PDA

View Full Version : Domaćice savjetuju: žvake, fleke i ostali problemi

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13

Elöise
08.11.2011., 07:00
Drage domacice.Peglala sam bijelu pamucnu majicu s preslikacem i slucajno presla peglom malo preko crnog prelikaca i prenijela ga na bijelu majicu ,sad to izgleda kao neka ruzna fleka.Moze li se ikako ta fleka od preslikaca skinuti s majice,molim pomoc jer stvarno volim tu majicu :503:

Po ne znam koji puta ponavlja se na temi - sve nezgode uzrokovane glačalom (spaljeno, preslikano...) ne mogu se nikako ukloniti. Možeš nešto našiti preko toga ako je moguće i u skladu s predmetom, ali same mrlje ne idu dolje. Sorry...

Hitno vas molim pomoć! (prelistala sam par str. ovog topica ali nisam našla odgovor)

Dakle, maločas sam pregledavala svoju kutijicu s nakitom i imala što i vidjeti :503: Većina naušnica i lančića je posmeđila i pocrnila! Istina, sve je to mahom bižuterija :D (kupljena u Accesorize-u, DM-u i tak, jasno vam je o čem pričam) i dosta toga dugo vremena nije ni nošeno. Svejedno, nije ugodno oku i naravno, htjela bih svemu tome vratit sjaj (pogotovo naušnicama s cirkončićima). Moje pitanje je kako, kako očistiti bižuteriju i srebrninu? :ne zna: jednom sam probala nešto s octom ali nije išlo.
Prijedlozi?

Srebro se može čistiti sodom bikarbonom ili morskom vodom. Ako nemaš morske vode, staviš žlilčicu soli u običnu vodu i namoči nakit preko noći. Sutradan ga malo izribaj četkicom za zube (ne svojom, uzmi novu :mig:) isperi pod mlazom vode, i to je to. Ili odnesi u zlatarnu na čišćenje.
Bižuterija se po mom iskustvu ne može tretirati kao plemeniti metal. Nošenjem (ili dugim stajanjem) propada gornji sloj bižuterije i čišćenjem se ne može 'vratiti' sjaj. Dakle, nosi ili baci kad počne crniti.

tina88
08.11.2011., 09:26
srebro se cisti pastom za zube... e sad ima li bizuteriji pomoci ne bih znala

Srebro se može čistiti sodom bikarbonom ili morskom vodom. Ako nemaš morske vode, staviš žlilčicu soli u običnu vodu i namoči nakit preko noći. Sutradan ga malo izribaj četkicom za zube (ne svojom, uzmi novu :mig:) isperi pod mlazom vode, i to je to. Ili odnesi u zlatarnu na čišćenje.
Bižuterija se po mom iskustvu ne može tretirati kao plemeniti metal. Nošenjem (ili dugim stajanjem) propada gornji sloj bižuterije i čišćenjem se ne može 'vratiti' sjaj. Dakle, nosi ili baci kad počne crniti.

Žene, hvala vam :) Učinit ću tako, probat ću i s bižuterijom pa kud puklo :moli:

NekaNovaJa
08.11.2011., 10:25
Žene, hvala vam :) Učinit ću tako, probat ću i s bižuterijom pa kud puklo :moli:

Bižuterija - soda birkabona + alkohol
Plastika - pasta za zube

Bakar se čisti deterdžentom za suđe. Mrlje se uklanjaju vatom namočenom u ocat i sol (ovo se radi prije nego što deterdžentom očistite nakit). Bakar može vratiti sjaj i ako ga istrljate limunovom korom.

Platina je prilično trajan metal koji se čisti vodom pomiješanom s deterdžentom ili specijalnim sredstvom za čišćenje zlata.

zhabica
08.11.2011., 10:31
Se masnoća skida sredstvom za pranje suđa? (Ili sam neš pobrkala)

Elöise
08.11.2011., 10:34
Se masnoća skida sredstvom za pranje suđa? (Ili sam neš pobrkala)

Može, da. Samo pazi da nakvasiš mrlju, da ne koristiš deterdžent u boji (npr. zeleni Likvi) na bijeloj majici pa da uz masnu mrlju imaš i zelenu od deterdženta. :mig:

zhabica
08.11.2011., 19:10
Hlače su mi plave koji da koristim i koliko da pustim to sredstvo na mrlji? Hvala

Elöise
09.11.2011., 08:11
Ma, može bilo koje sredstvo. Poanta je baš u tome da ga svatko ima kod kuće, da se ne kupuje ništa specijalno. Samo nakvasi fleku, bubni deterdžent, malo protrljaj da vidiš jel ide lakše ili je tvrdokornije i trebalo mi odmah prati. Ne ostavljati preko noći da se mrlja s deterdžentom osuši, onda znaju ostati dvije mrlje. :D
Ili, ako ti nije problem, odeš u dm i kod deterdženata za rublje nađeš njihov, Denk Mit, sapun protiv mrlja. On meni skida sve. I mrlje od voća, krvi, masti, kemijske olovke...

41234
10.11.2011., 12:01
Kupila sam pernatu jaknu i ispadaju mi perja iz nje.Šta da uradim?Ima li netko sredstvo koje se koristi pri pranjupernate jakne.:)

Kuzerica
10.11.2011., 12:32
mozda na tim djelovima malo s prozirnim lakom premazat

zubo1987
10.11.2011., 17:34
Sjeo sam u novoj trenirci na bijelu klupu i ostala mi je boja na njoj.
Oprana je više puta i dalje je mrlja na njoj.
ima tko riješenje za to? kako bi se mogla skinuti a da se ne ošteti materijal?

DBys
14.11.2011., 13:30
ima po sebi nekakve fleke kao da je pospricana bojom za drvo ilisl (onako poluprozirne smedje flekice) - ima li netko iskustvo ili ideju kako to ocistiti - kemijsko ciscenje nazalost ne dolazi u obzir jer toga kod nas nema, kao da zivim na Dinari, a ne u gradu :504:

hvala unaprijed!

Kuzerica
15.11.2011., 09:41
S obzirom da je koža vrlo postojana i nosimo ju godinama, ona može izgubiti boju i sjaj. No i za to postoji jednostavno rješenje. Kožu možete tretirati isto kao i kožne cipele pa se možete poslužiti i sredstvima za održavanje cipela. Na dijelove gdje je jakna/suknja izgubila boju nanesite tekućinu za poliranje crnih cipela i dobro razmažite spužvicom i suhom krpom te ostavite da se osuši. Želite li da vaša kožna jakna/suknja ostane kao nova napravite sami fiksator boje. Četiri žlice lanenog ulja pomiješajte sa žlicom octa, natopite pamučnu krpicu te istrljajte cijelu jaknu/suknju. Ocat će fiksirati boju i spriječiti njezin gubitak, a laneno ulje će joj pružiti njegu i sjaj.

bejbe*
15.11.2011., 11:19
smije li se deka prati u perilici za rublje i, ako smije, na koliko?

Kuzerica
15.11.2011., 11:21
smije
ja perem na 40 i nikad nista

bejbe*
17.11.2011., 01:27
hvala, budem i ja probala :)

Tillea
20.11.2011., 08:02
Kako perete pernate jakne? Na nekima piše da se peru na 30 stupnjeva, na nekima samo kemijsko. Na mojoj piše samo kemijsko, ali sam ju oprala na 40. Nije se uništila, perje se dobro osušile i opet je onako napuhana, pahuljasta.
:ne zna:

ona :)
20.11.2011., 09:27
Zna li netko kako se riješiti mrlje od kemijske olovke na pamučnoj haljinici??

Zajedno sam oprala pernicu i tu haljinicu, i kako je roba ostala cijelu noć u mašini.. Fleka se s pernice preslikala na haljinicu :503: :504:

Ima li pomoći?

Čitala sam da se skida sa 90 postotnim alkoholom, ili lakom za kosu.. Ima li tko kakvih iskustva? Molim vas pomoć :mig:

mihaelaaa
20.11.2011., 11:26
Zna li netko kako se riješiti mrlje od kemijske olovke na pamučnoj haljinici??

Zajedno sam oprala pernicu i tu haljinicu, i kako je roba ostala cijelu noć u mašini.. Fleka se s pernice preslikala na haljinicu :503: :504:

Ima li pomoći?

Čitala sam da se skida sa 90 postotnim alkoholom, ili lakom za kosu.. Ima li tko kakvih iskustva? Molim vas pomoć :mig:

Ja koristim Ariel u spreju, skinula sam s njim flekice od kemijske, nije ih bilo puno, našpricala sam odmah i ostavila preko noći. Pokušaj nekošta puno,a meni je super za sve flekice..

Corney
20.11.2011., 19:31
Žemske, imam veliki problem. Stavila sam lijepe bijele zavjese prat u mašinu na 30°, uostalom kao i uvijek. No, mašini se pokvario termostat i nije zaustavio grijač na 30, nego ga je šibao dok ja nisam slučajno ušla u kupaonicu i skoro se onesvijestila. Dakle, prizor: kupaonica puna pare, ne vidiš prst pred nosom, rastaljena plastična kadica od mašine u koju se stavlja detergent, mašina se zagrijala do neslućenih razmjera, nisam ju mogla taknut da ju ugasim pa sam ju isštekala iz zida ali je i utičnica bila jedva za dodirnut. Otvorila brzo prozor i pokušala izvadit zavjese za jedno sat vremena, nisam ih mogla držat koliko su bile vruće, pa sam čekala da se sve još hladi sat vremena. E onda sam vidjela da su se toliko zgužvale da to nije normalno. Kad je majstor sutradan popravio mašinu, oprala sam ih ponovo da budu mokre jer sam mislila da ću ih samo lijepo speglat i super. Ali vraga. Prešla sam s peglom preko jednog mjesta 20-tak puta i ništa, i dalje jednako zgužvano. Budući da su visoke 2,5 m a ima ih jedno 9 m u širinu, trebalo bi mi otprilike 2 godine da ih opeglam, ako je to uopće moguće. Da li koja ima kakvih savjeta šta da napravim. Mislila sam ih možda negdje dati da ih provuku kroz one valjke za peglanje ali ne znam di toga ima. Ili ih oprat s nekim sredstvom :ne zna:. Jel se kome desilo nešto slično i kak ste to riješile? Ne mogu bacit 1500 kn u smeće, moram ih poravnat :503:

mali slon
20.11.2011., 20:33
Hitno vas molim pomoć! (prelistala sam par str. ovog topica ali nisam našla odgovor)

Dakle, maločas sam pregledavala svoju kutijicu s nakitom i imala što i vidjeti :503: Većina naušnica i lančića je posmeđila i pocrnila! Istina, sve je to mahom bižuterija :D (kupljena u Accesorize-u, DM-u i tak, jasno vam je o čem pričam) i dosta toga dugo vremena nije ni nošeno. Svejedno, nije ugodno oku i naravno, htjela bih svemu tome vratit sjaj (pogotovo naušnicama s cirkončićima). Moje pitanje je kako, kako očistiti bižuteriju i srebrninu? :ne zna: jednom sam probala nešto s octom ali nije išlo.
Prijedlozi?

Meni pasta za zube skida crnilo i sa bizuterije i sa srebra u roku od 5 sekunde. :ne zna:

Za razliku od nje, nekakvo fensi sredstvo za ciscenje srebrnine mi je potpuno urnisalo par dragih nausnica (koje su verovatno bile samo posrebrene ali svejedno) :503::503::503:

sunčica
20.11.2011., 20:42
Žemske, imam veliki problem. Stavila sam lijepe bijele zavjese prat u mašinu na 30°, uostalom kao i uvijek. ... Ne mogu bacit 1500 kn u smeće, moram ih poravnat :503:

probati odnijeti na kemijsko .. ali, moguće da su se trajno "slomile" :ne zna:

Meni se to dogodilo s jednom haljinom i nažalost nije bilo spasa

Ili ih drži tako pogužvane, isfuraj to kao stil :mig:

Corney
21.11.2011., 11:57
Ili ih drži tako pogužvane, isfuraj to kao stil :mig:

To sam i htjela :rofl: ali sad su kraće i uže jer se materijal skupio pa mi fali da mi pokrije cijeli prozor. A i mama me blijedo pogledala kad sam ih objesila :lol:

charlyse
25.11.2011., 10:51
kako skidate fleke od krvi??
jutros sam išla s malim vadit krv 8iz prsića) i kako sam ga nosila zamazao mi lijevo rame....par točkica ima, dosta se vidi jer je svjetlo sivi kaput, NOVI :503:

mali slon
25.11.2011., 11:19
Ja bih probala hidrogenom (razblazenim, i prvo negde iznutra na kaputu da vidis da ne ostaje fleka). I kazu krv se tretira hladnom vodom (ako ces razblazivati hidrogen), ne toplom.

Ili sodom bikarbonom sa malo vode (isto prvo proveriti da ne ostaju fleke).

Elöise
25.11.2011., 11:43
kako skidate fleke od krvi??
jutros sam išla s malim vadit krv 8iz prsića) i kako sam ga nosila zamazao mi lijevo rame....par točkica ima, dosta se vidi jer je svjetlo sivi kaput, NOVI :503:

S kaputom se bolje ne igrati. Odnijeti na kemijsko čišćenje i platiti. Ukoliko probaš sama skidati i ne uspiješ ili se mrlja samo razmrlja, čistionica ti onda neće pomoći - oni traže da im se donose netretirane mrlje.

wulong5
25.11.2011., 13:22
kak maknuti puder s ovratnika pernate jakne? :503: nije da stavljam beton na facu, ali uvijek ostane i baš koma izgleda, fino zmazano :rolleyes: probala sam s vlažnim maramicama, stavila malo ariela na krpicu mokru, al nikak skinut to. ne da mi se prat cijelu jaknu bzvz svaki put, radi to malo pudera kaj ostane na ovratniku.

Exclusive
25.11.2011., 13:55
Molim iskusne kolegice za pomoć..novi crni vuneni kaput iz manga ima flekice od kiše/vode! izgleda ružno, kao da je mastan.nosila sam ga na kemijsko čišćenje ali nije pomoglo, gospođa se nije usudila tretirati flekice da ne uništi kaput:503: tu (ne)uslugu sam uredno i platila:503: a kaput isti! da li je netko imao takav slučaj? i kaj da radim? bojim se ako ga cijeloga namočim vodom da se ne uništi..a volim taj kaput jako jakoooo:(
pomagajte

Elöise
25.11.2011., 18:02
kak maknuti puder s ovratnika pernate jakne? :503: nije da stavljam beton na facu, ali uvijek ostane i baš koma izgleda, fino zmazano :rolleyes: probala sam s vlažnim maramicama, stavila malo ariela na krpicu mokru, al nikak skinut to. ne da mi se prat cijelu jaknu bzvz svaki put, radi to malo pudera kaj ostane na ovratniku.

Možeš ovratnik oprati običnim, krutim sapunom za ruke? Meni on pomaže s puderom. Ili ako to ne ide, kupiš u DM-u onaj njihov, Denk Mit, sapun koji skida mrlje. Taj nema što ne odnese. :D

wulong5
26.11.2011., 11:26
Možeš ovratnik oprati običnim, krutim sapunom za ruke? Meni on pomaže s puderom. Ili ako to ne ide, kupiš u DM-u onaj njihov, Denk Mit, sapun koji skida mrlje. Taj nema što ne odnese. :D

fala ti koka :)

paklenjak
28.11.2011., 13:34
molim pomoć, kako se moze ocistiti drveni stol od fleke super ljepila...(ubit ce me zena kad to vidi)..hvala.

calmy
28.11.2011., 13:43
Help! :(
Prolila sam bočicu laka po najdražoj deki, kako da to odstranim? Bi li u kemijskoj čistionici mogli to očistiti?

Sigurna
28.11.2011., 14:05
Prolila sam bočicu laka po najdražoj deki, kako da to odstranim? Bi li u kemijskoj čistionici mogli to očistiti?

Acetonom? :ne zna: Prvo namoči neku krpu u njega, pa trljaj deku....onda još namoči skroz to mjesto acetonom, pa ju onda operi cijelu u mašini redovnim postupkom. Još bi moglo isto upaliti i sa benzinom - ne šalim se. Ali mislim da je aceton bolje rješenje. I nemoj koristiti onaj "aceton bez acetona" to je ništa, kunac od ovce.

calmy
28.11.2011., 14:20
Acetonom? :ne zna: Prvo namoči neku krpu u njega, pa trljaj deku....onda još namoči skroz to mjesto acetonom, pa ju onda operi cijelu u mašini redovnim postupkom. Još bi moglo isto upaliti i sa benzinom - ne šalim se. Ali mislim da je aceton bolje rješenje. I nemoj koristiti onaj "aceton bez acetona" to je ništa, kunac od ovce.

strah me da ode boja :/ a gdje mogu kupit taj pravi aceton, ovi za kozmetičku upotrebu su više manje svi bez acetona?
i deka ne stane u mašinu jer je ogromna a mašina mala :503:

vjestica35
28.11.2011., 14:30
[QUOTE=calmy;36931199]strah me da ode boja :/ a gdje mogu kupit taj pravi aceton, ovi za kozmetičku upotrebu su više manje svi bez acetona?
i deka ne stane u mašinu jer je ogromna a mašina mala :503:[/QUOTE

U apoteci možeš kupiti aceton.
Evo našla sam ovo na netu.
Pronašli smo za vas savjete kako da uklonite lak sa odjeće, odnosno sa traperica, jer vam na njima najčešće ostaju tragovi laka.
Postoji jednostavno rješenje kako da otklonite lak sa noktiju, ali sada možete na jednostavan načini da uklonite lak sa odjeće, a da ne oštetite odjeću.
Na vatu nanesite običnog acetna i to u malim količinama. Nikako nemojte koristiti aceton koji sadrži ulja. Natopite vatu i dobro istrljajte mrlju. Nakon toga mrlju isperite sa razrjeđivačem, a nakon toga isperite dobro običnom vodom.
Odjeću operite na uobičajan način i mrlje od laka će nestati u tren oka.

vjestica35
28.11.2011., 14:34
Ovih dana moj mali je dva puta ispovračao tepih u dnevnom boravku i to vuneni, sva sreća da je naopačke okrenut da se može na njemu igrati a da mu dlačice tepiha ne smetaju. Bljuvotinu sam upila kuhinjskim papirom i kad sam dobro upila na flekove sam stavila preko noći vanish za suho pranje tepiha, međutim ujutro je fleka nestala ali miris, tj. smrad od rigotine je ostao. Na smrdljive dijelove tepiha posipala sam sodu bikarbonu, utrljala i ostavila tako dva sata poslije toga sam tepih usisala. Smrad je nestao a tepih je čist.

mali slon
28.11.2011., 16:27

Nadji nekog ko radi u nekoj hemijskoj laboratoriji, neka ti donese malo etil acetata, on je majka za lak za nokte, skida bolje od acetona (i manje je agresivan/otrovan/lepse mirise, inace je sastojak tih acetona bez acetona ali razblazen/ispomesan sa svacime).

sb-jelas
28.11.2011., 19:18
pozz ..evo maloga savjeta sto se tice tih fleka od laka....pomaze cisti benzin...jedino sto ima neugodan miris pa je potrebno dosta izraciti deku i ciscenje obaviti vani ako je moguce :D

vjestica35
28.11.2011., 20:22
pozz ..evo maloga savjeta sto se tice tih fleka od laka....pomaze cisti benzin...jedino sto ima neugodan miris pa je potrebno dosta izraciti deku i ciscenje obaviti vani ako je moguce :D

S benzinom su naši "stari" prije čistili svašta jer nisu imali mogućnost nositi u kemijske čistionice, taj poseban benzin za odjevne predmete se još može nači u dućanima s bojama i lakovima, a možda negdje i u apoteci.

calmy
29.11.2011., 08:06
na zalost nemam nikog tko radi u laboratoriju, al probat ću s benzinom ili čistim acetonom.. hvala puno cure :cerek:

freshica
29.11.2011., 13:52
ovako, kupila sam bijelu majicu koja na sebi ima crnu mašnu. slučajno sam ju ubacila u mašinu i oprala na 80 stupnjeva te je, naravno, crna mašna popustila boju po dijelu majice. prala sam majicu na ruke par puta i boja se ne da skinuti. u drugu ruku me strah staviti neki izbjeljivač na majicu jer ima print na sebi pa pretpostavljam da će se print uništiti... e sad, jel zna tko šta da radim jer više nisam pametna :confused:

vjestica35
29.11.2011., 14:02
ovako, kupila sam bijelu majicu koja na sebi ima crnu mašnu. slučajno sam ju ubacila u mašinu i oprala na 80 stupnjeva te je, naravno, crna mašna popustila boju po dijelu majice. prala sam majicu na ruke par puta i boja se ne da skinuti. u drugu ruku me strah staviti neki izbjeljivač na majicu jer ima print na sebi pa pretpostavljam da će se print uništiti... e sad, jel zna tko šta da radim jer više nisam pametna :confused:

Možda da probaš oprati ponovo sa skupljačima boje, one male maramice koje se stave u bubanj da pohvataju boju i to probaj na 60 stupnjeva, možda će pohvatati tu crnu boju s majice. :ne zna:

Sigurna
03.12.2011., 13:39

Za ovo nema spasa - ne možeš više nikako majica biti bijela, a mašna crna. Jedino rješenje je da oarbaš majicu u neku drugu boju, pa će se opet mašna isticati....pogotovo ako je od nekog drugog materijala, umjetnog, viskoza recimo, onda se ni neće obojati. Šta bi falilo bordo crvenoj majici sa takvom mašnom?

HonkingAntelope
07.12.2011., 10:05
kupih tamno smeđe čizme u dajhmanu
http://www.deichmann.hr/site/images/1062599_pp.jpg
kao brušena umjetna koža. odmah drugi da sam ih uništila :503: naime, s njima sam obilazila jedno gradilište i palo je malo bijele prašine drito po sredini gore. i tak, sad imama smeđe čizme sa bijelom točkom.
ne ide dole.
ne pomaže ni iščetkavanje, ni fensična sredstva iz dajhmana, pa čak ni voda...

pomagajte :moli:

Elöise
07.12.2011., 10:10
Da probaš pofarbati nekim sličnim flomasterom? :D Sorry, ništa mi pametnije ne pada na pamet ako se ne da odstraniti.

