PDA

View Full Version : Perilice posuđa

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11

svrcka
25.10.2009., 10:45
jel ima netko Bosch SGV43E93EU?

kakva je?

thune
25.10.2009., 13:17
ja imam ovu http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/8572/
nije još u upotrebi ali kupila sam je na preporuku

Tiffany_lampa
27.10.2009., 17:57
Nedavno nam je vrisnula perilica posuđa u kuhinji. Kako mi je život bez nje nezamisliv, imam dvojbe oko dva uređaja. Jedan je AEG a drugi je Gorenje.

Mene zanima ako netko ima AEG perilicu i da li može dati kakav savjet. AEG je Electrolux grupacija, pa me zanima da li se isplati dati koju kunu više (ima kvaliteta kakve veze?) :confused:

Meni se osobno jako dopada ova:
AEG :D

http://www.tunica.hr/catalog/product_info.php?cPath=43_107_86&products_id=970&osCsid=27fa51f7a255062c52e255c71d44aaf1

Drugi izbor: Gorenje - nešto jeftinija - manje mi se sviđa :ne zna:, al je jeftinija :top:

http://www.tunica.hr/catalog/product_info.php?cPath=43_107_86&products_id=1493&osCsid=27fa51f7a255062c52e255c71d44aaf1 (http://www.tunica.hr/catalog/product_info.php?cPath=43_107_86&products_id=1493&osCsid=27fa51f7a255062c52e255c71d44aaf1)

Koju da uzmem?? :ne zna: Cijenim sve savjete....

mdimovski
27.10.2009., 19:30
načuo sam informaciju da će Bosch u slijedeća dva mjeseca (od 1.11. pa do kraja godine) za sve svoje uređaje davati 5 godina garancije.
za li netko nešto o tome?

Dubrovcanka_25
27.10.2009., 20:50
Ne kuzim,kako mogu davati garanciju na 5 god za samo odredjeni vremenski period? Kupim nesto u sijecnju i vise nema tu garanciju a taj isti aparat u prosincu ju je imao?
Vjerojatno ima neka promotivna akcija u naredna 2mj,nevjerujem da je išta vezano za garanciju...

svrcka
01.11.2009., 22:02
jel ima tko ovu BOSCH SGV43E93EU?
http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/11742/

spremamo se u kupovinu pa bi mi dobro došla vaša iskustva

Tiffany_lampa
09.11.2009., 11:52
Nedavno nam je vrisnula perilica posuđa u kuhinji. Kako mi je život bez nje nezamisliv, imam dvojbe oko dva uređaja. Jedan je AEG a drugi je Gorenje.

Mene zanima ako netko ima AEG perilicu i da li može dati kakav savjet. AEG je Electrolux grupacija, pa me zanima da li se isplati dati koju kunu više (ima kvaliteta kakve veze?) :confused:

Meni se osobno jako dopada ova:
AEG :D

http://www.tunica.hr/catalog/product_info.php?cPath=43_107_86&products_id=970&osCsid=27fa51f7a255062c52e255c71d44aaf1

Drugi izbor: Gorenje - nešto jeftinija - manje mi se sviđa :ne zna:, al je jeftinija :top:

http://www.tunica.hr/catalog/product_info.php?cPath=43_107_86&products_id=1493&osCsid=27fa51f7a255062c52e255c71d44aaf1 (http://www.tunica.hr/catalog/product_info.php?cPath=43_107_86&products_id=1493&osCsid=27fa51f7a255062c52e255c71d44aaf1)

Koju da uzmem?? :ne zna: Cijenim sve savjete....

Šta nitko? :cry:

annyG
11.11.2009., 07:40
Jel ima netko iskustva s Candy perilicama?

Ja imam neke aparate Candy i zadovoljna sam, ali perilicu do sada nisam imala, tako da ne znam ni na što trebam obratiti pažnju. Vidim da ljudi dosta hvale Bosch jel postoji neki poseban razlog?:confused:

agram1907
11.11.2009., 08:22
Ne kuzim,kako mogu davati garanciju na 5 god za samo odredjeni vremenski period? Kupim nesto u sijecnju i vise nema tu garanciju a taj isti aparat u prosincu ju je imao?
Vjerojatno ima neka promotivna akcija u naredna 2mj,nevjerujem da je išta vezano za garanciju...

Ja kupio Bosch perilicu suđa sa pet godina garancije , znači istina je. Radi se o tome da imaju neku akciju gdje do kraja godine daju toliku garanciju (valjda da malo stimuliraju kupovinu). Nakon 31.12. se sve vraća na staro i garancija je opet dvije godine.
Da li to ima logike neću komentirat, ali je tako .... meni paše :)

poison5
11.11.2009., 13:38
evo vidjeh na corbisu-i candy garancija 5 god.

murtila
12.11.2009., 11:44
Baš gledam nekidan i šokirala se koliko su cijene pale,:eek:
moja perilica koju sam kupila na početku godine Elektolux ugradbena
koštala je 5200 minus 10%
a sada dođe takva ista 3800 i još je garancija 6 god.

bome, nije mala razlika,
dobro mi MM rekao, šta gledam stvari koje sam kupila :p
eto slučajno mi pao pogled :rofl:

roman28
12.11.2009., 14:54
to je sve super ta garancija samo sigurno vam nisu rekli da se ta garancija racuna samo ako je montazu izveo njihov ovlasteni djelatnik koji ce to lijepo i naplatiti i u roku tih 5 godina bilo sta na njoj mora izvesti njihov strucni djelatnik.neki dan pricao sa covjekom koji servisira to pa kaze kako je svaka garancija super dok ne nastanu problemi,onda tek vidis da ti garancija nikada ne pokriva tvoj kvar nego je to po njima uvije potrosni materijal

agram1907
12.11.2009., 15:16
Nije sve baš tako crno ... po tebi ispada da nikad nitko nije u garantnom roku popravio perilicu ...
Naravno da ako nemaš ovjerenu garanciju od ovlaštene osobe ne možeš reklamirat kvar, ali to je tako sa svim aparatima ...
Ako ovlaštena osoba napravi ugradnju i ako se pridržavaš minimalnih smjernica za pravilno korištenje perilice, nećeš imati problema sa garancijom.

roman28
12.11.2009., 15:42
to sve stima ali u praksi je sljedece.uzmi primjer das nacrt stolaru da ti napravi kuhinju i kupis aparate ugradbene posebno bilo gdje i to ti se sve montira sa kuhinjom u tomslucaju mozes zaboraviti na garanciju ovu produzenu od 5g i to je provjereno.pricao mi covjek za moju whirlpool perilicu sudja kaze to sto ti garancijua pokriva ti vjerojatno nikada nece krepati ali gumice brtve i slicno oce a to je potrosni materijal i tako ti je i sa vesmasinam i sl.

agram1907
12.11.2009., 17:48
ako će ti stolar koji radi kuhinju ugrađivat aparate, onda nećeš imati garanciju, da .... ali ako ti aparate postavi netko tko ima licencu i tko je ovlašten za to, ovjeri ti pečatom registrirane firme da je on to napravio , onda ti po svakom pravu i zakonu garanciju moraju priznat ...

inmarion
09.12.2009., 07:03
Uzeli smo candi cdi 454 perilicu. Zna li tko koliko joj traju programi pranja? Jos je nismo startali, tek se trebamo useliti, pa da znam za pocetak ;) Hvala!

milomoje
09.12.2009., 17:38
Uzeli smo candi cdi 454 perilicu. Zna li tko koliko joj traju programi pranja? Jos je nismo startali, tek se trebamo useliti, pa da znam za pocetak ;) Hvala!

zar ti nije jednostavnije kad je ukljucis pogledati upute i praralelno raditi na njoj a to mozes i prije nego je ukljucis usput procitas i upoznas se sa aparatom.
Ja bi ti to savjetovao.

http://i45.tinypic.com/esw1uf.jpg

milomoje
09.12.2009., 17:44
Ne pise koliko traje ali uglavnom programi normalan, Stedljiv i snažan su ti preko 1h30min do 2h30min a ostali lagani i brzi su po meni skroz jedan te isti program mozda je mali vremenski razmak. Brzi bi trebao raditi do 45 min to sve zavisi od proizvodaca a lagani vjerovatno pola sata.
Namakanje otprilike do 15min isto sve zavisi od proizvodaca ali kako sto vidis ne pise nigdi ako slucajno nadem negdi javim ti se sa preciznijim informacijama.

inmarion
10.12.2009., 13:58
Ne pise koliko traje ali uglavnom programi normalan, Stedljiv i snažan su ti preko 1h30min do 2h30min a ostali lagani i brzi su po meni skroz jedan te isti program mozda je mali vremenski razmak. Brzi bi trebao raditi do 45 min to sve zavisi od proizvodaca a lagani vjerovatno pola sata.
Namakanje otprilike do 15min isto sve zavisi od proizvodaca ali kako sto vidis ne pise nigdi ako slucajno nadem negdi javim ti se sa preciznijim informacijama.

hvala :top:

Clarice
13.12.2009., 16:49
bok svima,
malo sam proučila ovaj forum, ali kako se ponude stalno mijenjaju pitat ću što je trenutno aktualno.
Uglavnom, planiram kupiti perilicu, do 3.000kn. Što mi preporučate?

hvala!

they call me Bo
14.12.2009., 09:16
imam jedno pitanje, molim lijepo bez smijeha:D
planiram kupiti ugradbenu suđericu, i zanima me ugradnja...
da li suđericu ugrađuje ekipa iz dućana, ovlašteni servis ili ja, tj MM?
zanima me radi garancije, tj da li to ima veze jedno s drugim?

vikica
16.12.2009., 16:05
Imam baš tu perilicu. Pereem najčešće na eko programu koji traje oko 1,5 sat.
Ovaj prvi je oko 2 sata. A ostale tako rjetko uključjem, a još rjeđe gledam koliko dugo traju :D

vikica
16.12.2009., 16:13
imam jedno pitanje, molim lijepo bez smijeha:D
planiram kupiti ugradbenu suđericu, i zanima me ugradnja...
da li suđericu ugrađuje ekipa iz dućana, ovlašteni servis ili ja, tj MM?
zanima me radi garancije, tj da li to ima veze jedno s drugim?
Dućan tj firma gdje kupuješ ti mora dati garanciju!!!
A ugrađuje ju onaj kome platiš (ili ti sama).

liena
16.12.2009., 21:00
Molim pomoć. Kupujem novu kuhinju, također i perilicu, pa me zanima vaše iskustvo je li bolje kupiti ugradbenu perilicu sa vidljivim ili nevidljivim komandama?

Kladi
16.12.2009., 23:09
Molim pomoć. Kupujem novu kuhinju, također i perilicu, pa me zanima vaše iskustvo je li bolje kupiti ugradbenu perilicu sa vidljivim ili nevidljivim komandama?

ja imam s nevidljivim, moja mama s vidljivim, iste su marke i čini mi se da je moja tiša....:ne zna:

bulthaup
17.12.2009., 08:50
Nevidljive su uvijek tise.:mig:

vikica
17.12.2009., 17:30
Ma jesu tiše!?
Mislim da je samo u izgledu fora i preferencijama. Meni su ljepše nevidljive mašine, ne srši neka ploča s komandama, ali možda je nekome to lijepo. :mig:
I da, moja nevidljiva baš i nije nešto tiha :p

liena
17.12.2009., 21:45
ja imam s nevidljivim, moja mama s vidljivim, iste su marke i čini mi se da je moja tiša....:ne zna:

Kako se radi sa nevidljivim komandama, programiram pranje i zatvorim (?) kako znam kada je mogu otvoriti?

Aoife
17.12.2009., 22:44
Da, programiraš pa zatvoriš. Moja ima neko crveno svjetlo koje projicira na pod dok radi, pa se zna na prvi pogled. Što je korisno jer je tiha :p. Osim toga, na kraju pranja zapišti.

onix
18.12.2009., 07:20
Kako se radi sa nevidljivim komandama, programiram pranje i zatvorim (?) kako znam kada je mogu otvoriti?

A i ako otvoriš usred pranja ništa se strašno ne dogodi, probala ja na ovoj sa vidljivim komandama:rofl:, očito je i ona dovoljno tiha. Da sam to znala, možda bih i ja kupila ovu sa skrivenim komandama. Mada, fućkaš ti displej koji ti pokazuje vrijeme ako ga ne vidiš (zašto ga uopće stavljaju :misli:), a i nisam htjela stroj koji ima skriven gumb za isključivanje, štajaznam kakva frka se može dogodit, a ja da onda razmišljam kako ću je isključit :ne zna:.

bulthaup
21.12.2009., 11:24
A i ako otvoriš usred pranja ništa se strašno ne dogodi, probala ja na ovoj sa vidljivim komandama:rofl:, očito je i ona dovoljno tiha. Da sam to znala, možda bih i ja kupila ovu sa skrivenim komandama. Mada, fućkaš ti displej koji ti pokazuje vrijeme ako ga ne vidiš (zašto ga uopće stavljaju :misli:), a i nisam htjela stroj koji ima skriven gumb za isključivanje, štajaznam kakva frka se može dogodit, a ja da onda razmišljam kako ću je isključit :ne zna:.

Pa cim otvoris masinu ona se iskljuci.:mig:

murtila
21.12.2009., 11:52

Da, tako nekako sam i ja razmišljala, neka ja to sve vidim :mig:
i kupila sa vidljivim, i neka sam, tiha mi je i prezadovoljna sam :D

i nekako mi draže da su ti svi botuni vanka zbog pare, vručine....:brukica:
mislim nisu ni ovi drugi unutra, ali eto nekako mi više ulijeva povjerenje :rofl:

ove druge puštaju svijetlo na pod (kako je Aoife rekla )

Carmina
28.12.2009., 14:17
Pozdrav!

Zanima me,mislite li da je moguće kupiti pristojnu perilicu za oko 2000kn?
Ima par modela te cijene, ali me strah da će se raspast nakon mjesec dana.
http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.31fe2ce6d5164227bb7de261c295326d .perilica_posu_a_samostojeca_haier_dw12-pfe1.aspx
http://www.outlet.hr/bijela-tehnika/perilice-sudja/whirlpool/perilica-posuda-adp-4407

Ima li netko iskustvar s ovim modelima?
Više novca ne bi odvajala (a za podstanarski stan mi se čini da nema ni smisla).

Hvala!

murtila
28.12.2009., 20:42
Pozdrav!

Zanima me,mislite li da je moguće kupiti pristojnu perilicu za oko 2000kn?
Ima par modela te cijene, ali me strah da će se raspast nakon mjesec dana.
http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.31fe2ce6d5164227bb7de261c295326d .perilica_posu_a_samostojeca_haier_dw12-pfe1.aspx
http://www.outlet.hr/bijela-tehnika/perilice-sudja/whirlpool/perilica-posuda-adp-4407

Ima li netko iskustvar s ovim modelima?
Više novca ne bi odvajala (a za podstanarski stan mi se čini da nema ni smisla).

Hvala!

Ne vjerujem da će se raspast :D

od ove dvije, ja ipak glas dajem Whirlpoolovoj, nego ovoj kineskoj :rolleyes:
čini mi se da sam nešto čitala o tim proizvodima, negativno

konkretno o ovoj perilici nemam pojma, ni o jednoj ni o drugoj
meni je dosta bitan ovaj program brzog pranja koje ti imaju i jedna i druga

a cijena....pa i da je skuplja, nosiš je sa sobom :mig:

Zvončica
01.01.2010., 22:29
Pitanje: da li je itko pokušao oprati u suđerici nešto od mesinga ili od bakra? Ima nekakvih iskustava?

Hvala!

Ivek_35
07.01.2010., 11:21
gledam uzet perilicu jer je stara riknula, gledali smo malo zvucnija imena, tipa elektrolux, aeg i to ali zeni se svidja gorenje http://corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/perilice-posudja/gorenje-perilica-posudja-gs-62110-bw. jel tko ima kavih iskustva?

Procky
08.01.2010., 18:03
Dugo vremena trazio nacin da saznam nesto vise o sudjericama,posto nemam interneta..pa mi sinulo napokon,pa imam iphone..hehe.. I tako ja nadjoh ovaj divni forumcek,cuo za jedan divan ducan u Samoboru i odmah otpilio ducane tipa Getro,Metro i sl. Ew upravo kupio Beko dfn 1530.. I to za 2.195 kn sa dostavom sutra,a sutra je subota.. Svaka cast na preporuci.. Bekicu mi ima susjeda i pere 2x dnevno a radi besprijekorno.. Nadam se da ce i moja..

anđeo čuvar
12.01.2010., 21:36
ako će ti stolar koji radi kuhinju ugrađivat aparate, onda nećeš imati garanciju, da .... ali ako ti aparate postavi netko tko ima licencu i tko je ovlašten za to, ovjeri ti pečatom registrirane firme da je on to napravio , onda ti po svakom pravu i zakonu garanciju moraju priznat ...

LOL koje idiotarije...:rofl::rofl:
kupili elektrolux u periodu kad su davali 6 god. jamstvo.
Nazvala ja u elektroluks HR i pitala dal jamstvo vijedi na samo odr. mjestima, vele oni na svim prodajnim mjestom, pitam ja dalje jel treba netko ovlašten postavljat mašinu jer da nemam namjeru plaćat 200kn za spojit dovod i odvod vode i 10 min. posla, vele oni ne treba nitko odr.
End of story.

