PDA

View Full Version : Google earth

amazona dream
09.01.2008., 08:41
neka mi netko odovori da li google earth prenosi trenutno zbivanje u nekom gradu ili su to samo slike nekad snimljene? neupucena,znam,al eto ko pita ne skita :ne zna:

aspirin
09.01.2008., 09:27
slike su stare... nista od real time-a...

matrix000
09.01.2008., 17:55
da u mome gradu kasni samo godinu i nesto dana :D

Pax0707
10.01.2008., 09:16
http://books.google.com/help/maps/streetview/

gibrankh
10.01.2008., 09:24
neka mi netko odovori da li google earth prenosi trenutno zbivanje u nekom gradu ili su to samo slike nekad snimljene? neupucena,znam,al eto ko pita ne skita :ne zna:

...imaš pravo, tko pita ne skita...

...kako sateliti kruže oko našeg planeta tako svako toliko neki uhvati "image" u liniji u kojoj prolazi...ne znam koliko često "uslikavaju" i za čije potrebe (vojne najvjerovatnije i najčešće) ali znam da je jedan od tih "image"-a uzet i inkorporiran u Google Earth (koji i kada je snimljen ovisi od regije do regije)...

...neki "image"-i se mjenjaju a neki ostaju isti na duži period...recimo ove slike našeg područja su iste otkad su stavljene (a dodaju se svako toliko slike novih djelova), dakle statične (jednom uslikane pri prolasku satelita) a ne "real time":)...

darge
10.01.2008., 17:40
Slika baš i nije nešto, dosta je mutna kad se približi određenom objektu, jel postoji neki način da se slika izbistri.

keeper
10.01.2008., 17:41
Slika baš i nije nešto, dosta je mutna kad se približi određenom objektu, jel postoji neki način da se slika izbistri.

Nemože to ti ovisi gdje gledaš. Npr. Zagreb dok gledaš vidiš detaljno ulice, zgrade, aute. Dok u nekim djelovima ne prepoznaješ ulice od zgrada, neznam zašto je to tako ali jbg...

tsntv
11.01.2008., 00:43
zato sto je nemoguce imati sliku 100% zemljine povrsine (gradova)

Ibiza
11.01.2008., 02:28
Nije nemgouće nego je zabranjeno zakonom za javnost da budu u visokoj rezoluciji. A to koje su gradove uvrstili na google je druga stvar...
Pogledajte rezoluciju u Londonu, ljudi se jasno vide, takve preciznosti za Hrvatsku nema.
Šta misliš kolika je tek preciznost vojnih satelita...

wyatt
12.04.2008., 11:42
zanima me dali postoji a negdi sam čuo da postoji jedna verzija googla eartha koja totalno približava grad ili misto do mjere prepoznatljivosti auta i pješaka i zanima me dali se ta verzija skida besplatno?
hvala :mig:

cmicmi
12.04.2008., 12:12
mozda Google Earth Pro

wyatt
12.04.2008., 12:24
mozda Google Earth Pro

nemam pojma :ne zna:
dali se ta verzija može skiniti besplatno?

Ballota
12.04.2008., 12:35
Google Earth Pro samo proširuje paletu opcija. Čini mi se da to uključuje GPS navigaciju i slično.

Ali za sve GE programe, sat. snimke su identične. Ono šta vidiš preko sadašnjeg GE-a vide svi. :mig:

dk1
12.04.2008., 12:48
google street view je detaljan i besplatan ali nije verzija google eartha

Ballota
12.04.2008., 13:29
A toooo! :D

Ma, Street View je zakon! Ali nije dio Google Eartha, već Google Mapsa. I za sad pokriva samo djelove američkih gradova.
Dovoljno je otić na Google Maps, i kliknut na dotičnu opciju. Na karti će se plavo označit ulice koje su pokrivene. Samo se onda klikne na njih i "spuštamo" se na ulicu. Sa strelicama na tipkovnici se pomiće naprid - nazad - livo - desno....kao da se vozi u autu. Zakon je! :s

Ballota
12.04.2008., 13:33
Evo kako to izgleda:
http://i31.tinypic.com/24c5gsn.jpg

:top:

Bozzo
12.04.2008., 15:31
ja imam GE pro...i nevidim nikakvu vecu razliku u prikazu.....

wyatt
13.04.2008., 03:32

Ma, Street View je zakon! Ali nije dio Google Eartha, već Google Mapsa. I za sad pokriva samo djelove američkih gradova.
Dovoljno je otić na Google Maps, i kliknut na dotičnu opciju. Na karti će se plavo označit ulice koje su pokrivene. Samo se onda klikne na njih i "spuštamo" se na ulicu. Sa strelicama na tipkovnici se pomiće naprid - nazad - livo - desno....kao da se vozi u autu. Zakon je! :s

jeli ti ovo nalaziš direktno na google maps stranici bez ikakva skidanja..?
slika je ludilo :top:

Zrinski
13.04.2008., 03:55
jeli ti ovo nalaziš direktno na google maps stranici bez ikakva skidanja..?
slika je ludilo :top:

Direktno na google maps. Street view tab se pojavi sa lijeve strane "traffic" taba. Ulice na kojima je moguć street view su označene plavom bojom..........:D

wyatt
13.04.2008., 13:46
Direktno na google maps. Street view tab se pojavi sa lijeve strane "traffic" taba. Ulice na kojima je moguć street view su označene plavom bojom..........:D

hvala prika ovo je ludilo :eek:
neko mi je jednom priča da ima neka inačica googla eartha koja doslovno približi i auta i pješake skoro do mjere prepoznatljivosti,e sad kako do toga :ne zna:

Ballota
14.04.2008., 01:28
hvala prika ovo je ludilo :eek:
neko mi je jednom priča da ima neka inačica googla eartha koja doslovno približi i auta i pješake skoro do mjere prepoznatljivosti,e sad kako do toga :ne zna:

Neko te laga. :zubo:

Kokoi
08.05.2008., 19:01
Imam google earth pro i želim ga koristiti s gps ,
jel se moge namjsetiti da google earth ne mora biti povezan na internet

babin kuk
17.08.2008., 17:10
Kako objaviti sliku na GE a da je svi vide???

Širike
18.08.2008., 22:08
npr. odeš na stranicu http://www.panoramio.com/ i tamo se registriraš ,dolje u desnom uglu imaš za biranje jezika npr. hrvatski,engleski,njemački itd....i na kojem jeziku izabereš na tom će ti biti stranica.Kada se registriraš,a to je 5 sec. lijepo ti piše na stranici upload-ajte svoje fotografije stisneš na to i onda te on vodi šta sve moraš napraviti i imaš malu kartu sa strane na kojoj točno sa onim pokazivačem ( kao naopačke okrenuta suza izgleda) odrediš mjesto na karti gdje je fotka slikana i to obilježiš i potvrdiš da želiš da se slika vidi na Google Earth-u i to je to. Vrlo jednostavno.Tako sam ja stavila jednu fotografiju i sada je svi vide.

evo to je to:top:

Beoface
20.08.2008., 20:54
E, ovako, mene interesuje sledece:

Kada objavim sliku na Panoramio, treba proci izvesno vreme da se ona pojavi i u Google Earth. Dok se ne pojavi, odnosno dok je ne prihvate, ja je vidim u Google Earth kao minijaturu, tj. sliku u KML formatu, kada mi je sa strane cekiran Temporary Places. Da li je kao takvu minijaturu mogu videti i svi ostali koji gledaju GE ukoliko im je cekiran Temporary Places, ili je samo ja vidim na svom kompjuteru?

Pitam zato jer se meni desi da nekada vidim tako neke tudje slike u KML formatu (minijature) izmedju plavih tacaka (prihvacenih slika) u nekim gradovima, pa me interesuje da li neko tako moze da vidi i moje koje jos nisu prihvacene, odnosno jos nisu postale plave tacke?

Beoface
20.08.2008., 21:08
A kada stavim fotografiju, da li je i drugi korisnici mogu videti dok jos nije prihvacena, vec je kao ona minijatura, a ne plava tacka?
Meni se desi da tako vidim par minijatura, a nisu moje...

Ayvi
22.08.2008., 14:27

TO su slike snimljene i 3d-nezirane

Širike
25.08.2008., 10:55
pa vjerujem da ih vide i drugi jer i meni se moja slikica pojavljuje u KML formatu kada otvorim Google earth,ali da ti sa 100% mogu reći sa sigurnošću da vide nisam sigurna. Zašto ne pitaš koga od svojih prijatelja da pogledaju sa svojih kompjutera ako se vidi tvoja slika,jedino tako ćeš sa sigurnošću znati. Ali ako kažeš da vidiš i tuđe slike u KML tj. koje nisi ti postavila to znači barem po meni da i drugi vide tvoje slike.I meni se pojavljuju isto tako tuđe slike u KML-u.

FODORA
25.08.2008., 20:53
negdje su slike bistrije a negdje ne zavisi s kojim je satelitom slikano

shipka
25.08.2008., 21:18
Jedan veliki problem su i oblaci, i nije lako pogodit kad je nebo nad gradom 100% bez oblaka, a da taman satelit nadlijeće i slika to područje.

*PriNcEzA*
07.09.2008., 18:34
Skinula sam program neki dan, vidim da ima puno slika a ne znam kako da ja stavim slike (upload)...
POMOĆ!!!

ngcentar
07.09.2008., 20:27
Odeš na panoramio.com , registriraš se , upload-aš slike i imaš opciju postavljanja slike na google earth, te slike koje namjenjuješ za google earth moraju biti određenih dimenzija i kvalitete (pročitaj u uputama). Svakih mjesec-dva google pregleda predložene slike i odluči koje će postaviti u google earth (nisu strogi jer ja sam postavio 15-tak slika bezveznih radi probe) tako da provjerno radi. Sretno

Maya the Bee
06.11.2008., 09:43
Nemože to ti ovisi gdje gledaš. Npr. Zagreb dok gledaš vidiš detaljno ulice, zgrade, aute. Dok u nekim djelovima ne prepoznaješ ulice od zgrada, neznam zašto je to tako ali jbg...

Odgovor ti je u psihologiji. Kad si posebno zainteresiran/a za određeni dio grada, percepcija ti se iskrivi proporcionalno s interesom. Naime, ti samo siđi s OBLAKA i sve OK.

buzinho
08.11.2008., 20:21
Koja je najnovija verzija koja je izašla?

gogyo
12.11.2008., 22:08
.....pa naravno da je zaledjeno...kad ne bi bilo moga bi pratiti djevojku po gradu kako seta sa drugim frajerom

gogyo
12.11.2008., 22:09
.....pa naravno da je zaledjeno...kad ne bi bilo moga bi pratiti djevojku po gradu kako seta sa drugim frajerom

latissimus
15.11.2008., 22:54
Evo da se i ja ubacim malo u temu. Zanima me da li netko zna kako se određuju rute. Planiram neki put po Europi pa bih si htio zacrtati rutu a ne znam kako :ne zna: Može pomoć

BRZII
19.11.2008., 23:33
Evo da se i ja ubacim malo u temu. Zanima me da li netko zna kako se određuju rute. Planiram neki put po Europi pa bih si htio zacrtati rutu a ne znam kako :ne zna: Može pomoć
Otidji na www/viamichelin/com oni su ti zakon za rute,sve fino isprintas na papir sa slikama svake raskrsnice,cestarinama i potrosnjom goriva,mozes i ubaciti auto kojim ides u opciju proracuna potrosnje goriva.

BRZII
20.11.2008., 00:00

zato sto je nemoguce imati sliku 100% zemljine povrsine (gradova)

Nije nemgouće nego je zabranjeno zakonom za javnost da budu u visokoj rezoluciji. A to koje su gradove uvrstili na google je druga stvar...
Pogledajte rezoluciju u Londonu, ljudi se jasno vide, takve preciznosti za Hrvatsku nema.
Šta misliš kolika je tek preciznost vojnih satelita...
Nije zakonom zbranjeno,google earth server je najveci na internetu sa vise terabajta podataka i vec sada prelazi brojku od 7 milijuna fotografija,plus podaci skaniranog 3d reljefa zemlje.Primjetit cete da obicno podrucje sto je vise naseljeno ima bolju rezoluciju dok su neki ruralni slabo naeljeni krajevi
potpuno mutni medjutim polako popravljaju i rezoluciju i u tim krajevima.Dakle ako bi cijela zemlja imala visoku rezoluciju (sto ce u buducnosti vjerovatno biti)njima bi tehnicki zahtjevi bili veci.Zanimljivo je da im je navodno Americka vlada pocetkom ovog zadnjeg rata u Iraku nudila milijune da zamute sliku u iraku ali ako u trazilicu ukucas npr Basra Iraq mozes vidjeti tenkove kako gore i slicno.Isto tako je cudno da je se npr Area 51 u Nevadi odlicno vidi u najvecoj rezoluciji.Rezolucija slika najveca je u SAD-u a vrlo mala npr u Africi a u prosjeku je 15 metara piksel dok vojni sateliti imaju npr 1 metar piksel rezoluciju.Google je tek nedavno lansirao svoj satelit a dosada su koristili snimke sa satelita nekih drugih vlasnika.Najstarije slike su 3 godine stare.

score
03.01.2009., 15:06
Pozdrav, zna li netko može li se prikaz neke lokacije snimiti kao fotografija u nekom formatu koji se može prebaciti u Photoshop i dalje obraditi?

Ikstomi
04.01.2009., 12:50
da mozes print screen omg..

score
07.01.2009., 15:19
...kako isprintati sliku u google earthu a da bude u mjerilu (1:5000 ili sl.)?

shipka
08.01.2009., 13:39
A zašto ne koristite Google Maps?

maps.google.com (http://maps.google.com)

Ima sve funkcionalnosti Google Eartha, osim 3D prikaza.

score
09.01.2009., 17:21
Budući da sam početnik molim da mi netko objasni kako isprintati neku situaciju u mjerilu 1:5000. Pozdrav!

vukovar
03.02.2009., 10:42
Molio bih ako tko zna kada se ažuriraju podaci na google earthu jer sadašnje stanje je staro oko 1-2 godine.

Frish
03.02.2009., 12:58
Od kuda ti podatak da je toliko staro? Kako to znaš? Ionako se slike, zavisno od lokacije sa vremena na vrijeme refreshaju.

vukovar
03.02.2009., 14:46
Pa po autocestama , po gradovima (obilaznice) i sl.,ako nešto je u gradu napravljeno prije godinu dana ,a još se ne vidi.

matsx
03.02.2009., 21:36
Pa piše na dnu svake mape koju odabareš kada je učitana:-). Samo trebaš dovoljno zumirati.

halek
04.02.2009., 18:45
da li se moze gledati gradove i reljefe kao 3d? npr da se vidi visina zgrade, planine itd. naime dok dodem do nekog grada ja si slozim da gledam vertikalno, ali zgrade i sve ostalo je ravno ko daska.

aspirin
05.02.2009., 06:50
da li se moze gledati gradove i reljefe kao 3d? npr da se vidi visina zgrade, planine itd. naime dok dodem do nekog grada ja si slozim da gledam vertikalno, ali zgrade i sve ostalo je ravno ko daska.

Samo neke gradove i dijelove mapa mozes tako gledat...
Uglavnom u americi koliko znam...

Zallman
05.02.2009., 08:53

Ne znam za ostale gradove, ali Zagreb ima tako u 3D HNK, glavni kolodvor, umjetnički paviljon i još toga.

in@
06.02.2009., 16:53
Zgrade koje vidite u 3d formatu su napravljene pomoću Google SketchUp-a i na Google server stavljene pomoću Google Earth Pro (inačica koja se plaća). U zadnjih godinu dana tu je najviše napredovao Munchen sa svojim strogim centrom grada, a vidim da se i proširuju.
Slike postavljene u Street view-u je moguće postaviti i pomoću običnog Google Earth-a, ali...

Da bi dobili takvu sliku treba vam OVO (http://prdifferently.typepad.com/.shared/image.html?/photos/uncategorized/2007/05/31/camera_head_on_white.jpg), a to košta ni manje ni više nego 25 000 $. Pa tko voli....:mig::mig:

Bene od 16
12.02.2009., 12:27
Odgovor ti je u psihologiji. Kad si posebno zainteresiran/a za određeni dio grada, percepcija ti se iskrivi proporcionalno s interesom. Naime, ti samo siđi s OBLAKA i sve OK.

Radije se objasni onom ko jos ne zna je li tako..:)

Bene od 16
12.02.2009., 12:31

Probaj sa ovom stranicom,izracunava udaljenosti izmedju gradova,dakle navedes polaziste i cilj (ili polaznu i dolaznu adresu) i dobijes kilometrazu,izracun potroska goriva i jos neke pokazatelje.

http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/dyn/controller/ItiWGHomePage

Ako tko zna nesto bolje neka i meni javi,bicu zahvalan.

Bene od 16
12.02.2009., 12:35
Nije zakonom zbranjeno,google earth server je najveci na internetu sa vise terabajta podataka i vec sada prelazi brojku od 7 milijuna fotografija,plus podaci skaniranog 3d reljefa zemlje.Primjetit cete da obicno podrucje sto je vise naseljeno ima bolju rezoluciju dok su neki ruralni slabo naeljeni krajevi
potpuno mutni medjutim polako popravljaju i rezoluciju i u tim krajevima.Dakle ako bi cijela zemlja imala visoku rezoluciju (sto ce u buducnosti vjerovatno biti)njima bi tehnicki zahtjevi bili veci.Zanimljivo je da im je navodno Americka vlada pocetkom ovog zadnjeg rata u Iraku nudila milijune da zamute sliku u iraku ali ako u trazilicu ukucas npr Basra Iraq mozes vidjeti tenkove kako gore i slicno.Isto tako je cudno da je se npr Area 51 u Nevadi odlicno vidi u najvecoj rezoluciji.Rezolucija slika najveca je u SAD-u a vrlo mala npr u Africi a u prosjeku je 15 metara piksel dok vojni sateliti imaju npr 1 metar piksel rezoluciju.Google je tek nedavno lansirao svoj satelit a dosada su koristili snimke sa satelita nekih drugih vlasnika.Najstarije slike su 3 godine stare.

Pa mislim da ima i starijih slika,tu mozda nisi u pravu,jer ja znam jedno podrucje gdje je sad recimo jedan veliki trg. centar za kojeg znam otprilike koliko je star a na GE snimci koju sad jos uvijek gledam ga nema nego su samo iskopine terena,znaci pripremni radovi a to znaci da je snimka stara mozda i vise od 5-6 godina.

Bene od 16
12.02.2009., 18:30

Reljefe mozes vidjeti posvuda u 3d obliku,to je dio programa koliko sam upucen,tzv. "terrain" forma a gradove samo neke mislim,ne znam o cemu to pak ovisi..

Daytona
16.02.2009., 19:34
ja nemam na google mapsima u opciji traffic ono sa street...
o čemu se radi...
kad kliknem na traffic ponudi mi gradove po SAD-u s nekim semaforima...

Bene od 16
18.02.2009., 13:15
ja nemam na google mapsima u opciji traffic ono sa street...
o čemu se radi...
kad kliknem na traffic ponudi mi gradove po SAD-u s nekim semaforima...

Vise nemas onu oznaku "street view" u ponudi,sad imas jednog zutog covjeculjka sa lijeve strane pri komandama i sa njim manipuliras misem,polozi strelicu misa na njega,drzi pritisnuto i prebaci ga otprilike u ulicu na mapi koju zelis gledati i tad ces dobiti sliku te ulice gdje si smjestio tog covjeculjka,taj prijasnji street view.

roni80
09.03.2009., 06:59
Evo i ja da pitam, vidim da ima onih koji bi mogli pomoći. Kako da snimim neku fotografiju koja se nalazi GE. Ima nekih fotografija koje mi se svidjaju a prbacio bihih na svoj računar. Ne zamjerite na pitanju ako nije dobro postavljeno.

MrToxxx
10.03.2009., 12:40
Kome se obratiti sa ispravak?

Nosf
10.03.2009., 16:05
Šokantno!!

MrToxxx
12.03.2009., 11:29
Pa malo je...
Pogotovo kad ti se tamo nalazi poslovni objekt... Koji pokušavaš kolko tolko reklamirat na netu... A ulica "kakti" ne postoji :mad:(tj. zamijenjen je jedan samoglasnik) i samim time nemoguće ju je locirati preko tražilice...
Jel znat itko tko održava/unosi podatke u taj google maps u Hrvatskoj? Ili tko ih proslijeđuje njima?

markop619
24.03.2009., 16:10
Jel zna netko kad bi mogao Street view doći u Hrvatsku?

Bene od 16
29.03.2009., 19:06

Ja mislim da je to pitanje daleke buducnosti,jer evo na primjer niti Svicarci ne daju da im se snima po ulicama zato tamo isto nemas street view ni za jedan grad,povode se za nekim svojim zakonom o zastiti anonimnosti svojih gradjana i Google vodi tamo spor sa njima a i u Japanu su protestirali,dakle ima tu problema sa administracijama pojedinih drzava a sumnjam da bi i nasi to dozvolili jer smo mi jos u srednjem vijeku.Ne bih se cudio da se i tu umijesa crkva sa nekim svojim alibi objasnjenjima :D.

U svakom slucaju bolje biti sumnjicav pa da ga i bude nego vjerovati pa pop...ti.

Bene od 16
29.03.2009., 19:15
Evo i ja da pitam, vidim da ima onih koji bi mogli pomoći. Kako da snimim neku fotografiju koja se nalazi GE. Ima nekih fotografija koje mi se svidjaju a prbacio bihih na svoj računar. Ne zamjerite na pitanju ako nije dobro postavljeno.

Cek jel ti to pitas kako sejvati fotku sa GE-a na svoj PC? Mislim sorry unaprijed ako sam te krivo shvatio ali ako je to onda nista lakse,klikni na fotku i kad se otvori u "Panoramio" prozorcicu onda jos jednom klikni da ti se otvori u punoj rezoluciji i tad naravno desni klik i "save picture as",odaberi folder gdje ces je spremiti i to je to...

Mislim zvucim malo banalno objasnjavajuci ovo ali tako sam shvatio pitanje,sorry.

antik
30.03.2009., 04:46

ne mogu naći street views na google maps...gdje je to???

antik
30.03.2009., 04:49
našao, to je onaj žuti čovječuljak

antik
30.03.2009., 04:54
Probaj sa ovom stranicom,izracunava udaljenosti izmedju gradova,dakle navedes polaziste i cilj (ili polaznu i dolaznu adresu) i dobijes kilometrazu,izracun potroska goriva i jos neke pokazatelje.

http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/dyn/controller/ItiWGHomePage

Ako tko zna nesto bolje neka i meni javi,bicu zahvalan.

Ideš na Google maps
i onda Get directions

"Moet"
17.06.2009., 10:50
moze li mi netko objasniti kako se koristi flight mode na google earthu??????

Cartman
21.06.2009., 12:54
moze li mi netko objasniti kako se koristi flight mode na google earthu??????

ctrl+alt+a

antik
25.06.2009., 15:45
kaj je to flight mode ?

čemu služi?

"Moet"
28.06.2009., 20:33
ma znam to, ali neznam kako upravljat s avionom, sve mi je nekako cudno. uzmem f16, a spor je kao da je ruski tupoljev :))

antik
28.06.2009., 22:33
ajme

flight mode na google earthu

na nešto fantastično !!!!!:top:

serenada
29.06.2009., 20:13
da se ne natezete ovdi u nedogled,sa google earth a ni s jednim drugim komercijalnim programom,nemozete nista vidit i uzaludan vam trud sviraci....to sve sta se vidi,bolje je da se nevidi ni to...pubo gledate filmove..

antik
08.07.2009., 06:46
kako često se obnavljaju slike na google earth?

serenada
09.07.2009., 11:22
Kako koje,uglavnom nikad

Bene od 16
18.07.2009., 19:17
kako često se obnavljaju slike na google earth?

Koliko ja pratim treba se nacekati za tako nesto vidjeti,znaci rijetko.Ima jos snimki nekih podrucja koje su stare i po 13 godina. Ne stima tu sve kako treba cini mi se.

rolan
20.07.2009., 20:41
pozdrav,

zna li neko kako se unose/oznacavaju tvrtke u google maps?
naravno tvrtke iz hrvatske ili ako ne tvrtke onda recimo pojedinacni restorani ili kuce itd....

Bene od 16
03.08.2009., 20:35
pozdrav,

zna li neko kako se unose/oznacavaju tvrtke u google maps?
naravno tvrtke iz hrvatske ili ako ne tvrtke onda recimo pojedinacni restorani ili kuce itd....

Nazalost osobno ne znam jer nikad nista ne unosim ali mozda bi bilo dobro posjetiti neki od Googleovih foruma,tamo ima ljudi koji bi mogli znati kako se to radi.

Yuna
26.08.2009., 12:37
di se upisuju koordinate u google earth? :confused:

ONeill
26.08.2009., 12:50
Na kartici "Fly to".
Isto gdje upisujes i imena gradova, ulice i slicno.

scripta elegans fe
26.08.2009., 12:54

http://earth.google.com/intl/en/userguide/v5/ug_findplaces.html

pa pogledaj dolje kod
Format Example

nemoralan
26.08.2009., 13:04

Nemoj me zezat da to ima, a koje koordinate se upisuju.

ONeill
26.08.2009., 18:29
Pa koje zelis, od neke pozicije na Zemlji.

markosplit
04.09.2009., 20:12
Jesu li se vama mozda pojavili natpisi gradova u bih u google earthu na cirilici i na latinici.
To mi se nije pojavilo do danas, prije je bilo samo na latinici sad neznam jesam li ja to nesto promijenija slucajno ili ne?

ONeill
05.09.2009., 10:47
Da, u pravu si. Sad sam upalio Earth i vidim to. Koliko se sjecam, toga do neki dan nije bilo.

leni09
11.11.2009., 12:05
skinem google earth i ne mogu ga instalirati.pokaze mi error... 0x8004071c kao greska za instaliranje i azuriranje.molim pomoc?:mad:

scripta elegans fe
11.11.2009., 16:58
probaj ovo:
http://www.justanswer.com/questions/1zndl-trying-download-google-earth

leni09
12.11.2009., 18:15
skinem google earth i ne mogu ga instalirati.pokaze mi error... 0x8004071c kao greska za instaliranje i azuriranje.molim pomoc?:mad:

nije pomoglo...i dalje ne mogu instalirati

emerge
14.11.2009., 16:20

Zadnji podatak ipak nije tocan.Ja znam za podrucja gdje su snimke stare i po 12 godina.

x-type
26.11.2009., 15:35
otkako sam instalirao zadnju verziju, imam problema s pronalaženjem mejsta. npr. upišem mjesto za koje 100% znam da postoji, zumiram kartu na područje gdje se otprilike to mejsto nalazi, čak ga i prepozna i ispiše ga sa strane na rezultatima, ali kad kliknem na jedan od tih rezultata pretrage, izbaci mi poruku "nismo razumjeli vašu pretragu" i neće mi zumirati točno to mjesto koje tražim

ima li još tko sličnih problema i kako to riješiti?

Marril
18.01.2010., 16:42
Jel se Google Earth skida besplatno?

DinamoBBB
18.01.2010., 16:59
Jel se Google Earth skida besplatno?

da :top:

Apoteka
20.04.2010., 18:10
otkako sam instalirao zadnju verziju, imam problema s pronalaženjem mejsta. npr. upišem mjesto za koje 100% znam da postoji, zumiram kartu na područje gdje se otprilike to mejsto nalazi, čak ga i prepozna i ispiše ga sa strane na rezultatima, ali kad kliknem na jedan od tih rezultata pretrage, izbaci mi poruku "nismo razumjeli vašu pretragu" i neće mi zumirati točno to mjesto koje tražim

ima li još tko sličnih problema i kako to riješiti?

iman i ja isto problem, takoder nece da pokazuje lokaciju geo-taganih slika. pitao sam google, vidjet cu sta kazu pa javim

Dadichi
21.04.2010., 09:05
Sufram ja po svojoj županiji (sa GE) i izgubim vezu sa mrežom (internetom), a mjesta koja sam prije gledao (detaljnije) ostaju u dobroj (preciznoj) rezoluciji.
Po tome GE ima u PC-u neku privremenu memoriju za mjesta koja smo zumirali!? :ne zna:
Ima li GE neku mapu gdje bi se spremali detaljniji prikazi nekih područja te koristili kasnije na mjestima bez pristupa internetu (recimo na laptopu u autu)?

Boki000
02.05.2010., 15:21

http://www.index.hr/vijesti/clanak/google-street-view-u-hrvatskoj-biciklist-ce-snimiti-ulice-u-hrvatskoj/488810.aspx

:D:D:D

serenada
06.05.2010., 22:53
totalno bezvezni program

E-nigma
10.06.2010., 14:37
Views of the Earth

http://earth.imagico.de/main.php

Umjetni prikazi zemlje sa neba, vjerojatno temeljeni na Google Earth-u.

tony333
22.06.2010., 21:33
program je odlican ali previse javan ja neznam sta je ljudima doslo da besplatno stave program koji ima sve sta ti je potrebno da napravis glupost imas detaljnu kartu bilo kojeg djela svjeta .... teroristi uzivajte :D

4play
02.07.2010., 09:06
Da li se u GE ili GE Pro mogu unositi itinerari sa mobitela npr. Nokije 5800?

Embargo
03.07.2010., 20:38
totalno bezvezni program

Jel ovo ironija ili? Ovo je prvi put ikad, od kad se pojavio GE valjda tamo prije 4-5 godina, da neko kaze da je program bezveze. LOL

KorniKornjaca
12.08.2010., 16:38
cuo sam da se na google earthu ne vide dva podrucja. podrucje 51(area 51 ) i jos jedno kojeg se ne mogu sjetiti. je to istina?

R1982
12.08.2010., 17:47
Ne vide se područja za koje su određene vlade tražile da se ne vide.

Area 51 se vidi ok.

Optima
11.09.2010., 19:26
Prije otprilike dva tjedna pročitao sam u novinama da ljudi iz Orahovice /koji žive u Australiji/ iznajmili su svoju kuću drugim ljudima i ujedno pratili preko google earth-a što se sve događa na njihovom terenu. Što je dalje bilo nije bitno, već naglašava:"koristili su se još sofisticiranijom verzijom PRO-OM". Znade li netko o kakvoj se verziji radi, da li je to slika slična 3D-verziji, ako ima nešto dobro, kako to instalirati. Hvala!

anarchy99
11.09.2010., 21:35
http://earth.google.com/intl/hr/enterprise/earth_pro.html

R1982
12.09.2010., 03:34
Daj mi reci koje su to novine! Tim više što su fotke npr. Slavonije na Google Earthu stare nekoliko godina :top:

ONeill
12.09.2010., 10:18
U Večernjem je to bilo, riječ je o ovom (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=7829:google-vidi-sve-iz-australije-uoili-prevaru-u-orahovici&catid=9:vijesti-dijaspora&Itemid=26). Mogli su jedino vidjeti promjene sada u odnosu na staru sliku, a ne i pratiti te promijene kako piše.

emerge
15.10.2010., 19:03
program je odlican ali previse javan ja neznam sta je ljudima doslo da besplatno stave program koji ima sve sta ti je potrebno da napravis glupost imas detaljnu kartu bilo kojeg djela svjeta .... teroristi uzivajte :D

Svaki "normalan" terorist ce otici na lice mjesta istraziti teren a nece se oslanjati na softver kao sto je GE pogotovo jer se ove snimke ne updejtiraju bas tako cesto pa je moguce da se realno stanje na terenu promijenilo u medjuvremenu u odnosu na pojedinu snimku na Google Earthu.

markop619
23.10.2010., 09:47
Jel zna netko kad će se google street view iz Hrvatske moći vidjeti na Internetu? Projekt je počeo 1.6 pa me zanima jel netko zna informaciju. Jedva čekam da to bude na Internetu.

dsvbo
26.10.2010., 14:21
pomoc! nismo bas vicni na pc, ali smo na starom laptopu, (vista home premium), bez problema instaklirali google earth. na novom laptopu je windows 7, vec smo pet puta skidali google earth, slijedili sve upute, na kraju downlada sa zahvaljuje na instalaciji.... ali nista. nigdje ga naci, ni na desktopu, nigdje.... ali sto je najvaznije nikakva greska nije pokazana, sve je islo svojim tokom, prihvacam uvjete licence....a earthu nigdje ni traga!

emerge
12.11.2010., 11:42
Jel zna netko kad će se google street view iz Hrvatske moći vidjeti na Internetu? Projekt je počeo 1.6 pa me zanima jel netko zna informaciju. Jedva čekam da to bude na Internetu.

I mene to zanima :ne zna:

emerge
12.11.2010., 11:49
pomoc! nismo bas vicni na pc, ali smo na starom laptopu, (vista home premium), bez problema instaklirali google earth. na novom laptopu je windows 7, vec smo pet puta skidali google earth, slijedili sve upute, na kraju downlada sa zahvaljuje na instalaciji.... ali nista. nigdje ga naci, ni na desktopu, nigdje.... ali sto je najvaznije nikakva greska nije pokazana, sve je islo svojim tokom, prihvacam uvjete licence....a earthu nigdje ni traga!

Znaci nema ga ni u listi All Programs, ni u Add/Remove Programs,nigdje? To znaci da nije ni instaliran.A da probate na opciju "Start-Search",onda upisite Google Earth i klikni na search pa vidi hoce li se sta naci.Mozda su GE fajlovi bili samo downloadirani a nije automatski bila pokrenuta njihova instalacija pa su sad negdje u fajlovima zaglavili i mozda cete morati instalaciju pokrenuti manualno iz samog fajla.

Yuna
17.11.2010., 19:23
Zasto mi vise nece nac titanic? prije par mjeseci kad sam upisala "titanic" zaronio mi je pod vodu i normalno sam gledala njegovu olupinu u oceanu a sad ga uopce nemoze nac i daje mi neke prijedloge od raznih mjesta po SAD-u koja se zovu titanic a od broda ni b :confused:

Edit: skuzila, nisam upalila 3D zgrade.

bingos
06.12.2010., 10:22
...bio sam jučer na earthu i skužio nešto novo...to prije nisam vidio...tiče se hrvatske i naših većih gradova...mislim da se pojavio 'neki oblik' street viewa...na karti se prikazuju crveni krugovi sa brojem 360...uglavnom klikne se i pojavi se slika kao na street viewu...nema ih puno...može se rotirati...vrlo slično st.viewu...gledao sam centar zagreba...uspinjaču...trg...varšavsku...i baš na toj fotki sam skužio da su neke slike starije...iz 2007...na kinu europa stoji plakat za filmsku premijeru 2007....a nije ni varšavska raskopana....kažem nisam to prije primjetio jer nisam dugo bio na earthu...uglavnom ima i takvih slika na jadranskoj obali...zadar,split...zanimljivo....

ONeill
06.12.2010., 11:24
Ima tome par tjedana kako je na GE.
A verzija 6 će nam donjeti još par dobrih stvari.

emerge
09.12.2010., 12:01
Ima tome par tjedana kako je na GE.
A verzija 6 će nam donjeti još par dobrih stvari.

Vjerojatno i pregrst "nus pojava" ko i sa svakim upgradeom dosad :ne zna:

Artois
14.03.2011., 21:22
zna netko jel ima kakav download da bude novijih slika. jer sam vidio da je stare slike i po 5 godina. npr zgrada do moje se izgradila prije 5 god a na google earth je nema a okolo se sve fino vidi.
Pa ako neko ima nesto da ima novih slika dajte:d

R1982
16.03.2011., 00:30
Nema novih slika dok satelit ne napravi :D

dorian99211
03.04.2011., 19:25
Pozdrav svima. Mene bi zanimala jedna informacija vezana uz google earth-ovu opciju animiranog prikazivanja izlazaka i zalazaka sunca.
Kad pokrenem onaj slider na ikoni za sunce u mogućnosti sam ga vidjeti i mogu vidjeti prikaz sunčeve svjetlosti (dana/mraka) ali samo preko pejsaža.
Zanimalo bi me kako bi mogao postići da se i boja atmosfere prilagodi svjetlu (danu/mraku) kod izlazaka i zalazaka sunca, budući da sam vidio da bi se i atmosfera trebala mijenjati?

Laison
30.05.2011., 17:34
Mozda je opasno ali trazim Google Earth gdje mogu svijet vidjeti uzivo? Postoji li takvo nesto? Malo sam surfao i nisam nasao nista zanimljivo...

Halloween
17.07.2011., 13:48
nisam znao da slike na google earthu imaju onako dobar zoom :D našao sam nudističku plazu i tu ima jaaaaako puno slika...zanimljivo

markop619
28.07.2011., 13:21
Odem na stranicu Google earth, piše preuzmite najnoviju verziju 6 ja ju skinem sve radi, no kad idem na ažuriranja piše imate verziju 5.2. nešto a dostupna je verzija 6.0.nešto. Nije mi jasno zašto piše da ima nova verzija kad sam ja najnoviju skinuo.

Novi233
07.05.2012., 09:43
Ej ja imam problem,može mi netko reći kako promijeniti tražilicu u kojoj mi Panoramiotvara slike?
Sada mi otvara u IE a ja bi da mi otvara u Mozili,zna li tko kako to namjestiti?

shipka
07.05.2012., 10:12
Ej ja imam problem,može mi netko reći kako promijeniti tražilicu u kojoj mi Panoramiotvara slike?
Sada mi otvara u IE a ja bi da mi otvara u Mozili,zna li tko kako to namjestiti?
Namjesti da ti je Mozilla Firefox defaultni browser. Odeš na Options ili Mogućnosti, i onda na Advanced ili Napredno, i klikni da provjeriš jel ti Firefox defaultni browser.

Novi233
07.05.2012., 11:19
hvala