PDA

View Full Version : Prerano otvorena, skraćen cervix....

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Taraporin
11.01.2012., 13:18
Pregled ultrazvukom ti govori i o stanju unutarnjeg ušća koje se palpatorno ne može osjetiti. Ovako, ja sam imala konizaciju i cerviks mi je samim tim skraćen jednostavno dio je odstranjen. U 17 tjednu je bio dug 28 mm i normalno sam živjela, putovala, apsolutno sve jer je bio tvrd, zatvoren, položen skroz iza. Dakle, nije bitno samo ni koliko je trenutno dug nego mijenja li se brzo, kakav je trend i sl. Dužnost im je da nas prepadnu, nisu svi pacijenti isti, ne shvaćaju svi ozbiljno mirovanje, mora te upoznati sa mogućnostima i posljedicama. U trenutku kad se moj cervis počeo skraćivat i mekšat, nije bilo dileme. U roku od tri tjedna sa 28 mm je došao na 12,7 mm, omekšao i postao uloživ. Unutarnje ušće je bilo na y. Naravno, u međuvremenu sam imala nekoliko pregleda da bi se vidio trend. Sad već više od tri mjeseca strogo mirujem i iskreno brzo je prošlo.

Ilana
11.01.2012., 14:14
I am me još nešto, skracen cerviks nije jedina indikacija za serklažu, bitno je da li je uloživ, smekšan, otvara li se unutarnje ušće. U prošloj trudnoći mi se cerviks skratio na poa članka, što je manje od 27 mm, rekla bi i duplo manje, ali je bio čvrst i zatvoren cijelo vrijeme. U 33. Tjednu je bio na trećini članka, u 36. Tjednu je nestao, rodila sam na 38+2. mirovala sam kod kuće, bez serklaže i sve je prošlo dobro. I kod tebe će.

Evo, ja se nadam da će moja trudnoća ovako nekako ići :mig:
Iako mi je moja gin rekla da je uloživ do unutarnjeg ušća i u Y, jučer je doktor rekao da je zatvoren i uloživ jedva za jagodicu. Nadam se da je on u pravu.

I am me, mene je dr. odmah kada je vidjela da se cerivks skratio podsjetila na briseve, ali tada su već bili napravljeni i svi negativni. Naknadno se na ponovljenom brisu pokazao streptokok B. Nazovi ju i pitaj za briseve. Oni se i tako rade u trudnoći, a ako se cerviks skraćuje, onda se svakako moraju napraviti da se vidi uzrokuje li to neka infekcija.

Taraporin
13.01.2012., 08:32
Cure, kako ste?

Ilana
13.01.2012., 09:49
Hej taraporin, ja sam ok, molim se i odbrojavam dane. Danas sam 28+3 i ležim već točno 7 tjedana.

Homer se nije ništa javljala, nadam se da je ok. A ostale, kako se držite?

i am me
13.01.2012., 10:46
Pozdrav svima!!!!

Ilana, cestitam na 7 odlezanih, ostatak ce proletiti,neces se ni okrenuti....

Sto se tice briseva, ja sam ih radila u 13-om tjednu, jer sam prokrvarila, tada mi je uzet i bris i urinokultura, nalazi su bili uredni, mozda je to razlog sto mi nije spominjala briseve...ali opet,u roku 7 tjedana moglo se to promijeniti..?? :confused:

i am me
13.01.2012., 10:55
Pregled ultrazvukom ti govori i o stanju unutarnjeg ušća koje se palpatorno ne može osjetiti. Ovako, ja sam imala konizaciju i cerviks mi je samim tim skraćen jednostavno dio je odstranjen. U 17 tjednu je bio dug 28 mm i normalno sam živjela, putovala, apsolutno sve jer je bio tvrd, zatvoren, položen skroz iza. Dakle, nije bitno samo ni koliko je trenutno dug nego mijenja li se brzo, kakav je trend i sl. Dužnost im je da nas prepadnu, nisu svi pacijenti isti, ne shvaćaju svi ozbiljno mirovanje, mora te upoznati sa mogućnostima i posljedicama. U trenutku kad se moj cervis počeo skraćivat i mekšat, nije bilo dileme. U roku od tri tjedna sa 28 mm je došao na 12,7 mm, omekšao i postao uloživ. Unutarnje ušće je bilo na y. Naravno, u međuvremenu sam imala nekoliko pregleda da bi se vidio trend. Sad već više od tri mjeseca strogo mirujem i iskreno brzo je prošlo.

Neznam, iskreno, sta da kazem...meni je poznata samo duzina i to je sve...sad lezim do 31.01, pa cu vidjeti..na pregledu...iskreno se nadam da ce stanje ostati nepromijenjeno...
kako dani prolaze,malo sam se i ja smirila,prvih par dana sam bila u teskoj panici, najgore moguce scenarije sam zamisljala,sad sam ok,smirena, cekam da produ tjedni,ja sam danas 21+3 (ajme meni....)
prvi cilj mi je 28 tjedan, pa cemo od toga dalje......lakse mi je tako nego da razmisljam da mi je do termina ostalo puna 4 mjeseca i 10 dana....

Taraporin
13.01.2012., 11:39
Samo polako, ne brini 31.01. će brzo doći, stigneš sve na vrijeme bude li potrebe. Dobro je da su brisevi bili sterilni, teoretski može se promijeniti, ali to te sada ne treba brinuti. Moj prvi cilj je bio 25. Tjedan, pa 28., pa 32. Sada brijem na punih 35.

homer-jrt
13.01.2012., 19:16
I dalje sam u bolnici na strogom mirovanju. Danas mi je 25+2. Nikakvih novosti za sada nemam. Svaki novi dan mi je nova pobjeda.

Taraporin
13.01.2012., 19:22
Drži se Homer, dan po dan, već si 26. Tjedan, to je super! Svakindan za bebu puno zmači, bit će na kraju sve u redu.

andreazg
13.01.2012., 21:44
cure, kakav je nalaz za cerviks u 33. tjednu trudnoće 38 T, što to znači? dr je samo rekao da se "produžio", jel to ok?

Ilana
13.01.2012., 22:09
andrea, ja bih rekla da to znači cerviks 38 mm u obliku slova T (znači skroz zatvoren).
To je super nalaz koliko se meni čini :top:

Ja večeras opet imam nekakve kao mensturalne bolove, ne znam više što to znači.
Ponekad me baš uhvati takva bol, popijem normabel i magnezij i odem spavati da prođe... ne znam jel to loš znak ili se samo maternica rasteže? :( Jel imate vi takvih bolova?

i am me
13.01.2012., 22:52
uuuuuuuuuuuu 35 tjedan...... drzim fige da sto brze i lakse prode sa sto manje sekiranja, brige ......ali tebi ce to brzo......

i am me
13.01.2012., 23:00
Ilana, citala sam da neke cure tako opisuju trudove, bas kao menstrualne bolove koji bacaju na kicmu, kazem, ne znam, sama to nisam nikada iskusila...:eek:

i am me
13.01.2012., 23:06
cure, kakav je nalaz za cerviks u 33. tjednu trudnoće 38 T, što to znači? dr je samo rekao da se "produžio", jel to ok?

sta bi ja i mnoge ovdje dale za ovakav nalaz.....
a sta je to moguce da se produzi??? stvarno???
zna li netko nesto o tome???

Ilana
14.01.2012., 08:07
Ilana, citala sam da neke cure tako opisuju trudove, bas kao menstrualne bolove koji bacaju na kicmu, kazem, ne znam, sama to nisam nikada iskusila...:eek:

Ma ja to često osjećam, rekla sam to svim doktorima koji su me pregledali... već sam išla jednom na hitnu radi toga i ništa posebno mi nisu rekli... nego da dođem ako se pogorša... sad mi je više glupo ići. Nije da ne mogu malo istrpiti, ne boli me kičma, samo naprijed donji dio trbuha pa si uvijek mislim jel se to rasteže maternica ili je nešto alarmantno... pa me zanimalo jel i vi osjetite ponekada takvo nešto?

agni
14.01.2012., 09:34
Žene, nosite li dok ne ležite pojas za trbuh? Dr.mi ga je odredila uz magnzij...
Moje mjere:( : s 20+1 je bio cervix tvrd, 1 članak, prohodan do unutarnjeg ušća za 1 prst, uu T, dužina 49mm.
Danas sam tek 20+6 :tuzni:

Ilana
14.01.2012., 10:32
Žene, nosite li dok ne ležite pojas za trbuh? Dr.mi ga je odredila uz magnzij...
Moje mjere:( : s 20+1 je bio cervix tvrd, 1 članak, prohodan do unutarnjeg ušća za 1 prst, uu T, dužina 49mm.
Danas sam tek 20+6 :tuzni:

Mislim da tu na ovoj temi rijetko koja od nas ima vrijeme kad ne leži :mig:

Ja ne nosim ništa, ne znam ništa o tim pojasevima za trbuh.

Meni se tvoji nalazi čine zbunjujući, malo kontradiktorni, nije mi jasno zašto piše cerviks 1 čl, a onda 49 mm, pa onda u slovo T (znači zatvoren), a prohodan za jedan prst... :ne zna: možda najbolje da nazoveš gin i pitaš što točno ona misli, trebaš li mirovati ili što?

agni
14.01.2012., 13:56

Ja ne nosim ništa, ne znam ništa o tim pojasevima za trbuh.

Meni se tvoji nalazi čine zbunjujući, malo kontradiktorni, nije mi jasno zašto piše cerviks 1 čl, a onda 49 mm, pa onda u slovo T (znači zatvoren), a prohodan za jedan prst... :ne zna: možda najbolje da nazoveš gin i pitaš što točno ona misli, trebaš li mirovati ili što?

Ovaj prvi dio se odnosi na vanjsku stranu, a drugi na unutarnju :).
Napisala mi je poštedu od posla i mirovanje. Ali nije mi rekla da ne smijem nikud iz kreveta. Kao razlog otvaranja smo iskljucili bakterije, a pretpostavlja da je nastalo zbog napora. Do neki dan sam noila svoju curu od 13kg

i am me
14.01.2012., 21:36

Bas sam to isto htjela reci, postoji li ovdje neka koja ne lezi??Nama je do wc-a luksuz....:lol:

Mislim da se ti kao steznici nose kad zena nisko nosi, pa joj drzi trbuh....:ne zna: a mislim da je to zato, pa onda i to nisko nosenje stvara pritisak na vrat maternice, pa je mozda zato doslo do otvaranja:ne zna:
ako netko zna bolje, neka me ispravi.....
ali, ako ti je receno da mirujes, onda to shvati ozbiljno.....

agni
15.01.2012., 20:39
Dobro, znam da ne landrate okolo, ali morate valjda otići nekad na neki pregled ili pretragu?
Ovaj tjedan sam morala 3x do dr. I valjalo mi se dići, obući i odvesti do dr. Uglavnom, nosim nisko i meni je pojas veliko olakšanje. Nemam više bolova u trtici i križima.
Uh, brojim dane do sljedećeg pregleda za 2 tjedna...

Taraporin
16.01.2012., 07:57
Agni istina, na pregled se mora otić, ali za tih par sati pojas baš i nema praktičnu svrhu, pogotovo svako nekolik tjedana. Uglavnom, cure koje su ovdje zaista leže stalno, a pojas tada ne znači ništa. Ja doslovno idem samo ginekologu, nije me slao ni na ogtt ni na testove senzibilizacije, samo da se što manje krećem. Morala sam na pravit sediment urina, poslala sam ga od kuće. Tako da, ako se više krećeš, nosi pojas, sigurno neće odmoći.

Ilana jel te još bol? Meni se znalo ponekad dogodit, panično pijenje normabela odmah, meni je beba dosta nisko pa sam to pripisivala i položaju, a nekad zna bolit i probava.

Homer kako si?

Ilana
17.01.2012., 08:57
Danas punih 29 tjedana :tulum:

Taraporin, još me uhvati bol, uglavnom navečer. I ja odmah panično pijem normabel ili magnezij. Ne znam zašto ta bol, ali nadam se da se samo širi maternica kako beba raste. Ista bol kao kod menstruacije, donji dio trbuha. Nije neizdrživo, mogu istrpit, samo me povremeno strah. Ne vjerujem da je probava, pratim jel povezano sa tim. Beba je mislim okrenuta na glavu jer me lupa uglavnom gore oko pupka.

Znam da u početku trudnoće svi govore da je normalna ta "menstrualna" bol jer se širi maternica... valjda to isto vrijedi i za sada. Nije bol u pravilnim razmacima pa mislim da nisu trudovi.

Ma dosta o meni, jeste vi ok? Jel bio tko na kontroli? Ima li kakvih novosti?

homer-jrt
17.01.2012., 09:43
Počele su mi kontrakcije i otvorila sam se na 8 cm. :504: i krvarila sam cijelu noć

rossi79
17.01.2012., 09:55
Počele su mi kontrakcije i otvorila sam se na 8 cm. :504: i krvarila sam cijelu noć

koliko si trudna?
jesi dobila injekciju za sprečavanje kontrakcija? vodenjak je cijeli?

Ilana
17.01.2012., 10:05
Homer, drži se.
Danas si 25+6? Šta su rekli doktori? Zašto krvarenje? Jel mogu zaustaviti kontrakcije? Da produže za još koji dan barem :moli:
Ako ništa drugo, beba ima šanse. Od mm-a poznaniku se rodio bebač oko 25 tjedna, sada ima nekih 9 mjeseci i sve je ok. Sve će biti dobro, izborit ćete se bebač i ti :moli:

Taraporin
17.01.2012., 11:40
Homer hrpetina vibri da sve prođe ok i da izdržiš joj malo u komadu. Ako je porod i krenuo, premda su tjedni mali, opet dovoljno veliki da bebač bude živ i zdrav. Drži se, mislimo na tebe.

agni
17.01.2012., 14:04

Izdržite još malo u komadu :moli:

homer-jrt
17.01.2012., 17:56
Da 25+6 sam. Još sam 2 u jedan, ali rekli su mi da su sati u pitanju.

Ilana
17.01.2012., 18:33
Homer, prihvatila si već vjerojatno činjenicu da će maleni biti rođen dosta ranije i da će biti nedonošće, ali nemoj izgubiti nadu da će sve biti dobro. Doktori su pripremljeni i za tebe i za malenoga, neonatolozi su spremni, sve je spremno, nije iznenada i sve će poduzeti da mu odmah pruže svu potrebnu njegu. Znam da u Rijeci imaju NICU jedinicu za tako malene bebice. Javi nam svakako kada budeš mogla kako ste oboje.

Taraporin
17.01.2012., 19:08
Homer drži se, vjeruj da će micek biti dobro, injekcije su ti dali, bit će neko vrijeme u inkubatoru, neće biti lako,nije ti ni sada ako, ali izborit ćete se. Mislimo na tebe!

kordica
17.01.2012., 22:23
Homer ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude dobro na kraju

i am me
17.01.2012., 23:28

ajme.....znam za slučaj u kojem je bebica rođena sa 650 gr., iz moje bliže okoline, također znam za bebicu u Osijeku, čini mi se, rođena u 24-tom tjednu, isto cca 600-tinjak gr., danas ima 2 god., tako da....ima sličnih slučajeva sa pozitivnim završetkom, mada mislim da te teško može nešto u toj situaciji utješiti...
ja ne mogu zamisliti šta proživljavaš, žao mi je i želim i tebi i bebici sve najbolje....

rossi79
18.01.2012., 06:30
homer-jrt ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

homer-jrt
18.01.2012., 06:48
Hvala svima na vibricama i dobrim željama , danas smo 26. Zabranjeno mi je svako dizanje iz kreveta uključujući i odlazak na vc. Svjesna sam da će mi se roditi nedonošće i da neće zaplakati nego odmah iide na odjel neonatalogije i reanimaciju.
Jučer sam bila 5 sati u rađaonici i onda su me odlučili vratiti natrag na odjel jer su mi se kontrakcije smirile. A rasplakala bih se svaki put kad bih čula plač bebe koja bi se rodila jer znam da moj dečko neće zaplakati.

rossi79
18.01.2012., 06:55
Hvala svima na vibricama i dobrim željama , danas smo 26. Zabranjeno mi je svako dizanje iz kreveta uključujući i odlazak na vc. Svjesna sam da će mi se roditi nedonošće i da neće zaplakati nego odmah iide na odjel neonatalogije i reanimaciju.
Jučer sam bila 5 sati u rađaonici i onda su me odlučili vratiti natrag na odjel jer su mi se kontrakcije smirile. A rasplakala bih se svaki put kad bih čula plač bebe koja bi se rodila jer znam da moj dečko neće zaplakati.

znači još ste 2u1. super. smiri se homer-jrt. smiri se. bilo kakvo uzrujavanje ima samo negativan učinak. svaki novi dan koji uspiješ izgurati je super. nadajmo se da je otvaranje stalo i da su se kontrakcije smirile. čim su te iz rađaone vratili u sobu mislim da je to razlog.
možda tvoj dečko neće odmah zaplakati... ali danas stvarno ima djece koja su uspjela bez ikakvih posljedica kao pravi junaci izaći iz ovakve bitke. moji poznanici imaju dečkića rođenog baš u 26. tjednu. nije bilo lako, puno suza i boli, puno čekanja, očekivanja, osluškivanja, puno vježbanja, ali jedina posljedica svega je da mali miš ima veću dioptriju i nosi naočale. big deal! misli na takve pozitivne primjere. i drži se.

homer-jrt
18.01.2012., 07:22
Hvala rossi

agni
18.01.2012., 07:45

Drži se Homer! Imam i ja dobrih primjera u svojoj okolini s malim borcima i sad su prave face :mig:

rossi79
18.01.2012., 07:45
dok god je vodenjak cijeli ima šanse i nade da progurate i jedan i dva i tri dana, pa i tjedan dana pa možda i nekoliko tjedana. misli prvenstveno na to.
nije za usporedbu, ali moji problemi su počeli već u 12. tjednu s jakim kontrakcijama, uspjeli smo ih zaustaviti pa u 26. tjednu s otvaranjem, hospitalizirana sam i dr. su uspjeli otvaranje zaustaviti. generalni alarm uslijedio je u 32. tjednu s jakim krvarenjem uslijed otvaranja i kontrakcija i to je zaustavljeno. na kraju sam rodila zdravog, ali dečkića s malom porođajnom težinom u 38. tjednu.
homer-jrt, ima nade. samo se smiri koliko je to moguće i drži se. mislimo na tebe. :grli:

Ilana
18.01.2012., 08:17
Homer, super. Još jedan dan je iza vas :grli:
Možda se sada malo smire kontrakcije pa progurate i još tjedan dana ili više... samo se smiri, znam da je puno lakše reći nego napraviti, ali probaj misliti pozitivno i biti smirena koliko god možeš. Ništa na svijetu sada nije važno kao to da izgurate još malo zajedno. Ima puno pozitivnih priča sa tako malenim bebama (ja sam ih čitala kada sam krenula mirovati sa 21 tjedan da nađem u njima utjehu).

Ako imaš internet i malo vremena, pročitaj malo na ovoj stranici:
http://www.palcici.hr/

nisam sigurna imaju li u Rijeci podružnicu, ali u svakom slučaju im se javi. Imaju puuuuno iskustva, dobrih savjeta i biti će ti puno lakše pričati sa nekim tko je bio u istoj situaciji.

Taraporin
18.01.2012., 15:26
Homer znam da ti je teško, puno teže nego što mislimo i možemo zamisliti. Nemoj razmišljati o tome da tvoj sin neće zaplakati, razmišljaj da će mu stručan tim ljudi oko tebe udahnuti život, da si ti sve dala od sebe i još daješ i da ovakve priče u današnje doba imaju sretan kraj. Svaka minuta što je duže u trbuhu za njega znači, šalji mu pozitivne misli, ohrabri ga, daj mu sigurnost da će sve biti ok. Kako god se ti boriš za njega, tako će se on boriti za tebe.

homer-jrt
18.01.2012., 18:23
Evo , još uvijek smo 2 u 1 , sutra je novi dan....

rossi79
18.01.2012., 18:52

drži se i mazi dečkića u buši. svaki novi dan znači puno.

Taraporin
18.01.2012., 21:54

Drži se, bit će sve ok!

frupy
18.01.2012., 21:58

Dan po dan...
Zelim vam svu srecu da izdrzite sto duze!:)

Taraporin
19.01.2012., 14:12
Homer kakva je situacija? Danas je započeo vaš 27. Tjedan?

Sinoć bila na pregledu, šav serklaže se drži. Još dva tjedna mirovanja.

Ilana
20.01.2012., 13:53
Taraporin, pa to je super... još samo dva tjedna :lux:

Homer, nadam se da si još u komadu... dan po dan.

Ja zadnja dva dana ne mirujem kako bih trebala :(
Malena mi se razbolila, nosić curi (to nam nije novo, curi praktički od 9.mjeseca), užasno kašlje, ne može spavati, sinoć od kašljanja povratila, još je dobila i temperaturu :( pa si ne mogu dati mira nego se puno dižem oko nje... nadam se da će mi brzo ozdraviti i da ovo moje ustajanje neće naštetiti bebici :tuzni:

Taraporin
20.01.2012., 15:14
Ilana ~~~~~~~~ da što prije ozdravi. Može li ti neko pomoći, nije problem ustat se nekoliko puta, al svejedno nemoj pretjerivat. Stavi je k sebi u krevet, bit će ti lakše.

Taraporin
20.01.2012., 15:16
Homer kako si?

homer-jrt
20.01.2012., 21:03
Ja sam jučer rodila u 26. tjednu dečkića teškog 1150 i dugog 39 cm. Sada je u inkubatoru. Za sada je sve u redu.

frupy
20.01.2012., 21:19
Ja sam jučer rodila u 26. tjednu dečkića teškog 1150 i dugog 39 cm. Sada je u inkubatoru. Za sada je sve u redu.

Ajme homer, bas sam se nadala da ces reci da ste izgurali jos jedan dan.
U svakom slucaju, cestitam na malom borcu:cerek: i zelim vam puno puno puno puno puno srece, da sve bude u najboljem redu, da bebo ne bude predugo u inkubatoru i da naraste veeeeliki sto prije.
Velika pusa od nas.:kiss: Drzite se i cuvajte!:)

Ilana
20.01.2012., 22:17

Najvažnije je da je za sada sve u redu... biti će još neko vrijeme u inkubatoru i sve što ide sa tim, ali neka samo sve bude dobro :moli:

Ima jaaaaako puno pozitivnih priča u tim tjednima. Ja sam baš jučer pročitala tj. gledala slikice curice koja je rođena sa 25 tjedana, a sada ima 5 godina :cerek:

Znam da si sada iscrpljena, umorna i zabrinuta, ali kada se malo oporaviš i budeš imala više vremena i volje, pročitaj malo ta iskustva (poslat ću ti u privatnu poruku link) i obavezno se javi udruzi Palčići.

Javljaj nam i dalje kako ste nam oboje, a mi ćemo misliti na vas i vibrati da vrijeme brzo prođe i da se brzo grlite i mazite ~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Taraporin
21.01.2012., 10:05
Homer čestitam na malom miceku! Za tjedne je veliki, znam da si sigurno umorna i napeta i psihički i fizički, ali prvi sati su najbitniji, nek je on nama živ i zdrav, pregurat ćete i ovo vrijeme koje će provesti u inkubatoru i sve će to uskoro biti iza vas. Čestitam ti na hrabrosti, samo tako ustraj i dalje, potiči proizvodnju mlijeka, uskoro ćeš mu moći davati kapljicu po kapljicu. Javi nam se ~~~~~~~~~~~~~~~~~ šaljem ti mega vibre!

i am me
21.01.2012., 21:42

Ja sam sa dozom straha otvarala ovu temu, pogotovo nakon sto si se ti javila sa svojim stanjem, priznajem....jer to je ono cega se ja pribojavam...
ti se drzi, budi jaka,ostani pozitivna....
cestitam ti na rodenju male bebice, hvala bogu da je sve u redu za sada, neka tako i ostane, neka ti malac brzo napreduje, neka se razvije, da ti bude zdrav i velik, zelim ti od srca! sve najbolje tebi i tvojoj obitelji....

lopticica
22.01.2012., 08:28
Prije tjedan i pol sam bila na pregledu, dobila normabel zbog slabih kontrakcija. Od petka navecer te kontrakcije su postale jace i cesce pa sam otisla na hitnu. Ctg ocitava blage, ja sam uloziva za clanak prsta. Unutarnje je zatvoreno sto je ok. Preporuka je mirovanje opet i 2 puta po magnezij 300. Danas smo 24+6.

kordica
22.01.2012., 08:43
Cure drzite se! Pratim vas i stalno mislim na vas.
Ja mirujem iako sam jos uvijek zatvorena i nadam se da cu jos dugo izdrzat 4u1. Zajedno sa vama.

agni
22.01.2012., 09:58

Homer, čestitka na bebici! Jucer sam upoznala curku koja je rodjena sa 1200g, sad ima 5mj i dobro je! Zelim vam puno snage da progurate pocetne teskoce.

Inace, ja sam danas tek 22tj. Vrijeme mi jako sporo prolazi, a sljedeci pregled mi je za tjedan dana. Strah me uhvati kad me nesto zaboli ili osjetim pritisak, jer nikad ne znam je li to sad normalno ili se otvaram.

Taraporin
22.01.2012., 10:02
Kordica~~~~~~~~~ da izdržite što duže, trojčeki divno!

Loptičica miruj i ne nerviraj se, nadam se da su ti napravili i cervikalne briseve i urinokulturu, čisto da isključe njih kao eventualni uzrok kontrakcija. Magnezij je super, a normabel od 2 mg se može uzimati po potrebi. Kako si skužila kontrakcije, jel te bolilo ili samo stezalo?

Taraporin
22.01.2012., 10:06
Agni nemoj strahovati, nema trudnice koju povremeno nešto ne zaboli. Na žalost otvaranje je često bezbolno, nemoj se opterećivati, tome služe kontrole kod liječnika. Sve što možeš napraviti je da miruješ, misliš pozitivno, koncentriraš se na sretan događaj i što tjedni budu odmicali, brže će ti vrijeme prolaziti.

lopticica
22.01.2012., 10:16
Briseve su radili ranije u trudnoci, sada nisu. Bili su uredni. Prije mjesec dana sam pila antibiotik i koristila royazol jer sam imala povisene leukocite u urinu i jak iscjedak. Unazad 2.5 tjedna su krenule te nekakve kontrakcije koje su se od petka pojacale. Onako krene u krizima pa na donji dio trbuha, nekad bas presjece a nekad ko neka tupa blesava bol :ne zna: A stezanje osjetim vise onako postrance, ko da mi je premal trbuh za bebu, ne znam kako opisat.

kordica
22.01.2012., 10:35
Ja vise nemrem ni procijenit kaj me boli, sve me boli od lezanja, ledja, kriza, Kukovi... :(
Kolko magnezija uzimate dnevno? Ja 600-800 mg

Taraporin
22.01.2012., 10:39
Pretpostavljam da bi onda bilo vrijeme za kontrolnu urinokulturu, čisto da isključiš neku bakteriju. Bitno je pratit stanje, odnosno da kontrakcije ne utječu na daljnje otvaranje u što te tvoj liječnik sigurno uputio.

Taraporin
22.01.2012., 10:40
600 mg magnezija i u pravilu jedan do dva normabela.

kordica
22.01.2012., 10:49
Meni nisu radili urinokulturu uopce, nijednom u trudnoci... moj dr. je protiv normabela tak da a ovisim samo o magneziju. A zadnjih par dana su mi se kontrakcije pojacale.
Samo da me ne ostave u bolnici nakon kontrole

agni
22.01.2012., 11:15
Meni nisu radili urinokulturu uopce, nijednom u trudnoci... moj dr. je protiv normabela tak da a ovisim samo o magneziju. A zadnjih par dana su mi se kontrakcije pojacale.
Samo da me ne ostave u bolnici nakon kontrole

Meni je dr.rekla magnezij 200mg svakih 8 sati. Također, nisam dobila normabel.
Kontrakcije ne osjetim, valjda zbog ranih tjedana :ne zna:

Taraporin, hvala na utjehi. Sad mi se vaši tjedni čine jako daleko :)

Taraporin
22.01.2012., 11:37
Moj doktor nije ljubitelj normabela, ali već sam prošla jednu trudnoću, uzimala sam jednog dnevno uz magnezij. To je kemija, al ako postije kontrakcije bolje normabel nego stezanje. Magnezij uzimam 2 pota po 300. Tako ja funkcioniram, magnezij nikome neće naštetit, a za sve ostalo kako vam doktor kaže.

Kordica ako nema indikacija za urinokulturu (iscjedak, oeckanje dok mokriš, nalazi na kontrolnim trakicama), ne moraš je radit.

Agni ne moraš ni osjetiti ni imati kontrakcije. To je individualno. One bezbolne, kad se trbuh pretvori u loptu i koje nemaju pravilan razmak su posve normalne i ako nisu česte ne trebaju zabrinjavati.

lopticica
22.01.2012., 11:59
Ja sam dobila 2x300mg. To mogu bilo koji mg ili? A normic sada po potrebi. :ne zna:

A za urinokulturu cu morat zvat svog gina, jucer su mi samo gledali urin sa onim trakicama.

kordica
22.01.2012., 12:03
Nemam nikakvih problema s mokrenjem. Al ovi meni ne gledaju ni na tu trakicu urin, nit me vagaju. Jedva da mi tlak izmjere. 30. idem na sd na kontrolu pa cu ih ispilat za to.

Taraporin
22.01.2012., 12:15
Kordica tko su ovi, neki soc. ginić? U TA koriste trakice, ako tamo ideš. Bitno da nema iscjetka ni tegoba.

Ilana
22.01.2012., 12:23
kordica, gdje ideš na kontrole? Trebaju ti gledati i urin i tlak i vagati te svaki put. Posebno te trebaju paziti zbog tri bebice :mig: samo ti njih ispilaj i pitaj i traži sve. Inače, ja znam jednu mamu koja je rodila trojčeke (isto dečko i dvije cure), sada imaju dvije i pol godine i preslatki su :cerek: ona je dogurala do vrlo visokih tjedana.

Ja ni sama ne znam za taj Normabel. Meni jedan doktor kaže piti, drugi kaže smanjiti... ne mogu se ni oni sami dogovoriti. U prvoj trudnoći ih nisam pila (ali sam počela mirovati tek sa 27+ pa sam se osjećala sigurnije), a sada ih pijem već mjesec i pol. Prvo sam pila 3x2mg dnevno, sada pijem 2x2mg sa tendencijom da smanjim na samo jedan i onda prestanem (ovo zvuči ko da sam neki ovisnik :lol:)

Magnezij neće štetiti tako da bih ga ja preporučila svakoj trudnici koja osjeća bilo kakve kontrakcije, stezanja ili slično... najmanje 300 mg dnevno, ja nekad popijem i 2x300 mg... šumeći od Dietpharma.

kordica
22.01.2012., 12:58
Na Svetom Duhu.

kordica
22.01.2012., 13:00
Ilana, di je ta teta sa trojkama pratila trudnocu?

agni
22.01.2012., 13:58
Ja sam dobila 2x300mg. To mogu bilo koji mg ili? A normic sada po potrebi. :ne zna:

A za urinokulturu cu morat zvat svog gina, jucer su mi samo gledali urin sa onim trakicama.

Vjerojatno trakice nisu pokazale leukocite, pa te zbog toga nije slao na urinokulturu. Mene je dr svejedno poslala da to napravim.
Magnezij pijem od solgara u kapsulama, jer su meni šumeće bljak. Može bilo koji, koji ti paše, samo gledaj da nije preslab, jer neke šumeće imaju samo 70mg.

Ilana
22.01.2012., 14:28
Nisam sigurna gdje je pratila trudnoću... pitat ću pa ti javim. Makar se ni ti koji su njoj pratili trudnoću nisu baš pokazali - ona je dugo mislila da su dvije bebice, a bila je paralelno kod dva dr... za treću bebu je saznala par tjedana pred porod.

Hint za šumeći magnezij - popijte ga čim se rastopi. Ako odstoji otopljen malo duže u čaši, postane odvratan.
Meni je inače magnezij uvijek bio fuj (mm ga redovito pije, pa sam probala par puta radi svoje usporene probave i taj njegov šumeći Mg i Donat Mg i sve mi je bilo fuj), ali ovaj Dietpharmov mi čak i nije tako strašan... samo ne smije stajati.

Taraporin
22.01.2012., 15:27
Imate onaj u vrećicama što se samo rastopi u ustima Bioelectra direct.

kordica
22.01.2012., 19:31
Nisam sigurna gdje je pratila trudnoću... pitat ću pa ti javim. Makar se ni ti koji su njoj pratili trudnoću nisu baš pokazali - ona je dugo mislila da su dvije bebice, a bila je paralelno kod dva dr... za treću bebu je saznala par tjedana pred porod.
.
mogu si mislit kakav joj je bio šok, pa nisu normalnii, ne kužim kak nisu prije vidli?

Imate onaj u vrećicama što se samo rastopi u ustima Bioelectra direct.

taj je super i navodnoje najbolji, ali je preskup za moj budžet :( jednom sam ga kupila al prebrzo ga potrošim, sad pijem šumeće i pomažu mi

rossi79
23.01.2012., 06:13

homer-jrt, čestitam ti od srca na malom dečkiću. znam da ti je teško, ali pokušaj slušati samo pozitivna iskustva. neće vam sigurno biti lako, ali na kraju će se sve isplatiti. zaista ti želim sve najbolje, da se mali borac brzo deblja i razvija u inkubatoru, kad je već brzo htio van.
javljaj nam se i dalje, plizzzz....

agni
23.01.2012., 07:09
Cure, kako stojite s zeljezom? Meni je dosta sniženo, a nedavno sam pročitala da manjak željeza može izazvati kontrakcije, jer krv nema dosta kisika.

rossi79
23.01.2012., 07:17
Cure, kako stojite s zeljezom? Meni je dosta sniženo, a nedavno sam pročitala da manjak željeza može izazvati kontrakcije, jer krv nema dosta kisika.

to je točno da manjak željeza može izazvati kontrakcije. jel piješ magnezij? ako se uzima dovoljno magnezija onda se unatoč manjku željeza kontrakcije svode na najmanju moguću mjeru. može se davati i nadomjestak željeza, ali to se rijeđe radi jer željezo već postoji u prenatalu ili sličnim vitaminima za trudnice.

agni
23.01.2012., 07:46
to je točno da manjak željeza može izazvati kontrakcije. jel piješ magnezij? ako se uzima dovoljno magnezija onda se unatoč manjku željeza kontrakcije svode na najmanju moguću mjeru. može se davati i nadomjestak željeza, ali to se rijeđe radi jer željezo već postoji u prenatalu ili sličnim vitaminima za trudnice.

Pijem magnezij, a za željezo neki sirup od cikle i meda. Na početku trudnoće željezo mi je bilo 25 (raspon je od 8-30), a prije 2 tjedna je bilo samo 5.

Taraporin
23.01.2012., 08:46
Normalno je u trudnoći imati smanjeno željezo, potrebe su veće. Ako je jako nisko, liječnik piše recept i podižeš npr. ferum lek, on ima u sebi jako puno jedinica željeza, puno više nego ostali preparati koje kupuješ u slobodnoj prodaji. Meni je sniženo, ali ne jako, premda ga otksko mirujem nisam provjeravala jer se ne smijem kretat. Uzimam Floradix i tada ne uzimam Prenatal, pa onda opet Prenatal uz Ferohel. Kombiniram. U hippnatalu kojeg pijem nema željeza, a klasični prenatal ne mogu progutati, a kad ga istresem iz kapsule izaziva mi mučninu i kad nisam trudna.

agni
23.01.2012., 10:05
Normalno je u trudnoći imati smanjeno željezo, potrebe su veće. Ako je jako nisko, liječnik piše recept i podižeš npr. ferum lek, on ima u sebi jako puno jedinica željeza, puno više nego ostali preparati koje kupuješ u slobodnoj prodaji. Meni je sniženo, ali ne jako, premda ga otksko mirujem nisam provjeravala jer se ne smijem kretat. Uzimam Floradix i tada ne uzimam Prenatal, pa onda opet Prenatal uz Ferohel. Kombiniram. U hippnatalu kojeg pijem nema željeza, a klasični prenatal ne mogu progutati, a kad ga istresem iz kapsule izaziva mi mučninu i kad nisam trudna.

Mislis na hipp natal onaj sok? Piše da ima željeza, ali ne nešto puno.
Treba paziti na razmak od dva sata između magnezija i željeza, jer navodno ometa apsorpciju

Taraporin
23.01.2012., 10:15
Ma to što ima je u biti jako malo. Sve radim u razmacima da ne ometam ovo ili ono. Jogurt uopće ne jedem da ne poremetim unos svega toga, da samo te suplemente uzimam, ode mi cijeli dan.

Ilana
23.01.2012., 11:19
Taraporin, zašto jogurt ne? Šta on ometa?
Ja ga jedem svaki dan.

Taraporin
23.01.2012., 12:18
Radi magnezija i željeza, mliječni proizvodi ometaju. Jednostavno, ne stignem ga ugurat u obrok.

Ilana
23.01.2012., 14:05
A ja obožavam mliječne proizvode, svako jutro jedem jogurt i sir i još si mislim kako je to super radi kalcija.
Znam da željezo i kalcij ne treba zajedno, nego je poželjno željezo i vitamin C (koliko se sjećam još iz prošle trudnoće :misli:), ali nisam znala da je kalcij kontra i sa magnezijem.... uh, ma i bolje da manje znam.

Meni u ovoj trudnoći nisu ponavljali krvnu sliku (valjda isto jer sam na mirovanju i ne idem nikuda osim ako baš moram) tako da ne pijem željezo. Kada popijem ove Prenatale koje imam, kupit ću si Floradix. To sam već pila i ok mi je, za ovo "obično" željezo u tabletama su mi rekli da zatvara pa to želim izbjeći jer i tako imam problema sa probavom.

PeggyB
23.01.2012., 14:16
Kod mene stanej ne promjenjeno, znači cerviks i dalje skraćen koliko je i bio ne skraćuje se, dr dozvolila kretanje, rekal d a ne moram strogo mirovat ( što i nisam )
za kacij ja mislim da se može sa magnezijem :misli:

i am me
23.01.2012., 14:18
Cure, buduci da neke od vas imaju kontrakcije, hocete mi opisati taj osjecaj...
ja osjetim svaki dan, narocito ujutro i predvecer, kao neki pulsirajuci osjecaj, kao otkucaj srca, nekad oko pupka, nekad nize, rekla bi toliko nisko,kao da mi u rodnici lupa.....
nekad je bezbolno, a nekad tocno neugodno na trenutak,da malo i jauknem....
nisam sigurna dali me to beba lupa, ili se radi o kontrakcijama....
ne bih to opisala kao stezanje maternice, ali mi se cini nekako precesto za bebine udarce....sutra ulazim u 23.jedan....
pomozite, o cemu se tu radi??

i am me
23.01.2012., 14:31
Kod mene stanej ne promjenjeno, znači cerviks i dalje skraćen koliko je i bio ne skraćuje se, dr dozvolila kretanje, rekal d a ne moram strogo mirovat ( što i nisam )
za kacij ja mislim da se može sa magnezijem :misli:

a kakav ti je bio nalaz i u kojem tjednu si bila, a u kojem si sada?
sorry, nisam u toku...meni je isto skracen, pa zato pitam.....

PeggyB
23.01.2012., 14:54
od negdje 18-19 tjedna cerviks skraćen na 27mm i uloživ za 1/2 članka.
sutra sam 28 tjedana, znači skoro 10 tjedana nema promjena na gore

Ilana
23.01.2012., 15:30
PeggyB, super za nepromijenjen nalaz :top:

i am me, ne znam točno opisati kontrakcije. Postoje BH kontrakcije koje bi u pravilu trebale biti bezopasne jer se tako maternica priprema na porod. To je kada ti se trbuh na minutu izboči i stvrdne na jednom mjestu (ja sam uglavnom mislila kak je to beba gurnula glavicu). Mislim da je ok dok ih nema previše.

Neke cure osjete bol u križima koja se širi prema naprijed, prema trbuhu - koliko znam, to je razlog za otići kod dr.

Ja pak imam povremene bolove u donjem dijelu trbuha, kao pred menstruaciju pa se uplašim.

Ali ovo što ti opisuješ meni zvuči uglavnom bezopasno, ja bih rekla da su to bebini udarci.

Taraporin
23.01.2012., 15:43
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/222/

Evo ovdje piše više, željezo i kalcij ne idu skupa, a magnezij bi trebalo uzimati pola sata prije obroka.

I am me i mene je beba u tim tjednima lupala nisko, sada mi udarci znaju biti bolni, ali točno znam šta je kontrakcia što udarac. Kontakcija steže, bezbolno, a osjećaš je kao grč kada boli.

i am me
23.01.2012., 17:42
od negdje 18-19 tjedna cerviks skraćen na 27mm i uloživ za 1/2 članka.
sutra sam 28 tjedana, znači skoro 10 tjedana nema promjena na gore

ja od 20-og na 27 mm, na sljedeci pregled za tjedan dana, pa cemo vidjeti dali se kod mene sta promijenilo....
a kazes, ni ne mirujes..odlicno, onda..neka ti tako i ostane...ja se prakticki ne ustajem....

Taraporin
prema ovome sto govoriš, bit ce da je sin...:mig:
stvarno ne osjecam stezanje, niti grcenje....bao kao da srce lupi, samo u trbuhu....malo blesav opis, ali je tocno tako....

Ilana
E, ma daj.???zato sto, osim pulsiranja( koje me brinulo), osjetim i to sto si ti opisala....osjetim odjednom, kao neko komesanje u trbuhu, ne moram ni pogledati, znam da mi je izbila "grba" na trbuhu, dignem majicu, i pomislim si "vidi guze":lol::rofl::lol:ta " grba" je "tvda", ali nikada, ali bas nikada nebi rekla da su to kontrakcije!!!
stvarno??

E, sad sam skroz zbunjena, jer nesto od tih osjecaja mora biti sin....:mljacko:

Taraporin
23.01.2012., 18:51
I am me, i ja sam u prvoj trudnoći mislila da je to guza, glava, leđa... Sad dobro znam da je kontrakcija. I oba puta cure.

i am me
23.01.2012., 20:22
I am me, i ja sam u prvoj trudnoći mislila da je to guza, glava, leđa... Sad dobro znam da je kontrakcija. I oba puta cure.

ne, nisam mislila kao "mora da je sin" zbog jacine udaraca, micanja....nego, zbilja nosim deckica......

ne mogu vjerovati da se tu radi o kontrakcijama, zbilja, sok i nevjerica....:eek:
ja sam stvarno mislila da se on "namjesta"....

Taraporin
24.01.2012., 14:39
Homer kako ste, ako čitaš?

Taraporin
24.01.2012., 14:43
I am me očito zabluda prve trudnoće. Nekad se i namještaju, ali onda nema stezanja.

gold butterfly
24.01.2012., 17:23
I meni je cervix skraćen, ali mi nije reko koliko i kakav je. To mi je rekao prije 3 tjedna, a do tad je sve bilo ok. Rekao mi je da malo stanem na kočnicu, a mm-u da me zaveže za krevet! :rofl:
Sad sam zbunjena jer ne znam što mu to znači. Jel smijem sjedit, kretat se...? Ili samo strogo krevet? :ne zna:

Taraporin
24.01.2012., 17:45
Gold butterfly normalno je da se cerviks prema kraju trudnoće sraćuje. Što ti je napisao na nalazu? Piše li mirovanje? Vjerovatno bi trebala više odmarati i obavezno izbjegavati sjedenje. Sve do 25 mm se tolerira kao ok nalaz, ali bitno je stanje i unutarnjeg ušća, je li cerviks uloživ, mekan, smješten iza ili ide prema naprijed. Pretpostavljam da bi sada opet trebala na kontrolu ako t je sve to rekao prije tri tjedna.

gold butterfly
24.01.2012., 18:17
Sutra idem na kontrolu pa cu ga sve ispitat. Ne znam sta mi pise u nalazu jer ne znam procitat njegov skrakopis. Uglavnom mirovanje mi pise od pocetka zbog vrste posla koji obavljam (otrovi i hlapive tvari) tako da sam doma od pocetka.
Kad mi je zadnji put reko mirovanje, nisam odmah procesuirala njegove rijeci jer nisam ocekivala tako nesto... I od tad surfam forumom i internetom... :rofl:
Javim vam se sutra kakvo je stanje. Uglavnom, sutra cu ga zagnjavit pitanjima. :lol:

i am me
24.01.2012., 19:59
Homer kako ste, ako čitaš?

I mene zanima i cesto se sjetim.....

Ilana
26.01.2012., 09:47
Homer, javi nam kad budeš mogla kako ste maleni i ti?

Kako ste vi ostale? Ja sam malo prehlađena, ali sam happy jer dani brzo prolaze i jedva čekam utorak i pregled. Jaaako me zanima kakvo je stanje. Počela sam polako razmišljati što trebam kupiti za bolnicu i dofurala mi je seka robicu pa sam malo pregledavala i ostavljam mami zaduženja što treba oprati i pripremiti. Samo da izdržim ovako još kojih 5 tjedana i bit ću presretna.

Taraporin, tebi je sljedeći tjedan punih 35 tjedana? Što kaže dr. do kada moraš mirovati? Kada ti skidaju šav?

Taraporin
26.01.2012., 10:54
Ilana u nedjelju punih 35, a onda u srijedu pregled. Ja se nadam da će me pustit da se malo prošetam, a šav se valjda skida sa punih 37. U biti se termin približio, što vrijeme više odmiče to mi brže prolazi. Dobro sam inače što želim i svima ama :).

agni
26.01.2012., 11:04
Ja sam se smirila i bolje sam volje :). Čekam pregled u ponedjeljak.
Da vas pitam za bolovanje...mm mi je isao kod socijalne ginekologice s nalazom od privatne dr. I ona mi je napisala da imam krvarenje, koje nemam i bolovanje sam dobila na 30dana. Šta nije samo po sebi prerano otvaranje razlog za bolovanje?:ne zna:

rossi79
26.01.2012., 11:15
Ja sam se smirila i bolje sam volje :). Čekam pregled u ponedjeljak.
Da vas pitam za bolovanje...mm mi je isao kod socijalne ginekologice s nalazom od privatne dr. I ona mi je napisala da imam krvarenje, koje nemam i bolovanje sam dobila na 30dana. Šta nije samo po sebi prerano otvaranje razlog za bolovanje?:ne zna:

naravno da je prerano otvaranje razlog za bolovanje, ali na krvarenje imaš u pravilu automatski 3 mjeseca bolovanja a na otvaranje manje... nisam sigurna, ali mislim da samo mjesec dana. a zašto ti je onda otvoreno bolovanje na 30 dana? to treba pitati soc. ginićku... radi probleme gdje ih nema. zašto bi hodala 3 puta ako možeš jednom. privatna ginička ti je htjela samo pomoći... problem je soc. ginićka.

agni
26.01.2012., 11:42
naravno da je prerano otvaranje razlog za bolovanje, ali na krvarenje imaš u pravilu automatski 3 mjeseca bolovanja a na otvaranje manje... nisam sigurna, ali mislim da samo mjesec dana. a zašto ti je onda otvoreno bolovanje na 30 dana? to treba pitati soc. ginićku... radi probleme gdje ih nema. zašto bi hodala 3 puta ako možeš jednom. privatna ginička ti je htjela samo pomoći... problem je soc. ginićka.

Krivo sam se izrazila: privatna je u nalazu napisala stvarno stanje, poštedu od rada i mirovanje, socijalna je na potvrdu napisala bolovanje od tog i tog datuma i krvarenje u ranoj trudnoći, a dr.opće prakse je mm-u rekla da je to bolovanje od 30 dana.
Nema veze, u svakom slučaju ja idem na preglede a mm rješava bolovanje, samo mi nije bilo jasno zašto kriva dijagnoza.

Taraporin
26.01.2012., 12:33
Gold butterfly kako je bilo na pregledu?

Ilana
26.01.2012., 13:03
Taraporin, super si dogurala. Već je punih 35 tjedana pred vratima, a onda svaki sljedeći će proći brže... nadam se da će ti dozvoliti i koju šetnju dok si još 2u1 :mig: ja jedva čekam dan kada ću napuniti tih 35 tjedana.

agni, mislim da za šifru O20 (krvarenje u ranoj trudnoći) imaš pravo na 60 dana bolovanja. Jesi sigurna da si dobila samo 30 dana? Možda ti je sada dala doznaku samo za 1.mjesec pa će ti sljedeći mjesec dati za drugi.

agni
26.01.2012., 13:46
agni, mislim da za šifru O20 (krvarenje u ranoj trudnoći) imaš pravo na 60 dana bolovanja. Jesi sigurna da si dobila samo 30 dana? Možda ti je sada dala doznaku samo za 1.mjesec pa će ti sljedeći mjesec dati za drugi.

Na onoj potvrdi za poslodavca pise ocekivano trajanje bolovanja 30 dana. Bude jos provjerio mm kad bude isao po doznaku.

rossi79
26.01.2012., 14:53
agni, neke su se stvari promijenile... uglavnom za krvarenje u trudnoći šifra O20 i prijeteći pobačaj šifra O20.0 je bolovanje DO 60 dana (dakle gin ti može pisati i 30 dana). ali za povraćanje u trudnoći (hyperemesis) šifra O21 bolovanje je DO 90 dana. idući put reci privatnici nek ti piše povraćanje u trudnoći (hyperemesis) šifra O21 i ona nek na nalazu napiše da traži bolovanje OD 90 dana. :mig:

gold butterfly
26.01.2012., 15:55
Evo cure, nikako da sjednem i napisem. Stanje nepromijenjeno-cervix skracen, al nije da moram brinut. Reko mi je da mirujem ko i zadnja 3 tjedna (nisam puno lezala, stalno sam nesto po kuci pripremala i spremala). Jos 2 tjedna do 36.i onda kao nema straha za bebu. Bebica mi je ionako za 2 tjedna veca tako da polako spremam torbu. :)
Ma ja sam se zabrinula jer sam citala da neke cure moraju samo lezat, bez bilo kakvog dizanja... (a ja sam najnormalnije sve radila) pa me bilo strah da sam se mozda vec i otvorila u ta 3 tjedna. :p
Cure kojima je tako saljem puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da izdrzite do kraja! :cerek:

Ilana
26.01.2012., 16:03
gold butterfly, super :top: cerviks se pred kraj trudnoće normalno skraćuje.
Ma ti si već u pravim tjednima da prestaneš brinuti i počneš zaozbiljno spremati stvarčice :cerek:

Meni je bio skraćen cerviks već u 21.tjednu, a u 27. se jako skratio pa sam zato na full strogom mirovanju.

kordica
26.01.2012., 18:41
Nisam izdrzala do ponedjeljka, zbog bolova u krizima i donjem trbuhu sam otisla danas na hitnu, cerviks skracen, cini mi se 21mm, ostavili su me lezat na patologiji. Vjerojatno do kraja :(
Cuvajte se

rossi79
26.01.2012., 18:47
Nisam izdrzala do ponedjeljka, zbog bolova u krizima i donjem trbuhu sam otisla danas na hitnu, cerviks skracen, cini mi se 21mm, ostavili su me lezat na patologiji. Vjerojatno do kraja :(
Cuvajte se

kordica, s obzirom da su trojke u pitanju mislim da je to za sve najbolje. čuvaj se, mazi bušu i javljaj se.

Ilana
26.01.2012., 19:14
kordica, raspitala sam se. Ova cura je vodila trudnoću privatno i taj ginić joj je govorio da je trudnoća blizanačka i sa nekih 6 mjeseci trudnoće ju poslao da dalje ide na kontrole u Petrovu. Tamo joj je dr. odmah na prvom UZV rekao da on vidi 3 bebe i naručio ju na 3D UZV i tada joj potvrdili da su trojčeki (nekih 3 tjedna prije poroda).

Rodila je u 35. tjednu i to zato što se pojavio tromb negdje, inače je mogla još gurati, mislili su je poroditi sa 36 tjedana.

Ništa ne brini, mislim da su njezini imali svi oko 1,6 kg i sada su veliki, zdravi i prekrasni :cerek:
Izgurat ćeš i ti do super tjedana, bolje da te tamo paze i da si im stalno na oku :grli:

i am me
26.01.2012., 20:55
jedva čekam utorak i pregled.Počela sam polako razmišljati što trebam kupiti za bolnicu i dofurala mi je seka robicu pa sam malo pregledavala i ostavljam mami zaduženja što treba oprati i pripremiti.
I ja imam pregled u utorak....ja cu tada biti ravno 24 t...koji si ti sada?
koji su to gusti sigurno, pripremati robicu...meni je zalosno to sto smo mi koje lezimo zakinute za te guste kupovanja robe, stvarcica, opremice za bebu...jos pogotovo kad se radi o prvom djetetu, kao u mom slucaju, pa je covjek tako uzbuden da bi poceo kupovati cim se pojavi + :rofl:
ja sumnjam da cu se do kraja ustati iz kreveta, tako da cu nabavku morati prepustiti drugima, a tako bih to htjela sama....jer taman da mi stanje ostane nepromijenjeno, ne bih se mogla opustiti....

u nedjelju punih 35
super.....ma, evo tebe u terminu, 2 tj proleti....narocito u usporedbi sa kolicinom vremena koje si prelezala....
znam jednu, drugi dan nakon skidanja savova je rodila....prema tome, mozda bi ubrzo mogli cuti kakve vijesti od tebe....:mig:

Da vas pitam za bolovanje...mm mi je isao kod socijalne ginekologice s nalazom od privatne dr. I ona mi je napisala da imam krvarenje, koje nemam i bolovanje sam dobila na 30dana.
ja sam od samog pocetka na bolovanju, sifra 21, mada ja nisam imala ni mucnine,niti sam povracala, gin mi je sama ponudila bolovanje, nisam nista pitala, napisala je na nalazu tu sifru i kod dr opce prakse mi je otvoreno bolovanje sa ocekivanim trajanjem 90 dana, koliko je maximum....
ne razumijem zasto rade probleme, narocito kad se radi o rizicnoj trudnoci,tj. komplikacijama.....nakon tog prvog nalaza po doznake sam normalno isla, da me nitko nista nije kod dr pitao( nikakav novi nalaz, niti trudnicku na uvid),novi nalaz su me trazili kad je isteklo 90 dana bolovanja i sad sam na miru do kraja....
jos mi je rekla gin da ona zbog toga nece imati problema, zato ne razumijem sta je s tim tvojima....
pa ne misle valjda da ces se vratiti na posao...:lol:

A sta je sa Homer i mene jako zanima kako su ona i mali, je li sve ok...

Taraporin
26.01.2012., 22:00
Kordice ne brini, trojčeki su u pitanju, malo ekstra opreza nije na odmet. Cerviks nije toliko skraćen, ali dovoljno da miruješ, brzo će to proći.

I am me ja sam preležala prvu trudnoću, puno stvari izabrala preko kataloga, uspila sm kupit sama kadicu dan prije poroda. Kasnije ćeš nadoknadit, ti gušti ne prestaju nikad ;).

Ilana
27.01.2012., 08:42
i am me, ja ću utorak biti 31+ :cerek: i baš se veselim i UZV da škicnem koliko je narastao.

Ja sam i u prvoj trudnoći ležala i nisam mogla kupovati, ali imaš internet :cerek: Ne treba ti puno robice broj 56 (to nose max dva mjeseca) pa to možeš zadužiti nekoga da ti kupi, a ovu kasnije robicu ćeš već moći sa bebicom u šetnje i shopping :mig:.

Ja sam sve iznenadila porodom i nisam spremila ništa bebi za izlazak iz bolnice (nisam imala ništa niti tako mali broj) pa su mama, svekrva i seke svaka kupile ponešto, mama je oprala i spremila po svom ukusu za izlazak i meni je bilo preslatko i bilo joj je dovoljno za prve dane.

Sada sam dobila tu malenu robicu od seke i šogorice pa sam pregledala i ostavit ću mami što treba oprati i spremiti. Isto ne spremam ništa za izlazak nego prepuštam njima da kupe i spreme kada rodim.

i am me
27.01.2012., 12:17
Kasnije ćeš nadoknadit, ti gušti ne prestaju nikad ;).

da, to si dobro rekla, sigurna sam da je tako....:cerek:

i am me, ja ću utorak biti 31+ :cerek: i baš se veselim i UZV da škicnem koliko je narastao.

bas lijepo, bas mi je drago, to me drzi kad cujem da je neka od vas zakoracila u "te tjedne", da je sve ok...
a to za uzv, ja svaki put ne mogu docekati, a slikicama se veselim kao malo dijete, mogla bi ih gledati cijeli dan i nebi mi bilo dosadno.,proucavati svaku crtu lica,malo uho,mali nos..:cerek:

znam da skrecem s teme, zanima me kako ste se snasle za krevetic i kolica?
gledala sam krevetice na netu, ali bi voljela vidjeti u zivo prije nego kupim, a za kolica svi mi govore da mi netrebaju odmah, da to mogu i kasnije....
kako i kada ste vi to obavile?
Taraporin preko kakvih kataloga si kupovala i sta, ako smijem pitati...

lopticica
27.01.2012., 12:20
Kordica :grli: :grli:

Ja sam na sifru 020 dobila bila 60 dana. Kasnije sam samo nosila potvrdu od gina jednom mjesecno za produzenje i njemu je dolazila komisija. Zasada sam 3.5mj na komplikacijama.

Taraporin
27.01.2012., 12:28
I am me MM pokupio kataloge od raznih dućana s dječjom opremom, onda nisam imala lap top nego PC, a kako nidam mogla sjedit vrlo malo sam bila na netu. Sad možeš sve vidjeti na internetu, razna mišljenja, slike, cijene, ponude... Kolica ti neće trebat prvi dan, ali AS hoće, tako da sam ja ipak mišljenja da ih je dobro kupiti ranije, pogotovo ako ideš na varijantu 3u1. Ili AS posudiš dok ne budeš u mogućnosti izabrati svoju. Malo smo OT, admin sorry.

kowalla
27.01.2012., 13:05
Ne citam bas najredovnije ali vidim da ste sve osim Homer jos 2u1 (za Homer se nadam da je sve okej i da bebac brzo napreduje).

Ja sam dogurala do 37.tj. Od 33. mi je mirovanje ukinuto ali sam ipak jos koliko-toliko pazila da bar vise odmaram, ne dizem tesko, ne radim nis teze po doma i slicno. Sa 35 smo poceli sa radovima u stanu (tj.muz je radio i cistio a ja davala naputke, mozda sam ofarbala kvadrat-dva zida), slozili sobu za starije dijete. Kolika me panika hvatala da necu nista stici - i prebrala sam robu i oprala i opeglala i jos mi ostalo vremena, sad sam opet uglavnom s heklicom i knjigom u ruci :D

Za bebu sam skuzila da mi je trbuh skroz pao u 35.tj., prosli tj.sam imala kontrolu i dokica veli da sam otvorena 1 prst i da je beba dosta nisko pa da bi porod mogao brzo...kontrakcije i dalje ne osjecam ili ih jednostavno ne kuzim :ne zna:

Svima zelim da vam vrijeme do termina prodje sto brze i uz sto manje uzbuna a ja jos javim kad misko odluci izaci i upoznati nas.

Ilana
27.01.2012., 14:10
kowalla, super :lux:
Da barem sve dođemo u te krasne tjedne kada iščekujemo da rodimo.

i am me, malo smo off, ali se vežemo na temu :D
Ja sam kolica kupila prije mirovanja, komodicu smo dali raditi tako da je majstor došao k nama na dogovor, a kinderbet sam uzela od sestre. Na internetu imaš puno izbora, većina dućana ima i web shop, a na forumu imaš teme o opremi gdje cure pišu svoja iskustva. Kako kaže Taraporin, autosjedalicu bi bilo dobro imati prije tako da možeš u njoj iznijeti bebu iz bolnice. Ne znam kako druge cure, ali meni se ne bi baš išlo sa bebicom tražiti kolica, mi smo čim smo mogli krenuli šetati (bilo je proljeće) i kolica su mi trebala odmah. Možda ove cure koje rode u sred zime mogu kasnije kupovati kolica jer ne idu odmah van :ne zna:

Taraporin
27.01.2012., 15:23
Kowalla bravo, ti si na sigurnom! Sretno i obavezno se javi!

i am me
28.01.2012., 00:39
Taraporin i Ilana, hvala na komentarima, savjetima....
danas cijeli dan prebirem po temi "krevetici......." i izgleda da su svi kupili u adaxu...:ne zna:...stvar je u tome da nema izbora u ri, mozda je u zg-u veci...tesko da bi se odlucila naruciti preko neta na "nevideno"....a nisam ni naisla na nesto za sto bi mi oko zapelo....tesko je to iz kreveta:tuzni:
a za kolica, nisam ni razmisljala da ce mi trebati na izlasku iz rodilista,mislim na AS,zbilja....:facepalm:
necu vise offtopicarit...:bonk: sorry

agni
30.01.2012., 09:44
Gdje ste mirovalice :),
kod mene nalaz super :). Prije sam bila prohodna do unutarnjeg ušća za 1 prst, a sad je to vršak jagodice prsta.
Dr je rekla da i dalje mirujem što više i kontrola je za dugih 4-5 tjedana.

Taraporin
30.01.2012., 11:19
Agni :five: odlično! Pls, koliko si sad trudna?

Kordica kako si ti i tvoji trojčeki?

Ja danas 35+1, kad se sjetim poroda preznojim se. Imala sam divan prvi porod, al me ipak hvata panika. U srijedu mi je pregled.

agni
30.01.2012., 11:42
Agni :five: odlično! Pls, koliko si sad trudna?

Kordica kako si ti i tvoji trojčeki?

Ja danas 35+1, kad se sjetim poroda preznojim se. Imala sam divan prvi porod, al me ipak hvata panika. U srijedu mi je pregled.

Uh, tek smo 23+1. Još daleko do tvojih tjedana :).

Taraporin
30.01.2012., 11:53
Ali nalaz je super, to je bitno, tjedni će brzo proći!

i am me
31.01.2012., 13:05
Ej, cure!!
evo mene s pregleda, danas 24+, duzina cerviksa od prije 3,5 tjedna ostala ista,znaci 27mm...:)
unutarnje usce na " v ", sto znaci da se to pogorsalo od zadnjeg puta kada je bilo na " y ", radila mi je i palpacijski pregled,ali mi nije nista rekla pa pretpostavljam da je s te strane ok...
dok je god vanjsko zatvoreno i dok se duzina cerviksa ne skracuje je ok?:ne zna:
ja,naravno,moram i dalje mirovati,rekla mi je jos sigurno puna 2 mjeseca lezarije, ali nisam ni ocekivala da ce mi reci nesto drugo....
dok je god duzina 27mm,a kanal zatvoren,ja zadovoljna...

Ilana
31.01.2012., 14:10
I am me, dobro da se nije cerviks skratio, ali svejedno jako miruj zbog ovog "V". Ipak se nešto događa sa unutarnjim ušćem pa nemoj stajati i sjediti da se ne radi pritisak.

Ja sam isto došla sa kontrole. Danas ravno 31+. Čekala sam 3 i pol sata na UZV :rolleyes: Prvo sam sat vremena sjedila, a onda sam legla tamo na krevet i čekala još dva i pol sata.

U ambulanti više nije bilo gužve pa je bar to išlo brzo. Uzeo mi dr. briseve, cerviks i dalje 1 članak, ali je prohodan za prst do unutarnjeg ušća koje bi se forsirano dalo proći (što god to značilo). Strogo mirovanje, prošli put mi rekao da smanjim Normabel, a sada rekao da ipak pijem 2x2mg i magnezija barem 300 mg. Na moje pitanje što to znači i što procjenjuje, odgovara se ništa ne zna i da mogu tako doći i do kraja. Kontrola za 3 tjedna.

Nadam se da ću još barem koji tjedan izgurati :moli:

i am me
31.01.2012., 14:30
Čekala sam 3 i pol sata na UZV :rolleyes: Prvo sam sat vremena sjedila, a onda sam legla tamo na krevet i čekala još dva i pol sata.

da,da,legla sam cim sam dosla doma, i namjeravam kao i do sada,krevet-wc,nema mrdanja.....

a za cekanje:503:
ja bila narucena u 09 i 15, obavila u 12:00, ali ja sam cijelo vrijeme sjedila na tvrdoj drvenoj klupi,potpuno ravnoj, bez udubljenja za dupe, otpadalo mi je od bolova i pritiska,nisam vise mogla, a nisam znala sta je gore da li sjediti ili se ustati,pa biti malo na nogama...
onda sam si podmetnula skafander pod dupe i ... :ceka:
kazes,ti si bar legla...jedno 2 sata...:rofl:

i am me
31.01.2012., 14:36
I Ilana, naravno da ces izgurati,kako si do sada,tako ces i od sada, sada si vec poprilicno blizu cilja,a da je situacija tako gadna, ne bi te ni pustili doma, nego smjestili u bolnicki krevet...
necemo se sekirati i sve ce biti ok....:cerek:

mandy
31.01.2012., 14:56
homer čestitke na dečkiću. Borci su te male bebe, vjerujem da će brzo narasti dovoljno da može van iz inkubatora i tebi u naručje :grli:

Taraporin
31.01.2012., 17:10
I am me i Ilana :504: za čekanje kod mirujucih trudnica, neoprostivo!

I am me super za vanjsko ušće, no zbog unutarnjeg strogo miruj, ne treba ti pritisak, lezi, umiri se, brzo će proći.

Ilana 600 mg magnezija na dan i normabelček, dva dnevno, izgurat ćeš sigurno, taj nalaz nije strašan u 31. tjednu.

Ja sam sutra na pregledu, taj šav me sad ždere, kad će ga skinuti, samo da porod ne krene prije toga, da sva ne popucam.

agni
31.01.2012., 18:14
Ilana, kod mene je ta prohodnost za prst bila sa 20 tjedana i dr je rekla da se ne bi zabrinjavala da se radi od 25-28 tjednu jer je to normalno kod drugorotki. Nakon tri tjedna mi se prolaz "zatvorio" skoro :). Tako da ne sumnjam da ćeš ti još dugo biti 2 u 1.

Taraporin Želim ti brz pregled bez čekanja :)

I am me Nema druge nego mirovati... ja čitam brdo knjiga i jedem stalno, tako da mi je beba natukla finu gramažu ;)

Ilana
31.01.2012., 18:50
Cure moje, baš ste me oraspoložile :kiss:

Ne bi me bilo strah da nisam imala već jednu takvu trudnoću. Tada sam u pon bila na pregledu, cerviks 1 članak i prohodna za prst do ovoja i zadka (naručili me za 3 tjedna), a sa utorka na srijedu mi puknuo vodenjak. Zato sam sada malo uplašenija, ali vjerujem da će uz ovakav tempo mirovanja sve biti dobro još barem koji tjedan... samo da još veljača prođe.

Taraporin, javi nam sutra kako je prošlo. Vjerojatno će ti uskoro skinuti šav ako sutra procijeni da bi moglo krenuti. Ja sam malenu rodila sa 35+6 i nikada nikakvih problema - to ti je za 4 dana :mig: al izgurat ćeš ti bar do 37. tjedna.

A ovo za čekanje trudnica na strogom mirovanju :rolleyes:
Dobro da se našao taj neki krevet pa sam legla na preostala 2 i pol sata. Došla sam u 8:40, a ušla na UZV u 12:15 :rolleyes:

frupy
31.01.2012., 19:06
A ovo za čekanje trudnica na strogom mirovanju :rolleyes:

Ali cure, zasto ne idete privatniku na pregled kad je vec situacija s nacekavanjem takva??

Ilana
31.01.2012., 19:23
frupy, znaš moju situaciju. Ja sam išla privatno do 27+2 i onda me privatnica uputila na hospitalizaciju u bolnicu. Međutim, tamo su me ipak vratili kući na strogo mirovanje i sada se javljam na preglede. Mislila sam ići nekome od njih iz bolnice privatno pa sam odustala, ali mislim da je to najbolja opcija za cure koje su u ranijim tjednima i imaju komplikaciju koja iziskuje mirovanje - ići privatno kod nekoga tko inače radi u bolnici.

frupy
31.01.2012., 20:12
frupy, znaš moju situaciju. Ja sam išla privatno do 27+2 i onda me privatnica uputila na hospitalizaciju u bolnicu. Međutim, tamo su me ipak vratili kući na strogo mirovanje i sada se javljam na preglede. Mislila sam ići nekome od njih iz bolnice privatno pa sam odustala, ali mislim da je to najbolja opcija za cure koje su u ranijim tjednima i imaju komplikaciju koja iziskuje mirovanje - ići privatno kod nekoga tko inače radi u bolnici.

Pa da, znas da smo o tome pricale...:)
Definitivno bi cure koje su u ranijim tjednima, a strogo miruju, trebale to tako rijesiti.
Znam da je mene ubijalo sjesti na minutu pojesti rucak, a gdje ne bi nakon 3 sata u cekaonici.:rolleyes:
Od 33. tjedna nisam vise ni za rucak sjela, a kamoli u neku cekaonicu. Vozila sam se na preglede u polulezecem polozaju.
Dobro, meni je on bio jako nisko tako da mi je vec tamo negdje od 20. tjedna bilo dosta neudobno sjediti.

Taraporin
01.02.2012., 07:44
Frupy ja nisam sjela već tri ipo mjeseca, u autu ne računam jer spustim sjedalo koliko ide. Na prvi pregled sam morala u TA i tu sam pošizila al mi je MM spojio dvije stolice na koe sam legla, pa me jedna sestra pitala da jel ovo hotel. Sve ostalo privatno. Tamo mi se jednom dogodilo da moram pričekati malo i nakon deste minuta stajanja sam mislila da ću padt u nesvijest. Nisam baš takva mimoza, al bilo mi je slabo jer stalno ležim pa su me legli na zubarsku stolicu.
No, cure si ponekad ne mogu iz ovih ili onoh razloga priuštit privatnika i u takvim slučajevima bi trebale imati prednost u TA. Jesu tamo sve trudnice i ni jednoj nije lako, ali mirujućima je daleko teže, a i potencijalno štetno načekavati.

Taraporin
01.02.2012., 07:45
Sistem me ljuti.

Taraporin
01.02.2012., 07:49
Ilana sigurna sam da ti neće puknuti vodenjak zbog ovakvog nalaza, niti mislim da je i prvi put pukao zbog prohodnosti. Moralo se tu još faktora poklopiti, zato opusti se, uživaj, izgurat ćeš bez pol frke. Meni nije bed da porod krene, mislim da smo daleko odmakli, ali eto nek se beba još zbucka i nek mi skinu taj šav, pa ću bit još mirnija.

Ilana
01.02.2012., 08:08
Taraporin, više nije bed da ti porod krene, ali nam još malo pravi društvo tu na temi :mig: neka bebica još malo uživa sa mamom. Koliko ti je stara prva curica?

I ja si mislim da ću još dogurati... neka se prvo pluća razviju, a onda neka se još malo udeblja. I imam veliku želju otić prošetat na barem jednu "kavu/kolač/nešto" dok sam još trudnica. Baš sam jučer seki komentirala da me skoro nitko nije vidio ko trudnicu (izuzev obitelji i bliskih prijatelja koji mi dolaze doma), neće mi ljudi vjerovati da su moja djeca :lol:

agni
01.02.2012., 08:16
idem kod privatne dr. Ona ne radi u bolnici, ali radila je 10g i sestra joj je dr.u bolnici.
Po mom iskustvu se u bolnici skoro uvijek čeka, jer uvijek ima puno hitnih...:visi:

Taraporin
01.02.2012., 08:58
Ilana ima 5 godina. Sve kuži, al joj isto fali mama, fale joj naše aktivnosti, jedva čeka da rodim. A i ja bi malo prošetala ko trudnica i pravila se važna sa svojim trbuhom.

frupy
01.02.2012., 13:08
Frupy ja nisam sjela već tri ipo mjeseca, u autu ne računam jer spustim sjedalo koliko ide. Na prvi pregled sam morala u TA i tu sam pošizila al mi je MM spojio dvije stolice na koe sam legla, pa me jedna sestra pitala da jel ovo hotel. Sve ostalo privatno. Tamo mi se jednom dogodilo da moram pričekati malo i nakon deste minuta stajanja sam mislila da ću padt u nesvijest. Nisam baš takva mimoza, al bilo mi je slabo jer stalno ležim pa su me legli na zubarsku stolicu.
No, cure si ponekad ne mogu iz ovih ili onoh razloga priuštit privatnika i u takvim slučajevima bi trebale imati prednost u TA. Jesu tamo sve trudnice i ni jednoj nije lako, ali mirujućima je daleko teže, a i potencijalno štetno načekavati.
Naravno da si ne mogu svi priustiti privatnika, jasno mi je. Ali mislila sam na zene koje ionako vode trudnocu kod privatnika. Oni ih iza nekog tjedna salju u TA. I onda umjesto da ides u TA, krenes privatno dr. iz one bolnice u kojoj ces roditi. To naravno opet kosta, ali nema cekanja i svi su puuuuuno ljubazniji prema tebi i na pregledima i na porodu.:)
idem kod privatne dr. Ona ne radi u bolnici, ali radila je 10g i sestra joj je dr.u bolnici.
Po mom iskustvu se u bolnici skoro uvijek čeka, jer uvijek ima puno hitnih...:visi:

Eto, mislila sam na ovakve slucajeve kao agni.
Mislim da bi ja bila momentalno rodila da sam morala sjediti u nekakvoj cekaoni satima. Odnijeli bi me drito u box, TA ne bi ni vidjela.:rofl:

lopticica
01.02.2012., 13:49
Ja idem u petak na pregled. Frkica me da se nisam jos otvorila.

kordica
01.02.2012., 14:25
:w

ja sam doma! Cerviks je 33mm T, bebe su super, imaju po pola kile :)
Jos malo odmaram doma i za 3 tjedna nazad u bolnicu do kraja.

sretno svima

Ilana
01.02.2012., 14:55
lopticica, bit će sve ok. Samo miruj i odmaraj i nećeš se otvarati. :mig: Javi nam kako je prošlo.

kordica, super za nalaze :lux: ali svejedno odmaraj i neka te kod kuće svi maze i paze... ipak su to tri bebice pa te trebaju i tri puta više maziti nego nas "obične" trudnice :cerek:

lopticica
01.02.2012., 15:21
Jooj nadam se :) Hocu :)

Kordice super :) :)

Taraporin
01.02.2012., 17:27
Evo me s pregleda, mašnica se skida za dva ipo tjedna, od nedjelje vise ne moram mirovat, beba je super, velika je i skroz utisnuta glavicom u zdjelicu!

Taraporin
01.02.2012., 17:30
Kordice super! Uživsj kod kuće, nalaz je super!

Loptičica ne brini, bit će sve ok, samo miruj.

Ilana
01.02.2012., 18:00
Taraporin, super!!!! :lux: :lux:
Još samo par dana i možeš ići prošetati bušicu :cerek:

agni
02.02.2012., 06:51
Super curke! Vesele lijepe vijesti na ovoj temi :)

i am me
02.02.2012., 15:43
Agni, bas sam htjela reci, sve smo nekako zivnule!:trio: Bas mi je drago zbog svih vas koje ste dobro i blizite se kraju....odmah mi je lakse i manje brinem i za sebe...:lux:

lopticica
03.02.2012., 10:58
Ovakoca, ja sam i dalje uloziva. Unutarnje sve odrzano. Ali portio mi je centriran pa beba vrsi pritisak okomito i zbog toga moram lezat da ne dode do otvaranja. U slucaju da dode morat cu na one inekcije nekakve sa 32. tjedna :misli: Al vjeruje da cemo doci do 36., 37. tjedna sigurno ako cu lezat i pazit, pit magnezij i normabel...

Taraporin
03.02.2012., 16:59
Hoćeš Loptičica doći ćeš. Samo miruj, ne sjedaj nikako, tad je pritisak najveći. Portio se koliko znam tijekom trudnoće pomiče od natrag prema naprijed, priprema se za porod. Tvoje mirovanje je predostrožnost. Za injekcije znam, mene moj doktor uopće nije opterećivao informacijama, kad sam ga pitala, rekao je da se to radi kad je indicirano i ako nema indikacija da se ni ne zamaram. Tako i ti, sad ti ne trebaju, a vjerujem ni da neće.

lopticica
03.02.2012., 17:18
Aha, znaci u principu meni se samo prerano pomaknuo u centralni? Reko mi je gin sta to znaci, htjela sam jos malo proguglat al nema nis pametno...

Taraporin
03.02.2012., 22:29
Loptičica puno je faktorakoji utječu a procjenu prijevremenog poroda, kad se nešto uoči onda se ne riskira, lijepo miruj i ne brini, to je najbolja terapija :).

lopticica
04.02.2012., 07:42
Znam :) Lezim i ne mrdam :)

i am me
05.02.2012., 14:29
Vidjela sam Homer na drugoj temi, pise da je mali za sada stabilno..znam da vas zanima, ja sam jako cesto mislila na nju i na maloga i molila se da bude sve ok..
i zato....Homer,ako procitas,drzi se...sve najbolje tebi i maleckome...

lopticica
05.02.2012., 17:27
Homer :grli:

Taraporin
06.02.2012., 10:57
Homer drži te se ~~~~~~~~~~~~~~~, za malog borca :)!

i am me
09.02.2012., 23:08
Gdje ste,cure? kako ste, koliko ste, kako se drzite?:)
Kod mene nista novoga, lezim, cekam sljedeci pregled....u kojoj ste vi fazi?

lopticica
10.02.2012., 06:32
Heeej, ja sam bila bas u srijedu na uzv pa mi je gledala i cerviks. Uglavnom ne otvara se iznutra srecom jedino je problem to centriranje. Smijem napraviti koji korak al ostatak lezat. Sjedenje mi je zabranjeno.
Tako da se izlezavam sa malcem po cijele dane :zubo: Dobra vijest je sto je presla kilu, ima oko 1300 pa mi je sad mrvicu lakse vec u mom panicarenju :) Jedino sam se malo prepala kad sam skuzila da se blizimo opako 30. tjednu :eek: Al neka :)

kordica
10.02.2012., 07:07
I ja uglavnom lezim. I meni je cerviks centriran a nisu mi rekli da nesmijem sjedit

Taraporin
10.02.2012., 07:22
Kordica pri sjedenju je pritisak na cerviks najveći, a ti imaš tri bebice. Lijepo se izležavaj, nemoj djedit, izbjegavaj kad god možeš, sigurnije ti je malo prošetat nego se sjesti.

Loptičica super da se ne otvaraš, bravo za bebinu težinu, uživsj i odmaraj, proletit će.

Ja sam se počela kretati, ne sjedim i dalje, lagano paničarim jer se termin opasno približio.

lopticica
10.02.2012., 07:42
Ma zadnjih par tjedana mi je proletilo :eek: Zacas ce 5. mjesec :cerek: Ma i kad 4. dode vec se lakse dise :)

kordica
10.02.2012., 07:53
Prvo da doguram do 28, onda bu mi lakse. Sva sam jadna vec. Jel vas bole ledja od lezanja?

lopticica
10.02.2012., 08:19
Kriza i trtica :visi:

kordica
10.02.2012., 08:31
Mene sve boli, sad mi je lakse kad vidim da nisam jedina :)

Ilana
10.02.2012., 09:01
Taraporin, kad ti skidaju šav? Ovaj tjedan su trebali? Još malo, malo i mazit ćeš svoju curicu :cerek:

Lopticica i kordica, i mene boli, mislim da nas sve boli pogotovo što je trbuh veći. Ja sam počela i lošije spavati zadnjih tjedan-dva jer mi se ukoči kuk na kojem ležim pa svakih sat vremena mijenjam stranu.

Ovaj tjedan sam imala previše akcije - bila utorak na ponovljenom UZV (bebač je preko 2150 g :D) i jučer išla vaditi krv, a sad mirujem do pregleda 21.2. Jedva čekam da odbrojim 35 tjedana i da se mogu malo prošetati po stanu.

lopticica
10.02.2012., 09:09
Mene muci nesanica :visi: Nocu se probudim i zujim a ujutro ko zombie kad me stariji probudi...

I samo bi slatko jela, a slatkog nema :zubo: Ilana super za kilazu :)

Ilana
10.02.2012., 09:14
I mene moja budi prije 7 svako jutro :rolleyes:

Ja pročitala super za kilažu i mislim si na moju kilažu koja se rapidno penje za razliku od prve trudnoće :rofl: užasno puno slatkog jedem, ne mogu si pomoči. Opskrbljuju me i muž i mama i stalno imam čokolade kod kuće... joooj, ovisna sam :rolleyes: tješi me samo to da imam zdrave ostale obroke (doručak, ručak, voće).

Taraporin
10.02.2012., 09:19
Nespavanje - same here, slabo spavam. Čisti mi je gušt navečer zaspat ispred tv-a, ionako ništa specijlno ne gledam.
Ležanje - podboltajte se jastucima, između nogu obavezno, smanjuje pritisak na kralježnicu. Nek vas netko drugi aaže kremom, to opušta kao zamjena za aganu masažu (samo ne dirat trbuh previše).
Ilana super za kilažu bebice, još malo i eto te u pokretu.

Meni šav skidaju za sedam dana, bit ću 37+5 tada, tako da ako porod tada krene, bit ću punih 38. što je super.

Taraporin
10.02.2012., 09:22
I ja jedem slatko, ne znam kako se u muffin ne pretvorim. Kilaža na recimo +16 prema +17. Ne trudim se kontrolirati, dapače, s obzirom da mirujem, kilažu smatram uspjehom.

Ilana
10.02.2012., 09:32
Taraporin, ti si super dogurala, do pravog pravcatog termina :top:

I ja spavam pred TV-om navečer. Prvo odem u krevet sa malenom i zaspem tamo na pol sata pa muž dođe po mene da se malo družimo i ja se preselim na kauč i nastavim spavati :rofl: to mi je takav gušt, tako sam i u prvoj trudnoći.

Inače, u prvoj t sam imala onaj jastuk za dojenje (kupila ga zapravo za spavanje), ali je on meni u toku noći bježao i svaku večer završio na podu tako da nikakva pomoć od njega među koljenima, a za dojenje ga isto nisam koristila. Pomirila sam se sa tim da mi je ovo buđenje svakih sat vremena dobra priprema za ono što dolazi :mig:

lopticica
10.02.2012., 09:46
Jooj i ja tamanim slatko ko blesava. Srecom pa ga ni nema toliko doma :zubo:

A kilaza, svadam se sa Karlom zbog magnezija pa sam jutros cak bila u minusu 200grama od prije 2 tjedna :lol: Svejedno imam vec +9.5-10kg. Al dobro sa starijim sam imala i vise, ovaj put nebi htjela preko 15 :zubo: Nada je jelte :lol:

Ilana
10.02.2012., 09:57
Lopticica, nemaš dobre dilere :rofl: moj muž i mama su redoviti, paze da ne usfali čokolade, a mama još k tome svakodnevno ispituje jel imam kakvu trudničku želju da mi donesu. Nisam baš tip od želja, al danas sam naručila sladoled jer mi ga malena svaki dan spominje i hrani nas imaginarnim sladoledom od jagode, vanilije itd. pa mi je baš došla želja :D

Meni magnezij u tom smislu ništa ne pomaže, a baš sam se nadala da će malo požuriti moju usporenu probavu...

lopticica
10.02.2012., 10:00
Meni pomaze i previse :lol:

Ma imam ja dobre dilere al je placa tek iduci tjedan :lol:

i am me
10.02.2012., 15:31
Ma zadnjih par tjedana mi je proletilo :eek: Zacas ce 5. mjesec :cerek: Ma i kad 4. dode vec se lakse dise :)

I meni je termin u 5-om...:mig:ja u utorak 26 tjedana...blizimo se pomalo,da....

a sad mirujem do pregleda 21.2. .
..ja isto 21.-og...:mig:

i am me
10.02.2012., 15:38
znaci, izuzev nespavanja, debljanja, bolova u krizima,kukovima, trticama, svi ste ok....:lol:

agni
10.02.2012., 15:52
znaci, izuzev nespavanja, debljanja, bolova u krizima,kukovima, trticama, svi ste ok....:lol:

Potvrđujem i ja ovu tvrdnju :rofl:

lopticica
10.02.2012., 16:58

Ne zaboravi muke sa Karlom i precestim posjetima njegove ekipe :rofl:

agni
11.02.2012., 07:02
evo mene u bolnici. Pocela sam osjecati kao menstrualne grceve. Ctg pokazao lagane trudove, ali sve je zatvoreno. Cervix 5,2 cm. Terapija utrogestan svakih 8h.
Prvo su mi rekli da je sve ok, ali onda me ipak ostavili u bolnici.
Sad ne znam je li razlog sto ih je moja dr.zvala :ne zna:

lopticica
11.02.2012., 07:50
Agni :grli: Mozda dok se kontrakcije ne smije. Jel koliko se kuzim duljina cervixa je ok :misli: Koliko si sada trudna?

agni
11.02.2012., 08:14
Agni :grli: Mozda dok se kontrakcije ne smije. Jel koliko se kuzim duljina cervixa je ok :misli: Koliko si sada trudna?

Danas je 24+6. Vizita je bila, pregled mi je prekosutra. Čudan mi je osjećaj skroz, pitali su me koliko sam imala grceva, ali ovo je nekakav konstantni osjecaj ko da trebam dobiti m, a nije da nesto boli.

lopticica
11.02.2012., 08:25
Bit ce sve ok :grli:

kordica
11.02.2012., 10:22
Agni, bit ce sve ok, cerviks ti je super, moraju te promatrat par dana pa ce te pustit nazad doma. Sretno

Ilana
11.02.2012., 10:47
Agni, mislim da se ne trebas brinuti. U kojoj si bolnici?
Mene su sa cerviksom 18 mm u Y i istim takvim "menstrualnim" bolovima vratili kuci na strogo mirovanje.
Valjda ovisi o doktoru, neki su malo oprezniji.

agni
11.02.2012., 11:32
Agni, mislim da se ne trebas brinuti. U kojoj si bolnici?
Mene su sa cerviksom 18 mm u Y i istim takvim "menstrualnim" bolovima vratili kuci na strogo mirovanje.
Valjda ovisi o doktoru, neki su malo oprezniji.

Na sv.Duhu sam, na patologiji trudnoce.
Jesu li te kasnije prestali ti bolovi?
Sutra i prekosutra sam sigurno tu, vjerojatno ce odluciti nakon pregleda.
Dijete mi ostalo bolesno doma, pa ssm zbog toga :(

kordica
11.02.2012., 11:47
Na sv.Duhu sam, na patologiji trudnoce.
Jesu li te kasnije prestali ti bolovi?
Sutra i prekosutra sam sigurno tu, vjerojatno ce odluciti nakon pregleda.
Dijete mi ostalo bolesno doma, pa ssm zbog toga :(

Ma pustit ce te, i ja sam tam bila par dana i potjerali su me. Mene i dalje bolucka al ctg je bio ravna crta :)

Ilana
11.02.2012., 11:56
agni, ja sam sigurna da će te pustiti doma. Pogotovo jer ti je cerviks stvarno dugačak i nisi otvorena ni prohodna :mig:

Možda sam u krivu, ali ja sam bila u Petrovoj, a tamo se konstantno susreću sa svakakvim problemima u trudnoći pa su možda malo "opušteniji" po pitanju hospitalizacije, dok su u drugim bolnicama "oprezniji"

Meni se ti bolovi i dalje povremeno javljaju... baš sam nedavno pisala o tome. Nekada je sve super, a nekada me boli kao da ću sutradan dobiti. Kada me zaboli, popijem Normabel ili magnezij i odem spavati i uglavnom sve prođe.

makeup_aab
11.02.2012., 15:33
...

a vidi nju ovdje.. :mig:
opet sam malo došla na chat i nema te tamo...i ti odustala ha :D :lol:
uglavnom...oprostite na off topicu...samo pozdravljam lopticicu!! :w

i am me
11.02.2012., 15:44
Agni, ne brini, biti ce to ok, duzina cerviksa ti je stvarno....:top: i jos ako si zatvorena, nece te dugo drzati, mozda te i prije nego sto mislis puste doma....:grli:

lopticica
11.02.2012., 15:50
a vidi nju ovdje.. :mig:
opet sam malo došla na chat i nema te tamo...i ti odustala ha :D :lol:
uglavnom...oprostite na off topicu...samo pozdravljam lopticicu!! :w

:rofl: Tu sam tu sam, skiljim iz prikrajka :zubo:

agni
14.02.2012., 19:40
Evo da se javim, ja sam od jucer doma. Mozda bi me i pustili prije da me nije kačio vikend. Kontrakcije su mi trajale petak cijelu noc i subotu prijepodne i onda su prestale, sad ne znam jer to od utrogestana ili sto.
Jucer su me i detaljno pregledali, zatvorena sam do daljnjeg :)
I saznala sam da mi se hemoglobin popravio.

Kako ide kod vas?

kordica
14.02.2012., 21:28
Ja sam super, nist me ne boli. U pon idem u bolnicu i ostajem do kraja. Koji ili koja dr. te pregledao/la?

agni
15.02.2012., 05:29
Ja sam super, nist me ne boli. U pon idem u bolnicu i ostajem do kraja. Koji ili koja dr. te pregledao/la?

U kojem ti sad tjednu?
Meni nije bilo lose u bolnici, jedino je hrana koma, pa su mi moji nosili.
Bila sam na sv.Duhu, a bio dr.Zudenigo ili tako nekak :-)

Taraporin
15.02.2012., 07:11
Agni super da se stanje popravilo, sad samo polako.

Kordica samo strpljenja, bit će sve ok, treba sve poduzet za male trojčeke.

Ja sam jučer bila na pregkedu, sve ok, mašnica na mjestu. U nedjelju sam punih 38. i onda svečano presijecamo i čekamo porod, daj Bože, pa da nakon toga odmah krene.

lopticica
15.02.2012., 07:34
Kordica brzo ce to proci. :grli:

Agni drago mi je da si bolje :)

Tara ti si skroz u finalu vec :D

Ja sam po starom, pregled mi je za tjedan dana pa cemo vidjet.

kordica
15.02.2012., 19:23
U kojem ti sad tjednu?
Meni nije bilo lose u bolnici, jedino je hrana koma, pa su mi moji nosili.
Bila sam na sv.Duhu, a bio dr.Zudenigo ili tako nekak :-)

U 26 tt. I mene prate na SD, dva puta sam vec bila hospitalizirana. Meni je hrana bila ok. Zudenigo me nije jos nijednom gledo. Kakav je? Prica se da je grub.

hvala svima na podrsci :)

agni
16.02.2012., 11:53
U 26 tt. I mene prate na SD, dva puta sam vec bila hospitalizirana. Meni je hrana bila ok. Zudenigo me nije jos nijednom gledo. Kakav je? Prica se da je grub.

hvala svima na podrsci :)

Ma nije grub, daleko od toga :-). Pretpostavljam da ćeš biti onda na prvom katu, na odjelu za visokorizičnu t?
Možda i hrana ovisi odjelu :ne zna:

kordica
16.02.2012., 12:09
Ma nije grub, daleko od toga :-). Pretpostavljam da ćeš biti onda na prvom katu, na odjelu za visokorizičnu t?
Možda i hrana ovisi odjelu :ne zna:

2. kat, patologija trudnoce, na 1. je samo ambulanta za visokorizicne trudnoce.

agni
16.02.2012., 14:30
2. kat, patologija trudnoce, na 1. je samo ambulanta za visokorizicne trudnoce.

Ja sam sad bila tamo, a trenutno nema mjesta na babinjacama, pa su i neke rodilje tamo.
Culi smo pjevanje bebica non stop :-). A sto se tice hrane, jednu vecer je bio masni i slani krumpir gulas, pa su moje cimerice podrigivale i imale zgaravicu cijelu noc :rofl:
(Sorry na offu, necu vise)

kowalla
17.02.2012., 12:21
Obecala javiti...znaci, mirovala od 22. do 33. tjedna, svo vrijeme nesto skracen cerviks, omeksan i uloziv ali unutrasnje usce je bilo okej. Od 36.tjedna sam bila otvorena prst, doktorica najavljivala da necu do slijedece kontrole, ja i nju docekala, otvorena "tek" prst i pol. Rodila sam sa 39+1 lijepog velikog decka...malo sam se nacekala da krenu pravi trudovi ali je zato porod bio jako brz.
Dan po dan i stigne se do tih "sigurnih" tjedana. Cuvalice trudnoce, zelim vam svima, kad vec morate, mirno lezanje do kraja bez vecih uzbuna i problema i zdrave male mirisljave smotuljke na kraju.

Ilana
17.02.2012., 13:31
kowala, čestitam na dečkiću :cerek:

I ja se nadam da ćemo sve odborojati dan po dan do tih velikih tjedana.

i am me
17.02.2012., 13:39
Obecala javiti...znaci, mirovala od 22. do 33. tjedna, svo vrijeme nesto skracen cerviks, omeksan i uloziv ali unutrasnje usce je bilo okej. Od 36.tjedna sam bila otvorena prst, doktorica najavljivala da necu do slijedece kontrole, ja i nju docekala, otvorena "tek" prst i pol. Rodila sam sa 39+1 lijepog velikog decka...malo sam se nacekala da krenu pravi trudovi ali je zato porod bio jako brz.
Dan po dan i stigne se do tih "sigurnih" tjedana. Cuvalice trudnoce, zelim vam svima, kad vec morate, mirno lezanje do kraja bez vecih uzbuna i problema i zdrave male mirisljave smotuljke na kraju.
:cerek::cerek::cerek:

Tarsis
17.02.2012., 13:40
Nažalost i mene je zadesilo baš to...

Sinoć su me uhvatili jaki grčevi u donjem dijelu trbuha i leđa, poput menstrualnih, i to mi je odmah bilo jako sumnjivo, prepala sam se ko nikad.
Jedva sam dočekala jutro da odjurim kod dr.
Grčevi su me rasturali cijelu noć, a ni danas nije puno bolje. Najgore je kad ležim.

Uglavnom, kad me pregledala, dr. je rekla da sam uloživa (sad u toj svoj panici nisam zapamtila kolko, moram pogledat u trudničku knj.), nije nešto puno ali ipak.... počela sam se lagano otvarati.
Dobila sam normabele, ujutro i navečer po jedan. Ak mi se ne smire grčevi do pon, moram otići u Petrovu, a ak se smire, za 2 tjedna kod nje na kontrolu.

Moram mirovati, ne baš strogo, ali ne raditi nikakve teže kućanske poslove, i nastojati ležati čim više. Danas sam 30+2.

Baš sam nekako u panici. A najgore mi je što me tak jako boli, pogotovo dok ležim. Čim se ustanem, lakše mi je. A trebala bi ležati čim više. Kak da to izvedem :confused:

Jesu i vas mučili bolovi?

lopticica
17.02.2012., 17:21
Tarsis :( zao mi je sto je I tebe potrefilo. Mene zna na mahove uhvatit opet, jucer je krenulo malo jace. Vecinom lezim mada me onda kriza zezaju al sta mogu.
Sad me opet copilo dole u trbuhu, lezim I cekam da vidim hoce li se smirit.
Nadam se da ce ti popustit sto ranije. Jesu ti spominjali magnezij?

amelie2011
17.02.2012., 18:43
Ja sam danas 24+1 i na mirovanju od proslog tjedna.za sad sam uloziva za jagodicu,cerviks mi je duzi od 5mm i kad lezim onda mi je ok.cim do wc odem osjecam jaku bol u cerviksu i preponama.kao jak pritisak u cerviksu i kosti zdjelice bole.ctg uredan,brisevi takodet.jel kome tako isto bilo?ja se niceg ne sjecam iz prve trudnove,ali ovakvo nesto slicno pamtim tek u 9.mj trudnoce kd sam prepisala to pripremama za porod

kordica
17.02.2012., 21:28
Ja isto lezim i ok mi je, a kad se dignem osjecam se ko da ce mi sve ispast van. Jedva cekam sljedeci tjedan da vidim kakvo je stanje unutra. Prije tri tjedna cerviks je bio 33 mm T

Taraporin
17.02.2012., 21:31
Mene nisu, možda se radi o lažnim trudovima. Svakako miruj što više, ako i šetaš, nemoj sjedit. Nije ti dala magnezij?

Taraporin
17.02.2012., 21:35
Amelie cerviks je 5 mm ili 5 cm? Mene prepone bole odavno, a u prvoj trudnoći tek pred kraj.

i am me
17.02.2012., 21:54
cim do wc odem osjecam jaku bol u cerviksu i preponama.kao jak pritisak u cerviksu i kosti zdjelice bole.

Ja isto lezim i ok mi je, a kad se dignem osjecam se ko da ce mi sve ispast van. Jedva cekam sljedeci tjedan da vidim kakvo je stanje unutra. Prije tri tjedna cerviks je bio 33 mm T

ja lezim od 20-og zbog cerviksa od 27mm, sada sam 26+3...u pocetku lezanja sam imala isti feeling kad bih se ustala do wc-a, strasan pritisak i osjecaj da ce mi utroba ispasti na pod, cak sam znala staviti ruku medu noge i tako hodati do wc-a, od silnog straha,
primjetila sam da od zadnjeg pregleda, kada sam cula da je stanje isto kao i zadnji put, vise ne osjecam taj pritisak....e, sada.....
ne govorim da sam si sve umislila, pritisak je zbilja bio tu, ali mislim da je dosta i do psihe...kad se malo pomiris sa tim stanjem i sa lezanjem i prestanes razbijati glavu sta bi se lose moglo dogoditi, malo se opustis i prestanes se osjecati i fizicki lose....

Tarsis
18.02.2012., 10:25
Tarsis :( zao mi je sto je I tebe potrefilo. Mene zna na mahove uhvatit opet, jucer je krenulo malo jace. Vecinom lezim mada me onda kriza zezaju al sta mogu.
Sad me opet copilo dole u trbuhu, lezim I cekam da vidim hoce li se smirit.
Nadam se da ce ti popustit sto ranije. Jesu ti spominjali magnezij?

Mene nisu, možda se radi o lažnim trudovima. Svakako miruj što više, ako i šetaš, nemoj sjedit. Nije ti dala magnezij?

Nije mi magnezij spominjala, iako vidim da ga se često spominje. Dala mi je normabel. A koja je razlika u učinku? Kolko sam shvatila, oboje je za opuštanje mišića i ublažavanje grčeva. Ili je magnezij ipak za nešto drugo?

Jel ga mogu dobiti bez recepta, hoće mi štetiti ako ga uzmem na svoju ruku, uz normabel?

kordica
18.02.2012., 10:56
Mozes kupit u bilo kojem vecem ducanu ili u ljekarni - sumece. MozeS ga pit. On je prirodni tokolitik i zdraviji od normabela. Meni moj dr ne da normabel..samo puno magnezija, utrogestan i mirovanje

Tarsis
18.02.2012., 11:04
Mozes kupit u bilo kojem vecem ducanu ili u ljekarni - sumece. MozeS ga pit. On je prirodni tokolitik i zdraviji od normabela. Meni moj dr ne da normabel..samo puno magnezija, utrogestan i mirovanje

A da fakat...onaj šumeći mogu u dm-u kupiti.
Ja sad pijem normabel, valjda nije štetan kad mi ga je propisala, a i znam da ga mnoge trudnice piju. Ne volim se kljukati tabletama al kaj ću sad :ne zna:

Utrogestan? Kaj se to cijelu trudnoću pije? Ja sam mislila da samo u prvom tromjesečju, i to kod hematoma i krvarenja... ja sam pila duphaston kratko vrijeme

kordica
18.02.2012., 11:32
A da fakat...onaj šumeći mogu u dm-u kupiti.
Ja sad pijem normabel, valjda nije štetan kad mi ga je propisala, a i znam da ga mnoge trudnice piju. Ne volim se kljukati tabletama al kaj ću sad :ne zna:

Utrogestan? Kaj se to cijelu trudnoću pije? Ja sam mislila da samo u prvom tromjesečju, i to kod hematoma i krvarenja... ja sam pila duphaston kratko vrijeme

Ma ja mislim da te male kolicine normabela nemreju stetit.
a taj hebeni utrogestan mi vec na uha ide van, gadi mi se. Al ovi moji ga daju dosta dugo. MEni pomaze, al mozda je to psihicki.

amelie2011
18.02.2012., 11:57
Mislila sam da mi je cerviks bio 56 mm prije 7 dana.u cetvrtak idem opet da provjerim da li se skratio.dobila sam mg 300 mg svakih 8 sati i normabel 2 mg.e sad dr mi je rekla posto su nalazi svih briseva i urina uredni,jos cekam urinokulturu u ponedjeljak da se nakon pregleda ako je stanje cerviksa i dalje 56mm i T da se mogu vratiti na posao.ipak me malo strah,zar je moguce da sam umislila bol jako u zdjelici i cerviksu.bas kao kordica kaze kad ustanem imam osjecaj da ce mi sve ispasti kroz cerviks.dr kaze da je to jer sam vec radala i kosti i misici nisu kao nekad,zato me u prvoj T bolilo tek na kraju.ja sam prvi porod imala uz 3 litre dripa pa ne znam kakav je osjecaj prirodno otvaranje,zato panicarim stalno.uz sav tak strah imam i jak iscjedak kojime brine jer nije normalan i ukazuje na infekciju,a svi nalazi cisti.

Tarsis
18.02.2012., 12:26
Ma ja mislim da te male kolicine normabela nemreju stetit.
a taj hebeni utrogestan mi vec na uha ide van, gadi mi se. Al ovi moji ga daju dosta dugo. MEni pomaze, al mozda je to psihicki.

a gle, dok god ti ne škodi, pij... ja slušam dr. jer kog ću drugog

valjda znaju kaj nam treba i koliko :ne zna:

al ja ću sebi ubost još taj magnezij pa kud puklo

kordica
18.02.2012., 15:43
Ne boj se zbog magnezija, nemre ti skodit, samo ti moze pomoc

Taraporin
19.02.2012., 20:11
Jutros skinut šav serklaže na punih 38. tjedana. Zabilježene nepravilne kontrakcije na ctg-u, prst otvorena, cerviks potpuno skraćen, prohodan do ovoja i glavice. Sad čekam u niskom startu.

i am me
19.02.2012., 20:16
Jutros skinut šav serklaže na punih 38. tjedana. Zabilježene nepravilne kontrakcije na ctg-u, prst otvorena, cerviks potpuno skraćen, prohodan do ovoja i glavice. Sad čekam u niskom startu.

evo ga, docekala si....:s
sad mozemo ocekivati vijesti....sretno! :mig:

kordica
19.02.2012., 22:39

Sretno!

agni
20.02.2012., 05:49
Taraporin, super vijesti! Sretno!

Taraporin
20.02.2012., 07:41
Hvala cure, nećete me se tako brzo riješiti, cura ipak neće van na brzaka.

lopticica
20.02.2012., 07:52
Ma sad ce to za koji dan :)

Ja se jucer prepala i zavrsila na hitnoj, trbuh me uzasno bolio i u krizima me strecalo. Uglavnom kontrakcija ima al nisu napravile nista strasno, malo se skratio cerviks al nije alarmantno, preporuka i dalje po starom. Ona se nocas okrenula i sad je glavicom prema dolje, pa me sada bumba po rebrima :zubo:

Ilana
20.02.2012., 07:58
Taraporin, čestitam na ulasku u termin :cerek: Nadam se da će i porod proći super.

Meni sutra puna 34 tjedna :lux: i pregled... baš me zanima kakvo je stanje.
Sada sam već puno opuštenija i nadam se još koji tjedan pa će bebač biti sa nama.

lopticica, bolje da ste bezveze otišli nego da je nešto bilo. Meni je super od kad se malac okrenuo jer me više ne lupa dolje po cerviksu. Sada se uglavnom razbaca nogicama, koljenima i rukama oko mog pupka :cerek: totalno drugačiji osjećaj u usporedbi sa prvom malenom koja je bila na zadak - moram priznati da je ovaj položaj bebe glavicom prema dolje za mamu puno ugodniji.

lopticica
20.02.2012., 08:10
Istina je, dok se ne namjeri na rebra :lol: Neka, bitno da je ona nama dobro :cerek:

Tarsis
20.02.2012., 13:19
Evo ja sam prekjučer kupila šumeći magnezij, i pijem ga skupa s normabelima. Moram priznati da pomaže, grčeva više nema. Tu i tamo me zaboli, al više sa strane i u preponama, al to me znalo i prije i pripisujem to širenju ligamenata.

Sad čekam iduću kontrolu, valjda će biti dobre vijesti

Taraporin
21.02.2012., 06:40
Tarsis magnezij je zakon, a i zdraviji od normabela. To što te bole prepone, nema pomoći :).

Ilana sretno na pregledu, jel danas?

Ja isto idem pa ćemo vidjeti otvaram li se polako.

kordica
21.02.2012., 07:32
Meni ce tek sutra radit uzv, pa poludit cu!

WandaTheFamous
21.02.2012., 07:42
Meni ce tek sutra radit uzv, pa poludit cu!

Bejbe, ti si natrag na odjelu već?

Ilana
21.02.2012., 10:30
Friško sa pregleda. 34 tjedna, brisevi uredni, stanje nepromijenjeno, mirovati i dalje... kontrola i UZV za 2 tjedna. Kaže dr. da izdržim još ta dva tjedna i na konju sam... :cerek:

I mene prije tjedan dana počele jako boliti prepone... više ne mogu ustat sve i da mi daju dopuštenje :lol: čim se dignem, sve dolje boli, hodam užasno sporo, kondicija 0 bodova, jedva se istuširam i kosu operem.

Kako je kod vas? Taraporin i i am me, jeste bile na pregledu?

Tarsis
21.02.2012., 13:30
Tarsis magnezij je zakon, a i zdraviji od normabela. To što te bole prepone, nema pomoći :).

Znam, ali kaj ću sad...pit ću normabel dok ga ne potrošim, ili do idućeg pregleda, kaj dođe prije :) makar mi nije drago tak ga pit dvaput dnevno...al valjda nije škodljiv kad ga doktori na veliko prepisuju trudnicama :ne zna:

Ma, lako za prepone, to bar znam da je normalno i nije zabrinjavajuće...jest da nekad hodam ko stara bakica, al jbg :D

i am me
21.02.2012., 13:42
Hej, cure!!
Evo mene s pregleda 27+ smo danas....kod mene situacija kao zadnji put, prije 3 tjedna, sve skupa lezim 7 tjedana i nije se pogorsalo....zatvorena sam, cerviks se skratio tek za 1 mm, sa 27 na 26mm....usce kao i zadnji put, gin zadovoljna...kaze da sada vec mogu opustenije mirovati:lol::rofl::lol:
ja zadovoljna, sretna ko mala beba.....jupi jupi:p:jumping:

Ilana
21.02.2012., 13:45
Tarsis, nije normabel tako veliko zlo, ja sam bila na 3x2mg, pa smanjivala na 2x2mg sad sam na samo jednoj tabletici dnevno... sveukupno ih pijem skoro 3 mjeseca. Imam ih još nekoliko i to ću popiti pa prestajem. I uz to stalno pijem šumeći magnezij.

Već i moja malena od nepune dvije godine kaže "mama popila bela" :lol: :lol:

i am me, super nalazi :tulum: :tulum:

Tarsis
21.02.2012., 13:51
Ma to je meni ostalo valjda od prije, jer sam uvijek slušala da ljudi normabele/apaurine piju za smirenje, i meni je u glavi to tak ostalo ko nekaj strašno i nekaj kaj se ne smije uzimati u prevelikim količinama :D
Al ok, doktori valjda znaju. Meni je lakše jer vidim da djeluju, nema više grčeva.

i am me, super za nalaz!

Ja ne mogu dočekati svoj pregled :503:

i am me
21.02.2012., 13:56
više ne mogu ustat sve i da mi daju dopuštenje :lol: čim se dignem, sve dolje boli, hodam užasno sporo, kondicija 0 bodova, jedva se istuširam i kosu operem.
Kako je kod vas? Taraporin i i am me, jeste bile na pregledu?

Bas i ja gledam dali si se ti javila.... super, bas mi je drago...znaci, obje smo sa dobrim vijestima!!!!wowww...sad idu kontrole svaka 2??
ja vec sad brijem da bi mogla prenijeti:lol::lol: dali vama doktori kazu da cete lako roditi? meni to kaze svaki put.......iz njenih usta u Bozje usi:s

A to za kretanje.....ajme majko....pa koliko sam ja manje trudna....danas se istusirala, oprala kosu i obrijala se i umorila se ko pas.....:lol: inace te "poslove" ravnomjerno rasporedim:lol:
gledam kod ginekologice, ni jedna nije trula kao ja.....kad me prozvala, jedva sam ustala sa stolice i odgegala se ....:p
rekla mi je jos pregled u 30-tom, pa 33 tjednu i da ce me malo pustiti, valjda ce mi odobriti malo kretanja, ali neznam koliko ce mi to znaciti, jer ja nemam ni k... od kondicije...trulez totalna....

kordica
21.02.2012., 14:19
Bejbe, ti si natrag na odjelu već?

Yeah, od jucer. Jedva cekam taj uzv. Danas im se pokvaril aparat pa je zudenigo reko da ce sutra doc ranije na posal da nas stignu sve obavit

Ilana
21.02.2012., 15:29
Tarsis, nisam ni ja baš od tableta. Znala me zabolit glava (prije trudnoće) pa bih popila Lupocet od malene jer nemam ništa drugo :D ali ako Normabeli pomažu da nemam kontrakcije i ne otvaram se, onda pijem.

i am me, sjećam se da sam u prvoj trudnoći pred kraj isto jedva uspijevala u jednom naletu obaviti tuširanje, pranje kose i pranje zubi, a sinoć sam ubacila i depilaciju pa sam bila ko da sam trčala maraton. Zadnji tjedan me baš boli sve dolje i prepone čim se dignem, doslovno ne mogu hodat sve i da hoću. Valjda se malo kosti zdjelice šire i to se sve priprema. Takve bolove nisam imala prvi put pa ne znam što znače. Mislim da nema šanse da prenesem, ja procjenjujem da ću doći do maximalno 38 tjedana... samo da mi je izdržat da prođe ročkas od malene pa onda mogu ići. :D

Taraporin
21.02.2012., 20:48
I am me i Ilana samo dobre vijesti, super!

Ja otvorena 2 cm, nema trudova, pregled opet u petak ujutro. Beba je dobro, zauzela je položaj, danas 38+2, svoju prvu kćer sam upravo u ovoj dobi rađala :).

i am me
21.02.2012., 21:53
I am me i Ilana samo dobre vijesti, super!
Ja otvorena 2 cm, nema trudova, pregled opet u petak ujutro. Beba je dobro, zauzela je položaj, danas 38+2, svoju prvu kćer sam upravo u ovoj dobi rađala :).

bas sam malo pogledala unazad, kad te Ilana spomenula, pa sam si pomislila da si mozda vec u radaoni:rofl::cerek:
neces ti jos dugo.:mig:...neka je sve ok za sada, a kada dode vrijeme zelim ti brz i lagan porod i sto ljepsi prvi susret sa bebicom:cerek:

Ilana
22.02.2012., 07:50
Taraporin, ja sam mislila da si jučer rodila :D Mogu si zamisliti kakvo je sad to iščekivanje... mene je prvi put skroz iznenadilo pa ni ne znam kako je kad svaki dan misliš hoćeš li danas.

Držim fige da porod bude brz i podnošljivo bolan i da cura bude uskoro u maminom zagrljaju :cerek:

lopticica
22.02.2012., 14:21
AAA puno dobrih vijesti :jumping:

Ja sam sutra na pregledu ujutro pa cemo vidjet mada sumnjam (nadam se) da se nije promjenilo nista od nedjelje :)

i am me
22.02.2012., 21:06
Lopticica sretno i javi sta je bilo.....:mig:

Evo dijela teksta za one koje zanima o Ultrazvucnoj cervikometriji

Idealan vremenski period za mjerenje je između 15. i 20., maksimalno do kraja 22 tjedna trudnoće. U to vrijeme se cerviks lako razlikuje od donjeg uterinog segmenta što omogućuje uspješno i precizno mjerenje. Ukoliko se mjerenjima dobije duljina zatvorenog dijela cervikalnog kanala dulja od 50 mm, treba posumnjati da mjerenje nije dobro obavljeno, odnosno da položaj unutrašnjeg ušća nije dobro određen. Mjerenje prije 15. tjedna nema nikakvog kliničkog značenja a slično tome i mjerenja nakon 20. tjedna a pogotovo nakon 24. tjedna nisu se pokazala svrsishodnim i relevantnim za planiranje i praćenje trudnoće te ocjenu rizika prijevremenog poroda. Unatoč tome, neki autori opravdavanju mjerenja do 32 tjedna. Nakon 20. a pogotovo nakon 32. tjedna trudnoće dolazi do skraćenja duljine cervikalnog kanala što je fiziološka promjena u trudnoći. Medijan vrijednosti duljine cerviksa je 40 mm prije 22 tjedna, 35 mm između 22 – 32 tjedna te 30 mm nakon 32 tjedna. Paritet nema utjecaja na duljinu cerviksa.

Tu mozete naci cijeli tekst:
http://www.hdgo.hr/Default.aspx?sifraStranica=518

Taraporin
23.02.2012., 07:57
Samo prijavljujem da sam još tu.

Loptičica sretno na pregledu.

lopticica
23.02.2012., 17:55
Evo me :)

Stanje sve po starom, terapija ista. Jedino je urin napokon bez ijednog leukocita povisenog jesss. I tlak mi je (nakon 3 deci soka sladeg, nesa i case magnezija) pao jos nize nego je inace i dosao na 80/60. A meni super. Kakav je kad mi je lose :lol:

Imamo malo vise ok kile ipo i nastavljamo u revijalnom tonu :D

i am me
23.02.2012., 20:28
Lopticica:top:

meni je na predzadnjem pregledu tlak bio 90/55, pa se sestra iscudavala, kao "imate li vi uopce tlak":lol:, mjerila mi 3 puta.....
a ja se isto osjecala sasvim ok....:ne zna: