PDA

View Full Version : Garešnica

stranice : 1 2 [3] 4

Seminom
08.12.2008., 08:49
..pa da...šetaju od <Bille do Konzuma

:lol: ... to se vec moze zvati "shoping" :rofl:

in@
08.12.2008., 09:31
Iako će to nekima biti smješno, iz Garešnice se branilo više teritorija nego što si to mnogi mogu i zamisliti. Ali neću o tome.

Želio bih pohvaliti ekipu iz garešničkog Komunalca (ne cijeli Komunalac da nebi bilo zabune)
Sve pohvale dečkima na održavanju čistoće ulica koji svojim radom i svakodnevnim zalaganjem dovode ovaj grad u sam vrh po urednosti.
Nadam se da su i drugi primjetili kako nam je grad očišen od papirića lišća i svega što je prije kvarilo sveukupnu sliku.:bara:

dindin
08.12.2008., 12:06
e nisam iz Garešnice zato ne mogu ni imati totalan uvid u sve šta se događa u tom Gradu da bih svaku stvar mogla napisati i komentirati...zato sam se i priključila ovdje da mi vi domaći ljudi kažete šta biste voljeli da se napiše u novinama, bilo da se radi o problemu ili nečem drugom...razgovarala sam s predstavnikom sindikata iz te firme u gar.brest. i nažalost crno im se piše...dajte vi ''mali'' ljudi kažite šta Vas sve muči jer ko će drugi govoriti o problemima Grada ako ne vi...Gradski poglavari sigurno neće!!!:eek:

in@
08.12.2008., 20:49
Uz sve silne "novinare" sa Krugovala i glasnogovornike Komunalca i sve koji su za to pokupili stipendiju grada i ... dočekali mi da o nama i našim problemima pišu oni koji sa nama veze nemaju (bez ljutnje dindin, ali na žalost tako je)

E pa kreni od same činjenice da je u Garešnici uvijek bilo bolje NE biti iz Garešnice. Zašto je to tako neznam ali tako je. Od uvijek su ovdje bolje prolazili oni što su došli (makar i iz bliza, važno je bilo da su došli).

Na žalost i dan danas je tako.

dindin
08.12.2008., 21:14
ma ne, ne ljutim se...meni je jasno da imaš takvo razmišljanje i stav, ipak si ti iz Garešnice i šta sad ja kao ''guram'' nos...ali zašto to tako gledati, pa šta onda šta nisam iz Garešnice, a bavila bi se njome...pa zar nije dobro da možeš reći šta misliš i da netko uzme u obzir tvoje razmišljanje, a da nije povezan usko sa Gradom, pa to je još bolje...mogu biti totalno objektivna, nikome ne pristrana...vidim stvarno tu po forumu da ste nezadovoljni, evo ja malo šta idem tamo vidim kako je, donekle i kako se ništa ne događa, a kako je tek Vama koji tu živite...pa zar ne bi zajdeno mogli nešto promijeniti!!??:confused:

Seminom
09.12.2008., 10:22
A sto bi to Garesnici ili garescanima odmoglo ako se u mediama sto pise o Garesnici ?? - mislim ono, vecu pushionu nego sto je u nekvim pogledima vec sada ne moze se napraviti, a mozda ako bilo koji clanak dodje do zupana se i on sijeti da na jugu bbz postoji mali gradic za kojeg bi se trebalo malo pobrinut. Kao, sta je sa sportskom dvoranom sto je zupan nekome iz Garesnice, za Garesnicu, obecao ?
Ja mislim da svaka pomoc bi dobro dosla za zaboravni uspavani grad kao sto je Garesnica, ili ??

dindin
09.12.2008., 12:29
to je riječ Seminom!! ne razumijem da ljudi toliko zamjeraju Gradu tj. gradskim čelnicima i toliko su nezadovoljni i sad kad imaju prilike, smeta ih, što ja, nemam veze s garešnicom, a želim se baviti njome!! ništa se neće postići ako ćete samo kukati i sjediti kući prekriženih ruku. ako vi nešto ne pokrenete kao građani, tko hoće!????:rolleyes:

Seminom
09.12.2008., 14:57
to je riječ Seminom!! ne razumijem da ljudi toliko zamjeraju Gradu tj. gradskim čelnicima i toliko su nezadovoljni i sad kad imaju prilike, smeta ih, što ja, nemam veze s garešnicom, a želim se baviti njome!! ništa se neće postići ako ćete samo kukati i sjediti kući prekriženih ruku. ako vi nešto ne pokrenete kao građani, tko hoće!????:rolleyes:

Ne treba niti ljudima zamjeravati, mogu si misliti da su i oni jednostavno siti nezadovoljsvto redovito uzalud ponavljati. Ne smije se zaboraviti da u Garesnici svako svakoga pozna.
Gradski celnici ! - koliko ja vidim vlada u Garesnici jos uvjek onaj stari komunisticki duh, svako povuce svoga na mjesto i bez poznanstva nekoga iz bilo kojeg kadra nema uspjeha. Kak se kaze, "riba smrdi od glave" - i dok se to ne promjeni nema napredka, niti za grad i niti za gradjane.

in@
09.12.2008., 16:38
smeta ih, što ja, nemam veze s garešnicom, a želim se baviti njome!!

Krivo si me shvatila! Ne smeta meni što ti nisi iz Garešnice i što se njome želiš baviti, već mi smeta što u Garešnici oni koji su za to plaćeni to isto ne rade.

A promjeniti nešto...vjeruj mi ako nije na potezu HDZ - SDP onda će se to spomenuti i zaboraviti kao i nebrojeno puta do sada.
Što se tiče županije, tu bih svašta imao za reći. Od financiranja željezničkih karata do .... I Garešnica financira jedan udio u tim kartama, a nitko se nije sjetio da Garešnica nema prugu. Čemu onda izdvajanje za taj dio?

dindin
09.12.2008., 19:09
ma dobro, malo je zvučalo to tvoje '' dočekali mi da se nama bave oni koji veze nemaju'' onako ne baš lijepo i ugodno, no ne zamjeram ti, sve ok! da, shvatila sam da je SDP kak se kaže, Bog i batina u Garešnici, a HDZ pak...trebali ste biti na jednoj sjednici tih čelnika, pa da vidite kakve su to svađe i uvrede između njih!! Kolko sam ja shvatila, nema HDZ baš previše nekog utjecaja ovdje, a čula sam da svog Gradonačelnika svi obožavate ovdje u Garešnici, pa...eto super zanimljiva tema, Zašto Garešnica izdvaja za financ. željezničkih karata, a nema prugu!? sinula mi jedna ideja, pošto se ti čelnici malo služe internetom, vjerujte mi, iz pouzdanih izvora znam da mnogi ne znaju ni upaliti komp. ja ću sve ove, većinu postova oblikovati kao temu, recimo nek bude tipa glas građana Garešnice, tako da ću oblikovat ove vaše postove u tekst pa možda se ipak malo zamisle...određene reakcije ćemo sigurno potaknuti, tu sam ziher!!vjerujte mi, nije nikom ugodno biti ''prozvan'' ili recimo ''popljuvan u novinama, mislim to znate i sami...trebao bi to biti zanimljiv, recimo članak...:top: ovo oko dvorane ću svakako uzeti u obzir i oko financ.karata i pozabaviti se time posebno...provjerit ću još kod kolege koji je išao prije mene je li šta o tome već pisao... ajme, al sam se raspisala!! :p

in@
09.12.2008., 19:34
Žalosno je što je SDP ovdje stvarno "obožavan" jer nije napravio baš ništa sa čime bi se mogao pohvaliti. Sve to bi i ostali napravili, jer su to jednostavno stvari koje su se morale napraviti.

Da su na vlasti predugo i to je istina. Malo su se uspavali i uljuljuškali u svoj toj melankoliji koja ovdje vlada.

Da nemamo bolju alternativu i to je istina. Većina svih je politički "šklovana" još dok sam i ja išao u školu, a mladi koji bi se željeli baviti politikom su od ovih prije navedenih već pokupili previše toga "znanja" pa ni od njih ništa.

Sve u svemu fali nam netko tko ima nekakvu ideju (a da ona nije -"kako bez i malo muke zaraditi veliku mirovinu"). Dok takvi ne dođu ništa od nas, ali nije to problem samo u Garešnici već i na višim nivoima sve do Vlede i Sabora pa onda o tome i nema baš previše smisla polemizirati.

E da. Nisam napisao "dočekali mi da se nama bave oni koji veze nemaju", nego -"oni koji sa nama veze nemaju" što je ipak mala razlika.:top:

dindin
09.12.2008., 20:03
ma da, ispustila sam to ''sa nama'' ispričavam se! :)

dindin
11.12.2008., 18:06
napravila sam članak...i anketu s ljudima!! moram priznat da su mi potvrdili to šta ste, većina vas rekli...što je super!! bit će zanimljivo...

Seminom
13.12.2008., 15:05
Jeli se moze to negdje Online procitati ?

Seminom
13.12.2008., 15:10
Sljedece sam nasao na jednom blogu o Garesnici i moram reci da je nash gradonacelnik prava korifeja medju ostalim.

Bjelovar - Đurđa Adlešić profesor VSS
Čazma - Dinko Pirak prof.glazbene kulture VSS
Daruvar - Zvonko Cegledi ing.cestovnog prometa VŠS
Garešnica - Milan Sužnjević osnovna škola OŠ
Kutina - Davor Žmegač magistar tehničkih znanosti VSS
Novska - Antun Vidaković dipl.ing.geodezije VSS
Pakrac - Davor Huška dipl.ekonomist VSS
Sisak - Dinko Pintarić dipl.pravnik VSS

in@
13.12.2008., 18:08
Nije škola jedino što čini čovjeka. Osobno sa ove liste neznam samo jednoga i mogu reći da je naš gradonačelnik ispred večine po čovječnosti. Nažalost u samom startu je napravio veliku grešku i umjesto da je ove "školovane" rastjerao od sebe on ih je prigrlio vjerujući kako će mu pomoći.:kava:

Ispalo je da je bio u krivu!:ne zna:

dindin
14.12.2008., 14:53
mislim da se ne može reći da nije bitna škola...za neku tako visoku funkciju mislim da je potrebno adekvatno obrazovanje...pa vidite šta nam je dragi premijer naš; profesor romanskih jezika i književnosti...zato nam i je država u takvom stanju kakvom je, između ostalog! nažalost, nećeš moći nigdje on line pročitati, nemamo još riješenu internet stranicu lista...

Ines 22.2.
17.12.2008., 22:42
nažalost, nećeš moći nigdje on line pročitati, nemamo još riješenu internet stranicu lista...

a što nam ne napišeš taj članak ovdje,da vidimo šta naši građani kažu....

mppet
24.12.2008., 18:33
Sretan Božić dragi moji garešćani na forumu, sve naj naj naj lijepše vam želim gdje god da ste, i da je ovaj grad u vašem srcu!Valjda će doći i taj an da ovaj grad bude dostojan života čovjeka...

rock_girl_klon
25.12.2008., 09:34
dragi moji gareščani želim vam sve najbolje za Božić :)

in@
25.12.2008., 11:25
Sretan Vam Božić Svima!

Seminom
25.12.2008., 15:03
vidi vidi tko je sve tu ..! - hej ljudi ... sretan vam Bozic

Dalekooo
26.12.2008., 03:40
Sretan i Blagoslovljen Bozic svima!!!:W

Gundula
26.12.2008., 11:19
Upucujem Vam iskrene cestitke povodom Bozica, sa zeljom da mirom i Vasim osobnim zadovoljstvom bude protkano ovo vrijeme obiteljskih okupljanja.Zelim Vam zdravlja i srece,te da u narednoj godini ispunite Vasa osobna nastojanja.

Cestit Bozic i sretna Nova 2009 godina

vobajdi2
30.12.2008., 20:44
puno birtija - doista
vlast - po zasluzi
ljubav Tržnica i sa socijalnog - pa dokle?
struka - da glava zaboli
izbor mogućeg - e, moj Mile, majčina ......
kućna demokracija - YEEESSSS!!!
građani vas obožavaju - ma da, svaki dan nas lijepo gledaju, tko ih zarezuje
demokratske promjene? - jel i to ima tamo u pekari?!!!
... da se lijepo maže na okice , ma skoro kao na kruh!!!!
...UZALUT VAM TRUD SVIRAČI - OD GUSLI SE MAKLI NISTE!!!!

in@
01.01.2009., 10:34
Sretna Vam nova 2009!

mppet
01.01.2009., 11:33
Sretna Vama i nama Nova godina 2009. osobno svima sve dobro, a našem malom gradu..dobru vlast na izborima..mort nešt krene s novim kravatama i ancugom i pokojom suknjom pardon kostimom...

Seminom
01.01.2009., 11:58
Svima sretnu zdravu i uspjesnu Novu godinu 2009 zelim.

Cuo sam da ste imali dobar vatromet na trgu !

vobajdi2
01.01.2009., 16:19
Obožavanoj "čovječnosti" konobara iz banjalučke škole nikad dovoljno pohvala!!! ..... a i kako da rastjera školovane oko sebe kad mu trebaju - počevši od kućne radinosti osiguravanja ruku u svojoj partiji! Hm, "nikad robom" promjenilo ime borca, onaj drug(i) ipak je ostao Mirko!!! ... a kućna je radinost ista!!! Mi privatnici ga se itekako sjećamo s placa kad nam je osobno nakon ustoličenja držao bukvice na štandovima!!!! ali, ne održa Ga radnja iznad štanda - već ona ispod štanda!!! ... i Njega i dvorsku kamarilu, a sve po receptu Pitagore i trokuta, doduše ljubavnih.... Pa, imamo li Ga itko m..a upitati kako mu se svidio zagrebački performans "STEGNITE VI KAIŠ, BANDO LOPOVSKA" ??? Prošla me volja s Njima probati nešto mjenjati, otkad sam vidio kako su "pohapali" državno zemljište (Tomašica....), koliku brlju pojedinci mogu dnevno ispiti na radnom mjestu... i rukometna je lopta okrugla, pa makar se dokotrljala iz švabije natrag na sigurno... preko (B)banja luke, vodama ribnjaka doduše, u ribarskoj cisterni, noću, i onda ? Puk u poglavnike, kroz domobransu priču "dide rođenog "... Slobo, Slobo, nije čudo što si s takvima spušio i sad nam je tako kako nam je, repovi su ti ostali, kržljaju i otpast će, ostati će dobra mirovina, bolja no kroz privatno povrće šnajdericama... Ma, točno ovo zaslužujemo!!!

vobajdi2
01.01.2009., 16:31
hvališ karikaturiste - a ni riječi o održavanju čistoće u gradu...pa ni o servisiranju "održavateljice", kao da si začepljen u vrtiću - mira radi, idu dani, "netko štrika, netko karta a neki bogme to ne znaju pa rade ono što (misle) bolje znaju" osim što misle da samo oni znaju, sms-ovi se pokazuju, njima se hvali... a mi i dalje u "Aleji Kestenova", u očekivanju Godoa, Mesije, a samo da Princ ode, kroz smetlište svoje duše, promila, maligana. A stvarno, zašto ono na Tržnici pravnici noću klešu kulturu? .. samo da ne bude spomenika, malih, živih.... e, jesmo truli, pa ni vampiri nas više neće, hijene imaju ponos i tu smo gdje biti moramo. Dobro nam je - tako nam i treba.
SRETNO NOVO L(J)ETO NAMA KOJE NITKO VIŠE NEĆE I MORAMO BITI OVDJE DOK NAS PERVAN KOJI PUT NE OPERE PONOVNO, bolje da se bar na neki način zna da nas još ima!!!!

in@
01.01.2009., 18:24
Bez obzira na to što znadem ili ne, naveo sam ono za što je zaslužan!
Jer ako krenemo tako duboko, ili tako "plitko" daleko nećemo dogurati. Uostalom zar nije ta "pličina" u glavama i važnija od svega drugoga u ovome gradu?
Zabava za mase! Kako u gradu tako i u državi nam bajnoj. Ali doći će i dan kada na naplatu i reviziju stiže sve pa tako i to!

I da! Spomenuo sam čistoću u gradu! Štoviše pohvalio djelatnike koji na njoj rade, da bi novinarka koja se našla uvrijeđena time što sam rekao da nije "naša"
u svome članku u Bjelovarskom listu navela kako je pohvaljen cijeli Komunalac, iako sam striktno naveo da se to na njih ne odnosi!

vobajdi2
01.01.2009., 20:23
Bez obzira na to što znadem ili ne, naveo sam ono za što je zaslužan!
Jer ako krenemo tako duboko, ili tako "plitko" daleko nećemo dogurati. Uostalom zar nije ta "pličina" u glavama i važnija od svega drugoga u ovome gradu?
Zabava za mase! Kako u gradu tako i u državi nam bajnoj. Ali doći će i dan kada na naplatu i reviziju stiže sve pa tako i to!

I da! Spomenuo sam čistoću u gradu! Štoviše pohvalio djelatnike koji na njoj rade, da bi novinarka koja se našla uvrijeđena time što sam rekao da nije "naša"
u svome članku u Bjelovarskom listu navela kako je pohvaljen cijeli Komunalac, iako sam striktno naveo da se to na njih ne odnosi!

To sa čistoćom mjesta odnosno zalaganjem i savjesnim radom - U POTPUNOSTI SE SLAŽEM, KAPA DO ZEMLJE!!!!!!!!!!!
Upravo je to jedan od rijetkih svijetlih primjera ovdje u Garešnici, možda je toliko rijedak da ga Vlastodršci jednostavno nisu u stanju primjetiti! Ali, da se razumijemo - taj pošteni odnos spram svog radnog mjesta, zadatka.. Ma tomu je glavni razlog TO ŠTO TA SIROTINJA I POŠTENI RADNICI ŽIVE OD TOG RADA, nemaju se čemu drugome nadati, nema čestih dnevnica, kave iz proračuna, dobro plaćenih protuusluga, nema domjenaka niti iole sličnih devijacija - ukratko : PREPOŠTEN RAD ZA SRAMOTNO MALU PLAĆU, A NITI STRAH od otkaza nije mali,sirotinja je izvrsno shvatila da socijalizma više nema, A GAZDE, DAL SU I MASONI to shvatili? Najtočnije mjerilo u Državi je : što su imali prije a što sada? - a kod nas je: izvaži im tjelesa sada i usporedi sa slikama kad ih je Tito hranio!!!! Kao da su pojeli svu svoju lakomost i bahatost!!! A tek NEPOTIZAM!!!???? Pogledaj samo koga su i gdje do sada namjestili, sirovi obiteljski interesi na djelu! a nikoga nisu posložili na "radno" mjesto - e, treba htjeti raditi iako mislim da nije samo htijenje njihovo ograničenje. jednostavno, sve je podjeljeno, još od Franje - no, u tim danima su ličili baš na sve samo ne na njegove slijedbenike. Pogledaj kako su se samo "posmirivali" duhovi - radna mjesta za sve podobne tobožnje neistomišljenike!
Paralela za nerad - plaća = pitanje: zašto u srbiji nema PTSP-ovaca? - jer nije previđena naknada, jednostavno, ha! Odnosno, zašto se boriti za svoje mjesto kad ti je ovako još i bolje - tako ne možeš nimalo pogriješiti!!!
Rekli bi neki: pa svi su iz Kumrovca. ZNAM TO JER SU I MENE U TO HTJELI UVUĆI nakon "demokratske (suzine)-njihove promjene", zato sam se najzad i maknuo, a rekli su mi otvoreno: "trebamo te još malo među njima (na njima suprotnoj strani)"..... al kad shvatiš sve te odnose : HSS trči noću tobože na slučajnu kavu pa kud baš s "hadezejom", između ovih pak neki brž-bolje trči "suzi na oko", ajde, molim te, to je naša politička zbilja - progledavaš malo privatniku, platiš mu jestom u poglavništvu - on sav važan!!! e to ti je princip politike među našim svjetom. Tko voli nek izvoli...ŽIVJELO BRATSTVO I JEDINSTVO !!!! ČUVAJMO SUZ(IJA)U KAO ZJENICU OKA SVOG, "živeo suza"!!!

dindin
02.01.2009., 18:16
Dragi moji, sve najbolje vam zelim u novoj godini, svako dobro!! Ina ovako, moj tekst prolazi jos kroz ''ruke'' lektorice i ta tavoja pohvala oko komunalca, odnosno pojedinih je bila napisana prvotno tako kako si i rekao, ali je to ona ispravila na komunalac tako da je ispalo tako na kraju...eto, zao mi je sto sam te uvrijedila i naljutila i sto nije ispalo tocno onako kako si rekao...:eek:

vobajdi2
02.01.2009., 18:41
Dragi moji, sve najbolje vam zelim u novoj godini, svako dobro!! Ina ovako, moj tekst prolazi jos kroz ''ruke'' lektorice i ta tavoja pohvala oko komunalca, odnosno pojedinih je bila napisana prvotno tako kako si i rekao, ali je to ona ispravila na komunalac tako da je ispalo tako na kraju...eto, zao mi je sto sam te uvrijedila i naljutila i sto nije ispalo tocno onako kako si rekao...:eek:

bok!

in@
02.01.2009., 21:24

Meni nikada neće biti jasno zašto ljudi pate na to da prepričaju nešto...i to još netočno. To se onda zove TRAČ! A kada se to dogodi novinaru (ili njegovom nadređenom) onda se to zove LAŽ i obmanjivanje javnosti, a ne informiranje javnosti.
Ovo sada nije pisano tebi nego tvojoj nepismenoj lektorici!

Na kraju mi je samo žao da svi oni koji su text pročitali mogu dobiti dojam da je Komunalac "najomiljenija" firma u Garešnici.
Sve dok Garešnica plaća najskuplji plin (nije samo cijena ta koja određuje skupoću nego i kvaliteta), najskuplju vodu, smeće i sve što se komunalija tiče, u državi, a u isto vrijeme se kupuju C5, rade upravne zgrade i uživa u povlasticama umjesto da se radi, to neće biti tako.

Primjera radi za još jedan C5 su se mogle kupiti sve kante za smeće koje gradu trebaju, ali tada bi se odvoz i zbrinjavanje istoga trebalo naplaćivati po količini smeća što je puuuuno manji iznos od trenutnog po kvadratu.

Ako želiš dobar članak koji će potaknuti nešto, usporedi odnos između cijene odvoza smeća iz recimo jedne garešničke osnovne škole, jedne srednje škole sa istima u Bjelovaru, Daruvaru, Grubišnom Polju i Čazmi. Također možeš uzeti i po jednu firmu iz Garešnice i jednu iz ostalih gradova (recimo veličine 100 m2). Zanimljivije će biti ako navedeš i koliko puta se vrši odvoz smeća u centru jednoga i drugih gradova tokom jednog tjedna.

Mislim da bi već taj odnos pokazao zašto smo naj...... grad u naj...... županiji.:ne zna:

rock_girl_klon
02.01.2009., 21:32
ok.zanima me jedna stvar.jel nasi gradski oci moraju placat parking (jednosmjerna) ili imaju vec sve placeno? tj ili su oslobodjeni toga?

vobajdi2
02.01.2009., 21:38
Meni nikada neće biti jasno zašto ljudi pate na to da prepričaju nešto...i to još netočno. To se onda zove TRAČ! A kada se to dogodi novinaru (ili njegovom nadređenom) onda se to zove LAŽ i obmanjivanje javnosti, a ne informiranje javnosti.

Na kraju mi je samo žao da svi oni koji su text pročitali mogu dobiti dojam da je Komunalac "najomiljenija" firma u Garešnici.
Sve dok Garešnica plaća najskuplji plin (nije samo cijena ta koja određuje skupoću nego i kvaliteta), najskuplju vodu, smeće i sve što se komunalija tiče, u državi, a u isto vrijeme se kupuju C5, rade upravne zgrade i uživa u povlasticama umjesto da se radi, to neće biti tako.

Primjera radi za još jedan C5 su se mogle kupiti sve kante za smeće koje gradu trebaju, ali tada bi se odvoz i zbrinjavanje istoga trebalo naplaćivati po količini smeća što je puuuuno manji iznos od trenutnog po kvadratu.

Ako želiš dobar članak koji će potaknuti nešto, usporedi odnos između cijene odvoza smeća iz recimo jedne garešničke osnovne škole, jedne srednje škole sa istima u Bjelovaru, Daruvaru, Grubišnom Polju i Čazmi. Također možeš uzeti i po jednu firmu iz Garešnice i jednu iz ostalih gradova (recimo veličine 100 m2). Zanimljivije će biti ako navedeš i koliko puta se vrši odvoz smeća u centru jednoga i drugih gradova tokom jednog tjedna.

Mislim da bi već taj odnos pokazao zašto smo naj...... grad u naj...... županiji.:ne zna:

SVAKA TI ČAST NA DISKUSIJAMA,ozbiljno, da je takvih barem više. Iako ima stvari s kojima se ne slažem (niti moram) držim da stvarno razmišljaš pošteno, SAMO NAPRIJED!!!!
Obzirom da niti imam plinsku instalaciju niti ću je uvoditi skoro - molim te reci mi koliko je trenutno m3 plina? Zvao sam gospodu iz distribucije pa petljaju: te nabavna cijena , distributivna razlika... a i za razumjeti je, trebalo je za C5 - ima jedne od najkvalitetnijih amortizera a i sicevi se dadu lijepo položiti!!! Još jednom : In@ - svaka čast!!! Trebamo se naći i skupiti slične ljude- politička učmalost je upravo ono što su političari htjeli a na žalost i uspjeli instalirati u ovom gradu....:Server:

vobajdi2
02.01.2009., 21:45
ok.zanima me jedna stvar.jel nasi gradski oci moraju placat parking (jednosmjerna) ili imaju vec sve placeno? tj ili su oslobodjeni toga?

Kakvo plaćanje!!!! Pa tata /mama mirko/slavko ni ne zna da je 45.-ta prošla, još da zna za 48.-u (ne mislim na M48, Bože sačuvaj)!!!! Tko je tada vidio parkirne automate, redare i slično, još im/mu samo fali bivši predsjedik YU šah/mat!!! jel si ti stvarno nekakav klon? Od sada, kad god te vidim svrbiti će me da te uživo pitam! Mislim, pitam po onom vicu o Hasi i Muji, znaš ono :" Ej, ba, jel znaš kako kloniram fatu...."....

rock_girl_klon
03.01.2009., 01:07
ja sam sebe klonirala da ja i ja klon udruzenim snagama sirimo nase ideje g-townom jer sama ne mogu sve stic

pitam to za parking zato jer sam neki dan parkirala auto u jednosmjernoj i kao obicno nisam kupila kartu jer ju nikad ne kupujem i ta naplata parkiranja je meni jedna obicna glupost.dakle.parkirala sam auto u jednosmjernoj pored auta od jednog naseg gradskog oca koji ga je parkirao min prije mene i pored mene.zadrzala sam se 40min i vratila natrag i naravno naisla na kaznu (koju ne namjeravam platit,nek im to svima njihova mama plati) medjutim,nas gradski otac se zadrzao jos poslije mene i vjerovali ili ne,ali na njegovu staklu nije bila kazna a vjerujem da se taj gospodin ne zna sluzit sms naplatom i ostalim pizdraijama jer u njegovo vrijeme mobitel je bio pojam a kartu nisam vidjela da je kupio.ugl.tu kaznu sam lijepo zakacila za njegov brisac i nek si izvoli to nabit u...da ne budem prosta jer kakve on to ima vece privilegije od nas.i javno cu promicat g-townom da napravimo bojkot i ne placamo te jebene karte jer je sramota da jedan takav gradic koji propada (polako ali sigurno) ima naplatu parkiranja.bzvz i glupo.

vobajdi2
03.01.2009., 16:45
ja sam sebe klonirala da ja i ja klon udruzenim snagama sirimo nase ideje g-townom jer sama ne mogu sve stic

pitam to za parking zato jer sam neki dan parkirala auto u jednosmjernoj i kao obicno nisam kupila kartu jer ju nikad ne kupujem i ta naplata parkiranja je meni jedna obicna glupost.dakle.parkirala sam auto u jednosmjernoj pored auta od jednog naseg gradskog oca koji ga je parkirao min prije mene i pored mene.zadrzala sam se 40min i vratila natrag i naravno naisla na kaznu (koju ne namjeravam platit,nek im to svima njihova mama plati) medjutim,nas gradski otac se zadrzao jos poslije mene i vjerovali ili ne,ali na njegovu staklu nije bila kazna a vjerujem da se taj gospodin ne zna sluzit sms naplatom i ostalim pizdraijama jer u njegovo vrijeme mobitel je bio pojam a kartu nisam vidjela da je kupio.ugl.tu kaznu sam lijepo zakacila za njegov brisac i nek si izvoli to nabit u...da ne budem prosta jer kakve on to ima vece privilegije od nas.i javno cu promicat g-townom da napravimo bojkot i ne placamo te jebene karte jer je sramota da jedan takav gradic koji propada (polako ali sigurno) ima naplatu parkiranja.bzvz i glupo.

.. a da li ćeš ovako kako sad razmišljaš diskutirati i oko Izbora? da li ćeš tako i glasovati? Što si sama poduzela da okupiš ovdje svoje istomišljenike? Ili ćeš se i ti bojati "da se uje na vrate"' ... jer time oni najviše nas plaše (dal "nas" - o tom potom). Nabroji mi od ovih otaca a osobito od poglavarstvenika KOJI od njih je nešto stekao svojim POŠTENIM radom, a da pri tom još nije bio niti član partije? Ma partije - zna se kojeg partijskog krila da ne rečem dela... a tek onih jatačkih krugova , neki su i u domovinskom ratu dosta često "nestajali" nakon odlazaka garde i policije u akcije, danas vode ugledne udruge, jako ih boli za zelenilo, ma u sve se razumeju...Znaš, jedno je 100% sigurno: naši građani ili bolje i točnije rečeno birači su ti njusporediviji s mojim bivšim čelnikom prof koji za svoju staranku nije nikad naučio ni čitati, kamoli da se što o njenoj seljačkoj povijesti raspitao, I TO TI JE TO - imati ćemo istu ekipu u foteljama i nemoj se čuditi ako im je slijedeća titula - titula akademika, jedino bi se neki i u svojim kućama mogli sukobljavati oko prvenstva tih dodjela. Što si ti po struci?

native
05.01.2009., 18:21
VRATIMO DINAMO DINAMOVCIMA!
fešta po Hrvatskoj se nastavlja u Garešnici, sutra, 06.01.
dođite, uživajte i vratimo Dinamo narodu!:top:
Peticija+ zabavni program (http://www.badblueboys.hr/16413.aspx)

walter
05.01.2009., 19:47

Najskuplji plin plaća Čazma, Garešnica je druga. :p :D

Nije neka utjeha, zar ne. Međutim, cijenu plina ne određuju ni gradski poglavari ni komunalno poduzeće već INA, a novi cjenik objavljen je ovdje:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/379627.html

Čazma 2,18 + PDV
Garešnica 2,13 + PDV

Tema s kantama je zanimljiva, tim više što se kante mogu ( i trebaju ) nabaviti putem Fonda za zaštitu okoliša, koji to i sufinancira.

Što se tiče cijene vode, ona se ne može uspoređivati od grada do grada, pošto ima mnogo faktora koji utječu na skupoću/jeftinoću.

Općeinto, komunalna problematika je zahvalna i zahtjevna tema, a svaki hint je dobrodošao. :top:

Sretna nova svima koji su osuđeni na život u Garešnici. :D :p

Inače, u tekstu o Garešnici napisano je "djelatnicima Komunalca koji rade na čišćenju grada". Dakle, ne svim djelatnicima Komunalca. Bitno da se novinarke i lektorice proglašava lažljivcima a da se tekstovi ne pročitaju. Ts, ts... Zajebani ste vi u Garešnici, zajebaniji od vašeg gradonačelnika. :D

rembrandt
05.01.2009., 20:26
Svuda pođi,kući dođi...
Neko se vrijeme nisam htio uključivati na ovaj forum,ali eto...svemu dođe kraj(pa i mojoj apstinenciji)...
Gledam kako kritizirate trnoružicin grad a i sam iskreno-često ne mogu odoliti takvom porivu...(ne znam jel' to odraz ljubavi prema mjestu ili odraz osobnijeh komplexa).
Anyway,htio sam izreći samo jednu mudrost koju sam nekada negdje pročitao;kvaliteta odn.kvantiteta nekog mjesta je odraz kvalitete ili kvantitete stanovnika tog mjesta,kao da i svako mjesto ima upravo onakvu vlast kakvu zaslužuje,drugim rječima-valjalo bi se upitati kakvi smo zapravo ljudi i jesmo li dovoljno učinili da od svog životnog prostora pokušamo napraviti kvalitetnije mjesto.
Slijedom toga-ovom prilikom otvaram polemiku oko ideja što bi se moglo napraviti da bi bili ponosniji na trnoružicin grad.
Dajte svoju alternativu mjesto da kukate.:top:

Mrak
06.01.2009., 00:32
Da nisam rođen u BJ, to bi zasigurno bila Garešnica. Odličan grad, još bolji ljudi. :cerek:

Tako mali grad, a tako puno postova. :s

dindin
06.01.2009., 08:16
Walter, hvala ti!! Vidiš kako sam ja naivna i vjerujem na riječ drugima!! Nijem oja lektorica ispravila na Komunalac, već stoji u tekstu '' oni djelatnici Komunalca koji rade na čišćenju grada'' . Jao, jao!!! Tako da, INA MALO BOLJE PROČITAJ TEKST!!!!!!!! :)

dindin
06.01.2009., 08:27
Dragi moji, jel bi vi sa mnom htjeli porazgovarati oko tih temica koje vas muče u četiri oka i vašim pravim imenima!!?? :) jer je tekst suhoparan ako nemam ljudi odnosno izjava! :) Ne mogu opet pisati pod vašim pseudonimima...

rock_girl_klon
06.01.2009., 14:22
hm.ja sam za

rock_girl_klon
06.01.2009., 14:22
@ vobajdi:nisam jos trenutno nista po struci,studiram

vobajdi2
06.01.2009., 20:29
Dragi moji, jel bi vi sa mnom htjeli porazgovarati oko tih temica koje vas muče u četiri oka i vašim pravim imenima!!?? :) jer je tekst suhoparan ako nemam ljudi odnosno izjava! :) Ne mogu opet pisati pod vašim pseudonimima...

što si se odmah uzjogunio!!!! Ako te zanimaju prava imena - najprije podastri realne protuargumente za iznijeto na ovom sijelu (od komentara "slobodnih" parkiranja gradskih otaca...). Osim što si ovdje da braniš tatu "sitnog" , vidim da se dobro snalaziš s prijedlozima za razgovore u četiri oka. Što, imaš tako dostupne informacije? Znam da imaš - samo ih shvaćaš na svoj način, pristrano. Za razumijeti...ipak je obiteljski prihod u pitanju! Ma, samo se ti meni drži, da ne kažem "diži". sretan ti Božić!!!!

dindin
07.01.2009., 08:29
Vojbajdi- o čem ti pričaš, ha??????? Šta si ti meni htio time reći?? Ne razumijem te stvarno... Ne znam o kakvim ti informacijama pričaš da ja imam...nemam ja nikakvih informacija osim onih koje dobijem od građana jer s građanima i razgovaram!!! Pa neće mi gradonačelnik pričati ilI vladajući o problemima u Gradu!!!! stvarno ne razumijem šta si se TI tako uzjogunio!!!!! u ČEM JE PROBLEM???????

dindin
07.01.2009., 08:33
gle, ja sam ti totalno nepristrana u svemu ovome zato i želim razgovarati s Vama!! Hvala ti što si me popljuvao ni krivu ni dužnu...ti si valjda od onih koji nikad ne razmisle prije nego nešto kažu...još jednom, hvala ti!!!

rock_girl_klon
07.01.2009., 18:40
ubrzo su izbori,to znamo i svi se zalimo na trenutno stanje a nista ne poduzimamo...
lako je pljuvat,to sama i radim,al treba nesto poduzet.
i dalje cu napomenuti gasenje foruma grada garesnice prije godinu i pol jer se previse istinitih cinjenica iznosilo,pa su nam se gradski oci zatrtarili....
mislim da je vrijeme da se nesto poduzme

vobajdi2
07.01.2009., 20:42
Vojbajdi- o čem ti pričaš, ha??????? Šta si ti meni htio time reći?? Ne razumijem te stvarno... Ne znam o kakvim ti informacijama pričaš da ja imam...nemam ja nikakvih informacija osim onih koje dobijem od građana jer s građanima i razgovaram!!! Pa neće mi gradonačelnik pričati ilI vladajući o problemima u Gradu!!!! stvarno ne razumijem šta si se TI tako uzjogunio!!!!! u ČEM JE PROBLEM???????

Iskrena isprika DINDIN... ISKRENO - OPROSTI!!!!! Jednostavno si ostavila prizvuk onakav kako sam te "čuo". A iz povijesti događaja u Garešnici ZNAM - ne vrijedi vam nikome da o problemima, koje mi vidimo i mislimo drugačije o njima no vlast raspravljati ovdje - to treba riješavati zna se i gdje i kako i na koji dan. Samo, znam i ovo : teško je okupiti a kamoli zadržati grupu istomišljenika na okupu i slično, a kamoli ih motivirati na zajedništvo. Tako nešto zadnji put je kod nas uspjelo Partiji (potpuna je ista dobra kontrola na RH razini u HDZ-ovim mandatima) i to uvijek po jednom jedinom receptu : zadovolji sve apetite - kontroliraj rukice - baš te briga za Narod... dakle, okupi ekipu, radi, radi, pa ako te ne izdaju ili prodaju, ako dođeš do predaje liste za Izbore .... tada ti/vam ("vama" - namjerno malim slovom jer vam se svima mislećima obraćam) pridružujem se, razotkrivam, ali stvarno, pa tko zine...
još jednom isprika i sretno ti u upornosti bilo!!!

vobajdi2
07.01.2009., 20:51
ubrzo su izbori,to znamo i svi se zalimo na trenutno stanje a nista ne poduzimamo...
i dalje cu napomenuti gasenje foruma grada garesnice prije godinu i pol jer se previse istinitih cinjenica iznosilo,pa su nam se gradski oci zatrtarili....

Duble girl, nije pljuvanje ni loše ako drugačije ne ostaješ zdrav - izbaciš sve loše iz sebe i onda to izgleda kao pljuvanje... u stvarnosti je to manifestacija gadljivosti prema ovima bezočnima lakomcima, još više - nemoralnoj ekipi koja kao i pobratim im iz Os nemaju plaću ni za vlastite apetite. Ne znam zašto se ne igraju skrivača - uvijek bi se vidio samo jedan (od njih)... a problemi postadoše nevidljivi - kao i njihove natrule duše kojima se još malo i kratko samo zadah čuje....Hrabro, pamet u glavu i pogled naprijed, ni lijevo ni desno, ravno, kao da već imaš svoje dijete - samo ti je njegova budućnost na brizi, živi za to, završi već taj faks, i ne samo ti, pometite sve nepismeno, sramiti će ih se potomci Garešnice... vas neće, nadam se, vjerujem. Vidim da vas ima koji mislite svojim glavama, samo vam još nedostaje jedno: znanje donosi hrabrost, hrabrost pouzdanje, pouzdanje snagu, snagu da s papira svoje ideale prenesete na druge - na ulicu, mislim u javnost... do izbora...Sve najbolje, svi ste dobri...Pozdrav!!!!

dindin
08.01.2009., 19:55
u redu Vobajdi, opraštam! bilo mi je stvarno jako neugodno pročitat kako si me popljuvao i deset puta sam pročitala to šta si napisao da povjerujem da si stvarno to napisao... nema beda, sve ok! krivo si me malo shvatio i to je to. :)a kakav je to forum bio koji su vam ugasili? pa šta ste to sve pisali?

Seminom
19.01.2009., 10:07
Gdje ste? - jeli ste si medjusobno oprostili koji niski udarac? - i sta sada? - zatvorili se i vratili se garesnickoj svakodnevnici u nadi da ce se kad tad nesto na bolje promjeniti .... poceli ste barem medjusobno kriticne poglede izmjeniti ... ajde i nekako nekvi dialog na nekvoj razini ... i sta sada? .... dosla rezignacija ili manjak interesa !
Ja nisam u poziciji vama savjetovati i pametovati, ali vas hocu barem potaknuti na daljni dialog. Javila se osoba koja bi nekvi PR za Garesnicu i njezine gradjane pokrenula, i ako je to samo slamcica u nadi za boljem, zasto odbijate ??

Kod mene se kaze: "... i Rim nije u tri dana sagradjen..."

dindin
19.01.2009., 13:35
Već se i ja par dana pitam gdje su moji Garešničani... Kako se krenulo s raspravama već sam se poveselila da su se probudili, kad ono... Digla se bura i nastalo naglo zatišje... I više nikome ni traga ni glasa... Očito su se predomislili i nakon proslavljenog Dana Grada odlučili dati priliku boljem sutra! Btw, počinje se graditi sortska dovrana ove godine za koju je Čačija obećao da će biti gotova do kraja godine! Tamo kod vrtića Maslačak...:top:

maderija
19.01.2009., 19:50

Da slažem se s tobom, ja sam osobno izrekao na bivšem forumu ono što je bilo na NET-u, a to je da je potkrovlje na zgradi pokraj Borova prema domu zdravlja izgrađeno a da se u potkrovlje i stanove u njemu ulazi jedino kroz tavanski otvor vatrogasnim stepenicama ( šipka u zidu). I pri tome sam spomenuo jedno ime Mirko de la Klar i Suzy, baš tako kako sam i napisao.
Pazite što se desilo, jedan moj kolega ujutro dolazi kod Suziya u kancelariju. Unutra Mirko i Klipa ili Maufer, ne znam točno. Na stolu isprintani moji komentari i rasprava o njima????????????????????

maderija
19.01.2009., 20:02

Evo još jednog članka o Citrojenu br. 5 kojeg je kupio Maufer na račun Komunalca a komunalac na račun nas "malih" forumaša. Na garešnica bloger kaže da se direktor šumarije vozi u službenoj Škodi Fabiji, a komunalac koji je "puno jača" firma od šumarije u 5-ici.
Kad smo kod vode, mislim da je kubik vode u Garagani 8 kuna iz vlastitog izvora. U Bjelovaru je nešto manje od 5 kn, a dopremaju vodu sa bilogore.

rock_girl_klon
20.01.2009., 20:21
Da slažem se s tobom, ja sam osobno izrekao na bivšem forumu ono što je bilo na NET-u, a to je da je potkrovlje na zgradi pokraj Borova prema domu zdravlja izgrađeno a da se u potkrovlje i stanove u njemu ulazi jedino kroz tavanski otvor vatrogasnim stepenicama ( šipka u zidu). I pri tome sam spomenuo jedno ime Mirko de la Klar i Suzy, baš tako kako sam i napisao.
Pazite što se desilo, jedan moj kolega ujutro dolazi kod Suziya u kancelariju. Unutra Mirko i Klipa ili Maufer, ne znam točno. Na stolu isprintani moji komentari i rasprava o njima????????????????????

Zato što se staronje boje da će ih netko zbacit sa njihovog trona na koji su se ukorijenili i budu umrli jbt na vlasti.

RADI TAKVIH POPUT NJIH OVA JEBENA GAREŠNICA PROPADA.
RADI TAKVIH POOPUT NJIH HRPETINA LJUDI NEMA POSLA JER GOSPODA MORAJU SVOJE SINOVE,KĆERI,UNUKE I NEĆAKE ZAPOSLIT PRIJE SVIH,A TEK ONDA IDE OSTALI OLOŠ.
RADI TAKVIH POPUT NJIH HRPETINA LJUDI U GAREŠNICI LUDE OD BRIGE KAKO PREŽIVJET SUTRAŠNJI DAN JER IMAMO KOMUNALIJE MEĐU NAJSKUPLJIM
,AL BITNO JE DA SI GOSPODA KUPUJU NOVE AUTE,RADE OGROMNI PARKING PRED KUĆOM I OSTALE P.M.

pa jebote,ja ću se prijavit na izborima za gradonačelnicu i mogu garantirat da ću imat više glasova od našeg trenutnog gradskog oca jer me više ljudi cijeni i poštuje nego njega...

rock_girl_klon
21.01.2009., 07:27
Gradsko vijeće grada Garešnice dodjeljuje javna priznanja pravnim i fizičkim osobama i to:

POVELJU GRADA GAREŠNICA, koja se dodjeljuje:

1. „HRVATSKE VODE“ d.o.o. Zagreb - za dugogodišnju uspješnu suradnju s Gradom Garešnica

2. „KOMUNALAC“ d.o.o. Garešnica - za višegodišnju uspješnost u poslovanju

3. UDRUZI UMIROVLJENIKA GRADA GAREŠNICE - za rad na socijalizaciji i poboljšanju društvenog života umirovljenika

4. VIJEĆU MJESNOG ODBORA DIŠNIK - za uspješan rad na poboljšanju kvalitete života stanovnika Dišnika

ok,i mene sam zanima zasto je komunalac dobio tu nekakvu povelju ili ostatak ekipe?
zasto se povelja ne dodijeli nekoj osobi koja je stvarno nesto korisno uradila...npr,domacici nekoj koja duze godina jedva prezivljava sa cca 500kn mjesecno sa dvoje djece ili nesto slicno?
ovo je za mene samo cisto ulizivanje i odlucivanje u svoju korist

maderija
21.01.2009., 16:48
Zato što se staronje boje da će ih netko zbacit sa njihovog trona na koji su se ukorijenili i budu umrli jbt na vlasti.

RADI TAKVIH POPUT NJIH OVA JEBENA GAREŠNICA PROPADA.
RADI TAKVIH POOPUT NJIH HRPETINA LJUDI NEMA POSLA JER GOSPODA MORAJU SVOJE SINOVE,KĆERI,UNUKE I NEĆAKE ZAPOSLIT PRIJE SVIH,A TEK ONDA IDE OSTALI OLOŠ.
RADI TAKVIH POPUT NJIH HRPETINA LJUDI U GAREŠNICI LUDE OD BRIGE KAKO PREŽIVJET SUTRAŠNJI DAN JER IMAMO KOMUNALIJE MEĐU NAJSKUPLJIM
,AL BITNO JE DA SI GOSPODA KUPUJU NOVE AUTE,RADE OGROMNI PARKING PRED KUĆOM I OSTALE P.M.

pa jebote,ja ću se prijavit na izborima za gradonačelnicu i mogu garantirat da ću imat više glasova od našeg trenutnog gradskog oca jer me više ljudi cijeni i poštuje nego njega...

Glasajmo za Rock_girl

maderija
21.01.2009., 17:50
Figura gradonačelnika s završenom osnovnom školom, je smijurija totales. Zamislite poduzeće tj. firmu koja ima proračun oko 30 miliona kuna koju vodi manager sa osnovnoškolskim obrazovanjm. Tipa Žarkovo d.o.o. ili uzmimo npr. Bakrotisak. Ako je to mjerilo zašto onda idemo u srednju školu, fakultete neću ni spominjati.
Na garešničkom primjeru vidimo da je to čista autokracija, i od kuda onda takva persona može crpstii ideje kako gospodarski osnažiti grad.

Najnovija vijest oko Severinske ind. zone cca 20 ha, navodno sve rasprodano i još po ubrzanom postupku se ishođuje proširenje jer je interes ogroman.
Šteta koju Garešnica trpi zbog nepostojanja industrijske zone mjeri se u milijardama kuna, tko će od političara stati pred javnost kada se postavi to pitanje???

rock_girl_klon
21.01.2009., 19:45
Figura gradonačelnika s završenom osnovnom školom, je smijurija totales. Zamislite poduzeće tj. firmu koja ima proračun oko 30 miliona kuna koju vodi manager sa osnovnoškolskim obrazovanjm. Tipa Žarkovo d.o.o. ili uzmimo npr. Bakrotisak. Ako je to mjerilo zašto onda idemo u srednju školu, fakultete neću ni spominjati.
Na garešničkom primjeru vidimo da je to čista autokracija, i od kuda onda takva persona može crpstii ideje kako gospodarski osnažiti grad.

eto,ja i srednju zavrsenu imam :kava:

e sad nisam upoznata,zar nije u garesnici industrijska zona? ili je to samo "nadimak" za industrijsku ulicu?

maderija
22.01.2009., 08:17
eto,ja i srednju zavrsenu imam :kava:

e sad nisam upoznata,zar nije u garesnici industrijska zona? ili je to samo "nadimak" za industrijsku ulicu?

Industrijska zona u Garešnici, smiješno. Pod velikim pritiskom garešničke oporbe ali i njihovih koalicijskih partnera, industrijska zona je preimenovana u poslovnu zonu. Složiti ćemo se da u postojeću tzv. ind. zonu svojom veličinom ne može stati npr. Finag, a Finag je industrija.
Sadašnja poslovna zona je ustvari premještaj gospodarstvenika iz svojih dvorišta u "zonu". Vinković, Miler, Termometal.
Broj novozaposlenih 1-2.

Uostalom kako industrijska zona može biti na 100 koraka od središta Grada, to ni Walt Disney u niti jednom crtiću ne bi napravio. :) hehehehehhe

Pa vidimo što se dešava kada je otkup žitarica u Silosima, cijeli grad je u prašini i onim primjesama iz žitarica.

walter
22.01.2009., 17:49
Najnovija vijest oko Severinske ind. zone cca 20 ha, navodno sve rasprodano i još po ubrzanom postupku se ishođuje proširenje jer je interes ogroman.
Šteta koju Garešnica trpi zbog nepostojanja industrijske zone mjeri se u milijardama kuna, tko će od političara stati pred javnost kada se postavi to pitanje???

Sve su parcele u Severinu prodane, Troha dil je podigao jednu halu, a planira ih tri. Tamo bi trebala niknuti i benzinska pumpa i hotel i još nekoliko poduzeća, trenutno mi pada na pamet Renić.

A vidiš, ne znam ima li Mato Belak, načelnik Severina, više od osam razreda osnovne. A napravio je tu zonu i popunio ju je u rekordnom vremenskom roku.

S druge strane, imaš poslovnu zonu u Čazmi u kojoj je trenutno čini mi se jedna autopraonica. A Čazma je veoma blizu autoceste prema Zagrebu. A Pirak je možda i VSS.

Na kraju krajeva, svaki taj čelnik onoliko je loš koliko mu to oporba dopusti. Pa se treba zapitati tko je konkurencija Sužnjeviću?

Za koga ćeš glasovati na lokalnim izborima?

A što se tiče štete u milijijardama kuna, pretpostavljam da si žensko? Mislim, ne idu brojevi, zato pitam... :D :D

I još mi se nešto mota po glavi... Ne daje li Sužnjević gospodarstvenicima određene olakšice poput manje komunalne naknade? I koje su to uopće firme najveće u Garešnici? Modea, tekstil, tu nema kruha.

mppet
23.01.2009., 11:55
Na trgu ulazi 8. i 7. te ona zgrada bivše modee dobili ljudi račune za grijeanje za prošli mjesec 12. po 1000 kn, to vam je zajednička kotlovnica užas čak neki ni ne griju po noći a ono....1000 kn pa tko karade grijanje pa zašto vrli novinari to ne objave na rtl da potuku rekord velike gorica ...jedva čekam izbore jedva

maderija
23.01.2009., 12:08
Sve su parcele u Severinu prodane, Troha dil je podigao jednu halu, a planira ih tri. Tamo bi trebala niknuti i benzinska pumpa i hotel i još nekoliko poduzeća, trenutno mi pada na pamet Renić.

A vidiš, ne znam ima li Mato Belak, načelnik Severina, više od osam razreda osnovne. A napravio je tu zonu i popunio ju je u rekordnom vremenskom roku.

S druge strane, imaš poslovnu zonu u Čazmi u kojoj je trenutno čini mi se jedna autopraonica. A Čazma je veoma blizu autoceste prema Zagrebu. A Pirak je možda i VSS.

Na kraju krajeva, svaki taj čelnik onoliko je loš koliko mu to oporba dopusti. Pa se treba zapitati tko je konkurencija Sužnjeviću?

Za koga ćeš glasovati na lokalnim izborima?

A što se tiče štete u milijijardama kuna, pretpostavljam da si žensko? Mislim, ne idu brojevi, zato pitam... :D :D

I još mi se nešto mota po glavi... Ne daje li Sužnjević gospodarstvenicima određene olakšice poput manje komunalne naknade? I koje su to uopće firme najveće u Garešnici? Modea, tekstil, tu nema kruha.

Zanimljiv podatak oko usporedbe Čazme i Severina, Severin je par kilometara od BJ, pa je to možda razlog.

Mislim da Suzy nema konkurencije tj. nema kvalitetne oporbe s jedne strane.
S druge moramo znati da Suziju ne treba ni HSS kao koalicijski partner, s obzirom da imaju 9/16 vijećnika pa se mogu malo i bahatiti.
Nije mi jasno zašto je HSS u koaliciji, član poglavarstva i nije neka funkcija, potpredsjednik vijeća isto???

Za koga ću glasati? Ako kažem da neću izići na izbore popljuvati ćete me. Ako kažem da me politika ne zanima, reći ćete šta onda sereš po forumu i pljuješ.

Ovako bi trebalo biti, po mome, voda je došla do grla, kopna na vidiku nema. Onaj ili ona koji ponudi ikakav program i javno obznani da će se gradska politika njega držati i pokušati ostvariti, to bi bila moja izborna opcija.

Ne možemo reći da dosadašnja vlast nije ništa napravila, ali na području gospodarskog osnaživanja grada, zapošljavanja, nije napravila ništa, osim za nekog podobnog.

1.000.000.000 milijarada možda nije 100.000.000 sto milijuna vjerovatno je.

Daje Suzi povlastice u smislu otpisa komunalne naknade, što je direktni prihod grada. Tako je Prodanić d.o.o. ostao bogatiji za 90-tak t. kn. a za isto to vrijeme za pedagoga u garešnički vrtić nema sredstava.....

walter
23.01.2009., 16:43
Zanimljiv podatak oko usporedbe Čazme i Severina, Severin je par kilometara od BJ, pa je to možda razlog.
Osim povoljnog geografskog položaja, tu je i onaj politički. Klasan, vlasnik Troha Dila, bio je u HSLS-u pa i gradskoj vlasti... Ali bogac je odlučio proširiti proizvodnju u Gudovcu, pa je tu došlo do nekih problema gdje je Klasan izvukao deblji kraj. Ipak je imao posla s Đurđom... :D
Posljedica toga, tako barem tvrde gradski kuloari, je premještanje Klasana u Severin i bijeg iz politike. Dok jednom smrkne, drugom osvane, što bi rekli.
Svejedno, Belaku skidam kapu za ono što je napravio u Severinu.

