PDA

View Full Version : Amex

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

Dado-zgb
20.01.2010., 13:50
Iskreno, sumnjam da će ti odobriti toliki iznos. Pogotovo kada vide platnu listu. :)

Pa rata bi mi bila oko 500kn-600kn a ne pola moje place..tak i tak placam racune vece od place,kaj im to nis neznaci?kak njima dokazat da nije tak kak pise na tom sugavom papiru?

Sjetio sam se,ako mene odbiju,pitat cu razlog i ako kazu da je zbog place onda cu trosit tatinu karticu bar 3 mjeseca opet ih nazvat pa da vidim sta ce onda rec,jer sam ja kao dodatni korisnik.Tatina platna lista je kod njih,to mi je zena rekla da je imaju i da cu ja morat donjet svoju a njegova placa 5x veca od moje..
Nadam se da cu nakraju biti zadovoljan i da ce mi odobrit:)
Jos cu pokusat neku vezu povuc:mig:

Goleo
29.01.2010., 19:12
get, jesi li iskoristio ponudu za gotovinac?

Ja nisam, pa mi je opet poslalo, i dali mi još mjesec dana za razmišljanje :rofl:

marko, jesi li ti išta takvog uopće dobio i BTW jesi li vratio malu crvenu?

:mig:

marko27
29.01.2010., 21:48
marko, jesi li ti išta takvog uopće dobio i BTW jesi li vratio malu crvenu?

Goleo bok,

nope nisam dobio ponudu za gotovinac. Mene zaobišli :flop: :D
Baš sam zvao jučer i pitao jel daju gotovinske kredite, kaže teta na informacijama dajte broj kartice. Ja dam, kaže nema ništa, ne možete dobiti gotovinski kredit. Pitam od kad će opet početi davati gotovinske kredita kaže da još ne znaju niti. Nema još službene obavijesti.
Eto, po kojim kriterijima su to radili da netko dobije obavijest za gotovinski kredita a netko ne, zbilja nemam pojma. :flop: Mislim uopće mi ne treba kredit, nego onako znatiželjan sam.

marko27
30.01.2010., 13:54
marko..... i BTW jesi li vratio malu crvenu?

Zaboravio napisati za malu crvenu. Nisam je još vratio, ali vrlo vrlo rijetko kupujem nešto na nju. Stoji mi uglavnom doma, a ne u novčaniku.... Nisu me uspjeli "nagovoriti" da kupujem na nju. Ja bih ovu... :)

http://jfctravelclub.com/images/red_amex.jpg

Goleo
30.01.2010., 15:29
http://jfctravelclub.com/images/red_amex.jpg

eh da, i meni je napeta :D, ali ima je samo u UK...

a izgaram od želje saznati kako se šalju ponude za gotovinac u ovo doba recesije...

get
30.01.2010., 22:38
get, jesi li iskoristio ponudu za gotovinac?

Ja nisam, pa mi je opet poslalo, i dali mi još mjesec dana za razmišljanje :rofl:

Nisam niti dobio ponudu :(

Mislim, nije da mi uopće treba, ali ono, nikada ne znaš.

Mislim da je kod mene problem što sam promijenio firmu, i prvu listu koju sam im poslao je bila plaća za probni rok, to se već bilo promijenilo, ali im nisam dostavio novu listu. Ali planiram im poslati ovaj tjedan kao i za onu nagradnu igru "Vino"

:zubo:

Pa javim da li ću dubiti ponudu za kredit.

Koji su kriteriji za dodjeljivanje, ne znam, ali saznat ću jel plaća možda jedan od tih faktora.

marko27
30.01.2010., 23:14
Koji su kriteriji za dodjeljivanje, ne znam, ali saznat ću jel plaća možda jedan od tih faktora.

Ja znam da plaća nije jedan od tih faktora. Imam prijavite prihode od 20.000 kn mjesečno kod Amexa i nisam dobio ponudu za gotovinski kredit :D

get
30.01.2010., 23:49
Ja znam da plaća nije jedan od tih faktora. Imam prijavite prihode od 20.000 kn mjesečno kod Amexa i nisam dobio ponudu za gotovinski kredit :D

A onda nije niti redovno plaćanje, jer do sada nisam zakasnio niti jednu piko tisućinku.

Jedino ako pretpostavljaju zbog oročenja da mi ne treba :zubo:

Čak zadnja tri mjeseca uplaćujem na amex i više od dospjelog računa :)

Goleo
31.01.2010., 11:55

Mašala, misle oni, pa šta će tebi kreda, kada imaš takve prihode...

mogli bi oni tebe pitat hoćeš li ti njima dat kredit :D:mig::rofl:

marko27
31.01.2010., 13:54
Mašala, misle oni, pa šta će tebi kreda, kada imaš takve prihode...

mogli bi oni tebe pitat hoćeš li ti njima dat kredit :D:mig::rofl:

Ne znam vjerovatno je to jedan od razloga, pa nisu niti razmatrali, jer smatraju da s takvim prihodima čovjek kredit niti ne treba. Istina, ne treba mi gotovinski kredit, ali me zanima, čisto znatiželjno.
Eto sve je "savršeno" kod njih u bazi, i prihodi i plaćanje računa (nikad, ama baš nikad ne kasnim), ne dižem gotovinu s kartica,... i nema ponude.. smrc :D :D

gljeeva
31.01.2010., 14:05
kriterij je tekući račun u PBZ, odnosno neimanje istog :mig:

Goleo
31.01.2010., 16:53
kriterij je tekući račun u PBZ, odnosno neimanje istog :mig:

E, to već ima smisla...nemam tekući u PBZ...i ne namjeravam ga imati...

marko27
31.01.2010., 16:59

Znači, tekući račun nije kriterij odabira, jer Goleo nema tekući u PBZ-u i dobila je ponudu za gotovinski kredit, a ja isto nemam tekući u PBZ-u, a nisam dobio ponudu za gotovinac.:D

get
31.01.2010., 17:00

Same here . . .

ali možda i pređem kod njih, iz bunta prema zabi :zubo:

Lavica02
31.01.2010., 17:13
ja nemam ništa kod PBZ-a i dobila sam ponudu prije par mjeseci

gljeeva
31.01.2010., 17:19
Kao što rekoh, kriterij je NEimanje tekućeg u pbz. Uvjet za realizaciju je otvaranje istog, čime se žele dovesti novi korisnici. Dakle, oni koji imaju tekući u pbz sasvim sigurno nisu dobili ponudu, što ne znači da su svi koji nemaju dobili.

Offshore
31.01.2010., 19:12
Heh,
Nadjoh sad jedan debilizam na AMEX stranicama...
http://www2.americanexpress.hr/Personal/Details/?left=debit_zelena&rigt=osobne_kartice_charge_zelena&cont=osobne_debit_zelena_naknade&nav=osobne_kartice

Naknade za American Express karticu

Za klijente Privredne banke Zagreb:

Jednokratna upisnina: 100,00 kn
Godišnja članarina za osnovnog korisnika: 200,00 kn
Godišnja članarina za dodatnog korisnika: 100,00 kn

Za klijente ostalih banaka (OTP Banke Hrvatske, Istarske, Međimurske i Podravske):

Bez upisnine!
Godišnja članarina za osnovnog korisnika: 150,00 kn
Godišnja članarina za dodatnog korisnika: 75,00 kn

Ne mogu vjerovat! Znaci jeftinije ces proci ako nisi u njihovoj banci???

Baš sam pogledao članarine za svoje Amex kartice, i zanimljivo,
na svaku imam popust 30% (maksimalna inovacija)

Amex zeleni charge 250kn-30%=175 kn
Amex revolving 140kn-30kn=98kn
Amex revolving dodatna 70kn-30%=49 kn
Amex Blue 70kn-30%=49 kn

Tako da sve za navedene tri će bolje proći korisnik PBZa, naime,
za korisnike drugih banaka nema popusta (famozne inovacije)

Korisnik drugih banaka će bolje proći samo s debitnim karticama
(koje meni osobno i nisu neka fora)

Offshore
31.01.2010., 19:15
Idem na put pa bih vani dizala novac s Amexa.
Znam da se plaća provizija po transakciji, ali me još zanima koliko idu kamate na podignuti iznos s bankomata.
Provizija je nemalih 4.5%, minimum 30 kn čini mi se.
Sav podignuti iznos dolazi na naplatu odmah, bez obzira na vrstu kartice.

Neisplativo

Goleo
01.02.2010., 15:17
Ja sam se išla zanimat kako bi izgledala isplata toga kredita, da ga eventualno dignem...rekli su mi da mogu instant otvoriti tekući, uzet svu lovu odmah, osim 10 kn, da naplate vođenje trn-a i sljedeći ga mjesec zatvorit, ako ga ne želim...bi li bilo sve tako jednostavno :ne zna:

Dado-zgb
04.02.2010., 08:51
kaj znaci kad mi pise na my accountu raspolozivi iznos u inozemstvu 600 eura??kaj mogu ic do slovenije dic 600 eura na bankomatu i vratit se?

Smileman
04.02.2010., 08:56
Naravno da možeš, treba ti PIN kartice, bankomat koji ima oznaku da radi sa american karticama i dobiješ u forintama 600 Eur, istina po nešto manjem tečaju od službenog, ali ako ti je hitno, uzimaj. I da, faktura za to ti stigne odmah, imaš maksimalno 30 dana da izmiriš račun u cijelosti (dakle, ne važi za revolving kartice otplata tog dizanja na rate!).

Dado-zgb
04.02.2010., 09:01
naravno pin imam dizem i kod nas nekad kad mi zahitno zatreba i normalno dode mi na naplatu sa racunom kad mi dolazi normalno i opet nakon 30 dana mogu opet dizat,znaci isto funkcionira,a kakve to forinte?:ne zna::rolleyes:

Smileman
04.02.2010., 15:27
Sorry, mislio sam da ćeš u Mađarsku, naravno da u Sloveniji tolare dobiješ...

neno1966
04.02.2010., 15:32
Tolare?:misli:

Smileman
04.02.2010., 17:00
Bolje da šutim, meni je Slovenija daleko, ja sam još u tolarima...

Lavica02
04.02.2010., 17:03
čekaj ... što u jednom danu može na bankomatu dignuti 6oo eura? :ne zna:

Smileman
04.02.2010., 17:11
Da, pa to je stara opcija, na zlatnoj kartici je čak limit 1200 Eur, ali ne dnevno, nego mjesečno!

Lavica02
04.02.2010., 17:14
nisam znala jer takve opcije ne koristim ... no obično sve kartice imaju dnevni limit cca 150 eura koliko dnevno možeš dići keša na bankomatu ... trošiti možeš koliko želiš (tj do nekog mjesečnog limita) ali postoji ograničenje za dizanje keša

Smileman
04.02.2010., 17:23
American ima limite u kn (za dizanje u HR) i Eur (Izvan HR), oba limita su mjesečna i smiju se iskoristiti svaki za sebe, tj. korištenje jednog ne smanjuje drugi

marko27
04.02.2010., 17:25
Da može dići u jednom danu 600 eura bez ikakvih problema. Kod Amexa se limiti na podizanje gotovine odnose za 30 dana, tj. njima je svejedno hoćeš li ti danas dići 100 eura u inozemstvu, sutra opet 100 i tako šest dana ili ćeš jedan dan doći i podići onoliko koliko ti dozvoljavaju tj. 600 eura, što je maximum za zelenu karticu. Ako danas podigneš s bankomata 600 eura, ne možeš slijedećih 30 dana ništa podignuti, tj. limit ti je 0 eura, jer si sve potrošio. 30-ti dan ti se oslobađa ponovno limit i možeš ponovno ići na bankomat i podići cijeli iznos.

Dado-zgb
04.02.2010., 17:37
da,funkcionira ko i kod nas,svakih 30 dana..e a jel neko zna di je najblizi bankomat u inozemstvu?:D

mokry
04.02.2010., 19:55
Samo si prvo izračunajte kolika vam je naknada za podizanje toliko gotovine u inozemstvu. A siguran sam da je veća nego kad se diže u RH. :)

Smileman
04.02.2010., 20:01
Je, velika je, ali kada nekome treba novac na taj način, naknada je manje bitna...

Dado-zgb
04.02.2010., 20:18
da,zato me i zanima jel zna netko di ima najblizi bankomat u inozemstvu?:mig:

Lonsdale
09.02.2010., 14:02
Imam običnu zelenu American Express karticu već dvije-tri godine. Mjesečno imam 2-3 tisuće kuna transakcija (što gotovine, što kupovine) i to uredno plaćam bez ikakvih zaostataka.

No sad trebam kupovat bijelu tehniku za kuhinju i zanima me ta kupovina na rate, odnosno postoje li neki okvirni limiti. Okvirno bi račun bio 8-12 tisuća kuna (ovisi o tome što bi sve kupio) i to bih uzeo na 6 mjeseci. Znači da to bude bezkamatna kupnja na rate i da ne ulazi u sferu potrošačkih kredita.

Zanima me mogu li se nadati da će mi ta transakcija proći bez problema ili moram nekoga ranije zvati zbog toga. Prosto da se ne blamiram na blagajni i prilikom preuzimanja robe.

Zahvaljujem na odgovoru.

Mrs Flick
09.02.2010., 14:42
Ne bi trebalo biti problema, obzirom da već dulje imaš karticu i uredno podmiruješ račune. Ipak, bilo bi dobro nazvati i najaviti trošak, jer će ti se prosječni mjesečni iznos potrošnje povećati.

Razgovarala sam nedavno s njima o tim kriterijima (jer mi je kartica par puta odbijena na POS-u iako je sve bilo uredno plaćeno) pa su mi ljubazno objasnili da, iako formalno nema limita na potrošnju, njihov sustav sigurnosti automatski blokira daljnje korištenje kad mjesečna potrošnja prijeđe uobičajenu cifru (za starije korisnike) odnosno prosjek plaće (za nove korisnike). Onda moraš zvati i zatražiti odobrenje, koje najčešće dobiješ, pa ako i tu povećanu potrošnju uredno platiš onda se limit na kojem se potrošnja automatski blokira poveća na taj veći uredno plaćeni iznos. I tako se limit polako povećava, sve dok uredno plaćaš, bez obzira na to kolika ti je plaća.

Slično je i s kupovinom na rate. Ako nisi prije kupovao na rate, onda za prvu kupnju na rate odobravaju ukupni iznos do 10.000 kn, eventualno nešto više ako si već dulje korisnik i uredni platiša, pa kad to otplatiš uredno najmanje par mjeseci (meni su rekli najmanje tri mjeseca), onda možeš opet kupovati dalje na rate, pa limit za rate malo povećaju.... Uglavnom, sve bilježe, svako zvanje i svaki razgovor, svaku najavu potrošnje, i budno prate ponašanje klijenta.

marko27
09.02.2010., 15:22
Imam običnu zelenu American Express karticu već dvije-tri godine. Mjesečno imam 2-3 tisuće kuna transakcija (što gotovine, što kupovine) i to uredno plaćam bez ikakvih zaostataka.

No sad trebam kupovat bijelu tehniku za kuhinju i zanima me ta kupovina na rate, odnosno postoje li neki okvirni limiti. Okvirno bi račun bio 8-12 tisuća kuna (ovisi o tome što bi sve kupio) i to bih uzeo na 6 mjeseci. Znači da to bude bezkamatna kupnja na rate i da ne ulazi u sferu potrošačkih kredita.

Zanima me mogu li se nadati da će mi ta transakcija proći bez problema ili moram nekoga ranije zvati zbog toga. Prosto da se ne blamiram na blagajni i prilikom preuzimanja robe.

Zahvaljujem na odgovoru.

Lonsdale, ja ti preporučam da ih nazoveš i najaviš transakciju. Ne znam zbog čega se ljudi "boje" nazvati. Pa bolje da kažu da ne možeš obaviti transakciju preko telefona nego da ti odbiju karticu na blagajni kako si rekao. Lijepo nazoveš 0800377575 zatražiš odobrenje troška i to je to.
Teško je to reći da li će ti odobriti ili ne jer su sada ipak pažljiviji u odobravanju većeg troška i kupovine na rate zbog trenutne situacije. Recimo ne znamo jer ti mjesečno trošiš za podizanje gotovine 1500 kuna i 500 kuna za plaćanje robe i tako svaki mjesec ili je taj odnos nekako drugačiji. Oni već po podizanju gotovine s kartice vide zapravo da ti svaki mjesec "nedostaje" novca. E sad da li ti svaki mjesec dižeš gotovinu u maksimalnom iznosu ili svaki mjesec 300 ili 500 kuna, to mi ne znamo. Oni za sve imaju programe koji bilježe ponašanje klijenata, kao npr. da li imaš već kredit kod njih (potrošački ili gotovinski) koliko si dugo korisnik, koliko često podižeš gotovinu, koliko ti od plaće ostaje kad se oduzmu troškovi već postojećih obaveza kod njih itd... Sve to ovisi i o osobi koja radi na odobrenju troškova. Ako ti ne odobri transakciju jedan službenik, ja bih nazvao sutra i probao ponovno. Nemaš što izgubiti... Javi rezultat ako ti se da, da imamo iskustvo više. :top:

Lonsdale
09.02.2010., 18:37
Ma ne, nije problem nazvati ih. Dapače, to sam i mislio napraviti.

Jedino sam mislio da možda postoje nekakva pravila ili zakonitosti, pa sam to htio provjeriti. Jer do sada sam uglavnom znao kupovati nešto do 1000kn na dvije-tri rate ili tako možda dvije-tri kupovine mjesečno. Nekad bi dizao 200-300kn s bankomata kad bi mi baš zatrebalo u tom trenutku. Nisam neki veliki ovisnik o karticama i nisam ih koristio za neke veće kupovine, pa tako nisam niti pretjerano upoznat s mogućnostima.

Uglavnom, hvala i javim kako je prošlo ;)

Dado-zgb
09.02.2010., 22:32
Slicnu situaciju imam i ja,korisnik sam tek 3 mjeseca i sljedeci tjedan cu nazvat za odobrenje kredita u vezi kupnje motora,zatrazit cu 25 000kn ili 30 000kn,jos cu vidjet,mozda neku sredinu,nekakvih 27 000kn.Neko prije ti je dao krivi broj,moras zvat na 01/ 612 44 22,na taj broj najavljujes kredit i takodjer ti tu odobravaju ili ne.Tebi nece bit problema ako si uredni platisa na takav iznos:top:

walter wingfield
10.02.2010., 18:07
Meni je nakon godinu dana koristenja zelene AMEX kartice (prije toga sam 3-4 godine imao revolving karticu) gdje sam uvijek uredno i na vrijeme podmirivao racune prosla transakcija od 10000 kuna na 12 rata bez najave.

get
15.02.2010., 07:09
Dobra vijest za sve one koji imaju auto.

Od sada se može dobiti vaučer od 500 kuna za zamjenu od 65 000 bodova, za sve police u Euroherc osiguranju :)

Hura.

Dado-zgb
16.02.2010., 14:02
evo za sve koje zanima,odobrili su mi kredit!!amex je zakon:top:

Goleo
16.02.2010., 18:46
evo za sve koje zanima,odobrili su mi kredit!!amex je zakon:top:

Super :top:!

Dado-zgb
17.02.2010., 13:07
Gdje imam najblizi bankomat da je u inozemstvu da mogu podic eure?:D

marko27
17.02.2010., 14:32
Gdje imam najblizi bankomat da je u inozemstvu da mogu podic eure?:D

Dado, koliko ja znam najbliža ti je Slovenija. E sad meni su prije 2-3 dana rekli da se u Sloveniji (kao jedinoj u EU) ne može dići u jednom danu sav iznos, nego je ograničenje na 250 eura u jednom danu. Znači iako imaš limit za podizanje gotovine od 600 eura na zelenoj kartici, ako odeš u Sloveniju moći ćeš podići samo 250 na bankomatu. Iznos do 600 eura ćeš ako sam dobro razumio moći podići u bilo kojoj pošti Slovenije.

Dado-zgb
17.02.2010., 16:12
aha,hvala Marko!

kolko je bankomat udaljen od granice?:D

netreba mi valjda vinjeta,jer mi se to onda nis neisplati:mig::D

marko27
17.02.2010., 16:52
aha,hvala Marko!

kolko je bankomat udaljen od granice?:D

netreba mi valjda vinjeta,jer mi se to onda nis neisplati:mig::D

Na stranici Amexa imaš pretraživač bankomata. Ti sad pogledaj koje mjesto u Sloveniji tražiš. Možda Brežice, Jesenice, Ribnica ili što već znam koje mjesto :D Pregledaj kartu Slovenije koje mjesto je tebi najbliže a zatim u tražilicu upiši mjesto. Nadam se da ćeš se snaći:)

Evo link
http://amex.via.infonow.net/locator/AmexListLoadAction.do;jsessionid=7ABF11D47BF10109F 450D033CF2C3378.fta-web4?isCountryChange=true&country=SVN

Dado-zgb
17.02.2010., 17:15
hvala ti! a daj mi jos samo reci vinjeta?nisam nikad nikam isao dok su uveli vinjetu pa se nisam ni zanimao za to a sad me evo zanima...jel mi treba vinjeta do npr brezica?

joxy777
17.02.2010., 22:59
zanima me sto se desava kad nemas sredstava za plaćanje računa, e sad recimo da ti blokiraju karticu, da li ono što je na rate npr. 24 rate po 300 kn, dolazi trenutno na naplatu ili i dalje ostaje u ratama..
i da li mozes dogovorit plaćanje u ratama mjesečnog računa, hebiga ostao sam bez posla a nabio 7k kuna:) pa bi im plaćao po milju.

Dado-zgb
18.02.2010., 15:17
ja sam imao dinersa racun 9000kn,nisam mogao odjednom platit imao sam isto neke rate koje su uredno dolazile svaki mjesec i onda su me zvali na sud jer nisam placao 2-3 mjeseca i da izbjegnem sud i te stvari nazvao sam njih i dobio jedan broj di sam se nasao sa jednim covjekom prerezali karticu i dogovorio da plaam po 900kn mjesecno,tako da mislim da mozes i ti njih nazvat tamo i to dogovorit mislim da je bolje da to ti napravis nego da oni krenu sa svojim opomenama i zvanjem na sud,ovrha sta vec sve ide..nazovi i dogovori sve..:mig:

get
24.02.2010., 12:51
Evo moja prvo nezadovoljstvo sa AMEX-om

Ispišite, ispunite i potpišite pristupnicu (u pdf formatu), te je pošaljite na našu adresu PBZ Card, Membership Rewards, Radnička cesta 44, 10000 Zagreb ili na faks 01/ 636 33 62. Sudjelovanje u programu prve godine je besplatno. Nakon toga, putem redovitog računa, plaćate jednom godišnje članarinu u visini od 120,00 kuna.

Do sada je bilo 15€.

Nekako se ne sjećam da sam bio informiran o promjeni cijene, ali dobro, idemo dalje.

neno1966
24.02.2010., 14:04
Ja imam dobru vijest meni povečali limit...:zivili:

marko27
24.02.2010., 14:39

Meni nisu.... :D

Dado-zgb
24.02.2010., 17:37
Meni nisu.... :D

kaj inace postoji limit na amexu?

znam da sam procitao onaj papir kad sam ju dobio kao bez limita bla bla....

marko27
24.02.2010., 17:50
kaj inace postoji limit na amexu?

znam da sam procitao onaj papir kad sam ju dobio kao bez limita bla bla....

Charge kartice od Amexa nemaju limita (kao nemaju :D), ali imaju neki limit koji nama korisnicima nije vidljiv.
Međutim revolving kartice od Amexa imaju limit (koji je vidljiv korisnicima) i stoji na usluzi MyAccount. Mi smo o tome pričali:-) :top:

Goleo
24.02.2010., 21:29

Super! Jesi li ti tražio povećanje limita, ili su te oni samoincijativno počastili :D?

neno1966
25.02.2010., 11:12
Kakva samoinicijativa, bilo je to teška borba.
U zadnje 2 godine 3-4 puta pismeno sam tražio povečanje limita i svaki put su mi tražili novu platnu listu jer kao jedino na osnovi nje mogu povečati limit. Ja nisam nikad slao novu platnu listu jer ionako se ništa nije promijenilo. Moj argument je bio da ionako mjesečno u prosjeku trošim 3-4 prikazane plače a ponekad i dosegnem željeni limit (unutar mjeseca sam uplačivao) te samo želim da mi to "legaliziraju".
Prije par dana sam ponovno napisao pismo s time da sam napomenuo da bi mogli uzeti u obzir i štednju u PBZ-u koja može pokriti 10x željeni limit a i ne trebaju mi kartice koje mi nude na osnovu te štednje nego želim jednu "jaku" karticu. Valjda je to presudilo :)
Sada su mi dali i veći limit nego što tražio i sada se konačno osjećam kao čovjek. Još kad bi Amex uzimali na više prodajnih mjesta gdje bi nam bio kraj...

Da radi se o revolving kartici.

marko27
25.02.2010., 12:22
Kakva samoinicijativa, bilo je to teška borba.
...

Ja sam mislio da je to ipak bila samoinicijativa od Amexa. Meni su prije jedno dvije godine sami podigli limit, bez da sam tražio.
I koliki su ti dali limit ako nije tajna?:mig:

neno1966
25.02.2010., 12:41
32k kn :Pivo:

Dado-zgb
04.03.2010., 11:02
sto je sa gotovinskim kreditima sto isplacuje amex?neda mi se trazit,nemam vremena,jel zna neko kako to ide?
ima ko kakva iskustva?cirka 22-23 000kn??
uredno placanje racuna 4 mjeseca sto sam korisnik svaki mi je racun po cirka oko 7000kn,imam odobrenje za kupovinu motora kaj sam zvao 25000kn,al bi rade da imam gotovinu nekih 22000kn da neplacam kamate i proviziju motosalonu,zna neko??

mokry
04.03.2010., 13:14
Koliko znam, nemaju više u ponudi gotovinske kredite. Jedino ako ti oni sami pošalju ponudu za isti.

Turpurka
09.03.2010., 11:50
po kojem principu oni šalju te ponude? ako tko zna

sega_mega
09.03.2010., 19:50
Htio bih si uzesti motor za 10 000kn preko Amexa. Sad mi nije jasno dali ja trebam dizati potrošački kredit ili mogu plačati na rate bez kamate.

Aeon+
10.03.2010., 05:36
do 10 rata beskamatno,preko toga ide potrošački kredit,ovisi što trgovina ima u ponudi,vjerojatno oboje pa je na tebi da odlučiš

Goleo
10.03.2010., 08:46
po kojem principu oni šalju te ponude? ako tko zna

ako sam zatražiš nema zasada ništa, kome su slali ponude, pročitaj na nekoliko zadnjih stanica ovoga topic-a da se ne ponavaljm...

gljeeva
10.03.2010., 21:38
bit će novih ponuda za par dana..

Srce kameno
11.03.2010., 13:01
Dobar dan svima.
Ako netko zna odgovor, bila bih jako zahvalna.
Suprug i ja smo se malo ''zaigrali'' s amex-om pa nismo uspjeli pomiriti troškove u 12. mjesecu, pa su nam zablokirali karticu a preko tekućeg su ovih sljedećih mjeseci naplaćivali koliko je bilo - imamo trajni nalog. Danas smo se javili u odjel naplate da bismo podmirilli dug u cijelosti, a gospođa nam je rekla da se javimo drugi tjedan zbog odluke komisije. Korisnici smo 10 godina, i dosad nikad nije bilo problema u plaćanju računa. Zanima me da li će nam sad ta komisija oduzeti kartice, ili ograničiti potrošnju ili sl. Ako netko ima iskustva, kartica je zelena charge.
Unaprijed još jednom hvala.

get
11.03.2010., 13:13
Ovdje malo tko to može znati, osim ako netko ne piše tko i radi u toj komisiji :D

Srce kameno
11.03.2010., 13:28
Get, hvala. Pretpostavljam da to jest tako.
Ipak, sve si nešto mislim možda ima ipak netko tko radi ili ima iskustva s tom komisijom.
Pa možda se javi...please :s

get
11.03.2010., 13:45
Ali mi nije jasno, zašto samo taj iznos ne možete uplatiti na karticu, ne vjerujem da su uplate blokirane???

Srce kameno
11.03.2010., 14:03
Joj, sorry, to zaboravih napisat'. Možemo mi ,naravno, platiti dug :), ali nakon toga trebamo zvati za tu komisiju. To me brine.:ne zna:

get
11.03.2010., 14:11
Joj, sorry, to zaboravih napisat'. Možemo mi ,naravno, platiti dug :), ali nakon toga trebamo zvati za tu komisiju. To me brine.:ne zna:

Ma pusti to. Poanta je u što je moguće kraćem roku podmiriti sva svoja dugovanja i obveze. A kasnije se pravno natezati, ako uopće i dođe do toga.

Ovako neće imati baš o čemu raspravljati ako su svi dugovi podmireni.

I o kojem iznosu se radi, ako nije tajna.

Pretpostavljam manjem od 10 000 kuna.

Srce kameno
11.03.2010., 17:45
Ipak malo više, pa se zbog toga brinem da nas ne kazne. Uplaćeno sve danas pa se nadam da neće biti posljedica.:confused:

Aeon+
11.03.2010., 21:43
kartica ide na komisiju,morat ćete poslati platnu listu i onda odlučuju hoćete li moći dalje koristiti karticu ili će vam je opozvati.

Srce kameno
12.03.2010., 10:33
Pa to mi i jest najčudnije jer je gospođa u službi naplate rekla da ne trebamo slati ništa nego da se javimo za odluku komisije.:ne zna:

Dado-zgb
15.03.2010., 20:37
svakog 15. dizem 800kn sa bankomata i sad dodem na bankomat i ono...labud..a zakaj??:(

probat cu ujutro,posto je mozda ponedeljak pa .....:eek:

Aeon+
15.03.2010., 22:20
svakih 30 dana možeš podići,a veljača je imala manje dana..jesi probao manji iznos?

Dado-zgb
15.03.2010., 22:48
svakih 30 dana možeš podići,a veljača je imala manje dana..jesi probao manji iznos?

da da da,bravo!!

znaci moci cu opet dici 17.03 posto je veljaca imala manje dana,dizao zadnji put 15.02 i 30 dana gore je 17.03.pokusao sam i 100kn ali nejde,znaci onda vjerojatno cu moc 17.03 jel??

dospijece placanja mi je 16.03,svaki mjesec uredno placam racune oko 7, 8000kn na vrijeme,oce li bit problema ako ovaj racun platim dan kasnije,17.03??

marko27
15.03.2010., 23:11
da da da,bravo!!

znaci moci cu opet dici 17.03 posto je veljaca imala manje dana,dizao zadnji put 15.02 i 30 dana gore je 17.03.pokusao sam i 100kn ali nejde,znaci onda vjerojatno cu moc 17.03 jel??

dospijece placanja mi je 16.03,svaki mjesec uredno placam racune oko 7, 8000kn na vrijeme,oce li bit problema ako ovaj racun platim dan kasnije,17.03??

Da, moći ćeš vjerovatno podići 17.03., znači kad ukupno prođe 30 dana od zadnjeg podizanja novca. Ne znam da li imaš uslugu Myaccount, tamo ti sve piše koliki ti je limit na podizanje gotovine te koliko još imaš raspoložive gotovine na raspolaganju koju možeš podići. Ujedno vidiš sve svoje troškove i sl. To je besplatna usluga od Amexa.
Što se tiče plaćanja računa, 99.9% da nećeš imati problema zbog kašnjenja od jednog dana. Možda su sad malo "osjetljiviji" zbog krize, ali za jedan dan nikome ništa, jedino će ti možda naplatiti u slijedećem računu zateznu kamatu.

Dado-zgb
16.03.2010., 08:48
Marko hvala ti na objasnjenju,imam ja my account al nepokazuje to bas dobro,znam da sam dizal svakog 15. 800kn,ujutro..
i jdnom kad sam isao gledat pisalo je nula kn a ipak sam mogao dici 800kn..

nadam se da cu moc sutra dignut novce i ako mogu vec sam u 8 ujutro na salteru u banci!!

nadam se da nece biti problema nikakvih!!

Dado-zgb
17.03.2010., 08:19
dobri jutro!!

racun sam platio jos jucer tako da to nije bio nikakav problem!

15. sam znaci htio dic 800kn al nisam mogao,dobro je Marko rekao,veljaca imala manje dana..

jutros dodem na bankomat misleci da cu moci dic novce kao danas je 17.03,proslo 30 dana od 15.02 i naravno nisam mogao..to je bilo u 8 i 10,zovem amex sve objasnim kazem pitam zakaj nemrem i gospodin mi kaze da zna bit tocno u minutu,veli on meni, da vi ste htjeli dici 800kn sada u 8 i 11 a prosli put ste dizali 15.02 u 8 i 12,tako da cete moci dici sada,bilo je vec 8 i 20:)

kuzis ti to,znaci nije samo 30 dana,kako sam ja mislio da kao cim prode ponoc da cu moc nego tocno i u minutu,ja bio na bankomatu u 8 i 10, nisam mogao doc,a u 8 i 12 sam vec mogao..

pa eto da znate..
pozdrav!!

e i da,samo bi htio reci da sam jako zadovoljan amexom,svaki put kad zovem jako su ljubazni i sve lijepo objasne,svaka cast!!:top:

KILLERDOG
17.03.2010., 10:31
pitanjce, koliko traje proces od predaje zahtjeva do izdavanja kartice?

dasenka
17.03.2010., 11:18
imam pitanje imam amex zelenu karticu i racun mi se formira svakog 20 u mjesecu prije par dana sam htjela platiti racun na 3 rate i nije proslo ,zovem amex oni kazu da mi je kartica blokirana ,napominjem to amex charge kartica ,pitam zasto oni kazu kao velika potrosnja ,ja odgovaram racun sam platila 15.3 prosli i zasto su blokirali kad se nisu spojila 2 racuna jer mi je tip prosli mjesec rakao kad sam pomicala da je bitno da se plati do 20 da se ne spiji kao 18.3 zadnji dan da oni to vide ,jos mi sad traze da platim i ovaj racun koji se nije formirao ,da bi mi tek onda odblokirali karticu ,mislim stvarno jedno jednom kazu drugi puta drugacije rade,, nije fer ,ako ja pomirujem racune i ne spoje se zasto onda blokada,, danas zovem i pitam kazu sve je placeno od proslog i jos me pitaju dali imam jos kakva primanja osim mirovine ,ja kazem da da ,moja kcerka i zet isto imaju i zivimo u istom kucanstvu i od svih novaca sve ide u istu kasu ,, kao javit ce mi se za koji dan ,sad me zanima sta dalje ukoliko ne platim ovaj novi racun jer su me blokirali a znala sam posudicat novce na bankomatima da bih sv epodmirila a sad nemogu ni to,, vasa iskustva ukoliko se desi da ne platim sve u cjelosti do 20.4 kad ide noci sta dalje ,dali ima kakav dogovor sa njima da se moze dug vratiti na rate.. pozz inace moja kcer prima primanja preko mog tek racuna u pbz gdje je to vidljivo..da i primam osobnu braniteljsku invalidninu sto sam i to navela da znaju ,, hvala

dasenka
17.03.2010., 11:19
pitanjce, koliko traje proces od predaje zahtjeva do izdavanja kartice?

da odgovorim killer dogu ne traje dugo nekih 2 tjedna i dobijes ju najkasnije za mj dana,,

marko27
17.03.2010., 20:12
imam pitanje imam amex zelenu karticu i racun mi se formira svakog 20 u mjesecu prije par dana sam htjela platiti racun na 3 rate i nije proslo ,zovem amex oni kazu da mi je kartica blokirana ,napominjem to amex charge kartica ,pitam zasto oni kazu kao velika potrosnja ,ja odgovaram racun sam platila 15.3 prosli i zasto su blokirali kad se nisu spojila 2 racuna jer mi je tip prosli mjesec rakao kad sam pomicala da je bitno da se plati do 20 da se ne spiji kao 18.3 zadnji dan da oni to vide ,jos mi sad traze da platim i ovaj racun koji se nije formirao ,da bi mi tek onda odblokirali karticu ,mislim stvarno jedno jednom kazu drugi puta drugacije rade,, nije fer ,ako ja pomirujem racune i ne spoje se zasto onda blokada,, danas zovem i pitam kazu sve je placeno od proslog i jos me pitaju dali imam jos kakva primanja osim mirovine ,ja kazem da da ,moja kcerka i zet isto imaju i zivimo u istom kucanstvu i od svih novaca sve ide u istu kasu ,, kao javit ce mi se za koji dan ,sad me zanima sta dalje ukoliko ne platim ovaj novi racun jer su me blokirali a znala sam posudicat novce na bankomatima da bih sv epodmirila a sad nemogu ni to,, vasa iskustva ukoliko se desi da ne platim sve u cjelosti do 20.4 kad ide noci sta dalje ,dali ima kakav dogovor sa njima da se moze dug vratiti na rate.. pozz inace moja kcer prima primanja preko mog tek racuna u pbz gdje je to vidljivo..da i primam osobnu braniteljsku invalidninu sto sam i to navela da znaju ,, hvala

Točno, amex ne blokira karticu dok se ne spoje dva računa. Ali, uvijek postoji ali. Vjerovatno iz razloga što je ova situacija s krizom i imaju više nepodmirenih dugovanja po karticama. Ne znam o kojem iznosu se radi koji si podmirila 15.3. i koliko je on u skladu s tvojim prijavljenim prihodima kod njih. Kako si napisala da dižeš i gotovinu, sve oni to vide da ti to "redovito" dižeš. Mislim, kad su zablokirali karticu imali su razloga i ne žele se vjerovatno dovesti u situaciju da ostaneš dužna i da moraju u praviti ovrhu.
Čim se dogodi da ti račun ide 15.2., a ti ga podmiriš sa 10-15 ili 25 dana kašnjenja, to se evidentira u sustavu i oni su sad osjetljivi u današnja vremena. Što se tiče plaćanja na rate, vjerujem da će ti izaći u susret. Pročitaj više informacija na www.legalis.hr, tamo su pravni savjeti i teme ljudi koji su prošli iskustvo s Amexom i podmirivanjem računa na rate. Koliko sam čitao, trebaš im se javiti i reći da ne možeš više podmirivati iznose koje si potrošila i da tražiš da dug vratiš na rate. Moj savjet je da pričekaš pa da vidiš što će ti reći za par dana.

dasenka
17.03.2010., 21:26
hvala puno marko to cu i napraviti dat cu iduci mjesec koliko mogu i zvati ih za dogovor sta dalje,,

marko27
28.03.2010., 13:50
Da se javim, da mi je jučer na kućnu adresu došla ponuda za gotovinski kredit :D

Prenosim dio iz pisma:

" Poštovani gospodine XXX,

osobito nam je zadovoljstvo obavijestiti vas da ste urednim korištenjem vaše American Express kartice prepoznati kao važan klijent PBZ Carda te vam u suradnjis PBZ d.d. nudimo mogućnost odobrenja gotovinskog kredita u kunama putem The Platinum card u visini od 5.000 do 48.000 kuna.

Fiksna godišnja kamatna stopa kredita iznosi 10.98%, a jednokratna naknada 4% od iznosa kredita. Nudimo vam mogućnost realizacije kredita uz rok otplate od 6 do 48 mjesexi, u jednakim mjesečnim anuitetima, ovisno o iznosu kojeg odlučite koristiti:
- od 5.000 do 10.000 kn na rok otplate do maksimalno 24 mjeseca,
- od 10.001 do 48.000 kn na rok otplate do 48 mjeseci.

Odlučite li postati korisnikom gotovinskog kredita, nudimo vam mogućnost realizacije kod osobnog bankara u biliko kojoj poslovnici PBZ d.d. Iznos kredita bit će isplaćen dikretno na PBZ tekući račun kojeg možete otvoriti u trenutku realizacije kredita. Sve što trebate ponijeti je vaša The Platinum card i osobna iskaznica.

Ova ponuda je neobvezujuća za PBZ i PBZ Card te vrijedi do 15.06.2010."

Neuson
28.03.2010., 15:05
Znači kamata skoro 15% i još moraš otvoriti tekući gdje ti oni kažu. Ponuda koja se ne odbija. :zubo:

amerdin
28.03.2010., 18:44
Da se javim, da mi je jučer na kućnu adresu došla ponuda za gotovinski kredit :D

Prenosim dio iz pisma:

" Poštovani gospodine XXX,

osobito nam je zadovoljstvo obavijestiti vas da ste urednim korištenjem vaše American Express kartice prepoznati kao važan klijent PBZ Carda te vam u suradnjis PBZ d.d. nudimo mogućnost odobrenja gotovinskog kredita u kunama putem The Platinum card u visini od 5.000 do 48.000 kuna.

Fiksna godišnja kamatna stopa kredita iznosi 10.98%, a jednokratna naknada 4% od iznosa kredita. Nudimo vam mogućnost realizacije kredita uz rok otplate od 6 do 48 mjesexi, u jednakim mjesečnim anuitetima, ovisno o iznosu kojeg odlučite koristiti:
- od 5.000 do 10.000 kn na rok otplate do maksimalno 24 mjeseca,
- od 10.001 do 48.000 kn na rok otplate do 48 mjeseci.

Odlučite li postati korisnikom gotovinskog kredita, nudimo vam mogućnost realizacije kod osobnog bankara u biliko kojoj poslovnici PBZ d.d. Iznos kredita bit će isplaćen dikretno na PBZ tekući račun kojeg možete otvoriti u trenutku realizacije kredita. Sve što trebate ponijeti je vaša The Platinum card i osobna iskaznica.

Ova ponuda je neobvezujuća za PBZ i PBZ Card te vrijedi do 15.06.2010."

Također dobio ponudu od Amexa....Čudi me jer imam već gotovinski kredit preko Amexa?????????

marko27
28.03.2010., 19:01
Također dobio ponudu od Amexa....Čudi me jer imam već gotovinski kredit preko Amexa?????????

To ti kod Amexa nema veze. Kod njih, a i kod drugih banaka, možeš imati dva ili više gotovinskih kredita, ako je to u skladu s tvojim prijavljenim prihodima, tvojom potrošnjom i urednim podmirivanjem računa kod njih.

Goleo
28.03.2010., 21:50
Vidiš, marko27, da te nisu zaboravili :mig: i onda, dižeš li kredu?

amerdin, i ja otplaćujem njihov gotovinac, pa mi ipak dvaput zaredom poslali ponudu, no nisam progutala udicu...

valjda su nas prepoznali kao uredne platiše :D

dasenka
28.03.2010., 22:28
zna li netko dali se moze dogovorit sa njima da se dug otplati na rate tj na 24 mjeseca ..

marko27
28.03.2010., 22:53
Vidiš, marko27, da te nisu zaboravili :mig: i onda, dižeš li kredu?

Goleo bok

ne dižem:) Ali mi je drago što ponuda stoji, ako slučajno zatreba, ali ne vjerujem da će mi u dogledno vrijeme trebati. :D

get
30.03.2010., 07:28
Meni nije stigla.

U četvrtom mjesecu ću im poslati novu platnu listu pa ćemo vidjeti. Baš me zanima jel do toga.

niks.st
30.03.2010., 07:30
Eto i meni došla ponuda za kredu do 50 tkn.

niks.st
30.03.2010., 07:37
Get ja mislim da ti to nema veze s platnom listom jer im ja nisam nikad sla platnu listu osim prvog puta kad sam slao zahtjev za karticu a to je bilo prije 8 godina.

get
30.03.2010., 08:27
Get ja mislim da ti to nema veze s platnom listom jer im ja nisam nikad sla platnu listu osim prvog puta kad sam slao zahtjev za karticu a to je bilo prije 8 godina.

Pa onda ne znam. Možda ovisi do firme u kojoj radiš.

Pa rizik od otkaza i tako to.

Prema svim parametrima, ostalim ne bi trebao imati problema. Svi računi pravodobno plaćeni, niti dana nikada nisam prekoračio.

Al eto, vidjet ćemo baš kada im dostavim platnu listu. Ona prva koju sam slao je bila "pripravnička" jer sam promijenio firmu.

Pričekat ću još koji dan, račun je tek jučer stigao.

Val Denton
01.04.2010., 08:27
Imam situaciju, molim za pomoć - račun od amexa treba platiti danas, a ja ga mogu platiti najranije u utorak. Hoće li biti kakvih problema? Pitam to jer ja plaćam račune za svoju mamu koja želi reprogramirati rate jer više ne može plaćati pa me zanima hoće li se to kašnjenje od par dana nekako odraziti na odluku o reprogramiranju? Znam da je sad najgori čas za to, ali stvarno nemam novaca sad, a ne znam ni njen broj kartice ni ništa da bar najavim amexu da ću kasniti s uplatom.

Smileman
01.04.2010., 10:28
Nazovi Amex na 0800 3775 75 i objasni sve, oni će ti sigurno izaći ususret i prihvatiti plaćanje za par dana, ali onda pazi da platiš do dana do kojeg će ti tolerirati kašnjenje

Val Denton
01.04.2010., 10:44
Nazvala, riješila, veliko hvala smilemanu :cerek:

milla karolina
01.04.2010., 10:48
svakog 15. dizem 800kn sa bankomata i sad dodem na bankomat i ono...labud..a zakaj??:(

probat cu ujutro,posto je mozda ponedeljak pa .....:eek:

nemoj zaboraviti da je prošli mjesec imao 28 dana...znaci nije prošlo 31. dana, ja barem tako mislim

milla karolina
01.04.2010., 10:49
zna li netko dali se moze dogovorit sa njima da se dug otplati na rate tj na 24 mjeseca ..

pitati ih treba, zakaj ne bi mogli, samo njihova dobra volja..

dasenka
01.04.2010., 21:54
a zvati cu pa da vidim,,,

iva.j.
03.04.2010., 22:16
uplatila sam na amex 20 tk jer sam mislila zatvorit potrosacki kredit ali mi je u medjuvremenu nesto iskrsnulo pa mi treba nesto gotovine da li te novce mogu dici sad sam u plusu 21tk jer uredno otplacujem racune

Dado-zgb
06.04.2010., 08:29
imam potrosacki kredit na 23 000kn,dali ga ja mogu prijevremeno zatvorit??
oce li mi zaracunat kamate prijevremenog zatvaranja?

Smileman
06.04.2010., 08:39
Amex ne zaracunava nikakve naknade kod prijevremenog zatvaranja, samo ti skinu jednokratno glavnicu koja je ostala

Val Denton
06.04.2010., 10:37
Opet problem - uplatih danas u PBZu iznos računa, ali mama mi nije dala ni broj kartice ni ništa. Prošli mjesec sam platila račun za Konzum American i imala sam taj broj kartice, nisam bila sigurna jel to to što oni traže i sad mi se čini da sam platila krivi račun. Mogu li to ikako provjeriti i može li se napraviti nekakav storno ili nešto? Hoće li taj novac završiti na pravom računu? Argh :(

Dado-zgb
06.04.2010., 11:08
Amex ne zaracunava nikakve naknade kod prijevremenog zatvaranja, samo ti skinu jednokratno glavnicu koja je ostala

znaci mogu ga zatvorit?

na uplatnicu napisem iznos koji zelim uplatit i to je to??

moze li biti i 10 000kn i moze li biti i svih 23 000kn??

dasenka
06.04.2010., 20:22
da javim uspjela sam se dogovorit da dug vratim na 24 mjeseca....:)

Aeon+
06.04.2010., 22:16
znaci mogu ga zatvorit?

na uplatnicu napisem iznos koji zelim uplatit i to je to??

moze li biti i 10 000kn i moze li biti i svih 23 000kn??

moraš ih nazvati na dan kad budeš htio isplatiti kredit,kažu ti točan iznos,napišeš izjavu da želiš otplatu i to je to.ne možeš samo dio kredita otplatiti.možeš ti uplatiti 10 milja na karticu pa pretplatiti par računa,ali kredit kad isplaćuješ,isplaćuješ ga u cjelosti.

Dado-zgb
12.04.2010., 10:39
dospijece mi je 16.04 al sutra mozda idem na put dolazim u petak navecer/subota rano ujutro, oce li mi bit problema ako zakasnim jedan dan sa placanjem?inace sve uredno bilo na vrijeme do sad placeno...ima ko kakvih iskustva?da mi nebi uzeli mozda il zablokirali karticu:D

get
12.04.2010., 12:31
dospijece mi je 16.04 al sutra mozda idem na put dolazim u petak navecer/subota rano ujutro, oce li mi bit problema ako zakasnim jedan dan sa placanjem?inace sve uredno bilo na vrijeme do sad placeno...ima ko kakvih iskustva?da mi nebi uzeli mozda il zablokirali karticu:D

Neće zablokirati, ali možeš i uplatiti iznos prije.

Dado-zgb
12.04.2010., 16:40
nemogu prije jer imam veliki racun pa cekam da dobijem neke novce pa me samo zanima oce li bit nekih problema ako platim dan kasnije od dospijeca...

Anasib
13.04.2010., 05:29
obračunat će ti kamatu za taj jedan dan i to je to :mig:

Gustavo
16.04.2010., 00:01
Zeznuo se i uzeo ovu zelenu american karticu, odmah mi skinuli 370 kuna za upis i članarinu, koji lihvari :(

get
16.04.2010., 06:39
Zeznuo se i uzeo ovu zelenu american karticu, odmah mi skinuli 370 kuna za upis i članarinu, koji lihvari :(

Pa što nisi čekao akciju besplatno za prvu godinu??

Gustavo
16.04.2010., 14:30
Pa što nisi čekao akciju besplatno za prvu godinu??

Kad je ta akcija :ne zna: Jel ta american pljuga neka, ja niš tu ne kužim, a ni ovi u banci koji mi objašnjavaju čini se, koja je uopće prednost te kartice, gotovinske kredite kažu ne daju više...

Goleo
16.04.2010., 14:49
Kad je ta akcija :ne zna:

ne piše nigdje, ali obično bude krajem travnja, početkom svibnja...

ja sam sve moje AMEX-e uzela na tim akcijama...

Gustavo
16.04.2010., 18:54
ne piše nigdje, ali obično bude krajem travnja, početkom svibnja...

ja sam sve moje AMEX-e uzela na tim akcijama...

Jel imam ja kakvu mogućnost da nešto iskemijam da me ubace u tu akciju, članarinu i upis će mi uzet za mjesec dana:ne zna:

Aeon+
16.04.2010., 22:04
amex sa srcem (ista je kao i zelena)je bez članarine i upisnine

Gustavo
16.04.2010., 22:31
amex sa srcem (ista je kao i zelena)je bez članarine i upisnine

Nisu mi tu nudili, niš ja ne kužim oko tih kartica, izgleda samo da se uzme lova naivcima:confused: Jel mogu ja to njima vratit jer nitko mi nije rekao da će mi uzeti 370 kuna za upis i članarinu?

Aeon+
17.04.2010., 06:05
nazovi amex i pitaj,imaš i onaj bespl. telefon 0800 3775 75 pa vidi s njima

Gustavo
17.04.2010., 21:21
Gotovinske kredite kažu više ne daju tak da u ponedjeljak kartica ide na rezanje, ne paše mi nikako, preko 12 rata uzimaju 12 posto kamatu, plaćat na nju ne želim jer mi ne dolazi automatski na naplatu tak da mi maestro bolje paše, pošto nisam napravio nijednu transakciju kažu da mi neće uzet onih 370 kuna, j.. kartice.

neno1966
18.04.2010., 08:00
Pa nije svijet crno-bijeli ili gotovinski kredit ili ništa.
Prednost kartice ,za razliku od Maestra, i jest to da možeš kupovati bez da imaš novac na računu i još do plačanja računa vrtiš njihov novac :mig: Ako uzmeš na nekoliko rata bez kamata tim bolje.
A ako želiš automatsku naplatu uvijek postoji trajni nalog.:kava:

Gustavo
18.04.2010., 22:33
Pa nije svijet crno-bijeli ili gotovinski kredit ili ništa.
Prednost kartice ,za razliku od Maestra, i jest to da možeš kupovati bez da imaš novac na računu i još do plačanja računa vrtiš njihov novac :mig: Ako uzmeš na nekoliko rata bez kamata tim bolje.
A ako želiš automatsku naplatu uvijek postoji trajni nalog.:kava:

Vidjećemo, možda budem tražio ovu amex s srcem, tu je članarina 50 kuna i upis 120, puno mi 370 da me oderu odjednom za ništa.

get
19.04.2010., 07:29
Da, definitivno svatko ima svoje viđenje na te kartice. Ja plaćam Amex Gold 400 kuna i još membership bodove (120KN, ali to mogu platiti bodovima koje dobijem ili 30 000 bodova koje dobiješ ili 120 kn). Računica je i dalje jasna, Euroherc je sada u sustavu bodova, tako da mogu zamijeniti bodove za 500 kuna :) za registraciju vozila.

Svi računi osim posmrtne pripomoći (tu mogućnost još ne daju iz Amexa, dok Diners daje) su mi na trajnom nalogu.

Meni je velika prednost kartice što stvarno jednostavno kupujem bez da razmišljam oko kusuranja.

Ne znam, jednostavno sam se naviknuo i sada gdje god mogu kupiti nešto na rate bez kamata to i koristim, bez obzira što imam i za odjednom platiti.

U konačnici Amex sigurno nije na gubitku, ali računam da otkupom bodova za nešto na što bih svakako morao dati novce, da se ra cijena amortizira te da me Amex u principu košta oko 22.5 kuna mjesečno. To je moj račun bez računanja benefita plaćanja na rate bez kamata.

neno1966
19.04.2010., 11:37
Vidjećemo, možda budem tražio ovu amex s srcem, tu je članarina 50 kuna i upis 120, puno mi 370 da me oderu odjednom za ništa.
Članarina je 50 kn ako već imaš neki Amex inače 250 kn.

btw. piše: Bez upisnine i članarine za prvu godinu korištenja kartice.

Gustavo
19.04.2010., 22:22
Vratio sam karticu i odmah se osjećam bolje, imam ovu maestro PBZ kojom mogu dizat također na rate bez kamate i koji će mi još amex, a mogu i mastercard uzet, ali neću.

Goleo
23.04.2010., 21:34
Sinoć kasno je na htv-u bila reklama, green kartica bez upisnine i članarine za prvu godinu korištenja, a valjda je besplatno i učlanjenje u Membership Rewards program - dokad traje, provjerite na www.pbzcard.hr

get
26.04.2010., 07:11
Evo da sada smanjim nezadovoljstvo kada sam vidio da su poskupili membership rewards sa 15€ na 120 kuna.

Popust na članarinu 20 kuna :)

25.04.2010. 100 ČLANARINA - ZAHVALJUJEMO NA POVJERENJU -400,00 kn
Ukupno troškova xxx 3.923,49
31.03.2010. 100 PRIMLJENA UPLATA - HVALA 4.000,00 kn
25.04.2010. 100 ČLANARINA - POPUST ZA SUDJELOVANJE U INOVACIJI - 5% 20,00 kn

Dado-zgb
18.05.2010., 18:31
imam potrosacki kredit,odobrili su mi su mi 23 000,prije 3 mjeseca,rata mi iznosi 300kn + kamate 195,znaci sve skup 495 kn.
uredno placam mjesecne racune koji iznosi uvijek oko 8 000 - 10 000 kn!

dali postoji mogucnost da mi odobre jos jedan kredit potrosacki,znaci jos nekakvih 25 000kn??

dali to netko zna??

ili da se strpim ako mi mozda ponude gotovinski kredit,kolko sam cuo nude ih nakon godinu dana koristenja kartice a meni ce u 11.mj biti godina dana..,ako mogu uopce dobit to buduci da vec imam taj potrosacki?

ili nemogu nikako imat dva kredita kod njih,bio taj drugi ili gotovinski ili potrosacki..

get
19.05.2010., 06:50
imam potrosacki kredit,odobrili su mi su mi 23 000,prije 3 mjeseca,rata mi iznosi 300kn + kamate 195,znaci sve skup 495 kn.
uredno placam mjesecne racune koji iznosi uvijek oko 8 000 - 10 000 kn!

dali postoji mogucnost da mi odobre jos jedan kredit potrosacki,znaci jos nekakvih 25 000kn??

dali to netko zna??

ili da se strpim ako mi mozda ponude gotovinski kredit,kolko sam cuo nude ih nakon godinu dana koristenja kartice a meni ce u 11.mj biti godina dana..,ako mogu uopce dobit to buduci da vec imam taj potrosacki?

ili nemogu nikako imat dva kredita kod njih,bio taj drugi ili gotovinski ili potrosacki..

Za ovo ne znam. Prije sam imao odobren taj kredit.
Sada mi ga nakon onog ukidanja nisu natrag ponudili. Prošli mjesec sam im poslao listu normalne plaće, ali još nema ponude. Tako da za to i nisam ziher, al dobro, možda imaš super primanja pa ćeš i dobiti.

Lonsdale
19.05.2010., 18:26
Imam odobren limit od 20 tisuća kuna za potrošački kredit koji još nisam iskoristio. Zanima me mogu li mimo toga kupiti nešto na obročno plaćanje bez kamata (recimo 6 tisuća kuna na šest rata)? Ili će mi se sada sve što kupim na karticu odbijati od odobrenog limita?

Goleo
05.06.2010., 20:11
Za ljubitelje AMEX-a :cerek::mig: zgodna pričica
http://finance.yahoo.com/banking-budgeting/article/109721/how-to-get-amex-black-card?mod=bb-creditcards

get
08.06.2010., 08:03
Da, već smo negdje na prethodnim stranicama debatirali o tome :)

Ja bih bio sretan da netko od nas dostigne nešto slično :)

marko27
10.06.2010., 11:58
Baš je lijep taj Black Amex :D
Nadam se da će kroz koju godinu biti dostupan i u Hrvatskoj :)

neno1966
10.06.2010., 12:44
Bolje da porade da ima više prodajnih mjesta koja uzimaju Amex a crna ili bijela sasvim svejedno. :mad:

Goleo
10.06.2010., 23:22
Baš je lijep taj Black Amex :D
Nadam se da će kroz koju godinu biti dostupan i u Hrvatskoj :)

zar ti RED AMEX više nije napeta :D

meni je ovaj zapis/legenda o BLACK - iz ove naše prespektive - zvučala kao bajka, ono nedostižna :eek:

a onda, s druge strane, mislim da bi i sad bilo kandidata za nju u našoj zemlji

Goleo
10.06.2010., 23:24
Bolje da porade da ima više prodajnih mjesta koja uzimaju Amex a crna ili bijela sasvim svejedno. :mad:

naravno da je svejedno, najvažnije je da prođe :D , ali eto, neki od nas ne mogu odoliti bojama :cerek:

get
10.06.2010., 23:46
i titanu :mig:

sežana
12.06.2010., 08:10
poz svima!

zanima me koji je najbliži bankomat u Sloveniji da mogu podići gotovinu na Amex?

tražilica na njihovim stranicama ne radi

hvala

neno1966
12.06.2010., 08:24
http://amex.via.infonow.net/locator/gns/

sežana
12.06.2010., 08:49
http://amex.via.infonow.net/locator/gns/

hvala na brzom i preciznom odgovoru :)

Dado-zgb
12.06.2010., 09:52
sta sad??

evo spremam se na more,neplanirano moram ic nesto obavit vracam se sljedeci vikend,tocnije 20.07,racun nisam dobio,ocekivao sam ga jucer da platim,jer mi se zatvara 08. u mjesecu,vjerojatno ce doc sljedeci tjedan i dospijece ce mi bit vjerojatno 17.06,uvijek mi je dospijece 16. il 17. u mjesecu..tak da ga necu moc platit nego tek 21.07,kasnio bi kojih 5 dana.dali ce biti nekih posljedica?
inace sve racune do sad placao na vrijeme:ne zna:

Zujoo
12.06.2010., 21:45
Slabo sam potkovan znanjem iz financija pa može zvučati kao glupo pitanje, no...

Pošto sam student bez redovnih primanja mogu dobit samo debitnu karticu, jel? U ZABI sam otvorio student lepezu i dali su mi Maestro za tekući. Mene sad znaima, da li je moguće postat vlasnik AMEX green debitne, i onda nju vezati za taj račun koji imam u zabi? ili kako to već ide?

AMEX bi jer je bolje prilagođen plaćanju preko interneta. i ljepše izgleda :D

mokry
12.06.2010., 22:09
Ne, moraš imati stalna primanja (biti zaposlen). Ali možeš dobiti studentski Amex ako otvoriš tekući u PBZ-u. :mig:
Samo ti taj Amex ne radi izvan RH. :flop:

Zujoo
12.06.2010., 22:17
Da znam za to, ali to onda znači otvaranje novog računa, i kompliciranje praćenja svih ukupno.

Ovo sad što imam u ZABI je skoro savršeno, da ne spominjem koliko mi je m-zaba predobar program. Znam da je u PBZu studentski račun besplatan, ali ko će to onda pratit, još kad mi i oni uvale svoje 3 kartice, pih.

i ovaj studentski AMEX izgleda ružno :(
http://www.pbzcard.hr/izdavanje-kartica/american-express/american-express-start-card-za-studente

Ja bi klasični lijepi amex green debitni
http://www.pbzcard.hr/izdavanje-kartica/american-express/american-express-kartica---debitna

ana:)
12.06.2010., 23:08
sta sad??

evo spremam se na more,neplanirano moram ic nesto obavit vracam se sljedeci vikend,tocnije 20.07,racun nisam dobio,ocekivao sam ga jucer da platim,jer mi se zatvara 08. u mjesecu,vjerojatno ce doc sljedeci tjedan i dospijece ce mi bit vjerojatno 17.06,uvijek mi je dospijece 16. il 17. u mjesecu..tak da ga necu moc platit nego tek 21.07,kasnio bi kojih 5 dana.dali ce biti nekih posljedica?

uplati novce prije nego odeš na karticu i to je to.
a ako zakasniš par dana, nikom ništa, samo bi ti mogli malo kamate zaračunat.

mokry
12.06.2010., 23:15
Ja bi klasični lijepi amex green debitni
http://www.pbzcard.hr/izdavanje-kartica/american-express/american-express-kartica---debitna

Zaposli se pa ćeš ga dobiti (iako ni to nije uvjet, jer oni se voli praviti hard to get). :ne zna:
Ili reci starcima da si ga oni uzmu, pa tebi naprave dodatnu karticu.

A ako misliš da je teško pratiti dva računa, ne znam što bih ja trebao reći; imam 2 tekuća, 1 žiro, 1 devizni, 2 Maestro kartice, 2 Vise El., Diners i Amex. :zubo::zubo: A tek sam student. :D

Zujoo
12.06.2010., 23:23
Zaposli se pa ćeš ga dobiti (iako ni to nije uvjet, jer oni se voli praviti hard to get). :ne zna:
Ili reci starcima da si ga oni uzmu, pa tebi naprave dodatnu karticu.

A ako misliš da je teško pratiti dva računa, ne znam što bih ja trebao reći; imam 2 tekuća, 1 žiro, 1 devizni, 2 Maestro kartice, 2 Vise El., Diners i Amex. :zubo::zubo: A tek sam student. :D

Budem krajem ove godine...

A što se tiče dva računa - ja sam 10 min objašnjavo t-com ekipi za pultom da meni ne treba njihova ultra jeftina mrak tarifa koja je kudikamo jeftinija od moje jer to znači da nosim 2 mobitela stalno uza se, svima javit novi broj, plaćat 2 računa i sve ostale gluposti.

Zato, kad bi ja mogo amex nagovorit na debitnu pa tu povezat s zabom - ma bilo bi ko mačija guuuuzaaaa

12.06.2010., 23:28

samo 6 kartica :rofl:

neno1966
13.06.2010., 08:04
Ne, moraš imati stalna primanja (biti zaposlen). Ali možeš dobiti studentski Amex ako otvoriš tekući u PBZ-u. :mig:
Samo ti taj Amex ne radi izvan RH. :flop:
Ovo baš ne stoji, ne moraš biti zaposlen ali moraš moći dokazati svoj bonitet.

Ja sam bio prošli tjedan u banci i uvalili mi po tko zna koji put pristupnicu za Amex (ili što god želim) i službenica je na njoj napisala "KRATKU" rekla da ispunim samo osobne podatke i potpišem i to je to.

get
14.06.2010., 08:16
sta sad??

uplati novce prije nego odeš na karticu i to je to.
a ako zakasniš par dana, nikom ništa, samo bi ti mogli malo kamate zaračunat.

Upravo to. Ako imaš love, uplati na AMEX iznos računa i to je.

Goleo
14.06.2010., 22:04
:zubo::zubo: A tek sam student. :D

:s Jako napredan student, ja sam po tvojim postovima stekla dojam da negdje radiš i imaš nelošu plaćicu :mig:

kad sam ja studirala, imala sam punomoć na mamin tekući račun, a sredstvo plaćanja su bili uglavnom čekovi...

...zato sam u međuvremenu sve nadoknadila :D, imam 12 kartica ...

i da ne offtopičarim previše, jeste li svi ovdje prisutni ljubitelji ( i pokoji mrzitelj AMEX-a) članovi MR progrtama, i ako niste zašto?

:)

mokry
14.06.2010., 22:08
:s Jako napredan student, ja sam po tvojim postovima stekla dojam da negdje radiš i imaš nelošu plaćicu :mig:

:rofl: A bude valjda za koju godinu. :D

kad sam ja studirala, imala sam punomoć na mamin tekući račun

A da, na to sam zaboravio. Imam i to. :zubo:

neno1966
15.06.2010., 07:24
i da ne offtopičarim previše, jeste li svi ovdje prisutni ljubitelji ( i pokoji mrzitelj AMEX-a) članovi MR progrtama, i ako niste zašto?
:)
Ja sam u M&M programu i to je jedini razlog što imam Amex, inače ga sasvim sigurno ne bi imao.

12 kartica :s

bilokoje
16.06.2010., 07:37
Ajd nek mi ukratko ispriča čemu služi taj membership rewards. Mislim, znam, nemojte mi staviti link :D, samo mi recite zbog čega bi se uključila u to :zubo:
Zanimale bi me recimo FF milje, ili nešto slično atraktivno, ne oni njihovi poklonići. Radim godišnje rekla bih oko 20 kkn po toj kartici, možda malo više

get
16.06.2010., 08:58
Ajd nek mi ukratko ispriča čemu služi taj membership rewards. Mislim, znam, nemojte mi staviti link :D, samo mi recite zbog čega bi se uključila u to :zubo:
Zanimale bi me recimo FF milje, ili nešto slično atraktivno, ne oni njihovi poklonići. Radim godišnje rekla bih oko 20 kkn po toj kartici, možda malo više

Ja bih rekao da si ti na granici isplativosti.

Naime, računica je jasna, godišnja članarina košta 120 kuna (prije 15 eura). Za 20 000 bodova možeš promijeniti za nagrade do 250 kuna. A možeš i štediti bodove na više, recimo 3 godine, imala bi oko 60 000 bodova, što je negdje ekvivalentu nagrade od 500 kuna. A potrošila si 360 kuna.

Iz tog razloga si ti na granici isplativosti. Ali zato ako kreneš skupljati bodove, kupuješ sve živo i mrtvo na AMEX.

Meni je računacia malo drugačije. Godišnje trošim 50 000 - 60 000 kuna. Imam Amex Gold, te uplatom Membershipa dobivam 30 000 bodova. Amex Gold članarina je 400 kuna (umanjeno za inovacije, ako ih imaš, pa te tako Amex članarina može koštati i 280kn, ali ajmo reći da se nema inovacija) plus member 120 kuna. To iznosi 520 kuna godišnje.

Auto osiguravam u Eurohercu, gdje mogu zamijeniti 65 000 bodova za 500 kuna. Znači meni je računica sasvim isplativa. Znači da me Amex Gold košta 20 kuna godišnje :)

Malo kalkulator u ruke i lako se vidi za koga jesu, a za koga nisu ti bodovi.

Goleo

nisam ti baš skužila ovu kraticu, tj. koliko trošiš godišnje...ugl. osim poklona sa znakom amexa (BTW ona putna torba im je mrak), možeš uzet vaučere pa potrošit u trgovinama i restoranima, te hotelima, itd...ovisi koliko si natukla plaćenih računa

ja sam to već radila u magmi, chicco trgovini, itd

prija ima onu cobranded s croatia airlinesom za skupljanje milja, budući da vele zuji po svijetu, već je imala par besplatnih karata, koje je naravno iskoristila

mislim, ako trošiš malo, ne isplati se, a ako živiš preko amexa i ima puno bodova onda je o.k....
i da, možeš platit tim bodovima i članarinu za kartice, osnovne i dodatne...

ako imaš primjerice gold, onda ti oni poklanju 30 000 bodova svake godine, tj
na taj način ti je MR program besplatan

koja je shema s Platinumom, e tu ti više može reći marko :mig:

ivo patijera
evo jedan quickstart:kad skupis odredeni broj bodova , te bodove mozes zamjeniti za kisobran , veceru ili putovanje. Nemoj pitati kolko trebas potrositi za putovanje , neznam ali ne zelis ni znat to :rofl:
trenutno je bez U&Č pa mozes slobodno probati , inace ne vidim neku svrhu na neke prosjecne mjesecne racune od par tisuca kuna.

Goleo
16.06.2010., 09:04
Ali zato ako kreneš skupljati bodove, kupuješ sve živo i mrtvo na AMEX.

super rečenica :D , i ja tako, godišnje oko 100 000 kn ...tako mi je zadnjih par godina (plaćala za neke članove obitelji veće kupovine na rate)

marko27
16.06.2010., 09:53
koja je shema s Platinumom, e tu ti više može reći marko :mig:

Evo mene kad sam pozvan da dođem :D

Za Platinum korisnike je MR program besplatan. Znači ne dobivate nikakve MR bodove za članarinu (godišnje) niti trebate što platiti. Ali sve ima svoju cijenu. Zato je veća godišnja članarina.
I ja isto sve većinom peglam sa Amexom.... Ono što je plus kod platinum kartice što za aranžmane koji se kupe preko Jumbo-Travela dobivate duple MR bodove. Većinom, kada putujem, dosta uzimam preko njih (ako su jeftiniji, a većinom budu) iz dva razloga:
1) dobivam duple MR bodove,
2) mogu uzimati na obročnu otplatu bez kamata.

I zato volim Amex :D

nanydado
16.06.2010., 11:52
Imam jedno pitanje:

pa možda netko zna odgovor :D

Moj muž ima Amex onu zelenu, pa me zanjima da li u Sloveniji ( u trgovinama) moguće kupovat na rate ili na kredit kao tu u Hrv. ili je moguće dignut samo cash na bankomatu.

mokry
16.06.2010., 11:56
Ne možeš kupovati na rate. Novce možeš dići na bankomatu.

neno1966
16.06.2010., 12:01
Ne možeš na rate ali možeš platiti odjednom, ne kužim što će ti bankomat?! :confused:

neno1966
16.06.2010., 12:04
Ja skupljam FF milje, samo ova potrošnja ti je mala za bilo što, trebala bi toliko trošiti mjesečno barem.

Dado-zgb
16.06.2010., 13:55
htio bi se i ja mozda uclanit u membership rewards program no nisam nikad obracao paznju na to dok mi cura nije rekla da se raspitam da bi to mozda bilo dobro.kako to funkcionira?

mjesecno trosim oko 11 - 15 000 kn...

e i zanima me,onaj njihov gotovinski kredit,to oni nakon godinu dana tebi doma salju ponudu "obavezno" ili slucajnim odabirom?

trosim tolko kolko sam napisao,sve na vrijeme placeno.do sad sve u redu!!

nanydado
16.06.2010., 14:04
Ne možeš na rate ali možeš platiti odjednom, ne kužim što će ti bankomat?! :confused:

Zanimale su me opcije plaćanja samo to ništa više
Bankomat- recimo u slučaju potrebe da ne primaju Amex a trebam keš :mig:

hvala na odgovoru:top:

bilokoje
16.06.2010., 14:10
Hvala svima na trudu, puno mi je jasnije :)

Imam Amex T-mobile revolving, a taj imam jer ima nevjerojatni minus od 37500 kn. Kupujem isključivo velike stvari s tim, a plaćam odmah po dospijeću ako ikako mogu, tako da sam revolving koristila 2-3 puta do sad i to samo dok ne skupim novaca za platiti sve.
Mislim da nije za mene MR program, ne bih se dobro osjećala da za tekuće troškove ne koristim debitnu karticu nego da imam odgodu plaćanja.

neno1966
16.06.2010., 16:03
htio bi se i ja mozda uclanit u membership rewards program no nisam nikad obracao paznju na to dok mi cura nije rekla da se raspitam da bi to mozda bilo dobro.kako to funkcionira?

mjesecno trosim oko 11 - 15 000 kn...

e i zanima me,onaj njihov gotovinski kredit,to oni nakon godinu dana tebi doma salju ponudu "obavezno" ili slucajnim odabirom?

trosim tolko kolko sam napisao,sve na vrijeme placeno.do sad sve u redu!!
Za takvu potrošnju ti se isplati MR a samo o tebi ovisi dali želiš besplatni kišobran ili avionsku kartu.

get
16.06.2010., 16:21
Sigurno ti se isplati MR, jer to je negdje vrijednost nagrade od oko 1000 kuna ili dovoljno da platiš godišnju članarinu AMEX-a.

Dado-zgb
22.06.2010., 20:10
znaci imam potrosacki kredit jos nekih 22000kn ako ga zatvorim i ako pozelim veci oce li mi ga odobrit?sve na vrijeme placeno,racuni svi iznad 10 000kn?

kad sam prije 3 mjeseca trazio kredit od 25 000kn bez problema su mi ga dali,pa me sad zanima dali bi mi i odobrili veci kad bi trazio?

zna netko?:mig:

ja mislim da mozda bi ali bi htio bit siguran da si znam planirat dalje...

Goleo
22.06.2010., 21:46
znaci imam potrosacki kredit jos nekih 22000kn ako ga zatvorim i ako pozelim veci oce li mi ga odobrit?sve na vrijeme placeno,racuni svi iznad 10 000kn?

kad sam prije 3 mjeseca trazio kredit od 25 000kn bez problema su mi ga dali,pa me sad zanima dali bi mi i odobrili veci kad bi trazio?

zna netko?:mig:

ja mislim da mozda bi ali bi htio bit siguran da si znam planirat dalje...

mislim da je potrošački do 60 000 kn, pa da i ovoga ne isplatiš prije, vjerovatno bi ti odobrili u okviru toga iznosa...

ali da budeš siguran, nazovi i pitaj...kad ti odobre, ponuda/kredit vrijedi mjesec dana od odobrenja

autoar
23.06.2010., 11:27
malo sam čitao ove zadnje stranice i vidim da puno vas ima krivu predodžbu o Amex-u...

meni je puno puta pomogla i uopće nisu toliko oštri kod ispunjavanja uvjeta ili kašnjenja plaćanja...

ja sam korisnik 3 godine i do sada koristio 2x potrošački kredit na iznose od cca 10.000 kn, imam još jedan kredit na 40.000 kn koji mi ističe za koji mjesec i od nedavno gotovinski kredit od 50.000 kn...

nikad mi radili nikakve probleme za išta od toga, računi su mi od nekih 7000 do 12000 kn a prijavljena plaća mi je minimalac...

još mi prije nekoliko dana poslali da su mi unaprijed odobrili zlatnu karticu koju ću naravno uzeti za sebe i suprugu a ponavljam da mi plaća prijavljena na 2.300 kn.....

i još zaboravio reći da već nekih pola godine uvijek kasnim sa plaćanjima nekih 15-ak dana i nikad mi kartica blokirana nije bila pošto platim par dana prije dolaska novog računa...

zato AMEX same pohvale!!!!

Goleo
23.06.2010., 21:17
gotovinski kredit od 50.000 kn...

kako si uzeo ovaj gotovinac, tj. jesu li ti ponudu poslali doma ili si sam tražio, čisto informativno me zanima...

i ja mislim da se s njima možeš štošta dogovorit, i imam samo pozitivna iskustva...

ali sam nedavno (telefonski) naletjela na nekog papka, jako nekulturnog :eek: (nije mi dao da završim rečenicu za vrijeme cijelog razgovora)...vrhunac je bio da mi odbija kupnju na rate (bez kamata i naknada) od 25 tisuća kn, a par dana prije sam dobila ponudu za gotovinac od 40 tisuća...

sutradan su mi se maltene ispričavali, kao ono, nije ni dolazilo u obzir neodobravanje obročne otplate vama, dapače...
žao mi je što mu nisam upamtila ime, odmah bi frknula mail na više instance :D

marko27
23.06.2010., 23:07

E da šteta....:D Pa da vidim što bi onda odgovorili zašto je to rekao:top:

get
24.06.2010., 08:03
Pa vjerojatno i snimaju razgovore ?!

autoar
24.06.2010., 13:27
kako si uzeo ovaj gotovinac, tj. jesu li ti ponudu poslali doma ili si sam tražio, čisto informativno me zanima...

poslali mi ponudu doma, išao u PBZ, otvorili mi tekući i odmah uzeo lovu...

25.06.2010., 22:04

mogu oni to pronaći ako znaš kad si zvala, znaju kad tko radi.
ne moraš znati ime, možeš se i ovak žaliti a oni će potražiti.

Pa vjerojatno i snimaju razgovore ?!

mislim da se sve snima.

Dado-zgb
28.06.2010., 15:56
mislim da je potrošački do 60 000 kn, pa da i ovoga ne isplatiš prije, vjerovatno bi ti odobrili u okviru toga iznosa...

ali da budeš siguran, nazovi i pitaj...kad ti odobre, ponuda/kredit vrijedi mjesec dana od odobrenja

znaci postoji mogucnost da mi odobre i drugi,bez obzira na ovaj postojeci koji vec imam?

dali tko imao takva dva kredita kod amexa ili pozna nekog?

Goleo
29.06.2010., 00:07
dali tko imao takva dva kredita kod amexa ili pozna nekog?

ja sam imala takav slučaj ...otplaćivala kredit od 38 000 kn , u međuvremenu je limit gotovinskih porastao s 40 000 na 50 000 kn, pa sam uzela još 12 000...naravno sve je to bilo u doba prije recesije :D...

Goleo
29.06.2010., 00:09
sad vidim da ti pričaš o potrošačkim kreditima, a kod mene je bio gotovinac u điru... svejedno je mislim ista shema...

Dado-zgb
30.06.2010., 14:57
mozda opet glupo pitanje no jbg pital bum:D
16.07 mi je dospijece racuna,imam za platit jaako veliki racun no novce dobivam uvijek oko 15. u mjesecu a za 10 dana idem na kornate radit zaradit da mogu to sve poplacat:p:p

vracam se 23.07,dali ja mogu nazvat amex i reci njima da me zabiljeze da cu im racun platit kad se vratim,23 il 24.07?

jer ce mi najbliza poslovnica bit u zadru i necu moc gubit jedan dan da odem do zadra to platit..dali zna to itko?

i nezelim da ima problema pri sljedecim kupovinama da pri svakoj transakciji trgovac mora zvat u amex za odobrenje i slicno..:o
zbog tih par dana kaj bi "kasnio" sa uplatom...a valjda ak me tak prebiljeze onda nebi kasnio??:ne zna::)

Goleo
30.06.2010., 15:59
mozda opet glupo pitanje no jbg pital bum:D
16.07 mi je dospijece racuna,imam za platit jaako veliki racun no novce dobivam uvijek oko 15. u mjesecu a za 10 dana idem na kornate radit zaradit da mogu to sve poplacat:p:p

vracam se 23.07,dali ja mogu nazvat amex i reci njima da me zabiljeze da cu im racun platit kad se vratim,23 il 24.07?

jer ce mi najbliza poslovnica bit u zadru i necu moc gubit jedan dan da odem do zadra to platit..dali zna to itko?

i nezelim da ima problema pri sljedecim kupovinama da pri svakoj transakciji trgovac mora zvat u amex za odobrenje i slicno..:o
zbog tih par dana kaj bi "kasnio" sa uplatom...a valjda ak me tak prebiljeze onda nebi kasnio??:ne zna::)

zašto ne platiš internet bankarstvom s banke na kojoj imaš račun...

ili ostavi nekome račun (i mogućnost da digne novce) pa da plati...

Dado-zgb
30.06.2010., 17:04
internet bankarstvo ti ja nis nekuzim nit cu kuzit a i nemam nis na racunu..na racunu sam u debelom minusu:D

novce uvijek ja dobivam na ruke a o takvom iznosu se nebi htio igrat da nekome ostavljam da mi plati...

Dado-zgb
02.07.2010., 10:14
e a kak je stanje u bosni da tam npr trebam dic gotovinu sa bankomata?

to isto kao inozemtstvo?

ledolina 1985
04.07.2010., 14:52
jel istina da se u sloveniji dnevno na bankomatu moze dici samo 250eura sa zelene kartice?? sutra idem u ljubljanu a hitno mi treba kes...

partizanka
04.07.2010., 17:02
zaposlila sam se prije 2 mj (drzavna firma, pripravnicki staz - znaci, ugovor na odredjeno) : zanima me imam li pravo, s obzirom na kratko vrijeme trajanja radnog staza, osobn traziti amex (tocnije amex shopping card) ili cekam da oni posalju pristupnicu? tek. racun je otvoren u PBZu.

marko27
04.07.2010., 18:27
jel istina da se u sloveniji dnevno na bankomatu moze dici samo 250eura sa zelene kartice?? sutra idem u ljubljanu a hitno mi treba kes...

Tako je da. Glupa politika, navodno Slovenaca. Znači bez obzira koliki limit za podizanje gotovine imala na kartici, možeš dnevno podići najviše 250 eura. Npr. na zlatnoj imaš limit u inozemstvu 1200 eura. Npr. da mi treba 1000 eura, ja bih to trebao dizati 4 dana :flop::flop:
Navodno je to tako samo u Sloveniji. U bilo kojoj drugoj državi možeš u jednom danu npr. podići 1000 eura (ako imaš toliki dozvoljeni limit).

ledolina 1985
04.07.2010., 18:56
Tako je da. Glupa politika, navodno Slovenaca. Znači bez obzira koliki limit za podizanje gotovine imala na kartici, možeš dnevno podići najviše 250 eura. Npr. na zlatnoj imaš limit u inozemstvu 1200 eura. Npr. da mi treba 1000 eura, ja bih to trebao dizati 4 dana :flop::flop:
Navodno je to tako samo u Sloveniji. U bilo kojoj drugoj državi možeš u jednom danu npr. podići 1000 eura (ako imaš toliki dozvoljeni limit).

a ako odem u banku ili na postu jel vrijedi ista stvar ili ...

marko27
04.07.2010., 19:40
a ako odem u banku ili na postu jel vrijedi ista stvar ili ...

Isto ti je. Bilo gdje u Sloveniji, koliko ja znam. Nazovi onaj njihov besplatni broj 0800377575 pa pitaj da se nešto nije promjenilo ili da ja nisam krivo rekao (ja sam pitao prošle godine i rekli su mi kako sam ti napisao).

ledolina 1985
04.07.2010., 20:38
Isto ti je. Bilo gdje u Sloveniji, koliko ja znam. Nazovi onaj njihov besplatni broj 0800377575 pa pitaj da se nešto nije promjenilo ili da ja nisam krivo rekao (ja sam pitao prošle godine i rekli su mi kako sam ti napisao).

oki doki... hvala ti puno :)

ivanea1
04.07.2010., 20:45
zaposlila sam se prije 2 mj (drzavna firma, pripravnicki staz - znaci, ugovor na odredjeno) : zanima me imam li pravo, s obzirom na kratko vrijeme trajanja radnog staza, osobn traziti amex (tocnije amex shopping card) ili cekam da oni posalju pristupnicu? tek. racun je otvoren u PBZu.
Moja frendica je zatražila pristupnicu prije godinu dana dok je radila na određeno i odbili su je. Isto je riječ o državnoj firmi

Malko
05.07.2010., 12:20
e a kak je stanje u bosni da tam npr trebam dic gotovinu sa bankomata?

to isto kao inozemtstvo?

Bio sam prošli vikend u Sarajevu i podigao sam novce bez problema.

Dado-zgb
05.07.2010., 17:49
Bio sam prošli vikend u Sarajevu i podigao sam novce bez problema.

koliko?

eure?

Malko
05.07.2010., 23:06
koliko?

eure?

Na bankomatima u BiH se podiže lokalna valuta, dakle KM - konvertibilna marka. Trebalo mi je 300 KM (to je oko 150 eura), ali imaš među ponuđenim opcijama na raspolaganju i veće novčane iznose.

get
08.07.2010., 16:33
Evo, konačno danas stigla ponuda za gotovinac 5000-50 000 kuna

Hurrrraaaaaaaa!

Patak dodo_svn
09.07.2010., 07:25
Evo, konačno danas stigla ponuda za gotovinac 5000-50 000 kuna

Hurrrraaaaaaaa!
ljudi,evo ja tj. moja supruga ima amex,na kojem imamo sve uredno plaćene sve račune,ali kad smo prije neki mjesec zvali za neki gotovinski kredit jer smo citali da se moze podici,rekli su nam da su to ukinuli jos prije 2 godine!:confused:
pa me sada cudi kako vama ostalima to dolazi na adrese,a nama preko telefona govore drugo?:rolleyes:

get
09.07.2010., 08:43
ljudi,evo ja tj. moja supruga ima amex,na kojem imamo sve uredno plaćene sve račune,ali kad smo prije neki mjesec zvali za neki gotovinski kredit jer smo citali da se moze podici,rekli su nam da su to ukinuli jos prije 2 godine!:confused:
pa me sada cudi kako vama ostalima to dolazi na adrese,a nama preko telefona govore drugo?:rolleyes:

A valjda odlučuju malo po malo.

Istina, ukinuli su za sve, ali sada polako vracaju.

Ja sam bio slao novu platnu, jer stara je bila na pripravnickoj pa i nije izgledalo bajno.

Eto valjda se jos morate malo strpiti.

Patak dodo_svn
09.07.2010., 09:02
A valjda odlučuju malo po malo.

Istina, ukinuli su za sve, ali sada polako vracaju.

Ja sam bio slao novu platnu, jer stara je bila na pripravnickoj pa i nije izgledalo bajno.

Eto valjda se jos morate malo strpiti.
no,jesi ti slao tu platnu tako da su ti oni to rekli ili si ti sam od sebe poslao?
mislim koja je procedura?
da li bi se isplatilo da ih jos jednom zovnemo?

Dado-zgb
09.07.2010., 09:05
Meni su rekli da salju na kucnu adresu ponude nakon godinu dana urednog placanja racuna

Dado-zgb
09.07.2010., 09:06
a i neznam kaj im znace te platne liste..meni na platnoj 3500 a racuni su mi 3 do 4 puta veci..

Patak dodo_svn
09.07.2010., 09:13
Meni su rekli da salju na kucnu adresu ponude nakon godinu dana urednog placanja racuna
mi taj amex imamo godinama..i sve racune smo uredno otplatili,a da ne govorim o tome koliko potrosackih kredita smo imali gdje smo ih sve ili pravovremno otplatili ili prijavremeno..
i danas imamo potrosackih kredita,a i kratkotrajnih kupovina koje svaki mjesec uredno otplatimo..s malim odstupanjem da se desilo koji mjesec da je koji dan kasnilo..ali je sve naplaćeno..
pa sad ne znam kako oni vrse tu kategorizaciju svojih korisnika?

get
09.07.2010., 10:00
no,jesi ti slao tu platnu tako da su ti oni to rekli ili si ti sam od sebe poslao?
mislim koja je procedura?
da li bi se isplatilo da ih jos jednom zovnemo?

Ma ja sam bio promijenio firmu. U onoj gdje sam bio "jačoj" tamo sam odmah kada sam dobio amex dobio ponudu na 100kkn. Onda je dosla kriza, u meduvremenu sam promijenio posao pa su me trazili platnu listu, ali kako su mi prve 4 place bile pripravnicke, morao sam im odmah tu poslati, i onda sam im negdje nakon godinu dana poslao ovu novu, pravu placu. I nakon 2 mjeseca je stigla ponuda.

Sada, sto sve ovisi, ne znam. U pbz-u ne primam placu , ali imam orocenje u dolarima, eurima i kunama.

Pa mozda i to donosi neki plus, stvarno ne znam.

Ja od prvog dana nemam niti sekunde kasnjenja u placanju. I uvijek uplatim na neki visi iznos (recimo par stotina kuna vise)

Dado-zgb
09.07.2010., 10:16
Ma ja sam bio promijenio firmu. U onoj gdje sam bio "jačoj" tamo sam odmah kada sam dobio amex dobio ponudu na 100kkn. Onda je dosla kriza, u meduvremenu sam promijenio posao pa su me trazili platnu listu, ali kako su mi prve 4 place bile pripravnicke, morao sam im odmah tu poslati, i onda sam im negdje nakon godinu dana poslao ovu novu, pravu placu. I nakon 2 mjeseca je stigla ponuda.

Sada, sto sve ovisi, ne znam. U pbz-u ne primam placu , ali imam orocenje u dolarima, eurima i kunama.

Pa mozda i to donosi neki plus, stvarno ne znam.

Ja od prvog dana nemam niti sekunde kasnjenja u placanju. I uvijek uplatim na neki visi iznos (recimo par stotina kuna vise)
pa bas me zanima kako ce meni bit,u 11.mj ce mi bit godina dana i svaki mj uredno placen racun i dal ce mi poslat ponudu doma...

Patak dodo_svn
09.07.2010., 10:18
pa bas me zanima kako ce meni bit,u 11.mj ce mi bit godina dana i svaki mj uredno placen racun i dal ce mi poslat ponudu doma...
mi godinama redovito uplačujemo pa kad zovemo kazu nam da nemaju toga..:rolleyes:
očito..smrdimo...:ne zna:

get
09.07.2010., 11:02
mi godinama redovito uplačujemo pa kad zovemo kazu nam da nemaju toga..:rolleyes:
očito..smrdimo...:ne zna:

Vjerojatno se gleda i firma. Sigurno nije jednostavna procjena rizika.

zvonkotelefonko
12.07.2010., 08:16
Da li netko zna da li se uzima nekakv iznos za prijevremeno zatvaranje potrošačkog kredita po AMEX-u?

Smileman
12.07.2010., 10:35
Ne uzima se ništa, samo se zatvore sve rate koje su ostale na slijedećem računu Amexa

get
15.07.2010., 08:03
Znam da nije direktna tema, ali i zaba mi ponudila 20 000€ gotovinca. To je očit znak koliko su love nabrali.

Goleo
15.07.2010., 11:00
Znam da nije direktna tema, ali i zaba mi ponudila 20 000€ gotovinca. To je očit znak koliko su love nabrali.

Pa mislim stvarno, koliko si dobio ponuda za kredit, možeš ih i ti počet dilat :D!

Bankama si baš drag :cerek:!

BTW I meni su, treći put, u par mjeseci poslali ponudu za gotovinac, cifra kao u tebe, naravno, mislim na AMEX!

get
15.07.2010., 11:03
Pa mislim stvarno, koliko si dobio ponuda za kredit, možeš ih i ti počet dilat :D!

Bankama si baš drag :cerek:!

BTW I meni su, treći put, u par mjeseci poslali ponudu za gotovinac, cifra kao u tebe, naravno, mislim na AMEX!

:zubo:

hehe

baš to, samo to su napravili nakon što sam uzeo oročenje i odnio ga u PBZ.

Da su mi barem to prije ponudili pa bi se umislio da drže do mene, a ovako :ne zna:

get
30.07.2010., 08:30
Mene zanima da li netko zna gdje se u Zagrebu tehnički pregled vozila, registracija i sl. može platiti AMEX-om.

Osiguranje plaćam zasebno. Ide i na 10 rata bezkamatno :D

Do sada sam išao u Siget, ali više ne primaju AMEX.

Pa ako tko ima koju informaciju ili da šaljem mejl AMEX-u ako mi i oni uopće mogu ili znaju odgovoriti na to pitanje.

tehnički mislim moraš platit u kešu ili na diners, osiguranje možeš kak hoćeš osim na uplatnice ili čekove. To ne ide.

Kako mi se ponovno bliži tehnički i osiguranje vozila, dobih informaciju ovu:

Poštovana / Poštovani,

ovim putem se interesiram da li je moguće kod Vas platiti tehnički pregled (ceste, eko-test, ...) AMEX-om?

Srdačan pozdrav,

---
---
Poštovani,

Na stanici za tehnički pregled AutoZubak Velika Gorica imamo mogućnost plaćanja svim kreditnim karticama.

Lijep pozdrav

Tako da znam gdje idem na tehnički.

Napravio otkup bodova 65 000kn za Euroherc. tako da će me osiguranje koštati umanjeno za 500 kuna :), i još to ako razvalim na 10 rata, nitko sretniji od mene :)

Samo mi čovjek iz Zubaka nije rekao jel nešto veća cijena ako provlačim AMEX ?!

Al vidjet ćemo to na licu mjesta.

Dado-zgb
03.08.2010., 08:50
od kud ti to da siget neprima amex?

ja sam bio sad 25.07 regao motor na amex, osiguranje..daju do 10 rata

get
03.08.2010., 12:21

Bio sam prošle godine.

Možda su to natrag uveli u ponudu.

Osiguranje ionako platim zasebno amex-om, ovaj puta umanjeno za 500 kuna :D

Ali sam odustao od plaćanja amex-om, zato što ću samo napraviti tehnički i ekotest, a ostala davanja ću platiti na MUP-u. Ako se ne varam trebalo bi mi takvim načinom ostati preko 100 kuna džepu.

Dado-zgb
09.08.2010., 09:43
jucer bio u Ljubljani i nijedan bankomat neprima amex:eek:

e i imam pitanje,da nemoram cekat svaki mjesec racun i ak ja imam nekaj gotovine kod sebe dali ja mogu to nekako uplacivati na svoj racun,da nekako platim amex tak malo po malo?,da mi se iznosi smanjuju?

kaj na uplatnicu upisem iznos koji bi zelio uplatit koji ja ocu dok nedode racun..jel se to tak moze?

zvonkotelefonko
09.08.2010., 10:49
Možeš :)

Ja sam zadnjih godinu dana tako radio-doneseš im 40 kn, pa 100 kn itd :)

Nije ih briga u koliko puta si platio ratu, nego da je rata plaćena.

Dakle, uzmeš AMEX, odeš u bilo koju poslovnicu PBZ-a, kažeš koliko bi platio
i to je to :)

get
09.08.2010., 12:43
jucer bio u Ljubljani i nijedan bankomat neprima amex:eek:

e i imam pitanje,da nemoram cekat svaki mjesec racun i ak ja imam nekaj gotovine kod sebe dali ja mogu to nekako uplacivati na svoj racun,da nekako platim amex tak malo po malo?,da mi se iznosi smanjuju?

kaj na uplatnicu upisem iznos koji bi zelio uplatit koji ja ocu dok nedode racun..jel se to tak moze?

Amex ti se ponašao skoro kao i običan račun.

Odeš u banku ili preko interneta na svoj račun uplatiš love koliko želiš.

Oni to vide kao uplatu/prihod, te se konačni račun umanjuje za to kaj si uplatio.

Npr. ja često puta prilikom plaćanja računa uplatim nešto više, ako je recimo račun 4700kn, a imam love, uplatim 5000 kuna, tj. uvijek zaokružim na više.

Dado-zgb
09.08.2010., 17:04
pa ono recimo ak imam neke love kod sebe znaci odem u banku dam zeni na salteru karticu i kazem zelio bih tolko i tolko uplatit,il na uplatnicu?
super:top:

nego,danas sam zvao amex i bio malo iznenaden..htio sam najavit i pitat dal bi mi odobrili potrosacki u ducanu sa tehnikom i zeni mi kaze da ne :eek:

ja pitam zasto a ona meni pa gospodine vi ste u zadnje vrijeme jako digli potrosnju,vec neke imate pa kao ovo vam nebi proslo:confused::confused:

pito pa jel moze onda bezkamatno na par rata ona veli ne:confused::confused:

onda pitam a odjednom i ona opet ne????

ja si mislim pa jebote kaj si ti tam neka nova il kaj..reko sam pa platit cu vam kao i sve do sada..onda je rekla da cekam malo i onda mi dali na rate..

bas me to danas iznenadilo..kao ne jer sam povecao potrosnju..

pa kaj nije to za njih bolje?:confused::ne zna:

fakat sam osto zbunjen...

sad se bojim otic na benzinsku vise kad se covjek malo zamisli...

mozda sad kad platim racun ce bit bolje..da nemoram sa grcem ic neke kupovat na karticu bojeci da ce mi bit odbijeno..bas se nakon ovog danas i bojim da bas i nemrem vise racunat na amex a??

sve do sada uredno placeni racuni,inace su mi oko 10 000kn bili i sad zadnja dva su mi malo iznad 20 000kn...

neno1966
09.08.2010., 17:16
Ništa posebno, sa tim novim kreditom prešao bi nekakav tvoj limit.

Dado-zgb
09.08.2010., 18:53
al su mi dali nakraju iznos od 10 000kn samo ne potrosacki nego na rate bezkamatno normalno da mogu uzet..

happymom5
09.08.2010., 20:20
pitanjce...da li osoba zaposlena na određeno može dobiti amex? i isto tako , da li oni iz amex-a kod odobravanja zahtjeva stvarno zovu poslodavca? ... prijateljica predaje zahtjev, mlada je i nema još ni jednu karticu, nema kredita ni niš sl. ima relativno malu plaču,i na neodređeno je zaposlena al veli da će joj knjigovodstvo popunit ako treba i na neodređeno u pristupnici. boji se da će šef poludit ako ga budu zvali iz amexa za odobravanje jer je čovjek neki idiot koji takve stvari shvača kao ljudima nepotrebne, strašne i td. ugl.. dugo joj je trebalo za skupit hrabrosti uopće pitat jel može knjigovodstvo popunit pristupnicu.

09.08.2010., 22:15
pitanjce...da li osoba zaposlena na određeno može dobiti amex? i isto tako , da li oni iz amex-a kod odobravanja zahtjeva stvarno zovu poslodavca? ... prijateljica predaje zahtjev, mlada je i nema još ni jednu karticu, nema kredita ni niš sl. ima relativno malu plaču,i na neodređeno je zaposlena al veli da će joj knjigovodstvo popunit ako treba i na neodređeno u pristupnici. boji se da će šef poludit ako ga budu zvali iz amexa za odobravanje jer je čovjek neki idiot koji takve stvari shvača kao ljudima nepotrebne, strašne i td. ugl.. dugo joj je trebalo za skupit hrabrosti uopće pitat jel može knjigovodstvo popunit pristupnicu.

ne treba joj knjigovodstvo ispunjavat pristupnicu, sama ispuni i priloži platnu listu i to šalje u amex ili odnese u pbz.

može dobiti i ako je na određeno, više ovisi o visini primanja.

ne vjerujem da će itko zvati šefa.

marko27
09.08.2010., 23:04
nego,danas sam zvao amex i bio malo iznenaden..htio sam najavit i pitat dal bi mi odobrili potrosacki u ducanu sa tehnikom i zeni mi kaze da ne :eek:

ja pitam zasto a ona meni pa gospodine vi ste u zadnje vrijeme jako digli potrosnju,vec neke imate pa kao ovo vam nebi proslo:confused::confused:

pito pa jel moze onda bezkamatno na par rata ona veli ne:confused::confused:

onda pitam a odjednom i ona opet ne????

bas me to danas iznenadilo..kao ne jer sam povecao potrosnju..

pa kaj nije to za njih bolje?:confused::ne zna:

fakat sam osto zbunjen...

sad se bojim otic na benzinsku vise kad se covjek malo zamisli...

mozda sad kad platim racun ce bit bolje..da nemoram sa grcem ic neke kupovat na karticu bojeci da ce mi bit odbijeno..bas se nakon ovog danas i bojim da bas i nemrem vise racunat na amex a??

sve do sada uredno placeni racuni,inace su mi oko 10 000kn bili i sad zadnja dva su mi malo iznad 20 000kn...

Ja bih na osnovu ovog što si rekao pitao slijedeće:
- koliko imaš prijavljene mjesečne prihode kod njih (tj. što je napisano na platnoj listi koju si im poslao)
- koliko dugo radiš na radnom mjestu i da li je privatnik ili državna firma
- koliko dugo si korisnik kartice i koju karticu imaš (zelenu charge)?
- koliko si podigao potrošačkih kredita (jedan ili više) i u kojem iznosu (ukupno) i kolika ti je mjesečna rata tih potrošačkih kredita preko Amexa?
- dižeš li gotovinu preko Amexa i imaš li trenutno raspoloživo da možeš podići 1500 kuna (u HR) i 600 eura u inozemstvu ili si to podigao?
- koliki su ti mjesečni računi (daj napiši sve koliki su u iznosima bili po mjesecima) i da li su podmireni u dospijeću?

Kad to sve napišeš, onda ti odgovorim zašto te zezaju:):D

Dado-zgb
10.08.2010., 16:16
evo odgovorit cu na sve tvoje "crtice"....

-mjesecni prihodi=ja sam dao svoju platnu listu, nakon par mjeseci kada sam ja trazio potrosacki kredit za kupnju motora, koja je 3.300,00kn,tata je dao svoju platnu listu kada je trazio amex 17.500,00kn,ja sam znaci dodatni korisnik..

-radim 3 i pol godine u privatnoj firmi koja ima oko 150 zaposlenih

-korisnik sam od 11.mjeseca 2009. godine,zelena kartica,makar mislim da je tata mogao dobit odma zlatnu ali nije htio

-potosacki krediti=23.500,00kn motor na 60 mj rata 495 kn
=zlatarna 3.550,00 kn na 6 mj iznos rate oko 600 kn(to sam prijateljici ucinio uslugu jer njoj to trebalo)
=moto oprema iznos 2.100,00kn na 10mj iznos rate 210kn , znaci 3 potrosacka kredita

+ neke rate koje sam neke stavri kupovao bezkamatno,sto nije potrosacki kredit

-kod nas sam podigao cjeli iznos koji sam mogao,1500 kn u 3 navrata-500kn,800kn i 200 kn , vani u inozemstvu nisam nista,neki dan bio u ljubljani i htio sam podici nesto gotovine za neke stvari koje sam htio no nijedan bankomat neprima amex tak da vani nisan nista dizao.

-sada cu napisati iznose mojih racuna,koji su podmireni u urednom roku,osim zadnjeg u 7.mj,znaci prosli mjesec kada sam trebao platit racun od 6 mj. jer sam bio na moru pa mi je bilo nezgodno jer sam bio na otoku gdje nema poslovnice pbz-a al sam jedan dan otisao do Vodica i platio racun sa zakasnjenjem od 3 dana,sto ja mislim da nije to tolko bas prestrasno.

=08.12.2009 - 4.456,51 kn
08.01.2010 - 6.798,52 kn
08.02.2010 - 6.553,74 kn
08.03.2010 - 7.855,90 kn
08.04.2010 - 9.652,62 kn
08.05.2010 - 10.188,56kn
08.06.2010 - 10.900,53kn
08.07.2010 - 20.723,77kn
08.08.2010 - 20.128,91kn

evo,to bi bilo to,nadam se da sam na sve odgovorio,neznam zakaj su mi bili tak da su mi rekli ne potrosackom kreditu,al su mi dali na rate bezkamatno kad sam rekao - pa normalno da cu platit.
mozda sad kad platim ovaj dadnji racun od 20 000kn ce bit bolje il kaj,stvarno neznam:ne zna:

e i pitanje,na osnovu ovoga sada,dali mogu ocekivat ponudu za gotovinac,kako su rekli da ga salju nakon godinu dana uredno podmirenih racuna....

:rolleyes:

marko27
10.08.2010., 22:38
evo odgovorit cu na sve tvoje "crtice"....

-mjesecni prihodi=ja sam dao svoju platnu listu, nakon par mjeseci kada sam ja trazio potrosacki kredit za kupnju motora, koja je 3.300,00kn,tata je dao svoju platnu listu kada je trazio amex 17.500,00kn,ja sam znaci dodatni korisnik..

evo,to bi bilo to,nadam se da sam na sve odgovorio,neznam zakaj su mi bili tak da su mi rekli ne potrosackom kreditu,al su mi dali na rate bezkamatno kad sam rekao - pa normalno da cu platit.
mozda sad kad platim ovaj dadnji racun od 20 000kn ce bit bolje il kaj,stvarno neznam:ne zna:

e i pitanje,na osnovu ovoga sada,dali mogu ocekivat ponudu za gotovinac,kako su rekli da ga salju nakon godinu dana uredno podmirenih racuna....

:rolleyes:

Evo ovako bih ja rekao (to je moje osobno mišljenje)....

Preveliki su ti mjesečni računi u odnosu na prijavljene prihode i vjerovatno im je to nesigurno... (postavlja se pitanje čime se ti baviš da možeš imati račune od 20.000 kn a prijavljene prihode od 3.300,00 kn) i koliko dugo ti to možeš tako plaćati (2 mjeseca ili 20 mjeseci). Možeš li razliku odnosno 17.000 kuna koje potrošiš mjesečno pravdati od kud ti novci? Misliš što njih to briga, glavno da ja plaćam račune, ali oni žele neku sigurnost da će im računi biti plaćeni. Ti si u 9 mjeseci potrošio 97.253 kune. 10.805 kn ti je prosječni račun mjesečno kod Amexa.

Mislim svaka čast Amexu da ti je dozvolio takvu potrošnju npr. za račune prethodna 2 mjeseca od 20.000 kn mjesečno (vjerovatno zbog tvog oca koji ima prijavljene prihode od 17.500 kn).
Nevezano za Amex ali moram reći. Da odeš u banku i da imaš prijavljene prihode od 3.300 kn oni ti limit na kartici koji možeš potrošiti ne bi dali veći od 3 x 3.300 tj. dobio bi mjesečni limit od 10.000 kn. Kad bi potrošio 10.000 kn, ne bi više mogao peglat karticu dok ne podmiriš račun.

Ako su tvoji prihodi takvi da možeš bez problema plaćati mjesečnu potrošnju od 10.000 ili više tisuća kuna, ja bih zatražio da razgovaram sa voditeljem ili s nekim od šefova tj. izvršnih direktora (ili bi se osobno uputio u Radničku 44) i rekao da imam problema s autorizacijom troškova na kartici, tj. da ti mi neće dati novi potrošački kredit ili prodaju na rate ili što već želiš a uredno plaćaš račune i da to nije korektno od njih i da si ti uredan korisnik. Bilo bi lijepo kad bi mogao dokumentirati svoje prihode tj. što radiš i čime se baviš da možeš to sve plaćati (mislim mene ne zanima, nego njima pojasni ili napiši) ili daj da se vide prihodi po tekućem, žiro-računu ili kako već. Ja mislim da oni žele samo sigurnost da će to biti plaćeno, a ti troši koliko hoćeš. Nemoj odustati ako te netko prvi "otkanta" kad zatražiš voditelja ili nekog od šefova. Ti si korisnik i ti si uvijek u pravu:-) Ili zatraži pismeno objašnjenje preko e-maila info@pbzcard.hr zašto ti je odbijen novi potrošački kredit? Moraju odgovoriti na to.

Mogu samo reći da si zadužen po kartici oko 30.000 kuna potrošačkog kredita (što nije malo) i deset puta je veće nego tvoji prijavljeni mjesečni prihodi. U tome je problem. Nesrazmjer prijavljenih prihoda i mjesečne potrošnje. Vjerovatno su imali iskustva da su se ljudi i previše zadužili, pa kad je to trebalo početi vraćati ostajali su bez posla (a nabili su si kredite od nekoliko desetaka tisuća kuna). Sada su oprezniji.

Ja bih to tako napravio, odnosno zatražio razgovor s nekim od šefova ili se osobno uputio u Radničku i pitao kako riješiti problem tvoje potrošnje tj. da želiš još više trošiti, a da ti se to ne omogućava.

Sumnjam da ćeš dobiti ponudu za gotovinski kredit (jer si novi korisnik) a i već si zadužen sa 30.000 kuna za potrošački kredit. Sad da ti daju gotovinski kredit od npr. 30.000 ili 40.000 kuna za njih je prevelik rizik s obzirom, opet moram reći, na tvoje prijavljene prihode.

I imam još jedno pitanje, tko plaća račune, ti ili tvoj otac? Pretpostavljam ti, tj. vjerovatno navedeš kad uplaćuješ svoj broj kartice na uplatnicu, a to se vidi kod uplate na webu, tj. da je kartica broj 101 (dodatna kartica) uplatila toliko i toliko novca.

get
11.08.2010., 08:07
Inače samo još jedan komentar, sa svojom plaćom da si zatražio AMEX, ne bi ti ga vjerojatno niti odobrili, osim ako nije neka firma koja je u dilu sa njima, a limiti bi bili znatno manji, vjerojatno max do 10 000.

Treba znati stati :)

Ja se uglavnom i ne bih uzbuđivao previše. Otplati koju ratu motora, pa vozi dalje. Na zadnjem kotačiću :)

Dado-zgb
11.08.2010., 08:08
hvala ti na svom odgovoru.
Nije mi to tolko sada hitno nit bitno,da moram ic u radnicku trazit nekog od sefova.. za neki novi potrosacki kredit,netrebam nista kupovat,eventualno sljedece godine za novi motor:mig:

samo me npr strah ako cu ici kupovat npr neke stvari za doma,speceraj da mi nebi odbili karticu,zato valjda sad kad ovaj racun platim koji je isto oko 20 000kn mozda ce onda bit lakse..pa mi nece bit problema jer mi je vec sad za sljedeci racun iznos oko 10 000kn sto je ok..kuzis me kaj ocu rec?

tih kredita koje imam,ja cu zatvorit prijevremeno,samo pitanje kada.al necu do kraja to otplacivat nego prije zatvorit.
ovo za banku kolki bi mi limit dali na kartici,samo bi htio rec da me to tolko jadi kaj njima znaci samo papir,platna lista..steta..jer kad sam trazio kredit gotovinski u banci svi su se mjerili po papiru,no to je ono sto si rekao,da se boje i da nemaju neku sigurnost po tome sto vide na papiru a to kaj ja imam jos novaca sastrane to nikog enzanima i to nitko negleda..

ja neznam kolki limit imam na amexu al i da potrosim 50 000kn mjesecno ja bi to sve uredno platio.ja sam mislio da sam njima dobar korisnik i da ce mi sve dozvolit,ali i oni gledaju sta pise na papiru.
a s druge strane ako sam platio takve racune i nadam se da cu jos placat pa po tome mogu vidit da sam ok korisnik,bar ja tako mislim..kaj ti mislis,jesam li dobar korisnik??
neka mi daju da trosim kolko ocu i cim nesto sjebem nek mi onda smanje limit il kaj vec..

troskove koje napravim ja po svojoj kartici to sve platim ja,tata je imao svega par transakcija sa svojom karticom i to je on svoje platio..

Dado-zgb
11.08.2010., 08:11
Inače samo još jedan komentar, sa svojom plaćom da si zatražio AMEX, ne bi ti ga vjerojatno niti odobrili, osim ako nije neka firma koja je u dilu sa njima, a limiti bi bili znatno manji, vjerojatno max do 10 000.

Treba znati stati :)

Ja se uglavnom i ne bih uzbuđivao previše. Otplati koju ratu motora, pa vozi dalje. Na zadnjem kotačiću :)
pa nisam u govnima da sam se zaduzio pa da nemrem platit...

e pa to sam mislio,pricao,sada kad cu sljedeci tjedan platit racun od 20 tis kn mozda ce vec bit "lakse " njima,aha,kao platio je pa ok necemo mu sad odbit kaj isao kupovat npr gorivo na benzinsku..kuzis me...

get
11.08.2010., 08:30

e pa to sam mislio,pricao,sada kad cu sljedeci tjedan platit racun od 20 tis kn mozda ce vec bit "lakse " njima,aha,kao platio je pa ok necemo mu sad odbit kaj isao kupovat npr gorivo na benzinsku..kuzis me...

Tu sam mislio na AMEX :mig:

Dado-zgb
11.08.2010., 08:35
:top:

neno1966
11.08.2010., 10:14
Tu se sve radi o limitu, recimo da imaš limit 25000 kn, kada platiš tih 20000 kn ponovo ćeš moći trošiti do 25000 kn. A tih 25+30+ još jedan novi kredit ipak bi bilo previše.

Inače nije istina da gledaju samo papir, već sam napisao da moja mama ima limit od 32000 kn na 3000 kn plače a meni isto nude Amex iako nemam prikazanih primanja.

amerdin
11.08.2010., 20:28
Tu se sve radi o limitu, recimo da imaš limit 25000 kn, kada platiš tih 20000 kn ponovo ćeš moći trošiti do 25000 kn. A tih 25+30+ još jedan novi kredit ipak bi bilo previše.

Inače nije istina da gledaju samo papir, već sam napisao da moja mama ima limit od 32000 kn na 3000 kn plače a meni isto nude Amex iako nemam prikazanih primanja.

Stalno spominjete neke limite,imam american par godina ali neznam koji je moj limit.Kako ga doznam?Hvala

marko27
11.08.2010., 21:44
Stalno spominjete neke limite,imam american par godina ali neznam koji je moj limit.Kako ga doznam?Hvala

American express na charge karticama nema limite tj. definirane limite tako da ih korisnik može vidjeti, dok revolving kartice imaju limite koji su točno određeni, tj. kada dobiješ karticu piše ti limit recimo 30.000 kn.
Charge kartice (zelena, zlatna, platinum) nemaju limit kojeg korisnik vidi na npr. My Account usluzi i sumnjam da će reći na informacijama koji je limit na kartici. Limit se određuje (koliko sam ja čitao po vanjskim web stranicama Amexa) na osnovu tvoje potrošnje. Na početku, naravno, kad si tek postao korisnik određuje se na osnovu plaće i prihoda što si ih prikazao, ali kasnije se u obzir uzima i potrošnja, godine koliko dugo si korisnik, da li uredno plaćaš račune itd. Ako je prosječna potrošnja (govorim o charge karticama tj. na karticama gdje slijedeći mjesec moraš sve podmiriti) u recimo tri mjeseca 10.000 kn, onda limit na kartici je podignut na 30.000 kn (tj. 3 puta više nego prosječna potrošnja).
Situacija koja se dogodila kod dade-zgb je vjerovatno slijedeća:
- račun je kreiran sa 8.8. i račun iznosi 20.000 kn, (rok plaćanja je npr. 16.8.)
dok račun nije plaćen njima u sustavu stoji da ti je trenutno stanje 20.000 kn
- u međuvremenu si npr. od dana kreiranja računa 8.8 do npr. danas napravio novih 10.000 kn troška (koji će ti na naplatu doći u slijedećem mjesecu tj. 9) i sad trenutno stanje na tvojoj kartici iznosi 30.000 kn. Prema tome, već si blizu limita koji je sustav automatski podesio po tvojoj potrošnji... I sad što je rekao dado-zgb slijede mogući problemi jer sustav je tako podešen i ima neke limite koje mi ne vidimo ali oni postoje u računalu autorizacijskog centra koji dozvoljava/ne dozvoljava troškove... Pa mora biti nekakav limit, inače bi ljudi trošili a da to ne mogu platiti. Sve je to podređeno sigurnosti i s jedne i s druge strane.
- prema tome, kad dado-zgb podmiri račun sa 16.8, tj. plati 20.000 kn, limit će na kartici pasti na 10.000 kn (koliko je u međuvremenu potrošio) i sustav će nakon toga opet izračunati prosječnu potrošnju u prošla 3 mjeseca i povećati limit.

Nitko ne kaže da je to baš tako (najlakše bi znali kad bi se javio netko tko radi u Amexu pa da nam to lijepo pojasni). Ali uvijek kažu na informacijama, ako planiraš veću potrošnju, nazovi ih i traži recimo da ćeš slijedeći mjesec potrošiti 15.000 kn i traži odobrenje za to (jer recimo ne trošiš inače toliko mjesečno). I oni će to ubaciti u sustav i vidjeti da li prolazi ili ne, odnosno možeš li planirati da će ti kartica proći na taj iznos ili ne.

Dado-zgb
23.08.2010., 13:30
imam problem,nemrem vjerovat:rolleyes:

dospijece mi je bilo 16.08 iznos malo veci od 20 000 kn,prosli tjedan se vratio sa puta i u subotu zapicio na more po novce koje trebam dobit od jedne osobe sto sam joj uzimao nesto na amex,iznos kojih 6 000 kn.
racun nisam platio jer sam mislio danas kad se vratim,no ja se vratio bez tih 6000 kn jer nesto iskrsnulo i ta osoba mi nije mogla to dat,obecaje do kraja mjeseca.ok vjerujem jer znamo se cjeli zivot i uvijek jedan drugom pomazemo no eto nesto iskrsnulo i nema para..

ja nemam sad kod sebe jos tih 6000 kn da dam za njega pa meni vrati,nego nesto manje..znaci falim mi kojih 3000-4000 kn..

e sad imam pitanje;
1) sto moze biti,osim kamata,ako ja platim racun nakraju mjeseca(jednom mi je neko reko da je samo glavno da se dva racune nespoje a za kasnjenje ce mi bit kamate,dal to istina)

2)dali ja mogu otic u banku i rec teti na salteru da ocu platit npr 15 000kn a racun mi je 20 000?

pa ovih 5 000 kn za par dana,glavno da platim do 08. u mjesecu kada pocinje novi racun pa da mi se nespoje racuni..

kako amex gleda na to?

dali ima tko slicnih iskustva,da nije platio odma cjeli iznos nego nesto sad a nesto malo kasnije..

:(

get
23.08.2010., 14:32
Znam da možeš uplatiti na AMEX koliko želiš i kada želiš.

Moj savjet ti je da uplatiš najviše što možeš, pa će te teretiti samo za onu razliku. Sa tim se ne bi trebalo imati problema.

Sad ti je jasno zašto ti nisu odobrili onaj kredit :mig:

korny30
23.08.2010., 14:51
imam problem,nemrem vjerovat:rolleyes:

dospijece mi je bilo 16.08 iznos malo veci od 20 000 kn,prosli tjedan se vratio sa puta i u subotu zapicio na more po novce koje trebam dobit od jedne osobe sto sam joj uzimao nesto na amex,iznos kojih 6 000 kn.
racun nisam platio jer sam mislio danas kad se vratim,no ja se vratio bez tih 6000 kn jer nesto iskrsnulo i ta osoba mi nije mogla to dat,obecaje do kraja mjeseca.ok vjerujem jer znamo se cjeli zivot i uvijek jedan drugom pomazemo no eto nesto iskrsnulo i nema para..

ja nemam sad kod sebe jos tih 6000 kn da dam za njega pa meni vrati,nego nesto manje..znaci falim mi kojih 3000-4000 kn..

e sad imam pitanje;
1) sto moze biti,osim kamata,ako ja platim racun nakraju mjeseca(jednom mi je neko reko da je samo glavno da se dva racune nespoje a za kasnjenje ce mi bit kamate,dal to istina)

2)dali ja mogu otic u banku i rec teti na salteru da ocu platit npr 15 000kn a racun mi je 20 000?

pa ovih 5 000 kn za par dana,glavno da platim do 08. u mjesecu kada pocinje novi racun pa da mi se nespoje racuni..

kako amex gleda na to?

dali ima tko slicnih iskustva,da nije platio odma cjeli iznos nego nesto sad a nesto malo kasnije..

:(

joj ja ti tak stalno
ovo šta uplatiš miču ti s limita i trošiš dalje, jedino ak kasniš tipa dva ili tri mjeseca onda ti zovu i blokiraju karticu, ali još mi se to nije desilo :cerek:

korny30
23.08.2010., 14:52
ali mislim da ti u slijedećem računu zaračunaju zatezne kamate, ali to na tih 6.000 kn neće sad biti neki iznos boli glava :cerek:

Dado-zgb
23.08.2010., 15:23
a sto je sa onim kaj mi je zenskica rekla kad sam zvao prosli mjesec kad sam isao na kornate da cu kasnit sa uplatom par dana,rekla je nema veze,glavno da se kao nespoje dva racuna,a ako sad uplatim onda npr 16 000kn i ovih 4 ako neuplatim do 08. sljedeceg mjeseca kada mi pocinje novi racun,dal oni to gledaju na to da su mi se spojila dva racuna pa da nebi bilo ukidanja kartica,blokade itd..tog se najvise bojim,a ja cu uplatit do tad taj ostatak a sutra onda mogu uplatit to kaj imam.,tih 16 soma a ovo kad dobim .:confused::ne zna:

hspodnjak
24.08.2010., 18:36
oni s vremenom ako plaćaš račune povećavaju limit, znam da kad sam imao zelenu karticu su mi nekad na kasi znali kod autorizacije kenjat ako bi se popeo do 7-8 tisuća kn a sad nakon što sam korisnik 3 godine i nakon što su mi dali zlatnu mi ne kenjaju ni ako je preko 20 000 kn potrošnja s istom plaćom kao prije, skuže oni da imaš druge prihode i da si sposoban plaćati i onda ti puste koliko procjene, uopće nije bitna plaća toliko, možda kod dobivanja kartice samo

Anakin Sky
25.08.2010., 10:56
Čitam ove tvoje postove ,mislim ako si potrošio zna se kada je dospijeće plaćanja!!!
Sve drugo je ništa!!!

get
31.08.2010., 08:35

Ipak sam u pravu.

Poštovani korisnici usluga i članovi Autokluba Siget, obavještavamo Vas da od 01. kolovoza 2008. godine vrijede novi načini plaćanja
POLICU autoodgovornosti možete platiti:

* gotovinom,
* čekovima građana
* kreditnim karticama Diners Club-a, AMERICAN EXPRESS, MASTER CARD

(za obročnu uplatu plaća se doplatak os 3% na premiju autoodgovornosti )
debitnim karticama svih banaka (jednokratno)

Registraciju i tehnički pregled možete platiti:

* gotovinom
* čekovima građana
* Diners Club karticom

Registrirao u Velikoj Gorici, sve sa AMEX-om. :top:

Prije toga sam svratio i na Remetinec, ali se ne može, samo osiguranje.

Rango bear
07.09.2010., 08:38
Pozdrav svima,

našao sam se u situaciji da do 15-og, kad mi sjeda plaća, neću uspijeti podmiriti račun od Amex-a (charge). Problem je jer račun ima dospijeće 16.8., a novi se kreira sutra 8.9.

Po vašim postovima primjetio sam da je problem ako se spoje dva računa. Može li netko napisati, ako zna, ili je imao isti slučaj, što se sve može desiti do 15-og, kada ću podmiriti i stari novi. (iznosi su cca 1000 kn svaki). Dosad sam 2 godine uredan.

Unaprijed hvala

theodora
07.09.2010., 19:27
Pozdrav svima,

našao sam se u situaciji da do 15-og, kad mi sjeda plaća, neću uspijeti podmiriti račun od Amex-a (charge). Problem je jer račun ima dospijeće 16.8., a novi se kreira sutra 8.9.

Po vašim postovima primjetio sam da je problem ako se spoje dva računa. Može li netko napisati, ako zna, ili je imao isti slučaj, što se sve može desiti do 15-og, kada ću podmiriti i stari novi. (iznosi su cca 1000 kn svaki). Dosad sam 2 godine uredan.

Unaprijed hvala

Blokirat ce ti karticu, nabiti kamate i naplatiti nekih cca 50 kn opomene.

Rango bear
07.09.2010., 21:36
Hvala na odgovoru, potpuno sam zaboravio da mogu dignuti gotovinu pa sam to sad napravio, a sutra ujutro plaćam račun u PBZu.

Kako je sutra i dan kreiranja novog računa, pitanje je da li će se desiti blokada kartice (ovisno što će se prije napraviti, knjiženje ili novi račun). U svakom slučaju kamate mi ne ginu zbog kašnjenja poslije dospijeća.

theodora
08.09.2010., 05:47
Hvala na odgovoru, potpuno sam zaboravio da mogu dignuti gotovinu pa sam to sad napravio, a sutra ujutro plaćam račun u PBZu.

Kako je sutra i dan kreiranja novog računa, pitanje je da li će se desiti blokada kartice (ovisno što će se prije napraviti, knjiženje ili novi račun). U svakom slučaju kamate mi ne ginu zbog kašnjenja poslije dospijeća.

Vjerojatno ti nece blokirati karticu, ali za svaki slucaj zamoli u PBZ-u kad platis racun da ga faksiraju u PBZ Card, jer oni tek slijedeci dan vide uplatu.

Dado-zgb
08.09.2010., 10:22
znaci onda se mogu i ja pozdravit sa karticom ak ce mi blokirat jer sam imao prosli mjesec iznos za platit 20 000 kn,platio sam 15,ostalo mi je 5 i danas mi se znaci spojila dva racuna,taj iznos od 5 000 kaj mi je ostao,ta razlika + novi troskovi koji se danas zatvaraju s racunom?

Rango bear
08.09.2010., 11:04
Vjerojatno ti nece blokirati karticu, ali za svaki slucaj zamoli u PBZ-u kad platis racun da ga faksiraju u PBZ Card, jer oni tek slijedeci dan vide uplatu.

Uplatio u PBZu, odmah sa potvrdom otišao do šaltera PBZcard.

Gospođa je rekla da će se spojiti dva računa jer oni knjiženje vide tek sutra i da zanemarim na obavijesti onaj dio koji će se odnositi na plaćeni račun. Usput je nešto tipkala po tastaturi, što :ne zna: , možda da ne blokiraju, iako je rekla da neće biti blokade, ali je nešto spomenula gotovinu (možda to blokiraju - nisam shvatio) i da imaju puno gorih slučajeva...

get
08.09.2010., 16:18
znaci onda se mogu i ja pozdravit sa karticom ak ce mi blokirat jer sam imao prosli mjesec iznos za platit 20 000 kn,platio sam 15,ostalo mi je 5 i danas mi se znaci spojila dva racuna,taj iznos od 5 000 kaj mi je ostao,ta razlika + novi troskovi koji se danas zatvaraju s racunom?

Po mome mišljenu ne bi ti trebali blokirati, jer si platio veći dio iznosa.

Da li ide i ona skupa opomena, :ne zna: jer nikada nisam dogurao do te situacije.

Moj savjet bi ti bio da ih nazoveš. Tako bi se stvar možda ponajbolje riješila.

Dado-zgb
14.09.2010., 16:49
dobil sam doma racun i na racunu pise da nisam platil da nisu primili uplatu od proslog mjeseca i da dok neplatim dug da nekoristim karticu,ja sam uplatio 15 000kn,to njihovo zvucalo ko da nisam nis uplatio,a pise tolko i tolko tad i tad primljena uplata hvala.no falilo mi 5 000 kn,valjda su mislili na cjeli iznos.
sad mi doso racun i opet necu moc platit 100% nego kojih 70%..i dal cu moc kupovat kaj na karticu kad sutra platim racun ili da ju uopce nediram dok nelatim cjeli racun ??

kaj bu mi blokirali il kaj moze bit??