PDA

View Full Version : Gastritis, čir i helicobacter pylori

lioness
11.12.2007., 10:24
ima li kakav prirodan lijek, savjet o prehrani ili nesto sto bi moglo povoljnije dijelovat na isto.

zapravo, da pocnem iz pocetka ... svi problemi su nastali kad sam pocela piti triquilar prije 6 godina. vrlo uskoro sam dobila policist jajnike, no to moja kreativna i soon to be ex ginekologica nije primjecivala godinama, pa sam nakon samostalnog istrazivanja ja njoj dosla sa idejom da izostanak menstruacije ne mora uvijek znaciti trudnocu, a da se akne po bradi, pojacana dlakavost, pritisak u podrucju maternice prilikom cucenja i ostalo mozda moze nekako povezati sa pcos-om!!! naravno, moja predvidjanja su se pokazala istinita!

diane su neko vrijeme pomogle, pa mi je polagano postalo mucno, presla na yasmine koje su mi isto neko vrijeme odgovarale, pa ponovno mucnine...

e sad, mozda sam napravila pogresku sto sam samostalno stala sa tabletama - ne toliko zbog mucnine koliko zbog preteskog psihickog stanja - od extremne srece do extremne depresije!

kako se tu uklapa heliobacter? ne znam je li kako povezano, no nekoliko godina osjecam te mucnine ... cini mi se da je za tablete bila karakteristicna nocna mucnina, a sumljam da mi je ove ostale godine i ovaj drugi tip mucnine od heliobacter (imala sam ga prosle godine, prosla lijecenje sa 3 antibiotika, no sumljam da se ponovno vratio!). ugl, imam mucninu gdje kad sam gladna, onda mi se podriguje, ako primjerice popijem previse soka, a nisam jela, pocinje me hvatat mucnina gdje se sva tresem i povraca mi se (a nemam sta za povratit recimo) ... najizrazenije je ako nista ne jedem, pa pojedem nekakav bonbon, malu cokoladicu ili sok, znaci jednostavne secere...

e sad, mozda cete me poslat u ... tko zna gdje :D , a mozda cete mi preporucit da pijem nekakav caj ili odem nekakvom travaru. bilokoja od ove 2 potonje opcije mi je draga :cerek:

metix
11.12.2007., 11:51
Jesi ponovo išla na testiranje (analizu krvi)? Kad?
Naime ja mislim otići ovih dana iako mi je prije par godina bio negativan, ali sad ponekad osjećam čudno u želudcu pa...:ne zna:

lioness
11.12.2007., 11:58
Jesi ponovo išla na testiranje (analizu krvi)? Kad?
Naime ja mislim otići ovih dana iako mi je prije par godina bio negativan, ali sad ponekad osjećam čudno u želudcu pa...:ne zna:

ici cu na test puhanja, necu vadit krv - nemojte me sad svi napast, ali vadjenje krvi mi je, uz morske pse, najgora fobija ... znam da sam prestara za fobije, ali ne mogu si pomoc!!!

ugl, rekla mi je dr da ima u nehajskoj za 180 kn (inace sam ja na krugama platila 300!), tako da i ja to trebam obaviti ovih dana, ali tek iza 19.12.

Taroth
11.12.2007., 12:06
za prvi test se uvijek koristi izdisajni, uglavnom se placa i kosta 300 kn.

moras uzeti u obzir da nekih 12 sati ranije ne smijes nista jesti (ne znam tocno koliko je sati).
da imas h.pylori mozes znati i ako imas pukotine/lezije na jeziku, te navodno ako imas ujutro bijeli talog na jeziku.

uz terapiju za h.pylori (antibiotici+controloc) si nabavi nesto na osnovi brusnice (sokovi, ima ih kvalitetnih u dm-u), te nesto na osnovi djumbira (npr. caj, ima u jurisicevoj u zg, bionova mislim da se zove)

lioness
11.12.2007., 12:10
za prvi test se uvijek koristi izdisajni, uglavnom se placa i kosta 300 kn.

moras uzeti u obzir da nekih 12 sati ranije ne smijes nista jesti (ne znam tocno koliko je sati).
da imas h.pylori mozes znati i ako imas pukotine/lezije na jeziku, te navodno ako imas ujutro bijeli talog na jeziku.

uz terapiju za h.pylori (antibiotici+controloc) si nabavi nesto na osnovi brusnice (sokovi, ima ih kvalitetnih u dm-u), te nesto na osnovi djumbira (npr. caj, ima u jurisicevoj u zg, bionova mislim da se zove)

ma daj? zapravo, logicno je da brusnica moze pomoc i protiv tih bakterija? a jel' bi bilo boje da ju jedem susenu? mislim, bolje u odnosu na caj?

phyto
11.12.2007., 19:26
ici cu na test puhanja, necu vadit krv - nemojte me sad svi napast, ali vadjenje krvi mi je, uz morske pse, najgora fobija ... znam da sam prestara za fobije, ali ne mogu si pomoc!!!

ugl, rekla mi je dr da ima u nehajskoj za 180 kn (inace sam ja na krugama platila 300!), tako da i ja to trebam obaviti ovih dana, ali tek iza 19.12.

Urea izdisajni test je i pouzdaniji od krvnog testa.Ne brini.
No meni se čini da ti imaš problem sa prekomjernim lučenjem kiseline (posljedica nervoze,stresa i loše prehrane).Možeš ti 100 puta istrebljivat H.pylori,ali će ti se reinfekcije stalno događat,ako ne poduzmeš nešto na tom planu.Na kraju krajeva danas sve više liječnika misli da je H.pylori dio "normalne" želučane flore (50% svjetskog stanovništa,a čak 70% stanovništva mediteranskog bazena je "inficirano" ovom bakterijom).
Ona postaje patogena u uvjetima nezdrave prehrane i pojačanog lučenja kiseline,a ovi faktori jako smetaju želučanoj sluznici.Zdrav organizam se lako nosi s H.pylori.

phyto
11.12.2007., 20:04
ma daj? zapravo, logicno je da brusnica moze pomoc i protiv tih bakterija? a jel' bi bilo boje da ju jedem susenu? mislim, bolje u odnosu na caj?

A zašto je to logično?:D Kad ne djeluje ni na E.coli (unatoč popularnom mišljenju da djeluje)-ona samo sprječava njeno prianjanje uz sluznicu.
Ipak mali pomaci su viđeni u tretiranju H.pylori:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=17487928&ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsP anel.Pubmed_RVAbstractPlus
http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/j.1523-5378.2005.00301.x

Gastritis i infekcija H.pylori se može tretirati:
-korijen sladića-klinički provjerena biljaka za tretiranje čira i gastritisa (djeluje jako protuupalno,a in vitro inhibira rast H.pylori),nije bez rizika pa se savjetuj o primjeni sa fitoterapeutom ili liječnikom,osnov terapije
-kamilica-protuupalno,spazmolitičko djelovanje (apigenin iz kamilice također inhibira H.p.),samo kao dodatak tretmanu
-biljke sa sluzima (lan,korijen sljeza)-imaju blago protuupalno djelovanje.a sluzi štite želučanu sluznicu od nadražaja,opet kao dodatak
-mažuran,biljka-regulira lučenje želučane kiseline i djeluje smirujuće,dodatno
-đumbir-samo u slučaju mučnina (može potaknuti lučenje kiseline što nije cilj)
-5g vitamina C dnevno u više doza-uništava H.p. (klinički provjereno),inače kod ljudi sa čirom na želucu i kroničnim gastritisom vitamin C se nalazi u želučanom soku u sniženim koncentracijama
-aminokiselina N-acetil cistein (NAC) pomaže u liječenju atrofičnog gastritisa (1-3g dnevno)
-ekstrakt kore neema-dosta snižava lučenje kiseline,a u kliničkom ispitivanju je pomogao skoro svim ispitanicima u cijeljenju čira na dvanaesniku
-guma tršlje-in vitro uništava H.p.,a liječi čireve na želucu (kliničko ispitivanje)
-eterična ulja čajevca i ravensare (oralno) mogu pomoći u liječenju infekcije

Prehrana:
-apsolutno ukinuti pušenje,alkohol,kavu i napitke s kofeinom (coca-cola,crni čaj,mate čaj,guarana)
-smanjiti unos šećera i soli
-izbjegavati svu začinjenu,masnu i prženu hranu
-piti sok od kupusa (mljac:D )
-izbjegavati aspirin i ostale NSAR

lioness
11.12.2007., 20:15
A zašto je to logično?:D Kad ne djeluje ni na E.coli (unatoč popularnom mišljenju da djeluje)-ona samo sprječava njeno prianjanje uz sluznicu.
Ipak mali pomaci su viđeni u tretiranju H.pylori:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=17487928&ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsP anel.Pubmed_RVAbstractPlus
http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/j.1523-5378.2005.00301.x

Gastritis i infekcija H.pylori se može tretirati:
-korijen sladića-klinički provjerena biljaka za tretiranje čira i gastritisa (djeluje jako protuupalno,a in vitro inhibira rast H.pylori),nije bez rizika pa se savjetuj o primjeni sa fitoterapeutom ili liječnikom,osnov terapije
-kamilica-protuupalno,spazmolitičko djelovanje (apigenin iz kamilice također inhibira H.p.),samo kao dodatak tretmanu
-biljke sa sluzima (lan,korijen sljeza)-imaju blago protuupalno djelovanje.a sluzi štite želučanu sluznicu od nadražaja,opet kao dodatak
-mažuran,biljka-regulira lučenje želučane kiseline i djeluje smirujuće,dodatno
-đumbir-samo u slučaju mučnina (može potaknuti lučenje kiseline što nije cilj)
-5g vitamina C dnevno u više doza-uništava H.p. (klinički provjereno),inače kod ljudi sa čirom na želucu i kroničnim gastritisom vitamin C se nalazi u želučanom soku u sniženim koncentracijama
-aminokiselina N-acetil cistein (NAC) pomaže u liječenju atrofičnog gastritisa (1-3g dnevno)
-ekstrakt kore neema-dosta snižava lučenje kiseline,a u kliničkom ispitivanju je pomogao skoro svim ispitanicima u cijeljenju čira na dvanaesniku
-guma tršlje-in vitro uništava H.p.,a liječi čireve na želucu (kliničko ispitivanje)
-eterična ulja čajevca i ravensare (oralno) mogu pomoći u liječenju infekcije

Prehrana:
-apsolutno ukinuti pušenje,alkohol,kavu i napitke s kofeinom (coca-cola,crni čaj,mate čaj,guarana) - apsolutno nista od toga ne koristim!!! caj eventualno 5 konzumacija godisnje, samo ako sam bolesna
-smanjiti unos šećera i soli - ok
-izbjegavati svu začinjenu,masnu i prženu hranu - trudim se
-piti sok od kupusa (mljac:D ) - ok
-izbjegavati aspirin i ostale NSAR - ostale nsar? aspirin bas ne pijem ....

a zbog cega mislis da imam gastritis? trebala sam otic kod gastroenterologa, no kako su mi rekli da me mogu tek primiit za 6. mj (to bi bilo cca sad) nisam se ni narucivala, jer tko zna gdje sam za pol godine ... i to samo u vinogradskoj, u ostalim su mi posprdno rekli da sam premlada za gastritis :rolleyes:

znaci od svega navedenog, smatras da bi 5 g C vitamina bilo nesto sto je neskodljivo, a potencijalno vrlo korisno?! to bi bila najbolja solucija?

phyto
11.12.2007., 20:42
- ostale nsar? aspirin bas ne pijem ....

a zbog cega mislis da imam gastritis? trebala sam otic kod gastroenterologa, no kako su mi rekli da me mogu tek primiit za 6. mj (to bi bilo cca sad) nisam se ni narucivala, jer tko zna gdje sam za pol godine ... i to samo u vinogradskoj, u ostalim su mi posprdno rekli da sam premlada za gastritis :rolleyes:

znaci od svega navedenog, smatras da bi 5 g C vitamina bilo nesto sto je neskodljivo, a potencijalno vrlo korisno?! to bi bila najbolja solucija?

Nsar-ibuprofen (neofen...),diklofenak (voltaren..),piroksikam (lubor...),naproksen (nalgesin...),ketoprofen (knavin,ketonal...)
Moja rodica sa 25.g imala gastritis,a kroz 2 godine i čir na želucu.Toliko o mladosti.Najlakše je njima otpilit pacijenta.:rolleyes:
Mučnine,povraćanja,nepodnošenje slatkog,kiselina (sokovi) su simptomi upale želučane sluznice (gastritisa).
Vitamin C te eventulano brusnica (ako ti nije i od nje muka te povećana kiselina) za H.pylori,ali moraš s nečim kontrolirati i lučenje kiseline.Preporučam sladić 4-6 tjedna (nikako duže) ukoliko nemaš problema sa bubrezima i krvnim tlakom,a nakon toga se može nastaviti s mažuranom (može jako dugo).
Alternativno uz vitamin C biljke sa sluzima i kamilica da se zaštiti sluznica (ipak je to kiselina).Obavezno piti po propisu (3-5 puta dnevno) u dovoljnoj količini i dovoljno dugo.Npr.kamilica se radi od 3g/250ml vode,a ne od 1 vrećice (1-1.5g).
Od mrvljenih sjemenki lana i korijena sljeza se rade macerati u hladnoj vodi-5g/2-3 dcl vode.

lioness
11.12.2007., 20:58
Nsar-ibuprofen (neofen...),diklofenak (voltaren..),piroksikam (lubor...),naproksen (nalgesin...),ketoprofen (knavin,ketonal...)
Moja rodica sa 25.g imala gastritis,a kroz 2 godine i čir na želucu.Toliko o mladosti.Najlakše je njima otpilit pacijenta.:rolleyes:
Mučnine,povraćanja,nepodnošenje slatkog,kiselina (sokovi) su simptomi upale želučane sluznice (gastritisa).
Vitamin C te eventulano brusnica (ako ti nije i od nje muka te povećana kiselina) za H.pylori,ali moraš s nečim kontrolirati i lučenje kiseline.Preporučam sladić 4-6 tjedna (nikako duže) ukoliko nemaš problema sa bubrezima i krvnim tlakom,a nakon toga se može nastaviti s mažuranom (može jako dugo).
Alternativno uz vitamin C biljke sa sluzima i kamilica da se zaštiti sluznica (ipak je to kiselina).Obavezno piti po propisu (3-5 puta dnevno) u dovoljnoj količini i dovoljno dugo.Npr.kamilica se radi od 3g/250ml vode,a ne od 1 vrećice (1-1.5g).
Od mrvljenih sjemenki lana i korijena sljeza se rade macerati u hladnoj vodi-5g/2-3 dcl vode.

e vidis, ja neki put nesto pojedem, pogotovo ako je kiselije (tipa, previse zakiselim salatu ili jedem jabuku) i bude mi mucno i MORAM pojesti nesto slatko, cokoladu ili kolac, i to mi nekako smiri zeludac :eek: ... valjda sam si to zabrijala, ali onda mi je lakse... a to se kosi s ovim nepodnosenje slatkog - ponekad mi je to jedini lijek ... ako mi je mucno, od vode mi je jos gore. i sokova.

kako mislis po propisu? jel imam negdje kupit te sve cajeve za gastritis ond protiv njega? ili? hoces mi tu napisat tocno sto trebam radit? ako te previse gnjavim, nemoj se zamarat, budem otisla u neku biljnu ljekarnu... ali ne u bio&bio, tamo sam zadnji put cula nekoliko nebuloza (vise se ne sjecam o cem smo pricali)

Taroth
12.12.2007., 07:44
e vidis, ja neki put nesto pojedem, pogotovo ako je kiselije (tipa, previse zakiselim salatu ili jedem jabuku) i bude mi mucno i MORAM pojesti nesto slatko, cokoladu ili kolac, i to mi nekako smiri zeludac :eek: ... valjda sam si to zabrijala, ali onda mi je lakse... a to se kosi s ovim nepodnosenje slatkog - ponekad mi je to jedini lijek ... ako mi je mucno, od vode mi je jos gore. i sokova.

kako mislis po propisu? jel imam negdje kupit te sve cajeve za gastritis ond protiv njega? ili? hoces mi tu napisat tocno sto trebam radit? ako te previse gnjavim, nemoj se zamarat, budem otisla u neku biljnu ljekarnu... ali ne u bio&bio, tamo sam zadnji put cula nekoliko nebuloza (vise se ne sjecam o cem smo pricali)

slatko pojacava kiselinu u stomaku...
popij pivo ili nesto drugo gazirano, pa ako dobijes stucanje ili gastroezofagealni refluks (vracanje kiseline u jednjak), onda sigurno imas pojacanu kiselinu.

no, osnovna metoda dijagnosticiranja je izdisajni test, a osnovna metoda za uklanjanje h.pylori je terapija antibiotici+controloc

sve ostalo potpomaze tome da se terapija ne mora ponavljati.
inace, nakon odradjene terapije se mora sacekati nekih 3-4 mj... nisam siguran koliko... na ponovno testiranje da se vidi da li je bilo uspjesno.

jos jedan od simptoma za h.pylori moze biti povremeni svrab na ledjima

lioness
12.12.2007., 08:13
slatko pojacava kiselinu u stomaku...
popij pivo ili nesto drugo gazirano, pa ako dobijes stucanje ili gastroezofagealni refluks (vracanje kiseline u jednjak), onda sigurno imas pojacanu kiselinu.

no, osnovna metoda dijagnosticiranja je izdisajni test, a osnovna metoda za uklanjanje h.pylori je terapija antibiotici+controloc

ok, budem otisla nakon ispita na izdisajni ...

glede povecanja kiseline slatkim, to mi je jasno, ali eto, meni pomaze da ako sam pojela nesto kiselije ili nesto od cega mi je mucno, da si pojedem kocku cokolade iil nesto slicno ... valjda sam si zabrijala, ali djeluje

glede testa sa pivom ili colom, ne pijem ni jedno ni drugo (na gazirana sam bila alergicna k'o mala, pa se jednostavno nisam naucila pit), no kad sam u par navrata popila par guceva, nista se strasno nije dogodilo ... barem sa pivom :ne zna:

lioness
12.12.2007., 08:37
nis, jedem dvopek i bananu i idem si skuhat caj od kamilice ... mozda bi se mogla i umit u njemu, pretpostavljam da ce licu dobro doci ...

i da, od kad imam helicobacter, jedem, jedem i jedem, jer mi je odvratan osjecaj mucnine kad je zeludac nesto prazniji ... tako sam se i udebljala 10 kg :eek: .. koma

Taroth
12.12.2007., 09:58
ok, budem otisla nakon ispita na izdisajni ...

glede povecanja kiseline slatkim, to mi je jasno, ali eto, meni pomaze da ako sam pojela nesto kiselije ili nesto od cega mi je mucno, da si pojedem kocku cokolade iil nesto slicno ... valjda sam si zabrijala, ali djeluje

glede testa sa pivom ili colom, ne pijem ni jedno ni drugo (na gazirana sam bila alergicna k'o mala, pa se jednostavno nisam naucila pit), no kad sam u par navrata popila par guceva, nista se strasno nije dogodilo ... barem sa pivom :ne zna:

ako ti neke stvari tesko sjedaju (npr. luk), onda mozda imas manjak kiseline

lioness
12.12.2007., 12:17
ako ti neke stvari tesko sjedaju (npr. luk), onda mozda imas manjak kiseline

luk obozavam, ali mi jako tesko sjeda!!! zna mi dragi cesto reci, kad jedemo cevape recimo :zubo:, nemoj puno jest, znas da ti bude mucno :lol:

od paprike i jabuke mi bude jako mucno

a neki put i od rajcice ...

ma tko bi znao, mozda sam na nesto od tog alergicna, pa mi zato ne pase u vecim kolicinama :ne zna:

chimavizza
12.12.2007., 18:06
zbog čega nastaje taj H.pylori? koji su uzroci?

patientia
16.12.2007., 10:24
Meni znaju smetati sirovi luk i mandarine, ali svejedno ih jedem. Chili kao da mi pomaze. Nikako da se odlucim na gastroskopiju. I ja moram smirivati zeludac hranom :(

patientia
16.12.2007., 10:51
Mazuran mi je omiljeni zacin. Kupila sam ono veeeliko pakiranje Kotanyi mazurana, za koji mjesec rekla dragom da je pri kraju, a on je odgovorio "a zato sva jela imaju isti okus" :o

lioness
16.12.2007., 14:09
Mazuran mi je omiljeni zacin. Kupila sam ono veeeliko pakiranje Kotanyi mazurana, za koji mjesec rekla dragom da je pri kraju, a on je odgovorio "a zato sva jela imaju isti okus" :o

:lol: hahahahah

da, i ja cijelo vrijeme smirujem zeludac s hranom, a znam da to nije rijesenje... eto, jucer jela mladi luk, stvarno ga obozavam, i nakon toga sam morala uzet kockicu cokolade da se zeludac smiri :ne zna:

simply_black
23.12.2007., 18:27
nis, jedem dvopek i bananu

Banana je užasno teška želucu za svariti, ne bi bilo loše da je preskočiš.

lioness
23.12.2007., 19:57

ma daj? :confused:

vidis, ne znam ni koliko puta me upravo banana spasila ... ono, kad su me hvatale nocne mucnine i povracalo mi se od same pomisli na hranu, banana ili nesto slatko (npr nutela) su bile jedine namirnice koje sam mogla pojest da mi se zeludac smiri... :ne zna:

Josey_Wales
23.12.2007., 20:05
Meni je Basenpulver prah ful pomogao... Kad krene gadna zgaravica i "paljenje" Basenpulver me spasi svaki put...:top: http://www.gaz.hr/Proizvodi-detalj.asp?ProizvodID=82 evo malo o njemu probaj ako zelis pa javi rezultate... http://www.zdravljeizivot.com/hrv/index.php?k=saznajte&s=basenpulver

patientia
29.12.2007., 11:27

:confused: :confused: :confused:

Banana se uglavnom probavlja u crijevima (ali pocne se probavljati vec u ustima, bas na primjeru banane se to uci). U zelucu se probavljaju proteini tako da je hrana bogata proteinima, pogotovo meso, "teska zelucu za svariti". Banana navodno moze pomoci protiv proljeva, ali znam ljude na koje djeluje suprotno, a na moju probavu ne djeluje ni na jedan ni na drugi nacin.

Zanimljivo je da ljudi mogu zivjeti (i neki zive) bez zeluca.

Merlina
01.01.2008., 21:14
Moju prijateljicu su više od godinu dana tretirali antibioticima (neuspješno) i mučili gastroskopijama. Na kraju je totalno pukla, udebljala se i pala u depresiju. Homeopatija joj je pomogla, zajedno s kontroliranom prihranom (savjetovanom od homeopata) za manje od mjesec dana.:top: Od tada je prošlo 4 godine i ona je ok.

lioness
02.01.2008., 14:05
Moju prijateljicu su više od godinu dana tretirali antibioticima (neuspješno) i mučili gastroskopijama. Na kraju je totalno pukla, udebljala se i pala u depresiju. Homeopatija joj je pomogla, zajedno s kontroliranom prihranom (savjetovanom od homeopata) za manje od mjesec dana.:top: Od tada je prošlo 4 godine i ona je ok.

pa daj mi konkakt tog homeopata i bit cu ti duznik do kraja zivota!!!!! :moli:

Merlina
02.01.2008., 18:51
Nije problem poslati ću ti tel. :) mada mislim da bi svaki iskusniji homeopat mogao pomoći. Vidim da ljudi na "zdravlju" hvale Centar za homeopatiju u Španskom, a ja znam da je dobra i Senija Grčić.

lioness
02.01.2008., 21:45
Nije problem poslati ću ti tel. :) mada mislim da bi svaki iskusniji homeopat mogao pomoći. Vidim da ljudi na "zdravlju" hvale Centar za homeopatiju u Španskom, a ja znam da je dobra i Senija Grčić.

ok, raspitat cu se o tom centru i seniji... hvala :kiss:

phyto
07.01.2008., 18:33

"Alternativno uz vitamin C biljke sa sluzima i kamilica da se zaštiti sluznica (ipak je to kiselina).Obavezno piti po propisu (3-5 puta dnevno) u dovoljnoj količini i dovoljno dugo.Npr.kamilica se radi od 3g/250ml vode,a ne od 1 vrećice (1-1.5g).
Od mrvljenih sjemenki lana i korijena sljeza se rade macerati u hladnoj vodi-5g/2-3 dcl vode."

Što tu pobogu nije jasno?!

lioness
07.01.2008., 20:31
totalni sam novak u ovom prirodnom lijecenju, pa se ne usudim sama "kemijat", da ne bi nesto zeznula. iz ovog gore mi nije bilo jasno za pocetak koje su biljke sa sluzima (sad vidim da su to mrvljene sjemenke lana i korijena sljeza), ne znam koliko dugo se treba macerirat... da li se caj od kamilice treba piti iskljucivo topli ili moze i hladni. koliko vit c ...

poslusat cu savjet merline i otic kod homeopata, neka mi on sve slozi i napise i po tome cu se ravnat. ako i ti imas preporuku za nekog dobrog, slobodno javi, od viska glava ne boli

phyto
08.01.2008., 01:19
totalni sam novak u ovom prirodnom lijecenju, pa se ne usudim sama "kemijat", da ne bi nesto zeznula. iz ovog gore mi nije bilo jasno za pocetak koje su biljke sa sluzima (sad vidim da su to mrvljene sjemenke lana i korijena sljeza), ne znam koliko dugo se treba macerirat... da li se caj od kamilice treba piti iskljucivo topli ili moze i hladni. koliko vit c ...

poslusat cu savjet merline i otic kod homeopata, neka mi on sve slozi i napise i po tome cu se ravnat. ako i ti imas preporuku za nekog dobrog, slobodno javi, od viska glava ne boli

Macerira se 1-2 sata,a kamilica se uvijek pije topla i svježe pripremljena (kao i ostali infuzi).Vitamin C 5g dnevno u 5-6 doza-pomiješati s čajevima ili maceratima.Vitamin C se ne stavlja u vruće napitke.
Za homeopate ti ne znam.:ne zna:

lioness
08.01.2008., 08:10
Macerira se 1-2 sata,a kamilica se uvijek pije topla i svježe pripremljena (kao i ostali infuzi).Vitamin C 5g dnevno u 5-6 doza-pomiješati s čajevima ili maceratima.Vitamin C se ne stavlja u vruće napitke.
Za homeopate ti ne znam.:ne zna:

ok, sad mi je jasnije ... a med ili slicno ne smijem stavljat u caj (infuz) i macerate, pretpostavljam

phyto
08.01.2008., 11:10
ok, sad mi je jasnije ... a med ili slicno ne smijem stavljat u caj (infuz) i macerate, pretpostavljam

U principu ne,ali ako ti je baš nepodnošljiv okus pola kavene žličice meda ti neće naškoditi.

lioness
08.01.2008., 11:13
U principu ne,ali ako ti je baš nepodnošljiv okus pola kavene žličice meda ti neće naškoditi.

ok, hvala!

Raiden
16.01.2008., 14:52
Je li tačno da pri provjeri heliobaktopilori se popije čaša jabukova soka i čekaju reakcije na "kiselinu"? Kako još provjeriti sam da li imaš ili ne?

patientia
16.01.2008., 15:50
Popije se urea:
http://en.wikipedia.org/wiki/Urea_breath_test

phyto
16.01.2008., 17:02
Je li tačno da pri provjeri heliobaktopilori se popije čaša jabukova soka i čekaju reakcije na "kiselinu"? Kako još provjeriti sam da li imaš ili ne?

Nema načina da sam provjeriš imaš li H.pylori ili ne.
A ako nemaš simptome vezane za gastritis ili čir što bi i provjeravao?:confused:
Vrlo velike šanse su da ti nađu i onda ti prepišu bespotrebnu kuru antibiotika i inhibitora protonske pumpe.

Raiden
16.01.2008., 20:31
A ako nemaš simptome vezane za gastritis ili čir što bi i provjeravao?:confused:
Vrlo velike šanse su da ti nađu i onda ti prepišu bespotrebnu kuru antibiotika i inhibitora protonske pumpe.

A koji su to simptomi za gastritis i cir?

tough_cookie
25.01.2008., 22:33
ima li netko kakvih novih komentara na basenpulver?

metix
29.01.2008., 23:28
Pročitala sam da pijenje zelene gline pomaže kod čira i sl. stvari.. Zna tko što???:confused:

little blue
13.02.2008., 00:45

Meni su nasli H.pylori, i doktor mi neda tablete, nego me poslao na jogu odnosno na bilo sta sta ce mi pomoci u smanjivanju zivciranja....

patientia
13.02.2008., 01:02
E jos da yoga ide preko HZZO-a...

Brinettaa
13.02.2008., 07:39
A koji su to simptomi za gastritis i cir?

http://www.plivazdravlje.hr/?section=arhiva&cat=h&acat=h&show=1&id=64

http://www.farmakologija.com/materia/a_pk.htm
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20020922/zdravlje02.asp

nadam se da sam ti bar nesto pomogla:mig:

Raiden
16.02.2008., 07:13
http://www.plivazdravlje.hr/?section=arhiva&cat=h&acat=h&show=1&id=64

http://www.farmakologija.com/materia/a_pk.htm
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20020922/zdravlje02.asp

nadam se da sam ti bar nesto pomogla:mig:

Hvala lijepo. Zvao sam doktora i dobio termin,
međutim kažu mu da ovaj test oralno što se uzima,
on se samo koristi za kontrolu kada je neko imao pa da se vidi je li otišlo.

A na prvoj kontroli se putem nekog skopa pregleda želdudac. Tako veli sestra na telefonu. Ali dobio sam prvo termin kao razgovor kod doktora pa ćemo vidjeti.

Ja sam jedno vrijeme reagovao povraćanjem na čisto mlijeko i sok od jabuke, sada to više nemam. Ostala je samo kiselina koja se nekad javi, ali sodom bikarbonom nestane za 10min.

ivy24
27.02.2008., 22:28
Kao klnka sam imala h. pylori, sada su valjda ostale posljedice, ali je uspješno zalječen, i tada mi jejako pomogao Tahebo čaj, ima ga u biljnim ljekarnama, jedino me on spasio, ali sam poslije morala na neku terapiju antibioticima, i dr mi rekla da sumamed ubija pylori, sada ne znam.. Kada sam ga imala prilike piti, poslije, probadalo me ko ludo, ostale su valjda posljedice, osjetljiv želudac i gastritis..

vivi
29.02.2008., 00:08
luk obozavam, ali mi jako tesko sjeda!!! zna mi dragi cesto reci, kad jedemo cevape recimo :zubo:, nemoj puno jest, znas da ti bude mucno :lol:

od paprike i jabuke mi bude jako mucno

a neki put i od rajcice ...

ma tko bi znao, mozda sam na nesto od tog alergicna, pa mi zato ne pase u vecim kolicinama :ne zna:

Ja imam problema s kiselinom vec duze vrijeme pa bi samo dodala par savjeta sto se tice prehrane, uz ono sto je phyto napisao:
-odlican izbor su kuhano meso i riba, kuhano povrce, a i voce, kao kompot, kuhana riza, zganci (tj. palenta) su super
-izbjegavati sirovo voce i povrce, cak i ako si to tu i tamo priustis, dobro je uzbjegavat ono sto tesko pada na zeludac kao npr, kora jabuke pa jabuku oguli, i paprike su stvarno koma
-mlijecni proizvodi pogotovo mlijeko i jogurt su katastrofa za zeludac
.izbjegavati konzerviranu hranu, i recimo onaj umjetni rajcica umak koji se stavlja na pizze ali i u druga jela, slatkise itd...

nekadali
02.03.2009., 16:43
pitanje, za bilo koga ko zna odgovorit.....
prije 7 godina sam ljecila helicobacter, ali ima bit da se opet vratila.
nisam sigurna jeli opet u pitanju bakterija ili je nesto drugo. gastritis imam vec vise od 10 godina. doktorica opce prakse mi je savjetovala da odem na izdisajni test za bakteriju, ali dobila sam informaciju da bi prije trebala otic na gastroskopiju, pa tek onda ljecit helicobacter, ukoliko je imam.
moje je pitanje jeli nuzno da prvo odem na odurno gutanje sonde ili ipak da iden laksim nacinom i provjerim helicobacter.
jer navodno nije pametno vrsit terapiju za helicobacter ako su stijenke zeludca previše ugrozene....
ako ko zn odgovor, unaprijed zahvaljujem.

goranbo
02.07.2009., 00:07
Meni su nasli H.pylori, i doktor mi neda tablete, nego me poslao na jogu odnosno na bilo sta sta ce mi pomoci u smanjivanju zivciranja....

Sory kaj dizem malo stariju temu, ali je li moguce da je ovo istina?? :confused:

kopija
03.07.2009., 13:23
Sory kaj dizem malo stariju temu, ali je li moguce da je ovo istina?? :confused:

Jedan od glavnih uzroka gastritisa je stres.
A tu yoga pomaže.

marylin
03.07.2009., 23:43
Jogurt je loš? Moja dr mi rekla da jogurt smijem, samo ne voćne...općenito, da što se tiče jogurta ovisi od osobe do osobe. Mlijeko jasno, nikako.

marylin
03.07.2009., 23:49
Pa dobro, nisu valjda lezije na jeziku i bijeli talog jedini simptomi H.pylori? ja imam oboje, pa je nisu našli...sad bih morala opet na to :(

goranbo
03.07.2009., 23:52
marylin, a zašto ideš na testiranje za helicobacter? Kakvih problema imaš?

marylin
03.07.2009., 23:55
Imam gastroezofagealni (nadam se da sam ispravno napisala) refluks - jak, te kronični gastritis. Otkriven mi je odavno. Često mi je jezik bijel, u biti, skoro svaki dan..ne pazim se baš što se prehrane tiče :( , a u zadnje vrijeme sam primijetila i lezije (iako sam ih imala i prije, pa ništa).

goranbo
03.07.2009., 23:57
Eh, moras onda pazit na prehranu, stvar je u tvojim rukama - sretno

marylin
04.07.2009., 01:21
Hvala..nije lako..i inače sam mršava, reflux hrana me dotuče...

Acute Chronic
27.11.2009., 20:19
Vjerovali ili ne ali prehrana je u mnogim sliučajevima bila presudna.. zapravo kompletni ritam i stil života.

dimoony
15.12.2009., 23:58
ja imam erozivni gastritis i helicobacteri pylori, zavrsila sam trojnu terapiju i jos par dana trebam piti nexium. prvenstveno sam isla na pretrage zbog nadutosti i povecanog ispustanja plinova, sto je izuzetno neugodno, pogotovo predvecer.
nakon terapije meni je situacija nepromijenjena pa me zanima, da li je itko s gastritisom i h.p. bakterijom imao taj problem? znam da treba antibiotik odraditi (na kontrolu idem tek pocetkom 2.mj.) i ja se doista trudim odrzavat kvalitetniju prehranu, al cim pojedem nesto sto i najmanje izaziva kiselinu meni pocinje kruljenje od zeluca kroz crijeva sve dok ti plinovi ne izadju, a zna potrajat :(
barem ne smrde...

Merlina
16.12.2009., 09:25
Moja prijateljica je prije par godina imala gadnih problema sa h.p. Ni nakon nekoliko terapija antibioticima situacija joj nije bila ništa bolja, o mukama koje je prolazila na gastroskopiji ne trebam niti pričati. Trajalo je to sve skupa oko godinu dana. Na moj prijedlog otišla je homeopatu, koji joj je za manje od mjesec dana homeopatskim kuglicama, te savjetima o promjeni prehrane riješio problem :).
Razmislite i o toj opciji iako nikoga ne nagovaram da ne ode doktoru i proba sa klasično terapijom.

Raiden
19.12.2009., 13:04
Koji je najsigurniji metod da se ustanovi ima li se HBP ili ne?

Siennna
25.12.2009., 08:49
U krvi se vidi prisutnosi H.pylori i to je siguran test, a za izdisajni urea test neki kažu da nije skroz siguran.

Moguće je da liječnici savjetuju promijenu u načinu života umjesto anitibiotika.
Navodno je utvrđeno da 70% ljudi na našim prostorima ima H.pylori a činjenica je da svi nemaju problema s njom zato jer počne stvarat probleme tek ako dođe do neravnoteže: povećan stres = povećano kiselost želudca= veća prisutnost H.pylori (zato jer je ona jedina kojoj pogoduju najkiseliji uvjeti).

A i činjenica da mnogima antibiotici ne promijene stanje je meni dovoljna da se ne bi odlučila za njih prije nego probam sve drugo i prije nego mi počne stvarati veće probleme.
:tulum: :zivili:

shirl
12.01.2010., 10:57
@phito - zanima me koliko dugo traje terapija c vitaminom, te da li je i gdje moguće nabaviti gumu tršlje o kojoj sam čitala da ima izvanredno antimikrobno djelovanje :)
tnx

bobaxxx
13.01.2010., 10:18
dali netko zna postoji li veza izmedu hp i psorijaze, tj dali moze psorijaza nastat zbog te bakterije???

suzi86
22.01.2010., 08:41
dali netko zna postoji li veza izmedu hp i psorijaze, tj dali moze psorijaza nastat zbog te bakterije???

Svaka bakterija,pa tako i heliobakter može ti utjecati na psorijazu i njeno jačanje.Moraš je liječiti antibioticima u suprotnom nemoj očekivati poboljšanje kod ps.