Još jedno čudo moglo bi se dogoditi u Štefanju (na putu do Čazme) . Tamo možda dođu Talijani. Ako se to ostvari, a po onome što sam čuo priča drži vodu, onda će to biti svjetski uspjeh.

Mislim da Suzy nema konkurencije tj. nema kvalitetne oporbe s jedne strane.
S druge moramo znati da Suziju ne treba ni HSS kao koalicijski partner, s obzirom da imaju 9/16 vijećnika pa se mogu malo i bahatiti.
Nije mi jasno zašto je HSS u koaliciji, član poglavarstva i nije neka funkcija, potpredsjednik vijeća isto???

Meni se čini, štoviše siguran sam, da Suzy pojma nema koje su njegove dužnosti, prava, obveze... On samo laprda protiv županije ili države ili koga god hoćeš. :D
U stranke se ne kužim, štoviše, čak i ne raspoznajem. Stvarno nemam pojma koje su to razlike u programima između SDP-a, HSS-a ili HDZ-a na lokalnim nivoima.

Za koga ću glasati? Ako kažem da neću izići na izbore popljuvati ćete me. Ako kažem da me politika ne zanima, reći ćete šta onda sereš po forumu i pljuješ.

Kao dugogodišnji forumaš i sam često pljujem i serem, forum i jest predviđen za takve stvari. :D
Nije u Garešnici bitno drukčija situacija nego u ostalim mjestima vrle nam županije. Oporba kao da je nevidljiva. Podijele poklone za božić, podijele nekakvo cvijeće na placu, održe nekoliko konferencija na kojima ne kažu ništa konstruktivno...
Volio bih kad bih doživio da oporba u bilo kojem gradu otkrije neku pravu aferu, nečije prste u pekmezu ili slično. Ali sumnjam.

Naravno, još bih više volio da oporba da neki konstruktivan prijedlog, da predstavi viziju razvoja kraja u kojem djeluje, strategiju... Ih, pa gdje bi im kraj bio.

Ovako bi trebalo biti, po mome, voda je došla do grla, kopna na vidiku nema. Onaj ili ona koji ponudi ikakav program i javno obznani da će se gradska politika njega držati i pokušati ostvariti, to bi bila moja izborna opcija.

Ne možemo reći da dosadašnja vlast nije ništa napravila, ali na području gospodarskog osnaživanja grada, zapošljavanja, nije napravila ništa, osim za nekog podobnog.

1.000.000.000 milijarada možda nije 100.000.000 sto milijuna vjerovatno je.

Daje Suzi povlastice u smislu otpisa komunalne naknade, što je direktni prihod grada. Tako je Prodanić d.o.o. ostao bogatiji za 90-tak t. kn. a za isto to vrijeme za pedagoga u garešnički vrtić nema sredstava.....

Ovo je složenija materija, a sad nemam vremena pa možda odgovorim kasnije.

Eto, bez ljutnje, žensko. :p

maderija
24.01.2009., 07:56
Mislim da je prošle godine izašao članak u večernjem da u KT dolazi Airbus, to je potez. A koje su geografske prednosti Severina naspram Garagane??? Garešnica je 17 km od autoputa, Severin 20 km do BJ, a BJ 50 km do autoputa s koje strane hoćeš, ali vidiš da je i brza cesta otišla na sjever županije znači BJ, trebalo je vremena da Cveki pokupuje livade pokraj klaonice i da trasa ide baš onuda, jer je prva opcija bila da ide sjeverno od grada a druga koja je naknadno dogovorena ide pokraj ribnjaka ispod crkve, što dodatno poskupljuje izgradnju, močvarno tlo.

>>>Meni se čini, štoviše siguran sam, da Suzy pojma nema koje su njegove dužnosti, prava, obveze... On samo laprda protiv županije ili države ili koga god hoćeš. :D
U stranke se ne kužim, štoviše, čak i ne raspoznajem. Stvarno nemam pojma koje su to razlike u programima između SDP-a, HSS-a ili HDZ-a na lokalnim nivoima.<<<

>>>Volio bih kad bih doživio da oporba u bilo kojem gradu otkrije neku pravu aferu, nečije prste u pekmezu ili slično. Ali sumnjam. <<<

Prsti su Bati u pekmezu, bez natječaja diša krugovala.

>>>Naravno, još bih više volio da oporba da neki konstruktivan prijedlog, da predstavi viziju razvoja kraja u kojem djeluje, strategiju... Ih, pa gdje bi im kraj bio.<<<

Ima jedan plan razvoja ne znam smijem li staviti link da me ne banaju, poslat ću ti ga kroz private

>>>Ovo je složenija materija, a sad nemam vremena pa možda odgovorim kasnije.

Eto, bez ljutnje, žensko.<<<

E sad potrudi se pa mi objasni, žene razmišljaju sa obadvije polovice mozga, a muški s glavom:)

mppet
24.01.2009., 11:50
jel Vam je poznato da je Suzy izgubio sud protiv Starčevića zbog klevete i da mora platiti e sad bude zanimljivo jel će plaiti grad ili đep..a oporba puno zna samo to ne ide van jel to ne daju novinari lokalni ma mogla bih vam svašta reći npr. otikud Suzyu vikendica od Prodanića u Dišniku a ovaj dobio pouno od grada benificija napr. Problem je u svemu da narod toga puno nezna , malo čakuolaju i opet kad dođu izbori velika šutnja...sve bude bolje od ovoga do sada...evidentno je da čelništvo nema pojma...naprijed...možemo mi laprdati al je tak...

mppet
24.01.2009., 11:54

TKo je ugasio taj forum...zašto se boje istine? ja da sam na vlasti meni bi iponirala dobra i kvalitetna oproba da mi neda da dišem da mi sjedi za ovratnikom da me tjera da budem bolja..e..jer se ne plašim konkurecnije dapače gasiti forum je sramota i nesposobnost.pa šta to ne ide van Garešnice u medije...pa da vidiš frke tak treba raditi..to sve se začahuiri i fertih...vanka treba iči sa informacijama vanka..pa da vidiš ih u raljama dobrih novinara..ovo lokalno je bogu plakati..

mppet
24.01.2009., 11:56
recite meni svi gdje oporba u garešnici može doći do glasa...zamislite tu emisiju na krugovalu pa oci bi pojeli novinara kad bi vodio kvalitetnu emisiju popapali...onak u jednom grizu

in@
24.01.2009., 17:11
TKo je ugasio taj forum...zašto se boje istine? ja da sam na vlasti meni bi iponirala dobra i kvalitetna oproba da mi neda da dišem da mi sjedi za ovratnikom da me tjera da budem bolja..e..jer se ne plašim konkurecnije dapače gasiti forum je sramota i nesposobnost.pa šta to ne ide van Garešnice u medije...pa da vidiš frke tak treba raditi..to sve se začahuiri i fertih...vanka treba iči sa informacijama vanka..pa da vidiš ih u raljama dobrih novinara..ovo lokalno je bogu plakati..

Forum je ugašen zbog "štednje". Potrošeno je previše papira na printanje komentara.:top:
Kao od prilike i sada!:kava:
Ali zato su se "neki" doškolovavali na informatičkim tečajevima u Zagrebu! Naravno o našem trošku!

rock_girl_klon
25.01.2009., 10:05
Forum je ugašen zbog "štednje". Potrošeno je previše papira na printanje komentara.:top:
Kao od prilike i sada!:kava:
Ali zato su se "neki" doškolovavali na informatičkim tečajevima u Zagrebu! Naravno o našem trošku!

heh...al me zanima jel mogu gdje naci history od tog foruma? i jel tko mozda spremio to na komp?
to bi nam upravo ovdje dobro dosli.

evo jedna novina u garesnici: svijetleca reklama prekoputa fine:lol:

maderija
28.01.2009., 08:05
Zanima me gdje počinje a gdje završava grad Garešnica???
Zašto to pitam? Zato što je komunalac čistio snijeg sa nogostupa do Cestara tj. do Finaga. Brijeg uz Finag nije bio očišćen sve do zadnjeg dana, a taj dan snijeg se otopio. Vidio sam Breksa kako sjedi na Tomi Vinkoviću i zgurava snijeg uz brijeg zadnji dan. Čak sam i fotkao pješake koji hodaju cestom a nogostupom nema šanse da hodaju jer je brdo snijega na njemu. I onda mi opet pričamo o sigurnosti pješaka u prometu????:confused:

rock_girl_klon
30.01.2009., 11:13
pocinje ti iza pauka (zavrsava takodjer) sa te strane,onda kod one trafostanice na brestovcu,na drugoj strani kod carevog jarka,onda kod ciglenice kod sume,i poslije sume prije hrastovca.e sad za disnicki kraj ne znam...
u mojoj ulici se snijeg apsolutno nije cistio kad je prvi put snijeg pao

mppet
30.01.2009., 15:32
heh...al me zanima jel mogu gdje naci history od tog foruma? i jel tko mozda spremio to na komp?
to bi nam upravo ovdje dobro dosli.

evo jedna novina u garesnici: svijetleca reklama prekoputa fine:lol:

Joj kad bi Obama došao u Garešnicu..kad bi vidio Betlehem odma bi pogasio svjetla..kaže tip da 3 0d 4 javne zgrade mislim u americi ide na štednju svih oblika energije...bogzna jel Suzy ima osjećaj kakav o štednji energije..mislim jel treba štedit energiju..moram to poslikati i negdje poslati gdje caruju zeleni da pokažu vrtićančićima ..primjer neracionalnog trošenja energije..mislim

rock_girl_klon
04.02.2009., 08:46
al dobro ajd.bar nam grad izgleda fancy

Passenger_57
04.02.2009., 18:33
je li garešnica u slavoniji?
predmnijevam da ne,ali pitam vas...

in@
04.02.2009., 18:36
je li garešnica u slavoniji?
predmnijevam da ne,ali pitam vas...

Nije u Slavoniji! U Moslavini je, ali graniči sa Slavonijom. Rijeka Ilova je granica između Slavonije i Moslavine a ona teće po istočnom rubu Garešnice!:)

rock_girl_klon
04.02.2009., 18:58
http://img301.imageshack.us/my.php?image=photo0271jr3.jpg

evo kako nasa draga trznica zjapi prazna

in@
04.02.2009., 19:00
Baš simplastično!!! Krivi ćošak je fotkan. Ima tamo i praznijih od toga!

rock_girl_klon
04.02.2009., 19:02
eh da....ma ne znam ti ja stavit sliku na forum :)
hvala in@ ;)

in@
04.02.2009., 19:04
Već si se i sama ispravila! Izaberi samo drugi hotlink for forum i to je to!

rock_girl_klon
04.02.2009., 20:23
Baš simplastično!!! Krivi ćošak je fotkan. Ima tamo i praznijih od toga!

a kad sam to u hodu uhvatila sa mobitelom.svaki dan si govorim: budem sutra digitalac uzela i poslikala grad....sutra cu,sutra cu,sutra cu.....i tako u nedogled...
al stvarno sad....budem slijedeci tjedan :D

**bella**
07.02.2009., 19:43
ma pre strasno...nema me par mjeseci na forumu i gle ti garesnicane, hoce se poklat zbog politike....:tuctuc:
evo ja se vratila pod novim nickom i iz novog grada.. da,da..preselila sam se iz garesnice. sigurno se pitate kako je to moguce otici iz jednog tako krasnog grada punog zivota ali eto,ljubav radi cuda..a jos se nisam ni udala:rofl: no dosta o mom bracnom stanju..recite sta ima u garesnici?????????
pozz iz kutine:w

duilic
11.02.2009., 10:21
pozdrav Gareščanima i Garešnici s mora od bivšeg stanovnika i djelatnika. Pa kako ide?

maderija
11.02.2009., 19:07
Kada govorimo o industrijskom razvoju Garešnice, na donjem linku vidimo koliko je Garešnica povukla sredstava u zadnje tri godine.
http://img102.imageshack.us/my.php?image=zoneau3.pdf
Može biti da je načelnik općine Severin sposobniji i sa boljim vizijama budućnosti???

Mislim da se svi slažemo sa činjenicama, te činjenice su nažalost faktor odljeva mozgova iz Garešnice????

rock_girl_klon
15.02.2009., 09:21
Ajd nabrojite 5 stvari koje bi mijenjali u gradu.evo ja prva

1.ukidanje naplata parkinga (inace i ne placam,i kad dobijem kaznu samo ju zguzvam i bacim u smece)
2.malo manju cijenu komunalija (ja sam prosli mjesec dobila 2200kn grijanja (kuca od 300kvadrata),a prakticki se grijem na zrak,a ne na plin)
3.malo bi uredila grad,jer je ovo prestrasno
4.totalno rezanje troskova gradskim ocima

5.i evo jedan prijedlog.posto je gariglazbijada postala cista sprdacina i svake godine je sve gore i gore,dala bi zadatak tursitickoj zajednici,kud-ovima,i jos par drugih udruga da organiziraju svake godine neku manifestaciju po cemu bi garesnica bila poznata.
Zasto npr,kad OTK Kurbla organizira svoje susrete,zasto na taj dan se ne bi svi spojili,pa i KUD Zdenac organizirao svoj susret i pozvali pun k Kud-ova iz Hrvatske (al ne u hrvatskom domu,kao uvijek vec na ionako trenutno NEPOTREBNOJ gradskoj trznici),onda ovak izlaganja pcelara,cvjecara i ostalo i to sve bas na taj dan.Prve dvije godine bi bilo na li-la,al kasnije bi se proculo i mislim da bi dolazilo vise ljudi nego na gariglazbijadu i bilo bi poznatije.
Evo na takve stvari izdvajat iz proracuna

mppet
15.02.2009., 15:23
1.promjenila gradske oce i majke
2.našla gradske oce i majke koji bi po bijelom svijetu tražili štapić kojim će upregnuti Grad naprijed...da se mi razumijemo ovakova lokalna samouprava za 4 godine neće izgledati u RH kakva je danas
3.dovela Thompsona na tržnicu ha!ha! potom Lepu Brenu pa onda da svi gledatelji odu pecati na ribnjake "Skresovi". na Th. koncertu da su svi u crnom bez obilježja...onih loših i kažnjivih...
4.iduće godine organizirati karneval....
5. normalno onaj ugasli forum i ovaj isprintala pa nalijepila na ove nove oglasne ploče...isuse ne bi mogli proči do masažerke i do kladionice kakva bi gužva bila...

mppet
15.02.2009., 15:29
Joj..da zaboravila skresala majkama i ocima ovog nesretnog Grada troškove, gradska vijeća održavala van radnog vremena kao i svagdje u svijetu..provela u Komunalcu čistku.cijena i ljudi normalno...Osim toga ovaj Grad uskoro neće moći financirati niti vrtić, niti sebe i ostale jer neće biti peneza za to sve...jer nema država, nemaju ljudi jer ne rade....ajd recite samo radi i uživa uprava....ovi privrednicu mic po mic otpadaju, frizerke polako otpadaju, kafići još samo malkice da frcu jedan po jedan...

in@
22.02.2009., 20:07
Ja ću sada malo razbiti ovaj "niz".

Danas je u našem gradu održan sada već tradicionalni "Mali Maskembal".
Svi koji su ga propustili neka im bude žao.
Prava opsada malih Princeza, Indijanaca, Mickey Maus-a, Zoroa, Nindži, raznoraznih cvijetova i nezaobilaznih Klaunova, itd...itd...

http://img19.imageshack.us/img19/5504/malimaskembal2009.jpg (http://imageshack.us)
http://img19.imageshack.us/img19/malimaskembal2009.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img19/malimaskembal2009.jpg/1/)

Točno 128 malih maski je punih 3 sata uživalo u plesu, igri i naravno krafnama!

gangbang
22.02.2009., 22:02
bok svima jel vi jos uvijek raspredate o politici a ima i veselijih i toplijih tema?

Fidelma_
25.02.2009., 20:15
Evo me samo da pozdravim Gareščane, ljude iz mjesta pokraj:)

mppet
09.03.2009., 17:39
Hm, hm....zašto komunalac od silne love ne izgradi gradski wc?

in@
09.03.2009., 18:24
Hm, hm....zašto komunalac od silne love ne izgradi gradski wc?

Zato da nam u gradu nakon odlaska sudova, županijskih službi, pa vrlo izvjesno i policije, ne ostane samo jedna "velika rupa"!

BTW kojih silnih novaca?!!:ne zna:

Pa zar je ostalo što nakon nove zgrade+unutarnje uređenje, pa novog C5, pa novog dostavnog, pa.....:kava:

milla karolina
09.03.2009., 19:15
Zato da nam u gradu nakon odlaska sudova, županijskih službi, pa vrlo izvjesno i policije, ne ostane samo jedna "velika rupa"!

BTW kojih silnih novaca?!!:ne zna:

Pa zar je ostalo što nakon nove zgrade+unutarnje uređenje, pa novog C5, pa novog dostavnog, pa.....:kava:

a tko sve na kraju ide iz g.? ono definitivno..svašta..

milla karolina
09.03.2009., 19:17
a tko sve na kraju ide iz g.? ono definitivno..svašta..

Susjeda mi je iz g. rodom pa pričala da se u tom gradiću na veliko odlazi administraciji,(brat joj radi u jednom uredu) ali toliko..sud, policija..uredi..nije li to previše, pa nije g. tako mali gradić mislim na broj stanovnika..

mppet
09.03.2009., 19:27
Susjeda mi je iz g. rodom pa pričala da se u tom gradiću na veliko odlazi administraciji,(brat joj radi u jednom uredu) ali toliko..sud, policija..uredi..nije li to previše, pa nije g. tako mali gradić mislim na broj stanovnika..

Mali gradić, puno sela oko njega. Isitna je određena administracija odlazi iz Garešnice. Šuška se gotovo svi, biti će Grešnica pusta bez adinistracije. Odlaze i velki kombinati, samo starci ostaju.

Seminom
10.03.2009., 07:14
Mali gradić, puno sela oko njega. Isitna je određena administracija odlazi iz Garešnice. Šuška se gotovo svi, biti će Grešnica pusta bez adinistracije. Odlaze i velki kombinati, samo starci ostaju.

.... eh, opcinska zgrada bi bila idealna za staracki dom.

mppet
12.03.2009., 18:44
Ne znam kako da sebi logički objasnim sve što se događa oko "raseljavanja" upravnih odjela u ovome gradu. navodno, ostaju pojedini županijski uredi sa dva djelatnika od kojih je jedan akademski građanin a svi sa sss spremom idu u bj ili daruvar. Onda oni iz Čazme također u bj ili darovar mada je i tamo po uredima tsunami...i što sada...na kraju će država čitaj porezni obveznici plaćati putne troškove namještenicima..tko je tu lud?

rock_girl_klon
17.03.2009., 08:51
e sad mene nesto drugo zanima....sta sad na kraju? opcina ostaje ili ide? sud?

mppet
18.03.2009., 10:24
e sad mene nesto drugo zanima....sta sad na kraju? opcina ostaje ili ide? sud?

lokalna samouprava ostaje čitaj grad..al odlaze županisjki uredi npr. ide katastar ( ne grutovnica) ostaju dva čovjeka jedan vss i jedan sss drugi idu valjda u bjelovar...sud ..pojma nemam što s njima al ustvari trebaju ostati neki kao u stilu uredovnih ureda...mislim ne kažem da ih ima previše..ima ostalo od komunizma...al opet ..idu svi u bj ili daruvar pa opet na grbači proračuna njihovi putni troškovi...država to plaća...ali i bj i daruvaru su privremeneo rješenje jel ovakva regionalan podjela vam je još sada....i nikada više ide se u veće regije ak se uđe u EU...isuse nije poanta EU raseljavanje adiminstracije, uvećavanja pa samnjivanje već učinkovitost

Majk
27.03.2009., 16:14
Evo... Dolutah, pa nek ostavim svoj komentar o miloj nam Garešnici...

-Neću ja o politici ni gradskom poglavarstvu, ja bi o jednostavnijim stvarima, netko je spomenuo kako je Garešnica gradić za starce i to, pa mogao bi se s tim složiti (donekle)...

-Naime, u Garešnici ima mladih prilično a i jedino je mjesto izlaska za mnoge ljude iz okolnih mjesta (sela), i premda je u centru 50 kafića, mjesta za izlazak su očajna, osim ako volite narodnjake tu su "Joco" i "Pauk" glavni... Za ostale izbor je nikakav... Sve se svodi na cuganje u kafiću do ponoći i poslije ti jedino ostaje "Pandora" (što mene osobno ubija u pojam iz milijardu razloga)...

-Bilo bi odlično da postoji neko mjesto tipa "Mario" u Bjelovaru gdje svaki vikend nastupaju odlični bendovi i sviraju stari strani i domaći rock, mislim da bi tako nešto itekeko popravilo vikende u Garešnici...

-Dakle... Uz jebački loše stanje u gospodarstvu i nezaposlenost nema ni sadržaja za mlade, izbor 0 bodova... Veliki plus za dobru ekipu, koja je redom nevjerojatno baždarena... :s

Mrak
29.03.2009., 00:29
Jel' će prije Hrvatska ući u EU ili će gradski čelnici (?) riješiti pitanje toga tko ima prednost kod one Erste banke na onom "raskrižju".

Majk
29.03.2009., 18:00
Jel' će prije Hrvatska ući u EU ili će gradski čelnici (?) riješiti pitanje toga tko ima prednost kod one Erste banke na onom "raskrižju".

Da... Najljepše "raskrižje" u kraju, hahaha... Glasajte za mene, napravit ću zaobilaznice oko grada i zatvorit jednosmjernu (bar onaj dio uz trg)... E da, i dio između Gajina i grada pretvoriti u veliki park koji će biti najljepši u županiji... :zubo:

mppet
29.03.2009., 19:32
Da... Najljepše "raskrižje" u kraju, hahaha... Glasajte za mene, napravit ću zaobilaznice oko grada i zatvorit jednosmjernu (bar onaj dio uz trg)... E da, i dio između Gajina i grada pretvoriti u veliki park koji će biti najljepši u županiji... :zubo:

Ajd malo akcije..napokn.. i glas od mene

in@
09.04.2009., 18:14

Zašto me ovo nevjerojatno podsjeća na svojevremenu "Trim stazu" do Brestovca?!

-Dakle... Uz jebački loše stanje u gospodarstvu i nezaposlenost nema ni sadržaja za mlade, izbor 0 bodova... Veliki plus za dobru ekipu, koja je redom nevjerojatno baždarena...

Eto nam načina kako bi ako ne popravili stanje u gospodarstvu, a onda barem zaboravili na njega!

-Bilo bi odlično da postoji neko mjesto tipa "Mario" u Bjelovaru gdje svaki vikend nastupaju odlični bendovi i sviraju stari strani i domaći rock, mislim da bi tako nešto itekeko popravilo vikende u Garešnici...

Ovo postoji! Čak dva! Istina jednom mjesečno (u zbroju dva puta), ali osim stalne klijentele nisam primjetio da se ljudi bore za mjesto.
Na žalost Grubišno Polje sa jeb.... "cajka" koncertima isprazni Garešnicu do temelja!

A što sa tim raskrižjem imaju gradski čelnici? To je državna cesta u nadležnosti "Hrvatskih cesta".

Majk
10.04.2009., 16:49
Ovo postoji! Čak dva! Istina jednom mjesečno (u zbroju dva puta), ali osim stalne klijentele nisam primjetio da se ljudi bore za mjesto.
Na žalost Grubišno Polje sa jeb.... "cajka" koncertima isprazni Garešnicu do temelja!

-Da, tu si u pravu... Budući da svi kažu kako se o ukusima ne raspravlja, ja ipak priznajem kako te navike velike većine naše mladeži izlaze van mojih okvira shvaćanja... Valjda sam zarobljen u nekim drugim vremenima dok je još "equs" radio i tad su stvari bile malo vedrije, ipak...

A što sa tim raskrižjem imaju gradski čelnici? To je državna cesta u nadležnosti "Hrvatskih cesta".

-Točno, i nimalo utješno... :ne zna:

Majk
10.04.2009., 16:54
Industrija... Par tekstilaca, finag, brestovac... Jako klimavo... Bakrotisak još donekle, ne mogu se oteti dojmu kako situcija nikad nije bila gora, a i pesimizam oko toga svega se itekako osjeti na svima... Momentalno stvari još i funkcioniraju, ali dugoročno gledano, bit će grdo...

mppet
11.04.2009., 07:39
Industrija... Par tekstilaca, finag, brestovac... Jako klimavo... Bakrotisak još donekle, ne mogu se oteti dojmu kako situcija nikad nije bila gora, a i pesimizam oko toga svega se itekako osjeti na svima... Momentalno stvari još i funkcioniraju, ali dugoročno gledano, bit će grdo...

Istina. U Popovači na psihijatriji najčešće su sada ovi iz Brestovaca ali tu nije kraj još navodno 200-tinjak će dobiti otkaze. Bakrostisak ti je jedan radi za trojcu...grdo je u G. G. će biti grad socijalnih slučajeva.

Dalekooo
19.04.2009., 05:36
[QUOTE=Mayki;19926864]-Da, tu si u pravu... Budući da svi kažu kako se o ukusima ne raspravlja, ja ipak priznajem kako te navike velike većine naše mladeži izlaze van mojih okvira shvaćanja... Valjda sam zarobljen u nekim drugim vremenima dok je još "equs" radio i tad su stvari bile malo vedrije, ipak...

eee to su bili dani :s:top: nikada se to vise nece poniviti!!! "equs" je bio zakon...

rock_girl_klon
28.04.2009., 22:46
Evo...liste za izbore su jucer predane,koalicije su napravljene,stranke su se pohvatale za slamcice...al me iznenadilo da sdp nije s nikim koalirao :S
Enivej,imate li favorita kao stranku...gradonacelnika itd....?
Sto kazete na to da su neki kandidati za gradonacelnika poceli ici u crkvu,mada ih tamo nije bilo u posljednjih 10 godina :S
itd...itd....itd.....spletke,spletke,spletke...

Majk
29.04.2009., 16:22
Evo...liste za izbore su jucer predane,koalicije su napravljene,stranke su se pohvatale za slamcice...al me iznenadilo da sdp nije s nikim koalirao :S
Enivej,imate li favorita kao stranku...gradonacelnika itd....?
Sto kazete na to da su neki kandidati za gradonacelnika poceli ici u crkvu,mada ih tamo nije bilo u posljednjih 10 godina :S
itd...itd....itd.....spletke,spletke,spletke...

Ja sam inače apolitičan, ne nemjerno, nego mi se zgadilo s vremenom...

Ali Žunac je njuška nema šta... :s:s:s

:lol:

Mrak
29.04.2009., 19:45

Jesam stavio upitnik (?) kraj "gradski čelnici"?

mppet
30.04.2009., 09:10
Ja bi radije da je Željko Starčević kandidat za gradskog oca....valjda znaju što rade i kako...a bit će zanimljivo definitvino ..jako jako...možda i tijesno radi penzića...ma jedva čekam rezultate ..a molim tko to ide u crkvu?

Mrak
02.05.2009., 14:20
Ja bi radije da je Željko Starčević kandidat za gradskog oca....valjda znaju što rade i kako...a bit će zanimljivo definitvino ..jako jako...možda i tijesno radi penzića...ma jedva čekam rezultate ..a molim tko to ide u crkvu?

Iz koje stranke je taj Starčević?

in@
02.05.2009., 14:22

Mladeži HSU!:rofl::rofl:

mppet
02.05.2009., 20:09

HDZ...Zna se..al to nema veza iz koje je stranke, ma da je u hsp ja bi opet za njega...

mppet
02.05.2009., 20:12

onaj tko odlazi iz kutine, onda kome da bog..nije jednostavno al to bi ja i onima na prometnom pokazala užas živi ustvari više od pola ih ne zna tko ima pravo ..sve je stvar dogovra i božje pomoći....

Ilova Blues
02.05.2009., 21:38
HDZ...Zna se..al to nema veza iz koje je stranke, ma da je u hsp ja bi opet za njega...

najjači političar u hdz - u jest starčević željko, ALI - nekandidiranjem na ovim izborima čini mi se da jasno manifestira kako nema ono što bi trebao imati (da ne bum prost) za takav potez. A moguće je i jednostavnan razlog tomu to što na stranci ili nije prošao ili "leti na nešto više". Izgleda da mu ipak više odgovara biti siguran na poslu ( što mu nitko i ne treba zamjeriti sječajući se nedaleke prošlosti u Garešnici) iako i to mjesto gdje je sad govori o njegovoj sposobnosti da se i sa sužnj dogovori kad je neophodno. osim toga mislim da je i veco izuzetno dobar kandidat - samo da i ovaj put ne progovori hrvatski jal (čitaj: crvena Garešnica). Tko god da je - glasujem za HDZ jer ako nam opet prođu trofazni - tako nam i treba. A oni će i ovaj put presuđivati, a što se tiče haesesovaca - cvetko zvan goga, đuričić zvan učo, umjetnik čaisa... pa kao tobože nezavisni seljo-beljo iz kajgane.... sve su to jugounitaristi i preveliki dužnici mile zvanog Obrana, onog drugog Mile zvanog Bršljan grad... i mnogih, mnogih sličnih Milentija i Sava.
Garešnico - ne sjeti se Suzne vikendice i oslobođene komunalne naknade, vrlo zgodnih rashoda Komunalca, vrlo zanimljivih poljoprivrednih transakcija iz natječaja državnom zemljom..... Po kojim metodama su kćeri neke na lokalnoj tv, ...... ko koga "gasi" u kino salama i po tržnicama..... ma ne sjetite se toga - i eto nama našeg konobara da nas do kraja zakrčmi!!!! Samo, dal zna da više nema nula promila? može preći s jegera na na jednu tvrđu varijantu pa s nje nek vidi dal je dolje nisko a gore visoko... a kad digne ruku pa osjeti nešto toplo - to su naša garešnička m..a, pa nek se onako inteligentan grije i sanja..... ovih mu je dana (i klapi njegovoj, ivici a posebice marici) jedna krasna obljetnica o danima kad su htjeli zbrisat al trebalo prodat zelje..... a i poslije dočekati Zoru očajnika.... baš ga briga, mirovina krasna, svejedno već 6 godina ne može.... lajave li gospe.... Ljubi ga majka...ledenog ko led ledeni.....

mppet
03.05.2009., 11:15
željko se ne kandidira iz nekih razloga o kojim neću ovako javno..mislim da znate o čemu pričam..mislim da je to razlog no. nije bitno sada o tome..ma više mi je dosta te nesposobnosti ove vlastillll..ajd izračunajte one jablane 400 kn sadnica prebrojite koliko je to love...a kad narastu 30 m --ispričajte me ak što krivo govorim...al cijena je takva ziher, provjereno...pa zapnu u električne žive kaj onda bude? a mlada (pa nije baš tak mlada)novinarka...jelte dobra žnjora sa đ.....

Majk
03.05.2009., 16:54
Jebemu ja kao da sam s marsa pao... Blizu sam Garešnice pa ne kužim baš najbolje tko je tko s kim i zašto...

-Predlažem da lupate po prezimenima, 'ko ga šiša, ovo je forum... :ne zna:

Mrak
04.05.2009., 00:05
Samo vi glasajte za ADZ i zna se, pa će vam grad gacati u mjestu, tj. tonuti još dublje u govna.

mppet
04.05.2009., 07:50
Samo vi glasajte za ADZ i zna se, pa će vam grad gacati u mjestu, tj. tonuti još dublje u govna.

A sad je grad inače na sunčanim zrakama...čovječe ne samo da je u govnu još dublje....zašto misliš da bi HDZ bio gori od ovih sada objasni?

jax
04.05.2009., 12:25
u kojoj je regiji garesnica je li to mozda slavonija ili moslavina

mppet
04.05.2009., 15:03
Bjelovarsko-bilogorska županija, ali ustvari više smo u Moslavini nego Slavoniji...rijeka Ilova je granica sa Slavonojom...

Majk
04.05.2009., 15:16
A sad je grad inače na sunčanim zrakama...čovječe ne samo da je u govnu još dublje....zašto misliš da bi HDZ bio gori od ovih sada objasni?

-Slažem se s tobom, gledam samo sutuaciju po okolnim općinama, i zbilja nije bitno ispred koje stranke čovjek stoji na lokalnim izborima, svi gledaju koliko je taj pojedinac inače sposoban i snalažljiv, a svakako je sretna okolnost ako je igrom slučaja i u vladajućoj stranci u državi jer tako će lakše dobiti lovu za projekte...

-Što se Garešnice tiče, grad svakako treba promjenu, pod hitno, kakvu god, svaka je dobrodošla, jer ovo zbilja više nema smisla... Upljesnjivilo se sve do kraja...

Ilova Blues
04.05.2009., 21:05
ono što JA mogu reći, poznavajući sa strane ljude po garešničkim strankama je: ekipa oko Grgića, Starčevića, Žunca i ostalih njihovih stranačkih kolega je najupornija i najuigranija "momčad Lige", a od ove S(l)uzave ekipe svi su pošteniji, njegova staljinistička floskula svodi se na "izbor mogućeg" te "njihova je cijena za nas previsoka"... Gospodo iz HDZ-a, pa daj bandita lopovskog pitajte : "Kako to da su 2 mandata HSS-ove i ostale im partnerske cijene bile korektne a sad najednom nisu???!!" Znam da je sada pragmatično ne pitati ništa "škakljivo" oko HSS-a, HSLS-a.... nije ni korektno... ali ipak - bilo bi zanimljivo čuti odgovor! Dok se Darko uhljebljivao, Mirko tovio, gazda nalijevao... sve je to bilo pošteno i u interesu naroda. Samo, ono što ja znam iz skoro prve ruke, glavni je razlog "prelaska" u krilo HDZ-u JEDINO OČUVANJE FOTELJA, ma kakav dogovor Ivo - Josip s vrha, ma jok!!!! Notorna je i tužna politička istina cijelog Svijeta jedna : za izdaju se dobro plaća!!!! A konobar sad možda shvati tko mu je zadnje 2 godine bio krtica, guja u njedrima. Meni osobno je stvarno žao Sužnjevića jer je cijelo vrijeme bio naivan a to je mana svih poglavara. dok je još ovo malo Gore - nek naruči preslušavanje telefonskih kontakata iz "svog gnijezda"!!!!.... Meni je baš slatko gledati tu obješenu nosinu i donju čvalju, pogotovo kad se sjetim kako mu je sad kad samo i pomisli : a šta ako i "partner" postane pokajnik... ako lajne (P)o(U)skokovcima za onu vikendicu.... "Zaklela se Zemlja raju da se tajne sve odaju".
Ali bez obzira tko prošao - ako se ne pokrene postupak po tom pitanju ... e, bogami i taj je u bendu VIS " Banda lopovska".
I tko god novi gore sjedne mora biti svjestan da u onim prostorijama sjedi ljubavnik velikog stila a u biti trut nad trutovima - jer sve što ja znam ON okolo laprda i zuji!!!! SRETNO VECO!!!!!

Majk
05.05.2009., 00:01
-A evo... Sve je to jako blizu... Svi se slažu da se nešto svakako mora mjenjati, već sam napomenuo kako od Garešnice "žive" i okolna mjesta i svima je stalo da stvari krenu na bolje, vrijeme je...

-Osobno znam za par dobrih ideja i projekata koji su bili odbijeni jer nekom nisu odgovarali, a tako bi se zaposlilo prilično ljudi i stvaralo ozračje za nove ulagače...

-Žalosno je da se takve stvari dopuštaju u tako maloj sredini gdje svatko svakog zna i zna se sve o svemu...

mppet
05.05.2009., 07:14
-A evo... Sve je to jako blizu... Svi se slažu da se nešto svakako mora mjenjati, već sam napomenuo kako od Garešnice "žive" i okolna mjesta i svima je stalo da stvari krenu na bolje, vrijeme je...

-Osobno znam za par dobrih ideja i projekata koji su bili odbijeni jer nekom nisu odgovarali, a tako bi se zaposlilo prilično ljudi i stvaralo ozračje za nove ulagače...

-Žalosno je da se takve stvari dopuštaju u tako maloj sredini gdje svatko svakog zna i zna se sve o svemu...

To je floskula da svi sve znaju...u biti svi smo glumci a samo par ljudi o tebi znaju sve ono..kak je...mada i to nije pravilo. Što se tiče politike, ..hmhm..promjene su potrebne i očite i to korjenite. Izbor kandidata je takav kakav je ..Veco mi je ok..mlad, obrazovan ima dobru ekipu a to je njegov plus bez obzira što je HDZ..mislim opčenito trebaju nova lica..."konobar" je već prešao puno km, star je i nek uživa u vikndici..samo jedno treba znati..nitko nema u ovom trenutku čarobanštapić a on je ovom gradu itekako potreban i to pod hitno.

Majk
05.05.2009., 10:16
samo jedno treba znati..nitko nema u ovom trenutku čarobanštapić a on je ovom gradu itekako potreban i to pod hitno.

-Upravo to, ali od nekuda se mora krenuti i neće to preko noći, jer je grad i okolica zbilja u banani i želim se nadati kako nije prekasno da u skorijoj budućnosti nešto krene na bolje...

in@
07.05.2009., 13:34
- glasujem za HDZ jer ako nam opet prođu trofazni - tako nam i treba.

Zgodno rečeno! Problem je samo što i iza HDZ-a stoji nešto jako slično.
Primjer: nekoliko zgodnih izdanja u zadnjih nekoliko dana cijele HDZ elite (garešničke, županijske i ministar na čelu), a oko njih deklarirani oni gore navedeni (da ne kažem gorju riječ) i svi u ljubavnom zanosu pred izbore.

SRAMOTA!!!

Z03
08.05.2009., 17:37
Mala digresija s politike.

Meni je jednostavno silno smiješno kad se Gareščani počnu razbacivati pojmovima: odabrani uspijevaju, a ostalima se podmeću noge, ništa se ne može, svatko tko je ikad išta napravio je ili negdje pokrao novce ili je oportunist, bavi se mutnim poslovima, ima puno «veza», vjerojatno je mafijaš i slične gotovo masonskim prizvukom obavijene mudrosti.
Katkad mi se čini da ti tu čim se rodiš već isperu mozak da ništa nikad nećeš moći, jer npr. nemaš pravo prezime, zaleđe ili rodsko-stranačku pripadnost, ali zaborave spomenuti da se gotovo nitko uopće niti ne pokuša primiti ikakvog pravog posla, već samo u nedogled trati vrijeme na ispijanje kava i kokodakanje.

Doduše, daleko od toga da gospodarstvo nije žešće otišlo u klinac zbog gotovo nevjerojatno nesposobnih ljudi u poglavarstvu (ali netko već reče - upravo onakvih kakve si je narod izabrao pa takve i zaslužuje), da zapošljavanje u gradskoj upravi ne ide bez špage i da se ne nađe tu pravih lopova, stvarnih oportunista i nitkova,... (ipak, realno gledano, gdje je točno u našoj državi drugačije).
Ali je postići nešto svejedno moguće. Istina, potreban je trud, treba imati pameti i poduzetnosti (i sreće), što objektivno nema i ne može ni imati svatko, a nailazi se na zapreke, ne uspije sve iz prve i uvijek imaš koliko saveznika toliko, ako ne i više, protivnika (također, u Garešnici je vrlo preporučljivo izbjegavanje svih, izuzev nužnih, kontakata sa širom, vrlo zlobnom, javnošću). A isto tako se katkad mora progutati ponos, mora se smješkati i ulizivati ljudima koji su sve samo ne dobri i pošteni, koketirati s politikom i imati nekog tko će ti čuvati leđa ili te pogurati i pripomoći kad zatreba – i to nisu nikakva nužno mutna i prljava posla, već u civiliziranom svijetu savršeno prihvaćena i potpuno neizbježna pojava - zove se networking/umrežavanje, a stvara si ga svatko sam, prijateljstvima, poznanstvima, vlastitim trudom i sposobnošću. Ali Garešnicom valjda i dalje kruži fama da je to nešto nedostižno, nasljeđuje se po krvnoj liniji, inicijacijom ili je vanzemaljskog porijekla.

A kad bi se još samo sva ta silna energija svakodnevno utrošena na ogovaranje, ogorčenost i lažnu moralnost, zavist nad srećom, a veselje zbog tuđih neuspjeha, preusmjerila u koncentraciju na vlastiti posao, vlastite brige i poduzimanje nečeg konkretnog, bez opterećenosti izmišljanjem ili slušanjem bapskih naklapanja i «provjerenih» teorija o susjedima, gdje bi nam samo bio kraj (u svakom slučaju ne bi bili tu gdje jesmo).

Majk
08.05.2009., 19:38
Katkad mi se čini da ti tu čim se rodiš već isperu mozak da ništa nikad nećeš moći

-Netočno, baš naprotiv! Možeš biti polupismen i s osnovnom školom i biti gradonačelnik... Sve se može... :ne zna:

(ipak, realno gledano, gdje je točno u našoj državi drugačije)

-To bi trebala biti utjeha neka ili... :confused:

EDIT: Neznam koji kurac su svi nabrijani na tu politiku i svatko svoje propovijeda, svatko neka glasa za koga želi, i općenito, koliko jedemo govana, već smo se i navikli i bojim se da bi se razboljeli da osjetimo neki drugi okus...

Z03
09.05.2009., 10:11
-To bi trebala biti utjeha neka ili... :confused:

ne, već samo napomena da nismo po ničemu posebnost i iznimka, što ne znači da se protiv toga ne može i ne treba boriti

Ilova Blues
12.05.2009., 11:07
[QUOTE=Mayki;20455125]-Netočno, baš naprotiv! Možeš biti polupismen i s osnovnom školom i biti gradonačelnik... Sve se može... :ne zna:

.... i k tome još moraš imati pedigre ( čitaj: mješani brak ), u obiteljiu domobrane ili partizane..... moraš biti dobro baždaren... Eh, skoro sam i zaboravio : moraš imati bistri teleći pogled!!!!!!
No, što god sad o Njemu svi VI pričali - nekad ste svi uspješno "pušili" njegove fore I JA SAD GLASAM ZA NJEGA!!!! (ŠALA MALA)
NO, OVAKO ĆE MNOGE GLASOVE DOBITI, jeste li Ga gledali na Net-u? Ma Njega za Predsjednika, kakvog lokalnog orjunovca, to je On položio kad je skidao Branka...

Ilova Blues
18.05.2009., 21:26
syzy quatro ? ma joooook..... odeeeeeeeeeeeeeeeee..........paaaaaapaaaaaaaaaaaaa pppppppppaaaaaaaaaaaaaaa.......................
"Opade šatom!!!!"......... počivao u miru, u debeloj mirovini, baš ga briga...

mppet
20.05.2009., 19:55
syzy quatro ? ma joooook..... odeeeeeeeeeeeeeeeee..........paaaaaapaaaaaaaaaaaaa pppppppppaaaaaaaaaaaaaaa.......................
"Opade šatom!!!!"......... počivao u miru, u debeloj mirovini, baš ga briga...

a još se on drži...baš me zanima kak će biti ..odnosno zvršiti...

Ilova Blues
21.05.2009., 09:46
.... a kako?!!!!????.... on, ona, vikendica.... utjeha....

The_Man1
24.05.2009., 11:58
Znam prolaziti kroz Garešnicu, a i ponekad imam nekog posla kod vas pa znam sjesti i popiti kavu. I to uvijek u istom kafiću i tako godinama pa mi je jednom konobar donesao gratis kavu zbog vjernosti :)
Prije toga obično uzmem neko pecivo u (dobroj) pekarni u centru.
Ima nešto što mi se sviđa u Garešnici. Imam osjećaj da me žene i cure drugačije tamo gledaju nego drugdje pa i u drugim manjim mjestima :mig:
Uvijek se nadje jedna ili dvije dame koja me posmatra sa zanimanjem i nekako toplije (ne kurvanjski da se razumijemo). I ne skreću pogled prve kada nam se pogledi susretnu.
I tak... obično čitam novine, grickam pecivo, pijem kavu i igram se pogledima sa damama :D
Mozda postoji neka tajna veza izmedju Gareščanki i mene ili je feminizam u Garešnici uzeo maha? ;)

in@
24.05.2009., 19:13
Morati ćemo na ovome graditi turističku ponudu jer drugo nemamo što ponuditi!

mppet
25.05.2009., 06:40
Znam prolaziti kroz Garešnicu, a i ponekad imam nekog posla kod vas pa znam sjesti i popiti kavu. I to uvijek u istom kafiću i tako godinama pa mi je jednom konobar donesao gratis kavu zbog vjernosti :)
Prije toga obično uzmem neko pecivo u (dobroj) pekarni u centru.
Ima nešto što mi se sviđa u Garešnici. Imam osjećaj da me žene i cure drugačije tamo gledaju nego drugdje pa i u drugim manjim mjestima :mig:
Uvijek se nadje jedna ili dvije dame koja me posmatra sa zanimanjem i nekako toplije (ne kurvanjski da se razumijemo). I ne skreću pogled prve kada nam se pogledi susretnu.
I tak... obično čitam novine, grickam pecivo, pijem kavu i igram se pogledima sa damama :D
Mozda postoji neka tajna veza izmedju Gareščanki i mene ili je feminizam u Garešnici uzeo maha? ;)

Ha, ha....izgleda svega pomalo, znaš da sve novo je uvijek bolje od staroga...ha..ha...

mppet
25.05.2009., 19:32
Morati ćemo na ovome graditi turističku ponudu jer drugo nemamo što ponuditi!

Achtung, achtung..novi kafić se otvara ni manje ni više Loki tam kraj općine...isuse kriste ja sam se srušila kad sam vidjela radove...pa to nije više normalno, baš me zanima kad će riknuti ...ovo nigdje nema neg u garešnici....Monako, Villa Velebaita, Pa ovoj, Oskar, Špica, Laura, Podmornica,Carica, Dogma, Pandora, kak se zove onaj od Muratovića...o da, Oaza, Madona, Amazona, Nazareth.....ljudi moji pa gdje to ima...

in@
25.05.2009., 19:41
....Pauk, Bistro, Dino, MV, Azurro, No.13, Konzum, MD, Palermo, Route 69, Bosilj, Joco, ali je zatvorena 10-ka pa je omjer opet isti!

Eh da! Umalo zaboravih Finag!

mppet
25.05.2009., 19:51
....Pauk, Bistro, Dino, MV, Azurro, No.13, Konzum, MD, Palermo, Route 69, Bosilj, Joco, ali je zatvorena 10-ka pa je omjer opet isti!

Eh da! Umalo zaboravih Finag!

Bože sveti to bi oborilo valjda sve rekorde...ima ideju trebalo bi to na RTL...u rekorde..ja mislim na kvadratne metre da to nema nigdje sto posto...isuse kolko sam ih zaboravila...jezuš marija

mppet
25.05.2009., 19:52
tko će prvi gešlosen?

mppet
31.05.2009., 19:54
ide Suzy sa familijom na izbore da glasa. Morao je proći pokraj oglasnog na trgu..i okreće se čovjek....nema njegove slike ni slike protukanditata..i nema i nema...Bog zna tko je papa..

in@
31.05.2009., 20:59
Imamo novog gradonačelnika!

Pobjedom sa 52% glasova porazio je staroga.

Ilova Blues
01.06.2009., 15:52
.... sad treba dosvesti ministra poljoprivrede ali i one iz Jadranskog instituta što proučavaju naše raznolikosti ... zamislite reprtažu, ili dokumentarac pod naslovom : " ... u Garešnici Nova koalicija uspjela dresirati Telca da uzgaja zelje i šverca ga po tekstilnim firmama...!".... ili u rubrici izgubljeno-nađeno:" Odlutalo Tele, lako prepoznatljivo , obješena donja čvalja, bistar teleći pogled, zadnji put viđen na granici Normalnog! Odlutao u pravcu Dišničkog brda i vikendice "Samo da nas Rada ne nađe".... Ili : " Viđen Mile ispred križa Sv. Adrije na pružnom prijelazu, na upit šta to radiš Mile, kaže Mile "Idem evo i tarabe brojim..."."

sretan Muuuuuu put! ... dok se ne sretnemo....

Majk
01.06.2009., 18:16
Kumć, da se primjetit da ti baš i nije drag... :rofl::rofl::rofl:

Ilova Blues
01.06.2009., 21:14
Kumć, da se primjetit da ti baš i nije drag... :rofl::rofl::rofl:

ah, da zna latinicu već bi mi postao.... ali, iako nepismen i neuk ipak se ukrcao na Balkan expres. Tko čeka taj se načeka...ali i dočeka!!!! A tek kad me vidi ispred sebe.... No, imam neki predosjećaj da je i mene ovdje dosta, još samo Veci, Starom i ostalima SRETNO!!! e, da, izuzetno mi je drago da je i g. Branko na dobroj strani, dobar je to čovijek. Pozdrav svima, odradili smo jako dugotrajan ali dobar i učinkoviti posao. Kao što bi Matija (slobodnjak) naš pokazao: pogled naprijed, pamet u glavu!!! Ni lijevo ni desno, ravno u neka bolja vremena. Toliko je toga za odraditi, da li će pragmatičnost biti dovoljna - ostaje da vidimo. U svakom slučaju - prilika je dobivena!! Bog!

harlequeen
01.07.2009., 00:50
i sta velite na gariglazbijadu?

Majk
03.07.2009., 16:11

Ja ću odgovorit na ovo, ali ne mogu biti objektivan skroz zato što obožavam belfast food pa mi je zbog njih sve to bilo super... Da je nastupao netko drugi, rekao bih - sranjeee...

Ali ajde da nebudemo malodušni, budući da je ovo jedina faking stvar koja se događa u našem malom mistu, ne možemo nebit zadovoljni :rofl::rofl::rofl:

mppet
05.07.2009., 19:03
Bogzna kak je Veci ovih dana od kad mu je Šef zbrisal. Tko zna što su dogovarali sa malim Jandrokovićem u Vili Velebiti tam u propagadi prije lokalnih a što neće moći ostvariti mislim neće imati para za to . Bog nek se smilije svima nama....

mppet
05.07.2009., 19:04

Ma ono...zvijezda do zvijezde...

Dalekooo
15.07.2009., 15:40
i ljudi da li se vidi kakva promjena sada kada imate novog gradonacelnika?? :ziba:

Majk
15.07.2009., 16:13
I ja se pitam... Bit će da su svi na moru :D

http://s17.rimg.info/f40c900bac55892644770d10c935be46.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.139639.html)

mppet
18.07.2009., 16:47
i ljudi da li se vidi kakva promjena sada kada imate novog gradonacelnika?? :ziba:

Da, počela recesija..

Via0071
22.07.2009., 07:43
:W
pozdrav svima!
nisam iz garešnice, ali se osjećam dijelom toga kraja. tata mi je rodom iz obližnjeg sela- sokolovca :) . tamo mi je dio obitelji- stric, bratići, dio ih je u tomašici,...i, dio u garešnici :) .
tj. u garešnici su stariji članovi tatine obitelji- ujak s obitelji- živi u zgradi kod onog trga- fontane, i teta- kod crkve.
za vaš kraj me vežu samo lijepa sjećanja. u sokolovcu sam provodila ljeta. nema ljepšeg sela, prirode...tamo vrijeme stoji i to je ono što me stalno vuče dolje...mada sad nisam bila dulje vrijeme :tuzni: .
putem iz zg-a u sokolovac, kada dođemo u garešnicu, prođemo one prve cvjećarne, skrenemo u onu ulicu(mislim, da se više ne može ući u taj smjer) kod pekare, osjećam se kao- napokon doma. obično uvijek tamo zastanemo, u pekari uzmemo koje pecivo, skoknemo u dućan preko puta- union ili slično, prošetamo, ma milina.
iako, taj osjećaj da vrijeme stoji(jer koliko godina tamo prolazim i dolazim sve mi je isto) volim, stvarno je prava šteta da grad "propada".
onaj hotel - ne znam kako je sada- ali, prošle godine -još uvijek stoji ,onako samo stoji.
nema nekih promjena po gradu- osim konzuma šta sam vidjela da ste dobili.
i, kafića da se nebi posramio ni bolji kvart u zg.
uglavnom, grad vene, a mogao bi biti prava ružica :cerek: .

Majk
31.07.2009., 16:46
Baš si to idilično opisala, sve se osjećam sretnim što sam tu (blizu) :)

Pero_Kanister
01.09.2009., 02:10
Evo samo da prokomentiram malo.... Čini mi se da je Veco pobijedio isključivo zbog marketinga.... Svi seru po Suziju i zamjeraju mu što "nešto" nije napravio. Pa dobro hoće li Veco to napravit?! Negdje na netu sam gledao njihovo sučeljavanje, gdje je Veco Suzija bombardirao sa problemima Garešnice. Mislim jake stvari, i ja znam probleme, ali je stvar što ih ja ne mogu riješit, a čisto sumnjam da će ih Veco uspijet riješit....Prije izbora smo bili redovito ( barem 2-3 puta tjedno ) bombardirani na facebooku sa mailovima od Vece i njegove žene... Glasaj vamo, podrži tamo, piši po zidu grupe itd.... Otkad je pobijedio, dobili smo jedan mail zahvale.... Kada će on počet djelovat? Kad će počet ispravljat suzijeve greške? Totalno sam van politike, ali mi se samo čini da su i jedan i drugi isti, kao i ostatak političara! I da hoće šta napravit mislim da neće moći jer nam je cijelokupna država u takvim govnima da to nije normalno....

Ilova Blues
04.09.2009., 22:31
a gdje je stari u tome svemu? on je uredno "igrač iz sjene"

mppet
06.09.2009., 19:34
tko će prvi gešlosen?
MD..već su jako dugo na godišnjem i bez puno stvari u bircu..
Evo samo da prokomentiram malo.... Čini mi se da je Veco pobijedio isključivo zbog marketinga.... greške? Totalno sam van politike, ali mi se samo čini da su i jedan i drugi isti, kao i ostatak političara! I da hoće šta napravit mislim da neće moći jer nam je cijelokupna država u takvim govnima da to nije normalno....

Veco je pobjedio jer nije ima na strani SDP-a dobrog protivnika. Čak mislim da je žena bila kandidat da nebi Veco ni pobjedio. To samo govori kolko je SDP marketing loš a HDz-ov ima samo sreće. Zašto Veco? Mlad, nema priča u repu...realno tko bi Željka...da ne idemo dalje..nema tu baš dobrih kadrova u nas G...Nije veci lako, koliko čujem HDZ je obilato trošio na poklone u Pašijanu pa su došli na njegova općinska vrata, da ga podsjete što je obećao..

Seminom
25.09.2009., 18:20
Sta je sa vama? Jeste li jos na godisnjem?

Majk
26.09.2009., 14:46
Sta je sa vama? Jeste li jos na godisnjem?

Ma koji godišnji joooj... :o

-Ajmo, tko je bio na otvorenju "madonne"? navodno je bilo sa stilom :rofl:

Pero_Kanister
28.09.2009., 21:05
Besplatna piva ono 60l.... Šta je to za Gareščane!!?!? :D
Ali plesačice su bile..... ufffff :D

harlequeen
02.10.2009., 08:36
Bila sam ja na otvorenju.dobili smo i za jest :D

i to je bio prvi i zadnji put da cu tamo zaci otkako su novi vlasnici...

in@
02.10.2009., 15:14
Bila sam ja na otvorenju.dobili smo i za jest :D

i to je bio prvi i zadnji put da cu tamo zaci otkako su novi vlasnici...

Tradicionalno garešnićko!!!!:flop:

Kako nisi odustala od besplatnog jela kada su ti ga ponudili ti isti vlasnici?!:hebemu:

Ponekad me stvarno počinje biti sram ljudi iz mjesta u kojem sam rođen!:brukica:

nansale
03.10.2009., 12:39
Tko je novi gazda i jel šta interijer preuređivan?

harlequeen
10.10.2009., 10:24
Nova gazdarica je anamarija sveticki a sto se tice interijera samo je sank malo preuredjivan.definitivno radi nje same ne zelim tamo vise krocit

mppet
11.10.2009., 19:12
Sad ćemo kebab papati.

Majk
14.10.2009., 12:45
Sad ćemo kebab papati.

Da da... Neke moje frendove već vidim kako kampiraju tamo :rofl::rofl::rofl:

mppet
15.10.2009., 07:55
Stalno slušam kako je kod nas sve mrtvo. Mrtav grad. I onda se sjete čelnici nekih garešničkih udruga na "spoju" kako oživjeti mrtav grad. Onaj hoće onako onaj onako. Gledam ja to društvo. Svi zaposleni malte ne svi na državnim jaslama. I onda mi zazvoni u glavi. Ne razumiju oni da dok ne oživi privreda u ovom gradu, kako će se grad dignuti iz mrtvila. Ne razumiji siti gladne tak bi to mogli podvući i sažeti.

Sneki77
16.10.2009., 07:30
Pozdrav Garešnico..pa zar je moguće da se ništa dobro ne događa u gradu i okolici,kad god čitam uvijek se netko na nešto ili nekog žali..

mppet
17.10.2009., 19:15
Dobro je u G. ako si ribič,ako si seljak jer svi imaju svoje sajmove, rujan uz vodu i na površini vode...Ja uporno tražim lijepotu u G. I onda se sjetim. Kad je zima , ranije padne mrak i onda u šetnju. Sjever puše, kesteni šušte i.... sve 5. I onda dođu računi za grijanje.

harlequeen
25.10.2009., 09:35
...a hvala bogu plin u Garagani je skup :mad::mad::mad:

Majk
26.10.2009., 15:26
...a hvala bogu plin u Garagani je skup :mad::mad::mad:

Turi štednjak pa loži na drva :klap:

Yawn, dosadno je u Garešnici i mrtvo do jaja! Nema se tu puno šta za reći! :o
Vikendom vani samo dječica, mi već malo ozbiljniji nemamo gdje :cry:
Još će nam pasti na pamet i da se ženimo :bang:

:zubo:

Pozdrav Garešnico..pa zar je moguće da se ništa dobro ne događa u gradu i okolici,kad god čitam uvijek se netko na nešto ili nekog žali..

-Ma to ovi što slabo piju :ne zna:

p555
27.10.2009., 13:39
Pozdrav dragi Gareščani :W Pošto je tema o Kutini mrtva (ili ljudi ne kuže ili ih nema) da se malo ovdje javim i drugim Moslavcima.

Vidim da se dosta žalite na vikend-život u vašem gradu, ali ni u Kutini nije puno bolje :rolleyes: Isto vani uglavnom dječica koju uopće ne znam a za nas malo "ozbiljnije" :zubo: nema neke ponude. Eventualno obilazak kafića po Kolodvorskoj.

Što se ostaloga tiče trgovački centri niču ko gljive poslije kiše a ono gdje je konkretna proizvodnja i dalje stoji. Mislim na Enikon na Crnom orahu kod Petrokemije - trebali su početi raditi 1.11. prošle godine pa 1.11. ove godine. Nažalost izgleda da neće ni ove godine jer radovi teku jako sporo, ništa još nije dovršeno a 1.11. je u nedjelju. Do kada tako valjda samo nebo zna.

Majk
27.10.2009., 18:29
Pozdrav dragi Gareščani :W Pošto je tema o Kutini mrtva (ili ljudi ne kuže ili ih nema) da se malo ovdje javim i drugim Moslavcima.

Vidim da se dosta žalite na vikend-život u vašem gradu, ali ni u Kutini nije puno bolje :rolleyes: Isto vani uglavnom dječica koju uopće ne znam a za nas malo "ozbiljnije" :zubo: nema neke ponude. Eventualno obilazak kafića po Kolodvorskoj

-Meni je Kutina okej! Ode se s vremena na vrijeme u "Pub" na Guiness :s

Znalo je tamo biti i tamburaških svirki dobrih :zubo:

Gundula
04.11.2009., 08:18
Sad ćemo kebab papati.

ne prodaju valjda kebab u madoni ? :lol:

onak..
čisto nostalgičarski mi se baš zgodno sjetiti jeseni..
nekad
u školi u vrtićima se uvijek pravilo od kestena neke figure
i u nazorovoj pred kioscima..tamo di je sad wellnes nekada su stajali kiosci di su se prodavale novine, ljatifov sladoled, i još jedan sa pecivima i kruhom
stajao bi prodavač pečenih kestena..
što je to dobro bilo
uzmeš na putu poslije škole fišek vrućih kestena i dođeš doma crn i zamuljan kao ciganče
a šmekali su...uff

koji gareščanskonostalgičarski ispad :rolleyes:

Seminom
04.11.2009., 10:14
ne prodaju valjda kebab u madoni ? :lol:

onak..
čisto nostalgičarski mi se baš zgodno sjetiti jeseni..
nekad
u školi u vrtićima se uvijek pravilo od kestena neke figure
i u nazorovoj pred kioscima..tamo di je sad wellnes nekada su stajali kiosci di su se prodavale novine, ljatifov sladoled, i još jedan sa pecivima i kruhom
stajao bi prodavač pečenih kestena..
što je to dobro bilo
uzmeš na putu poslije škole fišek vrućih kestena i dođeš doma crn i zamuljan kao ciganče
a šmekali su...uff

koji gareščanskonostalgičarski ispad :rolleyes:

Bio sam par dana dolje u obilasku familije .... i medju ostalom nazderali se kestna .... hebes meso i ostalo, kesteni su zakon.
A, vidio sam facu kako kod razkrizanja u centru pece kestene, valjda se stara vremena vracaju. :)

mppet
06.11.2009., 05:44
Kebab će se prodavati tam u zgradi gdje je novi kafić...bivša zgrada PIK-a, između Lokijevog kafića i trgovine cipela Ramoni i one vjerske zajednice.Meni je najlijepša Garešnica u jesen, ali ništa više nije kao prije. Ništa.

Seminom
06.11.2009., 06:36
Nesta sam cuo da nova poglavica zeli medjuostalom turizam pokrenuti, jeli vec ptice pijevaju sta bi to moglo biti?

mppet
06.11.2009., 06:45
Nesta sam cuo da nova poglavica zeli medjuostalom turizam pokrenuti, jeli vec ptice pijevaju sta bi to moglo biti?

Turizam u G. Ja ne zna što je njima , što ima u G. jedna ulica i ribnjak.

Seminom
06.11.2009., 06:54
To se i ja pitam, ali mozda ima nekve nove ideje ili investitore!

Garesnica kao Garesnica, jedno veliko selo, a nigdje seoskog turizma ili sl.

mppet
06.11.2009., 06:59
Ajmo ovako, ja sam investitor, ima brdo para i u što da uložim svoje pare u G. Jedino u socijalne programe jer u g. ništa dobroga na vidiku. Ne znam u što uložiti...da se vrati naravno.
Možda da dovedem neke bogate Europljane , željne egzotike id a idu mjesec dana raditi kod bilo kojeg tekstilca i da od toga rada živje .

Seminom
06.11.2009., 07:13
Pa mozda ima investitora sa novitetima. Zasto bi trebalo u postojece ulagati?

Majk
09.11.2009., 23:23
Pa mozda ima investitora sa novitetima. Zasto bi trebalo u postojece ulagati?

E pa zato što gospodi Naglić (npr.) treba pomoć, znaš li ti koliko oni pate i muče se... -Žive cijeli mjesec sa 2000 kuna, teško je to! -Treba im dat'

Dajmo im :lux:

Pričaju ljudi tako, zadovoljni mrvicama... "Ajd' bogati, bitno je da oni imaju puno zaposlenih, nemojte protiv njih ni riječi!
-Ma nabijem ja i peniće i nagliće i ostale njihove vrste, jebeni izrabljivači! Da se mene pita i to štagođ od firmi bi pozatvarao i sravnio sa zemljom, a gospodu, velike gazde, pravo na neomašćen kolac...

p555
10.11.2009., 10:11
Trebam informaciju od ljubitelja gljiva!
Jel ima gljiva u onoj šumi između Garešnice i Hrastovca, točnije između Ilove i ribnjaka i koliko je ta šuma velika? Tražim nove lokacije :D

el-pero
12.11.2009., 12:55
Hm, Garešnica! Što uopće reći?
Osim da svi znaju kritizirat, a nitko neće radit! Mjesto sa hrpom bezličnih ljudi, koji ne dopuštaju onim ostalima da zavladaju i nešto naprave od tog mjesta! Nažalost toliko kvalitetnih osoba je napustilo Garešnicu, a ostali su oni kojima je još uvijek super živjeti sa mamama i na njihov račun, i koji nemaju niti dovoljno motivacije ni pameti da nešto naprave! Šteta!

Ines 22.2.
12.11.2009., 17:58
ma nemoj tako,ima i nas koji ne živimo sa mamama nego sami od svoje plaće,imamo želju i motivaciju i ambiciju za napravit nešto jer i sami vidimo da nam grad propada ali uporno nas koči nedostatak novca,a glupe banke nedaju kredite,odnosno daju poduzetničke tek nakon 3 do 6 mjeseci poslovanja,"kad vide tko si i što na tržištu".pa jbg,za 6 mj mi neće trebat pare,trebaju mi da krenem...
ali šta je,je..kod nas fali jako puno stvari za mlade ljude,sve se svelo na staračke domove i kafiće a mladi bježe ko muhe bez glave.... :trk:

**bella**
12.11.2009., 20:53
hehe.. pa vi garescani se samo zalite...

garegana rules!!!! :headbang:

pozz svima koji su zapeli u garesnici!!! :W:W

el-pero
13.11.2009., 13:02
ok shvaćam kukanje i ostalo, jer trenutno nikome nije bajno! Ipak mislim da se veliki dio Garešnice zadovoljava ovakvim stanjem, jer ne daj bože da moraju nešto radit! Iskreno ja se ne sjećam je li ikada u Garešnici postojala ikakva inicijativa mladih, koju su nešto volonterski radili da im bude bolje! To me ljuti...lakše je sjedat u birtiji cijeli dat, kukat i čekat da ti sve bude servirano!!! Naravno sve je ovo ne vezano uz tvoje dobivanje kredita, jer ipak to je tema cijele Hravtske a ne samo Garešnice! Svjesna sam da je teško u ovo vrijeme biti optimističan, no s druge strane bez smješka se ne može ništa! Drži se!

Gundula
14.11.2009., 13:10
pozdrav gareščanima
ma gdje bili:D

netko je spominjao turizam
zašto bi baš morao biti seoski,može,ali ne mora:mig:

ja bih se koncentrirala na mlađu dobnu skupinu od 3-18 godina
di su klinci tu su i roditelji (roditelji željni welnessa dobrodošli)
roditelji rado otvaraju novčanike kad se radi o djeci
prvo pronaći debelog investitora željnog ulaganja,
koji će uložiti u izgradnju velikog zabavnog parka za djecu i mlade, (nešto poput europaparka,ili disnijevih zabavnih parkova)
uključjući popratne sadržaje
zabavni park bi trebao pokrivati kapacitet sjeverozapadne hrvatske, zapadne slavonije,moslavine, banovine..tam do karlovca i zagreba
preurediti hotelu centru u tematski hotel ( srednjovjekovna tema npr.)
uz to bi se razvio i seoski turizam ( voditi djecu nek gledaju krave i svinje,prenoćiti u sjeniku, uz domaću hranu )
tu bi se razvila i gastronomija, furati se na zdravu hranu, naručivati kod lokalnih seljaka dmaće proizvode
napraviti zatvoreni ciklus, od kojeg bi samo garešnica i gareščani imali koristi
to uključuje puno,puno,puno rada
bez nedjelja, bez praznika, božića,martinja i pijanki vikendom

je li garešnica spremna na tako nešto ?

Ines 22.2.
14.11.2009., 15:02
nažalost nije,jer kako kaže el-pero,mladima je lakše sjedat u bircu i kukat...
a ti bella,lako se tebi smijat,ti si zbrisala u kutinu a mi nek tu trunemo :tuctuc:...

Majk
14.11.2009., 15:18
nažalost nije,jer kako kaže el-pero,mladima je lakše sjedat u bircu i kukat...
a ti bella,lako se tebi smijat,ti si zbrisala u kutinu a mi nek tu trunemo :tuctuc:...

-Haha, eto sad i ti kukaš :vidiga:

Ajde bogati, bit će bolje :rofl:

**bella**
14.11.2009., 18:58

znas kako se kaze "trbuhom za kruhom"....:klopa:
ma nije ni kutina bog zna sta, isto trulez... ali bar ima potencijala. ako nista drugo svaki mjesec se otvori nova trgovina pa imamo sta obilazit... :lol:
sutra :kava: kad dodem u gareganu...

Ines 22.2.
15.11.2009., 14:28
ma bit će bolje,nego šta,pa nemože dovijeka ovako,a i kad mi mladi nadobudni krenemo u osvajanje garešnice,gdje će nam kraj bit...:ne zna:

Ines 22.2.
15.11.2009., 14:29
-Ma nabijem ja i peniće i nagliće i ostale njihove vrste, jebeni izrabljivači! Da se mene pita i to štagođ od firmi bi pozatvarao i sravnio sa zemljom, a gospodu, velike gazde, pravo na neomašćen kolac...

:s

Majk
15.11.2009., 20:58
ma bit će bolje,nego šta,pa nemože dovijeka ovako,a i kad mi mladi nadobudni krenemo u osvajanje garešnice,gdje će nam kraj bit...:ne zna:

Tako je! Počet ćemo osvajanje u "Monacu" a završit u onom bircu kod MUP-a :D

Ines 22.2.
16.11.2009., 14:14
da,da..al bit će "pao sam ispod šankaaa":zivili:

el-pero
16.11.2009., 14:20
Hmmmmm....zabavni parkovi! Zanimljivo i ne izvedivo! Riječ je o jako skupom projektu, a budimo realni, tko će ulagati novce u takvo što u Garešnici. Prometna povezanost nam je katastrofa, uz to ne možemo ponudi ništa drugo, tako da tvoja ideja ostaje divna na papiru, ali realizacija je nešto sasvim deseto. Znaš li ti uopće koliko treba vremena da dobiješ sve potrebne dozvole i središ svu dokumentaciju za takav projekt? i koliko to košta?
Za bolju kvalitetu življenja nije potreba zabavni park, već inicijativa! Zašto ne bi organizirali volonterske radionice za najmlađe Gareščane, njima će to biti baš kao i lunapark!!!!

Pero_Kanister
18.11.2009., 16:50
S ovakvim stanjem u Garešnici mi ćemo otvarat i ulagat u radionice da se dječica mogu igrat..... pametno....

Seminom
19.11.2009., 10:43
S ovakvim stanjem u Garešnici mi ćemo otvarat i ulagat u radionice da se dječica mogu igrat..... pametno....

A zakaj ne?

Ovakav zabavni parkic, npr. http://www.okidoki-koeln.de/gallerie.phtml najmanje zaposljava 5-10 ljudi, i kaj tu nije pametno? - jeli to sto bi trebalo raditi?

Ne znadem, ali bilo koju mogucnost se i navede uvjek se nadju pesimisti. :flop:

Seminom
19.11.2009., 10:52
ja bih se koncentrirala na mlađu dobnu skupinu od 3-18 godina
di su klinci tu su i roditelji (roditelji željni welnessa dobrodošli)
roditelji rado otvaraju novčanike kad se radi o djeci ....

je li garešnica spremna na tako nešto ?

Takvo nesto je i mene prije nekoliko godina jako interesiralo za Garesnicu, dok nisam progledao kako ta sredina i uprava u stvari dise i tako svoje planove, vizije i fantazije bacio u kosh.

nasmijana17
19.11.2009., 21:52
To sa zabavnim parkom ne zvuci lose, ali za takvo nekaj je potreban rad rad i opet rad.
To nije na brzake zaradjen novac, ali sa godinama se razvije biznis po cijeloj okolici i svi bi profitirali.
Nazalost bi iz tog razloga vec u startu propao projekat jer bi ljudi odmah htjeli veliku zaradu bez puno posla. :mig:

Seminom
20.11.2009., 07:01
Nazalost bi iz tog razloga vec u startu propao projekat jer bi ljudi odmah htjeli veliku zaradu bez puno posla. :mig:

To je problem sto nekvi imaju u glavi, jedan posao okrenuti (najbolje u kladionici) i odmah u penziju kao inventar birtije.

Seminom
20.11.2009., 07:12
Sto je takodjer postalo jako popularno je "indoor-soccer" sa pratecom gastro ponudom koju prihvaca siroka klijentela za razlicite akcije, od normalnog fun igranja do organiziranog turnira, proslave rodjendana, medjusobni turnir firmih, treninzi nogometnih klubova, ...., kao npr. ovo http://www.soccer-halle.de/index.php?id=515

Seminom
20.11.2009., 07:32
ineresantna varijanta zabavnih parkova su outdoor-kart staze kao npr. ovo http://www.gokart-online.de/slide_rs00.htm

Gundula
20.11.2009., 08:41
znam jako dobro koliko traje i koliko košta takva akcija
ali to nije sezonski luna park koji se doseli na livade kod gajna prek ljetnih praznika
nego je to dugoročna investicija, za sljedećih nekoliko generacija
za podizanje takvog nečeg potrebno je circa 5 godina, onda još 5 godina za etabliranje i afirmaciju
prometna dostupnost je skroz ok,
koliko ono ima od autoputa u kutini do garešnice ???'

ove godine sam i sama posjetila jedan takav zabavni park u originalnoj švapskoj pripizdini
gdje se od autoputa voziš skoro kozjim cestama kroz stara sela do njega
ali to ne spriječava tisuće posjetitelja iz cijeloga svijeta da ostave lovu tamo

to vam je ovaj
čovjek je počeo prije nekih 40 godina sa toboganom sa vjetrenjače

http://www.tripsdrill.de/1024/deutsch/aktuelles.php3

Gundula
20.11.2009., 08:42
nasmijana

pozdrav :D

nasmijana17
20.11.2009., 09:09
ali to nije sezonski luna park koji se doseli na livade kod gajna prek ljetnih praznika
za podizanje takvog nečeg potrebno je circa 5 godina, onda još 5 godina za etabliranje i afirmaciju

ove godine sam i sama posjetila jedan takav zabavni park u originalnoj švapskoj pripizdini
ali to ne spriječava tisuće posjetitelja iz cijeloga svijeta da ostave lovu tamo

to vam je ovaj
čovjek je počeo prije nekih 40 godina sa toboganom sa vjetrenjače

http://www.tripsdrill.de/1024/deutsch/aktuelles.php3

Pozdrav Gundula :D

Nema sanse da budu nasi 10 godina cekali na veliku zaradu.....:rolleyes:

Seminom
20.11.2009., 11:09

pardon! - o kojoj verziji to pricas, svojoj ili mojoj?

in@
20.11.2009., 18:06
Baš je lijepo čitati o tome kako će se kapital zarađen negdje vani sliti baš u našu Garešnicu.
Ipak smo mi poželjna destinacija za ulaganje!

Pitanje za Seminom:
- medjusobni turnir firmih -

Kojih firmi u Garešnici i bližoj ookolici????

Pitanje za Gundula:

-ali to ne spriječava tisuće posjetitelja iz cijeloga svijeta da ostave lovu tamo-

Jesu ti ljudi iz cijeloga svijeta već bili tamo (u Njemačkoj) ili su sjeli u avion i ravno u zabavni park? Mislim da je ovo prvo.... dakle imamo problem jer mi nemamo ovdje ljudi iz cijeloga svijeta (osim pred izbore kada nam dođu ponuditi "alternativu")

I na kraju prijedlog za sve tri (Seminom,Gundula, i Nasmijana17)

Udružite sredstva i naprijed u nove pobjede. Nije desetak godina tako puno za dočekati da ti se uloženo počne vraćati. Ja Vam obećajem da ću biti prvi gost (zajedno sa svima svojima)

Majk
21.11.2009., 17:27
Good point in@ :mig:

Uzalud ova naklapanja sva! Taman i da su ljudi poduzetniji i da imaju čvršće radne navike, bojim se da slika nebi bila puno drugačija. Razloga je prilično, od položaja, županije, države... Možda griješim, ali ipak za ovakvo stanje krivim više instance i niz ružnih okolnosti!
Nisu obični ljudi u G. Polju, Čazmi, Garešnici, Pakracu krivci za sve! O slavoniji niti nebi govorio, nismo na samom dnu ljestvice - ne treba se time tješit, da me se krivo ne shvati, samo hoću reći da kraj tom shity stanju nije niti blizu.

Garešnica će još dugo biti "puna varoš bircuza" i to je to!

harlequeen
30.11.2009., 09:38
neki dan sam doznala jednu informaciju o buducnosti Garesnice.a radi se o jednom čiki iz neke strane zemlje koji bi u Garesnici napravio veliki ?staracki dom? sa svim onim sranjima ili neki ?veliki wellnes? ....nesto od toga dvoje.
kolko je to istina nemam pojma al se navodno radi o caki da u toj zemlji oni dobivaju neke pare velike za te medicinske stvari koje ne mogu potrosit pa idu onda dalje ulagat...zast su odabrali bas G-Town? nemam pojma...mozda je neki mutan posao? mozda je cista laz? ko ce ga znat no vdijet cemo s vremenom.....

anyway...

evo neki dan smo dobili božićne kićurice (koje su svake godine iste :rolleyes: ) - oni "svjetleći šlaufi" su samo pobacani onak od bandere do bandere,oni zvončići il šta su već vjerovatno ih pol neće radit (kao i oni šlaufi)

MOLIM SUSJEDA ŽUNCA DA SE SMILUJE I RIJEŠI TAJ PROBLEM JER JE DOISTA SRAMOTA DA JEDAN TAKAV GRADONAČELNIK DOPUSTI DA SE SRAMOTIMO NA GLUPOSTIMA...koje bi se doista dale riješit

Majk
30.11.2009., 15:27
Ajd da pitam i forumske ljude iz Garešnice...

Kako vam se sviđa ova naša fontana na trgu? (a i trg općenito...)

Gundula
01.12.2009., 10:43
Pitanje za Gundula:

Jesu ti ljudi iz cijeloga svijeta već bili tamo (u Njemačkoj) ili su sjeli u avion i ravno u zabavni park? Mislim da je ovo prvo.... dakle imamo problem jer mi nemamo ovdje ljudi iz cijeloga svijeta (osim pred izbore kada nam dođu ponuditi "alternativu")

I na kraju prijedlog za sve tri (Seminom,Gundula, i Nasmijana17)

Udružite sredstva i naprijed u nove pobjede. Nije desetak godina tako puno za dočekati da ti se uloženo počne vraćati. Ja Vam obećajem da ću biti prvi gost (zajedno sa svima svojima)

nemamo problem,jer ljeti na Pleso slijeće svjetsko šarenilo kojima nije zanimljivo samo jadransko more i izležavanje na žalu,nego i traže zabavu
a njima nije teško povući po 300 km u neki zabavni park
mislim na turiste,a ne na bjelosvjetske torbare koji dolaze prodavat maglu
ovo je bila samo ideja, ja se ne namjeravam vraćati niti ulagati u "nove pobjede", a kada bih to učinila, ti ne bi bila prvi gost ,nego prvi zaposlenik
s iznadprosječnom plaćicom u garešnici:mig:

Gundula
01.12.2009., 10:51
fontana i trg ?

ja se trga sjećam dok je još bio blatna poljana :D

sad je jedno betonsko polje, sivo...koliko puta su ga prepločavali?
dobar je za narodna okupljanja i veselice
iako oni umjetni zeleni tepisi od kafića pašu tak kao šaka na oko

šta ja znam...više zelenila,više cvijeća, pokoja zanimljiva penjalica/njihalica za klince
bio bi ljepši

fontana mi oduvijek izgleda otužno:ne zna:

harlequeen
01.12.2009., 13:24
trg/fontana izgleda katastrofa i ja bi to puno bolje uredila uz jako malo novca....

nasmijana17
02.12.2009., 19:31
Ajd da pitam i forumske ljude iz Garešnice...

Kako vam se sviđa ova naša fontana na trgu? (a i trg općenito...)

Trg i fontana su srednja zalost. Trg je jedan jedini fus. Nije dobro napravljen. Fontanu ne treba uopce spominjati. Trg su mogli ljepse uredit. Fali zelenilo, fali neka ljuljacka za djecu, neki tobogan.
Tamo bi sada u ovo doba bilo lijepe neke male kucice postavit di se moze popit topli caj, di se mogu kupit peceni kesteni...u Njemackoj kazemo Weihnachtsmarkt.:D
Ja mislim da Garesnica ima potencijala i da ne treba odmah na neke velike projekte mislit, ali sa malo volje, malo novaca se da polako poceti i to iz godine u godinu izgradit.
Problem je valjda da nasi dolje u velikim dimenzijama misle ( ako pogledam onaj plac:rolleyes:) ali nitko se ne usudi malim koracima nekaj postici.

mppet
02.12.2009., 19:31
ma užas, totalno anemično, penjalicu bi strgali oni koji preko ljeta viču na trgu, naravno nakon ponoći,

harlequeen
08.12.2009., 09:24
u Njemackoj kazemo Weihnachtsmarkt.:D

Weihnachtsmarkt..... :( fali mi to....i da se to napravi u Garesnici bilo bi idealno...onak dvije ili tri drvene kucice okicene girlandama i svijetiljkama

harlequeen
08.12.2009., 09:25
e da.cija je ona zgrada trgocentra-jedina zgrada koje ne lici na nista i pokvari cijeli dojam?

mppet
14.12.2009., 08:17
e da.cija je ona zgrada trgocentra-jedina zgrada koje ne lici na nista i pokvari cijeli dojam?

Pitat ću gđu blagajnicu. Možda trgovinskog magazina bivšeg.

Seminom
23.12.2009., 14:34
Cestit Bozic i sretnu novu godinu 2010 svima ovdje na forumu i u Garesnici.

Majk
23.12.2009., 14:40
Hvala, također :)

-I potpisujem te...

Seminom
23.12.2009., 14:48
Hvala, .... joj sta bi dao da sam preko blagdana u Garesnici, sve one pripreme oko pecenice i samo pecenje, na polnocku, obilazak familije, zima + snjeg, ... a ja cubim u sterilnoj Njemackoj ...:bonk:

Majk
23.12.2009., 14:54
Evo dok ovo pišem kod mene se vrti vani :s

(Sorry, ne nabijam na nos, ali suosjećam s tobom)

Mislim da je ovo jedino doba u godini kad se zaboravi bar malo na probleme i obitelj se lijepo okupi i druži... -Da je barem makar samo iz ovih razloga Božić bar tri puta godišnje :)

mppet
23.12.2009., 15:35
Hvala, .... joj sta bi dao da sam preko blagdana u Garesnici, sve one pripreme oko pecenice i samo pecenje, na polnocku, obilazak familije, zima + snjeg, ... a ja cubim u sterilnoj Njemackoj ...:bonk:

Gledaj ovako, ja bi radije cubila u toj sterilnoj Njemačkoj nego vrtila vrtila se u Garešnici..o da, danas je gradonačelnik počastio umirovljenika..svaka čast !

Seminom
23.12.2009., 15:37
Evo dok ovo pišem kod mene se vrti vani :s

Jos mi malo opisi kako bijeli kruh umaces u mast koja je iskapala iz pecenice onda cu popizditi ....

Seminom
23.12.2009., 15:51
Gledaj ovako, ja bi radije cubila u toj sterilnoj Njemačkoj nego vrtila vrtila se u Garešnici..o da, danas je gradonačelnik počastio umirovljenika..svaka čast !

Mislis da bi ti ljepo bilo samom sa zenom i djetetom medju ostalih 83Mio. stanovnika u tudjoj zemlji bez nasih tradicionalnih obicaja i ostale obitelji bozicne blagdane provesti i kroz prozor vidjeti kako u susjedstvu njihova obitelj ulazi i izlazi?

Gundula
24.12.2009., 16:07
Sretan Božić i sve najbolje u nadolazećoj 2010. godini forumašima, a najviše
gareščanima !

P.S. nije baš tak sterilno u dojčlandu kak seminom priča

Seminom
30.12.2009., 06:19
P.S. nije baš tak sterilno u dojčlandu kak seminom priča

Istina, mjesto gdje nikada sunce zasija je tesko drzati sterilno :rofl:

Seminom
30.12.2009., 06:22
Staaaa je, gdje ste? - ste toliko pecenice pozderali da su vam prsti naotekli za tipkovnicu?

Da vas cujem, kuda idete za docek?

mppet
03.01.2010., 09:01
Mislis da bi ti ljepo bilo samom sa zenom i djetetom medju ostalih 83Mio. stanovnika u tudjoj zemlji bez nasih tradicionalnih obicaja i ostale obitelji bozicne blagdane provesti i kroz prozor vidjeti kako u susjedstvu njihova obitelj ulazi i izlazi?

Sretna i uspješna Nova godina svim sugrađanima ma gdje bili na ovom velikom i bijelom svijetu!
@Seminom....Božić je par dana i svi jedva čekamo se vratiti u normalu. Bitna je obiteljski dom, toplina ma gdje bio makar bio i u Tunguziju.
Trebao bi ti malo vamo na godinu dana , već bi za dva tjedna zaželio se Nj.

harlequeen
13.01.2010., 00:30
Gasrescani spavaju zimski san...kao da ste svi zamrli :)
i kakva je to glupost kod Konzuma na parkiralistu neki cuvari :/ ja parkiram a on mene ispituje kud cu.ma nemoj.bezze...

Seminom
13.01.2010., 07:24
Trebao bi ti malo vamo na godinu dana , već bi za dva tjedna zaželio se Nj.

.... po cemu to zakljucujes i koliko vremena si proveo u Njemackoj?

Koliko vremena nekima treba da skuze da u Njemackoj prestalo teci med i mljeko?

Mi svi tezimo za onim sto nemozemo trenutno dobiti, ja za hrvatskom a ti mozda za bilo kojom drugom drzavom. Ali znaj, svugdje ima sranja samo je drugacije s´pakovano.

Seminom
13.01.2010., 07:31
i kakva je to glupost kod Konzuma na parkiralistu neki cuvari :/ ja parkiram a on mene ispituje kud cu.ma nemoj.bezze...

eh, i ti si teska, pa hoce te upoznati pa se udvara, kaj te trebao pitati "idemo k´tebi ili k´meni?" :D

mppet
13.01.2010., 14:08
.... po cemu to zakljucujes i koliko vremena si proveo u Njemackoj?

Koliko vremena nekima treba da skuze da u Njemackoj prestalo teci med i mljeko?

Mi svi tezimo za onim sto nemozemo trenutno dobiti, ja za hrvatskom a ti mozda za bilo kojom drugom drzavom. Ali znaj, svugdje ima sranja samo je drugacije s´pakovano.

Je, samo je negdje sranje veće a negdje manje. HAJd napiši koja su prava nezaposlenog u Nj. a koja su u RH.Usprdi socijalne slučajeve tam i ovdje. i

mppet
13.01.2010., 14:09

Ma nema ga više to je bilo zbog Božićih blagdan pardon šopinga. gareščani su out. Zima je...depresivna..

Seminom
15.01.2010., 07:52
HAJd napiši koja su prava nezaposlenog u Nj. a koja su u RH.Usprdi socijalne slučajeve tam i ovdje. i

Eh ides usporedjivati kruske sa jabukama. Prije bi dosli do rezultata jeli casha polu-prazna ili polu-puna.

Ilova Blues
19.02.2010., 13:04
HA HA HA...........
......sad se vidi - sad se zna!!! Veliki poljoprivredni udarnik a još veći branitelj ove države, jedan od rijetkih koji je bio javni ili tajni član baš svih stranaka u državi, pobornik i vatreni navijač da hss podrži sdp garešnice u davanju otkaza svim braniteljima 1999. u garešnici....
Nagradno je pitanje : kojom zaslugom prilikom formiranja lanjske otkupne cijene pšenice je dotični zaradio svoju današnju promociju u osobu No1 u RH da savjetuje o poljoprivredi ni manje ni više nego predsjednika!!!!
A da je maestralno - doista jest!!!! E moji Radići.... ala se vrtite u grobu...
No, sad je garešnici zajamčeno jedno : dotični, skupa sa cvetkom sad će valjda osnovati jedan uspješni solhoz ili sovhoz, ....
a i josipović je krasno otpočeo: vrapci, mlinari, rakari, tatarovići...
ajde hrvati, ima li vas još? Neka, neka, a kad opet dođu Izbori - u što većem broju kvocajte kod peći......

Ilova Blues
19.02.2010., 19:08
.... koja bruka i sramota!!!!
Možete si samo zamisliti poštene namjere u zastupanju sela i seljaštva!!!!!
Gospodine gradonačelniče Grada Garešnice predlažem Vam da na slijedećoj sjednici gradskoj vijeća predložite (vijećnici) da se slamnati fašnik prije spaljivanje slijedeće godine nazove kao taj nesuđeni predsjednikov sekretar!!!! :rofl:

nansale
03.03.2010., 06:04
Jel ima kakva informacija kad je otvorenje nove sportske dvorane?

harlequeen
12.03.2010., 07:50
traže čistačice....to sam vidjela oglas...
al znam da su imali sranja velikih sa dvoranom,krov je prokišnjavao i morali su pod mijenjat opet i imali su sranja i sa uporabnom dozvolom....šta je od toga sad neam pojma

Šćeva
12.03.2010., 23:20
traže čistačice....to sam vidjela oglas...
al znam da su imali sranja velikih sa dvoranom,krov je prokišnjavao i morali su pod mijenjat opet i imali su sranja i sa uporabnom dozvolom....šta je od toga sad neam pojma

Drži vodu dok majstori ne odu :rofl:

Jao jao, Garešnica... Dosad je sve bilo u banani, mislim da će nas ova i sljedeća godina dotuć do kraja...

Šuška se da se i Finag i Brestovac zatvaraju.

-Well, srećom, pored 50 birtija uvijek imamo kud izić :D

brane 1702
02.04.2010., 15:34
jel itko od vas poznaje tihomira slunjskog,bia je sa mnom u vojsci u karlovcu 44klasa? pozdrav garešnici