PDA

View Full Version : Koliko plaćate režije

stranice : 1 2 [3] 4 5

Frodo.
23.06.2012., 14:18
Rezije i stanarinu/kiriju placa podstanar, to je jasno. Tu nema nimalo dvojbe. A pricuvu je najbolje ne dovoditi u vezu sa rezijama posto su dvije potpuno razlicite stvari.

Hocu samo reci da ovdje prvi put cujem da neki (podstanari) placaju pricuvu. Ajd, malo se otresite i ne placajte tudje racune.

jones85
23.06.2012., 14:22
ha po tvome najmoprimac nebi trebao placati niti struju a ni vodu posto sve to glasi na najmodava odnosno vlasnika stana. uglavnom nema smisla ponovno se prepirati oko pricuve jer se vec nekoliko puta o tome razglabalo. stvar je dogovora izmedju najmodavca i najmoprimca i amen.

Frodo.
23.06.2012., 14:34
ha po tvome najmoprimac nebi trebao placati niti struju a ni vodu posto sve to glasi na najmodava odnosno vlasnika stana. uglavnom nema smisla ponovno se prepirati oko pricuve jer se vec nekoliko puta o tome razglabalo. stvar je dogovora izmedju najmodavca i najmoprimca i amen.

Ja napisao da se ne brkaju rezije i pricuve, a ti brkas... No, rezije placa najmoprimac, a rezije su struja, voda, grijanje itd. itd.

Obaveza pricuve proizlazi iz samog vlasništva, a ne načina korištenja. A novac od pricuve je namjenjen za odrzavanje zgrade/kuce (krova, fasade, lifta i sl).

ryell
23.06.2012., 14:42
U većini slučajeva se iz pričuve plaća i čišćenje stubišta, struja za stubište, lift... A sve to koristi/troši podstanar, ne vlasnik stana. ;)

jones85
23.06.2012., 14:54
nista ja ne brkam. za pocetak mi reci tvoju definiciju rezija! za mene su pod pojam rezije svi racuni koji su potrebni za funkcioniranje stana u cijelini a to su: struja, voda, odvoz otpada, konunalna naknada i naknada za uredjenje voda, pricuva, plin, hrt pristojba, toplinarstvo. bez svega toga se nemoze proci (ako postoje toplinarstvo i plin) i vezani su iskljucivo za taj stan.
u rezije mi ne spadaju racuni bez kojih se moze i koji su samo radi ugodnijeg boravka a to su: telefon, mobitel, internet, kabelska tv, kojekakva osiguranja, otplate stana itd.
dakle kada najmoprimac dodje kazes mu tvoji izdaci su: stanarina toliko i toliko, racuni ti i ti koji okvirno iznose toliko i toliko. ako ti odgovara uzmi stan ako ne gladaj dalje gdje ti je jeftinije. i taj razgovor je OBAVEZAN da nebude poslja zablude je pa ja nisam znao da i to placam. i svi su zadovoljni kada se zna na cemu su jel tako?

ryell
23.06.2012., 15:00
nista ja ne brkam. za pocetak mi reci tvoju definiciju rezija! za mene su pod pojam rezije svi racuni koji su potrebni za funkcioniranje stana u cijelini a to su: struja, voda, odvoz otpada, konunalna naknada i naknada za uredjenje voda, pricuva, plin, hrt pristojba, toplinarstvo. bez svega toga se nemoze proci (ako postoje toplinarstvo i plin) i vezani su iskljucivo za taj stan.
Nije sasvim točno, jer HRT pristojba je vezana uz prijemnik koji se itekako može premjestiti/odnijeti/baciti/odjaviti i glasi na vlasnika prijemnika.

jones85
23.06.2012., 15:19
to je teoretski tocno, no danas svatko ali bas svatko ima u stanu ili tv ili radio za koji bi trebao platiti pristojbu no eto vecina se voli praviti grbava pa izbjegava taj namet na razno razne nacine

Frodo.
23.06.2012., 19:47
jones,
ok, upravo sam primijetio da su fraze rezije i pristojbe po definiciji (znacenju) isprepletene. Bilo kako bilo, prije nego sto udjem u stan, ja sklopi ugovor o najmu. Tako znam sto i koliko placam. U ovom stanu sam vise od 8 god. i moj najamodavac je tu i tamo ponesto sanirao, napravio novu ogradu, uredio veliko dvoriste itd. Naravno nije povecao stanarinu ili rezije. Cemu?

Za najmoprimca uopce nije problem danas naci stan. Jedino nikad ne zelim unajmiti stan gdje najamodavac racuna u lipama, npr. stanarina: 654,38 kn.

ryell
24.06.2012., 00:47
U ovom stanu sam vise od 8 god. i moj najamodavac je tu i tamo ponesto sanirao, napravio novu ogradu, uredio veliko dvoriste itd. Naravno nije povecao stanarinu ili rezije. Cemu?
Kako bi pobogu stanodavac mogao povećati režije? Pa ne određuje ih on :rofl:
(osim, naravno, ako niste dogovorili neki fiksni mjesečni iznos neovisno o tvojoj potrošnji ili ako ne dijelite neka mjerila pa plaćate pola-pola ili slično)

Jedino nikad ne zelim unajmiti stan gdje najamodavac racuna u lipama, npr. stanarina: 654,38 kn.
Ne znam koja je to logika, ali ako te veseli... :D Inače, većina stanodavaca iznajmljuje "u eurima", tako i mi plaćamo (i naplaćujemo) najamninu u eurima po srednjem tečaju HNBa na dan plaćanja.

Frodo.
24.06.2012., 07:58
Ne znam koja je to logika, ali ako te veseli... :D Inače, većina stanodavaca iznajmljuje "u eurima", tako i mi plaćamo (i naplaćujemo) najamninu u eurima po srednjem tečaju HNBa na dan plaćanja.

Gle, stavio sam lipe, ali zapravo rijec je o eurima. Stoga moja ispravka, stanarina je 351,34 EUR. I ja placam u eurima. :cerek: U eurima bez srednjeg tecaja HNBe.

Frodo.
24.06.2012., 08:04
Kako bi pobogu stanodavac mogao povećati režije? Pa ne određuje ih on :rofl:
(osim, naravno, ako niste dogovorili neki fiksni mjesečni iznos neovisno o tvojoj potrošnji ili ako ne dijelite neka mjerila pa plaćate pola-pola ili slično)

Imam i fiksne i varijabilne troskove.

jones85
24.06.2012., 10:19
moze li mi netko od najmodavaca objasniti u cem je fora u hrvatskoj gdje je valuta hrvatska kuna i gdje se place primaju u kunama, naplacivati stanarinu u eurima?

ryell
24.06.2012., 10:49
Kod nas recimo - stanodavci otplaćuju kredit za stan, u eurima. mi najamninom to pokrivamo. uplate vršimo u kunama.

jones85
24.06.2012., 10:56
znaci svaki mjesec je druga cijena zbog razlike u euru? mislim okvirno je isto ali oper razlicito. to je bez ugovora ili u ugovoru smije pisati da se placa u eurima? mi sa svojim najmopricima imamo dogovoreno u kunama i svaki mjesec je isto

felixx
24.06.2012., 17:01
znaci svaki mjesec je druga cijena zbog razlike u euru? mislim okvirno je isto ali oper razlicito. to je bez ugovora ili u ugovoru smije pisati da se placa u eurima? mi sa svojim najmopricima imamo dogovoreno u kunama i svaki mjesec je isto

Očito najmodavci ne vjeruju u dugoročnu stabilnost kune?

Ne smije pisati da se plaća u eurima. Smije pisati otprilike 'iznos najamnine je u protuvrijednosti xxx eura plativo u kunama po srednjem tečaju NBH na dan uplate'. Tako sam i ja napisao u ugovoru, a iznajmio sam poslovni prostor tvrtki.

ryell
25.06.2012., 14:02
da, svaki mjesec na dan kad uplaćujem (netbankingom) pogledam srednji tečaj HNBa i preračunam u kune.

u ugovoru nam piše kao što je felixx napisao

City
25.06.2012., 18:08
da, svaki mjesec na dan kad uplaćujem (netbankingom) pogledam srednji tečaj HNBa i preračunam u kune.

u ugovoru nam piše kao što je felixx napisao

Kod mene je ista situacija. ;)

Lozimka
27.06.2012., 13:05
struja - 150 kn
zagrebački holding - 180
plin - 100
internet - 75
tv - 80
:kava:

Sve su povećali. :503:

koka36
27.06.2012., 14:44
Možda nije tema ali da vas upozorim da Vodovod protuzakonito u zgradama naplačuje 18 kn naknade po stanu. Naknada od 18 kn se naplačuje po mjernom mjestu (vodomjeru) a ne po broju stanova u pojedinoj zgradi. Dakle malo se aktivirajte po tom pitanju jer vam sad vodovod svaki mjesec ukrade 18 kn po stanu...

Holly G.
03.07.2012., 00:26
Možda nije tema ali da vas upozorim da Vodovod protuzakonito u zgradama naplačuje 18 kn naknade po stanu. Naknada od 18 kn se naplačuje po mjernom mjestu (vodomjeru) a ne po broju stanova u pojedinoj zgradi. Dakle malo se aktivirajte po tom pitanju jer vam sad vodovod svaki mjesec ukrade 18 kn po stanu...

Sjajno,super informacija,hvala:)
Samo nisam sigurna kako se boriti sa njima,to je malo teže.
Ne bi bilo loše upozoriti društvo "Potrošač" o tome.
To je stvarno velika pljačka ako od dvakog uzmu 18 kn mjesečno.:eek:

ivuška
05.07.2012., 15:58
PITANJEKoliko bi me otprilike mogle doć režije u garsonjeri koju će koristit 1 osoba?Znači koristila bi struju,vodu,max tv,te računam da bi trebala platit pričuvu,čišćenje i možda još koji račun

jones85
05.07.2012., 17:26
listaj starije postove

Walpurgas
05.07.2012., 18:40
45 kvadrata, dvije osobe

Struja 220 kn (razlike budu minimalne, čak i s ljetnim mjesecima i učestalim korištenjem klime nekako se iskompenzira rata)

Plin 60 kn trenutno, a inače "pleše" od 30 u ljetnim do 300 kn u zimskim mjesecima

Telefon plus flat internet 160 kn

Tv pretplata 80 kn

"Bandićevi računi" 320-360 kn, ovisno o potrošnji vode

kiss me
05.07.2012., 19:17
već je postojala tema na kojoj se o tome raspravljalo....nitko ne kaže da se pričuva ne bi trebala plaćati...ali to nisu režije za podstanare...to je obveza vlasnika stana...druga stvar što svi vlasnici stanova to podvaljuju Kao režije :kava:

joj :503:
je l sve dolazi na jednom računu od hodinga?

podstanari sve plaćaju, ali nemaju nikakvih prava..

maco, napravi ugovor i imat ćeš :mig:

Rezije i stanarinu/kiriju placa podstanar, to je jasno. Tu nema nimalo dvojbe. A pricuvu je najbolje ne dovoditi u vezu sa rezijama posto su dvije potpuno razlicite stvari.

Hocu samo reci da ovdje prvi put cujem da neki (podstanari) placaju pricuvu. Ajd, malo se otresite i ne placajte tudje racune.

meni podstanari uvijek plaćaju pričuvu - u pričuvu ulazi i struja koja se koristi u stubištu, teta koja čisti stubište.. pa majku mu ne čisti stubište koje ja koristim i ne svjetli meni :rolleyes:

Zivkica
06.07.2012., 11:25
ja živim u apartmanu što uključuje kuhinju s dnevnim boravkom, posebno spavaču sobu i kupatilo i plaćam vodu i struju 230 kn i to mi je previše jer sam kod bivših gazda plaćala manje od 200 kn.

jones85
06.07.2012., 11:31
a kod bivsih gazda si bila kada je cijena struje bila za 20% drugacija nego danas

Zivkica
06.07.2012., 11:41
a kod bivsih gazda si bila kada je cijena struje bila za 20% drugacija nego danas

da ali cijena struje mi je tada bila mjesečno 100 kn plus 20% je 120 kn, vodu sam plaćala 65 kn mjesečno što je ukupno s tim povećanjem 185 kn. znači da 50 kn visi malo u zraku ali ok, uzimam u obzir što su tu stari kućanski aparati koji više troše, a u bivšem stanu je sve bilo glanc novo.

jones85
06.07.2012., 11:43
moguce i to. uglavnom je najveci potrosac iza klime stari frizider. a ako si iz zagreba onda je i voda poskupila u zadnja 3 mjeseca

Zivkica
06.07.2012., 12:07
moguce i to. uglavnom je najveci potrosac iza klime stari frizider. a ako si iz zagreba onda je i voda poskupila u zadnja 3 mjeseca

iz pule sam, tako da za vodu ne znam da li je tu poskupila.
frižider koji imam u stanu je baš neki prastari, a i tu kuham (to malo što kuham) na struju tako da i to ulazi u obzir.

~StarPrincess~
06.07.2012., 13:05

da li znate mozda da li se ovo vidi na racunu ili?
ja sam sad gledala racun, i izmedju svih naknada koje su za razvoj, koritenje, i kojesta je 35 kn...pa sama voda i tako
a ja sam u zgradu

pa cisto da znam pogledat

happymom5
07.07.2012., 13:13
Zagreb,stan u kući,60-tak m2.Veliki dnevni/noću naša spavaća/,blagavona, kuhinjica, kupaona, velika spavaća, manja soba,hodnik, prethodnik. Dvoje odraslih, 4 klinca.
2000,00 kn najam+ na rn.uplata 70 kn za smeće(skida se trajnim nalogom 210:3 stana)
250 kn struja
250 kn voda
100 kn plin u ljetnim -najskuplji zimski 700 kn

centralno na plin, kuhamo na plin. Stariji frižider,škrinja, perilica suđa, vešmašina koja vrti svakodnevno.

tv/net/tel do 500 kn

u zimskim mjesecima koristimo i sušilicu .

Kako su u kući tri stana: mi u prizemlju, gazdarica vrlo rijetko dođe na kat, a u potkrovlju su dosad bile studošice sad se traži obitelj mene zanima sljedeće.
Imamo odvojena brojila za plin, a struja i voda zajedničko. Dapače oni imaju kontrolno brojilo za struju i vodu ali obračunavaju po potrošnji x cijena po jedinici. A naknade? a porezi?? Znam da se neću obogatit a ni propast zbog par kuna al opet..

Lakirer
08.07.2012., 18:41
Stan, Zagreb, 100m2, 3 sobni, velika dnevna, centralno plinsko (kotlovnica u podrumu zgradu oko koje se brine HEP) i ispadnu režije oko 2200kn što je ok cifra, ali što me najviše muči - sa novim aparatima sam si smanjio potrošnju struje za nekih 60ak kuna. Sad su mi to uzeli sa povećanjem struje. I ljuti me što plaćam po 200-300kn grijanja u ovim, kao što vidite, vrlo hladnim danima za održavanje. Vodomjer je jedan u zgradi koji se dijeli na nekih 60ak stanova i dobijem po 250kn vode, a toliko vode ne mogu potrošiti da imam doma nekoliko slonova i da mi sve pipe budu otvorene 24/7.

dhatri32
08.07.2012., 20:13

s obzirom da si upucen/upucena znas li po kojem je to clanku, zakonu? na sta da se pozovem?

koka36
10.07.2012., 11:07
s obzirom da si upucen/upucena znas li po kojem je to clanku, zakonu? na sta da se pozovem?

sori na moru sam pa nemam baš pristup netu..
ja živim u kući pa nisam baš upučen ali me na to upozorila jedna predstavnica stanara (zgrada 18 katova). ona je predala prijavu državnom inspektoratu a mislim da se poziva na odluku zagrebačkog holdinga ili nešto slično. kad se vratim u zagreb mogu probati malo više pročačkati. uglavnom njoj u zgradi tako ukradu desetke tisuča kuna mjesečno...

lasangel
10.07.2012., 11:50

Glupost, naravno da je po zakonu.

Koga zanima neka pročita članka 8. Uredbe o najnižoj osnovnoj cijeni vodnih usluga i vrsti troškova koje cijena vodnih usluga pokriva (NN 112/10) jer je tamo određeno što se pokriva iz fiksnog dijela cijena.

A obveznik plaćanja je svaka fizička ili pravna osoba koja je vlasnik, odnosno drugi zakoniti posjednik nekretnine priključene na komunalne vodne građevine i koja je s isporučiteljem vodne usluge sklopila ugovor o isporuci jedne ili više vodnih usluga ili se prema općim i tehničkim uvjetima isporuke vodnih usluga smatra da je sklopila ugovor o isporuci jedne ili više vodnih usluga.

Baš me zanima gdje piše da je vodomjer kriterij za plaćanje fiksnog dijela naknade.

Lozimka
10.07.2012., 12:26
@ koka 36, star princess

Evo, meni piše - 18.41 kn za ukupnu naknadu za kućanstvo. Onda ispod piše još par stavki, a na kraju je ipak 18.41 kn.

Što mogu sada s tim? Kome to prijaviti?

Više o tome ovdje: http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Naplacivanje-fiksnih-naknada-na-racunima-za-struju-plin-i-vodu-je-protuzakonito

Koliko sam shvatila, naknada ne bi trebalo biti ni za plin i struju također.

Protiv koga se "borimo"? :confused:

emmanuela5
13.07.2012., 15:37
Iznajmnila sam stan u limenki, novi zagreb. Oko 35 m2. I veli mi gazda da su osnovne režije oko 600 kn ( bez da išta trošim, jer ionako mislim tamo samo povremeno prespavati... ) i to bi mi kao uključio u stanarinu...Halo? Jeli moguće da su u Zgu tako visoke osnovne režije?! Molim vas pomoć tako da se znam postaviti.

Lozimka
13.07.2012., 16:07
Mi smo u limenci i imamo sada po ljeti oko 600 kn režija, a štedljivi smo maksimalno, ali:
u naše režije ide tv - 80 kn i vip carnet - 75 kn.

Tu je i pričuva od oko 101 kn (nije ista za svaku zgradu) za koju neki ovdje tvrde da ju plaća stanodavac, a neki kažu da ju plaća stanar.

Ostalo su komunalije koje iznose oko 90 kn, struja oko 150 kn, plin oko 80 kn.

Dosta toga ovisi o dogovoru.
Uglavnom, osnovne režije bi trebale biti do 400 kn maksimalno. :misli:

emmanuela5
13.07.2012., 17:41
Pa i ja sam si nekako izračunala cca 400 kn po ljeti. Ovaj stan nema ni TV , ni telefonski priključak a osnovne režije 600 kn :confused:. Neznam, vidjet ću što ću sa tim stanom....Hvala na odgovoru.

Lozimka
13.07.2012., 19:54
Moj savjet ti je da ipak potražiš drugi stan. Ako su ovo "osnovne režije" kolike su onda tek po zimi.

Holly G.
14.07.2012., 05:27
Može mi netko tko je preko toplane reći koliko je danas po ljeti i po zimi račun za toplanu,da li ide po kvadratima ili po osobama?
Zanima me recimo za stan od 30 m2 i za stan od 40 m2

hvala unaprijed:)

ivuška
15.07.2012., 10:51
Može li mi netko reći koliko bi me došao mjesečno max tv sa telefonom i internetom?S tim da bih samo koristila max tv,a internet i telefon me ne zanimaju,ali svejedno moram plaćat priključke.

jones85
15.07.2012., 10:56
odes na njihovu stranicu i pogledas, a ne ovako reklamirati njihove proizvode

Ico_Zg
17.07.2012., 23:21
Može mi netko tko je preko toplane reći koliko je danas po ljeti i po zimi račun za toplanu,da li ide po kvadratima ili po osobama?
Zanima me recimo za stan od 30 m2 i za stan od 40 m2

Grijanje se plaća se po kvadraturi, meni za 63m2 na godišnjoj razini izađe cca 3500kn, zimski prosjek od prosinca do ožujka je cca 450kn, u ljetnom razdoblju od lipnja pa do listipada prosjek je 150kn. Prepolovi iznose pa otprilike dobiješ za stan od 30m2. :)

Lozimka
21.07.2012., 10:21
Ne znam gdje bih pitala pa ću ovdje. Maloprije je pozvonio tip i rekao je da je došao očitati struju. Nisam se stigla obući i otvoriti vrata jer je već otišao.
Što sada trebam? Je li dovoljno ako HEP-u dostavim očitanje preko interneta?

Holly G.
23.07.2012., 22:25
Grijanje se plaća se po kvadraturi, meni za 63m2 na godišnjoj razini izađe cca 3500kn, zimski prosjek od prosinca do ožujka je cca 450kn, u ljetnom razdoblju od lipnja pa do listipada prosjek je 150kn. Prepolovi iznose pa otprilike dobiješ za stan od 30m2. :)

Ok,hvala,budem izračunala:)

Dvor_zg
24.07.2012., 18:36
Pozdrav,
zanima ma ako netko možda zna kako se prijavljuju i odjavljuju članovi domaćinstva za vodu?Da li mogu to sam obaviti,jer netko mi je bio rekao da predstavnik može napraviti da samo on odjavljujue i prijavljuje članove i da mi sami ne možemo.Da li je to po zakonu?Ako mi recimo dođe netko u posjetu i predstavnik mi kaže da nas sad ima više,a samo je gost a predstavnik kaže da će prijaviti tog gosta?Unaprijed hvala na odgovoru.Pozdrav

Allexis
30.07.2012., 23:40
nazovi vodovod pa pitaj za svoj slučaj... neces valjda gosta za par dana prijavljivati....svašta...

pošalica
31.07.2012., 07:48
Pozdrav!

Dobila sam račun za vodu temeljem procijenjene potrošnje, stvarno stanje je manje.

Triput u dva mjeseca su mi poslali račun, prvi je bio oko 1000 kn (godinu dana nitko nije boravio u kući, a sljedećih pola godine računi nisu ni stizali pa je to valjda to), drugi je bio preko 200 kn (to sam platila) i ovaj zadnji je za pola mjeseca 100 kn (u tih pola mjeseca tamo nisam boravila).

Danas sam očitala vodomjer i poslala im s tim da ne znam trebam li platiti ovaj zadnji račun, čudne su mi te velike cifre. Košta li voda zaista toliko? Što u slučaju pretplate? Na njihovoj stranici piše "ne plaćati račun u slučaju pretplate" tako da ništa ne razumijem :confused:

Lozimka
01.08.2012., 02:39
Koliko plaćate za vodu po osobi? Nama je na ZG Holding računu došao ovakav proračun:
153 m3 ukupno hladne vode * 13.4660 kn/m3 = 2060.30 kn : 34 stanara = 60.60 kn * 2 osobe = 121.19 kn + 18.41 kn fiksne naknade = 139.60 kn => Za nas dvoje.

jones85
01.08.2012., 10:13
oko 70 kn po osobi je i kod nas, iako je prosle godnine prosjek bio oko 55kn po osobi. koliko znam voda nije poskupila osim sto je uveden fiksni dio po stanu nevezan za potrosnju.

the.elles.d
01.08.2012., 11:15
U ZG je poskupila s ~11 na ~13kn/m3 + fiksni dodatak.

Lozimka
01.08.2012., 13:51
Hvala ljudi.

bijeli zeko
02.08.2012., 07:17
Računi za struju, čini mi se da su prevršili svaku mjeru. 350 kuna mjesečno! Još bi bez problema progutala taj trošak da ne pazim na potrošnju. Ali brojke na brojilu se i dalje sumanuto okreću.
Dvoje nas je u stanu, ali potrebno je uzeti u obzir da veš mašina ne radi zadnjih godinu dana, dakle ne mogu nju okriviti. Ne peglam, ne palim grijanje prek zime, a ljeti ne palim klimu. Kuham na plin, pećnicu uopće ne koristim.
Preostaje dakle jedan laptop i jedno stolno računalo, i to gasim kad se ne koriste. Jedino ak je kriv frižider star preko 20 godina? Jel uopće moguće da frižider vuče toliko struje? :503:

Glavni frajer kaže:
02.08.2012., 08:01
kaj se tiče frižidera, on ima kompresor, vjerojatno se radi o nekom manjom, recimo do 1000 wata...
računaj da je taj frižider opterečenje kao da ti radi recimo 6,7 žarulja od 100 wata.
vuće pritom, oko 1 amper struje otprilike.

Lozimka
04.08.2012., 13:02
@ bijeli zeko

Vi bi trebali imati onda još manje nego što imamo moj dečko i ja. Pretplata nam je 152 kn mjesečno (točno za toliko i potrošimo).
Koristimo: frižider, perilicu oko 2 puta tjedno, tv, dva laptopa, punjače za mobitele, svjetiljke, sušilo za kosu, ponekad mikser za pire krumpir.

Račun bi trebao biti za bar 50 kn, ako ne i 80 kn manji od našeg, a ne 200 kn veći.

Lt.
04.08.2012., 20:16
Trenutno zivim 3 godine u kuci sa 6mj. obracunom elektricne energije oko 1000kn. Do sada nije bilo velikih promijena potrošnje jer se grijemo na plin te su racuni isti tijekom cijele godine. Sami prijavljujemo stanje brojila i do sada je sve stimalo. Znaci kroz 3god je proslo 6 očitanja brojila tj. platnih razdoblja po 1000kn. Problem nastaje nakon zadnjeg 6mj-ecnog ocitanja brojila koji pokazuje 5 PUTA veću potrošnju.
Zelim naglasiti da se u tom razdoblju nase potrošacke navike nisu se mjenjale i najvaznije nismo nabavljali nove uređaje tj. nove potrošace.
Zvali smo HEP i poslali brojilo na ispitivanje. Danas smo dobili odgovor od Zavoda za mjeriteljstvo da je brojilo ispravno.

Od kako smo saznali za tu preveliku potrošnju, svaki dan pratimo brojilo i trenutno imamo vise od mjesec dana mjerenja te nam se brojke slazu sa prijasnjom potrošnjom, a ne sa ovom 5 PUTA većom.

Jel netko ima neku ideju što bi mogao biti izvor tolike potrošnje? Odnosno bar neku teoriju kako je takva pojava moguća

Molim Vas za savjet.

fandango
06.08.2012., 18:35
Jedino ak je kriv frižider star preko 20 godina? Jel uopće moguće da frižider vuče toliko struje? :503:

Da kriv je hladnjak. Ja isto imam hladnjak star preko 20 godina i on potroši oko 100 kuna struje mjesečno.

Andariel
06.08.2012., 21:43
evo i nama su došle nove uplatnice za struju-skoro 550 kn :eek:
potrošači:
el. bojler (nije stalno uključen)
2 lcd tv-a
2 laptopa
veš mašina (radi 3-4x tjedno, uglavnom na jeftinijoj tarifi)
frižider sa malom škrinjom (3 ladice + još jedna mala škrinjica sa strane)
suđerica (jako rijetko se koristi)
ploča za kuhanje-staklokeramika+pećnica

i to je to od većih potrošača... +sitnice-indukcijsko kuhalo, fen, punjači za mob, pegla tu i tamo :D ne znam, meni se to čini fakat puno za platit :ne zna:

Z_interactive
09.08.2012., 14:05
:eek: isusati , biće zatoo što živiš podzemljom (tvoj avatar-lokacija) :D
koliki je stan, koliko vas živi?

koliko bi bile režije za ovo, da živi jedna osoba i da je praktički više vani nego unutra?
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan-zagreb-sesvetski-kraljevec-34.34-m2-novogradnja-oglas-5533235

tominjo
09.08.2012., 15:32
stan novogradnja 75 kvadrata jugo-istok.
2 odraslih i 2 djece, grijanje etazno plinsko.
struja 200 kn
voda 200 kn (tocnije 17 kubika mjesecno)
plin 70 kn ljeto do 500 kn zima
pricuva 200 kn
smece 170 kn
naravno ovo su cijene prije poskupljenja!!

gospoja
16.08.2012., 19:39
stan novogradnja 75 kvadrata jugo-istok.
2 odraslih i 2 djece, grijanje etazno plinsko.
struja 200 kn
voda 200 kn (tocnije 17 kubika mjesecno)
plin 70 kn ljeto do 500 kn zima
pricuva 200 kn
smece 170 kn
naravno ovo su cijene prije poskupljenja!!

ja fakat ne kužim kak neko ima 200 kn struje :ne zna:

mi fakat pazimo na potrošnju, ali 400-tinjak nam ne gine

Ico_Zg
16.08.2012., 22:50
Zavisi koje su ti energetske učinkovitost aparati koje posjeduješ, kod mene doma je prije 3 godine stavljana nova kuhinja i tada smo stare aparate zamjenili sa novima (kombinirani hladnjak, pečnica i staklokeramička ploča) koji imaju A i A+ energetsku učinkovitost.

Mjesečna rata struje nam je prije ugradnje nove kuhinje bila oko 270kn, danas smo na 240kn sa time da je struja u međuvremenu 2 puta značajno poskupila. Naravno, danas se i puno više pazi na potrošnju nego prije par godina.

gospoja
17.08.2012., 07:57
Zavisi koje su ti energetske učinkovitost aparati koje posjeduješ, kod mene doma je prije 3 godine stavljana nova kuhinja i tada smo stare aparate zamjenili sa novima (kombinirani hladnjak, pečnica i staklokeramička ploča) koji imaju A i A+ energetsku učinkovitost.

Mjesečna rata struje nam je prije ugradnje nove kuhinje bila oko 270kn, danas smo na 240kn sa time da je struja u međuvremenu 2 puta značajno poskupila. Naravno, danas se i puno više pazi na potrošnju nego prije par godina.

iskreno, neznam točno, ali su svi aparati stari max 4 godine

imamo veš mašinu (pere skoro svaki dan)
sušilicu (koristimo rijetko)
laptop (stalno ukopčan - mora :))
kuhamo na struju, svaki dan (ali imam pretis lonce i njih max koristim)
pećnicu koristimo 2-3 x mjesečno, po pol sata-sat
veći frižider i posebno malu škrinjicu

uz to dva tv-a, od toga jedan radi max sat vremena dnevno
svijetla, većina ih ima štedne žarulje
peglam 1 x mjesečno - cca sat-sat i pol

jel puno 400 kn za to? :ne zna:

tominjo
17.08.2012., 15:25
ja fakat ne kužim kak neko ima 200 kn struje :ne zna:

mi fakat pazimo na potrošnju, ali 400-tinjak nam ne gine

zaboravih napomenuti da imamo sve štedne žarulje u stanu i manje više pazimo na potrošnju. i svi aparati su novi.

tominjo
17.08.2012., 15:26
puno igra ulogu energetska klasa aparata. znam iz iskustva da jedan stari dubinski potroši čak 100,00 kn struje mjesečno

tominjo
17.08.2012., 15:27
puno igra ulogu energetska klasa aparata. znam iz iskustva da jedan stari dubinski potroši čak 100,00 kn struje mjesečno

i sad poslije poskupljenja dobivamo do 250,00 kn struje

Bamby
23.08.2012., 12:39
Stan 84m2, sjever, etažno plinskom, 2 odraslih, 1 malac
Struja 120kn
Plin ljetni 20kn, zimski 350kn
Komunalno 150kn
Voda 150-180kn
Pričuva 200kn

marcelich
24.08.2012., 08:57
pomoć oko situacije.
uselili smo u 1. mjesecu i prvih par računa je bilo 22 kn, 35, 45, ... onda je odjednom došla cifra od 695 i objašnjenje je bilo da se radi o razlici obzirom na paušale koje smo prije dobivali jer je potrošanja bila manja.
i sad zadnji račun je došao za period 30.6. do 31.7. - 341 kn (28 kubika)
živi nas dvoje i veš peremo samo vikendom, preko dana se tuširamo jednom - 2 puta. koristimo je zakuhanje ali ne svaki dan, za piće i sl.
s time da se radi o hladnoj vodi ...

malo sam zbunjena. pomoć?

Bamby
24.08.2012., 09:15
pomoć oko situacije.
uselili smo u 1. mjesecu i prvih par računa je bilo 22 kn, 35, 45, ... onda je odjednom došla cifra od 695 i objašnjenje je bilo da se radi o razlici obzirom na paušale koje smo prije dobivali jer je potrošanja bila manja.
i sad zadnji račun je došao za period 30.6. do 31.7. - 341 kn (28 kubika)
živi nas dvoje i veš peremo samo vikendom, preko dana se tuširamo jednom - 2 puta. koristimo je zakuhanje ali ne svaki dan, za piće i sl.
s time da se radi o hladnoj vodi ...

malo sam zbunjena. pomoć?

Ja svaki mjesec imam takvih problema sa vodom, svaki put uredno stave neko proizvoljno stanje vodomjera. I svaki mjesec im skeniram račun i šaljem stvarno očitanje vodomjera a oni meni novi račun. Za poluditi. Gledaj si stanje vodomjera. Ako je u redu a misliš da toliko ne trošiš prijavi to odmah predstavniku stanara i vodovodu, možda je nešto krivo spojeno, tako je bilo u našoj zgradi prije mjesec dva pa su popravili.

tominjo
24.08.2012., 11:21
Stan 84m2, sjever, etažno plinskom, 2 odraslih, 1 malac
Struja 120kn
Plin ljetni 20kn, zimski 350kn
Komunalno 150kn
Voda 150-180kn
Pričuva 200kn

kak uspijete imati tako malo plina i struje

Bamby
24.08.2012., 11:43
Iskreno, nemam pojma. Kad vidim tuđe režije za manje stanove ni meni nije jasno. Jako je dobra izolacija u stanu, možda nam to nešto uštedi. Od el. uređaja konstantno radi jedino frižić. Klimu preko ljeta ne palimo, samo kad je ovako neizdrživo kao jučer i danas. Veš mašinu i suđericu uključujem poslije 10 navečer a i telku gledamo uglavnom kasnije navečer. :D

gospoja
25.08.2012., 07:22

i ja se pitam :ne zna:

mi bi tolko imali struje, valjda da cijeli mjesec ništa ni ne radi :D

jones85
25.08.2012., 08:47
struja je moguca toliko pod uvjetom da ih nema uopce doma i da im je jedini potrosac frizider, a sto se plina tice mi je jako cudno jer samo fiksni dio za plin po novome dodje 20kn + potrosnja.

Bamby
25.08.2012., 10:19
struja je moguca toliko pod uvjetom da ih nema uopce doma i da im je jedini potrosac frizider, a sto se plina tice mi je jako cudno jer samo fiksni dio za plin po novome dodje 20kn + potrosnja.

Pa i jesmo jako malo doma, ali ja imam zaista tolike režije...

enzovzd
25.08.2012., 10:22
Cca 1000 kn.. (sam zivim).

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Suey
25.08.2012., 20:07
ZG, starogradnja, limenka (NZ), toplana, 55 m2, 2 osobe

7. mj računi:

struja - 175 kn (užasni smo potrošači, mašina za veš često pere, rade 2 laptopa i komp, TV, pojačalo, gori svjetlo; punjači za mobitele i bateriju od fotića, frižider, mikser, pegla...)
grijanje - zimi oko 420, ljeti oko 130 kn
holding (kn, nuv, voda, smeće) - 335 kn (fajn su se popeli s 250 pa preko 285 na ovo sad)
pričuva - 220 kn (stalno neki vrag popravljaju i obnavljaju)

(+ još internet, telefon, bnet, hrt)

edimed
27.08.2012., 12:10
Rijeka, 50m2, orijentacija jug - zapad, 2 osobe
pricuva + ciscenje zgrade: 150
struja: 250 ljeti, 550 zimi (grijanje na ta peci)
voda: 150
flat internet: 100
plin: 0 (nije prikljucen)
tv + kabelska: 0 (ne placam)
:top:

office-man
30.08.2012., 03:34
oko 1000 kn

sweetypie
30.08.2012., 09:39
Zagreb, južni dio grada

voda 250 kn
struja 200 kn
plin 500 kn
održavanje 150 kn
t com (telefon,int,maxtv) 380 kn
holding 150 kn

flora i fauna
30.08.2012., 12:21
Zagreb , 85m2 , novogradnja , centar
hep 300 kn
voda , neujednačeno , od 100kn do 315kn
plin 300 kn
holding 200 km
pričuva 190 kn
tv+internet+telefon 150 kn(akcija Iskon)

Thoroughbred
04.09.2012., 10:47
Može li netko prokomentirati jel normalno da u stanu koji ima grijanje na toplanu plaća dodatno plin za grijanje vode?! Odnosno ima bojler za vodu!!!

Grijanje je zimi 320kn + plina bude oko 150kn!

Kakva je to glupost? Zar toplana ne grije i vodu?

Inače radi se o stanu u kojem su račini zimi najveći bili 1008kn,no računica je bez interneta pa mi se to čini previše,stan od 36m2...

nixyca
08.09.2012., 10:44
Centar grada
Plin - 60 kn (grijanje, kuhanje/pečenje (ror)
struja - 120 kn
voda - 50-70 kn
smeće - 100 kn
internet - 100 kn

Lozimka
09.09.2012., 20:06
@thoroughbred
Nisam sigurna, ali meni je isto logično da toplana grije vodu. Treba pitati one koji šalju račun. Pošalji im mail.
Mi smo u stanu od 38 m2, a sada ljeti imamo račune oko 600 kn.
Zimi nećemo imati puno više jer planiramo štedjeti (čitaj: smrzavati se).
Da ne štedimo režije bi valjda bile isto oko 1000 kn.
Meni je to stvarno previše, a čini mi se da će se i povisiti (plin sigurno).
@ nixyca
Nemoguće da je smeće 100 kn.
Koliko je pričuva?

nixyca
09.09.2012., 21:48
@thoroughbred
Nisam sigurna, ali meni je isto logično da toplana grije vodu. Treba pitati one koji šalju račun. Pošalji im mail.
Mi smo u stanu od 38 m2, a sada ljeti imamo račune oko 600 kn.
Zimi nećemo imati puno više jer planiramo štedjeti (čitaj: smrzavati se).
Da ne štedimo režije bi valjda bile isto oko 1000 kn.
Meni je to stvarno previše, a čini mi se da će se i povisiti (plin sigurno).
@ nixyca
Nemoguće da je smeće 100 kn.
Koliko je pričuva?

Mi smo ui kući ( stambena kuća uređena kao zgrada, tj. 6 stanova unutra stubište, garaže, šupe..) ali nije zfžgrada, tako da nema pričuve. Smeće plačamo po kvadraturi (tj one tri stavke su sada na jednom računu), stan je 50 kvadrata. Mjesečna potrošnja plina nam je 5 m3, struje oko 130 kwh, vode također oko 5 kubika. Nekad manje nekad više. Nas je dva u stanu, svaki dan kuhanje, pranje, bez neke štednje.

Nissan
12.09.2012., 19:58
Trenutno Cca:
Struja: 101
Toplana: 63
Holding: 305

Preko zime, oko 700 sve zajedno, struja otprilike jednaka, ovo dvoje se malčice mijenja.

Tv nemam (razlog: laptop, internet 100 kn).

Izbjegavam dodatne troškove, podstanar sam i pokušavam si uštedjeti nešto novca dok još imam priliku...

Freeman4455
15.10.2012., 20:42
Malo sam istraživao po internetu di je najisplativije platiti režije u Zagrebu zbog naknada lopovskih. 7 računa, svatko neka otkine 5 kn nakupi se. E, pa ne može.
Vidjeh da ima između (Jaruna i Rudeša) iza Getroa u Rujanskoj ulici 4 nekakva Banka Brod, iako na ulazu piše Kredbanka. Kao nekakva poslovnica za povoljne kredite, ali svi dolaze plaćati režije tamo zbog najpovoljnijih naknada (većinom umirovljenici i studenti). Za ZG Holding, HEP, Zagrebačku plinaru i još neke ne uzimaju naknadu, a za ostale je 3 kn (do 500 kn račun), uvjerljivo najpovoljnije. HRT je besplatan u Fini i HPT pošti, a ono što mnogi neznaju, Iskon internet je moguće bez naknade platiti u Banco popolare banci. Eto.
Nadam se da će nekom koristiti.

Ciao!

ryell
15.10.2012., 22:18
Banka Brod je i na dzamiji (trg zrtava fasizma). :)

the.elles.d
15.10.2012., 22:34
S obzirom da jedno 5 godina nisam fizički plaćao račune (npr. u pošti) može li netko napisati kolike su danas provizije na to? Prije je bilo 2kn po uplatnici, osim za komunalno gdje su derali 5kn - ako se dobro sjećam.
Recimo plaćanje u pošti (u svakom slučaju na jednom mjestu - bez šetanja po raznim šalterima) za standardni set računa u zg?
Naravno, ako netko to radi svaki mjesec pa zna iz prve :)

bug_lady
16.10.2012., 05:58
rata struje mi se podigla za 100 kn :503:
poživčanila sam

kajperinja
16.10.2012., 08:42
Može li netko prokomentirati jel normalno da u stanu koji ima grijanje na toplanu plaća dodatno plin za grijanje vode?! Odnosno ima bojler za vodu!!!

Inače radi se o stanu u kojem su račini zimi najveći bili 1008kn,no računica je bez interneta pa mi se to čini previše,stan od 36m2...
Pa naravno da ako imaju u stanu plinski bojler (koji trosi plin) da moraju platiti taj potroseni plin.
Stanovi u kojima toplana grije (i) vodu nemaju bojler.

šenoa
16.10.2012., 09:10
znam da upravo takvih zgrada ima u Prečkom
grijanje na toplanu
a za toplu vodu imaju bojler u stanu

iako 150 kn plina mjesečno ne može biti samo za toplu vodu. sigurno i kuhaju na plin ...

Partfiš
16.10.2012., 09:28

AKo imas trosilo na plin (bojler, kuhalo..) normalno je da placas plin.
Ugradnja trosila (bojlera i sl.) je stvar vlasnika stana i njegove organizacije grijanja/kuhanja/tople vode i td. Plinara ne uvodi i ne naplacuje plin bez zahtjeva vlasnika stana.
Ako nemas nikakvo trosilo na plin onda nije normalno da placas plin.

Ne kuzim bas tvoje pitanje:confused:

Thoroughbred
17.10.2012., 01:23
Ma u biti i nije bilo pitanje već sam htio konstatirat o kakvoj se gluposti radi,grijanje na toplanu + bojler,apsolutno glupi i nepotreban trošak,neekonomična zgrada svakako,svi stanovi za koje znam imaju istu/sličnu cifru za toplanu ali imaju i toplu vodu,ovdje još i to košta posebno.

Kuhanje nije na plin,izgleda da je bojler na mukama:ne zna:

Uskoro možda preimenovat temu u "dali plaćate režije?":lol:

Partfiš
17.10.2012., 09:19
..
Uskoro možda preimenovat temu u "dali plaćate režije?":lol:

Znam par ljudi koji ne placaju rezije u cjelosti ali uredno trose parsto kuna na mob, puse....

Cesto ljudi rezije ne percipiraju kao proizvod koji su kupili nego kao nesto apstraktno sto se placa nekome tamo...

igorl
17.10.2012., 14:36

Mnogi brkaju centralno grijanje iz toplane sa centralnom plinskom kotlovnicom.

Ako placas "grijanje" HEP toplinarstvu - tad dobivas toplu vodu i grijanje iz toplane. Ako placas plin Plinari - onda imas u podrumu zgrade (ili bloka zgrada) negdje lozaca i kotlovnicu koja pali plin iz plinare i generalno grije samo radijatore, a topla voda treba bit u reziji kucanstva :mig: sto zbog prisutnost plina u zgradi obicno rezultira malim protocnim plinskom bojlerima.

U zgradama pod HEP toplanama generalno nema plina pa okolo nicu prodavaci narancastih boca ili kuhaju na struju :)

I.

Anita2507
17.10.2012., 19:28
Koliko je zimi grijanje (Toplana) za stan 35m2????

jones85
18.10.2012., 14:44

koliko vozilo trosi goriva na 100km?
daj malo detalja, koji grad, kvart zgrada...da li je grijanje sigurno na hep toplanu ili preko toplinske stanice, zgrada, kuca, izolacija....

gospoja
20.10.2012., 21:04
imamo kuću (odnosno stan u kući) cca 100 kvadrata.
u toj kući su još 2 familije u svojim stanovima

grijemo se na plin, kuhamo na struju, 4 (odnosno 5 sa malom bebom nas tu živi)

koliko mislite da se potroši u toplim mjesecima plina samo za grijanje tople vode?

hvala :mig:

Gloria84
24.10.2012., 14:50

Isto pitanje, Velika Gorica.

Floof
24.10.2012., 22:56
Zagreb, centar, 75 m2, starogradnja
HEP 350 kn
voda + one ostale stavke 450
plin 400 kn
pričuva 150 kn
HRT 90 kn
tv, net, telefon 500 kn

tominjo
25.10.2012., 14:27
imamo kuću (odnosno stan u kući) cca 100 kvadrata.
u toj kući su još 2 familije u svojim stanovima

grijemo se na plin, kuhamo na struju, 4 (odnosno 5 sa malom bebom nas tu živi)

koliko mislite da se potroši u toplim mjesecima plina samo za grijanje tople vode?

nas cetvero kuhanje + topla voda - 130 kn na mjesec po ljeti po novim cijenama naravno

gospoja
26.10.2012., 13:58
nas cetvero kuhanje + topla voda - 130 kn na mjesec po ljeti po novim cijenama naravno

samo još uvijek neznam koliko bi mi trebali tijekom ljetnih mjeseci plaćati grijanje tople vode, obzirom da činjenicu da jedan dio nas samo troši plin za grijanje tople vode, a jedan dio i za kuhanje :ne zna:

viki35
26.10.2012., 14:09
Zagreb, centar, 75 m2, starogradnja
HEP 350 kn
voda + one ostale stavke 450
plin 400 kn
pričuva 150 kn
HRT 90 kn
tv, net, telefon 500 kn

jel to potrošak plina i usred najveće zime?

ja živim u stanu od 50 m2, za sada nismo grijali ali potroših u 9.mjesecu na vodu za tuširanje i kuhanje 60 kuna. kako sam iz velike kuće preselila u manji stan, u skladu s tim očekujem i manje režije. eto za sada mi je HEP 98 kuna, od totalne euforije platila sam si tri mjeseca unaprijed struju jerbo su mi dok sam živjela u kući mjesečne rate bile oko 400 kuna, no vidjet ćemo što nam nosi obračun u ožujku 2013. HRT pretplata je najveća najmorskija i najmrskija stvar koju treba plaćati...

Floof
27.10.2012., 19:26
jel to potrošak plina i usred najveće zime?

ja živim u stanu od 50 m2, za sada nismo grijali ali potroših u 9.mjesecu na vodu za tuširanje i kuhanje 60 kuna. kako sam iz velike kuće preselila u manji stan, u skladu s tim očekujem i manje režije. eto za sada mi je HEP 98 kuna, od totalne euforije platila sam si tri mjeseca unaprijed struju jerbo su mi dok sam živjela u kući mjesečne rate bile oko 400 kuna, no vidjet ćemo što nam nosi obračun u ožujku 2013. HRT pretplata je najveća najmorskija i najmrskija stvar koju treba plaćati...

slažem se za HRT potpuno :)

to je mjesečni prosjek za plin (bude nam od nekih minimalnih 100 kn po računu preko ljeta pa do 750 preko zime + nadoplate nakon obračunskog razdoblja)

petra_wb
27.10.2012., 22:20
Pozdrav svima :)

Po prvi me puta očekuje plaćanje režija u Zagrebu,
pa me zanima da li bi mi netko od vas ovdje prisutnih mogao reći šta me otprilike očekuje :ne zna:
Radi se o novogradnji, 40 kvadrata, grijanje je etažno plinsko.
Kolike okvirno mjesečne režije mogu očekivati?

ryell
28.10.2012., 15:42
Prelistaj zadnjih par stranica teme pa vidi. ;)

pena
28.10.2012., 19:55
Što se tiće potrošnje plina, bilo bi super ako možete napisati stvarnu potrošnju.

Ovako: "bude nam od nekih minimalnih 100 kn po računu preko ljeta pa do 750 preko zime + nadoplate nakon obračunskog razdoblja" nam i nije neka informacija - jer najbitnije ne znamo, koliko su nadoplate? Kako znamo koliko mjesečno platimo t-com i hrt, bilo bi super znati i stvarnu potrošnju plina, vode, struje...

Kod mene je ovak,

40 m2 u kući, zagreb, 1 osoba uglavnom, loša izolacija
- i ovo su stvarne potrošnje, a ne cifre s uplatnica temeljene na procjenama i sl

struja 90 kn
voda 80 kn
zg holding 80 kn (sve osim vode)
plin oko 15 kn / dan, zadnjih par dana, za 21-23 C u cijelom stanu i toplu vodu
samo za toplu vodu, prije sezone grijanja, nisam mjerio - sitno je bilo.

osiguranje (i objekta i stvari) - oko 100 kn

to je to od mojih režija

Flare
28.10.2012., 21:22
Opatija, 100m2
HEP - 350 - 400kn
HT - do 300
Voda -100-120kn
tv - 90kn

ante21000
29.10.2012., 07:38
Pozdrav svima

Možete li mi reći da li su sljedeće visine režija za jednosoban stan od 40ak kvadrata odgovarajuće visine:
-70eura grijanje od 11 do 4 mjeseca- centralno plinsko (ovo plaćam fiksno)
-200kn za vodu i fiksni dio ZG holdinga
+ struja (ovisi o potrošnji)- računam oko 200kn

Znači ukupno 120 eura režija preko zime. Da li je to ok?

jones85
29.10.2012., 07:59
to ti je ok
flare: zar ne placas odvoz otpada? komunalnu naknadu?

Damalis
29.10.2012., 08:18
Zagreb, 65m2, starogradnja:
HEP- 160kn
Toplana- 170kn ljetni dio, zimski budemo vidjeli. :rolleyes: Prošle zime, u najhladnijem mjesecu račun je bio oko 600 i nešto kuna
Plin za kuhanje- 20kn
ZG Holdning je najveća stavka... oko 650kn. U tome je pričuva od 380kn, odvoz smeća, ona neka komunalna naknada i voda (oko 110kn)
Bnet- 200kn
HRT- ne plaćam :D

Flare
29.10.2012., 08:42
to ti je ok
flare: zar ne placas odvoz otpada? komunalnu naknadu?

Plaćam,plaćam, samo zaboravih odmah napisati :D cca još 100 kn

Besana noc
03.11.2012., 11:28
Uselila sam se prije par mjeseci u podstanarski stan i jedan dio režija je plaćanje max tv paketa od 300 kn.U tom paketu je internet,koji ne koristim i telefon,koji također ne koristim.Mogu li tražiti od stanodavca da uzme jeftiniji paket,s obzirom da mislim bit u stanu još 3 mjeseca?

charlizeos
03.11.2012., 15:15
Reci najmodavcu da pauzira telefon i max tv, to se moze napraviti na najdulje 6 mjeseci i nista se ne placa tih 6 mjeseci

Florija
04.11.2012., 15:36
Evo i mojih, stan 45m2, novogradnja, Osijek(dvije osobe):

pričuve:110 kn
struja:120 kn
plin(kuhanje, topla voda i grijanje):od 70-200kn, ovisno jel ljeto ili zima
tv pretlatu: ne plaćam:)
H1 telekom(tel+internet flat):100 kn, jer ide preko njihove centrale
voda:od 100-130kn
smeće:43 kn

Florija
04.11.2012., 15:38
Reci najmodavcu da pauzira telefon i max tv, to se moze napraviti na najdulje 6 mjeseci i nista se ne placa tih 6 mjeseci

I to može napraviti jednom godišnje, a može i tražit privremeno isključenje na tri mjeseca, ali se ponovno uključenje naplaćuje

charlizeos
05.11.2012., 07:29
I to može napraviti jednom godišnje, a može i tražit privremeno isključenje na tri mjeseca, ali se ponovno uključenje naplaćuje

meni su rekli da se ne naplaćuje ni isključenje ni uključenje

dr-klas
09.11.2012., 20:02
ZAGREB - DUBRAVA, 63m2

HEP - 185 kn
VODA - 250 kn
PRIČUVA 120 kn
TV+INT+TEL - 250 kn
PLIN - 400 kn

moneytree
11.11.2012., 15:45
može li mi netko objasniti kako vi plaćate struju 100-200 kn?tročlana obitelj sa grijanjem na drva i kuhanjem na plin,preko dana na poslu dakle iza 16.00 doma i plaćam Hep od cca 500 kn ljeti do 700 kn zimi akontacije?pa tko je tu lud?:504:

tominjo
11.11.2012., 16:21
4 clana obitelj, 75 m2, plin-grijanje, topla voda i kuhanje.
250 kn mjesecno-potrosnja (sam ocitavam)

OnlyIKnow
14.11.2012., 12:39
Živim sama kao podstanar u stanu od 45 m2 u Zagrebu. Moji su prosječni računi oko 100 eura. Zanima koliko samcima prosječno iznose režije?

Dvor_zg
17.11.2012., 11:28
Ne znam da li sam na pravoj temi,ali imao bi pitanje u vezi plaćanja vode.U zgradi svi plaćamo vodu po članu domaćinstva,mene bi zanimalo s obzirom da živim sam i cura mi povremeno dođe,predstavnik mi je rekao da će me tužiti jer nisam prijavio nju kao člana.Molio bi nekoga ako bi mi mogao reći da li trebam curu prijaviti jer ne živi kod mene na mojoj adresi i što ako me predstavnik tuži zbog toga?Unaprijed hvala na odgovoru.:)

Mikalica
17.11.2012., 12:44
Stan od nekih 65m2, Trešnjevka, starogradnja, grozna izolacija, potkrovlje, ljeti je pakao. Jedan je vodomjer pa se dijeli s brojem stanara u zgradi, nas je 2. Pričuve nema.
Plin (grijanje, topla voda i štednjak bez pećnice) - oko 150 kn kada nije sezona grijanja, kada je, mjesečno je oko 750 kn + zna doći onaj 1 obračun i po 1000 kn (volim da je toplo :) )
HEP (računalo gori maltene cijeli dan, pećnica, 2 klime u tople dane i ostali kućanski aparati) - prosjek od 250 kn mjesečno, nikada preko 300 kn
ZG Holding (voda, komunalije, otpad) - prosjek oko 250 kn mjesečno
Amis (telefon+ internet) - oko 180 kn mjesečno
HRT - 90 kn mjesečno

Predmet
20.11.2012., 11:00
Ovaj mjesec - 1800kn :504::503:

Stan - cca. 60m2

Plin - 100kn + 480kn (procjena)
HEP - 250kn
ZG Holding (voda, komunalije, otpad) - prosjek oko 280 kn mjesečno
HRT - 90 ili 80
Pričuva - 180
Mobitel 1 (VIP) - 200kn + promjena tarife 160kn + ukidanje trajnog naloga + svašta nešto = 660
Mobitel 2 (VIP) - 250kn

Glup sam...jako...:504:

Ovaj me mjesec zašamaralo i iscipelarilo...

lilittt
20.11.2012., 11:21
Ni meni nije jasno kako vi plaćate struju tako malo???!!!
HEP 450
televizija 80
voda+smeće 200
tel+internet 300

lilittt
20.11.2012., 11:26
samo da napomenem grijanje na drva!

jones85
20.11.2012., 15:54
Ovaj mjesec - 1800kn :504::503:

Stan - cca. 60m2

Plin - 100kn + 480kn (procjena)
HEP - 250kn
ZG Holding (voda, komunalije, otpad) - prosjek oko 280 kn mjesečno
HRT - 90 ili 80
Pričuva - 180
Mobitel 1 (VIP) - 200kn + promjena tarife 160kn + ukidanje trajnog naloga + svašta nešto = 660
Mobitel 2 (VIP) - 250kn

Glup sam...jako...:504:

Ovaj me mjesec zašamaralo i iscipelarilo...

ha neznam sto se cudis. ove godine je poskupjela voda, struja i plin i to dva puta. a najava je da uskoro ponovno poraste cijena plina i struje. potrosnja ti je ista kao i 90% zagepcana. a mobitele i internet ne racunaj pod rezije jer su nevezane za stan i stvar su ugode a ne potrebe. ostala potrosnja ti je prosjek

gospoja
22.11.2012., 11:36
a koliko trošite kubika vode mjesečno (uz to bi trebalo napisati broj ukućana)?

prečko jug
22.11.2012., 19:06
Novogradnja, 60m2, 2 odraslih i dijete, Zagreb:

1. Voda - 11 m3/mj., 170 kn
2. Plin - godišnji prosjek 130 kn (grijanje na 21-22C i topla voda)
3. Pričuva - 120kn
4. Čistoća, komunalna naknada - 125kn
5. HEP - 200-220 kn
6. Internet - 100kn

Total: oko 850 kn/mjesečno (sa plinom od 130kn)

7. Mobiteli (2 kom.) - ukupno 150 kn

Pazi se i štedi se!

velika bubica
22.11.2012., 21:02
Ne znam da li sam na pravoj temi,ali imao bi pitanje u vezi plaćanja vode.U zgradi svi plaćamo vodu po članu domaćinstva,mene bi zanimalo s obzirom da živim sam i cura mi povremeno dođe,predstavnik mi je rekao da će me tužiti jer nisam prijavio nju kao člana.Molio bi nekoga ako bi mi mogao reći da li trebam curu prijaviti jer ne živi kod mene na mojoj adresi i što ako me predstavnik tuži zbog toga?Unaprijed hvala na odgovoru.:)

Za što će te tužiti? Jer ti povremeno dođu gosti? A ljudima inače ne dolaze ljudi u goste, jel? Ne odu na wc, ne operu ruke ili popiju čašu vode ili kave itd itd? Ili njemu? On, ukoliko ima obitelj, dolazi više gostiju, što znači da on potroši više vode od tebe i tvoje povremene gošće koja je ujedno i tvoja cura. Znači, fino ti njemu reci da te tuži što ti gosti dolaze, pa nek uz to tuži i sve tvoje sustanare u zgradi.

andeo1
23.11.2012., 10:24
Podizem temu .. koliko su vam sada rezije ???

tominjo
23.11.2012., 11:10
update nakon poskupljenja
75 kvadrata, 4 osobe, novogradnja

struja cca 250 kn
voda cca 250 kn - 17, 18 kubika/mjesec
plin cca 130 kn (ljeto) - cca 600 kn (zima- ocekujemo)
pricuva 200 kn

zagorec27
23.11.2012., 11:29
Stan od 90m2, novogradnja, živim solo.

pričuva 192,00
htv 80,00
holding 201,42
struja 145,15
voda 85,74
plin 549,00
bnet 175,00
vip 147,35
UKUPNO 1.575,66

TheBlaženka
23.11.2012., 22:14
45 kvadrata, stan u kući s 4 stana. Osijek. 2 osobe (1 često putuje).

Listopad
Struja 227 kn
Plin (grijanje, topla voda, kuhanje) 279 kn
Voda (9 kubika) 125 kn
Komunalna naknada 28 kn
Smeće 28 kn

687 kn

(+ internet, mobiteli i slično, nekih 500 kn)

Imam i pitanje, s obzirom na ovu rečenicu: "Postotak umanjenja ovisi o odluci jedinica lokalne samouprave, kojima će porez na nekretnine zamijeniti komunalni doprinos." iz ovog članka: http://www.glas-slavonije.hr/182445/1/Porez-na-stan-u-Osijeku-od-66-kvadrata-od-347-do-832-kune

Znači li to da se više neće plaćati komunalni doprinos nego porez na nekretnine? To bi trebalo značiti da bi to plaćao stanodavac, a ne podstanar?

Marija_Kt
23.11.2012., 23:24
evo, ja moram pohvalit stari stan u kojem smo bili kao podstanari, ali smo nažalost morali iselit...
dakle, 40 kvadrata, Vrbani, novogradnja, dečko i ja.
voda po potrošnji - 70kn
grijanje po potrošnji - ljeti 80kn, zimi max 120kn (od tri radijatora, grijali smo na samo jedan i hodali u kratkim rukavima)
struja - godišnji prosjek bio je oko 90kn (s tim da laptom gori po cijele dane i kuhanje je bilo na struju...)
pričuva (koju smo plaćali, iako je to u pravilu obveza vlasnika) - 90kn
holding - 70kn

UKUPNO: oko 400kn

u sadašnjem stanu plaćamo duplo više... :( :( :(
(a glavni razlog je što se i grijanje i voda dijele po broju stanara i stara je zgrada pa je onaj račun za holding ogroman...)

prečko jug
24.11.2012., 07:24
Voda 70 kn mjesečno za 2 osobe. Ako je to po sadašnjim cijenama to je manje od 2 kubika vode po osobi. Ili ste jako,jako štedljivi ili vas nema u stanu cijeli dan?

TheBlaženka
24.11.2012., 09:11
Voda 70 kn mjesečno za 2 osobe. Ako je to po sadašnjim cijenama to je manje od 2 kubika vode po osobi. Ili ste jako,jako štedljivi ili vas nema u stanu cijeli dan?

Ja sama potrošim oko 5 kubika, a baš sam štedljiva (tuš+zatvaranje vode dok šamponiram :cerek: ). Možda se tuširaju u teretani ili puno putuju.
Koliko košta voda uopće? U Os je oko 12 kn po kubiku + 25 kn fiksna naknada.

Marija_Kt
24.11.2012., 12:46

je, to je po starim cijena kad je kubik bio oko 11,5kn. sad smo u drugom stanu, nažalost.
općenito, bili smo štedljivi, ja sam alergična na bespotrebno trošenje vode, em kod pranja suđa, em kod tuširanja...

sad vodu plaćamo 180kn, jer je dijeli po stanarima u zgradi... :/

Dvor_zg
24.11.2012., 19:50
Za što će te tužiti? Jer ti povremeno dođu gosti? A ljudima inače ne dolaze ljudi u goste, jel? Ne odu na wc, ne operu ruke ili popiju čašu vode ili kave itd itd? Ili njemu? On, ukoliko ima obitelj, dolazi više gostiju, što znači da on potroši više vode od tebe i tvoje povremene gošće koja je ujedno i tvoja cura. Znači, fino ti njemu reci da te tuži što ti gosti dolaze, pa nek uz to tuži i sve tvoje sustanare u zgradi.

Bok,
a to sam i mislio reći mu,ali nisam znao da li me može tužiti,jer često vidi mene i curu zajedno pa ispada da ona živi kod mene a ne u drugom gradu,i dođe malo pa ode.Mislim ipak da bi ukoliko dođe do neke tužbe trebalo dokazati po prijavi prebivališta gdje zapravo živi a meni dođe u goste.Book:)

Dvor_zg
24.11.2012., 19:52

Bok,
većina u Zagrebu dobiva po 100 kuna po osobi,znači da ste štedljivi:)

Gustavo
25.11.2012., 08:49
Struja 600 kuna :503::504:

charlizeos
25.11.2012., 09:43
Struja 600 kuna :503::504:

jel se grijete na struju ili?
nemoguće je po mom potrošiti toliko struje a da se ne grijete na nju

tikvic30
22.01.2013., 08:31
struja 99 kn
holding 140 kn
grijanje 150 kn
internet i tv 130 kn

zagreb garsonijera

CabDriver
23.01.2013., 10:00
HEP ~ 250 kn (grijanje na inv. klimu, bojler 80 l, perilica, suđerica, kuhanje, hladnjak, A/V, računalo, rasvjeta)
Ri-stan ~ 120 kn (voda, odvoz smeća, komunalne naknade)
T-com ~ 270 kn (telefon + ADSL internet)
Pričuva - 120 kn (1S stan 40m2 u zgradi od 10 stanova)
Čišćenje stubišta - 25 kn

Ukupno ~ 800 kn/mj.

Rijeka, Srdoči

Allexis
23.01.2013., 23:16
u stanu od 80m2 nas je 2, voda po broju stanara, grijanje na toplanu...

struja 180 kn
voda 220 kn
pričuva 210 kn
smeće i kom.naknada 165 kn
internet 110 kn
toplana 610 kn

ukupno 1495 kn :503:

ryell
24.01.2013., 01:21
Isto 80m2, voda po potrosnji - vlastito brojilo. Uredno zadnjih mjeseci 150-160kn racun, a poprilicno pazimo na potrosnju. :(

prečko jug
24.01.2013., 07:10
A koliko vas je doma? kvadratura stana je nebitna.

tominjo
24.01.2013., 07:16
ljudi, dajte upisujte sve bitne podatke vezane uz potrosnju.

tominjo
24.01.2013., 07:18
2 odraslih + 2 djece = 250 kn vode

ryell
24.01.2013., 13:21
A koliko vas je doma? kvadratura stana je nebitna.
Isprika - isto nas je dvoje (odraslih, nema djece), zato sam i stavila usporedbu.
Suđe uglavnom peremo u mašini, ne kupamo se nego tuširamo, zatvaramo vodu dok peremo zube itd, kotlić ima opciju "kraćeg" puštanja vode pa i to koristimo.

charlizeos
24.01.2013., 15:55
12 mj, stan 55 m2, 2 odrasla i 2 djece

plin - 280 kn
struja - 220
voda - 210
stubište i čistačica - 60
održavanje - 80
smeće - 30
kom. naknada ili kako se već zove nemam pojma - 30
internet - 100
fksni tel . - nemam
tv pretplata - 80

ukupno za 12 mj. - 1100 kn

za usporedbu, kolegica ima za 20 m2 veći stan, centralno gradsko grijanje je dobila 700 kn, a struju ( 2 bojlera na struju i kuhanje) 500 kn

tominjo
24.01.2013., 16:10
na koliko grijes?

prečko jug
24.01.2013., 16:41
Isprika - isto nas je dvoje (odraslih, nema djece), zato sam i stavila usporedbu.
Suđe uglavnom peremo u mašini, ne kupamo se nego tuširamo, zatvaramo vodu dok peremo zube itd, kotlić ima opciju "kraćeg" puštanja vode pa i to koristimo.

U RH se uzima prosjek 5-6m3 po osobi( mjesečno) i tolika je kod mene potrošnja vode, a fakat se pazi. Za usporedbu Švabo prosječno potroši oko 3,5 m3 vode mjesečno. Kako???:rofl:

romantic_ass
24.01.2013., 18:54
U RH se uzima prosjek 5-6m3 po osobi( mjesečno) i tolika je kod mene potrošnja vode, a fakat se pazi. Za usporedbu Švabo prosječno potroši oko 3,5 m3 vode mjesečno. Kako???:rofl:

mozda ne racuna ono sto kupuje za pit a mi pijemo iz pipe:rofl:
ili smo vise doma... oni duze ostaju na poslu + druge aktivnosti

dr-klas
24.01.2013., 19:42
12 mjesec 2012, zagreb, 63m2, 2 odrasle osobe i malo dijete

plin - 600 kn
struja - 185
voda,komunalna naknada.. - 305
pričuva - 120
telefon, TV, internet - 300
tv pretplata - 80

ukupno za 12 mj. - 1600 kn

tominjo
24.01.2013., 20:27
klas
daj mi reci , ovaj plin si ti ocitao ili ?

Ico_Zg
24.01.2013., 20:53
62m2, Novi Zagreb, (3)

Prosjek za 2012g.

Odvoz otpada - 69,50kn (fiksno)
Komunalna naknada - 65,08kn (fiksno)
Pričuva - 209,64kn (fiskno)
Vodovod - 195,00kn (prosječno)
HEP toplana - 277,34kn (najniža rata 146kn, naviša 472kn)
HEP struja - 226,10kn (prosječno)
TV pretplata - 80,00kn
Iskon - 111,58kn (prosječno)

Zbog poskupljenja struje 22%, grijanja 31% i vode 36%, ovaj mjesec ukupno cca 250kn više za režije u odnosu na siječanj 2012g tj. prije dizanja cijena.

romantic_ass
24.01.2013., 21:26
62m2, Novi Zagreb, (3)

Prosjek za 2012g.

Odvoz otpada - 69,50kn (fiksno)
Komunalna naknada - 65,08kn (fiksno)
Pričuva - 209,64kn (fiskno)
Vodovod - 195,00kn (prosječno)
HEP toplana - 277,34kn (najniža rata 146kn, naviša 472kn)
HEP struja - 226,10kn (prosječno)
TV pretplata - 80,00kn
Iskon - 111,58kn (prosječno)

Zbog poskupljenja struje 22%, grijanja 31% i vode 36%, ovaj mjesec ukupno cca 250kn više za režije u odnosu na siječanj 2012g tj. prije dizanja cijena.

kod mene novi zg...47m2 i sad došlo 430 toplana....:confused:

inače ontopic
voda smeće, holding - 260
struja 180
bnet - 170
toplana 250-450 (kako kad)
pričuva 120

2 osobe 47m2

Ico_Zg
24.01.2013., 21:44
kod mene novi zg...47m2 i sad došlo 430 toplana....:confused:

Iznos od 277kn je mjesečni prosjek za 2012g, znači zbrojeni svi računi u godini dana i podijeljeno sa 12 mjeseci. Najmanja rata nam je bila 146kn u kolovozu, najviša rata 473kn u ožujku. Inače sada nam je došlo oko 520kn, prošle godine u siječnju račun je bio 407kn.

romantic_ass
24.01.2013., 21:54
Iznos od 277kn je mjesečni prosjek za 2012g, znači zbrojeni svi računi u godini dana i podijeljeno sa 12 mjeseci. Najmanja rata nam je bila 146kn u kolovozu, najviša rata 473kn u ožujku. Inače sada nam je došlo oko 520kn, prošle godine u siječnju račun je bio 407kn.

ahaaa, onda ok... mislila sam da je to ovaj sadašnji račun

inače sto se toplane tiče, cudne su mi cifre skroz

npr. ranije sam bila u stanu 90m2 najveci ikad račun je bio 600kn
dok u ovom u pola manjem stanu zimi i jesu oko 400kn i prije poskupljenja

to je mala razlika za duplu kvadraturu:ne zna:

charlizeos
24.01.2013., 22:12
na koliko grijes?

mene pitaš?
20/21°C, štedim, normalno da bib bilo više da odvrnem ali žao mi je platiti puno

Iva_st
25.01.2013., 06:14
okolica Splita, 2 odraslih, stan u zgradi 64 m2

struja - 350 kn
voda - 100 kn
čistoća - 35 kn
kom.naknada - 35 kn
pričuva - 106 kn
tv pretplata - 80 kn
max tv, telefon i internet - 270 kn

tominjo
25.01.2013., 06:22
vama u dalmaciji je super jer nemate grijanja ;)

Iva_st
25.01.2013., 06:44
vama u dalmaciji je super jer nemate grijanja ;)

da, al isto se moramo grijat, evo sad je zapuhala bura i baš je hladno, i šta možemo... Upalimo klimu, ali ona mi ugrije samo dnevni i kuhinju, a ostatak stana je led ...

pipi21
25.01.2013., 06:50
2 odrasla + beba, zagreb centar, 40m2, prosinac

Plin - 700
Internet - 210
Pričuva/Čistačica - 150
Voda/gskg/smeće - 300
Struja - 150 (veš mašina, frižider, telka, komp, pegla)

dr-klas
25.01.2013., 12:05
klas
daj mi reci , ovaj plin si ti ocitao ili ?

sam očitavao...pomnozio sa 3,7 i dodao 20 kn...:kava:

prošle sam godine plačao po njihovim procjenama i onda u četvrtom mjesecu dobio da sam preplatio 950 kn...:504: gamad..onda ne bi vratili novce...a da sam ja kojim slučajem njima ostao dužan morao bi odmah sve platiti ili bi mi isključili plin..:mad:

mali miš
25.01.2013., 14:15
N.Zg, 60m2, 2 osobe, grijanje na toplanu, kuhanje na struju - ovo su iznosi za 12 mjesec:

struja - 230 kn
holding - 384 kn (od toga je za vodu 100 kn, pricuva je 160, odvoz otpada je 63 kn)
grijanje - 497 kn
hrt - 80 kn

z_k
27.01.2013., 01:49
Zagreb, Gračani, stan 53m2 u zgradi (6 stanova), 2 odraslih i malo dijete (ne ide u vrtić), centralno plinsko...

Prosinac 2012.

Pričuva 126kn
holding 271 kn
struja 174 kn (perilice suđa i veša, TV i 2 kompa)
mobiteli 2x60 kn
plin razlika 475 kn
plin rata 594 kn (procjena za ovaj mjesec 840 kn :cerek:, grijanje na 21/22°C)
pretplata 80 kn
HT (Max TV, internet, telefon) 334 kn

-> 2174 kn :503:

Inače, više plaćam režije nego najamninu...

ryell
27.01.2013., 03:00
Od toga 450 kuna samo telefonija... Predjite na neke druge operatere. Necu reklamirati ali mi kod jednog imamo flat 12megabitni internet, telefon i 40 programa telke za cca 250kn mjesecno.

hrks
27.01.2013., 10:43
Obiteljska kuća 150 m2 supruga i ja, na zalost nikak prodat i odselit u manje kvadrate pa su rezije za 12mj:
Holding - 250 kn (komunalno, čistoća)
Voda - 210 kn
Struja - 256 kn (perilice suđa i veša, TV i poratni uređaji, dva kompa, dva 10l bojlera na struju, kuhanje na struju, frižider)
TV, internet, telefon - 270 kn
Plin - 1490 kn (procjenjeno od plinare 2980 kn ):503:
Mobiteli - 150 kn

Ukupno oko 2600 :-( i trudimo se smanjit...

ribica 241
29.01.2013., 11:57
Stan 87m2, dvoje odraslih i jedna mačka!!

struja 139,00 (perilica suđa, veša, frižider, tv, komp)
voda 87,00 (prosječno 4 m3 mjesečno)
plin 380,00 (zimi, ljeti ništa)
smeće 58,00 (fiksno)
pričuva garaža 29,00 (fiksno)
pričuva stan 227,00 (fiksno)
održavanje 350,00 (fisno)

Allexis
29.01.2013., 13:15
može mi netko objasniti postupak odjavljivanja hrt-a....selim u novi stan i tamo je to uključeno u režije....meni tv ne treba, jer ga nemam....

isto vrijedi za telefon, ne treba mi, ne koristim ga....

to mi je višak režija skroz...pogotovo jer u režije ulazi pričuva :o, a čistačica i struja na stubištu odvojeno....u prošlom stanu je to išlo iz pričuve :o

jolly_jocker
29.01.2013., 16:03
Pozdrav svima
Dugo nisam stanovao u Zagrebu pa me zanima par stvari ako mi neko može reći?

"Ured za izgradnju grada" kao dio režija se ne plaća više vidim da nitko to ne navodi ili?

Neki ljudi navode pod mjesečne obaveze master 1700kn ili masterkard 500 kn? šta to znači? jel možda mastrekard uzima 10% ili više mjesečnih kamata na dug ili?

Zanima me kakvo je stanje sa grijanjem da li je moguće ugraditi i da li možda ima u većini stanova ugrađeni mjerači potrošnje? ili se plaća po kvadratu stana i nije moguće ugradit vlastiti mjerač?

tomeek1503
30.01.2013., 09:07
Sta Zagreb, novogradnja, stan 50 m2
Voda cca 120 kn
Komunalije 99 kn
Struja 125 kn
Plin 250 kn (po njihovim ratama, doplatit cu na obracunu sigurni, ljeti manje)
Pricuva stan 91 kn
Pricuva garaza 30 kn
Internet, IPTv - 70 kn

anabel22
30.01.2013., 16:05
Zagreb, 65 kvadrata

struja - 160 kn
voda - 110 kn
tv + internet - 120 kn
plin zimi cca 200 kn
čistoća - 130 kn
pričuva - 160 kn

jones85
30.01.2013., 23:06
Zagreb, 65 kvadrata

struja - 160 kn
voda - 110 kn
tv + internet - 120 kn
plin zimi cca 200 kn
čistoća - 130 kn
pričuva - 160 kn

a na sto se grijes? samo se nemoj brukati i reci da se grijes na plin i imas 200kn zimi racun

ryell
30.01.2013., 23:19
Lako moguce jer mi znamo za 80m2, 21-21.5 temperatura i gasenje preko noci imati 250kn potrosnju mjesecno. Grije se cijeli dan tj od cca 12-03h. Plinsko etazno centralno, dobra izolacija stana/zgrade.

anabel22
31.01.2013., 11:48
a na sto se grijes? samo se nemoj brukati i reci da se grijes na plin i imas 200kn zimi racun

zašto bi se brukala :rolleyes:
stan je u novogradnji, kvalitetna PVC stolarija, izolacija jako dobra, zgrada u cijelosti useljena, od 01.12. potrošeno 100 kubika plina. Grije se od 12-23 sata, noću ne. Dnevna temperatura je oko 22-23 stupnja. Temperatura u stanu preko noći i kad se ne grije je oko 20 stupnjeva, kad je baš jako hladno onda je oko 19, Inače preko noći držimo jedan prozor otvoren na kipu.

dr-klas
31.01.2013., 16:51
..evo sam ja u prvom mjesecu skurio 170 m3....što je otprilike 650 malih krznenih životinjica...

prečko jug
31.01.2013., 17:01
zašto bi se brukala :rolleyes:
stan je u novogradnji, kvalitetna PVC stolarija, izolacija jako dobra, zgrada u cijelosti useljena, od 01.12. potrošeno 100 kubika plina. Grije se od 12-23 sata, noću ne. Dnevna temperatura je oko 22-23 stupnja. Temperatura u stanu preko noći i kad se ne grije je oko 20 stupnjeva, kad je baš jako hladno onda je oko 19, Inače preko noći držimo jedan prozor otvoren na kipu.

Naj se sekirat, to su dežurni branitelji Toplane Zagreb :rofl:

Nedao Bog da mi na plin trošimo manje nego oni na svetu toplanu.

BTW Ovaj mjesec ja skurio 55m3 plina, tj. 220 kuna - temperatura 21-22C, cijeli dan, 60m2 - novogradnja-Nivogradnja Prečko.

zagorec27
31.01.2013., 20:35
Nije mi jasno kako potrosite tako malo plina? Ja za 90m2 ovaj mjesec potrosio 220m3 plina! Grijem od 5-7 ujutro i od 14-23 na 23 stupnja, a ostalo vrijeme je nastimano na 18, ali se ne spusta ispod 19-20, tako da ne radi bojler.... Novogradnja Vrbani 3.... Nije da provociram ili branim toplanu nego mi jednostavno nije jasno!

Sent from my iPhone using Tapatalk

my_cloud
31.01.2013., 20:54
Kuća, grije se cca 90m2, ostale prostorije na ♥
Centralno plinsko.
2+2+mačak

Za 12 mj:
Struja 500 kn
Plin 1200 kn
Voda 220 kn
Telefon 210 kn
Smeće 50 kn

Elektroslavonije me zaheb*** za ratu za struju, al smo lijeni očitavat, pa jedan mjesec platim 400, drugi 500, ponekad preskočim, a onda na kraju sve dođe na svoje :)
Plina malo više jer smo grijali i zimski vrt zbog rođoša :(

comi1
31.01.2013., 21:56
Naj se sekirat, to su dežurni branitelji Toplane Zagreb :rofl:

Nedao Bog da mi na plin trošimo manje nego oni na svetu toplanu.

BTW Ovaj mjesec ja skurio 55m3 plina, tj. 220 kuna - temperatura 21-22C, cijeli dan, 60m2 - novogradnja-Nivogradnja Prečko.

Pa gledaj,nije u pitanju nikakva zavjera,nit sveta toplana,marsovci... vec naprotiv-jedna krajnje nevjerovatna situacija koju iznosis kao istinitu.

procitaj iskustva ljudi koji su pisali na ovoj temi i na temi "potrosnja plina" pa ces vidjet koliko je tvoj slucaj u najmanju ruku cudan,da nekazem da nevjerujem u njega dok nebi vidio svojim ocima...:D

A i previse ljudi znam koji imaju i jedno i drugo grijanje..a i sam koristim i jedno(toplanu)
a rentam(ja vrsim placanje-pa znam potrosnju..) drugo(plinsko etazno) griijanje isto u novogradnji-isto dobra izolacija-stan je "u sredini"..puno sunca-JZ strana isto tamo kod vrbana..30m2...i prosjecno grijanje je bilo prosle zime mislim negdje oko 250-300kn(neda mi se sada kopat po racunima) mislim..
dakle prije uvodjenja pausala i poskupljenja....sto znaci da ce sada bit vece.

dopustam,da sam u krivu i da vi tamo u Preckom Jug imate neka nadnaravna grijanja i isto takvu izolaciju i to sve,da u m3 plina imate ogrijevnu vrijednost 200% vecu od stalih...:ne zna:
al realno 90+% ljudi u zgradama,novogradnjama(a jos vise u starim zgradam) koji se griju normalno placa punooo vise od tebe po m2 grijanog prostora...

pa bas bi te molio,da tocno probas nam objasnit kako ti to uspjeva....:mig:

tominjo
01.02.2013., 07:01
ne znam naravno bas za ovaj slucaj.
ali.... puno igra ulogu da li imas penzionere ispod,iznad sebe i oko sebe.
isto tako puno znaci ako ti susjed na 25 a ne na 22, jer na kraju tebi sve to fino ide u djep.
vec sam pisao.....susjedi griju 25-27 u stanu, a u stanu iznad njih je pod tako topli kao da imaju podno grijanje.
ne znam kako je slucaj kod precko jug i slicnih koji imaju malo plina.
ali gledam po svom slucaju i kazem da je moguce imati male racune za plin.
ali isto tako nije da zagovaram toplanu , imam dva primjera gdje dobivaju isto grijanja kao i mi, mi grijemo cijeli dan kao i toplana,
i u tom slucaju kazem da je toplana bolja.:)
naravno ako ti je dosta na 21,22 da je etazno bolje.:)

šenoa
01.02.2013., 09:40
Nije mi jasno kako potrosite tako malo plina? Ja za 90m2 ovaj mjesec potrosio 220m3 plina! Grijem od 5-7 ujutro i od 14-23 na 23 stupnja, a ostalo vrijeme je nastimano na 18, ali se ne spusta ispod 19-20, tako da ne radi bojler.... Novogradnja Vrbani 3.... Nije da provociram ili branim toplanu nego mi jednostavno nije jasno!

Sent from my iPhone using Tapatalk

ja sam već prije nešto pisao na ovu temu - živio sam u zgradi koja se grije na toplanu a sada sam isto na etažnom plinskom

moj je zaključak da je cijena ista želiš li imati istu toplinu.

ukratko - ovi koji imaju izrazito male troškove - kod njih nije toplo. to kaj se griju na 20-21 C nikako nije ugodno i daleko je od one fine topline koja je u stanovima koji se griju na toplanu.

ja grijem 23-24 jer želim da mi je toplo u stanu, da se djeca mogu igrati na podu, da ne cvokoćem kad izađem ispod tuša .... želim imati taj komfor

iznose se razne teorije da je najbolje da je 21 C ali ako dođeš u neki skupi hotel i u sobi je tak neka mlaka temperatura sigurno bi se žalio da želiš da je toplije ....

ryell
01.02.2013., 12:01
ukratko - ovi koji imaju izrazito male troškove - kod njih nije toplo. to kaj se griju na 20-21 C nikako nije ugodno i daleko je od one fine topline koja je u stanovima koji se griju na toplanu.

ja grijem 23-24 jer želim da mi je toplo u stanu, da se djeca mogu igrati na podu, da ne cvokoćem kad izađem ispod tuša .... želim imati taj komfor
Nama je 21.5ºC u stanu i okej je. Dragi je u kratkim rukavima i boksericama ili trenirci dolje, ja sam u trenirci i dugim rukavima. Zima je (godišnje doba), meni je neprirodno da je u stanu 24ºC pa da sam u kratkome.

Spejs
03.02.2013., 19:24
Zagreb, Tresnjevka, stan 50m2.

Pricuva oko 400kn (ukljuceno voda po clanu kucanstva 50kn x 2clana)
Bnet televizija 90kn
Telefon i internet tcom 260kn
Grijanje toplana u rasponu od listopada do prosinca 300-400-500kn*
Struja 200kn
Ciscenje stubista 25kn

*uvijek je toplo u stanu :)

Lopsy
04.02.2013., 09:50
stan 65 m2 prizemlje

struja 350 (perilica za sude i ves , 2 kompa i frizder s malom skrinjom) meni se to cini uzasno puno za struju

plin oko 800-900 toliko dosla procjena
zagrebacki holding 400
internet, telefon, tv 250

ciscenje stubista i ne znam za kaj jos valjda za crveni teph 100 kn!!!!

Allexis
04.02.2013., 12:16
meni se to čini puno za struju, s obzirom na te aparate...kod mene je račun 175 kn, stan 80 m2, 2 osobe....

potrošači struje - 2 frižidera (1 s ledenicom), mikrovalna, aparat za kavu, toster, pećnica, 2 laptopa, printer, router, modem, tv, perilica rublja, 2 ventilatora, 19 žarulja, 2 punjaca za mob...

ja sam već prije nešto pisao na ovu temu - živio sam u zgradi koja se grije na toplanu a sada sam isto na etažnom plinskom

moj je zaključak da je cijena ista želiš li imati istu toplinu.

kod mene je isto 24-25 na toplanu i taman mi je toplo kako treba...ne hodam po stanu u kratkima, jer mi za to nije dovoljno toplo...obučena sam zimski...račun za 12.mj. je bio 610 kn...frendica ima gradski plin, kod nje isto uvijek toplo na 25, račun je 500 kn....kod onih koji imaju 20 stupnjeva u stanu, meni je hladno i moram biti u jakni...

My Name Is...
04.02.2013., 14:22
Tročlana obitelj (mama, tata, mala beba), mali trosobni stan 55m2

Plin za siječanj-370 kn (termostat je cijeli dan i noć na 24 stupnja, grijanje, kuhanje i topla voda troše plin, u ljeti je oko 60 kn mjesečno)
Voda-200 kn
Struja-300 kn
Pričuva-135 kn
Telefon-160 kn
komunalna naknada-11,50 kn
Smeće-65 kn

Struje će možda biti i više, ali s obzirom da perilica suđa radi svaki dan, a perilica veša 8 puta tjedno, kompjuter i televizor cijeli dan, frižider naravno, radio isto možda i nije tak puno...

Pangaea
08.02.2013., 13:20
Zagreb 60m2, 2 člana

Struja - 180kn
Voda - 215kn
Smeće - 65kn
Komunalna naknada - 60kn
Pričuva - 220kn
Toplana - 590kn
Internet i telefon - 230kn

kavasaki
08.02.2013., 13:40
dugave, 96m2, 2+2

struja : 486,00
grijanje (toplana) 01/2013 : 986,00
zagrebački holding
(gskg,smeće,voda) 795,00
pričuva garaža 50,00
struja garaža 20,00
iskon tv,net,tel cca : 350,00
djeca sport : 600,00
dopunsko : 80,00

3.3367,00

Spejs
10.02.2013., 23:00
Zagreb, Tresnjevka, stan 50m2.

Pricuva oko 400kn (ukljuceno voda po clanu kucanstva 50kn x 2clana)
Bnet televizija 90kn
Telefon i internet tcom 260kn
Grijanje toplana u rasponu od listopada do prosinca 300-400-500kn*
Struja 200kn
Ciscenje stubista 25kn

*uvijek je toplo u stanu :)

Ispravak - grijanje za 1/2013 - 800kn :504:

tbickle
14.02.2013., 15:01
Zagreb, stan 58m2, novija dobro izolirana zgrada

Struja 203
Plin 165
Holding (KN,VN,čistoća,...) 229
Pričuva 171
TCOM telefon 125
BNET 2D (tel+internet) 213

Ukupno oko 1100 kn / mj.

To su prosječni iznosi za 2012.

Struje je akontacija recimo bila 181-193 kn, plus 2x cca 70kn razlike.
Plina je bilo 180kn u 2 mj, pa 100kn 5 i 6 mj, pa 32 kn 8 i 9 mj, pa 302 kn 11 i 12 mj, plus ukupno 935kn razlike kroz mjesece.

tominjo
14.02.2013., 15:30
na koliko grijes, i koliko dnevno

Marino15
14.02.2013., 19:28
dugave, 96m2, 2+2

struja : 486,00
grijanje (toplana) 01/2013 : 986,00
zagrebački holding
(gskg,smeće,voda) 795,00
pričuva garaža 50,00
struja garaža 20,00
iskon tv,net,tel cca : 350,00
djeca sport : 600,00
dopunsko : 80,00

3.3367,00

Vrlo slično sam bez vode,sporta, pričuve garaže i grijanja(imam klimu samo za dogrijavanje)cca 2000kn.
Susjed u Swe mi priča kako on trosi samo na grijanje 500€.lako njemu kad on i baba imaju penziju svako po 10000kn

tbickle
15.02.2013., 09:13
na koliko grijes, i koliko dnevno

Tja, zima/proljece smo grijali ujutro/navecer, rekao bih 22-23. Jesen/zima se sad grije cijeli dan, naime stigla je prinova :).

Vidjet ćemo na računima za ovu godinu kako će to izgledati. Za veljaču je akontacija bila 317 kn i 167 kn razlike za razdoblje 10/2012 - 01/2013.

No, rekao bih da izolacija igra jako veliku ulogu. Stan se stvarno spoooro hladi kad se isključi grijanje...

Allexis
15.02.2013., 12:14
u 1.mj. sam živjela još u stanu od 80m2, 2 osobe, zagreb...režije su ogromne :503:

pričuva 208 kn
komunalna naknada 82 kn
odvoz smeća 87 kn
voda (po broju osoba) 157 kn
internet flat 110 kn
struja 175 kn
toplana (po m2) 643 kn
hrt 80 kn

ukupno 1542 kn

od 1.2. sam u manjem stanu od 50 m2...gledam režije koje su tu stigle za 1. mj. i razlika je samo 250 kn :503:

moram otkazati hrt, jer ovdje nemam tv + tv ionako nije moguć sve i da ga imam, s obzirom da bnet za internet koristi antenu od zgrade...tako da je moguće imati samo internet tv....nema šanse da još i to plaćam kad mi ne treba :o

btw. telefon, mobitel, internet tv i sl. stvari ne ubrajam u osnovne režije, jer je to nešto što se može i ne mora imati....ovo gore navedeno ne možeš nikako otkazati, osim interneta...tako da i to skidam s liste....opet je previše :o

šenoa
15.02.2013., 14:07
eeee sad ću biti skroz off topic ali moram napisati ovo za Bnet, to se sjećam da su napravili u zgradama na Jarunu!!

ne znam jel itko to uspio sebi riješiti. mi smo prije tamo stanovali.

znači, svi stanovi imali su bili spojeni na antenu na krovu zgrade i tv - recimo 15 kanala (naši + slovenski). onda je bnet kupio kvartovsku kablovsku televiziju i svima izmijenio žice u stanovima i postavio svoje ormare na hodnik.

plaćali smo bnet ali kad smo u jednom trenutku odlučili odustati od kabelske oni su jednostavno cviknuli žicu u svom ormariću i mi više nismo imali niti jedan programa na TV. ništa!! jednostavno je odrezana i veza s antenom s krova zgrade. ludnica!! prava ucjena!!
ne znam kakva je sad situacija tamo. ako tko zna, molim nek napiše, zanima me kako je završila ta zavrzlama ....

Allexis
15.02.2013., 19:14
kod mene u bivšoj žutoj zgradi (križanje stipančićeve/vukasove i stipančićeve/cimermančićeve) je zgrada kupila svoju antenu kad se prešlo na digitalni signal, kako ne bi stanari morali kupovati receiver....i tv radio bez problema...nikakve veze s nikakvim opraterom...čak i prije digitalizacije je zgrada od antene normalno radila, primali smo hrt1 i 2, novu tv i rtl...

ovo sada je ciglena zgrada na jarunu, stipančićeva ulica....i nema tv-a ako ne platiš nekom operateru...bez obzira što zgrada ima svoju antenu....pa gdje to ima :503: to treba tužiti :o

da ne kažem kako u toj ciglenoj zgradi nema mogućnosti nikakvog interneta, osim bneta, jer t-com ima infrastrukturu iz kraja 80-ih i nije moguć adsl nijednog operatera dok t-com ne obnovi inrastrukturu :503: a na vrbanima III uvode optiku :o

ako itko ima kakvih saznanja ovo vezano za tv...jednostavno nije fer da stan ne može koristiti antenu od zgrade ako ne plaća nekom operateru tv :o

i kakav je to kabelski internet ako za njega koriste antenu od zgrade, jer je priključak za net uštekan sada u utičnicu u zidu od tv-a :o toga u prijašnjoj zgradi nije bilo, kabel je dolazio iz vanjskog hodnika...

Channon Yarrow
15.02.2013., 19:44
56m2, 2 člana, novogradnja

Metronet (flat internet+telefon): 170-200 kn
Holding (Odvoz kom.otpada, KN, NUV): 90 kn
Voda: 100 kn
Struja: 160 kn
Grijanje: 300-400 kn (van sezone grijanja 140 kn)
Pričuva: 140 kn (plaćamo polovicu tog iznosa, drugu pokriva najmodavac).

Ukupno režije, ovisno o sezoni, variraju između 700 i 1000 kn.

Preporodili smo se otkad plaćamo koliko potrošimo. U staroj zgradi, gdje se npr. ukupna potrošnja vode zgrade dijelila na prijavljene stanare, vodu smo plaćali oko 250kn.

Allexis
15.02.2013., 19:53
kako to da je holding tako malo na tu kvadraturu....zar nije ista cijena po m2 na razini grada...kod mene na računu za holding je odvoz komunalnog otpada (87 kn) i zakonske obveze (82 kn) --> komunalna naknada + naknada za uređenje voda...

zavidim na plaćanju po potrošnji :( ova fiksna plaćanja grijanja po kvadraturi i vode po broju članova su grozna...jer znam da mi toliko ne potrošimo, pogotovo jer su 3 od 4 radijatora u stanu ugašena cijelo vrijeme....nisu potrebna, prevruće je s njima....

Channon Yarrow
15.02.2013., 20:01
kako to da je holding tako malo na tu kvadraturu....zar nije ista cijena po m2 na razini grada...kod mene na računu za holding je odvoz komunalnog otpada (87 kn) i zakonske obveze (82 kn) --> komunalna naknada + naknada za uređenje voda...

Evo, baš vadim račun.

Zakonske obveze: 23,84 (kom. naknada) + 9,93 (nakanada za uređenje voda)
Odvoz kom. otpada: 54,63 kn
Ukupno: 88,40 kn.

Usluga se obračunava za 50m2. Ostalih 6 nam je zatvorena terasa.

Channon Yarrow
15.02.2013., 20:07
zavidim na plaćanju po potrošnji :( ova fiksna plaćanja grijanja po kvadraturi i vode po broju članova su grozna...jer znam da mi toliko ne potrošimo, pogotovo jer su 3 od 4 radijatora u stanu ugašena cijelo vrijeme....nisu potrebna, prevruće je s njima....

Preselili smo se u 10tak kvadrata veći stan, 20 eura skuplji, i s cca 300-500 kn manjim režijama :mig:

Postale su nam tamo preskupe režije za kvadraturu stana i našu realnu potrošnju. Muka mi je bila kad sam vidjela da nam se broj stanara svaki mjesec smanjuje, a potrošnja vode povećava :503:

Struju smo plaćali oko 350 kn jer smo imali bojler (topla voda) na struju. :rolleyes:

Ovdje nam je potrošnja tople vode uračunata u ukupnu cijenu grijanja.

Allexis
15.02.2013., 21:57
i ja sam 1.2. preselila u manji stan, i to u 30 m2 manji, jer sam ostala bez jedne cimerice, pa više nismo mogli to plaćati....ni režije ni stanarinu...ovdje je stanarina duplo manja, ali režije su samo 250 kn manje :(

u staroj zgradi je isto bio problem s vodom...prije 5 godina je bilo 54 stanara na 20 stanova, a zadnji račun pokazuje 38 stanara....a računi za vodu neprestano rasli...

meni je jako žao zbog grijanja, jer ne potrošimo tih 500-600 kn nikako, s obzirom da su 3 od 4 radijatora stalno isključena...

btw. odvoz smeća je ok račun...al čudno mi je da su vam zakonske obveze tako malo :confused:

prečko jug
16.02.2013., 10:58
opet voda poskupila :503:

na mojih 12m3 koje mjesečno potrošim račun je veći 9 kn. Navodno su digli neku od naknada.

Do kada će dizati...

adicanio
16.02.2013., 11:47
Imam jednu molbu ako se tko razumije. Iznajmio sam stan od pravne osobe i dobio račun za režije na čiji je kupni iznos obračunat PDV! Večina stavki režija je osobođena PDV-a, a koje nisu PDV je već uračunat. Jesam li dobio ispravan račun ako mi je na ukupni iznos obračunat PDV! Meni nema logike, a ne mogu nigdje naći pojašnjenje u Zakonu. Hvala na odgovorima!

ps. ako se netko razumije u ovo s pdv-om bio bi zahvalan i odgovoru na mailu: adicanio@net.hr

Allexis
16.02.2013., 14:47
postavi pitanje na pravu, jer to nema smisla :confused:

City
16.02.2013., 14:53
Zapravo, pitanje je više za postaviti ovdje:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=477596&page=21

tominjo
16.02.2013., 15:00
Imam jednu molbu ako se tko razumije. Iznajmio sam stan od pravne osobe i dobio račun za režije na čiji je kupni iznos obračunat PDV! Večina stavki režija je osobođena PDV-a, a koje nisu PDV je već uračunat. Jesam li dobio ispravan račun ako mi je na ukupni iznos obračunat PDV! Meni nema logike, a ne mogu nigdje naći pojašnjenje u Zakonu. Hvala na odgovorima!

ps. ako se netko razumije u ovo s pdv-om bio bi zahvalan i odgovoru na mailu: adicanio@net.hr

mislim da ti ide PDV na rezije (ili bilo cega drugog) kod prefakturiravanja.
ali ipak pitaj strucnjake.

ivana12
17.02.2013., 14:09
kuća 80 m2 u Bjelovaru :

plin(centralno)1500 kn
struja 350 kn
kom naknada 80 kn
smeće 40 kn
internet i telefon(vip) 75 kn
kablovska 70 kn
hrt 80 kn

i kako da čovjek živi.....:504:

DOWNSIDEUP_
21.02.2013., 19:02
Na mnogo racuna mi pise nesto tipa ovoga:

"Racun za ... za 3. mjesec 2013. godine."

...a ispod toga:

"Rok placanja: ~15. 3. 2013."

Ne razumijem kako mogu platiti racun za taj mjesec usluga, ako taj mjesec jos traje?

Offshore
27.02.2013., 06:47
Stan 80 m2, Dalmacija, 4 osobe

Osnovne rezije:

Struja 650 kn
(mjesecni prosjek,s njom se i grijemo i hladimo)
Plin (kuhanje) cca 35
Voda 135 kn
Septicka&stubisna rasvjeta 300 kn
Pricuva 120 kn
Komunalna naknada 45 kn
Smece 75ak kn
HTV 90 kn
MaxTv, MaxADSL,telefon 450 kn (prije je bilo cca 550-600)

Ukupno 1900 kn

Nisu rezije, ali i:

Mobiteli - u tendenciji pada, od 5 linija ostale su aktivne samo 3 (sveukupno cca 450 kn/mj)
Vrtic - 0 , konacno :)
Djeca treninzi, strani jezici - poprilicno
Gorivo - cca 120 litara :)
Stambeni kredit - relativno mali

Etc etc

Dobro je.
Komunikacije padaju, struja&voda rastu.

bobby-j
27.02.2013., 16:15
okolica zagreba, nedovršena obiteljska kuća

koristim 2 sobe samo (naravno,kuhinja i kupaona, s tim da mi je bojler ugašen a veš perem po noći)

skoro 900 kuna struja :504:
telefon/net cca 380 mjesečno
ono govno od holdinga (smeče valjda) 70 -tak...

moj slom živaca--nema cijene :504:

Allexis
27.02.2013., 17:02
Stan 80 m2, Dalmacija, 4 osobe

Osnovne rezije:

Struja 650 kn
(mjesecni prosjek,s njom se i grijemo i hladimo)
Plin (kuhanje) cca 35
Voda 135 kn
Septicka&stubisna rasvjeta 300 kn
Pricuva 120 kn
Komunalna naknada 45 kn
Smece 75ak kn
HTV 90 kn
MaxTv, MaxADSL,telefon 450 kn (prije je bilo cca 550-600)

Ukupno 1900 kn

Nisu rezije, ali i:

Mobiteli - u tendenciji pada, od 5 linija ostale su aktivne samo 3 (sveukupno cca 450 kn/mj)
Vrtic - 0 , konacno :)
Djeca treninzi, strani jezici - poprilicno
Gorivo - cca 120 litara :)
Stambeni kredit - relativno mali

Etc etc

Dobro je.
Komunikacije padaju, struja&voda rastu.

900 kn na komunikacije :eek: onda vi stvarno imate dobra primanja :)

al to ti ne spada u osnovne režije, jer to sve možeš ukinuti i živjeti bez toga, a internet svesti na najmanji paket.....zaista ne znam nikoga tko ima te dodatne tv stvari, osim plaćanja hrt-u....

i da, zašto vam 300 kn mjesečno ide na rasvjetu :confused:

Offshore
28.02.2013., 00:40
.....

900 kn na komunikacije je super :brukica: koliko je prije bilo

Internet, MaxTV i fixni telefon - samo naknade u MAX3 paketu su cini mi se oko 380 kn, tako da jos 70ak kn povrh toga mora ic.
Drugi operateri mi nisu dostupni, a oni koji jesu, su samo TComove sestrinske tvrtke sa upitnom ustedom u odnosu na kvalitet usluge, tu jos nazalost nemogu nista ustedit a da dobijem istu uslugu.

300 kn/mjesecno ide na septicku i rasvjetu,
u omjeru cca 292 kn septicke i 8 kn rasvjete (znam da nema veze, ali dolaze na jednom racunu)

Allexis
28.02.2013., 10:40
ako imaš mogućnost iskona, njihov flat rate carnet paket dođe 116 kn, unutra je uključena naknada za telefon....bez carneta dođe 135 kn....paket s tv-om ne znam, to je ionako luksuz :D

Bubamaraaaa
06.03.2013., 05:26
Koliko bi me izasle rezije u stanu na Slobostini, cca. 65 m2, dvije osobe, grijanje/topla voda na toplanu?

nil amstrong
06.03.2013., 09:19
Vidoviti Milan kaže 1500 kuna.

Allexis
06.03.2013., 12:38
Koliko bi me izasle rezije u stanu na Slobostini, cca. 65 m2, dvije osobe, grijanje/topla voda na toplanu?

otprilike ti računi idu ovako:

pričuva min 2 kn po m2
smece i kom.naknada oko 130 kn
toplana 450-650 kn, sve ovisi koliko ti zgrada potroši mjesečno
voda ovisi o broju prijavljenih stanara, tu ima muljaza :O moj račun za vodu od 31.12.-20.1. za 2 osobe iznosi ravno 150 kn....na ulazu 20 stanova, broj prijavljenih stanara 33 :O
struja ovisi o vama

comi1
07.03.2013., 16:45
Dakle,

uspio sam dobit vode po clanu u iznosu od 170kn za prethodni mjesec(obracunali su pederi 35dana)...:504::eek:

Zivim u zgradi od cca 25stanova i cca 55-60stanara(znaci nije neko muljanje toliko)...a potrosnja hladne vode na racunu kaze da je u odnosu na zadnji mjesec gotovo se utrostrucila!!!!!:eek:
Racunam sa svime ispada da dnevno po clanu trosimo gotovo m3 jebeeeene vode..a moram priznat da se doma otusiram dva puta(tusiram se vecinom vani po dvoranama)...i jednom se pokenjam uz dva oprana tanjura i jedno zalijevanje cvijecaaaa....:504:

jel ima tko viseeeeee....:503:

ps-jel se moze iskljucit vodovod,jer jeftinije bi mi bilo da si kupujem jebenu janu s okusom od ovog klorom nasmrdjenog zg-vodovoda....LOOOOL

romantic_ass
07.03.2013., 20:42
mozda negdje curi ili je neka budala abnormalno pustala vodu u zgradi.... znam da je na forumu bas jedna forumasica pričala kako neka kravetina pusta u kadu cijeli dan vodu ljeti jer joj to razhlađuje stan....pitku vodu...dok pola planeta nema vode za napit se..mamu joj jebem...manje zbog racuna nego zbog takvog ponašanja....

on topic puno je to potrosnje mozda nije dobro ocitano ili negdje curi

comi1
07.03.2013., 21:14
Tjesim se samo s time da vjerujem da su ovi retardi iz vodovoda krivo ocitali ilida su procjenili...(trebam provjerit)
Inace nije da vrijedjam ljude,al ti u vodovodu su stvarno retardi..htjeli mi isljucit vodu na novogradnji(inace tam ne zivim neg retam) jer su kod primopredaje ovi iz vodovoda segreti krivo zapisali brojila/tj pomjesali su.tak da sam ja placao brojilo koje nije bilo moje,a moje su htjeli iskljucit(pa mi investor javio u zadnji cas)..otisao na folnegovicevu i pitam..kaze meni zena u stilu ja sam kriv...(danas svatko svoju pogresku uporno hoce bacit na drugog),pa rasprava..
druga stvar,
na tu novogradnju cesto puta mi salju neku nebuloznu procjenu od 3-4-vise nego se realno trosi..i ja nazovem i kazem,da koji kurac..kaze ona meni...pa gospon svaki mjesec izvolite ocitat ijavit nam do 28,....pa reko,zasto ja placam pausal 20kn??
to je takva mafija,kakve nema...vise mi se isplati kupit viski i njime se tusirat..nego vodom iz vodovoda....:503:

Allexis
07.03.2013., 21:20
jel to stanje procijenjeno ili je baš očitano.....meni je prije par godina došao račun za vodu 530 kn....nakon pritužbi vodovodu, jer se cijeli ulaz digao na noge, ispostavilo se da cijelu prošlu godinu nisu očitavali, već samo procjenjivali i kad su očitali, svu potrošenu razliku su stavili na jedan račun :o

comi1
07.03.2013., 21:37
To neznam jos,moram se raspitat...
ma znam ja da cigani ocitavaju samo cini mi se godisnje 2-3put(tako nesto)..a ostalo je sve procjena...al zato mjesecno svaki put uredno naplate pausal u iznosu od gotovo 20kn!!!
Jbt,troskovi rezija stanovanja u zagrebu su ono u rangu kao da sam u gradu koji ima svu mogucu komociju i infrastrukturi a instaliran je negdje u pustinji arabije!!!:503:
glavni grad drzave koja se hvali da ima zaliha vode za napojit sve zedne deve svijeta i koja se hvali da ima zaliha pitke vode medju naajvisima u europi,a s druge strane cijenu iste ima kao da je flasirana!!!:503:

Allexis
07.03.2013., 21:50
obično ti piše na računu kod vode...najbolje da pogledaš prethodne račune ako ih čuvaš....negdje pri dnu na onom ispisu piše "zadnje je stanje procjenjeno"...pa pogledaš na koliko su zadnjih računa procjenjivali....nisam na to baš obraćala pažnju sve dok mi nije došlo tih 530 kn....nakon toga pratim cijelo vrijeme jel procjena ili očitanje (tada ne piše ništa)....

voda u zg je skupa, još ako stanari muljaju...znam da na mom ulazu muljaju - 33 stanara na 20 stanova, right :o

za 20 dana je 150 kn....moji doma imaju svoj vodomjer i za njih 2 bude oko 100 kn mjesečno...

comi1
07.03.2013., 22:20
nepise nista da je procjenjeno(al nista zato,mozda su jednostavno krivo retardi brojeve zapisali..)..al potrosnja 3*vise on "uobicajne"...nemoze se to po meni pokrast..
inace stanari su velika vecina fakat korektni i nemuljaju koliko sam skuzio i poznam ih.
ima nas na cca 25stanova cca 55-60 prijaveljnih na hladnu vodu..sto je nekih 2,3ljuda po stanu...:ne zna:

Inace koliko znam neka "normalna potrosnja" bi se trebala kretat po clanu(nakon ovih poskupljenja) ispod 100kn..dakle nekih 70-80-90kn,sto je kao normalno..:rolleyes:

Allexis
07.03.2013., 22:25
to je stvarno ok broj ljudi, za razliku od mog ulaza :(

kad je uopće bilo zadnje poskupljenje, više ni ne brojim....preko ljeta je nas 4 bilo doma, veća potrošnja zbog mora, vlastiti vodomjer, zalijevanje vrta - 280 kn mjesečno....u zg me nije bilo 2 mjeseca, 3-4 stana su isto bila prazna u to vrijeme - opet ista potrošnja, oko 100 kn po članu....a svaki mjesec 1 prijavljeni član na ulazu manje :(

najbolje provjerite u vodovodu...ako oni nisu pogriješili, može biti da nekome ili negdje curi...

comi1
08.03.2013., 21:29
Pukla cijev...:(

a s obzirom da se gospodi iz vodovoda "neda ocitavat svaki mjesec,a pogotovo po zimi"... voda je curila jedno fino vrijeme...

jer da retardi ocitavaju svaki mjesec,odmah bi se skuzilo po potrosnji da nesto nije uredu,neg su slali procjenu s obzirom da je zima i stvarno je tlaka ocitavat brojilo...:rolleyes:

Esseker1
08.03.2013., 22:19
moze ovdje...
Kuca 2 do 3 clana.Neki rade do 3(znaci ne trose).Od toga u kuci imamo 2lcd(rade po 4h dnevno + /-),dva frizidera(duboki i obicni),akvarij od 60lit(sa grijacem,filterom),pegla,vesmasina(2 puta tjedno) i zarulje oko 40W(one koje se koriste pretezno),pecnica ponekad i sad kroz pricu i o rezijama....racuni za struju cca od 440 do 530kn.jel to normalno...?

Allexis
08.03.2013., 22:54
meni je to puno...s druge strane, ne čude me takvi računi....ima ih prijateljica, obično oko 500 kn mjesečno... prije par godina kod opremanja stana je štedila na kućanskim aparatima i uzimala sve C i D kategoriju potrošnje....ako o tome nije riječ, onda očito nešto ne valja....

Pukla cijev...:(

a s obzirom da se gospodi iz vodovoda "neda ocitavat svaki mjesec,a pogotovo po zimi"... voda je curila jedno fino vrijeme...

jer da retardi ocitavaju svaki mjesec,odmah bi se skuzilo po potrosnji da nesto nije uredu,neg su slali procjenu s obzirom da je zima i stvarno je tlaka ocitavat brojilo...:rolleyes:

grozno...sva sreća da su sad došli očitati...zamisli da je procjena išla jo kojih par mjeseci, to bi bilo na tisućče kn račun :eek:

živcira me ta procjena...ne plaćaš vodu po potrošnji, već broju članova (pa preplatiš zbog muljanja, a stanari ne daju da si ugradiš svoj vodomjer) + još se vodovodu ne da ni tu potrošnju doći očitati...a kad želiš sam očitavati, onda bi trebao još i naknadu platiti jer njima to prouzrokuje troškove :o

Allexis
11.03.2013., 14:02
stigle režije....1405 kn za 2.mj. :503: stan u zg od 50 m2....2 osobe...

režije:
pričuva
kom.naknada
odvoz smeća
voda
struja
grijanje
internet
telefon (50 kn za pretplatu, telefon se ne koristi i nema ga u stanu, ali vlasnica ne želi isključiti)
hrt (još uvijek se borim da se to odjavi, jer u stanu nema tv-a)
čišćenje stubišta

ovako imam 130 kn režija koje ne koristim :mad:

grijanje na toplanu 510 kn za stan od 50 m2...jel to normalno :o

3 od 4 radijatora u stanu potpuno isključena, 1 koji radi stavljen na srednje....jer je inače prevruće...al zato plaćam susjedima grijanje, super je to dijeljenje troškova s cijelom zgradom :o

Beck
11.03.2013., 16:31
za drugi mjesec je 800-850 kn rezija
stan 35 kvadrata,zagreb,grijanje toplana
grijanje-300 kn, s tim da sam vecinom u stanu u ono vrijeme kad toplana vise ni ne grije, tj skoro samo prespavam,al dobro :D
internet-120 tel nemam
pricuva-140
voda-70 kn,1 clan
odvoz komunalnog otpada-40 (nemam sad tu racune stare, jel se ovo redovito naplacuje?)

Allexis
11.03.2013., 18:31
odvoz smeća se redovito plaća, svaki mjesec....također se plaćaju svaki mjesec tzv. zakonske obveze (razne komunalne naknade)....cijena je skoro kao ista kao odvoz smeća...

fali ti struja.....ja ne znam kako bih više smanjila struju, sve što je moguće imati štedno, imam....sve se redovito gasi, koristi kad je jeftina struja ono što može, preko dana nas i nema doma....potrošača struje malo ima...i opet je 150 kn....

Ico_Zg
11.03.2013., 19:00

Kod mene je za 63m2 (59m2 grijane površine) račun za prosinac bio 520kn, siječanj 672kn i sada čekamo račun za veljaču koji sigurno neće biti niži od 600kn. Odvoz smeća je 69kn, komunalna naknda 65kn, pričuva plus struja za stubište 210kn, voda je 70-75kn po članu.

charlizeos
11.03.2013., 19:28
stan 55 m2, za veljaču, 4 osobe
plin - oko 200 kn će biti
voda - 210 kn
pričuva - 70 kn
smeće - 30 kn
internet - 100 kn
struja - oko 220 kn
komunalno - 30 kn

sandymandy
11.03.2013., 19:55
Meni su čudni računi za struju, mjesečna rata mi je 1000-1500 kn.
4 člana obitelji, bojler na struju, pegla, frižider, tv, komp, i sitni kućanski aparati.

Kuhanje pretežno na plin, 1 tjedno se koristi pećnica.

Kad smo se žalili HEP-u zbog visokih računa, oni su došli provjeriti stanje brojila i zaključili da dobro prikazuje, dali su nam neki izvještaj. Poanta je bila da su krivo procjenili mjesečne rate, i više nije oko 900 kn mjesečno nego 1500kn. :ne zna:

Ne bi mi bilo ništa čudno da vi tu ne pišete o 200kn troškova za struju. :confused:

Allexis
11.03.2013., 20:31
zašto se ne dogovorite s njima da sami svaki mjesec očitavate struju i plaćate po toj potrošnji...tako prijateljica radi, jer je isto imala neke abnormalne rate od 600 kn za struju (grijanje ima na drva), pa joj je to bilo previše...

inače, kod mene su potrošači struje kuhinjski aparati - frižider, napa, pećnica (možda 4-5x mjesečno), mikrovalna, ploča na struju (jednom dnevno, ponekad ni tada) dok se ne riješi plin te perilica rublja (3x tjedno isključivo kad je jeftina struja), 2 laptopa, 3 lampe i 5 žarulja (sve štedno)....i to je 150 kn mjesečno, što je meni opet puno, jer smo većinom doma tek od 6-7 navečer...

sandymandy
11.03.2013., 20:39
Pa plaćamo sada tako, ali opet ne ide ispod 1000 kn. :(

Allexis
11.03.2013., 20:57
znači vi očitavate struju od 1. do 31. u mjesecu i brojilo pokazuje da trošite toliko puno struje mjesečno :eek:

pa što bi vam moglo toliko trošiti - bojler, pećnica, frižider.....kakva je energetska kategorija....

sandymandy
11.03.2013., 21:30
Tako je, od 01. do 31. i uplaćujemo tako.
Pećnica i frižider su novi i energetske kategorije A, tako da ne bi trebali puno trošiti. Za bojler nisam sigurna. Ali koliko on može trošiti?
Grijanje je na plin, klima uređaja nemamo. Nemamo neke velike potrošače.

ryell
11.03.2013., 21:35
Ako imate kucerinu od 300+ kvadrata onda da...

romantic_ass
11.03.2013., 22:42
kakve veze ima kolika je kuća? pa ne trose zidovi struju nego aparati

da vam se nije tko spojio?? ako se ne grijete na struju to je uzasno puno struje bez obzira kakve uređaje imate
osim ako u podrumu nemas rasadnik trave preispitaj da ti se tko nije spojio

iskljuci apsolutno sve urađej u kuci na pola sata i gledaj u strujni sat jel se vrti

ryell
11.03.2013., 22:49
kakve veze ima kolika je kuća? pa ne trose zidovi struju nego aparati
Natruha logike kaze ovako:
U stanu od 50ak kvadrata nemas jednaki broj prostorija i zarulja i ostalih aparata kao u kuci od 300m2 za koju onda pretpostavljas da ima i dodatne prostorije (supa, garaza, itd), vanjsku rasvjetu, recimo i elektricnu ogradu i slicno. Samo nagadjam, jasno.

Allexis
11.03.2013., 23:19
kod moje tete kuća prizemnica - 160 kvadrata, a ima manje aparata nego ja u 50 :D

kod nje je grijanje (uključujući toplu vodu - bojler) na drva...kuhanje je na plinsku bocu i na drva, ovisi kako što....potrošači struje su pećnica, perilica rublja, napa, tv i štedne žarulje kojih ima nekih 15-ak....klima radi samo preko ljeta...tako da nije do veličine - već broja ljudi koji tamo žive i količine njihovih uređaja...

sandymndy - napravi ovo što ti je romantic ass predložio/la - isključi sve i vidi što se zbiva....

tarantula100
12.03.2013., 10:37
ovisi o broju članova u kući, i o kapacitetu njihova boravka u kući.
nije isto ako neki ukućani borave u kući 24h na dan, i tada je uvijek nešto upaljeno i troši se, ili ako rade od jutra , a dolaze kući oko 18h, pa ne troše struju cijeli taj dio dana.

buc2
12.03.2013., 11:16
Meni su čudni računi za struju, mjesečna rata mi je 1000-1500 kn.
4 člana obitelji, bojler na struju, pegla, frižider, tv, komp, i sitni kućanski aparati.

Kuhanje pretežno na plin, 1 tjedno se koristi pećnica.

Kad smo se žalili HEP-u zbog visokih računa, oni su došli provjeriti stanje brojila i zaključili da dobro prikazuje, dali su nam neki izvještaj. Poanta je bila da su krivo procjenili mjesečne rate, i više nije oko 900 kn mjesečno nego 1500kn. :ne zna:

Ne bi mi bilo ništa čudno da vi tu ne pišete o 200kn troškova za struju. :confused:

Napisali ste bojler na struju ! Niste napisali kakav i za što je, koliko snage ?
Niste spomenuli grijanje, samo ste rekli da kuhate na plin !!!
Prosječan stan za četveročlanu obitelj i cca 70 kvadrata ne bi smio trošiti više od 300 kW/h mjesečno.
Javite kakav je bojler pa ću Vam izračunati približnu potrošnju !

sandymandy
13.03.2013., 16:03
Napisali ste bojler na struju ! Niste napisali kakav i za što je, koliko snage ?
Niste spomenuli grijanje, samo ste rekli da kuhate na plin !!!
Prosječan stan za četveročlanu obitelj i cca 70 kvadrata ne bi smio trošiti više od 300 kW/h mjesečno.
Javite kakav je bojler pa ću Vam izračunati približnu potrošnju !
Stan ima 100 m2, četveročlana obitelj.
Rekla sam da je grijanje na plin. Bojler je za potrošnu toplu vodu, 80 litara, 2.5 kW
Ne pazimo kad je jeftina, a kad skupa struja. Peglanje, pranje robe, perilica suđa uglavnom rade po skupljoj tarifi.

buc2
14.03.2013., 07:13
Stan ima 100 m2, četveročlana obitelj.
Rekla sam da je grijanje na plin. Bojler je za potrošnu toplu vodu, 80 litara, 2.5 kW
Ne pazimo kad je jeftina, a kad skupa struja. Peglanje, pranje robe, perilica suđa uglavnom rade po skupljoj tarifi.

Da, kao što sam i pretpostavljao, Vaš problem je bojler. Takav potrošač može potrošiti i do 1000 kW mjesečno. Pogotovo ako se oko grijača nakupio sloj kamenca , te mu tako treba više energije da zagrije vodu na željenu temperaturu. Na vašem računu od 1100.-kn bojler ima učešće od 800.-kn, a sve ostalo je ostatak.
S obzirom da imate plin u stanu, nije mi jasno zašto ne postavite mali protočni plinski bojler ( 13 litara ) u kupaonu ili gdje vam već bojler stoji !
Npr. ako nemate plin u kupaoni, plinoinstalater bi koštao cca 1500.-kn, bojler 1800.-kn, te demontaža starog i montaža novog 1000.-kn... (cijene su približne). Tu investiciju vraćate za 6 mjeseci... Naravno, ovu moju sugestiju shvatite kao potpuno dobronamjernu ....