Vrijeda
06.03.2010., 23:48
Ola, društvo!!! Imam 22 godine i prije par dana, nakon gastroskopije- koja je obavljena tek iz trećeg puta, otkriven mi je poprilično velik čir na želucu- terapija lanzul, 2.5 mjeseca pa kontrolna gastroskopija. HPB negativna. strogo mi je zabranjen dosadašnji način života, dakle sve ono šta me veseli- cigaret, kava, vino, kebab itd. S obzirom da prema dijagnozi pripadam ovim temama, čini mi se da ću uskoro se preselit na temu anksioznost jer mi je sva životna radost otišla s današnjim meko kuhanim kokošjim nožicama za ručak, jednoj teško izmoljenoj cigareti od moje okoline i gadnom soku od brusnice- a subota je!!! :)

japa_zg
15.03.2010., 08:23
Očito da su simptomi Helicobactery pilori različiti, pa se nadam da ću nekome pomoći sa svojim slučajem...
Prošli tjedan mi je krvnim testom utvrđena HBP. Moji problemi su počeli prije otprilike 5mj. Ujutro bih se budio preznojen, sa laganom boli u grlu, suhim ustima i bijelim jezikom. U popodnevnim satima (nakon ručka) iz usta sam imao neugodan zadah. Kako nisam baš redovan odlasku liječniku, niti ljubitelj uzimanja ljekova, pretpostavio sam da se radi o nekakvoj virusnoj infekciji, koju ću uz povećanu dozu kuhanog vina (hehe) brzo zaliječiti. No to je trajalo cca 3 tjedna i nije prolazilo. Bližio mi se put u inozemstvo, pa sam preventive radi ipak otišao kod liječnika. Propisan mi je jači antibiotik. Simptomi su se malo smanjili, ali nisu zaliječeni. Ubrzo se sve vratilo na staro. U među vremenu sam smršavio i počeo osjećati opću slabost uz ponekad osjećaj "zimice" tijekom dana. Posjetio sam liječnika i još jednom ispričao simptome. Napominjem da nisam imao niti kiselinu u želucu, niti sam imao problema sa prehranom. Jeo sam i ljute kobase, pio gemište i pivu, dvije do tri jutarnje kave na prazan želudac, a niti sa mliječnim proizvodima nisam imao problema. Što su sve izgleda (i prema navodima sa ovog foruma) prvi i najvažniji simptomi za otkrivanje HBP-a. Napominjem da u međuvremenu nisam pio gastale i slične lijekove za reguliranje kiseline. Od liječnika sam dobio uputnicu za krvni test na Helicobactery pilori, uz napomenu da ukoliko on bude negativan moram posjetiti gastroenterologa. Sad sam na trovalentnom koktelu i nadam se izlječenju....

provinci alka
05.04.2010., 16:18
evo da se i ja ovdje javim....ja sam kao i jappa sasvim slučajno otkrila HP, i to zato što sam doktorici rekla da mi se čini da imam zadah iz usta, kojeg prije nisam primjetila.
otišla sam izvadit krv, hp je bio 55 i "odradila" sam trojnu terapiju.
sad čekam da prođe dva mjeseca pa da idem na izdisajni test provjeriti jesam ju ubila.
najgore od svega je to kaj prije nisam imala nikakve simptome, a sada osjećam ( ili sam si umislila da osjećam) manje bolove u trbuhu, kao da mi se koža stišće iznad pupka...
kaj vi mislite?

bdm
15.07.2010., 08:58
evo da se i ja ovdje javim....ja sam kao i jappa sasvim slučajno otkrila HP, i to zato što sam doktorici rekla da mi se čini da imam zadah iz usta, kojeg prije nisam primjetila.
otišla sam izvadit krv, hp je bio 55 i "odradila" sam trojnu terapiju.
sad čekam da prođe dva mjeseca pa da idem na izdisajni test provjeriti jesam ju ubila.
najgore od svega je to kaj prije nisam imala nikakve simptome, a sada osjećam ( ili sam si umislila da osjećam) manje bolove u trbuhu, kao da mi se koža stišće iznad pupka...
kaj vi mislite?

HP koji je bio 55 je nalaz na kojoj vrsti(sektoru) pretrage ...osnovne krvne pretrage, sedimentacija,ili na enzimima, ili neka mikrobiološka pretrega ili šta??
kolko su referentne vrijednosti za hp?

od čega se točno sastoji trojna terapija?...koliko dana traje?

hvala

provinci alka
15.07.2010., 10:26
HP koji je bio 55 je nalaz na kojoj vrsti(sektoru) pretrage ...osnovne krvne pretrage, sedimentacija,ili na enzimima, ili neka mikrobiološka pretrega ili šta??
kolko su referentne vrijednosti za hp?

od čega se točno sastoji trojna terapija?...koliko dana traje?

hvala

trojna terapija se sastoji od dva antibiotika ( amoksicilin i još jedan, ja sam npr. dobila medazol) + lijek za želudac ( controloc, ortolax i sl.), ukupno traje oko 2 tjedna.
test na hp možeš napraviti putem krvi, putem izdisajnog testa, gastroskopije..

ChocolateFreak
23.07.2010., 16:59
Pozdrav svima!
I ja bih trebala neki savjet u vezi želuca. Zadnjih mjesec i pol me povremeno boli, opisala bih to kao tupu bol, samo se ponekad malo više pojača pa bude kao da probada. Još nisam bila kod doktora i nekako ne želim otić jer se bojim da je bakterija i da će mi dat antibiotike, a ne želim ih pit, imam neku averziju prema tome. Dakle, ne znam koji je uzrok boli, pa me zanima mogu li sama nešto napravit, tj. je li dosta ojačati stijenku želuca? Ionako sam ovdje u više postova pročitala da većina ljudi ima H.pylori, ali samo nekima stvara probleme.
Čula sam da čaj od nevena jača stijenku želuca i na Dolcu sam vidjela neke kapi za želučane probleme od Travar MB. Bi li nešto od toga bilo preporučljivo, je li netko probao?
Ili da ipak odem doktoru?:(

naomi
05.09.2010., 08:52
Evo i mene, mozda nekome pomognem :mig:

Bila sam skrz zdrava do prije nekih 5 godina kad su mi poceli sjedeci simptomi: bjeli talog na jeziku, los zadah iz usta, knedla u grlu, probadanje boli kroz zeludac ako bi popila kavu a nekad i iz cista mira, poceli su mi problemi s hemroidima i stalni osjecaj nemoci(nesto kao kronicni umor)+manjak zeljeza. To su sve moji simptomi, sad moze ih netko osporit da ne spadaju pod hel py al ja ih imam:ne zna:

Jedino sta su mi doktori ljecili je manjak zeljeza. Za ostalo su mi govorili ma nije to nista.. Otisla sam nedavno privatnom otorino... radi gore navedenih problema s grlom i odma mi je rekao da najvjerojanije imam tu bakteriju. Nakon testiranja imam klasicni tretman antibiotika+conroloc.. Javim vam se nakon par tjedana sa dojmovima, da li i je bolje :mig:

Za one koji zagovarju ljecenje prirodnim nacinom, od kad sam pocela osjecat nemoc (ima 5 god) mislila sam da je to do prehrane pa sam promjenila to na zdravije, ne pijem i ne pušim a iz gore navedenih razloga ne pijem bas ni kavu. Zbog konstantnog osjecaja umora skoro nista nisam bancila i spavam 8 sati dnevno. A stresa ko ga ponekad nema, al nebi nikad rekla da sam tu ekstrmna jer mi je u zivotu ok. I jednostavno ne znam sta bi trebala promjenit u nacinu zivota ako mi se bakterija vrati da ju opet ne dobijem? Jedino da dam otkaz pa se u potpunoti posvetim sebi :mig::D tj pokusavam rec da kod mene bez ljekova nikako nije islo...

Probat cu ovo sto je phyto preporucio radi prevncije jer mi se cini da je velika sansa da se opet zarazim :ne zna:

aaatina
05.09.2010., 12:53
Ja sam Helico bakteriju liječila 2 puta,prvi put sa 9 godina,a drugi put sa 16 godina,meni su rekli da je razlog bakteriji genetika. Meni je želudac postao jako osjetljiv na mlijeko,sir,češnjak,crveni luk,paprik,mljevenu papriku,slatkoga općenito,kobasice,ćevape,mljeveno meso,manje više od sve te hrane meni se povraća,da li je to normalno,želudac me ne boli kao nekada,ali stalno mi se povraća u zadnjih godinu dana? Svaki dan otkrijem nešto novo što me smeta,doktor opće prakse je rekao da je to normalno i da pijem Donat:rolleyes:. Postoji li kakav čaj ili neki pripravak (osim Donata) kojim mogu sama sebi pomoći?

naomi
06.09.2010., 14:30
Ja sam Helico bakteriju liječila 2 puta,prvi put sa 9 godina,a drugi put sa 16 godina,meni su rekli da je razlog bakteriji genetika. Meni je želudac postao jako osjetljiv na mlijeko,sir,češnjak,crveni luk,paprik,mljevenu papriku,slatkoga općenito,kobasice,ćevape,mljeveno meso,manje više od sve te hrane meni se povraća,da li je to normalno,želudac me ne boli kao nekada,ali stalno mi se povraća u zadnjih godinu dana? Svaki dan otkrijem nešto novo što me smeta,doktor opće prakse je rekao da je to normalno i da pijem Donat:rolleyes:. Postoji li kakav čaj ili neki pripravak (osim Donata) kojim mogu sama sebi pomoći?

pogledaj sta je phyto napisao na stranici prije!

ako nesto probas javi :mig:

bdm
12.10.2010., 11:47

Da li znate da li je u nehajskoj još jeftinije nego drugdje: na 2 mjesta sam čuo da je 350kn!

ja zvao na broj koji sam našao na goglu 3690-343, ali to je ljekarna, ona mi dala drugi broj od laboratorija u nehajskoj 3835-o95 ali ti rade samo urea test iz krvi-seruma ( 70kn!)...ta laborantica mi nije znala za nikakav broj od odjela za urea izdisajni test -čak nezna da itko u nehajskoj to i radi???:ne zna:

imate li kakav telefon od tih iz nehajske...ili negdje drugdje u zagrebu koji su jeftiniji od 350kn?

goranbo
12.10.2010., 23:58
Mozda ti ustanove da si medju osamdeset posto ljudi koji imaju tu bakteriju :o

bdm
13.10.2010., 07:06
Mozda ti ustanove da si medju osamdeset posto ljudi koji imaju tu bakteriju :o

moja žena bi trebala ići na taj pregled...nešto je muči zadnjih 5-6 mjeseci GERB , ili nešto slično...kada pojede jako slanu hranu, ajvar ils. onda je već rano ujutro 6-7 sati nakon zadnjeg jela je bude bolovi u DONJEM DIJELU trbuha, 5-10cm ISPOD PUPKA, ima vjetrove i pun mokraćni mjehur, mora na wc
ja sam gledao malo anatomiju i to mjesto bi trebala biti tanko crijevo? ali njena doktorica govori da je valjda vezano za gerb ili gastritis dvanaestnika! (?? tako nisko na tijelu??) ...rekla joj je da se napravi taj test...to često ide uz gastritis želuca i dvanaestnika kaže doktorica

mislim da je jako vaŽNO sanirati prisutnost helicobacteri jer ona ako se ne liječi može dovesti do puno težih posljedica ( ulkusi, tumori)

naomi
16.10.2010., 12:45
moja žena bi trebala ići na taj pregled...nešto je muči zadnjih 5-6 mjeseci GERB , ili nešto slično...kada pojede jako slanu hranu, ajvar ils. onda je već rano ujutro 6-7 sati nakon zadnjeg jela je bude bolovi u DONJEM DIJELU trbuha, 5-10cm ISPOD PUPKA, ima vjetrove i pun mokraćni mjehur, mora na wc
ja sam gledao malo anatomiju i to mjesto bi trebala biti tanko crijevo? ali njena doktorica govori da je valjda vezano za gerb ili gastritis dvanaestnika! (?? tako nisko na tijelu??) ...rekla joj je da se napravi taj test...to često ide uz gastritis želuca i dvanaestnika kaže doktorica

mislim da je jako vaŽNO sanirati prisutnost helicobacteri jer ona ako se ne liječi može dovesti do puno težih posljedica ( ulkusi, tumori)

da! ljudima koji imaju gerb helicobakter dosta pogoršava simptome (knedla u grlu, nadraženost jednjaka itd..)

bdm
18.10.2010., 07:17
da! ljudima koji imaju gerb helicobakter dosta pogoršava simptome (knedla u grlu, nadraženost jednjaka itd..)

naprotiv!...kod nje se javljaju bolovi 5-6 cm lijevo od pupka ( valjda tanko crijevo ili trasverzala DEBELOG crijeva?)
zato je to dodatno plaši da se nije nešto pojaviolo na crijevima,,,pogotovo je opasno ako je na debelom crijevu:(

zna li itko koji je organ tu?:ne zna:

mali buco
22.10.2010., 13:51
bok!
evo danas sam saznala da sam pozitivna na HBP :o
pišem ovo u nadi da cu pomoci onima koji "nemaju" simptome, kao što ih i ja nemam :zubo:

kako mi je otkriveno ovo sra.e? slučajno!
eto, išla sam privatno endokrinologu radi štitne i s obzirom da sam spomenula da imam LPR (podvrstu GERB-a) pitao me dr da li sam radila test na HBP! nisam... pa kak niste? pa nemam nikakve simptome, bolove, nisam niš smršavila, dapače,ful sam se udebljala (što sam naravno povezala sa štitnjačom i djeloimično sam u pravu!). imam normalnu probavu, ne povracam itd..
i dr mi rekao da se dio pacijenata od ove bakterije deblja i pristala sam da mi naprave test! i evo ga, shit shit!!
prepisna mi je terapija: medazol, sumamed, lanzul...

katafakinstrofa :(
jako sam tužna, svaki tjedan mi nekog vraga pronađu!!

goranbo
22.10.2010., 14:01
Pa dobro jeste se vi malo raspitali po netu. Kad sam ja o tome teažio nasao sam podatke da 50% lijecnika smatra da to uopce ne treba lijecati te da prisutnost te bakterije ne znaci prakticki nista...
Takodjer da najmanje 80 % ljudi u USA ima tu bakteriju.
Dajte se malo informirajte i ne dopustite da vam liječnici zastarjelim znanjem sjebu zdravlje ....

mali buco
22.10.2010., 14:24
Pa dobro jeste se vi malo raspitali po netu. Kad sam ja o tome teažio nasao sam podatke da 50% lijecnika smatra da to uopce ne treba lijecati te da prisutnost te bakterije ne znaci prakticki nista...
Dajte se malo informirajte i ne dopustite da vam liječnici zastarjelim znanjem sjebu zdravlje ....

mislim da neliječenje podrazumijeva da si inače relativno zdrav i dobrog imuniteta...pa svi smo puni bakterija, to je normalno, al kad pređu neku granicu, treba ih liječit...

ja imam lpr i autoimunu bolest, tak da mislim da cu ipak krenut s liječenjem ;)

al bez brige, pitat cu i za drugo mišljenje :)

naomi
05.11.2010., 10:26

ja sam bila kod specijalista otorino.... i on mi je rekao da h.p. može dosta pogoršati stanje jednjaka koje je meni ionako stalno nadraženo i da se toga trebam rješit ako imam. tako da možda je sve to individualno, meni je receno da se rješim toga..

srcelence
16.11.2010., 20:21
evo i ja danas otkrila helač. pulmologica posumljala. Ja disati ne mogu. Pojačavali mi pumpice za astmu ( u Rockfellerovoj) a meni sve lošije. To traje od nove godine. Naljutila sam se i otišla dr Grle na Jordanovac. Žena i po!!!!
Trebala sam napravit izdisajni test al to košta 300 kuna (u Merkuru) pa mi dr opće prakse rekla gastroskopija je zakon...Na kraju mi je predložila analizu stolice u Zaraznoj (0 NULA kuna + uputnica) i evo danas piše pozitivan...To sam više doživjela kao dobru vijest jer to znači da mi neće pojačavat pumpice.

Od mojih simptoma mogu navesti dugogodišnji (10-15 god) gastritis bez žgaravice dođe pa prođe. nevezano uz vrstu hrane. bol bi se smanjivala nakon obroka, pa bio on i sami feferoni.

u zadnjih mjesec dana nemrem se pomaknut a da se ne zadišem i to brutalno. objasnila mi je dr Grle da mi se žel kiselina prelijeva iz jednjaka u bronhe i da zbog toga ne mogu disati.

Jedva čekam odradit terapiju da mogu prodisat punim plućima i riješit se jakih pumpica (kortikosteroid - udara na kosti...osteoporoza i sl)

dizzy0
17.11.2010., 13:23
Htjeo bi se malo nadodat na temu h.pylori.

Ja sam prije mj. dana saznao da imam h. pylori ,prošao sam tro komponenti tretman sumamed 500 +amoxilin 500 + nolpaza 40 mg,koja je trajala mjesec dana sve ukupno nakon toga pijem samo nolpazu 20 mg.

Zanima me jedno otisao sam kod doktora jer me mučila ta takozvana knedla u grlu da bi se na kraju ispostavilo nakon svih pretraga i ostalo da imam h. pylori,e sad kad osjetim da mi se smanji intenzitet kiseline tako mi i knedla u grlu nestane doslovno al tu je drugi problem pojavio mi se nekakav osjećaj, a to je da jedstavno pri gutanju u grlu osjetim kao nekakvo krckanje (ili bih to opisao kao kad na ruci zglob preskoci pa se onako malo čuje kao pucketanje.)i taj me osjećaj prati već mjesec i pol dana.

E sad me zanima da li je netko od vas imao nekakav slican simptom jer me to pomalo izludjuje?

Bio sam kod lječnika na uho grlo nos,doktor kaže da je sve u najboljem redu.
Da li to može biti da je od h.pylori??

Hvala unaprijed na misljenjima!!!

srcelence
17.11.2010., 14:05
Sad ja gutam i gutam da to probam čuti pa ne znam da li je to isto ali čujem nekakvo kvrckanje. a danas sam krenula sa kurom. Kiseline nikad i nije bilo.
nisi napravio novi test da vidiš jesi li uspješno izliječen?

dizzy0
17.11.2010., 14:18
Ma samo pri gutanju kao da nesto krcka ili preskače heh vise neznam kak bi to opisao!Jos nisam bio na testiranju zbog toga sto jos pijem ljekove!

Calandre
17.11.2010., 16:46
Htjela bih reći svoja iskustva s Helicobacterom.
Otkriven prije cca 4 godine (ali ga vučem puno dulje), vratio se tri puta, 4 gastroskopije koje jako teško podnosim.

U svakom slučaju - vađenje krvi i izdisajni test nisu pouzdani. Jedina pouzdana metoda za utvrđivanje HP je gastroskopija s uzimanjem uzorka a svakako zatražite da vam se napravi i antibiogram.
Napravila sam izdisajni test koji je bio negativan i par dana nakon toga sam bila na gastroskopiji i bila sam pozitivna na HP, što je nemoguće da ga nemam a onda nakon par dana imam. Dakle, osim što bacite novce ne dobijete pouzdan rezultat nakon izdisajnog testa.
U slučaju s vađenjem krvi - kada se vadi krv radi se test na antitijela koja vam doživotno ostaju u organizmu ako ste ga jednom imali. Dakle, opet nepouzdano.
Koliko god gastroskopija ogavna bila jedina je pouzdana.

Točno je da ga ima 80% populacije (možda i više) i da ga ne treba liječiti ako nema smetnji. Međutim, on je česti uzročnik gastritisa a neliječenje gastritisa može dovesti do komplikacija - u krajnjem slučaju i raka želuca/jednjaka i dr.
Tako da ne treba odugovlačiti ako osjetite smetnje jer može biti samo gore, sam od sebe neće proći.
Kako mi se tri puta vratio u tri godine počela sam već imati paničan strah na najmanju bol u želucu. Igrom slučaja prošle godine sam bila na dijeti koja je uključivala puno kuhanog mesa, povrća i voća, minimalne količine mlijeka/sira/jogurta i nakon dijete nije se više vratio.
Uglavnom, prehrana je nakon liječenja ključ za ozdravljenje. Treba to najozbiljnije shvatiti jer kako se veli nema kruha bez motike. Tko bi se trebao brinuti o našem zdravlju ako ne mi sami.
Ne konzumiram uopće: mlijeko, sireve, češnjak, crveni luk, šećere (dakle, ni bijeli ni smeđi niti ostale), izbjegavam jela sa zaprškama a da ne velim da sve količine koje jedem su znatno manje nego prije. Zdravstveno stanje mi se jako popravilo.
Također, ne pijem više kavu s kofeinom (zaboravite na tlak i te fore, treba vam ravno 4 dana da se skinete s kofeina) ali ne mogu prestati pušiti. Tj. mogu ali nisam još donijela tu odluku.

U bolnici Merkur sam imala najbolje iskustvo s liječnicima jer je tamo referentni centar za HP u Hrvatskoj a dr. Katičić je jedna fenomenalna osoba i stručnjak i sve preporuke imam za nju za razliku od Dubrave gdje sam imala grozna iskustva (nisu loši kao operateri ali je obrada nepotpuna i rade s pola snage).

Ne mogu reći da se panično bojim lijekova ali mi je bilo već stvarno jadno piti antibiotik jednom do dva puta godišnje. Tek kada sam promijenila prehranu dobila sam i rezultate. Antibiotik nisam popila od sredine prošle godine i vjerujem da samo prehrani to mogu zahvaliti.
Tj. da se korigiram: prehrani nakon liječenja.

dizzy0
17.11.2010., 18:25
da u potpunosti vas razumijem,jasno mi je da moram na dijetu tj.i sam specijalist mi je rekao da treba duze vremena za tu bakteriju.

Također su mi ljudi savjetovali da koristim cimet i med i nevenov čaj kažu da je dobar za te tegobe.

Recite mi da li ste imali kakove simptome tipa ove koje ja navodim kao knedla u grlu ili to krckanje koje sam opisao???

Calandre
17.11.2010., 20:15
da u potpunosti vas razumijem,jasno mi je da moram na dijetu tj.i sam specijalist mi je rekao da treba duze vremena za tu bakteriju.

Također su mi ljudi savjetovali da koristim cimet i med i nevenov čaj kažu da je dobar za te tegobe.

Recite mi da li ste imali kakove simptome tipa ove koje ja navodim kao knedla u grlu ili to krckanje koje sam opisao???

Probajte jesti što više kuhano a što manje sirovo ili prženo.
Meni osobno med smeta (stvara mi kiselinu) i ne bih ga preporučila.

Nisam imala knedlu niti krckanje :ne zna:
Osjećaj "knedle u grlu" često se povezuje sa štitnjačom, tako da možda nije loše provjeriti hormone štitnjače (T3, T4 i TSH). Taj se pregled radi običnim vađenjem krvi. Trenutno nema reagensa za tu pretragu u bolnicama (tj. dugo se čeka) ali se ta pretraga može obaviti u svim privatnim laboratorijima i ne treba ju odgađati. Štitnjača je jedna od žlijezda koja kontrolira i regulira mnoge procese u organizmu ;)

dizzy0
18.11.2010., 14:28
Probajte jesti što više kuhano a što manje sirovo ili prženo.
Meni osobno med smeta (stvara mi kiselinu) i ne bih ga preporučila.

Nisam imala knedlu niti krckanje :ne zna:
Osjećaj "knedle u grlu" često se povezuje sa štitnjačom, tako da možda nije loše provjeriti hormone štitnjače (T3, T4 i TSH). Taj se pregled radi običnim vađenjem krvi. Trenutno nema reagensa za tu pretragu u bolnicama (tj. dugo se čeka) ali se ta pretraga može obaviti u svim privatnim laboratorijima i ne treba ju odgađati. Štitnjača je jedna od žlijezda koja kontrolira i regulira mnoge procese u organizmu ;)

Gledajte to što vi kažete da to u grlu ima veze s štitnjačom to ste u pravu jer sam i ja sam mislio da je to od toga.

Ali kažem da kiselina nije samo tipa žgaravica ili nešto slično u grlu ili ti jednjaku,kod mene u ovom slučaju se bakterija manfestirala na način da kad osjetim da je jači intenzitet kiseline jednostavno kao da mi steže grlo tako da mislim da kod svakog je to drugačije.

Meni osobno je najgore ujutro kada se probudim jednostavno u grlu osjetim jačinu kiseline toliko da mi stvarno zateže grlo,a kada nešto doručkujem ujutro totalno olakšanje osjetim.To su moja iskustva s ovom bakterijom.
Još nisam posjetio enterologa ali vjerujem da ču uskoro tj. čim završim s ovim tretmanom morati ga posjetiti.

0merta
19.11.2010., 15:09
Evo, da vam se i ja pridružim...jučer sam radila test na hp, preko stolice...i danas išla po nalaz, naravno - POZITIVAN. Čak mi je u neku ruku lakše, jer napokon znam točan razlog svim tim smetnjama koje imam već duže vrijeme.

Evo i mene, mozda nekome pomognem :mig:

Bila sam skrz zdrava do prije nekih 5 godina kad su mi poceli sjedeci simptomi: bjeli talog na jeziku, los zadah iz usta, knedla u grlu, probadanje boli kroz zeludac ako bi popila kavu a nekad i iz cista mira, poceli su mi problemi s hemroidima i stalni osjecaj nemoci(nesto kao kronicni umor)+manjak zeljeza. To su sve moji simptomi, sad moze ih netko osporit da ne spadaju pod hel py al ja ih imam:ne zna:

Jedino sta su mi doktori ljecili je manjak zeljeza. Za ostalo su mi govorili ma nije to nista.. Otisla sam nedavno privatnom otorino... radi gore navedenih problema s grlom i odma mi je rekao da najvjerojanije imam tu bakteriju. Nakon testiranja imam klasicni tretman antibiotika+conroloc.. Javim vam se nakon par tjedana sa dojmovima, da li i je bolje :mig:

Za one koji zagovarju ljecenje prirodnim nacinom, od kad sam pocela osjecat nemoc (ima 5 god) mislila sam da je to do prehrane pa sam promjenila to na zdravije, ne pijem i ne pušim a iz gore navedenih razloga ne pijem bas ni kavu. Zbog konstantnog osjecaja umora skoro nista nisam bancila i spavam 8 sati dnevno. A stresa ko ga ponekad nema, al nebi nikad rekla da sam tu ekstrmna jer mi je u zivotu ok. I jednostavno ne znam sta bi trebala promjenit u nacinu zivota ako mi se bakterija vrati da ju opet ne dobijem? Jedino da dam otkaz pa se u potpunoti posvetim sebi :mig::D tj pokusavam rec da kod mene bez ljekova nikako nije islo...

Probat cu ovo sto je phyto preporucio radi prevncije jer mi se cini da je velika sansa da se opet zarazim :ne zna:
Sve ovo što si ti navela, što sam podebljala, imam i ja...umor, slabost, pa manjak apetita...pa onda se apetit pojavi, pa ja jedem ko da nisam 3 dana jela, pa mi bude muka, haha, i taj neki osjećaj gladi....također knedla u grlu, bijeli jezik, kojeg redovito četkam, ali onaj dio iza baš ne mogu, a i ne isplati se kad je to sve od hp kojeg treba liječit....pa me znalo isto tako bolit, cijeli prednji dio, skroz do prsa...itd itd.

Htjeo bi se malo nadodat na temu h.pylori.

Ja sam prije mj. dana saznao da imam h. pylori ,prošao sam tro komponenti tretman sumamed 500 +amoxilin 500 + nolpaza 40 mg,koja je trajala mjesec dana sve ukupno nakon toga pijem samo nolpazu 20 mg.

Zanima me jedno otisao sam kod doktora jer me mučila ta takozvana knedla u grlu da bi se na kraju ispostavilo nakon svih pretraga i ostalo da imam h. pylori,e sad kad osjetim da mi se smanji intenzitet kiseline tako mi i knedla u grlu nestane doslovno al tu je drugi problem pojavio mi se nekakav osjećaj, a to je da jedstavno pri gutanju u grlu osjetim kao nekakvo krckanje (ili bih to opisao kao kad na ruci zglob preskoci pa se onako malo čuje kao pucketanje.)i taj me osjećaj prati već mjesec i pol dana.

E sad me zanima da li je netko od vas imao nekakav slican simptom jer me to pomalo izludjuje?

Bio sam kod lječnika na uho grlo nos,doktor kaže da je sve u najboljem redu.
Da li to može biti da je od h.pylori??

Hvala unaprijed na misljenjima!!!
Također sam bila kod otorinolaringologa, radila bris grla jer me skroz mučilo (čak me i peklo grlo, i stalno mi se nešto slijevalo), ali eto danas sam išla po nalaz i piše - fiziološka flora, dakle se OK. :ne zna: I ta knedla, i kao da trebam nešto iskašljat, pogotovo nakon jela....i naravno ovo što ti opisuješ, kao neko krckanje...u zadnjih par tjedana imam osećaj kao da će mi grkljan iskočit, osjetim svaku koščicu unutra kad popipam...a i dešava mi se povremeno već nekih godinu, dve...ako zijevnem jače ili nešto slično, da mi se taj dio u grkljanu, neka koščica pomakne, i ja jedva da mogu progutat, a upravo tim refleksom gutanja ili čak rukom, moram pomaknut to na mjesto. Jednom mi se to desilo u busu, četiri puta sam napravila taj refleks gutanja, jedva se vratilo na mjesto, rukom sam morala to pritsnut...baš me zabolilo kad je kvrcnulo.
Ne znam stvarno da li TO ima ikakve veze sa HP, ali nebi se čudila...da se jednjak malo zeznuo, ili smo samo 'malo' rahitični.

ps: pijem već nekih tjedan dana čaj od brusnice (100%-tni), zbog nekih drgih problema, ali vidim da ni za ovo neće odmoć.

maja_osijek
19.11.2010., 15:15
pozz...
ja sam upravo danas saznala da bolujem od te bakterije. naime nesto vise od mjesec dana, u početku sam imala mucnine ali nisam povracala, povisen osjecaj kiseline i ponekad zgaravicu, a sada pred kraj kao sto je i dizzy naveo imam knedlu u grlu kroz cijeli dan a pogotovo navecer, bolove u trbuhu, malo iznad pupka i s lijeve i s desne strane.
bila sam prije tri tjedna kod svog lijecnika i prepisao mi je terapiju nexiumom koju sam odradila tjedan dana i nakon sto mi ni to nije pomoglo odlucili smo se da me uputi na pretrage. posto imam jako izrazenu averziju prema gastroskopiji (oba roditelja obavili taj grozni pregled) rekla sam njemu da nebi voljela obaviti tu pretragu. dobila sam uputnice za analizu krvi i mokraće, stolice, na uzv jetre i bubrega, te za gastroenterologiju.
nalaz krvi mi je bio idealan, dok se po mokraca vidio neki upalni proces. ono sto je bitno je da su mi otkrili upravo tu bakteriju putem stolice. napravljen je nalaz na HPB koji se pokazao pozitivan.
danas sam bila na gastroenterologiji i dobila sam troje ljekove acipan, lekoklar i amoxycilin koji moram piti tjedan dana, a nakon toga nastaviti s acipanom ali slabijim jos tjedana.
ono sto me zanima je sada nacin prehrane, sto da promjenim?
naime, ja sam sportasica i ne konzumiram niti alkohol, ni cigarete, ni pretjeranu przenu hranu (sam ponekad), niti previse slatkoga ni slanoga...moglo bi se reci da vodim stvarno zdrav zivot...
neznam ni sama sta bi promjenila sada u svojoj prehrani, pa me zanima imate li vi kakve savjete?!
uz to zanima me koji su nacini da se time zarazi?! u mojoj okolini ja ne poznajem niti jednu osobu koji je zarazena tom bakterijom, pa sam u totalnom neznanju kako sam se uspijela zaraziti...

dizzy0
19.11.2010., 21:31
Evo, da vam se i ja pridružim...jučer sam radila test na hp, preko stolice...i danas išla po nalaz, naravno - POZITIVAN. Čak mi je u neku ruku lakše, jer napokon znam točan razlog svim tim smetnjama koje imam već duže vrijeme.

Sve ovo što si ti navela, što sam podebljala, imam i ja...umor, slabost, pa manjak apetita...pa onda se apetit pojavi, pa ja jedem ko da nisam 3 dana jela, pa mi bude muka, haha, i taj neki osjećaj gladi....također knedla u grlu, bijeli jezik, kojeg redovito četkam, ali onaj dio iza baš ne mogu, a i ne isplati se kad je to sve od hp kojeg treba liječit....pa me znalo isto tako bolit, cijeli prednji dio, skroz do prsa...itd itd.

Također sam bila kod otorinolaringologa, radila bris grla jer me skroz mučilo (čak me i peklo grlo, i stalno mi se nešto slijevalo), ali eto danas sam išla po nalaz i piše - fiziološka flora, dakle se OK. :ne zna: I ta knedla, i kao da trebam nešto iskašljat, pogotovo nakon jela....i naravno ovo što ti opisuješ, kao neko krckanje...u zadnjih par tjedana imam osećaj kao da će mi grkljan iskočit, osjetim svaku koščicu unutra kad popipam...a i dešava mi se povremeno već nekih godinu, dve...ako zijevnem jače ili nešto slično, da mi se taj dio u grkljanu, neka koščica pomakne, i ja jedva da mogu progutat, a upravo tim refleksom gutanja ili čak rukom, moram pomaknut to na mjesto. Jednom mi se to desilo u busu, četiri puta sam napravila taj refleks gutanja, jedva se vratilo na mjesto, rukom sam morala to pritsnut...baš me zabolilo kad je kvrcnulo.
Ne znam stvarno da li TO ima ikakve veze sa HP, ali nebi se čudila...da se jednjak malo zeznuo, ili smo samo 'malo' rahitični.

ps: pijem već nekih tjedan dana čaj od brusnice (100%-tni), zbog nekih drgih problema, ali vidim da ni za ovo neće odmoć.

Neznam totalno sam u zabludi s tim takozvanim krckanjem,uskoro cu otici napraviti pretrage za štitnjaču i tada ću biti miran ....
Jer više nisam pametan.

0merta
20.11.2010., 12:19
Ps: zašto je ova tema pod Kozmetikom, umjesto pod Zdravljem ??? :confused:
Uopće je nitko ne vidi ovako....mislim da bi bilo OK, da se premjesti, ha ?? Molila bih moderatore da reagiraju....

0merta
27.11.2010., 13:37
Pozdrav !!
Imam jedno pitanje...pošto sam čula da je protiv želučanih problema i u liječenju helicobacteri-a jako dobar čaj od iđirota, počela sam ga pit danas (od Subana)....pročitala sam dosta dobra iskustva na internetu, ali me zanima jedna stvar,ako ga je još netko od vas pio....na uputama piše da se jedna žličica čaja prelije sa 2 deci hladne vode i kratko provrije, zatim se ostavi nekih par minuta, procjedi, i pije tri puta dnevno po jednu šalicu.....a na internetu piše da se isto tako jedna žličica prelije sa 2 deci vode, ALI ostavi preko noći i ujutro se malo podgrije, ostavi nekih 20-ak minuta, procjedi i onda pije po jedan gutljaj prije i nakon jela, i tako 3 puta...znači 6 gutljaja iliti jedna šalica dnevno. Ja sam napravila ovako kako je pisalo na netu, ali me zanima što je učinkovitije, npr. u borbi protiv hbp ?? Jer bi zaista prvo htjela probat sa time, a onda ako ne pomogne, krenut sa antibioticima.

dizzy0
27.11.2010., 22:48
Pozdrav !!
Imam jedno pitanje...pošto sam čula da je protiv želučanih problema i u liječenju helicobacteri-a jako dobar čaj od iđirota, počela sam ga pit danas (od Subana)....pročitala sam dosta dobra iskustva na internetu, ali me zanima jedna stvar,ako ga je još netko od vas pio....na uputama piše da se jedna žličica čaja prelije sa 2 deci hladne vode i kratko provrije, zatim se ostavi nekih par minuta, procjedi, i pije tri puta dnevno po jednu šalicu.....a na internetu piše da se isto tako jedna žličica prelije sa 2 deci vode, ALI ostavi preko noći i ujutro se malo podgrije, ostavi nekih 20-ak minuta, procjedi i onda pije po jedan gutljaj prije i nakon jela, i tako 3 puta...znači 6 gutljaja iliti jedna šalica dnevno. Ja sam napravila ovako kako je pisalo na netu, ali me zanima što je učinkovitije, npr. u borbi protiv hbp ?? Jer bi zaista prvo htjela probat sa time, a onda ako ne pomogne, krenut sa antibioticima.

Nisam probao taj čaj ali imam jedan recept koji ja koristim i mogu reći da mi je malo bolje ali treba vremena tako su me savjetovali.

Koristim 1 veliku jušnu žlicu meda i to mješam s malom čajnom žlićicom cimeta,tako da dobijem smećkastu masu i to koristim 3 x dnevno mogu reći da mi pomaže protiv kiseline.
Isto tako pijem 3x dnevno nevenov čaj koji je isto tako jako dobar za takve tegobe.

Moja iskustva su zasad dobra nemogu reći odlična ali ljudi s kojima sam se savjetovao imali su isti problem tako da što se tiće tih sastojaka su mi rekli da treba puno vremena ali vrjedi zaista.

0merta
28.11.2010., 14:33
Hvala puno :) ..ja bi se prvenstveno željela riješit te zločeste bakterije (hbp), ali na prirodan naćin, ako je moguće...zato što su antibiotici stvarno jaki i imaju brojne grozne nuspojave i nebih podnijela da izgubim još koju kilu, zbog njih, pošto sam i ovako slaba i mršava. A i čula sam da se dosta ljudi nije ni uspjelo riješit tom terapijom...a da je nakon tih nekih biljnih čajeva (iđirot, pelin) nalaz bio negativan. Pijem i čajnu mješavinu, Gaster čaj od Subana (borovica, kadulja, kamilica, matičnjak, menta, pelin, stolisnik).

dizzy0
28.11.2010., 22:12
a reci mi gdje se može kupiti taj čaj od iđirot a ???

0merta
29.11.2010., 00:07
U biljnim ljekarnama, najbolje od te firme Suban...moj je kupljen u onom velikom Konzumu na Črnomercu...tamo imaju ljekarnu, jel.

Merlina
29.11.2010., 11:21
Ovako dok čitam te vaše postove čini mi se da pola vas ima problema i sa kandidom.

Omerta, nudim ti tri gratis bioenergetska tretmana za tvoje tegobe.
Javi mi se na pm ako si zainteresirana.

