PDA

View Full Version : Krediti, kartice - brzopotezna pitanja

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10

Lucas PG
02.10.2009., 23:23
Od ovog mjeseca ću početi primati od HZZO-a naknadu u iznosu od 4250 HRK.
Moje pitanje na koje mi ni osobni bankar već tri dana nezna odgovoriti :ne zna: dali sam uopće sad kreditno sposobna tj. dali mi se uzima prosjek plaće baš moje koju sam do sad primala ili ove naknade...

Koja banka daje a) za ovaj slučaj stambeni bez sudužnika
b) za isti slučaj gotovinski bez sudužnika

Imam jedan upit za gotovinac, a gotovo svi traže sudužnika...

KatarinaRi
04.10.2009., 19:08
Ima li netko onako nabrzinu informaciju o kamatnim stopama u recimo PBZ, Hypo, Erste?...imam kredit u ZABI na 30 godina u švicarcima i htjela bi vidjeti jeli moguće nešto povoljnije...i ako netko uopće zna kakva je momentalno situacija sa selidbama iz banke u banku, da li se prakticira..to je prije par godina bila vrlo česta pojava.

Lucas PG
04.10.2009., 22:18
Ima li netko onako nabrzinu informaciju o kamatnim stopama u recimo PBZ, Hypo, Erste?...imam kredit u ZABI na 30 godina u švicarcima i htjela bi vidjeti jeli moguće nešto povoljnije...i ako netko uopće zna kakva je momentalno situacija sa selidbama iz banke u banku, da li se prakticira..to je prije par godina bila vrlo česta pojava.
Imaš na pametnakuna.hr
Inače, ne možeš sada dobiti bolje uvjete nego što ih imaš, jer su u svim bankama puno lošiji uvjeti i to što ti se digla kamata je još uvijek manje nego što ćeš usporediti u prilično točnoj tablici na Pametnoj kuni...
Pomoglo bi i da si napisala koja ti je trenutna kamata, ali eto...

spartacus 1
07.10.2009., 20:07
U RBA imam kunski kredit još 5 god a rata je 700 kn. Sad sam tražio još 1 manji kredit do 1000 Eura ( više ne daju kunske ). Ali "osobni bankar" sad hoče taj stari kredit zatvorit sa jednim jedinstvenim kreditom ali deviznim.
1) Da li gubim u slučaju inflacije ?
2) Ako mi prvi kredit ostane ipak kunski, a inflacija ode u nebesa, da li je teoretski moguče da mi rata bude "kutija cigareta" kao nekad, ili se danas banke štite protiv toga..?

molim odgovor....

filanapaprika
08.10.2009., 08:37
kupujem stan, 40 % cash, ostalo kredit. investitor u predugovoru traži da cijena ide po prodajnom tečaju, kaže, tako od njega zahtjeva banka. meni to baš nije uvjerljivo jer su nek moji prijatelji, istina, kod drugih investitora, kupovali po srednjem tečaju i to mi se čini najlogičnije. imate li vi kakvih saznanja kakva je praksa i mulja li mene ovaj moj investitor kad kaže da njemu njegova banka tako uvjetuje?

Lucas PG
08.10.2009., 23:26
kupujem stan, 40 % cash, ostalo kredit. investitor u predugovoru traži da cijena ide po prodajnom tečaju, kaže, tako od njega zahtjeva banka. meni to baš nije uvjerljivo jer su nek moji prijatelji, istina, kod drugih investitora, kupovali po srednjem tečaju i to mi se čini najlogičnije. imate li vi kakvih saznanja kakva je praksa i mulja li mene ovaj moj investitor kad kaže da njemu njegova banka tako uvjetuje?

Ne mora biti da te mulja. Svaka banka ima svoje uvjete, a ako je on digao za investiciju kredit koji plaća po prodajnom tečaju, onda možda zato tebe traži isto.
Ali to nema veze s tobom. Mogao ti je reći onda da je cijena kvadrata za 0,5 % viša, a da mu platiš po srednjem tečaju.
Odnosno, nema veze način prodaje tebi sa onime što on ima sa bankom. Makar je njegovo pravo da određuje uvjete, a ti stan ne moraš kupiti pod tim uvjetima...

dit
11.10.2009., 07:31
Lombardni na osnovu zaloga stambene štednje kod RBA? jel RBA daje takve gotovinske kredite?

adriana m...
11.10.2009., 19:40
bog....da li neko ima iskustva sa kreditima.....npr.iz minusa u plus....

Timbalandica
12.10.2009., 17:29
ako netko zna,stvarno bih bila zahvalna...:)
trebam kredit cca 80000kn. plaća mi je oko 4000kn. zaposlena na neodređeno. kredit bi bio na 7 godina. u minusu sam..sve nekako sumnjam da bi mi ga odobrili,zato pitam i ovdje. da mi date nekakvo mišljenje,otprilike.:)

permanent300
12.10.2009., 22:45
bog....da li neko ima iskustva sa kreditima.....npr.iz minusa u plus....

imas u volksbank i hypo banci te akcije

permanent300
12.10.2009., 22:47
ako netko zna,stvarno bih bila zahvalna...:)
trebam kredit cca 80000kn. plaća mi je oko 4000kn. zaposlena na neodređeno. kredit bi bio na 7 godina. u minusu sam..sve nekako sumnjam da bi mi ga odobrili,zato pitam i ovdje. da mi date nekakvo mišljenje,otprilike.:)

odi do banke, ako si kreditno sposobna po hroku nemas puno frke....mozda koji jamac
.........jos ti je najbolje obratit se banci u kojoj imas tekuci

Timbalandica
13.10.2009., 11:16
hvala na odgovoru.jesam,bila sam u banci i rekla mi je da sam vjerovatno kreditno sposobna,da se ne gleda ni mastercard ni minus,a ne treba ni jamac :)

dancika
14.10.2009., 13:31
koja to banka ne gleda kartice ni minus u bankama...molim te info
hvala

Timbalandica
14.10.2009., 17:08
zagrebačka banka.ali pričam o auto kreditu

Mei1
20.10.2009., 10:26
Moram priznati da nisam dizala ni jedan kredit do sada,ali mislim da je došlo vrijeme da kupim novi auto,previše me koštaju posjeti mehaničaru.Nisam pobornik kredita,ali trenutno ne vidim alternativu s obzirom da para niotkud.Tjekom traganja za što povoljnijima,naišla na ovo http://seebiz.eu/hr/banke/auto-krediti-pbz-i-zaba-privilegiraju-svoje-klijente,59012.html ali Domarova iskustva sa pbz-om.....ne znam.....pomagajte!!!!!!

filanapaprika
20.10.2009., 19:52
Dizati ću stambeni kredit, investitor me traži isplatu iznosa kredita po prodajnom tečaju. znam da isplata stambenih kredita nekako uobičajeno ide po srednjem tečaju.
sad, mene zanima ako će banka investitoru isplatiti po prodajnom tečaju, onda ću vjerovatno i ja morati rate otplaćivati po prodajnom tečaju, a to mi nikako ne paše- zbog toga ću tokom godina izgubiti dosta love. Mogu li ja nekako tu tečajnu razliku nadomiriti odmah, pa da mi rate idu po srednjem tečaju?
Što predlažete?
Usput,na stranici banke koja će mi dati kredit piše da stambeni krediti idu po srednjem tečaju, pa uopće ne znam hoće li to s ovim prodajnim tečajem biti izvodivo.

mara2
21.10.2009., 10:24
Dizati ću stambeni kredit, investitor me traži isplatu iznosa kredita po prodajnom tečaju. znam da isplata stambenih kredita nekako uobičajeno ide po srednjem tečaju.
sad, mene zanima ako će banka investitoru isplatiti po prodajnom tečaju, onda ću vjerovatno i ja morati rate otplaćivati po prodajnom tečaju, a to mi nikako ne paše- zbog toga ću tokom godina izgubiti dosta love. Mogu li ja nekako tu tečajnu razliku nadomiriti odmah, pa da mi rate idu po srednjem tečaju?
Što predlažete?
Usput,na stranici banke koja će mi dati kredit piše da stambeni krediti idu po srednjem tečaju, pa uopće ne znam hoće li to s ovim prodajnim tečajem biti izvodivo.

U nekim bankama isplaćuju po kupovnom, a rate im vraćaš po prodajnom...

ana_st
25.10.2009., 12:40
podigli bi stambeni kredit za adaptaciju na 10000 eura. zanima me koliko cca iznose svi troškovi takvog kredita, dakle oni koji nisu uračunati u EKS?

Lucas PG
25.10.2009., 19:14
podigli bi stambeni kredit za adaptaciju na 10000 eura. zanima me koliko cca iznose svi troškovi takvog kredita, dakle oni koji nisu uračunati u EKS?

A da li znaš što nije u EKS-u??
Obrada kredita (već koliko je)...
Solemnizacija (2000-3000kn)
Procjena nekretnine (800-1200kn)
Osiguranja (već koja zahtjevaju)
Dodatni kolaterali (već koje zahtjevaju- od depozita, preko CCR-a ...)

Super odgovor...Ne? Mislim, ima puno nepoznatih varijabli:rolleyes:

Lavica02
25.10.2009., 19:39
obrada kredita bi trebala biti u EKS-u, kaj ne? :misli:

mara2
26.10.2009., 10:52
A da li znaš što nije u EKS-u??
Obrada kredita (već koliko je)...
Solemnizacija (2000-3000kn)
Procjena nekretnine (800-1200kn)
Osiguranja (već koja zahtjevaju)
Dodatni kolaterali (već koje zahtjevaju- od depozita, preko CCR-a ...)

Super odgovor...Ne? Mislim, ima puno nepoznatih varijabli:rolleyes:

10000 eur, mislim da joj se to nebi isplatilo dizat adaptacijski sa hipotekom. Možda gotovinac? Ili adaptacijski bez uknjižbe,možda, da ne plaća to sve!!

Lucas PG
26.10.2009., 10:54
obrada kredita bi trebala biti u EKS-u, kaj ne? :misli:

Pa uglavnom je uračunata, ali ja ne znam kaj ona računa, koja banka itd...
Npr. Zaba sad sa akcijskim stambenim nema obrade kredita uopće, ali EKS opet umjesto 6% iznosi 6,17% na 30 godina...

uskličnik
03.11.2009., 09:01
Pitanje,

Zanima me dali mogu ako uzmem 11 000€ za auto na 4 god i onda odlučim nakon godinu dana ili dvije,uopće nije bitno nakon koliko, podići stambeni kredit za kupnju stana? :ne zna:
Pričao sam sa ženom u banci i kaže da nemogu nikako, dok ne otplatim kredu za auto.
Pitao sam dali se može na neki način prebiti kreda za auto sa stambenim kreditom ili nekim drugim kaže da se nemože.
Moje pitanje glasi dali se može ikako prebiti kredit za auto sa stambeni ili neki kreditom da budem kreditno sposoban za dobivanje stambenog kredita?? :eek:

Lucas PG
03.11.2009., 09:13
Pitanje,
Moje pitanje glasi dali se može ikako prebiti kredit za auto sa stambeni ili neki kreditom da budem kreditno sposoban za dobivanje stambenog kredita?? :eek:

Ne trebaš nikoga prebijati, nego ćeš trebati imati dovoljno veliku plaću da možeš "servisirati" 2 anuiteta kredita.
Ako ne, sudužnik i to je to...

mara2
03.11.2009., 09:22
Pitanje,

Zanima me dali mogu ako uzmem 11 000€ za auto na 4 god i onda odlučim nakon godinu dana ili dvije,uopće nije bitno nakon koliko, podići stambeni kredit za kupnju stana? :ne zna:
Pričao sam sa ženom u banci i kaže da nemogu nikako, dok ne otplatim kredu za auto.
Pitao sam dali se može na neki način prebiti kreda za auto sa stambenim kreditom ili nekim drugim kaže da se nemože.

Moglo bi se nešto smisliti ako budeš banci interesantan klijent...

uskličnik
03.11.2009., 09:28
Što bi se točno moglo smisliti?

Lucas PG
03.11.2009., 09:31

Vrati se na moj odgovor... To bi se moglo "smisliti"...
Kako bi ti imao 2 kredita koja plaćom ne možeš otplaćivati??

:rolleyes:

markotros
03.11.2009., 10:00
zena vjerojatno nije uzela u obzir tvoje moguce povecanje place (ili otkaz). imas tocno definiranu kreditnu sposobnost.
dakle ako ti otplacujes auto, i jos imas kreditnu sposobnost placati ratu za stan, samo daj.
ali najcesce ne mozes ;)

mara2
03.11.2009., 12:58

1.Stambeni za kupnju nekretnine, sa uvećanim ugovorom za kupnju za iznos tvog kredita

2. Iz stambenog kredita će jednostavno zatvorit ovaj tvoj gotovinac (ili auto kredit) - uvjet procjena nekretnine

3. stambeni plus kredit za adaptaciju sa troškovnikom radova, isplata 100 posto u kešu i time se onda zatvara...

Lavica02
03.11.2009., 18:59
Pitanje,

davati odgovor na ovo pitanje, da li ćeš nešto moći za mjesec ili dva, a kamo li za nekoliko godina ... mislim, kako da ti itko odgovori sa da ili ne :ne zna:

postoji masa faktora koji utječu na to ...
- iznos tvoje plaće i kreditnih zaduženja
- način na koji neka banka računa kreditnu sposobnost

danas možeš podići kredite ako ti kreditna sposobnost to dozvoljava, ako si urednog poslovanja, ako ti je firma OK ....
što će biti za nekoliko godine ... tko to može znati ...

a zatvarati auto kredit, stambenim kreditnom => baš i ne bi išlo .... to su NAMJENSKI krediti i izdaju se za određenu namjenu ...

bilo kakav kredit utječe na tvoju kreditnu sposobnost, tako da zadnja rečenica nema nekog smisla
:)

rajnerica
03.11.2009., 19:48
Molim vas pojašnjenje; dali itko zna kako i koliko se plačaju porezi na i za kuće? Naravno, zanimaju me cifre s obzirom na vrijednost nekretnine i/ili kako to već ide?! Ili link na već postojeću temu ako može. Unaprijed hvala!

dj01sipa
03.11.2009., 23:53
Imam jedno pitanje i molio bih nekog za savjet.. U kojoj banci bih mogao dobit kredit uz policu životnog osig. bez jamaca,naime probao sam več 3 puta i 3 put mi je kredit odbijen,makar je bilo kao "ziher" če proč.. Ja imam 3 kredita i ta 3 bih prebio i napravio 1 da mi bude što manji anuitet al jednostavno nikako da to riješim,problem je u tome da sav iznos od ta 3 kredita iznosi 108,000 kn a ja nemogu dobit tako velik kredit jer mi je plača fiksna 3800 kn,to mislim bez jamaca jer ne želim imat jamca.. Dal postoji koja banka koja bi mogla riješit moj problem? Jamstvo bi bilo Polica životnog osiguranja. Več lagano pucam jer su mi prije rekli da nema problema,ja nabavim sve papire i najgora stvar što sam bacio 450,00kn samo na par papira pisma namjere po stanju duga i više stvarno nikom nevjerujem u banci, Priča jedno radi drugo. Više ni sam neznam u čemu je problem.. Anuiteti sve zajedno mijesečno iznose 2200 kn,a kad bih to prebio računao sam da bi mi rata bila 1400 kn na 10 god. i još bi mi ostao depozit od 2800 eur,i nešto od kredita.... Hvala!

Lucas PG
04.11.2009., 14:54
Imam jedno pitanje i molio bih nekog za savjet.. U kojoj banci bih mogao dobit kredit uz policu životnog osig. bez jamaca,naime probao sam več 3 puta i 3 put mi je kredit odbijen,makar je bilo kao "ziher" če proč.. Ja imam 3 kredita i ta 3 bih prebio i napravio 1 da mi bude što manji anuitet al jednostavno nikako da to riješim,problem je u tome da sav iznos od ta 3 kredita iznosi 108,000 kn a ja nemogu dobit tako velik kredit jer mi je plača fiksna 3800 kn,to mislim bez jamaca jer ne želim imat jamca.. Dal postoji koja banka koja bi mogla riješit moj problem? Jamstvo bi bilo Polica životnog osiguranja. Več lagano pucam jer su mi prije rekli da nema problema,ja nabavim sve papire i najgora stvar što sam bacio 450,00kn samo na par papira pisma namjere po stanju duga i više stvarno nikom nevjerujem u banci, Priča jedno radi drugo. Više ni sam neznam u čemu je problem.. Anuiteti sve zajedno mijesečno iznose 2200 kn,a kad bih to prebio računao sam da bi mi rata bila 1400 kn na 10 god. i još bi mi ostao depozit od 2800 eur,i nešto od kredita.... Hvala!
Onaj razlog zbog kojeg si odbijen 3 banke je razlog zbog kojeg ćeš biti odbijen svugdje...
Životno nije NIKAKVA garancija za odobrenje kredita, niti je zamjena za sudužnika. Životno je dodatan proizvod (kolateral) banci samo u slučaju da (ne daj Bože) umreš...

mara2
04.11.2009., 17:44

Još mnogo podataka fali, ali po ovome što si rekao, jedino bi možda erste prošlo. Ali nemam pojma dal' radiš u državnoj firmi, obrtu, d.o.o.,d.d.,kakav si klijent... Ali bez obzira, bez sudužnika, teško da će proći, bilo gdje!!!

anagora25
05.11.2009., 20:13
želim kupiti auto na kredit i čovjek iz autokuće traži isključivo bon 2 iako na papiru za zahtjev piše opcija sol 2 ili bon 2
kaže da tako banka traži
i kaj sad? iz firme su mi dali sol 2

Lavica02
05.11.2009., 21:25
kaj nije bon2 stari naziv, a sol2 novi ... :ne zna:

mara2
06.11.2009., 09:39
kaj nije bon2 stari naziv, a sol2 novi ... :ne zna:

je!!!!!!!!

AN2
12.11.2009., 14:32
Da li se i kada brišu stari podaci?
Bili smo jamci. Dužnik je sa jednom ratom kasnio više od 30 dana, a jednom više od 60 dana. Odmah nakon toga vratio je kredit u cijelosti i saldo je 0. Kredit je zatvoren 3/2007.
Radi toga nama piše "Negativni rejting: 1".
Da li je to "zauvijek" ili se briše i kada? Da li će to nama stvarati probleme ako ćemo tražiti kredit?

Lucas PG
13.11.2009., 13:02
je!!!!!!!!

Ni(je)...

Mogu vam odmah skenirati BON-ove od nekih banaka.
Tak svejedno kako se zove, ako je dobar formular. :p

Inače, svi IP obrazac još uvijek zovu "PK kartica"....

Lucas PG
13.11.2009., 13:04
Bili smo jamci. Dužnik je sa jednom ratom kasnio više od 30 dana, a jednom više od 60 dana. Odmah nakon toga vratio je kredit u cijelosti i saldo je 0. Kredit je zatvoren 3/2007.
Da li je to "zauvijek" ili se briše i kada? Da li će to nama stvarati probleme ako ćemo tražiti kredit?

Piše "negativan rejting", ali se on zanemaruje, pogotovo obzirom da je u 2007. sve zatvoreno.
Osim toga, neg. rejtig će ti prije biti nešto drugo sa statusom 3-9...

marin01
13.11.2009., 13:19
Osobno sam imao previše povjerenja u Wuestenrot i štedim kod njih već 7 god, na dvije police... do danas nisam uštedio max nego nekih 5.500€ na obje police.

Dobio sam Vlasnički list da ga predam u Wue. i predam ga ali on sadrži famoznu rečenicu "Temeljem čl. 187 ZZK (N.N. 91/96) svi upisi u zemljišnoj knjizi ne smatraju se istinitim i potpunim do isteka roka za ispravni postupak"
To je rečenica koju stavlja Općinski sud tj. država, a iz razloga jer slažu knjige pa ono...
Wue.-ova pravna služba odbije taj vlasnički list radi te rečenice. Nabavim papir iz Općinskog suda da je to normalno jer se rješavaju knjige i da to mora pisati... pošaljem u Wue to i primjere Vlasničkih s istom rečenicom i odobrenim kreditima od 5 mil kuna, 500.000€, itd. ...

No i to odbiju... evo i maila od 20.10.2009...
------------
Poštovani gospodine xxxxx,

danas je na sjednici Kreditnog odbora iznova razmatrana mogućnost upisa založnog prava na nekretninu koja je upisana u zemljišnu knjigu za koju je otvoren ispravni postupak. Sa žaljenjem Vas moram obavijestiti da je stajalište Kreditnog odbora da Štedionica ne može prihvatiti u zalog predmetnu nekretninu dok isti ne završi.

