PDA

View Full Version : Prerano otvorena, skraćen cervix....

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15

nuklea500
08.11.2012., 12:53
Hej cure, evo mene malo prijaviti stanje, skinuli me sinoc da tokolize i pocela uzimati partisistem oralno, sad cemo vidjet ctg danas - molim boga da i ovo bude funkcionalno da me ne vrate natrag na vensku terapiju ... Jer sinoc sam se konacno nakon 5 dana istusirala ... Uh koje olaksanje!

Super vijest. :) Zaista, najgore je biti prikopčan 24h na to čudo. Ja sam zasad ga zasad izbjegla.

E, kod nas se sve žene na tokolizi svakodnevno tuširaju. Otkopčaju ih na 10ak minuta, brzinski se istuširaju pa ih ponovno prikopčaju.

Brita, ja se ne veselim previše ni odlasku kući jer živim u ludoj državi u kojoj mi zdravstveno vrijedi samo u županiji u kojoj sam prijavljena, tako da moram biti u Mostaru kod roditelja, a dragi mi je 120 km dalje. Kod roditelja neću imati mir kao što ga imam u kućici s md. Da sam znala da ću imati kompliciranu trudnoću, davno bih se prijavila u županiji md, sad mi je kasno dok ne rodim.

Al' da mi je bolnica dosadila, jest :D

Držimo se sve do 36 tt, a onda nek se slobodno otvorimo i 10 prstića :D

Mangica
09.11.2012., 15:02
Cure! Ja jos uvijek cekam uzv!!!! Nije da negdje idem ili zurim, ali od pon mi najavljuje da ce me danas pogledati a sad nista od toga! Nitko ne razumije sto znaci strogo lezanje u bolnici. U ovim danima i vadenje krvi predstavlja neki dogadaj, a kamo li UZV. I jos sam na ctg-u imala jednu kontrakciju, bezbolnu, stislo me skroz gore pokraj pupka, normalno, ali mi se ne svida brezuljak na papiru. Grrrrrr........

Saffron08
09.11.2012., 16:09
Nuklea, bit će ti bolje doma, bar ćeš imati koliko toliki mir. Gdje ležiš? Na Bijelom brijegu (znam samo za tu bolnicu u MO) ili negdje drugo?
Mangcie, drž se. Kakvo je gore stanje? Jel se gužva malo smanjila? Jel patologija skroz odvojena od rađaone i babinjača? U Vinogradskoj su na istom katu, a ne znam kakav je raspored na SD.

Tinchi28
09.11.2012., 16:58
Cure! Ja jos uvijek cekam uzv!!!! Nije da negdje idem ili zurim, ali od pon mi najavljuje da ce me danas pogledati a sad nista od toga! Nitko ne razumije sto znaci strogo lezanje u bolnici. U ovim danima i vadenje krvi predstavlja neki dogadaj, a kamo li UZV. I jos sam na ctg-u imala jednu kontrakciju, bezbolnu, stislo me skroz gore pokraj pupka, normalno, ali mi se ne svida brezuljak na papiru. Grrrrrr........

Vidis kak su doktori razliciti, ja na tokolizi nisam imala nista, jucer nekih 4 kontrakcije do jacine 40, a danas dvije do 40 i jednu do 30. To govorimo u vremenu od 40 min. I taj nalaz ne smatraju strasnim jer su kao slabe i u nepravilnim razmacima. Kako je kod tebe? Koja jacina kontrakcija?
Ja sada cekam pregled da vidimo otvorenost, i trazila sam da naprave briseve jer mi se cini da mi se candida vratila u ovim bilnickim uvijetima, a za to sve cekam ponedjeljak, ako i to ne odgofe ... Stvarno je ubitacno to lezanje u bolnici!

Saffron08
09.11.2012., 17:07
Tinchi u kojoj is ti bolnici? :grli: Stvarno suosjećam s vama. S prvim sam ležala 10-15 dana u Vinogradskoj i svarno jest ubitačno. Znaš da je sve to za bebicu, ali opet se uvuče onaj neki očaj i tuga... Nadam se da se bar ljudski odnose općenito pema tebi.

Mangica
09.11.2012., 17:29
Saffron, nemam pojma je li guzva jer ne izlazim iz sobe :). Inace kad nema mjesta na babinjacama tu na patologiju smjeste i njih.
Tinchi, bila je jedna do 50 u cca pola sata, kazu da se maternica mora pripremati za porod i prije i da to nije nista.
Inace, nije me jos pogledao, a prije dva tjedna me gledala neka druga dr. Sad sam tako ljuta jer smo mi tu zatvorene doslovno u samicu, nitko nas ne ferma ni pol posto i jos nas ne mogu ni pogledati kad kazu da hoce. A mene takooo zanima kakva je situacija dilje i koliki je beban. Kao, lezanje tu nsm ne ubije duh dovoljno nego nas jos i odgadu za "kad ce imati vremena"! Uh, tukla bi......

Ljelja
09.11.2012., 17:39
joj, koliko je to različito kad ležiš u manjoj bolnici van Zagreba. ipak je em intimnija atmosfera, em upoznaš svakog liječnika i on tebe, em se pregledi obavljaju po rasporedu, em nema baš tolike gužve. mislim, i kad je ima, ona je relativna i kratko traje. dan-dva.

ja sam bila sva jadna kad sam trebala prvi puta ostati. a ustvari mi je bilo skroz ok. osim hrane koja je bljak. sad mi se čak ne čini toliko strašnim ako me nakon skidanja šava ostave u bolnici do poroda. a to je vrlo moguće. a moguće je i da tako preležim 2 tjedna do tremina! :rofl:

nadam se ipak da neću.

brita
09.11.2012., 17:42
mangice, tinchi :grli:
žao mi je... ali još malo...

ja bila na pregledu u bolnici.. nije mi radila uzv :( a ja baš htjela vidjeti jer je bebica što narasla obzirom da me moja privatna prije mjesec dana zaplašila da je mala... ali dok u bolnici je rekla da nema potrebe, da je prije 10 dana uzv bio uredan ....,

stanje uloživosti je jednako.. ništa nije išlo na gore :cheer:

idem na kontrolu slijedeću nedjelju.. i do tada pijem partusistene... a onda se nadam da ću izdržati još barem dva tjedna da stignem sve obaviti i psihički se pripremiti....

Mangica
09.11.2012., 17:58
Super brita! Izdurat ces ti to garant!

Najbolje je to sto sam ja kao na "vip" tretmanu jer mi je mama blisko suradivala s dr i jako ju cijeni. Zamisli tek da sam bez veze..... U svakom slucaju, meni vazno da dani idu a ja u komadu. U ned je 9 tjedana lezanja!!!!!

Tinchi28
09.11.2012., 19:43
Ja sam u Karlovcu u bolnici, nisam u zg. Ma na bolnicki tretman se ne mogu pozaliti, stvarno su dr i sestre jako korektni i lijepo se odnose prema pacijentima. Uzv su mi napravili kad sam trazila a za pregled sam i ja svjesna da bolje ne ceprkati cesto posto to moze samo pogorsati stanje. Meni ce evo biti sutra tjedan dana i relativno brzo mi je proslo, nedostaju mi samo posjete :-(
Mangice, 9 tjefana, uh to je stvarno dugo ... Ja se nadam ukupno izdrxati jos 4 u komadu, pa ako treba i u bolnici na infuziji, samo da decki budu sto veci
Brita, super za nalaz, neka tako ostane jos koji tjedan!

Little Floramy
09.11.2012., 22:48
Curke, nemojte tako olako shvačati preglede i to još vaginalno i da budu česti.Ionako mi koje se moramo paziti-mirovati-ležati nije baš poželjno da nas svako malo rošću dolje, dali rukom ili sondom jer mogu nam nanjeti više štete nego koristi na kraju krajeva.
Još iako smo malo otvorene riskantno je, tako da neko optimalno riješenje valjda znaju(ovisno od slučaja do slučaja) naravno.
Meni je dr. u Vinogradskoj prije tjedan dana rekla da me ne treba pregledavati jer se stanje cerviksa na cervikometriji nije promjenilo, taj dan sam dobila i nalaze briseva koji su svi bili sterilni i još mi je napomenula da što manje pregleda dolje to za nas bolje(misleći tu na bebu i infekcije kojekakve).
Ukoliko bi se javili neki novi simptomi ili bolovi odmah doći u hitnu i maručila me za dva tj. na kontrolu.
Morate u svojim glavicama samo misliti optimistično i ne zamarati se previše....ovoj su radili ovo, a meni ništa ...itd.......ne ne tako curke moje.
Eto i dalje pijem terapiju, lagano se krećem, hodam dakako, ne ležim samo jer me noga onda ubije da cijelu noć budem budna ...ali sam si nekako sve olakšala i mantram si u svojoj glavici o najboljem ishodu i bezbolnom porodu......:cerek:
Imamo mi još do kraja uhhhhhuuu ali opet ponavljam lijepe misli i podizanje raspoloženja, puno smijeha...optimizam najviše koliko god to stereotipno zvučalo ali pomažeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jeeeeeeeeeee juhuuuuuuuuuuuuuuu idemo curke puno zujite i vibrajte...ma bit će sve za pet..ma za 10!!:cheer:

Mangica
10.11.2012., 06:17
Little floramy, mene nikqd ne. Gledaju niti vaginalno ni sondom, samo vanjski uzv bas zato da ne bi cackali. Kad si u bolnici i 5 dana ti najavljuju pregled i onda te puste da cekas kao mladi majmun cijeli dan da te na kraju nitko ne bi primio, bude ti u najmanju ruku glupo. Sto se tice pozitive, naravno da duboko vjerujem da ce biti sve super. Znam samo kako sam se osjecala ona 2 tjedna doma sa svojom misicom, a kako se osjecam vec 4 tjedna u bolnici, u istoj pozi, na istom mjestu, kad se svako jutro prvo zapitam kako je moja dvogodisnjakinja spavala, jel me nocu zvala ili jos gore nije, i kad mi se zivot sastoji od vizita, ctga i kombiniranja cuvanja djeteta koje je daleko od mene i biti ce, nadam se, jos dugo. E pa tu je malo teze dici glavu i brijati na pozitivu i slijepo vjerovati da sve sto dr rade rade svjesno i moju korist. Definitivno, za kucne lezalice tvoj stav je jedini pravi po mom misljenju.
Sori sta sam se raspisala, ali od savijeta budi pozitivna, sve je super, lagano mi samo suze krenu...

santoshi2012
11.11.2012., 10:26
Pozdrav svima.Dugo vas čitam pa eto da se priključim.Danas sam trudna 29+3,prije 3 tjedna upućena na strogo mirovanje,dijagnoza cerviks smekšan,skraćen na 34mm,zatvoren,T oblik ušća,meni se to nije činilo alarmantno no svejedno sam mirovala,uglavnom.Zadnjih par dana malo zabrinuta,osjećam bolove u zdjeličnim kostima i kontrakcije nalik onim menstrualnim,kontrola je za tjedan dana.Kaj velite,čekam kontrolu,pijem mg i tu i tamo normabel i naravno mirujem ili?

Mangica
11.11.2012., 10:41
Santoshi, ako ti bolovi nisu redoviti i ako se ne pojacavaju samo lezi miruj plus ostalo. U ovoj fazi se siri i zdjelica i ligamenti, a i dolazi do jacanja BH kontrakcija pa to moze biti vezano uz to. Ako bi se pojacavalo trk u bolnicu, u najgorem slucaju bez veze!

sunshine321
11.11.2012., 10:47
Pozdrav svima.Dugo vas čitam pa eto da se priključim.Danas sam trudna 29+3,prije 3 tjedna upućena na strogo mirovanje,dijagnoza cerviks smekšan,skraćen na 34mm,zatvoren,T oblik ušća,meni se to nije činilo alarmantno no svejedno sam mirovala,uglavnom.Zadnjih par dana malo zabrinuta,osjećam bolove u zdjeličnim kostima i kontrakcije nalik onim menstrualnim,kontrola je za tjedan dana.Kaj velite,čekam kontrolu,pijem mg i tu i tamo normabel i naravno mirujem ili?

..dobrodošla, santoshi..žao mi je što si tu s nama, ali ni meni se tvoj nalaz ne čini tako alarmantnim (s obzirom na sve druge dijagnoze ovdje)..ako te imalo tješi, moj cx je sa 24tt bio 25mm, nakon 4tj. pao na 20-22, a sada u 31 tt je čak 18, unut. ušće U.. zvuči grozno, ali ležim, strogo mirujem i doma sam, na magneziju, elevitu i, po potrebi, normabelu..zasad nema kontrakcija i nadam se da ih neće ni biti barem do 35tt.. a bolovi u zdjelici su normalni i nema brige dok su kontrakcije normalne i rijetke..miruj, čekaj kontrolu i bit će sve ok..

santoshi2012
11.11.2012., 11:18
Drage curke,hvala vam na odgovorima,i ja sam si to tak nekak mislila,nisam baš paničar,ali istina je da bi mogla malo više mirovati.Družit ću se s vama pa će mi brže i lijepše proći vrijeme:).

brita
11.11.2012., 16:11
santoshi... nažalost, dobro došla k nama :w
kao što su ti curke rekle.. miruj što više, pij magnezij i to je to :) sve će biti dobro :)
eto, ja mirujem već od 3.9. i danas po tickeru 36 tjedan.. prođu dani...

Tinchi28
11.11.2012., 16:45
Cure, da li je neka od vas u ovoj situaciji skracenog cerviksa i otvorenosti vanjskog i unutarnjeg usca imala i gljivice/candidu? Znam da one mogu pogodovati otvaranju, ali da li se smiju lijeciti vaginaletama kod otvorenosti? Moze li stetiti bebi?

nuklea500
11.11.2012., 17:27
Cure, da li je neka od vas u ovoj situaciji skracenog cerviksa i otvorenosti vanjskog i unutarnjeg usca imala i gljivice/candidu? Znam da one mogu pogodovati otvaranju, ali da li se smiju lijeciti vaginaletama kod otvorenosti? Moze li stetiti bebi?

Meni su ih u bolnici dali. Inače, ja kronično imam candidu već par godina. Možemo jedna bez druge svega par dana. Uradila sam sve da ode, ali se čvrsto uza me vezala :cerek:

Mangica
12.11.2012., 07:23
Curke, evo mene napokon s izvjestajem! Dakle, cx zatvoren, 24mm. Odlucno, stabilno, ali nema doma jer je jaaako mekan. Bebolinac super, 1400g, okrenut na glavu. Sad sam mirna do slijedeceg uzv, za oko 2 tjedna! Jupiiii!!!

ivanna86
12.11.2012., 07:33
Curke, evo mene napokon s izvjestajem! Dakle, cx zatvoren, 24mm. Odlucno, stabilno, ali nema doma jer je jaaako mekan. Bebolinac super, 1400g, okrenut na glavu. Sad sam mirna do slijedeceg uzv, za oko 2 tjedna! Jupiiii!!!

Super izvještaj! :grli:

Meni je danas kontrola, samo da nije išlo na gore :moli:

Mangica
12.11.2012., 07:54
Ivanna, sretno, drzimo fige i javi!!!

santoshi2012
12.11.2012., 08:31
Mangice,super izvještaj,usput,mislim da smo mi tu negdje po terminu.
Ivanna,sretno.

Što se gljivica tiče,mene su isto mučile dugo i sad su prestale od kad ne radim,a radim jako stresan posao,tak da ja mislim da su kod mene bile izazvane stresom.

ivanna86
12.11.2012., 08:43
hvala vam, cure moje :grli: u 3 mi je kontrola, tko će dočekat, evo me k'o na iglama :ceka:

Tinchi28
12.11.2012., 09:10
Mangice super... Ove vijesti su vrlo ohrabrujuce! Meni danas rekla dr u viziti da po njoj mogu doma jer je ctg super vec dva dana, apsolutno nikakvih kontrakcija. Ali, dr koji me vodio prije hospitalizacije ce danas napraviti pregled da vidimo situaciju dolje pa ako blagoslovi idemo na kucno mirovanje - drzite fige da je stanje nepromijenjeno! Uh, tko ce iscekati pregled ... Javim se poslije s izvjestajem ...

sunshine321
12.11.2012., 10:40
..mangice, super super vijest!! neka tako ostane..koji si ti sad točno tjedan?
..tinchi, nadam se da ćeš na kućno mirovanje, ako ništa drugo, psihički je puno lakše..
..ivanna, sretno na pregledu..
.. i ja danas imam samo cervikometriju pa ćemo vidjeti..i planiram otići u dm nakon toga..to mi već dođe ko pravi izlazak :rolleyes:

Saffron08
12.11.2012., 10:50
'Dan koke nesilice :kava:!!
Mangica, to su sjajne vijesti, makar značile i ostajanje u bolnici!!
Tinchi, tebi isto želim odlazak doma. Vaginalete smiješ, samo ne smiješ onim aplikatorom gurati. Ja sam se u prvoj trudnoći otvorila 1 cm na moru, bila par dana u bonici i kad su me pustili otišla sam taj dan još kod svoje dr. na kontrolu. Iako mi je CRP bio OK, propisala mi je i u tom stanju canisten vaginalete. Za svaki skučaj!
Ja imam večeras zadnju kontrolu kod svoje dr. Malo me frka, kao i uvijek, ali dobro. Za vikend sam izgeld apokvarila želudac pa na svoje stalno povraćanje i mučine imala još i ddoatno i bilo je grozno.... :503: bol u želuci, mučnina kao na vrhunucu ono oko 10. tt. i povraćanje one zelene sluzi i svega što bih i pogledala, a kamoli popila. Uglv. unosial sam dosta tekućine, malo i rehidromiksa, i spavala. A kako nije bilo temp. ni prestrašnih nesvjestica ili crnila predo očima, nisam išla u bonicu. jučer i danas se još oporvaljm. Nadam se da će večeras reći da je sv OK :moli:

Mangica
12.11.2012., 11:55
Sunshine.... U srijedu punim 30, ali po uzv je bebach od pocetka bio malo veci tako da me vode kao 30/31. Pitala sam ga jel 1400 malo premalo pa su me oba dr gledala kao da sam luda i rekli pazite sto zelite :D dakle, sve 5!

brita
12.11.2012., 15:05

:cheer:
super mangica.. nakon ovakvih vijesti sigurno ti je lakše mirovati :grli:

Saffron... samo pazi da ne dehidriraš od tog svog povraćanja.. i još sad pokvarnei želudac :(
stvarno peh..
moja frendica je upravo radi takve neke želučane viroze pred kraj trudnoće završila u bolnici....puuno tekućine i to je to...

držim fige za sve današnje preglede :grli:

Mangica
12.11.2012., 15:31
Cure hvala svima na podrsci! Svima tko ima preglede sretno!
Saffron, brzo ozdravi!

ivanna86
12.11.2012., 21:39
cure, evo mene.. 1 prst otvorena, hospitalizacija. pustio me doma samo po stvari, ujutro idem.. :tuzni:

buffy24
12.11.2012., 22:09
cure, evo mene.. 1 prst otvorena, hospitalizacija. pustio me doma samo po stvari, ujutro idem.. :tuzni:

:grli: meni je tako bilo u prvoj trudnoći sa 30 tjedana...stavljena na strogo mirovanje, normabele pila od 19 tjedna jer sam bila uloživa, rodila sa 38+5... u ovoj trudnoći sa 30 tjedana uloživa za prst do UU koje drži, kaže gin ništa strašno, da se malo primirim...mirujem što više mogu(koliko mogu uz dvogodišnjaka). pijem magnezij, normabel propisan po potrebi i guram nadam se što duže. Bit će sve dobro vidjet ćeš. drži se

Mangica
13.11.2012., 05:18
Ivanna, u koju bolnicu ides? Drzi se, bit ce to sve ok. Moja bivsa cima dosla 5 prstiju otvorena s 20 tjedana, i eno, jos je u komadu, sad 31+1

Saffron08
13.11.2012., 07:57

O joj koka! Baš mi je žao... :grli: Ti si dugo spominjala ta boluckanja, sve sam mislila neće valjda... Meni se isto dogodilo u prvoj trudnoći, samo malo kasnije (odnosno tad sam napokon došla do bolnice).
Ali ne brini se previše. Najbitnije da je dijagnositcirano na vrijeme, da budeš pod bolničkim nadzorom i da sve bude OK. :moli: Ako te ne stave na tokolizu (lijekovi da zaustave trudnove ako ih imaš), vjerojatno će ti dati one dexiće za ubrzani rzvoj pluća, ali sve je to ok. Samo glavu gore i sad upregni sve misli na to da beba ostane još unutra i da naraste i ojača i da ti budeš dobro. Sve ostalo će se riješiti kao tako! :kiss:

Hvala, cure na dobrim željama. Puno sam bolje. Stvarno je peh uz moju dijagnozu još uspjeti pokvariti želudac (nije bila viroza jer nisam imala temp. a ni mm i ni dijete nisu bili zahvaćeni). Iako sam povraćala dosta u subotu i u nedjelju, pijuckala sam sok od jabuke, čaj i rehidromiks pa je ostalo valjda nešto unutra. Bili smo sinoć na kontroli, dr. veli isto da bebi nije moglo biti ništa dok god pazim da ne dehidriram. Da bi mi u bolnici samo dali infuziju i da bolje da nisma išla osim ako nisam imala kontrakcije. A nisam.
Inače stanje je OK. I dalje sve isto, uloživa do uu za vršak prsta, cerviks skraćen i omekšan, strašan pritisak dolje pa da još tjedan-dva do TA pripazim i mirujem.
Bebonja procijenjen na 2700g :cerek: Meni je to super vijest jer mi je prvi mališan rođen s tek 2800 u 38. tt. zbog zastoja. Malu bebu je bilo puno teže roditi pa se nadam da će ovaj biti konkretan frajer od 3500-3800 i lakše izaći :zubo:

Evo natipkah se, over & out!

Svima šaljem dobre želje!

buffy24
13.11.2012., 08:24
O joj koka! Baš mi je žao... :grli: Ti si dugo spominjala ta boluckanja, sve sam mislila neće valjda... Meni se isto dogodilo u prvoj trudnoći, samo malo kasnije (odnosno tad sam napokon došla do bolnice).
Ali ne brini se previše. Najbitnije da je dijagnositcirano na vrijeme, da budeš pod bolničkim nadzorom i da sve bude OK. :moli: Ako te ne stave na tokolizu (lijekovi da zaustave trudnove ako ih imaš), vjerojatno će ti dati one dexiće za ubrzani rzvoj pluća, ali sve je to ok. Samo glavu gore i sad upregni sve misli na to da beba ostane još unutra i da naraste i ojača i da ti budeš dobro. Sve ostalo će se riješiti kao tako! :kiss:

Hvala, cure na dobrim željama. Puno sam bolje. Stvarno je peh uz moju dijagnozu još uspjeti pokvariti želudac (nije bila viroza jer nisam imala temp. a ni mm i ni dijete nisu bili zahvaćeni). Iako sam povraćala dosta u subotu i u nedjelju, pijuckala sam sok od jabuke, čaj i rehidromiks pa je ostalo valjda nešto unutra. Bili smo sinoć na kontroli, dr. veli isto da bebi nije moglo biti ništa dok god pazim da ne dehidriram. Da bi mi u bolnici samo dali infuziju i da bolje da nisma išla osim ako nisam imala kontrakcije. A nisam.
Inače stanje je OK. I dalje sve isto, uloživa do uu za vršak prsta, cerviks skraćen i omekšan, strašan pritisak dolje pa da još tjedan-dva do TA pripazim i mirujem.
Bebonja procijenjen na 2700g :cerek: Meni je to super vijest jer mi je prvi mališan rođen s tek 2800 u 38. tt. zbog zastoja. Malu bebu je bilo puno teže roditi pa se nadam da će ovaj biti konkretan frajer od 3500-3800 i lakše izaći :zubo:

Evo natipkah se, over & out!

Svima šaljem dobre želje!

kako možeš bit uloživa do UU za vršak prsta? :misli: :confused:

Saffron08
13.11.2012., 08:45
Ma ne znam više, vjeruj mi. :misli: To je u biti moja interpretacija. Nalaz mi je već 2,5 mj. Cerviks 3/4 čl., uloživ do UU. Kad sam je ja pitala koliko je to, ona pokazala onako vršak prsta. :confused:

cloey 19
13.11.2012., 08:49
Ja sam u 27 tj i jucer mi je reko da sam se pocela otvarat,i sad mirovanje doma,normabeli,magnezij ,a ako se ne zaustavi otvaranje,bolnica:-(

nuklea500
13.11.2012., 09:08

Zar hospitalizacija zbog jednog prsta u tim tjednima? :(

A ja hospitalizirana s 23 tjedna, jedan prst otvorena... Onda mene nikad neće ni pustiti... U četvrtak će mi biti punih mjesec dana bolnice.

buffy24
13.11.2012., 09:30
Ma ne znam više, vjeruj mi. :misli: To je u biti moja interpretacija. Nalaz mi je već 2,5 mj. Cerviks 3/4 čl., uloživ do UU. Kad sam je ja pitala koliko je to, ona pokazala onako vršak prsta. :confused:

cerviks ti polako nestaje... pa možda zato...koji si tjedan?

buffy24
13.11.2012., 09:31
Ja sam u 27 tj i jucer mi je reko da sam se pocela otvarat,i sad mirovanje doma,normabeli,magnezij ,a ako se ne zaustavi otvaranje,bolnica:-(

a koliko si otvorena jesu li ti rekli?

cloey 19
13.11.2012., 09:39
Nije mi rekal,kolko se sjecam,kad je rekal da sam se pocela otvarat sam sam slusala jel moram u bolnicu,nocas cjelu noc o tom razmisljam.napisao je u trudnicku al ja to ne razumijem citat..

Saffron08
13.11.2012., 09:46
cerviks ti polako nestaje... pa možda zato...koji si tjedan?

34+1 danas, ali to mi je dijagnoza već od 24. tt. Ovo je sad super jer još malo i gotovo, ali mirujem već evo 10 tjedana. I prvi put imam malo sukrvicu danas nakon tog jučerašnjeg pregleda. Valjda je zbog toga :moli:

buffy24
13.11.2012., 10:00
34+1 danas, ali to mi je dijagnoza već od 24. tt. Ovo je sad super jer još malo i gotovo, ali mirujem već evo 10 tjedana. I prvi put imam malo sukrvicu danas nakon tog jučerašnjeg pregleda. Valjda je zbog toga :moli:

baš strogo miruješ? imaš li neku terapiju?

buffy24
13.11.2012., 10:01
e da cure, da li su vam to prve trudnoće?

sunshine321
13.11.2012., 10:05
..joj, cure, jako mi je žao zbog tih nedobrih nalaza..
..i ja nisam ništa dobro čula sinoć, moj cervix se skratio na 15mm :eek::(.. ukomirala me dok mi je to rekla, prije 2 tj. bio je 18.. fakat ne kužim, strogo mirujem, dižem se samo na wc i eventualno protegnuti noge i on se svejedno tako brzo skraćuje.. pitam ja nju pa dokle može tako, a ona kaže dok ne dođe do 0.. ali ja znam da sve ispod 25 ili 20mm je već indikacija za prijevremeni porod i toliko me sad strah i panika.. ma.. znala sam ja da ću biti u rizičnoj skupini zbog konizacije od prije 3 godine, ali nisam mislila da će biti baš ovako.. a, ona ne spominje bolnicu jer ja nemam nikakve bolove, hvala bogu, ali to je situacija kad me može neš ćopiti za 5 min ili 3 tjedna.. za 2 tj. imam redovitu kontrolu pa ću sama tražiti da idem u bolnicu jer sam toliko zbunjena i isprepadana da sam u stanju i samovoljno otići tamo i biti pod njihovim nadzorom..inače, rekla mi je normabel po potrebi, al ja ću ga sad svakodnevno uzimati 1 ili 2 uz magnezij, sumnjam da može štetiti..

cloey 19
13.11.2012., 10:11
Meni je prva trudnoca ..

santoshi2012
13.11.2012., 10:11
Meni je prva trudnoća,u 30 sam tjednu,sa strepnjom čekam kontrolu kroz par dana i ne mrdam s kauča.Imam osjećaj da se beba već okrenula na glavicu i pritisak mi je dolje strašan,plus te povremene kontrakcije,stvarno se nadam da se stanje nije jako pogoršalo.
Curke šaljem vam svima puno pozitivnih misli,mira,strpljenja i pusa,sve će biti super.

sunshine321
13.11.2012., 10:14
..meni druga..

buffy24
13.11.2012., 10:18
i meni druga...

Saffron08
13.11.2012., 10:29
buffy, druga trudnoća, ali u prvoj sam se baš otvorila za prst u 33. tt i u 38. me inducirali zbog zastoja u razvoju. Nikakav poseban razlog za otvaranje (brisevi uredni, bakterije nikakve nisam imala), ali očito takvu predispoziciju i građu imam. U obje trudoće mi je dijagnoza pretjerano povraćanje u trudnoći tako da taj napor je definitivno doprinio po momo mišljenju, ali opet nitko mi to nije rekao da je 100%. Terapija je 2x dnevno 375 mg Magnezija i Normabel pp, i naravno mirovanje, lijevi bok. Imam trogodišnjaka, tako da se mirovanje strogo svodi na ovo tijekom dana kad je u vrtiću, a popodne ono malo s njim po stanu. Ali nisam nikud previše hodala, ništa se puno naprezala, tako da eto izdržala sam. Još malo i gotovo :)

buffy24
13.11.2012., 10:43
buffy, druga trudnoća, ali u prvoj sam se baš otvorila za prst u 33. tt i u 38. me inducirali zbog zastoja u razvoju. Nikakav poseban razlog za otvaranje (brisevi uredni, bakterije nikakve nisam imala), ali očito takvu predispoziciju i građu imam. U obje trudoće mi je dijagnoza pretjerano povraćanje u trudnoći tako da taj napor je definitivno doprinio po momo mišljenju, ali opet nitko mi to nije rekao da je 100%. Terapija je 2x dnevno 375 mg Magnezija i Normabel pp, i naravno mirovanje, lijevi bok. Imam trogodišnjaka, tako da se mirovanje strogo svodi na ovo tijekom dana kad je u vrtiću, a popodne ono malo s njim po stanu. Ali nisam nikud previše hodala, ništa se puno naprezala, tako da eto izdržala sam. Još malo i gotovo :)

Tako je i meni...mirujem koliko mogu...blizu su mi moji pa mi dosta pomognu s njim preko dana... mirujem ali ne baš strogo kao u prvoj trudnoći jer je to nemoguće...nekad me baš uhvati frka zbog toga... ti si već u 35 tjednu pa već sigurno lakše dišeš :mig:

Mangica
13.11.2012., 10:48
Joooj cure, bas mi je zao.... Nadam se da ce se te soziacije ustabilit bar do Bozica! Sve smo tu negdje pa kad pocnemo navrsavati 36, na kOnju smo. Ima jos do toga, ali doci ce i to.
Sunshine, ja sam u bilnici bas zato sto drmusanje na kontrole u nasem slucaju nije dobro. Bas me zanima kakav bi ti nalaz bio u bolnici nakon lezanja, drito iz kreveta... Mozda bolji, kao i meni. Drzim fige svakako....

RedDoor
13.11.2012., 11:08
Cure, imam pitanje za vas koje ste nazalost eksperti za cerviks. Jucer sam bila na pregledu i sve je OK ali me zbunilo kad sam doma dosla i vidjela na nalazu: usce sakroponirano. Nesto sam na brzinu progooglala i skuzila jedino da to znaci da cerviks nije centriran nego malo prema kraljeznici. Sto to znaci? Isto tako nije mi radjena cervikometrija pa uopce nemam ideju o duzini cx-a kao ni o stanju gornjeg dijela usca. Mislim koliko se to uopce da detektirati palpatorno kako sam pregledana?

nuklea500
13.11.2012., 11:22
Meni nitko nije spominjao dužinu cerviksa, već samo da je omekšan i da sam prst otvorena. Znači li to da moj cerviks više i nema dužinu?

matijacip
13.11.2012., 11:34
a kako napiše u trudničku ako je sve u najboljem redu i ako sam zatvorena?

buffy24
13.11.2012., 11:34
Meni nitko nije spominjao dužinu cerviksa, već samo da je omekšan i da sam prst otvorena. Znači li to da moj cerviks više i nema dužinu?

onda bi u nalazu trebalo pisati da je nestao...pitaj na sljedećem pregledu...gin će ti reči u člancima prsta ako te pregledava vaginalno i da li je tvrd ili smekšan a točnu dužinu u cm može samo ako radi cervikometriju tj sa UZV-om.

sunshine321
13.11.2012., 11:37
Joooj cure, bas mi je zao.... Nadam se da ce se te soziacije ustabilit bar do Bozica! Sve smo tu negdje pa kad pocnemo navrsavati 36, na kOnju smo. Ima jos do toga, ali doci ce i to.
Sunshine, ja sam u bilnici bas zato sto drmusanje na kontrole u nasem slucaju nije dobro. Bas me zanima kakav bi ti nalaz bio u bolnici nakon lezanja, drito iz kreveta... Mozda bolji, kao i meni. Drzim fige svakako....

..a, mangice, ne znam ni sama.. zato ću i tražiti da me pošalje u bolnicu za 2 tj. pa ću vidjeti šta će reći..

matijacip
13.11.2012., 11:40
aha hvala ti ;) nego u kojem tjednu je normalno da se cx počne skraćivati?

buffy24
13.11.2012., 11:40

Napiše koliki ti je cc, npr 1.članak,tvrd i zatvoren..ili portio ili porcija održana (što znači da ti se cerviks nije skraćivao), zatvoren...

Saffron08
13.11.2012., 11:42
ne mora značiti. meni je u prvoj trudnoći bio uredno 1 čl. iako sam bila otvorena 1 prst.
pa da, kako ti je buffy napisala, ako je sve ok, piđše nešto u smilsu Cerviks 1 čl. ili zatvoren ili očuvan i tako.

buffy24
13.11.2012., 11:43
aha hvala ti ;) nego u kojem tjednu je normalno da se cx počne skraćivati?

bitno da je beba u terminu tj da je prošla 37 tjedana, a onda ako krene skračivanje i otvaranje nije problem...sve je to individualno...

buffy24
13.11.2012., 11:49
ne mora značiti. meni je u prvoj trudnoći bio uredno 1 čl. iako sam bila otvorena 1 prst.

pa da, kako ti je buffy napisala, ako je sve ok, piđše nešto u smilsu Cerviks 1 čl. ili zatvoren ili očuvan i tako.

točno tako je i meni u prvoj bilo sa 30 tjedana cc 1 čl,smekšan i za prst tjesno prohodan do glavice i ovoja...samo što kad su me poslali u vinogradsku (tj.tamo gdje mislim rodit) zaprimio me gin u 32 tjednu i na pregledu mi kaže ma nije to onako kako je tvoja doc napisala, ništa strašno cc uloživ za jagodicu prsta,1.čl i tvrd...a ja jadna nek si mislim

JustForFun
13.11.2012., 12:04

kod mene je čini mi se pisalo cervix 1 čl. čvrst

a usmeno mi je rekao da sam zatvorena, ne znam jel napisao, nisam uz knjižicu

ali dok nisu jučer cure pojasnile nisam znala šta znači to 1 čl.

(ja kontala prije da nisam možda 1 prst otvorena :504:)

Leda
13.11.2012., 12:13
vidjela na nalazu: usce sakroponirano. Nesto sam na brzinu progooglala i skuzila jedino da to znaci da cerviks nije centriran nego malo prema kraljeznici.
to je u redu, znaci da se jos ne priprema za porod.
kad se centrira, priprema se za porod.

točno tako je i meni u prvoj bilo sa 30 tjedana cc 1 čl,smekšan i za prst tjesno prohodan do glavice i ovoja...samo što kad su me poslali u vinogradsku (tj.tamo gdje mislim rodit) zaprimio me gin u 32 tjednu i na pregledu mi kaže ma nije to onako kako je tvoja doc napisala, ništa strašno cc uloživ za jagodicu prsta,1.čl i tvrd...a ja jadna nek si mislim
evo koliko je to subjektivno; valjda on ima deblje prste :D
al ipak je bolje pripazit :top:

Tinchi28
13.11.2012., 12:37

Tako sam i ja pred deset dana, ali ne brini, uz adekvatno terapiju i lezanje ostat će tako, evo danas me otpustili uz isto stanje kao i kad sam primljena ...

Tinchi28
13.11.2012., 12:50
Hej djevojke ... Evo da prijavim stanje ... Nepromijenjeno! I dalje cerviks 3/4 cl, otvorena 1 pp do prve bebice. Posto kontrakcija nema danima poslali me kući na lezanje, s tim da sam i dalje na partusistenima oralno ....

Mangica
13.11.2012., 13:42
Tinchiii, uzivaj doma!!!!! Nek je samo stabilno!

Ljelja
13.11.2012., 13:46

hehe, e za ovu teoriju još nisam čula! :rofl:

evo ja isto obavila pregled, ali color doppler ovaj puta. malena je sva po školski, od mjera do protoka. uredna posteljica, uredna plodna voda, sve idealno. već se skoro pa 100% porihtala za porod, guza i leđa na van, glava dolje...strašna je. :cerek:

procijenjena je na 1800 grama i dr kaže da se i ovaj tren rodi, da bi vjerojatno sve bilo ok. kako to nikome nije u interesu, kaže nek se strpimo još 4 tjedna i na konju smo. :)

ivana86, sretno! samo nek si pod nadzorom.

Tinchi28, mi se možda i vidimo na Švarči oko Božića i Nove godine :D

e da, što se cx-a tiče, meni je gin rekao da se on ne bi trebao skraćivati uopće. skraćuje se i nestaje tek kad uđemo u porod. zato se i prati njegova dužina i otvorenost da se spriječe abortus ili prijevremeni porod.

brita
13.11.2012., 13:56
pošteno ste natipkale :grli:
Ivana :grli:, nadam se da si ok..., bitno da si sada na sigurnom.. a tjedni će brzo proći :grli:
saffron, super za pregled,
Tinchi.. super što si doma.. sad se čuvaj... iako se više kao ne daju ti partusi.. kod mene nekako imaju više psihički utjecaj,, ono, nekako sam si sigurnija da ih pijem i mislim da se ne mogu poroditi kad ih pijem (iako to zapravo nije točno.. ali tako sam si ja to položila u glavi..)
Uglavnom, ja ih pijem još u subotu zadnju.. u nedjelju sam na pregledu, a tada mi je po jednoj računici 37. tjedana.. i to je onda to :)
Ljelja.. super da je i tvoja bebica super, to je najbitnije

inače,ja totalno zakržljala.. danas bila malo vani po dućanima... hodala sat vremena i riknula sam :visi:
nemam više kondicije za ništa...

Saffron08
13.11.2012., 14:44
Tinchi, Ljelja super za preglede i izlazak iz bolnice!
Ljelja, mene su tješili za malu bebu da će biti lakše roditi. Moš misliti :rolleyes: em bila indukcija, em zastoj u razvoju, ni on ni ja nismo imali snage za izgon. Bebe normalne težine 3400-3900 g koje se rađaju u terminu ti rade dobar i prirodan pritisak na cx i žena se normalnije i prirodnije otvara. Malo sam baš onako istraživala tu svoju teoriju, guglala, pričala i skužila da većina žena koje su imale više poroda i npr. jedno dijete ispod štajaznam 3000 g i one recimo od 3500 g su rekle da su lakše rađale ove malo teže. Naravno, ovisi to o mnogo čimbenika, osobito o redoslijedu rađanja, ali evo tješim se. Eh sad, to je sve onako samo moja teorija i moje iskustvo. Javit ću nakon drugog kako je :)

Bee-Bee
13.11.2012., 16:49
Olla!
Reče mi danas ginicka da sam po njoj zatvorena...
Jel moguće da sam bila prst otvorena, a sad se to okrenulo u zatvorena?

buffy24
13.11.2012., 17:27
Olla!
Reče mi danas ginicka da sam po njoj zatvorena...
Jel moguće da sam bila prst otvorena, a sad se to okrenulo u zatvorena?

to su nalazi od jedne doktorice ili od različitih doktora? ako je ovo drugo onda je stvar u debljini prsta... moguće je da se cervix produži...ali kad se kreneš otvarat nalaz ti može biti samo isti ili napredovati...

Bee-Bee
13.11.2012., 18:01
to su nalazi od jedne doktorice ili od različitih doktora? ako je ovo drugo onda je stvar u debljini prsta... moguće je da se cervix produži...ali kad se kreneš otvarat nalaz ti može biti samo isti ili napredovati...

Od različitih doktora. 2 gina rekla prst otvorena, dns ginička veli zatvorena. :ne zna:

maruška
14.11.2012., 12:41
ja sam od 17 tjedna otvorena 1 prst i od onda sam na "strogom mirovanju". Prva dva tjedna nakon dijagnoze sam po cijele dane ležala i samo se digla do wc-a ili za stol, međutim ubrzo me tijelo izdalo i toliko su me kukovi bolili od nekretanja da sam znala da to više ne mogu tako. Noću bi bolovi bili najgori...imala sam toliko neprospavanih noći i jednostavno sam shvatila da se moraš malo prošetati po kući. Iako bi trebala po cijele dane ležati, ja to ne radim... ležim koliko mogu, ali moram i ručak podgrijati, suđe operem, stavim robu prati. Samo pazim da se ne umorim i čim osjetim lagani umor idem leći.

Sada sam u 26 tjednu i stanje se srećom nije pogoršalo :) Ipak mi je doktor preporučio injekcije dexamethasone za brže sazrijevanje djetovih pluća. Primila sam jednu u ponedljeak i drugu u utorak i sad mi je drago da je to iza mene....Barem sam mirne savijesti da sam napravila sve za dijete i za sebe.

Mangica
14.11.2012., 15:26
Maruska, evo svakim danom nas na remi ima sve vise... Nazalost....
Razumijem da je tesko lezati jer i sama lezim jako jako strogo, ali svaka od nas je slucaj za sebe. Ja ako ustanem na 5 minuta stanje mi se skroz pokvari i zato bez mrdanja lezim u bolnici. Dok lezim stabilno je. Nemam nikakvih bolova ni trudova. Mislim da trebamo slusati sta nam govore jer ipak je to ulog u buducnost zivota nase djece....

Mangica
14.11.2012., 17:31
Da! Ponosno prijavljujem 30tt!!!!

nuklea500
14.11.2012., 17:58
Da! Ponosno prijavljujem 30tt!!!!

Bravo :cerek:

Evo da i ja prijavim da sam danas izašla iz bolnice. Ali nisam nešto euforična jer mi već nedostaje ekipa iz bolnice, neki naši rituali i pažnja sestara :cerek:

Pregled za tri tjedna. Doc je rekao da se javim odmah u bolnicu ako osjetim i najmanju bol, makar bila i totalna glupost. Rekao je da je uvijek bolje biti paničar, nego doći prekasno.

Inače, malena ima 960 grama i kaže doc da ima u potpunosti moje usne (izrazito pune) :cerek:

Rekao je i da je beba dosta nisko i da ću najvjerojatnije roditi ranije, ali, eto, potrudit ćemo se za svaki tjedan. Ležanje, papanje i odlazak do wc-a, više od toga nema.

nuklea500
14.11.2012., 18:04
onda bi u nalazu trebalo pisati da je nestao...pitaj na sljedećem pregledu...gin će ti reči u člancima prsta ako te pregledava vaginalno i da li je tvrd ili smekšan a točnu dužinu u cm može samo ako radi cervikometriju tj sa UZV-om.

Hvala :) A ja bila danas na pregledu i opet zaboravila pitati doc-a za dužinu cerviksa.

Saffron08
14.11.2012., 18:20
maruška drž se!
mangica bravo!!!
nuklea super da izlaziš :) lako se ti ne daj bože vratiš, ako treba. puj puj :zubo:
javila mi se kratko ivanna86 sve vas puno pozdravlja, ali ne može na net. OK je, malo se boji, ali evo prst otvorena, prima injekcije dexića za razvoj pluća i čeka nalaz brisa cx-a i trebala bi izdržati još 4 tj. pa joj pošaljite dobre želje, molitve, vibrice... Ivanna, drž'te se! Sve će biti dobro :moli:

santoshi2012
15.11.2012., 08:30
Evo i nas danas na 30 tj,kontrakcije i dalje povremeno,ove kosti dolje i dalje bole isto ili su to ligamenti,moguće sad mi je tek sinulo,uglavnom ne mrdam s kauča,tu i tamo odem do dućana.
Mangica kak ti podnosiš bolničku prehranu,malo sam razmažena po tom pitanju pa me baš zanima.
Ivanna,pozdrav i podrška.

Tinchi28
15.11.2012., 09:08
Bravo cure ... Tjedni se broje, evo mi danas 32 tt, svakim danom je sve lakse :-)
Nuklea, super da ste doma, sada samo lagano ... Ipak je bolje lezat pred kućnom tv nego bolnickom ... Evo meni je domet skuhat si čaj ... Uz wc i jelo :-)
Ivana86 .... Vibramo za svaki tjedan duže ....
Maruska, drži se i druži se s nama, vrijeme će brže proc, samo mirovanje i bit će sve dobro!

Mangica
15.11.2012., 09:22
Santoshi, bolnicka prehrana je uzas.... Povremeno mi moji donesu nesto sa strane, juhicu, sendvic ili sl, ali iskreno, nakon mjesec dana mantram si jos malo i onda nadajmo se, nikad vise.... Nek je grizni menu najgora stvar u cijeloj prici!!
Presmijesno, pitam ja dr da li za kks moram biti nataste jer ne mogu izdrzati do 8 od 5 ujutro. On pita jel i doma ustajete u 5 da bi jeli? Reko ne, jedem cim udtanem, a doma je to kasnije. Objasnim da je za trudnicu od oskudne vecere u 6 do dorucka u 8 uz budenje u 5 malo nezgodno biti bez hrane. On se slozi, kaze ipak danas radimo guk profil, a ostali, koji rade tu po 20 godina pali na guzice od ideje da nas bude u 5. Njima to prvi glas....

Marix33
15.11.2012., 12:48
cure, pozdrav

da vas čujem, obzirom da vidim da imate iskustva - ja otvorena za prst, UU promijenilo oblik u Y, svakodnevno BH kontrakcije. taj nalaz mi je dao privatnik, jer moja ginićka do sad nije napravila cervikometriju a ja sam osjećala da nešto nije kako treba (i bila u pravu nažalost). ja još uvijek radim ali nešto razmišljam da li da ipak zamolim ostati na komplikacijama? moja ginićka ništa od ovog nije vidjela i nije mi preporučila mirovanje ni ništa, a pvt doktor mi rekao mirovati. :nezna:

danas sam 28+1

buffy24
15.11.2012., 12:57
cure, pozdrav

da vas čujem, obzirom da vidim da imate iskustva - ja otvorena za prst, UU promijenilo oblik u Y, svakodnevno BH kontrakcije. taj nalaz mi je dao privatnik, jer moja ginićka do sad nije napravila cervikometriju a ja sam osjećala da nešto nije kako treba (i bila u pravu nažalost). ja još uvijek radim ali nešto razmišljam da li da ipak zamolim ostati na komplikacijama? moja ginićka ništa od ovog nije vidjela i nije mi preporučila mirovanje ni ništa, a pvt doktor mi rekao mirovati. :nezna:

danas sam 28+1

Privatnik ti je dobro rekao, idi sa tim nalazima kod svoje socijalke i neka ti da preporuku za otvaranje komplikacija...sa ovakvim nalazom se nije za igrati i trebaš se čuvati...

santoshi2012
15.11.2012., 13:18
Marixx,slažem se,nemoj se ništa brinuti,ali ja isto mislim da moraš na mirovanje,meni je dr samo zbog skraćenog cerviksa na 34 mm,zatvorenog,smekšanog,naredila strogo mirovanje.Nisi rekla da li ti je to prva trudnoća?

Mangica
15.11.2012., 13:33
Marix, slazem se s curama. UU Y oblika zahtijeva strogo mirovanje. Svakako izbjegavaj sjedenje i stepenice...

Marix33
15.11.2012., 13:35
da, radi se o prvoj trudnoći, ovo u imenu su godine :)

tenks curke. ja vam imam isto takav osjećaj. s time da neću ići k svojoj dr., jer je očito ćorava. otići ću na hitnu, tamo će me ipak na odjelu malo detaljnije obraditi nego ova moja koja me prije pošalje van nego što sam uopće i ušla :rofl:

Marix33
15.11.2012., 13:38
Marix, slazem se s curama. UU Y oblika zahtijeva strogo mirovanje. Svakako izbjegavaj sjedenje i stepenice...

sjedenje i stepenice, m?

a ja radim i do 10ak sati dnevno, sjedeći posao. baš zanimljivo. :503:

poslušat ću vas, jer vidim da ste i po bolnicama, doktorima, sa svojim nekim dijagnozama pa znate o čem pričate. možda čak danas odem na hitnu, kad krenu BH npr.

Marix33
15.11.2012., 13:42
p.s. ja se svojoj socijalki nisam usudila baš priznati da sam bila na pvt cervikometriji, da ne pokvarim ionako bezvezan odnos koji 'imamo', pretpostavljala sam ako već gleda, da će vidjet. a ona je meni rekla da je sve školski i oke :ne zna:

santoshi2012
15.11.2012., 14:03
Marix,mislim da moraš na komplikacije.Moj posao je takav da sam stajala 10 sati do skoro 27 tj i mislim da je to pridonjelo ovoj dijagnozi,neki dan sam htjela na seminar 2-3 sata sjedenja,moja doktorica nije htjela ni čuti za to.Uglavnom bez panike,mirovanje,lijevi bokić i mi smo ti tu svakodnevna podrška,meni to puno znači:)

Marix33
15.11.2012., 14:09
ma jooooooooj lijevi bok je opet priča za sebe :D
ne mogu dulje od 5 min na lijevom boku, u lijevoj lopatici toliko boli, siječe, sijeva da ostajem bez zraka. nema šanse da mogu ležat ili spavat na llijevom boku :(

ali bebo je ok, lijepo raste, tako da oko toga zbilja ne mislim radit neku paniku. jednostavno ne ide. a tablete protiv bolova definitivno ne mislim uzimati samo da bih mogla ispoštovati taj lijevi bok.

da, brže vrijeme prođe kad si 'u društvu', tako da, eto, aktivno se pridružujem ekipi :)

Mangica
15.11.2012., 14:43
Tako je, Matrix, druzi se s nama i vrijeme ce proci. Stvarno se pokusaj max disciplinirati i umiriti jer s tim dg mozemo do kraja ali uz veliko odricanje i zrtvu. Nadi nekog da ti skuha, pocisti i to, a ti lezi i vrijeme ce proci. Ne moras na lijevi bok dok god je s bebom sve ok, vazno da si u horizontali i da nemas nikakav pritisak na cx. Odi na hitnu, nek ti sve pogledaju i premjere pa si mirna. A posao ce uvijek cekati.....

E, da, pij 2x300mg magnezija, umirit ce ti kontrakcije! Sretno!

nuklea500
15.11.2012., 15:58
ma jooooooooj lijevi bok je opet priča za sebe :D
ne mogu dulje od 5 min na lijevom boku, u lijevoj lopatici toliko boli, siječe, sijeva da ostajem bez zraka. nema šanse da mogu ležat ili spavat na llijevom boku :(

ali bebo je ok, lijepo raste, tako da oko toga zbilja ne mislim radit neku paniku. jednostavno ne ide. a tablete protiv bolova definitivno ne mislim uzimati samo da bih mogla ispoštovati taj lijevi bok.

da, brže vrijeme prođe kad si 'u društvu', tako da, eto, aktivno se pridružujem ekipi :)

Ni meni ne ide to ležanje na lijevom boku. Nakon obroka se potrudim ležati na lijevoj strani nekih 20-30 minuta, ali više od toga ne ide. Zaspim i probudim se na desnoj strani.

Jedete li vi za stolom ili u krevetu? Je li se ok ispružiti na sofi ispred tv-a u poluležećem položaju ili je to isto kao i sjedenje?