HonkingAntelope
07.12.2011., 10:17
mda... prvo bih probala odstraniti, a ako ne ide, uzet ću jednostavno smeđu kremu za cipele i 'pofarbat'

uglavnom, ne idite na gradilište u antilopu...

kodo
07.12.2011., 10:37
eo i mene sa jednim problemčićem;ovako radi se o jednoj jakni bjele boje sastav poliester,a rubovi rukava su se zasrali bojom...sad me zanima ima li koja druga opcija a da nije razrijeđivač? pomagajte:moli::D

marre30
08.12.2011., 16:30
pomagajte dobri ljudi,pegla mi je opala na tepih (ne pitajte kako) i sad je na tom mijestu lijepi spaljeni otisak pegle
s čim da to maknem
zahvaljujem unaprijed

ruzy
08.12.2011., 16:38
nicim, spaljeno je spaljeno... mozes jedino mozda probat zgulit/obrijat taj spaljeni sloj, no onda ce ti tepih na tom dijelu bit "celav"... dakle, celav ili spaljen :D

ili ga jednostavno okreni (zarotiraj) da bude ispod neceg

Sigurna
08.12.2011., 17:57
Da, čime bi ti to maknula? Možeš recimo ko na A je to crtiću - obrezati i napraviti kamenjar na tom smjestu, ahahahahah! Dogodilo se i meni davno, nije to ništa neobično, ali lijeka nema. Spaljeno ne možeš vratiti u prvobitno stanje. Ako tko zna kako, nek se javi za posao na Ruđeru :).

ruzy
08.12.2011., 18:51
pa sta ja znam, ovisi o tepihu... ako je neki sa malo duljom dlakom dalo bi se to ziletom... ako je onaj koji je vec sam po sebi celav spasa nema :D

marre30
09.12.2011., 00:06
nicim, spaljeno je spaljeno... mozes jedino mozda probat zgulit/obrijat taj spaljeni sloj, no onda ce ti tepih na tom dijelu bit "celav"... dakle, celav ili spaljen :D

ili ga jednostavno okreni (zarotiraj) da bude ispod neceg

hvala na odgovoru
ma nemogu ništa s njim osim u smeće,ono taman na sredini trag:503:

srce na dlanu
10.12.2011., 19:09
Kako skinuti etikete sa boca ili staklenih teglica koje nam trebaju u neke druge svrhe. Ovo ljepilo sa kojim oni lijepe te etikete je stravično nikako neide dolje. Natapala sam bocu preko noći ali ...ništa neide pa neide...ima li neko ideju kako? Znam samo za uporno ribanje žičicom..ali ima li još neko ideju?':504::504:

ruzy
10.12.2011., 19:38
ljepljive etikete se skidaju uljem - provjereno... i onda samo tu masnocu operes klasicno :D

vjestica35
10.12.2011., 20:29
Kako skinuti etikete sa boca ili staklenih teglica koje nam trebaju u neke druge svrhe. Ovo ljepilo sa kojim oni lijepe te etikete je stravično nikako neide dolje. Natapala sam bocu preko noći ali ...ništa neide pa neide...ima li neko ideju kako? Znam samo za uporno ribanje žičicom..ali ima li još neko ideju?':504::504:

Prije dvije godine kupila sam u Bauhasu sredstvo za otklanjanje naljepnica i ok je isto se mora malo čekati da počne djelovati.

Maremonti
10.12.2011., 21:17
Ima i u knjizarama izgleda ko tus ili sjajilo i djeluje, namazes i nakon nekog vremena ode deklaracija. Ja sam znala potopiti bocu u vrucu vodu sa malo deterdenta i nakon par sati boca cista a deklarcija pliva.

bejbe*
14.12.2011., 21:30
Dakle, ova jakna http://shop.bestseller.com/vila/outerwear/NORMIJACKET/14003950,en_GB,pd.html?dwvar_14003950_colorPattern =14003950_COCONUT
Kako da je održavam?

lalač
15.12.2011., 06:06
jako slupa pepe jeans bijela pamučna majica mi je primila boju (žutu) ali ne svuda po majici. ima li šanse da se to nekako opere:504::503::504::503:

Sigurna
15.12.2011., 08:54

Ja skidam alkoholom. Natopiš spužvu, onu zelenu stranu i hrdaš i eto...

jako slupa pepe jeans bijela pamučna majica mi je primila boju (žutu) ali ne svuda po majici. ima li šanse da se to nekako opere:504::503::504::503:

Imaš u Mulleru sredstvo za takve svrhe. Pogledaj na odjelu sa bojama za tkanine, ima i ovo za uklanjanje boje. Nisam probala, ali znam da ima.

lalač
15.12.2011., 10:49
Ja skidam alkoholom. Natopiš spužvu, onu zelenu stranu i hrdaš i eto...

Imaš u Mulleru sredstvo za takve svrhe. Pogledaj na odjelu sa bojama za tkanine, ima i ovo za uklanjanje boje. Nisam probala, ali znam da ima.

postoji li nešto tako za naručit preko neta jer ja sam u dubrovniku :503::503::503::503:

hlebinka
15.12.2011., 11:01
Dvije veste su mi se u mašini stisle za 3 broja
Da li ih mogu nekako opet rastegnuti ili da ih bacim u smeće? :503:

sara4
15.12.2011., 11:42

Vunene? :D Ja sam tako 3 maje mužu sredila...Dvije smo poklonili barbi, a jedna je došla veličine za malog dečkića :lol: .

Ne znam da li ima spasa...ako ima, i mene zanima :) .

hlebinka
15.12.2011., 11:50
Vunene? :D Ja sam tako 3 maje mužu sredila...Dvije smo poklonili barbi, a jedna je došla veličine za malog dečkića :lol: .

Jedna je vunena a druga od kašmira. Kosu bi si čupala :503:
Znala mi se i prije roba stisnut ali ovo je nešto nevjerojatno...ne mogu ih ni klinicima pokloniti, ta veličina bi jedino pristajala susjedovom jazavčaru :D

zvonkaaa
15.12.2011., 15:37
ne znam jel netko već pitao isto, ali ako znate kako skinuti fleke od ljepila??? bila bih vam jaaaaako zahvalna
s trapera-kepera

tnx

sUmEr
15.12.2011., 15:43
malac mi je danas u vrtiću zafarbao majicu temperama. naravno, dok sam ja došla po njega boja se vec sasušila tako da nisam stigla sa tim ništa napraviti dok je još bilo svježe. vanish ne dolazi u obzir jer od njega ga užasno svrbi koža. zna li tko neki drugi način za skidanje boje od tempera? hvala

kikica8888
15.12.2011., 16:27
Kako spriječiti tamno plave hlače da puštaju boju? Jučer sam u h&m-u kupila traperice/tajice i oprala ih na ruke u sigurno 5-6 voda, i voda je stalno bila plava... :eek: Čak sam stavila i soli u jednu vodu jer sam negdje pročitala da je ona fiksator boje. Nisam ih još obukla, ali vjerujem da će sigurno puštati boju po donjem rublju. Ok, i na samoj deklaraciji piše da je moguće da boja s traperica oboja svjetlije materijale, ali jel moguće da će stalno puštati?! Mislim si, kakva je to kvaliteta boje i koliko je to zdravo nositi?! :rolleyes:

Jel imate kakav provjereni trik što učiniti s takvim hlačama?

Maremonti
15.12.2011., 17:49
Tamne rifle sam ovo proljece fiksirala octom, frnes u masinu na 40 litru octa bijeli i operes.Nakon toga normalno operes da ode miris octa, stvavila sam upijac i nije poplavio. Ako ne ide prvo uricu namoci u octu i vodi sa solju. Moje su bile levisice.

Ja bih temperu oprala venisem i opet jednom ili dvaput normalno oprala da se venis izgubi. Poguglaj malo mozda ima nesto o temperama.

keana
15.12.2011., 18:22
postoji li nešto tako za naručit preko neta jer ja sam u dubrovniku :503::503::503::503:

Imaš i u DM-u i Mercatoru. Dr. Beckmann.
Ako je čisto bijela, nemaš frke. Ako ima neke aplikacije i sl., ako su nekvalitetne može skinut i tu boju :o

Ovo je meni upalilo:
- Namakanje u hladnoj vodi s dosta omekšivača
- Staviš sušiti na ravno i dok se suši razvlačiš na sve strane pomalo
- Ako imaš prikladne rekvizite :D možeš staviti nešto u vestu dok se suši, ja sam stavila stiropor u rukave pa sam ih morala razvlačiti samo u duljinu
- Na kraju poluvlažnu vestu peglom na paru peglaš i istovremeno opet razvlačiš u svim smjerovima. Pa dokle ide, ide :zubo:

lalač
15.12.2011., 20:16
Imaš i u DM-u i Mercatoru. Dr. Beckmann.
Ako je čisto bijela, nemaš frke. Ako ima neke aplikacije i sl., ako su nekvalitetne može skinut i tu boju :o

Ovo je meni upalilo:
- Namakanje u hladnoj vodi s dosta omekšivača
- Staviš sušiti na ravno i dok se suši razvlačiš na sve strane pomalo
- Ako imaš prikladne rekvizite :D možeš staviti nešto u vestu dok se suši, ja sam stavila stiropor u rukave pa sam ih morala razvlačiti samo u duljinu
- Na kraju poluvlažnu vestu peglom na paru peglaš i istovremeno opet razvlačiš u svim smjerovima. Pa dokle ide, ide :zubo:

to ti je ovakva majica. ovo po sredini je našiveno. al nije od toga pustilo, nego od neke žute majice. ako to ne pomogne, ima li koristi od kemijskog?

sUmEr
16.12.2011., 10:14
nitko ne zna kako skinuti fleke od tempera sa majice?

Cvrčak i Mrav
16.12.2011., 10:24

ja nalijem vrelu vodu u teglicu i onda teglicu potopim u nešto s vrelom vodom, i tako dva-tri puta promijenim vodu, operem normalno spoužvicom i sve se skine

vjestica35
16.12.2011., 12:56
malac mi je danas u vrtiću zafarbao majicu temperama. naravno, dok sam ja došla po njega boja se vec sasušila tako da nisam stigla sa tim ništa napraviti dok je još bilo svježe. vanish ne dolazi u obzir jer od njega ga užasno svrbi koža. zna li tko neki drugi način za skidanje boje od tempera? hvala

I ja sam već nekoliko puta iskuhala bijelu majicu koju je moj malac na rukavima sredio s temperama, ali ništa. Mislim da ima u dm za kupiti sredstvo za uklanjanje boje Dr. Beckmann. Ima cijela paleta tih malih bočica za uklanjanje masnih mrlja, voska, ulja .... Probaj pa javi.

vjestica35
16.12.2011., 12:59

Slučajno sam na netu naletila na odgovor za tvoj problem http://www.kozmo.hr/proizvod/pranje-rublja-280/grey-ok-remedia-sredstvo-za-uklanjanje-mrlja-2-x-100-g-8003190984015/

mali_vrh
16.12.2011., 13:11
nitko ne zna kako skinuti fleke od tempera sa majice?

operi s Vanishem ili onim Ariel gel professional, i kasnije operi s normalnim deterđentom da se ispere ako je klinac osjetljiv na takvu kemiju

vjestica35
16.12.2011., 19:28
operi s Vanishem ili onim Ariel gel professional, i kasnije operi s normalnim deterđentom da se ispere ako je klinac osjetljiv na takvu kemiju

Probala sam i to namočila u vanish ali ništa

mihaelaaa
16.12.2011., 23:00

Nama sa Arielom u spreju su otišle fleke od tempera.

kodo
17.12.2011., 14:40

meni je vanish uvijek skinuo mrlje:ne zna::kava:

sestre
19.12.2011., 00:07
Uomoć!!!!

Uspjela sam na bijeloj kožnoj garnituri, na naslonu, napraviti mrlju s farbom za kosu!! :503: Kosa je bila svezana u pundžu ali se potkrao jedan nesretni pramen na leđima i nastalo je totalno sranje, a garnitura nije stara ni tjedan dana :(

Pokušala sam očistiti s mlijekom za tijelo, baby maramicama, zatim sa praškom za rublje i na kraju sa sapunom za uklanjanje mrlja - malo sam uspjela ukloniti, ali ostala je blijeda smeđa mlja i više ne znam s čime bih je tretirala!

Prava koža je u pitanju pa ako netko ima koji dobar savjet...jel smijem staviti Vanish ili nešto slično? :( :504:

martina_p
19.12.2011., 19:46
nove guliver cizme ..boje meda ( ma predivne ..bile :mama: )
i udem u kolEgeino auto i ulje mi padne po cizma ...fleke ogromne ..unistilo nove cizme ... masne fleke ...sta da napravim ( probala sam sa onim za mrlje iz dm ,,cak i sa arfom ...i onim za cisšćenje paćnica ) nista ne skida :504:
savjet !!!!

vjestica35
19.12.2011., 20:13
meni je vanish uvijek skinuo mrlje:ne zna::kava:

i meni ali ovo s temperama ništa

vjestica35
19.12.2011., 20:14
nove guliver cizme ..boje meda ( ma predivne ..bile :mama: )
i udem u kolEgeino auto i ulje mi padne po cizma ...fleke ogromne ..unistilo nove cizme ... masne fleke ...sta da napravim ( probala sam sa onim za mrlje iz dm ,,cak i sa arfom ...i onim za cisšćenje paćnica ) nista ne skida :504:
savjet !!!!

a kakav je materijal čizama, ako je velur probaj prvo natrackati s baby puderom da upije masnoću, pa onda vanish za suho pranje tepiha.

vjestica35
19.12.2011., 20:15
Nama sa Arielom u spreju su otišle fleke od tempera.

To je onaj ariel profi u spreju?

martina_p
20.12.2011., 08:14
a kakav je materijal čizama, ako je velur probaj prvo natrackati s baby puderom da upije masnoću, pa onda vanish za suho pranje tepiha.

a zab napisati da su kozne ..sve san probala i sodu bikarbonu,rakiju, cak i aceton .... ajme vise :504:

vjestica35
20.12.2011., 10:10
a zab napisati da su kozne ..sve san probala i sodu bikarbonu,rakiju, cak i aceton .... ajme vise :504:

Odi kod postolara i pitaj, ako ti on ne pomogne odi kod kožara, za kem. čistionicu mislim da ti neće moći pomoći.

sweetheart 07
22.12.2011., 19:15
Zna li netko da li se može očistiti flomaster sa kožnog dvosjeda? Mooooolim vas.....

ruzy
22.12.2011., 21:23
Uomoć!!!!

Uspjela sam na bijeloj kožnoj garnituri, na naslonu, napraviti mrlju s farbom za kosu!! :503: Kosa je bila svezana u pundžu ali se potkrao jedan nesretni pramen na leđima i nastalo je totalno sranje, a garnitura nije stara ni tjedan dana :(

Pokušala sam očistiti s mlijekom za tijelo, baby maramicama, zatim sa praškom za rublje i na kraju sa sapunom za uklanjanje mrlja - malo sam uspjela ukloniti, ali ostala je blijeda smeđa mlja i više ne znam s čime bih je tretirala!

Prava koža je u pitanju pa ako netko ima koji dobar savjet...jel smijem staviti Vanish ili nešto slično? :( :504:

bila jucer na farbanju i slucajno su mi pofarbali malo kozu na vratu pa su to skidali sa nekim specijalnim vlaznim maramicama, sislo je bez problema, lagano 2-3 puta protrljali...

ono sto zelim rec je da odes pitat u neki frizerski da ti daju jednu tu maramicu :o

zhabica
23.12.2011., 20:38
Ovako, stavila sam laptop na ručnik, a ručnik je bio malo mokar, i sve to na drvenu stolicu. Tako je stajalo nekih tjedan dana i sad mi je stolica izgrebana (ili izgleda izgrebana) jer je na svijetle mrlje.
Znate li možda od čega mi je to došlo i kako se izvlači vlaga, ako je to uopće moguće?? Hvala.

Sigurna
24.12.2011., 13:05
bila jucer na farbanju i slucajno su mi pofarbali malo kozu na vratu pa su to skidali sa nekim specijalnim vlaznim maramicama, sislo je bez problema, lagano 2-3 puta protrljali...

ono sto zelim rec je da odes pitat u neki frizerski da ti daju jednu tu maramicu :o

Farbu sa vrata možeš skinuti i bilo kojim uljem, tak ja radim.

Farbu sa namještaja neće moći skinuti više nikako - isprobano. Nije isto ljudska koža i ova na namještaju.

rainbowhunter
24.12.2011., 22:29
cure, ima onaj neki trik kako razdvojiti spojene rajngle...ajde, da čujem, ko zna :confused:

Sigurna
25.12.2011., 16:13
Tuci stijekom posude o rub stola, kredence ili nečeg što se neće slomiti....

zhabica
25.12.2011., 19:20
Na haljinu za krizmu mi se uhvatila vlaga, mrlje su bež boje, imam i par crnih točkica; kako da to skinem?

dast1503
01.01.2012., 12:48
Sinoć na proslavi Nove mi je neko sestru polio crnim vinom po bijeloj bundi, pa ima li netko savjet kako ukloniti mrlju? :mudri:
i sretna Vam svima Nova godina :tulum:

anaid20
01.01.2012., 17:36
Sinoć na proslavi Nove mi je neko sestru polio crnim vinom po bijeloj bundi, pa ima li netko savjet kako ukloniti mrlju? :mudri:
i sretna Vam svima Nova godina :tulum:

S bijelim vinom ili carlijem.
Ja rjesavam s bijelim vinom, i uvijek ode. Poslije toga obicni prasak za rublje i to je to ;)

mimma7
02.01.2012., 08:39
je li meso bolje otapati u običnoj ili slanoj vodi? netko kaže, slanoj.

LUKSY77
04.01.2012., 12:13
molim vas pomozite,kupila sam nedavno crvenu deku za spavaću sobu,prelijepo izgleda,samo je problem sto smo se ujutro probudili obojanih piđama!
ako netko zna kakav savjet,kako da sprijecim da pusta boju,da li se boja moze fiksirati,mozda namakanje u octu ili sta slicno?
molim pomozite! :ne zna::mad::confused:

Partfiš
04.01.2012., 12:15
Stavi u masinu i operi. Umjesto omeksivaca stavi ocat pa ju jos 2 puta isperi.

Lapulapu
04.01.2012., 12:15
Stavi ju u navlaku od jorgana.

mili222
04.01.2012., 14:52
Kako ukloniti smolu sa odjece? Na temi sam nasla da se uklanja acetonom ili benzinom. Ne zelim riskirat buduci je u pitanje sportska majica cudnog materijala i sumnjam da bi ostala bijela fleka.Radije cu imat smolu.Ali isto me zivcira.:durica
Postoji li neko sredstvo bas namijenjeno tome? Bioshout ne djeluje.

aryna
04.01.2012., 19:24
molim vas pomozite,kupila sam nedavno crvenu deku za spavaću sobu,prelijepo izgleda,samo je problem sto smo se ujutro probudili obojanih piđama!
ako netko zna kakav savjet,kako da sprijecim da pusta boju,da li se boja moze fiksirati,mozda namakanje u octu ili sta slicno?

od kojeg materijala ti je ta deka? i kojeg proizvođača?

ja je bome ne bi prala, nego reklamirala i vratila u dućan.
jer nije isključeno da će ti ona i nakon par pranja ispuštat boju, ako je šugavo obojena, a onda je najvjerojatnije više nećeš moći vratiti, zato je vrati sad dok je još neoprana.

Chansomps
04.01.2012., 19:26
Moždas' imala mengu a da nisi znala? :ne zna:

bitchy-as-usual
04.01.2012., 20:58
meni se cini da je to neko tesko kinesko sranje.. ne bih se s tim uopce prekrivala pa da mi jos razna sranja u krv udu :horor:

LUKSY77
05.01.2012., 12:28
ma vec sam ju oprala,ne bi se ja pokrivala sa necim sto nije oprano,sad sam ju opet oprala,probala sa octom umjesto omeeksivaca,pa ponovno ispiranje,sad se susi pa cemo vidjeti!
a kinesko sranje je i ono jeftino i ono skupo,sad je sve made in Kina!
trazila sam posvuda duplle,velike deke,nigdje nema svuda samo obicne,pa naletila na ovu i odmah kupila! nisam imala bas izbora!

mateja122
07.01.2012., 20:34
cure pomagajte! :( jel znate mozda s cime da skinem farbu za kosu sa bijelog ormarica? ostale su fleke i uopce ne ide dole :(

Flower soul
09.01.2012., 06:06
Cure, zna li koja sa čim njegovati namještaj od eko kože?! Kupila sam već ne znam ni ja koje mlijeko za proposlisom i slične gluposti ali mi je trosjed ispuscao na dva mjesta! Samo trosjed, kako spriječiti da ta eko koža ne puca i sa čime ju je najbolje njegovati

mimma7
09.01.2012., 06:30
nije ti dobar materijal. mojoj frendici se ista stvar događala, sve joj se izgulilo i isperutalo. meni se to ne događa. tip koji je tapecirao, objasnio mi je koje vrste umjetne kože su najbolje za namještaj i sjećam se da je spominjao onu koja se koristi u automobilskoj industriji. poslušala sam ga i zbilja nemam nikakvih problema. inače, povremeno ga namažem svojim mlijeko za tijelo.

crvena8
10.01.2012., 10:36
zna možda netko kako se riješiti mucica na vunenim vestama?imam dvije prekrasne vunene veste,a cijele se olinjale:(:(

ruzy
10.01.2012., 10:48
zna možda netko kako se riješiti mucica na vunenim vestama?imam dvije prekrasne vunene veste,a cijele se olinjale:(:(

obrij ih jednokratnim britvicama :D pali majke mi, samo sto ce potrajat dok ih cijele obrijes... a i mozda ce ti trebat malo vise od jedne britvice :D

vidjela sam ti na style tv (501 na maxtv-u), a probala sam i sama... lagano britvicom u jednom smjeru i onda okrenes za 90 stupnjeva u drugom...

crvena8
10.01.2012., 10:58
obrij ih jednokratnim britvicama :D pali majke mi, samo sto ce potrajat dok ih cijele obrijes... a i mozda ce ti trebat malo vise od jedne britvice :D

vidjela sam ti na style tv (501 na maxtv-u), a probala sam i sama... lagano britvicom u jednom smjeru i onda okrenes za 90 stupnjeva u drugom...

hvala ti na odgovoru :):) baš ću probat :cerek:

ruzy
10.01.2012., 11:30
samo nemoj previse pritiskat britvicom na vestu da je ne bi poderala :D

Maremonti
10.01.2012., 11:57
Imas u Mercatoru bas brijac za odjecu, u minutu sredis majicu i ne mozes je posjeci. Ne znam koliko kosta neku sitnu lovu, mi ga kupili u Italiji.

crvena8
10.01.2012., 12:13
Imas u Mercatoru bas brijac za odjecu, u minutu sredis majicu i ne mozes je posjeci. Ne znam koliko kosta neku sitnu lovu, mi ga kupili u Italiji.

hvala na savjetu nisam nikad čula za to...ići ću odmah danas pogledati u mercator :):)

srce na dlanu
17.01.2012., 17:01

Probaj namočiti u alkoholnom octu, pa neka stoji oko 1 sat, isperi i stavi u omekšivač.:mig:

srce na dlanu
17.01.2012., 17:03
Ima li neko ideju kako se riješiti mahovine u travnjaku?:504::504::504:

Modesti
17.01.2012., 18:30
ovo sam već napisala na interijerima, ali moram i ovdje
kako skinuti mrlje od flomastera i markera s bijele kože
vrlo lako, s čudom koji se prodaje kao osvježivač prostora i rublja, a zove se bis
dakle našpricati mrlje i odmah pobrisati suhom krpom
mrlje nestanu ko čarolijom
ipak nakon toga sam oprala cijeli kauč na uobičajeni način jer me bilo strah da ne ostane razlika u boji
istina ja to me bi prskala po rublju i prostoru :zubo:

volume up
20.01.2012., 12:09
Drage žene, molim vas pomoć
na bijeloj "kožnoj" torbi su mi ručke i neki rubni dijelovi poprimili crvenu boju...vjerojatno je prešla s odjeće koju nosim...ima li tko kakvih ideja kako to ukloniti, ne zelim se riješiti torbe, a nemam uspjeha u otklanjanju...:(

Elöise
23.01.2012., 11:41
Jesi probala sa mlijekom za skidanje šminke, losionom za tijelo, kremom kakvom? Meni su tako gotovo do kraja (malo se još vide) otišle plave mrlje od trapera.
A čula sam da je netko uspio skinuti takve mrlje i onim mokrim bebi maramicama. :D Ništa od toga ne škodi torbi, pa isprobavaj.

2princa
24.01.2012., 09:28
pozdrav svima,

Molim vas da mi pomognete. Kupila sam novu jaknu PERNATU platila je pun klinac, a sada je ne nosim jer užasno pušta perje po robi.
Kako se riješiti tohđg perja? Mislila sam je oprati al me strah ne ne počme puštat još više. katastrofa !!!!

Ako znate javite plizzzzz

ja-koja-jesam
02.02.2012., 14:19
Ima li neko ideju kako se riješiti mahovine u travnjaku?:504::504::504:

Mahovina se obično javlja na zemlji siromašnoj hranjivim tvarima, često kiseloj, sabijenoj i vlažnoj. Znači, omogući dovoljno hranjiva i zraka, prorahli zemlju i eventualno popravi pH, i povrh svega, ne razbijaj glavu zbog sitnica! :mig:

molanie
05.02.2012., 20:44
Drage forumasice,

molim Vas pomoc!

Jucer sam po snijegu hodala u novim koznim smedjim cizmama. I sad imam mjestimicno crne fleke po njima. :(
Namazala sam ih kremom za kozu/impregnaciju prije nosenja, ali svejedno.
Kao da je smedja"boja" nestala na tim mjestima.

Molim Vas, imate kakav savjet?

Starija Sestra
06.02.2012., 19:03
na kaput mi je kapnulo kečapa, na kraglu, kako da to maknem. probala sam malo isprat s vodom no naravno da je mrlja ostala. danas sam stavila nešto vanisha ali i mrlja je i dalje tamo. možda sam trebala stavit malo više. :ne zna:
pomozite, molim vas. :tuzni:

Cvrčak i Mrav
06.02.2012., 19:30
pozdrav svima,

Molim vas da mi pomognete. Kupila sam novu jaknu PERNATU platila je pun klinac, a sada je ne nosim jer užasno pušta perje po robi.
Kako se riješiti tohđg perja? Mislila sam je oprati al me strah ne ne počme puštat još više. katastrofa !!!!

Ako znate javite plizzzzz

pernate stvari se peru s par teniskih loptica, zatim u sušilicu isto s lopticama - tako se pera "namjeste" i ne ispadaju i ne bockaju

sent from my iPhone using my finger

vjestica35
06.02.2012., 19:33
na kaput mi je kapnulo kečapa, na kraglu, kako da to maknem. probala sam malo isprat s vodom no naravno da je mrlja ostala. danas sam stavila nešto vanisha ali i mrlja je i dalje tamo. možda sam trebala stavit malo više. :ne zna:
pomozite, molim vas. :tuzni:

Prije su se takvi flekovi, na kaputima i sakoima koji se ne peru u stroju za pranje rublja, čistili benzinom, mislim da se takav benzin kupuje u dučanu gdje se prodaju boje i lakovi ili apoteci.

Starija Sestra
06.02.2012., 19:36
Prije su se takvi flekovi, na kaputima i sakoima koji se ne peru u stroju za pranje rublja, čistili benzinom, mislim da se takav benzin kupuje u dučanu gdje se prodaju boje i lakovi ili apoteci.

Ok, hvala! :)
Misliš da ne bi pomoglo da stavim malo više vanisha?

vjestica35
06.02.2012., 21:27
Ok, hvala! :)
Misliš da ne bi pomoglo da stavim malo više vanisha?

Pažljivo s vanishem, nedugo sam sredila s njim majicu mog sina. Jedino da probaš s vanishem za suho pranje tepiha ili jednostavno natrljaj mrlju snijegom, ovim suhimi upijaj sa suhom maramicom, ponavljaj nekoliko puta, možda ode. Pazi da samo stisneš maramicu na navlaženi flek, ne da rastrljaš da ne napraviš još veću fleku.

Maremonti
06.02.2012., 21:29
Perje na nekim jaknama jednostavno izlazi. Ja perem i susim jakne sa hrpom onih dozatora koji su bili na bocama tekuce deterdenta pa protresem dobro.

Venis zna skinuti ajvar ili kecap tek na trece cetvrto pranje,ja tako oprala stoljnjake i salvete, sad su ko novi, mozda da probas ariel za mrlje? Ili ona sredstva iz DM-a?

Starija Sestra
06.02.2012., 22:04
Ok, probat ću sve pa valjda nešto upali. Hvala još jednom! :)

jelena9831
29.02.2012., 20:50
Molim da mi neko pomogne, pre nego odlepim!
Danas sam kupila prekrasni beli kardigan, sa par roze ruzica.
Oprala sam ga, jedva mlaka voda, omeksivac, sve kako treba, susi se na TA pecki, i sad kad se osusio primetim da se razlila boja sa ruzica na beli deo veste, oko 2cm, oko svake ruzice! Kako da uklonim te "porozele" delove, da ih izbelim?
Ne izgleda strasno, ali poludela sam, jos ga ni jednom nisam nosila, i da mi se ovo desi!

Maremonti
29.02.2012., 21:00
Koji materijal? Meni je tako pustila viskozna kosulja boju u hladnoj vodi pa mi objasnili kako pri prvom pranju treba namociti odjecu u hladnoj obicnoj vodi pa je tek tako mokru staviti u vodu sa detrdentom.

jelena9831
29.02.2012., 21:50
Vunica nekakva, dosta je cvrsto pleteno, ne mogu odrediti da li je prava vuna ili nesto slicno.
Oprala sam ju ponovo, skinulo se to rozo, istapkala sam ju rucnicima (smocila sam 10 rucnika), i sad se susi na vesalici.
Prvi put sam ju stavila polozeno na TA pec, mozda je od toga pustila boju?
Uglavnom, dobro sam istapkala rucnikom deo iznad ruzica, da se ne sliva voda, pa da ne pusti ponovo boju..
Ostaje da cekam jutro, te da vidim kako ce izgledati.

duba2201
13.03.2012., 20:15
pozdrav cure :)

trebam pomoc i to hitno.
kupila sam jednu vesticu koja se prilikom svakog pranja brutalno rastegne... posto je kupljena u inozemstvu, reklamacija je nemoguca...
pa mene zanima ako postoji kakva metoda da se ona skupi??

sastavljena je od: 78% viskozna vlakna, 22% poliamid(najlon)

hvala unaprijed :))

chiaraaa
13.03.2012., 22:38
zna li netko kako ukloniti zute mrlje od znoja sa bijele majice?

VeronikaN
20.03.2012., 17:32
:lol:
Zaboravila je li to na Novoj ili Rtl,emisija u kojoj neka iskusna gospođa daje savjete o svemu i svačemu.Jednom sam pogledala i zapamtila savjet u kojem kaže da se cimtom može otjerati mrave...
dakle,prekjučer pojavili mi se mravci u predsoblju(živim na selu,ima ih na imanju svih vrsta koliko srce želi..:mig:)i pravo do posude u kojoj inače stavljam Whiskas zrna za mice-mace.
Sjetila se tog savjeta,pronašla im stazu tj ulaz,potrošila par vrećica mljevenog cimta...
Ujutro sljedećeg dana,zacrnilo mi se pred očima,ne od slabosti..:lol: već legije mrava,koji navalili na cimt pa orgijaju u njemu.Časna riječ,učinilo mi se da su i maticu dovukli sa sobom..:lol:

Pitanje:
Zna li netko kako spriječiti mrave bez upotrebe otrova????

susannah
20.03.2012., 17:35
Pitanje:
Zna li netko kako spriječiti mrave bez upotrebe otrova????
ja se sjecam da su mi davno mama i baka pricale da mrave tjera obicna sol.
nisam probala, pa ne garantiraam, ali... ne moze biti gore od cimeta :zubo:

ruzy
20.03.2012., 18:48
ja se sjecam da su mi davno mama i baka pricale da mrave tjera obicna sol.
nisam probala, pa ne garantiraam, ali... ne moze biti gore od cimeta :zubo:

je, sol bi ih trebala otjerat :D osim u slucaju da su mutirali :zubo:

Maremonti
20.03.2012., 19:15
I papar navodno tjera mrave.

Elöise
21.03.2012., 07:14
Ocat tjera mrave. Provjereno.

Maremonti
21.03.2012., 09:39
Znaci zacinima protiv mrava, preljevom za salatu:rolleyes:

Javi koji je pomogao.

purplebird
21.03.2012., 10:01
Molim pomoć:503:

Nedavno kupila kistove za šminkanje na ebayu, kistovi super, oprala ih isve 5, ali torbica u kojoj su došli smrdi za poludit. Onak smrad po kineskoj robi, umjetna koža i slično. Probala sam sve, provela je noć na zraku, prala sam ju praškom i ostavila prek noći u omekšivaču, zamrznula u škrinji, ali ona ne odustaje, smrad je fakat jak. Ima ko kakvu ideju kak se toga riješit ili mi nema pomoći? :D

Maremonti
21.03.2012., 12:04
Soda bikarbona izvlaci smrda kazu, nisam probala, ali pomjesaj sodu sa par kapi etericnog ulja po izboru u vrecici, dobro protresi, time poprasi torbicu i mozda pomogne.

purplebird
22.03.2012., 13:30
Soda bikarbona izvlaci smrda kazu, nisam probala, ali pomjesaj sodu sa par kapi etericnog ulja po izboru u vrecici, dobro protresi, time poprasi torbicu i mozda pomogne.

Hvala na odgovoru, probala sam sodu stavit u vodu i u tome je stajala torbica par sati, ali nikakvih poboljšanja. Probat ću ovo s eteričnim uljem.:)

ne_mogu_ne
27.03.2012., 09:46
kako njegujete kožu (pravu) tenisica? imam neki sprej za imp...nesta:D i sad sam to nasprejala i za koliko vremena treba opet?
i jel vi korisite taj sprej ili nesto drugo?

hvala :)

ruzy
27.03.2012., 16:38
sprej za impregnaciju :D nemam pojma, imam i ja to pa sam samo jednom cizme naspricala ove zime :D kontam da se to treba malo cesce :zubo:

Elöise
28.03.2012., 09:45
Cure, sprejem za impregnaciju stvara se zaštitni sloj na obući da ista ne prokišnjava. :D Dakle, rekla bih, ako ne gacate u tenama po lokvama vode, nađite drugo sredstvo za njegu kožne obuće. :mig:

Altera
28.03.2012., 09:52
Sol i ocat protiv mrava, definitivno.

Kemijsku olovku s odjeće posprejati običnim lakom za kosu, istrljati i oprati vodom. Jednostvno, brzo, lako i efikasno za sve mame koje imaju školsku djecu! :)

Tinach
28.03.2012., 10:07
Prekrivač za kauč mi je obojio bijelu kožu kauča :503:
DAl možda netko zna kak bi to moglo otići dolje?

Carla B.
28.03.2012., 13:58
Prekrivač za kauč mi je obojio bijelu kožu kauča :503:
DAl možda netko zna kak bi to moglo otići dolje?

Probaj s Opal pastom.
http://neon.com.hr/dizajn-i-dom/cime-ocistiti-bijelu-kozu

ne_mogu_ne
29.03.2012., 10:33
Cure, sprejem za impregnaciju stvara se zaštitni sloj na obući da ista ne prokišnjava. :D Dakle, rekla bih, ako ne gacate u tenama po lokvama vode, nađite drugo sredstvo za njegu kožne obuće. :mig:

a vidis ja sam mislila da i stiti od grebanja i tako :D

za cizme mi je lako - dobra krema za kožu i četka.
ali čime njegovati fine tenisice od mekane kože? mislim da bi se oštetile da prođem četkom po njima :(

Reina
30.03.2012., 15:26
Kako i cime cistite pecnicu iznutra?
Radila sam musaku i sve mi se iznutra pospricalo. :mad:

VeronikaN
30.03.2012., 17:38
Znaci zacinima protiv mrava, preljevom za salatu:rolleyes:

Javi koji je pomogao.

:five:
Hvala narode!
Posipala sitnu morsku sol po mravljim putevima i stazama i eto nema ih više...

Lunicaa
31.03.2012., 11:59
Help!!!

kako skinuti fleku od crnog vina s majice??? znam da bijelo vino pomaze ako se polije po svjezoj mrlji, ali ova se moja osusila nazalost:(

melinda007
31.03.2012., 12:11
Imala sam isti problem i por kapi domestosa riješilo je mrlju.Držala koji minut i na pranje.

melinda007
31.03.2012., 12:13
Ali moja majica bila bijela!ti nisi napisala koje je boje!da ne bi sje..la mijicu zbog mene!!:eek:

ne_mogu_ne
31.03.2012., 12:14
ja imam neku staru fleku na bjeloj najdrazoj majici i ne znam od čega je
jel ima nesto sto bi skinulo staru smečkastu/žutkastu flekicu s bijele majice? (vrijedi probat pitati :D)
iskuhavanje nije pomoglo, malo samo

melinda007
31.03.2012., 12:17
ja imam neku staru fleku na bjeloj najdrazoj majici i ne znam od čega je
jel ima nesto sto bi skinulo staru smečkastu/žutkastu flekicu s bijele majice? (vrijedi probat pitati :D)
iskuhavanje nije pomoglo, malo samo

Upravo pisala o flekama na bjelij majici dva posta prije!!

Lunicaa
31.03.2012., 13:19
Ali moja majica bila bijela!ti nisi napisala koje je boje!da ne bi sje..la mijicu zbog mene!!:eek:

Moja je bez, pletivo je u pitanju i jos k tome ima sljokice po sebi tako da mislim da bi ju domestos sigurno unistio:(

Cula sam za neki "recept" s mineralnom, zna li netko nesto o tome?:moli:

ne_mogu_ne
31.03.2012., 13:28
a nece od domestosa bijela jos vise pozutiti? s vanishom se dogodi

melinda007
31.03.2012., 15:53
a nece od domestosa bijela jos vise pozutiti? s vanishom se dogodi

Ja sam kapnula na bijelu majicu malo domestosa,fleka je bila od crnog vina i pala je fleka a boja je ostala kakva je.Nisam držala dugo,čim je izbjelilo isprala sam.Dok ne probaš nećeš znati ili ćeš hodat sa flekom:phe,he,šala!

ne_mogu_ne
01.04.2012., 10:26
nemam za izgubiti tako da budem. hvala:)

ja-koja-jesam
02.04.2012., 06:10
Ja sam neke stare uporne mrlje nepoznatih porijekla s više komada odjeće skinula tako da sam ih natackala jedno za drugim: DM sapunom od žuči, Vanishom protiv mrlja, još nečim iz DM-a što ne mogu trenutno pogledati jer nisam doma, i Dr Beckmann Stain Devilom (onim za vino, voće i čaj) i ostavila da se toćaju u svemu tome preko noći. Ujutro je bilo kao novo. Mislim da je najviše pomogao Stain Devil (koji je, naravno, i daleko najskuplji :( ), ali možda i sve skupa u sinergiji, ne znam. Uglavnom, sad mi je to standardni pristup tvrdokornim mrljama.

Elöise
02.04.2012., 07:34

Postoje sprejevi za čišćenje pećnice. Ne znam čiji ja imam kod kuće, mislim da nije ni bitno. Izgledaju kao sprej za kosu. Naprskaš, to se pretvori u pjenu, ostaviš da stoji (piše na boci koliko dugo) i zatim samo krpom ukloniš tu pjenu (ona 'nagrize' mrlje koje se bez problema skinu).
Imaš za kupiti u svakoj većoj trgovini, robnom centru, DM-u...

susannah
02.04.2012., 14:06
ja to obavim permetalom:

http://i.imgur.com/uzeFr.jpg

Carla B.
02.04.2012., 14:07
Permetal je stvarno najbolji.

Reina
03.04.2012., 12:13
hvala cure!
budem probala.:mig:

LaraPu
05.04.2012., 23:55
Help!!!

kako skinuti fleku od crnog vina s majice??? znam da bijelo vino pomaze ako se polije po svjezoj mrlji, ali ova se moja osusila nazalost:(

Umocis cijelu majicu u vino da fleka bude ravnomjerno rasporedena :504:

Sparkletastic
10.04.2012., 07:47
Curke, pomagajte! :moli:
Jutros sam se poskliznula na cesti i pala ko kruška. Nažalost, zgulile su mi se cipelice za posao. Lakirane su i nekakve bež-roze boje i sad imam 2-3 bijele okrugle ogrebotine na njima. Jel imate kakav savjet kako to zakamuflirati? Jako ih volim i baš mi je teško. :tuzni:

mali_vrh
10.04.2012., 09:20
lak za nokte u sličnoj ili istoj boji :ne zna:

Sparkletastic
12.04.2012., 06:04
lak za nokte u sličnoj ili istoj boji :ne zna:

Pošto je to jedini prijedlog, probat ću promaći sličan lak... Hvala :)

happybee
14.04.2012., 09:23
Trebam hitno pomoć!

Kako ukloniti užasan smrad povraćotine s tapaciranog kauča? Probala sam sa sodom bikarbonom, malo je bolje, ali još uvijek smrdi.

SunShine :P
15.04.2012., 13:21
Nadam se da ćete mi moći pomoći.. kupila san štikle koje su mi malo velike, znate li što bi mogla staviti iza da mi budu taman? hvala!

susannah
15.04.2012., 15:51
Nadam se da ćete mi moći pomoći.. kupila san štikle koje su mi malo velike, znate li što bi mogla staviti iza da mi budu taman? hvala!
mislim da tih 'ulozaka' imas za kupiti u dajhmanu.

respect27
20.04.2012., 16:03
pozdrav! imam kauč u svijetlijoj boji pa se lako uočavaju mrlje na njemu, pa me zanima kako i čime očistiti takav kauč a da ga pritom ne uništim?
zahvaljujem

Maremonti
21.04.2012., 23:20
Koji materijal?

vjestica35
22.04.2012., 12:58
Trebam hitno pomoć!

Kako ukloniti užasan smrad povraćotine s tapaciranog kauča? Probala sam sa sodom bikarbonom, malo je bolje, ali još uvijek smrdi.

Moraš ostaviti duže da stoji soda na tom mjestu stavi više i utrljaj je. Soda spašava situaciju svaki put kad moj sin ima sličan scenarij na našem tepihu.

vjestica35
22.04.2012., 13:02
pozdrav! imam kauč u svijetlijoj boji pa se lako uočavaju mrlje na njemu, pa me zanima kako i čime očistiti takav kauč a da ga pritom ne uništim?
zahvaljujem

vanish za suho pranje tepiha.

vjestica35
22.04.2012., 13:04
mislim da tih 'ulozaka' imas za kupiti u dajhmanu.

To je kao nekakva naljepnica koja se ljepi na petu, košta 9 kn

Elöise
23.04.2012., 08:45
Samoljepljivih zapetaka (tako se zovu) ima i u dm-u.

ryell
23.04.2012., 12:03
ima u dm-u za 12,90kn i u Mülleru za sličnu cijenu...

croatian
28.04.2012., 22:38
kako mogu skinuti temeljnu boju za metal sa hlača?

ryell
28.04.2012., 23:51
Nitro? :D

Bili Cvitak
29.04.2012., 14:13
kupila sam si bijele i svijetlo zelene hlače (isti model-ista firma-nisu levisice sa slike) i samo da napomenem da sam i račune već bacila i prekasno je za reklamacije!
dakle, stavila sam ih na pranje i gore kod džepova su mi one etikete (vidi primjer slike) pustile groznu smeđe-narančastu boju koja se proteže po džepovima i dosta je uočljivo. nakon toga probala sam i ručno to oprati i stavila sam ih još 2 puta u mašinu i ništa!! mogu li to ikako skinuti?:503:

http://i49.tinypic.com/35k0me9.jpg

Spejs
29.04.2012., 14:53
Skinula si te etikete, nadam se? Da probas nasaftat u vanishu ili onim cudima za mrlje iz mullera?

Bili Cvitak
29.04.2012., 15:21
Skinula si te etikete, nadam se? Da probas nasaftat u vanishu ili onim cudima za mrlje iz mullera?

naravno da sam skinula. ostale su slično ko na levisicama gore-ušivene etikete i iz njih je pustila boja. ak se kome desilo nešto slično nek kaže...:(

Maremonti
29.04.2012., 19:04
Pomaze onaj Ariel za mrlje na obojanom pa i na bijelom, samo moras oprati par puta. Skini i te usivene etikete ako se da.

kikica8888
03.05.2012., 21:56
Jel zna netko kako da uklonim plijesan sa električne četkice za zube, tj. ne sa same četkice već sa onog metalnog "pipka" na koji se natakne četkica? Dolje, u onoj rupici iz koje izlazi taj metalni dio, mi se napravila plijesan i nikako je se ne mogu riješiti. Obavezno, kod ispiranja četkice, odvojim četkicu od drške i sve lijepo operem, ali valda se tu zadržava voda nakon pranja, pa otud plijesan! :503:

Probala sam gurnuti cijeli taj metalni vrh u ono sredstvo za čišćenje plijesni na pločicama, i očisti se donekle, ali se nakon nekog vremena plijesan vrati! Četkicu sam skupo platila da bi ju sad bacila, pa ako netko ima kakav koristan savjet...

charlyse
06.05.2012., 07:46
Molim vas, s čime mogu skinuti fleke od trave na trapericama??
Jučer sam djeci obukla nove trapke, išli smo na jedan rođendan i vratili se doma s flekama. Oprala u mašini i sad vidim da su fleke ostale.

V element
07.05.2012., 08:48
Ne znam jesam li pogodila pravu temu, ali kako zanima me kako oprati onu masnu i ljepljivu prašinu sa kuhinjskih ormarića?
Prvi put sam se sjetila to oprati nakon dugo vremena i doživjela šok, gornji dio ormarića je prekriven sa tom gustom masom, jedino sa čime sam uspjela to djelomično skinuti je špahtla :mad:

ryell
07.05.2012., 10:07
nekoć davno sam to znala našpricat s ajaxom ili nečim za odmašćivanje, ostavit par minuta i onda spužvicom za suđe ide dolje. nakon toga još par puta prebrišeš vlažnom spužvom i ode sve.

Spejs
07.05.2012., 11:28
Permetalom ide bez problema, ali ne ostavljaj ga dugo, pogotovo ako su ti ormarići od osjetljivijeg materijala :nono:

Elöise
07.05.2012., 17:31
Nakon što uspiješ oprati, zaštiti elemente starim novinama. Tako da idući puta samo baciš prljave, zamijeniš novima i spašena si pranja i ribanja. :mig:

emma_
07.05.2012., 21:54
Dobile sam nove zelene sandale od gamosa, ali sam ih uspila uprljat sa uljem od auta, nije puno, al je uocljivo, imate li ikakav, ikakav savjet kako da to ocistim??

V element
08.05.2012., 09:14
Nakon što uspiješ oprati, zaštiti elemente starim novinama. Tako da idući puta samo baciš prljave, zamijeniš novima i spašena si pranja i ribanja. :mig:

Pa ja se sjećam da je moja baka uredno držala tu papire i nikad mi nije bilo jasno zašto, sad sam konačno shvatila :504:

Tinkerbell 8
11.05.2012., 18:01
ljudi, pomozite.:rofl:

s čim skinuti mrlju od cikle?! materijal je pamuk 97%.:(
nije neka mrlja, možda centimetar, ali se vidi.

Carla B.
11.05.2012., 18:03
ljudi, pomozite.:rofl:

s čim skinuti mrlju od cikle?! materijal je pamuk 97%.:(
nije neka mrlja, možda centimetar, ali se vidi.

Ariel u spreju. Meni sve fleke skine, pogotovo s dječje odjeće. I one puno vole ciklu....:mad:

Tinkerbell 8
11.05.2012., 18:07
hvala!:p
valjda će pomoći.

Filomena2
17.05.2012., 19:52
Cure, jel ima koja ideju cime oprati mrezicu a djecjem vrticu/ogradici?
Kad sam ga dobila (posudjen je) oprala sam ga dm-ovim sapunom,mjesavinom vanisha i detergenta za sudje...al nije bilo nesto bajno. Dugo je stajao, sad kad sam ga sklopila -mreza siva.... Osim sto je nezgodno prati jer je sve supljikavo, nemam ideju ni cime izbijeliti...
Najradije bi s varkinom i spuzvicom za tusiranje, al bojim se ostat ce miris...

Spejs
17.05.2012., 23:18
Domestos ima dobro sredstvo za izbjeljivanje tkanina, u istoj boci kao obicni domestos samo bijele boje.

bejbe*
17.05.2012., 23:22
kako skinuti tamnocrveni lak s bijelih hlača?
nalakirala sam nokte i išla oblačiti uske hlače i kako sam ih navlačila na par mjesta sam onako ostavila minijaturne tragove tamnocrvenog laka, ali pošto su bijele sve se vidi

Pomagajte :)

Spejs
17.05.2012., 23:51
Odstranjivac laka? :ne zna:

U svakom slucaju prvo probaj protrljati na nekom manje vidljivom mjestu (unutarnja strana pasice) da vidis da li utjece na boju.

Kuzerica
18.05.2012., 08:43
Domestos za izbjeljivanje ili varekina ako su bijele

nika37
23.05.2012., 17:52
...čime da skinem fleke sa žute majce koja se pofarbala od drugog veša prilikom pranja,mjestimice je uhvatila par flekica od roze majce...:eek::(

Maremonti
23.05.2012., 18:15
Prasak iz DM za sareno u kantici ili Ariel

_Lolita_
23.05.2012., 21:58
Domestos ima dobro sredstvo za izbjeljivanje tkanina, u istoj boci kao obicni domestos samo bijele boje.

Jel to pomaže za starke koje sam obojila u pranju pa više nisu bijele već prljavo sive? :mama:
I da li mogu tim domestosom i po bijeloj majici koja se također obojila? Pamuk je.

Spejs
24.05.2012., 12:01
Uff morat ces procitat deklaraciju...ali nije prejak da bi ostecivao, ja ga cak stavim vise jer mi "propisana kolicina" bude preslaba

Za izbjeljivanje je dobro namociti u vodi sa sodom bikarbonom. Otopiti pola/vrecicu sode u malo vode, tek toliko da pokrije, i ostaviti

drznica
28.05.2012., 09:27
Imam krasnu torbu koja ima jako specifičan mirsi po koži (znam da je po koži, moja mama je imala takvu jednu davno) i htjela bi se riješiti istog.
Toba je poprilično skupa i ne bi htjela eksperimentirati, pa ako netko ima nešto provjereno za preporučiti, pls:D

-honey-
28.05.2012., 15:20
Imam nekoliko bijelih stvari koje sam arielom i kad se to osušilo skužila sam da mi je ostala poneka sitna crvena ili plava točkica, vjerojatno se prašak nije rastopio nego pofarbao robu. S čim to ide dolje, ako uopće ide - btw te stvari se peru do 30 stupnjeva, tako da iskuhavanje ne dolazi u obzir, a ni vanish nije riješio problem-tnx :D

evelyn adair
28.05.2012., 22:05
kupila sam super super crne hlače - ali nakon dvadeset minuta one su prepune mucica. :/ guglam i guglam, ali ne mogu naći pravo rješenje. ako neka od vas zna tajnu, bila bih jako zahvalna.

Spejs
28.05.2012., 23:39
Mislis mucica od druge odjece? Mrrrzim to. Jednu crnu kosulju sam zauvijek pospremila koliko god bila krasna jer se sve vidi na njoj. I imam jednu krasnu vestu koja ostavlja mucice po svemu :(

I nemam rjesenje ni za jedno :504:

Dorée
29.05.2012., 01:50
čime skinuti mrlju od pudera?
jedna je na košulji, druga na čipkastoj haljini :ne zna:

Elöise
29.05.2012., 07:40
Meni puder odlazi s onim dm-ovim sapunom protiv mrlja, Denk mit marka. Izgleda kao obični sapun, čisti sve - od krvi, masnih mrlja, pudera, kemijske, trave... Već ga ovdje nebrojeno puta spominjem. :D

evelyn adair
29.05.2012., 09:01
Mislis mucica od druge odjece? Mrrrzim to. Jednu crnu kosulju sam zauvijek pospremila koliko god bila krasna jer se sve vidi na njoj. I imam jednu krasnu vestu koja ostavlja mucice po svemu :(

I nemam rjesenje ni za jedno :504:

ma da.

pokupe doslovno sve kroz što prođem, ne mogu vam to ni opisati. jučer sam ih izvadila iz vešmašine (gdje je bio isključivo crni veš, s odrezanim etiketama) - i one su pune bijelih mucica. :facepalm:

emanca
29.05.2012., 09:13
da podijelim kako se rješavam svih mrlja, uključujući i onih s bebske odjeće bez da namočim svoje damske rukice :D

upalim mašinu, čekam 10ak minuta da natopi odjeću vodom i detergentom, onda je ugasim (na stand by) da se toća i nakon nekih pola sata opet upalim mašinu

Dorée
29.05.2012., 16:57
Meni puder odlazi s onim dm-ovim sapunom protiv mrlja, Denk mit marka. Izgleda kao obični sapun, čisti sve - od krvi, masnih mrlja, pudera, kemijske, trave... Već ga ovdje nebrojeno puta spominjem. :D

hvala ti, kupujem :D

Holly G.
29.05.2012., 23:50
Da,taj sapun je stvarno dobar,sve odlazi s njim.:)

ryell
30.05.2012., 01:27
Pitala sam na stanovanju tam al nema odgovora... Dakle, ima netko pojma kako odstraniti zute fleke na mjestu pazuha, na bijeloj majici?
Mudro koristim ono zlo od dezodoransa koje ne ostavlja tragove, ali dragi ne. I sad su te fleke bez obzira na namakanje i pranje stalno tamo. Jednom sam negdje procitala da se s necim treba namazati, al nemam pojma s cim... Help :D

emanca
30.05.2012., 06:29
Pitala sam na stanovanju tam al nema odgovora... Dakle, ima netko pojma kako odstraniti zute fleke na mjestu pazuha, na bijeloj majici?
Mudro koristim ono zlo od dezodoransa koje ne ostavlja tragove, ali dragi ne. I sad su te fleke bez obzira na namakanje i pranje stalno tamo. Jednom sam negdje procitala da se s necim treba namazati, al nemam pojma s cim... Help :D

izmrviti aspirin i izmiješati ga s vodom - u tu otopinu potopiti dio odjeće sa žutom mrljom i ostaviti 2-3 sata. nakon toga isprati i oprati u mašini

Maraizam
30.05.2012., 10:19
Imam neki komad bijelog zlata, al bi htjela da sjaji. Izgleda kao da je star 10000 godina. Probala sam s sodom bikarbonom, šta mogu još pokušati?

Kuzerica
30.05.2012., 10:21

Znoj

U vodu dodajte bijeli ocat, neka malo odstoji pa isplahnite.

:mig:

Elöise
30.05.2012., 11:38
Imam neki komad bijelog zlata, al bi htjela da sjaji. Izgleda kao da je star 10000 godina. Probala sam s sodom bikarbonom, šta mogu još pokušati?

Hoćeš reći da si ribala sodom i da nije uspjelo? To mi je prvi glas. Ali probaj s morskom vodom. Stavi nakit u zdjelicu, prelij vodom, ostavi preko noći i onda dobro isperi običnom vodom. Meni uspjeva svaki puta. :mig:
Ako ni to ne uspije, odnesi kod zlatara na čišćenje. :D Nije tako skupo, oni ispoliraju pa je kao novo.

pastirica007
30.05.2012., 12:26
kupila sam super super crne hlače - ali nakon dvadeset minuta one su prepune mucica. :/ guglam i guglam, ali ne mogu naći pravo rješenje. ako neka od vas zna tajnu, bila bih jako zahvalna.

ja sam bila prala samtene hlačice od bebe tamno plave (okrenula ih u pranju), a kad sam ih izvadila vani one su bile sve pune bijelih mucica, ko da su se prale sa papirnatom maramicom, i nikao to nije htijelo otići dole.
i onda sam kupila kao neki aparatić za skidanje mucica s odjeće.
koštao je jeftino, radi na baterije, pokupi sve sa odjeće u spremnik, i onda ga očistiš, i baciš mucice u kantu.
bio je u lidlu za kupiti prije nekic cca pol godine, ne znam di ga ima još za kupiti, al je prava stvar.

ryell
30.05.2012., 12:46
Znoj

U vodu dodajte bijeli ocat, neka malo odstoji pa isplahnite.

:mig:

Hvala na (oba) odgovora.
Bijeli ocat, jel' to alkoholni? (ne konzumiram ništa osim kvasine i balsacima, pa ne znam razlikovati ove ostale)

Kuzerica
30.05.2012., 12:53
ja ne znam al kazu kolegice da je bijeli alkoholni

ajde ti pitaj neke iskusne domacice da budemo sigurni pa javi :mig:
ovo danas pise na net.hr-u pa sam te se sjetila

ryell
30.05.2012., 13:19
Pa hvala :) provjerila, je, bijeli je alkoholni.

GothicRomance
01.06.2012., 17:27
Bok :)
Imam jedan poprilicno frustrirajuci problem. Ne mogu se nikako rijesit smrada od znoja na dijelu majice koji dodje ispod pazuha. Imam problem sa znojenjem i nikakvi dezici mi ne djeluju duze od sat vremena pa se usmrdim. Uglavnom, majice perem na 40 jer mi je bed ih prat na vise da se ne izlizu. Majice su pamucne i koristim i praskasti i tekuci deterdjent. Imate neku ideju kao se rijesit tog smrada s rukava majica? Pocela sam bacat majice nakon par koristenja jer to stvarno nije normalno :(.

emanca
01.06.2012., 17:36

kaže moja knjiga malih savjeta - zlato se čisti u laganoj otopini sapunice (:confused:) ili u blagom alkoholu (:confused: - to je valjda mali pelin)

ako je zlato staro i izgubilo je sjaj, očistiti prerezanom polovicom luka. ne ispirati pod vodom, nego samo ispolirati mekom krpom

hlebinka
01.06.2012., 17:50
Ne znam kako vam se da gnjaviti s lukom, morskom vodom i sl. Ima u Višeslavoj ulici kod džamije specijalizirani dućan sa sredstvima za poliranje. Tamo sam našla krpice za srebro i odlične su mi, mislim da sam i u dm-u vidjela nešto slično :misli:

pastirica007
02.06.2012., 08:09
Imam jedan poprilicno frustrirajuci problem. Ne mogu se nikako rijesit smrada od znoja na dijelu majice koji dodje ispod pazuha. Imam problem sa znojenjem i nikakvi dezici mi ne djeluju duze od sat vremena pa se usmrdim. Uglavnom, majice perem na 40 jer mi je bed ih prat na vise da se ne izlizu. Majice su pamucne i koristim i praskasti i tekuci deterdjent. Imate neku ideju kao se rijesit tog smrada s rukava majica? Pocela sam bacat majice nakon par koristenja jer to stvarno nije normalno :(.

stavljaj pod svoj pazuh kreme protiv smrada od znojenja, dovoljno ti je jednom tjednom se namati, tako će ti se majice manje usmrđivati.
a one koje su već usmrđene, operi u mašini na 40, ali stavi umjesto umekšivaća alkoholni ocat sa 20-tak kapi eteričnog ulja.
ubija smrad.
a sa praškom pomješaj malo oxy wanish detrđenta.
i taj wanish utrljaj na rukave i pazuhe majice prije nego ih staviš u mašinu.

luanalu
02.06.2012., 21:07
Drage moje, zamoljena sam, a i mene zanima da li je netko koristio nešto za skidanje tzv. staračkih pjega. Čula sam za limun, ali navodno nije baš nešto. Ako netko zna za nešto dobo, provjereno i efikasmo, molila bi da podjeli s nama.
Hvala unapred.

GothicRomance
03.06.2012., 13:24
stavljaj pod svoj pazuh kreme protiv smrada od znojenja, dovoljno ti je jednom tjednom se namati, tako će ti se majice manje usmrđivati.
a one koje su već usmrđene, operi u mašini na 40, ali stavi umjesto umekšivaća alkoholni ocat sa 20-tak kapi eteričnog ulja.
ubija smrad.
a sa praškom pomješaj malo oxy wanish detrđenta.
i taj wanish utrljaj na rukave i pazuhe majice prije nego ih staviš u mašinu.

probala sam te neke kreme. i one i DMa i one iz ljekarne i nist nisu napravile. trenutno imam 4 dezica koje koristim i sa svakim vec nakon sat vremena smrdim. pazusi su mi vec dosta iziritirani od stalnog pranja. probala sam sve dezice, roll onove, stickove, kristalno kamenje koji postoje u DMu za kupit. probala sam i hrpu stvari iz ljekarne od perspirexa do eucerina, vichya i drugih i nist ne pomaze protiv smrada. radila sam i ljecnicke pretrage i svi nalazi su mi savrseni. tako da izgleda da se moram pomirit s tim. najgore mi je kad netko misli da se ne perem zbog smrada. a ja se tusiram 2 puta dnevno (bavim se i sportom) i jos cesto se samo operem ispod pazuha...

hvala na savjet u vezi octa. svakako cu ga isprobati :).

Spejs
03.06.2012., 14:56
probala sam te neke kreme. i one i DMa i one iz ljekarne i nist nisu napravile. trenutno imam 4 dezica koje koristim i sa svakim vec nakon sat vremena smrdim. pazusi su mi vec dosta iziritirani od stalnog pranja. probala sam sve dezice, roll onove, stickove, kristalno kamenje koji postoje u DMu za kupit. probala sam i hrpu stvari iz ljekarne od perspirexa do eucerina, vichya i drugih i nist ne pomaze protiv smrada. radila sam i ljecnicke pretrage i svi nalazi su mi savrseni. tako da izgleda da se moram pomirit s tim. najgore mi je kad netko misli da se ne perem zbog smrada. a ja se tusiram 2 puta dnevno (bavim se i sportom) i jos cesto se samo operem ispod pazuha...

hvala na savjet u vezi octa. svakako cu ga isprobati :).

U dm-u imas ulje čajevca koji ima antibakterijsko djelovanje, možda da probaš s njime prati pazuhe? naravno ne samo ulje, već ga razmutiš u nečenu pa makar prije spavanja staviš? I pazi da ne dođe u kontakt s dragocjenim majicama, obuci neku staru.

GothicRomance
03.06.2012., 15:14
U dm-u imas ulje čajevca koji ima antibakterijsko djelovanje, možda da probaš s njime prati pazuhe? naravno ne samo ulje, već ga razmutiš u nečenu pa makar prije spavanja staviš? I pazi da ne dođe u kontakt s dragocjenim majicama, obuci neku staru.

a gdje stoji to ulje? kod kozmetike ili na nekim drugim policama? i s cim bih to mogla razmutit? vodom obicnom? i sta ona? s tim se operem prije spavanja ispod pazuha i nist ne nanosim na to? ispricavam se na mozebitnim glupim pitanjima, ali nemam pojma stvarno :D.

Maremonti
03.06.2012., 20:29
U DM vise nemaju kvalitetno ulje cajevca. Kupi neko kvaliteno ulje cajevca, palmarose i lavande i ukapaj po nekoliko kapi od svakoga u jabucni ocat na to dolij mlake vode, tocaj 5 minuta sake i 10 minuta stopala i nakon nekoliko dana ce se polako smanjivati znojenje. Djeluje za dishidrozu provjereno a moglo bi iza za ovo tvoje. Savjet lijecnika prijateljici koja ga siri dalje. Meni pomoglo. U pocetku moras mjesec dva to raditi redovno jednom dnevno, potom rjede, jednom dvaput tjedno.

Za fleke i smrad uzmi u DM njihov prasak u kantici, skida mrlje na 40, zelena kantica.

GothicRomance
03.06.2012., 21:20
Pretpostavljam da onda to moram kupiti u ljekarni. Samo pazuhe bas i ne mogu tocat :D. Mogla bi neku gazu natopljenu s tim stavit na pazuhe pa nek stoji kolko treba. Mrlje mi nisu problem, al nisam znala da ce ti preparati za mrlje skinut i miris.

Hvala puuuuno na savjetima :)

chalica
04.06.2012., 12:31
cure,žene,ne znam dali je netko već pitao, no znate li kako da skinem sa kožne jakne pošarano kemijskom?

andreic
16.06.2012., 09:18
curke ne stignem čitat cijelu temu pa se ispričavam ak je već unaprijed odgovoreno, uglavnom sestra je ofarbala svu robu s rozim trapkama :D i sad nam terba pomoć kak to skinut? mislim čak nisu ostale ni ružne fleke nego se sve obojalo u svijetlo rozo al svejedno to nije ono što želimo :) prale smo već s onim maramicama za skupljanje boje i s venishem za mrlje i to naravno nije pomoglo, nešto sam čitala da postoji neki domestos za rublje koji je dobar? jel probao to tko? jel uništava odjeću?

čimičanga
17.06.2012., 09:00
Molim savjet
čime oprati fleku od Jagermaistera sa satenske haljine ?

Haljinu još nisam ničim prala, da li uopće se zezat samostalno ili odnjet na kemijsko?
Pošto nemam baš iskustva s kemijskim čitala sam na netu cjenike nekih čistionica - mislim da bi bilo 150kuna što mi je nažalost puno previše :(

potrosachica
19.06.2012., 06:35
Drage moje domaćice :mig:

da li možete reći kako oprati platno na espadrilama (hilfigericama). Znači ne onaj dole donji dio, nego onu krpu gore. Nemam neke velike mrlje, nego jednostavno od nošenja, prašine obične.

Unaprijed se zahvaljujem!

:kava:

M-A-M
19.06.2012., 10:00
Kako oprati suknju od antilop kože? Smije li se prati s vodom?

Spejs
19.06.2012., 19:52
Ja bi espadrile četkicom i praskom, ako su bijele i malo sode bikarbone.

A antilop suknju mislim da smiješ vodom ali ne ribati ničim, samo nježno.

Dorée
19.06.2012., 21:13
Čime skinit mrlju od sapuna, izblijedio mi je dio na kojem je bio sapun, jer nisam odmah isprala.:ne zna:

Spejs
19.06.2012., 21:21
Sapun se skida vodom, ali ako je izblijedilo ostaje ti samo farbanje.

divinica
23.06.2012., 15:28
pomagajte

na bijeloj kožnoj torbi-čak mislim da je prava koža su mi ostale neke plave crte, i pokušala sam i sa sodom, acetonom, alkoholom čak i domestosom oprati i nejde. čime da to skinem??

Mimix
24.06.2012., 17:22
pozdrav,

kako da se riješim mrlje od smole na trapericama?

hvala.

mali_vrh
25.06.2012., 12:30
mrlje od lubenice? bijela pamučna haljina, natrljala ju danas onim ariel gelom koji mi inače sve skida i oprala na 60 ali nije otišlo :503:

ima ko kakvu bolju ideju? :ne zna:

Tipkica
27.06.2012., 13:30
Čime bi mogla oprat ručnike od baby ulja ? Imam jedan ručnik cca godinu dana, povremeno se poslije tuširanja namažem baby uljem (1-2 puta tjedno), i sad nakon god. dana ručnik mi ima neki čudni miris...ko po užeglom ulju i nekako slabo upija :o
Taj ručnik ne opkuhavam jer je šareni....jel mu ima spasa il leti u koš za smeće ?

Možda da ga namocim u Čarli ili nešto za otapanje masnoće :misli: :ne zna:

Varla
27.06.2012., 13:34
smola se da skinuti uljem. baby uljem ili onim obicnim za kuhanje, svejedno. postrugati koliko ide, ostatak malo natopiti u ulju i ostaviti da malo odstoji dok ulje ne razgradi smolu. a ulje je kasnije lako ukloniti ili sa onim profi pizdarijama za fleke, ili moze i cilit za kuhinju ili nesto tome slicno. :)

...za lubenicu nisam sigurna, ali s tim ariel gelom bas i nemam neka dobra iskustva. ali, ako je haljina bijela i pamucna, mozes staviti malo izbjeljivaca na mrlju. eventualno prije toga probaj sa necim manje agresivnim tipa soda bikarbona i vruca voda, mozda ode.

sUmEr
27.06.2012., 13:41
Kako bi i čime mogla posvjetliti traperice. Sada im je boja tamno plava, a ja bi da su malo svjetlije jer ne volim takvu tamnu boju jeansa.Model mi je super i dobro mi stoje, a samo mi stoje u ormaru. Ima li tko kakvu ideju? Ono sto se nekada radilo sa domestosom ne zelim probati jer znam da hlace ispadnu sarene,a i ne zelim da jako posvjetle. Da li je to moguce ikako izvesti?

ik37
30.06.2012., 18:12
Kupila sam neke crne traperice i imaju užasno jak onaj tvornički miris. Čak i nakon 2 pranja miris je još tu, uz omekšivač. Imate li neki savjet kako ga se mogu riješiti jer ovako mi je skoro nemoguće nositi hlače, miris je toliko jak da me glava zaboli dok ih nosim.

sidora
04.07.2012., 16:17
kupila nove cipele i skripe. any idea? koza i devina dlaka

Coco Vanilla
04.07.2012., 17:17

Jesi probala "prirodni dezić" ?
1 žica sode bikarbone
1 žlica gussnela ili gustina (da, ono za kolače:mig:)
maslinovog ulja (od oka, toliko da dobiješ gustu smjesu)

Time se namažeš ispod pazuha, kao da nanosiš dezić... Mene je spasilo jer ne smijem koristiti dezodorans! Probaj, ne smrdiš, nema nikakav miris, točnije! :mig:

Flare
07.07.2012., 23:33

Evo kako ja to rješavam :) Namočim majicu, uzmem sapun(koristim isključivo prirodne biljne sapune iz dm-a,iako možeš i sa običnim sapunom- nisam probala s tekućim jer ih nikako ne volim) i utrljam po dijelu majicu koji ide pod pazuh :D isperem i ubacim u mašinu ili u malo omekišivača,ovisi ako ima još koji flek ili nešto drugo. Meni to pomaže :)

Sniffy
08.07.2012., 11:19
izvukla mi se očica na haljini :(

a nova je i tek sam ju jednom nosila ( i ne mogu je zamijeniti naravno)

i sad ju moram baciti :( a ne želiiiim :mama:

ima li spasa? :tuzni: