PDA

View Full Version : Nizozemska (i Amsterdam)

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11

nukac
01.12.2009., 14:12
Pogledaj www.aua.com iz Beča (ali stavi kao zemlju Austriju), imaju Red-ticket po 100 EUR. Samo ne znam kako imaju za tvoje datume. Amsterdam nažalost i nije neka LCC destinacija.
Od LCC imaš još Easyjet do Milana, ili Londona (s obzirom na Wizzair do Londona). Uglavnom LCC karte možeš uzimat jednosmjerne, tako da ne moraš na isti način ići tamo i nazad. Ili prespavaj u Koelnu jednu noć.

Adriaan
01.12.2009., 15:25
sutra krećem i pun sam svakakvih kontradiktornih imformacija u vezi javnog prijevoza u amsterdamu... pa ko zna sa sigurnošću neka kaže: da li je obavezna kupovina kartice za javni prijevoz i da li još uvijek ima krtica za 24 sata neograničenog prijevoza. mislim ubost takve 2 jer brijem da mi se više isplati... hvala
i pošto slijećem u eindhoven da li moram rezervirati kartu za vlak do a'dama ili se mogu samo pojaviti na istom pošto ide skoro svaki sat vremena

Za sve u vezi gradskog prijevoza u Amsterdamu pogledaj na www.gvb.nl. Postoje chip-karte za 24 sata (7 €), 48 sati (11,50 €), 72 sata (15 €) i 96 sati (18 €). Amsterdam nije tako ogroman pa vidi što ti je od toga potrebno. U tramvaju se može kupiti samo karta za 24h ili strippenkaart (za pojedinačne vožnje), ostale u kioscima GVB-a, turističkim uredima i slično.

Catalyst Group
01.12.2009., 16:52
Pogledaj www.aua.com iz Beča (ali stavi kao zemlju Austriju), imaju Red-ticket po 100 EUR. Samo ne znam kako imaju za tvoje datume. Amsterdam nažalost i nije neka LCC destinacija.
Od LCC imaš još Easyjet do Milana, ili Londona (s obzirom na Wizzair do Londona). Uglavnom LCC karte možeš uzimat jednosmjerne, tako da ne moraš na isti način ići tamo i nazad. Ili prespavaj u Koelnu jednu noć.

Iz Beča je 330€...

Jedino je iz Budimpešte kolko-tolko ok, ali tu me opet cimaju problemi sa vlakom iz Zagreba, odnosno iz Budimpešte... Sad sam zvao HŽ i vele da od 13.12. imaju novi vozni red, što isto poboljšava situaciju...

Any other thoughts?
:ne zna:

ana.os
01.12.2009., 19:32
ako ima neki stanovnik amsterdama na forumu, molim ga da mi kaže moze li se u prosincu voziti bicikl po gradu? bit ću udaljena pola sata od centra, a bajs mi je najdraže prijevozno sredstvo( a i da se ne moram zamarati zadnjim tramvajem). i koliko cca. košta iznajmljivanje? hvala btw, idem oko nove godine, 6 dana

eXecutioner
01.12.2009., 19:46
evo da i ja postavim jedno pitanje: dakle frendovi i ja idemo za Utrecht u 4 mjesecu druge godine. Tamo bi morao biti 2.4. popodne najkasnije, a povratak 5.4. Direkt ZG-AMS je 2000kn (avion, Croatia Airlines) sto je nama naravno previse. Dakle trazim neku jeftiniju kombinaciju avion/vlak.

unaprijed zahvalan

nukac
01.12.2009., 20:05
Ajde pls... ako postavljaš pitanje, postavi ga na jednoj temi a ne na 10-tak, jer onda čovjek više nema pojma gdje bi odgovorio.
Osim toga, već sam jedno 10-tak puta napisao kako do nizozemske... Germanwings do Koelna i onda vlakom.

klomp
01.12.2009., 21:23
ako ima neki stanovnik amsterdama na forumu, molim ga da mi kaže moze li se u prosincu voziti bicikl po gradu? bit ću udaljena pola sata od centra, a bajs mi je najdraže prijevozno sredstvo( a i da se ne moram zamarati zadnjim tramvajem). i koliko cca. košta iznajmljivanje? hvala btw, idem oko nove godine, 6 dana

http://www.macbike.nl
http://www.orangebike.nl
http://www.yellowbike.nl

u slucaju zaledjenja ceste i biciklisticke staze se posipaju sa soli, tako da nema problema.
iznajmi najobicniji model. ne treba ti nikakva bicikla sa brzinama. izuzev par mostova sve je ravno.

klomp
01.12.2009., 21:34
evo da i ja postavim jedno pitanje: dakle frendovi i ja idemo za Utrecht u 4 mjesecu druge godine. Tamo bi morao biti 2.4. popodne najkasnije, a povratak 5.4. Direkt ZG-AMS je 2000kn (avion, Croatia Airlines) sto je nama naravno previse. Dakle trazim neku jeftiniju kombinaciju avion/vlak.

unaprijed zahvalan

ako ti nije tesko presjesti u frankfurtu ili minhenu, onda ti je dobra opcija
http://www.lufthansa.com
zg-min-ams ili zg-fra-ams ti dodje manje od 200 eura.
sada su karte jos skupe za taj period. poigraj se datumima na njihovoj stranici pa ces bolje skuziti.

eXecutioner
01.12.2009., 23:06
Ajde pls... ako postavljaš pitanje, postavi ga na jednoj temi a ne na 10-tak, jer onda čovjek više nema pojma gdje bi odgovorio.
Osim toga, već sam jedno 10-tak puta napisao kako do nizozemske... Germanwings do Koelna i onda vlakom.

sorry, nisam razmisljao da ustvari spammam... nasao avio karte ZG-Koln po 112eura, ali me muci vlak. Jer na Deutsche Bahn su povratne karte (Koln-Amsterdam) po 90 eura. Jel to moguce da je tak skup vlak? Nema nista jeftinog, nesto sam citao da postoje akcije za 19eura u jednome smjeru.

nukac
02.12.2009., 06:28
Postoje te akcije... Najbolje ti se pretplatiti na njihov newsletter... :)

Ivica10
02.12.2009., 07:36

unaprijed zahvalan

ja i žena idemo svake godine u Nizozemsku autom,to nam je najjeftinije,potrošimo za gorivo i za cestarinu u Austriji oko 200-230 eura,krenemo iz VŽ ujutro u tri i u Roterdamu smo oko šest-sedam navečer,to ti je nekakvih 1300 km,pozdrav

shempio
02.12.2009., 08:31
ovo su troškovi za 1 smjer ?

nasmijanonebo
02.12.2009., 09:57

ja bila u amsterdamu po zimi, tj. bozic-ng..
i svi se voze biciklima..i po noci kad je bas hladno i kad se ide u nocni djir oni se vozikaju biciklima..frajeri se voze i u u odijelima, zenske u "svecanijoj" odjeci itd..:cerek:

sis
02.12.2009., 10:06

a računaj. znaš potrošnju svog auta, uzmeš da ćeš tamo i natrag napravit oko 2600-3000 km, litra goriva u njemačkoj oko 1,2 u nl oko 1,1 e, vinjeta austrijska za 10 dana, uvijek zaboravim koliko, ali ispod 10 eura...

balancane
02.12.2009., 10:23

unaprijed zahvalan

karte možeš naći puno jeftinije za nekih 1200 - 1300 kn, pogledaj na stranici www.aviokarte.hr. Jedino što za tu cijenu ako nije CA presjedaš ili u Beču, Budimpešti ili Pragu. Ne znam zašto pokušavat kombinirat avion/vlak kada za možda malo više novaca putuješ krace, a uz to si i odmorniji.

poputpsa
02.12.2009., 10:24
7,70 eura je 10 dnevna vinjeta u austriji

nukac
02.12.2009., 10:28
Pa još slovenska, ona mjesečna od 30 eur...

klomp
02.12.2009., 12:26
sorry, nisam razmisljao da ustvari spammam... nasao avio karte ZG-Koln po 112eura, ali me muci vlak. Jer na Deutsche Bahn su povratne karte (Koln-Amsterdam) po 90 eura. Jel to moguce da je tak skup vlak? Nema nista jeftinog, nesto sam citao da postoje akcije za 19eura u jednome smjeru.

pokusaj preko nizozemske zeljeznicke kompanije, ali koliko vidim, za sada mozes kupiti karte samo do pocetka ozujka.
http://www.nshispeed.nl/en

shempio
02.12.2009., 14:56
a računaj. znaš potrošnju svog auta, uzmeš da ćeš tamo i natrag napravit oko 2600-3000 km, litra goriva u njemačkoj oko 1,2 u nl oko 1,1 e, vinjeta austrijska za 10 dana, uvijek zaboravim koliko, ali ispod 10 eura...

pa to i kažem ... da li se za samo 2 osobe isplati ići autom ... rekao bih da je avionom (uz malo sreće) tu negdje financijski trošak ...

Ivica10
02.12.2009., 16:31

ako mene pitaš,to su troškovi u oba smjera,slovensku vinjetu nisam računao pošto imam godišnju

nukac
02.12.2009., 17:08
A tuneli u Austriji, koji se posebno plaćaju? Na Viamichelin kaže za jedan smjer treba 165 EUR.

Ivica10
02.12.2009., 18:10
A tuneli u Austriji, koji se posebno plaćaju? Na Viamichelin kaže za jedan smjer treba 165 EUR.

ha ha,oprosti ali moram se nasmijati,ja idem od Maribora prema Grazu,ispod njega je tunel koji se ne plača,idem u smjeru Linza,tu su tuneli,jednog plačam oko 10 eura,jednog 4,5 mislim ,neznam točno jer plačam karticom,pa nastavljam dalje na Passau i pičim dalje po Njemačkoj do Arnhema i dalje u NL,kolko i sam vjerojatno znaš u D i NL su autoceste besplatne pa stvarno neznam od kud ti taj podatak od 165 eura

nukac
02.12.2009., 18:31
To je podatak koji izbaci Viamichelin... Računa kilometražu, gorivo i sve cestarine, uključujući vinjete....

nasmijanonebo
02.12.2009., 19:04
iako ja uvijek koristim viamichelin kad me zanima ruta puta i udaljenost, ne mogu se oslanjati na njihove podatke o cestarinama/tunelarinama/mostarinama,vinjetama itd..cesto izbacuje ukupni izracun vise nego sto me je realno kostalo na kraju..na moje ugodno iznenadjenje:D..
inace, viamcihelin mi je :top: za sve ostalo osim te ukupne cijene puta

bubbly
02.12.2009., 22:27
ako ima neki stanovnik amsterdama na forumu, molim ga da mi kaže moze li se u prosincu voziti bicikl po gradu? bit ću udaljena pola sata od centra, a bajs mi je najdraže prijevozno sredstvo( a i da se ne moram zamarati zadnjim tramvajem). i koliko cca. košta iznajmljivanje? hvala btw, idem oko nove godine, 6 dana evo ja se danas vratila iz amsterdama, i ekipa se tamo najnormalnije vozi na biciklima iako je hladno, tak da nemaš frke...

STONED KILL`A
03.12.2009., 08:51
POZDRAV . JA SAM ISTO IZ VZ-A I IDEM ZA NOVU U ADAM . POTREBNA MI JE MALA POMOC AKO NIJE BED. DAJ MI MOLIM TE RECI KAK SU CIJENE HRANE I PICA OTPRILIKE ,A DA NE JEDES BAS ONO SMECE IZ FAST FOODA SVAKI DAN , I KAK JE S PREVOZOM MALO SAM VAN GRADA TJ. U IJMUIDENU U HOTELU HOLIDAY INN PA DA ZNAM KAK MI JE NAJBRZE I NAJJEFTINIJE DO GRADA.I DAL MOZDA IMAS NEKO MJESTO ZA PREPORUCITI ZA DOCEK . PUNO HVALA :s

STONED KILL`A
03.12.2009., 08:54
PITANJA SU ZA IVICU10 AKO JEVOLJAN POMOCI . TNX

STONED KILL`A
03.12.2009., 09:00
ja i decko bi isli od 30.12.-03.01. u amsterdam,
ide jos ko? idemo iz zg-a.
kako putujete, s cim od kuda? gdje spavate? sve info su dobrodosle..mi smo u proces organiziranja puta:-)

JA IDEM S CUROM ISTO IZ ZGA PREKO ALGA TRAVEL

Cartman
03.12.2009., 09:08
POZDRAV . JA SAM ISTO IZ VZ-A I IDEM ZA NOVU U ADAM . POTREBNA MI JE MALA POMOC AKO NIJE BED. DAJ MI MOLIM TE RECI KAK SU CIJENE HRANE I PICA OTPRILIKE ,A DA NE JEDES BAS ONO SMECE IZ FAST FOODA SVAKI DAN , I KAK JE S PREVOZOM MALO SAM VAN GRADA TJ. U IJMUIDENU U HOTELU HOLIDAY INN PA DA ZNAM KAK MI JE NAJBRZE I NAJJEFTINIJE DO GRADA.I DAL MOZDA IMAS NEKO MJESTO ZA PREPORUCITI ZA DOCEK . PUNO HVALA :s

uu pa to je dosta, jako,puno izvan grada,oko 25 km do centra, autobusna stanica ti je malo dalje od hotela oko 50 m od kružnog toka. pa cijene su ti u centru dosta skupe, recimo čaj oko 22 kn, pivo oko 35 kn

STONED KILL`A
03.12.2009., 09:43
uu pa to je dosta, jako,puno izvan grada,oko 25 km do centra, autobusna stanica ti je malo dalje od hotela oko 50 m od kružnog toka. pa cijene su ti u centru dosta skupe, recimo čaj oko 22 kn, pivo oko 35 kn

HVALA CARTMEN . ZNAM DA JE DALEKO ALI TO KE BILA JEFTINIJA VARIJANTA . A KOLKO KOSTA BUS ILI TRAMVAJ STA VEC IMA . A STO SE ODVIJA PO TRGOVIMA IMAS KAKVU PREPORUKU:ne zna:

eXecutioner
03.12.2009., 09:55
karte možeš naći puno jeftinije za nekih 1200 - 1300 kn, pogledaj na stranici www.aviokarte.hr. Jedino što za tu cijenu ako nije CA presjedaš ili u Beču, Budimpešti ili Pragu. Ne znam zašto pokušavat kombinirat avion/vlak kada za možda malo više novaca putuješ krace, a uz to si i odmorniji.

hvala puno na stranici - evo bas sam pogledao, za 1200kn se moze naci avion ZG-AMS. Pa to je super. BTW to preko Aviokarte.hr je sigurno? ima netko iskustva?

Cartman
03.12.2009., 14:02
HVALA CARTMEN . ZNAM DA JE DALEKO ALI TO KE BILA JEFTINIJA VARIJANTA . A KOLKO KOSTA BUS ILI TRAMVAJ STA VEC IMA . A STO SE ODVIJA PO TRGOVIMA IMAS KAKVU PREPORUKU:ne zna:

Najeftinija ti je stripenkart , znači ona ti važi za tramvaje, autobuse i metro, cijena karte od 15 stripena ti je oko 7,40 eura, a imas i kartu od 45 stripena koja ti košta oko 20 eura,stripen kart ti funkcionira tako da ako se vozis kroz jednu zonu moras poništiti 2 stripena,ako se vozis kroz dvije zone onda moras ponistiti 3 stripena, kartu može koristiti više osoba od jednom,ako si kupjes običnu kartu koja vrijedi 1 sat cijena joj je oko 2,50 eura, tramvaji ti voze do 00,15 a poslje voze autobusi, a ti i tako nemas tramvaj do svog hotela :)
a dobro ako je bilo jeftinije ali dosta češ spiskati na prijevoz.
ja sam bio u 10 mjesecu i na Damu je bio postavljeni zabavni park, ali u Amsterdamu uvijek nađeš neku zabavu , zakon grad

bubbly
03.12.2009., 14:04
POZDRAV . JA SAM ISTO IZ VZ-A I IDEM ZA NOVU U ADAM . POTREBNA MI JE MALA POMOC AKO NIJE BED. DAJ MI MOLIM TE RECI KAK SU CIJENE HRANE I PICA OTPRILIKE ,A DA NE JEDES BAS ONO SMECE IZ FAST FOODA SVAKI DAN , I KAK JE S PREVOZOM MALO SAM VAN GRADA TJ. U IJMUIDENU U HOTELU HOLIDAY INN PA DA ZNAM KAK MI JE NAJBRZE I NAJJEFTINIJE DO GRADA.I DAL MOZDA IMAS NEKO MJESTO ZA PREPORUCITI ZA DOCEK . PUNO HVALA :s topli kakao oko 2.70€, velika piva 4.80-5.50€, mi smo dosta jeli wok to walk, to je azijska hrana, biraš vrstu tjestenine, pa koje meso hoćeš, i umak, ispadne oko 7, 8€ i najedeš se, ima i eat as much as you can restorana, mi smo našli neki indonezijski, za 8.5€ jedeš kolko hoćeš... Pizze su od 7-10€, s tim da računaj da kad sjedneš u pravi restoran moraš naručit i piće koje košta oko 2.5-3€, tak da te sve skupa mora ispast min 10ak €... Uvijek ti preostaje hamburger u mcdonaldsu za 1€! :D

shempio
03.12.2009., 18:31
iako ja uvijek koristim viamichelin kad me zanima ruta puta i udaljenost, ne mogu se oslanjati na njihove podatke o cestarinama/tunelarinama/mostarinama,vinjetama itd..cesto izbacuje ukupni izracun vise nego sto me je realno kostalo na kraju..na moje ugodno iznenadjenje:D..
inace, viamcihelin mi je :top: za sve ostalo osim te ukupne cijene puta

prema mojim iskustvima, cijene cestarine i ostalog su uglavnom točne, možda sitne razlike ... jedino treba paziti kod vinjeta, koji period michelin računa, ali to uvijek i napiše u izračunu cijene

Ivica10
04.12.2009., 19:05
prema mojim iskustvima, cijene cestarine i ostalog su uglavnom točne, možda sitne razlike ... jedino treba paziti kod vinjeta, koji period michelin računa, ali to uvijek i napiše u izračunu cijene

da,slažem se,cijene cestarine su uglavnom točne,samo neznam jel baš "ono ostalo" točno,po mojem iskustvu nije:top:

Ivica10
04.12.2009., 19:07
STONED KILL"A,imaš PM

shempio
05.12.2009., 10:57
da,slažem se,cijene cestarine su uglavnom točne,samo neznam jel baš "ono ostalo" točno,po mojem iskustvu nije:top:

misliš na trošak goriva ?

pa evo, po michelinu trošak goriva VŽ-ROT. iznosi 120 € ... toll 12 € (to bi trebali biti tuneli u austriji) ...

ne znam koja im je obračunska cijena (u kojoj državi), onda razlika cijene dizela i benzina i koji prosjek potrošnje uzimaju, ali mislim da nije daleko od nekakvih prosječnih stvarnih vrijednosti ...

evo uzmimo da ima 1300 km, cijena BMB EURO 7,76 kn/l, potrošnja 8 l/100 km - dobivamo iznos od 807 kn (cca 111 €) ... po ovome mi se čini da ne griješe baš ...

Ivica10
05.12.2009., 12:12
misliš na trošak goriva ?

pa evo, po michelinu trošak goriva VŽ-ROT. iznosi 120 € ... toll 12 € (to bi trebali biti tuneli u austriji) ...

ne znam koja im je obračunska cijena (u kojoj državi), onda razlika cijene dizela i benzina i koji prosjek potrošnje uzimaju, ali mislim da nije daleko od nekakvih prosječnih stvarnih vrijednosti ...

evo uzmimo da ima 1300 km, cijena BMB EURO 7,76 kn/l, potrošnja 8 l/100 km - dobivamo iznos od 807 kn (cca 111 €) ... po ovome mi se čini da ne griješe baš ...
a da pogledaš moj post malo više gore,sve sam napisao,ne iz viamichelin nego iz iskustva

nasmijanonebo
05.12.2009., 15:34

meni se potrefilo da je vise puta grijesio sto se tice cijena vinjeta (italija, mađarska itd) ali sam se snasla guglanjem (drito na stranicu sa cijenama cestarina blabla)
evo, npr. u michelin upisite relaciju rijeka-trst i u ukupan trosak ce uracunati i cijenu slovenske vinjete....wtf?a uopce ne treba vinjeta na toj ruti, jer nema nikakve autoceste ni ceste pod sustavom vinjeta kroz sloveniju na toj ruti..
dobro, rekla sam da je inace viamichelin :top: da mi da rute..ali sama kalkuliram cijenu puta i uvijek toliko ispadne u realnosti:D
al da ne oftopicarimo vise, prica se o amsterdamu ovdje :D

poputpsa
05.12.2009., 16:06
e ovak u vezi hrane. sam da vam nekaj preporučim. dok sam bio u amsterdamu pričao sam s nekim lokalcima di ima kaj jeftino za pojest i ekipa mi veli da odem u burgerking i da velim da hoću King Deal. I za 2 (dva) eura sam dobio veliki hamburger, pmfri i colu. što je za amsterdam bagatela. tak da je to nekaj kaj možete probat ak niste baš pri parama... :top:
e a kaj mene zanima je da li je netko na to naletio u drugim gradovima europe?

Boreia Proasteia
05.12.2009., 19:15
Četri dana bili na duoble whopperu iz burgerkinga, 3-4 eura cijena...ja preporučam odlazak malo dalje iz centra i pronalazak aldija, lidla i sl. dućana, koji su jako jeftini...
Bili smo u hostelu slotanija, tramvajem 10-15 min od centra, preko puta njega taj aldi, kruh cijeli 25-30 centi, pršuti, razne kobasice, salame i sirevi u onim plastičnim folijama kak je i kod nas, od 20 centi do nekih 60c, uz to neki njihov red bull manje od eura, mislim da je 60 centi...uglavnom ogroman i jako fin doručak, kakav u hrvatskoj u najjeftinijem dućanu ne bi mogao složiti i sve skupa 2eura, sa vodom ili red bullom, ja sam to sve jeo i pio i evo živ sam i zdrav tako da se ne morate bojat da nije pokvareno ili šta ja znam šta...izbjegavajte albert heijn dućane oni su skupi i ima ih dosta po centru...

A inače, bio sam nekih 4 dana u amsterdamu i uključujući četri leta(960kn), smještaj (70eura) sve zajedno sam potrošio cca 5000kn i vjerujete da je vrijedilo svaku jebenu kunu, zagreb je goli k., čak sam i london jako dobro upoznao, ali amsterdam je ostavio najveći dojam i vrijedi svake kn i nadam se skorom odlasku...jel ima zainteresiranih :D

Još nešto, od ovih 5000kn nekih 140kn sam potrošio na muzeje, jesam budala?! :D

nasmijanonebo
05.12.2009., 19:35
nisi budala..ja inace jako volim izlozbe i muzeje ali u zadnje vrijeme ako odem negdje na put a nemam previse dana da obidjem grad, radije preskocim muzeje..draze mi je onda osjetiti duh/spleen grada ..a muzeje samo ako imam vremena..posto si bio samo 4 dana u amsterdamu, nisi onda lose postupio..
vjerujem da ti je amsterdam drazi od londona, i meni je on drazi..
samo, pitam se kak si uspio potrositi cak 5000 kn:eek: u 4 dana? (jer si jeftino placao i letove i smjestaj)

bubbly
05.12.2009., 20:59
Da, 5000kn je stvarno puno, ja sam u prosjeku trošila 50ak € dnevno...

Boreia Proasteia
05.12.2009., 21:38
Možda bi kolega spellman mogao više znati...:D

Dobar dio novca sam potrošio na alkohol i žene, a ostalo sam jednostavno spiskao...(G. Best)...:D

Dakle, soma i pol kuna na prijevoz i smještaj, cijenjeni kolega spellman me nafukal na I am Amsterdam card koju smo platili za 72h nekih 70eura mislim, jedinu korist koju smo od toga imali je prijevoz u ta tri dana neograničen, za muzeje pored tolike ponude na kraju nismo imali nešto vremena, jedino smo besplatni išli na one cruzere, al to je bilo jedno dosadno iskustvo. Bolja je opcija bila da smo kupili gvb card za tri dana, to je negdje oko 20 eura, al što je bilo bilo je jbg ko je to prvi put mogao znati...
Dosta sam love potrošio na suvenire kojima su dosta visoke cijene, ali je grijeh bio nešto ne kupiti kad je izbor stvarno brutalan, počevši od Schipola pa do centra...također je grijeh doći u Amsterdam i ne probati sve što se nudi, naravno mislim na Heineken, Amstel, Grolsch, Bavariju itd, pa do nekih drugih "sredstava za opuštanje" :D, jer samo se jednom živi...
Ove naše pive, ožujsko, karlovačko, becksovi, heinekeni, bavarije nisu vidjeli pive naspram njihovih...pive su im sve do jedne vrhunske, pa čak i one u limenkama nisu loše...ali su im i cijene dosta visoke, 2dcl točenog heinekena(a i svih drugih) je 2, 2 i pol eura, a to je ništa(mislim na decilitražu), pola litre je oko 5 eura, a to je dosta za mene i vjerujem za naš standard...
No, uglavnom da skratim, lovu sam potrošio znači na smještaj, prijevoz, hranu, cugu, puno cuge, neka ovdje u Hrv. zabranjena sredstva :D, suvenire, puno suvenira i tako...
Inače sam štedljive prirode ili ajde trošim koliko imam(a nemam baš puno da ne bi mislili), više od toga ne, al jbg već rekoh, samo se jednom živi i kad si tamo stvarno ponude ne nedostaje.

Ako ima kakvih pitanja u vezi Amsterdama, slobodno pitajte, sad i ja znam nešto...

nasmijanonebo
05.12.2009., 22:19
haha, to sam si i mislila, da je najveci dio love otisao na cugu i slicne hedonizme..ma sve ok, na putu nek se trosi a u zg stediti za putovanja:mig:

bubbly
06.12.2009., 11:11
Joooj kad se sjetim kakvih sve suvenira ima raspametim se, bez problema bih mogla spiskat 100€ samo na njih, definitivno najbolja ponuda od svih gradova u kojima sam bila... :) ma ništa lakše nego spiskat lovu. Slažem se s nasmijanim nebom, prije 3 dana sam se vratila iz Nizozemske, i već skupljam lovu za iduće putovanje... :D

beare
10.12.2009., 10:28
kad pročitam kolike ste pare potrošili osjećam se kao pravi siromah.
Ja sam odradio brussel, amsterdam i roterdam u 8 dana s time da sam ostao u amsterdamu 4 dana, za sveukupno 500 eura s time da sam izlazio redovito i nisam gladovao (oni koji me znaju mogu to potvrditi, mislim onaj dio o negladovanju:))

nasmijanonebo
10.12.2009., 12:37
hehe, ne zaboravimo da je kvaliteta bitnija od kvantitete..: neki se puno bolje provedu sa manje para nego neki sa vise para:mig:

Boreia Proasteia
11.12.2009., 20:44
Pa nisam ni ja imalo love, furao sam 200, 220 eura u novcu, a ostalih 300 sam spiskao Amexom kojeg još otplaćujem, još 600kn mi je ostalo, duga...:D

Ali kažem još jednom, vrijedilo je svaku kunu!

I dao sam nekih 250kn za kartu Ajax-Dinamo, to sam zaboravil...

I što se tiče love, nije važno da li imaš 50 eura ili 5000, kad sve tamo možeš potrošit u jednom danu...važna je usađena racionalnost za potrošnju(koja čudom nestaje u Amsterdamu)...:D

bubbly
11.12.2009., 22:26
Ma racionalnost za potrošnju nestane na svakom putovanju, ne samo u Amsterdamu, al zato si ja ponesem onoliko casha koliko planiram potrošit, a karticu ne vadim iz novčanika... :mudri: barem za sada dok sam student, kad se zaposlim bit će malo drugačije :D

k1k2
23.12.2009., 18:47
Ej, imam jedno pitanje, za novu idemo frendice i ja do amsterdama, pa bi me zanimalo kolko kontroliraju turističke buseve (prek agencije idemo) na povratku? Dal svakog individualno pregledavaju, dal pregledavaju kofere, itd itd :)

nasmijanonebo
23.12.2009., 21:46
ak pitas zbog trave, nemoj na to ni pomisliti!!nikako!!
kad sam bila u amsterdamu, isla preko turist,agencije i u busu nas upozorio na to..i na to da ak te cope s tim izvan centra amsterdama da te mogu u zatvor staviti..i naravno,ljudi to neozbiljno shvatili, pa se mi vracali u zg sa par ljudi manje ljudi-te ljude je uhvatilo u a'damu s tim i zavrsili u buksi..(uhvaceni s tim izvan dozvoljene zone a'dama)..a i moze se dogoditi da vas pregledavaju na hrv.granici natrag kad cuju odakle dolazite.

prilika
24.12.2009., 11:03
A jel se može dogoditi da ti netko nešto podmetne u tvoj kofer ili torbu? I ako imaš lokot, opet postoji onaj vanjski pretinac na koferu koji se ne može zaključati.

nasmijanonebo
24.12.2009., 15:23
pa nije to tajland:D..

OtokHvar
24.12.2009., 16:57
bok...
možda ste već vidjeli ovakav post na temi Doček Nove Godine... uglavnom, frendice su uplatile aranžman od 6 dana, bus kreće 29.12., u hotelu sa 4*Superior ... jedna se razbolila pa ne može ići..
Ako je tko zainteresiran, agencija je spremna zamijeniti imena putnika..
Originalna cijena je bila 1.790 kn

Za dvije osobe..

Evo i link

http://www.algatravel.hr/putovanje.asp?idmeni=62&id=219&select=0

k1k2
24.12.2009., 17:51
oprosti al nisan to pitala, ne zanimaju me savjeti ili preporuke, nego da mi ljudi koji su bili u amsterdamu s turistickom agencijom s buson, koliko su ih pregledavali na granici, da li su pregledavali kofere itd. Znaci tocna iskustva.

Cartman
25.12.2009., 10:42
oprosti al nisan to pitala, ne zanimaju me savjeti ili preporuke, nego da mi ljudi koji su bili u amsterdamu s turistickom agencijom s buson, koliko su ih pregledavali na granici, da li su pregledavali kofere itd. Znaci tocna iskustva.

A kaj nekad gledaju nekad ne gledaju, e sad dali želiš riskirati to je tvoja stvar, možda prođe. Ja kad sam se vračao iz Amsterdama za Zagreb, ali avionom nisu ništa gledali mogao sam unjeti tri bazuke , i punu torbu droge. čuo sam da dosta provjeravaju mađari.

Cartman
25.12.2009., 10:45
ak pitas zbog trave, nemoj na to ni pomisliti!!nikako!!
kad sam bila u amsterdamu, isla preko turist,agencije i u busu nas upozorio na to..i na to da ak te cope s tim izvan centra amsterdama da te mogu u zatvor staviti..

Oni te mogu kazniti za travu i u centru Amsterdama, jer nije dozvoljeno pušiti travu izvan cofi shopova

nasmijanonebo
25.12.2009., 11:40
pa evo, ponovit cu opet-ja isla busom preko agencije i pri povratku nas pregledavali, prtljagu otvarali itd..plus neki iz busa ostali u pritvoru u amsterdamu (mi se vratili bez njih u zg) jer ih copili da imaju travu izvan coffe shopova..
ako hoces riskirati, izvoli! da ne bude ono da nismo rekli:D

oceanborn
25.12.2009., 14:32
ja nisam išla preko agencije, ali smo išli eurolines busom. pregledali su 3-4 kofera, onako random, koje su izvukli. ništa drugo.

Naochalica
25.12.2009., 20:51
Kod dočeka nove godine koja su vaša iskustva oko trga i lokalnih barova?
Za preporučit koji dobar cofi shop (mislim na cijenu i dobiveno)?

Tnx

danguba1
25.12.2009., 21:52
ja nisam išla preko agencije, ali smo išli eurolines busom. pregledali su 3-4 kofera, onako random, koje su izvukli. ništa drugo.

od kud ti je išao eurolineov bus, kolko košta povratna i kolko se voziš?
Thx

oceanborn
25.12.2009., 22:57
mi smo uzeli onaj njihov pass koji košta 200 eura i traje dva tjedna, ali ne znam koliko bi se točno vozili jer smo mi išli preko budimpešte i hamburga, tako da nisam sigurna.

KAELA
26.12.2009., 01:43
hej ljudi, da i je netko bio na nekoj farmi sira u blizini amsterdama i što mi možete preporučiti po tom pitanju? Thx.

Buffy10
26.12.2009., 09:34
hej ljudi, da i je netko bio na nekoj farmi sira u blizini amsterdama i što mi možete preporučiti po tom pitanju? Thx.

bila ja, a preporuka ti je isprobaj sve sireve :D neki su stvarno odlicni

imas u amsterdamu te lokalne agencije koje ti jeftino prodaju poludnevne izlete gdje ides na sjever nizozemske pa posjecujes farmu sira, vjetrenjace, vozis se brodom, ovisi o izletu

Cartman
26.12.2009., 09:35

Bio sam ja u Zaanse Schans, oko 20 min od Amsterdama, izlet sam bukirao preko neta, Izlet ti je izgledao ovako, kreče se ti iz amsterdama do Zaanse Schans, gdje se posječuje tvornica sira, nakon što vam teta:) objasni kako se izrađuje sir , možete kušati te njihove sireve, čak imaju i zelene sireve:D, odmah do te tvornice su vjetrenjače u koje se može ući ali naravno uz doplatu. nakon toga se kreće u posjet Volendamu gdje imaš slobodno vrijeme, nakon toga se brodom kreče u posjet gradiću Markenu gdje se još poječuje tvornica klompi. I to bi bilo to u kratkim crtama.

Cartman
26.12.2009., 09:37
bila ja, a preporuka ti je isprobaj sve sireve :D neki su stvarno odlicni

imas u amsterdamu te lokalne agencije koje ti jeftino prodaju poludnevne izlete gdje ides na sjever nizozemske pa posjecujes farmu sira, vjetrenjace, vozis se brodom, ovisi o izletu

Da i buffy može to potvrditi:lol:

poputpsa
26.12.2009., 11:05
Oni te mogu kazniti za travu i u centru Amsterdama, jer nije dozvoljeno pušiti travu izvan cofi shopova

može se pušiti iztvan shopova ali ne baš u centru grada gdje usred bijela dana imaš djece i staraca i kaj ti ja znam. makni se negdje sa strane, i nikog nemoj smetat i pravit se faca i zapali joint bez brige. i naravno ožeš furat travu za pljugu, dvije a ne kilu :rofl:

Cartman
26.12.2009., 11:31
može se pušiti iztvan shopova ali ne baš u centru grada gdje usred bijela dana imaš djece i staraca i kaj ti ja znam. makni se negdje sa strane, i nikog nemoj smetat i pravit se faca i zapali joint bez brige. i naravno ožeš furat travu za pljugu, dvije a ne kilu :rofl:

Ko veli da ne možeš, možeš, sam ti velim da te mogu kazniti za to

badboyzg
26.12.2009., 16:11
Tražim neku najjeftiniju opciju za let od Zagreba do Amsterdama, pa ako netko ima kakvu ideju nek javi.

Probao sam Germanwingsom do Cologne-a i od tamo ICE vlakom.

30.12.-03.01.

Problem je u tome da je 03.01. jutarnji let dosta rano, a prvi ICE vlak iz Amsterdama za Cologne relativno kasno u odnosu na let.

Any ideas?

Gledao sam nešto na Expediji, dosta su skupe karte, preko 2000kn povratni let...
daj se javi na igorzgb10@gmail.com i ja sa curom palim za amsterdam pa da se druzimo

badboyzg
26.12.2009., 16:12
evo putujemo ja i cura u amsterdam u utorak a vracam se 3.1

ako ima jos ljudi koji idu neka se jave da se druzimo za novu :):top:

badboyzg
26.12.2009., 16:14
hi!nova godina u am. hostel naravno bez novogodišnjeg aranžmana.

bilo bi ok da udružimo snage za doček po pubovima i trgovima ako ima koga za. :tulum::zivili::K:gitara::Pivo::rigo:

hej javi se na igorzgb10@gmail.com
ja palim sa curom

badboyzg
26.12.2009., 16:16
JA IDEM S CUROM ISTO IZ ZGA PREKO ALGA TRAVEL

ja isto idem sa curom pa se javite ako ste za druzenje

Naochalica
27.12.2009., 09:32
Koliko ima otprilike vožnje autobusom zg-amsterdam?

STONED KILL`A
27.12.2009., 10:33
ja isto idem sa curom pa se javite ako ste za druzenje

pozdrav mi idemo preko alga travel busom iz zg-a. pa ako idete i vi mogli bi se naci i dogovorit neko druzenje ako ste za .javi se peace:s

bova
27.12.2009., 12:44
Koliko ima otprilike vožnje autobusom zg-amsterdam?

18-20 sati

rest assured
27.12.2009., 17:58
idem i ja s dečkom 29 do 3.1.badboy imaš mail :p

OtokHvar
28.12.2009., 10:22
bok svima .. imamo 2 mjesta za 6 dana u Amsterdamu, busom, sutra se kreće.
Originalna cijena je bila 1790 kn, ali kako se frendica razbolila, obje su morale odustati.

Cijena po osobi 1.000 kn !!!!

evo i link uplaćenog aranžmana:

OtokHvar
28.12.2009., 12:29
bok svima .. imamo 2 mjesta za 6 dana u Amsterdamu, busom, sutra se kreće.
Originalna cijena je bila 1790 kn, ali kako se frendica razbolila, obje su morale odustati.

Cijena po osobi 1.000 kn !!!!

evo i link uplaćenog aranžmana:

rješeno! :mig:

KAELA
02.01.2010., 01:12
Bio sam ja u Zaanse Schans, oko 20 min od Amsterdama, izlet sam bukirao preko neta, Izlet ti je izgledao ovako, kreče se ti iz amsterdama do Zaanse Schans, gdje se posječuje tvornica sira, nakon što vam teta:) objasni kako se izrađuje sir , možete kušati te njihove sireve, čak imaju i zelene sireve:D, odmah do te tvornice su vjetrenjače u koje se može ući ali naravno uz doplatu. nakon toga se kreće u posjet Volendamu gdje imaš slobodno vrijeme, nakon toga se brodom kreče u posjet gradiću Markenu gdje se još poječuje tvornica klompi. I to bi bilo to u kratkim crtama.

mi bi išli individualno, ne preko agencije. je li to moguće?

klomp
02.01.2010., 16:56

da. najbolja opcija ti je autom ili busom.
http://www.zaanseschans.nl

frenki_zagreb
02.01.2010., 16:59
kada dođeš u amsterdam probaj hašiš,lude lizalice,vožnja kanalima,obiđi kuću ane frank(ovo zadnje obavezno) :))),eto par savjeta ako sam pomogo išta....

skroby17
03.01.2010., 10:35
Sestra putuje početkom Veljače u Nizozemsku! Bit će smješteni u Tilburgu a svakodnevno će imat izlete do Amsterdama, Haga i sl!! Pitanje kakve su temperature tamo u veljači, kakve su cijene, dal ima puno kradljivaca i dal može donjet avionom nekih slatkiša iz Amsterdama? :D

KAELA
03.01.2010., 15:10
da li netko zna da li se smiju lukovice od tulipana prenijeti preko granice u hrvatsku?

poputpsa
03.01.2010., 17:39
da li netko zna da li se smiju lukovice od tulipana prenijeti preko granice u hrvatsku?

mislim da ne bi smjelo biti nikakvih problema jer sam vidio da prodaju lukovice u klompama ko suvenire :top:

Natch
03.01.2010., 20:13

mogu. al meni su izrasle od svih lukovica (a bilo ih je dosta) samo gladiole :ne zna:

Cartman
03.01.2010., 22:06

moguče zašto ne

Cartman
03.01.2010., 22:07

Smiju se nositi , samo moraju biti pravilno zapakirane

Cartman
03.01.2010., 22:08
mogu. al meni su izrasle od svih lukovica (a bilo ih je dosta) samo gladiole :ne zna:

ili kupiš crvene tulipane, pa ti izrastu žuti:D

nukac
04.01.2010., 01:18
Dobro da nisu izrasle ruže...

Natch
04.01.2010., 21:38
treba mi informacija, postoji li neki nocni prijevoz (bus, vlak) iz amsterdama za bruxelles, tako da se krene negdje iza ponoci i stigne u bruxelles (na avion) do 5 ujutro?

klomp
04.01.2010., 22:29
treba mi informacija, postoji li neki nocni prijevoz (bus, vlak) iz amsterdama za bruxelles, tako da se krene negdje iza ponoci i stigne u bruxelles (na avion) do 5 ujutro?

vlakom, ali nemas dolazka u brussel izmedju 24-8 ujutro
http://www.nshispeed.nl/

busom, ista situacija kao i vlak, sto se tice voznog reda
http://www.eurolines.nl/

ines014
04.01.2010., 23:10
Sestra putuje početkom Veljače u Nizozemsku! Bit će smješteni u Tilburgu a svakodnevno će imat izlete do Amsterdama, Haga i sl!! Pitanje kakve su temperature tamo u veljači, kakve su cijene, dal ima puno kradljivaca i dal može donjet avionom nekih slatkiša iz Amsterdama? :D

Cijene su europske, većinom kao i kod nas, kada su sniženja može se naći super povoljnih stvari. Što se kradljivaca tiče...uvijek sam bila upozoravana da se u Amsterdamu puno čuvam, pa sam i jako pazila na svoje stvari, pa mi se i nije nitko približio. Inače, kažu da treba jako dobro paziti. Pogotovo noću. :)

skroby17
05.01.2010., 00:59
Puno hvala na informacijama!!!!

bubbly
05.01.2010., 01:28
Iz amsterdama ti vozi bus čini mi se svakih pol sata za Zaanse Schans, karta u jednom smjeru 2.5 €, mi smo sami išli, tak ti je najjednostavnije... I tamo ima za kupit prefinih sireva. Ali jedan savjet, ako idete avionom, na aerodromu ima sireva po malo nižoj cijeni nego u Zaanse Schansu...

bubbly
05.01.2010., 01:42
Temperature su tu negdje kao kod nas, neka pogleda 10 dana prije puta 10 days weather forecast na accuweather i sve će saznati.
Cijene su klasika kao i svugdje, u duty free-u kao i na svakom aerodromu ima povoljnih parfema...
Što se tiče sigurnosti ja se niti u jednom trenu nisam osjećala ugroženo, naravno da sam pazila na torbu, al pazim i u zg.:mig:
Meni na aerodromu nitko nije provjeravao kofer, jedino ak imaju pse koji njuškaju, ali sumnjam :mig: tak da sam mogla dofurat svakakvih slatkiša, al ipak nisam htjela riskirat. Al kad bolje razmislim mogla sam bez problema u torbicu stavit bilo šta, to mi nitko nije gledao ni njuškao :D

bubbly
05.01.2010., 01:46
Ja ti znam samo da od amsterdama do bruxellesa vlak vozi malo manje od 2 sata.:ne zna:

Boreia Proasteia
05.01.2010., 18:14
Meni na aerodromu nitko nije provjeravao kofer, jedino ak imaju pse koji njuškaju, ali sumnjam :mig: tak da sam mogla dofurat svakakvih slatkiša, al ipak nisam htjela riskirat. Al kad bolje razmislim mogla sam bez problema u torbicu stavit bilo šta, to mi nitko nije gledao ni njuškao :D

Sad su opako postrožili pravila na Schipholu radi onog idiota šta je oteo avion neki dan...
Prije par mjeseci kad sam ja išao su provlačili kroz rendgen torbe i nasumično koliko se sjećam pregledavali pojedince, ono ko im se učini sumnjiv, prepipavanje odmah... iako i to s rezervom uzmi jer vjerojatno to rade radi kvote, a ne osiguranja, bar su radili...recimo ja bi po izgledu mnogima prošao kao nekakav sumnjivac :D, a prošao sam bez problema, dok su neku curu koja je bila iza mene dodatno pretražili...
Uglavnom, imao sam u torbi čipseve, par čokolada nitko ništa nije rekao...a bi mi k....c zabranili da ne unesem čokoladu koju sam platio 14eura...
A i frend je furao sir i također neke slatkiše i nitko ga nije niš pitao...

bubbly
05.01.2010., 19:26
Sad su opako postrožili pravila na Schipholu radi onog idiota šta je oteo avion neki dan...
Prije par mjeseci kad sam ja išao su provlačili kroz rendgen torbe i nasumično koliko se sjećam pregledavali pojedince, ono ko im se učini sumnjiv, prepipavanje odmah... iako i to s rezervom uzmi jer vjerojatno to rade radi kvote, a ne osiguranja, bar su radili...recimo ja bi po izgledu mnogima prošao kao nekakav sumnjivac :D, a prošao sam bez problema, dok su neku curu koja je bila iza mene dodatno pretražili...
Uglavnom, imao sam u torbi čipseve, par čokolada nitko ništa nije rekao...a bi mi k....c zabranili da ne unesem čokoladu koju sam platio 14eura...
A i frend je furao sir i također neke slatkiše i nitko ga nije niš pitao...
Ja sam bila prije mjesec dana, totalno sam zaboravila da su ipak provlacili torbicu kroz rendgen, ali na rendgenu se provjerava da nemaš slučajno pištolj ili ćakijicu, ne zanimaju njih slatkiši... Ako se ne varam pod ovim "slatkišima" mislimo na raznorazne kolačiće s dodatkom hašiša, dakle ipak je riječ o drogi, lako za sireve i čips :D dakle takva vrsta slatkiša bi eventualno mogla bit problem pri dolasku na hrv. teritorij, al kažem mene nitko niš nije pitao, ali svejedno savjetujem da je bolje ne igrat se s takvim stvarima :ne zna:

Boreia Proasteia
05.01.2010., 19:57
Onda je trebao stavit pod navodnike, šta ja znam šta on misli...nek otvori čips, malo pojede i ubaci unutra "slatkiše", ne bu niko skužio, kud bi stigli kad bi bili tamo s cuckima i njušili tko što nosi u hrani :D

Naravno na vlastitu odgovornost, da ne bi bilo kasnije "taj i taj mi rekao da smijem to i to tako i tako"...:D

bubbly
05.01.2010., 21:16
Onda je trebao stavit pod navodnike, šta ja znam šta on misli...nek otvori čips, malo pojede i ubaci unutra "slatkiše", ne bu niko skužio, kud bi stigli kad bi bili tamo s cuckima i njušili tko što nosi u hrani :D

Naravno na vlastitu odgovornost, da ne bi bilo kasnije "taj i taj mi rekao da smijem to i to tako i tako"...:D
Pa pretpostavjam da na te slatkiše misli....uostalom ko hoće to probat nek sam ode u ams, pa nije to na kraju svijeta. Nema šanse da bi ja riskirala radi nekoga :nono: tko hoće probat put pod noge i pravac amsterdam.

skroby17
05.01.2010., 21:44
Hehe zaboravio sam stavit navodnike na slatkiše :P!! Al puno vam hvala na svim informacjama i naravno da se neće igrat stim!! :D
Još jednom puno hvala!!

gule
06.01.2010., 22:44
Pozdrav svima.
Ja bio u amsterdamu početkom 12 mjeseca i bio 5 dana.
Grad iz snova,raj na zemlji tko nije bio svakako neka si priušti to putovanje.
Išao iz zagreba za amsterdam let nekih 210 eura,treba rezervirat barem mjesec i pol unaprijed inače cijena preko 300 eura.Hotel sam našao preko easy to booka,put i smještaj me je došao 300 eura četiri noćenja.Hotel Kooyk na Lidspleinu.Vožnja tramvajom nije baš jeftina ali bez problema se može švercati,nema klasičnih kontrolora kao kod nas,sve te dane nisam kupio kartu.
U vlaku od aerodroma do central stationa ima kontrolora a u metro nije moguće ni ući bez karte.
Travu sam pušio svuda po gradu,po ulici,ispred policajaca u bilo koje doba dana i nitko me nije ni krivo pogledao.Toliko je sve opušteno da sam bez dokumenata šetao sve dane po gradu.Jedino sam imao problema u metrou gdje su me izbacili policajci iz vagona jer sam držao noge na stolici,to je kod njih prekršaj.
Od muzeja sam posjetio muzej mučenja i muzej hašiša i marihuane,obadvoje se isplati pogledati.
Hrana odlična u wok to wolku,preporučio bih svima.
Pun sam pozitivnih dojmova i vraćam se opet čim bude prilika.

bubbly
12.01.2010., 19:29
Cartman

Išao si direktno avionom iz Zagreba za Amsterdam ili si se odlučio za neku low cost varijantu sa presjedanjem? U kojoj agenciji si kupio karte?

Ja sam ti išla u vlastitom aranžmanu u Ams, letila sam iz Zg sa croatia airlinesom, ali tada je bila akcija, 100eura je bila karta... mislim da se sad može naći od 164 eura. Obišla sam također u vlastitom aranžmanu i Rotterdam, Den Haag, Delft i Zaanse Schans- selo sa vjetrenjačama.
Čisto da ti dam ideju, možda ti se svidi, iz Trsta ti leti Ryan za Bruxelles, od Bruxellesa do Ams vozi vlak, malo manje od 2h traje vožnja, pa možda da budeš par dana u Bruxellesu a par u Amsterdamu... uglavnom šta god da izabereš savjetujem vlastiti aranžman :top:

nukac
12.01.2010., 20:19
Još je bolje do Koelna, direkt iz ZG. Ne moraš se vozikati do Trsta. A po ljetu ima i direkt iz SPlita, Easyjet.

Cartman
12.01.2010., 21:32
Cartman

Išao si direktno avionom iz Zagreba za Amsterdam ili si se odlučio za neku low cost varijantu sa presjedanjem? U kojoj agenciji si kupio karte?

Da išao sam direktno iz zagreba sa croatia airlines, našao preko expedie kartu za oko 600 kn

a tamo sam jedan dan posjetili Zaanse Schans, Vollendam i Marken, jedan dan smo otišli u Belgiju do Antwerpa i Brisela, jedan dan smo vlakom otišli do gradića Weespa, tamo smo si iznajmili bicikle i biciklima smo se vozili do grada Muidena do dvorca Muiderslot , pa nazad do Weespa gdje ima vjetrenjača

a agencija ti je malo dalje od Dam squera prema centralnoj stanici piše ti Tours and Tickets, ali ti je jeftinije bukirati neki izlet ili kartu preko neta pa tamo samo podiči kao što so ti madam tuso i amsterdam dungeon pa unda još dobiješ uz to besplatno vožnju kroz kanale i s tim da za ove muzeje dobiš VIP tak da ne moraš čekati u redu nego odmah ulaziš

nvnk
13.01.2010., 15:59
Ja ti znam samo da od amsterdama do bruxellesa vlak vozi malo manje od 2 sata.:ne zna:

Osim ako se ne dogodi kao meni prije mjesec dana da se istovremeno jedan vlak pokvari kod Roterdama i sudar na paralelnoj pruzi kod Tillburga ... Ja sam zbog toga od Bruxellesa do Den Haaga putovao punih 5 sati, bio je totalni kaos, put ko s braćom Krstić. :p:lol:

Kad napokon stigoh veli mi frend koji tamo živi da to (i slično) i nije tako jako rijetko. :rolleyes:

Zbog toga u buduće odustajem od planiranja tipa "moram u Amsterdamu biti u 5, dosta mi je da u Bruxellesu sletim u 1 i tamo sam 'pouzdanim' vlakom na vrijeme". :rofl::p

DiAbLeRo
14.01.2010., 12:27
Pozdrav svima!

Supruga i ja vodimo svoje dvoje mladunčadi (8 i 6 godina) u Amsterdam početkom travnja. Našao sam povratne karte iz Zagreba preko Praga za 612 eura total za nas četvoro sa svim pristojbama, što mislim da je O.K. cijena.
Molim one sa malo boljim poznavanjem Amsterdama da mi (makar i na pm, of course) sugeriraju gdje i kako provesti 7 dana s klincima, što vidjeti a što izbjeći, te ako imaju bilo kakvu sugestiju što se tiče smještaja, bilo hotelskog, bilo neki apartman za najam.
Za sada je u planu posjetiti možda i park Efteling blizu den Boscha (www.efteling.nl).

Thanx unaprijed!!!

sis
14.01.2010., 13:33
Prvo mi je Nemo pao na pamet, to je jako fora, naročito djeci. http://www.e-nemo.nl/?id=5&s=85&d=551
U eftelingu nisam bila, pa ne znam, ali sam bila u walibiju http://www.walibiworld.nl/en/park.html koji je ipak za veću djecu.
Ma vjerujem da će im svašta biti zanimljivo, a budući da imate cijeli tjedan nemate pritisak da nešto nećete stići pa hodati cijeli dan bez odmora što se djeci obično zamjeri. Ne propustite vožnju brodom po kanalima.
Ako stignete zgodno je otić u Madurodam, park s umanjenim nizozemskim građevinama. http://www.madurodam.nl/?lang=1

noaccount
14.01.2010., 13:41
ali bez problema se može švercati,nema klasičnih kontrolora kao kod nas,sve te dane nisam kupio kartu.

U vlaku od aerodroma do central stationa ima kontrolora a u metro nije moguće ni ući bez karte.

Travu sam pušio svuda po gradu,po ulici,ispred policajaca u bilo koje doba dana i nitko me nije ni krivo pogledao.

Toliko je sve opušteno da sam bez dokumenata šetao sve dane po gradu.
Jedino sam imao problema u metrou gdje su me izbacili policajci iz vagona jer sam držao noge na stolici,to je kod njih prekršaj.

Od muzeja sam posjetio muzej mučenja i muzej hašiša i marihuane,obadvoje se isplati pogledati.
.

seljacino:flop:

Cartman
14.01.2010., 13:46
Pozdrav svima!

Supruga i ja vodimo svoje dvoje mladunčadi (8 i 6 godina) u Amsterdam početkom travnja. Našao sam povratne karte iz Zagreba preko Praga za 612 eura total za nas četvoro sa svim pristojbama, što mislim da je O.K. cijena.
Molim one sa malo boljim poznavanjem Amsterdama da mi (makar i na pm, of course) sugeriraju gdje i kako provesti 7 dana s klincima, što vidjeti a što izbjeći, te ako imaju bilo kakvu sugestiju što se tiče smještaja, bilo hotelskog, bilo neki apartman za najam.
Za sada je u planu posjetiti možda i park Efteling blizu den Boscha (www.efteling.nl).

Thanx unaprijed!!!

Za djecu definitivno Nemo :top:

bubbly
14.01.2010., 22:34
Pozdrav svima!

