PDA

View Full Version : Rad na brodu / cruiseru - skupna tema

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

Stingray
04.08.2012., 19:58
opop, jel ima nekih iz hootersa tamo da su putnice??? :cerek:

Ova je prije iz McDonaldsa, ali nije na meni da sudim :)
Jos je putovanje dobila na nekoj nagradnoj igri...

pijanecX
04.08.2012., 23:40
Ova je prije iz McDonaldsa, ali nije na meni da sudim :)
Jos je putovanje dobila na nekoj nagradnoj igri...

evo ovako, ako zbilja odem na brod a brijem da valjda budem, upoznat ću neku amerikanku i vodim je u las vegas u elvisovu kapelicu da je ženim...čisto onako iz fore ko na filmu :kava:

Garofeeder
05.08.2012., 03:30
:O

I to još s Amerikankom!! Pa zbog njih je i nastala stroga zabrana miješanja posade i putnika :rofl:

Ili je to ipak samo neformalni dio ponude o kojem poslodavac 'nista ne zna' :zubo:

redrose3
05.08.2012., 09:08
zanima me oni koji su išli na cruise gdje ste polagali taj safety trening?i kolko vas je koštao?

redrose3
10.08.2012., 13:45
hi..može li netko il bolje ima li netko savjet..info koju kompaniju odabrati?što mislite tj.iskustva sa Ibero i Costa kompanijama?
dobivam povratnu info da su najbolje Azamara, Oceania, Crystal..japanski kruzeri pogotovo..samo kako upast tamo?
izrazito me to vuče baš jako..recimo shop il slično jer bih htjela upoznat nove ljude, vidjet nešto i upoznat sebe prvenstveno...a opet da nešto i zaradim...ima netko savjet kako da uz minimalno ulaganja u najkraćem roku budem na kruzu kao shoppie npr...i da prešla sam 34 godine..spikam english, german italian and a bit of spanish...gledam na ovo kao i priliku da pobijdeim depru, strahove i nadjem upoznam novu sebe...
anybody :)

teta iz blizine
11.08.2012., 01:30
:) ako kaj saznas pliz javi hi..može li netko il bolje ima li netko savjet..info koju kompaniju odabrati?što mislite tj.iskustva sa Ibero i Costa kompanijama?
dobivam povratnu info da su najbolje Azamara, Oceania, Crystal..japanski kruzeri pogotovo..samo kako upast tamo?
izrazito me to vuče baš jako..recimo shop il slično jer bih htjela upoznat nove ljude, vidjet nešto i upoznat sebe prvenstveno...a opet da nešto i zaradim...ima netko savjet kako da uz minimalno ulaganja u najkraćem roku budem na kruzu kao shoppie npr...i da prešla sam 34 godine..spikam english, german italian and a bit of spanish...gledam na ovo kao i priliku da pobijdeim depru, strahove i nadjem upoznam novu sebe...

SeaPrincess
11.08.2012., 12:21
hi..može li netko il bolje ima li netko savjet..info koju kompaniju odabrati?što mislite tj.iskustva sa Ibero i Costa kompanijama?

Morala bi probati direktno kontaktirati kompanije - Azamara je dio Royala a oni svih zapošljavaju direktno preko uredu u Miamiu, naši agenti nemaju pristup tamo :) Naši ljudi većinom plove na Carnivalu i Royalu (Azamara, Celebrity Cruises itd.).

Uglavnom, preko naših agenata su ti šanse iznimno slabe, oni većinom recruitaju mlade ljude do 30 godina kada se radi o entry level positions. Obzirom da govoriš dosta jezika, trebala bi pokušati aplikacirati direktno na cruise ship kompanije, možda upali. Sretno ;)

redrose3
11.08.2012., 15:18
Morala bi probati direktno kontaktirati kompanije - Azamara je dio Royala a oni svih zapošljavaju direktno preko uredu u Miamiu, naši agenti nemaju pristup tamo :) Naši ljudi većinom plove na Carnivalu i Royalu (Azamara, Celebrity Cruises itd.).

Uglavnom, preko naših agenata su ti šanse iznimno slabe, oni većinom recruitaju mlade ljude do 30 godina kada se radi o entry level positions. Obzirom da govoriš dosta jezika, trebala bi pokušati aplikacirati direktno na cruise ship kompanije, možda upali. Sretno ;)

tks na odgovoru.pokušala sam tražit direct ali me uvijek vraća na agente..za Azamaru sam čula da nema šanse da apliciraš već da oni zovu i biraju one koji su the best se pokazali u sestrinskoj kompaniji....il odmah u startu zbog godina ne mogu aplicirati...a za Costu i Ibero nisam čula baš neke pohvale zato čačkam drugu kompaniju ..i trošak mi se tu penje do 2000 eur cca..

kaktus809
12.08.2012., 21:47
Koja sve zanimanja u našim agencijama nude za kruzer Carnival ?

Valentinakrizan
13.08.2012., 22:21
ciao svi..
mozda vam mogu pomoci, jer ionako radim da pomognem ljudima da odu na brod,,
pomazem za shop i spa...shop kompanija Starbord i Spa Steiner//
oni rade sa svim komapnija za turisticke brodove.
i sama sam radila 6 godina kao manager u spa,,,iskustvo je vrhunsko, al svako si brodski zivot na svoj nacin stvara..

Vidim da ima dosta pitanja,,pa pitajte me, ja vam odgovaram :)

redrose3
14.08.2012., 08:53
bok

mene zanima dal se uspije odmorit? i koliko se maximum radi u shopu dnevno?jel u komadu il pretpostavljam rascjepkano?koliko je osoba u kabini?kolko je lova za shop?koje su kompanije cruiser medju boljima za raditi?nisam baš čula naj stvari za Costu i Ibero pa zato pitam..

hvala :)

Lak
14.08.2012., 09:15
Ima vas tu dosta koji ste izgubljeni i nemate prave informacije u vezi kruzera, pa da vam skratim muke i nedoumice, evo najbolji forum vezan uz kruzere i tamo ćete pronaći sve važno.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php

Posebno predlažem pročitati Dnevnike jednog zaposlenog konobara u restoranu na kruzeru, odlično pisan dnevnik u sve najsitnije detalje, pa će biti odgovorena mnoga pitanja koja sam pročitao na zadnjim stranicama.
Nalazi se na podforumu: Brodske rutine i snalaženje na brodu; ima za sad 5 poglavlja, prvi se zove Knjiga "Ugovor", Prvo Poglavlje - Hladan Čelik itd.

angel1986
14.08.2012., 12:56
moj jako dobar frend je išao raditi na kruzer, oduševljen je. kaže da se naradio ko konj, plaća u početku lošija, s vremenom kako napreduješ ti povisuju. i sad ide opet za mjesec dana i kaže da jedva čeka.

redrose3
16.08.2012., 10:56
ja iskreno nisam pametna što reć...nać bolju kompaniju i upast je jako teško..Costa slovi medju lošijima..neke kompanije imaju limit godina..Harding B. su me odbili...baš ne vidim svijetle točke u lifeu općenito

BrownEyes Girl
21.08.2012., 14:30
ja iskreno nisam pametna što reć...nać bolju kompaniju i upast je jako teško..Costa slovi medju lošijima..neke kompanije imaju limit godina..Harding B. su me odbili...baš ne vidim svijetle točke u lifeu općenito

ej,
ja sam poslala e-mail EP-u i odgovorili su mi da im pošaljem CV na engleskom , kopiju putovnice i sliku.
dali ti možda znaš dal su troškovi veliki za ići na brod i otprilike kolika je plaća za sobarice. :503:

castor8
21.08.2012., 15:10
ej,
ja sam poslala e-mail EP-u i odgovorili su mi da im pošaljem CV na engleskom , kopiju putovnice i sliku.
dali ti možda znaš dal su troškovi veliki za ići na brod i otprilike kolika je plaća za sobarice. :503:

to svima posalju.

troskovi za otic ti variraju, recimo da je maksimalno 1500 eura.
nema generalnog odgovora, to ti ovisi od kompanije do kompanije.
no cabin steward ne mozes dobit u prvom ugovoru, ljudi koji su bili kazu da bude eventualno od treceg ugovora ako se pokazes odlican kao assistant cabin steward.
a place okvirno:
assistant cabin steward: 1200 - 1500 USD
cabin steward: 1800 - 2200 USD

redrose3
21.08.2012., 16:25
ej,

evo vidim da ti je već odgovoreno...meni troškovi dolaze više..kad sam stavila na papir oko 2000 eur..nisam još krenula u to...razmišljam i razmišljam...bojim se da sam pala u neku depresiju...ima li netko da je tu bio u depri panične napadaje imao a da ga je cruiser preporodio?

castor8
21.08.2012., 19:00
evo vidim da ti je već odgovoreno...meni troškovi dolaze više..kad sam stavila na papir oko 2000 eur..nisam još krenula u to...razmišljam i razmišljam...bojim se da sam pala u neku depresiju...ima li netko da je tu bio u depri panične napadaje imao a da ga je cruiser preporodio?

jel mozes ukratko napisat po stavkama kako si dosla do te cifre? jer to je previse.
naravno, puno ovisi o tome iz kojeg porta kreces(jedna od skupljih kombinacija je iz floride sto ide nekad preko royal-a). neke kompanije placaju troskove puta.
dosta je tu mogucnosti.

BrownEyes Girl
21.08.2012., 22:13

hvala ti.. ah, sad stvarno više neznam kaj da radim :ne zna:.

BrownEyes Girl
22.08.2012., 18:40
to svima posalju.

troskovi za otic ti variraju, recimo da je maksimalno 1500 eura.
nema generalnog odgovora, to ti ovisi od kompanije do kompanije.
no cabin steward ne mozes dobit u prvom ugovoru, ljudi koji su bili kazu da bude eventualno od treceg ugovora ako se pokazes odlican kao assistant cabin steward.
a place okvirno:
assistant cabin steward: 1200 - 1500 USD
cabin steward: 1800 - 2200 USD

meni su rekli da mogu odmah.
a ti imaš iskustva s radom na brodu?

castor8
22.08.2012., 19:48
meni su rekli da mogu odmah.
a ti imaš iskustva s radom na brodu?

sto da mozes odmah?

nemam nazalost al prije navedeni forum ti je "zlatna koka" za informacije iz prve ruke od iskusnih ljudi po tom pitanju

BrownEyes Girl
22.08.2012., 20:59
sto da mozes odmah?

nemam nazalost al prije navedeni forum ti je "zlatna koka" za informacije iz prve ruke od iskusnih ljudi po tom pitanju

pa odmah mogu dobiti ugovor za cabin steward.
neznam onda.

spooky_
22.08.2012., 21:26
ej,

Evo da ti ja napisem informaciju iz prve ruke.. Zavrsila sam ugovor prije par mjeseci, isla sam preko EP-a i troskovi su mi sve skupa bili 2000 eura s tim da sam imala placenu kartu od strane kompanije. Radila sam kao housekeeping stewardess i placa mi je bila fixna $2800 + tip (koji dobijes ako te gosti stvarno vole jer nisu bili obavezni platiti, ja sam imala minimum $200 tjedno). U agenciji su mi rekli da idem kao trainee stewardess (one imaju placu $1400) ali kad sam dosla na brod jedina sam od cura koje su tad dosle dobila ugovor kao cabin stewardess/room service. Radila sam sama bez icije pomoci. Druge cure su ostale trainee skoro pa cijeli ugovor. Nadam se da sam ti bar malo pomogla.. :mig:

redrose3
22.08.2012., 21:30
jel mozes ukratko napisat po stavkama kako si dosla do te cifre? jer to je previse.
naravno, puno ovisi o tome iz kojeg porta kreces(jedna od skupljih kombinacija je iz floride sto ide nekad preko royal-a). neke kompanije placaju troskove puta.
dosta je tu mogucnosti.

ovako...
dakle idemo redom iako sam već pisala...liječnički nekih 150 eur (refundiraju ako se ostane svih 6 mj), visa nekih 500 ak kuna, safety trening -potreban za Cost u i Ibero-kompanije koje su mi ponudjene ( u Budimpešti je 300 eur a u RI oko 6000 kn s tim da za Budimpeštu treba još prijevoz smještaj i hran az avikend da se to položi-dakle nijee smao 300 eur nego više....)depozit komopaniji oko 400 eur koji se vraća ako se ostane 6 mj. a ako se ode prije-s tim kompanija plaća kartu za natrag, uniforma 100 usd, karta da odredišta nekih 500 usd-ovisi ali tu negdje i provizija agenciji 350 eur...s tim da ima trčkaranja malo...ako se ostane svih 6 mjeseci naravno je manje ..ali u startu eto ...pisala je jedna osoba već da je došlo negdje oko 2000 eur do trena kad se našla na brodu..otprilike gore dole tu negdje..nije malo...lova fiksno 500 usd plus provizija..maksimum sveukupno do 1000-1200 usd za mjesec dana..

sigurno ovisi i preko koje se agencije ide...iz Srbije mi se nisu javili.možda zbog godina..jer dosta agencija uzima u obzir samo do 30 ..Norvežani do 27..a neću bilo što.isključivo shop ako idem u tu avanturu već jer sve ovo drugo tipa konobarenje i sobarenje-navodno je jako teško...

redrose3
22.08.2012., 21:33
Evo da ti ja napisem informaciju iz prve ruke.. Zavrsila sam ugovor prije par mjeseci, isla sam preko EP-a i troskovi su mi sve skupa bili 2000 eura s tim da sam imala placenu kartu od strane kompanije. Radila sam kao housekeeping stewardess i placa mi je bila fixna $2800 + tip (koji dobijes ako te gosti stvarno vole jer nisu bili obavezni platiti, ja sam imala minimum $200 tjedno). U agenciji su mi rekli da idem kao trainee stewardess (one imaju placu $1400) ali kad sam dosla na brod jedina sam od cura koje su tad dosle dobila ugovor kao cabin stewardess/room service. Radila sam sama bez icije pomoci. Druge cure su ostale trainee skoro pa cijeli ugovor. Nadam se da sam ti bar malo pomogla.. :mig:

kakva su iskustva na tom poslu? sati rada?težina posla?koliko imaš godina?dal si imala prethodog takvog iskustva na kopnu?i dal ima starijih cura 34/35 godina da dolaze po prvi put?

tks :)

BrownEyes Girl
22.08.2012., 21:42

i kak ti je bilo? dali ideš opet? i dali savršeno pričaš engleski jezik?

spooky_
22.08.2012., 21:46
kakva su iskustva na tom poslu? sati rada?težina posla?koliko imaš godina?dal si imala prethodog takvog iskustva na kopnu?i dal ima starijih cura 34/35 godina da dolaze po prvi put?

tks :)

Uh najtezi posao na brodu, pitaj koga hoces.. Ja sam radila od 6:30 ujutro do 14h pa onda opet od 17:30-22:00. Svaki, ajmo reci, treci dan sam radila sa samo 1,5h pauze. Kad je embarkation day onda se radi po cijeli dan (bez pauze)..znaci na nogama si doslovno od 6 ujutro do 22 navecer. Imam 28 godina i nisam imala nikakvog slicnog iskustva prije. Cura je bilo svakakvih..od onih mladih na pocetku 20-ih do zena u 40-ima, samo nisam se previse raspitivala dali im je to prvi ugovor tako da ti to ne mogu reci..

BrownEyes Girl
22.08.2012., 21:52
Uh najtezi posao na brodu, pitaj koga hoces.. Ja sam radila od 6:30 ujutro do 14h pa onda opet od 17:30-22:00. Svaki, ajmo reci, treci dan sam radila sa samo 1,5h pauze. Kad je embarkation day onda se radi po cijeli dan (bez pauze)..znaci na nogama si doslovno od 6 ujutro do 22 navecer. Imam 28 godina i nisam imala nikakvog slicnog iskustva prije. Cura je bilo svakakvih..od onih mladih na pocetku 20-ih do zena u 40-ima, samo nisam se previse raspitivala dali im je to prvi ugovor tako da ti to ne mogu reci..

nekako više nisam ni sigurna dal bih uopće išla na brod.
nije mi problem raditi, ali želim da je to kolko tolko ok plaćeno. i da mi se od prve plaće povrate bar potrošeni novci.:(

spooky_
22.08.2012., 21:54
i kak ti je bilo? dali ideš opet? i dali savršeno pričaš engleski jezik?

Meni je bilo super jer sam si nasla svoju bolju polovicu :cerek: Hehe sad ozbiljno - isla sam s jednim ciljem a to je zaraditi i ustediti sto vise novaca za neke svoje daljnje planove. Znala sam sta me ceka i da cu raditi kao zadnja budala 6 mjeseci ali sve se da izdrzati ako znas za cega to radis. Engleski mi je perfektan i mislim da je to jedini razlog sto su me odmah stavili kao cabin stewardess jer tu moras dosta komunicirati s gostima.. Ne vracam se vise na brod jer sam se preselila u USA s deckom i sad gledam kako da si rijesim radnu vizu.

redrose3
22.08.2012., 21:58
Meni je bilo super jer sam si nasla svoju bolju polovicu :cerek: Hehe sad ozbiljno - isla sam s jednim ciljem a to je zaraditi i ustediti sto vise novaca za neke svoje daljnje planove. Znala sam sta me ceka i da cu raditi kao zadnja budala 6 mjeseci ali sve se da izdrzati ako znas za cega to radis. Engleski mi je perfektan i mislim da je to jedini razlog sto su me odmah stavili kao cabin stewardess jer tu moras dosta komunicirati s gostima.. Ne vracam se vise na brod jer sam se preselila u USA s deckom i sad gledam kako da si rijesim radnu vizu.

uuu great..baš great..da ti se to poklopilo....kakav ti se čini posao u shopu?..
svjesna sam da je i dosta para za iskeširati u startu ali opet nikad ne znaš kakav se put može otvorit..koga može upoznat..npr kao ti bolju polovicu....total new life...promjena...

spooky_
22.08.2012., 22:11
uuu great..baš great..da ti se to poklopilo....kakav ti se čini posao u shopu?..
svjesna sam da je i dosta para za iskeširati u startu ali opet nikad ne znaš kakav se put može otvorit..koga može upoznat..npr kao ti bolju polovicu....total new life...promjena...

Hvala :mig: Shop mi se cini super (radno vrijeme im je super - kad je brod u luci ne smijes raditi zbog poreza ali kad plovi radis cijeli dan sto nije strasno jer ne radis nista fizicki tesko). Samo dobiti posao u shopu je veliki problem jer uglavnom zaposljavaju cure kojima je engleski prvi jezik (sve su ti to cure iz Amerike, Canade, Australije, UK i South Africe). Ja ti savjetujem da odes jer ipak imas 34-35 godina i garant nikakvog normalnog posla u Hrvatskoj, prihvati bilo kakav posao za pocetak a kad upadnes na neku kompaniju lako ti se prebaciti s jedne pozicije na drugu ili cak s jednog broda na drugi jer ces ipak imati iskustva a onda se godine ne gledaju vise.

redrose3
23.08.2012., 00:07
Hvala :mig: Shop mi se cini super (radno vrijeme im je super - kad je brod u luci ne smijes raditi zbog poreza ali kad plovi radis cijeli dan sto nije strasno jer ne radis nista fizicki tesko). Samo dobiti posao u shopu je veliki problem jer uglavnom zaposljavaju cure kojima je engleski prvi jezik (sve su ti to cure iz Amerike, Canade, Australije, UK i South Africe). Ja ti savjetujem da odes jer ipak imas 34-35 godina i garant nikakvog normalnog posla u Hrvatskoj, prihvati bilo kakav posao za pocetak a kad upadnes na neku kompaniju lako ti se prebaciti s jedne pozicije na drugu ili cak s jednog broda na drugi jer ces ipak imati iskustva a onda se godine ne gledaju vise.

tks ...nudi mi se Costa ali nisam prihvatila zasad jer je medju lošim kompanijama.vidjet ću ako mi ponude drugu kompaniju....kad radiš cijeli dan to je ono od 6 do 24 il? s pauzama? jer istina u ugovoru stoji da se obvezujem na rad od 12-14-16 sati svakodnevno...

spooky_
23.08.2012., 00:26
tks ...nudi mi se Costa ali nisam prihvatila zasad jer je medju lošim kompanijama.vidjet ću ako mi ponude drugu kompaniju....kad radiš cijeli dan to je ono od 6 do 24 il? s pauzama? jer istina u ugovoru stoji da se obvezujem na rad od 12-14-16 sati svakodnevno...

Da..nikad neznas koliko ces raditi, 12 sati je minimum i budes presretna kad je tako. Kad se radi cijeli dan onda ti obicno daju 30min pauze za rucak i 30min za veceru. Od toga stojis 10-15min u redu (u crew messu) i imas jos 15min da pojedes tu hranu koja je btw uzas. Ja sam cijeli ugovor zivjela na sendvicima, čipsu, čokoladi i sladoledu.

lutkica24
23.08.2012., 14:15
Već jako dugo vremena razmišljam otići raditi na neki brod za kružna putovanja. Pa me zanima što sve moram znati o tome poslu. Koliko se ostaje na brodu? Kome se moram obratiti za ovaj posao? Može li se uopće ukrcati na kruzer bez dobre veze? Koje su prednosti,a koji nedostaci života na brodu?
Unaprijed hvala!

castor8
23.08.2012., 14:20
imas vec ogromnu temu o tome na ovom forumu: http://www.forum.hr/showthread.php?t=29519

isto tako, najjaci forum na ovim prostorima, po pitanju rada na cruiserima, iz pera ljudi sa cruisera: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php

redrose3
24.08.2012., 03:46
može li mi netko reći iskustva rada sa Coste?pleaseeeee..radi se o shopu preko Starboarda ali opet klijentela na svim brodovima nije sita pa tako ni zarada..zato me sveukupno zanima ..i koje su nacije većinom na Costi za shop...više pozicije su Talijani... tks :)

redrose3
24.08.2012., 12:24
zašto je velika razlika u trošku odlaska na brod preko agencije u Srbiji i Sloveniji i Hrvatskoj? zbog standarda?zaista je big difference...mislim 800 eur il 1500 i 2000 eur...nije isto...

BrownEyes Girl
29.08.2012., 18:59
eii, dal se tko odlučio sad ići na brod tj. prijaviti se i to sve što već treba ? :D

hey JUde
29.08.2012., 22:24
eii, dal se tko odlučio sad ići na brod tj. prijaviti se i to sve što već treba ? :D

ja razmisljam o tome jer zaista neznam sto mi drugo preostaje :(

white-wedding
29.08.2012., 22:58
Puno mladih ljudi razmislja o tome, vremena su sve teze i pitanje je sto vise preostaje. Znam osobno mnogo ljudi koji imaju fakultete i nema posla ni za lijeka. Tako da, tko moze neka ode vanka pa makar i na brod.

Femmme
30.08.2012., 04:15
da li je moguce da cura i decko zavrse na istom brodu ili dapace ne smiju biti jer kompanija moze misliti da ce slabije raditi ako imaju nekog poznatog na brod i to jos bolju polovicu

BrownEyes Girl
30.08.2012., 12:26
ja razmisljam o tome jer zaista neznam sto mi drugo preostaje :(

da, i ja razmišljam o tome, ali stvarno neznam što da radim.:ne zna:

redrose3
30.08.2012., 13:03
Puno mladih ljudi razmislja o tome, vremena su sve teze i pitanje je sto vise preostaje. Znam osobno mnogo ljudi koji imaju fakultete i nema posla ni za lijeka. Tako da, tko moze neka ode vanka pa makar i na brod.

i jel idete?...ja se nećkam...trebam u biti ispunit papire i poslat i krenut u realizaciju..visa, medical safety trening i uvjerenje o nekažnjavanju....stvarno sam na čudu..s jedne strane novi ljudi i nova poznanstva.možda prilika za nešto vidjet a s druge-velik trošak odlaska, plaća mala, komfor nikakav, hrana nikakva, 6 mj.ugovor..i sad odvagat..dal se može kakva prilika otvorit..naime radi se o Costi...situaciaj je koma slažem se...ja se bližim 35. i sve manje šanse za neki job i tu i vani...kad počnem mislit-panika me lovi ful....

BrownEyes Girl
30.08.2012., 18:28
i jel idete?...ja se nećkam...trebam u biti ispunit papire i poslat i krenut u realizaciju..visa, medical safety trening i uvjerenje o nekažnjavanju....stvarno sam na čudu..s jedne strane novi ljudi i nova poznanstva.možda prilika za nešto vidjet a s druge-velik trošak odlaska, plaća mala, komfor nikakav, hrana nikakva, 6 mj.ugovor..i sad odvagat..dal se može kakva prilika otvorit..naime radi se o Costi...situaciaj je koma slažem se...ja se bližim 35. i sve manje šanse za neki job i tu i vani...kad počnem mislit-panika me lovi ful....

čekaj, stvarno je toliko loše na brodu kako si ti napisala??? hrana nikakva? i plaća mala? :clint::facepalm:

GLAVATAR
31.08.2012., 03:10
1. Nema
2. Da
3. Nema neke razlike varira po 100 eventualno 200 dolara.
4. Ne radim više.

Fizički rad je tebi šta? Shop nije teški fizički rad, pogotovo vas ženke neće staviti na likere, a utovarje robu viljuškar na brod, a onda ti možeš valjda sa kolicima odnijeti par kutija u shop ili u skladište, i po potrebi u toku prodaje otići u skladište i donijeti par kutija gore u shop, ako hoćeš dizati kemijsku samo i tipkati onda to nije posao za tebe. Na satovima, parfemima, i nakitu nema fizičkog rada uopće, osim tog utovara kojeg sam ti već pojasnio da rade svi u home portu. Prvi ugovor nećeš raditi ni na satovima ni na parfemima ni na nakitu, opet sve je moguće, ali sumnjam, za to trebaš pokazati interes pa onda riješavaš neke testove online, ako položiš dobiješ npr. watch specialista pa eventualno sljedeći ugovor radiš na satovima.
Kod shopa je dobro što svaki port ideš van ako hoćeš, to sam ti također več pojasnio gore, da shop ne radi u portovima, izuzetak je home port, u kojem teško da ćeš izlaziti jer je utovar robe. Sljedeća pozicija je assistant shop manager i potom shop manager. To je to, na većim brodovima može biti i po 2 čak rijetko 3 gift shop assistant managera, ostali su sales associate, sa naznakom da zavisi u kojem odjelu gift shopa već rade.
U shopu je problem sea day, a port day radiš ionako samo par sati.

Nije problem samo ti pitaj ako te što zanima, nije meni problem napisati par rečenica ajde sve će ti bit dobro, imam ja isto godina koliko i ti tak da znam da ti nije presuper u ovoj situaciji.
a koja je onda po tebi najbolja pozicija sto se tice shopa? a koja na brodu općenito? (ne mislim sad na casnike, nego na poslove koji su dostupni preko agencija u hrvatskoj)

Napoleon Wilson
31.08.2012., 13:37
Ima li tko kakva iskustva kao videographer na Royal Caribbeanu (ili nekoj drugoj kompaniji)?

redrose3
01.09.2012., 14:03
čekaj, stvarno je toliko loše na brodu kako si ti napisala??? hrana nikakva? i plaća mala? :clint::facepalm:

pročitajte postove unazad...za shop je fiksna lova 500 usd plus provizija maksimum 1000-1200 usd sveukupno s tim da na lošijim brodovima sveukupna mjesečna zarada navodno ne ide preko 700-800 usd mjesečno otkako je kriza...hrana-čitam da osobe većinom jedu sladoled, kolače, sendviče..za pranje robe-treba platit..a mislim i nije loše s obzirom da tu nema posla..ali u startu treba skeširat 2000 eur.meni je žao jer mi je propalo..sama sam zeznula.. a trebalo je probat..iako ne zarada nije neka ni motiv

benfica1923
01.09.2012., 20:18
Pozdrav ljudi,oprostite na smetnji.Imao bi nekolika pitanja vezano za brod ako ima netko da je isao iz Splita ili Dubrovnika i da je polagao sve u ta 2 grada.Molim vas da mi se javi netko.... na e-mail ante_stolac@net.hr

Dijaa
02.09.2012., 15:54
jel bolje ić preko neke naše agencije ili se direktno javit kompaniji?

BrownEyes Girl
02.09.2012., 20:21
pročitajte postove unazad...za shop je fiksna lova 500 usd plus provizija maksimum 1000-1200 usd sveukupno s tim da na lošijim brodovima sveukupna mjesečna zarada navodno ne ide preko 700-800 usd mjesečno otkako je kriza...hrana-čitam da osobe većinom jedu sladoled, kolače, sendviče..za pranje robe-treba platit..a mislim i nije loše s obzirom da tu nema posla..ali u startu treba skeširat 2000 eur.meni je žao jer mi je propalo..sama sam zeznula.. a trebalo je probat..iako ne zarada nije neka ni motiv

neznam onda, jer čitali sam postove ljudi koji su bili na brodu i plaće su bile veće. a što se tiče pranja robe netreba plaćati nego samo moraš imati svoj prašak, to piše na stranicama agencija. stvarno neznam onda što je istina :confused:

redrose3
02.09.2012., 22:55
neznam onda, jer čitali sam postove ljudi koji su bili na brodu i plaće su bile veće. a što se tiče pranja robe netreba plaćati nego samo moraš imati svoj prašak, to piše na stranicama agencija. stvarno neznam onda što je istina :confused:

ni ja neznam a do nikoga ne mogu tko je sad na brodu il se vraća..neznam ih...osoba koja je radila na kruzeru mi je rekla za ta plaćanja pranja uniformi..prije su plaće bile veće to je činjenica..i sad su možda na boljim kruzerima luksuznijim...ali u startu ne stave na bolji kruzer..ni ja neznam dal da opet cijeli proces idem il odustanem...vuče me strahovito i plaši s druge strane...prilika za upoznat sebe ful...kroz druge ljude...to mi je možda i najveći motiv pored upoznavanja novih ljudi i mjesta...jer zarada nije kao nekad..i dolar je slabiji...

spooky_
03.09.2012., 02:29
Uniforme vam se peru na posebnom mjestu i to se ne placa. Placate samo prasak za svoju odjecu koju cete oprati sve skupa 10 puta po ugovoru (ako i toliko jer ste stalno u uniformi) a to je trosak od cca $10.

redrose3
04.09.2012., 06:22
ima li netko da se sad sprema za na cruiser?
meni nešto ne da mira unatoč svemu...baš vuče...a nikako da skupim herca..

redrose3
04.09.2012., 09:04

ovisi o kojem se poslu radi...u shopu nije velika lova.maksimum 1000-1200 usd...e sad možda možeš napredovat pa ti onda i lova raste...agencije neće reć loše strane posla to uzmi u obzir..sve što ti oni kažu uzmi s dozom rezerve jer njima je u interesu ukrcat i uzet proviziju..meni je ovo što se tiče plaćanja pranja uniformi rekao dečko koji je radio kao oficir na jednoj kompaniji.on osobno je imao povlastice ali za shoppie i dr.je rekao da je druga priča....e sad nismo svi isti...ja na to gledam kao priliku za maknut se iz rh možda..bila mi je ponudjena samo Costa i to još jedan minus zbog čega sam se nećkala...voljela bih kad bi se netko javio tko se friško vratio s kruza...

Petrobras
05.09.2012., 00:14
O draga moja ti se neckas vec jako dugo , nisi ti za brod . Da jesi vec bi davno otisla , nema tu puno filozofije , odes i vidis pa ces sve znati
Pozdrav od jednog starog pomorca koji je prosao i cruisere

redrose3
05.09.2012., 07:56
O draga moja ti se neckas vec jako dugo , nisi ti za brod . Da jesi vec bi davno otisla , nema tu puno filozofije , odes i vidis pa ces sve znati
Pozdrav od jednog starog pomorca koji je prosao i cruisere

dugo da...a tu trunem jer posla nema

Petrobras
05.09.2012., 20:17
onda put pod noge i ne mudruj puno , vrijeme neumitno prolazi

mala shmizla
06.09.2012., 10:14
imam jedno pitanje za sve vas koji imate iskustvo na poslovima vezanim za brodove ( znam da ste o tom sigurno već pisali, ali nisam još uhvatila vremena da sve detaljno pročitam pa se ovom prilikom ispričavam) Zanima me moram li se ja osobno odmah pojaviti u nekoj od agencija ili je dovoljno poslati za početak cv i zamolbu s radnim mjestom za koje sam zainteresirana? i moram li odmah slati uz to pisma preporuke.zanima me zato što nisam u hrv trenutno...hvala unaprijed

redrose3
06.09.2012., 10:58
imam jedno pitanje za sve vas koji imate iskustvo na poslovima vezanim za brodove ( znam da ste o tom sigurno već pisali, ali nisam još uhvatila vremena da sve detaljno pročitam pa se ovom prilikom ispričavam) Zanima me moram li se ja osobno odmah pojaviti u nekoj od agencija ili je dovoljno poslati za početak cv i zamolbu s radnim mjestom za koje sam zainteresirana? i moram li odmah slati uz to pisma preporuke.zanima me zato što nisam u hrv trenutno...hvala unaprijed

mislim da ti je dovoljno poslat mailom foto i cv
barem sam tako ja u Kopar poslala najprije mailom agenciji

MataZg
06.09.2012., 11:36
Ljudi, da li je itko radio za msc?? Kakvi su uvjeti tamo?? Kakve su konobarske plaće? Unapriijed hvala.

mala shmizla
06.09.2012., 15:35
odgovaraju li oni uopće na te mailove? i nakon koliko?

castor8
06.09.2012., 20:05
odgovaraju li oni uopće na te mailove? i nakon koliko?

EP iz Zg odgovara vrlo brzo, isti dan, A Priori iz Lovrana treba dosta čekat. Al opet, nema pravila, tako je bilo meni i ljudima koje znam. Uglavnom, odgovorit će ti sigurno, bar ove dvije.

MataZg
07.09.2012., 00:01
Ljudi, molim vas, na posao hr msc traži hotelijersko osoblje. Da li je ikada netko radio na msc-u i kakve su tamo plaće konobarske.. Please ljudi.. Hvala vam....

mala shmizla
07.09.2012., 18:11
MataZG mene to također zanima. I zanima me treba li molbu i životopis slati na hrv ili eng jer vidim da nije naznačeno da treba biti na eng?..a opet to mi je čudno jer obično traže

MataZg
07.09.2012., 23:24
E ovako ljudi.. ja sam poslao životopis na MSC. U roku jednoga dana dobio sam oval mail:

POŠTOVANI /A;

UVIDOM U VAŠ CV , POSLAT VAM JE DOPIS SA PODATCIMA U VEZI DOKUMENTACIJE KOJA JE POTREBNA ZA DOLAZAK KOD NAS NA PRELIMINARNI RAZGOVOR. MOLIMO VAS DA NAS KONTAKTIRATE NA DONJE BROJEVE U VEZI TERMINA RADNIM DANOM OD 08 AM DO 5 PM SUBOTOM OD 08 AM DO 13 PM

LIJEPI POZDRAV,

MSC

A u privitku znači piše da trebaš donjeti kopiju pasuša, slike nekakve, životopis, valjda na hrv. i eng. i ukratko to. Te ih moraš kontaktirat da dog. termin. Ja sam za prijavu napisao životopis normalno na hrv. jeziku.
Nezz ljudi, ja bih išao jer radim kao konobar i imam 2400 kn PLAĆU te moram još radit u nekom noćnom klubu za 150 kn cijelu noć.. TO JE KATASTROFA. Sa 2 posla nemaš za život. A radio sam svugdje ko konobar. Od HRT-a pa nadalje.. Ovo više nije za živjet.

Recite mi ljudi, da li se isplati ići na cruzer ili ne? Kakve su sada tamo neke ovirne početničke plaće, jer ne mislim radit za 1000$ tamo preko10h. Da je plaća 10 000 kn, nosio bi tacnu i u zubima ako treba..

PUNO HVALA

redrose3
08.09.2012., 07:36
E ovako ljudi.. ja sam poslao životopis na MSC. U roku jednoga dana dobio sam oval mail:

POŠTOVANI /A;

UVIDOM U VAŠ CV , POSLAT VAM JE DOPIS SA PODATCIMA U VEZI DOKUMENTACIJE KOJA JE POTREBNA ZA DOLAZAK KOD NAS NA PRELIMINARNI RAZGOVOR. MOLIMO VAS DA NAS KONTAKTIRATE NA DONJE BROJEVE U VEZI TERMINA RADNIM DANOM OD 08 AM DO 5 PM SUBOTOM OD 08 AM DO 13 PM

LIJEPI POZDRAV,

MSC

A u privitku znači piše da trebaš donjeti kopiju pasuša, slike nekakve, životopis, valjda na hrv. i eng. i ukratko to. Te ih moraš kontaktirat da dog. termin. Ja sam za prijavu napisao životopis normalno na hrv. jeziku.
Nezz ljudi, ja bih išao jer radim kao konobar i imam 2400 kn PLAĆU te moram još radit u nekom noćnom klubu za 150 kn cijelu noć.. TO JE KATASTROFA. Sa 2 posla nemaš za život. A radio sam svugdje ko konobar. Od HRT-a pa nadalje.. Ovo više nije za živjet.

Recite mi ljudi, da li se isplati ići na cruzer ili ne? Kakve su sada tamo neke ovirne početničke plaće, jer ne mislim radit za 1000$ tamo preko10h. Da je plaća 10 000 kn, nosio bi tacnu i u zubima ako treba..

PUNO HVALA

pitaj ih prije za neke info..pa podijeli s nama..ja sam čula da su dosta srezali lovu ali koliko neznam..i pitaj za trošak odlaska-ali točno nek kažu bez muljanja..nek ti daju specifikaciju..

mala shmizla
08.09.2012., 18:23
ma to mi je nešto skroz sumnjivo..jel itko čuo za tu agenciju uopće? u nekom mjestu kod varaždina imaju ured.

drot13
11.09.2012., 07:35
Samo da vas upozorim da nitko od drugih korisnika nije tema ove rasprave, pa vas molim da se suzdržite od takvih komentara. Sve što želite reći možete i bez spuštanja rasprave na osobnost sugovornika. Hvala na razumijevanju.

redrose3
11.09.2012., 09:26
onda put pod noge i ne mudruj puno , vrijeme neumitno prolazi

dal ste / si ikad bio na Costa cruise ships?iskustvo? kao zaposlenik mislim ..

Petrobras
11.09.2012., 23:16
Bio sam na Royal Caribbean 5 godina ali kao crew u eng. departmentu ali iz razgovora sa ekipom iz hotela znam da nije bilo nimalo lose ( konobari , sobari , duty free prodavaci a i svi ostali ) , zarada bi varirala ovisno o napojnicama ali sve u svemu ljudi su bili zadovoljni. Ne znam kako je sada , posto sam na drugim poslovima zadnjih 7 godina
Pozdrav iz crne Afrike

redrose3
12.09.2012., 10:09
Bio sam na Royal Caribbean 5 godina ali kao crew u eng. departmentu ali iz razgovora sa ekipom iz hotela znam da nije bilo nimalo lose ( konobari , sobari , duty free prodavaci a i svi ostali ) , zarada bi varirala ovisno o napojnicama ali sve u svemu ljudi su bili zadovoljni. Ne znam kako je sada , posto sam na drugim poslovima zadnjih 7 godina
Pozdrav iz crne Afrike

hvala na odgovoru u svakom slučaju.

oiramk
13.09.2012., 11:14
Dali ima ko da je bio na tom razgovoru sa MSC u Varaždinu?? Ima li ko kakva iskustva s njima?

MataZg
13.09.2012., 14:55
Ja nisam, zvao sam ih, ali kaže lik 400 kn za ugovor ako prođeš razgovor tj. test i trebaš 7000-10 000 kn uopče da kreneš van jer njima plačaš kartu.

Osnovica plaće 570e i imaš pravo tringlta do 1500e.

Malo mi je preskupo ovo.. Gdje da uzmem 1000e??

Pitao sam da li se to može oduzeti sa pre plaće rekao je da ne, trebaš platiti unaprijed...

Išao bih, al nemam lve...

Lak
13.09.2012., 15:07
Prevara taj iz Varaždina, nikad čuo za njih, pogotovo 400 kn da mu se daje ako prođeš, zaboravi da je tako malo. Idi preko provjerenih agencija, EP iz Zagreba, A Priori iz Istre, RIV Koper Slovenija, Safe Cruise Beograd ili ne znam gdje, itd.

Ovdje imaš bolje informacije

Ćitaj i sve ćeš pronaći...odlazak preko agencija je trošak agenciji cca 300 eura, lječnički cca 150 eura, viza 100 eura, avio karta ako se ide do usa je oko 600 eura (neke kompanije plaćaju avio kartu prema tamo, neke ne, tj većina ne, nego ako odradiš ugovor do kraja plaćaju nazad kartu i onda po povratku na brod i novi ugovor plaćaju ti svaku iduću kartu), popratni troškovi odlazka na intervjue ovisi gdje i što će ti trebati (bus, vlak, hotel), računaj do max 1500 eura ukupno ako si i avion plaćaš.

oiramk
13.09.2012., 15:35
Zanima me sljedeća stvar, ako tebi traje ugovor 6 mj.dali si ti svih tih 6 mj. na brodu ili za to vrijeme ideš kući pa po potrebi opet na brod??

Lak
13.09.2012., 15:36
Stalno si tamo tih 6 mjeseci, pa kad odradiš to ideš doma na odmor u prosjeku koji traje 2 mjeseca.

redrose3
14.09.2012., 08:08
Prevara taj iz Varaždina, nikad čuo za njih, pogotovo 400 kn da mu se daje ako prođeš, zaboravi da je tako malo. Idi preko provjerenih agencija, EP iz Zagreba, A Priori iz Istre, RIV Koper Slovenija, Safe Cruise Beograd ili ne znam gdje, itd.

Ovdje imaš bolje informacije

Ćitaj i sve ćeš pronaći...odlazak preko agencija je trošak agenciji cca 300 eura, lječnički cca 150 eura, viza 100 eura, avio karta ako se ide do usa je oko 600 eura (neke kompanije plaćaju avio kartu prema tamo, neke ne, tj većina ne, nego ako odradiš ugovor do kraja plaćaju nazad kartu i onda po povratku na brod i novi ugovor plaćaju ti svaku iduću kartu), popratni troškovi odlazka na intervjue ovisi gdje i što će ti trebati (bus, vlak, hotel), računaj do max 1500 eura ukupno ako si i avion plaćaš.

2000 eur.ja stavila na papir..ako ostaneš 6 mjeseci onda tu lovu za kartu u biti vrate i za lijecnicki..ali u startu treba oko 2000 eura..agentica iz Kopra uzima 350 eura

*klinjo*
14.09.2012., 15:51
Dakle evo da vam malo pomognem.Sad 22.9 idem raditi za Carnival kao asss waiter. Placa je fixna 1100$+tips znaci ispadne negdje oko 1500$. Sto se tice troskova odlaska na brod:
Viza-996 kn
Ljecnicki-1100 kn
Avionska karta-5400

Ja nisam morao ici na onaj tecaj sigurnosti na brodu jer sam student pa kao ne moram to imati ali taj tecaj dode 1300 kn cca.Gledao sam malo vase prijasnje postove i nikako mi nije jasno kak ljudi dodu od cifre od 2000e jer ovo sve kad se zbroji ispadne 9500 kn.

redrose3
14.09.2012., 21:26
ponavljam.provizija agentici 350 eura, viza 500 ak kn, lijecenicki oko 1300 kn, uniforma 100 usd, put tamo cca neznam 400-500 eura, lova koja se mora dati za put natrag ukoliko odeš prije isteka 6 mjeseca-mora se položit oko 400 usd mislim, safety trening koji u Budimpešti košt aoko 300 eura vikend plus trošak odlaska gore, spavanje, hrana i benzina il tu u ri dodje oko 5500 kn do 6000 kn

..pa sad računaj.nisam izmislila jer sam dobila popis troškova da se znam orjentirat..eto..i ja bih voljela da je manje...

Napoleon Wilson
14.09.2012., 22:19
Imam razgovor za poziciju Broadcast Tehnician na jednom od cruisera Royal Caribbean. Ima li tko iskustva kad je riječ o razgovorima za ovu poziciju? Bio bih zahvalan na savjetima. Hvala

redrose3
15.09.2012., 15:34
ide li netko možda u Kopar na info meeting brzo?

Elevate Me
15.09.2012., 16:48
ponavljam.provizija agentici 350 eura, viza 500 ak kn, lijecenicki oko 1300 kn, uniforma 100 usd, put tamo cca neznam 400-500 eura, lova koja se mora dati za put natrag ukoliko odeš prije isteka 6 mjeseca-mora se položit oko 400 usd mislim, safety trening koji u Budimpešti košt aoko 300 eura vikend plus trošak odlaska gore, spavanje, hrana i benzina il tu u ri dodje oko 5500 kn do 6000 kn

..pa sad računaj.nisam izmislila jer sam dobila popis troškova da se znam orjentirat..eto..i ja bih voljela da je manje...

Kvik kvescns..
Zasto placas uniformu? Ne mozes poloziti safety u Zgb-u?

Kompanije ne traze polaganje novca u slucaju da ce ti trebati za kartu doma..
Svi su oni svjesni da dolazis bez centa na brod. Al istina je da placas kartu sam ako das otkaz.

franco_
16.09.2012., 08:15
Koja je shema kad bi želio postati spasilac na brodu?

Rad na bazen ili za ove što upadnu u more....kako to ide?Plaća?:D..itd itd

dancibananci25
16.09.2012., 13:46
Polaže li se i znanje iz engleskog jezika? Hvala.

*klinjo*
16.09.2012., 14:09
Kvik kvescns..

Dobro ti covjek kaze,odi u Banglades polagati safety pa se onda opet zali na troskove. Osim toga pa nije ta agencija jedina, znas imas i drugih. A ovo sto za uniformu kazes,pa ne ocekuju oni sad da ces doci pun para na brod i da odmah sve platis. Platis kad dobis placu npr?

redrose3
16.09.2012., 22:12
Kvik kvescns..

Kompanije ne traze polaganje novca u slucaju da ce ti trebati za kartu doma..
Svi su oni svjesni da dolazis bez centa na brod. Al istina je da placas kartu sam ako das otkaz.

možeš položiti i u Rijeci taj safety .košta oko 5500 do 6000 kn...uniformu zašto plaćam-na popisu troškova koje mi je poslala agencija sam sve prezenirala vama.ako mislim otić da budem spremna na sve te troškove-da se znam orjentirat..novac za kartu im treba položit u startu -just in case ako se prije odlučim iskrcat..da kompanija sebe osigura...

redrose3
16.09.2012., 22:15
Dobro ti covjek kaze,odi u Banglades polagati safety pa se onda opet zali na troskove. Osim toga pa nije ta agencija jedina, znas imas i drugih. A ovo sto za uniformu kazes,pa ne ocekuju oni sad da ces doci pun para na brod i da odmah sve platis. Platis kad dobis placu npr?

ne žalim se na troškove..netko je pitao pa sam napisala ono što je meni rečeno i na pismeno dano iz jedne agencije-s kolko love treba u startu računat da košta odlazak na brod.čini mi se da nije isto ovisno za koju se poziciju ide, dal si student il ne, o agenciji, o kompaniji na koju ideš...

Elevate Me
16.09.2012., 23:46
Puna si krivih informacija.. Koja agencija ti je to rekla?

Za ukrcavanje prvi put na putnicki brod aka. kruzer ti ne treba ful STCW95 koji stvarno kosta puno, nisam sigurna koliko, ali recimo da je oko tvoje cifre. Dovoljan ti je D1 ili D2 kak god da se zove, pocetni tecaj STCW-a, i sve ostalo sto kompanija trazi od tebe polazes na brodu. Taj pocetni tecaj kosta od 1000-1500kn, ovisno gdje-kako-itd.
Mislim da samo oficirima treba ful polozeni safety, iz ocitih razloga, a tvoje obaveze u slucaju emergencya nisu toliko odgovorne pa se od tebe ni
ne trazi ful znanje.

Kompanija ne uzima za kartu odmah. Tocka. Oni se nemaju sto osigurati, jer ti ces kartu za doma platiti ako das otkaz, a kako- njih ne zanima. Znaci ne uzimaju ti ''garanciju'' kad se ukrcas, vec ti idu na povjerenje da ces odguliti 6mj. a ako se sto dogodi u medjuvremenu i ti odlucis ici doma, oni ti u vecini slucajeva nadju kartu koju ti onda platis.. Kod nekih kompanija ako odradis otkazni rok (npr. 30 dana, 14 dana, itd) oni ti plate kartu kao da ides doma regularno.

Da prestanemo vise sa nagadjanjima o troskovima, eo popis.
Medical-1500kn
Karta- (ovisno gdje letite) 3000kn-5000kn
Viza-900kn
Provizija agencije- (kolko su raspolozeni da gule) 1500kn-2000kn
Dzeparac do prve place minimalno 100$.
Plus kupovina cipela/carapa, osobne higijene i ostalih stvarcica za ponjeti..

Realno, troskovi ne prelaze preko 1500eura, osim ako vas ne zapadne da zivite daleko od Zgb/Ri/Splita jer se onda uracunava cijena benge ili karte dok si obavite sve papire..

Hope that was helpful..

redrose3
17.09.2012., 08:07
agencija iz Kopra.radi se o ukrcaju na kompaniju Costa ili Ibero koji traže upravo taj certifikat STCW..i da sve je kako sam navela.nisam niš izmislila.čisto sam napisala da znaju koji idu preko agencije iz Kopra..zašto bih izmišljala? i ako netko čita druge postove vidjet će da su neki upravo cifru oko 2000 eura potrošili dok se nisu našli na samom brodu

izložila sam ovo iz dobrih namjera a ne da mi netko spočitava il opovrgava .na koncu konca svatko se bori i informira za sebe

i ja bih voljela da je cifra manja iskreno jer se skupi i još kad usporedim sa zaradom-uh...posebno što Costa slovi medju lošijim kompanijama

Elevate Me
17.09.2012., 18:11
Kad cujem ovo da Costa trazi ful STCW i sjetim se Concordie i kaosa... o.O
Moguce da su to promjenili zbog toga..

Nisam ti ja nista dosla spocitavat, nego ti reci da nije sve kako ti mislis i da tvoje info iz agencije nisu iste za sve.
Ja sam se ukrcala na 3 razlicite kompanije, pa valjda imam vise znanja o tome od tebe koja jos nisi.

Al eto, sori sto imam misljenje koje se razlikuje od tvojeg.

bublica
17.09.2012., 22:23

pa ti racunaj ako je karta,obicno za miami,za tebe 5400,a oni traze 400 us,koliko govna kradu i jebu vas,ima posebna tarifa za pomorce,puno je jeftinija,nece da van kazu jer tu deru lovu nemilo

toby5
18.09.2012., 18:09
Ovako, išla bih preko A priori agencije iz Lovrana, imam 30 godina, dobro znanje par jezika, iskustva u hoteljerstvu, diplomu Filozofskog fakulteta; zanima me da li bih mogla u prvom ugovoru dobiti posao recepcionera ili odgajatelja ili se isključivo moram prijaviti za pomoćnog konobara, sobarice i slična zanimanja? Znate možda da li je održan razgovor u 9. mjesecu s obzirom da sam čula da se inače održavaju razgovori s predstavnikom agencije u rujnu?

redrose3
18.09.2012., 21:41
Ovako, išla bih preko A priori agencije iz Lovrana, imam 30 godina, dobro znanje par jezika, iskustva u hoteljerstvu, diplomu Filozofskog fakulteta; zanima me da li bih mogla u prvom ugovoru dobiti posao recepcionera ili odgajatelja ili se isključivo moram prijaviti za pomoćnog konobara, sobarice i slična zanimanja? Znate možda da li je održan razgovor u 9. mjesecu s obzirom da sam čula da se inače održavaju razgovori s predstavnikom agencije u rujnu?

cimni agenciju.za recepciju ti engleski treba biti perfektan i trebaš imat iskustva na recepciji...ma cimni je..na koncu možeš i preko skypea imat intervju..za odgajatelja ti se traži da imaš baš to završeno il neku potvrdu iskustvo tako da super ako to imaš jer vidim Filozofski....

castor8
19.09.2012., 08:29

Ja ti mogu dat svježe info što se tiče A priori i youth counselor na koji i ja ciljam. Ovo ti je ključna rečenica od Suzi vezano uz to:
"... vec 2 godine nije bilo odabira za odgajatelja; u zadnje vrijeme ima dovoljno kandidata iz USA i Canade pa ne dolaze u nase krajeve..."
Za recepciju bi odabir trebao biti otprilike u ovo vrijeme, intervju je bio odgođen do daljnjeg 20.8., ne znam kakva je sad situacija.

Ako ciljaš baš za odgajatelja, definitivno najbolja opcija ti je Disney Dream, primaju hrpu ljudi tog profila jer su djeca main guests :)

redrose3
19.09.2012., 15:04
Steiner recepcija?
kolko dobar english mora bit?
dal se treba proć obuku u Londonu il ne?

Petrobras
19.09.2012., 23:50
A ti jos nisi nigdje makla , ma ja sam pomislio eto odvazila se i otisla
A trebalo bi i na spavanje poci

redrose3
20.09.2012., 08:29
A ti jos nisi nigdje makla , ma ja sam pomislio eto odvazila se i otisla
A trebalo bi i na spavanje poci

a ne ide to sam kad pomisliš i kreneš na brod.treba proć intervjue i selekciju ponovno.

mala shmizla
20.09.2012., 20:40
Danas su mi iz EP poslali mail da ima pošaljem kopiju putovnice i potvrdu o nekažnjavanju(na eng jeziku). Zanima me moram li to nositi kod nekog ovlštanog prevoditelja ili sudskog tumača da mi prevede? hvala

MataZg
21.09.2012., 01:31
Koja je to firma EP?? Di si njih našla?

mala shmizla
21.09.2012., 07:11
employment power.jel mi moze itko pomoći s mojim prethodnim pitanjem? da ne bacam pare kjih trenutno nemam bez veze ako im to nije bitno...

redrose3
21.09.2012., 08:21
employment power.jel mi moze itko pomoći s mojim prethodnim pitanjem? da ne bacam pare kjih trenutno nemam bez veze ako im to nije bitno...

pa nazovi ih najjednostavnije..ako misliš krenut -trebat će ti na engleskom...i računaj s nekih 1500 eura troška..možda manje..možda više..ovisi...u startu ti treba love za na kruzer..imaj si to u vidu

mala shmizla
21.09.2012., 08:39
ma znam da treba na eng.samo me zanima treba li kod sudskog tumča to nosit da mi žig da.meni je sestra prof eng pa bi mi to mogla prevesti.

Elevate Me
22.09.2012., 09:35
Prijevod ti stvarno ovisi o njima i kaj ih kompanija trazi..
Nazovi pa pitaj.
Ja sam ga morala ovjeriti kog sudskog tumaca, al doduse nije bilo za EP.
Cijena je oko 100-120kn (gotov slijedeci dan), mislim da je oko 150-200kn ako zelis hitno isti dan..

Gosha
22.09.2012., 23:52
Pozdrav svima!

Imam pitanje, koju firmu preporučujete za rad na cruiseru/brodu?
Kada im traju prijave, što je sve potrebno da bi se tamo zaposlili? Obuka je u Zg ili to ovisi od firme do firme?
I da, ono možda i najvažnije koliko se plaća sama obuka?

Hvala unaprijed! :)

Kate čoksa
24.09.2012., 11:24
Bok! Vidim da ima hrpa korsnih informacija za kruzere. Zanima me znate li ima li netko tko nije dobio posao na kruzeru? Kolko vidim po postovima svi koji hoće otić na kruzer odu. P ima li netko tko nije uspio? I zašto.

Vrana Lo
03.10.2012., 20:32
Za sve koji misle ići raditi na kruzer (bio riječni,bio prekooceanski), ovdje imate doslovno sve informacije.

:top:

Anseion
04.10.2012., 09:29
Eto i ja se prijavila za rad na brodu, Carnival Cruise preko A prioria
Čitam malo tu vaše dojmove ali me zanima da li ima netko tko je baš bio preko te agencije već (možda sam propustila taj post)
Trenutno čekam dodatne informacije od gosp.Zagar, pošto u oglasu za posao stoji da je samo potrebno poznavanje engleskog jezika(???)
Imam 20 godina i nemam neke previsoke kvalifikacije, samo mi je zapeo za oko oglas da traže sobarice i fotografe u čemu imam nekog iskustva pa reko-ajde da i to vidimo :)

gnothi seauton
05.10.2012., 19:19
Čitam malo tu vaše dojmove ali me zanima da li ima netko tko je baš bio preko te agencije već (možda sam propustila taj post)
Trenutno čekam dodatne informacije od gosp.Zagar, pošto u oglasu za posao stoji da je samo potrebno poznavanje engleskog jezika(???)
Imam 20 godina i nemam neke previsoke kvalifikacije, samo mi je zapeo za oko oglas da traže sobarice i fotografe u čemu imam nekog iskustva pa reko-ajde da i to vidimo :)

Možeš mi molim te reći nešto više o tome? Gdje se to prijavljuje i kako? Ja sam into zainteresirana za odlazak na kruzer, ali ne znam odakle krenuti...

castor8
06.10.2012., 15:06

Sudeći po neformalnom istraživanju gore navedenog foruma A Priori je trenutno najkorektnija agencija.
Nažalost, ja nikako da pronađem vezu za youth counselor.
Suzy iz A Priorija reče da se navedeni kadar redovito regrutira iz UK, USA i CAN.

Pokušat ću još jedino direktno preko Disney cruise.

toby5
10.10.2012., 11:50
razgovor za konobare preko a priori agencije je 7. 11., sad mene zanima je li to razgovor sa gđom. Žagar ili baš sa predstavnikom agencije? ako je s predstavnikom agencije da li je potrebno našto prije napraviti, kao recimo javiti se gđi. Žagar da želim doći na taj razgovor? mene konkretno razgovor za konobare ne interesira, ono što mene interesira je odgođeno do daljnjega, pa me također interesira da li mogu negdje pročitati kad će se taj razgovor održati ili to se može saznati jedino da ti gđa. Žagar javi? unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

sblack
18.10.2012., 18:43
Ovako, zanima me dali postoji neka kompanija za koju se može ići radit prije 21.
Hvala puno, pozdrav!

redrose3
19.10.2012., 15:32
Ovako, zanima me dali postoji neka kompanija za koju se može ići radit prije 21.
Hvala puno, pozdrav!

postoji al se ne mogu sjetit koja.raspitaj se kod gđe.Suzane Žagar, tvrtka A priori Lovran

sblack
19.10.2012., 19:00
Pitao sam ju... odgovorila je ovako nekako od prilike;
"Za sada ne radim ni za jednu drugu kompaniju..."
Crnjak mi je gnjavit ženu, da je htjela odgovorit odgovorila bi...
Dali se možete raspitati vi nekako, puno biste mi pomogli

redrose3
20.10.2012., 01:59
Pitao sam ju... odgovorila je ovako nekako od prilike;
"Za sada ne radim ni za jednu drugu kompaniju..."
Crnjak mi je gnjavit ženu, da je htjela odgovorit odgovorila bi...
Dali se možete raspitati vi nekako, puno biste mi pomogli

zovi onda zagreb uspinjaču il kopar tvrtka RIV d.o.o.

marvell
22.10.2012., 10:22
Evo da se i ja dodam ovdje , radim vec 2 god. na Carnival cl , ako vas zanima kako je tamo i sta sve treba slobodno posaljete pitanje. Moram vam samo rec da rad na kruzeru nije nikakva bajka,velika vecina odjela radi non stop,radi se puno gdje god da ste i nije to zivot za svakoga,puno odricanja i prije svega jako mentalno stanje,a i fizicki nije lagano. Tko god da se odluci krenuti samo naprijed ali najgore je dok krenes nepripremljen a nazalost nasim agencijama nije tu bitno da se kandidatima objasni i olaksa,bitna je samo lova a poslije se sam snalazis. U svakom slucaju tu smo i mi koji radimo te poslove pa samo pitajte rado cemo odg. na sva vasa pitanja . LP!

fijesta
22.10.2012., 18:28
Dosta linkova za rad na brodu i zapošljavanje:
Kruzeri i zapošljavanje (http://www.klik.dobrajela.com/zaposljavanje.html)

redrose3
22.10.2012., 18:53
Evo da se i ja dodam ovdje , radim vec 2 god. na Carnival cl , ako vas zanima kako je tamo i sta sve treba slobodno posaljete pitanje. Moram vam samo rec da rad na kruzeru nije nikakva bajka,velika vecina odjela radi non stop,radi se puno gdje god da ste i nije to zivot za svakoga,puno odricanja i prije svega jako mentalno stanje,a i fizicki nije lagano. Tko god da se odluci krenuti samo naprijed ali najgore je dok krenes nepripremljen a nazalost nasim agencijama nije tu bitno da se kandidatima objasni i olaksa,bitna je samo lova a poslije se sam snalazis. U svakom slucaju tu smo i mi koji radimo te poslove pa samo pitajte rado cemo odg. na sva vasa pitanja . LP!

zanima me koliko imaš godina i s koliko si krenuo te što radiš?rad u shopu?mene muči činjenica da je potrebno moć nosit 23 kg..probala sam dignut i zaista je teško na moje 53 kg..još dignut mogu al nosit :(

Brilliance
22.10.2012., 20:37
prijavila sam se na oglas za rad na cruzerima preko MSC logistika iz Varaždina, rekli su mi da im se javim da se dogovorimo u vezi termina za razgovor. Jel itko zna ista o toj firmi? pokusavam naci na internetu nesto ali mi ne uspjeva? jesu li sigurni oni ili su samo neki poberaci para? jedino na sta nailazim je uspinjaca i ona agencija iz lovrana, al o ovima nista...navodno da suraduju sa nekima iz slovenije...hm...itko???

marvell
22.10.2012., 20:45
Ja sam isao preko employment powera i nije bilo nikakvih problema.a cuj nitko te nece tjerat raditi nesto sto nemozes,najbitnije je ukrcat se onda se sve dalje rjesava,ima i nasih ljudi tamo koji ti pomognu,a i uvijek se imas nekome obratit tako da samo hrabro

trustno1
22.10.2012., 21:08
Citam postove...i vidim da svi obracaju vise paznje preko koje ce agencie otici nego za koju ce kompaniju raditi....raditi za carnival ili npr silver sea su dva razlicita svijeta....isto kao kada bste radili u hostelu ili hiltonu.....nemojte zaboraviti provjeriti koliko zvijezdica ima kompanija i da su brodovi u stvari ploveci hoteli i da ih se kao takve treba i shvatiti a ne kao metalne olupine koje su sve iste.....5 godina sam radila na brdovima i raznim kompanijama...najvaznije je koja je kompanija!!!! Sretno!!!

