PDA

View Full Version : Crvenilo lica

shithappens1
14.12.2007., 03:48
Uglavnom ne bih rekao da je ovo baš problem ali oduvijek imam crvene obraze, ljudi su mi rekli da ce to nestat s godinama al zanima me jel mogu sta napravit sada u ovom trenu. Inace imam kolko tolko osjetljivu kožu na licu i vecinom su mi obrazi crveni. Nekad su intenzivnije recimo kad sam na hladnoći ili mi je užasno vruće i kad sam na moru u vodi onda mi se isto zacrvene. Ali vecinu vremena su lagano crveni pa jel bi se to moglo nekako riješiti nekom kremom ili nečim.

hvala

dexine
14.12.2007., 08:29
Najbolje bi ti bilo otić u ljekarnu i raspitat se...
Ima jedna krema za koju sam čula da je dobra...
Avene Diroseal...:D

pahuljica
14.12.2007., 12:09
collistar tonik s kuperozom?

frayla
14.12.2007., 17:26
Roseliane krema od Uriaga, baš za crvenilo...u ljekarnama.

shithappens1
15.12.2007., 02:01
Zanima me ova Roseliane od Uriaga.. koliko to dodje otprilike?

hvala

frayla
15.12.2007., 18:51
Zanima me ova Roseliane od Uriaga.. koliko to dodje otprilike?

hvala

Mislim negdje oko 130 kn...

--Phoenix--
19.12.2007., 20:04
Sigurno vazokonstrikcijske kreme mogu pomoći ,ali neće ukloniti problem na duže staze. Laser ili IPL daju puno trajniji rez. Može biti i za vijeke vjekova,no potrebno je uzeti i kofaktore (pušenje, genetika itd) u obzir.

mystery
18.10.2008., 20:35
Dal zna netko nekakvu kremu za crvenilo? jako mi se crvene obrazi.. a kad je jako hladno ili vruće izgledam ko djed božićnjak!!!čula sam za neku novu kremu dermatologika tako nekako a ne mogu se više sjetit kako se točno zove..? bilo kakva pomoć ...!!!

Jojo Ungh
18.10.2008., 21:58
Dal zna netko nekakvu kremu za crvenilo? jako mi se crvene obrazi.. a kad je jako hladno ili vruće izgledam ko djed božićnjak!!!čula sam za neku novu kremu dermatologika tako nekako a ne mogu se više sjetit kako se točno zove..? bilo kakva pomoć ...!!!

Imaš Uriage Roseliane, Clinique Redness Solution, Avene Diroseal...

catlover
19.10.2008., 09:21
kako se nanosi ta od cliniqua? jel pomaže?

Jojo Ungh
19.10.2008., 11:26
kako se nanosi ta od cliniqua? jel pomaže?

Kao i svaka obična krema. Ona mi je najbolja od svih do sad isprobanih :)

LadyMA
19.10.2008., 12:33
mada to nije isto crvenilo, ali jel bi možda takva krema pomogla u crvenjenju lica kod akni? (ili krivo mislim?)

npr. za njegu lica umjesto hidratantne obične kreme uzeti neku takvu Rosaliac?

Jojo Ungh
19.10.2008., 12:59
mada to nije isto crvenilo, ali jel bi možda takva krema pomogla u crvenjenju lica kod akni? (ili krivo mislim?)

npr. za njegu lica umjesto hidratantne obične kreme uzeti neku takvu Rosaliac?

Mislim da ti takve kreme ne bi pomogle :ne zna:

antonia175
19.10.2008., 14:24

imas o la roche posaya cijelu liniju namjenjenu osjetljivoj kozi sklonoj crvenilu...zove se rosaliac...toplo preporucam...pogledaj na njihovoj stranici...

znam da forsiram LRP ali preporodila sam se otkad ga koristim pa eto...sirim malo dobru vibru:rofl::rofl::cerek:

Jojo Ungh
19.10.2008., 14:28
E, da, i LRP :top:

mystery
31.10.2008., 17:45
e hvala...a koliko dođe otprilike LRP i gdje ga ima za kupit? dm?ljekarna? i kak se zove točno proizvod... :D

Jojo Ungh
31.10.2008., 17:58
LRP imaš samo u ljekarnama, cijela se linija zove Rosaliac :)

Freakette
09.11.2008., 15:01
Ja koristim Avene Diroseal, al tek nekoliko dana, pa ne vidim neke veće promjene, al ipak sam malo manje crvena. Iako ja njega koristim primarno za isušivanje kože jer mi se mora isperutat kao dio terapije, tako da ćete se s Aveneom dosta ljuštit, barem se ja ljuštim.

Zy1991
28.11.2008., 21:25
evo ovako, vidio sam da su već neki pitali kako to riješit, naime, i ja imam taj glupi problem sa crvenilom na licu, to mi je tako od samog rođenja, kako sam stariji češče razmišljam o tome da odem više doktoru da vidim jel se to može nekako riješiti il ne, al onda u priču dođe mama i kaže da ću bzvz samo čekat da dođem na red kod doktora, da je to crvenilo takvo i da je neriješivo(geni i slično,), nažalost to sam pokupio od pradjeda, jer on je on kao jedini imao to u obitelji(kud baš ja :mad:), ugl sad mene zanima šta vi preporučate? nebi samo volio da mi preporučite neku kremu, a ona ništa ne djeluje a košta masne pare :)

merlinka
29.11.2008., 10:50
Evo javlja se još jedna crvena....

Jučer sam bila kod svoje prijateljice s medicine i rekla mi je da tu nema nekog trajnog rješenja, kao prvo teba naći kremu koja ti paše (čitaj: potošit puno love, strpljeja i vremena)...Evo sad koristim Avene Antiredness, pa ću vidit šta će bit...Meni je problem što me koža i peče, npr. kad se tušuram malo toplijom vodom lice mi bude kao vulkan, crveni, peče, boli...I ne koža mi na većinu proizoda burno reagira...Tako da sam hiper hipe osjetljiva i crvena:kava:

GothicRomance
29.11.2008., 10:53
ja sam za crvenilo koristila od eucerina neku kremu za osjetljivu kozu. jos je pakiranje bilo u nekoj plasticnoj posudici i kostala je oko 60, 70kn i bila mi je dosta dobra. ali meni se crvenilo javljalo samo po zimi kada bih izasla van na hladno i znalo bi trajat cijeli dan.
ovo je ta kremica
http://www.eucerin.com.hr/empfindliche_haut/ph5_creme.asp

Zy1991
29.11.2008., 20:06
Evo javlja se još jedna crvena....

Jučer sam bila kod svoje prijateljice s medicine i rekla mi je da tu nema nekog trajnog rješenja, kao prvo teba naći kremu koja ti paše (čitaj: potošit puno love, strpljeja i vremena)...Evo sad koristim Avene Antiredness, pa ću vidit šta će bit...Meni je problem što me koža i peče, npr. kad se tušuram malo toplijom vodom lice mi bude kao vulkan, crveni, peče, boli...I ne koža mi na većinu proizoda burno reagira...Tako da sam hiper hipe osjetljiva i crvena:kava:

čini mi se da ti je frendica također skroz u pravu, očito nijedna krema nam neće pomoći doživotno, možda neki kratak period al krema će koštat masno, napravio bi bilo šta samo da se makne ta glupost s mog lica :rolleyes:

Shtefitza
29.11.2008., 20:32
Rosacea (rozacea, kuperoza) se moze dovesti pod kontrolu. PRvenstveno izbjegavajuci faktore koji je pogorsavaju. A i kremama i tabletama koje moze prepisati lijecnik.

merlinka
30.11.2008., 10:25
čini mi se da ti je frendica također skroz u pravu, očito nijedna krema nam neće pomoći doživotno, možda neki kratak period al krema će koštat masno, napravio bi bilo šta samo da se makne ta glupost s mog lica :rolleyes:

Ma, dajem šansu Avenu, kad sam ga već kupila...još sam svijetle puti, pa kad se zacrvenim, to se baš lijepo vidi...ne treba mi rumenilo:D

Zy1991
30.11.2008., 10:35
Ma, dajem šansu Avenu, kad sam ga već kupila...još sam svijetle puti, pa kad se zacrvenim, to se baš lijepo vidi...ne treba mi rumenilo:D

ta krema bi trebala odma prikrivat to crvenilo ili nakon nekog vremena?! ..ajde javi svoje rezultate ako ti nije problem, dal ti šta pomaže krema ili ne...

a ja ću otić kod dermatologa čim uhvatim nekog vremena, da vidim ima li šanse za mene da se to makne :)

merlinka
30.11.2008., 10:38
Ma čisto sumnjam, trebala bi ga ublažit...Mora proći neko vrijeme, javit ću ti, ne brini... Medicinaraka mi je savjetovala toniranu kremu...Sad ću koristirt ovo šta sam kupila i čekat...

deelayla.
01.12.2008., 22:45
:( nikad nisam mislila da ću pisat na ovoj temi:(
well shit hepenz,dakle skurila sam si facu :rolleyes: plante system (prirodna kozmetika) micelarnom za suhu kožu.to je bilo u subotu,osjetila sam užasno peckanje i odma sam umila lice,ali još uvijek imam jedva vidljive,ali ja vidim:mad: crvene mrlje,točno ondje di sam prešla s blazinicom po faci.
užas grozno koma :(
e nikad više prirodna kozmetika,fuj odvratno,to je još gora kemija! inače imam tolerantnu kožu,testirano na vichy normaderm liniji :rolleyes:

:(

Jojo Ungh
01.12.2008., 22:58
Ajme :(

deelayla.
01.12.2008., 23:06
to izgleda kao nakon čupanja brkova s onim trakama za depilaciju,samo područje nije perutavo,koža mi je glatka kao i inače,nema prišteva ali baš se vidi crvenilo na dodir :(
ne boli,ne peče,samo se crveni :(

Jojo Ungh
01.12.2008., 23:07
Jesi uspjela to nečim smiriti?

deelayla.
01.12.2008., 23:13
Jesi uspjela to nečim smiriti?

ne :( u splitu sam,nisam ponila ništa za hitne slučajeve :(
ja se nadam da će to nekako proč.
svakakva govna sam stavljala na sebe,ali nikad ovakvu reakciju nisam imala :(

Estee Lauder
02.12.2008., 00:04
To je očigledno alergijska reakcije na nešto u njihovom proizvodu,što koriste,vidiš kako smo reagirale ja i sestra na njihove kremice za izbjeljivanje.Nešto što doslovno prži kožu.Da bar imaš onaj Bepanten Plus,pa da ti on malo smiri kožu.

Jojo Ungh
02.12.2008., 00:08
To je očigledno alergijska reakcije na nešto u njihovom proizvodu,što koriste,vidiš kako smo reagirale ja i sestra na njihove kremice za izbjeljivanje.Nešto što doslovno prži kožu.Da bar imaš onaj Bepanten Plus,pa da ti on malo smiri kožu.

:top:

Annnete
02.12.2008., 14:11
ja sam tako jadna i nikakva jer mi je ponovno buknuo seboreicni derm. i sad ponovo moram radit pauzu i mackat samo ds kreme. a kako stvari stoje mislim da cu ovaj put morat i kortikosteroide (kojih doma imam na zalihi i izbjegavam koliko je to moguće).

popucala mi je koza izmedju lica i usiju, a od jednog uha do brade sve na crvene fleke koje ovaj put izgledaju ko malo opekotine i svrbe za pop...
u zadnjih godinu sve cesce mi se vraca dermatitis, a kad ga nema lice mi je ko u bebe....

idem kukat i smosazaljevat se :(

liliput99
03.12.2008., 13:58
ja sam za crvenilo koristila od eucerina neku kremu za osjetljivu kozu. jos je pakiranje bilo u nekoj plasticnoj posudici i kostala je oko 60, 70kn i bila mi je dosta dobra. ali meni se crvenilo javljalo samo po zimi kada bih izasla van na hladno i znalo bi trajat cijeli dan.
ovo je ta kremica
http://www.eucerin.com.hr/empfindliche_haut/ph5_creme.asp

isto je i kod mene. sto je hladnije, to se vise crvenim! obrazi i pogotovo nos( izgleda ko jagoda:(:D)! i to me izludjuje. inace mi je koza mjesovita. a vecina ovih krema za kozu sklonu crvenilu je dosta masna pa mi ne odgovaraju.....

Zy1991
20.12.2008., 10:35
baš sam jučer bio kod dermatologa i rekao je da je to prirodno te da je nemoguće uklonit (što sam i sam već pretpostavljao :o), ali mi je preporučio neku kremu koja bi to mogla ublažiti, kremu sam platio 145kn i nadam se da će učinit svoje za te novce inače ću poludit :D

esperanza0905
18.03.2009., 08:29
http://forum.hr/showthread.php?t=431066
evo nastavka teme....

nilly
18.03.2009., 09:59
Meni je za crvenilo dobra Roc calmance hidratantna krema...probala sam i Avene antiredness legere (spf 10)- ona kao zelenkasta, al mi nije tak dobra. Jel ima neko da je probo ovo od Eucerina: http://www.eucerin.com.hr/empfindliche_gesichtshaut/kaschierende_lsf_15.asp
Ja naručila uzorke, al nikak da stignu :(

Splenda
20.03.2009., 15:40
Meni je za crvenilo dobra Roc calmance hidratantna krema...probala sam i Avene antiredness legere (spf 10)- ona kao zelenkasta, al mi nije tak dobra. Jel ima neko da je probo ovo od Eucerina: http://www.eucerin.com.hr/empfindliche_gesichtshaut/kaschierende_lsf_15.asp
Ja naručila uzorke, al nikak da stignu :(

eucerinova mi uopće nije valjala. ne upija se u kožu, ostavlja debeli zelenkasti sloj na površini koji se peruta. ubije crvenilo zelenilom.:rolleyes::flop:
noćna krema je bolja, laganija- ali ništa posebno.

nilly
23.03.2009., 07:10
eucerinova mi uopće nije valjala. ne upija se u kožu, ostavlja debeli zelenkasti sloj na površini koji se peruta. ubije crvenilo zelenilom.:rolleyes::flop:
noćna krema je bolja, laganija- ali ništa posebno.

thaks :)
Sva sreća da ju nisam išla kupovat na svoju ruku...naručila one uzorke, al nikako da stignu :kava:

jaglenac
02.04.2009., 14:32
pozdrav!
imam seboreju na vlstištu, a nekad mi se pojavi i na faci, u obliku crvenila i iritacijskih prištića...kad sam pod stresom. lice natapam fiziološkom otopinom (super, preporučam!) i mažem bepanthenovom kremom. no ne znam čime bih ga prala, tj kojim gelom za umivanje? i koji puder koristiti? imam mlijeko za čišćenje od avenea za suhu i osjetljivu kožu, no nije mi dobro baš, pomalo me iritira
savjete, pliz!:confused:

Sweet_Candy
11.04.2009., 20:13
Pozdrav! Ovako..da ne duljim,upropastila sam si kožu. Da.:(
Kupila sam neki antibakterijski gel od Green Line-a jer sam imala 3-4 prištića po licu,pa rekoh sama sebi--možda pomogne.Ajme..kad sam ja to isprala,meni je koža doslovno "izgorila". Crvenilo..neki sitni crveni prištići se pojavili,neki masni sjaj..ma užas jedan! Od onda mi je koža doslovno užasna..
To crvenilo ne prolazi,svrbi me koža, prištići se nisu povukli..Neznam što da radim više. Kupila sam si od Avene Diroseal,ali kad lice isperem ujutro s vodom,crvenilo se opet pojavi. Neznam kako da si kožu umirim?:confused:
Stvarno sam očajna i ubija me taj svrbež... Zna li itko kakav savjet,da je po mogućnosti eksperimentirao ludo,kao i ja?

piccola
11.04.2009., 21:13
a da odes kod dermatologa ako ti ne prodje kroz koji dan:ne zna: taj proizvod ima puno alkohola ,vjerovatno je preagresivan za tvoju kožu.

Sweet_Candy
11.04.2009., 21:29
Ma da...planirala sam ići,ali mislila sam ako netko zna kako da smanjim to crvenilo i svrbež?! Nekom manje agresivnom kremom ili nekim narodnim lijekom tipa oblozi od kamilice ili sl.? Ovo traje već skoro tjedan dana,pa shvaćam napokon da neće proći samo od sebe....:(

tonya
11.04.2009., 23:33
Ne znam baš za tvoj slučaj, ali moja se mama uspjela riješiti crvenog lica Eucerinovom kremom protiv crvenila. Koristila je samo noćnu kremu i lice joj odlično izgleda! :top: Čak su joj se povukle i kapilarice oko nosa. :)

esperanza0905
14.04.2009., 08:31
Ne znam baš za tvoj slučaj, ali moja se mama uspjela riješiti crvenog lica Eucerinovom kremom protiv crvenila. Koristila je samo noćnu kremu i lice joj odlično izgleda! :top: Čak su joj se povukle i kapilarice oko nosa. :)

probala sam eucerinovu protiv crvenila dnevnu i ne hidratizira mi dovoljno...a stasno je zelena, nakon nanosenja izgledam ko duh. ocjena 2/10
vjerojatno je nocn bogatija..

Ereshkigal
14.04.2009., 15:11
Ja imam cijeli život problem sa crvenilom lica. Dermatolog mi je rekao da imam jako tanku kožu na licu i da bi to mogao biti jedan od razloga. Hladno, toplo, stresno, ma bilo šta-ja odmah crvenim. I to ne prolazi lako. Međutim ja koristim dnevnu kremu od Oriflamea, Calm down face cream i meni je puno bolje. Ako mi je lice baš jako iziritirano, stavim si 80 % aloe gel i bude mi puno lakše.

tonya
14.04.2009., 15:17
probala sam eucerinovu protiv crvenila dnevnu i ne hidratizira mi dovoljno...a stasno je zelena, nakon nanosenja izgledam ko duh. ocjena 2/10
vjerojatno je nocn bogatija..

Ova nije zelena, čini mi se da je normalna krema, bijela. :misli:
Znala joj se i perutati koža, uz crvenilo, sad se sve to povuklo. :)

ellast
14.04.2009., 15:32
Pozdrav! Ovako..da ne duljim,upropastila sam si kožu. Da.:(
Kupila sam neki antibakterijski gel od Green Line-a jer sam imala 3-4 prištića po licu,pa rekoh sama sebi--možda pomogne.Ajme..kad sam ja to isprala,meni je koža doslovno "izgorila". Crvenilo..neki sitni crveni prištići se pojavili,neki masni sjaj..ma užas jedan! Od onda mi je koža doslovno užasna..
To crvenilo ne prolazi,svrbi me koža, prištići se nisu povukli..Neznam što da radim više. Kupila sam si od Avene Diroseal,ali kad lice isperem ujutro s vodom,crvenilo se opet pojavi. Neznam kako da si kožu umirim?:confused:
Stvarno sam očajna i ubija me taj svrbež... Zna li itko kakav savjet,da je po mogućnosti eksperimentirao ludo,kao i ja?

nikakve kreme ti neće pomoć dok ti je koža u tom stanju, najprije je moraš umirit. imala sam sličan problem i deset dana sam stavljala isključivo i samo aven termalnu vodu. koža mi se skroz smirila. probaj

esperanza0905
15.04.2009., 08:14
Ova nije zelena, čini mi se da je normalna krema, bijela. :misli:
Znala joj se i perutati koža, uz crvenilo, sad se sve to povuklo. :)

ma da onda sam se zabunila jer je eucerin sad izbacio zelenu kremu bas za kuperozu...

Zy1991
25.04.2009., 20:14
evo da javim rezultat od moje kreme koju sam platio 145 a nije ništa pomogla, znači rezultata nema, krema nije ništa pomogla.. jbg to crvenilo je jednostavno nasljedno (barem u mom slučaju je tako)
i nemože se riješit kojekakvim kremama.. moram se pomirit s time da ću nekad bit kao crvenkapica jer ne mislim opet kupovat neke kreme koje će me skupo koštat a nevjerujem da će pomoć, tako je kako je :D :D..

btw. jel ima neko da mu je stvarno neka krema pomogla??

Ereshkigal
26.04.2009., 09:47
Napisala sam gore- Oriflame - Calm down face cream i aloe gel. Jedino što meni pomaže. Iako ne znači da će i tebi, nije kod svih situacija ista. Ali ako nemaš šta za izgubit, probaj.

snježana0301
27.04.2009., 02:28
evo da javim rezultat od moje kreme koju sam platio 145 a nije ništa pomogla, znači rezultata nema, krema nije ništa pomogla.. jbg to crvenilo je jednostavno nasljedno (barem u mom slučaju je tako)
i nemože se riješit kojekakvim kremama.. moram se pomirit s time da ću nekad bit kao crvenkapica jer ne mislim opet kupovat neke kreme koje će me skupo koštat a nevjerujem da će pomoć, tako je kako je :D :D..

btw. jel ima neko da mu je stvarno neka krema pomogla??
I ja sam imala takvih problema, dermatologica mi je preporučila kremu Ruboril (kupuje se u ljekarni, oko 160,00 kn). Pomogla mi je u rješavanju crvenila lica, ali ponekad sam se još znala zacrvenjeti, najviše kod promjene temperature, ono kad ulaziš iz hladnog u toplu prostoriju.
Kasnije sam prešla na Muradove preparate za rješavanje crvenila lica i oni su mi bili bolji. Koristila sam njihov gel za umivanje, onda ima tretmanski gel koji se stavlja prvi na lice koji onako hladi i rješava crvenilo, a na to onda ide hidratantna krema, zelene je boje, pa ona još malo ublaži crvenilo lica. To je sve iz te linije protiv crvenila. Meni je pomoglo, sad to više niti ne koristim nego Eucerinovu kremicu s Omegom koja mi sad rješava problem suhe kože.

*valenTINA*
27.04.2009., 18:26
ja sam koristila kremu senzibio AR od bioderme... to je krema za osjetljivu i kožu sklonu crvenilu... i meni je bila baš ok :D

Zy1991
27.04.2009., 23:17
ja sam koristila kremu senzibio AR od bioderme... to je krema za osjetljivu i kožu sklonu crvenilu... i meni je bila baš ok :D

e pa to je baš ta krema što sam i ja koristio, al eto jbg nije mi ništa pomogla :rolleyes:

*valenTINA*
29.04.2009., 13:18
aha... šteta... a eto svi smo različiti... ako čujem ili probam još koju, javim :)

Disease
01.05.2009., 18:43
Ja sam jako blijeda....Koza mi je sasvim normalna
samo mi je na podrucju oko nosa crvenilo i samo se tu javljaju pristici(malo ih)
posto sam skoro bijela to se bas vidi ima li sta protiv toga??

m-and-m
30.06.2009., 13:57
Meni je magistra preporučila Avene Antirougeurs, ali kako inače imam masnu kožu, a ova je krema za suhu i osjetljivu, nikako mi ne paše. Premasna je.
Još mi je dala i Avene-ov tester za njegu osjetljive kože (skin recovery cream), jer je takva koža sklonija crenilu ali nisam primjetila nikakav rezultat.

Jeli tko otkrio kakvu kremu protiv crvenila ali za masnu kožu? Ili možda neki narodni lijek..još bolje?

anchica
03.07.2009., 19:55
ermmm cula sam da kupka od mekinja moze ublaziti jak svrbez.jednostavno dodajte mekinje u kupku.ili cak od zobene slame.moze se dodat u kupku ili nanijeti kao oblog na bolno mjesto.
vrkuta i tratincice suzbijaju upale.20g listova vrkute 20 g tratincice i 20g ranjenika .pomijesat te biljke prelit ih kipucom vodom (1 salica na 2 cajne zlice bilja) i ostaviti da odstoji.Kad se ohladi do te mjere da je topao namocite lanenu krpu i polozit na bolno mjesto.Ne znam koliko je to preporucljivo za lice.

soundvision
03.07.2009., 22:05
Kao što je netko gore već napisao, brijem da samo laserska metoda sužavanja krvnih žila na licu može nešto trajnije i učinkovitije pomoći kod problema sa rosaceom. Ja također imam problem sa istom, probao sam jednu kremu prije od Uriaga cini mi se (sjecam se da je imala roza tubu) i nije mi gotovo nista pomogla.

Da li je isao tko na lasersko uklanjanje rosacee i koliko para je pljunuo za to? :kava:

Zy1991
05.07.2009., 15:35
to lasersko uklajanje mi se čini kao jedino riješenje, al opet ko garantira da nakon tih ''ubijaanja'' krvnih stanica po licu (koje su kod nas izraženije, mi što imamo probleme sa crvenilom), one se neće opet pojavit, neznam šta reći, onaj ko je to radio jedini može reći kakav je rezultat..
što se tiče cijene, slao sam mail jednom doktoru u vezi toga i odgovor je bio ovaj:
''za crvenilo lica aft tretman 3-5 tretmana, prvi tretman 1500-1800 kn a svaki idući tretman ima nižu cijenu''

soundvision
05.07.2009., 16:05
To u biti i pretpostavljam da nakon tretmana laserom nije kod svih jednako trajno. Nekome može trajati 2-3 godine pa se ponovno pojaviti (doduše blaži oblik), dok kod drugih sve biti super ostatak života. Tako je to kod svih kožnih poremećaja/bolesti :)

A sto se cijene koju navodis tice .. uf, velika je, to bi bilo cca tisuću eura. Ali kad pogledas drugu stranu, ako nekoga to stvarno jako muci onda i nije toliko puno. Koliko samo kosta zivaca trazenje cudotvornih kremica koje kod 80% ljudi imaju samo placebo efekt i ništa više. Vidio sam na netu slike before/after nakon laserskog tretmana i super to izgleda, no slažem se da bi bilo bolje cuti nekog domaceg koji je to u 'Rvackoj radio pa da vidimo kakvi su rezultati :mig:

ekipal
15.09.2009., 18:43
jel ikad netko probao staviti puder koji smiruje upale na lice...ja to stavljam svaki dan i mogu reci da vidim kako polako crvenilo nestaje

louiana
16.09.2009., 08:41
jel ikad netko probao staviti puder koji smiruje upale na lice...ja to stavljam svaki dan i mogu reci da vidim kako polako crvenilo nestaje

koji bi to bio?
al misliš ovako dječji puder,jel? ili?

papavero
12.11.2009., 09:50
Imam crvenilo oko nosa, odmah ispod ochiju, koje se peruta s vremena na vrijeme, sto me potpuno chudi, s obzirom da su mi tu pore proshirene. Odbijam da idem kod dermatologa, jer ako mi ustanovi kuperozu, tacno cu da prodimim.

Imate li neki savjet za kremu koja ce mi to crvenilo umanjiti? Trenutno, koristim neku niveu malo masniju, q10 ili tako nesto i uvece taj dio mazem uljem od nocurka. :confused:

papavero
13.11.2009., 08:55
Imam crvenilo oko nosa, odmah ispod ochiju, koje se peruta s vremena na vrijeme, sto me potpuno chudi, s obzirom da su mi tu pore proshirene. Odbijam da idem kod dermatologa, jer ako mi ustanovi kuperozu, tacno cu da prodimim.

Imate li neki savjet za kremu koja ce mi to crvenilo umanjiti? Trenutno, koristim neku niveu malo masniju, q10 ili tako nesto i uvece taj dio mazem uljem od nocurka. :confused:

I odem ja tako na neku prezentaciju dr.hauschka proizvoda i ova teta mi kaze da mi je to najvjerovatnije seboreichni dermatitis :eek: Uzas!

blenta
03.01.2010., 10:08
U zadnje vrijeme mi se poslije tuširanja lice totalno čudno zacrveni. Ne zacrveni se jednolčno, nego se pojave neke čudne velike tamno crvene (već malo naginju i prema ljubičastom) fleke koje koliko vidim jedino izbjegavaju područje oko usta. Povuče se to kroz najviše 10 minuta, ali nije mi normalno. Ne vide se žilice, pa po onome što sam čitala ne bih rekla da je kuperoza, ali pojma nemam što bi moglo biti. Ideje?

Don_Deny
07.03.2010., 21:36
...da je to meni od rodjenja pa hajde ,da je jos neko u porodici imao tako nesto pa genetski ali...
...u cemu je stvar,obrazi mi se rumene ili crvene na tople prostorije,zimi na hladan zrak,od alkohola......inace su normalni!!!
Kada sam na nekoj zurci npr. prostorija u kojoj ima puno dima i nema puno vazduha, vruce je u njoj(vruce samo meni ne drugima:D)meni je u glavi onda toliki pritisak da osjecam da ce mi glava puci,odmah osjetim da su mi obrazi crveni i veoma topli , a uopste mi nije neugodno niti sta drugo sto dolazi u vezu s nelagodom,ali eto stvarno neznam u cemu je stvar!
Nikakve kreme pudere ili sta slicno nisam koristio do sad a kako je krenulo mislim da cu morati,posto je stvarno ruzno.
I da kazem da imam veoma glatko lice i nikada nisam imao neke bubuljice ili rane kakve na licu cak ni u pubertetu!!!
Mnogi mi kazu da to nije neki problem , posto sam tamne puti i imam jako crnu kosu....i da se to toliko ne primjeti ali ipak u tim situacijama je jako ruzno !!!

Pa eto ako ima neko slican problem ili ga je imao nek preporuci nesto ....:)

Yellow Label
14.03.2010., 15:08
Ja isto imam roskastu kožu na licu. Pošto mi koža nije osjetljiva nego samo prirodno roza, koristila sam zeleni puder u kamenu i bio mi je SUPER! Jel zna netko gdje ima zeleni puder za kupiti kod nas?

bejo
14.03.2010., 16:17
moja priča o crvenilu :D
nikad nisam imala crvene obraze, do prije pola godine (možda malo više) kad su mi se stvorili neki prištići i počela sam koristiti teže pudere da ih prekrijem. teži puderi su mi izazvali užasnu dehidriranost kože i počela se ljuštiti na obrazima, te sam dobila crvenilo koje nikako nisam mogla maknuti. probala sam sve i svašta, ništa nije pomagalo, koža je i dalje bila jako crvena, izgledala je kao neka jaka alergija ili dermatitis (bila je crvena i kad je bilo hladno, toplo, kad sam bila na vjetru, suncu, u kući, vani - stalno). prestala sam koristiti teške pudere i stalno se trackala losionima, serumima, kremama i opet se nije crvenilo povlačilo. i onda sam dobila avene trixera tester, i već nakon 10 dana se crvenilo skoro potpuno povuklo, nema dehidriranosti kože (ta kremica je namijenjena i atopijskom dermatitisu). sad su mi obrazi tek lagano crveni, gotovo neprimjetno, a očekujem da će i to nestati kroz neko vrijeme :)

*Alicia*
25.07.2010., 15:17
Ja nemam tako strasno crvenilo, da se prekriti sa malo pudera.

Pokusavala sam svakakve kreme, od skupih do jeftinih, i nema poboljsanja, ali na srecu ni pogorsanja. :)

Trenutno koristim samo beby kremicu, ali voljela bih da mogu pronaci odg. kremu, najradije nocnu, za mene.:cerek: Cisto da ne moram uvijek puder da stavljam...

dane-elec
19.01.2012., 15:27
dakle, imao sam pristice na licu. i koristio sam losion s klindamicinom od 0.6%
s vremenom, pristevi su nestali. ali je ostalo crvenilo na licu.
pa, znate li neku kremu koju mogu koristiti?

NoStress
20.01.2012., 06:13
dakle, imao sam pristice na licu. i koristio sam losion s klindamicinom od 0.6%
s vremenom, pristevi su nestali. ali je ostalo crvenilo na licu.
pa, znate li neku kremu koju mogu koristiti?

Imas temu oziljci,mrlje od akni pa pogledaj tamo sta bi ti moglo pasat.

chiasm
13.02.2012., 16:53
http://www.forum.hr/showpost.php?p=37776979&postcount=3675

dodajem još
http://www.clinique.com/images/products/250x250/clq_6LJ401_250.jpghttp://www.clinique.com/images/products/250x250/clq_6L4P01_250.jpg

meni ni jedno ni drugo nisu bili bas nes... prodavala sam ovaj base na jesen, sta ga nisi uzela :zubo:

.lee.
13.02.2012., 17:20
meni ni jedno ni drugo nisu bili bas nes... prodavala sam ovaj base na jesen, sta ga nisi uzela :zubo:

onda pojma nisam imala za to :zubo:
znači, nije nešto, a? meni su obrazi baš jako crveni :( do te mjere da mi nekad ni puder ne prekrije to kako spada, pa moram rumenila izbjegavati u ove zimske dane jer inače izgledam ko klaun.

chiasm
13.02.2012., 19:53
onda pojma nisam imala za to :zubo:
znači, nije nešto, a? meni su obrazi baš jako crveni :( do te mjere da mi nekad ni puder ne prekrije to kako spada, pa moram rumenila izbjegavati u ove zimske dane jer inače izgledam ko klaun.

ja ih zaboravim vecinom tako da ih ne trebam ni izbjegavati ali inace, ionako mi pasu smedjkasta i narancasta, roza ako su totalno svijetla, nista na crveno ili srednje rozo nikako :)
puder ili bb krema mi ujednaci lice, cure inace cesto koriste i zelenkaste primere da neutraliziraju rumenilo, npr smashbox ili make up forever, ili malo metnes zuckastog korektora, ja imam benefitov u sticku bas za to ali se ne mogu sjetiti naziva, onako zuti tanki stick :zubo:

zaskia
13.02.2012., 19:59
Pixiwoo Nic je otkrila neko čudo za smirivanje crvenila na svojim obrazima, cini mi se da sam vidjela u jednom od videa...:misli:

evo u ovom
http://www.youtube.com/watch?v=r4DaR1clIco&list=UUjEPwaev8_zrpafISAPhruA&index=5&feature=plcp

Hummingbird12
10.03.2012., 12:32
jel neko zna dal ona klinika u sklopu šalate obavlja lasersko "skidanje crvenila " i koliko otprilike košta

Acid_2
10.03.2012., 12:41
zna li itko koliko dođe ovo?

http://www.pharmasante.fr/200-256-large/rosaliac-uv-riche-la-roche-posay.jpg
La Roche Posay Rosaliac UV Riche

dečko ima suhu kožu sa crvenilom, najviše na obrazima i nosu, stavila sam mu jučer tester ove kreme, i fkt mu je dobro nahranila, a i ugodno miriše. planiram mu je uzet

Zlajja
29.08.2012., 20:37
Evo i ja se javljam... Takodjer imam dosta osjetljivo lice.. Nemam bas nekih velikih akni, ali ono s tim crvenilom se to doima kada ih ima na milione...
Kod mene je isto najveci problem kod npr tusiranja, zacrvenim se sam tak da to nije normalno... onda npr poslije bazena, kada mi se lice svo isusi i klorizira, i onda tada stavim neku kremu, isuseeee pa budem crven kao crvendac... Isto tako npr u posljednje vrijeme (cak je do toga doslo), da se ne umivam uvijek ujutru kada trebam ici vani, jer mi voda isto ne pase na lice.. jedino sam normalan kada se probudim tek, valjda kad se smiri sve te reakcije... cim se malo uzbudim, povisim temperaturu BUmm crveni zlajja :D
Ima li neka krema za mene? ali nesto sto bi preko noci stavio ili tako nesto,, jer koju god stavim kremu treba par sati da se lice vrati na normalu...
Savjeti?

moćna carica
29.08.2012., 20:44
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/212/

Zlajja
31.08.2012., 12:35
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/212/

Upravu ovi simptomi mene muce.. A jel se uzima cijeli ovaj komplet od 4 artikl ili? I koliko kosta sve ovo?
Unaprijed hvala...

moćna carica
31.08.2012., 15:37
a ne znam dali ti treba cijeli komplet, ja sam uzela 4 stvari: za umivanje, masku, fort intezivni tretman + emulziju sa spf jer sunce isto pojačava osjetljivost kože

cca500kn sveskupa, ali definitivno već mjesec dana najviše koristim forte kremu (uz masku povremeno) koja mi i pomaže

meni je to dermatologica preporučila, a u jednoj apoteci cura baš nije bila susretljiva (ili nije imala pojma ili je ne zanima) pa sam otišla u drugu ljekarnu gdje je prodavačica jednostavno sve znala što me je zanimalo i savjetovala me što da uzmem.

Obavezno moram izbjegavati topliju vodu (ili nedajbože vruću) kod tuširanja i umivanja

ako je lice baš dobro zahvaćeno rozaceom najbolje je otići kod dermatologa jer postoje i medicinske linije krema za taj poremećaj http://www.cybermed.hr/clanci/rosacea

vlovrec
20.10.2012., 13:01
Evo i ja se javljam... Takodjer imam dosta osjetljivo lice.. Nemam bas nekih velikih akni, ali ono s tim crvenilom se to doima kada ih ima na milione...
Kod mene je isto najveci problem kod npr tusiranja, zacrvenim se sam tak da to nije normalno... onda npr poslije bazena, kada mi se lice svo isusi i klorizira, i onda tada stavim neku kremu, isuseeee pa budem crven kao crvendac... Isto tako npr u posljednje vrijeme (cak je do toga doslo), da se ne umivam uvijek ujutru kada trebam ici vani, jer mi voda isto ne pase na lice.. jedino sam normalan kada se probudim tek, valjda kad se smiri sve te reakcije... cim se malo uzbudim, povisim temperaturu BUmm crveni zlajja :D
Ima li neka krema za mene? ali nesto sto bi preko noci stavio ili tako nesto,, jer koju god stavim kremu treba par sati da se lice vrati na normalu...
Savjeti?

Ista stvar kod mene. Samo ja nemam akne. Ujutro stvarno izgledam savršeno.
Isto se ujutro ne umivam jer sam sva flekava čim se dodirnem s vodom. A nakon tuširanja, to je užas, crvena sam ko rak. Ne tuširam se sa vrućom vodom, mlakom.

A nakon vježbanja mi je lice tako crveno da mislim da će mi eksplodirati. I treba par sati da mi to crvenilo malo splasne, znači moram vježbati doma i ne planirati nikakav izlazak nakon vježbanja.

Mažem se isključivo Nivea kremom jer od svih drugih dobijem neki osip po kapcima.

Da kupim neku kremu od Avene-a čiju liniju je Moćna carica preporučila, malo mi je skupo sve kupovati.

moćna carica
20.10.2012., 15:05
kad netko tako jako odreagira na skorosve, onda je najbolje prvo probe uzeti pa vidjeti kako će koža reagirati, a kad se pronađe "ona prava krema" onda je se treba držati dok pomaže

vlovrec
27.10.2012., 15:05
kad netko tako jako odreagira na skorosve, onda je najbolje prvo probe uzeti pa vidjeti kako će koža reagirati, a kad se pronađe "ona prava krema" onda je se treba držati dok pomaže

Kod mene u ljekarni ne žele dati testere, valjda ih sve razdjele među sobom čim ih dobiju pa više nemaju. :503:

Savjet koju kremu prvu da kupim iz te linije? Pa ću ih sve isprobati ako ne ide drugačije...

moćna carica
27.10.2012., 21:07
Ne znam što da ti preporučim. Probaj pročitati opise za svaku tu kremu pa vidi što bi ti najbolje odgovaralo prema tipu kože (suha-masna). Ja sam pomalo razočarana u to sve skupa (ne mislim samo na jednu marku, nego na skoro sve što sam isprobavala) jer prvo kao da mi pomaže,a onda opet dođe perod kad se crvenim i tako se vrtim i stalno nešto tražim. Moram reći da mi je jako dobro bilo kad sam lice čistila s čistim bademovim uljem i još se natrackala s nekom uljnom mješavinom iz mullera (ulje divlje ruže, u stvari su 3 ulja pomješana mislim da je divlj. ruža+lješnjak+jojoba, 200ml za 59kn) no problem kod takve njege je što se nakon nekog vremena javi isušenost kože pa se onda crveni jer dobije mikrooštečenja od dehidracije, pa sam to probala riješiti eteričnim vodicama, ali na večinu burno odreagiram pa nije išlo. Onda sam opet uzela rozamet kremu od dermatologa (ide na recept) ali ni nju ne mogu dugo koristiti jer ten mi bude nekako "zapušten" ogrubi ili štajaznam- uglavnom izgubljena sam u svemu pa isprobavam i istražujem jer želim savršen ten, a jako sam daleko od toga. Mislim da ću sada naručiti nešto od YvesRochera (samo još ne znam što :cerek:)

vlovrec
28.10.2012., 07:15
Ne znam što da ti preporučim. Probaj pročitati opise za svaku tu kremu pa vidi što bi ti najbolje odgovaralo prema tipu kože (suha-masna). Ja sam pomalo razočarana u to sve skupa (ne mislim samo na jednu marku, nego na skoro sve što sam isprobavala) jer prvo kao da mi pomaže,a onda opet dođe perod kad se crvenim i tako se vrtim i stalno nešto tražim. Moram reći da mi je jako dobro bilo kad sam lice čistila s čistim bademovim uljem i još se natrackala s nekom uljnom mješavinom iz mullera (ulje divlje ruže, u stvari su 3 ulja pomješana mislim da je divlj. ruža+lješnjak+jojoba, 200ml za 59kn) no problem kod takve njege je što se nakon nekog vremena javi isušenost kože pa se onda crveni jer dobije mikrooštečenja od dehidracije, pa sam to probala riješiti eteričnim vodicama, ali na večinu burno odreagiram pa nije išlo. Onda sam opet uzela rozamet kremu od dermatologa (ide na recept) ali ni nju ne mogu dugo koristiti jer ten mi bude nekako "zapušten" ogrubi ili štajaznam- uglavnom izgubljena sam u svemu pa isprobavam i istražujem jer želim savršen ten, a jako sam daleko od toga. Mislim da ću sada naručiti nešto od YvesRochera (samo još ne znam što :cerek:)

Hvala ti na odgovoru.
Javi svakako šta si uzela od Rochera. Idem ja u proučavanje...

mell256
28.10.2012., 15:18
La Roche Posay Rosaliac UV Riche

i ja sam probala tester i koža mi je počela doslovce gorit nakon 2 minute :eek: :(
I odem ja tako na neku prezentaciju dr.hauschka proizvoda i ova teta mi kaze da mi je to najvjerovatnije seboreichni dermatitis :eek: Uzas!

seboreični dermatitis nije tako strašan :mig: iako se meni u početku činilo kao nešto jako jako grozno i bila sam zabrinuta.. bitno je promijeniti prehrambene navike, provesti detoksikaciju i riješiti se štetnih toksina iz tijela a onda i koristiti kreme i proizvode koje odgovaraju takvom tipu kože.

azra3012
31.10.2012., 07:21
niste još spomenuli pa me zanima:

imam užasan problem s crvenilom na licu tijekom treninga. inače sam blijeda, obrazi mi se zarumene kad je vani hladno ili jako vruće i ne smeta me jer nije strašno. al ovo na treningu mi je baš =/ znam da je od vježbanja, tijelo se na taj način brani - al jel ima kakav lijek za to osim smirivanja tijela i hlađenja? ili neki dobar puder?

u principu mi se slije s lica :D al ak ima tko kakav prijedlog... molim vas. =) jer nije onak malo sam crvena, neg je baš jakojako crveno, a nije od neugode.

vlovrec
31.10.2012., 20:55
niste još spomenuli pa me zanima:

imam užasan problem s crvenilom na licu tijekom treninga. inače sam blijeda, obrazi mi se zarumene kad je vani hladno ili jako vruće i ne smeta me jer nije strašno. al ovo na treningu mi je baš =/ znam da je od vježbanja, tijelo se na taj način brani - al jel ima kakav lijek za to osim smirivanja tijela i hlađenja? ili neki dobar puder?

u principu mi se slije s lica :D al ak ima tko kakav prijedlog... molim vas. =) jer nije onak malo sam crvena, neg je baš jakojako crveno, a nije od neugode.

Znam kako ti je, meni nakon vježbanja lice tako gori da imam osjećaj da će mi glava eksplodirati.

wendy01
16.11.2012., 16:57
palo mi je na pamet na lice staviti kremu protiv hemeroida jer u sebi sadrži efedrin - zašto - pa ako efedrin stisne krvne žilice u nosu (koristi se u kapima za nos!!!), zašto ne bi stisnuo i moje kapilare na licu ...

... mužu sam kupila KREMU PROTIV HEMEROIDA - tako se zove od Jadran, Galenski laboratorij; Rijeka - i odlučila isprobati ovu kremu s efedrinom na licu ... i djeluje, trenutno olakšava ... meni se ne sviđa što je malo grublje strukture, kao fini piling na crvenoj, natečenoj koži lica ...

... ta krema mi trenutno olakša tegobe, djeluje jedno vrijeme, nije skupa i možete je nabaviti u svaoj ljekarni ...
... da, kad sam zbog drugog problema bilak kod dermatologice, rekla mi je - svaka čast što ste se toga sjetili, ali je nemojte nanositi na lice više od 2 puta dnevno ... ma kakvi, ja to samo povremeno napravim ... da, rekla mi je da se dobro napudram kad idem peglati ... stvarno, svi pišete o zimi, bazenu, ja poludim za vrijeme i poslije peglanja ...

... i stvarno djeluje ... napominjem, ovo je samo za trenutno olakšanje, ova krema ne liječi kuperozu već smiruje crvenilo i natečenost ... potrebno je nastaviti s uobičajenom njegom osjetljive kože ... i štititi kožu, ja potrošim cijeli tekući puder zimi, po ljeti mi je dovoljna dobra krema s UV zaštitom ...

... pozz svima, napišite imate li kakav komentar na ovo ... baš sam je malo prije išla pogledati, pri kraju mi je i morat ću kupiti novu ...

azra3012
17.11.2012., 23:57
Znam kako ti je, meni nakon vježbanja lice tako gori da imam osjećaj da će mi glava eksplodirati.

kolko treba da ti se smiri? sad dok je vani hladno mi treba 20ak minuta, taman da dođem do doma navečer.

užasna je to stvar, nemreš se opustiti uopće. ja se često fizički sputavam tijekom treninga jer znam kaj slijedi kad se malo više forsiram -.- mislila sam otići do dermatologa, al nekak sumnjam u sve to, nisam čula nikakve pozitivne rezultate od nikog.

Anarniel
20.11.2012., 22:12
Cure, zašto vas opterećuje crvenilo lica tijekom treninga? Pa to je najnormalnija stvar, krvotok je jako ubrzan i sve to, ja se isto zacrvenim ko paprika na intenzivnijem treningu, i ne vidim u čemu je problem. :ne zna: Pa nije da mi je u teretani bitno kako izgledam, nego da se pošteno izmorim.

azra3012
04.01.2013., 20:41
Cure, zašto vas opterećuje crvenilo lica tijekom treninga? Pa to je najnormalnija stvar, krvotok je jako ubrzan i sve to, ja se isto zacrvenim ko paprika na intenzivnijem treningu, i ne vidim u čemu je problem. :ne zna: Pa nije da mi je u teretani bitno kako izgledam, nego da se pošteno izmorim.

meni je bitno jer mi se lice jako zažari i nemrem se koncentrirati na koreografiju zbog toga, a poanta plesa je da se gledaš ravno u ogledalo i na taj način popraviš držanje i jačinu kojom radiš na treningu.

a i kroz koji mjesec postajem instruktorica pa mi je bitno da ljudi ne doživljavaju ples ko neku vježbu i trening, već zabavu, a i da me gledaju na taj način (a mahnito papričasto crvenilo lica mi ne spada u tu kategoriju) =/

odustala sam od traženja 'lijeka' protiv toga, tu sam došla jer me zanima kak je ostalima =) kolko znam, za to nema neko trajno rješenje.

foresst
06.01.2013., 16:54
clinique ima liniju redness baš namijenjenu koži sklonoj crvenilu i kuperozi.

probala sam samo kremu (Redness Solutions Daily Relief Cream), jako je hidratantna, ostavlja priličan sjaj na licu (kao da je masna, ali piše da je oil free). prodavačica je tvrdila da umiruje crvenilo, sprečava pucanje novih kapilara i da održava trenutno stanje trajnog crvenila (trebalo bi je kontinuirano koristiti da ne vrisnu nove kapilarice). dobila sam uzorak u posudicu, koristila jedno 10-ak dana i ne mogu ništa pametno reći, osim da mi je ok kao podloga jer mi je koža malo dehidrirana; nakon treninga mi je lice bilo dosta crveno, ali vjerojatno bi trebala i njihov zeleni puder i sva ostala zelena čuda, ali nije mi toliko bitno kako izgledam na treningu. ustvari, nije mi uopće ugodno vježbati našminkana i zabetoniranog lica

imaju i neku sos kremu koja navodno trenutno umiruje najjača crvenila, ali to nisam probala.

probajte u mulleru uzeti uzorak (dođite sa svojom posudicom) pa testirajte. nije baš jeftino ako ne djeluje kako tvrde

Fantasia24
16.03.2013., 13:19
http://img195.imageshack.us/img195/8096/dsc00220bp.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/195/dsc00220bp.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

HEY... ima li itko iskustva s ovakim crvenim mrljicima na licu? znaci nisu klasicni pristici, mrljice nisu upaljene, nisu ispunjene ni cim, vec se samo crvene i kao malo perutaju! pojave se priko noci. akne nemam (hvala Bogu). koristim la roche-posay kreme za osjetljivu kozu (ponekad avene) i umivam se samo vodom... zna li itko uzrok ovome? hvala