PDA

View Full Version : Njega zrele kože lica

stranice : 1 [2] 3 4 5

Karmela
29.09.2006., 14:32
sto koristis s retinolom,od kada,jel to preventiva borama il...?vidljivi rezultat?

Turnuround je s salicilnom kis....ja sam mislila da glikolna osvjezava ten,a salicilna za problematicnu kozu/grijesim li?

od glikolnih krema hvaljena je avonova (http://kozmetometer.planet-lepote.com/scripts/fetch_item_image.php?itemid=2911)
pa jel ko probao.

Ovako: svaki od tih kiselina (glikolna, AHA, BHA, salicilna, retinol) djeluje tako sto kemijski eksfoliraju gornji dio koze (i laseri rade na istom principu). Teorija veli da na taj nacin poticemo proizvodnju kolagena. Neke zene mogu tolerirati bilo sto od navedenog, a neke bogme skoro nista.
Ka i sa svime drugim, upotreba retinola ili bilo kakvih kiselina je vecinom proaktivna, tj. cuvas ono sto imas. (a obicno ni ne znas sto imas dok to ne izgubis).
Ja sam radila i microdermabraziju (mehanicku eksfplijaciju) cijelog lica dvaputa. U zadnje vrijeme radim samo T zonu jer su mi obrazi postali normalni/suhi.
Ma sve je to pitanje balasiranja. Ne postoji jedan dobar proizvod za uvijek i za sve.

Samantha
29.09.2006., 14:43
sta stavljas od retinola?

valja li koji od onih kucnih kit-ova s glikolnom?

Karmela
29.09.2006., 14:48
Neki retinolski pripravak po receptu moje doktorice. Znam da je bio manje potentan nego Retin-A (http://www.skinsite.com/info_retin_a.htm), jer je ona smatrala da mi je koza preosjetljva za takvu koncentraciju.

Samantha
29.09.2006., 15:04
a koliko su jake kreme sto se nalaze u slobodnoj prodaji...tipa reti c vichy,ysteal avene....?

smijem li koristit nesto glikolno i retinolsko izmjenicno...jedno vece jedno,pa drugo il...?

crtica
29.09.2006., 15:06
A da provjeriš kod nekog dobrog dermatologa ili kozmetičarke koja zna kaj dela? :)

A prije toga, prethodni savjet o spavanju, jedenju i šetanju primjenit. :D

Karmela
29.09.2006., 15:18
a koliko su jake kreme sto se nalaze u slobodnoj prodaji...tipa reti c vichy,ysteal avene....?

smijem li koristit nesto glikolno i retinolsko izmjenicno...jedno vece jedno,pa drugo il...?

Ja sam takodjer laik, ali evo malo sam proguglala i vele da Vichy (http://www.vichy.com/gb/gamme/retic_concentre/01.htm) ima 0.07% retinola, sto mi se cini relativno potentno i dosta sigurno (retina A ili Renova su 0.1), ali ti provjeri jos jednaput za svaki slucaj. Ovaj Vichy takodjer sadrzi vit C pa je mozda ta kobinacija potentnija od samog retinola?

Sto se kombinacija tice, mozes vjerojatno raditi kombinacije koje hoces, sve dok tvoja koza to podnosi. Takodjer treba biti i objektivan pa stati na neko vrijeme ako pretjeras s eksfolijacijom (vrlo cesta pojava). :p

Karmela
29.09.2006., 15:22
zasto kalcijum?

Heh, zato sto navodno samo jedna od 5 zena konzumira dovoljno kalcijuma, a u 30ima navodno pocinjemo gubiti kostanu masu. :)

Karmela
29.09.2006., 15:30
koliko su mi rekli doktori, jedini pripravak koji pomaze kod bora je retinol A.

karmela, na koju eucerin kremu misliš? i, imaš li neku određenu masku s vitaminom C?
probala sam turnaround, ali mi se ne čini da je ok za suhu kožu.

E oprosti tek sada vidjeh tvoje pitanje. Ova najobicnija (http://www.eucerinus.com/products/hb_original.html) Eucerinova, a maska je Jason (http://www.jason-natural.com/products/vitamin_c_care.php) Vit C 1 min facial.

Shtefitza
30.09.2006., 19:56
godina 32
stanje koze mjesovito dehidrirana

U zadnjih mjesec dana,a mozda je to i od ranije al nisam primjetila,koza mi je izgubila onaj zdrav izgled,izgledam umorno i pored naspavanosti,boja lica mi tmurna,bezivotna...bore smijalice sve izrazenije,koza oko brade opustenija...

Jesen... nakon ljeta, tvoja (zapravo jos uvijek) mlada koza pocinje pokazivat prve znakove starenja. Poslije ljeta (nakon sto si bila izlozena suncu puno vise nego obicno, a sada odjednom hladnoci (i mozda suhom klimatiziranom zraku) koza izgleda starije. (ovo je ) Dobro doba godine za koristenje malo vlaznijih i hranjivijih krema. Obicno si kupim (u ovo doba godine) clinique-ov repairwear.

(Da opet ne spominjem vaznost svakodnevnog koristenja zastite od sunca, dovoljnog spavanja, pijenja vode, prestati pusiti...)

Dasha
30.09.2006., 20:01
godina 32
stanje koze mjesovito dehidrirana

U zadnjih mjesec dana,a mozda je to i od ranije al nisam primjetila,koza mi je izgubila onaj zdrav izgled,izgledam umorno i pored naspavanosti,boja lica mi tmurna,bezivotna...bore smijalice sve izrazenije,koza oko brade opustenija...

Kako da osvjezim lice,vratim mu normalniju boju...

I ja si ima par dana postavljam takvo pitanje ..pocela sam malo vise "setati" po parfumerijama i trazim si neku hidratantnu i hranjivu kremu koja ce kozi vratiti sijaj ..medjutim mislim da je mozda ..kao prvi korak najbolje posjetiti kozmeticarku ,koja ce svojim dubinskim ciscenjem,masazama i hranjivim maskama podignuti malo tonus kozi ,a onda ce i nesto "pametno" sugerirati-nadam se :)

znatiželja
01.10.2006., 19:00
E oprosti tek sada vidjeh tvoje pitanje. Ova najobicnija (http://www.eucerinus.com/products/hb_original.html) Eucerinova, a maska je Jason (http://www.jason-natural.com/products/vitamin_c_care.php) Vit C 1 min facial.

hvala ti.
nedavno sam se i ja žalila na forumu na ugaslost kože, a onda je, ničim izazvana, opet ok. hvala joj na čudljivosti.

anya
04.10.2006., 12:25
Da li je netko probao onu liniju od avona koja sadrži kreme kao zamjena za laser, kolagen i blaznice sa glikolnom kiselinom? Uzela bih nešto od toga jer se dobije za poklon mikrodermoabrazija u kremi. To sam već koristila kao piling i nije mi bilo loše.

anya
04.10.2006., 12:26
Da li je netko probao onu liniju od avona koja sadrži kreme kao zamjena za laser, kolagen i blaznice sa glikolnom kiselinom? Uzela bih nešto od toga jer se dobije za poklon mikrodermoabrazija u kremi. To sam već koristila kao piling i nije mi bilo loše.

bucek
05.10.2006., 08:34
Zanima me dali je netko koristio kreme od Schellera ili L erbolario?????
Treba mi neka kremica za noć da nije preagresivna ali da ipak malo pomaže kod prvih borica!!!

macka
09.10.2006., 11:57
:horor:

... i tu ne mislim odmah na ove oko ociju, mada me zanima sta koristiti i za njih...

naime, pojavise se vodoravne crte na celu koje ne nestaju ni kad prestanem s grimasama :zubo:

a s obzirom da mi je ipak tek 26, malo me strah koristiti kreme koje se reklamiraju za zene od 40 godina navise... je li to ispravno razmisljanje ili je svejedno? koje vi kremice koristite? sto preporucujete?

Patagonija
09.10.2006., 12:12
Ja isto imam 26 i crte na čelu :D

Pa imaš one kreme za prve znakove starenja... Ali sve ti je to mambo đambo, najpametnije je imati dobar sunce blokator, ne pušit i ne mrštit se, zdravo živit i slične uglavnom neizvedive stvari :zubo:

hana
09.10.2006., 20:33
ja imam boru na celu valjda od puberteta hmm...

Noemi
09.10.2006., 20:39
Ima li netko adresu botox centra:moli::zubo:

mouse
10.10.2006., 09:41
I moje je čelo takvo...kad početi sa anti age kremama?

crtica
10.10.2006., 09:43
Nakon 25-e koža počinje gubiti elastičnost (kolagen), pa je dobro početi s hranjivijim kremama. Danas na tržištu imate svu silu za izabrat. I ne mora biti najskuplja, važno je redovito koristiti, osobito ako je koža suha jer doista nakon 30-e (a prije), bore su primjetne.

gven_s
10.10.2006., 10:16
Zanima me može li se osim kremama na odgađanje bora utjecati jačanjem muskulature na licu.
Znam da postoje za to aparati u kozmetičkim salonima,ali nitko koga poznajem nije to isprobao,pa me zanima ima li tko iskustva s tim?
Naine svoju prvu boicu na čelu uočila sam ove godine poslije trideset i
trećeg rođendana i tri dana sam bila u bedu zbog toga.

Modesti
10.10.2006., 12:24
gven
ja imam 35 i jako sam zadovoljna svojim tenom. Ono što smatram da meni pomaže u očuvanju tonusa kože je masaža lica. Tako da si priuštim barem jednom tjedno.Radi se o običnoj klasičnoj masaži lica .Isto tako kada navečer stavljam ulje prije kreme obavezno izmasiram lice i vrat .I napravim par vježbica protiv podbradka. I naravno sklanjanje od sunca, koje uzrokuje većinu bora. Znam da se mnoge žene neće složiti sa mnom, ali smatram da solarij izaziva starenje kože i na prvi pogled vidim kod žena starijih od 30 sunčaju li se u solariju.
Od nedavno koristim Galenic kreme i za sada sam izuzetno zadovoljna.

znatiželja
10.10.2006., 12:41
Od nedavno koristim Galenic kreme i za sada sam izuzetno zadovoljna.

baš sam gledala galenic protiv bora oko očiju. koristiš za to možda?

Modesti
10.10.2006., 13:03
znatiželjna
da koristim i njihovu kremu Ophycee protiv bora oko očiju.

Maria del Mar
11.10.2006., 09:09
Najbolje za prve bore su AHA kiseline.....one jedine znanstveno dokazano djeluju na smanjenje bora....ali trebaju biti iz voća poput bijelog grožđa, jabuka, agruma a ne sintetički proizvedene.....ja sam nedavno otkrila Juice Beauty the Organic Solution....ja imam suhu kožu s malom T zonom....pa prve borice oko očiju i tako to.......sve što sam od njihove linije probala je mrak.....hranjiva maska zelena jabuka tako lijepo potiče cirkulaciju kože da nakon što ju skinem kratko sam crvena a onda mi ten zablista.....a svve znamo da cirkulacija potiče obnovu stanica, serumi, kreme sve je super potpuno prirodno i najvažnije djeluje.......sve moje frendice sam pretvorila u fanove!:top:

dendarii
11.10.2006., 11:10
Lela, ajd mi pliz reci gdje kupuješ sirovine i da li radiš i tonik sama. ja bi si neki tonik iskemijala..

ak imaš neki dobar receptić..

thnx

znatiželja
11.10.2006., 13:36
Ako meni kazes tocno koji tip koze imas ja ti mogu saznati koji proizvod ti najbolje odgovara, barem mozes traziti tester i sama probati.
baš ti hvala. sad sam tek vidjela tvoj post.
dakle, koža mi je suha, zapravo više dehidrirana. toliko upija, da mi nekada uopće nema neke promjene kada umasiram uljni eliksir. kada stavim kremu (koristim sada biotherm oleo source i čini mi se ok), koža mi je dobra, ali čim ju skinem, kao da nikada na njoj nije bilo ništa hranjivo. imam osjećaj da mi je učinak svega što stavljam samo površinski. nekada mi se dogodi nešto slično kao da se površinski sloj kože ljušti (recimo, na čeljusti). na primjer, nanosim kremu, a dižu mi se nekakve kao majušne grudice s kože. zbog toga što mi se koža zna ljuštiti već godinama nisam puder stavila na cijelo lice.
osim toga, izgleda da mi je u zadnje vrijeme postala i osjetljiva. bilo koji piling da stavim, zacrveni se, ali brzo prođe. imam i seboreju, koja mi se očituje samo zimi oko nosa. na tom dijelu mi bude crvenkasta koža i blago se guli.
sve skupa zvuči katastrofa, ali koža mi na izgled nije loša. najviše me izluđuje to ljuštenje, ne znam je li to od toga što je stalno žedna ili što li. bila sam više puta kod dermatologa, ali ništa pametno nisam čula. pretpostavljam da to dobra njega može srediti samo treba pogoditi sredstva. ako imaš prijedlog, bila bih ti zahvalna.
joj, što sam odužila!

Lela
11.10.2006., 19:33
Lela, ajd mi pliz reci gdje kupuješ sirovine i da li radiš i tonik sama. ja bi si neki tonik iskemijala..

ak imaš neki dobar receptić..

thnx

Eterična i bazna ulja te cvjetne vodice su od primavera life iz trgovine bio&bio, med kupujem u dm-u od firme apimel, nerafinirani kakao maslac nabavljam u ljekarnama i to je uglavnom to.
Evo recepata za tonik, nadam se da će ti odgovarati.
1 recept:
10 kapi eter. ulja paprene metvice
10 kapi eter. ulja lavande
2 šalice mineralne vode
Sastojke uliti u bočicu i prije svake upotrebe promućkati.

2 recept:
1 žlica naribane kore naranče
1/2 šalice mlijeka u prahu
Sastojke staviti u staklenku i dobro promiješati (čuvati u hladnjaku). Neposredno prije upotrebe uzeti dovoljnu količinu i pomiješati sa ružinom vodicom da bi se dobila gusta smjesa. Nanijeti na lice i vrat i umasirati. nakon 2 minute isprati hladnom vodom.

3 recept:
100 ml cvjetne vodice narančinog cvijeta ili ruže
ukupno 2 kapi eteričnog ulja (npr. lavande, palmarose, geranija ili kamilice)

dendarii
12.10.2006., 11:18
tenks.

kupila sam baš jučer ružinu vodicu i mislila dodati kap-dvije nekog eteričnog ulja-baš imam doma domaće od lavande.

se može recimo i u čaj od kamilice dodati neko eterično pa šprickati? il u mineralnu? bi i to bilo ok?

danas mučkam!!:D

e, a gdi si ti naučila o tom mučkanju i rađenju krmica i kozmetike? baš mi je to super.
viđala sam takve prirodne recepte u onom časopisu ljekovito bilje.

znatiželja
12.10.2006., 13:53
Juice Beauty the Organic Solution

ima u Hrvatskoj za kupiti? Nikad čula.

znatiželja
12.10.2006., 14:18
je li dovoljno vlažna? meni je koža suha.

Modesti
12.10.2006., 15:04
meni je.Za suhu kožu dobro je njihovo argane ulje, ali ipak bi ti preporučila da prvo probaš testere. Jer ono što je dobro meni nem ora biti ddobro tebi. A jesi li probala avene dermokozmetiku? Oni imaju program za suhu kožu , ajeftiniji su od galenica.

Modesti
12.10.2006., 15:07
avene ima dobru kremu protiv bora istheal (nisam sigurna za naziv) sa reti-c tj s vitaminom c i retinolom. Meni je dobra i njihova eluage noćna krema.

znatiželja
12.10.2006., 15:08
meni je.Za suhu kožu dobro je njihovo argane ulje, ali ipak bi ti preporučila da prvo probaš testere. Jer ono što je dobro meni nem ora biti ddobro tebi. A jesi li probala avene dermokozmetiku? Oni imaju program za suhu kožu , ajeftiniji su od galenica.

ma nisam nekako oduševljena avenom. kreme mi nisu dovoljno vlažne/masne za kožu, a okoloočna njihova je (bila) protiv oticanja područja ispod očiju, a ja s tim nemam problema. koristim njihovu vodu jedino.

Samantha
12.10.2006., 15:09
ystheal sam uzela tester jucer...koristi li se svako vece il postepeno dok se koza navikne?

zar eluage nije za kozu poslije 40?tako su mi rekli u ljekarni.

Modesti
12.10.2006., 19:37
Ystheal se preporuča koristiti svaku drugu večer dok se kao koža ne navikne. Ja sam je odmah koristila svaku večer i nisam imala nikakve iritacije.No moja koža odlično podnosi retinol, aha kiseline, a npr od krema tipa nivea ili loreal dobijem osip.
Tete u apoteci svašta pričaju, ali na kremi piše ovako(imaš kremu i gel, gel je jači), za kožu poslje četrdesete i za kožu na kojoj su se pojavile prve bore.Malo oprečna informacija ako znamo da se prve bore pojavljuju nakon tridesete, a ne nakon četrdesete.Meni ju je bila preporučila dermatologica. Bila sam zadovoljna njome, ali sada koristim kremu od galenica.

Noemi
12.10.2006., 20:37
I moje je čelo takvo...kad početi sa anti age kremama?

:nono: kakva krema:zubo: mislis botox:D

Maria del Mar
12.10.2006., 21:01
da imaju online shop.....BB natura vera

Maria del Mar
12.10.2006., 21:04
:top: Najbolje za prve bore su AHA kiseline.....one jedine znanstveno dokazano djeluju na smanjenje bora....ali trebaju biti iz voća poput bijelog grožđa, jabuka, agruma a ne sintetički proizvedene.....ja sam nedavno otkrila Juice Beauty the Organic Solution....ja imam suhu kožu s malom T zonom....pa prve borice oko očiju i tako to.......sve što sam od njihove linije probala je mrak.....hranjiva maska zelena jabuka tako lijepo potiče cirkulaciju kože da nakon što ju skinem kratko sam crvena a onda mi ten zablista.....a sve znamo da cirkulacija potiče obnovu stanica, serumi, kreme sve je super potpuno prirodno i najvažnije djeluje.......sve moje frendice sam pretvorila u fanove!:top:

carrie
13.10.2006., 09:37
isuse ja kad sam se nedavno nasmijala u spigl, pa skuzila kolko imam bora oko ociju nisam mogla vjerovat... ono, ko zrake sunca oko ociju.... elentualno hocu neku kremu, ali botox... ni u ludilu...

LadyInRed
13.10.2006., 09:51
Mislim da se već postojeće bore ne mogu kremom "izbrisati". Mogu se eventualno ublažiti tako da uz pravi izbor kreme koža izgleda nahranjeno.

Ali se kremom mogu "odgoditi" nove bore i kada dođu, neće izgledati tako duboke i oštre. Naravno, ovo ne vrijedi za tzv.karakterne bore.

Ja vjerujem u vit.E i sve kreme ili ulja koja ga sadrže pa si prema tome i biram kremice.

Lela
13.10.2006., 09:58
tenks.

kupila sam baš jučer ružinu vodicu i mislila dodati kap-dvije nekog eteričnog ulja-baš imam doma domaće od lavande.

se može recimo i u čaj od kamilice dodati neko eterično pa šprickati? il u mineralnu? bi i to bilo ok?

danas mučkam!!:D

e, a gdi si ti naučila o tom mučkanju i rađenju krmica i kozmetike? baš mi je to super.
viđala sam takve prirodne recepte u onom časopisu ljekovito bilje.

Zaboravila sam napomenuti da i čajeve možeš koristiti kao tonik. Možeš upotrijebiti čaj kamilice, nevena, šipka ili bazge i dodati par kapi eteričnog ulja. Odlično očiste i osvježe kožu. Iste te čajeve možeš koristiti i kao prirodni šampon za kosu. Recepti se mogu naći na internetu ali ja sam na temelju tih recepata smislila svoje recepte jer neki originalni recepti znaju ispasti totalna katastrofa pa ih koristim samo kao vodič. Doista uživam u spravljanju svojih kremica i ostalih preparata i barem znam da su prirodni a ne puni svakakvih dodataka. Ako te još nešto zanima samo pitaj!

carrie
13.10.2006., 10:34
ovo je zakon, probat cu i ja!

carrie
13.10.2006., 10:38
ej a kak to rastopim u vodenoj kupelji? kaj je to kad stavim piksu voska u vrucu vodu pa mi se rastopi ? ili...

Lela
13.10.2006., 11:41
ej a kak to rastopim u vodenoj kupelji? kaj je to kad stavim piksu voska u vrucu vodu pa mi se rastopi ? ili...

Vosak staviš u posudu (najbolje bi bilo keramičku), zatim tu posudu sa voskom staviš u veću posudu ispunjenu vodom i tako sve griješ na štednjaku na vrlo laganoj vatri dok god se vosak potpuno ne rastopi.

Shtefitza
15.10.2006., 09:04
Dakle, treba mi preporuka za kremicu za koju možete reći da ste fakat vidjele neke rezultate. stvaraju mi se dvije ruužne bore na čelu i moram ih unuštit sad u nastajanju :) hajde pliz recite kaj preporučate

Suncane naocale da se ne mrstis kad si na suncu.
Zastitu od sunca, da ti UV zrake ne uniste kolagen (s kojim gubis i elasticnost koze)
Neku od metoda opustanja, da se manje mrstis.

:) :cool:

Zlatokosa
15.10.2006., 10:11
Suncane naocale da se ne mrstis kad si na suncu.
Zastitu od sunca, da ti UV zrake ne uniste kolagen (s kojim gubis i elasticnost koze)
Neku od metoda opustanja, da se manje mrstis.

:) :cool:
:top:
i puno vode

club delicious
15.10.2006., 18:03
Koža mi je izrazito suha, i sklona boranju. Iako nemam ni 25 već imam bore na čelu koje su jako vidljive i oko očiju, naravno. Kozmetičarka mi je savjetovala da se klonim sunca koliko je to moguće. Ovo ljeto sam bila minimalno na suncu i stalno sam imala sunčane naočale, a suncu se nisam izlagala prije 17h. Mogu vam reći da mi koža već dugo nije imala ovako zdrav izgled (gledajući sada kad je ljeto gotovo), nemam skoro ništa bora oko očiju koje sam prije imala (ne znam da li će se vratit), i naravno, imam puno manje mrlja po licu. Uz to napominjem da koristim Avene liniju zadnjih godinu dana za suhu kožu. ja zadovoljna.

Noemi
15.10.2006., 18:54
Bila ja kod dermatologa u petak. Ispljuvala zena kapi E vitamina i njihovo nanosenje na kozu. NA c vitamin se samo nasmijala. Kaze da treba hidratantna emulzija kod osjetljive koze, jer da su i kreme previse. PA sta bog da:zubo:

lara21
15.10.2006., 19:31
joj ja isto imam na čelu par crta (valjda sam se previše mrštila u životu :)) i jako me živciraju pa razmišljam o nekim kremicama.
što kažete na onu iz l´oreala, punjač bora (tako nekako) ima u dm-u oko 80-90kn? kakve vi koristite (ako koristite)

LadyInRed
16.10.2006., 08:59
Bila ja kod dermatologa u petak. Ispljuvala zena kapi E vitamina i njihovo nanosenje na kozu. NA c vitamin se samo nasmijala. Kaze da treba hidratantna emulzija kod osjetljive koze, jer da su i kreme previse. PA sta bog da:zubo:

Meni su dermatolozi uništili lice sa svojim savjetima i kremama kada sam bila u periodu problematičnog tena;) Inače, svaki doktor, kozmetičar i sl. ima svoje mišljenje o svakom preparatu i nevjerovatno je kako se međusobno razlikuju. Ja se držim zdravog razuma i onog na što moja koža dobro reagira:)

Što se tiče hidratantnih emulzija, tu bi se složila. Odavno ne koristim klasične hidratantne kreme nego one više "gelaste" strukture, jer imam osjećaj da mi bolje hidratiziraju kožu. Npr. Vichy Termal S1 ili L'orealova Happyderm su mi izvrsne!

anya
16.10.2006., 10:05
joj ja isto imam na čelu par crta (valjda sam se previše mrštila u životu :)) i jako me živciraju pa razmišljam o nekim kremicama.
što kažete na onu iz l´oreala, punjač bora (tako nekako) ima u dm-u oko 80-90kn? kakve vi koristite (ako koristite)

Imam ja to od loreala ali mi ne valja ništa. Možda sam premlada za to ali za moje vodoravne bore na čelu nije pomoglo ništa.

Kao što je netko spomenuo mislim da je bit dobra masaža, kloniti se sunca i dobro nahraniti kožu. Oko očiju mi koža zna biti jako suha i još nisam pronašla kremicu koja bi mi ju dovoljno nahranila pa koristim uz to ulje vit. E koje nahrani kožu ali borice ne rješava. Kad ga ne stavim koža mi je jednako suha kao i prije.

LadyInRed
16.10.2006., 10:58
koristim uz to ulje vit. E koje nahrani kožu ali borice ne rješava. Kad ga ne stavim koža mi je jednako suha kao i prije.

Kako sam već napisala, mislim da osim operacije i Botoxa, ništa ne može izbrisati već nastale bore:( Eventualno ublažiti i odgoditi nove....

A bore imaju veze i sa genetikom, i načinom života i prehrane, i stresom i koječim....Nema čudotvorne kreme cure moje:)

dendarii
16.10.2006., 12:39
:top: Najbolje za prve bore su AHA kiseline.....one jedine znanstveno dokazano djeluju na smanjenje bora....ali trebaju biti iz voća poput bijelog grožđa, jabuka, agruma a ne sintetički proizvedene.....ja sam nedavno otkrila Juice Beauty the Organic Solution....ja imam suhu kožu s malom T zonom....pa prve borice oko očiju i tako to.......sve što sam od njihove linije probala je mrak.....hranjiva maska zelena jabuka tako lijepo potiče cirkulaciju kože da nakon što ju skinem kratko sam crvena a onda mi ten zablista.....a sve znamo da cirkulacija potiče obnovu stanica, serumi, kreme sve je super potpuno prirodno i najvažnije djeluje.......sve moje frendice sam pretvorila u fanove!:top:

a gdi se to kupi draga? a kakve su cijene?

pliz du tel...

Karmela
16.10.2006., 16:17

Pa ti sad opet otidji kod nje!:zubo:

Karmela
16.10.2006., 16:19
Kako sam već napisala, mislim da osim operacije i Botoxa, ništa ne može izbrisati već nastale bore:( Eventualno ublažiti i odgoditi nove....

Znas sto mene cudi? Mene cudi sto svako malo to moramo ponavljati, jer izgleda na ovom svijetu ima hrpa zena koje misle da cudesna krema postoji. ;)

macka
16.10.2006., 17:23

Znas sto mene cudi? Mene cudi sto svako malo to moramo ponavljati, jer izgleda na ovom svijetu ima hrpa zena koje misle da cudesna krema postoji. ;)
pa ni ne ocekujem da ce nestati, odavno ne vjerujem u bajke :zubo:

ali s obzirom da ove moje jos nisu pretjerano izrazene, zelim ih ublaziti i malo usporiti nastavak njenih produbljivanja... jer kao sto rekoh, te su prve i ocito su mi znak da bih trebala pripaziti malo kakve kreme koristim... dosad sam bila u potrazi za nekom kremicom koja ce smiriti moju cudnu kozu (mjesovita, ali s ful osjetljivim povrsinskim slojem sklonim dehidraciji, ali i pretjeranom mascenju u T-zoni :eek: ), ali vidim da je vrijeme da krenem dalje :)

emergence
16.10.2006., 17:27
evo ja imam par bora na čelu ali mi ne pada na pamet da se prestanem mrštiti ...mislim jos bi se i trebala prestati smijati...jebote lude zenske

SUNCE je najvece zlo za bore...pogledajte zene koje zive na moru..velika vecina je stravicno naborana i ima uzasnu kozu.

Noemi
16.10.2006., 22:03
Pa ti sad opet otidji kod nje!:zubo:

NArucila me za mjesec dana. Ako se ne smezuram kao graskic mozda i odem:rofl:

Vratila sam se na stari rezim i kreme od Missing linka. Differin cu ipal isprobati. Ali hidratantna emulzija sama po sebi je za moju suhu kozu prelagana. Zatezalo me lice:(

Doduse, mozda je to taj antibora rezim:zubo:

Lady...i ja imam slicnih iskustava.:( Posljedica je histerican ten, prosirene pore i suha koza.:tuzni:

MOzda smo pohodile iste dermatologe.:misli: A mozad je maybelline :D

Maria del Mar
17.10.2006., 07:53
:) evo kako...imas online shop na tcomu BB natura vera pa si malo pogledaj......ja sam jako jako zadovoljna.......malo je skupo ali sam radila mali research pa sam saznala da koriste preko 90% certificirano organskih sokova raznog voća i drugih prirodnih sastojaka što će reći da su sastojci koji su rasli po posebnim pravilima jedanko kao i certificirano organska hrana....dosta mi je placanja skupih krema koje su napunjene umjetnim punilima i ko zna kakvim kemikalijama parabenima i sl fuj fuj :mad: ......neke moje prijateljice također koriste i luv IT!:top:

LadyInRed
17.10.2006., 10:19

Draga moja, isto ti je sa kremom protiv celulita:D:D Možeš traktate napisati i opet će u prosjeku 1 tjedno osvanuti topic s pitanjem "Koja je najbolja krema protiv celulita?" :zvrko: :D

LadyInRed
17.10.2006., 10:21
Lady...i ja imam slicnih iskustava.:( Posljedica je histerican ten, prosirene pore i suha koza.:tuzni:

MOzda smo pohodile iste dermatologe.:misli: A mozad je maybelline :D

A možda je to MAybelineeeeeeeeee:D:D

Moj ten je zadnjih 2 godine super super:) Tako da nemam potrebu za dermatolozima više, na sreću:rolleyes: Mislim da je preseljenje sve riješilo kod mene:mig::kiss:

mouse
17.10.2006., 11:04
Bore donosi vrijeme, ne možemo uvijek imati kožu kao 20-godišnjakinje! Meni se one starije žene ispeglanog, uglačanog lica ne čine ni zdravo ni normalno! Pustite vrijeme da čini svoje, pomozite koži i tijelu da ostane zdravo, a normalno je da se mijenja...i to je istinska, životna ljepota svakog doba!

sweething_B
17.10.2006., 13:23
..maria, hoćeš reći da je ta krema koju si probala protiv bora usitinu dobra i da vidiš rezultate?!... ili si samo zadovoljna kako je tvoja koža prima (mislm na teksturu....vlažnost)...

...na prvi pogled (online shop) proizvodi mi se čine uistinu kvalitetni i posebni...

Maria del Mar
17.10.2006., 13:35
:top: pa uistinu jesu kvalitetni i posebni.....baš kao što si rekla.......što se bora tiče nemam ih toliko puno da bih znala reći toliku razliku - nešto malo oko očiju i to onih "smiješnih" ali moram reći da moja koža blista i uživa u ovoj certificirano organskoj njegi! kod korištenja seruma zelena jabuka ima osjećaj zatezanja i napetosti.....nesto se dogadja......luv it a također i nekoliko mojih prijateljica luv it tu!:top:

Karmela
17.10.2006., 18:25
:horor:

... i tu ne mislim odmah na ove oko ociju, mada me zanima sta koristiti i za njih...

naime, pojavise se vodoravne crte na celu koje ne nestaju ni kad prestanem s grimasama :zubo:

a s obzirom da mi je ipak tek 26, malo me strah koristiti kreme koje se reklamiraju za zene od 40 godina navise...

Nije ti rano poceti s 26 ako vec imas bore. Ne bi ti bilo rano poceti ni sa 17 ako ti se stvaraju bore jer nije svacija genetika ista.

Svi mi ovdje eksperimentiramo s koktelom proizvoda koji su nekad zadovoljavajuci, nekad nedovoljni. Pogledaj neke serume s retinolom ili AHA kiselinama.
Takodjer ako bas hoces konkretna prijedlog pogledaj Clarinsov anti aging losion za dan i serum za noc.

naranđica
18.10.2006., 11:08
što se tiče hidrantnih emulzija ja sam kupila od garniera (koji sam godinama izbjegavala, ne znam zašto) essentials i baš sam zadovoljna. puno je bolja od lorealovog happyderma

Noemi
18.10.2006., 19:54
A možda je to MAybelineeeeeeeeee:D:D

Moj ten je zadnjih 2 godine super super:) Tako da nemam potrebu za dermatolozima više, na sreću:rolleyes: Mislim da je preseljenje sve riješilo kod mene:mig::kiss:

Preseljenje i jos svasta nesto vjerojatno:cerek::mig:

A s kojom kremicom si to dobila u kompletu:zubo:?

LadyInRed
19.10.2006., 13:25
Preseljenje i jos svasta nesto vjerojatno:cerek::mig:

A s kojom kremicom si to dobila u kompletu:zubo:?

Vjerovala ili ne, kupujem najjeftinije kremice i sve rade:cerek: :cerek: :cerek:
Dobro ima nešto i u tvrdoj zagrebačkoj vodi koje je posušila sve nepozvane goste, ali i dehidrirala kožu:( Ali ima nešto i u šarmu Zagrepčana:zubo: :cerek:

p.s. ma jes' ti mislila na onu kremu??:zubo:

Nanusha
28.10.2006., 20:29
ha?
tenx unaprijed:)

Martinka
28.10.2006., 21:18
protiv starenja, protiv bora, ja mislim da je to sve isto, iako nisam stručnjak jer sam još premlada za sl. proizvode

Shtefitza
29.10.2006., 06:37
U proizvode za pomladjivanje stavljaju nekoliko tipova sastojaka:

1) oni koji rade njezni peeling gornjeg sloja koze, time omogucavaju da se koza regenerira i otkrije donji, "svjeziji" sloj, na kojemu su bore plice.

2) oni koji udju u gornji sloj koze, za sobom povuku vodu i ucine da koza "nabubri", pa izgleda svjezije, mladje i manje naborano, manje suho.

3) oni koji se po povrsini koze napnu, pa povuku dno bora prema van, da se bore izravnaju.

4) oni koji su puni oksidansa i faktora zastite od sunca pa usporavaju daljnje starenje i time daju kozi sansu da se sama oporavi izgleda mladje nego ona koza koja je svakodnevno nezasticena i izlozena cimbenicima koji je stare (stres, dehidracija, pusenje, UV zrake, smog, necistoce...)

Špranja
29.10.2006., 23:23
Ajd da se i ja "ukrcam" s jednim pitanjem koje je slično: koja je razlika između anti-age proizvoda i onih za zrelu kožu? Što se smatra zrelom kožom (kada koža postaje zrela?)?

Shtefitza
30.10.2006., 06:52
Ajd da se i ja "ukrcam" s jednim pitanjem koje je slično: koja je razlika između anti-age proizvoda i onih za zrelu kožu? Što se smatra zrelom kožom (kada koža postaje zrela?)?

Natpisi: "anti age", "anti rides" (= anti wrinkles) i "za zrelu kozu" su kosare u koje se bace proizvodi koji na jedan od gore spomenutih nacina pokusavaju rijesiti problem starenja koze. Uz naznaku te opcenite "kosare" ipak moras procitat sto pise na kutiji, na koji nacin rjesavaju taj (nerjesivi) problem.

Ok, ok, problem je nerjesiv, ali postoje sitni koraci kojima starenje mozemo usporiti ili pomalo neutralizirati. Samo sitni koraci. :zubo:

Kozmeticari i dermatolozi imaju ucinkovitije nacine. A plasticari - carobne. :hekla:

anya
30.10.2006., 08:05
Jel netko probao Chanel Micro solutions, navodno brzo i efikasno rješava bore sa čela a košta oko 1400 kn? Ne namjeravam to kupit, ali čisto me zanima.

Također puno hvale Givenchy NO surgestics serum, Estee Lauder Perfectionist cp+ (ljubičasta bočica) . Ima toga još, ali sve je skuplje od 1500 kn.

Špranja
30.10.2006., 09:31
Hvala. Iako mi još uvijek nije jasno što je zrela koža...Naime anti-age opisuje način djelovanja na kožu, koji se može primijeniti čim mislimo da se trebamo početi boriti protiv starenja kože (možda i preventivno), dok je izraz "zrela koža" definicija (pretpostavljam) starosti kože, odnosno nekih godina...ali kojih? (40, ili 50, ili 60 ???).
A svjesna sam jako koliko kremice (ne)mogu riješiti problem, mislim da većina nas jest...Iako se nekad znam jako dobro nasmijati na forumu, kao npr.onda kad sam pročitala jedan post koji je doslovce glasio: "Moja prijateljica kupila je tu-i-tu kremu protiv bora i nije primijetila baš nikakav efekt, nijedna bora joj nije nestala...":rofl:

Špranja
30.10.2006., 23:45
...navodno brzo i efikasno rješava bore sa čela ...
:rofl: :rofl: :rofl:
Ne mogu odoljeti, jer tvoje je vjerovanje dirljivo!
Nekako imam osjećaj da ćeš kad-tad skupiti 1400kn za tu "čudotvornu" kremu, jer ne bi to bez razloga bilo tako skupo(;)) ...
(Jesam :E , al i tvoje rezoniranje je pravi izazov...)

Shtefitza
31.10.2006., 05:53
Hvala. Iako mi još uvijek nije jasno što je zrela koža...Naime anti-age opisuje način djelovanja na kožu, koji se može primijeniti čim mislimo da se trebamo početi boriti protiv starenja kože (možda i preventivno), dok je izraz "zrela koža" definicija (pretpostavljam) starosti kože, odnosno nekih godina...ali kojih? (40, ili 50, ili 60 ???).

PA po ovim definiciama pretpostavljam da misle anti age za sprecavanje nastajanja znakova starenja.

A pod zrelu kozu misle na onu koja je vec "ostarila".

Ako pogledas po L'Orealovim reklamnom materijalu, oni se odredjenim proizvodima obracaju zenama u dvadesetima, tridesetima, cetrdesetima, pedesetima... Ali niti te odrednice nisu "zakon". Stvarno dosta ovisi o genetici, nacinu zivota...

anya
31.10.2006., 07:30
Ma jeli? A po čemu si ti zaključila da ću ja kupiti tu kremu?
Može i bez tvojih zajedljivih komentara.....

Špranja
31.10.2006., 09:31
Pa svatko normalan bi skupio ako krema "efikasno i brzo rješava problem bora na čelu", a on vjeruje da bi to mogla biti istina. A ti očito misliš da bi možda mogla biti, čim uopće pitaš...
I da, može bez mojih zajedljivih komentara, neću više. Makar ne znam zakaj su takva sitna podbadanja normalna na drugim podforumima, a ti to uzimaš tak smrtno ozbiljno, ko da se radi o nuklearnoj fizici...

woman1
31.10.2006., 12:48
evo da se malo jal ako pokretčica teme. dim da su odgovor uglavnom abnormalne ifre ili pk samostalno spravljanje kremca i obična ulja :rolleyes:
Dobro a šta je s nekim prosjekom, tpa tj loreal kaj ga sad opet dosta reklamiraju, kaj stvarno niš ne valja??

Špranja
31.10.2006., 17:07
Ja te uvjeravam da ne postoji žena (cura) koja će ti reći da su joj nakon upotrebe bilo koje, pa i najskuplje kreme, bore nestale, povukle se ili se smanjile. Jer takve kreme jednostavno nema, a ako ti neka to kaže, sigurno ne govori istinu. Bez obzira na sve reklame koje nam bezočno lažu kako je "dokazano da se bore nakon 15 dan korištenja te-i-te kreme smanjuju za 25 %". Onda bi dolarske multimilijarderke koje si sigurno moglu priuštiti najskuplje izgledale u 60-tima ko curice, a ne bi se unakažavale bezbrojnim operacijama, ili, ako se odluče za "dostojanstveno starenje", posve jednako kao i svaka "normalna" žena koja se njeguje uobičajenim sredstvima i u posebnim prilikama više dotjera: frizura, šminka, odjeća...Kad na dodjelama Oscara vidiš starije filmske dive ili su (mnoge groteskno) izoperirane, ili su obične starije žene, svečano obučene. Nema čuda! (Ima iznimaka, ali ima ih i među običnim ženama koje čitav život ne koriste ništa osim Nivea-e!)
Osobno, mislim da među kremama koje imaju namjenu koja te zanima (protiv bora, npr.) treba jednostavno odabrati onu koju:
a) proizvodi neka relativno renomirana kozmetička kuća (L oreal to svakako jest, kad već za to pitaš) - to je ipak neka vrsta garancije,
b) koja ti paše, godi koži - mislim tebi osobno. (A to ćeš ipak morati sama otkriti, jer si i sama vidjela koliko ima topica na kojima razne osobe potpuno iste proizvode ocjenjuju i procjenjuju posve različito, što je normalno, jer nam se koža svima vrlo razlikuje).

emergence
31.10.2006., 17:26
genetika, zdrav život i neizlaganje suncu i solariju...

ali genetika najvecu ulogu igra...pogledajte si mamicu...kao da gledate u čarobnu kuglu:zubo:

tilla
31.10.2006., 17:32
o da; al jopet dugo si mislili za moju nonu da mi je mama.

al dobro nona se kune u estee lauder kreme. :top:

emergence
31.10.2006., 17:41
o da; al jopet dugo si mislili za moju nonu da mi je mama.

al dobro nona se kune u estee lauder kreme. :top:

ovisi i o obliku lica. neke curke ispod 20 vec imaju velikeee bore oko usta od smijanja

weird

tilla
31.10.2006., 17:45
pa da; ova ima ohoho godina, al jako malo bora.
mama mi takodjer; al bome su se i trackale, pogotovo nona.

emergence
31.10.2006., 17:48
pa da; ova ima ohoho godina, al jako malo bora.
mama mi takodjer; al bome su se i trackale, pogotovo nona.

uh moja baka se nije bas trackala a imala je jaako finu kožu. stara se dosta trackala ali valjda to i genetika...very najs:top:

Lela
31.10.2006., 17:48
Te kreme ti apsolutno ništa ne vrijede! Većina krema pa tako i kreme protiv bora sadrže parabene koji pod utjecajem sunčeve svjetlosti uzrokuju nastajanje bora.

mladac
31.10.2006., 18:33
moja baka je u 81 izgledala ko da su joj 60, mama mi sa 50 izgleda ko a joj je 30 (različite strane familije) pa se sve nadam da cu i ja tak :kiss:, mada ne tolko izgledom jer kad malo bolje pogledaš vidiš da je žena starija po crtama lica al na prvi pogled je baš ta "mlađa" i nenaborana koža izvlačila. nego osim genetike dosta je važan i životna navika i to kod svakog drukčije. recimo jeste primjetile da malo punije žene čak imaju manje bora jer to što su bucke u licu ne ističe tolko bore kao mršavicama? naravno da tu utječe baš ta genetika al mislim da je čest taj slučaj.

Lela
01.11.2006., 14:23
Moja baka nikad nije koristila nikakve kreme, samo je za pranje lica koristila kamilicu. Koža joj je i u 73. godini bila mekana a opet napeta i sa vrlo malo bora.

AFRODITA69
01.11.2006., 16:13
sve je to genetika.ili imas ili ne.ali jedna krema koja ajde recimo radi je strivactin.

deep in the sun
02.11.2006., 01:09
nekakva nova eucerinova je izašla kontra bora, hyaluron-filler, hvale je na sva usta tete u apoteci

anya
02.11.2006., 07:02
Ja te uvjeravam da ne postoji žena (cura) koja će ti reći da su joj nakon upotrebe bilo koje, pa i najskuplje kreme, bore nestale, povukle se ili se smanjile. Jer takve kreme jednostavno nema, a ako ti neka to kaže, sigurno ne govori istinu. Bez obzira na sve reklame koje nam bezočno lažu kako je "dokazano da se bore nakon 15 dan korištenja te-i-te kreme smanjuju za 25 %". Onda bi dolarske multimilijarderke koje si sigurno moglu priuštiti najskuplje izgledale u 60-tima ko curice, a ne bi se unakažavale bezbrojnim operacijama, ili, ako se odluče za "dostojanstveno starenje", posve jednako kao i svaka "normalna" žena koja se njeguje uobičajenim sredstvima i u posebnim prilikama više dotjera: frizura, šminka, odjeća...Kad na dodjelama Oscara vidiš starije filmske dive ili su (mnoge groteskno) izoperirane, ili su obične starije žene, svečano obučene. Nema čuda! (Ima iznimaka, ali ima ih i među običnim ženama koje čitav život ne koriste ništa osim Nivea-e!)
Osobno, mislim da među kremama koje imaju namjenu koja te zanima (protiv bora, npr.) treba jednostavno odabrati onu koju:
a) proizvodi neka relativno renomirana kozmetička kuća (L oreal to svakako jest, kad već za to pitaš) - to je ipak neka vrsta garancije,
b) koja ti paše, godi koži - mislim tebi osobno. (A to ćeš ipak morati sama otkriti, jer si i sama vidjela koliko ima topica na kojima razne osobe potpuno iste proizvode ocjenjuju i procjenjuju posve različito, što je normalno, jer nam se koža svima vrlo razlikuje).

Slažem se s većinom što si napisala ali ideš iz krajnosti u krajnost. Sigurno da postoje žene koje genetski izgledaju mladoliko, ali postoje i one koje bi sigurno izgledale puno bolje da drže do sebe. Tu je opet problem novac jer skupi dermatološki tretmani sigurno mogu pomoći, (kao i kirurzi, ali pri tome ne mislim na operacije kojih sam veliki protivnik). Primjer mi je Cindy Crawford koja izgleda prekrasno za svoje godine. A što se tiče samih krema nisam nikad potrošila za neku više od 100-200 kn, mada u zadnje vrijeme čitam o nekima koje zamjenjuju kiruške i dermatološke tretmane. Ja sam svakako uvijek za neki skuplji tretman, a štedim na kremama.

Rhea
02.11.2006., 10:55
Mene je jako pozitivno iznenadila ova neka novija linija protiv bora od Oil Of Olaz.Zove se "regenerist".Koza je nakon nanosenja glatka ko bebina guza.Imaju u liniji nocnu i dnevnu kremu,okoloocnu i serum.Moze se birati izmedju parfumirane i neparfumirane verzije.Odlicni produkti po pristupacnoj cijeni.Kreme i serum (po komadu)kostaju oko 12 eura.

luca
02.11.2006., 11:04
Primjer mi je Cindy Crawford koja izgleda prekrasno za svoje godine.

nije da se zelim uvlaciti u raspravu, ali samo da za opcu info: CC je pocela s botoxom u svojoj 29oj godini...

tilla
02.11.2006., 11:05
moju nonu to zanima; a skoro 82.g ima.

:lol:

Noemi
02.11.2006., 11:07
MA nije, to je od krema. Ona to zasluzuje:mig: :D

luca
02.11.2006., 11:10
MA nije, to je od krema. Ona to zasluzuje:mig: :D

ne zasluzuje ona L'Oreal, ima ona svoj brand :raspa:
Botox je onak' za svaki slucaj ;)

anya
02.11.2006., 11:12
Ja sam čitala da često ide na dermoabraziju i još neke tretmane, nisam upamtila koje, a botox mi je novost. Ajde dobro, sad znam i to....

Noemi
02.11.2006., 11:38
ne zasluzuje ona L'Oreal, ima ona svoj brand :raspa:
Botox je onak' za svaki slucaj ;)
a joj :no: bas sam neinformirana :bonk:

i ja sve nesto razmisljam o botoxu kako godine idu...a onda vidim tko to kod nas radi i kako radi, pa ocjedim narancu i izvucem role iz garaze:D

luca
02.11.2006., 11:43
a joj :no: bas sam neinformirana :bonk:

i ja sve nesto razmisljam o botoxu kako godine idu...a onda vidim tko to kod nas radi i kako radi, pa ocjedim narancu i izvucem role iz garaze:D

ma ajde, dok se stvarno ne pocnes ofucavat nema smisla (ako i onda...). drz se ti naranci i rola :)

Noemi
02.11.2006., 11:45
imam boru od mrstenja na celu, tocno na korjenu nosa, ostalo mi od sporta na otvorenom bez suncanih, a i dalje se mrstim

e, ubila bi samo tu jednu jedinu,:tuzni: sve drugo mi je :)

off...macak mi je ogroman, kada ce tvoj? ili ste odustali?

luca
02.11.2006., 12:28
imam boru od mrstenja na celu, tocno na korjenu nosa, ostalo mi od sporta na otvorenom bez suncanih, a i dalje se mrstim

e, ubila bi samo tu jednu jedinu,:tuzni: sve drugo mi je :)

off...macak mi je ogroman, kada ce tvoj? ili ste odustali?

gledam maciju hranu u marketu :tuzni:
ne znam di cu zivit iduce godine pa me frka sad uzet micu... ja sam stvarno manijak, morat cu cekat stabilnost penzije... normalni ljudi u mojim godinama se pokusavaju stabilizirat, ja obrnuto, samo trazim pizdarije :zubo:
mozda mogu doc na gladjenje-partiju kod tvoje mice? :)

Noemi
02.11.2006., 12:30
mozes. kad mi proradi pm ti posaljem mail, pa mi salji mail, pa ti saljem link na slikice da ga vidis kako jedri, trci po snijegu i gleda konje:cerek:

pasmina je:s

ispricavam se na offtopicu, ali pm ne radi:visi:

luca
02.11.2006., 12:32
mozes. kad mi proradi pm ti posaljem mail, pa mi salji mail, pa ti saljem link na slikice da ga vidis kako jedri, trci po snijegu i gleda konje:cerek:

pasmina je:s

ispricavam se na offtopicu, ali pm ne radi:visi:

uuuu, cekam slike kako jedri, trci, skija, pliva i rjesava zadatke iz kvantne :cerek: :love:

Noemi
02.11.2006., 12:34
ovo zadnje ne zna:o jos:D

ali da mu zatreba, sigurna sam da bi izmanipulirao nekog da mu ih rijesi:rofl:

luca
02.11.2006., 12:36
ovo zadnje ne zna:o jos:D

ali da mu zatreba, sigurna sam da bi izmanipulirao nekog da mu ih rijesi:rofl:

naravno, tko bi mu odolio :love: :kiss:

Modesti
02.11.2006., 15:58
moju nonu to zanima; a skoro 82.g ima.

:lol:

tvoja nona je prava žena :top:

tough_cookie
02.11.2006., 22:08
Slažem se s većinom što si napisala ali ideš iz krajnosti u krajnost. Sigurno da postoje žene koje genetski izgledaju mladoliko, ali postoje i one koje bi sigurno izgledale puno bolje da drže do sebe. Tu je opet problem novac jer skupi dermatološki tretmani sigurno mogu pomoći, (kao i kirurzi, ali pri tome ne mislim na operacije kojih sam veliki protivnik). Primjer mi je Cindy Crawford koja izgleda prekrasno za svoje godine. A što se tiče samih krema nisam nikad potrošila za neku više od 100-200 kn, mada u zadnje vrijeme čitam o nekima koje zamjenjuju kiruške i dermatološke tretmane. Ja sam svakako uvijek za neki skuplji tretman, a štedim na kremama.

e ja sam neki dan negdje procitala da je cindy bila na prvom "tretmanu" (mislim da je u pitanju bio botox) jos prije 30te. jako sam se razocarala i jos uvijek se nadam da je posrijedi bezocna laz.

edit: nisam bila do kraja procitala sve postove, sad vidim da ste i vi neke to procitale. :(

Noemi
02.11.2006., 22:09
samo se ti nadaj:bicedobro:

al sto imate toliko protiv botoxa?

tough_cookie
02.11.2006., 22:11
by the way, ne koristim kreme protiv bora, al im se prijetim uljem vitamina e. stavljam ga navecer prije spavanja i ujutro mi se koza cini jako sretna.

no, moram bit postena i priznat da ja navodno imam i dosta dobrih gena ;) - nitko mi ne vjeruje da imam 35 :top: :s

Noemi
02.11.2006., 22:13
kaze moja teta dermatologica da je ovo s vitaminom e notorna glupost. i da kozi treba samo obicna hidratantna krema:)

tough:kiss: i meni izgledas mladje:D

tilla
03.11.2006., 22:39
tvoja nona je prava žena :top:
nego.:)
skoro je jednom išla reklamirat kremu protiv bora jer da ne pomaže.:D
jedva su je doma odgovorili od te ideje.

tough_cookie
03.11.2006., 23:37
kaze moja teta dermatologica da je ovo s vitaminom e notorna glupost. i da kozi treba samo obicna hidratantna krema:)

tough:kiss: i meni izgledas mladje:D

fala na ovom :kiss:

volim doktore al na kraju uvijek zavrsim na onome kaj meni pase pa sta god oni rekli :)

p.s. meni obicna hidratantna krema nije podmladila lice. :confused:

tough_cookie
03.11.2006., 23:38
nego.:)
skoro je jednom išla reklamirat kremu protiv bora jer da ne pomaže.:D
jedva su je doma odgovorili od te ideje.

@tilla, jel tvoja nona dobije kakvu proviziju od estee? svaki put kad procitam tvoje postove o njoj, oma bi otrcala u parfumeriju po njezinu kremu pa sta kosta da kosta. :) ;)

tilla
04.11.2006., 10:32
ni najmanje; mislim da se tete u parfumeriji obraduju kad je vide svaki put.
nije ona baš imala prije; sad si to može priuštiti. fizički izgleda :s, samo je malo nerazumna ako kontaš.

al to su te godine.

Cruela
14.11.2006., 11:14
mozda bismo ovdje mogle podijeliti iskustva o problemima koze i kose u godinama kada pocinju hormonalni problemi a i priroda sve okrutnije pokazuje zube.
volim procitati na kozmetici razna iskustva svih cura ali me ponekad zbunjuje sto, kada netko hvali neki proizvod, nemam pojma koliko ta osoba ima godina i koliko to iskustvo mogu primjeniti na sebi.
dakle, moje dame, kako se borite sa opustenom kozom, flekicama,pomalo ovjesenim kapcima (grozno zvuci) i slicno....
netko je spominjao nuxe kozmetiku,dobila sam testere pa cu isprobati i javiti rezultate...

kikibela
15.11.2006., 12:05
mozda bismo ovdje mogle podijeliti iskustva o problemima koze i kose u godinama kada pocinju hormonalni problemi a i priroda sve okrutnije pokazuje zube.
volim procitati na kozmetici razna iskustva svih cura ali me ponekad zbunjuje sto, kada netko hvali neki proizvod, nemam pojma koliko ta osoba ima godina i koliko to iskustvo mogu primjeniti na sebi.
dakle, moje dame, kako se borite sa opustenom kozom, flekicama,pomalo ovjesenim kapcima (grozno zvuci) i slicno....
netko je spominjao nuxe kozmetiku,dobila sam testere pa cu isprobati i javiti rezultate...
Izgleda da su sve klinkice pa se nitko ne javlja. Ili ne žele odati godine haha....Ja imam sreću što najprije genetski imam dobar ten. Mislim nemam flekice, opuštenu kožu i tako to. Moj problem je presuha koža pogotovo sad u zimskim mjesecima.Dugo mi je bilo vrlo teško naći kremu. Otkako sam počela frendici prodavati ove neke testere (neću o tom više ni pisnuti da me gospodična stefi from Sydney ne ućuzira) dajkel od tada sam našla svoje zlato u obliku kreme a to je Shiseido bio performance absolue krema, okolloočna i serum. Moja koža ju pohlepno pije a ona prekrasno u nekim mikrokuglicama otpušta vlagu cijeli dan tako da baš osjećam kako mi je koža nahranjena. 2-3 puta tjedno koristim Avene hidratantnu masku. Lice čistim njiihovim gelom sa cold kremom, tonik ne koristim nego samo Avene termalnu vodu i to je to.Mislim da imam ten na kojem bi mi mogle pozavidjeti i puno mlađe žene. I da ne prodajem ove kreme investirala bi u punu cijenu kvalitetne kreme koja mi zaista paše i to uvijek puno trađe od npr. dekorative.Prije ove kreme koristila sam Eucerin modelliance noćnu i dnevnu kremu sa ginkom, i mogu reći da je bila vrlo dobra (ali ipak lošija od Shiseida) ali eto cijenom nešto niža. Mislim da je baš za žene naše dobi, a u apoteci se uz malo sreće mogu dobiti i uzorčići.

Ponosna
24.11.2006., 14:25
Imam 21 godinu i dvije crte na čelu, kada mi je koža suha, jače vidljive.
Kada se preporuča početi s kremicama za prve bore, mimičke, one oko okica....? Koje su godine granica?

mitzy
24.11.2006., 16:59
Kada se preporuča početi s kremicama za prve bore, mimičke, one oko okica....? Koje su godine granica?

Počni sa nekom masnijom kremom, jer kad ti je koža suha brže se stvaraju bore. Isprobavaj i žicaj testere dok ne nađeš the creme. Uvijek ima vremena za kreme protiv bora...:zubo:

Rock Star
25.11.2006., 11:57
Probaj noću namazati deblji sloj plave Nivea ili Solea kreme i primijetit ćeš razliku, te vidjeti da ti nisu nužno potrebne skupe i specijalizirane kreme.

Ponosna
25.11.2006., 16:05
ma joj, probala s becutanom na savjet i ujutro se probudila masna da bi mogla peć jaja na faci, a i cijeli dan sam doslovno isijavala. Ne znam, nekak sam skeptična prema jeftinim kremama, a i vichy i avene su me razočarali pa radije ne stavim nikaj.

Rock Star
25.11.2006., 18:40
Bolje sjaj, nego zatezanje... I ja sam dugo bila u bedu kaj imam masnu kožu, al sad, kad sam je isušila raznim kremama za reguliranje masnoće, žao mi je jako...

hana
25.11.2006., 22:47
@rock star
barem nemas pristice vise, moja je dehidrirana a pristici i dalje napadaju

ontopic: mozda ti je jos malo rano za kreme protiv bora, bolje neku dobru hidrataciju koristit

Karmela
26.11.2006., 00:37

prije nego ti nastanu.

vlale
26.11.2006., 08:04
Ako nemaš bora oko očiju, čemu bi počela koristiti kreme protiv bora. Samo ćeš se zeznuti i potaknuti stvaranje bora...nadji dobru vlažnu kremu (ne masnu) i vlaži kožu, što više vlage, manje su šanse za nastajanje bora...
premlada si za teške masne kreme i kreme protiv bora
kreme protiv bora bi trebala početi koristiti prije u 30-tim nego 20-tim godinama (ili barem bliže 30)

Rock Star
26.11.2006., 14:36
@rock star
barem nemas pristice vise, moja je dehidrirana a pristici i dalje napadaju

ontopic: mozda ti je jos malo rano za kreme protiv bora, bolje neku dobru hidrataciju koristit

Nemam, sva sreća, al zna biti tak isušena da mi se čini da ni kutija Nivea kreme ne pomaže. Tak žalim za svojim masnim licem od prije godinu-dvije. Uništila me je poznata kozmetičarka koja mi je dala kremu za lice, za regulaciju sjaja i kao za vlažnost, a sad sam daleko od toga. Bed.

Ponosna
26.11.2006., 17:50
Ja zato ne idem kod kozmetičara:) Niti kod ikog drugog, skeptik sam!

ambasadorica
26.11.2006., 20:17
Ako nemaš bora oko očiju, čemu bi počela koristiti kreme protiv bora. Samo ćeš se zeznuti i potaknuti stvaranje bora...nadji dobru vlažnu kremu (ne masnu) i vlaži kožu, što više vlage, manje su šanse za nastajanje bora...
premlada si za teške masne kreme i kreme protiv bora
kreme protiv bora bi trebala početi koristiti prije u 30-tim nego 20-tim godinama (ili barem bliže 30)
slažem se:)

zapravo,do tog sam zaključka i ja došla gledajući emisije i čitajući o toj temi:zubo:

Rock Star
27.11.2006., 08:13

Ni ja već dugo, a ne znam kaj bi se moralo dogoditi da opet odem. Samo dam lovu za niš, a većinu toga mogu obaviti i sama.

club delicious
27.11.2006., 11:57
Imam sličan problem kao i ti. Suha koža i mimičke bore na čelu i oko očiju. Borim se s tim već neko vrijeme i zaključak je ovaj: kloni se sunca što je moguće više, koristi spf 50+ kad si na suncu. Ja mažem lice s Avene bogatom hranjivom kremom i super mi je koža u odnosu na lani dok je nisam koristila. Manje su mi bore oko očiju i koža je mekša i elastičnija.

Grim
27.11.2006., 12:10
Ja mažem lice s Avene bogatom hranjivom kremom i super mi je koža u odnosu na lani dok je nisam koristila. Manje su mi bore oko očiju i koža je mekša i elastičnija.
S tom kremom mažeš i oko očiju? Mislim, to je krema za lice jel?
Ja koristim od Vichyja za te mimičke, okoloočna. OK je. Sad si planiram kupit neku kremu za prve bore, vidjela sam da Nuxe ima takvu liniju. Znam da Lancome ima tu liniju al to mi je malčice skupo.

Shtefitza
28.11.2006., 07:34

Ovisi sto smatras pod "kremice za bore"

Sad vec svakako moras koristiti kremu koja te stiti od UVA zraka (najvazniji uzrocnik nastanka bora).

Onda, moras nositi suncane naocale, da se rjedje mrstis (drugi uzrok nastanka bora na celu i oko ociju).

Izbjegavaj pusenje, secer, masnoce i stres. Svi doprinose stvaranju bora.

A nakon dvajspete mozes razmisljati i o drugim tipovima krema protiv bora...

woman1
29.11.2006., 13:42
vidm da je taj faktor zaista bitan, treba li biti i po ovakvom vremenu, kad sunca zaista nema, bar ga ne vidimo? ako da, koliki? vidim da za po suncu spominju faktor 50, al negdje sm čitala da koza tada gubi sposobnost da se sama štiti pa da nije dobro. šta vi kažete?

i da, ima koji prijedlog za laganu kremu s faktorom? i moze li se s njom i oko ociju il treba posebna??

Ponosna
29.11.2006., 14:43
Ja sad koristim onu avenovu s faktorom, nije loša. Malo se caklim nakon cijelog dana vani, al to je i za očekivat nakon kaj sam tako izmučila kožu.
Nakon toga si obvezno kupujem Decleorovu Ylang ylang, tester je fantastičan.
Kaj mislite o solariju? Ja obvezno idem 2x mjesečno, nekad 1x. Nekak mi koža izgleda zdravije, ali možda je to uzrok bora. Ma sumnjam, s obzirom da su mi se one pojavile nakon tretiranja kože normadermom. I da, sada koristim losion po preporuci derme i prišteki mi više reakcijski ne izlaze, napokon!!:)))

viviana
29.11.2006., 14:58

Imala sam godina koliko ti kada sam prvi put ( po savjetima kozmetičara o prevenciji bora o kojima sam čitala u magazinima :) ) tražila antirid kremu za oko očiju pa su mi se trgovkinje smijuckale i pogledale jedna drugu podsmjehujući mi se jer nisam imala ni jednu boricu na licu. Ipak, s korištenjem antirid kreme sam započela još tad, ali ne kontinuirano dok je u zrelijoj dobi u kojoj sam sad, koristim kontinuirano.

Nije svejedno da li njegujemo lice ili ne i kada smo mlade i nemamo bora, jer doista je važno početi s njegom puno prije, preventivno, :) ali je također vrlo važno pitanje i izbora kreme ( ovisno o dobi i koži ).

I da, ne koristiti kremu za lice i za područje oko očiju. To može nanijeti više štete nego koristi.

macka
29.11.2006., 15:40
ja imam 26 i isto sam prije nekog vremena plakala zbog slicnog problema... e sad, kod mene varijante hranjivih krema nisu funkcionirale, jer na celu imam ionako masnu kozu, a povrsinski sloj sklon dehidraciji... probah puno toga, nista nije funkcioniralo, dok nisam otisla u derme i ona mi preporucila kremicu... i dobra za kozu, ali ne djeluje na borice :rospija:

onda probah Garnierovu kremu za (protiv? :zubo: ) prve bore, ali stanga... zatim si kupih Biothermovu Age fitness okoloocnu kremu (jer sam bila isprobala tester i bio mi super) i teta mi uvalila tester za dnevnu kremicu iz iste linije... koristim samo na celu, na ostatak lica stavljam svoju redovnu kremicu koja mi pase (gore spomenutu koja je Aveneov cilcafate) i izgledam preporodjeno... no dobro, bore su i dalje tu, nece to nestati, ali su puuuuuuno manje vidljive...

ali sve te kremice ovise od osobe do osobe... nekome su super, drugome su cisti shit... netko preporucio mlatit po testerima dok ne nadjes sta ti valja - to mi se cini ok

Katrin
29.11.2006., 18:11
Ja obvezno idem 2x mjesečno, nekad 1x.
a da probas izbjegavati neko vrijeme?
ako s 21 g. ides redovito u solarij, zamisli kakva ce ti biti koza za 10 godina.

sto se tice jeftinijih kremica, mozda si skepticna bez razloga. dosta zena znam koje su isprobale kojekakve skupe kreme i onda na kraju nasle spas u nivei soft ili tako necemu :)

Ponosna
29.11.2006., 18:29
Možda ima nekaj u tomu, ja sam koristila niveu i slične kremice dok mi se nisu pojavili "hormonski" prištevi, sada mi se koža ili zamasti ili dehidrira na svaku lošiju kremu.Postala je malo zahtjevnija:p Ma joj, mrzim bit bljedunjava, ovak izgledam zdravije, a čini mi se da 1-2 mjesečno nije puno.
Viviana kaj ne misliš da se s preranim kremama za bore stanje može samo pogoršati, tipa da koža izgubi svoj "imunitet"? Meni je derma rekla da kožu treba pustit da se bori sama dok može.

Shtefitza
30.11.2006., 07:44
vidm da je taj faktor zaista bitan, treba li biti i po ovakvom vremenu, kad sunca zaista nema, bar ga ne vidimo? ako da, koliki? vidim da za po suncu spominju faktor 50, al negdje sm čitala da koza tada gubi sposobnost da se sama štiti pa da nije dobro. šta vi kažete?

Koza ne zaboravi stiti se od sunca. JEdini problem prevelike zastite od sunca je da ljudi zavrse sa manjkom vitamina D (sto dosta utjece na gustocu kosti, balans, snagu misica). to se da nadoknaditi povremenim izlaganjem suncu ili uzimanjem vitamina D.

Zastitu treba koristit i kad je oblacno.

t.star
30.11.2006., 09:13

ovo je glupost.
pa ne moraš ić kod kozmetičarke da ti kopa po licu.
ja najmanje jednom mjesečno odem na njegu i masažu lica.
napravi mi peeling, izmasira mi lice s uljima i stavi masku.
nema bolje stvari za mišiće lica od masaže. kako imam dehidriranu kožu, to ulje upija ko ludo. a poslije mi je koža super!
nema te kreme koja može tako dobro djelovat kao masaža tu i tamo.

viviana
30.11.2006., 09:29
Viviana kaj ne misliš da se s preranim kremama za bore stanje može samo pogoršati, tipa da koža izgubi svoj "imunitet"? Meni je derma rekla da kožu treba pustit da se bori sama dok može.

ne znam, tada sam i ja išla tražiti antirid kremu za područje oko očiju po savjetima kako s tom vrstom njege treba početi ranije dok bora još nema. Ali kažem, nisam je baš redovito koristila nego samo ponekad jer sam bila lijena stalno je utapkavati ali koristila sam je. Danas redovito. I imam vrlo malo bora.

Možda je tvoja derma u pravu, ona svakako bolje zna, ali možda ni to s prevencijom bora nije bez veze. Koliko to ima veze s "imunitetom" kože ne bih znala; odn. koliko sama prevencija može škoditi?

Ponosna
01.12.2006., 18:31
Malo sam neupućena, antirid krema?!
Meni kako je koža bila dosta dehidrirana napravilo mi se načelu dosta borica, tipa mreže, koje su vidljive samo iz neposredne blizine i maknu se kada ZATEGNEM prstima kožu. Koju kremicu nanositi na to područje? MOžda neku za zatezanje, ne baš protiv bora.
T.star nisam niti mislila da ti kozmetičarka samo kopa po licu. I na masažicama i maskama sam bila, ali nikad ne bih išla na čišćenje lica i tiskanje prišteva kod kozmetičara, ljudi imaju uglavnom loša iskustva s tim. A i u zadnje vrijeme si i maske nanosim sama, našla sam mnogo bolje nego kod kozm. pa ih radije stavljam sama:)

Karmela
01.12.2006., 19:19
ovako:
-proaktivno djelovanje - efikasnije
-retroaktivno djelovanje - sanacija stete

Evo moga primjera:
ja sam s 27 stavljala retinolske kremice i danas u 30oj nemam niti jedne bore (osim smijalica koje su mi genetske, ali njih volim :D).
Druga pak forumasica je u 40ima kupila retinolsku kremu i mene ispljuvala kak je bacila pare bez veze. Kuzis. retroaktivno ocito i ne daje bas neke rezultate.

Moras sama odluciti sto je bolje za tebe. Za mene je uvijek vrijedila bolje sprijeciti nego lijeciti. Stefa ti je dala dobre savjete, ali meni se cini da si ti vjerojatno svjetloputa i blond, a takve obicno trebaju poceti s prevencijom puno ranije. Sretno.

znatiželja
01.12.2006., 19:29
a kada bi se 'trebala' početi koristiti krema protiv starenja za cijelo lice?

Karmela
01.12.2006., 19:34
Pa mislim da je i to dosta osobno. Pogledaj u roditelje, kakve bore oni imaju i sl. Kako da objasnim: ja recimo nemam bore na celu jer sam naslijedila mamin oblik glave. Tako da stvarno nema potrebe da se brinem za bore tamo.

Ne znam sto drugo da kazem, osim da ti koza nikad nece biti tako mlada, zdrava i glatka kao danas (pod uvjetom da nemas nekih vecih problema s kozom), pa sto ne sacuvati barem ono sto se moze sacuvati? ;)

Ponosna
07.12.2006., 21:12
Karmela,thanks na savjetu.Inače,mama mi u 40-oj nema uopće bora, no ona se nikad nije sunčala,pa niti na moru,a ja sam dosta odlazila i u solarij.
Ja imam samo te dvije velike mimičke na čelu koje su nastale uslijed sunčanja,horm.poremećaja,nemam pojma....Skužila sam da se zapravo mimičkih bora nije niti moguće riješiti,jel? Znači,te kreme su prodaja magle.
Btw.Inače nisam niti plavokosa niti svijetloputa.

woman1
09.12.2006., 13:37
tu sam pročitala da nije dobro nanosit kremu za lice na područje oko očiju? šta vi mislite? jel stvarno može biti štetno? ja sam uvijek te kremice za oko očiju doživljavala kao samo jači koncentrat. krivo?

hana
09.12.2006., 14:38
meni je kozmeticarka kad sam bila na ciscenju lica premazala apsolutno cijelo lice i oci i usnice i lice sa istom kremom za lice koju i danas koristim pa onda i ja namazem sve... bo...

Ponosna
09.12.2006., 21:46
Kremice za okolo očiju su slabiji koncentrat od krema za lice.

sleeping satellite
20.12.2006., 22:05
Planiram kupiti okoloočnu kremu pa da zamolim vaše sugestije oko izbora :)
Imam mješovitu kožu, 29 godina :zubo: ako ovi podaci mogu pomoći.
E sad, ja zapravo bora nemam, pa ni sama nisam sigurna je li bolje kupiti kremu protiv bora ( kao prevencija ) ili samo neku hranjivu hidratantnu:confused:
Prije par mjeseci žena u ljekarni me nagovorila da kupim od Vichy neku Reti C ili slično, zaboravila sam točan naziv. Dakle, meni je to bilo grozno, koža me je nonstop peckala, a na kraju mi se pojavilo i crvenilo:eek: Bacih to u smeće. Zatim sam dobila od Gatineaua, kao neka hranjiva, ali mi baš i nije bila nešto. Sad više ne znam što kupiti, pa ako imate prijedloga:)

suncemojemalo
29.12.2006., 22:49
Vjerojatno je već bilo.. ali nema na prve dvije str...

Pogledala sam se neki dan u retrovizor na suncu.... i :eek: BORE oko usana... ali ono već usječene... a sigurna sam da ih dan ranije nije bilo....:D
Jesu li i vaše došle preko noći???

Koju kremu preporučujete za to područje????

ili da se permanentno prestanem smijat...:confused: malo teže.. al sve za ljepotu...

-ana-
30.12.2006., 00:12
ja sam prije koristila presuhe kreme za moju kozu+puder, pa sam imala na celu 2 komada...onda sam promijenila kremu i sad je sve ok... nemam ih vise....:)

ditta
01.01.2007., 18:54
Na koje područje oko usana misliš?
Iznad usne, tj. ispod nosa ili dio sa strane?

suncemojemalo
01.01.2007., 22:49
Na koje područje oko usana misliš?
Iznad usne, tj. ispod nosa ili dio sa strane?

dio sa strane

-ana-
01.01.2007., 22:52
znaci to su borice od smijanja? :)

Bootylicious
01.01.2007., 23:22
Iman ih i ja. I ne znan šta s njima-jedino izbjegavan puder jer mi se uvlači u njih pa to užasno izgleda (moran svaki čas provjeravat,razmazivat blablabla :rolleyes: ). Iman i na čelu iznad nosa one tri paralelne (od mrštenja-pogotovo na suncu) strava. A daleko san još od dobi za pojavu bora. :o :rofl:

-ana-
01.01.2007., 23:24
Iman ih i ja. I ne znan šta s njima-jedino izbjegavan puder jer mi se uvlači u njih pa to užasno izgleda (moran svaki čas provjeravat,razmazivat blablabla :rolleyes: ). Iman i na čelu iznad nosa one tri paralelne (od mrštenja-pogotovo na suncu) strava. A daleko san još od dobi za pojavu bora. :o :rofl:
mozda koristis "presuhu" kremu? :)

Bootylicious
01.01.2007., 23:38
Garnier Pure-čini mi se dobra. :confused: Jer ako stavin neku masniju lice mi se sjaji. zapravo ovisi koji dio-iman takvo lice da mi triba 10 vrsta krema. :rolleyes:

LadyInRed
02.01.2007., 08:41
Dobar dio kremica za njegu kože oko očiju je namijenjen i njezi kože oko usana. Potraži jednu takvu i jednim udarcem si sredila 2 mušetine:D:D

larazg
07.01.2007., 15:36
za te bore sastrane moj prijatelj estetski kirurg kaze samo jedno BOTOX!!

@na
06.02.2007., 17:21
Koja je kolekcija bolja Dior ili Estee Luder-interesuje me kolekcija protiv bora.
Da li ima neko da je koristio obe i da uporedi?
Jesam Dior 60/80 Capture -onako, nista posbno.. Hocu da kupim Lauderov Perfectionist, Extreme Lift cremu i Night Repair Serum-pa me intereusje jel' neko isprabao.

Hvala :s

kokkili
16.03.2007., 17:15
uočila sam prve bore oko očiju...od mrštenja. ima li netko neki savjet.
kako da se speglam?

kokkili
16.03.2007., 22:17
ne mogu vjerovat, zar nitko nema neki trik.
niste valjda sve klinke

P e t r a
16.03.2007., 23:16
A ja mislila da je rijec o kosi :)

buca_ljuca
17.03.2007., 01:39
A ja mislila da je rijec o kosi :)

i ajmisla pa reko da reklamiram malo rowentu.

Mrs. T
17.03.2007., 01:45
i ja - mislila odgovorit - peglom :rolleyes:

-ana-
17.03.2007., 01:45
Ja sam pročitala samo naslov.... Ovo ostalo nisam ni išla čitat... Obrisala sam svoje dvije poruke na ovoj temi. :zubo:

Zabrijala sam si da je riječ o kosi. :lol:

riminare
17.03.2007., 10:06
uočila sam prve bore oko očiju...od mrštenja. ima li netko neki savjet.
kako da se speglam?

Botox od 300 do 800 kn :zubo:

cinnamoroll
17.03.2007., 10:51
restylane

Karmela
23.03.2007., 18:10
Buduci da se zbog hormonalnih promjena i drugacijeg zivotnog stila koza u kasnim 20ima i ranim 30ima mijenja, misljenja sam da nam treba topic koji ce se baviti specificnim problemima koze u 30ima.

dakle sve: akne u 30ima, osjetljivost, rozacea, suha, iziritirana, masna necista.. pomozimo jedne drugima provjerenim savjetima i iskustvima. :kiss:

Princip neka bude: pitanje - odgovor. koliko god se budemo mogle drzati toga. :kiss:

Karmela
23.03.2007., 18:12
Evo ja cu prva! :)
Koja hidratntna krema je dovoljno vlazna da je se ne mora nanijeti na lice vise od dvaputa dnevno?

Tijana
23.03.2007., 18:15
Koja hidratntna krema je dovoljno vlazna da je se ne mora nanijeti na lice vise od dvaputa dnevno?

Vichy Nutrilogie 2 preko zime, za ljeto je premasna.

Karmela
23.03.2007., 18:18
zapisujem i zahvlajujem :hug&kiss:

Karmela
23.03.2007., 18:21
Znam da je samantha imala problema s lociranjem dobrog SPFa koji joj nece iziritirati kozu. Samo da prijavim da postoje i takvi.
Colorscience (http://www.colorescience.com/1024x768/flash/index.html), mineralni SPF. Izgledaju kao puder u prahu ( u biti to i jesu) 100% organicki, imaju neograniceno trajanje - dakle ako ga kupite ove godine mozete ga trositi svake naredne dok ga ne potrosite.
(sto naravno nije slucaj s onim skupim Clarinsovim koje sam morala baciti :flop:)
Dobar je i za osjetljivu i masnu kozu s aknama. Ne ispire se cak ni kad ste u vodi (navodno).
Konkretno: ovo (http://www.dermstore.com/product_Sunforgettable+%28SPF+30%29+-+Almost+Clear_7003.htm)

Ako kod vas nema colorscience pogledajte neke druge provjerene mineralne proizvodjace. PUR bi mogao biti dobar.

Tijana
23.03.2007., 18:22
Bepanthen kremica za oči i nos, najbolja "zimska" okoloočna krema! Fina, masna, ma savršena! I smiješno jeftina.

Karmela
23.03.2007., 18:28
to ona djecja kremica koja fino mirise na blago bilje i cvjece?

Tijana
23.03.2007., 18:31
to ona djecja kremica koja fino mirise na blago bilje i cvjece?

Ne, nije dječja.
Idem sad po nju pa ću ti prepisati kak se točno zove.

Tijana
23.03.2007., 18:32
Bephanthen - augen und nasensalbe

Proizvodi je Bayer, pa proguglaj za detalje (ne znam njemački).

Karmela
23.03.2007., 18:35
:kiss: Bas ti hvala. Idem!

Sada sam se sjetila da sam mislila na djecji Penahen. :zubo:

update:
Nadjoh! 50g - $7.00! :top:
svaka cast! Idem naruciti.

nahvalili su ga - bademovo ulje i B5 vit.
Indications And Use: Bepanthen is gentle and effective for the relief of nappy rash and mother's use in nipple care. Bepanthen can also be used in the treatment of minor burns, cuts, abrasion, scalds, bites, stings, chapped hands, minor skin irritations and sunburn. Bepanthen is the only antiseptic cream which contains almond oil, panthenol or vitamin B5 and benzalkonium chloride. Almond oil is a natural moisturiser which immediately soothes the affected area. Panthenol is a natural component found in our skin that assists in the skin's natural healing process. When the skin is irritated or damaged, its demand for vitamin B5 is increased. Benzalkonium chloride is an effective antiseptic agent, which helps protect against infection.

Active Ingredients: Panthenol 50mg/g, Benzalkonium Chloride 500mcg/g.

Directions: For baby care, apply at each nappy change. For nipple care, apply after each feeding. For general use, clean affected area and apply once or twice daily.

iFlora
23.03.2007., 18:43
negdje sam procitala da je za kozu poslije tridesete dobro preko noci nanosit masnu kremu ciji se tragovi, ako ih ima, trebaju skinuti ujutro

Tijana
23.03.2007., 21:44
Karmela, ovaj okoloočni Bepanthen ti je od 5 g a ne od 50g.
Taj od 50 ti je malo drugačiji - njega koristim za bebinu guzu, ozljede i sl.

riminare
23.03.2007., 22:12
Evo pitanje: Botox iskustva osobna? Možete i sa klonom odgovoriti ako je ovako bed. :D
Vjerujem da će se za 5 g kad planiram nešto od toga napraviti još puno razviti stvari na tom polju. :)

cinnamoroll
24.03.2007., 09:04
Evo pitanje: Botox iskustva osobna? Možete i sa klonom odgovoriti ako je ovako bed. :D
Vjerujem da će se za 5 g kad planiram nešto od toga napraviti još puno razviti stvari na tom polju. :)

također je u planu za nekih 5 (ajd, 10) godina :zubo:
no ne botox, već restylane, koji ima xy prednosti nad botoxom (prvenstveno, ne radi se o toksinu)
vidjela rezultate na kolegicama :cerek:
sjajno izgledaju.

citiram:

FDA approved Restylane® offers longer lasting facial rejuvination and wrinkle reduction.

Restylane® improves the resilience and youthful contours of your skin and its ability to counter the effects of gravity, time, wind and weather. Restylane® plays an important role giving volume to the skin, shape to the eyes and elasticity to the joints. Restylane®, composed of Hyaluronic Acid, is found naturally in your skin and other tissues. Hyaluronic Acid has a chemical structure similar in many ways to sugar and is identical in all species and in all tissue types, making Restylane® a very safe product for you.

Each of us has natural lines that can be improved. Restylane® can be used to give you a long-lasting and natural beauty lift: smoothing wrinkles and folds, and gives your mouth a fuller, more sensuous appearance.

carrie
24.03.2007., 21:52
negdje sam procitala da je za kozu poslije tridesete dobro preko noci nanosit masnu kremu ciji se tragovi, ako ih ima, trebaju skinuti ujutro

:eek:

Shtefitza
25.03.2007., 07:09

Znam da sam u dvadesetima nekoliko put isprobavala L'Orealove kreme i sve su mi bile premasne. Sada (u umjerenoj klimi) dovoljni su mi Nivein coQ 10 ili L'Orealova REvitalift. Dakle, treba mi malo masnija krema. :)

Shtefitza
25.03.2007., 07:11

Meni to ne pali, premasna mi je koza i dobijem pristice ako pocnem izvoditi takve eksperimente. Ali drzati jako masnu kremu (tipa Eucerin ili ona obicna plava nivea) na licu dvije minute, pa obrisati navlazenom vaticom odlicno mi dodje nakon dana provedenog na plazi ili u planini, kad mi se isusi koza.

Soleiol
25.03.2007., 08:13
(negdje sam procitala da je za kozu poslije tridesete dobro preko noci nanosit masnu kremu ciji se tragovi, ako ih ima, trebaju skinuti ujutro)

Ovo u mom slučaju nikako nije točno.Imala sam jako dobre noćne kreme,ali za moju kožu masne,ujutro bi se cijela sjajila i dobivala bih bubuljice kao da sam ponovo u pubertetu:eek: Inače imam problema samo sa sjajem i proširenim porama,nikakvih bubuljica već odavno nisam imala...

iFlora
25.03.2007., 08:20
ja bi ipak probala, samo ne znam s kojom kremom :rolleyes:
moja koza je tanka i suha

Karmela
25.03.2007., 18:11
ja bi ipak probala, samo ne znam s kojom kremom :rolleyes:
moja koza je tanka i suha

Ako zelis, pokusaj s Eucerinovom originalnom kremom. :kiss:
http://ec1.images-amazon.com/images/P/B0000ZHGZ2.01-AL6AV6GIKNB1B._AA200_SCLZZZZZZZ_.jpg

A ako imas dojam da ti je koza tanka, retinolske kremice na recept it bi mogle puno vise pomoci na duge staze. Odi kozmetickom dermatologu i trazi da ti propise nesto na bazi retinola.

Karmela
25.03.2007., 18:12
Meni to ne pali, premasna mi je koza i dobijem pristice ako pocnem izvoditi takve eksperimente. Ali drzati jako masnu kremu (tipa Eucerin ili ona obicna plava nivea) na licu dvije minute, pa obrisati navlazenom vaticom odlicno mi dodje nakon dana provedenog na plazi ili u planini, kad mi se isusi koza.

istog sam misljenja.
takodjer iz osobnog iskustva zakljucujem da su lagani serumi puno efikasniji. Lako se upiju a imam dojam da vlaze kozu puno duze.

Karmela
25.03.2007., 18:14
Karmela, ovaj okoloočni Bepanthen ti je od 5 g a ne od 50g.
Taj od 50 ti je malo drugačiji - njega koristim za bebinu guzu, ozljede i sl.
:zubo: :bonk:
kasnis - stavljat cu je preko noci na stopala. :zubo:
a tu okolocnu cu ipak morati potraziti kad budem u Europi. Opskrbit cu se zalihama tamo. :kiss:

Tijana
25.03.2007., 19:10
:zubo: :bonk:
kasnis - stavljat cu je preko noci na stopala. :zubo:
a tu okolocnu cu ipak morati potraziti kad budem u Europi. Opskrbit cu se zalihama tamo. :kiss:

Možeš i tu kremu povremeno na lice, ja je stavljam maloj kad se ogrebe po licu ili dobije osip od znojenja.

Ako dolaziš u ZG donesi Eucerin original kremu, a ja ti nađem Bepanthen.

iFlora
25.03.2007., 19:24
Ako zelis, pokusaj s Eucerinovom originalnom kremom. :kiss:
http://ec1.images-amazon.com/images/P/B0000ZHGZ2.01-AL6AV6GIKNB1B._AA200_SCLZZZZZZZ_.jpg

A ako imas dojam da ti je koza tanka, retinolske kremice na recept it bi mogle puno vise pomoci na duge staze. Odi kozmetickom dermatologu i trazi da ti propise nesto na bazi retinola.

hvala, probat cu s tom sad kad zavrsim s ovom sto sam dobila :cool:

do sad sve koje sam kupila za zrelu kozu, kako nazivaju, nije mi bila dobra
ne znam sad tocno koje su bile ali su mi zatezale kozu

i poslije nekih hidratantnih mi je suha koza, ne volim taj osjecaj

happygoose
25.03.2007., 22:27
30:zubo: khmmm..

imam strasno suhu kozu/osjetljivu/crvene obraze/+ okolocne bore....trebalo mi je puno vremena da nadjem kremu...odnosno kompletnu njegu..za takvu kozu...nista osim la roche posay ne funkcionira..i sad mi se vec i koza navikla na te proizvode...

nutritic...je krema koju nanosim preko dana....bademovo ulje preko vikenda, kad imam vremena...s njim ochistim kozu povremeno..ili u kombinaciji sa kremom ako idem van na plazu ili u brda+ sunscreen...

vec neko vrijeme eksperimentiram sa retinolima..i za sada jako zadovoljna sa retinox-om od roc-a....nocna krema.....

jedino sto jos nisam uspjela naci je dobra make up podloga....:cool: imam od clarinsa do nivea-e...ali jos nisam nasla the podlogu....
kakve su od revlona....?:o

Karmela
26.03.2007., 02:00
Možeš i tu kremu povremeno na lice, ja je stavljam maloj kad se ogrebe po licu ili dobije osip od znojenja.

Ako dolaziš u ZG donesi Eucerin original kremu, a ja ti nađem Bepanthen.

deal! :lux:

Karmela
26.03.2007., 02:02
awww pa i happy je 30. :cerek:
Caudalie vinoperfect serum mi je dobar kao podloga (ali izgleda samo meni jer na MUA su ga zestoko popljuvali. okay, cijena je da stanes i da se zmislis malo ali ipak ima masu puno skupljih a bezveznijih produkata). Ja koristim smashbox primer - za sada nemam primjedbi.

Karmela
26.03.2007., 02:07
i poslije nekih hidratantnih mi je suha koza, ne volim taj osjecaj

Znam osjecaj - na zalost.
Evo odmah cu ti reci na sto da ne trosis novce:

hidratantne maske od:

Lancome:flop:
Clarins :flop:
Elizabet Arden :flop:
Murad :flop:
L'occitane :flop:

Dobijem bolji efekt kad se namazem kuhinjskim uljem (ako nemam bademovog :zubo: - yep - been even there!) ili onom eucerinovom masnom kremom.

mouse
26.03.2007., 07:47
[QUOTE=Soleiol;7861022](negdje sam procitala da je za kozu poslije tridesete dobro preko noci nanosit masnu kremu ciji se tragovi, ako ih ima, trebaju skinuti ujutro)

Ovo u mom slučaju nikako nije točno.Imala sam jako dobre noćne kreme,ali za moju kožu masne,ujutro bi se cijela sjajila i dobivala bih bubuljice kao da sam ponovo u pubertetu:eek:

A šta koristiš za noć?
Ja ništa, najljepše mi kad uveče ništa ne stavim. A možda jednostavno nisam našla pravu još! (?)

happygoose
26.03.2007., 09:24
awww pa i happy je 30. :cerek:
Caudalie vinoperfect serum mi je dobar kao podloga (ali izgleda samo meni jer na MUA su ga zestoko popljuvali. okay, cijena je da stanes i da se zmislis malo ali ipak ima masu puno skupljih a bezveznijih produkata). Ja koristim smashbox primer - za sada nemam primjedbi.

:mirko:30 :mljacko: :zubo:

gledala sam na njihovoj stranici tu u fra,serum kosta oko nekih 45 eura, ako se ne varam.....
Ja sam misila na tekuci puder kao podlogu...izvinjavam se na zabuni...:o

Sta koristite za povecene pore..?

happygoose
26.03.2007., 09:40
http://www.sephora.com/browse/section.jhtml?categoryId=S15140&_DARGS=/browse/templates/level_three_assortment.jhtml.2

Je li netko koristio ijedan od ovih proizvoda...?

Ljeto dolazi...i bez obzira sta ja napravila u vidu sunblocka....jos uvijek dobijem pjegice,tockice..itd....:rolleyes:

mouse
26.03.2007., 10:32
(negdje sam procitala da je za kozu poslije tridesete dobro preko noci nanosit masnu kremu ciji se tragovi, ako ih ima, trebaju skinuti ujutro)

Ovo u mom slučaju nikako nije točno.Imala sam jako dobre noćne kreme,ali za moju kožu masne,ujutro bi se cijela sjajila i dobivala bih bubuljice kao da sam ponovo u pubertetu:eek: Inače imam problema samo sa sjajem i proširenim porama,nikakvih bubuljica već odavno nisam imala...

A šta koristiš za noć?
Ja ništa, najljepše mi kad uveče ništa ne stavim. A možda jednostavno nisam našla pravu još! (?)

snjoxi
26.03.2007., 11:07
Buduci da se zbog hormonalnih promjena i drugacijeg zivotnog stila koza u kasnim 20ima i ranim 30ima mijenja, misljenja sam da nam treba topic koji ce se baviti specificnim problemima koze u 30ima.

dakle sve: akne u 30ima, osjetljivost, rozacea, suha, iziritirana, masna necista.. pomozimo jedne drugima provjerenim savjetima i iskustvima. :kiss:

Princip neka bude: pitanje - odgovor. koliko god se budemo mogle drzati toga. :kiss:

evo ja imam 29 i prosle zime su poceli problemi :rolleyes:
uzasno osjetljivo lice (prije nikad nije bilo, imala sam uvijek masnu i necistu kozu i jos imam, ali nisam reagirala na nista, a sada...!)
imam faze kad mi izbiju crveni pristici, pore se standardno pune miteserima uz to.
dermatolozi savjetuju svakakve kremice i terapije, no nista nije rijesilo moj problem trajno :confused:

ne znam kako ce biti kada rodim, nekima se stanje ful popravi, neki kazu da im tek nakon poroda koza podivlja.
sta vi mislite?

happygoose
26.03.2007., 11:49
meni je nakon poroda koza podivljala, kosa, ma sve kompletno u c......jel:zubo: ......tek zadnjih godinu dana nakon sto sam nasla proizvode koji mi pasu...pocelo se sve dovoditi u red...:) a valjda i hormoni i sve ostalo...konacno se ponovno i osjecam kao ja u svom tijelu...kao prije poroda..:o

mouse
26.03.2007., 12:19
Šta koristiti protiv bora na čelu (30 god.)?
Imam 3 vodoravne, dugačke i duboke bore na čelu; baš bih ih nečim ublažila!(?)

happygoose
26.03.2007., 13:21
neku retinolsku kremicu....:)

patientia
26.03.2007., 13:22
[url]Ljeto dolazi...i bez obzira sta ja napravila u vidu sunblocka....jos uvijek dobijem pjegice,tockice..itd....:rolleyes:

Tak i meni otkad sam na Yasminu, a ne bih ga mijenjala jer mi vise pase nego Cilest. S faktorom 15 sam dobila gadne mrlje, a s Eucerinom 50plus ih je bilo duplo manje. Preko zime ih se rjesavam glikolnom kiselinom. Inace imam 25.5 godina, ali pasu mi kreme za starije, konkretno Avon Anew Alternative nocna s glikolnom kiselinom :cerek:

patientia
26.03.2007., 13:36

Pitanje je koliko se retinol moze pretvoriti u retinoicnu kiselinu koja poboljsava stanje koze. Bolje neka krema s kozmetickim retinoidima:
http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=382

mouse
26.03.2007., 13:37

Šta ima od avene za tu svrhu (protiv dubokih bora na čelu, znači) ?

happygoose
26.03.2007., 13:56
ne bih ti znala odgovoriti..meni niti jedna krema od avona...a dobila sam ih puno na poklon ne pase...ni malo...a i nisam previse upoznata sa njihovim asortimanom...

ja koristim Roc...nocnu ...retinox...:)

snjoxi
26.03.2007., 14:16
Tak i meni otkad sam na Yasminu, a ne bih ga mijenjala jer mi vise pase nego Cilest. S faktorom 15 sam dobila gadne mrlje, a s Eucerinom 50plus ih je bilo duplo manje. Preko zime ih se rjesavam glikolnom kiselinom. Inace imam 25.5 godina, ali pasu mi kreme za starije, konkretno Avon Anew Alternative nocna s glikolnom kiselinom :cerek:

vec sam cula par cura da se zali da su dobile pristice i tockice od yasmina... ne kuzim kak je to moguce, kad yasmin poboljsava ten?
mislim, ja isto imam problema s kozom iako sam na yasminu, ali sam ih imala isto tako kad n isam bila na njemu.

snjoxi
26.03.2007., 14:17
meni je nakon poroda koza podivljala, kosa, ma sve kompletno u c......jel:zubo: ......tek zadnjih godinu dana nakon sto sam nasla proizvode koji mi pasu...pocelo se sve dovoditi u red...:) a valjda i hormoni i sve ostalo...konacno se ponovno i osjecam kao ja u svom tijelu...kao prije poroda..:o

sta onda radije da usvojim klinca? :zubo:

korason
26.03.2007., 14:49
@snjoxi
imam mjesovitu kozu i uz to tanku i osjetljivu; nedavno su mi preporucili boreade od noviderma (pazi, ima boreade za mladu problematicnu kozu i boreade za zrelu problematicnu kozu, ja sam uzela tu drugu) i prvi dojam je dosta dobar. Koza mi se ne masti, cak mi se cini i da se manje prave miteseri. Nije bas najbolja podloga za puder, tj. treba pricekati barem 10 min da se dobro upije prije nanosenja pudera. Nije ni skupa, ako se dobro sjecam, cca 180 kn tubica :top:
Ja ne mogu odoljeti kremicama, pa iako sam zadovoljna s ovom boreade, i nisam potrosila ni desetinu tubice, kupila danas nuxe aroma vaillance - emulziju za mjesovitu kozu, i njihovo suho ulje. Koristi netko? Htjela bih i njihovu okoloocnu kremicu, ako je cemu...

patientia
26.03.2007., 14:54
Ja nisam dobila pristice od Yasmina nego suncane pjege, fotoostecenja.

korason
26.03.2007., 14:56
@happygoose
Je, poslije poroda ti se dogodi da em ti hormoni vode svoju politiku (pa jos ako dojis 2,5 godine, nikako da se vrate na staru razinu), em zapustis njegu lica i kose, iako si sama sebi obecala da ces izgledati pici-mici svaki dan - nekad nemas vremena, nekad volje, a nekad motiva da se uredis. Tek nakon prve godine si ona stara i, nakon milijuna procitanih postova na rodama, pocnes citati forum moda :zubo:

Jump-Jump
26.03.2007., 15:27

:top: Meni je ta ROC noćna krema odlična!! Imala sam prvo testere koji su me oduševili, a sada već duže vrijeme koristim tu noćnu + za skidanje make up-a, a u planu mi je i tonik.

No, tek sam neki dan skužila da je ta noćna krema za +40.:zubo:

happygoose
26.03.2007., 15:45
@happygoose
Je, poslije poroda ti se dogodi da em ti hormoni vode svoju politiku (pa jos ako dojis 2,5 godine, nikako da se vrate na staru razinu), em zapustis njegu lica i kose, iako si sama sebi obecala da ces izgledati pici-mici svaki dan - nekad nemas vremena, nekad volje, a nekad motiva da se uredis. Tek nakon prve godine si ona stara i, nakon milijuna procitanih postova na rodama, pocnes citati forum moda :zubo:

dobro, meni je proslo tri-cetri godine od poroda:zubo: ......ali moj subjektivni osjecaj je da se tek sada, odnosno godinu dana unazad, konacno osjecam u svojoj kozi....

kosa mi se kompletno promjenila...ali kompletno...cak mi je koza tijela bila drugacija...opet subjektivni osjecaj....:D

happygoose
26.03.2007., 15:45
:top: Meni je ta ROC noćna krema odlična!! Imala sam prvo testere koji su me oduševili, a sada već duže vrijeme koristim tu noćnu + za skidanje make up-a, a u planu mi je i tonik.

No, tek sam neki dan skužila da je ta noćna krema za +40.:zubo:

vish kako me procita....:zubo:

happygoose
26.03.2007., 15:47
sta onda radije da usvojim klinca? :zubo:

bez obzira na sve...ja se ne bih mijenjala...samo ti pricam sta se meni dogodilo/dogadja:zubo: ...a ti odluci...

p.s.vrijedno svake zrtve

snjoxi
26.03.2007., 20:58
bez obzira na sve...ja se ne bih mijenjala...samo ti pricam sta se meni dogodilo/dogadja:zubo: ...a ti odluci...

p.s.vrijedno svake zrtve

hehe :zubo:
a cuj, moze biti da ce se nakon poroda stanje popraviti, hormoni izbalansirati (iako nemam problema s hormonima :rolleyes: ) i osvanem sa super tenom :p
za te stavri nazalost, nema pravila.

Loulou
27.03.2007., 08:50
Meni se koža nakon poroda pokvarila, ali evo vraca se na svoje. Roche Posay je super, pogotovo u promjenama i hormonskim ludilima. Sada sam na hydrazen od Lancomea, pa ćemo vidjeti. Nisam još skontala za noćnu. :(

mouse
27.03.2007., 13:03
Ja nisam dobila pristice od Yasmina nego suncane pjege, fotoostecenja.

Šta je taj Yasmin? :confused:

mouse
27.03.2007., 13:04
ne bih ti znala odgovoriti..meni niti jedna krema od avona...a dobila sam ih puno na poklon ne pase...ni malo...a i nisam previse upoznata sa njihovim asortimanom...

...to je protiv bora, kako sam pitala ili...?

snjoxi
27.03.2007., 13:10
Šta je taj Yasmin? :confused:

kontracepcija :zubo:

happygoose
27.03.2007., 14:03
...to je protiv bora, kako sam pitala ili...?

da....

iFlora
27.03.2007., 14:44
Znam osjecaj - na zalost.
Evo odmah cu ti reci na sto da ne trosis novce:

hidratantne maske od:

Lancome:flop:
Clarins :flop:
Elizabet Arden :flop:
Murad :flop:
L'occitane :flop:

Dobijem bolji efekt kad se namazem kuhinjskim uljem (ako nemam bademovog :zubo: - yep - been even there!) ili onom eucerinovom masnom kremom.

da, prije tridesete uopce nisam imala problema, ni bubuljice, inace mi nije ni masna koza, a ni nista drugo, no kao da je odjednom sve pocelo kad sam napunila 30 ;)
koza mi je tanka i suha, mislim da bi mi neka masna delikatna krema odgovarala, ne bas onako masna i teska kao za bebine guze :rolleyes:

ne bi nikako neku za svakakvu upotrebu, neku masnu za lice po mogucnosti

moram nesto sto brze naci jer kad skidam maskaru imam osjecaj da ce mi popucati koza :( zao mi ju je imalo micati dok skidam sminku

Shtefitza
27.03.2007., 18:48
zao mi ju je imalo micati dok skidam sminku

Imas pravo. Natezanje koze tamo vamo ostecuje kolagenska vlakna i pridonosi stvaranju bora. Njezni skidac sminke (zato u jnih dodaju masnoce, da lakse otope pigmente, bez velikog trljanja) pomaze.

Iako, ne volimo se namackati masnim skidacem kojeg onda tri sata moramo ispirati s lica... :D

Karmela
27.03.2007., 20:51
ja sam negdje pokupila ovaj "trik" :

-namocis cistu krpu za pranje u malo tople vode kojoj si dodala par kapi ulja lavande, jojobe ili badema. (mozes takodjer koristiti i kuhinjske papirne ubruse - one malo izdrzljivije umjesto krpa za pranje.)

-iscjedis visak vode, i toplu krpu stavis na lice minut ili tako, prije nego sto naneses mlijeko za skidanje sminke ili gel kojim se umivas.

Lakse se skine sminka i koza manje reagira. :)

Karmela
27.03.2007., 20:56
Šta koristiti protiv bora na čelu (30 god.)?
Imam 3 vodoravne, dugačke i duboke bore na čelu; baš bih ih nečim ublažila!(?)

E to rjesavaju samo siske ili botox :raspa: :zubo:

Karmela
27.03.2007., 20:59
Ja sam misila na tekuci puder kao podlogu...izvinjavam se na zabuni...:o
.?

:zubo: a to!

Ja mijesam Luminous Moisturizing Bobbi Brown foundation i Prescriptives Flawless.
prvi mi malo vuse na zuto, drugi na pink - smjesam ih i nema problema. :top:

Soleiol
27.03.2007., 21:20
Meni se koža nakon poroda pokvarila, ali evo vraca se na svoje. Roche Posay je super, pogotovo u promjenama i hormonskim ludilima. Sada sam na hydrazen od Lancomea, pa ćemo vidjeti. Nisam još skontala za noćnu. :(

Ako koristiš hydrazen dnevnu uzmi i njihovu noćnu,ja sam je imala,bila mi je super,istina malo mi je bila masnija ali ujutro bi izgledala super,a krema je imala božanstven miris.

Loulou
27.03.2007., 21:33
Da nije previše. Bojim se da će mi koža biti pravo masna. A šta tokom ljeta?

Soleiol
27.03.2007., 21:40
Ne znam kakva ti je koža,moja je mješovita sa izrazito masnom t-zonom.Ja sad koristim shiseido skincare liniju,lagane su,više su emulzije nego kreme.

Loulou
27.03.2007., 21:45
Pa i meni je mješovita. Više odgovara suhoj, ali i izrazito osjetljivoj. Zato ne znam. U području obraza mi se poprilično počela mastiti.

Lady_Q
28.03.2007., 08:13
Kupila jučer anti age okoloočnu kremu Balea i anti age noćnu Balea, za probu. Lice mi je mekano i super. Bitno mi je jer vraća hidrataciju koži. Koža mi je dehidrirana i ljuskala se, a u T zoni su se javljali prištići i to vodenasti.
Za dan koristim La Roche - Posay Hydraphaze xl, super je. u tjedan dana popravila stanje lica.

Imam koju manje od 30, kod zaokruživanja je to 30.

Loulou
28.03.2007., 09:31
La Roche Posay je definitivno spas!

iFlora
28.03.2007., 14:53
Iako, ne volimo se namackati masnim skidacem kojeg onda tri sata moramo ispirati s lica... :D

u posljednje vrijeme, moram priznat, se vise ne budim s glatkim masnim licem kao prije,
uglavnom mi negdje nestane ta masnoca koju namazem

ma svasta sam vec probala, najgore su trepavice, a najbolja tekucina mi je bila ona od clarins dual neka, ulje i nesto...

probala bi ono s uljem sto je karmela napisala, samo moram jos i ulja kupit...a nije li to jako za lice? mislim zbog arome

Karmela
28.03.2007., 15:04
probala bi ono s uljem sto je karmela napisala, samo moram jos i ulja kupit...a nije li to jako za lice? mislim zbog arome

Kupi bademovo ulje, ono je bazno i sigurna sam da te nece iritirati. zatvori umivaonik i pusti oko litru tople vode. U toplu vodu dodaj 5-6 kapi bademovog ulja (ja sam stavljala i extra virgin maslinovo kad nisam imala drugog, a ti stavi dvije/tri kapi za pocetak).
Krpu namoci u to, ocijedi visak i stavi na lice minut dva. Nece ti biti prejako, garantiram.

snjoxi
28.03.2007., 15:07
La Roche Posay je definitivno spas!

taj La Roche Posay svi nesto spominju u zadnje vrijeme. zena me u ljekarni prije dva dana zasprehala s tim proizvodima, naravno nasla sam ono sto bi meni odgovararlo prem tipu koze, no toliko sam toga probala i ne da mi se jos i na ovo novce bacat i sokirat kozu... vjerojatno je u rangu avene ili vichy kozmetike, a niti ne mora biti da svakom odgovara ista kozmetika, cak i ako je isti tip koze.
a kajaznam, ne znam kaj da koristim vise..:rolleyes:

Loulou
28.03.2007., 16:35
Vjeruj da sam ja Roche Posay koristila kad sam imala takvih problema sa kožom, a to je bilo prije 5-6 god. Počela sam u Francuskoj, nakon milijon nekih krema. I RP me je spasio. I opet je nakon poroda. Nema kože kojoj ne odgovara.

tough_cookie
28.03.2007., 21:08
Vjeruj da sam ja Roche Posay koristila kad sam imala takvih problema sa kožom, a to je bilo prije 5-6 god. Počela sam u Francuskoj, nakon milijon nekih krema. I RP me je spasio. I opet je nakon poroda. Nema kože kojoj ne odgovara.

ima. moja :(.

35 g. nikad prije nisam imala vecih problema. pristic i miteser koji tu i tamo i dva napada seboreicnog dermatitisa koje sam relativno dobro sanirala.

otprije par godina pogorsanje. danima presuha, malo pristici, malo dermatitis. onda blazenstvo - tjedan-dva bebina guza i zdrav izgled. onda opet sr..e. onda opet dobro. i tak naizmjenicno.

sad unatrag par mjeseci katastrofa. koza lica mi je siva, izmucena, zuta, pristici kao osip na sljepoocnicama i u obrvama, oko nosa i usta iskocio dermatitis. mitesera na izvoz po obrazima (to nikad nisam imala) i sve nekako flekavo crvenkasto-smeckasto. i to stalno, bez prestanka.

uzela sam u apoteci uriage cu-zn za dermatitis, malo se smirio, i toleriane od lrp-a za ove ostale pi...je. probala sam i lrp effaclar za ovo podrucje s pristicima. gel za umivanje i effaclar k za mackanje. promjene s pristicima apsolutno nikakve (jedino me lice pocelo dosta zatezati) pa sam se vratila samo na toleriane da ju probam bar smiriti do kraja.

i opet nista. ovo ovak traje tjednima. smirila se samo najgora drama, a sve ostalo je i dalje bljak.

a tako sam se nadala da ce mi lrp pomoci. :(

dermatologicu nemrem dobit na telefon. naravno. :(

Loulou
28.03.2007., 22:08
Odi dermatologu, mene je linija toleriane spasila.

znatiželja
29.03.2007., 13:58
ima. moja :(.

35 g. nikad prije nisam imala vecih problema. pristic i miteser koji tu i tamo i dva napada seboreicnog dermatitisa koje sam relativno dobro sanirala.

otprije par godina pogorsanje. danima presuha, malo pristici, malo dermatitis. onda blazenstvo - tjedan-dva bebina guza i zdrav izgled. onda opet sr..e. onda opet dobro. i tak naizmjenicno.

sad unatrag par mjeseci katastrofa. koza lica mi je siva, izmucena, zuta, pristici kao osip na sljepoocnicama i u obrvama, oko nosa i usta iskocio dermatitis. mitesera na izvoz po obrazima (to nikad nisam imala) i sve nekako flekavo crvenkasto-smeckasto. i to stalno, bez prestanka.
....
a tako sam se nadala da ce mi lrp pomoci. :(

dermatologicu nemrem dobit na telefon. naravno. :(

draga tough, žao mi je što još nema poboljšanja. moja je priča donekle slična, ali blaža. super koža uvijek, mogla sam ju mazat kremom za cipele i ništa ne bi bilo. onda prvo seboreja, ali mi je uglavnom bilo ok, malo crvenila po licu tu i tamo, a zatim mi je prije cca godinu dana počela 'odbijati' kreme - ništa joj nije odgovaralo. išla sam kod nekoliko dermatologa, ali se to meni ništa naročito ne vidi i, isto kao tebi, brzo se mijenja pa dok dođem kod dermatologa, umiri se i misle valjda da umišljam. slučajno su mi u apoteci uvalili avene skin recovery kremu (znam da sam dosadna s njom više) i s njom mi je lice odlično. koristim ju sigurno već 6 mjeseci i pokušala sam u par navrata vratiti se na obične kreme . kao, valjda se više oporavila koža. probala sam s biothermom i nuxe, ali bi mi koža bila zategnuta (inače je suha ili dehidrirana, tko bi više znao) i vraćalo bi se crvenilo. odustala sam do daljnjeg od bilo koje kozmetike koja nije medicinska, jer mi očito previše sastojaka smeta. bila sam nedavno kod dermatologinje (ivana nola, ne preporučam ju) i ona mi je preporučila la roche posay i avene cicalfate (možda bi ti ta pomogla, smiruje crvenilo i seboreju, poviše nje može ići hidratantna krema, npr. avene hydrance riche ili legere, ovisno koja ti odgovara) i avene cold gel za umivanje. probala sam lrp hydraphase, ali mi je previše blaga. probat ću toleriane iako sam sa skin recovery skroz zadovoljna, koža mi je sada odlična.jedino se mislim da skin recovery možda nije dovoljna zbog drugih stvari (godine i to), ali za sad odustajem o eksperimentiranja.

usput, kod koje dermatologice ideš? jesi li zadovoljna?

znatiželja
29.03.2007., 14:00
taj La Roche Posay svi nesto spominju u zadnje vrijeme. zena me u ljekarni prije dva dana zasprehala s tim proizvodima, naravno nasla sam ono sto bi meni odgovararlo prem tipu koze, no toliko sam toga probala i ne da mi se jos i na ovo novce bacat i sokirat kozu... vjerojatno je u rangu avene ili vichy kozmetike, a niti ne mora biti da svakom odgovara ista kozmetika, cak i ako je isti tip koze.
a kajaznam, ne znam kaj da koristim vise..:rolleyes:

uzmi testere pa vidi.

iFlora
29.03.2007., 21:26
kupila sam danas ulje i nisam mogla docekat pa sam malo namazala vec oko ociju lice...i nikakve reakcije negativne nije bilo

smije li se tako ulje direktno na kozu?

Karmela
30.03.2007., 00:09
govorimo o bademovom ulju? ako ti pase - sto da ne. :top:
ako imas pitanja o prirodnoj kozmetici imas topic ovdje na kozmetici, cure su stvarno dobre. :top:

znatiželja
30.03.2007., 01:37
karmela, da te i ovdje pitam: koja je točno ona tvoja hvaljena smashbox podloga? idem na put pa bi si uzela. i isušuje li kožu?

snjoxi
30.03.2007., 07:55
draga tough, žao mi je što još nema poboljšanja. moja je priča donekle slična, ali blaža. super koža uvijek, mogla sam ju mazat kremom za cipele i ništa ne bi bilo. onda prvo seboreja, ali mi je uglavnom bilo ok, malo crvenila po licu tu i tamo, a zatim mi je prije cca godinu dana počela 'odbijati' kreme - ništa joj nije odgovaralo. išla sam kod nekoliko dermatologa, ali se to meni ništa naročito ne vidi i, isto kao tebi, brzo se mijenja pa dok dođem kod dermatologa, umiri se i misle valjda da umišljam. slučajno su mi u apoteci uvalili avene skin recovery kremu (znam da sam dosadna s njom više) i s njom mi je lice odlično. koristim ju sigurno već 6 mjeseci i pokušala sam u par navrata vratiti se na obične kreme . kao, valjda se više oporavila koža. probala sam s biothermom i nuxe, ali bi mi koža bila zategnuta (inače je suha ili dehidrirana, tko bi više znao) i vraćalo bi se crvenilo. odustala sam do daljnjeg od bilo koje kozmetike koja nije medicinska, jer mi očito previše sastojaka smeta. bila sam nedavno kod dermatologinje (ivana nola, ne preporučam ju) i ona mi je preporučila la roche posay i avene cicalfate (možda bi ti ta pomogla, smiruje crvenilo i seboreju, poviše nje može ići hidratantna krema, npr. avene hydrance riche ili legere, ovisno koja ti odgovara) i avene cold gel za umivanje. probala sam lrp hydraphase, ali mi je previše blaga. probat ću toleriane iako sam sa skin recovery skroz zadovoljna, koža mi je sada odlična.jedino se mislim da skin recovery možda nije dovoljna zbog drugih stvari (godine i to), ali za sad odustajem o eksperimentiranja.

usput, kod koje dermatologice ideš? jesi li zadovoljna?

znatizeljna, zato ne bi preporucila ivanu nolu? ja isto imam uzasno osjetljivo lice koje na sve reagira, crvenila, necista koza i ostalo sto ide uz to.
isto sam mogla koristit bilo sto dok mi koza nije postala ful osjetljiva i sdaa vise ne znam sta cu.
prvo sma bila kod nole, cinila mi se ok - nis posebno, onda sam isla kod dr. cekovic - ona mi je bila najgora, pa sam na kraju probala kod kaliterne - koji sam uzima locu na sve moguce i nemoguce tretmane koje propisuje kao obavezne,al ne pomazu bas nesto.
mislila cam se cak vratiti noli na vidim sto ona savjetuje.
isto sam svasta mazala i pila, i za sada sam odlucila sama rjesavat svoj problem - prirodna kozmetika, zdrava prehrana, homeopatija.
i bolje je, no nije to to..

znatiželja
30.03.2007., 11:07
znatizeljna, zato ne bi preporucila ivanu nolu?

evo ti odgovor na onoj temi o dermatolozima http://www.forum.hr/showthread.php?t=188889

stvarno mi se nije svidjela - gregurić mateša i dalje najbolja, možda da ju probaš

mouse
30.03.2007., 11:19
kontracepcija :zubo:

A jel' te! Nemam pojma, ja sam na spirali!:cerek: