PDA

View Full Version : Avene

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13

csila.csila
11.04.2011., 22:16
zna li netko možda cijenu trixera+ selectiose gela za čišćenje?(u sloveniji je 19eura)

bubley
12.04.2011., 22:15
jel itko koristio Avene Cleanance emulziju za regulaciju sjaja i mašćenja kože? iskustva? da li je samostalno dobra kao podloga za puder?

madeira
13.04.2011., 09:02
Kupila sam Hydrance Light i poprilično mi je dobra, uzet ću i jednu rich, jer sam jako dehidrirana

sunchych
13.04.2011., 19:05
jel itko koristio Avene Cleanance emulziju za regulaciju sjaja i mašćenja kože? iskustva? da li je samostalno dobra kao podloga za puder?

clenance linija je bogom dana( clenance k, diacneal, gel za umivanje), ali ta emulzija ničem ne služi. ja sam svoju dala frendici koja me nakon toga opsovala:kava: tak da ne preporučam. rađe si uzmi clenance k za noć,on fino drži stvari pod kontrolom

sunchych
13.04.2011., 19:07
Kupila sam Hydrance Light i poprilično mi je dobra, uzet ću i jednu rich, jer sam jako dehidrirana

te dve kremice su prekrasne..ja sam sad na spf verziji..još da su jeftinije..:s

fairy wings
06.05.2011., 07:33
koristim avene diaclenal nekih 2,5 mj. cini mi se da sam negdi procitala
da nakon 3 mj triba napravit pauzu?
pretpostavljam da preko ljeta ne koristite ovu kremu?

slatkish
06.05.2011., 07:53
kakva je ho legere sa spf u odnosu na istu bez spf-a, ako je netko probao obje, dajte ih malo usporedite

bubley
06.05.2011., 12:37
koristim avene diaclenal nekih 2,5 mj. cini mi se da sam negdi procitala
da nakon 3 mj triba napravit pauzu?
pretpostavljam da preko ljeta ne koristite ovu kremu?
da, i na samom proizvodu piše da se koristi max. 3 mjeseca.
baš sam jučer bila u ljekarni da si kupim nešto s aha-kiselinama (za prištiće i ožiljke) tipa diaecnal i rekla mi je teta da se vratim ponovo na jesen/zimu :D dakle, ne koristiti preko ljeta...i nabaviti dobru kremu sa spf-om (najmanje 30). :)

fairy wings
06.05.2011., 19:07
bacila sam kutiju davno zato i pitam. pretpostavila sam da se preko ljeta
ne koristi :/ a taman mi prestalo crvenilo izbacivat :/
a nista, budem kupila ponovno na jesen.
koristim faktor 50 jos odkad sam je kupila, tnx.

ivana2009
15.05.2011., 12:28
Ponovo sam počela koristiti cleanance gel za čišćenje lica i HYDRANCE OPTIMALE LÉGÉRE UV SPF 20. Od 1 mj pa do sada sam koristila blagi gel za čišćenje lica, i u početku je bio dobar ali sada kao da mi se lice pogoršava pa sam se odlučila vratiti na staro (osim toga alergija me muci pa mi se jos dodatno pristici i akne stvaraju). Zanima me koje biste mi sredstvo za skidanje sminke preporucili ( a da nije bas avene jer mi je malo skupo sve od njih koristiti posto koristim i njihovu dekorativnu kozmetiku) i da li je uz ovo gore prvo navedeno dobro koristiti i cleanance K gel kremu jer mi se ponekad (posebno u vrijeme menstruacije) znaju na bradi pojaviti akne.

sunchych
18.05.2011., 00:01
Ponovo sam počela koristiti cleanance gel za čišćenje lica i HYDRANCE OPTIMALE LÉGÉRE UV SPF 20. Od 1 mj pa do sada sam koristila blagi gel za čišćenje lica, i u početku je bio dobar ali sada kao da mi se lice pogoršava pa sam se odlučila vratiti na staro (osim toga alergija me muci pa mi se jos dodatno pristici i akne stvaraju). Zanima me koje biste mi sredstvo za skidanje sminke preporucili ( a da nije bas avene jer mi je malo skupo sve od njih koristiti posto koristim i njihovu dekorativnu kozmetiku) i da li je uz ovo gore prvo navedeno dobro koristiti i cleanance K gel kremu jer mi se ponekad (posebno u vrijeme menstruacije) znaju na bradi pojaviti akne.

a jesi probala njihov sindet s cold kremom-tj.sapun bez sapuna,meni savršeno očisti lice, bolji mi je od njihovih gelova za umivanje,za kožu sklonu alergijama, košta 40 kn i duuugo traje.ja prvo običnom maramicom prebrišem lice da skinem ostatke rumenila i pudera i onda se s tim umijem.doduše ja ne nanosim žbuku od šminke pa mogu ovako,ali sam se iznenadila kak mi fino skine maskaru. i već deset dana i nijednog prišteka. toplo preporučam...a clenance k uvijek drži u kupaonici-čim gamad krene---ja sam se fakat preporodila s tim aveneom,još da je samo jeftiniji

mademoiselle...
18.05.2011., 08:24
Zna li netko kako se kreću cijene Avene proizvoda u Bosni?
Konkretno me zanima Hydrance krema i Cleanance losion.

Beck
18.05.2011., 10:23

ja sam gledala kad sam bila u nadi da ce bit jeftinije nego kod nas pa da cu se nakupovati, ali nije bas...
koliko se sjecam, razlika izmedu ova 2 proizvoda (i sama ih koristim pa sam bas njih pikirala) kod nas i kod njih je nekih 10ak kuna...tipa kod nas krema 150-160 kn a tamo 22 eura... po meni se nije isplatilo...to je bilo prije nekih pol godine...
gledala sam samo u jednoj ljekarni pa sam mozda nasla neku skuplju pa eto ako netko ima druge informacije... :D

ivana2009
20.05.2011., 09:57
a jesi probala njihov sindet s cold kremom-tj.sapun bez sapuna,meni savršeno očisti lice, bolji mi je od njihovih gelova za umivanje,za kožu sklonu alergijama, košta 40 kn i duuugo traje.ja prvo običnom maramicom prebrišem lice da skinem ostatke rumenila i pudera i onda se s tim umijem.doduše ja ne nanosim žbuku od šminke pa mogu ovako,ali sam se iznenadila kak mi fino skine maskaru. i već deset dana i nijednog prišteka. toplo preporučam...a clenance k uvijek drži u kupaonici-čim gamad krene---ja sam se fakat preporodila s tim aveneom,još da je samo jeftiniji

Hvala ti :kiss: Da li je to iskljucivo za kožu sklonu alergijama? Koju kremu koristiš sad za ovo toplo vrijeme?

Marina82
23.05.2011., 20:36
Pozdrav svima.

Trebam savjet. Imam mješovitu i suhu (ili dehidriranu kožu?) i izrazito osjetljivu kožu i jako mi je teško pogoditi neki proizvod koji mi paše.

do sad sam koristila u pubertetu vischy i avene cleanance. Oba proizvoda su mi bila preagresivna, s tim da je vischy bio puno gori i lice mi je uglavnom izgledalo ko zmija koja se ljušti. Akne su i dalje izbijale i čelo se i dalje često masnilo.

Niz godina nisam ništa koristila, a onda mi se lice počelo više sušiti i neko vrijeme sam koristila decleor za suhu kožu, i bio je relativno ok, ali preskup. Na kraju sam prešla na Hauschku. To mi je smirilo kožu koja je tad ludovala. I bio mi je ok.
Njihova krema za čišćenje je bila prvi proizvod za čišćenje lica na koji nisam reagirala loše (jedino mi je zimi bilo malo agresivno). Problem je s tom kremom za čišćenje što se troši ko luda i malo mi je preskupa, pa sam je htjela zamjeniti nekim novim proizvodom koji će možda malo duže trajati (makar dva mjeseca).
Danas sam nakon listanja tu na forumu i okolo probala sa Avene gentle gel, ali mi je lice opet skroz loše reagiralo. Izrazito mi se osušilo i cijelo me peče (čak i nakon natapanja kremom) :( i sad sam opet na početku.
Kakva su vaša iskustva, možda neko mlijeko ? Da napomenem, mlijeko nisam prvo htjela, jer su mi od mlijeka (prm. Hauschke) znale akne dodatno izbijati, ali možda nije ipak loša ideja (možda nisu komedogena sva).

U svakom slučaju, gledam što god da kupim da je do cca 100 kn i da malo duže traje i da je extra nježno. Iskustva, savjeti? :)

sunchych
23.05.2011., 23:01
Hvala ti :kiss: Da li je to iskljucivo za kožu sklonu alergijama? Koju kremu koristiš sad za ovo toplo vrijeme?

pa mislim da nije,pisalo je da se s tim mogu kupati i male bebe,ali da je posebno dobro za nas alergičare. mene je tolko zanjelo oduševljenje s tim sindetom da deset večeri nisam stavila ni malo clenance k i tako zaradila par miteserića na obrazima...ali nije bed... sad koristim po danu hydrance legere uv 20...meni su sve verzije hydrance kremice divne(njih 4,jel):top:

sunchych
23.05.2011., 23:10
U svakom slučaju, gledam što god da kupim da je do cca 100 kn i da malo duže traje i da je extra nježno. Iskustva, savjeti? :)[/QUOTE]

to ti onda nažalost nije avene,on se brzo troši i ipak košta...jedino ovaj sindet-sapun bez sapuna sa cold kremom koji ti je 40 kn i traje i cold krema koja prekrasno hidratizira ali je ful masna...no opet,,ta dva proizvoda bi moogla biti komodogena zbog voska u cold kremi pa neznam...:confused:mislim evo meni nije ni jedna akna izašla od tog sindeta,ali par mitesera-jako malecnih doduše-mi se je napravilo..u svakom slučaju,avene je dobar,meni jedini koji djeluje,ali nema instant rezultata s njim pa jedna probica ti niš nemre reć,zato valjda i daju veće testere:rofl:

martincius
24.05.2011., 08:52
tople preporuke za Uriage Creme lavante gel :top:

aaatina
24.05.2011., 09:58

Ja sam također gledala,cijene su jednake,ali sam pitala u jednoj ljekarnoj i rekli su da za iznos od 100KM dobiješ povrat poreza od nekih 17 KM koji se može podignut/iskoristit,to je jedino "isplativo":mig:

Marina82
24.05.2011., 10:13
to ti onda nažalost nije avene,on se brzo troši i ipak košta...jedino ovaj sindet-sapun bez sapuna sa cold kremom koji ti je 40 kn i traje i cold krema koja prekrasno hidratizira ali je ful masna...no opet,,ta dva proizvoda bi moogla biti komodogena zbog voska u cold kremi pa neznam...:confused:mislim evo meni nije ni jedna akna izašla od tog sindeta,ali par mitesera-jako malecnih doduše-mi se je napravilo..u svakom slučaju,avene je dobar,meni jedini koji djeluje,ali nema instant rezultata s njim pa jedna probica ti niš nemre reć,zato valjda i daju veće testere:rofl:

pa mislila sam prvo kupiti onaj gel sa cold kremom, ali sam onda pročitala da više isušuje od ovog gentle gel-a, pa ga na kraju nisam probala (već kupila taj gentle gel). Otići ću do dermatologice uskoro pa možda i ona nešto savjetuje.
Btw. a da li je tvoja koža sklona perutanju i reagiranju na gelove, sapune i slično?

Marina82
24.05.2011., 10:19
tople preporuke za Uriage Creme lavante gel :top:

E da i njega sam gledala...vidila sam da ima 1/3 mlijeka u sebi.
Dakle za suhu kožu valjda...
Počelo me biti strah svega na čemu piše "gel" da će isušivati.

U biti su mi u izboru gelova bili:
- gentle gel avene
- lavante gel uriage
- wash mlijeko ph5 eucerin (najpovoljniji)
- wash emulzija a-derma

te micelarna od bioderme.

e sad što tu ne suši ne znam, ali gentle gel isušuje previše (pa sam ga dala dečku na korištenje - masna koža) :)

možda i probam sa sindetom, ali me strah svega u obliku sapuna da će isušivati.

Tajda
24.05.2011., 12:11
Koristi li tko Avene Toleraine riche kremu? Sve ove kreme u hidratantnoj rich varijanti, kao recimo AVene hydrance rich mi nakon dužeg vremena korištenja počmu stvarat probleme :(. A lice mi je dehidrirano dosta što god da radim i ne pašu mu light kremice koje bi više bile za mješovitu ili masnu kožu..

macka
24.05.2011., 12:19
E da i njega sam gledala...vidila sam da ima 1/3 mlijeka u sebi.
Dakle za suhu kožu valjda...
Počelo me biti strah svega na čemu piše "gel" da će isušivati.

U biti su mi u izboru gelova bili:
- gentle gel avene
- lavante gel uriage
- wash mlijeko ph5 eucerin (najpovoljniji)
- wash emulzija a-derma

te micelarna od bioderme.

e sad što tu ne suši ne znam, ali gentle gel isušuje previše (pa sam ga dala dečku na korištenje - masna koža) :)

možda i probam sa sindetom, ali me strah svega u obliku sapuna da će isušivati.

micelarnu (sensibio, ne sebium) sam ja koristila prije par godina kad mi je lice bilo komatozno... jer imam mjesovitu kozu (masnjikava T zona), ali sa povrsinskim slojem sklonom isusivanju... i dok nisam otisla kod dermatologice sam stalno koristila krive kreme, jer su mi sve kozmeticarke tvrdile da ja imam suhu kozu :rolleyes:

ali dobro, to je vec druga prica... nego, dermica mi je propisala ovu micelarnu bas zbog tog mog povrsinskog isusivanja... nikakav gel za skidanje sminke s vodom, jer me voda isto uzasno isusuje, vec ovo cudo... dakle, sigurno te ne bi smjela isusivati :mig:

sunchych
24.05.2011., 17:26
pa mislila sam prvo kupiti onaj , ali sam onda pročitala da više isušuje od ovog gentle gel-a, pa ga na kraju nisam probala (već kupila taj gentle gel). Otići ću do dermatologice uskoro pa možda i ona nešto savjetuje.
Btw. a da li je tvoja koža sklona perutanju i reagiranju na gelove, sapune i slično?

o da...zato sam i uzela ovaj sindet jer mi je to djelovalo jako nježno.pa kad je i za bebe..meni ti je uz njega još jedino clenance gel paše,a sve ostalo:flop: čak bi me bilo strah uzet gel sa cold kremom jer me više isušuju gelovi:confused:
meni sve to zvuči da ti imaš silno iziritiranu kožu, ja bi na tvom mjestu odbacila sve proizvode za akne/mitesere/maščenje a pogotovo šminku--osim čiste mineralne, jer ona stvara najviše problema---i neko vrijeme koristia proizvode za iziritiranu kožu-a to ti avene ima-tolerance extreme linija

Tillea
24.05.2011., 19:04
Ja si planiram uzeti neku kvalitetniju kremicu na jesen. Pao je izbor na avene ili vichy. Jel ima kakve razlike, koje su bolje? Jeftinije? Eto ako može netko ukratko... :)

Marina82
24.05.2011., 23:22
o da...zato sam i uzela ovaj sindet jer mi je to djelovalo jako nježno.pa kad je i za bebe..meni ti je uz njega još jedino clenance gel paše,a sve ostalo:flop: čak bi me bilo strah uzet gel sa cold kremom jer me više isušuju gelovi:confused:
meni sve to zvuči da ti imaš silno iziritiranu kožu, ja bi na tvom mjestu odbacila sve proizvode za akne/mitesere/maščenje a pogotovo šminku--osim čiste mineralne, jer ona stvara najviše problema---i neko vrijeme koristia proizvode za iziritiranu kožu-a to ti avene ima-tolerance extreme linija

ma ja sam znala imati strašno iziritiranu kožu, ali šminku nikakvu ne koristim. Mislim da su neki drugi razlozi u pitanju. Sad je manje više ok, samo me strah proizvoda koji isušuju jer ne želim neke jače reakcije ponovno...
Doduše jedva čekam dermatološki pregled, jer sam skužila da zadnjih para dana otkad koristim različite testere (a svi su za osjetljivu kožu) dobila sam po licu neke sitne bijele točkice...tako da eto... :)
sad skupljam sve ideje i savjete pa ću nakon razgovora sa dokicom nešto uzeti sa valjda većom pouzdanošću.

Marina82
24.05.2011., 23:25
micelarnu (sensibio, ne sebium) sam ja koristila prije par godina kad mi je lice bilo komatozno... jer imam mjesovitu kozu (masnjikava T zona), ali sa povrsinskim slojem sklonom isusivanju... i dok nisam otisla kod dermatologice sam stalno koristila krive kreme, jer su mi sve kozmeticarke tvrdile da ja imam suhu kozu :rolleyes:

ali dobro, to je vec druga prica... nego, dermica mi je propisala ovu micelarnu bas zbog tog mog povrsinskog isusivanja... nikakav gel za skidanje sminke s vodom, jer me voda isto uzasno isusuje, vec ovo cudo... dakle, sigurno te ne bi smjela isusivati :mig:

stavila sam je u uži popis :) čekam još dokicu da čujem njeno mišljenje, pa ću onda odlučiti od čega početi.
Fala :-*

jadzi
25.05.2011., 00:26
Ja si planiram uzeti neku kvalitetniju kremicu na jesen. Pao je izbor na avene ili vichy. Jel ima kakve razlike, koje su bolje? Jeftinije? Eto ako može netko ukratko... :)

Pa kakvu kožu imaš i kakvu kremu trebaš?

Apotekarske marke same po sebi:
Apsolutni br. 1 Bioderma
2.lrp
3.avene
4.uriage
i tek 5. vichy-jako malo njihovih stvari mi odgovara

fairy wings
26.05.2011., 07:35
ja moram jos jednom napisat da nakon tri miseca koristenja avene diaclenela sam jako, jako zadovoljna. lice mi je puno bolje, neke flekice su nestale, naravno ne sve ali bas sam zadovoljna. iza ljeta cu sigurno potrositi jos jednu tubicu :)

ni meni vichy nikako ne odgovara, iman masnu kozu i sve sta sam probala od njih mi je bilo preagresivno ili premasno.

Tillea
26.05.2011., 14:50
Pa kakvu kožu imaš i kakvu kremu trebaš?

Apotekarske marke same po sebi:
Apsolutni br. 1 Bioderma
2.lrp
3.avene
4.uriage
i tek 5. vichy-jako malo njihovih stvari mi odgovara

Imam mješovitu kožu. Dakle t-zona masna obrazi suhi...
Po ljeti je sve masno, pa se niti ne trudim kupovat neke skupe kremice jer za to nema spasa...Stavim malo one zelene young od balee.

jadzi
26.05.2011., 15:26
Garnier s groždem bi ti bio super, sad je snižen u bipi na 27 kn, to moraš probati, savršena za mješovitu kožu!!1 A za po zimi bioderma sebium hydra:top:

Tillea
26.05.2011., 15:39
Hvala ti na prijedlozima... Reci mi kolika je cijena Bioderme?

tratinčica**
26.05.2011., 15:53
zanima me cijena avene cold kreme - 40 ml 60ak kn, 100 ml 110 kn, jeli svugdje tako? da se opet ne zeznem :rolleyes:

stigmata8
27.05.2011., 00:24
Imam mješovitu kožu. Dakle t-zona masna obrazi suhi...
Po ljeti je sve masno, pa se niti ne trudim kupovat neke skupe kremice jer za to nema spasa...Stavim malo one zelene young od balee.

ne odustaj. i ja sam imala jako masnu t-zonu, budila bih se uzasno masna, katastrofa. i mislila sam da nema spasa, ali ima.
ujutro koristim xenin ce-serum, i posle njega avene hydrance optimale légère
http://www.avene.de/uploads/pics/pr_feuchtpfl_hyd_legere.jpg

navece kada ocistim lice, naspricam ga termalnom i na vlaznu kozhu namazem clarinsovo ulje za mjesovitu kozhu. potrazi u müller-u tester tog ulja, trajace ti jako dugo, jer se koristi samo par kapi. 2-3 kape su ti dovoljne za cijelo lice. ostavis malo da se upije, a ako ti lice ostane masno, visak pokupi papirnom maramicom (samo blago tapkas po licu).
moje lice se preporodilo, ne masti se vise, t-zona je regulisana. ne odustaj, sve se da dovesti u kontrolu :mig:

jadzi
27.05.2011., 02:42
Hvala ti na prijedlozima... Reci mi kolika je cijena Bioderme?

mislim 85 kn je ta, e da i korištenjem micelarne mi se lice počelo manje mastiti.

Inače avene emulzija mi je uvjerljivo najbolja krema s visokim spf :top:

gabOnica
01.06.2011., 09:03
prije par dana sam sam počela koristiti avene tolerance extreme kremu, jer mi je koža u komi u zadnje vrijeme.. i ta krema stvarno radi svoj posao :) moje pitanje je, kako sad nanijeti nešto za zaštitu od sunca na lice, kad mi je koža tako osjetljiva i moram se mazati TE kremom svaki dan? i još nešto, jel se ja sad uopće smijem šminkati? :) ako smiijem, čime smijem? ima neka kozmetika za mimozice poput mene? :D
hvala na pomoći

jadzi
01.06.2011., 09:22
P ima avene i kreme za zaštitu od sunca :top:

Beck
01.06.2011., 09:35
ja sam jako zadovoljna onom kremom od 50 ml mislim da je, za osjetljivu kozu, sa faktorom 50... kada sam kupovala nisam uopce gledala od koliko je i malo sam se razocarala kad sam vidila kako je mala, ali sam uistinu jako zadovoljna i nije mi zao... nije mi toliko teska ko vichy, lako se razmaze, fino mirise, ja ju koristim i za lice i sve pet a inace imam masniju i osjetljiviju kozu...

sto od ovih proizvoda za suncanje ima u nekim vecim pakiranjima,150,200 ml? zenska u ljekarni mi je predlagala sprej za bebe ali na kraju nisam uzela (drugo nisu imali).ima jos nesto?sto preporucujete?

gabOnica
01.06.2011., 09:49
hvala vam na odgovorima..

ma ja sam donedavno imala super ten i nisam se mazala nikakvim kremicama niti sam se baš šminkala. al sad su me valjda stigle godine i trudnoće, pa mi se sve zakompliciralo :D ma samo želim reći da ja nemam pojma o tim kremicama ništa tako da mi je svaki savjet dobrodošao :)

lida
01.06.2011., 10:07
Ja ti preporučam i make up od avene, jako je ugodan na koži i napravljen je baš za osjetljivu kožu. Imaš njihove tekuće pudere i mosaic pudere za fiksiranje i matiranje. U ljekarnama naravno.

gabOnica
01.06.2011., 12:43
super hvala!

leonalea
06.06.2011., 20:21
treba mi savjet, koju kremu kupiti,isprobala bih Avene, pa me zanima vase misljenje:) tip koze: masna, mješovita. 23g:)

novabbb
11.06.2011., 19:14
Koja je razlika tj. koja je bolja Avene cicalfate ili LRP cicaplast?

sunchych
12.06.2011., 09:26
kolko ja znam,ista stvar,nešto tipa bepantena,ništa vau uglavnom,ono, za zarastanja manjih ranica-tipa ogrebotina,blažih opeklina, burnijih reakcija na peeling itd.

sunchych
12.06.2011., 09:34
treba mi savjet, koju kremu kupiti,isprobala bih Avene, pa me zanima vase misljenje:) tip koze: masna, mješovita. 23g:)

ovisi jel ti ten čist ili ne-ali u svakom slučaju clenance emulzija je ok, zatim uravnotežujeći fluid i hydrance legere obični-sve vrlo light..svaka farmacia ti ima hrpu testra pa ižicaj od svake da vidiš koja ti najbolje paše. to su ti sve dnevne kremice i dobro drže šminku-prve dve pogotovo,one ti koštaju oko 100 kn,dok je legere nekih 135 kn i možda bi ti on bio bolji za po noći. ako imaš i nepravilnosti(ne prevelikih) onda po noći clenance k gel,isto ižicaj tester,inaće dođe oko 100 kn..u svakom slučaju,to su dobre kremice i mislim da ćeš dobro reagirati na njih:top:

madeira
12.06.2011., 14:10

Kao što je napisano gore, potiču brže zarastanje kože, nakon prištvea, za ožiljke, rane, ogrebotine, čak i žuljeve. Jedino je bitno da ne stavljaš na otvorene rane, ne smije cica doći u kontkat s krvi. Smiješ ju staviti tek kad se napravi krasta i tada mažeš 2 puta dnevno.

Sinoć sam napravila malo jači piling i stavila lrp cicaplast i lice mi je ujutro bilo super.

Jednom sam stavila na nešto što je ličilo na prišt, a ujutro sam se probudila s ogromnim prištom, zato oprez.

Djelotovarna je ako ju se koristi po uputama. LRP je dosta masna, ali se fino upije u lice. Eto, moji dojmovi. Avene ne može biti puno drugačija od LRP.:top:

malena_3
12.06.2011., 18:25
Kakvo vam je iskustvo sa puderima? ... Zanimaju me oni za suhu kožu?.. Nemam nekih većih nepravilnosti, treba mi uglavnom za ujednačavanje tena..

Koristim Avène Hydrance Optimale Rich - i obožavam tu kremu, za moju suhu kožu je savršena...:cerek:

leonalea
19.06.2011., 18:35
Pa imam tu i tamo koji prištić, usla sam opet u pubertet, ihhiihihih:) imaju li one zastitni faktor?

Mobile
21.06.2011., 15:18
Imam 20 godina i donedavno nisam imala nekih velikih problema s kožom lica, čak ni u pubertetu s prištićima, tek s ponekim koji bi se pojavio, ali ništa strašno. Tada sam mislila da mi je taj prištić užasan i jedva sam ga mogla gledati u ogledalu. Moji problemi s kožom su počeli krajem 12 mj. 2010. godine. Naime, tada mi se na desnom obrazu pojavilo crvenilo praćeno blagim žarenjem i zatezanjem kože. Kako je bio zimski period, pretpostavljala sam da je to od bure i hladnoće. No, crvenilo ni nakon 15 dana nije prolazilo. Počela sam stavljati obloge od kamilice na zahvaćeno područje nekih 3 tjedna, ali ni tada nije odlazilo, čak se i proširilo i postalo izrazitije crveno. Tada, nakon nekih 2 mj. od pojave crvenila na desnom obrazu otišla sam dermatologici. Dermatologica mi je prepisala terapiju Doksiciklinom (kapsule), obloge fiziološke otopine, mazanje Skinorenom navečer, Avene Clean-Ac hidratatnu kremu ujutro i čišćenje lica Avene kremom za umivanje. Dijagnoza je bila erithema faciei i srednji oblik akni. Nakon 1 mjeseca otišla sam na kontrolu. Stanje se popravilo, nije više bilo zatezanja niti žarenja obraza, a i crvenilo se donekle smanjilo, nij bilo toliko intenzivno.Sljedeća kontrola je po potrebi. Također mi je dermatologica propisala Cicalfate od Avene kojeg sam stavljala 14 dana na zahvaćeni desni obraz i Cleanance emulziju sa zaštitnim faktorom ( narančasto pakiranje). Terapiju sam uredno provodila, možda samo napravila pauzu sa Skinorenom 2-3 dana kada sam vidjela da mi nekako intenzivno djeluje na obraze. Nakon mjesec dana bila sam kod kozmetičarke na čišćenju lica koja mi je rekla da je dobro što sam došla da mi se očiste crni prištići. Također je savjetovala da ne stavljam Skinoren na obraze jer su mi previše isušeni, a koža mi je na obrazima tanka. Sada, desni obraz mi je i dalje crven, ali nekako mi se čini da koža zdravije izgleda, ali mi se i lijevi obraz malo crveni( pretpostavljam od Skinorena ), prištića i dalje imam na T-zoni. Eto, kad sam sve to sad napisala, najprije se ispričavam na duuuuugggggggooom postu i molila bih ako je netko imao slična iskustva da odgovori. Hvala puno

Splenda
22.06.2011., 12:29
koga zanima avene spf 50+. stavila sam recenziju na topic krema sa spf faktorom.

madeira
22.06.2011., 14:00
Bilo Vichy, LRP ili Avene svi 50+ su odlični. Moja mama je jako svijetla, uvijek izgori i na najmanjem suncu, već godina kupuje 50+ i nikad otkad ih koristi nije izgorila na suncu. Kupovala je sve iz ljekarne, mislim da prošle godine i Lerborlario, svi funkcioniraju. Sve pet za 50+.

Splenda
22.06.2011., 15:32
Bilo Vichy, LRP ili Avene svi 50+ su odlični. Moja mama je jako svijetla, uvijek izgori i na najmanjem suncu, već godina kupuje 50+ i nikad otkad ih koristi nije izgorila na suncu. Kupovala je sve iz ljekarne, mislim da prošle godine i Lerborlario, svi funkcioniraju. Sve pet za 50+.

odlične su možda po pitanju toga da ne izgori, ali postoji razlike među tim kremama.kao i kod ostalih krema, hrpa drugih faktora je u igri, sastav, miris, tekstura, komedogenot. neke od krema za lice sa visokim spf su premasne za nosit igdje osim na plažu.

lrp antehelios sadrže previše alkohola. reci mami nek se radije drži ovih drugih krema koje su joj odgovarale. :)

madeira
01.08.2011., 21:15
Trebam kremu koja će mi ublažiti crvenilo. Crvena sam po nosu, ne po ostatku lica, znači ne treba nešta jako, a ne znam šta bi.

Eta Eridani
01.08.2011., 21:24
Zna li netko cijenu Akerat kreme za tijelo?

Lilit
18.08.2011., 10:37
mene zanima cijena avene skin recovery cream calming formula sensitive and irritated skin i koliko ml ima?

efghi
18.08.2011., 12:04
mene zanima cijena avene skin recovery cream calming formula sensitive and irritated skin i koliko ml ima?

40ml.
cijene se dosta razlikuju po ljekarnama ali cca od 110 do 130kn

Lilit
18.08.2011., 13:07
a jel dobra krema dugorocno? probala sam tester samo... imam mjesovitu kozu ali to su mi dalu u apoteci kad me svrbilo lice za poludit

efghi
18.08.2011., 13:19
ja sam ju koristila samo sad na moru navecer i bila mi je ok u smislu sto mi se nije ni malo gulilo lice niti bilo crveno niti bas to - svrbilo (bila sam stalno na suncu) nego je boja postepeno odlazila i lice je mekano.
imala sam onu verziju light (ima i rich (moj decko)) s tim da mislim da je cak rich bolja jer obje ostavljaju lagani isti zastitni sloj, a light je puno vodenija kad se razmazuje

eyedetox
18.08.2011., 13:48
ja sam ju koristila samo sad na moru navecer i bila mi je ok u smislu sto mi se nije ni malo gulilo lice niti bilo crveno niti bas to - svrbilo (bila sam stalno na suncu) nego je boja postepeno odlazila i lice je mekano.
imala sam onu verziju light (ima i rich (moj decko)) s tim da mislim da je cak rich bolja jer obje ostavljaju lagani isti zastitni sloj, a light je puno vodenija kad se razmazuje

Nisam znala da skin recovery ima rich i light :ne zna: da ne misliš na hydreance optimale?

efghi
18.08.2011., 13:53
ne ne
ima, i ja sam slucajno sad zadnji put saznala kad sam vidjela rich formula

Lilit
18.08.2011., 15:39
na mojem testeru je pisalo samo ovo sta sam prepisala :ne zna:

efghi
18.08.2011., 16:01
a da ta je obicna (light)
rich ima ovu oznaku "RICH formula" kao na slici lijevo gore na tubi

http://img204.imageshack.us/img204/2900/avenee.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/204/avenee.jpg/)

charm
18.08.2011., 16:38

Boldana je savršena nakon depilacije bikini zone, u roku odmah smanji upalu i crvenilo :s

Počela sam ju davati i dragom kad se obrije; ima full jaku bradu i izbrijava se i znaju mu prištići izletiti i kad ju stavi, lice mu je prva liga :s

Odlična sos krema :top:

Lilit
25.08.2011., 15:29
koja je razlika izmedju ove dvije kreme tj zasto je mrvicu razlicta?
ova lijevu sam kupila preko foruma i "kutijica" je glatka i sjajna dok je na staroj (desnoj) onako grublji materijal i tekst je na obje malo drukcije napisan iako je zapravo isti tekstosim sta na staroj pise i very water resistant a na novoj ne pise (ali na novoj pise na straznjoj strani)
http://desmond.imageshack.us/Himg148/scaled.php?server=148&filename=p8250003.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg13/scaled.php?server=13&filename=p8250004.jpg&res=medium

efghi
25.08.2011., 15:43
mislim da je samo promjena ambalaze, ako se ne varam tako je bilo i nekih promjena u fontu na hydrance

*ivancica*
26.08.2011., 08:51
u sred ljeta mi je nestala kremica za lice i odma sam otisla do ljekarne i pitala tetu da mi nesto preporuci.. pokazala mi je par kremica i ja je pitam kakva je koja, naravno ona nema pojma pa baljezga i čita mi s kutijice :mad: znam i ja pročitat ...i ja glupača uzmem ovo http://neseser.hr/blog/lorelai/avene-mineral-cream-spf-50-krema-za-lice-sa-visokim-zastitnim-faktorom/ i povjerujem joj kako je super super....krema je smeđe narančasta, kad se namaže ostaje bijela..da ne govorim kako me bilo sram na plaži, a tek kad sam ušla u vodu, izgledala sam ko neki klaun iz horora....definitivno nemojte kupovat tu kremu!!

eyedetox
26.08.2011., 10:28
koja je razlika izmedju ove dvije kreme tj zasto je mrvicu razlicta?
ova lijevu sam kupila preko foruma i "kutijica" je glatka i sjajna dok je na staroj (desnoj) onako grublji materijal i tekst je na obje malo drukcije napisan iako je zapravo isti tekstosim sta na staroj pise i very water resistant a na novoj ne pise (ali na novoj pise na straznjoj strani)
http://desmond.imageshack.us/Himg148/scaled.php?server=148&filename=p8250003.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg13/scaled.php?server=13&filename=p8250004.jpg&res=medium

Ma isto ti je to, samo su mijenjali ambalažu a čini mi se pomalo i samu emulziju, meni je bila najbolja kad je ovako izgledala, bez pumpice
http://pha24.com/images/sun_emulsion_50+.jpg

al srećom pa mi i ova nova još uvijek odgovara :s

eyedetox
26.08.2011., 10:30
u sred ljeta mi je nestala kremica za lice i odma sam otisla do ljekarne i pitala tetu da mi nesto preporuci.. pokazala mi je par kremica i ja je pitam kakva je koja, naravno ona nema pojma pa baljezga i čita mi s kutijice :mad: znam i ja pročitat ...i ja glupača uzmem ovo http://neseser.hr/blog/lorelai/avene-mineral-cream-spf-50-krema-za-lice-sa-visokim-zastitnim-faktorom/ i povjerujem joj kako je super super....krema je smeđe narančasta, kad se namaže ostaje bijela..da ne govorim kako me bilo sram na plaži, a tek kad sam ušla u vodu, izgledala sam ko neki klaun iz horora....definitivno nemojte kupovat tu kremu!!

Inače, svaka sa mineralnim faktorima je bijela i masna tako da znaš za ubuduće :D
ova krema je fenomenalna za osjetljivu, pogotovo dječju kožu, fenomenalno štiti ali ako nemaš jako osjetljivu kožu, izaberi neku bez mineralnih filtera

*ivancica*
26.08.2011., 10:32
Inače, svaka sa mineralnim faktorima je bijela i masna tako da znaš za ubuduće :D
ova krema je fenomenalna za osjetljivu, pogotovo dječju kožu, fenomenalno štiti ali ako nemaš jako osjetljivu kožu, izaberi neku bez mineralnih filtera

hvala tii :) pripazit ću drugi put :top:

Anarniel
26.08.2011., 19:46
Možda si izgledala kao klaun, ali ti zato zločesto sunce nije moglo apsolutno ništa pod ovom kremicom, tako da oprosti teti!! :cerek:

Lilit
26.08.2011., 20:58
hvala na pojasnjenju cure :) meni se tekstura ove obije koje imam cini ista iako nisam probala novu jos na lice.. valjda ce bit ok, to mi je ipak nekako naj krema ljetna (od svih isprobanih)
pumpica mi se jako svidja :)

dabio
02.09.2011., 09:20
zanimaju me vaša iskustva sa kremom Avene Cleanance tinted anti_shine regulating lotion... trebam nešto protiv sjaja pa me zanima kako ste vi zadovoljne sa tom kremom?

Linda Hathor
11.09.2011., 23:59
Kupila bih Skin Recovery light. E, sad, jel se to može koristiti kao dnevna krema? Znam da je mnogi koriste za oporavak kože itd. ali moja koža je osjetljiva kako god okrenem i šta god radila, tako da mi je palo na pamet da može proći kao svakodnevna njega. :ne zna:

eyedetox
12.09.2011., 08:46
Kupila bih Skin Recovery light. E, sad, jel se to može koristiti kao dnevna krema? Znam da je mnogi koriste za oporavak kože itd. ali moja koža je osjetljiva kako god okrenem i šta god radila, tako da mi je palo na pamet da može proći kao svakodnevna njega. :ne zna:

Naravno, moj brat ju koristi godinama kao dnevnu njegu i jako mu je pomogla

sunchych
12.09.2011., 17:15
zanimaju me vaša iskustva sa kremom Avene Cleanance tinted anti_shine regulating lotion... trebam nešto protiv sjaja pa me zanima kako ste vi zadovoljne sa tom kremom?

kao i većina tintet kremica i ova je za kuki,a da ne govorim da su im nijanse ono-za nikoga. radije uzmi običnu clenance emulziju-meni je solidna..imaju uvijek testera i jedne i druge pa provaj

Linda Hathor
12.09.2011., 21:27
Naravno, moj brat ju koristi godinama kao dnevnu njegu i jako mu je pomogla

E, super. :top: I, nije mu se zasitila koža na način da je prestala djelovat? Znam da je to individualno, ali moram ja pitat. :D

OK, sad još samo moram prelomit između te i Bioderme Sensibio Light, koja mi je provjereno odlična.

eyedetox
13.09.2011., 08:07
E, super. :top: I, nije mu se zasitila koža na način da je prestala djelovat? Znam da je to individualno, ali moram ja pitat. :D

OK, sad još samo moram prelomit između te i Bioderme Sensibio Light, koja mi je provjereno odlična.

Iskreno, nemam pojma. On ima rozaceu i tu kremu mu je doktorica preporučila pa je se drži ko pijan plota :rofl:
muško ko muško, ne možeš saznat baš puno informacija glede kozmetike ali kaže da mu je bolje kad ju koristi pogotovo zimi

Tillea
13.09.2011., 09:37
Kakav je onaj gel za umivanje Cleanance?

ajetam
13.09.2011., 16:10
zanima me dal je avene termalna od 300ml svugdje oko 68-70kn ili ima i malo jeftinije?

mimimozica
13.09.2011., 19:41
Kakav je onaj gel za umivanje Cleanance?

Meni zateže lice ko ludo nakon umivanja s time. Ako imaš imalo osjetljivu kožu i sklonu dehidraciji, radije preskoči ovaj proizvod:mig:

kikaca
19.09.2011., 21:34
bog ljudi :) imam nekoliko pitanja...imam te flekice i pristice pa sam dobila tester od avene cleanance k i clean-ac kreme...znaci prvo se stavi krema koja se ispere i onda gel. zanima me s cim bi mogla ocistiti lice prije nego stavim kremu jer pise da se i ona stavlja na ociscenu kozu :confused:. i mogu li ujutro stavljati roc purif-ac kao hidratantnu?

Linda Hathor
19.09.2011., 21:46
bog ljudi :) imam nekoliko pitanja...imam te flekice i pristice pa sam dobila tester od avene cleanance k i clean-ac kreme...znaci prvo se stavi krema koja se ispere i onda gel. zanima me s cim bi mogla ocistiti lice prije nego stavim kremu jer pise da se i ona stavlja na ociscenu kozu :confused:. i mogu li ujutro stavljati roc purif-ac kao hidratantnu?

Clean Ac bih ja na tvom mjestu koristila kao dnevnu, pogotovo jer služi da oporavi kožu od raznih isušujućih tretmana, što ti ne bi bilo loše, jer, koliko znam, Cleanance linija sadrži izvjesni postotak AHA kiselina, a to UVIJEK koristi noću.

Ako ti je Roc Purif Ac dovoljno hidranatnta, ti stavljaj, ali uz kiseline navečer, pripazi da ne budeš isušena.

kikaca
19.09.2011., 22:01
Clean Ac bih ja na tvom mjestu koristila kao dnevnu, pogotovo jer služi da oporavi kožu od raznih isušujućih tretmana, što ti ne bi bilo loše, jer, koliko znam, Cleanance linija sadrži izvjesni postotak AHA kiselina, a to UVIJEK koristi noću.

Ako ti je Roc Purif Ac dovoljno hidranatnta, ti stavljaj, ali uz kiseline navečer, pripazi da ne budeš isušena.

stavljam to cudo navecer, samo me zanima s cim bi trebala ocistiti lice prije svega toga? jer i krema ide na ocisceno lice, a poslije kreme taj gel-krema cleanance k

Linda Hathor
19.09.2011., 22:11
stavljam to cudo navecer, samo me zanima s cim bi trebala ocistiti lice prije svega toga? jer i krema ide na ocisceno lice, a poslije kreme taj gel-krema cleanance k

Pa, možeš s nekim blagim mlijekom, ili micelarnom (Avene, Vichy, Bioderma, Eveline...). Ne brini, ne moraš koristiti sve proizvode jedne te iste linije, ni marke kozmetike, to je njihova najomiljenija podvala. Gledaj samo da je sredstvo blago i nekomedogeno. Ujutro ne moraš nužno koristiti mlijeko, možeš se umiti nekom pjenom ili prebrisati lice bezalkoholnim tonikom, samo da pobrišeš ostatke noćne kreme i nakupljene masnoće.

kikaca
19.09.2011., 22:20
Pa, možeš s nekim blagim mlijekom, ili micelarnom (Avene, Vichy, Bioderma, Eveline...). Ne brini, ne moraš koristiti sve proizvode jedne te iste linije, ni marke kozmetike, to je njihova najomiljenija podvala. Gledaj samo da je sredstvo blago i nekomedogeno. Ujutro ne moraš nužno koristiti mlijeko, možeš se umiti nekom pjenom ili prebrisati lice bezalkoholnim tonikom, samo da pobrišeš ostatke noćne kreme i nakupljene masnoće.

dakle mogla bi lice ocistiti s necim od navedenih marki, zatim staviti navecer taj gel i ujutro nakon ciscenja namazati s nekom hidratantnom kremom? jer mislim da su i krema i gel cleanance mozda agresivni u kombinaciji...

Linda Hathor
19.09.2011., 22:50
dakle mogla bi lice ocistiti s necim od navedenih marki, zatim staviti navecer taj gel i ujutro nakon ciscenja namazati s nekom hidratantnom kremom?
Naravno, ako ti koži odgovara. :)
jer mislim da su i krema i gel cleanance mozda agresivni u kombinaciji...
To je dosta individualno, ali ja mislim da bi te ipak isušilo. Koža koja se tretira kiselinama ipak treba malo olakšanja, blagosti i hidratacije.

Tourniquet_
22.09.2011., 13:10
Jel zna ko točnu cijenu proizvoda Hydrance Optimale Legere kreme i Diacneal kreme? Trebam ih ići kupiti pa da znam otprilike..
hvala :mig:

eyedetox
22.09.2011., 13:13
Jel zna ko točnu cijenu proizvoda Hydrance Optimale Legere kreme i Diacneal kreme? Trebam ih ići kupiti pa da znam otprilike..
hvala :mig:

Prva oko 150 kn a druga oko 100 ako se nije nešto drastično promijenilo :o

Tourniquet_
22.09.2011., 13:30
Puno ti hvala! :):)
Još da pitam..dermatologica mi napisala terapiju Hydrance optimale al sad ja vidim da postoji legere i rich. Pa ne znam koju da uzmem, koja je razlika?
Legere sam već imala al ne sjećam se..

jadzi
22.09.2011., 14:07
sad kad počinju hladniji dani i grijanje uzmi si rich

C.Mariù
22.11.2011., 16:49
Jel netko koristio Avéne Clean AC Derma-Cleanser. Prepisala mi ga je dermatolgica. Imam problematičnu dehidriranu kožu i već godinu i pol ne kosristim gel za umivanje zato što mi zategne lice, prije sam čak znala imati one male borice na ćelu kolko mi je lice bilo isušeno od gelova, od kad nema gela nema ni borica ali ima mitesera za cijeli zagreb i neke čudne upale zbog kojih napravit sve žive pretrage. Molim Vas za savjet, dal da kupim to?

crvenkapica5
24.11.2011., 21:11
Jel netko koristio Avéne Clean AC Derma-Cleanser. Prepisala mi ga je dermatolgica. Imam problematičnu dehidriranu kožu i već godinu i pol ne kosristim gel za umivanje zato što mi zategne lice, prije sam čak znala imati one male borice na ćelu kolko mi je lice bilo isušeno od gelova, od kad nema gela nema ni borica ali ima mitesera za cijeli zagreb i neke čudne upale zbog kojih napravit sve žive pretrage. Molim Vas za savjet, dal da kupim to?

neće te isušiti, dobar je, probaj gel-kremu ;)
isto tako ti je dobar i uriage cu-zn gel, pa ako pitaj za testere.

xena01
11.12.2011., 14:31
avene trixera i krema i gel, katastrofa! ajme su me pekle oči, ali ajme iako nikad nije ušla u oči..
a ona njihova kremica oko očiju, ona od 10 ml, ova: http://www.bezrecepta.hr/krema-za-podrucje-oko-ociju-s-termalnom-vodom-avene.html totalno je bezveze, djelotvorna je ko i najobičnija ableina krema za područje oko očiju

Sadee
11.12.2011., 16:46
Na, pocetku teme sam vidjela da se spominju knjizice za sakupljanje bodova, pa me interesuje da li to jos uvijek vazi i da li vazi i za BiH ili samo za RH?

FASHION GIRL
11.12.2011., 19:14
Ima li netko iskustva s toniranom kremom od Avena ( koristim ju jako dugo i odlična mi je po svemu ali jbg kriza je a ona skupa) i s Niveom toniranom, pa da mi može usporediti, zanima me sve u vezi Nivee?.
:DVeoma zahvalna

mimimozica
11.12.2011., 19:20
Moj topli savjet, ako ti krema koju imaš odgovara, investiraj u nju. Em zato što, ako ti nivea neće odgovarati, trebat ćeš dulje vremena i živaca,a i novca da saniraš nastalu štetu, em zato što dojmovi za niveu i nisu neki. čini mi se da se na Nive temi i na toniranim kremama nekoliko cura žalilo da su dobile prišteve od njih :ne zna:

FASHION GIRL
11.12.2011., 20:22
Oh ako je tako ostajem pri ovoj naime avene koristim upravo radi toga što me rješila prištića i lice mi nije bilo nikad ljepše ali skupa. No dobro nije moguće imati sve. TNX

Tinkerbella
11.12.2011., 21:22
Ja sam veliki poklonik Avene kozmetike, koristim puno njihovih proizvoda, trenutno koristim isključivo njihove proizvode za čišćenje i njegu lica, gel za umivanje sa cold kremom, micelarnu, termalnu, cleanance kremu i rebalancing emulziju, cold kremu za ruke,lice i usne (sve tri :D ) i ulje za tijelo, piling i masku
i sve mi odlično odgovara! :cerek:

zanima me kakav je Cleanance losion za čišćenje
ovaj:
http://www.mojaljekarna.hr/images/avenecleanlosion.jpg
imam masnjikavu t-zonu sklonu prištićima, dok su obrazi dosta suhi, pa sam ga mislila koristiti za t-zonu samo, ali me stah da je možda preagresivan jer meni nije toliko da je koža masna koliko imam stalno te sitne prištiće (20 godina imam, ako to išta znači)

vaše mišljenje? :) :)

Beck
11.12.2011., 22:20
Ja sam veliki poklonik Avene kozmetike, koristim puno njihovih proizvoda, trenutno koristim isključivo njihove proizvode za čišćenje i njegu lica, gel za umivanje sa cold kremom, micelarnu, termalnu, cleanance kremu i rebalancing emulziju, cold kremu za ruke,lice i usne (sve tri :D ) i ulje za tijelo, piling i masku
i sve mi odlično odgovara! :cerek:

zanima me kakav je Cleanance losion za čišćenje
ovaj:
http://www.mojaljekarna.hr/images/avenecleanlosion.jpg
imam masnjikavu t-zonu sklonu prištićima, dok su obrazi dosta suhi, pa sam ga mislila koristiti za t-zonu samo, ali me stah da je možda preagresivan jer meni nije toliko da je koža masna koliko imam stalno te sitne prištiće (20 godina imam, ako to išta znači)

vaše mišljenje? :) :)

ja ti ju nebi preporucila...isto imam masnu t zonu i dehidrirane obraze i taj losion mi je previse isusivao lice..jako sam zadovoljna s onim njihovim sapunom bez sapuna kako se vec zove sa dodatkom cold kreme...

Tinkerbella
11.12.2011., 23:32
mislila sam ga koristiti samo na masnim djelovima, ne i na ostatku lica, no ne želim nešto što će mi isušivati kožu i zatezati.
moram onda tražiti dalje :)

fairy wings
12.12.2011., 12:35
mislila sam ga koristiti samo na masnim djelovima, ne i na ostatku lica, no ne želim nešto što će mi isušivati kožu i zatezati.
moram onda tražiti dalje :)

uzmi radije njihovu micelarnu, ona ti je zamjena za mlijeko i tonik za ciscenje, meni je odlicna!

partizanka
13.12.2011., 01:24
cure , kakva su vasa iskustva sa avene couvrance tek. puderom? koristim ga cca tjedan dana i unazad 2-3 dana primjetila sam pojavu sitnih pristica na obrazima , sto mi je pomalo cudno s obzirom na kvalitetu& namjenu te kozmetike. ima li netko slicna iskustva? :( :(

eyedetox
13.12.2011., 07:32
cure , kakva su vasa iskustva sa avene couvrance tek. puderom? koristim ga cca tjedan dana i unazad 2-3 dana primjetila sam pojavu sitnih pristica na obrazima , sto mi je pomalo cudno s obzirom na kvalitetu& namjenu te kozmetike. ima li netko slicna iskustva? :( :(

Ja duži niz godina koristim te pudere i kreme i apsolutno sam sigurna da mi ništa ne izaziva prištiče, koju kremu stavljaš ispod? Stavljaš li kakav u kamenu ili prahu iznad?

partizanka
13.12.2011., 09:20
eyedetox , hvala ti na odg. !
koristim loreal triple active day kremu& na tekuci nanesem malo manhattanovog soft compact pudera u prahu. u toj kombinaciji funkc. bez problema vec godinama, samo sto je izbor tekuceg bio pao na vichy dok nisu prestali proizvodit onu paletu klasicnih , starih pudera pa sam u potrazi za novim zavrsila na aveneu& sad su mi se osuli obrazi. dat cu mu sansu jos neko vrijeme , ali ako zavrsim kao swiss cheese , dizem ruke :( ako imas kakvu preporuku za kremu ili kompaktni , javi , hvala :mig:

eyedetox
13.12.2011., 09:26
eyedetox , hvala ti na odg. !
koristim loreal triple active day kremu& na tekuci nanesem malo manhattanovog soft compact pudera u prahu. u toj kombinaciji funkc. bez problema vec godinama, samo sto je izbor tekuceg bio pao na vichy dok nisu prestali proizvodit onu paletu klasicnih , starih pudera pa sam u potrazi za novim zavrsila na aveneu& sad su mi se osuli obrazi. dat cu mu sansu jos neko vrijeme , ali ako zavrsim kao swiss cheese , dizem ruke :( ako imas kakvu preporuku za kremu ili kompaktni , javi , hvala :mig:

Nažalost s lorealovom kremom manhattanovim puderom nemam iskustva :ne zna:
Ja momentalno koristim Hydrerance optimale rich uv 20 a kad zatopli prebacujem se na naranđasti fluid spf 50, preko koristim ili ovaj tekući ili Avene kompaktni (http://www.parapharmastock.com/img/p/118-167-thickbox.jpg), matiram ili s Lrp u kamenu ili Shiseidovim.
Navečer koristim Cleanance K i s tim kombinacijama sam više nego zadovoljna, nema prištiča, mitesera, pms akni :s

Dama_sa_Balkana
13.01.2012., 08:00
Avene DIACNEAL više ne postoji. Doduše ima je, ali u novom obliku, kao Avene TRIACNEAL, dodali su još jedan novi sastojak, Efectiose. Krema je malo gušća, ne znam za djelovanje, tek sam počela. Cijena je ista, al tko zna oće li bit isti rezultati kao sa Diacnealom (dakle samo sa glikolnom i retinaldehidom) . . joj joj.
evo link.http://www.mojaljekarna.hr/product_info.php/avene-triacneal-krema-p-1525

runolistSA
13.01.2012., 10:08
probala sam tester triacneala. meni je identicna diacnealu sto se tice boje, mirisa, teksture. nisam imala nikakvu reakciju, a na duze staze cu tek da vidim kad mi dodje na red.

Dama_sa_Balkana
17.01.2012., 07:22
Meni se čini da je Diacneal bio nekako rjeđi i sjajniji po boji, al dobro to je manje bitno. Koristim Triacneal oko tri-četri dana, kad ga stavim onda heeebeno zapeče na par sekundi al kasnije prođe. Vidit ćemo kroz mjesec-dva-tri kako će biti. .

C.Mariù
17.01.2012., 12:03
Razmišljam da kupim taj triacneal/diacneal pa mi trebaju točne upute. Smije se koristiti samo navečer jel tako? I može li izazvati neke fleke? Koliko znam ne smije se koristiti po ljetu...

Nivia179
17.01.2012., 12:14
Razmišljam da kupim taj triacneal/diacneal pa mi trebaju točne upute. Smije se koristiti samo navečer jel tako? I može li izazvati neke fleke? Koliko znam ne smije se koristiti po ljetu...

nanosis ga na potpuno osusenu kozu (ako retin dođe u dodir s vodom pece), nanosis ga samo navecer i po danu je obavezan spf da ti ne nastanu flekice
ako osjetis da te isusuje, jedno sat vremena nakon sto ga naneses, nanesi jos i hidrataciju

Dama_sa_Balkana
19.01.2012., 08:55
koristim Triacneal nekih 4-5 dana, isušio mi je ovih par prištića ali mi se koža na obrazima i bradi nekako počela ljuštiti i užasno se osušila (inače imam recimo masnu kožu, možda kombiniranu), ne mogu normalno stavit tekući puder a da se on nakon sat dva ne počne sušit i trusit, i to užasno izgleda. Znam da bi trebala koristit uz Triacneal i neku hidrataciju, možda sa spf, al ne mogu se odlučit šta bi, odnosno uopće nemam iskustva s nekim dobrim hidratantnim kremama za osjetljivu masnu kožu, sad već osušenu i oljuštenu !!! Može li mi neko uputiti neki dobar savjet?

runolistSA
19.01.2012., 09:15
ovako sam radila sa diacnealom. stavim ga navecer i nakon sat vremena preko njega stavim hidratantnu masku i odem spavati :D koristila sam masku od avenea i od clarinsa. cak i kad sam potrosila diacnel ove maske sam stavljala navecer umjesto kreme.

po danu nesto sa spf. vise se i ne sjecam koja krema mi je tad bila u opticaju. moguce isto avene hidratantna.

Dama_sa_Balkana
19.01.2012., 10:35
I kako je to djelovalo? Ne mogu zamislit da preko Triacneala stavim masku :confused: Ne znam jel bi trebala koristit možda termalnu vodu ujutro kad se umijem, kakvo to djelovanje uopće ima, ili samo neku dobru hidratantnu prije pudera da se ne sušim i ne ljuštim :503:

runolistSA
19.01.2012., 11:04
pa meni je maska sluzila umjesto kreme, kontas. ti stavi sta hoces, ovo je samo primjer. ako hoces sprijeciti susenje moras jos nesto koristiti za lice osim triacneala. moguce cak i da ti lagane hidra kreme nece biti dovoljne, da ces trebati i nesto hranjivije ali za sve to moras pratiti sama stanje svoje koze i probati par stvari dok ne vidis sta ti najvise odgovara.

noblicaaa
21.01.2012., 00:02
Ja evo koristim 10 dana avene triacneal po preporuci dermatologa, u zadnja 3 mjeseca samo po obrazima dakle ne brada ne celo samo to izbijaju mi uzasne akne a prije toga ma ni mitesera nisam imala, neki dijelovi se vidi vrlo mali pomak ali ne ocekujem ista jer treba min 3 mjeseca koristiti ali ono sto me brine je sto ujutro kad se probudim svi oni crveni pristevi pobijele, tjesim se da je to bilo nakupljeno ispod koze pa treba nekako da se izbaci van, ali izgleda grozno :(:( Pomaze mi kod komedona ali eto iz nekog razloga ostale crvene postanu gnojne, jel to mozd atako treba haha, pomozite, da li neko ima iskustva sa tim :):504:

Dama_sa_Balkana
24.01.2012., 08:15
Pa zašto si počela koristit Triacneal ako si imala čisto lice ??
Ja ga isto koristim oko tjedan dana, još uvik me peče kad ga stavljam, ponekad mi ostanu crvene flekice kao da sam opekla kožu ali to prođe za koji dan, ali barem se više ne ljuštim toliko zbog kombinacije termalne vode i masne hidratantne kreme ujutro.
Ja sam ga počela koristit jer imam neke sitne tvrde bijele prištiće na obrazima oko čeljusti, i nekoliko mitesera, u nadi da će me ova kemija riješit toga a i zaostalih flekica :503:

noblicaaa
24.01.2012., 16:06
ma imala cisto lice i prije 3 mjeseca nes odjenom pocelo i tek sad znaci koristim triaceal u nadi da ce proci :) mene nekad pece nekad ne samo me brine o sto svako jutro bas 2 crvena prista pobijele, jel to treba ili ne ne znam

bubley
24.01.2012., 23:27
Zamolila bi one koje imaju iskustva s ovom kremicom za pomoć!
Daklem, kupila sam Avene Diacneal.
Inače imam kožu sklonu aknama, uglavnom me napada od sredine obraza prema čeljusti. Zna se zalomiti i po bradi i čelu. A mitesera se nađe svukud. Usto imam ožiljke i flekice od akni po obrazima.
Zanima me nanosi li se Diacneal samo na problematična područja, dakle na upaljene akne, ili na čitavo lice u tankom sloju (osim okoloočnog područja naravno), i smijem li nakon nekog vremena nanijeti na lice neku hidratantnu kremu, pošto znam da bi mogao isušivati? Vidim po komentarima da neke od vas nanose kremu nakon toga, ali koliko vremena nakon nanošenja Diacneala, i da li je vam je to preporučio dermatolog ili?
Unaprijed hvala na odgovorima :)

Wedding
24.01.2012., 23:27
Zamolila bi one koje imaju iskustva s ovom kremicom za pomoć :)
Inače imam kožu sklonu aknama, uglavnom me napada od sredine obraza prema čeljusti. Zna se zalomiti i po bradi i čelu. A mitesera se nađe svukud. Usto imam ožiljke i flekice od akni po obrazima.
Zanima me nanosi li se Diacneal samo na problematična područja, dakle na upaljene akne, ili na čitavo lice u tankom sloju (osim okoloočnog područja naravno), i smijem li nakon nekog vremena nanijeti na lice neku hidratantnu kremu, pošto znam da bi mogao isušivati?

Ja imam triacneal, samo ima jedan sastojak vise, i nanosim ga samo navecer na dobro osuseno lice al na cijelo osim podrucja oko ociju i ne stavljam nista kasnije jer idem pajkit a ujutro obavezno serum i krema za hidrataciju:mig:
Ja se od Triacneala ljustim al ja sam sva naopacke pa ovo zaboravi da sam rekla :zubo: al sto se tice akni tu mu nemam zamjerki jer ih vise nemam a manosim ga samo 2-3 puta tjedno:mig:

bubley
24.01.2012., 23:29
Ja imam triacneal, samo ima jedan sastojak vise, i nanosim ga samo navecer na dobro osuseno lice al na cijelo osim podrucja oko ociju i ne stavljam nista kasnije jer idem pajkit a ujutro obavezno serum i krema za hidrataciju:mig:
Ja se od Triacneala ljustim al ja sam sva naopacke pa ovo zaboravi da sam rekla :zubo: al sto se tice akni tu mu nemam zamjerki jer ih vise nemam a manosim ga samo 2-3 puta tjedno:mig:

Hvala ti puno na odg, inače izbrisala sam ovdje post i prebacila ga na temu "Avene" jer sam tek kasnije skužila da je baš tamo to aktualna tema :)
Btw što nije preporučeno nanositi svaki dan kroz 3 mjeseca?

Wedding
24.01.2012., 23:30
Zanima me nanosi li se Diacneal samo na problematična područja, dakle na upaljene akne, ili na čitavo lice u tankom sloju (osim okoloočnog područja naravno), i smijem li nakon nekog vremena nanijeti na lice neku hidratantnu kremu, pošto znam da bi mogao isušivati? Vidim po komentarima da neke od vas nanose kremu nakon toga, ali koliko vremena nakon nanošenja Diacneala, i da li je vam je to preporučio dermatolog ili?

Odgovorila sam ti prije minutu na onoj prvoj temi:mig: i sve si mislim kaj sam luda a ti prebacila post:rofl:

Nivia179
24.01.2012., 23:35

u pravilu se stavlja na cijelo lice (osim okoloocnog podrucja) u tankom sloju.
mozes nanijeti neku hidratantnu kremu na lice, no pricekaj barem sat vremena nakon toga :)
i obavezno pricekaj nakon umivanja, a prije stavljanja triacneala barem 5 minuta da budes 100% sigurna da je koza suha da izbjegnes peckanje :)

bubley
24.01.2012., 23:42
mozes nanijeti neku hidratantnu kremu na lice, no pricekaj barem sat vremena nakon toga :)
i obavezno pricekaj nakon umivanja, a prije stavljanja triacneala barem 5 minuta da budes 100% sigurna da je koza suha da izbjegnes peckanje :)

Hvala puno na odg :) Najviše me zanimalo to za nanošenje kreme poslije, jer ionako mi je koža isušena radi nekog glupog osipa što sam nedavno imala po obrazima pa se moram stalno trackati s nečim :o

@Wedding: Sorry na zbrci :D

yvanna
31.01.2012., 21:13
cure, trebam malu pomoć

potrošila sam rocovu dnevnu kremu, i zadnjih tjedan dana koristila ljetnu avene hydrance optimale UV20. no ne hrani mi obraze, nikako!!

pa razmišljam da kupim ili hydrance optimale legere ili rich. da li je legere bez zaštitnog faktora hranjivija nego sa zaštitnim?

inače, mješovita koža, suhi obrazi. i na obrazima znaju izbiti gadovi. možda zbog dehidracije :ne zna:

Nivia179
01.02.2012., 00:18
cure, trebam malu pomoć

potrošila sam rocovu dnevnu kremu, i zadnjih tjedan dana koristila ljetnu avene hydrance optimale UV20. no ne hrani mi obraze, nikako!!

pa razmišljam da kupim ili hydrance optimale legere ili rich. da li je legere bez zaštitnog faktora hranjivija nego sa zaštitnim?

inače, mješovita koža, suhi obrazi. i na obrazima znaju izbiti gadovi. možda zbog dehidracije :ne zna:

meni je hranjivija, stvarno s optimale legere imam osjecaj bolje hidratacije nego s ovom sa SPF

berinaa
01.02.2012., 18:00

Ljudi, nisam pratila temu od samoga pocetka, ali trebala bi mi hitna pomoc!!!!!!!!!!!

Imam 20 godina, s pristicima imam problema vec godinu i pol, iako ih u pubertetskim danima nisam nikad imala. Nisam nikada isla dermatologu. Koristila sam razne kremice i sredstva (da ne nabrajam), no stanje se samo pogorsavalo. :504:
Trenutno koristim:
1.svaku vecer prije spavanja masku od meda i cimeta
2.svakog drugog popodneva operem lice avene cleanance gelom i nakon pola ure nanesem avene cleanance k kremu.
Ali, opet mi se stanje pogorsalo, pristici su se poceli pojavljivati na mjestima na kojima nikad prije nisu. Ranije sam imala pristice samo na lijevom obrazu, a sada je i desni u jako losem stanju. :503: Da li to avene pocinje da reague (jer sam cula da su takve prvobitne reakcije), ili jednostavno ne bih smjela kombinirati tu masku s avene?
Da li mozete pomoci, molim vas?

mala00
01.02.2012., 21:49
Ljudi, nisam pratila temu od samoga pocetka, ali trebala bi mi hitna pomoc!!!!!!!!!!!

Imam 20 godina, s pristicima imam problema vec godinu i pol, iako ih u pubertetskim danima nisam nikad imala. Nisam nikada isla dermatologu. Koristila sam razne kremice i sredstva (da ne nabrajam), no stanje se samo pogorsavalo. :504:
Trenutno koristim:
2.svakog drugog popodneva operem lice avene cleanance gelom i nakon pola ure nanesem avene cleanance k kremu.
Ali, opet mi se stanje pogorsalo, pristici su se poceli pojavljivati na mjestima na kojima nikad prije nisu. Ranije sam imala pristice samo na lijevom obrazu, a sada je i desni u jako losem stanju. :503: Da li to avene pocinje da reague (jer sam cula da su takve prvobitne reakcije), ili jednostavno ne bih smjela kombinirati tu masku s avene?

ja sam imala isti problem,akne po obrazima,pogotovo mi je lijeva strana bila kritična..pa sam otišla dermatologu.
prvo sam koristila ujutro losinon sa resorcinolom i hidratantnu kremu,navečer umivanje nekim gelom, isti losion i skinoren kremu.al ta krema jako isušuje tako da sam počela koristit isto avene diacneal a ujutro lrp effaclar h.iako najbolja preporuka od dermatologice je bila da odem na čišćenje lica :p i dobro da jesam,jer mi je kozmetičarka jako puno toga istisnula,i akne i komedone i već od onda mi je situacija bolja.
a diacneal je kolko sam ja skužila za sprečavanje pojave nove gamadi po licu tako da ovi koji su duboko u koži kad tad moraju izbiti :mad:
još uvijek mi tu itamo nešto izađe i imam ožiljke al sad je situacija puno bolja.najbolje da odeš dermatologu,il na čišćenje lica pa ćeš vidjeti za par dana. ovu tvoju masku nisam koristila tako da ne bi znala dal je to ok za takvu kožu il ne

-anna-
03.02.2012., 21:59
Drage moje.. Već godinama vrijeme koristim Biodermine proizvode za njegu lice.. i kako mi se koža već polako naviknula na njih, sve mi manje pomažu. :( Nisam pametna na koju novu kozmetiku da pređem. Avene ili LRP. :ne zna: Vidim da Avene ima tonu novih proizvoda, koji nisu prije postojali, a i LRP također ima nove. I kako da se ja sada odlučim što koristiti. :503: Uvijek volim imati sve od istog proizvođača kada je njega lica u pitanju. Ne volim kombinirati s drugim proizvođačima. :o

Ovo je popis stvarčica koje me zanimaju.. pa bih molila da mi napišete nešto o njima, ukoliko ste ih koristili. :moli:

Avene blagi gel za čišćenje
Avene Clean-Ac hidratantna umirujuća krema
Avene Cleanance emulzija za regulaciju sjaja i mašćenja kože
Avene Cleanance obojena emulzija za regulaciju sjaja i mašćenja kože
Avene Cleanance piling maska
Avene micelarni losion za čišćenje
Avene uravnotežujuća hidratantna krema

:o

mimimozica
03.02.2012., 22:09
-anna-
imala sam samo blagi gel za umivanje i da ti slikovito dočaram koliko je blag - kad sam oprala leđa s njime imala sam osjećaj da sam potpuno pogrbljena, a stajala sam uspravno pred ogledalom. Baš me jako zatezao.
Mislim da je teško reći da li je bolji avene ili LRP, jer sadrže termalne vode različitog sastava, pa ih po tome ljudi i ocjenjuje, a sve je pitanje koja će ti termalna voda bolje pasati.
Moj ti je savjet da pitaš testerić u ljekarni (avene-a ima hrpa) i da isprobaš pa ćeš najbolje vidjeti kako ti koža reagira na njihove proizvode (moja na primjer nikako ne podnosi avane proizvode pa ti zato i spominjem)

-anna-
03.02.2012., 23:35
Havala ti puno na odgovoru. :kiss: Sjećam se da sam prije imala neku hidratantnu kremu i puder i da su mi od toga izbijali oni sitni vodenasti prištići.. Nakon toga sam kupila gel za umivanje s cold kremom i jako me je pekao za oči i isušivao kožu. :( Ali sve si nekako mislim, prošlo je dosta godina.. pa bi mi kož možda sada drugačije/bolje reagirala. :ne zna: Imala sam dosta i LRP proizvoda i s njima sam uglavnom bila zadovoljna. Vjerujem da ću onda ipak nešto od njih uzeti. :)

:kiss:

C.Mariù
04.02.2012., 21:15
Drage moje.. Već godinama vrijeme koristim Biodermine proizvode za njegu lice.. i kako mi se koža već polako naviknula na njih, sve mi manje pomažu. :( Nisam pametna na koju novu kozmetiku da pređem. Avene ili LRP. :ne zna: Vidim da Avene ima tonu novih proizvoda, koji nisu prije postojali, a i LRP također ima nove. I kako da se ja sada odlučim što koristiti. :503: Uvijek volim imati sve od istog proizvođača kada je njega lica u pitanju. Ne volim kombinirati s drugim proizvođačima. :o

Ovo je popis stvarčica koje me zanimaju.. pa bih molila da mi napišete nešto o njima, ukoliko ste ih koristili. :moli:

Avene blagi gel za čišćenje
Avene Clean-Ac hidratantna umirujuća krema
Avene Cleanance emulzija za regulaciju sjaja i mašćenja kože
Avene Cleanance obojena emulzija za regulaciju sjaja i mašćenja kože
Avene Cleanance piling maska
Avene micelarni losion za čišćenje
Avene uravnotežujuća hidratantna krema

:o

Meni je blagi gel super, koristim ga svaki dan. Moja koža je puna ožiljaka, mitesera i imučena svakakvim proizvodima i ovaj gel mi je super za umivanje. Meni ne zateže kožu negu ju baš ljepo očisti. Emulzija je isto tako meni odlična stvar. Koristim ju samo prije spavanja jer mi je za dan ipak malo presuha tj. nije dobra mi dobra podloga za puder. Za kraj Piling maska je odlična stvar, ljepo osvježi kožu. Meni se čini da mi ove stvari nekako drže probleme pod kontrolom..

madeira
04.02.2012., 21:19

Trenutno koristim:

A Bioderma - meni je najbolja, bolja od Avene, LRP, Vichy, Nuxe....

-anna-
05.02.2012., 11:54
Meni je blagi gel super, koristim ga svaki dan. Moja koža je puna ožiljaka, mitesera i imučena svakakvim proizvodima i ovaj gel mi je super za umivanje. Meni ne zateže kožu negu ju baš ljepo očisti. Emulzija je isto tako meni odlična stvar. Koristim ju samo prije spavanja jer mi je za dan ipak malo presuha tj. nije dobra mi dobra podloga za puder. Za kraj Piling maska je odlična stvar, ljepo osvježi kožu. Meni se čini da mi ove stvari nekako drže probleme pod kontrolom..

Hvala ti na odgovoru. :kiss:

Čitala sam još dosta recenzija za gel i sve su skoro dobre. Tako da mislim da ću onda ipak njega probati. Od LRP znam što mogu očekivati jer sam već probala njihove umivalice. Ovu još nisam, pa bih ju voljela probati. :)

Piling maska zvuči odlično. Uzela bih i nju, pa ju koristila dva puta tjedno, umjesto klasičnog pilinga.. čisto da mi malo drži stvari pod kontrolom. :)

Nego. jel probao tko onu kremicu za usta? :D Kakve je testure. Kao neko gušće sjajilo.. ili je baš kao krema? :D

http://sante.journaldesfemmes.com/peau-dermatologie/baumes-a-levres/image/1101_baume-levres_debise-0030-sante-peaux-cheveux-ongles-760981.jpg?1320931362

Austra
05.02.2012., 13:18
Gdje je najjeftiniji onaj njihov sapun cold cream (bez sapuna) ?

I koristi li ga još tko tu, kako vam djeluje ?

:)

mimimozica
05.02.2012., 13:46
Najjeftinije ti je,ako si iz Zg, avene kupiti u dm-u u Antunoviću jer možeš i na ljekarski asortiman koristiti popuste iz knjižica

Helou Kiti
06.02.2012., 20:20
Pozz svima, u zadnjih par mjeseci koristim Avene proizvode i odlični su mi, uzeli sam ih na svoju ruku i dermatologica mi je rekla da sam dobro uzela i da ih nastavim koristiti..
uglavnom navečer Diacneal (odnosno od nedavno Triacneal), a danju hidratacija (Hydrance Optimale legere). U ljekarni sam pitala neke testeriće danas i kad sam došla doma skužila sam da sam dobila krivo. Dala mi je Cleanance K gel kremu umjesto Cleanance anti-shine emulzije koju sam zatražila. Eh sad, da ne propadne, kako mogu koristit ovu K kremu pošto se ona stavlja samo navečer kao i Diacneal? :misli: možda bolje ne kombinirat jednu i drugu?
I još jedno pitanje - Cleanance anti-shine emulzija se može bez problema koristiti preko dana kad se navečer koristi Diacneal/Triacneal?
Hvalaaaa unaprijed :)

Eve*
11.02.2012., 10:24
Da li Diacneal ima kakvog efekta ako se stavlja lokalizirano?
Naime imam jednu flekicu na obrazu od prištića koji je narastao pa se spustio, ali nije izbio. Kozmetičarka mi je rekla da mi ponovno mora narast da bi ga mogla očistit. Pa bi ga ja potjerala malo da naraste stavljajući diacneal samo po njemu:)

Luciferia
11.02.2012., 10:45
Da li Diacneal ima kakvog efekta ako se stavlja lokalizirano?
Naime imam jednu flekicu na obrazu od prištića koji je narastao pa se spustio, ali nije izbio. Kozmetičarka mi je rekla da mi ponovno mora narast da bi ga mogla očistit. Pa bi ga ja potjerala malo da naraste stavljajući diacneal samo po njemu:)

Ne znam zašto ne bi djelovao ako se stavlja lokalizirano :ne zna:. Ja ga koristim tako i sasvim normalno djeluje :zubo:.

Eve*
14.02.2012., 18:31
Ne znam zašto ne bi djelovao ako se stavlja lokalizirano :ne zna:. Ja ga koristim tako i sasvim normalno djeluje :zubo:.

Tnx:)

Zna li netko gdje imaju testera triacneala? U zg, oko centra:)

C.Mariù
14.02.2012., 18:33
Ljudi meni se čini da je triacneal samo za upaljene prištiće, šta vi kažete?

novabbb
15.02.2012., 05:54
Ima li netko iskustva s Eluage linijom?

majya
15.02.2012., 12:20
Ima netko preporuku za neku kremu kao podlogu ispod pudera za masnu, ali dehidriranu kožu ????

Probala sam hydrance i rich i legere, i ni jedna mi ne odgovara nimalo...preblage

Andjelcic
15.02.2012., 17:55
je li netko probao ovo?
http://sante.journaldesfemmes.com/peau-dermatologie/baumes-a-levres/image/1101_baume-levres_debise-0030-sante-peaux-cheveux-ongles-760981.jpg?1320931362

-anna-
15.02.2012., 21:04
Jesam ja. :mirko: Baš sam ga nedavno kupila i super je. :cerek: Bebe labelo mi u kratkom vremenu uništilo usnice i ovo Avene čudo mi ih je sredilo. Miriše predivno i baš fino hidratizira usnice. :cerek:

Eve*
01.03.2012., 11:04
Zna li netko koja ljekarna u Zg ima testere od Avene krema? Zanima me konkretno Hydrance legere sa spf.
Poželjno širi centar, u farmacii u jurišićevoj i Ilici sam bila, nemaju:(

ChiquititaRubia
01.03.2012., 12:16
Pozzzzzzzzz
Imam normalnu do mješovitu kožu... Čim stavim neku jaču kremu izbiju mi prištići, a kada stavim slabiju kremu lice onda mi koža dehidrira i čelo mi se peruta... Koja bi meni hidratantna krema pomogla?

bela87
01.03.2012., 12:24
Pozzzzzzzzz
Imam normalnu do mješovitu kožu... Čim stavim neku jaču kremu izbiju mi prištići, a kada stavim slabiju kremu lice onda mi koža dehidrira i čelo mi se peruta... Koja bi meni hidratantna krema pomogla?

imam sličnu kožu, probala sam avene hydrance legere, pošto su ju mnogi hvalili, nije loša, ali baš za ljeto kad ti se koža masti i znoji toliko da ti ni ne treba krema, ali za ovo razdoblje mi je malo suhonjava. probaj bioderma sebium hidratantnu, nije komedogena a nahrani kožu.

ChiquititaRubia
02.03.2012., 11:22
imam sličnu kožu, probala sam avene hydrance legere, pošto su ju mnogi hvalili, nije loša, ali baš za ljeto kad ti se koža masti i znoji toliko da ti ni ne treba krema, ali za ovo razdoblje mi je malo suhonjava. probaj bioderma sebium hidratantnu, nije komedogena a nahrani kožu.

Tnx... odlučila sam nabaviti tester od Avene, pa ću probati i od bioderme nabaviti :mig:

molanie
06.03.2012., 21:07
Drage Forumasice,

kako ste zadovoljne sa Triacneal? Ima li neke razlike naspram Diacneal?

Eve*
07.03.2012., 10:58
Tnx... odlučila sam nabaviti tester od Avene, pa ću probati i od bioderme nabaviti :mig:

Javi gdje uspijes nabaviti tester od Avene;)

efghi
07.03.2012., 11:08
Zna li netko koja ljekarna u Zg ima testere od Avene krema? Zanima me konkretno Hydrance legere sa spf.

gradska ljekarna na trgu, ljekarna u importanneu..

hsfi
07.03.2012., 11:11

Nije Centar, ali dm u Antunoviću ima dosta Avene testera.

čizmeskitaljke
08.03.2012., 13:49
Osobno sam koristila Avene za problematičnu kožu (Cleanance gel, Clean Ac kremu, Triacnel kremu) nekoliko mjeseci i valjda mi jednostavno ne odgovara Avene, koža mi se pogoršala, a bila se prilično očistila prije toga.

Dermatolog me sada vratio na Effaclar, pa ako je netko iz Osijeka i treba Avene Cleanance gel, neka se javi u PM. Kupila sam ga prije tjedan dana i koristila tek nekoliko puta, dakle praktički je pun. 60 kn (u ljekarnama se cijena kreće oko 80 kn).

Eve*
27.03.2012., 14:46
Gdje u Zg ima sniženja Avene krema 20% ili više?

cicibela86
31.03.2012., 23:14
cure, treba mi savjet za dnevnu hidratantnu kremu! oko mjesec dana koristim avene triacneal s kojim sam zadovoljna. koža mi je sklona aknama (brada i obrazi) miteserima, t zona je malo masnija, dok su obrazi suhi. dvoumim se između clean-ac i rebalancing sooting emulsion. zanimaju me vaša iskustva, savjeti..?

kikica8888
01.04.2012., 13:44
Jel mi može netko reći kako djeluje Avene Triacneal? Jel sprečava izbijanje prištića tamo gdje se maže njome, ili ih izvlači na površinu, isušuje?:ne zna: Uzela sam si tester u ljekarni i mažem se evo već 3-4 dana (svaku večer prije spavanje, na očišćeno lice), ali ne vidim nikakvu razliku... Imam masnjikavu T-zonu, punu mitesera i s pokojim prištićem, te dosta crveno-ljubičastih mrljica od prošlih prištića. Mislila sam da će me koža peckati od te kreme, međutim, ništ ne osjećam... Možda treba neko duže vrijeme da vidim razliku?!:kava:

Inače, kupila sam si Clean-AC kremu za umivanje i oduševila me!!:cerek: Ni jedno sredstvo za umivanje mi nije bilo tako blago, da me koža uopće ne zateže (čak i uz ovu tvrdu zagrebačku vodu). Baš koža ostane fina mekana, glatka i čista!

Za dnevnu hidrataciju sam tražila tester Hydrance optimale legere kreme, i čini mi se ok. Možda je mrvicu preslaba, jer mi se počne ljuštiti tamo gdje je koža suša (npr. oko nosa ili gdje su neke krastice od prištića), ali za ostatak lica je super. Brzo se upije i nije masna, već baš lagano hidratantna! Mislim da ću si je kupiti kad potrošim tester... Jedino, razmišljam uzeti možda onu sa spf, ali bojim se da je masnija. Šta kažete?

Eve*
01.04.2012., 14:16
Za dnevnu hidrataciju sam tražila tester Hydrance optimale legere kreme, i čini mi se ok. Možda je mrvicu preslaba, jer mi se počne ljuštiti tamo gdje je koža suša (npr. oko nosa ili gdje su neke krastice od prištića), ali za ostatak lica je super. Brzo se upije i nije masna, već baš lagano hidratantna! Mislim da ću si je kupiti kad potrošim tester... Jedino, razmišljam uzeti možda onu sa spf, ali bojim se da je masnija. Šta kažete?

nije masnija, iste su;)
Za suha područja si uzmi Riche;)

kikica8888
01.04.2012., 14:34
nije masnija, iste su;)
Za suha područja si uzmi Riche;)

A super, hvala! Onda ću si uzeti tu sa faktorom! Tek se upoznajem sa Avene kozmetikom i sad bi kupila hrpu toga, ali mi je malo preskupo. Već sam uzela gel za umivanje, a ova kremica je oko 150kn, pa će za sada biti dovoljna jedna!:D

Tourniquet_
10.04.2012., 10:12
Jel zna ko koliko se dugo smije koristiti Diacneal krema? Znam da je minimalna primjena 3 mjeseca al ja ju sad već koristim oko 7 mj. Neću ić kod dermatologa pa ne znam jel ju smijem i dalje koristit (navečer) ili moram prestat? :)

crvenkapica5
10.04.2012., 14:39
cure, treba mi savjet za dnevnu hidratantnu kremu! oko mjesec dana koristim avene triacneal s kojim sam zadovoljna. koža mi je sklona aknama (brada i obrazi) miteserima, t zona je malo masnija, dok su obrazi suhi. dvoumim se između clean-ac i rebalancing sooting emulsion. zanimaju me vaša iskustva, savjeti..?

uzmi clean-ac, ova emulzija koju si navela ti nema nekog aktivnog sastojka protiv pristica, vise je za "mirnija stanja"

Eve*
18.04.2012., 12:38
Koja je razlika između Clean-Ac i Cleanance K? Da li je netko probao oboje? :)

plavusaxxxxxx
18.04.2012., 20:27
Koja je razlika između Clean-Ac i Cleanance K? Da li je netko probao oboje? :)

ja baš koristim te dvije, tj Cleanance K koristim zimi jer sadrži BHA & AHA kiseline, a Clean-Ac koristim trentutno, znaci ne sadrži te kiselina,i lijepo hidratizira kožu, a ne začepljuje pore, ja sam zadovoljna:mig:

Eve*
18.04.2012., 23:08
Znači Clean-Ac je obična hidratantna? Koja je onda razlika nje i Hydrance? :D

Nessie :)
20.04.2012., 09:37
je li netko probao ovo?

Zna netko kolika je cijena?

nilly
20.04.2012., 10:25
Zna netko kolika je cijena?

Ovo:

http://www.mojaljekarna.hr/index.php/avene-pierre-fabre-m-11?filter_id=218&sort=2a ?

Nessie :)
20.04.2012., 11:16
Ovo:

http://www.mojaljekarna.hr/index.php/avene-pierre-fabre-m-11?filter_id=218&sort=2a ?

Hvala ti:cerek:

pe3ch
23.04.2012., 20:35
Po cemu se razlikuju Avene Diacneal i Avene Triacneal? :)
Koristila sam ovu prvu na preporuku dermatologice kao nocnu kremu, fkt popravi stanje na licu, pa me sad zanima i ova druga :P

lidac00
25.04.2012., 17:57
Ja sam danas kupila kremu triacneal. Imam tamne ožiljke od potkožnih prištića koji su bili upaljeni i mitesere pa me zanima dali je dovolja krema triacneal ili treba nešto drugo kupiti?

Anavi=)
30.04.2012., 17:26
Planiram početi koristiti Avenue sapun bez sapuna, pa tražim i neku kremu, ako imate savjet, da ne uzimam na blef!
Imam prištiće i mitesere, rijetko kada baš baš akne, no želim se okaniti svega da mogu odbaciti i puder, muka mi ga je stavljati ljeti :)

Hvala :)

rea1234
02.05.2012., 07:24
moj recept za cistu kozu su kozmeticki tretmani, a tu mislim na vocne kiseline i klasicno ciscenje, istiskivanje.. uz to naravno pravilna njega doma. meni je ta kombinacija konacno dovela lice u red. bila sam prepuna sitnih pristica, zacepljenih lojnica, a pred par godina mucile su me i akne. naslagala sam doma prilican broj kozmetickih preparata, kupovala sam svaki dan nesto iz ocaja.. ali na kraju su mi jedino kozmeticki tretmani pomogli. uz to avene diacneal, clenanace k tonik i maska/piling a kao dnevna NUX creme fraiche light hidratantna emulzija za regulaciju sebuma.

rea1234
02.05.2012., 07:26
Po cemu se razlikuju Avene Diacneal i Avene Triacneal? :)
Koristila sam ovu prvu na preporuku dermatologice kao nocnu kremu, fkt popravi stanje na licu, pa me sad zanima i ova druga :P

ista stvar samo je navodno triacneal novija i malo jaca verzija..

pe3ch
03.05.2012., 11:17
ista stvar samo je navodno triacneal novija i malo jaca verzija..

E super, hvala! :)

Ja sam danas kupila kremu triacneal. Imam tamne ožiljke od potkožnih prištića koji su bili upaljeni i mitesere pa me zanima dali je dovolja krema triacneal ili treba nešto drugo kupiti?

Nisam strucnjak, ali Triacneal, ako je ista stvar kao Diacneal, koristis kao nocnu kremu, jer ima nesto u sebi s cime se ne smije na sunce, a uz to, kupis i neku dnevnu, ovisno o tipu koze, meni je dermatologica preporucila Avene emulziju za problematicnu kozu.

Velika_kokos
05.05.2012., 16:01
Da, u pravu si. Obavezno spf. Bas sam dosla pitati na ovu temu nesto u vezi toga. Inace imam dosta akni na podrucju brade i mitesera hrpu i dobila sam testere avene gela za pranje lice (zeleni je) i kreme cleanance k. Kremu zbog kiselina stavljam samo preko noci. Je li dovoljan spf 50 (narancasta emulzija avene) ili da je bolje da ostavim tu kremu samo za zimu?

ChiquititaRubia
06.05.2012., 08:13
Htijela bih seki kupiti hidratantnu kremu za lice. Ima kožu između normalne i mješovite. Inače nema prištiće po licu, ali je sklona začepljenju pora. Kada bi stavila pre agresivne i premasne preparate izazvali bi joj prištiće. Ponekada se zacrveniti zna (jako hladno,jako vruće, kada je nervozna...i tako to), tako da ima i osjetljiviju kožu.

Znam da Avene ima jako nježne proizvode i dobre proizvode.
Molila bih ako netko ima iskustva sa njima da mi predloži nešto! Osim Avene hydrance optimale legere i Avene hydrance optimale legere spf 20, te joj nisu odgovarale.

Pozzzz :)

pe3ch
06.05.2012., 09:06
Da, u pravu si. Obavezno spf. Bas sam dosla pitati na ovu temu nesto u vezi toga. Inace imam dosta akni na podrucju brade i mitesera hrpu i dobila sam testere avene gela za pranje lice (zeleni je) i kreme cleanance k. Kremu zbog kiselina stavljam samo preko noci. Je li dovoljan spf 50 (narancasta emulzija avene) ili da je bolje da ostavim tu kremu samo za zimu?

E vidis, ja uopce nisam znala da ta dnevna mora imat spf.. Al mozda mi to dermatologica nije rekla posto sam kod nje bila na pocetku jeseni:ne zna: Samo mi je rekla da s Diacnealom ne izlazim na sunce, tj. da ju koristim iskljucivo kao nocnu.
Nis, najbolje pitat u ljekarni pri kupnji.. Iako ja mislim da mozes Cleanance K koristit kao nocnu i sada, a onda preko dana uzmes spf (i 30 bi bio dovoljan), ne samo zbog tih kiselina, vec opcenito jer je sunce postalo opako. Jer ja sam ti prosle godine kupila bas Cleanance K preko ljeta i koristila ju kao nocnu, a emulziju bez spf-a kao dnevnu i nista mi se nije dogodilo.

Eve*
07.05.2012., 14:45
Htijela bih seki kupiti hidratantnu kremu za lice. Ima kožu između normalne i mješovite. Inače nema prištiće po licu, ali je sklona začepljenju pora. Kada bi stavila pre agresivne i premasne preparate izazvali bi joj prištiće. Ponekada se zacrveniti zna (jako hladno,jako vruće, kada je nervozna...i tako to), tako da ima i osjetljiviju kožu.

Znam da Avene ima jako nježne proizvode i dobre proizvode.
Molila bih ako netko ima iskustva sa njima da mi predloži nešto! Osim Avene hydrance optimale legere i Avene hydrance optimale legere spf 20, te joj nisu odgovarale.

Pozzzz :)

Što joj ne odgovara kod Hydrance krema?

Meni su to jedine kreme koje mi nisu masne, ali mi je oduševljenje naglo splasnulo kad sam pročitala ovu analizu:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=37742385&postcount=2269
i
http://www.forum.hr/showpost.php?p=37853388&postcount=2290, naime ispada da nisu hidratantne :(
I to me zabrinjava, približavam se tridesetima pa bi morala poraditi i na hidrataciji (makar mi je koža masna)
Inače ja ove hydrance koristim cca 2 godine i super su mi:)

ChiquititaRubia
07.05.2012., 15:01
Što joj ne odgovara kod Hydrance krema?

Meni su to jedine kreme koje mi nisu masne, ali mi je oduševljenje naglo splasnulo kad sam pročitala ovu analizu:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=37742385&postcount=2269
i
http://www.forum.hr/showpost.php?p=37853388&postcount=2290, naime ispada da nisu hidratantne :(
I to me zabrinjava, približavam se tridesetima pa bi morala poraditi i na hidrataciji (makar mi je koža masna)
Inače ja ove hydrance koristim cca 2 godine i super su mi:)

Nisu joj odgovarale :ne zna:

U ljekarni su mi reporučili Eucerin aquaporin...nadam se da će joj biti ok :D
Ima dobru analizu http://www.forum.hr/showpost.php?p=39007213&postcount=2580

mimikatepupu
08.05.2012., 18:10
moze li mi tko preporuciti kakvu kremicu protiv onih crvenih tockica koje ostaju nakon pristica i protiv crvenila na podrucju oko nosnica? ima li avene kakav dobar proizvod? hvaaaalaaa :)

eyedetox
09.05.2012., 13:58
moze li mi tko preporuciti kakvu kremicu protiv onih crvenih tockica koje ostaju nakon pristica i protiv crvenila na podrucju oko nosnica? ima li avene kakav dobar proizvod? hvaaaalaaa :)

Avene cicalfate
http://katalog.vasezdravlje.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=1913&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=2

mory222
17.05.2012., 09:36
Da li je netko koristio il koristi Avene Tolerance Extreme kremu?

eyedetox
17.05.2012., 12:08
Da li je netko koristio il koristi Avene Tolerance Extreme kremu?

Ja sam ju imala, imam dve zamjerke, prvo, stoji na koži , ne upija se , vjerojatno zbog titanium dioxida, drugo pakiranje koje kad je krema pri kraju puno ostaje u čepu a ne izlazi van :rolleyes:

mory222
17.05.2012., 12:15
Ja sam ju imala, imam dve zamjerke, prvo, stoji na koži , ne upija se , vjerojatno zbog titanium dioxida, drugo pakiranje koje kad je krema pri kraju puno ostaje u čepu a ne izlazi van :rolleyes:

A dal ti je išta pomogla?
Moja koža je mješovita, a dehidrirana i iziritirana od svakakvih agresivnih krema protiv prištića..
Skin recovery krema dosta pomaže, kao i losion iz iste linije, al sam mislila uzeti baš ovu, jer piše da je bez konzervansa i ostalih stvari koje iritiraju.. :ne zna:

eyedetox
17.05.2012., 12:22
A dal ti je išta pomogla?
Moja koža je mješovita, a dehidrirana i iziritirana od svakakvih agresivnih krema protiv prištića..
Skin recovery krema dosta pomaže, kao i losion iz iste linije, al sam mislila uzeti baš ovu, jer piše da je bez konzervansa i ostalih stvari koje iritiraju.. :ne zna:

Moja je koža ista kao tvoja, ali vjeruj, nisam primjetila išta bolju hidrataciju u odnosu na skin recovery :ne zna: čak mi se čini i manje jer kako sam napisala, krema stoji na koži, ne upija se pa samim time ne hidratizira dovoljno.
Moja preporuka ti je A derma ili Hipp kremica :)

mory222
17.05.2012., 12:32
Moja je koža ista kao tvoja, ali vjeruj, nisam primjetila išta bolju hidrataciju u odnosu na skin recovery :ne zna: čak mi se čini i manje jer kako sam napisala, krema stoji na koži, ne upija se pa samim time ne hidratizira dovoljno.
Moja preporuka ti je A derma ili Hipp kremica :)

Okej, hvala ti na info, vjerojatno ju onda neću kupit..
Skin recovery i taj losion koristim jedno tri tjedna i za sada mi pašu..

Jučer sam kupila njihovu masku i isprobala, al niš posebno ne primjećujem..
Jesi nju koristila?

eyedetox
17.05.2012., 12:46
Okej, hvala ti na info, vjerojatno ju onda neću kupit..
Skin recovery i taj losion koristim jedno tri tjedna i za sada mi pašu..

Jučer sam kupila njihovu masku i isprobala, al niš posebno ne primjećujem..
Jesi nju koristila?

Jesam :)

ne razumijem poantu te maske , kao da sam lice namazala običnom kremom :ne zna:
i inaće sve te maske koje se ne ispiru mi nisu jasne, ono što dobijem od njih postigla bih i da sam namazala bilo koju kremu na lice :kava:

mory222
17.05.2012., 12:51
Jesam :)

ne razumijem poantu te maske , kao da sam lice namazala običnom kremom :ne zna:
i inaće sve te maske koje se ne ispiru mi nisu jasne, ono što dobijem od njih postigla bih i da sam namazala bilo koju kremu na lice :kava:

Haha, to i meni nije jasno i ja sad čekam da će se bar malo stvrdnut :rofl:, al ništa, baš koda sam neku masnu kremu stavila na lice i to je to..

breathe47
18.05.2012., 12:18
Wow, upravo kupih Avene Cleanance K i sad pročitah da je sunce veliki problem....

Kanio sam to samo navečer stavit, al me muči sad jel bi trebao preko dana stavljat kremu za sunčanje na lice?

eyedetox
18.05.2012., 12:20
Wow, upravo kupih Avene Cleanance K i sad pročitah da je sunce veliki problem....

Kanio sam to samo navečer stavit, al me muči sad jel bi trebao preko dana stavljat kremu za sunčanje na lice?

Da, obavezno

breathe47
18.05.2012., 13:24
Da, obavezno

Uvijek, čak i kad idem samo do trgovine? :ne zna:

~Scarlet~
18.05.2012., 13:33
Ja moram pohvaliti Triacneal. Koristim ju isključivo lokalno na bradi pošto mi je to bila bolna točka što se tiče prištiča i ožiljaka.
Koristim cca 1 mj. (samo navečer) i brada mi se lijepo očistila, nema prišteva, a ako koji i krene izbijati, krema ga "ubije" u samom početku. A što je najvažnije nema više onog crvenila, mrljica i sitnih ožiljaka koji ostaju nakon prišteva.
Koristiti ću je i dalje, prevencije radi.
Za dan koristim Hydrance legere (s uv) i to je jedna od boljih krema koje sam probala.

eyedetox
18.05.2012., 13:37
Uvijek, čak i kad idem samo do trgovine? :ne zna:

Pa jedino ako ti trgovina nije u istoj zgradi :rofl:

a gle, nije sva koža ista, možda ti ne bude ništa ali kiseline iz cleanance k stanjuju kožu pa je ona fotosenzibilna, i onda se možda riješiš akni i prištiča ali navučeš mrlje i pjege.
Ako ti je tlaka stavljati kremu sa spf onda bar izbjegavaj dugotrajan boravak na suncu ali neka ti ne bude mrsko ujutro kad se probudiš, lijepo se umiješ, namažeš nekom laganom nemasnom kremom s spf 30 ili 50 i ćao, miran si :D

breathe47
18.05.2012., 13:40
Pa jedino ako ti trgovina nije u istoj zgradi :rofl:

a gle, nije sva koža ista, možda ti ne bude ništa ali kiseline iz cleanance k stanjuju kožu pa je ona fotosenzibilna, i onda se možda riješiš akni i prištiča ali navučeš mrlje i pjege.
Ako ti je tlaka stavljati kremu sa spf onda bar izbjegavaj dugotrajan boravak na suncu ali neka ti ne bude mrsko ujutro kad se probudiš, lijepo se umiješ, namažeš nekom laganom nemasnom kremom s spf 30 ili 50 i ćao, miran si :D
Ahah, pa ono, nije baš da mi se ide npr na faks ili negdje sa kremom za sunčanje na licu, onakav sav mastan.

Tnx na savjetu! :mig:

eyedetox
18.05.2012., 13:52
Ahah, pa ono, nije baš da mi se ide npr na faks ili negdje sa kremom za sunčanje na licu, onakav sav mastan.

Tnx na savjetu! :mig:

Misliš da se nama ide? Izbaci predrasude o "kremama za sunčanje" postoje ti danas tako lagane i nemasne emulzije da ih ni ne osjetiš, potraži testere u ljekarnama npr

Avene cleanance spf30 ili 50 (http://4.bp.blogspot.com/_KpL-iimQKqs/S6n7Jo0Sz0I/AAAAAAAACKY/l09rcsvYw98/s1600/cleanance+SPF30.jpg)

Bioderma akn spf40 (http://i1098.photobucket.com/albums/g369/lipglossfiend17/bd2.jpg)

uriage hyseac spf 50 ili 30 (http://www.natural-herbsmarket.us/images/uriage_hyseac_spf-50_50_ml.jpg)

La roche posay fluid (http://www.echemist.co.uk/productmedia/La-Roche-Posay-Anthelios-XL-SPF-50-Fluide-Extreme.jpg)

iznenadit ćeš se kako to nema veze s onim kremama na koje ti misliš :D

Berenice
18.05.2012., 14:23
Koliko košta cleanance spf 30?

breathe47
18.05.2012., 15:15
Koliko košta cleanance spf 30?

Koliko sam ja vidio na netu, 120-ak kuna.

vjeverkica
22.05.2012., 14:25
evo i mene :) sa mojim iskustvom :D

znači avene triacneal koristim od početka prvog mjeseca... znači na licu nema nikakvih pomaka isto je... i dalje imam prištiće koji nisu prestali izlaziti... flekice od prištića su tu, imam masnu t zonu i što je najgore miteseri kao da su mi oksidirali pa imam osjećaj da se još više vide :( sve u svemu užas :( ali naravno to se radi o mojoj koži.. možda nekom drugom je pomogla.. krema nije skupa košta oko 110 kn a mažem se svaku večer i još je ima...

prelazim sada na effaclar duo kao noćnu a za dan ću od bioderme Photoderm AKN Mat.. nadam se da će mi to više pomoći...

i ako nekog zanima http://www.farmacia.hr/bioderma-20-popust.html

Eve*
26.05.2012., 09:39
Za što sve koristite termalnu vodu u spreju? :)

mory222
26.05.2012., 10:55
Za što sve koristite termalnu vodu u spreju? :)

Nakon čišćenja lica (ujutro i navečer), nasprejam se, ostavim da se osuši il nakon pol minute prođem sa blazinicom i nakon toga kremica.. :)

polkagaist
26.05.2012., 11:01
Za osvježenje lica po ljeti, isto tako nakon sunčanja ako negdje izgorim jer hidratizira i umiruje, nakon pilinga lica, za hidrataciju i osvježenje prije kreme za lice... :)

merlinka
26.05.2012., 14:04
Je li možda netko probao novi fluid za čišćenje lica kože sklone rozaceji? Vidila sam ga neki dan u DM-u, nisu imali testere, a naravno da neću na blef dati 146 kn http://www.aveneusa.com/antirougeurs_anti_redness_dermo_/

BlueSka
29.05.2012., 23:12
Imam jedno pitanje. Bila sam kod dermatologa zbog pojave akne u odrasloj dobi i prvo sam koristila Dercome Clear + Effaclar duo 2x dnevno, a pošto se ipak stanje popravilo, dermatolog je rekao da probamo s kombinacijom Dercome + Triacneal 2xdn. Nije mi ništa spominjano o zaštiti od sunca, pa sam malo po netu pročitala da je to kod ove kreme nužno pa me malo strah (ne želim dobiti mrlje) i ne znam što uraditi. Dermatolog je samo rekao da ako mi ova krema ne bude odgovarala da se vratim na effaclar duo.

Na papiru piše ovako: dercome clear susp 2xdn 3mj potom Triacneal cr 2xdn.

EtaEta90
09.06.2012., 13:05
Molim vas recite mi koja je krema bolja za mješovitu dehidriranu kožu Avene hydrance optimale legere, Avene skin recovery cream ili Avene tolerance extreme? LP:mig:

Hairdo
15.06.2012., 20:27
cure, jel mi može neka reći kakav je miris Akerat kreme? da li bi bila dobra za guščju kožu i kožu koja se peruta na laktovima npr? :)

woman999
15.06.2012., 21:34
Molim vas recite mi koja je krema bolja za mješovitu dehidriranu kožu Avene hydrance optimale legere, Avene skin recovery cream ili Avene tolerance extreme? LP:mig:

Avene hydrance optimale legere

GljivaLudara
16.06.2012., 07:36
Probala bih Avene Diacneal kremu. Stavljala bih ju navečer, a preko dana neku hidratantnu kremu sa SPF-om (je li 30 dovoljan?). Je li mi dobar plan?

Molim vas recite mi kako se izgovara Diacneal, da se ne sramotim u ljekarni. :zubo:

Hairdo
16.06.2012., 10:31
Probala bih Avene Diacneal kremu. Stavljala bih ju navečer, a preko dana neku hidratantnu kremu sa SPF-om (je li 30 dovoljan?). Je li mi dobar plan?

Molim vas recite mi kako se izgovara Diacneal, da se ne sramotim u ljekarni. :zubo:

gljiva, nema više diacneal kreme, sad se zove triacneal ;)

tri-ak-ne-al :o

*NomenEstOmen*
16.06.2012., 10:43

diakneal :D nisam čitala prijašnje postove i dal si pisala u kakvoj ti je situaciji lice, al meni se to mrvicu preagresivno, al uzmi tester, ljekarne su dosta dobro opskrbljene avene testerima....možda isprobaj i cleanance k za navečer....

preko dana ti je 30 dovoljna zaštita, spf 50 i više realno baš i ne postoji, samo je neka brojka...po mom mišljenju.... ja sam isprobala cleanance sa zaštitnim faktorom i nije mi se dopala, piše da je baš za problematičnu i masnu kožu, a upravo je masno osjećaj koji je ostao na mom licu nakon nje :/ isprobala sam vichy dry touch...ima spf 30 i na licu ne ostaje nikakav trag....ali ako ti je koža malo dehidrirana, možda će ti biti presuha....

majica17
16.06.2012., 11:41
evo, ja već tjedan dana navečer koristim TriAcnel, na područje gdje su mi akne, i stanje mi se nije popravilo, naprotiv, čak se i pogoršalo :( jel moguće da mi je to od TriAcnela? sad ću ga koristiti svaki drugi dan pa ću vidjeti :503:

GljivaLudara
16.06.2012., 19:21
evo, ja već tjedan dana navečer koristim TriAcnel, na područje gdje su mi akne, i stanje mi se nije popravilo, naprotiv, čak se i pogoršalo :( jel moguće da mi je to od TriAcnela? sad ću ga koristiti svaki drugi dan pa ću vidjeti :503: Vidi ovdje (http://www.makeup-ninja.com/2012/01/avene-triacneal.html), kaže cura da tako i treba biti, čisti ti se lice.

Kupujem TriAcneal čim prije. :lux:

diakneal :D nisam čitala prijašnje postove i dal si pisala u kakvoj ti je situaciji lice, al meni se to mrvicu preagresivno, al uzmi tester, ljekarne su dosta dobro opskrbljene avene testerima....možda isprobaj i cleanance k za navečer.... Proširene pore, miteseri, manji prištići, flekice i ožiljci. Ne može škoditi probati. :)

Cleanance K? To je isto krema s AHA kiselinama? Zar preporučuješ da koristim obje odjednom ili? Po čemu je bolja od TriAcneala?

takooo
16.06.2012., 19:48
Vidi ovdje (http://www.makeup-ninja.com/2012/01/avene-triacneal.html), kaže cura da tako i treba biti, čisti ti se lice.

Proširene pore, miteseri, manji prištići, flekice i ožiljci. Ne može škoditi probati. :)

Cleanance K? To je isto krema s AHA kiselinama? Zar preporučuješ da koristim obje odjednom ili? Po čemu je bolja od TriAcneala?

Meni je Clean K definitivno najbolja.
Lice mi se od nje skroz očistilo.

majica17
16.06.2012., 21:03
Vidi ovdje (http://www.makeup-ninja.com/2012/01/avene-triacneal.html), kaže cura da tako i treba biti, čisti ti se lice.

hvala ti :D očito se to i meni događa, sad mi je lakše :)

GljivaLudara
16.06.2012., 21:21
hvala ti :D očito se to i meni događa, sad mi je lakše :) Da, to sam čula općenito za proizvode koji sadrže neki oblik vitamina A... Mislim da i Roaccutane djeluje jednako, prvo iznese na površinu sve potkožne probleme... Iako meni nije baš jasno kako i zašto, no dobro ako je to samo bura pred zatišje. :D

fairy wings
17.06.2012., 08:34
meni se ispocetka lice strasno perutalo od avene diaclenala, medjutim nakon toga mi se bas koza ocistila. trenutno koristim boreade kremu, ne peruta mi kozu, ocistila se, mazem se kremama sa faktorom... namjeravam je koristit jos koji dan pa napravit pauzu do 10. mjeseca...

*NomenEstOmen*
17.06.2012., 17:02

Proširene pore, miteseri, manji prištići, flekice i ožiljci. Ne može škoditi probati. :)

nikako ne obje istodobno, preagresivna je to terapija, mislim da bi samo dobila neko crvenilo i guljenje....diacneal je lokalna terapija, cleanance k ide na cijelo lice....diacneal sam isprobala samo kao tester, a cleanance k sam koristila dulje vrijeme, i meni je lice bilo dosta zaglađeno od njega, jedino pazi da ne stavljaš na vlažnu kožu, onda lice peče dosta :(

ninich
21.06.2012., 22:21
Koliko košta ta termalna voda, vidjela sam da su pakiranja od 50, 150 i 300 ml?

Hairdo
22.06.2012., 09:33
Koliko košta ta termalna voda, vidjela sam da su pakiranja od 50, 150 i 300 ml?

50 ml je 30ak kn, 150 ml 50 kn a 300 oko 80 kuna :)

-Petra
16.07.2012., 10:08
Dižem temu jer mi nitko ne odgovara na Kremama s UV zaštitom, a hitno mi jer idem na more za par dana :503:
Pliz cure nabacite neku frišku recenziju za Avene Cleanance spf 30...
Koža mi je masnjikava i sklona čepljenju pora :rolleyes:

Ye Yo
18.07.2012., 13:14
Ste probale Blagi piling za osjetljivu kožu?
Zanima me ako riješava mitesere, a da je nekomadogen i pogodan za osjetljivu kožu.

http://shop.sharmanspharmacy.com/ekmps/shops/sharmans/images/gentle-exfoliating-scrub.jpg

RetroDanceFreak
18.07.2012., 13:56
Pogodan je za osjetljivu kožu jer je stvarno blag, meni čak i malo preblag. Ja prvo istrljam lice rukama, a onda ga stavim još malo na blazinicu pa s njom istrljam nos. Komedogenost kod takvih proizvoda, koliko znam, nije bitna jer se ionako ispiru s lica. Što se tiče mitesera, nisam primjetila neku razliku, kao ni s ostalim pilinzima. Ja vidim razliku samo kad ih ručno istisnem. :D

Ye Yo
18.07.2012., 13:59
Pogodan je za osjetljivu kožu jer je stvarno blag, meni čak i malo preblag. Ja prvo istrljam lice rukama, a onda ga stavim još malo na blazinicu pa s njom istrljam nos. Komedogenost kod takvih proizvoda, koliko znam, nije bitna jer se ionako ispiru s lica. Što se tiče mitesera, nisam primjetila neku razliku, kao ni s ostalim pilinzima. Ja vidim razliku samo kad ih ručno istisnem. :D

Hvala na odgovoru :kiss:

xaplx
19.07.2012., 15:07
eee moze li mi neko reci kako Cleanance K djeluje na fleke koje su posljedica akni ?
benzaknen 10% mi je skoro sve akne na licu izljecio ali su ostale neke fleke..iz daleka se ne primjete ali ih ipak ima..korisitio sam triacneal 2 mjeseca i nije mi nesto pomogao..cuo sam da aha kiseline pomazu kod tih fleka a clean k ih sadrzi u sebi..
pomozite molim vas :D:D

mimoza40
20.07.2012., 22:45
Evo pregled na jednom mjestu

Triacneal/Cleanance/ http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/165/

Obratiti pažnju na zaštitu od sunca prilikom tretmana ovim proizvodima.

Kod jačeg oblika akni (papule, pustule) preporuka je Cleanance emulzija za dan, Triacneal za noć.
Kod komedona i mikrocisti Cleanance emulzija za dan, Cleanance K Za noć.

xaplx
21.07.2012., 13:51
Evo pregled na jednom mjestu

Triacneal/Cleanance/ http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/165/

Obratiti pažnju na zaštitu od sunca prilikom tretmana ovim proizvodima.

Kod jačeg oblika akni (papule, pustule) preporuka je Cleanance emulzija za dan, Triacneal za noć.
Kod komedona i mikrocisti Cleanance emulzija za dan, Cleanance K Za noć.

ok tako sam i mislio hvala;))

Miss Opium
27.07.2012., 14:12
Cure, kako vi koristite Avene hydrance optimale legere (spf 20) kremu? :)
Jel moram nakon sto se namazem njome, jos nesto nanijeti na lice ili ne?

luliana
27.07.2012., 14:43
Cure, kako vi koristite Avene hydrance optimale legere (spf 20) kremu? :)
Jel moram nakon sto se namazem njome, jos nesto nanijeti na lice ili ne?

Nanijeti što?
Ako misliš na spf, imaš ga. Samo ovisi koliko si dugo na suncu i kako je jako.
Za neko umjereno izlaganje, mislim da je spf 20 ok.

Miss Opium
27.07.2012., 15:13
Mislim,da li mozda treba nanijeti jos neku kremu nakon Avene? Imam par pristica koji mi znaju izbit, a vidim da je krema dosta hvaljena. Odgovara mi sto ima i spf20. Nisam previse na suncu, i ja mislim da je dovoljno.
Nisam nju nikad dosad koristila,pa da pitam za savjet :D

luliana
27.07.2012., 15:24
Mislim,da li mozda treba nanijeti jos neku kremu nakon Avene? Imam par pristica koji mi znaju izbit, a vidim da je krema dosta hvaljena. Odgovara mi sto ima i spf20. Nisam previse na suncu, i ja mislim da je dovoljno.
Nisam nju nikad dosad koristila,pa da pitam za savjet :D

Za prištiće ti baš i nije. To ti je hidrantna njega za normalno-mješovitu kožu. Inače, meni je super kad mi fali vlage nakon isušujućih tretmena protiv akni.
Za prištiće bi ti bilo onda bolje Cleanance emulzija (koja nema zaštitni faktor) ili Cleanance K (ona ima AHA kiseline pa ju ne bi smjela koristiti preko dana sada po ljeti).

Miss Opium
27.07.2012., 18:17
Hvala ti. Ja sam mislila da pomaze kod neciste koze; tako sam procitala.
Svejedno, mislim da mi ne moze nastetiti. Inace nisam koristila apotekarske kreme (nego samo iz dm-a-marke poput rosal, garnier-a), ali vidim da je Avene uglavnom pozitivno ocijenjen, pa sam odlucila uzeti ovu.
Znaci, kremicu mogu nanijeti na cijelo lice? Cudno mi je jer je pakiranje dosta malo pa zato pitam. :)

luliana
27.07.2012., 19:12
Hvala ti. Ja sam mislila da pomaze kod neciste koze; tako sam procitala.
Svejedno, mislim da mi ne moze nastetiti. Inace nisam koristila apotekarske kreme (nego samo iz dm-a-marke poput rosal, garnier-a), ali vidim da je Avene uglavnom pozitivno ocijenjen, pa sam odlucila uzeti ovu.
Znaci, kremicu mogu nanijeti na cijelo lice? Cudno mi je jer je pakiranje dosta malo pa zato pitam. :)

Da, dapače na cijelo lice. Neće ti škoditi. To je jako dobra krema, samo kažem, nije baš za prištiće.

Miss Opium
27.07.2012., 21:11
Da, dapače na cijelo lice. Neće ti škoditi. To je jako dobra krema, samo kažem, nije baš za prištiće.

Isprobat cu kremu tokom sljedeceg tjedna,mislim da me nece razocarati :D
Inace nemam neke velike probleme sa pristicima, ali mi povremeno (ugl.za vrijeme PMS-a) izbije njih par na celu, a nekad i na bradi. Zbog toga bih uzela tu Cleanance amulziju sto je za pristice, samo neznam da li nju mogu koristiti sa Hydrance optimale legere kremom. Nadam se da ne isusuje, ne bi trebala. :ne zna:

luliana
27.07.2012., 22:46
Isprobat cu kremu tokom sljedeceg tjedna,mislim da me nece razocarati :D
Inace nemam neke velike probleme sa pristicima, ali mi povremeno (ugl.za vrijeme PMS-a) izbije njih par na celu, a nekad i na bradi. Zbog toga bih uzela tu Cleanance amulziju sto je za pristice, samo neznam da li nju mogu koristiti sa Hydrance optimale legere kremom. Nadam se da ne isusuje, ne bi trebala. :ne zna:

Možeš ju koristiti sa Hydrance, ako ćeš uopće imati potrebe, jer sve one imaju u sebi nešto i za vlagu. Jedino nemaju spf pa bi Hydrance tu dobro došla.
Za prištiće ti je možda bolja Cleanance K od emulzije. Emulzija ti je uglavnom za masnu kožu, a cleanance K za manje probleme sa prištićima. Ima u sebi AHA kiseline pa ju ne bi smjela stavljati preko dana sada po ljeti.

Miss Opium
28.07.2012., 06:52
Možeš ju koristiti sa Hydrance, ako ćeš uopće imati potrebe, jer sve one imaju u sebi nešto i za vlagu. Jedino nemaju spf pa bi Hydrance tu dobro došla.
Za prištiće ti je možda bolja Cleanance K od emulzije. Emulzija ti je uglavnom za masnu kožu, a cleanance K za manje probleme sa prištićima. Ima u sebi AHA kiseline pa ju ne bi smjela stavljati preko dana sada po ljeti.

Ok, hvala ti. Jos jedno pitanje samo.
Da li ovu hydrance optimale legere spf 20 kremu mogu koristiti kao podlogu za puder? Posto se stavlja ujutro na lice, i samo jednom.
U vezi pristica, nabaviti cu onda Cleanance K, ako ce mi kremica odgovarati..:)

luliana
28.07.2012., 12:36
Ok, hvala ti. Jos jedno pitanje samo.
Da li ovu hydrance optimale legere spf 20 kremu mogu koristiti kao podlogu za puder? Posto se stavlja ujutro na lice, i samo jednom.
U vezi pristica, nabaviti cu onda Cleanance K, ako ce mi kremica odgovarati..:)

Možeš ju koristiti kao podlogu, pozdrav...

TaRaJoZiC
29.07.2012., 07:48
Gdje se u Zagrebu mogu nabaviti Avene proizvodi?

luliana
29.07.2012., 12:47
Gdje se u Zagrebu mogu nabaviti Avene proizvodi?

Pa ja mislim u svakoj ljekarni.

Miss Opium
14.08.2012., 10:43
Evo cure, ja sam prije 2 tjedna kupila Avene hydrance optimale legere spf 20 kremicu i prezadovoljna sam :) Fino nahrani kozu, uopce ne ostavlja nikakav masan trag na njoj, a toga sam se bojala. Stvarno imam samo rijeci hvale :D
Sad trazim nesto za pristice. Prolistala sam dosta stranica ovdje ali i dalje ne znam za sto se odluciti. Nemam problematicnu kozu, ali za vrijeme M i u stresne dane (ucenje, ispiti) mi izbiju pristici i to na odredenim mjestima(uvijek na istom mjestu). Mislim da nisu obicni pristi, nego oni komedoni, na vrhu imaju ono bijelo pa ih ne mogu istisnuti,a oko tog podrucja mi se pojavi crveno. To je svega par pristica, ali dosta se primijete, kad buknu iznenada: ne zna : Necu ih ni pokusavati istiskivati, jednom kad sam to radila bilo je jos gore, a nista nisam napravila :ne zna: Tako da sad ne znam sta uzeti. Avene ima veliki izbor preparative a nisam sigurna sto bi mi od ovoga trebalo i koristilo. Razmisljala sam, mozda da uzmem cleanance emulziju ili cleanance K, ima li netko iskustva? Hvala

EineKleineMaus
18.08.2012., 13:24
Ljudi, kak se otvara bočica od Ciclafatea?

simonesimons
18.08.2012., 15:44
Pozz svima, imam jedno pitanje, danas sam bila u ljekarni, tražila kremu od Avene Diacneal, medjutim rečeno mi je da takve kreme više nema, vec da su vjerovatno promjenili naziv. Strah me da mi ne uvali nesto deseto, želim Diacneal i nista drugo. Jel zna itko kako se sad zove ta krema?

mory222
18.08.2012., 16:03
Pozz svima, imam jedno pitanje, danas sam bila u ljekarni, tražila kremu od Avene Diacneal, medjutim rečeno mi je da takve kreme više nema, vec da su vjerovatno promjenili naziv. Strah me da mi ne uvali nesto deseto, želim Diacneal i nista drugo. Jel zna itko kako se sad zove ta krema?

Zove se Triacneal:
http://www.mojaljekarna.hr/product_info.php/avene-triacneal-krema-p-1525

Čudi me kako nisu to znali u ljekarni..

simonesimons
18.08.2012., 16:19
Zove se Triacneal:
http://www.mojaljekarna.hr/product_info.php/avene-triacneal-krema-p-1525

Čudi me kako nisu to znali u ljekarni..

Hvala, neznam ni ja, očito su veoma neupućeni, sad bih i ja nekom logikom dosla do Triacneal ( 3), ako Diacneala (2), više nema.

Ja bi pocela s time, ali neznam koju hidratantnu kremu stavljati preko dana, već sam previse love bacila na kremice i sl., sad bih nesto less budget a da bar malo pomogne. :ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna:

EineKleineMaus
18.08.2012., 17:49
Clean-Ac ti je dobar preko dana uz Triacneal noću

simonesimons
18.08.2012., 19:56
Clean-Ac ti je dobar preko dana uz Triacneal noću

Budem probala. Nadam se poboljsanju,javim se nakon nekog vremena sa dojmom :)))

summertime
20.08.2012., 22:13
Evo danas bila na ciscenju lica,dosad koristila skinoren,cistim lice sa vishy 3 u 1 a onda bioderma micelijskom. Danas mi je lice katastrofa odlucila sam prekinuti sa skinorenom i kupila triakneal. Hocu li ga sutra staviti s obzirom da mi je sad lice bas koma, a veceras samo clean ac posto sam to koristila po danu??

Velika_kokos
23.08.2012., 07:33
Meni Avene nije pomogao, pa moja Cleanance K krema ide u prodaju. Ako nekog zanima, javite se.

simonesimons
24.08.2012., 14:26
Moze li se Triacneal koristiti i preko dana?

summertime
24.08.2012., 15:09
Ne bi trebalo da ga koristis po danu pogotovo kad je ovakvo sunce,jer uzrokuje fleke.a Ako ga sada koristis nocu isto ti po danu treba krema sa zastitnim faktorom npr avene cleanance emulzija spf 30 ili hydrance optimal uv legere

simonesimons
24.08.2012., 17:40
Ne bi trebalo da ga koristis po danu pogotovo kad je ovakvo sunce,jer uzrokuje fleke.a Ako ga sada koristis nocu isto ti po danu treba krema sa zastitnim faktorom npr avene cleanance emulzija spf 30 ili hydrance optimal uv legere

Aha... ok hvala. A sad jedno pitanje. Jel se mogu mazati kremom za suncanje po licu, posto imam brdo takvih krema sa visokim faktorom..? da ne bacam novce na skupe dnevne kreme?

Nabokova3
05.09.2012., 01:21
Dvoumim se između Cleanance K i Triacneala. Imam mješovitu kožu sa povremenim prištićem. Najveći problem su mi komedoni na jednoj strani lica koji se upale i onda su ili puni gnoja ili izađe bijeli čepić. Teško se istiskuju, a nakon njih ostane crvenilo. Dosta ljudi kaže da im je Clenanance K dobar za ujednačavanje tena i za manje probleme, ali mislim da su zatvoreni komedoni ipak malo veći problem pa možda da stavljam Triacneal samo na njih?

http://drdada.bloger.hr/post/o-aknama/146347.aspx

Nije moja slika, ali obraz mi otprilike tako izgleda.

Heartbeat Pinky
05.09.2012., 08:52
I mene zanima Cleanance K.

Imam mješovitu, povremeno dehidriranu kožu pa koristim blage proizvode za čišćenje.
No, po nosu imam mitisere te proširene pore oko nosa i dijelu obraza kojih se nikako ne mogu riješiti. Pilinge sam skoro potpuno izbacila jer su mi svi koje sam probala preagresivni, osim avene za osjetljivu kožu.

Kad sam se u ljekarni raspitivala za tu emulziju dvije prodavačice su mi rekle da je preagresivna za moju kožu.

Ima li itko iskustva sa povremenim korištenjem samo na problematičnim zonama?

Miss Opium
10.09.2012., 17:30
Dvoumim se između Cleanance K i Triacneala. Imam mješovitu kožu sa povremenim prištićem. Najveći problem su mi komedoni na jednoj strani lica koji se upale i onda su ili puni gnoja ili izađe bijeli čepić. Teško se istiskuju, a nakon njih ostane crvenilo. Dosta ljudi kaže da im je Clenanance K dobar za ujednačavanje tena i za manje probleme, ali mislim da su zatvoreni komedoni ipak malo veći problem pa možda da stavljam Triacneal samo na njih?

http://drdada.bloger.hr/post/o-aknama/146347.aspx

Nije moja slika, ali obraz mi otprilike tako izgleda.

Ovo i mene zanima, meni se ti crveni pristici (komedoni) jave uvijek na istom mjestu-na celu, uglavnom kad sam u Pms-u te kad jedem slatko. Najbolje ih je ne istiskivati jer je onda stvar jos gora. Ne znam sto uzeti od Avene-a sto se toga tice. Imam njihovu hydrance optimale legere kremu i zadovoljna sam. Koza mi je dosta osjetljiva i reagira na sve, pa se nadam da ce mi netko preporuciti nesto od cega se nece pojaviti jos dodatnih pristica. Vec sam prije trazila savjet na ovoj temi, ali nitko nije odgovorio. Valjda cu sad imati vise srece :)