Po vama svako jamstvo ne vrijedi (čak ni ono koje je uobičajeno) ako to ne spoji i naplati njihov serviser!! kad ti mašina crkne pa kad ti treba mjastor za popravak nemreš ga dobit ni za lijek a kamoli da se on zayebava sa spajanjem...:flop::flop:

anđeo čuvar
12.01.2010., 21:37
Dugo vremena trazio nacin da saznam nesto vise o sudjericama,posto nemam interneta..pa mi sinulo napokon,pa imam iphone..hehe.. I tako ja nadjoh ovaj divni forumcek,cuo za jedan divan ducan u Samoboru i odmah otpilio ducane tipa Getro,Metro i sl. Ew upravo kupio Beko dfn 1530.. I to za 2.195 kn sa dostavom sutra,a sutra je subota.. Svaka cast na preporuci.. Bekicu mi ima susjeda i pere 2x dnevno a radi besprijekorno.. Nadam se da ce i moja..

I??? kako radi Beko...da vidim jel sam ja glupa kad sam za svoju Elektroluks dala 4000kn:D

1234roka
20.01.2010., 14:32
Pozdrav svima koliko vas ima
Novi sam ovdje pa molim za pomoć
Trebao bi kupiti perilicu posuđa ugradbenu cijena 2500-4000 kn i nesmije biti slovenska tj. gorenje
Unaprijed hvala na pomoći:top:

milomoje
20.01.2010., 17:57
I moja je AAA,ali nemam opciju da mogu uključit sušenje(ili ja to još ne znam)
Na isti način sušim-otvorim,pričekam par minuta,i suho je...

E sad,u koliko vremena je suho kod AAB,to ne znam,tako da se i meni čini da je to sve isto

Pa imaš ventilatorkse perilice ili bez ventilatora. Sušenje se odvija na samom kraju naravno i to koliko ja znam kod Mielea, Siemensa i De dietrcha 3 minute prije završetka programa.
Inače klasično bez ventilatora sušenje funkcionira baš kako ti radiš.

milomoje
20.01.2010., 18:02
Da, tako nekako sam i ja razmišljala, neka ja to sve vidim :mig:
i kupila sa vidljivim, i neka sam, tiha mi je i prezadovoljna sam :D

i nekako mi draže da su ti svi botuni vanka zbog pare, vručine....:brukica:
mislim nisu ni ovi drugi unutra, ali eto nekako mi više ulijeva povjerenje :rofl:

ove druge puštaju svijetlo na pod (kako je Aoife rekla )

Vidljive ili nevidljive komande prvo zašto rade a to je radi same estetike.
Nekom se više sviđaju nevidljive iz razloga što želi da mu se u donjem dijelu kuhinje isključivo vidi drvo ili neki drugi razlog a što se tice kvalitete odnosno kvarova koliko imam saznanja jer inače radim u trgovini kućanskih aparata nema baš velike razlike.

milomoje
20.01.2010., 18:03
Da na dodam para nebi smila izlaziti iz same perilice pri pranju a u pravilu bi to bilo da se vrata ne brtve dobro i da treba taj dio pogledati zašto ne brtvi.

murtila
22.01.2010., 13:05
Da na dodam para nebi smila izlaziti iz same perilice pri pranju a u pravilu bi to bilo da se vrata ne brtve dobro i da treba taj dio pogledati zašto ne brtvi.

Naravno da mi para ne izlazi....

a što se tiće sušenja, suđe je ustvari odmah suho, osim plastike na kojima ostane malo kapljica,
pa zato otvorim i ostavim par minuta, a ustvari najviše da mi izađe para

sfar
22.01.2010., 13:34
LOL koje idiotarije...:rofl::rofl:
kupili elektrolux u periodu kad su davali 6 god. jamstvo.
Nazvala ja u elektroluks HR i pitala dal jamstvo vijedi na samo odr. mjestima, vele oni na svim prodajnim mjestom, pitam ja dalje jel treba netko ovlašten postavljat mašinu jer da nemam namjeru plaćat 200kn za spojit dovod i odvod vode i 10 min. posla, vele oni ne treba nitko odr.
End of story.

Po vama svako jamstvo ne vrijedi (čak ni ono koje je uobičajeno) ako to ne spoji i naplati njihov serviser!! kad ti mašina crkne pa kad ti treba mjastor za popravak nemreš ga dobit ni za lijek a kamoli da se on zayebava sa spajanjem...:flop::flop:

U krivu si ..... serviseri ne zarađuju baš tako kao što kažeš (no trebali bi i više) a obrazložit ću. Toliko tipova mašina ima Electrolux i podfirmi koje je kupio kao npr... zanussi, artur matrtin, aeg itd pa da ti se smuči od siline podataka i što od perilica i ostalih aparata od prije 10 god do sada. Vjeruj mi toliko informacija da ti mozak stane a na kraju došle su i nove vrste koje više sa mehanikom skoro nemaju veze i sve su čipirane ili rade po upucanom kompjuterskom programu.Sve to ama baš sve mora znat serviser... popravi frižider popravi mašinu za suđe itd da ne nabrajam aparate jer baš sve ih moraš znat popravit .
Da vani postoje specijalizanti koji popravljaju samo određeni tip mašine i normalno je da im je lakše i bolje su plačeni. Evo Ti primjer. ja kao ovlašteni
serviser dođem do tebe i konstatiram da na tvojoj perilici trebam npr. pumpu vode ili recimo motor i to trenutno nemam . Trebam ga naručit i to samo pomoću PNC-a i nikako drukčije. Taj dio ja plačam odmah Electroluxu i onda oni meni na osnovu moje fakture normalno dio+ rad plate za 45 dana.
Dolazak do 50 km je 100kn. Toliko da je to skupo , i u ovom slučaju naplačujem jedan dolazak .Mizerija od zarade no ako nisi ovlašteni nemaš uvid u dokumentaciju koja je zaštičena i otpadaš,,,, tako da i one aparate koji nisu pod garancijom ne možeš popravljat jer nisi u toku i nemaš uvid u ništa.
Servisi se generalno zatvaraju u zadnje vrijeme .. boli glava.

1234roka
25.01.2010., 12:59
Ima li ko iskustva s perilicom od končara
PP 60BD9
nekako mi zapala za oko a unutrašnjost ista kao i bosh:kava:

1234roka
26.01.2010., 19:10
kaj nitko da mi da neko mišljenje o končarevoj perilici:ne zna:

poison5
27.01.2010., 09:22
kaj nitko da mi da neko mišljenje o končarevoj perilici:ne zna:

to sam i ja pitala prije mjesec dana a nisam dobila odgovor.Ja od Končara imam staklokeramičku ploči i ona je super a za perilicu se i ja pitam kakva je:misli:

milomoje
27.01.2010., 17:32
Koliko para toliko i muzike to je moje mišljenje prema Končaru

1234roka
27.01.2010., 19:31
Pa nebi se baš složio čuo sam da je od bosh-a otkupio tehnologiju za tu perilicu a i da se i končareve i bosh-ove proizvode u istoj tvornici u turskoj:kava:

milomoje
29.01.2010., 10:44
Pa nebi bilo ni dobro da se složiš nismo svi isti a moj argument zašto mislim da nije dobar što je nevažno di se radi bilo u turskoj ili kini ili nekoj drugoj zemlji nego što su preskupi za kvalitetu koju nude. To je jedan od kriterija kad kupujem a ima ih još puno ovisno što se kupuje, što ti je bitno na aparatu a što nije itd. Inače sam izgled mi je zadnji od kriterija kod kupnje a i danas teško da bi mogli naići na nešto ružno jer sve je u izgledu bar kad je u pitanju srednja klasa.

1234roka
29.01.2010., 15:18
Meni se čini da je realnija cijena končara nego boch-a ako se radi o istom proizvodu samo pod drugim imenom jer iz iskustva znam da se ime plaća barem trečinu cijene ako ne i više a kvaliteta ista a to ti je najbolji primjer kod auta a isto ti je kod kučanskih aparata

milomoje
29.01.2010., 17:28
To stoji ali nebi Končar ali ne samo njega nego općenito za te novce ne uzimam ništa kako kažu nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino.

ddavidd
28.02.2010., 20:27
koja je perilica najbolji izbor (do 3500 kn) u okolici zg-a?

Urban83
10.03.2010., 14:08
Naime, u potrazi sam za jednom kvalitetnom perilicom posudja, pa me zanimaju razlicita misljenja i savjeti, do koje cifre ici, na sto obratiti pozornost, itd itd.

Ova mi je upala u oko http://corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/perilice-posudja/samostojece-perilice-posudja/bosch-perilica-posudja-sms40m02eu

Unaprijed zahvaljujem! :mig:

vivian25
12.04.2010., 19:59
Ima li netko iskustva s Beko perilicom suđa?

Stella_01
18.04.2010., 19:53
Za početak, molim bez smijeha. :rolleyes: Totalni sam tukac što se tiče ovoga, a perilicu smo prvi puta tek sad kupili. Perilica je ugradbena (Quadro DW-EB4515), a gumbići su s gornje strane vrata. Upute su loše, ili bolje da kažem nikakve.. Zanima me:
1. kako da upalim perilicu, tj, mogu li prvo stisnuti tipku za normalno pranje, zatim ON/OFF pa zatvoriti vrata, jer drukčije ne mogu.

2. u uputama piše da kad je perilica gotova prvo moram stisnuti ON/OFF, isključiti dovod vode, pa tek onda otvoriti vrata... ALI, perilica je ugradbena, pa ne mogu stiskati tipke prije nego otvorim vrata...

3. ako koristim tablete za pranje, trebam li puniti posude za sol i za tekućinu za ispiranje ?

Unaprijed hvala nekoj dobroj duši koja ima volju prosvijetliti i pomoći meni glupaku :)

cilla
18.04.2010., 21:44
nemam quadro, već gorenje al valjda je princip isti :D

1. upalim je na on/off , namjestim program koji hoću i zatvorim, i ona tad počne prati

2. kad završi ima signal da je gotova, otvorim i ugfasim na on/off, ništa drugo nije potrebno

3. moja ima program za tablete 3u1, ali ja stavljam i sol i sjajilo, i ne koristim tu opciju 3u1, ali koristim te tablete. kod nas je voda dosta tvrda, tako da je bolje koristiti i sol neovisno o tabletama

nadam se da ti je od pomoći :cerek:

Stella_01
19.04.2010., 12:33
nemam quadro, već gorenje al valjda je princip isti :D

1. upalim je na on/off , namjestim program koji hoću i zatvorim, i ona tad počne prati

2. kad završi ima signal da je gotova, otvorim i ugfasim na on/off, ništa drugo nije potrebno

3. moja ima program za tablete 3u1, ali ja stavljam i sol i sjajilo, i ne koristim tu opciju 3u1, ali koristim te tablete. kod nas je voda dosta tvrda, tako da je bolje koristiti i sol neovisno o tabletama

nadam se da ti je od pomoći :cerek:

Ma kako ne bi pomoglo... puno hvala. :mig: :mig:

zoranp
25.04.2010., 23:17
Kupili smo prije cca 3,5 godine Candy perilicu za sudje.
Isti tip perilice su kupili još dvoje naših prijatelja.
Eto u zadnjih godinu i pol dana svakog od nas je posjećivao serviser barem tri puta.
Te se potrga ručkica na vratima, pa ne zatvaraju vrata, pa rikne grijač, pa rikne elektronika, pa stane i više ne pere, pa se ne otvaraju vratašca za prašak.....

Toliko o Candyu.

Poućeni tim iskustvom, od sad kupujemo samo BEKO i QUADRO.
Barem imaju po pet godina garancije i jeftiniji su. Pa kad rikne, neka serviser dolazi, ali ne o mom trošku.

Stari Zeke
26.04.2010., 20:27
Pozdrav,

molim komentare na ovaj model perilice posuđa:

http://www.gorenje.hr/perilice_posuda?c=271883

Privukla me garancija 5god, a mislim da ima neki dovoljan set funkcija. Kvare li se te gorenje perilice? Hvala!

Zeke

Leptiric
11.05.2010., 11:39
moja stara candy perilica vec odavno otkazuje poslusnost, pa je doslo vrijeme da kupim novu... :)
citajuci ovaj topic zakljucila sam da bi uzela bosch... to mi je sugerirao i prodavac u andabake, s tim da je naglasio da kupim proizvedenu u njemackoj...
zanima me jel netko zna kako da znam koje su proizvedene u njemackoj trazeci ih po netu (uzivo znam pogledati koja je njemica :zubo:, ali ih po ducanima po splitu ima jako malo)... jel moguce da su iz njemacke one navedene u katalogu i na stranicama www.bosch-home.com/hr (http://www.bosch-home.com/hr)? :ne zna:
zasad su mi zapele za oko slijedece: SMS58M32EU i SMS53M08EU... ima li tko iskustva s njima?

kiya
16.05.2010., 00:53
Ima li ko iskustva s perilicom od končara
PP 60BD9
nekako mi zapala za oko a unutrašnjost ista kao i bosh:kava:

Mozda malo kasno, ali vlasnicama sam Koncarice pp 60, u inox boji... PREZADOVOLJNA SAM! Perilica ima super programe, moze prati samo donju kosaru ili samo gornju, ima program brzog pranja, ima program detaljnijeg koji je isto vremenski ok, s pretpranjem 70min, 55min bez. I sto je super, vrlo je tiha!

kiya
16.05.2010., 00:56
Meni se čini da je realnija cijena končara nego boch-a ako se radi o istom proizvodu samo pod drugim imenom jer iz iskustva znam da se ime plaća barem trečinu cijene ako ne i više a kvaliteta ista a to ti je najbolji primjer kod auta a isto ti je kod kučanskih aparata

Koncar ti daje najduzu garanciju na svoje perilice, cak 6 godina!!!! Gorenje mislim 5, Bosh i ostali, svega dvije!

kiya
16.05.2010., 00:59
moja stara candy perilica vec odavno otkazuje poslusnost, pa je doslo vrijeme da kupim novu... :)
citajuci ovaj topic zakljucila sam da bi uzela bosch... to mi je sugerirao i prodavac u andabake, s tim da je naglasio da kupim proizvedenu u njemackoj...
zanima me jel netko zna kako da znam koje su proizvedene u njemackoj trazeci ih po netu (uzivo znam pogledati koja je njemica :zubo:, ali ih po ducanima po splitu ima jako malo)... jel moguce da su iz njemacke one navedene u katalogu i na stranicama www.bosch-home.com/hr (http://www.bosch-home.com/hr)? :ne zna:
zasad su mi zapele za oko slijedece: SMS58M32EU i SMS53M08EU... ima li tko iskustva s njima?

I meni su sugerirali Bosh... 2 god garancije, ja uzela Koncar sa 6 god garancije. A trgovac mi je isto rekao: Sve ovisi i kakve ste srece, identican proizvod mozete dobiti savrsen, a mozete dobiti i onaj koji ce stalno biti na servisu...

k-kekec
21.05.2010., 21:10
mi od 11. mjeseca koristimo Electrolux (žena htjela - kolegica ima pa zna iz prve ruke) model 66010X, lijepo se uklopila, radi 2 - 3 puta tjedno, nije prebučna, iako se čuje al nismo imali s kojom drugom markom usporediti...
garancija nam nikad nije bila prioritet jer nitko ne jamči da sa 5 godina jamstva neće bit problema kao ni sa ovom koja ima 2 godine.
problemi više mogu nastat sa Gorenjem ili Beko za 4 godine kad servis nebu htjel priznat jer to kao "ne ulazi u jamstvo" :D

mmicic
22.05.2010., 17:16
Nama zapela za oko Bosch SMV40M00EU, 4.199,00 kuna, vidim da je par ljudi s foruma kupilo.
Ako sam dobro shvatila ima 4 programa a prosječni program pranja traje 140 minuta. Nama se to čini puno. Kako do sad nikad nismo imali perilicu ne znam je li to puno ili normalno? Pliz help!
E da, za pranje kupujem samo tablete ili u nju ide i neki detregent za sudjerice (vidi se da sam totalni rookie:(
Ako ko ima kakav dobar hint, pliz savjetujte:) I je li moguće za 100-200 kuna više (ili manje) kupiti neki još bolji model ili ...(ne kažem da je ovo malo al kad već pljujemo toliku lovu da znam da je to najbolje što smo mogli kupiti za te novce).
Kad smo nedavno popravljati Indesit perilicu/sušilicu majstor mi je rekao da jedino što on savjetuje je Bosch (vidim da su dileme je li iz Turske ili Njemačke) pa kako smo se jaaako opekli na perilicama odlučili poslušati majstora, prodavača u dućanu i još vas s par s foruma:)

E da, ako ko zna di ima ima jeftinije...:s

Aoife
22.05.2010., 20:33
Ja imam ovu gore spomenutu Electrolux, prosječan program traje 115 minuta. Za suđericu ti trebaju tablete + neka tekućina za sjaj čaša + sol. Sada imaš neke tablete tipa 5-u-1 ili 7-u-1 koje kakti sve zamjenjuju tj. treba samo tableta - ali evo ovdje neki preporučuju da se svejedno koristi sol zbog tvrde vode u Hrvatskoj.

heda.haha
10.07.2010., 09:39
Kakva su vaša iskustva s perilicom posuđa od 45cm?
Zasigurno nije prevelika, ali ipak...
Hvala!

Helliona
24.07.2010., 19:43
Molim savjet za perilicu za suđe!
ne bih nešto skupo, a skupo mi je sve preko 3.500 kn. do sada sam imala wihirpool, bila zadovoljna, ali sada je krepala i moram kupit novu.
nije mi važno da ima 10 programa, ionako koristim 2 programa, onaj za brzo pranje do 30 min ili onaj za najgadnije na 75 stupnjeva. važno mi je da doljnja rešetka nije skroz fiksna jer mi onda ne bi stale sve padele i da je sve AAA. Danas sam malo gledala, sve je to jako slično, ali ... kakva su vaša iskustva?

Armstrong
26.07.2010., 11:49
STARI ZEKE, niti u ludilu gorenje. Da dobiješ badave nemoj uzeti. Vjeruj mi. Što je napravljeno poslije 2000god. brzo se kvari. Kupi bilo šta drugo samo nemoj to, niti beko, ostale opcije su ti otvorene. Ako želiš nešto što će imati i tvoji šukun unuci kupi siemens :top: .

HELLIONA kupi opet whirpool, i dalje je ostala dobra marka. Ako je više neželiš izaberi nešto između: bosch, candy, electrolux- gledaj ovim redom. ostalo je skuplje, tipa miele.

Ako želite tihu preilicu neka u u papirima bude buka manja od 45dB.

Superbeasto
05.08.2010., 22:25
poz,

gledam malo thread o perilicama rublja i ovaj. Vidim da je tamo situacija po poznavanju tehnike puno bolja :) Sad me uglavnom zanima da li one marke kod perilica rublja koje treba izbjegavati vrijedi i u ovom području ili je ovdje priča drugačija? I općenito koja bi bila nekakva top 5 lista najboljih proizvođača?

Hvala.

Armstrong
07.08.2010., 11:47
Evo ti top 5:
1.Miele
2.Siemens
3.AEG
4.Bosch
5.Whirpool

murtila
07.08.2010., 12:34
Molim savjet za perilicu za suđe!
ne bih nešto skupo, a skupo mi je sve preko 3.500 kn. do sada sam imala wihirpool, bila zadovoljna, ali sada je krepala i moram kupit novu.
nije mi važno da ima 10 programa, ionako koristim 2 programa, onaj za brzo pranje do 30 min ili onaj za najgadnije na 75 stupnjeva. važno mi je da doljnja rešetka nije skroz fiksna jer mi onda ne bi stale sve padele i da je sve AAA. Danas sam malo gledala, sve je to jako slično, ali ... kakva su vaša iskustva?

I ja sam muku mučila sa perilicama, i nisam mislila dati preko te cijene,
al onda vidiš ovo vidiš ono, i sve sam se pomalo dizala na kraju uzela od 5000
elektolux, prezadovoljna, ima taj program od pola sata i to na 60 stupnjeva i da njega nemam :visi: i jedino njega koristim svaki dan, ajde ponekad ovaj od 75
i baš mi nekidan kaže prija da se ona zeznila što nije gledala to za donju rešetku,
znači meni se i na donjoj dio spušta i stvarno mi stane svega i svačega, i teče i tave i pjati, stvarno toga natrpam i sve lijepo opere taj kratki program :s
ustvari htjela sam reč da je moja tada toliko koštala, za got nešto manje a da sam prije koji mjesec vidjela za puno manje, mislim da je baš bila oko 3500 (na nekoj akciji)
i došlo mi je za plakat :(

murtila
07.08.2010., 12:36
I meni su sugerirali Bosh... 2 god garancije, ja uzela Koncar sa 6 god garancije. A trgovac mi je isto rekao: Sve ovisi i kakve ste srece, identican proizvod mozete dobiti savrsen, a mozete dobiti i onaj koji ce stalno biti na servisu...

Slažem se sa trgovcem :D

Poles.ana
07.08.2010., 15:26
Pitanje: uzeli smo perilicu Neo u Technomarketu u Rijeci, ugradbena s unutrašnjim komandama, inače 2000kn, kupili za 1500. Da li netko od vas ima tu marku? Čuli smo da imaju ok frižidere, ali za perilice ne znam...
Kupili smo je, ali je nismo još stavili u funkciju, tako da budite blagi. :rofl:
Osim cijene, privukla nas je garancija na 2 godine...

ishtvanna
08.08.2010., 14:33
Ovako. Mi smo prije god dana kupili novu kuhinju i ostavili mjesto za ugradbenu perilicu - imamo doma i frontu koja se na to montira.
Sad, kad su nam monteri montirali kuhinju, rekli su neka pazimo pri kupovini suđerice. Problem je sljedeći - imamo aluminijski cokl ispod, pa kad se budu otvarala vrata perilice, da se mogu otvoriti do kraja, odnosno - htjeli bi kupiti takvu da taj cokl ne treba rezati, jer navodno kod nekih perilica cokl smeta.

Kako su nam oni tad objasnili, treba kupiti perilicu koja se nekak otvara malo gore, pa onda van - tako da cokl ne smeta.

Da li itko zna o čemu ja govorim? :ne zna: Jer sad se spremamo kupiti perilicu, pa ne bih htjela kupiti takvu da moram ispod rezati cokl od kuhinje jer će to biti ružno....

HELP :D

Armstrong
08.08.2010., 19:27
Ovako. Mi smo prije god dana kupili novu kuhinju i ostavili mjesto za ugradbenu perilicu - imamo doma i frontu koja se na to montira.
Sad, kad su nam monteri montirali kuhinju, rekli su neka pazimo pri kupovini suđerice. Problem je sljedeći - imamo aluminijski cokl ispod, pa kad se budu otvarala vrata perilice, da se mogu otvoriti do kraja, odnosno - htjeli bi kupiti takvu da taj cokl ne treba rezati, jer navodno kod nekih perilica cokl smeta.

Kako su nam oni tad objasnili, treba kupiti perilicu koja se nekak otvara malo gore, pa onda van - tako da cokl ne smeta.

Da li itko zna o čemu ja govorim? :ne zna: Jer sad se spremamo kupiti perilicu, pa ne bih htjela kupiti takvu da moram ispod rezati cokl od kuhinje jer će to biti ružno....

HELP :D

Točno zanm što te mući :rofl: , bojim se da u hrv. nema takvih perilica, ja sam kod sebe u njemačkoj našao takvu, ali mi je kuhinja bila dobro prilagođena pa nisam to kupio. Nema ti druge nego rezati, jbg :flop:

ishtvanna
08.08.2010., 19:31
A kako to onda izgleda? ima netko fotke svoje kuhinje sa potpuno ugradbenom perilicom, da vidim na što to liči?

A koji proizvođač ima takve perilice? nije mi problem ni skočit u inozemstvo, samo da znam kaj tražim!

Armstrong
08.08.2010., 19:41
To sam ja gledao još prije 13god u njemačkoj, mislim, ali nisam sig. da je to bio bosch, nemoj me držati za riječ jer je ipak puno god prošlo.

bulthaup
09.08.2010., 11:42
A kako to onda izgleda? ima netko fotke svoje kuhinje sa potpuno ugradbenom perilicom, da vidim na što to liči?

A koji proizvođač ima takve perilice? nije mi problem ni skočit u inozemstvo, samo da znam kaj tražim!

Evo ovako to izgleda:

http://i33.tinypic.com/33049d0.jpg

ombia
09.08.2010., 12:23
Bult kako se otvara takva perilica? Kako je gore opisano, podignes vrata pa onda otvoris :ne zna:

inra
09.08.2010., 12:34
mi smo nedavno kupili Candy CDI3515, potpuno ugradbena. bila je oko 4.300 kn. i moram reći da sam prezadovoljna. ima oooogromne košare i u njih mi stane baš sve. od tepsija za kolače do visokih lonaca i mojih ogromnih tanjura i visokih čaša koje stanu u malo koju perilicu. gornja košara je pomična pa zaista u nju svašta stane, a donja nema one razdjelnike (one šipkice ili kako se već to zove) za tanjure nego je jedna velika jama bez dna i jako je zgodno u nju uvaliti bilo što.
pere odlično. do sada je uspjela odgovoriti na svaki izazov. i ono što je nama od svega bilo najbitnije je da je jako tiha. još nema vrata, ali se svejedno skoro ne čuje. kada se stavi vratnica, bit će bešumna :D

htjeli smo uzeti bosch SMV40M00EU, ali ovdje nas je kupila ta donja košara koja je zaista ogromna.

eto, možda kome pomogne u izboru :)

bulthaup
09.08.2010., 12:37
Bult kako se otvara takva perilica? Kako je gore opisano, podignes vrata pa onda otvoris :ne zna:

Samo se povuce prema sebi, ali se i ovaj donji dio (ispod crte) pomjeri malo naprijed.(odnosno zarotira malo, sa crtom kao osovinom):)

ombia
09.08.2010., 14:54
a donja nema one razdjelnike (one šipkice ili kako se već to zove) za tanjure nego je jedna velika jama bez dna i jako je zgodno u nju uvaliti bilo što. )

A kako onda tanjuri stoje a da ne udaraju jedni o druge? :ne zna:
Mozes li objasniti kako se pomice gornja kosarau, u visinu?
Bult hvala.:)

ishtvanna
09.08.2010., 15:02
Evo ovako to izgleda:

http://i33.tinypic.com/33049d0.jpg

Aha - samo vidim da ispod perilice nemaš cokl - mislim, taj cokl je samo od perilice i nije spojen s ostalim elementima, jel da?

Jer kod mene je ispod svih elemenata alu cokl, u jednom komadu, a perilica je baš negdje na sredini - i sad ćemo vjerojatno morat rezat dio cokla kako bi se vrata mogla otvarat. :ne zna:

A jel ima još tko slika bilo kakvih ugradbenih perilica, ali da se to vidi kako sjeda u kuhinju - jer tražim po netu i nađem hrpu tih ugradbenih, ali ni jedna nije slikana baš u prostoru...

Inače, kuhinja ti izgleda mrak! baš mi se svidja!

bulthaup
09.08.2010., 15:22
Aha - samo vidim da ispod perilice nemaš cokl - mislim, taj cokl je samo od perilice i nije spojen s ostalim elementima, jel da?

Jer kod mene je ispod svih elemenata alu cokl, u jednom komadu, a perilica je baš negdje na sredini - i sad ćemo vjerojatno morat rezat dio cokla kako bi se vrata mogla otvarat. :ne zna:

A jel ima još tko slika bilo kakvih ugradbenih perilica, ali da se to vidi kako sjeda u kuhinju - jer tražim po netu i nađem hrpu tih ugradbenih, ali ni jedna nije slikana baš u prostoru...

Inače, kuhinja ti izgleda mrak! baš mi se svidja!

Hvala,

Ovaj cokl nije od perilice nego je upravo dio kuhinje (takodje je aluminijski)

Bolje se vidi na ovoj fotografiji:

http://i35.tinypic.com/lb2gp.jpg

inra
09.08.2010., 15:32
A kako onda tanjuri stoje a da ne udaraju jedni o druge? :ne zna:
Mozes li objasniti kako se pomice gornja kosarau, u visinu?
Bult hvala.:)

ovako :mig:

http://a.imageshack.us/img62/9023/img0885o.th.jpg (http://img62.imageshack.us/i/img0885o.jpg/)

većina perilica s kojima sam se sretala u kuhinjama i dućanima ima one kao visoke šipkice. kod moje mame su u donjoj košari visoke petnaestak cm, a to je dosta nezgodno kod slaganja ostalog suđa osim tanjura. ova i što ima nekih visokih dijelova svi se spuštaju na dno košare pa ne smetaju.

a gornja košara se pomiče u visinu. samo podigneš i zakačiš. ima neki klik sistem.

ishtvanna
09.08.2010., 15:45
Hvala,

Ovaj cokl nije od perilice nego je upravo dio kuhinje (takodje je aluminijski)

Bolje se vidi na ovoj fotografiji:

http://i35.tinypic.com/lb2gp.jpg

Aha, sad tek vidim. Samo isto tako fronta na perilici ti nije cijela od gore prema dole, nego ima onaj dio dolje koliko vidim? Tamo di je crta (kak se stručno izražavam hehe). To su onda dva dijela ili kako? :ne zna: Jer ja imam spremnu frontu, ali je cijela pa sad ne znam kak bi se to sredilo...

bulthaup
09.08.2010., 15:54
Aha, sad tek vidim. Samo isto tako fronta na perilici ti nije cijela od gore prema dole, nego ima onaj dio dolje koliko vidim? Tamo di je crta (kak se stručno izražavam hehe). To su onda dva dijela ili kako? :ne zna: Jer ja imam spremnu frontu, ali je cijela pa sad ne znam kak bi se to sredilo...

Jeste ovo je iz dva dijela i kada sa gornji otvori prema naprjed i donji ide malo naprijed a crta ostane na istom mjestu. Valjda je tako kod Siemens-a.:)

ombia
09.08.2010., 19:53
ovako :mig:

/9023/img0885o.th.jpg[/IMG][/URL]

većina perilica s kojima sam se sretala u kuhinjama i dućanima ima one kao visoke šipkice. kod moje mame su u donjoj košari visoke petnaestak cm, a to je dosta nezgodno kod slaganja ostalog suđa osim tanjura. ova i što ima nekih visokih dijelova svi se spuštaju na dno košare pa ne smetaju.

a gornja košara se pomiče u visinu. samo podigneš i zakačiš. ima neki klik sistem.

Hvala! Zamisljala sam skroz ravnu resetku a to mi je bilo malo nelogicno, ovo izgleda super. Vjerujem da je tako lakse slagati stvari. :)
Za gornju kosaru, jako zanimljivo :top:. Moja je Siemens i nema to.

Armstrong
11.08.2010., 08:17
A jel imaju vaše mašine 3 ili 2 dvije košate? Moja miele je supere praktična, ima 3 košare. 1. je za tanjure i tacne.., 2. za čaše i šalice, 3. za beštek koji se fino uredno složi. :top:

Superbeasto
11.08.2010., 20:46
ajd mi molim Vas preporučite koju perilicu uzeti u rangu do 3500kn, samostojeću i marke tipa Bosh-AEG-Whirpool tj. sve što ima u Andabak trgovini? Nemam iskustva a treba mi za tročlanu obitelj, buka i nije baš bitna pošto je kuhinja odvojena od dnevnog i ne znam što je još bitno...

Hvala.

Armstrong
14.08.2010., 12:36
ajd mi molim Vas preporučite koju perilicu uzeti u rangu do 3500kn, samostojeću i marke tipa Bosh-AEG-Whirpool tj. sve što ima u Andabak trgovini? Nemam iskustva a treba mi za tročlanu obitelj, buka i nije baš bitna pošto je kuhinja odvojena od dnevnog i ne znam što je još bitno...

Hvala.

Sve tri su dobr :top: . Samo zamijeni mjesta: 1 AEG , 2. Bosch , 3 Whirpool
Ugl. što god kupiš nećeš pogriješiti, daj prednost broju 1 i 2, sretno

Helliona
17.08.2010., 17:58
Hvala na odgovorima. još nisam ništa kupila jer sam krenula kupiti Whirpool, pa mi je prodavač rekao da još malo pričekam jer su nove izašle, a starima treba pasti cijena.

Vidjela i jednu od Končara po 2600 kn. nije loša ...

znači meni se i na donjoj dio spušta i stvarno mi stane svega i svačega, i teče i tave i pjati, stvarno toga natrpam i sve lijepo opere taj kratki program :s
ustvari htjela sam reč da je moja tada toliko koštala, za got nešto manje a da sam prije koji mjesec vidjela za puno manje, mislim da je baš bila oko 3500 (na nekoj akciji)
i došlo mi je za plakat :(

možeš li napisati koji je model te perilice?

Još mi nitko nije pokazao te što se dolje spušta košara. Zapravo, i sama kažeš da je bila oko 5000, a ja te ni ne gledam.

Helliona
17.08.2010., 18:04
Zaboravi na odgovor! :bonk: sada sam skužila, ma ja i tražim da te šipke nisu fiksne. U jednom trenu sam pomislila da se donja košara cijela spušta u neku dubinu!

~Scarlet~
19.08.2010., 11:34
Uz najbolju volju... ali fakat je previše postova, pa ako može par pitanja:
1.planiram kupiti perilicu, a ne znam koja marka bi bila ok. Ne treba biti velika (troje nas je), bitno mi je samo da je A klasa za struju i da troši što manje vode i da se hrani tabletama.(i da nije preskupa naravno:mig:)
2. pretpostavljam da se u perilici mogu prati samo bešteki, tanjuri, čaše. Neki zapečeni protvani, tave? To ne ide?:ne zna:
thx:)

Armstrong
19.08.2010., 21:58
Uz najbolju volju... ali fakat je previše postova, pa ako može par pitanja:
1.planiram kupiti perilicu, a ne znam koja marka bi bila ok. Ne treba biti velika (troje nas je), bitno mi je samo da je A klasa za struju i da troši što manje vode i da se hrani tabletama.(i da nije preskupa naravno:mig:)
2. pretpostavljam da se u perilici mogu prati samo bešteki, tanjuri, čaše. Neki zapečeni protvani, tave? To ne ide?:ne zna:
thx:)

bosch, AEG, electrolux....

murtila
22.08.2010., 19:58
A jel imaju vaše mašine 3 ili 2 dvije košate? Moja miele je supere praktična, ima 3 košare. 1. je za tanjure i tacne.., 2. za čaše i šalice, 3. za beštek koji se fino uredno složi. :top:

Misliš 3 košare, svaka u svojoj vodilici :ne zna:
ne znam koliko bi meni to bilo praktično jer onda nema mjesta za ostale dvije
pogotovo što ponekad moram i gornju podignuti tako da mi u donjoj stanu dosta visoki lonci ili sl.

imam i ja treću malecku košaru za beštek(a mislim da je imaju sve perilice) koja je odvojiva a mjesto joj je u donjoj košari
tako u donjoj, jednu trećinu donje zauzmu šiljci za tanjure, pa malo veći i širi šiljci za 4 veća tanjura i između njih
stavim tu malu košaru za beštek
a na ostale 2/3 donje košare također su šiljci za tanjure ali se ti šiljci spuštaju pa je to prostor za teče, tave i sl. :a je opisujem kao da se radi o ne znam čemu a ne o običnoj perilici::D:rofl:

Armstrong
23.08.2010., 10:24
Misliš 3 košare, svaka u svojoj vodilici :ne zna:
ne znam koliko bi meni to bilo praktično jer onda nema mjesta za ostale dvije
pogotovo što ponekad moram i gornju podignuti tako da mi u donjoj stanu dosta visoki lonci ili sl.

imam i ja treću malecku košaru za beštek(a mislim da je imaju sve perilice) koja je odvojiva a mjesto joj je u donjoj košari
tako u donjoj, jednu trećinu donje zauzmu šiljci za tanjure, pa malo veći i širi šiljci za 4 veća tanjura i između njih
stavim tu malu košaru za beštek
a na ostale 2/3 donje košare također su šiljci za tanjure ali se ti šiljci spuštaju pa je to prostor za teče, tave i sl. :a je opisujem kao da se radi o ne znam čemu a ne o običnoj perilici::D:rofl:

Mislio sam na 3 police. Ja imam doljnu gdje idu tanjuri, lonci itd, druga je za čaše, šalice itd, dok je treća skroz gornja polica za beštek. Također mogu podignuti srednju policu, ali skroz gore sve jedno stane beštek.

inra
23.08.2010., 11:44
Mislio sam na 3 police. Ja imam doljnu gdje idu tanjuri, lonci itd, druga je za čaše, šalice itd, dok je treća skroz gornja polica za beštek. Također mogu podignuti srednju policu, ali skroz gore sve jedno stane beštek.

možeš li, molim te, nekako to slikom dočarati. ovako imam osjećaj da je ta tvoja perilica visoka barem metar i pol:) inače ne vidim kako u nju strpati lonac od, recimo, graha:ne zna:

miko10
23.08.2010., 14:22
... na neka vaša pitanja.

Na ovom linku se može vidjeti ta treča gornja košarica za beštek.
http://images.ceneje.si/products/thumbnails/ImageHomePageZoomed/gv65324xv-_287672_-1471573_1024x768.jpg

Imaju ju perilice posuđa: Miele (koji je to i patentirao prije nekoliko godina), Bosch, Electrolux, koliko ja znam i mislim da ima Gorenje ali u SLO.

Što se tiće nekih pitanja za perilice posuđa da se ne treba rezati cokl, znam da su to perilice posuđa od Gorenja koje imaju zadnja dva slova u moelnoj oznaci XV. Nisam siguran, jedan ili dva modela na tržištu. Funkcionira tako da se šarniri vrata mogu podešavati da imaju otklon u odnosu na perilicu i cokl.

ishtvanna
23.08.2010., 16:38

http://images.ceneje.si/products/thumbnails/ImageHomePageZoomed/gv65324xv-_287672_-1471573_1024x768.jpg

Imaju ju perilice posuđa: Miele (koji je to i patentirao prije nekoliko godina), Bosch, Electrolux, koliko ja znam i mislim da ima Gorenje ali u SLO.

Što se tiće nekih pitanja za perilice posuđa da se ne treba rezati cokl, znam da su to perilice posuđa od Gorenja koje imaju zadnja dva slova u moelnoj oznaci XV. Nisam siguran, jedan ili dva modela na tržištu. Funkcionira tako da se šarniri vrata mogu podešavati da imaju otklon u odnosu na perilicu i cokl.

Joj, to bi bilo super. Samo me zanima - ima netko kakva iskustva s perilicama Gorenje? Ja nemam niš od Gorenja, pa ne znam :ne zna: A ne bi sad kupovala to samo radi (ne)rezanja cokla, pa da onda zovem servisera svakih mjesec dana :flop:

murtila
23.08.2010., 23:44

moja je elektrolux i ja ne vidim na linku nikakvu treću policu
osim ako ne misliš na ove sastrane koje se otklope i zaklope,
ali to nije polica zasebna ...to je dio na gornjoj košari i da ...i to mi služi za beštek, zaboravila na to

ali ne vjerujem da je Armstrong mislio na to :ne zna:
on ima 3 police i koliko sam skužila i ta treća je na svojoj vodilici kao i ostale dvije
jel tako Armstrong

Armstrong
24.08.2010., 09:03
ali to nije polica zasebna ...to je dio na gornjoj košari i da ...i to mi služi za beštek, zaboravila na to

on ima 3 police i koliko sam skužila i ta treća je na svojoj vodilici kao i ostale dvije
jel tako Armstrong

Da, tako je. Trenutno nisam doma, kada dođem, poslat ću vam sliku.

Perun84
24.08.2010., 09:31
Samo informacije radi -- mozda nekome bude od koristi, moji su kupili nedavno Blombergovu perilicu, 3000 kn (2999, tocnije :)), pet godina garancije, AAA energetski razred, polovicno pranje, nevidljive komande, pet programa pranja, itd. Model GSN 9220 SP (http://www.blomberginternational.com/INT/EN/Products/ProductDetail.htm?CS_ProductID=7666543353&CS_Category=DISHWASHERS_%28925%29&CS_Catalog=BLOMBERG_INT_2010_4_8). Blomberg je kao nekakva njemacka firma, ali kaze prodavac da je kupio Beko, i da je sad to njihova "elitna" :p marka. U svakom slucaju, zasad su prezadovoljni.
Kupljena je u "Elipsa" (http://www.elipso.hr/), u Dugopolju. Osoblje vrlo ljubazno.

Pozdrav,

inra
24.08.2010., 10:01
Da, tako je. Trenutno nisam doma, kada dođem, poslat ću vam sliku.

molim te, jer sad sam već pravo radoznala :)

gugolina
24.08.2010., 14:57
Živimo u podstanarstvu, a ja već dugo sanjam o perilici. U tom stanu nije predviđen prostor za perilicu pa me zanima ima li tko iskustva s ugradnjom perilice u element ispod sudopera - imam samo jedno korito pa bi mogla ispod onog dijela sudopera gdje je ravno, tj. koji je namijenjen za sušenje.

Postoje li tako male ugradbene perilice? Ako da, gdje? Stanu li unutra npr. lonac ili tava, tepsija?

Hvala na svakoj informaciji!

mfire
24.08.2010., 18:10
ej ekipica, posto ja nemam pojma o perilicam potrebna mi je Vasa pomoc, procitao sam dosta toga ovdje al neke perilice su mi jednostavno preskupe, nekih nema u mjestu gdje sam ja pa smo mi nasli jednu koju bi zeljeli uzeti al prije no sto se odlucimo htio sam cuti Vase misljenje, nista drugo, samo da mi kazete ima li kod ove kakav problem, primjecujete li da joj nesto posebno nedostaje, ono, zadovoljava li normalne potrebe?

evo perilica! (http://www.general-servis.ba/index.php?lang=ba&sel=17&view=332)

hvala lijepa,

zivili! ;)

Wish wish
25.08.2010., 15:55
gugolina
pomoć
Živimo u podstanarstvu, a ja već dugo sanjam o perilici. U tom stanu nije predviđen prostor za perilicu pa me zanima ima li tko iskustva s ugradnjom perilice u element ispod sudopera - imam samo jedno korito pa bi mogla ispod onog dijela sudopera gdje je ravno, tj. koji je namijenjen za sušenje.

Postoje li tako male ugradbene perilice? Ako da, gdje? Stanu li unutra npr. lonac ili tava, tepsija?

Blomberg GSS1220 dim 850x450x570 mm Klasa AAA Elektronska perilica posuđa 45 cm,Mjesta za 10 kompleta,Programi 5 programa pranja: mini 30 i 35 C,eco 50 A Normalni 55 , intenzivno 70 C ,Posebne funkcije
Pola punjenja potrošnja 15 l - prezadovoljna sam.

Moja susjeda ima istu s time da je njena smještena ispod radne površine dakle par cm niža od moje ali je sprijeda je sve otvoreno, za ugradbenu ti ne bih znala . Raspitaj se direktno u dućanu postoji li opcija ugradbene. Ma sve ti u nju stane, ne brini.

miko10
26.08.2010., 11:08
Joj, to bi bilo super. Samo me zanima - ima netko kakva iskustva s perilicama Gorenje? Ja nemam niš od Gorenja, pa ne znam :ne zna: A ne bi sad kupovala to samo radi (ne)rezanja cokla, pa da onda zovem servisera svakih mjesec dana :flop:

Da ti malo pomognem u odlici.
Smeg je poznat kao najbolji i najskuplji talijanski brand široke potrošnje.
Kako Gorenje nema svoju proizvodnju perilica posuđa, za njih ih proizvodi Smeg. Tako da su perilice jako dobre. Ako pogledaš cijene Smegovih perilica vidjet ćeš bitnu razliku naspram Gorenjevih, a u biti je to isti aparat. I još dobiješ 5 godina garancije.

miko10
26.08.2010., 11:19

jel tako Armstrong

Mislim da se na ovoj slici vidi sve. Donja košara, srednja košara i gornja košara u kojoj se vidi beštek. Srednja košara se može podešavati gore dole. Sve košare su na svojim vodilicama.
Malo skrolajte po stranici dok ne dođete do Bosch 800 Series dishwasher ili Miele dishwashers from new G 5000

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.appliancist.com/bosch-800-series-dishwasher-plus-open-door.jpg&imgrefurl=http://www.appliancist.com/dishwashers/&usg=__aHS3LZLC1RGGC6Ci8P517f4996o=&h=660&w=460&sz=150&hl=hr&start=0&sig2=pjmYSXexKBgsBN6QWLFHhQ&zoom=1&tbnid=j5JLkhZ5nLFPyM:&tbnh=169&tbnw=118&ei=Gj92TNu-Hs7LswaY97zxBQ&prev=/images%3Fq%3Dbosch%2Bvario%2Brack%26um%3D1%26hl%3D hr%26sa%3DG%26biw%3D1280%26bih%3D643%26tbs%3Disch: 10,100&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=900&vpy=249&dur=667&hovh=257&hovw=179&tx=103&ty=191&oei=qT52TIr_Adq5jAf01Nj8BQ&esq=4&page=1&ndsp=18&ved=1t:429,r:16,s:0&biw=1280&bih=643

miko10
26.08.2010., 11:20
Problem sa fotkom.

Evo linka: http://www.appliancist.com/dishwashers/

inra
26.08.2010., 11:58
Problem sa fotkom.

Evo linka: http://www.appliancist.com/dishwashers/

ah, so:D

hvala na slikama. sad mi je jasnije. vjerovatno je zgodno, ali meni je moja 'jama bez dna' odlična i bez treće košare :mig:

Maya_78
27.08.2010., 00:49
netko je spomenuo mogućnost pranja suđa koje traje 30 min (murtila, mislim), koji model to ima i da li je to potpuno integrirana perilica (ili ima vidljiv onaj dio gdje su "kontrole")?

na što još obratiti pažnju kod biranja perilice?

lavida
27.08.2010., 09:07
netko je spomenuo mogućnost pranja suđa koje traje 30 min (murtila, mislim), koji model to ima i da li je to potpuno integrirana perilica (ili ima vidljiv onaj dio gdje su "kontrole")?

isto pitanje

do sada nisam imala perilicu, sve na ruke, pa na što da obratim pozornost?

inra
27.08.2010., 09:20

moja candy CDI3515 ima program pranja 32 minute. nekako mislim da ga ima većina perilica. možda griješim:ne zna: potpuno je integrirana.

ja sam kod nedavne kupovine perilice obratila pažnju da mi mogu stati tanjuri koji su mi prilično veliki (oko 30cm), da donja košara nema visoke šipke jer je tako lakše rasporediti velike šerpe, da je dosta visoka temperatura pranja (75C), i da ima pola punjenja i kratki program.

ali mislim da većina novih modela ima sve ovo o čemu govorim(osim ovoga sa šipkama u donjoj košari, to nisam baš puno vidjela osim kod ove moje)

i super sam zadovoljna svojom candycom :mig:.

SHYRAH
02.09.2010., 04:04
Naša Candy pere 2 puta dnevno na pola sata na 50C, ispiranje 55C.
Prije stavljanja u mašinu suđe isperemo.
Mala mašina( 45cm) nam je bolja, jer peremo 2 runde dnevno. Jedna runda velike mašine bi bila premalo, a dvije previše, tako da se mala bolje isplati.
Za programe sa pola punjenja sam čuo da troše skoro ko kad je puna.

simba
03.09.2010., 13:12

elektrolux...al nisam prezadovoljna...

child in time
09.09.2010., 04:15

Nemam iskustva, ali na Boschovim stranicama vidio sam "stolne" perilice koje bi ti možda mogle odgovarati:

http://www.bosch-home.com/hr/proizvodi/pranje-posuđa/stolne-perilice-posuđa/stolne/list.html

http://www.bosch-home.com/hr/proizvodi/pranje-posuđa/stolne-perilice-posuđa/stolne/SKS50E12EU.html?source=browse

Na primjer veličina modela SKS50E12EU je 45 x 55 x 50, mislim da bi mogao stati ispod sudopera.

lavida
09.09.2010., 11:40
Nakon što sam štreberski pročitala cijeli temu i proguglala sve modele koje me interesiraju odluka je pala na bosch smv40m00eu

http://www.prodaja-ponuda.com/ugradbena-perilica-posuda-bosch-smv40m00eu/103223/ugradbena-tehnika/

vidim da ima i smv40m10eu

http://www.prodaja-ponuda.com/ugradbena-perilica-posuda-bosch-smv40m10eu/103220/ugradbena-tehnika

ne vidim neku razliku, ova ima nešto što se zove Variospeed :ne zna: ,2 db je tiša i malo je skuplja, ostale stvari su iste

mislim da sam odabrala dobro

Elich San
28.09.2010., 22:17
ima li netko ovu perilicu posuđa, molim za iskustva. Quadro DW-S4551 Sillver

http://www.inem.hr/proizvod.php?id=672

Corry
04.10.2010., 08:48
Pozdrav,
tu perilicu smo imali žena i ja prije 2 godine i nemamo je više...to je sve što ti mogu reći o tome.Majstori su bili 3 puta kod nas za 3 različite stvari (kvara) i na kraju je otišao programator za koji nisu mogli naći rezervni dio pa smo dobili povrat novca od Metroa kamo smo je kupili.Problem je u tome što si bez perilice dok ti službeno ne napišu iz ovlaštenog servisa da je ne mogu više popraviti, a to je cca mjesec i pol u našem slučaju.Sreća da se to dogodilo još u garanciji jer inače...frula!

zabica171
04.10.2010., 14:08

ja imam novu potpuno ugradbenu perilicu od electroluxa i ima kratak program od 30 min koji obozavam. sudje opere savrseno! ESL 67070 je model.

Corry
05.10.2010., 07:42

Koliko sam ja informiran,danas gotovo sve perilice imaju opciju pranja od 30 min. pa čak i one najjeftinije.Kod biranja perilice najvažnija stvar ti je garancija i to po mogućnosti da je 5 god.(ne znam daje li neki proizvođač više).Nakon toga je sve drugo manje važno...(funkcije,izgled,boja oblik...) jer danas imaš bezbroj opcija na tržištu.

NBC1
08.10.2010., 10:38
Da li netko zna kako funkcionira ovaj model perilice? Da li ima funkciju sušenja?

NBC1
09.10.2010., 13:04
IMA ILI NEMA?

nemorina
10.10.2010., 12:44
[QUOTE=Lei;2136759]Jos jedan :flop: za Candy. Na poslu smo uzeli neku njihovu (vrlo vjeroajtno jeftiniji neki model) i nis ne pere kako treba, bucna je i komplicirana. Na proslom poslu smo isto imali Candy.

Candy, onaj model od 15 kompleta, isprva savrseno prala, sve 5, puno mjesta pa možeš sve utrpati u nu, sve super dok ne prođe 2 godine garancije onda su popravci od 100eurica za djelove (i nešto za ruke) pa naviše........
Točno dvi godiine nakon kupnje, otišla turbina koja košta 800kn i triba ju čekat 10 dana.........
i sad opet je super, al nema garanciju dokad..........
Meštar kaže da je najbolje uzet one sa 5 god garancije.........

vampir ernest
26.10.2010., 22:36
Ako ne netko nedavno kupovao i ima iskustva, imam nekoliko pitanja:

- tko daje najdulju garanciju na perilice
- može li se kupiti dobra do 3500 kuna (ja bih AAA)
- treba li biti ugradbena, poluintegrirana ili potpuno integrirana da bi mi na nju majstor/stolar mogao staviti masku koju imam
- jesu li OK Beko, Bloomberg, Candy
- di uopće otići (Konikom, Tehnopolis, Ga Bijela tehnika, Tehnomax, Elipso, Mekur, Emmezeta, Kralj...)???

Hvala puno!

luna_lana
27.10.2010., 08:25
Ako ne netko nedavno kupovao i ima iskustva, imam nekoliko pitanja:

- tko daje najdulju garanciju na perilice
- može li se kupiti dobra do 3500 kuna (ja bih AAA)
- treba li biti ugradbena, poluintegrirana ili potpuno integrirana da bi mi na nju majstor/stolar mogao staviti masku koju imam
- jesu li OK Beko, Bloomberg, Candy
- di uopće otići (Konikom, Tehnopolis, Ga Bijela tehnika, Tehnomax, Elipso, Mekur, Emmezeta, Kralj...)???

Hvala puno!
Svi daju garancije.
Ja sam sad u tome i obilazeći dućane i skupljajući iskustva i preporuke odluka je pala - BOSCH.
I na ovoj temi ima dosta preporuka za njihove perilice.
Ako hoćeš da ti na nju majstor stavi maske, pretpostavljam da misliš na frontu kuhinjskog elementa, onda mora biti ugradbena, a može biti poluintegrirana da ti se vidi ona traka sa komandama ili potpuno integrirana da se ništa ne vidi, tj da su ti komande unutar vrata.

Što se tiče trgovina, moja iskustva...
Konikum - preskup, neprofesionalni prodavači koji nemaju pojma o uređajima...
Tehnopolis - meni su oni ok, kupili od njih veš mašinu, cijene jeftinije no u trgovinama.
Centar.tehnike.com - ok, cijena puno manje nego po trgovinama
Ga tehnika - najskuplje cijene uređaja, ali super prodavači, tamo otići po preporuke i pitati sve o uređajiima.
Bijela tehnika.com - preskupi
Tehnomax, Tehnomarket - jako skupi
Kralj - srednje skupi.
Deak tehna - od njih sam dobila najbolju ponudu...ušteda od gotovo 6 tis na sve kuhinjske uređaje zajedno.

City
27.10.2010., 15:11
Deak tehna - od njih sam dobila najbolju ponudu...ušteda od gotovo 6 tis na sve kuhinjske uređaje zajedno.

:zvrko:

To je zbilja "momački" popust. :D

sly47
27.10.2010., 15:21
aha ... :zubo:

i kod nas je osjetna razlika ... stalno ih hvalim al fakat su super.
Jedini nisu tražili niti lipe prije ... dopeljali aparate po dogovoru, doteglili ih na 3 kat bez lifta, dostava je besplatna bila.

I tek sam onda platila ... dobila račun i garancije sve uredno ... vrlo ugodno su me iznenadili i bili su jako susretljivi preko telefona :)

valjda su i dalje takvi, ovo moje je bilo pred 2 god :zubo:

Aoife
27.10.2010., 15:24
Kod mene ista priča, kupila sve tamo, ukupno koštalo oko 5 tisuća manje nego da sam to kupovala po standardnim dućanima.

City
27.10.2010., 15:36
Jedini nisu tražili niti lipe prije ... dopeljali aparate po dogovoru, doteglili ih na 3 kat bez lifta, dostava je besplatna bila.

I tek sam onda platila ... dobila račun i garancije sve uredno ... vrlo ugodno su me iznenadili i bili su jako susretljivi preko telefona :)

Dobro je znati ovo. :top:

Čudno je da nemaju internet-stranicu.
Možda nemaju para, s obzirom na "momačke" popuste. :D
Jadni. :bicedobro:

vampir ernest
28.10.2010., 10:07
Svi daju garancije.
Ja sam sad u tome i obilazeći dućane i skupljajući iskustva i preporuke odluka je pala - BOSCH.
I na ovoj temi ima dosta preporuka za njihove perilice.
Ako hoćeš da ti na nju majstor stavi maske, pretpostavljam da misliš na frontu kuhinjskog elementa, onda mora biti ugradbena, a može biti poluintegrirana da ti se vidi ona traka sa komandama ili potpuno integrirana da se ništa ne vidi, tj da su ti komande unutar vrata.

Što se tiče trgovina, moja iskustva...
Konikum - preskup, neprofesionalni prodavači koji nemaju pojma o uređajima...
Tehnopolis - meni su oni ok, kupili od njih veš mašinu, cijene jeftinije no u trgovinama.
Centar.tehnike.com - ok, cijena puno manje nego po trgovinama
Ga tehnika - najskuplje cijene uređaja, ali super prodavači, tamo otići po preporuke i pitati sve o uređajiima.
Bijela tehnika.com - preskupi
Tehnomax, Tehnomarket - jako skupi
Kralj - srednje skupi.

Hvala puno na odgovoru. Što se tiče Boscha, kažu da su skupi i teško dostupni dijelovi. Ne znam je l' to točno. Ajd sretno i želim da vas sve dugo služe vaše perilice (najmrži posao - pranje suđa).

provincijalka76
19.11.2010., 09:31
Evo ti top 5:
1.Miele
2.Siemens
3.AEG
4.Bosch
5.Whirpool

A Blomberg GVS 9380?

Nick Nick
19.11.2010., 10:08
Situacija je ovakva: Kupio bih ugradbenu perilicu, koja bi stajala ispod radne ploče, ali prednju frontu (iveral) ne bih još stavljao, jer uskoro selim u drugi stan s novom kuhinjom. Jel to neki problem? U smislu da su vrata perilice bez te fronte onda prelagana pa se sama zatvaraju ili sl. I kako uopće to izgleda bez fronte? Jel jako ili malo manje ružno? :)

Ili je bolje da uzmem samostojeću, ali onda ne znam može li samostojeća stajati ispod radne ploče...

Hvala!

Nick Nick
23.11.2010., 08:21
OK, sam sebi da odgovorim: samostojeća je moj izbor :)
Zapela mi je ova za oko:
http://www.candy.hr/default.aspx?id=105
pa me zanima ima li netko iskustva s ovim modelom?

škorpionka_
04.12.2010., 09:41
Koje su vaše preporuke što se tiče ugradbene perilice oko onih 'kontrola' - da budu izvana ili skrivene unutra u vratima perilice?!
Ja sam se zaljubila u bosch (http://www.prodaja-ponuda.com/slike/velike/Ugradbena%20perilica%20posuda%20%20Bosch%20SGV43E4 3EU.jpg) (ne znam koliko 'ladica' ima?)

spirou
05.12.2010., 17:01
Hvala puno na odgovoru. Što se tiče Boscha, kažu da su skupi i teško dostupni dijelovi. Ne znam je l' to točno. Ajd sretno i želim da vas sve dugo služe vaše perilice (najmrži posao - pranje suđa).

nisam čitao cijelu temu, ali jednu stvar moram reći

starci su kupili bosch perilicu kad su uselili u stan...to je bilo (čini mi se) 1987.

i dan danas radi, bez ijednog kvara :top:

samo sumnjam da taj bosci ma veze s ovim danas boschom...ali dobro :D

Aoife
05.12.2010., 19:01
Koje su vaše preporuke što se tiče ugradbene perilice oko onih 'kontrola' - da budu izvana ili skrivene unutra u vratima perilice?!
Ja sam se zaljubila u bosch (http://www.prodaja-ponuda.com/slike/velike/Ugradbena%20perilica%20posuda%20%20Bosch%20SGV43E4 3EU.jpg) (ne znam koliko 'ladica' ima?)

Iznutra - jer nema niti jednog razloga da nije sakriveno, a tako je puno ljepše.

bulthaup
05.12.2010., 19:05
Iznutra - jer nema niti jednog razloga da nije sakriveno, a tako je puno ljepše.

I ja sam to htio reci.:)

Fi Fi
05.12.2010., 19:06

meni su isto na perilici komande unutra,ljepše mi je estetski a i radi djeteta da ne dira.
Ma,odlične su Bosch perilice,moji imaju i super oduševljeni :)

Jellle
06.12.2010., 23:14
meni je definitivno ljepše kada je perilica potpuno ugradbena i kada se ništa ne vidi.

vita-vita
08.12.2010., 14:46
jedno pitanje, jel znate možda da li ima za kupiti perilicu posuđa koja spada u neki rustikalni ili shabby chic stil?
unaprijed hvala.

beriberi
13.12.2010., 19:15
Imam perilicu posuđa candy i na svakom programu kod izbacivanja vode pumpa ne prestaje sa radom makar je izbacila svu vodu. Primjetio sam da u tom položaju ni programator ne radi nego stoji. Po savjetu prijatelja promjenio sam programator (mehanički) ali je kvar ostao isti. Ako netko zna bilo kakvi savjet bio bih zahvalan.

My Name Is...
14.12.2010., 21:02
AKo imate iskustva, pliz help!

jel ovo čemu?

http://www.prodaja-ponuda.com/ugradbena-perilica-posuda-quadro-dw-eb6015-black/624545/ugradbena-tehnika/

vrlo je jeftina, strah me te jeftinoće...a opet funkcije su čist okej. pa ak možete savjetovat, tenks :)

Modesti
19.12.2010., 21:04
Dakle ja imam novu perilicu od elektroluksa i to je živa katastrofa
nakon nepunih petnaest dana rada je stala, crkao neki elektronički dio ,a da ga nabave terbalo im je punih četrdeset dana
Perilica je još pod garancijom i opet je stala
Ne pokazuje nikakvu grešku , nego jednostavno ne radi
:mad:

dantezg
27.12.2010., 02:07
Već neko vrijeme planiram kupiti perlilicu suđa. Zanima me vaše mišljenje, koju bi ste mi vi preporučili, dvoumim se između ovih:

http://www.bijela-tehnika.com/trgovina/perilice-posuda/bosch/srs43e82eu/10272.bt
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/ugradbeni-uredaji/ugradbene-perilice-posuda/5097/whirlpool-adg455ix/
http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/pranje-i-ciscenje/perilice-posuda/candy-perilica-posuda-csf-4595-e_-_CX000FA21F?tab=pod
http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/pranje-i-ciscenje/perilice-posuda/candy-perilica-posuda-csf4575e_-_CX00144886?tab=pod

vedrana84
27.12.2010., 10:38
Već neko vrijeme planiram kupiti perlilicu suđa. Zanima me vaše mišljenje, koju bi ste mi vi preporučili, dvoumim se između ovih:

http://www.bijela-tehnika.com/trgovina/perilice-posuda/bosch/srs43e82eu/10272.bt
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/ugradbeni-uredaji/ugradbene-perilice-posuda/5097/whirlpool-adg455ix/
http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/pranje-i-ciscenje/perilice-posuda/candy-perilica-posuda-csf-4595-e_-_CX000FA21F?tab=pod
http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/pranje-i-ciscenje/perilice-posuda/candy-perilica-posuda-csf4575e_-_CX00144886?tab=pod

ne znam nista o nijednoj, al znam da nigdi ovdi nisam procitala preporuku za ove manje perilice :ne zna:

girly22
03.01.2011., 10:19
planiram kupiti nešto ovako http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/13781/slika-1/#slika stavila bih ju ispod sudopera... po dimenzijama bi taman stala, jedino me brine odvod i dovod vode, dal te cijevi iza jako vire,jer ako vire nebu stala... :ne zna:

blond lady
11.01.2011., 16:36
http://www.prodaja-ponuda.com/slike/velike/Ugradbena%20perilica%20posuda%20%20Bosch%20SGV43E4 3EU.jpg

mislim kupiti ovu perilicu poruđa, vaše mišljenje, preporuke, gdje je najpovoljnija cijena

vedrana84
12.01.2011., 09:01
http://www.prodaja-ponuda.com/slike/velike/Ugradbena%20perilica%20posuda%20%20Bosch%20SGV43E4 3EU.jpg

mislim kupiti ovu perilicu poruđa, vaše mišljenje, preporuke, gdje je najpovoljnija cijena

vidi se samo slika :kava: napishi koji je to model perilice (mogu samo procitat da je bosheva i vidim da je ugradbena, ostalo :ne zna:)

blond lady
12.01.2011., 11:50
http://www.ecos.hr/katalog/kategorija-51-ugradbene-perilice-posuda/brand-148-bosch/sortiraj-product_price_brutto-asc/proizvod-19928-bosch-ugrperilposuda-sgv43e93eu60cm

vedrana84
12.01.2011., 13:01
http://www.ecos.hr/katalog/kategorija-51-ugradbene-perilice-posuda/brand-148-bosch/sortiraj-product_price_brutto-asc/proizvod-19928-bosch-ugrperilposuda-sgv43e93eu60cm

http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/pranje-i-ciscenje/perilice-posuda/bosch-perilica-posuda-sgv43e93eu_-_CX00083D70
evo na brzinu sa jeftinije. proguglaj model perilice da pronadjes cijene u ostalim ducanima, ili u nekim koji su ti u blizini. inace, sad gledam na str http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/11742/ i ovdje pishe kod pola punjenja DA, a na tvom linku NE. :confused:

gollumri
22.01.2011., 12:11
Da li je netko od vas kupovao bijelu tehniku preko web shopova kao sto su tunica.hr ili bijela-tehnika.hr? Ako da kakva su iskustva s dostavom, jamstvom i sl. Vidim da su isti proizvodi i 10-15% jeftiniji u tim web shopovima. Nama su za oko zapele dvije bosch perilice obzirom da bosch sada daje 5 god jamstva.

http://www.bosch-home.com/hr/proizvodi/pranje-posu%C4%91a/samostoje%C4%87e-perilice-posu%C4%91a/samostoje%C4%87e/SMS58M98EU.html?source=browse

http://www.bosch-home.com/hr/proizvodi/pranje-posu%C4%91a/samostoje%C4%87e-perilice-posu%C4%91a/samostoje%C4%87e/SGS55E98EU.html?source=browse

Ukoliko netko ima kakvih iskustava sa navedenim uređajima bilo bi super da ih napise. Hvala.

frida2
27.03.2011., 14:03
nas je 3 i nemam suđa puno preko tjedna ali vikend me ubije hrpa prije ručka a hrpetina poslije.Zanima me da li da kupim od 45 ili 60 cm a i marku ne znam koju bih vidim da baš nije nešto eletrolux help hvala

Betty Ford
27.03.2011., 22:00
Frida2 super da si to pitala.
Imam istu dvojbu, da li 45 ili 60. Nas je dvoje, vecinu vremena sam i sama, veci obiteljski ili prijateljski ruckovi do 5 puta na godinu. Da li 45 ili 60?
Da li ta velika smije vrtiti 1 pijat, 2 salice, 2 case i 1 padelu? Ima li to smisla?

Betty Ford
27.03.2011., 22:02
I jos sam htjela reci da mislim da je tebi Frida bolje ovu od 60, troje vas je i svaki vikend 2 hrpe :)

vedrana84
28.03.2011., 11:14
nas smo dvoje sami, pa zacas napunim tu od 60 cm, sta case, cikare, pijate, tece... palim je svako drugi dan u prosjeku. ne znam sta bi s tom od 45. a opcenito nisam primjetila da je ljudi preporucuju :ne zna:

frida2
28.03.2011., 18:52
hvala Vam baš sam bila u dilemi jer moja kolegica ima tu od 45 njih je troje pa kaže da pere 2 puta na dan opet neznam šta ali ta od 60, možda ima pola punjenja ali super eto rješiila sam dilemu tj pomgli ste mi hvala

smikica
17.05.2011., 22:27
Kupila bih perilicu za suđe Cany CDF8 653 S košta cirka 3700,00.
Šta mislite jeli to OK, kakva su vaša iskustva sa tom markom i da li mi preporučujete nešto drugo u toj vrijednosti.Bitno mi je da dobro pere, suši i da je tiha.
Cijenila bih vaše mišljenje jer sam jako neodlučna.

končar33
18.05.2011., 06:29
Imate vjerovatno više detalja na temi "problemi s perilicama posuđa i čime ih hraniti" tako nekako...
Vidjet ćete na temi da se Candy ovdje baš i ne preporučuje :ne zna:
Za tu količinu novca imate već jako dobar izbor pa nemojte žuriti. Inače imamo doma najjednostavniji Zanussi model koji radi već skoro desetljeće bez ikakvog problema. A koristi se doslovce svakodnevno, a vikendom i više puta dnevno. :s
U svakom slučaju, sretno. :top:

fasinain
23.05.2011., 14:12
evo opet i mene s istim pitanjem :zubo:

koju perilicu posuda kupiti?
znaci, 60 cm, potpuno ugradbena i to je sve sta znam :facepalm:
na sto obratiti paznju? neke extra dobre funkcije i tako to? :)

Kladi
23.05.2011., 14:22
evo opet i mene s istim pitanjem :zubo:

koju perilicu posuda kupiti?
znaci, 60 cm, potpuno ugradbena i to je sve sta znam :facepalm:
na sto obratiti paznju? neke extra dobre funkcije i tako to? :)

ugradbenu+integriranu, extra silence

a takva ti već ima ispiranje, pranje čaša, pranje na 40C, 60 i 70.....što drugo?

