PDA

View Full Version : Domaćice savjetuju: žvake, fleke i ostali problemi

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12

simply_black
05.05.2009., 10:55
Prokuhaj je u vodi u koju si dodala malo sode bikarbone.

Ili ako imaš pepela - bilo od cigareta ili nekog drugog, malo pokvasiš krpu, samo da je vlažna, umočiš u pepeo i trljaš po srebru. Brže i učinkovitije od prokuhavanja u sodi.

simply_black
05.05.2009., 11:03
Imam svijetlu satensku haljinu koja je malo zgužvana od stajanja u ormaru (čistim je u kemijskoj čistioni) a materijal je tako osjetljiv da ga se bojim približiti pegli. Kako da to sredim?

Peglaj je tako što ćeš preko haljine staviti neku krpu, plahtu, bilo što. Ili nabavi one plastične navlake za pegle, ovo
http://patin-a-shop.de/shop/ProdukteBilder/183_gr.jpg
Time možeš peglati i svilu, i osjetljive materijale.

cuca
05.05.2009., 17:19
hvala na savjetu :) neće onda smrditi po octu?

nece, to isplahne ako je ostavis najmanje 24 sata tako preokrenutu, vani ili u sobi svejedno, a kad ju opet nosis poprskaj ju malo s tvojim parfemom ali samo rukave gore pod pazuhom i ro vise prema rukavu da se ne vidi mozda flek ako ti parfem sadrzi nesto masnoce.

cuca
05.05.2009., 17:22
Ili ako imaš pepela - bilo od cigareta ili nekog drugog, malo pokvasiš krpu, samo da je vlažna, umočiš u pepeo i trljaš po srebru. Brže i učinkovitije od prokuhavanja u sodi.

ma kakvo prokuhavanje u sodi, dovoljno je cetkicom za zube i pastom za zube ii sodom bikarbonom izcetkat.
to vrijedi za sav nakit, drage kamene pa i moderni koji nije pravi :mig:

Kya
05.05.2009., 18:03
nece, to isplahne ako je ostavis najmanje 24 sata tako preokrenutu, vani ili u sobi svejedno, a kad ju opet nosis poprskaj ju malo s tvojim parfemom ali samo rukave gore pod pazuhom i ro vise prema rukavu da se ne vidi mozda flek ako ti parfem sadrzi nesto masnoce.

ok, hvala :)

mišica27
05.05.2009., 20:19
Molim vas:

Kako perete finiju robu bijele boje na kojoj piše da se pere na 40 C???
Naime, od tamnih traperica mi se preslikava boja a ako perem na ruke ili na 40 C....ništa se ne opere.

Unaprijed zahvalna!!!:grli:

G_abrielle
06.05.2009., 11:03
Ja recimo na vešmašini ima program za ručno pranje i perem na 40 i super se opere. Ovisno o materijalu ( ako je pamuk ili neka mješavina) a jača je fleka znam ubaciti s ručnicima na 60 i isto se super opere.
Ne smiješ prati tamne traperice s bijelim skupa. Tamne traperice peri s crnim a bijelo s bijelim ili svjetlijim šarenim. Osnove odvajanja rublja:)

simply_black
06.05.2009., 12:53
Molim vas:

Kako perete finiju robu bijele boje na kojoj piše da se pere na 40 C???
Naime, od tamnih traperica mi se preslikava boja a ako perem na ruke ili na 40 C....ništa se ne opere.

Unaprijed zahvalna!!!:grli:

Ako imaš bijele traperice, možeš ih prati i na 60 C.
(šta je finija roba?)
ako se radi o nekoj drugoj tkanini, o vestama, i sl, peri na 40, uz dodatak vanisha.

stcarica
06.05.2009., 14:05
Ja 90% bijele robe prokuham na 90 stupnjeva.Pocevsi od kosulja i svega ostaloga,a pogotovo pamucne stvari i nista mi se ni ne skupi,deformira.A ako se i desi nesto takvo,uvijek postoji u obitelji neko manji tko to moze nosit.:cerek::cerek:A ako mi slucajno u masinu dospije nesto sto pusta boju,onda ponovo stavim te bijele stvari na iskuhavanje uz dodatak domestosa.Blazeni proizvod.:s:s

izgubljena
09.05.2009., 09:16
Obzirom da mi je riknula veš mašina Candy nakon 9 godina u potraži sam za nekom normalnom praonicom rublja dok ne kupim novu veš mašinu, pa me zanima imete li kakvih iskustava s praonicama u Zagrebu?

Fallen__Angel
03.06.2009., 18:18
Dakle, veliki problem, zaprljala sam si omiljene traperice super bond ljepilom, imam tri krasne tocke i nemam pojma cime bih to maknula? :(
Please help :(

bb1
04.06.2009., 09:43
jedno pitanje: može li se ikako maknit mrlja od ulja sa traperica :moli:

Pješčani sat
04.06.2009., 09:56

ja se uredno svako toliko zasvinjim uljem po majici :kava:

u DM ima neko sredstvo za uklanjanje mrlja. kad sam kupovala, bilo je u malim zelenkastim bočicama, odaberi onu koja odstranjuje mrlje.

premažem time mrlju i stavim prati. za sada sam sve skinula.
sretno :)

bb1
04.06.2009., 10:44
ja se uredno svako toliko zasvinjim uljem po majici :kava:

u DM ima neko sredstvo za uklanjanje mrlja. kad sam kupovala, bilo je u malim zelenkastim bočicama, odaberi onu koja odstranjuje mrlje.

premažem time mrlju i stavim prati. za sada sam sve skinula.
sretno :)

hvala ti puno
probat ću s tim :)

vekya
05.06.2009., 08:22
Slučajno je muž svoju svijetlo plavu košulju ubacio s robom na 90 C , a kako sam unutra već stavila malo domestosa sad je dobila po sebi bijele oblake ! Zanima me kako napraviti još koji oblak- ručno ? Da li direktno staviti domestos na spužvu pa utapkati oblik oblaka na košulju ili šta? Bojim se da ne požuti! Ovi sad oblaci su bijeli i baš je fora! Ali strah me opet na 90, i ne bi ravnomjerno ispalo!

Hvala!

cuca
07.06.2009., 01:35

da, natopi mrlju Carlijem "sredstvom za pranje sudja" i operi normalno :kava:

maja_bubamara
12.06.2009., 11:32
zna li netko kako oprati mrlju od farbe za kosu s pamučnih sivih kratkih hlačica?
glupača, nisam ih odmah namočila nego sam kasnije oprala na 60, ali je ostala ružna smeđa fleka.
možda da pokušam na 90? help

arubi
13.06.2009., 08:12
Imam bijeli šešir koji je jedne lude noći bio na svačjim glavama, najmanje na mojoj i koji je bio jako žedan, koji je želio hodati po po podu pa su mu rubovi jaaako prljavi i ima flekice posvuda jer ne zna pristojno piti....
Ne bih nosila na kemijsko jer me strah da ga ne unište..:rolleyes:
Što da radim....? Riječ je o alkoholu zvanom jeger čini mi se....

cuca
13.06.2009., 09:08
Imam bijeli šešir koji je jedne lude noći bio na svačjim glavama, najmanje na mojoj i koji je bio jako žedan, koji je želio hodati po po podu pa su mu rubovi jaaako prljavi i ima flekice posvuda jer ne zna pristojno piti....
Ne bih nosila na kemijsko jer me strah da ga ne unište..:rolleyes:
Što da radim....? Riječ je o alkoholu zvanom jeger čini mi se....

lijepo si opisala samo ne od kojeg/kakvog materijala :)
ja bi ga na tvom mjestu ipak pokusala u kemijsku, ipak oni znaju svoj zanat

Jeger? mislim da se te fleke ne moze skinuti,
stvar je u tome da ga ne mozes prat jer ce izgubit formu :ne zna:

a da ides s njim u neku radionu sesira? mozda oni znaju lijek :kava:

M.B.
16.06.2009., 09:58
da li netko ima iskustva oko pranja starka (ili nekih drugih platnenih tenisica) u veš mašini? na kolko stupnjeva i da li ostanu čitave? :)

Pješčani sat
16.06.2009., 14:09
ja tenisice uvijek perem u veš mašini. stavim ih u jastučnicu i sa šarenim na 40 C :mig:

malady
16.06.2009., 18:14
prala sam ih svim i svačim al i dalje imaju neki lagani kiseli smrad. jel ga netko uspija otkloniti?

tilla
16.06.2009., 18:26
prala sam ih svim i svačim al i dalje imaju neki lagani kiseli smrad. jel ga netko uspija otkloniti?

četkicom za zube i opalom. :)

Angelica
17.06.2009., 11:34
probala sam oprati spagerice. bijele su, gore je dakle bijelo platno, a na remenima ispod žućkasta koža. i uzela sam cetkicu za zube, malo vode i praha, da oribam samo taj platneni dio i ova zuta koža je pustila boju. kaj da radim s njima? ne ide dole s varikinom ni izbjeljivacem.. imate kakav trik? inace bi ih bacila, ali to su hilfiger spagerice i imam ih vec dugo i jako ih volim.
jel ih mogu kako prefarbati u bez?

"mala"
25.06.2009., 10:50
imam jedno pitanje... farbala sam mami kosu i pukla mi rukavica, pa mi ostao ofarban prst... to sam uspjela oprati ali mi je ostalo ispod nokta crveno, pa ak netko ima savjet kako to oprati bila bih mu puno zahvalna...

Pješčani sat
25.06.2009., 18:33
pa to će ti se oprati kroz par dana, upotrijebi četkicu za ribanje malo, malo kreme za tijelo..daj vremena koži :mig:

Archangel_No21
25.06.2009., 21:16
imam jedno pitanje... farbala sam mami kosu i pukla mi rukavica, pa mi ostao ofarban prst... to sam uspjela oprati ali mi je ostalo ispod nokta crveno, pa ak netko ima savjet kako to oprati bila bih mu puno zahvalna...

Samo nemoj nekome pokazivati taj prst u javnosti, mislit će da si nastrana.

"mala"
25.06.2009., 22:32
hvala na odgovorima...

grčka kiparica
25.06.2009., 22:47
kako, odnosno čime očistiti peglu koja se zalijepila za tkaninu? poprilično velika, crna, tvrdokorna mrlja.

Mrtva mrkva
25.06.2009., 23:04
da li netko ima iskustva oko pranja starka (ili nekih drugih platnenih tenisica) u veš mašini? na kolko stupnjeva i da li ostanu čitave? :)
Mozes slobodno na 60° :mig:

Archangel_No21
25.06.2009., 23:05
kako, odnosno čime očistiti peglu koja se zalijepila za tkaninu? poprilično velika, crna, tvrdokorna mrlja.

Novi vanish! (http://www.youtube.com/watch?v=07ii-4zve0k)

bluebox
26.06.2009., 13:57
Plavi Radion

Kupila sam deterdžent jer je na njemu istaknuto da "pere bijelije" :cerek:
Dakako, puno manjim slovima, na vrhu kutije piše da je samo za ručno pranje :buum:
Detaljnim uvidom (nakon kupnje :o) uočila sam i prekriženu sliku vešmašine :flop:

Što sad?
Jel fakat ne smije u vešmašinu?
Zašto ne smije? :confused:

Mrtva mrkva
27.06.2009., 16:52
Kao ostraniti superljepilo sa skara? :zubo: Izbruskinala sam brus papirom onaj dio koji mi je bio vidljiv, ali ocito je jos toga zapelo unutra. Ne mogu se rastaviti.

rearview
28.06.2009., 15:15
mislim da bi ti s limunom to trebalo sić

Göttspöđä
02.07.2009., 09:49
Žene, pomoć!

Imam divne lanene hlače boje čokolade koje su mi stradale na biciklu - na rubu nogavice je ostao trag proklete masti za podmazivanje :mad: :mad: :mad:. Flek je crn i (meni :rolleyes:) jako upadljiv. Kako skinuti? Vanisha me strah jer sam njime uništila jednu crvenu majicu unatoč držanja za dozu i pravila primjene. Čula sam da WD skida takve stvari ali ne znam točno kako - sam, s vodom, bez vode... :ne zna:

Mrkva, ljepilo pada ako ga izribaš temeljito razrijeđivačem :mig:

Kiparice, peglu sa takvom flekom izribaj četkom na koju je nanesen sloj paste za zube, ostavi malo da "djeluje" :mig:

FIOLINA
02.07.2009., 13:18
Drage curke, žene...

molim vas za savijet ako koja zna - ne mogu dočekati onu Jadranku iz In Magazina i njenu "Čaroliju"...

