PDA

View Full Version : Šamponi i regeneratori

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

debelakrava
07.12.2003., 13:43
evo muku mucim sa svojom kosetinom....ima je puno, duga je i strasno komplicirana...
ako je perem djecjim ili nekim cool samponima...masti se za dva dana
ako je perem niveom...bude super nemasna al nmi se pojavi perut
ako je perem samponima za masnu kosu tipa granier fructis, pocne se elektrizirat
ako je perem doveom i ostalim koji u sebi imaju kremu - masna je vec sutra...
lush mi isusi kosu do krajnjih granica...
eto, ako imate pametne prijedloge....you're more than welcome

LaPerla
07.12.2003., 14:47
Uzmi si Nexus "HairDress" leave in conditioner, postane meka i mozes s njom sta hocesh, ne masti i lakse je za za srediti.

Belle
07.12.2003., 16:56
Fructis mi naelektrizira kosu... Dobar mi je Pantene i Avonov AT. za oštećenu kosu.

croft
07.12.2003., 17:28
Ja koristim od Johna Friede -sheer blonde,poseban sampon za plavu kosu

Kravo, meni je ovaj super,imas poseban za prirodne i za farbane plavuse

Crow Jane
07.12.2003., 18:48
Ja koristim Vichy energizer i :s je

Ponekad operem i sa Herbal essence 2 u 1 za ofarbanu kosu i miriši super.

Al fantastičan je dodatak Gliss kur pjena koja se ne ispire, za 2 x tjednu revitalizaciju ofarbane kose ;)

Alyssa
07.12.2003., 20:02
Ja koristim vec skoro dve godine sampon od Vichya i mogu ti reci da mi je on najbolji od svih koje sam do sad koristila :s

magic
07.12.2003., 20:31
dk, imash najnoviji od Biopointa menta, zeleni i osvjezhavajuci, stvoren za probleme koje imash.

Winona
07.12.2003., 21:31
debelakrava kaže:
evo muku mucim sa svojom kosetinom....ima je puno, duga je i strasno komplicirana...
ako je perem samponima za masnu kosu tipa granier fructis, pocne se elektrizirat

ti si prva za koju cujem daje od niveinih sampona dobila perut ali eto i toga ima, nazalost.

Nego mozda bi i ja otkrila neke od ovih efekta ali perem kosu svaki dan pa valjda ni ne kuzim jel se zamastila itd.

Wella proizvodi su mi dobri.

Nego imam jedno pitanje - pri zadnjem posjetu DM-u vidjela sam u ponudi novu liniju sampona, regeneratora itd. bijele ambalaze , malo vece pakiranje oko 350 ml, boce su uskog grla, ovalne, vitke.

Imena se ne sjecam. Znam samo da je sampon bio oko 7€ a pjena za volumen oko 12 € pa mi se nije isprobavalo.

Zna li netko sto bi to moglo biti i jel sto valja ?

Rhea
07.12.2003., 22:43
Meni su Vichy samponi super:top:

Zlatokosa
07.12.2003., 22:46
Kanebo i Shiseido, skupi ko vrag, ali se isplate svaku kunu..
cijena reda veličine 150 kuna, a meni koja perem kosu svaki drugi dan traju po 6 mjeseci..

luca
07.12.2003., 22:50
tako meni kérastase: dosta kosta ali traje par mjeseci a isto perem kosu cesto. (na mom popisu je kozmetike koju preporucavam).

AFRODITA69
08.12.2003., 20:59
meni je najbolji l'oreal..vive

hator
09.12.2003., 12:22
meni je dobar jedino garnier fructis protiv prhuti. i čim promijenim šampon , dobijem perut , kosa mi je koma , beživotna , masna.
tako da sam odana njemu. a inače imam dugu kosu do pola leđa koju farbam . i nemam problema sa elektriziranjem.

nina
11.12.2003., 11:20
Ja jako volim TiGi sampone i regeneratore (narocito Dumb Blonde, otkako sam plava).
nisu losi ni Clinique Hair Care.

Cinnamon Girl
11.12.2003., 11:29
Alyssa kaže:
Ja koristim vec skoro dve godine sampon od Vichya i mogu ti reci da mi je on najbolji od svih koje sam do sad koristila :s

vec nekoliko godina koristim zuti sampon od vichy, njihov balzam i onaj treatmant u kutiji. to je nesto najbolje sto sam probala!!!

:s

debelakrava
12.12.2003., 14:40
upravo probala sunskilk za plavuse...s obzirom da je prvi dan neznam dali masti ili peruta al kosa je fenomenalna...totalno meka, super pada i sjaji se...i boja je zivlja

Kvejki
13.12.2003., 13:38
Meni je taj sunsilk bio najgori sampon koji sam u zivotu probala.

Strasno tesko mi je naci dobar sampon...kupila sam prosle godine u Finskoj nekakav garnierov kakvog nema ovdje i bio je savrsen...al to je bilo davno.

Sad sam napustila svaku nadu i kupim sto mi se taj cas svidi kad znam da nikakva korist...
Bio mi jer dobar donekle onaj Glisskur od Schwarzkopfa...

debelakrava
14.12.2003., 10:09
da, ne valja ipa...kosa mi masna nakon dva dana...i peruta se...ajjj pomagajte

Kvejki
14.12.2003., 10:16
debelakrava kaže:
da, ne valja ipa...kosa mi masna nakon dva dana...i peruta se...ajjj pomagajte

e da...to se i meni desilo...drz se podalje sunsilka...

Ava Adore
15.12.2003., 15:44
Sad sam kupila onaj novi Vichy za osjetljivo vlasište, smirivanje vlasišta, ne znam više. Jebenih 70kn! :rolleyes:

Vidjet ćemo kak će biti...

T@nja
15.12.2003., 16:22
Valjda jedino kaj ne bi na sebi mijenjala je kosa......gusta je, nemasna, sjajna. A od kad znam za sebe perem ju gotovo s bilo cim, cak i oni jeftini litreni samponi s placa su OK.
Poslije pranja puknem regenerator, onaj od 12 kn litra iz Getro-a i to je to.

A s druge strane, malo nelogicno, nokti su mi koma.....tanki, lomljivi. I nemrem si pomoci.

.:kuYa:.
15.12.2003., 22:48
debelakrava kaže:

probaj od loreala... zuta flasica, ali ne ona skroz zuta nego onako prozirna... liss-intense pise gore... najbolji jeftiniji sampon koji sam ikad probala, kosa se stvarno sjaji, a farbana sam plavusa sa grozno unistenom kosom... ovo ju je spasilo :s

bigblue2010
16.12.2003., 03:37
T@nja kaže:
Valjda jedino kaj ne bi na sebi mijenjala je kosa......gusta je, nemasna, sjajna. A od kad znam za sebe perem ju gotovo s bilo cim, cak i oni jeftini litreni samponi s placa su OK.
Poslije pranja puknem regenerator, onaj od 12 kn litra iz Getro-a i to je to.

A s druge strane, malo nelogicno, nokti su mi koma.....tanki, lomljivi. I nemrem si pomoci.

Tak i kod mene. Nokti strava, a kosu bih mogla sa Sanitar WC oprati, nis joj ne bi bilo. Doduse, sad mi malo (puno) ispada, ali to je nakon bebe. Racunam da bude dosla k sebi.

A sto se jakog mascenja tice, ako nije problem u vlasistu, onda nece pomoci mijenjanje sampona, nego mijenjanje regeneratora. Ima regeneratora koji jako zamaste kosu i koji rade "build-up" (ne znam na hrvatskom) na kosi i onda postane bezivotna.

Meni je frizerka savjetovala oprati svaki 4. ili 5. put kosu sa cleansing samponom (imam cleansing cream od redkena), koji su jaci od obicnih i nemaju silikone u sebi kao puno novijih sampona, pa skinu sve te naslage (ha, sjetila sam se!) od razno-raznih proizvoda koje stavljamo na kosu. Ostave potpuno cistu kosu, a ovi noviji samponi sa raznim dodacima, krpanjem raspucalih vrhova i slicnim performansama, uglavnom ostavljaju sloj necega (cesto silikona) na kosi.

Mislim da je u tvom slucaju, dk, kljucna rijec jednostavnost - neki prirodniji sampon, a ne ova hi-tech cuda.

I jos bih ovom prilikom popljuvala Pantene proizvode, narocito regeneratore :D. Od jeftinijih, puno su mi bolje L'orealovi i John Frieda.

Ava Adore
16.12.2003., 11:16
Rekla mi je žena u apoteci kad sam kupovala onaj za osjetljivo vlasište da se taj žuti Dercos prestaje proizvoditi, pa kome je taj odgovorao - nek si stvori zalihe od onoga što je ostalo po apotekama :)

Ne znam samo zašto ga prestaju proizvoditi...

Tihana
16.02.2004., 15:40
koji šampon za kosu koristite?
ja je moram prati svaki dan, i ništa mi ne pomaže, a sve moguće sam već isprobala....... :(
i fructis, i garnier, i panten, i head & shoulders, i wash & go, i johnson baby i nema što nisam..........
da li je netko uspješno riješio problem masne kose?
meni je već pun k........ toga da je perem svaki dan :(

Marija_1963
16.02.2004., 15:54
Zadnjih par godina moram kosu oprati svako jutro (kratko ošišana, inače) jer se zamasti preko noći, užas, groza! :bljak:
I ja sam sve probala, trenutno mi se čini onaj pantene pro V za volumen nekako bolji od ostalih sr...
Mislim da pohlepni kapitalisti stavljaju nešto u te šampone od čega se kosa još brže masti, e da bismo trošili njihove proizvode još još još i još :mad:

Patagonija
16.02.2004., 15:58
Ne znam.., ali čula sam da što ju više pereš više se masti..:(

Ja ju perem cca svaki 3. dan, a i to je kao prečesto..

Da probate napraviti pramenove?:D ;)

Winona
16.02.2004., 16:30
koristim sampone razne, mislim da ih je trenutno u kupaoni 5-6 :D

Ima od onih skupljih Redken, Keralogie, do Niveinog za volumen ( meni se ne da frizirati posebno) i onog Wellinog iz dm-a

Svejedno perem kosu svaki dan.

Nije mi tlaka a volim cistu kosu. Kako imam bojanu kosu, koristim sampone bas za to, inace bi boja prebrzo otisla.

croft
16.02.2004., 16:31
ja koristim poseban sampon za plavu kosu od Johna .F. "sheer blonde",perem je svaka 3 dana (a najljpsa je 2.dan nakon pranja :D )
kosa mi je dosta suha,i ovaj je sampon super za takvu kosu

Anteaa
16.02.2004., 17:35
Ja sam nedavno pronašla savršenu kolekciju za masnu kosu - :cerek: Carita :cerek: - ali kako bi cijena priličila kosi, zato valjda tako masno i košta! :rolleyes:

U svakom slučaju - ko ima love neka proba...

(E, šamponi i balzami sto i nešto kunića, maska za kosu 240 kn, koliko me sjećanje služi.)

Rhea
16.02.2004., 18:33
Vichy ima super sampone za razlicite tipove kose:top:

Hana_
16.02.2004., 20:41
imam jako tanku kosu ..ravnu..tak da je isto moram svaki dan prat ..:( i to bude sampon koji mi prvi dodje pod ruku ..imamo ih vise na kadi..uglavnom palmolive..lorealove ..avonov i neki nivein...

..ak ujutro operem kosu i provedem cijeli dan vani siske mi se znaju zamastit..i cijela kosa mi vec nekak bude jadna..mrzim to

Lali Puna
16.02.2004., 21:37
Rhea kaže:
Vichy ima super sampone za razlicite tipove kose:top:

tako je! A i Schauma je prilično dobra, a dost jeftina...no, ja zaista nisam mjerodavna na ovoj temi jer imam super gustu i kvalitetnu kosu koju treba prati samo jednom tjedno, šamponom za normalnu kosu i sve pet
(jel se jako kuži da sam se zapravo samo htjela pohvaliti?:D )

Tighelia
16.02.2004., 21:40
perem je svaka 3 dana (a najljpsa je 2.dan nakon pranja )
Ista je situacija i kod mene! :)

Inače, koristim Gliss Kur Liquid Silk i zadovoljna sam s njim. :top: Dobar mi je i Lushov sapun za kosu na bazi manga za često pranje!
Niveini proizvodi za kosu mi nisu baš dobri.

dora
16.02.2004., 23:14
Tihana kaže:
ja je moram prati svaki dan, i ništa mi ne pomaže, a sve moguće sam već isprobala....... :(
i fructis, i garnier, i panten, i head & shoulders, i wash & go, i johnson baby i nema što nisam..........
Pa i ja perem kosu svaki dan. Ne samo zato jer se brzo masti, nego ima tu dima, laka... bljak, pa nemrem s tim ici spavati :zubo: Svakodnevno parenj mi nije neki problem :) S cim perem? Ufff... Fructis, i nekakav rozi za obojanu kosu (kakti s njim se boja manje ispire - ma lazu :zubo: ) ima tu jos par, al ovih se trenutacno mogu sjetiti :).

emili
17.02.2004., 08:46
pa vi skoro sve perete kosu svaki dan !
ja svoju perem jednom tjedno, eventualno 2 x ako je bila izložena kiši, dimu ili pojačanom znoju
koristim Kene šampon za osjetljivu kosu, protiv ispadanja
ja mislim, mada to i ne mora biti tako ali ipak mislim da učestalo pranje obojene kose ma koliko trošile strogo najmenske šampone, ne mogu spriječiti ispiranje boje
ja inače ne koristim gelove i sprejeve za kosu, kosa mi se navikla na moj tretman pranja, imam dobru frizerku koja kosu dobro oblikuje i daje sveukupan dobar izgled, jasno za kosu kvalitete koju ja imam

magic
17.02.2004., 08:51
Da mi kosa nije duga, pa se dugo i sushi (ne koristim fen), prala bih ju svaki dan. Ne zbog mashcenja, vec volim taj osjecaj svjezhe mirisne lagane kose oko lica, narochito na jastuku.

Ovako - dvaput tjedno.

Najbolji su mi Biopoint shamponi, no dosta su skupi pa ih alterniram sa obichnim iz deema. Moram priznat da su i ti izvrsni :top:

T@nja
17.02.2004., 08:56
Ja kad sam imala dugu kosu, prala sam je svaka dva tjedna :o

Sad ju perem jednom tjedno sa samponom koji mi dodje pod ruku :frajer:

mudrica
17.02.2004., 08:58
fitoval - već duže vrijeme

magic
17.02.2004., 09:01
T@nja kaže:
...sa samponom koji mi dodje pod ruku :frajer:

Meni pod ruku mozhe doci samo pseci shampon :zubo:

T@nja
17.02.2004., 09:04
magic kaže:

E, vidis, taj jos nisam probala :D
Pa ne kosta bez veze 50 kuna (150ml) :eek:

magic
17.02.2004., 09:06
Rekla mi je sestra da je negdje 'prijateljica' Jennifer Aniston izjavila da pere kosu shamponom za konje.

A da mi ipak isprobamo onaj nashih kerusha?

T@nja
17.02.2004., 09:08
magic kaže:

Mislis da necu? :frajer:

magic
17.02.2004., 09:09
Ja cu prvo na Junioru...beshtija k'o beshtija :D

Zmijica
17.02.2004., 14:40
Imam dosta kose, al je tanka, fina, mekana... I jos dugacka preko ramena. Zvuci beznadno, jelda? :D
Al nije :afro:
Neutrogena T gel za suhu kosu s peruti. Alternativno Keune sampon za volumen. Ne stavljam obican regenerator, NIKAD, jer mi oteza i zamasti kosu. E, vidis, mozda je u tome stos s tobom, a ne sa samponima!
Ja stavim Phytoprotein sprej od Keunea, ili onaj njihov regenerator koji se ne ispire. Ali ne za suhu, nego za normalnu kosu (crna, ne siva tubica). To isto ne ispirem, a stavim ga samo na vrhove.
I obavezno Tigi sprej za sjaj - zakon :top:

diadora
17.02.2004., 15:16
magic kaže:
Rekla mi je sestra da je negdje 'prijateljica' Jennifer Aniston izjavila da pere kosu shamponom za konje.

Ako bude radilo javite proizvodacu neka stavi naljepnicu "Sigurno za pse. Testirano na ljudima":D

diadora
17.02.2004., 15:21
Tihana kaže:

Ja sam svojevremeno problem masne kose rjesila kanom.
Ukoliko ti nije stalo do boje uzmi bezboju efekat na kosu ce biti isti.Kosa izgleda punije, zdravije, sporije se masti.
I kazu da sto je vise peres to se ona vise masti - probaj kosu prati svaki drugi dan i sto manje prolaziti rukama kroz nju.

ja sam matilda
17.02.2004., 15:40
nije lose posprejat lakom za kosu po korjenima kose i onda rascesljat, meni tako izdrzi jos 1 dan bez pranja raspustena (lak isusuje kosu), a drugi dan slozim rep pa imam masno zalizanu kosu...tako izdrzim 3-4 dana a onda opet pranje

Alyssa
17.02.2004., 19:21
Vec dve godine koristim od Vichya sampon za masnu i prhutastu kosu jer se jedinio s njim mogu rascesljat :top:

Agirl
17.02.2004., 19:38
Nakon mnogih, konačno i vjerujem zadnje: Keune :top:

Cro-cutie
18.02.2004., 03:46
Tihana kaže:

Meni su zakon šamponi i umekšivaći od Aveda! Super marka!:top:

Bluegirl
19.02.2004., 19:09
Agirl kaže:
Nakon mnogih, konačno i vjerujem zadnje: Keune :top:

I ja tako kazem.

Kupila sam i Dove protiv masne kose i nakon prvog pranja mogu rec da je ok.

Agirl
19.02.2004., 20:29
Bluegirl kaže:
Kupila sam i Dove protiv masne kose i nakon prvog pranja mogu rec da je ok.

znaš, to se i meni dogodilo, ali nakon mjesec dana kosa mi je nekako ostala bez sjaja...čudno sam se osjećala...što ne znači da će i tvoja kosa reagirati isto

anyway, poslije njega sam kupila keune i sad sam zbilja zadovoljna

PrittPen
19.02.2004., 20:53
ja imam kosu koja se dosta masti i najefikasnije sam to riješila tako da, kad se jedan potroši, kupim uvijek drugačiji šampon... znate kako vam je kosa uvijek ljepša kad promjenite šampon??? e, pa ja mislim da se kosa za jedno pakeiranje uvijek zasiti svih substanci ili čega već iz šampona, pa onda uzmem drugi i kosa mi oživi.

Ipanema
20.02.2004., 14:25
PrittPen kaže:
ja imam kosu koja se dosta masti i najefikasnije sam to riješila tako da, kad se jedan potroši, kupim uvijek drugačiji šampon... znate kako vam je kosa uvijek ljepša kad promjenite šampon??? e, pa ja mislim da se kosa za jedno pakeiranje uvijek zasiti svih substanci ili čega već iz šampona, pa onda uzmem drugi i kosa mi oživi.

S ovime se potpuno slazem.
Kad potrosim bocicu sampona i ako kupim sljedeci put isti sampon, napravila sam sranje jer meni taj sampon vise ne valja.
Onda ga dam doma ostatku familije "da se igra" i moram kupit novi, jer mi kosa jednostavno pocinje izgledati jadno, vise ne leprsa, teska je i masti se brzinom svjetlosti. I cim operem drugim samponom, to je totalno druga prica.
A sto je najgore, to se kod mene odnosi i na regeneratore, maske, pjene, serume i sve vec kaj se na kosu moze staviti.
Ja kosu obozavam i trudim se maksimalno njegovati ju, tako da sam u stanju dati puno para za sampone i ino.
Cak ponekad i kupim nesto, ne bas jeftino, i ako ne valja, doma skuplja prasinu i ja moram kupit nesto drugo.

poison ivy
21.02.2004., 09:44
ja perem kosu fruchtisom i sunsilk regeneratorom.:top:

emy
21.02.2004., 15:59
Tihana kaže:
:(

Dove sampon za normalnu kosu,mislim da cu sad prijeci na taj isti al za suhu kosu jer sam pretjerala s farbanjem:rolleyes: !

alexxx
22.02.2004., 00:23
momentalno h&s sensitive, valjda mi od ovog glava nece bit crvena.
i panteneov intensive regeneration balsam, al ni slucajno da do koze dodje. pantene je super za kosu i ocajan za vlasiste.. prala sam s njim kosu kad je cvjetalo more jer je bio valjda jedini isprobani sampon koji je skidao one algache i pocela mi se perutat glava nenormalno.. bemti cvjetanje mora.

i moram odrezat nekih 6 cm kose :(
i tuzna sam :(

PrittPen
22.02.2004., 03:24
Ipanema kaže:
S ovime se potpuno slazem.
Kad potrosim bocicu sampona i ako kupim sljedeci put isti sampon, napravila sam sranje jer meni taj sampon vise ne valja.
Onda ga dam doma ostatku familije "da se igra" i moram kupit novi, jer mi kosa jednostavno pocinje izgledati jadno, vise ne leprsa, teska je i masti se brzinom svjetlosti. I cim operem drugim samponom, to je totalno druga prica.
A sto je najgore, to se kod mene odnosi i na regeneratore, maske, pjene, serume i sve vec kaj se na kosu moze staviti.
Ja kosu obozavam i trudim se maksimalno njegovati ju, tako da sam u stanju dati puno para za sampone i ino.
Cak ponekad i kupim nesto, ne bas jeftino, i ako ne valja, doma skuplja prasinu i ja moram kupit nesto drugo.

da, to se i meni odnosi na sve proizvode za kosu... i npr. mislila sam da mi je kueneov šampon idealan i kupila isti- i ništa, kosa pada, nikakva, i onda operem sa običnim head& shoulders- i sve super. tako da, ako to niste na sebi primjetile, probajte mijenjat šampone, works for me.

sweet Irma
26.02.2004., 15:12
preporučam Tigi (Catwalk) šampone:top:

Odlični su, ima ih za razne tipove kose. Koštaju oko 70 kn, ali traju jako dugo. Radi se o koncentratima, pa se stavlja jako malo na dlan i jako se zapjeni. Vrijede svake kune:top:

Tihana
26.02.2004., 22:55
kupila ja sunsilk u onakvom malom sprejiću i nanijela na kosu poslije pranja.....za sad se drži.....zadovoljna sam

AFRODITA69
27.02.2004., 03:01
prvo-to ti je jako lose za kosu-pranje vaki dan.ja se sjecam da je najnormalnije bilo prati kosu jednom tjedno ili mozda dva...onda sam prala cesce i cesce i cak svaki dan.sto je uzasno lose .kao za suhu ,tako i za masnu kosu.najbolje je prati svakih 4 dana...ja pokusavam ajde svaki 3,ali nekad ne uspijem duze od dva dana..uglavnom koristim pantene za obojenu kosu,ili vive.i naravno nista bez conditionera.

Winona
27.02.2004., 09:50
da ja kosu perem svaka 4 dana hodala bi po svijetu zaista masne kose a to si ne mogu uciniti. Ni sebi ni drugima.

A to kako je bilo prije, je prije su se i ljudi kuplai jednom tjedno ako i to, svakodnevno tusiranje je isto valjda nezdravo.

Tihana
27.02.2004., 13:15
AFRODITA69 kaže:
prvo-to ti je jako lose za kosu-pranje vaki dan.ja se sjecam da je najnormalnije bilo prati kosu jednom tjedno ili mozda dva...onda sam prala cesce i cesce i cak svaki dan.sto je uzasno lose .kao za suhu ,tako i za masnu kosu.najbolje je prati svakih 4 dana...ja pokusavam ajde svaki 3,ali nekad ne uspijem duze od dva dana..uglavnom koristim pantene za obojenu kosu,ili vive.i naravno nista bez conditionera.

da ja perem kosu jednom tjedno, svi ljudi bi pobjegli od mene:D .
blago ljudima koji to mogu, moja frendica ima ful zdravu i kvalitetnu kosu, i pere je jednom tjedno i to reda radi...... nakon tjedan dana joj je lijepa, lepršava i mirišljava..... a ja?:( :( :(

margarita
27.02.2004., 13:41
AFRODITA69 kaže:

ovo su bapske price

uopce nije pitanje da se kosa treba prati svaki dan

pogledaj sto sve samo kosa prezivi u toku dana, od friziranja pa do zraka koji je zagadjen svim i svacim

ja perem svoju svako jutro, shampon je od hene i ruzmarina (iz trgovine zdrave hrane - nikakva posebna marka) a regenerator je Joico za bojenu kosu i nista joj ne fali

magic
27.02.2004., 18:32
Glava je jednak dio tijela kao i bilo koji drugi, u biti najispravnije bi bilo prati ju svaki dan.

T@nja
27.02.2004., 18:35
magic kaže:
Glava je jednak dio tijela kao i bilo koji drugi, u biti najispravnije bi bilo prati ju svaki dan.

Se tu i noge racunaju?:D

Hana_
27.02.2004., 18:39
hahaha a kak se onda tusiras da mi je znat :D

T@nja
27.02.2004., 18:40
Hana_ kaže:
hahaha a kak se onda tusiras da mi je znat :D

A ti kad se tusiras svaki put peres glavu?
E, tak je kod mene s nogama :D

Hana_
27.02.2004., 18:42
hahahaha luda si :D

al kuzis glava ne smrdi ...onak jedino malo po smogu

a necu si ni probat zamislit kak ti noge onda smrde :B :D :D

tilla
28.02.2004., 17:34
magic kaže:

meni se to i dogodilo, jer san ulila sampon od psa u drugu bocicu koja je ista ko i moj sampon, a u medjuvremenu san se preselila i pomijesala bocice.

i perem se perem nista se ne pjeni, mislim se ja... stvarno mi je kosa u ... otisla

ne budi lina, operem se i drugi put, a onda mi je sinulo...

ipak ako mozete nabavite sampone od joica, jako su dobri, a cijenovno prihvatljivi.

piccola
29.02.2004., 14:36
neko gore kaze sto vise peres kosu ona se vise masti!
a jos najbolje da idem masne kose vani , a i ne mislim da je to istina.
ja imam cudnu kosu , suha skroz a brzo se masti , nakon dan.
isprobala sve moguce sampone jos mi je najbolji garnier za masno tjeme /suhe vrhove.
ali postalo mi je naporno stalno kosu prati ali sto se moze!

Noemi
01.03.2004., 10:34
Ima li tog Joica i kod nas:misli:

T@nja
01.03.2004., 10:39
diadora kaže:
I kazu da sto je vise peres to se ona vise masti - probaj kosu prati svaki drugi dan i sto manje prolaziti rukama kroz nju.

Jesi tak probala i s kokolom? :D

Vidis, jos nikog nisam cula da im se dolje kosica masti, iako ju ribaju svaki dan. ;)

magic
01.03.2004., 10:44
Ja sam chula da one koje dolje poskidaju kosicu, vishe ne trebaju pranje ;)

chiquita
01.03.2004., 11:07
ja sam imala jednu frendicu koja je imala dugu kovrčavu gustu kosu na kojoj se nakon 2 tjedna ne pranja tek kužilo da je malo masna. takva je kosa, ono opće ne pada u rezance kad se zamasti.
ne znam kako je ona izdržavala ne prati kosu (makar mi je znala reći da joj je uvijek bio horor prati tu kosu, pa raščešljati itd.) ali nisam mogla biti u njenoj blizini ni nakon 3 dana kaj ju nije oprala jer je smrdila strašno nešto, a znala ju je tak nositi velim i po 2 tjedna.
naravno da joj nisam nikad niš rekla.
bilo mi je neugodno.

Lali Puna
01.03.2004., 12:01
jel zna netko ima li i gdje u zagrebu za kupiti jean louis david kozmetike za kosu?
tnx
:trio: vidim da je popularan pa rekoh što ne bi i ja......

Elektra
01.03.2004., 12:04
Ja i imam tanku vlas i ful ful ravnu kosu i češće se masti samo onda ako ju stalno mičem s lica ili ako ju stalno nešto diram, samo onda, inače je sasvim normalna i mogu je komotno prati svaka 3 dana. Nekako čudno al ako ju perem svaki dan onda mi se isuši (pogotovo po ljeti, možda zbog sunca i sl.).
A sad, koje šampone koristim? PA uglavnom što mi dođe pod ruku :D nisam izbirljiva :D . Obično koristim head&shoulders, Dove ili Palmolive. Ovisi.

Inače, za perut sam se uvjerila da je head&shoulders najbolji (jednom se pojavila iz ne znam kojeg razloga i nestala kad sam oprala kosu s tim šamponom) :top: :top:

tilla
01.03.2004., 14:24
Elektra kaže:

Inače, za perut sam se uvjerila da je head&shoulders najbolji (jednom se pojavila iz ne znam kojeg razloga i nestala kad sam oprala kosu s tim šamponom) :top: :top:

a ja san od tog sampona zaradila jos vecu perut, pa san zavrsila na medicinskim samponima.

ni jedan dermatolog ne preporuca taj sampon. ni u ludilu!

piccola
29.07.2004., 21:12
cure jeste li isprobale ove sampone??? ja sam kupila sampon i balzam za suhu kosu ,i mogu reci da mi je kosa skroz mekana i bolje izgleda.

Leeloo
29.07.2004., 22:10
Mirišu božanstveno

mrkvich
29.07.2004., 23:12
ja sam kupila samo regenerator za...mislim suhu kosu, minival itd itd....dosta dobar i finoooo mirisiii:top:

Alissa_7
29.07.2004., 23:48
Kupila sam i Sampon i regenerator za obojenu kosu i super mi je!!! Nakon dugo vremena pronasla sam sampon kojega stavim malo a super se pjeni, a regenerator je jednostavno izvrstan. :top:

athene
30.07.2004., 01:13
testirani su na zivotinjama :( , pa ih ne namjeravam kupovati

Ella E
30.07.2004., 02:45
athene kaže:
testirani su na zivotinjama :( , pa ih ne namjeravam kupovati

Šta ima veze, sad je bar koja beštija čistija! :p

vrabac
30.07.2004., 07:51
Ja sam ih koristila dok sam živjela u USA i to je bio jedini šampon koji je odgovarao mojoj kosi, čak i nakon dužeg korištenja nije mi kosu opterećivao, mastio, ni isušivao. Koristila sam onaj rozi (mislim da je za suhu kosu ili oštećenu ili tako nekako).

Čula sam da su konačno došli i kod nas :cheer:
Čim potrošim ostatke Nivee koje imam, vraćam se na Herbal Essences :D

Tijana
30.07.2004., 09:05
Ak su tak dobri, moram i ja trk do DM-a kupit jedan. :D

Mozda dobijem za nagradu put na Havaje ili suncobran :D

http://www.dm-drogeriemarkt.hr/Pravila_herbal_essence.asp

mimi2003
30.07.2004., 09:18
Tijana kaže:
Ak su tak dobri, moram i ja trk do DM-a kupit jedan. :D

Mozda dobijem za nagradu put na Havaje ili suncobran :D

http://www.dm-drogeriemarkt.hr/Pravila_herbal_essence.asp

buš dobila praznu kovertu kak i ja:(

Inaće i ja sam ga kupila, i ovaj vikend ću ga tek isprobati, kupila za normalnu kosu, a ako mi neće pasati kupit ću rozi, jer mi je kosa malo suha, ustvari htjela sam ga odmah kupit al se zeznuh

Leeloo
30.07.2004., 09:52
Ella E kaže:
Šta ima veze, sad je bar koja beštija čistija! :p

Grozno.

Tijana
30.07.2004., 10:03
Mimi, koje sam ja srece - ja bi i dobila putovanje na koje nikak ne mogu ici (trudna sam). :D :D :D

njasa
30.07.2004., 10:18
kupila sam i sampon i regenerator za tanku kosu. stvarno su dobri!!! a mirisu- savrseno!!!

mimi2003
30.07.2004., 10:42
Tijana kaže:
Mimi, koje sam ja srece - ja bi i dobila putovanje na koje nikak ne mogu ici (trudna sam). :D :D :D

čestitam na bebici:lux: :trio:

Durica
30.07.2004., 10:50
Viš, a ja mislila da to i nije tak dobro kak vele u reklami. Idem si i ja u DM kupit jedan komplet, ja mogu na put :cerek:

vrabac
30.07.2004., 11:35
Durica kaže:
Viš, a ja mislila da to i nije tak dobro kak vele u reklami. Idem si i ja u DM kupit jedan komplet, ja mogu na put :cerek: Ma dobro, ne kažem ja da su svima dobri. Mojoj kosi su super, to mi je najbolji šampon koji sam probala. Ti vjerojatno imaš malo drugačiju kosu, pa ti možda nešto drugo bolje paše... ali za petnaestak kuna možeš probati :)

Durica
30.07.2004., 12:14
vrabac kaže:
Ma dobro, ne kažem ja da su svima dobri. Mojoj kosi su super, to mi je najbolji šampon koji sam probala. Ti vjerojatno imaš malo drugačiju kosu, pa ti možda nešto drugo bolje paše... ali za petnaestak kuna možeš probati :)
Ma mene ti najviše privlači nagrada :D a šampon ko šampon, ak mi ne bu pasal, nikom niš ;)

piccola
30.07.2004., 14:10
mimi2003 kaže:
buš dobila praznu kovertu kak i ja:(

Inaće i ja sam ga kupila, i ovaj vikend ću ga tek isprobati, kupila za normalnu kosu, a ako mi neće pasati kupit ću rozi, jer mi je kosa malo suha, ustvari htjela sam ga odmah kupit al se zeznuh

ja i sestra vec 4 kemijske olovke dobile, ma nek idu kvragu:mad:
milsim se u sebi , ma da sam bar suncobran dobila ali jok.

LaPerla
30.07.2004., 16:12
Meni nije odgovarao :( tak da sada dajem $10 po boci Nexus-a

Tijana
30.07.2004., 18:01
mimi2003 kaže:
čestitam na bebici:lux: :trio:

Hvala! :kiss:

Ella E
30.07.2004., 18:36
Leeloo kaže:
Grozno.

A slušaj, i ti ih koristiš :p
Aj, aj ja se zezan malo ;)

janine
30.07.2004., 20:36
Cure, da li preferirate šampone 2u1 ili posebno šampon i regenerator i zašto?

piccola
31.07.2004., 01:09
janine kaže:

meni su ti 2 u 1 bezveze, uopc ekao da nema regeneratora kosa mi skroz suha bude

AFRODITA69
31.07.2004., 20:05
to je tu izaslo prije dobrih 4 god...i iskreno-odvratna mi je kosa poslje njih!isto kao i herbal essence farbe-zali boze love!

athene
31.07.2004., 21:53
janine kaže:

kad sam imala kratku kosu, koristila sam 2 u 1, a posto je sada jako duga, koristim posebno sampon a posebno regenerator :)

SaraTroroga
31.07.2004., 23:11
Ja imam i sampon i balzam,i sem sto super mirisu oboje su mi:bljak:

Nekako mi bude jos suvlja kosa,i dobije preterani volumen ali nabudjeni a ne koji lepo pada,ko da svaka dlaka za sebe strci:flop:

charlize
01.08.2004., 14:28
joj, da, afro, podsjeti me na herbal essence farbe. jedan od najcraptastic proizvoda!
a toliko dugo sam ih htjela probati. i onda se preselim u london i reko' konacno da probam (valjda je to u UK farba broj 1), kad ono uzas. prejake, smrde, k'o farbe prije 20 godina. kosa sprzena.

Ipanema
26.10.2004., 10:02
Zelim napokon jednom u zivotu staviti tocku na i i zavrsiti sa potragom za regeneratorom koji bi bio THE ONE.
Kosa mi naizgled ne djeluje naporno, zahtjevno, cekinjasto, suho tesko za tretirati, ali upravo takva je.
Najbolji regenerator koji sam nasla u zivotu bio je Elseve od jojobe, ali ga ne proizvode vec godinama (ili ga RH ne uvozi, nije bitno).

Od onda nema sta nisam probala (od najjeftinijih tipa Pantene, Herbal Essence i Dove pa do onih "razvikanih" tipa J. Dessange i J.F. Lazartigue).
Svi regeneratori su dobri, ali ja HOCU SAVRSEN REGENERATOR.
Da ne zaljepi i ne spusti kosu na facu, a s druge strane da je kosa mekana, njezna, leprsava (ne naelektrizirana) i da zgleda kao da je sfenirana. Trazim li previse :angel:

Dobro, bas i nisam probala apsolutno sve regeneratore u Hrvatskoj (evo, nisam probala Tigi :eek: ), ali nemam para za takve egzibicije, pa molim ako netko zna...

Hvala :)

luca
26.10.2004., 10:12
Ipanema kaže:
Najbolji regenerator koji sam nasla u zivotu bio je Elseve od jojobe, ali ga ne proizvode vec godinama (ili ga RH ne uvozi, nije bitno).

ovo je moj izbor za ljeto :) (sampon + regenerator i spray anti-UV) ljetos je toga bilo u FR, dakle stvar je u uvozu. bez veze...

probaj obicni zeleni Elseve za normalnu kosu, "s vitaminima i magnezijem" :) meni je vec par mjeseci (sampon + regenerator) to najdraze: kosa cista i glatka i leprsava i ne zapetljava se.
(stavljam maske po potrebi a kad mi je duza, kao sad, onda na te "repove" stavljam i leave-in da se oni ne zamrsuju).

Noemi
26.10.2004., 10:22
Nije regenerator nego vise pakung,ali ja ga redovito koristim.Redken All soft:s

Meka,sjajna,zdrava,ma :cerek:kosa

Ipanema
26.10.2004., 10:34
Hvala zene :cool:
Upijam podatke ko spuzva :D

tilla
26.10.2004., 10:54
dumb blonde (tigi)

solar balzam (loreal)

Ipanema
26.10.2004., 10:59
tilla kaže:
solar balzam (loreal)

Hmm, mislim da toga nema kod nas, a i nisam nikad cula. Je li to Loreal Kerastase?

tilla
26.10.2004., 11:02
Ipanema kaže:
Hmm, mislim da toga nema kod nas, a i nisam nikad cula. Je li to Loreal Kerastase?

nije kerastase, ali je profi linija za kosu. ima u nas u frizerskim salonima. to koristim kad sam na moru, odlicna stvar.

377chiara
26.10.2004., 11:11
jel i vama danas forum spor il samo meni?

da, koji god regenerator dobar bio, nije vjecno super
ja ako i najbolji ne prominim za neki novi nakon 2-3 miseca kosa se navikne i nema vise vou rezultata

ne placam vise od 30-35 kuna jer mogu i u toj kategoriji nac dobre stvari

Tigrica
26.10.2004., 11:13
nemoj samo kupiti ove I Touch!!
mislim da su samo promijenili pakiranje, ali to je onaj stari ljigavi regenerator od prije (mislim da je bio siona ili tako nesto..) al, poslije ostane lijepa bocica :D

Billi
26.10.2004., 12:08
ja koristim Dove regenerator i mlijeko za kosu i Klasov silikon.

Little Mermaid
26.10.2004., 12:10
Keune,ljetna verzija,narancasti cep i siva tubica.

luca
26.10.2004., 12:11
luca kaže:
obicni zeleni Elseve za normalnu kosu

mi moze netko reci koliko ovo kosta u Zg? vjerujem da toga ima u svakom DM...

Ipanema
26.10.2004., 12:15
luca kaže:
mi moze netko reci koliko ovo kosta u Zg? vjerujem da toga ima u svakom DM...

Mislim da je oko 18 kn? :misli:

fairy
26.10.2004., 12:22
Ja moram pohvaliti novi Dove šampon i regenerator!
Naime, gledala sam onu reklamu za novi šampon za obojenu kosu i reko: "ajde, idem baš probati dali je tako!"
I stvarno- čudo se desilo! Šampon i regenerator su savršeni, a kosa je nakon jednog jedinog pranja mekana, sjajnija i nekako elastičnija!
Probaj taj Ipanema, naravno ako se farbaš, a ako ne vjerujem da imaš i neki za tvoj tip kose u njihovoj kolekciji. Neznam jer nisam koristila Dove do sada. Inače sam koristila Gliss Kurr za suhu i oštečenu kosu i također su bili vidljivi rezultati. Ali Dove.......nemam riječi! Oborio me s nogu definitivno!

fairy
26.10.2004., 12:30
377chiara kaže:
jel i vama danas forum spor il samo meni?

i mene zajebava! :mad:

Ipanema
26.10.2004., 12:34
Da, zadnji put sam kupila taj Dove za obojenu kosu (da farbam se i to cesto), ali to je 5 pakiranja za 5 pranja po 25 kn...
Znas ono... ja bih bocu regeneratora :D

Inace, istina je, stvarno je odlican regenerator :top:

luca
26.10.2004., 12:37
Ipanema kaže:
Mislim da je oko 18 kn? :misli:

:s Zagrebe, stizem :D

Meni je Dove bio dobar neko vrijeme ali onda mi je kosa postala premekana i imala sam dojam da imam vatu umjesto kose :confused: tako da mi se cini da na mojoj kosi Dove nije za visemjesecnu upotrebu iako sam u prvi mah bila zadovoljna :misli:

Ipanema
26.10.2004., 12:41
luca kaže:
:s Zagrebe, stizem :D

Ali nisam sigurna. Sigurna sam jedino da nisu skuplji od 25 kn.
A i to je sica ak se mene pita :D

luca
26.10.2004., 12:46
Ipanema kaže:
Ali nisam sigurna. Sigurna sam jedino da nisu skuplji od 25 kn.
A i to je sica ak se mene pita :D

25 kn je jos uvijek dovoljno jeftino :)

Lali Puna
26.10.2004., 13:22
Ja koristim Lushov American Cream koji je aposlutno fantastičan.

Doduše, ja nemam neku zahtjevnu kosu, ali ono što je najbolje kod tog regeneratora je što i nakon 4 dana, nakon koncerata u zadimljenim klubovima, čuda od gelova, lakova i manipulatora kosa po njemu mriiše na med i vaniliju.:cerek:

I to božanstveno!

No, ako si navikla na ove L'Oreale, Doveove i druge koji su svi krcati silikonima, Lush možda može biti šok za početak...no, dugoročno kosa ne samo da izgleda bolje (što rade regeneratori sa islikonima) nego i jest zdravija i kvalitetnija...

dora
26.10.2004., 13:36
Probala sam stosta, stvarno stosta. Za sad mi se najbolje iskazao Lushov --> Jungle i Coolaulin. I jedan i drugi meni mracno mirisu, cak i nakon x pljuga miris stoji (iako to nije presudno jer tak i tak perem kosu svaki dan), al kosa mi je jako, jako dobra od njih - sto je inace cudo za moju kosu koja je zla do jaja :zubo: s njom se nemre nist, a ovak - ma milina.

Elektra
26.10.2004., 13:40
Ja sam koristila Fructisov regenerator za normalnu kosu i meni je pasao, a osim toga miriše božanstveno :cerek:

luca
26.10.2004., 14:09
goldberry kaže:
Lushov American Cream ... med i vaniliju.:cerek:

a to je trebalo tako mirisati? :zubo:
dora, kakav je Jungle? (to je valjda jedini Lush koji nisam probala, mozda mi taj bude :klopa: )
edit: ima banane! OK, sad je definitivno kandidat za isprobavanje :) (doduse, malo me obeshrabruje sto je krut jer sam bila uzasnuta (ne razocarana) krutim samponima....)

Lali Puna
26.10.2004., 14:15
luca kaže:

isuse premili, ti ne osjetiš miris American Creama??????

:Pop:

Meni je i Jungle suuuuuuuuper (a miriši isto genijalno) samo što sam sad u fazi da mi se neda s tim handrati po kosi (jer je to kruti regenerator)....

chiquita
26.10.2004., 14:23
evo ja mogu preporučiti onaj herbal kaj su pred koji mjesec imali reklamu na svakom čošku - za tu sitnu paru (mislim da je oko 12-14 kn) regenerator stvarno kosi daje prekrasnu mekoću dodira :D :cool: i miriši ko polje ruža.
u cvatu.:D :D

luca
26.10.2004., 14:25
goldberry kaže:
isuse premili, ti ne osjetiš miris American Creama??????

osjetim vrlo jak i bljak miris koji je doveo do udaljavanja AC iz moje kupaone :D nisam prepoznala med i vaniliju...
a bilo mi je zao jer volim kako Lush inace mirisi :klopa:

Lali Puna
26.10.2004., 14:31
a ja bih si mogla pojesti kosiu koliko mi je fin miris!

Ali i Jungle miris se duuuugo sojeti i super je!

Ja otkad sam prešla na Lush ne mogu više uopće zamisliti da oept po kosi trkeljam s tim vulgaris šamponima prepunim silikona...

dora
26.10.2004., 14:39
luca kaže:
dora, kakav je Jungle? (to je valjda jedini Lush koji nisam probala, mozda mi taj bude :klopa: )
edit: ima banane! OK, sad je definitivno kandidat za isprobavanje :) (doduse, malo me obeshrabruje sto je krut jer sam bila uzasnuta (ne razocarana) krutim samponima....)

Cuj, kolko sam te citala u vezi mirisa i Lusha, misim nekak da nam se ukusi ne poklapaju.

Ovaj Jungle mozda ima banane u sebi al se ne osjeti (ne volim taj miris), al miris nekak vocno/vostano/biljno ali ne napadno... uglavnom, meni se svida :cerek:

Ako ti se ne svidaju kruti samponi, meni je reciomo Reincarnate bozanstven (ti si pisala da ti je prejeziv), mozda ne bi bilo pametno da probas s ovim (doduse, kosta 35 kuna 100 grama, tak i da fulas nece te pretjerano opizdit po dzepu) :D

American Cream sam bas prosli put isla mirisati, al mi se ne dopada :( bas pretjerano :D bolji mi je Coolanulin :cerek: i Jungle, miks pogotovo :cerek:

Ipanema
26.10.2004., 14:44
Dovraga i bestraga, moram posjetiti taj Lush :cool:

377chiara
26.10.2004., 17:01
chiquita kaže:
evo ja mogu preporučiti onaj herbal kaj su pred koji mjesec imali reklamu na svakom čošku - za tu sitnu paru (mislim da je oko 12-14 kn) regenerator stvarno kosi daje prekrasnu mekoću dodira :D :cool: i miriši ko polje ruža.
u cvatu.:D :D

:top:

najbolje kod tog regeneratora je što i nakon 4 dana, nakon koncerata u zadimljenim klubovima, cuda od gelova, lakova i manipulatora kosa po njemu mriiše

nekako ne bi izdrzala testirat ovo uopce

od lush sampona sam dobila perut, ne znam koji je to bio, ima tome dvi godine ali :flop:

Lali Puna
26.10.2004., 17:11
dora kaže:
American Cream sam bas prosli put isla mirisati, al mi se ne dopada :( bas pretjerano :D bolji mi je Coolanulin :cerek: i Jungle, miks pogotovo :cerek:

Ni meni u dućanu nije mririsoa ne znam šta...čak ni dok sam ga stavljala...al kad opereš kosu....:milina:

nekako ne bi izdrzala testirat ovo uopce

zašto? Imam normalnu kosu, prem ju jendom, maksimalno dvaput tjedno...ne smrdi, nije masna, nije zmazana,,,zašto bi ju prala češće'

377chiara
26.10.2004., 17:40
goldberry kaže:
Ni meni u dućanu nije mririsoa ne znam šta...čak ni dok sam ga stavljala...al kad opereš kosu....:milina:

zašto? Imam normalnu kosu, prem ju jendom, maksimalno dvaput tjedno...ne smrdi, nije masna, nije zmazana,,,zašto bi ju prala češće'

ne bih ulazila u ovo (nedavno sam bila kuci pod temepraturom, cak i tad nisam trpila kosu neopranu recimo dva dana)

croft
26.10.2004., 18:59
Keune-Reconstructor...nije bas da me oborio s nogu,ali jedan je od boljih

Lali Puna
26.10.2004., 19:10
ja sma mislila da smo te i takve diskusije riješile na nekom drugom topiku

sergio
26.10.2004., 19:38
takav se jos ne proizvodi :D

bilo bi dobro, da kad pisete o naj generatorima dodate jos kratak opis vase kose (duzina, bojana/pramenovi/prirodna, suha, ravna/kovrcava ect.)
bilo bi se lakse odluciti koju da slusam :D

croft
26.10.2004., 19:46
evo moja kosa je duza,stepenasto osisana,frizura mi je kao kod one Marine iz Big Brothera,farbam se u plavo...vrhovi su mi dosta suhi,a ovaj reg. od Keune je bas za takvu kosu,dobar mi je jer ne otezava kosu,vrhovi mi izgledaju zdravije...eto

sergio
26.10.2004., 21:33
croft kaže:
evo moja kosa je duza,stepenasto osisana,frizura mi je kao kod one Marine iz Big Brothera,farbam se u plavo...vrhovi su mi dosta suhi,a ovaj reg. od Keune je bas za takvu kosu,dobar mi je jer ne otezava kosu,vrhovi mi izgledaju zdravije...eto

tnx. :)
skoro svi tocni :D odgovori, samo da moja nije ravna.

matsa
26.10.2004., 22:12
goldberry kaže:
Ja koristim Lushov American Cream

What a surprise ... :D

fairy
27.10.2004., 08:32
Ipanema kaže:
Da, zadnji put sam kupila taj Dove za obojenu kosu (da farbam se i to cesto), ali to je 5 pakiranja za 5 pranja po 25 kn...
Znas ono... ja bih bocu regeneratora :D

Inace, istina je, stvarno je odlican regenerator :top:

Ne, ne misliš na isto kao ja!
Postoji BOCA za 20-ak kn. To ti je ovaj novi što ga reklamiraju!
Za ovih 5 pakiranja nisam niti znala da postoje! ;)

Ipanema
27.10.2004., 08:41
fairy kaže:
Ne, ne misliš na isto kao ja!
Postoji BOCA za 20-ak kn. To ti je ovaj novi što ga reklamiraju!
Za ovih 5 pakiranja nisam niti znala da postoje! ;)

A da? :misli:
Mozda je ovaj tvoj jednostavno regenerator za obojenu kosu, a moj onaj regenerator koji se dobije sa farbama. To ti izgleda tako, 5 malih pakiranja - onih vrecica kakve dobijes sa farbom, u nekakvoj kutiji.

luca
27.10.2004., 08:55
goldberry kaže:

joj meni obrnuto :D u ducanu mi je djelovao OK (inace ga ne bi kupila) a kad sam dosla doma, bio mi je "tezak" (kao kad ti neki parfem ne pase...) i onda svako iduce koristenje mi je sve vise okretalo zeludac...

OK, dora primljeno na znanje :) trazit cu tester ili uzeti samo malo. steta sto se banana ne osjeti. tjesit cu se bananamoon-om :)

TriviA
27.10.2004., 09:29
dora kaže:

Koliko je to individualno.
Imam suhu kovrcavu kosu i isprobala sam i Coolanulin i Jungle (ako je to onaj kruti regenerator) i nikako mi ne pasu. Coolanulin je pre vodenast i kosa mi je nakon njega kao da regenerator nisam ni stavila, cak mi i ruzno mirise (inace volim miris kokosa samo ovaj miris ja ne mogu povezat s kokosom).
Meni od jako puno isprobanih i dalje najbolje pase narancasti GlissKur (sampon,regenerator i leave-in).

fairy
27.10.2004., 11:11
Ipanema kaže:
A da? :misli:
Mozda je ovaj tvoj jednostavno regenerator za obojenu kosu, a moj onaj regenerator koji se dobije sa farbama. To ti izgleda tako, 5 malih pakiranja - onih vrecica kakve dobijes sa farbom, u nekakvoj kutiji.

Ne, ne! Nismo mislile na isto! Ovo ti je baš nova kolekcija šampon+regenerator+krema za kosu+itd. specijalno namjenjeni za obojenu kosu. Bijele bočice s ljubičastim slovima. Imaš ih u svakom DM-u, čak i u Konzumu sam neki dan vidjela.
Fantastični su! ;)

dora
27.10.2004., 13:18
TriviA kaže:
Koliko je to individualno.
Imam suhu kovrcavu kosu i isprobala sam i Coolanulin i Jungle (ako je to onaj kruti regenerator) i nikako mi ne pasu. Coolanulin je pre vodenast i kosa mi je nakon njega kao da regenerator nisam ni stavila, cak mi i ruzno mirise (inace volim miris kokosa samo ovaj miris ja ne mogu povezat s kokosom).
Meni od jako puno isprobanih i dalje najbolje pase narancasti GlissKur (sampon,regenerator i leave-in).
Naravno da je individualno! I naravno da je stvar i kose i kako kosa prihvaca neki u ovom slucaju regenerator, a pogotovo ako se radi o mirisima neceg, pa nismo svi isti :D

Zato i kazem luci, neg si prije pogleda, jer ocito je da nemamo osjetilne pupoljke ;) nosa iste i da nam ne pasu isti mirisi (npr. ja sam se na taj sapun Bananamoon skoro zbljuvala kak mi je odvratan).

goldberry velis okej je kad ga stavis a? Paaa probacu :cerek:

Tinchi
30.10.2004., 23:20
Golderry, kolko dođe taj Lushov?

Meni je dosad Keuneov za obojanu kosu bio de best :top:

I, za divno čudo, Sunsilk za glatku kosu - onaj ljubičasti :top:

valentina
31.10.2004., 11:14
Ipanema kaže:
Zelim napokon jednom u zivotu staviti tocku na i i zavrsiti sa potragom za regeneratorom koji bi bio THE ONE.
Kosa mi naizgled ne djeluje naporno, zahtjevno, cekinjasto, suho tesko za tretirati, ali upravo takva je.

Od onda nema sta nisam probala (od najjeftinijih tipa Pantene, Herbal Essence i Dove pa do onih "razvikanih" tipa J. Dessange i J.F. Lazartigue).
Svi regeneratori su dobri, ali ja HOCU SAVRSEN REGENERATOR.
Da ne zaljepi i ne spusti kosu na facu, a s druge strane da je kosa mekana, njezna, leprsava (ne naelektrizirana) i da zgleda kao da je sfenirana. Trazim li previse :angel:

Dobro, bas i nisam probala apsolutno sve regeneratore u Hrvatskoj (evo, nisam probala Tigi :eek: ), ali nemam para za takve egzibicije, pa molim ako netko zna...

Hvala :) mama je jednom dofurala neki od Afrodite, tako je fino mirisao, kao ni jedan drugi. ali sto se tice djelovanja, ne mogu reci da me oborio s nogu. naime, ne vidim nikakve rezultati ni jednog. ustvari mi je glavno da uspijem rascesljati kosu, a znas kakva je moja

koka_78
01.11.2004., 11:59
Super mi je glisskur ,onaj u bijeloj kutijici...imam jako suhu kosu..

Tinach
02.10.2005., 23:28
imam smeđu kosu sa svjetlijim pramenovima, i htjela bi sveukupno malo posvjetliti dojam. kaj mislite, jel će mi pomoći kaj oni šamponi za plavuše..ja sam nekak zaključila da u njima ima ili limuna ili kamilice...trenutno još posvjetljivanja farbanjem ne dolazi u obzir. help pliz

tisina
02.10.2005., 23:30
Sampon nista ne pomaze za isvjetljenje kose.
Ni kamilica nit nista....
Vec mzoes uzet nijansu dvije svjetliju farbu da se ofarbas...

luca
03.10.2005., 06:46
kad sam imala plavu kosu, korstila sam kolekciju za plavu kosu. kad sam imala smedju kosu, koristila sam kolekciju za smedju kosu. obje kolekcije su bile John Freida, obje nisu imale nikakvog efekta na trajnost, sjaj i ljepotu boje :D
sjecam se da sam puno prije toga probala na moju plavu kosu sampone od kamilice (Garnier i Timotei) i isto nista.

ima i sprejeva koji malo posvjetle kosu (obicno je to efikasno kad si vec na suncu) i na plavoj kosi se vidi razlika. ja sam prije 10-15 godina probala Garnier Cristal Soleil i neki od Dicksona kojem sam zaboravila ime. ne znam kako bi izgledalo na tamnu kosu...

ako zelis malo svjetlije, mozda da dodas jos koji svjetliji pramen?

just Sandy
03.10.2005., 10:18
čaj od kamilice, žlica meda, iscijeđeni limun... pakung i sjajilo, a sjajnije djeluje svjetlije, ako je kosa svijetla :)

Lali Puna
03.10.2005., 13:26
NAVODNO Lushev šampon za plavuše Blonde i pakunk Marylin redovitom upotrebom posvjetljuju kosu

ne znam is iskustva jerbo sam crnka

Noemi
03.10.2005., 18:13
KAmilica i sok limuna na kosu pa na sunce.Ako imas masnu kosu moze direktno razrijedjen limun.

Djeluje,ali cuvaj se ako ti je kosa suha:misli:

Valerie
16.04.2006., 12:32
koji sampon koristite

ja citam ovaj topic o pranju kosu i ispade da svi peremo kosu
svaki dan i da to nije stetno :eek:
ipak, mene vise zanima koji sampon najvise koristite
ja sam koristila loreal sampon i regenerator crveni - za obojenu kosu
ali se nije nesto pokazao
kosa mi je ispucala i dalje
doduse susim je fenom
sad koristim nivea sampon i masku za kosu

bliss
16.04.2006., 12:34
Sad sa prešla na Dove za obojenu kosu (tamno roza bočica) i čini mi se dobar, kosa mi je mekša prije nego što stavim regenerator.

danni
16.04.2006., 14:42
ja sam vjerna fructis šamponima, sad za obojenu kosu, a prije farbanja sam koristila long and strog. inače su mi i svi ostali šamponi ok, osim palmolivea. to je bila katastrofa. prije sam često mijenjala vrste, ali više ne

El Pájaro
16.04.2006., 14:57
Nizoral Shampoo - Ketaconazole 2%

Maisie
16.04.2006., 15:30
h&s citrus fresh

Tatsha
16.04.2006., 15:31
phytocyane :)

mandi
16.04.2006., 15:42
trenutno pantene, ali stalno mijenjam šampone.

vokaj5
16.04.2006., 16:01
kupi neki sa crvenim bobama u sebi taj je najbolji (ima ga samo u ljekarnama i pravi se privatno)
ili
napravi sama shampon
to ti je najbolje za kosu

ZakS
16.04.2006., 16:24
i ja H&S... vec godinama.. moja skvo pantene.. ¤

x-type
16.04.2006., 17:08
H&S mentol. čim nešto drugo koristim dulje od tjedan dana, dođe prhut.

drimerica
16.04.2006., 17:31
cliven. inače šampon za bebe, :cerek: bar se ne brineš hoće ti uć u oči il ne.

jaja
16.04.2006., 18:50
Nivea 2 u 1

Crimson Petal
16.04.2006., 18:56
herbal essences za obojanu kosu.

*Lillian*
16.04.2006., 18:58
Imala sam sampon od amwaya-činio mi se jako dobar. Stalno mijenjam šampone. Schauma mi je isto dobar i kao i Fructis. Onaj Dove plavi za čvršću i jaču kosu me je razočarao. Sad sam kupila crveni Loreal pa ćemo vidjeti.

Tinchi
16.04.2006., 19:01
Gliss Kur :top:

Imala sam onaj s narančastim poklopčićem (za suhu i oštećenu) a sada trošim Asia Beauty.
Meni osobno najbolji šampon :s Ali nije za one koji imaju masniju kosu jer je dosta hranjiv :)

BabyNicky
17.04.2006., 12:48
H&S mentol. čim nešto drugo koristim dulje od tjedan dana, dođe prhut.

probaj Nevea baby shampoo.
nemas prhut, kosa ti je fina i svilenkasta i dobar je za cesto pranje kose.

res publica
17.04.2006., 18:50
vichy protiv peruti jednom tjedno, a za ostale put mijenjam šampon, trenutno vichy za osjetljivo vlasište.

enigma
17.04.2006., 21:00
stalno mjenjam sampone, najgori su mi bili pantene samponi.

arya
17.04.2006., 21:14
...Schwarzkopf, Liquid silk... meni najbolji, najdraži šampon, kosa mi je od njega mekana...ma super... :cerek:

mrkvich
18.04.2006., 12:48
Aromatica - sampon za rast i jacanje kose, dosad najbolji koj sam koristila

hana
18.04.2006., 12:51
koristila nivea sa citrusom za normalno i blago masnu kosu ali mi se pocela mastit nakon dan i pol, dva vec pa sam probala garnier zeleni zadnja dva puta a ubiti sam u potrazi za nekim novim... dakle kosa koja se brzo masti, tu i tamo se pojavi prhut, gusta je i jaka?

Riječanka2
18.04.2006., 21:26
Keune Ultra Mild (s narančom, za svakodnevno pranje) i Keune Tinta Color Extension Lock-In (šampon i isti takav regenerator, također vrlo blagi), naizmjence :top:

Elektra
18.04.2006., 21:28
Uh, koristila sam neki talijanski s kamilicom per capelli delicati (osjetljivo i tanko vlasište) i sjajno mi je bilo, al' nemam pojma di ga ponovno nabaviti tak' da privremeno koristim Pantene Pro-V.

Bruna
20.04.2006., 08:38
Ne koristim više uobičajene šampone poput Nivee ili Garniera, nego od 'Urtekrama', skroz blage, bez konzervansa. Možete ih kupiti u dućanima 'Bio&Bio' u Zagrebu. Meni su odlični :top:

*jezebel*
21.04.2006., 13:35
fructis hydra sleek + gliss kur perfekte braun spuelung, al' cesto moram mijenjati; johnson nije los

bas me zanima onaj keune s narancom, vidim da je jeftiniji od ostalih keune sampona - je li dovoljno nanijeti ''uobicajenu'' kolicinu ili je slucaj kao s baby samponom pa treba nanijeti tri puta pun dlan:)?

sinclar
22.04.2006., 12:38
ja koristim Vichy - Dercos protiv prhuti i masnu kosu.
al imam pitanje,jel zna neko što koristiti za jačanje kose,mislim koju hranu treba jest??? ili kak se već postiže to,jel mi se čini da mi je kosa nekak slaba:confused:

*jezebel*
24.04.2006., 10:48
vitamin b... ali ne znam koji... valjda cijeli kompleks.

Piggy
06.06.2006., 09:43
Rougj Hair za masnu kosu. Izvrstan je, samo je malo skup.

Enchantress
07.06.2006., 18:16
koji sampon koristite

doduse susim je fenom
Da perem kosu svaki dan ne bih nikad iz kuće izlazila! :D Imam predugu kosu za to, a i nemam razloga. :) Obično koristim "Head & Shoulders", jer mi se onda ne stvara perut. Ne koristim regenerator, jer mi samo slepi kosu, a ne vidim nikakavu korist od njega. Nikad ne feniram kosu - uvek je sušim prirodno - i leti i zimi. Ne farbam se, ne stavljam lakove i gelove, niti mini-val, tako da mi nije potrebna neka posebna nega.

tarantino
01.07.2006., 07:44
ROZA GLISS KUR I ŽUTI HERBAL ESSENCE

Andjelcic
01.07.2006., 09:31
sebamed protiv peruti, mislim da cu ga odsad stalno koristiti.
imala sam keune s narancom, miris je prva liga, a sampon sam po sebi dosta dobar.

Lillian
01.07.2006., 19:46
Kerastase Reflection Bain Mirroir

Martinka
02.07.2006., 12:28
Jednom tjedno vichy protiv peruti, a inače mijenjam šampone, uglavnom keune od naranče, herbal essences ili fructis. Ovaj keune od naranče je fenomenalan, stavlja se jako malo šampona (kao zrno graha za poludugu kosu i dva puta našamponirati) pa traje jako dugo.

Andjelcic
02.07.2006., 13:10
sto se tice mijenjaja sampona, citala sam negdje da to bas nije dobro. kakva su vasa iskustva?

Lillian
02.07.2006., 13:19
sto se tice mijenjaja sampona, citala sam negdje da to bas nije dobro. kakva su vasa iskustva?
Ne znam je li dobro, ali volim to raditi, nikad ne koristim isti šampon duže od
3-4 mjeseca, dosadi mi. I regenerator uvijek tražim bolji...

teichy
02.07.2006., 13:33
koristila sam onaj žuti loreal elselve sad sam kupila rozi

teichy
02.07.2006., 13:34

čitala i ja to, a i osjetila na svojoj glavi :)
počne mi se perutat vlasište, al mislim da to sve ovisi o tipu vlasišta

Nanusha
02.07.2006., 13:40
urtekram ili alverde

AFRODITA69
02.07.2006., 15:39
koji sampon koristite

doduse susim je fenom

prati kosu svaki dan je stetno i kosa se uzasno osusi.svaka tri dana je najbolje.ja idem i do 5.kad sam prala svaki dan-sve mi je vise bila unistena,pucala,naelektrizirana i ostala sranja.a kad bi se desilo da ju ne operem dva dana,to je bio takav uzas od kose da je tesko opisati.to je bilo u cali.tamo svi peru kose svaki dan.onda sam presla na najujorski nacin(isto kao i doma)svakih 3-5 dana i zbilja mi se kosa popravila,ne puca, ne elektrizira,nije suha...ima super sjaj i sve najbolje.sampone koristim manje vise iste-ili l'oreal za farbanu kosu ili pantene ili onaj za crvenu kosu od john freda.i naravno iste conditionere.jedna stvar koju sam kupila u zg je ona krema(losion)od nivee za farbanu kosu koja zbilja "radi" jer kad si i nakon ffriskog farbanja operem kosu prvi puta a prije toga sam stavila niveu-ni malo boje mi ne izade u pranju.super prozivod!:top:

Karmela
02.07.2006., 16:12
Ovisi puno i o zivotnom stilu. Ja se amaterski/rekreativno bavim nekim sportovima pa kosu znam oprati i do dva puta dnevno (iako je prosjek jednom dnevno). Nemam nikakvih problema s ispucaloscu vrhova ili slicno jer ju podrezujem redovito. Imam dugacku kosu, rezanu na dugacke pramenove.
Najbolji sampon na svijetu za mene je Plava Malva od Avede. :)

matsa
02.07.2006., 16:23
stalno mjenjam sampone, najgori su mi bili pantene samponi.

pridružujem se klubu mrzitelja - pantene je prijevara stoljeća

Grim
02.07.2006., 16:50
Meni super pašu šamponi od Lusha. Imam jako gustu kosu, tjeme mi se brzo masti+perut. S drugim šamponima nemam osjećaj da sam oprala kosu i da mi je skroz čista, Lush mi je trenutno the best. Kerastase odličan, možda i bolji ali puno skuplji.

Rock Star
02.07.2006., 18:32
Ja mislim da je kosu optimalno prati svaki dan, da je vlasište čišće, kosa brže raste i zdravija je. Takva su moja iskustva.

Sinclair, tebi preporučam Merz dražeje - nije čudotvorno, ali djeluje.

Andjelcic
02.07.2006., 18:35
e da. kakva iskustva imate s john frieda brilliant brunette?

AFRODITA69
03.07.2006., 00:51

ja imam red od freide.i dobar je.

mrkvich
03.07.2006., 12:00

ja sam imala taj sampon i regenerator.odlicni su! ali....kosa se brzo masti.daleko brze od bilo kojeg drugog sampona i regica koj sam koristila sto mi je jako zao jer mi je kosa stvarno bila lijepa nakon johna friede.mekana,sjajna,mirisljava...al vec drugi dan bi mi tjeme bilo masno i onak nekak nikakvo:rolleyes:.mama je koristila sampon i regic za plavu kosu i isto kaze prvi dan sve prekrasno,al drugi dan ko da bi ju krava po glavi oblizala.

mrkvich
03.07.2006., 12:05

meni se od pre cestog mjenjanja pocne perutat tjeme tako da izbjegavam eksperimentirat sa razlicitim samponima.drzim se od aromatice za rast i jacanje (i taj mi je dosad i najbolji) recimo 2-3 mj onda za promjenu zemem drugi pa se vratim na stari.

Tamica
03.07.2006., 13:18
Nivea za obojanu kosu.

NINA091
03.07.2006., 14:35
Recept protiv prhuti (intensive):cerek:

carrie
03.07.2006., 14:54
schauma sa 7 trava, smiri mi kosu, inace je onak leteca , one mlade lasi mi strse...

croft
04.07.2006., 12:12
zadnjih nekoliko mjeseci perem kosu obicnim samponom za bebe
sad nema prhuti,kosa meka i zdrava :top:

jelena127
05.07.2006., 21:06
Koristim COLLISTAR shampoo supernutriente, za suhu kosu podvrgnutu nekom kemijskom tretiranju (farbam ju u bjondo), dobar mi je toliko da ne moram ni balsam koristiti (ali stavim ga da mi duša bude na miru...).

Kad sam (prije 7 - 8 godina) koristila pantene frizerka mi je srdačno preporučila da ga se klonim ukoliko ne želim oštetiti kosu. Savjetovala mi je Fitoval kojeg i dan danas znam korititi u vrijeme pojačanog ispadanja kose. Smrdi, ali je dobar.
Collistarov čak miriše!!! Platila 8 eura, traje oko mjesec i pol, kosu perem dva - tri puta tjedno.

juliette
05.07.2006., 21:54
fitoval je uobicajni ( :s )
kad se po zimi pojavi perut od vjetra i grijanja i tako toga, onda vichy troshim
a kad sam na moru perem kosu jako cesto, pa onda keune za svakodnevno pranje (jos jedan :s )

Rock Star
05.07.2006., 22:07
Fitoval je zakon! Mene spasio. :s

xavierkat
06.07.2006., 00:51
...trenutno (zapravo, vec duze vrijeme) imam Keune Tinta Color Extension Lock-In, i jako sam zadovoljna...ali kad osisam ovu moju ruzicastu grivu, probat cu neki malo laksi :)

Bani
06.07.2006., 01:38
Najbolji sampon na svijetu za mene je Plava Malva od Avede. :)

imas zuti stih u kosi? ja koristim plavu malvu regenerator i super je za boju no fejst mi zmasti kosu. No ja je perem svaki drugi dan s Pantenom no mislim da cu preci na Avedin ruzmarin sampon.

Rhea
06.07.2006., 09:01
Ja sam zadnje kupila sampon iz lorealove profesionalne linije "intense repair" za suhu kosu.Odlican je i super mirise:)

Tatsha
06.07.2006., 09:30
ja kupila za ljeto keune za svakodnevno pranje- onaj s narančama :D

kpt. Willard
06.07.2006., 09:38
đonson & đonson za bebe - kamilica :o

bubu
06.07.2006., 11:32
john frieda za među kosu!

boaa
12.07.2006., 22:20
šampon - Keune za tanku kosu i osjetljivo vlasište
balzam: Keune Balm conditiner
Keune maska, Keune ampulice

hana
12.07.2006., 22:22
đonson & đonson za bebe - kamilica :o

koristila i ja ali onaj od kog kao ne pecu oci :)
sad Afrodita kadulja i breza ili tako nesto - za masnu kosu i protiv prhuti (inace primjetih da od puno koristenja sampona za masnu dodje prhut pa mi se ova kombinacija ucinila dobrom a i volim aforditine proizvode)

Neli
13.07.2006., 03:58
Šamponi, regeneratori, pekunzi- sada od algi.
Uglavnom, sve voćno/ biljne prirodne varijante, s voćno/ biljnim exstraktima ili kombinacijama s eteričnim uljima ( ista stvar je i s regeneratorima).S tim proizvodima sam najzadovoljnija jer osim što njeguju, primjetila sam ( ne samo ja ) da mi kosa puno brže raste, a kako se farbam, obojenost mi puno duže traje ( jer nisu agresivni preparati).Sada vrhove ne moram šišati po 3 i više mjeseci.
Prije sam koristila od najjeftinijih sr..a pa sam uredno dobivala prhut, pa do najskupljih varijanti i u početku primjećivala poboljšanja, ali nakon par mjeseci korištenja, kao da se kosa navikla, vjerojatno zbog puno kemije -konzervansa).
Posebno sam se razočarala u skupe šampone, jer mi je omjer cijene i kvalitete bio
nerealan, a nisam baš primjetila reklamirane efekte ( vjerojatno su mi očekivanja bila prevelika ).Sad, po ljeti, kad se svi preznojavamo, čini mi se besmisleno davati nekoliko stotina kuna mjesečno za razvikane šampone, kad ionako kosu moramo prati bar 3 puta tjedno ( ako nećemo da ljudi u tramvaju bježe od "miomirisa" znojne kose.

Neli
13.07.2006., 04:06
Uh, koristila sam neki talijanski s kamilicom per capelli delicati (osjetljivo i tanko vlasište) i sjajno mi je bilo, al' nemam pojma di ga ponovno nabaviti tak' da privremeno koristim Pantene Pro-V.
Imaš i domaći šampon s kamilicom/mandarinom ( s eteričnim uljima- eterična ulja nisu masna, samo se tako zovu, ali su izuzetno ljekovita ), cijena im je O.K.
Čuvaj se Pantena- znam mnoge koji su dobili prhut.:top:

Andjelcic
13.07.2006., 10:59
meni su pantene i loreal vrlo losi.

teichy
13.07.2006., 11:46
kupila sam jučer dove za obojanu kosu pa ćemo vidjet

Kya
13.07.2006., 12:46
nivea baby šampon
glisskur regenerator
gliss kur maska

Bani
13.07.2006., 13:32
meni su pantene i loreal vrlo losi.

ja u Hrvatskoj nikad koristila Pantene tj jednom i dobila prhute i katastrofa. Tu u USA ga koristila oko godinu i pol i to je sasvim druga prica. No sad bi promijenila............

Pokondirena tikva
13.07.2006., 13:43
Ja stalno koristim Fitoval. Jeftin je, a fenomenalan.
Imam kosu do pola leđa, gustu, ali poprilično tanke vlasi i na čuđenje svih frizera - bez ispucalih vrhova. Stvarno izgleda zdravo. Zaključih s frizerkom da je to uvelike zbog Fitovala.
toplo preporučujem!

ljubaznagospodja
13.07.2006., 18:50
jel fitoval jako blag ili bi mogao oprati i masniju kosu? -hvala-

Piggy
16.07.2006., 20:19
Već neko vrijeme koristim šampon i povremeno ampule uod Rougja, kus dođu a nije Bog zna šta. Sve sam prije toga isprobala, počevši od Kertyola, kortikosteroida, Eucerina,i ostalih sranja na koja sam samo bacila lovu i ništa mi nije pomoglo. Inače imam masnu kosu koju perem svako drugi dan i više mi je dosta svega, jer ću si čestim pranjem uništiti kosu, a nemam drugog izbora.

Neli
16.07.2006., 20:46
ja u Hrvatskoj nikad koristila Pantene tj jednom i dobila prhute i katastrofa. Tu u USA ga koristila oko godinu i pol i to je sasvim druga prica. No sad bi promijenila............

Poznata je stvar da su u Hrvatskoj uvozni proizvodi lošije kvalitete od onih vani ( EU, Amerika...).Pitaj Udrugu za zaštitu potrošača, iznenadit ćeš se jako.
Ne radi se tu samo o kozmetici, već o proizvodima široke potrošnje ( hrana...), odjeća ( plagijati...) i još puno, puno toga.:E
Zato ja preferiram domaće proizvode, tu sam najsigurnija da nema prevara.Za uvoznike su sve moguće zakonske olakšice, od deklaracija na dalje, za domaće su zakoni puno resrtriktivniji (nemam ništa protiv, ali sam da se izjednače domaće i uvozne zakonske regulative)!!!:confused:

I još jedna zanimljivost; na uvoznim proizvodima, posebno kozmetičkim, zemlja porijekla EU, a najsitnijim mogućim slovima, na najskrivenijem mjestu, piše "made in China", čak sakriju raznim etiketama, cijenama, deklaracijama,isl.

Od sada po kozmetičkim dućanima hodam s povećalom!!!

naomi
16.07.2006., 20:49
@ piggy pogledaj imaš topic o masnoj kosi :mig:

inače samo savjet za one koji koriste djecije šampone ovo mi je rekla jednom žena iz ljekarne: da su oni namjenjeni maloj dijeci (njihov ph i ostale stvari...) i da ih nije dobro koristit za odrasle ljude jer nisu prilagođeni nama pa mogu izazvati perut i sl. hm

naomi
16.07.2006., 20:51
Poznata je stvar da su u Hrvatskoj uvozni proizvodi lošije kvalitete od onih vani ( EU, Amerika...).Pitaj Udrugu za zaštitu potrošača, iznenadit ćeš se jako.
Ne radi se tu samo o kozmetici, već o proizvodima široke potrošnje ( hrana...), odjeća ( plagijati...) i još puno, puno toga.:E

I još jedna zanimljivost; na uvoznim proizvodima, posebno kozmetičkim, zemlja porijekla EU, a najsitnijim mogućim slovima, na najskrivenijem mjestu, piše "made in China", čak sakriju raznim etiketama, cijenama, deklaracijama,isl.

Od sada po kozmetičkim dućanima hodam s povećalom!!!

istina :mad: :mad:

Rock Star
18.07.2006., 20:02

inače samo savjet za one koji koriste djecije šampone ovo mi je rekla jednom žena iz ljekarne: da su oni namjenjeni maloj dijeci (njihov ph i ostale stvari...) i da ih nije dobro koristit za odrasle ljude jer nisu prilagođeni nama pa mogu izazvati perut i sl. hm

Točno. Doživjeh.

creative
18.07.2006., 20:24
trenutno rehab. mijenjam ih kak mi dođe. sad sam pofarbana, pa ne bu škodilo. :D

Neli
21.07.2006., 02:22
Sjetila sam se Fitovala koji je jedan onkolog savjetovao meni dragoj osobi ( od kemoterapije joj otpala kosa) pa je dotični gospodin izjavio kako će se značajno ubrzati rast kose.
Nažalost, nismo primjetile posebne rezultate ( to je bilo prije 1o-ak godina).
Sada imam informacije,da, osim što je dosta poskupio u proteklom razdoblju, i kvalitetom se pogoršao. I, u odnosu na prije, miris ( čitaj: smrad) mu je očajan.To je možda stvar ukusa, ali ne bih baš htjela da mi kosa ima Fitoval-aromu.
Dječji šamponi su za svakodnevno pranje, ne peku za oči, ali me smeta sastav- npr. lavanda nema ni L od lavande, već je parfumiran.Aromatherapy znači da je u proizvodu eterično ulje, a , danas, gotovo svaki drugi proizvod u nazivu ima Aromatherapy ( jer je to sada "in" ), a od eteričnih ulja 0 posto.
Opet ponavljam, čitajte sastave proizvoda, i porijeklo, posebno ona najsitnija i najneuočljivija slova, a ponesite i povećalo, za svaki slučaj. Ja sam to počela raditi, imam dječje povećalo, jeftino, a učinkovito ( posudila od djeteta ). I , baš me briga kaj me čudno po dućanima gledaju.Do sada sve prodavačice tvrdile da nemaju kineskih proizvoda, dok im ne pokažem uz pomoć povećala.
Ako već hoću kineski šampon, onda ću ga kupiti za par kuna, a ne u skupim parfumerijama.

Neli
21.07.2006., 02:34

Apsolutno točno, istu informaciju sam dobila od magistre farmacije, a i prije nekog vremena sam i sama dobila prhut od dječjih šampona, Pantena, Loreala, jednog Lushovog ( zaboravila mu ime - kruti ) i još brojnih drugih. Kod šampona stvarno treba biti oprezan, i isprobavati dok ne pronađeš odgovarajući, posebno za varijante "mješovite " kose; tjeme ( izrast) masno, a ostatak kose suh.
Da ne spominjem frizeraje; kupuju najjeftinije šampone, a pretaču u flašice poznatih marki ( to mi je najgore iskustvo prhuti, jedva se riješila),Frizerka mi priznala, nakon što sam napravila frku, da upotrebljava Sionu, a pretače u Tiggy.
Zato, oprez i kod frizera, i razvikanih, i nepoznatih!!!

vivienne
21.07.2006., 10:46
kerastase bain de force

naiirobi
21.07.2006., 12:23
lock in, keune

Andjelcic
22.07.2006., 08:32
Frizerka mi priznala, nakon što sam napravila frku, da upotrebljava Sionu, a pretače u Tiggy.
Zato, oprez i kod frizera, i razvikanih, i nepoznatih!!!
ziva istina. frendica frizerka je jedno vrijeme radila u salonu gdje su sampon koji se moze dobiti za desetak kuna za 2 litre pretakali u bocu nekog skupog, sad ne znam jel tiggy ili kerastasse. dodje mi da donesem svoj sampon.

Rock Star
22.07.2006., 08:57
Sjetila sam se Fitovala koji je jedan onkolog savjetovao meni dragoj osobi ( od kemoterapije joj otpala kosa) pa je dotični gospodin izjavio kako će se značajno ubrzati rast kose.
Nažalost, nismo primjetile posebne rezultate ( to je bilo prije 1o-ak godina).
Sada imam informacije,da, osim što je dosta poskupio u proteklom razdoblju, i kvalitetom se pogoršao. I, u odnosu na prije, miris ( čitaj: smrad) mu je očajan.To je možda stvar ukusa, ali ne bih baš htjela da mi kosa ima Fitoval-aromu.

Meni je Fitoval baš dobar, ne magičan, ali u usporedbi s Vichyjem i ostalim garantirano uspješnim proizvodima koje sam koristila... I nimalo mi ne smrdi, čak mi je super baš... :)

creative
22.07.2006., 16:07
Meni je Fitoval baš dobar, ne magičan, ali u usporedbi s Vichyjem i ostalim garantirano uspješnim proizvodima koje sam koristila... I nimalo mi ne smrdi, čak mi je super baš... :)

meni je fitoval isto bio dobar, i onaj u smeđoj bočici i onaj u žutoj (protiv ispadanja kose). jedno vrijeme mi je baš padala kosa i taj žuti me doslovno izvukao. miris je bio sasvim u redu.

diona
22.07.2006., 17:31
ne znam da li je netko spominjao pantene, ali i ja sam znala nasjest na onu reklamu za njihove sampone, potrošit pola bočice i kupit neki drugi jer-nema ucinka,...ali kad potošite 3-4 bočice tog šampona, e onda već ima učinka

Rock Star
22.07.2006., 18:39
Meni je Pantene koma...................!

Martinka
22.07.2006., 20:47
Prije je pantene bio super, sad ne znam šta stavljaju u te bočice, ali to nije pantene, barem ne onaj od prije.

amber
22.07.2006., 22:44
trenutno dove - za obnavljanje

Neli
31.07.2006., 00:46
meni je fitoval isto bio dobar, i onaj u smeđoj bočici i onaj u žutoj (protiv ispadanja kose). jedno vrijeme mi je baš padala kosa i taj žuti me doslovno izvukao. miris je bio sasvim u redu.

Fitoval ima i odlične kapsule, ali o tome se treba savjetovati sa ženama u ljekarnama, mislim da imaju i tablete i kapsule, ne sjećam se više, i nisu bili loši rezultati.

Neli
31.07.2006., 00:52
koristila nivea sa citrusom za normalno i blago masnu kosu ali mi se pocela mastit nakon dan i pol, dva vec pa sam probala garnier zeleni zadnja dva puta a ubiti sam u potrazi za nekim novim... dakle kosa koja se brzo masti, tu i tamo se pojavi prhut, gusta je i jaka?

Probaj varijante s algama ili na bazi kane ( nema veze s bojom kose) , Imaš u Kozmima, DM-ima, oko 20-ak kuna

creative
31.07.2006., 08:39
Fitoval ima i odlične kapsule, ali o tome se treba savjetovati sa ženama u ljekarnama, mislim da imaju i tablete i kapsule, ne sjećam se više, i nisu bili loši rezultati.

mislim da su u pitanju kapsule i da se mogu najnormalnije kupiti u dm-u. ja ih nisam koristila jer sam pila vitamine (twin lab, kal, merz..sve sam isprobala).

*Domy*
31.07.2006., 22:46
.........shauma.....od kokosa i shea maslaca...........

lolita11
01.08.2006., 09:40
ziva istina. frendica frizerka je jedno vrijeme radila u salonu gdje su sampon koji se moze dobiti za desetak kuna za 2 litre pretakali u bocu nekog skupog, sad ne znam jel tiggy ili kerastasse. dodje mi da donesem svoj sampon.
koji su to frizeraji da ih zaobilazimo u velikom luku?