Thanx unaprijed!!!
Kao što je već rečeno- nemo, i mislim da bi klince impresionirale vjetrenjače, dakle Zaanse Schans, najlakše je do tamo doći gradskim busom ili s nekom lokalnom agencijom. Možda bi ih zanimao i muzej voštanih figura, a ako ima koji dečko obavezno naravno amsterdam arena :D

DiAbLeRo
15.01.2010., 07:51
Hvala na savjetima, Nemo je na listi, Zaanse Schans također, Madurodam vjerovatno. Namjeravamo iznajmiti bicikle na par dana za kretanje po Amsterdamu, klince što na bicikle, što u sjedalicu i piči po gradu od jutra do mraka. Zna li netko kako se kreću prosječne temperature oko Amsterdama početkom travnja? Našao sam prosjeke između 12 i 17 C, i normalno da nitko ne može predvidjeti kako će vrijeme tada biti, ali onako, čisto subjektivno, ako je netko tamo bio u to doba, da ne ispadnem k'o Fata u onom vicu...

bubbly
15.01.2010., 12:58
Hvala na savjetima, Nemo je na listi, Zaanse Schans također, Madurodam vjerovatno. Namjeravamo iznajmiti bicikle na par dana za kretanje po Amsterdamu, klince što na bicikle, što u sjedalicu i piči po gradu od jutra do mraka. Zna li netko kako se kreću prosječne temperature oko Amsterdama početkom travnja? Našao sam prosjeke između 12 i 17 C, i normalno da nitko ne može predvidjeti kako će vrijeme tada biti, ali onako, čisto subjektivno, ako je netko tamo bio u to doba, da ne ispadnem k'o Fata u onom vicu...
Joj tamo ima onih zakon bicikala što naprijed imaju kao kabinicu za klince, iznad prednjeg kotača, pa ih se fura ispred sebe da ih ne izgubite po putu, to mi je zakon :cerek:

nukac
15.01.2010., 13:10
Uvjerojatno misliš na neku vrstu kutije, približno je 1 m x 1m (možda malo manja) koju voze na prvom kotaču (odnosno prva dva kotača jer su ti bicikli ustvari trokolice). Super stvar, daš djetetu unutra igračke, baš te briga. Jedino je koma ako se sudariš s nekim. S obzirom kako luđački voze te bicikle...
Frend koji je živio tamo kaže da je najveći problem krađa bicikala, kradu ih ko ludi. A cijene su im 3 puta veće nego kod nas.

bubbly
15.01.2010., 13:25
Ma da kao kutija, imaju i najlon preko kad kiša pada, klincima je unutra zakon! Eh da sam malo manja... :D Da, neki su napravljeni od trokolice, oni imaju baš kao kutiju, ali ima i onih što su napravljeni od onog duplog bicikla, za dvoje ljudi, pa je na prednji dio umjesto prednjeg vozača stavljena kao neka kabinica. A što se krađe tiče nemam baš takav osjećaj, svi bicikli imaju lokot, ali nisam primjetila da igdje fali sic ili kotač, kod nas zavežeš bicikl za stup sa lancem koji si recimo provukao kroz kotač, i ostane ti na stupu samo kotač, a ostatka bicikla nema :D tu treba lanac za svaki kotač i za ramu, a sic furaš sa sobom :mig:

Cartman
16.01.2010., 10:34

Zaboravio sam još napisati i zološki vrt bi bio super za djecu. Artis zoo - Amsterdam

Boreia Proasteia
16.01.2010., 23:48
I nek obavezno sa djecom ode u Amsterdam Dungeons...200 metara od Madamme Tussaudea...mi stariji imamo neke druge stvari/supstance da nam Amsterdam ostane u najboljem sjećanju...a ovo je za djecu i da njima 'dam ostane u sjećanju...tim više ako imaju noćne more, jer odlaskom tamo će iznenada nestati...

:D

Cartman
17.01.2010., 10:10
I nek obavezno sa djecom ode u Amsterdam Dungeons...200 metara od Madamme Tussaudea...mi stariji imamo neke druge stvari/supstance da nam Amsterdam ostane u najboljem sjećanju...a ovo je za djecu i da njima 'dam ostane u sjećanju...tim više ako imaju noćne more, jer odlaskom tamo će iznenada nestati...

:D

Dungeon i Madam Tuso ako ste prije posjetili u Londonu u Amsterdamu če te se onda razočarati

rai_5
31.01.2010., 22:52
molio bi nekoga tko je vec bio u a'damu da mi kaze koliko je isplativo uzeti hotel pokraj rembrandtpleina, tocnije eden hotel. cijena hotela za 4 dana bi bila 250 eura. problem je sto sam gledao preko nekih stranica(npr. bookings.com itd.), pa me zanima jel su te stranice 100% provjerene.
kao drugo bi me zanimalo kakvo je stanje sto se tice hrane u a'damu. vecina je pisala puno o restoranima i to, ali mene zanima nes nabrzinu pojesti, jer cemo biti stalno u pokretu..
trece., kakve su cijene dnevnih karti tamo? za tramvaj, bus itd. ?

hvala jako puno onome koji odvoji malo vremena:)

Natch
31.01.2010., 23:31
dnevna karta za tramvaj ti je 7 eura, dvodnevna cini mi se 11,5. za jesti imas svugdje zalogajnica, a najvise oko leidseplein, tamo ima raznih nacionalnih restorana, mi smo jeli u talijanskom, zaista odlicnu spizu, juhu, pastu i pizzu s pivom za manje od 20 eura. a u toj zoni imas i brdo mjesta za izlaske.
kad ides od dama prema rembrandtpleinu ima s lijeve strane jedna vegetarijanska zalogajnica s falafelima za sicu i besplatnom salatom :D
mi smo bili u flipper hotelu u neposrednoj blizini amstel station, platili smo nocenje s doruckom u dvokrevetnoj sobi (sa zajednickim kupatilom, sto je jedini bed, ali ima ih i sa odvojenim kupatilom za par eura vise) 15 eura po osobi.

Natch
01.02.2010., 00:05
inace, za dozivit amsterdam, pogotovo u neko normalno doba godine, ti je najbolje iznajmit bicikl, ima firmi za rentanje na svakom koraku, npr. i na samom glavnom kolodvoru i u blizini dama, 24 sata ti dodju desetak eura.

Cartman
01.02.2010., 10:34
molio bi nekoga tko je vec bio u a'damu da mi kaze koliko je isplativo uzeti hotel pokraj rembrandtpleina, tocnije eden hotel. cijena hotela za 4 dana bi bila 250 eura. problem je sto sam gledao preko nekih stranica(npr. bookings.com itd.), pa me zanima jel su te stranice 100% provjerene.
kao drugo bi me zanimalo kakvo je stanje sto se tice hrane u a'damu. vecina je pisala puno o restoranima i to, ali mene zanima nes nabrzinu pojesti, jer cemo biti stalno u pokretu..
trece., kakve su cijene dnevnih karti tamo? za tramvaj, bus itd. ?

hvala jako puno onome koji odvoji malo vremena:)

Eden hotel je na super lokaciji skoro pa centar, kaj se tiče tih stranica booking,venera itd sigurne su, neće ti nestati novci, u centru kod Dama imaš KFC i mcdonalds imaš i blizu subway. Javni prijevoz , najbolje ti je kupiti Strippenkaart, možeš kupiti na svakoj stanci od metroa , njihovim dućanima,kioscima , strippenkart od 15 stripena ti dođe oko 7,50 eura i kad se voziš prvom zonom moras poništiti 2 stripena. 2 zona 3 stripena.... stripen kart ti vrijedi i za bus i za tramvaj i metro

Coco_Nut
01.02.2010., 11:44

Uz preporuke drugih forumaša, dodajem i Wok to Walk.
Za početak biraš između nekoliko vrsta tjestenine i riže, zatim dodatke (meso, račići, gljive, povrće) i na kraju umak. Svaki dodatak se naplaćuje pa je jedan obrok od 6€ na više.
Cjenik, adrese i sve ostalo na http://www.woktowalk.com/en/

rai_5
01.02.2010., 12:38
hvala svima,
sto se tice flipper hotela bas sam otisao na njihovu stranicu i nije bas jeftino u to doba godine:D
hvala jos jednom, pomogli ste puno. nadam se da cemo se zabaviti

Maisha
01.02.2010., 21:47
vecina je pisala puno o restoranima i to, ali mene zanima nes nabrzinu pojesti, jer cemo biti stalno u pokretu..evo ti savršenog odgovora! :cerek:

Uz preporuke drugih forumaša, dodajem i Wok to Walk.
Za početak biraš između nekoliko vrsta tjestenine i riže, zatim dodatke (meso, račići, gljive, povrće) i na kraju umak. Svaki dodatak se naplaćuje pa je jedan obrok od 6€ na više.
Cjenik, adrese i sve ostalo na http://www.woktowalk.com/en/davila sam se u njihovoj klopi! :klopa: :klopa: :klopa: nisam mogla vjerovati koliko škampića nakrcaju unutra! :klopa:

bubbly
01.02.2010., 22:08
i ja preporučam wok to walk :cerek:

Boreia Proasteia
02.02.2010., 00:32
A ja preporučam Aldi ako naletiš negdje, jeftino, moš birat i fino...:)

bandera
03.02.2010., 19:40
Mi smo 'bookirali' hotel preko booking.com, i sve 5, nije bilo problema.

gule
08.02.2010., 15:22
seljacino:flop:

Seljačina si ti smeće šugavo ufurano..

Ed Hardy
20.02.2010., 18:02
Zanima me najjeftiniji prijevod do Amsterdama iz bilokojeg grada u HR (Autobus)
Smještaj mi je osiguran,samo me zanima koliko bi me kostao put za 3 osobe autobusom ili vlakom,samo nek bude jeftino

akcija1
20.02.2010., 20:20
Ed Hardy, pa gdje ces autobusom ili vlakom da se vozis 20-tak sati , imas let iz Zagreba direktni na Croatia 164 eur za jednu osobu sa svim taxama ili preko Praga za oko 154 eur ili preko Budimpeste za oko 150-160 eur .
Imas sada i akciju Wizzair-a Zagreb Dortmund za 20-tak eur povratna karta za jedno bez kofera samo s rucnom prtljagom pa na vlak iz Dortmunda (ne znam koliko ima do Amsterdama)

Boreia Proasteia
20.02.2010., 21:01
S avionom možeš iskombinirat od 70-100eura, možda i jeftinije...ovisi kad ti treba...recimo, imaš let zagreb, dortmund za 15, 20 eura...od tam imaš 150km do Amsterdama i možeš nać kartu za bus za nekih 40-50 eura, netko je negdje i stavljao link...može se relativno jeftino proć i puno udobnije i brže nego da ideš iz hr sa busom gore

Ed Hardy
21.02.2010., 12:02
Ok,hvala,idem tamo pocetkom 4mj.

Boreia Proasteia
21.02.2010., 13:11
Evo, početkom travnja imaš let iz zg za dortmund za 20eura...

http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?step=1

I od dortmunda imaš jednosmjernu kartu busom za nekih 28eura ili nađeš i vlak za 20e...sve skupa ispadne jako jeftino

http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187372-i1968-k1667742-Dortmund_to_amsterdam_help_quick_question-Dortmund_North_Rhine_Westphalia.html

Dudo81
22.02.2010., 22:11
Idem u 'dam u ožujku.
Avion Dortmund 20 eura. Vlak do Amsterdama preko Duisburga 60 euriča (ICE).Suma EUR 80 round trip.
Vlak se mora znatno ranije bukirati da ispadne jeftinije od 50 eura.

Ed Hardy
24.02.2010., 17:59
Zanima me nesto o ovom WizzAiru,jel netko putovao sa njima?
Ispada mi da je karta 4,99EUR po osobi od ZG do Dortmunda

Boreia Proasteia
24.02.2010., 18:02
Ako je jedan smjer, da, tolika je cijena(mislim da su povratne za 0.99 rasprodane ili nema za sve datume)...plus provizija šta uzimaju za karticu 10eura...znači ispadne te negdje 15eura...provjereno i sigurno

Spellman
24.02.2010., 18:16
Ako je jedan smjer, da, tolika je cijena(mislim da su povratne za 0.99 rasprodane ili nema za sve datume)...plus provizija šta uzimaju za karticu 10eura...znači ispadne te negdje 15eura...provjereno i sigurno

i ja mogu potvrdit da je provjereno i sigurno...

evo ja i boreia putujemo 18.03. u dortmund sa wizzair-om po toj cijeni....odnosno ja malo jeftinijom jer sam puno prije uzeo kartu :rofl:

nemaš beda, samo kupuj i putuj...hehe

Crude Sapphire
24.02.2010., 18:28
Dečko i ja putujemo preko Kölna u Amsterdam za Uskrs. Rezervirali German, karta 80 eura povratna i još vlak do Amsterdama. Bila je neka posebna ponuda DB Europe Specials za 19eur. Mi zadovoljni!

Crude Sapphire
24.02.2010., 18:30
gdje i kako provesti 7 dana s klincima

Obavezno odite u NEMO!! To je neka verzija muzeja znanosti. Imaju super interaktivnih izložaka. Djeci bi tamo bilo mrak.

nukac
24.02.2010., 18:34
Ne znam baš, ne bi ja putovao s tim Wizzairom, ova cijena mi nešto smrdi...
A još kad vidim njihove pink avione.... Ne bi se ja usudio ući u jedan takav... :rofl::lol:

Ed Hardy
24.02.2010., 18:49
Zanima me,posto sam maloljetan,a idem s prijateljima,dali mi treba neka suglasnost roditelja da mogu preko granice?

plavetnilo100
26.02.2010., 17:47
Tko je bio, nek piše... kakav je grad, šta se ima za vidit, hrana, izlasci... ?

I po vašem mišljenju u koje još gradove bi se dalo usput svratit (na koji dan), ide se autobusom? Npr. sjeverna Italija, Švicarska, Njemačka, Francuska, Njemačka... u nekoj od tih država. :)

akcija1
26.02.2010., 21:21
dajte ljudi nemojte za svaki grad otvarati temu.Molim moderatore da sve ovo prebace u temu Nizozremska
Rotterdam bio 2 puta nista spektakularno lucki grad ima dobar shopping, ima toranj Euromast ulaz je 8eur i voznju brodom speedo (po kanalima luke) oko 10 eur mislim da je ulaz , kako je grad 2 puta bombardovan od strane nijemaca i amera u II svjetskom ratu nema onu tipicnu arhitekturu kao ostali NL gradovi, vise je sve modernije sa poslovnim zgradama i sl...

Metallic Crnac
26.02.2010., 22:18
Sad ste mi dali ideju... Nije mi palo na pamet od Dortmunda do Amsterdama vlakom!

Može li kratko uputstvo, kupuju li se karte za vlak internetom? neki link?

Hvala hvala hvala!

skroby17
27.02.2010., 22:07
Ne znam baš, ne bi ja putovao s tim Wizzairom, ova cijena mi nešto smrdi...
A još kad vidim njihove pink avione.... Ne bi se ja usudio ući u jedan takav... :rofl::lol:

Sestra mi je s wizzairom putovala od Budimpešte do Nizozemske i veli da su stvarno ok!!!Nikakvih problema, avion super izgleda i za to kolko dođe super!!

Cartman
27.02.2010., 23:24
, avion super izgleda i za to kolko dođe super!!

:rofl:

nukac
28.02.2010., 07:27
Sestra mi je s wizzairom putovala od Budimpešte do Nizozemske i veli da su stvarno ok!!!Nikakvih problema, avion super izgleda i za to kolko dođe super!!

To joj se onda stvarno posrećilo... :eek::lol:

Metallic Crnac
02.03.2010., 10:28
Jučer rezervirao karte:

Zagreb-Dortmund 19.98€ (povratna Wizzairom)
Holzwickede-Amsterdam 38€ (povratna DeutscheBahn sparpreis)

Holzwickede je želj.stanica 15 min pješice od terminala zr.luke Dortmund.
Ima još karata pa tko želi... Sretno!

beare
02.03.2010., 17:10
meni je ružan, jer ne volim baš taj tip gradova. sve "moderno". a i ono vrijeme njihovo:flop:
izbjegavaj kinesku četvrt jer je na glasu kao opasna. znaju imati kao neku famoznu tržnicu na otvorenom pa ako si tip koji voliš kupovati eto nešto:)

Dudo81
02.03.2010., 21:19
Jučer rezervirao karte:

Koliko ranije si uplatio vlak? Mene je izašlo 60 ojrića od Dortmunda.

Metallic Crnac
02.03.2010., 22:22
Koliko ranije si uplatio vlak? Mene je izašlo 60 ojrića od Dortmunda.

Karte su za svibanj, znači 2 mjeseca.

bubbly
03.03.2010., 08:09
Mene isto nije baš nešto oduševio Rotterdam, taj spoj starog i novog mi nikak nije sjeo...
U svakom slučaju otići do Amsterdama, Delfta i Den Haaga što se tiče Nizozemske, to je relativno blizu...

gljiva
03.03.2010., 11:20
Stari, vidim da si rezervirao karte za ovaj vlak dortmund - amsterdam, ja mislim ic s frendovima od 1.4 do 6.4, pa me zanimalo konkretno za ove karte vlakom od dortmunda do amsterdama centraal, karte su nam kad gledam po 100 jureka povratne, pa me zanimalo jel postoje kakvi popusti za studente il tak nešt, jer mi mislimo ic na grupnu još tipa po 5 osoba? i kako to da si dobio takvu cijenu za kartu?

Metallic Crnac
03.03.2010., 15:37
E sad, da me ubiješ - ne znam!
Postoji hrpa popusta koje nisam proučavao jer treba izvaditi najprije iskaznicu.
Jedino što su pitali su godine putnika, mi smo 28 i 27.
Za 5 putnika sigurno dobiješ neki popust, to se računa kao "mini grupa".
Ja sam jednostavno surfao i pretraživao datume, na nekoliko našao tu "sparpreis" cijenu 19€ po smjeru (38€ povratna) i onda gledao mogu li to spojiti s wizzair-ovim letom i uspio. Najbolje od svega je da je ta cijena 38€ ista bez obzira gje uđeš u vlak, u Holzwickedeu, Dortmundu ili Dusseldorfu... Holzwickede je odmah pokraj zračne luke.

Kod pretrage nemoj izabrati "Amsterdam Centraal" nego samo "AMSTERDAM" (svi amsterdamski kolodvori) jer onda pretražuje više vlakova i veće su šanse da upikneš jeftinu kartu. Npr. nama je karta do "Amsterdam Zuid" a on je samo 15 min pješice od "Amsterdam Centraal". U povratku idemo s "Centraal".

Metallic Crnac
03.03.2010., 15:43
Još jedan savjet ako ste mladi ljudi. Možete uštedjeti na smještaju za 1 noćenje ako krenete iz Amsterdama zadnjim večernjim vlakom, on stiže u Holzwickede oko 1h iza ponoći (nisam 100% siguran pa provjeri), pa u zračnoj luci možete odrijemati tih par sati, check in za let DTM-ZAG počinje oko 6h čini mi se. Ako vas je 5, to je ušteda preko 1000kn jer u Amsterdamu je smještaj skup.

F@@hrenheit
05.03.2010., 14:03
Posjeta sex klubovima
Prilikom posjete sex klubova,smjestite se obavezno u gledalište,ako ostanete na šanku,mogle bi vas cure pozvati na binu da se priključite i napraviti komediju od vas...

Boreia Proasteia
06.03.2010., 22:32
Još jedan savjet ako ste mladi ljudi. Možete uštedjeti na smještaju za 1 noćenje ako krenete iz Amsterdama zadnjim večernjim vlakom, on stiže u Holzwickede oko 1h iza ponoći (nisam 100% siguran pa provjeri), pa u zračnoj luci možete odrijemati tih par sati, check in za let DTM-ZAG počinje oko 6h čini mi se. Ako vas je 5, to je ušteda preko 1000kn jer u Amsterdamu je smještaj skup.

Navodno se zračna luka zatvara u 12h i otvara ponovno u 3.30am, tako da vam nebi preporučio "spavanje" na aerodromu...jbg

Metallic Crnac
07.03.2010., 12:48
Navodno se zračna luka zatvara u 12h i otvara ponovno u 3.30am, tako da vam nebi preporučio "spavanje" na aerodromu...jbg

Ozbiljno? Prvi put čujem da neka zračna luka ne radi non-stop. Dobro da si upozorio, skoro sam zeznuo ljude. Gdje si to provjerio?

Boreia Proasteia
07.03.2010., 14:32
http://www.sleepinginairports.net/europe/dortmund.htm

Metallic Crnac
07.03.2010., 14:55
http://www.sleepinginairports.net/europe/dortmund.htm

Hvala. Da nisi rekao nikad mi ne bi palo na pamet.

Valjda ne zatvaraju i željeznički kolodvor, ljudi negdje moraju provesti vrijeme, možda radi neka zalogajnica ili sl.

Spellman
07.03.2010., 19:23
Hvala. Da nisi rekao nikad mi ne bi palo na pamet.

Valjda ne zatvaraju i željeznički kolodvor, ljudi negdje moraju provesti vrijeme, možda radi neka zalogajnica ili sl.

neznam kako je drugdje ali (nečeš vjerovat) u londonu Victoria station, glavna željeznička stanica se zatvara u 12:00h i nitko ne može uć poslije....bio prošle godine i lijepo su nas zamolili da odemo van...tada sam prvi put spavao na autobusnoj stanici nekih sat, sat i pol...na kiši.
ali opet, predobro iskustvo...moraš sve probat.hehe.:top:

dadnbadn
09.03.2010., 17:20
jooj,tot.mi neugodno,ali..cijeli dan sam provela tražeći povoljan prijevoz iz Dortmunda za Arnhem,izludila.dođe mi da bacim ove karte(naravno, jeftine Wizzair),jer mi je nebulozna cifra za nas 4.Znam da je ovo pitanje nebrojeno puta ponavljano,ali,molim vas pomozite,plizzzz.metallic kaže da je kupio povratnu za Amsterdam za 38E,a meni za duplo kraći put do Arnhema tražepuno više.i to još x4!!!dakle;postoji li neka jeftinija varijanta(spori vlak,bus,obiteljski popust_dijete 13 i 17god...)? eh,da:imamo termin 01.04.-10.04.
puno hvala.

akcija1
09.03.2010., 17:29
dadnbadn, predpostavljam da ides kod rodbine u Arnhem. Dortmund Arhem je 142 km udaljeno, lijepo pitaj rodbinu da dodje po vas na erodrom i nek vas vrati opet na let .

dadnbadn
09.03.2010., 17:35
eh,naravno da bi bilo,kad bi bilo.ali,tamo nam je samo stara teta i jos je invalid.

mexomag
09.03.2010., 20:36
Ja imam sličan problem kao i korisnik iznad mene.
Dakle kupljene karte za Dortmund ali nikako pronaći povoljan prijevoz do Amsterdama. Na stranici deutchebahna uopće nema cijena za vlak do Amsterdama nudi mi da kupim karte online ali bez cijene (nije mi jasno nikako ali eto).
Pa sad ako bi netko tko je putovao već na istoj destinaciji mogao napisati koliko može doći ta karta u nekom rasponu najmanje i najviše. I naravno ako postoji neki drugi način busom?

Hvala

nukac
09.03.2010., 20:58
Meni izbaci odmah cijene. www.bahn.de

mexomag
09.03.2010., 21:23
Hvala Nukac evo sada i meni radi nakon dva dana bezuspješne potrage.

dadnbadn
10.03.2010., 13:37
ima li netko iskustva sa rent a car-om?mozda bi nam se to vise isplatilo nego svako gibanje platiti karte x4? i mogli bi stici na povratni let.

marelica84
11.03.2010., 11:51
... samo da upozorim, cijena aviona preko Croatia Airlinesa nije baš 164 eura, više je od 164 nadalje i variraju iz dana u dan.
nije jeftino kao ovi wizzair i sl., ali je barem sigurnije ... za one skeptične kao ja.
... hoteli, oni normalniji su cca 100 eura po noći ... mislim da se doručak ne isplati uzimati jer je preskupo, a ima puno dućana i restorana i fast fooda i svačega za doručak...

bila sam u Amsterdamu zadnji puta prije cca 4 godine i idem opet, jedva čekam.

zanima me jel netko tko je bio kupio I AM AMSTERDAM CARD i da li se to isplati?

Metallic Crnac
11.03.2010., 23:06
S Croatia Airlines je sigurnije? CA je jedna od najnepouzdanijih avionskih kompanija. Kad na gate-u bude manje od 10 ljudi bacaju se oklade koji će razlog izmisliti da otkažu let. Hint: kladi se na "tehničke razloge". Obično nakon par minuta obavijeste "putnike CA na letu X>Y da je let otkazan zbog tehničkih razloga". Plate ti noćenje u hotelu i dobiješ kartu za sutrašnji let, a sve planove ti poremete.

Metallic Crnac
11.03.2010., 23:09
A da ne velim da u životu nisam doživio da im avion poleti na vrijeme, čak ni s Plesa koji im je matična luka i osim aljkavosti nema razloga da se kasni. Unutar Hrvatske nemaš puno izbora, ali kad letiš u druge zemlje uvijek pogledaj druge aviokompanije.

Spellman
11.03.2010., 23:55
... samo da upozorim, cijena aviona preko Croatia Airlinesa nije baš 164 eura, više je od 164 nadalje i variraju iz dana u dan.
nije jeftino kao ovi wizzair i sl., ali je barem sigurnije ... za one skeptične kao ja.
... hoteli, oni normalniji su cca 100 eura po noći ... mislim da se doručak ne isplati uzimati jer je preskupo, a ima puno dućana i restorana i fast fooda i svačega za doručak...

bila sam u Amsterdamu zadnji puta prije cca 4 godine i idem opet, jedva čekam.

zanima me jel netko tko je bio kupio I AM AMSTERDAM CARD i da li se to isplati?

bio sam u amsterdamu prošle godine u 10.mj.
išao sam preko londona i sav put me koštao oko 900kn...i slažem se sa kolegom koji je rekao ono o CA...nije sve u cijeni!:top:

ovaj I AMSTERDAM CARD sam kupio kad sam bio...al sam se bogme zajebo...imaš tri vrste i kupio sam ga odmah po dolasku na Schiphol...uzeo sam onaj "najduži", brijem da je 72h...cijena: oko 60€....sa tom karticom dobiješ i malu knjižicu u kojoj ti je sve pojašnjeno od muzeja, ulica, popusta, karte užeg dijela a-dama i tako...na neke od znamenitosti imaš free upad a na većinu njih (gotovo 80%) imaš kao neki free disconut ili tipa, besplatni čaj u nekom od (pitaj bog gdje) barova...jednio kaj valja je to da imaš besplatan prijevoz kako god hočeš, koliko god puta hočeš tram i busom.možda i njihovom željeznicom, ali to sam zaboravio. u a-damu ti je stroga kontrola u javnom prijevozu...nema šanse da se odvezeš ni jednu stanicu bez kupljenje karte...oni imaju onaj sustav da očitaš kartu pri ulasku u javni prijevoz...to je sad i zet uveo...:s
kontorla je na prvom ulazu i na drugom...na tom drugom je smješten mali šalter gdje sjedi kontrola i stalno pitaju jel imaš kartu i ako imaš očitaj je na skener...ako nemaš, bus stane dok ti ne kupiš kartu...isto tako ako nemaš sitnog zaboravi na kupovinu karte jer nema šanse da ti ženska proda kartu...ja sam molio da kupim kartu sa novčanicom od 50€ hehe...i rekao sam joj da žurim na let, no way veli!

neznam, kako si ti sa vremenom (koliko češ dana tamo biti) ali meni nije puno pomogao taj I AMSTERDAM CARD, koristio sam ga za prijevoz, madam tuesand, dungeon i za brodić...to je to.još kad sam saznao 2.-3. dan da postoji karta za prijvoz od 72h za nekih 30€ mislim, htio sam se ubit.

inače, kod njih je javni prijevoz po meni gotovo odličan...u svakom busu, tramvaju, vlaku imaš digitalnu mrežu javnog prijevoza i sve stanice, tako da u svakom trenutku znaš di si ili na kojoj stanici trebaš van, fino je sve napravljeno! a ne kod nas, kad se onaj mutavi glas prodere: TRG ŽRTVA FAŠIZMA ili sl.. :rofl: pa nek si sad stranac misli šta je ova tuka rekla!da, imaju i onaj mali screen koji pokazuje stanice ali dok stranac skuži di se to nalazi u tramvaju već se vratio u svoju domovinu.

vidio sam da si napisala da si već bila u a-damu pa onda ovo već sve vjerovatno znaš....ali neka to bude tu za ekipu koja čita a nije bila u a-damu, najopuštenijem gradu u europi!

nukac
12.03.2010., 06:21
S Croatia Airlines je sigurnije? CA je jedna od najnepouzdanijih avionskih kompanija. Kad na gate-u bude manje od 10 ljudi bacaju se oklade koji će razlog izmisliti da otkažu let. Hint: kladi se na "tehničke razloge". Obično nakon par minuta obavijeste "putnike CA na letu X>Y da je let otkazan zbog tehničkih razloga". Plate ti noćenje u hotelu i dobiješ kartu za sutrašnji let, a sve planove ti poremete.

I onda je svizac zamotao čokoladu... :rofl:
Mislim, ne da sad branim nešto CA, ali ovo tvoje je pre pre pretjerivanje... :ne zna:

Coco_Nut
12.03.2010., 08:08
Glede I AM AMSTERDAM CARD
Kupili smo ovu za 72 sata. I nama se isplatilo. Najmanje smo je koristili za prijevoz. Hoće li se drugima isplatiti ovisi na što će je iskoristiti.

Na webu se lijepo može vidjeti što nudi - koje besplatne ulaze, popuste i sl. Znali smo što hoćemo vidjeti
pa smo usporedili cijene redovnih ulaznica i uštedu koju bismo imali s ovom karticom te smo zaključili da nam se isplati.

Tri smo dana obilazili sve što se moglo s tom karticom. I planirano i neplanirano ali nam se našlo usput - npr. muzej tulipana i kuća brod (ništa posebno, ali kad je besplatno i traje 5-10 minuta), popili besplatnu kavu u robnoj kući (mislim da se zove na B) kad smo se našli na trgu umorni i žedni...

marelica84
12.03.2010., 08:45
Mislim, ne da sad branim nešto CA, ali ovo tvoje je pre pre pretjerivanje... :ne zna:

letila sam najmanje 5 puta za Amsterdam sa CA i nikad nije kasnio, nikad nije otkazao ... jednom je malo kasnio jer se kod poljetanja zaletio u ptice u Zagrebu, ali nebitno... poletili smo u 14 umjesto u 11 ... prošetali po Schipolu i super.

razmišljam o I AM AMSTERDAM card jer baš to, planiramo vidjeti puno toga što se nalazi na popisu gratis ili ulaznica s popustom ...

Amsterdam je moj najdraži grad odmah iz Zagreba, ... nekada čak i draži od Zagreba.

zanima me još od ove ekipa koja je već bila u Amsterdamu, jel netko bio na razgledavanju nogometnog stadiona??

Spellman
12.03.2010., 09:30
letila sam najmanje 5 puta za Amsterdam sa CA i nikad nije kasnio, nikad nije otkazao ... jednom je malo kasnio jer se kod poljetanja zaletio u ptice u Zagrebu, ali nebitno... poletili smo u 14 umjesto u 11 ... prošetali po Schipolu i super.

razmišljam o I AM AMSTERDAM card jer baš to, planiramo vidjeti puno toga što se nalazi na popisu gratis ili ulaznica s popustom ...

Amsterdam je moj najdraži grad odmah iz Zagreba, ... nekada čak i draži od Zagreba.

zanima me još od ove ekipa koja je već bila u Amsterdamu, jel netko bio na razgledavanju nogometnog stadiona??

ja sam bio na nogometnom stadionu...ali ne turistički nego na tekmi...stadion je prelijep, fino uređen, dosta je velik...
neznam da li se može turistički na stadion...ja imam doma par slikica i pokoji video sa stadiona i odušeljven sam s njime.:D

na schipolu imaš onaj information centar, gdje rade 2 cure koje znaju zajedno valjda 12jezika (tako im piše ispod imena na košuljama, na onoj pločici)...mi smo se zaletili kod njih, jer kad smo došli na schipol prvo smo se skoro izgubili a onda nismo znali kud dalje...te cure ti sve u detalje fino objasne, dobiješ kartu grada, one ti olovkom ucrtaju gdje ti je hotel i sl...stvarno dva najljubaznija bića koja sam upoznao u životu! tu ujedno možeš i kupiti Iamsterdam Card...pa ih onda pitaj za posjećivanje stadiona, da li može ili ne.

prvo pogledaj na iamsterdam.com/iamsterdam card šta sve ti je free a šta je popust...najbolje znamenitosti se plaćaju, uz mali popust...da većinu najboljih posjetiš treba ti 150-200€, sigurno...i šta je najbolje, većina toga ti radi do 17-18h...a o gužvama da ti i ne pričam...neznam koliko si dana tamo ali će ti trebat dosta vremena za to...:top:

LolaBambola
12.03.2010., 09:39
Jučer rezervirao karte:

Nije mi jasno kako si došao do 38? Mislim, bilo bi super da i meni uspije :) ali meni ispada minimalno 198 eura za 2 povratne karte...? :eek:
evo i link... http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en?ld=96133&seqnr=4&ident=f4.021949133.1268386579&rt=1&rememberSortType=minDeparture&REQ1HafasScrollDir=2

marelica84
12.03.2010., 09:51
ja sam bio na nogometnom stadionu...ali ne turistički nego na tekmi...stadion je prelijep, fino uređen, dosta je velik...
neznam da li se može turistički na stadion...ja imam doma par slikica i pokoji video sa stadiona i odušeljven sam s njime.:D

na schipolu imaš onaj information centar, gdje rade 2 cure koje znaju zajedno valjda 12jezika (tako im piše ispod imena na košuljama, na onoj pločici)...mi smo se zaletili kod njih, jer kad smo došli na schipol prvo smo se skoro izgubili a onda nismo znali kud dalje...te cure ti sve u detalje fino objasne, dobiješ kartu grada, one ti olovkom ucrtaju gdje ti je hotel i sl...stvarno dva najljubaznija bića koja sam upoznao u životu! tu ujedno možeš i kupiti Iamsterdam Card...pa ih onda pitaj za posjećivanje stadiona, da li može ili ne.

prvo pogledaj na iamsterdam.com/iamsterdam card šta sve ti je free a šta je popust...najbolje znamenitosti se plaćaju, uz mali popust...da većinu najboljih posjetiš treba ti 150-200€, sigurno...i šta je najbolje, većina toga ti radi do 17-18h...a o gužvama da ti i ne pričam...neznam koliko si dana tamo ali će ti trebat dosta vremena za to...:top:

ostajemo u Amsterdamu puna 4 dana, 5. dan odlazimo u jutarnjim satima. mislim da je to sasvim dosta ...

na stranici od Ajaxa navedeno je da postoje ture, al me zanima ako je netko bio ... svakako ćemo posjetiti stadion. posebno stadion zanima dečka, ali i mene ...

Nizozemci su jedni od najljubaznijih ljudi koje sam ikada vidjela, tako da ne sumnjam da su curke u informativnom centru ništa drugačije.

svakome tko se dvoumi, preporučam da ode u Amsterdam jer je stvarno RAJ u svakom pogledu ... (i ne mislim pritom na razne opijate koji se bezbrižno mogu konzumirati)

što se tiče organizacije putovanja, svakako je isplativije ići u vlastitom aranžmanu, ispadne povoljnije, a vidiš više nego kad ideš s agencijom ...

javni prijevoz, uključujući i vlakove, je perfektan kod njih, tako da se svatko može snaći.

jedva čekam 6. mjesec da ponovno posjetim 'Dam :top: :top: :top:

Metallic Crnac
12.03.2010., 13:54

Da bar. Desilo se prije godinu dana na letu Munchen-Zagreb točno to.

Metallic Crnac
12.03.2010., 14:01
Nije mi jasno kako si došao do 38? Mislim, bilo bi super da i meni uspije :) ali meni ispada minimalno 198 eura za 2 povratne karte...? :eek:
evo i link... http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en?ld=96133&seqnr=4&ident=f4.021949133.1268386579&rt=1&rememberSortType=minDeparture&REQ1HafasScrollDir=2

Evo probao sam i ja, stvarno nema više po toj cijeni.
Bar ne za Svibanj, dalje nisam gledao.

bubbly
12.03.2010., 15:26
ostajemo u Amsterdamu puna 4 dana, 5. dan odlazimo u jutarnjim satima. mislim da je to sasvim dosta ...

na stranici od Ajaxa navedeno je da postoje ture, al me zanima ako je netko bio ... svakako ćemo posjetiti stadion. posebno stadion zanima dečka, ali i mene ...

Nizozemci su jedni od najljubaznijih ljudi koje sam ikada vidjela, tako da ne sumnjam da su curke u informativnom centru ništa drugačije.

svakome tko se dvoumi, preporučam da ode u Amsterdam jer je stvarno RAJ u svakom pogledu ... (i ne mislim pritom na razne opijate koji se bezbrižno mogu konzumirati)

što se tiče organizacije putovanja, svakako je isplativije ići u vlastitom aranžmanu, ispadne povoljnije, a vidiš više nego kad ideš s agencijom ...

javni prijevoz, uključujući i vlakove, je perfektan kod njih, tako da se svatko može snaći.

jedva čekam 6. mjesec da ponovno posjetim 'Dam :top: :top: :top:
Naravno da postoje ture po Amsterdam Areni. Ja sam bila i super je bilo, isplati se otići! :top:

nukac
12.03.2010., 20:17
Da bar. Desilo se prije godinu dana na letu Munchen-Zagreb točno to.

Znači na osnovu 1 tvojeg lošeg iskustva je Croatia sranje...
To se događa svim aviokompanijama... A ti si barem dobio spavanje u hotelu. Da si išao Ryanairom, dobio bi spavanje na livadi pod šatorom...

Metallic Crnac
12.03.2010., 21:37
Znači na osnovu 1 tvojeg lošeg iskustva je Croatia sranje...
To se događa svim aviokompanijama... A ti si barem dobio spavanje u hotelu. Da si išao Ryanairom, dobio bi spavanje na livadi pod šatorom...

Ne. Ne na osnovu jednog lošeg iskustva. Idem s njima na relaciji Zagreb-Split i nikad ne krenu na vrijeme, obično 15 min kasne, ponekad i više.

A tuđih loših iskustava kolko hoćeš, na međunarodnim linijama višesatna kašnjenja, otkazivanja letova i sl. Ne kažem da je to stalno nego da im se dešava češće nego drugima.
Da, dešava se i drugim kompanijama. Ali Ryanair je LCC kompanija i s njima unaprijed pristaješ na takve uvjete. Kod redovne linije se to ne smije desiti bez opravdanog razloga. O tome se radi, sve se može tolerirati ako je razlog opravdan, a ovdje se radi o klasičnoj hrvatskoj aljkavosti jer je državna firma.

Sorry za offtopic.

EDIT p.s. da, mislim da je Croatia sranje.

Boreia Proasteia
12.03.2010., 22:06
Naravno da je sranje, sve hrvatsko je sranje...ina, hpb, hep, đakovština, croatia airlines, hž, hac...iako ima gomila avio kompanija koje posluju s minusima, ali koliko ima banaka, naftnih kompanija, željeznica u svijetu koje posluju s minusom...jbg,morao sam...:D
Postoje kompanije kod kojih kupiš jeftin proizvod i znaš da češ dobit sranje, također postoje kompanije kod kojih kupiš skup proizvod i dobiješ kvalitetu, a u Hrvatskoj...u Hrvatskoj kupiš skup proizvod, dobiješ sranje...

Prodajmo Hrvatsko! :D

nukac
12.03.2010., 22:58
Ne. Ne na osnovu jednog lošeg iskustva. Idem s njima na relaciji Zagreb-Split i nikad ne krenu na vrijeme, obično 15 min kasne, ponekad i više.

Vauuuu, radi 15 minuta kašnjenja je CA sranje....
Po takvoj kategorizaciji, moja lista sroljavih aviokompanija bi bila podugačka.

Samo se nadam da nećeš upoznati Wizzairova sranja... Jer ćeš ostati bez eur, bez mogućnosti povrata. I bez plaćanja spavanja, čak i pod šatorom.

I za tvoju informaciju, LCC i normalne kompanije posluju pod identičnim uvjetima... Postoje samo jedna pravila.

Metallic Crnac
12.03.2010., 23:56
Nukac, ti radije izvučeš iz cijelog posta neku sitnicu oko koje se možeš prepirati nego da shvatiš poruku. Poradi malo na tome.

Prva susjeda radi u Buzinu u CA i znam koji je to kokošinjac. Klasična državna firma u kojoj ne znaš tko pije a ko plaća. 1136 zaposlenih na 12 aviona, pardon, 8 redovnih aviona i 4 propelerca. Negativna bilanca, velik dug prema zračnim lukama i da dalje ne nabrajam. Školuju pilote za Airbus a onda prodaju Airbus i kupe polovni Dash.

Kad si već spomenuo Wizzair, letio sam s njima dvaput, jednom su sletjeli na vrijeme a drugi put 15 min ranije.
Škrti Irac Ryan mi je nedavno pomaknuo let, zatražio sam povrat novca, dobio ga u roku 4 dana, sve do zadnjeg centa + 10€ na poklon ne znam ni sam na koju foru. Letio sam i s jednom afričkom kompanijom, također stigao na vrijeme, a afrikanci su pojam neprofesionalnosti. I s drugim kompanijama, da sad ne nabrajam. Nisi ti jedini koji putuješ. A s Croatia Airlines nikad, ponavljam - nikad nisam stigao na vrijeme. 15 min je minimum kojim čuvaju loš image, kasne više. Zbog aljkavosti a ne zbog gužve. Koje vražje gužve na Plesu???

Ne, ne posluju svi po istim pravilima, svaka kompanija ima vlastite opće uvjete poslovanja. LCC kompanije jasno naglašavaju da zadržavaju pravo pomicanja i otkazivanja letova, bez velikih (osim povrata novca nikakvih) odšteta putnicima. Kolko para tolko muzike kod njih vrijedi, kod CA ne.

Evo, Boreia Proasteia se nadodao dobrim komentarom, svugdje postoji pravilo kolko platiš tolko dobiješ, a ovdje je problem nesrazmjer cijene i kvalitete usluge. I to je sve.

Ispričavam se moderatorima na offtopicu, slobodno pobrišite postove koji nemaju veze s temom Nizozemska-Amsterdam.

nukac
13.03.2010., 07:43
Ja bi moderatore molio da ovu raspravu presele na onu o aviokompanijama.

A sve je započelo tvojom izjavom:

S Croatia Airlines je sigurnije? CA je jedna od najnepouzdanijih avionskih kompanija.

A kad te upitah za razloge, ti razlozi su: jedamput su ti ukinuli let, i uglavnom kasne 15 min.
Onda slijede raspave tipa susjedin pas pozna psa od predsjednika uprave i bla bla bla...
Meni to nisu baš neki razlozi da bi mogao tvrditi da je Croatia sranje.
A to što Ryanair ne kasni, nije posljedica neke Ryanairove točnosti, nego njihove poslovne politike i letova iz jedne livade na drugu livadu. Pa da Croatia leti iz Udbine na Maribor, ni oni ne bi imali razloge za kašnjenje. No kad letiš Zagreb-Heathrow, ispod 1 hr kašnjenja ne smiješ ne računati.
Croatia možda i ima nesposobnu upravu, kao i većina državnih firmi, zato jer nam je i cijela država takva. Oni mali kotačići koji ustvari rade svoj posao i koje vidimo kad letimo s njima, tu ne mogu ništa pomoći, ali zato svoj posao izvršavaju najbolje što znaju.

Zatim opet jedna nova informacija:

Školuju pilote za Airbus a onda prodaju Airbus i kupe polovni Dash.

Za tvoju informaciju, Croatia je kupila NOVE Dasheve, dolaze direktno iz Bombardierove tvornice iz Kanade. Dasevi su zamijenili ATRove koji su se približavali starosti od 20 godina. Dasheve su odabrali zato iz ekonomskih razloga: Croatiji ne trebaju veći avioni, avioni su na Croatijinim relacijama skoro isto brzi kao i mlazni avioni, a let je profitabilan ako je avion samo 40% pun.
Airbusi ostaju, čak štoviše, CA ima naručena i 4 nova A319.

I na kraju, svaka aviokompanija možda ima neke svoje uvjete poslovanja, ali za sve letove prema i unutar EU je krovna stvar EU regulation 261/2004 (http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32004R0261:EN:HTML:NOT).

Metallic Crnac
13.03.2010., 11:47
Nukac, baš si drag, iako ti teško pada zapravo si potvrdio sve što sam ja napisao;

- kasne ohoho često i puno
- otkazuju letove bezveze
- nesposobna uprava

Dashovi direktno iz Bombardierove tvornice? He he, čitaš novine vidim, samo ne znaš detalje. Prvi Dash Q400 je bio nov ispod čekića ali ostali su polovni iz remonta, ali da - može se reći da su "direktno iz Bombardier-a".
Nego zašto kupuju male avione? Zašto imaju 30 putnika po letu? Valjda zato jer su pouzdani i svi putuju s njima.
EU regulativa je jedno a opći uvjeti poslovanja nešto sasvim drugo.

Zatraži od CA nagradne milje jer im svjetlaš obraz po forumima :-)

Živio!

nukac
13.03.2010., 13:10
Nukac, baš si drag, iako ti teško pada zapravo si potvrdio sve što sam ja napisao;

- kasne ohoho često i puno
- otkazuju letove bezveze
- nesposobna uprava

Dashovi direktno iz Bombardierove tvornice? He he, čitaš novine vidim, samo ne znaš detalje. Prvi Dash Q400 je bio nov ispod čekića ali ostali su polovni iz remonta, ali da - može se reći da su "direktno iz Bombardier-a".
Nego zašto kupuju male avione? Zašto imaju 30 putnika po letu? Valjda zato jer su pouzdani i svi putuju s njima.
EU regulativa je jedno a opći uvjeti poslovanja nešto sasvim drugo.

Zatraži od CA nagradne milje jer im svjetlaš obraz po forumima :-)

Živio!

Samo se mogu nasmijati na tvoje tvrdnje jer vidim da nemaš blage veze, i da svoje "znanje" crpiš direktno iz novina...
Možemo reći da CA kasni, da ima nesposobnu upravu, ali reći da je Croatia totalno sranje i najnepouzdanija aviokompanija - na osnovu svega što si ti naveo kao razloge - E TO NE STOJI.
Pouzdanost aviokompanije se ne mjeri sposobnosti uprave. Ili time što kasne 15 min, ili su jedamput nekome otkazali let. Drugi su kriteriji za to...

Što se tiće Dasheva, informacije o starosti aviona je vrlo lako pronaći.
Da malo potražiš po internetu vidio bi (izvor je www.airfleets.net):

MSN | Type | Delivery date | Registration | Remark
4205 DHC-8 402 16/05/2008 9A-CQA Named Slavonija
4211 DHC-8 402 25/07/2008 9A-CQB Named Lika
4258 DHC-8 402 14/06/2009 9A-CQC Named Istra
4260 DHC-8 402 23/06/2009 9A-CQD Named Dalmacija

Fleet age
Dash 8 4 1.2 years On 122 operating this aircraft type Croatia Airlines is number 5

Ali oprosti, ti znaš bolje jer ipak pas tvoje susjede laje na mačku predsjednika uprave Croatije... Ili kako već...

Metallic Crnac
13.03.2010., 20:16
Ma kakvih novina, od kumice na placu sve čujem, kad kupujem mrkvu i celer za juhu. Takve smo ti mi babe.

Bolje da pročitaš još jednom prvi red iz posta br.1117 na ovoj temi. Loviš se oko sitnica umjesto da shvatiš bit.

A ja sam bedast jer te hranim tim sporednim glupostima, koje 100% nisu potpuno točne, kao što i tvoje tvrdnje nisu 100% točne, kolko god linkova stavio. Pozivaš se na moje jedno iskustvo iako sam rekao da mi se mnogo puta desilo. Dodatno ih srozavaš uspoređujući ih s LCC-ima koji su najgori u branši. Opravdavaš kašnjenja pričajući priče o velikim aerodromima naspram livada. CA je više na livadama nego redovnim aerodromima (Pleso, Resnik, Zemunik, Osijek... to su livade, a tu su više nego na Heathrow) i nema opravdanja za kašnjenja, niti minute. Niti sekunde.
Ustvari zašto ih opravdavaš? Pa i ti si klijent i trebaš inzistirati na kvaliteti usluge.

Pozdanost u ozbiljnom poslu znači da se klijent može 100% osloniti, a ne da se moram misliti hoće li i koliko kasniti. CA, HŽ, ZET i dr. nisu pouzdani. I nije me briga tko je kriv, uprava ili mali kotačići.

Nego, da ja "širim" posao na njihov način nitko mi ne bi rekao "bravo majstore, širiš posao, dobar si" nego "nekako ti ne ide jelda?"

Zapravo ti poznaješ CA bolje od mene (ovo mislim ozbiljno), jedina razlika između nas dvoje je da je meni njihovo ponašanje neprofesionalno i neprihvatljivo a tebi je prihvatljivo.

Dozvolit ću si da budem kritičan jer sebi takve greške jednostavno ne mogu priuštiti.

Ne ljuti se, nemam ja ništa protiv tebe, čak ti se divim koliko truda ulažeš.
Živio majstore!

FCUM
13.03.2010., 22:37
Moram prekinuti ovu kvalitetnu raspravu na topicu Nizozemska.:lol:

U šestom mjesecu idem u Dortmund , i imam 3 dana na raspolaganju. Uzimam rent a car i planiram : ili u Belgiju ili Nizozemsku ( ili oba dvije zemlje ).
Za sada su u planu Eindhoven i Antwerpen.
Ako netko ima kakav pametniji prijedlog, slobodno neka predloži.
Da li umjesto Eindhovena , rađe posjetiti Haag ili Rotterdam ? Pa onda uopće ne ići u Belgiju?
Čisto me zanima što bi vi u samo 3 dana odabrali za vidjeti ?
Hvala.:top:

poputpsa
14.03.2010., 10:00

U šestom mjesecu idem u Dortmund , i imam 3 dana na raspolaganju. Uzimam rent a car i planiram : ili u Belgiju ili Nizozemsku ( ili oba dvije zemlje ).
Da li umjesto Eindhovena , rađe posjetiti Haag ili Rotterdam ? Pa onda uopće ne ići u Belgiju?

bio sam u eindhovenu i mogu ti reći da nemaš baš tamo kaj raditi. cijeli centar grada izgleda nekak hi-tech i na svakom koraku piše phillips i prci dojam je da je strašno čist, a pogotovo predgrađe je planski napravljeno i nezanimljivo (išao sam s aerodroma u centar). tamo sam bio tri sata i otišao do stadiona, vidio otvorena vrata i ušao :rofl: , malo poslikao i to je to kaj je bilo zanimljivo u eindhovenu meni. tak da misli da ga možeš slobodno preskoćiti...
btw. koliko te dođe rent-a-car , na koliko dana i gdje si bookirao?

FCUM
14.03.2010., 20:27
btw. koliko te dođe rent-a-car , na koliko dana i gdje si bookirao?

Još nisam bukirao auto. Za sada je u igri Hertz, 3 dana, Ford Focus i slična kat. za 120 eur. Znači 40 eura po danu. Uglavnom sam plaćao 25-30 eura po danu, ali ne mogu za taj termin naći bolju ponudu. Još ću malo tražiti. Hvala za komentar, za sada Belgija ima malu prednost, ali još ću vidjeti.

nukac
15.03.2010., 06:27
Nizozemska je grozna za vozit, jer su ograničenja na autocesti 110 km/h, a svako malo imaju kamere...

bubbly
15.03.2010., 08:50

Meni je Rotterdam tak, ništa posebno, lučki grad, spoj modernog i starog, meni osobno malo bezveze... Haag mi je zanimljiviji od Rotterdama. I Delft je lijep gradić, on je relativno blizu Haaga i Rotterdama.

Natch
15.03.2010., 17:29
meni je haag bas grozan, jedina zanimljiva stvar zbog koje se isplatilo tamo otic je 'djevojka s bisernom nausnicom' u mauritshuisu :ne zna:
a delft je lijep, fora su mi bila i ona ribarska mjestasca na sjeveru.

walter wingfield
15.03.2010., 19:09
Nizozemska je grozna za vozit, jer su ograničenja na autocesti 110 km/h, a svako malo imaju kamere...

Taman za vozit uz lagani joint :)

Dudo81
21.03.2010., 20:34
Taman za vozit uz lagani joint :)

slažem se..ionako ne treba više jer napljugana ekipa niti ne prelazi 100 km/h

nasmijanonebo
21.03.2010., 21:20
zasto se ne bi iz dortmunda vlakom po nizozemskoj..iz dortmunda imas vlak koji vozi do venlo, pogranicno mjesto u NL (NL/DE granica)..a mozes i do Amsterdama itd..a iz Venlo lako odes vlakovima po cijeloj Njemackoj.Opcenito je Dortmund/Dusseldorf jako dobro vlakovima povezan sa NL, sa presjedanjima..a i NL interno je dobro premrezen prugama.:mig:

Ruda66
28.03.2010., 14:56
Bok svima,
Od 10.-13.06. mi mali ima Euro prvenstvo u hip-hop-u, u Amsterdamu, pa žena, mlađi sin (12god.) i ja (44god), mislimo možda skočiti do tamo na 2-3 dana. Naravno da nismo u nekoj lovi, pa molim, ak neko može dati savjet, kak bi se mogli jeftinije smjestiti i dr. Čitao sam na forumu i drugdje, kaj posjetiti, a može i prijedlozi di jeftinije jesti, a planiramo ići autom, pa i ak tu ima kavih prijedloga, svi su dobrodošli ;-))))
tnx

dadnbadn
29.03.2010., 09:19
zasto se ne bi iz dortmunda vlakom po nizozemskoj..iz dortmunda imas vlak koji vozi do venlo, pogranicno mjesto u NL (NL/DE granica)..a mozes i do Amsterdama itd..a iz Venlo lako odes vlakovima po cijeloj Njemackoj.Opcenito je Dortmund/Dusseldorf jako dobro vlakovima povezan sa NL, sa presjedanjima..a i NL interno je dobro premrezen prugama.:mig:

ako idemo nas 4 zar nam nije povoljnije iznajmiti auto i obilaziti nizozemsku...?

dadnbadn
29.03.2010., 09:34

posto prvi put planiramo uzeti rent a car,pitanje:koliko je polg,gotovina ili kartica,i ako je kartica(imam samo American)dali trebam imati taj iznos na kartici??

eXecutioner
29.03.2010., 18:13
Pozdrav svima, trojica idemo na Trance Energy party u Utrecht 3.4.2010., ali idemo prvo do Dortumunda (1.4.) pa onda do Amsterdama (tam smo cijeli dan u petak, 2.4.) pa me zanima gdje se moze dobro najesti (dakle nista fancy, nego da bude kolicinski dobro), a navecer i malo popiti? btw ima li u Amsterdamu All-you-can-eat i da li je ok? Bio sam u Barceloni (mislim da se lanac zvao Fresco) i hrana mi je bila super. Eto napisite nest tak da budem nest i znao kad dodem u Amsterdam. :) Puno hvala

poputpsa
29.03.2010., 18:36
Pozdrav svima, trojica idemo na Trance Energy party u Utrecht 3.4.2010., ali idemo prvo do Dortumunda (1.4.) pa onda do Amsterdama (tam smo cijeli dan u petak, 2.4.) pa me zanima gdje se moze dobro najesti (dakle nista fancy, nego da bude kolicinski dobro), a navecer i malo popiti? btw ima li u Amsterdamu All-you-can-eat i da li je ok? Bio sam u Barceloni (mislim da se lanac zvao Fresco) i hrana mi je bila super. Eto napisite nest tak da budem nest i znao kad dodem u Amsterdam. :) Puno hvala

neznam za all you can eat, ali znam za i can't eat any more :rofl: ima kebab za 5 eura kod nekog afganistanca u ulici Lange Leidsedwarsstraat 5.
ja imam 2 metra i 100 kila i ubio se u tom kebabu... i stvarno je odličan. još ima neki pomfri belgijski za 2 eura. s tim nećeš pogriješiti. to ti je 2 ulice od Leidspleina. i naravno ono kaj svima preporučam. reci u burgerkingu da hoćeš KING DEAL i dobiš za 2 eura hamburger, pomfri i colu...

eXecutioner
29.03.2010., 18:40
neznam za all you can eat, ali znam za i can't eat any more :rofl: ima kebab za 5 eura kod nekog afganistanca u ulici Lange Leidsedwarsstraat 5.
ja imam 2 metra i 100 kila i ubio se u tom kebabu... i stvarno je odličan. još ima neki pomfri belgijski za 2 eura. s tim nećeš pogriješiti. to ti je 2 ulice od Leidspleina. i naravno ono kaj svima preporučam. reci u burgerkingu da hoćeš KING DEAL i dobiš za 2 eura hamburger, pomfri i colu...

ok, super... nesto cemo valjda nest od toga. Takoder citam za ovaj Wok to Walk, zvuci zanimljivo. A kak smo po pitanju cuge?

Boreia Proasteia
29.03.2010., 18:54
Ja ću ti preporučit Aldi ili Lidl ako nađeš...možeš se najest za cijeli dan za 2, 3 eura...ja kad sam bio sam kupovao u Aldiju, cijeli kruh za 50-90centi(ovisi koji), sir narezani za 70-80c te pršut vjerovao ili ne za nekih 60-80centi(mi smo uzeli skuplji 80centi), a imaš i razne salame i kobasice za jeftinije... pakiranje kao i kod nas u plastičnoj foliji ono kao gavrilović i sl...čak si složiš i sedviče za cijeli dan i to je to...a ovako češ dat za hamburger ili whopper 5 eura, držat će te par sati i opet češ biti gladan...naravno i cuga je jako jeftina...

*tearsinheaven
02.04.2010., 11:27
Već dulje vrijeme planiram u Nizozemsku, pa sam mislila ovo ljeto nešto zaraditi i onda prije početka predavanja na put :D

Imam par pitanja, ako se nađe neki dobrovoljac :D
1) Je li isplativije otići samo u Amsterdam ili proputovati cijelu državu, s obzirom da idem prvi put tamo? S jedne strane bih htjela sve vidjeti, ali me Amsterdam najviše zanima, i htjela bi ga detaljno upoznat :D
2) S koliko ljudi je pametno ići, s obzirom da je grad dosta velik, a neki tvrde i opasan (no to je tako sa svim većim gradovima)? Mislila sam ići s frendicom.
3) Je li pametnije ići preko neke agencije (to je skuplje, ali s druge strane i sigurnije, a i bolje je ići s nekim tko je već bio tamo) ili Interrailat? :)

brib23
02.04.2010., 12:34
Već dulje vrijeme planiram u Nizozemsku, pa sam mislila ovo ljeto nešto zaraditi i onda prije početka predavanja na put :D

1) Je li isplativije otići samo u Amsterdam ili proputovati cijelu državu, s obzirom da idem prvi put tamo? S jedne strane bih htjela sve vidjeti, ali me Amsterdam najviše zanima, i htjela bi ga detaljno upoznat :D
2) S koliko ljudi je pametno ići, s obzirom da je grad dosta velik, a neki tvrde i opasan (no to je tako sa svim većim gradovima)? Mislila sam ići s frendicom.
3) Je li pametnije ići preko neke agencije (to je skuplje, ali s druge strane i sigurnije, a i bolje je ići s nekim tko je već bio tamo) ili Interrailat? :)

1) Ako imaš love obiđi cijelu državu, Amsterdam nije Nizozemska niti je Nizozemska Amsterdam, tu su i drugo gradovi, Amsterdam je lijep grad, ima odličan ritam života i sl... uglavnom, grad za dobru zabavu
2) Idealno društvo od 4 čovjeka, ali ako treba ideš i solo, opasan je kao i svaki drugi grad ako se šmucas po opasnim kvartovima u koje doba noći. Idem i ja opet uskoro tamo pa možete sa mnom :lol:
3) Ovisi kakav si tip. Ako se bojiš onda idi preko agencije, minus je cijena i to što te vuku gdje oni žele a ne gdje bi ti išla. U svom aranžmanu je veliki plus, jer prođeš nemjerljivo jeftinije. Uostalom jednako je opasno,ako ćeš naletjeti na neki problem svejedno ti je s kim ideš to nema pravila.

*tearsinheaven
02.04.2010., 12:50
1) Ako imaš love obiđi cijelu državu, Amsterdam nije Nizozemska niti je Nizozemska Amsterdam, tu su i drugo gradovi, Amsterdam je lijep grad, ima odličan ritam života i sl... uglavnom, grad za dobru zabavu
2) Idealno društvo od 4 čovjeka, ali ako treba ideš i solo, opasan je kao i svaki drugi grad ako se šmucas po opasnim kvartovima u koje doba noći. Idem i ja opet uskoro tamo pa možete sa mnom :lol:
3) Ovisi kakav si tip. Ako se bojiš onda idi preko agencije, minus je cijena i to što te vuku gdje oni žele a ne gdje bi ti išla. U svom aranžmanu je veliki plus, jer prođeš nemjerljivo jeftinije. Uostalom jednako je opasno,ako ćeš naletjeti na neki problem svejedno ti je s kim ideš to nema pravila.

Thanks na brzom odgovoru :)

Čuj, nije da imam puno love, ali mislim za to ostavit jednu solidnu svoticu jer stvarno jako dugo želim u Nizozemsku, od svoje 6. godine :D

Ha ha, pa može što se mene tiče, nas dvije tražimo neku ekipu jer ipak je bolje s malo više ljudi (kao što si rekao, oko 4) :D

Daj mi reci kako si ti putovao.. Nemam puno iskustva, jer dosad sam samo s agencijama išla na takva 'veća' putovanja. I kojim prijevoznim sredstvom? Pretpostavljam da je putovanje busom/vlakom užasno sporo, ali s druge strane je jeftinije. S obzirom da je još rano, nisam se pretjerano raspitivala o cijeni avionske karte.

Cartman
02.04.2010., 13:54

1. naravno da je ljepše proputovati cijelu državu, ali trebaš imati dosta love za to, a Amsterdam je definitivno gradu kojem ti neće biti dosadno

2. Grad nije opče velik, nema prometne gužve - milina, a da je opasan neznam nisam baš primjetio,pošto je sve puno turista ,ja uvijek kažem prije ćeš nastradati tu kod nas , sigurno je super ići u društvu u Amsterdam

3. definitivno nemoj ići sa agencijom, puno je bolje sam, nisi ovisan o vremenu, ideš kamo želiš, vračaš se kada želiš, a grad nije kompliciran tak da ......

Cartman
02.04.2010., 13:57
Thanks na brzom odgovoru :)
Nemam puno iskustva, jer dosad sam samo s agencijama išla na takva 'veća' putovanja. I kojim prijevoznim sredstvom? Pretpostavljam da je putovanje busom/vlakom užasno sporo, ali s druge strane je jeftinije. S obzirom da je još rano, nisam se pretjerano raspitivala o cijeni avionske karte.

Sada je wizzair imao akciju do dortumunda za nekih 20 eura i do amsterdama vlakom za nekih 60 eura, a možeš ako imaš sreče nači jeftinu kartu sa croatia airlines direktna linija za oko 100 eura , ja sam svoju platio oko 650 kn.

*tearsinheaven
02.04.2010., 14:08
1. naravno da je ljepše proputovati cijelu državu, ali trebaš imati dosta love za to, a Amsterdam je definitivno gradu kojem ti neće biti dosadno

3. definitivno nemoj ići sa agencijom, puno je bolje sam, nisi ovisan o vremenu, ideš kamo želiš, vračaš se kada želiš, a grad nije kompliciran tak da ......

Je, slažem se da je ljepše proputovati cijelu državu, pogotovo me onaj sjeverni dio jako zanima (Friesland), samo treba love : /

I u pravu si vezano uz agenciju, jer si neovisan.

Sada je wizzair imao akciju do dortumunda za nekih 20 eura i do amsterdama vlakom za nekih 60 eura, a možeš ako imaš sreče nači jeftinu kartu sa croatia airlines direktna linija za oko 100 eura , ja sam svoju platio oko 650 kn.

Da, 100€ zvuči dobro :)
Ali malo mi je problem što dosad nisam putovala avionom (zamisli, u Grčku sam čak išla brodom i autom), tako da se bojim da ću se teško snaći na njihovom ogromnom aerodromu :rofl:

Cartman
02.04.2010., 15:10
Da, 100€ zvuči dobro :)
Ali malo mi je problem što dosad nisam putovala avionom (zamisli, u Grčku sam čak išla brodom i autom), tako da se bojim da ću se teško snaći na njihovom ogromnom aerodromu :rofl:

Sve govoriš da je ogromno:D , ma nije tak ogromno, grad nije ogroman, ma nije ni aerodrom tako ogroman, mislim ogroman je prema Plesu ali samo pratiš oznake i to je to :)

a kad sletiš na Schipol odmah na aerodromu imaš liftove koji te vode u podrum gdje je željeznička postaja i za 15 minuta si u centru Amsterdama (central station):top:

*tearsinheaven
02.04.2010., 15:16
Sve govoriš da je ogromno:D , ma nije tak ogromno, grad nije ogroman, ma nije ni aerodrom tako ogroman, mislim ogroman je prema Plesu ali samo pratiš oznake i to je to :)

a kad sletiš na Schipol odmah na aerodromu imaš liftove koji te vode u podrum gdje je željeznička postaja i za 15 minuta si u centru Amsterdama (central station):top:

Ma čuj, meni je i Pleso velik :D S obzirom da sam to ja, čini bi se da bih se slučajno ukrcala na neki drugi let i završila u Kazahstanu :D
Šalim se, valjda bih se snašla :top:

Ajde, pa ne djeluje tako komplicirano, dapače, hvala ti puno :)

Također, možeš li mi preporučiti (ako znaš) neki hotel/motel koji nije skup, a da ima krevet i kupaonicu i da se nalazi relativno blizu centru? :)

Cartman
02.04.2010., 17:19
Ma čuj, meni je i Pleso velik :D S obzirom da sam to ja, čini bi se da bih se slučajno ukrcala na neki drugi let i završila u Kazahstanu :D
Šalim se, valjda bih se snašla :top:

Ajde, pa ne djeluje tako komplicirano, dapače, hvala ti puno :)

Također, možeš li mi preporučiti (ako znaš) neki hotel/motel koji nije skup, a da ima krevet i kupaonicu i da se nalazi relativno blizu centru? :)

imaš u centru Delta hotel, nije ti hotel baš nešto ali ima svoju kupaonicu , za prespavati dobro. ovisi koliko mislis para izdvojiti za hotel, malo ih usporedi na tripadvisoru pa odaberi koji ti je po volji

*tearsinheaven
02.04.2010., 17:25
imaš u centru Delta hotel, nije ti hotel baš nešto ali ima svoju kupaonicu , za prespavati dobro. ovisi koliko mislis para izdvojiti za hotel, malo ih usporedi na tripadvisoru pa odaberi koji ti je po volji

Ok, super, još jednom, puno hvala :) :)

Htjela bih što manje love uložit u hotel, ali zato više na razgledavanje, razne muzeje, hranu i sl. :D

Boreia Proasteia
02.04.2010., 17:28
Jooj, Amsterdam...mjesec dana tamo nije dosta...

Danas bi trebao ići na "pregovore" sa frendom za Amsterdam, rekao je da je 100% za akciju...budemo vidjeli

Ovisi kakav si tip, ako si za partijanje i zabavu dovoljan je samo Amsterdam, a ako si tip kojeg zanimaju znamenitosti i priroda mislim da za upoznati pravu Nizozemsku ipak trebaš otići malo dalje od Amsterdama, jer to tamo obiđeš u dan-dva...mislim da Amsterdam nije toliko ogroman, prema wikipediji grad ima stanovnika kao i Zagreb, naravno sa okolicom duplo više...
Opet, ako hočeš zabavu par ljudi nađi, jer se sam/a baš nečeš zabaviti, a ako više ideš u razgledavanje tada solo i nije loše...

Što se opasnosti tiče...neznam...mi smo bauljali dan-noć, čak nam je hostel(Slotania, 17e noć) bio udaljen nekih 10-15min tramvajem/busom od centra a eto živi i zdravi smo se vratili...jedan momak, živi gore, je rekao da su Geuzenveld, Oost i Slotervaart najopasniji kvartovi, pa jedino možda to izbjegavati, iako neznam šta možeš tamo raditi jer nisu baš blizu centra...

A prijevoz, to i mene zanima...ima akcija Zagreb-Dortmund avionom za 20eura i od tamo bi se moglo nešto povoljno vlakom uhvatiti...netko je bio pisao da je našao za 20 eura neku akciju, povratnu vlakom iz Dortmunda, također se i bus ja mislim može naći za 50 eura...mislim da bi na prethodnim stranicama to trebalo biti...

Boreia Proasteia
02.04.2010., 17:35

Htjela bih što manje love uložit u hotel, ali zato više na razgledavanje, razne muzeje, hranu i sl. :D

Uh, izbor hrane i jela je tamo brutalan, na svakom kutu neki restoran, pečenjarnica ili fast-food...od japana do islanda

A za razgledavanje ti ne bi bilo loše kupiti I am Amsterdam card, dobiješ karticu i knjižicu malu...imaš dosta besplatnih ulaza u neke muzeje, na nekima popust, također u nekim restoranima popust, besplatna vožnja cruzerom po kanalima, opis svega toga ti je u toj knjižici...dosta toga...

Ja sam bio pametan pa sam dao 60-tak eura za karticu, a od silnih popusta i gratis ulaza, iskoristio sam samo besplatnu vožnju cruzerom...eh taj Amsterdam :cerek:

*tearsinheaven
02.04.2010., 18:27
Ma problem je što bi ja sve: uživala u noćnom amsterdamskom životu, a po danu razgledavala divne pejzaže :D
17€ noć zvuči dobro, a 10-ak minuta od centra nije tako puno. U koje doba godine ste išli tamo i koliko dana unaprijed ste trebali rezervirat hotel? (ako ste ga uopće rezervirali ili ste se samo pojavili tamo :D)

I 20€ za avion zvuči strašno malo, mogla bih to malo googlat :)
Na koji način si prije išao tamo?

I da, ova ideja s kartom ti je dobra, hvala :)

Boreia Proasteia
02.04.2010., 18:53
Ma problem je što bi ja sve: uživala u noćnom amsterdamskom životu, a po danu razgledavala divne pejzaže :D
17€ noć zvuči dobro, a 10-ak minuta od centra nije tako puno. U koje doba godine ste išli tamo i koliko dana unaprijed ste trebali rezervirat hotel? (ako ste ga uopće rezervirali ili ste se samo pojavili tamo :D)

I 20€ za avion zvuči strašno malo, mogla bih to malo googlat :)
Na koji način si prije išao tamo?

I da, ova ideja s kartom ti je dobra, hvala :)

Ovaj potpis mi se tvoj sviđa, CHOOSE LIFE! :)

Mi smo tražili/uzeli najjeftiniju opciju za hoStel, šesterokrevetna soba, 17 eura noć, hostel se zove Slotania(imaš na netu neke slike), također ima i privatne sobe...ali u Amsterdamu ti je tako svejedno jer su svi napušeni pa ih boli k...:D ...nije to kao kod nas da te svi gledaju i odmjeravaju...ali to je nebitno...mi smo te sobe rezervirali par dana prije letova, ali ako možeš probaj ranije, jer nikad ne znaš...to je bilo prošle godine 10mj....
A i po meni nije toliko bitno sad izgled sobe i broj zvjezdica, jer ne ideš u Amsterdam spavat nego prespavat(a ako i to:D)...
Prijevoz je jako jednostavan, odmah ti stoji bus ili tramvaj ispred hostela(10m) sjedneš i pravac centar...

Imaš promo cijene na wizzairu zagreb-dortmund(ako si uz zagreba?) za 5 eura jedan smjer, 5 eura povratni +10 eura provizije na karticu i to je odlična cijena...tamo nađeš neku akciju vlakom ili busom, mislim da je nasmijano nebo napisala da je vidjela akciju za 19, 20 eura vlakom do Amsterdama...mislim da te više od 80-90e sve skupa za prijevoz ne može ispasti, a to je opet odlična cijena...
Ja sam prošle godine platio negdje 70-80eura, zagreb-london london-amsterdam x2...

*tearsinheaven
02.04.2010., 19:03
Ovaj potpis mi se tvoj sviđa, CHOOSE LIFE! :)
He he, hvala, bila sam inspirirana Trainspottingom :)

u Amsterdamu ti je tako svejedno jer su svi napušeni pa ih boli k...:D ...nije to kao kod nas da te svi gledaju i odmjeravaju...ali to je nebitno...
A i po meni nije toliko bitno sad izgled sobe i broj zvjezdica, jer ne ideš u Amsterdam spavat nego prespavat(a ako i to:D)
Hahaha, ajme baš si me sad zainteresirao, htjela bi upoznat takav mentalitet :cerek:
Googlat ću Slotaniu. I super mi je što vas je išlo tako puno, mora da je bilo veselo :D
Naravno da je izgled hostela nebitan, meni je bitno da ima vode i nešto na čemu mogu malo prospavat (čak ne mora biti krevet :D)

mislim da te više od 80-90e sve skupa za prijevoz ne može ispasti, a to je opet odlična cijena...
Ja sam prošle godine platio negdje 70-80eura, zagreb-london london-amsterdam x2...
:eek:
Stvarno je super povoljno! A i zanimljiva mi je ova kombinacija Zg-London, pa London-Amsterdam :cerek:
Da, iz Zabrega sam ;)

Boreia Proasteia
02.04.2010., 21:13
He he, hvala, bila sam inspirirana Trainspottingom :)

Trainspotting...prejak film...u zadnje vrijeme ga jako često gledam ili barem neke dijelove ako nemam vremena...:D

Hahaha, ajme baš si me sad zainteresirao, htjela bi upoznat takav mentalitet :cerek:
Googlat ću Slotaniu. I super mi je što vas je išlo tako puno, mora da je bilo veselo :D

Ako misliš na mene, išli smo samo frend i ja na 4 dana i još 2 frenda, ali oni samo na dva dana...a ako misliš na forum, onda ima ekipe

Naravno da je izgled hostela nebitan, meni je bitno da ima vode i nešto na čemu mogu malo prospavat (čak ne mora biti krevet :D)

Bitno je da je siguran, čist i uredan...i eventualno blizu centra...obzirom da Amsterdam nije kao Zagreb da ti treba sat vremena od Jaruna do Centra, ovo stvarno nije loše, a i vidiš malo više od onog šta turisti obično vide...

