PDA

View Full Version : Putovnica za djecu

stranice : 1 [2]

sunny_side
08.01.2011., 13:12
Putovnica za odraslog 320 kn + biljezi + fotkanje, jedino ne znam jel isto toliko košta i za dijete...praktički treba mi tisuću kuna za obje :zvrko:

isto toliko je za dijete!

ashley
08.01.2011., 13:12
320 kuna
vrijede 5 godina

Super sto vrijede 5 godina sto se novcane strane tice, ali kad pravis djetetu od par mj putovnicu stvarno za godinu dana mozes prevesti koga god hoces te dobi. Pa dijete se mijenja u mjesec dana, a kamoli 5 godina...no dobro! :D

sunny_side
08.01.2011., 13:14
Pa dijete se mijenja u mjesec dana, a kamoli 5 godina...no dobro! :D

to sam i ja pomislila, ali vjerojatno ne mogu stavljati kraće kad toliko košta. :)

enigmatic
08.01.2011., 15:18
Ljudi koristite tražilicu!!! ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=297008&highlight=putovnica) je tema.

BENY
08.01.2011., 15:28
Beba mora imati svoju putovnicu. Ja sam svojoj napravila prije mjesec dana. 320kn košta izrada + 70kn biljege + 1 sličica, mene je došlo 50kn jer sam tražila 4 male+1 normalne veličine. 5 godina traje.

danila
08.01.2011., 15:35
koliko dugo se ceka?

edit: sad vidim gore 2 tjedna

BENY
08.01.2011., 16:23
koliko dugo se ceka?

edit: sad vidim gore 2 tjedna

ja sam 8 dana jer mi je ženica u mupu rekla da predam zahtjev u čet ili u pet, jer petkom šalju sve zahtjeve za zg tako da je stvarno brzo bila gotova. bolje računaj na više dana da ti ne bude na knap:mig:

cuba libre
08.01.2011., 20:46
A i MUP, hvala Bogu ima svoju stranicu:
Za izdavanje putovnice potrebno je priložiti sljedeće:

* osobnu iskaznicu ili drugu ispravu na temelju koje se može provjeriti identitet i hrvatsko državljanstvo;
* dokaz o uplati u državni proračun (posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi/postaji*):

- iznosa od 320,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice ili
- iznosa od 410,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice u žurnom postupku;

* upravna pristojba u državnim biljezima u iznosu od 70,00 kuna; a za izdavanje putovnice u žurnom postupku upravnu pristojbu u iznosu od 220,00 kuna (20,00 kuna u državnim biljezima, a iznos od 200 kuna uplatiti posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi);
* 1 fotografija - 3,5 x 4,5 cm, (naglasak fotografu da je fotografija za biometrijsku putovnicu);
* staru putnu ispravu, koja će se poništiti i vratiti;
* za malodobnu djecu koja prvi puta vade putovnicu, a nemaju osobnu iskaznicu: izvod iz matice rođenih i domovnicu (djeca koja su navršila 12 godina moraju biti prisutna radi potpisivanja zahtjeva odnosno radi davanja otisaka prstiju koji se pohranjuju u čipu biometrijske putovnice).

paprenjak
14.01.2011., 16:18
Zanima me gdje,kod kojeg fotografa slikati bebu od dva mjeseca za putovnicu? Živimo u Zagrebu...

ribica0603
14.01.2011., 20:58
ja sam svoju vodila u Shopping centar Precko,imaju Foto studio tamo u prizemlju...
ne znam koliko ti je to usput...

annyG
14.01.2011., 23:25
Ja ne znam koliko se iplati uzimati ovu žurnu putovnicu jer mi smo vadili za bebu i u ponedjeljak predali, a u petak istog tog tjedna dobili :D

i to bez uplate za žurno!

Sada ne znam da li smo baš slučajno upali u tjednu kada oni prave ili je uvijek tako.
Da i radi se o Vinkovcima. :top:

no_nic
15.01.2011., 08:05
Zanima me gdje,kod kojeg fotografa slikati bebu od dva mjeseca za putovnicu? Živimo u Zagrebu...

Mi smo s dva mjeseca nasuprot policije u Petrinjskoj, 70 kn. Ponesi bijelu pelenu koju staviš na sebe pa prisloniš dijete.

Ili, ako ti već drži glavu, uhvatiš ga ispod pazuha i držiš sa strane tako da je ona njihova bijela podloga iza. Tako sam ja.

Putovnica je bila gotova za 10 dana.

ribica0603
15.01.2011., 14:20
Ja ne znam koliko se iplati uzimati ovu žurnu putovnicu jer mi smo vadili za bebu i u ponedjeljak predali, a u petak istog tog tjedna dobili :D

i to bez uplate za žurno!

Sada ne znam da li smo baš slučajno upali u tjednu kada oni prave ili je uvijek tako.
Da i radi se o Vinkovcima. :top:

nasa je putovnica bila gotova za 3 tjedna...
vadili u ZG, u 9.mj.

tako da je ocito manja guzva s ovim novim putovnicama...valjda im manje papira treba da ih naprave..:D

arorua
15.01.2011., 16:25

Mi smo to isto obavili prekoputa MUPa u Petrinjskoj. Smizla je bila malo kenjkava pa ju je fotograf morao hvatati izmedju dva placourlika, a mm okretati u pravom smjeru. Ja sam stajala kod kamere i pokusala ju navest da gleda u objektiv. Mislim ima 6 tj i to je i inace onako, zanimljiv zadatak. Rezultiralo je nelosom fotkom al na kojoj se vidi doslovno pola jagodice prsta od mm iza njene glave. Zbog toga mu frajer na salteru skoro nije htio uzet sliku za putovnicu jer se ne smije vidjet nista osim bebine glave..:rolleyes:

mom2be
15.01.2011., 19:32

mi smo se fotkali kod najblizeg fotografa u kvartu i fotke su bile ok :)
(nije mi se dalo vucarati dijete bezveze do petrinjske, tata je odnio zahtjev i podigao gotovu putovnicu)

Wedding
17.01.2011., 11:02

kod pekara:lol:

pa pobogu kod svakog fotografa, svi imaju naputke iz mupa kakva fotografija mora bit a ti samo moras naglasit za kakav dokument tj za kakvu putovnicu trebas i to je to:mig:

minči
17.01.2011., 11:15
kod pekara:lol:

pa pobogu kod svakog fotografa, svi imaju naputke iz mupa kakva fotografija mora bit a ti samo moras naglasit za kakav dokument tj za kakvu putovnicu trebas i to je to:mig:

e nažalost bi se prevarila, ja se prošle godine slikala za osobnu, i isto sam mislila da bi svi fotografi trebali znati kako slika treba izgledati za pojedine dokumente, a kad ono žena me skoro vratila jer slika nije bila dobra, (premali dio lica mi je bio na slici... fotografu se sviđao moj šal i kovrčice:rolleyes:) izvukla se na trudnoću i zimu pa me kao pustila... da nije bogme bi ovi slikali ponovo besplatno jer sam bila naglasila da mi treba za osobnu, jer sam se već jednom opekla kad su taj pravilnik tek donijeli.
Tak da savjetujem dobro naglasiti za kaj ti treba i možda s bebom riskirati koju kn više pa slikanje obaviti baš u Petrinjskoj jer oni fotografi tam baš znaju kak treba slika izgedati.

Wedding
17.01.2011., 12:03
e nažalost bi se prevarila, ja se prošle godine slikala za osobnu, i isto sam mislila da bi svi fotografi trebali znati kako slika treba izgledati za pojedine dokumente, a kad ono žena me skoro vratila jer slika nije bila dobra, (premali dio lica mi je bio na slici... fotografu se sviđao moj šal i kovrčice:rolleyes:) izvukla se na trudnoću i zimu pa me kao pustila... da nije bogme bi ovi slikali ponovo besplatno jer sam bila naglasila da mi treba za osobnu, jer sam se već jednom opekla kad su taj pravilnik tek donijeli.
Tak da savjetujem dobro naglasiti za kaj ti treba i možda s bebom riskirati koju kn više pa slikanje obaviti baš u Petrinjskoj jer oni fotografi tam baš znaju kak treba slika izgedati.

gluposti, pa mog dedu su iz mupa vratili ponovno u fotostudio ijako se slikao u petrinjskoj (i ispao ko lopov:lol:) je ga je zenska okinula ko debila pa je imao sjenu preko lica:kava: koju je samo ona vidjela

- bitno je naglasit za koju osnovu je potrebna slika a to dal je netko savjestan fotograf i dal radi kako treba svoj posao to je drugi par rukavica i nisu svi fotografi u istom studiju sposobni tj nesposobni:mig: ... BTW ja sam se jednom slikala u Pertinjskoj i nikad vise:rofl:

mom2be
17.01.2011., 12:19
- bitno je naglasit za koju osnovu je potrebna slika a to dal je netko savjestan fotograf i dal radi kako treba svoj posao to je drugi par rukavica i nisu svi fotografi u istom studiju sposobni tj nesposobni:mig: ... BTW ja sam se jednom slikala u Pertinjskoj i nikad vise:rofl:

istina :D
to sto imaju foto studio preko puta mupa ne znaci da samo oni znaju fotkati za putovnice :D
jednom sam izradjivala fotke u petrinjskoj i to su mi najgore fotke ikad
uostalom, na stranicama mupa imaju tocno upute kako fotke trebaju izgledati pa mozete i sami vidjeti sto je bitno

minči
17.01.2011., 17:38
gluposti, pa mog dedu su iz mupa vratili ponovno u fotostudio ijako se slikao u petrinjskoj (i ispao ko lopov:lol:) je ga je zenska okinula ko debila pa je imao sjenu preko lica:kava: koju je samo ona vidjela

istina :D
to sto imaju foto studio preko puta mupa ne znaci da samo oni znaju fotkati za putovnice :D
jednom sam izradjivala fotke u petrinjskoj i to su mi najgore fotke ikad
uostalom, na stranicama mupa imaju tocno upute kako fotke trebaju izgledati pa mozete i sami vidjeti sto je bitno

a ja bila uvjerena da oni tam znaju zato kaj je teta na šalteru rekla da je najbolje slikati se u Petrinjskoj jer da oni tam znaju točno kak treba.... kad smo kod toga i ja imam jednu ružnu sliku od tam a duplo su skuplji od svih ostalih... pregrmila je zato kaj je valjala (to je bilo prije par godina kad sam se prvi put opekla , pa sam dvaput plaćala slikanje)
ništ, dobro je znati da i oni tam zeznu, jer sam si sad već dvaputa nabijala na nos da mi evo kad hoću proći jeftinije, thx:mig:

Padrone
17.01.2011., 17:47
Vadili smo mališancu putovnicu kad je imao 4 mjseca i takvu slikicu imamo u putovnici, e sad kad smo prelazili granu a sad ima 3 god nisu ništa pitali .Bili smo ja i supruga u autu s njim, možda zbog toga nisu ništa pitali ali mislim da je vrijeme da mu promjenimo...:D

leptirica 2
18.01.2011., 07:14
Da li netko zna koliko vrijedi putovnica za bebu ako se napravi kada beba ima par mejseci?Do kada vrijedi?Hvala:)

_gabrijelana_
18.01.2011., 07:17
Hello leptirice :D
Pogledaj na početak stranice.

Ja mislim da vrijedi 5 godina :)

leptirica 2
18.01.2011., 07:19
Beba mora imati svoju putovnicu. Ja sam svojoj napravila prije mjesec dana. 320kn košta izrada + 70kn biljege + 1 sličica, mene je došlo 50kn jer sam tražila 4 male+1 normalne veličine. 5 godina traje.
Nasla odgovor:)

leptirica 2
18.01.2011., 07:20
Hello leptirice :D
Pogledaj na početak stranice.

Ja mislim da vrijedi 5 godina :)

Fala..nasla sam:D
Heh do 5 godina nece licit sam na sebe ..al dobro:lol::D
Citam ima tu dosta kriterija kada se slika beba..kako su nasi fotografi smotani,
moracu ih ja dobro prouciti:D

niniva2
03.03.2011., 12:17
Da li treba predati fotokopiju rodnog lista i domovnice za bebu staru 15 mj. ili treba dati orginal za napraviti putovnicu, te da li su to svi dokumenti koji su potrebni; naime moj muž i ja imamo različito prebivalište, pa nas i taj mogući problem zanima.
Oko Nove godine išli smo malo do BiH na snijeg, naravno beba nije imala putovnicu, jedva nas je pustilo bez putovnice za bebu, tako da ne želim više riskirati, iako je BiH kao meka granica u javnosti. Za neku državu EU ne bi riskirala, jer sigurno Slovenci ili Mađari ne bi bili tolerantni kao Bosanci.

mandy
03.03.2011., 12:23
mi davali kopije svih dokumenata...mislim da je bil aprocedura za one koji nemaju istu adresu da jedan roditelj predaje zahtjev, drugi preuzima putovnicu

mama Dalton
03.03.2011., 12:29
Koliko se sjećam, dokumente ne predaješ nego ih samo prilikom predaje zahtjeva daješ na uvid. Ja uvijek mislim da je bolje imati originale, za svaki ziher. Mislim i da različito prebivalište roditelja nije nikakav problem, takav je slučaj bio i kod mene. Ono što je bitno je kazati fotografu da se dijete slika za biometrijsku putovnicu (doduše, to bi svi već trebali znati jer se "stare2 putovnice više ne izdaju". Problem s fotografijama nije nešto što ovisi o dobroj (odnosno) lošoj volji službenice na šatoru, nego o parametrima koji su određeni kompjuterskim programom za obradu slike za putovnicu. Ja sam se svojevremeno slikala kod jednog od mnogih Badrova, i slika je bila ok.

cuba libre
03.03.2011., 12:37
Vadili smo mališancu putovnicu kad je imao 4 mjseca i takvu slikicu imamo u putovnici, e sad kad smo prelazili granu a sad ima 3 god nisu ništa pitali .Bili smo ja i supruga u autu s njim, možda zbog toga nisu ništa pitali ali mislim da je vrijeme da mu promjenimo...:D

A zašto bi mjenjali i plaćali 400kn ako vrijedi još dvije godine? :confused:
Mi smo izvadili kad je mala imala 4mj i koristit će ju do isteka. A vadili smo i vizu i putovali svugdje bez problema 2 godine kasnije.

Ako su roditelji na dvije adrese, jedan roditelj MORA potpisati nekakvu izjavu. Ili da jedan podnese zahtjev, drugi podigne. Ali, MM je morao i kod prijave kasnije i odjave pa nove prijave potpisati izjavu, a i za putovnicu je bila ista stvar.

Nikakve donešene dokumente oni ne zadržavaju, samo se daju na uvid.

ančica2
03.03.2011., 15:22
Da li treba predati fotokopiju rodnog lista i domovnice za bebu staru 15 mj. ili treba dati orginal za napraviti putovnicu, te da li su to svi dokumenti koji su potrebni; naime moj muž i ja imamo različito prebivalište, pa nas i taj mogući problem zanima.
Oko Nove godine išli smo malo do BiH na snijeg, naravno beba nije imala putovnicu, jedva nas je pustilo bez putovnice za bebu, tako da ne želim više riskirati, iako je BiH kao meka granica u javnosti. Za neku državu EU ne bi riskirala, jer sigurno Slovenci ili Mađari ne bi bili tolerantni kao Bosanci.

predaju se kopije, originale možeš uzeti na uvid sa sobom

i ne da u EU ne bi bili tolerantni nego te uopće ne bi pustili, dijete mora imati svoju putovnicu
ja putujem već godinama s klincima u Austriju i sve se putovnice na granici uredno pregledavaju
i nema veze kakva je slika unutra, moji su svi dobili putovnicu sa mjesec dana i ona vrijedi 5 godina:top: i amen
nitko nas nikad nije krivo gledao ili komentirao kaj je unutra slika bebe od mjesec dana a na sjedalu frajer od 5 godina:cerek: ona vrijedi dok ne istekne:mig:

bubbless
29.03.2011., 17:03
Pozdrav
Neznam ako je ovo već bila tema, ako je...uputite me,
Zanima me kako se podiže putovnica dijeteta, ako roditelji nisu u braku i ako nisu iste nacionalnosti.
Tko treba biti prisutan? Oba ili samo jedan?
Da li jedan roditelj, ako otac prizna dijete, može raditi novu putovnicu bez prisutstva drugoga?
Da li dijete može slobodno putovati u druge države samo s jednim roditeljom?
Dijete još nije rođeno, u mom slučaju je na putu, pa me jako zanimaju sitni detalji, ako netko zna...
Također dijete neće imati prezime majke nego oca...
Hvala

no_nic
29.03.2011., 17:12
mislim da neka tema već postoji.

ne znam za različitu nacionalnost, ali mi nismo u braku. ja sam predala zahtjev, otac djeteta je otišao po putovnicu. tako su nam rekli u policiji, a na forumu sam pročitala da je ista procedura i za vjenčane i nevjenčane roditelje. :ne zna:

osobno nisam putovala s malim bez mm-a, ali neke nevjenčane prijateljice su putovale van države s djetetom, bez muža i bez problema. :)

i u mom i u njihovom slučaju su različita prezimena majke i djeteta.

ksenija_2
29.03.2011., 18:54
mislim da neka tema već postoji.

ne znam za različitu nacionalnost, ali mi nismo u braku. ja sam predala zahtjev, otac djeteta je otišao po putovnicu. tako su nam rekli u policiji, a na forumu sam pročitala da je ista procedura i za vjenčane i nevjenčane roditelje. :ne zna:

osobno nisam putovala s malim bez mm-a, ali neke nevjenčane prijateljice su putovale van države s djetetom, bez muža i bez problema. :)

i u mom i u njihovom slučaju su različita prezimena majke i djeteta.

Ne znam kako je s nevjenčanim roditeljima, ali za vjenčane znam jer smo mi za malog vadili putovnicu prije mjesec-dva: ja sam predala zahtjev i ja sam podignula putovnicu, nitko nije rekao da suprug mora doći.

cuba libre
29.03.2011., 19:24
Tema:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=297008&highlight=putovnica&page=15

U slučaju da roditelji ne žive na istoj adresi, potreban je potpis drugog roditelja. Jedino u tom slučaju.

mayabela
29.03.2011., 23:15
Ja sam predala zahtjev, a muž je išao podignuti, jer je žena rekla da moramo oboje potpisati.

Na našoj granici nikada nisu ništa pitali, ali jednom je slovenac pitao da li je dijete moje jer nemamo isto prezime, ali nije radio probleme.

Od tada nosim kopiju njenog rodnog lista za svaki slučaj.

winnerica
30.03.2011., 04:19
Ja sam predala zahtjev, a muž je išao podignuti, jer je žena rekla da moramo oboje potpisati.

Na našoj granici nikada nisu ništa pitali, ali jednom je slovenac pitao da li je dijete moje jer nemamo isto prezime, ali nije radio probleme.

Od tada nosim kopiju njenog rodnog lista za svaki slučaj.

Ja sigurno znam da i vjenčani i nevjenčani roditelji oboje moraju potpisati prilikom vađenja putovnice za dijete. Jedan roditelj to sam nemože napraviti.
Nacionalnost različita nema veze s tim.
Moje troje djece imaju tatino prezime (ja se furam da sam još cura :lol:), nikad problema nisam imala, samo ponesem oriđiđi rodni list.:top:

ZgGost
30.03.2011., 07:07
Ja sigurno znam da i vjenčani i nevjenčani roditelji oboje moraju potpisati prilikom vađenja putovnice za dijete. Jedan roditelj to sam nemože napraviti.

nije istina, vjenčani smo i ja sam i predao zahtjev i podigao putovnicu, nitko ništa me nije pitao niti rekao da se i žena mora negdje potpisati...prošli tjedan podigao tak da je friška informacija

winnerica
30.03.2011., 07:23
nije istina, vjenčani smo i ja sam i predao zahtjev i podigao putovnicu, nitko ništa me nije pitao niti rekao da se i žena mora negdje potpisati...prošli tjedan podigao tak da je friška informacija

Onda je to skroz nekaj novog...
Mi smo isto vjenčani i prije 4 mj. smo trebali potpisat oboje (živimo svi na istoj adresi - znači nije npr. to razlog), tj. mm je predao zahtjev, a ja podigla putovnicu i potpisala...
Frendica (vjenčana isto) ona i njen mm morali potpisati... :ne zna:

ksenija_2
30.03.2011., 07:51

Mi smo malom vadili putovnicu u 2. mjesecu ove godine i nismo trebali oboje ništa potpisati, još sam i pitala tipa na šalteru i rekao je da ne treba. Znači, ja sam predala papire i ja sam podigla putovnicu. Imam svoje djevojačko i suprugovo prezime. A pitala sam zato što su suprug i dijete prijavljeni na jednoj adresi, a ja na drugoj. Tako da uopće ne kužim zašto se ta gospoda na šalterima ne drži jednakih kriterija za sve. :ne zna:

Kakadu
31.03.2011., 06:21
mi jesmo u braku, ali svatko ima svoje prezime (dijete muževo), različitih smo nacionalnosti i ne živimo službeno na istoj adresi (ni u istoj zemlji;)). ja sam sredila sve oko djetetove putovnice, a rodni list nosim na svako putovanje (jednom su me na amsterdamskom aerodromu pitali imam li pismeno dopuštenje oca da putujem sama s djetetom, imala sam rodni list i to je bilo dovoljno).

rijeka511
31.03.2011., 08:28
Nacionalnost različita nema veze s tim.
Moje troje djece imaju tatino prezime (ja se furam da sam još cura :lol:), nikad problema nisam imala, samo ponesem oriđiđi rodni list.:top:

ja sam predala prošli tjedan za malenu i nikakvi potpisi, suglasnosti nisu bili potrebni. podignut možemo ili on ili ja i to je to.
nismo vjenčani.

sara0103
31.03.2011., 09:59
Pozdrav
Neznam ako je ovo već bila tema, ako je...uputite me,
Zanima me kako se podiže putovnica dijeteta, ako roditelji nisu u braku i ako nisu iste nacionalnosti.
Tko treba biti prisutan? Oba ili samo jedan?
Da li jedan roditelj, ako otac prizna dijete, može raditi novu putovnicu bez prisutstva drugoga?
Da li dijete može slobodno putovati u druge države samo s jednim roditeljom?
Dijete još nije rođeno, u mom slučaju je na putu, pa me jako zanimaju sitni detalji, ako netko zna...
Također dijete neće imati prezime majke nego oca...
Hvala

obavezno trebaju biti prisutni i otac i majka za podizanje putovnice i za napravit putovnicu(ako nisu u braku i ako nisu iste nacionalnosti). dijete moze putovati u druge drzave sa jednim roditeljem. moje dijete ima oca talijana i njegovo prezime. nismo ni u braku ni iste nacionalnosti.putovnicu smo obavezno zajedno morali raditi i podignuti. sada na bebinoj putovnici pise da sam ja majka.

MalaLola
13.04.2011., 10:09
Ja sam totalno neupućena, šta sad rade samo te biometrijske...
pasmtr kolko to košta, još moramo žurno jer sam se naravno tek danas sjetila, a putujemo u utorak :rolleyes:

dijana128
13.04.2011., 10:17
Ja sam totalno neupućena, šta sad rade samo te biometrijske...
pasmtr kolko to košta, još moramo žurno jer sam se naravno tek danas sjetila, a putujemo u utorak :rolleyes:

Jako puno,mislim da oko 600kn. Evo sta pise:Za izdavanje biometrijskih putovnica u redovnom postupku građani će plaćati 320 kuna. Kada se ostvare tehničke pretpostavke, biometrijske putovnice će se moći izdavati i u žurnom postupku, te će im cijena biti 410 kuna.

Na to se još dodaju i iznosi upravnih pristojbi koji se u postupcima izdavanja putnih isprava naplaćuju prema odredbama Zakona o upravnim pristojbama (za izdavanje putovnica u redovnom postupku upravne pristojbe iznose 70 kuna, a za izdavanje putovnica u žurnom postupku 220 kuna - 20,00 kuna u državnim biljezima, a iznos od 200,00 kuna uplatiti posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi).

Bibi3456
13.04.2011., 10:38
Malo sam off ali htjela bi vam olakšati....ja sam vadila putovnicu za svoju tada 6-mjesečnu bebu i bila je uzasna gužva na salteru za redovno izdavanje....fakat mi se nije dalo cekat a na salteru za zurno izdavanje nije bilo nikog pa sam tamo otisla i rekla teti da sam dosla izvadit putovnicu za bebu a nisam očekivala takav red i da dojim i da necu stic doma na vrijeme,i ona mi je napravila putovnicu u minuti:D

Illy
09.05.2011., 10:19
Dakle, svašta!

Evo, vratili mm sa šaltera jer slika od male nije dobra- ima palmicu na glavi :mad: wtf?

A lijepo piše na njihovim stranicama da može biti "visoka frizura" i da slika čak može biti i odrezana preko frizure ako je to slučaj.

Eto, da se netko ne zaje.. kao mi- ne vežite kikice curicama za slikanje za putovnicu!!!

mandy
09.05.2011., 10:21
šiške ne smije prekrivati cijelo čelo, ni obrve

Illy
09.05.2011., 10:24

i šta sada?
njoj svaka dlaka vodi svoju politiku, šiške do očiju i kosa joj strši 5 cm u zrak!
da uzmem gel i zaližem joj kosu ala Gotovac? :rolleyes:

evo, lijepo sve piše i može biti frizura koja viri izvan slike
http://www.mup.hr/UserDocsImages/dokumenti/Upute%20za%20fotografije.pdf

a ima i slika neke tete koja ima šiške do obrva i piše da je to ok.

cuba libre
09.05.2011., 10:56
Radije ju probaj nekako počešljati nego joj vezati kosu. Mislim da su odbili sliku upravo zbog tog repića. Ne znam.

mandy
09.05.2011., 11:49
meni nisu uzeli sliku sa šiškama, koje prekrivaju malo čela i idu u stranu (veći dio na jednu), obrve se potpuno vide :ne zna: i morala sam se ponovo slikati

cuba libre
09.05.2011., 11:57
Zbog tih njihovih hirova sam se slikala preko puta policije da mi ne mogu kakat. Ak taj fotostudio ne zna kak treba bit slika onda kvragu.

SummerNight
09.05.2011., 12:55

:eek: :eek:
jbt, jel u cijenu onda uracunat i posjet frizeru?
koje su te debilane strasno. najbolje da se svi osisamo na celavo i jos tetoviramo bar code na celo

mandy
09.05.2011., 13:03
nisam ih pitala hoće mi platiti frizera :D :lol:

drugi put došla opet sa šiškama (što ću kad su kratke), žena mi u foto studiju preko puta opet kaže da smetaju (a makla ih koliko sam mogla), ja htjela ukosnicom ih dignuti gore, ona kaže ne smije se vidjeti ukosnica niti biti na kosi (a ukosnica je boje moje kose i ne bi se uopće vidjela)...
razmaknula ih rukom nekako i ta je slika prošla..

SummerNight
09.05.2011., 13:12
nisam ih pitala hoće mi platiti frizera :D :lol:

drugi put došla opet sa šiškama (što ću kad su kratke), žena mi u foto studiju preko puta opet kaže da smetaju (a makla ih koliko sam mogla), ja htjela ukosnicom ih dignuti gore, ona kaže ne smije se vidjeti ukosnica niti biti na kosi (a ukosnica je boje moje kose i ne bi se uopće vidjela)...
razmaknula ih rukom nekako i ta je slika prošla..

ajme meni, pa na ovo se samo smijati mozes :rofl:

"friška mama"
09.05.2011., 14:16
nisu normalni!!!:eek:
ja išla pred par dana raditi putovnicu i slikica je bila super,nije nitko ništa rekao tu u Čk-u...
a mala je imala normalno frizuricu raspušteno sa šiškicama...

_gabrijelana_
21.06.2011., 10:09
Kod vađenja putovnice trebaju li biti prisutna obadva roditelja ako su u braku? ili je dovoljno samo donijeti vjenčani list?

givana
21.06.2011., 11:07
Mi smo vadili putovnicu za našeg klinca od 4 mjeseca..Muž je išao sam predati papire..Uzme se u prizemlju uplatnica na 320 kn i biljezi od 70 kn,plati se u pošti i čekaš red. Kad dođeš na red,original rodni list djeteta i vjenčani list daješ samo na uvid i to je to. Ne treba ništa ostavljati ni išta popunjavati. Redovne putovnice su im gotove za cca 2 tjedna..I to je to.. :)

mandy
21.06.2011., 11:12
dovoljan je jedan roditelj..ne sjećam se za vjenčani list..znat ću u petak :D

givana
21.06.2011., 11:28
Mm baba tražila vjenčani list na uvid..A kad smo fotkali malca (nije bio raspoložen baš za fotkanje :)) imao je malo otvorena usta..Teta nam je rekla da će nas možda zezati zbog toga jer fotke moraju biti po p.s.-u..Muž kaže da ova na šalteru nije ni pogledala fotku,nego ju je samo nakeljila na onaj karton i to je to...

jerry16
21.06.2011., 11:43
mislim da sve ovisi o dobroj volji službenice, kada sam radila malom putovnicu ja sam je predala, a suprug je morao podići, a prije tri mjeseca kada sam radila za malu rekla je ako smo na istoj adresi da može jedan od nas i predat i podignut. Vjenčani list nam nije trebao, osobne iskaznice, rodni list i domovnica od djeteta,originali samo na uvid

mandy
21.06.2011., 12:02
Mm baba tražila vjenčani list na uvid..A kad smo fotkali malca (nije bio raspoložen baš za fotkanje :)) imao je malo otvorena usta..Teta nam je rekla da će nas možda zezati zbog toga jer fotke moraju biti po p.s.-u..Muž kaže da ova na šalteru nije ni pogledala fotku,nego ju je samo nakeljila na onaj karton i to je to...

tetu na šalteru nije briga...neki program na kraju daje odobrenje ili neodobrenje za sliku

MalaZelenooka
21.06.2011., 13:19
i šta sada?
njoj svaka dlaka vodi svoju politiku, šiške do očiju i kosa joj strši 5 cm u zrak!
da uzmem gel i zaližem joj kosu ala Gotovac? :rolleyes:

evo, lijepo sve piše i može biti frizura koja viri izvan slike

a ima i slika neke tete koja ima šiške do obrva i piše da je to ok.

Adelini kosa izgleda kao da ju je struja stresla pa nisu ništa prigovarali (strši skoro 10 cm u zrak). I još ima izraz lica kao da ju je nešto opsjelo.
Ruben izgleda užasno nadureno i sav je crven od plača :rolleyes: ali na svu sreću nitko nije ništa prigovarao (u Petrinjskoj smo radili slike).

Simple Fille
30.06.2011., 14:03
Mame, jedno blesavo pitanje koje zahtjeva pametan odgovor. :D

Radi se o bebi staroj 4 mjeseca. Bila sam u policiji i uzela onu uplatnicu, kupila biljege, pripremila rodni list i domovnicu i još sutra obavimo fotkanje.

A pitanje glasi je li trebam ponijeti i potomčicu sa sobom u policiju na izradu putovnice ili sam dovoljna samo ja?
Palo mi je na pamet da se uzima otisak prsta za putovnicu i sada sam zbunjena i nemam pojma je li se to uzima bebama ili ne? A bed mi je opet ići u policiju da provjerim tu informaciju. :o

Wedding
30.06.2011., 14:14

Radi se o bebi staroj 4 mjeseca. Bila sam u policiji i uzela onu uplatnicu, kupila biljege, pripremila rodni list i domovnicu i još sutra obavimo fotkanje.

A pitanje glasi je li trebam ponijeti i potomčicu sa sobom u policiju na izradu putovnice ili sam dovoljna samo ja?
Palo mi je na pamet da se uzima otisak prsta za putovnicu i sada sam zbunjena i nemam pojma je li se to uzima bebama ili ne? A bed mi je opet ići u policiju da provjerim tu informaciju. :o

ne treba ti djete:mig:, barem meni nij etrebalo prije 2 godine:mig:

ajde ne budi lijena i nazovi ih:D

lizianthus
30.06.2011., 14:29

ne treba ti beba, sad su biometrijske i uopće ne znam da se uzima i sad otisak?

LadyMo
30.06.2011., 14:30
Ne trebaš voditi dijete sa sobom (ako je mlađe od 12god.), dovoljan je jedan roditelj. Na sam formular za izradu putovnice sam morala još staviti svoj potpis kojim jamčim da je otac djeteta upoznat i suglasan s izradom. I to je to. Ostaviš br moba i jave ti kad je gotova...nama je bila gotova za 10ak dana. Podiže je bilo koji roditelj s papirićem koji dobijete prilikom predavanja zahtjeva.

Simple Fille
30.06.2011., 14:40
ne treba ti djete:mig:, barem meni nij etrebalo prije 2 godine:mig:

ajde ne budi lijena i nazovi ih:D

Ma nisam lijena nego imam fobiju od šalterskih baba. Nikada ne znaš kako je raspoložena. :o

ne treba ti beba, sad su biometrijske i uopće ne znam da se uzima i sad otisak?

Ja sam sebi radila putvnicu prije 6 mjeseci i mislim da sam davala otiske kažiprsta. :misli:

Ne trebaš voditi dijete sa sobom (ako je mlađe od 12god.), dovoljan je jedan roditelj. Na sam formular za izradu putovnice sam morala još staviti svoj potpis kojim jamčim da je otac djeteta upoznat i suglasan s izradom. I to je to. Ostaviš br moba i jave ti kad je gotova...nama je bila gotova za 10ak dana. Podiže je bilo koji roditelj s papirićem koji dobijete prilikom predavanja zahtjeva.

OK, to me zanimalo. Hvala! :)

paula.
30.06.2011., 16:15

Ne treba dijete ići na policiju...

Evo maloj sam podigla putovnicu prije 2 tjedna...

Sve može obaviti jedan roditelj, ako imate isto prebivalište...otisak prsta se ne uzima, samo se potpiše roditelj na obrazac...

Putovnica je bila gotova za 10 dana, poslali su mi SMS na broj moba i podigla sam je s papirom koji dobiš u policiji...

Simple Fille
30.06.2011., 18:47
Sve može obaviti jedan roditelj, ako imate isto prebivalište...

Nekako imam osjećaj da će u ovoj mojoj pripizdini tražiti da jedan roditelj preda zahtjev,a drugi da podigne putovnicu bez obzira što imamo isto prebivalište. :zubo:

"friška mama"
30.06.2011., 20:35

ne treba...ja sam radila svojoj od 2 godine prije mj dana...možeš sama...nju ne trebaš uopće...

paula.
30.06.2011., 20:38
Nekako imam osjećaj da će u ovoj mojoj pripizdini tražiti da jedan roditelj preda zahtjev,a drugi da podigne putovnicu bez obzira što imamo isto prebivalište. :zubo:

Ma daj...ak te to kojim slučajem traže, budi pametnija od njih...reci da si se informirala i zvala ministarstvo, pa su ti rekli da sve može jedan roditelj...:mig:

glora's bastard
01.07.2011., 00:08
http://www.mup.hr/main.aspx?id=1159

21. Koja je procedura za dobivanje putovnice za maloljetnu osobu?

Zahtjev za izdavanje putne isprave za maloljetne odnosno poslovno nesposobne osobe podnosi zakonski zastupnik.
Prema odredbama Obiteljskog zakona ("Narodne novine" broj: 116/03, 17/04 i 136/04) zakonski zastupnici maloljetne osobe su roditelji, osim ako nisu lišeni roditeljske skrbi. Kako nijednom odredbom Obiteljskog zakona nije propisano da termin "zakonski zastupnik" podrazumijeva oba roditelja zajedno, zakonski zastupnik je svaki roditelj maloljetne osobe.
Stoga jedan od roditelja može podnijeti zahtjev za izdavanje putne isprave i preuzeti izdanu putnu ispravu. Isto tako, ako roditelji to žele, jedan od njih može podnijeti zahtjev, a drugi preuzeti izdanu putnu ispravu.
Ako su roditelji razvedeni zahtjev za izdavanje putne isprave za maloljetnu osobu i preuzimanje izdane putne isprave može obaviti samo roditelj koji predoči odluku nadležnog suda kojom mu je dijete povjereno na čuvanje i odgoj. Također, u slučaju da jedan od roditelja prilikom podnošenja zahtjeva za izdavanje putne isprave za maloljetnu osobu predoči odluku nadležnog suda po kojoj je drugi roditelj lišen roditeljske skrbi, roditelj koji je lišen roditeljske skrbi ne može preuzeti izdanu putnu ispravu.

23. Da li je prilikom podnošenja zahtjeva za izdavanje putovnice djetetu potrebno prisustvo djeteta?

Prilikom podnošenja zahtjeva za izdavanje putovnice potrebno je prisustvo djeteta koje je navršilo 12 godina radi potpisivanja zahtjeva, odnosno ne postoji potreba za prisustvom manje djece. Prisustvo djeteta koje je navršilo 12 godina također je potrebno u postupku izdavanja biometrijske putovnice radi davanja otisaka prstiju.

nik titanik
01.07.2011., 00:53

Ma ides samo ti u mup.predas dokumente i to je to.Putovnicu dize bilo ko od roditelja(barem je u Splitu tako)A beba dobije svoju putovnicu koja vridi 5 godina

nik titanik
01.07.2011., 00:55
[QUOTE="friška mama";34593075]ne treba...ja sam radila svojoj od 2 godine prije mj dana...možeš sama...nju ne trebaš uopće..

nik titanik
01.07.2011., 00:58
Ma ides samo ti u mup.predas dokumente i to je to.Putovnicu dize bilo ko od roditelja(barem je u Splitu tako)A beba dobije svoju putovnicu koja vridi 5 godina

I mislim da tebi nisu uzeli otiske prsta za putovnicu nego za osobnu iskaznicu!!!

katjes
01.07.2011., 07:38
koliko sam shvatila, nije bitno da li su roditelji u braku?
mi naime, nismo. doduše, vaditi putovnicu za bebu nam i nije neki prioritet, al evo, da to napravimo, mogli bismo u šoping u sloveniju. ovako nemremo :D

pa ste mi dali ideju da možda ipak napravimo putovnicu. i koliko ona košta, zna li tko?

rtg1
01.07.2011., 07:47
koliko sam shvatila, nije bitno da li su roditelji u braku?
mi naime, nismo. doduše, vaditi putovnicu za bebu nam i nije neki prioritet, al evo, da to napravimo, mogli bismo u šoping u sloveniju. ovako nemremo :D

pa ste mi dali ideju da možda ipak napravimo putovnicu. i koliko ona košta, zna li tko?

320kn uplata
70kn biljege
50kn slika
Ja radila jucer svojoj,.

Bamby
01.07.2011., 07:57
I mislim da tebi nisu uzeli otiske prsta za putovnicu nego za osobnu iskaznicu!!!

Za nove biometrijske putovnice skeniraju prst, meni jesu :mig:

EDIT: Bebama ne uzimaju, ne morate voditi djete, ali moraju biti muž i žena

Nova0303
01.07.2011., 08:01
320kn uplata
70kn biljege
50kn slika
Ja radila jucer svojoj,.

idem danas pa da ne kopam unatrag...rodni list i domovnica...još nešto? jel ih još izdaju na 10 godina?

rtg1
01.07.2011., 08:03
idem danas pa da ne kopam unatrag...rodni list i domovnica...još nešto? jel ih još izdaju na 10 godina?

Mene je trazila samo rodni list na uvid original i moju osobnu sve provjerila i vratila mi..
Nisam pitala za trajanje.

Nisam isla u Ri jer mozes u bilo kojoj postaji samo trebamo tamo i podignut..bila sam u Crikvenici, nema guzve, sve pomalo.Za 2 tj. cu opet doc pokupit.

Simple Fille
01.07.2011., 08:40

Rodni list i domovnica originali samo na uvid.
Tako meni rekli.
Ide na 5 godina za male klince.

nik titanik
01.07.2011., 14:55

Ja pravio mojoj malenoj prije 2 mjeseca,otisao bez nje,predao sve sto je trebalo,dobio za 2 tjedna biometrijsku putovnicu koja joj vazi 5 god.Nisu mi trazili nikakve otiske,nikom od nas.

mami24
01.07.2011., 21:29
imam pitanje..moram malom raditi putovnicu zato jer putujemo k mm..ali problem je u tome sto muz i ja imamo razlicite adrese a malog sam prijavila na njegovu adresu!!! i sad,da li ja njemu sama mogu napraviti putovnicu bez muza,je to nekakav problem sto imamo razlicita prebivalista????:ne zna:

OOOOOOO
01.07.2011., 22:19
i ja moram malom napravit.znaci samo rodni list i 440 kunica?koliko traje onda 5 ili 10 god?

LadyMo
01.07.2011., 22:54
i ja moram malom napravit.znaci samo rodni list i 440 kunica?koliko traje onda 5 ili 10 god?

Izvod iz matice rođenih i domovnica na uvid, tvoja osobna isto na uvid, i 1 fotka. 390kn je 'obična' tj. ako nije u žurnom postupku (320kn izdavanje + 70 biljezi). I sve putovnice za maloljetne osobe vrijede 5 godina, bez obzira na postupak prilikom izdavanja.

A kod žurnog postupka čini mi se da je cijena puno veća - 410kn izdavanje + 20kn biljega + 200kn pristojba ali ne u biljezima već na uplatnici = 630kn. Neka me ispravi netko ako griješim.
Evo sa mupa:

Za izdavanje putovnice potrebno je priložiti sljedeće:

-osobnu iskaznicu ili drugu ispravu na temelju koje se može provjeriti identitet i hrvatsko državljanstvo;
-dokaz o uplati u državni proračun (posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi/postaji*):
- iznosa od 320,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice ili
- iznosa od 410,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice u žurnom postupku;

-upravna pristojba u državnim biljezima u iznosu od 70,00 kuna; a za izdavanje putovnice u žurnom postupku upravnu pristojbu u iznosu od 220,00 kuna (20,00 kuna u državnim biljezima, a iznos od 200 kuna uplatiti posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi);
-1 fotografija - 3,5 x 4,5 cm, (naglasak fotografu da je fotografija za biometrijsku putovnicu);
-staru putnu ispravu, koja će se poništiti i vratiti;
-za malodobnu djecu koja prvi puta vade putovnicu, a nemaju osobnu iskaznicu: izvod iz matice rođenih i domovnicu (djeca koja su navršila 12 godina moraju biti prisutna radi potpisivanja zahtjeva odnosno radi davanja otisaka prstiju koji se pohranjuju u čipu biometrijske putovnice).

OOOOOOO
01.07.2011., 23:07
a za koliko je gotova obicna,znaci ne zurna?

nik titanik
01.07.2011., 23:58

10 do 15 dana.Jave ti na mobitel sms-om da je mozes doci podici...

nik titanik
01.07.2011., 23:58

5 godina

lizianthus
02.07.2011., 07:20

niš niš, krivo sam nekaj shvatila :brukica:

Mischa
13.07.2011., 09:30
Znaci malicku mozemo i mi doma sliknuti? I jel trebamo i mm i ja ici tamo ili mogu otici samo ja, odnosno samo mm?

cuba libre
13.07.2011., 09:57
Ne možeš doma. Moglo se prije ovih biometričkih. Ako ste svi prijavljeni na istoj adresi, dovoljan j jedan roditelj. Govorim iz svog iskustva jer mi nismo na istoj adresi pa smo morali oboje.

Brokvica
13.07.2011., 14:53
Mischa, ako imas strpljenja i dobar fotic, mozes i doma. Ja sam fotkala doma i slala mailom u Badrov u Marticevoj i razvili su mi slike koje su mi uzeli u MUPu. Slikaj na bijeloj podlozi malo izdaleka, da se vide ramena, oni popeglaju podlogu i izrezu sliku da se vidi samo glava. Nemas sto izgubiti, a ja imam od tog photoshoota i nekoliko apsolutno neodgovarajucih, ali neodoljivih nasmijesenih fotki :)

Brokvica
13.07.2011., 14:57
Nisam citala cijelu temu, mozda ponavljam, evo uputa kako fotke trebaju izgledati

Lei
13.07.2011., 21:03
Mi smo isto slikali malog doma, na krevetu na bijeloj plahti (imao je tek 2 mjeseca i nije bilo govora o fotkanju sjedecki). Ima na stranicama mup-a (http://www.mup.hr/main.aspx?id=44) i predlozak za photoshop u kojem se onda moze precizno i savrseno nastimati fotografija da 100% udovoljava zahtjevima za biometrijsku putovnicu

:w

mandy
13.07.2011., 21:32
Do kada radi MUP u Petrinjskoj?

PS. nalazim na netu da jdo kraja kolovoza rade od 8 do 17 sati

Tashi
14.07.2011., 11:52
mandy, mi bili neki dan. da, rade od 8 do 17 do kraja kolovoza. guuužve - nesnosne. broj moraš doći odmah u 8 izvaditi da bi do cca 1 došla na red. bar tako nama bilo.
ali bez obzira na lošu klimu, žene na šalterima putovnica su izuzetno strpljive i ljubazne, što se ne može reći za one na šalterima informacija.

mandy
14.07.2011., 12:27
ajmeeee....sad mi se još više neda ići :D a moramo..dijete uopće nema putovnicu

mandy
21.07.2011., 08:50
Jel mora biti dijete prisutno prilikom predaje zhatjeva?
Rekla mi jučer susjeda da uzimaju otiske 2 prsta, uopće se ne sjećam jesu starijem uzimai otisak :misli:

LadyMo
21.07.2011., 08:55
Samo ako ima 12godina i vise. Mladji od 12 ne trebaju biti prisutni.

_gabrijelana_
21.07.2011., 09:46

Evo ja danas dobila obavjest da je putovnia od male gotova- ravno dva tjedna odkako sam predala zahtjev. Teta koja je zaprimila zahtjev je rekla kako treba 2-3 tjedna.

I da, ako ste u braku onda može biti SAMO jedan roditelj pri ispunjavanju zahtjeva za izdavanje, a ako niste (ili ste rastavljeni) onda oba. Po putovnicu može doći bilo koji roditelj (ukoliko su roditelji u braku).
Ja sam bila u Petrinjskoj prije 2 tjedna pa eto prenosim svježe informacije.

charlyse
16.10.2011., 08:18
320kn uplata
70kn biljege
50kn slika
Ja radila jucer svojoj,.

Evo došla pitati koliko dođe putovnica za djecu, kad evo odgovora :D

Zanima me još nešto, ja trebam raditi novu i treba mi za malog (3,5 godine), da li se putovnice rade kao ranije dijetetova putovnica je dvojna s mamom ili tatom?? Ili dobije posebnu?

Koliko to košta 390kn x 2 ili nešto jeftinije?

Hvala!!

the redCat
16.10.2011., 08:26
Zanima me još nešto, ja trebam raditi novu i treba mi za malog (3,5 godine), da li se putovnice rade kao ranije Ili dobije posebnu?

Koliko to košta 390kn x 2 ?

Svakome posebna putovnica
2 x 390 kn

charlyse
16.10.2011., 08:37
Svakome posebna putovnica
2 x 390 kn

:503: nisam ni mislila da ću proć jeftinije :rolleyes:

Svejedno, hvala redCat :)

OOOOOOO
16.10.2011., 21:43
ja sam neki dan napravila putovnicu malom,dosla me 396 kn +35kn slike

Dajci
17.10.2011., 06:35
Mene zanima slijedeće - što će bit s dječjim potovnicama nakon ulaska u EU...mislila sam radit maloj putovnicu, ali mi je to preskupo, s obzirom da je ne mislim vodit ne znam kamo okolo dok je ovako mala...ali za izletić do Slo ili Trsta bi mi dobro došla...s obzirom da im je rok 5 god, sve ok, ali ako će se našto mjenjat s ulaskom u EU, ne da mi se davat sad 400 kn, pa za godinu i pol opet...
Ima li netko kakve info?

mandy
17.10.2011., 07:58
Misilm da će i tada trebati putovnica jer je u RH to jedini dokument sa slilkom.
Kumovi žive u SLO i oni imaju putovnicu za dijete od rođenja, bez ikakvog dokumenta ne mogu nigdje.

Dajci
17.10.2011., 08:29
Misilm da će i tada trebati putovnica jer je u RH to jedini dokument sa slilkom.
Kumovi žive u SLO i oni imaju putovnicu za dijete od rođenja, bez ikakvog dokumenta ne mogu nigdje.

Ma pretpostavila sam da će trebati putovnica, ali ne znam da li je to ova ista koju sad radimo, ili će trebat napravit drugu, neku usklađenu s propisima EU :ne zna: ?

Nica
17.10.2011., 08:33
Mislim da su ove biometrijske putovnice prilagođene europskim propisima s obzirom da su i uvedene zbog usklađivanja s međunarodnim standardima sigurnosti. :)

mandy
03.11.2011., 08:14
Ako će netko uskoro trebati putovnicu popust na slike (http://www.povoljno.hr/)

cranky
03.11.2011., 16:05
Sorry ako je već rečeno, stvarno nemam vremena kopat po temi :o
Da li bebe dobiju svoju putovnicu ili, kao kad sam ja bila mala, su u putovnici jednog roditelja?

Pitam zato što ja nemam biometrijsku putovnicu, a ističe mi tek 2015., pa ne znam da li mi se sad onda isplati radit putovnicu za malenu da ne moram onda mijenjat i sebi i njoj zbog EU :kava:

cuba libre
03.11.2011., 16:13
Bebe dobiju svoju biometrijsku putovnicu koja se sigurno neće mjenjati kad uđemo u EU.

cranky
03.11.2011., 16:25
Hvala na odgovoru :top:
Onda mi to nije bačena lova :mig:

cuba libre
03.11.2011., 16:27
A sumnjam da ćeš i svoju morat mjenjati samo zbog EU. A i nećemo mi odmah u Šengen ako bi to bio razlog.

lulucry
18.01.2012., 16:05
Imam troje djece 6 i 5 godina i beba 8 mjeseci...dali trebam za svakog od njih posebno raditi putovnicu? Išli bi možda do Međugorja al mi je puno to sad platiti....

Lalea
18.01.2012., 17:40
svako dijete treba svoj dokument... a i sad ti užasno kontroliraju na hr-bih granici, svaki dokument skeniraju i pregledavaju

ivanx
06.04.2012., 19:26
Koliko košta izradba putovnice za ddjecu od 11-12 godina?a da se u cijenu uračuna slike i sta sve treba????
:confused::confused::confused::confused::confused:

cuba libre
07.04.2012., 07:49
ja ne kužim pitanja dal za dijete treba putovnica. pa i dijete je osoba. a cijena je ista i za dijete od 10 god, 10mj ili dijete od 10 dana. kak vi to zamišljate? evo gore piše da je 390kn plus slike. što sve treba piše na mup.hr

dejjja
25.06.2013., 01:21
Treba li dijete imati putovnicu za sloveniju?
Ima 4. godine i nema nikakve dokumente, osim zdravstvene, naravno.

Zaletili bi se do Čateža na kupanje...

ZaruljaZelena
25.06.2013., 08:53
Treba li dijete imati putovnicu za sloveniju?
Ima 4. godine i nema nikakve dokumente, osim zdravstvene, naravno.

Zaletili bi se do Čateža na kupanje...

Treba, ne mozes preko granice bez putovnice.. ili sad od 1.07 djecje osobne..

Lali Puna
25.06.2013., 10:47
od 10. 6. se mogu vaditi osobne za djecu, to je puno povoljnije od putovnice (50 kn košta osobna), samo što treba oko 30 dana da bude gotova

dejjja
25.06.2013., 15:23
od 10. 6. se mogu vaditi osobne za djecu, to je puno povoljnije od putovnice (50 kn košta osobna), samo što treba oko 30 dana da bude gotova

Dobije li onda dijete onu zutu karticu dok ceka osobnu i moze li s tom karticom u Sloveniju?

larazg
26.06.2013., 08:00
Treba, ne mozes preko granice bez putovnice.. ili sad od 1.07 djecje osobne..

super, a koliko to dijete mora biti staro? sumnjam da se to može raditi maloj djeci.. već vjerojatno populaciji od 12 godina nadalje..

ili griješim :ne zna: ajd neka netko odgovori :moli:

larazg
26.06.2013., 08:02
meni je suludo evo naš primjer..
starijoj maloj sam vadila putovnicu sa 2 mjeseca života i na njoj na slici je novorođenče... sad moje dijete uopće ne liči toj bebi na slici a putovnica i dalje važi... totalno bezveze (bolje da za bebe postoje putovnice sa kraćim rokom trajanja od 5 godina ali jeftinije baš zato što se djeca mijenjaju i rastu brzo)

Da ne kažem da sam sa tom važećom putovnicom gdje je beba od 2 mjeseca a dijete sad staro 4 godine išla u USA ambasadu raspitivati se za vizu a oni okrenuli očima i nagovijestili mi probleme jer slika na putovnici ne odgovara dobi djeteta (rekli mi radije sredite novu putovnicu i predajte zahtjev nego da poplaćate takse da vas odbijemo - ono super :top: - jer dijete uopće ne liči na sebe i mogla bi prošverati Kurda ili Talibana na njezinu sliku)

sad manjoj nisam vadila putovnicu ali planiram (zato me i evo na temi) pak čekam taj 01.07 i zanima me da li opet moram plaćati puste kune i na slici će biti beba od godine dana i koja vrijedi 5 godina...

larazg
26.06.2013., 08:08
Dobije li onda dijete onu zutu karticu dok ceka osobnu i moze li s tom karticom u Sloveniju?

ne... jer kartončić nije osobna (on je privremeni zamjenski dokument koji ti služi uz staru osobnu kojoj je proteko rok da si podnjela zahtjev za izdavanje nove), on sam po sebi nije isprava (kao što je to osobna)!
(bar je to moje pravno mišljenje)

vedra
26.06.2013., 08:48
super, a koliko to dijete mora biti staro? sumnjam da se to može raditi maloj djeci.. već vjerojatno populaciji od 12 godina nadalje..

ili griješim :ne zna: ajd neka netko odgovori :moli:

sad po novom možeš osobne od rođenja klincima radit!
tak da ko ne misli putovat van EU osobna je dovoljna!

larazg
26.06.2013., 08:51
aha :)

znači za SLO - osobna a npr za BIH - putovnica.

jel tako?

vedra
26.06.2013., 15:08
aha :)

znači za SLO - osobna a npr za BIH - putovnica.

jel tako?

tako je!

ZaruljaZelena
27.06.2013., 10:00
starijoj maloj sam vadila putovnicu sa 2 mjeseca života i na njoj na slici je novorođenče... sad moje dijete uopće ne liči toj bebi na slici a putovnica i dalje važi... totalno bezveze (bolje da za bebe postoje putovnice sa kraćim rokom trajanja od 5 godina ali jeftinije baš zato što se djeca mijenjaju i rastu brzo)

Da ne kažem da sam sa tom važećom putovnicom gdje je beba od 2 mjeseca a dijete sad staro 4 godine išla u USA ambasadu raspitivati se za vizu a oni okrenuli očima i nagovijestili mi probleme jer slika na putovnici ne odgovara dobi djeteta (rekli mi radije sredite novu putovnicu i predajte zahtjev nego da poplaćate takse da vas odbijemo - ono super :top: - jer dijete uopće ne liči na sebe i mogla bi prošverati Kurda ili Talibana na njezinu sliku)

sad manjoj nisam vadila putovnicu ali planiram (zato me i evo na temi) pak čekam taj 01.07 i zanima me da li opet moram plaćati puste kune i na slici će biti beba od godine dana i koja vrijedi 5 godina...

meni malena ima 10 dana na slici u putovnici, sada ima 3,9godina.. i isto sam imala par puta probleme na granici vec, da kako oni znaju da je to isto dijete (i sto je najbolje, to mi nasi kenjali). I isto ne razumijem tu shemu da izdaju putovnicu bebi na 5godina, a onda rade kasnije probleme oko toga..

maja4
27.06.2013., 10:02
ne... jer kartončić nije osobna (on je privremeni zamjenski dokument koji ti služi uz staru osobnu kojoj je proteko rok da si podnjela zahtjev za izdavanje nove), on sam po sebi nije isprava (kao što je to osobna)!
(bar je to moje pravno mišljenje)

Slažem se! S kartončićem se ne može preko granice, može se samo zaraditi velika kazna!

puffko
28.06.2013., 00:03

A ne znam, ja sam isto vadila (novozelandsku) putovnicu s nekoliko mjeseci i mi stalno putujemo s njom, sad joj je 3 godine, bili smo u Australiji, po Aziji (Singapur, Hong Kong), po Evropi i nitko mi nije pravio probleme oko toga sto je na slici procelava mala beba a u stvarnosti cupavo i prilicno veliko (za svoju dob) dijete.