PDA

View Full Version : Nizozemska (i Amsterdam)

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10

prilika
03.04.2008., 16:38
Peregrina

Mene jako privlači Amsterdam, a išla bi baš na 1.maj jer je onda praznik i ne radi se, a ja baš čekam posao i nadam se da ću uskoro početi raditi. Jeli velika gužva u Amsterdamu za Kraljičin dan i 1.maj? Već dugo živiš u Rotterdamu? Kako ti se sviđa u Nizozemskoj? Mene zanima da li je nizozemski jezik isto što i flamanski u Belgiji? Što se najviše isplati vidjeti u Amsterdamu za samo dva puna dana? Da li bi stigla do zoološkog vrta ili se na to ne isplati trošiti vrijeme? Da li ima još neka zanimljivost za obići usput u blizini zoološkog vrta u Amsterdamu? Kakav je Rotterdam u usporedbi sa Amsterdamom? Koja je najbolja prometna veza između Amsterdama i Rotterdam (vlak ili autobus)? Po čemu je Rotterdam najpoznatiji i što svakako treba obići? Koliko minimalno treba vremena za obilazak Rotterdama?

Pozdrav

Peregrina
04.04.2008., 10:15
Nece ti biti velika guzva za 1 maj,svi se onda odmaraju od proslog dana.Mada dosta ljudi se muvaju po izletima jer nam je bas onaj cetvrtak i krscani praznik i mnogo nas su i petkom slobodni.
Turisti i vecinom dolaze cetvrtkom na dugi vikend.
Pa ja ti zivim u Roterdamu skoro cjeli zivot,rodom iz Zagreba i jedno vrijeme zivjela tamo.Hmmm,svidja mi se jer sam si tako napravila da mi se svidja.Nisam zadovoljna bas svemu,mislim ono..svaka drzvava ima svoje prijednosti i mane.
Kao jezik nizozemski isti je kao i flamanski,njihov je inace cak i autenticniji nizozemski.
Mozes se prosetat kroz Amsterdam jer nije tako veliki grad.Ja bi ti preporucila da odes u VVV kantoor=turist ured,naci ces ga na centralnoj stanici.
Pogledaj i na http://www.amsterdamtourist.nl/
U dva dana neces stici bas sve,stigla bi za ZOO.No,ovisi o vremenu,ako bude toplo bit ce onda guzva.
Rotterdam je moderniji grad od Amsterdama ali pricam o izgledu.Nekad najveca luka i poznata po arhitekturi.
Ja ti radim svaki dan u Amsterdamu samo bas zbog prevelike guzve ne bih htjela tamo da zivim.
Ako odlucis obici Rotterdam onda svakako vlakom.
http://www.vvv.rotterdam.nl/uk/
Sumnjam da ti se isplati ako samo dolazis na dva dana.
Ako te jos nesto zanima samo pitaj....:)
Pa-pa

Zenica
09.04.2008., 09:21
Ko ima sada u planu da posjeti Amsterdam neka planira 29.04 kraljicin dan,Tad je stvarno ludnica u Amsterdamu

Peregrina
09.04.2008., 09:35
Ko ima sada u planu da posjeti Amsterdam neka planira 29.04 kraljicin dan,Tad je stvarno ludnica u Amsterdamu

Kraljicin dan je 30.04. :kava:

Zenica
09.04.2008., 09:46
Ma nek odmah iz Eskejp i Roxy-ja predju u parkove i coffieschopove :kava:

Peregrina
09.04.2008., 11:15
Pa turisti i dolaze samo za kofieshopove,hehe...
Bolje da iznajmi koji bic pa onda prema ALkmaar,odmah vidi sta je "polder"
:jumping:

Zenica
09.04.2008., 18:14
Ma neeeeeee ne dolaze zbog coffie schopova dodju i radi kurava zatim da vide krave,de vjetrenjace,da kupe sebi koji par klompi ima onaj veliki staklenik u Amsterdamu nema kojih vrsta cvijeca tamo nema ja se najvise zadrzim na koki :lol:....

Ma lijepa meni moja Nizozemska nebi je mijenjo nizasta na ovom svijetu :s

heureka
10.04.2008., 11:24
ljudi, u kojem je gradu kraljica ove godine?..

di ce bit najbolje za kraljicin dan?:) .. kakva je nocna proslava u amsterdamu? moze li se naci mjesto u vozu za taj dan.. etc...etc..

Peregrina
10.04.2008., 13:19
ljudi, u kojem je gradu kraljica ove godine?..

di ce bit najbolje za kraljicin dan?:) .. kakva je nocna proslava u amsterdamu? moze li se naci mjesto u vozu za taj dan.. etc...etc..

Ove godine kraljica dolazi u Makkem i Franeker.Ta mjesta se nalaze u provinciji Friesland.
Ako hoces znati kakva je proslava u Amsterdamu,pogledaj onda na ovoj stranici.
http://www.koninginnedagamsterdam.nl/lang/en
Sve ti je ovdje jasno opisano,nadam se da ce ti biti pri pomoci.:top:

Ako ostajes dulje u NL,znaj da je 04.05 dan sjecanja poginulih tjekom drugog svjetskog rata .U 20.00 navecer je 2 minute sutnje. Na Damu u Amsterdamu kralijca i ostali duznici su u to vrijeme tamo prisutni.
05.05 se slavi dan oslobodenja.U Amsterdamu tog dana takodjer bogat program raznim dogadanjima. Naravno po cjeloj Nizozemskoj.
Pa-pa
:)

Zenica
11.04.2008., 04:12
Ove godine kraljica dolazi u Makkem i Franeker.Ta mjesta se nalaze u provinciji Friesland.

Ako ostajes dulje u NL,znaj da je 04.05 dan sjecanja poginulih tjekom drugog svjetskog rata .U 20.00 navecer je 2 minute sutnje. Na Damu u Amsterdamu kralijca i ostali duznici su u to vrijeme tamo prisutni.
05.05 se slavi dan oslobodenja.U Amsterdamu tog dana takodjer bogat program raznim dogadanjima. Naravno po cjeloj Nizozemskoj.
Pa-pa

Ti si bas u sve upucena peregrina svaka cast :top:

Peregrina
11.04.2008., 09:02
Ma polozila sam AID test u kleuterschool, peuterschool, basisschool, MBO...:rofl:

heureka
11.04.2008., 13:36

Pa-pa

nazalost, iz holandije krecem prije nego se svi otrijezne :)

Natch
11.04.2008., 14:32
posto me niko ne sljivi na mom topicu http://www.forum.hr/showthread.php?t=329512 , postavit cu pitanje ovdje.
koliko je vlakom daleko od koelna do amstardama, a koliko od amsterdama do bruxellesa? jesu li vlakovi skupi?
kakvi su hosteli, ima li tko neku preporuku?

Peregrina
11.04.2008., 14:53
Od Kolna do Amsterdama traje otprilike 4 sata.
Znam da je povratna pocinje od € 38.00.
Odi na stranicu http://www.nshispeed.nl/en
Tamo ces moci naci cjene i ostalo sta te zanima.
U NL vlakovi sigrno nisu jeftini ali zato jako udobni i veze su im dobre.
Jedan savjet,ako putujes unutar NL,kupi kartu na automatu,jeftinije ti dodje za 0.50.Na salteru uvijek provijeri da ti stambiljaju jer ces inace morat platit globu u vlaku,vjeruj mi.....puno se placa.
E sad,posto zivim ovdje ne bi ti znala puno reci o hostelima.
:top:

beare
11.04.2008., 18:22
amsterdam-brussels vlakom oko 2,30-3 h ovisi koji vlak uzmeš. Eurolines bus je puno jeftiniji od vlaka sam se vozi 2-3 sata duže.

Peregrina
11.04.2008., 18:42
Jeftiniji je Eurolines da samo za nisku cijenu moras ipak rano bukirat.Mislim ono,sto ranije to jeftinije.Opet kad sve zbrojis,na kraj krajeva sa busom se vise isplati.Jedina mana u tome je da sjedis nutra sa ljudima koji su na putu vec uhuuu,tak dugo pa onda smrdi.:trk:

Zenica
12.04.2008., 10:36
Ma polozila sam AID test u kleuterschool, peuterschool, basisschool, MBO...:rofl:

Skolovana znaci :s

Peregrina
12.04.2008., 12:02
Verschil moet er zijn.:kava:

Zenica
12.04.2008., 12:21
Verschil moet er zijn.:kava:

Is die smail uitnodiging voor mij zal wij gaan coffie drinken :cerek:

hugama
15.04.2008., 11:23
Bok svi!
Registrirala sam se da mogu ispricati svoje iskustvo, mozda nekome pomogne ko je u slicnoj situaciji. dragi i ja smo prije tjedan dana odlucili "pa mogli bi mi u Amsterdam za Queens day". posto ne volimo opcije - putuj do X, pa presjedaj u Y, pa vlakom do Z i onda busom do cilja, ali ne volimo ni putovat u aranzmanima, odlucili smo rezervirat avion iz Zagreba, direktno do Amsterdama. za nas dvoje karta nas je dosla 3800kn. I onda je dosla muka trazenja smjestaja. procitala sam tu na forumu da se moze naci smjestaj i za manje od 100E. ali sve, sve, SVE je bilo zauzeto. ostali su samo skupi hoteli i oni van grada. nakon 3 dana neprekidnog surfanja, otkrili smo stranicu sa malim oglasima link (http://www.expatriates.com/classifieds/amst/vr/) i tu smo dobili jedan pozitivan odgovor - apartman za 50E u centru! sve smo se dogovorili s likom u par sati. on ima jos apartmana na ovoj (http://spaceart.nl/index.php/1083245) stranici
kad smo vec krenuli s redukcijom troskova, nasli smo link (http://www.aviokarte.com.hr//index.php?action=wizard&sessid=5072195b584b03e2f8fd3b15519e5132) i tu nam je zena nasla povratne karte za 3300kn
eto, s malo truda i 2 noci ne spavanja uspjeli smo ustediti 3300kn (razlika od aranzmana u agenciji). nadamo se da ce sve biti ok, pa se javljam s dojmovima :)

Peregrina
15.04.2008., 11:38
Ne cudi me da je sve zauzeto. Ne samo zbog kraljicinog dana,01.05 je osim dan rada (sto samo drzavni sluzbenici imaju slobodno) i krscanski praznik. Puno firme su zatvoreni i 02.05,takodjer i moja tako smo slobodni 5 dana.:D
Ovako je guzva sa turistima a taj vikend jos vise.
Lijep provod vam zelim!

Sorrela
15.04.2008., 12:10
Ciao,

U 6. mjesecu poslovno trebam biti u Amsterdamu na tri dana, od toga naravno radno vecinu vremena, ostaje mi tri veceri za vidjeti sto vise.
Ima li netko savjete sto da ne propustim , da obavezno obidjem. Svaki savjet bi mi dobro dosao, kao i cijene taxija, hrane i pica, da se predahne dok obilazim.
Inace, da li neko zna nesto o Hotel Okura?

Hvala

Zenica
16.04.2008., 01:00
Ciao,

U 6. mjesecu poslovno trebam biti u Amsterdamu na tri dana, od toga naravno radno vecinu vremena, ostaje mi tri veceri za vidjeti sto vise.
Ima li netko savjete sto da ne propustim , da obavezno obidjem. Svaki savjet bi mi dobro dosao, kao i cijene taxija, hrane i pica, da se predahne dok obilazim.
Inace, da li neko zna nesto o Hotel Okura?

Hvala

Ako imas namjeru da obilazis raznorazne muzeje po Amsterdamu najbolje bi bilo da uzmes l Amsterdam kartu s kojom imas besplatan ulaz u oko 30 tak muzeja za 3 dana ta karta te kosta 50e dok upad za jedan muej kosta 20 tak e.Uz tu kartu ces dobiti i plan grada i sve znamenitosti amsterdama kao i besplatan prevoz tramvajem i busevima.

Ako volis cvijece obavezno posjeti muzej tulipana i tu ces dobiti odgovor kako je tulipan iz toplih azijskih krajeva uspio da nikne u hladnoj evropi

Ako se budes vrtila oko centra DAM obavezno posjeti madame tussauds muzej,setajuci oko dama sama ces naletiti na de walle(prostituke koje lupaju po staklu pozivajuci prolaznike na sex)mozes odvojiti 2 sata ako bude lijepo vrijeme da se provozas na brodicu kroz kanale amsterdama,

Ako si ljubitelj marihuane i haschischa i pozelis dobru kavicu uz joint sigurno ces potraziti coffie shop ja ti preporucuijem Buldog i nemoj se iznenaditi kad naletis u jednoj ulici na 8 coffieshopova pod istim nazivom BULDOG da ne kontas da si u nekim crnjacima i tripovima :lol:

Ako si ljubitelj knjizevnosti posjetices Van goghov muzej,amsterdamski istorijski muzej,onda brodski muzej tu mozes da vidis kako ljudi zive u onim brodkucama na vodi,

Ako si ljubitelj atrakcija obavezno posjeti dungeon

Ako volis nogomet naravno da ces skoknuti do prelijepe amsterdam arene

Sve u svemu kad narucis tu i amsterdam card dobit ces i plan svih interesantnih desavanja u amsterdamu

A nocni zivot obavezno posjeti diskoteku Eskejp :top: mozda se tamo i upoznamo :rofl:

Hotel okura eskuluzivni hotel unutrasnjost sav u mermeru i kristalu

Natch
16.04.2008., 08:21
mene zanima hoce li se vrijeme mijenjati u sljedecih mjesec dana?
kad je gore uopce proljece?

Sorrela
16.04.2008., 09:28
Ako imas namjeru da obilazis raznorazne muzeje po Amsterdamu najbolje bi bilo da uzmes l Amsterdam kartu s kojom imas besplatan ulaz u oko 30 tak muzeja za 3 dana ta karta te kosta 50e dok upad za jedan muej kosta 20 tak e.Uz tu kartu ces dobiti i plan grada i sve znamenitosti amsterdama kao i besplatan prevoz tramvajem i busevima.

Ako volis cvijece obavezno posjeti muzej tulipana i tu ces dobiti odgovor kako je tulipan iz toplih azijskih krajeva uspio da nikne u hladnoj evropi

Ako se budes vrtila oko centra DAM obavezno posjeti madame tussauds muzej,setajuci oko dama sama ces naletiti na de walle(prostituke koje lupaju po staklu pozivajuci prolaznike na sex)mozes odvojiti 2 sata ako bude lijepo vrijeme da se provozas na brodicu kroz kanale amsterdama,

Ako si ljubitelj marihuane i haschischa i pozelis dobru kavicu uz joint sigurno ces potraziti coffie shop ja ti preporucuijem Buldog i nemoj se iznenaditi kad naletis u jednoj ulici na 8 coffieshopova pod istim nazivom BULDOG da ne kontas da si u nekim crnjacima i tripovima :lol:

Ako si ljubitelj knjizevnosti posjetices Van goghov muzej,amsterdamski istorijski muzej,onda brodski muzej tu mozes da vidis kako ljudi zive u onim brodkucama na vodi,

Ako si ljubitelj atrakcija obavezno posjeti dungeon

Ako volis nogomet naravno da ces skoknuti do prelijepe amsterdam arene

Sve u svemu kad narucis tu i amsterdam card dobit ces i plan svih interesantnih desavanja u amsterdamu

A nocni zivot obavezno posjeti diskoteku Eskejp :top: mozda se tamo i upoznamo :rofl:

Hotel okura eskuluzivni hotel unutrasnjost sav u mermeru i kristalu

O, hvala, hvala. Ti zivis tamo ili ?

Ovo su bas korisni savjeti, konkretni.

Ove dame moram vidjeti.
A i taj Buldog je steta propustiti.:cerek:
Za diskoteku ne znam, nisam bas ljubitelja ali ako se stigne, zasto ne.
Reci mi je li ovaj hotel u centru bas?

Sorrela
16.04.2008., 09:28
mene zanima hoce li se vrijeme mijenjati u sljedecih mjesec dana?
kad je gore uopce proljece?

Ja idem pocetkom 6. mjeseca, nadam se toplom vremenu:cerek:
Samo bi mi trebala neka kisa za ta moja malena tri dana.

Zenica
16.04.2008., 09:59

Da zivim u Nizozemskoj.
Ja mislim da nebi pogrijesila kad bi jedan dan izdvojila i za nadaleko poznati atraktivni park EFTELING.On ti dodje u Tilburgu Brabant oko sat i pol vlakom iz Amsterdama.
A vrijeme je ovdje cudnovato meni se nekad desi da vozim autoputem i lije kisa ko iz kabla zatim malo dalje przi sunce eto to ti je Nizozemska :rofl:.Danas je bas prelijepo vrijeme :s pravo proljece

Hotel okura je nedaleko od DAMA tj strogog centra trga kako hoces

Sorrela
16.04.2008., 11:04
Da zivim u Nizozemskoj.
Ja mislim da nebi pogrijesila kad bi jedan dan izdvojila i za nadaleko poznati atraktivni park EFTELING.On ti dodje u Tilburgu Brabant oko sat i pol vlakom iz Amsterdama.
A vrijeme je ovdje cudnovato meni se nekad desi da vozim autoputem i lije kisa ko iz kabla zatim malo dalje przi sunce eto to ti je Nizozemska :rofl:.Danas je bas prelijepo vrijeme :s pravo proljece

Hotel okura je nedaleko od DAMA tj strogog centra trga kako hoces

Hvala drug, jako mi je ovo korisno:top:
Htjedoh rec Bosanac iz ciste Zenice al nisam sigurna.
Hvala

Natch
16.04.2008., 15:18

gledam prognozu za sljedeca dva tjedna, sama kisa.
zanima me kakvo je inace vrijeme gore u ovom razdoblju. je li svibanj malo suncaniji? i koji period je najbolji za posjet?

Zenica
16.04.2008., 16:33
Danas je pravo lijepo vrijeme da je i policija izasla da pravi veliku saobracajnu kontrolu da naplacuju kazne ko nije vezan pojasom,handvrij pozivi,brza voznja voznja pod dejstvom alkohola i to pravu ceku napravise :lol:

Zenica
18.04.2008., 09:49
Za Sorrelu i Natch lijepe vijeste sa maloprijasnje vremenske prognoze cijeli tjedan ce biti suncano vrijeme bez ijednog oblacka :mig: :rock:

Natch
18.04.2008., 14:46
sta vi kazete, da idem gore 1. maja, 15. ili kasnije? :D

heureka
18.04.2008., 15:28
Za Sorrelu i Natch lijepe vijeste sa maloprijasnje vremenske prognoze cijeli tjedan ce biti suncano vrijeme bez ijednog oblacka :mig: :rock:

jel to znaci da mogu u efteling u nedelju?????

evo kontam se vec danima kad cu:rolleyes:...

Zenica
19.04.2008., 03:20
Slobodno evo najavljuju suncan vikend :top:

Peregrina
19.04.2008., 11:04
Ako imate vremena,onda posjetite Kinderdijk..
To je poznato mjesto vetrenjace nedaleko od Rotterdama.
Najbolje da taj izlet napravis brodom koji krece iz Rotterdama.

04.05 je dan oslobodenja,taj dan bit ce raznih festivala,ceremonije i drugo..

U blizini Amsterdama ja bi isto preporucila Zaandam.Tamo cete vidjet drvene kucice,ducancici,restorani,klompe,nekoliko vetrenjace,......svakako se isplati.Vlak prema Zaandamu vozi cesto i usput cete uzivat u prirodi.:top:

BTW:12.05 je dan vetrenjace,onda je slobodan ulaz u svaku radnu vetrenjacu a to ih je vise od 6oo u cjeloj Nizozemskoj.

Za Efteling najbolje je kroz tjedan zbog guzve.Ako krenes nedjeljom,kreni jutros rano jer ces izgubit dosta vremena na blagajni,kolona je uff...

Kaj se vremena tice u setom mjesecu,mislim da je tesko reci unaprijed.Jedne godine je kosovit,druge vruc.Prati do 2-3 unaprijed pa ces najbolje znati.:kava:

Zenica
19.04.2008., 23:38
Gdje tocno dodje kinderdijk

Peregrina
20.04.2008., 10:04
Kinderdijk se nalazi nedaleko od Ridderkerka,preko puta Krimpen aan de Lek.
Stavila sam ovdje link pa slobodno pogledaj. http://www.kinderdijk.nl/direct/webdir_whereiskinderdijk.htm

heureka
20.04.2008., 22:26
e bila u eftelingu... super je bilo.. najduzi red je na onom brzom.. ne znam kako se zove.. 25 minuta.. sve ostalo manje od 10 minuta cekanja u redu.. sve smo probali, uspjeli i jesti i u 6 izasli sretni i suhi iz parka (nije bilo najavljenih pljuskova)

preporucujem:)

Zenica
21.04.2008., 02:21
taj brzi se zove PITON :D

Zenica
24.04.2008., 01:41
Danas pola sunce pola kisa smrklo se po drzave kad naletise oni oblaci:confused:

heureka
25.04.2008., 10:37
kakvo li ce nam vrijeme biti za queens daaay..

utorak navece su partiji u haagu... ima li smisla ici za amsterdam u srijedu? mislim, jel prevelika guzva u vozovima... na autoputu.. moze li se naci parking?

Zenica
25.04.2008., 22:37
Evo najavljuju prelijepo vrijeme za vikend i ja sutra s djecom namjeravam posjetiti dolfinarijum.Sto se tice prevoza najbolje je da u Amsterdam za kraljicin dan dodjes vozom/vlakom jer ce sigurnu biti prevelika guzva sto na autoputu sto u gradu za parking

Peregrina
27.04.2008., 12:20
Ako kupite kartu vlaka za Amsterdam na kraljicin dan,tada ce vam i vrijediti za javni prijevoz unutar Amsterdama.:top:
Obavezno nosite kisobran!:tulum:

heureka
27.04.2008., 23:27
Ako kupite kartu vlaka za Amsterdam na kraljicin dan,tada ce vam i vrijediti za javni prijevoz unutar Amsterdama.:top:
Obavezno nosite kisobran!:tulum:

to je vazna informacija (Y)

nego, jesu cijene prevoza vlakom iste kao i obicnim danima.. negdje sma mislim cula da postoje jos neki popusti..

Peregrina
28.04.2008., 19:09
Cijene su iste,nikad se karte taj dan nisu prodavale sa popustom.Ne vidim razlog zasto bi davali popust. Vlakom putujem svaki dan i cujem cesto da reklamiraju za "Oranje retour". To je povratna iz bilo kojeg mjesta u NL,time se vozis za Amsterdam i karta ti vrijedi za metro,bus i tramvaj.
Moj savjet je da ne izadjes na CS nego na drugoj stanici zbog guzve.
To je to,mislim da sam dosta rekla.:kava:

heureka
30.04.2008., 20:25
imam jos saaamo jedno pitanje:)

jel prvi maj u holandiji radni ili neradni dan za prodavnice, banke i slicno

ustvari, gdje podici pare koje su poslate na western union.. sprzila sam puno vise para nego sam mislila, i dragi je poslao tako, jer na racun ne bi stiglo tako brzo.. i sad, kako to dici sutra:)

Tulkas
01.05.2008., 12:51
Normalno je Prvi maj radni dan:rolleyes: , samo se danas potrefilo Spasovo na 1. maj pa je neradni dan..

neko tamo lijevi
12.05.2008., 18:24
evo i meni se pružila prilika pa idem na 5 dana sa avionom...čitao sam sve što ste napisali i dosta stvari sam si zapisao u bilježnicu, pa me zanimaju još neke stvari

jel dobar ovaj ACRO hotel. što kažete za njega ovi koji su bili
-1.koliko je udaljen od grada http://www.acro-hotel.nl/en/
-2.gdje je najbolje mjesto za izaći što se tiče noćnog života
-3.gdje je najbolje pušiti a da je dobro, a da vas ne prevare
-4.gdje se nalazi REd Light district, jel to u gradu di je sve jedno pored drugoga ili....
-5.dali su jedino bordeli u Red Lightu ili ima još negdje drugdje, i na što moram paziti jer je jeda frend naručio piće i onda mu došao račun od 800 eura loool
-5.ako želim vidjeti spomenike, muzeje dali je bolje onda kupiti amsterdam ticket ili kako se već zove
-6.Cijena za 5 dana u hotelu mi je oko 430 eura, dali je to previše ili premalo. Idem sa frendom, znači 215 eura po osobi 4 noćenja sa doručkom u ACRO hotelu. Dali netko zna za nešto bolje

Hvala na odgovorima

neko tamo lijevi
13.05.2008., 22:04
bilo tko, prekosutra idem?

Zenica
14.05.2008., 23:46
evo i meni se pružila prilika pa idem na 5 dana sa avionom...čitao sam sve što ste napisali i dosta stvari sam si zapisao u bilježnicu, pa me zanimaju još neke stvari

-4.gdje se nalazi REd Light district, jel to u gradu di je sve jedno pored drugoga ili....
-5.dali su jedino bordeli u Red Lightu ili ima još negdje drugdje, i na što moram paziti jer je jeda frend naručio piće i onda mu došao račun od 800 eura loool
-5.ako želim vidjeti spomenike, muzeje dali je bolje onda kupiti amsterdam ticket ili kako se već zove
-6.Cijena za 5 dana u hotelu mi je oko 430 eura, dali je to previše ili premalo. Idem sa frendom, znači 215 eura po osobi 4 noćenja sa doručkom u ACRO hotelu. Dali netko zna za nešto bolje

Hvala na odgovorima

1.Acro hotel neznam gdje je
2.Najbolje je u diskoteci Eskejp
3.kofishop Buldog nalazi se u centru grada
4.U gradu je ulica crvenih fenjera
5.U jednom od proslih postova sam objasnio koje pogodnosti imas ako kupis amsterdam tiket
6.Mislim da si dobro prosao sto se tice cijene hotela

sretno

*Ana#
15.05.2008., 00:45
1.Acro hotel neznam gdje je
2.Najbolje je u diskoteci Eskejp
3.kofishop Buldog nalazi se u centru grada
4.U gradu je ulica crvenih fenjera
5.U jednom od proslih postova sam objasnio koje pogodnosti imas ako kupis amsterdam tiket
6.Mislim da si dobro prosao sto se tice cijene hotela

sretno

Ajme, meni se taj Buldog bas i nije nesto previse svidio. Slazem se da je najpopularniji, ali meni osobno ima puno boljih coffee shopova. No, sto ljudi, sto cudi.. :)

Zenica
15.05.2008., 23:38
[QUOTE=*Ana#;14052689]Ajme, meni se taj Buldog bas i nije nesto previse svidio. Slazem se da je najpopularniji, ali meni osobno ima puno boljih coffee shopova. No, sto ljudi, sto cudi.. :)[/QUOTE

ima oko 7 koffieshopova u istoj ulici i svi se zovu buldog zavisi u koji si ulazila zato sam mu naveo i Buldog najlakse mu je Buldog pronaci u centru amsterdama tik uz de walle.kud ce sad lunjat po amsterdamu isto mu je jel usao u Buldog,blauwe kei ili u fly'n hy

navalentna
16.05.2008., 07:38

Hvala na odgovorima

Mi smo bili smješteni u Acro hotelu i bili smo zadovoljni jer mu je lokacija odlična! Smješten je uz Riki muzej tj. u kvartu muzeja, blizu ti je i ogroman i lijep park - Vondelpark a malo dalje ti je kvart si birtijama (znači gdje je Buldog, Sport caffe i hrpa restorana i coffie shopova, disco Paradiso i još neki tj. to je kvart Leidseplein), tako da je super što bauljaš danju a navečer ako hoćeš zaružit po tom kvartu birtzeva, blizu si doma. Sam hotel nije neš elitno ali je bio čist i doručak solidan. Lokacija ga prodaje. Cijena je pretpostavljam za četiri noćenja, ali mi smo bili van sezone tj. drugi mjesec tako da smo imali jako povoljno a ti si sad u sezoni...pogledaj na stranici www.hotels.nl pa usporedi s drugim hotelima

Niš ti nije daleko, imaš tramvaj, ali mi smo sve išli pješke! Ako ideš npr. do kuće Ane Frank uzmeš tramvaj i za čas si tamo! Ali mi smo od hotela išli pješke prema Dam trgu i usput štošta razgedavali...http://www.amsterdam.info/yu/mapa/-evo tu imaš fino kartu pa sve vidiš! Bili so u crvenoj četvrti, to ti je nedaleko Dam trga, ugl. sve ti je blizu! Ne znam koliko muzeja misliš posjetiti, ali u hotelu dobiješ neke popuste za određene sadržaje, pa je tako moguće i za muzeje...ali mislim da ti taj amsterdam ticket ne treba jer si samo par dana tamo.

Neće te prevariti jel pitaš koliko šta košta:). I stvarno ne znam gdje je tvoj frend to pio wtf? Mislim nisu baš jeftini što se cuge tiče ali niš pretjerano, a jeli smo po tim kineskim, indijskim i inim restoranima i nismo puno plaćali. Moram reći da sam na njihovom ogromnom placu kupila identičnu kopiju Gucci sata kojim mi se strašno sviđa (U Zg-1.000,00 kn) a ja platila 100 kn i još dobila garanciju:rofl:
Tamo na tim placevima se fakat jeftino može kupiti

Eto ak te šta zanima pitaj!

SUMMER79
21.05.2008., 13:28
bilo tko, prekosutra idem?

hi...

koliko sam skuzila ti si se vec i vratio iz Amst?
ja i frendica se spremamo u 6 mjesecu 4-5 dana pa eto imamo nesto zajednicko.

ajd kad uhvatis vremena i ako imas volje malo da nam preneses dojmove?:D...

pozz

globetrotter
24.05.2008., 01:27
za smještaj preporučam hostel "stay ok" kod vondelparka, odlična pozicija, cijena prihvatljiva, uvijek ima ekipe iz icjelog svijeta, u centru grada ste za manje od 10 minuta, a i sve pozicije za noćne izlaske su blizu :top:

Mrkindle
25.05.2008., 20:07
Početkom sedmog mjeseca trebo bi iči do Eindhovena i koliko sam skužio po postovima najbolj varijanta mi je vlakom do Budimpešte i od tamo avionom do
Eindhovena. Ako netko ima bolju varijantu slobodno neka napiše svoje mišljenje.

Unaprijed hvala.:p

Peregrina
25.05.2008., 21:54
To mislis sa Ryanair avinonom?
A da ides avionom do Amsterdama pa tamo sa vlakom do Eindhovena,brze ti je, iz Schiphola (Adam)za Eidnhoven vozi vlak direktno: 1,5 sata.Mislim ono,sa vlakom iz ZG do Mudimpeste 5-6 sata...vec sam umorna sam kad se sjetim. Ako se sjetim nesto drugo javit cu ti:top:

Mrkindle
27.05.2008., 07:26
Mislio sam na wizz air.
Kojom kompanijom (avionskom) je najbolje otiči Amsterdama?
Koliko bi me došla ta varijanta s avionom do Amsterdama i vlakom do Eindhovena?

Zenica
27.05.2008., 15:07
Mislio sam na wizz air.
Kojom kompanijom (avionskom) je najbolje otiči Amsterdama?
Koliko bi me došla ta varijanta s avionom do Amsterdama i vlakom do Eindhovena?

Otprilike 350-400e ti treba za varijantu.Zagreb-Amsterdam-Zagreb avionskom kompanijom croatiaairlines oko 350-380e i za vlak Amsterdam(schipol)-eindhoven povratna ne vjerujem da je vise od 20-30e

Mrkindle
27.05.2008., 20:35
To mi je malo paprena cijena 400 eura:flop:
Možda da odem iz Zagreb do nekog grada u Njemačkoj i od tamo do Eindhovena?

Mrkindle
29.05.2008., 10:55
Ako netko zna neku jeftiniju varijantu do Eindhovena ili ima iskustva neka slobodno napiše;)

Unaprijed hvala;)

Mrkindle
29.05.2008., 19:52
Baš gledam na stranicu od germanwingsa i ne vidim da ima let iz Zagreb do Kolna;(

Mrkindle
02.06.2008., 15:52
Zna li možda netko kako je najbolje doči od Dortumnda do Eindhovena??
Busom ili Vlakom, unaprijed hvala;)

Fragolica
02.06.2008., 16:40
Moze mi netko tko dobro poznaje Amsterdam pomoci, koliko ima voznje od aerodroma do Dama, tj. koji je najbolji prevoz . Sto bi bilo jeftinije.
Ima li neki vlak ili bus ukoliko je daleko od centra?
Koliko stoji taxi?

Peregrina
02.06.2008., 18:37
Ovako,odi vlakom do Amsterdam CS,traje15 min,kosta € 3.80.Od centralne do Dama je plus minus 10 min hodanje.

Peregrina
02.06.2008., 18:42
Baš gledam na stranicu od germanwingsa i ne vidim da ima let iz Zagreb do Kolna;(

Ako ostajes do osmog mjeseca,onda mozes s menom sa autom,tada ja idem za Zagreb.:driver::lux:

Zenica
04.06.2008., 02:45
Zna li možda netko kako je najbolje doči od Dortumnda do Eindhovena??
Busom ili Vlakom, unaprijed hvala;)

Za Mrkindlea
Bolje je vlakom krenuti iz Dormunda preko duisburga Venla i eto te u Eindhovenu cirka 2-3h traje putovanje.
Za Fragolicu
Od Schipola(aerodrom)do glavnog kolodvora ima non stop metro a od glavnog kolodvora do DAMA mozes tramom ili pjesaka nije daleko samo prati vecinu gdje svi tu i ti nemozes promasiti :top:

magic1985
04.06.2008., 19:02
Bok svima.Baš razmišljam da se zaletim malo do amsterdama na par dana pa me zanima koja mi je najeftinija varijanta da dođem do tamo iz zg-a.Nije mi važan konfort samo da je što nižda cijena.Jel se isplati tamo iči u hotele ili hostele i naravno gdje mi preporučujete da idem?Gdje bi mogo tamo fino papti ,najesti se,a i da ne platim previše?:D Hvala svima!

Peregrina
04.06.2008., 19:23
Zakaj se sve ponavlja ono kaj se vec reklo prije......:kava:

Zenica
05.06.2008., 03:51
Zakaj se sve ponavlja ono kaj se vec reklo prije......:kava:

Pa da me primijetis i pozoves na kavu :D

Fragolica
05.06.2008., 10:49
:cerek:Ovako,odi vlakom do Amsterdam CS,traje15 min,kosta € 3.80.Od centralne do Dama je plus minus 10 min hodanje.

hvala:cerek:

A znas li mejbi koliko bi kostao taxi od aerodroma do dama?

Peregrina
05.06.2008., 17:41
Pa,mislim da bi ti doslo izmedju 5 i 10 €.Ali ti se fakat ne isplati jedino ako imas puno prtljage.Cim izadjes vani na kolodvor,Dam vidis iz daleka.:)

magic1985
05.06.2008., 18:47
Mene zanima koja je najeftinija varijanta do Amsterdama?Spreman sam se koprcat po vlakovima i busevima samo da je što jeftinije.:D

SUMMER79
06.06.2008., 07:33
Pa,mislim da bi ti doslo izmedju 5 i 10 €.Ali ti se fakat ne isplati jedino ako imas puno prtljage.Cim izadjes vani na kolodvor,Dam vidis iz daleka.:)

EJ..vidim da dosta poznaješ amst, pa me zanima od tih coffe shopova koji su ok?
da nisu previše komercijalizirani tj.ono kao za turiste pa ti podvale svašta?

ipak u amst-u sam samo 5dana , ne bih htjela da mi ostane u ružnom sjećanju...:D

a drugo ..koji nam je najbrži i najeftiniji put do den haaga i do delfta?
Kratko smo tamo pa ne znam gdje prije da idem..:ne zna:

ajd hvala unaprijed

poz iz ri

SUMMER79
06.06.2008., 14:19
Bok svima.Baš razmišljam da se zaletim malo do amsterdama na par dana pa me zanima koja mi je najeftinija varijanta da dođem do tamo iz zg-a.Nije mi važan konfort samo da je što nižda cijena.Jel se isplati tamo iči u hotele ili hostele i naravno gdje mi preporučujete da idem?Gdje bi mogo tamo fino papti ,najesti se,a i da ne platim previše?:D Hvala svima!

EJ....evo ja i frendica putujemo 11-tog za amst..e sad koja ti je najjeftinija varijanta...mi idemo iz zg-a croatia airlinesom nije najjeftinija, ali ovo drugo nam nikako ne odgovara..

možeš probati do londona i onda od londona do amst-a , malo si provjeri po kompanijama, ali znam da je to bilo za sigurno 1000 kn jeftinije , ali nam se onda kad mi idemo ne poklapaju se letovi..

imas i jeftiniju varijantu iz trevisa ali taj kreće popodne pa izgubiš cijeli dan...mislim da je ryan air.

pa ne znam ako ćeš u hotel noć ti je negdje 50 eura cca, ako želiš biti blizu centra, a da liče na nešto...imas na www.traveladviser.com komentare za sve hotele.

mi ti spavamo u bed and breakfast-u, više privatni smještaji, sobe sa doručkom čini se super.

imaš i dobrih hostela i jeftinijih naravno...ako ti nije bed dijeliti sobu..:D

a za klopu i ostalo , kupi si vodič i raspitaj se na licu mjesta,,:kava:

Mrkindle
08.06.2008., 12:01
Pokušavam si bukirat kartu na stranici http://www.nshispeed.nl/
iz Koelna do Eindhovena. Sve je super samo kada dođem do trečeg koraka
( to je SUMMARY) i ispunim sve nemogu iči dalje na četvrti korak.
Izbacujemo mi nešt na Nizozemskom a nemam pojma kaj to znači.

Zenica
09.06.2008., 02:16
Pokušavam si bukirat kartu na stranici http://www.nshispeed.nl/
iz Koelna do Eindhovena. Sve je super samo kada dođem do trečeg koraka
( to je SUMMARY) i ispunim sve nemogu iči dalje na četvrti korak.
Izbacujemo mi nešt na Nizozemskom a nemam pojma kaj to znači.

Ma nemas potrebe bukirat kartu kad dodjes u Keln izvadis sebi kartu sjednes u vlak i picis za eindhoven mislim da trebas presjedat u Venlu :top:

chillout23
22.06.2008., 22:40
Pozdrav.....
išel bi s frendom u Amsterdam, ali ne mogu na netu nigdje naći nikakav aranžman da ima busom..
na stranicama autobusnog kolodvora (koje su,BTW, katastrofa), ne postoji ništ di bi mogel naći kartu do Amsterdama, a da i ne pričam da im je NON-STOP zauzet telefon (gospodi se ne da odgovarat na pitanja, pa ostave zauzetu liniju):kava:
da li netko zna jel uopće vozi kakav bus iz ZG u Amsterdam i koliko otprilike dođe karta, kolko se putuje itd...
Hvala

Zlatna cura
23.06.2008., 00:22
da li netko zna jel uopće vozi kakav bus iz ZG u Amsterdam i koliko otprilike dođe karta, kolko se putuje itd...
Hvala

Ja mislim da vozi, ali drugo ništa ne znam (koliko košta i ostalo), jer prije par godina mi je jedna cura pričala da je išla busom u Amsterdam i skoro poludila jer je dugo trajalo.

Ja sam išla autom i fakat je dugo i dosadno.

chillout23
23.06.2008., 10:28
Ja mislim da vozi, ali drugo ništa ne znam (koliko košta i ostalo), jer prije par godina mi je jedna cura pričala da je išla busom u Amsterdam i skoro poludila jer je dugo trajalo.

Ja sam išla autom i fakat je dugo i dosadno.

Ne vozi. zval sam autobusni i rekli su da nema busa za gore iz Zg :ne zna:
eventualno prek neke agencije...
vlak vozi 22 sata:eek::eek::eek:
brijem da bi mlade dobili da se vozimo do gore 22 sata :(
A avionom je 4 dana 4.300,00kn (previše)

Kasko Osiguran
23.06.2008., 11:50
Vozi ti bus agencije Eurolines ( www.eurolines.com ) i mislim da krece iz Sarajeva za Amsterdam ali ide preko Zagreba. Prije par godina ja sam isao s njim iz Zagreba za Amsterdam i cekao sam ga ispred motela "Plitvice" ( tad mu je tamo bila stanica, ne znam je li se sto u medjuvremenu promijenilo ). Karta je bila, ako se dobro sjecam, nesto vise od 100 eura tamo i nazad i to ti je najjeftinija varijanta. A putuje se dugo ( ne mogu se sjetiti koliko dugo ). Najbolje da posjetis gore navedenu adresu. Tu bi ti trebalo biti sve objasnjeno.

chillout23
23.06.2008., 16:37
Fala Kasko :top:

night_train
24.06.2008., 07:34
hej...
a zasto ti je jedina opcija autobus.. :mig:
imas negdje ovdje topic o Amsterdamu, i opcijama avionom preko Koelna, ili sa CA dirketno...
Ako gledas Croatiu- ovisno o datumima i recimo da jos imas Amex karticu mozes naci karte koje kostaju i manje od 2000 kn, recimo i platis na tri rate (dirketno online)... a smjestaj nadjes za nekih 30-tak eura (ako vas je vise i za manje love)... pa za 4000 kn mozes biti i 6 dana tamo (i let od 2 sata)...

inace, agencije znaju imati ture busom po nekih 3000 kn, za 7-dana...

chillout23
24.06.2008., 10:10
hej...
a zasto ti je jedina opcija autobus.. :mig:
imas negdje ovdje topic o Amsterdamu, i opcijama avionom preko Koelna, ili sa CA dirketno...
Ako gledas Croatiu- ovisno o datumima i recimo da jos imas Amex karticu mozes naci karte koje kostaju i manje od 2000 kn, recimo i platis na tri rate (dirketno online)... a smjestaj nadjes za nekih 30-tak eura (ako vas je vise i za manje love)... pa za 4000 kn mozes biti i 6 dana tamo (i let od 2 sata)...

inace, agencije znaju imati ture busom po nekih 3000 kn, za 7-dana...

zato kaj bum imal na raspolaganju 5.000,00kn i ne isplati mi se za 3-4 dana tam platit put i smještaj oko 3.000,00, a možda i malo više...i onda tam imam oko 50-70€ dnevno za trošak. A to mi je malo s obzirom da je to Amsterdam i da bi morali jest vani 3 obroka:(...pa još zalet u koji coffee shop:D:rofl: i to mi nikak ne bu dost...
A ovak platim bus oko 100€ ili malo više i našel sam smještaj u hostelu u centru za 450kn po osobi i da vidiš tulum :lol:

Vojky
24.06.2008., 10:22
Ne vozi. zval sam autobusni i rekli su da nema busa za gore iz Zg :ne zna:
eventualno prek neke agencije...
vlak vozi 22 sata:eek::eek::eek:
brijem da bi mlade dobili da se vozimo do gore 22 sata :(
A avionom je 4 dana 4.300,00kn (previše)

Definitivno ti je bolje vlakom nego autobusom, koji ni ne vozi nešto kraće...

Kada smo već na ovu temu, negdje pred rat je moj otac išao za Munchen autobusom iz Zagreba, a linija je bila negdje iz južne Makedonije za Amsterdam... I dođe on pred Munchen, a tip do njega se vozi iz Makedonije za Amsterdam. Kaže mu moj otac nešto u smislu da ovaj ima još puno, a tip odgovori: "Jest prijatelju, ima koža na guzici da ti se tri puta promeni do Amsterdama..." :)

itapita
24.06.2008., 13:16
daleko ti je to..svakako probaj neki avion, pa taman iz Budimpešte, Venecije, Beča...

znam da do Pariza vozi bus ravno 24 sata, a ovo je tu negdje

ne znam za vlak, ja sam se jednom zahebala i išla do Praga vlakom..koja je to grozota bila, tri presjedanja, a o češkim vlakovima mogu reć samo sve najgore

chillout23
24.06.2008., 16:23
ima koža na guzici da ti se tri puta promeni do Amsterdama..." :)

:lol::lol::lol:
:s

Vojky
24.06.2008., 16:31
:s

A da je tek čuti originalnu frazu s originalnim nagaskom... :)

Imaš masu željezničkih povlastica, malo se raspitaj. Možda i koji povoljan let.

chillout23
24.06.2008., 19:29
Imaš masu željezničkih povlastica, malo se raspitaj. Možda i koji povoljan let.

ma definitivno je previše 22 sata putovat tam vlakom :kava:
Našel sam Croatia Airlines za 1996kn povratnu (direktan let, traje malo manje od 2 sata:top:) i hostel u strogom centru za 450kn tri noćenja, to mi je 2500 kunića i još mi tolko ostane za 3 dana i to bi, mislim, bilo to:top:....nadam se :rofl:
fala na savjetima...ako ima još kakvih jeftinijih varijanti, samo javite :mig:, ja nisam našel ništ jeftinije:ne zna:

night_train
25.06.2008., 09:07
ovo je okej varjinata... :mig: ...
karta za vlak sa aerodroma (u ams) je ok nekih 3,6 eura... vozi svako malo, a na samoj Central station (mozes i na kiosku) kupi onu stripenkart i dosta ti je za nekoliko voznji gradom...
a i ja cu jos jednom, postoji tema o amsterdamu pa bi bilo okej da to netko spoji, a i mozes naci jos koji dobar info tamo

chill: koji hostel si uzeo?

sretno i uzivaj... :)

chillout23
25.06.2008., 11:39
chill: koji hostel si uzeo?

pa još nisam...idemo u 9. mjesecu, polovicom...
ali su najjeftinije varijante:
Shelter City
Shelter Jordan i
Youth Hostel Meetingpoint (taj nam je 1. opcija...3 noćenja su oko 420kn :top:, u sobi sa 8 ljudi, kaj nam i nije bitno jel bumo tam samo prespavali, tak i onak :top:)
Uglavnom..hvala na ljepim željama :):):)

BTW...nisam mogel naći temu o Amsterdamu, pa sam otvoril ovo:ne zna:
kad smo išli u Londru 3 puta sam pročital cijelu temu London :rolleyes:

mirabelle
25.06.2008., 14:15
ja sam nesto razmisljala da bi isla ovo ljeto u amsterdam ali nisam znala da je put tako dalek--22 sata vlakom!!da, to se najbolje sa avionom isplati i jos ispadene jeftinija ili ista cijena. jel ide ryan air za tamo?!

Zlatna cura
25.06.2008., 14:57
znam da do Pariza vozi bus ravno 24 sata, a ovo je tu negdje

Da, tu je negdje kao do Pariza, možda čak i malo kraće... samo što je ruta do Pariza (recimo autom) puno ljepša i zanimljivija, a do Amsterdama vrlo dosadna, tako da poludiš.

Ma u Amsterdam definitivno najbolje ići avionom. Nađe se jeftinih avionskih karata, proguglajte malo.

chillout23
25.06.2008., 16:24
jel ide ryan air za tamo?!

ni Ryan, ni Wizz, ni Easyjet :(
Croatia je najpovoljnija i to ne preko njih nego preko http://www.edreams.com/flights/zagreb-amsterdam/
oni imaju jeftiniju kartu oko 300kn od samog CA

el oso
26.06.2008., 15:51
ma ljudi moji, o čemu pričamo, kakav crni autobus?!
jako slikovit je onaj post o trostrukoj promjeni kože na guzici hehe:bicedobro:.
ja sam se vraćao iz amsterdama prije koju godinu i našao sam samo avion iz kelna za dubrovnik koji je ulazio u moj cjenovni rang. odnosno, imao sam 50 eura u džepu. žalosno je bilo to što je za rijeku koštao malo više - a ja živim u puli. onda sam fino stopirao od du po kiši, spavao u zd na kolodvoru i sav spičkan došao doma sljedeći dan - skoro 30h od polaska ( a još je bio 1. maj - sve zatvoreno)
enivej, ja bi opet tako i to bez para, sa zavezanim očima i rukama - SAMO NE AUTOBUSOM!!!:rospija:
P.S. ja imam 1,90 m:usama:
dakle, stari dobri eroplejn - autobus ce ti pojest lovu, vrije, a bogami i kožu na dupetu:jumping:

night_train
26.06.2008., 18:52
BTW...nisam mogel naći temu o Amsterdamu, pa sam otvoril ovo:ne zna:

evo nasla sam, pod nizozemska... :mig: mozda jos nadjes koji savjet... :)

ovdje, sve spojeno u NL (http://www.forum.hr/showthread.php?t=28806)

chillout23
26.06.2008., 18:59
evo nasla sam, pod nizozemska... :mig: mozda jos nadjes koji savjet... :)

ovdje, sve spojeno u NL (http://www.forum.hr/showthread.php?t=28806)

nadam se da bu bilo od koristi:mig:

jongerica
27.06.2008., 11:26
pozdrav svima.
evo, uskoro putujem u amsterdam, pa molim sve koji su već bili da napišu što je tamo najzanimljivije za pogledat, gdje da izađem, što se isplati kupovat, što ne, odnosno, pišite sve što vam se čini interesantnim.
hvala, pozdrav :cerek:

globetrotter
27.06.2008., 11:55
kako je amsterdam izgrađen na kanalima, najbolje ti ga je razgledati s nekog od brodova s kojih najbolje vidiš većinu mostova, tornjeva, kuća, ali i brodova koji su preuređeni u restaurante, hostele... pješice vidjeti dam square s okolnim palačama, crkvama, muzejima (kojih u gradu ima stvarno puno! preporuka van gogh muzej i rijksmuseum), pa crvena četvrt, tržnica cvijeća, vondelpark...
malo prosurfaj još po forumu, puno se o tome pisalo, a evo i jedan dodatni članak o damu:

http://www.putovnica.net/odredista/nizozemska/1-amsterdam/1-amsterdam

have fun! :top:

akcija1
27.06.2008., 21:03
ja sam se prije mjesec vratio iz Amsterdama, sto se tice nocnog zuvota izlazili smop negdje izmedju trga Dam i crvene cetvrti uglavnom po coffe shopovima; hopping imas dobar ne znam sto trazis Zara,H&M do jako skupih tipa robne kuce de Bijenkorf na trgu Dam (jako skupa ali i kvalitetna i markirana);moras voditi racuna da ti svi ducani rade 10-18h neki rijetki do 19h a cetvrtkom sve radi do 21h i supermarketi imaju ovakvo radno vrijeme. Ako koristis kartice na potpis moras obavezno imati da pokazes identifikacijski okumenat;za kartice na pIN nista ne traze.
Ja sam vidio xcrvenu cetvrt,vozio se brodom po kanalima,muzej ane frank,rembarntovo ccose,neku tvornicu dijamanata. Imas muzej Madam Tisso na samom Trgu DAM,.
Ako koristis Tax free kao no EU drzavljanin min racun u jdnom danu u jednom ducanu mmora biti preko 50 eur.
Ako stizes zrakoplovom zracna luka i centralna stanica su odlicno povezani vlakom stignes za nekih 20 min 6,70 eur je povratna karta
i u ducanima ne primaju novcanice od 200 i 500 eur mozes ih samo u banci usitniti. Uglavnom sve je englezima tamo podredjeno.

night_train
28.06.2008., 11:24
a malo pogledat ostatak pdf-a turizam.... :mig: ovdje, sve spojeno u NL (http://www.forum.hr/showthread.php?t=28806)

jennyjenny
04.07.2008., 19:44
joooj, kak mi je žao da prije nisam vidjela da netko ide u eindhoven. baš mi je žao. mogla sam ići i ja.. imam tamo neku odličnu ekipu kojoj dugujem posjet već preko godinu dana... daj piši Mrkindle kak je bilo??? baš me zanima

Mrkindle
05.07.2008., 18:51
Nemaš beda, ej ljudi trebo bi odrufat stranim studentima neko domače alkoholno piće oko jednu litru (mislim uzeti rakiju) i dal će mi kaj srat na aerodromu zbog toga?

joooj, kak mi je žao da prije nisam vidjela da netko ide u eindhoven. baš mi je žao. mogla sam ići i ja.. imam tamo neku odličnu ekipu kojoj dugujem posjet već preko godinu dana... daj piši Mrkindle kak je bilo??? baš me zanima

shangolino
08.07.2008., 21:49
joj,

eevo proslo mi kroz glavu da bi mozda bila ok ideja pitat ovdje da li ima netko da se pocetkom 9.mj sprema AUTOM za nizozemsku pa da dijelimo troskove jer nafta je bolesno skupa a i karte su jednostavno preskupeee ?? pa da spojimo korisno s korisnim :s

Zenica
12.07.2008., 02:53
Nemaš beda, ej ljudi trebo bi odrufat stranim studentima neko domače alkoholno piće oko jednu litru (mislim uzeti rakiju) i dal će mi kaj srat na aerodromu zbog toga?

Ako budes bocu rakije nosio sa sobom u avion sigurno ce ti je oduzeti na pretresu jer po zakonu bezbjednosti aviosaobracaja nikakvu tecnost nesmijes imati uz sebe pri ulasku u avion.Oduzimaju cak i parfeme,raznorazne kreme gelove za kosu i slicnu kozmetiku.A ako bocu stavis u torbu koju ces cekirati na aerodromu neces imati problema i moces unijeti rakiju u Nizozemsku :top:

NoWa
21.07.2008., 14:50
Otprilike 350-400e ti treba za varijantu.Zagreb-Amsterdam-Zagreb avionskom kompanijom croatiaairlines oko 350-380e i za vlak Amsterdam(schipol)-eindhoven povratna ne vjerujem da je vise od 20-30e
nije bas tako...karte su takve, ako ih rezerviras 2 tjedna unaprijed. rezerviraj dva mjeseca unaprijed i bit ce 200 eura:mig:

vlak s aerodroma do Central station je povratna 7,60€.:kava:

Slatkica32
22.07.2008., 19:03
Pozdrav!

Ako je netko krajem 8 mjeseca u Amsterdamu i raspoložen za tulumarenje po gradu neka mi se javi na private

:rofl:

liliput99
28.07.2008., 15:13
Evo izgleda da ce i meni guzica malo vidjeti puta. Namjeravam pocetkom oktobra u Amsterdam na 10 tak dana. Dvoumim se izmedju busa i aviona. Nekako mi je draze ustediti pa tamo potrositi pare, iako sam cula da je put uzasno naporan(logicno, al eto).
Moze li mi ko reci kakvo je tada obicno vrijeme(koliko sam mogla procitati, nista bez kabanice) i koliko love bi mi bilo dovoljno za 10tak dana(zelim obici muzeje, galerije, poneki put izac vanka nesto pojesti i kupiti si par krpica:D).
Hvala!!!

natasanatasa
01.08.2008., 09:08
Cao, ovo je moj prvi post, a zanima me da li mi netko ko zivi u r'damu moze pomoci oko kupnje stana tamo. neke stvari ne kuzim oko jezika, pa molim ako ima neka dobra dusa sa malo vremena da mi se javi...naravno, cjenim svaki rad i pomoc. postoji mogucnost i poslovne suradnje....:top:

buzzfuzz
01.08.2008., 13:52
nekontam hoces otic kupit stan il si tamo godinima neznas jezik il sta imas li status tamo? konkretno

natasanatasa
02.08.2008., 09:49
nekontam hoces otic kupit stan il si tamo godinima neznas jezik il sta imas li status tamo? konkretno

nisam, mi zivimo u hrvatskoj, a gore bi kupili stan, jer smo vezani poslom i djeci za studije.

night_train
03.08.2008., 11:43
..koliko love bi mi bilo dovoljno za 10tak dana(zelim obici muzeje, galerije, poneki put izac vanka nesto pojesti i kupiti si par krpica:D).
Hvala!!!

hm... klopa u ducanima je cak i jefitnija nego kod nas... kavice i recimo juice-vi su oko 2 eura...
restaci su jeftiniji tamo gdje ih ima... niista preskupo (recimo lazanje po 8 eura)
muzej Van Gogha je oko 10 eura
voznje brodom 8-10 eura...

uglavnom moze se gustat.... a koliko ponjet.. ovisi o tebi .... meni dosta po recimo 20 eura dnevno... a za shoping ionako moram pitat svoju karticu :)

Zenica
05.08.2008., 09:39
nisam, mi zivimo u hrvatskoj, a gore bi kupili stan, jer smo vezani poslom i djeci za studije.

Najbolje da posjetis neku od agencija za prodavanje i iznajmljivanje stanova i kuca.Neznam sta trazis kucu tj spojku ili stan.Najbolji kvart u Roterdamu blize centru je Kralingen pa imas kruiswijk koji je isto blizu centra.Ako zelis malo van centra onda trazi Rotterdam west.Izbjegavaj Rotterdam zuid to je R'damski BRONX.Ako te jos sta zanima imas pm :top:

natasanatasa
08.08.2008., 20:38
Najbolje da posjetis neku od agencija za prodavanje i iznajmljivanje stanova i kuca.Neznam sta trazis kucu tj spojku ili stan.Najbolji kvart u Roterdamu blize centru je Kralingen pa imas kruiswijk koji je isto blizu centra.Ako zelis malo van centra onda trazi Rotterdam west.Izbjegavaj Rotterdam zuid to je R'damski BRONX.Ako te jos sta zanima imas pm :top:

Hvala puno na savjetima, zivili smo neko vrijeme u r'dam zuid, svasta ima. gledam stalno na funda.nl, zvala sam neke agencije...trebamo se zaletit gore i vidjeti sve sto nas zanima. javim se kada budemo gore, moze?? pozdrav

Zenica
09.08.2008., 05:08
Hvala puno na savjetima, zivili smo neko vrijeme u r'dam zuid, svasta ima. gledam stalno na funda.nl, zvala sam neke agencije...trebamo se zaletit gore i vidjeti sve sto nas zanima. javim se kada budemo gore, moze?? pozdrav

Nije problem ako sta mogu da pomognem tu sam javi se na pm

nebo_
10.08.2008., 20:05
zdravo:)

odoh i ja u nizozemsku-po prvi put...prvo volontirat u utrecht a onda malo putovat okolo....zanima me je li itko od vas isao vlakom iz zagreba za utrecht- da li znate koliko kosta (posto je nemoguce dobit blagajnu na tel. i pitat cijenu)...

e da i ako ce netko biti u blizini utrechta od 15/8 mozemo na pice, pljugice stogod :mig:

catastrofa
14.08.2008., 10:09
bok!

ima li netko da zna ista o skakanju s padobranom u okolici amsterdama?

isto tako, zanima me pucanje iz pistolja, bungee jumping i slicne aktivnosti....

pomozite, moim vas, vec sam nesto nasao na netu, ali jako malo informacija i nitko se ne javlja na upite e-mailom.....

Zenica
16.08.2008., 08:33
bok!

ima li netko da zna ista o skakanju s padobranom u okolici amsterdama?

isto tako, zanima me pucanje iz pistolja, bungee jumping i slicne aktivnosti....

pomozite, moim vas, vec sam nesto nasao na netu, ali jako malo informacija i nitko se ne javlja na upite e-mailom.....

ne vjerujem da mozas po amsterdamu legalno da pucas iz pistolja :eek:

UMTS
20.08.2008., 14:55
Ovak, idem uskoro u amsterdam, pa ako je netko bio, nek napiše kaj se ne smije propustit, gdje ja najbolje za klopat, najjeftinije za cugat,... E da, jel se smije pušit trava i van coffe shopova? :D

EDIT: E da, jel imaju iste štekere za struju ko mi? Jer se moja nokia mora punit svaki jebeni dan...

Zenica
21.08.2008., 04:51
Ovak, idem uskoro u amsterdam, pa ako je netko bio, nek napiše kaj se ne smije propustit, gdje ja najbolje za klopat, najjeftinije za cugat,... E da, jel se smije pušit trava i van coffe shopova? :D

EDIT: E da, jel imaju iste štekere za struju ko mi? Jer se moja nokia mora punit svaki jebeni dan...

1.Vecina turista koji dolaze u Amsterdam jedu u mc donaldsu zatim imas na ulici one jeftine pizze u frtalju doner kebape,shoarme,pomfriet sa frikandelama,kroketima,u ovakvim objektima mozes jeftino da jedes.Ako pak zelis malo obilnije da jedes onda potrazis neki argentinski,mexicki restoran tu mozes naruciti bifteke speribse ako zelis da jedes pastu naravno trazis Italijanski restoran

2.Sad ne vjerujem da mozes negdje jeftino da cugas ali ni cijene nisu previsoke pivo 1,5e zestoko mijesano od 5 do 7e zatim vina 3-4e

3.Trava se ne smije pusiti van coffie shopova ali mozes ono kriomice se zastekat i smotat joint i zapalit ga budi oprezan da ne naleti murija

4.Stekovi za telefonske punjace su isti kao i u HR

ombia
29.08.2008., 15:48
ne vjerujem da mozas po amsterdamu legalno da pucas iz pistolja :eek:

Moze u streljacnici.

Za jumping, evo, mozes samo do kraja 10 mjeseca, ja sam se na vrijeme predomislila za to skakanje :D Cijena je 100 eura, radije sam za to otisla u sve muzeje.

www.bungy.nl

Imas i Go-karting, indoor i outdoor www.kartrai.nl. Od avanture je super let balonom iznad grada. :top:

Zenica
29.08.2008., 15:57
Ma dobro ok u streljacnici a za to ti treba clanska karta i milion dozvola da udjes u streljacki klub pa tek onda da pucas iz prangije

ombia
29.08.2008., 18:50
Ma dobro ok u streljacnici a za to ti treba clanska karta i milion dozvola da udjes u streljacki klub pa tek onda da pucas iz prangije

Nama su priznali iskaznicu kluba u koji ovdje idemo, mozda zato sto je sve EU, ne znam ali nismo se morali uclaniti. Ali zvali su u taj klub i provjeravali.

Zenica
30.08.2008., 03:25
Nama su priznali iskaznicu kluba u koji ovdje idemo, mozda zato sto je sve EU, ne znam ali nismo se morali uclaniti. Ali zvali su u taj klub i provjeravali.

Pa imali ste iskaznicu kluba koji je registrovan pokazali ste je oni provjerili sve bilo okey i pustili su vas...Ako neko sa strane dodje bez iskaznice bilo bi mu op slot...Zamisli kad bi svako htio da puca na sta bi to licilo :s

Smišnica
30.08.2008., 10:25
Imam pitanja::cerek:
1.) Kakvo je vrijeme za Novu godinu u Amsterdamu?
2.) Koliko mi treba love za 4 dana a da idem barem 2 puta na dan na kavu i
da obavim mali shopping od par krpica u New Yorkeru? :D Žena! :D
3.) Koliko se putuje busom do A.?
4.) Sto ne smijem propustit?:p
5.) Na sto moram paziti?:rolleyes:

Hvala,hvala!

ombia
30.08.2008., 11:20
Pa imali ste iskaznicu kluba koji je registrovan pokazali ste je oni provjerili sve bilo okey i pustili su vas...Ako neko sa strane dodje bez iskaznice bilo bi mu op slot...Zamisli kad bi svako htio da puca na sta bi to licilo :s

Ali catastrofa nije rekao da on nema neku iskaznicu :mig: nego je pitao gdje bi mogao pucati, sve ostalo su nagadjanja. Znam da ne smije svatko tamo doci i pucati, nekako polazim od toga da to ljudi znaju.

Kakvo je vrijeme za Novu godinu u Amsterdamu?

Ja ne znam kakvo je vrijeme sutra u mom kvartu a kamoli za novu u amsterdamu :D ali klasika bi bila - mokro i vjetrovito. Sve te zemlje sjeverne zemlje je ljepse posjetiti ljeti.

Za NOvu ce ti jos sve biti skupo, dan dva nakon toga idu popusti. Sad mozda si ti od ta 4 dana bas neki poslije nove, to bi ti bilo super za shopping.

Za kavu - zavisi gdje sjednes, ja recimo u svom gradu (cijene iste sa amsterdamskim) mogu popiti kavu za 2.50 eura u nekom lijevom bircu a mogu i za 6 eura kavu u bircu za sjecanje. A na putovanjima radije idem u ove druge.
A New Yorker krpice svugdje isto kostaju bas kao i mexx, esprit itd.

buzzfuzz
30.08.2008., 14:15
Imam pitanja::cerek:
1.) Kakvo je vrijeme za Novu godinu u Amsterdamu?
2.) Koliko mi treba love za 4 dana a da idem barem 2 puta na dan na kavu i
da obavim mali shopping od par krpica u New Yorkeru? :D Žena! :D
3.) Koliko se putuje busom do A.?
4.) Sto ne smijem propustit?:p
5.) Na sto moram paziti?:rolleyes:

Hvala,hvala!

1. hladno oko 5stupnjeva uz vjetar to je - 10
2. ne vise od 100 200 eura i to je previse a ovisi kolko ces i kupovat , ponesi sto vise
3. putujes negdje do 20h ovisi o guzvi oko Duisburga i Kolna i naravno kroz NL
4. muzeje ako te zanima , brodvi i kanali , smotat pravi dzoint , pojest kolac od hasisa i shoping u centru , nesjecam se vise
5. nemoras ni nasta , to je slobodna zemlja , pazi da ukrades bicikl neki i da se vozas

pekmez_
03.09.2008., 22:30
jel u Amsterdamu neka klopa njihova, sam sam cuo za neke kineske mexicke restorane, a sta je njihovo jelo??? idem sad za tjedan dana na maturalac, tak da se malo informiram vidim dosta pozitivnih misljenja, a ako sam mogo iscitati iz postova izgleda da grad nije ni jako skup

Zenica
04.09.2008., 04:11
jel u Amsterdamu neka klopa njihova, sam sam cuo za neke kineske mexicke restorane, a sta je njihovo jelo??? idem sad za tjedan dana na maturalac, tak da se malo informiram vidim dosta pozitivnih misljenja, a ako sam mogo iscitati iz postova izgleda da grad nije ni jako skup

Kineska hrana se sastoji pretezno od bami i nasi to su ti jedna vrsta spageta i riza.I onda meso u nekim njihovim slatkastim sosovima eto to bi otprilike bilo sta kinezi spravljaju

Sto se tice Mexickih i argentinskih restorana pretezno meso sa zara.Piletina,rebarca,garnale bifteci

nukac
04.09.2008., 06:35
Za Novu godinu je vrijeme užas. Vjetrovito, hladno i stalno neka voda pada s neba. Uglavnom kiša, rosa, rosulja, light drizzle... Ne znam kako bi to sve nazvao...

Zenica
04.09.2008., 12:13
Za Novu godinu je vrijeme užas. Vjetrovito, hladno i stalno neka voda pada s neba. Uglavnom kiša, rosa, rosulja, light drizzle... Ne znam kako bi to sve nazvao...

Sto se tice Nizozemske i vremena tu nemozes nikada biti nacisto s prognozom.Meni se cesto desavalo vozim autoputem grije sunce samo kilometar dalje udjes u nevjerojatan pljusak :rofl:....:kada:

nukac
04.09.2008., 12:25
To samo može značiti da prebro voziš... :lol:

NenadX
06.09.2008., 13:53

Pogledaj malo na http://millionways.blog.hr (http://millionways.blog.hr/2008/08/1625221346/sjever-je-sjeverno.html) ako ti nije kasno.

pekmez_
08.09.2008., 20:44
Kineska hrana se sastoji pretezno od bami i nasi to su ti jedna vrsta spageta i riza.I onda meso u nekim njihovim slatkastim sosovima eto to bi otprilike bilo sta kinezi spravljaju

Sto se tice Mexickih i argentinskih restorana pretezno meso sa zara.Piletina,rebarca,garnale bifteci

pitah postoji li njihova (nizozemska) tradicionalna kuhinja sta jedu...

tequila
09.09.2008., 06:55
pa i ne bash :D na veliku zalost domacih
oni rado vjeruju da imaju - pire krumpir sa biftekom + nesto povrca npr
ili riza i komad piletine
standard

no imaju bonbone - Drop - crno,slano/slatko bas se moras naviknuti na ukus
+ Stroopwafel - fini keksic sa medom

NenadX
12.09.2008., 18:36
Cuspajz od graska, :rofl:

NenadX
12.09.2008., 18:40
+ Stroopwafel - fini keksic sa medom

Bojim se da je to karamelizirani secer, a ne med... :ne zna:
Barem ovo sta ima za kupiti u ducanu.

Peregrina
12.09.2008., 20:52
A haring,ovako lekker sa uitjes?:lol:

Peregrina
12.09.2008., 21:09
Ima jos nesto nizozemsko: Hema rookworst!:D

tequila
13.09.2008., 13:08
Bojim se da je to karamelizirani secer, a ne med... :ne zna:
Barem ovo sta ima za kupiti u ducanu.
:) mislim da si u pravu
iako neznam tocno sto i kako, lekker je

a ovo ostalo, ja se cijepam svaki put kad nesto standardno prisvoje i to je kao njihova kuhinja
dagnje (zeeuwse mosselen) :lol:

itd

a jednom mi je sef bio na odmoru u hr, i vrati se on i kaze jebote mislio sam jesti neke tradicionalne poslastice ovo ono
a tamo se jede samo talijansko i njemacko
ja ga blijedo pitam 'njemacko'
je je kaze on, peceni kumpir sa telecim odreskom :rolleyes:

pekmez_
14.09.2008., 00:08
peregrina vidim da si tam domaca, kaj je to Hema rookworst,haring, lekker sa uitjes :s :s te bomboncice cu probat.... krecem u utorak za amsterdam, pa prolistah sve 22 stranice sto ste zapisali, nesto mi ostalo u sjecanju (opet cu morat listat)... amsterdame dolaziiiim, tuluuum, btw neko je reko da se javimo za tulumarenje krajem osmog mjeseca :rofl::rofl::rofl:

Zenica
14.09.2008., 02:34
Stampot je njihov 100% :rofl:

pekmez_
14.09.2008., 10:14
jel mogu i di u amsterdamu kupit klompe :rofl: i kolko to kosta :D

Zenica
15.09.2008., 03:02
jel mogu i di u amsterdamu kupit klompe :rofl: i kolko to kosta :D

Na Damu ces naci klompe a koliko kostaju nemam pojma nikad nisam pazario klompe :ne zna:

pekmez_
15.09.2008., 08:05
hvala sutra idem, evo hrvatska se ohladila za 17 stupnjeva, kisa vjetar ... u amsterdamu je vjerojatno isto tako, mozda malo toplije...

night_train
15.09.2008., 09:21
Klompe... :cerek:
Ako ides s agnecijom onda oni cesto voze do nekog sela di pokazuju kako se pravi sir, klompe.... Tamo se moze kupit i klompa i privjesak :zubo:

U gradu pak ima veliki ducan s suvenirima, na Dam-u, (jedan ugao- dole desno na karti :misli:) di je veeelika zuta klompa ispred vrata (moezs se uvalit u nju)... Pola ducana je onak vise 'fensi'.. drugi dio je s raznim drvenim djindjama....

Cijene... ono... ko neke cipele.... vid za primjer (http://www.cloggieshop.com/)

Peregrina
15.09.2008., 20:08
peregrina vidim da si tam domaca, kaj je to Hema rookworst,haring, lekker sa uitjes :s :s te bomboncice cu probat.... krecem u utorak za amsterdam, pa prolistah sve 22 stranice sto ste zapisali, nesto mi ostalo u sjecanju (opet cu morat listat)... amsterdame dolaziiiim, tuluuum, btw neko je reko da se javimo za tulumarenje krajem osmog mjeseca :rofl::rofl::rofl:

Hema rookworst je hotdog koji se prodaje u ducanu takozvan Hema.Ono,bar je najvise slican hotdogu samo je veci i deblji:D
Haring je sirova riba koju moras da primis za rep,uvalis po izsjeckanom lukum pa ga maznes,pazi da ti se ne sklizne zato cvrsto taj rep drzis.Fakat je lekker:rofl:
Eh da,vec vidim da prodaju pepernoten,kruidnoten i speculaas,to je fino,inace se to jede za vrijeme sv Nikole a ima ih onako,dva mjeseca unaprijed.Ja to odfuram za HR kad idem u jesen za ZG.Ludi su za tim.....:top: To nadjes u supermarketima a i kod pekare.

zagor_keramik
24.09.2008., 23:24
pitanje! :D

u amsterdamu sam bio 2 puta dosad, oba s agencijama (nova godina i maturalac) sad bi želio vodit curu tako da bi nas išlo dvoje i to u vlastitom aranžmanu

1. kako mi je najjeftinije? vlakom ili? znam da bi se trebalo ić via munchen, i imam vremena polaska dolaska za sljedećih deset godina a nigdje ne mogu nać cijenu! zna li ko makar otprilike koliko bi došlo? (bilo koji transport)

2. oba sam puta bio u hostelu (vondelpark), jako dobro za veću ekipu... ali ne za dvoje (potpitanje: jel postoje u hostelu soba za 2? )... ima ko kakav info o nekakvom hotelu možda?

uglavnom, to mi treba... cijene prijevoza i smještaja... cijelo ljeto sam radio i skupljo pare, a jako bih volio da si dragu odvedem i provedem u tako sjajnom gradu :) zato vas lijepo molim za pomoć :) thanks ahead

prilika
29.09.2008., 12:38
Namjeravam sama otputovati u Amsterdam sa avionom Croatia Airlines i ostati tamo 5 dana, odnosno 4 noćenja u hotelu. Putovala bi negdje krajem 10. mjeseca ili početkom 11. mjeseca, s tim da bi svakako izbjegla onaj vikend koji pada 1.11. jer pretpostavljam da su onda više cijene.

Meni bi trebala jednokrevetna soba u hotelu, a najradije bi da to bude negdje u blizini Central Station tj. glavnog željezničkog kolodvora. Vidjela sam da u tom dijelu Amsterdama ima puno hotela sa ** ili *** zvjezdice.

1. Koji biste mi preporučili hotel koji ima povoljnu cijenu za jednokrevetnu sobu sa kupaonicom, WC i TV u tom kvartu?
2. Je li to opasan kvart, s obzirom na to da ću biti sama i ponekad ću se vratiti u hotel i oko 22 h navečer ili kasnije?

3. Zanima me da li postoji i koliko košta jednodnevna karta za gradski prijevoz i da li ona vrijedi i za putovanje vlakom do aerodroma?
4. Koliko često vozi nedjeljom vlak za aerodrom?
5. Zanima me mogu li s prigradskim vlakom doći do onih vjetrenjača Zanse Schans i postoje li još negdje bliže Amsterdamu vjetrenjače koje se mogu obići?

Ja bi ostala od srijede do nedjelje s tim da me avio karta košta oko 2000 kn, a jeftiniji hoteli koji nude jednokrevetnu sobu sa vlastitom kupaonicom vidjela sam da koštaju još oko 1700 do 2000 kn za četiri noćenja sa doručkom.
6. Postoji li još nešto jeftinije?

7. Da li bi morala rezervirati hotel još u Zagrebu preko neke naše agencije ili mogu rezervirati recimo u turističkom uredu na aerodromu? Meni je problem u tome što nemam niti jednu kreditnu karticu osim Maestro od Zagrebačke račune, a to je zapravo tekući račun.

8.U tom turističkom uredu na aerodromu se odmah plaća smještaj ili se plaća u hotelu?

9.Ako se samo pojavim u hotelu ima li šanse da u njemu ima mjesta i hoće li me to skuplje doći nego da rezerviram na jedan od gore spomenutih načina?

10. Da li mogu doći u Amsterdam na aerodrom, a da nemam od prije rezervirani smještaj ili to nije baš pametno?

11. Hoće me carinici na aerodromu pitati gdje mi je smještaj i tražiti potvrdu o smještaju ili je dovoljno ako imam povratnu avionsku kartu?

Hvala unaprijed za odgovore.

tvornica
29.09.2008., 21:29
pitanje! :D

u amsterdamu sam bio 2 puta dosad, oba s agencijama (nova godina i maturalac) sad bi želio vodit curu tako da bi nas išlo dvoje i to u vlastitom aranžmanu

1. kako mi je najjeftinije? vlakom ili? znam da bi se trebalo ić via munchen, i imam vremena polaska dolaska za sljedećih deset godina a nigdje ne mogu nać cijenu! zna li ko makar otprilike koliko bi došlo? (bilo koji transport)

2. oba sam puta bio u hostelu (vondelpark), jako dobro za veću ekipu... ali ne za dvoje (potpitanje: jel postoje u hostelu soba za 2? )... ima ko kakav info o nekakvom hotelu možda?

uglavnom, to mi treba... cijene prijevoza i smještaja... cijelo ljeto sam radio i skupljo pare, a jako bih volio da si dragu odvedem i provedem u tako sjajnom gradu :) zato vas lijepo molim za pomoć :) thanks ahead

decko, frend i frendica i ja idemo za tjedan dana.

zagreb-koeln avion, povratna karta germanwings 80 eura, kupljena u 5.mjesecu
koeln-amsterdam, vlak,racunamo na povratnu karta 100 eura+mogucnost popusta za studente

bit cemo u hostelu stayok vondelpark u 4-krevetnoj sobi-po osobi 30 eura po danu+2,5 eura popusta za studente po danu(ukupno 15 eura)...prilicno skupo, al smo htjeli biti sami u sobi i blizu centra pa bi za dvokreventu sobu bilo vjerojatno jos skuplje ako postoji...

najlakse ti je otici u hrvatski hostelski savez kod kina tuskanac i tamo ce ti tete pronaci slobodne hostele, a i uplatiti predujam za rezervaciju hostela.

moja frendica je ovo ljeto bila u kampu 20ak km od amsterdama i kaze da je super jer si u prirodi i ful je sve sredeno
link: http://www.campinguitdam.nl/tw/uk_contact.htm
cijena 40 eura po danu, a u te kucice stane 4 osobe...
od tog kampa do amsterdama vozi bus.busevi voze cca svakih pol sata, zadnji u 1 ujutro, prvi u 5 ujutro, cijena cjelodnevne bus karte je 6 eura

sigurno neki hosteli imaju i dvokrevetne sobe

petraaa
29.09.2008., 21:31
ne treba mi viza za nizozemsku ak idem samo na par dana :crvennnn ?:o

tabletica
30.09.2008., 08:34
Frendica i ja putujemo sljedeći tjedan.Letimo Croatiom airlines, let smo platile 2200. Nama je bitno da previše ne putujemo jer radimo, tako da bi nam presjedanje i vožnja vlakom oduzelo previše vremena, no da sam student vjerojatno bi išla jeftinijom opcijom.
Spavat ćemo u hotelu Hortus, 5 noćenja s doručkom 135€ u dvokrevetnoj sobi-to je veoma povoljno! Hotel je blizu Central Stationa!

Zanima me da li se utičnice razlikuju od naših?
Znači sad se samo čista trava može pušiti u coffe shopovima?

prilika
30.09.2008., 11:56
tabletica

Vidjela sam taj vaš hotel odnosno hostel na Trip Advisoru i ne sviđa mi se baš. Nemate vlastitu kupaonicu uz sobu već je dijelite sa nekoliko soba i zato je cijena tako niska, a i nije baš tako blizu Central stationa pogotovo ako tek dolazite sa svim stvarima.

Ja sam gledala hostel Inner u četvrti muzeja i košta oko 40 eura za noćenje s doručkom u jednokrevetnoj sobi sa vlastitom kupaonicom. Dvokrevetne sobe isto imaju vlastitu kupaonicu. Namjeravam otići u ferijalni savez u Dežmanovu ulicu u Zagrebu i rezervirati preko njih jer sam vidjela da je cijena jeftinija samo preko jedne internet stranice koja se bavi hotelima.

Koliko ste ranije kupili avio kartu? Kako ste rezervirali smještaj, koliko ranije i jeste li ga već platili?

tabletica
01.10.2008., 08:17
tabletica

Vidjela sam taj vaš hotel odnosno hostel na Trip Advisoru i ne sviđa mi se baš. Nemate vlastitu kupaonicu uz sobu već je dijelite sa nekoliko soba i zato je cijena tako niska, a i nije baš tako blizu Central stationa pogotovo ako tek dolazite sa svim stvarima.

Ja sam gledala hostel Inner u četvrti muzeja i košta oko 40 eura za noćenje s doručkom u jednokrevetnoj sobi sa vlastitom kupaonicom. Dvokrevetne sobe isto imaju vlastitu kupaonicu. Namjeravam otići u ferijalni savez u Dežmanovu ulicu u Zagrebu i rezervirati preko njih jer sam vidjela da je cijena jeftinija samo preko jedne internet stranice koja se bavi hotelima.

Koliko ste ranije kupili avio kartu? Kako ste rezervirali smještaj, koliko ranije i jeste li ga već platili?

Imamo vlastitu kupaonicu, tako bar piše na rezervaciji, ako nema preživjet ćemo. U Londonu smo spavale u 12-krevetnoj sobi u hostelu, a kupaonica je smo jedna za cijeli kat:eek: bilo je malo jezivo kad smo vidjele gdje smo došle, no nismo neke jako fine cure, pa svašta preživimo!
Smještaj sam rezervirala preko easytobook s american carticom, ali plaćamo u kešu kad dođemo u hotel, ovo je samo garancija da ćemo doći!
Avio kartu smo kupile u 7.mj, tad smo rezervirale i hotel!
Još tjedan dana i putujemo,jedva čekam!:)

Zenica
02.10.2008., 02:44
Namjeravam sama otputovati u Amsterdam sa avionom Croatia Airlines i ostati tamo 5 dana, odnosno 4 noćenja u hotelu. Putovala bi negdje krajem 10. mjeseca ili početkom 11. mjeseca, s tim da bi svakako izbjegla onaj vikend koji pada 1.11. jer pretpostavljam da su onda više cijene.

Meni bi trebala jednokrevetna soba u hotelu, a najradije bi da to bude negdje u blizini Central Station tj. glavnog željezničkog kolodvora. Vidjela sam da u tom dijelu Amsterdama ima puno hotela sa ** ili *** zvjezdice.

1. Koji biste mi preporučili hotel koji ima povoljnu cijenu za jednokrevetnu sobu sa kupaonicom, WC i TV u tom kvartu?
2. Je li to opasan kvart, s obzirom na to da ću biti sama i ponekad ću se vratiti u hotel i oko 22 h navečer ili kasnije?

3. Zanima me da li postoji i koliko košta jednodnevna karta za gradski prijevoz i da li ona vrijedi i za putovanje vlakom do aerodroma?
5. Zanima me mogu li s prigradskim vlakom doći do onih vjetrenjača Zanse Schans i postoje li još negdje bliže Amsterdamu vjetrenjače koje se mogu obići?

Ja bi ostala od srijede do nedjelje s tim da me avio karta košta oko 2000 kn, a jeftiniji hoteli koji nude jednokrevetnu sobu sa vlastitom kupaonicom vidjela sam da koštaju još oko 1700 do 2000 kn za četiri noćenja sa doručkom.

7. Da li bi morala rezervirati hotel još u Zagrebu preko neke naše agencije ili mogu rezervirati recimo u turističkom uredu na aerodromu? Meni je problem u tome što nemam niti jednu kreditnu karticu osim Maestro od Zagrebačke račune, a to je zapravo tekući račun.

8.U tom turističkom uredu na aerodromu se odmah plaća smještaj ili se plaća u hotelu?

9.Ako se samo pojavim u hotelu ima li šanse da u njemu ima mjesta i hoće li me to skuplje doći nego da rezerviram na jedan od gore spomenutih načina?

10. Da li mogu doći u Amsterdam na aerodrom, a da nemam od prije rezervirani smještaj ili to nije baš pametno?

11. Hoće me carinici na aerodromu pitati gdje mi je smještaj i tražiti potvrdu o smještaju ili je dovoljno ako imam povratnu avionsku kartu?

1)Jednokrevetnu sobu mozes naci u ORANJE TULP hotelu sa 2* cijena za jedno nocenje je 50e imas telefon,tv,wc,kupaonicu u sobi i incll dorucak.Informacije o placanju prevoznog sredstva dagkaart i informacije o znamenitosti Amsterdama mozes traziti od personala ovog hotela

2)Amsterdam zna biti jako opasan grad pogotovo oko central station gdje okolni klosari vrebaju turiste da im podvale drogu,da ih pokradu pogotovo ako se navecer vracas pod dejstvom alkohola iz neke diskoteke ili birtije ili naduvana iz nekog coffie schopa.Gdje ti klosari(sad ulaskom bugara i rumuna u eu tih klosara je jos vise i upikaju svoju zrtvu.Pogotovo na onom dijelu kod crvenih fenjera i coffie schopova.zato prijedlog nikad ne drzite veliku sumu novca u novcaniku uzmite odredjenu sumu novca koju mislite potrositi a ostatak zastekajte negdje na sigurno npr u djep na prednjem dijelu pantalona ili u torbicu koja ce vam biti objesena o vrat.

3)Mozes kupiti jednodnevnu kartu za gradski prevoz u svakom hotelu.cijene 24uur-7e----48uur 11,5e-----72uur 14,5e---------96uur 17,50.Ovom GVB kartom mozes da koristis sve vrste gradskog prevoza tako i metro koji vozi svakih 15 minuta iz aerodroma prema central station

4)Nedeljom vrlo cesto vozi metro do aerodroma schipol

5)Nebi znao odgovor na ovo pitanje ces morati potraziti od hotelskog personala

6)Orange tulp hotel mozes iznajmiti za 50e po nocenju neznam koliko je to u kunama

7)Pa ja mislim da mozes mnogo jeftinije da prodjes ako dodjes direktno pred hotel i rezervises sobu jer poznato je da i agencije uzimaju proviziju.A preko agencije ti je sigurnije barem si sigurna za smjestaj koji te ceka kada dodjes u Amsterdam

8)u hotelu ako sama dodjes do hotela i rezervises smjestaj a ako preko turisticke agencije rezervises smjestaj onda preko agencije placas smjestaj u hotelu

9)najbolje ti je da nazoves hotel 0031-20-5313300 i rezervises smjestaj sa malo ljubaznom pricom mozda ti dozvole placanje po dolasku u Amsterdam tj hotel.Hotel ne mozes platiti debitnom karticom i VISA ELECTRONOM

10)Ako ti je prvi put da putujes u eu tj ako ti je putovnica prazna onda je moguce da ti traze informacije gdje ces da boravis kod koga koliko zasto si dosla u nizozemsku i kad im objasnbis da si turista trazit ce ti smjestaj ako ga nemas onda ce ti trazit eure na pokaz

11)zavisi od carinika moze da ti postavi pitanje a moze i da ne postavi

WELCOME TO AMSTERDAM :top:

tequila
02.10.2008., 07:09
2)Amsterdam zna biti jako opasan grad pogotovo oko central station gdje okolni klosari vrebaju turiste da im podvale drogu,da ih pokradu pogotovo ako se navecer vracas pod dejstvom alkohola iz neke diskoteke ili birtije ili naduvana iz nekog coffie schopa.Gdje ti klosari(sad ulaskom bugara i rumuna u eu tih klosara je jos vise i upikaju svoju zrtvu.Pogotovo na onom dijelu kod crvenih fenjera i coffie schopova.zato prijedlog nikad ne drzite veliku sumu novca u novcaniku uzmite odredjenu sumu novca koju mislite potrositi a ostatak zastekajte negdje na sigurno npr u djep na prednjem dijelu pantalona ili u torbicu koja ce vam biti objesena o vrat.

rado bi se osvrnula na ovo - opasan grad-
po meni je amsterdam (zbog puno ljudi i turista u svako doba dana) dosta safe
nista vise ni manje opasan po pitanju dzeparosa od splita
mogu te opljackati ili ne, zavisi kakav plijen im se cinis i kako cuvas svoju torbicu

i vjerojatno ce vam prici nekoliko dealera, hos ovo hos ono
mislim da je tu stvar zdravog razuma i logike
osoba koja pored toliko legalnih opijata ide kupovat drogu na ulici od nekog tamo beskucnika
jebiga, onda si glup i zasluzujes da te se prevari :ne zna:

prilika
02.10.2008., 07:14
Zenica

Hvala puno na detaljnom odgovoru. Već dugo se spremam u Amsterdam i nikako da odem. Sada su uveli i te jeftinije karte Croatia Airlinsa u jesen i zimu. Radi se o tome da čekam posao tu u Zagrebu i ako mi nešto uleti neću moći otputovati.

Zanima me ako rezerviram smještaj preko neke web stranice tipa expedia, venere ili slično mogu li rezervirati preko kreditne kartice od mame ili tate ali oni ne bi samnom putovali? Znači koliko sam vidjela u pravilima na tim web stranicama piše da to služi jedino kao rezervacija i njihovo jamstvo da ću se pojaviti u hotelu, a da oni ne skidaju novac sa kartice. Dakle zanima me da li mogu rezervirati preko Interneta sa tuđom karticom i onda kada dođem u hotel platiti gotovinom?

Gledala sam i druge kvartove. Recimo hotel Inner kod Vondelparka ili hotel Aalborg i hotel Sarphatipark koji se nalaze kod Sarphatiparka u četvrti Pijp. Pročitala sam da je taj Pijp jako zanimljiv radi one najveće tržnice, puno restorana i drugih trgovina. Znam da je Pijp malo izvan užeg centra grada, ali mislim ako nisam smještena u Pijpu da neću stići niti vidjeti taj zanimljiv kvart.

Što se tiče putovnice, ovo mi je nova od prošle godine i nisam puno s njom putovala. Imam nekoliko prečata, ali to je uglavnom samo Slovenija.

Zenica
03.10.2008., 04:29
Pa na to sam i mislio ako ne pazis svoju torbicu,djepove i ako te snime Rumuni ili Bugari koji vecinom djepare po Amsterdamu mozes ostati za tili cas bez novcanika.Zato je najbolje one male torbice oko vrata maicu preko i manji je rizik da ces biti ukraden

A sto se tice placanja preko tih kartica zar nije jednostavnije da osobi koja ce ti uplatiti rezervaciju das novac i tako rezervises hotel.Ako imas smjestaj rezervisan cisto sumnjam da bi ti na granici mogli praviti probleme.To ti je najbolja varijanta.Da zaboravih reci moze druga osoba rezervisati za tebe hotel njima je samo da dobiju novac i tako se osiguraju da ces doci u njihov hotel

Zenica
03.10.2008., 04:51
rado bi se osvrnula na ovo - opasan grad-
po meni je amsterdam (zbog puno ljudi i turista u svako doba dana) dosta safe
nista vise ni manje opasan po pitanju dzeparosa od splita
mogu te opljackati ili ne, zavisi kakav plijen im se cinis i kako cuvas svoju torbicu

i vjerojatno ce vam prici nekoliko dealera, hos ovo hos ono
mislim da je tu stvar zdravog razuma i logike
osoba koja pored toliko legalnih opijata ide kupovat drogu na ulici od nekog tamo beskucnika
jebiga, onda si glup i zasluzujes da te se prevari :ne zna:

Sve je to lijepo kad vidis nasmijane Japance,Korejance kineze kako snimaju na onim kamerama sve zivo oko sebe pa onda brbljive mlade Svabe Francuze Talijane Chehe,Spanjolce,zute skandinavce kako se guraju izmedju coffie schopova i razgledaju prostitutke ali problem su neprimjetne grupe Bugara i Rumuna koji djepare zatim Marokanci i crnci na skuterima koji trgaju prolaznicima tasne dilaju gudru onda makroi koji ti prilaze prijeteci ako im slucajno uslikas prostitutku s vana.A Turistima sve te stvari padaju napamet slikanje,ofiranje s novcem vadeci sveznjeve novca u coffie schopovima mc donaldsima sta ja znam kad dodju u Amsterdam kontaju dosli su se malo zabaviti.Cak i policija koja u civilu dosta patrolira gradom nemoze da sprijeci ovaj vid kriminala.

prilika
03.10.2008., 06:53
Zenica

Dosta sam putovala po Europi i neke velike gradove kao što su London i Pariz, sam i sama razgledavala još kada sam bila i puno mlađa.

Nigdje nisam imala baš nikakvih problema, s time da mi se London činio puno sigurniji od Pariza i metro u Londonu mi je bio puno bolji i sigurniji nego u Parizu. Bila sam i u Pragu, Lisabonu, Portu, Dublinu, Barceloni, Ateni, Kairu, Beču, Kopenhagenu, Oslu, Bergenu, Frankfurtu i naravno nitko me nije niti pokušao opljačkati niti mi je nudio drogu bilo gdje u gradu.

Po ovome što pričaš ne čini mi se baš dobro da sama putujem u Amsterdam jer jednostavno se ne bi osjećala sigurno.

Ti živiš u Amsterdamu?

Ako putujem sama jel bi mi bilo bolje da putujem samo u Bruxelles i Belgiju? Čula sam da Bruxelles nije tako zanimljiv i atraktivan grad kao Amsterdam, ali htjela bi ga vidjeti. Isto tako mogla bi se javiti prijatelju i vršnjaku koji živi u Bruxellu, a upoznala sam ga na tečaju engleskog u Londonu prije čak 11 godina i od onda se nisam s njim čula, ali imam adresu pa bi ga mogla potražiti ako se nije odselio.

Peregrina
03.10.2008., 11:54
Ma,nije bas sve crno u Amsterdamu.Kriminal ima svugdje kako i Rumuna i Bugara.Uff,kaj se njih tice,meni se cinilo gore recimo u Barceloni di ih ima jos vise a Rim da ne pricam koliko cigani te cekaju kod metro pa klinci se motaju oko tebe.Treba se pazit da ali nema panike,bit ce vam super!
Ako ti neko proba na licu mjesta nesto probat (pricam o travi) ne obraci paznju i pustit ce te na miru,bez beda.
Moj jedini savjet je da se nalazite bas u onim malim ulicama di nema nikoga ali to vrijedi sva mjesta....

Prilika:Bruxelles nije tako zanimljiv ali nece ti biti dosadno.Tamo ti vozi vlak za Amsterdam,traje negdje oko 3 sata tako da bi ti se bas isplatilo.:top:

Zenica
03.10.2008., 15:43
Ma,nije bas sve crno u Amsterdamu.Kriminal ima svugdje kako i Rumuna i Bugara.Uff,kaj se njih tice,meni se cinilo gore recimo u Barceloni di ih ima jos vise a Rim da ne pricam koliko cigani te cekaju kod metro pa klinci se motaju oko tebe.Treba se pazit da ali nema panike,bit ce vam super!
Ako ti neko proba na licu mjesta nesto probat (pricam o travi) ne obraci paznju i pustit ce te na miru,bez beda.
Moj jedini savjet je da se nalazite bas u onim malim ulicama di nema nikoga ali to vrijedi sva mjesta....

Prilika:Bruxelles nije tako zanimljiv ali nece ti biti dosadno.Tamo ti vozi vlak za Amsterdam,traje negdje oko 3 sata tako da bi ti se bas isplatilo.:top:

Bas tako kako je Peregrina objasnila nije toliko crno sto se tice Amsterdama samo treba izbjegavati te probleme ne ofirati se puno i to je to.Mirno razgledanje grada izbjegavati sporedne i mracne ulicice i bit ce sve u redu :top:

EroSka
03.10.2008., 16:58
evo ovako... nisam jos stigao sve procitati na ovoj temi, no hocu cim stignem... stvar je u tome sta mi treba pomoc, naime idemo u amsterdam na ekskurziju krajem ljeta, a posto sam jedan od organizatora zanima me par stvari...

1. stvar je nocni izlasci, jedna od vaznijih stvari na maturalcu, zar ne? naime, zanima me mozete li mi reci koji su disko klubovi bas najbolji, za izac naplesat se, upoznat cure, momke ili sta vec... tipcni naski izlasci, ako me razumijete.. vece diskoteke i to, a ne neki pubovi... koliko sam dosad istrazivanjem shvatio, paradiso i escape nisu losi, ali koja se muzika pusta tamo jel ko zna? zanima me techno, disco i pop muzika, tj. ono na sta se moze plesati... isto tako me zanima koliko stoji alkohol, znaci ne samo pivo nego opcenito, jel jeftinije kupiti pice pa piti u sobi, ili ici u neku pivnicu prije tog diska... kad sam bio u parizu izasli smo vani u jedan ovako interesantan disko klub, malo elitnijeg izgleda... narucio sam pice prijateljici, sestri i sebi, i ta tri pica platio 46 eura, sto je smijesno... zato se nadam da je u amsterdamu drugacija prica... zasad to... svi savjeti su dobrodosli... hvala unaprijed...!!

Spot Perdita
03.10.2008., 21:16

Postoji, cak ima i regionalnih jela(a mala zemlja).

Uglavnom je vrlo jednostavna, povrce se kuha i pomijesa sa krumpirima, to se zalije tocem: ima razlicitih kombinacija. Zimi se naprimjer jede kelj sa krumpirom i pola dimljene kobasice(doslovce "rook-worst" ). A jede se i mrkva sa kapulom i krumpirom, uz to se jede peceno govede meso, hotchpotch je to(hutspot).

Dosta hranjivo sve buduce da je ovo vise narod radnika koji nije bas profinjen. A te dimljene kobasice sto se prodaju u Hema-i(dobijes pola u kesici) posto po to izbjegni jer je kvalitet ravno nuli :D

Dalje "stroopwafels" iz Gouda( Dutch caramel syrup cookies), vlaaien(pies) u pokrajini Limburg, musule u Zeeland-u, ima toga jos. Ako hoces mogu ti pronaci koji linkic koji te zanima :)

Zenica
03.10.2008., 21:19
U Amsterdamu ces sve bolje diskoteke i pivnice naci na jednom mjestu na Rembrandtpleinu i Leidsepleinu.Escape je vrh najjaca diskoteka u Amsterdamu i nalazi se u centru grada na Rembrandtpleinu.Techno muzika se pusta u toj diskoteci.Mozes cesto sresti nogometase Ajaxa Feyenoorda ili neku poznatu licnost sa TV.Zatim imas Paradisso isto tako se pusta techno muzika pa zatim CLUB ROXY on mi je posle escape najjaci dobra publika muzika personal ljubazan sve za 10+.U Nizozemskoj vecinom ljudi izlaze u pivnice tu je kao i u cijelom svijetu najjaci Hardrock caffe zatim the pirates,Irrischpub mulligans pa posle pivnica posjecuju diskoteke tipa paradiso roxy eskejp.Sto mi se svidja u eskejp da tamo ne pustaju svakakvu bagru nego samo stalne goste

Sto se tice cijena u irrisch pubu ili piratessu piva kosta 1,30c mix 6e

Zenica
03.10.2008., 21:20
Postoji, cak ima i regionalnih jela(a mala zemlja).

Uglavnom je vrlo jednostavna, povrce se kuha i pomijesa sa krumpirima, to se zalije tocem: ima razlicitih kombinacija. Zimi se naprimjer jede kelj sa krumpirom i pola dimljene kobasice(doslovce "rook-worst" ). A jede se i mrkva sa kapulom i krumpirom, uz to se jede peceno govede meso, hotchpotch je to(hutspot).

Dosta hranjivo sve buduce da je ovoj vise narod radnika koji nije bas profinjen. A te dimljene kobasice sto se prodaju u Hema-i(dobijes pola u kesici) posto po to izbjegni jer je kvalitet ravno nuli :D

Dalje "stroopwafels" iz Gouda( Dutch caramel syrup cookies), vlaaien(pies) u pokrajini Limburg, musule u Zeeland-u, ima toga jos. Ako hoces mogu ti pronaci koji linkic koji te zanima :)

Pa perdita to je stampoooooooooooooooot :lol:

Spot Perdita
03.10.2008., 21:23
Pa perdita to je stampoooooooooooooooot :lol:

Mrkva, kapula i krumpir je hutspot iliti hotchpotch Zenice. Stamppot mogu biti razlicite kombinacije, ako znas prijevod na engleski za stamp-pot("satrano jelo") slobodno javi.

Zenica
03.10.2008., 21:28
Mrkva, kapula i krumpir je hutspot iliti hotchpotch Zenice. Stamppot mogu biti razlicite kombinacije, ako znas prijevod na engleski za stamp-pot("satrano jelo") slobodno javi.

Ja volim stampoooot njam njam jbga aardapel groente rookworst njam njam

Ja mislio da je tvoj nnick S-POT stampot zato sam onako reagovao oprosti ako sam uvrijedio

Spot Perdita
03.10.2008., 21:34
Ja volim stampoooot njam njam jbga aardapel groente rookworst njam njam

Ja mislio da je tvoj nnick S-POT stampot zato sam onako reagovao oprosti ako sam uvrijedio

Hahaha, originalna pomisao ali nije. Nisam uopce uvrijedena jednostavno hocu spasiti Pekmez-a od Hema dimljenih kobasica :lol: Zimi dosta jedem kelja jer je jako zdrav, skuham ga na paru i zacinim sa malo maslinovog ulja, super je :top: A tipicna zimska hrana je isto juha od graska ("snert"), nju cu isto skuhati ove zime. To se jede kao glavni obrok i posluzuje s (razenim) kruhom.

I sada jos uvijek ne znam englesku rijec za stamppot :mad: :D

Spot Perdita
03.10.2008., 21:40
Hodgepodge :cheer:

Zenica
03.10.2008., 22:13
A kad ces mene zovnuti na te djakonije :cerek:

EroSka
03.10.2008., 23:25
U Amsterdamu ces sve bolje diskoteke i pivnice naci na jednom mjestu na Rembrandtpleinu i Leidsepleinu.Escape je vrh najjaca diskoteka u Amsterdamu i nalazi se u centru grada na Rembrandtpleinu.Techno muzika se pusta u toj diskoteci.Mozes cesto sresti nogometase Ajaxa Feyenoorda ili neku poznatu licnost sa TV.Zatim imas Paradisso isto tako se pusta techno muzika pa zatim CLUB ROXY on mi je posle escape najjaci dobra publika muzika personal ljubazan sve za 10+.U Nizozemskoj vecinom ljudi izlaze u pivnice tu je kao i u cijelom svijetu najjaci Hardrock caffe zatim the pirates,Irrischpub mulligans pa posle pivnica posjecuju diskoteke tipa paradiso roxy eskejp.Sto mi se svidja u eskejp da tamo ne pustaju svakakvu bagru nego samo stalne goste

Sto se tice cijena u irrisch pubu ili piratessu piva kosta 1,30c mix 6e

ajme puno ti hvala... sumnjam onda da cemo ici u eskejp jer pola ovih kronera moje dobi nebi pustilo, naravno ima izuzetaka, a reci mi jesu li sve te diskoteke blizu, malih udaljenosti jedna od druge, recimo max. 10 minuta hoda ili? bilo bi idealno da jesu, jer bi onda prve veceri sve razgledali, i di nam se svidi ostali... bdw. jel ima nocnog zivota preko tjedna ili samo vikendom!!? :s

Zenica
04.10.2008., 04:38
ajme puno ti hvala... sumnjam onda da cemo ici u eskejp jer pola ovih kronera moje dobi nebi pustilo, naravno ima izuzetaka, a reci mi jesu li sve te diskoteke blizu, malih udaljenosti jedna od druge, recimo max. 10 minuta hoda ili? bilo bi idealno da jesu, jer bi onda prve veceri sve razgledali, i di nam se svidi ostali... bdw. jel ima nocnog zivota preko tjedna ili samo vikendom!!? :s

Amsterdam zivi svaki dan 0-24 h eskejp je najbolji nedeljom a sve su diskoteke u krugu tako da nemas problema da svagdje pokusate.Moj savjet je ako hocete u eskejp da udjete nemojte ulaziti grupno nego odvojeno u parovima i mislim da nece biti problema :top:

tequila
04.10.2008., 07:54
Zenica

Nigdje nisam imala baš nikakvih problema, s time da mi se London činio puno sigurniji od Pariza i metro u Londonu mi je bio puno bolji i sigurniji nego u Parizu. Bila sam i u Pragu, Lisabonu, Portu, Dublinu, Barceloni, Ateni, Kairu, Beču, Kopenhagenu, Oslu, Bergenu, Frankfurtu i naravno nitko me nije niti pokušao opljačkati niti mi je nudio drogu bilo gdje u gradu.

Po ovome što pričaš ne čini mi se baš dobro da sama putujem u Amsterdam jer jednostavno se ne bi osjećala sigurno.

ma daj ne budi luda kakva fakin belgija
zivim ovdje vec 15 godina i nikad mi nitko nije ukrao torbicu
ponasas se normalno s dozom opreznosti i sve OK
ako dodjes u A'dam netko ce ti definitivno ponuditi drogu na ulici :D
zato kazem dodji - dodji da iskusis i taj feeling
Brussel je doosaadaan, samo lijepe zgrade i palace i to je to

Stihaca
04.10.2008., 08:08

IDEM U AMSTERDAM

Idem u amsterdam 15.10.2008 mozes samnom pa podijelimo troskove auta.

Hvala

EroSka
04.10.2008., 09:00
Amsterdam zivi svaki dan 0-24 h eskejp je najbolji nedeljom a sve su diskoteke u krugu tako da nemas problema da svagdje pokusate.Moj savjet je ako hocete u eskejp da udjete nemojte ulaziti grupno nego odvojeno u parovima i mislim da nece biti problema :top:

ok, nadam se da te ne zamaram, ali daj mi reci jos par stvari... sta mislis u kojoj je cetvrti nabolje odsjest da je u gradu, i jeli ima na
Rembrandtpleinu i Leidsepleinu hotela, jer ako je tamo nocni zivot, bilo bi dobro da trazimo tamo i hotel, ili negdje drugdje... ? bdw. di se nalaze uglavnom najbolji coffie shopovi i pupovi, isto Rembrandtpleinu i Leidsepleinu ili?

slijedece pitanje jest hrana i suveniri... znaci di ici a di ne ici..? di je hrana skupa samo zato sta je u centru na glavnoj ulici? a di je hrana dobra i povoljna a restoran se nalazi negdje iza ugla? isto tako sam procitao da je negdje neka ulica sa suvenirima, no da ne kupujemo tu suvenire, jer kad se ode u ulicu do da je ista ponuda samo puno jeftinije...? (neznam jeli to za delft ili adam)

???

Stihaca
05.10.2008., 11:08
Idem u Nizozemsku 15.10.2008 autom.
Ako nekom odgovara ovaj termin molim da mi se javi na pm da podijelimo trosdkove.

Zenica
07.10.2008., 00:31
ok, nadam se da te ne zamaram, ali daj mi reci jos par stvari... sta mislis u kojoj je cetvrti nabolje odsjest da je u gradu, i jeli ima na
Rembrandtpleinu i Leidsepleinu hotela, jer ako je tamo nocni zivot, bilo bi dobro da trazimo tamo i hotel, ili negdje drugdje... ? bdw. di se nalaze uglavnom najbolji coffie shopovi i pupovi, isto Rembrandtpleinu i Leidsepleinu ili?

slijedece pitanje jest hrana i suveniri... znaci di ici a di ne ici..? di je hrana skupa samo zato sta je u centru na glavnoj ulici? a di je hrana dobra i povoljna a restoran se nalazi negdje iza ugla? isto tako sam procitao da je negdje neka ulica sa suvenirima, no da ne kupujemo tu suvenire, jer kad se ode u ulicu do da je ista ponuda samo puno jeftinije...? (neznam jeli to za delft ili adam)

???

Vecinom su svi kafici,pubovi diskoteke u centru a to je Rembrandt plein Leidseplein ili popularno na Damu.Ako hoces da trazis dobar hotel onda je najbolje uzeti neki hotel u centru ili oko zeljeznickog kolodvora tu ti je sve blizu sto se tice provoda u Amsterdamu.Ako iznajmite hotel u centru bit ce vam skuplje nego van grada ali kad skontate da kasnije trebate trositi novac na vozne karte bus,metro da cete tu izgubiti dosta vremena da posle partyja pomislite da morate na tramvaj,Metro,bus onda se isplati uzeti hotel u centru grada gdje vam je skoro sve na dohvat ruke.U postovima gore sam nabrojao extra diskoteke a koffie schopova isto imas na svakom cosku a najpoznatiji je Buldog i nalazi se u cenmtru neznam koja ulica ali koga god zaustavis od domacih i pitas za Buldog uputice vas tamo u jednoj ulici 5 ili 6 coffie schopova u razmaku od 200m i svi se zovu Buldog u koji god udjete bit ce pun turista

Sto se tice klope u Amsterdamu cete naci sve od Argentinskih,Meksickih,Italijanskih,Grckih,Tajland skih,Kineskih restorana pa do Turskih i Marokanskih faastfood/ova.Neznam ni za jedan nas restoran gdje bi mogli na cevape i punjene paprike ima jedan dobar u Rotterdamu

Zavisi kako hocete da uzivate u hrani.Ako hocete beefteke preporucujem Argentince i meksikance ako hocete paste tu su Italijani,Tajlandjani i kinezi spremaju neke svoje specijalitete u njihovim sosovima koji su jako ukusni a kod Grka mozete na Rostilj u ovim restoranima moratcete platiti odprilike 30-50e po osobi.
Ako pak hocete nesto na brzinu da pojedete mozete kod Turcina ili Marokanca ne Kebap schoarmu neku pizzu i tu cete potrositi od 5 do 15 e po osobi zavisi od kolicine koju narucite

Za suvenire nemam pojma gdje je jeftinije gdje skuplje.U centru imate radnje sa suvenirima raznorazne maice s natpisima Amsterdam razglednice kako papa pusi joint i tak te smijesne razglednice privjesci za kljuceve klompe.Delft je drugi grad udaljen oko 50km od Amsterdama

WELCOME TO AMSTERDAM

pekmez_
07.10.2008., 18:02
eto samo da velim da sam se vratio iz amsterdama, bilo je ludnica, ovo treba ponovit, novu godinu planiram tamo stavit, pa ako znate kolko bi to doslo nek veli jer stvarno je bilo odlicno... odsjeli smo u hostelu stay ok.

edit... ovo sam moro dodat... bicikli mi idu na zivceee, al opet posebni su na svoj nacin, takoder i nizozemci nisu bas topli ljudi, a kolko sam primjetio ni ne druze se medusobno... nema veze zato su tu turisti zeljni zabave... :D

Zenica
07.10.2008., 22:25
Bicikli su najomiljenije prevozno sredstvo Nizozemaca.Pored studenata,ljudi bez dobrog imovinskog stanja cak i direktori,profesori,gazde,poduzetnici sta ti ja znam ko sve vise koriste ovo prevozno sredstvo.A nebi rekao da Nizozemci nisu dobri ljudi uvijek ce ti priskociti u pomoc ako nesto upitas gdje se koja ulica,hotel,restoran nalaze

pekmez_
08.10.2008., 10:19
ma neee, nisam rekao da nisu dobri ljudi.... dapace, nisam imao neugodnih iskustava, nego kad pogledas ulicom, svi idu jedan po jedan, nema nekog druzenja da ie ekipa od 4-5 ljudi... inace su ok, svi pricaju engleski, pitam starca ima preko 70 godina, sve on meni na engleskom objasni... a bicikli su neobicni, nigdje nisam vidio da toliku prednost imaju u odnosu na pjesake i automobile... isli smo u turisticko razgledavanje brodom po onim kanalima, pa kad sam vidio koliko bicikala ima nisam mogao vjerovat...

prilika
08.10.2008., 11:40
Prije nekoliko dana sam gledala par filmova o Amsterdamu na YouTube. Tada sam prvi puta vidjela tu toliko spominjanu četvrt crvenih svjetiljki. Moram priznati da me je to jako šokiralo. To je takvo podcjenjivanje žena i čudi me da je tako nešto dopušteno u Nizozemskoj koja je ipak razvijena zemlja i dio je EU. Pa čak i na Tajlandu nisu žene tako izložene u izlogu. Nadam se da ću uskoro otputovati u Amsterdam, ali već sada znam da ću četvrt crvenih svjetiljki izbjeći u širokom luku. Ne pada mi na pamet šetati jednom takvom ulicom. U Amsterdamu, kao i u bilo kojem drugom gradu ima puno zanimljivijih i korisnijih stvari za vidjeti.

prilika
08.10.2008., 11:47
pekmez

Možeš mi reći je li dobar taj hostel Stay Ok? Gdje se točno nalazi? Kako ste i koliko ranije rezervirali smještaj? Preko Interneta ili naše agencije? Postoje li u tom hotelu jednokrevetne ili dvokrevetne sobe sa vlastitom kupaonicom koje se ne moraju djeliti sa drugim gostima u hotelu? Koliko ste platili hostel i koliko noći ste tamo bili? Jeste li unaprijed platili hostel ili tek zadnjeg dana boravka u hostelu?

tequila
08.10.2008., 16:51
Tada sam prvi puta vidjela tu toliko spominjanu četvrt crvenih svjetiljki. Moram priznati da me je to jako šokiralo. To je takvo podcjenjivanje žena i čudi me da je tako nešto dopušteno u Nizozemskoj koja je ipak razvijena zemlja i dio je EU. Pa čak i na Tajlandu nisu žene tako izložene u izlogu. Nadam se da ću uskoro otputovati u Amsterdam, ali već sada znam da ću četvrt crvenih svjetiljki izbjeći u širokom luku.
:rolleyes:

tebi je podcjenjivanje zena to sto od svoje (velike) zarade placaju sebi sobu+izlog u najposjecenijem djelu grada
kostanja otprilike 300e na mjesec
plus fino se upisu kao prostitutke placaju porez na sve to itd itd kao i jedan zubar, direktor, smecar ...

za razliku od ostalih diljem cijelog svijeta sto od svoje (velike) zarade daju pola ili cak vise nekom imbecilu - makrou
koji ih kao stiti ovo ono i nabavlja im musterije
vidim nemas bas nos za biznis :ne zna:

Zenica
08.10.2008., 17:27
U Amsterdam je nemoguce doci kao turista i izbjeci de walle(red districht)jer se nalazi u samom centru grada i setajuci gradom moraces uletiti u tu ulicu gdje prostitutke u izlozima zaradjuju svoju dnevnicu.To izgleda malo sokantno ali vecina od tih prostitutki sama pristaje na ovaj nacin zarade.Kao sto neko rece placaju prostor,porez,makroima koje same iznajmljuju da ih stite od nasrtljivih turista.Sve je to posao mada se i ja sazalim na te zene bez morala i nedo bog da moju kcerku,sestru vidim tamo u tom izlogu mislim da nebi prezivio

nasmijanonebo
09.10.2008., 08:14
istina, red district je u strogom centru grada i vjerojatno ces kad-tad proci kroz njega..po danu nije tako upadljivo da si u takvom kvartu..ja cak bila u hostelu u tom dijelu (nisam znala da je hostel u tom idjelu, al uopcen ije bilo opasno, dapace)..i prostitucija se na zalost ne moze iskorijeniti, pa je bolje da su one u toplom i urednom i ostalo kao sto veli zenica u proslom postu nego da su na ulici..nisam za prostituciju, da se razumijemo, bas sam protivnik.
na ulici neces vidjeti prostitutke..
trebala bi vidjeti kak prostitutke iz istocnih zemalja stoje odmah na izlazu iz Austrije u Cesku (cesta za Prag) na cesti poredane jedna uz drugu i nude se..e to je nesto strasno i totalno sokantno..

prilika
09.10.2008., 09:26
nasmijanonebo i ostali forumaši

Znam da su neke od njih same na to pristale, ali bila je nedavno emisija Direkt na HTV-u gdje je neka Lidija trebala raditi u restoranu u Nizozemskoj, ali su je prevarili tako da je završila kao prostitutka, vjerojatno u jednom takvom izlogu. Meni te izloge sa ženama nije baš ugodno bilo vidjeti niti na filmu.
Ako je to po vama kao normalno zašto izlozi sa ženama ne postoje u Parizu, Londonu ili Pragu.