0merta
29.11.2010., 14:10
Hmm, pa da, moguće...danas idem po uputnice za bris jezika i još neke krvne pretrage ako je moguće...pa kad stignu nalazi, i ako budu pozitivni, vidjet ću šta sljedeće. Hvala Vam...uzet ću u obzir Vašu ponudu.

kitako
01.12.2010., 21:57
evo da se i ja malo uključim u ovu raspravu...prije 4-5 god san otkrio da ima tu bakteriju pregledom krvi..počeo sam sa trojnom terapijom koja mi je privremeno smanjila simptome ali nekoliko dana nako završetka terapije su se simptomi opet počeli javljat..nakon toga sam otišao na izdisajni test koji je naravno bio pozitivan i nakon određenog vremena sam ponovio terapiju ali sa drugim antibioticima..nije ni to pomoglo pa sam opet nakon nekog vremena ponovio terapiju nakon koje je napokon test bio negativan..međutim simptomi su se nakon nekoliko miseci počeli opet javljat ali u dosta blažem obliku pa san odlučio opet napravit taj test za svaki slučaj i opet je bio negativan ali nekako sumnjam u njegovu pouzdanost..upravo dok ovo pišem iman simptome i mislin da ću uskoro opet otić na testiranje..mislin da je za liječenje jako bitno uzimati skroz nove antibiotike na koje se bakterija nije mogla prilagodit jer korištenjem istih antibiotika u ponovom liječenju gotovo sigurno neće pomoć jer bakterije općenito vrlo brzo postanu otporne a pogotovo HPB..još treba paziti da se ne koriste 2 antibiotika koji nisu međusobno kompatibilni jer se može desit da jedan antibiotik umanji djelovanje drugog ali to bi liječnici trebali znat...isto tako je pametno nakon terapije uzimati probiotike jer tako jaka terapija uništava 'dobre' bakterije u crijevima i time se omogućava nastanjivanje 'loših' bakterija..evo to je moj kratki osvrt u vezi toga..ako se još nečega sjetim javit ću se..pozz

re-for
02.12.2010., 19:18
Pozdrav svim pacijentima...od danas sam i ja dobio tu titulu.

Vlasnik sam Helicobacter pylori i kako kaze nalaz, veoma pozitivan....jer su mi nasli preko 3400 jedinica antitijela. (da li je ovo puno, malo, opasno???)
Ono sto me zapravo navelo da uradim nalaz jeste nadutost, gasovi, jutarnji proljev, problemi sa probavom i ono mozda najvaznije , problem sa kozom na prstima ruku. Kozda je ispucala, izrazito suha na palcu, kaziprstu i srednjem prstu. Kada dodjem u dodir sa prljavstinom ili prasinom, koza zna na pregibima prstiju i puknuti i onda nastaju ranice koje su jako bolne i neugodne. Potrosio sam na kilograme raznih krema.

U nardnih 2-3 dana moram po uputnicu pa zatim kod doktora koji ce mi prepisati terapiju.

Ono sto me zanima kod ljudi koji imaju problem sa pomenutom bakterijom, jeste, da li je neko od njih imao problem sa ispucalom i suhom kozom na rukama ili nekom drugom dijelu tijela??

Na ovu bakteriju je zapravo prvi poslumnjao jedan dobar dermatolog, koji je samo pogledao prste i nakon toga me upitao da li imam problem sa stomakom, tj. probavom.

0merta
06.12.2010., 12:56
Ja više ne znam šta da mislim :mad: prekjučer sam napokon nakon 100 godina bila vani...popila 3 duple medice...i kasnije pola litre Laškog, i nije mi AMA BAŠ NIŠTA bilo...nit me bolio želudac, nit mi je bila muka, nit sam bila napuhnuta...jučer i danas sam normalno jela sarmu....pa koji se to onda vrag dešava ??? A kao imam hbp (izoliran iz stolice) i morala bi počet pit onu trojnu terapiju, za koju sam čula samo najgore, izmučiš se ko kreten, a u većini slučajeva niti ne pomogne...na kraju si samo još više zezneš želudac. Nemam pojma šta da više radim...dal da napravim još i izdisajni test pa da budem 100% sigurna, ili ?? Jer evo već neko vrijeme se hranim relativno zdravo, samo kuhano...izbjegavam slatko, ljuto i tome slično...iako eto, pisala sam da zadnji put kad sam isto tako jela dva puta neki ljutkasti gulaš, nije mi NIŠTA bilo i dobro mi je sjeo na želudac. Pijem beta glukan već 2 i po mjeseca, brusnicu...pijem neke čajeve...čaj od iđirota, pa neku mješavinu, gaster čaj za želudac, počela sam i vježbat ujutro kad ustanem itd itd. Šta da radim ?? Na gastroskopiju me nebi bi sam vrag natjero...da bar ima neki drugi način da se vidi kako to iznutra izgleda i šta bi točno trebalo napravit, koju terapiju uzet.

kitako
06.12.2010., 18:27
Ja više ne znam šta da mislim :mad: prekjučer sam napokon nakon 100 godina bila vani...popila 3 duple medice...i kasnije pola litre Laškog, i nije mi AMA BAŠ NIŠTA bilo...nit me bolio želudac, nit mi je bila muka, nit sam bila napuhnuta...jučer i danas sam normalno jela sarmu....pa koji se to onda vrag dešava ??? A kao imam hbp (izoliran iz stolice) i morala bi počet pit onu trojnu terapiju, za koju sam čula samo najgore, izmučiš se ko kreten, a u većini slučajeva niti ne pomogne...na kraju si samo još više zezneš želudac. Nemam pojma šta da više radim...dal da napravim još i izdisajni test pa da budem 100% sigurna, ili ?? Jer evo već neko vrijeme se hranim relativno zdravo, samo kuhano...izbjegavam slatko, ljuto i tome slično...iako eto, pisala sam da zadnji put kad sam isto tako jela dva puta neki ljutkasti gulaš, nije mi NIŠTA bilo i dobro mi je sjeo na želudac. Pijem beta glukan već 2 i po mjeseca, brusnicu...pijem neke čajeve...čaj od iđirota, pa neku mješavinu, gaster čaj za želudac, počela sam i vježbat ujutro kad ustanem itd itd. Šta da radim ?? Na gastroskopiju me nebi bi sam vrag natjero...da bar ima neki drugi način da se vidi kako to iznutra izgleda i šta bi točno trebalo napravit, koju terapiju uzet.

moguće je da su ti suplementi koje uzimaš i način prehrane stavili pod kontrolu bakteriju pa ne osjećaš nikakve simptome šta ne znači da ona nije tu..tako se i meni stanje popravilo nakon šta san počea uzimat neke tablete za želudac i to je trajalo nekoliko tjedana pa se onda opet pogoršalo i mora san na trojnu terapiju..ako želiš na izdisajni test moj savjet ti je da tjedan dana prije prestaneš uzimat sve te suplemente jer oni mogu utjecat na rezultate testa...

ivana.ka.
07.12.2010., 10:08
ovako, muž mi ima problema sa kožom, ljušti mu se koža na licu i tjemenu pa smo posumnjali na psorijazu. tražio je uputnicu za kožni gdje su mu rekli da napravi analizu stolice na H. pylori. nalaz smo dobili jučer i pozitivan je, a za vrijeme čekanja nalaza mu se upalilo slijepo crijevo te je operiran. prije godinu dana imao je dvije lakše operacije u razmaku od dva tjedna. prvo mu je iz pupka počeo izlazit gnoj i krv te pa su mu rekli da mu je urasla dlaka te, a nakon 2 tjedna 20ak cm ispod pupka izbacio mu se neki čir iz kojeg je također izlazio gnoj, to su mu isto operirali i rekli da je to TAKOĐER urasla dlaka. meni je biolo totalno sumnjivo kako mu se to baš 2 puta dogodilo unutar 2 tjenda ali doktori se nisu previše zabrinjavali. kako mu je jučer ustavnovljena h. pylori u razgovoru sa sestrom dolazim do saznanja da ona može izazvati upale kod urastanja dlake.. nisam neki stručnjak al nekako mi se čini da bi i upala slijepog crijeva onda mogla biti povezana sa time. ŠTO VI MISLITE O TOME???

0merta
07.12.2010., 15:10
Ljudi, kolika je mogučnost da se nekome hbp prenese preko usta, odnosno putem poljupca ?? :confused: Mislim, ja ne znam kako sam ga pokupila i koliko ga imam, ali čitala sam kako se sve prenosi...želudac-usta, usta-usta i stolica-usta (iako je meni doktorica rekla da sumnja da sam ga tako, već da sam ga sama nekako zaradila)....za ovo drugo piše: kada iz usta zaražene osobe bakterija prelazi u usta zdrave osobe; istraživanja su, naime, pokazala, da se HP nalazi i na ranicama na sluznici usne šupljine. O kakvim je tu ranicama riječ ?? Ja koliko znam nemam nikakve ranice....al se svejedno bojim da ne prenesem nekom.

awia
09.12.2010., 14:29
Gle hbp je normalno prisutna u organizmu kao i e.coli, ali kada se nešto poremeti njihov broj se poveća i uzrokuju probleme. Što se tiče prijenosa slinom to je moguće kod GERB-a ali nije toliko bitno ako druga osoba ima dobar imunitet baš zbog toga jer je ta bakterija normalno prisutna u organizmu. Tako da ju ni ti nisi pokupila, samo ti se namnožila.

0merta
10.12.2010., 10:18
Ok, hvala puno na odgovoru.

0merta
10.12.2010., 16:20
Ps: od sutra počinjem piti onu trojnu terapiju....tako mi Bog pomogo. :moli:

Pps: piše u uputama da se one oooogromne tablete mogu hvala Bogu prepoloviti ili (još bolje) smrviti i rastopiti u vodi i tako popiti. Bar nešto...jer kad sam vidla kolike su, skoro sam se rasplakala. :(

Kako ste vi izdržali tih tjedan dana ?? Mene je užasno strah i od same pomisli da bi mi svaki dan moglo bit mučno itd., jer je OČITO da se jako teško podnose. Prvo uzimam onu jednu pola sata prije jela, i onda ona dva antibiotika sat vremena nakon jela. Valjda ću izdržat nekako. :( Još me k tome već 3 dana grlo boli dok gutam....

awia
11.12.2010., 12:19
Samo tjedan dana piješ? Ih, ja sam pila puna 2 tjedna i preživila. Iako imam osjetljiv želudac najbitnije je slijediti ono da prvih cca 3 dana stalno nešto grickaš, da ti ne bude prazan želudac jer će te onda manje boliti.

0merta
11.12.2010., 13:23
Pijem tu trojnu terapiju prvih tjedan dana i onda sljedećih 2-4 tjedna samo onaj inhibitor, jelte. Ahhh, ako su SAMO bolovi, onda super....ne želim provest dane i noći na wc školjci. :rolleyes:

awia
11.12.2010., 14:27
Ma meni je samo to bilo od njih ali problem je nakon. Trebala bi nakon njih piti probiotike jer unište sve živo i neživo. Meni su totalno shebali sve i naselile su mi se gljivice posvuda. Al doduše pošto ih trebaš piti 7 dana kraće možda kod tebe neće biti tako jakih problema.
Što se tiče inhibitora protonske pumpe to je normalno da trebaš uzimati još neko vrijeme. Meni je problem što ih ne mogu prestati piti jer mi se diže kiselina čim prestanem. No ja imam katastrofično jak slučaj gerb-a (u kombinaciji s gastritisom i hbp) tako da to i nije tako čudno. Ako ništa drugo uspjela sam smanjiti na 40mg dnevno, da ne pijem stalno 80mg.

0merta
11.12.2010., 16:41
Da, to znam, pijem ovako ionako te probiotike, b-aktiv, acidofilno mlijeko i sl. I namjeravam pit i uz terapiju. A sa kiselinom baš i nemam toliko često problema, pa se nadam da neću ni nakon terapije. Trenutno zapravo nemam nikavih problema, pijem čaj od iđirota pa je on možda malo pomogao....al jbg, bolje da prođem i tu terapiju, pa da sam kasnije mirna. Jedino to za gljivice me muči...mislila sam da ih imam na jeziku pa sam radila briseve (i za grlo), ali pokazalo se negativo. No nebi se čudila da ih nakon ovog dobijem, i gore i dole. GRRR !!!!!

awia
11.12.2010., 17:58
Da, ne bi ni mene čudilo. Ja sam ih dobila posvuda :mad:

0merta
12.12.2010., 10:30
Pitanjeeeee: http://www.forum.hr/showthread.php?p=30502673#post30502673

awia
12.12.2010., 17:08
Bože na koliko ti usporednih tema postavljaš pitanja :rofl: Nego, odgovorih ti na pitanje pm-om.

0merta
12.12.2010., 20:23
Ahh :) moram...nigdje nikoga, a ja paničar.

0merta
14.12.2010., 12:40
Još jedno pitanje....jel se ikome od terapije javljao neki gorak okus u ustima ?? :confused:
Meni se to dešava kad se zakašljem il pročistim grlo, baš kao da dolazi negdje iznutra, i osjetim to gorko u grlu i ustima.
Nikad prije nisam imala takvih problema, pa vjerujem da je to od antibiotika, ha ??

awia
14.12.2010., 13:13
Da, meni je cijelo vrijeme bio gorak okus u ustima. Poludila sam.

0merta
14.12.2010., 13:57
Ajde dobro...al fuj, odvratno je. :bljak: Ne pomaže ni žvaka ni ništa...tj. prođe tokom dana, al....

awia
14.12.2010., 14:05
Ja sam prala zube i ribala jezik valjda 15x dnevno i to bi pomoglo na cca 5min i onda opet isto. Nisam našla neku dugotrajniju pomoć. Prestat će kad prestaneš piti tablete.

spalatina
21.12.2010., 17:19
evo da se pridružim ovoj temi. prije par dana mi je dijagnosticiran gastritis istina samo na osnovi mog opisa općeg stanja, a bez gastroskopije. simptomi: neprestani umor, bolovi u želucu, mučnine i na kraju povraćanje sa tragovima krvi! ali nalazi krvne slike su ok pa su mi dali samo controloc. nemam pojma imam li HP, a moram priznat da mi nije baš ni svejedno što nisam detaljno pregledana pa razmišljam otići na dodatne pretrage privatno. dobila sam savjet da mjesec dana jedem svaki dan 3xdnevno žlicu meda sa žličicom cimeta (cejlonskog), a to preporučuje i hrpa internetskih stranica. ima li netko kakvih saznanja o eventualnim štetnim posljedicama takvog tretmana? smije li se to provoditi za vrijeme dojenja (izlučuje li se kroz mlijeko, utječe li na bebu??? ima li utjecaja na laktaciju)?
u svakom slučaju koristila sam to kroz par dana,u kombinaciji sa tabletama, fino je, čini se da pomaže, ali ne znam da li nastaviti zbog gore navedenih nedoumica...

gerby
22.12.2010., 08:44
[/U]

naprotiv!...kod nje se javljaju bolovi 5-6 cm lijevo od pupka ( valjda tanko crijevo ili trasverzala DEBELOG crijeva?)
zato je to dodatno plaši da se nije nešto pojaviolo na crijevima,,,pogotovo je opasno ako je na debelom crijevu:(

zna li itko koji je organ tu?:ne zna:

ja sam imala bolove na tom području par godina nakon malo masnije hrane pogotovo ako bi sadržavala vrhnje za kuhanje. mislila sam da izbjegavanjem takve hrane okgu riješiti problem i nisam se zamarala odlaskom doktoru, a i bolovi su se javljali samo povremeno.

prije mjesec dana, bolovi su počeli lijevo od pupka odmah ujutro (natašte), i malo niže, pa desno od pupka i na kraju me bolilo i u prsima. to je trajalo tjedan dana i ja se isto pitala koji je organ kritičan.

uglavnom, nakon gastroskopije koja nija bila strašna (privatno) saznala sam da se radilo o želucu i da imam erozivni gastritis i gerb zbog kojeg sam ujutro imalo osjećaj stezanja u grlu (suho grlo). test na HBP negativan. bolje otići na gastroskopiju i saznati o čemu se radi, nego trpiti bolove i nagađati.

Just2
22.12.2010., 12:31
evo da se pridružim ovoj temi. prije par dana mi je dijagnosticiran gastritis istina samo na osnovi mog opisa općeg stanja, a bez gastroskopije. simptomi: neprestani umor, bolovi u želucu, mučnine i na kraju povraćanje sa tragovima krvi! ali nalazi krvne slike su ok pa su mi dali samo controloc. nemam pojma imam li HP, a moram priznat da mi nije baš ni svejedno što nisam detaljno pregledana pa razmišljam otići na dodatne pretrage privatno. dobila sam savjet da mjesec dana jedem svaki dan 3xdnevno žlicu meda sa žličicom cimeta (cejlonskog), a to preporučuje i hrpa internetskih stranica. ima li netko kakvih saznanja o eventualnim štetnim posljedicama takvog tretmana? smije li se to provoditi za vrijeme dojenja (izlučuje li se kroz mlijeko, utječe li na bebu??? ima li utjecaja na laktaciju)?
u svakom slučaju koristila sam to kroz par dana,u kombinaciji sa tabletama, fino je, čini se da pomaže, ali ne znam da li nastaviti zbog gore navedenih nedoumica...

Definitivno napravi dodatne pretrage!
U današnje vrijeme se moraš sama za sebe pobrinut jel je nekim doktorima najlakše napisat recept i ćao!

Danaide
04.01.2011., 20:53
Bok svima, evo i mene ovdje. Kao poklon za novu godinu dobila sam Helicobacter :( a simptoma nije bilo nikakvih. Išla sam na par pretraga radi drugih stvari koje su me mučile, a oni meni nađu helića. Kažu, ništa strašno, popiješ 3vrste antibiotika i prođe. E pa vidjeti ćemo... ja se nadam da hoće :D
Ali, da se ne žalim previše, imam jedno pitanja. Pročitala sam na stranici subana da onaj čaj od iđirota potiče izlučivanje kiseline i želučanog soka. Nešto mi nije jasno: meni je doktor rekao da helicobacter potiče izlučivanje kiseline, i sada neka meni netko objasni zašto da pijem čaj koji također potiče izlučivanje kiseline? Po nekoj mojoj logici zar se ne bi trebao piti čaj koji smanjuje izlučivanje kiseline?
Sad više nemam pojma koje je trebalo biti "glavno" pitanje. Nema veze.

:W

Ana Laura Torre
06.01.2011., 09:43
Pozdrav svima,
evo i ja se pridružujem HP klubu! :cerek:

Prije otprilike mjesec dana sam bila na gastroskopiji i dijagnosticiran mi je kronični gastritis, a našli su i helicobacter pylori. Dobila sam onu trojnu terapiju od tjedan dana koju sam popila i ponovno ću za mjesec dana ići na gastroskopiju da provjere je li bakterija otišla.

Osobno nikad nisam imala teške simptome poput boli ili osjećaja težine u želucu, vraćanja kiseline ili slično, već me želudac znao povremeno boljeti ako bih se baš prežderala kao životinja :D ili ako bih jela paprike, spravljene na bilo koji način.

Ali, primjetila sam da to što ne osjetim na želucu, vidim na licu. Kad pojedem nešto što mi ne odgovara, recimo čokoladu, mlijeko ili bilo što kiselo, na licu mi se pojave sitne mrljice i prištići, i to uglavnom na desnom obrazu i desnoj strani lica. Primjetila sam to tek nakon što sam bila kod jednog 'alternativca' kod kojeg sam također primala terapiju za želudac, a koja je počela djelovati odmah i lice mi se bilo potpuno očistilo. (ipak, morala sam odustati od njega jer mi je bio preskup :D)

E sad, mene zanima, kao prvo, ima li još netko takvih iskustava s lošim tenom od hp-a? I kako ste to riješili? :D

Hvala!

kitako
11.01.2011., 14:52
otkriven je novi način terpaije protiv HPB..više u ovom linku:http://findarticles.com/p/articles/mi_m0689/is_10_57/ai_n30936700/

dizzy0
18.01.2011., 11:34
Pitanje jedno da li netko od vas tko ima ili je imao problema s ovom navedenom bakterijom,ima smetnje s crijevima ili tako nesto??
Jer meni unazad tjedan i pol dana pojavila se nekakva lagana bol (i to u predjelu malo iznad pupka) mozda i nebi nazvao to bol nego nesto slicno što je stalno u prisustvu a pogotovo ju osjetim kada uvučem trbuh recimo.
Da li je netko imao sličnih iskustava.tj. da navedem i ja imam istu bakteriju.

Danaide
19.01.2011., 22:49
Pitanje jedno da li netko od vas tko ima ili je imao problema s ovom navedenom bakterijom,ima smetnje s crijevima ili tako nesto??
Jer meni unazad tjedan i pol dana pojavila se nekakva lagana bol (i to u predjelu malo iznad pupka) mozda i nebi nazvao to bol nego nesto slicno što je stalno u prisustvu a pogotovo ju osjetim kada uvučem trbuh recimo.
Da li je netko imao sličnih iskustava.tj. da navedem i ja imam istu bakteriju.

ja sam imala tih problema, ali kada sam prestala piti tablete prestala je i bol :ne zna: ti već piješ sve one silne tablete?

dizzy0
20.01.2011., 18:45
Ja sam prošao trojnu terapiju, i nekako moram priznati da nisam zadovoljan na lječenju.
Bilo mi je dobro jedno vrijeme sad ponovo imam te nekakove blage tegobe.
I dobio sam nove tablete koje koristim.
Ali jos nisam napravio test da vidim jesam li ubio bakteriju al ću uskoro napraviti.

Danaide
27.01.2011., 20:52
Ja sam prošao trojnu terapiju, i nekako moram priznati da nisam zadovoljan na lječenju.
Bilo mi je dobro jedno vrijeme sad ponovo imam te nekakove blage tegobe.
I dobio sam nove tablete koje koristim.
Ali jos nisam napravio test da vidim jesam li ubio bakteriju al ću uskoro napraviti.

ni meni ta terapija nije bas pomogla :o trenutno pijem neke tablete za želudac pa se mogu normalno hraniti jer me inače mući žgaravica.
nisam ni ja išla na pregled da vidim dali sam je se riješila, ali meni je rekla doktorica da ne šalju uvijek na ponovni pregled :ne zna:

re-for
06.04.2011., 00:33
Pozdrav svim pacijentima...od danas sam i ja dobio tu titulu.

Vlasnik sam Helicobacter pylori i kako kaze nalaz, veoma pozitivan....jer su mi nasli preko 3400 jedinica antitijela. (da li je ovo puno, malo, opasno???)
Ono sto me zapravo navelo da uradim nalaz jeste nadutost, gasovi, jutarnji proljev, problemi sa probavom i ono mozda najvaznije , problem sa kozom na prstima ruku. Kozda je ispucala, izrazito suha na palcu, kaziprstu i srednjem prstu. Kada dodjem u dodir sa prljavstinom ili prasinom, koza zna na pregibima prstiju i puknuti i onda nastaju ranice koje su jako bolne i neugodne. Potrosio sam na kilograme raznih krema.

U nardnih 2-3 dana moram po uputnicu pa zatim kod doktora koji ce mi prepisati terapiju.

Ono sto me zanima kod ljudi koji imaju problem sa pomenutom bakterijom, jeste, da li je neko od njih imao problem sa ispucalom i suhom kozom na rukama ili nekom drugom dijelu tijela??

Na ovu bakteriju je zapravo prvi poslumnjao jedan dobar dermatolog, koji je samo pogledao prste i nakon toga me upitao da li imam problem sa stomakom, tj. probavom.

Evo mene 4 mjeseca nakon gore objavljenog posta.

Trojnu terapiju sam popio i mogu vam reci da mi je vec 4-5 dan bilo puno bolje. Bolovi su nestali, problem sa zgaravicom je nestao. Mogao sam pojesti 1 kg banana u 00.00 a da nakon toga nemam problem sa zgaravicom. Stolica se bila potpuno normalizovala a ja bio sretan. Nus pojava nisam imao.
Jedino sto mi je i dalje ostao problem sa kozom.
Sve ovo je trajalo nekih 20 dana nakon terapije, kada se svi predhodno navedeni simptopi nisu ponovo vratili.
Bol u predjelu zeludca, zgaravica, nadutost(konstantno imam potrebu za prd..:)), sto mi je ujedno i javeci problem, jer ako to ne cinim redovno, hocu eksplodirati:ne zna:.

Nisam isao na ponovnu kontrolu stanja u zeludcu(gastroskopija) niti sam isao na test na HBP.
Sta mi je ciniti? Ima li neka druga terapija koja je efikasnija od one standardne trojne? Moja je trajala 14 dana.

ljubić
06.04.2011., 13:55
Evo mene 4 mjeseca nakon gore objavljenog posta.

Trojnu terapiju sam popio i mogu vam reci da mi je vec 4-5 dan bilo puno bolje. Bolovi su nestali, problem sa zgaravicom je nestao. Mogao sam pojesti 1 kg banana u 00.00 a da nakon toga nemam problem sa zgaravicom. Stolica se bila potpuno normalizovala a ja bio sretan. Nus pojava nisam imao.
Sve ovo je trajalo nekih 20 dana nakon terapije, kada se svi predhodno navedeni simptopi nisu ponovo vratili.
Bol u predjelu zeludca, zgaravica, nadutost(konstantno imam potrebu za prd..:)), sto mi je ujedno i javeci problem, jer ako to ne cinim redovno, hocu eksplodirati:ne zna:.

Nisam isao na ponovnu kontrolu stanja u zeludcu(gastroskopija) niti sam isao na test na HBP.
Sta mi je ciniti? Ima li neka druga terapija koja je efikasnija od one standardne trojne? Moja je trajala 14 dana.

pozdrav. meni je također dijagnosticirana HB, iako nisam imala ni slične probleme tvojima. ja sam imala netipične smetnje, nikada me nije bolio želudac, nemam smetnje s žgaravicom, stolicom, težinom illi nadutošću. ja sam imala neobjašnjive napade gušenja i noćne apneje. u nekoiko navrata sam bila kod raznih liječnika zbog navedenih smetnji s raznim spazmima ali dugo vremena nitko nije posumnjao da je u biti problem želudac.
naravno, imam i gastritis i hiatus herniu (kako li se to piše?!). meni se u biti vraća sadržaj želuca (gerb ili refluks- koliko sam skužila to je isto ili jako slično). kako je to stanje dugo godina bilo totalno neprepoznato kako od mene tako i od liječnika, ja sam na kraju dobila upalu jednjaka s ranom koja je bila na prijelazu grkljan-jednjak. boljelo je za poluditi i tretirana sam na početku samo na ORL-u. na moje inzistiranje idem na gastroskopiju (nezaboravno iskustvo....) tek analizom uzetog uzorka se nalazi HB (u prethodnim godinama mi je više puta rađen krvni test i uvijek je bio negativan.

e sad, sorry nakon ovog dugog uvoda o meni.... meni ti je u startu prepisana terapija u trajanju od 1mj najača moguća (Nolapaza 2x40mg) i nakon toga 1mj Nolapaza 2x20mg. po učinjenoj gastroskopiji, dr. mi vraća terapiju na 2x40!!!! daklem, i prije utvrđene HB mi je određena terapija od min. 2mj!!! kažu da je uobičajeno biti na konstantnoj terapiji i 6mj i duže!!!! meni ova terapija odgovara, već sam malo počela fušariti, više ih se ne sjetim popiti nego što se sjetim, ali tegoba više nemam nikakvih. e da i ja sam imala neobjašnjive napade kašlja koji su trajali do povraćanja, jer mi se vraćao sadržaj koji nije izazivao žgaravicu ili bol već samo kašalj.... pa ti poveži s želucem......
da li su se smetnje možda vratile jer ti nisu prepisali dovoljno dugu terapiju pa si se možda zaliječio a ne izlječio?

_ivor_
06.04.2011., 22:06
<cut>

Teško je ovako reći, a izgleda da problem s kožom ipak nije povezan sa želucem. Nije mi jasno kako ni dermatolog nije otkrio uzrok. Jeste li možda kontrolirali hormone štitnjače? Prepoznajete li se ovdje:

http://ultrazvuk-tarle.hr/dijagnostika/zagreb/smanjeni_rad_stitnjace_hipotireoza/

Sve ovo je trajalo nekih 20 dana nakon terapije, kada se svi predhodno navedeni simptopi nisu ponovo vratili. Bol u predjelu zeludca, zgaravica, nadutost(konstantno imam potrebu za prd..:)), sto mi je ujedno i javeci problem, jer ako to ne cinim redovno, hocu eksplodirati:ne zna:.

Jeste li pazili na prehranu? Trojnom terapijom ste ne samo eradicirali Helicobacter pylori, već i ostalu "dobru" crijevnu floru, kojoj treba vremena da se oporavi.

Ako prehrana nije uzrok vašim tegobama, trebali bi posjetiti gastroenterologa. Trojna terapija traje 14 dana i njom se eradicira Helicobacter pylori. Možda je vama potreban inhibitor protonske pumpe (Pantoprazol), a to će gastroenterolog najbolje znati.

Helaku
07.04.2011., 11:17
bokić svima!
imam i ja nekih iskustava sa prokletom bakterijom pa evo da pomognem ljudima kojima je potrebno...
raspitivala sam se mnogo o ovome problemu i mislim da sam našla rješenje!
najprije moram reći da bi svatko ko sumnja na H.Pylori trebao otići na taj izdisajni test ili neki drugi (puno gori) koji plaća zdravstveno.
u slučaju da imate jako visoku koncentraciju ovih bakterija tribali bi, po mom mišljenju prije prirodnih ljekova proći jednu od ovih trojnih terapija i to po mogućnosti "sekvencijalnu" (http://www.annals.org/content/146/8/556.short) jer je učinkovitija a ne običnu trojnu koju propisuje po defaultu većina naših pametnih doktora.
i još nešto, šta vam većina doktora neće reći nego vas samo otpraviti doma sa vrećom tableta, ova terapija će vam uništiti dobar dio probavne flore pa bi tribali za vrime uzimanja terapije uzimati dosta nekakvih probiotičkih jogurta i jesti uglavnom laganu i kuhanu hranu.

a nakon terapije ili za one ljude koji nemaju veliki problem sa ovom bakterijom, najbolje sredstvo za uništavanje je KURKUMA(TURMERIC) i SLADIĆ ili SLATKI KORIJEN(LICORICE)! :s :s :s
Kurkuma je indijski začin i sastavni je dio curry-ja ali nije žestok i meni je odličan sa svime juhama,gulašima...
ima ga i u tabletama ali je skup i najbolje ga je kupit u dućanu kao začin u prahu (10-15 kuna).
Sladić je korijen i najbolje ga je piti kao čaj.:kava: postoje i nekakvi slatkiši ali upitno je koliko u njima ima uopće toga.
ja sam imala tu bakteriju i godinu nakon terapije sam osjetila da mi se ponovo vraća. ali onda sam otkrila ove dvi stvari otada nikakvih problema!
ne bi bilo loše ni suplemente vitamina C uzimati jer i on ubija ovu bakeriju ali kurkuma i sladić su zakon! :top:

dizzy0
08.04.2011., 12:30
Ja bih se takodjer htjeo nadovezat za ovu temu,posto sam doslovno od prosle godine vlasnik ove nazalost glupe bakterije.

Ja bih htjeo nesto ispricati,kod mene je bila ovaka situacija da sam jednostavno zbog neke druge stvari otisao kod doktora tj na orl i nakon pregleda me je doktor uputio na test na hbp i naravno tu su mi i otkrili.Mene nikada nije mucio zeludac i nikada nisam imao problema s time.Nego stvari zbog kojeg sam potrazio ljecnicku pomoc bila je ta,da sam imao jednostavno smetnje s prociscavanjem grla tj.malo malo pa me uvati nekakav kasalj tj. kasalj samo da procistim grlo i tu je pocelo i druga smetnja mi je bila kao da mi nesto stalno krcka pri gutanju.

Dobio sam trojnu kombinaciju ljekova plus nolpaza 40 koje sam koristio i naravno iskreno to me samo unazadilo i to jako,poslje toga su mi se pojavile stvari koje su ljudi u prethodnim postovima pricali,znaci ta nadutost ,bolovi u zelucu ali donji dio a zgaravice da i ne spominjem to je postalo normalno.

E nakon toga nekako ti svi simptomi su nestali a taj simptom zbog kojeg sam otisao, je i dalje tu muci taj nekakv kasalj i nekakva zategnutost u grlu,nakon toga sam otisao pregledat sve zivo cak i stitnjacu gdje su mi doktori rekli da je sve u redu i sta radim kod njih,na kraju shvacam da mi je ta bakterija jos uvijek nekako prisutna .

Ja sam imao tretman ljecenja hbp koji je trajao 2 mj. i cini se da mi bas i nije pomogao danas kada sam napravio dobru pauzu od tih ljekova cu otici po jos jednu turu nolpaza pa se nadam da ce mi bar malo pomoci.
Isto tako danas moram priznati ,nemam nikakovih vise tegoba sa želucom tu i tamo ponekad me uvati žgaravica a nemam vise ni nadotusti.
Jedino isti problem je ostao.

_ivor_
08.04.2011., 16:55
nikada me nije bolio želudac, nemam smetnje s žgaravicom, stolicom, težinom illi nadutošću.
<cut>
naravno, imam i gastritis i hiatus herniu (kako li se to piše?!). meni se u biti vraća sadržaj želuca (gerb ili refluks- koliko sam skužila to je isto ili jako slično).

Vas vjerojatno nisu ni liječili protiv Hp, nego su vam dali pantorazol (Krkina Nolpaza, Plivina Zipantola i sl.) ili zbog gastritisa, ili hijatalne hernije ili GERB-a (ili neke kombinacije). Hp se ne može eradicirati pantoprazolom. Može se ublažiti infekcija uzrokovana Hp, ali ne i eradicirati Hp - za to je potreban antibiotik (čak kombinacija dva antibiotika). Pantoprazol se može koristiti dugoročno.

Mene nikada nije mucio zeludac i nikada nisam imao problema s time.
<cut>
Dobio sam trojnu kombinaciju ljekova plus nolpaza 40 koje sam koristio i naravno iskreno to me samo unazadilo i to jako,poslje toga su mi se pojavile stvari koje su ljudi u prethodnim postovima pricali,znaci ta nadutost ,bolovi u zelucu ali donji dio a zgaravice da i ne spominjem to je postalo normalno.

Niste imali želučane smetnje, a uzimali ste trojnu terapiju od koje ste se osjećali lošije :confused:. Trebali ste obavijestiti liječnika da vam terapija ne odgovara (i prekinuti terapiju).

E nakon toga nekako ti svi simptomi su nestali a taj simptom zbog kojeg sam otisao, je i dalje tu muci taj nekakv kasalj i nekakva zategnutost u grlu,nakon toga sam otisao pregledat sve zivo cak i stitnjacu gdje su mi doktori rekli da je sve u redu i sta radim kod njih,na kraju shvacam da mi je ta bakterija jos uvijek nekako prisutna .

Prisutnost bakterije ne znači da ona uzrokuje probleme! Nemojte me hvatati za točne postotke jer se rezultati razlikuju od studije do studije, ali recimo oko 65% ljudi u Hrvatskoj ima Hp, od toga 80% nema nikakvih smetnji. Od ostalih 20% koji prepoznaju smetnje, tek se za mali postotak bolesnika do nekih 3% (koliko se sjećam iz jedne studije) može reći da Hp direktno uzrokuje tegobe (ostali imaju Hp, imaju simptome, ali se utvrdilo da simptomi nisu posljedica djelovanja Hp). Ponavljam, statistika je točan zbroj netočnih podataka :D, ali prisustvo Hp ne znači da vam ona i uzrokuje probleme.

Ja sam imao tretman ljecenja hbp koji je trajao 2 mj. i cini se da mi bas i nije pomogao danas kada sam napravio dobru pauzu od tih ljekova cu otici po jos jednu turu nolpaza pa se nadam da ce mi bar malo pomoci.
Isto tako danas moram priznati ,nemam nikakovih vise tegoba sa želucom tu i tamo ponekad me uvati žgaravica a nemam vise ni nadotusti.
Jedino isti problem je ostao.

Evo, i ovo govori da ste trojnu terapiju uzimali "nepotrebno". Stavio sam pod navodnike "nepotrebno", jer je možda eradiciran Hp, pa hajde, neka korist (na stranu što vam bakterija vjerojatno nije uzrokovala nikakve probleme). Ako primjetim dobro iz vaše priče, imali ste jedan problem (kašalj, krckanje pri gutanju), pa ste uzimali trojnu terapiju od koje vam je bilo loše, pa ste završili terapiju i bilo vam je bolje osim što je ostao inicijalni problem. :ne zna: Ne znam, mislim da vam pantoprazol ne treba, jer negirate tegobe sa želucem, a i napisali ste da vas je uzimanje lijeka "samo unazadilo, i to jako". Nemojte me krivo shvatiti, radili ste ono što su vam specijalisti preporučili, to je jasno. Ali ima liječnika koji znaju dati trojnu terapiju, pa kad se utvrdi da su tegobe ostale iste nakon terapije (ili više njih), samo zaključe da tegobe nisu zbog Hp :rolleyes:.

Mene ovo krckanje pri gutanju jako asocira na štitnjaču, ali velite da ste bili kod endokrinologa i da je sa štitnjačom sve u redu. I samo vi idite specijalistima, nek vas ne brine to što vas pitaju "što radite kod njih". Bolje da vas pitaju to nego "što se niste prije javili" :mig:

Jeste li radili gastroskopiju? Možda vam se žuč vraća u želudac (žučni refluks), pa se zbog toga zakašljete.

Jeste li bili kod pulmologa?

francvti
09.05.2011., 15:35
Koliko sada kosta izdisajni test, najpovoljnije naravno i gdje se u Zg-u moze napraviti?

ALEN068
10.05.2011., 14:40
Eto pridruzio bi se i ja ovoj temi i molio bi za odgovor ako neko zna..Takoder dugo vremena patim od refluksnog ezofagitisa i prije nekoliko dana otkrivena mi je bakterija h. pylori..e sad zanima me buduci da vec jako dugo patim od sinusitisa i faringitisa koji nikako da prolaze dali ta bakterija moze biti eventualni razlog..negdje sam cuo da upalne bolesti zeluca mogu uzrokovati i upale grla,sinusa..znali neko nesto o tome ili ima slicna iskustva?

_ivor_
11.05.2011., 18:29
Koliko sada kosta izdisajni test, najpovoljnije naravno i gdje se u Zg-u moze napraviti?

Ne znam koliko košta, ali urea izdisajni test (INFAI) rade u Nemetovoj (http://www.poliklinika-nemetova.hr/default.aspx?ID=30).

_ivor_
11.05.2011., 18:55
Eto pridruzio bi se i ja ovoj temi i molio bi za odgovor ako neko zna..Takoder dugo vremena patim od refluksnog ezofagitisa i prije nekoliko dana otkrivena mi je bakterija h. pylori..e sad zanima me buduci da vec jako dugo patim od sinusitisa i faringitisa koji nikako da prolaze dali ta bakterija moze biti eventualni razlog..negdje sam cuo da upalne bolesti zeluca mogu uzrokovati i upale grla,sinusa..znali neko nesto o tome ili ima slicna iskustva?

Iako moram priznati da sam već čuo od par ljudi kako povezuju probleme sinusa, grla i ždrijela sa Helicobacter pylori, mislim da ova bakterija nema nikakve veze s tim upalama. Helicobacter pylori živi u izrazitoj kiseloj okolini - u želucu, tj na želučanoj sluznici, gdje svojim djelovanjem uzrokuje infekciju. Ja još nisam naišao na neki članak koji bi objasnio eventualnu povezanost, ali možda su drugi imali više sreće :ne zna:

0merta
13.05.2011., 14:24
Nema veze sa bakterijom, ali ima sa kiselinom...ja sam pravi primjer toga...digla mi se jednom prilikom prošle godine i tad su počeli problemi sa grlom i nosom.

nadomak smisla
29.08.2011., 19:52
Evo da se požalim, možda je netko imao sl. situaciju...unazad cca mjesec dana imam večernje mučnine, slabost, nadutost, vjetrove i žešće podrigivanje i grčevite bolove-i u gornjem dijelu trbuha (želucu) i u donjem dijelu trbuha-oko pupka. Završila na hitnoj jedne noći di su mi rekli da imam infekciju urinarnih puteva. Otišla svojoj doktorici koja me poslala na urinokulturu (na hitnoj je u urinu bilo malo leukocita, krv je bila super) i stolicokulturu :D. Kulture pokazale da imam ešerihiju koli u urinu i u stolici helikobakter pilori. Stavila me na trojnu terapiju za helikobakter i kao da će antibiotik ubit i ovu iz urinarnog trakta. U međuvremenu dok sam sve to izobavljala-moji bolovi u želucu su i dalje tu, nepredvidivi i kako-koji-dan (unatoč dijeti), a bolovi u donjem dijelu su se spustili u prepone (povremeno) i tu i tamo koji probod u bubregu (unatoč skoro završenoj antibiotskoj kuri). Ne peče me dok piškim, nit stalno moram ić. Osim toga tik prije uzimanja antibiotika sam se osula i sad sam sva ko muhara, što meni izgleda kao pitirijaza rosea. Doktorica mi dala telfast za alergiju, iako pijem cijelo vrijeme flonidan radi alergije na ambroziju i da prekinem trojnu terapiju-a ostalo mi dva uzimanja :ne zna:. Još mi je dala uputnicu za gastroskopiju. Jel ko imo neš slično?

Eshyy
16.09.2011., 07:50
Tražilica me fovela ovdje jer imam pitanje vezano za HP. Naime, moja majka je imala, rekla da je imao i pokojni djed.
Je li ona nasljedna?

P.S. Zašto je ova tema na Kozmetici, a ne na Zdravlju? :ne zna:

leonalea
30.09.2011., 18:38
evo mog iskustva- pocelo je kao probadanje, negdje kod srca, uzasno je bilo, napravili mi pretrage za srce., pluca sve je bilo uredu, zatim su poceli bolovi u zelucu, probadanja, mucninine, jaka malaksalost da mozes hodati, jel se osjecas slabo, konstantna glad, problemi s stolicom, neugodna gastroskopija 2 puta, teska terapija 2 antibiotika, i controloc, 2x pononovljena, 1 put nije makla bakteriju,.. gadan caj al pomagao je, poslje antibiotika nastavila sam piti controloc jos skoro pola godine, sad po potrebi pijem, jos nekad me zna zaboliti... ali popijm tabletu i prode..bitno je da dok pijete terapiju pijete probiotike i vitamnine, meni nitko nije to reko, pa sad imam problema s mjehurom, jel su mi antibiotici poubijali sve i dobre i lose bakterije, pa sad se mucim s e.coli.. znaci jacate imunitet.. i budite strpljeni, procice, pazite ne prehranu, redovito jedite po malo, ne vruce ne hladno., sve nek bude kuhano, znaci laganija hrana,, eto nadam se da sam bar malo pomogla:)

IpMan
13.01.2012., 16:57
navedene bolesti su znak poremećaja chi energije, nemojte se zamarati s doktorima, i tabletama.Počnite prakticirat ovo zajedno s akupresurom i doći će rezultati jako brzo.

Naravno, izbacti- pušenje, umjeren biti alkoholu, slatkom i slanom, ljutom i kiselom, ubaciti- tjelovježbu 3x tjedno

evo link: http://www.scribd.com/doc/27923110/Cudesna-Energija-Chi-Kung

imate i knjigu Dr.Stephen T.Chang Taoističke unutarnje vježbe

uz sve to prakticirajte vježbe disanja

Buttcrusher
11.04.2012., 18:19
Imam 19 godina i već više od 3 tjedna imam užasne bolove u trbuhu. Ujutro bi se dobro osjecala ali od 3 popodne pa do 2 u noći užasni bolovi. Da se razumijemo, treniram boriličku vještinu i navikla sam na bol i mlačenje ali ovo je jednostavno neizdrživo.
Gastritis ne mogu pripisati stresu ni pretjerano losoj ishrani. Ono što bi mogo biti razlog je to što sam na faxu od 9 do 7 pa često po 6 sati ništa ne jedem pa nabrzaka ubacim kakav sendvič u usta.
Nakon kojih tjedan dana muke sam otisla kod lječnice pa mi je propisala Apazol pa ako mi ne pomogne da onda odem na gastroskopiju (s tim da bi Apazol trebao poceti djelovati tek nakon kojih tjedana dana uzimanja). Pila sam apazol i dalje se mučila.
Napravila sam ultrazvuk na kojem je sve bilo ok od ostalih organa (želudac se ultrazvukom ne može promatrati jer je šuplji organ, eventualno se može vidjeti ako ima velikih nakupina hrane u njemu). Uz Apazol sam pila i Peptoran a za bolove odnosno smirivanje grčeva u želudcu Spasmex i Reglan.
Bila sam na hitnoj 2x tamo su mi odbijali napraviti gastroskopiju jer nisam povracala krv... Krv i urin su mi ok. Nakon 3 tjedna čekanja na red napravila i gastroskopiju na kojoj se pokazalo da imam laganu upalu želudca=gastritis. Uzeli su uzorak za testiranje za HBP i sada cekam dva tjedna za razultate. Meni nije jasno kako mene može toliko boliti želudac od laganog gastritisa, jednostavno mi je to nemoguće.

Indians
28.04.2012., 13:10
Nema veze sa bakterijom, ali ima sa kiselinom...ja sam pravi primjer toga...digla mi se jednom prilikom prošle godine i tad su počeli problemi sa grlom i nosom.

Želim se nadovezati na probleme sa grlom i nosom. Naime ja isto imam probleme sa viškom kiseline i imam GERB (gastro-refluks) a u zadnjih par mjeseci imam problema sa disanjem kroz nos. U situacijama kada mi je povišena kiselina što se očituje i nizom drugih simptoma, javlja se i začepljenje nosnica naročito kada jedem. U grlu osjećam stezanje i neugodan osjećaj. Nikad nisam bila alergična na ništa a moja doktorica tvrdi da je sve povezano s kiselinom a sad s vremenom i možda lagana preosjetljivost na neke namirnice? Molim te da opišeš kakve simptome imaš s glom i nosom.

hyperactive_anki
07.05.2012., 21:50
kao što su neki već spomenuli, mene zna boliti oko pupka - nekad kao da štipa ili češe...
Imam GERB, ali ne vjerujem da je od toga...

Nikita Durango
29.05.2012., 18:39
Imam 19 godina i već više od 3 tjedna imam užasne bolove u trbuhu. Ujutro bi se dobro osjecala ali od 3 popodne pa do 2 u noći užasni bolovi. Da se razumijemo, treniram boriličku vještinu i navikla sam na bol i mlačenje ali ovo je jednostavno neizdrživo.
Gastritis ne mogu pripisati stresu ni pretjerano losoj ishrani. Ono što bi mogo biti razlog je to što sam na faxu od 9 do 7 pa često po 6 sati ništa ne jedem pa nabrzaka ubacim kakav sendvič u usta.
Nakon kojih tjedan dana muke sam otisla kod lječnice pa mi je propisala Apazol pa ako mi ne pomogne da onda odem na gastroskopiju (s tim da bi Apazol trebao poceti djelovati tek nakon kojih tjedana dana uzimanja). Pila sam apazol i dalje se mučila.
Napravila sam ultrazvuk na kojem je sve bilo ok od ostalih organa (želudac se ultrazvukom ne može promatrati jer je šuplji organ, eventualno se može vidjeti ako ima velikih nakupina hrane u njemu). Uz Apazol sam pila i Peptoran a za bolove odnosno smirivanje grčeva u želudcu Spasmex i Reglan.
Bila sam na hitnoj 2x tamo su mi odbijali napraviti gastroskopiju jer nisam povracala krv... Krv i urin su mi ok. Nakon 3 tjedna čekanja na red napravila i gastroskopiju na kojoj se pokazalo da imam laganu upalu želudca=gastritis. Uzeli su uzorak za testiranje za HBP i sada cekam dva tjedna za razultate. Meni nije jasno kako mene može toliko boliti želudac od laganog gastritisa, jednostavno mi je to nemoguće.
Naravno da moze.To ti je kao sto manje boli velika rana koju ne diras od male ranice na koju polijes alkohol.Problem je zelucana kiselina koja grize tamo gdje ti je sluznica upaljena ili ostecena.Najbitnije je da su oni tebi napravili gastroskopiju jer se tu sve vidi.Ako na gastroskopiji kazu da nema promjena na sluznici ili nekakvog veceg cira koji se moze iskomplikovati,onda ce sve biti OK.Izbjegavaj domacu kavu,gazirano,ljuto i kiselo.Probaj pred spavanje popiti Ranital koji unistava kiselinu a ne steti zeludcu.Sacekaj rezultate sa patologije da budes sigurna ali meni se cini po opisu da ce sve biti OK.
Cisto da ne mislis da pricam bezveze ja sam prosla to isto ali su meni na ultrazvuku nasli nesto a i na gastroskopiji pa je i nalaz patologije dosao pozitivan.A ja zivim na Ranitalu navece vec 2 godine.Od njega ce ti biti bolje po noci.

event girl
07.06.2012., 20:17
Dragi forumaši, svi koji muku mučite s ovom bakterijom, pročitala sam vas sve, simptomi koje osjećate, kao i posljedice su vrlo ozbiljni... Šaljem podršku svima. :grli:

Mene zanima, postoji li mogućnost da imam heliobacter pylori, uz slijedeće simptome: mučnina ujutro i glasno kruljenje iz trbuha, čim nešto pojedem napušem se i imam tvrd i ogroman trbuh (iako ne patim od prekomjerne tjelesne težine - visoka sam 163 cm i imam 52 kg), zatim jako često podrigivanje tijekom cijelog dana (kao da sam puna zraka), ponekad imam osjećaj treperenja u želucu - naročito noću - povezujem ga s osjećajem gladi pa jedem kako bih se smirila, te nekada imam stezanje, osjećaj pritiska u grlu.

Također imam i problema sa štitnjačom, pijem propisanu terapiju za nju.

Pozdrav svima.

event girl
07.06.2012., 21:31
Evo da se nadovežem na svoj raniji post, u nepuna 2 sata podrignula sam 22 puta. Nisam jela tešku hranu. Počelo me to stvarno zabrinjavati. Također uz to iritantno podrigivanje osjećam pulsiranje, titranje u trbuhu... :(

Calandre
07.06.2012., 21:53
Mene zanima, postoji li mogućnost da imam heliobacter pylori...

Ne da postoji nego ga imaš sigurno ;)
Požuri s pretragama (obavezno gastroskopija + antibiogram) jer izdisajni test nije 100% siguran.
Nema garancije da će ti prva ili druga ili treća kombinacija lijekova pomoći ali budi uporna.
Ja već 3 godine nisam pila lijekove a prije toga svakih 4-6 mjeseci.

Edit: i da dodam: osim lijekova potrebno je promijeniti prehranu.
I meso i voće i povrće - sve jesti kuhano, bez zaprški, bez crvene paprike. Meni je pomoglo izbacivanje mlijeka i mlječnih proizvoda iz prehrane (u Dubravi sam dobila uputu da popijem navečer čašu toplog mlijeka - monstrumi! ), šećer ne konzumiram već barem 5 godina, crveni luk nikako nisam podnosila niti prije.
I jako bitna stvar: više obroka dnevno u malim količinama u isto vrijeme. Dakle, sve obroke jesti u isto vrijeme svaki dan.
Zadnji obrok (i taj mora biti najmanji količinski) neka bude do 19 sati.
Za sve što osjetite da vam smeta u prehrani - izbacite. Nemojte silovati tijelo ako mu ne odgovara.

Groove Library
04.07.2012., 20:41

Jedan od glavnih uzroka gastritisa je stres.
A tu yoga pomaže.

Al ne i za Helicobacter Pilory... a tu je bilo prisutno i to.. to sigurno nemozes zalijeciti sa yogom!:)

Groove Library
04.07.2012., 20:47
Ja imam problema s kiselinom vec duze vrijeme pa bi samo dodala par savjeta sto se tice prehrane, uz ono sto je phyto napisao:
-odlican izbor su kuhano meso i riba, kuhano povrce, a i voce, kao kompot, kuhana riza, zganci (tj. palenta) su super
-izbjegavati sirovo voce i povrce, cak i ako si to tu i tamo priustis, dobro je uzbjegavat ono sto tesko pada na zeludac kao npr, kora jabuke pa jabuku oguli, i paprike su stvarno koma
-mlijecni proizvodi pogotovo mlijeko i jogurt su katastrofa za zeludac
.izbjegavati konzerviranu hranu, i recimo onaj umjetni rajcica umak koji se stavlja na pizze ali i u druga jela, slatkise itd...

E ovo mi sad nije jasno.. kako sad nesmijes jogurte i to kad vecina ljudi spominje radi unistavanja crijevne flore sa antibioticima treba piti jogurte sa probiotikom i to.. !?

IpMan
20.07.2012., 09:38
prije par mjeseci sam izliječio helico pylori, simptomi su se smanjili na 5% već mjesecima nemam problema koji bi mi smetali, ali ostala je jedna mala neugodnost, a to je neugodno podrigivanje jutro iz praznog želudca i osjećaj smrada iz želudca...da li je to rana koja zaciljeljuje i kako ju tretirati, što jesti, tko je imao nešto slično ?

znao sam da je ovo kronična bolest ali nisam znao da će tako dugo trajati, evo skoro 10mj :504:

btw. dobio sam helico preko cure tj. sline :rolleyes:

btw. nehodamo više :D

provinci alka
26.07.2012., 13:53
Ne da postoji nego ga imaš sigurno ;)
Požuri s pretragama (obavezno gastroskopija + antibiogram) jer izdisajni test nije 100% siguran.
Nema garancije da će ti prva ili druga ili treća kombinacija lijekova pomoći ali budi uporna.
Ja već 3 godine nisam pila lijekove a prije toga svakih 4-6 mjeseci.

Edit: i da dodam: osim lijekova potrebno je promijeniti prehranu.
I meso i voće i povrće - sve jesti kuhano, bez zaprški, bez crvene paprike. Meni je pomoglo izbacivanje mlijeka i mlječnih proizvoda iz prehrane (u Dubravi sam dobila uputu da popijem navečer čašu toplog mlijeka - monstrumi! ), šećer ne konzumiram već barem 5 godina, crveni luk nikako nisam podnosila niti prije.
I jako bitna stvar: više obroka dnevno u malim količinama u isto vrijeme. Dakle, sve obroke jesti u isto vrijeme svaki dan.
Zadnji obrok (i taj mora biti najmanji količinski) neka bude do 19 sati.
Za sve što osjetite da vam smeta u prehrani - izbacite. Nemojte silovati tijelo ako mu ne odgovara.

hmmm. ja sam pila 3 puta trojnu terapiju i naravno - nisam ju ubila.
dr.opće prakse mi je spominjala antibiogram ( to je valjda uzimanje uzorka koji će otkriti koja kombinacija lijekova bi ju mogla uništitit?), ali kad sam došla na gastroskopiju, doktor gastrenterolog mi je rekao da akosam već 3 puta liječila da ću je teško izliječiti...naprvaio gastroskopiju, ustanovio d aje još tu i prepisao mi novu terapiju na eki lijekom na F ( sorry, nemam kod sebe nalaz, a zaboravila sam ime) koji košta oko 400 kn + amoksicilin+controloc.
još mi je rekao da pogledam u sloveniji, tamo se taj lijek ( odnosno sličan) zove tavanic- možda je jeftini...

rekao je da je to zadnja metoda da se uništi HP, ako ne uspije da ću je imat cijeli život i na moje razrogačene oči mi je rekao da nije strašno i da je samo bitno da se kontroliram svakih 6 mjeseci da ne bi napravila neko veće sr...tipa čir, rak i sl.

pratim ovu temu već duže, ali ne sjećam se d aje netko o ovome pisao, ako je isprika unaprijed...
jel nekome ovo poznato?

i kaj znači- budi uporna, kak si napisala, ako je ovo reakcija liječnika???:ne zna:

Calandre
26.07.2012., 15:40
prije par mjeseci sam izliječio helico pylori, simptomi su se smanjili na 5% već mjesecima nemam problema koji bi mi smetali, ali ostala je jedna mala neugodnost, a to je neugodno podrigivanje jutro iz praznog želudca i osjećaj smrada iz želudca...da li je to rana koja zaciljeljuje i kako ju tretirati, što jesti, tko je imao nešto slično ?

znao sam da je ovo kronična bolest ali nisam znao da će tako dugo trajati, evo skoro 10mj :504:

btw. dobio sam helico preko cure tj. sline :rolleyes:

btw. nehodamo više :D

mislim da ti je ovaj "ostatak" nešto drugo: ne znam točno kako se zove ali vezano je za prsten između želuca i jednjaka, koji - da se laički izrazim preširok, ne steže se. i mislim da za to nema lijeka ali nisam ziher.
to što nisi više s curom od koje si dobio HBP ne znači da je ona i kriva. netko je osjetljiv na HBP, netko nije. Ima ju navodno oko 80% ljudi, ali nisu svi bolesni koji ju imaju. Tvoj je organizam bio dobra podloga za HBP i to je to.

ak je dobila pedalu radi HBP... :rolleyes: :p

carneola
28.07.2012., 01:14
Ja sam lijecila HBP pre 12 godina sa terapijom 3 antibiotika i controloc. Nisam uspela izlijeciti ali sam stekla netoleranciju na antibiotike. Doktorka je objasnila da se to ponekad desava nakom lijecenja HBP. Ja nemam tegobe u zelucu vec u donjem delu trbuha nadutost i gastritis. Ne usudjujem se ponovo uzeti terapiju sa antibioticima te me iskljucivo interesira neka od alternativnih metoda.

chiarra1
27.09.2012., 14:26
Pozdrav svima,

imala bi pitanje ako tko ima kakvu informaciju. Imate saznanja gdje bi mogla napraviti puhanje s urea-izdisajnim testom? Naime, budući da ne ide na uputnicu sigurno puno košta, pa je li znate kako se kreću cijene?

Hvala na odgovoru

guitar_girl
27.09.2012., 14:35
ja sam išla u merkur čini mi se... prije par godina, oko 300kn je bilo...

HollyG
06.10.2012., 15:42
ne mogu vjerovat da vas postoji toliko koji ju niste uspjeli izliječiti :(
ja sam popila 2 tjedna trojne terapije i za tri dana mi završava 8. tjedan nexiuma i onda ću za dva tjedna na test. Rekla je doktorica da je najbolje raditi preko stolice jer u krvi će i dalje biti antigeni, a na izdisajnom postoji mogucnost od lažno negativnog testa..
Što ste vi radili?

I ima li netko sa pozitivnom pričom? :)

Mene još uvijek boli, ne jako, ali dovoljno da se bojim otići negdje da me ne zaboli. Isto tako, često mi je trbuh jako napuhaN.

vanelija
18.11.2012., 08:29
da li ste imali i problema sa stolicom tipa sluz u stolici ,prolive:?

zeljka1970
18.11.2012., 10:46
dragi moji,
obzirom da vidim da mnogi imaju probleme s ovom ruznom bakterijom, pokusajte na ovoj adresi naci pomoc. OPG ZEJBEK je poljooprivredno gospodarstvo sto proizvodi 21 sortu bamija, a bamija je jedini 100 % ucinkovit prirodni lijek za to. Sve mozete procitati na njihovoj stranici:
www.bamija.hr ili www.bamija.com.

Sretno
P.S. Ja sam izlijecila svoju kcerku sa preparatima od bamije, prirodno i super efikasno, vjerujte :D

vanelija
18.11.2012., 13:32
dragi moji,
obzirom da vidim da mnogi imaju probleme s ovom ruznom bakterijom, pokusajte na ovoj adresi naci pomoc. OPG ZEJBEK je poljooprivredno gospodarstvo sto proizvodi 21 sortu bamija, a bamija je jedini 100 % ucinkovit prirodni lijek za to. Sve mozete procitati na njihovoj stranici:
www.bamija.hr ili www.bamija.com.

Sretno
P.S. Ja sam izlijecila svoju kcerku sa preparatima od bamije, prirodno i super efikasno, vjerujte :D

koliko ti je cerka bila stara?Kako si koristila tu bamiju?

zeljka1970
19.11.2012., 19:48
koliko ti je cerka bila stara?Kako si koristila tu bamiju?

kcerka mi ima 19 godina, a to je bilo prije 4 mjeseca. pila je preparate od bamija (od vise sorti bamija), caj i tinkturu. za 3 mjeseca je rijesila sve probleme, oni ce ti najbolje objasniti kako da to koristis. najvaznije je da je sve 100% prirodno :), nema nikakvih kontraefekata. odlicno, vjeruj mi.

vanelija
20.11.2012., 08:23
kcerka mi ima 19 godina, a to je bilo prije 4 mjeseca. pila je preparate od bamija (od vise sorti bamija), caj i tinkturu. za 3 mjeseca je rijesila sve probleme, oni ce ti najbolje objasniti kako da to koristis. najvaznije je da je sve 100% prirodno :), nema nikakvih kontraefekata. odlicno, vjeruj mi.

a da li je imala i problema sa prolivima ili stolicom tipa sluz u stolici,pretakanje creva,grcevi u stomaku

CrazyHobo
18.12.2012., 22:02
Ljudi daj mi recite kak ste vi reagirali na tu trojnu terapiju. Ja evo poceo i mislim da cu grlit skoljku.....:504::rofl:

CrazyHobo
19.12.2012., 00:17
Ispravak netočnog navoda počeo sam se trest i preznojava dok nisam meda malo pojeo sad mi je i muka i boli me stomak i napuhan je. Ta bakterija je teški užas ovaj tjedan ce biti paklen.:rofl:

HollyG
28.12.2012., 11:23
CrazyHobo- meni se od trojne jako spavalo, stolica mi se unormarila tek nedavno ( trojnu sam počela piti u 8. mjesecu ). Trbuh mi je konstantno bio napuhan, znalo mi se dogodit da ujutro normalno obucem 38 hlače, navečer jedva 44 zakopčam :/

Inače, radila sam test na stolicu poslije koji mi je pokazao pozitivan nalaz pa sam potom napravila gastroskopiju da se odmah vidi na koje je antibiotike rezistentna bakterija i gastroskopija s brzim testom je pokazala- NEGATIVNO! Naime, ta bakterija kako se raspada, sporo izlazi iz tijela pa njeni "posmrtni ostaci" :) pokazuju pozitivan test još neko vrijeme. (Radila sam test nakon cca 3 tjedna pauze od Nexiuma). Gastroenterologica mi je savjetovala da je izdisajni ipak najbolje rješenje, naravno poslije gastroskopije :)

Merlina
28.12.2012., 12:26
Da li ste probali sa propolisom on je najjači prirodni antibiotik.

Propolis je u biološkim eksperimentima pokazao sljedeća djelovanja:

- baktericidno, prema stotinama različitih bakterija, prije svega gram-pozitivnim, djeluje i na Helicobacter pillory koji kod čovjeka prouzrokuje čir na želucu i dvanaesniku
- pojačava djelovanje sintetskih antibiotika i smanjuje mogućnost rezistencije
- antiinflamantorno, suzbija upalu
- antivirusno, npr. Herpes-virusi
- fungicidno, suzbija gljivice
- parazicidno
- sprječava rast stanica raka
- potiče regeneraciju
- antioksidativno
- jača imunološke mehanizme
- analgetsko, ublažava bol, smanjuje edem i lokalno anasteziološko
- sprječava rast klica
- pročišćava i čuva jetru
- potiče cirkulaciju krvi
- sprječava kolabiranje krvnih stanica

0merta
01.01.2013., 13:21
Ljudi daj mi recite kak ste vi reagirali na tu trojnu terapiju. Ja evo poceo i mislim da cu grlit skoljku.....:504::rofl:
Kad sam počela čitat vaše priče, a i prospekt sa nuspojavama, normalno da sam se prepala.. ali bzvz. Trebaš samo fino pojest prije i neće ti bit ništa. Meni je pod terapijom bilo bolje nego bez nje. Pošto to sve skupa teško pada na želudac, pogotovo ova jutarnja doza.. Ja sam ti prvo popila onu kapsulu protiv kiseline, pa sam za pola sata jela... pa sam za sat vremena popila ostatak terapije, onu ogromnu tabletu nisam gutala cijelu nego razmutila u vodi i popila, jer piše da se može. Isto tako i navečer. I to je to, sve super. Tek me možda zadnjih dan, dva počeo malo bolit želudac, al ništa strašno. A do navečer do druge doze već napuniš želudac par puta tako da nebi trebalo bit nuspojava. I da, pit puno probiotika.. Kefira, acidofilnog mlijeka itd.

Zla majkee
01.01.2013., 23:50
Užasno mi je žao kaj tolko ljudi ima HB :(

Meni je dijagnosticiran s 16 godina, dva puta sam pila taj koktel tableta i nisam ju ubila. Jedno vrijeme je mirovala, da bi se opet sve češće i jače pojavljivala. S obzirom da je doktor zaključio da ju nikad neću riješiti, počeo mi je davati samo običnu kuru antibiotika.

Na kraju mi je sve dopizdilo i počela sam tražiti prirodni lijek.
I našla ga u vidu najobičnijeg čaja od stolisnika u rinfuzi.
Kad god osjetim probleme, počnem ga piti i za dva - tri dana mi je želudac u super stanju i ništa me ne muči još mjesecima.
Pozitivna stvar je da je to čaj za kompletnu probavu pa se i pročistim, kaj mi zna biti problem kad me HB uhvati. :D

Inače, promjenu i nisam nšto previše promjenila, jedino ne konzumiram mliječne proizvode, a od mlijeka pijem samo ono Lagano jutro koje mi puno lakše sjeda.

jastučnica
07.03.2013., 12:23
Užasno mi je žao kaj tolko ljudi ima HB :(

Meni je dijagnosticiran s 16 godina, dva puta sam pila taj koktel tableta i nisam ju ubila. Jedno vrijeme je mirovala, da bi se opet sve češće i jače pojavljivala. S obzirom da je doktor zaključio da ju nikad neću riješiti, počeo mi je davati samo običnu kuru antibiotika.

Na kraju mi je sve dopizdilo i počela sam tražiti prirodni lijek.
I našla ga u vidu najobičnijeg čaja od stolisnika u rinfuzi.
Kad god osjetim probleme, počnem ga piti i za dva - tri dana mi je želudac u super stanju i ništa me ne muči još mjesecima.
Pozitivna stvar je da je to čaj za kompletnu probavu pa se i pročistim, kaj mi zna biti problem kad me HB uhvati. :D

Inače, promjenu i nisam nšto previše promjenila, jedino ne konzumiram mliječne proizvode, a od mlijeka pijem samo ono Lagano jutro koje mi puno lakše sjeda.

Smanjuje li ti taj čaj od stolisnika i napirenost?

leafy
10.03.2013., 09:52
Mozda nekome pomogne moje iskustvo s HB-om. Nakon sto mi je dijagnosticiran, zatrazila sam savjet od homeopatkinje ciju sam preporuku poslusala i bolovi su nestali nakon desetak dana terapije koja je ukljucivala etericno ulje cajevca.

Inace stolistinik i trputac su i meni izvrsno pomagali kod nelagode i bolova u zelucu.

Be well.

p.s. dodatno, meni je bilo vazno preispitati situacije u zivotu (sto to ne uspijevam "probaviti", tj. prihvatiti, bilo iz proslih ili sadasnjih situacija ili zamisljaja o buducnosti...)

Maci Kralj
12.03.2013., 17:45
Nažalost, nikada nisi premlad za gastritis, ja se borim s njim od 14-e godine... Pila sam već u par navrata terapiju, ali dok sama nisam počela regulirati što jedem, kako i kada, izbacila gazirano i previše slatkiša, napokon mogu živjeti bez glavobolja, mučnina i povraćanja...

KrakenGames
08.05.2013., 18:37
pozdrav svima,
čitao sam napreskokce postove pa ne znam jel se negdje nešto što ću reći već spominjalo. Naime danas sam po analizi uzorka xD saznao da imam helicobacter pyroli. Test smo sestra (17) i ja (19) uzeli kad je mama išla po svoj, jer u obitelji je tata već to imao ali se izlječio, međutim baki i njenom bratu je to preraslo u rak želuca.
Meni zanimljiva (a i sretan sam ak je točno) vijest je što je doktor rekao da su akne povezane s ovom bolešću u 90% slučajeva. Naime, moj problem nisu same akne što postoje nego što ih se ne moguće riješiti , ne znam jesam li i jedan dan u 4-5 godina, imao a da nemam barem jednu na licu, ramenima.. Probao sam i prirodno preko limuna, meda, ... kreme itd...mogu ublažiti ili smanjit na minimum..pijem često vodu, ne držimd a mi je lice suho, ispirem itd..problem je čim jedna akna nestane, stvori se druga ili više njih..i tako stalno začarani krug. Koliko sam shvatio, helicobacter je povezan s tim aknama i doktor mi je rekao da bi me i dermatolog hitno uputio na testiranje za H.P.
sad sam dobio zipantola, fromilid i sumamed i trebam to uzimati 14 dana (možda je to ovo trojna terapija što se spominje?) i nadam se ako prođe HC da će se riješit i problem s aknama. Isto tako sam čuo da je HC povezano s mršavošću tj. nemoguće se zdebljati. Ja inače kažu da brz metabolizam (ili ono ektomorf) što je i istina jer jedem dnevno 10 puta obroke i međuborke, i jedva se za 1.5 kg pomaknuo na mjesec.
Inače nemam uopće smetnje sa želucem, što neke boli itd. Jedino što je meni problem vezan uz to su akne. =)
Jel netko isto onda uzimao ove antibiotike gore?

ajajajaja
27.06.2013., 22:43
Da li je netko pio Klorofil, ako je, kakva su iskustva :)

Istist
17.02.2014., 16:34
Vi koji ste dobili od doktora antibiotike za HP, kod kojeg doktora ste bili? Ja sam bio na svetom duhu i on je jednostavno odmahnuo rukom na njih (nadjeni su biopsijom).

baby-deluxx
19.02.2014., 16:18
evo ja jucer otkrila da imam HB, a nikakve simptome nemam :rolleyes:
otkrila sasvim slucajno :503:

ugl. ono sta me zanima dal sam ja sad zarazna?
tj dal se mogu ljubit sa deckom?
(molim vas recite mi da mogu :moli: )

MoodRecipe
11.03.2014., 18:57
Dijagonisticirana mi je upala želučane sluznice, gastritis, prouzrocena bakterijom h. pylori. To traje vec mjesecima. Čini mi se da se simptomi polako pogorsavaju, a najnoviji simptom je bol ispod grudne kosti koju sada osjetim cesce i malo jace nego prije. Najgore je kada sam u lezecem polozaju tj. kada idem zaspati i ujutro kada se probudim.

Zanima me koliko dugo treba da iz upale nastane čir jer toga me je najviše strah ?

Čini mi se da je doktor pogriješio zbog uštede love u zdrastvu i prepisao mi je trojnu terapiju koja je trajala svega tjedan dana. Tijekom terapije mi je bilo bolje, ali onda mi se odmah vratilo natrag. I koliko sam shvatio sada je bakterija jos otpornija nego prije ? Žao mi je što mi nisu napravili analizu bakterije da se vidi na što je neotporna i što se nije od prve odmah napala sa najboljim sredstvima. Osim toga sam pio na svoju ruku aloe vera sok, med, maslinovo ulje, lan itd., ali eto još uvijek se patim s time i strah me je da se to ne pogorša jer ako prijeđe u idući stupanj, tj. čir, čitao sam da više nema povratka ?

Što preporučavate da radim ? Da li ću moći dobiti opet antibiotike ( prošlo je 3 mjeseca ) i koje antibiotike da pitam ? Voljan sam platiti dodatno novaca ako treba , npr. čuo sam da je sumamed puno učinkovitiji ?

Skoro zaboravih, jedan od simptoma koji mi najviše smeta i koje uopće ne prolazi je nedostatak sline u ustima. Da li je netko imao taj simptom ? Nisam siguran, mozda ovo nije niti povezano sa gastritisom.

Hvala !

santana333
13.03.2014., 08:09
možeš dobit čir, ali nije istina da ga se ne možeš rješit. glupost. :) ja sam imala i bakteriju i čir, jedno vrijeme istodobno, i rješila sam se jednog i drugog. i dalje imam gastritis, ali našla sam neke stvari koje mi dosta olakšavaju.

nastaviš li tako, dobit ćeš čir zbog tolikog straha od čira. :D ali, ponavljam, čak i ako ga dobiješ, ne znači da ćeš ga imati zauvijek. ;)

baby-deluxx
13.03.2014., 15:38
možeš dobit čir, ali nije istina da ga se ne možeš rješit. glupost. :) ja sam imala i bakteriju i čir, jedno vrijeme istodobno, i rješila sam se jednog i drugog. i dalje imam gastritis, ali našla sam neke stvari koje mi dosta olakšavaju.

nastaviš li tako, dobit ćeš čir zbog tolikog straha od čira. :D ali, ponavljam, čak i ako ga dobiješ, ne znači da ćeš ga imati zauvijek. ;)

daj mi pliz reci kak si se riješila bakterije? :mig:
a sestra mi ima gastritis i sta ti tocno pomaže?

santana333
13.03.2014., 16:32
bakterije sam se prvi put rješila sa trojnom terapijom antibioticima, a drugi put sa raznoraznim pripravcima. pijem čaj od stolisnika ujutro i navečer, a popodne čaj od nevena. kupujem ih u dm-u. prije svakog obroka popijem jedan čep pripravka od aloe vere (http://www.iherb.com/lily-of-the-desert-aloe-herbal-stomach-formula-mint-flavor-32-fl-oz-946-ml/6549#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-us&w=aloe%20vera%20stomach&rc=2082&sr=null&ic=2?rcode=rmh613), a navečer prije spavanja u malo vode ukapam 15 kapi propolisa. (http://www.iherb.com/y-s-organic-bee-farms-propolis-alcohol-free-1-fl-oz-30-ml/23690#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-us&w=propolis&rc=211&sr=null&ic=3?rcode=rmh613) to, očito, naručujem sa iherba. primjetila sam koja mi hrana ne odgovara, pa je izbjegavam. i to je to. treba biti uporan i isprobavati dok ne nađete nešto što vam odgovara.

baby-deluxx
13.03.2014., 18:01
aha tako znaci, hvala ti puno :cerek:

santana333
13.03.2014., 18:42
nema na čemu, nadam se da će sestri bit bolje. :)

MoodRecipe
13.03.2014., 19:23
Hvala na odgovoru ! :)

Ja sam sada poceo piti Ranital, jednu tabletu ujutro i jednu navecer i prestali su mi bolovi. Uz to pazim i na prehranu i nedavno sam poceo 3 puta dnevno uzimati po zlicu kestenovog meda. Htio sam naglasiti ovu tabletu jer sam takodjer pio mjesecima Controloc od kojeg mi nije bilo uopce bolje.
Ali naravno volio bih naci neko drugo rjesenje jer vjerujem da Ranital ima i negativne nuspojave tako da ako cu ga dugo piti vjerojatno cu oboliti od necega drugoga. :) Jedva cekam isprobati caj od stolisnika !

Što je sa bamijom ? Da li to valja što ili su to samo babske priče ? :)

MoodRecipe
27.03.2014., 08:10
Meni stolisnik nije pomogao, tj. kada ga pijem još mi je gore. Baš sam baksuz. :)

Imam jedno pitanje na koje nikako ne mogu dobiti odgovor.
Zanima me da li je netko imao problema sa pomanjkanjem sline zbog gastritisa ?
( kiselina koja se vraća iz želuca može oštetiti žlijezde slinovnice )
Neovisno o tome koliko imam jaku upalu ne vidim da to ima utjecaj na taj simptom, a usta su mi konstantno jednako suha osobito tijekom noći. Doktorica je bez ikakve dodatne pretrage zaključila da je tome uzrok gastritis, ali po meni taj zaključak više teži prema nagađanju jer moguće je da je problem u nečemu drugome tj. da gastritis i nedostatak sline nisu uopće povezani. Još jedna zanimljivost je da je moguće da se gastritis dobije od nedostatka sline što bi bio totalni preokret ! U tom slučaju dijagnoza moje doktorice bi bila totalno kriva jer da bi se bolest potpuno izliječila potrebno je pronaći pravi uzrok. Napadamo Heliobacteriu Pylori, a moguće je da ona jadna nije ni kriva ni dužna ! :) Vjerojatno je imam odmalena kao i većina ljudi, a tek nedavno sam dobio simptome. Ako imate tu bakteriju i gastritis, to ne znači da je ta bakterija i glavni uzročnik gastritisa. Tako da idući put kada se vidim sa doktoricom zamoliti ću je da me za početak pošalje na ultrazvuk i otorinolaringologu.