PDA

View Full Version : Njega zrele kože lica

stranice : 1 2 3 [4] 5

Noemi
13.09.2007., 22:03
jel radio netko botox i gdje:o:D

reader
14.09.2007., 09:10
mislim da je vrlo individualno je li bolja "X" ili "Y" kozmetika.

meni recimo avene nije pasao - mozda mi je tadasnja dermatologica preporucila krive preparate (osim skin recovery cream nis mi nije pasalo, pa cak niti losion za vrlo osjetljivu netolerantnu kozu - a moja je bas takva).
s druge strane, vichy daje rezultate kod mene.

to stvarno ovisi o vise stvari, o samoj kozi najvise.

recimo, meni nikako ne pase chanel kozmetika, dok ju moja frendica ne moze nahvaliti - em zbog godina, em zbog tipa koze.

kak se ono kaze, ne znas dok ne probas na svojoj kozi.

Pa naravno da je sve individualno!;)

Shtefitza
15.09.2007., 19:01
@Karmela: thanks :top:

probala testerić od Avene h.legere i izgleda ok. hidratizira i sve ok. ali me teta u apoteci stalno nagovarala da kupim Vichy-jevu neku termal, jer da je ta njoj baš super, odlična, najbolja... :bang:
ma previše me nagovarala tako da sam otišla s testerićem.
htjela sam prije provjeriti što kažu babe na forumu :rofl:

Koristila sam Thermal S2 po zimi, dok sam zivjela u Zagrebu. STrasno sam voljela tu kremu. Kad sam dosla u US, neko vrijeme su mi moji slali, onda sam se jedva jedvice presaltala na neke druge rezime. Ovdje je jako tesko naci Vichy.

U Zgb sam koristila dosta proizvoda, nisu bili losi.

Kako se tebi svidjela Thermal krema?

Cactusbuba
25.09.2007., 13:47
Koristila sam Thermal S2 po zimi, dok sam zivjela u Zagrebu. STrasno sam voljela tu kremu. Kad sam dosla u US, neko vrijeme su mi moji slali, onda sam se jedva jedvice presaltala na neke druge rezime. Ovdje je jako tesko naci Vichy.

U Zgb sam koristila dosta proizvoda, nisu bili losi.

Kako se tebi svidjela Thermal krema?

Thermal S1! stavila sam je i cijeli dan se gledala u ogledalo jer mi se koža osjećala prekrasno! :s
ova S2 mi je bila malo premasna... valjda zbog ljeta... ali S1 si kupujem cim se riješim ove trenutne :top:

reader
26.09.2007., 11:32
Thermal S1! stavila sam je i cijeli dan se gledala u ogledalo jer mi se koža osjećala prekrasno! :s
ova S2 mi je bila malo premasna... valjda zbog ljeta... ali S1 si kupujem cim se riješim ove trenutne :top:

Kakvu kožu imaš?

Cactusbuba
26.09.2007., 12:31
mjesovitu, suhi obrazi a masna t zona

black_angel
28.09.2007., 13:06
Naime prošla sam četvrt stoljeća (27 polako stiže), imam mješovitu kožu i problem kako dalje tj. što stavljati na face :misli: :misli: :misli: a da i dalje bude lijepo i mlado jer znam da više ne mogu koristiti kozmetiku koju sam dosad.
Ima tko kakav prijedlog?:D :D :D

ovchica
29.09.2007., 21:00
Zašto ne bi mogla koristiti kozmetiku koju si koristila do sad? Radi se o kronološkoj, a ne o stvarnoj dobi. Mislim da je važno koristiti kreme za oko očiju, a ovo ostalo kaj ti je i dosad odgovaralo. Da kreme protiv bora stvarno tolko pomažu, po ulicama bi bilo puno manje naboranih žena.
Ne nasjedaj na reklame i koristi ono što si i dosad, ako ti je dobro.

reader
01.10.2007., 09:40
Kad god ispunjavam neki test za kožu (npr. na vichy stranici), pitanje je: Koža vam je uveče:
a) umorna sa crvenilom
b)zategnuta i pecka..... itd.
Moja koža lica najgore izgleda ujutro, a kako dan odmiče i ona je sve ljepša...
Kako, zašto, još kome?

Cactusbuba
01.10.2007., 11:01
pa i meni, mogu ti reći... najgore izgleda ujutro, a navečer mrak! :ne zna:
možda zbog doze svijetla :rofl:

snjoxi
01.10.2007., 12:45
meni bas obrnuto.
ujutro mi jos lojnice nisu valjda natekle, pa koza zgleda cisce i gladje.

Cactusbuba
03.10.2007., 07:56
da li se možda netko s mješovitom kožom oduševio kakvom kremicom u zadnje vrijeme kao što sam se ja s vichy thermal s1?:lux:

mrcika
14.10.2007., 18:39
Loccitane-linija za njegu kože nakon 25.Badem i jabuka!
Ja koristim kremu i ulje za umivanje i super je!:)
Krema je baršunasti koncentrat za normalnu do suhu kožu,djeluje protiv prvih borica a jabučni ocat u njoj sužava pore!

sanja_volim orhideje
15.10.2007., 16:25
Loccitane-linija za njegu kože nakon 25.Badem i jabuka!
Ja koristim kremu i ulje za umivanje i super je!:)
Krema je baršunasti koncentrat za normalnu do suhu kožu,djeluje protiv prvih borica a jabučni ocat u njoj sužava pore!

Koliko dodje ta krema?

doa
26.11.2007., 17:53
Čitam već dugo ovaj forum ali nikako da se javim,mislim da sam danas u pmsu ili nekoj gadnoj krizi godina:D pročačkala sam čitav podforum i čini mi se da nema teme koja obrađuje 39,40 i preko godišnjakinje koja ujutro vidi samo bore bore i još bora:( Nemojte sad žene odmah krenut da se psihički treba osjećati dobro,da moramo biti ispunjene i sretne pa se bore manje vide :cerek: Naime,željela bih da podijelite svoja iskustva sa mnom,kako se njegujete, koristite li serume, kreme protiv bora i kakve, da li pazite što jedete, idete li kozmetičaru i da li to sve na kraju po vama rezultira zaglađenijom kožom. Ili ste kao ja, kupujete kremice, ponekad i pokoji serum,posjetite kozmetičarku jednom godišnje i na kraju ujutro pred ogledalom zaključite da te kreme svima, baš svima djeluju osim vama :bonk:

missm
27.11.2007., 08:48
A, čuj, DOA
moram priznati da si u pravu... tako je i kod mene, nekad mi se čini da ne vidim neke teške rezultate...
No, proljetos sam bila na n-toj godišnjici mature i tamo vidjeh svoju generaciju "cura". Bila sam u šoku mjesecima kasnije. Tek kad sam se usporedila s njima i sad kad se toga sjetim obožavam svoj ten i kožu.
Ne mogu se uspoređivati sa curama od 20 i sitno godina. Naravno da razumiješ o čemu pričam....
Inače sam mišljenja da je tajna u redovitoj njezi, možda koja bolja kremica ili serum, i najvažnije - čuvati se sunca i ljeti i zimi. Konkretno kod mene to pali.
Inače jako mi je čudno, čak pomalo stravično kad neka baba ima ispeglano i zategnuto lice - pa to je neprirodno i usuđujem se reči meni jednostavno stravično.

reader
27.11.2007., 10:39
Zanimaju me Biodermine kreme za lice, kakva su vam iskustva (normalna koža, nije prezahtjevna, pod šminkom svaki dan)?

ice cream girl
27.11.2007., 14:15
Imam 32 godine i od 22 godine korsitim preparate sa AHA kiselinama u kombinaciji sa mikcro-dermoabrazijom.Tip koze mi je mjesovito-normalna.Lice mi izgleda bolje nego sa 18 (nemam niti jednu boru tako drugi kazu, a i vidim sama:cerek: ).Isto tako kuci kombiniram preparate na bazi retinola, AHA i vitamina D.Tako da pokusaj sa tim.Ako je meni djelovalo, djelovat ce i tebi.:D Samo pazi da kombiniras kreme, ne koristis dugo vrimena iste preparate.

jasmine
27.11.2007., 18:01
Imam 32 godine i od 22 godine korsitim preparate sa AHA kiselinama u kombinaciji sa mikcro-dermoabrazijom.Tip koze mi je mjesovito-normalna.Lice mi izgleda bolje nego sa 18 (nemam niti jednu boru tako drugi kazu, a i vidim sama:cerek: ).Isto tako kuci kombiniram preparate na bazi retinola, AHA i vitamina D.Tako da pokusaj sa tim.Ako je meni djelovalo, djelovat ce i tebi.:D Samo pazi da kombiniras kreme, ne koristis dugo vrimena iste preparate.

koje preparate koristis,ja se bas nekuzim u tu vrstu kozmetike a pomalo razmisljam da bi mi bilo vrijeme da ipak uvedem tu kozmetiku.imamo isti tip koze i jako smo blizu po godinama pa bi mi pomoglo da mi das neki savjet ili prijedlog. :)

doa
27.11.2007., 20:37

do nedavno sam mislila da je mikrodermoabrazija preagresivna metoda ali odjednom sam postala vrlo tolerantna prema tome :D
koliko često ih radiš,kakvo ti je lice nakon toga (pritom mislim na prvih par dana) koliko to košta i gdje tog ima? (koje bombardiranje pitanjima :rofl: )

reader
28.11.2007., 11:58

Koji su to preparati, koje kreme koristiš?
Nemam pojma u čemu je retinol, AHA kiseline...navedi , molim te, imena kremica i sličnih prćkarija!:)

ice cream girl
01.12.2007., 14:34
koje preparate koristis,ja se bas nekuzim u tu vrstu kozmetike a pomalo razmisljam da bi mi bilo vrijeme da ipak uvedem tu kozmetiku.imamo isti tip koze i jako smo blizu po godinama pa bi mi pomoglo da mi das neki savjet ili prijedlog. :)

Ej ciao! U ljekarni imas kupit krema Novaderm - AHA krema za reaktivizaciju svih tipova koza se zove.Na bazi je AHA kiselina, obnavlja povrsiniski sloj.Meni je ona ludilo.Ali mislin da je dermoabrazija broj 1, i da je meni ona najvise pomogla, pa tek onda kreme.

ice cream girl
01.12.2007., 14:37
do nedavno sam mislila da je mikrodermoabrazija preagresivna metoda ali odjednom sam postala vrlo tolerantna prema tome :D
koliko često ih radiš,kakvo ti je lice nakon toga (pritom mislim na prvih par dana) koliko to košta i gdje tog ima? (koje bombardiranje pitanjima :rofl: )

Mikrodermoabraziju radim 1 put mjesecno otprilike.Kosta 250 ili 400 kn.250 kn je obicna mikrodermoabrazija, a 400 kosta abrazija sa AHA otopinom koja se nanese prije samog brusenja.Ova sa AHA je jaca.Ljeti naravno ne brusim lice.Mikrodermoabraziju imas u nekim boljim salonima.

I cure ja sam kroz sve ove godina dosla do zakljucka.NE suncat lice-NIKAKO!!!Ja sam inace tamnoputa liti, i stvarno dosta potamnim, i lice jesan suncala do negdje 22, al sad nebi ni u ludilu.Lipo stavite tamniji bronzer (sa obaveznim visokim zastitnim faktorom) i to je to.Kad vidim cure od 20-ak godina koje su iskvarcane u faci dodje mi muka.Pa kakve ce izgledat sa 35-40.Ko stare babe.

jasmine
01.12.2007., 20:43
Ej ciao! U ljekarni imas kupit krema Novaderm - AHA krema za reaktivizaciju svih tipova koza se zove.Na bazi je AHA kiselina, obnavlja povrsiniski sloj.Meni je ona ludilo.Ali mislin da je dermoabrazija broj 1, i da je meni ona najvise pomogla, pa tek onda kreme.

e bas sam i kupila kremu od novaderma sa 7% kiseline i ona je kao za masnu kozu sto ja nemam ali zena me u ljekarni uvjerila da ce mi odgovarati i za sada mi se cini da mi je ok,ljepo mi matira lice ali me ne zateze i neisusuje.to nije ta krema koju si ti spomenula jel tako.ajd mi molim te reci sta jos koristis od tih proizvoda i s kakvim kremama mazes podrucje oko ociju. :)

Natch
02.12.2007., 00:30
inace si jako tesko nadjem kremu, i uglavnom, nakon sto sam potrosila cera di cupra bijelu, i zaboravila kupit nesto novo, stavim slucajno rosal family care koju sam kupila ne znam ni sama kad iskljucivo jer mi je fora ambalaza i krema se pokaze odlicnom :s :s

ice cream girl
02.12.2007., 07:31
e bas sam i kupila kremu od novaderma sa 7% kiseline i ona je kao za masnu kozu sto ja nemam ali zena me u ljekarni uvjerila da ce mi odgovarati i za sada mi se cini da mi je ok,ljepo mi matira lice ali me ne zateze i neisusuje.to nije ta krema koju si ti spomenula jel tako.ajd mi molim te reci sta jos koristis od tih proizvoda i s kakvim kremama mazes podrucje oko ociju. :)

Ej cio jasmine! Je to je ta krema!:cerek: Plavo-bijela kutijica.Pise posebna formula 7% glikolna kiselina.Meni je ta krema savrsena.Koristim je periodicno od 1997.Kad potrosim kutijicu onda kupim recimo neku drugu na bazi vitamina C (od Nivee san koristila New skin),da mi se lice ne navikna na nju, al opet se vratim toj Novaderm.Za oko ociju Afroditu.Jedno vrime san kupovala i od Lancoma, al Afrodita mi je sasvim ok.

philemon
02.12.2007., 14:47
Ej cio jasmine! Je to je ta krema!:cerek: Plavo-bijela kutijica.Pise posebna formula 7% glikolna kiselina.Meni je ta krema savrsena.Koristim je periodicno od 1997.Kad potrosim kutijicu onda kupim recimo neku drugu na bazi vitamina C (od Nivee san koristila New skin),da mi se lice ne navikna na nju, al opet se vratim toj Novaderm.Za oko ociju Afroditu.Jedno vrime san kupovala i od Lancoma, al Afrodita mi je sasvim ok.

Jedno pitanje: da li ti se koža lica stanjila nakon toliko vremena korištenja aha kiseline i mikrodermoabrazije?:)

Igiveup
02.12.2007., 14:54
Preporučam prehranu Život u zoni i svakovečernju masažu lica dok utrljavate kremu (onu koja vam najbolje paše, moja je recimo Vichy Nutrilogie), sad imam blizu 40 godina a u posljednjih 5, koliko se pridržavam ove prehrane su mi se smanjile bore, celulit, kilogrami, podočnjaci i izgledam svježije, a osjećam se neusporedivo mlađe i zdravije, samim tim i sretnije.

jasmine
02.12.2007., 20:11

ok hvala ti,sva sreca da je krema u manjem pakiranju jer meni brzo dosadi jedna krema tako da bi ja nju svejedno mjenjala,ali evo u ovih par dana koristenja novaderma ja sam jako zadovoljna.jesi li mozda koristila njihovo mljeko ili losion za tjelo,navodno smanjuje dlakavost a isto je na bazi aha kiselina. :)

ice cream girl
03.12.2007., 14:44
Jedno pitanje: da li ti se koža lica stanjila nakon toliko vremena korištenja aha kiseline i mikrodermoabrazije?:)

Ne uopce se nije stanjila.Nikad mi lice bolje nije izgledalo.A naravno ne valja ni pretjerat.Ja kad osjetim da mi licu nedostaje skidanje povrsinskog sloja onda radim abraziju.A od AHA se ni ne moze stanjit.Pa koza se obnavlja zar ne?:cerek:

ice cream girl
03.12.2007., 14:47
ok hvala ti,sva sreca da je krema u manjem pakiranju jer meni brzo dosadi jedna krema tako da bi ja nju svejedno mjenjala,ali evo u ovih par dana koristenja novaderma ja sam jako zadovoljna.jesi li mozda koristila njihovo mljeko ili losion za tjelo,navodno smanjuje dlakavost a isto je na bazi aha kiselina. :)

Nisam koritila njihova mlijeka.Bas cu kupit.I kvalitetni serumi za lice su izvanredni.Od Estee Lauder NIght Repair.U biti najbitnije proitv bora i da duze ostanemo mladi su preparati na bazi vitamina A (Q10), C, E i AHA kiseline.:D

ice cream girl
03.12.2007., 14:55
Preporučam prehranu Život u zoni i svakovečernju masažu lica dok utrljavate kremu (onu koja vam najbolje paše, moja je recimo Vichy Nutrilogie), sad imam blizu 40 godina a u posljednjih 5, koliko se pridržavam ove prehrane su mi se smanjile bore, celulit, kilogrami, podočnjaci i izgledam svježije, a osjećam se neusporedivo mlađe i zdravije, samim tim i sretnije.

Je masaza svaku vecer je jako bitna!!I prehrana prije svega.Hranim se u kombinaciji malo po Montignacu, malo po krvnoj grupi, sa manje mesa, vise povrca i voca i bas se vidi promjena u pogledu svega!!!:) Kako izvanka tako i iznutra!!

Inace cula sam da je prehrana po Zoni izvanredna.Bas cu provat.Hvala na savijetima.

zg81
03.12.2007., 23:25
S obzirom da nemam jos 30, zanima me kad se treba poceti s upotrebom krema za lifting, firming, anti-wrinkle...? Probala sam te kreme i nisam nikakvu nezeljenu reakciju dobila, ali ne znam da li se to treba poceti koristiti ranije tako da se starenje sprijeci, ili time samo kozu nepotrebno sokiramo i treba ostati na hidratantnim kremama do prvih znakova starenja. Please dajte odgovor.

Hannah
04.12.2007., 08:55
kupih biothermovu multi recharge kremu.
zasad mi se cini bas dobra.:cerek:

ima li tko kakvih iskustava s tom kremom?

PERLA_
09.12.2007., 08:57
Meni se čini da sam našla dobru kombinaciju krema za svoju mješovitu kožu..:mirko:

Zadnjih mjeseci sam koristila preko dana ili Avene SPF 15 ili RoC SPF 15 hidratantne kreme,
a noću Ystheal od Avene ili RoC kreme sa retinolom..
Nemam problema sa borama, ali prevencije nikad dosta,
osim toga retinaldehid se pokazao kao odličnim izborom za sprečavanje prištića u PMS razdoblju..:top:
Tekstura kože mi se baš lijepo popravila..:cerek:

Cruela
07.01.2008., 11:46
imam 47..brrrrr....koza lica (a bogami i cijele mene) stanjena, flekicasta, suha i objesena. obrazi pocinju visiti a i kapci. nemam pojma kako i sto uciniti da to ipak malo usporim. imate li kakav pametan prijedlog???

patientia
07.01.2008., 12:30
Ono sto svakako preporucujem je dobra UV zastita (SPF najmanje 15, te sastojci koji stite od UVA zracenja). UV zracenje uzrokuje nepovratnu stetu, bore i mrlje. Takodjer je dobro koristiti antioksidanse, oni umanjuju stetu od UV zracenja, ali ne mogu zamijeniti filtere. Ako pusis, prestani pusiti ;)

Cell communicating sastojci (kozmeticki retinoidi), AHA i BHA mogu poboljsati izgled bora i mrlja, ali preparati koji ih sadrze djeluju samo dok se koriste. Mozes otici i na jaci piling s visim koncentracijama AHA (rade se i pilinzi trikloroctenom kiselinom, te fenolni pilinzi). Nazalost, ne znam nista od kozmetike sto bi pomoglo za objesenu kozu ili sto bi trajno uklonilo bore. Svakako se posavjetuj s lijecnikom, ali izbjegavaj one koji preporucuju samo kozmetiku koju sami prodaju i tretmane koje sami rade.

Cruela
07.01.2008., 12:55
hvala :p
cudno je sto gotovo da i nemam bore, koza je samo uzasno umorna i ovjesena.
probala sam nivea vital kremice, vichy, kojesta avonovo ali nista ne vrijedi.
ne smeta mi to sto se na licu vide godine nego mi smeta ta iscrpljenost i umor.
lice moze biti staro ali djelovati odmorno a to mi nikako ne uspjeva.
i jos nesto.tesko je u osijeku naci kvalitetnu kozmeticarku koja zna nesto vise od onoga sto joj je uza specijalnost.

patientia
07.01.2008., 13:42
Mozda je onda najbolje da koristis iluminator ili svjetlucavi puder.

phyto
07.01.2008., 15:01
Učinkovitost:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12236885?dopt=Abstract
http://www.smartskincare.com/treatments/topical/dmae.html
Sigurnost
http://www.smartskincare.com/ingredients/dmae_safety.html

patientia
07.01.2008., 15:11
Ne stignem procitati ovo sto si poslao, pa sori ako ponavljam:
http://uk.reuters.com/article/healthNews/idUKCOL85568520070418

phyto
07.01.2008., 15:20
Centella asiatica i beta glukan iz zobi stimuliraju proizvodnju kolagena:
http://www.smartskincare.com/treatments/topical/betaglucan.html
http://www.skinandallergynews.com/article/PIIS0037633706717570/fulltext
Divlji kesten stimulira kontrakciju fibroblasta:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17111071?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsP anel.Pubmed_RVDocSum
O retinolu (0.4%!) i vitaminu C (preko 10%!) valjda ne treba pisati.

phyto
07.01.2008., 15:25
Ne stignem procitati ovo sto si poslao, pa sori ako ponavljam:
http://uk.reuters.com/article/healthNews/idUKCOL85568520070418

Upravo o tome se i raspravlja u članku o sigurnosti DMAE.
Izgleda da je ta studija ćorak.Upotrijebili su čisti DMAE,a on je jako alkalan i citotoksičnost je bila očekivana.DMAE se u kozmetici upotrebljava u formi bitartrata i nije toliko alkalan.

phyto
07.01.2008., 15:46
Niacinamid -gotovo panacea za kožu.Stimulira proizvodnju hijaluronske kiseline:
http://www.smartskincare.com/treatments/topical/niacinamide.html

Tvari koje su moguće djelotvorne,ali za sada postoje samo studije od strane proizvođača koje ukazuju na učinkovitost:
http://www.smartskincare.com/treatments/topical/lipoic.html
http://www.smartskincare.com/treatments/topical/pentapeptide.html
http://www.smartskincare.com/treatments/topical/kinerase.html

Naravno tu je i dobra stara soja koja ima estrogeno djelovanje i stimulira stvaranje kolagena, posvijetljuje kožu i djeluje antioksidativno.
Nije aktivno ni sojino ulje ni sojin protein već izoflavoni iz soje,a u kremama ih ima daleko premalo za bilokakav učinak (kao i ostalih aktivnih tvari).

Špranja
14.01.2008., 00:12
....koza lica (a bogami i cijele mene) stanjena, flekicasta, suha i objesena. obrazi pocinju visiti a i kapci...
Baš tako i ja "vidim" svoju kožu (ja sam >50). Imam na obrazima i oko očiju dosta suhu, finu kožu, ostalo malo masnije, ali ne pretjerano. Vrat mi se zadnju godinu isto "isušio" - koža je tanka i nježna, zasad nemam izražene dublje bore, ali ima dosta onih sitnih, kao da je "namreškan". Inače imam mršavo lice, žućkasti ten...tako da si nenašminkana zbilja izgledam umorno...Isto nemam dubljih bora i svi (koji me vide našminkanu) ne mogu vjerovati da imam toliko godina (sitna sam i niska, još imam 48 kg kao u srednjoj školi...) - ali ja znam kakva mi je koža bila još prije par godina, a kakva je sad bez šminke...
Ne znam kakva je tvoja koža, ali meni su od prije par godina sve kreme koje sam prije koristila i pasale su mi (Vichy, L Oreal, Nivea) postale "presuhe", nedovoljno "hranjive", jednostavno se odmah upiju i koža ostane skroz suha, a ja trebam onaj osjećaj lagane navlaženosti na dodir.
Već neko vrijeme koristim Shiseidove kreme iz linije Benefiance (linija za zrelu kožu) - okoloočna mi je savršena, nju koristim već par godina; dnevnu koristim sa SPF 15...uglavnom noćnih i dnevnih u toj liniji (za zrelu kožu) ima više vrsta - ovisno o tipu kože.
Svim tim kremicama sam jako zadovoljna! Ne mogu tvrditi da su usporile proces starenja (to nitko ne može tvrditi ni za jednu kremu, jer ne znamo kako bismo izgledali da ih nismo koristili!), ali konačno koristim kreme s kojima se osjećam kao u "svojoj koži" - ugodno. (Zapravo, iluziju da mogu zaustaviti bore, koju gaje, na ovom forumu često čitam, mlade cure, nikad nisam ni imala. Treba mi samo dobar osjećaj na koži koji traje, a ne prestane kratko nakon nanošenja). Kreme su dosta skupe, istina. Ako si ne možeš priuštiti sve, onda probaj bar okoloočnu - treba je staviti malo i meni traje i do 4-5 mjeseci (I vlažna je , i hranjiva, ali ne "teška" i jako masna, a još ujutro kad se diram oko očiju osjećam da je koža "vlažna" i elastična, a ne isušena.)
Osim ovih "svakodnevnih" krema jaaako sam zadovoljna Vichyjevom maskom za hidratiziranje (Masque Thermal Rehydratant) - stavljam ju 2 puta tjedno, nekad i ostavim kao kremu, ako ne izlazim.
Još: 1-2 puta tjedno stavim na sve dijelove lica (osim brade, nosa i čela) Afroditinu hranjivu masku - isto mi jako paše.

Cruela
14.01.2008., 14:09
spranja, ni ja nemam doboke bore, cak i sitnih nemam previse ali me izluduje taj premoreni izraz lica. koza mi je suha, iako joj vise fali masnoce nego vlage. koristim afroditine karotin kremice, nisu lose ali nisu ni dovoljne. cak mi gode i nivea vital kreme ali jos uvijek nesto fali.
problem mi je sto, i kada se nasminkam, lice mi djeluje grubo i umorno. morat cu probati nesto od toga sto si spomenula. ta okoloocna o kojoj govoris, jel pomaze protiv natecenosti ociju?

Špranja
14.01.2008., 15:55
Ja mislim da su svim tim "problemima" uzrok godine. Sve što opisuješ tipične su promjene koje se događaju kao posljedica starenja i promjene hormonalne situacije u organizmu. I počinju biti vidljivije upravo u tvojim godinama (individualno - par godina prije ili poslije...) I posve su prirodne, samo što nas zateknu (jer su ovo "prijelomne" godine, a kasnije taj proces ide postupnije).
E, sad, što se može učiniti?
Osim pronaći odgovarajuću kremu (ne čudotvornu koja će sve promjene zaustaviti, jer takve nema!), još bi važnije bilo obratiti pažnju na prehranu i, općenito, način života (kretanje, vježbanje, san, stres...) i poraditi na poboljšanju tih elemenata.
Jedino to može dati kakve-takve rezultate u toj "borbi" za mlađi izgled (i, što je još važnije, za zdravlje). A upravo to smo najmanje skloni učiniti, jer traži napor i promjene loših navika.
Ja osobno sam uvjerena da je za ljepotu kože važna genetika, zatim životne navike, a najmanje je to zasluga bilo kakvih krema. (Mnoge prebogate starije žene iz svijeta glamoura - kojima je dostupna sva moguća kozmetika ovog svijeta - izgledaju (bez šminke, obleke i frizura) starije od mnogih "običnih" žena).
Dakle - pokušati se, koliko je maksimalno moguće, osloboditi nezdravih i uvesti u način života zdrave navike. Posebno je važna (za kožu) prehrana. Ne kaže se badava da ljepota kože dolazi iznutra!
Što se kozmetike tiče, treba tražiti njegu koja ti odgovara u smislu da nemaš osjećaj "da nešto fali". A to je teško, ako sama ne isprobaš...Ničija koža nije posve ista, i samo vlastito iskustvo vrijedi. (Ja sam ti dala samo sugestiju linije za zrelu kožu, koja opet sadrži nekoliko različitih krema za razne tipove kože, pa možda nađeš među njima ono što ti paše.)
Još: za okoloočnu ne znam djeluje li protiv natečenih očiju (nemem otečene oči...)
Sretno u potrazi za kremama, a još više u bar nekim poboljšanjima navika (znam da nitko od nas ne živi idealno, ali se bar moramo truditi :)).

Špranja
14.01.2008., 23:08
Evo, ovu ja koristim:
http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=14496&goChar=S

Ali, ima i intenzivnija, za koju piše i da smanjuje natečenost očiju, između ostalog...:
http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=55515&goChar=S

sanjab
15.01.2008., 10:33
imam 47..brrrrr....koza lica (a bogami i cijele mene) stanjena, flekicasta, suha i objesena. obrazi pocinju visiti a i kapci. nemam pojma kako i sto uciniti da to ipak malo usporim. imate li kakav pametan prijedlog???

Nažalost koža poslje 35 god. gubi elastin i kolagen koji je zadužan za čvrstoću i elastičnost,samim time koža počinje izgledati drugačije,jedan od savjeta kojih bih ti mogla dati je taj da prvo pođeš kod nekog profesionalca poput kozmetičarke da te ona uputi u neke od programa koje bi tebi bili korisni za poboljšanje i reaktivaciju kože.Kreme koje bi trebala koristiti moraju imati mnogo aktivnih sastojaka poput lipida,kolagena i dodataka elastina za stariju i zreliju kožu.

ivana0906
15.01.2008., 20:20
Ajmo cure, kako preduhitriti nastanak prvih bora? :kava:

pussy galore
18.01.2008., 13:25
ajme, ja imam ogroman problem :(
zadnjih par dana sam isprobavala razne kreme protiv bora i nije dobro :(
na svaku imam nesto slicno kao alergijsku reakciju. lice mi postane crveno i svrbi me jako. ne znam sta da radim :( jel moguce da se to samo meni dogada :mad:

jel koja od vas imala takvih problema?

patientia
19.01.2008., 11:36
Vjerojatno kreme sadrze iritantne sastojke (pocevsi od parfema).

simple mind
20.01.2008., 19:17
ajme, ja imam ogroman problem :(
zadnjih par dana sam isprobavala razne kreme protiv bora i nije dobro :(
na svaku imam nesto slicno kao alergijsku reakciju. lice mi postane crveno i svrbi me jako. ne znam sta da radim :( jel moguce da se to samo meni dogada :mad:

jel koja od vas imala takvih problema?

Isprobala sam hrpetinu krema protiv bora (testere, naravno, inače bih već bila u dužničkom ropstvu i veslala na nekakvoj galiji) i reakcije su uglavnom sljedeće:
ili je krema odurno masna, pa mi cijela faca ostane masna i ljigava
ili je presuha, pa koža napravi SLURP i ostane jadna i nikakva k´o i prije toga
ili me čitavo lice počne peći, svrbiti i zatezati
ili (što je najgore) mi faca pocrveni, nabubri i natekne, naročito oko očiju; oči mi budu k´o krafne, a ja dobijem primamljivi look stare alkićke
e, pa sad ti izaberi kremu.... :brukica:

Shtefitza
21.01.2008., 03:27
cudno je sto gotovo da i nemam bore, koza je samo uzasno umorna i ovjesena.
probala sam nivea vital kremice, vichy, kojesta avonovo ali nista ne vrijedi.
ne smeta mi to sto se na licu vide godine nego mi smeta ta iscrpljenost i umor.
lice moze biti staro ali djelovati odmorno a to mi nikako ne uspjeva.

Koza izgleda jako postarano u osoba koje:

-puse (smanjuje se dovod kisika, koza izgleda siva i smezurana)
-ne spavaju dovoljno (nespavanje povecava horomne stresa, koji uzrokuju dehidraciju, upalu u tkivu...)
-jedu puno slatkoga, skrobastoga (seceri koji neprestano cirkuliraju krvotokom dehidriraju kozu, pa ona izgleda starije i naboranije, osim toga ti isti seceri izazivaju mikroupale u svim tkivima, pa i na taj nacin postaraju ne samo kozu, nego ostala tkiva)
-ne vjezbaju. Cak i ako samo hodas, misici koji nisu direktno ukljuceni u fizicku aktivnost ce se pojacati, napeti i koza ce na njima bolje izgledati. Jos bolji efekt je ako znas aktivirati misice lica koje u svakodnevnom zivotu ne aktiviras (postoje web sajtovi sa informacijama, ali i tvoja lokalna knjizara ce svakako imati knjige o jogi u kojima se takodjer spominju vjezbe za lice
-su u proslosti bile izlozene suncu (dakle za buducnost: pocni koristiti SPF 15 ili veci preko cijele godine, svakoga dana)

Bore koje su vec nastale ne mogu se ukloniti (osim nekim dermatoloskim i kirurskim procedurama). Ali svejedno se izgled moze poboljsati time da koristis ove gornje savjete. Hidratantne kreme i one bogate kolagenom teoretski kozu dovedu u nabubreno stanje, pa su bore manje vidljive...
Sretno! :) :cool:

reader
21.01.2008., 09:02
Isprobala sam hrpetinu krema protiv bora (testere, naravno, inače bih već bila u dužničkom ropstvu i veslala na nekakvoj galiji) i reakcije su uglavnom sljedeće:
ili (što je najgore) mi faca pocrveni, nabubri i natekne, naročito oko očiju; oči mi budu k´o krafne, a ja dobijem primamljivi look stare alkićke

Meni je niveina bila najbolja. Nikakve pomake nisam primjećivala od ostalih, anisam od onih koji će dati 300 kn za kremu oko očiju....

simple mind
21.01.2008., 09:54
Nedavno sam prešla na bazna ulja, čini mi se da je to puno nježnija i blaža opcija za moju kožu. Vidjet ću nakon nekon nekog vremena kak to djeluje...:ne zna:

reader
21.01.2008., 10:55
Nedavno sam prešla na bazna ulja, čini mi se da je to puno nježnija i blaža opcija za moju kožu. Vidjet ću nakon nekon nekog vremena kak to djeluje...:ne zna:

E, to sam baš pitala na drugoj temi (Kreme za oko očiju); koje ulje je dobro za oko očiju (jojobino, bademovo, katarionovo...)? Inače imam normalnu kožu, dehidriranu i tanku oko očiju.

philemon
21.01.2008., 17:52
E, to sam baš pitala na drugoj temi (Kreme za oko očiju); koje ulje je dobro za oko očiju (jojobino, bademovo, katarionovo...)? Inače imam normalnu kožu, dehidriranu i tanku oko očiju.

Ulje ploda divlje ruže ti najbolje za to područje! I djeluje protiv starenje kože jer ima neki oblik vitamina A! Njega možeš kombinirati sa uljem lješnjaka! :mig:

adriatica
21.01.2008., 18:38
Ulje divlje ruže se nanosi samo ili ga je potrebno razrijediti u nekom ulju? Koje preporučuješ? (mislim na firmu :) )

simple mind
21.01.2008., 20:45
Ulja koja ja koristim kupujem u Kemigu, u Bauerovoj. Fakat imaju veliki izbor:)! Inače, pogledaj na "prirodnu kozmetiku", naći ćeš hrpu informacija i nekoliko dragih ljudi koji se u to kuže i strpljivo informiraju nas početnike.

philemon
21.01.2008., 21:42
Ulje divlje ruže se nanosi samo ili ga je potrebno razrijediti u nekom ulju? Koje preporučuješ? (mislim na firmu :) )

Možeš ga nanositi samo laganim tapkanjem, kao i kremu, tako je meni rekla jedna fitoterapeutkinja. I ja ti preporučam kemig, jer je tamo najjeftinije, 50 ml dođe 103,68(sad sam pogledala, imam ga i ja), inače dođe 92kn za 30ml. Ako želiš možeš mu dodati malo ulja lješnjaka, i eterično ulje sjemena mrkve (možeš i bušina, ali je skup).
Hope it helps! :cerek::mig:

adriatica
21.01.2008., 22:15
Cure puno hvala na jako korisnim informacijama :cerek:

simple mind
21.01.2008., 23:10
Adriatica, ako imaš suhu kožu probaj ulje makadamije, meni je to jedno od najdražih ulja. Super se upija, koliko god ga nasaftala. Doduše, čitala sam da nekima smeta miris, ali meni uopće nije neugodan - onak´, malo intenzivniji, ali topli, orašasti. Lješnjak češće koristi moja kćer, ona ima masnu, "pubertetsku" kožu.

pussy galore
22.01.2008., 01:10

:horor:

pa nece mi valjda botox biti jedina opcija? :(

simple mind
22.01.2008., 08:14
:horor:

pa nece mi valjda botox biti jedina opcija? :(

Iskreno, mislim da nema te kreme koja može spriječiti starenje. Usporiti ili ublažiti znakove starenja, to da. Sigurno da zdrava prehrana, zdrav način života (koliko je to danas uopće moguće), zaštita od sunca i nekakva pravilna njega mogu pomoći, ali stvari ipak idu svojim tijekom. :( šmrc
Često čitam kako cure tvrde kako su im mame ili bake imale lijepu kožu, s manje bora. Kao prvo, prije su se žene skrivale od sunca, a kao drugo, nisu stavljale na lice kojekakvu kemiju. Nisam stručnjak za te stvari, ali iz iskustva mi se čini da ove "čudotvorne" kremice protiv svega i svačega, koje svašta rade (samo kaj ne peru prozore!) dugoročno više štete koži nego što joj koriste. Na sreću, s godinama ljudi sve slabije vide, pa tak ne vide ni te svoje bore :rofl:

me in honey
22.01.2008., 08:18
Ulje ploda divlje ruže ti najbolje za to područje! I djeluje protiv starenje kože jer ima neki oblik vitamina A! Njega možeš kombinirati sa uljem lješnjaka! :mig:

potpis, s tim da ja koristim samo divlju ružu (preprezadovoljna sam:cerek:), lješnjak me peče kad ga stavim

philemon
22.01.2008., 10:59
potpis, s tim da ja koristim samo divlju ružu (preprezadovoljna sam:cerek:), lješnjak me peče kad ga stavim

Ma daj!!:eek: Ja inače koristim lješnjak u kombinaciji sa drugim uljima za lice.

ninani
22.01.2008., 12:05
Na sreću, s godinama ljudi sve slabije vide, pa tak ne vide ni te svoje bore :rofl:

:lol: :lol:

ninani
22.01.2008., 12:06
Ma daj!!:eek: Ja inače koristim lješnjak u kombinaciji sa drugim uljima za lice.

Ljesnjak da za lice, ali ne za podrucje oko ociju, ja mislim.:ne zna:

patientia
22.01.2008., 13:02
Otkud ti ovo za secer? Zvuci ko bodibilderska propaganda (a svi znamo na sto oni lice). Ili si mislila na glikaciju?

pussy galore
22.01.2008., 13:23
Iskreno, mislim da nema te kreme koja može spriječiti starenje. Usporiti ili ublažiti znakove starenja, to da. Sigurno da zdrava prehrana, zdrav način života (koliko je to danas uopće moguće), zaštita od sunca i nekakva pravilna njega mogu pomoći, ali stvari ipak idu svojim tijekom. :( šmrc
Često čitam kako cure tvrde kako su im mame ili bake imale lijepu kožu, s manje bora. Kao prvo, prije su se žene skrivale od sunca, a kao drugo, nisu stavljale na lice kojekakvu kemiju. Nisam stručnjak za te stvari, ali iz iskustva mi se čini da ove "čudotvorne" kremice protiv svega i svačega, koje svašta rade (samo kaj ne peru prozore!) dugoročno više štete koži nego što joj koriste. Na sreću, s godinama ljudi sve slabije vide, pa tak ne vide ni te svoje bore :rofl:

ma, ubija me taj zdrav zivot :( ne mogu ja to. vec sad je ispijanje cole postalo hedonizam :rofl:
ako je stvar do genetike onda se ne moram brinuti :s
opcenito ne volim puno kremica ali stvarno sam imala namjeru pocet koristit te kremice protiv bora tek preventivno ali vidim da nista nece od toga biti :( bila sam i danas probat one ekstremno skupe i ista stvar :(

philemon
22.01.2008., 22:28
Ljesnjak da za lice, ali ne za podrucje oko ociju, ja mislim.:ne zna:

Meni je ta fitoterapeutkinja rekla da može. :)

simple mind
22.01.2008., 22:41
ma, ubija me taj zdrav zivot :( ne mogu ja to. vec sad je ispijanje cole postalo hedonizam :rofl:
ako je stvar do genetike onda se ne moram brinuti :s
opcenito ne volim puno kremica ali stvarno sam imala namjeru pocet koristit te kremice protiv bora tek preventivno ali vidim da nista nece od toga biti :( bila sam i danas probat one ekstremno skupe i ista stvar :(

He, he, pa i cola spada u zdravu prehranu :mig:, barem u MOJU zdravu prehranu; a što se tiče skupih krema, one su mi izazivale najopakije rekcije. Jedna farmaceutkinja mi je rekla da se u te kreme jednostavno utrpa previše aktivnih sastojaka, pa da oni iritiraju kožu :ne zna: može biti, zvuči logično!

shakti
22.01.2008., 23:33
He, he, pa i cola spada u zdravu prehranu :mig:, barem u MOJU zdravu prehranu; a što se tiče skupih krema, one su mi izazivale najopakije rekcije. Jedna farmaceutkinja mi je rekla da se u te kreme jednostavno utrpa previše aktivnih sastojaka, pa da oni iritiraju kožu :ne zna: može biti, zvuči logično!

istina...a, i molekule većine sastojaka koje se nalaze u tim kremama su često prevelike da bi mogle ući kroz pore kože :eek:

simple mind
23.01.2008., 09:37
istina...a, i molekule većine sastojaka koje se nalaze u tim kremama su često prevelike da bi mogle ući kroz pore kože :eek:

Imaš pravo, i to mi je rekla. Zato sam ja i prešla na bazna ulja. Što manje sranja, to bolje :) . Osim toga, stvarno ne vjerujem da od svega toga koža može postati mlađa, ljepša ili bezborna (ha, ovo mi se sviđa!). Možda je bolje hraniti kožu iznutra (vitamini, omega, ...) :ne zna:

shakti
23.01.2008., 11:09
Imaš pravo, i to mi je rekla. Zato sam ja i prešla na bazna ulja. Što manje sranja, to bolje :) . Osim toga, stvarno ne vjerujem da od svega toga koža može postati mlađa, ljepša ili bezborna (ha, ovo mi se sviđa!). Možda je bolje hraniti kožu iznutra (vitamini, omega, ...) :ne zna:

Potpisujem! :) I ja sam prešla na bazna ulja, za ulje šipka znam da je prirodno i da mi ne 'truje' kožu. A, učinak krema protiv bora je, po mom mišljenju, mit :blabla:!

adriatica
24.01.2008., 17:23
Hvala simple mind, koža mi je suha (i dehidrirana) tako da mi je tvoj savjet taman dobro došao :piše listu za kupnju:

Shtefitza
26.01.2008., 16:21
Govorim o seceru unesenom kroz prehranu.
I o seceru koji bi mogao biti povisen kod dijabeticara, granicnih dijabeticara i osoba koje jedu puno secera i puno jednostavnih ugljikohidrata.

Nazalost istina. :(

patientia
26.01.2008., 16:35
Ali ti zapravo pricas o glikaciji.

Shtefitza
26.01.2008., 21:13
Ne samo o glikaciji.

patientia
27.01.2008., 00:40
Mozes li objasniti mehanizam kojim secer uzrokuje starenje, a koji nije glikacija?

Shtefitza
27.01.2008., 02:23
Ne da mi se pisati traktate. Mislim da sam vec u onm postu bila dosta sveobuhvatna za nivo ovog foruma.

Trebas linkove?

patientia
27.01.2008., 10:54
Moze, ali molim linkove na nepristrane i mjerodavne izvore informacija. Ponavljam, glikacija mi je jasna, zanimaju me drugi mehanizmi kojima secer (i skrob) uzrokuje starenje (a pogotovo me zanimaju kod ljudi koji nisu dijabeticari jer vecina ljudi to nisu).

Shtefitza
27.01.2008., 18:33
Ako te bas zanima, zasto ne potrazis literaturu ili otvoris novu temu na znanosti? Poslat cu ti kratki pm.

Mislim da na ovoj temi maltretiramo citatelje i kompliciramo jednostavnost poruke. Toliko od mene na ovoj temi. :) :cool:

Da sumiram:

Spavanje, redukcija stresa, zastita od sunca, pravilna prehrana (izbjegavanje slatkog, rafiniranih ugljikohidrata, kofeina u pretjeranim kolicinama, dapace, mala kolicina kofeina stiti od suncevih zraka, alkohol ne vise od jedne case za zene) i fizicka aktivnost pomazu izgledu koze.

Kreme koje mozemo nanijeti, pomazu minimalno, ali sva hidracija i antioksidansi su zapravo efikasniji "iznutra".

I naravno, onda postoje peelinzi, botox, operacije i slicno...

patientia
27.01.2008., 19:44
Trebas objasniti sto si mislila pod alkoholom. Casa pive nije isto kao casa rakije. Pretpostavljam da si mislila na crno vino zbog resveratrola.

Fizicka aktivnost uzrokuje oksidativni stres.

reader
31.01.2008., 09:51
Kad koža postaje zrela? Koje su to godine?

simple mind
31.01.2008., 14:24

to ti je kad skužiš da su frajeri za kojima se okrećeš full mlađi od tebe, kad ti se učini da si na fotki staroj dvije godine izgledala super (a kad si se fotkala mislila si da ti je to najgora fotka u životu), .... e onda ti je SVE zrelo, pa tak´ i koža! :five:

Špičasta*
31.01.2008., 18:09
Koža je zrela kad više nemaš prišteve, ali imaš sve ostalo.:) Ipak, najgore je kad skužiš da po logici nakon zrelosti nastupa - truljenje:lol:

patientia
31.01.2008., 19:19
Kako kome, mojoj mami je koza bila zrela vec s 35 jer pusi od sesnaeste i sunca se.

Shtefitza
01.02.2008., 03:35

Zrela koza je eufemisticki termin za "stariju" kozu. Koza je negdje od 16-te do 19-te prekrasna, "puna", neostecena, barsunasta. Vec u ranim dvadesetima, a pogotovo poslije dvadeset pete vide se prve bore.

U tridesetima vide se bore oko ociju, u kasnim tridesetima pocne opustanje koze, pa neki dijelovi, uz donju celjust, ispod obraza, pod donjim kapkom postaju ovjeseni, i pojacavaju se podocnjaci, sto se sve jos bolje vidi u cetrdesetima, nakon menopauze stvari se pogorsavaju, pod manjkom hormona.

Zene koje se lose hrane i izlozene su suncu, cigaretama, neumjerenom alkoholu izgledaju starije u usporedbi sa vrsnjakinjama iste dobi koje nisu izlozene tim stresorima.

U svakom slucaju, kad na proizvodu pise da je za "zrelu kozu", misli se da ce u sebi sadrzavati hidratantne sastojke koje ce kozu uciniti da izgleda punija "plump'", na taj nacin se prividno izravnaju bore, ali i sadrzavaju antioksidanse koji mogu zaustaviti nesto stete. Kreme koje sadrze kolagene teoretski bi trebale kozi vratiti elasticnost, nazalost nema dokaza da to stvarno i rade. Izgleda da elasticnost poprave hidratantni faktori u kremi, time sto kozu malo "popune".

Dakle opet se vracamo na prevenciju stete na kozi...

reader
05.02.2008., 13:31
Avene, Roc, Bioderm, Nuxe - šta biste od njih preporučile za kožu 30+ ili je to sve jednako, tj. da li je koja linija od njih baš namijenjena zreloj koži ili je to "za sve godine"?

jasmine
05.02.2008., 13:41
Avene, Roc, Bioderm, Nuxe - šta biste od njih preporučile za kožu 30+ ili je to sve jednako, tj. da li je koja linija od njih baš namijenjena zreloj koži ili je to "za sve godine"?

znam da nuxe ima krenu za pojavu prvih bora,koza 30+,i ima za sve tipove koze a nisam sigurna da li ima u jos kojoj varijanti,to je ona krema nirvanesque,tako nekako.

reader
05.02.2008., 13:46
I da li za njegu kože 30+, sa pojavama borica, treba koristiti dnevnu kremu protiv bora ili noćnu kremu protiv bora ili dnevnu hidratantnu + nešto protiv bora...?

jasmine
05.02.2008., 13:53
I da li za njegu kože 30+, sa pojavama borica, treba koristiti dnevnu kremu protiv bora ili noćnu kremu protiv bora ili dnevnu hidratantnu + nešto protiv bora...?

zavisi u kakvom ti je stanju koza,ako ti je dehidrirana onda se moras na to fokusirati,ako ti je masna onda treba nesto sto utjece na izlucivanje sebuma a ako je sve ok onda bi ja recimo koristila po noci ove za bore a po danu odgovarajucu kremu sa zastitnim faktorom.ja sam sebi isto htjela kupiti kremu protiv bora pa su mi rekli da mi je lice dehidrirano i jos sto cuda pa sad prvo moram to sanirati pa tek onda u borbu protiv bora.ali ima i onih krema koje nisu direktno namjenjene borbi protiv bora ali u sastavu imaju biljek ili neke druge sirovine koje utjecu na smanjivanje bora ili sprecavanje bora.

shakti
10.02.2008., 07:13
Osobno, avene je bolji od vichyja.

potpisujem

Siobhan
10.02.2008., 17:27
Drage moje žene, nedavno sam navršila i 27. rođendan :( i skužila sam jednu malu boricu kod lijevog oka..(sastrane prema sljepoočnici):drama: inače izgledam koje 4 godine malađe nego što jesam ali imam jako suhu kožu lica i to mi je scary...:(

Pa da Vas pitam kada početi koristiti kremu za bore? da li je prerano za to ili nije?

Koje Vi koristite i sa koliko godina ste počele?

BeautifullyChaotic
10.02.2008., 17:34
Ja imam 23 i primjetila sam ispod oka nešto - bora ili ne, izluđuje me... i tako sam si kupila kremicu pa mažem i uvjeravam se da to ne može biti bora... ali budući da sam pušać, ne pijem dovoljno tekućine... a imam i jednu posred čela. Tako da, mislim da nikad nije prerano...

Herbion
10.02.2008., 22:48
Ja imam jednu kosu boretinu između očiju (nju nemrem ne vidjet :D), i to zato kaj se mrštim jer mi smeta svjetlo. Ostale bore nit ne gledam.

Ne koristim niš još od tih kremica za peglanje, a starija sam godinu od tebe.

I ja ne bi stavila tužni smajlić zato kaj sam našla boru na licu!
Budi vesela.. postaješ zrela žena! :mig: :D

Skviki
10.02.2008., 23:13
gotovo ti je, sad kad već imaš boru jedino te doktor može spasit

bar nemaš mitesere :confused:

Školjka
11.02.2008., 07:51
Drage moje žene, nedavno sam navršila i 27. rođendan :( i skužila sam jednu malu boricu kod lijevog oka..(sastrane prema sljepoočnici):drama: inače izgledam koje 4 godine malađe nego što jesam ali imam jako suhu kožu lica i to mi je scary...:(

Pa da Vas pitam kada početi koristiti kremu za bore? da li je prerano za to ili nije?

Koje Vi koristite i sa koliko godina ste počele?

Imaš 27 godina!? To je tocno 10 vise od 17! Niiti je rano za bore, niti je rano za kremice protiv bora, blage, naravno. Odi na Kozmetiku!!!!!

baja
11.02.2008., 08:38
:rofl:
moja je frendica došla (tada 22 godine stara/mlada) u apoteku savjetovati se u vezi kreme za bore i kaže joj baba; a, sad je gotovo! prekasno ste se sjetili!!! treba početi s kremama od 18-e godine :lol:

dakle, gotova si!!! svakim danom će bivati sve gore :eek:
ot
nađi si dobru kremicu i uživaj
ove koje si dobila nećeš ispeglati, nećeš baš ni spriječiti da dođu druge ali ćeš sačuvati kožu od isušivanja

bespeljica
11.02.2008., 09:45
I ja imam bore oko očiju, ali se ne uzrujavam previše oko toga....jer će onda doći nove :D

ice cream girl
11.02.2008., 14:45
Lipo kupi neku kvalitetnu kremu za oko ociju.I mazi se.I uzivaj, be happy!!:D

koji k znam
11.02.2008., 15:16
to ti je kad skužiš da su frajeri za kojima se okrećeš full mlađi od tebe, kad ti se učini da si na fotki staroj dvije godine izgledala super (a kad si se fotkala mislila si da ti je to najgora fotka u životu), .... e onda ti je SVE zrelo, pa tak´ i koža! :five:

apsolutno genijalno precizno objašnjeno!

jagodica_bobica
11.02.2008., 16:14
[sva ta čuda-kreme protiv bora, kreme protiv strija, kreme protiv celulita su živa sranja. ja imam 30 i nikad nisam koristila kreme protiv bora, mažem to područje prije spavanja običnim melemom i nemam niti jednu boru. godine tj. priroda čini svoje, naravno da treba koristiti odgovarajuću njegu za kožu,ali nam proizvođači kozmetike prodaju maglu s nepotrebnim sranjima i na nama zarađuju lovu. kada bi kreme protiv bora zaista tako djelovale onda sveone silne gospođe u kasnim četrdesetima, pedesetima ne bi imale niti jednu,a ja vidjela vlatku pokos koja je u kasnim tridesetima i puna je bora. također, sestra mi radi u irisu, kaže da viđa uredno žene koje kupuju kreme po paprenim ciframa od 2000 kuna protiv bora, a ne moram vam pričati kako izgledaju.
summa sumarum- genetika je najosnovnija, i ono što bih ja stavila na drugo mjesto jest- sunčanje.puno sunčanja bez zaštite, kvarcanja stara kožu itekako. naravno, postoji još jedan bitan faktor,a to je tip kože-ako je suha, normalno je da bore dolaze ranije. ja sam uvijek bila ljuta na svoju masnu u ranom djetinjstvu kada su me napadali prištevi,ali sada uočavam neke njene prednosti-nema bora:)

Maslina
11.02.2008., 16:56
Ja imam suhu kožu, 30 godina i odlične gene i još uvijek nemam bore. Ili ih imam, ali ne gledam. Dakle, isti kurac.

evelyn
11.02.2008., 17:19
imam 22 god. i nebi mi palo na pamet još koristiti prave kreme protiv bora,drugo je mazati područja gdje je koža suha kao oko očiju nekom hidratantnom ili hranjivom kremom,ali u dvadesetima svoju kožu navikavati na prave kreme protiv bora je velika budalaština,u 40-ima ti onda niti jedna krema protiv bora neće pomoći tj.postepeno će ti koža "tražiti" jaču kremu i već tako rano će biti naviknuta na kreme protiv bora...mama mi je radila kao promotor kozmetike tako da sam u neke stvari upućena.

tash@
12.02.2008., 08:34
Imaš 27 godina!? To je tocno 10 vise od 17! Niiti je rano za bore, niti je rano za kremice protiv bora, blage, naravno. Odi na Kozmetiku!!!!!

:rofl::rofl::rofl:

ae, nek uhvati zadnji vlak :D

ne zamaram se s boricama na licu jerbo su mi konačno počele rasti sise, pa nitko dugo ne zadržava pogled na mom licu :kava:

Siobhan
12.02.2008., 19:03
i,drugo je mazati područja gdje je koža suha kao oko očiju nekom hidratantnom ili hranjivom kremom,ali u dvadesetima svoju kožu navikavati na prave kreme protiv bora je velika budalaština,u 40-ima ti onda niti jedna krema protiv bora neće pomoći tj.postepeno će ti koža "tražiti" jaču kremu i već tako rano će biti naviknuta na kreme protiv bora...mama mi je radila kao promotor kozmetike tako da sam u neke stvari upućena.

da, da da, toga se i bojim da ću lice naviknut na kreme protiv bora i onda će mi trebat sve jača i jača krema; lice će mi postat ovisno o kremi.

ali kaj da radim ja imam jaaako suhu kožu i crvenilo i ovaj zimski vjetar mi je skroz isuši..mažem sa uljima i belobazom (osnovni sastojak svih krema) ali ne znam jel to dovoljno

Siobhan
12.02.2008., 19:06
gotovo ti je, sad kad već imaš boru jedino te doktor može spasit

bar nemaš mitesere :confused:
imam i pun nos mitesera, imam mješoviti tip kože, na nosu i bradi mi je masna a na obrazima izrazito suha, a na čelu kombinirana :(:mad::eek:

florentis
18.02.2008., 19:43
Ja probala od Vichya myokine za mješovitu kožu, i mogu reći da sam jaaako zadovoljna.. :) Ima još netko iskustva sa tom kremom??

ANTI
18.02.2008., 20:05
vichy myokine je najgora krema koju sam ikad probala. :flop: na početku se sve činilo super, koža na dodir glatka i meka, izgleda ok i sve pet. ALI kad sam otišla dermatologinji na godišnji pregled mladeža ispostavilo se da je to krema za žene 45+ od koje sam dobila hiperpigmentacijsku mrlju i neujednačenu boju kože, jer je na nekim mjestima uzrokovala prejaki kemijski piling.

epilog: krema je završila u smeću.

ane_007
18.02.2008., 20:14
imam i pun nos mitesera, imam mješoviti tip kože, na nosu i bradi mi je masna a na obrazima izrazito suha, a na čelu kombinirana :(:mad::eek:

i meni isto točno tako kako si ti opisala, i još nisam pronašla odgovarajuću kremu

florentis
19.02.2008., 15:24
Pogrešno, myokine je krema za 30+, i odlična je kao podloga za šminku, i kao dnevna i noćna krema.. :) Ali opet je to relativno, svatko ima drugačiju kožu, pa tako i svaka krema može djelovati svakome drugačije, šta nekome paše ne mora i drugome.. Ja sam isprobala dosta Vicyievih proizvoda i skoro svi su mi pasali:D

Chaira
19.02.2008., 19:50
ja sam jucer kupila L´orealovu derma genese i cini se super :cerek: s tim da mi je koza suha i potpuno mi upije jer mrzim kad mi koza sjaji :)

koji k znam
26.02.2008., 16:51
Već me neko vrijeme kopka ova stvar, peglati, ili ne peglati, ima li tko iskustva?

Pacificgirl
26.02.2008., 16:58
Poznajem jednu gospođu koja ima skoro 60 god. ,uradila je to u Americi, i izgleda odlično, ako je po njoj suditi to nije loša stvar.:)

The White Rabbit
27.02.2008., 08:00
a kak se to radi? Nemam bore (još) al da počnem štedit.
http://www.pic4ever.com/images/girl_crazy.gif

patientia
27.02.2008., 08:23
Injekcijama.

The White Rabbit
27.02.2008., 08:30
uf..http://www.pic4ever.com/images/240.gif :cendrava:
al, ako se ne varam, da li je time moguće tretirat one okonosne linije?
kako se to zove nazobla..nešto? Imam takve crte lica da smatram da će mi takvo nešto trebatihttp://www.pic4ever.com/images/280.gif

patientia
27.02.2008., 08:37
Moze, ali traje 6 mjeseci, pa opet na injekcije :eek:

The White Rabbit
27.02.2008., 08:44
Moze, ali traje 6 mjeseci, pa opet na injekcije :eek:

http://www.pic4ever.com/images/cry222.gif
u tom slučaju, fala lijepo.
al..a što'ć onda sotim:rofl:, k vragu, imal'l što drugo u ponudi, a trajno?
http://www.pic4ever.com/images/250.gif
A da. Kao se ono kaže..dokoni um-đavolje igralište....:D
:ideradit:

patientia
27.02.2008., 09:20
Nemam pojma, ali znam da za usne postoji, pa ga mozda i za bore naprave.

Samantha
27.02.2008., 10:52
Restylane

jedva cekam...uradit cu nazolabijalne

The White Rabbit
27.02.2008., 11:17
Restylane

jedva cekam...uradit cu nazolabijalne

e, da. To me zanima. Al šest mjeseci pa opet na iglu? :tuzni:

Samantha
27.02.2008., 11:49
e, da. To me zanima. Al šest mjeseci pa opet na iglu? :tuzni:

nije strasno...
nisam radila,al jesu moje frendice...
valjda je prvi put nakon 6 mjeseci,poslije se taj period prolungira...pa se rijeđe radi

Samantha
27.02.2008., 11:50
white rabit koliko imas godina?koliko su ti izrazene?

The White Rabbit
29.02.2008., 07:24
a imam trijest...:tuzni::rofl::p
ma nisu mi još jako izražene, ali ja bih rado spriječila "izražavanje" kuiš.
Imam usko lice i visoke jagodice, a te crte imam oduvijek samo su prije bile ipak malo drugačije, tj, nisu bile fiksirane, il kako da to opišem:rofl:, tko ima takvu facu znat će o čemu govorim, a sudeći po mami koja ima isti oblik lica ko i ja, pokazuju tendenciju da se prodube. A to ja ne bi.:o

Inače, išla je jedna kolegica Kinčlu (al ona je puuuno starija oko pet banki), onaj cjenik što je na njegovom sajtu izgleda da nema veze s pravim cijenama.
evo - http://www.barbel-plasticsurgery.hr/hr/cijene.html

Naime, ona mi je rekla da je to "punjenje" jel? da je 500 eura, po njegovom, i da ovisi da kod nekoga traje 3 a kod nekoga 6 mjeseci, nakon čega treba ponoviti:eek:, osim toga, da trljanje (kad se mažeš kremom)tog mjesta smanjuje rok trajanja....shit. Ona kaže da je Kinčl to njoj rekao.:ne zna:
Sad, ja ne znam, al dolazim u napast da se idem konzultirat.:ne zna:

I sad si ja mislim, što ne bi onda bilo bolje napravit ovo nešto što se zove
Korekcija N-L falde sa Gor-Tex implantatom, ima tu na stranici
http://www.barbel-plasticsurgery.hr/hr/glava.html, pa tu stvar riješiti na duži rok?
Ima li tko da je to radio, da malo podijeli iskustva? Nije mi jasno kako se to izvodi.

Samantha
29.02.2008., 11:44
a imam trijest...:tuzni::rofl::p
ma nisu mi još jako izražene, ali ja bih rado spriječila "izražavanje" kuiš.
Imam usko lice i visoke jagodice, a te crte imam oduvijek samo su prije bile ipak malo drugačije, tj, nisu bile fiksirane, il kako da to opišem:rofl:, tko ima takvu facu znat će o čemu govorim, a sudeći po mami koja ima isti oblik lica ko i ja, pokazuju tendenciju da se prodube. A to ja ne bi.:o

ista stvar je kod mene...kad pogledam slike prije 5 godina vidim razliku:(
meni su pocele biti izrazajnije u 32 god...tad sam ih pocela priomjecivati kao usjeke...do tad su se isticale samo kao tanke linije...al kao i tebi imam sklonost na majku...njene su vec duuuboke...a to ne zelim:mad:

za ovaj drugi nacin filanja ne znam...samo za restylane

The White Rabbit
29.02.2008., 11:55
ista stvar je kod mene...kad pogledam slike prije 5 godina vidim razliku:(
meni su pocele biti izrazajnije u 32 god...tad sam ih pocela priomjecivati kao usjeke...do tad su se isticale samo kao tanke linije...al kao i tebi imam sklonost na majku...njene su vec duuuboke...a to ne zelim:mad:

za ovaj drugi nacin filanja ne znam...samo za restylane

pa što ćemo?:p Ja bi rado čula nekoga tko je to radio, pogotovo ovu drugu metodu.

Samantha
29.02.2008., 12:53
Oces mi cuvat dite dok ja odem na operaciju?
jedini taj problem imam:D

Noemi
29.02.2008., 12:59
Samantha trk na vikend u NY, znam dermatologicu koja savrseno radi NL, cak i usne, cijene nisu grozne zbog euro/dolar omjera.
Inace preko bare to rade i stomatolozi, dodjes na bijeljenje i popravak NL :D

Samantha
29.02.2008., 14:13
Uh rado bi do NY:cerek:

Ja sam se raspitala u jednoj klinici u Bg..a i poslala sam par prijateljica ko pokusne kunice:D
jedna je botoxirala okolocnu zonu koja joj je bila u groznom stanju...kao zeni od 60 god.
sad je :cerek:
platila je 200 eura

restylane je nesto skuplji.

epolon
29.02.2008., 14:47
Uh, u ovoj temi se skroz nalazim :cerek:
koliko dođe zapravo restilan?odprilike...

Samantha
29.02.2008., 15:00
Vrsta hijaluronske kiseline (Restilan) koristi se protiv bora i za povećanje volumena tkiva kože na 3-4 mjeseca ili dulje. Najčešće se koristi na rubu usana, na borama čela ili oko usana.
Cijena od 1.100 do 2.300 kn.

copy/paste s neta

Samantha
29.02.2008., 15:04
bore (http://213.191.133.34/lijepiizdravi/page/2004/12/28/0018006.html)

Samantha
29.02.2008., 15:05
dobar clanak (http://www.beautymagonline.com/pages/dermal_fillers.htm)

The White Rabbit
03.03.2008., 08:44
bore (http://213.191.133.34/lijepiizdravi/page/2004/12/28/0018006.html)

u-žas.:eek: Nekako..mi se čini da mi se to ne sviđa. Da boli ko sam vrag, onda izgledaš ko manijak par tjedana, da ne spominjem kak je skupo, a onda za par mjeseci sve ispari?:D
Hvala lijepo. Još mi se najpametnije čini ona ugradnja nečeg..a tam na Kinčlovoj stranici je taj postupak pokazan.

The White Rabbit
03.03.2008., 08:45
Cijena od 1.100 do 2.300 kn.

copy/paste s neta

hm..valjda ti doktori imaju svaki svoj cjenik.

Nikolajevna
03.03.2008., 11:48
Drage moje,
imam 27 godina i odlučila sam i ja kupiti neku kremu protiv nadolazećih bora (ima ih i koje su već stigle:) )
Do sada se nikada s ničim nisam mazala (čak se niti ne šminkam previše). Uglavnom, neki dan sam valjda dva sata provela u DM-u i čitala one sitne natpisiće na kremama i kremicama i na kraju izašla a da ništa nisam kupila !!!

I onda ovdje čitam: neke od vas kažu da je bolje početi na vrijem, neke da je bolje odgađati uporabu tih krema što dulje...

Ma ja bih da mi barem preporučite slijedeće:
1. neku dnevnu kremu, hidratantnu (imam jako suhu kožu), i sa UV zaštitom
2. neku noćnu protiv bora po mogućnosti s tim Shea maslacem

(Nivea i Vichy mi djeluju najhvaljenije)

I još nešto, gdje se, pobogu, može kupiti taj shea maslac i kako to izgleda!?

evelyn
03.03.2008., 22:02
Ja sam upravo kupila rosalovu kremu posebno za područje oko očiju,ali za mladje

Soleiol
04.03.2008., 20:42
Drage moje,
imam 27 godina i odlučila sam i ja kupiti neku kremu protiv nadolazećih bora (ima ih i koje su već stigle:) )
Do sada se nikada s ničim nisam mazala (čak se niti ne šminkam previše). Uglavnom, neki dan sam valjda dva sata provela u DM-u i čitala one sitne natpisiće na kremama i kremicama i na kraju izašla a da ništa nisam kupila !!!

I onda ovdje čitam: neke od vas kažu da je bolje početi na vrijem, neke da je bolje odgađati uporabu tih krema što dulje...

Ma ja bih da mi barem preporučite slijedeće:
1. neku dnevnu kremu, hidratantnu (imam jako suhu kožu), i sa UV zaštitom
2. neku noćnu protiv bora po mogućnosti s tim Shea maslacem

(Nivea i Vichy mi djeluju najhvaljenije)

I još nešto, gdje se, pobogu, može kupiti taj shea maslac i kako to izgleda!?

Gatineau ti ima kremu sa shea maslacem,krema je za prve bore,zove se strategie jeunesse nuit,dakle,noćna krema.

Kiki
05.03.2008., 03:11
Ja sam vec par puta brizgala nazolabijalne.
Dobro je to.
Traje izmedju 6 mjeseci do godine dana.
Doduse, ovisi kako kod koga...mislim da ce trebat cesce ponovit ako su vam i inace jako izrazene.

The White Rabbit
05.03.2008., 10:40
Ja sam vec par puta brizgala nazolabijalne.
Dobro je to.
Traje izmedju 6 mjeseci do godine dana.
Doduse, ovisi kako kod koga...mislim da ce trebat cesce ponovit ako su vam i inace jako izrazene.

:) jel istina da jako boli, barem tako piše na onom linku.:(
Tolerancija na bol mi je oko..ispod nule.:mad:
A što nakon? Budeš natečena? Zapravo si ne mogu predočiti efekt toga.
Mislim kak bi mi faca bila..nekak pufasta.:ne zna:

Kiki
06.03.2008., 01:25
Ne boli, mislim, znas da dobivas inekciju, al nije nikakav kuku i lele od boli.
Najvise boli kad se usta ubrizgavaju. To je i s onom lokaliziranom kremom protiv boli sto ti je stave na usta nesto nesnosljivo.
Nazolabijalno ubrizgavanje je maclji kasalj prema tome.

I ne, lice ti ne bude pufasto ni nish. Onak...normalno. Samo bez tih bora. :D

Samantha
06.03.2008., 01:30
a na mjestu di je nakd bila bora jel sad u ravni s ostatkom lica il je lagano ispupcena?
mene strah da ne ostane tu brazda,prelaz

The White Rabbit
06.03.2008., 07:57
Ne boli, mislim, znas da dobivas inekciju, al nije nikakav kuku i lele od boli.
Najvise boli kad se usta ubrizgavaju. To je i s onom lokaliziranom kremom protiv boli sto ti je stave na usta nesto nesnosljivo.
Nazolabijalno ubrizgavanje je maclji kasalj prema tome.

I ne, lice ti ne bude pufasto ni nish. Onak...normalno. Samo bez tih bora. :D

:cerek:uuhh fala. Gledala sam neki dan kako je neka cura cvilila, nešto su joj ušpricavali u usnicu gornju. Ja bi se srondala u nesvjest, garant.
A ti si stavljala u usne?
Jedino me još trta, imam jako svjetlu tanku i osjetljivu kožu, ne znam kak su debele te igle, vjerojatno bi mi se vidjeli ubodi tjednima.:(

eh samanta, možda će bit najbolje da mi odemo to isprobat:rofl:, il bar do doca se informirati. Iako nemam pojma kod kojega bi to bilo pametno ići. :ne zna:
Al ne bi ja još to radila, ipak. Ili je možda bolje ranije, dok se još nisu urezale?
hmh. :zbunj:

Kiki
06.03.2008., 15:19
@ Sam, ravno mi je. No, mozda to ovisi i o doktoru, sta ja znam. Ova moja doktorica je dobra.

KASIOPA
09.03.2008., 20:06
Čitajući razne postove na ovom forumu vidjeh i osjetih da su to sve mlade i manje mlade osobe sa problemima svojih godina. A mi stariji? Općenito, "starački dom" kao da i nema nekih problema osim klasičnih "penzićkih". Bilo bi dobro malo se raspisati o kozmetici za tu dob, dakle za stariju,zrelu kožu i njegu i održavanje iste. Ako tko ima volje i iskustva (makar i iz priča svojih mama, teta, ujna i ostale svite), neka napiše štogod i za nas. Nisam znala gdje bih ovo smjestila a nemam baš ni nekog forumaškog iskustva pa eto.:ne zna::azdaja::hekla:

reader
10.03.2008., 09:36
Molim prijedlog noćne kreme za nas 30+, ali da nije masna, da se upija fino...?
Gledala sam Roc,jer imam njihovu dnevnu i odlična je ali preskupa mi je noćna (170-200kn).

Shtefitza
11.03.2008., 05:29
A kakvih problema imas sa svojom kozom?

Opet kao i drugdje: najvaznije je da ne pusis (ili da prestanes pusiti). Na zrelijoj kozi se JAKO vidi da li je zena pusacica ili nije.
Onda se moras hidrirati (piti dovoljno vode i nekafeiniziranih i nezasecerenih napitaka).
Fizicka aktivnost napinje misice u cijelom tijelu, pa tako i na licu. Osim toga, ako uspijes uzeti par minuta svaki dan, mozes raditi vjezbe misica lica, jako korisno. Problem zrelije dobi je opustanje tkiva, pa tako i opustanje misica pod kozom lica, koji onda dovedu do onog dojma "ovjesenog" lica.

Koza u zrelijoj dobi obicno postaje manje osjetljiva (osim u periodu oko menopauze), i suhlja, pa joj treba masnija krema. I naravno, nastaviti zastitu od sunca.

Svakako u starijoj dobi treba uzimati kalcij i vitamin D.

Kozmetika mora biti sto prozracnija i njeznija. Obicno je vazno rumenilo i maskara. Minimalno njeznog sjenila na ocima (breskvaste, njezno roza boje).

KASIOPA
11.03.2008., 06:36
A kakvih problema imas sa svojom kozom?

Opet kao i drugdje: najvaznije je da ne pusis (ili da prestanes pusiti). Na zrelijoj kozi se JAKO vidi da li je zena pusacica ili nije.
Onda se moras hidrirati (piti dovoljno vode i nekafeiniziranih i nezasecerenih napitaka).
Fizicka aktivnost napinje misice u cijelom tijelu, pa tako i na licu. Osim toga, ako uspijes uzeti par minuta svaki dan, mozes raditi vjezbe misica lica, jako korisno. Problem zrelije dobi je opustanje tkiva, pa tako i opustanje misica pod kozom lica, koji onda dovedu do onog dojma "ovjesenog" lica.

Koza u zrelijoj dobi obicno postaje manje osjetljiva (osim u periodu oko menopauze), i suhlja, pa joj treba masnija krema. I naravno, nastaviti zastitu od sunca.

Svakako u starijoj dobi treba uzimati kalcij i vitamin D.

Kozmetika mora biti sto prozracnija i njeznija. Obicno je vazno rumenilo i maskara. Minimalno njeznog sjenila na ocima (breskvaste, njezno roza boje).

Ovo s vježbama mišića lica je jako zanimljivo, međutim ne uzrokuje li to istovremeno produbljivanje postojećih bora i nastanak novih? Također, moja masnoća kože je fenomenalna. Ja sam i u ovoj dobi (srednje pedesete) još uvijek masne kože tako da ta masnoća na neki način daje neku vrstu elasticiteta. Što s kremama? Trenutno koristim Eucerinovu s hijaluronom, nije loše mada se dvoumim da si nabavim nešto s kolagenom. Imate kakve konstruktivne preporuke? Ne pušim,mlade djevojke ne mogu niti zamisliti razliku između kože pušačai nepušača. (naravno tek kada zađu u ove godine).:kava:

Lapulapu
12.03.2008., 08:35
Koža je zrela kad više nemaš prišteve, ali imaš sve ostalo.:)

Ovo je valjda trebalo bit smiješno, al je dosta površno...zbog hormonalnih promjena (čitaj: predmenopauza, menopauza, postmenopauza) vrlo često žene koje su imale neproblematičnu kožu suočavaju se s problemom upornih, odvratnih akni. Pa je ta kombinacija kože ~ zrela a problematična tek teška za tretiranje. Da ne spominjem kuperozu i slično. Da se njega zrele kože sastoji samo u saftanju kremama, ostali bismo na razini plave nivee. A za bore ionako znamo da ih uklanja samo nož :E

Lapulapu
12.03.2008., 08:38
Što se tiče make upa, osnovna je greška koju žene čine upotreba tih breskvastih, rozastih, pastelnih tonova. nema gorega nego na naboranim teškim kapcima vidjeti breskva sjenilo, ili pak na usnama okruženima okomitim borama nekakav roza ruž.

Treba birati neutralne tonove, usklađene s bojom tena, a ne odjeće, izbjegavati ocrtavanja očiju i jaka naglašavanja trepavica. Rumenilo je bolje u potpunosti eliminirati ako je koža jako suha i izborana.

Lapulapu
12.03.2008., 08:56
Još jedan važan moment utječe na stanje/izgled kože, a to je variranje u težini. Ako ste zrelu dob dočekale s kojim kilogramom viška, radije ga zadržite do daljnjeg. Mršavite do 35-te, jer sve ono kasnije pogubno djeluje na izgled lica i vrata.

Lapulapu
12.03.2008., 08:58
Zene koje se lose hrane i izlozene su suncu, cigaretama, neumjerenom alkoholu izgledaju starije u usporedbi sa vrsnjakinjama iste dobi koje nisu izlozene tim stresorima.

Meni sve žene koje su uživale i živjele život izgledaju puno bolje od onih koje su se čuvale, bez obzira na bore ;)

KASIOPA
12.03.2008., 15:46
Da li je netko od starijih probao Rougjnorm kremastu emulziju, posebno za njegu masne i nečiste kože i zrele k tome kao moja? U ljekarni mi toplo preporučuju, zna li tko što o tome?:kava::confused:

Lapulapu
12.03.2008., 18:41
Hej Kasiopa :)

I moja je koža takva i koristim isključivo 'ljekarničku' preparativu. Probala sam tu kremu, nisam nešto posebno oduševljena, al nisam baš neko mjerilo jer meni je svaka krema dobra tjedan-dva dana a poslije više nema efekta :ne zna:

Od Rougj proizvoda najbolje rezultate na mojoj :mad: koži dale su 'kapi' s glikolnom kiselinom. A od krema za naš tip kože Noviderm Boreade gel-krema s voćnim kiselinama. Samo, sad sam ju prestala koristiti jer dosta boravim na otvorenom ~ sunce etc. Koristit ću Gatineau Mateliance (dobila za Božić ;). Gatineau ima izvrsne proizvode za zrelu a masnu i problematičnu kožu, samo je dosta skuplji, pitaj testere u ljekarni :)

KASIOPA
13.03.2008., 09:00
Hej Kasiopa :)

I moja je koža takva i koristim isključivo 'ljekarničku' preparativu. Probala sam tu kremu, nisam nešto posebno oduševljena, al nisam baš neko mjerilo jer meni je svaka krema dobra tjedan-dva dana a poslije više nema efekta :ne zna:

Od Rougj proizvoda najbolje rezultate na mojoj :mad: koži dale su 'kapi' s glikolnom kiselinom. A od krema za naš tip kože Noviderm Boreade gel-krema s voćnim kiselinama. Samo, sad sam ju prestala koristiti jer dosta boravim na otvorenom ~ sunce etc. Koristit ću Gatineau Mateliance (dobila za Božić ;). Gatineau ima izvrsne proizvode za zrelu a masnu i problematičnu kožu, samo je dosta skuplji, pitaj testere u ljekarni :)Strah me voćnih kiselina. Kakva su ti iskustva? Ja sam uredski tip pa bih probala. A nudili su mi i kapi morskog kolagena za lice i dekolte. To je navodno dovoljno kap-dvije. Probala bih i to. Mi starije "kokosche" :cerek:- sorry ne znam za tebe, smo ko mala djeca. Sutra idem na peti tretman microderm.:kava:

Ponosna
13.03.2008., 10:47
Ja još ne koristim, ali sam dobila na poklon jednu koju trenutno puno hvale, Givenchy za prve znakove, 25-30g pa pogledajte na zamjenu, prodaju....

Lapulapu
13.03.2008., 20:31
Kakav je to microderm tretman? Cijena, efekt?

Ja sam zadovoljna s kremama s voćnim kiselinama, jako pročiste i osvježe kožu. Al ih onda ne treba kombinirati s proizvodom kao što su ove glikolne rougj kapi.

Pa svakako si uzmi ove kapi morskog kolagena, dobo će ti doći nakon zime. Ja se poprilično mučim s regulacijom prekomjernog mašćenja i problematičnom i nečistom kožom, pa mi ti 'hranjivi' proizvodi nikako ne odgovaraju :tuzni:

I da, jesam starija, al nisam kokoška, bar ne što se tiče isprobavanja i mijenjaja :D

KASIOPA
14.03.2008., 07:26
Kakav je to microderm tretman? Cijena, efekt?

Ja sam zadovoljna s kremama s voćnim kiselinama, jako pročiste i osvježe kožu. Al ih onda ne treba kombinirati s proizvodom kao što su ove glikolne rougj kapi.

Pa svakako si uzmi ove kapi morskog kolagena, dobo će ti doći nakon zime. Ja se poprilično mučim s regulacijom prekomjernog mašćenja i problematičnom i nečistom kožom, pa mi ti 'hranjivi' proizvodi nikako ne odgovaraju :tuzni:

I da, jesam starija, al nisam kokoška, bar ne što se tiče isprobavanja i mijenjaja :DMikrodermoabrazija. Bila 4 puta,danas idem ponovo. Cijena 250,00 kn. Efekt- ha,tako,tako. Lice glatko, mekano, osvježeno, ništa vanzemaljsko. Klasična microderm., nije dijamantna ili nešto tako najnovije. Tu u Os. i ne možeš očekivati drugo. Kupim kolagen pa ću vidjeti.:kava:

koji k znam
16.03.2008., 20:33
Bila sam i napravila, al mislim da treba još malo popraviti, na čelu. Bolilo je, al i ja sam osjetljiva na bol, uglavnom niš spektakularno, je, 3-4 dana je bilo mrvicu natečeno, i modro, al kad moji doma nisu primijetili, vjerujem da nije niš strašno.

Samantha
16.03.2008., 21:48
daj napsi koju rijec vise...s cim si punila,gdje,sto?

The White Rabbit
17.03.2008., 09:58
Bila sam i napravila, al mislim da treba još malo popraviti, na čelu. Bolilo je, al i ja sam osjetljiva na bol, uglavnom niš spektakularno, je, 3-4 dana je bilo mrvicu natečeno, i modro, al kad moji doma nisu primijetili, vjerujem da nije niš strašno.

daj malo detaljnije molim.:) Kod koga, koliko, i što.:)

patientia
18.03.2008., 21:24
Ovo s vježbama mišića lica je jako zanimljivo, međutim ne uzrokuje li to istovremeno produbljivanje postojećih bora i nastanak novih?

Da, uzrokuje.

http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=260

Shtefitza
20.03.2008., 06:48
Ovo s vježbama mišića lica je jako zanimljivo, međutim ne uzrokuje li to istovremeno produbljivanje postojećih bora i nastanak novih?

Ne. Radi se o vjezbama koje se razlikuju od svakodnevnih grimasa. Svako vjezbanje i mazanje krema u lice moras izvoditi njezno, jer se kolagenska vlakna lako istegnu, i kako nisu elasticna, ne vrate na mjesto. Medjutim vjezbanjem ojacavas misice, povecas im volumen, pa se na kraju sitne bore ispeglaju. Dakako, ne savrseno, ali pomak se vidi. (svaki lijek ima svoju nuspojvavu. Ipak, ako je benefit bolji od stete, onda se lijek isplati.)

Na netu ili u knjigama za yogu ces naci uputstva.

Shtefitza
20.03.2008., 06:50
Ne pušim,mlade djevojke ne mogu niti zamisliti razliku između kože pušačai nepušača. (naravno tek kada zađu u ove godine).:kava:

Aha!!! :cool:

Ista stvar kad pogledas zenu od 70 godina koja je fizicki aktivna i onu koja nije... (cak i samo fizicka aktivnost u ostalom dijelu tijela potice izlucivanje hormona rasta i time obnavlja tkiva, pojacava volumen misica, drzi kozu lica ljepse polozenu na "lubanji" :eek: :D )

patientia
20.03.2008., 07:39
"If you perform facial exercises to maintain a youthful-looking appearance, it is time to stop. Repetitive facial movements actually lead to fine lines and wrinkles. Each time we use a facial muscle, a groove forms beneath the surface of the skin, which is why we see lines form with each facial expression. As skin ages and loses its elasticity, the skin stops springing back to its line-free state, and these grooves become permanently etched on the face as fine lines and wrinkles."

http://www.skincarephysicians.com/agingskinnet/basicfacts.html

Tko voli nek izvoli...

simple mind
21.03.2008., 23:38
"If you perform facial exercises to maintain a youthful-looking appearance, it is time to stop. Repetitive facial movements actually lead to fine lines and wrinkles. Each time we use a facial muscle, a groove forms beneath the surface of the skin, which is why we see lines form with each facial expression. As skin ages and loses its elasticity, the skin stops springing back to its line-free state, and these grooves become permanently etched on the face as fine lines and wrinkles."

http://www.skincarephysicians.com/agingskinnet/basicfacts.html

Tko voli nek izvoli...

Uf! Znači, ako radiš vježbe za lice dobiješ izborano lice, a ako ih ne radiš dobiješ obješenu facu.... :( e, ne'š ti izbora...

laella
27.03.2008., 13:49
Ne znam da li bi moje pitanje uopće spadalo pod ovu temu, ali ne znam gdje bih ga uopće postavila.

Naime, u zadnjih par mjeseci imam problema sa očnim kapcima, ali ne mogu to nazvati otečenošću, niti bih mogla reći da me bole oči ili kapci. Nisu ni crveni. Ali me 'žuljaju'. Kao da se stalno neki mali djelić kože kapka presavije i onda osjećam potrebu da rukama malo zategnem kožu i na taj način je 'zagladim' da to popravim.
Spomenula sam to kozmetičarki, kad sam zadnji put bila na čišćenju lica i ona mi je rekla da malo pauziram sa mazanjem lica kremom, jer da je nekad i previše mazanja loše (koristim Nikel Hidrix1). Pa sam pauzirala. Pa se kao nešto malo popravilo, a onda opet pomalo počelo javljati. Opet sam počela, ali u znatno manjoj mjeri, mazati lice kremom, jer, kvragu, ne mogu sad ostaviti lice na milost i nemilost atmosferskim i drugim neprilikama. I sad me naravno opet 'žuljaju'.
Kakve su to senzacije s kapcima? Imate li takvih iskustava? O čemu bi se tu moglo raditi? :ne zna:
Imam 36 i u tih 36 nikad nisam pušila, trudim se jesti čim zdravije, od šminke koristim samo maskaru + sjajilo za usne, nikad se nisam prekomjerno izlagala suncu.

epolon
27.03.2008., 15:15
a da nemaš jednostavno problem suhog oka?
kod mene je to u pitanju i imam isti osječaj kao ti, i stalnu potrbu da ga protrljam pa mi na momenat bude lakše.

KASIOPA
27.03.2008., 15:28
Ne znam da li bi moje pitanje uopće spadalo pod ovu temu, ali ne znam gdje bih ga uopće postavila.

Naime, u zadnjih par mjeseci imam problema sa očnim kapcima, ali ne mogu to nazvati otečenošću, niti bih mogla reći da me bole oči ili kapci. Nisu ni crveni. Ali me 'žuljaju'. Kao da se stalno neki mali djelić kože kapka presavije i onda osjećam potrebu da rukama malo zategnem kožu i na taj način je 'zagladim' da to popravim.
Spomenula sam to kozmetičarki, kad sam zadnji put bila na čišćenju lica i ona mi je rekla da malo pauziram sa mazanjem lica kremom, jer da je nekad i previše mazanja loše (koristim Nikel Hidrix1). Pa sam pauzirala. Pa se kao nešto malo popravilo, a onda opet pomalo počelo javljati. Opet sam počela, ali u znatno manjoj mjeri, mazati lice kremom, jer, kvragu, ne mogu sad ostaviti lice na milost i nemilost atmosferskim i drugim neprilikama. I sad me naravno opet 'žuljaju'.
Kakve su to senzacije s kapcima? Imate li takvih iskustava? O čemu bi se tu moglo raditi? :ne zna:
Imam 36 i u tih 36 nikad nisam pušila, trudim se jesti čim zdravije, od šminke koristim samo maskaru + sjajilo za usne, nikad se nisam prekomjerno izlagala suncu. Mislim, prema navedenome, da je zaista u pitanju "suho oko". Tu pomaže liječnik, postoje kapi za "kupanje" oka i stanje se poboljša. Govorim iz iskustva svog supruga.:kava:

laella
28.03.2008., 09:39
Mislim, prema navedenome, da je zaista u pitanju "suho oko". Tu pomaže liječnik, postoje kapi za "kupanje" oka i stanje se poboljša. Govorim iz iskustva svog supruga.:kava:
Hvala. Pretpostavljam da moram ići oftalmologu za to?

epolon
28.03.2008., 13:31
Pa za početak kupi recimo Visine kapi i vidi bude li ti malo lakše,ako ne onda svakako oftamologu.
Ja imam cijelu kolekciju kapi :rofl:

simple mind
28.03.2008., 21:18

Naime, u zadnjih par mjeseci imam problema sa očnim kapcima, ali ne mogu to nazvati otečenošću, niti bih mogla reći da me bole oči ili kapci. Nisu ni crveni. Ali me 'žuljaju'. ..... [/SIZE]

Možda je alergija...

Pafulja
31.03.2008., 15:07
chiara, daj molim te napiši kakva ti je kremica (dermaženes, jel) sad nakon mjesec dana. sve ju nešto gledam... i kakvu imaš, dnevnu ili noćnu ili obje??

patientia
06.04.2008., 11:10
Ne Visine, za pocetak kupi najobicnije umjetne suze.

Shtefitza
09.04.2008., 03:46
Naime, u zadnjih par mjeseci imam problema sa očnim kapcima, ali ne mogu to nazvati otečenošću, niti bih mogla reći da me bole oči ili kapci. Nisu ni crveni. Ali me 'žuljaju'.

Proljetna alergija?

kikibela
09.04.2008., 08:37
za umornu i isušenu kožu najbolje je napraviti slijedeće: navečer nakon temeljitog čišćenja u lice umasirati ružino ulje ili ulje noćurka (nikel u DM-u) 87 kuna-oba ulja su prekrasna. ne staviti par kapi kako piše na uputi nego malo više, da cijelo lice ostane malo masno. Masirati jedno 10-tak minuta da se lijepo sva koža nahrani. nakon toga umasirati nikel vitaminsku kremu, ona je masna ali prekrasno hranjiva, osim ružinog ulja sadrži još i bademovo i jojobino ulje te vitamine A,E i F. Ima je u ljekarni Priroda liječi u Vlaškoj i Tomašićevoj ulici (60 ml - 137 kn). meni su ta dva proizvoda doslovno spasila kožu, bila mi je poslije zime jako isušena, nekako umorna i beživotna. Sad sam pri kraju sa oba proizvoda i kupit ću ih opet, ulje sad doduše stavljam sve manje jer ocijenim koliko koži treba, u početku je moja koža "vapila"za još ulja, sad se stvar popravila. Ako imate suhu i tanku kožu probajte, rezultat je super. Ja sam davala silne novce za sve moguće hidratantne kreme a to nije bilo to. Za dan su zakon Shiseido benefiance - jest da košta ali vrijedi svake lipe......

laella
10.04.2008., 02:39
za umornu i isušenu kožu najbolje je napraviti slijedeće: navečer nakon temeljitog čišćenja u lice umasirati ružino ulje ili ulje noćurka (nikel u DM-u) 87 kuna-oba ulja su prekrasna. ne staviti par kapi kako piše na uputi nego malo više, da cijelo lice ostane malo masno. Masirati jedno 10-tak minuta da se lijepo sva koža nahrani. nakon toga umasirati nikel vitaminsku kremu, ona je masna ali prekrasno hranjiva, osim ružinog ulja sadrži još i bademovo i jojobino ulje te vitamine A,E i F. Ima je u ljekarni Priroda liječi u Vlaškoj i Tomašićevoj ulici (60 ml - 137 kn)....
Pa napisala sam da sam upravo Nikel koristila i da su se problemi pojavili paralelno s tim i da se sumnjalo upravo na Nikel kremu :kava:. Ono što nisam napisala je da sam je uredno primjenivala upravo s uljem od noćurka.
Moguće da je alergija, jer sad sam na drugom kraju svijeta, gdje još uvijek proljeće nije došlo :( i nema 'žuljanja' :) . Doduše, mene su ti moji kapci 'žuljali' već u 2. mjesecu, a tad ništa nije bilo procvjetalo.
Probala sam i s nekim Visol kapima (slične Visine kapima), i od njih su me oči iz čista mira počele peći, pa sam odmah prestala.
Uglavnom, hvala svima na savjetima, mislim da ću još malo 'promatrati' što se zbiva, pa u krajnjem slučaju ići doktoru.

kikibela
10.04.2008., 13:21
sorry Laella ali ja sam pisala o njezi suhe, zrele kože i u tom kontekstu spomenula Nikel ulje od ruže i kremu od ruže kao nešto najbolje što sam u zadnje vrijeme probala, meni djeluju fenomenalno ali zna se da svali proizvod nije za svaku kožu i da ono što na jednoj koži djeluje super na drugoj može biti katastrofa. Ja mislim da ti imaš problema prvenstveno sa nekim alergijama očiju a to i nema puno veze sa suhom kožom, u svakom slučaju super da ti je sad bolje, nadam se da će tako i ostati!

laella
10.04.2008., 22:25
sorry Kikibela, krivo sam razumjela na sto se tvoj post odnosi...posve zanemari moj komentar :)

reader
07.05.2008., 09:43
Imam 3 duge, duboke, izražene bore na čelu (30 god); oko očiju vrlo malo, neprimjetno, oko usana isto gotovo ništa, ali čelo mi je kao da imam 60 god.
Imate kakvu dobru kremu za ublažiti ih malo?

Noemi
07.05.2008., 11:03
mmm, botox?:misli:

reader
07.05.2008., 12:11
Kremu, kremu! Nikakve botox i kirurške zahvate, molim!
Dakle?

reader
07.05.2008., 12:36
Dajte neku hidratantnu, laganu kremu za lice, 55 godina, normalna koža kojoj je gotovo svaka krema masna, tj.ne upija se.
Kupila bih joj neku dobru dnevnu za poklon, Avene i Roc dolaze u obzir, eventualno Vichy. Ide majčin dan pa da ju obradujem malo....

adriatica
07.05.2008., 22:22
Ulje divlje ruže? Koristim ga cca 2 mjeseca i dvije okomite crte od mrštenja (zbog sunca) su blaže i pliće (29 g). Pomoglo mi je i spavanje na leđima

reader
08.05.2008., 09:28
Ulje divlje ruže? Koristim ga cca 2 mjeseca i dvije okomite crte od mrštenja (zbog sunca) su blaže i pliće (29 g).

Ok....di toga ima za kupiti( ljekarne, dm)?

philemon
08.05.2008., 21:28
Ok....di toga ima za kupiti( ljekarne, dm)?

Imaš u dućanima zdrave hrane i u nekim biljnim apotekama....od dućana u Zg-u znam bioterru, kemig i bio&bio. U bioterri i bio&bio ti dođe 93 kn - 30ml, a u kemigu 103 kn - 50 ml.

reader
09.05.2008., 07:51
Hvala.

mary jane
09.05.2008., 08:45
Kremu, kremu! Nikakve botox i kirurške zahvate, molim!
Dakle?

ja ti koristim kremu iz ljekarne ono što oni rade. to ti ima svaka ljekarna,oko 25 kn

adriatica
10.05.2008., 10:37
@mary jane, kažeš im za kakav tip lica ti treba krema? Odnosno miješaju li kreme za različite tipove lica (uh, koja konstrukcija :) )

inesica2
10.05.2008., 20:33
Dajte neku hidratantnu, laganu kremu za lice, 55 godina, normalna koža kojoj je gotovo svaka krema masna, tj.ne upija se.
Kupila bih joj neku dobru dnevnu za poklon, Avene i Roc dolaze u obzir, eventualno Vichy. Ide majčin dan pa da ju obradujem malo....

Imaš od Vichy-a hidratantnu kremu koja ujedino djeluje na smanjenje bora i preporuča se nakon 50.god. NEOVADIOL al ako buš to kupovala naglasi za NORMALNU KOŽU jer ima i za suhu da ne bi bilo!!! Krema ti je od 50 mL cca 200 kn... Imaš i dnevnu i noćnu,te za područje oko očiju...:mig:

http://www.coner.hr/slike/izdvajamo/neovadiol.jpg

reader
12.05.2008., 09:08
...i kako je tražiti? "Krema protiv bora po čelu, za normalni/suhi/masni tip kože, ona što vi pravite..."?
Mislim, ima nekakav naziv ta krema?

žužika
12.05.2008., 09:23
To i mene zanima..
Imam 30 godina i izražene bore na čelu...
Mislila sam si kupiti onu Revital lift od Loreala... onu crvenu duguljastu..
Jel netko isprobao možda?

Innocent
12.05.2008., 12:45
kaj ne bi treebalo bore po licu tretirat okoloočnom kremom? tak ja gledam na taj problem :ne zna:

reader
12.05.2008., 13:19
kaj ne bi treebalo bore po licu tretirat okoloočnom kremom? tak ja gledam na taj problem :ne zna:

Oko očiju - okoloočnom. Po čelu...?

inesica2
12.05.2008., 13:23
kreme za oko očiju nejdu na čelo to je velka GREŠKA...zakaj onda ima u prodaji kreme za oko očiju,kreme za lice-dnevne i noćne!!!a i kreme za oko očiju su blažeg djelovanja jer je ipak to sluznica nemreš baš bilo što stavit!!!

reader
12.05.2008., 13:25
Ja to znam. Zato i pitam, čime rješavati po čelu?

Innocent
12.05.2008., 13:26
pa vi nemojte, nitko vas ne tjera. ako slučajno jeste, ispovjedite se u crkvi i mirna bosna :top:

inesica2
12.05.2008., 13:31
ja nemam još bore!!!a i samo kažem jer sam u toj struci pa pokušam vas najbolje savjetovat!!!
Reader najbolje ti je uzet neku kremu koja djeluje baš na bore ili ako ima u ljekarni kakvi serumi koji se stavljaju izravno na bore kako bi izgladili!!!

reader
12.05.2008., 13:53
Hvala, Inesica2. Ne znam zašto mi se čini da je Innocent ljuta....

Innocent
12.05.2008., 13:57
Innocent nije ljuta.

inesica2
12.05.2008., 14:05
a ne znam i meni se čini!!!e i znaš što ti može još pomoći masaža lica to ti vraća tonus...svaku večer ili tokom dana nekim hranjivim uljem izmasirat cijelo lice laganim kružnim pokretima!!!recimo čelo počni od sredine masirat van prema slijepoočnicama!!! u tri linije onaj dio uz obrve pa srednji i dio uz vlasište!!!

inesica2
12.05.2008., 15:19
evo ja sam se našla neke serume protiv bora:imaš od GALENIC,BOTOCEUTICAL,BIOKOZMETIKE,DOUBLE C SERUM OD NATURAL WEALTHA pa ak te kaj od tog zanima ne znam cijene...evo imam 2 slike

http://www.vitamini.hr/img/ArticleImages/2594.jpg

http://www.domzdrowia.pl/img/81/57581.jpg

mary jane
12.05.2008., 21:57
Ja to znam. Zato i pitam, čime rješavati po čelu?

za cijelo lice ti ide ista krema,osim oko očiju, a inesica je u pravu i nemojte se ljutit na nju.:cerek: jedino oko očiju ide posebna krema iz jednostavnog razloga što je tu koža tanja nego na ostatku lica. ja ti imam suhu kožu ,to im naglasiš.

mary jane
12.05.2008., 21:59
To i mene zanima..
Imam 30 godina i izražene bore na čelu...
Mislila sam si kupiti onu Revital lift od Loreala... onu crvenu duguljastu..
Jel netko isprobao možda?

ja sam razočarana lorealovim kremama. :flop:

inesica2
12.05.2008., 22:04
ajd bar da netko shvaća da jedna krema nije za sve!!!tnx MARY JANE ;)

mary jane
12.05.2008., 22:37

nou frx ipak smo ista struka:)

reader
13.05.2008., 07:24

Čekaj, čekaj...'ko je rekao da je jedna krema za sve?! Ja nisam.:D
Nego, mažem cijelo lice 1 kremom, okoloočno područje drugom. No bore po čelu su zbilja izražene, zato vas pitam nešto extra za njih...:mig:

inesica2
13.05.2008., 08:33
Čekaj, čekaj...'ko je rekao da je jedna krema za sve?! Ja nisam.:D
Nego, mažem cijelo lice 1 kremom, okoloočno područje drugom. No bore po čelu su zbilja izražene, zato vas pitam nešto extra za njih...:mig:

Ma znam da nisi ti to rekla Reader... :)
Innocent je rekla da staviš na to područje kremu za oko oči pa sam ja komentirala da jedna krema nije za sve ;)
E napisala sam ti na 1. stranici 20. i 21. post kaj bi bilo dobro za te bore po čelu...ne znam dal si pročitala???:top:

reader
13.05.2008., 10:58
Jesam. Sve ok.

Innocent
13.05.2008., 11:49
ja ne mislim da je jedna krema za sve :raspa:
ali mislim da je krema protiv bora, krema protiv bora, ma gdje ju nakeljili.

ladyhawke
14.05.2008., 07:48
evo ja sam se našla neke serume protiv bora:imaš od GALENIC,BOTOCEUTICAL,BIOKOZMETIKE,DOUBLE C SERUM OD NATURAL WEALTHA pa ak te kaj od tog zanima ne znam cijene...evo imam 2 slike

http://www.vitamini.hr/img/ArticleImages/2594.jpg

http://www.domzdrowia.pl/img/81/57581.jpg

Ja sam imala Double C serum, i nije mi jasno kako može na bore djelovati kad nenormalno isušuje (nakon par dana nisam se mogla normalno nasmijati :eek:). Koža mi je djelovala malo ljepše, ali možda čisto zato što mi je inače masna pa joj je dobro došlo malo "isušivanja" ali da djeluje na bore? Mislim da nema šanse.

ray ban
18.05.2008., 19:04
ja sam razočarana lorealovim kremama. :flop:

loreal napravi više štete nego koristi.
izbjegavati u širokom luku.

Hannah 3
16.06.2008., 16:47
36 godina.bore od mimike na celu i od mrstenja.zadnjih godina koristila sve moguce kreme protiv bora od mimike.nista.otisla na botox.nakon prvog tretmana jako vidljivo poboljsanje.nakon drugog,bore su prakticki skoro nestale.mozda nekome kreme pomazu,ali takva drasticna promjena kakvu sam ja dozivjela nakon botoxa,to nijedna krema nece napravit.na stranu sad to koliko je to pametno,zdravo,opasno ili ne-ali bore od mimike se jako tesko mogu ukloniti kremama,jer ih stalna mimika stalno stvara.ja i dalje imam mimiku,ali nedovoljnu da se rade bore.ne vjerujem da cu sad redovito odlazit na botox,jer mi se ne da pikat s tim dugo godina svakih 6 mj.,ali fakat funkcionira.

Noemi
16.06.2008., 17:54
hannah, gdje sto kako posto i kako ti je sada kada je botox prestao djelovati?

mene zanima da li se koza u tih par mjeseci "odmori" pa se u biti bore ublaze same od sebe i nestane navika mrstenja ili je situacija identicna pocetnoj?:misli:

Hannah 3
16.06.2008., 20:34
da,prestanes se tak jako mrstiti i jednostavno se koza pocne izravnavati,jer ju vise ne guzvas stalno.meni je cak dosta jaka bila ta bora od mrstenja,pa nisam ni vjerovala da ce imati ikakvog efekta,ali bas sam se ugodno iznenadila.nije mi skroz nestala mimika,jer mi je dr to napravio dosta pazljivo i s mjerom,zato da lice ne izgleda ko maska.i celo.imam naviku dosta dizat obrve pri gestikulaciji,pa mi je i to sredio na mjeru koja ne stvara bore.kad pocne popustati,nakon par mjeseci,malo po malo se vrati mimika,ali ne ureze ti se tak jako ko prije i nakon iduce aplikacije su rezultati jos bolji.radi se cca svakih 6 mjeseci.cijena ti dosta ovisi o obimu zahvata,tak da ti moze biti od 300 do 500 eura.znam da je skupo,nebitno sad za temu.ja sam bas bila kod estetskog kirurga,makar sam cula da to rade i dermatolozi.

kleica_ri
19.06.2008., 20:29
uglavnom, da, imam nekakve bore na celu. vidljive su i kad se ne mrstim.
mislim da je barem po mojim godinama rano da pocmem koristiti preparate protiv bora, ali imate li kakav savjet barem koju kremu da stavljam da se stanje ne pogorsa??
molim vas, ocajna ja

ako se o ovom vec pisalo, duboko se ispricavam

bossy_kt
20.06.2008., 09:28
ha kuzim te. ja sam svoju kozu tolko izmrcvarila aparatima protiv akni, tak da sad kad se rjesim svega mislim nesto recovery uzet, i jos sam male borice pocela dobivat. a gle, neam pojma koju kremu, ali ja znam da je moja sestra pocela koristiti kreme protiv bora vec kad je upisala faks, sad ima 33, i liceeee :cerek: tak da ko kaze da te kreme ne pomazu.. malo procackaj po forumu, sigurno ima negdje nest o tim kremica, pitas tetu u ljekarni i eto..

kleica_ri
20.06.2008., 13:00
e hvala ti na ogd. ma svi mi kazu, kao premlada si jos, al ako budem cekala 25. bit cu ko baka :)
uzet cu si neku za mladu dob
hvala, pozz

Ponosna
20.06.2008., 13:08
To su mimičke bore i one nemaju veze sa starenjem, moja frendica ih na čelu ima valjda od 18 god. Mora da se puno mrštiš ili smiješ! Njima kreme neće pomoći, mogu ih mrvicu neutralizirati. Više će se vidjeti ukoliko ti je koža čela suha i ako imaš akne. Mimičke bore se sređuju uspješno jedino botoxom.

Ponosna
20.06.2008., 13:09
Možeš su uzeti neku bolju regenerativnu kremu i dobru dnevnu koja će ti uspješno ovlaživati i povećavati elastičnost kože ukoliko se puno mrštiš.

kleica_ri
20.06.2008., 13:28
pa smijem se dosta, hehe, a i mrstim dok pricam. a ja sam totalna neznalica sto se tice krema. mazem se sa niveom. inace nemam problema s pristicima jedino u PMS-u mi izbije koji pa se mazem sa Johnson kremicom nekom pa prode.
a koja bi to bila regenerativna kremica i dnevna jer ja nemam blage. ako slucajno znas. jer meni bi ove tetice u ducanu stvarno mogle svasta uvalit koliko sam smotana sto se tice tog
pozz

bossy_kt
20.06.2008., 16:32
Ja ti preporucam da odes u ljekarnu, i tamo kazes magistri sto te muci i uzmes si neku kremicu od AVENEa i tak to. Ja vise nis ne vjerujem ovim kremicama iz DMa i to. Ali kazem, ja. Neko mozda ima i dobrih iskustava. Ne znam puno o kremicama za takve stvari. Ja se sad borim s aknama pa me vise zanima to podrucje :D ali rado bi bila na tvom mjestu.

tonya
20.06.2008., 16:41
Hihi, a ja sam jučer primijetila bore smijalice (imam 23. Godine, ne bore :p ). Ali neka, bar se vidi da sam vesela. :D A ti se, kleice, razvedri dok pričaš i bit će bolje. :zubo:

Mikany
20.06.2008., 19:17
Ne praviti puno grimasa. :nono:

:lol:

Sponza ri
20.06.2008., 19:40
ja ih imam oko ociju.. bar mi se tako cini :zubo:

mladac
20.06.2008., 21:54
uglavnom, da, imam nekakve bore na celu. vidljive su i kad se ne mrstim.
mislim da je barem po mojim godinama rano da pocmem koristiti preparate protiv bora, ali imate li kakav savjet barem koju kremu da stavljam da se stanje ne pogorsa??
molim vas, ocajna ja

ako se o ovom vec pisalo, duboko se ispricavam

a kakva ti je koža? ako je suha to su ti vjerojatno borice nastale dehidracijom... neka hranjivija kremica će to rješit...
ako nije nemam pojma... možda najbolje da odeš dermatologu pa ti ona da koji savjet

Ponosna
24.06.2008., 20:29
Ma nema potrebe da odlazi dermatologu: Ja oduvijek imam bore smijalice na čelu, izraženije su postale uslijed "zakašnjelog puberteta" i isušivanja kože vichyem, ali sada su zanemarive. Toplo preporučam gatineu regenerativnu, lierac mat chrono regenerativnu, payot, galenic. Meni avene nije pomogao. Te Kreme od 100kn mi nisu ni mimo ni vrit, isto kao nivea. Nit pomaže, nit odmaže.

kleica_ri
25.06.2008., 22:09
hvala na savjetima svima

Lilit
25.06.2008., 22:47
ja imam dvije, ili tri bore na celu kad podizem obrve pa mi se ako to cesto radim mi se ostanu vidjet :lol:

ontopic: hidratantna krema

_Maya_
15.09.2008., 16:23
Djevojke drage kakva su vaša iskustva sa kremama protiv bora? Kada ste počele i koje koristite? Da li imaju kakvog učinka? Koje su prema vama najbolje? Pošto na tržištu postoji more proizvoda protiv bora pa bih željela da podijelimo iskustva :cerek:

Manny Calavera
22.09.2008., 13:15
meni je jedna teta kozmeta rekla da ogranizam u cijelosti od 28 godine počinje propadati. baš tu riječ je upotrijebila-propadati.. ja sam ju zgromljena pitala šta 'oće reć da ja već intenzivno propadam 3 godine?!? enivej, u mojoj 31-oj imam male borice smijalice oko očiju-i to mi se baš ne sviđa. znam da je normalno, ali si utvaram da ih još ne bih trebala imati. doduše, imam tanku i suhu kožu, tak da je pravo čudo da ih nemam više, al božemoj, nikad zadovoljna.
koristila sam holyplantovu antiox i mogu reći da mi je bila dobra, ali mi se ništa bitnije nije popravio-ne mislim sad da je trebala ukloniti sve borice, ali mi to područje još uvijek izgleda suho kad skinem šminku.
što se tiće čela i između obrva, tu sam mirna. možda se malo naziru one među obrvama, al ok.

sad si mislim kupiti ili e vitamin od holypalnta ili ulje od divlje ruže i/ili makadamije..

Manny Calavera
22.09.2008., 13:49
više od ovih "ličnih" me brinu bore na vratu i na prijelazu između vrata i dekoltea-imam ih fakat dosta duboke. doduše, ove na vratu imam od djetinjstva, valjda mi je takav vrat štajaznam, ali ove na prijelazu mi se ne đaju nikak. trenutno koristim dom zmućkanu kombinaciju ulja na mokro tijelo poslije tuširanja i ondak na to stavim neki avonov serum od maslin. ulja za dekoltee i vrat. da vidim promjene i ne vidim. da nisam suha, i nisam, al me jako te smetaju, uff..
ima neka od vas sličnu boljku?... da tužajemo skupa?.. savjeti?

Peace34
04.10.2008., 16:43
Što mislite kad je vrijeme za anti age kremice?

Ja sam s 25 bila opterećena da trebam početi što prije, a onda sam čula da nije dobro početi prerano jer ti se koža navikne bezveze....

Sad sam over 30 i još uvijek ne vidim neke velike promjene na koži da bih morala promijeniti kremice....iako brijem da bi sad već bilo vrijeme?

Ili da čekam da pređem 45?

Ne kuzim...na tim kremema više ništ ne piše, sve neki pjesnički opisi, umjesto da konkretno stave kaj, za kaj i od kad do kad :D

anything but angel
04.10.2008., 16:53
anti-age nije isto što i anti-wrinkle.

anti-age kreme sprječavaju bore i starenje, npr. anti-age kreme su sve kreme sa zaštitnim faktorom, i s njihovim korištenjem može se početi od 25.godine, no tada je najbolje kombinirati obične hidratantne kremice i anti-age kreme. tek nakon 35.godine je potrebno preći na kompletnu/"agresivniju" anti-age njegu.

s anti-wrinkle kremama, dakle kremama koje ublažavaju postojeće bore, počinje se nakon 45. godine, no to je opet individualno jer nekim ženama ni sa 50. nisu potrebne.

to su neke okvirne smjernice, no sve je to dosta individualno pa je najbolje pratiti svoju kožu i kako se ona ponaša :mig:

Peace34
04.10.2008., 17:05
E jesam neinformirana :-) Hvala ti za strpljenje u objašnjavanju...de facto bi anti-age trebala već opalit...a za kog se onda proizvode sve one kreme koje nisu anti age nego "obične" - za cure do 25 koje nemaju novaca da ih kupuju? :-)

Čudna ta kozmetička industrija...

anything but angel
04.10.2008., 17:57
ma neee.. ti samo trebaš pratiti potrebe svog lica. svaka koža traži svoju kremu ili više krema. klasične, jednostavne hidratantne kremice bez anti-age efekta su uvijek dobra investicija i sigurno postoji razdoblje u godini kada ti koža traži baš takvu kremu, bez obzira na godine života i starost kože. ja osobno smatram da je uvijek dobro kombinirati, posebice između 25. i 35.godine - dakle koristiti i anti-age kreme, ali i jednostavne hidratantne kreme i proizvode.

Peace34
04.10.2008., 18:15
Joj, ja sam ti 34 i prema 35, još malo sam u anti wrinkle, fuck :)

anything but angel
04.10.2008., 18:49
ma kakvi... za anti-wrinkle si tek od 45. - još ti imaš 10 godina mackanja i hidratantnim i anti-age kremicama, kako te volja :mig:

Skura
04.10.2008., 19:18
Joj, ja sam ti 34 i prema 35, još malo sam u anti wrinkle, fuck :)

Pogledaj malo i temu Ceramidi i Serumi ;)

deelayla.
04.10.2008., 19:27
3 najbitnije stvari u njezi kože su
1.spf zaštita TIJEKOM CIJELE GODINE ( po zimi je spf 15 i više nego dovoljan)
2. hidratacija kože,koža nebi smjela biti dehidrirana
3.antioxidansi i cell comunicating ingredients

sve anti-age kreme sadrže ove stvari,dosta preparata za mladenačku kožu ne sadrži sve ove stvari,a mislim da je to greška :ne zna:

evo ti koristan link
http://www.cosmeticscop.com/anti-aging-superstars/anti-aging-superstars.aspx

deelayla.
04.10.2008., 19:30
evo još korisnog štiva http://www.cosmeticscop.com/skin-care-facts/uva-uvb-sun-protection-antioxidants.aspx

deelayla.
04.10.2008., 19:45
malo o cell communicating sastojcima
http://www.cosmeticscop.com/skin-care-facts/cell-communicating-ingredients.aspx

Peace34
06.10.2008., 22:23
Joj zenske hvala na info!

SPF je zastita protiv UV A i UV B?

Joj, morat ću ja puno čitati, već vidim :-) Hvala puno ženske, stvarno sam tele i ovo mi je trebalo! :top:

Shtefitza
22.12.2008., 06:24
Zastita postoji i od UVA i od UVB.
Ali SPF sistem samo postoji kao vrijednost koja izrazava u kojoj mjeri smo zasticeni od UVB zraka.
U zadnjih nekoliko godina gotovo svi proizvodi imaju zastitne faktore i od UVA i od UVB. (I onda tako i pise na proizvodu).

zuba
23.12.2008., 20:05
nisam znala gdje da ubacim moje pitanjce, al' kako sam ja "zrela žena" i koža mi je zrela skroz :-) , a zaboravila sam gdje sam o ovoj kremi već čitala, da vas tu ipak pitam:

"uvalila" mi kčerka Visible Difference Creme Complexe Hydratante..nakon što je sebi očigledno našla nešto bolje..
ima li kakve štete/koristi od mazuckanja ovom kremicom za moju zrelu kožu i nakon kemijskog pilinga..
(iskreno, žao mi kreme da se ne troši bar malo.. :-) )

kikibela
23.12.2008., 21:56
To je odlična hidrantna krema, i ja ju imam jer su je cure toliko hvalile da sam kapitulirala i kupila ju, meni osobno pošto imam vrlo suhu kožu sad u zimi mora ići nakon tankog sloja ulja od noćurka ali za ljeto će bit odlična i sama. Štetiti neće jedino je stvar u tome da ona ne sprečava nastajanje bora, ne zateže kožu, nema lift efekta, to je obična vlažna krema, možda da nakon nje staviš još malo svoje anti age kreme???