Ukoliko ste u mogućnosti u zalog dati zamjensku nekretninu, možemo Vas osloboditi plaćanja troškova oko promjene instrumenata osiguranja i izrade Aneksa ugovora (750,00 kn) prilikom kasnijeg upisa založnog prava na Vašoj nekretnini i brisanja hipoteke sa zamjenske nekretnine.

Ako Vam predloženo nije prihvatljivo te se odlučite za raskid ugovora o stambenoj štednji, Zahtjev možete potpisati u našoj poslovnici u Karlovcu.
Za sve dodatne upite i pojašnjenja, stojimo Vam na raspolaganju!

Uz srdačan pozdrav,

Wüstenrot stambena štedionica d.d.
Margareta Maričić Mišić
Voditelj poslova s komitentima
------------

Uvjeti u Wue su mi max 18 god, fix kamata cca 5%, polog 15% iznosa kredita. Znači na 60.000€ mi je 9.000€ polog. Ali mi ne priznaju Vlasnički list, znači trebam drugu nekretninu (nije problem).
Uvjeti u ZABA stambenoj štedionici... 12 god. ali može biti kao 15 god., fix kamata cca 6%, polog 30% iznosa kredita. Znači na 60.000€ mi je 18.000€ polog.

Razlika je 9.000€ pologa, znači tolko manji kredit mogu dignut u Wue ali za usporedbu (+/-) je bolje da je 60.000€ i naravno 15 god. :D

Također sam od tog istog prodavatelja čuo da Wue ne isplačuje kredite već mjesecima. Postavio sam to pitanje u Wue. i gospođa me pitala, ma nije točno, tko ti je to rekao...
Budući da sam dosta toga i poz. i neg. pročitao na reklamacije.net - Wustenrot - ne za vaše dobro (http://www.reklamacije.net/reklamacije/banke-osiguranja-dionice-financije-./wustenrot-ne-za-vase-dobro.html)... isto ima i za ZABU...

Što vi predlažete, zamjensku nekretninu, koja nema tu famoznu rečenicu ili ZABU... max mi treba 60.000€, možda i manje, na 15. god
Zanima me što bi ne jeftinije ispalo i što je pametnije, Wue ili ZABA?

Hvala na savjetima

Jane Austen
13.11.2009., 19:59
Trebam kredit na 30 godina od 120 tisuća eura uz hipoteku nekretnine. Plaća mi je 5600 kuna, a suprugova 4500 kn.
Trebamo zatvoriti stare kredite (i dve crne liste) od 680 000 kn. Imamo četvero djece koje treba školovati još 10 godina. Uz trenutačne obustave ne ostaje nam ništa kada poplaćamo kredite. Pokušavamo pronaći izlaz u novom kreditu, samo jednom, ali da nam nešto novca ostane za život, tj. da nam rata ne prelazi 5000 kn. Znate li u kojoj banci možemo realizirati takav kredit? Ne trebam milostinju,samo kredit koji će mi pomoći odškolovati moje odlikaše s prosjekom ocjena 5,0.

gospoja
13.11.2009., 20:52
Trebam kredit na 30 godina od 120 tisuća eura uz hipoteku nekretnine. Plaća mi je 5600 kuna, a suprugova 4500 kn.
Trebamo zatvoriti stare kredite (i dve crne liste) od 680 000 kn. Imamo četvero djece koje treba školovati još 10 godina. Uz trenutačne obustave ne ostaje nam ništa kada poplaćamo kredite. Pokušavamo pronaći izlaz u novom kreditu, samo jednom, ali da nam nešto novca ostane za život, tj. da nam rata ne prelazi 5000 kn. Znate li u kojoj banci možemo realizirati takav kredit? Ne trebam milostinju,samo kredit koji će mi pomoći odškolovati moje odlikaše s prosjekom ocjena 5,0.

:eek:

pa ko bi vam to dao s obzirom na crne liste?

xxxyz
14.11.2009., 09:44

U onoj u kojoj imate dignute kredite (ili bar većinu njih)
Lijepo odšećite do te banke i sa osobnim bankarom pokušajte nać izlaz, jer banci je ipak najbitnije da dobije svoj novac nazad.

Lucas PG
14.11.2009., 18:59
Što vi predlažete, zamjensku nekretninu, koja nema tu famoznu rečenicu ili ZABU... max mi treba 60.000€, možda i manje, na 15. god
Zanima me što bi ne jeftinije ispalo i što je pametnije, Wue ili ZABA?

Hvala na savjetima

Da ne komentiram ostalo- ZABA ima "najzaguljeniju" pravnu službu od svih...
A link koji si poslao za reklamacije.net... Taj sajt bi trebao imati adresu pljuvačnica.net
:rigo:

marince.mk
15.11.2009., 10:27
Ljudi molim za pomoć, dali mi neko može reči gdej mogu dobiti kredit od nekih 15-20 000 kn?? Moj najveći problem je što trenutno imam ugovor na određeno vrijeme, pa ako ko zna gdje to nebi bila prepreka za dobivanje kredita, molim vas javite!!:confused:

AN2
15.11.2009., 11:34
AN2 kaže:HROK

Piše "negativan rejting", ali se on zanemaruje, pogotovo obzirom da je u 2007. sve zatvoreno.
Osim toga, neg. rejtig će ti prije biti nešto drugo sa statusom 3-9...

Što znači "status 3-9...?"
Na prvoj str. je Identifikacija i Sažetak, a dalje slijedi popis računa sa podacima, te Urednost u plaćanju i Povijest računa (HROK na osobni zahtjev).

Sve je zeleno, osim navedenog. Sve je zatvoreno osim tekućeg, Mastera i 10.000E stambenog, koji se uredno skida trajnim nalogom.

Nikad u prekoračenju, nikad na crnoj listi!

barbie_barbie
18.11.2009., 14:04
Pozdrav,

ima li ovdje netko tko se bavi posredovanjem s kreditima kod koga bi se moglo dići kredit uz 2 aktivne crne liste, s time da bi se CL i ostali krediti zatvorili jednim kreditom? i da zaposlenje je u d.o.o. s 10 zaposlenih koji postoji više od 10 godina. Molim odgovore na PM.

Hvala unaprijed na pomoći...:s

eva-eva
18.11.2009., 14:32
bok svima!

imam sljedeće pitanje:
zaposlena sam 9 mjeseci i imam još ugovor na tri mjeseca. Radi se o malom poduzeću sa pet zaposlenih.
Trebao bi mi nenamjenski gotovinski kredit u iznosu od 3000 €. Naravno, ukoliko je moguće bez jamaca, sudužnika, hipoteka, zaloga i slično...
Trenutno imam otvoren račun u RBA, kamata mi nije toliko bitna, a rok otplate bio bi 2,3 godine.
Već sam, više-manje, zvala sve banke, međutim nitko ne daje kredit zaposlenima na određeni rok.
Imate li možda kakav savjet, kako doći do tih novaca, legalno :-), a brzo?
Ili ja malo puno tražim?

Hvala unaprijed na odgovorima.

cayenneos
22.11.2009., 17:13
Jedno pitanjce.
Kupio sam prije par godina novi auto.
Dao sam 60% u kešu, a ostalih 40% na kredit.
Nemam upisano u knjiživi da je auto pod kreditom, čak mi je i knjižica vozila kod kuće.
Sada bih ga prodao. Zanima mi jel negdje zabilježeno da je auto pod kreditom i ima li mogućnosti da novi kupac preuzme kredit?

Lucas PG
22.11.2009., 18:46
Sve je zeleno, osim navedenog. Sve je zatvoreno osim tekućeg, Mastera i 10.000E stambenog, koji se uredno skida trajnim nalogom.

Nikad u prekoračenju, nikad na crnoj listi!

Ok, a tko ti je onda rekao da to vama kao zajmoprimcu smeta??
Ako to netko tako tumači, onda im je to izgovor da ne daju kredit, jer ionako nemaju novaca...

Lucas PG
22.11.2009., 18:50
Jedno pitanjce.
Kupio sam prije par godina novi auto.
Dao sam 60% u kešu, a ostalih 40% na kredit.
Nemam upisano u knjiživi da je auto pod kreditom, čak mi je i knjižica vozila kod kuće.
Sada bih ga prodao. Zanima mi jel negdje zabilježeno da je auto pod kreditom i ima li mogućnosti da novi kupac preuzme kredit?

Ako ne piše u nijednom dokumentu od auta, onda ni ne piše nigdje, a on može preuzeti kredit samo ako banka to ima predviđeno kao mogućnost, a i kupac mora biti kreditno sposoban. Najvjerojatnije on ide u novi kredit, nevezano uz tvoj bivši i kupuje auto od tebe...

Lucas PG
22.11.2009., 18:53
Pozdrav,

ima li ovdje netko tko se bavi posredovanjem s kreditima kod koga bi se moglo dići kredit uz 2 aktivne crne liste, s...

bok svima!
zaposlena sam 9 mjeseci i imam još ugovor na tri mjeseca. Radi se o malom poduzeću sa pet zaposlenih.
Trebao bi mi nenamjenski gotovinski kredit u iznosu od 3000 €. Naravno, ukoliko je moguće bez jamaca, sudužnika,.....

Teška situacija za obe...
Sudužnik može povećati šanse. Bez njega nikako!

mladenka:))
24.11.2009., 09:55

Uh, ja obilazim banke sada jer tražim najpovoljniji kredit za stan i mislim da ti ovo nije vrijeme baš za traženje izlaza iz situacije koju navodiš....nekako mi izgleda nemoguće da vi možete dobiti bilo kakav kredit....:ne zna: dok ne zatvorite stari, a pretpostavljam da nemate sad toliko gotovine da ti napravite?:confused:

ja i muž imamo 12.000 kn prihoda mjesečno od plaće (+ dodatni prihodi), bez djece i strah me ući u kredit u kojem će mi rata biti 3.300 kn, ali očito se može.... :top:

AN2
24.11.2009., 15:03
Ok, a tko ti je onda rekao da to vama kao zajmoprimcu smeta??
Ako to netko tako tumači, onda im je to izgovor da ne daju kredit, jer ionako nemaju novaca...

Hvala na odgovoru! Znači to bi trebalo biti OK.
Ovo je HROK na osobni zahtjev i brinulo nas je "Da li će to nama stvarati probleme ako ćemo tražiti kredit?"

lesa
27.11.2009., 11:38
Onaj razlog zbog kojeg si odbijen 3 banke je razlog zbog kojeg ćeš biti odbijen svugdje...
Životno nije NIKAKVA garancija za odobrenje kredita, niti je zamjena za sudužnika. Životno je dodatan proizvod (kolateral) banci samo u slučaju da (ne daj Bože) umreš...

Hmm.. ja sad provjeravao za stambeni kredit, 90k EUR, ja imam cca 3300kn prethodnih kredita i ostatlih 8000kn plaće slobodno, djevojka ima 6000kn bez kredita.
Erste banka - obavezno ŽO u iznosu 40% kredita što iznosi na kredit + 90 EUR mjesečno.

To mi se čini malo previše, e sad...jeli to standardna situacija za stambene ili kaj?

28.11.2009., 16:13
Hmm.. ja sad provjeravao za stambeni kredit, 90k EUR, ja imam cca 3300kn prethodnih kredita i ostatlih 8000kn plaće slobodno, djevojka ima 6000kn bez kredita.
Erste banka - obavezno ŽO u iznosu 40% kredita što iznosi na kredit + 90 EUR mjesečno.

To mi se čini malo previše, e sad...jeli to standardna situacija za stambene ili kaj?

To su grozni uvjeti, idi u pbz, ja se spremam tamo dignuti kredit.

marin01
28.11.2009., 21:29
@ svi: Jel mi može netko točno reći što mi se više isplati na primjeru...

Još nisam riješio sve i ne mislim platiti ali pripremam papire...trebam 40.000€ bez uračunatog pologa.

Za ZABU preko štedionice
- max 15.god,
- 30% učešća,
- kamata 5,99% fix,
- efektivna 6,16%
...onda trebam 60.000€
Prve 2 god je rata 506€, ostalih 13god je 342€:
Znači:
24mj x 506€ = 12.144€
157mj x 342€ = 53.694€
Ukupno uplatio = 65.836€
Stvarno sam digao 60.000-18.000€(30%)=42.000€
Razlika (plaćene kamate) = 65.836-42.000 = 23.838€

Za Wuestenrot (Vlasnički od druge nekretnine)
- max 16.god 11mj.,
- 15% učešća,
- kamata 5,49 fix za vrijeme međufinanciranja (6 god) te 4,49% preostalo vrijeme,
- efektivna 5,83%
...onda trebam 45.000€
svih 17 god je rata 375€:
Znači:
203mj x 375€ = 76.125€
Ukupno uplatio = 76.125€
Stvarno sam digao 45.000-6.750€(15%)=38.250€
Razlika (plaćene kamate) = 76.125-38.250 = 37.875€ ??? to sad nisam siguran da je točno

Da li je moguće što duže plaćam (2 god.) a uzmem 15.000€ manji kredit , da platim 14.000€ (37.875-23.838) više kamata.
Nikako ne mogu skužit to Wue računanje. :kava:

Da li mi netko može pomoći kolika bi mi trebala biti rata da skratim rok na 15 god. da direktno usporedim sa Zabom?
Znam da je najbolje da pitam u Wue ali to mogu tek u pon, pa ovdje možda dobim prije odgovor...

Hvala na pomoći... :s

deckoos
30.11.2009., 22:02
U vezi stambenih kredita, cini mi se da jedino Volksbanka trazi hipoteku u omjeru 1:1 pod uvjetom

• osobe zaposlene na neodređeno vrijeme minimalno 3 godine,
• mininalna mjesečna primanja plaća 5.000 kn,
• firma mora poslovati minimalno 5 godina,
• broj zaposlenih minimalno 15

sto kod mene sve prolazi. Iako, ne kontam previse to sa omjerima oko hipoteka.

U biti, digao bih kredit, (stan od 62,10m2, 1050€), znaci 65205€ na 30god. Kazu da sad imaju neku akcijsku kamatu od 5,99%. Posto mi je placa 5200, treba mi suduznik, sto mi recimo isto nece biti problem.
Vidim da imaju vise modela otplate, a cini mi se ok model II, gdje prvih 4god placam umanjenu ratu za 20% (dobro dodje jer ipak moras i stan opremiti...)

http://www.volksbank.hr/default.aspx?ID=483

I jedno "pametno" za kraj :) Jel se moze zivjeti sa 1500-2000kn na mjesec slijedecih 30god? Samac sam :)

01.12.2009., 08:19
U vezi stambenih kredita, cini mi se da jedino Volksbanka trazi hipoteku u omjeru 1:1 pod uvjetom

• osobe zaposlene na neodređeno vrijeme minimalno 3 godine,
• mininalna mjesečna primanja plaća 5.000 kn,
• firma mora poslovati minimalno 5 godina,
• broj zaposlenih minimalno 15

sto kod mene sve prolazi. Iako, ne kontam previse to sa omjerima oko hipoteka.

U biti, digao bih kredit, (stan od 62,10m2, 1050€), znaci 65205€ na 30god. Kazu da sad imaju neku akcijsku kamatu od 5,99%. Posto mi je placa 5200, treba mi suduznik, sto mi recimo isto nece biti problem.
Vidim da imaju vise modela otplate, a cini mi se ok model II, gdje prvih 4god placam umanjenu ratu za 20% (dobro dodje jer ipak moras i stan opremiti...)

http://www.volksbank.hr/default.aspx?ID=483

I jedno "pametno" za kraj :) Jel se moze zivjeti sa 1500-2000kn na mjesec slijedecih 30god? Samac sam :)

Ovisno gdje živiš, kod mene ne može (Istra):ne zna:

Neuson
01.12.2009., 15:07
Jedno kratko.

Možu li se devize prebacivati bezgotovinski, s računa na račun? Npr. hoću sa svog deviznog, štedne knjižice, štednje i sl. prebaciti neke devize na (svoj) račun u drugu banku? Može li to "žicom" ili je jedini način uzmi fizički novce u ruke i prenesi iz banke u banku?

Lavica02
01.12.2009., 22:39
internet bankarstvom, mislim, da ti neće proći ... no u poslovnici može (i mora) ... banci trebaš samo dati "dokaz" da je taj račun na koji prebacuješ tvoj .... mada bi trebalo proći da prebacuješ i na račun po kojem si opunomoćenik :misli:

Neuson
02.12.2009., 01:53
Hvala Lavice. Nisam ni mislio IB-om. :) Pošto znam da na devizni račun može uplatiti samo osobno vlasnik (opunomoćenik) zanimalo me može li se to napraviti i bezgotovinski jer kako "dolaznom" računu dokazati sa sam to "ja".

Anasib
02.12.2009., 05:40
može se napraviti bezgotovinski :mig:
daš nalog banci u kojoj su sredstva, oni te pri izvršavanju naloga indentificiraju i šalju sredstva u banku koju želiš, ali na tvoj račun. dolazna banka utvrđuje samo da si vlasnik računa, a odlazna tvoju indetifikaciju i da si vlasnik odlaznog računa.

Neuson
02.12.2009., 16:20
To je onda to. :grli: Samo da te još malkice zagnjavim. Mora li osoba biti baš vlasnik ili može i opumoćenik?

teoreticharka
03.12.2009., 14:30
Obrada kredita za kupnju stana je u tijeku i sad su me zvali iz banke.

Zbog recesije, blabla, potrebno im je dodatno osiguranje. Ostali papiri su u redu. Administrativna zabrana je ok, ali trebam li pristati i na vađenje zadužnice?!?

Kazu iz banke da je to uobičajena procedura, ali nisam bas sigurna, sta ce im zaduznica ako imaju administrativnu zabranu i direktno im s mojih primanja sjeda rata kredita?

Imate li iskustva s ovim? Jesu li i vas trazili zaduznicu?

Lavica02
03.12.2009., 22:12
zadužnica je u većini banaka već neko vrijeme uobičajni insrt. osiguranja ... njom osim primanja, mogu plijeniti svu tvoju imovinu u bankama ...

neno1966
03.12.2009., 23:00
Ako misliš biti uredni platiša što ti smeta zadužnica? :ne zna:
Iskreno da sam ja banka a da vidim da i sekundu oklijevaš u potpisivanju zadužnice ne bi htio imati posla sa tobom.

snjeska
05.12.2009., 09:07
evo ja i muz bi digli kredit cca 15.000,00 eura kojim bi za jedan dio kupili zemljiste a za drugi dio bi poceli gradit
oboje smo u rba banci, pa nas zanima koju vrstu kredita uzet s obzirom na kamate i sve ostalo
uzeli bi kredit na rok otplate od 10 god
ono sto me iskreno sad brine su kamate, jer mislim da sad u vrijeme recesije tj znam bas i nije pametno dizat kredite jer su kamate ubitacne

a sad imamo jednu dobru priliku za kupit zemljiste, i bilo bi mi ju zao propustiti

svi savjeti su dobro dosli

gami88
05.12.2009., 20:01
po meni najbolji je gotovinski. jesu kamate nešto veće od drugih kredita, ali ne trebaš dokazivati za šta ti novci trebaju. možeš ih utrošiti za šta bilo!

kaduljica
09.12.2009., 20:38
nikad nisam pisala na ovom PDF-u pa se unaprijed ispričavam ak sam fulala temu.

dakle, da li je banka obavezna obavijestiti korisnika da mu je povećala/smanjila minus? naime, prije 9 mjeseci su mi bez mog odobrenja povećali minus (pa su ga na moje inzistiranje smanjili i to nevoljko) a ovih dana su mi ga smanjili, opet bez mog znanja ( pretpostavljam zato što sam jedan mjesec bila nezaposlena). mislim, očito NISU obavezni jer su to napravili, ali zar ja nemam pravo odlučivanja o svom računu, barem što se tiče povećanja minusa?

hvala na odgovoru.

Lavica02
09.12.2009., 21:45
o kojoj banci je riječ?

u principu banka treba obavijestiti korisnika o promjenama po računu kao i o visini dozvoljenog minusa ... koliki minus će ti odobriti (ili neće) tebe se ne treba pitati .. na tebi je da ga koristiš ili ne koristiš, zatražiš povećanja (ako je moguće) ili smanjenje

Lain
10.12.2009., 09:07
Već neko vrijeme hodočastim po bankama, naime treba mi kredit od nekin EUR 10.000. Radim već 5 godina u firmi sa 4 zaposlena, a svaka banka ima klauzulu u sudužniku za firme sa manje od 5 zaposlenih. Bez obrira što firma i u ovim vremenima sjajno zarađuje i što nikad nije bila u nikakvoj blokadi, sve uredno isplaćuje. Ima li netko iskustva da li nek abnka nema to pravilo? Hvala :)

bilokoje
10.12.2009., 11:31
Mene Zaba nije tražila sudužnika, ali morala sam zato uplatiti polog od 15% u nešto po mom izboru (fond, životno, integra)
Nenamjenski gotovinski kredit isto

Lain
10.12.2009., 13:37
@bilokoje, thanks na odgovoru. Samo josš: Može li se taj polog platiti iz kredita?

bilokoje
10.12.2009., 13:55
A ti ne znaš guglati :)?

Evo s njihove stranice:

Korisnici kredita: Fizičke osobe koje udovoljavaju uvjet kreditne sposobnosti (moguće je sudužništvo) i ostvaruju status klijenta
Korisnik kredita ne smije biti stariji od 72 godine u trenutku dospijeća zadnjeg anuiteta
Iznos kredita Od EUR 500 do EUR 30.000
Godišnja kamatna stopa 10,65%, promjenjiva
Rok otplate Od 13 do 84 mjeseci
Naknada za obradu kreditnog zahtjeva 2% od iznosa kredita, min. 150 kn*
Isplata kredita Isplata na račun korisnika kredita
Način otplate Mjesečnim anuitetima u kunskoj protuvrijednosti EUR obračunatoj po srednjem tečaju HNB važećem na dan plaćanja.

Status klijenta podrazumijeva
najmanje 3 redovita primanja na tekući račun u Banci te ugovoren Paket račun (model Ekspert ili Zlatni) ili Lepeze mogućnosti, ili
oročena štednja u Banci u min. iznosu EUR 10.000 ili kunskoj protuvrijednosti, ili protuvrijednosti u nekoj drugoj valuti, oročena najmanje zadnjih 12 mjeseci prije predaje zahtjeva za kredit, ili udjele u ZB Investu (na dan zaprimanja zahtjeva za kredit u min. iznosu EUR 10.000 ili kunskoj protuvrijednosti) najmanje zadnjih 12 mjeseci prije predaje zahtjeva za kredit, ili vlasništvo obrta ili trgovačkog društva koje u Banci ima zadnja 3 mjeseca otvoren glavni račun za redovito poslovanje, s time da po računu u zadnjih 180 dana nije evidentirano više od 7 dana neprekidne blokade.

Ovo mi se čine malo oštriji uvjeti nego kad sam ja dizala, ali nema ti druge nego tamo i pitaj. Ni ja nisam htjela sudužnika pa su mi ponudili ovo.

Lavica02
10.12.2009., 18:44
da li će te banka tražiti sudužnika ili ne zavisi od tvoje kreditne sposobnosti, urednosti i još nekih stvarčica ... ali sudužnik i jamac su 2 različita pojma, a puno ljudi ih miješa

11.12.2009., 08:13
Bok, recita a što se dešava kada želim kupiti stan u zgradi na koju investitor ima hipoteku? kako se to riješava u banci prilikom dizanja kredita?

Lavica02
11.12.2009., 23:26
o kome se radi (mislim na investitora)? Hipoteka je na koju banku?

16.12.2009., 10:32
o kome se radi (mislim na investitora)? Hipoteka je na koju banku?

Hej, više se i ne sjećam jer smo odustali od toga....

cr.yp.to
17.12.2009., 10:20
Znam da je odgovor na ovo vec bio valjda tisucu puta, ali ne znam s kojim rijecima da trazim. Ili ono sto sam pronasao nije bas razumljivo.

Hipotetski, dizem kredit od 100000 neke valute, na 100 mjeseci, s kamatnom stopom 10%.
Kako na osnovu toga mogu izracunati kolika ce biti ukupna kamata?
Sto je ustvari kamatna stopa ako ce ukupna kamata biti puno veca od 10000?
Zasto kreditori jednostavno ne kazu npr.: "za posudenih 100k trebas vratit 150k"?
Mislim da to ima veze sa promjenjivom kamatnom stopom, o cemu ona ovisi (osim o tecaju valuta ako nisu iste)?

Znam da puno pitam, ali mozete li me uputiti na stranicu na kojoj je to sve lijepo laicki objasnjeno?
Hvala.

Lavica02
17.12.2009., 15:43
trebaš znati kamatni račun i znati izraditi otplatnu tablicu ... za to ti treba i način izračuna kamate ... kamatna stopa ovisi o puno faktora ( cijena novca, rizičnost ...)

svaka banka ima na svojim stranicama izračun rata/anuiteta kredita pa možeš i vidjeti koliko kamate plaćaš u konačnici ako kamata ostane ista

brch123
27.12.2009., 18:37
Molim pomoć.
Muž i ja smo odlučili zamijeniti krovište i u potkrovlju napraviti sobe za klince, betonirati deke i svašta još.
Trebamo kredit od 25000 do 30000Eur-a.
Pregledala sam sve kaj se nudi, i tek sad više ništa ne znam.
Kreditno smo sposobni, oboje smo zaposleni na neodređeno sa primanjima zajedno oko 13000kn, ja nemam kredita, a on ima oko 200 eura mj za auto još 3 godine.
Nisam sigurna da li je pametnije dizati stambeni kredit i prolaziti torturu vađenja svih mogućih papira-radi se o adaptaciji ili nenamjenski.
Ima ko kakvu pametnu ideju, kredit bi bio na min 7 godina, koja banka je najbolja što se tiće vaših iskustava, jer jedno je iščitavati njihove uvjete na netu, a realnost nešto drugo.
Bila bih vam zahvalna na odgovorima.

Lavica02
27.12.2009., 20:09
prvenstveno se gleda dužnik i njegova/njezina plaća ... znači on /ili ona sam mora biti kreditno sposoban ... ako on sam nije kreditno sposoban onda se uzima sudužnik ... s obzirom da suprug ima kreditno opterećenje (koje i nije malo), a rata kredita na takve iznose i nije mala, teško da bi takav kredit prošao na 7 godina ...
između ostalog razlika u kamati na stambeni i nenamjenski nije mala ... istina do gotovinca se brže dođe, ali je u konačnici skuplji ... kalkulator zabe izbacuje razliku od cca 4.ooo eura ... kod stambenog je procedura duža (ima trošak procjene, izrade troškovnika, solemnizacije), papira je više (vlasnički, troškovnik, isplata ide po računima) ... sve zavisi tko će vam odrađivati poslove dogradnje i adaptacije ....

Marinac
15.01.2010., 09:31
ovako...imam nekoliko pitanja
Naime od 1.1.2010. sam dobio stalni radni odnos u jednoj firmi.
Prvo pitanje je vezano za ugovor,u njemu pise da sam prijavljen na neodredeno (stalni radni odnos) ali u jednom od stavki u ugovoru pise malim slovima uz probni rok od 6.mjeseci.Nije mi jasno sto to tocno znaci,planiram uzeti kredit i zanima me ako ce me zezati u banci radi toga unatoc tome sto imam kako sam vec naveo stalni radni odnos.A drugo pitanje odnosi se na gotovinske kredite,htio bih uzeti gotovinski kredit od 20 000eura,zanima me koja je banka najbolja i koliko mjeseci moram uopce raditi da bih ostvario pravo na odobrenje kredita.Koje je vase misljenje,da li je gore navedena cifra malo preveliki zalogaj za mene racunajuci na to da imam pocetnu placu od 4500 kn koja ce se svaka 3 mjeseca povecavati za 500 kn,i racunajuci na to da zelim kredit iskljucivo bez jamaca.

Hvala unaprijed svima koji mi mogu pomoci :p

Zli_Ciko
15.01.2010., 11:44
Tek si dobio posao, a već bi se uvalio u 20.000 EUR kredita? Neodgovorno.

To što ti u ugovoru piše na neodređeno, ne znači apsolutno ništa, jedino banke na to gledaju, iako u praksi nema praktički nikakve razlike. Ugovor na neodređeno ne znači da ne možeš dobiti otkaz.
Probni rok od 6 mjeseci znači da ukoliko u tom periodu ne zadovoljiš uvjete u firmi, možeš dobiti otkaz, bez obzira na to što piše da si na neodređeno.
Koliko si siguran da će plaća ići gore za 500kn svaka 3 mjeseca? U poslovnom svijetu ništa ti baš nije sigurno, situacija se može preokrenuti preko noći.

Mislim da ti je najpametnije u datoj situaciji pričekati makar da ti prođe taj probni rok, a onda se raspitivati o kreditu.

dady81
15.01.2010., 11:52
Svaka 3mj.500kn veca plata...za par godina ovi lokalni menaderčići ce biti nula za tebe.....
Isuse,sta ljudi sve progutaju
BTW.rata za takav kredit ti je min 2500kn i tesko da ces ga dobit bez jamaca

Dado-zgb
18.01.2010., 19:30
vecer..pitanje kako doci do casha za motor..imam autokredit u raiffesen banci rata 930 kn,placa sjeda u erste 3300kn,zaposlen za stalno.znaci nekakvih 15-20 000 kuna ako neko zna prek koje banke bi to mogao i dal opce postoji mogucnost posto vec imam takav kredit na takvu placu..
hvala!:mig:

prof13
20.01.2010., 11:15
Bok svima?brzinsko pitanje-da li trenutno postoji banka koja daje kredite ako imaš ugovor na određeno?radim na projektu već 8mj., trebala bi još par godina, za vrijeme trajanja projekta..imam dobru plaću i treba mi auto..međutim, bila sam u zabi, otp, erste i ni čuti ako si na određeno..da pokušam još negdje ili da se pomirim sa čekanjem??

mara2
25.01.2010., 14:32
Ako netko nije platio 10 rata kredita,(gubitak posla) a sad bi nazat mogao plaćati, dal može samo nastaviti dalje ili mora prije podmirit dospjelo dugovanje?? Radio se o volksbanci. Za splitsku znam da bi se dalo dogovorit, al za volksbank neznam... Hvala

mara2
25.01.2010., 14:48
Bok svima?brzinsko pitanje-da li trenutno postoji banka koja daje kredite ako imaš ugovor na određeno?radim na projektu već 8mj., trebala bi još par godina, za vrijeme trajanja projekta..imam dobru plaću i treba mi auto..međutim, bila sam u zabi, otp, erste i ni čuti ako si na određeno..da pokušam još negdje ili da se pomirim sa čekanjem??

ili nadji suduznika...

prof13
26.01.2010., 08:07
niti sa sudužnikom,ako ne radim godinu dana na određeno kod istog poslodavca...:(

obicna
26.01.2010., 17:32
pozdrav!
da ne otvaram novu temu, imam jedno pitanje.

može mi netko objasniti što točno znači valutna klauzula. ali ne kroz definiciju, ima ih mnoštvo na internetu, nego baš kroz primjer. za stambeni kredit. dakle situacija je ovakva: imamo štednju u štedionici, i uzmemo kredit za međufinanciranje jer još nemamo dovoljno sredstava na štednji za stambeni kredit. i odobri nam se međufinanciranje koje otplaćujemo u roku od npr. 2. godine i nakon toga vraćamo stambeni kredit. naravno sve u eurima. i sad je pretpostavka da postoji valutna klauzula na stambeni kredit, i potrebno ga je revalorizirati uz tu valutnu klauzulu. sad mi nije jasno što se točno odredi, neki postotak u odnosu na tečaj ili? i kako se to provede. ako može kroz primjer sa nekim jednostavnim brojevima. :s

Lavica02
26.01.2010., 18:12
npr.
banka te kreditira s 100.000 eura kredita
ti tj tvoj prodavatelj NE dobiva 100.000 EURA već kunsku protuvrijednost (po srednjem ili prodajnom ) tečaju
ti si dužna banci vratiti 100.000 eura + kamate plaćajući mjesečnu ratu od npr. 1.000 eura ... ali ti ne plaćaš to u eurima već u kunama po srednjem/prodajnom tečaju ... zavisno od tečaja eura za taj mjesec rata će jedan mjesec biri 7.2oo, drugi 7.25o, treći 7.3oo => znači to je nešto što varira od mjeseca do mjeseca, ali protuvijednost je uvijek 1.000 eura

CottonEyeJoe
29.01.2010., 11:16
da li netko zna uvjete za kredit u erste banci, tj koliko se mora od plače odbiti da mogu uzeti kredit?

imam već jedan, no imam svakakva razmišljanja a ne da mi ih se zvati...i nije mi hitno..

Lucas PG
29.01.2010., 15:49
da li netko zna uvjete za kredit u erste banci, tj koliko se mora od plače odbiti da mogu uzeti kredit?

imam već jedan, no imam svakakva razmišljanja a ne da mi ih se zvati...i nije mi hitno..

Onda ti ne bu niko ni odgovoril, kad nije bitno... :rolleyes:
Piše tu nekoliko postova gore, ako ti se da koristiti tražilicu, ako ne, ma nije ni važno...:D

Venuss
04.02.2010., 17:34
pitanje :confused: - prijateljica bi digla kredit na hipoteku nekih 20,000 eura(vrijednost stana oko 70.000 eura).
No, ima plaću koju dobije na račun oko 2.200,oo kn (od provizija dobije i više no to se nigdje ne vidi).
Da li bi ijedna banka kod nas dala kredit u takvoj situaciji na 10 godina, a bez jamaca :confused: ili je to nemoguća misija...

Lavica02
04.02.2010., 17:56
jel ta tvoja prijateljica zna kolika bi joj bila rata kredita? ... nekretnina se NIKADA ne stavlja pod zalog ako nije u pitanju stambeni kredit ili ulaganje u posao za koje si 99% siguran da će uspjeti (ovo drugo jedino ako imaš gdje živjeti u slučaju ovrhe)

no s 2.200 takav kredit ne vjerujem da ćeš dobiti

Venuss
04.02.2010., 20:47
Pa kad je računala na austrijski kredit rata bi joj bila oko 2.000 kn, što je na žalost ipak propalo.
A što se tiče sigurnog posla, lijepo od tebe da upozoravaš:), ali danas baš ništa nije sigurno. Ljudi vjeruju u bolje i uspješnije sutra pa se i usude na neke vrlo rizične stvari, a koji puta u ovom trenutku i nemaju previše izbora. Uglavno rijetko se razmišlja o ovrsi dokle god osoba može raditi. Osim toga uvijek bi mogla živjeti kod mene. Ona je osim fiksnih prihoda plaćena dodatno koji puta je to puno, koji puta i nije, ali taj dodatni prihod se ne vidi i to problem.

400D
07.02.2010., 17:56
dakle imam hipoteticko pitanje. banka je odobrila nenamjenski kredit fizickoj osobi. kolateral je bilo jamstvo jednog kreditno sposobnog jamca.

nakon nekog vremena, glavni duznik prestaje sa uplatama, te banka tereti plaću jamca za ratu kredita.

e sad... taj jamac koji vraca tudji kredit odluci raskinuti ugovor o radu u zemlji odseliti iz zemlje jer je nasao posao u drugoj drzavi. jamac nema nekretnina niti vrijednijih pokretnih stvari u svome vlasništvu.

koje su posljedice?

koga ce banka tuziti? glavnog duznika ili jamca?

hvala na odgovoru

majamarin
09.02.2010., 19:50
pitanje :confused: - prijateljica bi digla kredit na hipoteku nekih 20,000 eura(vrijednost stana oko 70.000 eura).
No, ima plaću koju dobije na račun oko 2.200,oo kn (od provizija dobije i više no to se nigdje ne vidi).
Da li bi ijedna banka kod nas dala kredit u takvoj situaciji na 10 godina, a bez jamaca :confused: ili je to nemoguća misija...

sa plaćom od 2.200 neće moći dobiti nikakav kredit bez sudužnika.
npr. u zabi redovna primanja moraju biti veća za 2340 kn od svih mjesečnih kreditnih zaduženja. bar je toliko bilo prije, a vjerujem da se nije smanjivao prag, već se vjerojatno povećavao.

bano007
10.02.2010., 08:02
Pozz svima, evo jucer na vijestima vidio ZABA smanjila kamatne stope, a meni je bas kod njih kredit vec na obradi po starim uvjetima.

Zovem osobnog bankara i pitam kaj je sad samnom i on veli da je kredit odobren i da rata za prvi mjesec ide po starim uvjetima i onda se mjenja... velim ajde OK, a kaj je s naknadom , e veli da se bude potrudil da nadje caku da ju ne moram platiti, jer sad je kao akcija da se naknada sljedeca dva mjeseca ne placa.... (caku hmmm)

Pa ajde znalci kako stojimo ovdje (s pravnog aspekta), za sad sam predal sve papire, zahtjev i procjenu nekretnine (koju sam i za sad jedino platio), kredit mi je kao odobren, ali formalni ugovori nisu potpisani?!

Ideje, savjeti?

Smart_bitch
10.02.2010., 08:16
Pa dokle god nije ništa potpisano kredit nije realiziran ni po kakvim uvjetima, a kad ga potpisuješ, ako su na snagu stupili novi, morao bi po novim uvjetima.

Lucas PG
10.02.2010., 15:33
sa plaćom od 2.200 neće moći dobiti nikakav kredit bez sudužnika.
npr. u zabi redovna primanja moraju biti veća za 2340 kn od svih mjesečnih kreditnih zaduženja. bar je toliko bilo prije, a vjerujem da se nije smanjivao prag, već se vjerojatno povećavao.

3040 kn...

Lavica02
10.02.2010., 16:37
hmm ... da ... a što da je obrnuta situacija :mig: ...

no ako nikakao drugačije neće ići onda kažeš da odustaješ i za dva dana se predomisliš (ako ti nije problem u vremenu realizacije) ... kaj ti tu mogu :ne zna: ... ne mogu te drugi puta odbiti, ako je kredit prvi puta prošao

400D
10.02.2010., 18:34
ima neko pomoc?

Lavica02
10.02.2010., 18:44
za kredit je odgovoran dužnik ... ako je dužnik neurednog plaćanja i banka s njim ne može postići dogovor oko plaćanja ide se na instr. osiguranja (jamac, depotit, zalog) ... kada toga "ponestane", a dužnik i dalje ne plaća, ide se na tužbu dužnika

Mic3k
12.02.2010., 17:10
Ovako, imam neke financijske poteskoce te bi trebao zajam od recimo 5ooo do 8ooo kn. Zaposlen sam u jednoj novoj firmi po imenu Extra media te sam placen po proviziji, imali ovjde netko tko mi moze pomoci tj. da li netko zna neki nacin da ja taj zajam nekako dobijem? Ako moram neke tehnicke stvari davat kao garanciju, auto ili slicno..e pa ja imam samo 2 laptopa, digitalni fotic i to je to, sve zajedno vrijede recimo oko 1200 eura.. Sta kazete ekipa, imal mi pomoci? :(

AnnaMollyHr
12.02.2010., 18:18
Zanima me dal ima tko kakvih iskustava sa inozemnim kreditima??
Nigerija - Jan Pearl Stobber i ostalo.
Zqahvaljujem unaprijed na odgovoru.

AMM

Lavica02
12.02.2010., 20:15
o Jan Pearl Stobber (http://forum.hr/showthread.php?t=468630&highlight=Jan+Pearl+Stobber) je postojala tema, ali to :nono:

Realizacija kredita u inozemstvu (http://forum.hr/showthread.php?t=329399&highlight=kredita)

Kredit preko austrijske banke (http://forum.hr/showthread.php?t=424940&highlight=preko)

Lavica02
12.02.2010., 20:27
Ovako, imam neke financijske poteskoce te bi trebao zajam od recimo 5ooo do 8ooo kn. Zaposlen sam u jednoj novoj firmi po imenu Extra media te sam placen po proviziji, imali ovjde netko tko mi moze pomoci tj. da li netko zna neki nacin da ja taj zajam nekako dobijem? Ako moram neke tehnicke stvari davat kao garanciju, auto ili slicno..e pa ja imam samo 2 laptopa, digitalni fotic i to je to, sve zajedno vrijede recimo oko 1200 eura.. Sta kazete ekipa, imal mi pomoci? :(

krediti se daju temeljem xy faktora, ali prvi uvjet je kreditna sposobnost (redovna plaća + stalni radni odnos na neodređeno) ...

krediti se ne daju temeljem tehničkih stvari (jer i sam znaš da tehničke stvari izgube vrijednost čim ih teta u dućanu provuče na blagajni) ... temeljem auta, banke ne daju gotovinske kredite ...

svaka banka na svojim stranicama ima većinu uvjeta, uvijek krećeš od svoje matične banke pa dalje

AnnaMollyHr
13.02.2010., 06:12
Lavice,hvala na brzom odgovoru i linkovima. :) Vidjela sam podforum za nigerijske kredite,pa me zanima sta je bilo s tim na kraju - jel se zna dal je netko dobio ili ne?

Mic3k
13.02.2010., 13:15
krediti se daju temeljem xy faktora, ali prvi uvjet je kreditna sposobnost (redovna plaća + stalni radni odnos na neodređeno) ...

krediti se ne daju temeljem tehničkih stvari (jer i sam znaš da tehničke stvari izgube vrijednost čim ih teta u dućanu provuče na blagajni) ... temeljem auta, banke ne daju gotovinske kredite ...

svaka banka na svojim stranicama ima većinu uvjeta, uvijek krećeš od svoje matične banke pa dalje

Ma sve je to meni jasno..zato i pitam da li postoji ovdje netko tko zna kako ja mogu dobiti zajam na neki drugi nacin..??

Lavica02
13.02.2010., 15:09
Ma sve je to meni jasno..zato i pitam da li postoji ovdje netko tko zna kako ja mogu dobiti zajam na neki drugi nacin..??

taj iznos koji ti tražiš nije velik, povećaj prihode, nađi dodatni posao ... a ne da se zakopaš kod sumnjivaca za tako mali iznos

Mic3k
17.02.2010., 12:32
Ma meni taj zajam treba, nemogu bas navodit razloge te sam napravio post bas s ciljem da nadem nacin da dignem taj zajam. Stoga Vas lijepo molim da me savjetujete nacinom na koji mogu doiti zajam. Hvala.

matekk
17.02.2010., 20:40
bok svima! ne pratim temu ali imam pitanje kako dobiti neki kredit i riješiti dug prema banci? na crnoj sam listi zbog nekih 11000kuna,nemam karticu od tekučeg plaču dobivam na račun 4400 kuna ali sam na stanu sa curom koja ne radi a želio bih taj dug riješiti i uzeti još love da kupim auto neki. tako oko 7000 eura pa da povratim dug i banci..kaj da radim,hvala na prijedlozima!

F10EXX
17.02.2010., 20:43

Koliko je ovo nuzno? Npr, 5 godina uplacujem po 15000 kn godisnje za stambenu stednju. Sad bi trebao dignuti kredit, sve skupa oko 31500 eura, ali efektivno 18000 jer je ostalo ustedjeno. Imam za ponuditi pod hipoteku i tu novu nekretninu koja vrijedi barem dvostruko vise (da racunam 1000 eura po kvadratu gotovo u centru zagreba) i jos 3 nekretnine koje vrijede barem 15 puta vise od kredita. Koliko je bitno da je ugovor na neodredjeno, jel ima kakvih slucajeva da su tome progledali kroz prste? Jel moze da je suduznik na neodredjeno?

Lavica02
17.02.2010., 21:18
danas je skoro pa i jedan od glavnijih uvijeta mada su banke počele polako popuštati ... kad je na neodređeno, u principu se traži sudužnik i ako imaš nekog (a da e kreditno sposoban i urednog poslovanja) moglo bi proći ... ono što je bitno da znaš da tvoja rata kredita tom sudužniku smanjuje njegovu kreditnu sposobnost ako će ta osoba dizati kredit tokom otplate tvojeg kredita

čitala sam tvoj post na drugoj temi i iskreno, pomalo mi je smiješan stav banke/štedionice koja takvom instr. osiguranja ( ogromne vrijednosti nekretnine u odnosu na iznos kredita) ne želi izaći u susret (ako ponudiš sudužnika!) ... s druge strane mogu ga i razumjeti jer lakše/jeftinije se naplatiti od jamca nego ići na ovrhu u slučaju neuredne otplate

F10EXX
17.02.2010., 21:41
danas je skoro pa i jedan od glavnijih uvijeta mada su banke počele polako popuštati ... kad je na neodređeno, u principu se traži sudužnik i ako imaš nekog (a da e kreditno sposoban i urednog poslovanja) moglo bi proći ... ono što je bitno da znaš da tvoja rata kredita tom sudužniku smanjuje njegovu kreditnu sposobnost ako će ta osoba dizati kredit tokom otplate tvojeg kredita

čitala sam tvoj post na drugoj temi i iskreno, pomalo mi je smiješan stav banke/štedionice koja takvom instr. osiguranja ( ogromne vrijednosti nekretnine u odnosu na iznos kredita) ne želi izaći u susret (ako ponudiš sudužnika!) ... s druge strane mogu ga i razumjeti jer lakše/jeftinije se naplatiti od jamca nego ići na ovrhu u slučaju neuredne otplate

Meni je isto smijesno, jer se radi o prilici za koju moram nekak skupit novce. Ako nista, dignut cu gotovinski kredit, to mi je vec moja maticna banka nudila. Samo nebi htio koristiti to ako tu mogu na neki nacin imati manje kamate.

Rata kredita bi bila nekih dvjestotinjak eura (na 10 godina), dakle nastavak onog sto sam vec pokazao da mogu 5 godina redovito placati. A sto se tice suduznika, moze li mi majka biti suduznik, drzavna sluzba, 57 godina, 5800 kn trenutno neoptereceni dio place, nikad nije bila ni blizu nule a kamoli u minusu? Pa ono, nek mi ne daju kredit na 10 godina kako to inace ide, nego na 5, 3, ili koliko vec dok oni ne misle da ona ide u mirovinu. Zelio bi znati koje su teoretski sve mogucnosti prije nego kaj se idem tamo borit protiv vjetrenjaca.

Lavica02
17.02.2010., 22:20
to tko ti može biti sudužnik je odluka banke ... osoba je kreditno sposobna ako su joj primanja=osnovica (zavisno od banke do banke) + postojeća zaduženja (kao dužnik, sudužnik, jamac) + rata novoga kredita ...

ako nema postojećih zaduženja, na ratu od 200 eura trebalo bi biti OK ... što se tiče godina starosti, to opet zavisi od banke do banke

ako ideš na kraći rok, povećava ti se rata, a time i iznos plaće koji je dostatan za kreditnu sposobnost ...

moj savjet: kada ideš u tu borbu, nemoj odmah sve karte na stol ... nemoj im odmah ponuditi sve nekretnine ... neki puta je i stvar pregovaranja :mig:

Dado-zgb
21.02.2010., 21:53
zna neko koliko maksimalan iznos gotovinskog kredita mogu dobit u rajfici?prije par godina sam digao bez problema 25 000kn za motor i uredno ga prijevremeno otplatio nakon godinu dana.sada kod njih imam auto kredit jos nekakvih 50 000 kn,klijent sam erstea..kod erstea mogu dobit nekakvih 6 000eura:flop:

barbie_barbie
22.02.2010., 14:37
Pozdrav,

jel zna netko dali postoji još koja banka koja nije u HROK-u i HUB-u? tj. da ne mogu vidjeti crnu listu? Naišla sam na Štedbanku, nisu izlistani ni na HROK-ovoj stranici niti na HUB stranici. Jel ima još koja?

Lucas PG
23.02.2010., 23:09
Pozdrav,

jel zna netko dali postoji još koja banka koja nije u HROK-u i HUB-u? tj. da ne mogu vidjeti crnu listu? Naišla sam na Štedbanku, nisu izlistani ni na HROK-ovoj stranici niti na HUB stranici. Jel ima još koja?

Ima, ali : mala firma, koja već dva mjeseca duguje doprinose i plaću, uz 2 evidentirane otvorene crne liste = nemoguće...:(

cosmicmama158
24.02.2010., 09:42
bez uvrede, ali kredit u banci nije nikad "kao" odobren. ili je odobren ili nije. :kava:

caka može proći ovisno o tome kakvi su uvjeti, kad je zaključen neki ugovor u odnosu na dan/datum kada počinju vrijediti neki proizvodi tj. uvjeti.
sigurno da banka želi izaći u susret klijentu, ili bar dovoljno profesionalni bankari jer zadovoljan klijent u pravilu se vraća.

sve je po P.S.- samo neki put neki uvjeti pocinju recimo vrijediti danas, ali ovisno kako glasi odluka uprave banke, mozda se moze primjeniti na sve ugovore koji su već zatečeni u obradi... sve ovisi, radi se o specifičnim odlukama, specifičnom ugovoru, specifičnom proizvodu, pa generaliziranje na forumu baš ne ide....

u svakom slučaju SRETNO ! ! ! sa što manje troškova da bude ! ! ! :top:

eto jedno razmišljanje.

Pozz svima, evo jucer na vijestima vidio ZABA smanjila kamatne stope, a meni je bas kod njih kredit vec na obradi po starim uvjetima.

Zovem osobnog bankara i pitam kaj je sad samnom i on veli da je kredit odobren i da rata za prvi mjesec ide po starim uvjetima i onda se mjenja... velim ajde OK, a kaj je s naknadom , e veli da se bude potrudil da nadje caku da ju ne moram platiti, jer sad je kao akcija da se naknada sljedeca dva mjeseca ne placa.... (caku hmmm)

Pa ajde znalci kako stojimo ovdje (s pravnog aspekta), za sad sam predal sve papire, zahtjev i procjenu nekretnine (koju sam i za sad jedino platio), kredit mi je kao odobren, ali formalni ugovori nisu potpisani?!

Ideje, savjeti?

cosmicmama158
24.02.2010., 09:45
dosta može ovisiti o tome koje takozvane "instrumente osiguranja" uz zaposlenje nudiš ... jamac, sudužnik, polog, kolateral tipa nekretnina, auto, stroj... itd itd.
možda ovisi i koja si profesija, a nevezano za zaposlenje (recimo ako si kirurg, onda mozda te drukčije gledaju nego ako si NKV)... treba vidjeti od banke do banke, što nude... itd.

recimo tražiš da ti daju iznos kredita uvećan za neki polog koji im ostaviš, recimo 10, 20, 30%... nije lijepo i da, odere ti se koža, ali tvoje je izbor i želja da uzmeš kredit, pa kako te volja

uvijek možeš ići umjesto u banku raznoraznim zelenašima, pa nekakvim kreditnim uredima kojima ne znaš ni tko je vlasnik ni kakav to ugovor dobivaš....

eto razmišljanje, naj se uvredit please ;)

:p

barbie_barbie
24.02.2010., 12:26
Ima, ali : mala firma, koja već dva mjeseca duguje doprinose i plaću, uz 2 evidentirane otvorene crne liste = nemoguće...:(

Dakle iz ovog se može zaključiti jedino da ne postoji niti jedna banka koja ne vidi crnu listu i HROK. Ili sam krivo shvatila?

Slatky
25.02.2010., 17:46
Par pitanja o Master revolving. uzeo sam i ja to zlo pa da mi bude malo jasnije o čemu se radi. Limit mi je 9000 kn 5% otplačujem. još ništa nisam uzimao pa me zanima dali ima neki minimalan iznos koji moram uzimat ili recimo mogu na ini natenkat za 200 kn, i kako bi mi to došlo na otplatu?

bata konj harmonikas
26.02.2010., 00:28
jel ima neko tablicu gdje bi se dalo fino izracunat da li mi se isplati i kad ako uplacujem vise od iznosa rate kredita u cilju brzeg zatvaranja kredita? koliko zanm banke u takvim slucajevima mogu nesto kao reprogramirat kredit i onda mi uzmu jos para i u konacnici se to kao ne isplati ili tako sam barem cuo. mozda ima fora da se to nekako izracuna, mozda ne sa mjesecnim uplatama vec sta ja znam recimo svakih par godina uplatim vecu sumu i onda se sveukupna vracena suma smanji i opet sam na dobitku, naravno trebalo bi ukalkulirat nekakvu inflaciju i sto drugih cudesa...... smrznem se kad vidim koliko para sveukupno moram vratiti banci a ogranicen sam visinom place tako da ne mogu uzeti kredu na neki kraci period koji bi mi bio interesantatn vec cu morat na ko zna 20-30 godina. al imam kinte sa strane tako da.....uglavnom ako je neko u slicnoj situaciji da napise par redaka.

majdan
26.02.2010., 09:39
jel ima neko tablicu gdje bi se dalo fino izracunat da li mi se isplati i kad ako uplacujem vise od iznosa rate kredita u cilju brzeg zatvaranja kredita? koliko zanm banke u takvim slucajevima mogu nesto kao reprogramirat kredit i onda mi uzmu jos para i u konacnici se to kao ne isplati ili tako sam barem cuo. mozda ima fora da se to nekako izracuna, mozda ne sa mjesecnim uplatama vec sta ja znam recimo svakih par godina uplatim vecu sumu i onda se sveukupna vracena suma smanji i opet sam na dobitku, naravno trebalo bi ukalkulirat nekakvu inflaciju i sto drugih cudesa...... smrznem se kad vidim koliko para sveukupno moram vratiti banci a ogranicen sam visinom place tako da ne mogu uzeti kredu na neki kraci period koji bi mi bio interesantatn vec cu morat na ko zna 20-30 godina. al imam kinte sa strane tako da.....uglavnom ako je neko u slicnoj situaciji da napise par redaka.

Nemam neku dobru ideju za izračun, ali mogu ti reći svoje iskustvo.

Isto kredit na x godina razlog limitiran zbog plaće i na početku otplaćivao samo 6000 kn kamatu. Imao sam neku lovu sa strane i otišao u banku uplatio uvećanu uplatu uz smanjenje broja godina otplate-rata ostala ista.

Ovako kredit na 105000 eura
2 godine otplaćivao
nakon 2 godine došao i uolatio 12000 eura
rata ostala ista rok otplate smanjio za 2 godine i 4 mjeseca
u konačnici gledano za ovaj kredit na kraju moram platiti manje kamate za neki 12000 eura
znači da ovo što sam uplatio morao bi još duplo vratiti da nisam.

To sve vrijedi za period kad ti je kamata za otplatu velika recimo prvih 5-15 godina ovisi o kreditu.

A cifru koju sam uplatio bila je nekih 240 eura što je ništa u usporedbi s 12000 eura.

majdan
26.02.2010., 09:43

Imam primjer i svoju sestru koja je svake godine uplatila između 1000-4000 eura, koliko je skupila i kredit koji je digla 1998 na 20 godina svela na još 2godine.
Sad joj se više ne isplati jer je kamata minorna u odnosu na glavnicu.

bata konj harmonikas
26.02.2010., 13:09
ok hvala puno na odgovoru, imam neku shemu i zelio sam misljenje sa strane, u banci ce uvijek furat svoju pricu.

pozdrav

Dado-zgb
26.02.2010., 22:50
gdje bi mogao nabrzinu pozajmit 5000kn??
kreditni uredi?
krediti sa stupova??
ima ko iskustva kakva?

SilverSurfer
27.02.2010., 19:57
Imam pitanje...

Može li mladi bračni par ( i u kojoj banci ) dobiti stmbeni kredit od oko 100 000 eura. Oboje rade u državnim firmama, i imaju primanja nešto veća od 5200 kn.

Anasib
27.02.2010., 20:00
100.000 eur sa kamatom 6,5% (a rijetke su banke koje imaju takvu kamatu), mjeseči anuitet je oko 4.600,00 kn na 30 godina. da li skupa imaju primanja *5.200,00 ili svatko posebno?? :ne zna:

SilverSurfer
27.02.2010., 20:08
100.000 eur sa kamatom 6,5% (a rijetke su banke koje imaju takvu kamatu), mjeseči anuitet je oko 4.600,00 kn na 30 godina. da li skupa imaju primanja *5.200,00 ili svatko posebno?? :ne zna:

ne, i on i ona imaju primanja veća od 5200kn, mislim da ona ima oko 5400 a on koju kunu manje. Naime, taj moj prijatelj je jučer bio u ST banci di je dobio informaciju da može dići max 60 000 eura. Pa mi nije jasno... Naravno sve to uz hipoteku i životno osiguranje... :ne zna:

Anasib
27.02.2010., 20:12
u pravilu je uvijek najbolje obratiti se u banci u kojoj primaš plaću. s obzirom da sam ja dizala kredit preko Zabe, znam da oni imaju nelu foru sudužništva u paru (gdje je bolja kreditna sposobnost kad su uključeni muž i žena zajedno). ako nemaju nekakvih drugih kredita, mislim da bi kod njih prošli na knap :mig:

SilverSurfer
27.02.2010., 20:31
Misliš? :confused: Prije koliko si dizala taj kredit?

Čini mi se da su u zadnje vrime banke postrožile uvjete... hmmm, do kad... :kava:

Anasib
27.02.2010., 20:34
ja sam dizala prije 3 godine, ali mi je frendica dizala stambeni kredit kod njih prije mjesec-dva. i sve je bilo ok :ne zna:

SilverSurfer
27.02.2010., 20:40
ja sam dizala prije 3 godine, ali mi je frendica dizala stambeni kredit kod njih prije mjesec-dva. i sve je bilo ok :ne zna:

super, uputit ću ih u ZABU, tebi puno hvala! :cerek:

Anasib
27.02.2010., 20:55
molim :cerek:
nadam se da će sve proći kako treba :)

Lucas PG
01.03.2010., 21:03
Dakle iz ovog se može zaključiti jedino da ne postoji niti jedna banka koja ne vidi crnu listu i HROK. Ili sam krivo shvatila?
1. mala firma,
2. duguje doprinose i plaću, uz
3. 2 evidentirane otvorene crne liste

To su 3 parametra koja kad se spoje stvaraju nepremostivu prepreku.
Banke koje "ne gledaju" crnu listu (Imex npr.) ti neće dati kredit zbog prve 2 točke...

goran357
03.03.2010., 13:59
pozdrav svima

znali tko ista o online kreditima iz engleske koji se nude na hrvatskom oglasniku i drugim net oglasima,za sve .hvala

Lavica02
03.03.2010., 15:55
Krediti preko oglasa (http://www.forum.hr/showthread.php?t=83262&highlight=krediti)

pelinovik
08.03.2010., 20:27
Molim Vas da li ima nekakvi hipotekarni kredit(prvoklasna hipoteka) s time da sam na 5 crnih lista koje su uredno podmirene u studenome 2007. god i bez gledanja kreditne sposobnosti. Bio sam U Volksbanci i otkantali su me zbog crnih lista do studenoga ove godine, jer se tada više neće vidjeti(istek od tri godine).

Lavica02
08.03.2010., 20:37
osjećam se ko prometnik :D

Hipotekarni kredit (http://www.forum.hr/showthread.php?t=46530&highlight=hipotekani+kredit)

pelinovik
08.03.2010., 20:49
Pa nismo svi dovoljno obrazovani, da možemo pogodit podforum,a ovaj se zove "Chat - krediti i brzopotezna pitanja". Hvala

Lavica02
08.03.2010., 21:28
Pa nismo svi dovoljno obrazovani, da možemo pogodit podforum,a ovaj se zove "Chat - krediti i brzopotezna pitanja". Hvala

hmm, da ... sad kad gledam već vidim da si prije nekog vremena pogodio pravu temu

Lavica02
08.03.2010., 21:32
postovi oko hipotekatnih kredita premješteni na odgovarajuću temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=46530&page=5)

z_k
10.03.2010., 09:22
Pitanje koje nema veze sa kreditima, ali ipak stavljam ga ovdje.

Da li sa svojeg deviznog računa u Zagrebačkoj banci (koja je isto dio Unicredito grupe) mogu dizati novce u Sloveniji u njihovoj Unicredit banci (i na njihovim bankomatima) - bez naknade?

Haunter
10.03.2010., 13:40
Pozdrav, evo jedno mozda tupasto pitanje. Zanima me koliko treba posla oko sređivanja kredita, osoba koju poznajem ima već više od par tjedana pokušava realizirati kredit u nekoj banci (nemam pojma kojoj) i sad kaže da samo čeka nekakvu uplatu iz ZAP-a da bi podigla kredit. True or false?

lauracc
10.03.2010., 17:41
Moguće da sa Fine(zap-a) treba BON firme u kojoj radi. Inače ako je pitanje da li je moguće da realizacija kredita traje nekoliko tjedana - da moguće je

My Soul
13.03.2010., 21:49
Tko god misli nekad u budućnosti dizati stambeni kredit, neka se hitno isključi s kreditnih kartica i minusa na tekućim računima, te neka ne podiže nikakve male kratkotrajne kreditiće tipa do godinu dana. Kad kreneš u realizaciju stambenog kredita, sve male kredite, bez obzira što dospijevaju u roku od dva - tri mjeseca, uračunavaju ti u smanjenje kreditne sposobnosti, a sva primanja izvan plaće ne vrijede ti ništa, jer se gleda samo i isključivo PLAĆA. Čak iz plaće izbacuju naknadu za prijevoz, kao da to nije primanje, koje dobivaš i kojim možeš pokriti onu ratu kreditića, koji ti uračunavaju. Isto tako, ako kasniš s uplatom kreditne kartice, jer misliš da su oni komercijalna kuća, gadno se varaš, oni te prijavljuju u HROK i zbog njih ne možeš dignuti stambeni kredit, što je životno važno pitanje. Kreditne kartice su velika prijevara hrvatskih građana, koji nemaju pojma da ih kartičari tuže HROK-u. Kad zakasniš s plaćanjem kartičara, pa uredno platiš i zateznu kamatu i trošak opomene i više nemaš dospjelog duga za kartičara, svejedno ne možeš dobiti kredit samo iz razloga jer nisi na vrijeme platio kartičara! Kartičar je tužibaba, koja te tuži u HROK a da pojma nemaš, već saznaš kad bude kasno. Isto je s minusima na tekućem računu, sami ti povećavaju minus da te navuku, a onda ti šišnu veliku kamatu na kraju mjeseca, ti računaš da nema veze jer će plaća oko sedmog, pa ne namiruješ razliku što si zbog njihove kamate uletio u nedozvoljeni minus, misliš da je dovoljno da si platio ZATEZNU KAMATU, međutim, to te baca u crnu listu, pa kad dižeš stambeni kredit, nema veze što si uredno poplaćao zatezne kamate, koje su ogromne, već se možeš pozdraviti s kreditom. Sve se to vidi kroz HROK.
U Hrvatskoj je gotovo NEMOGUĆE dignuti stambeni kredit! S plaćom od ukupno 12.000 kn (dužnik i sudužnik) u državnim firmama, uz hipoteku, uz životno osiguranje, uz prebacivanje plaće u banku (traže da prebaciš njima plaću, ali ne žele da im prebaciš i dozvoljeni minus uz tu plaću, pa moraš imati love za pokriće dozvoljenog minusa), uz smrtno osiguranje, uz osiguranje stana, sve to nije dovoljno za dignuti stambeni kredit! Tko onda uopće može dignuti stambeni kredit?

Lavica02
13.03.2010., 22:11
mene i dalje fasciniraju ovakve priče ...
malo sam kasnio s plaćanjem kartica pa me kartičar (koji je u principu u sastavni dio neke banke, a i da nije, nebitno) tužio :facepalm: HROK-u (valjda HUB-u), pa malo kasnim s plaćanjem kamate po prekoračenju .... pa tako stalno nešto malo kasnim i plaćam kamate i opomene, ali sve platim ( da li imaš drugog izbora?) ... pa te banke ne priznaju lovu koju dobivam sa strane (?!) .. pa male kreditiće banke uzimaju u obzir kod izračuna kreditne sposobnosti ( a nego što je to nego kreditno zaduženje) ...

milsim, dajte shvatite da banke ne daju kredite (kartice, minuse, kredite ...) za đabe ... pa naravno da će ti zaračunati kamate na to što ti "daju" i očekivati od tebe da svoje obveze izvršiš na vrijeme ... banka i kartičarska kuća ti je dozvolila da koristiš novac koji nije tvoj ... i ako ga ne vratiš na vrijeme i u rokovima kao što je dogovoreno zaračunat će ti zatezne kamate, troškove, opomene .. a ti ćeš se onda tome čuditi ... HUB i HROK postoje s razlogom ... i trebaju postojati i postoji sistem po kojem oboje funkcioniraju ... prošla su vremena malo sam kasnio, pa kaj onda, platiti ću kamate i troškove ... a onda se ljudi čude koju kamatu na to malo kašnjenja plaćaju i kolike troškove su si banke za to obračunale ... sada se gleda i urednost klijenta i gledati će se još i više ... i to je OK ... ako nisi bio sposoban pratiti te male kreditiće na vrijeme zašto bi ti banka dala kredit od nekoliko desetaka tisuća eura ...

zaboravio si reći kolika su trenutna zaduženja dužnika i sudužnika, kolika je rata kredita, koliko osoba je prijavljeno na plaćama ... i što znači to da netko radi u državnoj firmi ... država se raspada, svi sutra mogu dobiti otkaz

neno1966
14.03.2010., 13:21
Bravo Lavice! :top:

Ja bih nadodao,nije istina da ti ne priznaju primanja izvan plače nego ih ti dobro ne prezentiraš! Ako pored plače, tih navodnih primanja izvan plače još uzimaš kratkoročne kredite, minuse, ne plačaš troškove po karticama tko će ti vjerovati? Da imaš plaču recimo 5000 kn a mjesečno trošiš 7000 kn po kartici i na vrijeme plačaš račune u cijelosti mogli bi pričati o tvojim primanjima izvan plače a ovako...:rolleyes:
Ja sam imao 3000 eura na računu 2-3 godine i šalju mi iz banke ponudu za kredit od 10000 eura. Otišao sam u banku i pitao što je sa tim, znate da nemam stalnih primanja, hipoteka, jamaca, (malo glumim...:mig:)...a oni me blijedo gledaju. Kažu samo potpiši i vozi tko te pita...:)
Ista stvar zovem Amex da mi povečaju limit a oni kažu pošaljite nam novu platnu listu. Rekoh, nemam vam što slati, znate da je kartica prijavljena na minimalnu plaču od 3000 kn i ništa se nije promijenilo ali isto tako znate da mjesečno trošim i do 25000 kn i da uvijek plačam račune na vrijeme. Da izvinite Gospodine, riješit ćemo to...:s
Hvala Bogu da su i bankari počeli razmišljati svojom glavom i da gledaju "podobnost" klijenata a ne samo plaču na papiru koja se može i "frizirati"....

My Soul
14.03.2010., 14:10
mene i dalje fasciniraju ovakve priče ...
malo sam kasnio s plaćanjem kartica pa me kartičar (koji je u principu u sastavni dio neke banke, a i da nije, nebitno) tužio :facepalm: HROK-u (valjda HUB-u), pa malo kasnim s plaćanjem kamate po prekoračenju .... pa tako stalno nešto malo kasnim i plaćam kamate i opomene, ali sve platim ( da li imaš drugog izbora?) ... pa te banke ne priznaju lovu koju dobivam sa strane (?!) .. pa male kreditiće banke uzimaju u obzir kod izračuna kreditne sposobnosti ( a nego što je to nego kreditno zaduženje) ...

milsim, dajte shvatite da banke ne daju kredite (kartice, minuse, kredite ...) za đabe ... pa naravno da će ti zaračunati kamate na to što ti "daju" i očekivati od tebe da svoje obveze izvršiš na vrijeme ... banka i kartičarska kuća ti je dozvolila da koristiš novac koji nije tvoj ... i ako ga ne vratiš na vrijeme i u rokovima kao što je dogovoreno zaračunat će ti zatezne kamate, troškove, opomene .. a ti ćeš se onda tome čuditi ... HUB i HROK postoje s razlogom ... i trebaju postojati i postoji sistem po kojem oboje funkcioniraju ... prošla su vremena malo sam kasnio, pa kaj onda, platiti ću kamate i troškove ... a onda se ljudi čude koju kamatu na to malo kašnjenja plaćaju i kolike troškove su si banke za to obračunale ... sada se gleda i urednost klijenta i gledati će se još i više ... i to je OK ... ako nisi bio sposoban pratiti te male kreditiće na vrijeme zašto bi ti banka dala kredit od nekoliko desetaka tisuća eura ...

zaboravio si reći kolika su trenutna zaduženja dužnika i sudužnika, kolika je rata kredita, koliko osoba je prijavljeno na plaćama ... i što znači to da netko radi u državnoj firmi ... država se raspada, svi sutra mogu dobiti otkaz

Ne trebaš biti drska i bezobrazna, jer ovdje ne razgovaraš s djecom! Stoga izvoli smiriti svoj ton.

Banke NIKAD neće biti na gubitku s neplatišama, zato jer itekako naplate svako naše kašnjenje. Dakle, tu je u pitanju sasvim komercijalni odnos. Da nije, kartičar bi ODMAH OPOZVAO karticu, a ne bi se DOGOVARAO oko plaćanja! Dakle, nekad u životu dođeš u situaciju da moraš kalkulirati što ćeš prije platiti, pa s nečim SVJESNO kasniš, znajući da ćeš UREDNO platiti svaku kamatu i opomenu koju ti banka pošalje! A banka živi od kamate, kako od redovne, tako od zatezne, pa i od naknada za opomene! Dakle, to što je netko u određenom trenutku života kalkulirao što će prije platiti, ne mora ga automatski svrstati u nepodobnog i neodgovornog čovjeka. U ovom slučaju u pitanju je bila situacija da se član obitelji odselio i oženio. Naglo. Sve je to trebalo riješiti. To je trajalo ograničeno vrijeme. I ne vidim apsolutno nikakvog razloga da se to povezuje sa sadašnjošću. Bitno je da i dužnik i sudužnik sada imaju kreditnu sposobnost, ohoho jaču i veću nego većina hrvatskog radnosposobnog stanovništva....I da, nisu nikome jamci, a osim nekih kratkoročnih otplata, nemaju nikakvih drugih opterećenja na plaću.
A da bi u Hrvatskoj dignuo stambeni kredit, trebaš više dokumenata nego što ih trebaš za osnivanje dioničkog društva! Takve nebuloze kakve se moraju pribavljati to pas s maslom ne bi pojeo.

p.s. Kad banci potpišeš da smije uzeti izvješće HROK-a, onda te valjda kartičar tužio HROK-u. I kao da je to bitno je li HROK ili HUB?! Ma daj, molim te, pa to su marginalne stvari u odnosu na bit te stvari, a bit je da kartičaru nikad nitko nije potpisao ovlaštenje da podatke dostavlja ni HROK-u ni HUB-u i time je on prekršio Ustav po pitanju zaštite osobnih informacija!

Bravo Lavice! :top:

Ja bih nadodao,nije istina da ti ne priznaju primanja izvan plače nego ih ti dobro ne prezentiraš! Ako pored plače, tih navodnih primanja izvan plače još uzimaš kratkoročne kredite, minuse, ne plačaš troškove po karticama tko će ti vjerovati? Da imaš plaču recimo 5000 kn a mjesečno trošiš 7000 kn po kartici i na vrijeme plačaš račune u cijelosti mogli bi pričati o tvojim primanjima izvan plače a ovako...:rolleyes:
Ja sam imao 3000 eura na računu 2-3 godine i šalju mi iz banke ponudu za kredit od 10000 eura. Otišao sam u banku i pitao što je sa tim, znate da nemam stalnih primanja, hipoteka, jamaca, (malo glumim...:mig:)...a oni me blijedo gledaju. Kažu samo potpiši i vozi tko te pita...:)
Ista stvar zovem Amex da mi povečaju limit a oni kažu pošaljite nam novu platnu listu. Rekoh, nemam vam što slati, znate da je kartica prijavljena na minimalnu plaču od 3000 kn i ništa se nije promijenilo ali isto tako znate da mjesečno trošim i do 25000 kn i da uvijek plačam račune na vrijeme. Da izvinite Gospodine, riješit ćemo to...:s
Hvala Bogu da su i bankari počeli razmišljati svojom glavom i da gledaju "podobnost" klijenata a ne samo plaču na papiru koja se može i "frizirati"....

U bankama kod kojih se pokušao dobiti kredit, nisu ni htjeli pogledati dodatna primanja dužnika i sudužnika! Zapisali jesu, ali nisu uračunali u kreditnu sposobnost, bar do otplate kratkoročnih kreditića. Gledaju samo i isključivo neto plaću. Radi se o velikim bankama na hrvatskom tržištu, najpoznatijim. Prema tome, nisi u pravu. Ili si možda neka faca, pa se koristiš bankarskim VIP-om.

glazar
14.03.2010., 14:19
Imam kreditnu sposobnost, oho jaču i veću nego većina hrvatskog radnosposobnog stanovništva....

i agresivni pijanac ima love za rakiju, pa ga svjedno ne puštaju u kafanu jer im otežava poslovanje. doduše, (još) nije razbijao u ovoj, nego samo u susjednoj, i to kad se ženio sin pa je trebalo malo se proveselit. i uredno je platio štetu.

Lavica02
14.03.2010., 14:30
gdje točno sam bila drska i bezobrazna ...

to što je rekla da je činjenica to što je ljudima postalo normalno kasniti s plaćanjima SVOJIH obveza, podmire troškove kamata i naknada i misle da je s time stvar riješena ... pa se onda čude kad ih banka traži dodatne instrumente osiguranja i na kraju ipak odbije kredit ...
HUB i HROK su i napravljeni da se kreditoru signalizira da se radi o neurednom platiši ...

banke ne žive od zateznih kamata to je totalna zabluda ... neurednih klijenata je bilo i biti će ... ali banke ne voli neuredne klijente jer time banka povećava svoju rizičnost koja je banci jako bitna ....

što misliš iz kojeg razloga banke sada više nego ikada rade reprograme, refinanciranja, daju ljudima moratorije ... da, oni to sve naplate, ali olakšaju čovjeku koliko toliko, da može pratiti svoje obveze ... jer im nije u interesu imati dug koji je teško naplativ ....

svaki stambeni kredit je priča za sebe ... no večina banka niti ne kreditira kupnju stana kod kojeg dužnik ujedno nije i jedan od kupaca ...

što se tiče prezimena, ne znam ... nisam čula da se pri realizacij kredita traži rodni list dužnika, no vjerojatno su imali svoje razloge

Anasib
14.03.2010., 14:40
sva dodatna primanja se priznaju ako ih možeš dokumentirati. ja sam u vrijeme podizanja stambenog kredita imala ugovor o djelu, donijela sam obrazac o dohotku.... i prosjek mojih primanja po tom ugovoru su mi priznali u kreditnu sposobnost :ne zna:
druga priča je ako radiš nešto na crno. kako da banka to prizna ako ne možeš potkrijepit dokumentacijom?? :ne zna:

My Soul
14.03.2010., 14:45
gdje točno sam bila drska i bezobrazna ...

to što je rekla da je činjenica to što je ljudima postalo normalno kasniti s plaćanjima SVOJIH obveza, podmire troškove kamata i naknada i misle da je s time stvar riješena ... pa se onda čude kad ih banka traži dodatne instrumente osiguranja i na kraju ipak odbije kredit ...
HUB i HROK su i napravljeni da se kreditoru signalizira da se radi o neurednom platiši ...

Pa sam taj ton, kojim si počela odgovarati je kao da je moj komentar napisao maloumnik, pa si ti fascinirana....Eto, možda bi malo mogla pripaziti na izričaj. No i ne moraš, nema veze. Ali ja sam morala izreći kako mi to zvuči.

Upravo sam napisala da nije SVIMA NORMALNO KASNITI, već zakasne jednom u deset godina iz nužde. Onda ta nužda prođe! Pa više ne kasne. Zar je to tako teško shvatiti? Misliš li ti zbilja da je normalno kad netko kasni s jednom ratom kredita, pa dva-tri mjeseca plaća taj račun i uvijek kasni samo s jednom ratom, da mu u HROK-u piše da je kasnio 3 mjeseca, kao da nije platio 3 RATE odjednom! Meni je to nenormalno. Svaka banka koja misli da je netko neplatiša, neka mu oduzme karticu tekućeg računa i pošalje ga na gotovinsku isplatu plaće u firmu. Na takav način banke će uvesti red o kakvom ti pričaš. Mislim, kad je bankama toliko stalo do urednosti.
Upppps ne znam onda koliko klijenata bi tada ostalo bankama i kakve kamate bi tada zarađivale.

sva dodatna primanja se priznaju ako ih možeš dokumentirati. ja sam u vrijeme podizanja stambenog kredita imala ugovor o djelu, donijela sam obrazac o dohotku.... i prosjek mojih primanja po tom ugovoru su mi priznali u kreditnu sposobnost :ne zna:
druga priča je ako radiš nešto na crno. kako da banka to prizna ako ne možeš potkrijepit dokumentacijom?? :ne zna:

Nije rad na crno, već je potkrijepljeno dokumentacijom. I ne priznaju to! Priznaju SAMO NETO PLAĆU!

Možeš li napisati u kojoj banci priznaju tu dodatnu zaradu kao kreditnu sposobnost? To je važan podatak!

Anasib
14.03.2010., 15:02
onda za tvog prijatelja vrijede drugačija pravila nego za nas ostale smrtnike. jer i meni a i ostalima koji su imali ugovor o djelu su se honorari priznali :ne zna:

edit: vidim da si editirala, pa da ovdje i odgovorim. Ja sam dizala stambenjak u Zabi, frendica koja je radiila samnom u istoj firmi na ugovor o djelu u Erste. a druga frendica u Hypo. znam da ista pravila vrijede i za PBZ :ne zna:

Lavica02
14.03.2010., 15:04
p.s. Kad banci potpišeš da smije uzeti izvješće HROK-a, onda te valjda kartičar tužio HROK-u. I kao da je to bitno je li HROK ili HUB?! Ma daj, molim te, pa to su marginalne stvari u odnosu na bit te stvari, a bit je da kartičaru nikad nitko nije potpisao ovlaštenje da podatke dostavlja ni HROK-u ni HUB-u i time je on prekršio Ustav po pitanju zaštite osobnih informacija!

hmm, da ... ne miješajmo kruške i jabuke i ne govorimo o stvarima za koje niti znamo što su niti kako funkcioniraju ...

HUB i HROK su dva potpuno odvojena sustava

HUB Hrvatska udruga banaka (http://www.hub.hr/Default.aspx) ...

HROK (http://www.hrok.hr/Default.aspx) ...

niti za HUB niti za HROK nije potreba suglasnost dužnika ...
u HUB-u se nađeš ako si neureda, automatizmon (bez obzira na to da li te ili nije banka stavila na svoju listu neurednih dužnika) nakon uzastopnog neurednog poslovanja ...
u HROK ulaziš kod svakog kredita ili kreditića ili otvaranja dop.prekoračenja

Pa sam taj ton, kojim si počela odgovarati je kao da je moj komentar napisao maloumnik, pa si ti fascinirana....Eto, možda bi malo mogla pripaziti na izričaj. No i ne moraš, nema veze. Ali ja sam morala izreći kako mi to zvuči.

krivo ti zvuči

Svaka banka koja misli da je netko neplatiša, neka mu oduzme karticu tekućeg računa i pošalje ga na gotovinsku isplatu plaće u firmu. Na takav način banke će uvesti red o kakvom ti pričaš. Mislim, kad je bankama toliko stalo do urednosti.
Upppps ne znam onda koliko klijenata bi tada ostalo bankama i kakve kamate bi tada zarađivale.
s karticom tekućeg računa baš i ne može nabiti neki veći minus ... a ako ga i nabije (s npr, obročnim plaćanjem) to se relativno lako s klijentom riješi (ako je minus nastavo samo s karticom tekućeg)

s druge strane banka ne može odlučivati gdje će klijent primati plaću ... a kod nekih ljudi to bi napravila drage volje ...

ajmo, malo stati na loptu

My Soul
14.03.2010., 15:16
ajmo, malo stati na loptu

Pa da, sorry.
Želim ti ugodan dan. Pozdrav.:kava:

edit: vidim da si editirala, pa da ovdje i odgovorim. Ja sam dizala stambenjak u Zabi, frendica koja je radiila samnom u istoj firmi na ugovor o djelu u Erste. a druga frendica u Hypo. znam da ista pravila vrijede i za PBZ :ne zna:

To s editiranjem, vidjela sam negdje na forumu upozorenje admina, da se citiranje više autora mora napraviti u istom postu, a ne umnožavati postove, pa sam taj dio o tebi ubacila pod onaj kod lavice. Ne znam da li to pravilo vrijedi za čitav forum, ili je od admina do admina.

Ovo s bankama je onda OČITO različito od poslovnice do poslovnice iste banke! Ne želim pisati imena banaka, jer se držim onoga da ako nekog trebaš pokuditi, onda to činiš direktno njemu, a ako ga želiš pohvaliti, onda to trebaš činiti javno:)

z_k
14.03.2010., 16:44
Pitanje koje nema veze sa kreditima, ali ipak stavljam ga ovdje.

Da li sa svojeg deviznog računa u Zagrebačkoj banci (koja je isto dio Unicredito grupe) mogu dizati novce u Sloveniji u njihovoj Unicredit banci (i na njihovim bankomatima) - bez naknade?

Malo da podignem ovo svoje pitanje od pred nekoliko dana...

U međuvremenu sam i došao u Sloveniju i probao Visa Electron karticom (na Unicredito bankomatu) skinut novce sa svog deviznog računa u ZABI i ne radi. Ići ću u poslovnicu sutra tu u Ljubljani, ali ako netko zna što radim krivo slobodno neka kaže...

Lavica02
14.03.2010., 17:35
To s editiranjem, vidjela sam negdje na forumu upozorenje admina, da se citiranje više autora mora napraviti u istom postu, a ne umnožavati postove, pa sam taj dio o tebi ubacila pod onaj kod lavice. Ne znam da li to pravilo vrijedi za čitav forum, ili je od admina do admina.

poželjno je :)
jednostavnije ti je to raditi s funkciom multy-quote .. to ti je kod posta koji želiš quotati dolje desno, srednja ikona .. to poklikaš kod svih postova na koje želiš odgovoriti, a kod zadnjeg klikneš na quote ... daleko jednostavnije nego, editirati pa brisati postove :mig:

Lavica02
14.03.2010., 17:36
Malo da podignem ovo svoje pitanje od pred nekoliko dana...

U međuvremenu sam i došao u Sloveniju i probao Visa Electron karticom (na Unicredito bankomatu) skinut novce sa svog deviznog računa u ZABI i ne radi. Ići ću u poslovnicu sutra tu u Ljubljani, ali ako netko zna što radim krivo slobodno neka kaže...

ne mogu na zabinim stanicama naći naknade :facepalm: , ali mislim da naknadu plačaš bez obzira dizao na unicreditovim bankomatima ili ne ...

ali ne kužim zašto ti nije dao novce :ne zna: ako si imao lovu na računu ... što ti je "rekao" bankomat

z_k
14.03.2010., 17:59
ne mogu na zabinim stanicama naći naknade :facepalm: , ali mislim da naknadu plačaš bez obzira dizao na unicreditovim bankomatima ili ne ...

ali ne kužim zašto ti nije dao novce :ne zna: ako si imao lovu na računu ... što ti je "rekao" bankomat

"Rekao" je nešto u stilu - transakcija se ne može obaviti (love ima sigurno). Ništa, nadao sam se da ćeš ti nešto znati da je nešto očito krivo, ali ako nije sutra idem u poslovnicu Unicredita, valjda ću razumijeti slovenski dovoljno dobro :)

Majda
15.03.2010., 13:50
Nigdje nisam pronašla na forumu, a nema niti u uvjetima ugovora o "brzom" kreditu po tekućem računu u PBZ-u.

Pitanje je, što je garancija naplate tog brzog kredita preko tekućeg, u slučaju smrti vlasnika tekućeg računa. Ima li je? Zna li tko? Smrću bliske mi osobe neki od kredita ostaju, preuzimam ih, jedan se zatvara jer je vezan za osiguranje, ali za ovaj u PBZ-u, "brzi" mi ne žele ništa reći.:(

My Soul
15.03.2010., 17:26
poželjno je :)
jednostavnije ti je to raditi s funkciom multy-quote .. to ti je kod posta koji želiš quotati dolje desno, srednja ikona .. to poklikaš kod svih postova na koje želiš odgovoriti, a kod zadnjeg klikneš na quote ... daleko jednostavnije nego, editirati pa brisati postove :mig:

puno hvala:top: spasila si me. ono je zbilja bilo naporno, a bojala sam se opomene admina :)

Lavica02
15.03.2010., 21:54
Nigdje nisam pronašla na forumu, a nema niti u uvjetima ugovora o "brzom" kreditu po tekućem računu u PBZ-u.

Pitanje je, što je garancija naplate tog brzog kredita preko tekućeg, u slučaju smrti vlasnika tekućeg računa. Ima li je? Zna li tko? Smrću bliske mi osobe neki od kredita ostaju, preuzimam ih, jedan se zatvara jer je vezan za osiguranje, ali za ovaj u PBZ-u, "brzi" mi ne žele ništa reći.:(

ne mogu govoriti o samom kreditu jer ne znam uvjete i instr. osigranja ...

s obzirom da je dužnik preminuo s kopijom smrtovnice i rješenjem o nasljeđivanju (ukoliko se spominjem kao jedan od nasljednika) u banci bi ti trebali dati neki info ... mislim, da im nije u interesu imati kredit koji nitko ne oplaćuje ...

Majda
16.03.2010., 07:21
ne mogu govoriti o samom kreditu jer ne znam uvjete i instr. osigranja ...

puno ti hvala na trudu. evo gledam što imam od dokumenata, izgleda da je manji "brzi" prebila sa većim ,ugovor je sad : ugovor o brzom gotovinskom kreditu. Nakon dizanja ovog većeg, su joj poništili Ispravu o zapljeni po pristanku dužnika i Zadužnicu. Pretpostavljam da je to dvoje otvorila i za ovaj novi veći kredit.
Jasno da moram dobiti rješenje o nasljeđivanju. Samo sam pokušala doznati (a u drugoj banci su mi za kredit odmah rekli da će se iz oiguranja naplatiti) da li ima šanse rješiti i ovaj nekako.

Još jednom hvala. Ostalo ću pitati na temi o nasljeđivanju.

KKKKK
19.03.2010., 15:33
imam problem uopce podignuti kredit ! ovako imam d.o.o. (kafić) 14 mjeseci, sa 4 zaposlenika od toga smo ja i zena direktori , i dva radnika ! ja imam plaću 4900 netto ! zena je na minimalcu ,trenutno na bolovanju zbog male koja nam je bolesna pa prima placu preko hzzo !

e sad ovako, hodam okolo vec 2 mjeseca da dobijem 10.000€ na 5 god. zbog neka ulaganja u kafic, i potrebno nam su neki ljekovi koji su malo skuplji , uglavnom ne podizem kredit za robu ili auto ili neki luxus ! (ko vecina ljudi u hrvatskoj )

firma uredno posluje od prosle god. 1 mjeseca , sve doprinosi , porez sve je urednu podmireno ! ukupni prihod je oko 400.000 kn izdatke su negdje oko 300.000 , znaci poslujemo u plusu 100.000 kn !

e sad u koju god banku odem , i kažem tako i tako oni odmah ispale , nažalost nemožete dobiti , firma vam je premala (4 zaposlena) mi trebamo najmanje 10 zaposlenika ??????!!!!:confused: ako nemate to onda vam treba jamac ???!1
isto je tako u mojoj matičnoj (pbz)
prije ću pogodit na loto nego naći jamca !!

i sad stvarno sam na izmaku snage , neznam više gdje da idem i u koju banku , jos jedan problem je da pola ovi ljudi koje rade u banci uopce nemaju pojma , nego zovu druge ljude i pitaju kako ovo kako ono , i to me jako zivcira , ako ima neko neki savjet , kako i gdje da odem jeli uopce mogu dignuti kredit ili kako ?
nikad nisam imao kredit , niti sam na nekoj crnoj listi ili tako nesto , pitam se kakvog ima smisla uopce imati firmu u hrvatskoj , ako nemozes naprjedovati , znaci širiti posao još dva konobara primit itd.

Lucas PG
19.03.2010., 19:01
imam problem uopce podignuti kredit ! ovako imam d.o.o. (kafić) 14 mjeseci, sa 4 zaposlenika od toga smo ja i zena direktori , i dva radnika ! ....
Dakle, nemaš nikog od prijatelja tko bi jamčio za tebe?
Drugim riječima nitko ne vjeruje dovoljno tebi i tvom poslu da ćeš sljedećih 7-10 godina redovito moći plaćati kredit?
Da li imaš neku hipoteku koju bi mogao ponuditi kao osiguranje? Stan, Kuća nešto?

Ja vidim da ti imaš 2 kombinacije za riješiti kredit, ali ne želiš ispuniti tražene uvjete.
Rješenje se uvijek nalazi na pola puta između tvojih želja i želja, odnosno traženih uvjeta banke...

papastrumf666
19.03.2010., 19:23
otvorio bih obrt, jel bi mogao dobit kredit...nekih 100.000 kuna za kupnju stojeva sa odgodom plaćanja na godinu dvije. trenutno sam nezaposlen..

KKKKK
19.03.2010., 22:56
.Dakle, nemaš nikog od prijatelja tko bi jamčio za tebe?

90% već ima kredita ili su nekome jamac , ostalo 10 ne rade

Drugim riječima nitko ne vjeruje dovoljno tebi i tvom poslu da ćeš sljedećih 7-10 godina redovito moći plaćati kredit?

moj kafić postoji vec 10 god zasto nebi i sljedći 5 ?? !

Da li imaš neku hipoteku koju bi mogao ponuditi kao osiguranje? Stan, Kuća nešto?

nemam , stan glasi na roditelje gdje živim

Ja vidim da ti imaš 2 kombinacije za riješiti kredit, ali ne želiš ispuniti tražene uvjete.

nigdje ja nisam spomenuo da ne želim ispuniti tražene uvjete

Rješenje se uvijek nalazi na pola puta između tvojih želja i želja, odnosno traženih uvjeta banke...

droid
21.03.2010., 17:08
zna li tko do kada će ova CHF rast, ode mi rata u nebo!!!

Lucas PG
21.03.2010., 17:14
90% već ima kredita ili su nekome jamac , ostalo 10 ne rade
To što imaju svoj kredit ne znači da nisu sposobni tebi biti jamac! Ovih 10% svakako ne dolaze u obzir :)

moj kafić postoji vec 10 god zasto nebi i sljedći 5 ?? !
Pa ja sam postavio pitanje- to ti njima moraš reći da nisi propao do sada, pa nećeš ni za 3 mjeseca...

nemam , stan glasi na roditelje gdje živim
Ok, roditelji se supotpisuju u kreditu- daju dozvolu za korištenje hipoteke. Nije problem što ti nisi vlasnik.

nigdje ja nisam spomenuo da ne želim ispuniti tražene uvjete
Nisi, ali posredno to govoriš, pa makar i sa stavom "to se ne može"...

Lavica02
21.03.2010., 18:26
alo, alo ... jel treba nekome tečaj iz quotanja ... Lucas => ti to jaaako dobro znaš :kiss:

Lucas PG
21.03.2010., 19:45
alo, alo ... jel treba nekome tečaj iz quotanja ... Lucas => ti to jaaako dobro znaš :kiss:
Ma slažem se, ali ima neku bug , pa u Firefox-u mi neće otvoriti opciju za boje slova itd...
Sori, ali nije tak ni loše ispalo :cerek:

Lavica02
21.03.2010., 19:59
ne govorim ja o boji ... idem preurediti postove :cisti:

KKKKK
22.03.2010., 08:42
gle lucas ja se ne želim svađati ili prepucavati , napisao sam ono sta imam , hypoteka , jamac , roditelji to sve otpada kod mene pošto sam to već pitao i nema šanse da mi netko pomogne , zato sam postavio tu na ovom forumu pitanje dali netko zna ili ima kakav savjet gdje da odem ili gdje da probam pitati za kredit ako ovo nije dovoljno sta imam znaci plaću 4900 , firma posluje ok ,nikakave kredite do sad niti ikakve crne liste niti kartice , onda mi je bolje seliti se iz hrvatske je vidim da nema budućnost , pa ne želim ja samo za državu radit !!

ako mi može tko pomoći , nek se javi

Lucas PG
22.03.2010., 09:15
gle lucas ja se ne želim svađati ili prepucavati , napisao sam ono sta imam , hypoteka , jamac , roditelji to sve otpada kod mene pošto sam to već pitao i nema šanse da mi netko pomogne , zato sam postavio tu na ovom forumu pitanje dali netko zna ili ima kakav savjet gdje da odem ili gdje da probam pitati za kredit ako ovo nije dovoljno sta imam znaci plaću 4900 , firma posluje ok ,nikakave kredite do sad niti ikakve crne liste niti kartice , onda mi je bolje seliti se iz hrvatske je vidim da nema budućnost , pa ne želim ja samo za državu radit !!

S takvim stavom nikad nećeš riješiti to što trebaš. A moment gdje ti ne prepoznaješ da ti netko želi pomoći i da ti nudi rješenje je indikativan.
Kao i onaj gdje misliš da se netko svađa s tobom i da ti je država kriva za tvoje probleme.

KKKKK
22.03.2010., 19:49
ne kužim tvoje postove , ja sam ispričao kakvi problem imam i dali mi tko može pomoći ili me negdje uputit u neku banku, ?
a ti uporno nešto spominjaš ja ne želim ovo ili ovo i da mi je država kriva to nigdje nisam napisao, ja sam samo rekao kakvog smisla ima neopterećen čovjek koji nema kune kredita, niti jednu kreditnu karticu, koji hrani 6 ljudi od svog posla uključujuči djecu, da on nemože dobit kredit , to se ja pitam, kakvog onda smisla u ovoj državi otvarati firme i zapošljavati ljude !
a ti lucas ako nešto imaš za reći ili pomoć na koji naćin da dođem do kredita onda reci ! ali nemoj mi pamet soliti ! dosad u 3-4 postova nisi ništa rekao korisno , u prvom si rekao da imaš 2 rješenje, nažalost nisam ni jedan pročitao !

Lavica02
22.03.2010., 20:59
KKKKK ... bez ljutnje ... mislim, da si krivo interpretirao Lucasove postove ... on je 110% u kreditima i zna što tko traži ... danas ćeš teško dobiti (gotovo nikako) dobiti krediti s tvojim preferencama ... nemoj krivo shvatiti, nitko ne želi omalovažiti tvoj trud i rad, ali uvjeti i kritetri odobravanj kredita su danas daleko viši nego prije nekoliko godina ... danas su rijetki oni koji dobe kredti bez jamaca/sudužnika ... zato ti je Lucas govorio o zalogu na nekretnini kao dodatnoj opciji (ukoliko nisi u mogućnosti ponuditi jamca) ... to što nekretnina nije u tvom vlasništvu, nema veze ... vlasnici idu s tobom na solenmnizaciju i potpisuju da su suglasni sa stavljanjem zaloga

koliko sam ja shvatila dio kredita bi ušao kao ulaganje u kafić, a dio za osobne potrebe ... što se tiče ulaganja u kafić to bi se trebao obratiti svom referentu u banci koji te vodi kao pravnu osobu

danas je jednostavno takvo vrijeme, banke su extra oprezne kod davanja kredita

KKKKK
22.03.2010., 21:57
hvala lavica na savjetu , nažalost roditelj ne žele ni ćuti, da budu jamci ! a referent u banci uporno tvrdi da mi je promet mali (400.000kn) :ne zna::eek:!

stvarno neznam, došao sam do zida, ništa sutra imam sastanak sa jednom ženskom u erste , pa da vidim šta se da napravit , ali već kroz mali razgovor sam skužio da se opet sve svodi na jamca tako da ne gajim velike nade !
isto tako sam danas dao zahtjev za diners card čuo sam da oni daju preko kartice neki kredit do 40.000 kn ! pa budem i to probao!
ako ima joštko neki savjet nek napiše:)

Anasib
22.03.2010., 22:19
da uskočim, možda sam preskočila :ne zna:, da li je prostor u kojem ti je kafić u tvom vlasništvu? ako je, staviš njega pod hipoteku i riješen problem :ne zna:

Lavica02
22.03.2010., 22:19
za diners fakat ne znam ... znam da daje amex, i mastercard .. no vjerujem da ima neka caka i s tim ...

ali kako god bilo, nemoj, niti pod razno ići na kredite preko oglasnika

KKKKK
22.03.2010., 23:15
da uskočim, možda sam preskočila :ne zna:, da li je prostor u kojem ti je kafić u tvom vlasništvu? ako je, staviš njega pod hipoteku i riješen problem :ne zna:

nažalost nije , isto glasi na roditelje, kojima još plaćam najam , ne puno ali ipak plaćam:ne zna:

neno1966
23.03.2010., 12:12
hvala lavica na savjetu , nažalost roditelj ne žele ni ćuti, da budu jamci ! a referent u banci uporno tvrdi da mi je promet mali (400.000kn) :ne zna::eek:!

stvarno neznam, došao sam do zida, ništa sutra imam sastanak sa jednom ženskom u erste , pa da vidim šta se da napravit , ali već kroz mali razgovor sam skužio da se opet sve svodi na jamca tako da ne gajim velike nade !
isto tako sam danas dao zahtjev za diners card čuo sam da oni daju preko kartice neki kredit do 40.000 kn ! pa budem i to probao!
ako ima joštko neki savjet nek napiše:)
Ne kužim taj promet od 400.000 kn, za koje je to vremensko razdoblje? :confused:
Ako ti imaš plaču 4900 kn neto to je ugrubo 9000 kn bruto+ 3 radnika na minimalcu recimo 15000 kn bruto to je 24000 kn/mjesečno tj. 288.000 kn godišnje samo za plače. :misli:

Dobro su ti rekli, nemaš ništa opipljivo čime bi garantirao svoj bonitet niti tvoji vlastiti roditelji ti ne vjeruju a kako će tek onda neka banka.

Ako uopće dobiješ Diners ili Amex ne možeš očekivati kredit odmah u startu.

Ja vidim kao jedino rješenje prodaju dijela firme nekom partneru. Dugoročno to nije dobra ideja ali nisi baš u poziciji da biraš.

KKKKK
23.03.2010., 15:59
400.000 kuna je prihod od kafića

znaci prosjek prometa je neki 1300 kn dnevno , nedjeljom ne radim to ti je promet od godinu dana !
šta se tice moje plaće netto 4900, brutto 6300 a ne oko 9000 ko što ti kažeš
minimalac su 2 radnika na 2197 netto brutto neki 3100 !

e sad šta se tiće moji roditelja , vi svi uporno govorite da meni nitko ne vjeruje , šta je totalna nebuloza , moji roditelj žive u inozemstvu već 35 god, i ne pada im na pamet nekome biti jamac iz principa !

e sad dalje , šta se tiće mog boniteta , kafić je prije bio preko obrta 9 god. isto takodđer sve podmireno , prema državi i prema radnicima znaći ni kune duga nikome , sad sam d.o.o 14 mjeseci također ni kune duga , sve podmireno regos , radnike itd.

a ljudi mi samo pune glavu kako ja nemam bonitet :ne zna: unbeliveble !!

neno1966
23.03.2010., 18:24
Možda je nespretno reći da nemaš bonitet ali nemaš nešto opipljivo što bi bila jamčevina za kredit. Da si prije par godina imao karticu mogao bi danas računati na neki kredit preko kartice ali ovako....:ne zna:

gogoti
24.03.2010., 14:44
Pozdrav svima!! Molim pomoc!! Dali se vise isplati zatvarat kredit i otvarat novi ili prenjeti hipoteku sa stana na novi stan (prijenos hipoteke). Banak veli da moze stime da bi mi dio kredita i reprogramirali a ostatak prenjeli na drugu novu nekretninu. E sad tu treba pisat neki zahtjev pa ako netko ima iskustva sa tim nek mi se javi. Moze i na pp. Hvala unaprijed.:):kava:

somied
24.03.2010., 17:16
Das zahtijev za prijenos hipoteke, onda to ode na odbor za rizik ili sto li vec i odobre ti najvjerovatnije. Nije neka procedura sto se toga tice. Morat ces prvo platiti procjenu novog stana (onog na koji se seli hipoteka). Sa bankom potpisujes zatim aneks ugovora koji moras solemnizirati, sto isto nije bas jeftino. Jos te vjerovatno banka odere za neku sitnu naknadu, po obicaju. Nema ti druge neko se raspitati koliko kosta jedno, a koliko drugo. Za prijevremeno zatvaranje kredita ce ti mozebitno takodjer naplatiti neku naknadu. Ako dizes novi kredit i stavljas novi stan pod hipoteku, onda ionako moras napraviti i procjenu i solemnizaciju.

Lavica02
24.03.2010., 20:04
o kojoj banci pričamo?

ali u principu prijenos zaloga može (ako je nekretnina OK) ... plaćaš procjenu, solemnizaciju i trošak promjene po kreditu ...

Lavica02
24.03.2010., 20:04
o kojoj banci pričamo?

ali u principu prijenos zaloga može (ako je nekretnina OK) ... plaćaš procjenu, solemnizaciju i trošak promjene po kreditu ...

gogoti
24.03.2010., 20:18
Das zahtijev za prijenos hipoteke, onda to ode na odbor za rizik ili sto li vec i odobre ti najvjerovatnije. Nije neka procedura sto se toga tice. Morat ces prvo platiti procjenu novog stana (onog na koji se seli hipoteka). Sa bankom potpisujes zatim aneks ugovora koji moras solemnizirati, sto isto nije bas jeftino. Jos te vjerovatno banka odere za neku sitnu naknadu, po obicaju. Nema ti druge neko se raspitati koliko kosta jedno, a koliko drugo. Za prijevremeno zatvaranje kredita ce ti mozebitno takodjer naplatiti neku naknadu. Ako dizes novi kredit i stavljas novi stan pod hipoteku, onda ionako moras napraviti i procjenu i solemnizaciju.

Hvala na brzom odgovoru.:)

gogoti
24.03.2010., 20:24
o kojoj banci pričamo?

Pozdrav! Rijec je o Volksbank. Samo nazalost mi smo bili tamo i sve se raspitivali a neka zenetina nadrdana nam je odma skresala u facu da upravilu znaju takve zahtjeve odbijat i da rijetko koji odobre. A razlog tome stvarno neznam. Pa nas je to bacilo u bed.:ne zna: I taj zahtjev iskreno nemam pojma kako da srocim. Znam da je bitna stavka tog zahtjeva koji je razlog premjestanja hipoteke(Kod nas ih ima par) ali nisam ziher da ce im biti to dovoljno. Ako netko zna dobro bi mi dosla mala pomoc oko tog zahtjeva. Hvala!!!

Lavica02
24.03.2010., 20:29
banke u principu imaju svoje obrasce u koje se unose(zaokruži) zahtjevi tipa: promjena hipoteke, jamaca, sudužnika, roka ...blabla ...

stvarno mi je glupo da banka ne odobri promjenu zaloga s nekretnine A na nekretninu B osim je nekrenina B lošija (manje vrijedna) od nekretnine A

a taj kredit koji si realizirao ... radi se o stambenom?
da li je stan koji je pod zalogom kupljen tim kreditom banke?

somied
24.03.2010., 21:28
Ja sam prebacivao hipoteku u ZABA-i ne tako davno... Nikakvih problema niti su ista posebno filozofirali. Rutina.

josip yyyy
25.03.2010., 02:22
400.000 kuna je prihod od kafića

...

Napomena, osim bruto place, firme placaju i davanja na placu, tako da firme djelatnik "kosta" jos 20-ak posto vise od brutto place.
Dakle, koliko ja znam na većim brutto plaćama ti više koštaš svoju firmu te imaš veća davanja na iznos brutto plaće, možda čak i više od 20% zaboravio sam kako točno ide. Na brutto plaću do 4000 kn čini mi se da su davanja oko 17% više od brutto plaće djelatnika, za firmu(brutto + 17% na brutto).

Dakle, radiš toliko godina te ne znaš koliko firmu koštaš ti i tvoji djelatnici, možda sam pogriješio ali radio sam u svojoj obiteljskoj firmi pa sam znao točno koliko nas košta djelatnik.:confused:

Radiš toliko godina, postoji li oročena štednja, polica ž.o., stambena štednja,
nešto što bi bio instrument osiguranja kreditu?

josip yyyy
25.03.2010., 02:39
imam problem uopce podignuti kredit ! ovako imam d.o.o. (kafić) 14 mjeseci, sa 4 zaposlenika od toga smo ja i zena direktori , i dva radnika ! ja imam plaću 4900 netto ! zena je na minimalcu ,trenutno na bolovanju zbog male koja nam je bolesna pa prima placu preko hzzo !...

Već sam ti odgovorio na jedan post i postavio pitanje za instrumente osiguranja kredita.
Prostor u kojem djeluješ bi trebao naći način da bude zalog kreditu, dogovori sa vlasnikom prostora da ćeš uložiti u inventar te traži da ti daju suglasnost za podizanje kredita na osnovi postojećeg prostora i objasni da nećeš dignuti veliki kredit.
Znam da banke traže instrumente osiguranja kredita ali za odobravanje manjeg kredita uz svrhu adaptacija poslovnog prostora koliko ja znam su tražili finacijske pokazatelje, bon 1, bon 2, bilancu, uglavnom nisu govorili za zaposlenike, niti prihod, možda se praksa promjenila.
Za lizing auta od 15 000 eura, također nije bilo problema, samo podatke koje su tražili sam dostavio, uredno poslovanje, podmirene obveze, sve je bilo u redu. Prihod je u vrijeme kad su se dizali krediti bio veći od tvoga ali broj zaposlenika varirao od 5-8.

josip yyyy
25.03.2010., 03:01
imam problem uopce podignuti kredit ! ....

Moram primjetiti i ovo, ti imaš poduzeće kratko(d.o.o) te vjerojatno imaš malu imovinu u poduzeću(pretpostavljam 20 000 temeljnog kapita i tu dobit koju si ostvario u prošloj godini)!
Postoji li nešto što možeš unijeti(stvari) u d.o.o. da bi povećao kapital ili postoji li netko tko bi bio spreman kupiti udio u poduzeću ili da li vlasnik prostora unese u d.o.o. taj prostor i za to dobio udio(možda da vlasnik prostora jamči prostorom i kupi manji udio za cash u postojećem d.o.o.)?

Ma ti si mi neki zbunjen i u depresiji nekoj, ima tu rješenja, možda da se savjetuješ sa nekim stručnjakom. Premda sam ja preko svojih roditelja i u praksi dosta toga pokupio mislim da bi ti u računovodstvu mogli nešto kazati.

Opet kritika, toliko godina radiš kao obrt i d.o.o. pa kako ne znaš da kad posluješ sa dobiti možeš ulagati u inventar tj.navodiš da tribaš izvršit neka ulaganja u kafić, to ti smanjuje poreznu osnovicu, plaćaš manje poreza na dobit i pdv-a jer ti se ulaganja tretira kao ulazni račun te je pretporez odbitan od PDV-a?!

P.S.ovo je treći post koji ti odgovaram, čak u jednom trenutku sam mislio da se netko zeza ali u slučaju da stvarno toliko godina radiš a osnovne stvari ne znaš - mislim da trebaš nabavit par knjiga i obratiti se stručnim osobama iz područja financija, računovodstva i poreznog planiranja

josip yyyy
25.03.2010., 03:31

Ne mogu se načuditi onom što čitam pa stvarno ne znam da li niste upućeni ili ste nesposobni u finacijskom planiranju te općenito financijama, odgovaram i na ovaj post bez zamjerki, očito radite posao dobro i održali ste se ali izvan radnog prostora i mjesta po pisanju ste... neću napisati!

Prvo, primate plaću, pa kako ne možete imati minus(ne kažem da je pametno ali neki su znali biti 3 plaće u minusu)!
Drugo, imate primanja(plaću), pa kako ne možete dignuti privatno kredit na plaću(1/3 može biti opterećena) te sklopiti policu osiguranja za kreditni rizik tj.policu u slučaju da ne možete plaćati kredit tada banka može uskočiti 6.mjeseci ili ugovoriti policu ž.o.te priložiti kao jamstvo kreditu?!
Treće, niste mi jasni u vezi roditelja(brata,sestre), da li ste u nekoj svađi ili vam odbijaju pomoći te što vam je sa mjestom stanovanja da li to možete založiti kao hipotekarni kredit?
Četvrto, žena i njena familija(roditelji,brat, sestre), da li posjeduju nekretninu na koju bi dali suglasnot da bude sredstvo osiguranja kredita?
Peto, posjedujete li kakvu zemlju ili stvar pa da se odreknete ti ili žena a familija vam ustupi neka sredstva ili nekretninu kao osiguranje kreditu?

Pa ne mogu vjerovati, žena vam ima primanja, vi imate primanja, pa ne bi trebali imati problema za 2 manja kredita, čak i postojeći d.o.o. bi trebao moći dobiti kredit manji od kapitala ali u svrhu poboljšanja likvidnosti.

Lavica02
25.03.2010., 10:06
josip ... zadnji puta molim da se pridržavaš pravila za quote (http://forum.hr/showpost.php?p=9846181&postcount=4)

gogoti
25.03.2010., 10:09
banke u principu imaju svoje obrasce u koje se unose(zaokruži) zahtjevi tipa: promjena hipoteke, jamaca, sudužnika, roka ...blabla ...

stvarno mi je glupo da banka ne odobri promjenu zaloga s nekretnine A na nekretninu B osim je nekrenina B lošija (manje vrijedna) od nekretnine A

a taj kredit koji si realizirao ... radi se o stambenom?
da li je stan koji je pod zalogom kupljen tim kreditom banke?

Pozdrav!! Nekretnina A je stara 6 godina a nekretnina B je novogradnja i naravno daleko vise vrijedi nego sta bi bio iznos prenesenog dijela hipoteke. Iznos hipoteke nije ni trecina iznosa vrjednosti nekretnine B. Kredit je stambeni i nekretnina A je kupljena tim kreditom i banka ima zalog na toj nekretnini. Nekretnina B bi bila isplacena u gotovini i na nju bi prenjeli Hipoteku sa nekretnine A

Lavica02
25.03.2010., 10:21
Kredit je stambeni i nekretnina A je kupljena tim kreditom i banka ima zalog na toj nekretnini.

ovo je vjerojatno problem ... banke zbog toga (znači zato što je nekretnina kupljena kreditom) znaju raditi problem ... zašto? ukoliko ti je namjera tu nekretninu A prodati pa zato tražiš skidanje zaloga banka u principu traže da se onda i otplati kredit ...
zašto? zato jer smatraju da je kredit "ispunio" svoju svrhu i traže svoju lovu nazad ... ako ti nemaš namjeru otplatiti taj kredit lovom koju dobiješ od prodaje nekretnine onda dobivaš relativno jeftino lovu (kamata na st. kredit je recimo 7%, a na gotovinac oko 10)

nadam se da me kužiš što želim reći :zvrko:

što im pametno napisati u zahtjevu? :ne zna: ajd, malo ću dumati pa ako što pametno smislim, napišem

josip yyyy
25.03.2010., 11:04
josip ... zadnji puta molim da se pridržavaš pravila za quote (http://forum.hr/showpost.php?p=9846181&postcount=4)

Nije mi namjera bila narušavati pravila već ipak kad nekoga citiram (quote) se vidi što uvaženi formuaš piše te mu direktno na svoj način odgovaram na napisano. Pokušat ću citirati manje dijelove posta i poštivati pravilo koliko je moguće, ispričavam se, nemam nikakvih loših namjera niti sam namjerno kršio pravilo.

KKKKK kaže: Pogledaj post

što se tiče kolege i postova, mislim da nije vjerodostojan tj.piše ono što u stvarnosti nije tako(možda i zbog neznanja) ili se namirio na službenicu na šalteru koja mu u startu ne zna tj.ne želi pomoći.
Što se tiče d.o.o. banke prije 4 godine su tražili iz fine ove pokazatelje poslovanja odnosno Bon1, Bon2.. te ukoliko je sve u redu nije bio problem dobiti sredstva za likvidnost, adaptaciju prostora ili lizing auta!

P.S. u zadnjih 14-15 godina u mojoj familiji su bili razni krediti, za kuću, poslovni prostor, lizing auta, potrošački, minusi na računu, pa čak nude i međufinanciranje tijekom stambene štednje te se čudim što čovjek sa 2 plaće(svojom i od žene) ne može dobiti kredit.

somied
25.03.2010., 22:02
Pozdrav!! Nekretnina A je stara 6 godina a nekretnina B je novogradnja i naravno daleko vise vrijedi nego sta bi bio iznos prenesenog dijela hipoteke. Iznos hipoteke nije ni trecina iznosa vrjednosti nekretnine B. Kredit je stambeni i nekretnina A je kupljena tim kreditom i banka ima zalog na toj nekretnini. Nekretnina B bi bila isplacena u gotovini i na nju bi prenjeli Hipoteku sa nekretnine A

Jel ti imas cash za kupiti B ili mislis prodat A da isplatis B?

iber
25.03.2010., 22:38
evo ovakva je situacija imam prijatelja kojemu sam posudio dosta novaca i sad on hoce dignut kredit na banci da mi vrati novac...on ima placu oko 4200kn i na crnoj je listi (jer nije redovno placao ,to je sve otplaceno prije 1 godine cc) i ima minus na kartici od 8000kn i sad me zanima kojoj sa banci moze obratit da digne kredit tj pokusa dignut kredit i koliko taj proces traje molim vas pomozite mi ..hvala moze na p,m ..nemogu spavat nocu radi ovoga :(

Lavica02
25.03.2010., 22:44
a koji iznos kredita bi dignuo?

no pretpostavljam da bez sudužnika ili barem jamca to neće proći s obzirom na neuredno poslovanje

iber
25.03.2010., 23:19
a dignuo bi 5000 eur kredita predao je papire na hpb i ova je zena rekla da ce bit sve uredu ali mene je strah ...
prebacio je racun u njih za placu i platio je 80 taksenih markica u pon sad ovaj prosli...ali cudno je sto
je on bio u banci prije 15 dana sa papirima bon 1 taj ili 2 nerazumijem se u to i onda je naknadno trazili da joj se donese 80 taksenih i prebaci racun na HPB.
Rekla je da ce bit uredu da ceka ( iskreno ja mu nevjerujem i vjerujem) sad me zanima koliko taj proces traje tj proslo je vec 15 dana sve ukupno stim da je tih taksenih donio prije 5 dana i prebacio racun sta sad je na redu ...unaprijed hvala na odg .:(

Lavica02
25.03.2010., 23:22
procedura je različita od banke do banke kao i trajanje obrade kredita ... no neka 2 tjedna je prosjek ... da budeš miran, ti njega za rukicu pa zajedno s njim u banku da vidite što je s tim ...

samo koji vrag su taksene markice ... ja prvi puta čujem za to :ne zna:

iber
26.03.2010., 00:34
Taksene marke/drzavni biljeg znaci on je predao 80kn tih vragova

Lavica02
26.03.2010., 10:04
nema tu država što naplaćivati (bar za sada :D, možda i to smisle)

Lucaaaaas :cerek:

gogoti
26.03.2010., 14:37
Jel ti imas cash za kupiti B ili mislis prodat A da isplatis B?

Mi smo prodali nekretninu A i za nju dobili cash . a nekretninu B bi isto isplatili u cash-u dio hipoteke reprogramirali a resto prebacili na nekretninu B.

somied
26.03.2010., 15:00
Dobro da si uspio prodati nekretninu na kojoj je hipoteka. :D

Ne vidim sto petljaju... Meni je to u ZABA-i proslo potpuno bezbolno, cak je i nekretnina na kojoj je zavrsila hipoteka bila manje vrijednosti. Ali svejedno sa dosta zalihe prema iznosu kredita. :confused:
Ti bi trebao prvo kupiti B, pa onda prebacivati hipoteku. Inace se stvar komplicira ako pordavatelj B-a ne zeli da upises hipoteku prije nego leglnu novci.

danijela85
31.03.2010., 09:58
Bok svima!
Evo ja muku mučim sa ugovorom o kreditu (stambenom). U ugovoru su mi pogrešno napisali stavak o naknadi za prijevremenu otplatu kredita, dogovoreno je bilo da neće biti naknade ali kreditna služba se nije potrudila izmjeniti članak i sad imam problem. Za izmjenu će im trebati barem 10 dana a ja sam već u ugovoru o kupnji stana navela rok za plaćanje koji je za manje od 10 dana.
U banci mi nude da će mi napisati Odluku u kojoj će pisati da sam oslobođena naknade u slučaju prijevremene otplate i sad se mialim jer nisam sigurna koliku pravnu "težinu" ima ta Odluka banke??? Nju bi se trebalo solemizirati zajedno s ugovorom o kreditu: Pomozite molim, ako netko ima iskustva s tim!!!
Hvala!

Lavica02
31.03.2010., 15:42
Odlukom banke je odobren kredit, tako da Odluka banke itekako ima "težinu" ...
istina, nikada za takovo što nisam čula (da se Odluka pridodaje na postojeći ugovor - sve Odluke su u principu u samom ugovoru) no ako je taj papir na kojem ti piše to što tebe i banku zadovoljava, sastavni dio Ugovora koji će se solemnizirati, to ti ne bi trebao biti problem pa čak i ako se donese naknadno i veze se na konkretnu partiju kredita

no imaj na umu da se sve odluke banke podložne promjenama, osim ako ugovorom ili posebnom odlukom nije definirano

Staznjevcanec
05.04.2010., 15:16
Pozdrav svima!

Želim podići stambeni kredit od 20.000,00 eura u ZABI (tamo dolazi moja plaća). Kredit je namijenjen adaptaciji kuće -izmjena stolarije i izrada fasade.

Radim u državnoj firmi, na neodređeno, prosjek plaće cca 8.000,00 kn. Kao instrument osiguranja nudim hipoteku na kuću procijenjenu na 140.000,00 eura

Moja pitanja su slijedeća:
1. Da li se može dobiti jedan dio od ugovorenog iznosa u gotovini na moj tekući račun? Naime, također bi adaptirao i kupaonu, ali u "fušu" pa nebi mogao predočiti račun i pravdati trošak.

2. Da li je moguće kod ugovaranja kredita tražiti ZABU da prebaci 15.000,00 kn na račun druge banke da tako zatvorim moj prethodni gotovinski kredit u toj drugoj banci?

Do sada nisam dizao stmbene kredite pa baš nemam iskustva, isprika ako moja pitanja nekom izazivaju smijeh do suza :ne zna:

Unaprijed hvala na odgovorima!:)

freya7
05.04.2010., 15:38
Pozdrav!

Prije 2 godine digla sam stambeni kredit u ZABI. Kupovali smo kuću koja je procijenjena na puno manje pa mi hipoteka na kupljene nekretninu nije bila dovoljna pa smo digli i hipoteku na kuću mojih staraca. tako da im nisam trebala plaćati i životno osiguranje jer je hipoteka na 2 kuće bila dovoljna.
U međuvremenu smo sredili kuću i sada bi maknuli hipoteku sa kuće mojih staraca.
Znam da trebam ponovno procijeniti svoju nekretninu kod ZANE, već imamo staru procjenu...pa me zanima da li se to može napravati kao promjena procjene ili sve ispočetka....vjerujem da je razlika u cifri znatna...
i koliko će mi u banci zaračunati sve to, hoću li morati novu solemizaciju...ili što već....
hvala

Anasib
05.04.2010., 16:22
@freya, ne trebaš novu solemnizaciju. ako ti je dovoljna vrijednost tvoje kuće, za roditeljsku će ti samo izdati brisovno. novu procjenu ćeš trebati raditi, s obzirom da po staroj nemaš dovoljnu vrijednost (inače ti ne bi uzeli obje nekretnine kao osiguranje). i procjena se radi potpuno nova (nema mogućnosti revidiranja stare).

@staznjevcanec, mislim da za adaptaciju možeš dobiti 50% casha na račun, a ako hoćeš i ostalo onda imaš naknadu (mislim da je 5% od cifre). naravno da možeš s Zabe prebacit na drugu banku (ali nemoj to raditi direkto s kredita, jer onda nemaš opravdanje namjene, nego nek ti prebace na račun pa si možeš i sam sa e zabom prebacit na drugu banku :ne zna:

edit: evo c/p sa Zabine stranice tarifa:
Gotovinska isplata kredita za unutarnje uređenje

5% od iznosa kredita koji se isplaćuje u gotovini,
a veći je od 50% iznosa kredita min.150,00 kn

Trumbettoo
06.04.2010., 10:02
Evo jedno pitanje, nije direktno vezano uz kredit već u auto-osiguranje:

Dakle, zanima me ako ne želim produžiti osiguranje za auto, da li je istina da se onda briše onaj popust koji se skuplja godinima da bi došao na 50%? Ili to ovisi o osiguravateljskoj kući?
Trenutno samo na nekih 25% popusta; ne vidim razlog(osim dobre stare pohlepe:D) zašto ne bih mogao ne plaćati osiguranje na par godina ako ne planiram voziti auto to vrijeme. I onda kad mi to odgovara nastaviti plaćati uz isti popust a ne opet od 0...

Hvala unaprijed

neno1966
06.04.2010., 12:33
Ako se nije što promijenilo, popust ti vrijedi 2 godine.

freya7
06.04.2010., 20:48
@freya, ne trebaš novu solemnizaciju. ako ti je dovoljna vrijednost tvoje kuće, za roditeljsku će ti samo izdati brisovno. novu procjenu ćeš trebati raditi, s obzirom da po staroj nemaš dovoljnu vrijednost (inače ti ne bi uzeli obje nekretnine kao osiguranje). i procjena se radi potpuno nova (nema mogućnosti revidiranja stare).

hvala puno :)
nije bad platitit novu procjenu, bolje to nego solemnizaciju :)

lesa
07.04.2010., 14:15
Još jedno pitanje :)

sudužnik za stambeni kredit je na čuvanju trudnoće. u banci traže uz standardne dokumente i izjavu od poslodavca da osobu neće otpustiti nakon isteka porodiljnog :rolleyes:

Znam da to nema nikakvu pravnu težinu no ima li netko šprancu kak bi ta izjava izgledala?

mac09
08.04.2010., 08:25
Jedno brzopotezno - otplaćujem automobil (na 5 godina) i ostalo mi je još 12 rata. Sada razmišljam o podizanju kredita kojim bi zatvorio ovaj kredit (kredit od cca 35.000 kn na 2 godine). Razlog - rata kredita za auto mi je dosta visoka i u ovim recesijskim uvjetima bi prebijanjem smanjio dosta mjesečni iznos rate. Trebam Vaše mišljenje o ovom potezu. Da ili ne?

Lucas PG
08.04.2010., 10:16
Još jedno pitanje :)

sudužnik za stambeni kredit je na čuvanju trudnoće. u banci traže uz standardne dokumente i izjavu od poslodavca da osobu neće otpustiti nakon isteka porodiljnog :rolleyes:

Znam da to nema nikakvu pravnu težinu no ima li netko šprancu kak bi ta izjava izgledala?
Nema šprance- netko napiše da osoba xx je trenutno na porodiljnom, a da prema važećem ugovoru o radu na neodređeno, a sukladno zakonu xhxhx se nakon porodiljnog vraća na posao i da neće dobiti otkaz...

...kredita za auto mi je dosta visoka i u ovim recesijskim uvjetima bi prebijanjem smanjio dosta mjesečni iznos rate. Trebam Vaše mišljenje o ovom potezu. Da ili ne?
Ako ne možeš završiti mjesec u plusu, onda da. Uzmi kredit na dulji rok nego što je ostalo za otplatu ovog i zbroji sve troškove (obrada, depozit, osiguranja, ostalo)...

Staznjevcanec
09.04.2010., 10:24
Bio sam jučer u ZABI, dobio listu potrebne dokumentacije za stambeni kredit.
Između svih dokumenata traži se i troškovnik. Tamo piše da mora biti izrađen i ovjeren od strane osobe ovlaštene za poslove projektiranja i građenja.

Mene zbunjuje da li je to predračun izvođača radova ili moram ići tražiti neku projektantsku kuću koja će prepisati cifre iz predračuna, na kraju se potpisati i masno naplatiti.
Nekako mi je logično da izvođač radova u predračunu upisuje materijal koji će utrošiti u posao i iznos koji treba platiti .. :ne zna: ... pa neće valjda neki projektant njemu diktirati utrošak materijala i cijenu. Ako sam ja suglasan s cijenom (pa makar astronomskom) znači da sam ju i spreman platiti :confused:

Kredit uzimam radi izrade termofasade na obiteljskoj kući i izmjene stolarije - znači adaptacija već postojećeg privatnog objekta, bez ikakvih dogradnji, mijenjanja gabarita kuće.

Elich San
09.04.2010., 21:28
nađeš si neku firmu(koja če ti izvoditi radove) i s njima dogovoriš da ti izrade troškovnik, stave svoj štambilj i to ti je to. sa time ideš u banku

kjava
12.04.2010., 09:44
imam pitanje, da li mogu biti nositelj stambenog kredita ako sam trenutno na komplikcijama, poslije na porodiljnom? u Hypo banci?

Lucas PG
12.04.2010., 13:43
imam pitanje, da li mogu biti nositelj stambenog kredita ako sam trenutno na komplikcijama, poslije na porodiljnom? u Hypo banci?

Da. Sretno!

kjava
12.04.2010., 15:46
Da. Sretno!
zahvaljujem na zadovoljavajućem odgovoru!!! :)

babarej
13.04.2010., 19:08
Jedno pitanje. Imam auto na leasingu jos 2,5 godine. Digao bih neki nenamjenski kredit ali vjerovatno ne mogu zbog nameta koje imam od ovog leasinga(ne bih bio kreditno sposoban). Da li ja mogu u nekoj banci dignuti nenamjenski kredit od koga bih isplatio leasing a ovo ostalo potrosio na nesto drugo? Nadam se da razumite o cemu pricam. Recimo da imam isplatiti leasing kuci nekih 8000€. Ja bih digao 25000€ i od njih iskoristio 8000€ za prijevremeno zatvaranje leasinga. Da li banke daju kredite na takav nacin, sigurno postoji mogucnost nekog ugovora po kojem bih ja mogao dignuti takav kredit??

Ida Bauer
21.04.2010., 07:22
Ljudi,u kojoj je banci najbolje uzeti brzi gotovinski nenamjenski kredit od 3000eura? Gdje najmanje kompliciraju s papirologijom i gdje su najbrzi s ostvarivanjem? Imam tekuci u zabi,trebam da zatvorim minus i master

bilokoje
21.04.2010., 08:22
Meni nisu nimalo komplicirali u zabi, dobila sam novac na račun u jedan dan - s tim da nisam htjela jamca pa sam morala uzeti ili udio u fondu ili životno osiguranje. Uzela sam udio u fondu (1/6 vrijednosti kredita).
Nisam trebala za zatvaranje minusa, to možda malo komplicira stvari kod tebe

Lavica02
21.04.2010., 10:04
to mora da si radila prije dosta vremena ... jer sad im obrada traaaajeeee :facepalm:

bilokoje
21.04.2010., 10:12
Prošle godine u trećem mjesecu :ne zna:

vedranzg
21.04.2010., 22:49
Evo ja sam zatražio gotovinski kredit u Zabi u ponedjeljak. Rekli su da će dulje trajati iz razloga što poslovnice više ne odobravaju kredite već sve odobrava centrala u Zg i njima treba da to sve obrade.
Baš me zanima koliko će trajati, planiram negdje da će biti odobreno krajem idućeg tjedna, čet-pet. Sumnjam da će prije :flop:

Limačica.
22.04.2010., 14:14
to mora da si radila prije dosta vremena ... jer sad im obrada traaaajeeee :facepalm:

Ja sam predala zahtjev prije više od mjesec dana u reiffeisen banci, još nisam dobila odgovor. Jedini odgovor koji sam dobila od njih je da su u gužvi? :confused:
Brate mili kakva gužva il' možeš dati kredu ili ne, al nemoj me zavlačit. Reci mi da se znam snaći na neki drugi način.

Lucas PG
22.04.2010., 19:38
Ljudi,u kojoj je banci najbolje uzeti brzi gotovinski nenamjenski kredit od 3000eura? Gdje najmanje kompliciraju s papirologijom i gdje su najbrzi s ostvarivanjem? Imam tekuci u zabi,trebam da zatvorim minus i master
Splitska, Volksbank, Hypo...Erste
Načelno... A u praksi možeš doći baš kod nekoga tko će zavlačiti, ali sve 3 imaju mogućnost odrade takvih kreditića u jednom danu.
Naravno, ako to što zatvaraš nije u dugu i/ili neuredno već par mjeseci.

Limačica.
30.04.2010., 08:44
Ja sam predala zahtjev prije više od mjesec dana u reiffeisen banci, još nisam dobila odgovor. Jedini odgovor koji sam dobila od njih je da su u gužvi? :confused:
Brate mili kakva gužva il' možeš dati kredu ili ne, al nemoj me zavlačit. Reci mi da se znam snaći na neki drugi način.

I tako sam ja pukla, otišla u banku i zatražila svoje papire nazad (među kojima mi stoji i kreditna kartica jer sam ju htjela zatvorit), ali onda opet šok!
Ne znaju gdje su papiri :ne zna:
Vjerovatno izgubljeni. Danas ću još sve saznat sa sigurnošću. Ako je kartica izgubljena zatražit će se hitno izrađivanje nove. Je l' netko zna koliko to traje?
I ako je greška tog djelatnika banke, kome se mogu žaliti?
Plz ako netko zna odgovor :)

E, da i zanima me mogu li podignut novce s kreditne kartice na temelju osobne s obzirom da je njihova greška u pitanju?

buhac
01.05.2010., 13:55
I tako sam ja pukla, otišla u banku i zatražila svoje papire nazad (među kojima mi stoji i kreditna kartica jer sam ju htjela zatvorit), ali onda opet šok!
Vjerovatno izgubljeni. Danas ću još sve saznat sa sigurnošću. Ako je kartica izgubljena zatražit će se hitno izrađivanje nove. Je l' netko zna koliko to traje?

E, da i zanima me mogu li podignut novce s kreditne kartice na temelju osobne s obzirom da je njihova greška u pitanju?

ne možeš podići gotovinu bez kartice jer u poslovnici se prilikom isplate kartica provlači kroz POS uređaj

Alkemicharka
02.05.2010., 00:05
Predala zahtjev za nenamjenski kredit bez jamaca u Zabi još 24.03. Nakon mjesec dana sam nazvala da pitam zbog čega mi se nitko još nije javio iz banke i da li je sve ok. I kao sve je ok, pozitivno je riješeno ali se još čeka na kontrolu. Dakle, sad već čekam ukupno skoro 40 dana. Uz to više se ne može depozit isplatiti iz kredita, već su mi za iznos depozita uvećali kredit, tako da ću morati negdje posuditi 10 000 kn, odnijeti ih njima u banku pa kad mi isplate kredit, podignuti natrag 10 000 kn da bih novce vratila onome od koga sam posudila:confused:.

Rečeno mi je također da depozit moram staviti u njihov novčani fond ali na njihovoj stranici sam vidjela da su moguće i neke druge mogućnosti npr.otkupna vrijednost police životnog. Ne znam da li mi je sad kasno ako je kredit odobren da zatražim otkupnu vrijednost police i koliko je to uopće pametno i isplativo i kakva je procedura? Prvenstveno bih rado policu osiguranja da za slučaj "nedaj bože" zaštitim svoje bližnje . Ima li netko možda iskustva sa time?

No, razmišljam i o tome da im dam taj depozit, a isto u Zabi uzmem Allianzovu Duo-Life policu pa da si plaćam još i nju, a s njom bih bila zaštićena životno, a jednog dana dobila i povrat ulaganja. Sad je pak ovaj Duo-Life vjerojatno post za neku drugu temu:confused: ali ako nije problem da ostane ako netko zna odgovor. Pretpostavljam da će me iz banke vjerojatno zvati drugi tjedan da je kredit odobren (bilo bi i vrijeme) pa bih htjela biti spremna na sve opcije jer sumnjam da će me baš savjetovati ono što je bolje za mene, već što je bolje za njih..

Hvala unaprijed!:s

Lavica02
02.05.2010., 07:05
ja znam da njihova obradatraje užasno dugo u zadnje vrijeme, ali ovo je prepredugo ...

druga stvar, ako je kredit odobren, nema se što čekati kontrola jer ona dolazi prije odobrenja

koliko ja znam od početka 4-og mjeseca oni su mijenjali dosta po gotovinskom kreditima (sad ima nekoliko opcija s nekoliko kamata) a promijenili su da instr. osiguranja može ići i iz kredita ...

ako ti je kredit odobren (mada onda ne razumijem zašto se čeka kontrola) ne možeš mijenjati instr. osiguranja ... a ako to ipak želiš, ide ponovo u proceduru, ali više od mj. dana je stvarno previše

morati staviti novce u fond ... mislim, koja je to fora ... banka nudi nekoliko mogućih instr. osiguranja a među njima je i polica života i duolife ... na tebi je da izabereš ...

što se tiče duolife-a ... jesi li proučila o čemu se tu radi? to nije klasično osiguranje....

Alkemicharka
02.05.2010., 11:57
ja znam da njihova obradatraje užasno dugo u zadnje vrijeme, ali ovo je prepredugo ...

druga stvar, ako je kredit odobren, nema se što čekati kontrola jer ona dolazi prije odobrenja

koliko ja znam od početka 4-og mjeseca oni su mijenjali dosta po gotovinskom kreditima (sad ima nekoliko opcija s nekoliko kamata) a promijenili su da instr. osiguranja može ići i iz kredita ...

ako ti je kredit odobren (mada onda ne razumijem zašto se čeka kontrola) ne možeš mijenjati instr. osiguranja ... a ako to ipak želiš, ide ponovo u proceduru, ali više od mj. dana je stvarno previše

morati staviti novce u fond ... mislim, koja je to fora ... banka nudi nekoliko mogućih instr. osiguranja a među njima je i polica života i duolife ... na tebi je da izabereš ...

što se tiče duolife-a ... jesi li proučila o čemu se tu radi? to nije klasično osiguranje....

Stvarno ne znam zašto me tako dugo motaju. Ako su znači mijenjali uvjete početkom 4. mj. a ja sam predala zahtjev u 3.mj. znači li to da za mene vrijede stari uvjeti sa depozitom:confused:??

Čitala sam za DuoLife i Alllife, znam otprilike da objedinjuju i policu životnog i ulaganje u fondove te da nakon isteka ugovora isplaćuju uloženo uvećano za dobit.. Nešto od toga sam mislila da bi bilo dobro uzeti (neovisno o kreditu ako za njega moram dati depozit). Ma sad stvarno više ništa ne znam i nisam pametna. Najviše se bojim toga ako mi se nešto desi da ne ostavim samo dugove za sobom:(

Lucas PG
02.05.2010., 15:36

Ako je ovo sve točno...zahtijeva razgovor sa voditeljem poslovnice koji mora riješiti nered koji mu se događa u poslovnici.

Lucas PG
02.05.2010., 15:40
Stvarno ne znam zašto me tako dugo motaju. Ako su znači mijenjali uvjete početkom 4. mj. a ja sam predala zahtjev u 3.mj. znači li to da za mene vrijede stari uvjeti sa depozitom:confused:??

Čitala sam za DuoLife i Alllife, znam otprilike da objedinjuju i policu životnog i ulaganje u fondove te da nakon isteka ugovora isplaćuju uloženo uvećano za dobit.. Nešto od toga sam mislila da bi bilo dobro uzeti (neovisno o kreditu ako za njega moram dati depozit). Ma sad stvarno više ništa ne znam i nisam pametna. Najviše se bojim toga ako mi se nešto desi da ne ostavim samo dugove za sobom:(
I kašnjenje i nerazumijevanje što, kako i zašto je rezultat nezadovoljavajućeg pristupa bankara/ice. Međutim, nekada se takve stvari dešavaju kada se klijent pravi da sve kuži i klima glavom, jer misli da će inače ispasti glup, ali to onda dovodi do ovakve situacije.
Predlažem sastavljanje svih pitanja i nedoumica na papir i ponovni razgovor s bankarom, jer mi ovdje dalje nećemo puno moći pomoći...
Što se tiče Allianza, predlažem uzeti AllLife uz OBAVEZNO dopunsko osiguranje od teških bolesti. Ako misliš štediti i stvoriti kapital, onda niti jedan oblik živonog osiguranja nije (dovoljno) dobar...

Alkemicharka
02.05.2010., 16:46
I kašnjenje i nerazumijevanje što, kako i zašto je rezultat nezadovoljavajućeg pristupa bankara/ice. Međutim, nekada se takve stvari dešavaju kada se klijent pravi da sve kuži i klima glavom, jer misli da će inače ispasti glup, ali to onda dovodi do ovakve situacije.
Predlažem sastavljanje svih pitanja i nedoumica na papir i ponovni razgovor s bankarom, jer mi ovdje dalje nećemo puno moći pomoći...
Što se tiče Allianza, predlažem uzeti AllLife uz OBAVEZNO dopunsko osiguranje od teških bolesti. Ako misliš štediti i stvoriti kapital, onda niti jedan oblik živonog osiguranja nije (dovoljno) dobar...

Imaš pravo, otići ću do banke vidjeti zašto me tako dugo vozaju i pitati sve što mi sad nije jasno. I nisam samo klimala glavom i pravila se da kužim:). Konkretno sam pitala za instrumente osiguranja i bankarica mi je kategorički odgovorila da jedino depozit koji više ne isplaćuju iz kredita. Pa kad sam nakon toga na njihovoj stranici pročitala da postoji i nešto drugo, onda sam postala zbunjena i postavila pitanje ovdje, kako bih se pripremila za novi razgovor jer sam posumnjala da će me izmotati.

Hvala za savjet i za životno!!

Limačica.
03.05.2010., 10:35
Ako je ovo sve točno...zahtijeva razgovor sa voditeljem poslovnice koji mora riješiti nered koji mu se događa u poslovnici.

Jesam, bila sam u petak i kod voditeljice i šefice poslovnice. Sve što su imali za reć je da se ispričavaju. Dobro, hvala Bogu sad je sve riješeno. :)

Alkemicharka
03.05.2010., 16:07

Evo mene iz banke!:) Zvali su me da dođem po ugovore i onda smo se sat vremena razgovarali oko toga što mi je bolje/pametnije napraviti i što uopće mogu sad napraviti pošto je kredit već odobren onako kako smo se bili dogovorili u 3.mj. I nakon dugog objašnjavanja i kalkuliranja ispalo je da mogu kao instrument osiguranja uzeti Cardiff osiguranje koje mi pokriva i slučaj dugotrajnog bolovanja, otkaza i smrti te da onda ne moram polagati depozit, već mi to služi kao pokriće kredita (to je novo što imaju na akciji od 01.04.). Klasično životno je isto moguće ali ono puno više košta. Uglavnom, morala sam stornirati stari zahtjev za kredit i napraviti novi koji sad opet ide u ponovnu proceduru, ali se nadam da sad neće toliko dugo potrajati.

I informirala sam se o Alllife-u i vjerojatno ću si uzeti i to neovisno o kreditu, u kombinaciji sa još 3.mirovinskim stupom i ako bih išla na najminimalniju svotu, onda bi me to došlo zajedno 30 eura mjesečno. Tako da sam sad osigurala sposobnost vraćanja kredita sa Cardiffom i neovisno od toga ću imati neku malu štednju za danas-sutra.

E sad jesam li pametno napravila, ne znam ali u svakom slučaju osjećati ću se puno sigurnije i mirnije nego da sam im dala samo depozit ili depozit stavila u stambenu štednju.

Lucas PG
03.05.2010., 23:45
Zvali su me da dođem po ugovore i onda smo se sat vremena razgovarali oko toga što mi je bolje/pametnije napraviti i što uopće mogu sad napraviti pošto je kredit već odobren onako kako smo se bili dogovorili u 3.mj.
Zapravo veliki nered. Nisu obavili razgovor s klijentom na početku, nisu mu objasnili sve opcije, odobrili su kredit i onda NAKON odobrenja išli u razgovor i analizu potreba klijenta, te tada doznali da bi klijent nešto drugo. Loše.
Makar je vjerojatno i klijentica nešt zaslužna za ovakvu situaciju. Neodlučnost, nekoncentriranost, nešto treće!? :mig:
Klasično životno je isto moguće ali ono puno više košta.
Ne košta više, jer nije usporedivo sa Cardifom. I nije skupo- to je cijena tog programa. Cardif je jako dobra stvar, ali ono NIJE štedno osiguranje. Plaćaš uslugu osiguranja i nakon isteka nemaš ušteđenog novca...

I informirala sam se o Alllife-u i vjerojatno ću si uzeti i to neovisno o kreditu, u kombinaciji sa još 3.mirovinskim stupom i ako bih išla na najminimalniju svotu, onda bi me to došlo zajedno 30 eura mjesečno. Tako da sam sad osigurala sposobnost vraćanja kredita sa Cardiffom i neovisno od toga ću imati neku malu štednju za danas-sutra. Nećeš imati nikakvu štednju. Nemoj opet nešto uzeti, a onda poslije vidjeti da nije dobro. Ne znam kakva je to štednja sa 15 ili 20 € mjesečno. Kolika ti je osigurana svota u AllLife-u sa 20€ mjesečno. I nemoj da te nagovore na 30 godina. Isto tako, koliko ćeš to uštedjeti sa 15-20€ u III. stupu. AKo već mora biti toliko, sada odaberi jedan proizvod. Matematički- III. stup je isplativiji. Ali nema osiguranje.