PDA

View Full Version : Kvalitetni brandovi kod odjeće?

copy_xerox
04.01.2008., 10:52
Mene zanima što su, po vašem mišljenju, kvalitetne marke i za što se isplati i platiti jer znate da se neće raspasti? I što smatrate nekvalitetnim?

Evo, ja ću prva:

Nekvalitetni:

1. Champion - skupo, a ispere se boja tipa odmah, da je niža cijena omjer kvalitete i cijene bi bio ok, ali ovako....proizvode ih u vietnamu i ne znaju fiksirati boju
2. Kak se zove onaj domaći proizvođač, što ima butik na početku Ilice, s desne strane? Imaju super dizajn, ali užasno nekvalitetne materijale i sve se raspadne u rekordnom roku!

Kvalitetni:
1. Košulje DTR, ako potrefite dizajn
2. Mexx, definitivno peri deri, da ne promijene oblik ni boju
3. Red&Green, nisam vjerovala, ali njihova obična pamučna ljetna majica mi je trajala 200 godina, bez da je promijenila oblik ili boju. Bila je plavo bijela i nigdje plava boja nije prešla u pranju na bijelo. Čudesno otkriće, teško ih se nadje, vani su poznatiji nego kod nas rekla bih. Dosta skupi, ali na sniženju se isplati uzeti.

Upitni:
1. Benetton - nisam baš sigurna u kvalitetu, i jesu i nisu, imam dojam kako se potrefi

mala_babaroga
04.01.2008., 12:26
Apsolutno nekvalitetno: Reebok! :rolleyes:

Ovo što spominješ u Ilici s desne strane je Image Haddad. Nemam puno njihovih stvari, ali sam skroz zadovoljna kvalitetom. :top: (I cijenom. :D )

copy_xerox
04.01.2008., 12:52
Zašto Reebok?

Image Hadad je meni loš po materijalima. Imama dva primjera - ljetna haljina i košulja....oboje se nakon dva pažljiva pranja počelo "razilaziti" tj. pojavljivati se rupice po materijalu....kao da ih je moljac izgrizao tj. više kao da su istrošeni..kao kad se prodere neki komad zbog puno pranja u veš mašini...jedino što sam ja to dva puta oprala na ruke..ma prestrašno! I prešteta!

marina_tha
04.01.2008., 13:23
benetton i meni varira, al s donjim vešom njihovim se nikad nisan razočarala. a i za djecu trenirke i ostalo peri-deri odlično. zadržava formu mjesecima, a to je malo kad kod odjeće za malu djecu.
inače nekvalitetni su mi ovi koji su kao jeftini tipa topshop i sl. al su preskupi za kvalitetu koju nude svejedno.
ono šta me u pravilu nikad nije iznevjerilo su oni brandovi koji su ko fol specijalizirani za određenu vrstu odjeće - o'neill, timberland, roxy i sl.
esprit mi isto ima dobar omjer kvalitete i cijene, al njihove stvari znaju bit dosadne.
levi's među trapericama isto, iako i njima fali inovativnosti.

Jessy05
04.01.2008., 17:59
kvalitetno: diesel ( mislim uglavnom na traperice)

morgan

ESPRIT ( meni najdrazi)

nekvalitetno: PUMA
h&m( ali vjecito tamo kupujem)
tajli weijl
gas

Katrin
04.01.2008., 18:09
kvalitetno: diesel ( mislim uglavnom na traperice)

morgan

ESPRIT ( meni najdrazi)

nekvalitetno: PUMA
h&m( ali vjecito tamo kupujem)
tajli weijl
gas

esprit potpisujem, za h&m se nikako ne slazem (imam stvari stare 5-6 godina i jos dobro izgledaju), dodajem mexx, promod, x nation, mustang, nike....

niska kvaliteta- svakako mango i new yorker iako se i tamo znam ugodno iznenaditi u kvaliteti.

Tijana
04.01.2008., 18:36
Jel može i obuća? :mig:

Camperice :top: , koštaju ali vrijede svake kune! Imam ih 4 para, udobne su, koža je kvalitetna, dizajn originalan, nakon dvije godine nošenja izgledaju kao nove.

scrat5645
04.01.2008., 22:43
esprit potpisujem, za h&m se nikako ne slazem (imam stvari stare 5-6 godina i jos dobro izgledaju), dodajem mexx, promod, x nation, mustang, nike....

niska kvaliteta- svakako mango i new yorker iako se i tamo znam ugodno iznenaditi u kvaliteti.

Potpisujem ovo za Mango na dvije majice nakon dva pranja pojavile rupice:mad:

gica
04.01.2008., 23:21

Camperice :top: , koštaju ali vrijede svake kune! Imam ih 4 para, udobne su, koža je kvalitetna, dizajn originalan, nakon dvije godine nošenja izgledaju kao nove.

...blago ti se...ja obožavam njihov dizajn,pokupovala bi ih sve, ali meni su se pokazale nekvalitetne...kupila lani njihove prekrasne lakirane balerinke koje su bile ravne, ali su na peti imale nekakav krug da ih malo podigne...otišla oba nasred ceste u roku 2 tjedna :(
...svejedno biih opet kupila:cerek:

-anna-
05.01.2008., 02:40

Meni Mustang baš i nije kvalitetan... jednom sam kupila krem majicu kratkih rukava koja je nakon ručnog pranja sva postala nejednaka... tata je kupio traperice koje su promijenile boju nakon prvog pranja, bratove majice su isto tako nakon prvog pranja sve dobile bijele fleke, a traperice mu se jako brzo poderu... i meni su se jedne njihove poderale, a nosila sam ih stvarno jako rijetko... :( po meni je Mustang dosta niske kvalitete... ali eto, brat i tata opet tamo kupuju... tata je baš nedavno uzeo tamo par stvari, pa ću baš vidjeti kakve će one biti nakon nekog vremna...

po meni je kvalitetan diesel, benetton i esprit :cerek: majice u dieselu jesu po 800 kn, ove malo deblje... ali su zato i jako kvalitetne... niti se razvlače niti gube boju :D

ella6
05.01.2008., 05:30
Kako je sve subjektivno...Meni je DIESEL katastrofa! Kupila sam tamo dvoje pari hlača koje su mi se raspale nakon kratkog nošenja. A kupila sam ih u originalnom dućanu i platila brdo para. Isto vrjedi i za njihove cipele-koma! Pohabale su se nakon prvog nošenja. Također TALLY WEIJL ili kak se već zove, mi je isto koma.

Ali MANGO mi je dobar, kupih tamo hlače i dosta majci i sve su mi ko nove a zbilja sam ih se iznosila. HM mi je super, sve jeftino a zbilja traje. ESPRIT i TOM TAILOR su kvalitetni.
Od donjeg rublja dobra mi je LISCA.

anya
05.01.2008., 06:35
Lacoste tenisice - nikad ih više neću kupiti....
Reply - imam jako loša iskustva sa trapericama....
Diesel trapke su puno bolje ali ostala odjeća mi se čini precijenjena....
U najjeftinijim dućanima tipa tally weil, teranova i sl. ne kupujem (zbog loše kvalitete i dizajna)
Cipele koje me nisu iznevjerile ali su jako skupe su fabijeve a razočarao janet&janet (đon mi se odmah izlizao...)
I u stefanela kao i max&co se zna naći loših komada iako najviše tamo kupujem....primjerice jedna pamučna majica iz stefanela sa pamukom i elastinom mi se izlizala nakon dva pranja (a prala je ručno sa finim praškom...)
U mangu se zna naći pokoji dobar komad ali to je rijetkost. Majice se znaju brzo rasparati po rubu što mrzim tako da ni majice više tamo ne kupujem...

gica
05.01.2008., 08:52
Lacoste tenisice - nikad ih više neću kupiti....
Reply - imam jako loša iskustva sa trapericama....
Diesel trapke su puno bolje ali ostala odjeća mi se čini precijenjena....
U najjeftinijim dućanima tipa tally weil, teranova i sl. ne kupujem (zbog loše kvalitete i dizajna)
Cipele koje me nisu iznevjerile ali su jako skupe su fabijeve a razočarao janet&janet (đon mi se odmah izlizao...)
I u stefanela kao i max&co se zna naći loših komada iako najviše tamo kupujem....primjerice jedna pamučna majica iz stefanela sa pamukom i elastinom mi se izlizala nakon dva pranja (a prala je ručno sa finim praškom...)
U mangu se zna naći pokoji dobar komad ali to je rijetkost. Majice se znaju brzo rasparati po rubu što mrzim tako da ni majice više tamo ne kupujem...

...iznenadila bi se kako se kod njih zna nać dobrih komada...doduše, od cijele kolekcije jedan ili dva...za tu cijenu su više nego dobri...
...meni recimo niti jedne hlače ne stoje dobro kao njihove...lani sam kupila jednostavne modre samterice i još su ko nove...dok su mi se one it miss sixtya odavno raspale...

Zvrksa
05.01.2008., 09:05

joj, i meni su super... visoke čizme nosim već 3 godine i još uvijek odlično izgledaju
tijana, malo offtopic, jel znaš gdje ima campera sniženog više od 20%?

i od obuće mi je još nike super...

od odjeće - kvalitetno - H&M, mexx, tom tailor, esprit, x nation (uglavnom), benetton (uglavnom), uzela sam samo par stvari od urban republica i ok su, sisley (uglavnom ok)

anya
05.01.2008., 09:28
...iznenadila bi se kako se kod njih zna nać dobrih komada...doduše, od cijele kolekcije jedan ili dva...za tu cijenu su više nego dobri...
...meni recimo niti jedne hlače ne stoje dobro kao njihove...lani sam kupila jednostavne modre samterice i još su ko nove...dok su mi se one it miss sixtya odavno raspale...

Na koju kolekciju misliš?
Ove dućane koje sam navela i u kojima uglavnom kupujem su iz razloga što mi se sviđa dizajn, a kvaliteta je manje-više svugdje upitna.....u miss sixtya nisam nikad ništa kupila jer također smatram da je sve precijenjeno, iako znaju imati zanimljivih komada odjeće. Reply ostala odjeća mi se ne sviđa i također mi je precijenjena....

marina_tha
05.01.2008., 09:53
Meni Mustang baš i nije kvalitetan... jednom sam kupila krem majicu kratkih rukava koja je nakon ručnog pranja sva postala nejednaka... tata je kupio traperice koje su promijenile boju nakon prvog pranja, bratove majice su isto tako nakon prvog pranja sve dobile bijele fleke, a traperice mu se jako brzo poderu... i meni su se jedne njihove poderale, a nosila sam ih stvarno jako rijetko... :( po meni je Mustang dosta niske kvalitete... ali eto, brat i tata opet tamo kupuju... tata je baš nedavno uzeo tamo par stvari, pa ću baš vidjeti kakve će one biti nakon nekog vremna...

po meni je kvalitetan diesel, benetton i esprit :cerek: majice u dieselu jesu po 800 kn, ove malo deblje... ali su zato i jako kvalitetne... niti se razvlače niti gube boju :D

meni je mustang pojam za traper, al ono čisti, bez elastina gluposti čuda. i da nije obojan ni u neku tamnoplavu, ni u crnu il bilo šta. njihove skroz klasične traperice od trapera su skroz izdržljive. ja ih perem po dva puta tjedno na temp 40 i nema problema, a kupila ih krajem ljeta. sigurno i za većinu ostalih firmi za traperice vrijedi isto - za čisti traper moš bit siguran da je ok, al čim se miješa s drugim materijalima, ili ga se boja (pogotovo u crno) - više ništa nije garancija. odjeću u mustanga NE kupujem. prije bi znala nasjesti na neki zanimljiv dezen bla, al to je sve loše. kolko san ja skužila, a već san rekla, kroz više godina odanja po dućanima jasno mi je da se košulja kupuje tamo di se prvenstveno prodaju košulje, a vesta od sto posto vune tamo di se prvenstveno prodaju takve stvari. isto bi traperice uvik kupila prije u mustanga, wranglera, levi'sa nego u npr. mangu ili topshopu(o kojem iman i inače jadno mišljenje). za diesel i replay šta se traperica tiče ne znan jer su malčice iznad moje kupovne moći, iako virujen da su ok. u biti ne znan, al po dizajnu mi se čine bolji od svih ostalih traper brendova gore navedenih.

gica
05.01.2008., 11:33
Na koju kolekciju misliš?
Ove dućane koje sam navela i u kojima uglavnom kupujem su iz razloga što mi se sviđa dizajn, a kvaliteta je manje-više svugdje upitna.....u miss sixtya nisam nikad ništa kupila jer također smatram da je sve precijenjeno, iako znaju imati zanimljivih komada odjeće. Reply ostala odjeća mi se ne sviđa i također mi je precijenjena....

...ma na svaku...njihov dućan u Splitu je stvarno ogroman i moraš ga dobro pretražit da bi iz hrpetine loših stvari našao koju dobru...al ja sam u više navrata lani pronašla odlične hlače...te samte i jedne štofane skinice(nisam ni znala da to postoji)...
... uglavnom imaju stvari s onim groznim šljokičastim natpisima i našivenim pizdarijama od kojih mi se diže kosa na glavi, al u zadnje vrime pogotovo, imaju i normalnih, jednostavnih komada...ja naprosto obožavam kako mi njihove hlače stoje...ko da su krojene po meni...

Tijana
05.01.2008., 13:21
joj, i meni su super... visoke čizme nosim već 3 godine i još uvijek odlično izgledaju
tijana, malo offtopic, jel znaš gdje ima campera sniženog više od 20%?

Kod nas nema, teta u dućanu mi je prošle godine rekla kako je politika firme da ne spuštaju cijene više od 20%. A mislim da sam danas vidjela da su im neke tenisice u onoj ulici kod Tesline :rofl: snižene 30% :ne zna:

Preko neta ih još nisam kupovala, našla sam ih na schuhpaket.de, puno su jeftinije nego kod nas, ali ne dostavljaju u RH. :(

Ida Bauer
05.01.2008., 13:28
Jel može i obuća? :mig: .
Diesel:top:
Replay:top:
Skechers:top:
Art:top:
Kickers:flop:
Boogaloo:flop: :flop: :flop:

srceko
05.01.2008., 13:49
Boogaloo:flop: :flop: :flop:

?????
boogaloo obuca???
mislis na onu rasprodaju?

Ida Bauer
05.01.2008., 14:16
?????
boogaloo obuca???
mislis na onu rasprodaju?

..mislim na bilo koju..ja sam kupila čizme krajem 10. mjeseca za kojih 800kn,koža,šivano,lijepo sve...kupujmo hrvatsko i to....prvo sam skužila da je zatvarač na jednoj slomljen pa su mi zamijenili,onda su nakon 2 tjedna totalno izgubile oblik-koža je totalno omekšala i izobličile su se,izgledale su potpuno drugačije....i pao prvi snijeg,prošetala par metara u njima i raspale se...nevjerojatno ...luda sam:mad:
..kupujmo rvatsko:s

black_man
05.01.2008., 19:41
Nekvalitetno: -Diesel,Replay pamučne majice i tenisice
-Lacoste obuća i jeftinija obuća Hugo Bossa
-Armani jeans,Armani exchange..te linije Armanija imaju
uglavnom jeftiniju i slabo kvalitetnu odjeću
-Benetton

Diesel traperice su zadovoljavajuće kvalitete,mada su danas cijenama bliske D&G trapericama,a iz iskustva nema boljeg izbora po pitanju kvalitete i dizajna od D&G traperica.To su jedine koje u kipućoj vodi ne puštaju boju i koje se u četiri godine nošenja nisu izderale na preponama i jedine koje garantiraju autentičnost izgleda pranjem.Traperice prve linije Versacea, Dolce&Gabbana koštaju i duplo skuplje od D&G,a jedina razlika koju nude je ugravirana metalna pločica s imenom na stražnjici.Dsquared2 traperice imaju super dizajn,ali su zbog tih par prišivenih detalja po četiri puta skuplje od Diesel traperica,a proizvodi ih upravo Diesel:ne zna: Odjeća im je također potpun nesklad cijene i kvalitete,tipičan primjer gdje plaćaš isključivo 'drukčiji' dizajn,a kvaliteta kao Diesel..Od svih tih trendovskih marki tipa Diesel,Replay,Dsquared2.. i podbrandova tipa D&G,AJ,VJC,... kvalitet,cijena,dizajn idu u korist samo D&G...ovo sve drugo su samo jeftine kopije prvih linija...
Za one koji ne žele bit u trendu ( recimo stariji od 25 god )a žele jednostavno i kvalitetno ( a izdvajaju više para za odjeću ) od glave do pete zna se što se treba kupiti:D

mokry
05.01.2008., 20:17
Diesel traperice su zadovoljavajuće kvalitete,mada su danas cijenama bliske D&G trapericama,a iz iskustva nema boljeg izbora po pitanju kvalitete i dizajna od D&G traperica.To su jedine koje u kipućoj vodi ne puštaju boju i koje se u četiri godine nošenja nisu izderale na preponama i jedine koje garantiraju autentičnost izgleda pranjem.Traperice prve linije Versacea, Dolce&Gabbana koštaju i duplo skuplje od D&G,a jedina razlika koju nude je ugravirana metalna pločica s imenom na stražnjici.Dsquared2 traperice imaju super dizajn,ali su zbog tih par prišivenih detalja po četiri puta skuplje od Diesel traperica,a proizvodi ih upravo Diesel:ne zna: Odjeća im je također potpun nesklad cijene i kvalitete,tipičan primjer gdje plaćaš isključivo 'drukčiji' dizajn,a kvaliteta kao Diesel..Od svih tih trendovskih marki tipa Diesel,Replay,Dsquared2.. i podbrandova tipa D&G,AJ,VJC,... kvalitet,cijena,dizajn idu u korist samo D&G...ovo sve drugo su samo jeftine kopije prvih linija...
Za one koji ne žele bit u trendu ( recimo stariji od 25 god )a žele jednostavno i kvalitetno ( a izdvajaju više para za odjeću ) od glave do pete zna se što se treba kupiti

Ma je li to moguće???:eek: Ali gdje je, gdje je:eek: ... Ma ne, nije moguće... Trčim na Kamenita zapalit svijeću - black_man nije naveo Pradu :lol: (ali vidim da na nju aludira na kraju:mig: ).:D

Ontopic:
Replay obuća užasna. Platim kožne gležnjače 1200kn, uložak unutra mi se već sav zgulio, puštaju vodu, noga mi se u njima znoji, neudobne...:( I svaki puta to zaključim, ali uvijek ponovo pokleknem pred dizajnom (ili markom :misli: :D). Ah, ipak dizajn prodaje proizvod.

P.S. Black_man, zakaj bi itko stavljao traperice u kipuću vodu?:confused:

zekoslav mrkva
05.01.2008., 20:28
tenesice lacostice_ nikad više....
ali zato asics THE BEST

bbc
05.01.2008., 21:08
Ma je li to moguće???:eek: Ali gdje je, gdje je:eek: ... Ma ne, nije moguće... Trčim na Kamenita zapalit svijeću - black_man nije naveo Pradu :lol: (ali vidim da na nju aludira na kraju:mig: ).:D

Ontopic:
Replay obuća užasna. Platim kožne gležnjače 1200kn, uložak unutra mi se već sav zgulio, puštaju vodu, noga mi se u njima znoji, neudobne...:( I svaki puta to zaključim, ali uvijek ponovo pokleknem pred dizajnom (ili markom :misli: :D). Ah, ipak dizajn prodaje proizvod.

P.S. Black_man, zakaj bi itko stavljao traperice u kipuću vodu?:confused:

Koliko puta je on spomenuo Pradu, ti si jos cesce spomenuo Replay. Ne vidim bas neku razliku, s tim da on zna sto kupuje.

Replay obuca se dizajnira i proizvodi u Kini i talijanska tvornica nema nista s produkcijom te obuce, osim sto je, po ugovoru, prodaje u svojim ducanima.
Mozda si u pravu i pokleknes pred markom, jer cisto sumnjam da bi kupovao obucu branda Sugi iz Hong Konga (to i oni znaju, pa su platili Replayu da mogu staviti njihov logo na obucu).

marko356
05.01.2008., 21:49
slzem se sa Black Man-om, iako i Versace i D&G imaju traperice od 200 i 600€, meni su Versace osobno draze, ali imam od oba branda i smatram da su i jedne i druge vrhunske kvalitete, so far
caka je u tome sto je to malo kome korisno jer se ovdje uglavnom spominju marke iz jeftinijeg cjenovnog ranga

htio bi spomenuti i Levis, primarno njihove "rebe", made in Varteks, koje su sranje zivo i raspadaju se nakon kratkog vremena

Benetton je zadnje smece i zalim ljude koji to kupuju, bog te pito di to proizvode, kupi pred par god tamo 2 majice, nakon nekoliko pranja su se ravukle i izblidile da ni macka vise na njima nije tila spavat
Tom tailor me isto razocarao pa i njega na crnu listu stavljam, isto nekakav dalekoistocni otpad prodaju, bar kod nas

Lacoste tenisice su otpad, za robu ne znam jer ne kupujem to, ne svidja mi se

kao kvalitetne bi naveo i Fred Perry i Joop, njima sam izrazito zadovoljan, a cijene su prihvatljive
takodjer Wrangler traperice, imam ih dvoje imaju po 3+god i odlicno se drze, ako se gleda cijena od 600Kn sto i nije puno

Tommy hilfiger-smece, bar sto se majici tice, krpetine

mokry
05.01.2008., 22:00
Koliko puta je on spomenuo Pradu, ti si jos cesce spomenuo Replay. Ne vidim bas neku razliku, s tim da on zna sto kupuje.

Replay obuca se dizajnira i proizvodi u Kini i talijanska tvornica nema nista s produkcijom te obuce, osim sto je, po ugovoru, prodaje u svojim ducanima.
Mozda si u pravu i pokleknes pred markom, jer cisto sumnjam da bi kupovao obucu branda Sugi iz Hong Konga (to i oni znaju, pa su platili Replayu da mogu staviti njihov logo na obucu).

Kao prvo :kiss::D

Pa razlika je u tome što je on u svojih 200 postova oko 180 puta spomenuo Pradu. Ja sam u svojih 950, možda 40 (iako duboko sumnjam).
Ma mislim baš me briga, svatko nešto voli, nego mi je to smješno...
Ma kuži on mene. Samo se zaje...:) Kaj me shvaćaš tak ozbiljno... :(

Ma ne kupujem ih zbog marke, više zbog dizajna jer to je ono kaj mi je bitno. A i na njihovim cipelama/tenisicama barem nema ogromnih znakova kao na nekim drugim. A ako i imaju, izbjegavam takve. I ja zapravo dosta teško nađem neke cipele koje mi se sviđaju (jer ne volim tenisice, a neću nosit ni lakirane cipele:D), a moraš priznati da imaju otkačenu obuću (a i odjeću), a to je ono kaj ja hoću.
Ali vidiš, njihova ljetna obuća (japanke, natikače) mi je ok kvalitete. Udobne su i iste kao kad sam ih kupio (a nošene su i na plaži, kroz morsku vodu).

Da budem malo i ontopic, nekvalitetne su mi i majice iz s.Olivera i Esprita. Nakon malo nošenja pojave se neke rupice. Još sam napo staru da kak to pere majice (ne ona; veš-mašina:D), ali vidim da ih i drugi imaju.

P.S. Da, sad sam se sjetio da sam nedavno pitao kad je sniženje u Replayu.:lol: I gamad mi je torbu koju pikiram već od 9. mjeseca snizila samo 200kn, a nisam lud da za platnenu torbu dam (sada) 700kn.

P.P.S. Tek sam sad vidio ono: "s tim da on zna što kupuje." Znam i ja vrlo dobro kaj kupujem. Znam da se proizvode u Kini i već smo davno o tome raspravljali baš ovdje. A kud bi došao da gledam i kupujem ono što nije proizvedeno u Kini, Vietnamu, Turskoj, Indiji, Madagaskaru, Grčkoj... Nabroji mi 3 branda KOD NAS koji prodaju robu iz Italije, Njemačke, Amerike.

bbc
05.01.2008., 22:14
...Ma mislim baš me briga, svatko nešto voli, nego mi je to smješno...
Ma kuži on mene. Samo se zaje...:) Kaj me shvaćaš tak ozbiljno... :(

..

P.P.S. Tek sam sad vidio ono: "s tim da on zna što kupuje." Znam i ja vrlo dobro kaj kupujem. Znam da se proizvode u Kini i već smo davno o tome raspravljali baš ovdje. A kud bi došao da gledam i kupujem ono što nije proizvedeno u Kini, Vietnamu, Turskoj, Indiji, Madagaskaru, Grčkoj... Nabroji mi 3 branda KOD NAS koji prodaju robu iz Italije, Njemačke, Amerike.

Znam ja da se ti zezas. I ne radis to nesimpaticno, ali bas si na njega navalio zbog te Prade. Voli Pradu, pa sto. Jedan od milijuna vatrenih sljedbenika.

Kod Replay obuce nije samo mjesto proizvodnje u pitanju, vec i dizajn i produkcija. Sve je Kina. Talijani nemaju nista s tim. Osim sto su posudili ime i zbog toga udvostrucili cijenu obuce.

marina_tha
05.01.2008., 22:15
ja ne vidin šta je loše ako je nešto iz kine. taman da je iz amerike radili je opet kinezi. pa ne bi valjda za strojem u nekoj tvornici u okolici masačuseca sidijo neki cowboy.

Zvrksa
05.01.2008., 22:22
Kod nas nema, teta u dućanu mi je prošle godine rekla kako je politika firme da ne spuštaju cijene više od 20%. A mislim da sam danas vidjela da su im neke tenisice u onoj ulici kod Tesline :rofl: snižene 30% :ne zna:

Preko neta ih još nisam kupovala, našla sam ih na schuhpaket.de, puno su jeftinije nego kod nas, ali ne dostavljaju u RH. :(

hmh...ja svoje kupila za 60% popusta... ali tog dućana više nema:(

mokry
05.01.2008., 22:26
Znam ja da se ti zezas. I ne radis to nesimpaticno,

:cerek: :kiss:

ali bas si na njega navalio zbog te Prade. Voli Pradu, pa sto. Jedan od milijuna vatrenih sljedbenika.

Evo, časna pionirska, neću više.:mig: :angeleye:
Znam ja kako je to voljeti neki brand :tuzni:
Hoću torbu!!! :mama: :mama: :mama:

On topic: Meni je Hilfiger tak-tak. Imam jedne traperice 2 godine i još su super, a ovu jesen sam kupio njihovu vestu koja je kad sam ju kupio bila veličina M, a sada je već XS i svaki put ju jedva navučem na sebe, ali kad sam ju već platio 850kn onda ću je i nosit :D pa makar svi misli da sam drugačije seksualne orijentacije:D

black_man
06.01.2008., 00:18
@marko 356
ma da,ne spominju se skuplje marke,ali se spominju i Diesel i Replay koji nisu daleko..a nikad nije s goreg diskutirat..možda netko poželi bolje traperice od Mustanga pa kupi skuplje, kao Armani jeans i ne dobije ništa posebno...zato je najbolje kad ljudi pričaju prema vlastitom iskustvu i uspoređuju cijenu i kvalitetu.
D&G traperice su u IT cijenama od 150 do 300 eura,sad vjerojatno ima i skupljih,ali su te obično ili limitirane ili su prikazane na fashion week-u u Milanu,ali od svih tih podbrandova velikih modnih kuća,to je i jedina koja se prezentira na fashion show-u u Milanu,a i to garantira neku kvalitetu...čak je i proizvodnja velikog dijela u istoj tvornici u kojoj proizvode svoju prvu liniju...
Ima i Just Cavalli,Versace jeans couture,GF Ferre odličnih traperica...kao i D&G sve su bile distribuirane od strane Ittierre Spa i proizvede u Italiji...i odlične kvalitete....D&G sada imaju deklaraciju Dolce&Gabbana Spa,a ostali 'Ittierre, s razlikom da sad imaju tvornice u Tunisu,Rumunjskoj,itd...

nisam protiv kupovine robe kupljene u tim zemljama,ali radije kupujem ono što je proizvedeno u okrilju dane modne kuće,nego robu koju proizvode i distribuiraju drugi pod danim imenom...a to je slučaj sa recimo Versace collection,Versace jeans couture,itd...a ne znam kakve to veze ima sa Versaceom...i mislim da u Versaceu nema baš traperica za 200 eura,uglavnom su u svemu skuplji od ostalih,pa su i traperice skuplje od 500 eura...Pradu,Gucci,Fendi možeš kupit online i kod mnogih distributera po svijetu,na Versace ne možeš naletit gotovo nigdje osim u njihovim dućanima.

Pretpostavljam da si mislio na VJC traperice,eto i meni su jedne njihove bile najbolje,ali su odradile svoje...ako su ipak Versace,onda me baš zanima jesi li ih kupio negdje online ?! a što se tiče Versace traperica siguran sam da su kvalitetne,ali su obične dizajnom i imaju tu metalnu ugraviranu pločicu s imenom Gianni Versace koja košta 300 eura...hehe....al u redu je jer žele održat nivo ekskluzivnosti u svemu,a moraju bit jednostavne jer prva linija mora biti 'timeless',a ne 'trendy'...Muška linija Versacea je zakon..rekao bih da imaju 'jebacke' stvari,od odijela,košulja,pulovera,cipela...i u muškoj modi su možda i najskuplji i najekskluzivniji,ali to postižu nekim upadljivim detaljima pa mi nije roba za sve prilike..recimo ne mogu se zamisliti da idem na posao u Versace košulji ili popodne na kavu(možda nekad),u Pradinoj mogu,ali za neku svečanu priliku ili ženidbu sigurno bih odabrao Versace..

@mokry

znao sam da ćeš se javit,pa je bilo nepotrebno spominjat ime uzalud
a zašto stavit traperice u kipuću vodu?
pa jednostavno...da vidim hoće li tad pustit boju...:lol:
i kod nas nema kupiti nijedan brand koji robu proizvodi samo u Italiji,Njemačkoj ili Americi...znam da se prva linija Prade i Versacea proizvodi samo u Italiji...čak se i Gucci,Dior i Louis Vuitton proizvode u Kini,a kamoli neće jeftiniji brandovi...za Fendi ne znam ama baš ništa,ali moguće da se ni oni još nisu globalizirali.
I Prada sport se proizvodi ima par godina u Kini i razmišljaju o tome da se 'Made in China' zamijeni etiketom 'Made by Prada'...ne znači nužno da je roba lošije kvalitete,ali je problem što je generalno 'made in China' sinonim za loše i jer tamo cvjeta crno tržište...

marko356
06.01.2008., 00:50
jedne sto imam su samo Versace i kupljene su u Londonu, nisu jeans couture, 310GBp su bile tak da mislim da bi to mogla bit top linija, imam i jeans couture dvoje, obje kupljene u Bratislavi, i ne cini mi se da ima neka velika razlika u kvaliteti, cakstovise, zato sam naveo cijenu od 200€ navise, time sam Versace i VJC svrstao u istu grupu, jer po kvaliteti mi se cini jako slicno, samo traperice naravno, sada mozda grijesim, vrijeme i uporaba ce pokazat
sta se tice D&G, jesu povoljniji i kvaliteta je tu, ali od njih tesko nadjem da mi pase neki model, jednostavno mi ne stoje ili mi se ne svidjaju, tak da mi ostaje samo Versace, zasad, jer Cavalli, Armani i sl nema sanse da kupim, samo kad ih uzmem u ruku vidim da to nije to, radje uzmem Diesel za duplo+ manje novaca a dobijem istu kvalitetu

ima jos marki koje mi pasu dizajnom ali jednostavno ne znam kakva im je kvaliteta, pa ne zelim ni isprobavat buduci da se ne radi o malim novcima, npr Dirk Bikkembergs, ima ih jos ne pada mi sad na pamet, jer meni je vazno da mi to traje i traje, uz savrsen kroj naravno

vekmar
06.01.2008., 01:08
mene ste sad skroz zbunili (nisam navikla da se decki kuze u modu vise od mene)al ajd da i ja nes napisem...
sta se tice mojih stvari tipa DG, armani, cavalli, ferre - ok su mi. i bas sam provjerila imaju na etiketi iznutra Ittierre... i da dodam..gucci i sve te marke se rade u italiji..ja vidila na svoje oci..pa predgradje firence je KRCATO gucci tvornicama...
od diora imam onu famoznu majcu koja je paprena bila a kvaliteta nikakva..cak razmisljam da je odem reklamirat tj da dam stracima sad kad ce otputovat.. dok su torbice super
nadalje, boss me isto dosta razocarao..ne po kvaliteti vec ne znam..ne djeluje mi onak da vrijedi tih para..tu mislim na jednu haljinu iz black kolekcije
escada mi je uvijek bila zakon i tu nema diskusije..jedino su im torbice ne kvalitetne..il su se samo meni sve izlizale
replay je nekad bio dobar sad se pokvario..al su meni njihove cizme super
samo njihove i nosim
lacoste je isto OK al nis ekstra..tenisice jako ne udobne...a majce su daleko po kvaliteti od onih koje su se prodavale pred 10 godina

a sad od ovih jeftinijih marki tipa zara i sl. tog imam krcat ormar. meni su sve super. al ja jednu nosim jedan dan i onda 3 tjedna stoji u ormaru..tak da i to valjda ima veze..jednostavno previse ih je pa iih dosta visi i s etiketama..
tak da ne znam..
jedino mi je terra nova, amadeus i to olicenje nekvalitete i to izbjegavam..nek se neko ne uvrjedi al tak razmisljam..nisam istina nikad tamo nista kupila al eto..jednostavno me ne privlaci

bbc
06.01.2008., 01:22
Louis Vuiton se ne radi u Kini. Radi se i Francuskoj, Spanjolskoj i US. Obucu rade u nekim tvornicama oko Venecije.

Ida Bauer
06.01.2008., 01:32
Ja bi još samo dodala da je Louis Vuitton stvarno katastrofalne kvalitete,osobito torbe i obuća.Znam da je sve to on za života dizajnirao nigdje drugdje nego u Firenci i vlastitom rukom sašio a konac je natopljen njegovom krvlju tako da je sigurno orginal,al nije vrijedno te love.Zato nisam nikad kupila ništa LV.Niti ne namjeravam...:kava: :D

vekmar
06.01.2008., 01:38
pa kako onda znas da je koma?
meni je savrsen!!!!!!! :cerek:
i definitivno najbolje kvalitete

Ida Bauer
06.01.2008., 02:31
jednostavno...:rofl:

mokry
06.01.2008., 11:35
[QUOTE=black_man;12015341]
a zašto stavit traperice u kipuću vodu?
pa jednostavno...da vidim hoće li tad pustit boju...:lol:QUOTE]

Čekaj, malo mi je nevjerojatno da daš 200-300eura za traperice i onda ih ideš stavit u kipuću vodu da vidiš dal će pustit boju.:eek: :ne zna: I kaj da su pustile? Mogo bi se oprostit i s njima i s lovom.

Ontopic: Od kvalitetnih marki nemam pojma koju bi izdvojio jer zapravo nema nekog pravila. Ponekad nešto bude super, a nekad užasno. Meni zapravo niti nije toliko važna kvaliteta. Puno mi je bitniji dizajn. I ne kupujem robu zato da bih ju nosio 5 godina. Nešto mogu nosit najviše 2 (i to ugl. traperice ili zimsku jaknu). Ne zato što roba postane loša, dapače, ostane ista, ali ja više ne želim to nositi jer mi je dosadno stalno bit u istom. Tak da ja zapravo sezonski mijenjam robu (a to je, morate priznati, dosta skup sport:D), osim ako mi se nešto jako sviđa; onda to nosim duže.

marko356
06.01.2008., 11:57
i tu se slazem, u biti ne znam zasto je nekome bitna kvaliteta mango, benetton, s.Oliver, i ostalih krpa, kad ionako to nose par puta i bace/poklone/prodaju, pogledajte samo topic na oglasima, neke curke imaju cili arsenal majicica i suknjica
ne kazem sada da to treba bit smece, ali postoji roba koja jednostavno nije namjenjena da traje, sto i sama cijena govori, ne mozete ocekivat da komad majice retail cijene 200Kn, u ducanu u samom centru (citaj: najskuplji najam), ima dobru kvalitetu, jer kad se zbroji najam, marza trgovca, porezi i ostala sranja, ispada da je na izradu te majice potrosen ~1€

meni je jako bitna kvaliteta jer tesko nalazim komad robe koji mi se svidja, a da je pritom neupitne kvalitete, cijenu u tom slucaju gotovo i ne gledam, jer znam da cu taj komad odjece i za 5 god izvuc iz ormara, kutije, i obuc za bilo koju prigodu kao da je kupljeno jucer, oci li bit u trendu ili ne uopce me ne zanima, i tak vecinom kupujem nekakvu klasiku

Zvrksa
06.01.2008., 12:15
On topic: Meni je Hilfiger tak-tak. Imam jedne traperice 2 godine i još su super, a ovu jesen sam kupio njihovu vestu koja je kad sam ju kupio bila veličina M, a sada je već XS i svaki put ju jedva navučem na sebe, ali kad sam ju već platio 850kn onda ću je i nosit :D pa makar svi misli da sam drugačije seksualne orijentacije:D

e sorry, al ovo mi je :lol: :lol: :lol:
inače... da nije vesta možda oprana na pogrešnoj temperaturi u perilici...ili možda uopće ne smije u perilicu? ja sam si tak od jedne veste (koja nije smjela u perilicu...al naravno, tko još čita etikete :mig: ) napravila vesticu za dijete od 2-3g.:rofl:

mokry
06.01.2008., 13:55
e sorry, al ovo mi je :lol: :lol: :lol:
inače... da nije vesta možda oprana na pogrešnoj temperaturi u perilici...ili možda uopće ne smije u perilicu? ja sam si tak od jedne veste (koja nije smjela u perilicu...al naravno, tko još čita etikete :mig: ) napravila vesticu za dijete od 2-3g.:rofl:

Ma nemaš beda, i meni je.:lol:

Ma vesta uopće nije prana u veš-mašini. Stara ju pere na ruke (i svaki put proklinje i mene i vestu:D) u mlakoj vodi.

black_man
06.01.2008., 15:16
@marko 356
za 310 gbp pretpostavljam da i jesu prva linija...i slažem se da razlike u kvaliteti između nekih VJC traperica i Versace nema,baš tako kao ni između D&G i Dolce&Gabbana..prije sam i ja tražio VJC,uže modele sa elastinom,ali to ne nosim već duže vrijeme pa danas kupujem D&G jer mi odgovaraju slim fit modeli nižeg struka i spuštenih stražnjih džepova i jer ih proizvodi Dolce&Gabbana Spa pa mi to jamči kvalitetu...stvar ukusa..ne znam tko danas distribuira VJC,ali Ittierre 'Made in Italy' su bile odlične...i slažem se da je bolje platit skuplje neki komad odjeće ako to jamči da će i nakon godina nošenja izgledat barem približno novo..

@mokry
Mislim da bi se i J.Galliano složio s tobom:lol: 'kupovina odjeće zbog dizajna,a
ne udobnosti ili kvalitete'..nemam ništa protiv toga, sve je stvar izbora ili percepcije...ja niti ne znam što znači dizajn, misli li se tu na oblik i boje ili kako
dotična odjeća stoji?...bilo kako bilo, ja boje ni oblike ne vidim..volim da dojam bude 'novo i udobno' ,a da bi nešto nakon uzastopnog nošenja i pranja bilo kao novo mora biti kvalitetno,a da bi bilo udobno mora sadržavati luksuznije materijale..i kada to izgleda jednostavno,neupadljivo i nekome dobro stoji onda to primjetim...a neki 'lijepi' pulover na pruge od lošije vune,koji još ima lufta jednostavno ne primjetim...a stvar je i praktičnosti,čini mi se bacanje para kupiti nešto jeftinije,nositi neko vrijeme i da se to onda razvuče i izgubi boju i bude nenosivo...i teško se dogodi da nešto potpuno neupadljivo,kvalitetno i udobno odlučim ne nositi iz razloga što mi se više ne sviđa,može biti samo zbog toga jer ti se kupovinom kvalitete ormar toliko nagomila da imaš repertoar 'novih' pulovera,' novih' traperica,itd pa stvari mijenjaš..i s vremenom ne kupuješ iz potrebe 'trenutno nemam traperice',već prođe i više godina dok ne naletiš na neke koje kupiš jer su ti baš mrak..

a to mi je najbolje jer 'kupnjom iz potrebe' uvijek izabereš najbolje od ponuđenog što ne mora nužno značiti da je to baš ono što hoćeš..ovako si oslobođen tog stresa i kupiš nešto kad ti odgovara i cijena,kvaliteta,udobnost,dizajn i kad je to baš nešto što u tom momentu želiš više bentley-a (a što bih želio više od toga :confused: ženu koja dobro kuha ? ma sigurno :lol: )

a glede kipuće vode,tko je rekao staviti najnovije i najdraže...najbolje odmah iz dućana, još ironično kupljene na 12 rata :eek: pa s njima u kipuću vodu i onda mirno :kava: i :s da sve bude u redu :confused:

@vekmar
Ittierre mislim i danas distribuira VJC,Just Cavalli,GF Ferre...prije je i D&G,danas ili nikako ili možda dijelom. Uglavnom roba se proizvodi većim dijelom u tvornicama u Rumunjskoj,Tunisu i Kini,manjim dijelom u Italiji.
Gucci sigurno ima tvornice u Kini,baš tako kao što ih ima i u Italiji...Uostalom najviše prometa i imaju u Kini i vjerovatno je normalno da su tamo izgradili tvornice kako bi smanjili troškove transporta,mada se tamo prerađuju materijali i onda se sklapaju u Italiji u gotov proizvod i nose etiketu 'Made in Italy'..time ne smatram proizvode lošijima...i da, DG ne nose sigurno etiketu ITTierre:)

@Ida Bauer
Nije razumno tvrditi da je LV obuća i torbe nekvalitetna,a istovremeno reći da to nikad nisi kupila...na osnovu čega to onda tvrdiš? a većina ljudi ionako kupuju fake LV i tvrde kako su stvari loše...ja eto nisam nikad kupio njihove tenisice,mada sam ih uzeo u ruku i činile su mi se kvalitetne,a sad dok ih ne kupim ne mogu tvrditi jesu li dobre ili nisu...mogu samo reć da mi se monogrami i stotinu puta ispisano LV ne sviđa...

@bbc
E možda nije Kina,ali negdje tamo je na istoku..tipa Malezija,Indonezija...bio je negdje članak LV otvorio prvu tvornicu u ....,e sad koja je točno istočna zemlja nemam pojma,ali za pretpostavit je da je Kina jer boljeg tržišta na svijetu nema.

mokry
06.01.2008., 15:36
Mislim da bi se i J.Galliano složio s tobom:lol: 'kupovina odjeće zbog dizajna,a
ne udobnosti ili kvalitete'..nemam ništa protiv toga, sve je stvar izbora ili percepcije...ja niti ne znam što znači dizajn, misli li se tu na oblik i boje ili kako
dotična odjeća stoji?

Pa da, jer moraš priznati da je ono što te privuče nekom proizvodu baš dizajn
(pod dizajn mislim na izgled i boje). A tek onda primjećuješ ostalo.

...bilo kako bilo, ja boje ni oblike ne vidim..volim da dojam bude 'novo i udobno' ,a da bi nešto nakon uzastopnog nošenja i pranja bilo kao novo mora biti kvalitetno,a da bi bilo udobno mora sadržavati luksuznije materijale...

Ali to ti se mora sviđati. Pa nitko ne nosi robu prvenstveno zato što je udobna; mora ti biti i lijepa. I kak možeš reći da ne primjetiš boju; kaj bi nosio neku kričavo rozu vestu samo zato što je udobna.:D

a stvar je i praktičnosti,čini mi se bacanje para kupiti nešto jeftinije,nositi neko vrijeme i da se to onda razvuče i izgubi boju i bude nenosivo...

Pa naravno, slažem se. Samo ja kupim skupo (ali ne toliko zbog kvalitete već zbog jedinstvenosti; jer ipak, ako kupiš nešto skupo, nećeš to vidjeti na svakom čovjeku, a to je ono kaj je meni važno - sad će mnogi reć da sam snob, al baš me briga), pa to opet mjenjam dosta često, a hrpa u ormaru mi je sve veća. Baš mi je neki dan došao stari, a ja sam spremao speglanu robu u ormar i kaže on: "Kaj ćemo ti morat kupit novi ormar?" A ja :lol: :lol:

Ida Bauer
06.01.2008., 15:41
@
@Ida Bauer
Nije razumno tvrditi da je LV obuća i torbe nekvalitetna,a istovremeno reći da to nikad nisi kupila...na osnovu čega to onda tvrdiš? .

..mislila sam da je jasno što pokušavam reći....:D
''Znam da je sve to on za života dizajnirao nigdje drugdje nego u Firenci i vlastitom rukom sašio a konac je natopljen njegovom krvlju tako da je sigurno orginal''

ancatdubh
06.01.2008., 15:49
slzem se sa Black Man-om, iako i Versace i D&G imaju traperice od 200 i 600€, meni su Versace osobno draze, ali imam od oba branda i smatram da su i jedne i druge vrhunske kvalitete, so far
caka je u tome sto je to malo kome korisno jer se ovdje uglavnom spominju marke iz jeftinijeg cjenovnog ranga

htio bi spomenuti i Levis, primarno njihove "rebe", made in Varteks, koje su sranje zivo i raspadaju se nakon kratkog vremena

Benetton je zadnje smece i zalim ljude koji to kupuju, bog te pito di to proizvode,

za levis se slazem..platila 600 kn i pocele se cufat i raspadat material a da ih nisam ni oprala...
a benetton je takav fus,j stvarno neznam zasto je to tu takva furka..to precjenjeno smece sivaju u Rijeci!Tj stvljaju etikete na majice!pltis za krpu 300 kun,nosis njihov logo(sta mi je totalno seljcki,na sisama)i raspadne se nakon 1.prnja :lol:

bbc
06.01.2008., 16:22
...E možda nije Kina,ali negdje tamo je na istoku..tipa Malezija,Indonezija...bio je negdje članak LV otvorio prvu tvornicu u ..

Vjerujem da mislis na ducane koje je LV otvorio u Kini. Tvornice ne.
Ne mogu c/p, ali mogu staviti sliku s njihove stranice, koja govori o mjestima proizvodnje.

http://img521.imageshack.us/img521/6882/lvwn9.png

Dizajn, trend ili top kvaliteta je dobra rasprava. Zara je na trendu, psihologiji potrosaca i uvjeravanju kupaca da ce biti kupujuci u Zari biti moderni za nevelike novce sagradila imperij. H&M ili Topshop isto tako.

black_man
06.01.2008., 17:20
Ali to ti se mora sviđati. Pa nitko ne nosi robu prvenstveno zato što je udobna; mora ti biti i lijepa. I kak možeš reći da ne primjetiš boju; kaj bi nosio neku kričavo rozu vestu samo zato što je udobna.:D

ma postajem daltonist za boje...zadnje vrijeme vidim samo jednobojno i to crno,sivo,modro i možda bijelo pa ne mogu reć da je jedna crna vesta ljepša od druge,ako nema nikakav natpis ni detalj na njoj...uopće ne kupujem odjeću po vizualnom dojmu tj.obliku,boji..nego po dodiru i kako se osjećam u tome...za online kupovinu to može bit problematično,ali onda imas listu brandova gdje znaš što možeš očekivat...vjerojatno bi i među VJC,Armani jeansom pa i Hilfigerom mogao naić na nešto super,ali imaju gomilu toga što te vizualno privuče,a u čemu se osjećam loše,a ono što mi najviše smeta osim nekvalitete,su predugačke majice i kad imaju lufta,a ako tražiš užu i kraću majicu onda te stegne...zato za online kupovinu,a to mi je najlakše i ima najveći izbor,biram samo dvije modne marke...

Zvrksa
06.01.2008., 18:18
Ma nemaš beda, i meni je.:lol:

Ma vesta uopće nije prana u veš-mašini. Stara ju pere na ruke (i svaki put proklinje i mene i vestu:D) u mlakoj vodi.

a onda za vestu :flop:
:cerek:

vekmar
06.01.2008., 23:58
[QUOTE=black_man;12021617@vekmar
Ittierre mislim i danas distribuira VJC,Just Cavalli,GF Ferre...prije je i D&G,danas ili nikako ili možda dijelom. Uglavnom roba se proizvodi većim dijelom u tvornicama u Rumunjskoj,Tunisu i Kini,manjim dijelom u Italiji.
Gucci sigurno ima tvornice u Kini,baš tako kao što ih ima i u Italiji...Uostalom najviše prometa i imaju u Kini i vjerovatno je normalno da su tamo izgradili tvornice kako bi smanjili troškove transporta,mada se tamo prerađuju materijali i onda se sklapaju u Italiji u gotov proizvod i nose etiketu 'Made in Italy'..time ne smatram proizvode lošijima...i da, DG ne nose sigurno etiketu ITTierre:)
.[/QUOTE]

pogledala sam na par stvari pa sam rekla od oka...nisam cijeli ormar prevrnula :)
inace ni ne gledam te etikete osim ak se ne povede rasprava
sve te stvari nisu kupljene u hrv pa eto, vjerujem u te ducane u kojima su kupljene (vecina u rimu) :)

vekmar
07.01.2008., 00:01
a sta se tice LV imam manju logo torbu i da, zivcira me kad vidim fejkove, to mi je katastrofa..
sad kupujem bez loga..ljepse je i profinjenije
a kvaliteta je super. jedino sto ruckice od nosenja potamne a na slabijima mogu i puknuti no njih lako zamjenis u njihovom ducanu :)

amy-lee****
07.01.2008., 00:07
meni je gas totalno nekvalitetan :nezna:

Electra8472
07.01.2008., 12:03
:cerek: :kiss:

:lol: morala sam to kvotat.

ne mogu govorit o kvaliteti Versace, D&G i slicnih marki, jer to ne kupujem. Da to kupujem, trebao bi mi pozamasan budzet za odjecu. Ja nista ne nosim pet godina. Obicno mi dosadi nesto nakon par godina i onda to prestanem nosit.
I nije mi se dogodilo da se nesto raspadne nakon par pranja. A imam obicnih pamucnih majica i iz Terranove, koju stalno gadite da ne valja nista. Da se njihove majice raspadnu nakon jednog pranja, ne bi tamo kupovala. Isto vrijedi i za Mango - njihove odjece imam dosta. u Benetona ne kupujem cesto: imam samo dvi stvari, ali su takodjer u dobrom stanju.

ma vjerujem da je markirana odjeca kvalitetnija, ali to se isplati kupovat osobama koje ce to nosit vise od 2 godine. meni je to blesavo, kad ne nosim nista toliko dugo: dosadi mi, nije vise u modi, ovo, ono... tako da cu opet, ma koliko to skupo bilo, zeljet nesto drugo kupit....
a sad moram ic radit. ubit ce me sef. :D

marina_tha
07.01.2008., 13:08
:lol: morala sam to kvotat.

ne mogu govorit o kvaliteti Versace, D&G i slicnih marki, jer to ne kupujem. Da to kupujem, trebao bi mi pozamasan budzet za odjecu. Ja nista ne nosim pet godina. Obicno mi dosadi nesto nakon par godina i onda to prestanem nosit.
I nije mi se dogodilo da se nesto raspadne nakon par pranja. A imam obicnih pamucnih majica i iz Terranove, koju stalno gadite da ne valja nista. Da se njihove majice raspadnu nakon jednog pranja, ne bi tamo kupovala. Isto vrijedi i za Mango - njihove odjece imam dosta. u Benetona ne kupujem cesto: imam samo dvi stvari, ali su takodjer u dobrom stanju.

ma vjerujem da je markirana odjeca kvalitetnija, ali to se isplati kupovat osobama koje ce to nosit vise od 2 godine. meni je to blesavo, kad ne nosim nista toliko dugo: dosadi mi, nije vise u modi, ovo, ono... tako da cu opet, ma koliko to skupo bilo, zeljet nesto drugo kupit....
a sad moram ic radit. ubit ce me sef. :D

imam isti stav prema odjeći kao ti, osim šta je meni 1 god max šta podnosim isti komad odjeće u ormaru.

Hannah
07.01.2008., 15:16
kvalitetne:
esprit, mexx, nesto od benettona, nesto zara...uglavnom kupim klasicnije komade koji su od kvalitetnijih materijala.
diesel traperice.

kvaliteta koja po meni nije dostojna previsoke cijene:
tommy hilfiger (kod nas, u usa/kanadi nije tako precijenjen).
imam jedne skuplje traperice koje nisu ispunile ocekivanja (ne mogu se sjetiti branda)...

monique_7
07.01.2008., 17:13
Za sad nemam dobra iskustva sa svim stvarima koje sam kupila u s.oliveru, a što se tiče tenisica nisam zadovoljna sa lacosteom (iako sam sa majcama i sl. zadovoljna), guessom i dieselom (također dobre su mi traperice i neke majce ali ne i tenisice).

... proizvode ih u vietnamu...

Po mom mišljenju nemora značiti da je nešto lošije kvalitete ako je proizvedeno u kini, vietnamu... i sl... Tamo je samo jeftina radna snaga... Pa u slučaju ako se radi o lan poslu, to mi je čist uredu... Ali ako je od tamo matrijal tad mi već nije svejedno... Sad sve više uvode da se na etiketu upiše od kuda je matrijal i posebno gdje je sašiveno tj. proizvedeno...

copy_xerox
08.01.2008., 12:21
Mislim da je po kvaliteti kralj među trapericama definitivno Levi's, ako si nadjete model koji vam odgovara. Jesu malo dosadni, ali su po meni, puno kvalitetniji od Diesela i dr.

Slažem se da su Kickersice loše tj. jedne moje su imale čak grešku na peti, s unutarnje strane u desnoj cipeli i to me ŽULJALO konstantno. Kako se za cipele od 900 kuna to moze dogoditi? Osim toga, promoče odmah ili sad!

Cipele koje ne promoće su Dr Martens, ali nije baš da su damske :)

copy_xerox
08.01.2008., 12:29
Esprit i Tom Taylor definitivno super!

copy_xerox
08.01.2008., 12:33
Jel netko od vas isprobao domaće brandove veša - Galeb, MTČ, Dević...? Znam da nisu baš sexy, ali me zanima dojam o domaćim proizvođačima. VIdjela sam u Nami i neku firmu iz Duge Rese, ali to već na pogled izgleda kao da će se raspasti, mogu misliti kako izgleda u praxi :)

Što se tiče H&Ma kvaliteta je u skladu s cijenom, znači tako-tako. Da je jako kavlitetno i nije, ali da posluži - posluži!
Isto tako ovisi kako koji komad! Imala sam hlade godinama, peri deri, a neke majice su se raspale odmah.

Gdje se kupuju te Campersice ili kako se već zovu :):)

mokry
08.01.2008., 14:24
Jel netko od vas isprobao domaće brandove veša - Galeb, MTČ, Dević...? Znam da nisu baš sexy, ali me zanima dojam o domaćim proizvođačima. VIdjela sam u Nami i neku firmu iz Duge Rese, ali to već na pogled izgleda kao da će se raspasti, mogu misliti kako izgleda u praxi :)

Što se tiče H&Ma kvaliteta je u skladu s cijenom, znači tako-tako. Da je jako kavlitetno i nije, ali da posluži - posluži!
Isto tako ovisi kako koji komad! Imala sam hlade godinama, peri deri, a neke majice su se raspale odmah.

Gdje se kupuju te Camperice ili kako se već zovu :):)

MTČ gaće, potkošulje, čarape i pidžame sam nosio ko klinac (al se ne sjećam kakve su bile kvalitete:D).
Camper obuću možeš kupiti u Je*s dućanima (CC1, Draškovićeva, Bogovićeva, ona neka koja ide od kolodvora prema Gajevoj). A u Avenue Mallu imaš baš Camper dućan samo sa njihovom obućom.

Electra8472
08.01.2008., 14:58

imam ja Galebovih gacica. i dobre su. inace mrzim kad su gacice izrezane na guzici, pa ih pola dana izvlacim iz guzice, a njihove nisu takve.
potkosulje sam imala dvi crne, al su se rastegle nakon godinu dana. idu u sirinu, a ode duzina.

black_man
10.01.2008., 14:47
Imam i ja Galeb donjeg rublja,ali slično kao i Skinny muške slip gaćice su dosta uske..ne znam kako se izrazit,ali tkanina sprijeda bi trebala biti u obliku brnjice,a ne iz jednog ravnog komada tkanine...zato je recimo CK rublje udobnije i bolje izgleda...prije sam kupovao Schiesser slip,ali je CK puno bolji,a još k tome ako ne u istom cijenovnom rangu i jeftiniji...pamučne Schiesser donje majice se razvuku kao i Skinny i Galeb,nisam primjetio značajniju razliku u kvaliteti,osim što Schiesser ako nisu bijele zadrže boju..najkvalitetnije što sam probao su Schiesser sastava pamuk-modal u jednakom omjeru i te fakat mašinskim pranjem godinama zadržavaju boju i oblik,a budu 30ak kuna skuplje od pamučnih istog ili sličnog dizajna

mokry
10.01.2008., 21:48
tkanina sprijeda bi trebala biti u obliku brnjice

:lol: :lol:

Meni se cK nisu pokazale ništa bolje od Benettonovih, a skuplje su u prosjeku 80-100kn. Prije cca. 2 mjeseca sam kupio 2 para cK boxerica i već su mi sad na mjestima šivanja dobile rupice (samo da kažem da sam ih kupio u Njem. da ne bi bilo da nisu original). Kod Benettonovih mi se nakon pola godine nošenja razvuče gumica pa mi padaju:rolleyes: i mogu ih bacit. Ali su mi zato njihove kupaće boxerice super. Ove domaće (Galeb, MTČ...) nisam probao pa ne znam.

Iskra
02.04.2008., 20:51
Ima li netko od vas iskustva ili barem mišljenje o Moschinu? Zanima me kakav je on nakon dugog korištenja.

vekmar
02.04.2008., 23:24
vidim , bas te zanima moschino?
al na sta mislis? cipele? robu? parfeme :D ??

black_man
03.04.2008., 00:09
Ima li netko od vas iskustva ili barem mišljenje o Moschinu? Zanima me kakav je on nakon dugog korištenja.

imam moschino majicu već 5 godina i još izgleda poprilično novo,a dosta se nosila...koliko se sjećam koštala je oko 1400 kn i za te pare treba dobit neku kvalitetu...no sjećam se da je u svoje vrijeme bilo za kupiti običnih pamučnih majica za 700-900 kn,obično su imale oznaku ' peace '..i brže bi se ofucale...ali nisam kupovao više stvari pa generalno nemam neku sliku branda...mada su mi detalji tipa logo ispisan u sto varijanti, 'izgorena naljepnica' sa logom branda na leđima totalno bezveze..

Inanna
03.04.2008., 08:20

Imam jedne hlače Moschino (obične, crne, ravnog kroja i niskog struka) već 3 godine i još jako dobro izgledaju.
Isto tako, dobro izgledaju i kanotijerice (također crne, obične, niš' posebno, bez vidljivog loga), boja se uopće nije isprala.

rebecca brandon
03.04.2008., 15:23
imam dosta krpica od moschina. nije da sam nešto luda za njim ali je peri-deri i nosiv i nakon par godina.
sadašnje kolekcije me nešto ne oduševljavaju.
što se tiče njihovog dućana u tkalči nije ni čudo da ga nema, jer većina robe je bila iz tvorničkog outleta a cijene nekad i duplo veće nego kaj bih ja platila vani.

nola
03.04.2008., 15:32
meni je gas totalno nekvalitetan :nezna:

vidish.individualno je to.ja sam sa prije 8 godina kupila jedne gas traperice u italiji, bile su valjda najskuplje, 140 maraka su koshtale :D bacila sam ih jucer u smeche jer su se bash izlizale do iznemoglosti :top:

copy_xerox
05.05.2008., 19:04
:lol: :lol:

Meni se cK nisu pokazale ništa bolje od Benettonovih, a skuplje su u prosjeku 80-100kn. Prije cca. 2 mjeseca sam kupio 2 para cK boxerica i već su mi sad na mjestima šivanja dobile rupice (samo da kažem da sam ih kupio u Njem. da ne bi bilo da nisu original). Kod Benettonovih mi se nakon pola godine nošenja razvuče gumica pa mi padaju:rolleyes: i mogu ih bacit. Ali su mi zato njihove kupaće boxerice super. Ove domaće (Galeb, MTČ...) nisam probao pa ne znam.

Te s modalom, kakve su za nošenje? Jel se više znojiš nego u pamuku?

mokry
05.05.2008., 20:02
Zakaj to pitaš mene? Pa nisam ja rekao da nosim takve nego onaj iznad mene. :mig::D

Al ti mogu odgovorit za njega - u njegovim se ništa ne znojiš. Materijal je toliko kvalitetan da je to jednostavno nemoguće. A sigurno imaju i air condition. :rolleyes: :D

manuela88
08.05.2008., 02:58
Vi ste svi za moj pojam pomalo cudni!!
Po ovome svemu kako pisete ocito nis nije kvalitetno!!
Onda si odite u kaptol centar pa kupujte sve u Hugo Bossu:cerek:
Sigurna sam da se necete razocarati....

Sada je sve tako pomalo nesigurno kupovati.....ja sam nekada znala kupiti maju u mangu i bila je okay ali imam i par na kojima imam rupice...ali to nije zbog pranja nego jednostavno los materijal!!
To sve ovisi ako ces naletiti na nes dobro ....u danasnje vrijeme vise nis nije sigurno!!:kava:

Inanna
08.05.2008., 09:24
vidish.individualno je to.ja sam sa prije 8 godina kupila jedne gas traperice u italiji, bile su valjda najskuplje, 140 maraka su koshtale :D bacila sam ih jucer u smeche jer su se bash izlizale do iznemoglosti :top:

I meni je Gas ok.
Kupila sam u Italiji 2003. jedne crne hlače, laganiji materijal, nosim ih pretežno u proljeće, i baš sam ih jučer izvukla za nošenje, sasvim solidno izgledaju, još se uopće nisu isprale (a najbolje od svega je što već 5 godina bez problema ulazim u njih :raspa:)

copy_xerox
08.05.2008., 09:38
Vi ste svi za moj pojam pomalo cudni!!
Po ovome svemu kako pisete ocito nis nije kvalitetno!!
Onda si odite u kaptol centar pa kupujte sve u Hugo Bossu:cerek:
Sigurna sam da se necete razocarati....

Sada je sve tako pomalo nesigurno kupovati.....ja sam nekada znala kupiti maju u mangu i bila je okay ali imam i par na kojima imam rupice...ali to nije zbog pranja nego jednostavno los materijal!!
To sve ovisi ako ces naletiti na nes dobro ....u danasnje vrijeme vise nis nije sigurno!!:kava:

Zato i postoji ova tema - da bi tu "nesigurnost" smanjili na minimum i da povećamo vjerojatnost da se to neće dogoditi. Kužiš sad?

Hard Candy
10.05.2008., 09:44
Meni su kvalitetni se pokazali Gas (hlace), Benetton (donji ves) i Diesel (obuca).

manuela88
11.05.2008., 02:58
A ne moze se to izbjeci .....tu si u krivu!!
Zar ne vidis da je nekome gas ok a nekome smece i tako i sa ostalim brandovima!!
Znaci jednostavno netko ili naleti na krivo ili ne zna cuvati ono sto kupi ili jednostavno to ne zna oprati!!:ne zna:

A kao sto vec rekoh ako ste toliko zabrinuti kvalitetom i neznate kako bi vise odgonetnuli sta je kvalitetno a sta ne ili idite u Hugo Boss ILI u Arizonu!!:kava:

black_man
11.05.2008., 13:07
A ne moze se to izbjeci .....tu si u krivu!!
Zar ne vidis da je nekome gas ok a nekome smece i tako i sa ostalim brandovima!!
Znaci jednostavno netko ili naleti na krivo ili ne zna cuvati ono sto kupi ili jednostavno to ne zna oprati!!:ne zna:

A kao sto vec rekoh ako ste toliko zabrinuti kvalitetom i neznate kako bi vise odgonetnuli sta je kvalitetno a sta ne ili idite u Hugo Boss ILI u Arizonu!!:kava:

Hugo Boss jest kvalitetan,ali nije fancy:(
košulje black linije su sve klasične,a orange linije dječje:(
majice su lijepe,kvalitetne ,ali predugačke i široke, dakle loše stoje uglavnom:(
odijela su ok,ali ima puno boljih pa opet ništa:(
traperice su obične:(
tenisice su imali dobre,ali je kvaliteta pala zadnjih par godina i ne bih više kupio:(
dakle :(

RedskinsFan
12.05.2008., 06:40
ja imam neke trapke koje prodajem, pa pogledajte u mom poptisu prvi link

chimavizza
12.05.2008., 15:24
kod Replaya sam se uvjerila u nekvalitetu, pogotovo obuće:flop:

što se tiče kvalitete, prvi na popisu mi je Naf Naf, od sportskih definitivno Nike:top:

manuela88
14.05.2008., 21:51
Da tu si u pravu Naf Naf je super ....ja vec 3 god imam jednu njihovu maju i kao nova je!!:cerek:
Meni je puma i adidas ok a i nike....dobri su svi.
Ja najvise volim tenisisce od adidasa i nikea jer oni svake god imaju nove modele dok puma kao i lacoste samo mjenjaju boje i eventualno ako nekada ubace nekakav drugaciji dizajn!!
Zato vise preferiram adidasice!!:kava:

black_man
05.06.2008., 22:57
Svidio mi se ovaj noviji brand NWY kojeg je pokrenuo nogometaš Francesco Totti...odlično dizajnirana i kvalitetna sportska odjeća
usporedbe radi neusporedivo bolje (konstrukcija :confused: )od 'nogometaškog' branda Sweet years

barhan
05.06.2008., 23:20
Mammut ima dobre stvari :top:

zico_zg
07.06.2008., 13:48
ne znam dali je netko spomenuo CELIO marku (i daljke ne znam od kud su i prvi sam puta cuo za njih prije 4-5mj), ima ih u avenue mallu i city centru. kupovao sam kod njih u nekoliko navrata polo majce i veste i ostao sam ugodno iznenađen kvalitetom. majce i veste nakon 5-6 pranja kao nove, boja ostala ista (kupovao sam i crne) odjeca je mekana a sto je kod njih u ducanu posebno naglaseno jest da je svaki njihov artikl "prerađen", tj. ne stisce se nakon pranja niti 1%! i doista je tako, s time sam odusevljen, jer sto tamo probam i odgovara mi, odjeca je takva inakon pranja. cijene jako dobre, jeftiniji su od olivera, i to dosta, a kvaliteta ista ili cak i bolja, jer mi se od olivera polo majca izblijedila, dok celio nije. polo majce su bile oko 140 kn. tu negdje, kunu vise manje.

Trebor01
07.06.2008., 18:20
ne znam dali je netko spomenuo CELIO marku (i daljke ne znam od kud su i prvi sam puta cuo za njih prije 4-5mj), ima ih u avenue mallu i city centru. kupovao sam kod njih u nekoliko navrata polo majce i veste i ostao sam ugodno iznenađen kvalitetom. majce i veste nakon 5-6 pranja kao nove, boja ostala ista (kupovao sam i crne) odjeca je mekana a sto je kod njih u ducanu posebno naglaseno jest da je svaki njihov artikl "prerađen", tj. ne stisce se nakon pranja niti 1%! i doista je tako, s time sam odusevljen, jer sto tamo probam i odgovara mi, odjeca je takva inakon pranja. cijene jako dobre, jeftiniji su od olivera, i to dosta, a kvaliteta ista ili cak i bolja, jer mi se od olivera polo majca izblijedila, dok celio nije. polo majce su bile oko 140 kn. tu negdje, kunu vise manje.

Potpisujem :top:

Mislim da je Celio francuski brand. Kad odem u CC ili u AM, prvo odem u Celio, a ako tamo ništa ne nađem za sebe, onda idem u ostale trgovine. Kvalitetni su, a jeftini.

C3re4L
30.08.2008., 12:26
Celio je i mene definitivno iznenadio.Kupio sam tamo par traperica i bermuda te sam stvarno zadovoljan. Kvalitetno a ne preskupo. No morao bih se osvrnut na komentare s Lacoste tenisicama.Kupio prije 2 godine i stvarno im se nista nije desilo, istina malo su izgrebane itojeto.Kupio i ove godine ( 2. mjesecu ) i ko nove... dok npr Puma se raspala nakon pola godine :S

black_man
07.01.2009., 22:05
Vidio sam da je otvorio na ulazu u Kaptol centar Ermenegildo Zegna. Kakva je ponuda,cijene,koje se linije prodaju unutra? ja još nisam bio pa ne znam:(

Koliko sam informiran, ta firma ja najveći svjetski proizvođač kvalitetnih tkanina, negdje sam pričitao da imaju najsofisticiraniju obradu vune i da otkupljuju više od 60% svjetske proizvodnje najboljeg kašmira.
Što se tiče odijela,kaputa,sakoa,pulovera i svega što uključuje preradu vune, evo kratka lista firmi koje proizvode top linije najpoznatijih modnih marki (barem po pitanju muške odjeće) :

St. Andrews: Ralph Lauren Purple Label
Belvest: Hermes,Prada ( samo top end kolekcije),Louis Vuitton
Corneliani: Ralph Lauren Black Label
Lardini: Dolce & Gabbana, Ferragamo, Brooks Brothers, Burberry(Hickey Freeman),Prada
Braccialini: Vivienne Westwood, Mandarina Duck, Coccinelle, Yohji Yamamoto
Canali: Lanvin, Faconnable, Gieves & Hawkes
Zegna: Gianni Versace Couture, Gucci, Armani Collezioni, Dunhill, Yves Saint Laurent Rive Gauche,Tom Ford
Pier SpA: Dries van Noten, Dior Homme, Chloe, Azzedine Alaia, Plein Sud.
Vestimenta: Giorgio Armani

Naišao sam još da je firma Belvest (http://www.belvest.com/) proizvodila couture linije za LV i Pradu, zadnjih par godina za Pradu više ne.Čemu plaćati 1000-2000$ po odijelu firmi Belvest,kada ih neka druga firma može proizvesti za 500$,a konačnu cijenu ostave istu jer kupci ionako biraju brand name te fit i stil uz dotični brand,a ne kvalitetu u prvom planu.
Navodno su Zegna i Belvest top kvaliteta,Belvest proizvodi još samo 'šlag' od Prade.

Ovo mi je bilo zanimljivo jer zasita kupnjom Gianni Versace odijela plaća se ime i fit, kvalitetu potpisuje Zegna. Zato mi se čini da ću kupnjom Zegne i sličnih firmi plaćati kvalitetu,dok kod razvikanih brandova tek dio kolekcije potpisuju firme tipa Belvest,Zegna i sl..za ostatak kolekcije tkanine proizvode neke lošije firme,a konačna cijena proizvoda može ostati visoka.
U biti je ekstremnoo loše što se etikete najčešće svode na ime brenda,sastav i zemlju proizvodnje. Trebalo bi pisati tko je to proizveo! Ako već želim 'baciti' 3000$ na Prada jaknu, onda želim znati je li 'made by Belvest','made by Prada',ili 'made by neka druga firma'.

U kontekstu navedenog većina najpoznatijih brandova nije jamstvo najbolje kvalitete, kvalitetu može garantirati samo renomiran proizvođač. U najgorem slučaju barem bi prodavači u boljim dućanima trebali biti informirani o proizvođačima,ako već na etiketi nigdje ne piše.
A i kupci koji su spremni plaćati, trebali bi biti dobro informirani što kupuju. Ako ne znaš, onda ti se može uvaliti ime pod kvalitetu.
Zato se treba još bolje informirati:D ili još bolje: ne kupovati stvari poznatih marki,nego kod proizvođača istih po manjim cijenama sigurno!

mokry
07.01.2009., 22:27
Može samo jedno pitanje? :)

Kak ti se da toliko zamarati takvim, da ne kažem, glupostima, ali svakako trivijalnostima. Kao da živimo u 15. st. pa je odjeća rijetkost i teško se nabavlja. Kao da tu robu kupuješ da bi ju imao do kraja života ili ostavljaš u nasljedstvo.
Mislim, jasno mi je da kada daješ više (puno) love za nešto, da očekuješ da to potraje i opravda svoju cijenu, ali ići u takve krajnosti. :ne zna:

Možda sam ja lud, ili trošim novce nepromišljeno, ali ja nisam ništa nosio duže od 2 god. Cipele i tenisice pogotovo. To mijenjam svaku sezonu. A ne mogu reći da kupujem jeftino pa da zato mogu mjenjati + rijetko što kupujem na rasprodajama jer sam po prirodi užaaasnooo nestrpljiv i moram sve imati čim vidim pa nema šanse da bi nešto čekao par mjeseci. :D
Kad sad razmislim, mislim da mi je najstarija stvar u ormaru pernata jakna koju sam kupio prije neke 3 godine.
Valjda se zasitim tih stvari pa mi postanu dosadne....:ne zna:

Btw, ti stalno zagovaraš neku kvalitetu robe koju kupuješ, a onda opet redovito kupuješ robu na rasprodajama. Jasno mi je da nitko nije toliko lud da plati 1000$ ako to može kasnije kupiti za 500$, ali stvari koje vrijede i koje su zaista dobre vrlo rijetko dođu do rasprodaja i sniženja jer se prodaju još po punoj cijeni. Ono što ostane vuće se po skladištima (ili šalje u "outlet" centre u zemlje poput naše :D gdje ljudi gladi jeftinijih brandiranih stvari kupe tu robu uglavnom samo zbog imena).

No, to je samo moje mišljenje. :mig:

EDIT: Sada vidjeh dodatak.

black_man
07.01.2009., 22:56
Može samo jedno pitanje? :)

Kak ti se da toliko zamarati takvim, da ne kažem, glupostima, ali svakako trivijalnostima. Kao da živimo u 15. st. pa je odjeća rijetkost i teško se nabavlja. Kao da tu robu kupuješ da bi ju imao do kraja života ili ostavljaš u nasljedstvo.
Mislim, jasno mi je da kada daješ više (puno) love za nešto, da očekuješ da to potraje i opravda svoju cijenu, ali ići u takve krajnosti. :ne zna:

Možda sam ja lud, ili trošim novce nepromišljeno, ali ja nisam ništa nosio duže od 2 god. Cipele i tenisice pogotovo. To mijenjam svaku sezonu. A ne mogu reći da kupujem jeftino pa da zato mogu mjenjati + rijetko što kupujem na rasprodajama jer sam po prirodi užaaasnooo nestrpljiv i moram sve imati čim vidim pa nema šanse da bi nešto čekao par mjeseci. :D
Kad sad razmislim, mislim da mi je najstarija stvar u ormaru pernata jakna koju sam kupio prije neke 3 godine.
Valjda se zasitim tih stvari pa mi postanu dosadne....:ne zna:

Btw, ti stalno zagovaraš neku kvalitetu robe koju kupuješ, a onda opet redovito kupuješ robu na rasprodajama. Jasno mi je da nitko nije toliko lud da plati 1000$ ako to može kasnije kupiti za 500$, ali stvari koje vrijede i koje su zaista dobre vrlo rijetko dođu do rasprodaja i sniženja jer se prodaju još po punoj cijeni. Ono što ostane vuće se po skladištima (ili šalje u "outlet" centre u zemlje poput naše :D gdje ljudi gladi jeftinijih brandiranih stvari kupe tu robu uglavnom samo zbog imena).

No, to je samo moje mišljenje. :mig:

EDIT: Sada vidjeh dodatak.

Pa ja mogu hodat satima po Zagrebu i neću naći nijedan komad odjeće koji želim kupiti,tako da mi je isto kao da živim u 15.stoljeću.
Mrzim imati potrebu kupovati pulovere,sakoe i traperice svake sezone ili svake dvije sezone...mrzim pratiti trendove i kupovati ono što je sada 'IN'. Kada mi treba crni sako,obične crne traperice,jednobojni puloveri.. onda želim kupiti najbolju kvalitetu jer ne vidim smisla da svake godine kupujem novi pulover ili traperice jer su se prethodne podrapale, i mrzim odjeću u kojoj je sam osjećaj takav da će do slijedeće sezone biti dotrajala,izgubit formu,boju,a k tome ne pruža nikakav luksuz i udobnost.

Ja sam skužio da volim krajnju jednostavnost i savršenu kvalitetu. Ali to je opet neki moj stil, najbolje se osjećam u crnim trapericama, potpuno crnom puloveru od najfinijeg kašmira i kvalitetnom sakou jednostavnih linija. Netko drugi voli više trendy stvari,ali svakom njegov izbor. Mislim da tržište zbog zarade nameće nekvalitetu i trendove. Ja sam zaista jako žalostan kad vidim koliko je toga danas pretpostavljeno profitu.
Gore navedeni post je bio u kontekstu kvalitete, čisto probuditi misao u ljudima da kupnjom imena ne dobivaju nužno kvalitetu i smjernica onima koji žele kvalitetu gdje i što kupovati.
Ukoliko tebe kvaliteta ne zanima,samo ignoriraj post:D

Inače sam pun ideja o stvarima koje treba mijenjati u svijetu.Samo imam želju da svaki posao bude transparentan,pa da etikete govore više. Riječ je o pravu kupca. Razumijem da ima ljudi poput tebe koje neke stvari ne zanimaju,ali ima i onih koje zanimaju. Kad nikoga ne bi ništa zanimalo, onda bi bilo najviše prostora za manipulaciju..zato mislim da višak znanja,ukoliko se nekad činio i nepotreban, nikad nije potpuno nepotreban...svijest o nekim stvarima nikad nije suvišna..

bbc
07.01.2009., 23:08
....

U kontekstu navedenog većina najpoznatijih brandova nije jamstvo najbolje kvalitete, kvalitetu može garantirati samo renomiran proizvođač. U najgorem slučaju barem bi prodavači u boljim dućanima trebali biti informirani o proizvođačima,ako već na etiketi nigdje ne piše.
A i kupci koji su spremni plaćati, trebali bi biti dobro informirani što kupuju. Ako ne znaš, onda ti se može uvaliti ime pod kvalitetu.
Zato se treba još bolje informirati:D ili još bolje: ne kupovati stvari poznatih marki,nego kod proizvođača istih po manjim cijenama sigurno!

Nije to bas tako jednostavno.

D&G, npr. narucuju proizvodnju svoje obuce u više talijanskih tvornica. Neke od tih tvornica su prodavale ili jos uvijek prodaju robu pod svojim imenom u Zagrebu, a da gotovo nitko ne zna da su oni proizvodjaci za D&G. Tesko je to znati koja je tvornica sto i koji model proizvela. Iste te tvornice znaju izbaciti losu robu pod svojim imenom, dok će to pod D&G brandom izgledati malo drukcije, ponajvise zbog stroge kontrole kvalitete i mogucnoscu gubitka ugovora.

black_man
07.01.2009., 23:13
Nije to bas tako jednostavno.

D&G, npr. narucuju proizvodnju svoje obuce u više talijanskih tvornica. Neke od tih tvornica su prodavale ili jos uvijek prodaju robu pod svojim imenom u Zagrebu, a da gotovo nitko ne zna da su oni proizvodjaci za D&G. Tesko je to znati koja je tvornica sto i koji model proizvela. Iste te tvornice znaju izbaciti losu robu pod svojim imenom, dok će to pod D&G brandom izgledati malo drukcije, ponajvise zbog stroge kontrole kvalitete i mogucnoscu gubitka ugovora.

UH,za obuću je totalni kaos, slažem se..kod odjeće ipak ima više reda!

mokry
07.01.2009., 23:40
Mrzim imati potrebu kupovati pulovere,sakoe i traperice svake sezone ili svake dvije sezone...mrzim pratiti trendove i kupovati ono što je sada 'IN'.

S obzirom koliko se "opterećuješ" odjećom (barem njenim sirovinskim sastavom:D) mislio sam da ju voliš kupovati. Ne kužim zašto bi se zanimao za nešto ako mi to predstavlja "teret".

Kada mi treba crni sako,obične crne traperice,jednobojni puloveri.. onda želim kupiti najbolju kvalitetu jer ne vidim smisla da svake godine kupujem novi pulover ili traperice jer su se prethodne podrapale, i mrzim odjeću u kojoj je sam osjećaj takav da će do slijedeće sezone biti dotrajala,izgubit formu,boju,k tome ne pruža nikakav luksuz i udobnost.

Meni se u mojih 20 godina života nikada, ali nikada niti jedne traperice nisu poderale niti izgubile boju, majice rastegnule ili izblijedjele, niti bilo koji drugi komad robe uništio. Ja iskreno ne znam što ljudi rade sa odjećom da im se uništi (jasno mi je ako kupe jedan skuplji komad pa nose samo njega da će se raspasti). Većinu robe koju više ne nosim proslijeđujem dalje rođacima i sl. i stara mi uvijek govori kak joj je to šteta dati jer je roba kao nova. A nije da nosim Versace, Dior, YSL i druge stvari (prvenstveno zato što su njihove kolekcije i njihova roba po meni za mog starog; no to sad nije bitno).

Ja sam skužio da volim krajnju jednostavnost i savršenu kvalitetu. Ali to je opet neki moj stil, najbolje se osjećam u crnim trapericama, potpuno crnom puloveru od najfinijeg kašmira i kvalitetnom sakou jednostavnih linija.

A propos "najfinijeg kašmira". Sjećam se kako si na početku svog "forumaškog staža" zagovarao i nosio samo pulovere od najfinije merino vune i govorio kako ne postoji ništa mekše. Netko tko toliko pazi na kvalitetu i udobnost trebao je/bi znati da je svaki kašmir mekši od vune.

Netko drugi voli više trendy stvari,ali svakom njegov izbor.
Slažem se. Mislim da to nisam niti spominjao. :ne zna:

Gore navedeni post je bio u kontekstu kvalitete, čisto probuditi misao u ljudima da kupnjom imena ne dobivaju nužno kvalitetu i smjernica onima koji žele kvalitetu gdje i što kupovati.
Ukoliko tebe kvaliteta ne zanima,samo ignoriraj post:D

Pa probudio je misao u meni :D da te pitam zašto se time toliko zamaraš.:D

Riječ je o pravu kupca. Razumijem da ima ljudi poput tebe koje neke stvari ne zanimaju,ali ima i onih koje zanimaju. Kad nikoga ne bi ništa zanimalo, onda bi bilo najviše prostora za manipulaciju..zato mislim da višak znanja,ukoliko se nekad činio i nepotreban, nikad nije potpuno nepotreban...svijest o nekim stvarima nikad nije suvišna..

Čuj, sve ja to kužim, ali opet ponavljam - ne kupuješ kuću ili auto. Ne dižeš kredit na 20 god. za kupnju toga da moraš toliko mozgati. Radi se o običnoj odjeći. Barem bi kod toga trebali biti neopterećeni glupostima, igrat se i istraživat (baš sad serem :D) jer to i je smisao mode i odjeće u današnje vrijeme (ili sam ja u krivu:ne zna:); da nas oraspoloži. Barem je kod mene tako.
Kažem, ne ulazim u tvoj stil, već mislim na kupovanje odjeće i način biranja iste.

Moram priznati da bi mi bilo jako zanimljivo otići u jednu kupnju s tobom, da vidim kako to black_man bira i kupuje odjeću. :D

marko356
08.01.2009., 00:01
citam vas i vrti mi se u glavi:zubo: :kolje kviki gric i 2. bocu zlahtine:

black_man
08.01.2009., 00:47
Moram priznati da bi mi bilo jako zanimljivo otići u jednu kupnju s tobom, da vidim kako to black_man bira i kupuje odjeću. :D

pisao je post,ali sam izbrisao..
ipak mi se ne sudjeluje u filozofskim raspravama o biti mode,estetike,unifikaciji itd itd,a znam da bi post probudio duhove:)

što se tiče komentara gore,meni služi utoliko što mi se sviđa kroj i stil Versace odijela, i kad budem kupovao samo želim znati da su proizvedena by Zegna, a ne da skupo platim brand,a odijelo nije ni približno kvalitete za cijenu,pa da drugima govorim kako su Versace odijela loša.Još više stoga što mi je iskustvo s odijelima slabo,pa moram slušat iskusnije,a vele ako kupuješ ono koje nije Zegna,kupuješ čisto sranje za visoku cijenu.
Mislim da nije nikakvo zamaranje,nego lijep komentar: ako želiš kupovati kvalitetno,a sviđa ti se neki dizajnerski kroj,da znaš od kojeg proizvođača kupiti dotični proizvod da budeš najzadovoljniji. U tom slučaju se neće dogoditi da nešto skupo platiš i budeš nezadovoljan. To je pogotovo namijenjeno onima koji misle da kupnjom Boss odijela kupuju veću kvalitetu od Varteksa ili koji ako su kupili DG odijelo misle da je sigurno kvalitetnije od Bossa..
uvijek ima onih koji će raditi takve usporedbe,i zato mislim da je bolje ako već imaš neka očekivanja kvalitete,unaprijed znati što potražiti.
end of story

black_man
08.01.2009., 02:03
citam vas i vrti mi se u glavi:zubo: :kolje kviki gric i 2. bocu zlahtine:

ma vrti se tebi od vina stari...a mi kao da smo na nekim drogama:D

mokry
08.01.2009., 09:30
pisao je post,ali sam izbrisao..
ipak mi se ne sudjeluje u filozofskim raspravama o biti mode,estetike,unifikaciji itd itd,a znam da bi post probudio duhove:)

Ti šumom, ja drumom.

Uopće o tome nisam nigdje govorio.:ne zna: Samo sam te pitao zašto bi kupovina odjeće trebala biti kao kupovina kuće ili auta jer takvim proučavanjem i informiranjem (ne kažem da je informiranje loše, ali ovoliko....) postaje vrlo slično tome. No, ti stalno u drugom smjeru... :)
Možda si to napisao u djelu koji si izbrisao. :ne zna:

vekmar
08.01.2009., 21:22
Hugo Boss jest kvalitetan,ali nije fancy:(
košulje black linije su sve klasične,a orange linije dječje:(
majice su lijepe,kvalitetne ,ali predugačke i široke, dakle loše stoje uglavnom:(
odijela su ok,ali ima puno boljih pa opet ništa:(
traperice su obične:(
tenisice su imali dobre,ali je kvaliteta pala zadnjih par godina i ne bih više kupio:(
dakle :(

vidis kak je to individualno.
ormar mog decka moze proc ko mini bossov butik i stvari su fenomenalne. mozda se nekome ne svidja dizajn - ok. al kvaliteta je super. ja sam tu odjecu prevrtila 500 put u masini i sve je kao novo. sve. doljnje rublje, traperice, majce. jakne odnesem na kemijsko i za 5 su. cak sam mu spasila i jedan divni koznjak od brusene koze i odnjela da ociste. a niko nije mislio da ce se dat ocisti (decko je ajmo rec u najmanju ruku slampav sa odjecom)

isto sam primjetila da si salvatore ferragamo spominjao kao kvalitetnu obucu. njemu su se salvatore tenisice doslovno raspale nakon mjesec dana. bile su krasne, ma prekrasne - al kvaliteta nula bodova. a bossove nikada nista slicno. ne kazem da je salvatore los- jasno. samo govorim svoja iskustva.

a zegna. citala sam i ja taj clanak u nacionalu cini mi se (o kasmiru). ima on jedan kaputic za koj nisam ni znala da je te marke i sta reci. nisam neki ekspert al nije mi sad nesto extra.

naravno, :D ne propagiram boss. :D kazem, sve je individualno.
meni zenski boss ne valja. tu i tamo se nesto nadje al slabo a i to mi nije neka luda kvaliteta.

black_man
09.01.2009., 02:01
vidis kak je to individualno.
ormar mog decka moze proc ko mini bossov butik i stvari su fenomenalne. mozda se nekome ne svidja dizajn - ok. al kvaliteta je super. ja sam tu odjecu prevrtila 500 put u masini i sve je kao novo. sve. doljnje rublje, traperice, majce. jakne odnesem na kemijsko i za 5 su. cak sam mu spasila i jedan divni koznjak od brusene koze i odnjela da ociste. a niko nije mislio da ce se dat ocisti (decko je ajmo rec u najmanju ruku slampav sa odjecom)

isto sam primjetila da si salvatore ferragamo spominjao kao kvalitetnu obucu. njemu su se salvatore tenisice doslovno raspale nakon mjesec dana. bile su krasne, ma prekrasne - al kvaliteta nula bodova. a bossove nikada nista slicno. ne kazem da je salvatore los- jasno. samo govorim svoja iskustva.

a zegna. citala sam i ja taj clanak u nacionalu cini mi se (o kasmiru). ima on jedan kaputic za koj nisam ni znala da je te marke i sta reci. nisam neki ekspert al nije mi sad nesto extra.

naravno, :D ne propagiram boss. :D kazem, sve je individualno.
meni zenski boss ne valja. tu i tamo se nesto nadje al slabo a i to mi nije neka luda kvaliteta.

Ma trebalo mi je vremena da shvatim da nije samo dizajn individulan,nego i kvaliteta. Ukoliko nešto kupiš, zatim nosiš i pereš mjesecima i nakon toga još uvijek izgleda sasvim dobro, onda možeš reći da je dotična stvar za tebe kvalitetna. S vremenom kupuješ i druge stvari,pa nije ni potrebno da pojedini komadi odjeće traju vječnost. Ukoliko je netko u nečem pronašao kvalitetu za sebe,onda nema potrebe ništa mijenjati.

Ja primjerice nisam zadovoljan Hugo Boss orange linijom ili primjerice Ck linijom,ali to je čisto moj individualni dojam kvalitete. Taj dojam nije takav jer mi se Ck pulover raspao nakon prvog pranja ili Hugo Boss sako ofucao u dvije godine. Istina, dijelom jest zasnovan na iskustvu, za neke stvari sam u kratkom periodu skužio da nisu toliko dobre koliko sam očekivao, ali je jedan drugi dojam kvalitete zasnovan i na znanju. Vanjski izgled i kako nešto stoji mi je jako bitno,ali nikad presudno. Želim znati prvo što to točno jest,a ne kako to izgleda. Ako mi se sviđa to što jest,onda ćemo vidjeti i kako to stoji na meni.
Npr. u Hugo Bossu svi kaputi,sakoi kao podlogu između vanjske i unutrašnje površine imaju neku ljepljivu sintetiku koja je strojno lijepljena na materijal. Nakon par kemijeskih čišćenja ta 'tvar' izgleda kao ljepilo i stvara mjehuriće. Ok,bez par kemijskih čišćenja može biti sve super, ali generalno takvi proizvodi ni ne prate liniju tijela što bi dugotrajnim nošenjem trebao biti slučaj. Rade to tako jer je materijal jeftiniji, jer se u par sekundi strojno zalijepi,ali bitno narušava kvalitetu cijelog proizvoda. Materijal može biti prirodan i čvršći,mehanički i ručno pričvršćen, nikako ne lijepljen,da se može slobodno odvajati između dviju površina,a opet davati formu. Eh to je već skuplje, a u konačnici je proizvod kvalitetniji,može bez problema na kemijska čišćenja i dobro prati liniju tijela.

Sad ću uobičajeno filozofirat,oni kojima je dosadn:slobodno preskočite!:)

Kvaliteta cjeline je kvaliteta najslabijeg dijela. Zato je meni osobno glupo kupiti 100% kašmirski sako u Hugo Bossu,jer 'srce' sakoa nije kvalitetno..iako izvana izgleda sasvim dobro. Jednostavno odbijam to kupiti,ali ne zato što sam perfekcionist, već zato što imam pravo za svoj novac kupiti kvalitetu kakvu želim. Ako za gotovo jednak novac mogu kupiti isti sirovinski sastav,ali proizvod gdje se netko malo više namučio oko podloge,onda nemam razloga to ne kupiti. Neovisno o tome hoću li to kemijski čistiti 2 ili 10 puta,nositi 1 ili 10 godina. Ako mi se već sviđa onda barem trenutno mislim da ću nositi 10 godina i kemijski čistiti svaku godinu pa zato i želim najbolju kvalitetu.
Ali opet ponavljam,svak ima svoj novac i neka s njim radi što hoće,neka ima svoja mjerila kvalitete. Moj je osobni stav da bi ljudi ukoliko žele 'kvalitetu' i moda ih zanima, trebali više znati. Firmama je u interesu jeftinije proizvesti robu zadovoljavajuće kvalitete koja se jednako dobro može plasirati kao i kvalitetna roba. Imam i frenda kojemu se Kenzo kaput plaćen 5000 kn (na sniženju) prolio vinom i nakon kemijskog čišćenja ima valove. Meni je to smiješno sada iako se i meni slično dogodilo prije. Materijal je izvana izvrstan,ali jednostavno originalna cijena od preko 10000 kn ne drži vodu,jer je srednji dio kaputa smeće,pa bi i cijena trebala biti u skladu s kvalitetom najslabije karike. Zato treba znati što kupiti,a ne misliti da cijena ili marka garantiraju nešto.Generalno svi žele prevariti i zaraditi:(.Moj je stav da se klasika mora kupovati kvalitetna,jer klasičan dio garderobe ne želim obnavljat iznova po sezonama. Al jeb'ga treba biti pažljiv i znati što je prava kvaliteta. Za sako u Zari vidim da je loš izvana i znam da ga nakon kemijskog mogu baciti,za taj od Kenza izvana vidim da je super kvalitetan,ali nakon 3 kemijska možda i neće biti tako dobar. Ali točno znam što mogu kupiti da mi uvijek bude odličan i nakon što ga isprolivan vinom na 6 pireva i završim s njim u bazenu.
No opet,sve odraz vlastitog mjerila i ničeg drugog. Imaš li svoj stil, želiš li imat nepromijenjivu klasičnu bazu garderobe koju samo nadopunjavaš ili si tip koji uvijek hoće nešto drugo i stalno mijenja stilove.U ovom drugom slučaju kvaliteta o kojoj ja pričam jednostavno je suluda i nije potrebna.

Peek-a-Boo!
09.01.2009., 19:27
uh svašta ste tu (zanimljivog) napisali :D
i zapravo se slažem s obadvije "struje"

Kad nekom ( a i sebi ) pokušam opravdati zašto želim izdvojiti x novaca za neku brendiranu stvar, uvijek posegnem za blekijevim argumentima o super kvaliteti, pa obrada, pa dizajn , pa to su bezvremenski komadi nepodložni modnim promjenama, trajat će godinama bla... bla.. bla

ali u stvarnosti, bar u mom slučaju, mokry je puno bliže istini.

Budući da zaista mislim da stvari služe meni ( a auto i odjeća naročito ) sve su mi one isto tako "potrošne" kao i bilo koje jeftine ili (i ) nekvalitetne.

Istina, možda se ova prva, super kvalitetna, neće rasparati, skupiti ili ofucati nakon par pranja, ali isto tako, meni nakon nekog vremena neće biti zanimljiva i već ću gledati novu ( pa makar se radilo o elementarnoj crnoj dolčeviti )

Na samu temu, moja su iskustva, što se kvalitete tiče, loša sa Armani T shirts ( Emporio ) , Fendi , ( sorry bleki ) Versace , Juicy couture ( OK tu nisam ni očekivala kvalitetu ) i Lanvin

Tu sam naišla na totalni nesrazmjer cijene i kvalitete bilo da su se ofucale, ili raspale ili već nove bile traljavo napravljene.

Najbolja sa Burberry-em ( kaputi, jakne, baloner ), Max mara i njihove stvari od lana, Brunello Cucinelli kašmir ( najmekši EVER i jedini na kojem mi se ne rade one mucice :()
Chloe traperice, Etro košulje i Tods i Geox cipele.

I da :D jedna pernata jakna koju zaista nosim već 5 godina i svaki put nakon kemijskog je kao nova.

Dakle da rezimiram, mokry je u pravu, ali isprintat ću si ovo od blekija, čisto kao alibi, ako me netko pita :p

mokry
09.01.2009., 19:45
Dakle da rezimiram, mokry je u pravu, ali isprintat ću si ovo od blekija, čisto kao alibi, ako me netko pita :p

:top:Dobro si rekla. Te priče oko kvalitete, neuništivosti itd. su zapravo samo opravdanje za kupovanje skupe robe. Svi volimo brandirane stvari ma koliko se neki trudili to poricati pa se onda koriste kvalitetom, obradom, materijalom etc. kao alibijem za to.
Onda si nađeš krojačicu koja će ti izraditi odjeću po tvojim mjerama i od materijala koje si sam izabrao. Teško da će Versace, Gucci ili Prada bolje pogoditi tvoje mjere. :D

black_man
10.01.2009., 00:09
:top:Dobro si rekla. Te priče oko kvalitete, neuništivosti itd. su zapravo samo opravdanje za kupovanje skupe robe. Svi volimo brandirane stvari ma koliko se neki trudili to poricati pa se onda koriste kvalitetom, obradom, materijalom etc. kao alibijem za to.
Onda si nađeš krojačicu koja će ti izraditi odjeću po tvojim mjerama i od materijala koje si sam izabrao. Teško da će Versace, Gucci ili Prada bolje pogoditi tvoje mjere. :D

E baš o tome pričam, to je najbolja stvar, izabrat dobar materijal, i sašit po mjeri. Baš kad sam išao kod krojača,ne sjećam se imena salona,negdje Črnomerec,Trešnjevka,ali rade muška odijela po mjeri, imaju u ponudi baš materijal kojeg sam tada htio, i moram priznat da šivanje+materijal+'full canvassed'(ne znam prevest) i nije bilo baš jeftino..negdje oko 6500 kn. Sako dizajnerski je bio 1250 E. Sigurno je bolje ovo po mjeri,ali recimo razlika u cijeni nije ogromna...ali za tih 1250 E znam što dobivam, dobar krojač može prepoznati vrijedi li nešto ili ne...

a glede alibija, svakako DA...kvaliteta je najbolji alibi:mig:
ali ipak se ne bih potpuno složio...pod tim alibijem sam nekad kupovao Just Cavalli i svašta drugo...kupuješ skupu robu određenog branda jer i sam sebe uvjeriš da kupuješ kvalitetu...ali ovdje se radi o tome da uključiš svoje znanje o tome koliko nešto zaista vrijedi...a to ne može biti alibi,nego čista logika(ukoliko niste primjetili nisu mi baš postovi bili namijenjeni dizajnerskim brandovima):D

mokry
10.01.2009., 00:30
ali za tih 1250 E znam što dobivam, dobar krojač može prepoznati vrijedi li nešto ili ne...

Kak? Valjda ovo koje si dao sašiti.:confused:

I ne znam kak se kreću cijene šivanja, ali ovo mi se čini zaista puuuno previše? Što si dao šivati i od kakvog materijala? Na sav materijal nije moglo otići više od 1000kn. Ili si tak velik?!:D
A ak ona tolko cijeni svoj rad...

black_man
10.01.2009., 02:34
Kak? Valjda ovo koje si dao sašiti.:confused:

I ne znam kak se kreću cijene šivanja, ali ovo mi se čini zaista puuuno previše? Što si dao šivati i od kakvog materijala? Na sav materijal nije moglo otići više od 1000kn. Ili si tak velik?!:D
A ak ona tolko cijeni svoj rad...

ma nisam dao,nego sam donio sako i rekao da želim isti takav,samo malo uži u struku,malo širi u ramenima i malo duljih rukava,pa me zanimalo koliko bi koštalo..mislim da je materijal bio jako skup po metru,ali da ga je krojač mogao nabavit,Loro Piana kašmir/svila/acetat,sad inako ima po brojevima toliko vrsta...imao je katalog svih tkanina Zegna i Loro Piana...i možeš se dogovoriti za sve, hoćeš tu podlogu strojno zalijepit ili ćeš ručno podstavljat vunu..u svakom slučaju dobiješ cijeli tečaj što čini dobar sako i koliko što košta...
ali budem uskoro sigurno nešto dao radit po mjeri,još sam uvijek skeptičan jer zadnji pokušaj je bio katastrofa,ali to je tako kad krojačica nema pojma o vrstama tkanina,kvaliteti, niti o ičemu...jako cijenim kad krojač bez da vidi marku odmah prepozna što je jebeno dobro,a što škart...meni je 'popljuvao CK kaput:(

black_man
10.01.2009., 02:44
uh svašta ste tu (zanimljivog) napisali :D
i zapravo se slažem s obadvije "struje"

Kad nekom ( a i sebi ) pokušam opravdati zašto želim izdvojiti x novaca za neku brendiranu stvar, uvijek posegnem za blekijevim argumentima o super kvaliteti, pa obrada, pa dizajn , pa to su bezvremenski komadi nepodložni modnim promjenama, trajat će godinama bla... bla.. bla

ali u stvarnosti, bar u mom slučaju, mokry je puno bliže istini.

Budući da zaista mislim da stvari služe meni ( a auto i odjeća naročito ) sve su mi one isto tako "potrošne" kao i bilo koje jeftine ili (i ) nekvalitetne.

Istina, možda se ova prva, super kvalitetna, neće rasparati, skupiti ili ofucati nakon par pranja, ali isto tako, meni nakon nekog vremena neće biti zanimljiva i već ću gledati novu ( pa makar se radilo o elementarnoj crnoj dolčeviti )

Na samu temu, moja su iskustva, što se kvalitete tiče, loša sa Armani T shirts ( Emporio ) , Fendi , ( sorry bleki ) Versace , Juicy couture ( OK tu nisam ni očekivala kvalitetu ) i Lanvin

Tu sam naišla na totalni nesrazmjer cijene i kvalitete bilo da su se ofucale, ili raspale ili već nove bile traljavo napravljene.

Najbolja sa Burberry-em ( kaputi, jakne, baloner ), Max mara i njihove stvari od lana, Brunello Cucinelli kašmir ( najmekši EVER i jedini na kojem mi se ne rade one mucice :()
Chloe traperice, Etro košulje i Tods i Geox cipele.

I da :D jedna pernata jakna koju zaista nosim već 5 godina i svaki put nakon kemijskog je kao nova.

glede Versace-a zadovoljan sam isključivo košuljama,kroj,materijal,detalji...ne gube boju,ali dugmad osim što je najčešće loše prišivena i otpada s košulje, nije ni kvalitetna pa puca i gubi boju:( ali pravim kompromis pa me se je... za dugmad...
od ostalih razvikanih brandova ja cijenim jedino Pradu..uglavnom svime sam jako zadovoljan,kožni dodaci su jebeni, sav hardware se teško oštećuje i izgleda novo godinama,dok recimo Versace kopča na remenu u godinu dana nošenja izgleda sumnjivo:ne zna:
napravit cu izlete u manje poznate brandove pa ću naić valjda na nesto dobro

mokry
10.01.2009., 09:48
ma nisam dao,nego sam donio sako i rekao da želim isti takav,samo malo uži u struku,malo širi u ramenima i malo duljih rukava,pa me zanimalo koliko bi koštalo..

I samo za sako je tolko tražila?! :eek: Užas!
Znam da postoje za kupiti materijali koji se rade za poznate firme (jedna frendica od stare se bavi šivanjem pidžama i donjeg rublja i redovito naručuje Benetton materijale tak da joj roba izgleda potpuno isto i iste kvalitete kao i Benetton roba samo bez markice i zbog toga 80% jeftinija).

black_man
10.01.2009., 15:08
I samo za sako je tolko tražila?! :eek: Užas!
Znam da postoje za kupiti materijali koji se rade za poznate firme (jedna frendica od stare se bavi šivanjem pidžama i donjeg rublja i redovito naručuje Benetton materijale tak da joj roba izgleda potpuno isto i iste kvalitete kao i Benetton roba samo bez markice i zbog toga 80% jeftinija).

Nije tražila,nego tražio.:D
Sad sam googlao, i možda je riječ o ovom salonu : http://www.nikola-tailor.hr/,ali budući da je bilo davno ne sjećam se imena,ali sjetio bih se gdje se nalazi. Za ovoga piše na site-u da postoji mogućnost RUČNE izrade,a vidim da imaju Zegna i Loro Piana materijale pa pretpostavljam da je riječ o tom salonu.
Glede materijala,ima ih cijenama i do 150E/m2..s tim da je katalog koji sam imao sadržavao mislim niti 5% ukupne ponude.Pa sad računaj koliko košta materijal+ručna izrada. Može biti jako skupo ako izabereš neki skuplji materijal i želiš da ti sve ručno radi,pogotovo da bude kako to zovu 'fully canvassed'.
Al dobro,materijale od kojih se proizvodi Benetton možeš naći u svakoj prodavaonici materijala. Pogledaj bilo koji sako u Benettonu,skoro je svaki materijal u emporio tkaninama bolji od toga..tako da šiti robu po 'Benetton tkaninama' i nije neki dobitak,to što kažeš da je 80% jeftinije od onoga što prodaju u dućanu,samo govori o tome da je ono što je u dućanu totalni crap i precijenjeno

mokry
10.01.2009., 18:23
Pa sad računaj koliko košta materijal+ručna izrada.

Valjda ti je jasno da ta "ručna izrada" ne znači da on to doslovno, iglom i koncem šije:D (osim gumbe i sl.). Čovjek vjerojatno sjedne za šivaću mašinu i "udri"... :D

Al dobro,materijale od kojih se proizvodi Benetton možeš naći u svakoj prodavaonici materijala. Pogledaj bilo koji sako u Benettonu,skoro je svaki materijal u emporio tkaninama bolji od toga..tako da šiti robu po 'Benetton tkaninama' i nije neki dobitak

Ma to sam samo naveo za primjer s kojim sam upoznat.

to što kažeš da je 80% jeftinije od onoga što prodaju u dućanu,samo govori o tome da je ono što je u dućanu totalni crap i precijenjeno

Pa da, i da 80% plaćamo ime, a ostatak proizvodnju i dr. Tako je, siguran sam i kod "velikih" brandova samo što su vjerojatno postoci ipak malo veći u korist materijala, proizvodnje itd., ali svejedno, veći dio ipak ode na potpis. To se može najbolje vidjeti kada odjeća dođe na sniženje od 70% jer ako i od toga trgovci imaju zaradu onda možeš mislit kolika je prava vrijednost sve te robe.

bbc
10.01.2009., 23:11
....

..ali svejedno, veći dio ipak ode na potpis. To se može najbolje vidjeti kada odjeća dođe na sniženje od 70% jer ako i od toga trgovci imaju zaradu onda možeš mislit kolika je prava vrijednost sve te robe.

Dosta ode na potpis, ali i do toga treba doći, a to ne može svatko. Lako se može završiti i u bankrotu.
Branding, kolega, branding. To je važna stavka u trgovini i uslugama i to košta, a kasnije se naplaćuje potrošačima.

A popusti? Uobičajna trgovačka marža je oko 100%, tako da je prodaja s 50% popusta - prodaja po nabavnoj cijeni. Ima nekih firmi s nešto većom maržom, kao npr. Replay u Hrvata, :mig: dok, recimo, Zara ima maržu od oko 65%, što je iznimno visoko obzirom na ogromnu produkciju. No nije u marži sve, već u obrtaju robe. Tako da firme s velikim obrtajem mogu zadnje ili promašene komade robe prodavati ispod nabavne cijene.

Dizajnerske firme rijetko na vansezonskoj rasprodaji idu s popustima koje spominješ. Obično se to vrti oko 30%. Ne govorim sad o robi staroj nekoliko sezona.

http://www.net-a-porter.com/Shop/Sale

Popusti koje ti spominjes rezervirani su za najjeftinije produkcije ili za dućane s ogromnim obrtajem kao npr. H&M.

mokry
11.01.2009., 10:11
Hvala na pojašnjenju. :mig:

Evo jedan svježi primjer koji mi pada na pamet. Mislim da T. Hilfiger spada pod dizajnerske firme i baš pred Božić je u svom online shopu (istina, Američkom, ali koji šalje u RH) imao takve popuste da su išli i preko 80%, a roba je bila iz nove kolekcije. Na svu robu u shopu (i onu sniženu, i novu) davao se dodatni popust od 40% prilikom chekouta. Tako da je roba bila zaista po smješnim cijenama (majice od 50kn, traperice 150kn, kape i šalovi po 60kn, zimska jakna za 350kn, kašmirske veste 300kn...). Kada bi kod nas na sniženju te cijene bile duple, one bi još uvijek bile i više nego prihvatljive.
Jasno mi je da naši moraju plaćati razne troškove, ali da baš moraju imati toliku zaradu... :rolleyes:

bbc
11.01.2009., 13:33
Razumijem. Bila je to ipak specifična i potpuno nenormalna situacija za većinu tvorničara i trgovaca. Zbog globalne krize, mnogi su se našli pred zidom, pritisnuti insolventnošću i gotovo da su dijelili robu. Tko god je htio prodati, morao je taj trend prihvatiti. Izvještaji s božićnih rasprodaja u VB i Americi, govorili su o najvećoj posjeti potrošača u povijesti, ali isto tako poslovni izvještaji su govorili o cijelom nizu firmi i trgovaca koji se nisu izvukli i završili su u bankrotu. Britanski Guardian najavio je koncem prošle godine daljni razvoj dogadjaja (http://www.guardian.co.uk/business/2008/dec/22/high-street-retailers-bankruptcies-recession) i najave se već sad pokazuju točnima. Dovoljno je samo pročitati prvu rečenicu članka. Pripremite novac, jer će se velike rasprodaje, zbog likvidacije, nastaviti.

U sektoru luksuzne robe, proizvodjači kao npr. LVMH grupacija najavili su značajan rast prodaje u ovoj 2009 godini. Nisu jedini i tu će malo teže doći do kasnijih ogromnih popusta.

marko356
11.01.2009., 15:19
black man jel znas kakva su Dolce Gabbana black i Costume National odijela, tj cije su tkanine i ko ih sije?

black_man
11.01.2009., 15:38
Valjda ti je jasno da ta "ručna izrada" ne znači da on to doslovno, iglom i koncem šije:D (osim gumbe i sl.). Čovjek vjerojatno sjedne za šivaću mašinu i "udri"... :D
Ma to sam samo naveo za primjer s kojim sam upoznat.
Pa da, i da 80% plaćamo ime, a ostatak proizvodnju i dr. Tako je, siguran sam i kod "velikih" brandova samo što su vjerojatno postoci ipak malo veći u korist materijala, proizvodnje itd., ali svejedno, veći dio ipak ode na potpis. To se može najbolje vidjeti kada odjeća dođe na sniženje od 70% jer ako i od toga trgovci imaju zaradu onda možeš mislit kolika je prava vrijednost sve te robe.

Nije točno da 80% plaćaš ime u smislu da plaćaš dizajnerski potpis. Bilo kod skupih ili jeftinih brandova plaćaš puno veću cijenu od proizvodne. Budi siguran da radnici u Italiji imaju bolje plaće od onih u Kini,veća su ulaganja u proizvodne procese,materijale,kontrolu kvalitete i proizvod je jednostavno skuplji u samom startu i onda cijena može biti dva ili tri puta veća,može i više...
Treba shvatiti da veći lopovluk može biti na majici od 300 kn ,nego na onoj od 1300kn. Ona od 1300kn može imati takvu cijenu jer je proizvedena tamo gdje je skuplja radna snaga,gdje postoji kontrola kvalitete,od skupog materijala.itd..može biti proizvodna cijena 130 kn i neka ima 10 puta veću cijenu, ali ona od 300 kn može biti proizvedena za 10 kn. Dakle, uz ulaganje od 130 kn u slučaju skupe prodam za 1300kn,a u slučaju jeftine prodam njih 13 za 13X300kn=3900 kn.
Ne mora biti uvijek tako, ali općenito nema smisla misliti da svakom kupovinom skupog plaćaš potpis jer kupovinom mnogo jeftinih stvari radiš upravo to isto i plaćaš najčešće i mnogo puta veću cijenu od proizvodne,nego što je to u slučaju luksuzne robe. No ljudima je najčešće mjerilo njihov novčanik i financijske mogućnosti,pa na nešto od 300 kn gledaju kao minimalan trošak u odnosu na nešto od 1300kn, bez obzira što netko na tih 300 kn u pozadini mnogo više zarađuje. Jedini problem je zapravo što ne postoji neko relevantno mjerilo stvarne vrijednosti u cijeloj ekonomiji..uostalom dokle god postoji nešto što zovemo 'dionicom' cijeli sustav će biti u kur...ali nećemo ići tako daleko..I kod skupih i jeftinih stvari odnosi proizvodne i konačne cijene mogu biti različiti, valjda se to zove nekom slobodnom trgovinom,pa tržište proizvode prepozna ili ne prepozna,ili se bakrotira ili zarađuje,ekonomist nisam:( ,ali osjećam da sustav ne funkcionira,sa sadašnjeg stajališta mogu samo reći da se objektivan stav ne može zauzet ako su ti mjerilo vlastite financijske mogućnosti..osobno nikad ne bih htio kupovat luksuz ako se time misli na 'skupo i iz tog razloga nedostupno drugima' ,stvari bi trebale biti skupe jer su izrazito bolje od konkurentnih, odnos proizvodne cijene i konače bi možda trebao biti isti za sve proizvode,no to onda ne bi bilo slobodno tržište...ali zašto onda ne uvesti klizne parametre i da bude slobodno tržište,ali ne preslobodno tj. da bi se ušlo u veću kategoriju(onu s većim postotkom zarade) mora se zadovoljiti određene kriterije..ali za velike promjene treba poći od pojedinaca,ali pojedincu je najveća briga ono što se odnosi na njega samoga,njegove uvjete života,financije,itd...dokle god stvari promatramo tako,i nisamo spremni na nimalo žrtve,biti će ovako kako jest..loše

previše pišem,samo želim reći da je za mnogo skupe i jeftine robe omjer konačne i proizvodne cijene vjerojatno velik...ali je pogrešno misliti da skupo uvijek znači plaćati dizajnerski potpis nečega...
cilj je valjda pronaći kvalitetu za sebe..sigurno postoji netko, negdje tko proizvodi nešto lijepo i kvalitetno,gdje je taj omjer cijena malen,iako je proizvod skup.. i onda mogu reć da mi je to super neovisno o tome mogao si ja to priuštiti ili ne...

black_man
11.01.2009., 15:55
black man jel znas kakva su Dolce Gabbana black i Costume National odijela, tj cije su tkanine i ko ih sije?

Dolce&Gabbana šije Lardini. Sad šiju i za Pradu mislim,a svi kažu da je Pradi time pala kvaliteta.Za Costume National nemam pojma tko šije,samo znam da su izrazito slim fit kroja,meni jako ok jer nosim sako 52,a hlače 48.pa mi broj 52 odijela bolje odgovara nego kod drugih brandova jer su im hlače izrazite uže.
Iz iskustva ne mogu ništa reći, DG odijela mi izgledaju super, barem ono što vidim na revijama, ali koliko su me iskusniji informirali nisu za cijenu najbolje što se može kupiti. Sad izgled u prvom planu ili kvaliteta? Jedno i drugo zajedno je najteže nać, inače preferiram kvalitetu,ali pristao bih i na 'zadovoljavajuću' kvalitetu ako je fit jeben:) zadovoljavajuće znači da ne želim valove nakon par kemijskih čišćenja

black_man
11.01.2009., 16:04
@marko356 ..baci oko na Tonello odijela, to su mi preporučili za kvalitetu,a neka mi izgledaju jako dobro,također vele da su slim fit...ima ih i na yooxu i na LVR u ponudi,baš si njihovo mislim naručiti...dobio sam i za preporuku jedan dućan s odijelima u Milanu gdje se prodaju taj i još par drugih brandova,sve navodno vrhunski,ali bolji od većine razvikanih dizajnerskih..budem postao i dućan ako treba,sad ne znam na pamet

marko356
11.01.2009., 16:12
Dolce&Gabbana šije Lardini. Sad šiju i za Pradu mislim,a svi kažu da je Pradi time pala kvaliteta.Za Costume National nemam pojma tko šije,samo znam da su izrazito slim fit kroja,meni jako ok jer nosim sako 52,a hlače 48.pa mi broj 52 odijela bolje odgovara nego kod drugih brandova jer su im hlače izrazite uže.
Iz iskustva ne mogu ništa reći, DG odijela mi izgledaju super, barem ono što vidim na revijama, ali koliko su me iskusniji informirali nisu za cijenu najbolje što se može kupiti. Sad izgled u prvom planu ili kvaliteta? Jedno i drugo zajedno je najteže nać, inače preferiram kvalitetu,ali pristao bih i na 'zadovoljavajuću' kvalitetu ako je fit jeben:) zadovoljavajuće znači da ne želim valove nakon par kemijskih čišćenja

upravo to, odijela im izgledaju prejebeno ali opet me malo kopka dat velike novce ako kvaliteta nije na zadovoljavajucem nivou, meni je kod odijela, tj sakoa jer odijelo u cijelini rijetko nosim, bitniji izgled, ali opet ne volim smece

btw imamo iste mjere:D

PatriotSLO
13.01.2009., 13:11
Meni je super recimo C. P. Company ; super stvari, jednostavne linije, elegantne, recimo malo više sportska verzija elegancije, na prvi pogled liči malo na Pradu, ali ipak jeftinije i manje poznato kao Prada...I, naravno, što je najvažnije, vrlo kvalitetno..

black_man
13.01.2009., 18:51
Meni je super recimo C. P. Company ; super stvari, jednostavne linije, elegantne, recimo malo više sportska verzija elegancije, na prvi pogled liči malo na Pradu, ali ipak jeftinije i manje poznato kao Prada...I, naravno, što je najvažnije, vrlo kvalitetno..

Neki dan sam baš htio komentirat C.P.company pa mi je baš tad server zaštekao:(
Inače sam kupio par stvari C.P.company baš zato što su mi izgledale kvalitetno i vrlo slično Pradi,a nekad više nego i duplo jeftinije. Mislim da sam jednom i pokazao oduševljenje...No, nakon godine dana nošenja mogu reći da nisu ni blizu Prada kvalitete.
Kratke hlače (sastava light weight cotton/nylon) nakon samo jednog ljeta nošenja i pranja izgledaju u lošem stanju. Prva zamjerka je bojanje,svakim uranjanjem u malo topliju vodu,voda se zatamni od puštene boje..Nakon pranja budu potpuno zgužvane i moraju se peglati,a već na nižim temperaturama peglanjem mjestimično postaju svijetlije, kao da ostaju fleke po hlačama. Jednu fleku sam htio otkloniti kod krojača tako da preseli jedan našiveni džep,no to nije bilo moguće jer su hlače bojane nakon što su napravljene, uranjanjem u boju i sušenjem,a ne da je materijal prethodno tretiran,što znači da je dio ispod džepa bio neobojan:( Prada kratke hlače niti puštaju boju, pranjem se gužvaju minimalno i lako ih peglam na nižim temperaturama. Sastav je isti,ali su bojanje i materijal puno kvalitetniji.

Inače su materijali nylon,teflon,itd koje koristi Prada sertificirani i proizvedeni od neke druge kompanije ( ne mogu se sjetiti koje ) koja proizvodi visokokvalitetne materijale za potrebe nekih drugih industrija gdje je važno postići savršenu kvalitetu,čvrstoću( planinarski konopi, ronilačka odijela, za oblaganje letjelica)..uglavnom mislim da je to bila i filozofije modne kuće,minimalizam i jednostavnost,ali vrhunski materijali..po meni je upravo to ono što može opravdat visoku cijenu..vrhunski materijal,čak da je i tolika kvaliteta nepotrebna za jedan odjevni predmet..
ne znam je li se to mijenja zadnje vrijeme,jesu li radi zarade napravili kompromis sa kvalitetom..ali nylon/teflon proizvodi..pogotovo hlače i sportske jakne, ja nisam naišao na bolju kvalitetu materijala od Prade.....Prada mi je mjerilo kvalitete za sve sportske proizvode od nylona,istina da materijal nabavljaju,ali su toliko poznata firma da će se ta kvaliteta pod imenom i uspjeti prodati..sigurno da ja skrojim jaknu od nabavljenog vrjhunskog materijala za cijenu koliko je u nju uloženo, nitko ne bi kupio..

Bolji od tebe
20.01.2009., 10:30
nisam posebno zahtjevan pri odabiru garderobe,ali jedna robna marka mi se urezala u sjećanje kao iznimno kvalitetna,RIFLE traperice,trajale su mi brat,bratu, 10-tak godina.Šteta što više ne nailazim na hlače tog proizvođača u našim trgovinama.

mokry
20.01.2009., 13:42
U King Crossu ih prodaju od kad je centar otvoren. Imaju veliku rasprodaju (30%:rolleyes::rolleyes:) jer se dućan zatvara.

kendi_3
26.01.2009., 08:46
Hvala na pojašnjenju. :mig:

Evo jedan svježi primjer koji mi pada na pamet. Mislim da T. Hilfiger spada pod dizajnerske firme i baš pred Božić je u svom online shopu (istina, Američkom, ali koji šalje u RH) imao takve popuste da su išli i preko 80%, a roba je bila iz nove kolekcije. Na svu robu u shopu (i onu sniženu, i novu) davao se dodatni popust od 40% prilikom chekouta. Tako da je roba bila zaista po smješnim cijenama (majice od 50kn, traperice 150kn, kape i šalovi po 60kn, zimska jakna za 350kn, kašmirske veste 300kn...). Kada bi kod nas na sniženju te cijene bile duple, one bi još uvijek bile i više nego prihvatljive.
Jasno mi je da naši moraju plaćati razne troškove, ali da baš moraju imati toliku zaradu... :rolleyes:

Pa moram te razočarati jer znam kako se kreću marže za taj rang odjeće. Nema tu velike marže, a velika je razlika između amerikog i europskog menadžmenta te tvrtke. Američki Tommy je toliko upropastio stvari da je sada europski menadžment preuzeo njihovo vođenje, a također moraš znati da je recesija pogodila amerikance dosta i radi tih razloga su morali spuštati cijene.

Uostalom, tko je bio bilo gdje po europi ili u americi znaju kako se naša sniženja ne mogu uspoređivati sa drugima. U 8. mjesecu sam naišla na Jimmy Choo ( ljetna kolekcija) sandale za 100 eura, e tako se vani rade sniženja jer se boje zaliha, teško se prodaju kasnije. A ne kao kod nas, neki dan u Re Artu ugledam sandale iz ljetne kolekcije i oni sada ih izvukli na sniženje a bazna cijena ista kao i u proljeće prošle godine! Gdje je tu logika! :ne zna:

mokry
26.01.2009., 10:36
A o čemu sam ja pričao?!

Mogla si onda navesti te marže. bbc je rekao da je uobičajena marža oko 100%, a njemu ipak vjerujem (iako ja mislim da je i viša:D).

kendi_3
26.01.2009., 17:09
A o čemu sam ja pričao?!

Mogla si onda navesti te marže. bbc je rekao da je uobičajena marža oko 100%, a njemu ipak vjerujem (iako ja mislim da je i viša:D).

na skuplje stvari da, dok je kod jeftinijih brandova viša naravno.

*eva*
27.01.2009., 00:02
ja volim diesel za traperice. vec godinama ih tamo kupujem i nije mi zao novaca buduci da osim traperica i ne nosim neke druge hlace..
osim toga obozavam tommy h. i max&co. imaju mi prekrasne stvari i isto jako dugo traju.
volim i esprit. moze se naci puno kvalitetnih stvari (pogotovo dzemperica). malo im je doduse dosadan dizajn.

osim toga ok su mi i stefanel i sisley.
miss sixty mi ima ludilo stvari sto se tice dizajna ali nisam nikad nista kupila...mislim, kad vidim majicu na spaline od 600-700 kn dode mi slabo (iste ne kupujem ni u diesela ni nigdje...).

u ovim malo skupljim (za moje pojmove:)) trgovinama uglavnom uzimam neke klasicnije stvari za koje znam da cu ih duze nositi (tommy kardigane, max&co balonere, jakne, torbe i slicno). osim na te stvari nije mi zao potrositi jos na cipele.

sve ostalo (topice, majicice, japankice, pomodne stiklice, male torbice za van, ljetne tunikice i sl.) kupujem u top shopa, h&m, zare, miss selfridge i ostalih...
u manga nikad ne bi recimo kupila jaknu ili cipele ali imam brat bratu 15 onih njihovih majicica na spaline (kao muska potkosulja) u svim bojama. sve kupljene za 20-50kn. ne pada mi na pamet istu takvu koju cesto nosim samo ispod necega placat trostruko i vise u sisleya ili tommya.

od ovih skupljih stvari mi je ocajan replay (osim cipela!!). uzas. sve sto sam njihovo imala (upecam se na dizajn...sto cu...) je bilo ocajne kvalitete, raspalo se/promjenilo boju/oblik/velicinu nakon samo par nosenja. tako da :flop: nikad vise. cesto mi se znalo potrefit i smece u benettona. tako da tamo sad kupujem samo na snizenjima ljetne topice, poneki sal i slicno. obozavam njihovo rublje...traje li ga traje...u drugu ruku kositmi se raspadnu odmah...tko ce ti ga znat?!?

objektivno gledano koliko para toliko muzike. je da se u tommy h. moze dogodit da kupite nesto sto ce se brzo unistiti ali to su prema mom iskustvu uglavnom iznimke. u globalu se ne moze usporedivati max&co ili tommy i h&m ili top shop. ni u kvaliteti, ni u kroju, ni u dizajnu, pa samim time ni u cijeni.

evala jesam se raspisala:rolleyes::D

HHmischko
27.01.2009., 11:47
Nisam baš previše analizirao sve postove, više sam površno pročitao, pa ću se ispričati ako ću se ponoviti.

Tema nije toliko banalna.

Što je jače (skuplje) ime neke marke, dobija se sve manji kvalitet gledano u odnosu na novčanu jedinicu. To sada ne znači da će u pravilu neka "Paul & Shark" polo majica biti lošija od Tom Tailor ili Mustang majice. Nego da će vjerovatno biti mrvicu kvalitetnija za višestruko veću cijenu, a ostatak novca je čisti brand. Pri tome mislim na opipljive kriterije kvalitete : npr. mekoća i ujedno čvrstoća materijala (često kod jeftinijih marki jedan kriterij isključuje drugi), preciznost kroja i šavova...

Tako da jednostavno možemo reći da osim imena i (upitnog) imagea se iznad određene cijene, daljnjim povećanjem cijene artikla jednostavno ne dobiva gotovo nikakvo poboljšanje u kvaliteti. E sad koliko je kome bitan koji brand...

Pri tome je najveći problem, vrlo subjektivno rečeno, kada ljudi kupe vrlo skup odjevni predmet koji je totalni kič koji im još pri tome nikako ne stoji. Rađe mi je vidjeti lijepu -no name- majicu koja je sama lijepa i lijepo stoji osobi koja ju nosi nego Ralph Lauren s konjem od pol metra na prsima...:lol: Ne kažem da nema lijepih RL majica, ali sam vidio svakakvog smeća u svim markama, pa se ispričavam ako nekog vrijeđa moj primjer...

Iz mog iskustva mogu reći:

PATIKE:
vrijedi:
NIKE
ADIDAS

ne vrijedi:
LACOSTE
PUMA
ASICS

CIPELE:

vrijedi:
CAMEL
TSUBO
CATERPILLAR

JEANS:

vrijedi:
Levi's 501
Navigare
Tom Tailor
S'Oliver
Esprit (ženske! cura mi.)
RIFLE

ne vrijedi:
Diesel

MAJICE (polo kratki i dugi i sl.)

vrijedi:
NAVIGARE
CAMEL
MUSTANG
KAPPA
Paul & Shark

ne vrijedi:
TOMMY HILFIGER
LACOSTE
RALPH LAUREN

Sve navedeno je iz vlastitog iskustva, tako da je svakako moguće da su drugi ljudi imali sasvim drugačija iskustva s istim markama.

marko356
27.01.2009., 14:25
daj samo navedi zasto nevaljaju diesel rebatinke i RL majice, pretpostavljam Polo RL

mokry
27.01.2009., 15:23
I mene zanima.

A i zanima me odgovor onih koji nisu zadovoljni nekim brandom što im se to točno dogodilo sa robom da im se brand pokazao nekvalitetan.
Ja sebe držim osobom koja ne čuva i ne pazi previše na robu (znam ljude koji si kupe jedne "poštene" tenisice i onda ih stalno glade, gledaju u njih kad hodaju da se slučajno ne zamažu...:rolleyes::rofl:), ali se meni u 20 god. života ništa nije poderalo/izblijedilo/razvuklo/skupilo... :ne zna: Ja zaista ne znam što ljudi rade s tom robom. :ne zna: Je li stvar u učestalosti nošenja, pranju, nećem trećem? :ne zna:

kendi_3
27.01.2009., 16:15
hm, baš se ne slažem za Dieselove traperice- peri deri kao što se kaže, odlične su.

HHmischko
27.01.2009., 16:44
EDIT:

DIESEL Jeans hlače: original kupljen u Austriji: nakon tri mjeseca boja isprana i ofucane kao Levi's 501 nakon godinu i pol dana, nakon mjesec su se već neki šavovi "izvukli".

Zaboravih reći BIG STAR je bio zakon. BIO jer ga više nema. Ovo što sad vidim u trgovini pod imenom BIG STAR je nikakav kvalitet u odnosu na one prije 6-7 godina; a i na internetu se nađe par različitih marki jeansa "BIG STAR", a ne nađoh nikakve službene stranice tako da :ne zna:

Polo RL: na sniženju u Austriji 35 EUR za jednobojni kratki rukav je granična vrijednost za kvalitet materijala. Viđah i mekši a čvršći materijal za cca. cijenu.
(Pre)veliki dio cijene ode na brand, a (pre)mali na kvalitet.

Čak mi LACOSTE majice izgledaju malo bolje u tom omjeru.

Ponavljam, iz mog iskustva i mišljenja...

black_man
27.01.2009., 20:23
Čudno mi je da netko ima negativan komentar na Diesel traperice,a Tom Tailor i S'Oliver su dobre,meni je razlika na prvi pogled očita..

Ne volim Lacoste polo majice,prošle godine su se neki slim fit modeli kratkih rukava prodavali u svim kombinacijama boja,za nekih 800-1100 kn,nisam mogao odoljet bojama,ali tkanje tih majica zaista nije na nivou za takvu cijenu..istina uopće ne puštaju boju,ali je tkanje takvo da nakon par pranja majica bude opuštena,pogotovo u struku i na rubu rukava,to me jako nervira..i Dsquared koštaju previše,do 1600 kn, tkanje je bolje od Lacostea,negdje kao Fred Perry koje su puno jeftinije...za cijenu preko 1000kn,definitvno Gucci polo majice, nimalo se ne opuštaju,zadržavaju čvrstoću,ne peglaju se,ne puštaju boju...teža je varijanta jedino nać neku koja nije izlogirana cijelom površinom GG,ali vrijede svakog eura,pogotovo na sniženju za 100njak eura

Što se tiče Polo RL,ta odjeća je meni jako dobre kvalitete,ja imam 4-5 godina stvari koje su mi i danas kao nove, sa tom markom imam najčešće problem glede kroja,ali to su uglavnom bile stvari preko 1000 kn.
Sve što sam jeftino kupio se raspalo, kupio sam 3 kratke majice za 300-500 kn i sve su se objesile i dobile rupice u 3 mjeseca ljeta. Dakle ako kupuješ jeftino u RL,onda ne trebaš očekivat kvalitetu samo zbog branda.
Sve što je dobro je made in Hong Kong,a ove druge što su se raspale su Indonesia,China i Thailand..ne znam je li ima kakve veze,ali cijena je generalno bitno mjerilo kvalitete.

Peek-a-Boo!
28.01.2009., 15:44
I mene zanima.

A i zanima me odgovor onih koji nisu zadovoljni nekim brandom što im se to točno dogodilo sa robom da im se brand pokazao nekvalitetan.

evo ja ću ti reći...

Jedna majica mi je pustila boju, na 40; na jednoj torbi mi je, ničim izazvana, ispala zakovica; na košulji je gumb pukao točno između one dvije rupice tako da ga ne možeš više ni ponovno staviti , a jedna haljina ima tako traljavo zašiven rub, kao da je netko na njoj vježbao rad na mašini...

Nisu to nikakve katastrofe, ali su svakako stvari koje se u tom rangu cijene ne bi smjele dešavati !

Ako već nešto platim debelo previše ( jer mislim da ćemo se svi složiti da izuzetno kvalitetnih stvari ima za puno manje novaca ), onda želim da mi to osim dizajna ima i visoku kvalitetu izrade/materijala, kao npr ovo;

http://i64.photobucket.com/albums/h196/sophysticat/aut/th_DSC05429.jpg (http://s64.photobucket.com/albums/h196/sophysticat/aut/?action=view&current=DSC05429.jpg)

tj da mi ništa ne zateže, da svaki šav bude u vaser vagi :rofl: i da ne moram razmišljat jel za mnom ispadaju gumbi, konci ili zakovice!

F.C.B.
28.01.2009., 16:15
Zanimljiva tema :)

Nosio sam dosta Lacostica i ni jedne mi se nisu brzo raspale... A derao ih i po snijegu i kisi... Ne volim cipele pa sam stalno u tenisicama :)

Od traperica su mi se ok pokazale Cottonfield iz Castela, stvarno su peri deri.. Replay i Diesel prekratko nosim da bi mogao reci kakve su... Javim dojmove :)

Najdraze kosulje su mi od Scoth&Soda.. Malo uzi modeli. Jest da kostaju oko 500 kuna al....

Polo majice.. Abercrombie&Fitch.. Ne pustaju bou, istog oblika kao i prvog dana, milijardu boja i modela, predobar materijal. Steta sto je dolar porastao :flop:
Takodjer ok mi je Fred Perry.

Sa skupljim dizajnerskim stvarima kao D&G , Armani i ostali nemam iskustva posto ovisim o dobroj volji staraca... :)

mokry
28.01.2009., 18:06
evo ja ću ti reći...

Samo pitanje; o kojem si brandu pričala?

Ili općenito?

Peek-a-Boo!
28.01.2009., 18:27
to su konkretno moja iskustva sa brendovima koje sam gore navela kao ne toliko kvalitetne koliko bi to cijena mogla sugerirati.

I još stalno zaboravim napisati, spominjao se ovdje Benetton, i ja za njihovu dječju odjeću imam samo riječi hvale ::s te majičice se doslovno svaki dan vrte u mašini i niti jedna nije ni izgubila boju, ni oblik, niti joj je pala ijedna šljokica...a opet neki imaju sasvim suprotna iskustva :ne zna:

El.Guapo
04.02.2009., 09:29
Kakvog je kvaliteta odeca spanske grupe Cortefiel, pre svega mislim na samu odecu Cortefiel i Pedro del Hiero, za Springfield, koji je takodje deo grupe, znam da i nije nesto. Kakvog su kvaliteta njihove kozne jakne, sa cenom od 150-200€, na snizenju.

Bolji od tebe
04.02.2009., 12:34
Champion tenisice

http://www.cheeretc.com/cheershoes/images/Champion_Cheerleading_Shoe_Final_-_high_rez.jpg

marko356
04.02.2009., 20:25
Kakvog je kvaliteta odeca spanske grupe Cortefiel, pre svega mislim na samu odecu Cortefiel i Pedro del Hiero, za Springfield, koji je takodje deo grupe, znam da i nije nesto. Kakvog su kvaliteta njihove kozne jakne, sa cenom od 150-200€, na snizenju.

ja sam nedavno kupio Cortefiel koznu jaknu, Made in Spain, meni je sasvim ok, bila je 80€ i dobro stoji, sad, za te novce mislim da se nekoj kvaliteti ne triba nadat, ali dok ne nabavim pravi koznjak posluzit ce
sta se ostale odjece tice ne znam jer nikad nisam ni cuo za taj brand prije:ne zna:

Laterus
10.04.2009., 14:18
snob

*eva*
11.04.2009., 18:43
I mene zanima.

replay: kupila rebe od 1300 kn, savrsen model, nakon drugog pranja (na 30-40 stupnjeva) kozna markica pustila boju po cijeloj jednoj nogavici. odnila to u butigu a one me napale da sam sigurno skuhala rebe, da nema sanse da se to dogodi...a ok...sredila sam tu mrlju, skinula koznu markicu i nasila nesto sedmo na to misto. hlace su nakon 5 pranja posvitlile za 5 nijansi.

replay: jedna majica, nosila je tocno jedan put, kad sam je skinula tkanina na grudima poderana...nisam imala jaknu iznad, nije mi za nista zapela, jednostavno rupica na tkanini...nakon toga sam je jos jednom oprala a majica na sebi ima dva neka koluta koji drze spaline s prednje strane...jedan je bio na neke sarene staklene komadice...komadici ispali...drugi je bio kao drveni...drvo se poluraspalo, oljustila se boja s njega i malo ga se odlomilo...valjda sam i to "skuhala" na 30 stupnjeva. uglavnom...obukla majicu jednom i bacila je u smece. ti ljudi bi stvarno trebali na etikete pisati: "replay, jednokratna uporaba". s druge strane vise sam puta kupovala njihove cizme i super su mi.

ali roba uzas...i jos kad odes tamo onda su bezobrazne ko pasi...u splitu dole u gradu. doslo mi je da je ispleskam. i jos stavlja te hlace pored drugog takvog modela i kaze mi da su moje puno blide i da sam ih skuhala...ma svasta...dobro je nisam udavila s tim mojim navodno skuhanim rebama.

i prijateljice su mi imale neke stvari od replaya...i vise naravno tamo nista ne kupuju jer im je svima po redu: pukao sav, isprala se boja, otpale skljokice, itd. itd.

inace dobila sam nedavno nekoliko komada od abercrombie & fitch...savrsena roba...samo su im rukavi nekako freaky dugi...svejedno...super su stvari. steta da kod nas nema.

just z
12.04.2009., 21:33
:top:ja imam jedne LTB traperice i nakon 3 god su iste kao prvog dana

:flop:S.Oliver je smeće, precjenjeno,žao mi svake kune koju sam tamo ostavila,bila majica,bilo hlača, jedino novčanik mi valja iz tog dućana

:ne zna:imam par stvari iz Marelle al ih tako rijetko nosim i pazim više nego druge komade odjeće pa ne znam realno prosudit da li cijena opravdava kvallitetu

:ne zna:vidim da svi hvalite Nike,a ja nisam baš sigurna-imam jedne tenisice-čizme 3 godine i još uvijek su super. prije cca misec i po dana sam kupila jedne najkice i mislim da neće izdržat do jeseni,vidit ćemo

i pitanje: jel tko kupovao nešto od Pepe Jeans? i kakve su se pokazale Guess torbe? baš me zanima

malaSplit87
12.04.2009., 21:48
Loše iskustvo sa rebama:Replay, neću nikad više ništa u njih kupit
Nike je moj favorit šta se tiče patika i sportske robe :top:

toponipi
07.05.2009., 22:58
Diesel rebe definitvno br.1 i kajiši isto. :top:
Šta se patika tiće Bikkembergsice su mi zakon, starke isto mogu proć.:D
Tommy Hilfiger i Energie su mi isto suuuuper. :top:
Iman dva para reba Replay i nemogu se potužit(još su čitave) ali sve ovo prije navedeno ipak isprid.
Šta se tiče sportske robe Nike, iako je i to klimavo (znan o čemu pričan jer san radia u Nike dučanu), ali ipak bolje od konkurencije.

aprillia
21.07.2009., 22:46
ja sam jako zadovoljna sa naf naf-om. crne hlaće na crtu su nakon 1godine ko nove iako ih perem jednom tjedno. materijal kvalitetan.
sa replay balerinkama sam zadovoljna. kupila sam ih prošlog proljeća (bile su srebrne i zlatne) i omiljena su mi obuća.

Kozmična
22.07.2009., 08:39
Replay traperice-šteta svake kune!!!!!
Miss sixty obuća-također!
precjenjeno,preskupo,nekvalitetno!barem iz mog iskustva!
Puma-strašno...nije Puma više što je bila.....
Benneton više ne kupujem ni u ludilu!!!

Diesel traperice-vrijede svake kune.
Strašno zadovoljna sa Tom Tailorom,Nike-om,Espritom,Naf Nafom....

nickthestripper
01.08.2009., 00:34
ČItam ovo i prisjetih se anegdotice sa Replayem i rebama koje su se rašile po šavu (inače, nisu bile uske, nego su onako lagano lebdjele oko tijela pa nema šanse da je to zbog premalenog broja se dogodilo) a taj konac je izgledao... pa gnjilo :rofl:

Inače, najkvalitetnije rebe (metodom pokušaja i pogrešaka :rofl:), a cijenom upravo smiješne, kupujem u Witboy-a, peri deri a nit boju izgubile nit ušle u se... :)

Cipele - Martensice. Nosim ih godinama, prezadovoljna.

kolja51
04.08.2009., 10:04
Jel zna mozda neko nekoga u Zagrebu ko siva polo majice po dizajnu, po mjeri, trebam jedno 30ak komada smedjih polo majica sa nekim narancastim detaljima i sa stikanjem nekih logosa. Hvala.

Croftica
06.08.2009., 01:01
benetton me počeo razočaravati :ne zna:
one klasične majice kratkih rukava kaj im piše UNITED COLORS OF BENETTON. su mi se dosta razvukle i uopće više nisu uz tijelo.

mustang traperice imam već valjda 3 god. i još su cijele osim kaj sam ih dole razderala jer su mi bile malo predugačke.
levi's isto dobar, samo po pričanjima starijih danas on ima lošu kvalitetu.
nike, nosila ih prije par godina i odustala zauvijek. odlijepile mi se za 3 mj a platila oko 400 i neš sitno.
starke rulz, iako i one nisu kvalitetne - što su bolje razderane, bolje su mi kul

mRaDjE
08.08.2009., 18:01
Canterbury of New Zealand, kvaliteta nenadjebiva

http://www.canterburynzusa.com/

artist*angie*
16.08.2009., 22:57
miss sixty-odjeca je kvalitetna, za sada nisam imala nikakvih primjedbi
-imaju predivnu obuću i iz svake kolekcije si obavezno kupim neke cipelice ili cizme-udobne jesu ali priznajem da su nekvalitetne, al ne mogu im odoljeti
diesel-kvalitetno i udobno, majice i haljine odlicne,hlace inace uvijek uzmem neke u boji, malo otkacenije tako da ne znam kakva je kvaliteta traperica
replay-obuca neudobna,od njihovih stiklica me nenormalno bole noge
ltb-hlace odlicne
mango-nemam losih iskustava

cokolada1st
17.08.2009., 16:06
Ornament i sportski đir :)

više mi se riga od kiča kojeg vidim okolo, svilenih tkanina, hrpe ukrasa i detalja i volana i takvog čega...

vrlo rijetko naletim na neke fine stvari a da nisu preskupe (šta je individualno, tipa: jeans hlače, skupo preko 550 kn, majice kratkih rukava skupo preko 150-200 kn) a kad se naleti onda je to ulov previ... još ako je na sniženju :D

PatriotSLO
10.01.2010., 12:38
Mnogo zadovoljan kvalitetom :

Hugo Boss (kupujem u glavnom Boss i Boss black linije ), Polo Ralph Lauren, Mc Gregor, RedGreen, Tommy Hilfiger, Marc o Polo, Stone Island, Levis, Paul@Shark, Ben Sherman, Fred Perry, Burberry, Prada, Gant, Tom Tailor

nezadovoljan kvalitetom:

Replay, Lacoste, Esprit, Benetton

tatjana23
10.01.2010., 12:44
Po meni Levis se "pokvario" u zadnjih par godina, imam dvoje traperice i cif im je se potrgao...
Što se tiče benetona, on u svijetu ne predstavlja baš tako kvalitetnu marku, to samo kod nas kao nekakva kvaliteta..nisam zadovoljna s njima.

Za mene su super polo majice (kvaliteta na razini) Hugo Boss..... Timberland...

melps
10.01.2010., 13:51
po meni kvalitetni

Nike: nosim njihove patike, i nije mi se dogodilo da sam zas vrijeme kiše kući došla i cijedila čarape
dorothy perkins: majice odlične, imam jednu njihovu vestu staru 2 godine
nekvalitetni

benneton: majice koje sam kod njih kupovala su mi se vrlo brzo rastegle

Nikita Durango
10.01.2010., 14:16
Uh vidim da se svi razumijete u brendove vise od mene:ne zna:
Jedino sto sam sigurna je da su marte super izbor sto se tice obuce a meni su se super pokazale i Lee Joe's koje su dosta jeftinije od marti ali su zato mekse i lakse.Ja nosim jedan par vec trecu zimu i to na posao i nije bas da ih pazim a jos su u dobrom stanju.
E sad dragi poznavaoci djte mi jedan savjet:moli:
Koji brend ima skinny crne traperice sa puno elastina ,da se ne razvuku poslije sat vremena nosenja i da se ne prave "koljena" (mrzim kad mi se to desi:mad:)
i da je cijena onako prihvatljiva pa recimo do 600 kn:ne zna:
Samo sam jednom nasla traperice sa puno,puno,puno elastina (neke no name) ali su se zato isprale u rekordnom roku:(

kerry m
10.01.2010., 17:22
Diesel traperice, ugg cizme i starke su mi najbolje odjevne investicije, vrijede svaku kunu i jako sam zadovoljna kvalitetom! :top:

ancatdubh
10.01.2010., 17:46
Od cipela koje sam kupila u Hr,a da sam skupo platila i da su mi stvarno dobre i udobne su jedino Clarks..
Imala sam nike,adidas iz kolekcije Stella McCartney,Cubanas,Pepe Jeans...skupo a kratko traju ili sam nakon kupnje pronasla neku gresku na njima..

Od robe ispada da su mi krpice iz H&M-a i Top Shopa najdugovjecnije..

Kupila sam ovo ljeto,pamucne capri hlacice i svileni kombinezon Stefanel-katastrofa,nije vrijedno novca.

Traperice Wrangler su mi dobre.

Sve u svemu,kod nas dolazi roba znj kategorije tako da se ne isplati dat neke vece novce jer apsolutno ne garantiraju kvalitetu.

soundvision
10.01.2010., 20:25
mustang traperice imam već valjda 3 god. i još su cijele

Do sada najkvalitetnije traperice što sam imao su bile od Mustanga. Nisu se ama baš ništa rastegnule, ostale su iste kao kada su kupljene. Sve ostale Gas, Replay, Levis, Boss, Hilfiger, A.J. - rastegnule se .. i to ne znam kako jer ja sam ostao isti, ništa se nisam udebljao ali one se jesu i to za par brojeva lol :rofl:

soundvision
10.01.2010., 20:35
Najviše što me svaki put razočara kvalitetom je lacoste obuća, prestrašno ali ta "koža" je toliko nekvalitetna da nakon 2 mjeseca mogu praktički u smeće! Prvo što mi se standardno uništi na njima su rubovi, krivo staneš na cesti, zagrebeš sa njima od kolnik, neki rub - gotovo, možeš se slikat. Zatim se unutra brzo izližu kod zgloba i nastane praktički rupa.. ma, kvaliteta NUUUULAAA .. i umjesto da ih prestanem kupovat ja i dalje pilim po njima, užas :kava:

Neda mi se sad "analizirat" sve brandove, ali skužio sam odavno da ime uopće ne garantira i kvalitetu. Možda nekoć jest, danas ne. Recimo što se sportske odjeće tiče, jedan Champion je jako povoljan a njegove stvari koje sam god do sada kupio su full kvalitetne i upravo zbog toga kada trebam neku trenirku or something kupujem tamo - ama baš nikada nisam imao negativnih iskustva sa njima, možda zato što im se većina robe proizvodi u Europi, barem ona što dolazi pod etiketom "Champion Europe".. :)

mokry
10.01.2010., 20:43
Meni se nikada niti jedne traperice nisu rastegnule, a imao sam razne, od jeftinijih poput Bershke, Mustanga, Esprita do skupljih od Replaya, Diesela, Hilfigera... :ne zna:

Djevojče
11.01.2010., 13:47
jedan od kvalitetnijih brandova odjeće koji ja nosim ,ili sam nosila je mustang,na broju 1, jedne traperice su prije par dana doživjele 8 godina postojanja,nisu isprane,nisu rastegnute,baš kao i prvi dan,
esprit- jakne,hlače, ništa se nikad nije potrgalo
tom tailor- košulje,suknje,hlače...svašta
meni čak i skechers-- imam tenisica i tenisica od njih i sve su čitave, jesu iznošene al nijedne se nisu potrgale kao npr reebokice,adidaske....

od nekvalitetnih a "poznatih" brandova izdvajam benetton,kao mala sam nosila i sve je bilo super,u zadnjih 10 ak godina majice se rastežu,ispiru, užas :s
a od nekvalitetnih manje poznatih izdvajam manu,gdje mi se jedino gače nisu poderale,sve ostalo se pohabalo nakon par nošenja,kineski dućan je bolji i dugotrajniji

angelina jolie
11.01.2010., 14:12
meni su kvalitetne torbe, majice i djemperi iz lacoste, obuca im je zadnjih godina katastrofa. Dieselove majice su mi prva liga, calvin klein mi se isto pokaza kvalitetnim, a bokserice mi se nisu razvukle niti su pukle, Jackson & jones mi ima isto super dobru robu, kao i levisove majice, ali rebe su im katastrofa. O'nell ima kvalitetnu robu, doslovno Peri-deri. Fred perry mi je kako kad, imam debelu kapuljacu koja je prva liga, dvi majice su katastrofa, a ova treća aj, aj može proc. Ali su me razocarali benetton, mustang, tommy hilfiger ipak malo precjenjuju svoju odjeću za 'kvalitetu' koju nude.

pašteta
23.06.2010., 18:09
Meni se nikada niti jedne traperice nisu rastegnule, a imao sam razne, od jeftinijih poput Bershke, Mustanga, Esprita do skupljih od Replaya, Diesela, Hilfigera... :ne zna:

hmmm... pričaš o trapericama pod "jeftinije" ko da i ne očekuješ nešto...

Mustang, Esprit... to j e jaaako fina cijena... i nije jeftina..... možda da s obzirom na ovu drugu grupu koju spominješ...

al probaj si kupit jeftinije traperice, al u onom smislu da ne daš više od 250 kn za njih po punoj cijeni... pa ćeš vidit šta je rastezanje...

Sve marke koje si navea pod "jeftinije" su inače jako dobre marke... koje pošteno platiš

pašteta
23.06.2010., 18:16

Galeb je zakon, još uvik njegove gačice nosim :D
Tu nabavljamo mudante za cijelu obitelj, doslovno :D

pašteta
23.06.2010., 18:30
hmmm.. neki tu spominju da im levis nije ok... nekima je zakon...

nisam baš neki primjer jer imam dvoje levis traperice (ujedno i jedine koje sam ikad navukla na sebe) i imam ih godinu dana jedne, druge pola godine.... Za sad su mi pregenijalne, jer, inače ne volim imat puno robe, nego nešto malo al da mi traje... ono, da se "stopi" sa mnom :D ne znam kako bi opisala :D... tako da te dvoje traperice nosim stalno, al stalno :D

btw... neki isto kažu da roba na sniženju nije nešto... eto, ja te traperice na sezonskom nabavila u pola cijene :D

Supika! :)
06.01.2011., 22:12
malo dižem temu... :D

koje bi brendove preporučili onima koji vole dizajn manga, topshopa i zare, a nisu zadovoljni kvalitetom? :D a opet da nisu baš high end, nema se toliko para :tuzni: pritam za žensku odjeću i obuću...

renny
07.01.2011., 22:48
Max&co i Marella stvari su meni odlicne ali istina imaju klasicniji stil od manga, topshopa i sl...
Super je i Dsquared2!

j.a.
08.01.2011., 10:38
camel :flop:
platio jaknu puno previše da bi je nakon prvog pranja mogao bacit.

s oliver, navigare, paul&shark :top:

pašteta
09.01.2011., 20:17
Max&co i Marella stvari su meni odlicne ali istina imaju klasicniji stil od manga, topshopa i sl...
Super je i Dsquared2!

i puuuno skuplje (Marella) :lol:

tonto
10.01.2011., 12:19
malo dižem temu... :D

koje bi brendove preporučili onima koji vole dizajn manga, topshopa i zare, a nisu zadovoljni kvalitetom? :D a opet da nisu baš high end, nema se toliko para :tuzni: pritam za žensku odjeću i obuću...

Playlife