Tuš kabina (u iznajmljenom stanu - dakle, nikakve investicije ne dolaze u obzir) mi je u očajnom stanju. Emajlirana je nekoliko puta, tako da ni to nije riješenje. Više nemam načina da operem ono "žutilo" sa svih strana..ne pomažu nikakvi domestosi, cifovi, sredstva protiv kamenca i slično.
Dio spašava guma za kabine, no od samog pogleda na ostatak se ježim!
Samo ja znam da je zapravo čista da ne može biti čišća, no svaki gost koji mi uđe u kupaonicu neće misliti tako...

Svi savjeti dobrodošli! :mig:

Pješčani sat
02.07.2009., 13:26
probaj sa solnom kiselinom.

vipera
02.07.2009., 18:26
imate li neko riješenje za smolu na hlačama..naravno smotana sam sjela u smolu..oprala sam hlače,ali smola je i dalje ostala i pokušala sam i s novinama i peglom,ali ništa..mrlje se i dalje vide

electrogriz
03.07.2009., 19:27
neznam gdje bih pitala..probat ću ovdje..ako ima koja žena da bi očistila stan, plaća 100 kn, nema puno posla, samo prašina i par sitnica, na pm dogovor, neka mi se javi.ili ako tko zna neku ženu da čisti :) hvala!

p.s. to je potrebno samo za jedan dan, ne dugoročno, područje novog zagreba, velesajam

black berry
06.07.2009., 15:31
pozdrav..

ugl., uselila sam u novi stan koji je u strasno zapusten.
najveci problem mi je kupaonica, tj. naslage na slavinama, prvo sam ih namakala u octu (preko noci) pa cistila s wc sanitarom i cilitom. nesto je spalo, ali ostatak je jos uvijek tu. govorim o zutim naslagama u slojevima i slojevima. ako netko ima kakav savjet, jer stavrno odvratno izgleda...

takoder, u stanu se nalazi ves masina, pa me zanima cime je mogu ocistiti iznutra prije nego 1. put operem ves u njoj, jer je takoder starija. negdje sam citala da je trebam ukljuciti bez vesa u njoj, ali na kojoj temp.? ?

ja-koja-jesam
06.07.2009., 20:29
Ja tražim po cijelom netu neki savjet kako skinuti nataloženu prljavštinu masnijeg tipa s namještaja (npr. višegodišnji otisci prstiju s naslona stolica i sl.). Ali uglavnom nalazim savjete za poliranje i savjete što se sve ne smije (tipa ne vodom i sapunicom). Ako neko ima savjet, idealno neki prirodnijeg tipa, bilo bi super.

cuca
07.07.2009., 18:44
Ja tražim po cijelom netu neki savjet kako skinuti nataloženu prljavštinu masnijeg tipa s namještaja (npr. višegodišnji otisci prstiju s naslona stolica i sl.). Ali uglavnom nalazim savjete za poliranje i savjete što se sve ne smije (tipa ne vodom i sapunicom). Ako neko ima savjet, idealno neki prirodnijeg tipa, bilo bi super.

Ja imam vec 40 godina namjestaj furnirano tresnjom..
Posto smo pusaci natalozi se s vremenom nikotina na namjestaju
i ne samo to vec i prasine koja dolazi izvana a i koju mi stanari proizvodimo.
Svaka 3 mj. napravim si laku sapunicu;
voda i malo sredstva za pranje sudja (Charli), jednu mekanu krpu namocim i iszmiknem tako crvsto da je skoro suha, dakle-vlazna.
Tako operem cijele ormare stolove i stolice.
Nakon toga namazem normalnom tekucom politurom za namjestaj.
Ko novi :top:

*ah da,
svaki tjedan brisem prasinu na takav nacin po cijeloj kuci i namjestaju :mig:

cuca
07.07.2009., 18:57
pozdrav..

ugl., uselila sam u novi stan koji je u strasno zapusten.
najveci problem mi je kupaonica, tj. naslage na slavinama, prvo sam ih namakala u octu (preko noci) pa cistila s wc sanitarom i cilitom. nesto je spalo, ali ostatak je jos uvijek tu. govorim o zutim naslagama u slojevima i slojevima. ako netko ima kakav savjet, jer stavrno odvratno izgleda...

takoder, u stanu se nalazi ves masina, pa me zanima cime je mogu ocistiti iznutra prije nego 1. put operem ves u njoj, jer je takoder starija. negdje sam citala da je trebam ukljuciti bez vesa u njoj, ali na kojoj temp.? ?

kupi u drogeriji sredstvo koje skida kamenac i budi strpljiva,
ali pazi da ne kupis prezestoko koje nesmije na pipe.
namoci jednu mali krpu s time i polegni na to tako ce bolje djelovati...
u wc usipas uvecer prije nego ides spavati, razmazi s cetkom i pusti da stoji do iduceg jura, onda opet s cetkom pocistiti i jednostavno sustis vodu
ipak je kako opisujes, trebalo godine dok se skupilo, tak ce trebat i malo
vremena da i nestane .:mig:

sto se vesmasine tice, isti odstranivac kamenca, usipaj najmanje pola litre i ukljuci ju praznu na 60 stupnjeva,kad je to gotovo
ocisti ono sito sto ima dolje, izvadi i operi ladicu za prasak
kad je to gotovo usipaj jos jednom Domestosa pola litre i ukljuci opet praznu na 60 stupnjeva, da je dezinfecirana

*sumnjam po tvom opisu da nije bila bas uredna osoba u tom stanu, zato ti preporucujem ovaj nacin ciscenja masine, da u miru mozes prat svoj ves :mig:

cuca
07.07.2009., 19:00
kako, odnosno čime očistiti peglu koja se zalijepila za tkaninu? poprilično velika, crna, tvrdokorna mrlja.finom celicnom vunom :kava:

vjestica35
10.07.2009., 12:30

Moja svekrva obavezno pere tenisice u veš mašini na 60 iscentrifugira i sve ostane čitavo.

sprlea
12.07.2009., 15:08
Drage curke, žene...

molim vas za savijet ako koja zna - ne mogu dočekati onu Jadranku iz In Magazina i njenu "Čaroliju"...

Tuš kabina (u iznajmljenom stanu - dakle, nikakve investicije ne dolaze u obzir) mi je u očajnom stanju. Emajlirana je nekoliko puta, tako da ni to nije riješenje. Više nemam načina da operem ono "žutilo" sa svih strana..ne pomažu nikakvi domestosi, cifovi, sredstva protiv kamenca i slično.
Dio spašava guma za kabine, no od samog pogleda na ostatak se ježim!
Samo ja znam da je zapravo čista da ne može biti čišća, no svaki gost koji mi uđe u kupaonicu neće misliti tako...

Svi savjeti dobrodošli! :mig:

pa moja stara je imala kadu koja je bila u očajnom stanju koji kod bi probala staviti deterđent samo bi se razlilo po kadi i ostavilo trag curenja
onda sam čula za solnu kiselinu ali mora biti ona od 19% ne slabija i ništa bez rukavica ne raditi.kada je problistala kao nova.
treba jako paziti kada se upotrbljava jer jako isparava dobro je imati otvoren prozor. jako je bitno da se ne upotrebljava na pipama ili sličnim matrijalima na njima ostavlja fleke odnosno uništava ih(moja stara probala )morala mjenjti pipu.oprezno je upotrebiti i nema više žutih kada :top:

Queen Llewelyn
12.07.2009., 17:13
Pobljuvala sam se po majici i ne mogu to oprati. Ima netko prijedlog? :)

Ako je bitno, majica je obična pamučna (ali ne ide na više od 40 stupnjeva Celzijevih), a bljuvotina je sadržavala crno vino. :o

Špranja
13.07.2009., 00:46
...onda sam čula za solnu kiselinu ali mora biti ona od 19% ne slabija i ništa bez rukavica ne raditi.kada je problistala kao nova.
treba jako paziti kada se upotrbljava jer jako isparava dobro je imati otvoren prozor. jako je bitno da se ne upotrebljava na pipama ili sličnim matrijalima na njima ostavlja fleke odnosno uništava ih(moja stara probala )morala mjenjti pipu.oprezno je upotrebiti i nema više žutih kada :top:
Kada je sigurno zablistala, ali solna kiselina nagriza materijale, pogotovo stariju kadu kojoj je već oštećen završni sloj - emajl. Tako da površina postane "hrapava", porozna i još brže i lakše se prlja. Pa opet treba upotrijebiti solnu, što dovodi do novog oštećenja...

Pokušaj očistiti varikinom, mislim da bi trebalo djelovati. Obavezna uporaba rukavica!!! Smrdi gadno, ali bi se trebalo isplatiti!

Don Stoleon
13.07.2009., 11:57
Kako oprati spuzvu sa tapiciranog namjestaja. :s:s:s:s

AlfOmg
13.07.2009., 11:59
Pa ako zelis onako fakat dobro...raspitaj se o nekoj sluzbi koja ide po kucama i pere...oni imaju super uređaje koji sve skidaju

cowgir|
16.07.2009., 11:54
Postoji li ikakav način da se skinu krvave fleke s robe koja je već oprana u mašini?!

Zaboravila sam da pomočim robu pre pranja, sve su fleke ostale i sad se 'oćem ubit'. :(

Pješčani sat
16.07.2009., 12:01
Probaj Vanish, izlij na mrlju pa u vešmašinu. trebalo bi ići dolje

imaš u DM neku tekućinu za mrlje, uključuje i mrlje od krvi :mig:

vrrrlet
16.07.2009., 12:05
Pobljuvala sam se po majici i ne mogu to oprati. Ima netko prijedlog? :)

Ako je bitno, majica je obična pamučna (ali ne ide na više od 40 stupnjeva Celzijevih), a bljuvotina je sadržavala crno vino. :o

Pobljuj se još malo, ali sada nešto nariši s time, cvijetić ili konja, nešto. :top:

Nikolajevna
16.07.2009., 12:24

Da, ali mora paziti koju će kupiti. Vjerojatno su podijeljene prema krvnim grupama.

cowgir|
17.07.2009., 12:27
Probaj Vanish, izlij na mrlju pa u vešmašinu. trebalo bi ići dolje

Tnx a bunch, will give it a shot.

Probala sam s nekim američkim Spray'n'Wash govnetom u sticku, ono, ludilo, uklanja sve, uključujući i eventualne loše uspomene vezane za dotični komad robe :D, celebrities ga koriste :zubo:, ali qrac. :flop:

Ima l' ko kakva iskustva s tim?

edit: Možda mu je proš'o rok. :o

Queen Llewelyn
18.07.2009., 22:03
Pobljuj se još malo, ali sada nešto nariši s time, cvijetić ili konja, nešto. :top:

:cerek: Hvala na savjetu. Uvijek sam znala da si prava domaćica! :kiss:

delgirl
02.08.2009., 13:35
Što napraviti?

teranova
02.08.2009., 13:36
Stavi krompir u to i pusti da se skuva. Provereno.

delgirl
02.08.2009., 13:37
tnx :)

teranova
02.08.2009., 13:41
Oljušti ga!

kamizo
08.08.2009., 20:05
upravo mi je upaljena cigareta ostala u pepeljari i nakon nekog vremena ispala iz iste te je na stolu ostalo malo pregoreno, jako malo
znate li kako to ukloniti???

Silajn
09.08.2009., 08:26
Kolegice domaćice, kako da skinem proliveni vosak sa stoljnjak? Veće, deblje kapljie sam bez problema pogulila noktom, ali nemrem skinut tanki film. Siguno postoji neka fora s peglom/zamrzivačem/nečim :moli: :zubo:

Rainbow Lady
09.08.2009., 08:55
Meni se otrgnuo vrh crne olovke za oči i pao na bež tepih. Budući da sinoć baš nisam bila sva svoja,ja sam stala na to i sve fino razmazala po tepihu(ostala je cca 5 cm duga crna crta na tepihu) . Kako sad da ja to uklonim?? Zna li itko? :rolleyes::confused::(

~hellena~
09.08.2009., 12:00
Kolegice domaćice, kako da skinem proliveni vosak sa stoljnjak? Veće, deblje kapljie sam bez problema pogulila noktom, ali nemrem skinut tanki film. Siguno postoji neka fora s peglom/zamrzivačem/nečim :moli: :zubo:

puno puta sam imala taj problem i svaki put je ovo upalilo, treba ti samo onaj tzv mastan papir za kolače koji se stavlja dolje da se ne poljepi za posudu, ugl njega položiš na tu mrlju i prođeš par puta peglom po papiru, vidjet ćeš kako je papir izvukao vosak, tj nastat će mrlja na papiru :top:

Silajn
09.08.2009., 12:29
puno puta sam imala taj problem i svaki put je ovo upalilo, treba ti samo onaj tzv mastan papir za kolače koji se stavlja dolje da se ne poljepi za posudu, ugl njega položiš na tu mrlju i prođeš par puta peglom po papiru, vidjet ćeš kako je papir izvukao vosak, tj nastat će mrlja na papiru :top:

Hvala hvala hvala :jumping: Imam taj papir već godinu dana, neotvoren :zubo:

MAM
11.08.2009., 22:56
Imam malo djetešce koje je počelo jesti,ajme,ne mogu se naskidati fleka od koječega,a ni muž nije puno bolji od bebe po pitanju fleka.
Zanima me kako najlakše skinuti fleke od banane i šljive sa pamučne odjeće.
Odjeću odmah potopim u vodu,stavim veniš,ali se ne skidaju,kupila sam i neko sranje u DM-u sa četkicom ali ne ide.
Molim savjet vrijednih domaćica!

winnerica
12.08.2009., 03:55
Kak da operem mrlju od kašice od mrkve s roze stvarčice pamučne?
Da je bar bijelo, strpala bi u varikinu... :rolleyes:

enedielle
12.08.2009., 14:14
ja sam neki dan svoje nove bijele tenisice s nečim ružičastim našivenim gore odlučila malo prefarbati :zubo:. sve rozo sam obojala crnim vodootpornim markerom. danas sam ih htjela obuti, ali pojavile su se neke plavo-crne fleke po rubovima ružičastog konca kojeg sam ofarbala, mislim da je to od markera.
kako sad to skinuti? već sam probala domestosom, cifom, acetonom, octom, vodom i sapunom, iščetkala...ali ništa ne pomaže.

KraljicaSparoga
12.08.2009., 16:08
Imam malo djetešce koje je počelo jesti,ajme,ne mogu se naskidati fleka od koječega,a ni muž nije puno bolji od bebe po pitanju fleka.
Zanima me kako najlakše skinuti fleke od banane i šljive sa pamučne odjeće.
Odjeću odmah potopim u vodu,stavim veniš,ali se ne skidaju,kupila sam i neko sranje u DM-u sa četkicom ali ne ide.
Molim savjet vrijednih domaćica!

jedino sto ti mogu savjetovat da bebacha skines i ostavis ga samo u pelenama po ovim vrucinama..kad završi sa papicom ga ili otuširas ili sa vlaznim maramicama malo operes. moja teta to radi i super je....a ako ti se neda stalno prat robicu koju ukaki sa jelom, probaj bar za ručak imat samo majicu u koju ces ga obuc, pa i ako ne idu flekice ca, znas da je majica samo za papat..nadam se da sam pomogla bar malo :)

M.B.
18.08.2009., 07:50
kako očistiti peglu (metalni dio pegle) od mrlja rastopljenih sitnih niti nekih tkanina, a da se ne ošteti metal. npr. dogodi mi se da kod peglanja nekog materijala ne smanjim temperaturu pegle pa se pegla "zmaže", ali materijalu nije niš (barem se ne vidi prostim okom).
pegla je stara nekih malo više od 6 mjeseci i jednom sam je probala očistiti spužvicom za pranje suđa pa su na tom dijelu ostali tragovi ribanja. :(

ak je već bilo pitanje, ispričavam se.

cuca
21.08.2009., 18:17
kako očistiti peglu (metalni dio pegle) od mrlja rastopljenih sitnih niti nekih tkanina, a da se ne ošteti metal. npr. dogodi mi se da kod peglanja nekog materijala ne smanjim temperaturu pegle pa se pegla "zmaže", ali materijalu nije niš (barem se ne vidi prostim okom).
pegla je stara nekih malo više od 6 mjeseci i jednom sam je probala očistiti spužvicom za pranje suđa pa su na tom dijelu ostali tragovi ribanja. :(

kupi najfiniju celicnu vunu i oribaj oprezno :kava:
ne, nije fejk, ona spuzva za pranje sudja je ostrija nego celicna vuna i naredi vise stete nego koristi, ja tu uopce nemam u kuci jer sve samo unisti :mad:

atina123
25.08.2009., 21:57
Primjetila sam na zavjesi u kupaonici crne mrlje, mislim da su to gljivice.

I sad me zanima, kako da ih se riješim?!

A ne bi htjela bacit zavjesu, baš mi je lijepa :(

sUmEr
25.08.2009., 22:34
mozda ti ovo pomogne: namoci zavjesu u kadi u vrucoj vodi u koji si stavila deterđent za rublje.neka odstoji 20-tak minuta i onda ju izribaj rukama kao kada peres majicu na ruke. to sam vidjela u emisiji odred za cistocu. nisam ja pokušavala pa ne znam za rezultate

atina123
25.08.2009., 22:41
mozda ti ovo pomogne: namoci zavjesu u kadi u vrucoj vodi u koji si stavila deterđent za rublje.neka odstoji 20-tak minuta i onda ju izribaj rukama kao kada peres majicu na ruke. to sam vidjela u emisiji odred za cistocu. nisam ja pokušavala pa ne znam za rezultate

E super, baš ću probat! Hvala! :)

Boki000
25.08.2009., 23:47
burn the bitch(es) :mad:

*jezebel*
26.08.2009., 00:19
za ovakve stvari na zenskom kutku postoji skupna tema (http://www.forum.hr/showthread.php?t=293994) ili na stanovanju potraziti slicne teme.

za plijesni je preporucljivo koristiti sredstva na bazi izbjeljivaca. kupis nesto jeftino na bazi natrijevog hipoklorita (npr. domestos) ili neki od specijalnih proizvoda na kojima pise schimmel-entferner/gegen schimmel, pilze.../odstranjivac plijesni...
iako se to crno sa zavjesa u tus-kabini u principu dosta lako pere.

a ubuduce redovno cisti i provjetravaj prostoriju da se poslije ne moras za*ebavat' s otrovima. zavjesa se nakon tusiranja ispere i pusti da se osusi bez da ostane zalijepljena za kadu. i ne treba ti cak ni neko posebno sredstvo za ciscenje, dovoljno je koristiti octenu ili limunsku kiselinu, spuzvicu i toplu vodu i tako povremeno micati kamenac, sto ce u velikoj mjeri sprijeciti da se gamad zaustavlja i talozi gdje ne treba.

a ako ti se ne cisti, onda odrezi komad zavjese. :D

ja zapravo uopce ne znam jel' to na zavjesama budu gljivice ili plijesni. :misli: :o

isse, o cem ja pisem u pola dva, bolje da sam gledala zvjezdane staze...

t-rexx
26.08.2009., 01:50
te gljivice nastaju zbog vlage..

atina123
26.08.2009., 09:56
za ovakve stvari na zenskom kutku postoji skupna tema (http://www.forum.hr/showthread.php?t=293994) ili na stanovanju potraziti slicne teme.

za plijesni je preporucljivo koristiti sredstva na bazi izbjeljivaca. kupis nesto jeftino na bazi natrijevog hipoklorita (npr. domestos) ili neki od specijalnih proizvoda na kojima pise schimmel-entferner/gegen schimmel, pilze.../odstranjivac plijesni...
iako se to crno sa zavjesa u tus-kabini u principu dosta lako pere.

a ubuduce redovno cisti i provjetravaj prostoriju da se poslije ne moras za*ebavat' s otrovima. zavjesa se nakon tusiranja ispere i pusti da se osusi bez da ostane zalijepljena za kadu. i ne treba ti cak ni neko posebno sredstvo za ciscenje, dovoljno je koristiti octenu ili limunsku kiselinu, spuzvicu i toplu vodu i tako povremeno micati kamenac, sto ce u velikoj mjeri sprijeciti da se gamad zaustavlja i talozi gdje ne treba.

a ako ti se ne cisti, onda odrezi komad zavjese. :D

ja zapravo uopce ne znam jel' to na zavjesama budu gljivice ili plijesni. :misli: :o

isse, o cem ja pisem u pola dva, bolje da sam gledala zvjezdane staze...

e hvala puno, i sorry što si propustila zvjezdane staze... :D

Lua
30.08.2009., 12:54
kako skinuti mrljice od zemlje i sl. sa lila balerinki od brusene koze?znate ono,kad vam netko stane na cipele od brusene koze i jos k tome svijetle balerinke....probala sam vodom ali ne pomaze...

cuca
30.08.2009., 20:21
kako skinuti mrljice od zemlje i sl. sa lila balerinki od brusene koze?znate ono,kad vam netko stane na cipele od brusene koze i jos k tome svijetle balerinke....probala sam vodom ali ne pomaze...

mrlje zemlje se uvijek ostave da se skroz osuse i onda se odcetka sa suhom, cistom cetkom-bez vode!
*mozes uzet i cetku za ruke

brusena koza se tako i tako samo cetka ili odriba s gumicom za brisanje olovke :mig:

*semlja na obuci i odjeci je ponajvise povrsna, sastoji se od malih mrvica,
kad ih namocimo vodom i trljamo jos, utrljaju se najfinije mrvice i podloga ih uz pomoc vode naprosto upije!

Sandra October
30.08.2009., 20:32
na bež sofi dijete istovarilo čokoladni sladoled. došli profići.. nije sve otišlo :( čitala sam po netu da par kapi amonijaka sa vodom možda pomogne. ima netko možda potvrdu ovoga ili bolji savjet da još više ne zaserem?

enedielle
31.08.2009., 13:11
ja sam neki dan svoje nove bijele tenisice s nečim ružičastim našivenim gore odlučila malo prefarbati :zubo:. sve rozo sam obojala crnim vodootpornim markerom. danas sam ih htjela obuti, ali pojavile su se neke plavo-crne fleke po rubovima ružičastog konca kojeg sam ofarbala, mislim da je to od markera.
kako sad to skinuti? već sam probala domestosom, cifom, acetonom, octom, vodom i sapunom, iščetkala...ali ništa ne pomaže.

priti priti priti priti pliiiiiiz, može netko pomoći? :moli:

cuca
31.08.2009., 15:47
priti priti priti priti pliiiiiiz, može netko pomoći? :moli:

evo ovako; oni ruzicasti djelovi su valjda od pamuka a konac s kojim su nasiveni od polyestera koji ne prima dobro/ako uopce naknadno farbanje.
nemozes napravit ama bas nista, pomiri se s time i nosi ih tako dugo dok su tak prljave da su cijele crne :zubo:

iskreno receno i pitano: koga zapravo smetaju te fleke?
tebe, jer ti znas da postoje!
Moda je u danasnje vrijeme tako sarena i raznovrsna da to neko koji za te flekice nezna iste ni ne primjecuje :ne zna:
Dakle, nosi ih ponosno i kad im se neko divi uzivaj, a ako te neko pita odkud ti reci iz inozemstva :mig:

ankica32
31.08.2009., 15:47
koko dobro obojiti jaknu da nije šarena:s:s

cuca
31.08.2009., 15:51
koko dobro obojiti jaknu da nije šarena:s:s

prvo provjeriti od kojeg je materijala
najbolje uzmes ju sobom
onda ides u drogeriju i kupis farbu
jaknu i farbu po uputi u perilicu
cekati i divit se umjetnickom djelu
nakon susenja odmah jaknu obuc i prosetat

:kava:

ankica32
31.08.2009., 21:03
hvala na savjetu nisam nikada bojala odjeću u perilici .mogu li staviti samo jaknu ili je to malo.jakna je sportski sako znači da nije debela

enedielle
01.09.2009., 20:55
cuca tnx.
i ne vidim samo ja. nego i mama. koja šizi jer je 500 kn bacila. mda. al meni su kul. :zubo:

miss-rebel
02.09.2009., 11:13
Zna li netko kako ukloniti mrlje od boje koja je prešla nakon pranja na bijelu tkaninu? :s
Prala sam bijele hlače, koje imaju tamne našivene crte na rubovima sa strane, stavila u mašinu na 40 stupnjeva. (Na etiketi piše 40)
ugl. boja od tih crta je prešla na nogavice i sad imaju plavkaste crte po sebi... :bonk: glupa...

Probala sam sapunima, limunovim sokom, octom, tekućim za suđe... ne ide... :ne zna:
help!
bi li išlo s vanishom?

p.s. prije par mj.sam uspjela s_ebat još jedne bijele hlače sa varikinom čisteći mrlje, postale su žute ko popišane... :rolleyes: :(

simplemind
02.09.2009., 11:30
Zna li netko kako ukloniti mrlje od boje koja je prešla nakon pranja na bijelu tkaninu? :s
Prala sam bijele hlače, koje imaju tamne našivene crte na rubovima sa strane, stavila u mašinu na 40 stupnjeva. (Na etiketi piše 40)
ugl. boja od tih crta je prešla na nogavice i sad imaju plavkaste crte po sebi... :bonk: glupa...