Little Floramy
15.11.2012., 16:06
Evo curke i ja sutra idem na kontrolu u Vinogradsku, sad nakon dva tjedna od prethodne cervikometrije budemo vidjeli što se dešava.
Moji osjećaji me nikad ne varaju pa tako i sad imam osjećaj da je sve isto jer se osjećam identično...možda se nešto unutra promjenilo.
Jedem sjedečki jedan obrok, najčešće ručak i nakon toga zalegnem, nešto za večeru pred tv-om i usput grickalicu koju. Laganini se krećem po kući, skuham ručak ali ugl. odmaram pa se nadam da je sve stanje ostalo nepromjenjeno od prošlog puta.
Sutra pišem izvještaj nakon pregleda. Kontrakcije nemam ali kad vidim svoj tamno smeđi tepih pun mrvicaaaaaaaaaaaaaaaa kosu bi si počupala pa čekam svoje muškiće da se vrate s treninga i odrade taj dio a ja ću podgrijati ručak :cerek:

Mangica
15.11.2012., 16:13
Nuklea, mislim da su pravila za svakog od nas razlicita. Ja npr iskljucivo lezim. I jedem i cesljam se i sve lezecki. U mojoj sotuaciji, koja po nalazu nije toliko razlicita, da se krecem i upola kao little floramy sad vise ne bi bila u komadu, sigurno. A ne osjecam apsolutno nikakve tegobe i kad samisla na kontrolu sam mislila da sam se zatvorila po energiji i bez boliva, a kad tamo....

nuklea500
15.11.2012., 18:52
Nuklea, mislim da su pravila za svakog od nas razlicita. Ja npr iskljucivo lezim. I jedem i cesljam se i sve lezecki. U mojoj sotuaciji, koja po nalazu nije toliko razlicita, da se krecem i upola kao little floramy sad vise ne bi bila u komadu, sigurno. A ne osjecam apsolutno nikakve tegobe i kad samisla na kontrolu sam mislila da sam se zatvorila po energiji i bez boliva, a kad tamo....

Uf, i od kojeg tjedna tako ležiš? Ja sam u bolnici sjedila u prostoriji za posjete pola sata dnevno, ostatak bih ležala. Dok bih jela, sjedila bih na krevetu. WC mi je bio par koraka od kreveta.

Na wc moram svakih pola sata, a kući ipak imam malo više šetnje do wc-a. Jedem na sofi u dnevnom boravku i tu budem oko 3 sata dnevno.

Na 4. sam katu, u zgradi bez lifta pa šetnja vani ne dolazi u obzir, ali sam se morala uspeti jučer, po izlasku iz bolnice. Morat ću to ponavljati svaki put kad idem na pregled.

U bolnici sam se puno sigurnije osjećala, tek me sad, kad sam kući, počinje hvatati neki strah.

Mangica
15.11.2012., 20:30
Lezim od 20.tjedna. Nadam se jos bar 5.... Danas me grcilo na 3 minute, prepala sam se i popila normic pa se sve smirilo i sad mogu dalje mirno. Drzite se sve curke!

Marix33
16.11.2012., 09:30
Ni meni ne ide to ležanje na lijevom boku. Nakon obroka se potrudim ležati na lijevoj strani nekih 20-30 minuta, ali više od toga ne ide.

tako i ja. odpatim tih pola sata bolova i onda se moram okrenut na drugu stranu

dobar vam dan :)

Marix33
16.11.2012., 09:40
Lezim od 20.tjedna. Nadam se jos bar 5.... Danas me grcilo na 3 minute, prepala sam se i popila normic pa se sve smirilo i sad mogu dalje mirno. Drzite se sve curke!

ja moram reć da se ne usudim te normabele piti baš tako lako kako ih oni lako propisuju. strah me da nemaju utjecaj na bebu, jer nisu baš u onoj 'sigurnoj' skupini lijekova, a u onoj informaciji o lijeku svašta nešto 'lijepog' piše. a doktori ih daju ko bonbone :rolleyes:
nekako su mi magnezij i b skupina vitamina sigurnija varijanta :ne zna:

Mangica
16.11.2012., 10:09
Matrix, i ja izbjegavam normabele, uzmem ih samo ako zakljucim da mi bas treba. S obzirom da me grcilo svake 3 min, a mg nije pomagao, uzela sam. Do sad sam ih u zadnjih 10 tjedana uzela 4 i to od 2mg, mislim da to nije problematicno za bebu. Puno zena ih pije 2x5mg i bude sve ok. Definitivno sam protiv bilo kakvih ljekova u trudnoci, ali racunam cost benefit.

nuklea500
16.11.2012., 11:02

To je stvarno jako puno vremena, ali, eto, približilo se. Još 5 uopće ne zvuči strašno. Koliko ćeš tada biti trudna?

Ja se nadam u komadu dočekati barem 34 tjedna, a 36 bi bila fantazija :)

Sad sam nešto preko 27 tt.

santoshi2012
16.11.2012., 11:09
Marix,ima kaj novo?Kak si?Kontrakcije?Mene noćas opet malo zašarafilo,nije da boli,ali onak osjeti m kao oni prvi mj,bolovi.
Ostale curke,kak ste,nadam se da ste sve ok,bez nekih pogoršanja.

Mangica
16.11.2012., 12:24
Nuklea, tad bi bila 35. Iako, ja bi 37 ;)....

nuklea500
16.11.2012., 12:34
Nuklea, tad bi bila 35. Iako, ja bi 37 ;)....

Što duže, to bolje... Ali ako je curica u pitanju i 35 bi trebalo biti sasvim OK.

Mene doc baš rastužio kad je rekao da ću ranije roditi jer znam da ima žena koje se rano otvore pa svejedno doguraju do termina. Ali, koliko sam ga shvatila, kod mene je veći problem od otvaranja, to što je beba skroz nisko.

Ej, pijete li vi prenatal uz gynipral? Ja sam na uputama pročitala da se gynipral ne smije uzimati s d vitaminom i kalcijem pa sam odustala od prenatala. :ne zna:

Mangica
16.11.2012., 12:56
Decko je, ali bit ce on pravi.... Oko gyniprala ti ne tnam jer ga ne uzimam.
Bas mi je bez veze da ti je dr rekao da ces roditi ranije, jer ako meni to nije nitko rekao koja imam puno losiji nalaz, onda nema smisla. Opcenito, sve mi znamo da smo visokorizicne za preuranjeni porod, pa ne trebaju nas jos i oni plasiti!!!

cloey 19
17.11.2012., 07:34
Curke,jeste osjetile kad vam se beba okrenula?od ponedjeljka kao da imam čunj.gornja lijeva strana se izbocila,to mi djeluje ko guza,a dolje me udara.naime,isto sam se pocela otvarat,pa da se nijemali okrenuo? 26idem onovno kod doktora,ak me bude sta bolilo rekao je ovaj pon,al meni ljepse doma :-D i jel imate odnos s muzem iako ste otvorene?

Mangica
17.11.2012., 08:24
Cloey, meni to nisu ni spominjalu, ali odnosi su, koliko ja znam, strogo zabranjeni kod otvaranja. Sperma sadrzi prostaglandine koji poticu otvaranje i kontrakcije, orgazam normalno izaziva kontrakcije, a bilo kakvo cackanje dolje nije preporucljivo, cak i dr izbjegavaju vaginalne preglede.

Saffron08
17.11.2012., 08:45
Cloey, ni kod nas ništa, zabranila sam dr. :šmrc: Ali bit će poslije. Svako dolje čačkanje je no-no :zubo:
Mangica, ti si prava cura. Bome si dobro izdržala :)
Mi još tjedan dana i onda smo na konju :)
I ivanna86 nam je izišla iz bolnice na strogo kućno mirovanje. Jeee

cloey 19
17.11.2012., 09:34
Da se informiram,muž danas dolazi s terena ,a zaboravila pitat doktora :-( šmrc ,jos do 2 mj :-(

nuklea500
17.11.2012., 10:29
Da se informiram,muž danas dolazi s terena ,a zaboravila pitat doktora :-( šmrc ,jos do 2 mj :-(

Ako ti je termin u 2. mjesecu, računaj još nekih 40 dana dok se maternica vrati na svoje mjesto i sve lijepo zaraste, dakle 3. li 4. mjesec.

Meni doc nije ništa spominjao, niti sam pitala jer se kod otvorenosti podrazumijeva da je penetracija strogo zabranjena. Nadala sam se, pak, orgazmima, ali je moj prijateljica pitala svog frenda ginekologa za moj slučaj i rekao joj je da ni slučajno ne smijem imati orgazme. Ali mi se događa da svršim u snu, jbg...:ne zna:

MangiceBit će to super jer i dečki su s 35 razvijeni, posebice ako primiš one injekcije za razvoj pluća.

Mangica
17.11.2012., 10:32
Hahahaha, i meni se zna dogoditi u snu :D mozda sam se zato i otvorila :)

cloey 19
17.11.2012., 12:09
E jbg,mi smo do pred tj dana stalno,a sad onda pauza . Žal mi muža više nego mene hh .kakve vi to snove imate :-D

nuklea500
17.11.2012., 12:18
E jbg,mi smo do pred tj dana stalno,a sad onda pauza . Žal mi muža više nego mene hh .kakve vi to snove imate :-D

Meni mog nije žao jer on ima i desnu i lijevu ruku, a ja svoje ruke ne smijem koristiti.

Eto, doživim orgazam tu i tamo u snu, orgazam me naravno probudi i onda sva u strahu posežem za magnezijem. 'bemti takav orgazam :D

Mangica
17.11.2012., 13:11
Jooooj, necemo o tome :D. Najgore je sto ti se od org sve stisne pa kao sto kaze nukle, magnezij umjesto tusa :D

Ljelja
17.11.2012., 13:42
ja kad sam pitala za seks, odg je bio NE zbog šava tj. zbog mogućih infekcija. rekao mi je da su te priče o spermi i kontrakcijama znanstveno neutemeljene. kaže da više veze s kontrakcijama maternice ima stimulacija bradavica (bez orgazma!) nego sam seks (veza: oksitocin). tako da...dragi i ja se snalazimo okolo kako god znamo i ništa se neželjenog nije dogodilo do sada. :ne zna:

vjerujem da svaki gin ima neki stav oko toga, samo treba pitati. ja sam skužila u bolnici da ekipa pojma nema što bi odgovorila na pitanje o seksu. na mene su zinuli i počeli mozgat kao da sam pitala kad će se marsovci spustit na Zemlju. ono, wtf?! jedini razlog može biti - zbog toga što ih žene to nikada ne pitaju. doktori se posljedično ne informiraju i tako to ide.

PITAJTE sve što vas zanima. pomognite ženama koje će biti trudne iza vas, jer će se svaki pametan liječnik kasnije konzultirati ako na nešto ne zna taj tren odgovor ili ga vama ili sebi ne zna pojasniti zašto nešto tako ili onako.

nuklea500
17.11.2012., 14:34
Mže biti da je Ljeljina teorija u potpunosti ispravna, ali ja se ipak ne bih usudila jer je ulog prevelik.

Inače sam veliki pobornik seksa u trudnoći, ali u zdravoj trudnoći.

Sad moram ovo nekako pregurati... kažem, za dragog mi je lako... Ali ja ću se vjerojatno pretvoriti u seksualnog manijaka kad sve ovo prođe. :rolleyes:

Ljelja
17.11.2012., 14:49
hehe, moja teorija je jedino da ih moramo što više gnjaviti, da odgovaraju na pitanja na široko i dugačko. :D

a nesexanje u našem stanju sigurno ne može škoditi, to je najvažnije.

tein
17.11.2012., 15:31
Meni je u 25 tjednu izmjereno 32 mm t unutarnje ušće zatvoreno, i kasnije mi je nađena bakterija. Sad sam već 29 tjedana prošli tjedan mi je izmjereno isto 32 mm, neznam jel ta bakterija utjecala na to smanjenje i na strogom sam mirovanju

Saffron08
17.11.2012., 16:23
Ovo kod nas svih je ona paradoksalna situacija: J..ti se, a da ti ne uđe :rofl: :rofl: :lol: :lol:

Mangica
17.11.2012., 17:38
Kad sam zavrsila u bolnici dr mi je odmah rekao da je doslo do otvaranja jer imam oziljak na mjestu gdje sam na pocetku krvarila. U ovoj fazi taj oziljak luci prostaglandine koji utjecu na omeksavanje kolagena u grlicu. Pa sad, sperma sadrzi prostaglandine pa pretpostavljam da je djelovanje isto. U svakom slucaju mi sve i da hocemo ne mozemo....

brita
17.11.2012., 19:22
Ovo kod nas svih je ona paradoksalna situacija: J..ti se, a da ti ne uđe :rofl: :rofl: :lol: :lol:
:lol::lol:

Kad sam zavrsila u bolnici dr mi je odmah rekao da je doslo do otvaranja jer imam oziljak na mjestu gdje sam na pocetku krvarila. U ovoj fazi taj oziljak luci prostaglandine koji utjecu na omeksavanje kolagena u grlicu. Pa sad, sperma sadrzi prostaglandine pa pretpostavljam da je djelovanje isto. U svakom slucaju mi sve i da hocemo ne mozemo....

kako ne.. kad muž dodje u posjete.. :lol:
šalim se naravno.... :)
ja se navikla bez sexa, iako sam jednu noć imala lude snove.. i tek onda skužila koliko mi fali ...

Mangica
17.11.2012., 21:02
Bome, i ja sam se navikla.... Evo, da vas sve utjesim, mi apstiniramo od pocetka jer sam imala skroz komplikacije.... Daklem, nista od 4. mjeseca. Eto, izdrzat cete!

Bee-Bee
17.11.2012., 21:07
Kod nas apstinencija od negdje od svibnja...
Nekako si ne mogu zamisliti da ću se ikada više keksati, baš mi to ono :( u najmanju ruku zabrinjavajuće. Dobro, znam da sad totalno druge stvari kuhaju u meni i trebat će nakon poroda dok sve ne dođe na svoje, ali opet imam filing da nam keksanje više nikada neće nadoći...

Mangica
19.11.2012., 07:51
Cure, jeste se vi sta raspitivale ili, jesu vam objasnili kako i koliko djeluju injekcije dexametazona? Ja dobila drugu dozu pa me zanima hocu li jos dobivati.....

Saffron08
19.11.2012., 08:58
Cure, jeste se vi sta raspitivale ili, jesu vam objasnili kako i koliko djeluju injekcije dexametazona? Ja dobila drugu dozu pa me zanima hocu li jos dobivati.....

Mangić!!! Evo i ja dogurala do 35.tt.
Deksić se i daje u dvije doze ako prijeti prijevremeni, koliko ja znam. A ništa, korikosteroidi koji se daju da ubrzaju razvoj pluća jer se ona razvijaju u fazama, a skroz su razvijena do kraja 35.tt. Deksići se daju u smislu ako se beba ranije rodi, da pluća mogu samostalno preuzeti funkciju disanja.

Tinchi28
19.11.2012., 12:11

Meni rekao dr da se daju ako prijeti prijevremeni porod prije 33/34 tt, injekcije djeluju valjda 2 tjedna, nakon toga ih treba dati opet... Nakon 34 tt se smatra valjda da vise ne treba davati ...

Tinchi28
19.11.2012., 12:14
Evo ponosna na nalaz danas ... Mirovanje kući i oralna terapija partusistena isto donosi rezultate ... Stanje nepromijenjeno, nema kontrakcija, otvorena i dalje za prst, cerviks 3/4 cl... Tako da smo srećom i dalje na kućnom mirovanju!

ivanna86
19.11.2012., 14:54
Hej, mirovalice moje! :w
vidim, hvala Bogu, svima nalazi nepromijenjeni :)
meni danas stigli rezultati briseva cx-a, sve je ok.
što se mene tiče, nikada u životu nisam bila ovoliko disciplinirana. dižem se iskljucivo na wc, mm me kupa i pere kosu, nosi klopu u krevet, ukratko, činim sve što je u mojoj moći. uzimam mg dva puta dnevno, dr je reako 300 mg, ali ja uzmem na dva puta: ujutro onaj od bioelectre od 300 i popodne od NW-a šumeći od 350. i normabele, naravno, koji su mi propisani. danas smo 32+2 i tak, guramo lagano i mislimo pozitivno :)

Edit: ja sam dexiće u bolnici dobivala na tri puta, tj. tri dana za redom pikica u guzu :)

Mangica
19.11.2012., 15:40
Hvala curkice, sve laganini gacamo dalje!!!!
Pitam za dexice jer sam procitala neku gaduriju o njihovom nepovoljnom utjecaju na koru nadbubrezne zlijezde sto znaci zastoj u rastu i neurorazvoju! Ne svida mi se to....

brita
19.11.2012., 16:05
curke, svima vam šaljem puuno :grli:
Ivana... tako i treba biti discipliniran :kiss:
bolje da ti doma miruješ i budeš uz dragog nego da te opet smjeste u bolnicu....

Tinchi.. piješ i isoptine uz partusistene? ja sam dobro podnosila partuse ali me bilo strah ne piti i te isoptine pa sam ih pila ujutro i navečer...

eto.. ja već danas drugi dan bez partusa... i totalno mi čudno.. stalno gledam na sat kad moram popiti tabletu...
i moram priznati da tek sada kužim kako su partusi i mg stvarno djelovali.. sad već dva dana imam česte Bh kontrakcije.. i svako malo mi je trbuh tvrd ko kamen.. i nije baš ugodan feeling...
no... još malo.... ja se mogu već poroditi svaki tren...

Mangica
19.11.2012., 18:21
Bravo brita!!!! Ti si na konju! I mi cemo lagano!

Sunshine, di si ti, dugo te nema pa sam se malo zabrinula....

Tinchi, red i disciplina, rad niks!!! ;)

Mangica
19.11.2012., 18:22
Mislim Tinchi i Ivanna :)

Ljelja
19.11.2012., 18:28
Ivana, šaljem dobre vibre, da što duže budeš u komadu! ~~~~~~~~

ja sam danas isto imala pregled. šav drži, nalaz je nepromijenjen, ali je beba sve teža i sad je kritično. kaže dr. da bi do sad bila otvorena ko bunar ili se već porodila da ga nema. ugl, mirovanje ću još malo postrožiti da doguramo do 36. tjedna bez brige.

ja vam na žalost nemam pojma o lijekovima. ili na sreću. mom stanju ne bi pomogli, jer je maternica mirna. uzrok otvaranju je samo jadničak cerviks, koji nema force. :tuzni:

baš mi je bilo smiješno kad me uvjeravao da druga trudnoća uopće ne mora biti takva. moš mislit! ne znam jel me to hrabri da ne stanem na jednom djetetu ili šta. al ja sam uvjerena da je genetika neumoljiva. kao što su jedine trudnoće koje je iznjela moja majka bile dvije pod serklažom, tako sam i ja očito nastavila istim stopama. cerviks nam je katastrofa i to je to. :durica

e da, a tebi brita nek je što brži i lakši porod. pa kad naleti... :cerek:

Mangica
19.11.2012., 18:52
Ljelja, ja vec imam u glavi plasticnu rekonstrukciju cerviksa za mogucu slijedecu trudnocu! Ako moze umjetni himen st ne bi malo kOlagena u grlic ;)

sunshine321
19.11.2012., 19:19
Bravo brita!!!! Ti si na konju! I mi cemo lagano!

Sunshine, di si ti, dugo te nema pa sam se malo zabrinula....

Tinchi, red i disciplina, rad niks!!! ;)

..mangice, hvala na brizi :mig:, još sam u komadu, hvala bogu.. bio mi virus popapao laptop pa dok se to sredilo, a i ne znam kaj bih pametno pisala.. čitam vas i pratim i drago mi je da je stanje kod većine nepromijenjeno, što je dobro..

..uzdrmalo me to prije tjedan dana da mi je cx došao na 15mm pa ne znam kaj očekivati za 10 dana na ponovnom pregledu.. jer, ovo moje je već sada stvarno :eek:.. sreća, ne osjećam neke kontrakcije, nemam bolove i samo da tak ostane još bar 4 tj., onda ću malo odahnuti..
..eto, za nas koje smo blizu terminima, još bar 4,5 tjedana i na konju smo..

Mangica
20.11.2012., 04:58
Sunshine, potpuno te razumijem... Ja svaki put u strahu usecem u ambulantu i cekam sto ce mi reci. Ne znam, probaj se tjesiti da to ide malo po malo i da ovim tempom skracivanja jos stignes dogurati do kraja. Gdje se ti kontroliras? Jako mi je cudno da nisi bar dexice primila...

Mangica
20.11.2012., 05:00
Sunshine, potpuno te razumijem... Ja svaki put u strahu usecem u ambulantu i cekam sto ce mi reci. Ne znam, probaj se tjesiti da to ide malo po malo i da ovim tempom skracivanja jos stignes dogurati do kraja. Gdje se ti kontroliras? Jako mi je cudno da nisi bar dexice primila...

Tinchi28
20.11.2012., 06:32
[B]Brita[B] uz partuse su mi dali i ormidol, kao za suzbijanje nuspojava tipa lupanja srca, jakog pulsa, visokog tlaka, tresenja ruku i sl ... Neznam da li i ovaj tvoj lijek ima isti učinak ?? Ja doduše nemam isto nikakvih nuspojava od partusa, ali da li bi ih bilo bez ovog popratnog lijeka to neznam, i strah me probati ... Malo sam skepticna prema tim silnim tabletama i nadam se da ne utječu na dijete, ali onda opet mislim pa nebi valjda liječnici propisivali da nije potrebno ... Tebe su skinuli s te terapije nakon 36 tt?

Saffron08
20.11.2012., 08:47
Pitam za dexice jer sam procitala neku gaduriju o njihovom nepovoljnom utjecaju na koru nadbubrezne zlijezde sto znaci zastoj u rastu i neurorazvoju! Ne svida mi se to....
Mila moja, čuvaj živce i ne guglaj ništa više!!! Ja sam dobila deksiće s prvim u 33. tj., već prije toga je bio na granici mršavosti, dijagnoza jest u 36. tt. bila zastoj u razvoju, ali živ je i zdrav i rođen u 38.tt. Bilo je pizdarija, ali žilavi su oni. Bolje da mi se rodio malo manji u 38.tt pa makar i zbog deksića, nego tad u 33./34.

no... još malo.... ja se mogu već poroditi svaki tren...
kako smo se ono tješile prije mjesec-dva, još ćemo mi sve i prenijeti :moli:
baš mi je bilo smiješno kad me uvjeravao da druga trudnoća uopće ne mora biti takva. moš mislit! ne znam jel me to hrabri da ne stanem na jednom djetetu ili šta. al ja sam uvjerena da je genetika neumoljiva. kao što su jedine trudnoće koje je iznjela moja majka bile dvije pod serklažom, tako sam i ja očito nastavila istim stopama. cerviks nam je katastrofa i to je to. :durica

e da, a tebi brita nek je što brži i lakši porod. pa kad naleti... :cerek:
super da nisi morala ništa od lijekova piti! joj i mene su uvjeravali da sam prvi put prekomjerno povraćanja i prerano otvaranje malte ne umislila, i opet sve isto drugi put. ali nema veze, opasne smo mi ženske i sve se to da izdržati. samo treba biti spremna na to, ako se odlučiš za još koje. a ako i ne, i to je ok.

Ljelja, ja vec imam u glavi plasticnu rekonstrukciju cerviksa za mogucu slijedecu trudnocu! Ako moze umjetni himen st ne bi malo kOlagena u grlic ;)
:lol::lol: legendo!!!

..uzdrmalo me to prije tjedan dana da mi je cx došao na 15mm pa ne znam kaj očekivati za 10 dana na ponovnom pregledu.. jer, ovo moje je već sada stvarno :eek:.. sreća, ne osjećam neke kontrakcije, nemam bolove i samo da tak ostane još bar 4 tj., onda ću malo odahnuti..
..eto, za nas koje smo blizu terminima, još bar 4,5 tjedana i na konju smo..
još malo, još malo :moli: drži se!

sunshine321
20.11.2012., 11:08

..ma, joj, taj strah mi je itekako poznat.. kontroliram se privatno i jako vjerujem svojoj gin., s obzirom da sam godinama kod nje.. i meni je malo čudno za dexice, ali mozda zato što ja nisam izvana otvorena, nego samo uloživa.. ali, za 10 dana idem na redovni pregled i uzv i ako sam, nedaj bože, otvorena za prst, tražit ću sama da me pošalje u vinogradsku..

..saff, hvala, bit ću mirna kad dođem u tvoje tjedne..

cloey 19
20.11.2012., 11:44
Jeste imale kakve bolove dolje,mene danas probada i kad se okrecem u krevetu..

sunshine321
20.11.2012., 12:30
..ko za vraga, baš sam danas imala nekoliko kontrakcija (valjda jesu) i malo me kao probadalo dolje pa sam uzela ujutro mg i normabel prije pola sata.. sad je mirno.. baš se bojim toga.. :(

cloey 19
20.11.2012., 12:39
Ja popila normabel,sad cu vec i drugi morat,al ne prestaje bas.. Sunshine321 u kojem si tjednu sad?

sunshine321
20.11.2012., 13:06
..žao mi je, cloey.. ja sam mislila, ako me ne popusti, otići u vinogradsku, ali zasad je ok.. inače, sam u 32tt, ima dolje u mom potpisu.. a, ti? nisam polovila, ako si prije pisala..

cloey 19
20.11.2012., 13:10
U srijedu cebit 28tj ravno,mene muž tjera u bolnicu,a ja se nedam :-D nekako mi ljepse doma,u pon idem na pregled opet pa cemo vidit.

nuklea500
20.11.2012., 13:26
U srijedu cebit 28tj ravno,mene muž tjera u bolnicu,a ja se nedam :-D nekako mi ljepse doma,u pon idem na pregled opet pa cemo vidit.

Najvjerojatnije nije ništa opasno jer opasna je bol koja ide od leđa prema stomaku, ali ne treba tu puno analizirati, ako te i mrvicu brine bol koju osjećaš, idi kod doktora. odmah.
Meni je moj doc rekao da dođem kad god mi nešto bude sumnjivo i da je bolje napraviti lažnu uzbunu milijun puta, nego jednom zakasniti.

Stvarno me ljuti kad se žene u trudnoći pitaju je li neka bol normalna ili nije, umjesto da odmah lete liječniku.

Mene je bolilo samo lagano od leđa prema stomaku i to kad bih ležala ili sjedila, kad bih hodala, ništa ne bih osjetila pa sam svejedno odmah otišla liječniku. Ispostavilo se da sam se prst otvorila i da sam čekala da bol prođe, uf... Ne bih ni da razmišljam o tome.

sunshine321
20.11.2012., 13:35
..slažem se, nuklea.. u našoj situaciji bolje je puhat i na hladno..

cloey 19
20.11.2012., 13:45
Uh,kad vec znam da sam se pocela otvarat.I vec pijem normabele i magnezij..i sad da dodem tamo ida mi kaze to se samo maternica siri glupo bi se osjecala,cekat cu jos,ak bas bude neizdrzivo ic cu na hitnu. nemogu si pomoc,nevolim ove nase doktore na svarci,i umrla bi da me ostave tamo do kraja. Javim vam se ak me muz ipak sprasi doktoru,on je taj da za sve trci tam,a ja uvjekduram dok se da,pa onda idem. Dobro jer me leda ne bole uopce vise,samo to dolje bocka bas ko da se sirim ..

Mangica
20.11.2012., 17:28
Cloey, mene zna grciti, onako visoko gore iznad pupka, ali neke dane jako cesto. Iako me nikad nije bolilo od iza prema naprijed... Doc kaze da oko 30tt pocinju jacati BH kontrakcije i da je to normalno ali treba pratiti i namjestiti se u najugodniji polozaj.
I vjeruj mi, izdrzala bi bolnici, jer evo, ja brojim 9ti tjedan i duram dalje. Cima i ja u samici, i tako nas nitko ne sljivi pol posto. Udu s toplomjerom i 1x s ctg-om. To je to. Snaga u glavu, vrijeme ide polako ali sigurno...

Mangica
21.11.2012., 06:27
Cure drage, jedu prestali bolovi? Mene od jucer uzasno bole leda! Nakon sto odem u wc i vratim se u krevet imam osjecsj kao da mi netko lupa cekicem po kraljeznici... To divno lezanje....

cloey 19
21.11.2012., 06:42
ma mozes mislit,jucer popodne bolje i sad opet bode i boli,nemogu ni spavat .bas smo sretnice,sve "lijepo" na nas.

Mangica
21.11.2012., 08:24
Odi ti cloey do hitne, za svaki slucaj. Bolje bez veze nego prekasno!

sunshine321
21.11.2012., 10:45
..danas me ništa ne boli i ne zateže, čak mi ni ležanje ne smeta, tj. ne bole me leđa ili kukovi od ležanja.. e, samo da se ne ureknem, pljuc pljuc..
..cloey, ako te ne popusti danas, i ja mislim da bi bilo dobro da odeš na hitnu..

nuklea500
21.11.2012., 11:18
Meni noćas došlo da odem do bolnice, ali čak i meni, paničaru, bilo malo čudno doći i reći - ništa me ne boli, samo će mi beba iskočiti iz stomaka, imam loš predosjećaj :ne zna:

Naime, ni sekundu noćas nije prestala skakati, a kako je jako nisko, imala sam osjećaj da će ispasti iz mene :( Kad su me s 23 tt uhvatili trudovi, isto se tako ponašala, kao da je nešto muči, da želi pobjeći iz mene.

Može li aktivnost bebe, puno veća od uobičajene, biti znaka za alarm?

Saffron08
21.11.2012., 12:10
nuklea, nemam pojma, i može i ne mora.
ja se sjećam kad sam se privi put otvorila sa starijim da je bio jako aktivan. a opet ovaj drugi s 24 tj. i nije baš. :ne zna:
moj sad divlja, a kako više ne mirujem toliko strogo i počela sam obavljati pripreme za bolnicu, ja imam dojam da će mi sve dolje ispasti. stalno se nesvjesno hvatam za onu stvar. jesi ono ti pisala kako tvoja mama vraća maternicu i da treba na operaciju ili je netko drugi? :misli:

nuklea500
21.11.2012., 13:36
nuklea, nemam pojma, i može i ne mora.
ja se sjećam kad sam se privi put otvorila sa starijim da je bio jako aktivan. a opet ovaj drugi s 24 tj. i nije baš. :ne zna:
moj sad divlja, a kako više ne mirujem toliko strogo i počela sam obavljati pripreme za bolnicu, ja imam dojam da će mi sve dolje ispasti. stalno se nesvjesno hvatam za onu stvar. jesi ono ti pisala kako tvoja mama vraća maternicu i da treba na operaciju ili je netko drugi? :misli:

Aha, ja sam pisala. Kod nje je to posljedica teških poroda.

Čudno mi je da beba nikako nije spavala, evo i dalje luduje. I nekako skroz neobično, kad udari, trese se još 3-4 puta. Onako, neke jake vibracije. :ne zna:

Možda štucanje, ali čini se malo previše. :ne zna:

Saffron08
21.11.2012., 13:52
Možda ti se sad malo više vrti i namješta? MOj se tako u tim tjednima baš bio na zadak okrenuo, ali se poslije vratio i nije bilo mira. Imaš li koga u bolnicu nazvati, čisto ako te to brine? A da ne moraš nužno odmah ići?

JustForFun
21.11.2012., 13:57
obično kažu ako porod krene da se beba umiri, a kontrakcije ne bi trebale smetati bebi u principu, ali ako je baš tolko neobično ja bih nekoga zovnula :ne zna:

Ljelja
21.11.2012., 14:00
evo da i ja prijavim hiperaktivnu bebu. inače je mirna ko bubica. javljala bi se 3 puta dnevno i to je to. zadnjih par dana stvarno luduje, a danas posebno. bit će da je neka zvjezdana konstelacija u pitanju, kad nam je svima slično.

inače, ne vjerujem da aktivnost bebe ima veze s otvaranjem. samo ne dajte da vas to unervozi.

nuklea500
21.11.2012., 14:05
Možda ti se sad malo više vrti i namješta? MOj se tako u tim tjednima baš bio na zadak okrenuo, ali se poslije vratio i nije bilo mira. Imaš li koga u bolnicu nazvati, čisto ako te to brine? A da ne moraš nužno odmah ići?

Nikog kome bih mogla baš tako glupo pitanje postaviti :D Aj da me nešto zateže, boli, grči, već samo beba jako lupa. Ne bih se ni obazirala da me nije jako lupala onaj dan kad sam se otvorila. Tad smo bili 23 tt pa je i tako malena skoro iskočila iz stomaka.

Niš', pričekat ću neku naznaku boli, tj. nadat ću se da do nje neće ni doći. Malo sam i ja dodatno prestravljena jer sam čitala na forumu temu o nedonoščadi. Prije trudnoće uopće nisam mislila da je nešto strašno roditi se sa 7 ili 8 mjeseci, a sad vidim slučajeve koji muku muče s djecom rođenom čak u 36. pa i 37. tjednu... A ja 32. čekam k'o ozebo sunce.

Saffron08
21.11.2012., 14:13
Nikog kome bih mogla baš tako glupo pitanje postaviti :D Aj da me nešto zateže, boli, grči, već samo beba jako lupa. Ne bih se ni obazirala da me nije jako lupala onaj dan kad sam se otvorila. Tad smo bili 23 tt pa je i tako malena skoro iskočila iz stomaka.

Niš', pričekat ću neku naznaku boli, tj. nadat ću se da do nje neće ni doći. Malo sam i ja dodatno prestravljena jer sam čitala na forumu temu o nedonoščadi. Prije trudnoće uopće nisam mislila da je nešto strašno roditi se sa 7 ili 8 mjeseci, a sad vidim slučajeve koji muku muče s djecom rođenom čak u 36. pa i 37. tjednu... A ja 32. čekam k'o ozebo sunce.

Ma šuti ne sluti. Ja sam danas 35+2, po svemu već sigurno kao je bilo krenulo, ali isto me frka strašna, ali kao ne bojim se! Još mm na putu, sama sa starijim, uf... A sve ko da će ispasiti van.
Ali ako se brineš, nemoj otezati, otiđi, osobito ako ti je bilo tako i prvi put.

Mangica
21.11.2012., 14:19
Cure, ne citajte o nedonoscadi! Ima ih koji se rode u punom terminu oa imaju teskoce, a koji se rode u 25tt i budu super! Nema velikih pravila, samo s manjima treba sigurno na vjezbice, bar preventivno. Vjerujte, ja radim s klincima s teskocama i ovi rodeni prerano po mom iskustvu imaju manje problema nego oni u terminu uz bilo kakvo ostecenje... Prema tome, mi smo sretne jer su nam bebe zdrave, a mi kilave. Zato i lezimo i bit ce sve super!!!

Saffron08
21.11.2012., 14:27
Mangice, to što kažeš sve stoji, stvarno! JA zato nisam imala snage gledati prošli tjedan ono o palčićima. Ne mogu se više ubijati u pojam razmišljanjima ŠBBKBB (šta bi bilo kad bi bilo). Znam da mi je ovaj sad bembo procijenjen na skoro istu kilažu koju je stariji braco imao u 38.tt. kao terminska beba, ali sa zastojem u razvoju. Koliko god me strah, opet me nije. Uzdam se u Onog gore, pa kako bude.

Ljelja
21.11.2012., 14:41
žene, pa bebe su vam barem oko 2 kg sada, koje ste iza 32 tt. tebi Saffron sigurno i preko 2,5 kg. meni je gin zadnji puta rekao ako je beba dobro uzv procijenjena i ako je porod bez komplikacija, najčešće nema s njima baš nikakvih problema. ako se već mora roditi prije reda. s 35 tjedana su i pluća razvijena. tako da, čisto zbog toga budite pozitivnije, jer ta zabrinutost sigurno prelazi i na bebu.

evo i ja sam imala nešto sitno preko 2 kg, prerano rođena i nikad nikakvih problema plus sad me ima i za dvije žene. mislim, i mimo trudnoće. :)

JustForFun
21.11.2012., 14:50
meni danas jedna žen rekla (kako ulazim u 8. mjesec) kao čuvaj se sad mjesec dana, jer je opasnije za bebu da se rdoi sa 8 nego sa 7 mjeseci, mada to meni nema nikakve logike

ima li vama?

Ljelja
21.11.2012., 15:09
meni danas jedna žen rekla (kako ulazim u 8. mjesec) kao čuvaj se sad mjesec dana, jer je opasnije za bebu da se rdoi sa 8 nego sa 7 mjeseci, mada to meni nema nikakve logike

ima li vama?

ne. a tebi? :rofl:

to su one narodne mudrosti koje se prenose s koljena na koljeno i nikako da izumru. ja sam čula da će se ako je beba na zadak okrenuti ako joj posvijetliš odozdo s baterijom ili nečim. valjda su prije svijetlili petrolejkama.

jedan dan u trbuhu znači kao 3 u inkubatoru. a što je nedonošče niže porođajne težine/ranije rođeno, to više vrijedi.

Saffron08
21.11.2012., 15:11
evo i ja sam imala nešto sitno preko 2 kg, prerano rođena i nikad nikakvih problema plus sad me ima i za dvije žene. mislim, i mimo trudnoće. :)
svaka čast!
ma trudim se ne brinuti, mislim pozitivno i tako to. zato kažem, ovaj bar napreduje kako spada.

ima li vama?
ma tko će ga znati. to jest onako neki mit, koji se temelji na nečemu valjda iz prošlosti, ali to se nešto valjda dosad popravilo u smislu medicine. meni su s prvim djetetom svaki dan odbrojavali da vide je li mu bolje vani ili unutra zbog loših protoka i zastoja u razvoju, ali opet mislim da mu je bolje da se rodio kad jest nego ranije. to sve ovisi o više faktora.

sunshine321
21.11.2012., 15:20

ima li vama?

..ovo sam ja x puta čula pa čak jednom i objašnjenje zašto je to navodno istina.. ali, sad se ne mogu sjetiti tog objašnjenja nikako :rolleyes:

brita
21.11.2012., 17:44
[B]Brita[B] uz partuse su mi dali i ormidol, kao za suzbijanje nuspojava tipa lupanja srca, jakog pulsa, visokog tlaka, tresenja ruku i sl ... Neznam da li i ovaj tvoj lijek ima isti učinak ?? Ja doduše nemam isto nikakvih nuspojava od partusa, ali da li bi ih bilo bez ovog popratnog lijeka to neznam, i strah me probati ... Malo sam skepticna prema tim silnim tabletama i nadam se da ne utječu na dijete, ali onda opet mislim pa nebi valjda liječnici propisivali da nije potrebno ... Tebe su skinuli s te terapije nakon 36 tt?

i ovi moji Ispotinu su ista stvar kao i ormidol..
ja sam ih prestala piti kad sam navršila punih 37 tjedana, iako mi je doktorica u bolnici rekla da oni u bolnici ne prakticiraju davati te tablete nikako iza 35 tjedna, ali kao kad ih već pijem nek ih pijem do 37 tjedna...

eto, i danas je već četvrti dan bez tabletica... i osjećam često bh kontrakcije, a danas i menga bolove...
mora da se polako otvaram....nadam se da se neću još poroditi... ja bi barem do 1.12. da malena pričeka...

nuklea, jer beba prestala divljati?

nuklea500
21.11.2012., 18:30
i ovi moji Ispotinu su ista stvar kao i ormidol..
ja sam ih prestala piti kad sam navršila punih 37 tjedana, iako mi je doktorica u bolnici rekla da oni u bolnici ne prakticiraju davati te tablete nikako iza 35 tjedna, ali kao kad ih već pijem nek ih pijem do 37 tjedna...

eto, i danas je već četvrti dan bez tabletica... i osjećam često bh kontrakcije, a danas i menga bolove...
mora da se polako otvaram....nadam se da se neću još poroditi... ja bi barem do 1.12. da malena pričeka...

nuklea, jer beba prestala divljati?

Nije. Malo su udarci bili manjeg intenziteta, sad su opet žestoki. Jedino kad hodam, a hodam samo do wc-a, miruje.

leonardal
21.11.2012., 18:44
evo i mene sa pitanjem imala sam konizaciju prije 7 godina i od pocetka trudnoće cerviks mi je skracen...e sad već 2x sam završila u bolnici zbog kontrakcija,ovaj puta sam bila i na tokolizi.
kod pregled je napisano 1/4 clanka i ušće uloživo za jagodicu prsta...
uterus je toniziran bebina glavica je priljuljena uz malu zdjelicu...
s obzirom da sam u 33 tt i dobila sam vodene kozice trebala bi izdržat min.još 4 tjedna da se malo oporavim i da mi prođu.
dali je zabrinjavajuce ovo šta sam malo otvorena?:confused:
hvala
...e da cerviks mi je inaće oko 38 mm -koliko je sada neznam...

Marix33
22.11.2012., 07:47
Marix,ima kaj novo?Kak si?Kontrakcije?Mene noćas opet malo zašarafilo,nije da boli,ali onak osjeti m kao oni prvi mj,bolovi.

ništa novog, steže pa stane. obzirom da BH ne otvaraju, ne dižem paniku.
bila kod dr., stavila me na mirovanje uz napomenu da ona ništa ne vidi to što vidi privatnik. ou jea. vidiš ti, ali ne reagiraš.
nebitno. sad sam doma i moram reći - hvala bogu da jesam. jer, uz ovakav trbuh, postalo je jako teško biti na poslu.
i tako

kako ste curke?

JustForFun
22.11.2012., 08:04
Nije. Malo su udarci bili manjeg intenziteta, sad su opet žestoki. Jedino kad hodam, a hodam samo do wc-a, miruje.

nulklea, ja sam promjenu u pokretima bebe osjetila u 27 tjednu, na kontroli 27tt je i da lje bila na zadak, a za 4 dana kod socijalca je bila na glavu napokon i tu gdje sam osjećala jake udarce dok sam stala u čekaonici (s desne strane pupka) rekao mi je da su noge i otkad se okrenula sojećam intezivno te udarce nogu i koaža poskakiva kad se mrda, pa moguće da je beba promijenila položaj i da sa dintezivnije osjećaš neki pokret

a inače i moja zadnjih par dana luduje, jutros se malo umirila, moguće da je do vremena :ne zna:

JustForFun
22.11.2012., 08:06
moja majka je prije 19 godina rodila mlađu sestru sa 8 mjeseci, kad joj je voda otišla u splitu su je na carski porodili, ali ne odmah nego su čekali 3-4 dana kao da uđe u 9ti mjesec jer nije se znao spol i bili joj rekli ako bude muško da će teže preživit beba jer muški sa 8 mjeseci teško kao prežive, bila je curica preko 3 kg i 48 duga, a na carski su je porodili zbog poprečnog položaja bebe, trudove nije dobivala

Marix33
22.11.2012., 08:25

i moja je već par dana hiperaktivna. a jučer navečer pogotovu. strašno nešto - negdje po rebrima kao da se trese (s rukama???). bila sam zbilja spremna dići se, oblačiti i otići u bolnicu. ali me muž primirio. ne znam šta s time :confused:

Hely
22.11.2012., 08:28

ima li vama?

Evo ja upadam ko padobranac....Kad sam u prosloj trudnoci zavrsila u bolnici sa 34 tt bas se preplasila zbog tih babljih prica...Pitala dr. za to a ona meni da kako dijete od 7 mj moze bit razvijenije od onog od 8???I da su to gluposti...Rodila tocno sa 35 tt znaci punih 8. Mali mi nikad nije na svu srecu imao problema.Nije bio u inkubatoru(samo na grijanju 2 h)islu 4 ti dan kuci...Cicao od prvog dana i jos tako godinu dana.Nikakve vjezbe nisu bile potrebne...Sad ce 4 god i ko zmaj je...:cerek:

Saffron08
22.11.2012., 08:38
nulklea, ja sam promjenu u pokretima bebe osjetila u 27 tjednu, na kontroli 27tt je i da lje bila na zadak, a za 4 dana kod socijalca je bila na glavu napokon i tu gdje sam osjećala jake udarce dok sam stala u čekaonici (s desne strane pupka) rekao mi je da su noge i otkad se okrenula sojećam intezivno te udarce nogu i koaža poskakiva kad se mrda, pa moguće da je beba promijenila položaj i da sa dintezivnije osjećaš neki pokret

a inače i moja zadnjih par dana luduje, jutros se malo umirila, moguće da je do vremena :ne zna:
potpisujem! Meni se isto dogodilo, isto zadak u 27 tj., prije toga gorzan intenzitet i čak bolni pokreti, dva tjedan poslije slično, tad se valjda okrenuo i u 30.tt. na uZV ipak bio na glavu. Vjerojatno se namješta, ima još dosta mjesta pa se fino razmahala frajerica tvoja, nukla.

..ovo sam ja x puta čula pa čak jednom i objašnjenje zašto je to navodno istina.. ali, sad se ne mogu sjetiti tog objašnjenja nikako :rolleyes:

Evo ja upadam ko padobranac....Kad sam u prosloj trudnoci zavrsila u bolnici sa 34 tt bas se preplasila zbog tih babljih prica...Pitala dr. za to a ona meni da kako dijete od 7 mj moze bit razvijenije od onog od 8???I da su to gluposti...Rodila tocno sa 35 tt znaci punih 8. Mali mi nikad nije na svu srecu imao problema.Nije bio u inkubatoru(samo na grijanju 2 h)islu 4 ti dan kuci...Cicao od prvog dana i jos tako godinu dana.Nikakve vjezbe nisu bile potrebne...Sad ce 4 god i ko zmaj je...:cerek:
bravo za tvog dečka hely!
evo ja noćas nisam mogla spavati, a forum štekao pa baš to malo guglala. očito se na svakom forumu (http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=47&t=65862) u nekom trenutku povede ista priča :rofl:
ja sam isto mišljenja da je bebi svaki dana više u trbuhu bolje nego vani, ali evo što jedna ženska napsiala, pa i to donekle ima smila.
"Ja mislim da je to vjerovanje nastalo u narodu zbog uzroka poroda u 7 mj trudnoće i u 8 mjesecu trudnoće.
Uzroci poroda u 7 mjesecu trudnoće su ugl loš cervix, infekcija cervixa, pa s time i otvaranje, beba bude ok pa se izbori za život.
Cervix koji izdrži 8 mjeseci izdržat će i 9.
U 8 mjesecu uzroci su puknuće maternice, uznapredovale infekcije posteljice, kalcificirana posteljica, loš protok, eklampsija..i sad mi ne pada na pamet šta bi sve moglo biti. Ali ti uzroci direktno štete bebi.

Ja mislim da je svvaki dan u maternici važan i da nema veze sa tim što su pluća sa 7 kompletno nezrela, a sa 8 poluzrela."
ja hrabro odoh do posla odnijeti doznake, danas sam 35+3, pa šta bude, bit će :zubo:
mirujte mi dobro!

nuklea500
22.11.2012., 11:26
E žene, onda se moja može samo naopako okrenuti jer je od samog početka trudnoće glavom prema dolje. :D

Evo, od jutros ništa. Ne javlja se uopće. Sad mi je to još gore. Kako god, meni ne valja.

Noćas sanjala dvije noćne more. U prvoj sam prokrvarila, litre krvi... Probudih se u znoju, trčala na wc da vidim je li sve ok.
U drugoj sanjala neku ženu koja ima dvoje bolesne djece. Dječaku su ruke bile kao u slona, valjda je imao onu bolest elefantizam, a djevojčica je bila u puno gorem stanju, ona je bila sva raspadnuta i samo je ležala. Na licu je imala masku ispod koje uopće nije ni bilo lica.

Ove priče o 7. i 8 mjesecu su sigurno glupost. I meni je ginekolog rekao da je svaki tjedan bitan, što duže, to bolje. A čula sam neko objašnjenje te bapske priče koja je povezana s razvojem pluća. Kao, u 7. nisu razvijena pa će se razvijati u inkubatoru, a u 8. je najvažniji proces razvoja pluća u tijeku pa je opasno to prekinuti. Tako nešto...

Marix33
22.11.2012., 11:33
Evo, od jutros ništa. Ne javlja se uopće. Sad mi je to još gore. Kako god, meni ne valja.

Noćas sanjala dvije noćne more. U prvoj sam prokrvarila, litre krvi... Probudih se u znoju, trčala na wc da vidim je li sve ok.
U drugoj sanjala neku ženu koja ima dvoje bolesne djece. Dječaku su ruke bile kao u slona, valjda je imao onu bolest elefantizam, a djevojčica je bila u puno gorem stanju, ona je bila sva raspadnuta i samo je ležala. Na licu je imala masku ispod koje uopće nije ni bilo lica.

ufff, da, gadno je i kad se uopće ne miče. a pročitala sam da se svaki sat mora javit najmanje 10 puta. pa fino krene panika kad je ne osjetim par sati :503:

a ove noćne more su ti GROZNE!!!!!!!!!!! :eek:

JustForFun
22.11.2012., 11:43
meni je tako bilo jutros kad se nije mrdala, kad kasnije kad sam se dobro razbudila malo upalila muziku, počela se mrdat, mora dijete nekad i spavat :rolleyes:

Ljelja
22.11.2012., 12:40
i moja je danas mirna! očito su sve bebe nekako povezane s tim nečime u zraku...

inače, za one mirnije bebe, kažu da je minimum javljanja 3 puta, ujutro, popodne i na večer i da se nabroji bar 5 pokreta.

brita
22.11.2012., 13:10
joj, i moja bebica je jučer bila tako jako mirna.. i danas sve do podne negdje da sam već bila luda... onda smo išli na bris u bolnicu do koje ima vožnje sat vremena... i malena se aktivirala :cerek:
inače, osim brisa, dok me pregledala... dva do tri centrimetra otvorena :eek:
slijedeći pregled u ponedjeljak, ako se ne porodim prije :trk:

uf, trta me opako :eek:

Mangica
22.11.2012., 13:56
Brita, procitala sam da nakon 35tt nije uopce vazno koliko si otvorena i to nije prediktor kad ce porod poceti! Moze jos tjednima ili od skroz zatvorene preko noci krenuti. Tako da ne mora bit da ce se ista jos dogoditi! Drzi se i javljaj novosti!

Inace, ti snovi su stvarno uzas! Ja se probudim sva u strahu i nema vise spavanja....

Ljelja
22.11.2012., 14:22
joj, i moja bebica je jučer bila tako jako mirna.. i danas sve do podne negdje da sam već bila luda... onda smo išli na bris u bolnicu do koje ima vožnje sat vremena... i malena se aktivirala :cerek:
inače, osim brisa, dok me pregledala... dva do tri centrimetra otvorena :eek:
slijedeći pregled u ponedjeljak, ako se ne porodim prije :trk:

ne boj se brita, sve to mora doći i proći. bude sve ok na kraju. :mig:

ja sam skroz mirna oko svega. spavam lako, ništa ne sanjam, nemam strahova, fizički nikakve tegobe. ali me mirovanje baš izbacilo iz takta. i stresovi vezani uz sve to do sada. zapravo jedva čekam svoje tijelo natrag. ne uživam u stanju, dapače, objektivno sam kao u nekakvom tjelesnom pritvoru i čekam taj porod kao dan oslobođenja. :rofl:

znam da onda dolaze nove i drukčije brige, ali barem ću povratiti ono što mi je bitno za psihičko zdravlje - svoju pokretljivost i da mi hrana počne prijati. :klopa:

Saffron08
22.11.2012., 14:28
brita ne brini se, ti cm u 37 tt su ti super! možeš još danima i tjednima se ne otvarati dalje, možeš roditi sutra. ali bitno je da si u terminu. već sam napisala na TZ, ja sam se nakon indukcije gelom otvodila s prvotnih 1 cm iz 33. tt. tek na 3 cm i svejedno su me poslali u rađaonu, odmah stavili drip, rezali, prokidali vodenjak itd. ali ja sam imala svoju anamnezu i sve se to radilo zbog bebinog što bržeg izlaska jer mu unutra više nije bilo dobro. tak da što se više prirodno i polako otvoriš, tim bolje. u bolnicu tek ako ti pukne vodenjak ili se trudovi jako ustale.

sunshine321
22.11.2012., 16:11
..cure, imam jedno pitanje, ako koja zna ili ima iskustva, a glupo mi negdje drugdje postavljati to pitanje..
..je li koja od vas koristila onaj pokretni laboratorij (ili kak se već zove) za vađenje krvi kod kuće? ja inače svakih 4tj. moram u vinogradsku vaditi krv zbog štitnjače, a kak mi je sad dijagnoza fakat koma i izbjegavam vožnju autom (a, trenutno mi vin.bolnica na drugom kraju grada), osim kod gin., ovo mi se čini ok, ali ne znam da li oni dođu izvaditi krv pa im ja dam uputnicu i oni uzorak voze gore ili?
..mislim, znam da mogu direktno nazvati i pitati, ali ako koja od vas već ima iskustva, zahvaljujem.. :mig:

Saffron08
22.11.2012., 16:36
sunshine, nemam pojma. ja sam isto svaki mjesec išla na VV na kontorolu štitnjače i baš sam glupa, uopoće mi zadnja dva mj. nije palo na pamet da postoji nešto takvo. a bilo mi je koma zbog mirovanja. :bonk:
sva sreća pa tamo ima u čekaonici krevet na kojem sam ležala :rofl:

sunshine321
22.11.2012., 17:02
sunshine, nemam pojma. ja sam isto svaki mjesec išla na VV na kontorolu štitnjače i baš sam glupa, uopoće mi zadnja dva mj. nije palo na pamet da postoji nešto takvo. a bilo mi je koma zbog mirovanja. :bonk:
sva sreća pa tamo ima u čekaonici krevet na kojem sam ležala :rofl:

:D pa meni baš palo na pamet jer drugi tjedan moram ići, a moram i kod gin., a mislim da mi nije pametno droncati se autom tak puno 2x u 2 dana.. samo me buni da l oni to uopće nose u bolnicu s uputnicom ili u neki svoj lab pa pošalju rezultate..to zadnje mi zaprav ne odgovara.. joj, baš bi mi odgovaralo da to mogu tak zbaviti.. ja se nadam da je ovo zadnja kontrola štitnjače u trudnoći.. ..znam da je off, ali je l ti još uvijek kontroliraš štitnjaču? ovo svakih 4tj. mi je prenaporno :o

Ljelja
22.11.2012., 17:07
žene, jel se same vozite autom, pa vas strah, ili? jer ja kad negdje moram ići, onda me vozi dragi, a ja ležim na boku otraga. to je skroz ok, jer nema pritiska na cx. jedino ako se same truckate ovako ili onako, onda kužim. :(

Saffron08
22.11.2012., 17:21
..znam da je off, ali je l ti još uvijek kontroliraš štitnjaču? ovo svakih 4tj. mi je prenaporno :o
aleluja gotovo je. zadnja kontrola bila prije mj. dana, eutiroza, napokon mi terapija od 125 letroxa počela djelovati. i sad se trebam javiti 2-3 mj. nakon proda, pp i ranije, bez najave.

žene, jel se same vozite autom, pa vas strah, ili? jer ja kad negdje moram ići, onda me vozi dragi, a ja ležim na boku otraga. to je skroz ok, jer nema pritiska na cx. jedino ako se same truckate ovako ili onako, onda kužim. :(

mene vozikaju, ali kod loše dijagnoze frka je svako truckanje. mangici je tako nalaz bio koma kad je stigla u bolnicu autom sad na zadnju hospitalizaciju, a ujutro bolje nakon ležanja u bolnici.
mene ako ne može mm voziti, odem taksijem, ali premrem kako oni voze. no opet bolje od javnog prijevoza.
a ja sam tu zadnju kontrolu štitinjače imala ujutro, a navečer ginekologicu, a sve na totalno različitim stranama grada. i bome nakon mirnijeg vikenda ponovno sam i navečer nakon svega i sutra ujutro imala kontrakcije. a nasjedila se jedno sat vremena dok sam čekala red za lab jer je jednoj ženskici nakon pretraga ua ivf bilo loše pa je ona ležala na krevetu.

Ljelja
22.11.2012., 17:30
da, ja isto osjetim kad sam preaktivna. nemam kontrakcije, ali taj dan baš mi bude pritisak na šav. bez greške se vidi razlika nego kad se miruje cijeli dan.

sunshine321
22.11.2012., 17:30
ma, ja sam visoka pa mi se neda iza u autu kvrčit, nego sam naprijed, spustim sic i kakti na bok se okrenem, al nije to to..

Mangica
22.11.2012., 17:34
Da, truckanje mene unistilo, a lezala sam u autu i to 10 min koliko ima od zvijezde do SD. Bolje ih nazovi sunshine!

sunshine321
22.11.2012., 17:38
ma, hoću, ujutro odmah zovem da izvidim kak to funkcionira..

Marix33
23.11.2012., 08:31
ako se ne porodim prije :trk:

bit će to sve za 5 :grli:

Little Floramy
24.11.2012., 20:06
Evo i mene napokon moje ležalice,......nakon odrađenog pregleda 16.11. ostavili su me u Vinogradskoj na par dana( doslovno da se odmorim i da malo smirimo situaciju) da ne bihprerano rodila. Nalaz cervikometrije mi je pokazao 22 mm i y oblika te zbog toga su me hospitalizirali.....malo me dr. Rudman prestrašila pa sam se ustrtarila. Na utrazvuku su mi vrijednosti bile sve ok osim veličine trbuščića bebe koje odgovaraju većem za tjedan i pol pa su mi radidi ogtt koji je bio dobar do nedelje nevečer kad je došla vizita i rekli da nalaz nije dobar(a ovi ujutro rekli da je), dobila sam do sad 4 kg i u 29+ tjednu sam pa sam radila 24 satni guk profil koji je pokazao da moram na dijetu trudničku jer mi je nalaz 5,2 a oni toleriraju do 5. Bebonja ima 1350 grama :cerek:
I...tako oni mene ostavili zbog guka a ne zbok cerviksa, dobila sam i 4 inekcije deksića za bebina pluća i pustili me doma nakon 5 dana. Terapija mi je i dalje cordipin 2x1/2 tabletie i mg 300, ferol +c vitamin.
Kontrola za dva tjedna......i to je to, kontrakcija nema, trudova nema, bole me samo prepone kao i u prvoj trudnoći nikakve baš razlike.
U jednoj rečenici mogu samo napisati riječi hvale za sve osoblje počevši od dr. Rudman, Košec, Tučkara, Grgića, Grbavca ....i da ne nabrajam dalje i naravno za gl. sestru Milenu i ostale jer su toliko susretljive da sam još pod velikim dojmom. Nisam nikad bila hospitalizirana u trudnoći i nakon iskustva poroda u Petrovoj ovo je pravi mali pogon koji funkcionira ko po traci.
Nadam se da ću i nakon poroda moći napisati ovakav post. Nagledala sam se poroda i priča majki i djevojaka koje su došle na čuvanje i porod......bez prisiljavanja i neke navale sve lagano uz šetnju konzultacije, odmor išle su roditi, ja još ne mogu vjerovati u pristup da je toliko drugačiji, jednostavniji i zaženu nije traumatičan.
Etogac, ja sad nastavljam sa svojim ležanjem domeka pa se nadam da nakon dva tjedna me neće ponovo ostaviti radi guka, i da dali netko od vas ima možda trudnički menu sa klopom jer stvarno ne znam što da mamai kažem da više kuha, ..pleas.

sunshine321
24.11.2012., 21:23
Nalaz cervikometrije mi je pokazao 22 mm i y oblika te zbog toga su me hospitalizirali.....malo me dr. Rudman prestrašila pa sam se ustrtarila.

..e, meni sad fakat niš nije jasno.. moj cx je 15mm i U ušće..:503:
..i moja privatna gin. mi ni nakon zadnje cervikometrije nije napravila paniku u stilu da bih mogla u bolnicu..a, ja ni sama ne znam.. idem u čet opet na redovan pregled i uzv i ozbiljno razmišljam da sama tražim da me pošalje u bolnicu, barem radi tih injekcija za bebina pluća..

..ali, barem si sad malo mirnija, što se tiče cervixa, a zbog guka mi je baš žao..još i to..al, eto žene svašta moraju i mogu izdržati..

Little Floramy
24.11.2012., 23:43
Mene je ispitala o dnevnim obavezama pa kad je shvatila da imam jednog živog 5-godišnjaka ni na tren nije razmišljala, pravac odijel tako mi je rekla......meni je ovo druga trudnoća tako da i stanje ovisi koliko dugo je u tom, zatvorena, mekana, uloživa ili otvorena, koji si tjedan i svašta još uz to. U prvoj tru. nikad mi nisu mjerili dužinu cervixa, samo ultr. i vel. bebice, gladala sam maloprije da usporedim mjere sa prvim bebačem i tu su negdje, sitno variraju tako da mislim da će i ovaj muškić biti kao i prvi.
Mangica jer ti cimi imala trudove ili išla na carski?

santoshi2012
26.11.2012., 08:28
Evo i mene,problemi s laptopom pa sa stickom,baš ste mi falile.Vidim i tu ima dosta novosti,kod mene na pregledu prošli tjedan cerviks 39,ne kužim kak se sad produljio,ali bolje je tako samo što je jako mekan i uloživ za jagodicu prsta,i dalj T oblik ušća,beba 1700g.Eto sve ok samo rekla i dalje strogo mirovanje,nisam baš jako disciplinirana.
Mangice,kažeš cima rodila,ona je taman bila po tjednima tu negdje kao i ja,bit će valjda sve ok kad je već trebalo biti toliko rano,Ti si dobro?Ostale curke mirovalice kak ste vi na ovaj sumorni ponedjeljak?

Little Floramy
26.11.2012., 14:26
Produljenje cervixa jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, pa to je samo za poželjeti !!!....bravooo!
Nisam mogla baš nešto spavati pa sam zaspala oko pola 4 jutros i probudila se oko 12, doručkovala e sad neka užinica i čekam svoje dečke za zajedno ručamo ,...i da tražim recepte i dalje za dijabetičare :zubo:, u životu nisam toliko jela koliko bih sad morala pa surfam i tražim proizvode Schneekoppe-a.
Nastojim mirovati :cheer:

santoshi2012
26.11.2012., 15:06
Meni to s produljenjem tak malo čudno,a bolje da je meni čudno nego da se skratio,iako nisam više tako disciplinirana po pitanju mirovanja,možda mi nije ni trebala to reći.Dosta mi je čudno kak neke curke doktori ne pregledavaju vaginalno jer da mene moja tak ne pregladava ne bi ni znala ca mi je cerviks skraćen,omekšan,uloživ,kak onda,ok na kraju trudnoće,ali u ovom srednjem dijelu?

Saffron08
26.11.2012., 16:16
Pa Mangici su u bolnici u SD više puta rekli da je cerviks dinamične strukture i da se može produljiti, čini mi se. :misli:
E, Mangice, ajde ti si stručnjak gore za preglede. Koja im je praksa? Ja sam čula da maksimalno izbjegavaju čačkanje i u nižim tjednima u dijagnozi otvorenosti/uloživosti. Jel to istina?

Little Floramy
26.11.2012., 18:14
Dužina cervixa se može izmjeriti i ultr. preko trbuha, ne mora se nužno raditi vaginalni ultr., kao i kčs djeteta a ručni/vaginalni pregled jednom mjesečno je sasvim ok ako je dr. nježan/a i upućena u stanje.

Saffron08
26.11.2012., 18:23
Dužina cervixa se može izmjeriti i ultr. preko trbuha, ne mora se nužno raditi vaginalni ultr., kao i kčs djeteta a ručni/vaginalni pregled jednom mjesečno je sasvim ok ako je dr. nježan/a i upućena u stanje.

:top: slažem se!
ja sam u dvije trudnoće bila stvarno na puno pregleda i u prvoj kod dosta ginekologa i ova moja je stvarno najnježnije stvorenje po tom pitanju! ali zadnji me put u 34.tt. sama upozorila da će malo više boljeti jer je vjerojatno sve toliko mekano, a ona stvarno želi detaljno vdijeti/opipati za zadnji pregled. i tako je i bilo. uf... dva dana sam se oporavljala!

Mangica
26.11.2012., 18:32
Eto i mene! Da, dr tu nikako ne kopaju kod dg skracenja cervixa. Meni je preko vanjskog uzv-a dr rekao da je skracen, uu otvoreno i da je jaaako mekan. To je zakljucio jer je vidio da popusta pod najmanjim pritiskom na trbuh. Radili su mi jednom i uzv sondom, ali nikad nitko nije gurnuo prste. Po njima nije bitno koliko si izvana otvorena, vec uu i duljina cx-a.

I da, kazu da je cervix dinamican i da kso i mazernica stalno radi i moze se produljiti, ostati isti ili skratiti. Mirovanje je bar u mom slucaju od PRESUDNE vaznosti! A nalaz sam po sebi nije toliko strasan, tj stabilan je. Svatko radi po sebi i svojoj savijesti. Ja iskljucivo lezim. Cak i kad sanjam sama sebi u snu kazem da legnem pa trazim gdje bi :D. Proci ce i to!

Danas sam trebala na uzv, ali valjda dr nije stigao pa se nadam sutra. Javim sve!

Mangica
26.11.2012., 18:34
Trudnocu od pocetka vodim na SD inpregledali me vaginalno jednom, nakon 3. krvarenja! Inace je cackanje kod mog dr strogo zabranjeno!

Ljelja
26.11.2012., 19:08
mene gin na svakom pregledu pregledavao vaginalno, al ok, to je bilo svaka 3 tjedna. kad sam dospjela u bolnicu prvi i drugi puta, recimo svaki puta sam bila cca tjedan dana, u tih tjedan dana čačkali su me minimalno po 4 puta rukom, pa još 2 puta uzv sondom.

sve su to bili nježni pregledi, ništa nisam osjetila, ali očito ih taj dio poštede cx-a kao na SD uopće ne zamara. :rolleyes:

sunshine321
26.11.2012., 22:22
cure, meni oko pol devet navecer procurila plodna voda, ipak nije izdrzalo..u bolnici sam, ctg ocitava male trudove, stavili me u predradjaonu da im budem blizu ako krene.. dr. mi daje 4-5 dana, a mogu i duze, ovisi, ali ja osjecam te trudove cca svakih 15-20min.. tuzna sam jako i strah me :-(, da sam barem izdrzala jos 2tj..

nuklea500
26.11.2012., 22:37
cure, meni oko pol devet navecer procurila plodna voda, ipak nije izdrzalo..u bolnici sam, ctg ocitava male trudove, stavili me u predradjaonu da im budem blizu ako krene.. dr. mi daje 4-5 dana, a mogu i duze, ovisi, ali ja osjecam te trudove cca svakih 15-20min.. tuzna sam jako i strah me :-(, da sam barem izdrzala jos 2tj..

Znam da se bojiš, ali nema razloga da beba ne bude dobro i ako ovog sata rodiš.
Skoro si puna 34 tjedna, mrvici je to sasvim dovoljno.
Samo hrabro :)

Mangica
27.11.2012., 03:34
Draga Sunshine! Drzi se! Dobro kazu cure, skoro si 34! Biti ce dobro! Beba vec moze skoro sve sama, samo ce ju malo zagrijati u inkubatoru! Mislimo na tebe, javi kako je proslo!!!!

sunshine321
27.11.2012., 04:32
..evo, drage mirovalice, ja ipak rodila i to prije 2 sata..toliko je bilo ekspresno da mi nisu vjerovali da je to krenulo i porodili me u predradjaoni.. malena je odmah plakala, ima 2390g i 43cm.. kazu da je dobra kilaza.. odnijeli je u inkub.. vama svima zelim da docekate termin..pusa i drzite se!

Mangica
27.11.2012., 05:18
Super kilaza!!! Sretno s drugom rundom borbe! Drzite se cure!

Saffron08
27.11.2012., 07:44
..evo, drage mirovalice, ja ipak rodila i to prije 2 sata..toliko je bilo ekspresno da mi nisu vjerovali da je to krenulo i porodili me u predradjaoni.. malena je odmah plakala, ima 2390g i 43cm.. kazu da je dobra kilaza.. odnijeli je u inkub.. vama svima zelim da docekate termin..pusa i drzite se!

ajme sunshine :grli: :kiss:
imaš malu palčicu! lijepa je to kilaža za te tjedne. želim ti puno snage i živaca i bez straha! bit će dobro!!
i hej, imaš, curku! čestitam!

cloey 19
27.11.2012., 07:52
sunshine cestitke! bitno da je sve ok,ja sam jucer bila kod doktora,sad je to 29tj vec, nisam se jace otvorila,otvoreno mi je samo vanjsko usce ,jucer sam ga saslusala.jedino mi tlak 130/90,ostalo je u redu sve .

santoshi2012
27.11.2012., 08:27
Drž se Sunshine,čestitke na bebici,bit će sve ok,velika je ona

Tinchi28
27.11.2012., 08:44

Sunshine, čestitam na velikoj curi, bit će ona sasvim u redu ... Drz'te se i uživajte jedna u drugoj!

Tinchi28
27.11.2012., 08:49
Evo došla ja s pregleda, stanje i dalje nepromijenjeno .... Terapija ista ... Kućnog lezanje!!! Sva sam si nekako zadovoljna, ali veli doc da sada još veći oprez jer su njih dvoje i dvije posteljice i dvije plodne vode .... Težina i pritisak su sada puno veći nego kod poroda jednog djeteta i može vrlo lako doc do pucanja vodenjaka od opterecenja .... Zato je dizanje minimalno! Kontrola opet za tjedan dana, ali dobro i mi smo sutr 34 tt.... Drz'te se mirovalice moje!

Mangica
27.11.2012., 09:21
Odlicno Tinchi! Nekako mi se cini da su ta 34 tt jako bitna za bebu! Mi sutra 32, dani idu kao godine :(

ivanna86
27.11.2012., 09:22
Sunshine, draga :grli: Čestitam na curki, kilaža je odlična za te tjedne.mislim da ne bi trebala biti puno u ink. sjećam se kad je BTC rodila prije par mjeseci, malena je bila oko2400 i čak nije ni išla u ink, neg u grijani krevetić, tak da nemoj se brinut. imaš svoju curku malu :cerek:

Ljelja
27.11.2012., 10:53
čestitam sunshine! pa to je prava mala bumbarica! :cerek: njoj se jako žurilo van i to je to. javi kako malecka napreduje i što kažu doktori. brz oporavak želim!!

brita
27.11.2012., 12:01

:grli:
čestitke draga :)
velika je to curka, i sve će biti u redu...
pa postala si mamita :cerek:
javi nam se koji put s novostima :)

Mangica
27.11.2012., 12:35
Evo mene s uzv-a. Stanje stabilno, 22Y. Bebolinac oko 1700. Dr zadovoljan, a ja bi da je deblji :). Iako je to uredna kilaza za tu dob.

Marix33
27.11.2012., 13:46
jao sunshine, čestitam :) :grli:

JustForFun
27.11.2012., 13:48
čestitke sunshine
~~~~~ da sve bude bolje nego se usudiš nadati, a bit će sve dobro, vidit ćeš

sunshine321
27.11.2012., 14:23
cure drage, puno vam hvala na cestitkama i lijepim rijecima.. eto, malena je dobre kilaze-2390 pa me tjese da bude to sve ok.. vidjela ju u inkubatoru i tak se rasplakala, ali ona, sunce moje, samostalno dise, sto je super..samo se nadam da ce mi dozvoliti da ostanem u bolnici koliko i ona..eto, sad sam ponosna mama velikog djecaka i palcice, koja i nije bas tako mala :-) pozdrav svima i cuvajte se!

Saffron08
28.11.2012., 02:27
sunshine još jednom :grli: nadam se da ćeš ostati s njom cijelo vrijeme i da to sve skupa neće biti predugo.
ja sam danas bila na prvom pregledu u bolnici. stanje super, uloživa za prst do uu, beba 3100, 36 tj., za poželjeti. mirovanje i mg se isplatilo i sad me više ničeg nije strah :)

Mangica
28.11.2012., 05:22
Super Saffron! Sretno i neka ipak jos ne zuri ;)

Saffron08
28.11.2012., 08:15
Super Saffron! Sretno i neka ipak jos ne zuri ;)

Hvala, draga! I tebi želim isto. Ali svejedno ti se najavljujem, eto mene uskoro gore k tebi, ali na babinjače :zubo:

tihonsee
28.11.2012., 10:26
cure, znam da se dugo družite tu, ali moram vas podsjetiti da ovo nije chat, ovo je tema o skraćenom cervixu i otvaranju prije vremena i molim vas da je se držite.
za nedonoščad ima zasebna tema, za dijabetes u trudnoći isto, a chat tema je trudnice zbor.
zahvaljujem.

Mangica
28.11.2012., 13:11
Ne kuzim! Pa pricamo o skracenom cervixu, posljedica kojeg je prijevremeni porod. Mislim da je i informacija u kojem tt je doslo do poroda nakon koje dg vrlo vrijedna. A citajuci postove, nekad malo zastranimo, ali svi komentari vezani su uz temu!

nuklea500
28.11.2012., 13:20
Ne kuzim! Pa pricamo o skracenom cervixu, posljedica kojeg je prijevremeni porod. Mislim da je i informacija u kojem tt je doslo do poroda nakon koje dg vrlo vrijedna. A citajuci postove, nekad malo zastranimo, ali svi komentari vezani su uz temu!

Da, slažem se. Evo, ja sam na ovoj temi čitala neke prastare postove od cura čiji mi nickovi uopće nisu poznati i pratila rasplet njihove situacije, njihova iskustva, koja je kad rodila i je li s bebom sve bilo ok.

Postoji tema nedonoščad, ali mene ne zanimaju prijevremeni porodi uzrokovani visokim tlakom i sl, već ranom otvorenosti i skraćenim cerviksom.

Jedino bi, eventualno, s čestitkama mogle smanjiti i uputiti ih preko pm.

mandy
28.11.2012., 14:00
Ima puno chata npr na zadnje 2 strane:

tako i ja. odpatim tih pola sata bolova i onda se moram okrenut na drugu stranu

dobar vam dan :)

Curke,jeste osjetile kad vam se beba okrenula?od ponedjeljka kao da imam čunj.gornja lijeva strana se izbocila,to mi djeluje ko guza,a dolje me udara.naime,isto sam se pocela otvarat,pa da se nijemali okrenuo? 26idem onovno kod doktora,ak me bude sta bolilo rekao je ovaj pon,al meni ljepse doma :-D i jel imate odnos s muzem iako ste otvorene?

pošteno ste natipkale :grli:
Ivana :grli:, nadam se da si ok..., bitno da si sada na sigurnom.. a tjedni će brzo proći :grli:
saffron, super za pregled,
Tinchi.. super što si doma.. sad se čuvaj... iako se više kao ne daju ti partusi.. kod mene nekako imaju više psihički utjecaj,, ono, nekako sam si sigurnija da ih pijem i mislim da se ne mogu poroditi kad ih pijem (iako to zapravo nije točno.. ali tako sam si ja to položila u glavi..)
Uglavnom, ja ih pijem još u subotu zadnju.. u nedjelju sam na pregledu, a tada mi je po jednoj računici 37. tjedana.. i to je onda to :)
Ljelja.. super da je i tvoja bebica super, to je najbitnije

inače,ja totalno zakržljala.. danas bila malo vani po dućanima... hodala sat vremena i riknula sam :visi:
nemam više kondicije za ništa...

dakle možet episati sve što se tiče otvorenosti ali o onome što može informirati i druge koji čitaju.
Hodanje po dućanima, koga je što šarafilo noćas i sl idu na trudnice zbor [/COLOR]

Saffron08
28.11.2012., 14:54
Skužajte :zubo:, ja se isto volim držati pravila da ne začatavamo temu jer imamo i Zbor i PM i evo prva priznam malo mi je zadnjih par postova bilo skretanje s teme, ali bar info o prijevremenom porodu zbog našeg stanja i meni je bitna informacija. Ali sve ostalo možemo drugdje.
Ali evo jedan on topic:
Jučer sam bila na prvom bolničkom pregledu u TA. Obavljen mi je vaginalni pregled, kao i UZV i nalaz je sljedeći:
Grav. ml. IX (dakle u 9. sam mj.!!!), 36+1
Uterus mekan, portio 3/4 čl., cc za 1 pp unutranjeg ušća koje je uloživo.
Beba procjenjena na 3100 g.
Terapija: mirovanje i mg na papiru još ovaj tjedan, a usmeno mi je rekao da se malo samo još primirim do vikenda i onda smo od ponedjeljka (37+0) na konju.
Inače apropos tipkanja o vaginalnim pregledima u našim stanjima - ginekolog (mlađa generecija) kod kojeg sam trebala biti zapeo na operaciji i on mi je sam rekao da ne radi u našim stanjima ručni pregled prije 39. tt. Da se ne stvara gužva, jučer je uletio u njegovu ambulantu stariji liječnik koji me je najnormalnije pregledao ručno.
Inače još sljedeći tjedan bris rodnice na BHSB i KKS trebam napraviti i kontrola kod ovog mog za 2 tj., dakle u 38.tt.

Mangica
28.11.2012., 18:13
Sarafljenje=kontrakcije=nuspojava i opasno stanje kod skracivanja i otvorenosti! Slazem se da su cestitke za pm.

Saljem jecmenac! :D

nuklea500
28.11.2012., 19:19
Mene trenutno najviše brinu eksplozivne kretnje kod bebe. Dakle, to nije lupanje nogom niti pomicanje ruku, nego nešto kao ritmička eksplozija bombe u mojoj maternici. Tješila sam se da je to štucanje, ali zar štucanje može trajati satima bez prestanka?
Strah me da ti pokreti ne izazovu pucanje vodenjaka jer je beba tako nisko da se izvana ti pokreti najviše osjete na mojoj vagini.

Nadam se da će sve biti OK do 05.12., tad mi je pregled pa ću porazgovarati s ginekologom.

santoshi2012
29.11.2012., 08:58
Curke,jeste vi pričale s vašim doktorima o potencijalnim uzrocima preuranjenih promjena na cerviksu.Ja sam imala 2 biopsije(jadna je bila pravi masakr u Petrovoj) pa moja doktorica misli da to može biti uzrok problema,a i bila sam pretjerano aktivna u prvih 5 mj trudnoće,od posla koji je 12 sati na nogama,do svih mogućih sportskih aktivnosti,to nisam nikad priznala svojoj doktorici pa ne znam da li je i to pridonijelo ovim problemima.

Saffron08
29.11.2012., 09:22
santoshi, ja sam pitala i prvi i drugi put. odgovori (za moj slučaj) s više strana vrlo različiti: može biti bakterija/upala (isključeno oba puta), može biti stres (imala ga, ali tko ga nema), može biti moje prekomjerno povraćanje i gastroproblemi, može biti naprezanje od toga, ali i od hodanja, skakanje okolo. sad u drugoj sam bila dosta aktivna sa starijim djetetom, nosila ga, nisam se pošteđivala, ali prvi put (s njime se otvorial u 33.tt.) nisam nikoga okolo nosala ni toliko skakala. Ali najvjerojatnije kod mene je stvar konstitucije unutranje. S tim da mi je na jednom pregledu nekad davno rečeno da imam "zabačenu maternicu" pa što god to značilo.

nuklea500
29.11.2012., 11:44
santoshi, ja sam pitala i prvi i drugi put. odgovori (za moj slučaj) s više strana vrlo različiti: može biti bakterija/upala (isključeno oba puta), može biti stres (imala ga, ali tko ga nema), može biti moje prekomjerno povraćanje i gastroproblemi, može biti naprezanje od toga, ali i od hodanja, skakanje okolo. sad u drugoj sam bila dosta aktivna sa starijim djetetom, nosila ga, nisam se pošteđivala, ali prvi put (s njime se otvorial u 33.tt.) nisam nikoga okolo nosala ni toliko skakala. Ali najvjerojatnije kod mene je stvar konstitucije unutranje. S tim da mi je na jednom pregledu nekad davno rečeno da imam "zabačenu maternicu" pa što god to značilo.

Kod mene ešerihija, ureaplasma, stres na poslu, selidba koja me iscrpila i fizički i psihički, dosta stepenica, a zgrada bez lifta...

Imam i ja zavaljenu maternicu, ali to ne može biti uzrok problema.

Mangica
29.11.2012., 11:47
Meni briga oko starijeg djeteta (nosenje, guranje kolica) i krvarenje u ranoj trudnoci sto navode kao glavni razlog smeksavanja. Imala sam i streptokok, ali on obicno ne uzrokuje te stvari nego je opasan na porodu.

santoshi2012
29.11.2012., 12:37
Da vidiš,ja sam isto imala krvarenje u 8 tjednu,hematom,ali to sam totalno zaboravila uzeti u obzir,možda je i to povezano.

Little Floramy
29.11.2012., 12:48
Zaista možemo navesti svaka svoje razloge zbog kojih se moglo dogoditi stanje cervixu koje to god bilo.
Moj subjektivan dojam je sama građa/konstitucija, položaj maternice i unutarnjih organa, ugnježdenje ploda. Ove druge stvari tipa raznih beštija mislim da dovode do pogoršanja ovisno o stupnju trudnoće.
Evo prijateljici mi je ovo 3 trudnoća, prva dva spontana do 12 tj. drugo prerano rođeno(30tt) nažalost bebica nije preživjela-sepsa, rađena serklaža u 20tt i ležala u bolnici do kraja, pomakla se nije pa se stanje svakim mjesecom mjenjalo.
Nadam se da sad(rađena serklaža (u 16tt) će izgurati do kraja i napokon ostvariti svoj san, također leži u bolnici i mislim da će biti do kraja!

U mom slučaju bih rekla da u ovoj trudnoći(drugoj)nisu bitne promjene što imam već dijete ali kad usporedim svoj tempo sad i prije 5 godina kad se nisam doslovno gasila 24 sata, sad sam ko puž spora i osjećam do kud mogu odnosno ne mogu :ne zna:
Mm je preuzeo sav dio koloča života a mama drugi pa svejedno stanje mi se mjenja, pošteđena sam svega osim ležanja:lol: pa opet se mjenja.
Slijedeći tjedan opet imam kontrolu pa ćemo mjeriti i saznati te čudesne brojke a ja bih najrađe prespavala do 34tt.

Mangica
29.11.2012., 12:59
Little floramy, koliko si ti sad tocno trudna? I ja se tjesim tim 34.tt, ali mislim da cu onda teziti 36. Nisam skromna kad se radi o ovolikom ulogu :)

nuklea500
29.11.2012., 14:03
Meni je trenutni cilj 32 pa ako dođemo do toga, htjet ću 34 pa 36 i onda 38. Trenutno mislim da nemamo šansu za 38, ali ako dočekamo 36, tko zna...

Little Floramy
29.11.2012., 14:57
Little floramy, koliko si ti sad tocno trudna? I ja se tjesim tim 34.tt, ali mislim da cu onda teziti 36. Nisam skromna kad se radi o ovolikom ulogu :)

Vidi tickerić, u 30tt :mig:

Nuklea...zašto u startu otpisuješ mogućnosti....36...38...? Skračivanje ili omekšavanje cervixa nikako ne utječe baš na sami porod. Ukoliko nemaš kontrakcije možeš dogurati i do 40+, to sam doslovno vidjela sad u bolnici. Naravno da ima iznimki u svemu pa tako i u tom ali ugl. dođemo sve do 36-38 tt. U prvoj t. sam rodila u 38 tt bebonju od 2950 kg i 49 dug, pukao vodenjak i dobila trudove i rodila prirodno( grrrrr bolno), 10/10 nije imao žuticu i išli drugi dan doma.
Zadnjih 1,5 mj. nisam mogla voziti auto ni sjediti jer mi je glavica bila toliko nisko i nisu mi dramili uopće ko sa ovom trudnoćom....kažu pošto je iz IVF-a da je to drugačije pa moraju.
Eto ja se nadam najboljem ishodu i jako sam si optimistična, pucam na najbolje!

lezem
29.11.2012., 14:57
:w pozdrav cure!

Upadam samo nakratko, uputio me dr. Google, pa pretpotavljam da ćete mi znat objasnit nešto što dr. u TA danas nije stigao...

Dakle; cerviks je 1 čl. sakroponiran, za prst prohodan do ovoja i glavice?

Ljelja
29.11.2012., 15:22
uzrok mom skraćivanju i otvaranju je jedino insuficijentan cerviks. u mame bilo isto, dakle genetski imamo cure u familiji slab vrat maternice koji ne može nositi teret trudnoće.

neki dan obavila ctg, maternica mirna ko bubica. nemam niti BH kontrakcije, ništa. jedino što ovaj tjedan fakat osjećam pritisak na šav. mirujem još više, jer ne bih htjela da popusti. onda me više od poroda ne bi spasila ni ta mirna maternica. al ok, od vikenda sam 35+, beba je velika, tako da si mantram da bi sve bilo ok taman i da ide van uskoro.

nuklea500
29.11.2012., 16:03
Vidi tickerić, u 30tt :mig:

Nuklea...zašto u startu otpisuješ mogućnosti....36...38...? Skračivanje ili omekšavanje cervixa nikako ne utječe baš na sami porod. Ukoliko nemaš kontrakcije možeš dogurati i do 40+, to sam doslovno vidjela sad u bolnici. Naravno da ima iznimki u svemu pa tako i u tom ali ugl. dođemo sve do 36-38 tt. U prvoj t. sam rodila u 38 tt bebonju od 2950 kg i 49 dug, pukao vodenjak i dobila trudove i rodila prirodno( grrrrr bolno), 10/10 nije imao žuticu i išli drugi dan doma.
Zadnjih 1,5 mj. nisam mogla voziti auto ni sjediti jer mi je glavica bila toliko nisko i nisu mi dramili uopće ko sa ovom trudnoćom....kažu pošto je iz IVF-a da je to drugačije pa moraju.
Eto ja se nadam najboljem ishodu i jako sam si optimistična, pucam na najbolje!

Beba mi je toliko nisko da sve i da dobijem dozvolu za kretanje, ne bih mogla. Od početka je okrenuta na glavu, kad su me s 27 tt gledali, rekli su mi da je bebica spuštena i da očekujem raniji porod. Koliko raniji, ne znam. Živim dan za dan, tjedan za tjedan. Ona tako nisko, ja otvorena... Ne usudim se imati prevelika očekivanja.

Kad smo kod genetike, moja mama prenijela i brata i mene. :D

Mangica
29.11.2012., 16:39
Ja sam isto mantrala 32. Sad bi do 34 lezala u bOlnici pa na kucno mirovanje. Danas mi kaze jedna cura 35+ da joj je cx skracen, na 30! Ja samo rekla ok stara.... Blago njoj :(
Ali nemam trudova ni nista, rijetko koju BH pa sam nekako smirena i nadam se najboljem!

santoshi2012
29.11.2012., 17:45
Meni danas 32tt,brzo vrijeme ide,a kako mi se je na zadnjoj kontroli cerviks produžio sa 34 na 39,nisam baš disciplinirana,samo je rekla daje jako,jako mekan i uloživ,nadam se da to nije neka frka,kaj velite?

Mangica
29.11.2012., 19:10
Ja mislim da je duzina super, ali da je mekan zbaci da ne drzi i da popusta pod pritiskom pa je veca sansa da se otvori i skrati. Po meni, do sad si mirovala, stisni nogice jos par dana!