PDA

View Full Version : Nizozemska (i Amsterdam)

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10

Violator
22.11.2005., 07:32
moja preporuka je Durban Poison skunk pomijesan sa marokanskim hashishem; sve zajedno... dobije se efekt vegetiranja :D

Bio u Amsterdamu i mogu samo reci da cu prvom prilikom opet otici tamo... jebes ljetovanje na Jadranu :p

tatiana
22.11.2005., 21:28
ja sam kupovala već smotane... i bili su SUPER :top: :top:
ne da se meni prtljati sa zamatanjem i obmatanjem.... kupiš, sjedneš, popušiš i fiju briju :D

Peregrina
26.11.2005., 19:36
Evo ovako,

Inace izlazim u Rotterdamu van posto ovdje stanujem i sve mi je poznato.U Amsterdamu radim, tako da i tamo idem koji put idem na izlazak.
Ne slazem se s tim da je svugjde bas tako skupo.Nemoj zaboraviti da je Amsterdam glavni grad i da je vecino u takvim gradovima nesto skuplje.
Prije 2 tjedna sam bila u jednom klubu,Albert Cuijp.Bilo je super,pustala se kubanska glazba,besplatan ulaz i wc.Platila sam tri(velike Heinieken )pive,jedan Martini i jednu Kolu € 7.90.
Naci ces cijenu pive od €1.60 pa na dalje...
Navecer idem van u Rotterdam,klub se zove Plan C u centru grada.Dolaze puno studenti zbog niske cijene i dobar provod.Do 23.00, ulaz je besplatan (poslije €5.00).Uz to se do 24.00 pusta ziva glazba (band),kasnije DJ.Dakle, mozda se vidimo:W

Violator
26.11.2005., 21:00
istina, ovo za cijene...
u Amsterdamu cijene pića su iste kao u HR

by the way, hotelska soba (+dorucak) je 40 eur po osobi, sto mi se ne cini uopce puno ako usporedimo sa cijenama kod nas...

ma ljudi, idite u Amsterdam... :D

iamsterdam

Peregrina
26.11.2005., 21:08
Hostel-->krevet + dorucak vec imas od € 14.70!
Povjeri na stranicu
http://www.hostelsweb.com
:w

Violator
26.11.2005., 21:30
Peregrina kaže:
Hostel-->krevet + dorucak vec imas od € 14.70!
Povjeri na stranicu
http://www.hostelsweb.com
:w

znam, bio sam u Vondelparku...
ali i hotel je smiješno jeftin

vaci
27.11.2005., 19:01
nisam čitala cili topic, al od 1.01. 2006. zatvaraju se kofi šopovi :mama:, amsterdam prestaje bit liberalan :D

zekobarhonda
27.11.2005., 19:13
vaci kaže:
nisam čitala cili topic, al od 1.01. 2006. zatvaraju se kofi šopovi :mama:, amsterdam prestaje bit liberalan :D

lazes, sotono!!! :D

Peregrina
27.11.2005., 19:19
Hahaha,stvarno neznam otkud joj ovi podaci...

Mislim da netko nije obracao paznju kada se ucilo u skoli da je Amsterdam glavni grad Nizozemske a ne zemlja!
Kad bi malo putovala po Nizozemskoj,bih saznala da ima coffeeshopovi svugdje po Nizozemskoj a ne samo u Amsterdamu.

Sommige mensen....

:rolleyes:

Violator
27.11.2005., 20:12
Peregrina kaže:

Mislim da netko nije obracao paznju kada se ucilo u skoli da je Amsterdam glavni grad Nizozemske a ne zemlja!
Kad bi malo putovala po Nizozemskoj,bih saznala da ima coffeeshopovi svugdje po Nizozemskoj a ne samo u Amsterdamu.

Eh... Pink Coffee Shop u Eindhovenu npr. :D

btw., evo popis svih shopova u Holandiji (a svi znamo da je Holandija glavni grad Nizozemske, right? :D)
http://www.coffeeshop.freeuk.com/ACDfrmAZ.html

vaci
27.11.2005., 20:39
Peregrina kaže:

Sommige mensen....

prijedlog zakona koji nisam sigurna jel usvojen ili će tek biti

tema je amsterdam zato sam se osvrnila samo na to. :B

inače, nisam ni znala da je amsterdam u nizozemskoj :misli: :rolleyes:

nemaju svi love za putovat po ciloj nizozemskoj, al osnovno školovanje je besplatno Kad bi malo putovala po Nizozemskoj, bih saznala da ima coffeeshopovi svugdje po Nizozemskoj a ne samo u Amsterdamu. :bonk:
a čini mi se da je to "bih" još i najmanja pogreška u ciloj rečenici :D

Peregrina
27.11.2005., 20:54
vaci kaže:
prijedlog zakona koji nisam sigurna jel usvojen ili će tek biti

tema je amsterdam zato sam se osvrnila samo na to. :B

inače, nisam ni znala da je amsterdam u nizozemskoj :misli: :rolleyes:

neamju svi love za putovat po ciloj nizozemskoj, al za osnovno školovanje je besplatno Kad bi malo putovala po Nizozemskoj, bih saznala da ima coffeeshopovi svugdje po Nizozemskoj a ne samo u Amsterdamu. :bonk:

Onda mi kukamo kako neki Nizozemci neznaju da se Istra nalazi u Hrvatskoj!Ooooh,kad cujem da se nezna da je Amsterdam glavni grad Nizozomske vise necu:vidiga:

Ako vec nisi bila sigurna,sta si onda najavila da se zatvaraju??

:B

vaci
27.11.2005., 20:59
Peregrina kaže:
Onda mi kukamo kako neki Nizozemci neznaju da se Istra nalazi u Hrvatskoj!Ooooh,kad cujem da se nezna da je Amsterdam glavni grad Nizozomske vise necu:vidiga:

Ako vec nisi bila sigurna,sta si onda najavila da se zatvaraju??

:B

ironiju ne shvaćaš :kava:
nisam ni ja znala da je istra u hrvatskoj :misli:

ako već živiš tamo ti nam reci jel taj zakon usvojen :raspa: ili da nazovem vanjske da mi ponove informaciju :o

Peregrina
27.11.2005., 21:09
Oko toga se vec dosta dugo raspravlja u Bruselu.Skoro sve zemlje u EU hocu da se zatvore coffeeshopove ali zasad ni blizu toga.Posto se u EU sve vise odobrava,npr zakon zatvaranja puba u Velikoj Britaniji se nedavno promijenila,zenidba homoseksualaca u Spanjolsoj,Nizozemskoj i Belgiji manja je sansa da ce se zatvoriti.To su vecinom krsanske stranke koje se bore protiv prodavanje kanabisa i hasjisa.Vec dugo vrijeme je cak i moguce da se dobije preko recepta ako lijecnici smatraju da kronicnim bolesnicima moze olaksati zivot.To je cak i u Velikoj Britaniji tako.;)

vaci
27.11.2005., 21:13
Peregrina kaže:
Oko toga se vec dosta dugo raspravlja u Bruselu.Skoro sve zemlje u EU hocu da se zatvore coffeeshopove ali zasad ni blizu toga.Posto se u EU sve vise odobrava,npr zakon zatvaranja puba u Velikoj Britaniji se nedavno promijenila,zenidba homoseksualaca u Spanjolsoj,Nizozemskoj i Belgiji manja je sansa da ce se zatvoriti.To su vecinom krsanske stranke koje se bore protiv prodavanje kanabisa i hasjisa.Vec dugo vrijeme je cak i moguce da se dobije preko recepta ako lijecnici smatraju da kronicnim bolesnicima moze olaksati zivot.To je cak i u Velikoj Britaniji tako.;)

znam da se raspravljalo
zadnja informacija iz vanjskih je da je na snazi od 1.01.2007, ostala sam paf :eek:

ok, vidim da sam falila gori, stavila sam 2006 a mislila sam na 2007

Peregrina
27.11.2005., 21:15
Tko zna,mozda cemo morati zbog toga na referendum.:D

tatiana
27.11.2005., 21:28
Peregrina kaže:
Ooooh,kad cujem da se nezna da je Amsterdam glavni grad Nizozomske vise necu:vidiga:

a ja sam mislila da je den Haag...

Natch
04.12.2005., 16:08
molim linkove na low-cost kompanije koje voze za amsterdam iz hrvatske. tx:top:

e da, i link hostela u amsterdamu.:)

NoWa
05.12.2005., 09:14
Natch kaže:
molim linkove na low-cost kompanije koje voze za amsterdam iz hrvatske. tx:top:
nijedna.

moji frendovi su ovaj vikend isli germanwingsom do Kolna pa onda renta-a-carom do amsterdama. navodno ih je doslo skroz povoljno:mig:

Natch
05.12.2005., 12:35
NoWa kaže:
nijedna.

moji frendovi su ovaj vikend isli germanwingsom do Kolna pa onda renta-a-carom do amsterdama. navodno ih je doslo skroz povoljno:mig: kolko je to dosta povoljno? 50 ili 300 eura?:top:

Kakadu
05.12.2005., 21:39
Natch kaže:
kolko je to dosta povoljno? 50 ili 300 eura?:top:

Povratnu kartu Zagreb-Koln možeš dobiti, imaš li ludu sreću, za nekih pedesetak eura. Ali od Koelna do Amsterdama zna biti skupo. Ne znam za rent a car, ali mene je došao vlak, karta u jednom smjeru Amsterdam-Koln 50 eura. Najbolje je ako imaš nekoga u Amsterdamu da te pokupi autom :D .
Imaš i neki low cost iz Rijeke za Hamburg ili Havover, a imaš i iz Venecije neke low cost za Amsterdam

duffy duck
17.12.2005., 02:43
Jel zna netko koji su najbolji disko klubovi u Amsterdamu?

Kakadu
20.12.2005., 21:21
Paradiso i Melkweg

Fishbone
22.12.2005., 14:54
Marica rocks ........ !!!!!! :afro: :afro: :lux:

Dwarf980
07.01.2006., 00:05
Zion je ok....klub..ima simpa redare..:rofl:....uredjenje sa dva floora..odvojena prolazima.....predobro....ostale jos nisam presao...al ce ubuduce i oni doc na red.....;)

ali...nema do ljetnih festivala i Awakenings festivala pocetkom 7 mjeseca....:o :klopa: :love: :cerek:

T@nja
22.03.2006., 09:00
Moze li mi neko dati informaciju gdje u Amsterdamu mogu povoljno i sigurno ostavit auto na 24 sata?

arwen
31.03.2006., 23:34
I ja tražim najpovoljnije rješenje.

Avion Zagreb - Koeln s GW:
http://www33.germanwings.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?language=HR

Vlak Koeln Amsterdam je preskup.
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en?

Yazz
04.04.2006., 09:45
ljudi, zna netko neki dobar (čist i jeftin) hotel u amsterdamu?
surfam po virtual touristu, ali voljela bih otići na preporuku nekoga s našeg foruma...
hvala :s

Violator
04.04.2006., 12:28
Hotel Acro...

U centru Amsterdama, u blizini Van Goghovog muzeja
cijena noćenja sa doručkom je oko 30-40eur
ništa spektakularno, ali s obzirom na cijenu vrlo dobro...

www.acro-hotel.nl

Yazz
04.04.2006., 12:30
hvala violator :)

edit: hotel ima super kritike na webu, ali cijene su:
A room a night
€ 60 - € 125 : Single room
€ 75 - € 150 : Double/Twin
€ 90 - € 185 : Triple
€ 105 - € 220 : Quad

khm.

Violator
04.04.2006., 15:35
hvala violator :)

edit: hotel ima super kritike na webu, ali cijene su:
A room a night
€ 60 - € 125 : Single room
€ 75 - € 150 : Double/Twin
€ 90 - € 185 : Triple
€ 105 - € 220 : Quad

khm.

kada dodjes tamo ponude ti jeftinije nego sto je na cjeniku...
mi smo bili u Quad room; i platili smo 30 ili 35 eur po osobi...

inace imas hostele po 20 eur nocenje + doruchak, ali hostel je za više ljudi, jer u protivnome ako si sam djelit češ sobu sa neznancima...

ako se odlučiš za hostel, preporučujem Wondelpark

Yazz
04.04.2006., 20:35
aaa, znači spuste cijenu na licu mjesta?
eh, kad bi mi htjele imat rezerviranu sobu da nas čeka, a ne riskirat, pogotovo jer idemo (nadamo se) 30.04. - queens day.
a noć 29/30.04. nema slobodne sobe po nekoj prihvatljivoj cijeni :(
a dobro, tko nam je kriv, zato ćemo ići tek 30. gore.

neki hosteli imaju dvkorevetne sobe - samo da nađemo neku slobodnu :s

u svakom slučaju, hvala na savjetima :)

Annabel Lee
04.04.2006., 23:55
ako se odlučiš za hostel, preporučujem Wondelpark

Ovaj je super, bila sam prošle godine u njemu i mog reći samo najbolje! :top: Čiste i velike sobe, osoblje ljubazno, hrana dobra, 15min hoda do glavnog trga, a hostel je smješten u prekrasnom parku.:top:

Natch
25.04.2006., 18:51
ima li koga iz amsterdama? kakvo je vrijeme, kolika je temperatura, kakve su prognoze u sljedecih 10-tak dana?

arwen
25.04.2006., 22:33
ima li koga iz amsterdama? kakvo je vrijeme, kolika je temperatura, kakve su prognoze u sljedecih 10-tak dana?
Evo, baš i ja tražim
http://www.amsterdam.info/weather/forecast/

Kakadu
25.04.2006., 23:10
Ja sam se opravo vratila... bilo mi je žao što nisam ponijela pernatu jaknu:mad:

Natch
25.04.2006., 23:11
Ja sam se opravo vratila... bilo mi je žao što nisam ponijela pernatu jaknu:mad:
zasto, jel hladno?

tx, arwen :top:

Kakadu
27.04.2006., 12:09
zasto, jel hladno?

Hladno i vjetrovito. Bar do prije 3 dana.

Natch
27.04.2006., 13:46
Hladno i vjetrovito. Bar do prije 3 dana.
pretpostavljam da je to ta ciklona koja se sad spustila do nas i da ce se gore razvedriti :D :s :s

Natch
27.04.2006., 14:13
http://www.amsterdam.info/weather/forecast/

da, suncano sa "rastrkanim oblacima" :rofl:

dr.kronja is back
28.04.2006., 03:02
to je jedini grad koji cu sigurno posjetiti prije nego sto odem s ovog svijeta,hocu da ga jednom zapalim ko covjek u kafani a da ne moram da gledam da li tko dolazi:frajer: :frajer:

bianca
30.05.2006., 09:50
Vezano za Wondelpark - moze li se preko neta rezervirat soba, zna li netko? Jel frka tamo oko pride-a dobit mjesto u hostelu?
Hm, a mi bi isli autom posto nas je 5 zena :rolleyes: i mislim da nam se tako najvise isplati...pa me zanima jel imaju tamo rijeseno nekako s parkirnim mjesima ili je sve posveceno biciklima :p
I jos SAMO jedno pitanjce...kolko su cestarine do A-dama?
hvala hvala hvala unaprijed :s

Billi
31.05.2006., 14:55
pise se vondelpark:p
u a'damu je uvijek guzva sa hotelima. parkiranje se posvuda placa. cestarine placas samo slo i aust. kaj nisi nikad putovala dalje od svog dvorista:rolleyes:

bianca
31.05.2006., 18:35
Paa..nisam nikad isla u Nizozemsku autom i sta sad mogu?:bang: i nemam pojma gdje se sta placa jer nikad nisam na to obracala paznu, zato sam i pitala ovdje :B

Peregrina
31.05.2006., 22:22
Istina je,svugdje je placa jedino u Amsterdam noord,tj sjeverni Amsterdam s druge strane rijeke IJ imas mogucnosti parkirati auto bez placanja.Samo produzi autocestom A10.

A vrijeme,hmmm....ovaj vikend bude suncano tako nesto sa 17-18 stupnjeva.
Ja sutra kazem hasta la pasta Amsterdamu jer idem na 5 dana za Oslo.

Ovdje u Nizozemskoj nema cestarine osim na jednom poluotoku ali to je daleko od Amsterdama.Cestarinu samo placam u Austriji.

:D

Dwarf980
31.05.2006., 22:42
Ja sam doduse bio u damo prije dva ljeta...al....isto u vondelparku....i mi smo svoje sobe rezervirali.tj. jednu sa 8 lezaja.....4 kreveta na kat prek neta...i placali je 25 ojra noc...i bile je hebeno....a kombi smo parkali u garazi kod amsterdam arene....i kad smo to rekli frendici koja tam zivi....ova nama ste vi normalni...parkali kombi u najgorem djelu grada....:zubo: al je sve ok bilo...:top:

A u dam idem opet .....jerbo mi je bilo tam predobro......:top: :top: :top:

Dwarf980
31.05.2006., 22:43
.pa me zanima jel imaju tamo rijeseno nekako s parkirnim mjesima ili je sve posveceno biciklima :p

sam nemoj hodat po njihovim stazama..jerbo ces ili popit batine ili bu te neko zgazio...a na svoje sam oci vidio i da tamo bikeri imaju prednost i pred autima....;)

Dwarf980
31.05.2006., 22:48
A kaj se tice vremena....jeboo..al tam vrijeme nije bilo normalno kad smo mi bili pocetkom 7 mjeseca....tak brze oblake nikad nisam vidio.....i promjenu vremena....sunce....pa vjetar pocne puhat...oblaci dolete...vush pljusak.....pa opet sunce przi nakon 5 min...pa opet vjetar...pa sunce...pa oblaci pa pljusak.....i tak svih 5 dana koje sam bio tamo......a i na festivalu na kojem smo bili prek dana....morao sam bjezat u satore svakih sat vremena pljusak pa opet sunce.....:rofl: :rofl: :rofl:

da zivim tamo bi popizdio zbog vremena...i moro bi sa sobom uvijek furat cijelokupnu obleku.....od jakne do kratke majce i svako malo se oblacit pa skidat.....:zubo:

Billi
01.06.2006., 07:58
zapravo, ne naplacuje se parking u cijelom gradu. ne placa se u kvartu u kojem sam stanovala, 20 min tramom do centra, ne placa se u kvartu di je hotelu di sam odsjela...a po gradu je jednostavno ici tramom pa se isplati parkat van centra.

ja za mjesec dana idem u fryslan i dolfinarium u harderwijku. a'dam zaobilazim.

Annabel Lee
01.06.2006., 20:59
Treba jako paziti na bicikle, mene su par puta skoro pokupili. :zubo: A s vremenom smo imali sreće, bili smo tamo četiri dana u travnju i nijednom nam nije padala kiša! :top:

nigga
28.08.2006., 22:22
eto nas 4 frenda se odlučilo na taj pothvat-idemo u amsterdam-našao sam povratne karte iz ljubljane za 1000 kn-e sad mi smo mislili doći gore pa tražit neki hostel-kolko je to pametno il bi bilo bolje rezervirati???
i kakva je temp. i vrijeme tamo sada-a kakva će biti krajem 9.mj tj. kakvo je obično u to doba godine???

thx na odgovorima

mighty_aphrodite
21.09.2006., 12:59
bok ljudi:)

evo i ja cu bit u amsterdamu kraj 9.-pocetkom 10. znaci vec za 10ak dana:cerek: juhuhu
ako netko ima kakav savjet u vezi toga sto obavezno vidjet, gdje se dobro klopa, kud navecer itd. nek slobodno napise, a nesto sam vec i procitala... kakva se mjuza pusta po klubovima? ja inace ne volim fensi mjesta gdje se pusta samo rnb i hiphop ko skoro svugdje u zagrebu, nego nesto malo rokerskije...

plus mislim da cemo 1 dan do utrechta. bit ce suuuper:D

Prince
24.09.2006., 01:32
http://gracija.ba/?action=txt&ID=566

Dobar tekst, otprilike je dosta toga rečeno, mada se o Amsterdamu može pričati danima.

Takođe, dobra stranica vam je www.iamsterdam.nl , tamo možete naći sve potrebne informacije.

mihvi
30.09.2006., 09:20
eto nas 4 frenda se odlučilo na taj pothvat-idemo u amsterdam-našao sam povratne karte iz ljubljane za 1000 kn-e sad mi smo mislili doći gore pa tražit neki hostel-kolko je to pametno il bi bilo bolje rezervirati???
i kakva je temp. i vrijeme tamo sada-a kakva će biti krajem 9.mj tj. kakvo je obično u to doba godine???

thx na odgovorima

zanima me gdje si nabavio karte po toj cijeni!!!!
reci odmah!!!! :)

Zoey
02.10.2006., 15:32
bok ljudi:)

evo i ja cu bit u amsterdamu kraj 9.-pocetkom 10. znaci vec za 10ak dana:cerek: juhuhu
ako netko ima kakav savjet u vezi toga sto obavezno vidjet, gdje se dobro klopa, kud navecer itd. nek slobodno napise, a nesto sam vec i procitala... kakva se mjuza pusta po klubovima? ja inace ne volim fensi mjesta gdje se pusta samo rnb i hiphop ko skoro svugdje u zagrebu, nego nesto malo rokerskije...

plus mislim da cemo 1 dan do utrechta. bit ce suuuper:D
a ne znam, odi vidi sve kaj stignes. mene je amsterdam oborio s nogu :top:
ja volim etnicu hranu pa sam se hranila u po vijetnamskim, indonezijskim i slicno. mislim da je jedan restac cak imao ekimski predznak, ne sjecam se vise. svi su bili u onoj jednoj ulicici u crvenoj cetvrti, da ti bar znam napisat kak se zove... prosetas se po gradu i odmah naletis na nekaj.
simpa su i oni mali bistroi starinski u kojima se jedu mrak palacinke i tako to, a kad izlazis na vrh sanka prikacis jednu novcanicu iz svoje zemlje. tako smo mi ostavili kune u amserdamu. simpaticna tradicija.
ja sam isla malo vidit muzeje, kolko se moze za tak kratko vremena, al opet, mada se narodni muzej onda preuredivao, vidjeli smo nocu strazu i ostalo, a u van goghu sam se izgubila jer mi treba vremena da sve procesuiram a muzej je golem i hrpetina ljudi unutra i nis nemres vidit kak spada.
ima puno malih slatkih ducana s antikvitetima ak te to zanima, i miljon razlicitih seks sopova, i tak, suvenirnice i svasta.
ja redovno kupim vodic kad idem nekam pa se malo unaprijed informiram, a i tebi preporucam isto. ovisi kaj te zanima, ne znam kaj bi ti preporucila. imas di za otic u amsterdamu, samo da me ubijes ne znam ti to sad rec. mozes pitat nekog, u krajnjem slucaju tipa u coffeeshopu :D

Billi
03.10.2006., 08:37
zanima me gdje si nabavio karte po toj cijeni!!!!
reci odmah!!!! :)

pa ja sam letjela cro airlinesom iz zagreba za 1400 kn.

Chips
07.10.2006., 00:16
pozdrav svima,ja sam iz Rijeke i hitno hitno hitno mi treba par informacija za put u amsterdam. ja,cura i jos dvoje njih planiramo ić gore za novu godinu pa me zanima- kako doc do najjeftinije karte za avion? (ili vlak)
dali bi dobio popust ako bi rezervirao sada karte?
tražim već tjedan dana svugdje ali su preskupe karte.
molim vas da mi pomognete, zahvaljujem unaprijed. Uživajte! :)

mighty_aphrodite
07.10.2006., 10:18
mislim da je najjeftinije low-fareom do kelna ili brisela pa vlakom.... raspitaj se. letovi koji idu direktno na njihov aerodrom su preskupi.
e, ja se vratila prije par dana i bilo je fenomenalno! svima nam se grad toliko svidio da smo rekli moramo se vratiti.... bili smo smjesteni blizu leidspleina, tako da smo uglavnom pjeske isli. bili smo u rijksu i van goghu, po kanalima, na onaj noviji otok sa super kucama i tako... odusevila nas jr red light district, a u coffe shopovima ekipa od 7 do 77... ma mrak. price o biciklistima su ziva istina pa mislim da cu jos neko vrijeme imat tikove na zvuk trube:rofl:
nego, najvise mi se svida ta njihova liberalnost koju svugdje vidis i to sto tamo apsolutno nitko nije diskriminiran. mi smo oko tisucu svjetlosnih godina iza toga:flop:.
hvala svima na tipovima:)

Trazim_auto
07.10.2006., 10:39
Bio sam u Amsterdamu prije dvije godine. Pazite: pristojan smještaj u centru grada ne dobije se za manje od 100 EUR po danu (mislim da je Ibisz bio 120 EUR). Moj hotel je koštao 60 EUR po danu i mogu reći da je to moj najgori smještaj u životu! Stvarno ko da je iz Alan Forda: na kat su vodila uske škripave stepenice da sam jedva provukao kofer, ali to nije ništa prema stravi od soba: u kupaoni otpada zbuka i sve je crno od plijesni, osobito strop. Namještaj prastar i potrgan. Grijanje ne radi. Pobojao sam se čak da bi moglo biti i štakora! Hotel nema svoje parkiralište, a javno se plaća 3,20 EUR po satu (srećom ne po noći, do 9 ujutro). Jedino je doručak bio koliko-toliko normalan.

Zoey
07.10.2006., 20:51
Bio sam u Amsterdamu prije dvije godine. Pazite: pristojan smještaj u centru grada ne dobije se za manje od 100 EUR po danu (mislim da je Ibisz bio 120 EUR). Moj hotel je koštao 60 EUR po danu i mogu reći da je to moj najgori smještaj u životu! Stvarno ko da je iz Alan Forda: na kat su vodila uske škripave stepenice da sam jedva provukao kofer, ali to nije ništa prema stravi od soba: u kupaoni otpada zbuka i sve je crno od plijesni, osobito strop. Namještaj prastar i potrgan. Grijanje ne radi. Pobojao sam se čak da bi moglo biti i štakora! Hotel nema svoje parkiralište, a javno se plaća 3,20 EUR po satu (srećom ne po noći, do 9 ujutro). Jedino je doručak bio koliko-toliko normalan.
a gle, ak netko hoce centar grada i dobar hotel onda plati 100 eura dvokrevetnu sobu. ja sam spavala u avenue hotelu i bilo je sve super (osim tipa i zenske kojima smo ujutro kroz prozor vidjeli stopala ispod popluna - kako sam se iznenadila! treba navlacit zavjese, definitvno). nisam dugo ostala, a cini mi se da za novu goddinu isto nece bit dugo tam, ap se mozda i isplati imat dobar hotel - u centru, tak da ti sve bude blizu, kud ces se s tramvajem vozit.... ja sam sisla s vlaka i prosetala 5 minuta do hotela. zakon.

arty_
08.10.2006., 20:33
pozdrav svima,ja sam iz Rijeke i hitno hitno hitno mi treba par informacija za put u amsterdam. ja,cura i jos dvoje njih planiramo ić gore za novu godinu pa me zanima- kako doc do najjeftinije karte za avion? (ili vlak)
dali bi dobio popust ako bi rezervirao sada karte?
tražim već tjedan dana svugdje ali su preskupe karte.
molim vas da mi pomognete, zahvaljujem unaprijed. Uživajte! :)

Sa Krka ti leti HLX za Koln/Bonn (mi smo kartu platili 50 eu, ali smo je i rezervirali dosta unaprijed); imaš i iz Zagreba za Bonn - Germanwings..
Problem je doći iz Kolna za Amsterdam. Vlak im je ful skup (50 eu u jednom smijeru) pa smo se odlučili na naoko jeftiniju soluciju - rent-a-car. Za pet dana renta platili smo 90 eu, što je jeftino kad podjeliš na 4 osobe. Ali i tu postoji zaheb, -- parking u Amstertamu-- strašno skupo!
Pa ti vidi..

Peregrina
08.10.2006., 20:43
Na stranici nizozemske zeljeznice www.ns.nl (napisana isto na engleskom) mozes karte nabaviti za povojlnu cijenu,time da rezerviras dosta unaprijed.Ja npr letim za 2 tjedna za Zagreb;povratna karta vlakom do Koln/Bonn: 38 € onda avionom sa Germanwings do Zagreba: 93 €.Svega ukupno 131 €.

:)

Billi
09.10.2006., 08:11
tamo apsolutno nitko nije diskriminiran. mi smo oko tisucu svjetlosnih godina iza toga:flop:.

moras jos jako puno puta otici u a'dam pa vidjeti grad u pravom svjetlu ;)

also, mi gore odsjedamo u bastion hotelu, uz zaobilaznicu (RAI). tramvaj je odma tamo, metro je na 5 min hoda, parking kod hotela besplatan. nema sanse da bi autom isli u grad iako se u gradu super snalazimo jer smo zivjeli gore. ali parking je preskup a guzve uzasne.
ja planiram otici gore oko bozica. trazit cu neki povoljni let iz ljubljane ili CRO airlinesom za 200 eura na 2 rate.

Mooky Sissa
09.10.2006., 19:44
nego, najvise mi se svida ta njihova liberalnost koju svugdje vidis i to sto tamo apsolutno nitko nije diskriminiran. mi smo oko tisucu svjetlosnih godina iza toga:flop:.
hvala svima na tipovima:)

U isto vrijeme su nevjerojatno konzervativni i zadrti. Tu smo barem 100 svjetlosnih godina iza njih :s

ikoman14
07.11.2006., 18:20
Jel ima netko za preporučit neki solidan hotel ili hostel za spavat u Amsterdamu a da nije preskup i preudaljen od centra? Thanks.

Chips
09.11.2006., 16:23
Hans Brinker,vrlo blizu centra, 25 eura noć.

http://www.hans-brinker.com/

Ninela2205
14.11.2006., 08:57
Moilim vas tko god može pomoći nek nam se javi! Imamo avionske karte za Amsterdam 28.12., povratak 3.01. - a nemamo smještaj. Šta da radimo? Prek inteneta ne možemo niš obavit, a agencije za smještaj uzimaju preveliku proviziju. Treba nam pristojna soba s bračnim krevetom do 100€ po danu.Ali za obadvoje, a ne 100 po čovjeku. Da li netko ima savjet ili zna za konkretan hotel ili slično.Možete javiti i na mail ninela2205@net.hr.PUNO HVALA

Ninela2205
14.11.2006., 09:02
Ama čovječe, solidan hotel ne željezni kraveti na kat, pa tamo sepsu dobiješ.Ima li šta bolje?

Billi
14.11.2006., 11:12
bastion hotel (ist dio grada kod RAI-a). nocenje oko 80 eura , tram i metro na 2 min hoda.

Billi
14.11.2006., 11:17
http://www.bastionhotels.nl/nl/onzehotels/amsterdam/

evo naseg hotela . tu uvijek odsjedamo. :cerek:
jako lijepo cisto i uredno.

slavonac dado
02.12.2006., 23:57
Jel netko bio tamo na dočeku Nove godine? Bude li što na trgovima organizirano? Hvala

caesar-caesar
06.12.2006., 13:30
ok tema je totalno načeta, al dajte vi meni klošari pošteni ko i ja recite ovak okvirno kako se kreću cijene po amsterdamu. cura i ja planiramo ići na proslavu nove godine, znam da su tada cijene po gradu astronomske i ukoliko nemaš para možeš samo guzicu svoju vidit. u aranžmanu je uračunat put, razgledavanje i smještaj, hrana ne. konkretno me zanima može li se popiti kava za manje od 15 eura kako čujem, nešto pojesti a da čovjek ne bakrotira i sve ostalo što se sjetite.
fala vam puno ruljo i dofuram vam nešto grassa ak odemo!

Billi
06.12.2006., 13:41
15 eura kava :rofl:
tak su meni rekli da je u irskoj piva 15 eura pa mi za tu lovu pili 5 komada!
klopa je skuplja , gotovo nista ispod 10-12 eura a cuga je par eura.

samo ti furaj grass, pazi da te carinik ne pretrese pa najebes bezveze. a grasa u hrv fala bogu ima i bez nizozemskih dostavljaca.

slavonac dado
08.12.2006., 21:07
Jedino o čemu se ovdje piše je kako doći do coffee shopa i zapalit, pa jel ide itko tamo samo zato jer mu je recimo grad lijep? Za ne povjerovat! I zar je moguće da nitko nije bio na dočeku Nove godine u Amsterdamu?!

caesar-caesar
09.12.2006., 12:06
Jedino o čemu se ovdje piše je kako doći do coffee shopa i zapalit, pa jel ide itko tamo samo zato jer mu je recimo grad lijep? Za ne povjerovat! I zar je moguće da nitko nije bio na dočeku Nove godine u Amsterdamu?!
ide ide, al je grass nezaobilazni dio obilaska :D

paty
18.12.2006., 12:16

Ja bila,ali davno dočekala sam 2000g. tamo.:cerek:
Taj je grad nešto stvarno posebno,ima neku vibru koju nigdje nećeš osjetit.
Ljudi su predobri,ljubazni, svi će ti sve objasnit uputit te di ti treba.
Sjajno mi je bilo šta najuži centar gdje je brdo znamenitosti možeš šetnjom proć.
Arhitektura sjajna,obavezno u muzeje otić,u kuću Ane Frank...itd.mogla bi nabrajat do sutra.:D
Svaki trg ima doček, na Damu je najbolji,najljepši doček koji sam ikad vidjela.
Moraš probat njihove palačinke to im je specijalitet slane,slatke..njam-njam:)
Joj-sa tržnice cvijecem me dragi trebao u lisicama udaljit,nisam se dala:p
Hard rock-sjajan.

Taj grad je očarao moje srce i nadam se da ću na proljeće tamo ponovo:rofl:

Billi
18.12.2006., 15:17
ja ne pusim travu i ne slavim novu u a'damu. ali ja moram, moram i moram, dva puta godisnje otici u erasmus park.

Cinnamon Girl
07.01.2007., 15:38
Zna li neko za jako jeftin i skroman ho(s)tel u Amsterdamu? Da nije bas skroz van grada.

Chips
07.01.2007., 15:53
hans brinker, 24 eura noc... mi bili pet dana za ovu novu godinu
tu imas rezervacije http://www.hans-brinker.com/service.html
uzivaj

Kasko Osiguran
07.01.2007., 18:24
Imam ja slobodan apartman u Amsterdamu, pa ako si zainteresirana, javi se.

Cinnamon Girl
07.01.2007., 22:20
naravno da sam zainteresovana. posto je?

traveler
07.01.2007., 23:48
kako se krecu cijene u amsterdamu u ovo vrijeme?sestra mi ide tamo za koji dan u shopping pa ju zanima...koliko dodu opcenito hrana,pice,garderoba....?mozda tipa sportski ducani ili kao sto su u nas indian shopovi ako je ko vidio... .)
thanx,pozzzz

Annabel Lee
08.01.2007., 01:27
kako se krecu cijene u amsterdamu u ovo vrijeme?sestra mi ide tamo za koji dan u shopping pa ju zanima...koliko dodu opcenito hrana,pice,garderoba....?mozda tipa sportski ducani ili kao sto su u nas indian shopovi ako je ko vidio... .)
thanx,pozzzz

Bila sam prije dvije godine i sjećam se da su hrana i piće bili skupi, ali se zato odjeća mogla naći po pristupačnim cijenama. Pogotvo što je sada razdoblje sniženja. :)

arty_
08.01.2007., 12:26
Zna li neko za jako jeftin i skroman ho(s)tel u Amsterdamu? Da nije bas skroz van grada.

www.flyingpig.nl:top:
Downtown hostel ti je u centru grada.. Od 20 - 30 eura nocenje, ovisno o sobi koju odabereš

traveler
04.02.2007., 17:25
jel zna netko ima li autobusna karta do amsterdama?ne mora nuzno bit iz zg-a.koliko bi kostala?i koliko dugo bi trajao put?
pozzzzzzzz

nukac
05.02.2007., 07:31
Pogledaj na stranice Autobusnog kolodvora u Zagrebu. www.akz.hr

Mikula01
12.02.2007., 23:00
Osim proslave nove godine, koja je svakako mnogima interesantna, jedan od najludjih dana kada treba Amsterdam vidjeti je Kraljičin dan - 30 april.
pogledaj slike ovdje (http://mbfotografie.web-log.nl/mbfotografie/2005/04/koninginnendag.html)

charolastra
20.02.2007., 15:09
pozz
evo planiram za nekih 2 mjeseca s frendicom na tjedan dana u dam
..i tak.. ugl. ono kaj me zanima su buvljaci..pa recite jel iko bio na nekom buvljaku,kaj se nudi,kakve su cijene i tak :)

tatiana
21.02.2007., 13:05
waterlooplein, mislim da se tak piše, to je najbolji buvljak na kojem sam ikad bila.
imaš tu par slika
http://www.channels.nl/waterlooplein.html
i stvarno ima odličnih stvari za kupiti, majica po desetak eura i tak.
nikad se nisam praznih šaka vratila s buvljaka tamo :cerek:

charolastra
25.02.2007., 13:11
najs :) uf,jedva cekam :P

Weedeemer
25.02.2007., 15:52
izlet u amsterdamu mi je prošao u bad tripu :D

al sve u svemu to je bio najljepši tjedan mog života.

blazed
28.02.2007., 18:57
E vidim da nabrajate sve i svašta al mene zanimaju nočni klubovi i cijene cuga u njima
koji su najbolji i kakva je glazba gdje??
unaprjed hvala

Weedeemer
01.03.2007., 13:57
E vidim da nabrajate sve i svašta al mene zanimaju nočni klubovi i cijene cuga u njima
koji su najbolji i kakva je glazba gdje??
unaprjed hvala

skupo ti je podosta.... recimo pol litre vopi ,domaceg, naseg, hajn'kena, tocenog u hard roku ti je 5,50€

đoke prodaju po 5€ ...

skupo do boli, a taksiji su mi se cinili ful jeftini iako su jedni od nasjskupljih u europi, valjda zato kaj smo se uvijek vozili u jednovolumenu pa nas 7-8 lako podijelimo trosak, jer nije bilo nocne linije gradskog prijevoza za taj dio grada di smo bili u hotelu.
rekao bih da je taksi bio cca 16€ pa svatko 2€ ... i tak... hmm

studioworks
10.03.2007., 10:58
evo rego se na ovaj forum samo zbog topika o amsterdamu.

na proljetne praznike idemo u amsterdam, našli smo let iz budimpešte za 33€ u jednom smjeru (šo je stvarno đabe) :rofl: preko sky europa. Da sad ne čitam svih 12 stranica, namjeravamo odsjest u hostelu, mislim da se zove vondelpark koji je nekih 17€p.p.p.n.

Pitanje no.1. piše da dobijemo doručak, sad neznam dal je to uračunato u cijenu ili moram dodatno platit i da li je to švedski stol pa si možemo uzet za kasnije? Kolko opčenito hrana košta i dal se može preživjet sa 5-10€ dnevno (restorani pre skupi...)

Pitanje no.2. Po amsterdam bi se kretali biciklima i/ili tramvajima. Kolko koštaju tramvaji i dali se može švercat (da li ima malo konduktera kao u zgu?). Kak funkcionira ovo sa bikovim, kolko košta i da li oram vratit bike tamo gdje sam ga iznajmio ili to radi nekak drukčije.

Pitanje no.3. Koje znamenitosti možemo posjetit a da ne potrošimo brdo para (muzeji, kuća ane frank). Imajte na umu da smo svi mlađahni tak da umjetničke muzeje (osim onog nacionalnog) vjerojatno nečemo ni gledat.

Pitanje no.4. jel bi nam mogli preporučit neke kofišopove koji nisu meka za turiste (tam je uvijek sve skuplje) nego imaju kombinaciju ugodne atmosfere i pristupačne cijene. Već sam proučio online popis, ali bi nam dobro došle upute, doživljaji i komentari iz prve ruke.

Pitanje no.5. kakvi su im policajci na carini tj. namjeravamo nosit malo vutre doma pa da znamo ako su jako rigorozni i provode stripp-serch:D

Puno hvala svima unaprijed.

P.s. Ako neko ima ideju kako da se jeftino prebacimo do budimpešte neka slobodno kaže.

Sandi
12.03.2007., 01:04
Pitanje no.5. kakvi su im policajci na carini tj. namjeravamo nosit malo vutre doma pa da znamo ako su jako rigorozni i provode stripp-serch:D
ja sam čitala na forumima da predanu prtljagu u avionima njuše psi prije nego što je ukrcaju (a možda i na iskrcaju), pa kad je ti poslije pokupiš samo te ćope.

a što se tiče tebe i ručne prtljage dobila sam dojam (opet samo po čitanju) da je malo strožije nego drugdje (i na schipholu i tvojoj destinaciji) i da i tamo neki puta dođu sa psima.
meni su prošle godine na relaciji graz-london oba puta pootvarali sve bočice, vrečice, detaljno pregledavali kameru i odjeću i na kraju mi je torba izgledala ko svinjac, a mene su tako temeljito ispipali da sam se počela osjećati neugodno(i horny :D ). strah me i pomisliti kako je to u amsterdamu.

za ostala pitanja nemam pojma, tek ih istražujem (vidi se gdje su prioriteti :zubo: )

aaston
12.03.2007., 06:22
ja sam čitala na forumima da predanu prtljagu u avionima njuše psi prije nego što je ukrcaju (a možda i na iskrcaju), pa kad je ti poslije pokupiš samo te ćope.

Zatvori su puni pametnjakovića koji sa sobom nose takve suvenire i onda kad najebu zovu neko svoje dipl. predstavništvo i mole ko balerine za pomoć ;)

Ova namjera za švercanjem pa makar i sitne količine mi je jednostavno pre-pre-pre-glupa. No, ko hoće nek proba. Možda upali, možda ne upali, a u slučaju da ne upali - bit će belaja :D

Leonee
12.03.2007., 15:44

a zasto svercate (ako te ulove, nadrapati cete)? napusite se tamo do mile volje, u avion i doma ponesite one njihove lizaljke (sa okusom marice), a doma nabavis od kvartovskog... :D

studioworks
12.03.2007., 21:31
a zasto svercate (ako te ulove, nadrapati cete)? napusite se tamo do mile volje, u avion i doma ponesite one njihove lizaljke (sa okusom marice), a doma nabavis od kvartovskog... :D

takva trava ne postoji u hr.... :mama:

Kakadu
13.03.2007., 10:43
evo rego se na ovaj forum samo zbog topika o amsterdamu.

na proljetne praznike idemo u amsterdam, našli smo let iz budimpešte za 33€ u jednom smjeru (šo je stvarno đabe) :rofl: preko sky europa. Da sad ne čitam svih 12 stranica, namjeravamo odsjest u hostelu, mislim da se zove vondelpark koji je nekih 17€p.p.p.n.

Pitanje no.1. piše da dobijemo doručak, sad neznam dal je to uračunato u cijenu ili moram dodatno platit i da li je to švedski stol pa si možemo uzet za kasnije? Kolko opčenito hrana košta i dal se može preživjet sa 5-10€ dnevno (restorani pre skupi...)

Pitanje no.2. Po amsterdam bi se kretali biciklima i/ili tramvajima. Kolko koštaju tramvaji i dali se može švercat (da li ima malo konduktera kao u zgu?). Kak funkcionira ovo sa bikovim, kolko košta i da li oram vratit bike tamo gdje sam ga iznajmio ili to radi nekak drukčije.

Pitanje no.3. Koje znamenitosti možemo posjetit a da ne potrošimo brdo para (muzeji, kuća ane frank). Imajte na umu da smo svi mlađahni tak da umjetničke muzeje (osim onog nacionalnog) vjerojatno nečemo ni gledat.

Pitanje no.4. jel bi nam mogli preporučit neke kofišopove koji nisu meka za turiste (tam je uvijek sve skuplje) nego imaju kombinaciju ugodne atmosfere i pristupačne cijene. Već sam proučio online popis, ali bi nam dobro došle upute, doživljaji i komentari iz prve ruke.

P.s. Ako neko ima ideju kako da se jeftino prebacimo do budimpešte neka slobodno kaže.

1. U hotelu nikad nisam bila, pa za doručak ne znam. Hrana ti je dosta skupa, ako nemate love, možete preživjeti na fast foodu (shuarma, sate, mljac), ali ni to nije bagatelno - jedan pošteni fast food obrok košta 10ak€. Tamo negdje na ulazu u kinesku četvr ima stvarno dobrih i jeftinih kineskih restorana, a uvijek možeš u pekarni kupiti kruh, a u dućanu sir i salamu, pa si sam složiš sendviče.
2. U tramvaju uglavnom sjede kondukteri, i samo na ta jedna vrata možeš ući, tako da nema švercanja. Ako je tramvaj bez konduktera, gotovo je sigurno da će te uhvatiti kontrolori - njih 7-8 ulazi u čoporu. Narkići ti prodaju ukradene bicikle za 10-20€, a tamo ti se ionako SVI voze biciklima, pa ako nemaš moralnih prepreka, to ti je opcija. Biciklom za tren stigneš svugdje.
3. Cijeli grad je znamenitost, prošećite se Damom, kanalima, pođite u Vondelpark. Nabavite neki vodič pa ćete vidjeti da u šetnji prolazite pored super stvari.
4. Coffieshopovi se nalaze doslovno na svakom koraku u svakoj četvrti, iako se sad lagano zatvaraju. Oni u centru vječito su ispunjeni turistima - najčešće tinejdžerima - koji tamo valjda provode 24 sata dnevno dokle god su u Amsterdamu:zubo:, a oni izvan centra su potpuno prazni, osim kojeg lokalnog gosta. Nizozemci općenito ne idu baš u CS, oni tu i tamo kupe travu i puše doma ili u Vondelparku.
5. Iskreno, ne znam nikoga da je to pokušao. Policajci stvarno gledaju i znaju što traže. Ponekad imaju i pse. Bolje ti je ne igrati se s tim.

B&B
14.03.2007., 10:03

Obavezno odi u PARADOX u Jordaanu (meni definitivno najljepsa cetvrt u Amsterdamu). Domaci ljudi, super atmosfera, odlicna roba...
Jooooj, i ja bi opet! Aaaaaahhhh

Uzivaj!;)

arty_
18.03.2007., 17:12
http://www.coffeeshop.freeuk.com/ACDfrmGu.html?ACDpage=General/FAQ.html
tu ti je mapa svih cofeeshopova u Amsterdamu,vjerujem da ćes vec nešto naci;)

Ide netko za Queens Day gore?

arty_
18.03.2007., 17:25
I ovo bi moglo pomoci..
http://www.hipforums.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=29

naravno svako ima svoj ukus.., tako ako malo prevrtiš po njihovim forumima ili vec.. dobiti ces razlicite odgovore

ps. upravo procitala da si "vec proucio online popis"" pfff...
Naravno, sad bi bilo besmisleno da sve ovo brišem;)

anelson
18.04.2007., 20:54
Ja uskoro idem u holandiju za oko mjeseca dana! Ja idem u Utrechtu pa zatim u malom gradicu Maarssen kod strica koji zivi tamo. I prije sam nekoliko puta isao,i ta zemlja mi se svidjela pa sam razmisljao da zivim u holandiju.No ne znam kako da pocnem,ja neznam jezik i neznam gdje bih se smjestio? Da znate,ja imam 18 godina i jos nisam zavrsio srednju skolu u maternju zemlju,pa pitam ima li nacina da prekinem tu skolu i da nastavim u holandiju? Treba mi odgovor,hvala unaprijed!

~WinterMute~
18.04.2007., 23:22
ej anelson,

malo sam googlala i tesko je naci informacije o srednjoskolcima

bilo bi ti mnogo lakse da zavrsis srednju skolu doma, a da zapocnes faks u Nizozemskoj, cak ima i mogucnost za specijalnu stipendiju (Huygens Scholarship Programme)

jos cu malo potraziti informacije sto se tice srednjoskolaca ... nadam se da cu nesto naci

anelson
19.04.2007., 19:51
Hvala sto si mi odgovorila na moje pitanje! Bilo bi mi super ako bi imalo nacina da nastavim skolovanje u inozemstvu,a ako nema,nema veze! Samo nastavite potraziti informacije u vezi s time! Da znate,ja sam nagluh pa pitam da li ista znate u vezi sa gluhim ili nagluhim drustvama u Holandiji?

~WinterMute~
19.04.2007., 20:17
Hvala sto si mi odgovorila na moje pitanje! Bilo bi mi super ako bi imalo nacina da nastavim skolovanje u inozemstvu,a ako nema,nema veze! Samo nastavite potraziti informacije u vezi s time! Da znate,ja sam nagluh pa pitam da li ista znate u vezi sa gluhim ili nagluhim drustvama u Holandiji?

E pa nikad nisam o tome razmisljala, ali u Holandiji inace puno toga rade da pomognu ljude s bilo kojim hendikepom (a, neznam kako da drugo nazovem, nadam se da se ne ljutis ... )

Evo po koji link:
http://www.dovenschap.nl/main.php?sid=174
http://www.onderwijsenhandicap.nl/index.cfm?pid=309 (tu ima informacije za studente)

Dalje nisam jos uspijela naci nesto o nastavku srednje skole ... pa bih ti preporucila da stupis u kontakt sa Nizozemskom Ambasadom u Zagrebu:

http://croatia.nlembassy.org/homepage

Medvešćak 56
10000 Zagreb
Croatia
Tel: + (385) 1 4642 200
Fax: + (385) 1 4642 211
E-mail: zag@minbuza.nl

Groetjes ;) (Pozdrav heheh)

anelson
22.04.2007., 22:42
Cao WinterMute! Hvala ti sto si mi pokusala pomoci i sto si mi dala neke ove linkove iako nisam ih posjetio ali cu sigurno sada! Ja sam prije godinu dana kada sam bio u Holandiju pitao sam baku,posto mi se svidjela ova zemlja iako vec odavno,da bih volio ostati tamo i zivjeti a ona uzvraca gdje bih se smjestio i da mi vjerovatno trebaju dvije godine da bih naucio strani jezik i da mi trebaju pare da se prezivljavam ionda sam ostao razocaran jer sam tako dugo godinama trazio da zivim u inozemstvu na odredenom mjestu i nemam ideje kako da ostanem u Kraljevinu Holandiju gdje vlada kraljica Beatrix hehe!

anelson
22.04.2007., 22:46
U mom gradu nema skola za holandske jezike,pa pitam znas li gdje da bih naucio holandski na internetu besplatno (ako moguce) i na odgovarajuci nacin?

Reoless
22.04.2007., 22:54
ima jedan program koji moj bratic koristi, al jos neznam kak se zove, kad saznam javit cu ti... naime kaze da postoji ucenje svih jezika, koje god zelis i to kroz lekcije- uzmes jednu lekciju dnevno a ona traje 30 min... to ti pricam jer cu i ja sad pocet kroz to ucit francuski, on uci spanjolski i kaze da mu je odlican program...

anelson
24.04.2007., 18:55
pa onda ajde molim daj mi taj program za strane jezike

Reoless
24.04.2007., 19:35
moram pitat bratica kak se zove to, jedan jezik ima 2 gb tak da znas, to nisu svi jezici neg skidas koji oces

anelson
29.04.2007., 21:30
e molim te,cekam vas da mi das taj program!!!

Reoless
30.04.2007., 14:33
heeh sorry fakat ja zaboravio na to, i nemoras meni persirat, ja imam 17 god...:) :) jucer sam ga pitao i zove se PIMSLEUR, sad ti malo istrazi kaj se tog tice

Tanja_28
04.05.2007., 17:20
Hy! Kako doći do radne dozvole u Holandiji?

Sony-x
08.05.2007., 22:48
dogovori placu vecu od 45.500 eura godisnje (brutto) i radna ti je sredjena za 10 dana (kao kennismigrant). Drugi nacini su daleko kompliciraniji, a i sada kada je NL otvorila granicu ranoj snazi iz svih novih EU-drzava, bit ce jos teze.

vetran
09.07.2007., 19:51
Ovako..

19.7. idem u Amsterdam...biti cu tamo 5 dana...sto mi preporucate da posjetim?

Gdje jesti? Jeftinoca se cijeni...

Koliko kosta piva? Ima ovdje raznih informacija...od 4 eura do 1 euro...

Molim vas lokacije...al onak adresa ako moze...ili detaljan opis jer idem prvi put...

Koliko kosta prijevoz u gradu? I do kad vozi to sto vec vozi tamo...

I kud van...mislim neki club i sl...alternativa me ne zanima a ni gej mjesta...
heh...unaprijed hvala...

Cinnamon Girl
09.07.2007., 20:35
Kao prvo, Amsterdam ti je tako mali da mozes da ga prepjesacis od jednog kraja do drugog za pola sata. Ja sam bila koncem aprila 6 dana i vidjela sam ga uzduz i poprijeko svaku ulicu nekoliko puta. Samo dobru obucu na noge i goni.
Obici sve dijelove grada: Dam, Red Light District, Zuid, a posebno Jordaan, koji je definitivno najljepsi i najvrijedniji posjeta. Tamo provedi najveci dio vremena, istrazuj sve ulice, nema sta nema, samo se trebas malo zavuci.
Dam i RLD i taj dio (samo jezgro) je pun turista, bezvezan i skup. Jedva da osjetis Amsterdam.
U dijelu grada koji se zove "9 ulica" imas puno ducana i kafica gdje je hrana jeftina (mada mislim da je generalno Amsterdam skup za jesti). Pivo je 2.5 euro ako se dobro sjecam.
Ne znam sta volis jesti, pa ne znam sta da ti predlozim, ali zagledaj malo dok hodas, pa upamti gdje sta lezi, a vidio si da je jeftino.

kisha
10.07.2007., 00:28
http://www.xs4all.nl/%7Ecile/travel/asd.htm

Tu imas nekih zanimljivih stvari o Amsterdamu, od gdje izaći do restorana, itd.

Ja putujem početkom 8., pa vetrane očekujem izvještaj po tvom povratku :top:

arte
10.07.2007., 09:32
Prošlo je dosta otkad sam bila, ali ono što me oduševilo je amsterdamska institucija - Van Goghov muzej! Dokument jednog genijalnog umjetnika; izloženo je sve kronološki od slika, crteža, pisama, njegovih osobnih stvari, slike njegovih suvremenika Gauguina i dr.
Odmah do njega je i Rijskmuseum (Državni muzej) koji je prepun Rembrandta, Vermeera i ostalih nizozemskih majstora.
Poseban mi je doživljaj bio posjet kući Anne Frank. Jedini bed - ostali turisti. Stan-muzej je ionako mali pa uz sve te ljude koji se guraju uz tebe ne možeš na neki svoj, intiman način osjetiti prostor. Zato najbolje doći što ranije, čim otvore..
Sjećam se i Begijnhofa - oaze u centru Amsterdama. Nešto prekrasno! To je zapravo jedan kutak, ajmoreć malo veće dvorište/trg ograđen od očiju javnosti (može se ući samo kroz jedna mala vrata), unutar kojeg se kružno jedna do druge nalaze kuće u kojima su nekada živjele tzv. begine (vjernice koje se nisu zaredile ali su živjele samostanskim životom). U sredini je ogroman travnjak, visoka razgranata stabla, cvijeće, crkva. Zaista bi bila šteta otići iz Amsterdama i ne osjetiti ovu atmosferu mira i zelenila.
Ima još toga već nabrojanog.. a i sasvim neodređena lutanja uličicama i kanalima dovedu te uvijek do nekog slikovitog kutka, antikvarijata, malog muzeja,...

Cinnamon Girl
10.07.2007., 09:50
To ako je covjek kulturalan :)

Ovdje se vecina javlja i pita gdje da klubuju nocu, a po danu piju pivo :D

arte
10.07.2007., 10:48
To ako je covjek kulturalan :)

Ovdje se vecina javlja i pita gdje da klubuju nocu, a po danu piju pivo :D

Haha, sigurno me blijedo "čitaju" :zubo: , ili jednostavno-->preskoče.:D

Možda ih ipak malčice zainteresira i ta kulturalna slika grada ; o drugoj već i vrapci na grani sve znaju ;)

Cinnamon Girl
10.07.2007., 11:33
Rijskmuseum se renovira, pa je otvoren samo mali dio sa highlights-ima. Mislim da je to prilicno privlacno za one nestrpljive. Iako ja uvijek obidjem muzeje i galerije u gradovima koje posjecujem, ipak najvise volim da se skroz predam samom gradu i njegovim stanovnicima upravo hodajuci besciljno i zalazeci po slucajnim sokacima. Lijepo je osjetiti dusu grada.
I apsolutno se slazem s tobom oko muzeja Anne Frank - svi oni turisti, njih 100 vec u redu ranim jutrom, ucine da ti dodje da odustanes od posjeta.

murtela
10.07.2007., 16:32
Zatvori su puni pametnjakovića koji sa sobom nose takve suvenire i onda kad najebu zovu neko svoje dipl. predstavništvo i mole ko balerine za pomoć ;)

Ova namjera za švercanjem pa makar i sitne količine mi je jednostavno pre-pre-pre-glupa. No, ko hoće nek proba. Možda upali, možda ne upali, a u slučaju da ne upali - bit će belaja :D

Apsolutno glupa ideja. Ja sam letila Amsterdam -kopenhagen, dakle unutar europske unije što znači da obično ne prolaziš nikakvu kontrolu. No kada sam se vraćala iz Amsterdama na izlazu su nas čekali policajci s psima.

Billi
10.07.2007., 16:49
Jordaan, koji je definitivno najljepsi i najvrijedniji posjeta. .

ma j...jordaan. odi u boss en lomer, moj bivsi kvart, pa ces vidjet sto je amsterdam:cerek:
imas lijepi erasmus parkic, shackleton straat:s , turki ducan, marokansku mesnicu :rofl:
na jordaanu zive bogatasi, a oni su dosadni :zubo:

ajd, potrazit cu koju photo pa stavit

Cinnamon Girl
10.07.2007., 17:12
ma j...jordaan. odi u boss en lomer, moj bivsi kvart, pa ces vidjet sto je amsterdam:cerek:
imas lijepi erasmus parkic, shackleton straat:s , turki ducan, marokansku mesnicu :rofl:
na jordaanu zive bogatasi, a oni su dosadni :zubo:

ajd, potrazit cu koju photo pa stavit
Bila sam i tamo. Vise je Jordaan Amsterdam. Tvoje je bivse naselje vise Turska i Maroko i sve ostalo. Mada i to ima svoj sarm. Samo to sam vec vidjela i u Kopenhagenu, i u Berlinu, i u svim drugim velikim gradovima. A Jordaan nigdje nisam.

5ivy
10.07.2007., 21:07
Ovako..

19.7. idem u Amsterdam...biti cu tamo 5 dana...sto mi preporucate da posjetim?

Gdje jesti? Jeftinoca se cijeni...

Koliko kosta piva? Ima ovdje raznih informacija...od 4 eura do 1 euro...

Molim vas lokacije...al onak adresa ako moze...ili detaljan opis jer idem prvi put...

Koliko kosta prijevoz u gradu? I do kad vozi to sto vec vozi tamo...

I kud van...mislim neki club i sl...alternativa me ne zanima a ni gej mjesta...
heh...unaprijed hvala...

Ajme..ljubomorna sam! Ja bi opet u Amsterdam :cerek:
Ja bi ti preporučila da si prije puta kupiš vodič kroz grad...ja sam uzela Top 10 Amsterdam. Košta ti manje od 100kn i preveden je na hrvatski. Unutra ti piše apsolutno sve kaj trebaš znati. Imaš i karte grada po kojima ćeš se vrlo brzo snaći.
Gdje jesti...ono čega se ja sjećam da je u blizini malog trga po imenu Leidseplein bilo ulica s hrpom restorana koji su nudili menije. Mislim da je cca 10E bila njihova cijena. Ja sam tamo jela u malom indoneziskom restoranu. Večera za dvoje nas je ispala cca 25ojra, a ubili smo se u hrani! Totalno zanimljiv miks raznih okusa. Bilo je tu pečenog kokosa, nekakvih njihovih krekera od riže...mljac. Taj trg ti je blizu četvrti muzeja i do njega se dođe tramvajem. Meni je u blizini bio i hotel. Osim restorana tamo možeš pronaći i kafiće i klubove. U samom centru je hrana bila skuplja. Znam da smo u steak housu platili večeru 50E (opet za dvoje) a nije bila niš posebno).

Piva...hm...mislim da je cca 3E al to ti sve ovisi od mjesta do mjesta. Kad smo već kod pive, nemoj zaobić Muzej Heinekena. Malo komercijalan, al jako simpatičan i pun svakakvih ludorija :p . U cijenu ulaznice su ti uključene i tri pive+suvenir na kraju.

Prijevoz...voze ti tramvaji i to do ponoći. Autobusi imaju i noćne linije koje voze do 4 ujutro. Karte vrijede za jedno i drugo. Cijena karte je bila 1.5E i vrijedila je sat vremena kolko se sjećam. Osim toga imaš i dnevnu kartu ak ćeš se više vozit. Nemoj se baš švercat, a sam doživila popriličnu bruku kad me prodavač karata prozvao na mikrofon :zubo:. Imaju i metro al navodno je užasan. Meni nije trebao. Najbolje bi ti bilo da uzmeš bicikl pa možeš čitav dan s njim zujit. Tamo ionako svi samo na biciklima briju....Nažalost, za to je bilo prehladno kad sam ja bila :(

Eto...imam ti ja pred sobom vodič, pa slobodno pitaj kaj god te zanima, mogu ti pronać. Tolko volim Amsterdam da bi mogla danima pričat o njemu :s :cerek: :s

5ivy
10.07.2007., 21:11
Rijskmuseum se renovira, pa je otvoren samo mali dio sa highlights-ima. Mislim da je to prilicno privlacno za one nestrpljive.

tamo sam bila u nekom noćnom obilasku...mislim da radi do 22h i bilo je predivno. Jako zanimliivo naroćito jer je sve bilo osvjetljeno sa ajmo reć noćnom rasvjetom a u pozadini se čula muzika. Divota! Baš posebna atmosfera :cerek: . Šteta samo kaj nije čitav bio otvoren...

5ivy
10.07.2007., 21:22
e da...kaj se tiče kofi-šopova. imaš hrpu nekih komercijalnih u koje zalazi dječurlija i ti su u principu skulji. meni su bila zanimljivija mala mjesta koja nisu natrpana i imaju dušu. takva mjesta su jeftinija, imaš ih i u samom centru, samo malo pronjuškaj po malo užim sporednim ulicama :top:

vetran
10.07.2007., 22:48
Fala svima...

jos me zanima di mogu kupit taj vodic...vidio sam nes Amsterdam Top Spots u Algoritmu ak je to to...ali nije na hrvatskom...

i koliko su karte za muzeje i tu kucu Anne Frank...prosjecno...da znam nazicat vise love...starci vole kad ej njihov sin student zainteresiran za kulturu:zubo:

jel netko isao brodom na sjever Nizozemske? jel to zanimljivo? neki kao cruise po otocima....

oilaetha
10.07.2007., 23:11
što se tiče trave, nije je problem iznesti ako se ide busom ili autom. bio sam na maturalcu gore i moji su nosili bez problema. ipak mislim da je glupo riskirati za taj gušt. ipak je veća fora svako malo otić gore jer ni ta trava iako je dobra nije više to kad je pušiš doma:cool:

5ivy
11.07.2007., 00:12
jos me zanima di mogu kupit taj vodic...vidio sam nes Amsterdam Top Spots u Algoritmu ak je to to...ali nije na hrvatskom...

imaš u profilu sigurno (bogovićeva), i u knjižari na početku gajeve (mislim da je to znanje)

Dwarf980
11.07.2007., 09:54

Evo ovakvi su nam carinici:

Policijski službenici PAP Zagreb dovršili su kriminalističku obradu nad hrvatskim državljaninom (1984.) zbog osnovane sumnje da je počinio kazneno djelo zloporabe opojne droge. Osnovano se sumnja da je osumnjičeni u ponedjeljak, 9. srpnja, oko 15,30 sati, kao putnik na redovnom letu iz Amsterdama, u prtljazi neovlašteno posjedovao PVC vrećicu sa 2 grama marihuane i jednu čokoladu crne boje od 100 grama u kojoj se također nalazila marihuana. Opojnu drogu je prilikom kontrole putnika i prtljage detektirao službeni pas za detekciju droga. Kriminalističkom obradom utvrđeno je da je osumnjičeni navedenu drogu 8. srpnja kupio u coffee shopu u Amsterdamu za 20 €. Nakon provedene obrade protiv osumnjičenog je podnijeta kaznena i prekršajna prijava.

:rofl: :rofl:

Sandi
11.07.2007., 19:34
Evo ovakvi su nam carinici:

Policijski službenici PAP Zagreb dovršili su kriminalističku obradu nad hrvatskim državljaninom (1984.) zbog osnovane sumnje da je počinio kazneno djelo zloporabe opojne droge. Osnovano se sumnja da je osumnjičeni u ponedjeljak, 9. srpnja, oko 15,30 sati, kao putnik na redovnom letu iz Amsterdama, u prtljazi neovlašteno posjedovao PVC vrećicu sa 2 grama marihuane i jednu čokoladu crne boje od 100 grama u kojoj se također nalazila marihuana. Opojnu drogu je prilikom kontrole putnika i prtljage detektirao službeni pas za detekciju droga. Kriminalističkom obradom utvrđeno je da je osumnjičeni navedenu drogu 8. srpnja kupio u coffee shopu u Amsterdamu za 20 €. Nakon provedene obrade protiv osumnjičenog je podnijeta kaznena i prekršajna prijava.

:rofl: :rofl:
hm, zanimljivo.

ja sam se vraćala iz amsterdama (preko lutona) baš za vrijeme ovih zadnjih sranja u uk i nitko mi nije dao ni second look a kamoli nešto drugo. samo sam na lutonu morala izuti patike :rolleyes: na moj ruksak pun elektronike nitko nije obraćao pažnju. a mogla sam u svakom džepu imati kilu marihuane. ali nisam. ali sam mogla. da sam bar znala :zubo:

night_train
21.07.2007., 10:43
Hej...
Evo, sto se tice vodica, ja upravo planram kupiti preko amazona LP ili neki slicni vodic jer su oko 10.tak dolara (ili manje), sto je jeftinije nego u Zg (u ALgoritmu trenutno nema LP)... pa probajte tak...

Peregrina
21.07.2007., 11:25
http://www.amsterdamtourist.nl/

Mozda vam ovo kaj pomaze.:top:

martilda
06.08.2007., 13:19
ok, sad opet malo o putu do A.
low fare kompanije: od kuda do kuda (ne nalazim na GW da ide zg-koln, a ni iz trevisa ili trsta do samog am kao što je netko pisao)
opcija rent-a-car, koliko je isplativa s obzirom na parking?
imam mogućnost ići i svojim autom, ali mi se to čini prevelika gnjavaža...
planiramo sredinom 12.mj gore da izbjegnemo novogodišnje gužve, ali da svejedno imamo dosta vremena za rezerviranje jeftinjave letova i hostela (gledamo flying pig - jel bio tko tamo?)
za klopu, travu i ostalo ste doista detaljno pisali, hvala, vjerujem da ćemo se snaći bez beda!
nego, taj put me izluđuje, upomoć :)

S@ntiago
06.08.2007., 18:47
pitanje za ekipu koja živi u Damu ili ga dobro poznaje:

lokacija ovog hostela ok?

http://http://www.hostelworld.com/availability.php/ShelterJordan-Amsterdam-643 (http://www.hostelworld.com/availability.php/ShelterJordan-Amsterdam-643)

u Damu smo dan i pol i željeli bi na brzinu pogledati centar grada i par zanimljivosti,ako imate neki savjet ili neki bolji hostel za preporučiti postavite link(bitno je da je centar i da nije više od 30 e noć) ,hvala!

Cinnamon Girl
08.08.2007., 14:09
Super lokacija.

5ivy
10.08.2007., 13:58

lokacija ovog hostela ok?

to ti je OK lokacija. Centar Dama ti je područje južnije od Central Stationa... :top:

kisha
11.08.2007., 19:50
Odlicno mjesto za biti u Amsterdamu je: http://www.shenzhou.com

5 minuta od Central Stationa, most od Red Light Districta i 10 minuta pjeske od Dama.
Soba nas je dosla 85E s doruckom, a odmah do sobe nam je ka mala kuhinjica, ali princip je taj da su vlasnici Kinezi koji drze centar za akupunkturu par vrata nize i da si odvojen od njih, a da ti svaki dan navrati netko (nismo sreli toga tko to donosi) tko brine da ima dovoljno kruha,sira, margarina, marmalade i sl., tako da smo mi jeli i predvecer kad bi se vratili odmoriti malo. Sam si kuhas kafu, caj kojih stalno ima. Soba nam je bila odlicna i cista s tv/om i satelitom, a u toj kuhinjici je i besplatan internet.
Mi smo sve dogovorili putem maila, i dobro je bilo sto nismo trebali platiti za rezervaciju. Jedino koliko sam skuzila imaju samo 3 sobe i zapravo izgleda kao da je ovim to usputni biznis, pa zato je sve to tako laganini.
Mi smo iznajmili i bicikle jer s njima smo svugdje bili za 15 minuta najvise. Prije puta smo cak pripremili kao jeftinija mjesta za jesti i tome slicne podatke, na kraju smo shvatili da je to besmisleno jer je toliko restorana i fast food-a da je nepotrebno se time opterecivati vec kako ti nadolazi i doista nismo imali losih iskustava niti da su nam opalili neke cifre.

I da Amsterdam je mrak i skup, ali to vec znate.

I da, svi su vrlo susretljivi i jako ljubazni.

SmoothOperatress
11.08.2007., 21:14

ako imate neki savjet ili neki bolji hostel za preporučiti postavite link(bitno je da je centar i da nije više od 30 e noć) ,hvala!

Ja sam bila u Stayokay hostelu, kod Vondelparka - znaci na mirnijoj si lokaciji - meni je Vondelpark predivan:cerek: , sam hostel je isto mirniji, a blizu ti je sve, simpa je bilo, bili smo u 4krevetnoj sobi (imas 4,8 i 20krevetne sobe), cijena manja od 30e...pa baci oko

http://www.hostelamsterdam.com/hosteldetails.php/HostelNumber.4916

kizzy
30.08.2007., 13:08
ljudi moji znam da je pomalo blesavo pitanje, ali kakvo je vrijeme u amsterdamu idem za 2 dana pa da znam thnx

NenadX
31.08.2007., 10:30
ljudi moji znam da je pomalo blesavo pitanje, ali kakvo je vrijeme u amsterdamu idem za 2 dana pa da znam thnx

Padala je kiša noćas, ali nije zima. Dosta ti je jedna majca dugih rukava i traper jakna. Kiša ovdje uglavnom nije divlja kao u hrvatskoj, već onako fino i romantično sipi, kao malo gušća magla...:cool:

kizzy
31.08.2007., 18:21
thnx nenadx ajd daj savjet gdje izaći kad sam tamo, ovdje je toliko toga nabrojano da više ni sama ne znam

tatiana
31.08.2007., 19:09

pogledaj si prognoze na cnn.com i na yahoo weather, a naravno i na državnom hidrometeorološkom zavodu. sve ti je to točno, pokazuje temperaturu i jasno ti je kako da se obučeš i što da poneseš.
kad sam zadnji put išla gore u zagrebu je bilo 20 stupnjeva, sunčano. prognoze su govorile da će u amsterdamu padati kiša i snijeg.
ponijela sam kaput i taksist mi se smijao skroz do aerodoroma.
kad sam došla u amsterdam bilo mi je krivo što nisam umjesto kaputa ponijela monticu jer je puhalo i padalo u p.m. :rolleyes:

tiger_in_the_house
02.09.2007., 22:37
ide li netko gore oko nove godine??? dal se meni samo čini ili je sada već sve rezervirano u to vrijeme?? mislim ne mogu nać smještaj onlajn a sad baš da dođem gore pa da se snalazim:confused: ,nisam siguran dal je to dobra ideja? ima li jeftinije varijante prijevoza od -avion do kelna-vlak za dam-

legolas1
03.09.2007., 14:29
ja planiram ici oko nove godine gore, ali sa agencijom nekom...ne da mi se zajebavat u vlastitom aranzmanu, a i sumnjam da bih prosao jeftinije od nekih 1800 kn koliko se placa 5-6 dana amsterdama u agencijskom aranzmanu

toma-zg
04.09.2007., 17:33
Evo ovako:PIćim gore 4.10 na tekmu ajax-dinamo i trebam tam preživjet 4 noći(tak mi je najjeftinija avionska karta),pa zato trebam pomoć-
kolko je cijena gradskog prijevoza

kakve su cijene pive i vina u dućanima

gdje se može najjeftinije jesti
koliko je udaljen stadion od centra grada i kak mogu doć do njega
koji su najbolji cof.shop.
gdje je najjeftinija marica
kak se kreću cijene dama za zabavu
gdje mogu iznajmiti bicikl i po kojoj cijeni
i još puno toga al se nemogu sad sjetiti.
sve su informacije dobro došle.
hvala.:o :top: :o

dariio
05.09.2007., 13:46
Evo ovako:PIćim gore 4.10 na tekmu ajax-dinamo i trebam tam preživjet 4 noći(tak mi je najjeftinija avionska karta),pa zato trebam pomoć-

hvala.:o :top: :o

kolko si platio kartu za avion i di???

tatiana
05.09.2007., 20:03
ja planiram ici oko nove godine gore, ali sa agencijom nekom...ne da mi se zajebavat u vlastitom aranzmanu, a i sumnjam da bih prosao jeftinije od nekih 1800 kn koliko se placa 5-6 dana amsterdama u agencijskom aranzmanu

čekaj, 1800 kuna? jesi ti svjestan da ti do gore treba jedno 20 sati vožnje busom u svakom smjeru? to je odmah dva dana manje.
nema boga oca da bih u amsterdam išla nečim drugim nego avionom.
agencijska putovanja, pogotovo u takve gradove su živo sranje. :amen:

toma-zg
05.09.2007., 20:28
kolko si platio kartu za avion i di???

platio sam povratnu kartu 1800 kn.preko mađarske kompanije MALEV.
avion kreće iz zagreba ide preko budimpešte pa za amsterdam.sa presjedanjem putuješ oko pet i pol sati.

tatiana
05.09.2007., 20:33
platio sam povratnu kartu 1800 kn.preko mađarske kompanije MALEV.
avion kreće iz zagreba ide preko budimpešte pa za amsterdam.sa presjedanjem putuješ oko pet i pol sati.zašto nisi išao croatia airlinesom? isto košta karta a putuje se sat i pol.... :confused:

toma-zg
06.09.2007., 13:21
zašto nisi išao croatia airlinesom? isto košta karta a putuje se sat i pol.... :confused:

mislim da si se preračunala.cijena za te datume koje ja hoću je 2400.40 po osobi.:cool:

S@ntiago
09.09.2007., 21:35

hvala.

bok...bio sam u Amsterdamu par dana, iz Bremena smo "skočili" do 300-ak km udaljenog Dama;)

gradski prijevoz nismo koristili zato jer Dam nije velik i sve se da propješačiti,posljednji dan smo nakon odlaska iz hostela otišli na gl. željezničku stanicu ostaviti stvari u one ormariće i koristili smo tramvaj -švercali smo se 2 stanice:p -ne znam cijene prijevoza.
Pivo i vino nisam pio...uopće nismo pili alkohol:zubo:
jeli smo gdje smo stigli-iako nam hrana nije bila bitna:rofl: ,imaš hrpu restača raznih kuhinja i menu nije preskup(kompletni obrok 10 ak eura),nas to nije previše zanimalo i hranili smo se po fast foodovima,po gradu imaš hot dogove, haringe :) i sl. cijene su ti 2.5 - 3.5 e . Menu po burger kingovima i sličnim junk lancima ti je 3-5 e.

Stadion ti je malo van grada,ispod njega doslovno prolazi cesta...mi smo iz predgrađa Amstelveen išli u Dam i prošli smo ispod Arene -sve u svemu nije frka doći do njega.
Coffe shopova ima brdo...meni se najviše svidio Rookies,kanabisa i hašiša kol'ko hoćeš-cijene od 6 e pa na više po gramu-vrijedi svaki cent, neusporedivo sa ovom hranom za ptice što se puši po parkovima. U CS se ne toči alkohol,osobno sam uživao u ponudi raznih (meni) egzotičnih čajeva i sokova-cijene od 2.5-3.5 e
Ukucaj u google : coffe shop amsterdam i dobit ćeš hrpu informacija.
Ako se voliš drogirati-probaj gljive,uzmi mexicanos za 12.5 e paket-dovoljno za dvojicu da vas rasturi na nekih 5 sati.Osobno-probao sam i bilo mi je genijalno,smijeh,plakanje od smijeha:)
U red light districtu imaš cura kol'ko hoćeš ..od najgorih lopata sa 40 kg previše u ranim 60-ima koje pokazuju na nas 4- icu i govore:" all 4 of u for 20 e " :D pa do :s prekrasnih žena koje traže 40-70 e ---> nemoj slučajno fotografirati u red light districtu - nećeš se lijepo provesti.
bicikla imaš na tisuće...kolko sam vidio neke flyere -cijena dnevnog najma je 8 e.
Nismo ih iznajmljivali jer Dam stvarno nije velik i samo smo šetali i spontano ga otkrivali.
Cijene smještaja kreću se od 20-35 e na noć i nemoj naglašavati da si navijač ili nemoj dozvoliti da se zaključi da si navijač :) jer u neke hostele navijači nisu dobrodošli.Bilo bi ok da smještaj središ online prije dolaska u Dam.

vidimo se gore...poz:top:

beare
11.09.2007., 10:47
Ne znam je li već ova tema potegnuta no....

Zanima me nekoliko stvari.
Ako idem iz Ljubljane Wizzairom do Brussela;
1. Koliko je udaljena zračna luka od centra? (ima li bus)
2. Što se više isplati na potezu Brussel-Amsterdam (vlak ili bus)
3. Što još posjetiti? (imajući u vidu da imam 6/7 dana) Mislio sam Rotterdam ili...

Pa ako tko zna bio bih mu zahvalan:kiss:

nukac
11.09.2007., 11:46
1. Zracna luka je udaljena oko 40-60 km. Postoji bus, moze se kupiti karta na wizzairovim stranicama
2. Sto se tice vlaka, moze se iz aerodrma direkt za Amsterdam, samo se presjeda u Briselu. S tim da se isplati baciti oko i u Briselu, ima zanimljivih stvari. Karta od Brisela do Amsterdama moze se kupiti i ranije (preko interneta, oko 40-tak EUR je cijena, vlak vozi 2 i pol sata, superbrzi vlak), pa dodje jeftinije nego ako ju kupujes tamo. Vrlo je jednostavno, odaberes datum, vrijeme, platis i isprintas kartu. Stranica je www.thalys.com

Figaiolo
11.09.2007., 21:28
svrati svakako i u antwerpen. ako imas vremena mozes i do haaga ili delfta

toma-zg
12.09.2007., 18:47

hvala.

beare
12.09.2007., 19:56
1. Zracna luka je udaljena oko 40-60 km. Postoji bus, moze se kupiti karta na wizzairovim stranicama
2. Sto se tice vlaka, moze se iz aerodrma direkt za Amsterdam, samo se presjeda u Briselu. S tim da se isplati baciti oko i u Briselu, ima zanimljivih stvari. Karta od Brisela do Amsterdama moze se kupiti i ranije (preko interneta, oko 40-tak EUR je cijena, vlak vozi 2 i pol sata, superbrzi vlak), pa dodje jeftinije nego ako ju kupujes tamo. Vrlo je jednostavno, odaberes datum, vrijeme, platis i isprintas kartu. Stranica je www.thalys.com

Hvala :top:
Koliko se isplati uzimati bus na istoj relaciji, jer sam čuo da je jeftiniji (možda dezinformacija)?
Naravno planirao sam ostati dva dana u Brusselu.

x-type
12.09.2007., 20:18
ja bih savjetovao vlak (Thalys). to ti je zapravo TGV koji se zove tako na toj relaciji. a vožnja TGV-om je zaista doživljaj! čini mi se da Thalys ove godine slavi neku obljetnicu (10 godina valjda) i čitao sam da je dosta ljudi ugrabilo vrlo povoljne karte, čak jeftinije od običnih vlakova! probaj malo potražiti to, ja ako nešto konkretno nađem, javit ću

x-type
12.09.2007., 20:26
evo, baš gledam na stranicama, imaš onu Smilys tarifu koja stoji 33€ za povratnu kartu Bruxelles - Amsterdam što je zaista povoljno! jedino je kod te tarifa fora da možeš rezervirati samo povratno putovanje u 2. razredu i samo 2 tjedna prije puta. također, nema otkaza putovanja (non refundable). ali uz tu cijenu ti uvjeti su zaista smiješni!

beare
12.09.2007., 20:49
evo, baš gledam na stranicama, imaš onu Smilys tarifu koja stoji 33€ za povratnu kartu Bruxelles - Amsterdam što je zaista povoljno! jedino je kod te tarifa fora da možeš rezervirati samo povratno putovanje u 2. razredu i samo 2 tjedna prije puta. također, nema otkaza putovanja (non refundable). ali uz tu cijenu ti uvjeti su zaista smiješni!

sve do 60 eura mi odgovara, jer nebi baš da mi cijena vlaka bude veća od cijene aviona:)

SynTh
17.09.2007., 13:18
sve do 60 eura mi odgovara, jer nebi baš da mi cijena vlaka bude veća od cijene aviona:)

Kolika ti je cijena aviona do Bruxellesa?

x-type
17.09.2007., 16:28
Kolika ti je cijena aviona do Bruxellesa?

Wizz ima akciju, ne znam jesu li to tek počeli letjeti iz LJU pa zato ili ih ej nešt drugo puknulo, uglavnom ziher sam da ide za 30€ u jednom smjeru (zapravo, mislim 28). ja sam to gledao prije mjesec dana, al nemam vremena sad ići. uglavnom, akcija im je odlična! idi na wizzove stranice pa pogledaj ak misliš ići :)

beare
17.09.2007., 19:14
je. iz ljubljane je 60-ak eura što je stvarno ok!
računaj još put do ljubljane, i transfer od zračne luke do grada .

x-type
17.09.2007., 19:43
ma do Ljubljane mi nikad nije bed, vlak stoji 145 kn povratna, transfer do Brnika još neka 4€. toliko ti taksist uzme od centra do Plesa :)

ČmareC
17.09.2007., 23:22
ja i frend smo uboli avion iz budapest za eindhoven za 61 euro i tamo sa aerodroma ima bus po glavi do amsterdama za 17 eura,sto mi se cini ok...

sad je pitanje kako najjeftinije do pariza iz amsterdama ? imamo global interrail al slali smo mail ovima u thalys but no reply...zna mozda netko koliko je dodatak za pariz ako imamo interrail ?

SynTh
18.09.2007., 16:25
je. iz ljubljane je 60-ak eura što je stvarno ok!
računaj još put do ljubljane, i transfer od zračne luke do grada .

Ja gledao izbacuje mi podatak od 160e iz ljubljane:confused:

Ali povratnu izbacuje cifru od 22e:confused: :confused:

U čemu je kvaka?

beare
18.09.2007., 17:54
ne znam preko čega gledaš. idi na stranice wizzaira pa miksaj datume.
evo npr. za 10.10. jedan smjer 21 euro.

kisha
23.09.2007., 13:45
kolko je cijena gradskog prijevoza: ne znam jer smo svugdje ili biciklom

kakve su cijene pive i vina u dućanima: ne znam, ali mi smo most od Red districkta u jednom bircu pili pivu za 1,8

gdje se može najjeftinije jesti: imaš odlične paste u talijanskom restoranu La Madonna, Nieuwendijk 33 od 5-10E,a juha od rakčica je mrak. Blizu je Damma...Čak smo dosta jeftino jeli u nekom kineskom i poluindijskom restoranu u Red districktu. Imali smo popis tih jeftinih restorana, ali na kraju nam se nisu tražili jer toliko toga ima, da samo usput gledaš cijene i upadaš, i fakat nismo imali loše iskustvo.

koliko je udaljen stadion od centra grada i kak mogu doć do njega: ukucaj maps.google.com i onda get direction i za polaziste stavi Amsterdam, a za kraj ArenA Boulevard 1 (adresa stadiona) samo da dobiješ predodžbu di je. Možeš uzet tramvaj ili ako ti se da iznajmiti biciklu i pedalirati do tamo, mislim da bi ti trebalo nekih 20 minuta

koji su najbolji cof.shop.:
Mi smo uglavnom bili u jednom u Red districktu http://www.coffeeshop.freeuk.com/Database/ShopsB/Hunters.html i to zbog odlične atmosfere, dobre glazbe i uređenja, a i cijene su bila dobre, u odnosu na neke druge u koje smo provirivali.

gdje mogu iznajmiti bicikl i po kojoj cijeni:
imaš odmah do glavnog trga, a evo ti još par adresa http://www.amsterdamby.com/transpor/trans12.htm
Mi smo ih uzeli na 3 puna dana i skupa s osiguranjem (2,5 eura) platili 2 bicikle čini mi se 50eura, ali se stvarno isplatilo jer smo svugdje išli s njima, tako da smo prešli ogroman dio, koji inače ne bi jer nemaš volje toliko pješačiti ili ići tramvajem, a na bicikli je stvarno mrak, pa stoga toplo preporučujem. I na početku platiš kauciju od 50 eura, mi smo provukli karticu, pa su nam slip kasnije vratili.

I naravno, nikako ništa ne kupovati na ulici jer znaju podvaliti svašta od praška za pecivo što je manji problem do dijurektika što je veći problem :D Doista je smiješno kako ti likovi dobacuju: koka koka, Charlie (kokain) ili neke druge nazive.

Ugodno su me iznenadili i ljubazni policajci, ništa nalik ovim našima, a i ljudi općenito.
Ujedno ako piješ pivu u bircu di je velika gužva, radije uzmi bocu jer čaše ne peru najbolje, samo ih provlače kroz vodu s deterdžentom.

kisha
23.09.2007., 13:55
Ne znam je li već ova tema potegnuta no....

Zanima me nekoliko stvari.
Ako idem iz Ljubljane Wizzairom do Brussela;
1. Koliko je udaljena zračna luka od centra? (ima li bus)
2. Što se više isplati na potezu Brussel-Amsterdam (vlak ili bus)
3. Što još posjetiti? (imajući u vidu da imam 6/7 dana) Mislio sam Rotterdam ili...

Pa ako tko zna bio bih mu zahvalan:kiss:

Kad izađeš s terminala, u prizemlju ti je odmah stanica za vlak. Nemoj ići T. idi običnim vlakom jer ovi nisu brži radi nekih rekonstrukcija ili već, a znatno su jeftiniji. Karta ti je par eura i vozi ti direktno na Central Station i tamo si za pola sata.

Ja bih uzela radije vlak i to taj IC, a ne T. jer istom vremenskom brzinom dođeš, a jeftinije je upola. Ako imaš vremena, stani u Antwerpenu, koji ti je na pola puta do Amsterdama. Svakako probaj pive Karmeliet i Delirium Tremens, mljac.

Za još pitanja pogledaj na forum TripAdviser jer lokalci su nama dali dosta korisnih savjeta.

juliška
27.09.2007., 20:37
Dobra večer forumaši!
Vidim da naputovalo do amsterdama uzduš i popreko. E sad, ja i moj mm idemo na bračno putovanje u amsterdam. Imamo smještaj, ali nismo se mogli odlučiti kako da otputujemo tamo. Na kraju smo odlučili ići vlastitim automobilom. Zbog udobnosti prvenstveno. Meni je to dugi put, autobusom da idemo ne bi izdržala, vlak također, avionom se ne usudim. Tako da idemo autmobilom. I sada ide pitanje?
Da li znate koliko goriva se potroši do amsterdama i da li imate možda nekakvu kartu da moj mm vidi kuda da dođe do amsterdama. Rekli su nam da možemo preko njemačke i austrije a i preko venecije. Što vi mislite? Kuda je najbolje i ako može neki link sa autokartom? Bila bi vam svima zahvala.
Svi imate cugicu od mene.

funkster
27.09.2007., 20:47
Dobra večer forumaši!
Vidim da naputovalo do amsterdama uzduš i popreko. E sad, ja i moj mm idemo na bračno putovanje u amsterdam. Imamo smještaj, ali nismo se mogli odlučiti kako da otputujemo tamo. Na kraju smo odlučili ići vlastitim automobilom. Zbog udobnosti prvenstveno. Meni je to dugi put, autobusom da idemo ne bi izdržala, vlak također, avionom se ne usudim. Tako da idemo autmobilom. I sada ide pitanje?
Da li znate koliko goriva se potroši do amsterdama i da li imate možda nekakvu kartu da moj mm vidi kuda da dođe do amsterdama. Rekli su nam da možemo preko njemačke i austrije a i preko venecije. Što vi mislite? Kuda je najbolje i ako može neki link sa autokartom? Bila bi vam svima zahvala.
Svi imate cugicu od mene.

www.viamichelin.com ce ti odgovoriti na sve. Ukucas odakle polazis i dokle ides i to je to.

funkster
27.09.2007., 20:48
a i preko venecije. Što vi mislite?

To ti je sigurno neka žena rekla da možete preko Venecije :D

juliška
27.09.2007., 21:53
a koliko ima kilometara do amsterdama?
A šta se preko venecije nemože, onda sam dobila krivu informaciju. Sorry, nemam pojma.
Može neki savjet, čuli smo da je policija u austriji jako opasna.

funkster
27.09.2007., 21:57
a koliko ima kilometara do amsterdama?
A šta se preko venecije nemože, onda sam dobila krivu informaciju. Sorry, nemam pojma.
Može neki savjet, čuli smo da je policija u austriji jako opasna.

Dao sam ti link di mozes vidit. Policija u Austriji je grozna, nose kalasnjikove i ako nemas medunarodnu vozacku streljat ce te. 1332 km Zagreb-Amsterdam. 12,5 sati voznje

juliška
27.09.2007., 22:07
koga će oni streljat? Mene? Ne znaju oni s kim imaju posla :clint:
Još kad izađem iz coffie shopa............

S@ntiago
28.09.2007., 00:26
koga će oni streljat? Mene? Ne znaju oni s kim imaju posla :clint:
Još kad izađem iz coffie shopa............

treba pol dana do gore...i neće vam to biti problem...ali bi mogao biti parking :)

u samom gradu 3-4 E po satu...pa ti vidi:D

juliška
28.09.2007., 06:38
Za parking nije bed. Kao što sam rekla imamo smještaj kod jednog prijatelja. On ima svoje dvorište tako da nije bed. Nešto nam je opisivao, ali sam ga jako teško shvatila, moram to prvo vidjet.
A po samom gradu možemo i pješice, koliko sam shvatila to ne bi trebao biti problem. Možda si iznajmim i biciklo.

beare
28.09.2007., 13:38

Mislim da ću morati običnim IC-om, jer istina da se mogu naći jako jeftine karte unaprijed preko neta no moj problem je što nemam kreditnu karticu nego kupujem na tuđu, a moraš je imati sa sobom u vlaku. (ista situacija je u Njemačkoj)
Ovaj IC ima relativno povoljne karte za mlade, no zanimam me kako se dokazuje taj status, osobnom ili moram imati neku ISICu ili Euro26 kartu?

Prijevoz od zračne luke do centra Brussela je jeftiniji ako ideš nekom drugom kompanijom nego busom wizzaira, oni su oko 32 eura povratna, a jeftinija varijanta je 20 eura :)

pinsky
28.09.2007., 22:06
Pozdrav forumasi!

Pitanje za ekipu koja je isla turisticki. Nasao sam na netu Iamsterdam karticu tako da se za nekih 33€ za 24h do 53€ za 72h moze obilaziti Amsterdam povoljnije. Uglavnom ukljucuje besplatne ulaze za vecinu muzeja, 25% popusta u nekim restoranima i na neke manifestacije... i besplatnu voznj javnim prijevozom.
Moze mi netko reci koliko se u prosjeku krecu cjene ulaznica za muzele etc.

Dok sam listao kroz ovaj topic nasao sam negdje da moze biti pizdarija sa fotografiranjem. Mit ili stvarnost?
Red Light's nocu je slican Bronx-u ili je i to karikiranje?

Gledao sam na google earth i nisam bas stekao dojam koliko je Amsterdam velik/mali? Jel se lako izgubiti biciklom?
Jel bio neko u science centar NEMO? To mi se nekako cini ok, + sta je tocno "Amsterdam dungeon"?

S@ntiago
30.09.2007., 00:11
Pozdrav forumasi!

Dok sam listao kroz ovaj topic nasao sam negdje da moze biti pizdarija sa fotografiranjem. Mit ili stvarnost?
Red Light's nocu je slican Bronx-u ili je i to karikiranje?

Gledao sam na google earth i nisam bas stekao dojam koliko je Amsterdam velik/mali? Jel se lako izgubiti biciklom?

nikakav mit... Bronx???nisam bio u Bronxu pa ne znam,ali znam da je Amsterdam precool grad.

u RLD nema fotografiranja...ako ne vjeruješ...probaj...:rofl:

osobno sam vidio kako 60-godišnjaku 2 cure izlaze iz izloga,urlaju na njega...jedna lupa šamarčinu,druga otima fotić i razbija ga ...sve to začinjeno urlanjem,psovkama i još par udaraca...pa ako ti i dalje misliš da je mit...go Johnny go!

po pitanju sigurnosti,kriminaliteta i sl. u RLD nemaš baš nikakvog problema...imaš dosta dilera koji ti prilaze tj. prolaze kraj tebe i nude koku...to ignoriraj i to je to...ostalo sve cool

Amsterdam je divan grad,nije velik...sumnjam da se budeš izgubio...

za 4 dana idem opet gore :cerek:

can't wait

chimavizza
01.10.2007., 16:41
pozz cijeloj ekipi

ovako, idem u amsterdam za par dana, na 5 dana, ima nas petero ukupno. e sad, riješila sam sve osim jedne stvari-smještaja :D . kad kazem smjestaj mislim na NAJEFTINIJI MOGUCI SIGURAN SMJESTAJ. guglala sam sve o hostelima al sam isto tako cula da te ono tamo moze snaci soba sa gomilom stranaca s kojima moras "spavati", soba se ne kljuca itd... a da ti prethodno obecaju "brda i doline". cula sam da su najbolji stayokay hosteli sa prosjecnom cijenom oko 20 eura. e sad sto se dobiva za 15 eura, kako se krece udaljenost od centra itd. hitno mi je pa pliz samo brzo s informacijama :)

Tamur Gari
01.10.2007., 16:44
pozz cijeloj ekipi

ovako, idem u amsterdam za par dana, na 5 dana, ima nas petero ukupno. e sad, riješila sam sve osim jedne stvari-smještaja :D . kad kazem smjestaj mislim na NAJEFTINIJI MOGUCI SIGURAN SMJESTAJ. guglala sam sve o hostelima al sam isto tako cula da te ono tamo moze snaci soba sa gomilom stranaca s kojima moras "spavati", soba se ne kljuca itd... a da ti prethodno obecaju "brda i doline". cula sam da su najbolji stayokay hosteli sa prosjecnom cijenom oko 20 eura. e sad sto se dobiva za 15 eura, kako se krece udaljenost od centra itd. hitno mi je pa pliz samo brzo s informacijama :)

Hm..pa gledaj...

To na stranicama što vidiš, možete i dočekat tamo...

Stoga ti je najbolje bit u hotelu...a ne riskirat...

Koliko dođe, nek dođe...

Pogledaj hotel IBIS

chimavizza
01.10.2007., 22:18
loši ste, loši :ceka:

chimavizza
03.10.2007., 16:52
a jeste pizde

beare
03.10.2007., 20:13
s takvim stavom jos manje ces odgovora dobiti :kava:

Spliff
04.10.2007., 08:14
pozz cijeloj ekipi

http://www.flyingpig.nl/ :mig:

nema boljeg hostela u amsterdamu :D svidio mi se, a najvažnije je to kaj je u centru grada, i sve ti je nadohvat ruke :)

chimavizza
07.10.2007., 14:13
http://www.flyingpig.nl/ :mig:

nema boljeg hostela u amsterdamu :D svidio mi se, a najvažnije je to kaj je u centru grada, i sve ti je nadohvat ruke :)

hvala lijapo :top:

pinsky
09.10.2007., 14:01
Pozdrav forumasi!

Samo ukratko o mom posjetu Amsterdamu.
Prekrasan cosmopolitanski grad sa zanimljivom povijesti i zanimljiom sadasnjosti :)
Biah 4 dana i nisam ni priblizno sve uspio pogledati.
Jedna mala kritika:
-muzeji iostale arakcije rade od 1000 do maksimalno 1700-1800. Sto u biti znaci da ako se savrseno ne snalazis po gradu ili zelis pojesti nesto izmedju posjeta stignes najvise posjetiti 2 atrakcije po danu.

Red lights je prva liga. Najsigurnija ulica u gradu, ima dosta pandura ali su tourist-friendly i sva je pod video nadzorom. Samo ignorirajne "diskretne" dilere.

Coffeshop-ovi su u biti onakvi kako si i svi zamisljte ( i kako sam ja zamisljao) udjes, platis, pusis. Samo sto nisam naisao ni na jedan u kojemu je neka chill atmosfera. Samo neki quazi techno. Oh well...

Smartshop-ovi mi nisu ulijevali neko pretjerano veliko povjerenje. Ne da nisu bili sredjeni, nego mi ekipa koja je radila tamo ostavljala dojam da znaju o onome sto prodaju isto koliko i baka na trznici zna o kolicini nezascenih aminokiselinkih hipertoksicnih masa u patlidjanu kojeg prodaje. "A pa znas decko, to ti je sve prirodno"
Uglavnom tko voli nek izvoli, samo oprezno s gljivama jer se negavno neka francuskinja izbola nozem. Drzati se pravila na papiricu.

Ja sam najjeftiniji motel nasao za 30€ po osobi i to smo cura i ja trebali biti u sobi. Nisam bio u motelu, to sam ovako cisto informativno svrljao.

adebisi
09.10.2007., 15:54
Hej jel ide tko u Amstrdam za novu godinu?

idem najvjerojatnije preko dortmunda ili brisela,jos istrazujem sta je jeftninije....e sad,zanima me gdje da nadem smjestaj tj najobicnije sobu a da nije u hostelima jer hosteli su skoro svi zauzeti a oni koji nisu su stavili paprenu cijenu za to vrijeme.

Jel ima tko kakvih iskustava s tim?

toma999
01.11.2007., 11:22
Ide li netko na IBM konferenciju od 5-9.11. u Amsterdam?

Ayzis.[°a dead boy]
05.11.2007., 23:01
*mashe ljudima*

Ovo mi je prvi post na forum.hru pa nisam sigurna da li sam uopce ovo u dobru rubriku stavila,niti sam sigurna kako stvari tu funkcioniraju,no dobro.
Let's give it a go!

Stvar je prilicno jednostavna.
Ja i moje dvije prijateljice u 12-tom mjesecu idemo za Amsterdam.
Putovale bi vlakom.
Ostale bi neodredjeno vrijeme ali racunamo da bi to neodredjeno vrijeme moglo biti oko deset dana.
Smjeshtaj je teoretski osiguran,ja imam frenda gore koji ima dva kreveta i mnogo mjesta na podu. =)

Pitanje je jednostavno,ima li koga ovdje da je zainteresiran za prikljucivanje ekipi?
Ukoliko jos par frendova odluci ici planirale smo spavati u hostelu koji je prilicno jeftin. (oko 10-15 eura nocenje)

Sve imamo ravno dvadeset godina,volimo sve sto vole mladi i blablablabla.

Dakle,u zakljucku; ako bi tko htio ici neka se slobodno javi =)

toliko.

Midnight Mover
05.11.2007., 23:04
cekaj vi 3 cure idete...? ak je tak dalo bi se ić :mig:

just Sandy
05.11.2007., 23:13
Oni koje zanimaju putovanja obitavaju tu (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?s=&daysprune=30&f=43). Selim ti topic na Turizam.
Nema na čemu.
I sretan put u Amsterdam.

Frankie
06.11.2007., 08:42
koliko te dođe vlak do Amsterdama ? Ako je ZG-Munchen oko 600kn onda je do Amsterdama valjda duplo + gubiš cijeli dan i dio noći..
Povratna avionom dođe oko 1450kn i tamo si za 2 sata..

al rijeka
06.11.2007., 15:22
vlak do amsterdama iz rijeka-ljubljana-munchen-amsterdam dodj 2200 kn cca.to je interrail karta, sad imaju po novome neke fore da za svaku zemlju treba kupiti kartu ili tako nesto i da karta vrijedi samo za voznju u pojedinoj zemlji.ja idem u amsterdam za novu godinu a nemam pojma kako.avion iz zg je 2500 kn, cini mi se da cu morati ljubljana-brusselles avionom pa dalje nekako do amsterdama

Frankie
07.11.2007., 10:14
ne znam, ja gledam na Croatia Airlines stranici i ako krećeš npr. u popnedjeljak 31.12 a vraćaš se 3.01. dođe te 1552kn sa svim pristojbama. A može i na 3 rate bez kamata ako imaš amex karticu..

ČmareC
07.11.2007., 14:21
mi smo isli iz budimpeste do eindhovena,35 eura po glavi,sa eindhoven ima bus za 17 eura do amsterdama,putuje 2 sata...inace i mi smo uzeli interrail 5 dana-159 eura i obisli velik dio europe!!! koga zanima nek pogleda na http://www.youtube.com/watch?v=nprcte1Y5rA

Lola
08.11.2007., 12:01
trebam savjet u vezi amsterdama, kako najjeftinije stici iz zagreba bez puno presjedanja? čmarec, kako si isao iz budimpeste, nekim low-costom? thx na odgovorima

ČmareC
08.11.2007., 18:47
trebam savjet u vezi amsterdama, kako najjeftinije stici iz zagreba bez puno presjedanja? čmarec, kako si isao iz budimpeste, nekim low-costom? thx na odgovorima

iso sam sa wizzairom,sa terminala 1...let je manje od 2 sata do eindhovena...a imas i od tamo skyeurope koji vozi direkt budapest-amsterdam,samo sto smo se mi kasno sjetili rezervirat pa nas je ova nas varijanta jeftinije ispala...

scrat5645
10.11.2007., 13:42
Bok svima!
Može mala pomoć, koliko đeparca bi bilo dovoljno ponjeti za 6 dana Amsterdama?

beare
11.11.2007., 21:44
Puno! Upravo sam u Amsterdamu i sve je jako skupo. Ispod 200 eura ne nosi, to je minimum.

*Ana#
13.11.2007., 22:53
Idemo za mjesec dana u Amsterdam nas troje i htjeli bi skoknuti do Luksemburga i Brusselsa. Dvoumimo se oko toga da li da iznajmimo auto ili idemo vlakom. Duplo jeftinije nas dođe opcija s autom, no nismo sigurni kako je voziti po zemljama Beneluxa u prosincu. Nekakav savjet? Unaprijed hvala :)

x-type
14.11.2007., 10:21
u Beneluksu ti je općenito promet strašno velik. frend mi radi u kontroli prometa u Zwolleu i svaki dan su diljem Nizozemske zastoji i gužve duljine po 30 km i više. samo Nizozemci s tim izlaze na kraj. npr. da jedna južnoeuropska ili nedaj bože jugoistočnoeuropska zemlja ima na tako malenom području tolik promet, to bi bio raspad sistema.
(auto)cestovna mreža je velika i gusta, ali šta ti to vrijedi kad imaš 50 - 100 000 vozila dnevno kroz svaku točku na njoj.
e sad: ako padne snijeg, onda je banana. ako padne kiša, na to su već navikli pa ne stane sve kao kod nas. ali se uspori.
sve u svemu - ako vam je potrebno posve lagodno putovanje, onda vlak :) ako ste spremni na manju žrtvu i eventualni rizik, onda može auto. (btw, u Belgiji je ista situacija, osim što Nizozemska ima dobro, a Belgija loše održavane autoceste)

nukac
14.11.2007., 10:53

Mozes ici iz Zagreba do Koelna ili Dortmunda avionom (Germanwings), a onda dalje vlakom. Ili od Ljubljane do Brusselsa (Wizzair), pa isto vlakom. :top:

scrat5645
14.11.2007., 13:07
Puno! Upravo sam u Amsterdamu i sve je jako skupo. Ispod 200 eura ne nosi, to je minimum.

Tnx, tako sam i mislila:)

Ribica_lilly
18.11.2007., 19:27
Kakva je klima u Amsterdamu? Idem za Novu godinu 5 dana, pa me zanima kako da se obučem...

tequila
18.11.2007., 20:42
u Beneluksu ti je općenito promet strašno velik. frend mi radi u kontroli prometa u Zwolleu i svaki dan su diljem Nizozemske zastoji i gužve duljine po 30 km i više. samo Nizozemci s tim izlaze na kraj. npr. da jedna južnoeuropska ili nedaj bože jugoistočnoeuropska zemlja ima na tako malenom području tolik promet, to bi bio raspad sistema.
(auto)cestovna mreža je velika i gusta, ali šta ti to vrijedi kad imaš 50 - 100 000 vozila dnevno kroz svaku točku na njoj.
e sad: ako padne snijeg, onda je banana. ako padne kiša, na to su već navikli pa ne stane sve kao kod nas. ali se uspori.
sve u svemu - ako vam je potrebno posve lagodno putovanje, onda vlak :) ako ste spremni na manju žrtvu i eventualni rizik, onda može auto. (btw, u Belgiji je ista situacija, osim što Nizozemska ima dobro, a Belgija loše održavane autoceste)
ovo je malo pre...
da zastoji su veliki (4-20km) ali samo u odredjenom dobu dana i samo na odredjenim cestama
dakle ujutro kad se ide na posao, i popodne izmedju 4 i 6 kad se ide doma
i to samo na glavnim cestama izmedju velikih gradova
putovanje s autom je daleko bolje i jeftinije od vlaka, osim mozda parkiranje u vecim gradovima
to nekad zna biti skupo ili problem za naci mjesto
snijeg ako i padne nije strasno jer ga nikada ne napada puno da bi napravio vece prometne probleme i zastoje
sluzbe u tom slucaju ciste ceste a posto vecinom pada kisa to se brzo pretvori u bljuzgu

ujedno i odgovor na pitanje kako se obuci - zimski brate - s nepromocivim cipelama
veliki oprez sa stilletocipkama u utrechtu i amsterdamu, unistice se pete u sekundi zbog kamencica

para treba puno, 200 e dovoljno saMO za jelo i pice

dobar provod vam zelim :)

Beduin
18.11.2007., 20:51
Dobro sročeno.... samo bih željela naglasiti dio o parama .... ponesiti ih puno, trebati će vam!!!!

tequila
18.11.2007., 23:42
jos nesto da napomenem, u vezi amsterdama i klope
ni pod zivu glavu ne kupujte klopu u centru centru gdje je sve izlozeno u etalazama i prekrasno izgleda
to tamo stoji mjesecima i to je hrana za turiste :D
mcdonalds je uvijek safe, a iza palace na trgu ima ogromni supermarket AH, to je najsigurnije i najjeftinije
sto dalje od centra to su bolji fastfoodovi, svi oni turci i marokanci koji vam se mozda cine nono, prave najbolju hranu
isto tako kava ili kola je jeftinija u kaficima sto dalje od centra

ovo pravilo ne vrijedi za coffeeshoppove u centru, tu vas nece prevariti :kava:

beare
19.11.2007., 19:54
e da turska i indonezijska hrana je puno jeftinija, pa tko voli... iza Dama je veliki AH market, kao što je već rečeno, a tamo u blizini je par jeftinih turskih lokala, onako neuglednih, ali masno-slasno :mig: Da 200 e samo za hranu i cugu....za izlaske navečer prema željama. Moj dojam da je previše britanskih turista i da je mnogo toga podređeno njihovom tipu zabave...pubovi londonskog tipa....muški piju pivo, a ženske se opijaju i navlace po biljarskim stolovima:lol:
vrijeme; ujutro sunce, pa kiša, pa oblačno bez kiše, pa pljusak od pet minuta, pa suho......
promet; na ulazu u amsterdam i rotterdam ogormne gužve, kao za zagrebačke špice, dakle između 16-19h nemoguća vožnja. posebnu pozornost obratite na bicikliste...prije će vas oni lupiti nego automobil :rolleyes:

x-type
20.11.2007., 15:34
ovo je malo pre...
da zastoji su veliki (4-20km) ali samo u odredjenom dobu dana i samo na odredjenim cestama
dakle ujutro kad se ide na posao, i popodne izmedju 4 i 6 kad se ide doma
i to samo na glavnim cestama izmedju velikih gradova
putovanje s autom je daleko bolje i jeftinije od vlaka, osim mozda parkiranje u vecim gradovima
to nekad zna biti skupo ili problem za naci mjesto
snijeg ako i padne nije strasno jer ga nikada ne napada puno da bi napravio vece prometne probleme i zastoje
sluzbe u tom slucaju ciste ceste a posto vecinom pada kisa to se brzo pretvori u bljuzgu

točno, gužve su uglavnom u špicama. i šit je kad je u susjednoj zemlji praznik pa kamioni ne mogu preko granice, onda se naslažu u kolone po 30-40 km jedan iza drugog u zaustavnu i desnu voznu traku i poprilično zaštopaju sve.
zato sam spomenuo manji rizik i manju žrtvu, dakle ništ strašno, ali računati da se može dogoditi ;)

dzonni
30.11.2007., 18:56
ej ljudovi... ja se sad našo ovdje da nađem nešt za novu godinu u amsterdamu!
jer zna ko za kakvu povoljnu last-minute ponudu?
please help

tatiana
30.11.2007., 20:05
Kakva je klima u Amsterdamu? Idem za Novu godinu 5 dana, pa me zanima kako da se obučem...

tamo je više neugodno nego doista hladno. nema snijega npr. ali često puše vjetar i kiša pada i svako malo se mijenja vrijeme. :rolleyes:
toplu odjeću ponesi, ko kod nas na kontinentu.

dzonni
03.12.2007., 13:17
ja našo ovo>>
http://www.collegium.eu/?action=podrobno&id=1&id_kategorija=5
danas letim uplatit prvu ratu jer su mjesta pri kraju!!

a sad me zanima od vas koji ste vech bili dole...
kakve su cjene u kofi-šopovima, cjene hrane i cuge?
jako mi ograničen budžet pa me to najviše zanima..

tequila
03.12.2007., 16:58
kilo kruva - euro
jeftina pasteta - 40 ct
limenka pive - 40 ct
mcmenu - 5 e
gram trave- 7 e
kava u shopu - 2 e

:)

dzonni
04.12.2007., 12:46
ovo me strašno zanima...

..dal je bolje gore nosit eure il tamo mjenjat kune?

buzzfuzz
04.12.2007., 15:21
nosi eure...i to dosta....sad ima korting tamo pa sve su cjene srezane mozes kupovat na kile i stvarno je super...

dzonni
04.12.2007., 19:17
ima what??

btw:. povoljan je priča se ovdje buvljak.. al niko nije objasnio gdje se nalazi?

tequila
04.12.2007., 22:07
korting je snizenje..ali ja isto ne kuzim sto je pisac htio reci :ne zna:
nema snizenja na jelo i travu :D na odjecu mozda ili ?

bolje ponesi eure , iako ces ih lako i ovdje moci promijeniti

buvljak ... veliki poznat ... stvari nove... zove se albert cuijpmarkt
vozis se jedno 6 7 stanica od centra prema jugu
mislim da vozi tramvaj 4 i 12

ima i mali buvljak sa second hand robom, waterlooplein
mozes pjeske iz centra, iza kurvi redlightdistrict pa malo na desno
ili okolo kraj glavne opcine amsterdam
ili ako neces hodat tram 9

tatiana
04.12.2007., 22:31
bolje ponesi eure , iako ces ih lako i ovdje moci promijeniti

ma gdje to ima za mijenjati kune? uvijek mi sfali novaca gore. :frajer:

tequila
05.12.2007., 19:49
sad sam se i ja zamislila, jer zapravo nikada nisam mijenjala kune
znam za dvije mjenjacnice, jedna u centru bas kod dama druga na leidsepleinu kod mcdonaldsa
ima i na centralnoj stanici
i neznam dal mijenjaju kune, tako da bolje ponesite eure :ne zna:

beare
05.12.2007., 20:16
ma ludost je nositi kune. stavi pare na devizni račun pa ako ti pofali skini na svakom bankomatu koliko ti treba.

Ribica_lilly
06.12.2007., 21:48
Gdje se u Amsterdamu obično dočekuje nova godina ako si turist? Negdje na trgovima, u bircevima...? Oprostite ako je glupo pitanje, ali ja stvarno nemam pojma kako bi to tamo moglo funkcionirati, a volim bit spremna na sve...

dzonni
03.01.2008., 23:21
evo ja bio.. čak se i vratio :D

bilo ludo i nezaboravno... zbilja ludog svjeta, grad za doživit....
jedino mi malo u k* bilo šta hotel bio van grada, na plaži kod luke!

grad preljep.. zbilja puno toga za vidit... osim nezaobilaznih kofi-šopova(koji uopče nisu pickup's.. ni cuga a bogami ni tako kvalitetna pljuga),, RLD vido po danu.. i to me užasnulo(stare, debele i ružne kurve.. fujj), navečer opće zaboravio prošetat! fak det..
dočekali novu među milu ljudi na damu i okolko... i sve super osim šta uzeo previše gljiva za toliku masu ljudi i blještavila..... fakin bed trip :eek:

sve u svemu... i wanna go back!! :p

beare
04.01.2008., 00:22
evo ja bio.. čak se i vratio :D

bilo ludo i nezaboravno... zbilja ludog svjeta, grad za doživit....
jedino mi malo u k* bilo šta hotel bio van grada, na plaži kod luke!

grad preljep.. zbilja puno toga za vidit... osim nezaobilaznih kofi-šopova(koji uopče nisu pickup's.. ni cuga a bogami ni tako kvalitetna pljuga),, RLD vido po danu.. i to me užasnulo(stare, debele i ružne kurve.. fujj), navečer opće zaboravio prošetat! fak det..
dočekali novu među milu ljudi na damu i okolko... i sve super osim šta uzeo previše gljiva za toliku masu ljudi i blještavila..... fakin bed trip :eek:

sve u svemu... i wanna go back!! :p

a ne znam....ja sam bio u 11 mj i kurve su bile za sve ukuse....ljepotica ponjaviše (istina više ih je po noći), također lijepo i kvalitetno se pušilo...možda samo nisi pogodio trenutak za oblazak RLD i izabrao dobri kofi-šop

brzzzzi
15.01.2008., 07:03
idem krajem 2mj, ide tko?:rofl:

night_train
15.01.2008., 07:44
samo mali info...
.. svatko tko ima maestro moze dignut eure na bankomatu.. :kava:

- tko voli arhitektru svakako mora otici na Borneo.... :cerek:
- lijep izlet busom do Maarkena (ili ostalih otocica- sela)... karte za bus kupite u poslovnici INFO (ili kak se vec zove) nasprot C.Stationa... l
- talijanska klopa (tko voli).. i sva ostala je jefitnija u dvije ulice kraj Liedespleina... puno restaca, i dosta dobre cijene (lazanje recimo 6.5 eura...)...

Lola
21.01.2008., 13:31
a smjestaj? neki pristojni, ne preskup ni 5 km od centra ako je moguce?

night_train
21.01.2008., 18:39
lola:
a do koliko love? kakav smjestaj? koliko ljudi? :D

heureka
24.01.2008., 12:58
to night_train (a nije private, jer ovo moze i ostale zanimati..)

kad bi neko ko pojma nema o amsterdamu tamo otisao na 2-3 dana, sta bi mu preporucio da uradi , tako da tom nekome vrijeme bude u potpunosti iskoristeno?

Ja sam mislila naredni vikend nekad.. a mozda produziti i jos dva dana... budzet za taj period je 450 eura, ukljucujuci sve :) doduse, friend mi je rekao da ce mi naci smjestaj u centru negdje.. 50 eura/noc

night_train
25.01.2008., 08:39
heureka:
a sto te inace zanima...? :D
iskreno, osim muzeja Van Gogha (koji je oko 10 eura i to je okej cijena za 2-3 kata njegovih radovaa.... za jedan kišni dan je dobar deal).. nisam bas bauljala po muzejima... VIse ma zanima arhitketura i pijenje kava na terasama...
Trg Dam je onak, trg ko trg... ali zato iz njega imas pjesacke ture u svim smjerovima... pa do Crvene zone .. :mig:

Preporucam uzeti turu brodom po kanalima (8-10 eura).... sat i pol voznje i malo se odmoris, a vidis sasvim drugu vibru grada, dobijes dojam gdje je sto... Ako ides prvi put preporucam tu voznju uzeti prvi dan... cisto za prvi info... Osobno vishe volim brodove koji nemaju totalno natkriven brod, lakse fotkam, na zraku sam... :kava:

Onda... ako hoces vidjeti totalno cool naselje odi na Borneo poluotke... ima cool stanova, mostova.. pa je blizu Nemo... ne znam da li jos uvijek ima birc na krovu.... :misli:

Tzv. znamenitosti necu nabrajat jer ih mozes naci u svakom vodicu pa vidi jel ti se na nesto ide... Grad je previse lijep da ne bi setala po kvartovima i sjela u birc koji ti se cini simpa (na recimo super svjezi sok od narance ili kavu.. koje nisu tak jako skupe 1.6-2.2 eura)... vidi Spui trg :cerek:, i sve oko njega, dio koji se zove Jordaan, pa Nieuwe Zijde... Rembrandtplein, pa Leidsplein (tu ima super restaca- cijene sasvim okej..., puno ulicnih sviraca, pa Buldog...)....

Trgovine (obleka i to) se striktno drze radnog vremena, dakle oko 6 se zatvori sve u onoj shoping ulici (osim cetvrtkom, koliko se sjecam rade do 22), paralelnoj s Damrakom... Spas je u vecim lancima koji rade i subotom navecer... http://www.amsterdam.info/shopping/ .. u kojima je hrpa ljudi koji kupuju klopu i cugu za kucne partije.. ili partije na brodovima... e to je super scena...

Kupi stripenkart http://www.amsterdam.info/transport/strippenkaart/ i to ti je dovoljno za vozikanje par dana... KOntrolori su pedantni (tj, imas vozaca i onog lika iza koji pregledavaju karte na ulazu u tramvaj)...

ili rentaj bike.. ako ti je frka voziti se po gradu mozes se vozikati po Vondel parku...

hmda... ma sad bi ja svasta pisala... ali.... grad je takav da sam u sva puta tamo obisla totalno drugacije lokacije... pustis noge i nos da te nose... :mig:

Ako imas vremena i hoces malo odmoriti mozak od grada... odi do Maarkena... busom sa C.Stationa... lijepo selo, zanimljiva setnja uz jezero....

i da... budi spremna na svakakvo vrijeme.. ugodno, ali moze cesto biti kishe...

Frankie
25.01.2008., 11:48
to night_train (a nije private, jer ovo moze i ostale zanimati..)

kad bi neko ko pojma nema o amsterdamu tamo otisao na 2-3 dana, sta bi mu preporucio da uradi , tako da tom nekome vrijeme bude u potpunosti iskoristeno?

Ja sam mislila naredni vikend nekad.. a mozda produziti i jos dva dana... budzet za taj period je 450 eura, ukljucujuci sve :) doduse, friend mi je rekao da ce mi naci smjestaj u centru negdje.. 50 eura/noc

za 50-60 eura/noc imaš pristojnih hotelčića 2* u Damraku (sami centar, glavna ulica, prvo što ugledaš kad izađeš s želj. stanice).
2* znači samo da je soba skućena, TV mali itd.. Neke sobe čak imaju i uključen elektronski sef a dobiješ i pristojan doručak za te pare..

heureka
30.01.2008., 11:20
hvala ljudi :)

navalentna
31.01.2008., 12:51
Evo ako nekoga zanima, frendica i ja idemo o5.02.-07.02. u Amsterdam, i to zato što se ide iz Zagreba avionom a plaćaju se samo pristojbe i hotel na izbor. Znači platile smo 679,00 kn povratnu kartu a hotel smo mislile same, jer vidimo da se cijena poveća za puno kuna preko agencije.
Kreće se u 7 ujutro u utorak, a vraća se u četvrtak u 13,00. Je malo kratko ali kaj sad.

Pročitala sam sve što se pisalo ovdje tako da sam dobila sliku...i da svi hoteli su fuuuul sniženi. Tako da bi nas dvije za dvije noći smještaj sa doručkom ispao sve zajedno 110,00 eur
Pa me zanima kakva su iskustva sa hotelom ACRO? Lokacija i to. Vidim da ga dosta hvale.

Rurik
10.02.2008., 13:53
Idem s ženom u NL. I kaj bum sad tam, to mene muči. Bio sam tamo puno putao kao klinac, autostopom, autom...
Tada sam dobro znao što me zanima, a sad...

Kaj bi mi se isplatilo vidjeti, kaj ima tam a nema tu (ili negdje drugdje) a da nije coffee-shop, klompa ili tulipan?

Ajmo,nizozemoljupci, obaspite me idejama!!!

hercegovac_nino
10.02.2008., 21:39
Idem s ženom u NL. I kaj bum sad tam, to mene muči. Bio sam tamo puno putao kao klinac, autostopom, autom...
Tada sam dobro znao što me zanima, a sad...

Kaj bi mi se isplatilo vidjeti, kaj ima tam a nema tu (ili negdje drugdje) a da nije coffee-shop, klompa ili tulipan?

Ajmo,nizozemoljupci, obaspite me idejama!!!

Evo ja zivim u Den Haagu. Imas ovde dosta stvari kao stu su palata pravde,tribunal,dvorac od kraljice pa imas jos dosta objekata po gradu mozes dobro jesti za male pare kod Turcina imas ga na svaki korak.

Onda kod Den Haaga je Scheveningen tamo je bas mocno tamo ti je more bas je relax.

Imas u Den Haagu Madurodam to ti je Holandija u malo one kucice,vozovi,avioni i tako dalje.

Ma ima svasta :top:

hercegovac_nino
10.02.2008., 21:45
Onda imas Rotterdam tamo nema bas nesto da se vidi osim nebodera i mostova.

Ali mi je Rotterdam drag!

Ima jedno malo mijesto kod Den Haaga Delft (65000 stanovnika) to je bas stari grad tamo imas dosta viditi!

Mozes Vozom iz Den Haaga u Rotterdam to ti traje 14minut i povratna karta je 7eura! izmedju Rotterdama i Den Haaga se nalazi Delft.

Onda kod Den Haaga imas Leiden i to je dosta star i velik grad i to je pravo studenski grad.

Imas kod Den Haaga Wassennaar tu su sami bogatasi ,including Prinses Maxima i Prins Willem-Alexander :)

Rurik
11.02.2008., 10:10
@ hercegovac_nino

Fala ti, Haag i R'dam sam si pregledao, Delft mi je nekako promicao uvijek, isto i Leiden. To su dobre ideje...

Nego, palo mi je na pamet, znaš li di ima koji dobar buvljak u tvom kraju, sa starom kramom? Da si zadovoljim šopingholizam a da ne zdrobim brdo para...?

hercegovac_nino
11.02.2008., 14:30
@ hercegovac_nino

Fala ti, Haag i R'dam sam si pregledao, Delft mi je nekako promicao uvijek, isto i Leiden. To su dobre ideje...

Nego, palo mi je na pamet, znaš li di ima koji dobar buvljak u tvom kraju, sa starom kramom? Da si zadovoljim šopingholizam a da ne zdrobim brdo para...?

Ima ima:) i to jedan dobar:)

U mjestu Beverwijk(blizu Amsterdama) imas pijacu(bazaar) zove se zwartemarkt(crna pijaca) imas sve zivo kupiti od kozni jakni pa do tepiha! sve zivo!

Ulaz je samo €2,-! i radi svaki dan!

evo sajt: http://www.debazaar.nl/index_nl.html

Onda imas u Den Haagu najvecu pijacu u Europi! i tamo ima svasta evo sajt:
http://www.dehaagsemarkt.nl/

heureka
12.02.2008., 16:07
Ima ima:) i to jedan dobar:)

U mjestu Beverwijk(blizu Amsterdama) imas pijacu(bazaar) zove se zwartemarkt(crna pijaca) imas sve zivo kupiti od kozni jakni pa do tepiha! sve zivo!

Ulaz je samo €2,-! i radi svaki dan!

evo sajt: http://www.debazaar.nl/index_nl.html

Onda imas u Den Haagu najvecu pijacu u Europi! i tamo ima svasta evo sajt:
http://www.dehaagsemarkt.nl/

Bila sam u subotu na Zwartemarktu... nikad vise :)
To je gore nego sarajevski buvljaci.. smrdi pravo, roba ocajno losa, ima i tehnike, al je tehnika skuplja nego u Mediamarktu a nema ni garancije ni validnog racuna.. guzva, seljakluk svoje vrste.. Steta gubiti vrijeme na to..

odi do http://www.zaanseschans.nl/ ako imas vremena.. moja prijateljica je rekla da je to "napravljeno za japance", al je vrlo ugodno, uredno, fino,.. a i dijamanti su 25% jeftiniji nego u amsterdamu pa ako ti je do te vrste kupnje, onda ces sigurno uzivati.. (ja nisam imala para za to, al sam kupila sebi super veelike klompe)

ova pijaca u hagu je ok, al budimo realni, to je ok za voce, povrce i ribu al ne i za robicu..

ako imas para dodi sto prije, snizenja su dosta dobra.. (mogu se sasvim fine prosloseznonske cipelice kupiti za 20tak eura.. cizme cak i za 60tak..etc..etc..) a i nova kolekcija je tu u vecini radnji.. ne znam koliko para mislis sprziti i sta ocekujes kupiti od tih para, al za sopping mi nekako najbolje lezi lagana setnjica po den haagu na primjer.. jedna prodavnica, druga, pa ruckic, pa treca... peta.. osma.. i tako dok prodavnice rade.. em uzivas u gradu, em pogledas sta ima, em sebi nesto fino kupis:)

a ako dodes dok su snizenja, mozes to fino kupiti za ok pare:)

castor8
15.02.2008., 10:53
Pocelo je, pocelo :jumping:
http://www.hfhs.hr/page.php?lang=hr&page=programi&id=4

Ajmo se skupit i coporativno se organizirat mi sa foruma koji smo iz Osijeka i okolice, moja generacija na fakultetu je prenjonjava za neke akcije, a kako mi je ovo zadnja godina apsolventskog, ja definitivno idem. Samo sam cekao ovu ponudu, prvo sam htio u Irsku ali problem je prijevoz posto sam iz Osijeka...
Dakle.. :driver:

beare
15.02.2008., 14:10
Pocelo je, pocelo :jumping:
http://www.hfhs.hr/page.php?lang=hr&page=programi&id=4

Ajmo se skupit i coporativno se organizirat mi sa foruma koji smo iz Osijeka i okolice, moja generacija na fakultetu je prenjonjava za neke akcije, a kako mi je ovo zadnja godina apsolventskog, ja definitivno idem. Samo sam cekao ovu ponudu, prvo sam htio u Irsku ali problem je prijevoz posto sam iz Osijeka...
Dakle.. :driver:

ma nemoj ići busom..voziš se sto sati....možeš wizzairom iz budimpešte....ja sam išao iz ljubljane u 11mj no vidim da su ukinuli let.

machangua
29.02.2008., 21:36
u deveti mjesec planiram u amsterdam sa dečkom, smještaj imamo kod njegove rodbine, no mene zanima dali u blizini ima neki ljepi otok? na netu sam nasla nesto o tome, ali skoro nista na engleskom pa se bas i ne snalazim.. pošto ćemo malo dulje ostati voljela bih i malo više toga vidjeti. vidim da vi dosta znadete o ovoj temi pa bih voljela čuti koji savjet i prijedlog...

Peregrina
01.03.2008., 09:25
http://www.wadden.nl/algemeen/wadden&lng=en

Ovdje klikni pa pogledaj.Nadam se da ces naci ono sta trazis.:)

frikusha
19.03.2008., 16:03
1.dan. 27./28.04.
Polazak iz Zagreba; vožnja kroz Sloveniju i Austriju do Salzburga.
Dolazak u Salzburg.
Posjet Mozartovoj kući i razgled katedrale.
Nastavak vožnje prema Nurnbergu, kratko zadržavanje.
Nastavak vožnje kroz Njemačku, noćna vožnja prema Amsterdamu.

2. dan, 29.04.
Dolazak u Amsterdam u prijepodnevnim satima. Smještaj u hostel.
Razgled grada: Posjet Van Gogh Museum, Stedelijk Museuma, Rijksmuseuma.
Povratak u hostel.
Slobodno do zajedničkog odlaska u Ulicu crvenih svijetiljki.
Noćenje.

3. dan, 30.04.
Nakon doručka „sudjelovanje“ na proslavi kraljičinog rođendana; ulični „freemarket – slobodna tržnica i slobodno vrijeme do kasnih jutarnjih sati..

4. dan, 01.05.
Doručak.
Šetnja gradom do kuće Anne Frank – Royal Palace- Nieuwe Kerk.
Ili odlazak na krstarenje brodom amsterdamskim kanalima – „museumboat“ (izbor muzeja može se dogovoriti).
Slobodno vrijeme.
Noćenje.

5. dan, 02.05.
Doručak.
Odlazak prema Luxemburgu, razgled.
Nastavak vožnje kroz Njemačku, preko Sturttgata do Munchena sa kraćim zadržavanjima.
Nastavak vožnje kroz Austriju i Sloveniju prema Hrvatskoj.

7. dan, 03.05.
Dolazak u Zagreb u ranim jutarnjim satima.

Cijena po osobi: 1.550,00 kn (min. 40 putnika)

U cijenu uključeno:
· Prijevoz turističkim autobusom
· 3 noćenja s doručkom u hostelu
· Razgled Salzburga, Amsterdama, Munchena i Luxemburga, vožnja kanalima
· Turistički pratitelj i organizacija putovanja
· Putno zdravstveno osiguranje i članstvo u HFHS-u

zeli tko ic mozda? ;)

dalmacija77
30.03.2008., 06:48
zna li netko koliko traje put automobilom na relaciji Zagreb-Amsterdam?

prilika
03.04.2008., 15:44
Ja bi htjela putovati za 1.maj u Amsterdam. Išla bi avionom jer mi je predaleko do tamo putovati autobusom. Najjeftiniji četverodnevni aranžman je preko Atlasa odnosno Adriatice. Jeli ide netko s njima ili nekom drugom agencijom za 1.maj u Amserdam ? Kako vam je bilo ako je slučajno netko bio nedavno u Amsterdamu? Ako ste išli preko agencije na četiri dana jeste li vidjeli još nešto od Nizozemske osim Amsterdama? Htjela sam ići u Amsterdam još u 10 mj. 2003., ali sam na kraju otišla u Pariz jer nije bilo dovoljno zainteresiranih putnika da se formira grupa u Kompasu.
Od kuda su najjeftinije avio-karte za Amsterdam ako se ide individualno, ali da se kreće negdje blizu Zagreba?

Peregrina
03.04.2008., 16:22
zna li netko koliko traje put automobilom na relaciji Zagreb-Amsterdam?

Otprilike 15-17 sati,dobrom brzinom i bez kolone.Neki cak i 14 sati ali ak ti se ne zuri onda bolje ne jurit.

Prilika,zasto ne dodjes koji dan prije,30-04 je Kraljicin dan pa ces onda kako se slavi ovdje.:)