PDA

View Full Version : Viša trenerska škola

stranice : [1] 2

maya_m
28.03.2007., 19:22
jel tko na višoj trenerskoj školi?? zanimaju me neke stvari pa tko nešto zna neka se javi... :top:

freestyler999
29.03.2007., 13:11
Ja sam na visoj, trenutno sam apsolvent.pitaj sto te zanima?

Marco Materazzi
29.03.2007., 16:56
i mene to zanima, koliko traje, koliko se plaća, jeli teško... dal diploma vrijedi ?
di se mogu raspitati?

maya_m
29.03.2007., 18:38
kako se upisuje?jel teško za uopisati?šta je na prijamnom??

freestyler999
29.03.2007., 20:42
Evo ovako:imas 5 semestara, sto ti je 2,5 godine, znaci ako das sve u roku cirka 3 godine!placa se blizu 4000kn po semestru+ zavisi koji si smjer ali u vecini smjerova ides u italiju polagati skijanje 7 dana, to ti je nekih 200 eura plus djeparac.(ina ce ovo skijanje ti je prva liga).sto se tice upisa, nije uopce tesko, skoro svi upisu, mislim da stvarno neznam koji moras biti antitalenat za sport pa da ne prodjes prijemni.za svakoga na prijemnom vrijedi prvo plivanje na 50 metara a zatim vjezbe iz onoga sporta koji si izabrala.diploma ti vrijedi jer ti se pise u radnu knjizicu cim diplomiras visa strucna sprema. mozes jos detaljno provjeriti na:http://www.kif.hr/index.php?S=5&P=0&O=0&R=0&T=0
e sad:kako budes studirala/o sve ce ti vise biti jasnije kako je ovu visu ss fakultet smislio ne bi li zgrnio ogromnu lovu, sto i cini.jer zamisli koliko samo ima studenata na visoj.tisuće i tisuće puta cirka 30 000 kuna po svakom pa ra cunaj koja je to lova.ako te jos sta zanima pitaj!!:top:

maya_m
30.03.2007., 12:47
zanima me jesi išao na kakve pripreme?ja bi išla za trenera sportske rekreacije ili fitnesa..jel to teško???

freestyler999
30.03.2007., 13:18
ja sam isao na pripreme zato sto sam isao na prijemni za visoku tako da sam imao mjesec dana trenera, i ubijao se svaki dan od treninga i na kraju nisam prosao jer su me doslovno pokrali na prijemnom, jer tamo ti profesori jednostavno imaju popis tko mora proci na prijemnom.poslje toga sam otisao na prijemni na visu i upao bez problema.samo ti je glavno da ispunis normu u plivanju.ja sam isto na smjeru fitness.tu osim plivanja moras pokazati i da znas osnovne vjezbe iz teretane!nije problem!!

Via
14.05.2007., 22:48
Zanima me jel tko mozda zna sto o tome ili ide na visu trenersku? Jel to samo izvanredno ili postoji i redovno.. Zanima me sve o tome pa tko zna neka se javi :D

klonirana papiga
14.05.2007., 23:57
pogledaj http://www.rss.hr/x_files/Izobrazba_trenera.pdf

Jaranka
15.05.2007., 09:55
www.kif.hr

Malo si procitaj......

Via
15.05.2007., 11:41
Jel to u Puli? Pise da se neki ispiti tamo moraju polagati :confused:

klonirana papiga
15.05.2007., 15:39
ovo kaj sam ti ja napisala je u puli.
kolko ja znam visa trenerska se moze upisivat svake 2.godine.ove god.nije bilo.

klonirana papiga
15.05.2007., 15:42
evo ti direktan linka na kif-u
http://www.kif.hr/index.php?S=5&P=0&O=0&R=0&T=0
na dnu ti je broj referade pa zoviiiiiiiii

freestyler999
17.05.2007., 12:56
Zanima me jel tko mozda zna sto o tome ili ide na visu trenersku? Jel to samo izvanredno ili postoji i redovno.. Zanima me sve o tome pa tko zna neka se javi :D

evo vec je tema bila otvorita, nema puno ali mozda ti nesto pomogne:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=208402

:top: :top:

che79
21.11.2007., 19:10
jel mi moze netko reci kak izgleda prijemni za visu trenersku-kondicijska priprema sportasa?

hip-hop
13.01.2008., 11:42
Moži li mi netko reći nešto o višoj trenerskoj tj. odjelu za izobrazbu trenera. Od čega se sastoji prijemni koji sve smjerovi postoji. koliko traje , koliko se plaća ,i koliko se osoba prijavilo ove godine i koliko ih je upalo.

čekič salata
13.01.2008., 12:46
ako se ja ne varam za trenera moraš ić na DIF :misli:

hip-hop
13.01.2008., 18:54
ako se ja ne varam za trenera moraš ić na DIF :misli:

To je dio kif-a a dif ti je bija u staroj jugi :lol:

hip-hop
18.01.2008., 14:27
i niko nezna

maya_m
30.01.2008., 20:16
Prijemni ti je smiješan,moraš biti baš teški antitalent da ga ne prođeš. Ove godine se otvorilo 8 smjerova, traje ti 3 godine (6 semestara). Plaća se 4800 po semestru. Ove godine nas je bilo 200 (nešto više) i možda ih 20 nije upalo. Pitaj ako te još šta zanima..

trance_energy
01.02.2008., 22:23
Prijemni ti je smiješan,moraš biti baš teški antitalent da ga ne prođeš. Ove godine se otvorilo 8 smjerova, traje ti 3 godine (6 semestara). Plaća se 4800 po semestru. Ove godine nas je bilo 200 (nešto više) i možda ih 20 nije upalo. Pitaj ako te još šta zanima..

kaj znaci smijesan?? kaj tocno?:D

maya_m
04.02.2008., 12:25
Full lagan!!

che kikea
05.02.2008., 17:36
sto se smatra pod time full lagan..mislim da nije stvar antitalenta vec fizicke spremnosti ili...?

maya_m
07.02.2008., 19:07
sto se smatra pod time full lagan..mislim da nije stvar antitalenta vec fizicke spremnosti ili...?

Na redovitom studiju ti je stvar fizičke spremnosti, dok na višoj trenerskoj nije..njima su važne samo pare..kužiš?

hip-hop
13.02.2008., 16:24
Od čega se sastoji prijemni. Koji su smjerovi mogući , gdje se nalazi fakultet :D i tako te stvari me zanimaju. E da i ima li neka stranica gdje mogu pronaći

maya_m
13.02.2008., 19:42
Od čega se sastoji prijemni. Koji su smjerovi mogući , gdje se nalazi fakultet :D i tako te stvari me zanimaju. E da i ima li neka stranica gdje mogu pronaći

Evo stranica ti je www.kif.hr tu ti je sve,pa pitaj ako te još nešto zanima..

hip-hop
14.02.2008., 19:53
Da li moraš biti profesionalan sportaš za upis.

maya_m
14.02.2008., 20:12
Da li moraš biti profesionalan sportaš za upis.

Ne trebaš!!! :D

nsira
14.02.2008., 23:18
Evo da ti probam u par riječi opisati kak to zgleda:

NEznam za ovu godinu, aj sam upisivao prošle godine i stvarno nije problem upast.
Na prijemnom svi moraju proći liječnički i plivanje (samo se nesmiješ utopit, sve ostalo dopušteno).
Ako upisuješ neki od sportova - provjera specifičnih znanja tog sporta koji upisuješ.
Ako upisuješ kondicijsku pripremu il sp. rekreaciju imaš testove, al niš strašno. Ako si ikad bio u nekom sportu il se bavio bilokakvom fizičkom aktivnošću (šah kao sport je isključen iz ovog) nebi smio imat problema s upisom.
Jednom kad upišeš i platiš im, počinu ti predavanja. Obično dva tjedan cjelodnevih predavanja (14 dana, od 8-16h) i onda ispiti. Za većinu ispita ni netreba previše učit, ako ne pucaš na neku ocjenu (a ni onda nije problem), uglavnom dan-dva ozbiljno sjedenš i to je to (iako nije preporučljivo, jer ako si već upisao i misliš bit neki trener trebalo bi malo ozbiljnije se time pozabavit, a ne učit samo za ispit i zaboravit odma)

Evo to je to.

hip-hop
15.02.2008., 16:01
Što je još na prijemnom i kada je uopće prijemni. Može li se sa lošijim ocjenama iz srednje upasti

nsira
15.02.2008., 16:34
Što je još na prijemnom i kada je uopće prijemni. Može li se sa lošijim ocjenama iz srednje upasti

Što je na prijemnom ovisi o usmjerenju, al ulavnom ni neš preveć teško, par vježbi. Nikakvo znanje se ne traži (bar se nije tražilo po starom programu).
ZA ocjene neznam sigurno, al mislim da ti nisu problem.
Ja sam stekao dojam da im je važnije skupit što više ljudi i to naplatiti, nego radit neku selekciju
Prijemni su u 12.mj. Drugi rok početkom 2.mj. Tak da ti je ovogodišnji voz prošo.
Neznam kaj da ti još pametnog kažem. Pogledaj na stranicama odjela (http://www.kif.hr/index.php?S=5&P=0&O=0&R=0&T=0) za još detalja.

Antonio1987
27.02.2008., 08:04
fitness trener? moze netko ukratko napisati sto treba za upis kako treba i kako vam se cini ? puno hvala:)

veci33net
28.03.2008., 13:42
jel ima netko da zna kao da ja položim vaterpolo na toj višoj trenerskoj?
ja sam apsolvent i priznajaem malo sam izgubila volju zbog dezorganizacije na tom faxu itd...

sixthsense
14.04.2008., 11:28
Jel ima neki student/studentica vise trenerske da s jednom simpaticnom djevojkom haha poradi na tenisu malo ???
javite se...moze i na sixthsense@net.hr

Aleks666
15.04.2008., 10:43
Poslao sam ti pm, al nes je zastekalo pa neznam dal je doslo...
Jesi kad igrala tenis do sad?
Planiras upisati visu il zelis za sebe malo nauciti??

antoniooo89
16.04.2008., 09:52
sta je bolje kondicijska priprema sportasa il smjer fitness &bodybuilding? i kakav je prijemni za jedan a kakav za drugi smjer?!?! kak su predavanja na toj visoj??

fredy_007
17.04.2008., 10:11
pozdrav. cetvrta sam godina faksa na geotehnickom fakuletu (hidrotehnika) u Varazdinu.....zanima me sad visa trenerska skola - smjer fitness&bodybuilding......zanima me apsolutno sve....kad su predavanja,dali ja mogu upisat makar sam vec na jednom faksu,kakav je prijemni,kolko se placa.....di je opce ta skola??hvala

fredy_007
10.05.2008., 09:42
pozdrav. cetvrta sam godina faksa na geotehnickom fakuletu (hidrotehnika) u Varazdinu.....zanima me sad visa trenerska skola - smjer fitness&bodybuilding......zanima me apsolutno sve....kad su predavanja,dali ja mogu upisat makar sam vec na jednom faksu,kakav je prijemni,kolko se placa.....di je opce ta skola??hvala

ima koga'???

mrcinam
10.05.2008., 11:25
Ahoj!!!

Evo , ne studiram na višoj nego na visokoj , ali znam odgovore na tvoja pitanja , Freddy :mig: :kava:

Ovak: tam se upisuju i ljudi sa 50 godina , viša je potpuno izvanredni studij bez potpore ministarsva. To ti znači da možeš upisati višu i nakon kaj si diolomirao na 5 fakulteta , ali sam snošiš troškove studiranja i nemaš studentska prava.

Kakav je prijemni - samo osnove fitnessa i plivanje.

Gdje se nalazi - na kineziološkom fakultetu ( Horvaćanski zavoj 15 )...

Koliko se plaća - 3800 po semestru

Prijemni je obično negdje početkom 10. mj...
Predavanja , tog nema puno. Studente s više na faksu viđam samo u 2. , 6. i 9. mj... , kad mi imamo ispite , oni tad slušaju predavanja...

Eto , to bi ti od prilike bilo to :top:

angell15
11.05.2008., 19:56
Jel mogu s visom trenerskom biti nogometni trener i imati licencu za vodenje bilo kojeg kluba u HNL-u ili treba jos posebno polagati kod HNS-a sto? I dali je znanje plivanja uvijet za upis?

mrcinam
12.05.2008., 01:35
Neznam kako to ide s licencom u nogometu i HNL-u , ali za bilo koji sport završetkom više trenerske stjećeš kvalifikaciju za samostalno upravljanje trenažnim procesom ( kak' bi se to stučno reklo )...

Plivanje - obavezno.
Na dan prijemnog u jutro prvo imaš provjeru znanja plivanja. Potrebno je 50 m preplivati u bilo kojem vremenu bilo kojom tehnikom ( leđno , prsno , kraul , delfin... ). To je eliminacijski kriterij. Ako neznaš plivati , nejdeš dalje na prijemni...
Tek kad odplivaš tu dionicu , polažeš prijemni koji je drugačiji za svaki sport...

chups
18.08.2008., 19:03
Bok svima!

Evo bliži se listopad kada su prijave, a potom i prosinac kada je prijemni, pa me zanima par stvari.. Naime, ja bih želio položiti prijemni na višoj trenerskoj za kondicijskog trenera, a nemam informacije od kojih konkretno vježbi i znanja se sastoji taj prijemni, kakve su eventualne norme u trčanju, plivanju, vježbama snage i motorike, te o kojim se provjerama znanja i sposobnosti konkretno radi. Što se tiče kondicije i snage, ja sam u relativnoj dobroj spremi, godinama već imam kontinutet i dosta radim na svojoj bazičnoj spremi, ali me zanima koliko je bitna eksplozivnost, neke specifične vježbe i zadaci, jer ne bih volio da zbog nedovoljne informiranosti ne prođem prijemni, a da u nekim drugim stvarima budem i "pre spreman" uvjetno rečeno.. Dakle, da li ima razlike u prijemnom za fitnes trenera i za kondicijskog trenera, te općenito je dobrodošla svaka pouzdana informacija od ljudi koji znaju ili su i sami polaznici istih smjerova u prethodnim generacijama... Puno puno hvala!!!

chups
13.09.2008., 10:31
eto, vidim da baš i nema zainteresiranih, al' ako koga zanima, dobio sam neke šture info's.. između ostalog na prijemnom za kondicijskog se traži i vođenje lopte u košarci, i servis lopte u odbojci, trčanje u malo jačem tempu oko dvorane do kolko izdržiš, te plivanje.. nisu neke info, al eto, bar ovo za servise i vođenje si pogledajte da znate osnove.. još jednom molim one koji su prošli ili znaju pobliže od čega se sastoji prijemni da nas prosvijetle.. fala, pozdrav

hip-hop
14.09.2008., 17:07
zanima me koji sve smjerovi postoje i u kojim gradovima uopće postoji viša renerska. Čitao sam da ima u rijeci i čakovcu a mene zanima dali ima u splitu.