Aoife
23.05.2011., 14:22
Te sve funkcije su više-manje šminka, kad sam ja birala sam gledala da uzmem nekog proizvođača tko je pouzdan kod perilica suđa i suzila izbor na Electrolux i Bosch. Odabrala par modela koji su mi odgovarali, i na kraju uzela onaj koji je imao najmanje decibela - neki Electrolux. Super zadovoljna, dobro pere i tiha je :)
I ima lampicu koja svijetli u pod pa znaš kada pere a kada ne - to je recimo "ekstra funkcija" koja mi se sviđa, inače je teško znati jer su kontrole zatvorene unutra

fasinain
23.05.2011., 14:39
fala :top:

s tim da mislim da bi mene te lampice zivcirale :zubo:
pa radije vise decibela, da je cujem da radi :p

zezam se, sad cu cekati onda neku na akciji... bosch ili tako nesto :)

Fi Fi
23.05.2011., 19:23
fala :top:

s tim da mislim da bi mene te lampice zivcirale :zubo:
pa radije vise decibela, da je cujem da radi :p

zezam se, sad cu cekati onda neku na akciji... bosch ili tako nesto :)

obrati i pažnju da su ti komnde unutra,radi malene,kada poraste da ne bude pritiskanja :mig:

fasinain
23.05.2011., 19:24
obrati i pažnju da su ti komnde unutra,radi malene,kada poraste da ne bude pritiskanja :mig:

normalno da ce komande biti unutra ::mig:
ne volim polovicne stvari :zubo:

Kymatica
03.06.2011., 20:28
Kupila sam perilicu BOsch SGV45M83EU
http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/13884/

I imam par pitanja:

Da li je dobro staviti automatic tj. da sam bira koji program
( imaFuzzy logic - prilagođavanje potrošnje vode i dužine pranja: Da
Senzor za prepoznavanje količine posuđa: Da
Senzor za prepoznavanje nečistoće posuđa: Da
Električna zaštita protiv prelijevanja:)

Na početku treba utvrditi tvrdoću vode. ( na Laništu ) Kako?:ne zna:

Što je najbolje ( a jeftino ) za kupovati od sredstva za pranje? netko je napisao da tablete 3 u 1 nisu baš dobre...ne mogu naći taj post, neki majstor, čini mi se.( ako zna koji post - nek mi pomogne ).

starshine
17.07.2011., 13:47
Bok ekipa. Jel čuo itko za Telefunken perilicu posuđa? Naišla sam na neku akciju i konkretno se radi o ovoj perilici:
http://najakcije.com/ponuda/102
Košta 1699 kn - pliz, jel to išta vrijedi ili mi je bolje to niti ne gledati? (Ima i perilica rublja isto Telefunken, za istu cifru...help, jer moram proći što jeftinije, al da opet ne kupim najveće sranje :)

brona
19.07.2011., 22:56
Prvi puta kupujemo preilicu suđa (samostojeća, 60cm), odluka je pala na Bosch perilicu. Trenutno promatram model sms58m92eu pa me zanima da li je netko možda ima i da li ste zadovoljni? Uglavnom bilo kakvo iskustvo ili savjet dobro bi nam došao. Unaprijed hvala!

ninci2306
27.08.2011., 16:10
mi smo pred samim kupovanjem masine za pranje posudja,nasla sam ova dva modela

CANDY cdi 5653E10-S

ELECRTOLUX esl 67070R

pa evo molba za malog grizlija i druge koji imaju iskustva sa ova dva modela?

hvala

marina3
27.08.2011., 17:52
koju perlicu od gorenja preporučate 60cm i ugradbena to znam ostalo not!

ninci2306
12.09.2011., 23:12
pred samom kupnjom smo masine za prati sudje
malo gledajuci netom nadjoh ova dva modela pa me zanima vase misljenje i iskustva sa ovim robnim markama nisu jeftine oba modela 4500kn

Candy CDI 5653E10-S

Electrolux ESL67070R

ja bi najadje kupila Miele,ali budzet ne dozvoljava :503:

girl86
03.10.2011., 10:03
bok ljudi.. vidim da se puno komentiralo o perilicama suđa, ženinim best frendicama...

evo i ja surfam netom jer želim mami kupit perilicu suđa,a da nije too much što se cijene tiče...

u nekom užem izboru su electroluxove

ESF 65030 W = 2699,99 KN

ESF 63020 W= 2499,99

savjet? ili možda uzet u obzir nekog drugog proizvođača!?

da li netko ima iskustva s navedenim modelima!?

Catbert
04.10.2011., 09:17
Je li ima netko iskustva s ovim modelima.

SMS40E38EU
SGS55E98EU

roga27
19.10.2011., 19:51
Pozdravček,

nama je riknula ugradbena Whirlpool ADG 151 i popravak je 1300 kuna :visi: :mad:

e sad s obzirom da smo odlučili da nam se ne isplati popravljati zanima me koga odabrati...

Bosch, Blumberg i Beko.... jedino je Bosch za nekih 800 kn skuplji, ali svi imaju 5 god. garancije
Quadro - 2 god garancije, ali ima više programa od ovih 3 gore....

sve su 45 cm...

e sad vi budite pametni i recite mi kud da krenem.... znači radi se o cjenovnom razredu 2500 - 3400 :)

sunce moje
25.10.2011., 21:35
Kupujem prvu perilicu u životu i za sada je ova moj izbor http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/perilice-posuda/GOR-GV62224/ Ima li netko takvu i da li ste zadovoljni?

Fantomlat
27.10.2011., 15:35
Kupujem prvu perilicu u životu i za sada je ova moj izbor http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/perilice-posuda/GOR-GV62224/ Ima li netko takvu i da li ste zadovoljni?
Gorenje ne proizvodi perilice za suđe.Oni ih naručuju kod drugih proizvođača i na njih samo lijepe svoje naljepnice.
Tako da je teško reći,tko je proizvođač suđerice koja vas interesira.Naručivali su ih iz Italije, ( SMEG),Njemačke (BSH) i od Korejaca.

kinfamr
27.10.2011., 22:52
evo i mi razmisljamo o kupnji perilice i nekako je prica spala na ova dva slova:
AEG F55002IM0P
i
Bosch SMI40M35EU

Jel ima ko neki savjet koju od te dvije i jel ima mozda neka bolja kupnja od toga?

unaprijed hvala!

Fantomlat
28.10.2011., 16:25
evo i mi razmisljamo o kupnji perilice i nekako je prica spala na ova dva slova:
AEG F55002IM0P
i
Bosch SMI40M35EU

Jel ima ko neki savjet koju od te dvije i jel ima mozda neka bolja kupnja od toga?

unaprijed hvala!

Ne znam za AEG i što se sada sa njima događa.Bili su u vrhu njemačke industrije bijele tehnike,prije nego ih je kupila jedna švedska tajkunska obitelj koja u svom vlasništvu ima i Electrolux,te Zanussi kao low level brend.
Za Bosch suđerice se može reći da su uvijek odličan izbor za novac i njihove su perilice generalno,sastavljene od kvalitetnih dijelova te napravljene za dugotrajan rad,uz potrebno održavanje.
Imam također ugradbenu perilicu 45cm Bosch i ta radi izvrsno.Dakle,ukoliko se odlučite za Bosch ,nećete pogriješiti,a za AEG nemam dovoljno informacija da bi ih preporučio !

kinfamr
31.10.2011., 20:34
hvala!

frkalo
01.11.2011., 20:27
da vas pitam nesto
tih 60 cm sirine perilice kako se to racuna ? vanka ili unutra ? ja imam mjesta 56 cm unutra i kad ovako gledam bojim se da nece stati :rolleyes:
onda kad skontam i pecnica je 60cm zar ne a unutra je oko 56cm
i sta mislite o tome da stavim perilicu ispod ploce za kuhanje , jel ima kakve veze ?

frkalo
03.11.2011., 09:05
nitko ne zna :(

plagra
05.11.2011., 18:58
planiram kupiti quadro perilicu,pa da li netko ima iskustva sa njom ili je ipak bolje nešto drugo u donekle sličnom cjenovnom rangu?
hvala:)

roga27
06.11.2011., 01:01
planiram kupiti quadro perilicu,pa da li netko ima iskustva sa njom ili je ipak bolje nešto drugo u donekle sličnom cjenovnom rangu?

ako je to ona iz mercatone-a bolje ti je u elipsu uzeti beko... dobiješ i 5 godina garancije :mig:

blablaca
06.11.2011., 09:02

mi je imamo već nekih 4 godine sigurno, jedina mana koju sam ja pronašla je ta da je bučna. naspram nekih drugih, mene nekad glava boli dok ova odradi svoje:503::D
za sve drugo je super. iako, vjerujem da možda postoji i koja manje bučna, no kad smo kupovali, bila nam bitna cijena, drugo nismo gledali:mig:

plagra
06.11.2011., 18:40
ako je to ona iz mercatone-a bolje ti je u elipsu uzeti beko... dobiješ i 5 godina garancije :mig:

da,da,to je baš ta.hvala:mig:

mi je imamo već nekih 4 godine sigurno, jedina mana koju sam ja pronašla je ta da je bučna. naspram nekih drugih, mene nekad glava boli dok ova odradi svoje:503::D
za sve drugo je super. iako, vjerujem da možda postoji i koja manje bučna, no kad smo kupovali, bila nam bitna cijena, drugo nismo gledali:mig:

nama je također bitna cijena(trenutno),tako da hvala na informaciji.:)
ako joj je to jedina mana(do sada),onda ćemo, nadam se preživjeti buku.:D

al ste mi dali misliti-quadro ili beko....:ne zna:

Kladi
06.11.2011., 18:54
da vas pitam nesto
tih 60 cm sirine perilice kako se to racuna ? vanka ili unutra ? ja imam mjesta 56 cm unutra i kad ovako gledam bojim se da nece stati :rolleyes:
i sta mislite o tome da stavim perilicu ispod ploce za kuhanje , jel ima kakve veze ?

ovo je tako, element za pećnicu je 60cm vanjske mjere ;)
da li perilicu ispod ploče.....kakve? plinska ili električna?

roga27
06.11.2011., 23:32
da,da,to je baš ta.hvala:mig:

nama je također bitna cijena(trenutno),tako da hvala na informaciji.:)
ako joj je to jedina mana(do sada),onda ćemo, nadam se preživjeti buku.:D

al ste mi dali misliti-quadro ili beko....:ne zna:

beko... ja sam je uzela ... 5 godina garancije i povoljna cijena mi je bila dovoljni poticaj da je uzmem umjesto bosch-eve ili qudro-a :mig:

beko ima moja kuma i frendica, kuma preko 7 godina i zadovoljne su ... tako da sam ih poslušala :cerek:

plagra
07.11.2011., 11:53
beko... ja sam je uzela ... 5 godina garancije i povoljna cijena mi je bila dovoljni poticaj da je uzmem umjesto bosch-eve ili qudro-a :mig:

beko ima moja kuma i frendica, kuma preko 7 godina i zadovoljne su ... tako da sam ih poslušala :cerek:

hvala ti puno :)

Fantomlat
07.11.2011., 17:42
da vas pitam nesto

Stavite pećnicu ispod ploče za kuhanje jer je to standard,a perilicu do sudopera jer su vam tamo priključci za vodu i odvod.Sve drugo su perverzije.
60 cm je vanjska širina pa ako vam to stane,onda vas briga koliko je unutra!

frane1
13.11.2011., 21:36
AEG F55002IM0P
i
Bosch SMI40M35EU

unaprijed hvala!

Ja sam kupio Bosh-a prije dva mjeseca i super sam zadovoljan. Suđe blista , ne ćuješ je dok radi , a može stati krcato sudi i made in Germany , moja preporuka

kinfamr
14.11.2011., 22:05
Ja sam kupio Bosh-a prije dva mjeseca i super sam zadovoljan. Suđe blista , ne ćuješ je dok radi , a može stati krcato sudi i made in Germany , moja preporuka

Jel bas ovu SMI40M35EU ili neku drugu.

frane1
16.11.2011., 13:15
Jel bas ovu SMI40M35EU ili neku drugu.

Da , baš tu Kupio u Emmezeti ( 4.200,00 kn) , a imaš u GA bijela tehnika za 3.999,99 kn. Stvarno smo zadovoljni nakon Gorenje perilice koja istina trajala 12 godina ova je savršena. Ima auto program koji najviše koristimo ali i kratki
program za manje prljavo suđe.

kinfamr
17.11.2011., 21:28
Da , baš tu Kupio u Emmezeti ( 4.200,00 kn) , a imaš u GA bijela tehnika za 3.999,99 kn. Stvarno smo zadovoljni nakon Gorenje perilice koja istina trajala 12 godina ova je savršena. Ima auto program koji najviše koristimo ali i kratki

Interesantno, i mi imamo gorenje, al mi se cini da je stara 11g :), tako da ce i meni nova bit - savrsena!
Ma nekako razmisljam da se mrvicu strpim do nekih popusta koji ce se valjda desit u 12. mjesecu

bumbolina
18.11.2011., 07:31

Ja ju imam već 2 godine i savršena je. Tiha, programi su super, odlično pere....
Toplo preporučujem.

_N_
18.11.2011., 08:55
Gledam kupiti perilicu suđa.
Na kraju mi je izbor između AEG i Gorenje, koliko vidim, oboje imaju 5 godina garancije, cijena je tu negdje. Oboje su 46dB.
Ne znam koja je bolja firma za uzeti. :confused:

Pročitao sam temu i koliko vidim, Gorenje ne radi svoje perilice? A uglavnom su ok? Ova AEG je iz Italije.

kinfamr
18.11.2011., 19:56
Gledam kupiti perilicu suđa.
Na kraju mi je izbor između AEG i Gorenje, koliko vidim, oboje imaju 5 godina garancije, cijena je tu negdje. Oboje su 46dB.
Ne znam koja je bolja firma za uzeti. :confused:

Pročitao sam temu i koliko vidim, Gorenje ne radi svoje perilice? A uglavnom su ok? Ova AEG je iz Italije.

Ne znam kako bi itko mogao nesto reci o tome kad nisu navedeni modeli o kojima se radi!?!

_N_
19.11.2011., 06:32
Ne znam kako bi itko mogao nesto reci o tome kad nisu navedeni modeli o kojima se radi!?!

Mislio sam čisto što se firme tiče.
Modeli su AEG F65401VI0P i Gorenje GV53321. Sada sam naletio na Bosch SRV55T43EU, pa možda ipak uzmem Bosch, jer vidim da je svima Bosch ok.
Gledam uzeti 45cm ugradbenu perilicu.

dubrovčanka
25.11.2011., 18:17
Evo, izgleda da ćemo i mi kupiti perilicu suđa, i to onu od 45 cm, i izbor smo suzili na modele gorenje gs53324w i electrolux esf 45030w? Ima li tko kakav savjet? :moli:

tiziana
25.11.2011., 20:43
Mislio sam čisto što se firme tiče.
Modeli su AEG F65401VI0P i Gorenje GV53321. Sada sam naletio na Bosch SRV55T43EU, pa možda ipak uzmem Bosch, jer vidim da je svima Bosch ok.
Gledam uzeti 45cm ugradbenu perilicu.

Uzela bih Bosch, ako je napravljena u Njemačkoj.

dubrovčanka
28.11.2011., 09:36
Evo, izgleda da ćemo i mi kupiti perilicu suđa, i to onu od 45 cm, i izbor smo suzili na modele gorenje gs53324w i electrolux esf 45030w? Ima li tko kakav savjet? :moli:

nitko???:ne zna:

batela
28.11.2011., 18:29
evo i mi smo kupili perilicu Candy (made in Italy) u Pevecu za 2400 kn sa 12 kompleta posuđa.
Ima li tko kakva iskustva sa tom markom ,kako vas služi?
Dali vam je perilica posuđa spojena na hladnu ili toplu vodu?
Meni je spojena na toplu vodu ,ali je voda toliko vrela pa sam malo zabrinut da nebi naškodilo perilici:ne zna:

roga27
28.11.2011., 20:47
na hladnu... tko ti rekao da spojiš na toplu???? perilica sama grije i regulira temperaturu....

fasinain
28.11.2011., 21:44

ja ne bi uzela gorenje.

znaci electrolux :ne zna:

batela
28.11.2011., 22:53
na hladnu... tko ti rekao da spojiš na toplu???? perilica sama grije i regulira temperaturu....
majstor mi je spojio perilicu na toplu vodu,al sve mi se čini da se zajebo samo to nije htio reći,užasno šlampav majstor,idiot jednom riječju.

Sasvim logično mi je da se perilica suđa spoji na hladnu vodu pa onda ona grije vodu sa grijačima.Meni u perilicu ulazi direktno kipuča voda iz bojlera.
Ima li još tko takav slučaj??Nitko se ne javlja,što nitko nema perilice:rolleyes:

Fantomlat
29.11.2011., 01:08

Imam ja.Uzmite Bosch jer vam je to najbolje uloženi novac za ono što dobijete.
Oni rade isto tako i odlične perilice za rublje,ali kod perilica suđa su još veća vrijednost u odnosu na uloženo ! Inače Bosch je isto kao i Siemens
brend koji se proizvodi u tvornici BSH.Radi se o strojevima koji se razlikuju u malim detaljima,ali je unutrašnjost slična i napravljena od istih dijelova visoke kvalitete.BSH ( Bosch/Siemens)proda daleko najviše suđerica u Njemačkoj i državama EU.
Gorenje inače nema proizvdnju suđerica,nego to naručuju od drugih proizvođaća i na njih samo stavljaju svoju naljepnicu ! A sad da li je suđerica
iz određene serije made in Njemačka,Italija,Koreja itd, to je teško znati jer su
dosad naručivali iz svih tih država.
Electrolux također po kvaliteti suđerica nije u klasi Bosch-a.
Ovdje izbjegavam preporuke za Siemens,jer je to brend koji je skuplji nego Bosch,a nudi istovjetnu kvalitetu.Nekad je Bosch bio skuplji,ali je onda Siemens za vrijeme buma proizvodnje mobitela i telekomunikacijske opreme,naglo prešišao Bosch i sad je on skuplji kao brend iako te perilice nemaju ništa sa odjelom za proizvodnju mobitela i telekom. opreme.

Fantomlat
29.11.2011., 02:13
majstor mi je spojio perilicu na toplu vodu,al sve mi se čini da se zajebo samo to nije htio reći,užasno šlampav majstor,idiot jednom riječju.

Sasvim logično mi je da se perilica suđa spoji na hladnu vodu pa onda ona grije vodu sa grijačima.Meni u perilicu ulazi direktno kipuča voda iz bojlera.
Ima li još tko takav slučaj??Nitko se ne javlja,što nitko nema perilice:rolleyes:
Vi ste prvi,barem na forumu ! To nije majstor nego idiot diletant!
Suđerice moraju biti spojene na hladnu vodu jer imaju grijač i programe koji
su optimizirani za određenu temperaturu od npr. 45'C -70'C max.
Isto tako, današnje suđerice koriste kondenzacijsko sušenje na bazi hladne vode preko toplinskog izmjenjivača,nakon završne faze pranja i spajanjem na toplu vodu,vi ste taj postupak onemogućili ! A sad se pitam i kakve je posljedice mogla ostaviti vrela voda iz bojlera,kako ste je opisali.
Obavezno prespojiti dovod vode sa tople na hladnu i onda vidjeti ima li kakve štete,a taj koji je to napravio sigurno se ne može zvati majstor.
I dobro pročitajte upute za korisnike. Radije dobro studirajte prije nego je koristite,nego da opet napravite nekakvu štetu.Tamo sigurno piše da se
spaja na dovod za hladnu vodu.Pretpostavljam vi ste to vidjeli,ali vas je kvazimajstor uvjerio da to treba kako je on spojio !

dubrovčanka
29.11.2011., 05:34
Imam ja.Uzmite Bosch jer vam je to najbolje uloženi novac za ono što dobijete.
Oni rade isto tako i odlične perilice za rublje,ali kod perilica suđa su još veća vrijednost u odnosu na uloženo ! Inače Bosch je isto kao i Siemens
brend koji se proizvodi u tvornici BSH.Radi se o strojevima koji se razlikuju u malim detaljima,ali je unutrašnjost slična i napravljena od istih dijelova visoke kvalitete.BSH ( Bosch/Siemens)proda daleko najviše suđerica u Njemačkoj i državama EU.
Gorenje inače nema proizvdnju suđerica,nego to naručuju od drugih proizvođaća i na njih samo stavljaju svoju naljepnicu ! A sad da li je suđerica
iz određene serije made in Njemačka,Italija,Koreja itd, to je teško znati jer su
dosad naručivali iz svih tih država.
Electrolux također po kvaliteti suđerica nije u klasi Bosch-a.
Ovdje izbjegavam preporuke za Siemens,jer je to brend koji je skuplji nego Bosch,a nudi istovjetnu kvalitetu.Nekad je Bosch bio skuplji,ali je onda Siemens za vrijeme buma proizvodnje mobitela i telekomunikacijske opreme,naglo prešišao Bosch i sad je on skuplji kao brend iako te perilice nemaju ništa sa odjelom za proizvodnju mobitela i telekom. opreme.

Hvala na iscrpnom odgovoru! Nego, imam još jedno pitanje, što mislite o candy perilicama posuđa?

batela
29.11.2011., 15:31
Fantomat prvo hvala na odgovoru.
Perilica je programirana da može raditi na hladnu i toplu vodi do 60 C.Međutim meni u perilicu ne ulazi 60 C ,nego barem 90 C jer je cijev koja vodi do perilice vrela i nemože se držati rukom jer bi se opekao.Znači nema govora da topla voda ulazi od samo 60 C.

U svakom slučaju imao sam kretena od majstora.Ako bi sada ponovo spajao perilicu na hladnu vodu moram opet kopati zid.
Neznam šta da radim...

Fantomlat
01.12.2011., 11:35
Hvala na iscrpnom odgovoru! Nego, imam još jedno pitanje, što mislite o candy perilicama posuđa?

Candy perilice posuđa generalno slove kao solidne i po meni prvi izbor od talijanskih proizvođaća.

onix
01.12.2011., 21:22
Vi ste prvi,barem na forumu ! To nije majstor nego idiot diletant!
Suđerice moraju biti spojene na hladnu vodu jer imaju grijač i programe koji
su optimizirani za određenu temperaturu od npr. 45'C -70'C max.
Isto tako, današnje suđerice koriste kondenzacijsko sušenje na bazi hladne vode preko toplinskog izmjenjivača,nakon završne faze pranja i spajanjem na toplu vodu,vi ste taj postupak onemogućili ! A sad se pitam i kakve je posljedice mogla ostaviti vrela voda iz bojlera,kako ste je opisali.
Obavezno prespojiti dovod vode sa tople na hladnu i onda vidjeti ima li kakve štete,a taj koji je to napravio sigurno se ne može zvati majstor.
I dobro pročitajte upute za korisnike. Radije dobro studirajte prije nego je koristite,nego da opet napravite nekakvu štetu.Tamo sigurno piše da se
spaja na dovod za hladnu vodu.Pretpostavljam vi ste to vidjeli,ali vas je kvazimajstor uvjerio da to treba kako je on spojio !

Moja perilica je spojena na toplu vodu, doduše onu iz toplane, i piše u uputi da se to smije. Ne vidim razloga zašto trošiti struju na grijanje hladne vode kad mi već topla curi iz susjedne cijevi. Sušenje ne koristim, a i sumnjam da ova moja spada u "današnje" suđerice.

Fantomlat
02.12.2011., 00:43
Moja perilica je spojena na toplu vodu, doduše onu iz toplane, i piše u uputi da se to smije. Ne vidim razloga zašto trošiti struju na grijanje hladne vode kad mi već topla curi iz susjedne cijevi. Sušenje ne koristim, a i sumnjam da ova moja spada u "današnje" suđerice.

U tome i je kvaka.Starije perilice nemaju kondenzacijsko sušenje i onda mogu biti spojene na toplu vodu,a ja zaboravio pitati koliko je stara perilica.

lukrica
06.12.2011., 11:37
do sada sam imala dvije whirlpool i prvoj je otišla elektronika nakon godinu dana, bila je kupljena u austriji pa garancija nije vrijedila. druga je radila nepune 4 godine, otišla elektronika, cijena dijelova 2.000 kuna plus rad. za sada sam instalirala bosch staru preko 10 godina,seljenu 4 puta, pere odlično ali nije ugradbena pa mi strši iz elemenata, a skupljam novce za miele.

lillya
27.12.2011., 22:38
ja imam elestrolux novu i u njenim uputama piše da se može spojiti na toplu vodu do 60 stupnjeva i sad razmišljam kako da ju spojim

Amaranta
22.01.2012., 19:05
Razmišljam o tome da kupim ovu Blomberg perilicu suđa u Elipsu (3100kn):

http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/perilice-posuda/BLOMBERG-GSS9482X20/

Što mislite, kak vam se čini? Da li je slučajno netko na forumu ima?

Još jedno pitanje: Da li je u redu da uzmem samostojeću perilicu i zatvorim je u kuhinjski element? Ima dovoljno mjesta jer nam je kuhinja duboka 70cm. Znam da onda moram otvorit dva vrata, al to me ne smeta.

dmarijan
23.01.2012., 12:47
Molim Fantomlata i ostalu ekipu za mišljenje. 99% idem na Bosch perilicu. Sad je samo pitanje:

1. http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/15583/

ili

2. http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/8574/

ili

3. http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/15581/

Napomena. Poveznice služe samo za izbor modela, dok bi kupovanje istog bilo obavljeno na drugom mjestu.

_N_
23.01.2012., 15:14
Molim Fantomlata i ostalu ekipu za mišljenje. 99% idem na Bosch perilicu. Sad je samo pitanje:

ili

ili

Napomena. Poveznice služe samo za izbor modela, dok bi kupovanje istog bilo obavljeno na drugom mjestu.

Meni je isto konačni izbor bio između tih i na kraju sam kupio BOSCH SPV69T10EU. Stigla je prije mjesec dana. Napravljena je u Njemačkoj. Još nemam kuhinju sastavljenu, pa ne mogu komentirati kako radi, ali za koji tjedna dva će doći i kuhinja, pa ću ju onda koristiti.
Uzeo sam ju jer je 44dB i ima više funkcija nego ostali modeli.

Fantomlat
23.01.2012., 17:14

ili

ili

Mislim da nema razloga ići iznad 3500-4000kn pri kupnji suđerice.Od ta tri uzorka,mogu vam reći da i ona najeftinija će prati jednako dobro kao i najskuplja.To mi se sviđa kod Boscha da je osnova perilice i svi vitalni dijelovi uvijek kvalitetni i tamo nema finti da jeftinija perilica u startu ,znači i niži nivo kvalitete.Ova skuplja perilica je malo bolje izolirana,iako i to nije jako važno jer se radi o ugradbenoj suđerici,koja je u startu tiša jer je obložena kuhinjskim elementima.Još pokoji senzor i program viška,također
vam neće puno značiti jer ćete u realnom životu koristiti najviše 3 programa od nekih 7-8 koliko ima skuplja suđerica.Tako da po mojem mišljenju šteta dati 1000kn za skuplju suđericu jer ih možete iskorisiti za nešto drugo gdje ćete imati veći dobitak.
Evo još par kandidata:
Ovo dole je moja suđerica.Imam je godinu i po i vidim da ih još ima u prodaji.Jako sam zadovoljan i da opet kupujem,ne bih oklijevao jer mi ništa bolje ne treba.
http://www.tehnopolis.hr/product.asp?product=ugradbena-perilica-posuda-bosch-sri55m35eu&code=649022

Ova je za mrvicu skuplja,ali eto kao još jedna opcija.Možete pogledati i druge modele ugradbenih perilica 45cm na ovoj adresi,gdje je Bosch uvijek najpovoljniji sa cijenama.Ove su ugradbene sa vidljivim komandama,ali imate i modele koji su potpuno ugradbeni.
http://www.tehnopolis.hr/product.asp?product=ugradbena-perilica-posuda-bosch-spi50e25eu&code=664178

pozz

dmarijan
23.01.2012., 19:39
http://www.tehnopolis.hr/product.asp?product=ugradbena-perilica-posuda-bosch-sri55m35eu&code=649022

Ova je za mrvicu skuplja,ali eto kao još jedna opcija.Možete pogledati i druge modele ugradbenih perilica 45cm na ovoj adresi,gdje je Bosch uvijek najpovoljniji sa cijenama.Ove su ugradbene sa vidljivim komandama,ali imate i modele koji su potpuno ugradbeni.
http://www.tehnopolis.hr/product.asp?product=ugradbena-perilica-posuda-bosch-spi50e25eu&code=664178

pozz

Zahvaljujem na kvalitetnim opaskama. Nešto imam osjećaj da ne ljubiš previše ove potpuno ugradbene. Voliš imati stvari na oku :)

kinfamr
23.01.2012., 21:16
Evo da se i ja oglasim kao vlasnik smi43m15eu.

Slozio bih se s fantomlatom da ne treba ic predaleko s cijenom. Rekao bih da je ova moja plafon! Sad mi se cini da sam mogao ici na stariji model koji je 500kn jeftiniji, al dobro sad...
Moram priznat da je perilica tihaaaaaa, tak da smo na pocektu stavljali uho na nju da vidimo jel radi :). Pere ok, iako se par puta desilo da je ostalo par komada neopranih. To je malo pokvarilo dojam jer smo mi ocekivali da ce sudje bit u najmanju ruku cisto bar tjedan dana nakon pranja (uz da se svaki dan jede iz njega) :rofl: U stvari moguce je da je to do slaganja sudja, jer mi se cini da jos nismo pronasli pravi setup. Kao da mi se kosare cine malo manjim nego kod nase stare gorenje perilice!?! U stvari rekao bih da nisu manje nego su tako nekako slozene da mi manje sudja stane :ne zna: :( Koliko se sjecam stara gorenje perilica je bila u tom cjenovnom rangu.

welcome back mali g:top:

Kordina
24.01.2012., 13:17
Ljudi, molim pomoć...

Kupujemo perilicu posuđa.. Ima li netko od vas Zanussi perilicu? Zanimaju me iskustva...

Kupiti Zanussi (garancija 2 god) ili duplo skuplju Gorenje (garancija 5 god)?
:ne zna:

Fantomlat
24.01.2012., 15:49
Zahvaljujem na kvalitetnim opaskama. Nešto imam osjećaj da ne ljubiš previše ove potpuno ugradbene. Voliš imati stvari na oku :)
Sa stanovišta estetike,potpuno ugradbene imaju prednost.Možda sam ja malo staromodan pa volim vidjeti kad mi se upali lampica i upozorava da će uskoro trebati dosuti soli ili sjajila.Sa stanovišta funkcionalnosti,nema nikakve razlike između njih.

Goga_fina
07.02.2012., 08:24
Dvoumimo se između perilica Miele i Bosch. Čitala sam da je Miele na samom vrhu, ali zanima me po čemu ona opravdava cijenu?
Još jedno pitanje: gdje su najpovoljnije cijene navedenih perilica?

_N_
07.02.2012., 12:37
Dvoumimo se između perilica Miele i Bosch. Čitala sam da je Miele na samom vrhu, ali zanima me po čemu ona opravdava cijenu?
Još jedno pitanje: gdje su najpovoljnije cijene navedenih perilica?

Ja sam moju Bosch (napravljena je u Njemačkoj) kupio u Tehnopolisu. Miele bi trebala biti bolja, ali mislim da je prevelika razlika u cijeni za malo bolju kvalitetu.

Djiba
12.02.2012., 12:41
Što mislite o ovoj Boshovoj suđerici?

http://bijelatehnika-namjestaj.com/perilice-posuda-cijene/bosch-sgs-43f52eu/

_N_
18.02.2012., 11:21
Što mislite o ovoj Boshovoj suđerici?

http://bijelatehnika-namjestaj.com/perilice-posuda-cijene/bosch-sgs-43f52eu/

Ok izgleda, ali je dosta bučna sa 57dB.

1AAA
09.03.2012., 18:41
Pozdrav svima,
evo i ja sam danas naručila novu suđericu i to od Boscha ovi model: http://corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/perilice-posudja/ugradbene-perilice-posudja/bosch-ugradbena-perilica-posudja-smi40m35eu
Do sada sam imala isto od firme Bosch, odradila je nekih 11-12 godina (ne znam točno) i sada je otišla elektonika pa se popravak od 2000kn neisplati. Ipak sam bila jako zadovolja jer sve ove godine je radila bez iti jednog popravka, rad tih, suđe čisto a napominjem da je radila svaki dan i to ponekad i 2 puta.

E sada se samo nadam da će i ova nova bit iste kvalitete.
Ima neko iskustvo s modelom Bosch SMI40M35EU ?

Stiže u srijedu pa ću napisati svoje dojmove....
I još me zanima koje tablete koristite, t.j. koje su Vam najbolje?

cici1810
09.03.2012., 21:41
Nisi valjda naručila nešto s corbisa?? Većina ljudi nikad nije dobila svoju robu, a za povrat novaca su se duugo natezali. DAj reci da je ovaj link na corbis samo link na model, a ne na trgovinu gdje si uzela.

1AAA
10.03.2012., 13:31
Nisi valjda naručila nešto s corbisa?? Većina ljudi nikad nije dobila svoju robu, a za povrat novaca su se duugo natezali. DAj reci da je ovaj link na corbis samo link na model, a ne na trgovinu gdje si uzela.

Da narucila sam s Corbisa i to ne prvi put, vec sam kod njih kupovala perilicu rublja Bosch i hladnjak, neovisno u dva puta, uvijek sam uredno dobila robu, nikad nisam imala nikakvi problem s njima, pa se nadam da ce tako biti i ovaj put...

1AAA
10.03.2012., 14:10
Da narucila sam s Corbisa i to ne prvi put, vec sam kod njih kupovala perilicu rublja Bosch i hladnjak, neovisno u dva puta, uvijek sam uredno dobila robu, nikad nisam imala nikakvi problem s njima, pa se nadam da ce tako biti i ovaj put...

E tek sam sada procitala na forumu o Corbisu, nisam imala pojma jer s njima nemam losa iskustva pa zato nisam isla provjeravat. A jadna ti sam :504:
Samo se nadam da cu dobiti svoju sudericu kao sto sam i ostalo kupljeno kod njih.... :503:
Samo sto sada necu moci spavati dok je cekam... :504:

Fantomlat
14.03.2012., 19:26
E tek sam sada procitala na forumu o Corbisu, nisam imala pojma jer s njima nemam losa iskustva pa zato nisam isla provjeravat. A jadna ti sam :504:
Samo se nadam da cu dobiti svoju sudericu kao sto sam i ostalo kupljeno kod njih.... :503:
Samo sto sada necu moci spavati dok je cekam... :504:
Ovo je klasika !!! Kako je dobro pripremiti se prije kupovine i malo prošarati
po ovom forumu,koji je pravi izvor različitih informacija i iskustava kupaca i potrošaća.Pa da ste bar stavili upit za tu perilicu i pitali za preporuke i
iskustva drugih forumaša,možda bi onda saznali zašto ne Corbis i zbog čega.
Oni imaju vabilicu da bace nižu cijenu pa tako love kupce koje često nasamare.Misterij je zašto oni još rade i tko ih štiti? U nekim normalnim okolnostima ,a i državama,njihova bi registracija bila ukinuta i mogli bi staviti lokot.Predugo traju ti zapleti sa njima da to prelazi izvan svih okvira.
p.s. Pogledajte,imate i topic samo o njima,.

brona
14.03.2012., 22:26
Molim Vas mišljenje vezano za perilicu samostojeću BOSCH SMS40M62EU.

Unaprijed hvala na odgovoru.

1AAA
14.03.2012., 23:51
Ovo je klasika !!! Kako je dobro pripremiti se prije kupovine i malo prošarati
po ovom forumu,koji je pravi izvor različitih informacija i iskustava kupaca i potrošaća.Pa da ste bar stavili upit za tu perilicu i pitali za preporuke i
iskustva drugih forumaša,možda bi onda saznali zašto ne Corbis i zbog čega.
Oni imaju vabilicu da bace nižu cijenu pa tako love kupce koje često nasamare.Misterij je zašto oni još rade i tko ih štiti? U nekim normalnim okolnostima ,a i državama,njihova bi registracija bila ukinuta i mogli bi staviti lokot.Predugo traju ti zapleti sa njima da to prelazi izvan svih okvira.
p.s. Pogledajte,imate i topic samo o njima,.

A vidjela sam sad sve i svasta, da poludis...:504:
A kako sam se ja zaletila, evo ovako, crkne meni perilica (ima joj 11g), dodje majistor i kaze da je otisla elektronika i da je popravak 2000kn i da mi se to neisplati jer ipak joj ima godina i moze crknit pumpa ili nesto drugo.... aj ok, odOh ja isti dan u nasem malom gradu u nekoliko trgovina koje prodaju bijelu tehniku, vec odlucna da opet zelim BOSCH jer ipak ova je svoje odsluzila bez ikakvih problema preko 11g svaki dan u pogonu uz to da je tiha, kontam...prijateljica ima Gorenje pa radi ko traktor, kuma ima Wirpool pa u godini dana 2 kvara, mama ima Candy pa isto nakon 2 godine otisao grijac, mislim se da mi nema druge nego opet BOSCH i to je to....medjutim niti u jednoj trgovini u nasem gradu Bosch nedrze, t.j. moze se naruciti ali to ce trajati, pa katalog imaju iz 2008...strava..... Sjetim se ja da sam kupila perilicu rublja Bosch prije 2g preko neta i dosla za 2 dana, nikakvih problema nije bilo, potrazim ja u mailovima (nisam ni znala koja je bila trgovina), nadjem mail, pa stranicu, super.....Bosch imaju, cijene povoljne, nazovem, narucim, (petak je bio), isporuka u utorak kazu, ajde izdrzat cu mislim se...super. U oku od 10min dobijem predracun i ja u roku od 5 minuta platim....neslutec nista :503:
Eto to je moja story kako sam sama sebe navukla, nadam se da ce ipak ishod bit pozitivan. Definitivno JAVIM

Fantomlat
15.03.2012., 10:07
Molim Vas mišljenje vezano za perilicu samostojeću BOSCH SMS40M62EU.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Bosch je u suđericama najbolji izbor uloženo/dobiveno i tu ćete teško pogriješiti.Njihova je koncepcija da i u bazične modele u nižem cjenovnom razredu,ugrađuju ključne komponente,jednake kvalitete kao i u skupljim.
Inače tvornica BSH,čiji su brendovi Bosch i Siemens ( radi se uglavnom o istoj koncepciji sa ponešto izmijenjenim maskama i vanjskom izgledu,više no suštinskoj razlici),proda daleko najviše suđerica u zemljama EU.
Perilica za koju ste zainteresirani,ima sve što vam u normalnom životu treba i zaslužuje preporuku.Jedino što je bitno,po kojoj ćete je cijeni nabaviti.
Recimo,to je perilica,kakva se da nabaviti kad su u tijeku akcije,za nekih 3500kn ili tu negdje.

Fantomlat
15.03.2012., 10:16
A vidjela sam sad sve i svasta, da poludis...:504:
A kako sam se ja zaletila, evo ovako, crkne meni perilica (ima joj 11g), dodje majistor i kaze da je otisla elektronika i da je popravak 2000kn i da mi se to neisplati jer ipak joj ima godina i moze crknit pumpa ili nesto drugo.... aj ok, odOh ja isti dan u nasem malom gradu u nekoliko trgovina koje prodaju bijelu tehniku, vec odlucna da opet zelim BOSCH jer ipak ova je svoje odsluzila bez ikakvih problema preko 11g svaki dan u pogonu uz to da je tiha, kontam...prijateljica ima Gorenje pa radi ko traktor, kuma ima Wirpool pa u godini dana 2 kvara, mama ima Candy pa isto nakon 2 godine otisao grijac, mislim se da mi nema druge nego opet BOSCH i to je to....medjutim niti u jednoj trgovini u nasem gradu Bosch nedrze, t.j. moze se naruciti ali to ce trajati, pa katalog imaju iz 2008...strava..... Sjetim se ja da sam kupila perilicu rublja Bosch prije 2g preko neta i dosla za 2 dana, nikakvih problema nije bilo, potrazim ja u mailovima (nisam ni znala koja je bila trgovina), nadjem mail, pa stranicu, super.....Bosch imaju, cijene povoljne, nazovem, narucim, (petak je bio), isporuka u utorak kazu, ajde izdrzat cu mislim se...super. U oku od 10min dobijem predracun i ja u roku od 5 minuta platim....neslutec nista :503:
Eto to je moja story kako sam sama sebe navukla, nadam se da ce ipak ishod bit pozitivan. Definitivno JAVIM

Svakako javite ,radi ostalih.Inače CORBIS vam je već bio "zvijezda" emisije na
HRT koja govori o zaštiti potrošaća.U svakom slučaju ukoliko zapne,i njih kontaktirajte ( Udrugu za zaštitu potrošaća).
Inače izbor suđerice vam je bio odličan,ali vidjet ćemo kako će to završiti.Držim vam palce da sve bude ok.

fooreest
16.03.2012., 16:14
Poštovani članovi ovog pdf-a biti će mi drago da podijelite svoja eventualna iskustva vezano za kupnju perilke. Danas u trgovini zapela mi za oko ova dva modela:
1. BEKO DFN6833 - 3.299,00 ; 5 god. garancije (http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/perilice-posuda/BEKO-DFN6833/http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/perilice-posuda/BEKO-DFN6833/)
2. BOSHSGS43F52EU - 2.990,00 kn ; 2 god. garancije (http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/pranje-i-ciscenje/perilice-posuda/bosch-samostojeca-perilica-posuda-sgs43f52eu_-_CX000C1DD9)

Kupnja ide u utorak. Meni je puno draža i ljepša (iako stvarno nebitno) ova prva BEKO, a najviše radi toga što ima deklarianu razinu buke od svega 43dB, što je ogromna razlika u odnosu na Boshovih 57dB.
Znači meni je ta razina buke dosta važan faktor (da ne kažem presudan faktor), jer mi kuhinja i dnevni boravak imaju klasičan raspored kao u većini stanova (odvojeni 1/2 zida). Kažete, pali je noću pa ti neće smetati dok spavaš, ali ja pak po noći volim zaružiti sa učenjem/radom i neka normalna "tiha buka" mi nije nikakav bed u što ide razina od 43dB, odnosno mislim da bi me ova druga "malo/više" smetala (40dB=tihi razgovor; 50dB=prosječna razina buke u dnevnoj sobi preko dana; 60dB=normalan razgovor; 80dB=u autobusu/kamionu))

Nebitno za priču, ali recimo razlika u zatvaranju vrata između Beka i Bosha je kao između audia i stojadina (u korist beka, bosh mi stvarno djelovao jadno), što mi se također svidjelo. Nemam predrasuda prema Beku (mami sam kupio veš mašinu prije 3 godine i radi ko sat) kao ni prema Boshu.

Sad ispada kao da sam unaprijed odlučio, ali stvarno nisam. Momak iz trgovine mi rekao da mogu naručiti bilo koji model (Bosh,elektrolux, gorenje, beko, zanusi...) i da će dopremiti u roku 2 dana, pa ako predlažete neki drugi model slobodno napišite.

Maksimalna cijena bi bila 3.300 kn, nemojte mi please, dodaj još 300-500 pa imaš zmaja, jer neću zmaja, imam ga već doma :)

Lijep pozdrav, javim se u ponedjeljak navečer.

dubino
16.03.2012., 16:52
zadnjih pola godine imam bosch SMI40M35 ugradbenu i fantastična je, kao i svi bosch aparati koje sam kupila za kuhinju, perilica tiha, tablete koristim koje stignem, pere super.

mali grizzly
16.03.2012., 20:06
Odnosno 40 dBa je neki prag koji je izuzetno zahtjevan za današnju generaciju perilica pa ako se treba voditi samo i isključivo po tom kriteriju, onda kupite Beko.

Usput rečeno, gornja usporedba nije sasvim fair jer Bosch/Siemens ima znano tri razreda i perilica i suđerica:

1. funkcionalna klasa
2. Komfortklasse (što bi značilo uređaji s određenim stupnjem komfora)
3. Premium klasa

Njihove suđerice iz premium razreda idu s vrijednostima 41 dBa, a srednja klasa ide s vrijednostima 46 dbA (npr. Silence Plus suđerice). One prve, iz premium imaju najviše napredno rješenje jer je izbačen tunelski grijač i voda se grije u obodu slijevnog bazena na dnu podnice (Active Waters) što umanjuju žuborenje vode kad pumpa protjerava prema mlaznicama.

Vi ste pak za usporedbu izabrali jedan od najviše jeftinih modela iz tzv. funkcionalne klase i onda ga sučelili s premium Beko perilicom. OK, shvaćam iz perspektive kupca jer su cijene tu negdje - ali nije sasvim fair ne napomenuti da se radi o bazičnom modelu koji dakako nema ni zvučnu izolaciju, osim bitumenskog premaza rostfrei školjke i podne "letve" od mineralne vune ispred motora.

Kako Bosch/Siemens ne nudi toliko željenu tišinu ispod 5 tisuća kn, a Miele ispod 6-7 tisuća kn - ne preostaje drugo nego kupiti Beko koji nudi posvemašnju zvučnu izolaciju već u ekonomskom razredu.

Inače, ovo je prvi put da je netko kao kriterij svih kriterija postavio glasnoću perilica za suđe jer one nisu pretjerana "smetala" po kuhinjama, naročito kad ih se ugradi u niz i stavi ukrasni prednji panel jer to još priguši buku.

1AAA
17.03.2012., 00:20
Svakako javite ,radi ostalih.Inače CORBIS vam je već bio "zvijezda" emisije na
HRT koja govori o zaštiti potrošaća.U svakom slučaju ukoliko zapne,i njih kontaktirajte ( Udrugu za zaštitu potrošaća).
Inače izbor suđerice vam je bio odličan,ali vidjet ćemo kako će to završiti.Držim vam palce da sve bude ok.

Evo ljudi PETAK je i ja se javljam s novostima, naravno LOSIM

Znaci danas mi je trebala bit isporuka po drugi puta,
da vas podjsetim:
-PETAK uplata uz obecanje agenta da cu sigurno dobiti uredjaj u utorak jer u ponedjeljak oni meni salju iz ZG, cak mi je rakao preko kojeg dostavljaca
-UTORAK nista, niti mi se itko javio, ja provedem cijeli dan kuci (uzela dan od godisnjeg) cekajuci dostavu...nista, zovem, zovem i zovem Corbis, niko se nejavlja ili je zauzeto, nazovem dostavljaca preko kojeg su mi rekli da ce poslati, traze oni.... naravno nema nista za mene, niti su preuzeli u ZG(a preuzet su trebali kao u ponejeljak prema rijecima Corbisa).
-SRIJEDA dozovem, pitam sta se desilo zasto nisam dobila....kazu...velika guzva, nismo stigli ide vam sutra sigurno, u petak kroz jutro cete dobit 100%. Ajde dobro.
-PETAK, proslo podne, nema nista, niti me iko kontaktirao, zovem Corbis...zauzeto stalno...nazovem dostavljaca, naravno ista prica...nema nista za mene niti su ista preuzeli..... napokon dozovem Corbis, pitam sta je s narudzbom br.XXXX, cekajte da provjerim kaze agent, to vam je otislo, dobit cete danas, pitam ja koji dostavljac, potvrduje mi dostavljaca koje sam kontaktirala i koji nema nista za mene....saopcim agentu tu cinjenicu uz to da mi je dosta laganja i da zelim raskid ugovora.......slijedi nevjerovatno vrijedjanje od strane gospodina agenta iz Corbisa, ismijavanje moga zahtjeva za povrat novca i jos vece ismijavanje kad sam spomenula prijavu inspekciji, policiji i medijima, ma za nepovjerovat, cak je mene nazvao glupacom bezobraznom i nepismenom i da ga bas boli briga za mene....halooo, nisam mogla vjerovati svojim usima
-DALJE odmah nakon tel. razgovora zovem svoga prijatelja odvjernika i na njegov savjet odmah saljem pismenti zahtjev za prekid ugovora na temelju zakona i istodobno trazim povrat uplacenog novca

Sad cemo vidjeti sta ce biti dalje, imam jako dobrog prijatelja novinara, inace radi i kao dopisnik za Nova TV, pa ako nedobijem svoje novce uskoro spremna sam ih razapet po svim medijima, naravno uz prijavu krim policiji i svim nadleznim istitucijama

Cydia
17.03.2012., 12:07
dobar dan,

evo i nama je otisla perilica, whirpool starost je oko 15god.
e sada, dali ima neka perilica 5god. garanciju? cuo sam da neki imaju?! beko? bosch? il... mislim da je beko?! kakav je taj beko?

kako vidim ovdje pisete da je bosch najbolji izbor? dali se moze neki model preporuciti? 5 smo u obitelj, svaki dan peremo, cijena oko 3000-4500kn bi dali za perilicu... na sta treba uopce obratiti paznju? energija i susenje A, koja glasnoca (db)? koliko potrosnja vode (l)?

Cydia
17.03.2012., 15:52
npr. zanima me kakva je ta na akciji u harvey norman za 2400kn "beko dsn 1321 x" ?
jer ta ima 5 godina garancije?! pa to znaci da nes vrijedi? znaci 5 godina si miran?

gazda 04
18.03.2012., 18:37
Calgonit All in one ili Blink 11in1 tablete za sunđericu?
Nisam stručnjak u tome području, Calgonit tablete oduvijek kupujem, međutim vidio ove u Muelleru, da li išta valjaju...

fooreest
18.03.2012., 19:25
Zahvaljujem "mg" na iznesenom mišljenju.
Vidim da ste primjetili da sam se vodio klasičnim kriterijem većine kupaca -"uloženo/dobiveno" (deja-vu), što me kod Beka privuklo.
Sad hoću li nadrapati zbog toga pojma nemam, ufam se da neću.
U svakom slučaju u utorak budem nešto kupio, što će to biti na kraju ne znam ni ja, jer sam od onih koji pri kupnji promijene mišljenje u sekundi na osnovu nekog detalja.
Ono glede buke čudi me da to ljudima nije važno, meni je i dalje.
p.s. Mielle mi je dostupna ko Claudia Schiffer, samo gledati :)
LP.

brona
18.03.2012., 19:37
Fantomlat zahvaljujem na odgovoru.

Imam još jedno pitanje, tj., opet molim za mišljenje, ali za drugu perilicu Bosch SMS58M92EU.

Zahvaljujem!

mali grizzly
18.03.2012., 19:37
Uglavnom 43 dBa ili 46 dBa - uz napomenu da imaju extra tihi (noćni) program kod najviše skupih modela.

Tako da je neki prosjek srednji/visoki razred suđerica tamo oko 45 dBa, a ekonomski razred ide preko 50 dBa.

Miele je zgodan primjer jer njihovi kupci su redom "parajlije" pa je onda za očekivati da među njima ima onih koji su i "picajzle" glede bučnosti suđerica i ne čudi me što su im sve suđerice jako prigušene apsorbirajućim materijalima. Extra tihi režim rada se postiže smanjenom snagom motora odnosno mlazevi ne šibaju tako energično po rostfrei školjki suđerice, kao u "običnim" programima. Na tragu toga je Variospray koji je AEG patent gdje se tijekom pranja varira snaga mlazeva via upravljanje snagom motora optočne pumpe, ali tamo to nije bilo zamišljeno kao prigušenje zvuka suđerice nego da se preko varirajućeg intenziteta mlaza bolje "potkopa" umrljanje posude.

Ako se odlučite za Beko, mnogo sreće i znajte da je Beko dio grupacije Arcelik iz Turske, baš kao i Blomberg, na čiji spomen zadrhti mnogo ženskih srdaca jerbo zvuči tako "sexy" taj brand.

brona
18.03.2012., 19:48
Maly grizzly pratim već neko vrijeme ovu temu pa evo da i tu postavim pitanje (ovo sam pitala i na temi izbor peilice suđa).

Ako može Vaše mišljene vezano za perilicu samostojeću Bosch SMS58M92EU?

Ako je netko ima, molim bih da napiše dojmove!

Unaprijed hvala na odgovorima!

fooreest
18.03.2012., 19:57
Moj dojam je takav da bih je odmah kupio, a nagledao sam ih se čitavo, da mi ne treba para za kuhinju. Odlična.

SMS58M92EU (http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/pranje-i-ciscenje/perilice-posuda/bosch-perilica-posuda-sms58m92eu_-_CX0019A03B?tab=pod)

p.s. a kod Mielle mi je super napomena; ispitano na radni vijek od 20 godina, ludilo