PDA

View Full Version : Prva pomoć - bolestan ljubimac, što da radim?

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

ryell
03.04.2010., 01:04
Koliko ti je pametno puštati NECIJEPLJENE mačke van?
Da ti odmah odgovorim - ni malo pametno.
Za početak, cijepi ih. OBAVEZNO.
Nakon toga steriliziraj (ako već nisi).
Tek onda su ispunjeni osnovni preduvjeti da ih možeš puštati van...

Ne znam očekuješ li ovdje neki odgovor što bi im moglo biti, ali nitko ti ga ne može dati.
To je trebao utvrditi veterinar, koji je riješio po kratkom "app" (ako prođe - prođe) postupku - šus antibiotik, pa možda upali. :facepalm:

gago_car
03.04.2010., 05:44
Da li je kastriran? :D

nije kastriran, evo jutros sam vidio da mu jako suze oči, ima puno krmelja.

huncut
03.04.2010., 07:28
1. Idi drugom vetu
2. Idi drugom vetu
...
xy NE sada cijepiti, zivotinja se moze cijepiti kad je potpuno zdrava

SilvrBckGorilla
03.04.2010., 09:10
koji su simptomi uzrokovani ugrizom krpelja?

lapdog
03.04.2010., 09:51
Gago, ima koja cura u tjeranju u kvartu? Čini se da se zaljubio.

koji su simptomi uzrokovani ugrizom krpelja?

http://foursoftpaws.yuku.com/topic/1923/t/Piroplazmoza-Babezioza.html

SilvrBckGorilla
03.04.2010., 10:11
http://foursoftpaws.yuku.com/topic/1923/t/Piroplazmoza-Babezioza.html

hvala, to je to. odoh kod veterinara

lapdog
03.04.2010., 10:28
Nadam se iz ovih stopa! Nije za zajebavati se s tim, može biti fatalno. Sretno peseku!

SilvrBckGorilla
03.04.2010., 10:34
Nadam se iz ovih stopa! Nije za zajebavati se s tim, može biti fatalno. Sretno peseku!

dobio je antibiotik, vitamin B i protiv krpelja injekcije. valjda bude dobro

yabooka
03.04.2010., 12:00
1. Idi drugom vetu
2. Idi drugom vetu
...
xy NE sada cijepiti, zivotinja se moze cijepiti kad je potpuno zdrava

potpis.

ako ih cijepis bolesne stanje se moze zakomplicirati, ako imaju rhino mogu umrijeti itd... terapija do izljecenja pa cijepljenje. OBAVEZNO

Cranberry
03.04.2010., 12:22
Sve su mačke sterilizirane,a kako sada živim u kući,u mirnoj ulici u kojoj nema prometa a i prijateljica godinama ima isto mačke u kući pored,svi su mi rekli da ih malo puštam van oko kuće,da i one lijepo žive jer su stalno mjaukale da hoće van a nikad nisu okolo zamijećene neke teške bolesti.Veterinari su mi rekli da ih mogu cijepiti al da opet mogu dobiti neku bolest protiv koje ih nisam cijepila....i tako
Žao mi je što sam ih uopće sad puštala van iako su vidjele da je vani ljepše nego zatvorenima u kući....

Pingvich
03.04.2010., 19:09
Smiješ ih puštati van ako ispunjavaš osnovne preduvjete: da nisi u centru grada ili pored prometne ceste, ako nemaš susjede luđake/trovače, ako je maca cijepljena i sterilizirana.

I to što postoji 100 bolesti, nije razlog da ih ne cijepiš za one najčešće (bjesnoća ako si pored šume, trovalentno obavezno).

satori
05.04.2010., 09:45
ako ima neki veterinar na forumu ili netko tko je imao slicno iskustvo sa svojom mackom mozda bi mogao pomoci savjetom

macka je cini mi se jako bolesna
ne jede vec danima, samo pije vodu
stalno povraca

bili smo kod veterinara svaki dan i filali su je svim mogucim lijekovima ali izgleda da ne pomaze puno
vele da je imala otrovanje ali s povisenom temperaturom i za to su je lijecili

temperatura se spustila od antibiotika
ali i dalje povraca sto god stavi u sebe
konzumira jedino travu (dajemo joj malo oprane pirike) i malo paste za izbacivanje dlaka ali to povrati nakon par minuta (ne stigne ni djelovati za pravo) - to su nam veterinari savjetovali iako meni to nije bas logicno jer i tak stalno povraca a i davali su joj sredstvo protiv povracanja u injekcijama :ne zna:

ali meni se cini da ona nema problema s time da joj fali impuls za povracanje nego jednostavno ne moze tehnicki izbaciti to kaj ima u zelucu

naravno ja nisam veterinar i ne kuzim se u to ni malo ali imam neki osjecaj da je ovi lijece za krivu stvar a u stvari pojma nemaju kaj joj je
mogli su joj bar krv izvaditi i neke pretrage napraviti

stvarno ne znam vise sto da radim i kak da joj pomognem
vodili smo je kod veterinara sim tam, spiskali gomilu love, brali travu, gnjavili je s pastom ali cini se da nis ne djeluje :(

ima li tko kakav savjet

Pas_Ikar
05.04.2010., 10:18
jesu li joj poslikali zelucanu supljinu?

postoji li mogucnost da je pojela neki tvrdi predmet tipa malu lopticu ili neku igracku ili nesto slicno???
to bi ju tjeralo na povracanje, a ne bi mogla nikako izbaciti.

satori
05.04.2010., 10:25
jesu li joj poslikali zelucanu supljinu?

postoji li mogucnost da je pojela neki tvrdi predmet tipa malu lopticu ili neku igracku ili nesto slicno???
to bi ju tjeralo na povracanje, a ne bi mogla nikako izbaciti.

ma nisu nis

stalno vele da ak drugi dan nece biti bolje da ce napraviti pretrage

nije mi jasno kog vraga cekaju, pa i tak ja placam :ne zna:

mislim da cu promijeniti veterinara

zvali smo hitnu veterinarsku valjda 10 puta vec
i jos ti praznici pa nis zivo ne radi, moramo cekat do utorka ....aaaa.. bas se poklopilo

sori kaj sizim, nisam spavala valjda 5 dana
dala bi svoj bubreg da ozdravi a nis nemrem pomoci :(

Pas_Ikar
05.04.2010., 10:28
ma nisu nis

stalno vele da ak drugi dan nece biti bolje da ce napraviti pretrage

nije mi jasno kog vraga cekaju, pa i tak ja placam :ne zna:

mislim da cu promijeniti veterinara

zvali smo hitnu veterinarsku valjda 10 puta vec
i jos ti praznici pa nis zivo ne radi, moramo cekat do utorka ....aaaa.. bas se poklopilo

sori kaj sizim, nisam spavala valjda 5 dana
dala bi svoj bubreg da ozdravi a nis nemrem pomoci :(

a gdje se nalazis?
veterina u zagrebu ima dezurnog veterinara preko praznika/nedjelja i sl.
cudno mi je kako joj nisu slikali zeludac ako povraca. meni sve to izgleda da je ona progutala nesto sto ne moze probavit.

satori
05.04.2010., 10:30
a gdje se nalazis?
veterina u zagrebu ima dezurnog veterinara preko praznika/nedjelja i sl.
cudno mi je kako joj nisu slikali zeludac ako povraca. meni sve to izgleda da je ona progutala nesto sto ne moze probavit.

u zagrebu sam

mislim da cu otici na hitnu (dezurnu)
znam da sam im vec dosadna ali kaj da radim

satori
05.04.2010., 10:44
a jel moguce da joj se skupila prevelika hrpa dlake pa je ne moze izbaciti?

ryell
05.04.2010., 12:47
Nazovi Bubu 3771-761, ako nema nikog u ambulanti automatska sekretarica ti izdiktira mobitel dežurnog
pa pitaj, niš te ne košta (osim cijene poziva :D )

satori
05.04.2010., 14:29
Nazovi Bubu 3771-761, ako nema nikog u ambulanti automatska sekretarica ti izdiktira mobitel dežurnog
pa pitaj, niš te ne košta (osim cijene poziva :D )

bila sam vec u šapi

tnx

ryell
05.04.2010., 14:44
I kaj je s macom?

satori
05.04.2010., 19:07
I kaj je s macom?

ne znaju jos :(

sutra idemo dalje na pretrage

ali izgleda da nije ono sto je mislio prvi veterinar

Maca TZ
05.04.2010., 20:02
Toplo se nadam da će maca ozdraviti,i moja je bila jako bolesna,pisala sam.

I mene je nervirao prvi veterinar,možda je ovo,možda je ono.:confused:

Pa i ja znam toliko,rokaju inekcije,sve košta,a pomaka nema.

Samo vi u Zg,srećom imate više izbora,naša vet.stanisa ima profesora,koji predsenik vet.komore BiH,ali ga je teško zateći zbog puno obaveza.

Da je on nije pregladao,i dao adekvatnu terapiju,moja Bubi,bi sigurno uginula.

Mi idemo u srijedu na kontrolu,i vađenje krvi,prošli put im nije uspjelo,jer je dobila zadnju turu inekcija,i bila je toliko agresivna,obrijali je na tri mjesta,al džaba nije moglo.

Nego da vas pitam,moja Bubi se koji put znala popiškit na jednu stazu u hodniku,(al samo jednu,a imam 4),ali poslije sterilizacije prije 2,5 godine to se nikad nije desilo.

Od kako je dobro,tri dana zaredom mi se popiškila na stazu kod vrata(sad su mi nove staze).
Ja operem,osušim,ona opet.

Evo tri dana nije nikako,da li hoće nešto da mi "kaže",da nije ljuta zbog silnih inekcija.:ne zna:
Isto tako,neće u dnevnu sobu,prije je nisi mogao istjerati,sad napravi krug,i ode.
Ne zavlači se po ćoškovima,kao dok je bila bolesna(a bila je tada sve u dnevnoj,ali iza namještaja),već je u hodniku kod kupatila,ili u našoj spavaćoj.
Ne ide ni u dječiju sobu.

Da li je možda dnevna podsjeća na bolest,ona sada jede ko vo,umiljata je jako,stalno bi da je češkim.

Može li to sve bit trauma od veterinara?

micek-jerry
05.04.2010., 20:22
ako ima neki veterinar na forumu ili netko tko je imao slicno iskustvo sa svojom mackom mozda bi mogao pomoci savjetom

macka je cini mi se jako bolesna
ne jede vec danima, samo pije vodu
stalno povraca

bili smo kod veterinara svaki dan i filali su je svim mogucim lijekovima ali izgleda da ne pomaze puno
vele da je imala otrovanje ali s povisenom temperaturom i za to su je lijecili

temperatura se spustila od antibiotika
ali i dalje povraca sto god stavi u sebe
konzumira jedino travu (dajemo joj malo oprane pirike) i malo paste za izbacivanje dlaka ali to povrati nakon par minuta (ne stigne ni djelovati za pravo) - to su nam veterinari savjetovali iako meni to nije bas logicno jer i tak stalno povraca a i davali su joj sredstvo protiv povracanja u injekcijama :ne zna:

ali meni se cini da ona nema problema s time da joj fali impuls za povracanje nego jednostavno ne moze tehnicki izbaciti to kaj ima u zelucu

naravno ja nisam veterinar i ne kuzim se u to ni malo ali imam neki osjecaj da je ovi lijece za krivu stvar a u stvari pojma nemaju kaj joj je
mogli su joj bar krv izvaditi i neke pretrage napraviti

stvarno ne znam vise sto da radim i kak da joj pomognem
vodili smo je kod veterinara sim tam, spiskali gomilu love, brali travu, gnjavili je s pastom ali cini se da nis ne djeluje :(

ima li tko kakav savjet

idi u Vetpoint.
imali smo slične probleme, da ne duljim, tamo su mačku izvadili krv, napravili Rtg sa kontrastom,bio na promatranju, lijekovima (Peptoran, Reglan, antibiotik...) i infuziji. ispalo je da se nagomilala dlaka u želucu jer je dugodlak, ne voli se četkat a ni s tom pastom za izbacivanje dlake nismo bili baš redoviti :o
pa nas je to naučilo pameti i svaki dan dobije svoj liz paste :cerek:
što je najbitnije, ni u jednoj sekundi nisam sumnjala u postupke dr Žarka iz Vetpointa, a i kolegica (neka nova) je bila za pohvalu!
i mali zvjerko je sad ko zmaj! :cerek:

satori
05.04.2010., 20:30
idi u Vetpoint.
imali smo slične probleme, da ne duljim, tamo su mačku izvadili krv, napravili Rtg sa kontrastom,bio na promatranju, lijekovima (Peptoran, Reglan, antibiotik...) i infuziji. ispalo je da se nagomilala dlaka u želucu jer je dugodlak, ne voli se četkat a ni s tom pastom za izbacivanje dlake nismo bili baš redoviti :o
pa nas je to naučilo pameti i svaki dan dobije svoj liz paste :cerek:
što je najbitnije, ni u jednoj sekundi nisam sumnjala u postupke dr Žarka iz Vetpointa, a i kolegica (neka nova) je bila za pohvalu!
i mali zvjerko je sad ko zmaj! :cerek:

i mi smo mislili da je to jer je i nasa dugodlaka ali veli veterinar da od toga ne bi imala temperaturu

moze biti da je kombinacija vise problema
za svaki slucaj joj forsiramo pastu, nemre skoditi

uglavnom, ovaj danas veterinar je bio stvarno dobar i sve nam je objasnio i mislim da ce se tamo potruditi da nadju uzrok bolesti a ne da je samo nafilaju svim i svacim pa ak pogode dobro..ako ne kaj sad (kao ovi prosli :()

micek-jerry
05.04.2010., 20:37
i mi smo mislili da je to jer je i nasa dugodlaka ali veli veterinar da od toga ne bi imala temperaturu

moze biti da je kombinacija vise problema
za svaki slucaj joj forsiramo pastu, nemre skoditi

uglavnom, ovaj danas veterinar je bio stvarno dobar i sve nam je objasnio i mislim da ce se tamo potruditi da nadju uzrok bolesti a ne da je samo nafilaju svim i svacim pa ak pogode dobro..ako ne kaj sad (kao ovi prosli :()

moj je imao malo povišenu temp., mislili smo od muke kaj toliko povraća...
obavezno vaditi krv barem.
u svakom slučaju moji mačori i ja šaljemo mici veeeliku pusu da što prije ozdravi! :mig:

hlapichka
05.04.2010., 20:43
jel maca ima proljev? jel ima apetit al nemoze jest, ili nema uopce apetit? sta povraca? uvijek hranu ili samo dlaku sa tekucinom? da li je tekucina prozirna kao slina ili zuckasta ili cak crvenkasta? jeli cijepljena protiv zaraznih bolesti? ovo sa davanjem ljekova na sljepo i infuzijom je suluda terapija, za pocetak treba napraviti krvnu sliku da se opce zna od kud krenuti. ako je imala temperaturu vrlo vjerojatno nekakva infekcija jest u pitanju, a to tesko da ce se resiti izbacivanjem dlake.
imam slucaj mace sa slicnim simptomima, na krvnoj slici se nije nista vidjelo, no napravljena je biokemija na sve organe i hematoloski nalaz i otkriven akutni pankreatitis. jedva se izvukla jer smo odma reagirali, sumnjam da bi se spasila uz vetove koji bi joj nasljepo davali svasta.
drzim fige i nemoj odustat sa trazenjem kvalitetnog veta!

satori
05.04.2010., 20:46
moj je imao malo povišenu temp., mislili smo od muke kaj toliko povraća...
obavezno vaditi krv barem.
u svakom slučaju moji mačori i ja šaljemo mici veeeliku pusu da što prije ozdravi! :mig:

mislim da ce joj sutra vaditi krv i mozda rengen da vide jel ima kakvu hrpicu ili nekaj drugo u zelucu

satori
05.04.2010., 20:52
jel maca ima proljev? jel ima apetit al nemoze jest, ili nema uopce apetit? sta povraca? uvijek hranu ili samo dlaku sa tekucinom? da li je tekucina prozirna kao slina ili zuckasta ili cak crvenkasta? jeli cijepljena protiv zaraznih bolesti? ovo sa davanjem ljekova na sljepo i infuzijom je suluda terapija, za pocetak treba napraviti krvnu sliku da se opce zna od kud krenuti. ako je imala temperaturu vrlo vjerojatno nekakva infekcija jest u pitanju, a to tesko da ce se resiti izbacivanjem dlake.
imam slucaj mace sa slicnim simptomima, na krvnoj slici se nije nista vidjelo, no napravljena je biokemija na sve organe i hematoloski nalaz i otkriven akutni pankreatitis. jedva se izvukla jer smo odma reagirali, sumnjam da bi se spasila uz vetove koji bi joj nasljepo davali svasta.
drzim fige i nemoj odustat sa trazenjem kvalitetnog veta!

maca nema proljev, uopce ni ne ide na wc kad nije nista jela danima
cini mi se da ima interes za hranu ali na kraju nista ni ne stavi u usta
dodje u kuhinju i pocne cviljukati ko da zica ali kaj god joj nudimo nece jesti :(
a stvarno smo svasta pokusavali, pod vec izgleda ko svedski stol ali nula bodova :(
cak smo mislili da joj je mozda nos zacepljen pa ne osjeca miris i zato nece jesti .. mislimo joj isprati i nakapati nosek (to smo culi da pomaze, vidjet cemo)

dobila je kuru antibiotika, penicilin, dvaput nesto protiv povracanja, dvaput ili triput b kompleks, tabletu protiv parazita, pastu (dvije vrste), nesto protiv trovanja..... i to sve od veterinara, nista na nasu ruku

povraca zelucanu kiselinu i pjenu nekad
danas je povracala samo nakon paste

uglavnom, vidjet cemo sutra... drzite nam fige

ryell
05.04.2010., 23:03
Nego da vas pitam,moja Bubi se koji put znala popiškit na jednu stazu u hodniku,(al samo jednu,a imam 4),ali poslije sterilizacije prije 2,5 godine to se nikad nije desilo.

Od kako je dobro,tri dana zaredom mi se popiškila na stazu kod vrata(sad su mi nove staze).
Ja operem,osušim,ona opet.

Može bit da vas (tebe) kažnjava. :zubo:
Kako opereš, čime? Problem je ako ostane miris, onda će piškiti ponovo.
Miris najbolje skineš alkoholnim octom (prvo provjeri na skrivenom dijelu staze kako će djelovati na boju), dakle dobro istrljati i pustiti da se osuši. Nakon toga pranje kao i inače.

lapdog
06.04.2010., 13:58
Satori, bez krvne slike ništa. Pitaj i za testiranje za zarazne bolesti.:ne zna:

A za nejedenje, od srca prepručam Calopet.

zvonchica12
06.04.2010., 17:00
pozdrav...bili smo kod veterinara koji nam je rekao da pas ima problema sa kukovima..sutra moramo na snimanje da mu tocno utvde stanje...dao nam je recept za tablete rimadyl koje je rekao da ne kupujemo bezveze dok mu ne utvde tocno stanje...sad se pas trese od bolova i zovem u vet. stanicu i doktora nema..javlja se neka druga doktorica koja kaze da posto ona ne zna stanje psa da nam ne moze tocno reci sta mu je , ali da mu damo taj rimadyl jer je to kao protiv bolova.. i sad ja njoj govorim da pas ima gastritis( infomativno joj govorim) pa da cisto provjerim dal moze zato biti problema na sto ona mene bahato i arogantno otkanta. sad koliko citam po netu to vecini pasa sa problemima kraljeznice, kukova i slicnih problema daju ...a i posto mi je vet danas dao taj recept valjda to ne bi bio problem..moje pitanje vama je da li netko zna ili ima peseka sa slicnim problemom i da li netko daje svoj peseku te tablete???.... hvala :(

chrissy
06.04.2010., 19:11
Moj peso je imao akutni gastritis pa je dobio uz antibiotik, par dana kasnije si je ozlijedio nogu, pa je dobio i rymadil protiv bolova...
E sad... na netu sam našla da rymadil može uzrokovati gastritis, pa sad ne znam kaj da si mislim...

A da nazoveš nekog drugog veterinara pa ga samo kratko upitaš da li se smije davati rymadil psu s gastritisom? Valjda nisu svi tak bezobrazni ko ova u vet stanici... :ne zna:

satori
06.04.2010., 19:37
Satori, bez krvne slike ništa. Pitaj i za testiranje za zarazne bolesti.:ne zna:

A za nejedenje, od srca prepručam Calopet.

napravili su sve moguce pretrage ukljucujuci i rendgen na veterinarskom

izgleda da ima nekakvu upalu zeluca ili je pojela neku otrovnu biljku u stanu

chrissy
06.04.2010., 20:03
izgleda da ima nekakvu upalu zeluca ili je pojela neku otrovnu biljku u stanu

Držim fige da se maca čim prije oporavi...

Nedavno sam čitala (isto kad mi je maca povraćala) neki članak o kućnom bilju i ljubimcima i ostala u šoku koliko biljaka je štetno za mace (i da, puno ih imam u kući)... :o
Evo ako nekog zanima...
http://www.inet.hr/~majirase/teme_savjeti/kucne_biljke.htm

Na kraju nisam ustvari doznala od čega je maca povraćala, ali 4 dana nije ništa jela, (ako je, onda je povratila), a bila je pokunjena još tjedan dana poslije toga...

zvonchica12
07.04.2010., 00:14
hvala chrissy na odgovoru..kupila sam rimadyl i procitala sta pise na uputama : Zanemariv mu je štetan utjecaj na želučano crijevnu sluznicu i bubrežno tkivo. dala sam mu pola tabletice i smirio se ...napokon malo i odspavao..sutra nastavljamo sa pretragama i snimanjima ..valjda ce biti ok

zrikzrikzrikavac
07.04.2010., 19:19
imam mješanca labradora starog 4 godine koji je uredno cijepljen obvezatno protiv bjesnoće, a i svake godine je docijepljivan s leptofermom i vanguard plus te redovito dobiva ampule protiv krpelja i do sada nije bilo nikakvih problema, međutim danas sam primijetila krpelja na području prepona koji je odstranjen kod veterinara koji je na moj upit rekao da ne treba ništa dodatno napraviti ako će se pas ponašati u redu kao i do sada.zanima me mogu li što dodatno i preventivno napraviti, možda cijepivo pirodog?hvala na odgovoru!

atlantis
07.04.2010., 19:34
cjepivo se daje prventivno i to zdravom psu
ako je sada pokupio piroplazmozu, cjepivo može napraviti samo još veću pyzdariju

ugriz krpelja ne mora nužno značiti i oboljevanje od piroplazmoze

ako pas klone, počne pit više vode, povraćanje, proljev, taman urin ili stolica boje hrđe odmah veterinaru

mislim da je sad već prekasno doba godine za pirodog ali svakako se raspitaj kod veta nakon što se uvjeriš da krpelj nije bio zaražen :)

zrikzrikzrikavac
07.04.2010., 19:44
hvala na odgovoru,jasna mi je situacija i nismo ga cijepili pirodogom samo kako bi mu imunitet ojačao i kako mu ne bi opterećivali jetru jer je imao nekih drugih problema,a uz ogrlicu i ampule i uvjete šanse su bile male...ali očito ću morati dodatno razmisliti o nekim stvarima. koliko sad treba proći nadam se bez ikakvih simptoma kako bih mogla biti mirnija da nije došlo do nikakve zaraze?

atlantis
07.04.2010., 19:54
nema na čemu :)

e, taj podatak ne znam

nama je vet rekao da cjepivo ne sjeda na jetru, samo lijek protiv piroplazmoze sjeda na jetru a piroplazmoza oštećuje srce i bubrege tako da je cjepivo definitivno dobra stvar

mi smo našu mišicu cijepili :)

chrissy
08.04.2010., 12:55
koliko sad treba proći nadam se bez ikakvih simptoma kako bih mogla biti mirnija da nije došlo do nikakve zaraze?

Piše na netu da je inkubacija 3-30 dana...
Mi smo svojeg peseka cijepili, jer imamo vrlo neugodno iskustvo otprije (naša pesica je uginula od krpelja)... :(

Vet mi je rekao da se cijepi najkasnije do kraja 2. mjeseca, jer onda još nema krpelja... :ne zna:
Na jetru ne utječe cjepivo nego lijek protiv piroplazmoze (a i sama bolest).
Prema mom vetu, jedini nedostatak cjepiva je činjenica da nije 100% sigurna zaštita od bolesti, i cijena (300kn po dozi - prve godine idu 2 doze u razmaku od 3 tjedna, pa svake sljedeće godine po 1 doza).

heky
08.04.2010., 13:04
zabrinuta sam za svojeg psa, slabo jede zadnjih par dana, a jučer nije pojeo skoro ništa (naravno, u to ne mogu biti sigurna, dok smo mi na poslu, on je sam sa svekrom i svekrvom, nije isključeno da je ipak pojeo nešto što mu je naštetilo...)
Pred dva dana je povraćao nakon obroka - dehidrata - i od onda mi se čini da odbija jesti. Povremeno jede travu, kad smo u šetnji, ali do jutros mu je stolica bila ok, i bio je živahan, pa sam mislila da samo tvrdoglavi oko hrane... a onda sam ujutro primjetila da mu je stolica dosta kašasta - nije baš proljev, ali nije ni u redu, i postao je bezvoljan i letargičan, nosić mu je suh...
Inače ima 9mjeseci, bernski planinski, hranim ga purinom proplan, i kuhanom junetinom, palentom, rižom, mrkvicom...
Zvala sam vetrinara, kaže da nije hitnoća, da nek dođemo nakon posla do njega... al ja sad paranoišem i živčanim i ne mogu dočekati kraj radnog vremena :( Googlanje mi nije pomoglo, izbacilo hrpetinu možebitnih boleština, pa reko - možda je netko od vas imao slično iskustvo da ga podijeli samnom??
Šta će mu veterinar dati, vitaminske injekcije? Spomenuo je neke injekcije:ne zna: , a jel ne bi trebalo prvo napravit neke pretrage, krvnu sliku?

animaux
08.04.2010., 13:49
Imam na privremenom čuvanju 5 štenaca. Na Veliku subotu primjetila sam da jedan nije baš svoj, bezvoljan je i slabo jede. Odvela sam ga veterinaru, dobio antibiotike i to je to. Opet smo išli na Uskrs ujutro na terapiju. Kasnije je povratio par puta, zvala sam veterinara pa smo i na Uskrs popodne otišli, dobio je infuziju i sredstvo protiv povraćanja. Od tada, on je sav nikakav, ne pije, ne jede, samo spava i leži. Povraća i ima proljev. Svaki dan sam s njim ujutro i popodne na infuziji, antibioticima. Veterinar nije dao dijagnozu, kaže da je neki virus i da bi se stanje nakon 5-6 dana trebalo popravljati. U Splitu sam, idem kod najboljeg veterinara u gradu. Danas sam primijetila da ima tamnu krv u stolici (bar mi se čini tako). Ima i neke lezije po jeziku, guli mu se jezik. Veterinar misli da je došao u dodir s nečim-gusjenica, neko sredstvo... ja sam pazila na njihov okoliš, oni su u vrtu u kojem je samo trava, a na balkonu ima božićno drvce u pitaru. Danas je još jedna malena povraćala (s njom sam od prekjučer išla samo na atibiotike i glukozu jer je imala malu temperaturu i brljavila po hrani). Cijepljeni su 18.03. prvi puta i očišćeni od glista. U Splitu nemam gdje drugdje otići jer je ovaj vet najbolji. Ima li netko iskustva? Da mu nešto preporučim (veterinaru). Ne znam više što da radim.

atlantis
08.04.2010., 15:22
Piše na netu da je inkubacija 3-30 dana...
Mi smo svojeg peseka cijepili, jer imamo vrlo neugodno iskustvo otprije (naša pesica je uginula od krpelja)... :(

Vet mi je rekao da se cijepi najkasnije do kraja 2. mjeseca, jer onda još nema krpelja... :ne zna:
Na jetru ne utječe cjepivo nego lijek protiv piroplazmoze (a i sama bolest).
Prema mom vetu, jedini nedostatak cjepiva je činjenica da nije 100% sigurna zaštita od bolesti, i cijena (300kn po dozi - prve godine idu 2 doze u razmaku od 3 tjedna, pa svake sljedeće godine po 1 doza).

sigurnost je 85 posto no dobra stvar je da, ako piroplazmozu pokupi pod cjepivom simptomi i posljedice su puno blaži :)

Boby051
08.04.2010., 15:30
Sve je počelo ovaj ponedeljak kad sam išao sa psom u šetnju. Sreli smo se sa drugim psom i moj se pas propeo na zadnje noge i počeo režati, pa sam ga povukao u nazad zbog čega je pao na bok i zacvilio. Nije se mogao podignuti pa sam ga odveo kod veterinara. Tamo smo primjetili na da ne koristi ni prednju ni zadnju desnu nogu. Dobio je inekciju protiv boli i neku da mu ne natekne kralježnica ili tako nešto mislim da je to bila inekcija vitamina B. Sve u svemu veterinar mi kaže da mu nije nešto slomljeno u nozi, već da je najvjerovatnije došlo do uklještenje živca, pa ne osjeća nogu. Mislim kad hoda on vuće prednju desnu nogu. Danas sam primjeti da je par puta polizao desnu nogu.
Mene zanima ako je netko do vas imao sličnih problema, dali da idem do nekog drugog veterinara ili je čovjek u pravu.
Unaprijed hvala...

Vezica
08.04.2010., 17:53
Postavit cu jedno uzasno blesavo pitanje :D

Vet mi je dao tableticu protiv glista i parazita i tih stvari (po pola svakih 14 dana),
i sad ja ne kuzim, prosle godine kada sam ga cijepila - vet u drugoj smjeni mi je dao tu tableticu i rekao kao da bi bilo dobro da dodjem opet za tri do tjedan dana kako bi mu dao jos jedno cijepivo protiv parazita (koje pokupi kao kad lize nesto). Mislim sad ne znam, dal da zovem tog drugog veta i pitam ima li potrebe da dolazim ili da pustim ovako kako je

i jos jedno pitanjce :zubo:
pas mi je prosle godine dobio ogrlicu na kojoj pise godina i broj (recimo 007) te jos broj ambulante, dok ove godine nije :confused:
sad mi ljudi kazu kao da je obavezna, jer to dokazuje jel pas cijepljen ili nije ove godine :ne zna:
zbunjena sam skroz :bonk:

lapdog
08.04.2010., 18:01
Ako ti je pas čipiran, onda nema potrebe za markicom. Bar sam tako ja shvatila, ni mi je ne dobivamo. Ako nije čipiran, savjetujem da to učiniš. Dokaz da je cjepljen je knjižica i evedinecija koju tvoj vet vodi o svom pacijentu.

Tabletica je dosta, ali čisti psa više puta godišnje (recimo 3 puta, ovako ko sad jednom pa opet za 14 dana x 3 tokom godine), ne samo onda kada ideš na cjepljenje. 1 tableta odgovara 10kg težine, pa peseka izvaži i prema tome odredi koliko treba dobiti. Inače, tablete imaš kupiti, osim kod veta (jedna je cca 10kn) i u vet. ljekarnama i pet centru.

OOOOOOO
08.04.2010., 18:16
zna mozda netko koliko je utz abdomena u ZG?jel u RI naravno nemaju aparature....:flop:

heky
09.04.2010., 08:23
zabrinuta sam za svojeg psa, slabo jede zadnjih par dana, a jučer nije pojeo skoro ništa (naravno, u to ne mogu biti sigurna, dok smo mi na poslu, on je sam sa svekrom i svekrvom, nije isključeno da je ipak pojeo nešto što mu je naštetilo...)
Pred dva dana je povraćao nakon obroka - dehidrata - i od onda mi se čini da odbija jesti. Povremeno jede travu, kad smo u šetnji, ali do jutros mu je stolica bila ok, i bio je živahan, pa sam mislila da samo tvrdoglavi oko hrane... a onda sam ujutro primjetila da mu je stolica dosta kašasta - nije baš proljev, ali nije ni u redu, i postao je bezvoljan i letargičan, nosić mu je suh...
Inače ima 9mjeseci, bernski planinski, hranim ga purinom proplan, i kuhanom junetinom, palentom, rižom, mrkvicom...
Zvala sam vetrinara, kaže da nije hitnoća, da nek dođemo nakon posla do njega... al ja sad paranoišem i živčanim i ne mogu dočekati kraj radnog vremena :( Googlanje mi nije pomoglo, izbacilo hrpetinu možebitnih boleština, pa reko - možda je netko od vas imao slično iskustvo da ga podijeli samnom??
Šta će mu veterinar dati, vitaminske injekcije? Spomenuo je neke injekcije:ne zna: , a jel ne bi trebalo prvo napravit neke pretrage, krvnu sliku?

Evo, ako se nekome desi slična stvar, da zna i odgovor odmah... Bilo je u pitanju trovanje hranom - pojeo je nešto što mu nije odgovaralo, veterinar pretpostavlja da je iskopao neku prastaru koščurinu ili mu je pak netko dao nešto mimo našeg znanja... Uglavnom ima i gastritis, dobio dvije injekcije, jedna je B vitamin, drugo sam zaboravila :ne zna: Sad će bit na riži, juhici i piletini par dana pa ćemo vidjeti kako će se stvar razvijati..
Sinoć i jutros je pojeo malo piletine sa rižom i mrkvicom, ali ne sve što sam mu dala, čak je i okrenuo glavu kad sam mu ponudila još malo piletine (čiste). To je stvarno neobično za njega, tako da sam prilično zabrinuta... Šta bi mu još mogla kuhati a da mu ne iziritira želudac? Smije li nemasnu junetinu (juneće srce)?

Smartie
09.04.2010., 19:18
Smije li nemasnu junetinu (juneće srce)?

Junetinu kuhanu smije ali meso ono za juhu, srca i iznutrice ja bi izbjegavala sad kad se oporavlja a ni inače im nije dobro previše toga davati. Ostani na piletini i riži ili junetini.

blue_rainbow
10.04.2010., 16:21
imam kuju stara oko 3 godine, 40kg, imala je lažnu trudnoću i istovremeno piroplazmozu (bar tako kaže vet), krpelja sam našla (al ne piše na njemu da je nositelj bolesti)
u srijedu je dobila sve što treba protiv piroplazme, i već te noći je bila bolje, u četvrtak je dobila samo još jedne antibiotike
danas opet ima temperaturu, ne da mjerit, ali tih 5 sek koliko sam je uspjela zadržat toplomjer je registrirao 39.5, zubno meso i dalje blijedo, ima proljev. veta, naravno, ne mogu dobiti.
je li to normalno ili je vet (opet) fulao dijagnozu?

dinosauric
10.04.2010., 18:30
Situacija je sljedeca.. Maca mi je danas okotila macice,e sad problem je u tome da je jednom krenula ocistiti pupkovinu i slucajno mu zagricnula nekoliko prstica.. Oni se drze samo jer su jos skupa s ostalim prsticima spojeni.. :eek::eek:. Nemogu doci k sebi kako se to dogodilo:(.
Dali ce macicu ponovno narasti posto je vrlo maleni?:(:(

yabooka
11.04.2010., 15:02
Dali ce macicu ponovno narasti posto je vrlo maleni?:(:(

prstice ima jos ili ih je skroz otkinula? odvedi ga veterinaru da mu to pogleda.

OOOOOOO
11.04.2010., 17:20
zna mozda netko koliko je utz abdomena u ZG?jel u RI naravno nemaju aparature....:flop:
nitko ne zna???

Vezica
11.04.2010., 17:51
Ako ti je pas čipiran, onda nema potrebe za markicom. Bar sam tako ja shvatila, ni mi je ne dobivamo. Ako nije čipiran, savjetujem da to učiniš. Dokaz da je cjepljen je knjižica i evedinecija koju tvoj vet vodi o svom pacijentu.

Tabletica je dosta, ali čisti psa više puta godišnje (recimo 3 puta, ovako ko sad jednom pa opet za 14 dana x 3 tokom godine), ne samo onda kada ideš na cjepljenje. 1 tableta odgovara 10kg težine, pa peseka izvaži i prema tome odredi koliko treba dobiti. Inače, tablete imaš kupiti, osim kod veta (jedna je cca 10kn) i u vet. ljekarnama i pet centru.

Pas mi je čipiran. I nisam znala ovo za tabletice! :eek:
Hvala na odgovoru :cerek:

Vezica
11.04.2010., 17:54
nitko ne zna???

mozda da nazoves i pitas? :D

senjorita mamita
12.04.2010., 07:44
Kak se zna da je pas prehladjen. Zadnjih dana, čudno se ponaša, miran je, spava i ponekad čudno baca glavu prema dole kao da ga nešto smeta u nosu i kao da promuklo kašlje! Mogu nešt napraviti sama po tom pitanju il da ga vodim veterinaru! Radi se o peseku 1 godina, jako zaigranom inače, mali mješanac!

Corduroy
12.04.2010., 07:57
Vodi ga vetu

OOOOOOO
12.04.2010., 12:03
mozda da nazoves i pitas? :D
kad ne znam gdje,kamo?:ne zna:

Tyndall
12.04.2010., 12:17
kad ne znam gdje,kamo?:ne zna:

http://lmgtfy.com/?q=veterinarska+ambulanta+ultrazvuk+zagreb

kana
12.04.2010., 18:46
Pozdrav svima! Zanima me je li netko ima slično iskustvo poput mene. Udomila sam psa iz Dumovca, veselog mješanca. Kad sam ga uzela, vet mi je dao tablete protiv parazita koje smo mu, naravno dala. Problem je što pas obavi i po 5 velikih nuždi na dan. Nekad mu je stolica normalna, a nekad je mekana. Ponovili smo terapiju tabletama i dajemo mu samo suhu hranu Pedigre Junior. Stolica mu je sad normalno tvrda, ali i dalje obavlja po pet velikih nuždi. Evo, danas kakao 4 puta. Inače je veseo, dobre volje, razigran. Ako tko ima sličnih iskustava, voljela bih da ih podijeli samnom.:)

OOOOOOO
12.04.2010., 21:07
http://lmgtfy.com/?q=veterinarska+ambulanta+ultrazvuk+zagreb

nije bilo tesko.....zahvaljujem na ljubaznosti

Misery's Crown
12.04.2010., 23:18
Pozdrav svima! Zanima me je li netko ima slično iskustvo poput mene. Udomila sam psa iz Dumovca, veselog mješanca. Kad sam ga uzela, vet mi je dao tablete protiv parazita koje smo mu, naravno dala. Problem je što pas obavi i po 5 velikih nuždi na dan. Nekad mu je stolica normalna, a nekad je mekana. Ponovili smo terapiju tabletama i dajemo mu samo suhu hranu Pedigre Junior. Stolica mu je sad normalno tvrda, ali i dalje obavlja po pet velikih nuždi. Evo, danas kakao 4 puta. Inače je veseo, dobre volje, razigran. Ako tko ima sličnih iskustava, voljela bih da ih podijeli samnom.:)

Najjednostavnije:
Promijeni mu hranu ;).
Pedigree je losa hrana sa gotovo nista mesa (a i to malo je preradeno) i masu nepotrebnih (cak i stetnih) sastojaka.

Imas veliku temu "Hrana za pse", pa procitaj malo o izboru kvalitetnijih hrana (i zasto su kvalitetnije) ;).

lapdog
13.04.2010., 12:08
Jel on štene? Ako da, otprilike je pravilo da štenci kakaju onoliko puta koliko jedu.

Tablete za gliste isto mogu "otvoriti", kod mojih se tu i tamo zna pojaviti proljev dan-dva nakon davanja tablete. Ništa strašno.

Pedigree je najgora opcija, ako možeš, priušti mu bolju hranu.

Ako bude proljeva, skuhaj mu pileća prsa i rižu (raskuhaj dobro, ona rižina sluz je najbolja).

I ako se stanje ne popravi kroz neki period (stres radi promjena okoline, tablete, promjena hrane, loša klopa-sve mogu biti razlozi, pa imaj razumjevanja) odnesi stolicu na analizu.

bručkica
13.04.2010., 17:43
Pomoć moja mačka je dobila "kvrge"dlaka joj se zgrusa neznam zasto jel mi moze ko pomoč redovito ju cesljamo ali opet se vrate...?pomozite...

Corduroy
13.04.2010., 17:53
Dugodlaka neka?

undying
13.04.2010., 18:51

Ja isto imam curu iz Dumovca, sad je kod nas sest mjeseci i sa problemima sa probavom nikad kraja. Cim je dosla je krenulo, kupili smo joj najkvalitetniju hranu, medjutim nista tako da smo otisli kod veterinara, antibiotici, tablete, posebna prehrana i prestalo je. Nakon nekog vremena opet isto, otisli kod Peze koji nam je velikodusno uzeo tisucu kuna za lijecenje, proljev je stao na kojih mjesec dana i sada opet isto. Kupili smo joj trovet i sada ju samo sa tim hranimo i sada idemo dati stolicu prvo na analizu i onda cemo vidjeti sta dalje. Daj prvo stolicu na analizu i onda odi kod veterinara jer ce ti inace samo izmusti novce i zalijeciti, i nista sa tim neces dobiti. Inace, moja je kujica isto super, nikakvih drugih simptoma, odlicno jede, igra se samo puuuuno kaka. :)

kana
13.04.2010., 22:03
Hvala svima! Pedigree mu dajem jer od nje nema proljev. Pas ima godinu dana. S obzirom da je iz Dumovca išao kod mojih pa tek kod mene u Dalmaciju, može biti da je stres. Ako potraje odvest ću ga kod veterinara. Inače, čula sam već od nekih da su imali slična iskustva s pesekima iz Dumovca....:(

notrzan
13.04.2010., 23:04
Undying, mijenjaj veta.

Floyd1
16.04.2010., 09:58
Hvala svima! Pedigree mu dajem jer od nje nema proljev. Pas ima godinu dana. S obzirom da je iz Dumovca išao kod mojih pa tek kod mene u Dalmaciju, može biti da je stres. Ako potraje odvest ću ga kod veterinara. Inače, čula sam već od nekih da su imali slična iskustva s pesekima iz Dumovca....:(

Kuhana piletina, bijelo meso i riža u većini slučajeva najbolje koristi!
Riža se kuha i ne ispire, neka bude onako sa sluzi, ljepljiva.

lapdog
16.04.2010., 11:36

Pedigree ti je zbilja najgori mogući izbor. A imaš od Hillsa i Royal Canina baš Intestinal klopu (za ovakve probleme). Dobre su i one s janjetinom i rižom. Malo prouči o hranama za pse, općenito, ne samo radi proljeva. Ali, što se proljeva tiče, ja bi kuhala par dana+Linex kapsule- po potrebi. Brzo bi se to trebalo riješiti. Ako potraje, obavezno pretrage stolice.

tincica_blaah
18.04.2010., 12:50
... tata kaze da je mozda pobacila, ili bude.
Jucer popodne je bila nekakva cudna. Mazila sam ju i kada je sisla s mene, promjetila sam malo krvi na maici. Od tad malo-malo nailazimo na krv. Prosao je vec cijeli jedan dan a jos se nije omacila. Ima godinu dana, to su joj prvi macici... Dugo nisam imala skotnu macu i ne sjecam se da sam prije imala slicnih situacija. Strah me je sad :(
Ako su stvarno macici mrtvi, hoce ih ona ipak omaciti ili se moze i njoj nesto desiti...?

I da, mozda ima s tim veze sto imam kuju staru 3g. koja je sterilizirana prije nego sto se 1. put okotila pa nosi macu po dvoristu kao stene. Inace ju stalno gnjavi i grize i vuce, mozda ju je ugrizla za stomak ili nesto (zna ju uhvatit i za glavu pa nositi -.-' ), ne znam...

Jel inace mace tako po 2 dana krvare prije nego sto se omace? :(

notrzan
18.04.2010., 12:57
Ne. Ne razumijem zašto već nisi bila kod veta!

tincica_blaah
18.04.2010., 12:59
zato sto je nedjelja i ne radi a nemam ju kako odvesti nekud dalje

vrapčićka
18.04.2010., 13:00
ima li neki veterinar ovdje da pomogne...?? :(

leeloo27
18.04.2010., 13:05
A odakle si?

tincica_blaah
18.04.2010., 13:07
jedna zabit 30km od osijeka

Tupelo
18.04.2010., 13:12
jedna zabit 30km od osijeka

Savjetujem da macu smjestite u auto i dođete u Zagreb.
Nikako ne bih čekala sutra ujutro da se to pogleda jer možete izgubiti micu.
Ako želiš, dat ću ti broj veta koji će vas primiti

tincica_blaah
18.04.2010., 13:14
Savjetujem da macu smjestite u auto i dođete u Zagreb.
Nikako ne bih čekala sutra ujutro da se to pogleda jer možete izgubiti micu.
Ako želiš, dat ću ti broj veta koji će vas primiti

ali imam 4h voznje do zg-a inace, a sad nemamo auto... :(

Tupelo
18.04.2010., 13:18
ali imam 4h voznje do zg-a inace, a sad nemamo auto... :(

Dužina puta uistinu ne bi trebala igrati ulogu kad je život tvog ljubimca, za kojeg si odgovorna, u pitanju.
Možda te netko od prijatelja ili rodbine može odbaciti?

Evo ti popis dežurnih ambulanti u Osijeku.
Jesi li ih zvala?

OSIJEK:
FURY, Sunčana 22 tel. 204 747, 098 252 110 od 10 do 12 i od 17 do 20 sati
JANKOVIĆ, B. Kašića 56 tel. 209 074 od 0 do 24 sata
VETOSAN, B. Kašića 18 tel. 208 500, 099 487 716 od 0 do 24 sata
VETAM, Biljska cesta 7 tel. 286 087, 099 461 873
VETERINARSKA STANICA OSIJEK, Vinkovačka bb tel. 274 600, 098 205 232 od 0-24
AMBULANTE ČEPIN, K. Tomislava 26 tel. 381 377
VETERINARSKA AMBULANTA DALJ, Stepinčeva 6, tel. 590 200
VETERINARSKA AMBULANTA ERNESTINOVO, Nazorova 78 tel. 270 414
VETERINARSKA AMBULANTA TENJA, A. Kovačića 19a tel. 290 150

yabooka
18.04.2010., 14:57
da, uvijek je lakse piskarat po forumu nego barem nazvati veterinara, ako vec ne i otici... danas je nedjelja, ali jucer i prekjucer nije bila...

naravno da nije normalno da krvari!!! pod hitno zovi jedan od ovih brojeva, netko ce se javiti sigurno i reci sto i kako dalje. sigurno netko radi i kucne posjete

leeloo27
18.04.2010., 16:39
Nazovi VETOSAN, broj ti je 099 487 716, veterinar je Matija Škulac.

Moj mican je, prije par mjeseci, dobio napad bubrežnih kamenaca u subotu navečer i zvala sam sve žive veterinare i jedino je Škulac nazvao nazad. Imam samo riječi hvale za njega, čovjek je legendaran i da nije njega bilo pitanje je dal mi moj mačak danas bio živ.

St Vanja
19.04.2010., 10:09
Lapdog, jesi li ono neki dan meni za Nestora (iz NA) napisala pola "humanog" Linex-a?
Baš sam danas kupila Linex (bakterijice), pa ću mu dati. Baš se bio sredio na čak puna dva dana i sinoć, kad sam bila umorna, umjesto da sredim pureća srca ja mu dam 200grama (dvije vrećice) Pedigree-a i jutros se nađem u deep sh...

Bez uvrede, ali Hills' mi je preskup, pa ću ja svom đukiju uglavnom kuhati (piletina, srca i slično...).

Nadam se da Linex brzo djeluje, jer sam jutros sa očisititi komu s pločnika iskoristila čitave novine i to onako natrgane i zgužvane u kugle....

Za sve moje "kolege" kojima pasići iz azila rade probleme, obratite pažnju- svašta se dogodi i onima koji su kupili rasne pse. Naši pasići? hmmm. Hranjeni su onim što su im mogli kupiti, a to svakako nije bio Hills'. Što se tiče Nestora, taj se još prenemaže za komad mesa ovaj ili onaj ili keksić ovakav ili onakav (bi-ne bi), ali nikad ne propušta progutati komad kruha bačen za golubove (sad kad sam to shvatila. pazom da to ne radi-da se još ne bi otrovao iako nisam čula da je netko u Splitu trovao golubove...). tko zna što naši siročići pokusaju i prije nego dođu u sklonište za pse.....samo da bi preživjeli.

lapdog
19.04.2010., 11:52
Da, po pola Linea kad ima proljev. Od dobrih, a manje skupih hrana ima Alleva i Brit Care. Jedino neznam jel ih ima u Splitu. Pedigree, Chapi i općenito sve što ima u običnim supermarketima je najniža moguća kvaliteta i bilo bi dobro izbjegavati. A za pse sa problematičnom probavom nikako.

Koju je hranu jeo u NA? Možda da se nabavi ista barem za početak ili neka od skupljih (ove linije medicinskih hrana, baš za proljev) dok traje prilagodba na novi dom.

St Vanja
19.04.2010., 13:07
Hmm. Ekipa iz NA i nije baš često na forumu, ili su bar tihi. Preko moba se obično čujem, tj pročitam s Tsev, a gospođa Helena mi je uglavnom neuhvatljiva.....Na bilo koji odgovor od njih čekam po bar pet dana. Za Chappi znam da je totalni promšaj, a za Pedigree nisam znala. Kad pogledam koliko novca troše na reklamiranje...nisu li to mogli utrošiti u kvalitetniju sirovinu?

lapdog
19.04.2010., 14:12
Eh, od mnogih čujem kako ih je upravo reklamiranje prevarilo. Ali, srećom, danas možemo provjeriti informacije dalje od tv-a. A i cijena ih otkriva. Da je sve što se reklamira najbolje, imali bi svi punu kuću Topshop proizvoda, krečka, bicikle bez kotača, čarobnih uređaja i krema za pretvarenje sala u trbušnjake...

Uglavnom, kuhati bi bilo dobro, ali prvo istražiti što sve psu treba (i koja količina).

Za proljev- dijetna hrana, npr. raskuhana riža (rižina sluz) i bijela pileća prsa+Linex ili ugljen par dana. Ako ne upali, stolicu na analizu.

Kada se riješi proljev, ja bih ga hranila hranom koju je jeo u azilu, pa postepeno dodavala novu (kvalitetniju) i dodavala je sve više, a stare sve manje, dok staru potpuno ne zamjeni nova.

A vrste hrane što se tiče, priušti mu što bolje možeš, te se režima prehrane drži bez previše eksprimentiranja i to je to. Baci oko i na VMP vitamine.

By the way, u Splitu redovito truju sve živo (prvenstveno mačke, tehnikama koje samo extra besposlen i totalno poremećen um može smisliti), pa obavezno posveti pažnju i vrijeme odučavanju od stavljanje ičega u usta kada je vani.

leeloo27
19.04.2010., 14:58
Kako je maca? Jeste je vodili kod veterinara?

OOOOOOO
19.04.2010., 21:14
kako moj pas ima ucestale proljeve znala sam mu dat linex ili ugljen i kad sam to napomenula veterinarki rekla je da mu to nikako ne dajem da se to ne smije,nego maknut hranu na 24h,vodu bar pol dana a ja kazem a sta ako dehidrira ne jede ne pije ona kaze nece.a bas mu bude zlo da jedva na nogama jadnik stoji...

notrzan
20.04.2010., 10:47
Cura je očito bila na forumu, ali ništa od novosti. Mrzim kad mi se želudac stišće zbog tuđe životinje. It makes me real mad!

Sjebek
20.04.2010., 10:56
Pozdrav svima.
Ako ima tko ovdje da se je susreo sa slicnom situacijom, naime, prije par dana mi se pas poceo tresti, bio je pobjego kroz ogradu i vratio se za par minuta sav cudan, hoda u jednu stranu i sav se trese, bili kod veterinara i ona mu dala analgetik za bolove i neke tablete da pije, ne zna tocno sto je to, do prije par dana su mu se tresle samo zadnje noge, odnosno zadnji dio a sada se je vec poceo trest i prednji dio, odnosno polako se cijeli trese, a sto me najvise zabrinjava cijelo vrijeme dise jako, cijelo vrijeme na usta i jezikom dosta izbacenim za van a k tome mu je i dosta crven jezik.
Pa eto ako neko zna kako bi mu mogao pomoci ili ako se netko susreo sa takvom situacijom ili ima nekoga tko bi mi mogao pomoci neka se samo javi.
hvala.

leeloo27
20.04.2010., 11:02
Ja se nadam da su ipak odveli macu kod veta.

Znam da Škulac ako su ga zvali se sigurno javio jer je on jedan od rijetkih koji stvarno voli životinje i nije mu se teško dići ni u pola noći zbog njih. Ja sam inače vodila svoje mačke kod Furyja al kako mi se jedino Škulac javio kad mi je bilo hitno sa micanom ne pada mi napamet ih voditi ni kod jednog drugog veta osim njega.

St Vanja
20.04.2010., 11:09
Hvala, Lapdog. Evo, upravo sam skuhala piletinu, riža je sva sluzava, novi Linex (beloved bakterije spreman)..
Najluđe od svega je što je Nesti živahan i razigrana (ja ne baš toliko dok u 6 ujutro perem pločice u kuhinji prije nego mi muž to vidi).

a to što kažeš da treba paziti na zatrovanu hranu po splitu...to me prevarilo s kruhom, jer kad odustane od kioščice ili komadića salame. očekujem da neće na kruh..kad ono!

Čim stigne knjižica, vodim mališana vetu, dakle, za koji dan.....

Nemate pojma kako je sladak, umiljat i zahvalan pasić. Najbolje je od svega što "pas nema glas". Ne laje u stanu! :)

ooooooo, vjerujem da je tvoja vetica možda u pravu, ali kad smo kod togf 2učestale" ja bih tražila mišljenje i drguog veta. vidjet ćemo kako ćemo proći Nesti i ja sa ovim sh....

lapdog
20.04.2010., 11:40
kako moj pas ima ucestale proljeve znala sam mu dat linex ili ugljen i kad sam to napomenula veterinarki rekla je da mu to nikako ne dajem da se to ne smije,nego maknut hranu na 24h,vodu bar pol dana a ja kazem a sta ako dehidrira ne jede ne pije ona kaze nece.a bas mu bude zlo da jedva na nogama jadnik stoji...

Ovo su savjeti za prvu ruku i uspješno rješavaju proljev uzrokovan npr. kad pas pojede nešto što nebi smio ili mu nešto naškodi pa ga prosere da oprostite. Ako se problem često ponavlja, onda je tu nešto više od "pojeo sam krivo". Imam starijeg psa sa kroničnim problemima s crijevima (crijeva "popuštaju") koji se očituje ko kroničan proljev čak s tragovima krvi. Natečena i bolna guza i, kao posljedica učestalog kakanja (i vjerojatno naprezanja) hemeroidi. Naravno da onda jednokratno dati Linex ili ugljen ništa njemu ne znači. Ako je baš loše, završi na injekcijama, a inače se strogo pazi što jede, isključivo medicinski dehidrat i kuhanana riža s tu i tamo malo piletine ili mrkvice. Sve ostalo, uključujući i Intestinal (RC i Hills) konzerve njemu uzrokuju proljev.

Kad je to krenilo, mislili smo, ajde proljev ništa strašno ni neobično. Kada se nije rješilo za 2-3 dana otišli smo vetu na pretrage koje su uključivale rtg i analizu stolice i prema tome skužili što je te se prebacili na posebnu klopu.

Ovo maknuti hranu je ok, kada mi je Kona bila proljevasta, skuhala sam joj malo riže i piletine, čisto da mrvicu pojede, zgurala ugljen i sljedeće dane davala djetno, te nastavila s manjim količinama dehidrata. U dva dana je prošlo, valjda je vani požderala nešto što nije smjela (bila je tada još blesava i mlada). Maknuti hranu 24 sata je ok, ja nisam skroz, ali sam dobro smanjila oborke, ali voda bi se trebala davati barem umjereno, na špricu ili manju količinu (ne osatviti na raspolaganju ko što je inače). Kad pas ima gadan proljev, sama voda curi iz njega i treba nadoknaditi tekućinu. Barem da malo popije.

Očito ti pas ima neki problem s probavom, možda "samo" osjetljivu probavu, pa bi trebalo pripaziti na hranu, odabrati odgovarajuću, i eventualno napraviti pretrage ako se problem konstantno ponavlja. Razlika je između toga i "jednodnevnog proljeva", evo ko ovaj Koninin, jednom u životu (4,5 godina).

Smartie
20.04.2010., 13:11
Ne znam gdje se nalaziš, ali mijenjaj veterinara pod hitno. Naj lakše je spičit nešto a ne znati za što. :mad:

Komar22
20.04.2010., 19:24
Pozdrav svima.
Ako ima tko ovdje da se je susreo sa slicnom situacijom, naime, prije par dana mi se pas poceo tresti, bio je pobjego kroz ogradu i vratio se za par minuta sav cudan, hoda u jednu stranu i sav se trese, bili kod veterinara i ona mu dala analgetik za bolove i neke tablete da pije, ne zna tocno sto je to, do prije par dana su mu se tresle samo zadnje noge, odnosno zadnji dio a sada se je vec poceo trest i prednji dio, odnosno polako se cijeli trese, a sto me najvise zabrinjava cijelo vrijeme dise jako, cijelo vrijeme na usta i jezikom dosta izbacenim za van a k tome mu je i dosta crven jezik.
Pa eto ako neko zna kako bi mu mogao pomoci ili ako se netko susreo sa takvom situacijom ili ima nekoga tko bi mi mogao pomoci neka se samo javi.
hvala.

Ja sam prije nekih 3 tjedna primjetil da moj pas čudno hoda, zbunjen je i trese se......

jučer se zrušil i skužili smo da ima epilepsiju, ali neznam da li bi to moglo biti povezano:ne zna:

OOOOOOO
20.04.2010., 21:24
Ovo su savjeti za prvu ruku i uspješno rješavaju proljev uzrokovan npr. kad pas pojede nešto što nebi smio ili mu nešto naškodi pa ga prosere da oprostite. Ako se problem često ponavlja, onda je tu nešto više od "pojeo sam krivo". Imam starijeg psa sa kroničnim problemima s crijevima (crijeva "popuštaju") koji se očituje ko kroničan proljev čak s tragovima krvi. Natečena i bolna guza i, kao posljedica učestalog kakanja (i vjerojatno naprezanja) hemeroidi. Naravno da onda jednokratno dati Linex ili ugljen ništa njemu ne znači. Ako je baš loše, završi na injekcijama, a inače se strogo pazi što jede, isključivo medicinski dehidrat i kuhanana riža s tu i tamo malo piletine ili mrkvice. Sve ostalo, uključujući i Intestinal (RC i Hills) konzerve njemu uzrokuju proljev.

Kad je to krenilo, mislili smo, ajde proljev ništa strašno ni neobično. Kada se nije rješilo za 2-3 dana otišli smo vetu na pretrage koje su uključivale rtg i analizu stolice i prema tome skužili što je te se prebacili na posebnu klopu.

Ovo maknuti hranu je ok, kada mi je Kona bila proljevasta, skuhala sam joj malo riže i piletine, čisto da mrvicu pojede, zgurala ugljen i sljedeće dane davala djetno, te nastavila s manjim količinama dehidrata. U dva dana je prošlo, valjda je vani požderala nešto što nije smjela (bila je tada još blesava i mlada). Maknuti hranu 24 sata je ok, ja nisam skroz, ali sam dobro smanjila oborke, ali voda bi se trebala davati barem umjereno, na špricu ili manju količinu (ne osatviti na raspolaganju ko što je inače). Kad pas ima gadan proljev, sama voda curi iz njega i treba nadoknaditi tekućinu. Barem da malo popije.

Očito ti pas ima neki problem s probavom, možda "samo" osjetljivu probavu, pa bi trebalo pripaziti na hranu, odabrati odgovarajuću, i eventualno napraviti pretrage ako se problem konstantno ponavlja. Razlika je između toga i "jednodnevnog proljeva", evo ko ovaj Koninin, jednom u životu (4,5 godina).
moj je isto stariji ima 10 god,od kad znam za njega ima problema sa crijevima,gusteracom cak je prijasnji vet nagadjao da ima pankreatitis.kako sam presla kod dr vet ona kaze ma ne nesmijemo na to ni pomisljat a on ima jako puno simptoma koje pokazuju na tu bolest. od malena jede iskljucivo svoju dehidriranu hranu i malo malo ga ulove proljev,povracanje,malaksalost,zgaravica znaci gastritis koji vidim da je sad sve jaci,gusi ga ta kiselina.zadnjih 3 god skoro je na veterinarskom programu od RC,intestinalu.na pocetku kratko ajmo reci je bilo donekle ok sad mu ni ona vise ne pase.i dalje svako toliko ga ulovi povracanje,proljev,gastritis,starsno kruljenje u crijevima,bolovi,sav se savija jadnik.izbjegava vodu,hranu po 2,3 dana odem do veta ispika ga injekcijama peptorana,spasmexa i ko zna cega bude par dana ok oporavi se,pocne papat i onda opet isto.vec sam na zivcima tako stalno strahujem kad ce ga opet ulovit,on bude polumrtav,jedva hoda,krece se,samo lezi..muka mi ga gledat.preporucila mi vet da predjem na drugu hranu isto od royala samo sensitiviti control medjutim nju isto nije bas podnio,mozda zato sta je na bazi bakalara i riba.tako da smop opet sad presli na intestinal,voli ga pojest ne mogu reci,ne odbija ga ali sta kad sve brzo povrati,vadili smo krv ok su nalazi,dali i stolicu na analizu,isto ok nalaz...ne znam sta radit vise,doslovce od zraka kako se kaze ga ulovi to njegovo...sad mu dajem svaki dan jedno vrijeme po pol djecjeg peptorana u hranu ali nis ne pomaze isto ga je vec ulovilo...otisla sam i do bioenergeticara na terapije koje mi je vec pred par mj preporucila bas vet,inace je covjek njezin pacijent,odnosno njegov pas,pomogao je mnogim psima u mom gradu,prosli smo jednu turu od 4 dana terapije,sad moramo u 5.mj opet ponovit jos jednu.on garantira da ce mu bit bolje.od tada je 2 puta povracao ali bez proljeva,sad vec 3 dana nije,da kucnem u drvo...:) iskreno bila sam skepticna prema alternativi ali kako vidim da vise nemam rjesenja i muka mi ga gledat ovako svako malo kako se pati odlucila sam i to provat,sad ce vrijeme pokazat.to sta je povracao kaze bioener. da moze bit reakcija...:ne zna:

St Vanja
21.04.2010., 09:22
Oooooo, kod tebe je to vidim puno teže nego kod ovog mog malog balavog kenjavca (7 mjeseci). e znam koliko bioenergetičar može pomoći, ali ako si psremna probati tako nešto možda dapotržiš i animacanis na ljubimci-forum.com (ili .hr?). mislim da je upravo animacanis prije fijuuuu godina nekom očajnom Slovencu savjetovao da bokseru, mladom, sa jezivim gastritisom nađe burag (želudac) krave koja je pasla travu na pašnjaku. Svi smo se kreveljili dok se nije pokazalo da je to skoro nemoguća misija, s obzirom na način na koji se uzgaja krave. Par dana kasnije javio se isti oduševljeni Slovenac koji se samo žalio na užasan smrad zbog takvih sirovih želudaca (jede se žive bakterije buraga), ali pas mu je bio prvi put radostan i zdrav.

Lapdog, moja mala hulja se izmotava i štrajka glađu na temu kuhana riža + piletina +Linex. ako on misli da će pametniji popustiti, to je zato što me ne pozna.

lapdog
21.04.2010., 09:42
OOOO, jap, znam kako vam je. Mi smo muku mučili dok nismo otkrili prehranu koja paše. Mome RC nikako ne paše, ali Eukanuba (isto medicinska) da. Jesi li mu pokušala kuhati? Ili davati Gastro barf? Ne znam što drugo. U godinicama su, a ove male pasmine same po sebi imaju uglavnom osjetljiv želudac. Naravno da može bioenergija pomoći, a ni ne mora, ali mislim da ne može odmoći. U svakom slučaju treba probati i malo alternative, nakon što veterina više nema ideja.

St Vanja, a da odeš do veta? Koliko već Nesti ima proljev?

St Vanja
21.04.2010., 11:36
Hmmm.....preuzeli smo ga 7. travnja oko 20h i iste večeri oko 23h izmet je crn, ljepljiv, gnjecav....mislila sam da je to neko prolazno razdoblje i da će proći za dva dana. i onda se malo sredio, a sad smo opet na brsti/pase/žvače travurinu.....Bilo je slučajeva da pokaki doslovce neprobavljenu zelčenu travu oblijepljenju žutom-zelenoim sluzi.

Od isnoć se tvrdoglavi nad rižom s piletinom. Neće ni svježe skuhanu. Dakle, gladan je :(. Večeras ćemo pružiti šapice do dr Rauniga (znaš da je on u Gupčevoj prema Baćama..) Nesti je i dalje drag, mazan i razigran, ali ovo ga vodi do izgladnjelosti. A, to se ne smije dogoditi. Ne znam što je na kraju bilo s onom malom Funny, ali i ona je imala neki problem, a udomitelji se pravili blesavi i vratili je u jadnom stanju /nekakv enzim je problem).

Javim se ujutro s odogovoruima od dr Rauniga.

OOOOOOO
21.04.2010., 11:59
pa kazem nisam bas pila pristalica alternative,nije da ne vjerujem nego ono uvijek mislis sta ce poslije biti.ali kako nisam imala vise drugog rjesenja rekal sam idem vidjet izgubit nemam sta,ili ce mu pomoc ili ce ostat na istome,odmoc mu nece....pogotovo kad sam vidjela da covjek sam ima pse,da obozava zivotinje,radi sa ljudima i zivotinjama skupa u prostoru.nevjerojatna je ta energija,kad mu polozi ruke na tijelo kako se on smirio kako mu godi,da mi je neko to pricao nebi mozda vjerovala.ljudi koji su bili na tretmanu cudili su se,jedni drugima komentirali kako je miran kako mu pase...svugdje je dopustao dodire ali kad mu je dosao do crijevasca dolje na busicu je znao zanjurgat,zarezat kaze bioenerg. to je mjesto kriticnije.radili smo mu terapije i za srceko jel ima strasan sum na srcu.sad krajem tj idem vetu da vidim jel se sum smanjio sta,covjek me uvjerava da ce bit rezultata.da je imao u puno gorem stanju pse i jos zive.svom psu,retriveru koji je imao kardio probleme,voda mu se strasno skupljala oko srca je produzio 6mj zivota.veter mu je rekla nista nazalost jos koji dan i ocekujte najgore,on je skroz propao bio nije mogao to prihvatit.i poceo je sa njim onako nikakvim vec terapije,to je bilo lani u 6.mj i dogurao je do 12.mj.veter su se cudile rekle su nismo mu 6 dana davale zivota..i od tada sad i one preporucaju bioenerg.tako su i meni...sad moramo 15ak dana napravit pauzu i ond au 5.mj opet idemo na jos jednu. vidjet cemo..samo da mu pomogne sve bi dala na svijetu....nitko sretniji od mene:)

lapdog
21.04.2010., 15:22
St Vanja, Vando je jedan od boljih.:top: Nastavi i dalje kod njega, nećeš fulat. Pitaj i za analizu stolice. Ipak je dosta dana već proljevast, bojim se da nije samo promjena hrane i svega novoga u pitanju. I ne daji mu Pedigree ni u ludilu na takav želudac!

animaux
21.04.2010., 16:33
Vanja, ja ti savjetujem što prije vetu. Moji su, cijelo leglo, ulovili neku virozu, nemam pojma. Uglavnom, Don se jedva izvukao, 8 dana ništa nije jeo ni pio, 2 x dnevno infuzije, antibiotici, strašno. Kod Ziggya je trajalo 2 dana isto ništa ni jest ni pit, a cure su samo bolovale jedan dan. Svi su bili na infuzijama i antibioticima, a prvi simptom je bio što nisu htjeli jesti. Sva sreća da je Don bio i bezvoljan pa smo odmah išli veterinaru, da nismo, ne želim zamišljati kako je moglo završiti. Cure nisu jele, al su bile ok raspoloženja, samo što sam ja već vidjela kako je bilo s Donom pa sam reagirala odmah. Vando ih je izvukao. Ziggy je čak imao i krvavi proljev, ja sam se prepala da je parvo, ali eto, hvala Bogu, na kraju ipak nije bio.
Ooooooo, moj Ari (11 godina, maltezer) isto ima gastristis. Ljeti ga češće ulovi. Zadnjih godinu dana mu dajemo samo kuhano i vitaminske tablete da nadomjeste vitamine iz dehidrata. Zadnje vrijeme skoro uopće ne povraća, kad mu kruli damo mu pola ili cijeli peptoran, maknemo hranu na par sati i to je to. I da, podijelimo mu obrok na 3 manja, doručak, ručak, večera. Odemo veterinaru samo kad je teži napadaj (tipa kaka krvavo), onda dobije injekcije.

St Vanja
21.04.2010., 16:47
Hvala, cure! Sad čekam da se moje kćeri vrate iz posjete baki, pa da sa prijateljicom i Nestijem malo proskaču po livadi i onda ćemo Nesti i ja-put pod nogice. Neki dan smo se bili zaletili tamo, ali-ups! dvokratno, a mi naletili u 13h. Animaux, ako ti imaš tako dobro mišljenje o raunigu, onda je to- zakon.

Ja senadam da će se mališan očisititi od tih problema i da ćemo prilično sretno i zadovoljno živjeti.....da samo znate kako je umiljat. Baš je mala srna! Ljubav od pasića. :cerek:

OOOOOOO
21.04.2010., 17:15
Vanja, ja ti savjetujem što prije vetu. Moji su, cijelo leglo, ulovili neku virozu, nemam pojma. Uglavnom, Don se jedva izvukao, 8 dana ništa nije jeo ni pio, 2 x dnevno infuzije, antibiotici, strašno. Kod Ziggya je trajalo 2 dana isto ništa ni jest ni pit, a cure su samo bolovale jedan dan. Svi su bili na infuzijama i antibioticima, a prvi simptom je bio što nisu htjeli jesti. Sva sreća da je Don bio i bezvoljan pa smo odmah išli veterinaru, da nismo, ne želim zamišljati kako je moglo završiti. Cure nisu jele, al su bile ok raspoloženja, samo što sam ja već vidjela kako je bilo s Donom pa sam reagirala odmah. Vando ih je izvukao. Ziggy je čak imao i krvavi proljev, ja sam se prepala da je parvo, ali eto, hvala Bogu, na kraju ipak nije bio.
Ooooooo, moj Ari (11 godina, maltezer) isto ima gastristis. Ljeti ga češće ulovi. Zadnjih godinu dana mu dajemo samo kuhano i vitaminske tablete da nadomjeste vitamine iz dehidrata. Zadnje vrijeme skoro uopće ne povraća, kad mu kruli damo mu pola ili cijeli peptoran, maknemo hranu na par sati i to je to. I da, podijelimo mu obrok na 3 manja, doručak, ručak, večera. Odemo veterinaru samo kad je teži napadaj (tipa kaka krvavo), onda dobije injekcije.

moj nazalost,nema sanse da pojede kuhano nesto,odmah ga ulovi i danima ne moze k sebi doci...nekad,prije par god mi je vet rekao da mu kuham piletinu prsa cista i rizu i jedn vrijeme ajmo reci je bilo ok ali poslije mu is to skodilo.kaze vet nije ni piletina sta je anekad bila,davala se kuhana i bolesnicima u bolnici sad je to sve skart....sad mu vec jedno mjesec dana kuham rizu i par zlicica konzerve intestinal pomjesam.molim Boga da ovako ostane,par dana cak je ok..jedino sta primjecujem da se jucer i danas oblizuje stalno,davi ga opet kiselina,gastritis vrazji...

animaux
21.04.2010., 18:50
Moj je isto loše reagirao na piletinu pa mu kuhamo ili pureća prsa ili junetinu plus riža. Ali vidim da je, nažalost, kod tvoga dosta ozbiljno. A stvarno da probaš s barfom gastro? I ja sam to planirala ako mu od ovog kuhanja ne bude bolje, ali hvala Bogu, mome je ok.
Vanja o Raunigu sve najbolje :)

OOOOOOO
21.04.2010., 21:17
a vidjet cu sad kako ce mu biti nakon terapija,ako ne moram opet nesto poduzet,jel kad ga to ulovi muka i ga gledat kako se pati,odmah mi je ciejli dan u klincu....:(

animaux
21.04.2010., 22:11
Znam kako ti je, ja umirem od brige čim vidim da moj neće jesti jer znam što slijedi. Sretno s terapijama, nadam se da će mu biti bolje :)

noklica
22.04.2010., 10:00
Pas koji odbija papati kuhano meseko s rizom je po meni situacija kada vec zvoni za uzbunu???? Vanja, sta kaze vet? Kako je Nesti?

OOOOOOO
22.04.2010., 10:48
Znam kako ti je, ja umirem od brige čim vidim da moj neće jesti jer znam što slijedi. Sretno s terapijama, nadam se da će mu biti bolje :)

joj i ja tako cim vidim on nema teka,odmah znam koliko sati je....:(

St Vanja
22.04.2010., 10:54
Noklić, daj se skuliraj! Tako se kaže? :rofl:
To je pas koji se pravi blesav i čeka pečenu kokoš :lol::rofl:, pa tek kad skuži da je pečeno za mene i family, ode kusati svoju porciju.
Lud za tzv. košćicama (kekisićima za pse), ali-nema labavo-potvrdio dr raunig sinoć. još četiri dana bezukusne riže i jednako bezukusne kuhane piletine plus po pola tablete (75mg) jednom u 24h Enroxil-a.

Uskoro idemo upoznati i dr Stipu Delonga (ili De Longa) kojem je gospođa Helena već najavila našeg mališana. Idemo se "ufiksati" protiv svega što postoji (kakav užas da doživi baš Enchee sa parvo! :()

Nestor je živahan, trči, skače, luduje...upoznaje ekipu na dvije i na četiri šape...mala je đukelica dobro prihvaćena. to što ja ujutro "domestiram" pločice u kuhinji...divotica! nikad ne išporka ni laminate, ni tepisone :mig:

još nešto: dr Raunig kaže da mu ne smijem dopustiti da pase travu, jer mu ta količina trave samo izaziva razdraženost probavnog sustava. Kaže: da povrati dlaku OK, ali da se prazni pod repićem od te trave-dati predah crijevima od tolike travurine.

da ne petljam dalje ovdje o Nestiju, izvještaj o stanju za tri dana na njegovj temi u Fotoalbumu.

Ladog i ostali, hvala na savjetima!

lapdog
22.04.2010., 11:52

Zvuči ko crijevna viroza. Istu priču sam imala i ja sa štencima, baš štence gadno uhvati. Moji su po cijele dane bili na infuziji, injekcije svaki dan, testovi na sve živo i neživo (i kod nas je bilo krvi, pa smo se prepali parva) i onda lagano uz Calopet, počeli klopati najsmrdljiviju konzervu i sve 5. Treba oprezno kad ne jedu, isti čas vetu, da ih se samo pusti nebi ispalo dobro, ali ovako, uz infuzije i sve, nije strašno. Kako bi moglo biti, jel. Svi znamo što je parvo, štenećnjak i sl.

St Vanja, nemoj ga cjepiti dok nije potpuno zdrav!! Prvo rješite taj proljev, neka malo dođe sebi i onda tek.

Cure, a ti naši starčeki od 11 godina (moj isto ima 11) su sve osjetljive, male pasmine (yorki, pekić i maltezer). Treba naučiti živjeti s tim, a najgore je kad shvatiš da nema čudesnog lijeka koji bi rješio problem jednom zauvijek. I kad ih boli.:( Sretno gospodinčićima. Ubrzo idem u St posjetiti svoga, baš se veselim šetnjicama s tri lajne.

St Vanja
22.04.2010., 15:29
Dogovoreno. Dakle, prvo ozdravljenje, a onda još cijepljenja. Danas je spremno požderao svoju rižu i piletinu.ali, kako me izblefirao sinoć! Ispljunuo je tabletu (koju je nekako "napipao" u piletini)! Onda ju je uzeo u usta, pa nakon nje komadić piletine i tu se ja pokupi s balkona. I jutros vidim: tableta na balonu. magarac jedan! komadićem sira (znam da nije po dijeti...) sad saam ga prevarila.

Na livadici je zadivio sve prisutne brzinom i okretnošću. Nadam se da je ovo samo brzoprolazni problemčić.

iva_556
23.04.2010., 20:32
nedavno je na svijet dosao jedan mali macic...
njegova mama se parila sa mackom u krvnom srodstvu, tocnije bratom.
isprva smo mislili da je s malim macicem sve u redu... medutim, kako je rastao, postajalo je sve ocitije da ima problema sa zadnjim sapicama...
naime, ne moze uopce stati na njih... krece se pomocu prednjih sapica, a zadnji kraj vuce za sobom.
zadnje sapice mu nisu nepokretne, ali su jako slabe. kad ga uhvatim za repic i malo podignem zadnji kraj, on moze ispruziti sapice sam, i mice njima...
medutim, kad hoda, nekako ih skvrci, pogotovo desnu, koju zakrene na lijevu stranu...
vodili smo ga kod veterinara, koji nije imao pojma o cemu je rijec,te mu dao vitamine, uz komentar da ako malisa ne prohoda do sljedeceg tjedna, da mu nema pomoci...
mozda je uzrok upravo parenje macaka u krvnom srodstvu, a mozda je nesto drugo, sasvim deseto u pitanju!
no ja se nikako ne mogu s time pomiriti!! da li se netko mozda susreo s takvim slucajem? sto biste vi ucinili na mome mjestu?
malisa je jako razigran, i boli me srce kad ga gledam kako puze, a tako bi rado htio potrcati s ostalim macama!
:cry: :cry:

Pingvich
23.04.2010., 20:58
no ja se nikako ne mogu s time pomiriti!! da li se netko mozda susreo s takvim slucajem? sto biste vi ucinili na mome mjestu?

Prvo, najbitnije, steriliziraj svaku žensku mačku koju imaš/vidiš.

Drugo, nađi Baset, odi na njen profil i nađi temu u kojoj piše o svom hendikepiranom mačiću - čini mi se da je to to što je ona uspjela svome 'izliječiti' iliti 'ispraviti'.

notrzan
23.04.2010., 21:48
Testirati na toxoplasmozu.

Corduroy
24.04.2010., 14:51
Što je mačka imala samo tog jednog?

inra
24.04.2010., 18:02
dragi moji životinjoljupci,

petogodišnji macan ima problema sa zubom. juče nije dao da se mazi po obrazima, što inače obožava, a jutros mu je osvanuo ogroman otok s desne strane vilice, više straga. bili smo kod veterinara, kaže zub (inače ima problema sa zubima). dobio je antibiotik i još neku inekciju i tablete medazol.

prvo što me interesira je kakve su to tablete i za što? ja sam se borila s kimijem koji mrzi ići kod veterinara i opire se svim raspoloživim sredstvima, tako da sam u toj borbi zaboravila pitati, a ne bih mu davala ako nije nešto zaista potrebno. čak nisam niti pitala što je ta druga injekcija, znam samo da je rekao da će ga zapeći i jeste.

drugo je, koliko treba proći od antibiotika do splašnjavanja otoka? naime, išli smo oko podne i otok je još uvijek jako velik i tvrd. znam da neće djelovati odmah, ali...vidim da ga muči. stalno se oblizuje, a i svako malo se prene iz sna uz mrmljanje.

micek-jerry
24.04.2010., 22:59
dragi moji životinjoljupci,

petogodišnji macan ima problema sa zubom. juče nije dao da se mazi po obrazima, što inače obožava, a jutros mu je osvanuo ogroman otok s desne strane vilice, više straga. bili smo kod veterinara, kaže zub (inače ima problema sa zubima). dobio je antibiotik i još neku inekciju i tablete medazol.

prvo što me interesira je kakve su to tablete i za što? ja sam se borila s kimijem koji mrzi ići kod veterinara i opire se svim raspoloživim sredstvima, tako da sam u toj borbi zaboravila pitati, a ne bih mu davala ako nije nešto zaista potrebno. čak nisam niti pitala što je ta druga injekcija, znam samo da je rekao da će ga zapeći i jeste.

drugo je, koliko treba proći od antibiotika do splašnjavanja otoka? naime, išli smo oko podne i otok je još uvijek jako velik i tvrd. znam da neće djelovati odmah, ali...vidim da ga muči. stalno se oblizuje, a i svako malo se prene iz sna uz mrmljanje.

Medazol (metronidazol) ti je antibiotik koji djeluje na anaerobe-bakterije koje žive bez kisika, dakle i na ove u ustima i odličan je izbor za takve probleme. Moji su kad su imali problema sa upalom zubnog mesa uzimali Stomorgyl (kombinacija spiromicina i metronidazola) koji je po meni nešto bolji ali i skuplji. Medazol je ful jeftin, ali to nema vete, trebao bi pomoći.
E sad za koliko...obično treba 2-3 dana da to počne vidljivo djelovati. Možda kad se smiri upala će trebati taj apsces i otvoriti kirurški da gnoj izađe van.
Držim fige da macan što prije ozdravi! :)

notrzan
25.04.2010., 00:51
Jadničak.. ja sam imala apsces i znam da je bilo užasno bolno to drenirati, a kak će tek bit s njm koji ne kuži zašto ga se muči.. uh!

inra
25.04.2010., 07:53
hvala na odgovorima. kimi je danas već malo bolje. nema temperaturu i otok mu je malo manji. i nije to njemu prvi put ali obično bi mu otok malo spao već nakon par sati. i obično mu se otvori ranica na obrazu kroz koju izlazi gnoj, a ja čistim. nadam se da će tako i ovja put, da ga ne mučim s veterinarom:mig:

i hvala još jednom:)

mario_bozic
25.04.2010., 16:40
Pozdrav,

macak mi ima problema s ocima, bio sam kod veterinara i dali su mu neku injekciju al mu bas nije pomogla (navodno ima neku upalu treceg oka). Molio bih vas ako je vec netko imao iskustva s necim slicnim ili ima neki savjet da pomogne. Evo linka sa slikom ispod da mozete vidjet.

http://img215.imageshack.us/i/dsc00596p.jpg/

Unaprijed hvala.

Corduroy
25.04.2010., 16:52
Teško je bilo što govoriti bez da uživo vidiš o čemu se radi.
Jel ima još što osim toga?

mario_bozic
25.04.2010., 20:02
Teško je bilo što govoriti bez da uživo vidiš o čemu se radi.
Jel ima još što osim toga?

Ako mislite na simptome jos nekakve, ne bas i nema, mozda je malo manje zivahan al to bi bilo to.

iva_556
25.04.2010., 22:22
Što je mačka imala samo tog jednog?

da, samo njega...
jucer dok sam ga drzala opipavala sam mu kraljeznicu. na jednom mjestu, jako blizu pocetka repa, kad mu se to mjesto lagano stisne, njemu nogice poskoce, kao da sam dirnula neki zivac... nije mijauknuo, pa mislim da ga ne boli...
nema nikakvog poboljsanja u hodanju, :( sutra malac opet ide veterinaru!
meni nekako izgleda da su mu zivci zeznuti, ima snage u straznjim sapicama, ali jako malo...
a tako mi je presladak! sve ga zanima! cim nesto susne, on odmah okrece glavicu i gleda o cemu se tamo radi! igrala sam se s njim skoro sat vremena sa nekom vrpcom! on ju je grickao i lovio, pa se prevrne na leda, pa opet na trbuh! :cerek: :cerek:

Corduroy
25.04.2010., 23:13
Misliš, nisam još tako star :)
Ima više uzroka za protruziju trećeg očnog kapka, da sad ne nabrajam.
Ne mora biti niš strašno, ali svejedno posavjetuj se sa vetom, eventualno potraži drugo mišljenje.
Isključiti neke zarazne bolesti, očistiti od parazita...

inra
26.04.2010., 09:18
a tako mi je presladak! sve ga zanima! cim nesto susne, on odmah okrece glavicu i gleda o cemu se tamo radi! igrala sam se s njim skoro sat vremena sa nekom vrpcom! on ju je grickao i lovio, pa se prevrne na leda, pa opet na trbuh! :cerek: :cerek:

:cerek: :cerek: :cerek:

nadam se da će biti sve u redu. mace su zakon!

yabooka
26.04.2010., 09:35
Treci kapak se zna navuci kad u organizmu postoji jaka infestacija parazitima. toliko ja znam o tome. kad si ga zadnji put cistio?

animaux
26.04.2010., 11:39
Moj je imao treći kapak od alergije. A vet mi je rekao da to zna biti i zbog parazita, kao što je yabooka napisala.

Corduroy
26.04.2010., 14:24
Ma ima uzroka...
Od dehidracije, parazita, iritacije, ZB, neurološki itd.
Baš zato kažem da se treba dobro posavjetovati sa vetom i/ili potražiti i drugo mišljenje

**Anchy**
26.04.2010., 17:27
Pozz!! Imam zlatnog retrivera starog malo jace od god. dana i primjetila sam da na testisima ima neku ranu promjera 1 cm, ko da mu je koza oderana :ne zna:. Kako se puno kupa i seta po brdima ne znam da li se je negdi ogreba ili je nesto ozbiljnije (kad popipam miran je tako da znam da ga ne boli). Ako netko ima slicna iskustva neka javi jer nismo doma i nemamao blizu veterinara pa da znam trebamo li prekidat odmor.
P.S.takodjer i jede malo manje nego inace, ali mislim da je to vise zbog vrucine :confused:

Kelly17
26.04.2010., 20:32
Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje.Pas mi je odjedanput počeo kao gubiti ravnoteđu stalno pada i teško se diže na zadnje noge kao da je pijan,ako netko zna što je to bio bih zahvalan.

iva_556
27.04.2010., 16:51
evo da vam javim kako je macic...
veterinar je rekao da ima parezu... propisao mu je neke lijekove za ljude, i rekao da mu svaki dan dajemo malo dozu... ne znam tocno kako se zovu lijekovi, jer ga nisam ja vodila vetu posto sam na faxu... jedva cekam vikend da odem doma i da se igram sa malim misem! i malo cu mu vjezbati nogice. :cerek::cerek:

FIGICA
27.04.2010., 18:26
Jel normalno da mačke imaju krvi u stolici?
Jučer mačak ostao doma dok sam bila na poslu,pokakio se i kada sam čistila sam primjetila da ima krvi u kakici

Maca TZ
27.04.2010., 21:14
Jel normalno da mačke imaju krvi u stolici?
Jučer mačak ostao doma dok sam bila na poslu,pokakio se i kada sam čistila sam primjetila da ima krvi u kakici

Moguće da su paraziti.

azra_stella
28.04.2010., 21:51
Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje.Pas mi je odjedanput počeo kao gubiti ravnoteđu stalno pada i teško se diže na zadnje noge kao da je pijan,ako netko zna što je to bio bih zahvalan.

Moj pas je jučer odjednom počeo padati, nije mogao stajati na zadnjim nogama, počeo proljev, povraćanje, malaksalost, prema noći sve više i oko ponoći nije bilo druge nego krenuti u Veterinarsku stanicu gdje je dežurstvo od 0-24h:flop:
Naravno da nikoga nije bilo unutra, na zvono sam doslovce legla:cerek:, zvala dežurni mobitel (objavljen u dnevnom tisku i na internetu), zvala fiksni broj ako slučajno unutra netko tvrdo spava, ali ništa. Donijela sam svoga bolesnoga psa na rukama doma, gotovo bez svijesti i nastavila potragu za pomoći. Našla sam broj privatne ambulante (također objavio broj za hitne intervencije od 0-24) ali, nije mi pomogao. Kaže da je umoran,imao posla i u jutro mora raditi i neka dođem u 8h:cerek:. Da, da, neki veterinari vole životinje samo koliko im treba za plaću. Moju malu kujicu pustili bi krepati.
Dočekala sam jutro, osvanula u Veterinarskoj stanici i iznenađenje i strava: moja stara 11 godišnja draga kujica koja ne može na noge, ima tešku upalu pluća, s temperaturom 40.5. Nije kašljala, šmrcala, nikakvih sličnih simptoma koji bi mi pokazali što je. Samo se nadam da nije još nešto zbog tog padanja zadnjih nogu i povraćanja:(. Dosad nikad nisam čula da su to simptomi upale pluća, ali moram vjerovati doktoru, je li tako? Sutra idemo na kontrolu i terapiju, neznam do kada, samo se nadam da će mi ozdraviti.
Svakako odi doktoru, tj. veterinaru. Nemoj pustiti i riskirati da ti pas ugine.

zvonchica12
29.04.2010., 16:13
macku se zacrvenilo oko oka... da li je potrebno odmah ici kod veta? ili da li postoji nesto kako mu mogu trenutno pomoci? hvala

Karen_13
29.04.2010., 16:14
kako izazvati psu povraćanje? Pojela je kutiju mojih tabelta (hormona), vet kaže natjerati je na povraćanje. Rastopila sam sol u vodi, čekam da mi muž donese špricu iz apoteke? Ima li još nešto?

zvonchica12
29.04.2010., 16:21
kako izazvati psu povraćanje? Pojela je kutiju mojih tabelta (hormona), vet kaže natjerati je na povraćanje. Rastopila sam sol u vodi, čekam da mi muž donese špricu iz apoteke? Ima li još nešto?

mozda dat da pojede travu :ne zna:, moj zna kad mu nije dobro jest travu pa povrati

Karen_13
29.04.2010., 18:34
Nismo uspjeli izazvati povraćenje čak ni uz gorku sol, ali smo joj dali puno mlijeka da dobije proljev, pa je bar to uspjelo. Ovaj pas neće da povraća ni za lijeka.

azra_stella
30.04.2010., 15:13
macku se zacrvenilo oko oka... da li je potrebno odmah ici kod veta? ili da li postoji nesto kako mu mogu trenutno pomoci? hvala
Ja sam namazala oko chromaphecinol masšću za oči. Ista kao za ljude, sve ok, ali ako brzo ne prođe, trk kod Mr.Veta

azra_stella
30.04.2010., 17:17
Ja sam namazala oko chloramphenicol 1% mašću za oči. Ista kao za ljude, sve ok, ali ako brzo ne prođe, trk kod Mr.Veta

Krivo natipkala naziv masti, a kasno za edit:eek:

Marta15
02.05.2010., 14:59
ei trebam pomoc :/ imam psa starog 8 godina,mjesanka je i clan je obitelji :) prie 2 godine bila je nesto jako bolesna.2 tjedna smo bili po cijele dane na veterinarskom faklutetu.prvo su rekli da je neka viroza,al na kraju njoj je bilo sve gore i gore,nakon 6 dana su je poslali na operaciju,kao zuc se okrenula-il nesta tako,otvorili je,izmucili i nista nisu nasli,sve je bilo uredu.uzeli je mi doma i mama je medicinska sestra pa ju ona pikala i davala antibiotke i infuziju :/ i psic moi se oporavilo- sad eto proslo je 2 godine i ona opet pocela povracat,sve isto pocinje ko i prie- ujurto se ispovraca oko 2-3 puta i to samo neku zutu pjenu,onda sva klone,dobie temperaturu i predvecer sve opet normalno. i tako sad vec 3 dana-polako me hvata panika da nebude isto ko i prie 2 godine :/ sta da radimO? veterinar je reko - viroza proci ce ju za par dana -.- help pliz!! :(

azra_stella
03.05.2010., 07:36
ei trebam pomoc :/ imam psa starog 8 godina,mjesanka je i clan je obitelji :) prie 2 godine bila je nesto jako bolesna.2 tjedna smo bili po cijele dane na veterinarskom faklutetu.prvo su rekli da je neka viroza,al na kraju njoj je bilo sve gore i gore,nakon 6 dana su je poslali na operaciju,kao zuc se okrenula-il nesta tako,otvorili je,izmucili i nista nisu nasli,sve je bilo uredu.uzeli je mi doma i mama je medicinska sestra pa ju ona pikala i davala antibiotke i infuziju :/ i psic moi se oporavilo- sad eto proslo je 2 godine i ona opet pocela povracat,sve isto pocinje ko i prie- ujurto se ispovraca oko 2-3 puta i to samo neku zutu pjenu,onda sva klone,dobie temperaturu i predvecer sve opet normalno. i tako sad vec 3 dana-polako me hvata panika da nebude isto ko i prie 2 godine :/ sta da radimO? veterinar je reko - viroza proci ce ju za par dana -.- help pliz!! :(

Ako je veterinar poslušao pluća,pogledao grlo, čuo i vidio simptome, opipao psa.....moraš mu vjerovati. On bi znao da li je npr. otrov u pitanju. Znao bi i da li treba lijekove, vitamine. Vidiš, ja nikada ne bih bila rekla da se od upale pluća povraća puno žute vode u mlazovima, čudno mi je i danas, ali moj je pas ozdravio, opet previše jede, opet trči, nakon samo 5 dana bockanja. Dalje nastavljamo doma s tabletama. Ako nisi zadovoljna postavljenom dijagnozom, odi drugom veterinaru. Postupi kao da si sama bolesna:ne zna:

tinčica18
06.05.2010., 19:34
Ej ljudi, mene nesto jako strasno i jako hitno zanima!!!!!
Moj se pas s jednog boravka za vikend u prirodi nakrcao buha i onih krpelji (fuj!), i bila sam kod veterinara i stavili smo mu ampulicu. dio njih je otpao, a dio (dosta velika vecina) je ostao. Vidjela sam da ima jos puno u usima i na sapama. I NE IDU DOLJE!!!!! Proslo je vec 20ak dana i nista....proklete krvopije, kako da ih se rijesim?!:ne zna::s

hellie
06.05.2010., 19:50
sama ih poskidaj ili odi kod veta nek ih poskida. već su dosad trebali sami otići dolje, obično krpelji kad se napiju odu sami dolje

Val Denton
07.05.2010., 10:41
Ovako - imam dvije mačke, odnosno mačka i mačku, oba sterilizirani, idu u isti WC. Ženkica je, kad je tek došla k meni, znala piškiti na određena mjesta po stanu, ali sad to više ne radi. Vesela je, dobro jede (možda i predobro :D), ali stvar je u tome da joj urin jako smrdi na amonijak, baš kao da imam 300 otvorenih flašica s hidrogenom po stanu. Ona normalno mokri, više puta dnevno i to malo, dok mužjak mokri možda dva puta, ali jako puno. Da, već znam tko kako piški i čiji su ćevapčići u WC-u :rofl:.

Uglavnom, ne pokazuje nikakve znakove da ima kamence, ali smrad je tako intenzivan da mi to ukazuje na to da ipak nešto ne štima. Možda je stvar u pijesku? :ne zna:

Savjetujte me :)

Corduroy
07.05.2010., 16:22
Nazovi veta i pitaj ga. Vjerovatno će tražiti uzorak urina pa da ga pogleda trakicom

ribica_22
07.05.2010., 19:54
Imam veliki problem. Imam kujicu pekinezera, staru 10 g0dina. Danas je okotila štene, ali nažalost morali su joj raditi carski rez jer je došlo do komplikacija. Kujica je sada super, dobro se osjeća i ponaša se normalno.

Sad nastaje problem: ne želi prihvatiti svoje štene. Kad joj se malena približi, ona bježi. Malo ga je njuškala i to je sve. Ne želi ga niti dojiti, a ima mlijeka. Štene stalno cvili. Ja ga hranim zamjenskim mlijekom svaka 3 sata, baš kao šta je veterinar preporučio. Ali ono i dalje cvili i plače. Kad ga uzmem u naručje onda se smiri. Čim ga pustim, opet cvili i ne prestaje. Kuja je nezainteresirana i uopće ga ne doživljava.

Ako netko ima slično iskustvo ili možda rješenje molim vas podijelite ga sa mnom. Ne znam što ću. :ne zna:

Hvala! :)

Pingvich
08.05.2010., 19:00
Jutros je uginuo jedan mačić iz legla (bio je najmanji i najslabiji, ali do jučer je jeo i bio ok..).

Još jedan je loše, ne tako kao prvi, ali loše. Ima crnu stolicu i krv u stolici.

Danas sam bila kod veta (radi ovog koji je uginuo) i znam da neće htjeti ništa jako napraviti, jer su to mali mačići.. što da radim? Dala sam mu imunoboost, aktivni ugljen (ima proljev, tj to i nije proljev, sve što uđe samo izađe iz njega), sukrvicu mu dajem, mačje mlijeko i onaj sos iz konzerve. Tako sam pred 2 godine izvukla svoga, koji je bio u gorem stanju, sa istim simptomima.

Ovaj, veterinarka koja mu jedino može pomoći radi od ponedjeljka, sr*nje je to što bi ju ja rado zvala, ali ne može doći u ambulantu i liječiti njega kad drugi vet ima dežurstvo za vikend.. drugo da vet ne radi vikendom, pa bi ju zvala, ali radi, ali samo će mi reći da ga uspavam, kao danas :(

vicko1234
08.05.2010., 20:03
Pozdrav,
ima li netko iskustva sa uganucem sape ili lomom?
Naseg je pasica napao jedan pas i od tad sepa, odnosno drzi tu sapu u zraku i izgleda mi nekako labava, ali kad mu je diramo ne pokazuje da ga boli.
Veterinar nam kaze da nebi mogao lezat da je slomio sapu, al ipak me strah jer je to bilo prije nekih sat vremena, da mu je mozda jos toplo i da ga nije pocelo bolit.

morska riba
10.05.2010., 17:26
Pozdrav, imam psa, mješanku staru 6 godina..
Zadnjih par mjeseci počela je gubiti dlaku i dobivati kraste po koži a postala je i nekako usporena, nije joj se dalo ni šetati..Ja sam mislila da je valjda ostarila al je veterinarka posumnjala na štitnjaču pa smo joj izvadili krv..Nalaz je pokazao smanjene hormone štitnjače tako da je veterinarka bila u pravu iako sam ja mislila da mi samo žele uzeti lovu..Sad uzima eutirox i opet je živa kao nekad..nema kraste i dlaka joj ne otpada..
Zanima me dal je još netko imao takav slučaj?Muči me da li bi trebala uzimati hormone stalno ili samo neko vrijeme?

kyb
12.05.2010., 14:51
Znate li mozda koju tabletu da dan beaglu za spavanje/smirenje, trebam ju voditi danas na rengen zbog noge i kuka međutim ona neće ni da uđe u ambulantu. Mislim da nema šanse da ju uspijem održati na stolu :(
U pet centru nemaju ama baš nista :(

Corduroy
12.05.2010., 15:58
Tek tako i nećeš dobiti ništa. Dogovori se prvo s vetom

žojmerika
13.05.2010., 15:34
Help, hilfe, ayuda. :(

Na selu smo, mačor star 2 godine, dolazi i odlazi od kuće kako on hoće.
Dakle, kad je u kući mazi se, spava na jastučiću, hrani se mačjom hranom, kad ode po selu - tuče se s drugim mačorima, juri mačke, lovi miševe, pentra se na drveće isl.

Povremeno dođe izgreban zbog tuče.

E, sad - u poslednje je vreme jako omršavio. Slabo jede, dlaka mu opada s ušiju, a po glavi su mu se pojavile nekakve krastice.
Frontline sam mu stavljala, ali džabe kad on traži da izađe, pa ga neposredno po izlasku i stavljanja front-line-a zalije kiša (recimo). Tako da je nedavno bio zaradio krpelja.

Seoski veterinar me uporno izbegava iako ga jurim. Maločas mi kroz prozor kola rekao "Zalij ga vrelom vodom pa ga se reši. Pa šta ćeš drugo. To i nije tvoj mačak nego seoski mačak - čim ga pustiš napolje iz kuće, prepuštaš ga sudbini".

Ja bih rekla da veterinar na ovaj način pokušava da izbegne suočavanje sa surovom činjenicom da se nakon par decenija osemenjavanja krava ne razume ni u šta drugo što se tiče veterine.

Je ima neko savet?
Šta mi je s mačkom?

Corduroy
13.05.2010., 15:49
Daj ga kastrirati i čao mijao

žojmerika
13.05.2010., 15:58
Neću da ga kastriram.
Mislim, ne bih kastrirala nikoga od bliskih mi prijatelja, pa neću ni njega.

malabubica
13.05.2010., 19:29
Ljudi pomagajte.prije tjedan dana maca stara 9 godina okotila je 6 mačića.Danas ku je lupio auto.jel zna netko što da im dam jesti i kako

clea...
13.05.2010., 22:38
Neću da ga kastriram.

Čak ni ako je to za dobro njega i mačjeg roda?
Ja si ne bih poželjela takve bliske prijatelje.

Ljudi pomagajte.prije tjedan dana maca stara 9 godina okotila je 6 mačića.Danas ku je lupio auto.jel zna netko što da im dam jesti i kako

tu ti piše pa prouči...
http://www.forum.hr/showpost.php?p=26094104&postcount=2
sretno...

Maiya
13.05.2010., 22:55
Neću da ga kastriram.

Ma nemoj? Zašto? To trebaš napravit za dobrobit mačka, ako nećeš onda zbogom i sretno. Ne znam kaj hoćeš od nas. Nastavi imat probleme, tvoja stvar. Vrijeme je da se neki ljudi malo osvijeste i prestanu razmišljat o kastriranju kao o nekakvom zločinu. To je smiješno.

Ovo s kastriranjem bliskih prijatelja. Wow. To je totalno moguće u praksi, a da ne spomenem totalno isto kao s mačkom.

Samo što nije.

bikers_girl
13.05.2010., 23:39
da ne objasnjavam sad cijelu situaciju...

uglavnom, nakon svih mogucih pretraga, iscjedak koji se kod vucice pojavio u utorak - posljedica je vaginitisa, trenutno je na antibiotiku, od ponedjeljka zbog upale mjehura - sve se to pojavilo nakon lazne trudnoce, sutra ce biti 2 tjedna koliko traje stanje...

zanima me konkretno vaginitis - veterinarka je rekla da kupim vaginalete i to joj stavljam, najbolje navecer prije spavanja + da joj stavim gace za peseke koje ima za vrijeme tjeranje jer ce to iscuriti, ok znam kaj su vaginalete i po kojem to sistemu funkcionira.. ali brine me stavljanje istog! jucer je bio pokusaj number 1 ... koji nije bas dobro zavrsio, tj, nisam znala dal da joj to stavim dok stoji ili dok lezi... pa ajd, 'predala se' - tak da sam joj znaci lezecki to pokusala staviti! vet nam objasnila da ide gore pa naprijed! islo je gore i kad sam pokusala naprijed - zacvilila je... ok, jucer je bila na gro pretraga pa ne znam jel to mozda posljedica toga - ta osjetljivost ili sam ja to nesto krivo ipak radila, dok sam stavljala vaginaletu!??! HELP pliz!! sto prije... veceras, tj sad cemo stavljati drugu i mora se rijesiti tog vaginitisa, ali ako joj ja to ne stavim dovoljno duboko kako bi to trebalo, bojim se da bu se to oduljilo :( a to ne zelim!!!!

ne znam koliko duboko to moze ici? jesam li stvarno negdje pogrijsila pri stavljanju ili je moja mala prava glumica! moram napomenuti da nisam na silu pokusavala, islo je malo po malo, tak da nije grubost u pitanju!!

malabubica
14.05.2010., 20:16
tu ti piše pa prouči...
http://www.forum.hr/showpost.php?p=26094104&postcount=2
sretno...[/QUOTE]

puno hvala,danas sam ih hranila na špricu sa mlijekom u prahu iako ne vjerujem da će preživjeti.Obožavam životinje i siročići mali tako trebaju mamu,mijauču na sav glas.tražila sam neku malu mekanu cuculu,nema nigdje za kupiti.Ipak im guram špicu i sipam mlijeko,to je nadam se dobro,ali pola se prospe.jadni mali siročići....čeka ih borba za život i djeluje mi tako beznadno

draza86
15.05.2010., 18:23
macak se potukao s drugim mackom, mozda i psom...
ranice smo mazali s kremicama i otpale su, a oci su mu bile krvave, mazali smo ih kamilicom.
krv se povlaci iz ociju, ali slijep je...
i sad neznam hoce ostat slijep, ili ce trebat vremena da to sve prođe.
cini se kao da vidi na daleko, ali na blizu definitivno ne.

Corduroy
15.05.2010., 18:51
i sad neznam hoce ostat slijep, ili ce trebat vremena da to sve prođe.

Bez pregleda kod veta to ne možemo znati

žojmerika
15.05.2010., 23:38
Ma nemoj? Zašto? To trebaš napravit za dobrobit mačka, ako nećeš onda zbogom i sretno. Ne znam kaj hoćeš od nas. Nastavi imat probleme, tvoja stvar. Vrijeme je da se neki ljudi malo osvijeste i prestanu razmišljat o kastriranju kao o nekakvom zločinu. To je smiješno.

Ovo s kastriranjem bliskih prijatelja. Wow. To je totalno moguće u praksi, a da ne spomenem totalno isto kao s mačkom.

Samo što nije.

Tražila sam savet.
Dobila sam ga, na drugom mestu. Mačak se uspešno oporavlja (može se reći da se gotovo sasvim oporavio za svega dva dana)
Rekli mi da mu dajem pavlaku sa jajetom i maslinovim uljem i da na krastice stavim flogocid. :)

Kastriranje jeste sakaćenje.
Onaj kome mačka treba da mu bude ukras u domu i/ili igračka - nek je kastrira. Nama naš mačak nije ni igračka ni ukras. Prosto nam se uvalio na prevaru (na umiljavanje mjaukanjem) pa smo ga u međuvremenu zavoleli.

Znam da je moguće kastrirati i prijatelje. Samo kažem da to nije nešto čime bih se ja bavila.

micek-jerry
16.05.2010., 10:52
Off topic:
Što se tiče stava protiv kastracije... ja sam čula da ima ljudi koji ne cijepe svoju djecu protiv zaraznih bolesti jer po njima i cijepljenje je neprirodno :rolleyes:
Mislim da neki ljudi ne bi trebali imati djecu, a MNOGI ne bi trebali imati životinje.
I treba se informirati koje sve dobrobiti ima kastracija.

žojmerika
16.05.2010., 11:33
Ne znam zašto se pravi poređenje između vakcinacije i kastracije, kad postoji paralela kastracija-kastracija.

Nekada su i muška deca kastrirana. Iz ljubavi prema muzici.
Kao što se mačke kastriraju iz ljubavi prema miru u kući.

Glede cijepljenja, tačno je da nisam dala da bockaju protiv izmišljenog svinjskog gripa ni mene ni dete.

Glede "imanja" životinja, pitanje je imamo li mi našeg mačka, ili on ima nas. Pre će biti da je obrnuto.
Em je on nas našao, em se on nama uvalio u gajbu, on je nas dresirao da pratimo njegove navike, on određuje kad će napolje a kad unutra, i uz sve to je siguran da ćemo mu rešiti problem onda kada napravi sranje (kao što se sad desilo).

Ja bih rekla da se malo koja mačka može pohvaliti imanjem tako dobrih ljudskih ljubimaca :D

leeloo27
16.05.2010., 12:27
Moja mica danas cijeli dan ide na wc i tjera se a ništa ne izlazi.

Šta vi mislite jel bi mogli to biti kamenci ili upala mjehura? Normalno jede i pije.

Hvedica
16.05.2010., 12:35
Prije nekoliko dana sam udomila malenu macu od 2 mjeseca i sada smo primjetili da šepa i da na prednjoj šapici, na prstiću ima malu ozljedu, kao da se nokat malo iščupao iz korijena. Ne znam da li treba hitno veterinaru ili će samo proć? Što da radim?

lapdog
16.05.2010., 12:56
Idi vetu da očisti ranu. Vjerojatno nije ništa strašno, ali treba dezinficirati. Pa najbolje da to napravi veterinar i uputi te kako i čime da ti to kasnije radiš.

Hvedica
16.05.2010., 13:10
Svakako ću ga voditi veterinaru. Hvala na odg, malo sam mirnija.

Hvedica
16.05.2010., 18:14
Sad mu se to i zagnojilo i vidim da mu ide gnoj, stvarno se brinem :((((

Silence_988
17.05.2010., 11:07
Imam mačku staru 6 godina. Dosad nije imala većih zdravstvenih problema, ali jučer i danas se događa nešto čudno. Jučer je bila vesela i sve je bilo normalno sve dok nije počela glodat neke vlati (došli nam gosti i donjeli cvijeće), ne znam koje je to cvijeće točno, ali te vlati liče na mačju travu. Par minuta kasnije se počela čudno ponašati, kao da štuca i onda sam skužila da joj se povraća. To ne bi bilo ništa alarmantno, ali nije povratila dlaku nego slinu i žuć. Nakon toga nije povraćala, ali kužim da povremeno napravi taj štuc-pokret s glavom uz tihi zvukić grgljanja iz grla, kao da "pordigne" ili nešto. Nekako je neobično mirna i nedruželjubiva, i ne prede glasno kao inače. Također dosta često zatrese glavom. Normalno je jela i pila vodu, te imala stolicu koja je bila malo mekanija no inače.

Molim vas, pomozite, što da radim? Da je odmah furam veterinaru? :(

alleszusammen
17.05.2010., 11:21
Imam mačku staru 6 godina. Dosad nije imala većih zdravstvenih problema, ali jučer i danas se događa nešto čudno. Jučer je bila vesela i sve je bilo normalno sve dok nije počela glodat neke vlati (došli nam gosti i donjeli cvijeće), ne znam koje je to cvijeće točno, ali te vlati liče na mačju travu. Par minuta kasnije se počela čudno ponašati, kao da štuca i onda sam skužila da joj se povraća. To ne bi bilo ništa alarmantno, ali nije povratila dlaku nego slinu i žuć. Nakon toga nije povraćala, ali kužim da povremeno napravi taj štuc-pokret s glavom uz tihi zvukić grgljanja iz grla, kao da "pordigne" ili nešto. Nekako je neobično mirna i nedruželjubiva, i ne prede glasno kao inače. Također dosta često zatrese glavom. Normalno je jela i pila vodu, te imala stolicu koja je bila malo mekanija no inače.

Molim vas, pomozite, što da radim? Da je odmah furam veterinaru? :(za svaki slučaj je vodi odmah veterinaru i nosi to cvijeće sa sobom.

i kupi maci onu mačju travu, moje se bace na cvijeće kad im ponestane trave.

Silence_988
17.05.2010., 12:17
Sad sam joj dala mačje trave i počelo joj se jako povraćati, ali ništa ne ide van. Je li moguće da joj je nešto zapelo u grlu? Ili pak da ima blokadu dlake koju ne može izbaciti? Jel joj mogu dati nešto osim mačje trave?

Mogu je voditi vetu tek navečer, poludit ću od brige do tad. :(

leeloo27
17.05.2010., 14:27
A jel znaš možda koje je cvijeće?

Gle ne mora joj biti ništa, možda samo pokušava izbaciti dlaku. Moji tak nekad znaju pojest travu pa rigati samo slinu i travu bez dlaka. A može biti i da je to cvijeće otrovno pa da se otrovala.

Mislim da je netko ovdje nedavno bio pisao kako natjerati mačke i pse da se ispovraćaju ukoliko se sumnja na trovanje, probaj malo potražiti.

Silence_988
17.05.2010., 20:18
Bili smo danas kod veterinara i rekao je da može biti ili alergijska reakcija na cvijeće ili da je pojela koju travčicu i da se zapetljala u grlu. Kao, ako se stanje ne popravi do sutra da dođemo opet. Jel itko ima ikakvu ideju što će joj radit na pregledu? Ona je jako plašljiva i već je imala jedno grozno iskustvo s operacijom zubića tak da ne pušta nikog da joj gleda u usta, a kamoli grlo. Još uvijek hlikće kao i cijeli dan iako ju krkam s mačjom travom i onom pastom za izbacivanje dlake, po nalogu veterinara, međutim od rigoleta ništa. :ne zna:

suzuki750
18.05.2010., 08:54
Ovo je pisalo:

za izazivanje povraćanja:
tablete sobe bikarbone veličine graška
vrlo jaka vodena otopina soli
senf u vodi

a koliko je to dobro :ne zna:

Silence_988
18.05.2010., 10:52
Hvala svima na odgovorima. :) Mislim da nema više smisla tjerat je na riganje, prošlo je 2 dana; da je nešto i pojela - već bi to izbacila ovako ili onako. Mislim da može biti hairball koji nikak da izađe. :ne zna: Iako, danas joj je puno bolje, vesela je, skače, normalno jede, stolica ok... Tu i tamo još napravi taj "gag" refleks, ali inače se čini super. Dok spava ili odmara uopće joj ne dolazi taj poriv za povraćanjem, tek kad sjedi ili nešto počne s tim. Vidjet ćemo danas kak će bit do kraja dana.

Rotkva
18.05.2010., 13:53
Jucer na vecer kad sam mazila Bonnie (koja je stara mj. i otprilike 2 ili 3 tjedna) primjetila sam neku izbočinu tamo di završavaju rebra..Neznam kako da objasnim ali kad idete napipat desna rebra i lijeva rebra e, njoj u sredini je jos nesto..Kao neka kost...Ne reagira kad ju pipkam po tome, znaci ne boli ju, normalno jede, igra se, trci sve radi ali eto ta neka izbocina me smeta..
Znam sto cete rec, odite kod veterinara, otici cu ali trenutno nisam nazalost u mogucnosti i zelim ako netko ima slicna iskustva da mi da savjet..
Prije 3 dana je bila pala sa kauca ali vise se prepala nego da ju je nesto bolilo, a jucer sam ju slucajno "sutnula" jer mrvica je a svuda ti se oko nogu mota..
Mislila sam da je mozda deformacija kosti ali nije jer bi primjetila i prije tu izbocinu jer kad ju sad dizem u ruke osjeti se..Neznam sto da radim :(
Pomozite nekako! Trazila sam na netu ali nista..:(:(:(

Corduroy
18.05.2010., 16:21
U sredini slova V (unutarnji dio) di se spajaju rebra na donjoj strani tijela? Ne znam kako bi ovo jednostavnije postavio
U slučaju sa mislimo na isto, radi se o ksifoidnoj ili mačastoj hraskavici. slika (http://jameswoodward.files.wordpress.com/2008/02/rib-cage.jpg)
To je normalno

Ako ne :ne zna:

Rotkva
18.05.2010., 16:24
U sredini slova V (unutarnji dio) di se spajaju rebra na donjoj strani tijela? Ne znam kako bi ovo jednostavnije postavio

Da, upravo tamo

Corduroy
18.05.2010., 16:29
Editirao sam si post. Vidi gore
Kod nekih se štenaca da jako ljepo opipati.
Možeš priupitati i veta kad bude cijepljenje

Rotkva
18.05.2010., 16:45
U slučaju sa mislimo na isto, radi se o ksifoidnoj ili mačastoj hraskavici. slika (http://jameswoodward.files.wordpress.com/2008/02/rib-cage.jpg)
To je normalno

Ako ne :ne zna:

Mislim da je to, kad opipam nije ni mekano nije ni tvrdo, kao hrskavica..
A hoce se njoj to maknut ili se to mora nesto operirat da bi se maknulo?

Corduroy
18.05.2010., 16:48
Ksifoidna hrskavica je tu normalno. Neće se maknuti niti treba operirati

Silence_988
18.05.2010., 20:36
Opet ja. :(

Otkrila sam ime biljke koju je maca konzumirala, mislim da se radi o gypsophiliji, tzv. baby's breath (česta dekorativna biljka koja ima toksični učinak na mace). E sad obzirom da su prošla 2 dana, mislim da bi se taj toksin već iščistio iz organizma, ali ona još uvijek ima taj refleks kao da će povratiti, samo što sad uopće ne otvara usta nego naginje glavicu prema naprijed, kao da štucne, i skužila sam da je to češće neposredno nakon gutanja (sline, hrane...). Bojim se da joj je biljka zapela u grlu. :(

Obzirom da mi starci govore da bulaznim, da njoj nije ništa (kako nije ništa, pobogu?!), sutra ću je sama odvesti veterinaru. Problem je što ne znam što će joj tamo sve raditi te koliko će to sve koštati (osobno nemam love niti će moji starci biti zainteresirani da to financiraju). Mogućnost je da će joj ili morati dati antibiotike (ukoliko se radi o upali gornjih dišnih puteva) ili antihistamine (ukoliko se radi o otrovanju ili alergijskoj reakciji) ili će joj morati to ekstrahirati iz jednjaka...

Jel ima netko iskustva s ovim procedurama, koliko sve to košta...? :ne zna: Ispizdit ću na živce. :cry:

micek-jerry
18.05.2010., 21:19
Opet ja. :(

Otkrila sam ime biljke koju je maca konzumirala, mislim da se radi o gypsophiliji, tzv. baby's breath (česta dekorativna biljka koja ima toksični učinak na mace). E sad obzirom da su prošla 2 dana, mislim da bi se taj toksin već iščistio iz organizma, ali ona još uvijek ima taj refleks kao da će povratiti, samo što sad uopće ne otvara usta nego naginje glavicu prema naprijed, kao da štucne, i skužila sam da je to češće neposredno nakon gutanja (sline, hrane...). Bojim se da joj je biljka zapela u grlu. :(

Obzirom da mi starci govore da bulaznim, da njoj nije ništa (kako nije ništa, pobogu?!), sutra ću je sama odvesti veterinaru. Problem je što ne znam što će joj tamo sve raditi te koliko će to sve koštati (osobno nemam love niti će moji starci biti zainteresirani da to financiraju). Mogućnost je da će joj ili morati dati antibiotike (ukoliko se radi o upali gornjih dišnih puteva) ili antihistamine (ukoliko se radi o otrovanju ili alergijskoj reakciji) ili će joj morati to ekstrahirati iz jednjaka...

Jel ima netko iskustva s ovim procedurama, koliko sve to košta...? :ne zna: Ispizdit ću na živce. :cry:

http://www.aspca.org/pet-care/poison-control/plants/babys-breath.html

tu pišu simptomi trovanja:povraćanje, proljev :ne zna:

hm..a cijena..ovisi što radi, ak su samo lijekovi: 100-200 kn
ovak po slici mi se ne čini da bi mogla zapesti u grlu, ne izgleda oštro, ali nikad ne znaš.
ak si zabrinuta, odi vetu, bolje i bezveze nego da se nešto dogodi.

Silence_988
18.05.2010., 21:29
Da, da, idemo obvezno sutra ako ne prestane... ma i mene čudi da bi tako nešto zapelo, ali čuj - možda se zapetljalo... inače je povratila neposredno nakon konzumacije (oko pola sata kasnije), samo slinu i žuć, ali muči me to što cima glavu kao golub svako malo, to nikad prije nije bilo... evo, nadam se da će proći samo od sebe, danas toga ima manje nego jučer, ali u svakom slučaju javim sutra što je bilo tako da se i ostali mačkoljupci znaju postaviti u ovakvoj situaciji. Hvala svima na odgovorima! :kiss:

draza86
19.05.2010., 12:44
evo ovako moj macak je slijep
navodno mu je očni živac pukao, pa me zanima jel ima tko iskustva s takvim kucnim ljubimcima, i jel postoji kakva operacija za to i koliko bi kostala?

Gargamelka
19.05.2010., 14:11
Pozdrav svima! Prvi put sam na forumu, a došla sam jer sam vidjela koliko volite životinje i kako pružate podršku, pa možda možete i meni. Moj mačak star je 2 godine. Prije 13 dana pao je s prvog kata i slomio zadnju nogu. Najprije smo ga vodili kod dugogodišnjeg veterinara koji mu je stavio udlagu i dao antibiotike, nešto protiv bolova, a dijagnosticirao je prijelom tibije i fibule. Udlagu mu je stavio pod anestezijom, a kad se jadničak budio bilo je vrlo traumatično, od bolova i straha grizao je i sebe i nas, pazili smo ga cijelu noć, no pred jutro ju je strgnuo. Isto jutro smo brže bolje otišli kod veterinara, no on je rekao, obzirom da je mačak inače divlji, bolje da mu ništa ne stavlja pa da mu sraste 'divlje'. Rekao je da gips ne stavljaju jer je pretežak za malu životinju. Isti dan navečer smo se savjetovali s drugim veterinarom koji je rekao da slomljena kost može oštetiti okolne živce i da se obvezno mora imobilizirati. To nam je imalo smisla, pa je dobio gips, vitamin D, kalcij i nešto protiv bolova što je djelovalo 24 sata. Uspio mu je staviti gips bez uspavljivanja, iako je ismijao dijagnozu o tibiji i fibuli rekavši da je pukla peta i ligament. Sve je bilo u savršenom redu do nedjelje, znači 10 dana nakon prijeloma, kad je mačak počeo strašno ubrzano disati i izgubio apetit. U ponedjeljak smo ga odveli na kontrolu, veterinar ga je pregledao, poslušao i rekao da mu nije ništa, dao mu B6 vitamin, kalcij i malo penicilina, te rekao da tako diše od straha. Ali mu nismo mogli objasniti (?) da tako diše i kod kuće stalno. Mjerila sam mu temperaturu dvaput, 38.6 što je normalno, jede dobro, ali manje, pio je malo jogurta, imao i veliku i malu nuždu, ali ga jako pati disanje. Puno manje se kreće i oslabio je. Stalno mljacka s ustima pa proguta, malo mu curi nos i ljepljiv je, ali je to s nosem počelo tek danas. Sada ćemo ga opet za koji sat odvesti kod onog prvog veterinara, iako nevoljko jer mi je teško izlagati ga takvom stresu, a i sebe jer se već tresem. Nekako mislim da uopće nije zbog slomljene noge. Što da tražim, RTG, EKG, platili smo sve već preko 1000 kn, a imam osjećaj da je sve krivo. Sad su rekli da se gips nikad ne stavlja prije RTG slike, pa što ga nisu slikali? Nemam snage više lutati internetom i glumiti veterinara, oni mrze naše sugestije i pametovanja. Samo želim da mu bude dobro, volim ga više od svega. Evo, već plačem. Jako puno se napatio u svoje dvije godine, potrošio je 15 života. Kastriran je i deblji, ali uvijek je bio nježan, snažan i razigran. Bojim se dijagnoze, bojim se dodatnih injekcija, nikom ne vjerujem više. Napominjem da je prije 6 dana pojeo malo moje bojice jer ih jako voli glodati. Jel mu zapelo? Ne kašlje, ne povraća... Ne znam. S njim sam već 15 dana 24/7, ne spavam, provjeravam jel diše, što radi i samo cvilim, a on prede i pilji u mene. Nemam više snage ni ideja. :(

Gargamelka
19.05.2010., 16:33
Opet ja... bili smo kod veterinara. Kaže da mu je noga super, preslušala ga je i ni ona ne čuje ništa. Temperature nema, u grlu ništa, sluznica dobra. Dobio je nešto za snižavanje tlaka, a ako mu ne bude bolje do sutra ide na RTG. Moguće da je od stresa, ali ne znam zašto tek 10 dana nakon pada? Moguće je svašta, veterinarka nije zadovoljna s onim što je primio kod drugog veterinara, posebice jer ga je cijepio, i kaže da mlad mačak ne smije tako disati, ali se i dalje nadam najboljem! Evo ga, hoda po sobi i nije zadovoljan izletom. Ima li itko (ili je imao) sličan problem?

Virtuosa75
19.05.2010., 18:20
Pozdrav ljudi,
lijepo molim ako netko ima odgovo/savjet!
Imam french bulldoga starog 2god 2 mj, decko je.
U zadnja 4 mj povrati iz čista mira, slina, pjenušavi sadržaj, proziran. Samo zastane, dobije nagon na povračanje, jadan se napregne i povrati...i samo nastavi dalje. To se dogodilo u ta 4 mj oko 6-7 puta.
Čak 2 puta kod duge vožnje autom.
Vet ne nalazi nikakvu patologiju.
molim pomoć

:ne zna:

Druga stvar koju moj Maxy ima je svrbež između prstića na desnoj prednjoj šapici: ta šapica je bijele dlake tako da dođe do izražaja tamno crvena obojenost između prsteka ( a nije krv) i tu se strašno gricka i svrbi, pogotovo ujutro.
To je imao i na lijevoj prednjoj šapici ali kao da se preselilo.
Vet nam je dao kremu protiv gljivica ali mislim da baš to i ne djeluje.

Hvala još jednom

micek-jerry
19.05.2010., 20:59
Opet ja... bili smo kod veterinara. Kaže da mu je noga super, preslušala ga je i ni ona ne čuje ništa. Temperature nema, u grlu ništa, sluznica dobra. Dobio je nešto za snižavanje tlaka, a ako mu ne bude bolje do sutra ide na RTG. Moguće da je od stresa, ali ne znam zašto tek 10 dana nakon pada? Moguće je svašta, veterinarka nije zadovoljna s onim što je primio kod drugog veterinara, posebice jer ga je cijepio, i kaže da mlad mačak ne smije tako disati, ali se i dalje nadam najboljem! Evo ga, hoda po sobi i nije zadovoljan izletom. Ima li itko (ili je imao) sličan problem?

Hm, meni pada na pamet embolija? Kod ljudi može nastati kod prijeloma i zbog imobilizacije. Jesu mu vadili krv? Otkud si? (da ti možda tu preporučimo nekog provjerenog veterinara).
Pusa miceku da čim prije ozdravi :mig:

micek-jerry
19.05.2010., 21:02
Druga stvar koju moj Maxy ima je svrbež između prstića na desnoj prednjoj šapici: ta šapica je bijele dlake tako da dođe do izražaja tamno crvena obojenost između prsteka ( a nije krv) i tu se strašno gricka i svrbi, pogotovo ujutro.
To je imao i na lijevoj prednjoj šapici ali kao da se preselilo.
Vet nam je dao kremu protiv gljivica ali mislim da baš to i ne djeluje.

Hvala još jednom

Alergija na hranu? Mislim da je tu već netko spominjao slične simptome...

Gargamelka
19.05.2010., 22:39
Hm, meni pada na pamet embolija? Kod ljudi može nastati kod prijeloma i zbog imobilizacije. Jesu mu vadili krv? Otkud si? (da ti možda tu preporučimo nekog provjerenog veterinara).
Pusa miceku da čim prije ozdravi :mig:

Nisu mu vadili krv. Razmišljali smo o tome i sutra RTG ako mu se ne smiri, ali evo otkako je primio za visoki tlak i lakše disanje puno ljepše diše. Nadam se da neće prestati kada prestane djelovanje lijekova. Sad sam opet zabrinuta obzirom da je embolija opasna. Odmah nakon prijeloma je dobio injekciju protiv krvarenja, može li to isključiti emboliju? Ili ju pak tek uzrokovati jer se radi o ugrušku? Noga mu nije oticala i iako su ga svi veterinari gnječili, ništa ga ne boli. Iz Osijeka sam i nisam više pametna. :ne zna: Hvala na odgovoru!

Jelena1985
20.05.2010., 21:27
POMOC:
Kako mogu pomoci maci koja je dehidrirala? Sad ju nemam gdje voditi kod veterinara, nema dezurnih :mad:
Povraca, stomak uvucen, zgrcena :(
Danas smo ju vodili, dobila antibiotik, ali nije bilo povracanja, pa nije ukljucio infuziju.
Sta ja mogu sada napraviti da joj bar malo bude bolje, i da prezivi do jutra? :moli: :moli:

Silence_988
21.05.2010., 15:11
POMOC:
Kako mogu pomoci maci koja je dehidrirala? Sad ju nemam gdje voditi kod veterinara, nema dezurnih :mad:
Povraca, stomak uvucen, zgrcena :(
Danas smo ju vodili, dobila antibiotik, ali nije bilo povracanja, pa nije ukljucio infuziju.
Sta ja mogu sada napraviti da joj bar malo bude bolje, i da prezivi do jutra? :moli: :moli:

Vodu u špricu, najbolje onu plastičnu, odi kod veterinara, on bi to morao imati... primite ga čvrsto, i nakapaj mu to u usta... Možda to? :ne zna: Ili možda da joj pomješaš onaj sok od mesa iz mačje hrane s malo vode i daš joj da to liže... moja tom ne može odoljeti.

Btw. da javim svima, moja maca je ok, izgleda da ništa opasno nije bilo, već da se prehladila... evo već dva dana je super, skače, igra se, jede ko velika... ma divota. :cerek:

Didi
23.05.2010., 13:21
Nije baš bolesna, ali bi mogla biti kad joj noge prebijem. :cerek:

'Vako. Labradorica, godina i devet mjeseci, prije petnaestak minuta požderala mi je deset deka čokolade. Skupa s polovicom omota i staniola. Ne mogu je natjerati na povraćanje - kad joj gurnem ruku duboko u grlo, stisne jednjak i izbaci ruku, a ja to zapravo nikad nisam radila. Ima li nešto što bih je mogla natjerati da popije? Ta se vražja čokolada brzo razgrađuje u želucu. :(

Didi
23.05.2010., 14:05
Nije baš bolesna, ali bi mogla biti kad joj noge prebijem. :cerek:

'Vako. Labradorica, godina i devet mjeseci, 32 kile, prije petnaestak minuta požderala mi je deset deka čokolade. Skupa s polovicom omota i staniola. Ne mogu je natjerati na povraćanje - kad joj gurnem ruku duboko u grlo, stisne jednjak i izbaci ruku, a ja to zapravo nikad nisam radila. Ima li nešto što bih je mogla natjerati da popije? Ta se vražja čokolada brzo razgrađuje u želucu. :(

Natjerala sam je da povraća s dvije žlice soli i dva i pol deci vode - toliko mi je uspjelo ugurati u nju. Sama sam. Pratit ću je popodne, ali se nadam da je veći dio izašao iz nje. Sada je mirna, slana i mokra. Bleso moj, samo da sve bude u redu. :(

Corduroy
23.05.2010., 14:41
Ali mu nismo mogli objasniti (?) da tako diše i kod kuće stalno.

I što je bilo?
Eventualno bi bilo dobro pogledati glavu (čeljust, zube, nepce...), RTG noge i sl.

Gargamelka
23.05.2010., 17:35
I što je bilo?
Eventualno bi bilo dobro pogledati glavu (čeljust, zube, nepce...), RTG noge i sl.

Evo javljam se da se moj Toto oporavlja! :cerek: RTG i krv su bili slijedeći na planu. Pregledali su mu i nogu i usnu šupljinu, sve je bilo savršeno, bez šumova na plućima, aritmije srce, nuždu obavljao normalno, temperatura normalna... Još istu večer je počeo normalno disati bez naprezanja trbušnih mišića (s 59 udisaja u minuti na 40, danas 30) pa je valjda ipak bilo malo previše stresa i uzbuđenja za njegov mladi život. Opet ima dobar apetit, oslanja se na nogu, prede i pljucka, mijesi, vija bube i nemilosrdno me tuče šapom ako spavam duže. Još 5 dana i skida gips. Nadam se da će sve ostati dobro. :s

Gargamelka
23.05.2010., 17:42
Btw. da javim svima, moja maca je ok, izgleda da ništa opasno nije bilo, već da se prehladila... evo već dva dana je super, skače, igra se, jede ko velika... ma divota. :cerek:

Super! :top:

Grozdana Gliser
24.05.2010., 15:10
imam jedno možda glupavo pitanje, ali moram isključit i tu opciju. pas mi je pojea trišnju, jednu. :facepalm:
cili dan je nikakav ne želi, jest, pit, šetat, igrat se. ništa. samo leži ka krepan, a inače nema mira ni sekund. možda je glupo ali jeli mu mogla naškodit jedna trišnja?:ne zna:

Hvedica
24.05.2010., 15:49
Uf i ja imam pitanje, mali mačak mi je strgao nokat na prednjoj šapici i bilo mu je to prošlo malo no međutim opet je nateklo i curi gnoj iz toga. Ja sam mu istisnula gnoj, malo to dezinficirala koliko sam mogla sa alkoholom. Sad me zanima mogu li na to stavit bivacin prašak, ili netko ima prijedlog za nešto drugo pa da to kupim? Please pomoć, sutra ide veterinaru ako mu se ne smiri.

Hvedica
24.05.2010., 15:50
imam jedno možda glupavo pitanje, ali moram isključit i tu opciju. pas mi je pojea trišnju, jednu. :facepalm:
cili dan je nikakav ne želi, jest, pit, šetat, igrat se. ništa. samo leži ka krepan, a inače nema mira ni sekund. možda je glupo ali jeli mu mogla naškodit jedna trišnja?:ne zna:

Iskreno mislim da mu od jedne trešnje nebi smjelo biti tako loše, možda da ih je više pojeo onda bih shvatila.

Grozdana Gliser
24.05.2010., 15:57
zato mi je i čudno jer mu ništa drugo nije dospilo u usta osim te nesritne trišnje (osim jutros njegove hrane). ako mu ne bude bolje do sutra ić će veterinaru...:ne zna:

lapdog
24.05.2010., 16:12
Uf i ja imam pitanje, mali mačak mi je strgao nokat na prednjoj šapici i bilo mu je to prošlo malo no međutim opet je nateklo i curi gnoj iz toga. Ja sam mu istisnula gnoj, malo to dezinficirala koliko sam mogla sa alkoholom. Sad me zanima mogu li na to stavit bivacin prašak, ili netko ima prijedlog za nešto drugo pa da to kupim? Please pomoć, sutra ide veterinaru ako mu se ne smiri.

Već si trebala vetu. Ili barem nazvati svog veta i pitati ga za savjet. Po napisanom tu, mačku ide gnjoj iz nogice već preko tjedan dana.:rolleyes: Idi vetu!

Hvedica
24.05.2010., 16:31
Ne, taj dan kad mu je išao gnoj, bila je nedjelja, očistili smo i stavili proplis i drugi dan je nestalo i sad odjednom danas opet iz vedra neba. Pitala sam svoje na faksu i rekli mi da nije potrebno nego da očistim i da će proč. E sad, opet ću očistit rivanolom i zaštit mu to jer to liže stalno. Pa sutra vetu, valjda neće opet proči kao prošli put.

lapdog
24.05.2010., 19:39
Ma sve 5, ali ne kužim što je problem odvojiti sat vremena života i otići provjeriti jeli sve ok. Posebno ako životinju boli, a sigurno boli dok hoda kad je na nozi. Zamisli da imaš istu "boljku" ti. Jel bi već otišla doktoru ili kemijala danima doma? Isto je sa životinjama, samo se doktor zove drugačije.

Ne kažem da si krivo napravila, da dezinficiraš REDOVITO bi ti i vet rekao+štoveć ovisno o ozljedi, ali jednostavno ne kužim. Ja bi se pojela živa od brige da je riječ o mojoj životinji. Na kraju krajeva, dok pišeš ovo sve, već je stvar mogla biti riješena kod veta.

Da može bivacin, rivanol i sl, samo pazi da ne liže.

Hvedica
24.05.2010., 19:45
Hah stvar je u tome što sam ju odvela kod sebe faks i rekli su mi da nije ništa ozbiljno, da se ne brinem, ali moram to sad dezinficirati svaki dan. I sama sam zaključila da ako jede normalno i luduje po stanu kao i obično da nije toliko strašno. Naravno da brinem kad mi je životinja bolesna, ali mislim da ne treba dizati paniku bezveze.

Orleanska I.
24.05.2010., 19:46

Ne brini, ne će mu ništa od trešnje biti. Moji jedu jabuke, smokve, grožđe, višnje, kajsije... Neko voće i sami poberu. :D

Corduroy
24.05.2010., 20:03
Grožđe i grožđice bolje ne

Grozdana Gliser
24.05.2010., 21:42
ma već je malo živnia, ne znan koji mu je đava bia...
baš san se bila pripala:rolleyes:

Orleanska I.
25.05.2010., 08:34
Ah, čuj, ne mogu im zabraniti da sami uberu, a do sada im ništa nije bilo, valjda ni ne će. Otporni su. :D

9al2
25.05.2010., 09:52
E ovako..imam problemcic sa svojim psom. Imam njemackog ovcara,puni 6 god.u 8.mj..obozavam ga, ko bebica je...uglavnom,da prijedjem na stvar: imao je na vratu pod kozom neku kuglicu, kao cvorugu pod kozom i kasnije je to kao izaslo i postalo rana...pitala sam veterinara sto da radim, rekao je da je to cir i da ce samo od sebe proc(to je bilo prije 10-ak dana mozda)...međutim, prije mozda 4 dana sam mu dala ampulu protiv buha posto je kisilo pa nisam mogla prije.. njemu je sada taj cir, sta li vec narastao preko pola vrata-nije rana velika,ona je ista,ispod koze se napuhalo. To je dosta tvrdo i kao nateklo izgleda i to vrlo nateklo...vrat mu duplo siri,prestrasno meni..upravo sam vidjela nekakav gnoj pomijesan sa krvlju kako malo curi iz rane...moze li to biti zato sto sam mu dala ampulu ,a imao je tu otvorenu ranu,taj cir?? :ne zna::confused: nisam ovo nikad dosad vidjela! bas se brinem :( Savjet pliz...

Corduroy
25.05.2010., 11:36
Apsces :ne zna:
Vodit vetu

micek-jerry
25.05.2010., 18:03
E ovako..imam problemcic sa svojim psom. Imam njemackog ovcara,puni 6 god.u 8.mj..obozavam ga, ko bebica je...uglavnom,da prijedjem na stvar: imao je na vratu pod kozom neku kuglicu, kao cvorugu pod kozom i kasnije je to kao izaslo i postalo rana...pitala sam veterinara sto da radim, rekao je da je to cir i da ce samo od sebe proc(to je bilo prije 10-ak dana mozda)...međutim, prije mozda 4 dana sam mu dala ampulu protiv buha posto je kisilo pa nisam mogla prije.. njemu je sada taj cir, sta li vec narastao preko pola vrata-nije rana velika,ona je ista,ispod koze se napuhalo. To je dosta tvrdo i kao nateklo izgleda i to vrlo nateklo...vrat mu duplo siri,prestrasno meni..upravo sam vidjela nekakav gnoj pomijesan sa krvlju kako malo curi iz rane...moze li to biti zato sto sam mu dala ampulu ,a imao je tu otvorenu ranu,taj cir?? :ne zna::confused: nisam ovo nikad dosad vidjela! bas se brinem :( Savjet pliz...

a kaj ne piše na uputama od svih tih ampula da se ne stavljaju ak je koža oštećena? :nono:
veterinaru što prije da se oteklina ne proširi na meka tkiva prema unutra.

9al2
25.05.2010., 18:22
a kaj ne piše na uputama od svih tih ampula da se ne stavljaju ak je koža oštećena? :nono:
veterinaru što prije da se oteklina ne proširi na meka tkiva prema unutra.

nije pisalo...te mi je ampule veterinar dao i nije nista rekao :ne zna: jel se moze to izljecit antibioticima? bez da zovem njega? problem mi je zvati veterinara jer ga moj pas mrzi i proces je dok mu se stavi brnjica jer zeli ugrist veterinara...mogu li ista bez veterinara?

micek-jerry
25.05.2010., 18:34
nije pisalo...te mi je ampule veterinar dao i nije nista rekao :ne zna: jel se moze to izljecit antibioticima? bez da zovem njega? problem mi je zvati veterinara jer ga moj pas mrzi i proces je dok mu se stavi brnjica jer zeli ugrist veterinara...mogu li ista bez veterinara?

Ajoj, kužim, dobila si samo ampulu bez pakiranja i onog papirića s uputama...
Ne znam od kud si, mislila sam da ak si iz Zagreba da odeš na "Veterinari u Zg" pa vidiš koje ljudi preporučaju, ak ti pas ne voli tvog veta.
Ja se ne bih igrala s tim. Kako je to na vratu, može se svašta desit, ako to krene oticat prema unutra, moglo bi mu ugrozit disanje, pogotovo ak kažeš da mu je vrat duplo veći (ne znam kak mu to izgleda, pa lupetam napamet, ali u svakom slučaju nije se za igrat).

sana84
25.05.2010., 21:02
imam odraslog mačka...u zadnje vrijeme sam mu primjetila tragove krvi u stolici( nemamo sad novaca za ići kod veterinara) inače je ok, jede, pije normalno, malo je vani , malo u kući.....i redovito se kolje s mačkama iz susjedstva...ako netko zna šta bi moglo biti bila bih zahvalna( u svakom slučaju će ići kod veterinara za nekih 2-3 tjedna , ali brine me šta je)

nichol =)
25.05.2010., 22:53
http://www.forum.hr/showthread.php?t=535930
budući da mi je tema zaključana želim nastaviti ovdje...
nisam iz zagreba tako da...a ja jesam zvala veterinara ali on ju je samo pogledao i rekao ili uspavljivanje ili nek se muči...koliko po njenom ponašanju mogu primjetiti ona je zadovoljna maca nema bolova..no kako ne želi mirovati ona se uporno vuče pa si je na nogicama napravila rane od struganja od beton...to je ono što mene boli i želim joj pomići što se tiče toga da dam udomiti - NEMA ŠANSE- kod mene je bila dok je normalno hodala a sad kada je nepokretna (ja se nadam privremeno) ne želim je odbaciti pomoći ću joj što god bude u mojoj moći....evo ovo su njene slike...
http://yfrog.com/6rp3003101345j
http://yfrog.com/16p300310134501j
http://yfrog.com/5up300310134502j
http://yfrog.com/16p300310134503j

evo mene sa tužnim vjestima...nisam se prije javila jer nisam imala snage...
micu sam morala uspavati..bila sam kod 3 veterinara i sva tri su mi rekla isto...znači da je mici paraliziran zadnji dio tijela...nije mogla kontrolirati malu niti veliku nuždu, niti nogice...mica je spava još 4.5.
pozdrav svima i hvala na podršci :cry: :cry: :cry:

ovo je njena posljednja slika na veterinarskom stolu nekoliko trenutaka prije uspavljivanja.... R.I.P.

(http://img715.imageshack.us/i/p0605100825.jpg/)

Gargamelka
25.05.2010., 23:36
evo mene sa tužnim vjestima...nisam se prije javila jer nisam imala snage...
micu sam morala uspavati..bila sam kod 3 veterinara i sva tri su mi rekla isto...znači da je mici paraliziran zadnji dio tijela...nije mogla kontrolirati malu niti veliku nuždu, niti nogice...mica je spava još 4.5.
pozdrav svima i hvala na podršci :cry: :cry: :cry:

Žao mi je tvoje mica-mace, bila je vrlo lijepa i izgledala je sretno unatoč nesreći. Inače, susjedovog psa je udario auto dok sam bila dijete i također mu je ostao paraliziran zadnji dio tijela. Međutim dosjetili su se da mu zadnje noge prebace preko dvaju kotača i taj pas i danas, nakon 10ak godina, zadovoljno vozi po dvorištu. Prije spavanja ga spuste. Ipak, obzirom da su stalno kući i mogu se na taj način neprekidno brinuti o njemu, te da su psi i mačke ipak različite životinje, vjerojatno si odlučila kako je najbolje. Nemoj biti tužna, sretna je što te imala.

Didi
25.05.2010., 23:43
nije pisalo...te mi je ampule veterinar dao i nije nista rekao :ne zna: jel se moze to izljecit antibioticima? bez da zovem njega? problem mi je zvati veterinara jer ga moj pas mrzi i proces je dok mu se stavi brnjica jer zeli ugrist veterinara...mogu li ista bez veterinara?Nećeš moći bez veta. Ako je apsces, kako kaže Corduroy, to treba rezati ili u najboljem slučaju punktirati da gnojni sadržaj izađe van. Antibiotici dolaze poslije toga, kao podrška organizmu da se oporavi. Što prije, to bolje.

rivlesha
26.05.2010., 23:15
Pozz,vec drugi dan pas mi ima proliv,a tek sam ga udomio :((( neznam dali je do ove hrane sto sam mu davao,ev koja slika pa vidite !!!

http://i46.tinypic.com/28v3cdc.jpg

http://i50.tinypic.com/2571454.jpg

a evo i slika psa !!!

http://i45.tinypic.com/2wh1l77.jpg

Smartie
27.05.2010., 05:50
Pa s obzirom da ga hraniš jednom od najlošijih hrana na tržištu (Chappy, ovo drugo nikad vidjela ali sumnjam da je nešto...), nije čudno. Samo pazi jer je još štene da ne bi bilo nešto gore. Jeste bili kod veterinara? Štenci su u toj dobi jako ranjivi i podložni bolestima poput parva, štenećaka, korone... a ako si ga prpnašao rizik je tim veći jer ne znaš di je bio i sigurno nije cijepljen.
Ja bi otišla kod veterinara pa makar prevencije radi, makar proljev bio samo od hrane, za svaki slučaj ;)

pequenita
27.05.2010., 08:43
Naša pasica ima 12 godina, iza sebe 2 okota, jedan na carski i nismo je tada nažalost sterilizirali jer je bila panika i nismo razmišljali. Danas smo je vodili vetu jer ima izraslinu, sad već znamo da je tumor, na jednoj sisi. Definitivno ide na operaciju ali moramo odlučiti hoće li samo maknuti tumor ili i obaviti sterilizaciju. S obzirom na godine, vet kaže da je veći rizik ali da se to može normalno obaviti.
Imate li kakav savjet?

hellie
27.05.2010., 19:21
nije hitno već jednostavno me zabrinjava a ako odem kod veta pa ispadne da nije ništa opet će me proglasiti luđakušom koja nepotrebno paničari i stalno stresira jadnu životinju nepotrebnim dolascima. mačak zna često kao da kiše, ali ne kiše već kao da naglo izdahne na nos. ne znam kako bi to drugačije opisala. to mu se obično zna dogoditi ponekad kad pije vodu pa pretpostavljam da mu malo uđe u nos pa ispuhuje ali nekad se iz čista mira sav stisne do poda i ispuhuje. i u jednoj nosnici mu se stalno stvara nekakva krastica. onako bude crno i skoreno pa to skinem sa navlaženim štapićem za uši. i to je odnedavno počelo, prije nekih par mjeseci, nije dosad to radio.

Corduroy
27.05.2010., 20:02
nije hitno već jednostavno me zabrinjava a ako odem kod veta pa ispadne da nije ništa opet će me proglasiti luđakušom koja nepotrebno paničari i stalno stresira jadnu životinju nepotrebnim dolascima.

Nisu li svi? :)

Zašto ne baciti oko, posavjetovati se?

hellie
27.05.2010., 20:10
budem se onda jedan dan zaletila kad radi vetica. ona voli mačka pa me neće oprati da sam luda :).

clea...
27.05.2010., 22:33
Jedna od mojih vanjskih maca ima neobičan zdravstveni problem. Uši joj se ljušte po rubovima, otpadne joj dlaka na tom dijelu, a na jednom joj se uhu presavio vrh i tako ostao. To joj se prvi put javilo 2008. na ljeto kad je imala prvi okot, kasnije joj je bilo skroz prošlo pa sam ja to nekako povezala s hormonima. Međutim, kad je prošle godine imala mačiće opet joj se to javilo i to skroz jako, cijele uši su joj bile čelave i ljuskave, čak i komad glave odmah ispod uha. Opet joj je to do određene mjere prošlo, ali ne do kraja i još joj se preko zime jedno uho tako presavilo. Vodila sam je vetu, ali on nema pojma što je to (prvo je rekao da mora razmislit i dao mi neku tekućinu za mazati, mislim purivet, a kako joj nije bilo ništa bolje rekao je da sumnja na neku bolest koja bi se liječila neizvedivim terapijama kortikosteroidima, ali da nije baš ziher i da maci ionako ništa više od toga ne može biti). Maca je sterilizirana. Ušni šugarci nisu.
Uglavnom, zadnjih dana joj se opet pogoršalo pa mi je žao gledat ju takvu, možda ima neke veze s toplinom jer joj je ljeti uvijek gadnije. Prijateljica mi kaže da kod njene vikendice na Pagu neka žena ima mace koje sve imaju takve uši pa brijem da je štogod nasljedno (zarazno nije jer su druge dvije vanjske mace skroz zdrave).
Ima li netko slučajno neku ideju? Zahvaljujem.

Corduroy
27.05.2010., 22:48
Ne bi škodilo još koje mišljenje

Dobermann1991
29.05.2010., 15:33
Molim pomoć. Imam muškog belgijskog ovčara starog 5 mj i nešto je u lošem stanju. Nije baš u formi, stalno leži i nezainteresiran je za bilo šta.Ne želi trčat a i hrana mu se gadi. Moguće je da je sinoć progutao malo boje pomješane s kišnicom...te da mu je zbog toga loše. Pregledao sam ga od krpelja i nema nijednog...neznam šta mu je, stvarno sam zbunjen.Što bi mu moglo bit? Molim brz odgovor jer je hitno ! ! !

Alianore
30.05.2010., 17:06
trebam pomoć: zna netko gdje u zagrebu kupiti nekakvu kremu za dezinfekciju usta? mačak mi je prije tjedan i pol operiran zbog rane u ustima i kod veterinara su nam rekli da mu moramo usta ispirati kaduljom kako bi rana zarasla kako spada, dali su nam i nekakve tablete za cuclanje... sad, naravno, nema šanse da on nešto cucla, a od kadulje sad već bježi čim osjeti njen miris u stanu, pa bih mu ja nabavila neku kremu s istom funkcijom za koju mi se čini da će bit lakše i efikasnije primijeniti (kod veta u španskom nam rekli da su prije imali tako nešto al da sad više nemaju). :rolleyes:

hvala puno na pomoći:)

yildirim
30.05.2010., 20:14
Molim sve forumaše da mi pomognu, radi se o njemačkoj bokserici staroj osam mjeseci koja je jutros povratila tri puta, od toga dva puta samo slinu i sluz, a nakon toga više nije. Stolica je uredna, ali ona se samo vuče po kući i leži, temperatura je zadnji put, prije sat vremena bila 39.6, vet je rekao da joj danas ne dajem ništa za jesti, osim malo govedine iz juhe i to je sa zadovoljstvom pojela:) Normalno pije vodu, i sutra ujutro idem kod veta jer danas veterinarska nije radila, nažalost radi se o malom mjestu i ne mogu psa odvesti vaditi krv, na rentgen itd. Možda može pomoći činjenica da se sada ona tjera i sad je počela ovulacija pa me zanima može li to biti samo posljedica prvog tjeranja?:ne zna: Unaprijed svima hvala na odgovorima i savjetima, nadam se da će sve biti dobro:)

Corduroy
30.05.2010., 21:15
Pričekaj da se prvo pregleda...

Alianore
31.05.2010., 15:44
trebam pomoć: zna netko gdje u zagrebu kupiti nekakvu kremu za dezinfekciju usta? mačak mi je prije tjedan i pol operiran zbog rane u ustima i kod veterinara su nam rekli da mu moramo usta ispirati kaduljom kako bi rana zarasla kako spada, dali su nam i nekakve tablete za cuclanje... sad, naravno, nema šanse da on nešto cucla, a od kadulje sad već bježi čim osjeti njen miris u stanu, pa bih mu ja nabavila neku kremu s istom funkcijom za koju mi se čini da će bit lakše i efikasnije primijeniti (kod veta u španskom nam rekli da su prije imali tako nešto al da sad više nemaju). :rolleyes:

hvala puno na pomoći:)

nitko ne zna? :(

Corduroy
31.05.2010., 15:50
Rivanol?

Alianore
31.05.2010., 16:42
probat ću s tim, fala

Slucajnigost
31.05.2010., 20:37
Naš 9godišnjak u zadnje vrijeme dosta pase, ne znam jesam li zabrijala ili je fakat previše. Isto tako često se čvrsto posjeda (mi to zovemo glisiranje na guzici), pretpostavljam od te trave koju jede. Nikad nije imao problema s analkama. Jednom kad se tako čvrsto posjedao išli smo na čišćenje analki, ali se ispostavilo bespotrebno jer je sadržaj bio sasvim čist. Ima urednu probavu, jede Canidae, čišćen je od glista i buha. Ne sjećam se da sam ga ikad vidjela da tako puno pase. :ne zna:

clea...
01.06.2010., 15:44
Ne bi škodilo još koje mišljenje

Znam, ali slutim jednak ishod.
Mislila sam da možda netko ovdje zna nešto iz iskustva, to je često najkorisnije.
tnx svejedno...

Bocca della Verita
01.06.2010., 19:17
jedno pitanje za vlasnike pasa koji vole ići u more.
strah me je da pas slučajno ne ugazi na ježa.
tamo di idemo nema veterinara, pa me zanima prva pomoč u takvim situacijama.
hvala.

veco0020
01.06.2010., 22:05
Ljudi zanima me dali zna netko imam staffa i malo prije sam bio van snjim malo je skako i kako je pao prevrnio se na leda ustao je i podvio je rep pod guzu malo mi je izgledao uplasen poslije tog pada sada niti da digne rep niti da mase snjim a bolova nema nikakvi :confused::confused:

malikali
02.06.2010., 08:48
to se mojoj pesici već dva put dogodilo. ona nije mogla ni spavati cijelu noć. vodila sam ju drugi dan kod veterinara, gdje je dobila pikicu protiv bolova i sve je srećom odmah prošlo. vet je prepipao kičmu, našao oba puta bolno mjesto zbog kojeg nije mogla dići rep, trčati, kakati i trpila je bolove. tako da je moj savjet da odeš veterinaru

COACH
03.06.2010., 17:47
Može brzi savjet! Mačak mi je zaradio ogrebotinu na glavi,bolje reći ubod.To je bilo danas! Nije strašno samo me zanima savjet šta napraviti da se to ne inficira i sl. Ako neko ima iskustva? Hvala!!!

P.S. Znam da bi trebao kod veterinara.Trebam prvu pomoć.Danas je praznik! Odem sutra...

Hvedica
04.06.2010., 10:05
Ne znam jesi li bio već kod veterinara, ali najbolje je čistiti to sa Rivanolom (ima u ljekarni za 15 kn negdje) i umakat to u toploj vodi u kojoj je otopljena sol, makar teško da to možeš izvest s obzirom da je na glavi :D

hellie
05.06.2010., 07:15
mačka nije kakala već treći dan. dala sam joj malo glicerina sa malt pastom u nedostatku nečeg drugog ali za sad ništa. u ljekarni nemaju parafinsko ulje, da li joj mogu dati običnog ili maslinovog ili kokosovog da je malo pokrene. ili da ju odvedem vetu. inače normalno jede i pije jedino što već treći dan ništa od stolice. ako je odvedem vetu i on joj da klistir koliko treba vremena da je protjera jer moram ići busom do veta tako da mi treba bar 40 min od veta do kuće.

Corduroy
05.06.2010., 08:49
Vodi je vetu, pa eventualno pričekaj neko vrijeme u ambulanti ako te brine što će bit na putu :)

hellie
05.06.2010., 18:43
hvala. u međuvremenu se pokakala pa nisam na kraju išla kod veta. sad će nekoliko dana biti mokroj hrani. a u pon ćemo do veta da vidimo je sve u redu.

lulu5
07.06.2010., 02:22
imam malo mutavo pitanje, koliki treba bit pišonja kod psa veće veličine sa 7mj?

njegov je jako mali, svi misle da je cura kad ga vide, neki dan je pokušao naskočit kujicu koja se tjerala i jadan je cvilio jer nema s čim valjda :(
zaklela bih se da ga je pogledala sa žaljenjem :lol:
izviri nešto jako malo i tanko, ma ni 2cm, a on je već narastao do pune retriverske veličine, jaja su mu gdje trebaju bit, ženke ga privlače i to :ne zna:

i jedan dan sam primjetila nešto zeleno unutra, malo sam googlala pa izgleda da ima neku bakteriju (to ću još provjeravat, sad se čini normalno, al opet šta ja znam) a možda mu je samo upalo trave ili nešto :ne zna:

clea...
07.06.2010., 17:30
na temi o mikrosporozi nitko ne odgovara pa ću c/p svoj post ovdje:

Jedna od vanjskih maca ima između lopatica na leđima kružno područje bez dlake i rekla bih da je to ova gadost. Pitanje za iskusne: ima li smisla da joj samo taj dio trackam zonitonom kojeg imam u šprici još od 12. mjeseca? Ili da kupim lamisil? Kupanje je nemoguća misija jer je maca vanjska i poludivlja.

glede problema sa ljuštenjem ušiju naišla sam na odgovor veterinara PC-a koji mi zvuči kao moguće rješenje problema (moja maca je isto uglavnom bijela)...pa evo ako još nekome zatreba...
http://www.pet-centar.hr/content/view/5639/70/

Corduroy
07.06.2010., 20:07
Meni dobro djeluju lamisil sprej i trackanje betadinom

mad-web
09.06.2010., 09:00
kao sto sam naslov kaze,mojoj pesici su usli mravi u nos,muz je vodio van na pisanac,ona je malo njuskala,a onda poceo uzas,cvili,place,bjezi,okrenula se na leda,muz ju je jedva uhvatio,otrcao doma,a ona je za to vrijeme pljuvala i puhala iz nosa...kada je muz shvatio da su mravi isprao je njusku i izvadio tri komada...uglavnom sada je ok,malo je uplasena i nezeli papati sva je povucena cudna je,zanima me dali netko ima iskustva u tome dali moramo odmah kod veterinara....help ak moze! Hvala