PDA

View Full Version : Cvijeće - združeni topic

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Amarillis
21.04.2009., 18:11
http://img206.imageshack.us/img206/5628/signaturebmdjeveri.th.jpg (http://img206.imageshack.us/my.php?image=signaturebmdjeveri.jpg)

molim nekoga ako zna sto je ovo da mi kaze... cini mi se da je vec bilo govora o toj zanimljivoj stvarcici ali ne mogu naci..

uspjela sam..mladica neke paprati sa havaja.. sve se bojim da toga ima za naci kod nas..i koliko bi to kostalo...

Ereshkigal
23.04.2009., 14:56
Koliko će koštati vaš vjenčani buket?Moram priznat da sam to zamišljala puno jeftinije.....Da li je cvijeće stvarno tako skupo ili se diže cijena na račun onog VJENČANI buket?

Orlandica
23.04.2009., 15:12
Koliko će koštati vaš vjenčani buket?Moram priznat da sam to zamišljala puno jeftinije.....Da li je cvijeće stvarno tako skupo ili se diže cijena na račun onog VJENČANI buket?

Diže se cijena čim kažeš vjenčani :rolleyes:
Zato su ti mogućnosti kombiniranja :
-da tražiš (ti ili dragi, ili kuma možda) kod pouzdane cvjećarke (ako npr. imaš neko mjesto gdje inače kupuješ cvijeće) da složi takav i takav buket za taj i taj dan jer ga želiš poklonit.
-ako će ti sve cvijeće radit ista cvjećarka, pregovaraj. Raspitaj se za cijene cvijeća i ne dopusti da rad naplati koliko i materijal.

Meni su tako rekli da je buket minimalno 700kn, pa do 1000 ako hoću od vanda orhideja. I to mi žena besramno kaže da je 1 takva orhideja 35kn, a 700kn pljusne bez da me pita kakav i koliko velik želim :rolleyes: Ako je itko od vas vidio vande, onda znate da se s 10 cvjetova dobije već prilično velik buket, a 350kn da košta rad-no way!!!

maybelline
23.04.2009., 15:21
meni sestricna koja radi u cvejcarni rekla da oni prodaju ohideje na gram, nisam ju pitala koliko kosta gram.

ana77
24.04.2009., 15:48
meni sestricna koja radi u cvejcarni rekla da oni prodaju ohideje na gram, nisam ju pitala koliko kosta gram.

Pretpostavljam da s krivo čula. Orhideje se prodaju na "grane", znaći možeš kupiti 1 granu ili više grana ali ne na gram sigurno.:mig:
Kupovala sam ih brdo puta i u maloprodaji i u veleprodaji. Cvijeće se nigdje ne važe.:D

Francesca
24.04.2009., 17:57
Pretpostavljam da s krivo čula. Orhideje se prodaju na "grane", znaći možeš kupiti 1 granu ili više grana ali ne na gram sigurno.:mig:Kupovala sam ih brdo puta i u maloprodaji i u veleprodaji. Cvijeće se nigdje ne važe.:D

:lol:

definitino se prodaju na grane a ne na grame :rofl:

misica milica
24.04.2009., 19:45
jel zna netko koliiko košta ta orhideja vanda na veletržnici na žitnjaku? i jel i kod nje ima nekoiko cvjetova na grani ?hvala!

klaudijak
24.04.2009., 19:51
da li se na veletržnici može kupiti cvijeće, tipa ja dođem tamo pa bi kupila koju granu orhideja????ili imaju neki limit s količinom ili je isključivo veleprodaja, da li je neko već bio tako tamo i imaju li tamo jako puno vrsta cvijeća

misica milica
24.04.2009., 21:04
klaudijak ,za orhideje ti ne znam, ja sam kupovala ruže i moraš kupiti cijeli bunt ( 20 komada ).a cijene su različite od 3 kn pa na dalje.znam samo da nam je rekao da je grana orhideje 30 kn (one koje najčešće viđamo po buketima, ne znam naziv ), ali ne znam kak se one prodaju. uglavnom, ništa nije na komad.sve buntovi, pušleki i slično...takvo je moje iskustvo.

Arwen1
25.04.2009., 15:39
Je li nekome nedavno Sekoranja radio aranzmane i buket za vjencanje? Pise se po forumu da je jako skup, a meni je rekao 400-700 kn za buket.

misiz S
29.04.2009., 19:05
Kako sam i sama bila vrlo vrlo aktivna ovdje dok smo planirali svadbu, pa sam se sjetila da možda nekome bi moglo zatrebati bršljana. Naime doma mi se stvarno razbujao a za ukrašavanje jako dobro dođe.
Pa ako nekom treba rado ću pričekati s daljnjim čišćenjem kako bi vam bio svjež. Ima čisto zelenog i onog šarenog - zeleno-bijeli.

Eto. Ako vam treba mogu i slikati pa da vidite :)
Inače sam u Zagrebu a daljnje info ćemo preko pp-a:)

I da, inače je na veletržnici bunt oko 10 kn, a treba ga obično više jer stvarno lijepo popunjava.

pmzg10
30.04.2009., 10:25
Pozdravljam sve forumaše, i imam jedan kometar na cvjetni atelje Mirela o kojem se vidim ovdje dosta piše. Nekoć je bio u Lovačkom rogu u Zagrebu, a sada je u Dugavama.
Moja zaručnica i ja smo iznimno nezadovoljni sa cvjetnim ateljeom Mirela, ali ne radi njihove stručnosti ili nestručnosti, nego radi pristupa koji imaju (odnosno ima, jer se radi o gospođi Mireli) prema klijentima.
Nakon prvog susreta koji smo imali sa Mirelom odlučili smo ju angažirati, a što je bila uglavnom želja moje djevojke. Oni koji su ikada komunicirali s njom znaju da prilikom predstavljanja svog cvjetnog ateljea Mirela prvo par minuta govori o tome kako je ona top 3 u svijetu vjenčanja u Zagrebu, a samim time i u Hrvatskoj, te to ponovi nekoliko puta uz usputni naglasak da su neki ostali koje smo mi razmatrali totalni anunimusi u tom svijetu (ne baš lijep pristup kolegama). Dobro, zažmirili smo na njezinu osobnost jer su nam se fotografije koje je pokazala, kao i same ideje koje je iznjela svidjele. Našli smo se na iznosu od 8.000,00 kuna, ostavili 200 kuna kapare i svi sretni i zadovoljni.
Međutim, pred neki dan ja sam čuo od kolegice sa posla da je cvjetni atelje Mirela radio jednu svadbu na kojoj je ona bila kuma, te da su i ona i njezina frendica koja se tada udavala bile izrazito nezadovoljne poslom koji je napravio cvjetni atelje Mirela. Ukratko, buket od mladenke se osušio i doslovno raspao kada ga je ova išla bacati (na što je Mirela rekla da ga je trebala držati u vodi???), narukvice od cvijeća za djeveruše i kume su im izgrebale ruke do krvi, a buket sa auta je padao non stop pa se nije moglo voziti brže od 20 km/h. Bilo je tu još primjedbi, koje sam ja naravno prepričao svojoj djevojci. Ona se, kao i većina cura, naravno uplašila oko toga, i ja sam rekao da nemamo šta drugo nego otići do Mirele i vidjeti o čemu se radi. Ipak je to izvor informacija, i ako ćemo dobiti pravu sliku dobiti ćemo ju u cvjetnom ateljeu Mirela.
Mirela nas je jedva primila pod izlikom da joj "ovih dana non stop dolaze novi mladenci", ali da će nas možda moć ugurat na 10 minuta. To nam je bilo ok, jer nam za ovo nije niti trebalo više od tog vremena.
I tako, došli mi do cvjetnog ateljea Mirela, ispričali svoju priču koju smo čuli (Mirela se prilikom našeg prepričavanja ovoga cijelo vrijeme podrugljivo i ironično smijala), rekli točno o kojoj svadbi se radi, čekamo njezino "ma ne brinite, sve će biti dobro, to su gluposti koje se pričaju" kad ono - paljba po nama da otkud nama pravo da mi nju idemo provjeravati, da tu nema povjerenja između mladenaca i nje, da ovo da ono, histeriziranje, tjeranje van iz ateljea, otkazivanje posla i još sto čuda. Uznemirila se ona, uznemirila se moja djevojka. Ja pokušam smiriti stvari sa riječima "ček Mirela, došli smo kod vas ne da vas napadnemo, ne da se izderavamo jedno na drugo ili otkazujemo ugovor, nego da porazgovaramo o problemu i situaciji koju smo čuli, pa da na kraju čujemo vaše utješne riječi da će sve biti ok", da bi ona meni na to rekla "da nije ona psihijatar da tješi ljude". Super. Kolko god da sam normalan i da mi cvijeće i ne znači toliko puno za samu svadbu, nisam mogao ne uzvratiti da se tako sa klijentima ne razgovara, da mi nju plaćamo dobrih 8000 kuna, da mora pokazati poštovanje prema nama, da bi ona na to rekla da se ciganimo za 8000 kuna uz napominjanje da je ovo njoj samo jedna svadba od 500 (???) koliko ih ima godišnje. Fakat lijep pristup. Da skartim priču koliko je to moguće, pokupili smo se iz cvjetnog ateljea Mirela i to je za nas bila završena priča. Odnosno, trebala je biti. Nakon cca pola sata nazvao nas je muž od Mirele, izvjesni doktor Sušić, rekao kako ovo nije način kako bi trebali akademski građani razgovarati, ja rekao slažem se, i u dogovoru sa njim mi se vratimo do cvjetnog ateljea Mirela ne bi li ipak kao ljudi okončali neuspješno poslovanje, i šta nas dočeka - isti tip histeriziranja samo nižim tonom od strane njega. Po njihovoj priči ispada da smo mi došli tamo sa svojom crkavicom od 8000 kuna, a da oni rade svadbe za 77000 kuna, i da trebamo bit sretni da su nas htjeli uzeti. Rekli su da nema potrebe da se mi prijetimo, a kao prijetnju su shvatili to što sam ja rekao da se uopće neću ustručavati apsolutno sve ispričati što se tiče našeg poslovanja sa njima, jer mislim da ljudi koje traže informaciju imaju pravo na nju. Otprilike je tako završila ova saga sa cvjetnim ateljeom Mirela u koji ja više nebi otišao niti da je zadnji na planeti.

Još jednom moram naglasiti da uopće nisam upoznat niti sam komentirao stručnost dotične gospođe Mirele, čak šta više, slike su zbilja sjajno izgledale, ali ono što je meni puno bitnije je odnos prema klijentu. Ipak u cijeloj priči mi nešto kupujemo, a oni nešto prodaju.

Nadam se da nisam baš previše udavio forumaše, ali ovo je, nebi vjerovali, skraćena verzija priče. Ako netko želi "full version" neka mi se slobodno javi.:)

Također, da se ne bi krivo shvatilo, ovo je naš dojam, a siguran sam da je više onih koji imaju lijepa iskustva sa cvjetnim ateljeom Mirela. Mi ga, na žalost, nemamo. I ovaj post nebi trebao "otjerati" klijente od cvjetnog ateljea Mirela, nego bi tek trebao njih upozoriti šta tamo možda mogu dobiti, a pravi učinak bi imao ako bi dotična gospođa Mirela Sušić ovo pročitala i sama sa sobom riješila da ipak malo drugačije postupa sa klijentima. Pa bi njezin ogomni talent u radu sa cvijećem došao još više do izražaja jer bi znala raditi i sa ljudima koji su joj klijenti i od kojih živi.

slatkish
30.04.2009., 10:54
jel ima netko iskustva sa cvjećarnom Pušlek u Zagrebu ,iza kvatrića odmah, u heinzelovoj (onaj mali kiosk)? često vidim da tamo dolaze po cvijeće za svadbe pa me zanima jel zna netko kako rade

Search-06
30.04.2009., 13:35
Kakvo je radno vrijeme veletržnice cvijeća? Od koliko rade?

NikolinicaR
01.05.2009., 09:32
Pozdravljam sve forumaše, i imam jedan kometar na cvjetni atelje Mirela o kojem se vidim ovdje dosta piše. Nekoć je bio u Lovačkom rogu u Zagrebu, a sada je u Dugavama.
Moja zaručnica i ja smo iznimno nezadovoljni sa cvjetnim ateljeom Mirela, ali ne radi njihove stručnosti ili nestručnosti, nego radi pristupa koji imaju (odnosno ima, jer se radi o gospođi Mireli) prema klijentima.
Nakon prvog susreta koji smo imali sa Mirelom odlučili smo ju angažirati, a što je bila uglavnom želja moje djevojke. Oni koji su ikada komunicirali s njom znaju da prilikom predstavljanja svog cvjetnog ateljea Mirela prvo par minuta govori o tome kako je ona top 3 u svijetu vjenčanja u Zagrebu, a samim time i u Hrvatskoj, te to ponovi nekoliko puta uz usputni naglasak da su neki ostali koje smo mi razmatrali totalni anunimusi u tom svijetu (ne baš lijep pristup kolegama). Dobro, zažmirili smo na njezinu osobnost jer su nam se fotografije koje je pokazala, kao i same ideje koje je iznjela svidjele. Našli smo se na iznosu od 8.000,00 kuna, ostavili 200 kuna kapare i svi sretni i zadovoljni.
Međutim, pred neki dan ja sam čuo od kolegice sa posla da je cvjetni atelje Mirela radio jednu svadbu na kojoj je ona bila kuma, te da su i ona i njezina frendica koja se tada udavala bile izrazito nezadovoljne poslom koji je napravio cvjetni atelje Mirela. Ukratko, buket od mladenke se osušio i doslovno raspao kada ga je ova išla bacati (na što je Mirela rekla da ga je trebala držati u vodi???), narukvice od cvijeća za djeveruše i kume su im izgrebale ruke do krvi, a buket sa auta je padao non stop pa se nije moglo voziti brže od 20 km/h. Bilo je tu još primjedbi, koje sam ja naravno prepričao svojoj djevojci. Ona se, kao i većina cura, naravno uplašila oko toga, i ja sam rekao da nemamo šta drugo nego otići do Mirele i vidjeti o čemu se radi. Ipak je to izvor informacija, i ako ćemo dobiti pravu sliku dobiti ćemo ju u cvjetnom ateljeu Mirela.
Mirela nas je jedva primila pod izlikom da joj "ovih dana non stop dolaze novi mladenci", ali da će nas možda moć ugurat na 10 minuta. To nam je bilo ok, jer nam za ovo nije niti trebalo više od tog vremena.
I tako, došli mi do cvjetnog ateljea Mirela, ispričali svoju priču koju smo čuli (Mirela se prilikom našeg prepričavanja ovoga cijelo vrijeme podrugljivo i ironično smijala), rekli točno o kojoj svadbi se radi, čekamo njezino "ma ne brinite, sve će biti dobro, to su gluposti koje se pričaju" kad ono - paljba po nama da otkud nama pravo da mi nju idemo provjeravati, da tu nema povjerenja između mladenaca i nje, da ovo da ono, histeriziranje, tjeranje van iz ateljea, otkazivanje posla i još sto čuda. Uznemirila se ona, uznemirila se moja djevojka. Ja pokušam smiriti stvari sa riječima "ček Mirela, došli smo kod vas ne da vas napadnemo, ne da se izderavamo jedno na drugo ili otkazujemo ugovor, nego da porazgovaramo o problemu i situaciji koju smo čuli, pa da na kraju čujemo vaše utješne riječi da će sve biti ok", da bi ona meni na to rekla "da nije ona psihijatar da tješi ljude". Super. Kolko god da sam normalan i da mi cvijeće i ne znači toliko puno za samu svadbu, nisam mogao ne uzvratiti da se tako sa klijentima ne razgovara, da mi nju plaćamo dobrih 8000 kuna, da mora pokazati poštovanje prema nama, da bi ona na to rekla da se ciganimo za 8000 kuna uz napominjanje da je ovo njoj samo jedna svadba od 500 (???) koliko ih ima godišnje. Fakat lijep pristup. Da skartim priču koliko je to moguće, pokupili smo se iz cvjetnog ateljea Mirela i to je za nas bila završena priča. Odnosno, trebala je biti. Nakon cca pola sata nazvao nas je muž od Mirele, izvjesni doktor Sušić, rekao kako ovo nije način kako bi trebali akademski građani razgovarati, ja rekao slažem se, i u dogovoru sa njim mi se vratimo do cvjetnog ateljea Mirela ne bi li ipak kao ljudi okončali neuspješno poslovanje, i šta nas dočeka - isti tip histeriziranja samo nižim tonom od strane njega. Po njihovoj priči ispada da smo mi došli tamo sa svojom crkavicom od 8000 kuna, a da oni rade svadbe za 77000 kuna, i da trebamo bit sretni da su nas htjeli uzeti. Rekli su da nema potrebe da se mi prijetimo, a kao prijetnju su shvatili to što sam ja rekao da se uopće neću ustručavati apsolutno sve ispričati što se tiče našeg poslovanja sa njima, jer mislim da ljudi koje traže informaciju imaju pravo na nju. Otprilike je tako završila ova saga sa cvjetnim ateljeom Mirela u koji ja više nebi otišao niti da je zadnji na planeti.

Još jednom moram naglasiti da uopće nisam upoznat niti sam komentirao stručnost dotične gospođe Mirele, čak šta više, slike su zbilja sjajno izgledale, ali ono što je meni puno bitnije je odnos prema klijentu. Ipak u cijeloj priči mi nešto kupujemo, a oni nešto prodaju.

Nadam se da nisam baš previše udavio forumaše, ali ovo je, nebi vjerovali, skraćena verzija priče. Ako netko želi "full version" neka mi se slobodno javi.:)

Također, da se ne bi krivo shvatilo, ovo je naš dojam, a siguran sam da je više onih koji imaju lijepa iskustva sa cvjetnim ateljeom Mirela. Mi ga, na žalost, nemamo. I ovaj post nebi trebao "otjerati" klijente od cvjetnog ateljea Mirela, nego bi tek trebao njih upozoriti šta tamo možda mogu dobiti, a pravi učinak bi imao ako bi dotična gospođa Mirela Sušić ovo pročitala i sama sa sobom riješila da ipak malo drugačije postupa sa klijentima. Pa bi njezin ogomni talent u radu sa cvijećem došao još više do izražaja jer bi znala raditi i sa ljudima koji su joj klijenti i od kojih živi.

Svaka ti čast....na ovome sto si napiso...:mig::mig::top:
sve potpisujem jer je prvi dojam top 5 itd imala i sa nama....
Ja nisam nikoga cula da je imao loše iskustvo sa njom i mi smo vec 2 * imali razgovor sa njom i moj dragi :s:s Hvala Bogu ima jako dobar stav prema takvima i dao joj je neka stvari do znanja.....
Mislim da ne samo ako se radi o Mireli o ostalim cvjecarnama ili osvjetljenjima treba imati svoj stav i NAGLASAVATI sa kojim fondom novaca se raspolaže jer NAŽALOST svi nas oderu...počevši od vjenčanice...kolača...cvijeća i svega ostaloga....
MI smo opet naglašavam zahvaljujućo mome dragom:s:s:s:s jako puno uštedjeli ali SVIMA dali do znanja šta želimo....
Znam da je neke sram jer to je ipak jedamput...bitan dan...NEDAJTE se nagovoriti jer na karju ce vas zvati i moliti....
Ovo mogu sve reci sada nakraju kada nam je cca 34 dana do vjenčanja jer tek sada kada sam izašla iz tog ludila PRESRETNA što je neke stvari moj BUDUĆI uzeo u ruke...

Loena
02.05.2009., 09:00
ne znam spada li ovo ovamo & ispričavam se unaprijed ako ne, ali što kažete da se umjesto REVERA (kitica) gostima podijele ili stave bedževi? Hvala Vam na odg.

misica milica
02.05.2009., 13:20
meni to zvuči opaljeno i super:D
još ak je neki fora natpis ili vaša fotkica.mrak!

M&K
03.05.2009., 12:09
Ne znam koliko kosta ali ti se racuna po grani

Roza Smota
03.05.2009., 12:26
@pmzg10

a to je valjda taj bahati stav koji prolazi pod poslovnu odlučnost kod likova iz polusvijeta koji se naziva elitom (big brothera and co. ). mislim da je osnovno sto ne gospođa ne razumije da klijent uz uslugu, ima pravo i na informaciju i da je u njenom dugoročnom interes da tu informaciju pruži (jer je tu i objašnjenje zasto je ona recimo u top 5, a ne u top 50 cvjecara i sl., zbog čega nesto sto radi vrijedi vise od od necijeg tudjeg rada i sl).

ja na vasem mjestu jedino ne bih tako lako odustala, pa zanima vas njeno znanje o cvijecu, a ne nedostatak vjestine i odmjerenosti u socijalnim kontaktima.

nicol123
03.05.2009., 16:40
Mene je "moja" cvjećarka jučer nazvala i dala mi ovaj popis,znala sam da će biti skuplje ali ovo :eek: mi je ispalo ipak previše s time da u ukupnu cijenu NE ULAZI ukrašavanje kuće. Ovo su sve cijene po komadu
-srce od balona (iza mladenaca) - 1400 kn
-oni kameničići za stolove - 100 kn 1 kutija a meni ih treba bar 13
-10-11 revera 780,00 kn
-buket -700 kn
-buket za auto -630 kn
-aranžm.za glavni stol 1350 kn
-aranžm.za stolove nešto kao ona kugla -65 kn 1 komad znači puta 26 (idu 2 na stol jer su stolovi dugački)
Uglavnom kad se sve zbroji ispadne 1,000,00 eura a moja frendica koja se udala i moj frend koji se ženi platili sve 5 000 kn + uređenje 2 kuće
Molim komentare jer stvarno neznam kako se kreću te cijene ali meni je ovo previše

ajjjjjjjjjjjjjjoooooooooooojjjjjjj draga moja ovo je preeeeeeskupo!!!!!!Zašto si ne vidiš negdje po knjižarama ili tako po ti trgovimama bar te kamenčiče ja sam gledala jedna tegla 20 kn,a tamo imaš i umjetne cvijetiče pa si sama nešto napraviš jer ako pristaneš na ovo njeno skuplje će biti cvijeće i ukrasi nego hrana!!!!!!!! to ti je samo moje mišljenje,,,,a ti sad kako hočeš!!!!!

mmarija
03.05.2009., 18:03
Cvjećarka mi je dala ovaj popis cijena
- vjenčani buket - 350 kn (bilo kakav ja hoću i od bilo kakvog cvijeća)
- reveri za kumove - 20 kn (muški) i 30 kn (ženski) jer će biti oko ruke
- kitice za ostale uzvanike - 4 kn po komadu
- dekoracija automobila - 350 - 400 kn ovisno o cvijeću koje uzmem
- kićenje crkve - 800 kn
sala:
- po stolu 200 kn (tu spada: nadstoljnjak; 2 svijećnjka okićena i velika svijeća u sredini; i pravljenje dekoravije oko žlice, vilice i noža za svakog gosta)
- aranžman za glavni stol oko 600 kn
Neću svoj buket bacati, a taj koju ću baciti je poklon.
Mislim da će me sve ukupno stajati oko 5 500 kn

misica milica
03.05.2009., 18:49
klaudijak , bila sam jučer na žitnjaku...grana orhideje od 25 do 40 kn...ovisno o boji, jesu li krupnije ili sitnije orhideje, i gdje gledaš (kod kojeg prodavača).

Mujer_latina
03.05.2009., 18:53
[QUOTE=mmarija;20353385]Cvjećarka mi je dala ovaj popis cijena

Jesu to od umjetnog cvijeća i trakica ili od sušenog ili prirodnog cvijeća?

annarella
03.05.2009., 19:12
Meni prsten tek stiže drugi tjedan (moram vježbati iznenađenost), ali ja si već maštam...ne mogu si pomoći. Vjenčanje će biti skromno, ali vjenčanica i buket ne budu takvi.

Jel mi može netko naći slikice buket-slap ali one velike s nekoliko nivoa??? Imala mi je sestrična takav tako da i tu moram izvući nešto novo.

Hvala

Lyysssyyyy
03.05.2009., 19:13
anarella jesi pregledala cijelu ovu temu od prve stranice?

annarella
03.05.2009., 19:33
ostale mi još 4 str.

Lyysssyyyy
03.05.2009., 19:36
ajde ne daj se vrijedno je truda

mmarija
03.05.2009., 21:31
Jesu to od umjetnog cvijeća i trakica ili od sušenog ili prirodnog cvijeća?[/QUOTE]

To je od umjetnog cvijeća, trakica i školjkica. Biti će ovakvi:
http://img13.imageshack.us/img13/1774/rever1.th.png (http://img13.imageshack.us/my.php?image=rever1.png)http://img13.imageshack.us/img13/4473/rever2.th.png (http://img13.imageshack.us/my.php?image=rever2.png)
Manji - lijevi će biti za uzvanike, a veći - desni za roditelje i braću i sestre.

pmzg10
04.05.2009., 08:39
Cvjećarka mi je dala ovaj popis cijena
- vjenčani buket - 350 kn (bilo kakav ja hoću i od bilo kakvog cvijeća)
- reveri za kumove - 20 kn (muški) i 30 kn (ženski) jer će biti oko ruke
- dekoracija automobila - 350 - 400 kn ovisno o cvijeću koje uzmem
- kićenje crkve - 800 kn
sala:
- po stolu 200 kn (tu spada: nadstoljnjak; 2 svijećnjka okićena i velika svijeća u sredini; i pravljenje dekoravije oko žlice, vilice i noža za svakog gosta)
- aranžman za glavni stol oko 600 kn
Neću svoj buket bacati, a taj koju ću baciti je poklon.
Mislim da će me sve ukupno stajati oko 5 500 kn

mmarija, a o kojoj se točno cvjećarni radi? tnx

annarella
04.05.2009., 16:15
Ej, nema takvih, a sve sam pregledala. To su neobični buketi...oduševila me kombinacija moje sestr - krem ruže i smeđa špaga za vezanje vinove loze. Na vrhu počinje od buketa s ružama (bogatiji) zatim se spušta nalo pa oper skup ruža i zatim opet dolje i na kraju najmanji snop ruža. Jel vam jasnije ovako??

maybelline
04.05.2009., 16:21
de nam jednu slikicu stavi da vidimo

annarella
04.05.2009., 16:29
ovih dana, jer nemam skener kući pa dok riješim to

annarella
04.05.2009., 16:44
http://http://www.forum.hr/attachment.php?attachmentid=7327&stc=1&d=1241451756

si su buketi krasni naravno, ali ovaj i ovi što slijede su me jaaako bacili na razmišljanje

ja ne volim "obično" i klasično

Lyysssyyyy
04.05.2009., 16:46
uistinu je neobičan, je li to slično onome što je tvoja sestra imala?

maybelline
04.05.2009., 16:50
bas je neobican
Lysy ja mislim da taj sto je njena sest imala je kao tri buketa,veliki,manji i najmanji,s tim da su povezani od najveceg prema najmanjem,samo neznam sta ima izmedu njh,ta spaga ili?

maybelline
04.05.2009., 16:54
[IMG]http://i44.tinypic.com/b8l8k6.jpg]

ja mislim da je to nesto na ovu foru samo sto na ovom djelu sto visi se nastavlja manji buket i dalje jos malecki:cerek:
ako sam ju dobro shvatila

Lyysssyyyy
04.05.2009., 16:54
neznam, moramo čekati da skenira ali ovaj mi je baš zanimljiv http://img241.imageshack.us/img241/5610/designerbridalyf9.jpg

Lyysssyyyy
04.05.2009., 16:56
maybelline ma di si to iskopala? :lol::lol::lol::lol:

maybelline
04.05.2009., 16:57
maybelline ma di si to iskopala? :lol::lol::lol::lol:

samo par stranica dalje,nisam sigurna na kojoj:ne zna:
nekak mi se taj ucinio najboljim za objasnit

annarella
04.05.2009., 16:57
a između su bile šibe vinove loze i sve se je držalo na tome. Nije sestra već sestrtična. Bio je efektan.

Kad smo kod efektnog, ja bih ovo satima mogla gledati...ne mogu staviti slike, pa ću probati cijeli link.

http://www.forum.vjencanjesnova.com/viewtopic.php?f=11&t=250

Lyysssyyyy
04.05.2009., 17:00
nekak mi se taj ucinio najboljim za objasnit

i meni, ali neznam gdje bih gledala tak jer nisam nigdje vidjela tak da visi a da je bogato, al ne brini aranella naći će se nešto :top:

a taj link, upravo sam ga prelistala :rofl:

annarella
04.05.2009., 17:02
Maybelline, vidjela sam taj, ali mi je nekako krhko izgledao. Ali to je definitivno najsličniji ovom mom. Umjesto ovog plavog cvijeća ruže, a umjesto ove paučine šibe i traka od prirodnog materijala...

slatkish
05.05.2009., 07:53
jel ima netko iskustva sa cvjećarnom Pušlek u Zagrebu ,iza kvatrića odmah, u heinzelovoj (onaj mali kiosk)? često vidim da tamo dolaze po cvijeće za svadbe pa me zanima jel zna netko kako rade

Bila sam tamo pa da vam dam utiske. Dakle, cure rade stvarno lijepo, cvijeće je friško, ali cijene:eek:. Buketić i aranžman (sa ružama, ništa extra) bi me izašli oko 1500 kn. Narukvice s ružom 100 kn. To je meni jako puno. Iako sam vidjela nekoliko svadbi koje su radile, i stvarno je super odrađeno, ipak je to previše love. I još su k tome vrlo neljubazne i imaju stav kao da su jedine u Zagrebu. Pa prema tome, ne preporučam:flop:

klaudijak
05.05.2009., 12:31
klaudijak , bila sam jučer na žitnjaku...grana orhideje od 25 do 40 kn...ovisno o boji, jesu li krupnije ili sitnije orhideje, i gdje gledaš (kod kojeg prodavača).

misica samo pitanje jedno, bila sam inače na žitnjaku u dobrom partneru, a di im je tržnica cvijeća isto tu negdi ili na drugom mjestu, i da kak im je radno vrijeme

hvala

ivana3101
05.05.2009., 14:07
tržnica ti je hangar iza partnera al desno...a radno vrijema mislim da od 4 ujutro pa do 2 al već ti je subotom oko 10 poluprazno...

misica milica
05.05.2009., 18:24
eto ivana me preduhitrila:) subotom su do 12.ja am u 9 bila sada u subotu, i prvi dio ne radi već tada (koliko sam skužila tamo se većinom zelenilo prodaje ).
prođeš te " kaveze" sa zelenilom, i onda ti je iza prodaja cvijeća.

e sad ja imam pitanje:D
jel netko zna, kako da dođem do tih vanda orhideja? jel ih tamo na tržnici moram zamoliti da mi ih naruče?

ivana3101
05.05.2009., 22:13
pa ja kad sam bila i pitala za božure mi je striček rekao da nema problema ja velim kaj hoću i koliko hoću i oni naruče..prošeći onuda i pitaj ja kad sam bila su bili jako susretljivi i ljubazni tak da vjerujem da budu i tebi...ja imam vjenčanje za 12 dana!!! i spremam se sama raditi cvijeće..nastupam u četvrtak s pripremama i nadam se da bu sve kak sam si zamislila!!! božure su mi naručili!!!!

27dresses
05.05.2009., 22:42
ciao!
evo da ja sa vama podijelim svoju nedoumicu jer fakat ne znam što učiniti-
moj cvjetni atelje koji sam odabrala mi je dao ponudu da će mi:
- urediti crkvu
- auto
- restoran
-buket moj
- reveri od cvijeća za kumove krsne,krizmane i vjenčane te roditelje
- rever za mladenca
- manji reveri od umjetnog cvijeća za ostale goste
po cijeni od 20 000 kn!!

hm.... ne znam dal da se :eek: ili da :cry: .... ili da budem zahvalna što će mi sve to biti prekrasno, predivno i naj naj :cerek: ali po toj cijeni??

je li koja od vas imala barem približnu ponudu mojoj za sve to ili je neka od vas već platila toliko za uređenje te bila zadovoljna?? help !!!

Lyysssyyyy
05.05.2009., 22:45
Ja ne mogu vjerovati, pa dobro čime bi ti ukrasila, zlatom? koji je to cvjetni atelje?

ajme, ovo nije normalno

dvolični blizanac
06.05.2009., 06:34
ciao!
evo da ja sa vama podijelim svoju nedoumicu jer fakat ne znam što učiniti-
moj cvjetni atelje koji sam odabrala mi je dao ponudu da će mi:
- urediti crkvu
- auto
- restoran
-buket moj
- reveri od cvijeća za kumove krsne,krizmane i vjenčane te roditelje
- rever za mladenca
- manji reveri od umjetnog cvijeća za ostale goste
po cijeni od 20 000 kn!!

hm.... ne znam dal da se :eek: ili da :cry: .... ili da budem zahvalna što će mi sve to biti prekrasno, predivno i naj naj :cerek: ali po toj cijeni??

je li koja od vas imala barem približnu ponudu mojoj za sve to ili je neka od vas već platila toliko za uređenje te bila zadovoljna?? help !!!

definitivno je previše.
ja sam imala hrpetine cvijeća (između ostalog i brdo orhideja)
i to me zajedno s pozivnicama došlo 10.000 kn.

poslat ću ti slike na pm pa vidi...
definitivno te želi pokrasti!!!!!!!!!!!!

klaudijak
06.05.2009., 13:00
27 evo ti moja ponuda s izračunom od 4500 s tim da mi je cvjećarka rekla da je to malo veća cijena za svaki sližućaj jer ne zna kolika će cijena biti orhidejama koje ja hoću, daklem:
moj buket od frezija, alstromerija, crvenih vanda orhideja, bobica i grančica, nerina
zamjenski buket od tri dijela samo bez orhideja
dvije kugle buketi za klencerice
dva velika vijenca za vrata sa cvijećem i bobicama
ukrašavanje crkve za 20 klupa zelenilo, sisal i satenske trake, dva ukrašena sviječnjaka i dva aranžmana za oltar
reveri sa orhidejama 3 za muške i 2 za cure s onarukvicama (ja radim narukvice)
aranžiranje auta s zelenilom, bobicama, cimetom, šmrkljima(i cvječarka ih je tak nazvala) i cvijećem umjesto mašni na rubovima
aranžmani za stolove narančaste kale i vrbine grane
aranžiranje glavnog stola sa zelenilom, grančicama, svijećama, bobicama, amforicama i jednom velikom amforom uz brdo sitnica
žaruljice iza mladenaca
i vijenčić za moju pesicu jer će se najvjerojatnije slikati s nama,
svijeće za po stolovima
cvijeće za u kosu za probnu zurku, i za glavnu zurku - orhideje
cvijeće za tortu - orhideje

mislim da nisam ništ zaboravila, po mom mišljenju ova cifra za 4500 nije puno, s obzirom da su kale u 7 mjesecu malo skuplje, a i orhideje nisu bagatela

Lyysssyyyy
06.05.2009., 13:16
27 evo ti moja ponuda s izračunom od 4500 s tim da mi je cvjećarka rekla da je to malo veća cijena za svaki sližućaj jer ne zna kolika će cijena biti orhidejama koje ja hoću, daklem:
moj buket od frezija, alstromerija, crvenih vanda orhideja, bobica i grančica, nerina
zamjenski buket od tri dijela samo bez orhideja
dvije kugle buketi za klencerice
dva velika vijenca za vrata sa cvijećem i bobicama
ukrašavanje crkve za 20 klupa zelenilo, sisal i satenske trake, dva ukrašena sviječnjaka i dva aranžmana za oltar
reveri sa orhidejama 3 za muške i 2 za cure s onarukvicama (ja radim narukvice)
aranžiranje auta s zelenilom, bobicama, cimetom, šmrkljima(i cvječarka ih je tak nazvala) i cvijećem umjesto mašni na rubovima
aranžmani za stolove narančaste kale i vrbine grane
aranžiranje glavnog stola sa zelenilom, grančicama, svijećama, bobicama, amforicama i jednom velikom amforom uz brdo sitnica
žaruljice iza mladenaca
i vijenčić za moju pesicu jer će se najvjerojatnije slikati s nama,
svijeće za po stolovima
cvijeće za u kosu za probnu zurku, i za glavnu zurku - orhideje
cvijeće za tortu - orhideje

mislim da nisam ništ zaboravila, po mom mišljenju ova cifra za 4500 nije puno, s obzirom da su kale u 7 mjesecu malo skuplje, a i orhideje nisu bagatela

ovo je tako bogata ponuda, s cijenom bolje ne bi mogla proći za to sve što dobiješ, ali 27dresses, ova tvoja cvjećarka te pljačka naveliko, ne budi luda, bježi od nje

Giovanna26
06.05.2009., 16:56
Ja sam imala osnovnu, pocetnu ponudu od 15.000, 00 kn...rekli mi da ispod toga nemam o cemu razmisljati!!! Naravno, odustala!!! A, i od nacina!!! To je dizajnersko, nije cvijece s placa...njihove rijeci!!! Koma!!!

NikolinicaR
06.05.2009., 17:20
pozz...
potpisujem Giovanna26 svi smo naletili na njih...ja sam vec par puta rekla..
pa eto ponavljam...
Sa svima se slažem i mi smo kod nekih dobili cijenu da bi mogli platiti jos jednu svadbu sa svim:kava:
Cure najvažnije Vam je kada dolazite kod bilo koga da im DATE do znanja sa kojom cifrom raspolažete inaće ode sve u zrak oni sretni jer su ubacili 4 0000 a mi pretuzne jer si nemozemo to priustiti...
Sa svim se cjenkajte pod OBAVEZBO jer danas kada je sve gotovo oko priprema HVALA :s:s:cerek: mome dragome na cjenkanju jer danas za cijenu npr cvijeća sam dobila i rasvjetu i kolače i to isto cvijeće...
Cure nedajte se nagovoriti i neka VAS nebude sram jer na trazite nista na poklon već jako dobro platite i previše....
SVIMA DRZIM FIGE:mig:

JANI
07.05.2009., 09:50
Curke ja ozbiljno razmišljam da si sama napravim dekoraciju za crkvu, doma, i u sali. Imala sam zamisao da stavim brdo margerita onih poljskih u visoke vaze koje bi kupila. Moje curke bi mi pomogle a ja se nadam da imam barem malo smisla, jer su dosad ljudi hvalili moje kreacije.

takvu dekoraciju je imala i Ljupka Gojić, ali slike samih dekoracija ne mogu nigdje nać. ovo je šta sam našla

http://www.jutarnji.hr/spektakli/showbiz/clanak/art-2006,5,27,Gojic_Mikic,28197.jl

sad mi vi recite ako mi u petak navečer sve pripremimo oče li izdržat do subote, mislim ako neće uvenut

ivana3101
07.05.2009., 09:54
ako su margarete u pitanju ne brini meni doma izdrže i po dva tjedna u vazi tak da sve si lijepo pripremi prek noći ih stavi u vodu i uživaj!! ja sam se isto sama odlučila radit cvijeće naravno s kumom i baš se veselim!!!

JANI
07.05.2009., 10:13
do kada cvatu te margerite? :ne zna: čini mi se da već sredinom 6 ih nema kada bi ja radila svatove. moram dobro pratit ove godine di ih ima jer kad ja to počnem gulit opustošit ću cjelu Istru. :lol:

Rani mraz
07.05.2009., 10:13
hoće draga,moja prija ih je imala prošle godine i izdržale su još i tjedan dana nakon vjenčanja

BlackBerry
07.05.2009., 10:21
dobro jutrooo :)

Evo ja sam bila danas na veletrznici.
narucila orhideje ( 8 kn po cvijetu, cca 25 cvjetova u kutiji (2 grane) oko 200 kn)
bozura ima ko u prici (5 kn kom) jedino je mali mucini problem kaj su svi jos pupoljasti.
a meni trebaju rascvjetani..tak da ne znam kak cu to izvesti...

uglavnom idem po sve to u cetvrtak 14.5 pa ako nekoga zanima nesto mogu pogledati pa vam javim :)

ivana3101
07.05.2009., 10:27
juhu!!! božuri su stigli!!!! black hvala ti jako si me razveselila...moje vjenčanje je za 9 dana i htjela sam njih al sam se prepala zbog ove duže hladnoće da buju kasnili!!! lijepo ih uzmi i na toplo s njima i brzo ti se budu otvorili bez brige!!

ivana3101
07.05.2009., 10:32
i da black ima bijelih božura???

JANI
07.05.2009., 10:34
e da sam ja malo bliže opustošila bi i tu vašu zelenu tržnicu. Ajme božuri su moja tiha patnja, a orhideje moji snovi. Zavidim svma vama koje ste u zg kad bi barem i mi imali neto takvo u Istri postala bi Saša Šekoranja (ili već kako se zove tip)

ivana3101
07.05.2009., 10:44
i ja se tam raspametim!!! znaš kaj svega ima i tak je prekrasno i ideje samo dolaze...a ima i nečega kaj uopće neznam kak se zove kaj nisam ni znala da postoji i da je biljno!! prekrasno...a želim ti da i u Istru dođe onda veletržnica cvijeća!!;)

BlackBerry
07.05.2009., 10:59
juhu!!! božuri su stigli!!!! black hvala ti jako si me razveselila...moje vjenčanje je za 9 dana i htjela sam njih al sam se prepala zbog ove duže hladnoće da buju kasnili!!! lijepo ih uzmi i na toplo s njima i brzo ti se budu otvorili bez brige!!

to mi je jedna opcija a druga da se uputim ka cvjecarkama i zicam ih da mi zamjene svoje rascvjetale sa mojim u pupu :))))

kao pliiiiz teta sutra se udajeeeem a glete ih kak su zatvoreniiiii :(

simba
07.05.2009., 11:00
cure...koliko su vas izašli aranžmani za stolove (za goste)?

ne bih htjela nešto preskupa.....imate kakav savjet?

BlackBerry
07.05.2009., 11:02
i da black ima bijelih božura???

e ubi me ak sam sa svojim krmeljasim ocima vidjela.
mislim da ima.
ali ne garantiram

one tamno crvene/ljubicaste sam vidjela. ali moji osiromaseni i prerano probudjeni kognitivni procesi nisu mogli percipirati svu širinu boja tamo :)

BlackBerry
07.05.2009., 11:04
i ja se tam raspametim!!! znaš kaj svega ima i tak je prekrasno i ideje samo dolaze...a ima i nečega kaj uopće neznam kak se zove kaj nisam ni znala da postoji i da je biljno!! prekrasno...a želim ti da i u Istru dođe onda veletržnica cvijeća!!;)

daaaaaa recimo danas sam se zapalila za crne kale...
http://www.flowers.pacificcallas.com/blackcallalilyflowers.htm

jao sto su lijepeeeee...ono nisu oank bljede nego bas ovako kao na slici.
12 kn velike i 8 male..
14 kom u paketu

skupo mamicu im njihovu

klaudijak
07.05.2009., 12:55
e black, ak ti ni problem pogledaj ako ima crvenih orhideja kad ćeš već kupovati, lijepo bih i sa puno treptaja okicama molila
inače ja sam kod svoje cvječarke neki dan kupila tri veeeelike bijele kale i dojdu 12 kn kod nje

NIVES pra
07.05.2009., 13:08
Obilazila sam malo cvjećare i čine mi se prevelike razlike u cijenama za više manje isto cvijeće? Ne kužim, ne želim previše potrošiti, ali opet da mi bude jednostavno i lijepo! Neki neutralni tonovi, ništa spektakularno. Jedino mi je važno da mi se buket ne raspadne, na šti su me neke forumašice već upozorile. Svašta, o čemu sve moram voditi računa :mad:

NIVES pra
07.05.2009., 13:20

Ovo zadnje! Prije par godina bila sam na sasvim jednostavnom vjenčanju. Mladenka mi se pohvalila da je vjenčani buket kupila na Cvjetnom u subotu u jutro! Uzela je neki već složeni koji je bio najljepši i platila ga 250 kn!

Ja neću baš tako, ali neću niti dati bogatstvo za cvijeće.

Lyysssyyyy
07.05.2009., 13:21
koje su uopće cijene za buket po zagrebu?

NIVES pra
07.05.2009., 13:30
Imaš od 400-1000 kn. Ja ne razumijem u čemu je razlika ako svi na prvi pogled izgledaju jednako???

Lyysssyyyy
07.05.2009., 13:33
ajme, 1000 :eek::eek::eek::eek::eek:

znam da to ovisi i o godišnem dobu i dostupnosti cvijeća, ali 1000mi je ipak too much

sara4
07.05.2009., 19:43
http://i532.photobucket.com/albums/ee322/FionaPomplona/b8l8k6.jpg

Može pomoć oko ovog cvijeća? Nazivi? Ovo mi je krasno! :cerek:

Lyysssyyyy
07.05.2009., 20:36
sara, ruže, ovo zeleno ako se ne varam francuski peršin, a ostalo nisam sigurna

simba
07.05.2009., 23:06
cure...može preporuka za povoljnu cvjećarku barem....:D

JANI
08.05.2009., 07:52
http://i532.photobucket.com/albums/ee322/FionaPomplona/b8l8k6.jpg

Može pomoć oko ovog cvijeća? Nazivi? Ovo mi je krasno! :cerek:

Ovo zeleno okruglo su gumbeki, naranđaste su ruže i koliko uspjem vidit ima i margerita ili ivančica naranđastih, a ovo bijelo ne mogu odgonetnut po slici

sara4
08.05.2009., 10:27
Hvala, curke! Gumbeki su mi favorites!

ivana3101
08.05.2009., 10:35
jedva čekam sutra!!! idem na veletržnicu!! jupiii

BlackBerry
08.05.2009., 10:36
e black, ak ti ni problem pogledaj ako ima crvenih orhideja kad ćeš već kupovati, lijepo bih i sa puno treptaja okicama molila
inače ja sam kod svoje cvječarke neki dan kupila tri veeeelike bijele kale i dojdu 12 kn kod nje

ej kaj ti se tice orhideja, slabo sam ih vidjela.
ima hrpe zurih i bijelih i eventualno bijelih Phalaenopsisa
I ja sam svoje roze trebala naruciti.
Mozda sam samo dosla u krivi dan.

Ali pitati cu kak to ide s narudzbama i za cijenu :)

klaudijak
08.05.2009., 12:21
black imaš puuuuusu:cerek::cerek::cerek::cerek::s:s:rock:

kutnjak
08.05.2009., 13:55
je li netko ima iskustvo sa salon cvijeca Tihana na Vrbanima?? cini mi se ok, cura simpaticna, cijena mi se cini u redu.

danijela28
08.05.2009., 14:01
Imam pitanjce: šta je sve potrebno za uređenje crkve? tj. šta treba: mašne na klupama, buketi...?? Kako to ide? I koliko vas dođe uređenje crkve, ako vam je uređuje cvjećarka. I dal uopće treba kitit crkvu?

Lyysssyyyy
08.05.2009., 14:03
Imam pitanjce: šta je sve potrebno za uređenje crkve? tj. šta treba: mašne na klupama, buketi...?? Kako to ide? I koliko vas dođe uređenje crkve, ako vam je uređuje cvjećarka. I dal uopće treba kitit crkvu?

ako ne želiš naravno da ne moraš, kod frendice smo joj ja i još par cura stavile samo bijele mašne, kakva cvjećarka

netko će samo mašne,netko cvijeće a netko oboje, a netko pak ništa, sve je to individualno

irres
08.05.2009., 22:09
cure, koja je procedura ako hoću kupit npr. 50 tulipana na zelenoj tržnici?

dal idem par dana ranije naručit ili samo dođem taj dan? do kad treba stići ujutro, jel mora biti rano?

koliko su opće tulipani tamo krajem 5. mjeseca?

simba
10.05.2009., 10:25
cure...jel znate koja je cijena bijelih ruža u 7 mjesecu?

ivana3101
11.05.2009., 07:33
a neznam dal ih bude u 7 mjesecu jel je sezona je u 5 tj sad... ..al možda ovi kultivirani nizozemski..možda njih bude al m islim da budu skupi!!!

sara4
11.05.2009., 18:36
http://i532.photobucket.com/albums/ee322/FionaPomplona/buketrazno.jpg

Evo mene, cvjetne neznalice, opet gnjavim :D . Je li vam poznato ovo svijetlo zeleno i bijelo cvijeće?

kutnjak
12.05.2009., 12:36
je li netko ima iskustvo sa salon cvijeca Tihana na Vrbanima?? cini mi se ok, cura simpaticna, cijena mi se cini u redu.

:confused:

JANI
12.05.2009., 17:20
curke danas sam malo brat ove poljske ivančice, da vidim kako će to izgledat za aranžiranje, napunila jednu vazu i stavila na stol. gledam ja tv i nešto mi smrdi. njušim ja i zaprepastim se kad dođem bliže stola a ovo smrdi ko po stajskom gnoju užas. ima neko takvih iskustava?
počela sam ozbiljno razmišljat o promjeni dekoracije.

klaudijak
12.05.2009., 18:14
ove prirodne ivančice imaju svoj karakterističan intenzivni miris, obično svo divlje cvijeće tj nekultivirano ima jači miris, a ako imaš slućajno goste ko ja kojoj smetaju jači mirisi onda nebude dobro, mene čak glava zna boljeti i mućnina mi biti, a da probaš sa bijelim margareticama, jako su slićne osim u tučku, i nisu uopće skupe

boooo
13.05.2009., 10:33
Dakle, krenula ja juce u potragu za cvjecarnom gdje ce mi napraviti vjencani buket.
Ideja - plava horenzija i bijeli bozuri.
I na prvu - sok. odkantali me u pusleku samo tako...
Kako imam malo vjencanje, u biti tulum za ekipu, trebam samo buket i 10-tak bozura za ukrase koje cu sama raditi...
teta rekla da joj se to ne isplati jer je premalo, i da navodno nije sezona bozura.
Vjencanje je 6.6.
I sad, svuda su mi rekli da u to vrijeme ima bozura, a pusleku da nema...
Malo me to kopka... ko je u pravu???
Zna neko???

Lyysssyyyy
13.05.2009., 10:39
boooo idi u drugu cvjećarnu

klaudijak
13.05.2009., 10:43
booo, gle božuri su meni u vrtu ocvali, crveni su tek sad u punom jeku, ali treba pitati po cvječarnama, jer se npr ruže se mogu nabaviti i van sezone, kao i tulipani, orhideje, sve je stvar svječarke i love

BluMum
13.05.2009., 10:44
Dakle, krenula ja juce u potragu za cvjecarnom gdje ce mi napraviti vjencani buket.
Kako imam malo vjencanje, u biti tulum za ekipu, trebam samo buket i 10-tak bozura za ukrase koje cu sama raditi...
teta rekla da joj se to ne isplati jer je premalo, i da navodno nije sezona bozura.
Vjencanje je 6.6.
Zna neko???

danas je sve moguće........idi ti hrabro u potragu....i ispuni ono što si zamislila.......uvijek se nađe netko poput te "tete" jako pametan:top:

BluMum
13.05.2009., 10:46
u krajnjoj liniji prostor na Žitnjaku od kuda oni većinom i nabavljaju robu je otvoren za svakog (samo treba stići jako jako rano ujutro oko 4-5 h)

dvolični blizanac
13.05.2009., 12:47
Vjencanje je 6.6.
Zna neko???

koliko se mogu sjetiti,
pred dvije ili tri godine je forumašica Lolita11 imala božure sredinom 6-og mjeseca (probaj malo potražiti na Slikicama njene slike),
tako da mislim da te ta cvjećarka laže......

boooo
13.05.2009., 13:35
Hvala curke!
Super ste!
Imat cu ja njih, makar ih morala nacrtat!

maybelline
22.05.2009., 16:56
curke evo link sa vrstama orhideja http://orchideegarten.de/Garten/Lorenz/imagepages/image8.htm

MARE00001
24.05.2009., 12:48
curke imam jedno pitanje.....
naime, ja sam htijela po stolovima i sl, i kad budemo izlazili iz crkve da bacaju latice....e sad, pošto me malo strah svježih (jer vidim da je par vas imalo problema s tim da su uvenule isl), mislila sam osušiti latice i onda s njima dekorirati......sad me zanima što vi mislite o tome i jel tko to radio?

maybelline
24.05.2009., 13:04
curke imam jedno pitanje.....
naime, ja sam htijela po stolovima i sl, i kad budemo izlazili iz crkve da bacaju latice....e sad, pošto me malo strah svježih (jer vidim da je par vas imalo problema s tim da su uvenule isl), mislila sam osušiti latice i onda s njima dekorirati......sad me zanima što vi mislite o tome i jel tko to radio?

neznam jeli ti bitna boja,ali kad se osuse znas da 100% gube boju,ali ovako za deko su mi super,pogotovo u kombinaciji s jos nekim suhim cvijecem(ali ne previse)

MARE00001
24.05.2009., 13:06
da znam da gube, al zato sam mislila miješati i bijelu, zutu, roza, crvenu (malo polakirati, pa neke ostanu tamnije).....mislim da ne bi bilo loše.....sve ostalo mi je šampanj boje, pa mislim da bi ovo bilo ok i da razbije malo.....

Hrabri_Bambi
16.06.2009., 07:57
MARE00001, imaš za kupiti latice, da se ne patiš sa sušenjem, lakiranjem.. itd.!
http://dtp.hr/shop/index.php?cPath=98_110

Francesca
16.06.2009., 15:46
evo naš glavni stol i stol za goste :cerek:

http://img190.imageshack.us/img190/2640/cimg2294.th.jpg (http://img190.imageshack.us/i/cimg2294.jpg/)

http://img190.imageshack.us/img190/4539/cimg2293.th.jpg (http://img190.imageshack.us/i/cimg2293.jpg/)

annaaa
16.06.2009., 16:31
mmm orhideje :cerek: jako lijepo:)

Francesca
16.06.2009., 16:36
i jako jako skupo :(

došle su jako skupe orhideje i cijena za cijelu dekoraciju mi podigle za 900 kn

Mladenka_smb
26.06.2009., 09:48
Bok,može li mi netko reći tj preporučiti cvjećarnicu u Samoboru il okolici?
hvala

Mladenka_smb
26.06.2009., 09:48
Francesca jako ljepo uređeno !

Francesca
26.06.2009., 16:27
hvala - evo još par detalja :)

http://img140.imageshack.us/img140/736/markoticartstudio0341.th.jpg (http://img140.imageshack.us/i/markoticartstudio0341.jpg/)

http://img35.imageshack.us/img35/7984/markoticartstudio0342.th.jpg (http://img35.imageshack.us/i/markoticartstudio0342.jpg/)

27dresses
26.06.2009., 23:07
zna li možda netko od vas da li božuri i gerberi se mogu nabaviti u 9mjesecu??

i zanima me da li je koja od vas imala dekoracije i sve ostalo na svojem vjenčanju u vrijednosti 20 000kn da ja vidim koliko se realno za te novce može dobiti cvijeća i ostalog?? :kava: fakat bih vam bila zahvalna :s

jer sam dobila jednu ponudu i ne znam da li to vrijedi te novce :ne zna:

Lyysssyyyy
26.06.2009., 23:10

i zanima me da li je koja od vas imala dekoracije i sve ostalo na svojem vjenčanju u vrijednosti 20 000kn da ja vidim koliko se realno za te novce može dobiti cvijeća i ostalog?? :kava: fakat bih vam bila zahvalna :s

:eek::eek::eek::eek:

eno vidjela si fran je imala orhideje i nije platila ni pola :confused:

La_LuNa
26.06.2009., 23:14
da, i ja sma ostala sokirana cijenom..
ljudi moji, koji je to bezobrazluk.. kako neki deru, to nije normalno..
pricam s kolegicom, udala se u rujnu lani.. imala je ogroman, ogroman, buket, 10 stolova - na svakome okrugli buket u onim visokim vazama, casama - stolivec, girlandu preko citavog njihovog stola, girlandu doma na ulasku, kitice za kumove, roditelje, ruzmarin za ostale goste, okicen auto - i sve to za, zamislite, 2800kn!!
jedna cvjecarna iz sesveta!!

Lyysssyyyy
26.06.2009., 23:20
luna ovo je fenomenalna ponuda još ako žena kvalitetno radi :top:

ali ovo mi je neshvatljivo 20.000kn

ajme :lol::lol:

kako netko uopće može bit tooooooliko bahat i bubnit takvu cifru :rolleyes:

ma 27dresses molim te nemoj o tome ni razmišljati,nemaš se šta ni pitat da li to vrijedi išta te novce :D ajme,strava kako samo žele derati po džepu :mad:

27dresses
26.06.2009., 23:22
evo ja ću sve nabrojati što mi planiramo imati.... još ne znam koje ćemo cvijeće imati ali eto nabrojati ću lokacije gdje bi nama što trebalo biti :
25 stolova sa nekim kuglama ili vazama sa cvijećem ili nešto sl.
na našem glavnom stolu nešto izaranžiramo bez kompliciranja,
girlanada na ulazu u restoran,
živi reveri za gl.goste te moj buket
auto za mladence,
ulaz u crkvu, u crkvi neke mašnice ili što već te na gl.oltaru neki aranžman...
mislim da bi to bilo sve.
I ja dobila ponudu za to 20 000kn .... :ne zna:
ni sama ne znam kako reagirati....

jel bi to moglo biti toliko ??

Lyysssyyyy
26.06.2009., 23:25
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!! !!!!!!

pa čekaj 27 zar tebi nije bolje da ti u džepu ostane više nego dat toliko a sigurno za sve ovo što si nabrojala možeš proći puno jeftinije

La_LuNa
26.06.2009., 23:29
kolegicin buket je bio kopija severininog, s onog albuma koji je promovirala u vjencanici. kolegica je full picajzlasta :rofl: mislim, pazi na detalje, cvijece joj je bilo bitno, tako da da, ako je ona zadovoljna, onda zena zaista kvalitetno radi!
27 dresses, ma da ti je sve to od cvijeca kojemu tada apsolutno nije sezona, meni se opet cini previse!!
pa daj idi u jos koju cvjecarnu!!
oke, meni cvijece nije bitno, i kuzim da nekome je, i da je spreman dati cifru koju ja nikada ne bih, ali meni su to cifre od 7-8 tisuca kuna!!
20 000 kn dati za cvijece :eek: mene ce niti 5 tisuca vise izaci restoran za 80 ljudi!!

Lyysssyyyy
26.06.2009., 23:32
bome meni bi bilo žao dati toliki iznos za cvijeće,mada je to sve lijepo vidjet,al brate mili,svo to cvijeće će i uvenuti (radije bih kupila u kuću ako je što potrebno ili bih te novce radije na bračno) :D

La_LuNa
26.06.2009., 23:43
meni je cvijece onak, nesto sto ne dozivljavam.. a sto cu, takva sam.. meni treba samo buket, nekakav aranzman za nas stol i rever za dragoga (za kumove radim sama, ostali imaju ruzmarin), i tu me vec srce boli jer znam da necu proci ispod soma kuna. ma samo za buket ce me oderati preko 500, garant!
dekoracije na stolovima, ma ha, od restorana dobijemo vazu, svjecnjak, ruzu i svijecu u boji koju zelimo. posve dovoljno, a i malo ljudi (osim nas udavaca) dozivi te dekoracije po stolovima. moj stav, moje razmisljanje - ja na to ne dam niti lipe!
sve drugo, dekoriranje doma, auto i to ici ce od tila/organdija, balona i masni. kad vidim i cujem ove cifre za cvijece, srce mi preskoci :(
nama je s crkvom okej, jer se napravi dogovor sa svim mladencima koji se taj vikend zene, pa svi daju nesto para i onda oni kupe cvijece i ostalo za crkvu. smao kaj je tu problem ako si neka mlada napikira nesto extra, ne znam kako to rijesavaju :rofl:

Francesca
27.06.2009., 10:09
27 - deeeefinitivno puno previše... daj si traži još neku ponudu - pa nije vrag da si samo kod te cvjećarke bila?

vjestica35
27.06.2009., 10:54
evo naš glavni stol i stol za goste :cerek:

http://img190.imageshack.us/img190/2640/cimg2294.th.jpg (http://img190.imageshack.us/i/cimg2294.jpg/)

http://img190.imageshack.us/img190/4539/cimg2293.th.jpg (http://img190.imageshack.us/i/cimg2293.jpg/)

Da li si ti prepustila Trajberu da angažira svoju cvjećarku iz Zaprešića ili si imala svoju?

Francesca
27.06.2009., 11:18
Imala sam svoju. Na pol jeftiniju nego ona njihova

vjestica35
27.06.2009., 15:04

Da ta cvijećarka iz Zaprešića koja za njih radi, stvarno super radi ali je dosta skupa. Neko vrijeme sam se premišljala da kod nje naručim svoj vjenčani buket a onda sam zaključila da ono što želim može mi napraviti i moj stalni cvijećar iz Zaprešića. I tako je bilo, htjela sam buket koji kao da je složen od poljskog cvijeća i on je to super odradio, a daleko povoljnije.

Wendy&Petar Pan
27.06.2009., 16:08

Da, mogu se naručiti izvana, ja sam imala naručene božure izvana, jer su oni iz domaćeg uzgoja nažalost već ocvali.
Ali cijena jednog cvijeta božura bila je 20 kn, tako da se sve da naručiti...ali ovisno o cijeni. Ja sam zato rekla svojoj cvjećarki da mi naruči božure samo za moj buket.

A što se tiče tvoje cijene dekoracije...pošto sam za svoje vjenčanje doktorirala na tome, 20.000 kn je puno, ali ovisno koje cvijeće si htjela da ti stave. Jer ako si tražila 25 aranžmana za stolove sa nekim cvijećem iz uvoza, onda je normalno da će te to koštati više nego što je uobičajeno.
Jer između ostalog, ti imaš puno stolova, npr. da ti je svaki aranžman za stol 200 kn (kaj je cijena jednog buketa) pomnoži sa 25 koliko imaš stolova i već ćeš dobiti 5000 kn.
Po mojoj procjeni s ostalim stvarima koje si navela cvijeće bi te moglo realno koštati 10.000 kn sa svim stvarima koje si navela i sa cvijećem kojeg tada ima po normalnoj cijeni (znači da nije van sezone).

Ja sam svoje cvijeće platila 5000 kn, ali imala sam 11 stolova, sve svijeće su bile moje, kao i til i satenske trake i još neki ukrasi.
Tako da cijena definitivno ovisi i o količini i o vrsti cvijeća.

Slike nažalost još nemam jer smo tek došli s honeymooona, ali budem ih stavila čim ih dobijem :)

27dresses
27.06.2009., 19:20
Da, mogu se naručiti izvana, ja sam imala naručene božure izvana, jer su oni iz domaćeg uzgoja nažalost već ocvali.
Ali cijena jednog cvijeta božura bila je 20 kn, tako da se sve da naručiti...ali ovisno o cijeni. Ja sam zato rekla svojoj cvjećarki da mi naruči božure samo za moj buket.

A što se tiče tvoje cijene dekoracije...pošto sam za svoje vjenčanje doktorirala na tome, 20.000 kn je puno, ali ovisno koje cvijeće si htjela da ti stave. Jer ako si tražila 25 aranžmana za stolove sa nekim cvijećem iz uvoza, onda je normalno da će te to koštati više nego što je uobičajeno.
Jer između ostalog, ti imaš puno stolova, npr. da ti je svaki aranžman za stol 200 kn (kaj je cijena jednog buketa) pomnoži sa 25 koliko imaš stolova i već ćeš dobiti 5000 kn.
Po mojoj procjeni s ostalim stvarima koje si navela cvijeće bi te moglo realno koštati 10.000 kn sa svim stvarima koje si navela i sa cvijećem kojeg tada ima po normalnoj cijeni (znači da nije van sezone).

Ja sam svoje cvijeće platila 5000 kn, ali imala sam 11 stolova, sve svijeće su bile moje, kao i til i satenske trake i još neki ukrasi.
Tako da cijena definitivno ovisi i o količini i o vrsti cvijeća.

Slike nažalost još nemam jer smo tek došli s honeymooona, ali budem ih stavila čim ih dobijem :)

božuri bi mi trebali biti svugdje, kombinirani sa orhidejama te sa ivory ružama da ne ispadne sve preeviše bijelo...
moguće je zato došla tako skupa ponuda.... s tim da mi oni voze to cvijeće kod nas u restoran a dosta je velika udaljenost. :ne zna:
bila sam u mnogih cvječarnama i dosta njih mi nije moglo ponuditi to što sam htjela već samo sezonsko cvijeće i to više manje ruže su bile u ponudi.

lizianthus
27.06.2009., 19:23

a trebali su bit baloni...:kokice:

annaaa
27.06.2009., 19:31
27, orhideje same po sebi jesu skupe, jedan cvijet je oko 20 kuna, a na jednoj grani ih zna bit otprilike 5. tako da, ako staviš 2,3 grane po stolu :eek: božuri isto znaju bit skupi ako im nije sezona, i znaju bit i skuplji od 20 kuna po cvijetu. jedna ruža isto može bit između 5 i 15 kuna tako da...

možda te i nije odrala, kad pogledaš da je to jako skupo cvijeće i da hoćeš te kugle, u njih ide jako puno cvijeća.

moj savjet ti je da odrediš budget za cvijeće tj. dekoraciju, i da onda sjednete i vidite što se može napravit za te novce a jednako ili približno efektno. i sa "jednostavnijim" cvijeće možeš dobiti predivne aranžmane, i za pola jeftinije. :)

Francesca
27.06.2009., 21:12
a trebali su bit baloni...:kokice:

zamisli samo koliko bi para uštedila! :eek: ;)

Francesca
27.06.2009., 21:14
ja sam imala buket od orhideja i nekoliko grana na glavnom stolu...
kad su orhideje došle - ispalo je su došle full skupe i to mi je cijenu ukupno diglo za 900 kn, dakle sa 2500 kn na 3400
Tak da orhideje definitivno jesu skup sport...

Kioko
27.06.2009., 22:03
Za 20000 kn bi trebalo okititi cijeli kvart. :rolleyes:

Ja sam htjela jednostavno (što se pokazalo skupim) i ovo što ću nabrojati nisu tržišne cijene jer se poznajem sa cvjećarkom.

- buket (samo kale, onako ugusto)
- okićen cijeli stan
- svi ukrasi za automobile
- vaze (za sve stolove u sali, stan, crkvu)
- hrpa mirisnih svijeća po stolovima, velikih, malih, plutajućih, svakojakih, i staklenih posudica za te svijeće
- kristalčići i ostali ukrasni po stolu
- nadstoljnjak za sve stolove
- 2 fensi svijećnjaka na našem stolu
- reveri
- okićen cijeli haustor zgrade od prizemlja do zadnjega kata
- cijela crkva (latice od 150 ruža po podu + ostalo)
- pun krevet latica ruža na našem krevetu :cerek:
- vjerojatno sam nešto zaboravila :cerek:

Uglavnom, svo ukrašavanje, ne samo cvijeće, od papira do navlaka i ne znam ni ja što je košalo 14000 kn.

To je dosta cvijeća i dosta ovih ostalih stvari. S tim da sam htjela samo cvijeće, nikakve "trave" i zelenje po buketima i vazama. Isključivo samo kale, ruže, margarete ugusto (ne miješano, nego jedna vaza s kalama, jedna s ružama i sl.).

Čisto da se možete ravnati koliko to ustvari košta i što trebati očekivati za svoje novce. Jasno mi je da cvjećari naplaćuju i ruke, aranžiranje, ideju, ali za 20000 kn bi trebala stvarno napraviti čudo s ukrašavanjem (ne samo cvijećem).

bandera
28.06.2009., 09:42
Dajte mi pomoziteee.... :( Bijelo cvijeće- jesu margarete isto što i ivančice?
Zabrijala sam da bi imala ivančice u 9. mjesecu. Ne znam baš hoće li ih biti pošto nemam pojma kako koje cvijeće cvate. Ali nije bitno, daj mi recite još dve tri vrste bijelog cvijeća. Za sad znam te kale, pošto su u svakom trećam postu :D i krasne su.

Francesca
28.06.2009., 09:58
margarete nisu isto što i ivančice...
margarete su ti puno sitnije nego ivančice... ivančice znaj biti dost velike...

bijelo: ljiljani, lizianthusi, ruže naravno...
eh sad ne znam što od toga ima u 9 mjesecu... znat će Lizi bolje ;)

bandera
28.06.2009., 10:00
Sad vidim na 'Tema vjenčanja:žuto i blablabla' da tih kala ima i u drugim bojama, ne samo bijele??? Istina?

Francesca
28.06.2009., 10:13
Je, ima još rozih i onak tamnijih kao bordo ali ne jako bordo...

bandera
28.06.2009., 10:20
A sad sam na slikama vidjela i žute... I prekrasne su :( A tak ne bi njih... Pa svi to imaju... A ništa, moram sjesti sa cvjećarkom, jer mi google ne daje odgovore kakve trebam. Još ću istraživati.

annaaa
28.06.2009., 13:24
A sad sam na slikama vidjela i žute... I prekrasne su :( A tak ne bi njih... Pa svi to imaju... A ništa, moram sjesti sa cvjećarkom, jer mi google ne daje odgovore kakve trebam. Još ću istraživati.

ima i lila kala, ja imala u buketu :)

ako ih "svi" i imaju, to se odnosi na buket i eventualno glavni stol. to da svi imaju kale je isto ko da kažeš da svi imaju orhideje u dekoraciji na stolovima. ako im nije sezona, mogu biti i jako jako skupe, sjećam se da je neko napisao da u siječnju mogu biti 60 kuna, a u jesen čak da su neki cvjećari tražili i 150 kuna po cvijetu :eek: bolesno

mene su konkretno izašle 20 kuna po cvijetu, a u sezoni su i duplo jeftinije.

La_LuNa
28.06.2009., 13:35
a vidi, u jesen ima puuuno vise vjencanja nego u sijecnu, i onda im fino dodatno natuku cijenu, jer znaju da ima cura koje ce izricito htjeti bas to i biti ce spremne platiti citavo bogatsvo..

nazalost, to je situacija sa svime vezanime uz vjencanje.. deru nas i dobrano masu stvari preplatimo.. i to masno..

jedini spas nam je, drage moje, informirati se sto vise, proci sto vise cvjecarni, traziti razlicite ponude..
oduzima vremena, oduzima energije; no ipak polazim od cinjenice da niti jedna od nas nema stampariju novca doma i da se niti jedna nece bas uludo razbacivati njime.. osobno sam najsretnija na svijetu kada nadjem bas ono sto sam trazila i to puno povoljnije no sto mi se negdje drugdje nudilo; ma koliko da sam dugo trazila i potrosila svoje vrijeme na to..

bandera
28.06.2009., 13:48
Moja cvjećarka je je kumi radila buket, svijećnake od bambusa, dekoraciju za auto, glavni stol (par manjih buketa je bilo, ne jedan veliki) i još dva ogromna viseća buketa za 1000 kn... A ženska radi super!
A ne mogu do nje do slijedećeg vikenda.
Meni je samo frka to što bih kombinaciju žuto i bijelo, a niti znam vrste cvijeća niti kad koje cvate, pa ne znam što da smislim. A moram i pozivnice već raditi (trebala već odavno) pa da to sve uskladim... :(
Nemam pojma. Ništa. :ne zna:

Wendy&Petar Pan
28.06.2009., 15:22
božuri bi mi trebali biti svugdje, kombinirani sa orhidejama te sa ivory ružama da ne ispadne sve preeviše bijelo...
moguće je zato došla tako skupa ponuda.... s tim da mi oni voze to cvijeće kod nas u restoran a dosta je velika udaljenost. :ne zna:
bila sam u mnogih cvječarnama i dosta njih mi nije moglo ponuditi to što sam htjela već samo sezonsko cvijeće i to više manje ruže su bile u ponudi.

A ako imaš božure u svim aranžmanima, uz to orhideje...onda si u startu odabrala skuplju kombinaciju od neke koja bi bila recimo prosječna.
Jer u to vrijeme definitivno moraju naručiti sve božure iz uvoza, a pretpostavljam i orhideje.
Možda da to cvijeće staviš više na onaj dio koji ti je najbitniji npr. stol mladenaca i tvoj buket, a ostalo da se kombinira sa sezonskim cvijećem vjerojatno bi te koštalo manje.

Wendy&Petar Pan
28.06.2009., 15:30
Evo ako kome pomogne... cvijeće koje cvate u jesen prema knjizi od S.Šekoranje Priručnik za vjenčanja:
Aster/Zvjezdan
Uresnica (Cosmos)
Kokotić (Delphinium)
Gerber
Hortenzija
Dalija
Liziantus
Orhideje
Ruža
Madagaskarski jasmin (Stephanotis)
Karanfil
Astilbe
Scabiosa
Pjetlova krijesta (Celosia)
Glorioza

manje više, sve to cvate i u ljeto, pa je za očekivati da će tog cvijeća biti u 9.mj.

bandera
28.06.2009., 15:53
Ok, znam kak izgleda ruža, i orhideja! :lol: Puuuuno hvala! bacam se na google!

seni001
28.06.2009., 18:27
Zabrijala sam da bi imala ivančice u 9. mjesecu. Ne znam baš hoće li ih biti pošto nemam pojma kako koje cvijeće cvate. Ali nije bitno, daj mi recite još dve tri vrste bijelog cvijeća. Za sad znam te kale, pošto su u svakom trećam postu :D i krasne su.

Margaretice su jako slične, samo im je zelenkasta sredina dok su friške...i dosta su ti velike...ja ih budem imala u 9. mj.:cerek:

miss_djurdja
28.06.2009., 21:07

Udavala sam se u 1.mj i sve dekoracije uključujući i buket sam imala od margareta.

Tak da nemaš frke! :mig: I nije skupo!!!

bandera
28.06.2009., 21:08
Vidim da su i gerberi tako nešto, i krasni su, stvarno. Možda odaberem gerbere žute i bijele ruže. :ne zna: Za sad i se to čini ok.

lizianthus
29.06.2009., 12:20
margarete nisu isto što i ivančice...
margarete su ti puno sitnije nego ivančice... ivančice znaj biti dost velike...

bijelo: ljiljani, lizianthusi, ruže naravno...
eh sad ne znam što od toga ima u 9 mjesecu... znat će Lizi bolje ;)

ima svega toga :D

lizianthus
29.06.2009., 12:27
možda sam grozna i stvar ukusa i tak to ali...žuto-bijelo
to mi je nekak previše papinski- ono Papine boje :ne zna:

mala8
29.06.2009., 12:36
ima svega toga :D

uz napomenu da su domaći lizianthusi upitni...ovisi o vremenu...njih ubija hladnoća :( ja sam ih htjela kani početak 10 mjeseca...i bilo ih je sve do 10 dana pred pir...jer je onda pala temperatura...pa smo malo potrošili na grijanje i dočekali su me...nakon toga su mogli na spavanje :lol:

La_LuNa
29.06.2009., 12:40

stvar ukusa :D
ja moram imati zuto-bijelu kombinaciju, jer mi sala na podu, na dijelu gdje su stolovi, ima drecavo crveni tepison :eek: a ja imam malo stolova i taj tepison ce se bas vidjeti!
time je u vodu pala moja oduvijek zeljena bijelo - zelena kombinacija, i morala sam traziti boju koja se:
a) ne tuce s drecavo crvenom
b) mi je donekle po gustu

izbor je pao na zutu.. blijedo zutu..

lizianthus
29.06.2009., 12:45
stvar ukusa :D
ja moram imati zuto-bijelu kombinaciju, jer mi sala na podu, na dijelu gdje su stolovi, ima drecavo crveni tepison :eek: a ja imam malo stolova i taj tepison ce se bas vidjeti!
time je u vodu pala moja oduvijek zeljena bijelo - zelena kombinacija, i morala sam traziti boju koja se:
a) ne tuce s drecavo crvenom
b) mi je donekle po gustu

izbor je pao na zutu.. blijedo zutu..

zakaj se bijelo-zeleno tuće s crvenim više od bijelo žute??? :ne zna:
u bijelo žutoj imaš još i zelenu kao dodatno normalnu boju a u bijelo zelenom imaš samo bijelu i zelenu kao pod normalno.
meni se više tuće žuto s crvenim neg bijelo :ne zna:

La_LuNa
29.06.2009., 12:54
a gle, nebu bilo zelenog jer ja nemam cvijece :rofl: zuto ide zapravo samo za detalje, ono malo cvijeca sto imam je potpuno bijelo. i to nije zuto zuto, nego pastelno, svijetlo zuto. u svakom slucaju, bar meni u mojoj glavi i mom oku to bolje sjeda s tim nesretnim tepisonom nego zelena u ikojoj nijansi..

lizianthus
29.06.2009., 12:55
a gle, nebu bilo zelenog jer ja nemam cvijece :rofl: zuto ide zapravo samo za detalje, ono malo cvijeca sto imam je potpuno bijelo. i to nije zuto zuto, nego pastelno, svijetlo zuto. u svakom slucaju, bar meni u mojoj glavi i mom oku to bolje sjeda s tim nesretnim tepisonom nego zelena u ikojoj nijansi..

ok
:)

Giovanna26
29.06.2009., 16:50
Mi bili na definitivnom dogovoru s cvjecarkom...napravila nam i probni uzorak...ma, mislim da ce sve biti savrseno, stvarno imam puno povjerenje!

Giovanna26
29.06.2009., 16:51
Btw.ima jaaaako puno toga za raditi...i, prvo su nam rekli da ispod minimalno 15.000, 00 kn nemamo sto traziti...ne, hvala!!!

bandera
29.06.2009., 16:54

:D Ma baš ja znam da su to papine boje! Ne znam, ne gledam na to tako. U salu baš i nemam neki veliki izbor, tako da mi bijelo najbolje paše, a sad tu i tamo ću ubaciti nešto žuto (salvete i koji cvjetić na stolove) da razbije monotoniju. Ja sam htjela, ali dragi ima neki protuargument i za zelenu, i za lavandu, i za plavu... Ali njemu je svejedno, jel...:D

La_LuNa
29.06.2009., 19:44
:D Ma baš ja znam da su to papine boje! Ne znam, ne gledam na to tako. U salu baš i nemam neki veliki izbor, tako da mi bijelo najbolje paše, a sad tu i tamo ću ubaciti nešto žuto (salvete i koji cvjetić na stolove) da razbije monotoniju. Ja sam htjela, ali dragi ima neki protuargument i za zelenu, i za lavandu, i za plavu... Ali njemu je svejedno, jel...:D

e, tocno tako! meni je buket potpuno bijeli (kugla od bijelih ruza), kumovima radim revere od neceg bijelog (tek trebam u pohode na dobri partner :) ) i s kojim zutim detaljcicima, roditelji ruzmarin, ono bijelo suho cvijece i dvije tanke trakice - zuta i bijela, ostali gosti ruzmarin sa zutom i bijelom trakicom (mislila sam svima stavljati i ovo sitno suho bijelo, al odustah, ne da mi se :rofl: )
za aranzman za salu jos nemam pojma, to cu vec nest skemijat sa cvjecarkom, ali opet ce naglasak ici na bijelo.
salvete, svijecu i ruzu u boji koju zelimo dobijemo od restorana - tu se odlucih za zuto, jer mi ostale boje (svjetlo plava, boja breskve, crvena..) ne sjedaju bas..
u one casice u koje ide stalak za brojeve stola cu sipati zuti i bijeli pijesak.

dekoracije za doma i za auto idu samo od tila, masni i balona, opet sve bijelo sa pokojim zutim detaljcicem.

al ja nisam flower person.. meni fakat zao dati novce za cvijece.. i zato sam gledala da cvijece sto vise izbacim iz svih dekoracija :D a i zato kaj bi onda morala imati zelenu, hoces neces (buketi, stabljike i sl).. ovak ce zeleni biti samo ruzmarin :D

bandera
29.06.2009., 21:08
Btw.ima jaaaako puno toga za raditi...i, prvo su nam rekli da ispod minimalno 15.000, 00 kn nemamo sto traziti...ne, hvala!!!

15 000 za cvijeće? :eek: Pa dobro mislim, jel ljudi stvarno misle da udavačama od zaruka do vjenčanja IQ opadne za 86%??? Moja frendica je imala žensku neku za dekoracije, ali ono od-do: crkva, kuća, sala, auti, cvijeće- za 3000 kn. I za to sam ju gledala ko da je pala s kruške! (doduše, nisam još planirala svoje vjenčanje :cerek:)

La_LuNa
29.06.2009., 21:28
iako je meni cvijece, onak, nuzno zlo svadbene svecanosti :lol: i ja bih ga najradije u vrtu spopukala, okej, kuzim da ima masa cura koje cvijece obozavaju i vrlo im je bitno.. al brate mili, ove dvije cifre koje su se tu pojavile, 20k kn i 15k kn.. pa kako?? zasto?? jel ste se bas napikle na drito ono najskuplje cvijece kojeg nema pa ga moraju uvesti il kaj? u cem je kvaka?! jesu to neki fensi provikani saloni cvijeca?? po meni je to uzasno, uzasno precijenjeno! jest brate lijepo i oku ugodno, ali to je samo cvijece! nesto sto valjda 90 posto ljudi nece dozivjeti.. bar ja ne dozivljavam, al dobro, ja sam specijalac :) hocu reci da ne morate nuzno imati bas onu najskuplju uvoznu varijantu, da cete efekt cvijetne ljepote il stoli vec postici i s jeftinijim, sezonskim cvijecem..
okej, oni troskove pravdaju i s onim vazama i casama i svasta nesto sto stavljaju na stolove, al brate mili, ispadne da svaka ta vaza/casa vrijedi soma kuna :eek:

nasmijana17
29.06.2009., 21:33

15.000kn??????:eek:
Toliko dati za jedan dan a cvijece poslje svatova zavrsi tak i onak u smecu....

La_LuNa
29.06.2009., 21:36
a kako tko, cuj, mnoge cure su si te arnzmane sa stolova otfurale doma, poklonile gostima.. nije da se sve baci, ali kad pogledas da su tu pyzdarije poput aranzmana za auto i slicno koje kasnije nemres iskoristiti bas, puno je..
tak nekak ja razmisljam, odbijam davati novac za nesto sto ima iskljucivo dekorativnu namjenu, a krepat ce kroz koji dan platila ga ja 100 kn ili 100 000 kn :)
da su mi te dekoracije uzasno bitne, radije bih investirala u one posude za plutajuce svijecice: em ih mozes iskoristiti kasnije, em ih mozes prodati pa ti se bar dio novca vrati..

annaaa
29.06.2009., 21:40
15.000kn??????:eek:
Toliko dati za jedan dan a cvijece poslje svatova zavrsi tak i onak u smecu....

obavezno si uzmi i podijeli bukete sa stolova! kod mene su to sve žemske koje su ostale si uzele i još sad mi drži, 9 dana nakon svadbe :)

da, curke, uzmite si sezonsko cvijeće, prilagodite se, svo cvijeće je lijepo. ono koje vam se baš jako sviđa, uzmite si za buket :)

osim ako fakat želite i možete dat tisuće i tisuće kuna, onda super, dajte si oduška :mig:

nasmijana17
29.06.2009., 21:47
Ja sam kod cvjecarke dogovorila aranzman za oltar, auto i za nas stol...naravno i svoj buket. Onda jos revere za kumove i blizu obitelj i ruzmarin za goste ( ali to bum sama dekorilrala).Po stolovima nece bit nikakvog cvijeca.....zato drugih dekoracija.
Ja vise volim gledati cvijece u vrtu......:)

Giovanna26
29.06.2009., 22:08
Kao prvo, vidim da nisam dobro shvacena! Kada smo isli u jednu drugu agenciju, rekli su nam da ispod 15.000, 00 kn nemamo o cemu razmisljati...ok, jasno mi je stvarno treba puno,prostor zahtjeva to, ali, naravno da smo odbili, jer mi je uzasno zao davati bilo kakve novce za cvijece, ali hebiga...treba! I, nasli smo drugu zenu, kojoj stvarno vjerujem, nadam se da ce biti predobro...za cijenu od 7.000, 00 - 8.000, 00 kn...ne moze stvarno manje za sve to! Znam,koma...ali, moglo je bitii puno skuplje!
Btw.u toj prvoj agenciji nam rekli da to nije cvijece "s placa" i da se slaze na dizajnerski nacin! PRESTRASNO!!!!
I,pogotovo kada su culi gdje je vjencanje...ma, uzas!

La_LuNa
29.06.2009., 22:10
pa da, bas mi je i bilo cudno jer se sjecam da si pricala na kavi da ce te cvijece izaci 7-8k kn.. ocito mi je ova prva cifra promakla :eek:

Giovanna26
29.06.2009., 22:13
Joooj,vidim ja da si ti na sto strana,ajde oprastam ti...ma,da,ono sta sam ti pricala tako je, isli smo na probni uzorak,jos sve dogovoriti, i mislim da ce biti super!
Drzi fige,draga! :cerek:

Giovanna26
29.06.2009., 22:14
Koliko vi otprilike dajete za buket za crkvu, za oltar?!

mihaela8
29.06.2009., 22:19
I,pogotovo kada su culi gdje je vjencanje...ma, uzas!

Ovo "gdje" im je najbolja fora. Uđeš u cvjećarnu i prvo je pitanje kad je vjenčanje a sljedeće obavezno: "a gdje je?" pa ti slože neku ponudu u skladu s prostorom jer kao ako ćeš platiti prostor možeš i cvijeće :mad: (a moj je hotel s 4 zvjezdice:D). I to sam doživjela u svakoj u koju sam ušla.

La_LuNa
29.06.2009., 22:29
drzim fige, draga, drzim!!
al valjda ce biti i koja kavica jos prije.. fran nam je na moru :ne zna:

on topik: u nasoj crkvi je fora s cvijecem i dekoriranjem rijesena na sljedeci nacin: svi parovi koji se tog vikenda zene (petak, subota - ponekad i nedjelja) daju nesto para, kao, koliko tko misli, moze i zeli.. pa se otprilike dogovri sto bi i kako bi - naravno, ne neko pretjerivanje..
i onda to fino nas zvonar Grga kupi i izaranzira :D
ako hoce netko bas nesto ekstra, van dogovora, onda to mora sam i donijeti, i, naravno, pobriuti se da to nakon obreda netko skloni..

ja mislim dati oko 200 kn, jer su toliko davali svi moji koji su se udavali u toj crkvi.. znam da obicno cure koje se udaju u nedjelju (a fakat ne biste vjerovali koliko je i nedjelja postala popunjena u zadnje vrijeme) daju manje, jer, kao, one su zadnje, njima ce se cvijece vec spovenuti :D

mihaela8
29.06.2009., 22:32
La luna, ovo s zajedničkim plaćanjem cvijeća u crkvi je super stvar. Koliko je to briga i novaca odmah manje. Ali to je izvedivo samo u velikim župama.

annaaa
29.06.2009., 22:35
tak je bilo i kod nas, svi smo dali po 200 kuna, 4 para.

lizianthus
29.06.2009., 22:37
annaaa tvoje cvijeće je bilo lijepo jako :cerek:

annaaa
29.06.2009., 22:43
hvala:cerek:
kaj se vidi opće dobro? mislim da će sutra profi, pa pošaljem link :)
je, na kraju sam sve prepustila dekoraterki (kolko znam imale smo istu, lizi), i divno je napravila...hortenzije, lizianthusi, amarillisi, margaretice...i kale za buket. :)

bandera
29.06.2009., 23:12
Ahaaaa! Ja sam stvarno mislila da si pristala na 15 000 kn. :D I vidiš panike odmah! :mig:

lizianthus
30.06.2009., 06:56
hvala:cerek:
kaj se vidi opće dobro? mislim da će sutra profi, pa pošaljem link :)
je, na kraju sam sve prepustila dekoraterki (kolko znam imale smo istu, lizi), i divno je napravila...hortenzije, lizianthusi, amarillisi, margaretice...i kale za buket. :)

nisam vidjela ostatak al mi je buket bio dovoljan da prepoznam njen rad :mig::s
jedva čekam profi

Giovanna26
30.06.2009., 09:01
Ma, ja sam luda! Pokusavam se dogovoriti s curom koja ima ispred mene vjencanje (jer, nazalost, po tome moze samo ona stici okititi), i ona ima svoju nemam pojma, od staraca ili sta vec kucnu, najbolju cvjecarku, i mislim ili da me hoce oderati, ili je stvarno preskupo...2.000, 00 kn samo masna na svaku drugu klupu, i buket za oltar!
Moja cvjecarka bi mi to napravila za pola novaca, i to onako kako sam si zeljela! I, sta sada?!

bandera
30.06.2009., 09:48
Pitat ću glupost, ali jesi li joj rekla da bi to tvoja napravila jeftinije? Pa onda ti okitiš?

La_LuNa
30.06.2009., 09:51
draga, reci joj da je to bezobrazno skupo, i ako niposto ne zeli prisati na kompromis, onda neka si nadje nekoga tko ce joj to odmah poslije obreda skloniti!!
ali, nazalost, i ti onda moras naci nekoga tko ce tvoje u roku 10 minuta postaviti..

bas grozno!!
pogledja sto je moja kolegica sve dobila za 2800 kn!! (ima par postova unazad)

ni u ludilu ne pristaj na 2k kn za masne i aranzman!!!

Giovanna26
30.06.2009., 09:58
Ma, stvar je u tome, sta je ona prva, i ustvari jedino ona moze okititi, jer postoji odredjeno vrijeme kada se moze crkva okititi, a nema sanse da moja cvjecarka smije, i moze u medjuvremenu...
I, rekla mi 500, 00 kn, aranzman za oltar! Ja u soku!!!!

La_LuNa
30.06.2009., 10:04
ajde, ja i nisam, za aranzman bih jos i dala 500 kn.. mislim, to je ipak svadbeni aranzman, jasno mi je da natuku cijenu cim cuju rijec "svadbeni"
ali onda ispada da ti desetak masni i rad njene cvjecarke platis 1500 kn :eek:
bolesno!!

turni ti njoj pod nos ponudu svoje cvjecarke, pa kad vidi osjetnu raziku u cijeni, mora pristati.. ako ne pristane, onda je jasno da tebe zele oderati!!

ne daj joj niti lipe!!!
neka plati ako bas to zeli :rolleyes: i samim time sto postoji odredjeno vrijeme za okiti crkvu, to znaci da je niti ne moze raskititi.. i to znaci da ces ti dekoraciju plaiti 0 kuna :D
jesam zla..

bandera
30.06.2009., 10:14
Točno to sam si i ja mislila, ali iskreno bojala sam se drvlja i kamenja... :mig:
Baš će skidati ukrase odmah nakon vjenčanja! A buket nek si nosi, ti staviš svoj.

Giovanna26
30.06.2009., 10:15
A, znam draga, vec sam sve moguce varijante prosla...to mi je prestrasno, za dvadesetak minuta obreda, i na kraju "samo to" sto nudi. meni je prestrasno!
Na kraju cijelo imanje, sa svime dodatnim cu imati za 7.000, 00 - 8.000, 00 kn, pogotovo zato mi je ovo jos vise nenormalno!

Giovanna26
30.06.2009., 10:16
Točno to sam si i ja mislila, ali iskreno bojala sam se drvlja i kamenja... :mig:
Baš će skidati ukrase odmah nakon vjenčanja! A buket nek si nosi, ti staviš svoj.

A, gle draga, ako se "zainati", ja odustanem, a bile u nekoj kombinaciji...svasta je moguce, svasta se zna dogoditi!

La_LuNa
30.06.2009., 10:18
u krajnjoj liniji, mozes otici i do svecenika.. ne znam kakav je (nesto se pisalo da oni u Palmoticevoj bas dave, ali oko nekih ispitivanja bozjih zapovjedi i sl.), ali mozda shvati situaciju i dopusti vam kompromis, dopusti prekicavanje, blabla..
ili se curi jednostavno zaprijeti da ne smije postavljati takve ultimatume..
:ne zna: fakat ne znam vise sto bih ti rekla..

meni sve to smrdi da, posto je ta cvjecarka njihova femili frendica, oni tebe zele oderati i podijeliti si medjusobno tvojih 2k kn :o

Giovanna26
30.06.2009., 11:57
Ma, ja mislim da je tu neki dogovor, ali sto mogu, bespomocna sam! Ona je prva, i moze raditi sto hoce...nemam pojma!

Orlandica
30.06.2009., 12:10
Gio, ne popuštaj! Reci da je tebi to preskupo i prekini sve daljnje dogovore. Ako je razmak između tvog i njenog obreda pola sata neće ziher stić poskidat ukrase, a i da ti crkve bude neukrašena za tih 20min nije nikakva frka.
Da budem iskrena, ja sam čekala fotke da uopće vidim kak su klupe izgledale jer onak sva uzbuđena nisam uopće pogledala, a 90% ljudi ionak ne gleda ukrase.

nasmijana17
30.06.2009., 12:35
Ma, ja mislim da je tu neki dogovor, ali sto mogu, bespomocna sam! Ona je prva, i moze raditi sto hoce...nemam pojma!

Lijepo joj reci da je to tebi preskupo....ili ide na jeftinije ili ne. Ako se ne upusti u daljne dogovore onda joj reci da skine sav nakit odmah poslje vjencanja i to je to. Sumnjam da bude poslje vjencanja mislila na to kamo li stigla.

Ja bi radije bila bez ikakvog nakita nego se dala od nekoga tako zajabavat.

miss_djurdja
30.06.2009., 14:36
Gio, ne popuštaj! Reci da je tebi to preskupo i prekini sve daljnje dogovore. Ako je razmak između tvog i njenog obreda pola sata neće ziher stić poskidat ukrase, a i da ti crkve bude neukrašena za tih 20min nije nikakva frka.
Da budem iskrena, ja sam čekala fotke da uopće vidim kak su klupe izgledale jer onak sva uzbuđena nisam uopće pogledala, a 90% ljudi ionak ne gleda ukrase.

:rofl::rofl: tak sam i ja čekala fotke da vidim kak mi je crkva uređena!!!
Pita mene cvjećarka jel mi se svidio vjenčić na vratima i girlanda oko vrata...a ja :confused::confused::confused: nisma ni skužila :rofl::rofl:

Mi smo na kraju stavili na svaku klupu bijele mašne(kupljene u dobrom partneru) s malo bršljena..na oltaru manji aranžman,i još je bio aranžman od crkve s kuglicama..(udavala sam se 31.1) koji im je ostao!!!

Odustali od nekog velikog kićenja jel je crkva mala,kad su svi ušli u crkvu ni te mašne se nisu vidile...

Giovanna26
30.06.2009., 14:43
Ma, ova crkva je ogromna, preogromna...i, ja sam mislila da ce onda vec ok, i smisliti i napraviti nesto! Ali, ono, "barokne" masne, koje stvarno mogu sama napraviti, i to je to!
Ma, no way! S time da sam je ja podsjetila, i rekla joj uopce a sta sa stolicima, ili na cemu vec sjedimo, njoj to nije niti na pamet palo, kao niti uopce kada smije doci kititi crkvu!
Grizem!!!!!!!!!!!

Orlandica
30.06.2009., 14:54
Ma, ova crkva je ogromna, preogromna...i, ja sam mislila da ce onda vec ok, i smisliti i napraviti nesto! Ali, ono, "barokne" masne, koje stvarno mogu sama napraviti, i to je to!
Ma, no way! S time da sam je ja podsjetila, i rekla joj uopce a sta sa stolicima, ili na cemu vec sjedimo, njoj to nije niti na pamet palo, kao niti uopce kada smije doci kititi crkvu!
Grizem!!!!!!!!!!!

:rofl::rofl: Samo grizi!

Mujer_latina
01.07.2009., 21:57
Gle, u mojoj crkvi je ista situacija, samo što sam ja, na sreću, ta koja je prva...i rekli su mi da bi trebali podijleit troškove s onih dvoje mladenaca iza nas...ja točno znam što hoću imat, al su mi rekli da ja to ne smijem skidat nakon svog obreda ako oni ne žele dat novce ili sl, jer kao časna ne stigne stavit obične mašne koje ima crkva...mislim da to vrijedi i za tebe onda..nemoj dat novce uopće i ostat će ti to njezino gratis, ak se ne možete dogovorit...vidim da moja i tvoja crkva imaju puno zajedničkog, npr. samo nas dvije moram polagat ispit za vjencanje...jelda? imaš pitanja i odgovore da podijelimo?

Djevojče
04.07.2009., 01:30
Bok,može li mi netko reći tj preporučiti cvjećarnicu u Samoboru il okolici?
hvala

u mercatoru,orhideja,jako mi se sviđa kvaliteta cvijeća i lijepi buketići,

isto tako,nije loša ni ona preko puta kužisha :)

JANI
04.07.2009., 07:40
Zna li netko kolko dođe grana orhideje. Mislila sam stavljat po jednu bogatu granu u one visoke vaze. Viđala dam da su neki imali ove vande ako se zove tako ta vrsta orhideje, jesu one skuplje od ostalih vrsta.

monalizam
04.07.2009., 09:22
Meni je moja cvječarka rekla za Crkvu 1500 kn s tim da imam jedan veliki aranžman na glavnom oltaru (on je nekih 250 kn), imam okičena 4 stolca (sve skupa 250 kn) i imam 4 stalka sa cvijećem koji će biti raspoređeni na početku i na kraju klecala uzduž staze i još po cijeloj stazi svijeće.... I stavit ćemo neke jednostavne mašne na klecala... Uglavnom pazit ćemo da ne bude prenatrpano.. I čini mi se cijena skroz ok!! Tako da ovu ponudu što je Giovana dobila - ja mislim da bi zadavila tu curu!! Sve me strah za moju svadbu sad, opće ne znam dal još netko ima vjenčanje na moj dan...

Gio - sretno ti bilo!!!! :-)

bandera
04.07.2009., 09:29
Ja uopće nisam mislila imati nikakve ukrase u crkvi. I sad ste mi napunile glavu... Ali prije mog je neko vjenčanje, pa možda ostane nešto... Ali i ako ne bude, neću ukrašavat. Možda navlake za stolice...

27dresses
06.07.2009., 22:00
ciao! imam pitanje... ne muči mene jer ja imam zakapareni cvjetni atelje i nadam se da ću biti njime zadovoljna ali eto moju prijateljicu zanima je li koja od vas imala na svojem vjenčanju cvjetni atelje mirela i jeste li bile zadovoljne? ona je bila na razgovoru kod mnogih cvjetnih ateljea i jedna joj je cura preporučila gospođu mirelu ali pošto je moja draga prijateljica inače skeptična u životu pa tako i sada, eto zamolila mene da vas pitam pošto ona baš i nema živaca sjediti za forumom :lol: pa da joj prenesem što ste rekle jer se udaje ove godine u 10.mjesecu pa bi htjela rezervirati neki dobar atelje da joj to sredi. Hvala u njeno ime :kava:

La_LuNa
06.07.2009., 22:47
27dresses, i kaj ste na kraju uzeli?? nemoj reci da onu ponudu od 20k kn :eek:

lizianthus
07.07.2009., 07:14
ciao! imam pitanje... ne muči mene jer ja imam zakapareni cvjetni atelje i nadam se da ću biti njime zadovoljna ali eto moju prijateljicu zanima je li koja od vas imala na svojem vjenčanju cvjetni atelje mirela i jeste li bile zadovoljne? ona je bila na razgovoru kod mnogih cvjetnih ateljea i jedna joj je cura preporučila gospođu mirelu ali pošto je moja draga prijateljica inače skeptična u životu pa tako i sada, eto zamolila mene da vas pitam pošto ona baš i nema živaca sjediti za forumom :lol: pa da joj prenesem što ste rekle jer se udaje ove godine u 10.mjesecu pa bi htjela rezervirati neki dobar atelje da joj to sredi. Hvala u njeno ime :kava:

ok je ona- niš posebno ak se jako kužiš u cvijeće i baš jako znaš što želiš,
a jako posebna ak se ne kužiš :ne zna:
hoću reći, ženska ne pozna baš previše biljne vrste al za one koji ih isto ne poznaju napravi jako lijepe buketiće. meni se osobno jako sviđaju njeni vjenčani buketi dok mi ostalo uređenje nije baš niš posebno. stavit bunt iste vrste cvijeća u različite visine vaza znam i ja :D

Giovanna26
08.07.2009., 22:48
Evo, drage moje, agonija s kicenjem crkve gotova! Moj dragi rijesio stvar...danas je ispalo da je kicenje 1.200, 00 kn, odjednom! Bas zanimljivo! Na kraju kakti dajemo 400, 00 kn...ispalo skroz ok sve skupa!
Eto, to je moj izvjestaj!

La_LuNa
08.07.2009., 22:55
ajde, fala onome gore :mig: i buducem muzu, of kors :)
drago mi je sto je sve ispalo dobro, znas da sam pratila situaciju!! :grli:

Giovanna26
08.07.2009., 22:59
ajde, fala onome gore :mig: i buducem muzu, of kors :)
drago mi je sto je sve ispalo dobro, znas da sam pratila situaciju!! :grli:

Ma, hvala draga, budem ti na kavici sve pricala! Ma,nedam da se od mene radi budala! :mad:

Orlandica
09.07.2009., 08:07
Evo, drage moje, agonija s kicenjem crkve gotova! Moj dragi rijesio stvar...danas je ispalo da je kicenje 1.200, 00 kn, odjednom! Bas zanimljivo! Na kraju kakti dajemo 400, 00 kn...ispalo skroz ok sve skupa!
Eto, to je moj izvjestaj!

Bravo! Vidiš kak se sve da riješit, ai dragi je odradio svoje :top:

Victory2010
09.07.2009., 13:38
Cure imam jedno pitanje a ne stignem sve čitati.
Ja sam za svadbeni buket htjela kale, samo njih, jedno 5 komada. E sad me je frendica splašila da kale jako brzo uvenu i posmeđe ako ih na nešto nasloniš i tak. jel imate vi iskustva s kalama?

Orlandica
09.07.2009., 13:48
Ja sam za svadbeni buket htjela kale, samo njih, jedno 5 komada. E sad me je frendica splašila da kale jako brzo uvenu i posmeđe ako ih na nešto nasloniš i tak. jel imate vi iskustva s kalama?

Prvi put čujem za to da su kale tak osjetljive :ne zna:

annaaa
09.07.2009., 14:02

ma daj molim te :rolleyes: gluposti
ja sam imala buket od mini lila kala i držale normalno ne samo taj dan nego i kasnije.

btw, 5 komada mi se čini premalo.

ja sam imala 20 kala (doduše mini) u buketu plus još drugo cvijeće i buket mi je bio relativno mali.

Jchi
09.07.2009., 21:45
hej curke, malo pomoći bi trebala.
U biti savijet više.
Imam problema što se tiće uređenja jer mi je mama inače aranžer (bavi se time u slobodno vrijeme i prodaje aranžmane i slično za blagdane) pa će mi ona uređivati restoran i crkvu i tu ću dosta novaca uštedjeti. ali veliki je problem taj da nemam pojma kak će ona to odraditi kad mislim da se dan ranije ne može uređivati a na dan svadbe stvarno n dolazi u obzir da mamu gnjavim da ide uređivati restoran i crkvu kad ima punu kuću gostiju (a i taj dan bi se trebala opustiti)

pa me sad zanima da li netko od vas ima iskustva sa tim uređenjem, tj. da li je netko dobio dopuštenje od crkve i restorana da ukrasi sve dan ranije :S ???

ne znam kako da to izvedem!!! :ne zna: :confused:

La_LuNa
09.07.2009., 23:03
a da probas jednostavno na nacin da mama te aranzmane i dekoracije napravi dan ranije, a na sam dan vjencanja uposlis nekoga, frendice, sestricne i slicno, da otfuraju u restoran i crkvu?? objasnis im gdje sto i kako treba ici.

Victory2010
10.07.2009., 09:05
ma daj molim te :rolleyes: gluposti
ja sam imala buket od mini lila kala i držale normalno ne samo taj dan nego i kasnije.

btw, 5 komada mi se čini premalo.

ja sam imala 20 kala (doduše mini) u buketu plus još drugo cvijeće i buket mi je bio relativno mali.

joj, hvala ti puuuuuno :mig:
ona je rekla da je njoj cvječarka tak rekla pa sam se splašila.
ja ni ne bi veliki buket, samo 5 velikih kala, ako bude premalo bumo ih dodali još:D

Orlandica
10.07.2009., 10:05
U biti savijet više.
Imam problema što se tiće uređenja jer mi je mama inače aranžer (bavi se time u slobodno vrijeme i prodaje aranžmane i slično za blagdane) pa će mi ona uređivati restoran i crkvu i tu ću dosta novaca uštedjeti. ali veliki je problem taj da nemam pojma kak će ona to odraditi kad mislim da se dan ranije ne može uređivati a na dan svadbe stvarno n dolazi u obzir da mamu gnjavim da ide uređivati restoran i crkvu kad ima punu kuću gostiju (a i taj dan bi se trebala opustiti)

pa me sad zanima da li netko od vas ima iskustva sa tim uređenjem, tj. da li je netko dobio dopuštenje od crkve i restorana da ukrasi sve dan ranije :S ???

Ne znam dal se crkva može uređivat dan prije, al bjerojatno bi se dalo sa svećenikom dogovorit da se to napravi nakon večernje mise.
A za restoran moraš pitat. Ak je svadba u petak vjerojatno neće bit nikakvih problema, al ak je u subotu, a u petak imaju neku drugu svadbu onda je to neizvedivo.

kika78
10.07.2009., 10:14
U biti savijet više.

ali i da uspije okititi dan ranije kak će to cvijeće izdržati do drugog dana popodne? mislim, uvenuti će skroz naskroz...
aranžman na oltaru neće ali klupe :ne zna: tad bi jedino trebala ići na varijantu da budu sam velike mašne ili til, bez cvijeća :mig: valjda si to tak zamislila :ne zna:

a sve ovisi o svećeniku dali će ti dozvoliti kićenje dan ranije... neki jedva dozvole i na dan svadbe (mise su prije) a neki nedaju uopće.

mislim da bi ti idealno rješenje bilo (i mama bi bila oslobođena kićenja crkve) da to prepustiš časnim sestrama i dogovoriš sa njima. nama su to ponudili u našoj crkvi ali smo već imali dogovorenu cvjećarku. a i ne traže puno novaca. tak da nebi imala brige... eto, sam ideja...ne znam...

a za restoran opet sve ovisi o gazdi. sve stvar dogovora...

Orlandica
10.07.2009., 10:47
Kika, to cvijeće ti ide s onim piksama malim i s vodom tak da ne uvene tak brzo :mig: A ima dosta cvijeća koje nije preosjetljivo, osim toga u crkvama obično nije tak prevruće.

kika78
10.07.2009., 18:46
E onda je to druga priča...

27dresses
12.07.2009., 14:49
27dresses, i kaj ste na kraju uzeli?? nemoj reci da onu ponudu od 20k kn :eek:

Pa kako sve izgleda uzet ćemo tu ponudu od 20 000kn jer smo dobili i veće ponude a moja svadba ipak nije svadba ala Iva Majoli pa mi veće ponude ne trebaju, samo manje prihvaćam :) i nadam se iskreno da ću biti zadovoljna. :ne zna: iskreno se nadam :cerek: ! imamo dosta toga i fakat nema smisla da ljude navlačim okolo za nešto što fakat ne znam dal mogu dobiti jeftinije :( pošto imamo dosta toga.
Sad je odluka pala ovakva i imat ću sređeno:
24 okruglih stolova
1 naš glavni stol
na ulazu duuugi stol pun vaza sa cvijećem
na ulaznim vratima dvije kugle sa cvijećem
buket
revere od cvijeća za gl.goste
revere umjetne za sve ostale goste
gl.rever za mladenca
zamjenski buket za bacanje (to je još pod ? )
auto ukrašen sa aranžmanom
ulaz crkve ukrašen
sve klupe u crkvi ukrašene
na dva manja oltara neko cvijeće
gl.oltar ukrašen te na stolu kod gl.oltara veliki aranžman
jastuk složen od cvijeća za prstene
buketići mali djeverušama (8komada)
buketići za male curice 2 kom.
košara puna latica cvijeća
- mislim da nisam ništa zaboravila?!

I to sve od cvijeća koje sam si ja zaželjela a još k tome nije baš sezona svog moga cvijeća :kava: koje bih htjela.
Eto, razgovarala sam sa mojima i sa dragim i zaključili smo da je ovako ok jer nema smisla da više okolo tražim a cvijeće, foto i glazba su mi najbitnije taj dan (i naravno moja vjenčanica) pa eto, to ću sad očito morati riskirati....

ako koja od vas misli da mogu za ovo sve gore nabrojeno dobiti manje ponudu javite mi jer ja bez problema zamijenim atelje, bitno je da sam ja zadovoljna :)
ali dao joj Bog sreću da mi to sve napravi kako treba jer će biti :azdaja: :lol:

Francesca
12.07.2009., 16:41
27 dresses - pun ti je inbox ;)

27dresses
12.07.2009., 19:02
27 dresses - pun ti je inbox ;)

obrisala sam ga :cerek:

27dresses
14.07.2009., 13:02
ciao! zanima me da li koja od vas zna jel se mogu nabaviti božuri u 9mjesecu?

ivana3101
14.07.2009., 13:17
mislim da može al su jako skupi!!! navodno se svo cvijeće može nabavit u bilo koje doba godine al cijena je...:tuzni:

lizianthus
14.07.2009., 13:19
po xxxxx put- svo se cvijeće može nabaviti kad god želite samo sve ima svoju cjenu.

27dresses
14.07.2009., 13:47
ako koja ima info koliko je to skupo neka javi :mig:

julijaf
14.07.2009., 18:10
Ja danas dogovorila sve sa cviječarkom.

Boja je bež-zlatna-champaign.
U cijenu ulazi dekoracija za mladenački stol,stol za torte ukrašen sa skulpturama od voća ,jako veliko.

Aranžman u martini čaši za 25 stolova ,od bež ruža,margaretica,gipsofila i nekih tankih dugačkih visečih listova povezanih kristaličima

,nadstoljnjaci,salvete,prsteni za salvete od satena,trakice,cvijeta,žice zlatne, po jedna svijeća mala na svakom stolu,dekoracija za auto,

presvlake za 4 stolice u crkvi sa vjenčićima,aranžman za oltar i mašne od tila za klupe

kod mene kući bordure za stoljnjake i stolnjak za glavni stol,10 vaza sa pink ružama(onako četvrtaste niske vaze pune ruža)

i četiri stoljnjaka za visoki okrugli stol sa mašnama od tila

girlanda od 6m od bršljana sa natpisom,

moj buket,reveri za roditelje,kumove,djevere,narukvice za djeveruše i rever za mladoženju,košare za kitice.

Sve to za 6800kn.

Šta kažete?

Orlandica
15.07.2009., 13:17

U cijenu ulazi dekoracija za mladenački stol,stol za torte ukrašen sa skulpturama od voća ,jako veliko.

Aranžman u martini čaši za 25 stolova ,od bež ruža,margaretica,gipsofila i nekih tankih dugačkih visečih listova povezanih kristaličima

,nadstoljnjaci,salvete,prsteni za salvete od satena,trakice,cvijeta,žice zlatne, po jedna svijeća mala na svakom stolu,dekoracija za auto,

presvlake za 4 stolice u crkvi sa vjenčićima,aranžman za oltar i mašne od tila za klupe

kod mene kući bordure za stoljnjake i stolnjak za glavni stol,10 vaza sa pink ružama(onako četvrtaste niske vaze pune ruža)

moj buket,reveri za roditelje,kumove,djevere,narukvice za djeveruše i rever za mladoženju,košare za kitice.

Sve to za 6800kn.

Šta kažete?

Meni se čini da je to super cijena za sve šta si navela jer je tu zbilja gomila stvari.

Blackie
15.07.2009., 13:24

Sve to za 6800kn.

Šta kažete?

jako dobra ponuda :top::top:

julijaf
15.07.2009., 16:53
I ja mislim,iako je to za moj grad u Slavoniji čak i visoka cijena.Meni je važno da sve bude lijepo ,a ako već za ostalo vezano za vjenčanje dajemo ogromne novce :zvrko: kad je bal nek' je...:cheer::tulum:
Počelo me hvatati uzbuđenje pred vjenčanje(za 3 tjedna) pa me hvata raspoloženje pijanog milionera kojemu ništa nije skupo za TAJ dan.Hm,moram po glas razuma:hebemu::zmaj:

27dresses
15.07.2009., 17:30
I ja mislim,iako je to za moj grad u Slavoniji čak i visoka cijena.Meni je važno da sve bude lijepo ,a ako već za ostalo vezano za vjenčanje dajemo ogromne novce :zvrko: kad je bal nek' je...:cheer::tulum:
Počelo me hvatati uzbuđenje pred vjenčanje(za 3 tjedna) pa me hvata raspoloženje pijanog milionera kojemu ništa nije skupo za TAJ dan.Hm,moram po glas razuma:hebemu::zmaj:

i ja imam u zadnje vrijeme problem sa glasom razuma :hebemu: tako da ništ ti ne brini- nisi jedina :cerek: .
Ja ponekad niti sama sebe ne mogu niti ne znam urazumiti pa je eto tu moj dragi koji to čini i za mene :kiss: .
Super si prošla jer za ove novce fakat imaš puno tog u ponudi za razliku od mene koja se još mučim sa svojoj cvječarnom.
Jel već znaš kakvu vrstu cvijeća ćeš imati ili to ona odabire umjesto tebe u toj ponudi?

julijaf
15.07.2009., 20:04
i ja imam u zadnje vrijeme problem sa glasom razuma :hebemu: tako da ništ ti ne brini- nisi jedina :cerek: .
Ja ponekad niti sama sebe ne mogu niti ne znam urazumiti pa je eto tu moj dragi koji to čini i za mene :kiss: .
Super si prošla jer za ove novce fakat imaš puno tog u ponudi za razliku od mene koja se još mučim sa svojoj cvječarnom.
Jel već znaš kakvu vrstu cvijeća ćeš imati ili to ona odabire umjesto tebe u toj ponudi?

Sama sam birala cvijeće,zapravo,bila sam jako neoriginalana i iskopirala nečije aranžmane sa fotki:rofl:.
Biti će bež ruže,margaretice,gipsofil,i neki tanki zeleni listovi koji vise dolje i povezani su nekim kristaličima(kao što se vidi,nisam znalac) .
Sve će biti u obliku kugle,onak solidne veličine u visokim martini čašama.

A na našem stolu će biti te kugle poslagane na stol,nisko,bez martini čaša
između će biti svijeće i oni zeleni listovi i grančice mislim orhideja.Tako nekako.

Čitala sam tvoje eskapade sa cvijećem,stvarno se svašta može zakomplicirati.
Ja sam odlučila ne živcirati se oko onoga što ne mogu promjeniti.
Moja crkva se renovira,i svi zidovi su ogoljeni do cigle,čak su i mješalice tamo.
I štada sad radim?:ne zna:Tješim se da je obred važan,sam čin ,i mi.

A nervoza...još malo pa će u šestu brzinu.(Samo čujem...tik tak tik tak..nemaš cipele..tik tak..tik tak...nemaš stolove za kuću...tik tak..haljina neće dobro ispasti...i ostalo)

Ali pretpostavljam da je tako svima,zato i jesam sve slobodno vrijeme na forumu udavača.Nekako tješi spoznaja da nisam sama u svemu tome i da sve isto prolazimo + obilje informacija.

La_LuNa
16.07.2009., 01:56

dress, ja se i dalje nadam da ces se predomisliti..
nemoj me krivo shvatiti, ja sam ne bas flower person, ne poznajemo se, mozda imas love do korva (i ovo ne mislim lose, ili zlobno, nit najmanje!!) i uopce ti ta cifra nije ogromna jer ti je cvijece mozda i najbitnija stavka..
al meni srce puca kad pomislim da ces ti za cvijece dati para koliko i ja za cca 70 ljudi u restoranu (meni 41 euro) :eek: zar zaista mislis da efekt ne bi bio isti sa sezonskim cvijecem? zar zaista mislis da ce sve to jos netko osim tebe primjetiti, a na kraju krajeva, mislis da ces uopce i ti primjeitit sve to (bilo je tu vec masa cura koje su rekle da cekaju fotke da uopce vide kak su dekoracije izgledale na kraju..)
ako ti je to bas toko bitno, okej.. ako imate love za to, uz sve drugo, opet okej.. go for it.. samo, nemoj se dovesti u situaciju da zbog cvijeca morate dizati kredit.. 20k kn je puuuuuuno :eek: za nesto sto ima iskljucivo estetsku svrhu i sto ces na kraju (bar vecinu toga) morati baciti (okej, aranzmane sa stola jos mozes pokloniti, imati u kuci koji dan, al di ces girlandama, dekoracijama auta i sl :ne zna: )

klaudijak
16.07.2009., 12:15
eh daq cvijeće, nakon duge potrage po netu i sveposud i kojekud, uspjeli doznati za crvene vanda orhideje, bilo probno naručivanje došle purpurno ljubičaste, dogovorilča cvječarka da dobavljač zeme bilo kaj od crvenih orhideja, alisoribatjeb...ga došle opet iste, još mi cvječarka pokazala kutiju di piše red wanda. i tak smo u zadnji tren izbacili orhideje iz buketa pa su bile svugdi drugdi, ali na svu sreću našel je crveneeeeeee alstromerije prekrasšne. no to ni vilo se....došle lepe narančaste-terakota kale aliiiiiiii maaaaaallllllleeee, na stapki jedva 20-30 cm, a meni vaza ima pol metra u visinu a još bi i trebale viriti van, ali cvječarka genijalka se snašla. u donji dio natrpala celofan pa amforu pa opel celofan, zalijala vodom, a gore stavila kale i vrbine grane i grančicu alstromerije. to je super izgledalo jer je zgledalo ko da je led u vodi i da amfora lebdi negdi na pola vaze. nadam se da je fotografkinja usliknula to jer ja nisam stigla

ubiti sam htela reči da se sve da nabaviti, samo ovisi o cijeni, a u mojem slučaju i oveličini npr kale. nije im bila sezona, mjesec dana ranije su bile ogromne.....

mihaela8
16.07.2009., 12:22
27 dresses, nas će cvijeće koštati oko 9-10,000kn i smatram da je to puno (bar kad gledam koliko većina plaća za dekoracije) ali ovih 20,000 je stvarno prepreviše. Uz izuzetak da imaš višak novaca onda je glavno da se tebi sviđa i da napraviš kako god si si zamislila. :mig: Ali opet, i mi plaćamo:
dekoraciju crkve - 4 aranžmama plus dva stalka s gipsofilom
hotel - 16 onih cvjetnih kugli (svaka dođe 350kn), glavni stol
kod kuće; auto; buket; reveri...
nakupi se to ali ne razumijem kako ste uspjeli doć do 20k kn? Mislim da si za sve što si tražila ipak mogla proći jeftinije. :ne zna:

mihaela8
16.07.2009., 12:28
ubiti sam htela reči da se sve da nabaviti, samo ovisi o cijeni, a u mojem slučaju i veličini npr kale. nije im bila sezona, mjesec dana ranije su bile ogromne.....

Na to je i mene upozorila cvjećarka. Trebale bi mi male kale za buket i odmah mi je rekla da ne možemo bit 100% sigurne da će naručene izgledat baš onako kako sam si zamislila. Problem je baš u toj veličini. Ove velike mi nikako ne odgovaraju i sad si čak mislim da odustanem od prve ideje (kale plus ruže) i imam kombinaciju gipsofile i frezija.

annaaa
16.07.2009., 12:58
27, na kraju napravi naravno kak hoćeš, ali moj savjet ti je sličan luninom; uzmi sezonsko cvijeće!! jednako je lijepo i efektno, a tada, vjeruj mi, nećeš primjetit dekoracije! ja sam svoje ovlaš pogledala jer od sveg tog uzbuđenja nisam obraćala na to preveliku pozornost, dok na stolovima koji su bili lijevo od mene i u crkvi sam gledala dekoraciju tek na slikama! :mig: jednostavno se ne sjetiš...

vidla si kak sam ja imala, a sve sezonsko cvijeće, nije ništa manje lijepo!

no, kak hoćeš :)

klaudijak
16.07.2009., 13:35
mihaela, najjednostavnije ti je da s cvječarkom naručite tjedan dana prije kale za probu pa ćeš vidjeti kolike su u 10 mjesecu, tak sam i ja s cvječarkom alstromerije, ona ionak naručuje stvari za cvječarnu a jedan bunt kala bude prodala, ili si ih ti uzmeš doma

mihaela8
16.07.2009., 14:40
mihaela, najjednostavnije ti je da s cvječarkom naručite tjedan dana prije kale za probu pa ćeš vidjeti kolike su u 10 mjesecu, tak sam i ja s cvječarkom alstromerije, ona ionak naručuje stvari za cvječarnu a jedan bunt kala bude prodala, ili si ih ti uzmeš doma

Hvala na savjetu. Ali opet, kako biti siguran da ćeš i sljedeći put dobiti isto? Stvarno nisam upućena u ništa vezano uz cvijeće ali čista logika mi govori da ako kažeš npr. trebaju mi kale toliko i toliko velike da bi onda takve trebali i poslati. Ako nemaju, nikome ništa. Mislim, šta to ne može cvjećarka telefonski (ili kako već naručuje) unaprijed provjeriti. :ne zna: Ma neda mi se komplicirati tako da ću najvjerojatnije ipak odustat od kala.

klaudijak
16.07.2009., 15:53
u tjedan dana neće im se promijeniti veličina bogznakak, ako im nije sezona doći će manje, a to bi cvječarka trebala znati

mihaela8
16.07.2009., 22:19
u tjedan dana neće im se promijeniti veličina bogznakak, ako im nije sezona doći će manje, a to bi cvječarka trebala znati
Ma kužim, ali ipak jedan bunt može biti veći a drugi manji. Meni trebaju manje i vjerojatno nitko, pa ni cvjećarka, mi ne može garantirati da ću dobiti baš manje. Pa nisu svi cvjetovi isti i ako im nije sezona ne znači da će svi biti jednako mali ili jednako veliki, ali ovo već spada u udavačke paranoje pa bolje da budem tiho. :D

27dresses
16.07.2009., 23:00
dress, ja se i dalje nadam da ces se predomisliti..
nemoj me krivo shvatiti, ja sam ne bas flower person, ne poznajemo se, mozda imas love do korva (i ovo ne mislim lose, ili zlobno, nit najmanje!!) i uopce ti ta cifra nije ogromna jer ti je cvijece mozda i najbitnija stavka..
al meni srce puca kad pomislim da ces ti za cvijece dati para koliko i ja za cca 70 ljudi u restoranu (meni 41 euro) :eek: zar zaista mislis da efekt ne bi bio isti sa sezonskim cvijecem? zar zaista mislis da ce sve to jos netko osim tebe primjetiti, a na kraju krajeva, mislis da ces uopce i ti primjeitit sve to (bilo je tu vec masa cura koje su rekle da cekaju fotke da uopce vide kak su dekoracije izgledale na kraju..)
ako ti je to bas toko bitno, okej.. ako imate love za to, uz sve drugo, opet okej.. go for it.. samo, nemoj se dovesti u situaciju da zbog cvijeca morate dizati kredit.. 20k kn je puuuuuuno :eek: za nesto sto ima iskljucivo estetsku svrhu i sto ces na kraju (bar vecinu toga) morati baciti (okej, aranzmane sa stola jos mozes pokloniti, imati u kuci koji dan, al di ces girlandama, dekoracijama auta i sl :ne zna: )

ma ne ljutim se ja ništa na tvoj komentar, svjesna sam i ja toga da je to samo jedan dan :kava: ali eto, u svemu mogućem sam štedjela, kemijala kako da prođem što jeftinije, pozivnice sam zato radila sama i zahvalnice itd. a mogu si priuštiti da kupim neke ali eto- jednostavno radi sebe sam htjela na nekim stvarima uštedjet.... ali cvijeće obožavam i od nekad sanjam o tome da ću dok se budem udavala imati mnogo cvijeća.... eto, zato bih htjela imati mnogo cvijeća. Nije da mi je prihvatljiva ponuda od 20 000kn jer ipak novce nisam pokupila na drveću ali mislim si: "pa kvragu, nije valjda da si niti to neću priuštiti kako treba?!" .... eto, zato sam nekako pristala na tu ponudu. Ako se tko javi sa manjom ponudom a s tim istim cvijećem koje imam želju imati na svadbi nitko sretniji od mene :cerek: ali božure teško da ću dobiti u 9.mjesecu za jeftine novce a taaaaako su mi lijepi :cerek: .

27dresses
16.07.2009., 23:05
jel mi može neka koja se razumije u cvijeće reći koje cvijeće je sezonsko u 9mjesecu? eto, fakat bih joj bila zahvalna pa ću ponovo zatražiti od cvjetnog ateljea ponudu ..... možda mi se žena smiluje :lol: !
Jer sad sve više i više si razmišljam da možda fakat mogu jeftinije proći..... :cerek:
da sam znala da je ovo sve planiranje i ti detalji toliko teško, komplicirano i skupo - odustala bih na početku :mig:

lizianthus
17.07.2009., 06:47
jel mi može neka koja se razumije u cvijeće reći koje cvijeće je sezonsko u 9mjesecu? eto, fakat bih joj bila zahvalna pa ću ponovo zatražiti od cvjetnog ateljea ponudu ..... možda mi se žena smiluje :lol: !
Jer sad sve više i više si razmišljam da možda fakat mogu jeftinije proći..... :cerek:
da sam znala da je ovo sve planiranje i ti detalji toliko teško, komplicirano i skupo - odustala bih na početku :mig:

u 9.mj imaš doslovno svega. osim tulipana i lukovica. i ok, božura.

brunella
17.07.2009., 09:18
Jel mi može koja reci...koje cvijece mogu na jesen naci u ljubicastoj boji?...i da je sezonsko..hvala!!

27dresses
17.07.2009., 19:13
HVALA vam cure na pomoći, savjetima, podršci i na tome što ste mi čak i bukvicu znale očitati ..... :s
Ovaj forum mi je jako puno pomogao a posebno vi koje ste na temi cvijeće :cerek:

La_LuNa
18.07.2009., 01:11
mila 27 dresses, a da bozure stavis samo u svoj buket, rever od dragoga i aranzman za svoj stol?? mislim da bi vec u tome usparala koju tisucu.. jer, ako idu fakat na svaki stol, previse je.. ti tesko da ces to primjetiti, a vjerujm mi, masa uzvanika ne zna razlikovati ruzu od bozura..
draga, idi na sezonsko cvijece!! sebi (dakle, buket i ostalo gore navedeno) priusti bozure, ali za ostale dekoracije idi sa sezonskim cvijecem..
lizi ti je fino rekla, ima u 9. mj svega..

27dresses
18.07.2009., 10:07
mila 27 dresses, a da bozure stavis samo u svoj buket, rever od dragoga i aranzman za svoj stol?? mislim da bi vec u tome usparala koju tisucu.. jer, ako idu fakat na svaki stol, previse je.. ti tesko da ces to primjetiti, a vjerujm mi, masa uzvanika ne zna razlikovati ruzu od bozura..
draga, idi na sezonsko cvijece!! sebi (dakle, buket i ostalo gore navedeno) priusti bozure, ali za ostale dekoracije idi sa sezonskim cvijecem..
lizi ti je fino rekla, ima u 9. mj svega..

evo baš sam jučer navečer malo prošvrljala po netu i našla neko bež, bijelo i ljubičasto sezonsko cvijeće.... nešto ćemo smisliti :cerek: ! Stavit ću božure u svoj buket ali imat ću buket od ruža, božura, hortenzija i još nekog cvijeća te sa orhidejicama malo pomiješano tako da će to ispasti ok. a gl.reveri su nam orhidejice koje će biti meni onako malo u buketu. Na gl.stolu još nemam konkretne ideje što će biti ali kako sve izgleda iskoristiti ću hortenzije maximalno jer mi je mama rekla da je ona kupila bijele i ljubičaste hortenzije i dala ih mojoj teti u staklenik da u 9mj.ima cvijetove koje ću ja max.iskoristiti.... :cerek:
Tako da mi je mama jučer spasila situaciju. :top:
Samo moram cvječarni javiti da odustajem od početne opcije i nek snizi ponudu... :mig:

annaaa
18.07.2009., 12:44
ajde super, 27 :)
bravo za mamu :lux:

anse22
22.07.2009., 09:06
evo baš sam jučer navečer malo prošvrljala po netu i našla neko bež, bijelo i ljubičasto sezonsko cvijeće.... nešto ćemo smisliti :cerek: ! Stavit ću božure u svoj buket ali imat ću buket od ruža, božura, hortenzija i još nekog cvijeća te sa orhidejicama malo pomiješano tako da će to ispasti ok. a gl.reveri su nam orhidejice koje će biti meni onako malo u buketu. Na gl.stolu još nemam konkretne ideje što će biti ali kako sve izgleda iskoristiti ću hortenzije maximalno jer mi je mama rekla da je ona kupila bijele i ljubičaste hortenzije i dala ih mojoj teti u staklenik da u 9mj.ima cvijetove koje ću ja max.iskoristiti.... :cerek:
Tako da mi je mama jučer spasila situaciju. :top:
Samo moram cvječarni javiti da odustajem od početne opcije i nek snizi ponudu... :mig:

ovako ja sam cvjećaru odnijela slike za glavni stol,moj buket i za auto smo se okvirno dogovorili bili,aranzman za glavni stol mi je slozio skoro isti kao na slici i dosao me 600kn,izbacio je jedino vanda orhideje i umjesto njih ubacio ljubicaste lisianthuse,aranzman je bio prepredivan meni osobno,a i puno drugih mi je reklo da je super,a u mom buketu su bili isto ljubicasti lisiantusi,ruze bijele ili ivory boje ne znam vise,cini mi se bijele,i neko suho lila i ljubicasto cvice i hortenzije zelene,probat cu naci slike pa ih stavim tu negdje i to je bilo 500kn s reverima za kumove i mm:mig:

lisianthusa mislim da imas dosta povoljno za nabavit uvijek ako se ne varam jer ih bude dosta na grani,mislim da je sada 80 kn 10 grana ako se ne varam,ali to je puno cvica na tih 10 grana :mig:

mareda
22.07.2009., 13:12
cure.. moja sestra je nedavno otvorila svoj cvjecarski obrt u osijeku, no radi i u okolici osijeka ukoliko ima zainteresiranih! radila je u jednoj od najpoznatijih cvjecarnica u osijeku, dakle ima iskustva s pravljenjem svega za vjenčanja,a s obzirom da je tek otvorila vlastiti obrt i većina ljudi jos ne zna za njega, radi dosta jeftinije nego ostali cvjećari, ali jednako dobro i lijepo!
ukoliko ima zainteresiranih slobodno mi se javite na pm pa cu vam dati broj na koji joj se mozete javiti!

Martina2010
15.08.2009., 00:30
http://www.perfect-wedding-day.com/images/bridal-bouquets-39.jpg

La_LuNa
15.08.2009., 00:56
eto, da se pohvalim da sam rijesila cvijece..
cvjecarna Marica u centru Sesveta, moj buket (kugla od ruza), zivi reveri x3, zive narukvice x2, ruzmarin sa slajerom x4 za roditelje i 100 komada ruzmarina za ostale goste te aranzman za nas stol ce nas izaci malo manje od 1500 kn.
moj buket je 400, reveri su 25kn po komadu, narukvice 35 po komadu, ruzmarin oko 2-3 kn po komadu i aranzman (5 kugli od ruza, margareta i slajera, organza, svijece, krisalici..) oko 700 kn.

ja zadovoljna i mislim da fakat jeftinije nije moglo, a tu cvjecarnu su mi mnogi preporucili..

(slajer je ono sitno suho bijelo cvijece :D )

nasmijana17
15.08.2009., 19:16
Proslo je i moje vjencanje a oko cvijeca imam samo pohvale.....
Moje bukete i aranzmane je pravila cvjecarnica Dalija iz Popovace. Za Uskrs smo se dogovorile i samo sam joj ostavila sliku mog buketa. Tocno kakav buket sam htjela takav mi je i napravila, cak jos lijepsi.
Aranzman za crkvu, za auto i za nas stol je radila po buketu. Bila sam odusevljena kada sam vidla to sve. Za revere sam joj isto tako rekla neka se drzi mog buketa....i sve je predivno ispalo. Toliko sam zadovoljna bila da zadovoljnija nisam mogla bit. Sve ukupno sam platila 1500 kn. Jos jednom jedno veliko hvala i toplo je mogu preporucit.:top:

Lyysssyyyy
15.08.2009., 19:39
hej nasmijana17 a slikice?

lunice hoće bit baš onakav buket? jesi joj sliku pokazala? uistinu si super prošla, baš mi je drago

nasmijana17
15.08.2009., 20:27
Tek smo se nocas vratili natrag u Njemacku tako da jos sama nisam sve preradila.....kad sve "preradim" i pogledam postavit cu vam slikice.
Sve ukupno imamo valjda negdje oko 2000 slika.....:eek:

bandera
15.08.2009., 20:45
Nasmijana, tebi je slikao color 90? Jesi zadovoljna slikama?

Lyysssyyyy
15.08.2009., 20:46
Tek smo se nocas vratili natrag u Njemacku tako da jos sama nisam sve preradila.....kad sve "preradim" i pogledam postavit cu vam slikice.
Sve ukupno imamo valjda negdje oko 2000 slika.....:eek:

:eek::eek::eek:

jedva čekamo :cerek:

La_LuNa
15.08.2009., 22:09
lunice hoće bit baš onakav buket? jesi joj sliku pokazala? uistinu si super prošla, baš mi je drago

hoce, hoce, pokazala sam slikicu i rekla je da nema problema..

zapisivala sve u biljeznicu, strogo sam naglasila da hocu samo i iskljucivo ruze u buketu.

ne znam, ja imam povjerenja, tim vise sto je moja frendica lani bila turbo zadovoljna tom cvjecarnom, a ona je inace skroz na skorz picajzlasta :rofl:

nasmijana17
15.08.2009., 23:45
Nasmijana, tebi je slikao color 90? Jesi zadovoljna slikama?

I sa njima sam jako jako zadovoljna, svatko tko je vidio slike, album i DVD je bio odusevljen.
Slavica se je trudila oko nas, snimatelj isto tako. Jedino kaj joj ne bum oprostila je to, da nas je ona iz hlada zezala kako nije toliko vruce kao sto se nama cini a mi na suncu (40 stupnjeva) poziramo......:lol:
Sve pet i samo pohvale! :top::top: