ne govorim o masi i veličini koja s tim psihološkim profilom cucka daje opće poznate nam rezultate. mislim na situacije koje se najčašće, začudo, događaju baš s tim pasminama. moj će ziher zadavit kokoš, a ovi se ne libe napast i usmrtit čovjeka.............ili ne daj bože, dijete. o tome vjerojatno postoje neke evidencije, da ne kažem statistički podaci.

Jelica Izjelica
29.11.2007., 14:56
ti misliš ako će tvoj pas ziher napast kokoš da će rott ziher napast i ubiti čovjeka? koliko si rottova u životu dotaknuo? ili ih gledaš samo u strahu preko nečije ograde?
nemoj iz neznanja širiti ovakve neistine.

biancha
29.11.2007., 15:01
dobro, nije bull nego staf. isti vrag. je, naš cucak je histerija na četiri noge. ima snagu ugriza jednog ptičara, a ovi 10ak puta jaču. da ne govorim o masi i veličini koja s tim psihološkim profilom cucka daje opće poznate nam rezultate. mislim na situacije koje se najčašće, začudo, događaju baš s tim pasminama. moj će ziher zadavit kokoš, a ovi se ne libe napast i usmrtit čovjeka.............ili ne daj bože, dijete. o tome vjerojatno postoje neke evidencije, da ne kažem statistički podaci.

nemogu da ne komentiram:ne zna: Na temelju neznam cega sve opasne pasmine si proglasio djecoubojicama i agresivnim zivotinjama:confused: dokazano je da najcesci napadi i ugrizi dolaze od malih i srednjih pasmina a najmanje od tzv. opasnih pasmina druga je stvar sto ogromna je razlika u ugrizu rotta i ugrizu pekija ali tvoj stav je katastrofa i zbog takvih kao ti ljudi su puni predrasuda....

tj1
29.11.2007., 15:02
ti misliš ako će tvoj pas ziher napast kokoš da će rott ziher napast i ubiti čovjeka? koliko si rottova u životu dotaknuo? ili ih gledaš samo u strahu preko nečije ograde?
nemoj iz neznanja širiti ovakve neistine.

velim da su nekoliko puta veće šanse za to u odnosu na druge pasmine. uzevši u obzir sve parametre i mogućnosti. vjeruj, kad rott čovjeka napadne (iz bilo kojeg razloga), posljedice su strašne. ova tema će se vjerojatno tako i završiti. bez obzira koliko mi i vi voljeli svoje rottove i druge....

tj1
29.11.2007., 15:04
@ nerabianca: ja po tom pitanju nemam nikakav "stav". ti pssi su svjesni svoje snage u svojih mogućnosti. zato velim da se ne libe...iznio sam činjenice, koje dokazive. mali grizu iz straha, a veliki i jaki zato jer im se može i trenutno hoće.

biancha
29.11.2007., 15:09
@ nerabianca: ja po tom pitanju nemam nikakav "stav". iznio sam činjenice, koje dokazive.

opasne pasmine nazvane su opasane iz razloga tezine ozljeda koje mogu prouzrociti a ne da li su agresivne jer DOKAZANO je da velike pasmine su najmanje agresivne to su cinjenice :(

biancha
29.11.2007., 15:10
@ nerabianca: ja po tom pitanju nemam nikakav "stav". ti pssi su svjesni svoje snage u svojih mogućnosti. zato velim da se ne libe...iznio sam činjenice, koje dokazive. mali grizu iz straha, a veliki i jaki zato jer im se može i trenutno hoće.

meni je tebe zao :( tebe i svih koji razmisljaju na taj nacin:(

tj1
29.11.2007., 15:12
žao ili ne žao. tvoj problem. ja velike ne mogu generalizirati. kao niti male. ova tema se odnosi na određene pasmine. velika pasmina je i bernandinac. a to nije rotvajler, dobermann, staford ili pit bull.

Blue
29.11.2007., 15:14
Khm, za one koji se pitaju kako ce izgledati treci pas koji ce se naci u ovoj prici, Tosa Inu:

http://www.gentlegiantsrescue.com/images/Rex%204%20800.jpg

Pegaz
29.11.2007., 15:26
Nije stvar dali je rott agresivniji od recimo Pekinezera, nego ozljede do kojih dodje ako rott gricne. Ja razumijem da se ukusi o pasminama razlikuju, ali ipak mi nikad nece biti jasno zakaj ljudi kupuju pitove umjesto staforda iako je pit prakticki samo staf van standarda.

tj1
29.11.2007., 15:27
znam jednog bichon havanese koji strašno mrzi djecu. ali, kaj bichon havanese djetetu može, odgist mu nokat ili vlas kose :D ? to je za generalizaciju malih i velikih pasmina.

pet
29.11.2007., 15:54
hehe, dozvolili ste da vas ovaj isprovocira i poceli branit SVOJE rotove i stafove i sve neke te moguće-opasne pasmine (ne kazem ja, kaze zakon) i time potpuno skrenuli s teme gospođe koja ju je pokrenula :zubo:

a cinjenica je samo ta da ce gospođa medju dva luda psa (ne svojom krivicom luda, nego luda od zbunjenosti) dovest jos jednog U JEKU PUBERTETA :horor:

jadni psi. trebalo bi joj ih oduzet. nazalost na forumu smo anonimni :(

Pegaz
29.11.2007., 15:55
da niti meni nije jasno, nemres se nosit sa 2 pa dovedes jos i 3

luda riba
29.11.2007., 16:01
sto se mene tice gospođa nezna razmisljat svojom glavom a o muzu bolje da ne komentiram....

i definitivno nisu pogodni vlasnici za te peseke :kava:

tj1
29.11.2007., 17:05
hehe, dozvolili ste da vas ovaj isprovocira i poceli branit SVOJE rotove i stafove i sve neke te moguće-opasne pasmine (ne kazem ja, kaze zakon) i time potpuno skrenuli s teme gospođe koja ju je pokrenula :zubo:

a cinjenica je samo ta da ce gospođa medju dva luda psa (ne svojom krivicom luda, nego luda od zbunjenosti) dovest jos jednog U JEKU PUBERTETA :horor:

jadni psi. trebalo bi joj ih oduzet. nazalost na forumu smo anonimni :(

:mig: :D :top:

teta-elza
29.11.2007., 21:18
hvala na ljubaznim komplimentima. a zasto bih ja drzala pekinezere? koja korist od njih? imam, vama za informaciju i pekinezera u dvoristu. i znate sto radi? stetu. svim susjedama pozdere jaja iz kokosinjaca, razvlaci sve do cega stigne i samo cekam dan kad ce ga netko umlatiti.

a vi koji komentirate moje psihicko stanje-lijepo izvolit doci cuvati moju imovinu od lopova. trenutno trebam jos jednog cuvara, dolazi tosa. do proljeca cu nekako prezivjeti. ako me smatrate ludom, izvolite doci lajati mjesto pasa na nepozeljne goste.. garantiram da cete biti natamburani a sve sto cete cuvati biti ce pokradeno.

postavila sam jasno pitanje-sto uraditi kada se 2 psa nadju skupa i pograbe. inace tijekom godine ne dolaze u dodir jer su razmjesteni na razlicitim lokacijama. pomogli mi bas i niste, prozvali ste me ludom i nesposobnom. jedini pametan savjet sam dobila od gospodina koji je spomenuo brnjice od kojih sam ipak odustala jer vidim da ih ne vole i uostalom nisu navikli na njih.

hvala

majatonka
29.11.2007., 21:34
Uskoro će bit tema Što napraviti kad se 3 psa tuku?:) Možda bi bilo pametnije da gospođa kupi alarm,pa da joj čuva svu tu njenu imovinu.

teta-elza
29.11.2007., 21:41
moze. izmisli struju na terenu koji treba cuvati. dakle, nema struje, teren ogradjen, podignuta zica 2,70 m, ojacana bodljikavom zicom, prilikom zadnje posjete kada nije bilo rota na terenu otudjena imovina u visini od 80.000 kuna. lopov nije pronadjen. od kako imam pse nista ne fali. trenutno ti psi nisu na terenu vec su doma. zima je, nemaju sto cuvati. zar bi bilo humano drzati ih vani bez potrebe? svaki ima svoj veliki box, svoj dio dvorista u kojem borave ali ponekad mi zbrisu, nadju se skupa i pofajtaju. pitala sam forum kako s eponasati kad dodje do fajta, proglasili ste me ludom.nisam pitala iz obijesti vec ih ne mogu pustiti da se kolju i dokazuju jedan nad drugim dominaciju. zao mi je izgrizenih vratova, potrganih usiju, pregrizenih nogu.

a to da ih pustim da jaci pobjedi mi je nasavjetovao jedan gospodin koji se inace bavi dresurom. i to danas. i tko je tu lud?

Fleur Delacour
29.11.2007., 21:47
Uskoro će bit tema Što napraviti kad se 3 psa tuku?:)

Ne 3 nego 4. Ima i pekinezera. :rofl:

Skviki
29.11.2007., 22:10
jedini pametan savjet sam dobila od gospodina koji je spomenuo brnjice od kojih sam ipak odustala jer vidim da ih ne vole i uostalom nisu navikli na njih.

onda poslušaj taj jedan savjet koji ti se činio dobrim i počni navikavat pse na brnjice, s odgojem treba počet negdje... :mig:

A sad o nečemu drugom što mi je palo na pamet dok sam iščitavala ovaj topic jer nisam pratila razvoj rasprave danas:
teta-elza, tebi ti svi psi očito trebaju i zabrinuta si za njihovu dobrobit.
Nisam nigdje uspjela isčitat (žurila sam se priznajem) da si odlučila ići u školicu sa svojim "problematičnim" psom, zanima me zašto?
Ako je rott bio na dresuri, ne bi li mogla srediti da i tvoj drugi (pa i treći) pas odu isto na tu dresuru?
Čemu bauk od kastracije?

Čini mi se da je i cijela rasprava o malim/velikim i neopasnim/opasnim pasminama opet otišla u krivom smijeru jer mišljenja sam da je bitniji osviješten, odgovoran vlasnik nego sam pas.
Pod ovo osviješten mislim na vlasnika koji zna koliko u svakom trenutku ima kontrole nad psom, a pod odgovoran mislim na to da ako možda nema kontrolu nad svojim cuckom zna kako spriječiti moguće neugodne situacije po druge ljude (i pse ali o tome je cijeli topic i još nemamo rješenje).

Htjela sam zapravo osim ovoga o besmislenosti prepucavanja o pasminama reći nešto o tome kako ni oni vlasnici koji odluče potražiti stručnu pomoć u odgoju svog psa ponekad nisu sami sigurni zašto je to potrebno i zašto bi trebali proći bilo kakvu obuku sa svojim psom, osobito ako postoji šansa da taj pas nekog ozbiljnije ozlijedi.

Nije svaki pas za svakoga, ponekad se i vlasnik treba prilagoditi, naučiti i prihvatiti par stvari da bi svi bili dobro.

teta-elza
29.11.2007., 22:11
oces ga na poklon? kad ti je rodjendan?

Smartie
30.11.2007., 07:03
postavila sam jasno pitanje-sto uraditi kada se 2 psa nadju skupa i pograbe. inace tijekom godine ne dolaze u dodir jer su razmjesteni na razlicitim lokacijama.

Ja ne znam, da li si ti previdjela moj post ili...???

Psi su teritorijalni sami po sebi. I još imaš pse obučene za čuvara. I još ne žive skupa. Mislim, što očekuješ? Da se vole ko najbolji frendovi? Jedan pas je drugome neprijatelj. Nisu odrasli zajedno, ne rade zajedno, ne čuvaju zajdjedno, ne jedu zajedno, nisu socijalizirani zajedno. Razlog zašto je očit i nije uopće čudan. Ono što možda možeš napraviti da ih polako upoznaješ na neutralnom terenu, prvi dan kratko, pa sve duže i duže dok se ne naviknu jedan na drugoga. Također i ostale stvari radiš paralelno, s jednim i drugm. Ne šutiraš jednog a maziš drugog već ih tretiraš podjednako. Ukoliko se potuku, pusti ih. Vjeruj mi na riječ kad ti kažem - pusti ih. U suprotnom ćeš samo kako kažeš popušit slučajan ugriz i šljive opo nogama. Pusti ih. Naravno ako dođe do toga da jedan stvarno zakuca drugoga i vidiš da drugi nema šanse onda reagiraš. Ali pusti ih. Kako bi u čoporu riješili svoje "status" tako će i ovdje. Nakon što su se pokefali, nemoj ih maziti nego ih oštro i ljutito steraj na mjesto. Jednog i drugog.
Ali napominjem, prvo ih probaj socijalizirati i naviknuti jednog na drugoga.

jedini pametan savjet sam dobila od gospodina koji je spomenuo brnjice od kojih sam ipak odustala jer vidim da ih ne vole i uostalom nisu navikli na njih.

to nije tako pametan savet, jer ih neće spriječiti i da i dalje budu netrpeljivi jedan prema drugome. I sa brnjicom se mogu potući, u tučnjavi jednom brnjica npr. pukne i šta, onda se jedan mati punom snagom, a drugi ko papak puši jer ima brnjicu i nije mu uopće ravan?

Kažem ti, ti psi sebe međusobno umjesto da smatraju suradnicima u čuvanju smatraju se neprijateljima koji su došli jedan drugome na teritorij.
Oni ne shvaćaju da oni "moraju biti frendovi" jer su oba tvoja.

Jelica Izjelica
30.11.2007., 08:01
školica, školica, školica!

p.s. evo za neznalice (prepoznat će se :mig: ), snimka "opasnog" bull terrijera (nadam se da o njima više neće pričati ljudi koji ih nisu vidjeli u živo:D ):

http://i227.photobucket.com/albums/dd157/yellena_album/th_bull-terrier-vs-cat65.jpg (http://s227.photobucket.com/albums/dd157/yellena_album/?action=view&current=bull-terrier-vs-cat65.flv)

Fleur Delacour
30.11.2007., 08:33
I što s tim?

Ja bih sad mogla staviti 100 slika ljudi koje je pas te i njemu srodnih pasmina izgrizao do neprepoznatljivosti ali neću jer to nije tema ovog topica i bilo je već dosta offtopičarenja. Na temu opasnih pasmina, ma koliko netko poricao njihovu "opasnost", svi smo već odavno rekli što smo imali.

anonima
30.11.2007., 08:42
@ Jelica Izjelica: Odličan video! Samo se bojim što se dogodilo kad je mačka na kraju videa potjerala bulla u drugu prostoriju... :zubo:

Jelica Izjelica
30.11.2007., 09:04
sigurno je nekoga raskomadao :rofl:

tonka
30.11.2007., 09:56
ljudi.. pa otisli ste s teme.. kakve veze ima ovaj fiilmic ?? a zadamin postom??
moj frend ima pita i dvoje male djecice...i sve je ok.

stvar je u odnosu prema psu..i to je to..
nema veze koje ja pasmine pas.. jel to jorki ili nj.doga.. stvar je u tome teta elza treba biti alfa tim psima..i tada se oni nemaju kaj buniti i tuc..

psi nju ne dozivljavaju ko alfu kad su zajedno..i to je nedopustivo.
bez obzira za sto psi sluze.. oni ne smiju dominirati nad njom.

i..teta elza.. brnica je ok stvar. nema veze sto je tvoji psi ne vole.. ni ti ne volis sto su oni takvi pa se to njih ne tice.

Jelica Izjelica
30.11.2007., 10:08
tonka, u pravu si. filmic sam postavila tj1 koji ne zna razliku izmedju staffa i pitta, a koji sve te pse proglasava ubojicama koje "samo metak rjesava".
to je najveci idiotizam - ljudi ne shvacaju da je za psa i njegovo ponasanje odgovoran vlasnik - on ga ucini takvim kakav je.

sletila sam s teme, ali isključivo zato što me beskrajno iritiraju zgražanja i snebivanja nad tzv. "opasnim" pasminama. i to još od nekoga tko ima malu agresivnu beštiju s torpedom u dupetu :rolleyes:

tonka
30.11.2007., 11:25
ha,ha..moja seka ima frencija pa susedi komentiraju da joj je bas dobar taj staf... :D

da jelice.. ljudi su ti koji od psa naprave zivotinju nedolicnog ponasanja..
kao sto i od svoje djece naprave totalne razmazene kretene.. koji su kasnije skloni agresiji...

svi smo mi kopija onoga sto nas je netko naucio.. s tom razlikom da mi kad narastemo mozemo se potruditi shvatiti da li grijesimo ili ne..a psi to ne mogu.

lapdog
30.11.2007., 12:00
Školica je najbolji savjet ovdje dan...

Pegaz
30.11.2007., 12:01
tonka, u pravu si. filmic sam postavila tj1 koji ne zna razliku izmedju staffa i pitta, a koji sve te pse proglasava ubojicama koje "samo metak rjesava".
to je najveci idiotizam - ljudi ne shvacaju da je za psa i njegovo ponasanje odgovoran vlasnik - on ga ucini takvim kakav je.

sletila sam s teme, ali isključivo zato što me beskrajno iritiraju zgražanja i snebivanja nad tzv. "opasnim" pasminama. i to još od nekoga tko ima malu agresivnu beštiju s torpedom u dupetu :rolleyes:

Pa i ja se pitam zakaj pit a ne staf. Mislim prakticki isto samo je staf selektivnim uzgojem ono kaj je, u standardu a pit je radjen za pak neke druge potrebe.To neznaci da pit nemre bit maza, ali ak ti se vec svidjaju takvi psi onda je staf po meni logican izbor.

tonka
30.11.2007., 12:12
Školica je najbolji savjet ovdje dan...

potpisujem! :top:

teta-elza
30.11.2007., 17:41
smartie,sad zvucis kao moj muz.on bi ih isto pustio da se fajtaju a ja poslije onda jurim kod veterinara koji mi isto daje slicne savjete. slicne savjete mi je dao i opet ponavljam covjek koji se profesionalno bavi dresurom. nece statforda u skolu, smatra da je prekasno i pas je vec formiran blablabla. inace sa statfordom sam radila po uputama tog istog gospodina, slusa, vise ne grize blatobrane na autu, ne provaljuje u kucu i ne dira manje pse od sebe. i savrsen je cuvar. i strahovito je pametan te velika maza. i naprosto je prelijep.

zasto se vi svi zgrazavate nad tim navodno krvolocnim psima? nisu krvolocni, samo su veliki i opako izgledaju. njih treba samo voljeti, dobro hraniti, kupati, cetkati i sve ce vam biti vraceno. moja mladja kcer je prohodala uz statforda i kuju rotvajlerku. zanimljivo, to dvoje se nikada nije poklalo. znala sam da se psi slazu samo sma zaboravila da se muzjaci bas pretjerano ne vole. sreca pa ce brzo proljece a dotle ce se gledati preko ograde. sta da radim.

tj1
30.11.2007., 17:59
najbolje u školicu, da. "Tara", će ziher riješit problemos. :top: mastif, dogo argentino, itd. im nije problem, pa neće ni ovi dvojica.:top:

Pegaz
30.11.2007., 18:02
Kaj nije "Tara" ono di ostavljas svog psa njima?

tj1
30.11.2007., 18:09
jooj, opet. jezik pregrizo, kud opet meljem. da pobrišem post?

Smartie
30.11.2007., 18:36
smartie,sad zvucis kao moj muz.on bi ih isto pustio da se fajtaju a ja poslije onda jurim kod veterinara koji mi isto daje slicne savjete. slicne savjete mi je dao i opet ponavljam covjek koji se profesionalno bavi dresurom. nece statforda u skolu, smatra da je prekasno i pas je vec formiran blablabla. inace sa statfordom sam radila po uputama tog istog gospodina, slusa, vise ne grize blatobrane na autu, ne provaljuje u kucu i ne dira manje pse od sebe. i savrsen je cuvar. i strahovito je pametan te velika maza. i naprosto je prelijep.

Kolko sam skuzila, staffi je mlad pas. Mladi od rotta. Nije kasno. Nadi nekog drugog. Eto, vise ljudi ti je dalo isti savjet. Vjeruj mi, pusti ih. S cuckima sam od kad znam za sebe. Pregrizi i taj ebeni posjet veterinaru.
Samo kazem, prvo ih probaj zbliziti setnjama, oba na lajni, polako. Nece ici preko noci, mozda nece ici par mjeseci. Treba biti strpljiv. Tek nakon sto ste prosli zblizavanje, socijalizaciju i sve to pusti ih skupa. Ak se potuku - potuku se. Nek "izravnaju racune". Nek se vidi ko je "gazda", tko je alfa. Vjeruj mi, nece ga jaci tlaciti, ako se UVIJEK postavis prema obojici jednako. Dakle, nema mazenja jednog a tjeranja drugog, davanja hrane jednom a ignoriranja drugog i sl.
Svojedobno sam imala terijerku pa dovela stene sarplaninca. Terijerka je kao starija "natukla" malu (koja je vec tada bila veca od nje). Sarplaninka je narasla i jednom su se potukle. Komotno je sarplaninka mogla rastrgati ovu terijerku u paramparcad. Ali ne. Ona joj je samo dokazala da je jaca i da je se kloni. Upozorila ju je, dala joj to na znanje. Da napomenem - mala terijerka je i dalje ostala "alfa". Gazda. Uvijek je prva jela (velika ju je uvijek prvu pustila), uvijek joj je velika popustala. Biti alfa ne znaci nuzno biti najjaci i najveci. Ima puno ogromnih pasa koji su totalni "papci" i ustuknu prema mnogo manjim primjercima svoje vrste. Psi komuniciraju na nacin totalno stran mnogim ljudima, Komuniciraju pokretima, pogledima, cak i izlucivanjem mirisa. Cak ni najvrhunskiji poznavatelji pasa ne znaju sve, na koncu konca, mislim da bi covjek bar tjedan dana trebao biti cucak da bi sve pohvatao i skuzio. Zato je najbolje pse puno puta pustiti da se "pospominaju" jedan s drugim kak bog zapoveda ili kak bi se mi ljudi medusobno "pospominali". Kak god da to nama ljudima bilo nebulozno ili ruzno ili cak tesko za gledat.

teta-elza
30.11.2007., 18:42
pospominjati :cerek: lijepa domaca rijec. dakle, nek se mlate a ja cu lokat tablete za smirenje. ili necu gledat. ma taj mali stford je imao 3 mjeseca kad je dosao rot. nisu od jucer k vragu skupa. hvala svima na savjetima, poslusat cu smarticu.

jel imas jos sarplaninku? ja sam imala kavkavskog ovcara, predivan pas. e njemu nisam nista vjerovala. taj je bio opak.

Pegaz
30.11.2007., 18:57
jooj, opet. jezik pregrizo, kud opet meljem. da pobrišem post?

Nemoj.Ali netko tko ostavi svog psa na mjesec dana nekim ljudima bez nazora... bolje da ne zapocinjem temu

Smartie
30.11.2007., 19:36
pospominjati :cerek: lijepa domaca rijec. dakle, nek se mlate a ja cu lokat tablete za smirenje. ili necu gledat. ma taj mali stford je imao 3 mjeseca kad je dosao rot. nisu od jucer k vragu skupa. hvala svima na savjetima, poslusat cu smarticu.

jel imas jos sarplaninku? ja sam imala kavkavskog ovcara, predivan pas. e njemu nisam nista vjerovala. taj je bio opak.

Nisu od jucer skupa, al nisu ni konstantno skupa. Velis da su razdvojeni... To kaj se povremeno vide nis ne znaci. Moraju skuziti da su clanovi istog copora, a to ces dobiti samo socijalizacijom, onak kak sam ti rekla. I da, probaj naci nekog drugog za strucnu pomoc. Nebu se desilo preko noci.

Sarplaninku nemam vise, uginula mi je ima vec skoro 2 godine, bila je jako stara, ljubav moja najveca. :( teta-elza, NIJEDAN PAS NIJE OPAK. :mig:

teta-elza
30.11.2007., 20:27
probaj kavkavskog ovcara odvuc od kuje pa bus vidla reakciju. opako do bola.

tanjacc
30.11.2007., 22:22
ne znam,ja imam rota starog 8 god. i prije godinu dana došao mu je labrador star 3 god. U početku se nisu podnosili, a sada su stalno skupa,čak i bježe zajedno (labrador im otvara vrata)...sve je o.k.,ponekad se zakače,ali...rotovi,kao i svaki pas pogotovo velike pasmine trebaju čvrstu ruku i to je sve....Na mog kad povisiš ton bude kao bebica....A da ne pričam da je odrastao s pekinezerkom koje se je bojao i koja je bila gazda...O.k. nije on nekakva maza,mislim naša maza jeste, ali za druge baš i ne....I mislim da velikim psima ne treba dovoditi druge pse,ako već imate problema s prethodna dva...pozdrav

white alien
01.12.2007., 15:01

imate 2 krvoločna psa i nabavljate 3.?...zar 2 čuvara nisu

Prvo moram ovo komentirati, ne mogu odoljeti.Od kud nekome pravo nekoga nazivati nenermalnim, a ovo s dva, tri krvoločna psa mi je više nego smiješno.Dva mužjaka koji se potuku nisu krvoločni nego najnormalniji mužjaci koji se bore za svoj položaj ništa drugo.Krvoločan pas bi bio pas koji napada sve živo, osobito ljude, a ovo s tućnjavom između dva mužjaka je krajnje smiješno tako nazivati, a pretpostavljam da si ih nazvala/o krvoločnima jer smatraš takve pasmine i mješance takvima, katastrofa.

Sad što učiniti, apsolutno ništa, kad se potuku, okreni se i odi u kuću, prestat će i nakon vrlo kratkog vremena će se te situacije proprijediti mada vjerovatno nikad neće potpuno prestati pogotovo ako im skupa dajete hranu, igračke i sl., nemojte to raditi, tako dolazi do problema između bilo kakvih pasa pa i kuja i mužjaka i također je normalno samo se to ne radi.:flop:

Nikako se ne upuštati u razdvajanje pasa i ne mješati se na bilo koji način jer ih se tako samo nabrijava, iz tučnjave za dominaciju se izrodi borba za gospodara i to onda nema kraja, sami će se razdvojiti, ne vikati, ne tući, ništa ne poduzimati samo se skloniti od njih .
Što se kastracije tiče, bilo bi dobro kastrirati mladog mužjaka križanca jer je očito on veći problem, a sumnjam da ćete baš mene poslušati, a kastracija bi pomogla do neke mjere pogotovo ako bi se postupalo ovako kako sam rekla, bez razdvajanja, vikanja, lupanja, plitanja i bez zajedničkih igrački, kujica, hrane, bilo čega što psa tjera na obranu istog.
Treći pas za vas ne dolazi u obzir dok se ne naučite nositi s ovom dvojicom, nije to nemoguće, imam ih i ja trojicu, ali sumnjam da bi to kod vas funkcioniralo, prvo trebate promjeniti svoj i odnos ukućana s psima, a onda možda jednom i budete sporemni za još jednog psa, a za sada ne vidim čemu praviti si još jedan problem.Da samo napomenem da u slučaju da se dva psa potuku i treći će im se sigurno pridružiti pa si probajte zamisliti taj prizor , također bi se možda razdvojili, a možda i ne bi, psi se razdvoje kad jedan počme skičati i preda se, a u slučaju mladog križanca staff/rot ( ja imam 5.5 god. starog mješanca staff/boxer i nikad nisam imala nikakvih problema s njim i jadno je takvog psa nazivati krvoločnim, uvredljivo i bezobrazno, idiotski) sumnjam da bi se predao dok možda ne bi bilo kasno kad je tosa u pitanju.

Sve što ti je Smartie rekla stoji i baš je tako, pusti ih da se naviknu jedan na drugoga i ne petljaj se među njih, bitno je da budu skupa, a ne da se povremeno vide, a ti, ako baš moraš, uzmi tabletu haha, a što se ozljeda tiče, ako se ne budeš mješala među njih, neće ih ni biti ili će biti minimalne bez potrebe veterinara, zapamti da se dva mužjaka tuku samo da se izbore za status vođe i neće se posebno ozlijediti i dogovorit će se na kraju krajeva i postati dio čopora s jasnom hijerarhijom, nema drugog načina niti će ti ikakve školice tu pomoći jer to nema veze s tim, a ionako ti je to i stručna osoba rekla, vjeruj već jednom što ti se govori, tražila si savjet, dobila ga pa slušaj ili ne vidim koji je smisao uopće pitati.
Da, pripazi na supruga jer bi mogao svašta doživjeti s takvim ponašanjem i mnogima ne bi bilo žao, a na kraju bi psi ispali agresivni, krvoločni i ludi.

Smartie
01.12.2007., 15:21
probaj kavkavskog ovcara odvuc od kuje pa bus vidla reakciju. opako do bola.

Nista opakije od muzjaka bilo koje druge pasmine. :) Kao sto rekoh, mi ljudi ne govorimo pseci jezik, niti razmisljamo kao psi. A pastirske pasmine poput sarplaninaca, kavkazaca, kuvasa, pa cak i tornjaka izrazito su "svoje" i nedaju se zajebavat a uz sve to jako su svjesni svoje velicine i snage i sranja kojeg su u stanju nanjeti. Slobodno kazem da su te pasmine najteze "odgojive". Nisu za svakoga, trebaju poseban pristup. Meni su takvi psi savrseni i najdrazi. To nisu psi kojima mozes u klasicnom smislu "manipulirati" kao sa vecinom pasmina. Ako te istinski voli, taj pas vidi u tebi boga i napravit ce sve za tebe, u suprotnom si mu niko i nista, samo ruka koja ga hrani. Nagledala sam ih se citav zivot i obozavam ih (valjda zato jer sam i sama takva, nebu mene niko **bal hehe). Zato i kazem da trebaju poseban pristup.

teta-elza
01.12.2007., 23:21
kastracija je nesto cega se uzasavam ali ako ce to proci bezbolno za mog zucu, ok. imam jako dobrog veterinara jer mi je zucko naglo rastao i imao problema pa sam ga morala lijeciti.

molim vas, koji imate iskustva sa kastriranim psima, lijepo mi recite kako se pas ponasa nakon kastracije. zucko mi je savrsen cuvar,bolji od rota. kada se netko priblizi prostoru koji rot cuva, cuje se ne kilometre. zucko suti, pusti gosta na teren ali mu ne da otici. nemam pojma kako je dosao do takvog ponasanja, ali znam da su me neki posjetitelji cekali po cijelu noc a zucko je sjedio metar od njih i pokazivao im svoje lijepe ocnjake. ne bih zeljela da se zuti mjenja, nek ostane takav kakav je,dobar cuvar. i to nije nikakva krvolocna pasmina, tu se slazem sa vama u potpunosti. a zasto se mjesam u njihovu tucnjavu? zao mi je da se ozlijede. rot je zuci pregrizao nogu, mali je bio tako tuzan, digao je nogu i pokazivao mi ranu. nakon dezinfekcije i mazanja rane kremom liznuo mi je rukui stavio glavu u krilo. siromasak se zahvalio na brizi. ne mogu podnijeti da mi ga rot grize a s druge strane zao mi i rota jer je taj mali vrag prvi koji napada.

Pegaz
01.12.2007., 23:25
Posjetitelji su nadam se provalnici?

tanjacc
01.12.2007., 23:32
Teta Elza o čemu vi to? Ja cijeli život imam velike pse čuvare poput;dobermana,njemačkog ovčara,sad rota..Ali malo mi se kao čini-bez uvrede-da Vi potičete kod pasa tu agresivu....
Nadam se da nisam u pravu :ne zna:

Pegaz
01.12.2007., 23:40
I meni se tak cini...

white alien
02.12.2007., 13:25
Što vam to psi točno moraju čuvati, mislim, imate neku firmu, provaljuju vam, što, mislim da pretjrujete s tim :rolleyes:

Šapica
02.12.2007., 13:50
white alien, ona ih je predstavila kao krvoločne...ja smatram da je pekinezer opasniji od recimo staffa...

skoro svakodnevno radim sa ''opasnim pasminama'' (kako ih drugi nazivaju)...a prohodala sam uz kuju pit bulla...

Šapica
02.12.2007., 13:53
i teta elza, već sam stavila link da proučite pravilnik, u kojem piše da vaš staff MORA biti kastriran...

anonima
02.12.2007., 14:49
Zar stvarno morate imati dva manje-više krvoločna psa čuvara? Kastracija neće promijeniti narav psa. Može jedino postati privrženiji.

tanjacc
02.12.2007., 14:53
white alien, ona ih je predstavila kao krvoločne...ja smatram da je pekinezer opasniji od recimo staffa...

skoro svakodnevno radim sa ''opasnim pasminama'' (kako ih drugi nazivaju)...a prohodala sam uz kuju pit bulla...

>>Ma svaki je pas odraz svoga gazde,tj. onakav kakog ga vlasnik odgoji.
Ja imam Rota starog 8 god.,odličan je čuvar, ali opet i velika maza....Npr. prije 2 god. se moj dečko doselio i doveo Labradora, moja bebica ih je prihvatila bez problema...
Mislim da je kod pasa najbitnija stvar socijalizacija što s ljudima, što s drugim psima...Ako pas nije socijaliziran onda opasan može biti i pekinezer....
I uopće ne razumjem ljude koji još više kod pasa nabrijavaju tu njihovu agresivnost....Jer kad budu nekog ugrizli,onda će pas biti taj koji je kriv i kojeg će se eutanazirati,a ustvari jedini krivac po mome je vlasnik sa svojim krivim odgojem...Joj što me neke stvari naživciraju :mad:

Šapica
02.12.2007., 15:03
znam da je stvar vlasnika, zato i jesu rotovi agresivni, pudlice živčani, pitovi opasni, maltezeri histerični itd...točno znam o čemu govoriš...

biancha
02.12.2007., 15:13
znam da je stvar vlasnika, zato i jesu rotovi agresivni, pudlice živčani, pitovi opasni, maltezeri histerični itd...točno znam o čemu govoriš...

evo danas ja bolesna ( gripa ), u depri, a pas kraj mene cijeli dan isto depresija vuce se po kuci gura uz mene.... a kad sam nervozna tocno kao da prenesem to na njega, odmah je nervoza, netrpeljiv postaje, vrpolji se kao da mu je koza mala.... i onda neko kaze da nije istina "kakav gazda takav pas" ili je bilo obrnuto....?:cerek:

tanjacc
02.12.2007., 15:16
Ajd bar netko...Više mi stvarno ide na živce kad nekom kažem da imam Rota,glavni komentar je tipa kako to možeš imati....A meni su oni predivni psi;Za maženje,za igru, ali i čuvar kad treba...Zato mi idu na živce pojedini ljudi koji još potiču tu agresivnost,jer zbog takvih neke su pasmine omražene...Npr. sestra mog prijašnjeg psa(dobermana) nikad nije zalajala,a baš oni se slove kao "Krvoločni" psi...UŽAS!!!!

white alien
03.12.2007., 00:12
Mi osim doživljavamo komentare tipa ia početak, koliko to jede pa onda zaključak da će nam pojesti djecu tako da sam ja počela odmah odgovarati da oni zapravo i jedu malu djecu samo čekamo da se malo zdebljaju, a baš danas me neki genijalac uputio u veliko znanje kad je vidio da im dajem sirove kosti da će od toga poludjeti pa sam mu rekla da to radim namjerno i stalno pa da već i jesu ludi i nek se izvoli sklonit dok može :lol: :lol: :lol: :lol:

Šapica
03.12.2007., 06:48
a sad ti zamisli reakcije kada sam ja kao 7.-godišnje dijete SAMA šetala pit bullicu :lol: , i to je još bila bullica koju su koristili u borbama, pa im nije valjala i onda ju je uzeo moj susjed...a da stvar bude ironičnija ja sam se bojala pasa do svoje 6. godine :rofl: ...

Smartie
03.12.2007., 12:26
Mi osim doživljavamo komentare tipa ia početak, koliko to jede pa onda zaključak da će nam pojesti djecu tako da sam ja počela odmah odgovarati da oni zapravo i jedu malu djecu samo čekamo da se malo zdebljaju, a baš danas me neki genijalac uputio u veliko znanje kad je vidio da im dajem sirove kosti da će od toga poludjeti pa sam mu rekla da to radim namjerno i stalno pa da već i jesu ludi i nek se izvoli sklonit dok može :lol: :lol: :lol: :lol:

Hahaha ja sam mesaru u kvartu obecala da cu prokuhati sve kosti , jer je ovaj u panici da ce ga moji pesi rastrgati ako im dam sirove. Mos mislit kak im kuham. Najsretniji su kad dobe veliku debelu krvavu koščobu s malo meseka i žlundrica.
Nema tog nadomjestka za dobru kost. Moja one žvakalice iz pet šopova jedva da ponjuši. A pokojna šarplaninka imala mi je biserni gebis do smrti (14 godina). Gebis kakvom su zavidjeli puuuno mlađi cucki. Zašto? Bar 1 x tjedno fina goveđa koščoba. :) Ne treba psima uskraćivati zdravu i prirodnu hranu/poslasticu zbog glupih predrasuda.

teta-elza
03.12.2007., 21:44
Posjetitelji su nadam se provalnici?

posjetitelji su nepozvani gosti koji hodocaste nocu, ukradu sve sto im padne pod ruke, jos naprave stetu koju saniram godinu-dvije i otkako imam pse, uhvatila sam njih 4-5 ali nikad iste osobe. na dio gdje cuva rot ne idu jer rot urla cim nanjusi na kilometar nekoga, dok staf suti i pusta posjetitelje da slobodno preskoce ogradu a onda isti moraju cekati mene. ne drzim pse iz obijesti, niste pratili temu pa pisete svasta. ja jednostavno MORAM imati jos jednog psa jer moram cuvati 3 razlicite lokacije a psi su mi stvarno najjeftinija opcija. napominjem, znaju mi pobjeci, staf je kidnuo danas, protutnjao selom i nikoga nije napao. rot zbrise takodjer, nikoga ne dira, vrati se sam doma. ponavljam, tuku se samo njih dvojica kad se nadju u istom prostoru a ta makljaza je nesto sto me uzasava.

smartica,doista dajes peseku sirovo meso? meni su rekli to niti slucajno, ja im kupujem iznutrice, kosti, sve to kuham i pripremam im hranu posto ono cudo iz vrece nece jesti. sirovo meso :eek:

tanjacc
03.12.2007., 22:51
[QUOTE=teta-elza;11600914]

smartica,doista dajes peseku sirovo meso? meni su rekli to niti slucajno,

>>Koliko ja znam ne valja im davati sirovo meso ni radi glista,tako nekako...:ne zna: to mi je jednom rekao jedan veterinar

Midian
04.12.2007., 01:25
Polij ih hladnom vodom,posto su to psi kojima obicno puste odmah cim ujedu.Ja imam Crne Ruske Terijere,njih je jednom napao komsijin mesanac na ulici i jedva sam se izborio sa njima,dva psa od 45 kg.Stvarno je bilo gadno,mada me slusaju pa ajd,nekako je jos i dobro ispalo.A imam i Fox Terijere,koji su daleko gadniji kad se potuku medjusobno i to je kod nas neresiv problem.Uhvati i ne pusta.Probali smo batinama,hladnom vodom,guranjem drveta u vilicu i nista.Pusti tek onda kada on hoce.
Tako je ortak doveo Staforda na kosarkaski teren a ja dva terijera,i on meni jos kao 'ajde pusti ako imas muda',ja pustio u nadi da ce da se igraju.Cim je Staford zarezao gotovo,ovi se okacili za njega i ne pustaju.
Zajebane su te situacije,pogotovo kad se nadjes sam medju dva psa.

Smartie
04.12.2007., 06:26
smartica,doista dajes peseku sirovo meso? meni su rekli to niti slucajno, ja im kupujem iznutrice, kosti, sve to kuham i pripremam im hranu posto ono cudo iz vrece nece jesti. sirovo meso :eek:

Da. Doista. Kojeg god sam pesa imala u zivotu jeo je sirovo meso. Uz kuhano i dehidrat. Šarplaninka nikad nije voljela suharke. Ta je najvise uzivala u sirovom.
Kuhala joj jesam, al nista nije voljela toliko koliko je voljela sirovo. Pa to je pes, ne??? Stavi pred pesa zdjelicu sa suhim, zdjelicu s kuhanim i zdjelicu sa sirovim. Garantiram ti da ce vise šasa prvo navalit na sirovo, zatim kuhano, a suharke ce ćalabrcnut ak im ostane mjesta f želucu :p Nikad niti jednom pesu nije nis billo. Da imam uvjeta pse bi hranila iskljucivo BARF-om. Al na njihovu zalost, nemam.

Pegaz
04.12.2007., 10:59
Pa BARF (bones and raw food) je sve popularniji nacin prehrane ali mora biti iz kontroliranih izvora i pazljivo sa tim. A kaj to cuvaju pobogu da ti svako malo netko oce maznut, zlatne rezerve Jugoslavije? :)

white alien
04.12.2007., 14:30
Midian, prouči malo moje i još neke slične savjete, ti svoje pse nabrijavaš takvim "metodama", stvarno ne znam koja je gora, najviše mi se evo sviđa to što ih tučeš, ne možeš napraviti goru stvar :eek:
Ovo za sirovo meso , hm, moji od kad su isključivo na sviježem mesu ( prije su bili i na dehidratu i na mesu), niokad zdraviji, nikad sretniji , a i prije sam pse hranila mesom i imali su daleko manje problema, odnosno, kad bolje razmislim, nikad nisu niti imali zdravstvenih problema, što je to alergija, gastritis i upale analki sam naučila kad sam počela pse hraniti dehidratom, a sad opet zaboravljam.
Psi ne mogu dobiti gliste od sviježe hrane, prvo, ne hraniš ih smećem nego mesom iz mesnice, a drugo, svi psi imaju parazite, više ili mnje ovisno koliko često ih čistiš i to je sve :mig:

Midian
04.12.2007., 16:53
Kazem,probao sam sve.AKo si nekad bio u situaciji da razdvajas dva terijera onda ti je verovatno palo sve na pamet.Ako nije onda nemoj da pricas o tome.Meni se to desilo bar jedno 20 puta jer taj mali terijer bez problema preskoci ogradu od metar ipo,onda kad se dohvate pa da si bog otac ne mozes da ih razdvojis nekim razumnim putem

teta-elza
04.12.2007., 20:27
midian, hladna voda pomaze, hvala. i zna sto su terijeri :eek: statford ima 40 kila a rot 55 pa si misli kak mi je samoj medju njima. danas mi je za divno cudo pomogao muz- velikodusno je izlio na pse skaf vode a pri ruci mi se nasao uspaniceni majstor koji je popravljao krntiju od kombija i sav sretan na pse puknuo amper starog ulja iz motora. prestali su se mlatiti ali smrde majko moja ko tvorovi. jedva sam ih oprala :ne zna:

teta-elza
04.12.2007., 20:32
Polij ih hladnom vodom,posto su to psi kojima obicno puste odmah cim ujedu.Ja imam Crne Ruske Terijere,njih je jednom napao komsijin mesanac na ulici i jedva sam se izborio sa njima,dva psa od 45 kg.Stvarno je bilo gadno,mada me slusaju pa ajd,nekako je jos i dobro ispalo.A imam i Fox Terijere,koji su daleko gadniji kad se potuku medjusobno i to je kod nas neresiv problem.Uhvati i ne pusta.Probali smo batinama,hladnom vodom,guranjem drveta u vilicu i nista.Pusti tek onda kada on hoce.
Tako je ortak doveo Staforda na kosarkaski teren a ja dva terijera,i on meni jos kao 'ajde pusti ako imas muda',ja pustio u nadi da ce da se igraju.Cim je Staford zarezao gotovo,ovi se okacili za njega i ne pustaju.
Zajebane su te situacije,pogotovo kad se nadjes sam medju dva psa.

vidim da si doma po pitanju terijera pa molim savjet. nekad davno sam imala malu, crnu terijerku. strasan pas. hvatala je stakore kilometar ukrug. gdje se moze naci dobar stakoras i gdje da ga medju terijerima trazim? nemojte mi sada pizdit o stakorima kucnim ljubimcima.stakora ima ko smeca, ne mogu ih sve potrovati jer su postali vise nego ocito imuni na sve vrste otrova, trebam malu terijerku.iskljucivo kujicu.

hvala

Fleur Delacour
04.12.2007., 20:43
Isuse Kriste.

Ova oće i terijera. :rofl:

Pegaz
04.12.2007., 21:17
Kantu starog motornog ulja na pse?? Da je ovo pravna drzava ne samo da bi ti oduzeli pse nego bi ti tipkala iz lepoglave...

tj1
04.12.2007., 21:38
Isuse Kriste.

Ova oće i terijera. :rofl:

mene zanima di je to ona doma? te je pljačkaju, te je štaksiji napadaju. :lol: :D :top:

teta-elza
04.12.2007., 21:48
fleur ce loviti stakore a pegaz ce dovuc guzicu medju dva bijesna psa. sto vi glumatate?neprirodno vam je nesto sto se dogadja svaki dan-tucnjava pasa. nenormalno vam je kad netko nabuba psa ako mu izgrize blatobrane na novom autu, nije vam normalno ako netko pokusa toljagom dovesti zivotinje u red jer se kolju bez veze, nije vam normalno ako netko na ogromnom prostoru drzi vise pasa. frknul je kantu ulja na cucke, kaj je trebal napraviti? splasil se za vlastitu guzicu.culi su da s epali njihov kombi i pomislili da idu na svoj posao. nasli se i doslo je do kaosa. covjek je bil par metara od njih, ziv se usral i pljasnul je ulje. sasvim razumljivo.na jednu forumasicu su samo lajali psi i zvala je policiju jer se uplasila.pise vam sve tu.

znate sto je meni nehumano? drzanje zivotinja u stanovima od 5o kvadrata i izlazak van jednom-dva puta dnevno. nehumana mi je sterilizacija koju toliko zagovarate. nehumani su mi reducirani obroci koje im servirate i nehumani su mi odlasci na godisnji kada vecina zagovaratelja pse jednostavno pusti na ulicu. na takve grakcite. javite mi se na ljeto, odvest cu vas lijepo u jedno poznato turisticko mjesto, koje iza odlaska turista ( vecinom iz metropole) ostane prepuno napustenih pasa, macaka i njihovog potomstva. ja to svojim psima i mackama nikada nisam napravila. fino brinem o njima koliko najbolje znam i mogu, redovito ih cijepim, hranim i kaj bi jos trebala? pustiti ih u dnevni boravak? i nisam vas pitala za opce misljenje, pametan savjet sam dobila od troje ljudi na kojima sam zahvalna.

teta-elza
04.12.2007., 21:51
mene zanima di je to ona doma? te je pljačkaju, te je štaksiji napadaju. :lol: :D :top:

staksije mozete vidjet ispred vasih zgrada i u podrumima i dvoristima gdje su vam parkirani kontejneri. zivim na selu, susjedi imaju stale, farme, imanja. a zivotinji ne mozes postaviti granice. ili to mozete vi eskulapi?

white alien
05.12.2007., 01:00
Gospođo draga, prvo ste tražili pomoć u obliku savjeta što učiniti u slučaju kad se psi tuku, dobili ste vrlo stručne savjete , ali vi to očito odbijate prihvatiti, a prihvaćate samo one koji se slažu s vašim mišljenjem i onim što već radite.
Po vašim zadnjim postovima je jasno da niste niti došli tražiti savjet već malo ćakulati o tome koliko ćete još pasa nabaviti pa ih mlatiti, polijevati i šta sve ne samo mali terijer vam ne bi dugo poživio u toj situaciji , kraće nego ti štakori s kojima imate toliko problema.
Ja vam draga gospođom imam 12 pasa i ne tražim savjete po forumima što da radim s njima jer mi ne trebaju i na vaše divno čudo, puštam ih i u boravak i u ogromno jako dobro ograđeno zemljište kao što ih vodim u šetnje ulicom i u prirodu, a to još nisam čula od vas.
Živim na selu i susjedna dvorišta su puna štakora, vidimo ih svaki dan gdje skaču okolo kokošinjaca i svinjaca ( što mi nemamo), ali kod nas ne dolaze jer niti jedan štakor neće ući u dvorište puno pasa od kojih je stalno netko vani uključujući psa slične kombinacije kao i vaš Žućo, tj. polovicom je terijer i mrzi glodavce, ali eto, na njegovu nesreću ga izbjegavaju, a izbjegavali bi i vašeg da uopće bude na dvorištu, ali sumnjam da je.Uopće vaša priča ima toliko rupa da je presmiješna, treba vam terijer, a već jednog imate, psi vam se tuku i ne znate i ne želite stati tome na kraj pa vam treba još koji da imate koga mlatiti i jaukati po forumima da vam se pomogne.Što je vama?:confused:
Gospođo draga, osobno sam zadnji put bila na godišnjem kad smo parili kuju u Italiji i opet na vaše čudo, psi imali tko će ih paziti tri dana, živi, zdravi i svi na broju ostali :rolleyes:
Slažem se da ima i toga, ali molim vas recite mi kakve veze to ima s temom?
Da vi znate što učiniti, ne biste tražili savjet i od kud vam pravo nakon toga određivati koji je pametan, koji ne, vama je pametan onaj koji se slaže s vašm mišljenjem, a očito je do kud vas je to doguralo, ali ja sumnjam da vama imalo smeta ta situacija, očito je da ne.
Pojma nemate s kim pričate i koga vrijeđate, tko je od nas stručan u čemu, kako se uopće usuđujete nakon što su ljudi potrošili svoje vrijeme i potrudili se pomoći vam jer ste POMOĆ TRAŽILI ?
Ne želim se spuštati na vašu primitivnu razinu i odgovarati vam na vaš način, očito je da nemate pametnijeg posla nego trošiti tuđe vrijeme tražeći za pomoć da bi te iste ljude poslije vrijeđali i stoga vas najljepše pozdravljam :mig:

Pegaz
05.12.2007., 01:30
ja bi volio vidjet,cut, citat barem jednog vlasnika psa koji bi sa odobravanjem pisao kako mu je netko polio pse motornim uljem...
1. Vi niste jedini koji imaju vise pasa ali izgleda da se sa tim neznate nosit
2. Vama nebi dao kamen kao kucnog, ispricavam se dvorisnog zaštitnika jer ljubimci ocito nisu. Oni su jeftina solucija i sabstitucija alarma i kaj ja znam cega.
3. Pa di vi to zivite kad vam svatko malo upadaju provalnici? Ja jesam iz grada ali imam kucu na selu 27 godina i nikad takvo nisam niti cuo.
Žalosno je da u 21.st. jos uvijek ima ( a ima ih dosta) ljudi koji gledaju na pse kao na robu, necemu cija egzistencija postojanja da sluzi i da ima rok trajanja.Bas me zanima kad budu prestari da cuvaju, da li im sljedi metak ili je i to preskupa opcija pa ce sjekera posluzit. Hvalite mjesanca kako za razliku od rotta ne laje nego ih pusti da udju.Zar nije tjeranje svrha psa cuvara, zar vas nije nimalo strah da bi vam psa mogao netko zatuci pajserom kad vidi da ga ne pusta van? Ocito nije. Ovom topicu nije mjesto na podforumu " Kucni ljubimci" jer oni to za vas ocito nisu.

hella
05.12.2007., 08:10
mogu sam nekaj kratko pitat.. ak pas napada štakore, a štakori su puni bolesti kak se to stalno piše, zar se neće pas zarazit? kolko znam leptospirozu prenose štakori na pse (i na ljude) svakodnevno.. pa ono.. da ne bi bilo 'uzela sam terijerku, zaklala mi štakora, uginula, tražim drugu'..

tanjacc
05.12.2007., 09:46
mogu sam nekaj kratko pitat.. ak pas napada štakore, a štakori su puni bolesti kak se to stalno piše, zar se neće pas zarazit? kolko znam leptospirozu prenose štakori na pse (i na ljude) svakodnevno.. pa ono.. da ne bi bilo 'uzela sam terijerku, zaklala mi štakora, uginula, tražim drugu'..

>>moji ne kolju, nego dave štakore,a koliko znam to radi većina pasa.
Teta Eliza, ja imam Labradora i Rota pa nemam štakore,tu i tamo se zaleti koji,ali oni ako ga uhvate akođer oprostite,ali neki načini rstave tuče su vam jako čudni...I kod mene se zna dogoditi da se potuku...o.k. ono za vodu sam ćula iako nikad do sad prakticirala, moji ugl. puste kad povisimo ton.Ali da mi netko polije uljem pse,mislim da bi dobio ili isto malo ulja,a ako ne onda bar dobru jezikovu juhu....I kakve veze ima tko di drži pse? Možda su ti psi sretniji nego vaši....Ja znam da ja moje kad pustim na kratko u kuću, tad ne postoji u okolici sretnijeg psa od njih...Zato molim vas ne mojte suditi nikome....Psi su ljubimci, a ne.....štogod....I iskreno preporučam vam alarm,a ne pse....:(

Fleur Delacour
05.12.2007., 09:56
Gospođo draga...

:s

tj1
05.12.2007., 10:24
teto, kužim ja tebe. ja sam sa svojim jednim cuckom :D riješio i problem svih četveronožnih i dvonožnih živina, osim pasa i nekih ljudi, u kvartu. :top: ne znam kaj će ti onda pet cuckih. čak i kamioni i zetov autobus, kad prolaze ispred moje kuće, dodaju gas, da što prije zbrišu. :lol: :D

Ms_Manners
05.12.2007., 11:05
mi smo isto imali sličan problem, lako ga riješili. prvo, smijte se, ali jedan pas je moj, drugi je sestrin. tako nema natjecanja za ljubav, svatko ima svoj čovjeka. drugo, odrediš prvog psa i onda im to i pokažeš. prvo njemu hrana, prvo njega pozdraviš, prvo njemu pusa kad odlaziš od kuće, bliže ti spava... ipak, moraš paziti da ne počne malog terorizirati. ako počne, spustiš ga malo, tvoja mora biti zadnja.
dalje, nama je hitno trebalo rješenje, vidjeli da to neće proći dok se oni ne odmjere sami, a nismo ih mogli stalno odvajati, i sad znam da će me zaskočiti, ali stavili im meke brnjice da se ne mogu ozlijediti i pustili ih da to riješe. dvije minute naguravanja, sami su prestali, i sad već više od dvije godine mira, čak su pravi mali čopor, jako vezani jedan za drugog.
moj je duže u kući pa je bio određen kao prvi pas, ali ipak i on zna da ne smije drugom dirat hranu kao ni ovaj njegovu. to je toliko jako u obojici da više ni ne čuvaju hranu jer svaki zna da onaj drugi neće ni pokušati. neka uzajamna pravila postoje itekako, ali to si oni sami dogovore. sve osim zdjelica sa hranom je zajedničko. igračke dijele, posude za vodu dijele, krevetiće isto izmjenjuju.
jedino moraju uvijek znati da će obojica sve dobiti. sve dijeliš, ne smije jedan dobiti komadić nečega, a da drugi samo gleda, onda će biti mirniji. to je sestrinog mučilo, pa se gurao na hranu i tako izazivao dok nije vidio da će dobiti jednako i ako pričeka. maženje isto tako. bez problema mazim jednog jednom rukom, drugi se smije progurati pod drugu.

Ms_Manners
05.12.2007., 11:30
znate sto je meni nehumano?

da ljudi koji ne znaju sa psima nabave dva velika, a sad hoće i trećeg.

tanjacc
05.12.2007., 12:05
čak su pravi mali čopor, jako vezani jedan za drugog.
moj je duže u kući pa je bio određen kao prvi pas, ali ipak i on zna da ne smije drugom dirat hranu kao ni ovaj njegovu. to je toliko jako u obojici da više ni ne čuvaju hranu jer svaki zna da onaj drugi neće ni pokušati. neka uzajamna pravila postoje itekako, ali to si oni sami dogovore. sve osim zdjelica sa hranom je zajedničko. igračke dijele, posude za vodu dijele, krevetiće isto izmjenjuju.

>>Jednako je i kod mene, moji čak imaju običaj i pobjeći zajedno,Labrador zna otvarati vrata.Također se međusobno brane,npr. nekidan su opet zbrisali i Lab. sam našla prvog i strpala ga u auto, kad smo naišli na Rota on je stajao pokraj nekakve ograde,iza koje su dva psa lajala,Lab je iskočio iz auta i počeo lajati na njih-ono tipa brani cimera..:lol:

jedino moraju uvijek znati da će obojica sve dobiti. sve dijeliš, ne smije jedan dobiti komadić nečega, a da drugi samo gleda, onda će biti mirniji. to je sestrinog mučilo, pa se gurao na hranu i tako izazivao dok nije vidio da će dobiti jednako i ako pričeka.

Moji čak i provjeravaju što je dobio onaj drugi....

>>Ma samo se ne petljati previše među njih......Ili živcirati jednog...moj dečko to voli raditi Lab., pa on se iživcira i počne lajati,a Rot mu to jedino ne dozvoljava,da laje na nas...Ne znam zašto,vjerojatno misli da nas tad mora braniti..No sad kad smo to skužili to izbjegavamo,pa nema problema...:)

Ispričavam se na dužini posta

Midian
05.12.2007., 15:04
vidim da si doma po pitanju terijera pa molim savjet. nekad davno sam imala malu, crnu terijerku. strasan pas. hvatala je stakore kilometar ukrug. gdje se moze naci dobar stakoras i gdje da ga medju terijerima trazim? nemojte mi sada pizdit o stakorima kucnim ljubimcima.stakora ima ko smeca, ne mogu ih sve potrovati jer su postali vise nego ocito imuni na sve vrste otrova, trebam malu terijerku.iskljucivo kujicu.

hvala

Ja imam dve zenke i jednog muzjaka fox terijera,3 meseca stari sa papirima.Posto sam ja iz Srbije slabo bih znao gde u tvojoj blizini ima odgajivacnice.

Komsija je prosle godine kupio kucu i porusio neke stare supe koje su bile pune pacova i sve prebegle kod nas.Za 3 dana je istrebio preko 20 pacova.Odlicni su lovci,nema vise ni macaka,nicega.

Sto se tice navikavanja pasa jedni na druge,to je ok ako je jedan dominantan a drugi ne,A sta ako su oba psa dominantna?To je slucaj kod mene,zato ta dva fox-a moramo da drzimo odvojeno,inace bi se tukli do smrti.Samo svojom prisebnoscu i to sto se ne bojim ujeda pasa sam uspeo da ih razdvojim u rekordnom vremenu,neki ljudi obicno pocnu da vriste i gledaju pse kako se kolju.Ovaj moj kraj je pun idiota,uglavnom ostave otvorene kapije i pse na ulici.Pre 2 godine setao sam svog crnog rusa i kad se iz dvorista zaleti neki crni mesanac.Ja krenuo da razdvajam ali nije to bas tako lako.A taj gazda stoji pored nas i dere se 'SKLONI PSA SKLONI PSA'
Na kraju mi je pukao film i zamalo da njega oderem od batina.On stoji i gleda kako ja spasavam njegovog psa.Gde da nadjem vodu na sred ulice?Odakle mi toliko snage da se na -10 natrontan odelom rvam sa psima na sred ulice.Pretili su mi raznim tuzbama,ne znam ni ja cime.Moji psi su uvek vezani,ja nisam kriv onome ko pusti svoje pse na ulicu i ne brine o njima,a takvih je ovde mnogo

Midian
05.12.2007., 15:25
ja bi volio vidjet,cut, citat barem jednog vlasnika psa koji bi sa odobravanjem pisao kako mu je netko polio pse motornim uljem...
1. Vi niste jedini koji imaju vise pasa ali izgleda da se sa tim neznate nosit
2. Vama nebi dao kamen kao kucnog, ispricavam se dvorisnog zaštitnika jer ljubimci ocito nisu. Oni su jeftina solucija i sabstitucija alarma i kaj ja znam cega.
3. Pa di vi to zivite kad vam svatko malo upadaju provalnici? Ja jesam iz grada ali imam kucu na selu 27 godina i nikad takvo nisam niti cuo.
Žalosno je da u 21.st. jos uvijek ima ( a ima ih dosta) ljudi koji gledaju na pse kao na robu, necemu cija egzistencija postojanja da sluzi i da ima rok trajanja.Bas me zanima kad budu prestari da cuvaju, da li im sljedi metak ili je i to preskupa opcija pa ce sjekera posluzit. Hvalite mjesanca kako za razliku od rotta ne laje nego ih pusti da udju.Zar nije tjeranje svrha psa cuvara, zar vas nije nimalo strah da bi vam psa mogao netko zatuci pajserom kad vidi da ga ne pusta van? Ocito nije. Ovom topicu nije mjesto na podforumu " Kucni ljubimci" jer oni to za vas ocito nisu.

A ajde sta bi ti radio?Onda su svi oni koji drze pse cuvare debili?Moji psi ne da ne pustaju napolje,nego jednostavno ne mozes ni da udjes unutra.Cak i mali terijeri su naucili od ovih velikih da zareze na nekog ko dodje.Prosle zime mi je pijani tip preskocio ZAKLJUCANU kapiju i nimalo se nije lepo proveo.Jos je srao kako ce da me tuzi.Ako je meni kapija zakljucana sta on ima da trazi u dvoristu?

Pegaz
05.12.2007., 16:45
Nisu debili. Ali vecina ljudi koji drze cuvare, drze ih da provalnici nebi ulazili u dvoriste a ne da vise nemogu izaci. Da idem krasti i da znam da je pas tamo, mislim da bi ipak stavio lovu na sebe.

Pegaz
05.12.2007., 16:47
A ajde sta bi ti radio?Onda su svi oni koji drze pse cuvare debili?Moji psi ne da ne pustaju napolje,nego jednostavno ne mozes ni da udjes unutra.Cak i mali terijeri su naucili od ovih velikih da zareze na nekog ko dodje.Prosle zime mi je pijani tip preskocio ZAKLJUCANU kapiju i nimalo se nije lepo proveo.Jos je srao kako ce da me tuzi.Ako je meni kapija zakljucana sta on ima da trazi u dvoristu?

I da, upravo si rekao, oni nedaju da udjes unutra.To i je funkcija cuvara. Doticna gos. je napisala kako bezveze rott laje pa provalnici ne ulaze ali zato super mjesanac ih pusti lijepo unutra i onda im neda van

tanjacc
05.12.2007., 18:44
[QUOTE=Midian;11629960]Posto sam ja iz Srbije

>>Da li možda znaš kako se kreće cijena Jack Russel terijera u Srbiji???

Jelena-82
05.12.2007., 18:54
Moji psi se ist tuku :(
I nisam osoba koja ne zna s psima. Oba dva su poslušni i dobri, ali su jednostavno ljubomorni. Stariji pas je prvo napadao mlađeg, ali ne često, nego ponekad. Naučila sam ga da to ne smije. Ali kad je mlađi pas prerastao starijeg, počeli su problemi. Recimo kad sam se nekud spremala morala sam ih zatvoriti u boks jer su oni moje spremanje protumačili kao da idemo u šetnju pa su se odmah potukli da ne bi koji doma ostao. Isto su se nekad znali maziti oko mene i odjetnom tučnjava. Najgore je bilo jednom kad sam se išla rolati a nisam ih zatvorila pa su htjeli samnom i potukli se a ja ih na rolama nisam mogla rastaviti. Inače sam uvije uspjela. Al u ovom slučaju sam bila nespretna zbog rola i gurnula sam ruku između njih pa me jedan baš jako ugrizao (a ne znam koji). Ma užasno je to kad se ne vole. I nema to veze s time znaš li sa psima ili ne znaš. Oni su obadva dominantni psi, Hari mi je bio jedini u leglu, a Reks najveći u leglu. I s takva dva je teško. Otkad je Hari jako ostario nisu zajedno vani jer se bojim da ga Reks ne napadne pa se ne bi mogao braniti.
I zanimljivo je to da sam ih uvijek mogla šetati po ulici na uzici jednog kraj drugog i ne bi se tukli, a u dvorištu se potuku.

Smartie
05.12.2007., 19:36
teta-elza kaže: http://www.forum.hr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.forum.hr/showthread.php?p=11617068#post11617068)

nadam se da ces u slucaju da nabavis terijera prestat koristit otrov za stakore. :(

Midian
05.12.2007., 19:45
[QUOTE=Midian;11629960]Posto sam ja iz Srbije

>>Da li možda znaš kako se kreće cijena Jack Russel terijera u Srbiji???

Gledao sam malo,kod nas nema registrovanih odgajivacnica.U Madjarskoj ima i kostaju oko 650 evra.Neki kontakt nisam uspeo da saznam :(

Midian
05.12.2007., 19:53
I da, upravo si rekao, oni nedaju da udjes unutra.To i je funkcija cuvara. Doticna gos. je napisala kako bezveze rott laje pa provalnici ne ulaze ali zato super mjesanac ih pusti lijepo unutra i onda im neda van

Meni se to kod pasa ne svidja,ako te pusti unutra i posle ne pusti napolje.Mislim da je mnogo bolje kada ti pas jasno stavi do znanja da ne mozes unutra.A taj sto mi je preskocio ogradu,u to vreme pas je bio u kucici.Cula je kad je skocio na beton i bez razmisljanja je krenula da ga ujeda.On je vikao,mlatio rukama pokusavajuci da je otera ali nije vredelo.Poznajem karakter svog psa i takve stvari je jos samo vise razdrazuju.Izleteo sam u roku od pola minuta napolje a on je vec bio pokidan.
E sad jedna stvar,sta sam naucio svoje pse.Ako su pusteni,i ako sam ja u dvoristu i kazem im 'u redu je' svako moze da udje unutra,sa tim sto oni prate svaki pokret 'uljeza'
To me je prvi put fasciniralo kada smo bili kod prijatelja u Beogradu,stali smo ispred kapije a njihov CRT je bukvalno hteo da nas rastrgne.Izasla je gazdarica samo mu je rekla 'sve je u redu' on se okrenuo i seo ispred svoje kucice.To me je podstaklo da i ja naucim svoje pse sto sam uspeo za 2 dana.
Recimo,vidi macku,ja kazem 'mir' i otkacim lanac.Ona sedi mirno i ne mrda se.Naucena je da me ceka ispred prodavnice i jos gomilu stvari bez imalo vikanja i batina.Odlikuje ih vrlo brzo pamcenje komandi

teta-elza
05.12.2007., 20:21
nadam se da ces u slucaju da nabavis terijera prestat koristit otrov za stakore. :(

smartica, ja kao prvo imam prekrasne macke. ne pustam ih u kucu jer smatram da zivotinjama nije mjesto u kuci. imaju svoj prostor, pentraju se posvuda, odu na tavan, odu u drvarnicu,love miseve. bas iz tog razloga ne dam sluzbi za deratizaciju da odradi svoj posao. uzmem otrov za stakore i debelo si mislim sto ce biti ako omamljenog stakora scepa macka ili ne daj boze koji od pasa. zato trebam terijera. ja ne trujem stakore, ali sto rade moji susjedi koji imaju stoku ne znam. kod mene nema stocne hrane alči ponavljam, ne mogu zivotinji objasniti gdje je medja.

teta-elza
05.12.2007., 20:25
Meni se to kod pasa ne svidja,ako te pusti unutra i posle ne pusti napolje.Mislim da je mnogo bolje kada ti pas jasno stavi do znanja da ne mozes unutra.A taj sto mi je preskocio ogradu,u to vreme pas je bio u kucici.Cula je kad je skocio na beton i bez razmisljanja je krenula da ga ujeda.On je vikao,mlatio rukama pokusavajuci da je otera ali nije vredelo.Poznajem karakter svog psa i takve stvari je jos samo vise razdrazuju.Izleteo sam u roku od pola minuta napolje a on je vec bio pokidan.
E sad jedna stvar,sta sam naucio svoje pse.Ako su pusteni,i ako sam ja u dvoristu i kazem im 'u redu je' svako moze da udje unutra,sa tim sto oni prate svaki pokret 'uljeza'
To me je prvi put fasciniralo kada smo bili kod prijatelja u Beogradu,stali smo ispred kapije a njihov CRT je bukvalno hteo da nas rastrgne.Izasla je gazdarica samo mu je rekla 'sve je u redu' on se okrenuo i seo ispred svoje kucice.To me je podstaklo da i ja naucim svoje pse sto sam uspeo za 2 dana.
Recimo,vidi macku,ja kazem 'mir' i otkacim lanac.Ona sedi mirno i ne mrda se.Naucena je da me ceka ispred prodavnice i jos gomilu stvari bez imalo vikanja i batina.Odlikuje ih vrlo brzo pamcenje komandi

osobno mi je zadovoljstvo oslobadjati nepozvane goste i psa nagraditi cokoladom. poanta je u tome da vidim tko su lopovi. sto ima tko preskakivati nocu preko ograde koja je ojacana bodljikavom zicom, upadati na tudji posjed i krasti? koju vi to promasenu tezu zagovarate, niste mi jasni. pa svrha mojih pasa i je da mi cuvaju imovinu. a tko je jednom upao, bojim se da ce vise dolaziti.

Midian
05.12.2007., 20:28
Hehe,ces da ti prodam jednog foxica? :)

Evo pogledaj sta radi moj terijer kad oseti misa,zove se Bob
http://uk.youtube.com/watch?v=vJftMRYtKN4

Ili ovaj drugi,Ernest Of Blue Killarney

http://uk.youtube.com/watch?v=wlNmRbNhBWk

Midian
05.12.2007., 20:30
Mislim da se za identitet lopova bavi policija,a da je tebi primarni cilj da ti lopovi ne ugrozavaju imovinu,a ne da pored toga jos vidis ko su i da mirno stoje i cekaju dok ti zoves policiju...

Ms_Manners
05.12.2007., 20:52
Stariji pas je prvo napadao mlađeg, ali ne često, nego ponekad. Naučila sam ga da to ne smije. Ali kad je mlađi pas prerastao starijeg, počeli su problemi.

nema to veze, kod nas je dominantni oko 8 kila lakši i dosta manji.

trebaš im ti dati do znanja koji je glavni, to ti odluči i sredi. stavi njega prvog, a drugi mora poslušati ako inače sluša. poanta da on sluša tebe, ne drugog psa. ako budeš uporna, mora se isplatiti. ako se ne možeš odlučiti, iako mi se čini logično da je prvi onaj koji je prvi došao u kuću, možda nije loše da ti prvi bude onaj koji se neće na podčinjenom iživljavati. mi smo nakon vrlo kratkog vremena mogli jednog do drugog posjesti i naizmjence davati poslastice bez ikakvog guranja. i danas, njuška do njuške, ni da bi zarežali. a obojica su već odrasli bili kad smo ih uzeli, i prvi je bio sam kojih 9 mjeseci, onda je drugi, veći, uletio doslovce jednog dana u 5 ujutro i sve mu okrenuo.

Pegaz
05.12.2007., 20:54
Mislim da se za identitet lopova bavi policija,a da je tebi primarni cilj da ti lopovi ne ugrozavaju imovinu,a ne da pored toga jos vidis ko su i da mirno stoje i cekaju dok ti zoves policiju...

O tome sam ja i pisao ali izgleda da se nismo razumjeli. BTW čokolada je stetna za pse ako nije psecija ;-)

tanjacc
05.12.2007., 21:10
[QUOTE=tanjacc;11633482]

Gledao sam malo,kod nas nema registrovanih odgajivacnica.U Madjarskoj ima i kostaju oko 650 evra.Neki kontakt nisam uspeo da saznam :(

>>Znam za Mađu i za cijenu kod nas,ali ipak ti hvala:top:
Ajd ako slučajno onako usput čuješ nešto o cijeni kod vas javi....

teta-elza
05.12.2007., 21:16
ovo za cokoladu nisam znala. hvala ti ako je informacija tocna. skuzila sam da psi vole cokoladu kad sam primjetila da su mi ju doslovce ukrali iz ruke i pojeli.

identitetom lopova trebala bi se baviti policija.slazem se u potpunosti. samo dok ja docekam policiju steta je napravljena a gostima ni traga ni glasa. jedan od mojih radnika je uhvatio cetvero ljudi i sto se dogodilo? prebili su ga ko vola. auto im je bio u sumi, put do sume je vodio kroz kukuruze, nitko ih nije osim njega vidio, on ih nije poznao. oprostite, ne zelim riskirati i razmisljati kad odem nocu sama na plantaze hoce li me tko prebiti, ukrasti mi pumpu za navodnjavanje na kojoj treba samo odsarafiti 4 sarafa, prikapciti ju za auto kuku i odvuci. a moja ni jedna pumpa nije ispod 10 000 eura. jedna je odsetala, pozvana je policija,nitko nije pronadjen, pumpe nema. plantaze su udaljene od naselja, okruzene sumom, blizu je granica. da cekam policiju? mos mislit. zato trebam jos i tosu. stigla je, muzjak, uplasen,boji se samoga sebe. sve me strah koga ce taj cuvati.

teta-elza
05.12.2007., 21:20
Hehe,ces da ti prodam jednog foxica? :)

Evo pogledaj sta radi moj terijer kad oseti misa,zove se Bob
http://uk.youtube.com/watch?v=vJftMRYtKN4

Ili ovaj drugi,Ernest Of Blue Killarney

http://uk.youtube.com/watch?v=wlNmRbNhBWk

strasan pas, strasan. inace mi zavist nije karakterna osobina ali sad sam ti zavidna. ovo je pravi terijer.:top:

Midian
05.12.2007., 21:25
Cokolada i slatko nikako ali nikako ne smeju da se daju psu.

Jbg,sta da ti kazem onda.Ovde kod nas jedan covek ima veliku farmu,ali zato na farmi ima 10 sarplaninaca.Znaci,ako ti vec dolazi veci broj lopova onda ti treba veci broj pasa,po mogustvu neki ovcar,kao sto je sarac,kavkazac ili moskovski cuvar.Dodje 5 lopova a ono izleti 5-6 saraca...Bilo bi iznenadjenje i za pse i za lopove :)

A evo je i moja lepotica Hajdi

http://img350.imageshack.us/img350/5457/hajdi18ll.jpg

Uvek u svom elementu,u stanju pripravnosti :)

teta-elza
05.12.2007., 22:30
krasna kujica :D prekrasna.

daj sad mi pojasni ovo o cokoladi. moji psi tamane sve do cega dodju, od jabuka, cokolade, bombona, kolaca. ne biraju hranu samo ne vole onaj smrad iz vreca. slatkise uredno tamane vec jako dugo i nikad nisam primjetila da bi imali proljev ili zatvor. redovito ih cijepim, redovito dajem tablete protiv glista, veterinar svako malo dodje na kavu i kulen pa ih pregleda i kaze da su u savrsenom stanju. kako im moze naskoditi cokolada? ma dajte, sad me malo plasite.

Midian
05.12.2007., 22:53
Da ne filozofiram ja mnogo evo jednog teksta gde je lepo objasnjeno

http://www.vauvau.net/content/view/152/54/

Pegaz
05.12.2007., 23:51
Mislim da na ovom forumu imas topic isto "sta psi nesmiju jesti" pa baci oko, ja sam si bio isprintao :) Bas je bilo u novinama neki dan da umjetna sladila su jos gora nego secer za psa, moze i kod malih kolicina doci do otkazivanja bubrega mislim (pisala neka veterinarka).

white alien
06.12.2007., 01:15
Ovako, pošto ti je očito potreban pas čuvar, tosa to nije i najvjerovatnije neće ni biti.Najbolji psi čuvari su ovčari, gotovo svi te skupine.U ovakvim slučajevima je moja preoruka od srca njemački ovčari jer su od svih ovčarskih pasmina najlakši za rad i zapravo zahvaljujući selekciji imaju urođen instinkt za čuvanje i napad i ne napadaju bezveze.
Njemački ovčar će nađenog uljeza ako je već ušao, upravo čuvati na mjestu gdje ga nađe, ako ovaj pokuša uzmaknuti, neće mu dati, uhvatit će ga za rukav, eventualno srušiti i nema mrdanja i neće bez potrebe ozlijediti čovjeka.
Ti psi su stvoreni za te svrhe, a ne tose i sl. pasmine.
Kod nas je slučaj da i dogoi čuvaju, ali mislim da je to zato jer odrastaju uz poluradnog psa koji je po svojoj prirodi čuvarski raspoložen pa ga na neki način dom su mladi kopiraju i tako se dalje ponašaju samo što kod nas nema ulaska bez moje dozvole, imamo dvorišta s obje strane kuće i ovo gdje puštamo pse je zaključano, čak izvadimo bravu na vratima, ograda je visoka 2.2 m i imaju jasna upozorenja da su unutra veliki psi, na tabli su baš naši psi tako da je jasno o čemu je riječ i do sada još nitko nije pokušao provaliti osim jednog lokalnog pijanca koji je doslovno na silu pokušao ući dok sam ja bila na vratima, a osim što su psi navalili, poludili su kad sam poludila ja, znate kako to ide, psima je gazda najbitniji i kad i gazda počne vikati i uzbudi se, pojeli bi ga da je uspio progurati se pokraj mene, ali nije , iskreno u tom trenutku da sam mogla, klopila bi ga nečim radije nego da uspije ući, bolje ja nego oni, ali to je slučaj s pijanim čovjekom koji ne zna što radi, a može se dogoditi uvijek tako da je bolje biti siguran :mig:
Kod slučaja držanja više pasa koji moraju biti i raditi skupa, preporuka je uzeti pse iste pasmine, a za ovaj slučaj bi preporučila baš NJO, oni jako dobro funkcioniraju u čoporu ( većina pasa iste pasmine dobro funkcionira skupa), lako je raditi s njima bar što se tiče svrhe čuvanja s tim da bih obavezno preporučila pse iz strogo kontroliranog uzgoja s kojima znaš kakav karakter možeš očekivati i vjerovatno ga i dobiti te , naravno, do neke mjere i garancija zdravlja psa i psihičkog i fizičkog jer bojim se da tvoja mala tosa nema baš stabilan karakter ako je tako plaha, a to nikako nije njihovo obilježje.Moguće je da je to prolazno jer je upravo promijenio sredinu, nadam se da je tako jer nije pametno ni zgodno imati istraumatiziranu tosu kao ni bilo kojeg psa jer strah u djetinjstvu prelazi kasnije u agresiju, tj. psi najčešće grizu ih straha i ne biraju kao što ne biraju strah.

Midian
06.12.2007., 09:01
Tosa je borbeni pas,nije bas za cuvanje.Moze da se nauci ali tada moze da bude jako nezgodan

tanjacc
06.12.2007., 10:10
http://img518.imageshack.us/img518/1755/picture008zy8.jpg

Evo i slikica od mojih mezimaca:cerek:

disleksicar
06.12.2007., 11:32
Gospođo draga, prvo ste tražili pomoć u obliku savjeta što učiniti u slučaju kad se psi tuku, dobili ste vrlo stručne savjete , ali vi to očito odbijate prihvatiti, a prihvaćate samo one koji se slažu s vašim mišljenjem i onim što već radite.
Po vašim zadnjim postovima je jasno da niste niti došli tražiti savjet već malo ćakulati o tome koliko ćete još pasa nabaviti pa ih mlatiti, polijevati i šta sve ne samo mali terijer vam ne bi dugo poživio u toj situaciji , kraće nego ti štakori s kojima imate toliko problema.
Ja vam draga gospođom imam 12 pasa i ne tražim savjete po forumima što da radim s njima jer mi ne trebaju i na vaše divno čudo, puštam ih i u boravak i u ogromno jako dobro ograđeno zemljište kao što ih vodim u šetnje ulicom i u prirodu, a to još nisam čula od vas.
Živim na selu i susjedna dvorišta su puna štakora, vidimo ih svaki dan gdje skaču okolo kokošinjaca i svinjaca ( što mi nemamo), ali kod nas ne dolaze jer niti jedan štakor neće ući u dvorište puno pasa od kojih je stalno netko vani uključujući psa slične kombinacije kao i vaš Žućo, tj. polovicom je terijer i mrzi glodavce, ali eto, na njegovu nesreću ga izbjegavaju, a izbjegavali bi i vašeg da uopće bude na dvorištu, ali sumnjam da je.Uopće vaša priča ima toliko rupa da je presmiješna, treba vam terijer, a već jednog imate, psi vam se tuku i ne znate i ne želite stati tome na kraj pa vam treba još koji da imate koga mlatiti i jaukati po forumima da vam se pomogne.Što je vama?:confused:
Gospođo draga, osobno sam zadnji put bila na godišnjem kad smo parili kuju u Italiji i opet na vaše čudo, psi imali tko će ih paziti tri dana, živi, zdravi i svi na broju ostali :rolleyes:
Slažem se da ima i toga, ali molim vas recite mi kakve veze to ima s temom?
Da vi znate što učiniti, ne biste tražili savjet i od kud vam pravo nakon toga određivati koji je pametan, koji ne, vama je pametan onaj koji se slaže s vašm mišljenjem, a očito je do kud vas je to doguralo, ali ja sumnjam da vama imalo smeta ta situacija, očito je da ne.
Pojma nemate s kim pričate i koga vrijeđate, tko je od nas stručan u čemu, kako se uopće usuđujete nakon što su ljudi potrošili svoje vrijeme i potrudili se pomoći vam jer ste POMOĆ TRAŽILI ?
Ne želim se spuštati na vašu primitivnu razinu i odgovarati vam na vaš način, očito je da nemate pametnijeg posla nego trošiti tuđe vrijeme tražeći za pomoć da bi te iste ljude poslije vrijeđali i stoga vas najljepše pozdravljam :mig:

:s :s :s :s :s :cerek:

teta-elza
06.12.2007., 21:34
ovcara se bojim. vlasnica legla tose mi je rekla da su tose savrseni cuvari, ovo cudo je veliko, uplaseno i tesko se prilagodjava okolini.odbija uzimati hranu i samo cvili. mozda je tome razlog nagla promjena sredine,odlazak iz legla i poznate okoline-nemam pojma. nije agresivna samo je beskrajno tuzna i mirna. svratio je veterinar i rekao da joj dam vremena da se privikne. ova dva bilmeza ju nece ni pogledati, onjusili su ju i otisli svaki u svoj brlog. sad tuli ko sumanuta, samo mi fali pobuna susjeda. ova je za promjenu zenka.

pegaz hvala. potrazit cu, samo nemam pojma zasto mi to veterinar nije rekao a svako malo se mota oko mojih pasa. alien, psi su preko proljeca, ljeta i jeseni na 3 razlicita mjesta, kilometrima udaljeni jedni od drugih pa nema straha da se sretnu.

zasto su mi bivsi vlasnici rekli da cuvam tosu da ju netko ne ukrade a po vasem su ti psi tako opasni? ja sam stekla dojam da su to bebice. ta samo place.

white alien
07.12.2007., 03:23
Ja stvarno više nemam riječi , odustajem, nema tu pomoći osim da izgubim živce :confused:

Smartie
07.12.2007., 06:35
Ja stvarno više nemam riječi , odustajem, nema tu pomoći osim da izgubim živce :confused:

pametno. teta-elza samo tu za*ebava..
Ne bih joj prodala ni tamaguchija.

caspa
07.12.2007., 06:54
stavi mjesancu brnjicu:)

lapdog
07.12.2007., 14:07
Ja sam tu izbrojala 4 psa (rot, staf, tosa i pekinezer), te dvije mačke, te mogućnost nabave i terijera, te pokojnu staficu koju su ubili susjedi ili netko. Ko koga tu j...?
Psi se ne ponašaju kao čopor jer samo par mjeseci borave skupa. Logično, zato se i tuku. Ni jedan pas nije kastriran/steriliziran. Kako će se tek dečki klati kad se tosica počne tjerati... Gospođo, imat ćete vesele zime na nasreću svojih pasa.

Pegaz
07.12.2007., 14:25
ovcara se bojim. vlasnica legla tose mi je rekla da su tose savrseni cuvari, ovo cudo je veliko, uplaseno i tesko se prilagodjava okolini.odbija uzimati hranu i samo cvili. mozda je tome razlog nagla promjena sredine,odlazak iz legla i poznate okoline-nemam pojma. nije agresivna samo je beskrajno tuzna i mirna. svratio je veterinar i rekao da joj dam vremena da se privikne. ova dva bilmeza ju nece ni pogledati, onjusili su ju i otisli svaki u svoj brlog. sad tuli ko sumanuta, samo mi fali pobuna susjeda. ova je za promjenu zenka.

pegaz hvala. potrazit cu, samo nemam pojma zasto mi to veterinar nije rekao a svako malo se mota oko mojih pasa. alien, psi su preko proljeca, ljeta i jeseni na 3 razlicita mjesta, kilometrima udaljeni jedni od drugih pa nema straha da se sretnu.

zasto su mi bivsi vlasnici rekli da cuvam tosu da ju netko ne ukrade a po vasem su ti psi tako opasni? ja sam stekla dojam da su to bebice. ta samo place.

veterinari lijece zivotinje ali nisu nutricionisti za iste, to jest nerjetko nisu upoznati toliko sa tom domenom.

luda riba
10.12.2007., 11:08
cekaj malo u jednom postu napises da je novo stene musko a zatim kasnije da je zensko :confused: :confused: mislim stvarno... :ne zna:
samo cekam da napise kako doma ima slona :lol: :lol: :lol:

Jelena-82
10.12.2007., 14:57
No, a ova izjava "ovčara se bojim" mi je baš isto genijalna. Kak netko može generalizirati cijelu grupaciju ovčara gdje ima pasa od onih do koljena do ogromnih i reči da ih se boji.

Golden Drop
10.12.2007., 17:47
No, a ova izjava "ovčara se bojim" mi je baš isto genijalna. Kak netko može generalizirati cijelu grupaciju ovčara gdje ima pasa od onih do koljena do ogromnih i reči da ih se boji.
Mozda zato sto ju je kao dijete napao NJO pa je razvila pataloski strah od te pasmine. :mig:

teta-elza
10.12.2007., 20:16
Mozda zato sto ju je kao dijete napao NJO pa je razvila pataloski strah od te pasmine. :mig:

bingo. njemacki ovcar me malo izgrizao kad sam imala nekih 6 godina. i bojim ih se i bjezim od njih.

zahvaljujem se pucanstvu na ironiji, ismijavanju i epitetima kojima ste me pocastili. od lazljivice, kradljivice vaseg dragocjenog vremena, postavljanju mojih glupih pitanja ( glupih pitanja nema, ima samo nebuloznih odgovora),hvala ekspertima koju su napravili moju savrsenu psihoanalizu i na kraju hvala nekolicini na razumnim komentarima. nisam kriva sto nisam dobila muzjaka tosu, zapala me zenka koju sam vratila prijasnjoj vlasnici jer je samo tulila i plakala. terijer mi je potreban,pse ne drzim zato sto sam sumanuta ljubiteljica zivotinja vec ih drzim iz razloga sto ih trebam a to vama ovdje ocito ne moze biti jasno. trazila sam samo savjet, dobila sam svasta. tko s djecom lijeze, budi se popisan. ( tak mi i treba). macke-trebam ih. ima miseva. pogledajte si onaj filmic na kojem terijer divlja kad nanjusi misa. zahvaljujuci toploj zimi svi su glodavci u poljima prezivjeli. i nenormalno se nakotili. a vi ocito nemate pojma sto moze jedna generacija glodavaca napraviti u trajnim nasadima. a tu stetu nece nitko sanirati. integrirana proizvodnja ne dozvoljava trovanje glodavaca u trajnim nasadima, zao mi je,moram se snalaziti sa psima.

stovani, ispricavam se na kradi vaseg vremena, duboka isprika sto sam se uopce usudila doci u vas kutak foruma i dozvolila si drskost da vas inkomodiram, evo svecano obecavam necu vise. hvala vam na sirokom spektru znanja koje ste mi sa zadovoljstvom prezentirali i jos jednom hvala na ugodnom druzenju. ja sa svojim psima savrseno izlazim na kraj zahvaljujuci hladnoj vodi. stovani, pozdravljam vas i zahvaljujem na ljubaznosti.

Pegaz
10.12.2007., 20:38
ma problem je kaj si usla u krivi pod forum " Kucni ljubimci" gdje ljudi vecinom na iste tako i gledaju kao na ljubimce a ne kao sabstitucije za alarm,pesticide ili kao zivotinje drzane radi svrhe a ne ljubavi. samo je stvar percepcije o psima a ovdje ljudi imaju drukciju percepsiju kaj bi psi trebali biti od tvoje.

teta-elza
10.12.2007., 22:00
pa odmah sam u startu pojasnila da je svrha mojih pasa - cuvanje. i to ne znaci da ih ne volim i da ne pazim na njih. i nabrojila sam zasto se mlate i zatrazila pomoc. i dala do znanja da ne zivim u gradu, dala do znanja da takve pse jednostavno trebam i da trebam jos jednog. neka logika mi je govorila da ce se naci netko ovdje,suocen sa problemom s kojim sam se ja nasla i da ce mi barem moci na fini nacin pojasniti sto da radim. da mi nije stalo do pasa i da ne zelim izbjeci njihovo ozljedjivanje, zar mislis da bih uletjela samo tako medju rotvajlera i statforda u jeku bitke?i riskirala da me dohvate? da mi je svejedno pustila bi ih da se pokolju. tu je razlika znas.

Midian
11.12.2007., 00:47
Pa i ja sam psa kupio jer mi je bio potreban cuvar,sta da kupim crnog ruskog terijera cija je primarna namena da bude bodyguard i pas cuvar a ja da ga ucim da se igra sa pilicima.Kakve su to gluposti.I da neko unajmi obezbedjenje naoruzano do zuba pa opet neko moze da ih poubija?I od jaceg ima jaci.Sta pricate tu kojesta.
Ispada da je onaj kome treba pas cuvar debil jer ne moze da nadje adekvatnije resenje.
Teta elza ja te podrzavam,ovde ocigledno neki ljudi ne shvataju pravu namenu odredjenih rasa pasa i zato su puni predrasuda.
Ja se slazem da i pudlicu moze covek da nauci da bude ovcarski pas,a zasto onda postoji sarplaninac?Da izigrava pudlicu?Malo vise potkrepite svoje tvrdnje pre nego sto izvalite takav komentar

To sto ja imam psa cuvara ne znaci da ne volim pse,predrasude zaglupljuju ljude.Dobio sam komentar na youtube sa snimkom kada Bob divlja kako mogu da pustam psa na takva mesta.Pa Bob bi tek tada poludeo kada ga ne bi pustio da istera svoje,jer to mu je namena,takav mu je genetski kod i ne treba mu menjati ono sto vec zna da radi.

Evo jednog primera,Boba smo dobili jer zena koja ga je cuvala nije imala bas najbolje uslove,drzala ga je u stanu i nije imala mnogo vremena da provodi sa psom.Dosao je kod nas,imao je 6 godina.Zena nam je rekla da nikad nije jurio macke,nije se tukao sa psima...
Sad ce neko da kaze 'PA PAMETAN PAS' Greska,ja bi to rekao IZOLOVAN PAS.
I stvarno Bob je bio ok prvih par dana,cak se igrao sa Mikijem dok se jednog dana nisu pogresno skontali a to je da su oba alfa muzjaci.Samo jedan incident,sada ne mogu da se podnesu i drzimo ih odvojeno,inace bi se tukli do smrti.

Vracam se na ubedjivanja te zene da nikad nije jurio macke,kako je bolnica blizu mene i macke stalno cirkulisu,nanjusio je gde se macke sakrivaju.Preskocio je bodljivaku zicu i udavio 4 odrasle macke.
Pa posle toga se neko nadje i kaze 'PA TO JE KRVOLOCAN PAS'
Ne,to je TERIJER.Ne mozes od takvog psa ocekivati da ti nece podaviti zivinu,macke,pacove i miseve...Onaj ko tako nesto ocekuje od terijera i ne treba da ima psa,ili u krajnjem slucaju terijera :)

Sustina moje price je da pas kome je genetski kod takav i takav,koliko god se covek trudio da to ne dodje do izrazaja doci ce pre ili kasnije,osim u uslovima kakve sam opisao-IZOLACIJE

Pegaz
11.12.2007., 08:10
Mislim kaj reci za nekog koji je ponosan kaj mu pas davi macke..? jel ti barem malo naraste u tom trenutku?

Midian
11.12.2007., 11:54
Ajde procitaj jos 50 puta moj post i pronadji recenicu gde to pise.Nemoj da izvrces moje reci jer je to krajnje nezrelo i debilno.

sweet cookie
11.12.2007., 12:41
e ovako .. procitala sam da ti je netko reko da ih drzis odvojeno i mislim da ti je to najbolja opcija , druga opcija je malo ruznija a to je da jednog od njih das .. :(

a treca nije nikakva to je savijet .. kad se potuku probaj ih odvojit tako da ... hmmm ... recimo , probaj ovog maloh stafija objesit na davilicu da ti popusti ugriz i onda roticu reci da sjedne ak ti je on taj koji je izdresiran to je moj savijet. Ja sam dobila taj savijet od nekog ne sjecam se vise kog kad sam postavila isto pitanje , i upalilo mi je ... hvala Bogu ... :s

Jelena-82
12.12.2007., 17:15
pa odmah sam u startu pojasnila da je svrha mojih pasa - cuvanje. i to ne znaci da ih ne volim i da ne pazim na njih. i nabrojila sam zasto se mlate i zatrazila pomoc. i dala do znanja da ne zivim u gradu, dala do znanja da takve pse jednostavno trebam i da trebam jos jednog. neka logika mi je govorila da ce se naci netko ovdje,suocen sa problemom s kojim sam se ja nasla i da ce mi barem moci na fini nacin pojasniti sto da radim. da mi nije stalo do pasa i da ne zelim izbjeci njihovo ozljedjivanje, zar mislis da bih uletjela samo tako medju rotvajlera i statforda u jeku bitke?i riskirala da me dohvate? da mi je svejedno pustila bi ih da se pokolju. tu je razlika znas.

Ne znam što točno ti psi moraju čuvati ali si razmišljam.... dal ne postoji opcija da ih odjeliš? Neka ograda po pola dvorišta?
Mi smo tak moje morali jer te tučnjave nisu baš bile bezazlene i uvijej je stariji pas izvuko deblji kraj pa nam ga je bilo žao. Jednom pukao zub, drugi puta propiknuta prednja šapa, uvijek izgrižen i preplašen poslije tučnjave.

teta-elza
12.12.2007., 17:45
zeno, nisi pazljivo citala. imam dvorista koja su ogradjena cvrstim, visokim, limenim ogradama. veliko imanje sa dva dvorista i vocnjakom. pse djeli u dvoristima ograda. prakticki se ne vide, strogo su odvojeni. frka nastane kad netko nepazljivo ide iz dvorista u dvoriste i dozvoli cuckim da zbrisu jedan kod drugoga.najcesce pobjegnu djeci ili bakici koja je stara i nije bas najbrza. psi su doma samo sada kada je hladno, inace imaju svaki svoju lokaciju koju cuvaju i koja je takodjer ogradjena. do pokolja dodje uglavnom zbog nepaznje mladjih ukucana ili sporosti starijih.

Jelena-82
12.12.2007., 18:19
Priznajem nisam pročitala cijelu temu.
Pa onda u čemu je uopće problem. Psi se tuku, odvojila si ih i to je najbolje što si mogla. Ak baš zbrišu i poktuku se pokušaš ih razdvjiti ak možeš. Ionako sve znaš i sama.
I nama se nekad dogodilo da zbrišu jedan k drugom pa se potuku, ali srećom je uvijek bio doma moj brat od dva metra i 12o kg pa ih je razdvojio.

A ti si htjela savjet kako ih pmirit?! Nikako :ne zna:

teta-elza
12.12.2007., 18:33
ne susjeda, nisam to htjela. trazila sam savjet foruma kak ih najlakse razdvojiti kad statford zgrabi rota za vrat i obratno. znas,dosta mi je izubijanih i izgrebenih nogu i izguljenih prstiju od natezanja ogrlica. mislila sam da ce mi netko ovdje otkriti neki trik, dobila sam prijedlog voda, brnjica, sterlilizacija i gomilu pljuvanja.

znam da ih nemrem pomirit, takvi su kakvi su, blesavi ali moji.

Jelena-82
12.12.2007., 18:46
Ja sam jedno vrijeme razmišljala o sterilizaciji i odustala. I to zato jer nisam baš bila sigurna da će djelovati sad kas su već posvađani.
Ja ih mogu razdvojiti sama, ali teško, tako da onog tko ja gore čopim za šiju i vučem. Ako oba napadaju nema šanse.
Moj brat ih može razdvojiti tako da većeg psa (koji ima 60 kg) primi za šiju i za dlaku iznad repa i digne u zrak. Ja to ne mogu jer mi je preteški. A ti ne možeš jer nemaju čupu da ih digneš za nju.

A ti si iz Kc?

teta-elza
12.12.2007., 19:17
imam nekih 20 km do kc. uglavnom-susjede smo. kad se otvara klizaliste?

Jelena-82
12.12.2007., 19:25
Idemo zachatat topic? :D - kad već nema korisnih savjeta....

Koliko ja znam klizalište se otvorilo (mislim u subotu).

sweet cookie
12.12.2007., 19:44
Priznajem nisam pročitala cijelu temu.
Pa onda u čemu je uopće problem. Psi se tuku, odvojila si ih i to je najbolje što si mogla. Ak baš zbrišu i poktuku se pokušaš ih razdvjiti ak možeš. Ionako sve znaš i sama.
I nama se nekad dogodilo da zbrišu jedan k drugom pa se potuku, ali srećom je uvijek bio doma moj brat od dva metra i 12o kg pa ih je razdvojio.

A ti si htjela savjet kako ih pmirit?! Nikako :ne zna:

:s :s :s :s :s :s

odlicno ajmo sad zakljucit ovu temu u kojoj neznas ko pije a ko placa

teta-elza
12.12.2007., 20:02
oki, ajmo ga zaprti i ajmo na klizanje a poslije na kavu u art ili na kuhano vino u pivnicu :cerek:

Jelena-82
12.12.2007., 21:41
Da povedemo i pesonje pa da vidimo tko se na kraju najbolje tuče od ta četri divljaka?

Jelena-82
12.12.2007., 21:42
E da, i da provjerimo ko ima više prakse u rastavljanju?

Šapica
13.12.2007., 22:15
ja sam rekla da kastriraš staffa jer po ZAKONU to MORAŠ napraviti...

a tosu si vratila? pa tko je vidio da pas koji se naglo odvoji od svoje obiteljicvili? mislim, sram ga budi :rolleyes: ...

Jelena-82
13.12.2007., 22:31
ja sam rekla da kastriraš staffa jer po ZAKONU to MORAŠ napraviti...

a tosu si vratila? pa tko je vidio da pas koji se naglo odvoji od svoje obiteljicvili? mislim, sram ga budi :rolleyes: ...

Zašto po zakonu? Nisam to nikad čula pa pitam, ak ti nije problem odgovoriti.

Šapica
13.12.2007., 22:42
jesi li čitala cijeli topic? da si samo pročitala prvu stranicu znala bih o čemu govorim...

Jelena-82
13.12.2007., 22:47
Sorry često čitam na preskokce jer nemam vremena čitati sve. Pročitat ću jer me zanima. Hvala.

Jelena-82
13.12.2007., 22:49
wow, zanimljivo. Al nije očito praksa da se tak postupa. Znam nekoliko mješanaca staforda i nisu kastrirani, a bome ni čipirani.

Šapica
13.12.2007., 22:53
a znam da se nitko ne drži toga...pa ni ja koja sam u kinologiji već dosta sam saznala za to pred par tjedana...

Pegaz
14.12.2007., 12:47
zar nije da se pitovi moraju kastrirati a ne stafovi?

badM
14.12.2007., 16:00
Tosa je borbeni pas,nije bas za cuvanje.Moze da se nauci ali tada moze da bude jako nezgodan
:amen:
Isto tako, zahtijeva puno pažnje. Strah me i pomisliti u što bi se pretvorio da je većinu vremena sam u dvorištu.

A za rješavanje sukoba.. svi dobri savjeti već su navedeni.. i moja skromna preporuka- sljedeći put kad budeš razmišljala o nabavci psa, zapitaj se malo koji će ti vrag hrpa potencijalno agresivnih pasa u istom dvorištu s dječicom koja trčkaraju uokolo i mužem koji očito nema strpljenja. Jer na kraju su psi ti koji pate- ljubomorni su, nezadovoljni, kastrirani, čipirani, vezani na lanac itd. itd. -osuđeni na jedan zbilja pasji život.

white alien
14.12.2007., 19:07
j
pa tko je vidio da pas koji se naglo odvoji od svoje obiteljicvili? mislim, sram ga budi :rolleyes: ...
Niti jedno moje štene nije cvililo niti na bilo koji način pokazivalo nelagodu kod novih vlasnika, dapače, u roku odmah su se prilagodili, a zašto, zato što to tako mora biti, štene se mora pravilno odgajati i ne smije pokazivati strah od ljudi, pasa ni nove sredine, to je samo znak da je psić i prije bio zapušten i tko zna kako odgajan ili je uopće odgajan, jadan u svakom slučaju.
Na štenetu ili psu možeš u 5 minuta pročitati što je i kako s njim rađeno, a u ovoj temi je o radu i brizi uzaludno govoriti .

Midian
14.12.2007., 21:38
Hm,resenje moze da bude jednostavno mada,ne bi moglo biti resenje za cuvanje kuce.Recimo da uzmes dva ista psa tacnije neke rase koje nisu agresivne.Npr dva Labradora.Autohtone rase ovcara i svi drugi psi koji imaju borbeni,cuvarski ili lovacki(ne pticari)gen ce tesko da se trpe medjusobno.Muzjak i zenka ok,dva muzjaka jaaako tesko.

Terijeri bilo koji tesko opstaju zajedno,jer je poznato da je vecina terijera alfa,muzjak ili zenka.Dva alfa muzjaka ili zenke su nemoguca misija za cuvanje.

teta-elza
15.12.2007., 19:27
vas treba kastrirati a ne pse. fakat ste pomahnitali. tu mi glumatate velike ljubitelje pasa i ostale zivine a posezete za metodom kastracije svakih par minuta, kak kome sikne na pamet.kastracija ne dolazi u obzir. moji su psi cipirani,cijepljeni, hrane se bogovski, to kaj se pomlate-razdvojit cu ih. ako uspijem. ako ne-nek se tuku, jos cu ih ja nalemat jer ne slusaju. midian, tu si u pravu. sto se labradora tice-fala lijepa. nikad vise. u drustvu sa statfordom je klao sve sto je hodalo, gmizalo i puzalo. hvala lijepa. danas su se moji peseki opet pograbili, dobili su amper vode i drzalo metle. svaki . i otcvilili su svaki u svoj boks. i sad je mir. cim me cuju smire se-a vi si svoje komentare zabijte di god hocete. ne vrijede suplja boba.

jelo ajd s ejavi na pp i dolazim u grad sa pesekima. povedi i brata za svaki slucaj :top:

Jelena-82
16.12.2007., 00:28
vas treba kastrirati a ne pse. fakat ste pomahnitali. tu mi glumatate velike ljubitelje pasa i ostale zivine a posezete za metodom kastracije svakih par minuta, kak kome sikne na pamet.kastracija ne dolazi u obzir. moji su psi cipirani,cijepljeni, hrane se bogovski, to kaj se pomlate-razdvojit cu ih. ako uspijem. ako ne-nek se tuku, jos cu ih ja nalemat jer ne slusaju. midian, tu si u pravu. sto se labradora tice-fala lijepa. nikad vise. u drustvu sa statfordom je klao sve sto je hodalo, gmizalo i puzalo. hvala lijepa. danas su se moji peseki opet pograbili, dobili su amper vode i drzalo metle. svaki . i otcvilili su svaki u svoj boks. i sad je mir. cim me cuju smire se-a vi si svoje komentare zabijte di god hocete. ne vrijede suplja boba.

jelo ajd s ejavi na pp i dolazim u grad sa pesekima. povedi i brata za svaki slucaj :top:

Joj to ne bi bilo dobro. Hoćeš ostat bez oba čuvara??!
Mogu povest svoju Zaricu, ona je ženka, dobra je ko kruh sa svima se slaže :)

porga
16.12.2007., 08:24
Evo ti clanak ak ti nitko do sad nije postao isti.

http://leerburg.com/pdf/howtobreakupdogfight.pdf

Fleur Delacour
16.12.2007., 09:52
Evo ti clanak ak ti nitko do sad nije postao isti.

http://leerburg.com/pdf/howtobreakupdogfight.pdf

Ti stvarno misliš da će ona to pročitati?

hella
16.12.2007., 10:14
ja bi samo dodala da ne mora čuvarska pasmina biti stafford ili tosa ili takvi psi.. i da nisu najbolji čuvari uvijek muški psi.. mi smo imali hrvatsku ovčarku mješanu s terijerom.. nisam u životu vidjela boljeg čuvara.. nije veličina sve.. taj pas je bio nevjerojatan.. nitko, ali nitko živ se nije u dvorište usudio ući pored nje.. a bila je ženka, očito..

dva mužjaka, još k tome alfe i čuvari, nitko realan ne može očekivat da će ti psi funkcionirat zajedno.. pomiješajte malo spolove pobogu.. mužjak i ženka bi vrlo vjerojatno super funkcionirali.. a ženke su jednako dobri čuvari..

drugo, kastracija nije nešto okrutno i užasno.. pas manje boli pretrpi na kastraciji nego dok ga mlatite drškom metle.. vaši su psi i ponašajte se kako hoćete (jer očito savjeti ne pomažu) ali nemojte ljude optuživat za okrutnost jer predlažu kastraciju dok u isto vrijeme nemate problema sa premlaćivanjem pasa drvenim kolcem.. ne bi se kladila u glavu što je od tog dvoje okrutnije..

drago mi je da psi koji trebaju prostor imaju taj prostor, što psi dobivaju super hranu kak kažete i sve.. ali za boga miloga, mlatit pse nije baš civilizirani način rješavanja problema.. koliko god su to čuvarski psi, ne kućni ljubimci u kojekakvim kaputićima i torbicama, ne zaslužuju batine.. jer je njihovo neslaganje isključivo vaš problem koji ste sami uzrokovali.. nađite neki civiliziraniji način, razdvojite ih ogradom ili nečim, odvedite na socijalizaciju, nešto.. al metlu spremite..

i da, kad pas cvili to znači da ga boli.. tak da to kaj su psi cvileći zbrisali svaki na svoju stranu nije baš pretjerano pozitivno..

Midian
16.12.2007., 11:41
Nekad i treba da ga zaboli.Jer opet da napravim paralelu.

Nije isto kada se potuku dva ovcara i dva terijera.Nikako

Ovcari se ne bi tukli do smrti jer im to nije u prirodi.Njihov 'moto' je poraziti protivnika,ne ubiti

Kod terijera je ubiti protivnika.
Onaj ko nije video kako izgleda kad se dva terijera dohvate ne treba da prica o nekim metodama razdvajanja koje nikako ne pale.I jos da negativno komentarisu na iste.

Jer,kod velikih pasa moze biti problem da se na snagu izboris sa njima,kod terijera je to mnogo teze.Em ne slusaju,em kad zagrizu i ne puste to je onda gadan problem

porga
16.12.2007., 12:08
Ti stvarno misliš da će ona to pročitati?

Nemam pojma, mozda netko drugi hoce. Meni je pomoglo.

porga
16.12.2007., 19:34
Niti jedno moje štene nije cvililo niti na bilo koji način pokazivalo nelagodu kod novih vlasnika, dapače, u roku odmah su se prilagodili, a zašto, zato što to tako mora biti, štene se mora pravilno odgajati i ne smije pokazivati strah od ljudi, pasa ni nove sredine, to je samo znak da je psić i prije bio zapušten i tko zna kako odgajan ili je uopće odgajan, jadan u svakom slučaju.
Na štenetu ili psu možeš u 5 minuta pročitati što je i kako s njim rađeno, a u ovoj temi je o radu i brizi uzaludno govoriti .

Glupost. Na stenetu u pet minuta ne mozes nista procitati, a pogotovo ne kako je rađeno sa njime.
Postoje naime i geni koji imaju utjecaja na temperament.

Šapica
16.12.2007., 21:44
ja imam kastriranog labradora, mužjaka zamisli, ajme grijeha...

Članak 6.

1) Psi iz kontroliranog uzgoja pasmina terijera tipa bull – stafordski bull terijer, američki stafordski terijer, bull terijer i mini bull terijer moraju posjedovati rodovnicu izdanu od Hrvat­skoga kinološkog saveza te biti upisani u registar.

2) Psi iz stavka 1. ovoga članka moraju postići zadovo­ljavajuću ocjenu iz testa iz članka 5. stavka 1. ovoga Pravilnika.

3) Psi pasmine terijera tipa bull koji ne mogu biti upisani u registar (pit bull terijer) i njihovi križanci, moraju biti označeni mikročipom, sterilizirani ili kastrirani te upisani u Upisnik pasa u rubriku »Moguće opasan pas«, o čemu se obavijest dostavlja Hrvatskom kinološkom savezu.

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2005/0463.htm

ja o ovome pričam cijelo vrijeme, boli mene đon hoćete li ili ne kastrirati psa, ali po zakonu to morate napraviti..

i znaš šta? goni se u rodno mjesto kad ne znaš primiti savjet nego još i popljuvat osobu koja ga daje..ja odustajem, neka vam se psi pokolju, a prije toga neka vam pokolju obitelj pa ćete onda valjda naučiti...

Jelena-82
16.12.2007., 22:51
Meni se čini da se ovaj zakon odnosi ipak samo na pit bull terijere, a ne na staforde.

Šapica
16.12.2007., 22:59
piše pasmine tipa bull i njihovi mješanci, a u bull pasmine po pravilniku spada i am. staff.

Pegaz
17.12.2007., 06:41
Stafovi su kinoloski priznata pasmina i njihov uzgoj je dopusten. Pitovi su manje vise stafovi van standarda i njih treba kastrirati.

hella
17.12.2007., 07:54
Midian, jedno je da psa zaboli, a drugo da ga konstantno boli.. ne slažem se sa pristupom da se poteže za štapom svaki put kad se psi dohvate. pogotovo jer to očito ne pomaže.. da ih se udarilo pa su ajde shvatili, još nekako.. al očito im ta metoda ne pomaže kad se i dalje kolju na dnevnoj bazi..

moj pas je jednom zarežao na mene.. uvijek sam govorila da mi može radit što god poželi, ali nikad, nikad, ne smije na mene zarežat.. udarila sam ga (ako se to uopće može nazvat udarcem) i nikad mu više nije palo na pamet tako nešto napraviti.. to je drugo.. moj je pas jedan jedini put u životu dobio udarac i to zbog teškog grijeha naspram mene (s tim da je krelac to pokupio od tetinog psa, taj pas stalno reži i onda se svi maknu od njega, moj je to skužio i probao je istom metodom).. i shvatio je.. tako da ga nikad više nisam udarila.. to je to.. da je nastavio s tim ponašanjem probala bi naći drugi način, ne ga nastavila mlatit..

Midian
17.12.2007., 12:27
Zavisi kako pas reaguje na sve to.Juce sam bas setao fox terijera i nailazi jedna devojka sa retriverom a fox da poludi.Ja ga podigao,zaklanjam mu oci,okrecem glavu ali ne vredi.Zapenio da se bije pa to ti je.To im je u krvi,stvarani su u nameri da budu ostri i srcani.
E sad jedno je ako se psi recimo potuku zbog hrane,a u sledecem momentu da se igraju po dvoristu.Ovi moji samo da se vide,pa to cviljenje,neki cudni zvuci...Sve to moze da se vidi na izlozbama u ringu III FCI Grupe,ako se obrati paznja na nemacke lovne terijere :)

Jelena-82
17.12.2007., 22:56
Joj to za terijere je istina. Jednom sam bila u veterinarskoj ambulanti sa svojim psom kad je tip doveo fox terijera koji je napao vučjaka. Nije se dao maknut i ovaj ga je rastrgao. Vlasnik ka je donsao u kutiji sveg rastrganog, ali živog. To su stvarno energični psi. Da imam terijera i ja bih ga radije klepnula, nego mu dala da napadne nekog većeg od sebe.

hella
18.12.2007., 13:03
jedno je klepnut psa, a drugo ga je sustavno tuć svaki put kad zgriješi.. terijeri jesu takvi, i redovito će se na izložbama npr čut režanje i lavež iz kaveza u kojem je terijer.. sve ok.. oni jesu srčani.. divota.. ali batinom odgajat psa je po meni krajnje primitivno.. i s terijerom se može postić da živi u zajednici s drugim psom u miru.. samo se to treba odmalena provodit.. a ne kad pas dođe u pubertet i krene pokazivat karakter krenut sve riješavat udarcima..

majatonka
18.12.2007., 14:15
ja vidla kak kepec(oko 20cm) mješanac terijera napal tornjaka:) Ovaj bil sav zbunjen i nije se mogel pomaknut od šoka,a mali napada i napada....

Midian
18.12.2007., 15:52
jedno je klepnut psa, a drugo ga je sustavno tuć svaki put kad zgriješi.. terijeri jesu takvi, i redovito će se na izložbama npr čut režanje i lavež iz kaveza u kojem je terijer.. sve ok.. oni jesu srčani.. divota.. ali batinom odgajat psa je po meni krajnje primitivno.. i s terijerom se može postić da živi u zajednici s drugim psom u miru.. samo se to treba odmalena provodit.. a ne kad pas dođe u pubertet i krene pokazivat karakter krenut sve riješavat udarcima..

Ne moze.Moj terijer 6 godina je bio tako odgajan i za 3 dana je skroz poludeo.Kao da je ceo zivot bio takav.
Kod nekih pasa moze,kod terijera 1 u 100 slucajeva.Kokosku u zivotu nije video,kad je uleteo u kokosinjac napravio je pokolj

Midian
18.12.2007., 15:59
Joj to za terijere je istina. Jednom sam bila u veterinarskoj ambulanti sa svojim psom kad je tip doveo fox terijera koji je napao vučjaka. Nije se dao maknut i ovaj ga je rastrgao. Vlasnik ka je donsao u kutiji sveg rastrganog, ali živog. To su stvarno energični psi. Da imam terijera i ja bih ga radije klepnula, nego mu dala da napadne nekog većeg od sebe.

Nisam skontao,ko je izvukao deblji kraj?Fox?
Moj komsija je imao nemackog lovnog terijera koji je bokseru rastrgao zadnju desnu nogu i vucjaka zgrabio za sapu da mu je sve nervne zavrsetke pokidao.
Od mog drugara sa fakulteta terijer je skroz rasporio suprasnu krmacu koja je na kraju uginula.

Oni koliko god mali bila,njihov mentalni mehanizam je takav-ubiti i samo ubiti.Mnogo gadnije umeju da ujedu od vecih pasa,pogotovo sto u vecini slucajeva nece da puste bez primene sile sa strane

Letos jedno popodne nikog nije bilo kuci i ova dva muzjaka se nekako nadju zajedno u dvoristu.Tukli su se 20 minuta,baba je pokusavala da ih razdvoji metlom,vodom,dranjem.Ma kakvi.Toliko je krvi bilo po dvoristu da je to strasno,jednom su bila pocepana usta,malo izgrizene usi i ozbuseni obrazi od ocnjaka...Sad imamo druge metode,tako da je u zadnje vreme mirno,osim sto laju dan-noc :)

katarina
18.12.2007., 16:15
inace, takvi psi mi trebaju kao cuvari, zato ih i drzim, mazim, pazim i tetosim. jednostavno moram imati ostre pse.

oprostite, no gdje vi to živite?!? :eek: :eek:
ili bolje rećeno što vam to moraju čuvati tri razjarena psa :rolleyes:

pas nije tu da bi njih dva riješavali tko je gazda, niti nije objasnjenje
da se bore za vaš dodir ili zdjelicu hrane, pa kome date prvome
tog vise volite. to škalja kod djece dok mu 5-6 godina i funje se jedan
na drugoga, no kod pasa ne.
razdvajanje takva dva psa, ako to vec morate raditi sami
definitivno vam ne preporucam mada vas oba vole
njihovi zubi lako vam mogu nanijeti gadne ozljede.

ja imam dva rota, oba su mužjaka, jedan je dosao ko mala beba,
a drugi naknadno iz istog legla jer ga je gazda prvo htio zadržati,
no nakon 5 mj. riješio se i mame :( i tog malog kojeg sam ja onda
uzela :D ta dva psa se nikada nisu potukla, igraju se sto je normalno,
skacu jedan po drugome, naravno sire zube, no nikad si nisu nanijeli
ama bas nikakve ozljede (i nije po srijedi bratska ljubav :rofl: , bili su
odvijeni 5 mjeseci, pa im to niš ne znaći)
sada su stari dvije godine i nijedan nije kastriran. prije 7 mjeseci kod nas je
dosao jedan mali pitt bull, dosao je sa samo mjesec dana
po želji mog supruga koji obožava tu vrstu pasa.
moja dva rota Aks i Luks, od prvog dana prema Bondu se ponašaju
ko da je s njima od početka života. Imamo veliko dvorište ali
oni imaju i veliki box, svi tri su zajedno u njemu, svi tri zajedno jedu
i kad se mazimo svi tri se nabacaju oko nas i cekaju da
ih ceskamo. kad spavaju Bond se stisne između njih
dvojce ko malo dijete kad spava između mame i tate :cerek:
da napomenem niti jedan od njih nikada nije
bio na dresuri, niti je ijednog itko sutnuo nogom, a kamoli
udario. jedino sto su radili kad su bili manji Aks i Luks bio je nered po
dvorištu dok su bili pusteni iz boxa, no kako se mogu "pohvaliti"
sa zvonkim glasom kad ga povisim, vjerojatno ih je iritirao :lol:
pa su i s tim ubrzo prestali.
nijedan se nikad nije postavljao za gazdu drugog, pa cak ni
Bond sada sa svojih 8 mjeseci nije pokušao gazdovati njima.
sva trojca i mene i supruga slušaju jednako, nema tu
da na poziv od jednog od nas oni ne dođu.

hella
18.12.2007., 21:44
Midian, sorry, al osobno znam primjere terijera koji savršeno žive u zajednici s drugim psima.. da budem određenija: 2 njemačka lovna, 2 russela, 1 foxa i 1 erdela, 2 stafforda..(valjda sam se svih sjetila.. :)) od toga su svi muški osim jednog stafforda.. i svaki je u parku s drugim psima bez problema, svaki se druži s drugim mužjacima, sve super.. da, uvijek će prvi povijat pticu u parku, i prvi se neće složit s nekom bahatom pridošlicom.. ali u većini slučajeva, ako je i drugi pas ok, sve će proć super.. ono što znam je da njihovi gazde pričaju da su sa socijalizacijom kretali od početka.. čim je pas krenuo van kao štene odmah s drugim psima druženje, neodobravanje bilo kakvog bahaćenja i postavljanja psa i td.. sigurno ima terijera s jačim karakterom (možda i neslomljivim) ali ne smatram mogućim da se niti jednog terijera ne može naučit na slaganje s drugim psima niti da ga se to može učit samo batinom..

Midian
18.12.2007., 23:32
Zavisi od psa do psa,moji Fox-ovi su stvarno psi odlicnog porekla,odgajivacnica Of Blue Killarney je jedna od najboljih na nasim prostorima,vec godinama se forsira karakter pa je moguce da su i zbog toga takvi,jer njihova krvna linija je stvarno prvoklasna.
Sada imam 3 steneta,3 meseca su stari i jako su ostri,sto znaci da je nastavljen ostar karakter.Za mene su to pravi psi,kojima se godinama i generacijama prenosi isti karakter bez greske

Ris
19.12.2007., 05:23
a ništa.
ja ih rastavim i to je to.

ps nedavno prije par tjedana me pas, onaj drugi izgrizo kad sam dignuo svoga, a nije mogao zbog toga do njega.

hella
19.12.2007., 10:48
ma ja volim da je terijer 'zločest'.. općenito volim da pas ima karakteristike pasmine u koju spada.. i baš recimo kod terijera volim tu njihovu srčanost.. totalno mi je cool kak su 'živčenjaci'.. al ono-neka socijalizacija mora bit.. ne mora se družit sa svima, naravno, al ne može ni hodat po cesti napadat sve što se miče.. zato terijeru treba da se bavi aktivnostima za koje je predviđen.. inače imate isfrustriranog psa.. on tu živčanost mora negdje ispoljavat..

frend mi ima njemačkog lovnog, uzeo ga je baš za lov.. i on isto priča da je pas nemoguć.. ak nanjuši lovinu nema toga što će ga dozvat natrag.. potomak je kuje koja se udavila kad je ćopila vepra koji je uletio u rijeku jer ga nije htjela pustit..

s takvim karakterom je fakat teško radit.. al opet - nije batina riješenje za sve..

Midian
19.12.2007., 11:19
Pazi,kad vodim samo jednog u setnju onda nece da se pobije bez bas jakog razloga,cak hoce i da se igra.Ali kad ih je dvoje,pa to kidise na sve zivo.
Jedno vece su se zakacili sa nemackim lovnim terijerom,ovi moji nisu hteli da se biju,mahali su repovima i spremali se za igru.U tom momentu je nlt zarezao i gotovo,pao im je mrak na oci...Sekunda im treba da polude

hella
20.12.2007., 11:45
da, to mi zvuči logično - skupa su jači.. :) to mi je isto frend ispričao.. kad svi psi zajedno love (svi su lovni terijeri) onda je sve ok.. al čim jedan bude stavljen na lajnu, svi ostali se okome na njega..

a to sam i rekla.. terijer će prvi napast ako je izazvan.. i to kod sebe viđam.. ak se svi igraju na livadi, ok.. ali ako neki pas zareži ili se postavi, prvo terijeri skaču..

lapdog
20.12.2007., 23:43
Imam ja mješanku njem. lovnog i terijer je po svemu osim po odnosu prema drugim životinjama. Kad nam je stigla, ko beba od mjesec i pol (ako i toliko), oblizivala se kad bi vidjela "plijen"-pticu, macu ili nešto slično. Izbili smo joj to iz glave jer smo je uvijek učili "draga ptica", "draga maca", te je od malena socijalizirali sa drugim psima.

Danas imam doma i 6 miševa. Terijer i miševi mi se slažu ko da su ista vrsta. Pustim joj ih van i ona im se veseli i ljubi ih. Nevjerojatna scena!

Nikad nije ljubomorna na duge. Često imam doma napuštene psiće ili mace na privremenom čuvanju do udomljavanja. Brine se o njima kao da su njezini.

Odgoj je sve.

Kod terijera i kod svih ostalih pasa. Puno truda i učenja od malena čini čuda. Pas je upravo onakav kakvim ga stvorite.

Grgica Mali
20.12.2007., 23:48
Na brzaka odredit koeficijente. :D

Midian
23.12.2007., 12:07
Kad ih vodim u setnju i pustim da se jure po stadionu,oni moraju da se zavuku u trnje.Svaki put,samo vidim razjure se macke na sve strane.Znaci svaki put moraju da nadju nesto da jure.A brzi su kao metak,imaju kondicije do besvesti.Zavlace se po jamama,skroz se iskidaju na trnje i nista.Njima je sve opusteno

martina0808
23.04.2009., 15:36
imam jazavcara kojeg sam dobila prije 9 godina,a prosle godine sam dobila mopsa.Super su se slagali prvih par mjeseci i stalno smo ih drzali zajedno.jazo je stalno sefovao mopsu a ovaj ga je pustao da mu uzima hranu i naikad se nije branio.Prije 2 mjeseca smo dobili stene srednjoazijskog ovcara i od tad se jazo i mops ne podnose ne smijemo ih vise drzati zajedno jer bi se inace poklali.Jazavcar uvijek prvi zapocinje tucu i nijedan nece da popusti.Neki dan je jazo uhvatio mopsa,a ja sam ih krenula razdvojiti,uhvatila sam jazavcara i podigla a on je tako jako drzao mopsa da mu je ovaj visio iz usta.Polila sam ih vodom pa je jazo popustio.Mopsu je ostalo par dosta velikih rana na glavi.Neznam vise sta da radim,a ne bi ih htjela stalno drzati razdvojene.Bojim se da ce se poklat do smrti ako se slucajno priblize jedan drugom a ja ne budem kod kuce. Ako neko nesto zna molim vas pomozite ne bi se htjela ni jednog rjesit jer ih sve jako volim.

white alien
24.04.2009., 00:06
Nekeko sumnjam da je do sukoba došlo radi novog šteneta.
Koliko je sad star mopsić i kojeg su spola psi ?

martina0808
24.04.2009., 11:59
mops je nedavno napunio jednu godinu i sva trojica su muskog spola.Jel bi mozda funkcioniralo da jazi stavim brnjicu pa da se tako malo druze,jel bi se u meduvremenu prestali tuc kad bi se navikli jedni na druge??

martina0808
24.04.2009., 15:25
Jazo je inace jako cudan pas i uvijek on pravi probleme.Dok mi je doga bila ziva on je bio gazda i uvjek je svima sefovao.Prvo su se tukli samo kada su sva trojica bila vani,a u kuci kada su sami mops i jazo super su se slagali.Sad se tuku bilo gdje vani unutra njima je svejedno,a novo stene se uopce ne mijesa u njhove gluposti on jadan samo sjedi i ne zna o cemu se radi.Sve psi koje smo imali u ovih deset godina su se lijepo slagali,a cim jazo izade van nastane cirkus.

Bhakti
24.04.2009., 16:05
Jazo je opasan pas, prije par dana je navalio na malog pekinezera i da nije kolega sa kolcem pošteno izmlatio Jazu udavio bi maloga. Jednom je nakon upoznavanja sa mojim Lessijem odmah podmuklo ugrizao jadnika za nogu. Podmukli i opasni psi.

hella
24.04.2009., 17:49
jazo nije nikakav opasan pas isuse bože.. hahaha... jazavčar je lovačka pasmina, to je izuzetno inteligentan pas snažnih nagona i vrlo snažnog karaktera, vrlo vrlo uporan i dosta tvrdoglav. što ljudi nemaju pojma, uzimaju ga ko bubicu jer je mali i naprave od njega debila jer pas nema apsolutno nikakvu rekreaciju prilagođenu pasmini. trebaš vidit moju. dobrica nad dobricama. ali se s njom radi ko da je NJO. svaki dan istrčavanje, svaki dan neki oblik traga pokušavamo smislit, stalno novi izazovi. i predivno je socijalizirana.

nije do psa, i govorit o jazekima toliko negativno je stvarno grijehota jer su predivni psi, ali u pravim rukama. ovog koji je napao tvog je očito uzela kriva osoba. treba znat s njima, treba bit malo čvršći jer ne praštaju uzmake, ali su predivni psi. a ovaj jazek očito nije propisno socijaliziran. samo, istu stvar će ti napravit i nesocijalizirana doga i nesocijaliziran pinč. nije do jazeka. :)

martina0808
24.04.2009., 19:59
slazem se s tim da su super pasmina stvrano su posebni i tvrdoglavi i jako dosadni al to je super ja volim takve pse.

white alien
24.04.2009., 21:58
Brnjica ne bi ništa pomogla, samo bi izazvala još veće probleme jer bi pas bio frustriran i još daleko gori radi toga.
Stvar je u tome što je mopsić odrastao i sad mu jazo želi pokazati tko je gazda u kući, a to je on po njemu.
Da je drugi pas slične pasmine rekla bih da ih pustite da riješe situaciju sami, da se ne mješate u tučnjave pa vidite kako će ići kroz neko vrijeme, hoće li se smiriti, ali mopsići su vrlo osjetljivi, osobito s disanjem i nije pametno da se s ikim i zbog ičeg tuku. K tome imate štene vrlo velike pasmine koje će kako bude odrastalo i kad odraste ( što ide brzo kako znate) ako se ova dvojica zakače, on će se priključiti fajtu, a onda kuda koji mili moji, jasno vam je da to može biti veliki problem.
Možda bi bilo najbolje da vam ova dvojica budu na oku i pod nadzorom kad su skupa jer nije pametno ni da ovaj štenac gleda njihove tučnjave i ino, a i mopsići su brahicefaličari, a dolazi ljeto, vrućine i ne smijete dozvoliti da se tako uzbuđuje ni tuče, nadam se da ste upućeni i u to.

hella
24.04.2009., 22:08
martina, a kako se slaže mops s ovčarom? jesu si bliski? da jazek možda nije ljubomoran malo?

inače se slažem s WA, vrlo je vjerojatno dominacija u pitanju. inače, po ovom što sam vidla, psi kad dođu u taj njihov pubertet (1-2 god starosti) tu obično krenu problemi jer bi odjednom oboje šefovali.

pitala bi te i dal misliš da je možda jazeku nešto zdravstveno, dal ga nešto možda boli pa tako reagira od nervoze? ali kažeš da jazek napada mopsa čim se ovaj pojavi pa valjda nije to.. a i napadao bi onda i ovčara valjda, pogotovo jer je veći i beba pa bi ga valjda prije mogao taknut di ga boli. pa evo, razmisli si čisto malo i o toj opciji.. sumnjam da je to al evo..

martina0808
25.04.2009., 13:22
kada su sami mops i ovcar se super slazu,a i jazo i ovcar se isto ljepo slazu.Kad su sva trojica zajedno il samo mops i jazo onda se tuku pa ih moram na smjenu pustati u dvoriste.Jazo nikad ovcara nije napao,a sa zdravljem mu je sve u redu,inace je jazo volio klat sve manje zivotinjice od njega npr. moje male mace,i kornjacu :( :( al jazo bas ne voli ni ljude cini mi se da bira prijatelje i tko ce ga mazit.Od svih mojih prijatelja i ljudi koji su dolazili kod mene samo voli jednog covjeka dok bi se mops sa svima igrao i mazio al je jako plasljiv kad idemo u setnju boji se svakog zvuka i ljudi,a najvise male djece i kolica al samo na ulici inace ne.Oce ti problemi sa dominacijom prestat kad mops napuni 3 il 4 godine?

hella
26.04.2009., 00:22
hm, sad me čak brine više kaj će bit kad ovčar dosegne pubertet pa krene tražit svoje mjesto u čoporu.. :(

ovo kaj si za jazeka rekla, za ljude, oni su karakterno često takvi ako se ne radi brutala na socijalizaciji. meni su govorili naveliko, i u svim knjigama o jazekima sam našla da se od najranije dobi moraju davati raznim ljudima na maženje. ono, skoro pa prisiliti ih, i to ne samo da ih nepoznati ljudi maze bilo gdje, nego da ih izvale na leđa i maze po trbuhu. inače se dobije ovo kaj si opisala. (osobno, meni to i nije neš strašno, jazo je pas čuvar i ja ne vidim zašto bi pas trebao svakog prihvatiti i svakom se maziti, naravno uz uvijet da ne napada na sve. recimo, ako gazda pusti čovjeka u kuću pas ne reagira ali se ne dolazi maziti je meni ok.)

sad.. nije mi baš jasan taj tvoj jazek s mopsekom.. kažeš da je znao naganjat manje životinje i ok. to kužim. ali nije naganjao mopsa dok je bio mlađi. to mi se ne uklapa. ali ajde, objasnimo to dominacijom, dok je štene ne smeta mu pa je ok (iako zašto onda naganja druge male životinje, ni one mu ne bi trebale smetati ako je tako). sad je mops odrastao pa mu je konkurencija. ali opet, po opisu mopsa ne čini mi se da je to pas koji pokušava nagurat svoju prevlast nad jazekom..

nije mi baš jasno. osobno, mislim da bi stvarno trebala potražiti savjet nekog stručnjaka. ima tih trenera koji dolaze i doma kod ljudi, konzultacije naprave. možda da se obratiš nekom od njih? ili barem potražiti savjet od ljudi koji imaju jazeke, možda oni znaju nešto više? meni je ovo malo čudno, iskreno. ne mogu naći dovoljno jasnu poveznicu. vjerujem da je problem u jazi, možda da odeš s njim u školicu, pa tamo zatražiš savjet. i resocijaliziraš ga. kakav je s drugim muškim psima?

martina0808
26.04.2009., 11:04
U mom gradu ne postoje skolice za pse probat cu nac nekog dresera.Jazo se slaze sa nekim muzjacima a se nekima ne.Prvi put kad su se potukli jazo je skocio mopsu na leda i htjeo ga je guzit´-ispricavam se na izrazu- a mops se nije dao pa ga je jazo onda napo,a sad se tuku odma kad ih pustim zajedno.Prvi dan kad smo dobili ovcara prvo sam ga upoznala sa mopsom pa sa jazom a onda smo ih pustili sve zajedno i jazo je odma otjerao mopsa od ovcara i rezao na njega cim bi mu se priblizio.Jazi smo dovodili cure al nije bio zainteresiran,mozda vise voli muske. Al cula am da oni skacu tako jedni na druge i zbog dominacije pa sad neznam.Jazo i mops su otprilike iste jacine pa ja mislim da se oni sad moraju opet dogovorit ko je glavni.Da si oni ne nanose tako strasne ozljede ja bi njih pustila malo da se sami dogovore al posto se izgrizu ni ne pustam ih vise da se priblize jedan drugome.

Al jazo napade i oce ugrist sve ljude koji mu se priblize tako da...

Šapica
26.04.2009., 13:51
možda bi kastracija pomogla?

martina0808
26.04.2009., 14:26
A zao mi ga ima jaja vec deset godina.Jel postoji neka druga metoda?

hella
26.04.2009., 15:20
je, to naskakivanje je i dominacija. i sad mi je logičnije, jazo je išao utvrditi dominaciju, mops se nije dao i sad je to kaj je.. a i ovo kaj si rekla za ovčara, možda jazek 'čuva' ovčara od mopsa.. tak nekaj si je povezao..

e sad, ne znam kolko su si oni tu negdje po jačini, rekla bi da je jazo jači.. ono, ne znam, ali imam doma curu jazekicu i jaka je ko bivol.. ne znam baš kolko bi se mops nosio s tim.. tak da ova ideja da ih pustiš da to sami rješe, ne znam, vjerujem da ni ja to ne bi mogla..

za kastraciju, vjerujem da bi to umanjilo problem, do neke razine. znam da je to rješilo dosta pasa tih problema. a jazek ne bi trebao osjetiti neku veliku razliku, samo bi trebao biti nešto mirniji.. za neku drugu metodu, ne bi se usudila govorit ovako, ne smatram se toliko stručnom. dal ih pustit da to sami rješe. da li nekako provest ponovno 'upoznavanje' njih dvoje, da li jazu više pod kontrolu stavit da mu se barem može naredit da miruje.. možda bi stvarno bilo najbolje da se tu javi netko tko ima više pasa odjednom, pa da prođete korak po korak, ja sam uvijek imala samo jednog psa pa tako nikad u praksi nisam morala taj problem rješavat..

martina0808
26.04.2009., 15:40
Moj jazo je patuljasti i manji je od onog obicnog jaze,a mops je veci i tri kile tezi od njega pa ga uvjek srusi na pod,a jazo ga uhvati najcesce za onu smezuranu kozu na obrazu i ne pusta dok ga ne polijem vodom.I kad bi ga vodila na kastraciju u mom gradu postoje samo tri ambulante a svi su mi veterinari ko neki mesari cini mi se da taj posao rade samo zbog novaca a ne iz ljubavi prema zivotinjama.Sad mi svi psi idu u veterinarsku ambulantu zove se tip-tip i tamo su ljudi bas dobri.

martina0808
27.04.2009., 09:04
Potraga dresera ne uspjela

bokacco
30.04.2009., 19:57
Al jazo napade i oce ugrist sve ljude koji mu se priblize tako da...

to nije dobro , pas koji napada ljude bez ikakvog povoda je agrasivan pas i nikako neće na dobro završiti , pokušajte i malo "drastičnijim "metodama to spriječiti za njegovo dobro , jer bi u protivnom moglo tužno skončati

martina0808
01.05.2009., 16:48
a sta da radim??? Nitko mi jos nije reko sta da radim da ga opet dovedem u red.Bio je on fin i pristojan prije jedno godinu-dvije sad kako je ostario valjda je senilan.

meni je tesko rastavit dva mala psa koji imaju po deset kila,a kako je teta elzi bilo ti svi psi imaju do 50 kila treba to obuzdat

white alien
01.05.2009., 22:31
a sta da radim??? Nitko mi jos nije reko sta da radim da ga opet dovedem u red.Bio je on fin i pristojan prije jedno godinu-dvije sad kako je ostario valjda je senilan.
Nije senilan već neodgojen i nije to počelo prije godinu-dvije nego se to nije primjetilo do tada, pretpostavljam, a moguće je i da je počelo tada ako ste radi novih ljubimaca zapostavili odgoj ovog starijeg jer pas seodgaja cijeli život, tj. naodgrađuje i pazi na njegovo ponašanje i svoje prema njemu.

meni je tesko rastavit dva mala psa koji imaju po deset kila,a kako je teta elzi bilo ti svi psi imaju do 50 kila treba to obuzdat
Jadna ne bila kad se uopće dovela u tu situaciju da ima pse od 50 kila, a NE ZNA iz odgojiti i ne zna ih obuzdati kad ih već nije odgojila, nisu psi za svakog jer nakon ove izjave to jedino mogu reći.
Osim toga, mi ovdje malo, jako malo možemo pomoći ovako i da inače možemo.
Pse treba vidjeti i upoznati uživo, vidjeti i proučiti situacije koje dovode do problema i vaše ponašanje pri tom, a ne ovako jer ovako samo pretpostvljamo na osnovu dobivenih informacija od vlasnika koje su subjektivne po defoltu, a to tako ne ide. Imajte na umu da prvo što trebate je promijeniti svoje ponašanje, a onda sve sjedne na mjesto, nisu psi krivi što su psi i tu leži problem -u vašim reakcijama na određene situacije . Čini mi se da kriite psa što se tako ponaša no vjerujte da on nimalo nije kriv za išta.( ni ovi teta elzini , naravno)

bokacco
02.05.2009., 12:19
a sta da radim??? Nitko mi jos nije reko sta da radim da ga opet dovedem u red.

na svaku agresiju ga špricni suzavcem za pse , dosta je malo , naučit će se pameti vrlo brzo , ako neće milom oće silom
sad će me razapeti , al bolje i to nego da ga proglase nakon neke žešće agresije , agresivnim psom i ode na uspavljivanje ,

Smartie
02.05.2009., 12:27
na svaku agresiju ga špricni suzavcem za pse , dosta je malo , naučit će se pameti vrlo brzo , ako neće milom oće silom
sad će me razapeti , al bolje i to nego da ga proglase nakon neke žešće agresije , agresivnim psom i ode na uspavljivanje ,

Ček malo, pas ima 10 godina, stari deda pobogu. Ako ga do sada nije naučila redu, teško da će se sada sa 10 godina mijenjati, pa mislim da je korištenje suzavca nepotrebno. Normalno je da pas koji nije kastriran, koji je bio gazda cijelo ovo vrijeme i koji vjerojatno nije ispočetka bio odgajan malo čvršće napada drugog mužjaka koji sad vjerojatno prolazi i kroz pubertet, jer se osjeća ugroženo. Kastracija obojice vjerojatno bi pomogla, ali ti zaista nitko to ne može garantirati 100 %. To kažem zato što je jako puno toga u samom odgoju, a samo dio toga je istospolna agresija.

martina0808
02.05.2009., 14:12
Ja mislim da on bas nije toliko agresivan da ga moram dat na uspavljivanje, sad ih drzim radvojeno pa je sve ok.Mislim da sam ga savim dobro odgajala samo sto je poludio od kad smo dobili azijata.Imali smo sigurno oko 4 il 5 pasa za ovo vrijeme dok je on kod nas,ali sa nijednim nismo imali problema nikad se nisu tukli.Jos sam primjetila kad ih nekad pustim zajedno-jazu i mopsa,jazo stane onako ukoceno i podigne jednu prednju sapu,drzi rep visoko podignut,usi su mu nekad naculene a nekad ih pogne malo nazad,a mops cjelo vrijeme kruzi oko njega onako kao sav ponosan,mozda je problem cak i u mopsu

Smartie
02.05.2009., 14:17
Problem je u dva mužjaka koji se bore oko svog položaja teritorija. A problem je i u odgoju kad čitam da jazo napada i ljude.

martina0808
02.05.2009., 15:15
Kada netko ude u dvoriste on kao svaki normalan pas zalajei krene na covjeka,al ja ga smirim i sve bude super dok mu se netko ne priblizi i pocne ga mazit ali ja njih sve prije toga upozorim da ga ne diraju jer ce ih ugrist,ali oni ne vjeruju zato sto je mal i sladak.On pusti da ga se malo mazi pa onda oce ugrist,a u setnji je sve ok nikad mi se nije nista lose desilo osim sto ga je napao jedan pit bull,al sve je bilo u redu doso je njegov vlasnik i odveo ga.A kad dode vet on ga mazi i drzi ga dok ga cijepi i pregleda a on miran ko bubica.Mozda oce ugrist samo one koji mu se ne svidaju,meni nikad nije nista lose napravio.Ja se malo bojim spricati ga tim suzavcem jer sam citala na netu da pas poslje moze osljepit-jos mi samo to fali-a negdje sam procitala da ima isto suzavac od kojih ih poslje samo malo njuska pecka i svrbi.Jel rijec o istom suzavcu,gdje se to moze nabaviti??

staffy
04.05.2009., 02:52
imam staffordskog bull terriera odlican pas pametan, slusa, obozava ljude i puno je u kontaktu s ljudima, star 2 godine ima 19 kg. al imam velike probleme s psima.
jedino je dobar sa zenskim psima s kojima je odrasel-i zenkice koje se na upaznavanju ne postave agresivno.
inace kad vidi muskog psa odmah rezi i spreman za fajt, par njih svi redom veci od njega uglavnom lutalice mjesanci koji dolaze do nas kad setamo,cak i jednog labradora od nekih 35 kg. zdrma ko da su plisane igracke.jedanput je i kuju amstafa na upoznavanju zato sta je zarezila na njega. strah me je sta ce bit kad ce neki jaci doc, kak da se ja postavim kad pocne rezat ili krenut u fajt?
imam njemackog ovcara starog 3 mj. koji je kod nas vec mjesec dana, moj tata ga je uzeo a svi smo u istoj kuci-dvoristu.
sve je ok za sada prvih par dana staffy ga je htio scepat kad je mali dolazil do njega kad se ovaj igrao s nekom igrackom ili je jeo, al smo to rijesili kroz par dana, staffy skuzil da ga nesmije. a sad me brine kako ce bit kad njemacki ovcar poraste, jel sad mali stalno grize, skace po staffyu i sve radi po njemu i stvarno se primeti kak mu je dosadan mali ovcar.a imam neki osjecaj da ce morat doci do obracuna izmedu njih, i brine me da staffy izvuce deblji kraj kad doce do toga.

hella
04.05.2009., 09:06
što se tiče drugih pasa van tvog dvorišta to možeš riješiti. znam peseka koji je imao identičan problem (dakle i nekarakteristično režanje na kuje što je rijeđe kod pasa) a koji danas čak može podnjeti i igru sa nekim manje dominantnim mužjacima. postignuto kroz školicu.. e sad, ako nemaš uvjete za upis u školicu, nadam se da će se ponosna gazdarica tog peseka javiti pa ti reći kako su oni to postigli.

do tada, možeš pokušati sa izbjegavanjem te reakcije. znači kada vidiš da prilazite nekom psu za kojeg je vjerojatno da će tvoj pas reagirati, okrenite se i odite u drugom smjeru. ili stani s njim na onoj udaljenosti na kojoj on još ne reži. pa bliže i bliže. ako krene režat, okrenite se, maknite i iz početka. nagradi ne režanje, makni se kad krene. imaš i par filmića na youtube-u od cezar millan-a (lakše je ako upišeš dog whisperer) ali evo da upozorim, ljudi su ga prozivali svojevremeno da ima agresivnije metode, pa ti vidi dal se tebi to čini kao nešto agresivno ili ok. imaš baš par filmića o psima koji imaju isti taj problem, mislim da sam to našla pod 'cezar's toughest cases' ili tak neš, pa vidi..

što se tiče ovčara.. ne znam. ja sam isto vjerovanja kako se dva psa, mužjaka, koji su u istom kućanstvu, kad ih oboje hitne pubertet (a još se i neka kuja u susjedstvu protjera) moraju barem malo zakačit. a još kad se radi o dvije karakterne pasmine, hm.. kod dečkiju ti je to obično ok jer je više sjevanja zuba nego sad baš nekih ugriza ali to ne znači da ne može doći do prave tučnjave. po meni, možda bi kastracija oba psa pomogla. iako evo, neki se kunu u to da dva psa koja odrastaju skupa ne moraju imati problema. ne znam, ja bi ih za početak kastrirala, a onda uvela čvrstu ruku što znači da kad kažem 'ne' onda je 'ne' i točka. ja sam vođa čopora što automatski isključuje njihovu potrebu za borbom oko položaja. valjda.. ili ju bar smanji. u svakom slučaju ne bih ih ostavljala same bez nadzora ni sad ni kad poraste ovčar.. nikad ne znaš..

sretno! :)

Slucajnigost
04.05.2009., 09:25
staffy ti se svejedno moraš pobrinuti za svojeg psa, odnosno ije problem što će njemu neki jači napraviti, već i ono što tvoj može napraviti bilo kojem psu.
slažem se da je školica izvrsno rješenje, a za početak pogledaj tih par videa cesar millana.
što se tiče odnosa sa štencem NJO, mislim da im ne bi nikako trebao braniti kontakte, ali budući da ti je pas dosta nepredvidiv (hoće se i na kujice postavljat, meni to baš nije tipično za pse) takvi kontakti moraju bit pod vašim budnim okom. mi imamo uglavnom labradora (dakle nije čistokrvni, ne znamo što je još tu umiješano :D ali jest nešto s izrazitim plijenskim nagonom i željom za dominacijom....blabla) i kad je on imao 4 godine u dvorište nam je došao susjedov samojed, kao štenac. labrador mu je odmah pokazao koje je njegovo mjesto u dvorištu, ali to su bili dogojni trzaji, nije tu bilo agresije. kroz ove 4 godine koliko su zajedno znali bi se posvađati oko bilo čega, ali budući da su izgradili odnos nema nikakvog problema. znači i samojed je prošao svoj pubertet, ali je još uvijek upamtio svoje mjesto u 'mini čoporu'.
dakle NJO i tvoj pas se moraju družiti da bi izgradili odnos. loš odnos između njih dvoje nije nešto što izvjesno, ako se budete trudili suprotno.

staffy
04.05.2009., 15:11
hvala ma savjetima pogledat cu te snimke. skola mi je daleko oko 40 kilometara i dosta mi je skupa a necu ih ostavit pa da ga oni uce bez moje prisutnosti.
kastracija ne dolazi u obzir jer staffy pari, al bez obzira nebi.
ne rezi nikad na kuje ako one ne zapocnu agresivno ponasanje tada ne rezi nego samo ugrize. imao sam taj slucaj kad se s kujom pokacio i poslje toga bio je normalan, uigran, a ne nervozan ko kad se s muskim pokaci.
npr. kad setamo i dolazi neki muzijak kad ga primjeti ja reagiram i kazem da sjedne i MIR, DOSTA poslusa me i hocu mu dat nagradu uopce nece uzet, negoli stalno gleda tog psa i ponekad se zna tresti.ljudi koji se ponesto razumiju savjetuju mi da kupim ogrlicu koja se naziva korekrutka ima neke bodlje i kad on krene do ga vrijeda a nemoze mu naudit.
a sta se problema tice u kuci nadam se da ce bit ok kad mi je staffy pametan a za ovcara nemogu rec jer je jos malen, al ipak razumije neke stvari. oni su samo preko noci sami, skupa spavaju u ajmo rec boksu staffy u kuci a rex ispred kuce al isto zaogradeno sa tri strane i krov. ispocetka ga je staffy pustao u kucu al sad ga je skoro prerastao i vise ne pusta rexa unutra, jedino kad staffya nema rex ode unutra.

martina0808
04.05.2009., 15:24
oce mi neko rec nest korisno??:mad: Il nitko nista ne zna :(:(:( ...