PDA

View Full Version : Da li se osjećate odraslo?

Kesten
12.01.2003., 22:30
Da li se osjećate odraslo?
Da li ste se uvijek tako osjećali, a ostalo je bio tek razvoj, ili je došao neki trenutak u životu (nakon nekog događaja ili postignuća) kad ste znali - 'to je to'?

Što za vas predstavlja zrelost?

Nipple Twister
12.01.2003., 23:25
Baš sam danas o tome razmišljao !

Do vlastite svadbe sam bio obični windfucker :D , a onda malo po malo mi je počelo dolazit do glave , postajao sam svjestan svijeta oko sebe i moram priznat malo se razočarao... ponašanje prilagođavam kad god to mogu činjenici da imam dvoje djece, ali isto tako moram priznat da sam u duši isti kao njih dvoje... jedino kaj sam poučen iskustvom puno osvetoljubiviji što nije dječja karakteristika , ali je karakteristika nezrele osobe...

Fuck, ne znam jer ovo kaj sam napisao ima neke veze s temom topica, meni se učinilo da ima :confused: , ali zapravo sam razljućen jednim današnjim događajem i moram pisat da me prođe...:)

slavkec
12.01.2003., 23:35
Mislim da ne postoji neki dogadaj nakon kojega bi se osjecao odraslim, iako ce ti drustvo cesto tako nesto nabiti u glavu. Npr. inzistiranje na tome da si odrastao nakon mature, vojske, prvog seksa :D diplome, kad dobijes posao, kad se ozenis :rolleyes: .

Sve to nema veze. Biti odrastao je stvar u glavi i individualna je.

Mislim da su odrasli ljudi oni koji srednjoskolske i studentske vragolije, dogodovstine i majmunarije pricaju s distancom, koji su svjesni da su to radili kao klinci i koji imaju odmak kad pricaju o markiranju s matematike :D . Kad vidim da odrastao covjek prica o tome kako su profesorici glazbenog na kvaku navukli kurton s takvom ozbiljnoscu da vidis da ne shvaca da je to napravilo neko dijete (istina, u njegovom, ali puno mladem tijelu ;) ), onda mi se ne cini da je taj covjek odrastao.

Iako mislim da i nije dobro odrasti do kraja. Djeca imaju neke karakteritike zbog kojih je dobro biti djelomicno djetinjast. :D

Septembar
12.01.2003., 23:44
Kesten kaže:
Da li ste se uvijek tako osjećali, a ostalo je bio tek razvoj, ili je došao neki trenutak u životu (nakon nekog događaja ili postignuća) kad ste znali - 'to je to'?

eh, nekad se osjecam staro zrelo i mudro, ko broj jedan, ko faraoni

a nekad ko posljednja naivka ovog univerzuma

izmedju tog je cinizam i ironija
i malo zdrave logike :)

na svoj 35-rodjendan sam procitala svoj dnevnik kad mi je bilo 17
prvi komentar mi je bio "cvaka bila cvaka ostala"

hocu rec neke te tinejdzerske ludosti nikad nije nestalo

i jos da kazem, uvijek se lakse poistevjecujem i slazem sa mladjima, pa cak i sa dosta mladjima, neg sa par godina starijim
nekako sebe vidim min 10 god mladju

T.C.
12.01.2003., 23:58
Osjecam se vrlo odraslom, ali istovremeno nalazim nacine da zadovoljim dijete u sebi. Sreca, pa imam muza kojemu je moje djetinjasto ponasanje simpaticno :D Granicu izmedju nezrelosti i zrelosti najupecatljivije sam osjetila kada sam shvatila da na razne zivotne izazove pitanje "zasto" nema nikakvog smisla. Ne "zasto ja" vec "kako cu ovo savladati".

penelopa
13.01.2003., 11:00
Ja sam otprilike kao Septembar.
Nekad imam osjecaj da mi je 100 godina ali puno cesce da mi je 12 ( mentalno:D ). Stvarno ne vidim neku razliku u pameti sada i prije samo sto sam prije bila pametna za svoju dob i perspektivna a sada sam malkice retardirana:D
Valjda je to OK, zabrinut cu se kad vise ne budem htjela gledati crtice i citati djecje knjige. Ali da me stvarno zanima i da uzivam u tome a ne da nesto isfuravam.

Gospon Pes
13.01.2003., 12:42
penelopa je vec sve rekla. :D

Odrasla jesam u smislu da su mi mnoge stvari danas jasnije nego su bile nekad i donosim odluke koje prije niti sam morala, niti bi mozda na nesto licile, ali to samo u slucaju krajnje potrebe. Inace sam isto ono isto deriste od prije i uzivam u djetinjarijama cak vise nego onda jer sad nema mame da mi da po guzici. :D

I kao sto kaze penelopa: jer je stvarno gust, ne da isfuravam i prisilno glumim mladost koju na papiru vise nemam. Ocito se to vidi jer mi do sad jos nitko nije rekao da prestanem izvoditi i uozbiljim se. :D
Je moja stara, ali tko nju slusa... :D

luca
13.01.2003., 14:07
Kesten kaže:

1. Da li se osjećate odraslo?
2. Da li ste se uvijek tako osjećali, a ostalo je bio tek razvoj, ili je došao neki trenutak u životu (nakon nekog događaja ili postignuća) kad ste znali - 'to je to'?
3. Što za vas predstavlja zrelost?

1. ne. ne znam sto bi znacilo osjecati se odraslo...

2. uvijek sam ista (vrlo slicna). sto sam starija, to sam manje stroga :D moja mama kaze da sam od rodjenja u pubertetu: stalno kritiziram, analiziram, bunim se....

3. ne znam. ne znam sto znaci biti zreo. jedini napredak koji vidim s godinama je da se sad bolje znam brinuti o sebi. ali to je samo stvar prakse...
mislim da su bolest i smrt ubrzali moje "odrastanje" a ionako sam rodjena "ozbiljna"....

magic
13.01.2003., 14:15
Gospon Pes kaže:
Je moja stara, ali tko nju slusa... :D

Sestro!!!! :D ;)

magic
13.01.2003., 14:19
Jedno vrijeme pokushala sam se "prema van" ponashati ozbiljno i zrelo, ne bi li me ljudi ozbiljno i shvacali...ali sve shto sam postizala bilo je da postajem dosadna okolini...jer vecina ljudi u zreloj dobi na prvi pogled ostavlja dojam zrelosti, ozbiljnosti, savjesnosti...pa sam odustala od glume :rolleyes:

Sad ljudi koji me povrshno poznaju o meni stjechu dojam da mi je zhivot pjesma, jer gotovo nikad nisam ozbiljna...nisam luda! Pa cili zhivot mi je ionako tragedija :D

softic
13.01.2003., 14:29
ja se ne smatram odraslim... u meni je još uvijek puno one dječje naivnosti, puno snova i zaigranosti
kako vrijeme prolazi, prilagođavam se obavezama koje me prate u životu, odgovaram svim životnim zadacima i problemima koji se pred mene postavljaju, postupam onako kako mislim da je bitno i dobro u određenim situacijama...
ali se i dalje smatram mladim, djetetom u duši, radoznalim, naivnim, s mnoštvom snova koje želim pretočiti u stvarnost

softic
13.01.2003., 14:33
magic kaže:
Jedno vrijeme pokushala sam se "prema van" ponashati ozbiljno i zrelo, ne bi li me ljudi ozbiljno i shvacali...ali sve shto sam postizala bilo je da postajem dosadna okolini...jer vecina ljudi u zreloj dobi na prvi pogled ostavlja dojam zrelosti, ozbiljnosti, savjesnosti...pa sam odustala od glume :rolleyes:

Sad ljudi koji me povrshno poznaju o meni stjechu dojam da mi je zhivot pjesma, jer gotovo nikad nisam ozbiljna...nisam luda! Pa cili zhivot mi je ionako tragedija :D

ti mene jako podsjećaš na nekoga

Marakana
13.01.2003., 17:26
Osjećam se odraslo od kad znam za sebe.........

nixon
13.01.2003., 21:59
u jednom sam trenutku sjedeci u biblioteci shvatil da je kao doslo vrijeme da budem odraslim...

sokirala me ta spoznaja tada. malo sam uplasno zurio oko sebe...

rastem. i cini mi se da nijedan covijek na zemlji nije odrastao. -> ako bi uzeli pisati koje su sve karakterisitke odrasle osobe ne bi nijednu nasli (osobu). kao. ako odraslime znaci starati se za sebe. nije bas i neka velika to stvar... svakome se (skoro) desi prije il kasnije.

shvatil sam u meduvremenu da previse ljudi glumi da su odrasli. kao da nadopunjuju glumom svoju nestabilnost, infaltilnost, i izgubljenost.... a oni za koje bi mozda rekli da jesu odrasli, precesto izgledaju bas suprotno od onog kako se zamisljaju ljudi.

pisuci sada cini mi se kao da odrasli ljudi ne postoje. posojimo samo ljudi koji smo jednom djeca, pa treci dan mladi, zatim odjednom oko nas djeca, zatim nam pobjegnu, i onda cekamo...

...jednostavno imam osjecaj da nikad necu moci reci da sam odrastao. jer znam da bi lagal + jako bih se lose osjecal....

idem... pozdrav....

ps...
de je tija? mi da neko njen mejl? pliz ak neko ima.... fala

just Sandy
14.01.2003., 10:04
Ne skroz... Odrasla sam, ali nisam dorasla biti odrasla. U meni će uvijek čučati dijete... Svakih toliko osjećam da sam zrelija, mudrija u odnosu na prošlu godinu, u odnosu na prošlu vezu, u odnosu na prošli problem, u odnosu na prošlu odluku... Ali postoje dijelovi života koje još uvijek želim živjeti kao da mi je 20, najviše 25. Odgovorna sam prema poslu, obitelji, prijateljima... Ali nisam odgovorna prema sebi. Tek kad to naučim smatrat ću se odraslom. Zato valjda toliko odgađam brak... Voljela bih da vrijeme ne leti toliko, jer ne stignem zgrabiti, iživjeti, isprobati, potrošiti, izgraditi, raspršiti, zadržati, ispustiti, pobijediti, zaroniti, odsanjati sve što želim...

magic
14.01.2003., 10:07
damien kaže:

ps...
de je tija? mi da neko njen mejl? pliz ak neko ima.... fala

Zar ti ne chitash svoje privatne poruke?

nixon
14.01.2003., 17:24
magic.... neko sturdira pa tek navece skoci na net :p

Vera Pavladoljska
18.01.2003., 07:22
Na žalost ili na sreću ne osjećam se odraslom.

Naravno da postoje segmenti posla, socijalizacije u kojima funkcioniram kao naizgled odrasla osoba ( a ponekad čak ni tu):rolleyes: i moram priznati da me to svojevremeno jako zabrinjavalo.
Sada manje, jer sam shvatila da je to nekakvo moje stilsko obilježje, kao što je netko, recimo, po prirodi šutljiv, tako sam ja ponekad beskrajno infantilna osoba.

Opet, s druge strane,sam prezrela i premudra, što je opet stvar nekakve životne škole i situacija koje sam odigrala svojom voljom ili voljom drugih, a nisu baš bile najljepše, dapače, bile su jako tragične.Doslovce.

Balansiram u tom "jazu" odraslosti i krajnje djetinjeg,i nije baš lako, mora se priznati.........:) :rolleyes:

Dream
18.01.2003., 08:27
Uvijek sam bio dijete.
U zadnje vrijeme prilično skokovito se osjećam starijim.
No, duh djetinjstva nikad neću izgubiti...

PAHULJA
18.01.2003., 08:37
Prilično odraslo.Ako se to tako može uopće definirati.:confused:

magic_tree
18.01.2003., 19:31
Nekako su mi to preuopćene kategorije, previše crno-bijelo. Odrasti valjda znači ubiti dijete u sebi, prestati biti spontan i radovati se malim i (odraslima) nevažnim stvarima. Ako je to približna definicija onda do dana današnjeg nisam odrastao.

Ako biti odrastao znači prihvatiti odgovornost koju nosi život, zarađivati da bi tvoje dijete jelo, obuklo se i igralo se, onda sam odrastao :D (zamislite!). Jer, s druge strane poznajem nekoliko mojih vršnjaka koji sve čine samo kako ne bi otišli iz roditeljskog gnijezda i prihvatili odgovornost "odrasle osobe" :rolleyes: .

Dakle, gdje smo, i na čemu smo? Što je to uopće što definira odraslost ? Je li autor topica mislio na socijalnu, psihološku ili materijalnu komponentu pojma? Ili sve to zajedno?

Shtefitza
19.01.2003., 16:27
Kesten kaže:
Ne.

Kesten kaže:

Da, povremeno sam u zivotu imala bljeskove... bila sam svjesna trenutaka u kojima se osjecam odraslo...

Kesten kaže:

Sposobnost prihvacanja posljedica svojih djela.

nixon
19.01.2003., 21:28
magic_tree kaže:
Dakle, gdje smo, i na čemu smo? Što je to uopće što definira odraslost ? Je li autor topica mislio na socijalnu, psihološku ili materijalnu komponentu pojma? Ili sve to zajedno?

:)

ankada
20.01.2003., 08:26
Lijepo je citati i uvidjeti da jos ima ljudi koji njeguju dijete u sebi.
Svi smo bili djeca, i jos jesmo, zato treba sa svojim unutrasnjim djetetom postupati njezno.
Oni koji ubiju dijete u sebi mogu reci da su odrasli i starci u dusi.
Meni je lijepo kada me moj sin zagrli oko vrata i kaze :Mama ti nisi kao druge mame, malo si zvrkasta.
Volim crtice, djecije slikovnice, volim se igrati sa svojom djecom, uzivam kao i oni, to je za mene sreca, a ne biti odrasla ustogljena mama koja se drzi svoga posla u kuhinji, djeca u nama vole djecu.
Kada bi mnogi odrasli pustili djecu van iza oklopa u koji su ih sakrili mozda bi lakse razumijeli svoju djecu i drugu djecu. No opet tu ima i onih ruznih strana mnoga djeca su prestala biti djeca i odlucila naglo odrasti i postati odrasli da bi pobjegla od zlostavljanja (bilo kojega oblika ,nije vazno), pa se ne zele vise nikada vratiti u proslost i ocajnicki ne zele biti djeca iz straha da ne prolaze opet sve iznova.
I opet smo u krugu.

Bell@ Baggins *
20.01.2003., 16:00
Kesten kaže:
Da li se osjećate odraslo? ]

ne sasvim

pa, bilo je momenata kada sam osjecala da sam preskocila jos jednu stepenicu

to have control over my life

magic
20.01.2003., 17:26
Ma da, naravno, nitko ozbiljan, nitko odrastao...

A postove vam valjda pishu roditelji :cool: :rolleyes: :D

Zar mislite da se iz onoga shto pishete nishta ne mozhe zakljuchiti?

Sanjar61
20.01.2003., 19:18
Nekad se osjećam stvarno nedoraslo....:mad: :(

Vjeveric
21.01.2003., 01:38
Odrasla sam rano, kako to kod djece bez roditelja obično biva. I onda sam tamo negdje, iza tridesete, uočila čudno pojavu...

Naime, postajem opsasno neozbiljna. Zaspim dok legnem u krevet. Dakle, ne binem više o ničemu.
Opet slušam glasnu muziku.
U autu odvrnem radio da se zeko kojeg sam popstavila na komandnu ploču stalno trese. Od vibracija, jelte... :D
Dalje, ljude oko sebe doživljavam neozbiljno. Površno.
Potrošim sinove novce (koje mi je dao na čuvanje) na knjige, CD-eje, piće s prijateljima.
Želim naučiti skijati.
Želim obići svijet.
Želim skinuti suvišne kilograme da mi ovog ljeta kupaći kostim dobro stoji.
Umjesto da odmaram pred TV-om i gledam "Milijunaša" ili "Zvonili ste, Milorde" kao sav normalan svijet ja surfam...

Mislim, da idem iz krajnosti u krajnost. Kako da nađem jebenu sredinu? :confused:

Shtefitza
21.01.2003., 01:43
Vjeveric kaže:
Naime, postajem opsasno neozbiljna. Zaspim dok legnem u krevet. Dakle, ne binem više o ničemu.
Opet slušam glasnu muziku.
U autu odvrnem radio da se zeko kojeg sam popstavila na komandnu ploču stalno trese. Od vibracija, jelte... :D
Dalje, ljude oko sebe doživljavam neozbiljno. Površno.
Potrošim sinove novce (koje mi je dao na čuvanje) na knjige, CD-eje, piće s prijateljima.
Želim naučiti skijati.
Želim obići svijet.
Želim skinuti suvišne kilograme da mi ovog ljeta kupaći kostim dobro stoji.
Umjesto da odmaram pred TV-om i gledam "Milijunaša" ili "Zvonili ste, Milorde" kao sav normalan svijet ja surfam...

Ts, ts, same strasne i neoprostive stvari... ts, ts,... :B :D

Gospon Pes
21.01.2003., 08:47
magic kaže:
Ma da, naravno, nitko ozbiljan, nitko odrastao...

A postove vam valjda pishu roditelji :cool: :rolleyes: :D

Ja prepisujem od tebe. :D

Rajna
21.01.2003., 10:48
Blago vama svima.

Ja se uglavnom osjecam preodraslo. Ne znam zasto. Ali znam da me taj osjecaj obuzeo nekako poslije rata (imajte u vidu odakle sam ja, ipak).

Voljela bih da mogu reci da sam barem ponekad jos uvijek dijete, ali lagala bih.

Evo ne mogu se sjetiti kad sam zadnji put u necemu djetinje uzivala. Osim sto, naravno, uzivam u svojoj djeci :) :) :), ali uzivanje u djeci i bavljenje njima (u najljepsem smislu rijeci, naravno) ne spada u djetinje radosti, jer djeca nemaju djecu, u pravilu barem .

Sorry za ovako zalostan post.

PinkyBubble
21.01.2003., 18:42
Ne osjećam se odraslo, al kad zagusti brzo odrastem. I tako se već godinama švercam.:rolleyes:

monique
22.01.2003., 14:02
Stella kaže:
Ne osjećam se odraslo, al kad zagusti brzo odrastem. I tako se već godinama švercam.:rolleyes:

:top:

Prave riječi za ono kako se ja osjećam.

Marakana
22.01.2003., 19:03
Svi ste vi odrasli,odavno, samo se bojite priznat sebi....;)
Puno je lakše , neke neodlučnosti, sitne pogreške, pojedine gluparije, katkad i svoju "zločestost", pripisat "djetetu u sebi"... :D ;)

ankada
23.01.2003., 12:59
Marakana
Citajuci tvoje retke ne bih se slozila s tobom.
Za svoje greske upravo suprotno , necu kriviti dijete u meni, vec mene odraslu.
Dijete u nama, pod tim podrazumijevam da me veseli gledati crtic s klincima, grudati se s njima, raditi snjegovica, vikati na glas, pjevati , ...ali to ne znaci da negiram odraslost u sebi, svjesna sam toga da se ja brinem za zivotne stvari, a ne dijete, mislila sam na odredjene trenutke opustanja, sjecanje na to da sam i ja bila dijete, nisam bas
tako djetinjasta da nisam primjetila da sam narasla, da imam normalni zenski broj cipele 42:D, da radim, da sam udana, da imam posao i brdo odgovornosti.
Samo kazem da znam kako je biti dijete, ugadjam si kada mogu tom djetetu u meni, svi smo mi ljudi s mesom ispod koze i nije mi prirodno vidjeti ljude koji su u nekom grcu jer se silno trude biti ozbiljni, odrasli ...
Cast iznimkama koje su takve rodjene :D .
Poznajem dosta takvih koji nisu u stanju uzivati s svojom djecom ,jer su odrasli, njima je dosadno , pa je lakse klincima dati lovu i kompjuter u ruke, a oni citaju, bave se biznisima, piju kave s prijateljima, ako ih dijete zamoli da se poigraju dobrohotno ga podragaju upute u sobu, pa imas brdo igracaka , snadji se...
Jednom rijecju odrasli su. Poslije se cudimo kad vidimo starmalu djecu, urednu, tihu, odraslu za svoju dob.
Ja pokusavam (daj Boze da uspijem sto vise) biti i dijete i odrasli odgovorni roditelj, nisam se odrekla djetinjastosti na ustrb odraslosti.

nightfall
23.01.2003., 22:57
Ma kakvi odrasla...nikako da se to meni dogodi.Još uvijek mislim da ću odrasti preko noći,onako, odjednom.Osjećam se ko dijete, a kako i radim s djecom, taman se uklapam u njihov svijet.Hm, trebam li brinuti? :D
Ok,odraslo se ponašam kad zagusti, kad STVARNO trebam biti odrasla, ali dok god ide linijom manjeg otpora,dotle sam dijete.I ,kad bolje razmislim,nije mi žao. Valjda ću i ja odrast ...za par desetljeća :rolleyes: :D

Tija
24.01.2003., 10:52
Naravno da sam odrasla. Odavno još. I odraslo donosim odluke i stojim iza njih. I snosim posljedice svojih odluka. Sama, vrlo zrelo.

To što sam malo bleskasta ne znači da sam dijete. Ni to što nosim marte a ne špicoke ne znači da sam dijete. I obožavam šarene swatcheve, ne nosim nakit, uvijek požderem sinove čokolade....itd...
To malo ludosti mi pomaže da lakše podnosim sranja koja mi se događaju.

lady a
07.02.2003., 17:18
Ja imam 25 godina i uopće se ne osjećam odraslo. Kao što kaže Nat, postoje situacije u kojima se tako ponašam, ali se tako ne osjećam...
Radim, mogu se brinuti sama o sebi, neću biti gladna ni žedna i ne mora mi mama brisati guzicu ,ali što se tiče emotivne i psihičke zrelosti mislim da sam lagano retardirana... :D

bodul
14.02.2003., 22:02
Da inace pojasnim mladjim i odgovorim svima koji misle da su sa 14 god zreli
sa 14 mislio sam e sad sam zreo
sa 15 pa sad sam zavrsio osnovnu imam jos samo zavrsiti srednju
sa 19 jos samo faks i onda sve znam
sa 24 jos samo se zaposliti ali nemam nikakvog iskustva
...
...
sa 55 shvacam koliko puno toga neznam i bez obzira sto sam obisao oko svijeta
sve cesce sam sebi kazem pa ovo jos nisam nikad :
-vidio a svasta san vidia
-cuo a svasta san cuo
-dozivio a svasta san dozivia
-pa sto i togaa ima ??????
sto li ce biti kad budem stariji samo da ne budem ponovno vikati mama daj cice?
mislim da je onim iskusnijim jasno o cem pricam.
ovo sam jos negdje postao greskom.

barc
08.07.2010., 00:03
sa 37

barc
08.07.2010., 00:03
il 38

lotus_flower
08.07.2010., 00:06
ooo odlično, ova je tema pak iz 2003. :lol::lol::lol:

ali da ne budem off:
ne, ne osjećam se odraslo. uopće :ne zna:
dapače, osjećam se baš balavo i mislim da tako i izgledam...i ne znam kako sam se to u trenu primakla 30-oj...a jučer sam još bila balavica sa pustim snovima koji faks upisati, kakav život voditi...

Daydream
08.07.2010., 00:25
Po potrebi glumim da sam odrastao, no cini mi se da je vrhunac odrastanja bio sa 17.

Jelica Izjelica
08.07.2010., 02:25
super su ove stare teme, baš sam se nasmijala :rofl:

inače, ne. osjećam se kao dijete koje ima dijete. i dobro je tako. :cerek:

shtefy
08.07.2010., 05:58
Ne osjećam se odraslo i nemam nikakvu namjeru odrasti. Ikada. Baš mi je dobro ovako. :D

MAJA155
08.07.2010., 06:45
nikako se ne osjećam odraslo i ne znam da li ću se ikad osjećati tako :)

larazg
08.07.2010., 06:49
vrlo često me život nečim novim iznenadi...
vrlo često me stavi u novo iskušenje koje je teže od prethodnog

kako se mogu osjećati zrelo :ne zna:

tina06
08.07.2010., 08:21
Osjećam se odraslo naspram svojih vršnjaka,a bome i starijih, kojima je i dalje bit života samo tko je koga,kako se sa što manje para naliti ko stoka i praviti pizdarije...i takve isprazne gluposti. Inače,ne...Rekoše da sam uvijek bila ozbiljnija od svoje generacije,međutim,uvijek bila i ostala nemiran blizanac s motorom u dupetu koji ne može ostati na jednom mjestu,koji traži akciju bilo gdje,koji ne mari za stereotipe tipa sad si udana žena i majka i ne bi trebala,npr.nositi dopičnjake, ne bi trebala popiti litru piva uz tekmu a nakon toga bljuvati u 3 ujutro... Ali bit je da se ne osjećam odraslo niti malo i baš mi je super! Nadam se da ću tako cijeli život!

Aruena
08.07.2010., 09:04
Dok zivim-odrastam.:mig:

daca87
08.07.2010., 20:45
sestra mi je operirala kičmu kad je bila 5-6 raz osnovne a ja sam 2god mlađa i roditelji su stalno bili kod nje u bolnici... trenirala sam plivanje na mladosti i išla sam sama na treninge i natrag, kuhala si, podgrijavala i šta već... i uvijek sam sve obavljala sama npr zubara-puknuo mi je zub kad sam pala i sama sam išla da mi vade živac... inače je sestra brinula o svemu još dok sam ja išla u vrtić, ostala trudna sa 22 rađala 15h...pa mislim da su me uvjeti natjerali da budem odrasla jer nisam imala baš puno izbora iako moram priznat da se većinom ponašam djetinjasto-što i jesam :D

nina 28
09.07.2010., 10:11
Ponašam se kao odrasla i odgovorna osoba mora netko i to kad su mi ukućani skroz:rock::cice::zivili::B.

vragolanka
09.07.2010., 10:31

ne,i mislim da nikad neću,imam dvoje djece,i evo skoro 29 god.a ja se i dalje osječam kao dijete :cerek:

što sam starija,to sam neozbiljnija :cerek:

chiquita
09.07.2010., 10:41
što uopće znači zrelost?

dok nisam rodila imala sam osjećaj da nekako držim svoj život u grifu al kad se mali rodio sve se preokrenulo.
šupio me život, šupile me i nedaće.

iako se sad osjećam odgovornijom i iako izjave tipa "moj sin" i "ja sam mu majka" tako gordo zvuče još uvijek me totalno sjebe pljuska realnosti kad neke, zapravo, puno stvari ne mogu riješiti ja sama već trebam nečiju pomoć.

eh, kad bi to savladala da te svakidašnje životne situacije tipa konflikti u vrtiću, na poslu, u obitelji držim pod kontrolom onda bih se osjetila odraslom.

ovako se osjećam kao da nisam dorasla situacijama, odnosim s ljudima...osjećam se nezrelo.

stihaa
09.07.2010., 10:45
Osjećam se odraslo. Nadam se da ću se, kada djeca odrastu, opet moći osjećati kao dijete. A do tada :mudri:.