PDA

View Full Version : Pars Fortunae

zvonkaaa
13.12.2007., 13:40
Postoji jedna točka u svakoj natalnoj karti koja se zove Pars Fortunae. :)
To bi trebala biti 'točka sreće' (moj slobodan prijevod), a izračunava se matematički, zbrajanjem i oduzimanjem udaljenosti različitih tijela i točaka u natalnoj.
Najlakše da dođete do ovog podatka je da na astro.com odete na extended chart selection i dolje na aditional objects-ima kliknete na pars fortunae.

Našla sam jedan zanimljiv članak o tome što da radite s tim podatkom kada jednom dođete do njega:

http://www.isarastrology.com/content/view/31/40/

Prema tumečenjima iz linkanog članka ta 'točka sreće' i nije baš nešto najsretnije što se može dogoditi čovjeku pa zanima me kolika mu je važnost u astrologiji, natalnoj :w , prognostičkoj :driver:, sinarsiji :Placebo: isl te, naravno, koja mu je uloga?!. :zubo:

Meni se ta točka nalazi u konjukciji sa suncem (gotovo egzaktnoj) u 8. kući,
pa ne znam jel to ok, ili ne,
slobodno tumačenje (još iz ranih tinejđerskih dana, kada sam ju računala pješice po napucima iz Astro Magazina) mi je bilo: o pa super, točka sreće mi je na suncu, baš sam kul i sretna to znači da sam rođena baš onda kada sam trebala biti, sve je OK :D jel to na tragu istine ili više što se babi snilo...

molim vas da mi se priključite u mozganju i istraživanju :)

* Kali *
13.12.2007., 18:35
e, i mene ovo baš interesira budući da sam to pitala na sinastriji, a nisam dobila odgovor. nije nešto jako značajna ta točka, a zanima me konkretno ako se nađe aspekt u sinastriji nečija točka sreće na mom suncu da li to znači da ja usrećujem tu osobu ili ona mene- i kroz šta valjda se vidi na temelju toga u kojoj se točki nađe ovaj aspekt. zanimljiva tema:mig:
i u osobnom horoskopu mislim da je bitna jedino ako tvori konjukciju s nekim planetom ili ako je na asc, MC, IC, ili desc

* Kali *
13.12.2007., 18:40
Meni se ta točka nalazi u konjukciji sa suncem (gotovo egzaktnoj) u 8. kući,
pa ne znam jel to ok, ili ne

pa mislim da bi ti to značilo da ćeš imati sreće što se tiče dobitaka, nekog naslijeđa ili u izbjegavanju nekih opasnosti:eek:
uglavnom, onog što prezentira 8. kuća:)
to je mislim ukratko to

Orodiel
13.12.2007., 19:14
e pa vidiš, to ti je jupiter:mig:

Živio Jupiter!!!

Koji je zapravo simbol za Pars Fortunae? Vidim da se koristi http://www.kemitenpet.hu/pic.astro.sign.plafor.gif ovaj. Šta to nije zapravo simbol za Zemlju?

Ja sam pročitala da je pravi simbol za Pars Fortunae ovaj: http://i228.photobucket.com/albums/ee81/Hekate_album/lykkepunktet.gif

zvonkaaa
14.12.2007., 15:38
ea zanima me konkretno ako se nađe aspekt u sinastriji nečija točka sreće na mom suncu da li to znači da ja usrećujem tu osobu ili ona mene- i kroz šta valjda se vidi na temelju toga u kojoj se točki nađe ovaj aspekt. zanimljiva tema:mig:

i u osobnom horoskopu mislim da je bitna jedino ako tvori konjukciju s nekim planetom ili ako je na asc, MC, IC, ili desc

pa ako ta točka stvarno znači neku sreću, u sinarsiji u tvom slučaju bi po nekoj logici to značilo da ti usrećuješ tu osobu
sunce je tvoje, ja, ego, ono svjesno što te definira 'na prvu', i ako je tvoje sunce 'sjelo' na nečiju točku sreće, znači da ga ti svojim postojanjem usrećuješ :cerek:

eto, kako je moje vlastito sunce 'sjelo' na moju vlastitu točku sreće, to bi značilo da ja svojim postojanjem samu sebe usrećujem :rofl:

* Kali *
15.12.2007., 19:03
pa ako ta točka stvarno znači neku sreću, u sinarsiji u tvom slučaju bi po nekoj logici to značilo da ti usrećuješ tu osobu
sunce je tvoje, ja, ego, ono svjesno što te definira 'na prvu', i ako je tvoje sunce 'sjelo' na nečiju točku sreće, znači da ga ti svojim postojanjem usrećuješ :cerek:

eto, kako je moje vlastito sunce 'sjelo' na moju vlastitu točku sreće, to bi značilo da ja svojim postojanjem samu sebe usrećujem :rofl:

tenk ju veri mač:D pa ovo tvoje navedeno je isto sasvim u redu. e da, sad sam se sjetila da je meni u kvadratu s jupiterom:flop: ne znam bi li to značilo da mi je malo teže doći do sreće or what?

Fish 1968
17.12.2007., 15:05
Koji je zapravo simbol za Pars Fortunae? Vidim da se koristi http://www.kemitenpet.hu/pic.astro.sign.plafor.gif ovaj. Šta to nije zapravo simbol za Zemlju?
Ovo je simbol za Zemlju (križ u krugu). U natalnoj karti se nalazi na točci suprotnoj Suncu.
Ja sam pročitala da je pravi simbol za Pars Fortunae ovaj: http://i228.photobucket.com/albums/ee81/Hekate_album/lykkepunktet.gif
A ovo je simbol za arapsku točku Fortune (iks u krugu) i različit je od gornjeg simbola.

ćićolina
20.12.2007., 21:13
Moja točka sreće radi sekstilsa njegovim kironom, znači li to da mu liječim patnje ili zadajem?(po logici astrologije mi prvo po stvarnom stanju drugo:()
Njegov pluton je opozicija sa mojom točkom sreće, možda ga na dubljem nekom nivou činim nesretnim(e to je već vjerojatnije) i kako je pluton kod njega u 6. kući kvarim mu posao:confused: Šta ostali misle?

dupla voda
16.01.2008., 10:34
Jeli netko zna kako mogu izracunati svoju tocku srece?

Fish 1968
16.01.2008., 11:17
Jeli netko zna kako mogu izracunati svoju tocku srece?
Izračun točke fortune (http://www.noendpress.com/pvachier/arabicparts/index.php)

Virni malo stranice 17. (http://www.forum.hr/showthread.php?t=199617&page=17) i 18. Astrohelpa, tamo smo već pisali o tome.

dupla voda
17.01.2008., 10:43
Izračun točke fortune (http://www.noendpress.com/pvachier/arabicparts/index.php)

Virni malo stranice 17. (http://www.forum.hr/showthread.php?t=199617&page=17) i 18. Astrohelpa, tamo smo već pisali o tome.

Fish,hvala puno:)

msvijet
17.01.2008., 23:30
Meni je Točka fortuna na 3º 34' znaka strijelca.

sto to znaci, jel mi moze ko pojasniti.

* Kali *
19.01.2008., 14:53
Moja točka sreće radi sekstilsa njegovim kironom, znači li to da mu liječim patnje ili zadajem?(po logici astrologije mi prvo po stvarnom stanju drugo:()
Njegov pluton je opozicija sa mojom točkom sreće, možda ga na dubljem nekom nivou činim nesretnim(e to je već vjerojatnije) i kako je pluton kod njega u 6. kući kvarim mu posao:confused: Šta ostali misle?

mislim da te to ne bi trebalo previše zabrinjavat, da je neka konjukcija onda bi bilo značajnije :mig: ništa strašno :)

sagan
19.01.2008., 19:29
Meni je u konjunkciji sa Merkurom u 10 kući i zaista me pisanje, čitanje,.. čini sretnom, mada ne znam koliko tu Fortuna ima udjela jer je merkur u svom sjedištu dobro postavljen pa bi svakako i bez nje voljela pisati:ne zna:
Ima astrologa koji ne pridaju značaja Fortuni.

tessaa
25.03.2008., 16:04
Kaž da se u tzv. zapadnoj astrologiji uglavnom koristi točka sreće (Fortuna) - označena je zaokruženim X
Što ona zapravo znači, kako se tumači... Rijetko gdje nalazim tumačenje te točke... i drugih točaka, osim što su u knjizi M.March nabrojene...

zvonkaaa
25.03.2008., 17:24
a vidiš da nam baš nisu to pojasnili, ja to onak proizvoljno tumačim da ti je to točka sreće koja pokazuje s čime si ti najsretniji u životu (bože koja metafizička rečenica :rofl: )
čisto zato kaj mi je ta pars fortunae u konjukciji sa suncem, pa ono ja sam sama sebi najveća sreća :D:D :gitara:

* Kali *
25.03.2008., 17:26
Kaž da se u tzv. zapadnoj astrologiji uglavnom koristi točka sreće (Fortuna) - označena je zaokruženim X
Što ona zapravo znači, kako se tumači... Rijetko gdje nalazim tumačenje te točke... i drugih točaka, osim što su u knjizi M.March nabrojene...

znači baš to kako joj je ime - točka, mjesto sreće u natalu. bitno je pogledati u kojoj je kući, odnosno na kojem području života se ispoljava, čemu i gdje pojedinac teži dobijanju sreće.

tessaa
25.03.2008., 17:55
Meni je u 6. kući... nit vrit, nit mimo :D
S hrpom dobrih aspekata (trigon sa Suncem, Merkurom, sekstil s Jupiterom i Uranom....) još da je u 5. kući bar bih očekivala zgoditak na lotu.. ovako... 6.kuća...? posao, zdravlje...?

Neptunia
26.03.2008., 08:45
Da, posao te usrecuje i to znaci da ces u zivotu uvijek sa necim biti zaokupljena, ali to ne mora znaciti da si Workaholic. Takoder dobro zdravlje :top:

tessaa
26.03.2008., 17:26
U tome i jest stvar... što mi to baš nije i u stvarnosti... nit mi je posao izvor neke prevelike sreće nit mi je zdravlje tako turbo dobro... (ok, nije ni najlošije, ali ipak je bilo zdravstvenih problema koji baš nisu ono... čelično zdravlje...) :ne zna:

Sundust
26.03.2008., 23:59
eto, ja tek jučer vidjela da mi je P.F. u 7.kući :Placebo: u vodenjaku(DC, ali nema dr.aspekata)...imam li time ''preporuku'' za partnerstvo s vodenjačićima?:mig: ili to ne igra ulogu?

tessaa
27.03.2008., 09:54
Moja točkica srećice je u sextilu s Jupiterom i Uranom koji su u 7.kući...?
Inače je u Lavu, 6.kuća kao što rekoh... kad bih tumačila nečiji tuđi horoskop, rekla bih da je to odlična pozicija za glumce... ali ja nisam glumica, ni na bilo koji način vezana uz scenu i javni život... dapače, užasavam se toga da budem na bilo koji način "javna osoba"....

Ništ ne kužim... :confused::ne zna::confused::ne zna:

Sundust
27.03.2008., 11:16
eto, ja tek jučer vidjela da mi je P.F. u 7.kući :Placebo: u vodenjaku(DC)...imam li time možda ''preporuku'' za partnerstvo s vodenjačićima?:mig: ili to ne igra ulogu?

uuuu, ima aspekata (sad sam skužila tek opcije na natalnoj na astrocomu) u opoziciji je s ASC (lav), konjukcija nema...koliko je bitna kuća u kojoj se P.F. nalazi i sam znak unutar kojeg je?

Hermione Granger
17.06.2008., 12:07
Meni je fortuna u 10. kući u trigonu sa venerom i u trigonu sa jupiterom. sad' ću ja k'o mali Mujo pitat': a je l' to dobro !? :confused: :D i ispričavam se na glupim pitanjima, ali prešla su mi u naviku na ovom topicu. :bonk:

* Kali *
17.06.2008., 18:23
Meni je fortuna u 10. kući u trigonu sa venerom i u trigonu sa jupiterom. sad' ću ja k'o mali Mujo pitat': a je l' to dobro !? :confused: :D i ispričavam se na glupim pitanjima, ali prešla su mi u naviku na ovom topicu. :bonk:

odlično :)
u trigonu s venerom i jupiterom, možda bi to moglo značit neku sreću što se tiče braka/veza (nisam sigurna, ali tako mi se čini), a 10. kuća-extra point za sreću sa poslom ili posao koji te usrećuje :mig:

veruschka
17.06.2008., 18:47
Ups, moja je u konjunkciji s Neptunom u Škorpiji, u opoziciji sa Saturnom te kvadratu s Marsom.
Pars misfortunae :D

Hermione Granger
18.06.2008., 06:28
odlično :)
u trigonu s venerom i jupiterom, možda bi to moglo značit neku sreću što se tiče braka/veza (nisam sigurna, ali tako mi se čini), a 10. kuća-extra point za sreću sa poslom ili posao koji te usrećuje :mig:

That remains to be seen :)
Hvala, Kali :cerek:

Suspirium
18.06.2008., 19:24
gledajte jel na midpointu i da li ima aspekt sa fisknom zvijezdom.

veruschka
18.06.2008., 22:13
Kakvi su aspekti dozvoljeni?

Meni je ASC Venera midpoint 26 18 Škorpije a pars fortunae 25 37 Škorpije.

I gdje mogu napraviti kartu sa fixed stars i tablicom aspekata na webu?

Astarte
19.06.2008., 12:51
A PF u sinastriji? :misli: npr. uzajamno - Mjesec 0 Pars Fortunae?

sosava
06.08.2008., 14:51
da li fortuna u blitancima znači dupla sreća?

zvonkaaa
13.08.2008., 19:33
da li fortuna u blitancima znači dupla sreća?

nekako sumnjam :rofl:

ray ban
13.08.2008., 19:45
tek sad sam vidjela,meni je fortuna u blizancima u 5.kući u konjukciji sa jupiterom.
trebala bih zaigrati loto.

Maddie
13.08.2008., 20:53
u 3 u škorpionu
u trigonu a suncem i merkurom u 7,sreća u braku???
semisextil uran u 4
semikvadrat neptun u 4

* Kali *
14.08.2008., 19:42
u 3 u škorpionu
u trigonu a suncem i merkurom u 7,sreća u braku???
semisextil uran u 4
semikvadrat neptun u 4

u komunikaciji i druženju s ljudima, tj. to te poprilično ispunjuje i uveseljava:)

semisekstile i semikvadrate lagano ignore, jaako sporedni faktori

sosava
14.08.2008., 23:07
da se nadovežem... gradi sekstil sa Suncem, kvadrat sa Saturnom, opozicija Neptun i trigon Pluton pa virnite

Dorée
04.01.2009., 19:11
može meni netko reći gdje mi je fortuna u 2 ili 12 kući
prema ovoj stranici koju je fish stavila i još nekom komp. izračunu ispada da je u 12.u blizancima a prema astro.com ispada u 2. u raku :ne zna:

i što bi značilo ako je u12.,čitala sam da to nije baš povoljno mjesto za fortunu :ne zna:

http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/ASTROTRANZITI.gif

edit:u 12.kući mi je ,našla sam da treba stavit always use day formula for Pars Fortunae
(standard is: different formula day/night)

veruschka
04.01.2009., 22:37
U Škorpionu je, opoziciji sa Saturnom i konjunkciji s Marsom :flop:
Te u konjunkciji s Neptunom, sve dio jednog divnog T-kvadrata.
I Mars i Pluton, kao dispozitori, su u 8. kući.
Ajde, u 11. kući je, neočekivana sreća, ka.
(Primjetila sam, kao i sreću kroz taj famozni Jupiter na MCu. :rolleyes: )

veruschka
04.01.2009., 22:38
Evo i tablice (http://www.astrologycom.com/fortuna.html) za izračunavanje bodova.

veruschka
04.01.2009., 22:52
Ne kužim, što combust i under beams ne znači isto?

Žulaj
05.01.2009., 08:44
Evo i tablice (http://www.astrologycom.com/fortuna.html) za izračunavanje bodova.

i kaj sad s tim bodovima? kakvo to ima značenje? :misli:

Petlja
05.01.2009., 11:34
Da li ja mogu doseći svoju sreću i kako sa Fortunom u Raku konjukcija Mjesec...
(Mjesec vlada 3. i 4. kućom)...a s obzirom na nesretnu Veneru na Algolu u opoziciji sa Uranom ????

Pitam jer me ova fortuna usmjerava prema obitelji i domu,a kako napraviti sretan brak i siguran dom pun dječice sa ovako-nekako ne baš sretno postavljenim brakom i ženskim principima?

veruschka
05.01.2009., 20:01
i kaj sad s tim bodovima? kakvo to ima značenje? :misli:

Zbrajaš, oduzimaš i vidiš je li ti stvarno točka sreće.
Ja imam 4 boda za 11. kuću i 5 bodova zato što je izvan 17 stupnjeva od Sunca, ali i -5 zato što je u Škorpionu, dakle mizerna 4 boda.
Tu se kao računaju samo egzaktni aspekti, pa mi ovaj T-kvadrat nije oduzeo dodatne bodove.

Žulaj
06.01.2009., 13:11
Ja imam 4 boda za 11. kuću i 5 bodova zato što je izvan 17 stupnjeva od Sunca, ali i -5 zato što je u Škorpionu, dakle mizerna 4 boda.
Tu se kao računaju samo egzaktni aspekti, pa mi ovaj T-kvadrat nije oduzeo dodatne bodove.

he he! znam da ih zbrajam :rofl:
imam ih 10- to znači da je stvarno točka sreće? :ne zna: i kakvo ona uopće ima značenje...:ne zna:

veruschka
06.01.2009., 14:01
Tijelo, zdravlje, bogatstvo, dobre okolnosti - točka materijalnog blagostanja u tradicionalnoj i prediktivnoj astrologiji.

To je kao neki tradicionalni midpoint AC, Sunca i Mjeseca. Ima svoj voljni i duhovni ekvivalent, Lot of Spirit, a različito se računaju ovisno je li ti Sunce iznad ili ispod horizonta u natalnoj karti.

Tih arapskih točaka ima jako puno, za sve kombinacije planeta, AC i MCa.

Kocka je bacena
06.01.2009., 14:58

ne tuguj,moja tacka srece je u skorpiji u 8 kuci 0 JMC i imam 12 bodova:lol:toliko o sreci u zivotu!!!!!

Kocka je bacena
06.01.2009., 14:58

ne tuguj,moja tacka srece je u skorpiji u 8. kuci 0 JMC i imam -12 bodova:lol:toliko o sreci u mom zivotu!!!

veruschka
07.01.2009., 20:40
Ovo je neka ptolomejska tabela, možebit da je malo zastarjela. Nisam znala da se u to doba toliko inzistiralo na egzaktnim aspektima, i to u stupanj.

Ima još jedna fora s Pars Fortunae iz helenističke astrologije, a to je da se početak znaka u kojem se nalazi uzme kao prva kuća, kako se to tada radilo, kuća=znak.

Sha
16.01.2009., 20:56
Kako interpretirati POF koja lezi na Saturnu ? Zvanicno
bi se radilo o vrlo negativnom aspektu, ali ja ne vjerujem
u tako sablonska objasnjenja :mig:

Koje bi bile npr. jake strane tako pozicionirane fortune ?

n.gemini
20.01.2009., 20:14

na ovoj stranici su date dvije formule, koliko sam shvatila to idem u odnosu na to jesam rodjena AM ili PM? :confused: ja sam si racunala sa AM pa je u strijelcu... na astro.com dobijem to ako oznacim da racuna dnevnu formulu (to je valjda to)... jesam li ja to dobro uradila?
kako se gleda na tu tacku za aspekte? uzima li se neki manji orbis ili...? :rolleyes:

zvonkaaa
20.01.2009., 21:53
mislim da pars fortunae ne može značii nešto loše (pa čak ni kada je u 'konjukciji' sa saturnom)

to smatram zato što to nije neko fizičko tijelo, to nije masa koja putuje svemirom i svojim magnetnim / gravitacijskim poljem vrši utjecaj na nositelja natalne karte..kao ostale planete i sateliti...
to je imaginarna točka, dobivena matematičkim izračunom...ona govori o nekom sjecištu energija unutar svake natalne, koje bi bilo posebno povoljno - barem ju ja tako shvaćam

tako da ako se POF nasadila na nečiji saturn...samo može isticati pozitivne strane, ili potrebu da se razviju pozitivne osobine tog planeta kroz život...kako bi čovjek doživio potpunu sreću...
npr, ozbiljnost, trezvenost, koncentriranost, usredotočenost..
ili podcrtava te osobine u natalnoj koja obiluje takovim kvalitetama, ili pomaže saturnu samom da u nekoj raspršenoj i lepršavoj natalnoj sažme tu energiju i fokusira ju u ostvarenje nekog cilja

Fish 1968
21.01.2009., 10:25
na ovoj stranici su date dvije formule, koliko sam shvatila to idem u odnosu na to jesam rodjena AM ili PM? :confused: ja sam si racunala sa AM pa je u strijelcu... na astro.com dobijem to ako oznacim da racuna dnevnu formulu (to je valjda to)... jesam li ja to dobro uradila?
....pročitaj pažljivije na onoj str. foruma jer je tamo pisano što i kako. :) Točka Fortune se računa uvijek: ASC+Moon-Sun.

P.S. Evo izračunah ti - da u strijelcu je na 3º 37'.
kako se gleda na tu tacku za aspekte? uzima li se neki manji orbis ili...? :rolleyes:
Gleda se kao na osjetljivu točku u natalnoj karti (to nije planeta). Orbis - do 3º maksimalno.

veruschka
21.01.2009., 19:43
Točka Fortune se tradicionalno računala Ascendant + Sun - Moon ako je Sunce ispod horizonta.
Ali moja je intuicija da ne bi trebalo miješati sisteme, te arapske točke odišu fatalizmom, ne treba ih psihologizirati.

Fish 1968
21.01.2009., 22:00
Što se tiče Točke Fortune postoje dva stajališta.

• Jedno je ono tradicionalno, tj. da se Točka Fortune računa po uvijek istoj formuli: ASC+Moon-Sun. Također točka koja se računa po: ASC+Sun-Moon je Točka Duha.

• Drugo je da se ona računa različito u ovisnosti o dnevnom/noćnom rođenju.

Napomena:

Astro.com računa Točku Fortune u ovisnosti o dnevnom/noćnom rođenju ako se ne stisne opcija pri dnu s desne strane:
"always use day formula for Pars Fortunae
(standard is: different formula day/night)"

...a kada se ta opcija označi izračuna se tradicionalna Točka Fortune: ASC+Moon-Sun.

n.gemini
22.01.2009., 19:56
hvala Fish :mig:

Dorée
25.01.2009., 14:16
da to me zbunjivalo ,po ovom prvom mi je u 2kući u lavu ,a po drugom u 12 u blizanicima

Dorée
16.04.2009., 23:30
da to me zbunjivalo ,po ovom prvom mi je u 2kući u lavu ,a po drugom u 12 u blizanicima

bili mi tko prokomentirao fortunu da li je dobra ili loša
u12.u blizancima -čitala sam da to nije povoljno mjesto za fortunu

http://i387.photobucket.com/albums/o.../fortuna-1.gif

nastasja2
21.02.2011., 18:56
... da li Fortuna ima nekakvo značenje u natalnoj karti, meni je fortuna u 5. polju, u polju vage?

Mrs. T
08.10.2011., 18:05
@fish što znači kada mi je Fortune (Škorpion) u 7. kući (Škorpion) - nešto dobro jelda? :zubo:

Fish 1968
09.10.2011., 11:16
@fish što znači kada mi je Fortune (Škorpion) u 7. kući (Škorpion) - nešto dobro jelda? :zubo:
Točka Fortune ima vrlo intrigantni naziv, ljudi se lako zapale čim ga čuju...odmah bi svi to sebi izračunali kao da će spoznajom tog podatka dobiti listić koji nosi sedmicu na lotu, a onda slijedom stvari otići na Havaje i do kraja života ne morati ništa raditi. :D No u osnovi mislim da bi prije takve "reakcije" bilo dobro promotriti što točka Fortune uopće predstavlja. :)

Točka Fortune je osjetljiva točka koja gledajući njenu "formulu" nastaje sintezom Sunca, Mjeseca i točke ASC...a upravo ta tri faktora su tri generalna i temeljna činioca svakog ljudskog karaktera (života). Dakle, Sunca koje simbolizira svjesni ​​identitet i svjesni cilj, Mjeseca koji simbolizira osobne, emocionalne i nesvjesne težnje i ASC-a koji predstavlja našu vidljivu osobnost i način na koji se ona očituje u materijalnoj ravni. Zato odnos između ova tri elementa nazvan točka Sreće pokazuje mjesto u kojem se na naš bazični astrološki portret, naše Sunce, Mjesec i ASC mogu integrirati.

Dakle, ta točka svojom pozicijom u znaku i polju pokazuje područje života u kojem možemo postići "istinsku sreću". No moramo znati da ta točka nije "fizičko tijelo", ona nije nosioc dinamike u natalnoj karti kao što su to planetarna tijela da bi ona mogla "fizički" utjecati na "sreću" - to je imaginarna točka u kojoj se bazični dijelovi vaše svijesti susreću i u kojoj ujedinjeni nalaze ispunjenje.

Drugim riječima ta točka je spoj energija koji pokreće ono nešto u ljudskoj svijesti gdje naše biće dolazi u stanje koje on zove: "Sretan sam". No, "ideja sreće" uvijek ostaje apstraktan pojam ukoliko pojedinac ništa ne čini da bi ju zajedničkim naporima tih čimbenika ostvario.

Zato se "formula" kojom moramo pristupiti ovoj točci odnosi na "njegovanje i uzgoj"...ta točka je poput onog mjesta u vrtu života u kojem će naša biljka najbolje uspjeti, točka u kojoj će ona donijeti najveće i najljepše plodove.

Znak u kojem se nalazi naša osobna točka Fortune donosi nam korist i on u osnovi predstavlja osobine koje ako ih razvijamo nama mogu donijeti ispunjenje - sreću. No "bogatstvo" koje nosi ova točka ne mora nužno biti materijalne prirode, to ovisi o znaku i polju u kojem se nalazi. To može biti intelektualno, emocionalno ili duhovno "bogatstvo"...može se reći da na dubljoj razini ova točka predstavlja točku zadovoljstva koje proizlazi integracijom naših vanjskih i unutarnjih, svjesnih i nesvjesnih potreba.

Pa sada ti na kraju reci - što misliš gdje je tvoja Srećica? ;)

Mrs. T
09.10.2011., 13:35
hvala fish, ma nisam ja ni mislila na materijalno bogatstvo - znaš da nama ribama su neke druge stvari bitne, ali koliko sam uspjela sama laički zaključit postoji dakle mogućnost (naravno da su ovdje bitne obje strane jer ništa ne dolazi samo od sebe i bez našeg zalaganja) da mi brak donese sreću, da ću imati sretan brak, možda da tada, nakon udaje počinje sretno razdoblje ili tako nešto, općenito da će to mene činiti sretnom?!? budući da mi je u 7. kući :ne zna:

iako ne bi baš ni one Havaje odbila :rofl:

Fish 1968
09.10.2011., 14:33
hvala fish, ma nisam ja ni mislila na materijalno bogatstvo - znaš da nama ribama su neke druge stvari bitne, ali koliko sam uspjela sama laički zaključit postoji dakle mogućnost (naravno da su ovdje bitne obje strane jer ništa ne dolazi samo od sebe i bez našeg zalaganja) da mi brak donese sreću, da ću imati sretan brak, možda da tada, nakon udaje počinje sretno razdoblje ili tako nešto, općenito da će to mene činiti sretnom?!? budući da mi je u 7. kući :ne zna:

iako ne bi baš ni one Havaje odbila :rofl:
Možeš misliti što će nakon udaje početi sretno razdoblje...napisah nije točka Fortune loto listić. Probaj još jednom pročitati što napisah za točku Fortune. :)

Ključne riječi za Fortunu u 7. polju su suradnja, ravnoteža i kompromis...i one djelove nas koje smo odabrali "dati". :)

Tonnie
10.10.2011., 00:44
http://www.tarot-live.com/part-of-fortune.php

evo dobrog linkica :D

ukucate podatke i dobijete i objasnjenje uz tocku fortune :)

kosmopolita
23.11.2011., 19:51
Dobro veče društvo:)
Nisam znala gde da pitam,vezano za fortunu,događa mi se da je pronađem sebi na dva različita mesta u natalu,pošto programi rade različito tj neki uzme u obzir to što sam rođena noću.Znate li šta je pravilno?

Ice_scorpio
24.11.2011., 16:11
Meni se to nalazi na granici 4./5. polja. Iako, više mi izgleda kao da je u 5.polju u Vagi. Što tu predstavlja?

Fish 1968
24.11.2011., 16:42
Dobro veče društvo:)
Nisam znala gde da pitam,vezano za fortunu,događa mi se da je pronađem sebi na dva različita mesta u natalu,pošto programi rade različito tj neki uzme u obzir to što sam rođena noću.Znate li šta je pravilno?

Premjestih tvoj post na prigodan topic.

Odgovor na pitanje imaš na prethodnoj stranici (postovi 52 i 54).

jelovnici
21.01.2012., 16:29
Točka sreće i nesreće(algol)u istoj kući?Što bi to značilo?

Vega_21
21.01.2012., 20:18
Točka sreće i nesreće(algol)u istoj kući?Što bi to značilo?

Nisam razumjela tvoje pitanje na koju točku konkretno misliš, gdje se ona nalazi:ne zna:

jelovnici
22.01.2012., 05:45
Nisam razumjela tvoje pitanje na koju točku konkretno misliš, gdje se ona nalazi:ne zna:
algol fiksna zvijezda,zvana i točka nesreće,nalazi mi se u istoj kući(u konjukciji s venerom) gdje i paris fortuna.

magic potion
12.07.2012., 12:51
Kod mene je u egzaktnoj konj. s MC-om. I što bi to značilo?:zubo:

mike1623
23.05.2013., 15:09
Točka sreće u konjukciji sa Jupiterom ( neaspektiranim ) u 12.kući?
Ima netko neki odgovor?

ViPiLe
30.06.2014., 12:39
Hej, kako mogu vidjeti poziciju fortune u svojoj natalnoj? Napravila sam ju na astro.com, ali nisam primjetila fortunu nigdje. o.O

AceOfCups
30.06.2014., 15:20
Hej, kako mogu vidjeti poziciju fortune u svojoj natalnoj? Napravila sam ju na astro.com, ali nisam primjetila fortunu nigdje. o.O

Idi na Horoscope Drawings & Calculations, pa zatim na extended chart selection, i tamo pod additional objects ti se nalazi i Fortuna.

ViPiLe
30.06.2014., 15:38
Idi na Horoscope Drawings & Calculations, pa zatim na extended chart selection, i tamo pod additional objects ti se nalazi i Fortuna.

Hvala :)