PDA

View Full Version : Kristali i ulja za kosu

stranice : [1] 2

Verona_V
20.01.2007., 22:32
PITANJCE: Isplati li se kupiti Collistarove tekuće kristale za kosu (bočica 150 kn,ne znam koliko ml,ali brijem da je bar duplo veće od nuxeovog ulja) ili je to nešto kao običan silikon? Ili je možda bolje kupiti Nuxeovo suho ulje koje se može koristiti i za kosu (oko 200 kn,30 ml - treba ti povećalo da vidiš bočicu), s napomenom da me pretjerano ne oduševljava činjenica da je dotično ulje zapravo zlatne boje. Ili se možda može u neko drugo suho ulje ili silikon staviti neki srebni shimmer? Je li netko probao nešto od navedenog?

patientia
20.01.2007., 22:53
Cini mi se da sam u Nuxe letku vidjela da postoji i ulje bez zlatnih cestica.

duchessa
21.01.2007., 06:59
Ja sam koristila kristale od Collistara. Proizvod je ok, al nije ništa bolji od jeftinijih varijanti. Isplati se kupiti serum za vrhove od Kerastase-a- u Ruži (frizerski salon) dođu 160 kn (30ml). Inače meni je za kosu Kerastase zakon.
Inače probala sam sve: Tigi (uključujući i novu liniju S factor), Alfa Parf, Lazartique,Semi di Lino (alga parf), keune, O'Rising, Collistar, Eugenperma; Keranova, Vichy..................

Verona_V
21.01.2007., 08:43
Cini mi se da sam u Nuxe letku vidjela da postoji i ulje bez zlatnih cestica.

Znam da ima,ali meni treba nešto od čega će mi se kosa sjajiti i to po mogućnosti srebrnkasto.

Verona_V
21.01.2007., 08:45
Isplati se kupiti serum za vrhove od Kerastase-a- u Ruži (frizerski salon) dođu 160 kn (30ml). Inače meni je za kosu Kerastase zakon.
...

Ali meni ne treba nešto za vrhove nego takoreći sjajilo za kosu.

gica
23.01.2007., 21:37
sjajilo kažeš?...jesi probala sjajilo od welle,u jarko žutoj bočici?...izgleda ko lak...
baš jako zasjaji kosu...

Verona_V
23.01.2007., 21:47
sjajilo kažeš?...jesi probala sjajilo od welle,u jarko žutoj bočici?...izgleda ko lak...
baš jako zasjaji kosu...

Wella professional ili wella-može-se-kupiti-u-dm-u?

gica
23.01.2007., 22:21
...hehe...DM wella...ma vjerovatno ima i po samoposlugama...košta jedno 25-30 kn...

gica
23.01.2007., 22:22
...zove se massive shine on...

Verona_V
24.01.2007., 20:21
A Alfparaf (ili kak već) kristali za kosu?

~Jesen
28.01.2007., 11:06
evo ja toplo preporučam Bilba - semi di lino e cristalli liquidi
moja sestra (duga gusta prirodno kovrčava kosa) se nakon svih maski i sl. zaustavila na ovome i čim u odr. drogeriju dođe zaliha, odmah sve pokupuje:zubo:

fuuul veliko crveno pakiranje, 40-ak kuna, kosa mekana i krasno se sjaji.
mislim da se ne isplati kupovat ove ful skuplje, jer rezultat nije proporcionalno - vidljivo bolji.

Verona_V
28.01.2007., 12:53
Hm,a gdje se to može kupiti?

Verona_V
28.01.2007., 12:56
I koji su vam još proizvodi dobri za kosu? Ne mislim samo na silikone i kristale,nego i na serume i ostalo. Na primjer,nešto protiv zapetljavanja kose? Nešto što ju čini lepršavom?

gljivek
28.01.2007., 13:00
p aimas dosta savjeta u topicu preparati za kosu..tu je negdje pri vrhu:top:

~Jesen
28.01.2007., 13:44
Hm,a gdje se to može kupiti?
govorimo o Rijeci - moja seka to kupuje u jednoj jedinoj drogeriji - Pupa na Korzu - drugdje nema. čim dobiju, ponestane :rofl:

Sugarplum Fairy
28.01.2007., 15:32
Nuxe suho ulje ne zamasti kosu? I sjaji se kad ga staviš na nju?

Verona_V
02.02.2007., 16:24
Kupila sam od Alfa Parfa tekuće kristale u maloj bočici i kosa se stvarno prekrasno sjaji i nije masna. Pa ako sam nekom pomogla...

Cindy_Lou
03.02.2007., 18:55
Koliko dođu ti od Alfa Parfa i koliko ih ima?

Verona_V
04.02.2007., 16:42
Koliko ih ima? Ma to je tekućina! Imaš veću i manju bočicu. Ja kupila manju jer mi je to prvi put i platila sam oko 60 kn,ima u Kozmu.Vrijedi svake lipe.

jednaa
19.02.2007., 13:32
je li netko zna ima li to kupit u dm-a :rolleyes: hvala unaprijed

AFRODITA69
19.02.2007., 18:44
mislis one sa masinicom?stavis pramen nutra i onda ti rasporedi stras po kosi?

~Jesen
19.02.2007., 19:21
ne misli

jednaa
21.02.2007., 18:14
mislis one sa masinicom?stavis pramen nutra i onda ti rasporedi stras po kosi?

ne, nego ona mala prozirna tekućina šta stave i frizeri na kraju,.. nema u dm-a, ali nema veze, zato sam uzela nešto još bolje, meni je proizvod genijalan Klas Revital silikon za kosu s vitaminom e :top: :top: :s :s

Saireen
21.02.2007., 19:27
e, to sam i ja kupila, super je

Ava Adore
21.02.2007., 19:37
Ja imam neki talijanski, pri kraju mi je, morat ću neki novi uzet :rolleyes:

ciganche
22.02.2007., 22:09
, meni je proizvod genijalan Klas Revital silikon za kosu s vitaminom e :top: :top: :s :s

koliko košta i kako se koristi?

emergence
22.02.2007., 22:23
ne, nego ona mala prozirna tekućina šta stave i frizeri na kraju,.. nema u dm-a, ali nema veze, zato sam uzela nešto još bolje, meni je proizvod genijalan Klas Revital silikon za kosu s vitaminom e :top: :top: :s :s

meni je loš i to jako. isusuje kosu nakon nekog vremena:flop: :flop:

inace kosta oko 50kn

-anna-
22.02.2007., 22:43
Meni su najbolji Dikson tekući kristali :zubo: :cerek:

lilu!
23.02.2007., 10:17
Meni su najbolji Dikson tekući kristali :zubo: :cerek:

di to ima?

lilu!
23.02.2007., 10:23
Mene zanima osim tih kristala - šta još da koristim da mi kosa izgleda (bar kad je operem i istretiram svim tim) ovako:

http://img183.imageshack.us/my.php?i...lti0014uk9.jpg
http://img337.imageshack.us/img337/5076/kosaaswt7.jpg
http://img391.imageshack.us/img391/1590/kosaaaagb1.png

uvijek me zanima što te zene stavljaju na kosu da tako dobro izgleda tj. što im stavljaju

ja bi to

kristali?
sta sve?
inace, ocuvana mi je dosta kosa, tanka ali gusta, i nije loša..

emergence
23.02.2007., 13:01
Mene zanima osim tih kristala - šta još da koristim da mi kosa izgleda (bar kad je operem i istretiram svim tim) ovako:

http://img183.imageshack.us/my.php?i...lti0014uk9.jpg
http://img337.imageshack.us/img337/5076/kosaaswt7.jpg
http://img391.imageshack.us/img391/1590/kosaaaagb1.png

uvijek me zanima što te zene stavljaju na kosu da tako dobro izgleda tj. što im stavljaju

ja bi to

kristali?
sta sve?
inace, ocuvana mi je dosta kosa, tanka ali gusta, i nije loša..

unajmi si privatnog frizera:)
tak ti one imaju lipu kosu

lilu!
23.02.2007., 13:45
nije istina, ima takvih kolko hoćeš na cesti...... tonu preparata i tonu peglanja itd.. meni to treba recimo jednom tjedno, ne trebam tak izgledat svaki dan :zubo:

patientia
23.02.2007., 13:57
Koritim Avon Advance Techniques serum za vrhove, ali sve cesce ga zamijenim obicnim suncokretovim uljem, samo jednom kapljicom. Navodno jedino kokosovo i suncokretovo ulje stvarno mogu prodrijeti u kosu, druga ju samo maskiraju izvana i ne pomazu joj zapravo:
http://thebeautybrains.blogspot.com/2006/07/beauty-q-is-oil-good-for-your-hair.html

emergence
23.02.2007., 13:59
nije istina, ima takvih kolko hoćeš na cesti...... tonu preparata i tonu peglanja itd.. meni to treba recimo jednom tjedno, ne trebam tak izgledat svaki dan :zubo:

a dobro to. ali meni se to neda.
bolje da si mazim kosu da je prirodno sjajna. s tonom preparata je lažno sjajna:rofl:

herecgovka-zg
23.02.2007., 14:22
jel probao ko od collistara kristale?

M@3X
23.02.2007., 16:44
To sam prije par dana vidjela kod moje kume. Ona je inace frizerka i ima jako finu kosu. :)
Dok je prala kosu ja sam gledala TV, a onda smo cavrljale dok je ona prckala po kosi, a ja sam skicala sta sve stavlja na nju, pa je tako fina, gusta, zdrava, meka i sjajna.
Na vlaznu kosu stavi neku kremu (zaboravila sam marku), a kad osusi sve i isfenira stavi taj Klasov silikon. Tako da sam odlucila jedan dan s njom u kupovinu, po taj silikon i kremu.
Kod nas "Klas Revital silikon za kosu s vitaminom e" kosta oko 4,5 eura, a kuma kaze da joj i dugo traje.

Andjelcic
23.02.2007., 16:45
i sto sad kupiti? klas mi ne valja, tigi mi je malo preskup, s avonom se ne usudim eksperimentirati...

patientia
23.02.2007., 16:49
E sad, obicno ljudima kojima valja Klas ne valja Avon i obrnuto. Uvijek mozes probati s kapljicom suncokretovog ulja, nista te ne kosta.

-anna-
23.02.2007., 17:07
di to ima?

Ja ih kupujem u Irisu... oko 70 kuna su i super su mi... kosa se fino sjaji, a nije slijepljena i nemaste ih.. i spriječava efekt "duplih vrhova" kako piše na bočici... ako ti je kosa malo ispucana, nakon nanošenja kristala nevidi se toliko :zubo: :cerek: i bočicu možeš stvarno dugo imati :zubo:

Andjelcic
23.02.2007., 17:09
Uvijek mozes probati s kapljicom suncokretovog ulja, nista te ne kosta.
pa da, to nije losa ideja, ako mi se svidi pretocit cu ga u staklencicu sa strcaljkom ulolinog pakunga i voila! :zubo:

jednaa
23.02.2007., 18:36
meni je klas famozan, košta 50kn u dm-a i stavljam ga na mokru kosu.. poslije mi je kosa savršena, ko s reklame :) a sad, nekome ne odgovara, nekome odgovara, različiti su tipovi kosa.. ja sam isto probala neke preparate koje su mi hvalili, pa meni nisu odgovarali...

lilu!
23.02.2007., 18:39
@jednaa, kakav tip kose imaš?

jednaa
24.02.2007., 17:05
@jednaa, kakav tip kose imaš?

ja imam dugu, smeđu, suhu, ni ravnu ni valovitu kosu, pa je moram svaki put peglat.. zato mi ovaj proizvod dobro dođe

tanny
02.03.2007., 12:28
ja isto imam takvu kosu ko jednaa i vec mi se skroz uništila od peglanja a neznam kak da ju zaštitm??

Melyss
02.03.2007., 12:32
meni je avonov at serum super, onaj sa zelenim cepom na pumpicu, ma mrak, koristim ga vec par godina.... a od kristala od alfaparfa, ima ga u zg-u u irisu ili u frizer priboru u domjanicevoj....bilo je tamo barem....

mouse
02.03.2007., 13:36
Šta su ti kristali za kosu, kako to izgleda? I ta firma Klas-ima toga u dm?
Ja inače koristim silikon reele.

mouse
02.03.2007., 13:38
meni je klas famozan, košta 50kn u dm-a i stavljam ga na mokru kosu.. poslije mi je kosa savršena, ko s reklame :) a sad, nekome ne odgovara, nekome odgovara, različiti su tipovi kosa.. ja sam isto probala neke preparate koje su mi hvalili, pa meni nisu odgovarali...

Kako izgleda taj klas i šta je to (silikon, regenerator što se ne ispire, krema, vosak...)?:o

Melyss
02.03.2007., 13:42
Kako izgleda taj klas i šta je to (silikon, regenerator što se ne ispire, krema, vosak...)?:o

taj Klas je serum za kosu tj. mislim da pise na njemu silikon, ima ga u dm-u, oko 5o kn. tak negdje, ali znam dosta frendica kojima je bas taj Klas-ov isusio kosu a i frizerka mi je rekla da od njega vise stete neg koristi, eto, na vama je da odlucite.Radje koristite ili avon, alfaparf-ov ili relle, ma ima ih fakat dosta....:kiss:

mouse
02.03.2007., 13:47
taj Klas je serum za kosu tj. mislim da pise na njemu silikon, ima ga u dm-u, oko 5o kn. tak negdje, ali znam dosta frendica kojima je bas taj Klas-ov isusio kosu a i frizerka mi je rekla da od njega vise stete neg koristi, eto, na vama je da odlucite.Radje koristite ili avon, alfaparf-ov ili relle, ma ima ih fakat dosta....:kiss:

JA imam reele i jako mi je dobar. Mislila sam da je taj klas nešto drugo. Ako je isto silikon, nema potrebe mijenjati reele.:)

Kya
02.03.2007., 20:05
meni je super avonov za vrhove, ali najbilje što sam dosad probala je jojoba ulje. kosu mi bude mekana, glatka-savršena!

patientia
02.03.2007., 20:44
I meni je super Avonov serum za vrhove, a trenutno cesce koristim suncokretovo ulje. Planiram probati kokosovo jer cujem da je ono najbolje za kosu.

Angel's devil
04.03.2007., 18:40
Oprostite što sam iskopala tako staru temu, al jel ima ko slikicu kak to izgleda jer ne mogu nać na netu

~Jesen
04.03.2007., 20:13
Alfaparf je jedna riječ, pa probaj tako.

mouse
13.04.2007., 11:37
Kupila sam iz Oriflamea vruće ulje za kosu, od kokosa mislim. Zanima me da li je koja takvo što stavljala i da li se stavlja na opranu ili neopranu kosu? Piše na njemu da ide na mokru, ali ne piše da li na opranu ( kao regenerator)?

patientia
13.04.2007., 11:53
Imala sam Avonovo Secrets of India. Zagrije se u posudi s vodom (citava posuda ulja) i nanese na mokru kosu, drzi koliko pise, zatim se kosa opere i poslije stavi regenerator ako je potrebno (ne bi trebalo biti potrebno, meni je).

mouse
13.04.2007., 11:58
Nanesem na neopranu? Zar ga šampon poslije neće sprati sa kose? Ja sam mislila da je to kao neki regenerator, a ispada da je kao maska?

patientia
13.04.2007., 12:31
Bas sam trazila neki clanak o tome, ali nisam ga uspjela naci. Radilo se o nekom drugom ulju, ali bitan je sastojak iz ulja koji s drugim sastojkom iz sampona tvori netopivi spoj koji oblaze vlas. Jos cu ga potraziti. Pazi da ne zagrijes ulje previse, neka bude toplo, ne bas vruce, da ne opeces vlasiste i ne ostetis kosu.

mouse
13.04.2007., 13:06
Bas sam trazila neki clanak o tome, ali nisam ga uspjela naci. Radilo se o nekom drugom ulju, ali bitan je sastojak iz ulja koji s drugim sastojkom iz sampona tvori netopivi spoj koji oblaze vlas. Jos cu ga potraziti. Pazi da ne zagrijes ulje previse, neka bude toplo, ne bas vruce, da ne opeces vlasiste i ne ostetis kosu.

Daj molim te, javi mi. Kiss:kiss:

Cindy_Lou
13.04.2007., 13:15
Ja sam to stavljala na opranu kosu, pa opet isprala blagim šamponom. U svakom slučaju, bilo mi je bezveze...

Andjelcic
13.04.2007., 15:17
U svakom slučaju, bilo mi je bezveze...
isto.

ice88
13.04.2007., 16:33
imala sam baš to ulje od kokosa od oriflamea...
ja sam prvo oprala kosu pa onda stavila ulje.,..
kosa baš fino miriši, i nekako je mekša, svilenkastija...

extreme
13.04.2007., 21:04
Ja sam to stavljala na opranu kosu, pa opet isprala blagim šamponom. U svakom slučaju, bilo mi je bezveze...

i meni bezveze....sranje.
sva sreća pa je bilo jeftino.... al stvarno bezveze

mouse
18.04.2007., 10:00
Probala sam i meni isto bez veze! Ne vidim niti osjetim ikakvu razliku....ne znam osjeti li kosa kakvu razliku. Imam još jedno pa ću potrošiti, čisto da potrošim!

ciganche
19.04.2007., 19:29
:flop: od tog Oriflamea ionako ništa ne valja. Sranje. Loša kopija Avona

NoWa
19.04.2007., 22:45
ja sad stavljam na neku neko ulje od Ulole (ima kupit u d&M-u)..mix maslinovog i ricinusovog ulja..stavi se 15 minuta prije pranja kose...i baš mi bude lipa sjajna kosa.

kupila sma i neki serum što poslije pranja naneseš na vrhove..uglavnom, svilenkastija i sjajnija je:)

ciganche
21.04.2007., 14:31
kupila sma i neki serum što poslije pranja naneseš na vrhove..uglavnom, svilenkastija i sjajnija je:)

i ja sam to kupila od Avona, samo što se treba fakat malo stavit jer zamasti.

Dijete Cvijeća
23.04.2007., 21:24
imala sam baš to ulje od kokosa od oriflamea...
ja sam prvo oprala kosu pa onda stavila ulje.,..
kosa baš fino miriši, i nekako je mekša, svilenkastija...

I ja isto tak radim, i super mi je. :top:

buca_ljuca
23.04.2007., 21:39
ero uzela i meni mama to ulje. pa budem probala...

Dijete Cvijeća
23.04.2007., 22:03
Kupila sam iz Oriflamea vruće ulje za kosu, od kokosa mislim. Zanima me da li je koja takvo što stavljala i da li se stavlja na opranu ili neopranu kosu? Piše na njemu da ide na mokru, ali ne piše da li na opranu ( kao regenerator)?

Ovo skinuh s Oriflameovih stranica:

Kako se koristi Oriflame hranjiva maska za kosu - Vruće ulje za kosu s kokosom?

Koristite Vruće ulje za suhu i oštećenu kosu. Najprije neotvorenu tubu stavite u vruću vodu 1 minutu prije uporabe. Otvorite je i izlijte sadržaj na opranu i vlažnu kosu. Masirajte minutu te ga pažljivo isperite. Tretman je još učinkovitiji ako nakon nanošenja ulja kosu omotate vrućim ručnikom.

Inače, na njihovim stranicama možeš naći informacije o većini proizvoda, savjete itd.

patientia
02.05.2007., 01:09

Konacno nadjoh taj clanak:
http://thebeautybrains.blogspot.com/2006/10/how-does-vo5-hot-oil-treatment-work.html

Noemi
14.04.2008., 16:56
O cemu se konkretno radi, kako se koristi i gdje se kupuje?

Dobila sam preporuku da je super za dugu kosu i suhe krajeve, i probala bi, kad bi ga nasla:)

Noemi
19.04.2008., 15:41
Itko :moli: Bila sam danas u DM-u, nemaju pojma, nikada nisu culi :tuzni: Ima li netko ideju?

Anadiomena
19.04.2008., 16:45
ja znam za avonovo ulje, bocica iz spa linije maslinovo ulje, koja se zagrije i zatim se nanese na kosu.
nije lose, ja znam nekada i 2 sata prije nego planiram prati kosu nanijeti to zagrijano ulje, ti i tamo jos fenom podgrijati, i onda perem i stavljam masku na uobicajen nacin.
kosa bude mekana, podatnija, nije lose a ne kosta puno.probaj.

Noemi
19.04.2008., 18:25
Hvala:) :kiss: Sada moram samo naci nekog tko prodaje avon:)

Da li se moze u istu svrhu upotrijebiti i obicno ulje /maslinovo/sojino/kokosovo/ricinusoo/bademovo ili kombinacija?:)

larlar
12.01.2009., 17:11
ima neko iskustva s čičkovim uljem?
danas sam ga baš kupila, a na ambalaži piše da se za masnu kosu nanosi prije pranja na tjeme i drži petnaest minuta...pa upravo to činim....

nika37
12.01.2009., 18:33
baš jako zasjaji kosu...

evo ovak izgleda

http://i41.tinypic.com/fc8fo2.jpg

SISTER
14.01.2009., 16:32
jel dobar taj šta, od vele design?

Allexis
16.01.2009., 18:01
prije sam koristila Una silker za kosu :top: --> http://www.beautyofnewyork.com/upload/una-silker.jpg

ali ga nisam nigdje u zg našla za kupiti, a kad dođem doma u rv, puno puta bude rasprodan, pa ga se treba naručivati itd....tak da sam odustala od toga....

sad koristim Olival silikonski serum i isto sam njime zadovoljna --> http://www.olival.hr/proizvodi/P_silikonski_serum.html

Ija
19.01.2009., 21:52
Jel netko probao Olival Avokado ulje za kosu????
Kako ga najbolje koristiti?

aapsolutno*
19.01.2009., 23:06

Jesam ja... meni je loš. Zamasti kosu, ne niriši mni fino (neki čudan miris) i ništa mi kosi ne radi. Da mogu vratiti vrijeme :lol: ne bih ga kupila.

Ija
19.01.2009., 23:14
probala sam ga
mislim da je za sad ok, mojoj kosi treba nešto da ju zamasti, žudi za tim ehhehehe
ok, možda sam malo i pretjerala al dobro...mogu i rep nositi sutra hehehe

SISTER
20.01.2009., 19:10

odlican je......možeš ga koristiti i na mokroj i na suhoj kosi.....
a koristim i Olival avikadov serum za kosu-odlican je također,samo ti on košta cca 45 kn...sam ne treba pretjerivati s količinom jer onda kosa bude pre masna i nikakva,al s malom količinom bude super...

NinaLady
20.01.2009., 20:34

Ja sam ga koristila za vrhove i bio mi je super, a miris :cerek:
Uglavnom mislim da bi svako ulje trebalo upotrebaljavati prije pranja kose inače se kosa bezveze zamasti...

Bettyna
26.01.2009., 18:33
[QUOTE=Allexis;18217546]prije sam koristila Una silker za kosu :top: --> http://www.beautyofnewyork.com/upload/una-silker.jpg

Ja nebi mogla bez njega, baš sam ovisna:s čim potrošim malo više od pola idem u potrazi ako treba naručiti:D isto sam iz Rv:mig:

Zlatokosa
26.01.2009., 19:52
ja znam za avonovo ulje, bocica iz spa linije maslinovo ulje, koja se zagrije i zatim se nanese na kosu.
nije lose, ja znam nekada i 2 sata prije nego planiram prati kosu nanijeti to zagrijano ulje, ti i tamo jos fenom podgrijati, i onda perem i stavljam masku na uobicajen nacin.
kosa bude mekana, podatnija, nije lose a ne kosta puno.probaj.

htjela sam samo dodati da ni slučajno ne pokušavate ulje zagrijati u mikrovalki ko neki... :mig:

carla 666
28.01.2009., 12:30

ja sam ga probala i nije lose:top:,nisam bas odusevljena al moze proc:top:

mala angie
28.01.2009., 12:56
cure jeste probale od klasa kristale za kosu? u maloj bočici su, u dm-u koštaju 45kn. ja sam danas mislila oću-neću pa sam odustala dok ne čujem nečije mišljenje!:)

Jenny_7
28.01.2009., 22:26
probala sam svakakve serume, brdo vrsta onih od 100 i nešto kuna preko frizerke, pa do onih od 30-ak iz dm-a, al mi je kosa najmekanija kad nakon svakog pranja stavim masku za kosu gliss hair repair od schwarzkopfa ODLIČNA JE!!!, neda mi se više bacat 100 kuna na serume za kosu pa sam jednostavno kupila od afordite orehovo olje za tamnu kosu a ima i čičkovo za svijetlu, i to mi je super, nije skupo, a mislim da su ti stari recepti najbolji

SISTER
31.01.2009., 16:44
a to od klasa niš posebno,bolje je ulje od olival.....
a miriše čudno..al navikneš se,a i izlapi brzo...a stvarno pomaze.......
inace moja je kosa suha i uništena i jedino mi je to pomoglo....

mala angie
01.02.2009., 14:10
a to od klasa niš posebno,bolje je ulje od olival.....
a miriše čudno..al navikneš se,a i izlapi brzo...a stvarno pomaze.......
inace moja je kosa suha i uništena i jedino mi je to pomoglo....

hvala, onda ne uzimam. probat ću to od olivala!!!

žalfija
02.02.2009., 17:09
ima neko iskustva s čičkovim uljem?
danas sam ga baš kupila, a na ambalaži piše da se za masnu kosu nanosi prije pranja na tjeme i drži petnaest minuta...pa upravo to činim....

Ja ti koristim različita ulja za kosu i puno su mi bolja od bilo kakve maske. Čičak ti jača kosu i pomaže kod peruti, pa ga ja najčešće trackam dečku na glavu :D
Osobno najveću razliku vidim od kokosovog ulja (Aromatica cca 25kn), vrati vlagu i kosa je mekana, tako da više uopće skoro ne koristim regeneratore. Na drugom mjestu što se tiče kose mi je jojoba, pa badem.
Imam ravnu i relativno kratku kosu, bojala sam je dugo godina u plavo, sad samo izvučem pramenove i nešto petljam s prirodnim bojama.

Imam dvije faze, kad želim da mi je kosa savšeno ravna koristim ulje prije pranja, a nakon toga stavim Unin silker koji mi je najbolji, ne masti mi kosu, nema elektriciteta i držim ga se već godinama.
U fazi kad želim volumen na mokru kosu sam nanosila Keunin keratin voluminizer koji mi je bio odličan jer blago učvršćuje,a ne isušuje kosu, ali ga nažalost nisam zadnji put našla, pa sam kupila u Limoniu neki sprej za volumen Blu orange (60kn) i nisam baš zadovoljna, previše se osjeti alkohol i ne vidim baš neku punoću.
Sad razmišljam da si kupim Tigijev small talk, volim te proizvode koji su fini i multifunkcionalni. :cerek:

Inače, kada sam imala dugu kosu koristila sam kristale od Rollanda (inače sam ljubitelj njihovih proizvoda za kosu, pogotovo boja) i Klasov silikon za vrhove.

yvanna
02.02.2009., 22:13
za kosu sam probala svakakve serume, i našla sam 2 najbolja!!
serum za vrhove iz avona - koristim to već godinama i uvijek ga imam u kupaoni.
tekući kristali, neka talijanska marka, 50ml košta 30 kn. kupujem u jednoj parfumeriji i to nanosim na kosu prije peglanja. a avonov serum malo rasporedim po kosi nakon peglanja. i ne masti se kosa jer stavljam jako malo toga, svega kap ili dvije.

e da, netko je pitao za klasov serum. nije baš nešt! avonov je puno, puno bolji!! i ljepše miriši :cerek:

girly22
05.03.2009., 09:43
Alfaparf kristali za kosu :top:
Alfaparf esencijalno ulje (plava ampulica) :top::top:

čarobna
05.03.2009., 18:10
jel probao ko od collistara kristale?

ja ih iman..meni su odlični..;)

HaylieNS
12.03.2009., 16:00
Htela bih da kupim kokosovo ulje za kosu. Kod mene ovde mogu da nadjem samo Logonino i od Aromatice.
Zanima me da li bi neka od vas mogla da mi kaze da li je razlika u ceni opravdana?
Logonino je kad prebacim cene iz dinara u kune oko 50kn za 50ml, a Aromaticino oko 34kn za 100ml.
Unapred hvala. :)

baby doll
13.03.2009., 19:14
@ Žalfija - gdje si nabavljala te kristale od Rollanda? Ja sam ih prije uzimala od moje stare frizerke koja više ne radi, a ova nova koristi neke druge.
To su ovi : ROLLAND-INSIGHT-CRISTALLI-LIQUIDI (http://cgi.ebay.it/ROLLAND-INSIGHT-CRISTALLI-LIQUIDI-AI-SEMI-DI-LINO-100ML_W0QQitemZ120336114880QQcmdZViewItemQQptZCura _dei_Capelli?hash=item120336114880&_trksid=p4634.c0.m14)
Ili bilo tko drugi ako zna gdje ih mogu nabaviti? U Zagrebu?

jasmine
13.03.2009., 23:50
prije sam koristila Una silker za kosu :top: --> http://www.beautyofnewyork.com/upload/una-silker.jpg

ali ga nisam nigdje u zg našla za kupiti, a kad dođem doma u rv, puno puta bude rasprodan, pa ga se treba naručivati itd....tak da sam odustala od toga....

sad koristim Olival silikonski serum i isto sam njime zadovoljna --> http://www.olival.hr/proizvodi/P_silikonski_serum.html

gdje ima za kupit tog una silkera? :)

Elle.Woods
14.03.2009., 00:47
Ja sam koristila kristale od Collistara. Proizvod je ok, al nije ništa bolji od jeftinijih varijanti. Isplati se kupiti serum za vrhove od Kerastase-a- u Ruži (frizerski salon) dođu 160 kn (30ml). Inače meni je za kosu Kerastase zakon.
Inače probala sam sve: Tigi (uključujući i novu liniju S factor), Alfa Parf, Lazartique,Semi di Lino (alga parf), keune, O'Rising, Collistar, Eugenperma; Keranova, Vichy..................

Tigi je koma. Kerastase je odličan, pogotovo Kera Ciment linija i Oleo Relax, ali preporučujem onaj silikon u roza bočici od L'Oreal Professionelle (u frizerskim salonima). Ne zamasti kosu, zapravo je vlažan, kao tekućina a ne ulje, a divno zagladi i da fenomenalan sjaj. Pogotovo blond kosi ili pramenovima.

Elle.Woods
14.03.2009., 00:48
cure jeste probale od klasa kristale za kosu? u maloj bočici su, u dm-u koštaju 45kn. ja sam danas mislila oću-neću pa sam odustala dok ne čujem nečije mišljenje!:)

jeftino i nekvalitetno

fenomena
03.08.2009., 13:08
... netko je od cura spomenuo UNA Silker, jel to talijanski proizvod? bila bi zahvalna ako mogu napisati gdje se to može kupiti (ili makar naručiti) i može li se uopće nabaviti u Zagrebu, taj preparat mi je zakon i strašno bi ga htjela imati. :)

Ki-Ki
03.08.2009., 22:37
I meni je super Avonov serum za vrhove, a trenutno cesce koristim suncokretovo ulje. Planiram probati kokosovo jer cujem da je ono najbolje za kosu.

A di ima za kupiti kokosovo ulje za kosu? Odmah bi ga kupila, obožavam kokos. I reele, je l' to ima u dm-u?

patientia
03.08.2009., 22:39
Ja sam kokosovo ulje kupila u Mercatoru u Sloveniji, u boci je, u hladnijim mjesecima je kruto, ali preko ljeta je tekuce. Ovo kokosovo ulje je za kuhanje, nema mirisa. I Aromatica je imala kokosovo ulje, ne znam ima li jos uvijek. Reell'e je DM marka.

Miss Dior Cherie
03.08.2009., 22:55
Ima Aromatica još uvijek kokosovo, meni je kao pakung prije pranja ok, ali ja između svih tih ulja i ne primjetim neku razliku.

A u Bosni sam si kupila neke jeftine kristale za kosu, Parisienne Italia, odlični su mi za vrhove, 50 ml - 16 kn. I nema neke razlike između onih skupljih, npr. Alfaparf. A te kristale trošim puno jer imam kovrčavu kosu (koja je prirodno stalno suha).

extreme
03.08.2009., 23:13
jeftino i nekvalitetno

meni je klas odličan!:cerek:
nakon svih koji sam probala (doduše, ja sam isprobala kristale i slikinoge negdje približno u tom rangu cijena)- klasu se na kraju uvijek vratim.

snnopy
04.08.2009., 21:53
alfaparh tekući kristali su mi super i genijalna mi je ona njihova roza ampulica.

bubaspara
08.08.2009., 10:39
Ja sam preko frizerke uzela DICKSON kristale i jako sam zadovoljna:top:, obzirom da dosta peglam kosu, super su mi za vrhove, a i inače imam masno vlasište i suhe vrhove.........

snnopy
24.09.2009., 16:16
već dugo koristim (godinama) ove alfa parh kristale i uvijek su mi bili super.
od ovog ljeta ih baš često i puno više nego inaće koristim i na kraju balade mogu reći da nemaju nikakvog efekta u zaštiti kose. kosa mi se isušila i ispuca bez obzira što sam ju u nekoliko navrata kratila. :ne zna:

moje novo otkriće je ova elizabeth arden eight hour cream. malu količinu rastopim među dlanovima i efekt je puno bolji nego s kristalima.

orchid1
16.01.2010., 21:15
@ Žalfija - gdje si nabavljala te kristale od Rollanda? Ja sam ih prije uzimala od moje stare frizerke koja više ne radi, a ova nova koristi neke druge.
To su ovi : ROLLAND-INSIGHT-CRISTALLI-LIQUIDI (http://cgi.ebay.it/ROLLAND-INSIGHT-CRISTALLI-LIQUIDI-AI-SEMI-DI-LINO-100ML_W0QQitemZ120336114880QQcmdZViewItemQQptZCura _dei_Capelli?hash=item120336114880&_trksid=p4634.c0.m14)
Ili bilo tko drugi ako zna gdje ih mogu nabaviti? U Zagrebu?

Ja ih imam, kupila sam ih u apoteci, ali na žalost nisam iz ZG. Platila sam 90 kn 100 ml i meni su super a i predivno mirišu. Na bazi ulja lanenog sjemena, ulja bademai jojobe, protein svile. Može i na mokru i suhu kosu, a kod jače oštećene kose može se koristiti svakodnevno.

Allexis
25.01.2010., 18:18

ali ga nisam nigdje u zg našla za kupiti

našla u zg za kupiti --> trgovina frizerskom opremom, ilica 292
www.frizerska-oprema.com

http://www.frizerska-oprema.com/images/boje/rolland1.jpg

tilla
31.01.2010., 14:37
sad sam probala neko marokansko ulje. em što miriši - fantastično i učinak mu je isti. :s :s :s

patientia
31.01.2010., 16:56
Ovo?
http://thebeautybrains.com/2009/07/08/is-moroccan-oil-good-for-hair-and-skin/

tilla
08.02.2010., 20:47
Ovo?
http://thebeautybrains.com/2009/07/08/is-moroccan-oil-good-for-hair-and-skin/

jest. meni je odlično i super miriše.

KANARinka27
10.04.2010., 20:39
Jel neko probao Eryabino ulje za kosu(profesionalno; ja sam ga morala naručiti kod frizerke od dobavljača)?

cicamalamica
14.04.2010., 18:21
Ja ti koristim različita ulja za kosu i puno su mi bolja od bilo kakve maske. Čičak ti jača kosu i pomaže kod peruti, pa ga ja najčešće trackam dečku na glavu :D
Osobno najveću razliku vidim od kokosovog ulja (Aromatica cca 25kn), vrati vlagu i kosa je mekana, tako da više uopće skoro ne koristim regeneratore. Na drugom mjestu što se tiče kose mi je jojoba, pa badem.
Imam ravnu i relativno kratku kosu, bojala sam je dugo godina u plavo, sad samo izvučem pramenove i nešto petljam s prirodnim bojama.

Imam dvije faze, kad želim da mi je kosa savšeno ravna koristim ulje prije pranja, a nakon toga stavim Unin silker koji mi je najbolji, ne masti mi kosu, nema elektriciteta i držim ga se već godinama.
U fazi kad želim volumen na mokru kosu sam nanosila Keunin keratin voluminizer koji mi je bio odličan jer blago učvršćuje,a ne isušuje kosu, ali ga nažalost nisam zadnji put našla, pa sam kupila u Limoniu neki sprej za volumen Blu orange (60kn) i nisam baš zadovoljna, previše se osjeti alkohol i ne vidim baš neku punoću.
Sad razmišljam da si kupim Tigijev small talk, volim te proizvode koji su fini i multifunkcionalni. :cerek:

Inače, kada sam imala dugu kosu koristila sam kristale od Rollanda (inače sam ljubitelj njihovih proizvoda za kosu, pogotovo boja) i Klasov silikon za vrhove.

Ja isto stavljam ulja na kosu prije pranja, ricinusovo, čičkovo i avokadovo, kako kad. Inače koristim alfaparf preparate za kosu i dosta njih kao sastojak imaju laneno ulje. S pretpostavkom da je dobro za kosu, danas sam u bio&bio kupila hladno prešano laneno ulje, jestivo. Bogato je omega 3 masnim kis. pa ga namjeravam i jesti i stavljati na kosu. Zanima me je li tko probao?

Ostoja Grubica
27.04.2010., 23:17
Cure, rijetko sam na ovim ženskim temama pa molim pomoć. :)

Zna li netko gdje kupiti veće pakiranje ricinusova ulja; ono u apoteci za moju grivu jedva da bude za dva pranja.

Kosa mi je duga, prirodna kovrčava, ima je dosta, ali suha i nezahvalna za održavanje.

girly22
13.05.2010., 13:48
zna li netko di u Zg ima za kupiti Rolland proizvoda?
točnije trebam njihove kristale semi di lino... savršeni su!!

žalfija
13.05.2010., 16:31
Ja nisam iz Zg, ali već i ja znam gdje ima! :rofl:

Evo Zmijičin post sa druge teme...

Išla sam u onaj dućan na Črnomerecu.
To je odma poslije okretišta pa prema Nami na Kustošiji, ni 3 minute daleko.
Imaju svega i svačega, odličan izbor farbi... jedino što to nije dm pa da u miru gledaš nijansere pola sata.
Dućan je malen, tamo je teta, pristojna i nenametljiva, al opet za sve nju moraš pitati..
Tako da nisam baš puno razgledala.
Ovchice, ne znam koje crvene od Subrine imaju, al od Maxime i Rollanda štogod sam pitala, imali su...

girly22
14.05.2010., 13:34
hvalaaaa :cerek:

cicamalamica
16.05.2010., 18:51
Ja isto stavljam ulja na kosu prije pranja, ricinusovo, čičkovo i avokadovo, kako kad. Inače koristim alfaparf preparate za kosu i dosta njih kao sastojak imaju laneno ulje. S pretpostavkom da je dobro za kosu, danas sam u bio&bio kupila hladno prešano laneno ulje, jestivo. Bogato je omega 3 masnim kis. pa ga namjeravam i jesti i stavljati na kosu. Zanima me je li tko probao?

Moram pohvaliti laneno ulje, kosa ga doslovno upije pa nakon stavljanja nije ni upola masna kao s drugima. Također se lakše ispire nego bilo koje drugo ulje koje sam probala, dovoljno je jedno šamponiranje da se skroz ispere. A kosa nakon njega prekrasna, mekana i sjajna.

patientia
16.05.2010., 18:52
E bas bih mogla laneno potrosit na kosu. Imalo je ogavan okus, a sad je sigurno vec uzeglo iako ga drzim u frizideru.

sanšajn
07.06.2010., 07:05
Zanima me koliko cesto se treba stavljati ricinusovo? Vidjela sam par postova da neki stavljaju svaki put prije pranja kose. True story il? Malo sam njuskala okolo al nisam nasla bas neke korisne informacije.. help :D

paullaa
14.12.2010., 14:17
ispred mene u banki jedna ženska , friško fenirana, .miriši joj kosa od nekog ulja. pitam je ..kakvo je to ulje..nema pojma, zna njena frizerka..
ajme koje to ulje tako fino posebno mirši ali stvarno mmmm

Helou Kiti
14.12.2010., 15:12
Zanima me koliko cesto se treba stavljati ricinusovo? Vidjela sam par postova da neki stavljaju svaki put prije pranja kose. True story il? Malo sam njuskala okolo al nisam nasla bas neke korisne informacije.. help :D

hmm, ja stavljam svaki put prije pranja kose, držim najduže što mogu, ali ja sam ti jedna od onih koji su zabrijali da imaju visoko čelo pa ricinusovo umasiram lagano samo na granicu između kose i čela, kao, spustit će mi se :lol:
ali gle čuda, nakon nekog vremena mi počela mlada kosica na tom mjestu rast, jesam ja umislila ili? :confused: :)

cat deluxe
15.12.2010., 15:45
ispred mene u banki jedna ženska , friško fenirana, .miriši joj kosa od nekog ulja. pitam je ..kakvo je to ulje..nema pojma, zna njena frizerka..

Makadamija. Ona ima baš lijep miris.

emilee
12.01.2011., 20:20
Koje kristale koristite, a da ih ima za kupit u dmu ili bipi?

Tumba
22.02.2011., 00:52
Pitanje za muskarce a i zene ako znaju odgovoriti!

da li ijedno ulje pomaze novom rastu kose?
ili sprijecava opadanje iste?

ja koristim cickovo i nista manje mi kosa ne ispada...

hvala

vana11
22.02.2011., 11:19

Mislim da je ovo, mirise fantasti;no. ja ga probala u frizerskom salonu>

Kérastase Paris Elixir Ultime 125ml
Kerastase unveils the magic of oils, with Elixir Ultime; their first versatile beautifying treatment enriched with a complex of four luxurious oils.

Unlock the latest secret to true hair beauty. With just a few drops, hair looks shiny, thanks to the intensely nourishing properties of Elixir Ultime.

Applied before cleansing or as a nourishing treatment, hair feels intensely conditioned. Alternatively, applied before styling or used a finishing touch, the oil formula can help to give a smoothing affect for shiny and manageable hair.

Koooooooooo?
13.03.2011., 15:25
Kako se koristi čičkovo ulje za kosu? Da li se treba ispirati i da li se koristi nakon ili prije pranja? Plss odgovorite. :ne zna:

aria
13.03.2011., 15:34
mozes ga koristiti prije pranja kao masku ili iza pranja na vrhove za njegu. ali nema pitrebe za to otvarati novu temu jer ce ti ju moderatori izbrisati ili prebaciti...

MiaMao
13.03.2011., 22:27
Pitanje za muskarce a i zene ako znaju odgovoriti!

da li ijedno ulje pomaze novom rastu kose?
ili sprijecava opadanje iste?

ja koristim cickovo i nista manje mi kosa ne ispada...

hvala

za ulje nebi bila sigurna,ali znam (provjereno) da aloe vera prirodna,tekucina ili moze prirodan sok,namocen na tjeme 20 min prije potice brzi rast kose.

divazg
14.03.2011., 20:09
za ulje nebi bila sigurna,ali znam (provjereno) da aloe vera prirodna,tekucina ili moze prirodan sok,namocen na tjeme 20 min prije potice brzi rast kose.

čula sam to za aloe veru, a jeli znaš nakon koliko tretmana se primjete prvi rezultati?

MiaMao
15.03.2011., 12:16
nebi ti to mogla reci precizno,ali ja sam koritila cca mj dana (onda sam se uljenila) i brze mi je rasla nego inace.

Tajda
18.03.2011., 12:21
Jel vam avokado ulje posvijetli kosu? Meni se čini da meni je :rolleyes:.

Lilly Vanilly
18.03.2011., 23:50
Meni ne. :ne zna:

efghi
19.03.2011., 07:47

ja sam plavusa i u zadnjih mjesec mi je dosta posvjetlila, ali ja sam mislila da je to od pranja cestog, a vidis inace stavljam nekad preko noci, nekad sat-dva prije pranja to ulje.. mislis da moze od njega posvjetliti? nisam cula za to.. mislim, meni odgovara :mig:

Tajda
19.03.2011., 11:19
ja sam plavusa i u zadnjih mjesec mi je dosta posvjetlila, ali ja sam mislila da je to od pranja cestog, a vidis inace stavljam nekad preko noci, nekad sat-dva prije pranja to ulje.. mislis da moze od njega posvjetliti? nisam cula za to.. mislim, meni odgovara :mig:

Ja ga stavljam prije spavanja po dužini kose ima već pola godine, možda i više i stvarno mi je posvijetlio taj donji dio kose..Ulje mi nikako ne pomaže po pitanju hidratcije. Možda ga stavljam na krivi način:ne zna:. Svaku večer prođem po dužini kose i svežem je u pletenicu jer je jako duga. Cilj mi je bio da mi malo omekša kosu jer je valovita i često bude sva naelektrizirana kad se počešljam, ali ne pomaže mi nimalo po tom pitanju.

efghi
21.03.2011., 15:55
jel znate jel se razlikuje puno ono avokadovo ulje od olivala iz dm-a i avokadovo koje se moze kupiti u onim trgovinama koje bas prodaju ulja i te stvari?
ja koristim olivalovo, ali sam pri kraju pa bi kupila neko drugo ako je kvalitetnije za kosu

Anita2507
21.03.2011., 16:56
evo moj savjet, sad će biti skoro dvije godine kako se nisam šišala, a nemam ispucanih vrhova znam i ja sam iznenađena, budući da mi je prije baš pucala, već godinu dana nakon pranja na vrhove stavim ovo ulje, kupila sam ga na preporuku forumašice, mislim da mi je to definitivno spasilo kosu, a ito što ju u te dvije godine nisam niti jednom sušila fenom. http://www.terra-organica.hr/avokado-persea-gratissima-avokadovo-biljno-ulje-avokada-pranarom.html

Temeljem ovog posta ja sam ga kupila, ali tek sam ga počela koristit.

Allexis
09.06.2011., 00:09
meni je dobar kerastase elixir :top:, stavim ga kad se sjetim, ponekad preko noći ili prije pranja kose...

al sad sam naletila na ovo, pa me zanima jel netko probao --> http://www.feelunique.com/brands/schwarzkopf-professional/bc-oil-miracle

http://img.feelunique.com/img/products/Schwarzkopf_Professional_Oil_Miracle_Finishing_Tre 1306853128.jpghttp://img.feelunique.com/img/products/Schwarzkopf_Professional_Oil_Miracle_100ml_Light_F 1306853197.jpg

Forthe
24.06.2011., 16:16
Ovako rekli su mi da mi je korijen kose jako masan. Kad se iščupa vlas na kraju se vidi bijeli sloj. To kao guši cijelu vlas.

Imam cijeli arsenal ulja doma, zanima me da li netko može potvrditi koje je najbolje za čišćenje tog vlasišta, znači sanacija?

Mislila sam lavandu, pa jojobu i ricinus.

Probala sam i sa gospinom ali možda sam fulala....ne znam. Koliko god je ljekovito sadrži maslinovo a ono je preteško za vlasište, dok je za kosu bar meni odlično za kovrče.

Molim pomoć. Itko da je isprobao?

Imam strpljenja ali bi htjela znati da radim pravu stvar a ne da samo pogoršavam stanje. Ne znam kome da vjerujem više. Ovi u ljekarnama na pregledu samo nude svoje proizvode......

H.e.l.p.

Rapa Nui
25.06.2011., 08:54
Gdje kupujete kokosovo ulje? Nisam ga vidjela u DM-u, a u Kozmu nisam ni gledala još.

mladac
25.06.2011., 09:18
imaš u aromatici, mislilm da su cure pričale da ga tamo kupuju

Rapa Nui
25.06.2011., 09:26
Hm, moram vidjeti jel mi u Rijeci uopće imamo to i gdje. :) Hvala!

mladac
25.06.2011., 09:42
Rijeka, Medulićeva 5a

Rapa Nui
25.06.2011., 10:00
Da, vidjela sam. Za čudo, imaju jako lijepu web stranicu sa svim podacima: adresa, cijena, popis proizvoda... To ne viđam često. :)

Anita2507
27.06.2011., 15:42
Jel koristio netko ovo ulje?

http://www.aromatica.hr/hr/proizvodi.aspx?c=1100&s=1679&p=1732

divazg
08.07.2011., 20:09
htjela bih probati nuxe ulje za kosu (to je ono ulje koje je za kosu i kožu), ali dosad svako ulje ili silikon za kosu koji sam imala su mi bili užasni. kosa bi mi se samo jače razletila od njih, kad bi ih stavila nakon pranja na kosu. pa me zanima kakva su iskustva s nuxeom po tome pitanju u odnosu na druga ulja za kosu?

gmiz
08.07.2011., 22:01
http://www.antimoda.hr/Antimoda.hr/Novosti/Entries/2010/4/12_KAKO_NANIJETI_OROFLUIDO.html

savršenstvo !!!

divazg
08.07.2011., 22:08
http://www.antimoda.hr/Antimoda.hr/Novosti/Entries/2010/4/12_KAKO_NANIJETI_OROFLUIDO.html

savršenstvo !!!

imala sam čisto arganovo ulje i nisam bila fascinirana.
a i ne podnosim miris vanilije.
ali hvala na savjetu! :)

Allexis
20.07.2011., 13:09
novo iz loreala :) --> http://www.feelunique.com/p/LOreal-Professionnel-Mythic-Oil-125ml

http://img.feelunique.com/img/products/L_Or__al_Professionnel_Mythic_Oil_125ml1310393232. jpg

locco rocco
26.07.2011., 16:37
a jel ima neko ulje koje je dobro i za masnu kosu? jasno mi je da su sva ulja masna i da maste kosu, ali bih htjela neko ulje da mi nahrani kosu a da ju ne masti baš jako. već neko vrijeme koristim ricinusovo kao masku prije pranja, a sad sam pomiješala ricinusovo, bademovo i maslinovo pa sam i to probala. čini mi se da je netko spomenuo čičkovo za masnu kosu, ali voljela bih da mi vi sa više iskustva udijelite neki savjet. inače sam u fazi puštanja kose, i luuuudim u onoj fazi kad je ni duga ni kratka, imam friz ko moja baka, pa bi bilo dobro da mi ulje malo ubrza rast, ako je to uopće moguće?

JackBlack
27.07.2011., 11:15
a jel ima neko ulje koje je dobro i za masnu kosu? jasno mi je da su sva ulja masna i da maste kosu, ali bih htjela neko ulje da mi nahrani kosu a da ju ne masti baš jako. već neko vrijeme koristim ricinusovo kao masku prije pranja, a sad sam pomiješala ricinusovo, bademovo i maslinovo pa sam i to probala. čini mi se da je netko spomenuo čičkovo za masnu kosu, ali voljela bih da mi vi sa više iskustva udijelite neki savjet. inače sam u fazi puštanja kose, i luuuudim u onoj fazi kad je ni duga ni kratka, imam friz ko moja baka, pa bi bilo dobro da mi ulje malo ubrza rast, ako je to uopće moguće?

malo de pantenol otopine u taj mix ulja, i neće ti bit masna kosa, a istodobno ti ju pantenol i hrani..:)

locco rocco
27.07.2011., 11:38
hvala, probat ću!!!!!

JackBlack
02.08.2011., 14:02
http://www.aromatica.hr/hr/proizvodi.aspx?c=1100&s=1679&p=1748

:misli: sta je ovo sad? ima li tko da je čuo što u vezi ovog ulja?

JackBlack
03.08.2011., 00:13
kupila sam danas kokosovo ulje u Aromatici- u čvrstom stanju je, kao maslac, što znači da je čisto.. Nema nikakvog mirisa po kokosu, po ničemu tj, i to je dobar znak kvalitete.. Na sastavu piše samo kokosovo ulje na nekom latinskom ili šta ja znam.. super.. a košta samo 31 kn 100 ml..

i odmah sam se uhvatila pogledat sastav avokadovog ulja od Olivala koje imam doma, i došlo mi je da ga bacim u smeće odmah: na satsavu piše sve i svašta, osim avokadovo ulje. Parfemi, ovo, ono.. od ulja ni u!:confused:

Bolje ne trošit sitne pare na te gluposti, nego uštedit pa kupit pravo..

U Aromatici dođe 100 ml 84 kn.. :mad:Ali je čisto avokadovo ulje (bar tak piše), a ne ova sranja od parfema... Kako čovjeka zeznu di stignu.:)

Gusfraba
03.08.2011., 19:28
Ja sam u Kozmu kupila Biofarmova ulja, od badema i od oraha. Mislim da sam čak nedavno naletjela na ove bočice i u dm-u. Baš sam bila potaknuta ovim topicom da pogledam sastav i radi se o čistim uljima, znači sastav piše samo ime ulja na latinskom, nikakvi dodaci. Ulje se nalazi u plavoj staklenoj bočici, u količini od 50 ml. Cijena je bila nekih 20tak kuna, mislim da to nije uopće puno s obzirom da ih ne mogu nikako potrošiti.

Bademovo ulje sam kupila davno još i sad sam na jedva pola bočice. Znala sam ga prije spavanja utrljati u lice ili pomiješati sa hidratantnom kremom nekoliko kapi, pa ga tako staviti. Otkad koristim ovo bademovo ulje jednostavno sam se zaljubila u sve proizvode na kojima piše badem. Većinom iz razloga što sam doista i vidjela promjenu sljedeće jutro, nakon korištenja ulja. Ten mi je bio nekako ujednačeniji, koža meka i glatka.
Na bočici piše: bademovo ulje za lice i tijelo. Namjena: njega dječje i izrazito suhe i osjetljive kože. Način upotrebe: više puta dnevno lagano utrljati.
Svakako preporučam ovaj proizvod!

Orahovo ulje sam kupila nedavno za kosu. Kosa mi je tamna i duga, pa mi znaju popucati vrhovi. Nanesem nekoliko kapi na poluvlažnu kosu nakon pranja, i kosa je doista meka i sjajna nakon toga. Jedino treba paziti da se ne pretjera s količinom, kao ja prvi puta, jer može zamastiti kosu. Većinu ulja koncentriram na vrhove, a zatim onim što ostane na rukama prođem lagano po tjemenu. Namjena: njega tamnije nijansirane kose. Sprečava pucanje kose. Način uporabe: ravnomjerno nanjeti na kosu i suhe vrhove.
Zadovoljna sam i ovim uljem, ali svejedno imam želju probati Macadamia natural oil proizvode, privlače me kao svjetlost leptira. :)

JackBlack
08.08.2011., 16:58
Kupila sam danas arganovo ulje u Bio&Bio. Košta 99,00 kn 30 ml:eek:

Valjda će bit čemu..:ne zna: Jedino me ždere što na zemlji podrijekla piše Njemačka, a brijem da bi trebao biti Marocco?:confused:

Sastav: Argan oil i to je to

Gusfraba
08.08.2011., 22:07
Ne treba ti biti zemlja porijekla Marocco. Ako ciljaš na ono Maroccanoil, ono sadrži:
Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cyclomethicone, Butylphenyl, MethylPropional, Argania Spinoza Kernal Oil (Aragan Oil), Linseed (Linum Usitatissimum) Extract, Fragrance Supplement, D&C Yellow-11, D&C Red-17, Coumarin, Benzyl Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionone.

Dakle, ti si kupila čisto arganovo ulje, dok je ovo ipak proizvod za kosu koji osim arganovog ulja sadrži i druge dodatke.

Ne može ti štetiti, s obzirom da nema kemije unutra, nego prirodno ulje. Iako, čudi me malo da je tako skupo - 99 kn za 30 ml.:eek:

aaatina
09.08.2011., 08:41
Ja sam u Kozmu kupila Biofarmova ulja, od badema i od oraha. Mislim da sam čak nedavno naletjela na ove bočice i u dm-u. Baš sam bila potaknuta ovim topicom da pogledam sastav i radi se o čistim uljima, znači sastav piše samo ime ulja na latinskom, nikakvi dodaci. Ulje se nalazi u plavoj staklenoj bočici, u količini od 50 ml. Cijena je bila nekih 20tak kuna, mislim da to nije uopće puno s obzirom da ih ne mogu nikako potrošiti.

Da li netko zna ima li u maxi Konzumima tog ulja?

Gusfraba
09.08.2011., 20:58
Ja ne znam, nisam nikad gledala tamo. :ne zna:
Ako ti je usput, pogledaj. Vidim sad na njihovoj online prodavaonici da drže ulja Afrodita i Olival, iako nisam sigurna da su to baš čista ulja bez dodataka. Možda ti se posreći.
Imaš u Kozmu i mislim da ima i DM, pa ako budeš u mogućnosti, pogledaj tamo.

JackBlack
10.08.2011., 10:32
Ne treba ti biti zemlja porijekla Marocco. Ako ciljaš na ono Maroccanoil, ono sadrži:
Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cyclomethicone, Butylphenyl, MethylPropional, Argania Spinoza Kernal Oil (Aragan Oil), Linseed (Linum Usitatissimum) Extract, Fragrance Supplement, D&C Yellow-11, D&C Red-17, Coumarin, Benzyl Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionone.

Dakle, ti si kupila čisto arganovo ulje, dok je ovo ipak proizvod za kosu koji osim arganovog ulja sadrži i druge dodatke.

Ne može ti štetiti, s obzirom da nema kemije unutra, nego prirodno ulje. Iako, čudi me malo da je tako skupo - 99 kn za 30 ml.:eek:

ma ne mislim to zbog maroccanoila, nego zato što argan fakat ne raste nigdje nego tamo! U maroccu te berberke proizvode ručno to ulje, i zato je tako skupo kao.. a sad ovo iz njemačke.:confused: Moš mislit gdje ga tamo beru.. nema toga tamo. Bit će da otkupljuju iz maroka i prepakiravaju,ali bi onda ipak trebalo pisat zemlja podrijekla maroko..?
Nema veze, kupila mi je sad frendica u Tunisu 2 arganova ulja od 30 ml, pa kad mi donese ću baš usporedit..:kava:

Gusfraba
10.08.2011., 11:23
Moguće da nabavljaju pa preprodaju i slično. A da, ne piše ti kod zemlje porijekla otkud su sastojci, nego otkud je došel proizvod. Znači, ovi naši su kupili to ulje iz Njemačke. A ovi valjda nabavljaju ulje drugdje, a prodaju pod svoj proizvod. Inače, nije uvijek ni deklaracijama za vjerovati. Često ne piše ono kaj je najbitnije, ili piše sitnim slovima. XD Nisam jednom čula da se proizvod napravi u Kini, ali svejedno piše da je zemlja porijekla: Italija ili nešt drugo... Jer oni imaju tvornicu u Kini, a to nikoga briga...

Ajde nam napiši jel ima kakva razlika kad ti stigne, baš me zanima sad!:)

orhideja4
12.08.2011., 20:59
Cure, koje kristale i gdje da kupim, a da spadaju u jeftiniju kategoriju? Npr. da ga ima u dm-u i sl. Imam neko Olea ulje za vrhove ali bi ja htjela nešto što baš njeguje. Možda orahovo da probam, ili avokado ulje? Da naglasim vrhovi su mi jako ispucali od peglanja

moja kosa
16.08.2011., 20:48
negdje sam pročitala da od subrina recepr pospješuje rast kose, mene zanima dali je to istina i u roku od koliko se vidi rezultat? :) također sam čula da čičkovo i ricinusovo ulje pospješuju rast, dali je to istina?

Gusfraba
17.08.2011., 09:56
http://www.forum.hr/showthread.php?t=544037

Pročitaj si ovaj topic, mislim da bi čak tamo tvoj post trebalo staviti. Netko je spomenuo tamo taj šampon.

Da, za ova ulja se smatra da pospješuju, nasaftaš kosu njima i držiš barem pola sata prije pranja kose.

Cure su preporučile i Aromatica šampon za jačanje i brži rast kose, ja ću to isprobati. I ima tamo nekih recepata sa lukom i slično.

A rezultat se vjerojatno ne može vidjeti unutar mjesec dana, jer kosa mjesečno raste oko 1 cm, više manje. Znači trebala bi koristiti barem toliko pa vidjeti jel šta više naraslo. :ne zna:

Daisy28
18.08.2011., 15:16
Cure, koje kristale i gdje da kupim, a da spadaju u jeftiniju kategoriju? Npr. da ga ima u dm-u i sl. Imam neko Olea ulje za vrhove ali bi ja htjela nešto što baš njeguje. Možda orahovo da probam, ili avokado ulje? Da naglasim vrhovi su mi jako ispucali od peglanja

Ja koristim arganovo ulje za kosu...naručila sam preko ebaya, super je!

A za sjaj koristim onaj zeleni serum od Avona...predobar je, a i super miriši.

slatkoprase
25.08.2011., 08:37
ej cure, zanima me da li je netko od vas probao ovo http://www.feelunique.com/p/Osmo-Berber-Oil-Hair-Treatment-with-Argan-Oil-100ml ?

na to sam naisla na internetu i htjela bi si naruciti neko ulje za kosu posto mi je suha i bez sjaja, ali me prvo zanima sta vi kazete. :ne zna:

Hrilium
25.08.2011., 12:16
Di ima za kupit ulje od kokosa?

slatkoprase
25.08.2011., 13:13
Di ima za kupit ulje od kokosa?

u Aromatici
http://www.aromatica.hr/hr/proizvodi.aspx?c=1100&s=1679&p=1731

Hrilium
25.08.2011., 13:38
u Aromatici
http://www.aromatica.hr/hr/proizvodi.aspx?c=1100&s=1679&p=1731

Thnx! :)

slatkoprase
25.08.2011., 20:33
ajmo zene trebam pomoc
imam priliku ovo narucit kroz iducih 10 min pa nek mi neko veli jel to dobro za kosu ili ne http://www.feelunique.com/p/Osmo-Berber-Oil-Hair-Treatment-with-Argan-Oil-100ml ?:D

naravno, ak je netko koristio.

a ak nije, neka mi preporuci neko arganovo ulje hitno dok mogu dobit đabe! :zubo:

Gusfraba
26.08.2011., 08:32
Ne znam za ovo, ali cure su hvalile Moroccanoil - to ti je arganovo ulje, ali ne čisto, nego ima dodatke, proizvod za frizerske salone, dosta skup. Imaš ovdje negdje temu. Ja osobno koristim Macadamia Natural oil, al to je kombinacija arganovog i makadamijinog i isto nije čisto nego ima dodatke kemijske za sjaj, mekoći itd... Ali arganovo ulje je općenito na super glasu za kosu, pa ako i probaš ovo svoje, sumnjam da ćeš pogriješiti.

Sretno u odluci!

slatkoprase
26.08.2011., 08:45
Ne znam za ovo, ali cure su hvalile Moroccanoil - to ti je arganovo ulje, ali ne čisto, nego ima dodatke, proizvod za frizerske salone, dosta skup. Imaš ovdje negdje temu. Ja osobno koristim Macadamia Natural oil, al to je kombinacija arganovog i makadamijinog i isto nije čisto nego ima dodatke kemijske za sjaj, mekoći itd... Ali arganovo ulje je općenito na super glasu za kosu, pa ako i probaš ovo svoje, sumnjam da ćeš pogriješiti.

Sretno u odluci!

hvala ti puno na odgovoru :cerek:
htjela sam si i ovo uzet al ne dostavljaju dalje od uk :mad::mad:http://www.feelunique.com/p/Moroccanoil-Oil-Treatment-for-All-Hair-Types-100ml

i sad ga trazim na netu da ga narucim od nekud drugdje.

budem onda pogledala ovo tvoje sta si napisala da imas pa da vidim sta se nudi i di :durica

Gusfraba
26.08.2011., 10:19
Imas temu na forumu i za Macadamia i za Moroccan oil, pa možeš pogledati. A mislim da feelunique dostavljaju k nama, cure su naručivale već, i shipping je besplatan.

slatkoprase
26.08.2011., 10:26
Imas temu na forumu i za Macadamia i za Moroccan oil, pa možeš pogledati. A mislim da feelunique dostavljaju k nama, cure su naručivale već, i shipping je besplatan.

bas sam gledala na filjunik :zubo: i pise only shipping in uk (za moroccanoil jel)
:ne zna: kajaznam

mislim, nasla sam ga sad na e-bayu i to; al bi rade onda s filjunika narucila ako se moze.

da pocela sam lagano citat te teme isto :mig: to kak mi se sef odmakne od stola, tak dignem stranicu s forum.hr-om otvorenim i krenem citat :lol:

Gusfraba
26.08.2011., 11:33
:rofl:

E ne znam jel to imaju neku stvar da odredjene proizvode ne shippaju k nama. Nemam pojma, ja još nisam od njih naručivala.

Al imaš toga i kod nas kupiti ako ti se traži i ako si iz Zagreba. Znam da za Moroccainoil će bit neka promotivna prodaja u Arena centru 25. i 26.9. I moguće da ima u salonima kupiti, vidla sam ja tu jedan na ozaljskoj ima izvješen njihov plakat na vratima.

A za Macadamia imaš na temi di sve ima za kupiti. Izguglala sam sve poprijeko, a i cure su se uključile sa korisnim informacijama, pa se prikupila mala baza. :D

slatkoprase
26.08.2011., 11:36
:rofl:

E ne znam jel to imaju neku stvar da odredjene proizvode ne shippaju k nama. Nemam pojma, ja još nisam od njih naručivala.

Al imaš toga i kod nas kupiti ako ti se traži i ako si iz Zagreba. Znam da za Moroccainoil će bit neka promotivna prodaja u Arena centru 25. i 26.9. I moguće da ima u salonima kupiti, vidla sam ja tu jedan na ozaljskoj ima izvješen njihov plakat na vratima.

A za Macadamia imaš na temi di sve ima za kupiti. Izguglala sam sve poprijeko, a i cure su se uključile sa korisnim informacijama, pa se prikupila mala baza. :D

dada iz zg-a sam
uu nisam znala da bu promo prodaja u areni!:s
moracu ic vidit ^^ :rolleyes::p

da vec vidim - veceras cu si napravit picu, sjest za komp i krenut citat u miru kak spada da sve proucim :zubo:

tenkjuvelikumačku :cerek:

Gusfraba
26.08.2011., 11:44
Čitaj, čitaj, ja imam osjećaj ko da sam ostavila pola ljeta na ovom forumu :rofl:.

A ja pokušavam zaboraviti na tu akciju u Areni, moram obuzdat svoju pohlepnu stranu. :rofl:

Znaš, ovo hvala je još smješnije jer ja zbilja doma imam veliku mačku, tj. muškog. Iz nekog razloga, ljudi se boje kad ga vide. :ne zna: Meni samo pukne u smijeh, jer je još bebasti, tek je navršil jednu godinu.

I nema na čemu, sretno u potrazi. P.s. nemoj da se trknemo negdje dok se grabimo za proizvode za kosu. :lol:

slatkoprase
26.08.2011., 11:46
Čitaj, čitaj, ja imam osjećaj ko da sam ostavila pola ljeta na ovom forumu :rofl:.

A ja pokušavam zaboraviti na tu akciju u Areni, moram obuzdat svoju pohlepnu stranu. :rofl:

Znaš, ovo hvala je još smješnije jer ja zbilja doma imam veliku mačku, tj. muškog. Iz nekog razloga, ljudi se boje kad ga vide. :ne zna: Meni samo pukne u smijeh, jer je još bebasti, tek je navršil jednu godinu.

I nema na čemu, sretno u potrazi. P.s. nemoj da se trknemo negdje dok se grabimo za proizvode za kosu. :lol:

lol na mačka :cerek::lol::rofl:

ma da.... i ja bum ovaj cijeli vikend ostavila na forumu..al nema veze :zubo:

nebumo se trknule, vec cemo vjerojatno doci tamo, ostat ce zadnja bocica pa cemo obje posegnut za njom i tu ce nastat fajt :D:D

Gusfraba
26.08.2011., 12:16
A niš, onda uzmi lijepo rezervnu flašicu, i ja svoju, pa ćemo dijelit pola pola, :rofl:, nema nam druge.

slatkoprase
26.08.2011., 12:17
A niš, onda uzmi lijepo rezervnu flašicu, i ja svoju, pa ćemo dijelit pola pola, :rofl:, nema nam druge.

ic a dil :cerek:

labrić
31.08.2011., 10:22
Trebala bi preporuku za dobre kristale za kosu... :) Jesu li oni bolji od silikona? :confused:

slatkoprase
01.09.2011., 09:54
moram jaaako pohvaliti arganovo ulje koje sam kupila u kemigu (100ml 66kn)
kosa mi je perfektna - vrhovi uopce nisu vise suhi:s:s:s
a kako je tek kosa sjajna..... :love:
preodusevljena sam:cerek:

Daisy28
01.09.2011., 10:05
Kako koristis arganovo ulje iz kemiga? Kao pakung ili kao serum za vrhove?
Ima li kakav miris to njihovo ulje?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

slatkoprase
01.09.2011., 10:08
Kako koristis arganovo ulje iz kemiga? Kao pakung ili kao serum za vrhove?
Ima li kakav miris to njihovo ulje?

ima neki miris (meni je bljakac - i osjetim ga samo dok ga nanesem, kasnije na kosi nis ne osjetim) al mi moji doma vele da oni nis ne osjete tak da nisam ocito kompetentna ista rec sto se tice mirisa :rofl:

ne koristim ga ko pakung (to sam uzela od kerastasea masku) vec ga samo zdravo seljacki nanosim na vrhove svaki dan i to je to.

ne masti mi kosu uopce! - sto mi je najvaznije, lijepo se sjaji, brutalno mekano :s sto je super jer su mi inace vrhovi ko zica:kava:

JackBlack
01.09.2011., 10:13
Ta cijena mi se čini nekak prejeftina:confused:

Ja sam svoje arganaovo ulje platila 100 kn 30 ml u Bio&Bio, a u Tunisu sam isto platila oko 160 kn 30 ml ja mislim..

slatkoprase
01.09.2011., 10:15
Ta cijena mi se čini nekak prejeftina:confused:

Ja sam svoje arganaovo ulje platila 100 kn 30 ml u Bio&Bio, a u Tunisu sam isto platila oko 160 kn 30 ml ja mislim..

pa je prejeftino je
bas sam gledala ima i u lavandi mia u petrinjskoj za 85kn ga ima, a i za 300kn
al posto nisam imala 300kn (spiskala sam 500kn na kerastase proizvode :rofl:) onda mi je ostalo samo za ovo od 66kn :lol:
al sve u svemu - ja sam zadovoljna i to jako
no moram i pohvalit kokosovo ulje :)

JackBlack
01.09.2011., 10:23
al posto nisam imala 300kn (spiskala sam 500kn na kerastase proizvode :rofl:)

i ja. :D:D (sta si kupila?, ja cijelu nutri thermique liniju)

I kokosovo imam.. i palmino.. i macadamija.. i arganovo.. tri, dapače..:D

Udri jače manijače!:D

slatkoprase
01.09.2011., 10:31
i ja. :D:D (sta si kupila?, ja cijelu nutri thermique liniju)

I kokosovo imam.. i palmino.. i macadamija.. i arganovo.. tri, dapače..:D

Udri jače manijače!:D

heheh ludakinjo :rofl::lol:

meni je kokosovo bomba i prejeftino je:s

narucih ovo sve:
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Nutritive-Lait-Vital-200ml
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Nutritive-Nectar-Thermique-150ml
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Nutritive-Masquintense-Fins-200ml
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Nutritive-Bain-Satin-2-250ml

:cerek:

Daisy28
01.09.2011., 10:35
ima neki miris (meni je bljakac - i osjetim ga samo dok ga nanesem, kasnije na kosi nis ne osjetim) al mi moji doma vele da oni nis ne osjete tak da nisam ocito kompetentna ista rec sto se tice mirisa :rofl:

ne koristim ga ko pakung (to sam uzela od kerastasea masku) vec ga samo zdravo seljacki nanosim na vrhove svaki dan i to je to.

ne masti mi kosu uopce! - sto mi je najvaznije, lijepo se sjaji, brutalno mekano :s sto je super jer su mi inace vrhovi ko zica:kava:

Ma sta nije malo previse svaki dan se trackat s tim po kosi ? :)
Ugl, preko ebaya sam kupila neko arganovo ulje za kosu i stvarno mi je ok, sad mi je pri kraju pa razmisljam da odem u kemig pa da kupim njihovo. Ovo moje jako fino mirisi.
Zadnji put kad sam bila u kemigu kupila sam valjda 4 vrste ulja, jedno od njih je avokadovo :D

JackBlack
01.09.2011., 10:38
Skoro smo sve isto naručile od Krastase-a. :cerek:

Nego, ovo kokosovo.. Kaj ja znam, ja ga koristim mj dana negdje, onak, natrafljam na mokru kosu kokosovo, palmino, macadamiju.. kaj stignem.. držim par sati,ili prespavam s time, i operem.. ok mi je, ali nikakva čudesa.. Jedino mi se čini da mi je manje oštećena, manje suha.. čini mi se.. To bit će treba duže vrijeme koristit.. da se vide pravi učinci..

slatkoprase
01.09.2011., 10:40
Skoro smo sve isto naručile od Krastase-a. :cerek:

Nego, ovo kokosovo.. Kaj ja znam, ja ga koristim mj dana negdje, onak, natrafljam na mokru kosu kokosovo, palmino, macadamiju.. kaj stignem.. držim par sati,ili prespavam s time, i operem.. ok mi je, ali nikakva čudesa.. Jedino mi se čini da mi je manje oštećena, manje suha.. čini mi se.. To bit će treba duže vrijeme koristit.. da se vide pravi učinci..

ja kad operem kosu (sto je uvijek u ponoc :lol:) i kad skinem sva ta govna koja sam nametala po njoj (maske) onda na vrhove stavm mrvu kokosovog ulja i osusim je fenom.
nakon sto je osusim fenom opet stavim na dlanove mrvičak tog istog ulja i probauljam po cijeloj kosi.
odem spat :lol:
iduce jutro sredim se za job i na kraju opet stavim samo malo kokosovog na vrhove i tak stalno:cerek:
u principu kokosovo stavljam svaki dan ili arg. sad

JackBlack
01.09.2011., 10:51
Tak ja macadamia natural oil stavljam, svako jutro ili navečer, malo na vrhove.. to mi je ok, jer mi ne masti kosu, a brijekm da bi mi kokosovo zamastilo. Možda ne bi, baš ću probat..

Brijem da će mi na kraju kosa pobjeć s glave, kaj sve stavljam na nju svai fuckin dan! :D

slatkoprase
01.09.2011., 10:52
Tak ja macadamia natural oil stavljam, svako jutro ili navečer, malo na vrhove.. to mi je ok, jer mi ne masti kosu, a brijekm da bi mi kokosovo zamastilo. Možda ne bi, baš ću probat..

Brijem da će mi na kraju kosa pobjeć s glave, kaj sve stavljam na nju svai fuckin dan! :D

kokosovo jako masti, ali meni ne jer mi je brutalno suha kosa :zubo:
tak da ak nemas suhu kosu, pazi se :lol:

Loreanna
01.09.2011., 23:18
Jel netko probao od kerastase eliksir ultime ulje?

chiaraa
04.09.2011., 12:58
Trebala bi neko ulje za ostecenu kosu, čitala sam malo po forumu i naisla kako ljudi jako hvale cickovo i ulje macadamie. Mogu li koristiti oba dva i koje je bolje?

Allexis
04.09.2011., 13:04
Jel netko probao od kerastase eliksir ultime ulje?

imam ga ja, al nisam preoduševljena....zamasti mi kosu pa ga koristim tako da jednom tjedno stavim navečer prije spavanja na cijelu kosu i ujutro isperem....to mi je zamjena za noctogensit jer ga nigdje nema....al kad potrošim ovo pakiranje, neću ga više kupovati...

FelisCatus
05.09.2011., 14:44
Cure jel itko probao Nuxe suho ulje stavljat na kosu?? Imam izrazito suhu kosu,kovrcavu i trebam neko dobro ulje.Narucila sam si vec kokosovo za pakung,no zanima me i to Nuxovo?

p.s.koristim kristale od Alfa Parf Semi di Lino,i fenomenalni su.miris im je :cerek:

miss babaloo
05.09.2011., 21:00
Osim odličnog mirisa, nije mi Nuxe baš nešto.. Za tijelo je ok, ali na kosi baš i ne vidim neki efekt. Btw, kosa mi je sličnih karakteristika kao tvoja.

FelisCatus
06.09.2011., 16:40
Osim odličnog mirisa, nije mi Nuxe baš nešto.. Za tijelo je ok, ali na kosi baš i ne vidim neki efekt. Btw, kosa mi je sličnih karakteristika kao tvoja.

Hvala :)

Anita2507
07.09.2011., 12:29
Koji je po vama najbolji silikonsko ulje za kosu? Olival, Klas?

Allexis
07.09.2011., 19:12
više ih ne koristim, al od svih koje sam probala, najbolji mi je una silker od rollanda :top:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/315TRuP4yZL.jpg

Loreanna
09.09.2011., 21:40
imam ga ja, al nisam preoduševljena....zamasti mi kosu pa ga koristim tako da jednom tjedno stavim navečer prije spavanja na cijelu kosu i ujutro isperem....to mi je zamjena za noctogensit jer ga nigdje nema....al kad potrošim ovo pakiranje, neću ga više kupovati...

Tnx na odgovoru, ali sam ga prekasno vidjela, već sam ga kupila..
Da, u pravu si, dosta zamasti kosu, ali mi za vrhove to i odgovara.. Inače koristim nutritive liniju i kosa mi se dosta reparirala, ali nekoliko centimetara vrhova su još uvijek prilično suhi, a šišam se svakih 2 mjeseca, tako da nije do toga..

dextra_
13.09.2011., 14:37
Ja sam danas vidjela proizvod s nazivom voćni kristali. Jako mi je primamljivo. Sad ne kužim što bi to točno bilo, tekući kristali s dodatkom ekstrakata voća il što? Ne znam isplati li se...

ari21
15.09.2011., 15:05
više ih ne koristim, al od svih koje sam probala, najbolji mi je una silker od rollanda :top:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/315TRuP4yZL.jpg

potpisujem..ja koristim već 3god...nakon svakog pranja nanesem ulje od svile..a kad osušim kosu stavim sjaj..i kosa mi je po tome stvarno super,a svašta sam probala..tak da:top: preporučujem,ko ima oštećenu kosu od peglanja il farbanja..:kava:

Anita2507
22.09.2011., 11:06
Vidio netko ovo???

http://www.index.hr/xmag/clanak/lijep-izgled-poput-mirande-kerr/573112.aspx

JackBlack
22.09.2011., 18:13
Ovo se zove prikriveno oglašavanje i zakonski je kažnjivo. Ukoliko netko nije primjetio (ja jesam jer mi je to struka), ovaj članak je po svemu viđenom plaćeni oglas od BIO&BIO, a nigdje nije naznačen kao takav, iako bi po zakonu trebao biti, jer ljudi više vjeruju članku pisanom od novinara, nego direktnoj običnoj reklami!

No ništa od ovog ne znači da ga neću kupit kad potrošim ovo kojem imam iz Aromatice..:D

Da li cure koje koristite kokosovo ulje, ga koristite za još nešto, tipo n jega kože, ili ga samo stavljate na kosu? Ja ga nekad znam malo na lice namazat i fino mi paše..

Anita2507
22.09.2011., 19:13
Ja ih ne reklamiram.

JackBlack
23.09.2011., 09:46
nisam mislila na tebe nego na autora članka na portalu i portal.:)

ellees
29.09.2011., 22:16
Pozdrav svima, nova sam na ovoj temi. Baš sam ovih dana nabavila oil miracle ulje od schwartzkopfa :) probala sam ricinusovo ulje jer imam skroz suhu kosu a duga je, pošto je valovita moram je peglati skoro poslije svakog pranja. Danas sam baš oprala kosu i prvi put stavila ovo ulje, mogu samo reći da ništa bolje nisam probala, kosa je tako meka, a ulje savršeno miriše :) nadam se da sam vam pomogla, prvo sam mislila da je sr*nje kao i sve ostalo sto sam probala do sad, al ovo me bas iznenadilo. cijena je malo veca ali svakako se isplati, stavi se dvije kapi na dlan i razmaže po vlažnoj ili suhoj kosi :)

andrea m
30.09.2011., 16:21
moze preporuka za neko ulje, za masnu kosu . mozda čičkovo ?

Željezna
02.10.2011., 17:21
kakvo vam je avokadovo ulje ako je probao tko? :)

pepsiihead
06.10.2011., 20:35
http://ecx.images-amazon.com/images/I/61ssXp%2B6AvL._AA300_.gif

moja je kosa cijeli zivot cekala ovo :rofl: ozbiljno,kosa mi bude sjajna i mekana,ma ludilo :cerek:

Kovrcava23
07.10.2011., 17:37
Dok sam studirala u Italiji koristila sam Marrakesh ulje(arganovo ulje i sjene konoplje) i bilo mi je fantastično i kako sam se vratila u hrvatsku nije ga bilo nigdje za kupiti i tako sam koristila Macadamiu i Moracon oil, ali sad je napokon došlo u hrvatsku i odmah sam si ga kupila i bila sam presretna što ga opet imam tak da ga mogu svima preporučit kao najbolje arganovo ulje na tržištu.
Što je najbolje bilo je i Marrakes X to vam je regenerator u spreju koji se ne ispire i koji čini 10 fantastičnih stvari vašoj kosi.
http://www.styleicons.com.au/image/marrakesh%20x(2).jpg
http://lh4.ggpht.com/_bw9zYVODUck/SvoGRuJDWlI/AAAAAAAACc8/5jO7WBZaUvA/Earthly-Body-Marrakesh-oil-pair.jpg

Kratka Kavica
08.10.2011., 08:06
Ja sam isto u potrazi za najboljim serumom koji obnavlja kutikulu kose na vrhovima, dajte mi nešto profesionalno preporučite...:cry:

Nije mi žao dati i više novaca samo da dobijem ono što trebam, imam blago valovitu tamno-smeđu kosu koja je zdrava i sjajna, sve do vrhova...ali vrhovi pucaju i pucaju..A ja sam frik koji gotovo svaki dan ispred prozora gleda i gleda hoće li se pojaviti koji ispucali da ga odmah sa škarama uklonim..Opsjednuta sam :503:

Uglavnom isprobala sam niz seruma i svi su mi bili prosjek ili ispod prosjeka
Keune (prosjek) , Klass (ispod prosjeka),L'Oréal Professionnel Absolut Repair Cellular Treatment Serum (masan, loš) , Loreal Elselve žuti serum (ne vidim efekt osim da ga vrhovi upijaju i upijaju :( ) Tigi S , onaj sa mirisom maline neki Dream drops ili sl (bzwz)..Semi di Lino (nemam komentara), Tony & Guy..

Svi ostave kosu svilenkastom i mekanom na opip ali ja ne vidim poboljšanje u strukturi kose na samim vrhovima!

Preporučite mi neš kvalitetno, plisss!!!!:s

Kovrcava23
08.10.2011., 09:33
Gle već sam gore napisala probaj si kupit Marrakesh oil odusevit ćeš se, malo je skuplje ali nećeš pozaliti ni jedne kune.imaš ga u frizer priboru u Zagrebu.

lida
09.10.2011., 07:42
Jel taj frizer pribor tamo na kvatriću, domjanićeva? Ili ne?

Daisy28
09.10.2011., 10:59
Je, Domjanićeva.

Evo ti link: http://www.frizer-pribor.hr/start.php

Kratka Kavica
09.10.2011., 14:52
Koj kad bi bar mogla nabaviti semplić tog Marrakesh healing oila, strah me da opet ne uzmem nešto što mi neće odgovarati...Ima ga i na feelunqueu po 17-18 funti...

E curke jeste isprobale možda nešto od navedenog :

http://img.feelunique.com/img/products/product_116481294750375.jpgSchwarzkopf Professional SEAH HAIRSPA Cashmere Tips Sealing Elixir 50ml ??

http://www.feelunique.com/p/Schwarzkopf-Professional-SEAH-HAIRSPA-Cashmere-Tips-Sealing-Elixir-50ml

Djeluje kvalitetno..

I ovo mi se čini zanimljivo uljiće :cerek:

http://img.feelunique.com/img/products/Matrix_Biolage_Colorcaretherpie_Delicate_Care_Orga 1289225531.jpg

http://www.feelunique.com/p/Matrix-Biolage-Colorcaretherapie-Delicate-Care-Organic-Certified-Oil-50ml

Kovrcava23
09.10.2011., 17:44
Imaš u frizer priboru i testere tak da nemaš brige :)

Kratka Kavica
09.10.2011., 19:06
Imam problem jer nisam iz Zagreba pa onda sve uzimam iz feeluniquea na slijepo, odnosno po što boljem opisu haha :cerek:

Good evil
10.10.2011., 21:58
Dal je koristio netko serum od John frieda?

doglover
20.11.2011., 22:19
bila nedavno kod frizerke i stavila mi na kosu ulje od argana, marrakesh oil
http://www.google.hr/search?client=opera&rls=en-GB&q=marrakesh%20oil&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&hl=hr&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1172&bih=685&sei=_XvJToitOoSRswaBifCPBw

slično ili isto kao morrocain oil i macadamia, samo kaj je jeftinije i ima neki orijentalni super miris.

zanima me gdje se to može nabaviti u zagrebu, i ulje i šampon i regenerator i eventualno kakva maska ako postoji?

na netu ženske jako hvale taj proizvod, i meni se dopal kod frizerke pa bi si kupila.

hvala unaprijed na odgovoru! :)

Kratka Kavica
11.12.2011., 10:01
Cure jer ima koja članica čija se kosa zasitila nekog seruma za vrhove? (Kvalitetnijeg..)

Meni se to desilo sa Rene Furtererovim Karite uljem za kosu, a ima ga još 80 ml (100ml -270 kn u Mulleru), pa vas molim ako se neka od vas hoće mijenjat da mi se javi! :)

Evo informacija o proizvodu : http://www.en.renefurterer.com/product/karite/intense-nourishing-oil

COCO CHANEL 23
11.12.2011., 10:54
Imali tko za preporučiti neko ulje za kovrčavu kosu, a da nije jako skupo??

Tonnie
11.12.2011., 14:35

ovo i mene zanima ! :)

nego, cure, kad idete isprati ulje koje ste drzale na kosi ( koliko god to dugo bilo ), da li onda kosu i samponirate, stavljate regenerator, masku, ampule, sto god, ili samo nesto od toga, npr. samo masku i gotovo ?

Crimson Wind
11.12.2011., 15:17
koristim čičkovo ulje 1x tjedno, držim ga pol sata do sat na glavi prije pranja. isperem 2x šamponom pa stavim regenerator, masku taj put preskačem da mi se kosa ne zamasti previše.
a kad ne stavljam ulje šamponiram jednom pa stavljam regenerator i masku. :)

FelisCatus
08.01.2012., 20:04

Kokosovo definitivno... Imam dugacku kovrcavu kosu,suhu,farbanu,peglanu...itd...koristila sam masilnovo,no pretesko je za kovrcavu kosu,treba ga 100 puta isprat da se kovrce ne objese...Kokosovo odlicno mirisi,brzo se upija...moja kosa je ekstremno suha,pa kad sam doma stavim ga na cijelu kosu i drzim npr dan pa operem,a kad ju operem onda skroz malo ulja opet stavim na vrhove + difuzor = prekrasne kovrce.
Nisam iz Zg,tako da sam ga kupila ovdje : http://www.aromatica.hr/

FelisCatus
08.01.2012., 20:10
Ja sam isto u potrazi za najboljim serumom koji obnavlja kutikulu kose na vrhovima, dajte mi nešto profesionalno preporučite...:cry:

Nije mi žao dati i više novaca samo da dobijem ono što trebam, imam blago valovitu tamno-smeđu kosu koja je zdrava i sjajna, sve do vrhova...ali vrhovi pucaju i pucaju..A ja sam frik koji gotovo svaki dan ispred prozora gleda i gleda hoće li se pojaviti koji ispucali da ga odmah sa škarama uklonim..Opsjednuta sam :503:

Uglavnom isprobala sam niz seruma i svi su mi bili prosjek ili ispod prosjeka
Keune (prosjek) , Klass (ispod prosjeka),L'Oréal Professionnel Absolut Repair Cellular Treatment Serum (masan, loš) , Loreal Elselve žuti serum (ne vidim efekt osim da ga vrhovi upijaju i upijaju :( ) Tigi S , onaj sa mirisom maline neki Dream drops ili sl (bzwz)..Semi di Lino (nemam komentara), Tony & Guy..

Svi ostave kosu svilenkastom i mekanom na opip ali ja ne vidim poboljšanje u strukturi kose na samim vrhovima!

Preporučite mi neš kvalitetno, plisss!!!!:s

Nema boljeg :D:D:D:D:D

http://www.kerastase-usa.com/_en/_us/conso/products/elixirultime/index.aspx

BlackLotus
09.01.2012., 00:13
ljudi kolko često i kolko dugo stavljate ampulice?
gledala sam od keunea, jel to pomaže kaj nakon jednog stavljanja? kosa mi je jako..jako spaljena.. nisam pri parama uopće tak da nemam za ništa što košta prek 30kn :rofl: ovo mi se učinilo zgodno za prvu pomoć.

Tonnie
09.01.2012., 01:40
ljudi kolko često i kolko dugo stavljate ampulice?
gledala sam od keunea, jel to pomaže kaj nakon jednog stavljanja? kosa mi je jako..jako spaljena.. nisam pri parama uopće tak da nemam za ništa što košta prek 30kn :rofl: ovo mi se učinilo zgodno za prvu pomoć.

ja koristim bas te ampule, i to duze vremena :)
stavim ih svaki put na vrhove kad operem kosu, kad vec bude u nekom poluvlaznom stanju.

mogu ti rec da sam fakat zadovoljna s njima. ak ti je kosa ostecena i ukratko jadna i nikakva, normalno da ce vrhovi kad-tad popucati ali ampule ih odrzavaju u dobrom stanju i ajmo rec, na neki nacin odgadjaju to pucanje vrhova.

bubnut cu sad, npr. bez njih bi ti ispucali kroz 2mj. a sa njima meni budu u normalnom stanju i do 3-4mj.

ali s obzirom da velis kak ti je kosa jako jako spaljena, preporucam ti da si nabavis jos neke preparate za ostecenu kosu jer samo ampule ne mogu uciniti cudo na citavoj kosi. vrhovima mogu pomoci, itekako, ali kompletnoj kosi ne.

mozes ih nabaviti u Mulleru ako ga ima u tvom gradu, cijena je oko 100kn. ali su isplativa investicija :)

btw, ovo je tema za ulja i kristale tak da si malo fulala al nema veze ;)

BlackLotus
09.01.2012., 09:53
:zubo: mislila sam da ampulice spadaju pod ulja.
sorry
hvala na odgovoru :mig:

Tonnie
09.01.2012., 16:43
np ;)

nego, cure, kak ste zadovoljne kokosovim uljem ?

ja koristim ono iz Aromatice, nekih mjesec i pol i iskreno, ne zamjecujem nikakva posebna poboljsanja, jedino je malo meksa nego prije :ne zna:

*Queen*
18.01.2012., 11:28
Cure...gdje da kupim orahovo ulje za kosu? Imam prirodno tamno smeđu kosu, al po ljeti mi vrhovi užanso posvijetle od sunca,čula sam da orahovo ulje i potmanjuje kosu,pa bi mi to super bilo za vrhove.
Jel isprobao netko ovo?
http://www.aromatica.hr/hr/proizvodi.aspx?c=1100&s=1679&p=1739

Ili znate možda gdje bi drugidje mogla kupiti DOBRO to orahovo ulje?

Tonnie
18.01.2012., 11:47
Jel isprobao netko ovo?
http://www.aromatica.hr/hr/proizvodi.aspx?c=1100&s=1679&p=1739

pa probaj ga nabaviti upravo u Aromatici.

*Queen*
18.01.2012., 12:40
pa probaj ga nabaviti upravo u Aromatici.

Neznam dal je dobro, dal je netko isprobao?

Bershka
13.03.2012., 22:10
http://makeupedia.se/wp-content/uploads/2012/02/schwarzkopf_gliss_hair_oil_elixir.jpg

Probao netko? Čula sam dosta dobrih komentara i sada me baš zanima iako sam uvijek mislila da je bezveze.

Anita2507
13.03.2012., 22:22
Meni je ok, fino miriši i lijepo omekša kosu. Ja sam ga kupila uz popust od 50%, pa ako ti nije puno izdvojiti punu cijenu, probaj.

marija-mrvica
17.03.2012., 21:09
Imam pitanje . Kupila sam Vitalfarcovo ulje koje se ispire. Piše nanijeti na kosu prije šamponiranja, jel ide na suhu ili mokru kosu???? Hvalaaa

Tonnie
13.04.2012., 15:21
cure, kakva su vam Olivalova ulja za kosu ?

Hairdo
13.04.2012., 19:14
znaju malo smrdit :zubo:

ak si u ZG svrati do kemiga u bauerovoj i probaj njihovo bademovo. velika boca, cijena manja nego olivalovo a djeluje

Bershka
13.04.2012., 21:35
cure, kakva su vam Olivalova ulja za kosu ?

Meni osobno bezvezna. Imam avokoadovo i ne znam zašto ga tako nazivaju kad nema ni a od avokada, mješavina mineralnih ulja.. Ako imaš doma maslinovog ulja domaćeg ili sl. radije s tim pacaj ( kao kura ), a ako misliš gaa koristit kao finish ulje premasno je, osim ako nemaš kovrčavu kosu, suhu..

Hairdo
14.04.2012., 11:06
samo da se nadopunim u vezi ulja. za djevojke koje vole ili imaju kosu koja ne podnosi teža ulja, probajte ulje sjemenki marelice. u kemigu je 100 ml 17 kuna. ja ga obožavam, ništa ne otežava i baš se osjeti koliko je lakše od bademovog

Anita2507
16.05.2012., 15:42
Koristi netko:

http://www.google.hr/imgres?hl=hr&sa=X&biw=1366&bih=639&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=mP3RLpD8OpzisM:&imgrefurl=http://www.20min.ch/diashow/diashow.tmpl%3Fcatid%3D925&docid=nri5KevM42QuOM&imgurl=http://www.20min.ch/diashow/44024/3797581unbenannt-3c6398a532ffaafd31cb630680ad724e.jpg&w=300&h=600&ei=kryzT-rCB8_ssgad57iUBA&zoom=1&iact=hc&vpx=241&vpy=189&dur=1109&hovh=318&hovw=159&tx=74&ty=208&sig=117008431015072723215&page=1&tbnh=144&tbnw=72&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:9,s:0,i:86

V element
23.05.2012., 09:20
Meni osobno bezvezna. Imam avokoadovo i ne znam zašto ga tako nazivaju kad nema ni a od avokada, mješavina mineralnih ulja.. Ako imaš doma maslinovog ulja domaćeg ili sl. radije s tim pacaj ( kao kura ), a ako misliš gaa koristit kao finish ulje premasno je, osim ako nemaš kovrčavu kosu, suhu..

Slažem se, imam avokado i preeedivno miriši, ali to je sve, nakon njega mi je kosa kao slama,bolje da ništa ne stavim

Austra
23.05.2012., 10:03
Hvala na upozorenju (taman sam htjela kupit avokadovo :D)
Mislim da nastavljam s maslinovim, super bude kosa.. Mekša a opet ne lomi se ni ništa.. Očuvana :)

nemam-iksicu
25.05.2012., 11:55
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/560423_369934856385980_876159506_n.jpg

Ovo je nešto najsavršenije kaj sam za kosu isprobala, a probala sam sve i svašta! Bolje čak i od razglašene Macadamia oil.
Kosa mi je baš onak ko kad izađeš od frizera :) Ima ga za kupit u dućanima s frizerskom opremom

Miss Opium
05.06.2012., 19:52
Odlicno je ulje za vrhove iz Avona - Advance Techniques
Daily shine
Kosu uopce ne zamasti, uvijek ga stavim na mokru kosu,i ne previse. Mislim da ga je dovoljno staviti 1x tjedno. A i prefino mirise :)

Tonnie
05.06.2012., 22:35
Odlicno je ulje za vrhove iz Avona - Advance Techniques
Daily shine
Kosu uopce ne zamasti, uvijek ga stavim na mokru kosu,i ne previse. Mislim da ga je dovoljno staviti 1x tjedno. A i prefino mirise :)

serum, a ne ulje :p
koristim ga vec jedno vrijeme.

vrhovi se sjaje i prefino mirisi, jedino sto mi se ne svidja sto sadrzi silikone, nekako na njih gledam kao na kamuflazu nedostataka kose.

a i cini mi se da teze rascesljam kosu kosu kasnije bas oko toga dijela kose gdje nanesem serum :misli:

Miss Opium
08.06.2012., 14:32
serum, a ne ulje :p
koristim ga vec jedno vrijeme.

vrhovi se sjaje i prefino mirisi, jedino sto mi se ne svidja sto sadrzi silikone, nekako na njih gledam kao na kamuflazu nedostataka kose.

a i cini mi se da teze rascesljam kosu kosu kasnije bas oko toga dijela kose gdje nanesem serum :misli:

Da,serum :D
Nisam primijetila ovo za rascesljavanje. Ja koristim J. Frieda sampon za smedu kosu, i bas mi je kosa mekana i izgleda zdravije :)