PDA

View Full Version : Diners - iskustva korisnika

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7

SuperQueer
17.10.2011., 15:54
E,dospijece placanja mi je 19.10..danas planiram uplatit svoj dio no jednoj osobi sam uzeo nesto za 800 kn i ta osoba morala hitno na put vraca se za 2-3 dana..znaci fali mi 800 kn,dali ja mogu uplatit sad svoj dio i onda tih 800 kn za par dana kad se on vrati i da mi lovu...dali bi hio bed ak ja tih 800 kn zaostatka uplatim 19.il dan kasnije?? Da mi nebi blokirali karticu vec sutra i da nebi mogo dic gotovinu,ako nisam platio u cjelosti na vrijeme? Kakvi su oni po tom pitanju??
vjeruj malo su opusteniji od tebe, nazovi ih i reci da ces kasnit par dana i nece bit problema ili ih pitaj da bi uplatio veci dio sada a 800 kn kroz koji dan, ne spominji da je "druga osoba" morala otputovat zvucis ko 18togodisnjak !!!

Dado-zgb
17.10.2011., 17:15
Ma uplatio sam ja i tih 800 kn od frenda pa bu mi vratil no samo sam htio pitat kakvi su po tom pitanju ak zakasnis mozda dan dva s uplatom:-).. E nakon koliko vremena koristenja DC kartice mogu zatrazit potrosacki kredit ono kaj su reklamirali,za kupnju auta motora i slicno tome? Do 60 rata kaj ima?

SuperQueer
17.10.2011., 17:21
Ma uplatio sam ja i tih 800 kn od frenda pa bu mi vratil no samo sam htio pitat kakvi su po tom pitanju ak zakasnis mozda dan dva s uplatom:-).. E nakon koliko vremena koristenja DC kartice mogu zatrazit potrosacki kredit ono kaj su reklamirali,za kupnju auta motora i slicno tome? Do 60 rata kaj ima?

inace ako ti pofali love za platit racun, mozes otic na bankomat i podic love koliko ti treba da platis racun, ako zakasnis do tjedan dana nije bad, ja uvjek kasnim najmanje tjedan dana i nikad nije bio bad, reko sam trebi da mi placa sjeda par dana kasnije i to je to !! sto se tice kredita na 60 rata mozes dic cim dobis karticu smo ih nazovi i pitaj dali ce ti odobrit iznos za kupnju na vise od 12 rata ti se zaracunava kamata al oni imaju tablice tako da ti mogu rec kolika ce ti rata bit i to sve !! super su ti tamo nazovi ih bez bada 4929 555

mokry
18.10.2011., 18:01
Moram izraziti "oduševljenje" Diners-ovim načinom poslovanja.

Stara je 21.9. popunila internet pristupnicu za karticu, 30.9. su je zvali da im faksira platnu listu (isti dan je sve faksirano). I dalje muk, nikakve obavijesti.
11.10. šaljemo mail da vidimo što je sa zahtjevom, nema odgovora. Jučer šaljemo drugi mail, nema odgovora.
Danas stiže uplatnica na 206,25kn za članarinu. :s :rofl: :bonk::flop:

Dakle, očito je kartica odobrena (a po datumu knjiženja članarine na računu to je bilo još 3.10.), ali nikakva obavijest niti PIN nisu stigli... Ali je zato uplatnica stigla. :rolleyes:

Btw, kakva je to "luda" članarina od 206,25kn?! :confused:

the.elles.d
18.10.2011., 18:09
To meni izgleda kao članarina za 11 mjeseci, a ne za cijelu godinu.
Razlog? :ne zna:

boky1979
18.10.2011., 19:39
Obzirom da je kartica odobrena početkom 10. mjeseca, treba nekih 10-15 dana da stigne... Kako ste naveli da vam je dospijeće računa 15.-22. u mjesecu, poslali su vam račun, ali pretpostavljam i da vam je naplaćena članarina za 11 mjeseci obzirom da karticu niste još dobili, a ista će vam vrijediti do kraja 9. mjeseca.

maza1
19.10.2011., 13:12
Moram izraziti "oduševljenje" Diners-ovim načinom poslovanja.

Stara je 21.9. popunila internet pristupnicu za karticu, 30.9. su je zvali da im faksira platnu listu (isti dan je sve faksirano). I dalje muk, nikakve obavijesti.
11.10. šaljemo mail da vidimo što je sa zahtjevom, nema odgovora. Jučer šaljemo drugi mail, nema odgovora.
Danas stiže uplatnica na 206,25kn za članarinu. :s :rofl: :bonk::flop:

Dakle, očito je kartica odobrena (a po datumu knjiženja članarine na računu to je bilo još 3.10.), ali nikakva obavijest niti PIN nisu stigli... Ali je zato uplatnica stigla. :rolleyes:

Btw, kakva je to "luda" članarina od 206,25kn?! :confused:

tak je moj muž dobio članarinu a odobrili su karticu u 8 mj
možda je neka akcija

mokry
19.10.2011., 13:41
Je li barem dobio karticu? :D

Dado-zgb
29.10.2011., 22:21
E trenutno imam kojih 6000 kn prometa na rate,limit mi 7,dali se moze nazvat diners i pitat za odobrenje za kupovinu na par ratica iznos od 3300 kn? Bi to odobrili?

SuperQueer
29.10.2011., 22:51
E trenutno imam kojih 6000 kn prometa na rate,limit mi 7,dali se moze nazvat diners i pitat za odobrenje za kupovinu na par ratica iznos od 3300 kn? Bi to odobrili?

a da njih pitas ??? imas br ?

Dado-zgb
02.11.2011., 12:29
Ovaj diners mi nije bas jasan? Sad u konzumu na blagajni zabunom dam diners umjesto amexa racun bio 150 kn i ono prode,to sam skuzio kad sam potpisivao slip?? A znam da su mi prije ljeta rekli da mi je limit,kao ti parametri potrosnje 4000 kn jednokratno i znam kad sam gledo u ponedjeljak racun bilo mi je 4237 kn,i kak sad ovo proslo? Znam da ih mogu nazvat al nemrem sad nek eventualno navecer..a ovo je mjesto gdje pisemo razno razna iskustva,komentiramo pa....

Dado-zgb
02.11.2011., 15:38
Fakat mi nije jasan diners,sad zovem i vele mi da jos kojih 800 kn mogu trosit jednokratno i kojih 4700 kn na rate,Boky kak mi je reko kaj da gledam za rate mi pise 5900 kn a sveukupni racun 4300 kn...treba mi neko ko tam radi da mi detaljno objasni ovo sve jer sam zbunjen.....

boky1979
02.11.2011., 20:08
Koliko ti dugo karticu imaš? Da ti nisu promijenili parametre? ;)

Dado-zgb
02.11.2011., 21:55
Imam ju od 2. mjeseca ove godine...vec sam jednom slao da mi dignu parametre potrosnje prije ljeta..i danas u mailu su mi opet rekli da ako zelim da mi se povecaju da pismenim zahtjevom i preslikom platne liste odgovorim na mail,da skeniram..al si mislim pa sta im to znaci ako sam to bio radio prije 4 mjeseca i sve je isto kao i prije,mislim na platnu listu..jbg, a ono kaj dobivam svaki mjesec sa strane to nevide...i to im nikako nemogu pokazat..

SuperQueer
05.11.2011., 00:27
ljudi putujem za maroko, ocu moc podic cash sa bankomata i dali tko zna kolika je kamata, ovo se samo informiram, nadam se da mi nece trebat al neznam kako je sa konverzijom u lokalnu valutu (dirham) i dali ce mi diner ikako posluzit, btw svaka cast dinersu kod nas je stvarno zastupljen izvanredno, al cim predes granu sa njim mos samo crte slagat, dok sa masterom mozes kaj oces ili visom, american je isto ko diners !!
hvala na pomoci !!
btw kaj je super da ti se cash kod nas i cash podignut vani NE zbraja !!
awesome !

boky1979
05.11.2011., 08:54
Moći ćeš podići novac na bankomatima oznakom Diners ili Discover. U Maroku je BMCE. Naknada je 5,9 % na podignuti iznos, minimum 30 kn po transakciji. ;)

mojca1
08.11.2011., 08:07
Ajde nek mi neko kaže ako imam diners od drugog mjeseca,puno ga koristim i račun plačam uvijek prije roka sem jednom kasnila par dana.Dali će mi odobriti plačanje do 60 rata računa oko cirka 25000 kuna kojim bi kupili sve potrebno za centralno.Naravno nemam dozvoljen tolki limit potrošnje,nego maximalno do 7000 mjesečno,a plača mi se nije ništa mijenjala.Moram im pisat zamolbu za to,ali neznam kak to ide za njih kolke su šanse da to odobre.

Dado-zgb
08.11.2011., 10:38
E tak nekaj slicnoga i mene zanima a necu ih jos zvat dok jos tocno razmislim..ako kaj saznas,javi :-)

boky1979
08.11.2011., 16:45
Mojca, nazoveš i pitaš, premda... mislim da će ti odbiti uz objašnjenje da si novi član... Nemaš šta izgubit, probaj.

Aries13
08.11.2011., 16:56
Ajde nek mi neko kaže ako imam diners od drugog mjeseca,puno ga koristim i račun plačam uvijek prije roka sem jednom kasnila par dana.Dali će mi odobriti plačanje do 60 rata računa oko cirka 25000 kuna kojim bi kupili sve potrebno za centralno.Naravno nemam dozvoljen tolki limit potrošnje,nego maximalno do 7000 mjesečno,a plača mi se nije ništa mijenjala.Moram im pisat zamolbu za to,ali neznam kak to ide za njih kolke su šanse da to odobre.

Ako si dobar platiša i dugogodišnji korisnik vjerojatno će ti odobriti. Meni su odborili tri kredita za namještaj odjednom, doduše za kraće vremensko razdoblje ali iznos je bio tu otprilke negdje kao i tvoj. Sve što je trebalo je povesti vrlo ljubazan i uljuđen razgovor s njihovim agentom.

Ali to već vjerojatno znaš. Čudno je da ovdje pitaš. Odgovaram samo zato jer mi je uvijek bizarno vidjeti kako se odrasli ljudi plaše pitati zato što bi mogli biti odbijeni.

seven-pounds
09.11.2011., 13:11
uh.. da.. citam citam citam.. ja ne mogu reci nista lose za diners.. mislim svjesno sam ga zatrazila, jos svjesnije provlacila.. pa ne bi trebala ocrnjivat zbog kamate.. ali ja ga trebam da opremim kucicu.. pa cekam cekam.. godoa :p jos koji mjesec (jer sam do sada tek dva racuna platila) pa da se pokunjim i zamolim otplatu na milion rata :p

fakincic11
12.11.2011., 17:07
Ima tko kakva iskustva s Dinersom da ima trajni nalog, tipa za dopunsko zdravstveno ili telefon da plaća preko kartice, je li to funkcionira ok?

mokry
12.11.2011., 19:12
Ja sve račune plaćam putem trajnog naloga preko Diners-a. Do sad nikad nikakvih problema, a koristim to već dvije godine.

STIB
12.11.2011., 20:59
Također, funkcionira super, na vrijeme, nikakvih briga, i još se skupljaju M&M milje!:)

Dado-zgb
12.11.2011., 22:00
Diners nagradi bodovi..to je kao kod amexa membership? Automatski u tom sudjelujes i za kaj mozes mjenjat bodove? Za ono kaj na njihovoj stranici? Rucnik,kisobran i to? Il? Ima neka dodatna kartica gdje se skupljaju bodovi,ima ko kaj? Kakva to loyalty kartica?

mokry
12.11.2011., 22:38
Za razliku od Amex-a, ovdje je sudjelovanje besplatno (iako postoji i varijanta s plaćanjem 10kn mjesečno, ali ne vidim neku posebnu prednost). Bodove možeš zamijeniti za te sponzorske gluposti (kišobrani, ručnici...) ili zatražiš besplatnu Diners Loyalty karticu, kojom možeš plaćati na bilo kojem prodajnom mjestu koje prima Diners karticu u RH i inozemstvu.

Broj nagradnih bodova Koeficijent za konverziju
20.000 - 49.999 x 0,0025
50.000 - 99.999 x 0,003
100.000 - 149.999 x 0,0035
150.000 - x 0,004

Npr., imaš 50000 bodova x0,003 = 150 kuna na loyalty kartici. S time da ti je limit na toj kartici veći 200%, znači u ovom slučaju njome možeš potrošiti 450kn (ostatak ti se naplati na idućem mjesečnom računu).

GoldenSurferFromCRO
12.11.2011., 23:56
Da, ali meni je jako čudan obračun nagradnih bodova. Recimo gorivo, kamate ne ulaze u zbrajanje nagradnih bodova, ali ipak uvijek dobivam manju zbroj bodova nego što sam izračunao pa se svakog mejseca ludim i ne kužim kako ovi u Dinersu računaju.....

F.M
13.11.2011., 00:09
Imao je prvu godinu i nikad vise.
Prva stvar sto sam bio limitiran na 3500kn a da mi to nitko nije rekao.
Druga, kad sam dobio karticu s pogresno napisanim imenom, pusti problemi za to ispravit, u erste banci koji ih zastupa potpuno nezainteresirani i nesposobni bilo sto rijesit kao da nisu njihova posla nego da zovem telefon u ZG od dinersa na koji je dobit liniju kao dobit na lotu.
Kad sam je htio otkazat, opet Erste banka nema nista s tim nego sam morao poslat pismo u Zg sa obrazlozenjem zasto je ukidam???
Onda mi je prekipjelo, pa sam sve im platio i precvikao obje diners kartice i poslao to usrano pismo sa karticama.
Napravio AMEX i prezadovoljan!

zlocka
13.11.2011., 08:09
pa se svakog mejseca ludim i ne kužim kako ovi u Dinersu računaju.....

ne smiješ kasniti s plaćanjem računa i ne ulaze kamate u bodove

Prva stvar sto sam bio limitiran na 3500kn a da mi to nitko nije rekao.

limit postavlja vlasnik kartice. dragi i ja još imamo studentsku, iako više nismo studenti al nam se nije dalo mjenjat. meni mama postavilal imit na 1000kn, njemu na 5000kn.

fakincic11
13.11.2011., 14:34
Hvala mokry i STIB!

Dado-zgb
13.11.2011., 19:51
Boky(znam da si mi ti nekaj reko kak si ti govorio pa povecanje limita) kaj mislite dali bi mi opet odobrili povecanje? Korisnik od drugog mjeaeca sve na vrijeme placeno prvi put trazio povecanje u 7.mj i odobrili mi..?

F.M
13.11.2011., 23:57
limit postavlja vlasnik kartice. dragi i ja još imamo studentsku, iako više nismo studenti al nam se nije dalo mjenjat. meni mama postavilal imit na 1000kn, njemu na 5000kn.

Hoces reci da sam sam sebi stavio limit a da to nisam znao?
Nikad nisam nikad takvo nesto zatrazio.
Na AMEXu nema limita, trosi koliko god mozes platit.
Pa sto ce mi kartica koja ima limit, evo dat cu primjer, bio sam u Njemackoj 3 dana u hotelu zbog firme, na kraju racun od 600eura, provukao amex i nema beda, a sa dinersom kupio perilicu za rublje i onda saznam da ne mogu ni kune vise trosit jer imam limit za kojeg nisam imao pojma dok nisam zvao telefonski.
Pa cijelu godinu nosio diners u djepu a beskorisna.:o

Nautic
14.11.2011., 10:55
Diners ne valja, oni klijente prijavljuju za neke usluge koje za koje uopce netko i ne zna.
Ako koristite Diners, ja vam toplo preporucam da se prebacite na American Express.
Mi svi u obitelji koristimo AmEx i nikad nisam imao problema, a njihov sam dugogodisnji klijent. Ja imam Platinum, zena Gold, a kcer dodatnu Green i nikad nismo imali niti jedan problem. Ako se kartica slucajno zagubi, njihova sluzba je trenutacno onesposobi, a ne kao druge banke koje imaju ocajnu podrsku.

boky1979
15.11.2011., 21:17
Boky(znam da si mi ti nekaj reko kak si ti govorio pa povecanje limita) kaj mislite dali bi mi opet odobrili povecanje? Korisnik od drugog mjeaeca sve na vrijeme placeno prvi put trazio povecanje u 7.mj i odobrili mi..?

Strpi se još koji mjesec. Oko 15.12. zatraži povećanje obzirom na Božićne blagdane... :D

boky1979
15.11.2011., 21:21
Hoces reci da sam sam sebi stavio limit a da to nisam znao?
Nikad nisam nikad takvo nesto zatrazio.
Pa sto ce mi kartica koja ima limit, evo dat cu primjer, bio sam u Njemackoj 3 dana u hotelu zbog firme, na kraju racun od 600eura, provukao amex i nema beda, a sa dinersom kupio perilicu za rublje i onda saznam da ne mogu ni kune vise trosit jer imam limit za kojeg nisam imao pojma dok nisam zvao telefonski.
Pa cijelu godinu nosio diners u djepu a beskorisna.:o

Zločka priča o studentskim karticama koje limitira roditelj, a ti imaš standardnu karticu koju limitiraju prvih par mjeseci na iznos mjesečnih primanja da vide kako se troši. Nakon toga se može zatražiti povećanje parametara potrošnje. Inaće, ako se ima bilo kakav veći trošak i sumnja da neće biti odobren, prije se informirati i najaviti isti...

F.M
16.11.2011., 09:20
Zločka priča o studentskim karticama koje limitira roditelj, a ti imaš standardnu karticu koju limitiraju prvih par mjeseci na iznos mjesečnih primanja da vide kako se troši. Nakon toga se može zatražiti povećanje parametara potrošnje. Inaće, ako se ima bilo kakav veći trošak i sumnja da neće biti odobren, prije se informirati i najaviti isti...

Meni to ne odgovara, znam se kontrolirat i koliko smijem potrosit, ne treba mi ogranicenje, na karticu kupujem samo ono sto je veceg iznosa pa ne mogu ili necu odmah u gotovini platit.:D

zlocka
18.11.2011., 00:30
men ije super limit, osim što sebe kontroliram, kontroliram i ako je izgubljena, ne mogu mi nakupovati sve i svašta dok ja skužim i odjavim ju. a limit se mogao povećavati i smanjivati, ne znam kako je sada.
slično imamo i na pretplatama za mobitel.

F.M
18.11.2011., 00:40
men ije super limit, osim što sebe kontroliram, kontroliram i ako je izgubljena, ne mogu mi nakupovati sve i svašta dok ja skužim i odjavim ju.

Za moje potrebe to mi ne pase jer mi treba normalna kreditna kartica jer cesto putujem zbog posla i neocekivani troskovi su uvijek moguci.
Ali najveca mana Dinersa je po meni Erste banka, totalno sam bio nezadovoljan njihovom uslugom.:tuctuc:

boky1979
18.11.2011., 06:27
To je istina, otkad su prešli pod Erste banku, otad problemi...

Sunnce
18.11.2011., 11:21
Diners je samo ušao u Erste grupaciju, nisu pod Erste bankom :ne zna:

jappa
24.11.2011., 09:17

Na Amexu itekako ima limita, probaj provuc nesto malo konkretniji iznos od prosjeka plaće koji si dao prilkom otvaranja kartice pa ćeš vidjeti da itekako ima limita.

Radi se konkretno o zlatnom AMEXu. Sve je bilo ok, dok sam račune imao po 15-16000kn, e onda sam 3 mjeseca za redom imao račune oko 30000, i da bi mi onda usljedio poziv da previše trošim s obzirom na moja primanja i da mi stavljaju limit od 12000 kuna !!!.
Ne trebam napominjati da su ama bas svi racuni placeni na vrijeme u valutaciji.
I naravno da vise nisam korisnik AMEX-a
Za sad koristim Diners, limit mi je adekvatan potrebnoj mjesecnoj potrosnji, nemam nikakvih naknada i clanarina za karticu dok god sam u firmi u kojoj jesam i svi sretni i zadovoljni :mig:

F.M
24.11.2011., 12:44
Onda moja greska, ali opet tvoj primjer nije bas normalan.
Kako mozes na karticu kupit nesto sto je vece cijene od primanja i da je mjesecni racun veci od place???:ne zna:

U te stvari ne ulazim, ja sam govorio o normalnoj upotrebi sa svojom samokontrolom troskova, tako da sigurno ja necu dobit taj poziv.

neno1966
24.11.2011., 13:16
Kako mozes na karticu kupit nesto sto je vece cijene od primanja i da je mjesecni racun veci od place???:ne zna:

U te stvari ne ulazim, ja sam govorio o normalnoj upotrebi sa svojom samokontrolom troskova, tako da sigurno ja necu dobit taj poziv.
A što ne bi mogao? Pa to je normalna upotreba, možeš recimo štediti i bez obzira što imaš gotovinu ne vidim zašto ne bi mogao platiti karticom.
Ja imam na minimalnu plaču limit na Amex-u 32000 kn (nakon što sam im objasnio neke stvari) i to mi je još malo, to sam ispucao još u početku mjeseca.

jappa
25.11.2011., 07:05

Naravno da mozes ako imas jos primanja sa strane, ako imas ušteđevinu...itd
I ne radi se niti o samokontroli jer sam ja jako dobro znao koliko trosim, i kao sto sam rekao uvijek u sekundu podmirio troskove. U pitanju je njihova blesava poslovna politika. A ti onda tejket or liviti :) I s obzirom da u okolici (HU, SLO, AT) na masu mjesta ne uzimaju Amex, vrlo lako sam ga se odrekao, i moram priznati da mi nimalo ne fali, cak naprotiv.
Jedino gdje primjecujem malu razliku su bodovi nagradjivanja, u Amexu oni vrijede vise, i to je to. :kava:

knjiza
27.11.2011., 07:30
pitanje u vezi životnog osiguranja za korisnike dinersa preko kviga. jeli netko dobio policu kući? ja sam ih zvala i kažu, osigurani ste, ali police ne šaljemo?

zvrkinjo
29.11.2011., 17:56
Pitanjce...

Dali ima šanse ili smisla ići u Diners i pitati ih za mogućnost dogovora oko otplate, ukoliko je već nastupila ovrha nad novčanim sredstvima?

Pitam zato jer je velika mogućnost da se naplate samo sa 30% sredstava, a onda ću biti primoran zatvoriti obrt zbog nemogućnosti daljnjeg rada, i koliko god ja želio njima vratiti dug, neće dobiti ni kune jer ih neću više imati.

A ako se uspijemo dogovoriti, obrt će i dalje moći funkcionirati i 100% duga bi mogao otplatiti kroz max. 6 mj.

Jel imao tko ovakvu situaciju?

boky1979
30.11.2011., 06:12
Ukoliko je već nastupila ovrha i blokiran je račun, dogovor nema nekog smisla. Ovrha se neće opozvat dok god se dug ne podmiri. Pokušaj nazvati službu prisilne naplate (osobu koja vodi tvoj predmet) i vidi šta se da napravit, premda...

googaa
30.11.2011., 09:46
Bok...nedavno sam se našla u društvu u kojem se pričalo o Diners karticama. Kako me ta tema nije zanimala, nisam baš slušala. Sad sam naletila na ovu temu pa imam nekoliko pitanja..možda su glupa, al tko pita ne skita :)
Kako uopće funkcionira ta kartica (recimo da je neka najobičnija, koliko sam skužila ima ih više)?
Pretpostavljam da ima neki mjesečni limit. Znači ja kupim neku stvar od recimo 9000kn (pretpostavimo da mi limit to dozvoljava), da li mi oni sljedeći mjesec odmah skinu cijeli iznos ili određeni postotak? Ili ako dignem lovu na bankomatu, kako onda ide?

Malo sam sad zapetljala ali nadam se da je netko skužio o čemu pričam?

neno1966
30.11.2011., 09:53
U startu ti je limit u visini plače, ako je obična kartica moraš slijedeći mjesec platiti kompletan iznos osim kod revolving kartice gdje je minimum 4% koje moraš platiti a na ostatak ide 12% kamata.
Jedino neke trgovine mogu prodavati na rate bez kamata. Na bankomatu isto dižeš uz neku naknadu koja nije mala.

zvrkinjo
30.11.2011., 10:45
Ukoliko je već nastupila ovrha i blokiran je račun, dogovor nema nekog smisla. Ovrha se neće opozvat dok god se dug ne podmiri. Pokušaj nazvati službu prisilne naplate (osobu koja vodi tvoj predmet) i vidi šta se da napravit, premda...

puno hvala na odgovoru....makar je jasno da se tu nema što puno napisati, jer je vrlo malo mogućnosti...

ali svejedno hvala, jer trenutno nisam u mogućnosti obilaziti diners, finu, banku...itd. zbog posla od 8h do 20h....

poslao sam razne upite (od kratkih poput ovoga i opširnih) na razne forume i mailove koji nude besplatnu pravnu pomoć, stručne pravne forume, obrtničku komoru i sl. i do sada još nisam dobio niti jedan odgovor....

ljudi su vjerojatno zatrpani upitima oko ovrha, jer ih ima jaaakooo puno...

tako da mi znači svaki odgovor.....pa stoga.....:Pivo:

zvrkinjo
01.12.2011., 00:59
bio u dinersu i odkantali me....
rekao sam im da neću imati sredstava za daljni rad obrta i da ću biti primoran zatvoriti obrt, te tako ostaviti 2/3 duga neotplaćenim....a kad bi mi odblokirali račun i postigli dogovor, da bi vratio dug u cjelosti kroz 3 mj. ali nisu htjeli tako..

rekli su da im se ne prijetim zatvaranjem obrta i da neka ostane taj dug...

ja rekao dobro....i tako će biti....obrt closed....dug ostaje....a ja odoh šljakat na crno....

ANFIJA
01.12.2011., 09:15
molim pomoć!imam karticu 2 mjeseca pa nisam sigurna kako to s dinersom funkcionira.naime bila sam u sloveniji i htjela podići gotovinu ,ali niti na jednom bankomatu nisam mogla dignuti novac i to nekoliko dana poslije plaćanja računa pa me zanima ako zaškripi pa trebam dodatno gotovinu (nadam da se da ne ) da li je netko dizao gotovinu u brežicama,kako to funkcionira i gdje je podignuo novce.
hvala unaprijed na odgovoru!!!!

mokry
01.12.2011., 09:19
ja rekao dobro....i tako će biti....obrt closed....dug ostaje....a ja odoh šljakat na crno....

Hm... :misli: Zar ne odgovaraju obrtnici za dugove svom svojom imovinom? Dakle, kućom/stanom, autom...

Maxxy
01.12.2011., 14:13
Zvrkinjo, samo ces si navuc kamate na glavu... Plati dug, morat ces platiti prije ili kasnije, ali je opcija "kasnije" losija za tebe!!!
Anfija - ne dizi cash na kreditnu karticu! Karticom placaj ono sto ti treba, mozes i zvake u kiosku! Dizanje cash-a na karticu toliko kosta da se ne isplati nikad i nikako!!!

quadzilla
01.12.2011., 15:34
Koju bi prije karticu uzeli?Amex ili Diners?
I koju je lakše dobiti?

jappa
01.12.2011., 18:11
Koju bi prije karticu uzeli?Amex ili Diners?
I koju je lakše dobiti?

Kao sto sam vec prije govorio, prednost amex-a je sto vam nagradni bodovi puno vise vrijede, a prednost dinersa je sto puno manje kompliciraju.
I u okolnim drzavama, konkretno Slovenija, Mađarska, na masu mjesta amex ne primaju, dok diners manje vise svugdje.

mokry
01.12.2011., 18:59
Kao sto sam vec prije govorio, prednost amex-a je sto vam nagradni bodovi puno vise vrijede

Što se tiče tih bodova, još jedna razlika je da Diners ne naplaćuje sakupljanje bodova, dok Amex ima godišnju članarinu za sudjelovanje u membership rewards programu.

Ako želiš da ti i kod Diners-a bodovi vrijede više (npr., da ti zbrajaju i kupnju na benzinskoj), postoji opcija plaćanja mjesečne članarine od 10kn. :)

quadzilla
01.12.2011., 20:27
Onda Diners....I koju je karticu lakše dobit?Jel imaju neke uvjete bez kojih nema šanse da dobijete karticu ili samo sreća?

mokry
01.12.2011., 20:47
Diners je (puno) lakše dobiti.

neno1966
02.12.2011., 07:28
Meni se ne čini da je Diners lakše dobiti (Amex su mi nudili samo na osnovi štednje bez dokaza o plači...) a ni da nešto bolje prolazi od Amexa ali ne kužim zašto dilema Diners ili Amex kada možeš uzeti Visu ili MC koje stvarno svugdje uzimaju i puno jednostavnije ih je dobiti.
U stvari najprije moraš vidjeti za što ti kartica treba. Ja imam Diners samo zbog toga što mogu besplatno ući u VIP salone na aerodromima a za kupnju ga nikad ne bi uzimao.

quadzilla
02.12.2011., 08:13
Ok,sad recimo odem u dućan i pitam žensku dal može obročno plaćanje,ona kaže da,Diners i Amex...MC i Visa ni u petama...

Sada ako uzmem Mastercard prek svoje banke onda je to kreditna kartica,i kako s njom mogu na rate kupovat?

jappa
02.12.2011., 08:24
Diners je, otkako ga je preuzeo Erste, po boljim firmama nudio kartice, bez ikakvih davanja i clanarina za vrijeme dok ste zaposleni u toj firmi.
Tak je bilo u mojoj firmi. Ja sam je uzeo i nemam nikakve clanarine, kartica je prakticki besplatna. :kava:

jappa
02.12.2011., 08:26
Ok,sad recimo odem u dućan i pitam žensku dal može obročno plaćanje,ona kaže da,Diners i Amex...MC i Visa ni u petama...

Sada ako uzmem Mastercard prek svoje banke onda je to kreditna kartica,i kako s njom mogu na rate kupovat?

Amex i Diners imaju najbolje razgranatu mrezu za obrocno beskamatno placanje i ak ti za to treba kartica onda su ti oni najbolji izbor.

Sve ostale revolving kreditne kartice koristis uobicajeno. Ti provuces neki iznos i onda ga u anuitetitima vraćas kartičnoj kući uz finu kamatu.

neno1966
02.12.2011., 12:53

Rekoh ovisi za što ti treba. PBZ nudi Maestro na rate, ne znam gdje sve to prolazi ali možda je i to dobar izbor :ne zna:

STIB
07.12.2011., 13:57
Diners očito ima povremenih problema sa svojom informatikom.
Već se dogodilo jednom prije nekoliko mjeseci, a danas opet:
- Jučer (06.12) je trebao biti izrađen i poslan mjesečni račun (odnosno biti vidljiv on-line), ali evo već je skoro 15 sati 7.12. a računa još nema.
Prošli put su u takvom slučaju čak pomakli datum dospijeća, ali me jako zanima hoće li i ovaj put biti tako.

mokry
07.12.2011., 14:41
I meni se to svaki mjesec događa, i užasno me nervira da im treba toliko dugo da se taj podatak na netu update-a. :rolleyes: Kad platim račun, još mi barem 3 (radna) dana stoji "dugovanje".

Dado-zgb
07.12.2011., 15:47
Tocno to i meni,meni u 10.mj skinuli rate na onlineu koju sam zadnju platio jos u 9. mj...i ja kupovo neke stvari zadnji put u subotu danas jos nisu prikazane..isto ko i na aplikaciji za iphone..

boky1979
07.12.2011., 16:25
Online stranice se ažuriraju svaki radni dan (nekad i preskoči) oko 10 sati. Kod kupnje se bilježi autorizacija, sutradan se knjiži u njihovom sustavu, a preksutra je vidljiva na netu. Kako se odgađa knjiženje, tako se i odgađa online prikaz.

Šta se tiće formiranih računa... Najbolje je nazvat 01/4929-555 i tu saznat preko govornog automata iznos računa koji je formiran dan prije.

Dado-zgb
07.12.2011., 18:35
Na tom govornom aparatu nekaze iznos racuna vec kad se formira,koliko novaca mogu dic i stanje bodova..

boky1979
07.12.2011., 23:02
Tako ti govori kad je zadnji račun podmiren, tj. kad nemaš nepodmirenog dugovanja. Kad se formira račun, onda ti kaže i iznos i dospijeće.

Citiram: 'Vaš račun za studeni iznosi x.xxx,xx kn s dospijećem 08. prosinca 2011. godine. U jednom kalendarskom mjesecu možete podići gotovinu u iznosu x.xxx kuna u zemlji i xxx eura u inozemstvu. Trenutačno stanje vaših bodova iznosi xxx.'

microfilter
09.12.2011., 23:45
Čini mi se da nitko ne spominje da se diners može koristiti na paypalu unazad par mjeseci kao i na asos-u posredstvom paypala.
U biti kartica se registrira pod discover i sve ide bez problema.
Smeta me što mene kao korisnika Diners nikad o ovom nije obavijestio.
Web stranica bi trebala biti malo bolja i s više redovitih vijesti poput ove.

microfilter
09.12.2011., 23:46
Meni se ne čini da je Diners lakše dobiti (Amex su mi nudili samo na osnovi štednje bez dokaza o plači...) a ni da nešto bolje prolazi od Amexa ali ne kužim zašto dilema Diners ili Amex kada možeš uzeti Visu ili MC koje stvarno svugdje uzimaju i puno jednostavnije ih je dobiti.
U stvari najprije moraš vidjeti za što ti kartica treba. Ja imam Diners samo zbog toga što mogu besplatno ući u VIP salone na aerodromima a za kupnju ga nikad ne bi uzimao.

Iskreno komično je da ne koristiš diners za kupnje jer ujedno skupljaš bodove.
Meni nije jasno korištenje kartica tipa VISA ili MC charge jer od njih nemaš nikakve koristi.

boky1979
10.12.2011., 05:21
Da, na paypalu sam registrirao karticu, a tip na infu me uvjeravao da je to nemoguće. Ni oni nisu znali da to prolazi.

U vezi nagradnog programa, nisu se baš proslavili... Nikakav izbor! Jedino šta je gratis.

neno1966
10.12.2011., 07:54
Iskreno komično je da ne koristiš diners za kupnje jer ujedno skupljaš bodove.
Meni nije jasno korištenje kartica tipa VISA ili MC charge jer od njih nemaš nikakve koristi.
Bodove (tj.milje) skupljam na Amex-u, tamo dobijem više :mig:

Za skupiti značajniji broj bodova trebaš dosta trošiti, mislim da je to izvan okvira prosječnog Hrvata a VISA i MC imaju druge prednosti tj. onu najvažniju da ih uzimaju svugdje.

more
10.12.2011., 09:15
Diners ne valja, oni klijente prijavljuju za neke usluge koje za koje uopce netko i ne zna.
Ako koristite Diners, ja vam toplo preporucam da se prebacite na American Express.
Mi svi u obitelji koristimo AmEx i nikad nisam imao problema, a njihov sam dugogodisnji klijent. Ja imam Platinum, zena Gold, a kcer dodatnu Green i nikad nismo imali niti jedan problem. Ako se kartica slucajno zagubi, njihova sluzba je trenutacno onesposobi, a ne kao druge banke koje imaju ocajnu podrsku.

U startu ti je limit u visini plače, ako je obična kartica moraš slijedeći mjesec platiti kompletan iznos osim kod revolving kartice gdje je minimum 4% koje moraš platiti a na ostatak ide 12% kamata.
Jedino neke trgovine mogu prodavati na rate bez kamata. Na bankomatu isto dižeš uz neku naknadu koja nije mala.

Evo da se ja javim ali sa treče strane to jest trgovca koji prima tu plastiku.
Usporedit ču samo american i diners i to na rate

American nam uzima 5% provizije za prodaju na 6 rata.Ali ubiti vas ne kreditira kartičar nego trgovac.oni nama puštaju lovu na rate a ako se od vas ne naplate u extremnim potvrđenim slučajevima tuže i vas i nas ali nama dignu lovu sa računa. Kupcima prodajemo robu na amerikan 15% više od gotovine
Večinom to i ne znate.

Diners uzima 5% na 6 rata 7 na 12 rata. Mi dobijemo lovu svu nakon 30 dana.
Kreditira vas kartičar mi kao trgovci smo zadovoljni a i vama je relativno niska kamata Kupcima prodajemo robu skuplje u odnosu na gotovinu 10%.Nema naknadnih problema za nas trgovce.

U zadnjih 30 dana uopče ne primamo prodaju robe u amerikanu zbog nestabilnosti kune/eura/dolara
naša marža je 5% i vjerovatno čemo prodaju na 6-12 rata nagradit sa 30-50% većom cijenom.

neno1966
10.12.2011., 09:25
Zbog čega trošak kartica gledate kao pojedinačni a ne kao režijski? :ne zna:

microfilter
10.12.2011., 09:55
Da, na paypalu sam registrirao karticu, a tip na infu me uvjeravao da je to nemoguće. Ni oni nisu znali da to prolazi.

U vezi nagradnog programa, nisu se baš proslavili... Nikakav izbor! Jedino šta je gratis.

Da nagradni program, ja stvarno diners peglam ogromno i mislim da bi uvjeti tog programa trebali bit dosta bolji, članarinu bi plačao ali isto nikakvih većih pogodnosti nema.
Mislim da sve ove godine pokušavaju poboljšat taj program al im baš i ne ide.

microfilter
10.12.2011., 09:56
Bodove (tj.milje) skupljam na Amex-u, tamo dobijem više :mig:

Za skupiti značajniji broj bodova trebaš dosta trošiti, mislim da je to izvan okvira prosječnog Hrvata a VISA i MC imaju druge prednosti tj. onu najvažniju da ih uzimaju svugdje.

Gledaj, u Americi i Australiji nikakvih problema s dinersom nisam imao.
Valjda je to sve individualno... ne znam šta da ti kažem.

more
11.12.2011., 17:46
Zbog čega trošak kartica gledate kao pojedinačni a ne kao režijski? :ne zna:
zbog toga šta je naša trgovačka marža i marža kartičara ista 5%

mladunche
11.12.2011., 17:54
Diners je, otkako ga je preuzeo Erste, po boljim firmama nudio kartice, bez ikakvih davanja i clanarina za vrijeme dok ste zaposleni u toj firmi.
Tak je bilo u mojoj firmi. Ja sam je uzeo i nemam nikakve clanarine, kartica je prakticki besplatna. :kava:

Bok! Da li netko zna da li za ovo gore Erste traži da se k njima prebaci tekući? Hvala :)

Lee Champa
11.12.2011., 18:01
Imao Diners i nikad više, prešao na AMEX:amen:

jappa
11.12.2011., 18:16
Bok! Da li netko zna da li za ovo gore Erste traži da se k njima prebaci tekući? Hvala :)

ma kakvi, nitko ziv me nije pitao za tekuci. ponudili su pristupnice, uz jasnu pogodnost da nema upisnine, clanarine dok god sam zaposlen u doticnoj tvrtci.
i naravno svim kolegama,postojecim njihovim korisnicima, koji su dotad placali godisnju clanarinu, ponudlili su nove ugovore s istom pogodnosti

boky1979
11.12.2011., 18:21

Ne treba prebacit tekući. To je pogodnost koja se dogovara između firme i Erste Card Cluba.

mladunche
11.12.2011., 18:24
Pa to je divno. Hvala vam!!!

stihaa
14.12.2011., 13:41
Čini mi se da nitko ne spominje da se diners može koristiti na paypalu unazad par mjeseci kao i na asos-u posredstvom paypala.
U biti kartica se registrira pod discover i sve ide bez problema.
Smeta me što mene kao korisnika Diners nikad o ovom nije obavijestio.
Web stranica bi trebala biti malo bolja i s više redovitih vijesti poput ove.

I može se plaćati na ebayu kad se tako registrira?

mokry
14.12.2011., 19:55
Može, ja uredno plaćam. :)

jappa
15.12.2011., 07:15

Pa kad jednom registriras bilo koju karticu na paypalu, onda ebay vise ne kontorolira cime ti placas, tj. kojom vrstom kartice, jer plačanje vrši paypal.

Ak tam imas registrirano vise kartica, stavis jednu koja je deafultna, i kod svake kupnje to mozes promjeniti.

microfilter
15.12.2011., 21:47

da bez problema, obavio par kupnji, njih nekoliko na ebay-u i jednu na asos-u.

Dado-zgb
16.12.2011., 07:44
U srijedu im mailom pisao molbu za povecanje limita na sto mi odgovorili da popunim zahtjev za promjenu uvjeta koristenja dinersa koji su mi poslali...pa cu to popunit i vratit im,samo neznam kaj da napisem,moram kao jasno definirat zeljenu promjenu uvjeta,navesti npr zeljeni iznos limita za kartice koje imaju definirani limit...

stihaa
16.12.2011., 11:55
hvala svima na odgovoru. Ma čitala sa tu negdje na forum.hr da se može registrirati ali ne i plaćati itak neš bzvz

boky1979
16.12.2011., 16:07
U srijedu im mailom pisao molbu za povecanje limita na sto mi odgovorili da popunim zahtjev za promjenu uvjeta koristenja dinersa koji su mi poslali...pa cu to popunit i vratit im,samo neznam kaj da napisem,moram kao jasno definirat zeljenu promjenu uvjeta,navesti npr zeljeni iznos limita za kartice koje imaju definirani limit...

To je očito neka novost??

Kako izgleda taj formular?

Dado-zgb
16.12.2011., 20:27
Pa nemam pojma,mozda im i je neka novost?!
Evo kak to izgleda,kak sam uspio slikat sad s mobom jer sam zbrisao mail..
http://img.tapatalk.com/d45b6ec7-a99c-5ea7.jpg
http://img.tapatalk.com/d45b6ec7-a9ad-6a34.jpg

Ak se kaj vidi jer pisem prek moba

boky1979
16.12.2011., 21:14
Prva vijest! Nekidan sam razgovarao s njihovim djelatnikom i pitao da obzirom da sam uvik na granici parametara i imam revolving aktiviran, mogu li mi povisit parametre bar za ove blagdane jer očekujem povećanu potrošnju, dobia sam povratni odgovor da mogu poslat zahtjev za povećanje parametara uz zadnju platnu listu ili ih zvati pred transakciju za odobrenje.

Dado-zgb
16.12.2011., 21:27
Ja sam napravio kako si i rekao,da posaljem kao oko 15.12 ponovo zahtjev pa povecanje tog limita,i tako sastavio na A4 papiru napisao da bi htio da mi povecaju zato i zato bla bla no nisam im poslao zadnju platnu listu nego im rekao da ju nemam,jos ju nisam dobio a inace to sve odma bacam, i da je ista kao i zadnji puta kada sam to isto trazio i poslao ju ovo ljeto,mislim da je bio 7. mj.. I onda mi odobrili..samo me jebe to kaj im sad moram opet slat platnu listu a to cu sljedeci tjedan kad ju dobijem i kaj bas moram detaljno napisat da zakaj to zelim..i brijem da ce me odbit..a napisao sam im da su mi se prihodi koje dobivam sastrane popravili..bas me zanima kaj ce mi rec..30% sam za da 70% za ne..hm....a uvijek su mi racuni preko 5,nekad bilo i 6 jer mi sjednu rate a limit mi je 4500 i onda kad sam i ja zvao njih neki dan kazu da mi kao potrosnja prelazi moje parametre,pa ja si mislim pa ak ih uredno platim kaj to neki bed?? Zato iskorostim karticu dok imam mjesta dok nesjednu rate..jer uvijek uzimam na dvije..pa po 1000-1500 kn kad mi sjedne tak mi dode i veci racun...

GoldenSurferFromCRO
17.12.2011., 13:18
Evo mene u istom društvu, nakon mnogo godina i ja se upao u kreditni boom, pa nazvao Diners i pitao smijem li uzeti potrošački lredit, rekli su da probijam limit i tako morma napisati molbu i zadnju isplatnu listu pošaljem. Pitam sve vas iskusne kartičare, ja bih osobno otišao u Prašku i tamo rpedati molbu i isplatnu listu gdje? koji šalter? ja bih osobno ušao unutra i želio bih da mi odmah osobre ili barem tri do četiri dana da mi odobri, imam lišanse? to mi je prvi puta i ne znam točno proceduru. Koliko dugo se čeka odobrenje limita? i Gdje da podnosim molbu i isplatnu listu, u kojoj sobi na kojem katu ako me puste unutra?

Dado-zgb
17.12.2011., 16:38
Ja kad sam prvi puta pisao molbu za povecanje limita napisao sam kaj sam im imao za rec,prilozio zadnju platnu listu i odma drugi dan me nazvala simpaticna djelatnica i obavijestila me o povecanju,sada kada sam drugi put ti isto trazio poslali mi zahtjev koji moram popunit i prilozit platnu listu,to posaljes mailom ili na fax il odneses osobno u prasku,predas na bilo koji salter,neznam gdje bi te pustili i kako to odma odobrili,u roku 5 minuta..

GoldenSurferFromCRO
17.12.2011., 22:52
Hvala!!! Tvoje info jako vrijedi!!!!

Dado-zgb
22.12.2011., 14:46
Nekak mi se sve cini da mi nece dozvolit povecanje limita..i dugo im treba na odgovor na mail,tek mi sad nakon 3 dana odgovorili da su zahtjev prosljedili dalje..prije su me odma drugi dan nazvali i rekli mi za odobrenje..sad si sve mislim da mi nece dat..takav mi filing,hehe

boky1979
22.12.2011., 16:42
Strpljenja... gužva im je... Javi rezultat...

Dado-zgb
22.12.2011., 17:47
Ma imam strpljenja samo kaj bi htio iskoristit neke pogodnosti jos do bozica za poklone i tak,da nemoram amerikanku razvlacit..Budem..na onaj zahtjev sam molio i napisao da mi povecaju sa 4500 na 6000 jednokratno i rate sa 7500 na 10 000,jer sam morao napisat zeljeni limit i definirat to..pa si mislim da sam mozda pretjerao i da ce me zbog tog odbit jer sam im i platnu listu dao koja je kao i zadnji put..3300kn.. al kolko se sjecam i tebi su nakon drugog puta povisili isto tak negdje jel?

Dado-zgb
23.12.2011., 11:52
Evo zvali me,jednokratni limit mi povecali na 1000 eura a na rate 1300 eura!

boky1979
23.12.2011., 23:21
eto, točno kako si napisao...

Meni je prvi limit bio 3500 jedn. i 3500 na rate. Nakon 5 mjeseci su mi povećali na 5000 jedn. i na rate, a nakon još 5 mjeseci su mi povećali na 1000 eura jedn. i 1500 eura na rate. Naravno to sve preko onih faxiranih zahtjeva.

Dado-zgb
23.12.2011., 23:40
Sjecam se da si ti jednom napisao da su i tebi povecali limite,znaci dobro se sjecam;-).znaci kad sam dobio karticu(2. mj ove god) 3000kn jednokratno i 4000 na rate..ovo ljeto tocnije u 7.mj tazio prvi put povecanje onda mi povisili jednokratno na 4000kn,al kad sam ih nazvao prije mjesec dana skuzio sam da je to 4400kn,valjda tih 400kn se nekak automatski diglo? i 7000kn na rate..sad evo opet poslao zahtjev i jednokratno mi digli na 7500 a rate na 10 000kn..ja zadovoljan i bas me oraspolozili:-)

boky1979
24.12.2011., 12:52
Limiti su se pretvorili u Eure, zato su tako glupe cifre... 4400 kn = 600 eur

Sad su ti digli na 1000 eur jednokratno i 1300 eur na rate ;)

Dado-zgb
24.12.2011., 14:42
Da.i zapitao sam se pa zasto u eurima?!

boky1979
24.12.2011., 16:21
Strana banka? Prilagodba EU? Ne bih znao...

STIB
06.01.2012., 05:20
I opet DC ima probleme s kreiranjem računa.
Trebao je biti kreiran još prekjučer (4.01), niti jutros ga nema, sad su tri dana neradna pa će se valjda pojaviti tek u ponedjeljak (9.1.) a rok plaćanja će vjerojatno ostati isti kao da je kreiran na vrijeme.:confused:

boky1979
06.01.2012., 09:04
Nema DC problem s kreiranjem računa već im online kasni s obnovom...

NAzovi 01/4929-555 i odi na provjeru stanja (1) te ukucaj broj kartice pa će ti 'teta' reć koliki je račun. ;)

webman
07.01.2012., 21:49

NAzovi 01/4929-555 i odi na provjeru stanja (1) te ukucaj broj kartice pa će ti 'teta' reć koliki je račun. ;)

Račun se kreirao 4.1. na mobitel mi je stigao info o kreiranju i cijeni 5.1., a tek je danas vidljivo na online. Znači kasne minimalno 2 dana. A nekada čak i više.

osapaun
10.01.2012., 13:23
Samo najgore o Dinersu - http://gorenemoze.blog.hr/

Razmišljate o kreditnoj kartici? Ne uzimajte Diners!10 siječanj
2012
Zašto ne? Pa za početak, zato jer Diners većinom nije prihvaćem izvan Hrvatske i zato što često "blokira", valjda zbog prevelikog broja korisnika koji baš u tom trenutku koriste svoju Diners karticu.

Osim što se, dakle, često možete naći u situaciji da ste na blagajni i pokušavate platiti račun svojom Diners karticom, pa napravite red, jer naplata nikako da se provede, a onda bude i odbijena, evo još razloga zašto ne biste trebali uzeti Diners.

Naime, prijenos troškova s jedne Diners kartice na drugu, iako zvuči kao nešto što ne bi trebao biti problem, zapravo je jako složen proces. Ako Vam slučajno ne naplate odmah sve rate koje ste htjeli prenijeti odjednom, onda će se na Vašem računu igrati zbrajanja i oduzimanja. Tako će navesti, primjerice, četvrtu od šest rata, pa zatim šestu od šest, koja začudo vrijedi duplo, da bi zatim oduzeli tu šestu ratu, i naveli prvu od dvije. Možda zvuči zbunjujuće, ali to im je vjerojatno i cilj, jer će istu stvar ponoviti sa svim ratama, pa će Vam račun biti duplo veći nego što bi trebao.

A što rade Dinersovci kada uočite ove zbunjujuće podatke na svom računu? Hmmmm... Prvo se duboko zamisle nad njim i kažu da će se trebati "konzultirati s kolegama". Zatim će priznati grešku, pa reći da platite samo stvarne troškove, dakle jednu od svake rate, a ostatak će ići na famoznu reklamaciju. Naravno, pri tom Vam neće poslati novi, pravi račun, već će reći da samo na ime ovog računa s greškama platite stvarne troškove.

E tu ste se "zeznuli". Naime, onaj dio računa koji niste platili javljat će Vam se na svakom računu kao dug, a da ne spominjem da će Vam slati opomene zbog "neplaćenog dugovanja". Onda ćete im se opet obratiti, pa će Vam reći da je reklamacija u tijeku, a da Vam opomene neće zaračunati. Također će srdačno dodati da kakvih god problema budete imali, uvijek se možete pozvati na reklamaciju - samo je pitanje kome, jer baš kada Vam trebaju - Dinersovci ne rade.

I baš kad ste mislili da je Vaš problem na putu da pronađe put do rješenja, javljaju se novi problemi. Htjeli ste platiti račun s Diners karticom, ali Vam je odbijena? Baš imate peh da je petak navečer, pa ne možete stupiti u kontakt s Dinersom da saznate u čemu je problem, no ubrzo ćete saznati. U nedjelju će Vam stići opomena zbog neplaćenih dugovanja. Već pogađate da je riječ o baš onom spornom dugu, koji je navodno u postupku reklamacije, pa ne bi trebali imati problema zbog toga. Opet imate tu nesreću da je nedjelja, pa ćete morati pričekati do jutra da se obračunate s Dinersovcima.

U ponedjeljak ujutro nadobudno ste već u 8 ujutro u Diners, usprkos tome što u 8 morate biti na poslu, sve samo da riješite taj problem. Već ste smislili sve što ćete im reći, kad ono: "Da, ispričavamo se. Moram se konzultirati s kolegama, pa ćemo Vam se javiti."

Javiti Vam se naravno nećete ako ih sami ne nazovete, a onda će Vas se na sve načine pokušati riješiti, pa će Vam na kraju opet reći da će Vam se javiti. Pri tom će Vam pokušati uvaliti foru da Vam je kartice odbijena jer niste platili račun. Kad upoznate Dinersovku da ste ga platili, te da je upravo sporno dugovanje jedino neplaćeno, onda će sama glumiti zbunjenost, jer - pa nije ona napravila reklamaciju na cijeli iznos?!

- Ali gospođo, pa cijeli iznos spornog dugovanja je sporan. Štoviše, Vaša kolegica je to izračunala.
- A da? ... Provjerit ću to, pa ću Vam se javiti.

Na kraju ću Vas morati razočarati, jer ova priča nema kraja. Reklamacija je još uvijek u postupku.

Rocky372
13.01.2012., 16:41
Ljudi blitz pitanje :)
U stalnom radnom odnosu sam 1mj.i to je ubiti sve sta imam staza,neto mj.primanja su mi 6500kn,firma radi tek 9mj.al jako dobro posluje,SSS sam,imam 19god.sta mislite jel bi mi odobrili sad karticu il da rade malo pricekam:)?

Cuo sam da amex dosta teze odobravaju jel to istina?

treo
13.01.2012., 17:39
šta će ti? s tolikom plaćom kupuj kešom, još ćeš dobivati popust na keš :lol:

Rocky372
13.01.2012., 18:57
Imam 2 zene i 1 ljubavnicu i 5 djece pa treba to nahranit hahahah :D
Ugl.jel ima ko kakav pametan komentar :)?

boky1979
14.01.2012., 10:03
Obzirom da si tek mjesec dana u radnom odnosu, pričekaj malo...

Rocky372
14.01.2012., 11:37
Sta ti mislis koliko jos da pricekam:)?

boky1979
14.01.2012., 11:53
6 mjeseci najmanje...

jappa
14.01.2012., 12:47
Sta ti mislis koliko jos da pricekam:)?

pa nista ne kosta otici u erste i pitati ili eventualno ispuniti papirologiju i vidjeti

boky1979
14.01.2012., 13:55
Da, ali ostaje evidentiran u sustavu kako odbijeni korisnik i novu karticu može zatražiti tek nakon godinu dana...

Rocky372
14.01.2012., 15:36
Ja sam zvao i amex i diners te sam im to reko i kazu nema problema slobodno vi posaljite imate dosta visoka primanja,sad ko je tu lud :D
Cak su mi u amexu rekli da posaljem zahtjev za zlatnu pa kao ako ona nebude odobrena da ce mi ponudit zelenu.
Hmmm?!?

SuperQueer
14.01.2012., 23:38
Ja sam zvao i amex i diners te sam im to reko i kazu nema problema slobodno vi posaljite imate dosta visoka primanja,sad ko je tu lud :D
Cak su mi u amexu rekli da posaljem zahtjev za zlatnu pa kao ako ona nebude odobrena da ce mi ponudit zelenu.
Hmmm?!?

prvo skoci pa reci hop, kaj ce ti odma zlatna kad nemas nikakvu ??

Rocky372
15.01.2012., 00:30
To su mi oni rekli da mogu uzet meni sve jedno dal je zelena il zlatna :D

boky1979
16.01.2012., 11:21
Svejedno? Članarina za zlatnu je 400 kn, a za zelenu 250 kn... Onda napravi kako su ti rekli...

vitamino
18.01.2012., 14:32
Ljudi, može mala pomoć?
Imam diners i datum dospijeća mi je 24.1. pa me zanima hoću li moći koristiti karticu idući mjesec u slučaju da ne podmirim račun ili ne dok ne platim taj račun?

Unaprijed hvala

vitamino
18.01.2012., 14:33
I zanima me može li se telefonski odobriti povećanje limita za gotovinu i potrošnju?

pozz

Maxxy
19.01.2012., 08:12
Nije odgovor na tvoje pitanje, ali:
1. Ne igraj se s neplacanjem, to ce te kostati jako puno!!!
2. Ne dizi gotovinu na karticu!!! To je daleko najskuplja opcija! Ono sto ti treba u ducanu plati karticom, ali gotovinu nemoj dizati! Pa danas mozes i novine kupiti karticom!

boky1979
19.01.2012., 08:54
Ljudi, može mala pomoć?
Imam diners i datum dospijeća mi je 24.1. pa me zanima hoću li moći koristiti karticu idući mjesec u slučaju da ne podmirim račun ili ne dok ne platim taj račun?

Unaprijed hvala

Karticu možeš koristiti u okviru svojih parametara potrošnje dok se ne spoje 2 računa. Nakon toga ide blokada.

I zanima me može li se telefonski odobriti povećanje limita za gotovinu i potrošnju?

pozz

Ne može. Za potrošnju treba poslati pismeni zahtjev, a gotovina ostaje kakva je. Telefonskim putem se mogu jedino odobriti 1-2 transakcije ukoliko prelaze dozvoljene parametre (uz uvjet urednog plaćanja).

lahor
29.01.2012., 02:22
Uopće ne razumijem zašto bi itko htio Diners. Pa ta kratica je praktični neupotrebljiva u inozemstvu. Mislim...ako već plaćam članarinu želim nešto što je iskoristivo i vani. A tamo je to Visa i Master, te eventualno Amex. Probajte kupiti preko neta nešto s Dinersom...dakle, možete probati :D :D :D

mokry
29.01.2012., 09:45
Obzirom da ga mozes dodati na PayPal, Diners je sasvim ok za kupnju preko neta. :)

A kaj se tice kupovine u inozemstvu, tu su i Diners i Amex jednako beskorisni :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

boky1979
30.01.2012., 06:26
Uredno kupujem Dinersom preko neta... Ako ima Discover oznaku, to je Diners... ;)

Lyngby
30.01.2012., 17:47
Ništa pozitivno za nesposobnjakoviće iz dinersa nemam reći.

Točno 24 dana im treba dok izrade i pošalju karticu od dana kada je zaprimljen zahtjev za novom. a službeno je objašnjenje da je to kartica sa čipom te izrada traje do 14 dana. i unatoč tome njima su trebala očito 24 dana.
I druge banke imaju kartice s čipovima, a kod njih izrada traje max 10 dana i dobije se najkasnije na kućnoj adresi do 2 tjedna.
Dakle, 24 dana od datuma zaprimanja zahtjeva je pošalju, a uskoro ćemo vidjeti koliko će još putovati. ni u tome se dosad nisu iskazali.

Naravno ne treba ni napominjati da su naknadu od 50 kn naplatili prvi radni dan nakon zahtjeva.

mokry
30.01.2012., 18:11
Ako si iz Zg, po karticu moraš doći osobno u Prašku 5.

Lyngby
30.01.2012., 18:50
Ako si iz Zg, po karticu moraš doći osobno u Prašku 5.

Nisam u zagrebu.

A prije dok su mi mjesečne račune slali poštom stizali su na kućnu adresu nakon datuma dospijeća!! pa su mi na to zaračunavali kamatu na kašnjenje hahaha :D

microfilter
31.01.2012., 19:20
Obzirom da ga mozes dodati na PayPal, Diners je sasvim ok za kupnju preko neta. :)

A kaj se tice kupovine u inozemstvu, tu su i Diners i Amex jednako beskorisni :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

ovisi gdje, u Americi sam manje problema imao s Dinersom nego s Amex-om.
Australija gdje god hoćeš možeš dc-om platit, kao i u japanu i singapore-u.
Jedini problem za Diners je francuska, engleska, njemačka i još par zemalja u zapadnoj europi.
No moram naglasiti da će se to u skoro vrijeme promijeniti jer njihov vlasnik DISCOVER rapidno potpisuje recipročne ugovore o prihvatu dinersa u tim zemljama... kroz slijedeće dvije godine bit će prihvaćen ko visa i mc.
Zvuči nevjerovatno no s druge strane istinito.
Kad pogledaš prije 6 mjeseci ga nisi mogao koristiti na paypalu sad možeš.

STIB
31.01.2012., 19:40
DISCOVER rapidno potpisuje recipročne ugovore o prihvatu dinersa u tim zemljama... kroz slijedeće dvije godine bit će prihvaćen ko visa i mc.vrijedi li to i za Madjarsku?

microfilter
31.01.2012., 21:17
vrijedi li to i za Madjarsku?

Trenutno se radi o zemljama poput; Velike Britanije, Nizozemske, Njemačke, Švicarske i Francuske.
Naš Erste ima Dinersovu licencu za mađarsko tržište pa će valjda krenit malo bolje pokrivat to tržište.

vitamino
03.02.2012., 11:36
Ljudi,

ja sam htjela podignuti gotovinu na bankomatu s dinersa i pisalo mi je kao greška u komunikaciji i uspijem dignuti nešto na drugom bankomatu,ali ne do dozvoljenog limita. I nije mi jasno, nazovem sutradan diners i pitam ih u čemu je problem i kažu mi da je evidentirana isplata s tog bankomata na kojem je pisalo greška u komunikaciji koji mi ništa nije isplatio. Dajte mi recite jel netko imao sličnu situaciju i koliko je trebalo da ju riješi?

pozzzz

boky1979
03.02.2012., 16:23
Pozdrav!

Imao ja sličnu situaciju...

Trebaš sastavit jednu izjavu u kojoj ćeš navesti da ti svota nije isplaćena te da moliš storno autorizacije...

Dado-zgb
03.02.2012., 18:51
Jebote kaj mi se dogodilo..mojom krivicom..za 12 mj mi je racun dosao 6800 kn,dospijece 19.01 no kak nisam bio taj tjedan u hrv platio sam odma u ponedjeljak 23.01 stim da sam uplatio 6200 jer taj dan nisam imao vise kod sebe i reko sam da cu ovih 600 kn uplatit u srijedu znaci za dva dana i na to skroz zaboravio,kako nisam dirao karticu,mislio na druge stvari tak da na to skroz pozabil..sad u konzumu kupujem sitnice za vikend iznos 700 kn a ono odbijeno?? Odo na online racun i vidio da imam jos dugovanje od 600 kn,skroz zaboravio uplatit tih 600kn zaostatka!!! To cu rijesit onda odma sutra ujutro!! Pa zasto mi bilo odbijeno,nisu mi valjda odma smanjili onaj limit moj?? Boky?

boky1979
04.02.2012., 14:48
Nisu ti smanjili limit, samo su ti blokirali karticu za daljnje korištenje do podmire dugovanja... PA nazovi i pitaj zbog čega ti je odbilo... Možeš autorizaciju na 4929-111

Dado-zgb
04.02.2012., 15:08
Ma bed mi je zvati ako imam dugovanja....nije nis bilo hitno,tu je uvijek amex:-)

boky1979
04.02.2012., 21:32
Nema ti šta bit bed, to je služba autorizacije koja radi 24 sata dnevno. Nazovi i pitaj, to i mene zanima...

banderas
04.02.2012., 22:06
Nisam u zagrebu.

A prije dok su mi mjesečne račune slali poštom stizali su na kućnu adresu nakon datuma dospijeća!! pa su mi na to zaračunavali kamatu na kašnjenje hahaha :D

Da, to su prije redovno radili, slali račune s datumom dospijeća prije nego što je pošiljka stizala. U zadnje vrijeme primjećujem da se to više ne dešava, a ni opomene više ne šalju ako prođe par dana nakon datuma dospijeća. Kao da čitaju ovu temu :zubo:

Dado-zgb
15.03.2012., 07:06
Produljili su datum dospijeca.

boky1979
15.03.2012., 09:08
Da, za dva dana, Kome je razmak između formiranja i dospijeća bio tjedan dana, sad je 9. ;)

mokry
15.03.2012., 10:07
13.2. sam na PBZ bankomatu Dinersom podigao 100kn no do danas taj trošak nije fakturiran. Obično već idući dan bude vidljiv na ECC On-line, no još uvijek ništa. Jučer je formiran račun za prošli mjesec i nigdje nema tog troška. :confused: A nema ga niti pod nefakturirani troškovi. :confused::ne zna:

boky1979
15.03.2012., 11:31
Ne brini, doći će ti na naplatu... Kad-tad! ;) Ne razumijem zašto to radiš? Na 100 kn ti naplate proviziju od 30 kn. :/

Dado-zgb
15.03.2012., 13:43
Dali netko ima diners billa karticu? Kupujem puno u Billi vidim da ima billa kartica,sto ona donosi,ima je netko?

mokry
15.03.2012., 14:30
Ne brini, doći će ti na naplatu... Kad-tad! ;) Ne razumijem zašto to radiš? Na 100 kn ti naplate proviziju od 30 kn. :/

Ne, naplate mi "samo" 5,9kn. :) Na 200kn mi naplate 11,80kn itd.

Da je 30kn (kao što i piše u njihovim pravilima) naravno da ne bih nikad dizao 100kn, ali ovako mi se više isplati dići s Dinersa nego kartice tekućeg ako u blizini nema bankomata moje banke. :D

S0nic
16.03.2012., 11:38
došao mi račun , dižem svaki mjesec po 3000kn koliko mi je maximum dizanja sa aparata , ovaj mjesec mi je doslo 3000 kuna dva puta i troskovi koristenja bankomata 2 puta takodjer??? otisao sam i napisao žalbu, ovo je smješno jer zamislite da neko moze dignuti recimo 6000kn mjesecno kako bi dokazao da nije digao drugih 3000kn... u banci kazu kad sam predavao zalbu da je vjerojatno automat radio duplu autorizaciju ali ono sta me buni jeste da brojevi između isplata nisu jedan za drugim već su različiti iako su po datumu obje isplate od 3000kn bile na isti dan šta je 100% nemoguće izvršiti, jedino ako te brojeve diners ne računa na nivou države a ne na nivou aparata? pomoć

boky1979
17.03.2012., 11:17
To je zaračunata dupla autorizacija što je nemoguće, obzirom da je Diners za bankomate limitiran na 3000 kn. Samo napiši jednu reklamaciju i to će ti skinuti s računa...

boky1979
17.03.2012., 11:21

Da je 30kn (kao što i piše u njihovim pravilima) naravno da ne bih nikad dizao 100kn, ali ovako mi se više isplati dići s Dinersa nego kartice tekućeg ako u blizini nema bankomata moje banke. :D

Na koju foru ti tako naplate? :ne zna: Di podižeš 100 kn? :confused:

mokry
17.03.2012., 16:50
Na bankomatima (uglavnom Erste, Zaba, PBZ). Oduvijek mi je tako. :ne zna:

Evo:

http://s16.postimage.org/3tn5p15o5/1dfgd.jpg

S0nic
19.03.2012., 12:08
To je zaračunata dupla autorizacija što je nemoguće, obzirom da je Diners za bankomate limitiran na 3000 kn. Samo napiši jednu reklamaciju i to će ti skinuti s računa...

hvala , to sam i uradio ...samo su me bez veze iznervirali :504::503:

boky1979
19.03.2012., 13:37
Super, samo se nemoj nervirat bezveze... ;)

maliboksac
27.03.2012., 11:25
Upravo sam popunila online pristupnicu za karticu,pa me zanima koliko treba cekati da se povratno jave?

boky1979
27.03.2012., 16:07
Poslat će vam kroz par dana isprintanu pristupnicu koju trebate potpisati, priložiti zadnju platnu listu i kopiju osobne iskaznice. Kroz tri tjedna dobijete odgovor. ;)

tinca81
30.03.2012., 11:29
Hallo, samo jedno pitanjce zanima me dali je moguce ako si tek dobio Diners karticu kupiti nesto na potrosacki kredit do 60 rata ili treba biti jedno vrijeme korisnik Diners kartice.
Nisam korisnik kreditnih kartica ali ovaj puta sam uzela Diners jer mi treba jedn akreditna kartica jer imam neke obnove po kuci i ne mogu to sve gotovinski npr. Diners bi htjela iskoristiti za Svijet kupaonica u Bauhausu, a iznos bi po mojoj procjeni bio cca 25000 do max 30000 pa mene zanima dali je to moguce ako si tek poceo biti njihov korisnik jer meni kartica i ne treba za nista drugo osim takvu kupnju.

boky1979
30.03.2012., 16:30
Nazovite odjel najave troška i pitajte... 01/4929-112 ;)

maliboksac
02.04.2012., 14:06
Zanima me obzirom da cekam odgovor od Dinersa, da li oni salju negativan odgovor ili kao kod Americana ne odgovore ako je odbijen zahtjev.
Jel moguce da odbiju zahtjev ako smo tek odnedavno korisnik American kartice?
Hvala

boky1979
02.04.2012., 16:33
Odgovore i na jednu i na drugu karticu. Dođe odbijenica ili kartica.

fakincic11
02.04.2012., 21:41
Nisam nikad kupovao na rate dosad. Hoću kupiti laptop na rate. Piše do 12 rata bez kamata.

Ima li kakvih "skrivenih" troškova ta kupovina?

Trebam li što i koga zvati prije u Diners ili samo na prodajnom mjestu velim da hoću na rata 12?

boky1979
03.04.2012., 06:23
Nema nikakvih skrivenih troškova... Ako piše 'bez kamata i naknada' naplaćuje ti se točan iznos do 12 rata... Ukoliko se radi o skupljem laptopu, prethodno provjeriti postavljene parametre potrošnje obročne kupnje na broj naveden tri posta iznad. ;)

knjiza
03.04.2012., 12:30

iskušala sam ovo danas, i nažalost ne radi :(
dobila sam info kad se kreira sljedeći račun, koliko got. mogu podići i koliko loyalty bodova imam. o računu koji je kreiran 02.04. ni slova

boky1979
03.04.2012., 22:50
Probaj ponovo... Podaci se tamo ovježavaju češće nego na onlineu. Moguće da se kasni zbog početka miseca...

Dado-zgb
04.04.2012., 10:42
Ima li tko loyalty karticu? Kolko se ceka na nju? Isto 2-3 tjedna ili?

tinca81
04.04.2012., 14:17
Eto konacno i ja dobila Diners i danas sam zvala da cujem koji mi je limit i kaze mi zenska 75oo a posto sam ja Diners htjela koristit za neku adaptaciju koja ce me doc cca 20000 kaze mi zenska da nakon 6mj trazim povecanje... znaci koliko sam shvatila kroz ove postove taj limit je limit cjelokupnog iznosa znaci ako nesto dodje 7500kn koliki je i moj limit i ja uzimam na rate ono ce proc ali ako je iznos veci bez obzira bila ja uzimala na rate on nece proc jer se kosi sa mojim limitom ili...:kava::rolleyes:
Imala sam prije samo Master o Zagrebacke banke ali tamo je princip bio ako kupujes na rate da ti se od limita oduzme samo iznos anuiteta, meni frendica ima vec cca 7god Diners i kaze da nema limit za obrocnu kupnju kako je to moguce zar su prije Diners kartice bile bez limita osim naravno za podizanje gotovine sto meni nije opcija i da posljednje pitanje, prijavila sam se na ECC da mogu online pratit troskove i sad mene zanima zasto tamo nije naveden iznos limita vec sam za njega saznala tako sto sam zvala:confused:

Dado-zgb
04.04.2012., 14:49
Na online nepise iznos limita koji imas,7500 kn ti je limit za jednokratnu kupovinu ili za na rate?

tinca81
04.04.2012., 15:56
7500 i na jednokratnu a isto tako i na obrocnu kupnju

fakincic11
04.04.2012., 20:07
Nema nikakvih skrivenih troškova... Ako piše 'bez kamata i naknada' naplaćuje ti se točan iznos do 12 rata... Ukoliko se radi o skupljem laptopu, prethodno provjeriti postavljene parametre potrošnje obročne kupnje na broj naveden tri posta iznad. ;)

hvala

boky1979
05.04.2012., 22:08
Eto konacno i ja dobila Diners i danas sam zvala da cujem koji mi je limit i kaze mi zenska 75oo a posto sam ja Diners htjela koristit za neku adaptaciju koja ce me doc cca 20000 kaze mi zenska da nakon 6mj trazim povecanje... znaci koliko sam shvatila kroz ove postove taj limit je limit cjelokupnog iznosa znaci ako nesto dodje 7500kn koliki je i moj limit i ja uzimam na rate ono ce proc ali ako je iznos veci bez obzira bila ja uzimala na rate on nece proc jer se kosi sa mojim limitom ili...

Tinca, tako je, kupnja iznosa preko 7500 kn neće proći, ali možeš nazvati najavu troška i pitat može li proći adaptacija na rate i navesti iznos... Istina, kartica je nova, ali pokušaj. Nazovi 01/4929-112 i pitaj možeš li dobiti odobrenje za iznos koji ti treba.

Maxica
10.04.2012., 08:44
Dugovala sam Dinersu 2000 kn za dva računa. To sam danas platila. Tokom ovog mjeseca osoba će predavati zahtjev za kredit kojoj ću ja biti sudužnik. Da li će se ovo dugovanje vidjeti na nekoj "crnoj listi" koje banke provjeravaju i time onemogućiti odobrenje kredita???
Zaboravih spomenuti da mi je kartica zbog tog duga blokirana (u pitanju su računi za siječanj i veljaču).

Marinica1
10.04.2012., 12:46
Ima li još koji broj,osim 01/4929 290, na koji se može nazvat da ih se obavijesti o uplaćenim računima, budući se na ovaj nitko ne javlja cijelo jutro?

boky1979
10.04.2012., 16:03
Maxica, kao šta naveo u jednom od prethodnih postova, Diners nije u HROKu te se neće vidjeti u istome.

Marinica1, probaj preko centrale (01/4929-000) doći do odjela naplate ili im faxiraj uplatu na 01/4920-400 pa ne moraš nikog zvat. ;) Premda im je već kraj radnog dana, a sutra će im ti novci bit na računu...

maliboksac
11.04.2012., 19:23
Ako mi je placa malo manja od 4000kn koliki mogu ocekivat limit na kartici?
Koristim i american i tamo mi je limit 4000+4000 najavljenih.Obzirom da sam tek postala korisnik kartice nije mi jasno da li taj limit predstavlja mjesecni iznos(zbroj rata koje su stigle na naplatu) ili sveukupni trosak,jer sam na americanu napravila sveukupni trosak veci od 10 000kn?

maza1
25.04.2012., 16:43

piše na stranicama da je minimalno 30 kn naknada za dizanje casha na bankomatima
Podizanje gotovine na bankomatima te ostale transakcije gotovine (npr. novčani transferi, casino transakcije) unutar Erste grupe 5,9 % , min 30 kn

ali također i piše:
Podizanje gotovine na POS uređajima unutar Erste grupe 5,90%

možda se to odnosi na to :ne zna:
kakvo je to dizanje casha na pos uređajima?

mokry
25.04.2012., 17:03
Dižem na bankomatima. :ne zna:

neno1966
25.04.2012., 17:33
piše na stranicama da je minimalno 30 kn naknada za dizanje casha na bankomatima
Podizanje gotovine na bankomatima te ostale transakcije gotovine (npr. novčani transferi, casino transakcije) unutar Erste grupe 5,9 % , min 30 kn

ali također i piše:
Podizanje gotovine na POS uređajima unutar Erste grupe 5,90%

možda se to odnosi na to :ne zna:
kakvo je to dizanje casha na pos uređajima?
Ne znam kod nas ali u Sloveniji u pošti možeš podiči gotovinu na način da ti karticu provuku kroz POS: Izplačilo gotovine prek POS-terminala imetnikom kartic Activa Maestro, Maestro, Activa Mastercard, Mastercard, Diners Club in American Express

Sunnce
26.04.2012., 09:54
Ne znam kod nas ali u Sloveniji u pošti možeš podiči gotovinu na način da ti karticu provuku kroz POS: Izplačilo gotovine prek POS-terminala imetnikom kartic Activa Maestro, Maestro, Activa Mastercard, Mastercard, Diners Club in American Express

Isto je i kod nas, u pošti, većini poslovnica banaka i Fini možeš podići novce preko pos-a.

maza1
26.04.2012., 10:26
Isto je i kod nas, u pošti, većini poslovnica banaka i Fini možeš podići novce preko pos-a.

nisam pojma imala :ne zna:
uvijek dižem na bankomatu ili u banci u kojoj imam tekući

sega_mega
26.04.2012., 15:18
bok ...imam limit 4300 i sad sam uzeo na 4 rate po 180kn mašinu za pranje robe (dio u gotovini) i zanima me moram li ja čekati da isplatim tih 720kkn da bih nešto drugo uzeo ili kako..hoće li mi oba dva računa dolaziti na jednom kad bih još nešto uzeo..

Maxxy
26.04.2012., 15:39
Pa ako nesto drugo uzmes, naravno da ce ti dolaziti zajedno na naplatu (na jednom racunu) tih 180 + onoliko koliko kosta to drugo...

markiz1
05.05.2012., 20:19
znam da je prozvakano vec miljon puta ali trebam pomoc.

kasnila sam s placanjem jednog djela racuna.uplatila sam ga na dan 4.5. a taj dan mi se formirao novi racun.jbg-mislila sam da ce ga uzeti u obzir ali eto nisu.online vidim da mi to stoji pod dugovanje i da je pridodano novoformiranom racunu.istina placala sam u erste banci ali vec je bilo oko 5 popodne -valjda ce uplatu proknjiziti u ponedjeljak.
opomenu su naplatili s danom 4.5.

mene sada zanima dali ta opomena stize na racunu kao neka dodatna obavjest ili stize posebna koverta sa opomenom.
hoce li me tko zvati zbog toga?dali da ocekujem neke sankcije?inace korisnik sam od 1997 i nikada nisam kasnila sa uplatom.

boky1979
05.05.2012., 21:35
Sve šta uplatiš u vezi dinersa, knjiži se slijedeći radni dan, a vidljivo je online još jedan dan iza. Opomena koja se naplati sa danom formiranja računa je na računu, tj. ima stavka na dnu računa u kojoj piše da nisu zaprimili uplatu i da se podmiri podhitno. Ukoliko si korisnik od 97. neće biti nikakvih sankcija, pogotovo ako si uredan platiša. Svakome se desi. ;)

markiz1
11.05.2012., 19:38
Boky 1979 hvala na odgovoru.

imam novo pitanje za tebe.

uvalila sam se prije par mjeseci (sahrana) u diners kes.Dignula sam ga do limita.6000 kn+jos svaki mjesec potrosim cca 6000 kn.sveskupa su mi racuni oko 12 tisuca.nisam imala problema u placanjeu sve do ovog gore posta.

ugl-prosli racun 11300 kn.napravi gaf sa placanejm(na to si mi odgovorio) .Prije nego sam ista uplatila po ovom 11300 racunu kupim par stvari za cca 600 kn.I neda vise.kartica blokirana.
Nazovem.objasne mi da sam presla limit.bla bla bla.imate jos prostora za rate a za ovo moratte napraviti uplatu.Posebno se vode limiti za gotovinu, rate ,tekucu potrosnju.reko ok.to se slaze.stalno dizem 6000 kn i jos potrosim oko toliko-a sada su se valjda spojili racuni pa je preden limit.nemam jos sada za sve (racun mi nije ni u kaslicu a kamoli u dospjecu) pa cu preko e gotovine uplatiti opet 6000 kn.
idem doma i mislim si-pa kako ce mi dati da platim tih 6000 ako je kartica blokirana?neznam probat cu.transakcija prode i ja mislim da sam rijesila problem.
potrosim jos 300 kn.
danas opet nece nis proc.
zovem ponovno.
presli ste limit.
limit vam je 7500 kn.
ja velim dobro-platit cu vam onda danas onaj ostatak racuna od 11300-dakle 5300.
a ne gospodo.ni onda necete moci trositi jer vam je limit 7500 a vi ste digli 6000 gotovine+ jos potrosili 1500.kada platite 5300 biti cete na 7500 ponovno pa ni onda necete moci trositi.
zbunj.

sad nemam koga vise nazvati a luda sam.
MJESECIMA imam racune cca 12 000 kn.i nikada nikakvih problema.
jeli ovo osveta za kasnjenje i opomenu ili sam ja luda.
limit od 7500 mi nije smanjivan-to sam se sjetila pitati.
povrh svega-od ovog racuna(ponavljam nije u dospjecu) mi je ostalo za platiti 5300.neki dan sam mogla dici gotovine 6000 kn i jos nesto potrositi.
sve skupa kada se zbroji je preko 13 000 kn.kako sam uopce mogla doci do 13000 kn ako mi je parametar 7500?
kada zbrajam (bez dizanja gotovine) trosak ispada sa onih 5300+ tekuci trosak taman do iznosa 7000 kn (danas mi nije proslo 530 kn) pa mi to ima smisla.
dali je ipak istina da podignuta gotovina ne ulazi u parametar od 7500 kn?

sori sto sam sva zbrcaka ali panika mi je jer naravno da nemam onih 6000 kn za platiti sada.jbg.

mokry
11.05.2012., 19:46
Koliko ja znam, limit za podizanje gotovine ulazi u ukupni mjesečni limit potrošnje.

Ista stvar piše i na ECC on-line: "Limit za podizanje gotovine ulazi u ukupni mjesečni limit."

Dakle, ako ti je ukupni mjesečni limit 7500kn, a ti si podigla 6000kn, ostaje ti za potrošiti još 1146kn (jer ti naknada za podignutu gotovinu iznosi 354kn). :)

markiz1
11.05.2012., 20:07
@ mokry ja tebe razumijem.ali ne razumijem kako su mi onda mjesecima dozvoljavali racune od 13000 kn ako mi je limit 7500?

Dado-zgb
12.05.2012., 08:47
Naknada za dizanje gotovine neulazi u limit.

"Postovani, Vas mjesecni limit za podizanje gotovine po osnovnoj kartici je 6000 HRK u Hrvatskoj i do 300 EUR u inozemstvu". Ovu poruku sam dobio kada sam poslao sms da provjerim jer na online bzvz odem na limit podizanje gotovine i vidim tam isto pise,a mislim da mi je prije pisalo 2000 kn ili uvijek pise 6 ovisno o primanjima i kartici ili su podigli limit podizanja gotovine?

boky1979
12.05.2012., 09:08
Imao sam i ja sličan problem pa sam jednom ugnjavio da mi pojasne tzv. limite oko potrošnje i gotovinu... Pokušat ću ti objasnit...

Kartica ima postavljene parametre potrošnje, i to za jednokratnu i obročnu kupnju (u tvom slučaju 7500 kn). Ne kužim zbog čega su tako malli parametri obzirom da si dugogodišnji korisnik, ali ok. Povećanje uvijek možeš zatražiti tako da pošalješ molbu i zadnju platnu listu. ;)

Od gotovine imaš raspoloživo 6000 kn. Ona ti tereti limit za jednokratnu kupnju, ali ne gleda trenutno stanje raspoloživosti parametra. To znači, da npr. imaš potrošeno 5000 kn jednokratno, tebi će dozvolit isplatu od 6000 kn, al će ti ograničit daljnju potrošnju. Zbog toga ti je prolazilo podizanje gotovine bez obzira na limit.

Dalje, kad se desi ovakvo prekoraćenje kod dugogodišnjih članova, buduće transakcije do 200 kn prolaze, a sve iznad se odbija. U tvom slučaju bih ti preporučio (ukoliko planiraš jednokratni trošak veći od 200 kn) da nazoveš prethodno najavu troška na 4929-112 i pitaš da li ti dozvoljavaju da obaviš kupnju u iznosu koji ti treba.

@ mokry - ti imaš studentsku Diners karticu i tebi je kartica pod posebniom nadzorom šta se tiče limita... Studentska i standardna kartica su samo izgledom i pogodnostima iste, ničim drugim ;)

@ dado - mislim da je ovo greška jer ide 2000 kn i 300 eur, 4000 kn i 500 eur, 6000 kn i 1000 eur. Provjeri ovo...

gora78
13.05.2012., 21:47
imam pitanjce za bokya kontam da on konta taj diners..
-zasto mi ne da on-line kupiti bon za mob tj. piše da zadnje tri znamenke ne odgovaraju kartici jel moguce da je u pitanju blokada kartice pošto kontam da si ne znam koliki mi je taj parametar potrosnje a da sam ga ovaj mjesec mozda prekoracila? a njih dobiti na telefon je nemoguca misija:)
i još jedno pitanje da uplatim nesto kuna da si smanjim limit...pa da kartica bude odblokirana ili je to tako nemoguce...

boky1979
14.05.2012., 06:04
Kad je kartica blokirana, također sustav javlja da tri znamenke nisu ispravne. Nije ih nemoguće dobiti. Nemoj zvati info nego probaj nazvat najavu ili autorizaciju i pitaj zbog čega ne možeš kupiti bon.
Djelomična uplata je moguća, ali opet ponavljam, nazvati njih i pitat razlog blokade. Ne mora bit prekoraćenje limita. ;)

Eshyy
14.05.2012., 09:37
Imam Diners standardnu karticu. Ono što me zanima je može li se kao uplaćivati novac na nju bez obzira kad dolazi račun?

Naime, imam i Amex na koju znam ponekad uplatiti novac kad znam da će mi doći veliki račun, a ja tjedan, dva prije raspolažem sa novcem (plaća) i određeni dio uplatim na nju.

Je li tako moguće i za Diners? :)

Dado-zgb
14.05.2012., 11:02
Kako radis sa amexom tako mozes i sa dinersom,ak si u zg odes u prasku i samo na opcu uplatnicu napises svoje podatke(platitelj) i iznos koji uplacujes.

Dado-zgb
15.05.2012., 12:02
Hallo, samo jedno pitanjce zanima me dali je moguce ako si tek dobio Diners karticu kupiti nesto na potrosacki kredit do 60 rata ili treba biti jedno vrijeme korisnik Diners kartice.
Nisam korisnik kreditnih kartica ali ovaj puta sam uzela Diners jer mi treba jedn akreditna kartica jer imam neke obnove po kuci i ne mogu to sve gotovinski npr. Diners bi htjela iskoristiti za Svijet kupaonica u Bauhausu, a iznos bi po mojoj procjeni bio cca 25000 do max 30000 pa mene zanima dali je to moguce ako si tek poceo biti njihov korisnik jer meni kartica i ne treba za nista drugo osim takvu kupnju.

Dali si zvala? I sto su ti rekli?

Dado-zgb
19.05.2012., 13:22
Sad sam zvao no nerade sad vise na informacijama u vezi one gotovine kolko mogu dic buduci da mi online pise 6000 kn i na sms kad posaljem no automat mi isto tak reko...jel oni to tak svima govore pa ovisi o kartici ili ti kazu bas kolko mozes? Al mi se cini da su mi bili govorili na automatu 2000 kn il sam zabrijao?

Alkemicharka
19.05.2012., 13:55
Sad sam zvao no nerade sad vise na informacijama u vezi one gotovine kolko mogu dic buduci da mi online pise 6000 kn i na sms kad posaljem no automat mi isto tak reko...jel oni to tak svima govore pa ovisi o kartici ili ti kazu bas kolko mozes? Al mi se cini da su mi bili govorili na automatu 2000 kn il sam zabrijao?

Mislim da je dnevni limit podizanja preko bankomata 2000 kuna. Danas možeš podignuti 2000, sutra još 2000 i tek u ponedjeljak još toliko. Ja sam jednom tako danima sabirala:D

boky1979
19.05.2012., 22:29
Diners nema dnevni limit na bankomatima nego općeniti limit. Na bankomatu ne možeš podići više od 3000 kn mjesečno. Do 3000 kn na bankomatima, do 4000 kn u pošti, do 6000 kn u FINI ili Erste banci, ovisno o limitu.

Dado, na to pitanje ti samo oni mogu dat odgovor... Raspodjela gotovine ide kako sam već napisao, 2000 kn i 300 €, 4000 kn i 500 €, 6000 kn i 1000 €.

Dado-zgb
21.05.2012., 14:18
Zanima me dal neko zna za potrosacki kredit u dinersu dal oni gledaju druge kredite?

boky1979
21.05.2012., 15:34
Ne gledaju... to je potrošački zajam koji tereti tvoj limit na obroke...

Dado-zgb
21.05.2012., 15:40
Uh toplo se nadam da je tako;-) jer sam ih zvao pitao kaj treba jer sam mislio sutra po tehnicku robu,mislio da je ko kod amexa,nazoves i odma ti kazu no rekli mi da napisem dopis i zadnju platnu listu..sastavio neki dopis,faksirao im.. kolko bi potrosio,max 17.000,00kn na 36 mj,mozda iznos bude i manji,ovo sam napisao njima max..i da ce mi javit za 2-3 dana..uredni platisa od sijecnja 2011 godine,racuni izmedu 6300-7000 kn,limit rate 1300 eura i jednokratno 1000 eura..kaj ti mislis Boky? Bu proslo?

boky1979
21.05.2012., 15:54
Koliko ti opterećen limit na rate? Koliko trenutno zaduženja imaš na rate? Limit ti je 10000 kn, zato su te i tražili papire jer želiš potrošit skoro duplo veći iznos od dozvoljenog.

Dado-zgb
21.05.2012., 16:03
Ma napisao sam max 17.000,00kn,trenutno imam zaduzenja na kartici na rate oko 4800kn...

boky1979
21.05.2012., 16:08
Ah... Ne znam, vidjet ćeš... Premda ne vidim razloga zašto bi te odbili... Uredno podmiruješ račune, dosta su ti veliki, karticu imaš više od 6 mjeseci... Ne znam, javi ishod! ;)

Dado-zgb
21.05.2012., 16:09
Hvala,budem!
;-)

Dado-zgb
24.05.2012., 15:39
Sad me zvali i povecali mi limit na rate na 2000 eura,znaci kako vec imam zaduzenih nekih 4700 jos mogu 10 000 kn..sve skupa 2000 eura.

boky1979
24.05.2012., 16:20
Eto super, takav je i moj limit. ;)

penava
24.05.2012., 18:56
Je li ima Diners mogućnost plaćanja troškova putem trajnog naloga HPB-a?

tinca81
25.05.2012., 10:37
Pitanjce, zanima me kad uzmem nesto na rate i dodjem do kraja limita za obrocnu potrosnju dali iznos kad se obroci plate ulazi opet u iznos moguce potrosnje tj recimo imam 7500kn na rate, potrosila sam cca 7100 na par kupovina na obroke i sad 400kn mi je bilo u proslom racunu a za ovaj mj imam cca 1000kn za platit pa me zanima posto sam platila tih 1400kn dali tu svotu imam opet za iskoristit za rate ili...:confused: jel se to tako racuna, hm kud ne pise na ecc online koliko si utrosio koliko imas itd...

boky1979
25.05.2012., 16:19
Čim ti se račun formira, rata koja je na istom, oslobađa se od limita na rate.

400 ti je ostalo od prošlog računa, na ovom računu ti je naplaćeno 1000 kn obroka, imaš raspoloživo 1400 kn. ;)

Na EEC online piše. Klikni na pregled obročne kupnje i tu ti piše originalni iznos, iznos rate, te preostali iznos otplate.

andarta000
27.05.2012., 22:58
Pozdrav, danas sam poslala online zahtjev za diners standardnu karticu. Zanima me za koliko cu ukupno moci poceti koristiti karticu i mogu li odmah podignuti 5000kn u gotovini pa da to otplacujem u ratama(placa mi je 6000kn). Ako postoji jos neki drugi nacin da dodem do tih novaca preko dinersa, savjetujte me posto sam nova u tome. Hvala unaprijed.

boky1979
28.05.2012., 20:09
Kroz tjedan dana ćeš dobit pristupnicu koju moraš potpisati, te vratit njima natrag u Prašku s kopijom osobne i zadnjom platnom listom. Od zaprimanja pristupnice do izdavanja kartice prođe 3-4 tjedna.
Odmah se neće moći podići gotovina, obzirom da je kartica limitirana na 2000 kn gotovine mjesečno. Ako ti je potrebna kartica za opisane radnje, trebala si napravit zahtjev za Mastercard karticu. ;)

star 69
29.05.2012., 12:13
mene zanima isplati li mi se uzimati Diners za kupnju namještaja ? nešto bi na 12 rata, nešto duže . Neznam kako su oni s limitima

tinca81
08.06.2012., 11:43
Zanima me dali e-gotovina spada u isto kao da si dignuo gotovinu na bankomatu i dali se ona zbraja u limit sa onim sta dignes, frendica je jedan dio racuna platila e gotovinom pa je zanima dali se to odmah oduzme kao da je digla gotovinu sa bankomata pa sad ja pitam Vas jer ja ne znam kako to ide:ne zna:

boky1979
08.06.2012., 15:57
Da i da... Jedina razlika šta na bankomatu možeš dignuti do 3000 kn, a e-gotovinom se raspolaže do 6000 kn, ovisno o limitu gotovine...

djnaki
15.06.2012., 02:29
tek sam dobio diners karticu...sad mislim kupovat nešto sa njom al vecinom obročna kupnja....ja sam stavio da mi dođu računi od 22-28 u mjesecu...e sad recimo ja kupim nešto 19-tog u mjesecu jel mi dođe naplata za odma za par dana ili tek idući mjesec 22-28....i pitanje jel idu kamate recimo na jednokratnu kupnju....tipa dućani,benga itd

boky1979
15.06.2012., 16:12
Prva rata ti ide u opticaj tek mjesec dana iza kupnje.
Npr. kupiš nešto od 600 kn na 3 rate danas. Obzirom da si stavio račun 22-28, znači da ti se isti formira 14.-19. u mjesecu. Prva rata se knjiži mjesec dana od kupnje tj. 15.07.. Ukoliko ti se račun zaključi 14.07. neće ti ući u obračun, a ako ti ide račun iza 15., na računu će ti bit iskazana i prva rata u iznosu 200 kn.
Kamate na jednokratnu kupnju nema. Jedino ukoliko kasniš s plaćanjem računa, zaračunavaju se zatezne kamate.

tinca81
23.06.2012., 12:44
Imam pitanjce, meni je limit za gotovinu 4000kn dok mi je na rate i jednokratna kupnja 7500kn, juce sam bila u trgovini i kartica normalno prosla da kad saqm bila u drugoj trgovini ona je odbijena i ja otisla na bankomat i ne mogu ni dic love iako od gotovine imam utroseno 2500kn znaci jos bi trebala imat i tako ja njih danas zovem u cem je problem jer sam od jednokratnih kupnji imala par kupnji i to sveukupni iznos je 1000kn kad mi zena kaze da sam presla njihove parametre od 5200kn pa mene zanima kakvi su to parametri!
Moj sljedeci upit kako je moguce da mi se zablokira na temelju nekakvih parametra , bez ikakvih objasnjenja sto je to, iako su moji svi racuni podmireni (uvijek na vrijeme).:confused:

boky1979
23.06.2012., 13:28
Diners kartica ima parametre potrošnje (ili tzv. limit premda oni kažu da je bez limita). To je tvoja max. dopuštena zaduženost na kartici koju možeš imat. Koliko dugo imaš karticu? Zašto ne zatražiš promjenu (povećanje parametara) obzirom da uredno podmiruješ račune? Kad dosegneš taj parametar, samo nazovi na 4929-112 i pitaj za odobrenje troška određenog iznosa pa će ti ručno odobriti...

kiss me
28.06.2012., 23:45
Diners nema dnevni limit na bankomatima nego općeniti limit.

Netočno. Meni je proljetos bankomat odbijao isplatiti 2000 kuna, iako mi je limit za gotovinu 4.200, a dignuta ni jedna lipa - objašnjeno mi je da mi je dnevni limit soma kuna :rolleyes:

Isto tako mi je limit i za jednokratno i za rate isti kao i za gotovinu - da bi mi se jednom dogodilo da me žena na info telefonu uvjeravala da mi je račun prešao 5 tisuća, a sveukupni limit mi je 4.200 :facepalm:
..iako mi je čovjek pri dizanju kartice, a i na obavijesti mi piše da je 4.200 limit za svaku kategoriju posebno :rofl:
O tome kako se onda moglo dogoditi da ja potrošim preko 5, ako mi je 4 i sitno limit, dama s druge strane nije imala pametan odgovor... o njihovoj informiranosti i razini načina razgovora neću ni komentirati :rolleyes:

Kol'ko sam ja mogla skužiti sistem po kojem Diners funkcionira je - kako imaš sreće taj dan :rofl:

Lea1960
05.07.2012., 09:21
Mjesto radnje: Split
Vrijeme radnje: 01.07.2012. u 7,35
Opis radnje i više njih:

U nedjelju u 7,30 pokušam na bankomatu HPB-a dignuti gotovinu dinersicom.
Čekam i ništa se ne događa, novac ne izlazi i onda vidim na ekranu poruku nemamo komunikaciju sa vašom bankom iako je na bankomatu naljepnica diners.:504: Odem na bankomat Erste banke i uredno mi isplate gotovinu. Zatim krenem u Konzum Stinice, i na blagajni neće da prođe diners, pa ja plaćam onom podignutom gotovinom koja mi je trebala za trajekt. I usput na putu za trajektnu luku svratim u DM-a kupiti neke sitnice. Kad ono gle veselja neće diners da prođe. Blagajnica se trudi, pa provlači karticu jednom, drugi put, treći put...a ja kažem nema veze, evo gotovina. Utješila me govoreći mi da se to često događa sa diners:ne zna:
i onda ja lipo opet na bankomat erste banke podignem gotovinu i isprašim čitav limit u jedan dan. :503::lux: I šta reći na sve ovo, nego baj baj diners:504: :jumping:

London_Calling
09.07.2012., 11:36
Nakon koliko vremena pošalju karticu na kućnu adresu ?
Prošli tjedan sam im poslala osobnu i što je već trebalo, nakon što su mi javili da mi je kartica odobrena, mogu li očekivati karticu već ovaj tjedan ili tek idući ?

Hvala :)

Celestina
13.07.2012., 18:02
zna li itko - da li Diners još uvijek nije vidljiv u HROK-u ili se i to promijenilo?

mužu mi je blokirana kartica a digao bi manji kredit da pokrije minuse i sva dugovanja po dinersu.

boky1979
13.07.2012., 23:06
Diners nije vidljiv u HROKu.

Celestina
16.07.2012., 10:50
hvala boky :-)

zvonkotelefonko
19.07.2012., 12:10
Ja se baš i ne bih kladio; imam prijatelja koji je imao u HROK-u problema zbog
Amexa i Dinersa; uostalom Erste je kupio Diners Hrvatska tako da vjerojatno i te informacije
razmjenjuju u HROK

KH5
19.07.2012., 13:45
Koja je razlika između Dinersa , Americana i Vise???? do sad nisam imao kartice -trosim kolko imam.... Al puno prijatelja prića kako im puno puta dobro dođe -ono u kupnji na rate....

boky1979
19.07.2012., 16:19
Ja se baš i ne bih kladio; imam prijatelja koji je imao u HROK-u problema zbog
Amexa i Dinersa; uostalom Erste je kupio Diners Hrvatska tako da vjerojatno i te informacije
razmjenjuju u HROK

Ne, ne razmjenjuju. Ja sam na crnoj listi i u HROKu kao kreditno nesposoban pa sam dobio Diners bez problema dok mi AmEx ne daju. Uostalom, na stranicama HROKa piše da ne razmjenjuju podatke.

http://www.hrok.hr/FinancijskeInstitucijeKorisnice

DINO_PODSTANAR
21.07.2012., 11:38
jedno pitanje imam platiti racun do 30.07.2012. 6000 kn mislio sam ga platiti dinersom u pošti medjutim nemogu jel se tretira kao podizanje gotovine a ja sam vec ovaj mjesec podigao 1100 kn a imam mjesečni limit 6000 kn gotovine na bankomatu a 1000 e u inuzemstvu.
recite mi ako pričekam do 01.08. hocu li onda moći dignuti 6000 kn i platiti taj račun sa 2 dana zakasnjenja ili mi neće odobriti dok ne podmirim taj racun koji moram platiti do 30.07.2012. g. stim da mi je slijedeći obracun 15.08.2012.g.?
ja mislim da će mi se mjesećni limit vratit na 6000 kn odmah 01.08. bez obzira kaj kasnim 2 dana sa podmirivanjem starog racuna. inaće sam redovni platiša do sad već 3 godine

boky1979
21.07.2012., 12:06
da, dobro misliš, limiti gotovine se 'resetiraju' svakog 1. u mjesecu, te možeš postupiti kako si naveo... Isto tako bih ti savjetovao da ukoliko imaš aktivan online, izvršiš plaćanje dijela računa preko interneta klikom na podizanje gotovine i da uplatiš 4900 kn 30.07., a ostatak od 1100 uplatiš 01.08. ;)

SuperQueer
21.07.2012., 19:19
tek sam dobio diners karticu...sad mislim kupovat nešto sa njom al vecinom obročna kupnja....ja sam stavio da mi dođu računi od 22-28 u mjesecu...e sad recimo ja kupim nešto 19-tog u mjesecu jel mi dođe naplata za odma za par dana ili tek idući mjesec 22-28....i pitanje jel idu kamate recimo na jednokratnu kupnju....tipa dućani,benga itd

a joj, 4929 555
fakat, ono fakat :ne zna:

ozy87
23.07.2012., 22:11
Zanima me ako netko zna jeli potrebno uz zahtjev za dainers karticu i ovjera poslodavca?

boky1979
24.07.2012., 06:34
Ne, samo zadnja platna lista i kopija osobne.

ozy87
24.07.2012., 16:14
Joj super.Znači hrok ne gledaju.A koliko traje da odobre zahtjev za karticu?

boky1979
24.07.2012., 16:37
2-3 tjedna

absynthe
31.07.2012., 10:25
Mene zanima jedno banalno pitanje: kad uplaćujem na svoju diners net bankingom što upisujem pod broj računa? broj banke prije broja xxxx yyyyyy zzzz? ili ? pomooooć

boky1979
31.07.2012., 16:27
Pričekaj da dobiješ prvi račun...

maza1
04.08.2012., 20:55
jel se u sloveniji na bankomatima može dignuti cash na diners?

Alkemicharka
04.08.2012., 21:36
jel se u sloveniji na bankomatima može dignuti cash na diners?

Može

sega_mega
09.08.2012., 19:04
Dali ima itko kakva iskustva s Diners Club Potrošačkim zajmom. Trebalo bi mi 15 000kn. Što se događa u slučaju da neplatiš jednu ratu. Čuo sam da su prije slali sve rate odjednom na naplatu ako neplatiš jednu.

0 plus
09.08.2012., 19:56
Da li mogu gdje platiti račun bez naknade(npr.Erste banka)?

boky1979
09.08.2012., 21:32
Dali ima itko kakva iskustva s Diners Club Potrošačkim zajmom. Trebalo bi mi 15 000kn. Što se događa u slučaju da neplatiš jednu ratu. Čuo sam da su prije slali sve rate odjednom na naplatu ako neplatiš jednu.
Potrošački zajam funkcionira na način da ti se rata naplaćuje putem računa. U slučaju spajanja 2 računa, kartica se blokira za daljnju upotrebu, a potrošački zajam se obično šalje u cijelosti na naplatu (i sve obročne kupnje) u slučaju oduzimanja ili deponiranja kartice.

Da li mogu gdje platiti račun bez naknade(npr.Erste banka)?

Naravno, u svim poslovnicama FINE i Erste banke.

Nedžla
09.08.2012., 23:23
Trebam jednu informaciju: Fali mi oko 600 kn da platim cjelokupni Diners račun i htjela sam taj dio platiti e-gotovinom, limit za prošli mjesec mi je ispunjen, inače ne kasnim s plaćanjima. Problem je u tome što ne mogu autorizirati e-gotovinu. Da li je razlog to što nisam uplatila glavnicu računa na Dinersov račun ili? Moram li prvo uplatiti novce na njihov račun pa zatim nadopuniti razliku e-gotovinom? Račun mi je veći od limita za podizanje e-gotovine, a ja nemogu podići ni 600 kn e-gotovine koja mi fali, štoviše- sad su mi maknuli opciju za plaćanje e gotovinom, valjda iz razloga što je 3 puta odbijena autorizacija. Mogu li mi u Dinersu na šalteru prebaciti tu spornu e-gotovinu da platim račun do kraja?

boky1979
10.08.2012., 16:20
Moj savjet je da posudiš negdje tih 600 kn i platiš račun u cijelosti... Ako ne, onda plati te novce šta imaš pa razliku prebaci u Praškoj, ali tek nakon proknjižene uplate jer ako ti ne dopušta e-gotovinu, neće ti dopustiti ni isplatu gotovine isti dan. Možeš nazvat i info pa njih pitat zbog čega ti ne prolazi, oni će ti dati točnu informaciju. Vjerojatno je nova kartica pa ne dopušta podizanje gotovine preko limita niti preko parametara potrošnje.

Nedžla
12.08.2012., 18:37
Hvala Boki, uspjela sam riješiti. Uplatila sam u banci veći dio računa, faxirala uplatnicu u Prašku, a ostatak preko e-gotovine.

0 plus
14.08.2012., 12:30
Naravno, u svim poslovnicama FINE i Erste banke.

fala :)

Jel ima kakvih pogodnosti ako korisnik ima tekući u Erste banci i Diners?

boky1979
16.08.2012., 17:58
Nema na čemu Nedžla... ;)

0 plus - Mislim da nemaju nekih pogodnosti, ta informacija bi se trebala provjerit u poslovnici Erste banke.

jean_grey
17.08.2012., 13:44
Kod kupovine u jednoj trgovini uvjet da Diners ide na rate je da minimalna cifra rate bude 500,00 kn. Kako mi je račun bio oko 910,00 nacifram još nešto da bude preko 1.000,00 kn i da mi stavi kupnju na 2 rate da bi na kraju prodavačica rekla joj, nije me pitalo za rate , otišao cijeli iznos na naplatu. ok. nek bude ovaj put, nije neki iznos. Kako se ponijeti ubuduće ako se ovakva situacija ponovi? Hvala unaprijed

boky1979
17.08.2012., 15:26
Ubuduće joj reci neka stornira transakciju i napravi novu na rate. Nije ju pitalo jer ukoliko ima POS od ECCa, treba prije odabrati kupnju na rate, a onda provući karticu.

Šta se tiće kupovine na rate, uvjet Dinersa je kupnja u min. iznosu od 500 kn (ovisno o prodajnom mjestu), ne da rata mora iznositi 500 kn. Čim kupiš u vrijednosti 910 kn, ostvaruješ pravo na obročnu otplatu i iznos može ići na rate, i to na broj rata koji piše u ugovoru sklopljen s dučanom. Druga stvar je šta dučani stvaraju neka svoja pravila i uvjetuju višu potrošnju za veći broj rata... Diners njima uplaćuje cjelokupni iznos, a korisnika kartice kreditira tako da mu iznos dijeli na rate. ;)

suky27
17.08.2012., 17:43
Poštovni ,zanima me da li prilikom izdavanja Diners kartice gledaju hrok i da li je račun blokiran te kolika minimalna plaća mora biti za dobiti karticu? unaprijed zahvaljujem

boky1979
18.08.2012., 09:50
Diners nije u sustavu HROKa, a za blokadu ne znam. Pretpostavljam da ne bi trebalo smetat jer ECC i Erste banka nisu umreženi.
Minimalna primanja su 2.900 kn.

suky27
18.08.2012., 12:27
hvala...nadam se da će mi je odobriti,ali ugovor mi je na određeno do 1.03.2013..jučer sam ispunila pristupnicu on line.... zanima me još kod standard kartice senior,dakle za umirovljenike,da li je moguće dobiti potrošački kredit?