Prošle godine sam išla cestom iz Austrije za Prag i nisam vidjela niti jednu prostitutku uz cestu, kao što to navodi nasmijanonebo. Sjedila sam uz prozor u autobusu i baš sam stalno gledala van jer sam prvi puta prolazila tom cestom pa mi je sve bilo zanimljivo. Inače niti vodič nam nije uopće spomenuo da su tu uz cestu neke prostitutke, a inače nam je dao jako puno zanimljivih podataka o Austriji i Češkoj. Da se tu uz cestu mogu vidjeti prostitutke vodič bi nam sigurno rekao, a inače i nije bilo puno prometa tom cestom iako je bilo oko 18 h i radni dan. Inače znam na koji granični prijelaz između Austrije i Češke misliš, jer taj put kada se uđe u Češku vodi do Znojma i Jihlave i dalje za Prag. Odmah poslije granice smo stali na benzinskoj u Češkoj i tu isto nije bilo nikakvih žena koje se nude kako ti tvrdiš.

nasmijanonebo
09.10.2008., 09:54
rekla sam da sam protiv prostitucije. sto se tice amsterdama, nije amsterdam najcrniji u tom pitanju, ima jos gorih slucajeva i glupo je amsterdam svesti samo na red district, jer je amsterdam stvarno lijep grad..kad budes tamo, vidjet ces.. (btw, u red districtu se nalazi stara dominikanska crkva)
ovo za cesku ne lazem, imam jos 2 svjedoka uz sebe:D (islo se autom)..i znam jos dosta ljudi koji su to primijetili i to na cesti prva 2 km od ulaza u cesku, poslije toga nema...doduse, ja bila prije 3 godine tamo pa su mozda cesi u međuvremenu to iskorijenili (nadam se da jesu)
al necemo vise o tome, mi smo na pdf "turizam" pa da ne skrecemo s teme :mig:

Zenica
10.10.2008., 03:46
U citavoj evropi je prostitucija razvijena a posto u Nizozemskoj imaju recimo neka prava placaju porez i sve je legalizovano to gledate na drugaciji nacin.A sigurno da ih ima vise nego sto vi mislite i sigurno su rasporedjene uz granicne prelaze izmedju takozvanih starih i novih zemalja EU kao sto su poljska i njemacka ceho/slovacka austrija u italiji Rimini spanija takodje je puna prostitutki.Zalosno je na koji nacin makroi zaradjuju lovu i nikom nebi pozelio da upadne u njihove kandje.Jedino sam musko u svojoj obitelji i rekao sam tesko bi podnijeo da neko od mojih bliznjih upadne u taj krug gdje se tesko izvuci.

MOJ SAVJET DJEVOJKAMA IZ HRVATSKE DA NE PRIHVATAJU POSLOVNE PONUDE OD NEPOZNATIH LJUDI

cicek
10.10.2008., 09:22
ne da mi se čitati svih 24 stranica, ali hitno mi je potreban podatak o autobusnim linijama za amsterdam ili neki link. hvala

pekmez_
10.10.2008., 18:44
pekmez

Možeš mi reći je li dobar taj hostel Stay Ok? Gdje se točno nalazi? Kako ste i koliko ranije rezervirali smještaj? Preko Interneta ili naše agencije? Postoje li u tom hotelu jednokrevetne ili dvokrevetne sobe sa vlastitom kupaonicom koje se ne moraju djeliti sa drugim gostima u hotelu? Koliko ste platili hostel i koliko noći ste tamo bili? Jeste li unaprijed platili hostel ili tek zadnjeg dana boravka u hostelu?

nisam ja placo, ali svejedno znam, hostel stay ok sigurno je jedan od vodecih lanaca hostela po europi (bar sam tako cuo) 3 zvjezdice,mi smo bili u vondelparku centar grada nadohvat ruke... smjestaj je sreden mjesec dana ranije preko nase agencije petros.... svaka soba ima vlastitu kupaonicu i wc, neznam postoji li dvokrevetna soba znam da imaju 4-krevetne i 6-krevetne, u takvim smo mi bili.... mislim da je placeno unaprijed, ali takoder da je moguce platiti i zadnji dan boravka u hostelu, stvar je dogovora... 6 nocenja.... evo link: http://www.stayokay.com/ (http://www.stayokay.com/)

e sad da se nadovezem... ono sto si gledala na you tubeu i ono sto ces sigurno vidjeti httjela ti to ili ne u amsterdamu su dva svijeta... na klipovima to izgleda sve vulgarno i opasno, no u biti i nije.... ako zelis proc do sare crkve, tesko ces zaobici red light district, prakticki na izlazu iz crkve je ta crvena ulica, lijevo od nje je coffee shop "old church" ( valjda sponzorira mise :rofl: ) jedino tim crvenijim dijelom nije bas dobro prolazit sam, ili ako idu samo cure, ima likova koji samo cekaju kad ce nesto podvalit, takoder ne preporucujem slikanje i mahanje tim dijelom... a sami "izlozi" su ispocetka malo neobicni, zene plesu u obleki koja to nije i rade svoj posao te uz to daju odreden prihod drzavi... kao i uvijek sve je stvar mentaliteta

nukac
10.10.2008., 21:32
Mislim da će te u A'damu prije pogaziti biciklist nego opljačkati. Biciklista se treba više čuvati od džeparoša.:rofl:

Kaj se tiće Brisela, dosadan grad. Jedino kaj se isplati vidjeti je taj centar i Atomium, pogotovo sad kad su ga malo obnovili. Imaš osječaj ko da si u nekom SF filmu iz 70-tih godina.

Zenica
10.10.2008., 23:51
Mislim da će te u A'damu prije pogaziti biciklist nego opljačkati. Biciklista se treba više čuvati od džeparoša.:rofl:

Kaj se tiće Brisela, dosadan grad. Jedino kaj se isplati vidjeti je taj centar i Atomium, pogotovo sad kad su ga malo obnovili. Imaš osječaj ko da si u nekom SF filmu iz 70-tih godina.

Ma cijela Belgija je inace dosadna i ruzna

pekmez_
11.10.2008., 10:17
belgija stvarno je dosadna, prepravilna premonotona, ko da je radena po nacrtima... jedino je fora onaj glavni trg, jer kad smo tamo bili taman su se odrzavale nekakve parade, pa je bilo hrane i pica, a u atomiumu je prevruce gore, a po meni je bolje posjetiti toranj u nizoemskoj, mislim da je roterdam uglavnom najvisa zgrada tamo... amsterdam puno bolja opcija... nego zenica, ovaj stay ok u vondelparku jel bi mi mogo rec kolka bi cijena bila otprilike kad bi se islo oko nove godine....

night_train
11.10.2008., 13:36
..... evo, ja sam bila dva puta, u razmaku par godina... i svaki put sam bila odusevljena tim ljudima, njihovom lezernoscu.... rekla bih da je to jedan ofd najmanje opasnih radova europe... totalno charming... :cerek: ....

night_train
11.10.2008., 13:38
..... evo, ja sam bila dva puta, u razmaku par godina... i svaki put sam bila odusevljena tim ljudima, njihovom lezernoscu.... rekla bih da je to jedan od najmanje opasnih gradova europe... totalno charming... :cerek: ....
.. sto se tice setanja nekim 'cudnim' dijelovima grada... pa.. ponasas se najmanje 'neobicno' i sve 5.... uostalnom, i zona crvenih cetvrti... nije to samo jedna ulica.... :kava: ...

Zenica
11.10.2008., 13:57
Neznam cijene u vondelparku

A red dictricht nije jedna ulica izlozi su smjesteni u nekoliko ulica

os24a
13.10.2008., 21:49
pozdrav...zanima me..koliko kosta povratna karta zagreb-amsterdam vlakom?

i da li je to najpovoljnija opcija?

phi
15.10.2008., 10:06
Ja se sinoć vratila, bilo nam je sunčano i toplo svo vrijeme tamo. Grad je predivan :cerek::cerek:
Prolazila sam kroz crvenu četvrt svakodnevno, niti me je tko vukao za rukav, niti nudio drogu, ni pokušao opljačkati. :mig: Makar, jednom nas je neki Nizozemac zaustavio pitati za smjer, jer nije skuzio da smo turisti :rofl:
Smješteni smo bili u stanu blizu glavnog kololdvora, sve je blizu i na dohvat ruke, stan super uređen i ful čist.
U muzeje se isplati ići što ranije, ja sam tako izbjegla gužve. Stigne se na miru sve pogledati prije navale grupa.
Nevjerojatno koliko bicikli :eek::eek::eek:

nasmijanonebo
15.10.2008., 14:16
Ja se sinoć vratila, bilo nam je sunčano i toplo svo vrijeme tamo. Grad je predivan :cerek::cerek:
Prolazila sam kroz crvenu četvrt svakodnevno, niti me je tko vukao za rukav, niti nudio drogu, ni pokušao opljačkati. :mig: Makar, jednom nas je neki Nizozemac zaustavio pitati za smjer, jer nije skuzio da smo turisti :rofl:
Smješteni smo bili u stanu blizu glavnog kololdvora, sve je blizu i na dohvat ruke, stan super uređen i ful čist.
U muzeje se isplati ići što ranije, ja sam tako izbjegla gužve. Stigne se na miru sve pogledati prije navale grupa.
Nevjerojatno koliko bicikli :eek::eek::eek:

super si se onda provela:top:
samo sam htjela reci da je istina ovo za red district-tako je i meni bilo-suprotno ocekivanjima isto nitko nije potezao za rukav, niti nutkao drogu niti ista drugo..i da se tamo osjecala sigurno..

deatwin
15.10.2008., 20:58
Evo da i tu ostavim par riječi i dva pitanja :)

U subotu palim u roterdam na konferenciju... Imam subotu za đir po Amsterdamu (mislim da ću kanalima u đir po centru, u shemi hop-on, hop-of) i nedjelju za đir po roterdamu...
Kasnije ne mogu, program konferencije je ful gust...

E sad pitanje 1: imate li kakvu preporuku što, kako, kamo taj jedan dan u svakom gradu...
I pitanje 2: hoće li netko od vas koji živite u tim gradovima, sa mnom na kavu :D

Zenica
16.10.2008., 01:12
Evo da i tu ostavim par riječi i dva pitanja :)

U subotu palim u roterdam na konferenciju... Imam subotu za đir po Amsterdamu (mislim da ću kanalima u đir po centru, u shemi hop-on, hop-of) i nedjelju za đir po roterdamu...
Kasnije ne mogu, program konferencije je ful gust...

E sad pitanje 1: imate li kakvu preporuku što, kako, kamo taj jedan dan u svakom gradu...
I pitanje 2: hoće li netko od vas koji živite u tim gradovima, sa mnom na kavu :D

Rotterdam isto extra grad za provod.Preko dana nemas sta vidjeti osim butika i kojeg muzeja.ali zato nocni zivot mozes da budes zadovoljan ponudom nocnog zivota.Predlazem ti CINEMU,DE BED,SKI HUT a onda u Baja Beach club do nekih jutarnjih sati 5-6.Ako hoces u provod gdje izlaze Holandjani
Nasa raja izlazi u Tifani

Za kavu mozemo se dogovoriti ja sam preko dana u Rotterdamu pa mozemo otici na Cevape u balkan gril kod Zoke...:s

deatwin
16.10.2008., 06:56
Gleč, ja sam navek za čevape, tako da smatroaj ovo dogovorenim :)
Doduše, nisam baš nesto mislila na noćni život, jerbo idem sama pa mi je bed landrati okolonaokolo noću....ali prek dana poderat ću džonove cipelonki i landrati dok ne skviknem :)
Pošaljem ti na pm broj telefona (nadam se i ti meni svoj, da ne čubim i čekam da mi se javiš) :)
Hvala na javljanju! :)

deatwin
18.10.2008., 18:12
Ništa od naših čevapa... :( Šmrc :(
ZenicaMen, da si bar naveo adresu gdje se jedu ti čevapi, otišla bih sama... Ovak sam gladna landrala oko hotela i čekala, čekala, pa odlandrala dalje :) E noge sam valjda do koljena poderala lunjajući Rotterdamom.... Na kraju sam brodom obišla Rotterdamsku luku...ma kakva luka, ljudi dragi to je grad za sebe!! Oduševih se :)

Smišnica
24.10.2008., 18:20
Ne znam koja cura:rolleyes:,ali jedna mi se javila da je isla sa Collegiumom u Amsterdam. Zanima me jedna informacija!
Dal se za ove muzeje (nacionalni muzej Rijksmuseum, Van Gogh, Muzej suvremene umjetnosti) morao posebno placati ulaz ili je uracunat bio u cijenu putovanja? I ako se posebno placalo-koliko za svaki?
Te ona "Mini holandska tura",sto je to?
Hvala!

Lugburz
31.10.2008., 17:07
Bok svima

Molim da mi preporučite kak je najbpolje i najjeftinije doći do Amsterdama iz Zagreba? Avion je cini mi se najbolja opcija, a jel neko zna cijene German Wings, Ryan Air i ostali. Otkuda je u biti najjeftinije krenuti?

Tnx

Toffy
03.11.2008., 10:17
Ništa od naših čevapa... :( Šmrc :(
ZenicaMen, da si bar naveo adresu gdje se jedu ti čevapi, otišla bih sama... Ovak sam gladna landrala oko hotela i čekala, čekala, pa odlandrala dalje :) E noge sam valjda do koljena poderala lunjajući Rotterdamom.... Na kraju sam brodom obišla Rotterdamsku luku...ma kakva luka, ljudi dragi to je grad za sebe!! Oduševih se :)

:top: sada sam jako ljubomorna... živjela sam u Rotterdamu 4 god i grad me jednostavno oduševio, puno bolje nego u Amsterdamu.. Ok svi kada putuju za nizozemsku idu u Amsterdam što je ok treba ga vidjeti, ali nizozemska nisu samo kurve u izlogu, ima tamo puno boljih i zanimljivijih stvari za vidjeti...
svakako vam preporučujem proljeće i to avionom...

_PSIHONAUT_
03.11.2008., 21:27
Pozdrav svima.:top:
Zna li tko kad sletim Germanwings-om iz Zg. u Koln koliko je blizu stanica za vlak koji vozi za Amsterdam?
Moralo bi bit blizu...
Hvala!

dukic1
05.11.2008., 16:24
Planiram posjetiti Amsterdam,pa ako netko ima kakav savjet kako najjeftinije doći,gdje prespavati,nešto na što treba pripaziti i sl.
Dali postoji avionska veza Split-Amsterdam?

night_train
09.11.2008., 10:18
imas topic Nizozemska... tamo se pisalo o Ams...

Forsha
10.11.2008., 21:00
E pa eto i ja i moja ekipa također napokon došli k sebi i odlučili slavit novu godinu u Amsterdamu... al ko i svi do sad koji su se odlučili na takav pothvat imaju pun.... pitanja uglavnom. Prvi put putujemo sami u biti ono i pregledala sam sve stranice koje ste prije spomenuli ali još uvijek nisam shvatila sto je od toga svega dobro jer svatko govori nekaj drugo. Tako da tražim nekoga tko je tamo bio več više puta da ja malo pročavrljam s tom osobom... Pliz....

Tenks unaprijed

globetrotterica
18.11.2008., 15:46
E pa eto i ja i moja ekipa također napokon došli k sebi i odlučili slavit novu godinu u Amsterdamu... al ko i svi do sad koji su se odlučili na takav pothvat imaju pun.... pitanja uglavnom. Prvi put putujemo sami u biti ono i pregledala sam sve stranice koje ste prije spomenuli ali još uvijek nisam shvatila sto je od toga svega dobro jer svatko govori nekaj drugo. Tako da tražim nekoga tko je tamo bio več više puta da ja malo pročavrljam s tom osobom... Pliz....

Tenks unaprijed

ja sam ti bila u Amsterdamu već tri puta i mogu ti reći iz prve ruke da je doček Nove lud i nezaboravan.Neki pričaju da stalno pada kiša,ali to baš i nije tako jer je nama znalo biti i sunca.Sve u svemu,meni je to najljepši europski grad

heureka
19.11.2008., 08:41
ja sam ti bila u Amsterdamu već tri puta i mogu ti reći iz prve ruke da je doček Nove lud i nezaboravan.Neki pričaju da stalno pada kiša,ali to baš i nije tako jer je nama znalo biti i sunca.Sve u svemu,meni je to najljepši europski grad

zivjela sam u holandiji 4 mjeseca, nije to neki predugacak period, al eto, imala sam sansu obici 80% holandije. Od onoga sto sam vidjela, meni je Amsterdam najruzniji holandski grad :) ok, za sveopceg veselja je . just fine, ali.. onako generalno.. nista:)

Btw, ako idete za Novu Godinu u Holandiju, pokusajte barem posjetiti predivne gradove kao sto su Maastricht (meni ubjedljivo najljepsi grad), Delft, Leiden, Haag, i ako budete imali iako vremena tople preporuke su za Haarlingen.. nesto pre pre pre divno:)

Naravno sve ovo vrijedi ako ne bude padala kisa... Ako bude, sve sto vam treba je dobra , sto duza kabanica i nesto topliji dzemper ispod.. Ja tamo prosle godine citav januar nisam obukla jaknu koju nosim po Sarajevu zimi.. jer je to pretoplo.. hladnoje kad vjetar zapuse, al tad vam treba nesto protiv vjetra i kise i to je to..

sve u svemu, ja volim holandiju i nadam se da cu ponovo gore uskoro :) :)

Kasko Osiguran
19.11.2008., 12:55
zivjela sam u holandiji 4 mjeseca, nije to neki predugacak period, al eto, imala sam sansu obici 80% holandije. Od onoga sto sam vidjela, meni je Amsterdam najruzniji holandski grad :) ok, za sveopceg veselja je . just fine, ali.. onako generalno.. nista:)
Kome je Amsterdam ruzan grad, nije do ovog stvarno prelijepog grada nego je do onog ko tako misli. Ali, ovo je tipicno "sarajevsko" misljenje kako je "Amsterdam generalno NISTA". A svi dobro znamo da je Sarajevo bilo, jeste i bice najljepsi svjetski grad, Sarajke su, naravno, najljepse zene na svijetu a Sarajlije, generalno, najpametniji, opet naravno na svijetu. I samo zato sto je Amsterdam ruzan i sto je generalno NISTA u njega godisnje dodje milion ljudi a u ovu malu, netolerantnu bosansku kasabicu zvanu Sarajevo, da pogodim, stotinjak ljudi godisnje, kojima je vrhunac turisticke ponude obzderavanje cevapima na Bashcarsiji ( nije do posjetilaca nego je do ponude )?! Uglavnom, Amsterdam kao grad je potpuno genijalan, sa predivnom arhitekturom koja ga cini razlicitom od svega drugog, kanalima, umjetnickim galerijama... Ko je u mogucnosti da ga posjeti, moja velika preporuka.
P.S. Da ne bude zabune, i ja sam iz male, netolerantne bosanske kasabice zvane Sarajevo.

globetrotterica
20.11.2008., 08:55

Btw, ako idete za Novu Godinu u Holandiju, pokusajte barem posjetiti predivne gradove kao sto su Maastricht (meni ubjedljivo najljepsi grad), Delft, Leiden, Haag, i ako budete imali iako vremena tople preporuke su za Haarlingen.. nesto pre pre pre divno:)

Naravno sve ovo vrijedi ako ne bude padala kisa... Ako bude, sve sto vam treba je dobra , sto duza kabanica i nesto topliji dzemper ispod.. Ja tamo prosle godine citav januar nisam obukla jaknu koju nosim po Sarajevu zimi.. jer je to pretoplo.. hladnoje kad vjetar zapuse, al tad vam treba nesto protiv vjetra i kise i to je to..

sve u svemu, ja volim holandiju i nadam se da cu ponovo gore uskoro :) :)

poštujem svačije mišljenje,ali za jedan grad poput Amsterdama raći da je ružan,:mad:to mi nije baš normalno.Arhitektura koja oduzima dah ili preljepi kanali,a da muzeje niti ne spominjem jer možda nisu svi zainteresirani za umjetnost,ma gore je sve prelijepo.Bila sam u mnogim Europskim i svjetskim gradovima jer se bavim takvim poslom da mi je to uobičajeno,ali Amsterdam mi je ipak NAJ

prilika
20.11.2008., 09:06
Nisam još bila u Amsterdamu, ali znam sigurno da nije ružan grad. Dovoljno je da sam pogledala par filmića na You Tube i odmah sam poželila tamo otputovati. Šteta što ne leti iz Zagreba neki low cost avio prijevoznik do Amsterdama jer Croatia je dosta skupa.

Zenica
21.11.2008., 03:03
Mislim da ste pogresno razumjeli Sarajku.Mislim da je djevojka htjela da kaze da ima puno ljepsih gradova u Holandiji od Amsterdama kao sto je navela jedan od njih je Mastricht koji je meni extra grad pun turista iz Njemacke Belgije i Fransucke a bude tu i Engleza.Neznam sta je nasla u ovom Delftu a jos gore u Leidenu Den Haag ima dosta vise turisticke ponude od Delfta i Leidena ali nije ni blizu Mastrichtu i Amsterdamu a ako ste zainteresovani za voznju biciklom onda mozete svratiti do Haarlingena koji ima najljepse biciklisticke staze u Holandiji i veoma lijepu prirodu i panoramu.Holandija je bas raznovrsna kako za koga i ko sta vise voli ko hoce ludih gljiva diskoteka kurvi provoda nek ide u Amsterdam ko se voli vozat biciklima Haarlingen vlissingen zeeland ko voli panoramu starog grada posjetice limburg ko obozava sireve doce u Brabant i tak ko hoce da studira Groningen je idealan za te stvari :top:

NoWa
28.11.2008., 12:29
Više nema prodaje 'magičnih gljiva' u Nizozemskoj (http://www.gorila.hr/go/9c6592a462dcae9ad2ff0f91a04de629)

MOLOKAI
29.11.2008., 11:50
meni je najljepsi niz. grad rotterdam, uz frankfurt najmoderniji grad u europi:)
posebno kad ukljuce onar laser show, imas dojam kao da se radi o 25. stoljecu
maastricht je ok, iako mi vise vuce ne belgiju nego na nizozemsku

carica777
12.12.2008., 18:34
meni je najljepsi niz. grad rotterdam, uz frankfurt najmoderniji grad u europi:)
posebno kad ukljuce onar laser show, imas dojam kao da se radi o 25. stoljecu
maastricht je ok, iako mi vise vuce ne belgiju nego na nizozemsku

Bila sam u Frankfurtu neznam sto ga cini najmodernijim :ne zna: al mi je super skroz :) E sad idem za novu u amsterdam i stvarno sam procitala svih ovih 25 kobnih stranica ahaha (trebalo mi je 1000 god) :rofl: pa mi se sve pomjesalo,ne zelim sve ponavljat al ako mi neko moze bas odgovorit na mojih "par"pitanja:

1.Grasshopper -da ili ne?! Cijene?
2.Neki skroz ok club i njegova adresa (citala sam za paradisso i escape?!)
3.Top 5 kofisopova :D:D
4.Top 5 meni(odnosi se na pitanje gore) :rolleyes:

hvalaaa unaprijed :s:s :cerek:

Zenica
13.12.2008., 06:17
izgleda da ce najjace coffie shopove buldoge ukinuti i uz njih jos puno coffieshopova u Amsterdamu koji su u blizini skole u krugu od 200 m.Inace Nizozemska zeli da promijeni imidz koji ima s tim coffieshopovima i prostitutkama i nastoji da suzbije taj drugs turizam.Neznam od cega misle da zive kad milioni turista dolazi da malo produva i pojebe i ostavljaju velike svote novca.Mozda ce turisti dolaziti da gledaju tulipane i vjetrenjace i da kupe po koju klompu :D

zambija
14.12.2008., 18:36
I zar stvaro nema vise gljiva, ili se moze jos nabavit?

Zenica
15.12.2008., 03:39
I zar stvaro nema vise gljiva, ili se moze jos nabavit?

Ne koristim ta sranja tako i neznam dali su zabranili prodaju gljiva.A znam jer se cijela vlada digla i hoce da mijenjaju imidz drzave...Ako budu ovako nastavili mogu da dobiju samo socijalne nemire i povecavanje kriminalnog postotka:s

Školjka
06.01.2009., 22:35
Amsterdam je puno više od Red Light Districta i coffee shoppova. Istina je da Gradska uprava puno radi na tomu da se naglasak premjesti sa sex & drugs turizma na druge stvari, pa npr. u RLD-u otvaraju neke skupocjene trgovine i pokušavaju promijeniti taj image i inače smanjiti tu četvrt, svesti je na manji dio. Ali turisti koje zanima isključivo sex i drugs turizam će uvijek imati gdje otići i uživati. Ali Amsterdam nije samo to i svakako neće jako puno izgubiti smanjenjem tog turizma. Redovi pred muzejima, kojih u Amsterdamu ima jako puno i jako su bitni i zanimljivi, su ogromni, čak i po velikoj zimi. Gužve po museum shoppovima su velike. Brodovi koji rade obilazak amsterdamskih kanala i mostova su uvijek puni.
I, da, turisti i sada dolaze gledati tulipane i vjetrenjače i kupiti pokoju klompu. Mislim da njih ima više od jadnika, koji moraju doći čak do Nizozemske samo da bi pojebali neku kurvu za 50 €.

felicidade
07.01.2009., 21:04
Predivna je Nizozemska, a najljepši grad Haag. Delft i Rotterdam su u neposrednoj blizini, a vrijedi vidjeti i Scheveningen.

Bila sam i na području West Frieslanda. Ona zelena polja tamo su spektakularna. Regija ostavlja jedan subpolarni dojam. U gradiću Enkhuizenu nalazi se marina s mnogo jedrilica ali i starih brodova. Ondje je i Zuiderzee, nevjerojatan muzej na otvorenom, koncipiran kao etno selo. :cerek:

NoWa
07.01.2009., 21:27
I zar stvaro nema vise gljiva, ili se moze jos nabavit?nema gljiva, skoncetriraj se na zeleno i space cookies ako oces zamantat glavu. a imas i finih muzeja za posjetit:-))

5ivy
07.01.2009., 22:13
1.Grasshopper -da ili ne?! Cijene?

meni je to bio najbezvezniji kofi šop...nekak prekomercijalni. Ima puno zanimljivijih skrivenih mjesta s dušom...:kava:

neznalica9
12.01.2009., 12:29
jel netko bio? kakav je?
nadam se da nije u red light districtu

nasmijanonebo
12.01.2009., 14:01
ne znam za taj hotel..al ako je hotel u red light districtu, uopce nema frke, ja bila u hostelu u toj cetvrti i stvarno nikakve frke nema..vec smo pisali o tome na prijasnjim stranicama ove teme..
ljudi misle da je frka kad netko prica da je smjesten u crevneoj cetvrti i razuvjeri se tek kad dodje tamo..btw, red light district ti je u centru grada i dobra lokacija pa ni to nije za baciti:D

Fantalusticni
12.01.2009., 14:15
ma amsterdam je super! Totalke sloboda narodu!! i u vezi gljiva mozes ih nabaviti i suhe i svjeze pogotovo u onim natural shopovima mozes bez beda na crnjaka nabaviti! ako koristis prvi puta lik ti sve objasni cak dobijes na papiru kako se koristi i sto uciniti ako ti se desi kakvi problemi itd! Bio sam za novu godinu kisa nije padala osim sto je bilo malo hladno ali da se sve prezivjeti uz malo Rakije i malo amnezia haze! naravno nije sve samo u travi i red light district-u, vec ima toliko muzeja da ti treba mjesec dana da ih sve obiđeš! grad je predobar i predlazem svima koji su u mogucnosti da posjete taj grad naravno i njegovu siru i uzu okolicu!

neznalica9
13.01.2009., 11:09
kako tj. s cim je najbolje i najpovoljnije ici na izlet iz amsterdama do haga i roterdama (u jednom danu). kakve su cijene?
kakve su cijene suvenira?
Kakve su cijene sira???

bambi_cro
18.01.2009., 17:00
kakve su cijene suvenira i sira hmmmmmmmmmm zanimljivo pitanje :rofl:
zanima me kako je najjeftinije doci do amsterdama danas,ja sam bio prije 6 godina i isli smo interrailom tako da danas ta opcija otpada...zanima me jeli neko zna neku ugodnu/jeftinu kombinaciju kako ispadne najjeftinije?!i kako se trenutno krecu cijene hostela po amsterdamu?!
hvala...e i daj molim vas recite kako se krecu cijene suvenira,drvene klompice me pretezno zanimaju?! :)

Fantalusticni
18.01.2009., 17:16
zanima me kako je najjeftinije doci do amsterdama danas,ja sam bio prije 6 godina i isli smo interrailom tako da danas ta opcija otpada...zanima me jeli neko zna neku ugodnu/jeftinu kombinaciju kako ispadne najjeftinije?!i kako se trenutno krecu cijene hostela po amsterdamu?!
hvala...e i daj molim vas recite kako se krecu cijene suvenira,drvene klompice me pretezno zanimaju?! :)

najjeftinije i najbolje bi ti bilo kada bi isao avionom da bookiras kartu pola godine prije!! hehe a!! klompice ti kostaju ako mislis one bas za nositi oko nekih 8 do 10 eura! ali mislim da su ti u samom amsterdamu skuplje! ovo je bila cijena kod nekoga lika koji se bavi tim!! a suveniri se kupuju u nekom ribarskom selu tamo su jeftiniji! u biti privjesci i oni magneti su ti oko 1€/kom negdje i 1,5€/kom! a za hostele to si pogledaj na netu o tome imas pun k...! imas hostele od 50 kn do 350 kn i to su vecinom svi u centru! ja sam isao preko agencije tako da ako ides prvi puta bolje idi preko agencije to je moj prijedlog! a kasnije mozes ici u hostele!!

nukac
18.01.2009., 21:27

Mislim da je trenutno najjeftinija opcija Germanwings avion do Koelna i onda vlakom do Amsterdama. Mislim da je Koeln najbliži Adamu.

bambi_cro
18.01.2009., 23:04
ovo za suvenire i klompice je bila zajebancija...ali hvala ti,sigurno ce to zanimat neznalicu9 :)
a to sam i ja nekako planirao da mi je najjeftinije ic tako do kolna i onda vlakom,daj samo mi reci di mogu pogledat kolika je cijena vlakom iz bona ili kolna do amsterdama,ili neko zna vec kolika je?!iako sad ima i CA neku akciju ZG-AM za nekih 160€ sta mi se cini ok,s obzirom da bus kosta nekih 120,ali pogledat cu jos...s agencijom nebi isa mrtav na putovanje,nijedno koje nisam primoran :) a hostele cu pogledat na netu,to znam i ja...ali mislio sam da ste vi bili u nekom i da imate koji dobar za preporucit?!

nukac
19.01.2009., 06:51
ovo za suvenire i klompice je bila zajebancija...ali hvala ti,sigurno ce to zanimat neznalicu9 :)
a to sam i ja nekako planirao da mi je najjeftinije ic tako do kolna i onda vlakom,daj samo mi reci di mogu pogledat kolika je cijena vlakom iz bona ili kolna do amsterdama,ili neko zna vec kolika je?!iako sad ima i CA neku akciju ZG-AM za nekih 160€ sta mi se cini ok,s obzirom da bus kosta nekih 120,ali pogledat cu jos...s agencijom nebi isa mrtav na putovanje,nijedno koje nisam primoran :) a hostele cu pogledat na netu,to znam i ja...ali mislio sam da ste vi bili u nekom i da imate koji dobar za preporucit?!

Za hostele u Adamu nemam pojma. Cijenu karte probaj pogledati na www.bahn.de. Ako uhvatiš kartu ranije, 19 EUR po smjeru najjeftinije. Možeš kupiti online, oko 3 sata je vožnja.

globetrotter
19.01.2009., 09:20
probaj s hostelom 'stayokay' kod vondelparka. pozicija je super, u centru si za par minuta pjesice, a i sam hostel je jako dobar, pogotovo kad ides s ekipom, pa uzmete vecu sobu. ako imas iskaznicu od hostelling international, onda dobijes i neki popust.

carica777
20.01.2009., 02:22
meni je to bio najbezvezniji kofi šop...nekak prekomercijalni. Ima puno zanimljivijih skrivenih mjesta s dušom...:kava:

meni je grasshopper jedan od boljih al bila sam u manjem jer u onom velikom je guzva prevelika :) al ok je mjesto :) :s

bambi_cro
21.01.2009., 11:22
zanima me jeli neko zna kolika je karta od eindhovena do amsterdama povratna,jer mislim da mi je tako najjednostavnije za doci do tamo,posto sam nasao avionsku kartu za 550kn,ali do eindhovena?!i uopce kakve su cijene zeljeznickog prometa u nizozemskoj,sta se vise isplati bus ili vlak?!

Lapulapu
21.01.2009., 11:54
Idi svuda vlakom (http://www.ns.nl/cs/Satellite/travellers) - najjeftinije, najbrže, najsigurnije :)

bambi_cro
21.01.2009., 14:50
e sad sam malo pogleda stranicu i stvarno se cini da vlakova ima u svako doba,po dosta povoljnim cjenama...samo sta sam vidio da sve cijene su istaknute kao "full cijene" i sa "popustom",pa me zanima kako se dobiva taj popust...jel ga dobivaju studenti ako imaju ISAC ili samo nizozemci koji imaju bas njihovu karticu ko sta HZ ima onu svoju neku karticu za popust?!mislim ako mozda znas taj detalj ili ako bilo ko drugi zna (neko ko zivi gore),jer bi mi stvarno bilo od koristi platit kartu od eindhovena do amsterdama samo 18€ povratnu :)

mima_šiš
23.01.2009., 09:52
ej ljudi...pozdrav!..molim za pomoć...zanima me par stvari o amsterdamu. ovako: mislimo putovati 13.04.09. nas 4 za amsterdam. kako nam se najviše isplati ići? mislili smo autom? kakva je kombinacija za neki drugi prijevoz? auto bi nas izaslo oko 100 eura po osobi povratna..
mislil smo rentati nekakav kvazi apartman..koliko je isplativo to ili bolje hostel...itd. bilo koja informacija dobro dođe...THANX!!

suncana75
23.01.2009., 10:49
ej ljudi...pozdrav!..molim za pomoć...zanima me par stvari o amsterdamu. ovako: mislimo putovati 13.04.09. nas 4 za amsterdam. kako nam se najviše isplati ići? mislili smo autom? kakva je kombinacija za neki drugi prijevoz? auto bi nas izaslo oko 100 eura po osobi povratna..
mislil smo rentati nekakav kvazi apartman..koliko je isplativo to ili bolje hostel...itd. bilo koja informacija dobro dođe...THANX!!

Probaj preko www.transavia.com za avionske karte. Znaju imati dosta dobre akcije. Nama najblize lete iz Venezie.

nukac
23.01.2009., 13:50
Ima do nedjelje Lufthansa akciju, mislim da imaju 190 EUR za amsterdam iz ZG. Druga opcija je Germanwings do Koelna, pa onda vlakom. GW je oko 70-tak EUR, vlak se može dobiti za 40 EUR.

bambi_cro
23.01.2009., 22:40
akcija od 190€ ZG-AMSTERDAM se ne isplati,jer CA ima akciju do kraja 3.mjeseca,povratna karta za 160€ s taksama!ja planiram ici 8.4.,zato sam malo razgleda to sve skupa i mislim da ti je najjeftinije sa wizzom iz budimpeste,ja sam gleda 8.-15.4. povratna karta 550kn,let je do eindhovena,a od tamo do amsterdama ti je povratna vlakon nekih 30€...barem se meni cini da je to najjeftinije...ako nades nesto bolje,javi!sta se tice hostela,mislim da su puno bolja opcija od apartmana,barem za naci ih...a i za 15-tak eura sam vidio sasvim uredne

nukac
24.01.2009., 18:33
Valjda 6-ti put ponavljam, da se najviše isplati avionom iz ZG do Koelna, a onda vlakom do Amsterdama. Jer se ne isplati plačati vlak do Budimpešte da bi onda sletio u nekoj pripizdini, od koje još onda moraš vlakom do A-dama. Ovak sjedneš na avion u ZG, u Koelnu sjedneš na vlak i za 3 sata si u A-damu.

bambi_cro
24.01.2009., 19:26
kakav si ti lik...stvarno sorry,ali mrzin kad mi neko kaze "koliko puta sam reko" sta si ti tu neki guru...jebo ga,pa sta mislis da je meni gust vozikat se vlakom po madarskoj i po okolnim selima oko amsterdama...ali je jeftinije za 4. mjesec ici tako nego ovako kako si ti reka,jer do kolna su tada sve karte sa GW oko 120€,a ovako je 500kn i vlak jos najvise 50€
a ako vec dajes toliko para,do kolna 150€ i vlak do amsterdama koji je cca 50€ onda mozes ko gospodin kupit kartu od CA preko neta platit je 164€ sa taksama i gospodski sjest u avion u zagrebu i izac u amsterdamu,ali kombiniram kako je jeftinije da ustedim sta vise,jer ipak 20€ u amstedamu je jednako 3 grama red libanona,pa ti vidi... :)

zambija
25.01.2009., 15:58
Tako je, samo ti njemu reci :top:

neznalica9
29.01.2009., 13:18
onda, moze li mi netko dati neki savjet tj. koje su cijene i kako najbolje na jedan dan otici naizlet roterdam, hag?

kako se tocno zove selo sa vjetrenjacama i kako do tamo???

dajte malo info.. uskoro putujem....

inace napovoljnije po meni direktno CA- platila u 11 mjesecu 1300 kn

bambi_cro
30.01.2009., 09:25
hmmmmmmmmm to dali je najpovoljnije bi se dalo razglabat...jer mene ispada oko 850kn,sa malo vise putovanja...sad ovisi kako ti gledas na to :)

a do rotterdama ti je najbolje vlakom,uglavnom planiraj sve po nizozemskoj vlakom,jer je to dosta jeftino i brzo,do rotterdama imas cca sat vremena!