Stvarno je super povoljno! A i zanimljiva mi je ova kombinacija Zg-London, pa London-Amsterdam :cerek:
Da, iz Zabrega sam ;)

Kad misliš ići?
Ja sam dobio godišnji u 6mj. sve skupa nekih 9 dana, pa vrtim razne kombinacije...ali baš te datume(19-27.6) zg-london nema baš jeftinih letova, mislim cijene su ok ako se ide samo u London, ali sa transferom do Amsterdama ispadne meni malo prevelika cifra...tako da ti ja ipak preporučujem da kupiš sad dok su promo karte zg-dortmund i onda gore lako...a i kad tad će se javit nasmijano nebo, ona bolje vrti i zna te cijene i stranice od dortmunda pa dalje

nasmijanonebo
02.04.2010., 22:43

ma neces se izgubiti na aerodromu..cak i ako ides avionom do dortmunda iz zg, i na vlak iz dortmunda do amsterdama, opet se neces izgubiti..sve pise tamo i vlakovi su tocni itd..cak i ako ne znas ni njem ni engl bi vrlo lako skuzila..
imas akcije za avion zgb-dortmund za 20 eura povratna (mislim da je akcija barem do 6.mj., poslije tko zna)..a onda mozes vlakom iz dortmundskog aerodroma do amsterdama..
o tom kako, koliko i koje cijene (vlak dortm.aerodrom-amsterdam) pogledaj:
http://forum.hr/showthread.php?t=87454&page=6
pa skrolaj
a na toj temi sam na stranici prije opisivala put do dortmunda i dusseldorfa itd (a sve je to blizu nizozemske)

*tearsinheaven
03.04.2010., 09:20
ma neces se izgubiti na aerodromu..cak i ako ides avionom do dortmunda iz zg, i na vlak iz dortmunda do amsterdama, opet se neces izgubiti..sve pise tamo i vlakovi su tocni itd..cak i ako ne znas ni njem ni engl bi vrlo lako skuzila..
imas akcije za avion zgb-dortmund za 20 eura povratna (mislim da je akcija barem do 6.mj., poslije tko zna)..a onda mozes vlakom iz dortmundskog aerodroma do amsterdama..
o tom kako, koliko i koje cijene (vlak dortm.aerodrom-amsterdam) pogledaj:
http://forum.hr/showthread.php?t=87454&page=6
pa skrolaj
a na toj temi sam na stranici prije opisivala put do dortmunda i dusseldorfa itd (a sve je to blizu nizozemske)

S engleskim nemam problema, dapače, samo što njemački nemam pojma :D
Ali i Nijemci i Nizozemci znaju eng tak da nije problem :)

Da, evo sad baš čitam ovo što si mi poslala, i cijene su dosta primamljive, jedino što ću ja tek krajem ljeta moći ići tamo.. Znaš li možda otkad dokad im traje turistička sezona tako da baš ne prođem najskuplje? :D

*tearsinheaven
03.04.2010., 09:25
Trainspotting...prejak film...u zadnje vrijeme ga jako često gledam ili barem neke dijelove ako nemam vremena...:D
:s

Ako misliš na mene, išli smo samo frend i ja na 4 dana i još 2 frenda, ali oni samo na dva dana
Da, mislila sam na tebe ;)
Jer mislim da je bolje što vas je više, naravno ako se međusobno dobro slažete i tako to :)

Bitno je da je siguran, čist i uredan...i eventualno blizu centra...obzirom da Amsterdam nije kao Zagreb da ti treba sat vremena od Jaruna do Centra, ovo stvarno nije loše, a i vidiš malo više od onog šta turisti obično vide...
Heh, pričaj mi o tome, živim na Jarunu i stvarno dugo treba do centra :(
Ali da, baš mi je drago što mi preporučate neke hotele jer uvijek je dobro porazgovarat s nekim tko ima iskustva :)

Kad misliš ići?
Ja sam dobio godišnji u 6mj. sve skupa nekih 9 dana, pa vrtim razne kombinacije...ali baš te datume(19-27.6) zg-london nema baš jeftinih letova, mislim cijene su ok ako se ide samo u London, ali sa transferom do Amsterdama ispadne meni malo prevelika cifra...tako da ti ja ipak preporučujem da kupiš sad dok su promo karte zg-dortmund i onda gore lako...a i kad tad će se javit nasmijano nebo, ona bolje vrti i zna te cijene i stranice od dortmunda pa dalje
Mislim ići tek krajem ljeta, tek tada ću moći jer imam ispite, a i radit ću preko ljeta, baš da si malo zaradim za put :)
Jedino ne bih htjela uletit za vrijeme turističke sezone, jer to će onda biti preskupo :/

bubbly
03.04.2010., 09:58

Amsterdam nije baš velik,savjetujem ti da obavezno posjetiš još nešto osim njega, barem ono što je relativno blizu, jer im je povezanost vlakovima nevjerovatno dobra i vlakovi voze non-stop, svakih par minuta, i nije strasno skupo...evo primjer što sam ja obišla u jednom danu: Rotterdam, Delft i Den Haag, sve je savršeno povezano vlakom, tak da smo išli iz Amsterdama za Rotterdam, onda Rotterdam- Delft, Delft- Den Haag i Den Haag- Amsterdam.
I obavezno idi u Zaanse Schans, to ti je ono selo sa vjetrenjacama, bus iz Amsterdama košta par eura. Pogledaj si na "fotografije s putovanja", imaš par mojih fotki iz Niskozemske :)
Izbjegavaj agencije, barem što se tiče ovakvih "bližih" putovanja, ne isplati se.

*tearsinheaven
03.04.2010., 10:02
Amsterdam nije baš velik,savjetujem ti da obavezno posjetiš još nešto osim njega, barem ono što je relativno blizu, jer im je povezanost vlakovima nevjerovatno dobra i vlakovi voze non-stop, svakih par minuta, i nije strasno skupo...evo primjer što sam ja obišla u jednom danu: Rotterdam, Delft i Den Haag, sve je savršeno povezano vlakom, tak da smo išli iz Amsterdama za Rotterdam, onda Rotterdam- Delft, Delft- Den Haag i Den Haag- Amsterdam.
I obavezno idi u Zaanse Schans, to ti je ono selo sa vjetrenjacama, bus iz Amsterdama košta par eura. Pogledaj si na "fotografije s putovanja", imaš par mojih fotki iz Niskozemske :)
Izbjegavaj agencije, barem što se tiče ovakvih "bližih" putovanja, ne isplati se.

Wow, super, baš ću pogledati fotke :cerek:
Sviđa mi se izbor gradova, samo što bih ja još i Utrecht ubacila :D

I hvala na savjetu :)

bubbly
03.04.2010., 10:23
Wow, super, baš ću pogledati fotke :cerek:
Sviđa mi se izbor gradova, samo što bih ja još i Utrecht ubacila :D

I hvala na savjetu :)

Moje slike su ti na 29.str :)
Naravno, ti sebi planiraj putovanje kako tebi odgovara, ovo sam ti samo navela kao primjer kako sa što manje vozikanja vidjet što više gradova, probaj si tako i Utrecht iskombinirat sa još nekim gradom/mjestom, da uštediš na vremenu.
Koliko love misliš dat za smještaj? Ja sam bila u dvokrevetnoj sobi sa kupaonom i doručkom za nekih 36 eura po osobi, na super lokaciji. Nije jeftino kao ovo što je prije navedeno, al dečku i meni je bilo bitno da imamo svoju sobu i kupaonu, nismo htjeli sobu sa više kreveta... kad idu samo dečki njima je to ok, al ja se ne bih baš osjećala ugodno da idem samo s frendicom i da spavam u sobi s nepoznatim ljudima... :ne zna: ti sama najbolje znaš kak tebi odgovara.

*tearsinheaven
03.04.2010., 10:36
Moje slike su ti na 29.str :)
Naravno, ti sebi planiraj putovanje kako tebi odgovara, ovo sam ti samo navela kao primjer kako sa što manje vozikanja vidjet što više gradova, probaj si tako i Utrecht iskombinirat sa još nekim gradom/mjestom, da uštediš na vremenu.
Koliko love misliš dat za smještaj? Ja sam bila u dvokrevetnoj sobi sa kupaonom i doručkom za nekih 36 eura po osobi, na super lokaciji. Nije jeftino kao ovo što je prije navedeno, al dečku i meni je bilo bitno da imamo svoju sobu i kupaonu, nismo htjeli sobu sa više kreveta... kad idu samo dečki njima je to ok, al ja se ne bih baš osjećala ugodno da idem samo s frendicom i da spavam u sobi s nepoznatim ljudima... :ne zna: ti sama najbolje znaš kak tebi odgovara.

Evo baš sad gledam, jako su mi lijepa ta mjestašca, i one tipične nizozemske kuće :cerek:
Mislim dat što manje para za smještaj, jer samo mi je bitno da mogu negdje prespavat i oprat se :D Naravno, ne bih mogla s nekim nepoznatim ljudima, tak da bi bila samo u sobi s ljudima koji bi išli s nama (još ne znamo točno tko, u procesu pregovora smo :D :D)

bubbly
03.04.2010., 10:49
Onda ti držim fige da uspiješ skupit što više ljudi, jer što više ljudi to jeftiniji smještaj :top:

*tearsinheaven
03.04.2010., 11:05
Onda ti držim fige da uspiješ skupit što više ljudi, jer što više ljudi to jeftiniji smještaj :top:

Hvala ti :)
Baš ću vam onda javit kad sve to organiziram, da čujem mišljenje forumaša :D

Cartman
03.04.2010., 12:30
*tearsinheaven

evo da ti ja opišem kakav je bio moj plan otprilike u Amsterdamu pa ti možda pomogne u planiranju i kaj smo posjetili

znači prvi dan kad smo došli malo šetnja kroz grad Royal Palace, Nuive Kerk, Oude Kerk ,Red Ligth District ,Chinatown, Weigh house

Ajax tura ( 10,5 €)
Sex museum - (3 €)
Erotic museum (5€)

e tu sad imaš još Marihuana museum i Votka museum,
te Heinken expirence(15 €)

drugi dan - de Zaanse Schans - selo sa vjetrenjačama i tvornica sira, posjet Vollendamu koji je poznat po ribolovu te brodom do gradiča Markena gdje smo posjetili tvornicu klompi

3 dan smo išli u Belgiju do Antwerpa i Brussela

4 dan smo vlakom išli do gradića Weespa tamo smo iznajmili bicikle i pravac Muiden do Muiderslot castle u povratku još u Weespu do vjetrenjača
pa navečer još Nemo (Science museum - 12,5€) i kuća Anne Frank i slikanje kod najuže kuće
5 dan Begijnhof, pa Amstrdam Dungeon, Madame Tussauds i vožnja brodičem kroz kanale, pa malo do Vondelpark i do Van Gogh muzeja

to bi bilo to u kratkim crtama nadam se da će ti pomoći:)

*tearsinheaven
03.04.2010., 12:42
Vau, pa lijepo ste to organizirali: vidjeli ste stvarno svašta u samo par dana :)
Super su mi ovi muzeji, ja bih si uz to ubacila i Artis koji me jako zanima.
I definitivno bih trebala unajmit bicikl pa se malo provozat da malo osjetim taj nizozemski 'duh' :D

I zgodna mi je ova varijanta u kojoj ste i Belgiju posjetili, to je dobra ideja.
Hvala =)

Ria26
13.04.2010., 08:32
Prije nego se upustim u prelistavanje i iscitavanje topica, zanima me jedna stvar. Putovanje u Nizozemsku autom, iz Juzne Hrvatske. Koliko je to to pametno ili blesavo?

bubbly
13.04.2010., 09:19
Prije nego se upustim u prelistavanje i iscitavanje topica, zanima me jedna stvar. Putovanje u Nizozemsku autom, iz Juzne Hrvatske. Koliko je to to pametno ili blesavo?
Ovisi jel bi išli autom zbog uštede, ili zbog "avanturizma" i razgledavanja usputnih odredišta?
Jer ako je zbog uštede sumnjam da možete uštedit na taj način... A inače, ako volite taj način putovanja, zašto ne?

nasmijanonebo
13.04.2010., 10:26
ako mislite drito do amsterdama, onda je to jako jako naporno..vozio se moj brat gore autom (zg-roterdam) (nesto hitno bilo pa je vozio bez odmora) i iako on moze puno puno voziti bez odmora rekao je da je ipak to preprenaporno.a cak i bez odmora se treba dugo voziti..
ako idete sa ciljem da se usput zaustavite u gradovima, i da ih obilazite (jer ima zanimljivih i lijepih gradova na ruti do amsterdama-austrija, njemacka:mig:) , negdje i prespavate i imate dosta slobodnih dana onda nije losa solucija s autom..
plus racunaj na problem parkinga u amsterdamu

Ria26
13.04.2010., 11:44
ako mislite drito do amsterdama, onda je to jako jako naporno..vozio se moj brat gore autom (zg-roterdam) (nesto hitno bilo pa je vozio bez odmora) i iako on moze puno puno voziti bez odmora rekao je da je ipak to preprenaporno.a cak i bez odmora se treba dugo voziti..
ako idete sa ciljem da se usput zaustavite u gradovima, i da ih obilazite (jer ima zanimljivih i lijepih gradova na ruti do amsterdama-austrija, njemacka:mig:) , negdje i prespavate i imate dosta slobodnih dana onda nije losa solucija s autom..
plus racunaj na problem parkinga u amsterdamu

Iskreno,onako najiskrenije da ti kazem, meni se ta voznja cini suludom. Imali bismo smjestaj kod prijatelja, nije u pitanju Amsterdam, neki manji gradic, ali ne znam tocno kako se zove. To su prijatelji od dragoga. To su nam planovi za jesen, zajednicki. Imam ja i neke svoje planove i vec napola izorganizirana putovanja, ali ovo bismo zajednicki.

E sad, on ima udoban auto, lijepo se voziti u njemu, nije skucen. Njemu je najveci problem naci se negdje bez auta. Ok, mozemo rentat, jasno je to MENI, ali zaaaaaasto bismo, ako on ima SVOOOOOOOJE auto.:rolleyes: hm

Preporucila sam mu i avion. Jos smo u fazi dogovora. Kad idemo negdje, nama je bit vidjeti kako ljudi zive. On je to zamislio, vozimo se i ako ja ili on vidimo nesto sta nam je zanimljivo, stanemo i prosetamo. :) Ako nam se staje i seta po polju, onda stanemo i setamo po polju. To je njegova vizija. Iskreno, nisam nikad putovala autom na daleke staze, eventualno po BIH.

nasmijanonebo
13.04.2010., 12:19
razumijem i tebe i njega..
ja sam ti uvijek bila za slow travel, tj. za njegovu viziju putovanja (ak ti se svidi negdje, stanes i zadrzis se itd).tako putujem od malih nogu (jos sa starcima) , tako da sam zahvaljujuci tome puno toga vidjela sto inace ne bih da idem negdje samo drito:mig:..i putovanje drito mi je dosadno:D,
meni nije bilo nikad bitno samo stici negdje, nego i uzivati u toku voznje..ali to je izvedivo samo ako imas dosta vremena, tj. dana (npr. godisnji odmor).. a ako je city break putovanje, naravno da nema smisla ici autom, nego avionom..
a ako imate free 2 tjedna, ne bi bilo strasno ici autom..obidjete klagenfurt, salzburg, chiemsee, minhen, augsburg, ulm, stutgart,frankfurt, koeln, dusseldorf itf..i mozete se vratiti drugim putem, npr. preko wurzburg, nurnberg,regensburg, linz,graz..itd..obje rute su ajmo reci podjednako dugacke..
i ovo su sve stvarno jako lijepa mjesta:mig:
ne kazem da idete autom, to je vasa odluka..ne navijam ni za auto ni za avion (najbitniji faktor je ipak broj slobodnih dana..i kondicija vozaca), niti sam na icijoj strani:D,
samo sam navela kroz koje zanimljive gradove ide ruta.
p.s. zna biti naporno ako samo jedan stalno vozi, pa cak i ako spavate negdje na putu do amsterdama.

dadnbadn
13.04.2010., 18:54
možda nekom pomogne nase nedavno iskustvo: wizz-ovim promo letom do dortmunda,na aerodromu rentali "polo" za 29E /dan i uzivali 10 dana obilazeci nizozemsku.u amsterdamu parking 6E /24h i jos dobijete svi besplatne tramvajske karte (u oba smjera)!!!!!

dadnbadn
13.04.2010., 18:57
i jos:nema muke kako stici na jutarnji let iz dortmunda(nama je bio u subotu),jer autic ostavis na aerodromu,kljucic ubacis u ormaric(jer poslovnica se otvara kasnije) i to je sve!

nasmijanonebo
13.04.2010., 19:58
za taj let zg-dortmund, pa dalje do a-dama (vlak, auto, kako god hocete)-to ce biti do 6/7.mj. a poslije ce vjerojatno ukinuti tu avio rutu.pa pozurite!

Boreia Proasteia
13.04.2010., 23:08
Naporno je(pogledaj samo udaljenost via michelin)...ali meni osobno bi to bio samo takav gušt(još ako šole normalno vozi)...ako imate vremena i love, ja bih preporučio...

Šteta što ja nemam vremena ni love ni pošten auto za tako nešto...staneš di hoćeš, kad hoćeš, ideš putem kojim ti želiš(mrzim autoputeve) i avantura i doživljaji samo takvi zajamčeni...

-nasmijanonebo, ne može bez D'dorfa, ha? :D

obidjete klagenfurt, salzburg, chiemsee, minhen, augsburg, ulm, stutgart,frankfurt, koeln, dusseldorf itf

night_train
14.04.2010., 08:57
hej ekipa... jel tko bi ona otoku Texel (ili jos dalje prema sjeveru).. moze li se on probazat u jednom danu ili bi trebala oragnizriat spavanje?

jarehead
21.04.2010., 18:08
Zanima me da li je puno dati okok 2000 kn za 6-dnevno putovanj u amsterdam, avionom, a smjesta u šestero krevetnim sobama s doruckom.... Hvala

bubbly
21.04.2010., 18:16
Zanima me da li je puno dati okok 2000 kn za 6-dnevno putovanj u amsterdam, avionom, a smjesta u šestero krevetnim sobama s doruckom.... Hvala
Ako ti se da gnjavit mogao bi proći nešto jeftinije, s tim da ne bi imao direktan let iz zagreba (ovo je pretpostavljam iz zagreba)... Al u principu meni se ovo čini ok cijena...

elena 55
07.05.2010., 11:57
Prodajem povratnu kartu za vlak za 2 osobe, i to:

19.06.2010. u 14:44 h iz Dortmunda Hbf za Amsterdam Central
22.06.2010. u 18:34 iz Amsterdama Central za Dortmund Hbf

Cijena: 109 Eura

Povratna karta mi je stigla na kućnu adresu i nalazi se kod mene

Svi zainteresirani neka mi se jave na pm

nukac
07.05.2010., 12:39
Eto, nažalost, sad počinju problemi s kupljenim kartama za dalje... A sve to radi Wizzaira...

elena 55
07.05.2010., 15:04
Nije nastao problem sa avionom odnosno došlo do otkazivanja Wizzairova leta.

Inače, Wizzair je kompanija s kojom sam nekoliko puta letjela i uvijek je sve bilo ok, bez otkazivanja letova i bez kašnjenja.

Naime, karte prodajem iz razloga što sam prilikom rezervacije umjesto za 21.06.2010. u popodnevnim satima kupila kartu sa povratkom za 22.06.2010. god. u popodnevnim satima, te sam tu grešku uočila tek kad su mi karte stigle doma.

Kako mi je povratni let sa Wizzairom 22.06.2010. god. ujutro ne mogu nikako iskoristit ovu kartu koju prodajem u dijelu koji se tiče povratka.

Eto, upozorenje svima koji on line kupuju karte da 10 puta provjere i pročitaju sve datume, jer se ovako banalne greške svima mogu desit.

S obzirom da zamjena karata nije moguća (već provjereno) već otkazivanje sa povratom novca i kupnja novih, radi se o proceduri koja traje neko vrijeme i koja košta, pa sam odlučila pokušat na ovaj način tj. prodat ove i sebi kupit nove sada ispravne karte za vlak.