Antonio1987
13.10.2008., 12:16
jesu pocele prijave za višu trenersku(smjer fitness u zagrebu)??

i sta se radi osim plivanja u smjeru fitness?

hvala vam:top::top:

badboyz57
25.10.2008., 14:37
tko sve ima pravo upisa u tu visu trenersku, mogu li se ja tam upisat odmah poslje srednje

maya_m
02.11.2008., 18:11
možeš se odmah poslije srednje upisati!

dubrava
27.11.2008., 18:31
na trenerskoj ima vise smjerova... kondicijska priprema sportasa, fitness, sportska rekreacija, ili odabrani sport...
upisujem kondicijsku pripremu sportaša, no razmisljam o prebacivanju na sportsku rekreaciju... nekako mi zvucala najrasirenija kondicijska priprema, no razmisljam sta kasnije... radit sa sportasima, pogotovo u klubovima jesve teze bez veza itd, s klincima je malo odbojnije radit, ne privlaci me to...

fitness mi je previse povezano iskljucivo za teretanu, to i bit privatni trener u teretani se moze mislim sa svim smjerovima, pa nema previse smisla..
a sportska rekreacija je nekako isto rasirena, gledam predmete nastavni plan( http://sportbili.kif.hr/index.php?S=5&P=1&O=0&R=0&T=0 )
najzanimljiviji posao se moze nac, wellness centri, team building, itd itd..
mislio sam kondicijsku pripremu sportaša kao najbolji i da mogu osim pripremat sportaše radit i ove ostale, teretana, rekreacija..
ima li netko vise iskustva sa tim smjerovima, jel netko zavrsio rekreaciju, mislim naravno napravit specijalizaciju dalje, 3+1.5god... kakav posao imate, gdje je lakse nac bolji i zanimljiviji posao, tipa wellnes... u zurbi sam napisao ovo, zanima me misljenja pa cemo dalje... poz

veci33net
02.02.2009., 13:10
bok!
jel ima netko da je položio sportski trening na višoj trenerskoj pa da mi kaže kakva su pitanja na pismenom i usmenom?:)

donniedarko
02.03.2009., 16:26
bok ljudi!
ove godine sam upisao višu trenersku u zagrebu, prvi semestar je baš završio, pa me zanimaju informacije oko ispita... jel se mora puno učit za ispit npr. Funkcionalne anatomije?! kakva su vaša iskustva sa ispitima i koliko ste se spremali za pojedini ispit?
nadam se da će netko odg. pozz

verdaa2002
04.03.2009., 13:41
bok..zanima me za kondicionog trenera ...sto je potrebno znati na prijemnom...osim naravno plivanja...po ovome sto citam kondicioni trener bi trebao proci sve sportove na prijemnom...jeli ima netko tko se prosle godine upisao pa da mi odgovori i usput koji su predmeti u prvom semestru i gdje bi mogla nabaviti knjige pa se pocnem polako pripremati .hvala:)

mrkson
04.03.2009., 18:19
Jel mi moze netko reci kada su slijedeci upisi za visu trenersku u zagrebu?

Teniski Trener
08.03.2009., 22:45
Ako netko traži trenera,neka se slobodno javi...... Pozdrav svima

Teniski Trener
12.03.2009., 12:09
Jel mi moze netko reci kada su slijedeci upisi za visu trenersku u zagrebu?

Za koji smjer? Znam da su za tenis negdje početkom 12-og mjeseca

la primavera
20.03.2009., 22:03
Za koji smjer? Znam da su za tenis negdje početkom 12-og mjeseca

hey..

ovako mene zanima viša za fitness ili za prof treniranje sportaša..ali dali je moguće to upisati izvanredno iz razloga što ja posao imam,radim dvije god..sada imam 22.g. ali sport je moja ljubav..oduvijek sam bila na nekakvim sportovima..i sada treniram i do 5 puta tjedno..razl vježbe..i stvarno bi to htjela završiti ali zanima me dali je to moguće uz rad..s obzirom da ja ne mogu uzeti tjedan dana slobodno jer trebam na skijanje..nije novac problem nego nedostatak slobodnog vremena..

molim sve koji mi mogu pomoći neka mi se jave sa bilo kakvim informacijama..molim vas..pozz:s

antonio91
30.03.2009., 14:17
za pocetak,di je ta skola uopce? :) kad pocinju upisi,jel tesko upast (zanima me za nogomet),kaj je sve na prijemnom?

Noštromo
30.03.2009., 20:21
u zgu je al imaš po gradovima dislocirane studije, ja sam u rijeci upisivao.. prije 2 i pol godine, prijemni je tad bio smješan, a sad neznam al pretpostavljam da je isto. samo im je bitno da platiš

prijemni ti ovisi o sportu, konretno ja sam moram trbušnjake istezanja skokove i tako to, za nogomet pretpostavljam da moraš nešto s loptom :D

i svi moraju proć plivanje, ako to ne prođeš neideš na prijemni uopće

antonio91
30.03.2009., 20:39
za plivanje ima odredeno vrijeme il sam trebas preplivat? i jel moze neko odg di je to tocno u Zagrebu i kaj treba znat na prijemnom za nogomet?

Noštromo
30.03.2009., 20:56
za plivanje ima odredeno vrijeme il sam trebas preplivat? i jel moze neko odg di je to tocno u Zagrebu i kaj treba znat na prijemnom za nogomet?

samo trebaš preplivat, po mogućnosti ne se baš utapat dok plivaš:)

ja ne poznam baš dobro zg, al tamo negdje blizu jaruna, ako ideš iz remetinca preko savskog mosta još ravno 10 minuta pješke i tamo si

antonio91
31.03.2009., 11:42
fala,a jel ima neko ko je to zavrsio,kaj je s diplomom poslje,se moze nac poso il ne?

mk43330
23.04.2009., 15:44
Je li status vrhunskog sportaša obavezan za upis?!

lahor
24.04.2009., 00:15
Ne

srečica
29.05.2009., 19:04
Dali neko zna jeli ima u Splitu viša trenerska i koji smjerovi postoje:rofl:

alessandro
07.07.2009., 23:25
Bok ajd ako netko slucajno dodje na ovu temu a da zna gdje sve ima ta viša trenerska nek javi ..... Hvala unaprijed !!!! =)

COLLINA
17.07.2009., 20:12
Jel ima tko kakve informacije kad je prijamni za ovu godinu?

brada-sokol
27.07.2009., 14:31
zanima me jedna stvar...dali se poslije više trenerske koja traje 3 godine može upisati magisterij u trajanju od 2 godine?...i dali je to onda visoka stručna sprema ili nešto drugo?

marchelina33
11.08.2009., 23:57
Bok ajd ako netko slucajno dodje na ovu temu a da zna gdje sve ima ta viša trenerska nek javi ..... Hvala unaprijed !!!! =)

OFORMLJENA VIŠA TRENERSKA ŠKOLA U ČAKOVCU

Prijave do 31. listopada

U čakovečkom hotelu "Park" na posebnoj svečanosti nakon 8 mjeseci priprema potpisan je Ugovor o realizaciji programa izvanrednog veleučilišnog stručnog studija za izobrazbu trenera u akademskoj godini 2008./09. Između Zajednice sportova Međimurja s jedne strane i Kineziološkog fakulteta Zagreb-Društvenog veleučilišta Zagreb s druge strane.
Ugovor su potpisali predsjednik Zajednice sportova Međimurja Miljenko Topličanec, dipl. ing., dekan Kineziološkog fakulteta u Zagrebu prof.dr.sc. Dinko Vuleta i pročelnik za izobrazbu trenera Društvenog veleučilišta u Zagrebu doc.dr.sc. Boris Neljak.
Svečanosti su uz brojne novinare i TV ekipe nazočili i međimurski župan Josip Posavec, čakovečki dogradonačelnik Nenad Hranilović, prvi koji je inicirao ovu akciju Anto Dragić, prof., i Saša Fegeš, glavni tajnik Zajednice sportova Međimurja, kao koordinator između Zajednice i fakulteta.
Prijave za studij primaju se u Zajednici zaključno do 31. listopada, nastava će nakon prijemnih ispita početi početkom veljače 2009. godine, veći dio nastave, možda i svih šest semestara, prijemni ispiti i svi ispiti biti će održani u Čakovcu, čime će kandidati uštedjeti određena sredstva. Po semestru će trebati izdvojiti 4.500 do 5.000 kuna, ovisno o broju kandidata. Sve pak informacije kandidati mogu dobiti u Zajednici sportova Međimurja (Vladimira Nazora 16, Čakovec), broju 040/390-977 ili e-mail adresi zsuusmz@ck.t-com.hr
Za sada je interes veliki, anketirano ih je preko 120 iz Varaždinske, Krapinsko-zagorske, Koprivničko-križevačke i naravno Međimurske županije. Tako je Čakovec nakon Rijeke, Osijeka, Pule i Kiseljaka peti centar van Zagreba gdje će se školovati stručni kadrovi. Do sada je školovanje uspješno završilo preko 300 kandidata koji su dobili zvanje viši sportski trener.
Josip Freiler

Morihei
12.08.2009., 13:51
Mislim da su i Zadar spominjali,tj.da bi trebalo ovu jesen početi s njim.

R051
23.08.2009., 16:03
Bok,imam par pitanja pa ako netko zna...:ne zna:Zna možda netko da li će biti ove godine natječaj u Rijeci i da li će biti uopće?I kakva je mogućnost ići dalje odnosno na visoku?

mrki medo
24.08.2009., 20:12
Može li neko reći kako izgleda prijemni za košarku, tj. što se sve traži?je li bio velik broj kandidata i koliko je bilo teško proći zadnjih godina?! hvala

mathman
29.08.2009., 12:22
biti trener je fora he he

asg
05.09.2009., 17:02
Oke ajmo sad pliz ponovit..

Već studiram nešto al me svo ovo vrijeme vuče da idem na dif/kif, na tzv. 'višu trenersku'.
Smjer.... jedan od ova 3 - kondicijski/sp.pripreme/fitness.
Zvala sam bila prije par mj. referadu tamo i kažu da je prijemni u 12.mj (?)
Zvat ću opet, za svaki slučaj.

Zanimaju me vaša iskustva s prijemnog s OVE i prošle godine. Ako se išta mijenjalo u odnosu na prije i ŠTO se mijenjalo.
Plivanje obavezno za sve- oke. Kolko čujem, potrebno znanje za teretanu (za ovaj smjer) i uglavnom- što točno sve moram pripremit?
Da znam pripremit se pošteno..

aveuša
16.09.2009., 11:23
istina da je prijemni u 12 mj ! prijave su ti krajem 10 mj pocetkom 11 , i pocetak nastave u 1 ili 2 mj !tak su bar meni rekli u referadi
ja planiram ic na smjer kondicijskog trenera !
malo sam se raspitala sta treba na prijemnom za kondicijskog!
ugl imas snagu tipa trbušnjaci, izdržaj,sklekovi ..ovisi dali si cura ili decko !
onda imas sko u dalj! imas trcanje uglavnom neki šprintovi !imas bacanje medicinki ..i tak neznam dal je to istina al eto
sam za taj smjer znam
i mislim da ce ove godine biti navala ,jer dosta ljudi nije upalo na kif !
e da ima i plivanje ali samo se treba preplivati 50 m bilo kojom tehnikom !
tak da ljudi pripremajte se kako god znate !! nece biti tak ''lagano'' kao sto svi govore ,ali ce definitivno biti lakše nego na prijemnom za kif !!
pozz:):mig:

COLLINA
16.10.2009., 00:19
Pise da pod uvjete upisa treba dati potvrdu da smo radili u nekom fitness centru i sl. sad mi to nije jasno. Znaci ako nismo ne mozeo se upisati? To je za kondicijsku

RYOU
16.10.2009., 05:10
Pise da pod uvjete upisa treba dati potvrdu da smo radili u nekom fitness centru i sl. sad mi to nije jasno. Znaci ako nismo ne mozeo se upisati? To je za kondicijsku

moras imati potvrdu nekog sprtskog kluba o bavljenju sportom tj. da si član kluba i mislim da moras biti član neko duze vrijeme. ja naprimjer nemam takvu potvrdu iz lijenosti da ju trazim pa sam ostao duzan referadi i niko me nista ne pita.:mig:

COLLINA
16.10.2009., 12:08
moras imati potvrdu nekog sprtskog kluba o bavljenju sportom tj. da si član kluba i mislim da moras biti član neko duze vrijeme. ja naprimjer nemam takvu potvrdu iz lijenosti da ju trazim pa sam ostao duzan referadi i niko me nista ne pita.:mig:

Cek pa jel moze npr nogometni klub? Ili sudacka organizacija?

B-Link
01.11.2009., 19:03
Da li je netko iskoristio kategorizaciju HOO (bilo kada stečenu) i nije trebao polagati ništa osim plivanja, jer vidim da ima ta stavka koja je po meni logična, jer npr. sad Duvnjak završi karijeru i nakon 2 godine odluči ići na taj faks i mora polagat one motoričke sposobnosti, ovako samo priloži kategoriju vrhunskog sportaša (ok, on ima više toga) i samo odpliva 50m i prošao je.

COLLINA
04.11.2009., 23:04
Zanima me ovaj lijecnicki, di ga mogu obavit u ZG=? Jel se to obavlja di i kad idemo na lijecnicki za neki klub? Jer tamo traze i urin i kaj sve ne, hvala

hondastreet
09.11.2009., 10:50
ljecnicki je isti kao za kif,a papire od ljecnickog nosis na upise tek,barem su mi tako rekli. a sto te brine urin ziher si pun kreatina i tih gluposti hehe ;)

COLLINA
09.11.2009., 23:03
ljecnicki je isti kao za kif,a papire od ljecnickog nosis na upise tek,barem su mi tako rekli. a sto te brine urin ziher si pun kreatina i tih gluposti hehe ;)

Ne na upis nego na prijamni...cuo sam da to mogu obavit tamo na jarunu kod crkve neka poliklinika...ali da kosta 500 kn?? Ne kreatina,,prije proteina

RYOU
10.11.2009., 15:27
Ne na upis nego na prijamni...cuo sam da to mogu obavit tamo na jarunu kod crkve neka poliklinika...ali da kosta 500 kn?? Ne kreatina,,prije proteina

neznam za jarun ali npr. u sarengradskoj mozes sigurno i da kosta 500kn.

Zanima me ovaj lijecnicki, di ga mogu obavit u ZG=? Jel se to obavlja di i kad idemo na lijecnicki za neki klub? Jer tamo traze i urin i kaj sve ne, hvala

gdje god rade preglede za vozacki, oruzni list i slicno trebala bi moci i ovo obavit. urin, krv i svasta nesta. koliko se sjecam dobijes karton koji moras popunit na pregledu i njega nosis na faks, tamo ti i pise sta moras napravit.

Cek pa jel moze npr nogometni klub? Ili sudacka organizacija?

nk moze 100% ali za sudacku neznam. mislim da moras dvjie godine biti clan

nana1111
10.11.2009., 17:57
Bok,imam par pitanja pa ako netko zna...:ne zna:Zna možda netko da li će biti ove godine natječaj u Rijeci i da li će biti uopće?I kakva je mogućnost ići dalje odnosno na visoku?

Odgovaram na tvoje drugo pitanje!!! Ja sam završila trenerski studij 2007. i već dvije godine pratim odluke i oglase fakulteta i NEMA ŠANSE da odobre nastavka studija na Kineziološkom fakultetu(sveučilišnom studiju). Kad završiš veleučilišni studij shavtiš da je sve velika navlakuša. Treba razlikovat Društveno Veleučilište i Kineziološki fakultet!!!
Nakon toliko godina studiranja žalosno je to kaj ljudi koji se žele dalje školovat (recimo za prof. tjelesne i nastavne kulture) nemaju tu mogućnost nego smisle kakti specijalistički studij koji samo služi kao i ova Viša za prikupljanje financijskih sredstava Kineziolškog fakulteta i opremanje dvorana studentima sveučilišnog studija....:mad:

Pipunka
11.11.2009., 12:10
ekipa, jel ima netko primjerak seminarskog rada iz metodike I. i II. iz bilo kojeg sporta?

COLLINA
13.11.2009., 14:26
DAjte mi recite jel na visoj ima prakticni dio ispita? Ili samo ono knjige i uci? Za kondicijsku pitam

Pipunka
23.11.2009., 12:18
Ima i prakticni dio ispita!

exit49
24.11.2009., 23:03
Bok, imam pitanje. U subotu je prijemni XD, zanima me od cega se sve sastoji prijemni za trenera fitnesa? Koliko sam do sada saznao ukljuceno je plivanje i pokazivanje vjezbi u gymu. Da li ima aerobika? Hvala ;)

COLLINA
26.11.2009., 19:10
Jel zna netko sto je na pijmanom za kondicijsku? Jebu me ovi zgibovi, mogu ih samo 6. Znam da je trcanje i plivanje, sto je ostalo?

markiiii
28.11.2009., 09:22
idem sada jos malo na anatomiju
cuo sam da se trazi zglobovi, kosti i misici i da je test na zaokruzivanje
dali netko mozda zna koje pitanje ili bilo kakvo usmjerenje na sta obratit paznju
hvala unaprijed

stifmaster
01.12.2009., 22:30
pozdrav svima..jedno pitanje za početak.. kada je točno prijemni a kada 2. rok??

hondastreet
09.12.2009., 12:55
kolko je meni poznato nema 2. rok...a prvi upravo proso...cak ako si bio na kifu i proso prag ni prijemni nisi trebao...

B-Link
11.12.2009., 09:50
I kakvo je to famozno plivanje, šta sve treba donest i kak to zgleda??

marinheiro
08.01.2010., 09:58
Bok svima,

Imam jedno pitanje za vas... da li je to vanredni studiji i da li ima neki dobni limit

za upis (imam puno godina, jedan faks iza sebe, a zanima me to sto zbog mojih treninga sto kao dodatni posao)...

Hvala

stifmaster
12.01.2010., 01:02
pozdrav !! koliko ja znam nema dobni limit... uglavnom na ovoj stranici piše sve pa prouči malo http://oit.kif.hr/ ... ali požuri jer 23.01. je 2. rok (dopunski) a treba sredit lječnički i ostale detlje.. sretno :))

Znatiželjan!
12.01.2010., 16:41
Koji su uvejti za upis 3 semestra( kolko ispita treba rijesit)? I sto ak neispunim uvjete, kako dalje?!!

lozinka
09.02.2010., 18:16
evo da i ja nesto kazem, posto je i mene to zanimalo i pretrgao sam se naci info o upisu na visu trenersku :)

za kondicijsku pripremu sportasa, sto sam ja sada upisao, prijemni je izgledao ovako:

skok u vis
abc trbusnjaci
test agilnosti
trcanje 300 jardi
bip test
bench(samo sipka)
cucanj(samo sipka)
plivanje

to je sve sta je bilo na prijemnom.

sad mene zanima dali netko zna ili ima mozda pitanja za ispit iz osnovne sistematske kineziologije? :)

cretino
02.03.2010., 20:30
mislim upisati fitness
koje su perspektive zapošljavanja?
čitam u novinama da su traženi. navodno.
kako funkcionira kad se zaposliš? radno vrijeme, uvjeti rada i sve što ide uz to?
cijenio bih što više odgovora i što više detalja, planiram si budućnost.
unaprijed hvala

alessandro
03.03.2010., 23:31
Naime zanima me ove godine .... mislio sam se opet pripremati za kif i ubiti se od priprema no nadu mi je ubila drzavna matura , pa me zanima znate li treba li polagati drzavnu maturu za visu trenersku ?
i ta drzavna matura ako ju polozim trebam li ja ici na prijemni ? (mislim da bi logicno bilo da da ) no onda cemu uopce drzavna matura ?

legionnaire
15.03.2010., 01:31
Naime zanima me ove godine .... mislio sam se opet pripremati za kif i ubiti se od priprema no nadu mi je ubila drzavna matura , pa me zanima znate li treba li polagati drzavnu maturu za visu trenersku ?
i ta drzavna matura ako ju polozim trebam li ja ici na prijemni ? (mislim da bi logicno bilo da da ) no onda cemu uopce drzavna matura ?

e vidiš i mene zanima treba li državna matura, prošle godine sam završio srednju a nisam upisao ništa, a trenutno razmišljam o višoj trenerskoj... :kava:

jopa_tkd
16.03.2010., 09:07
eto i mene zanima da li treba drzavna matura posto sam srednju zavrsila prije 2 godine?

jopa_tkd
16.03.2010., 09:36
e da i koliko i kako se placa?

Gizm0
26.03.2010., 16:09
Pozdrav,
Planiram upisat tu višu trenersku, koliko sam skužio to je nekakav odjel kif-a, i navodno se otvara i u Rijeci, gdje i živim. Konkretno me zanima fitness - bodybuilding smjer ili kako se već zove
Već sam kontaktirao zajednicu sportova pgz i planiram poslat predprijavu, ali nemam previše informacija o svemu tome pa bi volio da netko ko zna više o tome/ide na taj fax/završio ga je, da par infoa~

Najviše me zanima kada su upisi, kad je prijemni, dali za prijemni moram bit u nekoj fizičkoj spremi ili imat neka predznanja, i općenito sve šta znate.

Također me zanima kakve su mogućnosti nakon te 3 godine, mogućnost zaposlenja, kako postati profesor tjelesnog, još se ide 2 godine na kif?"

Gizm0
26.03.2010., 19:48
ajde ljudi, valjda vas ima s ovog faksa :)

vexon
29.03.2010., 16:01
sve info oko upisa možete pogledati na web stranici fakulteta http://kif.hr/
(barem bi trebale biti)

što se prijemnog tiče za višu treneresku, poželjno je da budete u zadovoljavajućoj tjelesnoj pripremljenosti, npr. da uspjete preplivat tih famoznih 50 m (solidno bi bilo oko 40-tak sek), da na fleksibilnosti barem možete dotaknut stopala, bilo bi odlično kada bi istrčali 300 y ispod 1 min, ili tu negdje, uglavnom poradite na sebi.
s obzirom na koje smjer odaberet, tako će i prijamni biti specifičniji tom usmjerenju.
sve u svemu velika većina upadne na željeni smjer.
a nakon te 3 god postajete stručni prvostupnik trenerske struke iz bilo nekog sporta kojeg ste izabrali ili sportske rekreacije, kondicijske pripreme sportaša, fitnesa.

dakle to vam je STRUČNI STUDIJ (za razliku od sveučilišnog studija) i vi nakon toga ne možete raditi kao profesori u školi. vi možete što se škole tiče eventualno raditi u školskom sportkom klubu kao trener nekog sporta (atletika, nogomet, košarka...).
da bi radili kao prof u školi morate normalno upisat kif, s tim da će vam se neki ispiti priznati.

e da, a nakon te 3 godine možete još otići 1 godinu na SPECIJALISTIČKI DIPLOMSKI STRUČNI STUDIJ i dobiti zvanje stručni specijalist trenerske struke.

pasulj
29.03.2010., 16:05
a nakon te 3 godine, ako odlučim bit prof. tzk, lakše se upišem kif i imam većinu riješeno, ili sa te 3 godine ne dobivam skoro ništa šta se tiče kif-a?

vexon
29.03.2010., 16:29
nakon te 3 godine imat ćeš par ispita riješeno (barem koliko se ja sjećam). neznam ti jedino dali ćeš dobit možda neke bodove pošto si eto završio višu trenersku, no i dalje prolaziš kroz isti prijemni i sve druge stvari.
što se samih ispita tiče u globalu ćeš odrađivat što i drugi.

pasulj
29.03.2010., 17:44
aha thx, a za kif baš moraš bit ono ultra atleta ili?

vexon
29.03.2010., 22:16
pa i ne moraš što se prijemnog tiče.
kako je sad došla ta državna matura prijemni ispit na kifu ti nosi svega 20 % (za razliku od više gdje nosi za one mlađe od 24 god 40%, a one starije od 24 god 60 %) od max bodova, no on je i dalje eliminacijski.
tako da ako si imao ok ocjene u školi, i maturu dobro odradio, dovoljno ti je da samo prođeš razredbeni prag i to bi ti od prilike bilo to.
što se tiče polaganja praktičnih ispita kroz studij, e tu će taj "ultra" atleta možda malo doći do izražaja, ali sve se da izvježbat.

pasulj
30.03.2010., 00:53
neznam šta da radim, mislio sam ić višu trenersku pa onda nastavit za prof tzk al kolko vidim to nekako slabo ide :ne zna:

vexon
30.03.2010., 14:39
ako ti je to plan, po meni ti se onda više isplati otić odmah na kif. jer ćeš ti 4 i 5 god slušat uz normalan program još neko usmjerenje koje izbabereš, tako da ćeš imat kvalifikaciju iz 2 područja (u edukaciji - škola, i bilo da je riječ o sportu, fitnesu ...)

pasulj
30.03.2010., 22:14
a znam da, samo šta sam sad u nikakvoj formi i bez love a nisam iz zga :/
kad su upisi na kif uopće?
btw hvala na infoima

vexon
30.03.2010., 22:20
pa prijemni je negdje u 7 mjesecu , oko 10-tog.
a upisi neznam točno, no vald negdje sredinom 6 mjeseca.

alessandro
08.04.2010., 10:54
ii ? nitko nezna treba li drzavna matura za visu trenersku (ja mislim da ipak treba ) ,... Zanima me ako itko zna gdje se sve nalaze odsjeci kif za tu izobrazbu trenera .. cuo sam da ima osijeku ..?!? .. a za nastavak sa više na kif to znam da je nemoguće 100 % jedino ponovo upisivat kif .. a sad kak je dosla drzavna , i s tim kakve sam ocjene imao u srednjoj mislim da nemam sanse jest da bih mogao prijemni odradit kao životinja ... ali mislim da ce ove godine samo pametni i sa dobrim ocjenama iz srednje upisat kif ..

vexon
08.04.2010., 20:34
za višu trenersku ovako su raspodjeljeni bodovi:
od max 1000 bodova:

vrednovanje uspjeha postignutog u srednjoj školi ...... 40 %
vrednovanje predmeta državne mature .................... 20 %
- hrvatski jezik 10%
- matematika 5 %
- strani jezik 5 %
SVE B KATEGORIJA

provjera specifičnih motoričkih sposobnosti i znanja ..... 40 %

eliminacijski kriterij: zdravstvene sposobnosti, znanje plivanja i razredbeni prag na provjeri specifičnih motoričkih sposobnosti i znanja.

mačkica
06.05.2010., 09:45
jel zna netko gdje se nalazi ta viša trenerska u zagrebu,kada su upisi i kakvi su izgledi za zapošljavanje i u kojim institucijama nakon faksa?pozdrav

legionnaire
02.06.2010., 18:21
jel zna netko gdje se nalazi ta viša trenerska u zagrebu,kada su upisi i kakvi su izgledi za zapošljavanje i u kojim institucijama nakon faksa?pozdrav

znam samo da se nalazi na KIFu, Horvaćanski zavoj 15... upisi su bili u 1. mjesecu mislim, nemoj me držat za riječ.... a zapošljavanje, nemam pojma... meni bi puno značilo jer želim raditi u vojsci... problem je što mislim da treba državna matura :D

Presretać
30.06.2010., 13:48
Znima me jel se tko raspitivao o upisu više trenerske u tuzli di je vjerovatno lakše za upisati se :) a nema ni državnog!!!??? jel ima takvih slučajeva, da mi malo pojasni :)

Ivanita5
18.07.2010., 12:29
Pozdrav!

Jedan prijatelj je trener u judo klubu i upisao bi tu višu trenersku školu. E sad, s obzirom na to da nije jeftino (6 semestara po 4500kn) zanima me da li će to u budućnosti uopće biti potrebno imati? Jer ako ne, onda se i ne isplati baš. Ali, ako to zvanje bude neophodno da bi radio kao trener, onda je to druga priča.

I ako netko zna, da li postoji kakva suradnja između Hrvatske olimpijske akademije i Hrv. judo saveza što se tiče te škole (takav program je jeftiniji)?? Nešto smo načuli o tome, ali nigdje nema konkretnih podataka.

legionnaire
17.08.2010., 08:38
pozdrav svima, ako ima netko informiran, koje bi bile "specifične motoričke sposobnosti i znanja"????? :confused::confused:

Zgibovi, sklekovi, trbušnjaci, trčanje.....???

Karatas
12.09.2010., 16:06
Pozdrav, trazio sam po forumu odgovore medutim niko vise ne odgovara pa evo da otvorim posebnu temu.

Naime vidim u natjecaju za ovu godinu da ce se od 01.- 31. listopada moci slati prijave za navedenu skolu, a testiranje tijekom studenog ce biti…

Da li netko zna nesto vise o tome, da li je netko planirao ici….ako vec nije upisao…?
Pa da mi kratko opise sam upis, testiranja,…sta kako…

Hvala na razumijevanju….

legionnaire
12.09.2010., 22:59
Pozdrav, trazio sam po forumu odgovore medutim niko vise ne odgovara pa evo da otvorim posebnu temu.

Naime vidim u natjecaju za ovu godinu da ce se od 01.- 31. listopada moci slati prijave za navedenu skolu, a testiranje tijekom studenog ce biti…

Da li netko zna nesto vise o tome, da li je netko planirao ici….ako vec nije upisao…?
Pa da mi kratko opise sam upis, testiranja,…sta kako…

Hvala na razumijevanju….

Koliko godina imaš??? Prijemni ti je bio 11.09. u subotu za mlađe od 24 godine, prijaviti se možeš još uvijek i testiranje će ti biti krajem studenog. Kažu da je taj natječaj za starije od 24 koji nemaju državnu maturu ali možeš se prijaviti bez obzira na to, siguran sam... Za ovaj dio natječaja koji je prošao se trebalo prijaviti preko one državne agencije (www.postani-student.hr) a sad sve po starom sistemu, doneseš njima svjedodžbe svih razreda i mature srednje škole, domovnicu, rodni list... Sve ti piše tamo ako sam nešto zaboravio...

Razredbeni postupak iliti prijemni se razlikuje ovisno o smjeru koji želiš upisati, ali su liječnićki i znanje plivanja eliminirajući za sve smjerove. Uglavnom, možeš imati trbušnjake u minuti, trčanje 300 jardi, test fleksibilnosti u sjedu, skok u dalj s mjesta i to bi bilo to... Ako upisuješ neki sport kao smjer, onda imaš i nešto iz tog sporta na prijemnom.

Karatas
13.09.2010., 19:12
Pozdrav, legionar....hvala ti na odgovoru...ovako imam 22 god. htio bi upisati taekwon do....plivanje, hm...jel sa skokom il...ljecnicki jel to u nekoj odredenoj ustanovi mora bit...ili ja to mogu u svom gradu, posto nisam iz zga....

legionnaire
14.09.2010., 20:46
Pozdrav, legionar....hvala ti na odgovoru...ovako imam 22 god. htio bi upisati taekwon do....plivanje, hm...jel sa skokom il...ljecnicki jel to u nekoj odredenoj ustanovi mora bit...ili ja to mogu u svom gradu, posto nisam iz zga....

Nema na čemu :top: I mene je brinuo taj skok na glavu, ali nema razloga, možeš skočiti i na noge, plivaš kojim god stilom želiš, bitno je da preplivaš svih 50 metara u bilo kojem vremenu.... Na liječnićki možeš u bilo kojoj medicini rada, znači to su ti ordinacije u kojima se rade liječnićki pregledi za vozački, oružje i to... Ja bi ti preporučio da upišeš neki šire orijentiran smjer, kond. pripremu ili sportsku rekreaciju, jer ćeš biti jedini na svom smjeru, ako ga uopće budu pokrenuli zbog tebe samog. Mislim da je sad jedan tenisač sam, pa možda možeš i ti tako, ali neznam šta ćeš raditi s tim :ne zna: Ako te još nešto zanima, pitaj slobodno ! :top:

Karatas
15.09.2010., 18:50
Aham...sad mi bas kolega kaze da je skok sa bloka u vodu 50 m u 55 sek...hm nisam bas neki sa skokovima, plivam kao lud...kad se zalaufam nema stajanja...ma bi ja neki sire orijentiran smjer, al mi je lakse kad sam u ovom sportu...crni pojas...probao bi jos to sve uz neku potvrdu od saveza....to bi mi bila specijalnost....a radim jedan posao gdje bi mi to danas,sutra bilo jako dobro...ipak skola je visa trenerska...a smjer...

Premisljam se , razmisljam jel da idem il ne....ne da mi se bas zaj. s tim prijemnim...a ko ce cekat nagodinu....

legionnaire
15.09.2010., 19:23
Aham...sad mi bas kolega kaze da je skok sa bloka u vodu 50 m u 55 sek...hm nisam bas neki sa skokovima, plivam kao lud...kad se zalaufam nema stajanja...ma bi ja neki sire orijentiran smjer, al mi je lakse kad sam u ovom sportu...crni pojas...probao bi jos to sve uz neku potvrdu od saveza....to bi mi bila specijalnost....a radim jedan posao gdje bi mi to danas,sutra bilo jako dobro...ipak skola je visa trenerska...a smjer...

Premisljam se , razmisljam jel da idem il ne....ne da mi se bas zaj. s tim prijemnim...a ko ce cekat nagodinu....

Ovo šta ti kolega kaže nije za višu nego za redovni studij na kineziološkom fakultetu, a to su dvije različite stvari...

Prijemni NIJE težak vjeruj mi... ako imaš volje za faks, prijavi se i idi na prijemni... Sretno! :top:

Karatas
15.09.2010., 19:32
Aha,....tako znaci...imam volje, jake volje...hvala....ti si visu upisao vec ili...?
Svakako javim tu i pitam ako di zapnem... znaci ljecnicki treba obavit u bilo kojoj medicini rada, poslat papire postom preporuceno i cekat poziv za prijemni...aham....jel ima tko jos ovdje da bi isao sad u 10 mjesecu...il sam ja jedini...?

legionnaire
16.09.2010., 11:41
Aha,....tako znaci...imam volje, jake volje...hvala....ti si visu upisao vec ili...?
Svakako javim tu i pitam ako di zapnem... znaci ljecnicki treba obavit u bilo kojoj medicini rada, poslat papire postom preporuceno i cekat poziv za prijemni...aham....jel ima tko jos ovdje da bi isao sad u 10 mjesecu...il sam ja jedini...?

Ako imaš volje sve je ostalo lako izvedivo :top: Prošao sam prijemni i to ali nisam bio na upisima još.

Tako je, od papira trebaš :
1. svjedodžbe svih razreda srednje škole i svjedodžbu o završenom ispitu
(izvornik ili ovjerena preslika);
2. domovnicu – pripadnici hrvatskog naroda s prebivalištem izvan RH
prilažu dokaz o hrvatskoj narodnosti (izvornik ili presliku);
3. rodni list
4. rješenje Hrvatskog olimpijskog odbora o stečenom statusu vrhunskog,
vrsnog ili darovitog sportaša, ili potvrdu nacionalnog odnosno
županijskog sportskog saveza ili kluba o četverogodišnjem
sustavnom bavljenju izabranom granom sporta, ili svjedodžbu o
završenom tečaju i položenom trenerskom ispitu i potvrdu o stečenom
radnom iskustvu
(za jedno od sportskih smjerova);
5. potvrdu odgovarajućeg fitnes ili aerobic centra ili sportskog kluba (za
studij fitnesa i kondicijske pripreme sportaša- poželjno);
6. potvrdu odgovarajućeg sportsko-rekreacijskog centra ili udruge o
organiziranom bavljenju sportsko-rekreacijskim aktivnostima (za
studij sportske rekreacije- poželjno);
7. kraći životopis (sportski);

Karatas
20.09.2010., 12:54
Bas sam danas zvao i pitao...kaze teta ako budem jedini iz tog sporta da nis od tog nece bit...a ako imam kategorizaciju sportasa iz tog sporta onda imam izravan upis i bit ce.... sad ni sam ne znam....sve mi to nejasno....

A sto se tice slusanja predmeta..posto bi isao vanredno kak to ide...jel moram neka predavanja odslusat...ili....?

max25
20.09.2010., 14:30
pozdrav,
planiram upisati streljaštvo pa me zanima da li mi netko može reći šta bude za taj smjer u tzv. "provjeri specifičnih motoričkih znanja".
Zahvaljujem unaprijed

legionnaire
20.09.2010., 23:07
Bas sam danas zvao i pitao...kaze teta ako budem jedini iz tog sporta da nis od tog nece bit...a ako imam kategorizaciju sportasa iz tog sporta onda imam izravan upis i bit ce.... sad ni sam ne znam....sve mi to nejasno....

A sto se tice slusanja predmeta..posto bi isao vanredno kak to ide...jel moram neka predavanja odslusat...ili....?

imaš li kategorizaciju sportaša i uvjete za izravan upis??? ako nemaš, i prijaviš se, pa budeš jedini, ništa od toga... bolje upiši neki drugi smjer onda :top:

Karatas
21.09.2010., 19:06
Pa da rekli su mi tako nekako...ne znam ni sam imam li i koju kategorizaciju...nes mi to sve zbunjeno... a da ako budem sam, da nista od tog...a nekak mi ako upisujem drugi smjer nije to to...sta je ovako atraktivno i oke...?

legionnaire
21.09.2010., 19:32
Pa da rekli su mi tako nekako...ne znam ni sam imam li i koju kategorizaciju...nes mi to sve zbunjeno... a da ako budem sam, da nista od tog...a nekak mi ako upisujem drugi smjer nije to to...sta je ovako atraktivno i oke...?

atraktivni smjerovi su ti kondicijska priprema i fitness, ali meni se najoptimalnija čini sportska rekreacija, što se tiče predmeta i kasnije; zapošljenja

max25
29.09.2010., 17:45
dajte ako netko zna da mi odgovori šta podrazumjeva "provjera specifičnih motoričkih znanja" za smjer streljaštvo???

legionnaire
30.09.2010., 13:34
dajte ako netko zna da mi odgovori šta podrazumjeva "provjera specifičnih motoričkih znanja" za smjer streljaštvo???

za streljaštvo moraš imati status vrhunskog sportaša ili potvrdu da si se bavio time 4 godine.... imaš li to???

a malo ljudi ide na streljaštvo tako da neznam šta su imali na provjeri

max25
30.09.2010., 15:33
za streljaštvo moraš imati status vrhunskog sportaša ili potvrdu da si se bavio time 4 godine.... imaš li to???

a malo ljudi ide na streljaštvo tako da neznam šta su imali na provjeri

imam tu potvrdu i svu moguću papirologiju... sad me samo još zanima šta bi moglo biti na toj provjeri:...

legionnaire
01.10.2010., 11:25
imam tu potvrdu i svu moguću papirologiju... sad me samo još zanima šta bi moglo biti na toj provjeri:...

samo ih se dvoje upisivalo, pa ih nisam uspio uhvatit i pitat poslije prijemnog... i mene je zanimalo streljaštvo ali nemam tu potvrdu :flop:

Karatas
01.10.2010., 18:07
hm, meni sad nisu jasne stvari sa tim potvrdama...

znaci ta potvrda je obavezna? oke ja za taekwon do imam potvrdu, al nemam kategorizaciju, i jebe me sto sam jedini koji se sad javio za taj sport, tako da nista od toga.....rekli su mi jedino ako netko se jos prijavi onda mogu i ja...

Archy
03.10.2010., 12:02

Nisi jedini, i ja se namjeravam sad prijavit, za fitnes. :top:

hondastreet
05.10.2010., 16:07
za tekvando mislim da ces imat smjer jer ih na mojoj godini ima dosta...ali moja preporuka ti je svakako kond.priprema sportasa ili rekracija jer mozes puno vise tog radit ,a kasnie i u svome sportu, a opet sama nastava ti nije previse razlicita od nas recimo na kps-u =)

max25
20.10.2010., 16:03
poslao sam prijavu .... sad čekam da me zovu .... zna li tko kad će otprilike počet zvat?

Saboč
28.10.2010., 18:39
Ima li koga da bi išao na kondicijsku pripremu sportaša? možda nekog da je išao taj smjer prošle godine pa da mi objasni koje je sve papire priložio na prijavi ili upisu i naćin plaćanja, zbunjuje me to što na portalu KIF-a piše kako godina ne može stajati više od 10 000kn a ovdje po forumima vidim svote koje spominju a iznose oko 4000 kn. Znači koliko na kraju iznosi cijena i kako i kad se to uplaćuje? Hvala.

max25
31.10.2010., 19:09
da li netko zna da li se za smjer streljaštvo kompletna nastava kroz sve semestre održava u zagrebu? i za koje se još smjerove nastava održava u potpunosti u zagrebu ?

legionnaire
02.11.2010., 20:16
Ima li koga da bi išao na kondicijsku pripremu sportaša? možda nekog da je išao taj smjer prošle godine pa da mi objasni koje je sve papire priložio na prijavi ili upisu i naćin plaćanja, zbunjuje me to što na portalu KIF-a piše kako godina ne može stajati više od 10 000kn a ovdje po forumima vidim svote koje spominju a iznose oko 4000 kn. Znači koliko na kraju iznosi cijena i kako i kad se to uplaćuje? Hvala.

ja idem na kondicijsku pripremu od 1. mjeseca, prvi semestar je 5300 a svaki idući će biti najviše 6000.... pozdrav

Observer65
12.11.2010., 11:33
ja idem na kondicijsku pripremu od 1. mjeseca, prvi semestar je 5300 a svaki idući će biti najviše 6000.... pozdrav

Ja sam sad dao II godinu (4 semestar) svaki semestar sam placao 4.950 kn, + hotel (grupni sportovi poput Nogometa, košarke imaju kamp 5-6 dana izvan Zagreba) 3.000 KN

Nego ima li itko onih cuvenih 30 pitanja za pismeni ispit kod Milanovica (Teorija Treninga)

ivan_1_9
23.11.2010., 17:59
intersira me dali je kasno za upis više ove godine?

legionnaire
23.11.2010., 21:37
intersira me dali je kasno za upis više ove godine?

mislim da nije, nazovi i pitaj... :top:

http://oit.kif.hr/
01/3658-666

jopa_tkd
24.11.2010., 10:41
da li tko zna sto ce biti na prijamnom za provjeru motorickih sposobnosti za kondicijsku pripremu sportasa?
i je li za plivanje ograniceno vrijeme?

ivan_1_9
24.11.2010., 10:41
mislim da nije, nazovi i pitaj... :top:

01/3658-666 begin_of_the_skype_highlighting              01/3658-666      end_of_the_skype_highlighting

Hvala legionnaire, saljem ti pm ali ti je pun inbox, sta mi možes dat tvoj broj da te nazovem uvezi nekih detalalja. Hvala

legionnaire
24.11.2010., 23:38
da li tko zna sto ce biti na prijamnom za provjeru motorickih sposobnosti za kondicijsku pripremu sportasa?
i je li za plivanje ograniceno vrijeme?

znam :) plivanje nije ograniceno vremenom, bitno da je preplivaš 50 m u bilo kojem stilu...drugi sam smjer pa nisam siguran, ali moguće je da bude trčanje 300 yardi, trbušnjaci, fleksibilnost, i skok u dalj... sretno :top:

Hvala legionnaire, saljem ti pm ali ti je pun inbox, sta mi možes dat tvoj broj da te nazovem uvezi nekih detalalja. Hvala

evo ispraznio sam inbox, ako ponovo ne bude išlo šaljem broj :)

jopa_tkd
25.11.2010., 06:11
znam :) plivanje nije ograniceno vremenom, bitno da je preplivaš 50 m u bilo kojem stilu...drugi sam smjer pa nisam siguran, ali moguće je da bude trčanje 300 yardi, trbušnjaci, fleksibilnost, i skok u dalj... sretno :top:

hvala :)

jopa_tkd
25.11.2010., 15:11

evo jos jedno pitanje: ako prijamni pocinje u 8, znas li kad bi otprilike mogao biti gotov?

legionnaire
26.11.2010., 08:25
evo jos jedno pitanje: ako prijamni pocinje u 8, znas li kad bi otprilike mogao biti gotov?

u 9 :D ali plivanje ti onda stave negdje oko 1, na zimskom kupalištu "Mladost" kod Doma sportova...

Archy
04.12.2010., 17:18
Pozdrav,
evo ja dns bila na prijamnom za KPS... pa ću sve otkriti za buduće pristupnike...

Prvo odlazite u teretanu, tamo vas čekaju 4 testa,
1. visoki i niski skip http://www.youtube.com/watch?v=yO7dz8M8IEI - tu vam je to lijepo i prikazano...
2. skok u dalj s noge na nogu
3. čučnjevi sa štangom na ramenima (10kg) - http://www.youtube.com/watch?v=e9DpqM9buac
4. bench - samo sa štangom (pristup ko da je 100kg a ne 10kg!) - http://www.youtube.com/watch?v=wOnP_oAXUMA

to je to... boduje se od 1 do 5 - pristup spravi, izvršavanje vježbi i vračanje štange...

zatim odlazite u dvoranu i tamo imate 3 testa,
1. trbušnjaci (s laktovima dodirujete suprotne noge, zatim s oba lakta oba koljena, i ponavljanje, tako 60 sek)
2. provjera fleksibilnosti (sjedeći, noga uz nogu, ravna koljena, ruka na ruku i pretklon koliko ide) - znači recimo ko na ovom videu 1. vježba http://www.veoh.com/browse/videos/category/entertainment/watch/v6068318ATbxWg6 - tako nešto
3. trčanje 300 yardi (12 puta idete gore-dolje, ne trči se u krug)

poslije toga još plivanje... (50m u kojem se ne štopa nikakvo vrijeme!, ne mora se skočit u bazen! i pliva se kojom god tehnikom želite i možete ju mijenjati!, samo se ne smije dotaknut zidić... znači plivanje - samo da se ne utopite :D )

Eto... nadam se da sam pomogla, sretno! :)

jopa_tkd
08.01.2011., 06:27
jel nam predavanja u ponedjeljak počinju u 8 ili u 9?

the good girl
18.01.2011., 14:35
jel mi tko može reći gdje se sve može raditi s ovim studijem?

hondastreet
18.01.2011., 21:12
ovisno i usmijerenju...

the good girl
19.01.2011., 08:10
ovisno i usmijerenju...

kondicijska priprema

RodneyMcKay
01.02.2011., 10:33
kondicijska priprema

Svega ovdje ima....mislim na forumu....

mozda je zato i izmisljen internet...
ukoliko ne znate sto cete raditi sa faksom koji studirate, nemojte to studirati...:rofl:

za one kojima ide malo teze snalazenje na internetu :))

http://www.kif.unizg.hr/_download/repository/346e_studente_KIF_201011%29.pdf

antonela0210
01.02.2011., 21:13
Pozdrav,
jedno malo duže pitanje s nadom da netko zna odgovor,
Imam 32 godine i do 26-ste sam se aktivno bavila sportom (borilački sportovi), završila sam dvogodišnju ekonomsku u zg i dvogodišnju informatiku u vž, trenutno sam student treće razlikovne na informatici, interesira ma upis u višu trenersku, kakve uvjete moram ispunjavati osim zdravstvenih (to je ok), kakav je prijemni i da li imam kakvih šansi obzirom na godine i da radim pa vrlo vjerojatno neću stizati na sva predavanj i vježbe, bila bi zahvalna da svoja slična iskustva podjelite samnom, hvala

lahor
01.02.2011., 23:42
Ti možeš direktno na diplomski specijalistički studij kad završiš ovu treću godinu, dobit ćeš semestar razlike i na kraju vss kineziološke struke. Ne moraš otpočetka na preddiplomski.

Bull's eye
06.02.2011., 14:53
Ovako upisao bih tu visu trenersku smjer rukomet...imam nekoliko pitanja...sto sve provjeravaju...kada su upisi...koliko kosta godina

la primavera
24.02.2011., 20:48
atraktivni smjerovi su ti kondicijska priprema i fitness, ali meni se najoptimalnija čini sportska rekreacija, što se tiče predmeta i kasnije; zapošljenja

a koje je konkretno moguće zapošljavanje sa završenom sportskom rekreacijom? i meni se čini to najbolje..hvala pozz

lahor
24.02.2011., 21:54
Mislim da je zapošljavanje s tim smjerom bez veze imaginarna činjenica.

Igorš
07.04.2011., 11:34
evo procitao sam sve ove sranice, recimo da je sve jasnije ali...evo imam neka pitanja i staviti cu ih pod brojeve pa ako ih tko moze odgovoriti bio bih zahvalan! ;)

1. Da li ove godine, znaci 2011 ima prijava i prijemni za višu trenersku, ako ima kada je?
2. Da li treba državna matura za upis na višu trenersku?
3. Ako se upiše vanredno, da li mogu i dalje nastaviti raditi te uz rad studirati (znaci pitanje se odnosi na vrijeme predavanja, da li sam obavezan biti na svemu)?

Thx 2 all

jopa_tkd
08.04.2011., 09:52
evo procitao sam sve ove sranice, recimo da je sve jasnije ali...evo imam neka pitanja i staviti cu ih pod brojeve pa ako ih tko moze odgovoriti bio bih zahvalan! ;)

1. Da li ove godine, znaci 2011 ima prijava i prijemni za višu trenersku, ako ima kada je?
2. Da li treba državna matura za upis na višu trenersku?
3. Ako se upiše vanredno, da li mogu i dalje nastaviti raditi te uz rad studirati (znaci pitanje se odnosi na vrijeme predavanja, da li sam obavezan biti na svemu)?

Thx 2 all

1. Kada je prijemni bit ce ti obavijest na njihovoj stranici http://oit.kif.hr/.
2. Mislim da za sad jos ne treba drzavna matura. Ja sam na 1.god. i nisam polagala drzavnu jer sam srednju zavrsila 2008.
3. Mozes slobodno nastaviti raditi. Predavanja ti nisu obavezna, ali je dobro biti na njima. Ja sam si za predavanja uzela godisnji.

Igorš
08.04.2011., 14:38
Hvala na odgovorima... evo jutros sam zvao studentsku referadu, ove godine ima prijemni u 9-10 mj., pisati ce tocno na njihovom web-u.

Igorš
13.04.2011., 10:06
Da li zna tko kakvu titulu imas nakon sto zavrsis visu trenersku? da li imas višu stručnu spremu? okolo cujem da nije priznata u Hr kao viša škola?

la primavera
16.04.2011., 14:20
Da li zna tko kakvu titulu imas nakon sto zavrsis visu trenersku? da li imas višu stručnu spremu? okolo cujem da nije priznata u Hr kao viša škola?

naravno da imaš višu stručnu spremu i da je priznata. prijatelj mi je krenuo u 10.mj 2010 i kaže da ima jako puno profesionalnih sportaša koji su došli to završiti. vaterpolista, hrvača, koji možda nisu nama toliko medijski eksponirani..kaže da baš šola navodno završava to isto..tako da ne vjerujem da bi i oni išli tamo a da to nije tako. ipak je to u sklopu kif-a. i kaže da je oduševljen faksom. ja isto planiram sad ove god upisati..jedva čekam..

Igorš
21.04.2011., 13:40
he he...onda se vidimo!;)

matej18
27.04.2011., 18:28
e bok jel mi može neko pliz reći kakav je bio fizički prijamni za prošlu godinu iz sportske rekracije,znam za plivanje ali ostalo?? mislim upisat sad ovu godinu pa mi se čini da je to najbolji i najrašireniji smjer. fala:)

pasulj
06.05.2011., 16:33
dali se na tom plivanju može ući u bazen kako se želi ili se baš mora skakat na glavu? pitam pošto ja neznam :(

jopa_tkd
07.05.2011., 07:32
dali se na tom plivanju može ući u bazen kako se želi ili se baš mora skakat na glavu? pitam pošto ja neznam :(

nije nuzno skociti na glavu

pasulj
07.05.2011., 14:23
aha, tenks!

nadam se da neću ispast pacijent tamo radi toga :D

Igorš
18.05.2011., 15:09
ma samo ruke iznad glave i baci se na nju...izgubis dosta na vremenu ako prvo ulazis u bazen.imas jos koji mjesec da to uvježbas...;)

Jimmy 00
22.05.2011., 14:33
Je li se moguce lako zaposliti sa visom trenerskom?
U smislu kao Capello, Phil Jackson? :)

naravno da imaš višu stručnu spremu i da je priznata. prijatelj mi je krenuo u 10.mj 2010 i kaže da ima jako puno profesionalnih sportaša koji su došli to završiti. vaterpolista, hrvača, koji možda nisu nama toliko medijski eksponirani..kaže da baš šola navodno završava to isto..tako da ne vjerujem da bi i oni išli tamo a da to nije tako. ipak je to u sklopu kif-a. i kaže da je oduševljen faksom. ja isto planiram sad ove god upisati..jedva čekam..

Sportasima vjerojatno to koristi, ali nama koji smo amateri u sportu, bez iskustva nekoga, kontakata, koliko vrijedi studirati onda?

la primavera
05.06.2011., 14:28
ljudi jel tko provjeravao za natječaj? kada to treba poslati i što? dali netko možda iz dalmacije planira upisati u makarskoj?pozzz

zadar
16.06.2011., 12:43
ja ove godine planiram upisati u splitu,prijavila sam se,a oni ce zvati negdje u 9. mjesecu kad bude prijemni..

la primavera
20.06.2011., 13:27
ja ove godine planiram upisati u splitu,prijavila sam se,a oni ce zvati negdje u 9. mjesecu kad bude prijemni..

ti si poslala ove svjedodjbe i to jel..ali u makarskoj je puno ranije prijemni već u 7 mj. danas me baš zvala iz referade da me podsjeti da do 10 dana još mogu poslati prijavu. koji si ti smjer?

zadar
21.06.2011., 13:53
ti si poslala ove svjedodjbe i to jel..ali u makarskoj je puno ranije prijemni već u 7 mj. danas me baš zvala iz referade da me podsjeti da do 10 dana još mogu poslati prijavu. koji si ti smjer?

ne,ja nisam jos nista slala,samo su rekli da ispunimo obrazac za prijavu koji je objavljen na internetu,na njihovoj stranici,pa ce oni valjda sve javiti kad da sto posaljemo,kad je tocno prijemni i to...nama dosad za st nista nije receno osim ispuniti prijavu!

Aurora2002
22.06.2011., 03:50
Pozdrav :)
Gdje se nalazi visoka trenerska škola u Splitu? (ili postoji samo viša , ako da, gdje je?)
Postoji li taj odsjek pri kineziološkom fakultetu u Splitu i kada su upisi?
Hvala :)

melani-m
23.06.2011., 00:34

pliiiz jel možeš napisat stranicu škole.....ja kopam :eek: al nikako nać
jedino na šta sam naletila je neka viskoka škola Aspira...
:s help...

anaid
23.06.2011., 21:04
Nisam upala na KIF zbog glupog peha u plivanju. Što mislite da li mi se više isplati pauzirati tu godinu ili upisati višu trenersku i položiti nešto - pa se druge godine opet upisivati na KIF, drugim riječima, da li su neki ispiti s prve godine isti na ta dva studija, pa da mi se mogu priznati, da baš ne popušim cijelu godinu?

melani-m
24.06.2011., 18:51
alooo ljudi dal iko zna jel ima viša trenerska u Splitu....??????

jopa_tkd
27.06.2011., 17:19
alooo ljudi dal iko zna jel ima viša trenerska u Splitu....??????

mislim da ima, ali na net-u nista ne pise. najbolje da nazoves referadu kif-a u splitu pa ih pitas.

melani-m
28.06.2011., 12:10
mislim da ima, ali na net-u nista ne pise. najbolje da nazoves referadu kif-a u splitu pa ih pitas.

zvala pitala...imaju al se ne zove viša trenerska kao u makarskoj i zg i oni nemaju veze sa makarskom i zagrebom...
ugl teta i nije bila baš ljubazna i voljna pomoć kao ona u zagrebu pa sam ja kopajuči uspila nešto šturo nać. Problem je u tome šta se u zg i mak kože upisati i sa trogodišnjom školom a u st-u piše da je uvjet 4 godine srednje škole.

Uglavnom ja se ne raspitujem za sebe nego za nekog meni bliskog koji nema nego 3 god srednje. Jućer smo poslali papire u Makarsku pa ćemo vidit šta će bit (jučer je bio zadnji dan),a u međuvremenu bi se trebalo zaletit do st-a malo se bolje raspitat.

mrkwa88
29.06.2011., 12:55
zvala pitala...imaju al se ne zove viša trenerska kao u makarskoj i zg i oni nemaju veze sa makarskom i zagrebom...
ugl teta i nije bila baš ljubazna i voljna pomoć kao ona u zagrebu pa sam ja kopajuči uspila nešto šturo nać. Problem je u tome šta se u zg i mak kože upisati i sa trogodišnjom školom a u st-u piše da je uvjet 4 godine srednje škole.

Uglavnom ja se ne raspitujem za sebe nego za nekog meni bliskog koji nema nego 3 god srednje. Jućer smo poslali papire u Makarsku pa ćemo vidit šta će bit (jučer je bio zadnji dan),a u međuvremenu bi se trebalo zaletit do st-a malo se bolje raspitat.

Ova u splitu je okrutna i u pms-u svaki dan i meni je vec bilo dosadilo zvat jer nikak da dobim nekog drugog jer ona nije u mogucnosti stisnut tipku za preusmjeravanje poziva...tak da shvacam te xD

RYOU
29.06.2011., 14:23
Nisam upala na KIF zbog glupog peha u plivanju. Što mislite da li mi se više isplati pauzirati tu godinu ili upisati višu trenersku i položiti nešto - pa se druge godine opet upisivati na KIF, drugim riječima, da li su neki ispiti s prve godine isti na ta dva studija, pa da mi se mogu priznati, da baš ne popušim cijelu godinu?

cekaj iducu godinu. ispiti sa trenerske ti se ne priznaju jer su dosta laksi i izmjenjenih naziva. tako ti je anatomija npr. osnove anatomije itd... redovno ti sada traje 5 god ali je "besplatno" i imas veca znanja i zvanje poslije.

la primavera
01.07.2011., 15:21
ljudi ako nekome nije javljeno u pon 4.7. je prijemni u makarskoj u 12h u sportskoj dvorani. sretno svima

melani-m
01.07.2011., 22:58
bili danas u referadi kif-a u st-u, i gle čuda tamo ona neljubazna teta:bonk: , odma nas je sa vrata pokušala vratit, kao sve nam piše na stranicama fakulteta, al nismo se dali....:)
ugl. na višu trenersku u splitu ne primaju sa 3 godine srednje škole, tako nam ne preostaje ništa drugo nego u ponediljak laganini :driver: u makarsku

orsat Veliki
16.08.2011., 20:44
ovako, student sam parcijala treće na KIF-u, i kako sam ljena bitanga, razmišljam upisati višu trenersku u slučaju da me zbog razvlačenja studija izbace sa redovnog pa da ipak imam kakav, takav papir. I došao malo na forum da se raspitam i vidim da svašta pišete.

1.viša trenerska ima smisla, ako već jeste trener, ili imate ponudu u svome klubu da vas se zaposli kao trenera, ili planirate otvoriti teretanu, ili imate nekoga tko bi vas zaposlio u svojoj. Ako vam je viša trenerska kao opcija pala, ovako iz vedra neba, radije ne bacajte novac. Ili ako možete radije upišite KIF.

2.ispiti položeni na višoj trenerskoj se NIKAKO i NIKADA NEĆE priznati na redovnom studiju KIF-a jer je viša trenerska, kako je već netko primjetio samo kupnja diplome. Znanje koje se dobiva na redovnom studiju je daleko kompleksnije, i profesori daleko više jebu u pojam. Pogledajte samo rukomet, nas, od vulete pa sve do katarine asistentice jebe u mozak radi osnovnog šuta, da ne govorim kako je šut sa krila SF, no, kada gledamo ispit iz rukometa na višoj trenerskoj, prolaze stvari koje na redovnom nebi nikad prošle. ista stvar je i sa milanovićem na teoriji treninga etc. Tako da ako netko planira završiti prvo višu trenersku pa samo kasnije razliku na redovnom pa da postane magistar, žalim, ali to vam neće proći, uludo bačen novac.

3.ako imate iskustva u sportu, ako ste spremni na krvave žuljeve, podljeve i ostala sranja + extra dodatak jebanje pojedinih neiživljenih profesora komplekaša tada radije upišite redovan studij, ili još bolje otiđite u split na redovan studij, jer kažu da je to tamo groo lakše nego u zagrebu.

Ako već sad živite od sporta upišite trenersku, ali ako preko trenerske planirate živjeti od sporta, bježte što dalje. Spizdite radije lovu na nešta pametnije.

matej18
24.09.2011., 16:58
ej jel mi može neko molim vas reći ko je na izobrazbi trenera u zagrebu kako se plaća,dali se treba odjednom platiti semestar ili se može u rate i koliko se mora na početku upisa uplatit molim vaaaaas :)

hondastreet
26.09.2011., 10:37
moras placat odjednom semestar...sem te izade oko 5000kn +/- 1000kn kako koji ako si na kondicijskoj pripremi, a ako si nogomet i sl. onda racunaj 5000kn semestar i 2. 4. i 6. sem jos po 3000-4000kn jer idete van zg-a i sl, pa si placas smjestaj u hotelu...

xperia88
26.09.2011., 14:43
ej bok :)
jel se ko od vas sad upiso u makarsku na visu trenersku?kolko su opce primali studenata?
i koliko u splitu primaju za redovni studij KIF-a?

la primavera
01.10.2011., 15:01
moras placat odjednom semestar...sem te izade oko 5000kn +/- 1000kn kako koji ako si na kondicijskoj pripremi, a ako si nogomet i sl. onda racunaj 5000kn semestar i 2. 4. i 6. sem jos po 3000-4000kn jer idete van zg-a i sl, pa si placas smjestaj u hotelu...

ja sam prošla na prijemnom 4.7. u makarskoj a predavanja kreću krajem siječnja..jel onda tada plaćamo ili prije? hvala

ej bok :)
jel se ko od vas sad upiso u makarsku na visu trenersku?kolko su opce primali studenata?
i koliko u splitu primaju za redovni studij KIF-a?

ja sam se upisala..nisam sad sig koliko su nas primili..s obzirom da ima sad i dr rok danas. ali sve informacije vezano za to možeš provjeriti na makarska.hr

ekstrim
03.10.2011., 12:49
ja sam prošla na prijemnom 4.7. u makarskoj a predavanja kreću krajem siječnja..jel onda tada plaćamo ili prije? hvala

ja sam se upisala..nisam sad sig koliko su nas primili..s obzirom da ima sad i dr rok danas. ali sve informacije vezano za to možeš provjeriti na makarska.hr

ja sam isto sad u subotu položila. maloprije sam zvala i ženska kaže da nas je sveskupa 52. kaže da će bit i u 11. misecu prijemni ali u zagrebu. i ja sam tila pitat kad triba platit pa sam zaboravila... dvorana je ludiloooo:)

u splitu je ovo prva godina i još se nisu organizirali, ja zvala! to je stručni studij za izobrazbu trenera kineziologije u zg, koji se otvara u makarskoj, a u st je isto stručni studij tako da teta ne daje prave informacije. i mene je nalitala.

la primavera
03.10.2011., 22:07
ja sam isto sad u subotu položila. maloprije sam zvala i ženska kaže da nas je sveskupa 52. kaže da će bit i u 11. misecu prijemni ali u zagrebu. i ja sam tila pitat kad triba platit pa sam zaboravila... dvorana je ludiloooo:)

u splitu je ovo prva godina i još se nisu organizirali, ja zvala! to je stručni studij za izobrazbu trenera kineziologije u zg, koji se otvara u makarskoj, a u st je isto stručni studij tako da teta ne daje prave informacije. i mene je nalitala.

oo pa dosta vas je bilo onda sam na dr roku aa..nice..:D koji si ti smjer? dosad nas je bilo samo dvije girl..welcome..heheh..je, je dvorana je super..

ekstrim
04.10.2011., 13:03
oo pa dosta vas je bilo onda sam na dr roku aa..nice..:D koji si ti smjer? dosad nas je bilo samo dvije girl..welcome..heheh..je, je dvorana je super..

sad je bilo 6 cura, opet premalo;) uzela sam rk, ali mislim da ću se prebacit na kp. sad je bilo najviše za kp, pa je profesor reka da oni koji su položili neki od sportova da se bez problema mogu prebacit na kp:)))

la primavera
04.10.2011., 14:46
sad je bilo 6 cura, opet premalo;) uzela sam rk, ali mislim da ću se prebacit na kp. sad je bilo najviše za kp, pa je profesor reka da oni koji su položili neki od sportova da se bez problema mogu prebacit na kp:)))

ajde super..drago mi je..ja i još jedna cura smo na sportskoj rekreaciji..a šta nema vas dovoljno za rk?

ekstrim
05.10.2011., 07:18
ajde super..drago mi je..ja i još jedna cura smo na sportskoj rekreaciji..a šta nema vas dovoljno za rk?

nema. valjda ih je i u zgb bilo samo 3 i u makarskoj 3. treba čekat prijemni u 11. mj u zg, pa će vidit jel im se u konačnici isplati otvarati rukomet. ukoliko se slučajno pojavi jedan kategorizirani rukometaš imaju obavezu odmah otvorit. sad triba čekat.

pecinho
05.10.2011., 14:22
pozz,bio bih zahvalan kada bi mi netko rekao kako izgleda razredbeni test za kondicijsku pripremu?
koje sposobnosti se provjeravaju?
puno hvala

Koncert
11.10.2011., 12:33
Pozdrav ekipa!

Evo da se i ja pridružim sa upitima. Nadam se da od toliko rulje ima netko da može odgovoriti. Uglavnom pročitah većinu toga u vezi upisa i plaćanja. Tako je kako je, no mene interesira nešto drugo. Naime, trenirah plivanje 10.g., al je od toga prošlo dosta vremena, makar rekreativno odem na bazen. Imam 31.g. Nadam se da to nije neki problem. Vratila mi se stara ljubav - plivanje ;)

Znači, zanima me smjer plivanja, no koliko vidjeh najveća mana studija jest ako budem sam na tom smjeru onda ništa od njega što mi nema smisla ako želim samo to, jer čemu onda davati pare i sve ako sam primoran uzeti nešto drugo. Pročitah isto tako da se treba imati potvrda da treniramo ili smo trenirali ili kategorizaciju. To ništa nemam, jer je prošlo vremena od tada, jedino ako mi bi na Mladosti nekakvu potvrdu iskopali da sam nekada tamo trenirao. Ostalo mi je jasno. Volio bih biti trener plivanja, te bih htio iskorisiti to što sam nekad trenirao.

Ako netko kojim slučajem zna što je bilo na prijemnom, a da su uzeli smjer plivanja neka slobodno podijeli sa mnom dojmove :D Koliko vidjeh ove godine i nije bila neka navala ili mi se samo to pričinilo. Eto, uživajte :kava:

ekstrim
11.10.2011., 20:38
Pozdrav ekipa!

Evo da se i ja pridružim sa upitima. Nadam se da od toliko rulje ima netko da može odgovoriti. Uglavnom pročitah većinu toga u vezi upisa i plaćanja. Tako je kako je, no mene interesira nešto drugo. Naime, trenirah plivanje 10.g., al je od toga prošlo dosta vremena, makar rekreativno odem na bazen. Imam 31.g. Nadam se da to nije neki problem. Vratila mi se stara ljubav - plivanje ;)

Znači, zanima me smjer plivanja, no koliko vidjeh najveća mana studija jest ako budem sam na tom smjeru onda ništa od njega što mi nema smisla ako želim samo to, jer čemu onda davati pare i sve ako sam primoran uzeti nešto drugo. Pročitah isto tako da se treba imati potvrda da treniramo ili smo trenirali ili kategorizaciju. To ništa nemam, jer je prošlo vremena od tada, jedino ako mi bi na Mladosti nekakvu potvrdu iskopali da sam nekada tamo trenirao. Ostalo mi je jasno. Volio bih biti trener plivanja, te bih htio iskorisiti to što sam nekad trenirao.

Ako netko kojim slučajem zna što je bilo na prijemnom, a da su uzeli smjer plivanja neka slobodno podijeli sa mnom dojmove :D Koliko vidjeh ove godine i nije bila neka navala ili mi se samo to pričinilo. Eto, uživajte :kava:

Sad je u Makarskoj na prijemnom bila samo jedna cura za plivanje. Mislim da se ni taj smjer neće otvarati ni u Zgb. jedino ukoliko se pojavi neki kategorizirani plivač, onda fakultet ima obavezu otvoriti taj smjer. Tako je i za rukomet rečeno! Najbolje ti je upiši sportsku rekreaciju ili kondicijske pripreme.

Koncert
12.10.2011., 15:31
Zahvaljujem na obavijesti, al to me baš ne tješi previše, jer ako nemam sreće i ne upiše netko sa mnom, ništa od toga. Da sam barem ja kategoriziran ;) Iskreno, na smjeru plivanje bi solo bilo ok, više pohvataš toga, a mislim da poznajem prof. koji predaje, jer me je kao malog trenirao. Ne znam, trebalo bi tu nekaj poduzeti i reći im da promjene, jer ak tolko para uzimaju, a ti ne možeš pohađati što želiš, onda what's the point:ne zna: Jedino kad bi ta cura ili netko iz 2 gradova prešli u Zg da se spoje. Očito je interes veći u 2 gradovima. Vidjet ćemo još šta će biti s tim. Ma, kod nas je to sve :504: Po meni bi to trebali održati ako imaju taj program. Ok, malo mi je razumljivije za kolektivne sportove, al se i tu da isto nešto poduzeti. Na kraju krajeva školuješ se za trenera, al očito imaju svoj način rada i ostalo.

ekstrim
13.10.2011., 14:07
ja sam u rukometu čitav život, a i rukomet je jako pupularan sport u hrvatskoj, pa je opet upitno da li će se u čitavoj hrvatskoj - milsim na zg, ma, osij, pu, rij, zd - skupiti 10 za smjer rukomet

Koncert
14.10.2011., 10:22
Kad se jedina ovdje javljaš, pa te htjedoh još malo zagnjaviti :cerek: Ako znaš kojim slučajem kako su ostali smjerovi, tipa kondicijska sprema i ostalo i ako znaš koje su se vježbe tražile na prijemnom? Čisto da imam sve na papiru, pa da razmislim, al pitat ću i neke druge ljude. Zbilja šteta, jer da ovako dajem instrukcije, a bez da sam trener možeš samo u manje popularnim sportovima, da ne kažem jako malo popularnim. Mislim, našlo bi se ljudi kojima trebaju instrukcije u plivanju ili da s njima kreneš baš od nule, al ljepše zvuči kad imaš taj papir za trenera da ti ne bi netko kakio poslije, a i kad uđemo u EU trebat će. Ne znam da li ima kakva škola ili akademija negdje drugdje ili van Hrvatske. Trebalo bi provjeriti. Moguće je da ću poslati pismo kritike u vezi tih smjerova i nj održavanja/neodržavanja.

@ekstrim

Tebi mogu samo poželjeti sve naj u budućoj karijeri i da vam otvore taj smjer, al probaj se nekako uvaliti nekome kao asistent ili sl.

sombritta_*
14.10.2011., 13:41
Hej ljudi:) Maturantica sam i ima nekoliko fakulteta na koje bih voljela ići, no čula sam za Višu trenersku školu. I zanimaju me vaša iskustva. Zainteresirana sam za smjer FITNESS..
pozz

asdfasf
20.10.2011., 16:38
Hej ljudi:) Maturantica sam i ima nekoliko fakulteta na koje bih voljela ići, no čula sam za Višu trenersku školu. I zanimaju me vaša iskustva. Zainteresirana sam za smjer FITNESS..
pozz

takodjer. :)

ekstrim
22.10.2011., 15:21
Ne znam ti koje su vježbe za KP, ali znam da je ultra jednostavno. bio je tip preko 50 godina, prošao bez problema. Ja danas upisala:))
Napokon!

Hrc
25.10.2011., 11:40
Baš ste se usrećili. :503:

melo_man
25.10.2011., 15:02
Evo bas gledam uvjete upisa i mislim da bi mozda mogo upast
nego cujem da se za taj fakultet jako puno ljudi prijavlja a samo 250 ih moze upast?:ne zna:

i da jel mi moze tko objasnit te kategorije sportassa 1-4?

Freelancer77
26.10.2011., 12:58
Sad je u Makarskoj na prijemnom bila samo jedna cura za plivanje. Mislim da se ni taj smjer neće otvarati ni u Zgb. jedino ukoliko se pojavi neki kategorizirani plivač, onda fakultet ima obavezu otvoriti taj smjer. Tako je i za rukomet rečeno! Najbolje ti je upiši sportsku rekreaciju ili kondicijske pripreme.

Dakle, fakultet ima obavezu otvoriti bilo koji smjer u kojem se pojavi kategorizirani sportaš? I ovo vrijedi za bilo koju sportsku disciplinu?

Može li netko pojasniti ovo? Hvala!

xperia88
03.11.2011., 14:12
E 'vak mene zanima sad ak ima tu neko sa 24.god koji se upiso/upisala ove god na visu trenersku?

Pa ak ima da mi se javi na privatne poruke :mig:
Imam par pitanja a ovi preko telefona bas i n isu za neku akciju pricanja xD :504:

xperia88
20.11.2011., 23:55
visa trenerska u Osijeku?
Ima ili nema?
Zna netko?
tnx

heloise
21.11.2011., 13:09
Pozdrav ekipa ili da optimistično kažem- kolege :)

u subotu je prijamni!!
imam par last minute pitanja, čitala sam ovo što je pisano na threadu i sve skupa mi zvuči ok i ne previše komplicirano, ali ipak bi radije išla tamo znajući što me čeka :D

što se tiče plivanja, znači, 50 m, bez vremenskog ograničenja, stilom koji želimo. jel to točno?

druga stvar, prijamni iz odabranog sporta- može primjer koliko je to općenito/detaljno? kakve se vježbe izvode?

Ogrovarajte pliz & hvala unaprijed

JayDeena
25.12.2011., 17:16
Pozdrav ekipa, razmišljam upisati jednog dana višu trenersku, smjer fitness, i zanima me par stvari što se tiče zdravstvenog pregleda. naime, moj vid nije baš baš, imam visoku dioptriju i nosim leće ALI očna pozadina i tlak su mi u redu, mogu podnositi napore, barem su mi tako rekli kad sam išla rađati, najnormalnije, bez epiduralne i sličnih s*anja. da li je dioptrija sama po sebi kontraindikacija za ovaj faks?

druga stvar, imam problem sa štitnjačom i pijem nadomjesne hormone, stanje je sasvim pod kontrolom i najnormalnije treniram fitness, u formi sam i sve. eto, to me zanima, da li s obzirom na ova dva stanja mogu proći liječnički.

puno hvala, pozz

la primavera
29.12.2011., 15:18
Pozdrav ekipa, razmišljam upisati jednog dana višu trenersku, smjer fitness, i zanima me par stvari što se tiče zdravstvenog pregleda. naime, moj vid nije baš baš, imam visoku dioptriju i nosim leće ALI očna pozadina i tlak su mi u redu, mogu podnositi napore, barem su mi tako rekli kad sam išla rađati, najnormalnije, bez epiduralne i sličnih s*anja. da li je dioptrija sama po sebi kontraindikacija za ovaj faks?

druga stvar, imam problem sa štitnjačom i pijem nadomjesne hormone, stanje je sasvim pod kontrolom i najnormalnije treniram fitness, u formi sam i sve. eto, to me zanima, da li s obzirom na ova dva stanja mogu proći liječnički.

puno hvala, pozz

Pozdrav!

Ono što ti ja mogu reći je da svi moraju obaviti kompletan pregled kod liječnika sportske medicine. Ono što je meni doktor rekao je da je vrlo bitno da je sve u redu jer ćeš imati određene tjelesne napore.

Možda bi ti bilo najlakše poslati mail referadi i pitati, ili otići u svoju bolnicu i pitati liječnika pa da znaš konkretno.

JayDeena
30.12.2011., 20:17
Pozdrav!

Ono što ti ja mogu reći je da svi moraju obaviti kompletan pregled kod liječnika sportske medicine. Ono što je meni doktor rekao je da je vrlo bitno da je sve u redu jer ćeš imati određene tjelesne napore.

Možda bi ti bilo najlakše poslati mail referadi i pitati, ili otići u svoju bolnicu i pitati liječnika pa da znaš konkretno.

Hvala! Pitat ću doktore, a onda eventualno i u referadi, da ne plaćam bzvz liječnički ako nemam šanse :/

No o tom potom, kad bude za to vrijeme.Sad sam još u fazi razmišljanja i ispipavanja :) treniram tek 8 i pol mj, pa moram skupit još "staža".

Tnx još jednom!

Dijete Kreten
01.01.2012., 16:35
Evo bas gledam uvjete upisa i mislim da bi mozda mogo upast
nego cujem da se za taj fakultet jako puno ljudi prijavlja a samo 250 ih moze upast?:ne zna:

i da jel mi moze tko objasnit te kategorije sportassa 1-4?

Ti pricas o Kinezioloskom fakultetu. Ovo je tema za Izobrazbu trenera koji se nalazi u sklopu Kinezioloskog fakulteta i traje 3 godine.

la primavera
04.01.2012., 19:58
Dali ima netko ovdje tko je završio ili barem u tijeku školovanja za ovaj smjer?

Koncert
04.01.2012., 20:58
Dakle, fakultet ima obavezu otvoriti bilo koji smjer u kojem se pojavi kategorizirani sportaš? I ovo vrijedi za bilo koju sportsku disciplinu?

Može li netko pojasniti ovo? Hvala!

Ono kolko sam ja pročitao,a tako valjda i funkcionira, nažalost. Mene recimo zanima samo plivanje, jer sam ex plivač. Volio bi 1 dana trenirati klince ili starije kojima treba privatna poduka. Međutim, ako se prijavim samo ja na tom smjeru, ništa od upisa, pa mogu upisati samo ove ostale spomenute. No, ako se pojavi kategorizirani sportaš, a to su oni koji su postigli neke uspjehe, što u Hrvatskoj, a što međunarodno onda ovi imaju obvezu otvoriti smjer. Znači mora nas na upisu biti >1 ili 1+kategorizirani, ali naravno kako za koji sport ili smjer. No, provjeri još s njima. Uglavnom dobro prolaze neki kolektivni sportovi, nešto pojedinačnih i ovo ostalo, rekreacija, fitnes, kondicija. To si možeš provjeriti na nj stranicama unatrag par godina, pa ćeš znati što je dobro prolazilo i imalo veći odaziv. Njima se očito ne isplati otvarati neke smjerove za 1 osobu ili kako u kojem sportu, tak da sam u startu banana. Ne želim davati tolko para za nešto što ne želim. To su shebali. Znači, jedino ako imaš sreću da se pojavi više ljudi te godine na upisu s obzirom na min. limit, onda je sve ok.

Mene zanima da li ima nešto slično u Hrvatskoj ili negdje u susjedstvu? Jest da je ovo brzo kupovanje diplome, al šta kad nema niš slično, dok je KIF 2 priča.

gorank
30.01.2012., 16:52
Ono kolko sam ja pročitao,a tako valjda i funkcionira, nažalost. Mene recimo zanima samo plivanje, jer sam ex plivač. Volio bi 1 dana trenirati klince ili starije kojima treba privatna poduka. Međutim, ako se prijavim samo ja na tom smjeru, ništa od upisa, pa mogu upisati samo ove ostale spomenute. No, ako se pojavi kategorizirani sportaš, a to su oni koji su postigli neke uspjehe, što u Hrvatskoj, a što međunarodno onda ovi imaju obvezu otvoriti smjer. Znači mora nas na upisu biti >1 ili 1+kategorizirani, ali naravno kako za koji sport ili smjer. No, provjeri još s njima. Uglavnom dobro prolaze neki kolektivni sportovi, nešto pojedinačnih i ovo ostalo, rekreacija, fitnes, kondicija. To si možeš provjeriti na nj stranicama unatrag par godina, pa ćeš znati što je dobro prolazilo i imalo veći odaziv. Njima se očito ne isplati otvarati neke smjerove za 1 osobu ili kako u kojem sportu, tak da sam u startu banana. Ne želim davati tolko para za nešto što ne želim. To su shebali. Znači, jedino ako imaš sreću da se pojavi više ljudi te godine na upisu s obzirom na min. limit, onda je sve ok.

Mene zanima da li ima nešto slično u Hrvatskoj ili negdje u susjedstvu? Jest da je ovo brzo kupovanje diplome, al šta kad nema niš slično, dok je KIF 2 priča.
Probaj upisat pa ces vidjeti je li kupovina diplome i da li je toliko lagano kao sto svi pricaju???

Dijete Kreten
23.02.2012., 21:38
Jel neko zna postoji li mogucnost prebacivanja s izobrazbe trenera na kinezioloski nakon 1. godine? Upiso bi nakon sto zavrsim prvu godinu razlikovnu na kifu...

the good girl
13.05.2012., 11:37
zanima me da li mogu imati zdravstveno preko jednog od roditelja ako studiram na visoj trenerskoj?

Bragster
26.05.2012., 19:49
Gleda li netko više ovu temu? Sigurno nas ima koji idemo ove godine na višu, pa bih molio nekog da mi kaže gdje će obaviti liječnički pregled u Zagrebu?

Soulesss
31.05.2012., 11:01
Bok svima. Zanimale bi me neke stvari u vezi upisa u višu trenersku. Naime, otišao sam na njihovu stranicu, i downloadao određene dokumente u kojima piše kako se upisati i gdje.

No problem je u tome što su instrukcije poprilično nejasne. U PDF dokumentu koji sam skinuo piše da se trebam registrirati na www.postani-student.hr (to sam već napravio), te poslati prijavu na elektroničku poštu, koja uopće nije navdena. Evo izvatka iz tog dokumenta.

"Prijave se šalju elektroničkom poštom u Nacionalni informacijski sustav za prijave na visoka
učilišta (NISpVU) koji se nalazi pri Središnjem prijavnom uredu Agencije za znanost i visoko
obrazovanje. (Pristupnici sami prijavljuju studijski program putem web stranice
www.postani.student.hr)."

Nakon registracije na toj stranici nigdje nisam vidio nikakav email na koji trebam poslati prijavu putem te stranice. Nadalje, također bi trebao postojati digitalni obrazac koji se treba ispuniti za svrhe upisa ako se to već mora raditi e mailom. No takav obrazac ne postoji.

Nadalje, imam još jedan problem, naime obrazac za razredbeni ispit, kojeg također nema. Evo još jedan izvadak što se tiče razredbenog ispita.

"Osim prijave za upis na studij, koju pristupnici unose izravno u NISpVU, pristupnici su
takoñer dužni i to u vremenu od 11.06. do 21.06. 2012. godine predati prijavu za
razredbeni ispit (dodatna provjera motoričkih sposobnosti i specifičnih motoričkih znanja ).
Prijava za razredbeni ispit predaje se osobno ili šalje poštom preporučenom pošiljkom u
Studentsku službu Kineziološkog fakulteta u vremenu od 11-14 sati, Zagreb, Horvaćanski
zavoj 15 (s naznakom Studijski centar za izobrazbu trenera), na propisanom obrascu koji
se preuzima s internetske stranice SCIT-a (www.scit.kif.hr )."

U ovom izvatku sve mi je jasno, osim gdje je obrazac za razredbeni ispit. Može biti da sam glup, ali na toj stranici postoje samo 2 obrasca (i 2 dokumenta koji nisu obrasci), jedan je za liječnički pregled, a drugi je za upis, no nigdje ne piše gdje je obrazac za prijavu na razredbeni ispit (evo link, da vidite http://oit.kif.hr/pages/upis-u-akad.-2012.13.-godinu/strucni-studij-zagreb-2012.13..php).

Osim, naravno, ako prijava za upis (četvrti dokument po redu) nije za razredbeni ispit, no nije tako navedeno).

Ako itko može pomoći, bio bih zahvalan, jer sam malo zbunjen.

Hvala!

skinny-love
09.06.2012., 21:51
Soulesss, elektroničku prijavu na postani student si vjerojatno obavio, odeš na odaberi studij , nađeš ovaj studij i stisneš prijavi. Ja mislim da je ovaj 4. dokument prijava za razredbeni, u svakom slučaju, i da nije, ispuni to sve i imaj dokumente sa sobom. Možeš nazvati referadu, ili onaj dan kad ideš, uzmi tamo u toj studentskoj službi taj obrazac (ako postoji kakav drugi obrazac koji nije objavljen) ,ispuni ga i predaj. Ja baš gledam sve to, brat će mi se upisivati, pa ću u pon nazvati referadu da sve provjerim. Napisat ću ovdje sve što saznam :) sretno

melo_man
06.07.2012., 11:37
ovo sam u zagrebu i splitu mogu prijavit?

Koncert
22.07.2012., 15:41
Pozdrav ekipa!

Zanima me sljedeće:

a) kako se točno boduju ocjene iz srednje
b) da li je bitno skupiti što više bodova ili samo proći pragove ( DM bih polagao ako je zbilja potrebno za skupljanje što više bodova, inače ne)
c) moraju li svi plaćati studij ili su neki oslobođeni
d) koliko je moguće sve to pratiti u slučaju rada i da li je obavezno
e) trenirao sam davno plivanje - životopis mogu napisati, al ne znam što je sa ovom kategorizacijom pošto je to bilo davno ili se čak i sada može nekako iskopati potvrda iz kluba nakon toliko godina
f) što je bilo na prijemnom za smjer plivanje i fitness

Hvala unaprijed. Nadam se da se vidimo dogodine dok zaliječim ozljedu koljena.

noahchamber
28.10.2012., 19:59
Evo kao novopečena studentica više trenerske škole u Zagrebu, smjer fitnes i bodybuilding, imam par informacija koje bi htjela podijeliti s vama.

Kad sam se i sama prije par mjeseci tek namjeravala upisati na trenersku, informacije po forumu su bile nepotpune, nedorecene i nedovoljne, sto je u mojoj glavi stvorilo previse prostora za pretpostavke i nepotrebno panicarenje.

Dakle ovako nekako. Na stranici http://www.scit.kif.hr/ cete moci pronaci informacije o datumima upisa i polaganja prijemnog, kao i potrebne dokumente koje trebate nositi na lijecnicki i prijemni.

Lijecnicki sam obavila u poliknici "Dr. Zora Profozić", Trnjanska 59, Trnje,  jer su bili iznimno profesionalni i brzi. Pregled je obavljen u doslovno 20 minuta, a rezultati su stigli već slijedeci dan.
No eto, postoji sigurno jos par mjesta u Zagrebu i šire, gdje mozete obaviti to sve, ali nastojte to obaviti mjesec ili manje prije samog prijemnog, ne prije, jer rezultati moraju biti relativno svjezi.

Na prijavu dolazite ( ili ju saljete postom)sa svjedozbama srednje skole, te ako imate polozenu drzavnu maturu, taj dokument, rodni list, domovnicu, potvrdu kluba u kojem ste trenirali te sportski zivotopis.

Kad rijesite taj dio, cekate sam datum prijemnog. Na prijemni morate donijeti lijecnicku potvrdu i uplatnicu za troskove razredbenog ispita. Ne zaboravite svoju osobnu iskaznicu, i ona ce vam trebati.

Ponesite kupaci kostim, sportske patike, trenirku i sportsku majicu.
Prvo vas ceka predaja uplatnica i dokazivanje osobnog identiteta, pa cekanje na lijecnicki.
Tu u biti samo cekate da dodjete na red i pokazete tetama u ucionici svoje papire sa polozenog lijecnickog, odgovorite na koje pitanje i idete dalje.

Za fitness i bodybuilding je prvo uslijedila provjera motorickih sposobnosti, odnosno ono sto nitko prije nije mogao normalno opisati, dakle prvo idete na aerobic ( i muski i zenske), a onda u teretanu.

Na aerobicu vas obicno bude po troje u grupi, ispitivanje vasih sposobnosti traje 2,3 minute i onda idete dalje..Tu se sve svodi na provjeru vase sposobnosti pracenja jednostavnih pokreta, primjerice koraci na steperu gore dolje, istezanje, sklekovi zenski za cure ( postrance), muski sklekovi za muske naravno :)
Tu je sve uzasno jednostavno i ne morate se nista brinuti, samo se opustite i pratite pokrete cure koja ih pokazuje, opusteno i bez brige, jer vas samo ta briga moze zeznuti, nista drugo.
Tu vam odmah teta kaze koje ste ocjene dobili, mislim da su u pitanju tri ili cetiri ocjene, odnosno po jedna ocjena za svaki pokret.

Dalje vas ceka teretana.. U teretani morate znati kako se radi bench press, mrtvo dizanje ( deadlift), čučanj straznji ( sa šipkom). Meni se potrefilo da me bas te stvari nisu pitali, vec uglavnom decke i tek pokoju curu, pa su me uglavnom slali na sprave, i to neke koje nisam nikad u zivotu vidjela :D
Trener ti, primjerice, navede misic kojeg treebas vjezbati i onda ti pokazes kako bi ti to napravila.
Uzasno jednostavno, opet, nista oko cega trebate brinuti. Skoknite do lokalne teretane prije prijemnog, tek toliko da se upoznate sa spravama. U mojoj teretani, nazalost nije bilo slicnih sprava, primjerice onih za vjezbanje gluteusa i slicno, pa nisam imala pojma koji dio tijela treba ici kud, ali eto trener/profesor je prilicno simpatican lik koji nas nije puno mucio, vec nam je nastojao pomoci sto je vise mogao.
Sve sto trebate je na ovoj stranici
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/ tu imate sve misicne skupine, i najosnovnije vjezbe za njih. Prodjite to par puta.

Same provjere traju jako kratko kad ste jednom unutra, ali to cekanje da dodjete na red se otegne. Kad su provjere motorickih sposobnosti gotove, okupiti cete se i krenuti prema bazenu Mladost, koji je niti dvije minute od faksa.
Tamo se stignete lijepo presvuci u kupaci kostim, istusirati i skupiti svoje stvari na tribinu, gdje vas ceka polaganje plivanja. Ako niste dobar plivac, javite se profesorici koja ce vas ostaviti za kraj, kad svi ostali odu doma.
Ako nemate takvih problema, onda cekate svoj red, odnosno da vas profesori prozovu. ( I nemojte biti smotani kao ja, sjetite se ponijeti svoj rucnik, tako da ne hodate okolo mokri :D )
Kad vas jednom prozovu, samo predate svoju osobnu i skocite u bazen i otplivate svoje. Nitko vas tu ne gleda, cak ni profesori, oni gledaju popise i salju nove ljude u bazen cim vi malo otplivate.
Imate otplivati 25 metara u jednom smjeru i natrag 25 metara ako se ne varam.
Plivajte kako god ocete, prsno, ko psic, ledno, bilo kako, mozete brzo , sporo..Samo je bitno da se ne utopite i da se ne drzite za one stvarcice koje vas dijele od drugih plivaca, dakle samo plivajte svoju liniju i polako, bez zurbe. Nitko vam ne mjeri vrijeme i nikom nije bitno kako plivate.
Kad otplivate svoj djir, izadjete iz bazena, pokupite osobnu i krenite doma, sa osmijehom na licu jer ste vjerojatno upali na fax. ( Niste upali jedino ukoliko ste se utopili na bazenu, ili ukoliko ste na provjeri motorickih sposobnosti bili nevjerojatno smotani, sto je stvarno rijetkost).

Eto to je to, to je sve cega se mogu sjetiti, nije mi zao za dugi post, jer znam da ce nekima ovo masu znaciti, kao sto bi i meni znacilo da se netko sjetio detaljnije objasniti sam postupak.

I za sve vas koji se pitate, ne...Ne morate skociti na glavu, mozete skociti na noge , mozete zakoraciti u bazen, mozete skociti na bombu, mozete sto god hocete, samo udjite u bazen.:)

Evo i par pitanja koje sad vidim od korisnika Koncert :D Bodovi iz srednje se boduju kao, ali mislim da su apsolutno nebitni. Ja sam imala valjda 520 bodova iz srednje, a momak do mene na listi je imao 60 bodova, pa je svejedno upao. Dakle jedino je bitno da si prosao razredbeni prag, od 140 bodova. 140 od 400..To stvarno nije tesko..Tocno bodovanje srednje skole ne znam, ali kao sto rekoh, nije ti to ni bitno.

Sretno vam svima buducim studentima i kolegama, ako imate bilo kakvo pitanje, slobodno šibnite u inbox i odgovorit cu vam cim prije. Pozdrav :)

colgate
30.10.2012., 05:03
jel primaju sa trogodišnjom srednjom?

xperia88
01.11.2012., 01:32
jel primaju sa trogodišnjom srednjom?

ne primaju,moras imat cetverogodisnju skolu i ako imas od 24god pa nadalje,ne treba ti drzavna matura :mig:

E sad kolege i kolegice koji ste se upisali na visu dal' netko od vas zna jel se moze promjenit smjer sa fitnessa na kps i koja je procedura?usto predavanja mi jos nisu pocela,znaci dal je moguce odmah se prebacit ili?
Ajd ako netko zna :)

( I nemojte biti smotani kao ja, sjetite se ponijeti svoj rucnik, tako da ne hodate okolo mokri :D )

jesi ti mozda plava,visoka cura? :D mislim,znam jednu koja je bez rucnika dosla :D

noahchamber
23.11.2012., 19:37
jesi ti mozda plava,visoka cura? :D mislim,znam jednu koja je bez rucnika dosla :D[/QUOTE]

Hahaha da, jesam..:facepalm: glavno da sam ja vecer prije to sve lijepo slozila i pripremila..

Btw, zna li tko kad predavnja počinju?

xperia88
25.11.2012., 14:46
jesi ti mozda plava,visoka cura? :D mislim,znam jednu koja je bez rucnika dosla :D

Hahaha da, jesam..:facepalm: glavno da sam ja vecer prije to sve lijepo slozila i pripremila..

Btw, zna li tko kad predavnja počinju?[/QUOTE]

awiiiic kolegice znala sam da si to ti :rofl:
ugl,predavanja pocnu sredinom ili pred kraj prvog mjeseca...sad bi u 12.mj trebali objavit na njihovoj stranici kad tocno to pocne :)

xperia88
30.12.2012., 03:15
http://fitnes-uciliste.hr/

i kaj vi mislite o tom?

Felix 3575
25.01.2013., 21:44
Kako postati trener? jeli se mora imat škola za to ili se može nešto nabrzaka polagat?

JayDeena
30.01.2013., 21:47
http://fitnes-uciliste.hr/

i kaj vi mislite o tom?

Navodno super stvar, ja mislim upisati sad 2. generaciju, moj trener koji predaje i na višoj trenerskoj i na fitnes učilištu kaže da je kvaliteta znanja ista, hmmmm....
valjda onda je :ne zna:

u biti kaj god upišeš, o tebi ovisi koju ćeš količinu znanja tamo "ubrati" ili ćeš se samo šlepati. :)

Dalai Lama
01.02.2013., 21:30
Vidim da je potrebna potvrda kluba u kojem smo trenirali. Zanima me jeli to potrebno jer ja nisam nigdje trenirao osim sto idem u teretanu posljednje tri godine.
Hvala!

JayDeena
02.02.2013., 19:10
Vidim da je potrebna potvrda kluba u kojem smo trenirali. Zanima me jeli to potrebno jer ja nisam nigdje trenirao osim sto idem u teretanu posljednje tri godine.
Hvala!

Za fitnes učilište ili višu trenersku?

Dalai Lama
03.02.2013., 10:16
Za višu trenersku, ali raspito sam se malo i vidm da mogu dobit tu potvrdu.

Alias89
08.02.2013., 21:58
Zna li netko koliko kosta specijalizacija?

xperia88
09.02.2013., 08:25
Navodno super stvar, ja mislim upisati sad 2. generaciju, moj trener koji predaje i na višoj trenerskoj i na fitnes učilištu kaže da je kvaliteta znanja ista, hmmmm....
valjda onda je :ne zna:

u biti kaj god upišeš, o tebi ovisi koju ćeš količinu znanja tamo "ubrati" ili ćeš se samo šlepati. :)

hmm da,mislim da ipak diploma vrijedi malo vise nego "obicno" uciliste :ne zna: i pogledala sam,razlika u satima je velika tak da sumnjam da se tamo moze nesto vise naucit kao npr anatomiju...al sad je vec gotovo faks je krenuo tak da ne gledam na to xD samo me zanimalo,hvala ti :mig:

bili99
06.03.2013., 21:22
imam pitanjce:-))

jel uopće postoji viša trenerska škola u makarskoj?? SAMO SKUPO,SKUPOOO,UFFFFF

AJDE NEK KAŽE NEKO SA ISKUSTVOM..JEL SE ISPLATI DATI PARE ZA TU DIPLOMU?

GLAVATAR
07.03.2013., 11:09
navodno je to samo branje love......da li je neko upisao fitness učilište u zg? zanima me kakvo je? odnos cijena/kvaliteta, isplati li se?

JayDeena
10.03.2013., 15:53
hmm da,mislim da ipak diploma vrijedi malo vise nego "obicno" uciliste :ne zna: i pogledala sam,razlika u satima je velika tak da sumnjam da se tamo moze nesto vise naucit kao npr anatomiju...al sad je vec gotovo faks je krenuo tak da ne gledam na to xD samo me zanimalo,hvala ti :mig:

ooo da uči se anatomija. i za razliku od više trenerske, nema prolaženja ako zaista ne znaš.
viša trenerska je to što piše u postu iznad, to sam čula iz pouzdanih izvora, ljudi neki na 3. godini više trenerske ne znaju pravilno napraviti čučanj. sry...

evo ja upisujem učilište sad u 2. generaciji, faks mi ne treba sveučilišnu diplomu već imam, ovo je nadogradnja. javim kako je kad krenu predavanja i kolokviji (na kojima je btw prolaznost 70% - strogi su stvarno).

to da li je nešto faks ili nije, ne garantira nužno kvalitetu osposobljenosti. puno je bitnije koliko si sam iz toga uzmeš, i još bitnije, što radiš poslije (cjeloživotno učenje, ring ring!!! :))

imam pitanjce:-))

jel uopće postoji viša trenerska škola u makarskoj?? SAMO SKUPO,SKUPOOO,UFFFFF

AJDE NEK KAŽE NEKO SA ISKUSTVOM..JEL SE ISPLATI DATI PARE ZA TU DIPLOMU?

ne isplati. da nije na lovu, rekla bih, odite. ovak, po onome što kažu neki bivši studenti, pa i profesor koji tamo predaje, bolja investicija je FU. ovisi jel ti bitnije da ti piše všs naspram vkv, ili kvaliteta stečenog znanja.

(btw u mojoj teretani, di rade fakat stručni ljudi, su mi rekli da ću od njih više naučiti nego na VT).

navodno je to samo branje love......da li je neko upisao fitness učilište u zg? zanima me kakvo je? odnos cijena/kvaliteta, isplati li se?

pogledaj samo tko sve predaje. imaju fenomenalne predavače.

GLAVATAR
11.03.2013., 09:56
viša trenerska je to što piše u postu iznad, to sam čula iz pouzdanih izvora, ljudi neki na 3. godini više trenerske ne znaju pravilno napraviti čučanj. sry...

navodno je to samo branje love......da li je neko upisao fitness učilište u zg? zanima me kakvo je? odnos cijena/kvaliteta, isplati li se?pogledaj samo tko sve predaje. imaju fenomenalne predavače.

ne kužim...prvo si se slozila samnom glede više trenerske, a onda mi kazes ovo drugo :confused:

JayDeena
11.03.2013., 21:39
ne kužim...prvo si se slozila samnom glede više trenerske, a onda mi kazes ovo drugo :confused:

pa da, složila sam se da je VT branje love, a za predavače sam mislila na FU.

još malo info:

http://business.hr/vijesti/i-u-hrvatskoj-fitness-uciliste-prema-najboljim-svjetskim-standardima

Maggie1384
12.03.2013., 17:18
Mene zanima, ako netko zna, kakav je bio razredbeni ispit za 1. generaciju polaznika Fitnes učilišta? Kakva su vaša iskustva? Jel itko pao na prijemnom za 1. gneraciju?

Pitanje za JayDeenu - je li teško držati korak s predavanjima, vježbama i kolokvijima ako imaš redovan posao 8-16 svaki dan?

Hvala

GLAVATAR
19.03.2013., 18:40
@ džej dina :)

gledao sam imena predavača - ali mi ona ništa ne govore......vidim da je mahom riječ o difovcima i jedna cura s vise trenerske (rekli smo sta mislimo o višoj trenerskoj)......ako se uzme u obzir da je na difu za fitness i bodybuilding više od 70% predmeta nebitno (plesovi, raznorazni sportovi i sl.) onda mi bas i ne djeluju kao neki "autoriteti"...ne zelim omalovazavati taj fax, ali on u prvom redu stvara profesore tjelesnog, a ne vrhunske stručnjake u fitnessu

JayDeena
23.03.2013., 16:32
Mene zanima, ako netko zna, kakav je bio razredbeni ispit za 1. generaciju polaznika Fitnes učilišta? Kakva su vaša iskustva? Jel itko pao na prijemnom za 1. gneraciju?

Pitanje za JayDeenu - je li teško držati korak s predavanjima, vježbama i kolokvijima ako imaš redovan posao 8-16 svaki dan?

Hvala

Hej, ja sad upisujem drugu generaciju, prijemni nije nitko pao, ali su nam rekli da je naša generacija bila bolja na prijemnom nego prva.

Predavanja su vikendom, može se. ali ja računam (pošto imam i dijete) da za vrijeme trajanja nastave mogu zaboraviti na društveni život. Bit će kćer, posao, učilište, treninzi, spavanje. repeat. :)

Predavači su koliko znam ljudi sa puno iskustva u fitnessu, znam da nije dovoljno biti DIF-ovac da bi bio stručnjak za fitness.

Bit je u stručnom usavršavanju poslije faksa / više trenerske / bilo čega. Znam osobno jednog od predavača jer mi je bio trener, i znam da je jako stručan, puno zna i stalno se usavršava, i od njega se može puno puno naučiti. Ako su i ostali kao on, to je onda to. Eto jučer sam bila na njegovoj radionici funkcionalnog treninga. :) Opet, jedan drugi trener u našem fitnes centru je viši trener, i znam da puno zna i jako je stručan. I on mi je rekao da je VT bezveze ali možeš naravno dobiti znanja, ako se sam potrudiš.

Ljudi sa FU su nam rekli da nam upis i plaćanje školarine ne garantira i diplomu, već da moramo stvarno učiti i puno znati ako želimo proći kolokvije i ispite. To mi se sviđa. Eto, kad završim s time, javit ću vam dojmove o kvaliteti naučenog. Ali to je tek početak, kao i faks, kao i viša. Ključno je cjeloživotno učenje. Sve ovo troje je samo baza :)

@ džej dina :)

gledao sam imena predavača - ali mi ona ništa ne govore......vidim da je mahom riječ o difovcima i jedna cura s vise trenerske (rekli smo sta mislimo o višoj trenerskoj)......ako se uzme u obzir da je na difu za fitness i bodybuilding više od 70% predmeta nebitno (plesovi, raznorazni sportovi i sl.) onda mi bas i ne djeluju kao neki "autoriteti"...ne zelim omalovazavati taj fax, ali on u prvom redu stvara profesore tjelesnog, a ne vrhunske stručnjake u fitnessu

U pravu si, vrhunski stručnjak u fitnessu postaje se s iskustvom i usavršavanjem, a to mislim da većina tih predavača ima. (S tim da koliko vidim nisu ni navedeni svi). Bašić, Sajko, Črljenec, Emeršić... koliko znam svi su stvarno autoriteti u području fitnessa.

GLAVATAR
25.03.2013., 08:25
da li znas mozda kolika su im primanja kao trenerima u teretani? ne zivi se od ljubavi prema poslu, nego od plaće...jbg!
info koje ja imam su jako porazavajuce (oko 3000kn), mislim da se za te novce uopce ne isplati toliko truditi, raditi i na kraju i plaćati diplomu....

JayDeena
25.03.2013., 19:38
da li znas mozda kolika su im primanja kao trenerima u teretani? ne zivi se od ljubavi prema poslu, nego od plaće...jbg!
info koje ja imam su jako porazavajuce (oko 3000kn), mislim da se za te novce uopce ne isplati toliko truditi, raditi i na kraju i plaćati diplomu....

i ja sam čula tako nekako.. na to još ide određeni postotak od privatnih treninga... oni koji su veće face pa rade još i kao stručni suradnici i/ili predavači na faksu imaju vjerojatno finu plaću...
zato bih ja to radila uz moj posao, kao dodatno, freelance ili tak nekak... kao izvor dodatne zarade.

a jednog dana lijepo iskombinirati sa psihologijom, imam neke ideje već...