Flipi
22.10.2012., 21:41
A i kruzer koji je i gdje plovi

Brilliance
22.10.2012., 23:47
vidim da tu spominjete troškove (agencija, viza, potvrde, avionska karta...) od oko 1500eura, zanima me dali su ti troskovi kod svakog ukrcaja isti ili se smanjuju ako se ukrcava 2.-3.-5.put tj treba li za svaki odlazak na brod (nakon pauze 2mj) raditi novu vizu, ponovo ici na intervjue i vaditi ljecnicku potvrdu, potvrdu o nekažnjavanju? dali je potrebno dobro znanje engleskog za pomoć u kuhinji? kakvi su uvjeti za rad u kuhinji i koja je mjesecna placa? moze li se na brodu prebaciti sa jednog posla na drugi ili se mora cekati da prode 6mj pa tek kod druge ture na drugi posao?

marvell
23.10.2012., 13:31
Pa ja iskreno radije radim za Carnival npr jer iako postoji neki cod kojeg se moras pridrzavati,i postoje pravila ali opet mozes i malo krivine hvatat i tako,dok cujem da na jacim kompanijama npr. 5 star je puno teze jer te stalno maltretiraju i za najmanje sitnice,ponekad je bolje radit za malo manje novce ali imas vise mira :D

redrose3
24.10.2012., 07:44
može li netko reći kolko zaista u shopu nosiš kutije teške 23 kg?+dal se to tek tako potpisuje il se zaista i nosi?..hvala unaprijed :)

marvell
24.10.2012., 11:16
može li netko reći kolko zaista u shopu nosiš kutije teške 23 kg?+dal se to tek tako potpisuje il se zaista i nosi?..hvala unaprijed :)

Ma nije tako,vidim stalno te iz shopa nikad nista ne nose,imaju trolley i nakrcas kutije gore i vozis..e ako si konobar onda nosis trayeve nakrcane tanjirima sa hranom,slicna tezina

redrose3
24.10.2012., 11:45
jel kasno s 35 krenuti na kruzer prvi puta?

redrose3
24.10.2012., 11:46
Ma nije tako,vidim stalno te iz shopa nikad nista ne nose,imaju trolley i nakrcas kutije gore i vozis..e ako si konobar onda nosis trayeve nakrcane tanjirima sa hranom,slicna tezina

zbunjuje me ovo sad..

equity
30.10.2012., 17:22
dali ovi koji rade na cruisu tj radna snaga mogu prostalkati goste? postoje je li neke liste ili popis imena ljudi na brodu s slikom ili se moraju bas upoznavati s posadom da bi se saznali tko je od kud?

i pricajte malo o razlicitim nacijama ..kakvi su?
svi nesto pisu lose o rumunjima. sta su tak cudni?
s kime ste imali najbolja prijateljstva a s kime niste mogli na zelenu granu?

Petrobras
30.10.2012., 22:36
zbunjuje me ovo sad..

A draga moja jos nisi otisla , ma ne brini za godine nije ti kasno a tezina , kao sto kaze covjek imas tehnicka pomagala za transport :p

Fichoslav
31.10.2012., 22:25
Mene zanima kakvi su početni poslovi tam ? BUffet assistant,weigher assistant ? Kaj prvi ugovor se poslužuje samo staff ? Jel ima neki u kuhinji fizikala samo da se recimo pere sudje i slaže na ona kolica hrana ?
I koje su aktivnosti u slobodno vrijeme,znam da ima teretana,bazena,čak i klubovi al posada odvojeno od gostiju...
I kolko vremenski radi sad znam da je sve ovisno o pozicij cuo sam da a pool supervisor i po 12 sati dnevno,al da je vecina poslova tam 8-11 sati.
Samo možda malo podrobnije još detalja bi htio,hvala !!

redrose3
04.11.2012., 13:25
A draga moja jos nisi otisla , ma ne brini za godine nije ti kasno a tezina , kao sto kaze covjek imas tehnicka pomagala za transport :p

ne ide to od danas do sutra.agentica me sad stopira i ponovno ćemo razgovarat pa je otišla na bolovanje i eto razvuče se... a jedino me jedna agencija uzima u obzir.ostale ne.

elf_dalmatae
06.11.2012., 21:38
Ljudi moji citam ove vase postove i ne mogu vjerovat? :misli:

Pa je li moguce da vas iz cruise sektora toliko deru s tim davanjima agentima????

Zasto se ne obratite direktno kompaniji? Ne fali ih po netu; Carnival, NCL, Celebrity, Disney, Costa, MSC
(zastupnik je u Sinju, by the way)...

Sretno s ukrcajem :w

redrose3
07.11.2012., 09:22
Ljudi moji citam ove vase postove i ne mogu vjerovat? :misli:

Pa je li moguce da vas iz cruise sektora toliko deru s tim davanjima agentima????

Zasto se ne obratite direktno kompaniji? Ne fali ih po netu; Carnival, NCL, Celebrity, Disney, Costa, MSC
(zastupnik je u Sinju, by the way)...

Sretno s ukrcajem :w

ja sam pokušala direktno s kompanijom ali ono što sam uspjela me vratilo na agenta a većina me eliminira zbog godina (ubrzo 35)..slažem se..skupo je...sve skup a 2000 eura a provizija agenta 350 eur...mnogo

La roux
07.11.2012., 12:46
E da troškovi su za poluditi,suprug je dobio posao ass waitera na Celebrity Eclipse,ima 36 god,ali je prije 10-tak godina bio na Disney-u pa mislim da mu je to presudilo da ga vrate na ovom razgovoru jer od prije ima iskustva...
Dali smo motor na bubanj da pokrijemo troškove,ali se tješimo,kad sve to krene,da će u neko buduće vrijeme biti i za njega para...sutra ide u američku ambasadu na razgovor za vizu,slj.tjedan liječnički i u principu to je to..krajem mjeseca leti za Miami i akcija počinje....
Jedino što ga pati je to kako će se snaći,ali mislim da s obzirom na prijašnje iskustvo da se nešto posebno nije mijenjalo bez obzira za koju kompaniju radiš!

redrose3
07.11.2012., 16:27
E da troškovi su za poluditi,suprug je dobio posao ass waitera na Celebrity Eclipse,ima 36 god,ali je prije 10-tak godina bio na Disney-u pa mislim da mu je to presudilo da ga vrate na ovom razgovoru jer od prije ima iskustva...
Dali smo motor na bubanj da pokrijemo troškove,ali se tješimo,kad sve to krene,da će u neko buduće vrijeme biti i za njega para...sutra ide u američku ambasadu na razgovor za vizu,slj.tjedan liječnički i u principu to je to..krajem mjeseca leti za Miami i akcija počinje....
Jedino što ga pati je to kako će se snaći,ali mislim da s obzirom na prijašnje iskustvo da se nešto posebno nije mijenjalo bez obzira za koju kompaniju radiš!

sretno...snaći će se...sigurno...kad kreneš u nešto lakše..dok si tu-drukčije....a safety trening? to ima od ranije položeno ili?
ja jako želim otić.ali zdravlje mi nije naj i agent mi kaže da sam premršava s obzirom na uvjete za odredjeno mjesto i da eventualno idem položit nekakav tečaj za nešto drugo kao malo lakše...:503:...stvarno uh...

crnomereczgb
07.11.2012., 16:38
radio na celebrity cruises kao konobar,bilo je super,dolar je dobro stajao,frend i prvi susjed mi bio asistent sefa restorana,uff to su bila vremena:)

crnomereczgb
07.11.2012., 16:40
radio na celebrity cruises kao konobar,bilo je super,dolar je dobro stajao,frend i prvi susjed mi bio asistent sefa restorana,uff to su bila vremena:)

inace radio sredinom devedesetih,mozda ima ovdije nekog ko je u to doba bio na mercuryu,asist. sefa restorana bio A.ANTOLČIĆ

torrentz
07.11.2012., 18:52
zovi onda zagreb uspinjaču il kopar tvrtka RIV d.o.o.

šta je invermore promijenio naziv?
ja sam preko njih išao prije nekoliko godina. pokazali su se puno bolji, ljubazniji i pristupačniji od uspinjače. a i bila je razlika u proviziji. ako se dobro sjećam tad je provizija invermorea bila oko 150 € a uspinjača je derala 350 €

redrose3
08.11.2012., 13:04
šta je invermore promijenio naziv?
ja sam preko njih išao prije nekoliko godina. pokazali su se puno bolji, ljubazniji i pristupačniji od uspinjače. a i bila je razlika u proviziji. ako se dobro sjećam tad je provizija invermorea bila oko 150 € a uspinjača je derala 350 €

sad je RIV tj.ex Invermore na 350 eura provizije

La roux
09.11.2012., 11:11
sretno...snaći će se...sigurno...kad kreneš u nešto lakše..dok si tu-drukčije....a safety trening? to ima od ranije položeno ili?
ja jako želim otić.ali zdravlje mi nije naj i agent mi kaže da sam premršava s obzirom na uvjete za odredjeno mjesto i da eventualno idem položit nekakav tečaj za nešto drugo kao malo lakše...:503:...stvarno uh...

Safety trening je odradio prije 2 tj.,jučer mu je odobrena viza,karta kupljena,leti 30.11,preko Zuricha do Miamija,plaćeno mu je noćenje,sutradan ga netko kupi i akcija kreće...

redrose3
10.11.2012., 15:05
Safety trening je odradio prije 2 tj.,jučer mu je odobrena viza,karta kupljena,leti 30.11,preko Zuricha do Miamija,plaćeno mu je noćenje,sutradan ga netko kupi i akcija kreće...

koliko mu je došao safety trening i gdje ga je odradio?tks...

La roux
10.11.2012., 16:34
koliko mu je došao safety trening i gdje ga je odradio?tks...

Pomorsko učilište nautički centar-ustanova za obrazovanje odraslih Zagreb,a platio ga je 1050 kn!:mig:

redrose3
11.11.2012., 13:19
Pomorsko učilište nautički centar-ustanova za obrazovanje odraslih Zagreb,a platio ga je 1050 kn!:mig:

to ga je samo obnovio? ili novi?jer ono što se mene tražilo košta u Budimpešti 300 eura a u Rijeci oko 6000 kn pa mi je ovo jako čudno? jel to STCW 95 pa neke točke ?

ninaba4
11.11.2012., 13:29
Vratila sam se početkom desetog sa kruzera, bila sam 8mj..lijepo iskustvo..i ja preporučam da se javite direktno firmi,jer ćete ovako preko agencija dat pare za bzvze, za neke papire koje vam uopće neće bit potrebni ;)

La roux
11.11.2012., 20:34
to ga je samo obnovio? ili novi?jer ono što se mene tražilo košta u Budimpešti 300 eura a u Rijeci oko 6000 kn pa mi je ovo jako čudno? jel to STCW 95 pa neke točke ?

Na cerifikatu piše samo stcw a-vi/1...što god to značilo...:ne zna:

redrose3
11.11.2012., 21:20
Vratila sam se početkom desetog sa kruzera, bila sam 8mj..lijepo iskustvo..i ja preporučam da se javite direktno firmi,jer ćete ovako preko agencija dat pare za bzvze, za neke papire koje vam uopće neće bit potrebni ;)

ali ja kamo god sam pokušala vraća me agentu ovamo a negdje me uopće ne uzimaju u obzir zbog godina-34 i pol...još malo pa 35...

La roux
11.11.2012., 22:00
ali ja kamo god sam pokušala vraća me agentu ovamo a negdje me uopće ne uzimaju u obzir zbog godina-34 i pol...još malo pa 35...

Tako je bilo i u našem slučaju,gdje god smo prvo kontaktirali firmu,on su nas ljubazno otpilili i preusmjerili na agencije koje njih zastupaju....

maison
12.11.2012., 16:17
Vidim da su neki pisali vezano za intervju za poziciju youth counselor ili odgajatelj na brodu.
Ono što je g. Žagar iz agencije A priori rekla, da već 2 g. nije bilo intervjua na ''ovim prostorima'', je samo djelomično točno. Naime, intervju za tu poziciju za kompajniju Carnival je bio sad u 10. mj. u Beogradu, preko jedne beogradske agencije. I nije istina da trenutno primaju ljude isključivo s engleskog govornog područja.

notice
12.11.2012., 23:43
molim vas ako netko zna sa sigurnošću neka mi odgovori što se događa ako se ugovor prekine prije vremena, recimo odradim šest mjeseci umjesto osam. koje se sankcije događaju tada prema radniku?
ili naprimjer dogodi vam se smrtni slučaj u obitelji pa naravno da će te otići sa broda ili vas zdravlje ne služi. ovo je vrlo bitno molim vas ako znadete da mi odgovorite. unaprid zahvaljujem

spooky_
13.11.2012., 01:08
molim vas ako netko zna sa sigurnošću neka mi odgovori što se događa ako se ugovor prekine prije vremena, recimo odradim šest mjeseci umjesto osam. koje se sankcije događaju tada prema radniku?
ili naprimjer dogodi vam se smrtni slučaj u obitelji pa naravno da će te otići sa broda ili vas zdravlje ne služi. ovo je vrlo bitno molim vas ako znadete da mi odgovorite. unaprid zahvaljujem

Nista ti se nece dogoditi, ako dajes otkaz odradis otkazni rok (obicno je to jos jedan ili 2 cruisea do nekog main porta) i placas si sama kartu doma. Ako te zdravlje ne sluzi i to si zaradila na brodu onda te oni salju doma i placaju ti kartu (u tom slucaju moras imati potvrdu od doktora da nisi sposobna vise raditi). Ako hoces brzinom munje pobjeci s broda onda skupis 3 warninga u 3 dana, sto je vjeruj mi jako lako, i ides s broda odmah ujutro dok te osiguranje prati van. Tu si isto sama placas kartu. :mig:

chocolate_cakes
14.11.2012., 16:58
molim vas pomoć!

ima li tko iskustva s agencijom apriori? kolika je mogućnost upasti na brod i kolika su davanja u startu?

redrose3
14.11.2012., 20:41
molim vas pomoć!

ima li tko iskustva s agencijom apriori? kolika je mogućnost upasti na brod i kolika su davanja u startu?

pa jesi li ih kontaktirala tj.nju?troškovi variraju od agencije do agencije..meni preko slovenske za informaciju čisto dolazi oko 2000 eura u startu za posao u shopu...e sad čini mi se da ovisi jesi li student il ne..onda je manje nešto...

maison
14.11.2012., 22:56
Hoće li netko upasti na brod ovisi prvenstveno o poziciji za koju se prijavljuje; najlakše je dobiti posao konobara i sobara :( A što se tiče troškova, ja sam 2008. g. otišla na brod preko A priori i provizija toj agenciji je iznosila 1450 kn plus troškovi za vizu, liječnički i jednosmjerna karta. Najbolje je kontaktirati agenciju, jer kod svakoga je drugačije. Također, sad treba plaćati još i doprinose, ako se ide preko hrvatske agencije, tako da je odlazak na brod postao ''skupi sport''. :kava:

Flipi
17.11.2012., 09:24
Vrlo skup u odnosu na naš standard i moguću zaradu na brodu

redrose3
17.11.2012., 12:42
Vrlo skup u odnosu na naš standard i moguću zaradu na brodu

da jako skup je odlazak na brod.pogotovo što zarada za shop maksimum 1000-1200usd mjesečno.ako i toliko jer 500 usd fiksno a ostalo je provizija..tako da računam možda 800 usd mjesečno

adisa ada
22.11.2012., 18:32
Nije bus boy nego assistant waiter kao što je netko već napisao, ne širi dezinformacije drugima koji hoće ići. Počinješ u staff messu kao konobar, znači poslužuješ staff, ako se svidiš nekom visokom časniku, hmm da, onda ideš posluživati u officers mess, nakon par mjeseci ili čak cijelog ugovora prelaziš u dinning room i poslužuješ goste kao team waiter, slijedi head waiter, potom maitre D, ass F&B manager, F&B manager. Posao uglavnom rade filipinci i indijci, bijelih je sve manje, uglavnom odlaze, trend tog posla za bijelce je u drastičnom opadanju.

zna li iko ikakav nacin (kontakt osobu, broj neke centrale koja se s tim bavi, bilo sta) da dodjem do uposlenika koji radi kao assistant waiter??

otisao je prije dvije sedmice, prije 7 dana mi se javio zadnji put, kaze da mu je grozno i da su sve filipinci i indijci. od tada ni traga ni glasa.

ja nemam nikakav kontakt, niti znam na kojem se brodu tacno nalazi. vjerujem da se ne brinem bezveze. bilo koja informacija mi je od pomoci!!

radi se o carnival kruzeru.

GLAVATAR
23.11.2012., 11:45
Dakle evo da vam malo pomognem.Sad 22.9 idem raditi za Carnival kao asss waiter. Placa je fixna 1100$+tips znaci ispadne negdje oko 1500$. Sto se tice troskova odlaska na brod:
Viza-996 kn
Ljecnicki-1100 kn
Avionska karta-5400

Ja nisam morao ici na onaj tecaj sigurnosti na brodu jer sam student pa kao ne moram to imati ali taj tecaj dode 1300 kn cca.Gledao sam malo vase prijasnje postove i nikako mi nije jasno kak ljudi dodu od cifre od 2000e jer ovo sve kad se zbroji ispadne 9500 kn.
e sad pomnozi cijene za ljude koji nisu studenti i dobit ces cifru oko 2000eura

Puna si krivih informacija.. Koja agencija ti je to rekla?

Za ukrcavanje prvi put na putnicki brod aka. kruzer ti ne treba ful STCW95 koji stvarno kosta puno, nisam sigurna koliko, ali recimo da je oko tvoje cifre. Dovoljan ti je D1 ili D2 kak god da se zove, pocetni tecaj STCW-a, i sve ostalo sto kompanija trazi od tebe polazes na brodu. Taj pocetni tecaj kosta od 1000-1500kn, ovisno gdje-kako-itd.
Mislim da samo oficirima treba ful polozeni safety, iz ocitih razloga, a tvoje obaveze u slucaju emergencya nisu toliko odgovorne pa se od tebe ni
ne trazi ful znanje.

Kompanija ne uzima za kartu odmah. Tocka. Oni se nemaju sto osigurati, jer ti ces kartu za doma platiti ako das otkaz, a kako- njih ne zanima. Znaci ne uzimaju ti ''garanciju'' kad se ukrcas, vec ti idu na povjerenje da ces odguliti 6mj. a ako se sto dogodi u medjuvremenu i ti odlucis ici doma, oni ti u vecini slucajeva nadju kartu koju ti onda platis.. Kod nekih kompanija ako odradis otkazni rok (npr. 30 dana, 14 dana, itd) oni ti plate kartu kao da ides doma regularno.

Da prestanemo vise sa nagadjanjima o troskovima, eo popis.
Medical-1500kn
Karta- (ovisno gdje letite) 3000kn-5000kn
Viza-900kn
Provizija agencije- (kolko su raspolozeni da gule) 1500kn-2000kn
Dzeparac do prve place minimalno 100$.
Plus kupovina cipela/carapa, osobne higijene i ostalih stvarcica za ponjeti..

Realno, troskovi ne prelaze preko 1500eura, osim ako vas ne zapadne da zivite daleko od Zgb/Ri/Splita jer se onda uracunava cijena benge ili karte dok si obavite sve papire..

Hope that was helpful..

vecina ljudi ne zivi u blizini zg/ri/st, tako da bi oni uopce i dosli do institucija u kojima polazu i predaju sve potrebno, moraju racunati na dodatne troskove, pa im cijena u konacnici raste.
a sto se fixnih troskova tice redrose je u pravu, mozda vama i ispadne 1500eura kad sve zbrojite, ali imajte na umu da je to novac koji morate dati unaprijed, znaci neki minimum ispod kojeg se ne moze, uvijek se na min. cifru treba dodati bar 5oo eura neke zalihe(ne ide se na put praznih dzepova) za nepredviđene situacije, npr. let vam je odgođen ili otkazan, pa morate cekati ili uzeti drugi, pa moras pojesti nesto (hrana je najskuplja u zracnim lukama, a i cijene su vani vise nego tu bez obzira di se nalazili), ili moras nadoplatiti neku taxu ili nepredviđeno prespavati i sl....tako da bez 2000 eura ja ne bi isao

Uniforme vam se peru na posebnom mjestu i to se ne placa. Placate samo prasak za svoju odjecu koju cete oprati sve skupa 10 puta po ugovoru (ako i toliko jer ste stalno u uniformi) a to je trosak od cca $10.
neke kompanije to naplacuju neke ne...

PUNO HVALA
upravo o ovome ljudi ne razmisljaju, da li se isplati raditi 6 mjeseci bez dana odmora po 12 sati dnevno za 5-6000 kuna mjesecno?? to je isto kao da radis 8 sati za 3 000kn

da li ste svjesni da je to 60 sati rada tjedno = 50% vise od normalne (normirane) satnice, ako cemo gledati mjesecnu satnicu
-u hr su 22 dana u mjesecu radna 22x8=176 sata rada mjesecno
-na kruzeru se radi 7 dana tjedno 30x12=360 radnih sati mjesecno = 100% vise radnih sati od normale (360-176=184), racunao sam sa 12 sati ikao se neki poslove nekad rade i manje, ali zato nisam racunao 31. radni dan, kojeg imaju 7 mjeseci u godini (7x12=84 - vise od 2 normalna radna 40satna tjedna, sto je pola mjeseca, znaci i pola plaće)

moj slucaj je bio ovakav, javio sam se za fotografa, rekli su mi da bi placa bila oko 900-1100 $, racunao sam cca.1000$ mjesecno, sto je oko 5500kn, zaokruzio sam to na 6000kn, rad oko 9-12 sati dnevno, racunao sam si cca10h/dan, uz sve troskove realizacije koji si mi bili (gle cuda) 2000eura, morao bih i platiti opremu i to ne bilo kakav aparat nego minimalno poluprofi klasa (preporuka je profi aparat), s napomenom da su DSLR fotoaparati sada standard, koji kostaju oko 6-7000kn s najosnovnijom/najnuznijom opremom - e sad kad ja zbrojim 1500eura (nek bude 1500, nek nije bilo dodatnih troskova/nepredviđenih situacija i recimo da zivim blizu zg/ri/st, pa nemam dodatne putne troskove) i 6000kn, dolazim do cifre od nepunih 20 000kn, u sto nisam racunao period do dobijanja prve plaće

znači cim sam dosao na brod ja sam u minusu 20000kn, da bi dosao na nulu moram raditi 3 i pol mjeseca, odnosno pola ugovora!
da li se meni isplati raditi 6 mjeseci bez prestanka za 21000kn?
10h/dan x 30 dana x 6 mjeseci = 1800sati rada
21 000 : 1 800 = 11.66, nek bude 12 kuna po satu!! - da li se isplati lutati po svijetu, trpiti svasta od ko zna koga, biti razdvojen od obitelji, prijatelja, riskirati zdravlje (dugoročna neispavanost je najgora za zdravlje) za tako smijesan novac?

to su grube brojke, bez neplaniranih troskova...usporedbe radi minimalac u hr je 2400kn, ako govorimo o normalnom radnom tjednu 40 sati, 22 radna dana,vikendi slobodni - 8x22=176 sati rada mjesecno, 2400:176= 13,64, nek bude 13 kuna po satu, znaci u hr radim duplo manje i dobijem kunu vise za svaki sat, ako se uzme u obzir da vecina plaća u hr nije minimalac, pa cak i ako se radi prekovremeno, opet ispadne da se zaradi vise nego na kruzeru....

nekad se na kruzeru dizala lova, ovo sad je katastrofa, zato sam ja odustao od kruzera, bar za sada...dobro je jedan forumas rekao "na brod se ide zaraditi, a ne raditi", ovdje nema govora o nekoj pristojnoj zaradi, ovo je izrabljivanje, a to imam i u hrvatskoj, tako da ne moram lutati svijetom...

pustimo sad price o upoznavanju sebe (i u zatvor mogu otici da bi upoznao sebe, ako cemo tako gledat) i upoznavanju svijeta (s palube broda ili u najboljem sulcaju par sati setanja u blizini pristaništa), stavite cifre na papir da se vidi koliko je stvarna "zarada".....ako neko ima drugacija iskustva, pogotovo fotografi bit ce mi jako drago ako me razuvjeri...

banderas38
23.11.2012., 13:44
Pozdrav svima,

Danas je u Zagrebu bio razgovor za SHOP,bilo nas je malo kandidata ali bilo je odlicno....nastavak u budimpesti,,,,

biljana dujkov
26.11.2012., 07:31
pa jesi li ih kontaktirala tj.nju?troškovi variraju od agencije do agencije..meni preko slovenske za informaciju čisto dolazi oko 2000 eura u startu za posao u shopu...e sad čini mi se da ovisi jesi li student il ne..onda je manje nešto...

je li istina da plata na cruzerima moze da kasni jedan mjesec u pitanju je Slovenska agencija

banderas38
26.11.2012., 13:02
je li istina da plata na cruzerima moze da kasni jedan mjesec u pitanju je Slovenska agencija

mislim da bi se vec to culo od nekog ko je bio...ovi sta su dolazili preko RIV agencije imaju samo rijeci hvale...

maison
26.11.2012., 17:50
Ne kasne plaće na brodu. I to nema veze s agencijom preko koje ideš, nego sa kompanijom za koju radiš. Nisam čula da je ikad ikome kasnila plaća.

redrose3
28.11.2012., 11:55

otkud ova informacija?znam da su se uvjeti dosta pogoršali u odnosu na prije tj.ranijih godina.ali nisam čula do kasni lova.baš me zanima otkud ova info?
meni se RIV agencija isto čini u redu.iako je trošak odlaska na brod velik...i radi se dosta..nisam pametna više zaista..jel to dobar potez...nije velika navala ljudi više za to ..i ja kad sam bila na razgovoru-bila sam najstarija.a ima i logike da pretežno idu mladi jer se radi dosta...

lidija2103
03.12.2012., 12:35

a reci mi jesi bila i financijski zadovoljna?? jer ja vec svakako razmisljam da odem, dosta mi je svega :)...

znaci ti si se direktno van javljala firmama?

hvala

ana.
05.12.2012., 21:13
da li netko ima iskustva s agencijom riverside, da li je išao na riječne brodove preko njih? o toj agenciji nema previše na netu.

Brkchey
11.12.2012., 14:30
Juce me zove prijateljica (NY - Bahamas), tamo je 2 tjedna kao babysitter sa placom od 1000$. Kaze da radi 12-13 sati dnevno.
Valjda je pokusala da se ubaci u public relations nekako al su joj rekli da je nesposobna za taj posao i valjda su joj dali sut kartu :-/
Kaze vraca se doma i da joj se ne svidja nista na tom brodu a najvise sto se ne isplati radit za taj novac, jako su male place...

odile
13.12.2012., 13:54
Može li mi netko reći koliko otprilike traje čitava procedura od kontaktiranja agencije do polaska na brod? Koliko mjeseci unaprijed čovjek treba planirati?

GLAVATAR
13.12.2012., 17:50
moz, moze...imas bar jedno 5-6 forumasa koji su to vec rekli ovdje

matijaVM
13.12.2012., 17:54

vecina ljudi ne zivi u blizini zg/ri/st, tako da bi oni uopce i dosli do institucija u kojima polazu i predaju sve potrebno, moraju racunati na dodatne troskove, pa im cijena u konacnici raste.
a sto se fixnih troskova tice redrose je u pravu, mozda vama i ispadne 1500eura kad sve zbrojite, ali imajte na umu da je to novac koji morate dati unaprijed, znaci neki minimum ispod kojeg se ne moze, uvijek se na min. cifru treba dodati bar 5oo eura neke zalihe(ne ide se na put praznih dzepova) za nepredviđene situacije, npr. let vam je odgođen ili otkazan, pa morate cekati ili uzeti drugi, pa moras pojesti nesto (hrana je najskuplja u zracnim lukama, a i cijene su vani vise nego tu bez obzira di se nalazili), ili moras nadoplatiti neku taxu ili nepredviđeno prespavati i sl....tako da bez 2000 eura ja ne bi isao

upravo o ovome ljudi ne razmisljaju, da li se isplati raditi 6 mjeseci bez dana odmora po 12 sati dnevno za 5-6000 kuna mjesecno?? to je isto kao da radis 8 sati za 3 000kn

da li ste svjesni da je to 60 sati rada tjedno = 50% vise od normalne (normirane) satnice, ako cemo gledati mjesecnu satnicu
-na kruzeru se radi 7 dana tjedno 30x12=360 radnih sati mjesecno = 100% vise radnih sati od normale (360-176=184), racunao sam sa 12 sati ikao se neki poslove nekad rade i manje, ali zato nisam racunao 31. radni dan, kojeg imaju 7 mjeseci u godini (7x12=84 - vise od 2 normalna radna 40satna tjedna, sto je pola mjeseca, znaci i pola plaće)

moj slucaj je bio ovakav, javio sam se za fotografa, rekli su mi da bi placa bila oko 900-1100 $, racunao sam cca.1000$ mjesecno, sto je oko 5500kn, zaokruzio sam to na 6000kn, rad oko 9-12 sati dnevno, racunao sam si cca10h/dan, uz sve troskove realizacije koji si mi bili (gle cuda) 2000eura, morao bih i platiti opremu i to ne bilo kakav aparat nego minimalno poluprofi klasa (preporuka je profi aparat), s napomenom da su DSLR fotoaparati sada standard, koji kostaju oko 6-7000kn s najosnovnijom/najnuznijom opremom - e sad kad ja zbrojim 1500eura (nek bude 1500, nek nije bilo dodatnih troskova/nepredviđenih situacija i recimo da zivim blizu zg/ri/st, pa nemam dodatne putne troskove) i 6000kn, dolazim do cifre od nepunih 20 000kn, u sto nisam racunao period do dobijanja prve plaće

znači cim sam dosao na brod ja sam u minusu 20000kn, da bi dosao na nulu moram raditi 3 i pol mjeseca, odnosno pola ugovora!
21 000 : 1 800 = 11.66, nek bude 12 kuna po satu!! - da li se isplati lutati po svijetu, trpiti svasta od ko zna koga, biti razdvojen od obitelji, prijatelja, riskirati zdravlje (dugoročna neispavanost je najgora za zdravlje) za tako smijesan novac?

to su grube brojke, bez neplaniranih troskova...usporedbe radi minimalac u hr je 2400kn, ako govorimo o normalnom radnom tjednu 40 sati, 22 radna dana,vikendi slobodni - 8x22=176 sati rada mjesecno, 2400:176= 13,64, nek bude 13 kuna po satu, znaci u hr radim duplo manje i dobijem kunu vise za svaki sat, ako se uzme u obzir da vecina plaća u hr nije minimalac, pa cak i ako se radi prekovremeno, opet ispadne da se zaradi vise nego na kruzeru....

nekad se na kruzeru dizala lova, ovo sad je katastrofa, zato sam ja odustao od kruzera, bar za sada...dobro je jedan forumas rekao "na brod se ide zaraditi, a ne raditi", ovdje nema govora o nekoj pristojnoj zaradi, ovo je izrabljivanje, a to imam i u hrvatskoj, tako da ne moram lutati svijetom...

pustimo sad price o upoznavanju sebe (i u zatvor mogu otici da bi upoznao sebe, ako cemo tako gledat) i upoznavanju svijeta (s palube broda ili u najboljem sulcaju par sati setanja u blizini pristaništa), stavite cifre na papir da se vidi koliko je stvarna "zarada".....ako neko ima drugacija iskustva, pogotovo fotografi bit ce mi jako drago ako me razuvjeri...

konačno jedan pametan post! hvala Bogu da se našao netko, osim mene, da razmišlja glavom i logikom! kada su mi rekli 500 dolara za rad po 12-14h. rekao sam, hvala, doviđenja... frensd mi je otišao, radi u shopu 09 ujutro do 24h čak i do jedan u noći! pa tako mogu raditi i doma u hrv. i imati free vikend!

Tra la la
14.12.2012., 18:37
Vidim da se cesto spominje provizija koju agenti traze za ukrcaj.
Da li je neko od vas koji ste platili proviziju agentu dobio i racun i da li je na racunu pisalo da je u pitanju provizija za ukrcaj?!
Koliko znam, a pomorac sam, agent nadje posadu, a agenta placa doticna firma, tj.provizija po clanu posade!

NećešRazbojniče
16.12.2012., 16:50
Zna li netko kakav kontakt za zaposlenje na riječnim brodovima. I postoji li uopće potražnja za takvim radnicima? Naime, ne govorim engleski, a cijeli život se koristim isključivo njemačkim ( živio sam tamo, i u školi ga učio). Pa me stoga zanimaju isključivo riječni brodovi ( možda neki koji plovi na Rajni i sl.)

Pozdrav, i hvala unaprijed.

Cruces
28.12.2012., 23:12
Koje svjetske kompanije rade u hladnim krajevima,znači u sjevernom moru,arktički ocean itd....ako znate neke

lambodara
29.12.2012., 01:47

naši ljudi nikada nisu išli na brodove kao fotografi i usput očekivali da zarade novce..fotografi spadaju u stuff i to uglavnom rade ljudi iz dobrostojećih zemalja tipa uk jer im rad na cruiseru samo dolazi kao dodatak u cv a usput se i fenomenalno zabavljaju i putuju..i troše :lol:
uglavnom to nije pozicija za zaradu novaca

naši ljudi idu kao sobarice i konobari (bar/restoran) jer im je to financijski najisplativije

GLAVATAR
29.12.2012., 16:21
naši ljudi nikada nisu išli na brodove kao fotografi i usput očekivali da zarade novce..fotografi spadaju u stuff i to uglavnom rade ljudi iz dobrostojećih zemalja tipa uk jer im rad na cruiseru samo dolazi kao dodatak u cv a usput se i fenomenalno zabavljaju i putuju..i troše :lol:
uglavnom to nije pozicija za zaradu novaca

naši ljudi idu kao sobarice i konobari (bar/restoran) jer im je to financijski najisplativije

ne bih se bas slozio s tobom, vece su plaće fotografa neko npr. sobarice na brodu, sto se konobara tiče njihova plaća ovisi o klijenteli, ako su klijenti iz zemlje koja poštuje običaj davanjanapojnice, onda ce zaraditi, u suprotnom nece zaraditi skoro ništa (da su klijenti npr. hrvati...)a ovo da stuff ima puno slobodnog vremena isto bas ne drzi vodu...

pogledaj nekoliko postova iznad, gdje pise forumas ciji prijatelj radi doslovno po cijeli dan u shopu

lambodara
30.12.2012., 16:05
ne bih se bas slozio s tobom, vece su plaće fotografa neko npr. sobarice na brodu, sto se konobara tiče njihova plaća ovisi o klijenteli, ako su klijenti iz zemlje koja poštuje običaj davanjanapojnice, onda ce zaraditi, u suprotnom nece zaraditi skoro ništa (da su klijenti npr. hrvati...)a ovo da stuff ima puno slobodnog vremena isto bas ne drzi vodu...

pogledaj nekoliko postova iznad, gdje pise forumas ciji prijatelj radi doslovno po cijeli dan u shopu

ja ne znam na kojim to brodovima sobarica ima manju plaću od fotografa..
ja sam radio na celebrity-ju,festivalu,imao prijatelje na carnivalu,disney-u i sobarice su uvijek bile u rangu waitera..
znači cca 2,5-4k naravno ovisno od kompanije do kompanije..ovdje ne pričam u tek pridošlom osoblju..

da sad fotograf ima veću plaću od sobarice jednostavno ne mogu vjerovati..i ne slušajte priče koje vam govori od prijatelja prijatelj jer takvi nemaju pojma šta se dešava na brodovima

GLAVATAR
01.01.2013., 15:24
to su info koje sam dobio od agencije koja zapošljava na brodovima i ono što sam pročitao na drugim forumima....ja govorim o tek pridošlim ljudima

medak
02.01.2013., 15:52
lp svima!e ovako imam 22god,radim kao zastitar vec 2god u jednoj od najvecih firmi u nas.imam polozen ispit i licencu zastitara takodjer imam i velikog iskustva jer sam prosao sve u vezi zastitarstva od pljacke banke,napada itd itd...razmisljam da odem na brod raditi pa me zanima pod 1.koliku placu mogu ocekivat 2.radno vrijeme 3.sta uopce se radi tamo tj koja vrsta djelatnosti 4.koliko vremenski traje ugovor5.postoji li mogucnost napredovanja hvala;)

-xxx-
04.01.2013., 12:39
jel pozvan netko 10.1. u Zagrebu na intervju za Grand Circle ?

legionnaire
05.01.2013., 02:48
lp svima!e ovako imam 22god,radim kao zastitar vec 2god u jednoj od najvecih firmi u nas.imam polozen ispit i licencu zastitara takodjer imam i velikog iskustva jer sam prosao sve u vezi zastitarstva od pljacke banke,napada itd itd...razmisljam da odem na brod raditi pa me zanima pod 1.koliku placu mogu ocekivat 2.radno vrijeme 3.sta uopce se radi tamo tj koja vrsta djelatnosti 4.koliko vremenski traje ugovor5.postoji li mogucnost napredovanja hvala;)

Nitko na našim prostorima ne zapošljava za security, nažalost. Na brodu je to jako zahvalan posao - prema mom mišljenju (radio sam u Hrv. kao zastitar, na brodu kao konobar), nema previse problema i stresa, ne narade se previse...

Stvar je u tome da ga rade uglavnom Indijci, ponegdje Filipinci, ili na jednoj britanskoj kompaniji Nepalci (možda si čuo za Gurke?)... Kao security guard (početna pozicija) imaš relativno nisku plaću, 1000 i kusur dolara, ali bijelci vjerojatno mogu lakše napredovati na security supervisora, kasnije security officera...

Preporučio bih ti da se javiš gđi Suzani iz agencije "A priori" u Lovranu, da se zaposliš na neku drugu poziciju i na brodu kod HR managera/Personnel managera NA KRAJU ugovora zatražiš prebačaj u security department. Stvar je u tome da tokom prvog ugovora u 99,9 posto slučajeva nemaš NIKAKVE šanse promijeniti department-odjel u kojemu radiš.
Izvoliš, kontakt od gđe Suzane - pa ako se odlučiš... zovi samo zovi, provjerena je sto posto :mig: +385/(0)98/178 37 42 , suzana.zagar@ri.t-com.hr

Inače, da napomenem svima koji su zainteresirani za posao na brodu - u zadnje vrijeme su se događale razne prevare, ako vam netko nudi posao - provjerite da li je na popisu pravnih osoba koje imaju dopusnicu za posredovanje pri zapošljavanju pomoraca na stranici ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture:
http://www.mppi.hr/default.aspx?id=6148

Primijetiti će te isto tako, da dopusnicu za zapošljavanje hotelskog tzv. "bijelog" osoblja imaju samo "A priori" i "Uspinjača". Ne nasjedajte na razno razne oglase, pogotovo ako netko traži novac unaprijed.

molim vas pomoć!

Mogućnosti ovise o tvojim sposobnostima, iskustvu, znanju engleskog jezika. Piše se Marlins test iz engleskog i postoji određen postotak koji moraš imati točan za određene pozicije. Moraš imati između 21 i recimo 30 godina - iako se događalo da posao dobiju i stariji od 30, pa čak i mlađi od 21. Ako netko ima iskustva na menadžment poziciji na brodu, ova gornja granica od 30 godina se zanemaruje, logično...
Nemaš davanja u startu osim Marlins testa 120 kn. Nakon što prođeš intervju, imaš troškove C1/D američke vize, liječničkog pregleda, D1 tečaja i izrade pomorske knjižice, troškovi agencije te avionska karta. Neki troškovi su varijabilni (aviokarta), ali uglavnom je isti iznos -
američka viza cca 150 $
liječnički 1200 kn - kod dr. Nikolića u Rijeci - vrijedi i za pomorsku knj. i za kompaniju
D1 tečaj - cca 1000 kn
troškovi agencije - 200 €

legionnaire
05.01.2013., 02:49
Zna li netko kakav kontakt za zaposlenje na riječnim brodovima. I postoji li uopće potražnja za takvim radnicima? Naime, ne govorim engleski, a cijeli život se koristim isključivo njemačkim ( živio sam tamo, i u školi ga učio). Pa me stoga zanimaju isključivo riječni brodovi ( možda neki koji plovi na Rajni i sl.)

Pozdrav, i hvala unaprijed.

Riverside
Marketing and consulting for river ships

Matije Gupca 73
40315 Mursko Središće
Croatia

phone. +385 40 543 082
mobile. +385 91 5011 626
e-mail. info@riverside.hr

da li netko ima iskustva s agencijom riverside, da li je išao na riječne brodove preko njih? o toj agenciji nema previše na netu.

U redu su, nije nikakva prevara u pitanju - ako te to brine. Naplaćuju određen iznos za svoje troškove - kao i sve ostale agencije.

prijavila sam se na oglas za rad na cruzerima preko MSC logistika iz Varaždina, rekli su mi da im se javim da se dogovorimo u vezi termina za razgovor. Jel itko zna ista o toj firmi? pokusavam naci na internetu nesto ali mi ne uspjeva? jesu li sigurni oni ili su samo neki poberaci para? jedino na sta nailazim je uspinjaca i ona agencija iz lovrana, al o ovima nista...navodno da suraduju sa nekima iz slovenije...hm...itko???

NIJE na popisu pravnih osoba koje imaju dopusnicu za posredovanje pri zapošljavanju pomoraca na stranici ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture:
http://www.mppi.hr/default.aspx?id=6148

Prema tome, ako i zbilja posreduje pri zapošljavanju - u što sumnjam, radi to ilegalno. Navodno i traži 400 kn unaprijed za nekakav "ugovor", mislim da je svaka riječ suvišna.

medak
05.01.2013., 08:10
svaka cast na odgovoru ;) e pazi sad kazes drugu poziciju amo rec konobar kako ce me primit kad u tom poslu nemam radnog iskustva a tako i ustalim djelatnostima...al svakako nazovem gospodju pa popricm malo s njom jer tko pita taj ne skita!hvala xD

legionnaire
05.01.2013., 10:32
svaka cast na odgovoru ;) e pazi sad kazes drugu poziciju amo rec konobar kako ce me primit kad u tom poslu nemam radnog iskustva a tako i ustalim djelatnostima...al svakako nazovem gospodju pa popricm malo s njom jer tko pita taj ne skita!hvala xD

Bio sam u sličnoj situaciji kao i ti (iako ne znam kakvo obrazovanje imaš), ja sam "pauzirao" fakultet na 2./3. godini radi broda, i nije mi žao jer smatram da ovdje nemam perspektive pa ni sa završenim fakultetom. Sad se vraćam na brod (druga kompanija) na poziciji u nižem menadžmentu - supervisor.

Pretpostavljao sam da nemaš iskustva, za određene "entry level", početne pozicije, nedostatak potrebnog iskustva se može nadoknaditi samo dobrim znanjem engleskom i voljom/motivacijom :mig:

Svakako nazovi gospođu Suzanu. Sretno!

Ida Bauer
08.01.2013., 13:54
Znate nekog tko leti sutra za London i 10.01. se ukrcava na Queen Marry 2 u Southamptonu?
Prijatelj odlazi prvi puta pa mu tražim nekog domaćeg za društvo. :)
Javiti se na PM...hvala

Leni_Ri
10.01.2013., 10:32
Zanima me ako je neko ovdje radio na recepciji na cruiseru, imam nekih skoro 10 god. iskustva rada na recepciji i oprobao bi se prijaviti koje su šanse da se upadne, kolika je plaća, radno vrijeme?

petrarhistica
14.01.2013., 14:41
Ola pipl... Zanima me u kojem sektoru nije potrebno radno iskustvo na brodu?
Ja sam studentica i mislim uzeti par godina pauze jer kakvo je stanje kod nas, ako bi mogla na brod mislim da će mi samo dobro donjeti...

NećešRazbojniče
14.01.2013., 17:28
Što je s onom agencijom MSC? vidim ih svuda, još samo da iskoče iz paštete..
netko je naveo da samo apriori i uspinjača imaju važeću licencu ( odobrenje nadlažnog ministarstva), znači li to da taj MSC ne djeluje legalno?

Ima netko da je išao na brod preko MSC? aKo ima kakva su iskustva?

legionnaire
14.01.2013., 17:46
Ola pipl... Zanima me u kojem sektoru nije potrebno radno iskustvo na brodu?
Ja sam studentica i mislim uzeti par godina pauze jer kakvo je stanje kod nas, ako bi mogla na brod mislim da će mi samo dobro donjeti...

Dobra odluka, i ja sam napravio istu stvar i nije mi zao :)
Posto si iz Rijeke, nazovi gđu Suzanu iz A priori agencije u Matuljima... Ona će ti sve reći, potrebno je iskustvo u CV-u ali... uvijek postoji "ali", bitniji je engleski, za početne pozicije i dovoljan bez obzira na nedostatak iskustva.
+385/(0)98/178 37 42 , suzana.zagar@ri.t-com.hr

psyho_ri
14.01.2013., 20:15
a jos bolja je solucija prvo pokusati poslati nekoliko CV-a preko neta i pokusati dobiti kakvu poziciju bez placanja provizije nekoj lopovskoj agenciji.

legionnaire
14.01.2013., 23:29
a jos bolja je solucija prvo pokusati poslati nekoliko CV-a preko neta i pokusati dobiti kakvu poziciju bez placanja provizije nekoj lopovskoj agenciji.

možda, ali za početne pozicije sve kompanije će te usmjeriti na agenciju - zato ih i plaćaju :kava: u obzir dolaze malo više pozicije, na njih se najčešće prijavljuje direktno, bez posrednika.. no, u svakom slučaju može pokušati :)

La roux
16.01.2013., 12:34
možda, ali za početne pozicije sve kompanije će te usmjeriti na agenciju - zato ih i plaćaju :kava: u obzir dolaze malo više pozicije, na njih se najčešće prijavljuje direktno, bez posrednika.. no, u svakom slučaju može pokušati :)

Istina,suprug je slao svoj CV direktno kompanijama,i uvijek bi odgovor bio isti,da se javi ovlaštenoj agenciji....tako da je na kraju otišao preko EP,već je 1,5 mj.na Celebrity Eclipse,kao pomoćni konobar...

EdinX2
17.01.2013., 10:47
Ja sam jucer bio na predstavljanju kompanije Employment-Power, radili smo onaj Marlins test, dobio sam 99% na testu. Moze li mi iko reci da li ce mi to pomoci pri upadanju na brod, inace na poziciju Asst.Str.Stwrd, znaci nesto kao sobar. I da li se moze vjerovati ovoj kompaniji? Inace, za Carnival rade.

legionnaire
17.01.2013., 20:38
Ja sam jucer bio na predstavljanju kompanije Employment-Power, radili smo onaj Marlins test, dobio sam 99% na testu. Moze li mi iko reci da li ce mi to pomoci pri upadanju na brod, inace na poziciju Asst.Str.Stwrd, znaci nesto kao sobar. I da li se moze vjerovati ovoj kompaniji? Inace, za Carnival rade.

Agencije su nazalost nuzno zlo, neke vise, neke manje, a tebi bih savjetovao da trazis bolju poziciju od Assistant Stateroom Stewarda :mig:

EdinX2
18.01.2013., 04:27
Agencije su nazalost nuzno zlo, neke vise, neke manje, a tebi bih savjetovao da trazis bolju poziciju od Assistant Stateroom Stewarda :mig:

Zasto to kazes? Da trazim bolju poziciju? Radi engl ili??

legionnaire
18.01.2013., 16:53
Zasto to kazes? Da trazim bolju poziciju? Radi engl ili??

Imaš PM :)

dan landstrike
22.01.2013., 15:41
Pozdrav imam 22 godine i trenutno radim kao krupje u jednom hrvatskom casinu te kao poker manager (floorman) zanima me jeli netko ima iskustva rada na cruiseru kao krupje? Znam da poker nista ne znaci jer su uglavnom tamo aparati za poker (na brodovima) te da nema te igre uzivo. Znanje engleskog mi je vrhunsko, imam vrhunsko poznavanje engleskog jezika u čitanju i pisanju te položenu licencu poznavanje engleskog jezika, te licencu za krupjea. Pomaže li to? Te imaju li Hrvati sanse raditi kao krupjei te koliko se kreću početne plaće otprilike, uglavnom sve informacije vezane za rad na cruiseru kao krupje bile bi od uvelike pomoći. hvala!

legionnaire
22.01.2013., 19:06
Pozdrav imam 22 godine i trenutno radim kao krupje u jednom hrvatskom casinu te kao poker manager (floorman) zanima me jeli netko ima iskustva rada na cruiseru kao krupje? Znam da poker nista ne znaci jer su uglavnom tamo aparati za poker (na brodovima) te da nema te igre uzivo. Znanje engleskog mi je vrhunsko, imam vrhunsko poznavanje engleskog jezika u čitanju i pisanju te položenu licencu poznavanje engleskog jezika, te licencu za krupjea. Pomaže li to? Te imaju li Hrvati sanse raditi kao krupjei te koliko se kreću početne plaće otprilike, uglavnom sve informacije vezane za rad na cruiseru kao krupje bile bi od uvelike pomoći. hvala!

Pozdrav, varaš se kako nema žive igre na kruzerima - ima, itekako :)
Ako je sve kako si naveo imaš velike šanse, možeš se javiti Uspinjači iz Zagreba - ili ako želiš probati izbjeći naše agencije, kontaktiraj NJIH: http://www.casinologistics.net/

Plaća ovisi o puno faktora, recimo na Carnivalu su nešto manje plaće u kasinu, dok su npr. na Royal Carribeanu sasvim pristojne... Google :)

dan landstrike
22.01.2013., 20:30
Pozdrav, varaš se kako nema žive igre na kruzerima - ima, itekako :)
Ako je sve kako si naveo imaš velike šanse, možeš se javiti Uspinjači iz Zagreba - ili ako želiš probati izbjeći naše agencije, kontaktiraj NJIH: http://www.casinologistics.net/

Plaća ovisi o puno faktora, recimo na Carnivalu su nešto manje plaće u kasinu, dok su npr. na Royal Carribeanu sasvim pristojne... Google :)

Nene krivo smo se razumjeli hehe, rekao mi je dečko koji dolazi često kod nas u kasino koji je iance radio na kurzerima vec deset godina da nema poker uzivo nego samo na aparatima. Nego jos jedno pitanje, rekao mi je da dok je brod u luci da su krupjei slobodni? Jeli to istina? Te ako znas kolikko se place otprilike krecu. Hvala na odgovoru!

legionnaire
23.01.2013., 00:25
Nene krivo smo se razumjeli hehe, rekao mi je dečko koji dolazi često kod nas u kasino koji je iance radio na kurzerima vec deset godina da nema poker uzivo nego samo na aparatima. Nego jos jedno pitanje, rekao mi je da dok je brod u luci da su krupjei slobodni? Jeli to istina? Te ako znas kolikko se place otprilike krecu. Hvala na odgovoru!

Shvaćam, ti pričaš isključivo o pokeru... Istina, uživo se na kruzeru igra blackjack i roulette :) Možda da se prijaviš kao Slot Attendant?

Uglavnom su slobodni, svakako češće nego svi ostali -pošto casino ne radi u luci, ali postoji nešto što se zove IPM - In Port Manning, ako ti je to dužnost, onda ne smiješ napuštati brod u luci, što se ne događa stalno, naravno.

Znam okvirno kakve su plaće na Carnivalu, i ništa pretjerano, recimo da je prosjek 1500 $ mjesečno. Ako.... Za Royal recimo ne znam iznos, ali trebale bi biti dosta bolje

NećešRazbojniče
23.01.2013., 00:29
Kako dolazite do love potrebne da bi ošli na kruzer?
sigurno da je netko uštedio na prethodnom poslu, nekome pomogne obitelj,
ali što oni koji nemaju tu privilegiju..
ima li smisla posuđivat lovu da bi otišli na kruzer? ima li takvih koji to rade?
zar to nije kasnije prevelik teret

legionnaire
23.01.2013., 02:42
Kako dolazite do love potrebne da bi ošli na kruzer?
sigurno da je netko uštedio na prethodnom poslu, nekome pomogne obitelj,
ali što oni koji nemaju tu privilegiju..
ima li smisla posuđivat lovu da bi otišli na kruzer? ima li takvih koji to rade?
zar to nije kasnije prevelik teret

Uštedio na prethodnom poslu, naravno. Ima smisla ako ne posuđuješ od banke, iako i kratkoročni kredit na cca 2,3 mjeseca ne može biti tako strašan. Nema tereta - ako ti treba 1200 € da bi platio sve što ti treba da dođeš na brod - ti taj novac vraćaš u maksimalno 2 mjeseca - ako imaš najgori posao i plaću. Sve što dalje zaradiš ide tebi u džep - tax free. Nemaš troškove života - stanovanje, režije, hranu... Dakle ako želiš, 99 posto od plaće možeš stavljati sa strane, računam da ćeš nešto sitno potrošiti na osobne potrepštine i kozmetiku. Sounds too good to be true? Pa i nije, odricanja su velika, sve ovisi od čovjeka do čovjeka - koliko se ti možeš nositi sa svime time, odvojenost od doma, obitelji, nedostatak slobode čak i privatnosti (najčešće ste smješteni u kabinama za 2 osobe, znači imaš cimera), težak i stresan posao XY sati na dan... Poanta svega: moje mišljenje je da vrijedi pokušati, ako se ne uklopiš, uvijek možeš izgurati 2 mjeseca makar samo da vratiš uloženo.

psyho_ri
23.01.2013., 09:04

Casino

Carnival Corporation
Ph: 305-406-4830
www.oceancasinojobs.com

Nista te ne kosta da se pokusas prijavit

NećešRazbojniče
23.01.2013., 16:12
Uštedio na prethodnom poslu, naravno. Ima smisla ako ne posuđuješ od banke, iako i kratkoročni kredit na cca 2,3 mjeseca ne može biti tako strašan. Nema tereta - ako ti treba 1200 € da bi platio sve što ti treba da dođeš na brod - ti taj novac vraćaš u maksimalno 2 mjeseca - ako imaš najgori posao i plaću. Sve što dalje zaradiš ide tebi u džep - tax free. Nemaš troškove života - stanovanje, režije, hranu... Dakle ako želiš, 99 posto od plaće možeš stavljati sa strane, računam da ćeš nešto sitno potrošiti na osobne potrepštine i kozmetiku. Sounds too good to be true? Pa i nije, odricanja su velika, sve ovisi od čovjeka do čovjeka - koliko se ti možeš nositi sa svime time, odvojenost od doma, obitelji, nedostatak slobode čak i privatnosti (najčešće ste smješteni u kabinama za 2 osobe, znači imaš cimera), težak i stresan posao XY sati na dan... Poanta svega: moje mišljenje je da vrijedi pokušati, ako se ne uklopiš, uvijek možeš izgurati 2 mjeseca makar samo da vratiš uloženo.

E da, kad si već spomenuo kabine.. vidio sam po videima da su kabine bez prozora.. znači svaka kabina mora imat neku dobru ventilaciju? ili kak se već to riješava.. baš razmišljanjem o tome, ne bi mi bio problem spavat ni s više od jednog čovjeka, al da bude svjež zrak
od jednog lika što je bio na brodu sam čuo da svako tko je radio na brodu mora državi platit poreze i za mirovinsko, i to u iznosu par hiljada kn. Jel to istina? jel baš svi moraju plaćat to državi, ili samo oni koji to žele?

legionnaire
23.01.2013., 16:25
E da, kad si već spomenuo kabine.. vidio sam po videima da su kabine bez prozora.. znači svaka kabina mora imat neku dobru ventilaciju? ili kak se već to riješava.. baš razmišljanjem o tome, ne bi mi bio problem spavat ni s više od jednog čovjeka, al da bude svjež zrak
od jednog lika što je bio na brodu sam čuo da svako tko je radio na brodu mora državi platit poreze i za mirovinsko, i to u iznosu par hiljada kn. Jel to istina? jel baš svi moraju plaćat to državi, ili samo oni koji to žele?

Dobro ti kaže psyho_ri, probaj se prijaviti direktno za Carnival, iako ako ti je zarada primarni cilj - probaj s Royalom.

Imaš otvorene konkurse za dealera (traže min.2 godine iskustva, i to znanje u igrama: Blackjack, Dice, American Roulette, Caribbean Stud Poker), i za Slot Techniciana, pa ti vidi, sam znas svoje mogucnosti i afinitete.

Nema prozora, kabine s prozorima imaju časnici - najčešće čak i oni imaju prozore koji se ne otvaraju tzv. porthole... Klimatizacija je odlična, nema problema sa zrakom... Iako je meni često bilo hladno radi tog A/C.
Ne svatko tko je radio - nego svakome tko se ukrcava preko posredničke agencije u RH, ta ista agencija dužna je prijaviti ukrcaj na Lučku kapetaniju, i u tom slučaju plaćaš doprinose (mirovinsko i zdravstveno), iznosi su varijabilni ali recimo da bi ti za svoju poziciju (hotelsko osoblje) plaćao tisuću i par stotina kuna mjesečno. Obavezno je, nažalost.

NećešRazbojniče
23.01.2013., 20:21
Dobro ti kaže psyho_ri, probaj se prijaviti direktno za Carnival, iako ako ti je zarada primarni cilj - probaj s Royalom.

Imaš otvorene konkurse za dealera (traže min.2 godine iskustva, i to znanje u igrama: Blackjack, Dice, American Roulette, Caribbean Stud Poker), i za Slot Techniciana, pa ti vidi, sam znas svoje mogucnosti i afinitete.

Nema prozora, kabine s prozorima imaju časnici - najčešće čak i oni imaju prozore koji se ne otvaraju tzv. porthole... Klimatizacija je odlična, nema problema sa zrakom... Iako je meni često bilo hladno radi tog A/C.
Ne svatko tko je radio - nego svakome tko se ukrcava preko posredničke agencije u RH, ta ista agencija dužna je prijaviti ukrcaj na Lučku kapetaniju, i u tom slučaju plaćaš doprinose (mirovinsko i zdravstveno), iznosi su varijabilni ali recimo da bi ti za svoju poziciju (hotelsko osoblje) plaćao tisuću i par stotina kuna mjesečno. Obavezno je, nažalost.

Znači istina je. To mi je baš pričo jedan školski koji je radio za Carnival, kaže bježi od toga jer kad staviš sve na papir, troškove odlaska i naknadu lopovskoj državi, kaže da se nikako ne isplati, da si sretan ak si na nuli. A radit mjesecima da bi bio na nuli, baš nije pametan potez.
Svi spominju da je Carnival dno dna što se tiče uvjeta, da je svaka druga kompanija bolja, al kak se prijavit na njih, izravno kompaniji preko internet, pošto ove hrvatske agencije posluju isključivo sa Carnivalom. I da li te agencije uopće zapošljavaju kroate?

legionnaire
23.01.2013., 20:37
Znači istina je. To mi je baš pričo jedan školski koji je radio za Carnival, kaže bježi od toga jer kad staviš sve na papir, troškove odlaska i naknadu lopovskoj državi, kaže da se nikako ne isplati, da si sretan ak si na nuli. A radit mjesecima da bi bio na nuli, baš nije pametan potez.
Svi spominju da je Carnival dno dna što se tiče uvjeta, da je svaka druga kompanija bolja, al kak se prijavit na njih, izravno kompaniji preko internet, pošto ove hrvatske agencije posluju isključivo sa Carnivalom. I da li te agencije uopće zapošljavaju kroate?

A Priori u Matuljima zapošljava na Carnival, Employment Power u Zagrebu na gotovo sve kompanije.

Imaš linkove iznad za Carnival i za Royal, probaj se prijaviti online. Svi zapošljavaju Hrvate, we're "the men" :kava:

NećešRazbojniče
23.01.2013., 23:40
A Priori u Matuljima zapošljava na Carnival, Employment Power u Zagrebu na gotovo sve kompanije.

Imaš linkove iznad za Carnival i za Royal, probaj se prijaviti online. Svi zapošljavaju Hrvate, we're "the men" :kava:

otkud sad taj EP, zar nemaju samo uspinjača i apriori dozvolu za posredovanje?
uspinjača isto samo Carnival?
po pričanju ljudi kažu da treba izbjegavat Carnival jer su plaće mizerne i nemoguće je napredovat.. tako bar kažu..
kakva ti je bila hrana na brodu? jel se može čovjek pošteno najest tamo?
dosta radim fizikalije i dosta sam veće građe pa mi je to nekako najbitnije,, da imam dobro za pojest, da nisam gladan.. i odma bolje radim poso.. mislim da će se mnogi složit sa mnom

spooky_
23.01.2013., 23:44
otkud sad taj EP, zar nemaju samo uspinjača i apriori dozvolu za posredovanje?

Uspinjaca je EP.

NećešRazbojniče
23.01.2013., 23:55
Uspinjaca je EP.

ahaa ja gledam kaj je to.. pa najednostavnije reč uspinjača da te celi svet razume a ne neki eng. sranje

spooky_
24.01.2013., 00:20
ahaa ja gledam kaj je to.. pa najednostavnije reč uspinjača da te celi svet razume a ne neki eng. sranje

sto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano :B

Zezam se, Uspinjaca i EP su 2 posebne agencije na istoj adresi. Vode je isti ljudi. Valjda je to sad moderno :cerek: I znas da ti oni naplacuju 250 eurica za svoje ''usluge''?

legionnaire
24.01.2013., 14:23
Nećeš biti gladan, ali o kvaliteti hrane bi se dalo raspravljati :kava:

NećešRazbojniče
24.01.2013., 23:38
Nećeš biti gladan, ali o kvaliteti hrane bi se dalo raspravljati :kava:

spoki 25o eu i nije neka lova, u usporedbi s konačnom lovom koju treba izdvojit. Al za tu naknadu sam čuo da neki i ne plaćaju jer valjda nije legalna i da se ne ispisuju računi. a ja ništ ne plaćam ak nema računa.. pogotovo žig to mi je najvažnije.. prvo uljudno pitam di je pečat? da nije zabuna, a većinom ne bude pa ne platim ništ.
A to su čiste nebuloze te naknade za "agente" i "posredovanje". Sve te agencije su dobrano namirene od strane kompanija za svoje usluge, prema tome nema svrhe naplaćivat istu stvar 2put. To je čisti bezobrazluk i lopovluk.

Dosta sam dugo u ovome poslu, i znao sam radit na mjestima di se poslužuje hrana za radnike koja je promijenila svoja svojstva, znači pokvarena i promijena okusa i mirisa. npr. čevapi koje kad probaš kao da jedeš kukuruz, doslovno...

Ne očekujem nikakav luksuz, samo ono najbanalnije što će zadovoljit ljudsko dostojanstvo, nikakva posebna kvaliteta, već isključivo samo svježe i zdrave namirnice.

legionnaire
25.01.2013., 02:22
spoki 25o eu i nije neka lova, u usporedbi s konačnom lovom koju treba izdvojit. Al za tu naknadu sam čuo da neki i ne plaćaju jer valjda nije legalna i da se ne ispisuju računi. a ja ništ ne plaćam ak nema računa.. pogotovo žig to mi je najvažnije.. prvo uljudno pitam di je pečat? da nije zabuna, a većinom ne bude pa ne platim ništ.
A to su čiste nebuloze te naknade za "agente" i "posredovanje". Sve te agencije su dobrano namirene od strane kompanija za svoje usluge, prema tome nema svrhe naplaćivat istu stvar 2put. To je čisti bezobrazluk i lopovluk.

Dosta sam dugo u ovome poslu, i znao sam radit na mjestima di se poslužuje hrana za radnike koja je promijenila svoja svojstva, znači pokvarena i promijena okusa i mirisa. npr. čevapi koje kad probaš kao da jedeš kukuruz, doslovno...

Ne očekujem nikakav luksuz, samo ono najbanalnije što će zadovoljit ljudsko dostojanstvo, nikakva posebna kvaliteta, već isključivo samo svježe i zdrave namirnice.

Što se tiče plaćanje naknada agenciji - sviđa mi se kako razmišljaš :D svakako javi ishod...

paaa hrana nije luksuz ni u kome pogledu, pokvarena nije sigurno - ali svježa i zdrava.. hmmm i to je diskutabilno. sve dolazi u smrznutom obliku uglavnom - znači nije svježe. zdravo - ovisi o tebi, možeš jesti rižu i piletinu svaki dan

NećešRazbojniče
25.01.2013., 03:30
Što se tiče plaćanje naknada agenciji - sviđa mi se kako razmišljaš :D svakako javi ishod...

paaa hrana nije luksuz ni u kome pogledu, pokvarena nije sigurno - ali svježa i zdrava.. hmmm i to je diskutabilno. sve dolazi u smrznutom obliku uglavnom - znači nije svježe. zdravo - ovisi o tebi, možeš jesti rižu i piletinu svaki dan

pa jesi ti to platio? pa vidiš mi u nicku, to mi su mi dvije riječi koje najčešće koristim.
ok, zadovoljit ćemo se onda pojmom "jestiva" hrana, to je ono najosnovnije, na sve ostalo ne pristajem. Kad sam naveo zdrava hrana, možd sam malo pretjerao, jer o tome se dade štošta raspravit.. štošta nije zdravo pa opet konzumiramo.
Što je ovo bilo za rižu i piletinu, pitanje ili konstatacija?
nije da sam ljubitelj ni jednog, a bome ni drugog. Piletinu najmanje volim od mesa, a imam jednog poznanika koji jede isključivo piletinu, i sve gledam kad će se pretvorit u pjetlića, ili makar da mu počne perje kojekakvo rast.

legionnaire
29.01.2013., 22:25
pa jesi ti to platio? pa vidiš mi u nicku, to mi su mi dvije riječi koje najčešće koristim.
ok, zadovoljit ćemo se onda pojmom "jestiva" hrana, to je ono najosnovnije, na sve ostalo ne pristajem. Kad sam naveo zdrava hrana, možd sam malo pretjerao, jer o tome se dade štošta raspravit.. štošta nije zdravo pa opet konzumiramo.
Što je ovo bilo za rižu i piletinu, pitanje ili konstatacija?
nije da sam ljubitelj ni jednog, a bome ni drugog. Piletinu najmanje volim od mesa, a imam jednog poznanika koji jede isključivo piletinu, i sve gledam kad će se pretvorit u pjetlića, ili makar da mu počne perje kojekakvo rast.

prvi puta jesam... bio sam mlad i naivan, sad sam samo mlad :D

a vidi hrana nije tako loša, iako i to ovisi od kompanije do kompanija, i o samom brodu, za rižu i piletinu je bila konstatacija - to je, možemo reći,lean verzija obroka (kuhana riža i pileća prsa sa grilla)..

psyho_ri
30.01.2013., 22:24
Nevolim ni ja bas ni piletinu, rizu jos manje, ali to na brodu ni ne jedem... to jedu filipi i indonezani, i to po 5 puta dnevno...
ostatak i tako jede na lidu ili u drugim restoranima, tako da se jede ista hrana koju jedu gosti i uvijek se nadje nesto za pojest i onima najizbirljivijima.

legionnaire
31.01.2013., 01:10
Nevolim ni ja bas ni piletinu, rizu jos manje, ali to na brodu ni ne jedem... to jedu filipi i indonezani, i to po 5 puta dnevno...
ostatak i tako jede na lidu ili u drugim restoranima, tako da se jede ista hrana koju jedu gosti i uvijek se nadje nesto za pojest i onima najizbirljivijima.

Istina je da staff i officeri imaju puno veće mogućnosti, samo nisam htio odmah stvarati utisak da je sve savrseno - ipak ce vecina ljudi odlaziti na crew pozicije u pocetku...

NećešRazbojniče
02.02.2013., 03:07
Istina je da staff i officeri imaju puno veće mogućnosti, samo nisam htio odmah stvarati utisak da je sve savrseno - ipak ce vecina ljudi odlaziti na crew pozicije u pocetku...

taj crew dobiju osobe bez iskustva ili?
i kad si već spomenuo officire, jel imaju oni pištolje da mogu pucat, kao oni iz titanica?

GLAVATAR
02.02.2013., 09:12
hahahaaaaaa....:lol::lol:
da pištolje :clint::Snajper: koji car!

kapetan ima exploziv oko struka koji u svakom trenu moze raznijeti cijeli brod i konstatno palac drzi na main switchu (zato njega svi slusaju i zato je on glavni na brodu)

1. časnik palube ima automat gaitling gun

2. časnik palube automat/sniper m48

3. časnik palube (ako postoji) ima kalašnjikov (ukoliko je s istoka)

zapovjednik stroja ima najnoviju verziju heckler&koch-a (primjeti da to vec spada u tactical oruzje)

ostali oficiri koriste glock ili HS200

šef sale (ne neki lik kojeg iz strahopoštovanja zovu šef i ne lik koji se zove saša, pa ga od milja zovu sale, nego onaj koji zapovijeda sa salom - dvoranom) koristi noževe i sve vrste bodeža za bacanje, trančiranje i odkoštavanje

glavni kuhar ne koristi oruzje, on koristi otrove, jednako učinkovite, a diskretne i ne nasilne metode

ostalo osoblje također ne koristi oruzje, oni koriste borilačke vještine, a njima zapovijeda onaj čiji kung fu je u tom trenuku najjači

i to ti je to, ako te zanima još nesto slobodno pitaj...:mudri:

psyho_ri
02.02.2013., 10:34
hahahaaaaaa....:lol::lol:
da pištolje :clint::Snajper: koji car!

kapetan ima exploziv oko struka koji u svakom trenu moze raznijeti cijeli brod i konstatno palac drzi na main switchu (zato njega svi slusaju i zato je on glavni na brodu)

1. časnik palube ima automat gaitling gun

2. časnik palube automat/sniper m48

3. časnik palube (ako postoji) ima kalašnjikov (ukoliko je s istoka)

zapovjednik stroja ima najnoviju verziju heckler&koch-a (primjeti da to vec spada u tactical oruzje)

ostali oficiri koriste glock ili HS200

šef sale (ne neki lik kojeg iz strahopoštovanja zovu šef i ne lik koji se zove saša, pa ga od milja zovu sale, nego onaj koji zapovijeda sa salom - dvoranom) koristi noževe i sve vrste bodeža za bacanje, trančiranje i odkoštavanje

glavni kuhar ne koristi oruzje, on koristi otrove, jednako učinkovite, a diskretne i ne nasilne metode

ostalo osoblje također ne koristi oruzje, oni koriste borilačke vještine, a njima zapovijeda onaj čiji kung fu je u tom trenuku najjači

i to ti je to, ako te zanima još nesto slobodno pitaj...:mudri:

:rofl: :rofl:

treba dovest u red malo debele amere :rofl:

legionnaire
02.02.2013., 19:57
prestrašni ste :lol:

nitko nema vatreno oružje na cruiseru u normalnim uvjetima, pa ni security (imaju lisice doduše, da poslije radnog vremena spoje ugodno s korisnim :D )...
dok smo plovili Indijskim oceanom - navodno su na brodu bili naoružani plaćenici, koje osobno nisam vidio i ne bih dao ruku u vatru za vjerodostojnost te informacije... neki brodovi imaju oružja poput sonic gun/cannona, napravu koja zvucnim signalima onesposobljava potencijalne napadače...

NećešRazbojniče
02.02.2013., 23:40
prestrašni ste :lol:

nitko nema vatreno oružje na cruiseru u normalnim uvjetima, pa ni security (imaju lisice doduše, da poslije radnog vremena spoje ugodno s korisnim :D )...
dok smo plovili Indijskim oceanom - navodno su na brodu bili naoružani plaćenici, koje osobno nisam vidio i ne bih dao ruku u vatru za vjerodostojnost te informacije... neki brodovi imaju oružja poput sonic gun/cannona, napravu koja zvucnim signalima onesposobljava potencijalne napadače...

pretpostavio sam da bi u slučaju napada pirata, možda bilo dobro imat bar neko naoružanje..

La roux
03.02.2013., 14:02
pretpostavio sam da bi u slučaju napada pirata, možda bilo dobro imat bar neko naoružanje..

Čime se ti zamaraš....:D
Baš ću pitati supruga koji spada u red kung fu obrane na cruiseru kakva je kod njih situacija....:D
Ma najbitnije je da se ukrcaš i da šou krene......:mig:

GLAVATAR
03.02.2013., 14:08
pa kad mrki rus (mrk kao mrki medvjed) ili kršni turcin u slobodno vrijeme uzmu lisice i spoje par malih krhkih filipinaca u jednu curu, pa da vidis onda "koljektivnu raspaljotku" :lol::lol:

neki brodovi imaju oružja poput sonic gun/cannona, napravu koja zvucnim signalima onesposobljava potencijalne napadače...
mislim da oruzje iz video igara ima efekta samo ako su napadači gejmeri :D

krivo, krivo.....u danasnje civilizirano doba to se rjesava mirnim putem poklanjanjem određenog broja djevica/djevaca (ovisno o sklonostima napadača) piratima, jer i pirati vise nisu sto su nekad bili.... i oni su shvatili da "nije u šoldima sve" :lol:

legionnaire
03.02.2013., 15:11
pa kad mrki rus (mrk kao mrki medvjed) ili kršni turcin u slobodno vrijeme uzmu lisice i spoje par malih krhkih filipinaca u jednu curu, pa da vidis onda "koljektivnu raspaljotku" :lol::lol:

mislim da oruzje iz video igara ima efekta samo ako su napadači gejmeri :D

krivo, krivo.....u danasnje civilizirano doba to se rjesava mirnim putem poklanjanjem određenog broja djevica/djevaca (ovisno o sklonostima napadača) piratima, jer i pirati vise nisu sto su nekad bili.... i oni su shvatili da "nije u šoldima sve" :lol:

ozbiljan sam što se tiče sonic guna... doduše, toga nema svugdje - pouzdano znam da na Princessu postoji.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/6664677.stm

http://img198.imageshack.us/img198/4421/maerskalabamaacousticca.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/198/maerskalabamaacousticca.jpg/)

Dario_UR88
05.02.2013., 02:10
frend mi je prije mjesec dana otisao u miami, pa onda na brod, kolko ja vidim po fejsu i slikama, zapitam se jel on otisao tamo radit? il nas mulja i da je dobio putovanje, covjek non stop stavlja slike...i dize mast nama u zagrebu :D karibi, mexico, turks and co..i ostala egzoticna mjesta nas bombardiraju :D

psyho_ri
05.02.2013., 09:10
Pa nije otisao na robiju di ce raditi 24 sata na dan. Odradi svojih 10-12 sati i onda je slobodan, oce on spavat ili ici van se zajebavat je njegov odabir.

D777
05.02.2013., 09:23
Baš, nije čovjek na robiji završio... iza tih slika stoji krvav rad, ja sam tako radila, naradiš se ko životinja, a onda malo slobodnog vremena da vadiš drugima mast fotkama :)

legionnaire
05.02.2013., 14:01
Baš, nije čovjek na robiji završio... iza tih slika stoji krvav rad, ja sam tako radila, naradiš se ko životinja, a onda malo slobodnog vremena da vadiš drugima mast fotkama :)

Potpisujem, ti trenuci na fotkama su ustvari rijetki; većinu vremena radiš, ili spavaš :zzz:

psyho_ri
05.02.2013., 15:06

Potpisujem, ti trenuci na fotkama su ustvari rijetki; većinu vremena radiš, ili spavaš :zzz:

Pa koliko sna vama treba dnevno?? Nemozete reci da se nema vremena za izaci sa broda barem 2-3 puta tjedno, eventualno te moze zajebat da si IPM ili da radis dok je brod u portu.

legionnaire
05.02.2013., 17:08
Pa koliko sna vama treba dnevno?? Nemozete reci da se nema vremena za izaci sa broda barem 2-3 puta tjedno, eventualno te moze zajebat da si IPM ili da radis dok je brod u portu.

Na brodu - MAKSIMALNO 6 sati dnevno :mig: Mogu reci, ako radis par mjeseci Transatlantik (Southampton - New York) pa ste po 6 dana na moru :kava:

A gosti nemaju pametnijeg posla nego da zderu, pa ako radis u restoranu - sve ti se svodi na posao (cca 12 sati dnevno), obroke, obavljanje sitnica (pranje vesa..) i spavanje...

psyho_ri
05.02.2013., 19:57
Na brodu - MAKSIMALNO 6 sati dnevno :mig: Mogu reci, ako radis par mjeseci Transatlantik (Southampton - New York) pa ste po 6 dana na moru :kava:

A gosti nemaju pametnijeg posla nego da zderu, pa ako radis u restoranu - sve ti se svodi na posao (cca 12 sati dnevno), obroke, obavljanje sitnica (pranje vesa..) i spavanje...

transatlantik sam odradio, jos kad ti 7 dana traju po 25 sati :cerek:
ves se pere u radno vrijeme :rofl:
u slobodno vrijeme se ide u bar popit koju pivu ili u dobrom drustvu koja casa vina u kabini :top:

legionnaire
05.02.2013., 20:56
transatlantik sam odradio, jos kad ti 7 dana traju po 25 sati :cerek:
ves se pere u radno vrijeme :rofl:
u slobodno vrijeme se ide u bar popit koju pivu ili u dobrom drustvu koja casa vina u kabini :top:

ocito nisi u drugom smjeru, kad u tih 6 dana na moru izgubis 6 sati - noc sna :504:
ovisi gdje radis, nemaju svi mogucnosti svrljati po brodu za vrijeme radnog vremena...
na kojoj si ti poziciji (bio) ?

psyho_ri
05.02.2013., 21:26
ocito nisi u drugom smjeru, kad u tih 6 dana na moru izgubis 6 sati - noc sna :504:
ovisi gdje radis, nemaju svi mogucnosti svrljati po brodu za vrijeme radnog vremena...
na kojoj si ti poziciji (bio) ?

prosao i drugu stranu, ali se gubio sat rada, jer se sat naprijed micao u 14, ne u 2 :D
a za stavit pripremljenu robu u masinu ti treba cca 3 min, tj za premjestit iz masine u susilicu isto toliko, a toliko nitko ne primjeti da me nema :ne zna:

legionnaire
05.02.2013., 23:00
prosao i drugu stranu, ali se gubio sat rada, jer se sat naprijed micao u 14, ne u 2 :D
a za stavit pripremljenu robu u masinu ti treba cca 3 min, tj za premjestit iz masine u susilicu isto toliko, a toliko nitko ne primjeti da me nema :ne zna:

za koga si ti radio??

istina je da ti treba 3 minute, ali jebeni Filipinci stoje u redovima pred laundryjem, a da ne pricam ako odes netko ti izvadi odjecu bez pardona iz susilice... :504:

NećešRazbojniče
06.02.2013., 01:00
legionaire ne želi da ti odg na pitanje, bit će da je neko tajno radno mjesto, možd tajni agent, a možd ni nije bio na brodu, ili samo turistički..:D

na koliko se obroka dnevno ima pravo? 3? pretpostavljam da neki prespavaju doručak jer je u 6,7 h?

GLAVATAR
06.02.2013., 12:15
ozbiljan sam što se tiče sonic guna... doduše, toga nema svugdje - pouzdano znam da na Princessu postoji.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/6664677.stm

http://img198.imageshack.us/img198/4421/maerskalabamaacousticca.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/198/maerskalabamaacousticca.jpg/)
ma znam, zezam te....jesam smiješan?:D
frend mi je prije mjesec dana otisao u miami, pa onda na brod, kolko ja vidim po fejsu i slikama, zapitam se jel on otisao tamo radit? il nas mulja i da je dobio putovanje, covjek non stop stavlja slike...i dize mast nama u zagrebu :D karibi, mexico, turks and co..i ostala egzoticna mjesta nas bombardiraju :D

pa nece valjda staviti slike di crnči ko konj i plače od muke :D

da pitam vas koji ste bili, da li je vama stvarno bilo dovoljno samo 6 sati sna i tako 6 mjeseci bez prestanka?
meni treba 8 da bi normalno funkcionirao, mogu to još nekako zgurat na 7-7,5, ali 6 nema sanse da izdrzim duze od par dana na tom rezimu...

NećešRazbojniče
06.02.2013., 14:00
Ne moraš se brinut oko toga.. na ulazu u brod te dočekaju i onda te pitaju jel želiš radit puno radno vrijeme ili pola.. ima čak jedna opcija di možeš reć da ne dolaziš na posao kad oni kažu, već da se pojaviš kad se naspavaš.. kako si rekao svojih 8 h i ni minute kraće..
koji majstor :D

Kad se samo sjetim, da sam znao radit 2 posla u isto vrijeme, ukupno oko 12 h dnevno.. i bio smješten s nekim divljacima koji mi nisu dali spavat.. i ponekad bi spvao samo oko 2-3 h.. jer posao je bio takav da se kasno vratiš, a rano se moraš probudit.. i to bi mi bilo dovoljno.. i poslije toliko sna sam radio kao konj bez ikakvih poteškoća..
a ovaj očekuje min 8 h :cerek:

legionnaire
06.02.2013., 15:28
što se tiče sna - možeš ti spavati i više, no jedna strana uvijek pati... ili posao, ili društveni život (i razgledavanje destinacija), ili san... ali pazi samo da posao ne pati :D

psyho_ri
06.02.2013., 20:45
za koga si ti radio??

istina je da ti treba 3 minute, ali jebeni Filipinci stoje u redovima pred laundryjem, a da ne pricam ako odes netko ti izvadi odjecu bez pardona iz susilice... :504:

vise od filipa me zivcira kad netko stavi u masinu majicu i dva para carapa, a ko meni izvadi, vadim i ja.
kod nas je bilo dobro rjesenje da su masine bile pod kljucem, tj karticom, pa si samo u odredjenom laundryu mogao prati, osim ako imas master

legionaire ne želi da ti odg na pitanje, bit će da je neko tajno radno mjesto, možd tajni agent, a možd ni nije bio na brodu, ili samo turistički..:D

na koliko se obroka dnevno ima pravo? 3? pretpostavljam da neki prespavaju doručak jer je u 6,7 h?

Bond, đejms bond :503: nazalost turisticki nikad bio na brodu, nadam se da cu uskoro :ne zna:

obroci su 4 puta dnevno, na svakom "coffe time"-u isto ima nesto u crew messu neke pizdarije za pojest, navecer u barovima takodjer nekakvi sendvici
ako si koncesionar ili imas uniformu mozes jesti 0-24, koliko god puta zelis.

ma znam, zezam te....jesam smiješan?:D

pa nece valjda staviti slike di crnči ko konj i plače od muke :D

da pitam vas koji ste bili, da li je vama stvarno bilo dovoljno samo 6 sati sna i tako 6 mjeseci bez prestanka?
meni treba 8 da bi normalno funkcionirao, mogu to još nekako zgurat na 7-7,5, ali 6 nema sanse da izdrzim duze od par dana na tom rezimu...

ma kakvih 8 sati :eek:
nakon tjedan dana se naviknem na spavanje 5-6 sati na noc, eventualno jos sat vremena za rucak, u frizderu uvijek ima red bulla ako zatreba :kava:

NećešRazbojniče
06.02.2013., 22:53
stari ovo kad si sad napiso, dođe mi da sutra odma odem na brod.. :D
jer hrana mi je najbitnija, a za san se uopće ne sekiram.. čak štoviše nekak mi se čini da bolje funkcioniram ak manje spavam po noći.. par put sam znao dobrano odspavat nekih 9-10 h i bio bi za ništ cijeli dan..
od manjka sna nitko nije umro, al od gladi nažalost, mnogi..

legionnaire
07.02.2013., 00:29
kasnije sam našao laundry za oficire na 3. decku pa je islo brze :)

@psyho_ri na kojoj si ti poziciji radio?

GLAVATAR
07.02.2013., 08:20
Ne moraš se brinut oko toga.. na ulazu u brod te dočekaju i onda te pitaju jel želiš radit puno radno vrijeme ili pola.. ima čak jedna opcija di možeš reć da ne dolaziš na posao kad oni kažu, već da se pojaviš kad se naspavaš.. kako si rekao svojih 8 h i ni minute kraće..
koji majstor :D

Kad se samo sjetim, da sam znao radit 2 posla u isto vrijeme, ukupno oko 12 h dnevno.. i bio smješten s nekim divljacima koji mi nisu dali spavat.. i ponekad bi spvao samo oko 2-3 h.. jer posao je bio takav da se kasno vratiš, a rano se moraš probudit.. i to bi mi bilo dovoljno.. i poslije toliko sna sam radio kao konj bez ikakvih poteškoća..
a ovaj očekuje min 8 h :cerek:
jbg nismo svi isti, evo tebi je problem hrana...ja mogu trpiti glad, žeđ, hladnoću vrućinu, provociranja, ali umor ne mogu nikako, ne zato sto izigravam nekog finjaka, nego jednostavno ne ide - probao sam

jer hrana mi je najbitnija, a za san se uopće ne sekiram.. čak štoviše nekak mi se čini da bolje funkcioniram ak manje spavam po noći.. par put sam znao dobrano odspavat nekih 9-10 h i bio bi za ništ cijeli dan..
ovdje si u krivu, dugoročno gledano, zdravlje najvise narušava izostanak sna, jer se tokom sna tijelo regenerira i detoxiticira, ako to izostane, tijelo je podloznije bolestima, imunitet slabi, dolazi do promjene u ponasanju, u percepciji, u razmišljanju, a da ne govorim o ogromnoj količini kortizola (hormon stresa) kojeg tijelo ispušta i koji ga doslovno razara u duzem periodu....dok si mlad to mozda neces osjetiti, ali ce ti sve to doci na naplatu u određenim godinama zivota, najlakse je izgubiti zdravlje uskracivanjem sna - nemoj jesti 3 dana i nece ti biti nista, cak ce biti i nekih pozitivnih ucinaka(između ostalog - detoxikacija), nemoj spavati 3 dana i bit ces bolestan covjek

psyho_ri
07.02.2013., 09:25

U zadnjih 5-6 godina sta sam na brodovima, samo jednom mi se desilo da sam bio gladan, kuhar bio u kurcu, i jbga. To je jos bio cargo, tako da smo kod njega uzimali hranu i sami si kuhali, i opet prezivjeli. Na cruserima nikad nisam bio gladan.

kasnije sam našao laundry za oficire na 3. decku pa je islo brze :)

@psyho_ri na kojoj si ti poziciji radio?

engine, ma da ne vidim koliko je to bitno.

jbg nismo svi isti, evo tebi je problem hrana...ja mogu trpiti glad, žeđ, hladnoću vrućinu, provociranja, ali umor ne mogu nikako, ne zato sto izigravam nekog finjaka, nego jednostavno ne ide - probao sam

i to ces sve morat i pretrpjeti na brodu, ali nije toliko strasno da ces umrjeti.
imat ces ti vremena za naspavati se, ne brini. Mislim da svatko mora imati minimalno 12 sati odmora dnevno, od toga 6 mora biti u komadu. O tebi ovisi sta ces ti raditi u svoje slobodno vrijeme, oces ici van, u bar pit i socijalizirat se, prati robu ili spavati, tako da ces se sigurno naspavati.

legionnaire
07.02.2013., 12:45
itekako je bitno, pogotovo ako si bio 1.,2.3., 4. oficir stroja??? uvelike se razlikuje zivot oficira, staffa ili naposljetku, clana posade...

http://postimage.org/image/5nwsqsb7b/

psyho_ri
07.02.2013., 14:13
itekako je bitno, pogotovo ako si bio 1.,2.3., 4. oficir stroja??? uvelike se razlikuje zivot oficira, staffa ili naposljetku, clana posade...

http://postimage.org/image/5nwsqsb7b/

obroci su 4 puta dnevno, na svakom "coffe time"-u isto ima nesto u crew messu neke pizdarije za pojest, navecer u barovima takodjer nekakvi sendvici
ako si koncesionar ili imas uniformu mozes jesti 0-24, koliko god puta zelis.

Pricali smo o hrani i spavanju, a tu nema razlike, samo najniza posada ne moze ici jesti na lido, tj, konobari, kuhari i to je to. Kod nas i ako dodje netko iz europe u hotel dep, taj i dobiva poziciju i uniformu u prvom ili drugom ugovoru, filipi, indnezani i indijci jedu u crew i PO messu, ostatak jede na LIDU.

Sta smatras pod staff? Kod nas u staff se racunaju capt, staff capt, ch eng, staff ch eng i env off.
Sta se tice sna, isto ko sta hotelska posada ne voli see day, eng i deck vole te dane, jer nije moguce neke stvari raditi, ali zato ima posla na port day kad se vi odmarate i setate.

legionnaire
07.02.2013., 14:25
Pricali smo o hrani i spavanju, a tu nema razlike, samo najniza posada ne moze ici jesti na lido, tj, konobari, kuhari i to je to. Kod nas i ako dodje netko iz europe u hotel dep, taj i dobiva poziciju i uniformu u prvom ili drugom ugovoru, filipi, indnezani i indijci jedu u crew i PO messu, ostatak jede na LIDU.

Sta smatras pod staff? Kod nas u staff se racunaju capt, staff capt, ch eng, staff ch eng i env off.
Sta se tice sna, isto ko sta hotelska posada ne voli see day, eng i deck vole te dane, jer nije moguce neke stvari raditi, ali zato ima posla na port day kad se vi odmarate i setate.

Kao što rekoh; radio sam u restoranu - dakle bio sam crew i jeo sam iskljucivo u crew messu, i kasnije hranu koju i gosti - ALI samo svojom snalazljivoscu, inace je zabranjeno. Ocito je da nismo radili na istoj kompaniji, a uvjeren sam da je velika razlika... Ovog puta se krcam na drugu kompaniju, drugu poziciju (staff) i trebalo bi biti sve drukcije....

Postoji podjela; crew (konobari, kuhari, spremaci itd), a staff su pozicije unutar hotel dept. - recepcionisti, casino staff, stage staff, određeni supervisori koji nisu oficiri (moja nova pozicija), prodavači u gift shopu....
A sve ove pozicije koji si ti nabrojao kao "staff" su ustvari oficiri.

Na kojoj kompaniji radiš/si radio?

Naravno - nitko ne voli sea days, no vjeruj mi na riječ da se na port day nikad nisam odmarao, jer ima ovih debelih go*ana od gostiju koje port ne zanima, vani im je skupo pa ostanu na brodu i prezderavaju se... ili odu na sat, dva pa se vrate i opet se prezderavaju... u svakom slucaju, posla u restoranu ima STALNO, 0-24.... Never again :504:

Neon
07.02.2013., 14:33
Kao što rekoh; radio sam u restoranu - dakle bio sam crew i jeo sam iskljucivo u crew messu, i kasnije hranu koju i gosti - ALI samo svojom snalazljivoscu, inace je zabranjeno. Ocito je da nismo radili na istoj kompaniji, a uvjeren sam da je velika razlika... Ovog puta se krcam na drugu kompaniju, drugu poziciju (staff) i trebalo bi biti sve drukcije....

Postoji podjela; crew (konobari, kuhari, spremaci itd), a staff su pozicije unutar hotel dept. - recepcionisti, casino staff, stage staff, određeni supervisori koji nisu oficiri (moja nova pozicija), prodavači u gift shopu....
A sve ove pozicije koji si ti nabrojao kao "staff" su ustvari oficiri.

Na kojoj kompaniji radiš/si radio?

Naravno - nitko ne voli sea days, no vjeruj mi na riječ da se na port day nikad nisam odmarao, jer ima ovih debelih go*ana od gostiju koje port ne zanima, vani im je skupo pa ostanu na brodu i prezderavaju se... ili odu na sat, dva pa se vrate i opet se prezderavaju... u svakom slucaju, posla u restoranu ima STALNO, 0-24.... Never again :504:

Haha na Port Day kad dodju izvana...I u iducih sat vemena nadokande svu žderačinu koju su propustili trostruko.

Pa ak si fino konobar na Lidu...smuči ti se zivot :rofl::rofl:

Ostat će mi upamćeno kad je jedna obitelj bila za stolom na Lidu...ja čisto stol pored...i sad stari govori kćerci od 4-5 godina..."some people come on cruise ship to have fun and drink, we come here because of food"
:rofl::rofl:

Neon
07.02.2013., 14:35
za koga si ti radio??

Istina...par puta mi se to dogodilo...u jednom trenu od jedno 9 sušilica...2 su radile...pa sad ti osuši robu ak mozeš :rofl::rofl:

Jednom sam prao odjeću od 8h ujutro do 16 popodne... :rofl::rofl:

Al sam popizdio, skoro sam dao otkaz taj dan

Inače bude u 1.5-2h i oprano i osušeno

Neon
07.02.2013., 15:13

Najmanji problem na brodu ti je hrana...što se tiče kad mozeš jesti i koliko mozeš jesti...imaš doručak ujutro od 8-9.30....ručak prvi od 11 - 14....ručak drugi od 17-21...večera od 22-23.30...i onda još nakon večere tamo sendivče i slične stvari od 00-02h...

Sad drugo je kvaliteta hrane...što nije baš najbolje...s obzirom da je skoro sve GMO, uključujući i meso...sve je puno hormona raznih i sl...

No, ako zeliš zdravo jesti...donekle mozeš...imaš svih povrća i voća (ako slučajno nema u ponudi, pitaš nekog od konobara ili kuhara da ti donese), tune, bijelog mesa, žitarica i sl. stvari kolko hoćeš...I to apsolutno nije problem...i naravno sve ti je besplatno

Najveci je problem posao koji imaš i šefovi, koji češće nego bi vjerovao, su poprilični debili...Ali naravno opet zavisi što radiš...

Ako si konobar kao ja...e onda ćeš radit 10-12, katkad i koji sat više dnevno. Pa ćeš u slobodno vrijeme, veliku većinu vremena spavat, još ak radiš dvokratno ili trokratno...onda ak uhvatiš 3-4h sna u komadu si sretan.

Ako zeliš malo zrtvovat san, zabavit se mozeš, crew party je često, u lukama ste skoro svaki dan, tako da mozeš izaći van vrlo često na koji sat. I tu nastaju te slike, koje vade mast ljudima kod kuće :rofl::lol:
Najgore je ipak, kad pri povratku na brod, umoran od vanjskih avantura, moraš odmah na posao :504:

E al sad razmisli, da ti radiš svaki dan, po 4-6-8 mjeseci, zavisi kakav ugovor imaš...pa ti onda reci da ti je dovoljno 6h dnevno sna...nakon nekog vremena...i to vrlo brzo što više...ćeš se ih sve proklinjat :rofl::rofl::lol:

Tako sam ja fino razbio mobitel iz bijesa, kad mi je počeo alarm ujutro zvonit jedan dan :rofl::lol::rofl:

Shopping i ostalo ti neću ni pričat, jer u US je sve daleko jefitnije nego kod nas...osim ovih gluposti za higijenu, gdje ćeš za šampone i sl. izdvajati skoro duplo više nego ovdje...

legionnaire
07.02.2013., 16:04
Haha na Port Day kad dodju izvana...I u iducih sat vemena nadokande svu žderačinu koju su propustili trostruko.

Pa ak si fino konobar na Lidu...smuči ti se zivot

Ostat će mi upamćeno kad je jedna obitelj bila za stolom na Lidu...ja čisto stol pored...i sad stari govori kćerci od 4-5 godina..."some people come on cruise ship to have fun and drink, we come here because of food"

e upravo to - meni se čini da svi tako razmišljaju, pošto sam i sam NAŽALOST neko vrijeme proveo na Lidu...

Istina...par puta mi se to dogodilo...u jednom trenu od jedno 9 sušilica...2 su radile...pa sad ti osuši robu ak mozeš :rofl::rofl:

Jednom sam prao odjeću od 8h ujutro do 16 popodne... :rofl::rofl:

Al sam popizdio, skoro sam dao otkaz taj dan

Inače bude u 1.5-2h i oprano i osušeno

i to isto - mjesecima nepopravljene susilice - no one cares :ne zna:

Najmanji problem na brodu ti je hrana...što se tiče kad mozeš jesti i koliko mozeš jesti...imaš doručak ujutro od 8-9.30....ručak prvi od 11 - 14....ručak drugi od 17-21...večera od 22-23.30...i onda još nakon večere tamo sendivče i slične stvari od 00-02h...

Sad drugo je kvaliteta hrane...što nije baš najbolje...s obzirom da je skoro sve GMO, uključujući i meso...sve je puno hormona raznih i sl...

Ako si konobar kao ja...e onda ćeš radit 10-12, katkad i koji sat više dnevno. Pa ćeš u slobodno vrijeme, veliku većinu vremena spavat, još ak radiš dvokratno ili trokratno...onda ak uhvatiš 3-4h sna u komadu si sretan.

Ako zeliš malo zrtvovat san, zabavit se mozeš, crew party je često, u lukama ste skoro svaki dan, tako da mozeš izaći van vrlo često na koji sat. I tu nastaju te slike, koje vade mast ljudima kod kuće :rofl::lol:
Najgore je ipak, kad pri povratku na brod, umoran od vanjskih avantura, moraš odmah na posao :504:

E baš mi je drago da se našao netko tko je prošao isto što i ja - pa da potvrdi istinost mojih riječi... Jer psyho_ri je oficir stroja koliko sam shvatio, i siguran sam da ima dovoljno odgovoran i tezak posao ali nije vidio zivot iz crew pozicije - kad ti je zabranjeno da ides u prostore gostiju osim ako radis tamo ILI PROLAZIS na putu do posla, naravno uvijek u uniformi, kad ne mozes ni pomisliti da jedes na Lidu, kad u kabini mjesecima zivis s nekim debilom iz zaostale zemlje, isto tako zaostalim.... ehhh da, kad se samo sjetim :rofl:

NećešRazbojniče
07.02.2013., 17:34
E al sad razmisli, da ti radiš svaki dan, po 4-6-8 mjeseci, zavisi kakav ugovor imaš...pa ti onda reci da ti je dovoljno 6h dnevno sna...nakon nekog vremena...i to vrlo brzo što više...ćeš se ih sve proklinjat :rofl::rofl::lol:

pa jel stvarno tak strog režim, baš svaki dan se mora radit? što recimo ak se čovjek razboli, npr zaboli ga glava, a prije toga je odradio 5.mj i bio uzoran, i zatraži dan slobodan da odmori jer mu je pozlilo? jel ga onda tjeraju doma ili kak se to riješava, obzirom da svi pričaju da se radi svaki dan..

i na kraju ugovora, od 8.mj. jel onaj "godišnji" kak govore, između dva ugovora za koji kažu da traje 1,5-2 mj. jel se dobije kakva naknada u to vrijeme? ili baš ništa, znači plaćeno je samo ono odrađeno?