PDA

View Full Version : Kad pas kašlje

sita
04.12.2007., 16:07
Moja kujica već negdje dva tjedna "kašlje" - meni to izgleda kao da joj je našto zapelo u grlu. Doma kad miruje ne kašlje ali čim malo potrči počne.
Ljudi su mi rekli da ima bronhitis, upalu grla. Doma imam Klavocin al ne znam koja količina ide (ima 20 kg). Dal je netko od vas davao peseku Klavocin? Inače su mi rekli da joj dam Ceporex od 500 ujutro i navečer.

Zum-zum
04.12.2007., 16:11
Bože, pa postoje veterinari. :eek:
Nemoj joj davat ljekove na svoju ruku jer možeš napravit više štete nego koristi.

Inače, nije rečeno da ima bronhitis. Moja je kašljala od glisitca, pa ti vidi. :p

dudolina
04.12.2007., 16:48
Tako je bilo i s mojom,počela je kašljat i teže disati.
Veterinar joj je dao tabletu za gliste, sljedeći tjedan bila je o.k.:s
Odonda joj dajem 1 tabletu svakih 6 mjeseci.

mia_mia
05.12.2007., 11:06
Može bit da su u pitanju gliste , al valjda znaš kad si ju zadnji put čistila.
Al isto je moguće da ima zarazni kašalj koji si psi međusobno prenose, posebno je čest u zimskom periodu. Trebaš ju odvesti Vetu. I nemoj joj dat da trči, treba mirovati, pogotovo ako je u pitanju zarazni kašalj. Zabranjeno je i druženje s drugim psima. Ako joj nisi nikad davala ceporex ili klavocin, bolje nemoj sama nagađati oko doziranja.

Ovdje piše više http://www.ritelefax.hr/stalnerubrike.asp?ib=679&sr=37

sita
05.12.2007., 11:47
...svima na odgovorima. Otići ću do veta, to mi je najpametnije.

Zum-zum
05.12.2007., 12:52
Bravo sita :top:

white alien
14.12.2007., 19:14
Pas od glista zna kašljucati i kihati, ali mislim da bi trebalo znati kad ste čistili psa i ako je čišćen unazad par mjeseci, invazija ne bi smjela biti u toj mjeri ako je riječ o odraslom psu,ako je štene, trebalo bi biti čišćeno puno češće.
Ako je ovo prvo uredu, moguće je da se radi o bronho pneumoniji ili kako je rečeno, zaraznom kašlju, a to nije nimalo bezopasna bolest, često psi znaju i uginuti od nje.
što se tiče Ceporexa i inih ljudskih antibiotika, to je sasvim uredu, ako možeš doći do Sumamed sirupa za klince, slobodno njega upotrijebi, najmanje je škodljiv po psa , a ovi antibiotici su puno bolji i manje škodljivi od onih za pse , tj. domaće životinje i toplo ih preporučam samo je potrebno znati da li je stvaro riječ o pneumoniji ili nije.Recimo kod tog oboljenja pas izrazito jako kašlje i iskašljava sluz, moguća je i temperatura.

coco_chanel5
15.04.2008., 14:02
Ajme vodi je k veterinaru, odmah! I moja je (nažalost pokojna) kujica tako počela kašljati, pa kašljati..... I ustanovilo se da je srce! Dobila ja edemid pa 4 druga lijeka, i poživila još 1 godinu tako, bila je jaka. Ali vodi psa odmah! Bolje spriječiti nego liječiti! Sve najbolje!

M.B.
16.04.2008., 08:44
da li bih se trebala zabrinuti ako to kašljanje (koje meni zvuči kao da teško diše) traje oko 5 minuta, jedan dan u odprilike mjesec dana?
mislim da nisu gliste, jer smo je prije 3 tjedna cjepili i dobila je tabletu protiv glista, a eto prije dva dana je vani u šetnji zvučala ko da se guši.

Jackp0t
16.04.2008., 10:47
Evo i moj je poceo kasljat, ali to vise zvuci/izgleda kao da mu je nesto zapelo u grlu pa to pokusava povratit a ne moze. Iako mi je to malo cudno jer da mu je nesto zapelo stalno bi kasljao, ali on kaslje samo malo ujutro kada se probudi. I tako vec 4 dana. :ne zna:

Mislim da je vrijeme za posjet teti veterinarki. :kava:

coco_chanel5
16.04.2008., 17:11
Ajme kazem vam, i moja je tako kasljala, kao da joj je nesto zapelo u grlu, na kraju se uspostavilo da joj voda zaljeva pljuca a to je od polakog zatajenja srca! To znaci da naravno ne moze disat, gusi se. Mislili smo da se je prehladila, da je nesto pojela, ali nije to bilo to, nego srce! Dobila je edemid za izbacivanje vode iz pljuca te jos neke druge ljekove za jacanje srca. Umrla je sa 16 godina, to joj se dogodilo sa 15, ali ljudi, moze se to bilo u kojoj dobi... Nasa je bila do tada zdrava ko dren, ali tako, svatko oboli od necega. Ili ne. Molim odvedi psa veterinaru! :eek:

Jackp0t
16.04.2008., 17:56
OK, sad me vec lagano hvata panika :eek:

Sutra ranom zorom jurim kod veta.

Špranja
17.04.2008., 01:47
Vrlo moguće da se radi o srcu.
Moj (isto pokojni, dragi, najdraži Rom - pudl) imao je iste simptome, i ustanovljeno je da je srce u pitanju, nažalost.
Počeo je piti tablete, i živio još 3 godine nakon toga (uginuo s 12,5 godina).
Hitno veterinaru!!!
(Želim ti da je ipak nešto manje opasno u pitanju).

AlgidBabe
17.04.2008., 02:26
Ma joj pa mozda nije nista, ali nije tesko otici veterinaru i saznati. Zato oni i postoje.

Fantta
17.04.2008., 14:41
Moj pas isto ima bronhitis, mala pudlica pije tablete ( neam pojma kak se zovu) ali morala sam ih prepoloviti napola...neznam kakav je tvoj..pa niš nemrem pomoč

sita
17.04.2008., 18:08
Da... Na žalost je srce i prognoza nije dobra. Pije lijekove ali ne može više ni trčati. Neki dan se spustila do livade, nekih 20 m i pala u nesvijest.
Ja već razmišljam o novom peseku al starci neće. Jedan čovjek mi je rekao da ne razmišljam o novom jer da oni to osjete.

coco_chanel5
17.04.2008., 19:20
Ajme jadan peso... Jel dobio edemid za vadjenje vode iz pljuca, po koji put moras dati cak i dva! I tako ce puno piskit, al ce mu bit bolje. Nosi ga po stepenicama i uzbrdo i nizbrdo. Puno ce pit, jer ce mu od edemida bit osusena usta, a i vodu mu skida. Ako se onesvijesti, odmah mu masiraj srce... I drugo nista ne mozes... Srce ce mu bit sve slabije... Ali mu tako produzavas zivot. Moras se pripremit da tako nece moci bit zauvijek... Ali mogu te utjesiti... takve su smrti uvijek lijepse (ako smrt uopce moze bit lijepa), pesek jednom samo zaspi. Sada dok to pisem, stvarno se grozno osjecam :( ... ali samo bi te zeljela utjesiti da ga to ne boli. Tako mi nedostaje moja pesika Elsy, pa znam kako ti je. Ali s takvim se srcem moze jos zivjeti... Vidis, moja 1 godinu i nesto, od nekog drugog cak 3. Samo nemoj zaboravit masirat srce kad mu je slabo.
I budi uz njega, to ce on osjetit! :)

Špranja
18.04.2008., 02:15
Da...Ja već razmišljam o novom peseku...
Da...igračka se pokvarila, treba što prije kupit novu. :flop:
Netko će reći da sam okrutna, ali iz gornje izjave ja nikakav drugi zaključak izvući ne mogu, da me hebete.
Jednako kao i iz činjenice da je prošlo skoro 6 mjeseci :eek: od posta u kojem je tražila savjet, do teške odluke da psa ipak konačno odvede do veterinara i vidi o čemu se radi. (A i tada kad je pisala taj post, pas je sigurno "kašljao" već dosta dugo...dakle totalno zanemarivanje i ignoriranje problema. Nitko ne može spriječiti da mu pas oboli na srce, ali pravovremenom dijegnozom i terapijom život mu se može produžiti i do par godina.)
Jadni psi s takvim gospodarima, to je sve što mogu reći. :mad:
(Ako je dijete, za ovo sve odgovorni su roditelji.)

white alien
18.04.2008., 02:29
:eek::eek::eek: Jel se to opet netko zeza, ovaj bolestan, nabavimo drugog u zamjenu :eek::mad:

sita
18.04.2008., 16:51
Bez brige. Otišla sam ja dva - tri dana poslije prvog posta vetu ali nisam nikog ovdje izvjestila.

Da - ziher bi pustila pesa da 6 mjeseci kašlje!!!!!!!!!!!!!!!!

Pošto je ova tema otišla s prve stranice ovog pdf-a nisam niš pisala al je netko stavio neki post pa sam se javila.

I danas smo opet bili kod veta i sutra opet (po ne znam koji put) idemo na rengen i ultrazvuk srca jer zadnja tri dana teško diše.

A ona se užasno boji veta i svaki put imam osjećaj da joj to oduzme još nekoliko dana života. Pogotovo kad je tam razvlače na rengenu. Najradije ne bi išla al mi je grozno gledat ju kak diše ko da je pretrčala 500 m, a sjedi u sobi.

A to kaj razmišljam o novom peseku... Pa zakaj ne bi?

sita
18.04.2008., 16:59
I, tek tolko, bila sam kod tri veta i svi su rekli manje - više istu stvar.

Na kraju sam ostala na veterini jer su fakat radili puno detaljnjije pretrage nego kod privatnih vet. klinika.

I uvijek ih ima više tak da joj disanje i srce uvijek posluša min. 3 doktora.

Jedino kaj malo živcira su studenti, al jbg moraju i oni učiti.

sita
18.04.2008., 17:57
Sad sam baš ljuta!!!

Prvi pas mi je umro ujutro (a svi smo ga obožavali; stari je 2 tjedna bio na lijekovim za smirenje) a popodne smo imali već novu pasicu koja je imala 2 mj.

Zakaj je loše razmišljati o novom???

Misery's Crown
18.04.2008., 18:08
I, tek tolko, bila sam kod tri veta i svi su rekli manje - više istu stvar.

Na kraju sam ostala na veterini jer su fakat radili puno detaljnjije pretrage nego kod privatnih vet. klinika.

I uvijek ih ima više tak da joj disanje i srce uvijek posluša min. 3 doktora.

Jedino kaj malo živcira su studenti, al jbg moraju i oni učiti.

Sad sam baš ljuta!!!

Prvi pas mi je umro ujutro (a svi smo ga obožavali; stari je 2 tjedna bio na lijekovim za smirenje) a popodne smo imali već novu pasicu koja je imala 2 mj.

Zakaj je loše razmišljati o novom???

U prvom postu, a i jucer si pisala kao da je pas ziv i kao da nije bas pred umorom, a u drugom si ga vec pokopala i nabavila novog - i ti se, kao, ljutis na ljude tu jer su se zgrozili nad takvim razmisljanjem :rolleyes:.
Pa nije lose, lose je sto ti zvucis kao da pse nabavljas po traci - jedan ode, drugi dode. Valjda se bar jedan dan zaluje za nekim koga se "obozavalo" :kava:.
Rekla bih ti da mi je jako zao sto si izgubila psa, ali mi se cini da si ga odavno pokopala i prezalila :kava:.

sita
18.04.2008., 18:23
Pa jesam. Prežalila sam ga. Al ga nisam zaboravila.

Nisam neka emotivka, ni kad su mi bližnji umrli, nisam imala neke emocije.

Smrt je dio života.

A u ono vrijeme mi je bilo grozno pomirit se s tim da ga nema i htjela sam to sve što prije zaboraviti.

Čočo san
19.10.2008., 10:39
sad me malo strah :(
moja velika cura (6 godina, 30 kg, krizanka haskija/malamuta) kaslje zadnja 4 dana. U petak smo isli vet., rekao da je to neki zaraza koja sad vlada medju psima, upala bronha i izmjerio temperaturu (imala 39,7).
E sad, dobila je vec 3 dana antibiotike (injekcija) i sirup za kasalj:D
i jos sutra smo naruceni kod veterinara.
Pitanje za one koji imaju iskustva/ili neke ljubazne forumske veterinare...:
koliko dugo tako nesto moze trajati? kako da joj pomognem? Inace je smjestena u dvoristu, razmisljam i o nekoj deki da ju utoplim, ne znam:ne zna:
iako, zadnjih nekoliko puta dtavljanja deke u kucicu (dok je jos bila mala) je zavrsilo drugi dan sa dekom usitnjenom po cijelom dvoristu:cerek:

i tak... kaj da radim jos? neka posebna hrana, vitamini, nesto?

malikali
19.10.2008., 12:06
nisam veterinar, ali i mi smo nedavno taj kašalj preboljeli. i stvarno jako puno pasa iz naše okoline (pogotovo štenaca) je bilo bolesno i svi su kašljali. dobili smo antibiotike, pa došli ponovno nakon 2 dana. vet rekao da ako ne prođe nakon još dva dana, opet dođemo, ali svom srećom brzo je sve završilo. uglavnom, treba paziti da ne pije hladnu vodu i da ne bude na hladnom :top:

Čočo san
19.10.2008., 14:08
hm. a kak da ne bude na hladnom? da ju unutra smjestim?
inace joj ne smeta hladnoca, zimi ne zeli spavati u kucici vec spava na zaledjenom dijelu dvorista i opcenito je puno veselija kad je vani hladno
nego po ljeti...

Čočo san
21.10.2008., 21:19
jos kaslje :(
dakle, vec 6. dan. Koliko to dugo moze trajati? kad da se zabrinem sto joj ne prolazi?
help pliz...
inace je vesela, malo manje zivahna (jer pocne jace kasljati kad se krece), jede normalno...
Dali smo tablete za ciscenje, sirup za kasalj 3Xdnevno i dobila je 5 injekcija antibiotika.
Kaj dalje?
Cekati da prodje? :ne zna:

malikali
22.10.2008., 08:23
pa što kaže vet?:ne zna:

pasbig
22.10.2008., 19:46
Gle,radi se najvjerovatnije o zaraznom psečem kašlju ili to se još zove kašalj čopora.To se događa baš u ovo doba godine i pogađa veći broj pasa obično one koji se skupa vani igraju negdje gdje je vodiš šetati.To ti traje i dva do tri tjedna,neko kašlje duže a neko krače sa jačim ili blažim simptomima.U principu nije ništa ozbiljno osim što iscrpljuje psa.Obavezno pas mora piti antibiotike sve dok kašlje i sirup ili tablete protiv kašlja a ne za rastapanje šlajma.Super je Pholcodin.Ovo ti govorim jer sam ja vet i imala sam puno puta ovakve slučajeve.Pozdrav!

Čočo san
22.10.2008., 20:32
Obavezno pas mora piti antibiotike sve dok kašlje i sirup ili tablete protiv kašlja a ne za rastapanje šlajma.Super je Pholcodin.Ovo ti govorim jer sam ja vet i imala sam puno puta ovakve slučajeve

evo, ovakve stvari me izbezume :(
nama je vet. rekao da je dobila dosta antibiotika (5) i da se javimo ako ne bi jos dugo prolazilo.
A ona i dalje kaslje, iako mrvu manje nego prije...

pasbig
22.10.2008., 21:22
Sigurno je tvoj vet tako procijenio i u to neću sumnjati.Svakako se slažem da je dosta injekcionih antibiotika,nego smatram da bi trebao piti antibiotike u tabletama dok god traju simptomi bolesti.Oni su samo za prevenciju da ne bi došlo do kakve komplikacije(bronhitis,upala pluća)jer česti kašalj oštećuje sluznicu koja onda može biti pogodni medij za razvoj bakterija.Ti antibiotici se dobro podnose i mogu se davati i duži period bez štetnih učinaka.

Max100
14.09.2009., 08:05
evo da ne otvaram novu temu pisat cu ode...
imam westija i u zadnje vrijeme ( nekih 10 dana ) sam primjetila da je cudan, manje zaigran, da se puno teze penje uz stepenice nakon setnje, manje trci...ali nisam sa nicim povezivala...
Proslu srijedu ga je iz sna probudilo kasljanje, iskreno do tada nisam znala da to tako zvuci, dva dana sam mislila da mu je nesto zapelo u grlu...
Danas poslije posla idem s njim u veterinara ali sad kad sam procitala svasta po forumu jako sam se zabrinila...on kaslje jedino nocu, probudi ga iz sna, to traje samo par sekundi, i onda iducu noc ponovno...a bas za taj nocni kasalj sam svasta citala :( Temperaturu sam mu izmjerila, nema je...
Sad ludim na poslu i cekam 14 h :(

fr4ntik
14.09.2009., 08:13
Moj je imao neki zarazni kašalj koji je puno pasa u kvartu pobralo, ali to je bilo odmah kašljucanje i to cijeli dan.
Nisi napisala koliko je star, sigurno će mu poslušati srce a možda te poslati i na snimanje, idi što prije, sve se da liječiti i nadam se da će mu ubrzo biti bolje.

Max100
14.09.2009., 08:23
Ma idem odmah u dva sata u veterinara
Star je samo godinu i 4 mjeseca. I kaslje iskljucivo po noci, ne kasljuca po danu...jedino kad ide pit vodu nekako kao da mu se cesce zaleti pa mu smeta...
ali ne kaslje tokom aktivnosti, samo nema snage kao prije 10 dana, inace kad se penjemo doma uvik ide ispred mene, a sad je cili usporen, isplazi jezik ispod stepenica i gleda jadnicak u mene...

zlocka
14.09.2009., 08:25
nexi je imala napadaje kašlja uz povračanje. pobrala je nešto u parku. dobila je 5 injekcija i bila je ko nova.

p.s. nemojte ići veterinarima samo tako, pročitajte prijedloge i odite onima koji valjaju

Max100
14.09.2009., 08:33
zlocka, je li nexi kasljala i po danu, kad bi bila aktivna...

fr4ntik
14.09.2009., 09:10
Ako mu smeta i kad pije vodu valjda je neka upala, sve će se razjasniti pregledom kod dobrog veta. Kome ideš?
Inače kad primjetiš da se pas drugačije ponaša, a još je i tako mlad, ne bi se smio tako umarati, odmah odi s njim na pregled, sigurnije je, bolje lažni alarm nego čekati.
Mi ti ovdje možemo samo kratiti vrijeme i pričati svoje priče i to je sve.

Max100
14.09.2009., 09:32
Ma sve znam, sad se vec grizem sta nisam otisla odmah prosli tjedan ali nadam se da ce stvarno sve biti ok.
Ma nisam jedna od onih koja na forumu trazi odgovor ne brini, samo me malo trta uhvatila, nazalost toliko sam cesto sa njim po veterinaru zbog nekih gluposti, ali eto, dobro je dok su gluposti.
Ma ja ne znam, u Splitu sam, jos nisam naisla na veterinara koji mi je ok, idem inace u Filipovicke koju vecina ne voli, ali meni se nista boljim nisu pokazali ni drugi, dapace.

fr4ntik
14.09.2009., 10:14
Čula sam sve najbolje za dr. Vando, preporučio mi ga je i dr.Ljolje iz Bube

Veterinarska Ambulanta - Raunig na Bačvicama ( Tel: 021/ 488 700)
Jedan od najboljih na području Dalmacije.

zlocka
14.09.2009., 10:20
zlocka, je li nexi kasljala i po danu, kad bi bila aktivna...

stalno je imala kašalj
jednu noć je povraćala non stop od kašljanja i napinjanja
bila sam dežurala uz nju i ujutro odmah vetu
uz injekcije se smirilo i potpuno prestalo

SuperCow
14.09.2009., 10:26
Ja ti ne mogu pomoći kod odabira veterinara ali možda mogu pomoći iskustvom. Moj stari pas je prije tri tjedna počeo kašljati, istina i po danu, ali po noći puno intenzivnije. Inače spava na leđima a sad bi počeo kašljati čim bi se malo okrenuo na bok, primjetili smo da jako teško diše i užasno je hrkao.
On uopće nije imao temperaturu mjerili smo mu ujutro i navečer, ali vet ga je poslušao i rekao da ima bronhitis koji se spustio i na pluća, išao je tjedan dana na injekcije i još uvijek nije sasvim ozdravio ali je puno bolje.
Sad se zakašlje kad izađemo van pa se valjda jako uzbudi, i kad spava, dakle uglavnom po noći.
Bitno ti je da li ima suh kašalj ili iskašljava. S obzirom da ti je pas mlad ja bi rekla da se prehladio ili se zarazio od nekog drugog.
Moj se razbolio od klime i pločica na kojima ima običaj spavati.
Sretno ;)

Max100
14.09.2009., 11:14
Hvala svima na odgovorima :)
Supercow malo mi je lakse sada kada sam procitala tvoje iskustvo , evo jos dva sata pa bjezim po njega i pravac veterinar.
Znam da u Splitu svi preporucuju Dr. Rauninga, bila sam i tamo, ali da budem iskrena u Splitu mi se ne svida niti jedan veterinar. Mom psu je bila potrebna kastracija,a oni su toliko sve iskomplicirali da je to cudo. Na kraju sam ga po preporuci forumasice :) odvela u Zadar i sve je ispalo super :)

Max100
14.09.2009., 14:41
ja se ispircavam na ponovljenom postu, ne znam sta se dogodilo :ne zna:

evo vratili se od veterinara maloprije. ni ona ne zna sto bi mi tocno rekla, tj. pipala mu je one limfne cvorove i onda je poceo kasljati, grlo mu je malko crveno, temperatura ok, okucaji srca ok, nema sumova nikakvih.
rekla je da je najvjerovatnije neka laksa prehlada, da cisto sumnja da je nesto sa srcem jer da je mlad pas. ali idem u srijedu ponovno pa ce ga opet pregledati, pa cemo vidit kakvo ce bit stanje i sta dalje, rekla je da mu uvijek mozemo na rendgen snimit pa vidit da li je srce povecano itd.. ako kasljanje ne ode...
dobio je injekciju antibiotika i tablete koje mora piti dva puta dnevno - synulox od 250 mg, rekla je da ne treba mirovat ali da takoder pazim da se ne umara previse.da mu dok ovo traje ne nosim ogrlicu nego oprsnicu i ni slucajno jako hladnu vodu davat.

eto, nadam se da ce mu proc i da nece bit potrebe za rendgenom. sad smo bili u setnji i malo je par puta kratko potrcao i onda mu se pocme stezat trbuh kao da kaslje.

fr4ntik
14.09.2009., 14:57
Evo imam dobar prokušan prirodni lijek za to(isprobano na mom psu:D)
Propol aid
PropolGola Spray, okus mente bez alkohola, odlično djeluje, okus je psu bio fini, po preporuci mog veta, našpricaš par puta na dan u grlo.

Max100
14.09.2009., 15:00
Evo imam dobar prokušan prirodni lijek za to(isprobano na mom psu:D)
Propol aid
PropolGola Spray, okus mente bez alkohola, odlično djeluje, okus je psu bio fini, po preporuci mog veta, našpricaš par puta na dan u grlo.

hvala :)

Max100
15.09.2009., 22:22
Evo ja se opet živciram...nažalost maxu ništa nije bolje :( počeo je kašljati u napadajima i tokom dana i ima puno manje snage...(na trenutke sve izgleda super i covik ne bi rekao da ga nesto boli...ali vidim da mu je gore jer me prati u stopu, sjedi i gleda u mene kao da me moli da mu nekako pomognem...
sutra idemo u veterirana opet pa cemo vidjeti kako dalje...
danas sam se igrala sa njim i mazila ga i kad sam ga mazila po trbuhu i prsima gore dolje poceo je kasljati, to mu je jako smetalo...nekako mu trbuh izgleda malo napuhan, a kad sam sve to spojila u google trazilicu samo nailazim na simptome srcanih problema..mirila sam tepmeraturu, nema je....uh sad mi je panika skroz, a nista cekat cemo pregled ujutro...

DuhovnaM
07.01.2010., 22:39
Moj pas kašlje jednom mjesecno i izgleda kao da se guši a nitko mi od veterinara ne daj dijagnozu...

Zna li netko nešto o tome?

martina0808
07.01.2010., 23:29
imam jazavcara koji svaki put kad popije vode kaslje...onako ko kad si bolestan pa moras nesto iskasljat jel to normalno? Imam i mopsića koji kad mu kupim neku novu gumenu igracku kad je stavi u usta jako kaslje al je nastavi grist onako koda mu ne smeta ,ne kaslje jako al nemam pojma sta bi to moglo bit mozda mu smeta kad je nova igracka onaj miris gume il nesto probala sam mu i oprat igracke al ne pomaze..nako nekog vremena igranja s njom prestane kasljat..nakon otprilike 3-4 dana je bilo sa zadnjom lopticom...sta vi mislite sta bi to bilo??

DuhovnaM
08.01.2010., 15:42
Možda alergija!

lapdog
09.01.2010., 11:08
Moj pas kašlje jednom mjesecno i izgleda kao da se guši a nitko mi od veterinara ne daj dijagnozu...

Zna li netko nešto o tome?

Si ziher da je kašalj? Da nije obrnuto kihanje (reverse sneezing)?

Obrnuto kihanje ćopi i moju tu i tamo, kad je jako uzbuđena ili jako krene potezat na lajni (inače normalno hode, ali ponekad je uhvati potezalica).

DuhovnaM
10.01.2010., 21:42
Si ziher da je kašalj? Da nije obrnuto kihanje (reverse sneezing)?

Obrnuto kihanje ćopi i moju tu i tamo, kad je jako uzbuđena ili jako krene potezat na lajni (inače normalno hode, ali ponekad je uhvati potezalica).

Sve više mislim da je obrnuto kihanje, da.

Tnxs.

jaja_njet
03.02.2011., 09:50
ovak pesek mi je nocas poceo kasljati kao da iskasljava nesto zvali veta rekao je da je to zarazni kasalj ak se ne smiri dns da sutra dodjemo ..ima li jos netko iskustva s tim..ono sto sam tu vidjela prepalo me..a nebih htjela panicarit bezveze

Pimpinell@
03.02.2011., 11:47
idi u veta, pošteda svih aktivnosti jedno 2 tjedna..antibiotici, mirovanje....

jaja_njet
03.02.2011., 20:29
idem odmah ujutro..jadnicak i uspijeva iskasljat tu sugavu sluz..hvala puno..

DorianGrey
04.02.2011., 18:50
idem odmah ujutro..jadnicak i uspijeva iskasljat tu sugavu sluz..hvala puno..

Obvezno vetu,jer to ne bude prošlo bez antibiotika,sve ostalo kak je rekla Pimp,ne boj se izgleda gore neg je,ali fakat se mora liječiti,i probaj dok ne ozdravi davati mu mekšu hranu,a ak je na dehidratu onda ga prije natopi u mlakoj vodi,i mlako mu daj:mig: za koji dan,bude kao nov:top:

Umalo zaboravih,znači psi koji su bili u kontaktu sa tvojim,imaju velike šanse da su pobrali isto to,tak da i njih obavjestiš,ak možeš,jer inače baš kad tvoj ozdravi,neki drugi se razboli jer je to dosta zarazno,i onda na kraju opet tvoj pobere,začarani krug:)

jaja_njet
05.02.2011., 13:28
ovako moj astoncek ima laringitis...dobili smo sirup i antibiotike ...tablete uspijem zgurat mu al sirup..dns me skoro griznuo...dajte savjet! PLEASE...

Pimpinell@
05.02.2011., 15:10
pa zar ne želi polizati sirup??

mopsica
05.02.2011., 15:20
daj mu špricom

jaja_njet
05.02.2011., 16:02
evo ga nabavila ju..navecer cu probat..ma kakvi nema teoretske..valjda mu je fuj...nece i nece..

DorianGrey
06.02.2011., 09:33
evo ga nabavila ju..navecer cu probat..ma kakvi nema teoretske..valjda mu je fuj...nece i nece..

Slažem se s Mopsicom,šprica ti je najbolje rješenje. Normalno da neće,sigurno nije fino,ali moraš mu ga dati na silu,a špricom je to najlakše,znači ako može netko pomoći super taj nek drži psa da se ne može micati,ti ga rukom uhvati za njupalicu:) i podigni mu usne tako da mu vidiš kutnjake i prostor među njima.
Stavi vrh šprice između zadnjih zuba(ali ne preduboko da ne izazivaš povraćanje) tako da gleda u usta i nekom srednjom brzinom istiskaj sirup,možeš i brže ako ga nema puno,ne znam koja je doza.
A ako ti nema tko pomoći,sve to isto samo psa priveži malko ili nešto da ne može bježati okolo. i nikako špricom direktno u grlo,jer se može zagrcnuti,nije ni to kraj svijeta,ali u buduće bu još više dramio oko toga.

jaja_njet
06.02.2011., 17:07
hvala puno na savjetima nekako se borimo..tih tri puta na dan..al eto jos tri dana i gotovo...samo nek on ozdravi a kaj mu nije fino..bas me briga..bitno da bude zdrav..hvala jos jednom

papi73
06.02.2011., 23:00
zarazni kasalj je imao moj sad pas prije zime, trazila sam pomoc od foruma do vetova i poslusala... 3 tjedna mirovanja, dakle bez psece livade, samo lagana setnja, bez njuskanja s drugim psima, od hrane nasaftan dehidrat, kuhano i konzerve.. osim tog kaslja nije bilo drugih simptoma i proslo je samo od sebe bez lijekova.

mopsica
06.02.2011., 23:34
mene uvijek strah da se ne spusti na pluća :ne zna:
a vjerojatno bez razloga, i kod nas je: orma, mirovanje, propolis, sirup/bisolex

i kosa mi se diže na glavi od vetova koji kljukaju jednom, drugim, trećim antibiotikom, pa i kortikom, a vlasnicima ne objasne da kašalj traje dugo bez obzira na liječenje i ne napomenu ove ostale stvari

Pimpinell@
07.02.2011., 00:05
da..moj je dobio antibiotik jer je stvar bila vrlo izražena, davio se, povraćao i kašljao dva dana stalno..da je bio blaži oblikm vjerojatno ga ne bi dobio..

mopsica
07.02.2011., 00:11
i Hugo oba puta
prvi put je imao 6 mjeseci i dosta visoku temperaturu, drugi put je povraćao šlajm..tako da mi je tu opravdano davanje antibiotika, al kod suhog kašlja bez temp :ne zna:

Pimpinell@
07.02.2011., 08:49
:( moj je srećom u 7 ipo godina kašalj zakačio samo jednom i prosto se čudim da je tako, a bilo je baš baš ružno ,nije spavao on a bogmi nismo ni mi..:(

jaja_njet
07.02.2011., 11:09
i mi prva dva dana nismo spavali i dosta je iskasljavao..sad se smiruje..al jos uvijek traje..ne znm ja sam mladi vlasnik..i zato pokusavam tu na forumu dobit pomoc od drugih..jel iskreno meni bi veterinar mogao reci da zeli bilo sta i ja bi povjerovala.. :(

mopsica
07.02.2011., 16:17
traje dosta dugo bez obzira na antibitike

sve dok traje mirovanje-samo lagana šetnja, i špricaj grlo propolisom

jaja_njet
07.02.2011., 16:53
hvala puno..sutra cu ga kupit..

anabrkic
07.03.2011., 14:23
treba mi pomoč,prije tri dana smo udomili psa,istarskog goniča, odmah prije nego je došao kod nas smo ga vodili veterinaru i dobio je svoja cijepljnja i sve. od veta. smo dobili tablete protiv glista i kada smo došli doma smo mu dali tabletu po uputku veta. dan poslije nam je pas počeo kašljat i ponekad iskašljavat sluz.sada samo iskašljava pljuvačku. nije htijeo jesti iz zdijele,ali kada smo mu davali iz ruke jeo je.sav je potišten,samo leži i spava. :-(
molim vas pomozite nam,zavolil smo našeg pesek,i užasno se brinemo!

Pimpinell@
07.03.2011., 14:36
vjerjatno kašalj čopora
odite u veta..vjerojatno će dobiti antibiotike i tri tjedna mirovanja bez divljanja i skakanja..samo normalne šetnje za obavljanje nužde

ne paničarite ali otiđite u veta

papi73
07.03.2011., 14:52
zarazni kasalj, iliti kasalj copora ne povlaci za sobom to da je pas miran ili da spava, nece jesti i slicno.
pas radi u tom slucaju sve na isti nacin ko sto bi inace radio, jede, trci, igra se kao i inace... samo kaslje pri uzbudjenju... kad ide van, kad ide jest, kad vidi drugog psa pa se hoce igrat, kad se gazda vrati doma i sl...
cim je pas miran i pokunjen, ja bih isla vetu

Pimpinell@
07.03.2011., 14:56
milsim da to što je pas miran u ovom slučaju ima veze i s promjenom okoline, ipak je tek promijenio smještaj a usput ga je ispikalo i razbolio se..
ali svejedno treba ići veta

međutim, papi, ne slažem se..jer Oto je bio mirniji prva tri dana, kasnije je bio normalan...i niej htio jesti
naposljetku, upala i edem grkljana je jedan od simptoma a pas tada zasigurno otežano jede i smeta ga

DorianGrey
07.03.2011., 17:06
Kao što kažu Pimp i Papi,odi vetu,pa onda ostalo.:mig:

anabrkic
08.03.2011., 09:55
HVALA SVIMA,VEĆ MU JE PUNO BOLJE!

DorianGrey
08.03.2011., 10:08
HVALA SVIMA,VEĆ MU JE PUNO BOLJE!

Obvezni ga stedi jos neko vrijeme i kad ti bude djelovao zdrav,i ako dobije jos neku terapiju,zavrsi ju do kraja,ne znam zasti ljudi cim vide da je bolje prestanu i takve stvari,i onda se simptomi vrate,a antibiotik vise ne djeluje.

doodlez
10.03.2011., 12:06
Nažalost i moja haskica se razbolila, također je kašljala i to je dosta ružno zvučalo, jučer smo otišli k veterinaru i reko je da ima temperaturu i upalu pluća :( dobila je injekciju i još ćemo idućih 4 dana ić svaki dan na terapiju, te nam je dao i neke vitamine za nju i naravno naredio mirovanje dok skroz ne ozdravi.

Najteže nam pada to kak je ona sva tužna i što neće baš jesti, tj. neće suhu hranu, pa joj dajemo ono kaj želi, jogurt i mokru hranu.

anabrkic
16.03.2011., 21:05
dali netko zna kako psu pročistiti nos,nonstop mu curi nos od terapije koji nam je dao vet.pa nam ga je jadnog žao što nemože disati kroz nos, i nemože namirisati hranu pa ni ne jede. šta da radimo!

mopsica
16.03.2011., 21:16
možeš sigurno aqua maris ili fiziološku

ja svome kapnem i Operil, al to još proguglaj za 100% jer sam našla sam na stranici pet centra od njihovih vet da može

Pimpinell@
16.03.2011., 22:10
operil jei meni rekao vet ali onaj za bebe
iako ja to ne bih radila...

fiziološka je sasvim ok, a aqua maris bacanje love :) obzirom da je polalitre fiziološke 12 kuna a sastav isti

DorianGrey
18.03.2011., 10:32
Najbolje fiziološka ili aqua maris,ali ne razumijem posve,znači njemu curi ili mu je zaštopan nos?

pljuc123
18.03.2011., 11:22
dali netko zna kako psu pročistiti nos,nonstop mu curi nos od terapije koji nam je dao vet.pa nam ga je jadnog žao što nemože disati kroz nos, i nemože namirisati hranu pa ni ne jede. šta da radimo!

Inhalirajte ga. Zakuhaj veliki lonac vode, u apoteci kupi eukaliptusovo ulje i skupa sa psom, loncem i uljem sjedni u kupaonicu. Ako možeš prije toga kupaonicu dobro zapariti, tim bolje.
Posjedni ga ispred lonca, u vodu ukapaj malo eukaliptusovog ulja i neka udiše paru. Pričaj mu, zabavljaj ga i mazi da bude miran i dobar, možeš u vodi ubaciti nekakvu lopticu ili nešto tako da drži glavu iznad lonca i gleda u tu lopticu, odnosno udiše pare. Kako ulje hlapi, tako dodavaj kap po kap samo pazi da ne pretjeraš. Što duže se budete inhalirali, tim bolje.

space_xd
18.03.2011., 13:09

propolis za bebe bez alkohola (pitat za savjet veta koliko smije uzet) za oralnu upotrebu pa tek toliko da mu se i imunitet bori sa tim ili cak vitaminski pripravci uvijek dobro rade iznutra.

Oprez sa etericnim uljima,ono sto je dobro za nas netreba biti da je dobro i za njih,o tome treba voditi takodjer racuna

Pimpinell@
18.03.2011., 13:25
ja ne bih koristila eukaliptus preintenzivan je a pseći nos i osjet mirisa su daleko daleko jači nego naši

pljuc123
18.03.2011., 15:24
Poanta i je da se ne stavi previše ulja, par kapi. A što se sigurnosti tiče, to je inhalacija koju mi je veterinar preporučio. A moj veterinar zna znanje.:D

Pimpinell@
18.03.2011., 15:28
možda, sve je moguće...samo..ja kući u dnevnom boravku palim uljnu lampu sa mentom i eukaliptusom cijelu zimu, i znam da mom psu ne odgovara biti u toj prostoriji..
pa se pitam zašto...

pljuc123
18.03.2011., 15:30
Zato jer nije isto udiše li pas sa zdravim nosom i sluznicom ili su mu isti prepuni gnoja i sluzi koje treba izbaciti inhalacijom.

DorianGrey
19.03.2011., 00:55
Ak je u pitanju zarazni kasalj tesko bude bez antibiotika prosao. I slazem se sa space bebi propolis cuda radi u takvim slucajevima.:top:

mopsica
19.03.2011., 12:22
propolis je super :)
kao i neki sirup, što se rijetko koji vet sjeti savjetovati :rolleyes:

Pimpinell@
19.03.2011., 12:36
Nije samo vet, nisu ni liječnici opće prakse bolji

DorianGrey
19.03.2011., 16:21
propolis je super :)
kao i neki sirup, što se rijetko koji vet sjeti savjetovati :rolleyes:

U pravu si 1000%,da ga prodaju kod sebe u ambulanti,onda bi ga se sjetili,ne brini:rolleyes:

belatrix112
11.04.2011., 19:14
nisam čitala sve postove, al samo bih htjela upozorit da kod starijih pasa kašalj može biti rezultat lošeg rada srca kao i edema na plućima, naime moj je imao oboje od čega je i uginuo.. tako da ako imate starijeg psa kod kašlja prvo srce pogledajte.

Ahisma
20.10.2011., 08:17
Evo opet epidemije, pa dižem temu.

Moja curica je nagrabusila od kašlja čopora i baš ju je teško pogodilo. Jučer se javilo i odmah smo išli vetu. Dobila je vitamine i antibiotike, a danas ćemo ići opet, pa vidjeti za neki sirup protiv kašlja.
Inače, imam dva psa, pa se sad bojim da će i drugi pokupit, a on je već u godinicama.

Ne znam koliko je to povezano, no kad ovako zahladi, pa idemo ujutro ravno iz toplog kreveta van u šetnju, uvijek mi kujica djeluje kao da joj je hladno i drhturi (ona je kratkodlaka, a drugi pas dugodlaki - on ne izgleda kao da mu je zima). Moje mišljenje o vestama i kaputićima je još podijeljeno. Razmatram već par godina da joj kupim neku vesticu, no bojim se da joj ne bi dodatno pao imunitet zbog pretjeranog tetošenja. A, da budem iskrena, nisam do sad uspjela nać njezinu veličinu, prilično je telence. Kakva su vaša iskustva s vestama? Je li bolje da se čeliči na hladnoći ili da ima vesticu kad ide u šetnju?

Pimpinell@
20.10.2011., 11:08
Ako se zbilja tresse od hladnoće kupi joj nešto..iako još i niej prava hladnoća a samo trešenje je efikasno jer zagrijava..saad kad je kašalj i tako morate ići kratko i bez trčanja..za početak joj pokušaj prekrojiti neku ljudsku obleku..

mopsica
20.10.2011., 12:19
ako se trese uzmi kaput
ja imam mogućnost staviti ga u hodnik u kojem je hladnije (nije grijan, a opet je zatvoren) tako da to prakticiram prije svake šetnje barem 5 min bude tamo, već se naviknuo :)
za kašalj je stvarno najbitnije mirovanje, i propolis je dobar, blaže oblike sam znala riješiti i samo s njim

twistdrum
20.10.2011., 12:56
moja ne kašlje, ali dignuta je ova tema pa me podsjetilo da pitam tu
moja povremeno "lovi zrak" odnosno zvuči kao da se guti, ne može doći do zraka i kad ju stavim ruku na grlo imam osjećaj kao da ima nešto u grlu i zrak "lovi" kroz nos.
Prvi puta joj se to dogodilo pred jedno dvije godine u svakodnevnoj šetnji, pa onda nakon nekoliko mjeseci - tada je bila kuma sa mnom a njoj je za njezinu pesicu vet za to rekao da je to bronhitis :ne zna:, a mojoj se to dogodilo još jedno tri, četiri puta. Nema neke povezanosti od jednog do drugog slučaja da bi znala što ju iritira - prvi puta sam mislila da je nešto progutala pa da je to.
Zadnje joj se dogodilo kada smo u nedjelju išli na trekking na Sljeme , mogla bi reći da je to možda od napora, ali predzadnji put joj se to dogodilo kada smo išle na more, i kada smo nakon dva, dva i pol sata vožnje izašle van protegnuti noge - dakle nije bilo napora samo leškarenje :ne zna:
ima neko ideju, iskustvo...

mopsica
20.10.2011., 13:03
http://www.youtube.com/watch?v=U3L4v0W2_Sw

ovo? ako je guglaj o obrnutom kihnaju, ništa zabrinjavajuće :)

twistdrum
20.10.2011., 13:35

obrnuto kihanje????
za sada fala na odgovoru :) to bum pogledalal na večer, doma, jer tu ne mogu na YT i FB :)

Pimpinell@
20.10.2011., 13:52
obrnuto kihanje????
za sada fala na odgovoru :) to bum pogledalal na večer, doma, jer tu ne mogu na YT i FB :)

Ništa strašno, dešava se...podigni joj glavu malo uvis kad se desi i lagano je gladi ispod vrata...od njuške prema dole...nema panike.

papi73
20.10.2011., 13:55
za kasalj copora, iz iskustva savjetujem: mirovanje, mirovanje i opet mirovanje...
2-3 tjedna nek pas izdrzi laganica setnju na lajni.... bolje sat vremena lagano hodat, nego 15 minuta jurcanja s ekipom... nema veselog druzenja s psecim prijateljima ni pod razno... omeksajte dehidrat u vodi ili juhi da mu ne grebe i dodatno iritira grlo.. i to je to... mirovanje je najbitnije. i stvarno traje 3 tjedna i toliko treba izdrzat... moj pas je to imao prosle godine... tjedan dana "karantene" i pomaka nije bilo, nakon 3 tjedna samo je prestalo...
jedan pas iz kvarta je dobio dodatne komplikacije tada, al njega nisu stavili na taj rezim mirovanja nego je i dalje isao na "druzenja"... zavrsio je na antibioticima i na puno duzem lijecenju.

Pimpinell@
20.10.2011., 13:57
potpis

p.s papi--welcome back :cerek:

twistdrum
20.10.2011., 14:14
Ništa strašno, dešava se...podigni joj glavu malo uvis kad se desi i lagano je gladi ispod vrata...od njuške prema dole...nema panike.

to joj u stvari svaki put i radim kad se dogodi - no javim se navečer kad vidim filmić, jel to je to :ne zna:

twistdrum
20.10.2011., 17:59

je, to je to, samo je kod moje bilo malo jače izraženo :(
znači nemam brige ? :ne zna:

piše ovo
http://www.livadabl.com/showthread.php?tid=1124

Dosta često vlasnici pasa uspaničeno odlaze veterinaru , jer je pas imao simptome slične gušenju. Pas naglo započinje glasno hroptati pognute glave, otežano disati kao da se guši. To u pravilu traje vrlo kratko vrijeme te samo prestaje. Radi se o tzv. obrnutom kihanju, kada dolazi do grča stražnjeg dijela nepca koje je produžetak mekanog dijela nepca te posljedično do zatvaranja dišnih prohoda i otežanog disanja. Javlja se najčešće kod malih Pasmina pasa i koliko god na prvi pogled izgleda strašno, potpuno je bezopasno za zdravlje psa.Kada dođe do napadaja preporučam lagano izmasirati područje ždrijela te nakratko zatvoriti nosne prohoda što će prisili psa da diše na usta i posljedično dovesti do popuštanja grča i prestanka simptoma. Obrnuto kihanje se može javiti u bilo kojoj dobi iako je znatno češće kod štenaca. Točni uzroci nisu poznati ali najčešći su stres,uzbuđenje, povlačenje povodnika, fizički napor i dr. okidači za nastanak obrnutog kihanja.Ukoliko si ti napadaji doista česti preporučam veterinarski pregled u svrhu dijagnosticiranja eventualnih izraslina, polipa, infekcija i sl.

linalinač
21.10.2011., 20:21
Povrh svega što smo prošli u zadnjih 10 dana, moj bebolinac se prehladio i kašlje.

Vet kaže da je toliko pod antibioticima da mu se ne može razviti u ništa gore, međutim vidim da ga muči taj kašalj pa bih voljela probati dati mu propolis ili sirup za kašalj.

Netko je ovdje spominjao baby propolis? To da kupim? Kako da mu dam to? Koliko?

Sirup je isto netko spomenuo dječji? hmm koji? Koliko da mu ga dam? On sad ima 2,9kg...

Ili da slušam veta i čekam da prođe? Mislim, sirup ili propolis mi se čini da ne mogu škoditi :ne zna:

Pimpinell@
21.10.2011., 22:03
Čuj...ja mu ne bi još davala propolis a što se kašlja tiče ovisi kakav je ..sluzav ili suh..
I ni tu baš nisam pametna..premali je..radije pitaj veta..

linalinač
21.10.2011., 22:14
Čuj...ja mu ne bi još davala propolis a što se kašlja tiče ovisi kakav je ..sluzav ili suh..
I ni tu baš nisam pametna..premali je..radije pitaj veta..

Pitala sam je, rekla je da smo već jako dugo na antibioticima i da će proći samo... Na antibioticima je iz drugog razloga.

Sutra idemo opet kod veta, na redovnu kontrolu, pa ću je priupitati ponovno. :D
Žena će dobiti slom živaca od milijon pitanja koliko joj postavim svaki put :D

masha01
22.10.2011., 11:36
Evo moj copor ima isto pseci kasalj

U kvartu je epidemija i svi zivi su ga vec imali..

Mi smo zvail naseg veta i reko nam je ovako.. Znaci 1 dnevnom tableta plivat c za dijecu i psa do 15 kg ide 1/4 lupoceta (isto jednom dnevno), na svakih 15 kg ide +1/4 i sljezov caj koji im dajem par puta dnevno.. Mi se ljecimo par dana s time da su uzano kasljo jedan od njih, a danas tj od jucer skorom da ni ne kaslje :D

I zaboravila sam rec da su sada na kuhanoj hrani dok ne prode skroz taj kasalj

mopsica
22.10.2011., 12:14
lupocet? :eek: :eek:

masha01
22.10.2011., 13:56
Da lupocet, posto tada imaju povisenu temeperaturu..
U kvartu je vec 20-ak pasa izljeceno istom metodoma :)

Didi
22.10.2011., 18:32
lupocet? :eek: :eek:

Da lupocet, posto tada imaju povisenu temeperaturu..
U kvartu je vec 20-ak pasa izljeceno istom metodoma :)Mopsica s pravom pita jer je paracetamol (lupocet) jednako toksičan za pse kao i aspirin ili andol (acetilsalicilatna kiselina). Tako da vjerojatno liječi temperaturu - kašalj je druga priča i ne mora biti popraćen temperaturom, ali škodi psećim bubrezima. Općenito nije uputno psima davati ljudske lijekove, pogotovo ne bez konzultacije s veterinarom.

OK, znam sada slijedi napad o zastupanju veterinarskog lobija koji propagira posebne lijekove za pse koji su puno skuplji od ljudskih bla-bla. I ljudski su lijekovi jednako skupi, samo što ih dobivamo na recept.

masha01
22.10.2011., 18:37
Didi, pol lijekova za ljude sluze i za zivotinje.. Ima nekih ljekovva koji su samo za zivotinje ali vecina ih sluze su za ljude pa ih vetovi daju i za zivotinje..

Sto se tice lupoceta 1/4 dnevno ih nece ubiti, i to piju 4 dana tako je reko veterinar, znaci sve ide uz konzultaciju veterinara a ja njemu vjerujem..

mopsica
22.10.2011., 19:10
pa neće ni malo čokolade pa se ne preporuča, a još manje savjetuje po forumima

Corduroy
22.10.2011., 19:20
OK, znam sada slijedi napad o zastupanju veterinarskog lobija koji propagira posebne lijekove za pse koji su puno skuplji od ljudskih bla-bla. I ljudski su lijekovi jednako skupi, samo što ih dobivamo na recept.

Da mi je znat tko cijelo vrijeme poteže taj 'veterinarski lobi' i ostale teorije zavjere. Bože budalaština
:facepalm:

assi
22.10.2011., 20:50
we can join the club :(

našla sam se u hrpi postova na temi. krenulo je jučer ujutro, hriptanje, iskašljavanje ko da se guši ili će povraćat, kad s probudi ili nakon trčanja. i tako, danas bili kod veta, dobili klavocin i sad moramo bit dobri i strpljivi koliko god nam to teško padalo. skužila sam da ovo ne bi trebalo biti strašno, ali tak gadno zvuči baš mi ga je žao :(

edit: btw jel može s tim imati veze to što je sklon skoku u jezeru i po ovim ne baš ugodnim temp? ili je to baš od nekog pobrao

Pimpinell@
22.10.2011., 21:10
pobrao je...jezero nema veze s vezom

ovo s lupocetom, ja laik ali s slažem...i ne razumijem davanje lupoceta budući da je pseći kašalj zapravo rijetko popraćen VISOKOM temperaturom..malo povišenom da...ali to niej razlog za lupocet..

e sad...lupocet sadrži paracetamol a ne acetilsalicilnu kiselinu, koliko znam to nije isto..ali opet ne vidim svrhe, bez obzira na sve kvartne pse..i zapravo ne znam koliko je štetno za pse..(paracetamol)

edit..štetno, nema priče

Paracetamol je sredstvo protiv bolova za ljude koje se može dobiti bez recepta. Nakon što je progutao tabletu, kod čovjeka se sastojci razdvajaju na enzime u jetri. Dakle, za ljude je paracetamol općenito sigurno i korisno sredstvo protiv boli. Psi (posebice manji) su podložni oštećenju jetre i tkiva od toliko male doze kao što su dvije tablete paracetamola normalne jačine, a doze koje se ponavljaju značajno povećavaju rizik.

masha01
22.10.2011., 21:34
Ovdje su svi jako pametni, tu govorite ko da nije pitan vetrinar prije toga!
Ja vise vjerujem vetrinaru koji je skolovan za to nego ikom drugom.

Didi
22.10.2011., 22:05
Ja vise vjerujem vetrinaru koji je skolovan za to nego ikom drugom.Sorry, ali sve ovisi o veterinaru. A ja si, osim svega, pridržavam pravo i na vlastito mišljenje.

Pimpinell@
22.10.2011., 22:54
Ja vise vjerujem vetrinaru koji je skolovan za to nego ikom drugom.

Ovo ti je već drugi ili treći put da se rogušiš kad ti netko da pametan savjet a da se taj ne slaže sa savjetom veterinara..
Ima veterinara i veterinara i ti to JAKO dobro znaš jer si u zaštitarstvu.
Osim toga..i mopsica studira veterinu ako se ne varam

Ja ne studiram ništa niti ikad jesam, ali psu ne dajem ali ni djetetu ništa-preventivno a potencijalno štetno, ako nije zaista potrebno..a lupocet je u ovim okonostima totalno nepotreban.
Unca fibre nikoga niej ubila..mjeri mu temp. stavi obloge hladne na šape ali mu sirup ne treba.

mopsica
22.10.2011., 23:02
istina je da od jedne doze paracetamola (Lupoceta) neće najvjerojatnije biti ništa, ali to se daje u krajnjoj nuždi (nemaš doma ništa drugo, pas kuri 40 i baš nikako, nikako ne možeš vetu) i zato sam se digla na stražnje noge jer daješ savjete koji su preozbiljni, kennel cough može biti i te kako ozbiljna stvar, a sa lupocetima ga fino prigušiš i onda za 10 dana pas ima upalu pluća

možeeš vetu isprintati nešto od ovoga
http://www.petplanet.co.uk/vet_answers.asp?thread_id=1970
http://www.vauvau.net/index.php?option=com_content&view=article&id=1655:spremite-sredstva-za-je-i-lijekove-na-sigurno-1-dio&catid=52:razno&Itemid=121

je, Pimp, na vefu sam :cerek:
i u nekim starim knjigama svašta piše, pa stari vet po svome, još ako nisu učili/slušali :rofl:

Pimpinell@
22.10.2011., 23:14
stari vetovi još uvijek sugeriraju i okot prije sterilizacije...a nisu ni ljudski dr. bolji...mnogi

linalinač
23.10.2011., 07:53
Evo da se javimo... Đoni je pobrao zarazni pseći kašalj (nadam se da sam dobro zapamtila ) i vet nam je dala još 8 dana antibiotika. Na kotrolu moramo doći za 4 dana. Kaže vet da mu se malo "čuju" pluća.

Sirup za kašalj je rekla obavezno, ali tek nakon antibiotika.

Hmm, pas mora mirovati. Kako da ja štene od 2,5 mjeseca natjeram da miruje. On je u pogonu od kad se probudi do kad ide pavati. Ako se ja ne igram s njim, onda navlači šlapu, divlja s lopticom..ma uvijek dvilja s nećim...

A kašalj smo pobrali kod veta, jer ne izlazimo van još nigdje.

I da se pohvalimo :cerek:. Došao je kod mene sa 2,7kg, onda se razbolio pa pao na 2,5... A sad imamo ponosne 4 kilice :cerek:

Didi
23.10.2011., 08:16
Hmm, pas mora mirovati. Kako da ja štene od 2,5 mjeseca natjeram da miruje. On je u pogonu od kad se probudi do kad ide pavati. Ako se ja ne igram s njim, onda navlači šlapu, divlja s lopticom..ma uvijek dvilja s nećim...Teško. Jedino što možeš napraviti jest ne igrati se s njim i nadati se da će mu dojaditi pa će leći i malo odspavati. Ili ga, kad god ti se pruži prilika za to, poleći kraj sebe i maziti.

Samo neka što prije prođu ta dva-tri tjedna pa da ozdravi. :top:

masha01
23.10.2011., 08:25
Zaboravila sam napisat to sam sad tek vidla u prvom postu da su imali temperaturu.. Lupocet nije toliko stetan u malim kolicinama, ja govorim ovdje o malim kolicinama..

Meod koji ima 25 kg isto sam mu dalavala 1/4 i napomenuo je da im nesmijem davat vise od 4 dana lupocet (a niti netreba im)

Danas su super, nitko ne kaslje i sve je ok, vet mi zbog toga ni nije htio dati antibiotik jer nije ni antibiotik uvijek idealan, nama je ovo pomoglo sto ne znaci da bi svima pomoglo, zavisi koliki je jak kasalj..

Medo je u petak poceo kasljat, danas vise ni ne kaslje
Mo je poceo kasljat u srijedu i od jucer ne kaslje..

linalinač
23.10.2011., 08:40
Teško. Jedino što možeš napraviti jest ne igrati se s njim i nadati se da će mu dojaditi pa će leći i malo odspavati. Ili ga, kad god ti se pruži prilika za to, poleći kraj sebe i maziti.

Samo neka što prije prođu ta dva-tri tjedna pa da ozdravi. :top:

Pokušavam se ne igrati s njim, ali on se onda igra samnom :D. Donese svoju lpticu na užetu, da se malo navlačimo. Ja ga ignoriram, pomazim, maknem lopticu. On uhvati rub moje trenirke i sam se igra navlačenja. :D

Ma mogu ja smanjiti ili s uopće ne igrati s njim, ali on je radoznalac i uvijek si nađe nešto da se sam igra.

Evo ga sad trči, radi kolutove, divlja s mojom šlapom.

Posjednem ja njega pored sebe i ajmo sad mirovanje i maženje. Ako mu se mazi može, ako ne- ma nema šanse :D

Sve u svemu, veterinarka kaže da može sirup za djecu (poslije,kad završimo s antibioticima), ali ne svaki. A što se antibiotika tiče, kupila sam ih u psećoj ljekarni, ali je rekla da nikako i nikad ne dajem ljudske. Puno toga ljudskog (po njenm mišljenju) se može primjeniti na peseke, ona čak neke stvari smatra boljim od onih koji su za pesonje, ali antibiotike nikako.

Pimpinell@
23.10.2011., 10:03
Masha...ne dobije svaki pas antibiotik za pseći kašalj..zavisi od drugih faktora koje će vet ustanoviti na licu mjesta.

Nije ti trebao lupocet ni inače, ima drugih načina za spuštanje temperature

mopsica
23.10.2011., 11:00
Zaboravila sam napisat to sam sad tek vidla u prvom postu da su imali temperaturu.. Lupocet nije toliko stetan u malim kolicinama, ja govorim ovdje o malim kolicinama..

Meod koji ima 25 kg isto sam mu dalavala 1/4 i napomenuo je da im nesmijem davat vise od 4 dana lupocet (a niti netreba im)

Danas su super, nitko ne kaslje i sve je ok, vet mi zbog toga ni nije htio dati antibiotik jer nije ni antibiotik uvijek idealan, nama je ovo pomoglo sto ne znaci da bi svima pomoglo, zavisi koliki je jak kasalj..

Medo je u petak poceo kasljat, danas vise ni ne kaslje
Mo je poceo kasljat u srijedu i od jucer ne kaslje..

vet ti nije pse ni vidio, a kamo li poslušao, time si sve rekla kakav je...

assi
27.10.2011., 11:55
Ne znam kako je ostatak kašljaoca, ali nama je već bolje :)

Reina
27.10.2011., 17:02
mi smo još uvijek malo bubani i na antibiotiku.:503:

uglavnom je jako kihao i puno mu je nosić curio, ali sada je bolje.

a što se kašlja tiče...
tri puta nas je usred noći probudio s kašljanjem, ali to je više zvučalo kao da pokušava povraćati.

uglavnom, dragala sam ga onak ispod vrata i brzo je prošlo.

žao mi ga je jako jer ima kratku njuškicu, pa sada jako hrče, curi mu nosić, ali je prozirno, pa ajde.

ali neko vrijeme je bio koma.

kašljao je, kihao, povraćao i imao proljev.

i još je uvijek na medicinskoj hrani od rc-a, intestinal.

farc
08.06.2012., 16:41
meni je pas poceo jucer ujutro kasljati kao da zeli nesto izbaciti iz sebe.. tokom dana smo bili u igri i nije bilo kaslja, ponovno je poceo kasljati navecer kad smo se vratili doma, i 4-5 puta je iskasljao malu kolicinu prozirne sluzave tekucine.. i jos je kasljucao tokom veceri..
jutros je jednom izbacio istu prozirnu tvar, a tokom dana je zakasljao 3-4 puta bez izlucivanja tekucine.. apetit mu je normalan, zaigranost isto.. da li bi to mogao biti pseci kasalj.. nebi htio da dobija antibiotike, ako simptomi budu sve blazi, dobio sam savjet da probam sa sirupom nekim..

mopsica
08.06.2012., 17:23
da....
pas bi trebao mirovati i špricaj mu grlo bezalkoholnim propolisom, ako postane bezvoljan, dobije temperaturu morat ćeš vetu

farc
12.06.2012., 00:07
dajem mu prospan sirup od brsljana, 2 cajne zlicice dnevno, kasalj je prestao prvi dan..

alizee
22.06.2012., 07:43
Pozdrav,
ima malog šnaucera 10 mjeseci staroga. Oko 5.6.je počelo kašljanje. 4 dana kasnije smo kod veterinara. 4 dana smo hodali na injekcije te mu se fest smirilo nastavilo smo još pet dana sa tabletama(synolux-čini mi se). Kao išlo je nabolje mogli smo se i poigrat bez kašlja malo grublje. Zadnjih dva dana znači otprilike tjedan dana nakon terapije kao da se kašljanje povećalo(ujutro i navečer). Da li je to normalno jer mi je veterinar rekao da smo sa synoluxom riješili bakterijski dio a virusni kad prođe, do mjesec dana.
Također je jučer naveče bilo jako vruće a puno je trčal po livadikad smo se vratili doma popio vode te je počeo kašljati i izbacivati vodicu. Mislim daje to radi nacejavanje a ne radi kašlja?.

Također imam doma propolis kapi ali su "alkoholne". Jel smije to ili baš moraju bi bezalkoholne?

Hvala

Ahisma
22.06.2012., 08:15
Evo i nas tu. Moj senior je prije 3 dana počeo kašljati i iskašljavati bijelu sluz. Najgore kašlje navečer, po noći i ujutro. Bili smo kod veta i oni su nam potvrdili da opet kola neki virus. Mora hodati na antibiotike.

farc
22.06.2012., 10:17
Evo i nas tu. Moj senior je prije 3 dana počeo kašljati i iskašljavati bijelu sluz. Najgore kašlje navečer, po noći i ujutro. Bili smo kod veta i oni su nam potvrdili da opet kola neki virus. Mora hodati na antibiotike.

ako je kasalj copora, probaj sa sirupom od brsljana, dosta pasa u kvartu je islo na antibiotike, mom psu i 2 psa od frenda je proslo sa sirupom

pikuli
22.06.2012., 10:23
potraži drugo mišljenje. antibiotik ne uništava viruse.

ako se radi o senioru, ja bi tražila i rengen pluća. imam iskustvo da je stara maca dva tjedna liječena od bronhitisa, a u biti je imala metastaze na plućima koje su otkrivene kada više nije bilo pomoći.

mopsica
22.06.2012., 10:56
kod kašlja čopora pas bi trebao mirovati 3 tjedna, znam da je to teško izvesti, ali onda ih bar ne vodite na livadu gdje puno divljaju, lagana šetnja na ormi (da im ogrlica ne smeta)
propolis mora biti bezalkoholni

Corduroy
22.06.2012., 22:05

ako se radi o senioru, ja bi tražila i rengen pluća. imam iskustvo da je stara maca dva tjedna liječena od bronhitisa, a u biti je imala metastaze na plućima koje su otkrivene kada više nije bilo pomoći.

Ne znam baš bi li bilo kakve pomoći ni da su ih otkrili prvi dan

Le0na
22.06.2012., 23:00
Jel mi moze netko objasniti malo bolje neke stvari?
Dakle, uzrocnik ove bolesti su adenovirusi, psi su uglavnom cijepljeni protiv toga, kako dodje do grupnog oboljenja?

Druga stvar, Loki je bio testiran na stenecak + adenovirus.. Pozitivan je na adenovirus, bio je cijepljen dva mjeseca prije testa.. Simptomi su bili upala oka + kihanje koje se ponavlja.. 4 mjeseca mu se vracalo, zadnja dva je miran.. Nessa nije pokupila od njega bolest ali ako sam dobro shvatila on je potencijalni prenosnik bez obzira na simptome?

Pimpinell@
23.06.2012., 01:27
Valjda kao i kod ljudi i kod gripe...iako se cijepiš moguće je oboljenje u blažem obliku ??

holly-trooper
23.06.2012., 11:06

točno da antibiotik ne uništava viruse, ali virus oslabi imunološki sustav te je pas ili čovjek podložniji bakterijskim infekcijama ne samo izvana, nego i onih bakterija koje su dio fiziološke flore, a aktiviraju se kada imunitet padne, tako da ako je pas stariji, a boluje od virusne infekcije, zašto riskirati sekundarnu infekciju koja često nastupi uslijed pada imuniteta i može učiniti više štete, kako za ljude, tako i za životinje

Le0na
24.06.2012., 09:59
Valjda kao i kod ljudi i kod gripe...iako se cijepiš moguće je oboljenje u blažem obliku ??

Moguce je oboljenje u blazem obliku ako pas nije razvio dovoljno antitijela, tesko da pol livade ili svi psi u kucanstvu nisu razvili imunitet..
Procitala sam da ima jos bakterija/virusa koji uzrokuju te simptome pa se ustvari kasalj copora odnosi na vise bolesti s istim/slicnim simptomima..

Ali jos uvijek mi nije jasan dio s Lokijem i adenovirusima.. Ja sam to shvatila kao bolest slicnu rhinotracheitisu macaka, pod stresom se aktivira i tad je zarazan a virus je inace u mirovanju..

Ahisma
24.06.2012., 10:14

Znam da antibiotik ne uništava viruse, ali sprečava sekundarne komplikacije. Zarazila mi se i kujica. Ona je nočas počela kašljati, tako da sam prilično sigurna da kod mog seniora nije niti srčeko (toga sam se prepala na prvu), a niti metastaze.

Sad, vet ne radi, a ne bih ga gnjavila ako nije baš hitno hitno, a njoj se to pojavilo tek noćas i inače ima dobar tek i dobre je volje, tako da mi se ne čini da je baš hitna stvar. Možda se i samo od sebe popravi, ona je u naponu snage. Kad je imala prošli put kašalj čopora - to je bilo na jesen ako se ne varam, rekao mi je da joj mogu davati Bisolvon sirup. Tada sam ga kupila, ali nisam krenula u njegovu aplikaciju, jer je brzo krenulo na bolje. Ne znam da li da joj ga sada dam?

Imam doma Bisolvon sirup, Sumamed sirup, Synulox antibiotik i Klavocin. Senior pije Enroxil i njemu je već bolje, ali ostala mi je još samo jedna tableta koju bi trebao dobiti sutra.

Ne bih ju napamet stavljala na antibiotik, nego možda taj sirup. Ona iskašljava bijelu ili prozirnu sluz, kako koji put. Ima li koji vet za savjet - da li da joj dajem sirup ako već iskašljava ili ne? Kad se umiri, prestane kašalj.

farc
24.06.2012., 10:22
daj joj sirup.. kakve antibiotike..

mom i jos 2 psa od prijatelja je kasalj prestao u roku od jednog dana od prospan sirupa od brsljana..

Ahisma
24.06.2012., 10:30
A koja bi bila doza?

Prospan nemam, ali valjda mogu kupiti bez recepta u dežurnoj apoteci.

farc
24.06.2012., 10:37
A koja bi bila doza?

Prospan nemam, ali valjda mogu kupiti bez recepta u dežurnoj apoteci.

mozes bez recepta, cini mi se oko 50kn..
pitaj ove u ljekarni, znati ce ti reci..

moj je star 5 mjeseci, 16 kg, 2 cajne zlicice dnevno, od prijatelja 2 g. 24kg, 3 cajne zlicice dnevno..

stavili bi im u zdjelicu i to polizu u sekundi

Ahisma
24.06.2012., 11:19
Za moju znači 3 čajne dnevno, hvala ti. :)

blondy2703
11.09.2012., 03:07
Pišem jer sam skroz zabrinuta i čekam jutro da odvedem svoju Lajkicu vetu... Počela je kašljati prije 2-3 dana, onako tu i tamo kad se zaigra (i onda zna iskašljati bijelu sluz) i pred spavanje navečer ju uhvati. Ali danas se pogoršalo, puno češće kašlje. Aktivnost joj se nije promijenila, ali evo zadnjih nekoliko sati baš jako kašlje, suhi kašalj kao da će povraćati, ali neće... I malo joj curi iz njuškice vodica (ni ne znam šta bi to trebalo značiti, i je li ili nije povezano s povišenom temperaturom, ali je drugačije nego inače).
Sad mi se sve čini još i gore jer sve protumačim i gore nego što je, noć je i umorna je, a meni odmah djeluje kao da je još više bolesna jer je tako mirna i skupljena... :(

Pimpinell@
11.09.2012., 10:45
Vodi je u veta, kod pasjeg kašlja nikad ne znaš jel se nešto zakompliciralo ili nije.

blondy2703
11.09.2012., 10:52
Evo dobro je, sirup joj treba davati i mirovat. Nije strašno, kaže. Laknulo mi je :)

vet.teh
11.09.2012., 11:03
Pišem jer sam skroz zabrinuta i čekam jutro da odvedem svoju Lajkicu vetu... Počela je kašljati prije 2-3 dana, onako tu i tamo kad se zaigra (i onda zna iskašljati bijelu sluz) i pred spavanje navečer ju uhvati. Ali danas se pogoršalo, puno češće kašlje. Aktivnost joj se nije promijenila, ali evo zadnjih nekoliko sati baš jako kašlje, suhi kašalj kao da će povraćati, ali neće... I malo joj curi iz njuškice vodica (ni ne znam šta bi to trebalo značiti, i je li ili nije povezano s povišenom temperaturom, ali je drugačije nego inače).
Sad mi se sve čini još i gore jer sve protumačim i gore nego što je, noć je i umorna je, a meni odmah djeluje kao da je još više bolesna jer je tako mirna i skupljena... :(

Znaci definitivno odi do veta,vjrovatno ce ju staviti na antibiotike,ali ono sta ti ja mogu reci za to kada izbacuje sluz i izgleda kao da ce povracati.Prije kojih 2-3 tjedna svih mojih 5 je imalo kasalj,ali dvoje je bas bilo jako jako bolesno,te se kod njih javljao taj isjedak.Znaci pokusavaju povracat od napinjanja,a najgore je po noci i ujutro,bar je mojima tako bilo.
Stavim ti dva posta od andy koji us po meni jako korisni a sve od toga se lako da nac,pa ti mozda pomogne ili nekome drugom :mig:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=40960751&postcount=1998

http://www.forum.hr/showpost.php?p=40975794&postcount=2004

Jackie10
11.09.2012., 11:31

Upravo iste simptome moja ima vec tjedan dana...na antibioticima smo, tek danas se primjeti da joj je nesto bolje... a i propolis sam koristio od prvog dana no nisam primjetio poboljšanje.

mopsica
11.09.2012., 12:06
ma to je virus i antibiotici su da se ne zakomplicira, tako da bez obzira na njih dosta traje
najvažnije je mirovanje

blondy2703
11.09.2012., 13:52
Znaci definitivno odi do veta,vjrovatno ce ju staviti na antibiotike,ali ono sta ti ja mogu reci za to kada izbacuje sluz i izgleda kao da ce povracati.Prije kojih 2-3 tjedna svih mojih 5 je imalo kasalj,ali dvoje je bas bilo jako jako bolesno,te se kod njih javljao taj isjedak.Znaci pokusavaju povracat od napinjanja,a najgore je po noci i ujutro,bar je mojima tako bilo.
Stavim ti dva posta od andy koji us po meni jako korisni a sve od toga se lako da nac,pa ti mozda pomogne ili nekome drugom :mig:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=40960751&postcount=1998

http://www.forum.hr/showpost.php?p=40975794&postcount=2004

Hvala ti puno :) Uzet ću danas i propolis pa ću joj i njega dati.

Labradorica15
06.11.2013., 16:06
Moja labica kašlje, onako kao da želi povratiti a ne povrati, tako već jedno skoro 3 tjedna. Bila je i na injekcijama i na tableticama ta dva tjedna. Dođem na kontrolu, vet kaže da ima još malo sluzi i da pije čaj koji ona ne želi pit (razmišljam da joj smočim hranu u čaj).
Kašalj čopora nije jer drugog psa nije zarazila. Kažu angina i da nema stranog tijela.
Znam dečka koji je svom psu dao sirup protiv kašlja za ljude, onaj diječji, zanima me koliko je to sigurno? Pričekala bi ja još uvijek malo, puno rijeđe sad kašlje.

Corduroy
06.11.2013., 17:51
Prospan/Hederan?

žemo

pikuli
06.11.2013., 17:54
ako je ultramirna, možeš je probati inhalirati, to će sigurno pomoći. ako je živahnija pomaže i da je staviš u kupatilo pa ga dobro zapariš toplim tušem.

Pimpinell@
07.11.2013., 14:43
Islandski lišaj..ja mojima davala na špricu :)

Taa
14.11.2013., 10:01
Moj maltezer kašlje već dva dana, ujutro pretežito, po danu skoro pa i ne. Dajemo mu prospan ujutro i navečer. Imam nedoumicu dal da ga ipak odvedem veterinaru ili da pričekam još koji dan pa se možda potpuno povuče. Koliko otprilike traje to kod njih ako nije nešto kronično baš!?

mopsica
14.11.2013., 12:59
dugo, tjedan dana, pa i duže, unatoč antibioticima

dakota13
01.02.2014., 17:19
Dizem temu jer trebam pomoc! Imam psa starog skoro 15 godina, koji je na ENAP-u zbog srca, povremeno na fursemidu i povremeno na tabletama protiv bolova. E sad, zadnje sta mu je bilo, uhvatio ga je jaki kasalj i iz nosa i ociju je imao zuti iscjedak. Kasalj nije bio srcani nego bronhijalni pa je saniran sa kurom klavocina, trosio je fursemid da mu ode voda iz pluca, i posto mu se jos culo nesto u plucima dobio je kuru sumameda. Sad, kasalj se povukao, ali dva dana nakon prestanka trosenja antibiotika vratio mu se zuti iscjedak u nosu i ocima. Ispirem mu nos sa fizioloskom otopinom barem dva puta dnevno vec duze vrijeme ali tome nema kraja. Problem je sto mu ja isperem nos oko deset navecer, a do 4 ujutro mu je tako pun nos da ne moze disati. Mene zanima da li postoje kakve kapi /sprej za nos koje bi mu mogle pomoci? Ili nesto drugo? Probala sam i sprej od propolisa bezalkoholni, ali nije pomogao, a njemu se jako jako kise od njega. I... inhalacija u kupaoni mi nije opcija jer mi je kupaonica jako mala, pas slabo pokretan, i tezak cca 30 kg pa bi to bila nemoguca misija. Ako tko ima kakvu ideju, savjet...ja zahvalna!

mashanina
02.02.2014., 12:06
Bok, citam post i istu stvar i iste lijekove je moja curka dobivala i napravile smo sve moguce pretrage i nista i neko vrijeme je dobivala taj fursemid i enap i na kraju nije bilo bolje, naprvila pregled srca, pluca i sve 5.prvo pocne kasljati pa hripljati kao da treba iskasljati nesto, i nekad sam onako slinu iskaslje. Na kraju smo zavrsili na veterini i ni tamo nista nisu nasli. Na kraju je doslo do toga da su joj krenuli davat tabl na blef i napokon smo nasli od cega joj je bolje ali to i nakon godina dana pije i kazu da ce pit cijeli zivot. Zovu se tabl DECORTIN i dajem joj cetvrtinu kad pocne kasljati, svaka 2-3 dana.

Pa su mislim da nije ista stvar? Kak je taj kasalj bio? Jer kod nas isto kao mir par dana pa opet dode?

dakota13
02.02.2014., 17:59
Hvala na odgovoru mashanina, ali nije kasalj moj problem. Moja vetica to uspjeva super balansirati enapom i fursemidom, tako da smo po tom pitanju mirni. Moj problem je sto mu se ni nakon dvije kure antibiotika, bezalkoholnog propolisa u spreju, fizioloske otopine, nece proci zuti iscjedak iz nosa i ociju, pa kad mu se po noci zacepi nos od tog sekreta onda ne moze disati. Mene zapravo zanima da li je tko imao slucaj da mu pas ima takav sekret i kako si je pomogao. Da li postoje kakve kapi, sprej, nesto, sto ce vise unistiti taj sekret sto se stalno stvara? Nesto na biljnoj bazi, nesto humano, a da nije stetno za psa?

mashanina
02.02.2014., 20:51
Jedino nesto sto se smijeni dijeci davati, pa da pitate u ljekarni. A jesu radili bris mozda? Makar znam da to sve kosta :(

mashanina
02.02.2014., 20:52
Ili neki sirup pa sa spricom kao onaj prospan ili nesto, ako naravno smiju to.

dakota13
02.02.2014., 23:04
I neki sprejevi za djecu vjerovatno sadrze spojeve koje psi ne smiju uzimati, da ne bi napravila vise stete nego koristi. Nisu mu radili bris, buduci da je star i sav nikakav tesko mi ga je prevoziti u autu jer se stalno pokusava ustati a klimav je na nogama, tak da ga vodim stvarno kad bas moram, tj. kad su pluca, srce, kasalj, nesto opako u pitanju. Za nos sam je samo pitala pa mi je savjetovala da ispirem sa fizioloskom otopinom.
Prospan samcitala ovdje na forumu da moze za pse ali je za kasalj, a moj treba nesto za nos. Svejedno hvala sto si mi pokusala pomoci, budem probala pitati na temi o bolesnim ljubimcima.

fermina-daza
03.02.2014., 13:34
Prospan samcitala ovdje na forumu da moze za pse ali je za kasalj, a moj treba nesto za nos. Svejedno hvala sto si mi pokusala pomoci, budem probala pitati na temi o bolesnim ljubimcima.

Moja Luna nikada nije kašljala, ali kada bi počela šmrcati, prospan joj je pomagao (samo njega za sada i koristimo u tim rijetkim situacijama). Njega mi je preporučila magistra u ljekarni, koja na isti način liječi prehlade (curenje nosa) svog psa.

dakota13
03.02.2014., 15:00
Ma mene strah otici u humanu ljekarnu jer magistri znaju sta je dobro za ljude, ali sumnjam da znaju sta moze ici za psa. Moja vetica kaze da ne bi preporucila Prospan i Hederan jer sadrze alkohol a psi ga ne mogu apsorbirati ili tako nesto, tako da ne znam je li mi to pametno, pogotovo sto mi je pas skoro 15 godina, pravi starcek

lapdog
03.02.2014., 15:09
Fiziološku možeš koristiti bez straha, a za gadnije situacije Operil za djecu.

Što se srca tiče, moj tj. mamin starac je dosta loše, a na životu ga drži Vetmedin, uz Fursemid i Enap. Eto, ako kome zatreba, lijek se čini zbilja dobar, bez njega je išlo jedan period, ali se stanje pogoršavalo, sad ne može bez.

dakota13
03.02.2014., 20:59
Hvala na savjetu lapdog, ali fiziolosku koristim u prilicnim kolicinama a njemu se nos opet zatvori za 2-3 sata. Danas sam bila u biljnoj ljekarni i poljubila vrata jer rade do 19.00, onda sam otisla u humanu apoteku gdje mi je magistra savjetovala tobrex ali da za njega trebam recept od vetice. Na kraju sam zavrsila u DM-u i kupila bezalkoholni propolis u spreju sa kaduljom od firme Apimel i od firme PIP sirup koji se zove Laringo pip koji je bez alkohola i konzervansa a sadrzi islandski lisaj, tak da se nadam da ce nesto pomoci. Zaboravih napomenuti da vec neko vrijeme koristimo i kokosovo ulje hladno presano, sto je netko ovdje na forumu spomenuo da je jako dobar za brdo stvari.

dakota13
03.02.2014., 21:28
Ovaj zadnji kasalj nije bio srcani nego bronhijalni i on je rijesen, muci me samo taj zuti iscjedak iz nos jer vidim da ga muci.
Sto se tableta za srce tice on je probleme sa srcem dobio prosle godine u prvom mjesecu, otisli smo na rendgen, ultrazvuk i ekg i dobio on doze enapa, fursemida i vetmedina za piti i dijagnozu da ce sa svim tim tabletama pozivjeti 6-9 mjeseci. Dakle prvo, koliko su me za vetmedin derali uopce ne zelim pricati dok nisam otkrila puno jeftinijeg "dobavljaca", a svakih tjedan dana bilo mu je toliko zlo (uglavnom za vikend) da je doslovno plakao i povracao, pa smo lijepo zavrsili na hitnoj i placali "hitne" cijene da mu smire povracanje koje se samo od sebe nije htjelo smiriti. Sreca u nesreci je bila sta je vet jednom zeznuo narudzbu tako da smo umjesto kapsula dosli do tableta na drugom mjestu i tablete je za cudo prilicno dobro podnosio. Sve do jednog dana dok nije povratio i jednostavno vise nije mogao na noge. Mislila sam da je gotovo, ali mi je moja vetica rekla da cemo sve probati pa sta bude. Prvo, skinuli smo ga s vetmedina, doza enapa koju mu je prepisao velebni specijalist mu je bila totalno kriva, premala pa mu je vetica regulirala dozu enapa, rijetko je na fursemidu i to je to. Na vetmedin ga nismo vratili. I ono bitno, pas mi je jos ziv unatoc prognozama specijalista po kojem me trebao napustiti prosle godine izmedju 7i 10-og mjeseca. Sad uglavnom mucimo staracke brige. Da ne bi bilo nesporazuma, znam nekoliko pasa kojima vetmedin pomaze, ali su ga ocito prepisali pravi specijalisti a ne kvazispecijalisti. I jos nesto, znam ljude koji daju vetmedin psima vec prilicno vremena, a nitko im nije rekao da se on mora davati na razmak od jela inace nema djelovanja, ja sam to procitala na njihovoj stranici. Eto, a mi sad idemo u daljnju borbu sa sekretom iz nosa