PDA

View Full Version : Stolice

stranice : [1] 2 3 4 5 6

Juraj
06.01.2004., 08:16
Vec sam lud pomalo :D, muci me problem stolica. Trebam 4 kucne stolice i jednu radnu. I tu nastaje frka. Sve sto ima u ducanima mi je premalo. Ja sam visi i tezi od prosjecnih ljudi, a sve ovo u ducanima je radjeno za patuljke :( Nasao sam neke stolice za blagavaonicu slovenskog proizvodjaca koje bi mogle proci ali je cifra paprena, cca 2000 kn/komad. Zna li netko stolara u ZG ili okolici koji radi stolice po narudzbi uz razumne cijene. Ili da se ipak sam primim posla ?
Radnu stolicu odgovarajuce kvalitete bez obzira na cijenu nisam nasao. Nema ! Sjedni pa placi :D
Ima li netko ideju ? Kako to rijesavate vi koji ste visi ili tezi od standarda ?

allegra
06.01.2004., 09:41
U našoj maloj zajednici jedan član je visok preko svake mjere :zubo: a radni stolac za njega smo nabavili svojedobno u Ikei ... doduse "mali" je samo dugačak (ali vitak) pa stane u stolac bez većih problema ... visinu si prilagodjava pomoću ručice.
Tada je u Ikei bio prilično velik izbor radnih stolaca, a nama je veći problem bio zadovoljavanje estetskih kriterija ;)

Medjutim, krevet nam je predstavljao problem ... teško je naći krevet i madrac duljine 2,20 m ... dali smo ga raditi po mjeri, medjutim kako se radilo na brzinu drvo vjerojatno nije bilo dosta prosušeno pa se sad škripanje kreveta čuje do susjedne županije :flop:

Winona
06.01.2004., 16:59
malo vecih dimenzija su one tkz. rustikalne stolice...zeljezne koje idu i na terasu, kupis jastuke boje koje ti odgovara s obzirom na ostatak interijera.

Isto tako one bidermajerske stolice su bile sirih dimenzija.

Ili ovo stolica (http://www.roseland.de/bild-hoch.php3?title=Produktbilder%20-%20Stühle&category=produkte&picnr=15&topic=Ohler%20Sessel&kommentar=hohe%20Rückenlehne%20/%20massiv%20Eiche%20/%20Sitzfläche%20und%20Rückenlehne:%20Binsengeflech t)

ali to se vise isplati dati napraviti kod stolara.

xxGaladrielxx
06.01.2004., 17:10
dobre radne stolice su imali u mercatoneu. uzeli smo tamo 2. to su ti one od eco koze, visokog naslona, sa zglobom (mozes se gegat). direktorske :D kostale su cca 1500 kuna. :top:
a zakaj si za kuhinju ne uzmes one s metalnom kuntrukcijom (takodjer ih najcesce koriste za urede)? Imas dobrih vec od 150 kuna

Winona
06.01.2004., 17:14
aha ovdje iste prodaju u metrou, plave i crne, po 99 € komad, dobro rjesenje za veliku osobu ali sto se kvalitete tice ima i boljih.

Nisu bas nesto ergonomski oblikovane.

Juraj
06.01.2004., 17:59
Winona kaže:
malo vecih dimenzija su one tkz. rustikalne stolice...zeljezne koje idu i na terasu, kupis jastuke boje koje ti odgovara s obzirom na ostatak interijera.

Isto tako one bidermajerske stolice su bile sirih dimenzija.

Ili ovo stolica (http://www.roseland.de/bild-hoch.php3?title=Produktbilder%20-%20Stühle&category=produkte&picnr=15&topic=Ohler%20Sessel&kommentar=hohe%20Rückenlehne%20/%20massiv%20Eiche%20/%20Sitzfläche%20und%20Rückenlehne:%20Binsengeflech t)

ali to se vise isplati dati napraviti kod stolara.

Malo vece mi ne pomazu, trebam VELIKE stolice :) Kod vecine mi je problem i sto su preuske i preplitke i preniske. Ovo na slici je misung izmedju stolice i fotelje a to necu. Zna li netko za stolara koji zna raditi stolice ? Na kraju cu to morati sam napraviti a stvarno nemam uvjeta.

Juraj
06.01.2004., 18:02
xxGaladrielxx kaže:
dobre radne stolice su imali u mercatoneu. uzeli smo tamo 2. to su ti one od eco koze, visokog naslona, sa zglobom (mozes se gegat). direktorske :D kostale su cca 1500 kuna. :top:
a zakaj si za kuhinju ne uzmes one s metalnom kuntrukcijom (takodjer ih najcesce koriste za urede)? Imas dobrih vec od 150 kuna

Ovih koje glume ljuljacku me strah, skoro sam se ubio na jednoj od njih. Ja bi klasicnu koznu "direktorsku" fotelju iz komunistickih vremena :)

Ove druge su upravo jadne konstrukcije, nebuju prezivjele ni godinu dana.

xxGaladrielxx
06.01.2004., 18:35
garantiram ti za ove u mercatoneu da su izuzetno izdrzljive i dovoljno siroke ;)
(a zglob za ljuljanje mozes zakociti)

Vojky
06.01.2004., 19:06
Juraj kaže:
Vec sam lud pomalo :D, muci me problem stolica. Trebam 4 kucne stolice i jednu radnu. I tu nastaje frka. Sve sto ima u ducanima mi je premalo.

A da podješ do kazališta po koji kraljevski tron? Možda za 4 dobiješ i Neptunov trozubac gratis! :D

Winona
06.01.2004., 21:41
Juraj kaže:
Ovih koje glume ljuljacku me strah, skoro sam se ubio na jednoj od njih. Ja bi klasicnu koznu "direktorsku" fotelju iz komunistickih vremena :)

Ove druge su upravo jadne konstrukcije, nebuju prezivjele ni godinu dana.

to vara. Tj. dizajn vara. Imas stolica kao "na ljuljanje" koje ce i tebe nadzivjeti, samo takve kostaju masno.

I sigurne su, nije se jos nitko ubio, ne bus ni ti prvi bio ;)

Doduse takva stolica kosta, nemam je jos. Ne znam kako se krecu cijene u Hr trenutno ali ovdje je stolica za 99,00 neka niza klasa a opet posluzi godinama one prave su na www.topdeq.de i kostaju od par stotina do iznad tisucu pa i dvije eurica.

Ova stolica gdje sam dala link je za blagovaonu ali ni ja ne bi kupila nesto sto mi se ne svidja.

Winona
06.01.2004., 21:51
eno bas tamo imaju isto model stolica i onda u dvije izvedbe za ljude do 1,85 i za one preko toga.

Ali recimo jedna takva Aeron stolica ( ime modela ) je preko 1200 €

Juraj
07.01.2004., 06:35
Ovaj, dal si ti to vidjela uzivo ? Ja jesam :( Nazalost, ni to nije rijesenje jer ne podnosi moju tezinu :D

Winona
07.01.2004., 10:01
jesam, ima muz u firmi. Cak i sjedila na tome. Prava blagodat za moja ledja.
Ne znam koliko si tezak ali mislim da pretjerujes. Ako je stolica extra napravljena za ljude od preko1,85 ima opterecenje dozvoljeno do 150 kila i firma daje neku ludu garanciju ( znam da je bilo preko 10 godina, eto ta firma si to moze priustiti ) onda znaju sto nude.

Mislim kuzim ja da si ti jak, al Jura nisi jedini jak covjek na svijetu
;) Mislili su oni i na vas , pri kreaciji stolica. I jos - vjerujem da ih ima i puno jeftinijih od ovoga.

Samo ova firma je meni neki massstab tako reci jer znam da onaj tko si jednom priusti tu stolicu nece ni jednu drugu.

Ma idem se i ja udebljati pa cu pred muzem imati razlog da i meni kupi jednu :misli:

Juraj
07.01.2004., 14:57
Gdje to pise da garancija vrijedi za 150 kg. Naime na izricit upit u trgovini ( dom interijeri) koja je sluzbeni uvoznik su odbili izdati garanciju u tim uvjetima. Sjedio sam na njemu i to na velicini C i jednostavno mi je premali. Mozda je to najbolji stolac na svijetu ( ili ima nakbolji marketing na svijetu :)) ali meni je premali i ne osjecam se udobno na njemu.

Winona
08.01.2004., 10:12
pise u katalogu, posalju ti ga doma besplatno.

Nemaju oni neki marketing, zapravo nula reklama bilo na teveu bilo po casopisima, imam osjecaj da im reklama tj. ona placena i ne treba.

Ovo sto su ti u ducanu u Cro rekli, obrati se centrali ( preko e maila ) i tuzi ih.

Juraj auuu...pa ti si onda fakat velik :)

Tija
08.01.2004., 10:31
Sad mi palo na pamet onaj 'dan iz snova, daruje vam nov@' :D
Tamo su davali praška za robu onoliko koliko muž i žena imaju kila:D
Juraj i ja bi imali tristo kila praška majke ti :lol: :lol:

Sori, ne znam di ćeš naći stolice;)

Juraj
09.01.2004., 07:32
Winona kaže:

Ovo sto su ti u ducanu u Cro rekli, obrati se centrali ( preko e maila ) i tuzi ih.

Juraj auuu...pa ti si onda fakat velik :)

Zasto da ih tuzakam kad ionako necu kupiti stolac jer mi je mali ?

Ja sam samo malo veci od patuljaka za koje industrija proizvodi stolce :D
Fantasticno kako je industrija ustvari jako indolentna prema promjenama potreba na trzistu. Priznajem da sam cak razmisljao da pokrenem malu proizvodnju namjestaja namjenjenog ljudima 190+ Bilo bi tu kruha :)

Winona
09.01.2004., 15:18
zato sto ne posluju po nacelima maticne firme. Tj. moraju davati istu garanciju. Nisu bili stolci u pitanju ali ja ne volem kad se tako siroti mali potrosac zeza pa sam vec par puta izborila pravdu za sebe.

Oke ako ne mislis kupovati, vjerojatno ti nije vrijedno vremena.

stoposto
16.04.2006., 19:24
To mi se jaako sviđa.
Htio bih u blagovaonici što duže zadržati obitelj, pa bi kupio stolice s naslonima. Puno su udobnije i može se u njima sjediti dugo (bar to ja pretpostavljam).

Jako ih rijetko nalazim u salonima, pa pls:
1) gdje ih ima, ali da nije više od 500kn komad. preferiram moderniji dizajn.
2) da li netko od vas ima takve stolce u blagovaoni i da li sam u pravu za udobnost?

Juraj2
16.04.2006., 20:50
Koliko je stolica dobra i udobna znas tek kad sjednes u nju i sjedis bar pola sata. Ono sto sam vidio i pozelio je cijenom bilo uredno preko 2000 kn po komadu. Ove jeftine su sve srot pa je tak svejedno sto kupis.

stoposto
16.04.2006., 20:56
doma ih nemam, a u salonima bas ne mogu sjeduljiti pola sata i čekati doživljaj.
da li ih ti imaš i kako je iz njih jesti?

Juraj2
16.04.2006., 23:42
doma ih nemam, a u salonima bas ne mogu sjeduljiti pola sata i čekati doživljaj.
da li ih ti imaš i kako je iz njih jesti?

Ko kaze da ne mozes sjediti pol sata u stolici :E Ja sam to napravio i nitko se nije bunio. Nisam ih jos kupio (komplet od 6 kom= cca15000kn)
Bile su vise nego ok. Uzeti u obzir da ja imam vrlo specificne zahtjeve zbog svoje visine i tezine :D

stoposto
17.04.2006., 10:27
Ko kaze da ne mozes sjediti pol sata u stolici :E Ja sam to napravio i nitko se nije bunio. Nisam ih jos kupio (komplet od 6 kom= cca15000kn)
Bile su vise nego ok. Uzeti u obzir da ja imam vrlo specificne zahtjeve zbog svoje visine i tezine :D

daj reci gdje?

Juraj2
17.04.2006., 16:26
Velesajam, Paviljon 12, 1. (?) kat, jedan od trgovina uz obod, drze samo luksuzne blagavaonice. Stolci bez rukohvata cca 2000 kn, s rukohvatom cca 2500. Tapecirano u pravu kozu ili bez tapecirunga, izgleda mrak. Prepoznat ces odmah, razlikuje se ko nebo i zemlja prema svemu ostalom u paviljonu. Uvoz iz Slovenije.

stoposto
18.04.2006., 07:04
to mi je too-much. thanx anyway.

Teta Meda
15.09.2006., 23:20
Zna li itko gdje da u Zg kupim suvremene udobne stolce od prave koze (boja vanilije, tj. zuckasto-bedz) ili pak s navlakom koja bi se dala skidat i prat. UVJET: da sjedalica NIJE PREKRATKA!
Svi stolci koje sam, naime, dosad po ducanima vidla imaju apsurdno kratka sjedala, tak da ti cijele noge vise (a ja sam visoka samo 166!). Ili su im nasloni pretvrdi, neprirodnog nagiba i sl.
Stolci trebaju pasat uz veliki kuhinjski stol (koji vec imam), ali mi je to ujedno i radni stol (pa trebam nesto lijepo, moderno i udobno - na cemu se moze sjedit 10 sati u komadu).

ja i bash ja
16.09.2006., 10:58
PRIMA ima neku akciju - stolac kojeg sam vidla je zakon, mada nije prava koža ...ali je bagatela

Almchen
16.09.2006., 18:47
Po kolko je taj stolac u Primi? Koje boje? Jel bi se dao presvuc, tj. navuc s presvlakom? I koje boje su noge?

Almchen
16.09.2006., 19:40
PRIMA ima neku akciju

Sorry, jel ta Prima u Sesvetama?

ja i bash ja
16.09.2006., 20:39
sad sam išla prekopati cijelu kuću i sve hrpe za reciklažu, otvorila i prolistala sve novine unatrag dva tjedna ukljućivo Zagreb News-e ...ništa :(
tak da pretpostavljam da je bil onaj letak koji ti ubace u sandučić (pregledala i odma bacila u kutiju na stubištu) ili u Metro Expressu koji slistim u tramvaju i ostavim na sjedalu

no, svejedno - stolac ima drvene noge i dio naslona boje trešnjinog drva i tapacirano sjedalo i gornji dio naslona presvučeno onom onak burežastom imitacijom kože (ima to neko ime ali ja ga ne znam) boje vrhnja
cijena 299,-KN vrijedi do kraja 9-og mjeseca

ne znam za Sesvete, ja sam svoju Prima kupovinu (krevet) obavila u njihovoj robnoj kući na Kajzerici

sličan ovomu , ali malo nabubrenije djeluje i naravno, nije ta boja
http://www.losangelesfurniture.com/images/zml_astoria_dining_chair_lg.jpg
ili ovakav, ali nije cijeli naslon tapaciran, nego samo gornji dio
http://www.sofasandmore.de/index.php?sid=1b7ff8243bb81ac5fa01b2df586b407b&cl=moredetails&cnid=09c3e9fb6e7552e91.47341604&anid=8d5424024b50ae313.49663427

Teta Meda
16.09.2006., 23:20
puno ti hvala! pogledat cu :)

Špranja
17.09.2006., 23:39
A to što vise noge, nema ti puno veze sa sjedalom, nego prvenstveno s previsokim nogama stolice. (Znam jer i sama imam sličan problem -159cm). Što ti, ako ti se stolice inače jako sviđaju, nije nerješiv problem: uzmeš pilu i skineš par cm...Ja to tako napravim na jednoj stolici, a ostale pustim "normalne" visine...

BluesCat
19.09.2006., 07:55
Pravac Solidum u Škorpikovoj.

Špranja
19.09.2006., 15:59
A to što vise noge, nema ti puno veze sa sjedalom, nego prvenstveno s previsokim nogama stolice. (Znam jer i sama imam sličan problem -159cm). Što ti, ako ti se stolice inače jako sviđaju, nije nerješiv problem: uzmeš pilu i skineš par cm...Ja to tako napravim na jednoj stolici, a ostale pustim "normalne" visine...
Tek naknadno sam vidjela da bi ti to trebao biti i radni stol (bila sam se koncentrirala samo na problem stolice i visenja nogu...) Ako se odlučiš za potkraćivanje nogu stolice (pogotovo veće), moglo bi se dogoditi da ti stol postane "previsok" (da ti brada bude do ruba stola:cerek: ), što ne dolazi u obzir za dugotrajniji rad. Pazi na to! Rješenje bi bilo rezanje nogu stola :cerek: , ali onda bi to sve skupa pasalo samo tebi... E, teško li je nama malima...

cesma
19.09.2006., 20:59
ja sam nedavno kupila sjajne stolce u Themeliji od regenererirane kože koja izgleda super,nije kao ona jeftina eko koža,od talijanske firme Calligaris.Ja sam uzela crvene, a ima ih svakakvih boja.Čovjek koji radi u dućanu je mrak i stvarno ti sve lijepo objasni i ima strpljenja za pokazati ti sve što te zanima.To je Themelia na Velesajmu, daju jako dobar popust ako plaćaš u kešu, skoro 30%,tako da se dosta isplati.

kerbi
19.09.2006., 21:11
Odi na Velesajam, mislim da su takve stolce imali u Lepom dučanu (lepoglavska tvornica namještaja). Mislim da sam jedino tam vidio kožne stolce i sl.

NoWa
22.01.2007., 11:15
http://theirishlass.blogspot.com/uploaded_images/red%20ball%20chair-702718.jpg

vidjela sam ju za kupiti u njemackoj, al ima li neki hrvatski ducan gdje se prodaju bubble i ball stolice od Aarnioja?

bubble je ova; http://www.ambientedirect.com/common/img/products/klassiker/adelta/adel_bubble_chair_155.jpg

dizajnerske stolice za kupiti: http://funkysofa.com/chairs.html
http://www.superestudio.com/inicio.asp

Tursiops truncatus
23.01.2007., 07:14
Mozda u AAG dizajn centru u Ilici (cini mi se br. 15, u vezi)??? Mislim, ak nemaju vjerojatno ti mogu nabaviti... Ili bi bilo i bolje da ju kupis u Njem. i uvezes?

misuma
19.02.2007., 10:41
Zna li netko mogu li se igdje u Hrvatskoj kupiti Philippe Starck stolice, konkretno prozirne Louis Ghost?
Hvala svima na odgovorima.

tik
19.02.2007., 15:16
može i meni? ;)

marit za
19.02.2007., 16:10
Evo link http://www.aag.hr/hrv/pretraga2.cfm?ddlProizvodjaci=13

gliby
16.04.2007., 09:18
Da li netko zna gdje se u Sloveniji ili Austriji mogu kupiti Stokke stolci za odrasle (dakle ne oprema za bebe)?
U Hrvatskoj se prodaju u Somec interijerima u Buzinu, ali su znatno skuplji nego vani. Također, kolika se carina plaća na uvezeni namještaj u HR?

Za one koji ne znaju, radi se o genijalnim stolcima sa ovoga linka:
http://www.varierfurniture.com/palette.asp?na=UK&lcid=2057&la=EN

darin
16.04.2007., 10:46
zasto ne pogledas na njihovom sajtu? obicno se tako nadju informacije o prodajnim mjestima po gradovima. nedavno sam tako trazila driade i nasla sam ih u grazu. nakanila sam kupiti neke njihove proizvode koji se prodaju u AAG ali su duplo su skuplji ovdje u zg nego vani :eek: a vjerujem da je tako sa svime :D

gliby
18.04.2007., 09:10
Upravo jesam za Austriu i poslao sam emalove sa upitima, na žalost na svom siteu nemaju izbor Slovenije, a netko tamo sigurno prodaje njihove stolice (isto kao što nemaju ni Hrvatsku, a prodaje ih Somec).

Nego daj mi pliz reci kako si dofurala ovo što si kupila u Hrvatsku? Da li si ih sama dofurala? Da li si platila carinu? Koliko iznosi carina na uvoz namještaj?

Ovdje se na žalost radi o ogromnom stolcu „Stokke Gravity balans“ koji baš ne mogu sakriti.

crvenkapica33
18.04.2007., 09:38
@gilby - stolci su :cerek: :cerek: :cerek:

kaj to znači "puno skuplji"? možeš mi reći okvirno kakve su cijene u someku? :kiss:

elegant
20.04.2007., 14:27
Da li netko zna gdje se u Sloveniji ili Austriji mogu kupiti Stokke stolci za odrasle (dakle ne oprema za bebe)?
U Hrvatskoj se prodaju u Somec interijerima u Buzinu, ali su znatno skuplji nego vani. Također, kolika se carina plaća na uvezeni namještaj u HR?

Za one koji ne znaju, radi se o genijalnim stolcima sa ovoga linka:
http://www.varierfurniture.com/palette.asp?na=UK&lcid=2057&la=EN

isusek :eek: kaj su to stolci za sjedenje??!!! :confused: :eek:

gliby
27.04.2007., 23:33
Dobio odgovor od nekoliko austrijskih dućana.

Recimo u Somec interijerima jeftinija varijanta Gravity-a dodje 15800Kn, druga najjeftinija 20700Kn. U Austriji najjeftinija varijanta dodje 11200Kn (+povrat MVS-a 20%), druga najjeftinija 11720 KN (+ naravno povrat MVS-a, a to je ova ista koja kod nas dodje 20000Kn!!!). Razlika se dalje samo povećava što se ide prema varijantama sa skupljim materijalima.

I za druge Stokkeove stolce je ista stvar pa si vi mislite kolika je ovim našim Marža. Sramota!!!

Da li netko može savjetovati najbolji način kako da ih unesem u Hrvatsku?

joora
02.10.2007., 23:13
Tražim neke stolice za blagavaonicu i baš naletio na stranicu http://www.bonluxat.com/ gdje švrljam malo po dizajnerskim stolicama.
nakon par desetaka pregledanih stolica počinjem se pitati da li su se dizajneri koji su ih izrađivali uopće pitali kako će se osoba osjećati nakon sat vremena provedenih u njima. Naime, većina njih izgleda poprilično neudobno. Kao najbanalniji primjer navodim sljedeći stolac:

http://www.bonluxat.com/cmsense/data/uploads/orig/Mark_Holmes_Pinch_Chair_nbc.jpg

Mogu točno zamisliti kako mi stražnjica ili dijelom nasjeda na ovaj rub ili je pomičem naprijed i pogrbljeno se naslanjam na naslon(uslijed čega se pak najvjerojatnije prevrćem skupa sa stolicom).

Mislim da je u većini slučejeva forma stavljena ispred upotrebljivosti/komfora. Kao diplomiranom grafičkom dizajneru mi to jednostavno nije jasno, jer kako su mene učili kroz studij da je poruka uvijek bitnija od forme, tako mislim da bi kod product dizajna također trebala ići upotrebljivost ispred forme. Jer u protivnom svi ti stolci postaju samo muzejski izlošci.

No, dosta baljezganja, vraćam se svojoj potrazi :)

Ako je netko vidio dobre svijetlo žute (tj. isprano žute) stolice sa metalnim nogama, neka javi :D

P.S. krivo sam napisao naslov - treba biti "Sjedaju li ikada dizajneri u svoje stolice?"

Majstor Fantać
09.10.2007., 09:25
Zato su i sada najviše u modi ergonomski stolci. Nedavno sam bio na jednom predstavljanju namještaja, među njima je bio stol i stolica neke japanske tvrtke koji su baš bili stvoreni za nekoga tko provodi puno vremena za računalom (kao da su mene pitali). Samo i cijena je je bila jako visoka.

spaljena
10.10.2007., 13:19
Pa normalno da je posvećeno više pažnje formi nego udobnosti.Zato i jesu dizajnerske.
Ja sam kpila neke po 200 kuna,i mislim da udobnije nisam mogla pronaći.

mali miš
09.01.2008., 08:21
trazim stolice za blagovaonu..uz okrugli stol :)
nasla sam ove ali mi u ducanu kazu da se vise ne proizvode smrc :(
http://img522.imageshack.us/img522/4561/se721icoby0.jpg
da li netko zna di mogu naci nesto slicno? :ne zna: moze i prijedlog sto bi jos islo uz okrugli stol :mig:

Partfiš
09.01.2008., 08:22
Nazovi Ostina Powersa pa pitaj...to je njegov stil...:kava:

chiquita
09.01.2008., 08:59
Nazovi Ostina Powersa pa pitaj...to je njegov stil...:kava:
daj broj.:kava:

štemajzl
09.01.2008., 09:54
0800-YEAHBABY

mali miš
10.01.2008., 13:57
uh sta niko ne zna :tuzni:
jel ima netko bar neki prijedlog - neke fora stolice metalne konstrukcije a da nisu preskupe naravno :ne zna:

djuni
14.01.2008., 10:23
idi u centar stolica kod merkatonea

možda nađeš nešto slično

stolica ti je super, baš šteta kaj se više ne proizvodi

mali miš
14.01.2008., 10:47
idi u centar stolica kod merkatonea

možda nađeš nešto slično

stolica ti je super, baš šteta kaj se više ne proizvodi

ah to su mi rekli bas u tom centru :tuzni:

astor
16.01.2008., 14:35
mali mišu, takve stloce imaju u Konturi Novoj:rolleyes:

mali miš
17.01.2008., 08:08
mali mišu, takve stloce imaju u Konturi Novoj:rolleyes:

hvalaaaaaaaaaa .. bas sam pogledala njihovu stranicu i vidim da imaju slicnih a i neke druge koje mi se svidjaju..samo http://www.kolobok.us/smiles/artists/just_cuz/JC_thinking.gif pitam se kolke su im cijene
svaki put kad vidim neke fora stolice cijene su im strasneee :horor: a ja trebam 5-6 kom i jos i stol :rolleyes:

olovkaHB
17.01.2008., 09:50
Meni su super ove nove iz ikee http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/60109016
i ove najnovije http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/20115038

mali miš
17.01.2008., 10:13
Meni su super ove nove iz ikee http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/60109016
i ove najnovije http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/20115038

ove prozirne su mi wooooooooooow :cerek:
cula sam da ima takvih kod nas u kult-u..al nemaju ih na stranici

astor
17.01.2008., 10:31
hvalaaaaaaaaaa .. bas sam pogledala njihovu stranicu i vidim da imaju slicnih a i neke druge koje mi se svidjaju..samo http://www.kolobok.us/smiles/artists/just_cuz/JC_thinking.gif pitam se kolke su im cijene
svaki put kad vidim neke fora stolice cijene su im strasneee :horor: a ja trebam 5-6 kom i jos i stol :rolleyes:

ne znam što podrazumijevaš pod "strašne cijene"? :bonk:

mali miš
18.01.2008., 07:45
ne znam što podrazumijevaš pod "strašne cijene"? :bonk:

pa s obzirom da su mi financije limitirane - nedam vise od 700 kn po stolici, a duboko sa nadam da cu nac nesto super povoljno :moli:

EliteManiA
09.04.2008., 15:43
E pa ovako...

Pocela me gadno bolit ledja od toga sto sjedim dugo vremena za racunalom pa sam si odlucio kupiti neku udobnu stolicu...

E sada... Jel ima netko neki prijedlog koju da si uzmem i gdje se moze kupiti...

Spreman sam dati do 1000kn za stolicu (ali dosta dobru...)

Po mogucnosti da ju mogu kupit u Vinkovcima.... Ili ako ima negdje da se moze naruciti pa da dovoze na kucnu adresu...

Molim prijedloge i dobro bi bilo ako imate slicicu od stolice da vidim sta je dobro...

Unaprijed zahvaljujem :)

EliteManiA
09.04.2008., 18:05
BUMP....

Dajte pa mora netko nesto znati o ovome...

anita
09.04.2008., 21:05
Pa do 1000 kn i ne možeš očekivati bog zna što, ako se misli na kvalitetne uredske stolice. Druga stvar je to što si u Vinkovcima, pa ti je izbor ograničen. Treća stvar je to što ti nitko ne može reći što će tebi biti dobra stolica. To moraš sam isprobati.
Ja na poslu imam http://www.kupiprodaj.net/HR/oglas131052/Tapo-Stolica-Onda-N.htm
i to je stvarno super. Cijena oko 3500 kn, mislim da Tapo ima dostavu po Hrvatskoj, provjeri.

Od Velinca mi je dobar Murter
http://www.velinac.hr/stolac.php?id=15

ali mi ne izgleda skladno i nema lumbalno podešavanje.

Bez obzira što kupio, nisi napravio ništa ako na njima nepravilno sjediš. Potraži malo na netu o ergonomiji radnog mjesta.

anita
09.04.2008., 21:10
Pa do 1000 kn i ne možeš očekivati bog zna što, ako se misli na kvalitetne uredske stolice. Druga stvar je to što si u Vinkovcima, pa ti je izbor ograničen. Treća stvar je to što ti nitko ne može reći što će tebi biti dobra stolica. To moraš sam isprobati.
Ja na poslu imam http://www.kupiprodaj.net/HR/oglas131052/Tapo-Stolica-Onda-N.htm
i to je stvarno super. Cijena oko 3500 kn, mislim da Tapo ima dostavu po Hrvatskoj, provjeri.

Od Velinca mi je dobar Murter
http://www.velinac.hr/stolac.php?id=15

ali mi ne izgleda skladno i nema lumbalno podešavanje.

Bez obzira što kupio, nisi napravio ništa ako na njima nepravilno sjediš. Potraži malo na netu o ergonomiji radnog mjesta.

supher mali
09.04.2008., 22:09
ja sam se puno puta isto zapitao jedino sto mi je palo napamet nabaviti zubarsku stolicu... a naj bolje bi bilo kad bi tipkovicu zamjenilo pricanje

Mican
12.04.2008., 23:30
Navodno najbolji stolac radi slovenska firma Ham, a stvar se zove Spinalis. Nije jeftino, ali . . . Potraži ih na internetu. Imaju i prodaju u HR.

tirsa
06.08.2008., 13:06
Molim lijepo, nisam još vidjela temu, gdje se u Zagrebu mogu kupiti stolice?
Odnosno, gdje ima najveći izbor različitih stolica?

Tražim konkretno za blagovaonicu (stol već imamo) te sklopljive stolice.

Hvala!

bulthaup
07.08.2008., 11:39
http://www.fritzhansen.com/media(166,1033)/7_terrasse_moma.jpg

setnjica
15.08.2008., 05:13
Tvornica namještaja Jadran. Upravo imaju rasprodaju, cijene :top:

Ne mogu dati link, miš mi ne radi... goooogleee!!

diesel_zg
18.08.2008., 09:59
Ja bi ovako nešto...
(Dobro, to je više fotelja nego stolica, al ajde...)
Inače, u Ikei viđena, 250 €, al treba to dofurat...
Jel ima negdje kod nas nešto tako slično? Gdje?!

http://www.ikea.com/PIAimages/77323_PE198864_S3.jpg

Lejzermaster
22.08.2008., 09:01
Meni je neka klasika super.. recimo ovak nekaj od Kende..

A mog rec da su i super udobne :)

http://www.kenda.hr/upload/namjestaj/p126s2.jpeg

Zli Mali Medo
24.08.2008., 18:55
Ima li Aeron jeftiniju alternativu? Cuo sam za Steelcase 'the please'? Probao netko? Ako imate jos nesot za preporuciti - pisite.

mammaRI
27.08.2008., 14:59
Calligaris
IMS

imaju fora stolica, naravno cijena calligaris stolica je nesto veca, recimo model Icon koji mi se svidja je preko 1000kn ali je super udobna, barem meni.
slicne stolice ima IMS i mislim da on ima nize cijene od calligarisa

http://www.ims-italia.it/k.pl/it/eur/index/mm/default
http://www.calligaris.it/

Jelsa
30.08.2008., 07:52
Dragi foroumaši molila bih vas preporuke za stolice sa metalnim nogama ako postoji nešto osim Caligarisa.
I naravno da cijena nije nebu pod oblake.

boxer-kai
30.08.2008., 08:29
u emezzeti imas super moderne stolice s metalnim nogama i to za cca200kn

Jelsa
30.08.2008., 13:08
Vidila sam, ali trebalo bi mi nekakve sa malo širim nogama jer one tanke ostavljaju tragove na parketu (provjereno).
Hvala ti svejedno.

Aoife
30.08.2008., 14:02
Ima ih i u IMS Italia (http://www.ims-italia.it/k.pl/en/eur/catalog/mm/10), mogu se vidjeti na Velesajmu u prizemlju. Cijena nije kao kod Emezzete, ali je manja od Caligarisa.

Rock Star
30.08.2008., 14:52
Imaš u Mandiju, ja sam našla baš lijepih koje ću i sebi uzeti. Cijena je oko 400 kuna.

Jelsa
30.08.2008., 17:17
Koji dućan na velesajmu.
Hendikep kod kupnje stolica i nekih drugih stvari: ne živim u Zagrebu.:mig:

Aoife
30.08.2008., 18:11
Evo našla sam katalog koji sam uzela kod njih.. Piše Martigo d.o.o. Tko im je još distributer i gdje ima van Zagreba ne znam :ne zna:

mali miš
02.09.2008., 12:00
ja bi ovak nesto ali u nekoj drugoj boji..mozda zeleno :D
http://img402.imageshack.us/img402/9600/superyb0.jpg

City
28.09.2008., 10:14
Super stolice imaju u salonu SILI-NOVA (Solidum centar na Jankomiru).
Zastupaju odlicne talijanske tvrtke - PEDRALI i IMS-DOMITALIA. Pedrali je nesto skuplji od IMS-a.
Inace te tvrtke odlicno kopiraju poznate dizajnerske tvrtke, tipa: Kartell, Magis, Vitra...
Cijene umjerene.

mali miš
29.09.2008., 08:40
hvala za info, stvarno moram otic u taj solidum :)
neki dan sam bila u Inart-u (Buzin) i ajme koje cijene stolica, prestrasno :rolleyes: a predobre su, dok su im stolovi sasvim ok cijena, kao i svagdje gdje sam dosad gledala (bar okrugli kakav ja trazim) a imaju i 10 % popusta :)
http://www.salon-inart.com/

vinova lozinka
29.09.2008., 09:54
Zastupaju odlicne talijanske tvrtke - PEDRALI i IMS-DOMITALIA. Pedrali je nesto skuplji od IMS-a.
Inace te tvrtke odlicno kopiraju poznate dizajnerske tvrtke, tipa: Kartell, Magis, Vitra...
Cijene umjerene.

Sili-nova nas je zavlačila skoro 3 mjeseca s naručenih 6 stolica (i držali, naravno kaparu) :mad:, da bi nam potom rekli da se takav futer više ne proizvode, nego da dođemo naručiti neke vrlo slične. Kad smo naivci i te naručili, nakon nova 2 mjeseca zivkanja javili su nam da ni tog futera nema, nego da dođemo izabrati neke treće. Malo morgen!
Naknadno smo u drugom dućanu saznali da je tvornica one prvonaručene stolice prestala proizvoditi prije 10 mjeseci!
:flop:

City
03.10.2008., 10:58
Sili-nova nas je zavlačila skoro 3 mjeseca s naručenih 6 stolica (i držali, naravno kaparu) :mad:, da bi nam potom rekli da se takav futer više ne proizvode, nego da dođemo naručiti neke vrlo slične. Kad smo naivci i te naručili, nakon nova 2 mjeseca zivkanja javili su nam da ni tog futera nema, nego da dođemo izabrati neke treće. Malo morgen!
Naknadno smo u drugom dućanu saznali da je tvornica one prvonaručene stolice prestala proizvoditi prije 10 mjeseci!

Ja sam samo komentirao odlican dizajn i kvalitetu, a birokracija te tvrtke (i ostalih) je sasvim neka druga tema o kojoj bih i ja imao stosta za reci.

MajstorLujo
07.10.2008., 13:10
Ja sam kupio u SILINOVA stol i stolice prije par mjeseci.Imaju oni i još neke proizvođaće jer kada ih je moja žena pitala mali je samo počeo vaditi.
Meni su odmah rekli koliko se za što čeka.Jedan mi je rekao da imamo 25 dana rok a isporučili su točno za 20.Na ponudi je pisali 880kn a prodavaćica je zaračunala 840 "jer da je euro pao a i dobili su neki rabat za uzorke".
Mislila je valjda da se bunim a ja paf ostao.
PREPORUČAM!!!!!!!!!!!!!!!!
p.s.na Velesajmu sam kupio barske od neke firme koja drži isto IMS pa ih nikada nisam dobio.Skoro kaj me nisu stukli.

City
07.10.2008., 18:00
Ja sam kupio u SILINOVA stol i stolice prije par mjeseci.Imaju oni i još neke proizvođaće jer kada ih je moja žena pitala mali je samo počeo vaditi.
Meni su odmah rekli koliko se za što čeka.Jedan mi je rekao da imamo 25 dana rok a isporučili su točno za 20.Na ponudi je pisali 880kn a prodavaćica je zaračunala 840 "jer da je euro pao a i dobili su neki rabat za uzorke".
Mislila je valjda da se bunim a ja paf ostao.
PREPORUČAM!!!!!!!!!!!!!!!!

Evo netko tko ima srece! :top:

p.s.na Velesajmu sam kupio barske od neke firme koja drži isto IMS pa ih nikada nisam dobio.Skoro kaj me nisu stukli.

:lol: Gadovi pokvareni! :lol:

Isabella
08.10.2008., 10:46
http://www.padovan.hr/include/img/kucni_program/srednje/1016_ICO.jpg

Jel neko zna kolko otprilike košta ovakva stolica, ali tapecirana platnom, a ne kožom ili skajem?

City
08.10.2008., 11:01
http://www.padovan.hr/include/img/kucni_program/srednje/1016_ICO.jpg

Jel neko zna kolko otprilike košta ovakva stolica, ali tapecirana platnom, a ne kožom ili skajem?

Mislim da takvih stolica imas u Phoenixu ili u Kendi. To ti je sve u Solidumu, na Jankomiru. Trebala bi kostat maksimalno 400 kn - barem je to varijanta u eko-koži. Mislim da imas takav model stolica i u svim jeftinijim salonima namještaja (Mima, Lesnina, Prima...) i pretpostavljam da je jos jeftinije. Barem bi trebalo biti.

Isabella
08.10.2008., 11:07
Hvala, zaletjet ću se malo okolo da pregledam! :)

ombia
08.10.2008., 12:04
ja bi ovak nesto ali u nekoj drugoj boji..mozda zeleno :D
http://img402.imageshack.us/img402/9600/superyb0.jpg

Odlicno i ja bi ih i to bas u zelenoj :top:

mali miš
08.10.2008., 14:01
Mislim da takvih stolica imas u Phoenixu ili u Kendi. To ti je sve u Solidumu, na Jankomiru. Trebala bi kostat maksimalno 400 kn - barem je to varijanta u eko-koži. Mislim da imas takav model stolica i u svim jeftinijim salonima namještaja (Mima, Lesnina, Prima...) i pretpostavljam da je jos jeftinije. Barem bi trebalo biti.

i ja mislim da ih ima posvuda, i to u svim bojama, ima cak i tigrasta :D

Isabella
08.10.2008., 18:46
E onda mi je stvarno vrijeme da pokrenem guzicu i krenem po salonima, nisam imala pojma da su te stolice standardna roba. :D

ombia
09.10.2008., 12:06
E onda mi je stvarno vrijeme da pokrenem guzicu i krenem po salonima, nisam imala pojma da su te stolice standardna roba. :D

Jesu. I standardna i vrlo vrlo isfurana, dapace ovo im je vec druga ili treca sezona i vec su demode.
Sto meni ne bi bilo bitno ali nekome je.

mali miš
09.10.2008., 18:50
Jesu. I standardna i vrlo vrlo isfurana, dapace ovo im je vec druga ili treca sezona i vec su demode.
Sto meni ne bi bilo bitno ali nekome je.

meni su ok te stolice, posebno ako su u nekoj 'jacoj' boji poput zelene ili crvene ili tigraste hehe, ali to sto su kao demode je u biti super jer ih se moze kupiti vrlo povoljno :mig:
da mi pasu uz stol odmah bi ih uzela, ali nazalost trazim metalne pa mi se cini da necu proc bas jeftino :rolleyes:

diesel_zg
15.12.2008., 16:36
Imam malo mjesta koje je predviđeno za stol i stolice (kao, blagovaona), pa sam nakon duge potrege odlučio uzeti prekrasne K&O stolice u Meblu.
Dolaze mi ovaj petak i jedva čekam! Uploadam fotke :)
Obruči su čvrsti, aluminij mat, a sjedalice sam uzeo 2x2 različite boje,
boje fuksije (vidljiva s ove slike gdje su 3 u boji, ona prva) i lila (slika s 4 stolice i stolom). Jedna dođe 670 kn minus popust od 5% na bilo koju vrstu plaćanja.

Ovako izgledaju:

http://i150.photobucket.com/albums/s99/dawor-zg/kio_stolci.jpg
http://www.meblo.hr/Slike/2008/10/22/2699149.JPG

malenab
16.12.2008., 11:21
http://img212.imageshack.us/my.php?image=dsc00088ud3.jpg
evo da se i ja uključim...nabavili smo stare stolice i prebojali iih i stavili novi tapecirung ( bidermajer ) i stolica izgleda ovako :)

frlet
16.12.2008., 11:56
Ima li netko preporuku sjedalica za balgovanje? Trebaju mi udobne, a lagane. Kad kazem udobne, mislim da imaju debelu podlogu oblozenu kozom, ali opet da su lagane i lake za rukovanje. Da nemaju viska dimenzija i materijala (tipa da su im nogare pofutrane i da strse na sve strane). Naslonjac za ruke pozeljan. Cijena nije vazna, ali da se ima gdje to pogledati u Zg. Da nije nesto sa neta tamo negdje od nekog dizajnera...

crvenkapica33
16.12.2008., 13:15
@malenab - jako lijepo, kao što rekoh na božićnim, nisam preveliki fan takvog namještaja, ali ovo mi se jako sviđa - :top: i za ideju i za izvedbu.

Aoife
16.12.2008., 14:03
@frlet, probaj Calligarisove Icon stolice

http://dbdocs.calligaris.it/prodotti/Icon/CS1022-LH_5.jpg

Popularne su, pa ih obično drže u svim salonima koji dilaju Calligaris (Themelia na Velesajmu, Meblo u Solidumu...). Meni osobno se ne sviđaju, ali jesu udobne i relativno lagane pa ih mnogi vole.. Cijena stolice je red veličine 1000kn

natalija
16.12.2008., 14:12
A zna li netko okvirnu cijenu (u Hrvatskoj ili vani) za Eames Wire Chair?

http://www.vitra.com/en-un/home/products/wire-chair-dkr-dkx/detail/

bulthaup
16.12.2008., 14:30
A zna li netko okvirnu cijenu (u Hrvatskoj ili vani) za Eames Wire Chair?

http://www.vitra.com/en-un/home/products/wire-chair-dkr-dkx/detail/

Chromed wire base with Hopsak seat & backrest Red £647.00

Ovo je cijena orginala u Engleskoj (Vitra - proizvodjac), kopije se vjerovatno mogu kupiti dosta jeftinije.

Harry Bertoia Wire Chair je slicna.

natalija
16.12.2008., 14:56
Chromed wire base with Hopsak seat & backrest Red £647.00

Ovo je cijena orginala u Engleskoj (Vitra - proizvodjac), kopije se vjerovatno mogu kupiti dosta jeftinije.

Harry Bertoia Wire Chair je slicna.

Hvala ti na odgovoru bulthaup! Viđala sam i sviđaju mi se i ove Bertoia ali nisam znala ime dizajnera.
Njih isto Vitra proizvodi?
Molim ako netko zna ima li gdje u Hrvatskoj kupiti kopije jedne ili druge da mi javi.

bulthaup
16.12.2008., 15:14
Hvala ti na odgovoru bulthaup! Viđala sam i sviđaju mi se i ove Bertoia ali nisam znala ime dizajnera.
Njih isto Vitra proizvodi?
Molim ako netko zna ima li gdje u Hrvatskoj kupiti kopije jedne ili druge da mi javi.

Vjerovatno ima vise proizvodjaca. Koliko se ja sjecam njih dvojica su se posvadjali oko ove stolice, jer je Eames tvrdio da je Bertoia ukrao njegov dizajn, a prije toga su saradjivali.

inra
16.12.2008., 20:22
zna li netko gdje mogu nabaviti fotelju papasan? vidjela sam je ljetos u nekom dućanu i hoćem je. udobna je beskrajno. kao stvorena za knjigu i moj balkon. a izgleda ovako

[img=http://img55.imageshack.us/img55/4411/foteljapapasanvq1.th.jpg] (http://img55.imageshack.us/my.php?image=foteljapapasanvq1.jpg)

laella
16.12.2008., 20:27
Ne znam gdje je ima za kupiti, mogu provjeriti s frendicom koja je dijelila jednako oduševljenje, ali je vrlo brzo jedva čekala da je se riješi. Mislim da se stalno udarala u rubove, bez obzira na taj jastuk, da je užasno nepraktična, jer zauzima puno prostora i ne znam što sve još, ali znam da se ona jako razočarala funkcionalnošću iste :ne zna:.

Milka Planinc
16.12.2008., 20:39
Cijene umjerene.

Ja imam odlično iskustvo s njima. Stolice su došle za 3-4 dana, baš kad je dogovoreno. Nije bilo nikakvih problema. A izbor im je stvarno dobar.

inra
16.12.2008., 21:43
Ne znam gdje je ima za kupiti, mogu provjeriti s frendicom koja je dijelila jednako oduševljenje, ali je vrlo brzo jedva čekala da je se riješi. Mislim da se stalno udarala u rubove, bez obzira na taj jastuk, da je užasno nepraktična, jer zauzima puno prostora i ne znam što sve još, ali znam da se ona jako razočarala funkcionalnošću iste :ne zna:.

ma znam da je glomazna. ali na skoro 25m2 mog balkona mislim da ću je uspjeti smjestiti.

a udobna je beskrajno. onaj tanjur na kojem je jastuk je odvojiv pa ga mogu namjestiti kako hoću-sjesti, leći..... a kada sam sjela na nju prvi puta već sam se vidjela u suton na balkonu, more se smirilo, ja s knjigom sjedim i čašom vina guštam...... moram je imati!

zato će mi svaka informacija dobro doći pa molim te provjeri s frendicom. hvala unaprijed.

crvenkapica33
16.12.2008., 21:52
zna li netko gdje mogu nabaviti fotelju papasan? vidjela sam je ljetos u nekom dućanu i hoćem je. udobna je beskrajno. kao stvorena za knjigu i moj balkon. a izgleda ovako

[img=http://img55.imageshack.us/img55/4411/foteljapapasanvq1.th.jpg] (http://img55.imageshack.us/my.php?image=foteljapapasanvq1.jpg)

imamo je mi. oboažavamo je. sad je na terasi, a pol godine nam je bila u dnevnoj do dolaska prave fotelje. najudobnija na svijetu :cerek: svi koji dođu k nama, svađaju se tko će na nju.

imaš je u kiki i u međimurjepletu. www.mplet.hr (ako si u zg, na velesajmu na katu). ali je u kiki osjetno jeftinija, neko vrijeme je bila na akciji.

crvenkapica33
16.12.2008., 21:53
i da, nama je terasa 20 kvadrata, a ona nije jedini namještaj gore :mig:

a nije bila ni preogromna u dnevnoj. u svakom slučaju, preporučam :cerek:

inra
17.12.2008., 21:23
i da, nama je terasa 20 kvadrata, a ona nije jedini namještaj gore :mig:

a nije bila ni preogromna u dnevnoj. u svakom slučaju, preporučam :cerek:

puno ti hvala! u splitu sam pa mi kika ne odgovara. znam da je u ipercoopu bila oko 600-700kn. mplet imaju predstavništvo kod nas pa idem odmah sutra.

i ja već znam da ću je obožavati i da će biti SAMO MOJA i braniću je životom ako treba:mljacko:

b@y@
19.12.2008., 10:44
Ima li kod nas gdje za kupiti nesto slicno ovome( ili netko moze izraditi) Ovo je stolica Roger/Ikea .

http://img378.imageshack.us/img378/7779/rogernk0.th.jpg (http://img378.imageshack.us/my.php?image=rogernk0.jpg)

marioreni
24.12.2008., 10:48
mi smo stolce uzeli u martigu i jako smo zadovoljni.

ali imam pitanje: ne mogu naći dobru uredsku stolicu/fotelju do nekih 1500kn...dakle ne bi dao više a mislim da bi se mogla naći neka koja solidno izgleda, koja je kvalitetna i kojoj se može podešavati sve živo....ali gdje?

anna01
03.01.2009., 14:35
http://i41.tinypic.com/2mzdzt0.jpg

evo ove smo mi stoloice kupili.... meni su super, udobne jako, ne zauzimaju mjesta jel dodu po stol, a izgledaju upravo onako kako sam ja trazila...

mali miš
03.01.2009., 15:44
@ anna01 di si kupila stolice i koliko kostaju? bas mi se svidjaju :) ima li u drugim bojama?...btw sad mi je palo napamet da sam jako slicne vidjela u solidumu (samo neznam koji ducan tocno) samo sto nisu imake ovu "rupu" i bile su prejebene, izvana crvene ili crne a iznutra bijele za soma kuna

btw martigo (velesajam) do kraja mjeseca ima 15 % popusta :D eto samo za info...ja ovih dana idem tamo po stolice :mig:

anna01
03.01.2009., 16:37
[QUOTE=mali miš;17952235]@ anna01 di si kupila stolice i koliko kostaju? bas mi se svidjaju :) ima li u drugim bojama?...btw sad mi je palo napamet da sam jako slicne vidjela u solidumu (samo neznam koji ducan tocno) samo sto nisu imake ovu "rupu" i bile su prejebene, izvana crvene ili crne a iznutra bijele za soma kuna

btw martigo (velesajam) do kraja mjeseca ima 15 % popusta :D eto samo za info...ja ovih dana idem tamo po stolice :mig:[/QUOTE
u emmezeti..ima ih jos u crnoj boji i izgledaju jos bolje, ali ja imam crni stol tako da mi ne idu....

kostaju 600kn komad... s tim da je do 31.12 su imali popust u gloriji glam od 15 posto na namjestaj, tj kad kupis nekakav namjestaj, u vrijednosti kupljene robe dobijes poklon bon od 15 posto koji iskoristis pri sljedecoj kupnji...

tako sam ja kupila 3 stolice, a 4 dobila za 350kn

mali miš
03.01.2009., 16:46
aaaa vidla sam ih tamo..ustvari sjedila sam u jednoj haha, udobne su :mig:

anna01
03.01.2009., 16:50
aaaa vidla sam ih tamo..ustvari sjedila sam u jednoj haha, udobne su :mig:

tak je:top:

mali miš
08.01.2009., 14:18
ovo mi je bas kul, slucajno sam nasla na netu:

http://img98.imageshack.us/img98/5281/coolrf3.jpg

pise da se zovu date (by varier) i kostaju 368£ na snizenju :D

mali miš
08.01.2009., 14:27
iako preferiram mekane morala sam stavit ove jer su mi skroz fora stolice :D

http://img233.imageshack.us/img233/5133/kulcc0.jpg

by moroso

rijecanka77
08.01.2009., 15:30
Odlicno izgledaju!

Zvrksa
08.01.2009., 15:55
ovo je moja tiha patnja odavno, al to će i ostat s obzirom na cijenu:tuzni:
http://www.bonluxat.com/cmsense/data/uploads/orig/little_tulip_chair_9g3.jpg

mali miš
08.01.2009., 16:14
jao Zvrksa zaljubila sam se u nju na prvi pogled haha :cerek: kako bi to dobro islo uz moj ljubicasti zid ah

Zvrksa
08.01.2009., 16:41
i ja...čim sam ju vidjela, a ima već dosta vremena

Zvrksa
08.01.2009., 17:23
evo još boja
http://www.furnitureseen.com/ProductPhotos/Medium/LITTLEtulip1.jpghttp://www.unicahome.com/products/small/7486.FDFE6487.jpg

barski, koji mi nije TOLIKO lijep, al opet je :cerek:
http://www.furnitureseen.com/ProductPhotos/Medium/%5B778%5Dlitlletuliopbar.jpghttp://hivemodern.com/products/sub_product_photos/961_photo_1_145507.jpg

veća verzija
http://hivemodern.com/products/sub_product_photos/191_photo_1_070101.jpghttp://hivemodern.com/products/sub_product_photos/191_photo_2_070101.jpg

Mayo
09.01.2009., 15:36
O, pa evo i moje, ali ona je doma u boravku :)
Blažena Ikea :cerek:
http://www.ikea.com/PIAimages/80233_PE204484_S4.jpg

Zvrksa
09.01.2009., 19:09
meni se vizualno sviđa, al mi je neudobna

diesel_zg
10.01.2009., 23:34
Mayo, znaš ti šta valjda ;)
I ja imam isto Ikeinu Tirup fotelju, samo onu crno-bijelu!
Zvrkasta, odakle ti to da je neudobna?!
Pa ja ničemu udobnijem nisam sjedio...
Glavni predmet svađa tko će sjedit... kad mi dođe ekipa!
Definitivno, najbolji komad kojeg imam u dnevnom boravku :)

Nego, Meblo se požurio i dostavio mi stolice 20 dana prije :)
Evo ih, zajedno sa stolom koji se po potrebi razvlači, tako da su zasad 4 stolice improvizirano postavljene, ali zajedno s kuhinjom čine savršenu cjelinu :)

http://i150.photobucket.com/albums/s99/dawor-zg/P1010059.jpg

http://i150.photobucket.com/albums/s99/dawor-zg/kuh_blag_1.jpg

Zvrksa
11.01.2009., 10:39
pa fotelja je MENI neudobna... sjedila sam u njoj kad sam sebi birala foteljicu... al s obzirom da je dojam udobnosti/neudobnosti vrlo subjektivan, vjerujem da je vama udobna... meni stvarno nije... al velim - estestki mi je lijepa

diesel... kombinacija wengea, pa te srebrne boje na nogicama stola i okviru stolaca, pa nijanse ljubičaste mi nikak ne idu zajedno... i uz to kuhinja sa svojim jakim bojama i visokim sjajem, pa ručkice, pa bijeli barski stolci (koji mi se u biti na cijeloj slici jedini sviđaju) sa postoljem od inoxa..onda na to dodaš boju parketa, pa boju pločica.... uglavnom...to sve u kombinaciji mi je previše
a uz sve to sad dolaze i boje boravka....:rolleyes:

inače... vidi se da si se trudio osmisliti sve to...i vjerojatno bi svaki komad zasebno dobro izgledao (koliko god da se to opet razlikuje od mog ukusa), ali ovako mi je sve previše izmiješano:ne zna:

ombia
11.01.2009., 13:29
evo još boja
http://www.furnitureseen.com/ProductPhotos/Medium/LITTLEtulip1.jpg http://www.unicahome.com/products/small/7486.FDFE6487.jpg

barski, koji mi nije TOLIKO lijep, al opet je :cerek:

veća verzija
http://hivemodern.com/products/sub_product_photos/191_photo_1_070101.jpg http://hivemodern.com/products/sub_product_photos/191_photo_2_070101.jpg

Uf ovdje mi se svidja svaka varijanta dizajna, koja je to firma? Jedino me strah za stol za jedenje uzeti bilo sto sto nije drvo ili umjetna koza/prava koza radi ciscenja.

Zvrska po cemu ti je ona fotelja bila neudobna, jel mozda onaj prednji rub stolice zareze noge kod sjedenja?

Zvrksa
11.01.2009., 14:47
dizajner je pierre paulin, a mali stolac se zove little tulip chair, veliki samo tulip chair
mali sam najjeftinije na netu našla za cijenu od 366 funti (pa varira sve do 1393 dolara)... može se birati u tkanini i koži, te različitim bojama (pa sukladno tome i cijena varira)

od tog dizajnera mi se sviđa još i ovo (al nisam stavljala prije jer baš i nije stolica :mig:)
http://www.bonluxat.com/cmsense/data/uploads/orig/orange_slice_chair_fxs.jpghttp://www.bonluxat.com/cmsense/data/uploads/orig/orange_slice_chair_c27.jpghttp://www.bonluxat.com/cmsense/data/uploads/orig/orange_slice_chair_zv6.jpg

i ovo http://hivemodern.com/products/sub_product_photos/exploded/188_photo_1_161602.jpghttp://www.bonluxat.com/cmsense/data/uploads/orig/pierre_paulin_little_globe_afk.jpg

a ona ikeina mi je bila neudobna, jer sam nekak se osjećala prezavaljeno i nije mi odgovarala za glavu... i da - bila mi je tvrda... ali velim - to je tako subjektivno da ne želim reći da je ona općenito neudobna... meni je, a stvarno sam ju isprobala u 2 navrata kad sam dolazila u ikeu, jer mi se vizualno baš sviđala

mrs. kaby
11.01.2009., 14:59
@mali miš, one crvene su mi skroz dobre!
@zvrksa, meni se ona tvoja više sviđa u barskoj varijanti (zapravo, samo mi se takva i sviđa). ali prva asocijacija mi je bila jedna mamina stara uredska stolica i ne mogu si pomoći :rofl: no, super su mi boje!

Zvrksa
11.01.2009., 15:07
a gle.... pa i dizajnirana je 1965. tak da nije ni čudo što te podsjeća na nešto staro:mig: ali meni je apsolutno prekrašna i svevremenska

e da ombia... proizvodi ih artifort

mrs. kaby
11.01.2009., 17:12
@zvrksa, ovo je više bilo na način da ju ja osobno ne mogu "vidjeti" više u niti jednom interijeru osim takvom uredskom. a sad, kada je što dizajnirano, otom potom, ako mi se sviđa nije bitno.
ali nadam se da ćeš ti uskoro u svom imati takvu stolicu-fotelju pa ću se uvjeriti kako to izgleda u današnjem vremenu, a ne onom u mojoj glavi :rofl:

Zvrksa
11.01.2009., 17:18
pa s obzirom na cijenu...imat ću ju u svom prostoru samo ako osvojim na lotu neku veću svoticu...:D

ombia
11.01.2009., 18:44
Hvala na informaciji. :top:

Racunam nesto, ajde nek ja nadjem za 500 eura komad stolice, znaci za 4 stolice 2000 eura. Mislim ukalkulirala sam da bih nasla neku akciju jer obicno nadjem ako dovoljno dugo trazim. Nema sanse.
Mislim da bih to radije investirala u super kvalitetnu kuhinju. Osim ako mi tako ne povise placu da mogu to kupiti za pola place.:D

Da, ovakve stolice sam cesto vidjela po dizajnerskim prostorima ali nisam znala cije su. Iako ja imam malu zadrsku (cisto prakticne prirode) sto se tice podnozja stola i stolica, estetski mi je lijepo ali mislim kad se primaknem stolu da nuzno gazim po nozi od stola, tj po tanjuru i taj dio mi se ne svidja jer mislim da se od cipela onda i pohaba :ne zna:
Isto vrijedi za stolicu, tko drzi noge prekrizene ispod stolca.

http://blog.joins.com/usr/a/n/anastasia105/11/tulip.jpg

Jos od ariforta

http://www.rove.de/images/smoove/artifort_smoove.jpg

Zvrksa
11.01.2009., 19:00
da...definitivno su skupe
ombia, kaj si ti doma u cipelama?:mig: ja u papučama pa me to s prljanjem podnožja ne brine
znam i za ove druge od paulina, al mi se ne sviđaju baš toliko

i da...od ovih koje se meni sviđaju (za razliku od ovih saarinenovih tulipa koje si ti stavila i koje imaju bijelo postolje) postolje je kromirano i ne vjerujem da se tak lako zaprlja

ombia
11.01.2009., 19:07
Da, nekad udjem u cipelama jer: imam mace pa cijeli stan ionako brisem svaki dan i jer nemam ni jednog tepiha, ne volim ih. Ali po ovakvom vremenu zimi, ne udjem u cipelama. No ljeti u sandalama da, pogotovo ako cu za sat vremena ici dalje. I moram klopati na brzinu.

A kad mi gosti dodju ne izuvam ih. :ne zna: Tocnije oni prisniji se izuju sami...
Nekako mi je nezgodno reci, pogotovo kad je polusluzbena zgoda, izujte se i paradirajte u slapicama i odjelima, to ako mi dodju neki ajmo reci poslovni partneri i ljudi sa puno titula. A takvih veceri je dosta kod mene. Nismo tako prisni da bi paradirali u carapama po stanu, a i malo mi je degradirajuce da covjek sjedi tako razuven a gore odjelo, kravata i polozaj. :D

I ja ne bih voljela da imam finu vecernju haljinu (ili finiji outfit) i da me netko smjesti u neke smjesne slapice. I oduzme mi moje killer stikle. Druga je stvar kad sam kod frendice, onda se sama uvalim na sogu i noge pod guzu.

Imam slapice za goste, dapace 6 para i perem nakon upotrebe, ali nisu bas omiljene, radije ljudi budu bosi a sad po zimi bi im onda bilo previse zima. Pa se obrisu na otiracu pred vratima, na jednom u hodniku i udju, ionako cu brisati taj isti dan/vecer.

Ja sam sad u papucama, dapace imam vise pari i sve su sminkerske, jedne crne plisane playboyeve itd.

Zvrksa
11.01.2009., 19:36
ma ni meni se gosti ne izuvaju u većini slučajeva, samo prisniji prijatelji i samo ako oni sami traže papuče, ali ja sam uvijek u papučicama (a i kad pogledam postotak vremena koji gosti provedu u mom stanu u odnosu na ono koliko ja provedem - to njihovo prljanje bi u mom slučaju bilo stvarno zanemarivo)...a po ljeti najčešće bosa...
uglavnom, da ne trkeljam o svojim osobnim navikama po pitanju toga... kad bih eventualno jednog dana kupila te stolce ili neke slične s takvom nogicom, ne vjerujem da bi se na njima lako vidjela prljavština od papuča (jedino prašina):ne zna:

ombia
11.01.2009., 20:17
kad bih eventualno jednog dana kupila te stolce ili neke slične s takvom nogicom, ne vjerujem da bi se na njima lako vidjela prljavština od papuča (jedino prašina

To i ja vjerujem.

No goste i ove poluprisne imam jako cesto, objasniti cu radije na pm da ne idem offline.

Aoife
11.01.2009., 22:24
a ona ikeina mi je bila neudobna, jer sam nekak se osjećala prezavaljeno i nije mi odgovarala za glavu... i da - bila mi je tvrda...

Meni je isto Tirup neudobna.. Baš mi se svidjela kad sam je vidjela na netu, ali kada sam probala uživo.. :flop:

sly47
12.01.2009., 09:40
evo da i ja kažem neš o udobnosti ove ikeine fotelje... ja ju probala oko nekoliko puta i stvarno nemogu reći da je neudobna. Meni je stvarno bila ok i udobna :ne zna:
Prije bi rekla da svatko od nas ima svoje kriterije što mu je udobno a što nije :zubo:

mali miš
12.01.2009., 12:06
napokon sam narucila stolice :D u martigu, zovu se miro, zelene su i trebale bi stici za 30-45 dana :cerek: stavim sliku kad dodju

Zvrksa
12.01.2009., 14:41
Prije bi rekla da svatko od nas ima svoje kriterije što mu je udobno a što nije :zubo:

pa to sam i ja rekla:kava::mig:

Mayo
14.01.2009., 08:54
pa da, i meni i većini mojih frendova je udobna, ali vjerujem će biti onih koji će je izbjegavati :mig:
ja sam se zaljubila u nju kad sam je vidjela u katalogu, a kad sam došla tamo i sjela u nju dojam je bio potpun, o-bo-ža-vam je :cerek: :cerek:

inače, titulu najudobnijeg predmeta u mom bivšem domu je nosila Ikeina fotelja Poang, mi je imamo već petnaest godina i još uvijek je u izvrsnom stanju, samo smo jednom mijenjali jastuke.. sad ih imaju u svim živim kombinacijama boja drveta i presvlaka:
http://www.ikea.com/PIAimages/19488_PE104775_S4.jpg

murtila
17.01.2009., 13:34
iako preferiram mekane morala sam stavit ove jer su mi skroz fora stolice :D

http://img233.imageshack.us/img233/5133/kulcc0.jpg

by moroso

Super su mi i još se mislim hoću li takve vrste ili malo mekše.

Samo znam da će bit u različitim bojama vjerovatno 2+2
A jedna od boja mora bit ljubičasta jer mi je cijeli prostor svijetal pa da ga malo
dignem.

@Zvrksa, bijela fotelja od P.P. djeluje jako udobno,koja bi joj cijena bila?

Zvrksa
17.01.2009., 14:47
našla sam neku cijenu od 2538 dolara... prava sitnica:mig:

atlantis
17.01.2009., 16:32
mi naručili 4 resolove irine :cerek:

sad smo nestrpljivi :cerek:

murtila
17.01.2009., 21:25
našla sam neku cijenu od 2538 dolara... prava sitnica:mig:

A i ja pitam gluposti:bonk:

fonemf
18.01.2009., 16:54
par stolica koje mi se dopadaju

1] sankerska stolica Ron Arada :top:

http://img185.imageshack.us/img185/7725/stolicaronarad1ei1.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=stolicaronarad1ei1.jpg) http://img107.imageshack.us/img107/482/stolicaronaradaw0.th.jpg (http://img107.imageshack.us/my.php?image=stolicaronaradaw0.jpg)

2] drvena stolica :cerek: skroz mi je simpa. nadam se da je i udobna

http://img187.imageshack.us/img187/9677/stolicamm4.th.jpg (http://img187.imageshack.us/my.php?image=stolicamm4.jpg)

3] tulip chair. izgleda simpa i neudobno. ne bih kupila al je zanimljiva.

http://img187.imageshack.us/img187/999/tulipchairxv1.th.jpg (http://img187.imageshack.us/my.php?image=tulipchairxv1.jpg)

4] konstrukcija za laptop. izgleda smijesno, al dalo mi je dobru ideju da napravim neku konstrukciju da laptop stavim na kucnu biciklu. mozda bih ga cesce koristila :D

http://img152.imageshack.us/img152/4017/laptopstolac0dt9.th.jpg (http://img152.imageshack.us/my.php?image=laptopstolac0dt9.jpg) http://img218.imageshack.us/img218/6762/laptopstolacxk6.th.jpg (http://img218.imageshack.us/my.php?image=laptopstolacxk6.jpg)

5] lijepe linije

http://img530.imageshack.us/img530/602/drvenastolicaux9.th.jpg (http://img530.imageshack.us/my.php?image=drvenastolicaux9.jpg)

fonemf
18.01.2009., 16:59
klupice

6] klupica koja izgleda super iz nekih perspektiva :top:

http://img530.imageshack.us/img530/4786/klupicauy1.th.jpg (http://img530.imageshack.us/my.php?image=klupicauy1.jpg) http://img519.imageshack.us/img519/8891/klupica2sh3.th.jpg (http://img519.imageshack.us/my.php?image=klupica2sh3.jpg)

7] endless nile tabel by Nabil Fahmy. :D

http://img145.imageshack.us/img145/8387/endlessniletableng2.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=endlessniletableng2.jpg) http://img145.imageshack.us/img145/8756/entnabilfahmywr7.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=entnabilfahmywr7.jpg)

fonemf
18.01.2009., 17:05
8] stolica autora Brodie Neila, omiljeni komad za sjedenje jedne forumasice :cerek:

http://img175.imageshack.us/img175/8338/brodieneil2smallzz5.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/7708/brodieneilsmalljp9.jpg

Zvrksa
18.01.2009., 17:55
A i ja pitam gluposti:bonk:

A bolje da pitaš nego da živiš u zabludi :mig::D

fonemf, meni su sve ove stolice malko preveč za moj ukus, al ova zadnja mi je fora... i kaj veli forumašica - jel joj udobna?

fonemf
18.01.2009., 19:34
fonemf, meni su sve ove stolice malko preveč za moj ukus, al ova zadnja mi je fora... i kaj veli forumašica - jel joj udobna?

krivo sam se izrazila: nije da ju ima samo ju obozava :D

meni su lijepi neki od ovih komada (najvise 1 i 2) a ostali u kategoriji zanimljivo.

Zvrksa
18.01.2009., 19:48
aaa... ja već pomislila da ću saznat kak je sjediti na nečem takvom:D

murtila
20.01.2009., 19:06
Izdrzati ce....oni koji ju imaju imaju ju po vise od 10 godina :mig: i ja ju mislim kupiti, ne sad ali budem

Eto još jedan plus,izdržljivost.

Ove su mi stolice super,ali naravno ne kao radne i za neki drugi stan

http://i43.tinypic.com/b71955.jpg

O ovakvima sam razmišljala da ih uzmem ali kad sam vidjela u jednom dučanu
da su cijele isfrižane nakon nekog vremena,ipak sam odustala

http://i44.tinypic.com/2rr8oxg.jpg

freeman
04.02.2009., 09:00
Bok ljudi!

Zna li itko gdje bi se mogao naci ovakav stolac u Hrvatskoj:

http://www.americancountryhomestore.com/stores/americancountry/images/products/68b041186098255857.jpg

Unaprijed hvala na bilo kakvoj pomoci!

free

atlantis
04.02.2009., 18:58
baumax? bauhaus?

jesi li guglao/la?

boxer-kai
04.02.2009., 20:16
Murtila- gdje ima za kupiti ova žuta stolica na zadnjoj slici i koja je cijena?

freeman
05.02.2009., 08:18
baumax? bauhaus?

jesi li guglao/la?

Jesam, guglao/la sam...

Brand je inace fermob, a mogu se jos naci i pod Bryant park chair (NY) ili duraflon bistro chair.

Netko? Vidio negdje? Ima u podrumu? Voljan prodati??
:ne zna:

crvenkapica33
05.02.2009., 09:31
@freeman, bilo ih je u ibercoopu (vidla u merkatoneu tam kod blagajni) - baš ibercoopu, ali bijele i tirkizne. ne znam koja tebi boja treba.

freeman
05.02.2009., 09:36
@freeman, bilo ih je u ibercoopu (vidla u merkatoneu tam kod blagajni) - baš ibercoopu, ali bijele i tirkizne. ne znam koja tebi boja treba.

Ja bi bas ove tamno zelene.. al hvala na info. Ici cu pogledati pa cu ofarbati ako treba.. :top:

crvenkapica33
05.02.2009., 09:43
to je od prošle ili pretprošle godine, vidjela sam ih zimus na rasprodaji. sad, ima ih li još :ne zna:

freeman
05.02.2009., 10:36
eto, ja cu saznati uskoro! :)

boxer-kai
13.02.2009., 18:12
Zanimalo me je koliko ova stolica kosta no na kraju sam dobio odgovor i sve koje zanima kosta 580,oo kn sasvim prihvatljivo;)
http://i312.photobucket.com/albums/ll345/kristijan/gliss-920-1.jpg

mali miš
16.02.2009., 12:27
danas su mi stigle stolice :D eto moram pohvaliti martigo jer su stolice stigle unutar roka (30-45 dana) i jako sam zadovoljna uslugom ... jos ih nisam vidjela jer sam na poslu, nadam se da je sve u redu..iako su rekli da u slucaju da nesto nije ok da ih nazovem i zamjenit ce, tako da se nista ne brinem :)

thune
16.02.2009., 17:15
Zanimalo me je koliko ova stolica kosta no na kraju sam dobio odgovor i sve koje zanima kosta 580,oo kn sasvim prihvatljivo;)
http://i312.photobucket.com/albums/ll345/kristijan/gliss-920-1.jpg

Super je!! A u kojem dućanu???

thune
16.02.2009., 17:16
danas su mi stigle stolice :D eto moram pohvaliti martigo jer su stolice stigle unutar roka (30-45 dana) i jako sam zadovoljna uslugom ... jos ih nisam vidjela jer sam na poslu, nadam se da je sve u redu..iako su rekli da u slucaju da nesto nije ok da ih nazovem i zamjenit ce, tako da se nista ne brinem :)

Stavi koju sliku :)

boxer-kai
16.02.2009., 18:45
Super je!! A u kojem dućanu???
U centru stolica u ZG.Imaju super stvari.Nesto sam se zapalio na plastiku,dosta mi tkanine:) A sve od te firme koju zastupa centar stolica imas tu http://www.pedrali.it/23.ASP?catalogueClassId=5&catalogueCatId=1

Mali miš- stavi slikice

thune
16.02.2009., 19:06
boxer-kai, thanks :)
super link

mali miš
16.02.2009., 19:24
http://img207.imageshack.us/img207/3221/fotografija052lo5.jpg

slikano je s mobitelom pa boje bas nisu kao u stvarnosti, stolice su malo jace zelene zapravo :D

thune
16.02.2009., 22:58
mali mišu :top:

mali miš
17.02.2009., 08:00
hvala :)
jos fali lampa koja je izvana bijela a iznutra zelena :D

murtila
17.02.2009., 14:49
A uz sve to i ljubičasti zid :top:
kako samo volim tu boju,tako da ću i stolice kupiti u njoj(odnosno 2 ljubičaste + 2 neke druge a još nisam odlučila koje)
Samo ih moram još nači

lovelyjubbly
17.02.2009., 20:50
mali miš- prekrasna blagavaona! :cerek: ne znam jel spomenuto prije, ali posto su bile stolice i stol?

mali miš
18.02.2009., 07:56
mali miš- prekrasna blagavaona! :cerek: ne znam jel spomenuto prije, ali posto su bile stolice i stol?

hvala :cerek: stolice su iz martiga (velesajam) a jedna je cca 800 kn (naletila sam na neki popust u sijecnju), stol je calligaris (in art-buzin) i kosta cca 3500kn, malo je skup ali vrijedi svake kune, cvrst je i stabilan :top:

MeDiOkRiTeT
18.02.2009., 08:21
Mali miš - prekrasno, jako mi se sviđa ta bijelo-zelena combo :top:

blalla
19.02.2009., 09:26
http://http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10139643 (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10139643)

zanima me dal netko ima ovu stolicu!???ne bi je htjela kupit na slijepo!

cilla
19.02.2009., 11:44
http://img14.imageshack.us/img14/6548/amsterdam004jm7.th.jpg (http://img14.imageshack.us/my.php?image=amsterdam004jm7.jpg)

http://img8.imageshack.us/img8/6936/amsterdam006if0.th.jpg (http://img8.imageshack.us/my.php?image=amsterdam006if0.jpg)

evo mojih barskih stolica :)

Jelsa
19.02.2009., 11:48
Ima li netko iskustva sa firmom IMS - Italia?

Spinster
19.02.2009., 12:24
http://img14.imageshack.us/img14/6548/amsterdam004jm7.th.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/6936/amsterdam006if0.th.jpg

Lijepe:top:

mammaRI
19.02.2009., 18:39
cilla super su ti te tvoje barske stolice!!!

mammaRI
19.02.2009., 18:42
mali miš...vidim da su uz calligaris stol stigle i lijepe stolice...a svidja mi se i ljubicasti zid...super....

anna01
19.02.2009., 19:35
http://img14.imageshack.us/img14/6548/amsterdam004jm7.th.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/6936/amsterdam006if0.th.jpg

:top:
jako mi se svidaju, gdje su kupljenje, koliko kunica...???

cilla
19.02.2009., 20:16
hvala svima na lijepim komentarima za stolice :mig:

kupljene su u solidumu u zagrebu, ali ih ima i u centru stolica, bar ima na njihovim stranicama, tamo nisam išla
a jedna je koštala 1200kn :(

zapravo sam došla kupiti jedne druge, ali kad sam vidjela ove, onda su mi ostale bile ružne :D
a i jako mi se svidjelo što su bile baš visine za moj šank koji je samo produžena radna ploha kuhinjskog elementa, a ne klasični povišeni šank

ombia
19.02.2009., 23:10
Mali miš - prekrasno, jako mi se sviđa ta bijelo-zelena combo :top:

Slazem se, osim toga ona ljubicasta je bas divna :cerek: jedino si zamisljam da je malo na knap kad pet osoba jede za tim stolom i imaju jos case razne, zdjelice za salatu...ali divno izgleda.

cilla divne stolice :cerek:

boxer-kai
20.02.2009., 12:27
Jel netko zna gdje ima kupiti neki moderni tabure? Nesto plasticno ili nesto tako slicno .Nasao sam ovaj ali je porilicno skup http://www.greensrl.it/sgabelli.php?id=117&srs=0

ombia
20.02.2009., 12:43
Sto tocno mislis pod tabure? Meni je ovo linkano neki pomocni stolic, a tabure mi je ovo crveno, u svakom slucaju nesto za sjediti ili odloziti noge na to

http://www.protap.hr/Slikice/Foto%20album%20komplet/dvosjed_trosjed_tabure%20640x324.jpg

boxer-kai
20.02.2009., 13:18
to sto sam linkao nije stolic nego tabure.na tom okruglom se sjedi.Cijena mu je preko 1500kn a to mi previse za tako malo.Ne bi tako staromodno kao sto si mi pokazala,al uglavnom mislim za to za sjedenje

ombia
20.02.2009., 13:50
Joj i ti, stavila sam sliku samo radi terminoloskog razjasnjavanja, sto sam na brzinu nasla, ali da je ta fotka bas posebno stromodna, meni nije.

Tabure me podsjeca na nesto stabilno i udobno, ovo sa tvog linka me zaista nije asociralo na tabure.:ne zna:

http://www.askmanfurniture.com/media/tabure_1_360x250.gif

Osobno bih uzela drvenu bijelu kocku, koja mozda ima i mogucnost skladistenja unutar sebe i po zelji mijenjala boje jastuka, za pocetak crveni jastuk.

http://3.bp.blogspot.com/_pHN4uTgTd94/SOPVPU6MvtI/AAAAAAAAIzM/MD3bvRWE-h4/s400/tabure.JPG

http://www.sedaro.de/images/shopbilder/objekte/rumm/g1.jpg

http://www.concona.de/shop/kartell/14770/prince-aha-hocker_a.jpg

http://www.bau-docu.at/5/pdcnewsitem/01/12/42/hocker.gif

http://www.nsl-design.de/bmz_cache/9/921398c046645532c76181987931f0d1.image.439x550.jpg

http://www.luxist.de/luxist/wp-content/uploads/2008/04/casalis-bonnet-proformshop-3-1.jpg

http://www.himolla.com/pressemappe2004/bilder/7376_10.10.2002.jpg

http://www.amani-online.com/bonbon%20Hocker/Tulip%20Tisch%20Owell%20designer%20hocker%20bonbon %20by%20designercode%208.jpg

http://www.bobbyberkhome.com/photos/product/standard/103280S1148/occasional-tables-bookcases/pawn-table-stool-by-gus-modern.jpg

http://www.global-b2b-network.com/direct/dbimage/50242672/Bar_Stool_and_Table.jpg

http://www.7gadgets.com/wp-content/uploads/2007/11/cado-stool_01.jpg

Osobno nisam fan taburea jer se volim udobno zavaliti u sjedalicu.

boxer-kai
20.02.2009., 16:17
Joj ombia kad si tako ljubazna molim te da mi kazes odakle je tabure sa
1. slika ,ta tri drvena
5. slika bijeli sa rupama
7. slika ti šareni koji stoje na tepihu
Puno ti hvala i vjeruj da imam prostora za dvije udobne fotelje rado bi ih stavio.

ombia
20.02.2009., 17:04
Sareni na tepihu - Bonnet od Casalis-a, dizajniran od Liset van der Scheer

Dalje - http://www.askmanfurniture.com/page7.aspx

To je danski namjestaj Askman Furniture. Osobno jako volim nordijski, procisceni dizajn.

http://www.askmanfurniture.com/media/taburet_m_red_b360_h340.jpg

http://www.askmanfurniture.com/media/plus_003.jpg

A onaj bijeli sa rupama je i meni poseban. On je dio opreme jedne tus kabine - SCALA 4YOU.

http://palme.eu/palme_uploads/F2032V0all.jpg

Ta kabina ima touch screen upravljanje :D, ja sam mislila da je od drveta taj tabure ali onda mora da je od plastike. Firma je Palme (mlada, nadobudna pro dizajn orjentirana firma) iz Austrije cini mi se (ali nisam za zemlju sigurna).

http://palme.eu/pages/6.html

boxer-kai
20.02.2009., 18:22
Ja ombia,srce si! Hvala,hvala, hvala

ombia
20.02.2009., 22:44
Molim :)

Gilberth
21.02.2009., 16:52
Osobno bih uzela drvenu bijelu kocku, koja mozda ima i mogucnost skladistenja unutar sebe i po zelji mijenjala boje jastuka, za pocetak crveni jastuk.

http://3.bp.blogspot.com/_pHN4uTgTd94/SOPVPU6MvtI/AAAAAAAAIzM/MD3bvRWE-h4/s400/tabure.JPG

Prelijepa kombinacija! Ima li toga za kupiti negdje kod nas ili je samo skinuto s neta?

ombia
21.02.2009., 18:23
Ne znam. Jerbo ja nisam "kod nas".:mig:

Zvrksa
21.02.2009., 18:36
meni su ovi preslatki.. (i btw - zovu se candy:cerek:)
http://www.macandmacinteriors.co.uk/images/candy3307_425f.jpg
http://www.macandmacinteriors.co.uk/images/candy3307_425c.jpg

Gilberth
21.02.2009., 19:05
Ne znam. Jerbo ja nisam "kod nas".:mig:

A-ha. A znaš li proizvođača (i model?) pa da pokušam vidjeti uvozi li netko u Hrvatsku.

ombia
22.02.2009., 11:44
Zvrksa prva fotka je savrsena, bas na takvo sto sam mislila :top:

Gilberth - nasla sam resesirajuci (da znas ubuduce kako doci do informacije :mig:) da je to

Dakle prvo gledas odakle je slika, i najcesce u imenu linka ima vec neki trag za dalje. Onda nastojis naci sajt odakle je slika i potraziti tekst i onda sa time dalje googlas. Naporno da :D

Poufman from Qayot je ovo sto pitas.

Gilberth
22.02.2009., 12:06
Gilberth - nasla sam resesirajuci (da znas ubuduce kako doci do informacije :mig:) da je to

Dakle prvo gledas odakle je slika, i najcesce u imenu linka ima vec neki trag za dalje. Onda nastojis naci sajt odakle je slika i potraziti tekst i onda sa time dalje googlas. Naporno da :D

Poufman from Qayot je ovo sto pitas.

Hvala. Nije mi palo na pamet da gledam porijeklo linka.
Čini mi se da toga nema za kupiti u Hrvatskoj... Ali ostaje dobra ideja. :)

Zvrksa
22.02.2009., 18:57
ombia, to su sve isti modeli ali u različitim kombinacijama boja

murtila
23.02.2009., 01:46
Na prvoj slici je taj donji dio plastični,a na drugoj su od robe
I meni se sviđaju,mislila sam uzet jedan kćeri za u sobu ali nisu ni jeftini

mammaRI
23.02.2009., 10:08
nesto slicno ima i calligaris ako se ne varam..

mammaRI
23.02.2009., 10:11
http://www.calligaris.it/catalogo/Studio---Ufficio/Accessori/Candy/6/40/189

a evo i linka...

ombia
23.02.2009., 10:25
I meni se ucinilo da prva nije bas od tkanine. Koliko kosta takav tabure?

crvenkapica33
23.02.2009., 11:55
to candy i je calligaris i ono prvo je izvedba u koži, a ostalo u tkanini.

Zvrksa
23.02.2009., 14:26
vidim da je c. razriješila cijelu misteriju dok me nije bilo:mig:
cijene se vrte oko 300 dolara, pa na dalje...
kod nas sam prošle godine vidjela na popustu model za nekih 1600kn (ak se dobro sjećam), al mi se nije sviđala kombinacija boja... ja bih bijelo-ljubičasto

murtila
23.02.2009., 17:23
I ja bih u bijelo-ljubičasto,inače mi je ljubičasta naj,naj

Vjerovatno je gornji dio u koži ali je donji plastični i mislim da je ova kombinacija jeftinija od tkanine(koliko se mogu sjetiti)

Jel tko vidio negdje kakve ljubičaste stolice za kuhinju,sa metalnim nogama?
tražim već neko vrijeme ali je izbor skoro pa nikakav

crvenkapica33
23.02.2009., 18:01
konstukcija je vjerojatno plastična, ali obloženo je s kožom. odnosno s tkaninom. odnosno prvo je s nečim sfutrano pa gore ili tkanina ili koža. :rofl: e jesam to objasnila. znači na prvoj slici, bijelo i crveno je koža.

i sad sam vidjela da je sniženje u temeliji mislim da je oko 1200 kuna, ali me nemojte za riječ loviti.

a stolce, hm, u calligarisu roza fuksija i slično koliko hoćeš, ali ljubičasto ne baš :misli:

ima u meblu one koje je diesel_zg kupio, to je jedino ljubičasto što sam u zadnje vrijeme vidjela :ne zna:

Zvrksa
23.02.2009., 20:07
to dieselovo mi nije baš ono kaj bih ja (ak me razmeš kaj ti hoćem reć:mig:)

thune
23.02.2009., 21:17
konstukcija je vjerojatno plastična, ali obloženo je s kožom. odnosno s tkaninom. odnosno prvo je s nečim sfutrano pa gore ili tkanina ili koža. :rofl: e jesam to objasnila. znači na prvoj slici, bijelo i crveno je koža.

i sad sam vidjela da je sniženje u temeliji mislim da je oko 1200 kuna, ali me nemojte za riječ loviti.

a stolce, hm, u calligarisu roza fuksija i slično koliko hoćeš, ali ljubičasto ne baš :misli:

ima u meblu one koje je diesel_zg kupio, to je jedino ljubičasto što sam u zadnje vrijeme vidjela :ne zna:

Je li znaš možda koliko je sniženje u Themeliji?? Imaju na Calligaris?

boxer-kai
23.02.2009., 22:15
Hm pa ja sam se danas cuo s Themeliom i nisu mi rekli za popust osim sto su mi rekli da trosjed koji ja hocu kosta 12 000kn:(

thune
23.02.2009., 23:05
e jesu te usrećili...poslat ću im mail sutra

Zvrksa
24.02.2009., 08:25
themelia obično nema popust na sve nego na neke odabrane primjerke... i bolji popusti znaju biti na izložbene primjerke... nek me c. ispravi ak sam u krivu

crvenkapica33
24.02.2009., 08:34
tako je, većinom imaju na salonske primjerke, a ponekad i na neke artikle, primjerice, prošle godine su imali popust na calligarisove icon stolice; znam, jer su na kraju tamo kožne bile jeftinije nego sam ja plaćala u meblu svoje u tkanini :tuzni:

:rofl: no dobro, način plaćanja nam je bio povoljniji u tom momentu u meblu tako da sam preživjela. :lol:

imali su na neke lampe koliko se sjećam i tak.

ovo sniženje o kojem sam pisala, vidjela sam na velesajmu i da, mislim da se većinom odnosio na izložbene artikle.

treba otići tamo provjeriti (i oboružati se strpljenjem i dobrim živcima jer većina nisu nešto preljubazni)

thune
24.02.2009., 09:03
Thanks! Evo i ja sam im mail poslala valjda odgovore. (nisam iz Zg)
Već sam se ponadala da imaju popust na calligaris

Antun1979
24.02.2009., 12:14
Tražim ovo pa ako je netko vidio gdje ima za kupiti (u Lesnini trenutno nemaju)

http://i40.tinypic.com/sq0aq1.jpg

tnx!

City
24.02.2009., 14:45
Ima li netko iskustva sa firmom IMS - Italia?

IMS je OK, ali radije ti (dizajnerski gledano) savjetujem Pedrali. To su kvalitetne i udobne stolice - i povoljne! Kao recimo ona Boxerova - cesto koristena u niskobudzetnom dizajnu interijera.

Jelsa
24.02.2009., 18:36
Tnx.
Gdje se kod nas mogu kupiti te stolice?
Ja evo već neko vrjeme tragam za stolicom malo modernijeg izgleda i cijene oko 100 eurića i nisam baš nešto zadovoljna.
Ako imate bilo kakvu sugestiju....:kava:

City
24.02.2009., 19:42
Tnx.
Gdje se kod nas mogu kupiti te stolice?
Ja evo već neko vrjeme tragam za stolicom malo modernijeg izgleda i cijene oko 100 eurića i nisam baš nešto zadovoljna.
Ako imate bilo kakvu sugestiju....:kava:

Od manje poznatih - ali kvalitetnih brandova - proporucujem Pedrali koji izgledom i kvalitetom (ali ne i cijenom) podsjeca na neke poznate dizajnerske brandove (tipa Kartell i Magis):
Prvi model - GLIS
http://www.pedrali.it/23.ASP?catalogueProdId=253&catalogueCatId=5&catalogueClassId=
Drugi model - GRACE
http://www.pedrali.it/23.ASP?catalogueProdId=201&catalogueCatId=69&catalogueClassId=
Treci model - TREND
http://www.pedrali.it/23.ASP?catalogueProdId=221&catalogueCatId=68&catalogueClassId=
Ove stolice imaju skoljku od polipropilena (ili koze) i zato su udobne, a noge su im kromirane. Nadam se da su ti dovoljno moderne, a i cijena im je vise nego prihvatljiva. O salonima koji ih drze cu ti napisati na PP. :)

murtila
24.02.2009., 20:09
@crvenkapice,
a ja sam bila sigurna da je taj donji dio(bijeli) plastični a gornji(crveni)koža,a sad si me ti zbunila pa više ni sama nisam sigurna što sam vidjela ali ustvari nema veze,sviđa mi se i to je jedino bitno iako bi mi više odgovarala ova komb.plastika-koža kćeri za u sobu a samim tim bi bila i jeftinija nego da je cijela u koži
vidjela sam cijenu na netu od 131 euro a to je manje od 1000 kn,

koje su to stolice od diesel-zg?gdje da ih vidim

@boxer-kai,
tek sam sad vidjela da si me dvi stanice prije pitao za žute stolice,firma je IMS-italia,a u Zg Sili-Nova je zastupnik ili jedan od distibutera,

@City
Da li su izložene gdje pedrali stolice jer bi ja ipak sjela i provjerila kakva je,ali vjerovatno nemaju sve modele....
...koja boxerova(jel to ovaj boxer sa foruma)??

Evo sam sad vidila da si pisao o pedraliju,pa ako i meni možeš javiti na pm
Baš sam pogledala njihovu stanicu i ima modela koji mi se sviđaju a i taj model Trend ima čak i u ljubičastoj boji(a tu boju baš i tražim

Jelsa
24.02.2009., 20:23
City, hvala ti na pomoći. :top:

crvenkapica33
24.02.2009., 20:23
murtila, evo ove:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=17643875&postcount=75

imaš na izradi kuhinja njegovu kuhinju sa stolicama

boxer-kai
24.02.2009., 21:16
Murtila hvala,svejedno sam odustao od njih nasao sam ljepse.
Pedrali stolice imas u "centru stolica" par strana prije sam izdvojio jednu i mos vidjeti da su jako povoljne,a stvarno moderne.O udobnosti ne mogu pricati vec moram skociti do njih pa vidjeti jer nisam iz ZG. Na njihovoj stranici imas modele koje oni imaju od pedralia ali se moze naruciti i izvan toga.Za ovu stolicu koju sam ja htio su mi rekli da ce ceka max 45 dana.

Netko je tražio ljubičaste
http://www.pedrali.it/23.ASP?catalogueProdId=219&catalogueCatId=67&catalogueClassId=5
http://www.pedrali.it/23.ASP?catalogueProdId=211&catalogueCatId=68&catalogueClassId=5
A ja sam tražio tabure i sad vidim super kod njih
http://www.pedrali.it/23.ASP?catalogueClassId=5&catalogueProdId=295&catalogueCatId=91

City
24.02.2009., 22:22
@City
Da li su izložene gdje pedrali stolice jer bi ja ipak sjela i provjerila kakva je,ali vjerovatno nemaju sve modele....
...koja boxerova(jel to ovaj boxer sa foruma)??

Evo sam sad vidila da si pisao o pedraliju,pa ako i meni možeš javiti na pm
Baš sam pogledala njihovu stanicu i ima modela koji mi se sviđaju a i taj model Trend ima čak i u ljubičastoj boji(a tu boju baš i tražim

Da, mislim na boxera, ovog s foruma i na stolicu koju je stavio (ima bijelu skoljku koja podsjeca na Starckovu EROS stolicu za Kartell).
Trend je dobra stolica, ali to je laminat - dakle, nije dovoljno udobna ni za pozadinu ni za ledja. :)
Day Dream ima u ljubicastoj boji. Iako je od polikarbonata, ergonomski zadovoljava. Preporucujem!
Ali ipak moj favorit je Gliss. Ergonomski i dizajnerski najvise zadovoljava. Nisam primijetio ljubicastu skoljku, ali dijapazon boja je zavidan, u odnosu na druge proizvode.
Ona postoji s razlicitom bazom (od inoksa) i sa skoljkom od vise vrsta materijala - od tehnopolimera (full color, odnosno neprozirne) ili akrila (transparentne, odnosno prozirne) ili od koze.
Buduci da vec neko vrijeme nisam radio s njima (iako ih preporucujem), pretpostavljam da bi ih trebao imati salon u Luckom i u Solidumu. :)

City
24.02.2009., 22:26
City, hvala ti na pomoći. :top:

Any time! :)

thune
25.02.2009., 00:22
Meni se čak ni ova kuadra ne čini loša:
http://www.pedrali.it/languageeng/23.ASP?catalogueProdId=257&catalogueCatId=6&catalogueClassId=5
Da, ova Gliss je odlična!

ombia
25.02.2009., 15:04
Ima zaista lijepih stolica a queen modeli me podsjecaju na Starcka.:top:

Zaista ogroman izbor :)

bboop
25.02.2009., 15:21
Pozdrav svima,

City, ja sam ovdje slučajno zalutala surfajući po omiljenim stranicama Calligarisa. Jako mi se sviđa njihv puf Candy i neki tak šarmantni slatki stolci... Dizajnerska su mi rješenja nekad malo skupa, ali dobro, no zbilja ti moram priznati da me stolac GLIS oduševio ;)

Znaš li možda da li se prodaje kod nas i po kojoj cijeni?

Hvala i pozdrav :)

City
25.02.2009., 16:08
Pozdrav svima,

City, ja sam ovdje slučajno zalutala surfajući po omiljenim stranicama Calligarisa. Jako mi se sviđa njihv puf Candy i neki tak šarmantni slatki stolci... Dizajnerska su mi rješenja nekad malo skupa, ali dobro, no zbilja ti moram priznati da me stolac GLIS oduševio ;)

Znaš li možda da li se prodaje kod nas i po kojoj cijeni?

Hvala i pozdrav :)

Calligaris je OK, iako nisam do sada radio s njima, jer uvijek se nadje bolje i jeftinije. :) Imaju jednu dobru i povoljnu stolicu s perforiranom skoljkom i kromiranim nogama, kao i pripadajucu barsku stoliicu. Neki stolovi su im dobri, kao i ladicari i komode. Dosad nisam koristio njihove stolice, jer sam cuo dosta losih iskustava po pitanju kvalitete istih. A kad vidim da jos i koriste puno polikarbonata i tekstila, definitivno ih prekrizim - ostaju mi kao zadnja opcija.
Sto se tice Gliss stolice od Pedralija - zbilja ima sirok dijapazon boja i materijala, kao i razlicite baze (nozice). Vrlo komercijalan i povoljan model - oko 100 eura je prosjek. Mislim da imas i neke modele za manje, a neke za vise od 100 eura, ovisno o materijalu skoljke i izvedbi baze (fiksna, okretna). Kod nas ih mozes nabaviti u Luckom i u Solidumu. Poslat cu ti nazive na PM. :)

City
25.02.2009., 16:20
Meni se čak ni ova kuadra ne čini loša:
http://www.pedrali.it/languageeng/23.ASP?catalogueProdId=257&catalogueCatId=6&catalogueClassId=5
Da, ova Gliss je odlična!

Kuadra je takodjer jako dobra. Ali Gliss je ipak, po meni, njihov najbolji model! :top:

boxer-kai
25.02.2009., 19:31
E ne moze to tako ja prvi naso Gliss i sad odjenom hoce svi :mad::rofl:
Ajd ak netko kupi neka javi kakva je stolica.Jel moze izdrzati covjeka od 100kg ako moze onda je dobra:mig:
Ja dolazim tek u 4 mj ju naruciti u Zg tak da ce vjerojatno netko prije kupiti pa javite

thune
25.02.2009., 20:10
ja ih isto ne mogu niti vidjet niti probati, nisam iz Zg...i mene zanima je li izdrže 100 i više kg...

City
25.02.2009., 20:22
ja ih isto ne mogu niti vidjet niti probati, nisam iz Zg...i mene zanima je li izdrže 100 i više kg...

One polikarbonatne (transparentne) nisu za "teskase" - pod jacim teretom skripe (a kad nesto skripi, sigurno ce s vremenom i puknuti). Uzmite skoljku od tehnopolimera (neprozirnu) i cvrstu okretnu bazu od inoksa - koja je daleko stabilnija i izdrzljivija od tanke kromirane baze.

mammaRI
25.02.2009., 21:18
http://www.calligaris.it/catalogo/Sedie-e-Sgabelli/Metallo---Plastica/Icon-lh/2/12/890

molim Vas ako je netko vidio uzivo tj. probao sjediti na njima...cijena je poprilicno paprena, a taman bi mi dobro isle uz icon "niski" model stolice.
pretpostavljam da su isto udobne, ali rado bih se prije sjela na njih:) cisto da vidim kakav je osjecaj :)
u RI ih nemaju za vidit, a u ZG-u?

hvala hvala...

thune
25.02.2009., 21:27
One polikarbonatne (transparentne) nisu za "teskase" - pod jacim teretom skripe (a kad nesto skripi, sigurno ce s vremenom i puknuti). Uzmite skoljku od tehnopolimera (neprozirnu) i cvrstu okretnu bazu od inoksa - koja je daleko stabilnija i izdrzljivija od tanke kromirane baze.

Puno hvala na savjetima!! Iako mi zapela za oko ona Eamesova ;)

thune
25.02.2009., 21:28
MammaRi, ja se ne mogu sjetiti da sam je igdje vidjela. Ali bi ti se super uklopila ;)

thune
25.02.2009., 21:50
Evo, suzila sam izbor na ove:
http://www.pedrali.it/languageeng/23.ASP?catalogueProdId=297&catalogueCatId=5&catalogueClassId=5
(jesu nogice ok?)
http://www.vitra.com/en-un/home/products/eames-plastic-side-chair-dsx-d/gallery/#/13/f435e5ede9fe024.jpg
http://www.furnit.co.uk/calligaris-studio-tecnico-calligaris-irony-chair-wood-cat-9-subcat-7-product-1177 u bijeloj izvedbi

mislim da će i cijena dosta utjecati na odluku ;)
a da ja kupim od svake po jednu :lol:

City
25.02.2009., 22:26
Evo, suzila sam izbor na ove:
http://www.pedrali.it/languageeng/23.ASP?catalogueProdId=297&catalogueCatId=5&catalogueClassId=5
(jesu nogice ok?)
http://www.vitra.com/en-un/home/products/eames-plastic-side-chair-dsx-d/gallery/#/13/f435e5ede9fe024.jpg
http://www.furnit.co.uk/calligaris-studio-tecnico-calligaris-irony-chair-wood-cat-9-subcat-7-product-1177 u bijeloj izvedbi

mislim da će i cijena dosta utjecati na odluku ;)
a da ja kupim od svake po jednu :lol:

Hehehe, nemoj mijesati Eamesa s konfekcijom! :D
Ako financije igraju kljucnu ulogu, onda svakako preporucujem Pedrali (samo bez polikarbonatne skoljke). :)

thune
25.02.2009., 22:39
Znam,znam, eames je stvarno prva liga :)
Imam još vremena za odluku...he,he, nemam još ni parket na podu.

Jelsa
26.02.2009., 09:03
Ima li netko prijedlog za malo "modernije" drvene stolice, a da je cijena normalna (što za mene znači negdje oko 800 kn)?

bulthaup
26.02.2009., 09:05
Znam,znam, eames je stvarno prva liga :)
Imam još vremena za odluku...he,he, nemam još ni parket na podu.

Ja bih uvijek kupio nesto sto mi se pravo svidja pa makar bilo i "malo" skuplje. Kad god sam se ja odlucio za jeftiniju kombinaciju, kasnije mi je bilo krivo. Jos ne mogu prezaliti jedan Fosterov trpezarijski sto.

thune
26.02.2009., 09:12
Ima li netko prijedlog za malo "modernije" drvene stolice, a da je cijena normalna (što za mene znači negdje oko 800 kn)?

Misliš one klasičnije s "spužvom" i robom?? Takve stvarno nisam gledala, ali ako ti prolazi drvena bez toga, ove irony od calligarisa su dosta atraktivne...tu poviše imaš link

thune
26.02.2009., 09:20
Tražim ovo pa ako je netko vidio gdje ima za kupiti (u Lesnini trenutno nemaju)

http://i40.tinypic.com/sq0aq1.jpg

tnx!

Nešto "slično" sam vidjela u Kare designu i košta oko 2800 kn.
http://www.kare-design.de/product_info.php/cPath/112/products_id/9423?osCsid=a49b07d034f17364a19eb1183c26ce8b

ombia
26.02.2009., 11:36
Tabure koji se po potrebi pretvara u krevet za goste

Ima integriranu pumpu

http://www.educational.rai.it/lezionididesign/oggetti/images/PISOLO_36.JPG

http://imworld.aufeminin.com/dossiers/d20070207/d1042i29953h122021.jpg

http://www.pourquoi-pas.it/vedit/15/img_aziende/img_campeggi.jpg

boxer-kai
26.02.2009., 15:04
pogledajte malo site site od slovenske dizajnerice interijera ili sto li je jako puno koristi pedrali stolice Na prvoj fotki gliss a kasnije i druge
http://www.prostorama.si/projekt_poslovni_prostori.php

Jelsa
26.02.2009., 20:41
Misliš one klasičnije s "spužvom" i robom?? Takve stvarno nisam gledala, ali ako ti prolazi drvena bez toga, ove irony od calligarisa su dosta atraktivne...tu poviše imaš link

Da mislim na te klasične, ove druge ću nastojat izbjegavat - nažalost, jer mi stolice sa tankim metalnim nogama ostavljaju trag u parketu.:ne zna:
Provjereno.
Tako da bi se ipak morala orjentirat na drvene.