Probala sam sapunima, limunovim sokom, octom, tekućim za suđe... ne ide... :ne zna:
help!
bi li išlo s vanishom?

p.s. prije par mj.sam uspjela s_ebat još jedne bijele hlače sa varikinom čisteći mrlje, postale su žute ko popišane... :rolleyes: :(

Probaj naći u DM-u onaj odstranjivač mrlja Dr. Beckman (valjda se tako zove),to je nešto kao roler odstranjivač mrlja, pa pređeš s njim samo preko fleka. A za ovo žutilo od varikine, na te fleke stavi sodu birakbonu i trljaj, kiseli, peri i tako par puta, ja sam uspjela očistiti majce koje sam isto shebala varikinom. Malo je gnjavaža ponavljati to par puta, a li meni se isplatilo.:top:

cuca
03.09.2009., 09:40
hvala na savjetu nisam nikada bojala odjeću u perilici .mogu li staviti samo jaknu ili je to malo.jakna je sportski sako znači da nije debela

kad kupis farbu pise na njoj koliko (kg) ili tako nesto mozes s tom kolicinom ofarbat :mig:

Lyla
04.09.2009., 08:32
Čim se skine masna fleka sa svijetlih hlača?? Hlače su oprane u mašni i nije otišlo. Sad je pretpostavljam još gore jer je mrlja fiksirana.:(

teranova
04.09.2009., 08:54
Odnesi na hemijsko čišćenje.
To je poruka svima koji bi da brljaju sami.

Lyla
04.09.2009., 09:01
lol. točno sam si to i pomislila kad sam vidjela da se nije opralo. Morat će na kemijsko. Tnx. :)

glora's bastard
04.09.2009., 09:38
Čim se skine masna fleka sa svijetlih hlača?? Hlače su oprane u mašni i nije otišlo. Sad je pretpostavljam još gore jer je mrlja fiksirana.:(

masnoća sa odjeće obično super odlazi sa običnim detergentom za suđa. probaj staviti na fleku malo detergenta i ubaci opet na pranje u mašinu. uglavnom ode.

Audrey Bell
04.09.2009., 11:27
lol. točno sam si to i pomislila kad sam vidjela da se nije opralo. Morat će na kemijsko. Tnx. :)

ma ne treba na kemijsko, za masne mrlje ti je dobar onaj roller dr. beckman, već ga je netko tu spominjao, skine sve i ne šteti boji.

simplemind
04.09.2009., 12:34
masnoća sa odjeće obično super odlazi sa običnim detergentom za suđa. probaj staviti na fleku malo detergenta i ubaci opet na pranje u mašinu. uglavnom ode.

Točno.

Svaku masnu fleku na robi (losioni, ulja za tijelo, poprskana odjeća kod kuhanja,..) odmah nakapam Likvijem, istrljam i kad dođe na red, perem u mašini. Uvijek su sišle :top:

mamica :)
04.09.2009., 12:47

Imaš u kozmu a i u drugim ducanima za kupit kao neki vosak koji se namaze na toplu peglu i obrise pamucnom krpom i sve ukloni. Super je! Mozes koristiti i obicnu svijecu!

Slavicaaa
04.09.2009., 16:01
Pozdrav svima!
Ne znam jesam uopće na pravoj temi, ali trebam pomoć.
Naime, živim s momkom u stanu koji je on uređivao i cijeli pod (i u kupaonici) je stavio u tikovinu.
Mrzim to, al što je - tu je. Naime, nekako mi stalno izgleda prljav pod, na mjestima masan, na mjestima mat...
Održavam pod čarobnom krpom i samom vodom.
Kupila sam sad vosak za parkete, pa me zanima vaše mišljenje - smijem li uopće koristiti vosak na tikovinu i kako mislite da će to izgledati?
Hvala svima na odgovoru!

Špranja
05.09.2009., 01:18
Kupila sam sad vosak za parkete, pa me zanima vaše mišljenje - smijem li uopće koristiti vosak na tikovinu i kako mislite da će to izgledati?
Hvala svima na odgovoru!
Ja nikako ne bih s (običnim) voskom za parkete išla na tikovinu. Postoje, naime, specijalna sredstva/ulja za njegu baš tikovine! Pogledaj odnosi li se nešto od toga na podove, ili je sve to samo za namještaj... Ili su ta sredstva univerzalna? http://www.google.hr/search?as_q=&hl=hr&num=10&btnG=Google+pretra%C5%BEivanje&as_epq=ulje+za+tikovinu&as_oq=&as_eq=&lr=lang_hr&cr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=&as_rights=

Tikovina je jako "gusto" drvo, i po svojoj se strukturi bitno razlikuje od "normalnog" drveta, pa nisam sigurna da bi premazivanje voskom dalo dobre rezultate... A u tom slučaju skidanje voska s površine ne bi bio lak posao... Pogreška bi u tvom slučaju mogla biti puno skuplja od pogrešnog savjeta kako ofarbati ljetnu majčicu... Možda i nepopravljiva...
Zato radije pokušaj sa sredstvom za tikovinu, i to na nekoj maloj, pokrivenoj površini (pod kaučem, ormarom... ili možda čak imate koju rezervnu daščicu od poda...? Tek ako si sigurna (i ti i momak :mig:) da vam se sviđa rezultat, maži dalje...:D

arubi
05.09.2009., 12:12
emmm :rofl:
jučer sam se farbala sa smeđom bojom i usput pofarbala mašinu..:rofl:
Ima li načina da se to nekako skine, nisam odmah jer nisam vidjela i jbga sad.....acetonom ne ide :D

Barica
06.09.2009., 17:30
kako maknuti mrlju od dima (gorila je tava) sa zida ? :s

Regnikolarna
06.09.2009., 18:26
prefarbaš? :ne zna:

Cae Fae
06.09.2009., 21:06
Cure-kako ukloniti mrlju od laka-boje sa trenirke (od umjetnog je materijala, plave boje)?

extreme
07.09.2009., 07:55
emmm :rofl:
jučer sam se farbala sa smeđom bojom i usput pofarbala mašinu..:rofl:
Ima li načina da se to nekako skine, nisam odmah jer nisam vidjela i jbga sad.....acetonom ne ide :D

uf, meni se to desi svako malo...:rofl:

uglavnom ode sa domestosom. a ako ti ne ode odmah, s vremenom će mrlja nakon nekoliko pranja i ribanja- nestati. hvala bogu, jer bi moja već sam imala fleke u svim postojećim nijansama smeđe boje...:D

Pješčani sat
07.09.2009., 10:28
stavila sam jako mudro prati bijeli veš sinoć, i ubacila sam par novih krpa . jedna je karirana crvena :rolleyes:
pretpostavljate što slijedi...većina robe ima taj romantični crvenkasti ton koji ne želim.

znači, nema konkretne mrlje..nego nije više čisto bijelo. šta da radim? da stavim onaj Domestos izbjeljivač? ili će to otići kod sljedećeg pranja?

cuca
07.09.2009., 10:35
stavila sam jako mudro prati bijeli veš sinoć, i ubacila sam par novih krpa . jedna je karirana crvena :rolleyes:
pretpostavljate što slijedi...većina robe ima taj romantični crvenkasti ton koji ne želim.

znači, nema konkretne mrlje..nego nije više čisto bijelo. šta da radim? da stavim onaj Domestos izbjeljivač? ili će to otići kod sljedećeg pranja?

ima za kupit u drogeriji prasak koji to skida pa s time operes ponovo :kava:

Mrtva mrkva
08.09.2009., 17:29
crko usisavac. pardon, crkla su mi oba usisavaca :mama:

jedan je elektroluxov, a drugi stari iskrin. za inteligentno rjesenje iz svedske me bas briga, ali iskrin stvarno zelim popraviti jer vuce ko konj. trebam preporuku za servis, po mogucnosti negdje izmedju centra i istocnog dijela grada :moli:

Cae Fae
09.09.2009., 14:02
crko usisavac. pardon, crkla su mi oba usisavaca :mama:

jedan je elektroluxov, a drugi stari iskrin. za inteligentno rjesenje iz svedske me bas briga, ali iskrin stvarno zelim popraviti jer vuce ko konj. trebam preporuku za servis, po mogucnosti negdje izmedju centra i istocnog dijela grada :moli:

Ima jedan servis za takve stvari u Primorskoj (u centru) -malo proguglaj :mig:

Mrtva mrkva
09.09.2009., 18:00
guglala sam, ali problem je sto mi ta imena koja guglam ama bas nista ne govore, a i svi ovlasteni servisi koje sam nasla nalaze se negdje bogu iza nogu, zato i pitam tu. imas mozda link ili adresu ili telefonski broj? moze i na pm.

hvala :)

Traburatorica
09.09.2009., 20:07
Ima jedan servis za takve stvari u Primorskoj (u centru) -malo proguglaj :mig:

Taj u Primorskoj je propao, zatvoren je već neko vrijeme.

Mme Pipi
10.09.2009., 07:42
bok cure :) izgleda da sam uspjela shebati nove bijele traperice :rolleyes:
Imala sam na njima malu mrljicu i nadobudno na nju izlila rozi vanish i iščetkala. Sad kad su se osušile na njima je ogromna žuta mrlja:horor:
Kako da je se riješim, ili su nepovratno uništene?

Pomagajte, please:moli:

Cae Fae
10.09.2009., 07:58
Taj u Primorskoj je propao, zatvoren je već neko vrijeme.

Doista? Koliko vidim web stranica im je jos u funkciji:
http://www.singuli.hr/

Traburatorica
10.09.2009., 11:40
Doista? Koliko vidim web stranica im je jos u funkciji:
http://www.singuli.hr/

Stranica u funkiciji, br. telefona nije. Nedavno smo trebali nešto nositi na popravak, i tamo nema ništa, zatvoreno...

Edit - sorry, moj zajeb, Iskrin servis, u Primorskoj 5 je zatvoren, a ne ovaj sto si ti stavila, na broju 5.

Freakette
11.09.2009., 00:09
Bok, curke :) Ovak, imam jednu jaaako dragu sivu vestu koja je uz to i malo starijeg datuma :D i puna je onih crnih mucica. E sad, mogla bih ja to skinut, čupkat ih prstima, al za to bi mi trebalo 3 dana i 3 noći, a i nije da mi se baš da. Jel ima neko djelotvornije i brže riješenje?

~hellena~
11.09.2009., 00:13
Bok, curke :) Ovak, imam jednu jaaako dragu sivu vestu koja je uz to i malo starijeg datuma :D i puna je onih crnih mucica. E sad, mogla bih ja to skinut, čupkat ih prstima, al za to bi mi trebalo 3 dana i 3 noći, a i nije da mi se baš da. Jel ima neko djelotvornije i brže riješenje?

postoji ti neka napravica bas za to, al neznam di ima za kupiti, mozda netko zna :ne zna:

teranova
11.09.2009., 00:29
Širokom lepljivom trakom pokušaj. Zalepi pa trzni, kao depilacija.

teranova
11.09.2009., 00:30

Dva pranja i neće ga više biti, garantovano.

Silajn
11.09.2009., 08:25

Ima, ak si precizna i strpljiva - žilet. Preporučam da jednu stranu, onu za koju ćeš držat žilet, dobro oblijepiš selotejpom, da vestu staviš na stol i polako brij mucice. Čim ti se učini da je žilet tup, uzmi drugi, jer ćeš s tupim uništit vestu. Sretno :w

drznica
14.09.2009., 13:27
Ako još uvijek tražiš - Imaš Iskrin servis u Mamutici, na onome platou.

A mene zanima...dobila sam stvarno cute haljinicu iz fkin Primarka i naravno da je 100% nylon :cerek:
No, problem je u činjenici da je ona neke jezovite narančaste boje. Štoviše - etiketa kaže da je boja: tomato.

Da li se to da bojati?

cuca
14.09.2009., 23:41
Ako još uvijek tražiš - Imaš Iskrin servis u Mamutici, na onome platou.

A mene zanima...dobila sam stvarno cute haljinicu iz fkin Primarka i naravno da je 100% nylon :cerek:
No, problem je u činjenici da je ona neke jezovite narančaste boje. Štoviše - etiketa kaže da je boja: tomato.

Da li se to da bojati?

ne! :kava:

simply_black
15.09.2009., 08:33

Postoji ona četka koja na sebe kupi dlake i zadržava ih. Ne znam kako dati opišem, ali taj isti materijal imaju one turbo četke za usisavače
http://www.tv-shop.tv/photos/products/73/73_turbo_cetka_253x109.jpg

Göttspöđä
16.09.2009., 10:23
Hitno trebam pomoć :(

U 10+ godina pranja veša mi se nikad nije dogodilo da mi je nešto šareno otišlo u bijeli veš na iskuhavanje. Do neki dan :( Sve bijele majice + moja najdraža wife-beater potkošulja sad imaju neki svijetlosvijetli pinkish hue i nakon pranja nekim sredstvom (Dr. Beckmann Colour run remover iz Kozma) po kilaži veša precizno dozirano. Šta da radim? Sjećam se od prije neke sode-bikarbone ali ne znam recept tj. omjer kg veša i grama sode-bikarbone.

Žene, help :(

Göttspöđä
16.09.2009., 10:25
Dva pranja i neće ga više biti, garantovano.

Meni nije upalilo.

Prvi put nakon pranja samo s praškom a drugi put sa sredstvom za uklanjanje boje s bijelog veša.

Lyla
16.09.2009., 12:47
Jednom ofarban bijeli veš, više nikad neće bit jednako bijel. Možeš s izbjeljivačima, ali nepopravljivo se ošteti i tkanina. Izgori i stanji se. Nema pomoći, samo poluriješenja.

teranova
16.09.2009., 12:49
Kako se meni onda sva roze posteljina isprala posle par pranja?

Göttspöđä
16.09.2009., 13:14
Čuj, ta mi opcija uvijek ostaje - iskuhavati višestruko. Jednom će ta usrana pink spasti s majica. Valjda. Varikine me strah jer će ujebati pamuk, ona često ostavi fleke. One žute. Ne znam šta da si kažem :(

Queen Llewelyn
16.09.2009., 21:50
Jednom ofarban bijeli veš, više nikad neće bit jednako bijel. Možeš s izbjeljivačima, ali nepopravljivo se ošteti i tkanina.

Vanish neće oštetiti tkaninu :D

Lyla
17.09.2009., 13:47
Onoliko koliko vanish može izbjelit nije dovoljno. Ja ne znam, terranova, kako je tebi uspjelo iskuhat veš i da je sve izašlo vani. Izađe dobar dio, ali onako blistavo bijeli nije ziher. Kladim se u šta hoćeš.

teranova
17.09.2009., 15:01
Pa pravo da ti kažem, nije mi ni posebno stalo da posteljina bude snežno bela kao kad je bila nova.

Göttspöđä
17.09.2009., 15:18
To onda nema veze s onom početnom tvrdnjom :ne zna:

Nema veze, hvala ipak.

Pčelica0207
18.09.2009., 18:18
Imam jedno pitanjce. Na nekim bijelim majcama primjetila sam svjetlo žute mrlje. Pojma nemam od čeg je to :ne zna: ,ali ne ide nikak dole. Probala s vanishem,ali ne ide. Jel ima netko neku ideju,možda nekaj najednostavnije s čim bi to otišlo. Hvala!

Sandra October
18.09.2009., 20:53
ja ponavljam svoje pitanje u nadi za neki dobar savjet. mališa prosuo sladoled od čokolade po bež sofi. zvala neke za čišćenje. nije otišlo :( ima li netko neki kontakt nekog mrak servisa za čišćenje. google kaže par kapi amonijaka sa vodom. ali kaže i isprati poslije a sofu jel.. ne mogu isprati :confused:.. anyone?

Silajn
19.09.2009., 12:19
ja ponavljam svoje pitanje u nadi za neki dobar savjet. mališa prosuo sladoled od čokolade po bež sofi. zvala neke za čišćenje. nije otišlo :( ima li netko neki kontakt nekog mrak servisa za čišćenje. google kaže par kapi amonijaka sa vodom. ali kaže i isprati poslije a sofu jel.. ne mogu isprati :confused:.. anyone?

Moja iskustva govore da nema tih fleka od hrane koje ne opere detergent za suđe :o E sad, kak ne znam točno od kojeg ti je materijala kauč, preporučujem da ga poflekaš na nekom "nevidljivom" mjestu (okreni ga naopako, mora bit negdje materijala koji se inače ne vidi) i probaš. Problem bi moglo stvoriti i to sredstvo koje su koristi profesionalci, tko zna koja je to kemija.
Druga varijanta je da odeš u salon di si kupila tu sofu, tražiš šifru materijala ili ga kupiš od njih i pretapeciraš taj dio. Možda možeš i njima dat da ti to naprave, a možda ti i oni mogu dat sredstvo za čišćenje (znam da za umjetnu kožu i neke tekstile ima toga za kupit).

Sandra October
19.09.2009., 12:54
Moja iskustva govore da nema tih fleka od hrane koje ne opere detergent za suđe :o E sad, kak ne znam točno od kojeg ti je materijala kauč, preporučujem da ga poflekaš na nekom "nevidljivom" mjestu (okreni ga naopako, mora bit negdje materijala koji se inače ne vidi) i probaš. Problem bi moglo stvoriti i to sredstvo koje su koristi profesionalci, tko zna koja je to kemija.
Druga varijanta je da odeš u salon di si kupila tu sofu, tražiš šifru materijala ili ga kupiš od njih i pretapeciraš taj dio. Možda možeš i njima dat da ti to naprave, a možda ti i oni mogu dat sredstvo za čišćenje (znam da za umjetnu kožu i neke tekstile ima toga za kupit).

ma probala sam sa detergentom :( ništa:ne zna: mrlja je velika a tekstil izgleda zeznut.. sofa je natuzzi .. nema opcije promjene presvlake ... mrlja prevelika za manevre tipa tapeciranja.. na prethodnoj sofi je sve išlo dolje kod profesionalaca. ova..:(

Mrtva mrkva
19.09.2009., 13:03
ma probala sam sa detergentom :( ništa:ne zna: mrlja je velika a tekstil izgleda zeznut.. sofa je natuzzi .. nema opcije promjene presvlake ... mrlja prevelika za manevre tipa tapeciranja.. na prethodnoj sofi je sve išlo dolje kod profesionalaca. ova..:(
probaj s dr. beckmannovim skidacem mrlja (ali ne s onim univerzalnim, taj ne skida nista), samo obavezno prije toga provjeri na nekom skrivenijem dijelu sofe da ti se slucajno ne bi skinula boja

Silajn
19.09.2009., 13:53

Nemoj me jebat za 20 ili više tisuća kuna koliko košta njihov kauč ne nude mogućnost pretapeciranja? :eek: :flop: Daj nađi garanciju, priloži im račun od profi čistača, fotku mrlje nakon čišćenja, marku sladoleda i krvi im se napij (pogledaj na garanciji da nemaju neki disklejmer za mrlje od sladoleda :zubo: ). Poanta koštanja takvog namještaja je trajnost, a u to spada i perivost.

Sandra October
19.09.2009., 20:56
Nemoj me jebat za 20 ili više tisuća kuna koliko košta njihov kauč ne nude mogućnost pretapeciranja? :eek: :flop: Daj nađi garanciju, priloži im račun od profi čistača, fotku mrlje nakon čišćenja, marku sladoleda i krvi im se napij (pogledaj na garanciji da nemaju neki disklejmer za mrlje od sladoleda :zubo: ). Poanta koštanja takvog namještaja je trajnost, a u to spada i perivost.

ma ja nemam ni živaca ni vremena klat se sa natuzzijem. ja bi samo očistila svoju sofu :(

cuca
20.09.2009., 11:39

kao prvo jedan savjet majke od 3 djece; sve se jede i pije za stolom a ne na bez sofi! :mig:

kao drugo; cokoladni sladoled ima cestice cokolade u sebi ito je to, oni su trebali to dobro namocit nekim sredstvom za ciscenje, a moglo bii sredstom za pranje sudja, i onim specijalnim usisavacem odstranit!
znaci ja ti savjetujem isto kao Silajn! onisu ga zajeb.. i nek sad promjene ili poboljsaju.... i to bi im poslala slike, racun i prijetnju sa pravnikom, ako se ne jave ili ne reagiraju odi pravniku pa nek im on pise, isplatit ce se vjeruj mi!
pitanje; dali se sad vidi flek od sladoleda jos ili je samo flek od ciscenja,mislim oni rubovi od sredstva za ciscenje?

Sandra October
20.09.2009., 12:27
kao prvo jedan savjet majke od 3 djece; sve se jede i pije za stolom a ne na bez sofi! :mig:

kao drugo; cokoladni sladoled ima cestice cokolade u sebi ito je to, oni su trebali to dobro namocit nekim sredstvom za ciscenje, a moglo bii sredstom za pranje sudja, i onim specijalnim usisavacem odstranit!
znaci ja ti savjetujem isto kao Silajn! onisu ga zajeb.. i nek sad promjene ili poboljsaju.... i to bi im poslala slike, racun i prijetnju sa pravnikom, ako se ne jave ili ne reagiraju odi pravniku pa nek im on pise, isplatit ce se vjeruj mi!
pitanje; dali se sad vidi flek od sladoleda jos ili je samo flek od ciscenja,mislim oni rubovi od sredstva za ciscenje?

heh, to sa savjetom. poštivala i ja i muž.. accident se desio dadilji. hebaji ga sad što bi rekli moji dalmoši, fleka je tu
flek od sladoleda tamo gdje je bio epicentar nezgode je ostao. :mad: i ne mrda :mad:

teranova
20.09.2009., 12:33
Pretapeciraj sofu u neku praktičniju boju.
Svetle boje mebla prosto privlače nevolju.

Silajn
20.09.2009., 14:25
heh, to sa savjetom. poštivala i ja i muž.. accident se desio dadilji. hebaji ga sad što bi rekli moji dalmoši, fleka je tu
flek od sladoleda tamo gdje je bio epicentar nezgode je ostao. :mad: i ne mrda :mad:

Dobro, ak te to toliko muči, plati nekom da ti skroji i sašije presvlaku ili pretapecira kauč :ne zna: Ostat će Natuzzi, a možda će biti presvučen kvalitetnijim materijalom, možda nekim za talijansko tržište :raspa: Usput, jebeš namještaj na koji ne smiješ pustit dijete sa sladoledom i način života koji dijete tjera da sladoled jede za stolom.

sanjo
21.09.2009., 11:26
Pozdrav svima!
Super da sam vas nasla:p...molim vas ako mi netko moze pomoci,dal netko zna kako se cisti poliester? Sinoc mi netko novu torbu zalio coca colom i sad su na njoj ostale tamne mrlje:(...neznam dal je bila greska sto nisam odma namocila vodom al nisam uspjela ni doc do wc-a od silne guzvetine....bojim se da je ne upropastim jos vise pa molim savjet....nema ni tjedan dana da sam je kupila:(

teranova
21.09.2009., 15:25
Ja mislim da je slobodno možeš oprati vodom i sapunom ili sredstvom za sudove.

"Blondie"
22.09.2009., 15:15
Kupila sam koncanu haljinu. Nakon sto sam je jednom obukla ona se malo razvukla. Da li će skupiti nakon pranja ili?

oneisha
22.09.2009., 22:18
Imam jedno pitanjce. Na nekim bijelim majcama primjetila sam svjetlo žute mrlje. Pojma nemam od čeg je to :ne zna: ,ali ne ide nikak dole. Probala s vanishem,ali ne ide. Jel ima netko neku ideju,možda nekaj najednostavnije s čim bi to otišlo. Hvala!

jedino što mi pada na pamet...- jel je mozda susis na suncu? to je meni sjebalo dosta svijetlih stvari, a i tamnih.. odavno već stavljam odjeću na sušenje s unutarnje strane... a drugo... ne znam...:ne zna:

morning_dew
23.09.2009., 14:42
kako ću skinuti žvaku sa gaća?:w

natopi neku krpu benzinom i protrljaj po zaprljanom mjestu... u roku sekunde ce proci!!! :)

oona
24.09.2009., 13:29
- prvo sintetske torbe:
imam ih nekoliko, redovito se peru u masini na 40°, ne gube ni oblik ni boju, suse se rastvorene maksimalno

drugo zvake i benzin? ti to ozbiljno?
a led ne pomaze?

slatko zlo 23
25.09.2009., 10:29
Nije mi se dali citati ovo naprijed, pa se ispricavam ako je vec neko pitao ovako sto.

Naime, majica koja je tamno plava, ima jarko zutu kragnu i po rukavima, se oprala u masini sa sarenim rubljem i sad, ta kragna je onako pocrnila i to zuto po rukavima, a majica je nov nova, kupljena je u inostranstvu i ima logo za jedno takmicenje. Toliko mi je krivo, ne znam ima li mogucnosti da ju vratim na staro i kako?
Molim Vas ako imate kakav savjet?

slatko zlo 23
26.09.2009., 17:24
Evo operem, popeglam i dok peglam zapuhne me miris znoja na onom dijelu ispod rukava. Ne kuzim ako perem u vrucoj vodi, ali rucno, istrljam svaki put taj dio sapunom, a i nemam jak znoj. Kako se toga rijesiti?

sophiella
26.09.2009., 18:03
ocito imas jak znoj..ma kakv god on bio..

Pčelica0207
26.09.2009., 19:57
jedino što mi pada na pamet...- jel je mozda susis na suncu? to je meni sjebalo dosta svijetlih stvari, a i tamnih.. odavno već stavljam odjeću na sušenje s unutarnje strane... a drugo... ne znam...:ne zna:

Hvala na odg.ali ne sušim veš na suncu jer nemam balkon. Znam inače da znaju od tog bijele stvari požutit,ali ovo su baš neke okrugle fleke. I stvarno s ničim ne ide,pa možda još ak netko zna,molim pomozite. :(

-tanya-
28.09.2009., 10:25
ja sam si uništila nove bijele pamučne hlače, jela sendvič i tup, oni fini umaci direktno na hlače :bonk: i naravno fleka onako lijepo narančasta ne ide dolje ni sa venishom, ni onim za suđe, ni sa sodom...probat ću nakon par iskuhavanja vidjeti hoće li se stanje išta popraviti,ali sumnjam.pretpostavljam da to ni u kemijskoj to ne mogu očistiti? :(

klinkovichka
29.09.2009., 14:51
ja sam si uništila nove bijele pamučne hlače, jela sendvič i tup, oni fini umaci direktno na hlače :bonk: i naravno fleka onako lijepo narančasta ne ide dolje ni sa venishom, ni onim za suđe, ni sa sodom...probat ću nakon par iskuhavanja vidjeti hoće li se stanje išta popraviti,ali sumnjam.pretpostavljam da to ni u kemijskoj to ne mogu očistiti? :(

bogtepita kaj stavljaju u te umake :eek:

jel netko zna di ima za kupit onu spravicu za micati dosadne mucice s vesti i sl?

winnerica
29.09.2009., 16:56
Ajd pomagajte - kad perem šareni veš na 30 ili 40 stupnjeva, normalno s praškom i omekšivačem neki put sve zajedno zna smrdit kiselo, jel to do robe (kak je farbana), jel to do praška, omekšivača? Kaj da radim?
Napominjem da veš odmah objesim, tj. ne čuči u mašini opran ili mokar dugo... :rolleyes:

Pješčani sat
30.09.2009., 14:29
meni se to događa s novom vešmašinom. nikako ne miriše. mislila sam da je do stajanja, jer uvijek stvaim prati prek noći. ono što perem na ruke iriši. ovo iz mašine ko da deterdžent vidjelo nije.
ne znam je li do vode, ili povuče prašak prerano :ne zna:

počela sam stvaljati prašak direktno na veš, i malo je bolje

-tanya-
01.10.2009., 11:01
onaj veniš za bijeli veš mi je poprilično izbliijedio tu groznu narančastu masnu fleku... mislim da nakon još jednog tretmana bi trebala otići, a stvarno je bila grozna. tako da to preporučam, za bijelu odjeću ipak ima još spasa :D jedino peče užasno za ruke, a ja sam to trljala a ne smije se očito :rofl:

Orleanska I.
03.10.2009., 14:40
Evo operem, popeglam i dok peglam zapuhne me miris znoja na onom dijelu ispod rukava. Ne kuzim ako perem u vrucoj vodi, ali rucno, istrljam svaki put taj dio sapunom, a i nemam jak znoj. Kako se toga rijesiti?

Prije pranja stavi malo sredstva za uklanjanje mrlja na ta mjesta. Tako ja radim. Stavim malo onog izbjeljivača mrlja iz Lidla (njihova marka, jeftino je) i tako stoji neko vrijeme, malo istrljam i kasnije stavim prati s ostalim rubljem.

x factor
04.10.2009., 14:03
Ajd pomagajte - kad perem šareni veš na 30 ili 40 stupnjeva, normalno s praškom i omekšivačem neki put sve zajedno zna smrdit kiselo, jel to do robe (kak je farbana), jel to do praška, omekšivača? Kaj da radim?
Napominjem da veš odmah objesim, tj. ne čuči u mašini opran ili mokar dugo... :rolleyes:
to se meni zna dogoditi, ali pazi sada. perem rucnike, svi predivno mirisu, a imam dva plava i uvijek imaju taj miris..ne kuzim u cemu je stvar!! nikako da se toga rjesim:(

Dejzi.U2
09.10.2009., 19:06
Treba mi savjet kako ukloniti tragove žvake sa brušene kože.
Nije baš da mi ide sa ledom. :ne zna:

susannah
09.10.2009., 21:00
Treba mi savjet kako ukloniti tragove žvake sa brušene kože.
Nije baš da mi ide sa ledom. :ne zna:
probaj staviti novine preko zvakace pa roci peglom po tome.
ne znam da li ide sa brusene koze, ali meni je otislo sa torbe i traperica :)

jorgovan
11.10.2009., 10:43

meni se takve mrlje pojave na bijelim jaknama kad duze vrijeme stoje u ormaru... istrljam ih s onim sapunom za pranje vesa i to je to.

evilwoman
14.10.2009., 09:15
kako da osvjezim kauc?ne daju mi se skidat navlake za prati jer je kauc velik i perje leti posvuda...hvala unaprijed:)

susannah
14.10.2009., 09:38
kako da osvjezim kauc?ne daju mi se skidat navlake za prati jer je kauc velik i perje leti posvuda...hvala unaprijed:)
u kom smislu mislis 'osvjezis'? :misli:

extreme
14.10.2009., 09:41
probaj staviti novine preko zvakace pa roci peglom po tome.
ne znam da li ide sa brusene koze, ali meni je otislo sa torbe i traperica :)

zar se to sa novinama i peglom ne radi kad se vosak razlije??:misli:

imam osjećaj da bi se ta žvaka još samo dublje uvukla i razlijepila da ju pređeš sa peglom...

susannah
14.10.2009., 09:49
zar se to sa novinama i peglom ne radi kad se vosak razlije??:misli:

imam osjećaj da bi se ta žvaka još samo dublje uvukla i razlijepila da ju pređeš sa peglom...
:) to sam i ja pomislila ali eto, odvazih se, probah i viola! otislo :D

evilwoman
14.10.2009., 12:02
u kom smislu mislis 'osvjezis'? :misli:

u smislu da ne smrdi vise po ustajalom...

susannah
14.10.2009., 12:27
u smislu da ne smrdi vise po ustajalom...
a nis', ako je kauc velik kao kuca pa skidanje navlaka zahtjeva cjelodnevni rad, onda kupi novi kauc :D

anabel981
15.10.2009., 14:44
ako itko zna gdje bi u ZG mogla naći prašak AVA, please javite

(prije sam ga kupovala u Italiji, i bio mi je fantastičan)

slatko zlo 23
26.10.2009., 20:13
Mozda sam na pogresnom mjestu, ali molim vas za savjet.
kupila sam crne dzins hlace, koje su ostavljale boju kad sam ih prvi put obukla,sve po rukama, pomalo.
Vrhunac je kad sam ih oprala, naime nikako se ne mogu izaprati, a ruke su mi sve crne, kao da sam kopala, sve crno ispod noktiju, ne znam kako cu sutra medju ljude:p
Sta da radim? Kako da isperem tu boju i sa hlaca i sa ruku?

~hellena~
26.10.2009., 20:19
kupila sam crne dzins hlace, koje su ostavljale boju kad sam ih prvi put obukla,sve po rukama, pomalo.
Vrhunac je kad sam ih oprala, naime nikako se ne mogu izaprati, a ruke su mi sve crne, kao da sam kopala, sve crno ispod noktiju, ne znam kako cu sutra medju ljude:p

to će ti tako ići boja neko vrijeme, a nokte nalakiraj pa se neće vidjeti :D

slatko zlo 23
26.10.2009., 20:28
to će ti tako ići boja neko vrijeme, a nokte nalakiraj pa se neće vidjeti :D

Super ideja za nokte, thanx, stavicu ljubicasti lak, onaj tamni:cerek:

dream operator
27.10.2009., 01:36
Kad se već priča o laku za nokte, pliz ako ima netko ideju kako da skinem proliveni lak za nokte s kauča a da ne napravim sr*nje. Bilo me strah previše kemijat.

Delirium_
29.10.2009., 18:19
Vako , molim vas najbrzi odgovor ..

Maloprije sam upropastila mamine cizme iz olipa od koze su 209 KM .. Neznam sta da radim .. Mama se vraca u 8 sa posla .. Kako cu skinuti te fleke
Poprskala sam ulje na njega .. Slucajno .. Molim vas brz odgovorr !!! Hvalaa

Stella_vk
03.11.2009., 22:26
Hitno!!!
Ostala mi je pegla na fotelji i vidi se na fotelji otisak pegle kao da je malo spaljeno..Kako da bar malo ublazim to???

glora's bastard
03.11.2009., 22:55
Hitno!!!
Ostala mi je pegla na fotelji i vidi se na fotelji otisak pegle kao da je malo spaljeno..Kako da bar malo ublazim to???

piše ovako u priručniku :D

nagorena tkanina - navlažite mrlju mješavinom glicerina i vode (u omjeru 1:2); mješavinu treba utrljati prstima. tkaninu zatim namočite u otopinu od 50g boraksa na 6 dl tople vode i ostavite 15 min.

e sad, nije ti valjda od skaja fotelja :ne zna: :D

romantic_ass
04.11.2009., 15:46
Prije pranja stavi malo sredstva za uklanjanje mrlja na ta mjesta. Tako ja radim. Stavim malo onog izbjeljivača mrlja iz Lidla (njihova marka, jeftino je) i tako stoji neko vrijeme, malo istrljam i kasnije stavim prati s ostalim rubljem.

kako se zove to sredstvo??

ja trpam vanish i opcenito nemam zajebacije s robom, sve fino se opere i mirisi, ALI čarape. e pa i otkuhavam i perem vise puta, ali ja to nemogu oprat nikako. na peti i onaj dio ispod prstiju to je uvijek tamnije od ostatka carape, cak i ako nisu bijele, jednostavno to nemogu oprat.... jedino da pocnem sve crne carape kupovat i to je to:confused:

Stella_vk
04.11.2009., 19:47
piše ovako u priručniku :D

nagorena tkanina - navlažite mrlju mješavinom glicerina i vode (u omjeru 1:2); mješavinu treba utrljati prstima. tkaninu zatim namočite u otopinu od 50g boraksa na 6 dl tople vode i ostavite 15 min.

e sad, nije ti valjda od skaja fotelja :ne zna: :D

ma nije:)al neznam kako ce to jedna studentica izvest:D

cuca
06.11.2009., 23:50

1. traperice se uvijek prije prvog nosenja peru!
okrenes ih na krivo i u zadnju vodu ca 1/4 l octa da se boja fiksira!

a sad to napravi s trapkama a nokte lakiraj crno/tamnocrveno ionako je moderno :mig:

cuca
06.11.2009., 23:56

napravi mjesavinu vode/octa-50:50 i s jednom finom kefom koju samo malo namocis iskefaj, moze i jedna krpa koja je dobro iszmikana s njom kvazi zbrises sve, osvjezit ce ti farbu i uzet prasinu.....:kava:
(miris octa se brzo izgubi)

to vrijedi i za sve tepihe, tako su to vec radile nase mame i bake dok nije bilo usisavaca:kava:

i osim toga za autosice......

lianne
21.11.2009., 10:10
Ne znam di staviti ovu temu,ali vjerujem da je najbolje to ugnjezditi tu :zubo:
Zanima me da li je normalno da ima vode u onom dijelu za omekšivać veša na vešmašini?:confused:
Naime na bivšoj mašini mi toga nikad nije bilo..mašina bi samo povukla omekšivać i to je to..no sad na novoj tu stalno nalazim neku vodu..jel to normalno ili? :ne zna:

atlantis
21.11.2009., 12:28
taj odjeljak se zaštopa ako ga ne povremeno ne opereš pa se sve zasuši :D

charlizeos
21.11.2009., 12:42
oprala sam i ja i opet se zaštopalo, pazim kada mi dođe na red da stavim omekšivač pa ga onda sipam

lianne
21.11.2009., 14:26
mašina je stara 2 tjedna..sumnjam da se zastopalo kad jos mirise na novo :zubo:

dakle vode ne smije biti?:confused:

Kneginjica
21.11.2009., 16:43
Ne vjerujem baš da ne smije, ja tu cijelu posudicu izvadim van, prolijem sve tekućine koje su se zadržale (a uvijek je tako), pa tek onda stavim omekšivač. Ne pada mi na pamet čekati da dođe do programa za omekšavanje, ipak, svaka čast za volju :mig:
Povremeno ju izribam s četkicom za zube, neko vrijeme bude bolje, ali se voda ipak skupi. I tako iz godine u godinu i nikom ništa, samo ja imam više posla. Koliko se razumijem u mašineriju to nije kvar.

PERLA_
21.11.2009., 17:41
dakle vode ne smije biti?:confused:

Mislim da ti je sve u redu s mašinom..
U mom odjeljku za omekšivać uvijek ima malo vode..

*jezebel*
21.11.2009., 19:43
u mom zna biti samo ako sam stavila previse omeksivaca.

Modesti
21.11.2009., 19:47
Meni na staroj mašini nije bilo vode u odjeljku za omekšivač, u novoj je uvijek vode.
Valjda tako treba bit :ne zna:

KatarinaRi
21.11.2009., 20:18
Meni je nekad ima nekad nema...očistim.....ima...ne očistim prestane....kontam da ima veze s mjesečevim mjenama:rolleyes:...drugu poveznicu, razlog nisam našla...ispraznim i ne razbijam glavu previše.

leina c
22.11.2009., 16:43
kupila sam neki dan jedne super čizmice ali nisam ni primijetila da se malo osjete po naftalinu ili tako nečemu... ne znam sad kako da izvučem taj smrad... patike još mogu šutnuti u perilicu da se operu ali što sa cipelama i čizmicama i sandalicama...? kako vi taj problem riješavate? mogu kratkotrajni način je malo spreja za tijelo našpricam u obuću...i tu večer još izdrži...

:ne zna:

Skattemus
23.11.2009., 20:57
Smiju li se prati jastučići sa sofe koja je sva ko od nekog 'brušena koža' materijala?
Pas je spavao na njima i sad smrde na psa a inače ih držim na kauču, pa ako ima koja dobra duša da savjetuje?

vrrrlet
24.11.2009., 08:16
Smiju li se prati jastučići sa sofe koja je sva ko od nekog 'brušena koža' materijala?
Pas je spavao na njima i sad smrde na psa a inače ih držim na kauču, pa ako ima koja dobra duša da savjetuje?

Skejt, zakaj imaš pesa koji smrdi? :ne zna: Moj samo pušća dlake.

Moj dobrodušni savjet je da posjetiš kemijsku čistionicu (s jastučićima, ne s psom), iako bih ih ja šutnuo u vešmašinu pa ako prežive, prežive, a ako krepaju i nisu bili za drugo.

pakleni_patuljak
24.11.2009., 08:55
Moj dobrodušni savjet je da posjetiš kemijsku čistionicu (s jastučićima, ne s psom), iako bih ih ja šutnuo u vešmašinu pa ako prežive, prežive, a ako krepaju i nisu bili za drugo.

isto jastučiće, ne pse, jelda? :confused:

vrrrlet
24.11.2009., 09:07
isto jastučiće, ne pse, jelda? :confused:

Čini mi se da je riječ o jednom psu, dakle jednina, a riječca "ih" se odnosi na množinu jastučića.

Iako bi se tehnički gledano ove manje vrste mogle šetati u veš mašini ako radi bez vode. Patuljasti hrt bi vjerojatno mogao podnijeti i centrifugu, štoviše, hrtu bi to bio dobar trening.

Trebalo bi to patentirat', paru zgrnut'; ljudi postaju sve lijeniji i nabavljaju sve retardiranije pse.

gdja Castro
24.11.2009., 09:09
Iako bi se tehnički gledano ove manje vrste mogle šetati u veš mašini ako radi bez vode. Patuljasti hrt bi vjerojatno mogao podnijeti i centrifugu, štoviše, hrtu bi to bio dobar trening.

Zapravo, ako u bubanj dodamo susjedovog hrčka, niti elektromotor u mašini više neće biti potreban, pa samim time štedimo energiju, poput svih ljubitelja života na Zemlji.

vrrrlet
24.11.2009., 09:12
Zapravo, ako u bubanj dodamo susjedovog hrčka, niti elektromotor u mašini više neće biti potreban, pa samim time štedimo energiju, poput svih ljubitelja života na Zemlji.

Zapravo, ako stavimo i mačku, mogli bi generirati energiju.

A ako stavimo i medvjeda, Švicarska bi molila na koljenima da je pripojimo Lici. Jebateled, triba san se kandidirat'.

gdja Castro
24.11.2009., 09:15
Zapravo, ako stavimo i mačku, mogli bi generirati energiju.

A ako stavimo i medvjeda, Švicarska bi molila na koljenima da je pripojimo Lici. Jebateled, triba san se kandidirat'.

Za medvjeda moramo tražit dozvolu Hrvatskih šuma.

Najbolje da nam ga ubace ovi u Cernu, a mi ćemo odavde sve ostalo.

Skattemus
24.11.2009., 22:25
Skejt, zakaj imaš pesa koji smrdi? :ne zna: Moj samo pušća dlake.

Nije moj, da ti pravo kazem, ja sam mackoljubac.

Ja bih isto u vesmasinu al sve si nesto mislim da nece prezivjet.

Herbion
24.11.2009., 23:42
Imali li ovdje koja domaćica sad? :D

Prolio se vosak (tamno ljubičasti :rolleyes:) po heklanom stolnjaku.
Peglom i papirom sam skinula gornji dio, no ostao je po onim unutarnjim stjenkama di su rupice na stolnjaku.
Kako ukloniti vosak sa tih mjesta? :ne zna:

Zahvaljujem na svakoj konstruktivnoj ideji! :D

yaTzna
26.11.2009., 08:17
Jesu li proizvodi poput Woolite black i sličnih zaista učinkoviti što se tiče povrata prekrasne crne boje? : D
Naime, momak je prao veš (:D:cerek:) nakon čega su crne traperice izblijedile :(
Ili imate bolji savjet?

Pješčani sat
26.11.2009., 09:27
Woolite i slični deterdženti čuvaju boju. znači, ako kupiš novi komad crne odjeće i od početka koristiš te tekuće deterdžente, manje će se boja ispirati. nažalost, mislim da ti deterdženti ne djeluju retrogradno :)

vrrrlet
26.11.2009., 09:37
Jesu li proizvodi poput Woolite black i sličnih zaista učinkoviti što se tiče povrata prekrasne crne boje? : D
Naime, momak je prao veš (:D:cerek:) nakon čega su crne traperice izblijedile :(
Ili imate bolji savjet?

Promijeni dečka, danas skroz jeftino imaš modele koji su svladali tajnu upotrebe vešmašine. A rabljene možeš dobiti u bescjenje.

yaTzna
26.11.2009., 15:32
@ Pješčani sat : Prijateljica me popodne prosvijetlila istim odgovorom :D Hvala : )

@ vrrrlet : Nema potrebe. I najbolji su skloni greškama :mig: :zvrko:

Ne znam koliko bi se isplatilo bojanje, s obzirom da sam već imala iskustva s bojanjem jakne i nije ispalo bajno..

cuca
27.11.2009., 01:54
Imali li ovdje koja domaćica sad? :D

Prolio se vosak (tamno ljubičasti :rolleyes:) po heklanom stolnjaku.
Peglom i papirom sam skinula gornji dio, no ostao je po onim unutarnjim stjenkama di su rupice na stolnjaku.
Kako ukloniti vosak sa tih mjesta? :ne zna:

Zahvaljujem na svakoj konstruktivnoj ideji! :D

operi sasvim normalno na 60 stupnjeva :mig:

žalfija
27.11.2009., 02:27
kupila sam neki dan jedne super čizmice ali nisam ni primijetila da se malo osjete po naftalinu ili tako nečemu... ne znam sad kako da izvučem taj smrad... patike još mogu šutnuti u perilicu da se operu ali što sa cipelama i čizmicama i sandalicama...? kako vi taj problem riješavate? mogu kratkotrajni način je malo spreja za tijelo našpricam u obuću...i tu večer još izdrži...

Kažu one dvije britanke čistunice da se stavi soda bikrbona u staru čarapu i pusti u cipeli neko vrijeme pa izvuče neugodne mirise.:ne zna:

leina c
27.11.2009., 06:47
Kažu one dvije britanke čistunice da se stavi soda bikrbona u staru čarapu i pusti u cipeli neko vrijeme pa izvuče neugodne mirise.:ne zna:

super,hvala,pokušat ću! :top:

maja_bubamara
28.11.2009., 14:10
drage moje, molim pomoć! naime, spalila sam si sive trperice, pametna ja, okrenula ih naopako i stavila ih da se suše na plinskoj peći i naravno da su se vrlo brzo pojavile ružne smeđe mrlje. ima li kakva nada da ih spasim? mislila sam ih prefarbati u tamnoplavo ili crno, svejedno? radi li tko to u zagrebu ili mogu sama kupiti boju za njih?
ah, glupa, glupa ja...to bi moglo ići i u nikad nemoj... - sušiti traperice na peći

Göttspöđä
28.11.2009., 18:59
drage moje, molim pomoć! naime, spalila sam si sive trperice, pametna ja, okrenula ih naopako i stavila ih da se suše na plinskoj peći i naravno da su se vrlo brzo pojavile ružne smeđe mrlje. ima li kakva nada da ih spasim? mislila sam ih prefarbati u tamnoplavo ili crno, svejedno? radi li tko to u zagrebu ili mogu sama kupiti boju za njih?
ah, glupa, glupa ja...to bi moglo ići i u nikad nemoj... - sušiti traperice na peći

To je nepovratno oštećenje. Nemaš ga čime prikriti. Nažalost.

*jezebel*
28.11.2009., 21:14
ugazih veceras u jednog velikog kremastog kapitalca. pa me zanima najbezbolniji nacin ciscenja. imajte na umu da zivim u stancicu pa ih moram sredjivati na balkonu. imam: sagrotan za dezinfekciju, toplu vodu, jednokratne rukavice i koficu. dal' da ih odma' namacem il' da pustim da se govno skori pa sutra cackam nekim stapicem van. cizme ne bih zeljela izlupati jerbo nije bas rijec o cistom blatu.

'bemti kako mi se ne da. prokleto govno. :mad:

Herbion
30.11.2009., 09:17
operi sasvim normalno na 60 stupnjeva :mig:

:( Nije izašlo... sad je tamno ljubičasta fleka postala svijetlo ljubičasta fleka.. :(

Göttspöđä
30.11.2009., 15:34

Kožna obuća zna katkad malo bazditi na kemikalije kojima se tretira sirovina, ali, primijetila sam kako je dobro držati obuću kraj izvora topline. Jakog. Tada se ubrzava isparavanje "tog nečeg". Nakon nekog vremena bi morao nestati.

glora's bastard
02.12.2009., 07:32
čula sam da je za smrdljive cipele :D super pijesak za mačke. ubacite ga u šuze i to je to :ne zna:

G//**
03.12.2009., 08:42
:( Nije izašlo... sad je tamno ljubičasta fleka postala svijetlo ljubičasta fleka.. :(

Meni se crveni vosak po bijelom heklanom stoljnjaku. Nekoliko puta sam oprala na 90 stupnjeva i gotovo se više ne vidi. Sa svakim pranjem je sve bolje.

Kneginjica
04.12.2009., 09:32
Kada smo promijenili grijač na mašini (perilica/sušilica) problem je nestao, ali me zanima koristite li nešto od čega bi odjeća mirisala i nakon sušenja, jer nakon sušilice mi se negdje pogubi miris omekšivača?

Malinnna
04.12.2009., 12:51
Kako da se rijesim crvica koji rovi po mom ormaru? U sobi imam ormar od punog drveta, koji je radjen po narudzbi kod jednog stolara, i svaku vecer kada krenem na spavanje, moj dragi crvic se aktivira i papa moj ormarcic, pri cemu proizvodi nevjerovatnu buku ( dobo, nije tako glasno, ali mene nervira)!
Cak sam pronasla i opiljke (u prah sitno izmrvljeno drvo) na policama!
Ima li kakvo rjesenje, jer izludi me taj crv!!!!

G//**
04.12.2009., 14:05
Staviš malo "pitroida" u rupicu i sigurno će prestati.

*jezebel*
04.12.2009., 14:15
Kako da se rijesim crvica koji rovi po mom ormaru? U sobi imam ormar od punog drveta, koji je radjen po narudzbi kod jednog stolara, i svaku vecer kada krenem na spavanje, moj dragi crvic se aktivira i papa moj ormarcic, pri cemu proizvodi nevjerovatnu buku ( dobo, nije tako glasno, ali mene nervira)!
Cak sam pronasla i opiljke (u prah sitno izmrvljeno drvo) na policama!
Ima li kakvo rjesenje, jer izludi me taj crv!!!!

pogledaj si ovdje (http://www.forum.hr/archive/index.php/t-90202.html) ili potrazi slicnu temu na sam svoj majstor. imas za kupit' tih sredstava protiv crva (drvocid) s kojim se premazuje namjestaj, ali kod restauracije je pozeljno sa spricom popunjavati rupice, a njih nije uvijek lako naci. najbolje dolje na stanovanju ili pitaj osoblje u ducanima koji to prodaju. razni bauhausi, kemoboje i sl.

Ivanicapeca
04.12.2009., 15:30
E koju hebadu ja imam, pa to je za ne povjerovat, žene moje drage:o
Htjela sam neš gricnut na večer i ono, hoću li jabuku ili kokice, i naravno, stoka debela hoće kokice i stavim ja njih u mikorvalnu i zvoni mi mob, dragi traži hitno neki broj, ja kopam i tražim fakin broj, i odem do kuhinje, a kad ono...magla svuda, magla i smrad...naravno, zapalile se kokice u mikrovalnoj.
I sad je sva žuta iz unutra, smrdi po zagorenom i ne znam čim bi je više prala.
Probala sam: soda i limun, ocat, cilit bang, pur za ribanje sudopera, spray za štednjak... ok, pomirila sam se s žutilom...ali smrad po zagorenom...za popi :rolleyes:
Ne pada mi više niš pametno na pamet. Evo već par dana a isto bazdi :mama:

Ivanicapeca
04.12.2009., 15:35
Kada smo promijenili grijač na mašini (perilica/sušilica) problem je nestao, ali me zanima koristite li nešto od čega bi odjeća mirisala i nakon sušenja, jer nakon sušilice mi se negdje pogubi miris omekšivača?

Imaš maramice u DMu koje se stavljaju u sušilicu i osvježe odjeću

Kneginjica
05.12.2009., 10:00
Imaš maramice u DMu koje se stavljaju u sušilicu i osvježe odjeću

Zahvaljujem :five:

vanda31
08.12.2009., 12:54
Pozdrav cure,
evo dva brzinska pitanja:

1) mm na košuljama ispod pazuha nakon pranja ostaje žuta fleka od dezića u kamenu i s ničim ne ide dolje (iskuhavanje, vanish...ništa)

2) bili na roštilju (bilo jako fino) mm se poprskao sa nekom masnoćom po donjem dijelu trenirke

Jel ima pomoći ili?

Pješčani sat
08.12.2009., 13:20
Vando, imaš temu domaćice savjetuju :mig:, brže ćeš tamo doći do pomoći.

btw. ja nakon nošenja majice uvijek premažem područje pazuha na majici tek. sapunom da bolje ispere kemikalije iz dezića.

Ruralna
08.12.2009., 17:15
Evo mog rješenja:
1.) Sredstvo protiv mrlja + sol ,ostavim da stoji tako duže vremena, onda normalno operem kao uvijek.
2.) Nešto za pranje suđa nakapati na mrlje i u mašini normalno oprati, ako ne izađu mrlje u prvom pranju, u drugom će sigurno ići;)

Zenabr1
09.12.2009., 06:02
a možeš i čarli staviti na to mjesto i ostaviti da djeluje 15min,i onda staviš u mašinu,a imaš za kupiti u dm
sredstvo za skidanje masnoće mala bijela kutijica,sa mjehurićima u boji po sebi,fakat se nemogu sjetiti kako se zove,ja ju inaće koristim i skida sve

Ivanicapeca
10.12.2009., 19:50
2) bili na roštilju (bilo jako fino) mm se poprskao sa nekom masnoćom po donjem dijelu trenirke

Stavi na mrlju baby puder i pusti da stoji preko noći, pa ga onda otresi. Izvuči će svu masnoću :top:
Bitno je da puder ne utrljavaš već samo naneseš bacanjem na flek.

KraljicaSparoga
14.12.2009., 13:11
Meni se crveni vosak po bijelom heklanom stoljnjaku. Nekoliko puta sam oprala na 90 stupnjeva i gotovo se više ne vidi. Sa svakim pranjem je sve bolje.
uzmes novinski papir i peglu stavis na laano..prvo stavi novinski papir na mjesto di je vosak, onda sa peglom prođes preko doga..vosak ti se zaljepi za novine, i tako radis dok ti se vosak skroz ne makne i normalo opereš stoljnjak u mašini :top:

Ivanicapeca
17.12.2009., 18:54
uzmes novinski papir i peglu stavis na laano..prvo stavi novinski papir na mjesto di je vosak, onda sa peglom prođes preko doga..vosak ti se zaljepi za novine, i tako radis dok ti se vosak skroz ne makne i normalo opereš stoljnjak u mašini :top:

ili

uroniš u vruću vodu da se potopi i pustiš da se ohladi.
U vrućoj vodi vosak se topi, a pošto je lakši od vode, isplivat će na površinu. Kad se ohladi, stvrdnut će se na površini, a onda možeš bez straha od ponovnog zaprljanja izvaditi tkaninu vani.

Yuna
18.12.2009., 13:07
Imam ja jedan malo veci problem. Zagrebla sam gornjom stranom nokta po monitoru od laptopa i ostala je malo duza crvena crta od laka na ekranu. Probala sam sa slinom, ali nejde. Imate li kakav savjet kako da to pobrisem? :confused:
Jel ko probao s acetonom po LCD monitoru? Jel ostecuje?

Pješčani sat
18.12.2009., 14:45
postoje oni alcohol free sprejevi za monitore..probaj s njim

Yuna
18.12.2009., 17:31
hmm mislis da ce djelovat? A mogu probat, drzi mi fige :)

glora's bastard
18.12.2009., 23:51
Imam ja jedan malo veci problem. Zagrebla sam gornjom stranom nokta po monitoru od laptopa i ostala je malo duza crvena crta od laka na ekranu. Probala sam sa slinom, ali nejde. Imate li kakav savjet kako da to pobrisem? :confused:
Jel ko probao s acetonom po LCD monitoru? Jel ostecuje?

inače:D, kad si lakiraš nokte u bordo ili neku sličnu boju koja ostavlja svuda tragove, onda si nokte još jednom namaži sa bezbojnim lakom preko toga

Yuna
19.12.2009., 10:36
inače:D, kad si lakiraš nokte u bordo ili neku sličnu boju koja ostavlja svuda tragove, onda si nokte još jednom namaži sa bezbojnim lakom preko toga

Mislim da je sad malo kasno za to, ali podsjetit cu se kad cu kupovat slijedeci laptop :rofl:

vidra
20.12.2009., 08:31
Kupio sam si novi regalić za sobu za TV , ali muka mi ga je održavati , u 3 dana nakupi prašine kao da ga nisam prebirsao mjesec dana , čistim ga samo običnom vodom.
Jel postoji način da maknem prašinu na malo dulje vrijeme recimo nekih tjedan dana !

labellina
20.12.2009., 08:49
Postoji. Usisaj pod :D :mig:

morska alga
20.12.2009., 08:49
Kupi onaj sprej za namještaj, on djeluje nešto kao antistatički, uglavnom se hvata manje prašine.

Osim toga najbolje je kupovati namještaj svjetlije boje na kojem se ne vidi prašina, nikako tamni ili bijeli.

Najprije se pod pere ili usisava ili mete pa onda dotična prostorija zrači pa tek nakon par sati briše prašina u suprotnom prašina sa poda ti pade na namještaj.

vidra
20.12.2009., 09:07
moja soba je čista :rolleyes: , možda neki pronto ili slično

Anubisova Robinja
20.12.2009., 11:39
Na tjedan dana :rofl: Uh, kad smo već kod želja...ima li tko savjet kako na mjesec dana? :lol:

vidra
20.12.2009., 13:21
vidim da pokušavate biti duhoviti ali vam ne ide

hvala na savjetima , molim lock teme

mirka
20.12.2009., 13:27
sta kukaš, pa rekli su ti, imaš neki pronto za namještaj od kojeg se manje prima. a to sto ti je prašnjav stan si ne možeš nikako pomoć, takav je zrak, okoliš, bla...
meni je super u novom kvartu malo se praši, a nemam više ni tepihe ni nikakve takve sakupljače prašine.

susannah
20.12.2009., 16:56
Jel postoji način da maknem prašinu na malo dulje vrijeme recimo nekih tjedan dana !
nazalost ne.

darkxmoon
20.12.2009., 19:27
cure trebam pomoć, jel zna tko kako skinuti fleku od farbe za kosu s eko kože? :rolleyes:

klinkovichka
20.12.2009., 21:54
trebam i ja pomoć. taman smo sredili kuhinju, novu nofcatu i
imamo svijetle, krem fuge na pločicama i kod pranja iznad sudopera su pošpricane nečim masnim (očito iz tave) i sad su ostale fleke na tim fugama. čime bih to mogla skinuti? običnim deterđentom nejde :ne zna:

Vess
23.12.2009., 12:30
drage moje domaćice, a jel mi netko može pomoći sa mrljom od naranče? Naime, trljala sam ko luda vanish sapunom ali ne ide. Ima netko nekih učinkovitih rješenja?

Taj Vanish je sranje. I marketiran za popizdit. Ima jeftina i učinkovita varijanta - denk mit Gallseife - galenski sapun, nije skup, u dm-u.

Vess
23.12.2009., 12:35
trebam i ja pomoć. taman smo sredili kuhinju, novu nofcatu i
imamo svijetle, krem fuge na pločicama i kod pranja iznad sudopera su pošpricane nečim masnim (očito iz tave) i sad su ostale fleke na tim fugama. čime bih to mogla skinuti? običnim deterđentom nejde :ne zna:

Jedna od rijetkih dobrih stvari koje su marketirane je Mr Muscolo Kitchen (žuti). Dobro skida plastificiranu mašćobu. Možda ćeš morati upotrebiti i četkicu za izribati fuge, nakon što ovo oddjeluje. Super je četkica vileda - isto u dm-u.

Vess
23.12.2009., 12:40
Pozdrav cure,
evo dva brzinska pitanja:

1) mm na košuljama ispod pazuha nakon pranja ostaje žuta fleka od dezića u kamenu i s ničim ne ide dolje (iskuhavanje, vanish...ništa)

Jel ima pomoći ili?

Za skoro sve fleke gallseife od denk mit - u dm-u. Imaš ga kao sapun i kao tekućinu.

Vess
23.12.2009., 12:42
cure trebam pomoć, jel zna tko kako skinuti fleku od farbe za kosu s eko kože? :rolleyes:

Teško ikako - to je ušlo u strukturu materijala. Možda da probaš s domestosom, ako je eko koža bijela?

Freakette
23.12.2009., 15:33
cure, pomagajte! :D znam da je negdje bilo al nemam sad vremena trazit, kako sprijecit da vesta pusta dlake? obucem ju i puna sam, mucica, dlaka, ma uzas jedan. jel pali ono smrzavanje il kak to vec ide?

cuca
25.12.2009., 00:59
cure, pomagajte! :D znam da je negdje bilo al nemam sad vremena trazit, kako sprijecit da vesta pusta dlake? obucem ju i puna sam, mucica, dlaka, ma uzas jedan. jel pali ono smrzavanje il kak to vec ide?

aha!smrzavanje!:mig:

azucena
27.12.2009., 15:53
drage moje, pomozite! novi kaput, prvi put obučen jučer mi je netko sfurio cigaretom. nije skroz da je nastala rupa, ali skoro. ima li pomoći? :(

omis
28.12.2009., 07:29
Prolio mi se tekući vosak po stoljnjaku. To nije ona klasična svijeća voštanica već staklena sa tekućim voskom?
Stoljnjak još nisam oprala. Da li će to otići u običnom pranju ili trebam mrlju nečim skinuti prije? Žao mi je stoljnjaka - crveni za 12 osoba nije MADE IN CHINA.
Hvala!

cuca
28.12.2009., 19:57
Prolio mi se tekući vosak po stoljnjaku. To nije ona klasična svijeća voštanica već staklena sa tekućim voskom?
Stoljnjak još nisam oprala. Da li će to otići u običnom pranju ili trebam mrlju nečim skinuti prije? Žao mi je stoljnjaka - crveni za 12 osoba nije MADE IN CHINA.
Hvala!

operi ga normalno na 90 stupnja :kava: