PDA

View Full Version : Gletanje i farbanje

stranice : [1] 2 3 4

UnExpected
28.05.2004., 15:26
Majstori su mi ofarbali 36m2 s gletanjem, i 30 bez gletanja.

Platila sam materijal 185kn (ostalo je viška) i ruke 1085.

Skupo? Jeftino? OK?

Ne znam ni sama po kojoj je tarifi računao, navodno je 25kn/m2 s gletanjem i 18 bez, ali ne poklapa se s onim kaj sam ja platila (po mojoj računici bilo bi 1425kn samo za ruke).

Dobro su napravili, pomeli i pokupili smeće, ali svejedno mi je ostalo dosta za čistiti.

zh1
28.05.2004., 17:02
Nama je obrtnik za sanaciju zidova i stropa u boravku naplatio 3000 kn . Trebalo je sastrugati sve do žbuke , nanijeti sloj sepa za unutarnji zid , polijepiti kutne lajsne, napraviti špalete i pofarbati . Sve su za sobom počistili kolko su god mogli . Bilo je 85 m2 i ispalo je oko 35 kn/m2 , materijal + ruke , bez računa. ispalo je ovako (http://www.freewebs.com/zh1/104_0436.JPG) :)

Winona
30.05.2004., 13:16
Gospa Noris - jos uvijek je jeftinije od onog sto ja ovdje sad placam za istu stvar, i to gotovo deset puta jeftinije. Vise nemamo vremena to raditi sami a nisam htjela bas neke fusere angazirati pa da poslije imamo jos toliko troska popraviti iza njih. Samo prostor je preko 100 kvadrata i nije cro

Bankei
24.08.2004., 07:36
Dakle, zidar je nanio žbuku (grubu & finu) prije 15 dana. Koliko je još treba pustiti da se suši? Ne žuri mi se. Da li treba nešto ići prije obične farbe? Zidovi su fajn ravni, zidar je dobro obavio posao, tu i tamo ću samo preći brusnim papirom.

Prvi Vozač
24.08.2004., 08:02
Mislim da bi trebao pogletat zid, ako baš želiš da bude fino gladak. Što se tiče sušenja, mislim da bi žbuka trebala već biti suha.

zh1
24.08.2004., 08:04
Pa treba pogletati prije farbe , ako je rijeć o stambenom prostoru , kakav brusni papir??

Bankei
24.08.2004., 08:47
OK, znači gletanje. Dosad sam gletao samo manje pukotine i tako to, koliko mi je pametno upuštat se u gletanje cijelih zidova. Pretpostavljam da se tu ne može nešto posebno fulat, glet ionako ide u vrlo tankom sloju. Kakav gleter da kupim, u trgovini ima raznoraznih?

zh1
24.08.2004., 10:12
Nemoj se sam upuštati u to jer treba imati "ruku" za gletanje jer se glet masa nanosi prek čitave površine zida .Angažiraj malera pa ga prcaj do ludila ako ne bude dobro,a što bi trebalo biti ako su zidovi tj žbuka ok .

buhica
24.08.2004., 11:18
Hmmm... kaj se ne moze prek' ove fine zbuke staviti krech, pa onda sve to dva puta prefarbati i to je to! :confused:

Ak' treba sve gletati... pa koliko to traje??? :eek:

Mislim, nemam pojma ja o tim stvarima, ali i mene to ceka pa nisam znala da treba sve zidove prvo pogletati. Ja sam mislila da se gleta samo tam' gdje je neka rupa ili neravnina...

Juraj
24.08.2004., 11:39
zh1 kaže:
Nemoj se sam upuštati u to jer treba imati "ruku" za gletanje jer se glet masa nanosi prek čitave površine zida .Angažiraj malera pa ga prcaj do ludila ako ne bude dobro,a što bi trebalo biti ako su zidovi tj žbuka ok .

Daj ga ne plasi, nije to svemirska tehnologija. Bolje ce napraviti sam nego majstor koji je placen po kvadratu. Neka pocne na nekom zidu npr. na koji ce kasnije doci ormar i dok njega zavrsi bit ce uvjezban dovoljno da radi i plafon. Ako smo to mogli kum i ja a nemamo veze s malerajem moze svatko. Koristili smo obicnu gletaljku od inoxa duljine cca 30 cm. Vazno je ne napraviti previse materijala odjednom, mi smo ga radili u maloj plasticnoj zdjelici.

PS Ovo je ipak podforum "Sam svoj majstor" :)

Prvi Vozač
24.08.2004., 12:57
buhica kaže:
Hmmm... kaj se ne moze prek' ove fine zbuke staviti krech, pa onda sve to dva puta prefarbati i to je to! :confused:

Ak' treba sve gletati... pa koliko to traje??? :eek:

Mislim, nemam pojma ja o tim stvarima, ali i mene to ceka pa nisam znala da treba sve zidove prvo pogletati. Ja sam mislila da se gleta samo tam' gdje je neka rupa ili neravnina...

Kao što Juraj kaže, nije to neki bed, nek ti netko pokaže, i ide brzo. Radi se u velikim potezima, sa gletalicom. Nije to kao gipsanje rupica da ide sporo. Važno ti je da kad umijesiš glet mase u da malo odstoji i da ju dobro umijesiš da ne bude grudica. NAkon toga ti je OK i neka mjesta koja su ti pregruba prebrusit finim šmirgl papirom.

zh1
24.08.2004., 18:54
Ja razumijem da je ovo "sam svoj majstor" forum ali budući da ovdje ima muških likova koji npr. ne znaju kaj je to vidija borer ili slićno nije baš za očekivati da će si sam zadovoljavajuće pogletati stan a do jutros nije ni znao da to mora napraviti prije farbanja . Ako u konačnici ne bude zadovoljan vlastitim uratkom , imati će dupli trošak . Možda mu jednostavno to ne leži .mmm... kaj se ne moze prek' ove fine zbuke staviti krech, pa onda sve to dva puta prefarbati i to je to! Nema šanse da prek vapna (ak pod krech misliš vapno) staviš boju ,sve će se u krpama ljuštiti sa zida .

buhica
25.08.2004., 09:13
Thx :)
Tak' sam si i ja mislila ali me netko uvjeravao da se ne treba gletati i bla, bla pa mi je bilo to nekak' cudno.

Bankei
25.08.2004., 10:57
buhica kaže:
Thx :)
Tak' sam si i ja mislila ali me netko uvjeravao da se ne treba gletati i bla, bla pa mi je bilo to nekak' cudno.

I meni je šogor prodao priču "ne treba gletati iza dobra zidara" :confused:

Bari Kent
25.08.2004., 12:55
Juraj kaže:
Bolje ce napraviti sam nego majstor koji je placen po kvadratu.

Eh, to sam i ja mislio...
I da se nisam predomislio, uređivao bih stan još 2-3 godine i na kraju bi bilo sve grbavo... a sad majstor napravi za tili čas..:)
i to dobro, jako dobro...a cijena-ma ništa nije preskupo ak ti uštedi gubitak živaca;)
Majstor:top:
Sam svoj:flop:
P.S. Sori, možda sam na krivom podforumu...;)

Trillian
25.08.2004., 14:31
Nije to gletanje tak jednostavno! Baš imamo majstora doma, i pričao mi je kak ne voli gletat i kak mu to baš ne ide...i kako ima kolegu koji je baš stručnjak za to...kaj ja znam, sve se čini jednostavno dok ne probaš...Meni se osobno čini lakše pregletat neke rupice, nego gletat čitav zid da sve bude glatko i ravno!!!

buhica
25.08.2004., 15:20
Al' ako ne pogletas cijeli zid na kaj bude ti se boja primala? :confused: Za zbuku? :confused: Si ziher da je to ok? :confused:

zh1
25.08.2004., 18:11
Al' ako ne pogletas cijeli zid na kaj bude ti se boja primala? Za zbuku? Si ziher da je to ok Jebate sad si ga lupila !! Gletanje čitave površine zida ti daje onaj zadnji filing po kojem farba ima svoj sjaj i punoću . Prime se ona dobro i na golu žbuku ali se ispod nje vidi trag od ravnalice i osjeti se pješćani granulat pa zid nije kao špigla što poslije gletanja mora biti .:)

Prvi Vozač
28.01.2005., 14:47
Naučio gletati tek sad. Dosad sam na zidove stana od 50m2 potrošio 5 vreća polifiksa(25 kg) i 3 vreće Teranila(75kg), Samoborkine glet mase, od toga je 40 kg otišlo na kuhinju. Još je ostao hodnik i završna ruka.
Kupio sam si ogromnu gletalicu od pol metra, lijepu, srebrnu, s drvenom drškom. Shvatio sam da čovjek treba biti inspiriran za gletanje, da to ne može ići samo tako, da si kažeš - eh, idem ja malo ogletat stan, pa odeš i malo tamo drljaš po zidovima i to je to. Nekad je užitak, nekad je dosadno i deprimirajuće.
Jučer je bio užitak, spičio vreću teranila u kuhinji. Možda mi se smanji kvadratura stana :confused: ?

Što mislite o gletanju?

P.S.
Jest, malo je čudna tema, al šta ćeš.

grogo bolger
28.01.2005., 15:12
au dobre teme, uopće nije čudna dapače :top:

naime moja sekica je prošle godine kupila stan koji je trebalo gletati, i normalno starci uvale meni posao :mad:

budući da sam radio preko jedne stvari, rezultat je ispao šugav...

tek kasnije kada sam dobio inspiracju, i kad me je ponjela muza :zubo: rezultati ispali fascinantni, slažem se treba imati inspiracije

lego
28.01.2005., 15:25
Pa poludio bi nakon jedne kante glet mase:(
Imam volju samo spojeve knaufa gletat:D

Prvi Vozač
31.01.2005., 07:24
Otislo preko vikenda jos 25 kg. A danas kupujem gladilicu za unutranje ćoškove. I frend mi reko da ako je glet masa predebela, ako pređem smalo gušćom farbom preko nje daće mi otpast :( :bang: Neće valjda. A savršeno je :( .

ROAD RUNNER
31.01.2005., 08:00
Čuj, šofer...nekak mi se čini preveč te mase....kaj si to ti zidarskom žlicom i vanglom bacal po zidu???

Gletanje je izravnavanje zidova....pa nisi valjda gletao po cigli...ili su ti tak dobro ožbukali zidove???
Glet-masa mora biti što tanja na zidu inače će s vremenom ispucati!!!

KAd gletaš, sa gleterom moraš skidati gotovo svu masu koja nije rupama. Meni se čini da si ti žbukao umjesto da si gletao :misli:

Prvi Vozač
31.01.2005., 08:57
Pa to sam i ja mislio, onda sam kupio veliku gletericu koja troši puno zbog svoje veličine - mnogo izravnava. Što to znači s vremenom? Dva tjedna ili godinu dana? A u pizdu materinu...Sav trud uzalud. Joj, joj...
A zidovi nisu tako loši, ali ima dosta mjesta gdje friška žbuka i gdje je trebalo nanijetio dosta. I morao sam poravnati neka mjesta gdje sam srušio zid, pa sam htio iznivelirati dva zida tako da mi budu u ravnini, a opet je preplitko da bih nanosio žubuku. Ova Samoborkina glet masa Teranil ide do 4 mm. Mislim da nisam nanosio mnnolgo više na mjestima gdje je najdeblje. Sad je prošlo par dana od zadnjeg gletanja i oko tjedan dana od tih najdebljih dijelova i izgleda mi OK, nije ispucalo.

goodboy
31.01.2005., 09:15
Nemoj se živcirat. Ja sam prije cca 1 godine pregletao starcima čitavu kuću sa teranilom. Slična situacija kao i kod tebe, niveliranje nekih zidova, negdje malo deblji sloj... Kod bojanja zidova meni se boja uopće nije podizala glet masu. Mislim da bez obzira na debljinu glet mase nebi ni smjela. Kad sam bio zadnji puta kod njih vidio sam na dva-tri mjesta da je glet masa malo puknula ali to se fakat vidi kad gledas iz velike blizine. Prije sliedećeg bojanja ću ponovno, samo te male crte-pukotine pregletat i to je to. Inače, moj savjet-tako sam ja radio; gdje su velike rupe ili prijelazi mješao sam glet masu sa gipsom u omjeru cca 60:40 ( više glet mase).

Prvi Vozač
31.01.2005., 09:42
Goodboy, malo si me umirio, a i izgleda mi da je OK ova ideja s gipsom. Inače, mislim da je ona KArbonova masa Polifix nekakva takva mješavina s gipsom.

ROAD RUNNER
31.01.2005., 10:18
Gips puca stoput jače...nemoj ga miješati sa masom!!!!

S vremenom....mislio sam na period godinu-dvije....kad se zidovi malo porastegnu i skupe od promjene temperature i to...

Prvi Vozač
31.01.2005., 10:27
Misliš zato što je krući?
A jebi ga. U svakom slučaju sam pri kraju posla, i prefarbat ću krajem tjedna, pa što bude, bude. I izvijestit ću o svemu. Dnevnik razočaranog gletera iz nekog sanatorija, nakon živčanog sloma i pola tone potrošene glet mase. Navuko se na glet masu. Ko onaj film po Bouroughsovoj priči u kojem se drogiraju otrovom za štakore.
Hvala svima

Pozdrav od Prvog Vozača

ROAD RUNNER
31.01.2005., 12:20
Da, gips je krut, a masa elastična.

Inače, sretno ti bilo i nadam se da bude sve u redu :w

P.S: JEsi li uspio očistiti nos od šmirglanja?

Prvi Vozač
31.01.2005., 14:48
Hvala Road Runner!
Nisam još počeo šmirglati, ali neki dan mi je nos bio uljepljen od glet mase (nisam ju šmrko). Nisi mi valjda neki susjed?

voyager
31.01.2005., 14:57
Sa Teranilom Extra manja je vjerovatnoća da će pucati jer je fleksibiliran. Ja sam cijeli stan pregletao sa istim i dobro je ispalo, a zidovi su bili baš neravni. Naravno ne možeš ispravljati krivine itd. ali možeš dobiti glatkoću kao staklo.

Prvi Vozač
01.02.2005., 07:00
Teranil Extra? Shit, obični je 48 kn, a Extra je 40. A ja ga nisam htio kupovat jer je jeftiniji. Mislio, kao, jeftiniji pa lošiji.
A vidio sam u Buhausu glet mase po 180 kuna vreća, i to mi nije jasno šta je.

voyager
01.02.2005., 07:17
Mislim da je to slovenski Gletafix. Isto je dobar, ali su mi samoborski proizvodi prihvatljiviji.

ROAD RUNNER
01.02.2005., 07:40
Prvi Vozač kaže:
Hvala Road Runner!
Nisam još počeo šmirglati, ali neki dan mi je nos bio uljepljen od glet mase (nisam ju šmrko). Nisi mi valjda neki susjed?

NEznam jesmo li susjedi, ali imam iskustva sa glet-masom u nosu!

Najbolje je kad se stvrdne...onda čekićem lupiš po nosu i sve iscuri van....

A kad nastanu žganci.....pa ono štipanje u sinusima....nema te droge stari moj ;);););)

placebo
01.02.2005., 07:49
meni je svojedobno po stanu gletao jedan "umjetnik", iza kojega sam ja imala još 10 dana posla... :rolleyes: na kraju je sve bilo zadovoljavajuće ravno, ali je nakon nekog vremena glet počeo pucati (njegov neravni, plus moj ravni, skupilo se toga). Nadam se da se tebi neće dogoditi to isto :D

placebo
01.02.2005., 07:50
btw. brusite li vi zidove nakon gletanja?

Prvi Vozač
01.02.2005., 08:02
Ja ću brusit. Samo malo, malo grubljim šmirgl papirom.
Placebo, nakon kojeg je to "vremena" glet počeo pucati?

voyager
01.02.2005., 09:22
placebo kaže:

Naravno, brusni papir na komad mekanog stiropora i lagano.

placebo
01.02.2005., 09:28
Prvi Vozač kaže:
Ja ću brusit. Samo malo, malo grubljim šmirgl papirom.
Placebo, nakon kojeg je to "vremena" glet počeo pucati?

ah, ne sjećam se više.. mislim nakon par mjeseci... dosta toga se da sredit tako da pomiješaš prah smjese s bijelom bojom (nerazrijeđenom) i popuniš te pukotine...

pitam vas za brušenje zato što znam tipa koji izgleta cijeli stan tako da su zidovi ravni ko staklo, a bez milimetra brusnog papira.. e TO je fakat umjetnost :s

Prvi Vozač
02.02.2005., 06:59
ROAD RUNNER kaže:
NEznam jesmo li susjedi, ali imam iskustva sa glet-masom u nosu!

Najbolje je kad se stvrdne...onda čekićem lupiš po nosu i sve iscuri van....

A kad nastanu žganci.....pa ono štipanje u sinusima....nema te droge stari moj ;);););)

Štipanje u sinusima...:) :eek: :eek: mmmm

Plecebo, da, slažem se da je to umjetnost, to je ono čemu ja težim :D .

chani
07.02.2005., 14:01
placebo kaže:

pitam vas za brušenje zato što znam tipa koji izgleta cijeli stan tako da su zidovi ravni ko staklo, a bez milimetra brusnog papira.. e TO je fakat umjetnost :s

nemoj se ljutiti, ali duboko sumnjam u to
ako i uspije sto je slucaj jedan od milijun,
koliko dugo to radi?
jesi li bila cijelo vrijeme prisutna kad je to radio?
da ne mora povuci onaj spoj izmedu stropa i zida s smirglom da to izgleda obradeno tj, kako treba, veoma tesko za povjerovati???

majstor koji je meni to radio, bio je brz, ali morao je IPAK posmirglati, bilo je malo onih viskova gleta
(i to morao si se zagledati da bi nasao crtice )

jedino ako je bilo, kao nije smirglao, ali zato je navaljao debelu mustru boje za zid (citaj farbao na GUSTO) u jednom sloju da pokrije nesavrsenosti.

toj umjetnosti pogoduje i savrsena podloga kao super ravan zid nakon strojne zbuke koji izgleda tako kao da se i ne treba gletati

btw. mislim da na moru bas i ne gletaju, samo pokrece zaribanu zbuku unutra, to mi bas i nije jasno zasto???

IQ500
12.02.2005., 19:05
nemoj slučajno impregnacijom na debeli sloj gleta!!!!!!!!

znam to iz vlastitog iskustva :p

chani
13.02.2005., 21:19
mislim da se impregnacija uglavnom stavlja prije gletanja
(barem tako navode u cjenicima,
struganje
impregniranje
gletanje
krecenje),
a ako je predebeli sloj glet-a, pucao bi vjerojatno i kad bi ga poceo kreciti ustvari navjerojatnije nakon nekog vremena

Prvi Vozač
14.02.2005., 07:12
Nisam stavljao niskakvu impregnaciju. Gleto sam S Teranilom od SAmoborke, koji ide do debljine od 4mm. Mislim da uglavnom nisam ili sam malo premašivao tu debljinu. JAvim kako je bilo. Farbat ću s običnim karbonovim krečom. Valjda dvije ruke. Koliko je preporučljivo ruku, dvije gušće ili tri rjeđe? Ako je glet deblji?

Prijatelj
14.02.2005., 07:30
placebo kaže:

Živio 100 godina onaj koji je izmislio onu genijalnu strugalicu u obliku poklopca od lonca. Svim gleterima preporučujem OBAVEZNO kupiti ! :top:

Prvi Vozač
14.02.2005., 09:09
Stugalicu? Gladilicu ili nešto za brušenje? Mislim da sam vidio nešto što ima držač ko poklopac od lonca al ne znam je li to to.

Prijatelj
14.02.2005., 11:30
Prvi Vozač kaže:
Stugalicu? Gladilicu ili nešto za brušenje? Mislim da sam vidio nešto što ima držač ko poklopac od lonca al ne znam je li to to.

je, je to je to. Kad se glet masa posuši onda stim. Super stvar i ne treba nikakav šmirgl papir.

chani
14.02.2005., 11:44
Prvi Vozač kaže:
Nisam stavljao niskakvu impregnaciju. Gleto sam S Teranilom od SAmoborke, koji ide do debljine od 4mm. Mislim da uglavnom nisam ili sam malo premašivao tu debljinu. JAvim kako je bilo. Farbat ću s običnim karbonovim krečom. Valjda dvije ruke. Koliko je preporučljivo ruku, dvije gušće ili tri rjeđe? Ako je glet deblji?
iskreno , nemam pojma
preporucila bih ti sipol jer mrak pokriva, fakat je bijela boja nema onu neku sivkastu notu kako neke boje znaju imati,a i ima impregnaciju i fungicid u sebi pa je malo jaca kemija za zidove
(po meni kvalitetnija)
ja bih isla 2 ruke, ali lagano mazanje ko po jajcima i ne previse vrtiti po jednom mjestu (srednje gustoce)
btw. kada mijesas boju, izmijesaj s rukom, tako sam vec vidjela par majstora da rade

pozdrav

ako ti je bed jos se raspitam kod nekog strucnijeg, mada imas tu houra, voyagera, fikusa i malera koji je ocito u procesu zimskog sna ;)
aha, zaboravila sam majstora glazure,
Legu :D ;)

Sila necista
21.03.2005., 19:07
Ovako...u mome novom stanu zidovi su ožbukani da te bog sačuva-imam brda, doline, uglavnom vrlo reljefno:) Moram gletati nanovo, a para za majstora nema-e pa nema mi druge nego zasukati rukave i obaviti to sama:) Kažu da moram kupiti: Glet masu, gladilicu, valjak, lopaticu, četku, lojtrice za gor i dol-za to nema frke, ali mene strah da nešto ne zaje....i zato
tips&tricks molim: zid ima strojnu betonsku žbuku, preko toga je farban sa dva jadna sloja disperzivne boje, štogod da to znači:)
Trebam li stavljati kakav međupremaz, koju glet masu kupiti, koliko za stančić od 30 kvadrata...:W

chani
21.03.2005., 20:00
radje istrpi jos godinu dana i skupi lovu za pravog majstora
jedino ak nisi u mrak kondiciji, spretna s rukama te naoruzana lovom za vrece i vrece glet mase koje ces nakupovati da ispravis svaki svoj pokusaj
ovako ces potrosit lovu na svoje majstorske pokusaje, a poslije platit majstoru da to sve popravlja,
a cuj, taman do godisnjeg zavrsis
ja sam probala, i brzo odustala
uostalom ako ti je zbuka u brdima i dolinama, glet masom neces postici neka extra zaravnjanja

dondo
21.03.2005., 20:07
e ovako, treba ti jedna sira spahtla, gleter, valjak, boja, brusni papir i glet masa

prvo malo pobrusis zidove, zatim ih suhom krpom pobrises, onda uzmes glet masu sa spahtlom i stavis na gleter (gladilica), prislonis gleter na zid i povuces prema gore, onda ponovno po istom mjestu povuces sa gleterom jako stisnutim uza zid da pokupis suvisnu masu i tako cijeli zid, nakon toga smirgl u ruke i posmirglas (zapamti - sto bolje pogletas i vise materijala pokupis dok je frisko imat ces manje za smirglat a vjeruj mi to je zbog prasine puno teze), kad si posmirglao pogledas jel ima gdje pukotina pa to ponovno pogletas i kad se osusi opet posmirglas, i pofarbas u dvije ruke, ako uzmes npr. neku dobru boju tipa DULUX dovoljna je i jedna ruka jer je boja fantasticna

napomena, glet masu mozes kupiti u prahu pa sam raditi ali ja ti preporucam da uzmes onu JOBOL-ovu gotovu u kanti od 15 kg, 87 kn u Bauhausu, uzmes koliko ti treba, vec je gotova bas onako kremasta kako treba biti, ja sam snjom radio i super je, kad si gototv zatvoris kantu i to je to

napomena 2- gletanje u jednom sloju nesmije biti deblje od 2mm jer inace puca, pa kad se osusi opet naneses sloj do 2mm, nemoj samo pretjerivati, ako imas neku vecu rupu onda zatrpaj kanuf fugenfulerom (5kg 45 kn cca)

chani
21.03.2005., 20:08
btw mislim da ti se na moru inace bas i ne prakticira gletanje :confused:

undercover
21.03.2005., 21:12
chani kaže:
btw mislim da ti se na moru inace bas i ne prakticira gletanje :confused:
da, na moru ljudi obicno ostavljaju rupe u zidovima nepokrpane
radi bolje ventilacije..:bonk: :bang:

majstorica
21.03.2005., 21:39
kad gledaš kako to drugi rade izgleda vrlo vrlo jednostavno, ali kad se upustiš u to i još ako ti je to prvi put.......... hehe puno sreće, ja sam to ipak na kraju prepustila majstoru

chani
22.03.2005., 06:36
undercover kaže:
da, na moru ljudi obicno ostavljaju rupe u zidovima nepokrpane
radi bolje ventilacije..:bonk: :bang:
nadu kvalitetnog zbukera koji ponovo napravi posao, pogledaj vikendice po otocima, obicno su na fino zaribane i samo se farbaju
uostalom nije rekla da ima rupe,
nego brda i doline (a to po meni ima totalno drukciju "konotaciju")
btw prije samog gletanja ide impregnacija ,
a gletanje sluzi za fino zaravnavanje zidova, samo ih napravi glatkim,a ona ima "brda i doline", a to se obicno rjesava ponovnim zbukanjem, jer sta se dogada
gleter je ravan i samo prati liniju zida, navlacio ga ti iz 4 smjera, opet ga ne mozes tako dobro izravnati jedino da ga zbukas glet masom sto opet nije dobro rjesenje (radi debljine nanosa i tim izazvanog kasnijeg pucanja)
betonfix moze nesto srediti na manjim problemima (kvadraturi), moze "zazbukat"i s njim,ali s njim je i tesko raditi i nije trajno rjesenje za njen opis btw iz tog opisa je ipak malo teze razluciti pravu situaciju

bio je negdje topik "prvog vozaca" s njegovim iskustvom prvog gletanja (koje je trajalo koliko tjedan, dva) koji je vrece i vrece glet nanosio na kuhinju, btw s tom kolicinom koju je on nabacao na kuhinju, pogleta se cijeli stan
nista se nije povratno javio da vidimo da li se taj njegov glet drzi ili je popucao cim je malo jace lupio vratima ;-)

uostalom sama je navela da u
njenom novom stanu zid ima strojnu zbuku i 2 sloja disperzivne boje,
STA TO ZNACI, da je po tvom (UNDERCOVER) uselila u roh bau,
a drugi put razmisli prije nego li beknes

chani
22.03.2005., 07:32
zaboravila sam spomenuti da strojna zbuka zna biti glatka ko staklo, tako da ti u masu slucajeva gletanje uopce nije potrebno
uostalom zasto nesto zovu gladilicom???
gletanje - zagladivanje zidova

undercover
22.03.2005., 10:07
chani kaže:
nadu kvalitetnog zbukera koji ponovo napravi posao, pogledaj vikendice po otocima, obicno su na fino zaribane i samo se farbaju
..................................

uostalom sama je navela da u
njenom novom stanu zid ima strojnu zbuku i 2 sloja disperzivne boje,
STA TO ZNACI, da je po tvom (UNDERCOVER) uselila u roh bau,
a drugi put razmisli prije nego li beknes

ne znam tko bi trebao razmisliti
ja na moru ne posjecujem vikendice, nego prave kuce u kojima ljudi zive cijelu godinu, sve imaju pogletane zidove, neki i tapete na zidovima, parkete na podu itd...
ne moras vrijedat ljude koje uopce ne poznajes, pa i mene

ne znam kako mozes dati ovaj komentar:
btw mislim da ti se na moru inace bas i ne prakticira gletanje
ja ne vidim nikakve razlike u kucama i stanovima ljudi na moru u odnosu na one u zg
a losih majstora ima svugdje

chani
22.03.2005., 10:48
pa i oko mene na Krku ima ljudi koji zive cijelu godinu gore, pa uglavnom imaju tu zbuku
a s vrijedanjem si ti prvi/a poceo/a
a zato sam rekla da mislim da se ne prakticira gletanje
velika je razlika izmedu MISLITI i ZNATI,
A VALJDA TI I ONAJ ZNAK confused ??? na kraju moje recenice nesto govori

i znam da postoji i razlog zasto neki ne gletaju na moru osim financijskog, a to vec je meni jaca nauka

i opet nije rijec o rupama na zidu, nego o brdima i dolinama
btw rupe na zidu se ne krpaju gletom
u vecini slucajeva

chani
22.03.2005., 10:54
dondo kaže:

napomena, glet masu mozes kupiti u prahu pa sam raditi ali ja ti preporucam da uzmes onu JOBOL-ovu gotovu u kanti od 15 kg, 87 kn u Bauhausu, uzmes koliko ti treba, vec je gotova bas onako kremasta kako treba biti, ja sam snjom radio i super je, kad si gototv zatvoris kantu i to je to

bte ta gotova glet masa je za super ravne zidove ili se pak uglavnom koristi za zavrsnu ruku
jer cim je veca "rupa" ili pak neravnina, stavis ju u debljem sloju, scijedi se dolje

zato je za neravne povrsine bolji glet u prahu kojeg si doziras, hoces gusce ili rjede

za pocetnike je najbolji Ileglet koji je mekan i da se lijepo oblikovati, ravnati /peglati) po zidu,a prvenstveno jer ne susi tako brzo ko recimo teranil
barem po mojem iskustvu

undercover
22.03.2005., 10:56
nikog nisam vrijedala, samo sam bila ironicna-jer mi je tvoja izjava bila nevjerojatna
ne volim kad ljudi generaliziraju, to sto si bila u par vikendica ne znaci da znas kako ljudi dolje zive
a zive potpuno isto kao i u drugim krajevima drzave
njen problem uopce nije vezan uz mjesto stanovanja
ima problem kao i vecina hrvata-majstori su lose napravili posao i sad ona mora sama spasavat situaciju..........

chani
22.03.2005., 10:58
osim zbukanjem i sl. cudima, mozes neravnine prikriti imitacijom sepa ili nekim dulux sarenim cudima na kojem se ne bi opazale toliko neravnine/nesavrsenosti
a to je opet rekla/kazala
jer nismo sigurni u kakvoj se stvarnoj situaciji nalazi sila necista

undercover
22.03.2005., 11:00
Sila necista kaže:
Ovako...u mome novom stanu zidovi su ožbukani da te bog sačuva-imam brda, doline, uglavnom vrlo reljefno:) Moram gletati nanovo, a para za majstora nema-e pa nema mi druge nego zasukati rukave i obaviti to sama:) Kažu da moram kupiti: Glet masu, gladilicu, valjak, lopaticu, četku, lojtrice za gor i dol-za to nema frke, ali mene strah da nešto ne zaje....i zato
tips&tricks molim: zid ima strojnu betonsku žbuku, preko toga je farban sa dva jadna sloja disperzivne boje, štogod da to znači:)
Trebam li stavljati kakav međupremaz, koju glet masu kupiti, koliko za stančić od 30 kvadrata...:W

moje misljenje je da bolje prepustis strucnjaku
ak si vec navalila to sama rijesit, mozda da uzmes prvo jedan zid za vjezbu pa vidi jel ti ide ...
stancic ti je od 30 kvadrata ali to je puno vise kad gledas kvadraturu zidne plohe a ne poda
trebat ce ti puno zivaca i fizicke kondicije za to zavrsit

chani
22.03.2005., 11:01
undercover kaže:
nikog nisam vrijedala, samo sam bila ironicna-jer mi je tvoja izjava bila nevjerojatna
ne volim kad ljudi generaliziraju, to sto si bila u par vikendica ne znaci da znas kako ljudi dolje zive
a zive potpuno isto kao i u drugim krajevima drzave
njen problem uopce nije vezan uz mjesto stanovanja
ima problem kao i vecina hrvata-majstori su lose napravili posao i sad ona mora sama spasavat situaciju..........
ja od mjesta stanovanja nisam pravila nikakav problem, a to sto si ti osjetljiva na to, to je vec drugi par carapa
samo sam nagadala s nekim pretpostavkama

chani
22.03.2005., 11:04
undercover kaže:
moje misljenje je da bolje prepustis strucnjaku
ak si vec navalila to sama rijesit, mozda da uzmes prvo jedan zid za vjezbu pa vidi jel ti ide ...
stancic ti je od 30 kvadrata ali to je puno vise kad gledas kvadraturu zidne plohe a ne poda
trebat ce ti puno zivaca i fizicke kondicije za to zavrsit

s ovim se slazem, jer stan od 30 kvadrata je cirka 100 kvadrata ukupne plohe za pogletati, ustvari u 2 sloja (200 m2) ili vise pa racunaj koliko puta ces potegnuti gleterom
to je nekom majstoru dnevnica posla (100 m2 u jednom sloju) ukoliko je sve u redu da ne mora nanasati vise slojeva gleta/zbuke, betonfixa whatever, a amateru tjedni

dondo
22.03.2005., 11:07
chani kaže:
bte ta gotova glet masa je za super ravne zidove ili se pak uglavnom koristi za zavrsnu ruku
jer cim je veca "rupa" ili pak neravnina, stavis ju u debljem sloju, scijedi se dolje

zato je za neravne povrsine bolji glet u prahu kojeg si doziras, hoces gusce ili rjede

za pocetnike je najbolji Ileglet koji je mekan i da se lijepo oblikovati, ravnati /peglati) po zidu,a prvenstveno jer ne susi tako brzo ko recimo teranil
barem po mojem iskustvu

a cuj, ja sam sad mami uredjivao sobu 20 m2, prvo sam sa Knauf fugenfulerom pokrpao sve rupe od kukica i cavlica sta su bile slike objesene, pa sam popravio oko razvodnih kutija sta je onaj ko je zbukao to sfusao i sve vece rupe koje su bile, i onda sa gotovom glet masom presao cijeli zid, nisam potrosio ni 3 kg, poslije posmirglao, pa pa malom spahtlom jos ak je ostao koji ris ili rupica zakrpao i to je bilo to, nisam 4 kg (gotove mase) potrosio na 20 m2 sobu, pofarbao i sad izgleda ravno ko spigl,

ali ako zid ima udoline i brda onda pomaze jedino ponovno zbukanje, drugo nista

btw. jel zna netko koliko uzimaju ovi za strojno zbukanje po kvadratu? nadogradjujem neke prostorije pa ce to trebati pozbukati izvana i iznutra i jeli zbukanje na ytong jeftinije od zbukanja na ciglu

chani
22.03.2005., 11:24
dondo kaže:
a cuj, ja sam sad mami uredjivao sobu 20 m2, prvo sam sa Knauf fugenfulerom pokrpao sve rupe od kukica i cavlica sta su bile slike objesene, pa sam popravio oko razvodnih kutija sta je onaj ko je zbukao to sfusao i sve vece rupe koje su bile, i onda sa gotovom glet masom presao cijeli zid, nisam potrosio ni 3 kg, poslije posmirglao, pa pa malom spahtlom jos ak je ostao koji ris ili rupica zakrpao i to je bilo to, nisam 4 kg (gotove mase) potrosio na 20 m2 sobu, pofarbao i sad izgleda ravno ko spigl,

ali ako zid ima udoline i brda onda pomaze jedino ponovno zbukanje, drugo nista

btw. jel zna netko koliko uzimaju ovi za strojno zbukanje po kvadratu? nadogradjujem neke prostorije pa ce to trebati pozbukati izvana i iznutra i jeli zbukanje na ytong jeftinije od zbukanja na ciglu

u maminoj sobi to vjerojatno nije bilo prvo gletanje, zar ne?
zato sam i rekla da se taj gotovi upotrebljava za zavrsnu ruku

Sila necista
22.03.2005., 12:31
Vidim ja da se cijela rasprava ovdije razvila, a bome skoro i zaratilo;) Hvala svima na savjetima, a glede brda i dolina-malo sam se premetaforički izrazila-zidovi imaju rupice i kvržice, nisu valoviti. Mene su uvjerili da je gletanje jednostavna stvar, no kad sam sve ovo pročitala..hmmm:)

undercover
22.03.2005., 12:41
e pa ako su samo rupice i kvrzice onda nije strasno
jedno je pogletat par rupica a drugo je pogletat cijele zidove od poda do plafona
pogletaj samo rupice a kvrzice obrusi i gotova stvar

DJanko
23.03.2005., 09:09
i ja sam gledala kako drugi gletaju pa rekoh: votafak? idem i ja to

ispalo je katastrofa, uopće nije jednostavno kako izgleda

chani
23.03.2005., 09:16
undercover kaže:
e pa ako su samo rupice i kvrzice onda nije strasno
jedno je pogletat par rupica a drugo je pogletat cijele zidove od poda do plafona
pogletaj samo rupice a kvrzice obrusi i gotova stvar
ako ima rupice ko sprungove, nadignutu farbu , cvjetove i sl. onda bi bilo pohvalno to namociti i sve postrugati dolje, pa zaravnati s nekom masom jer ondje gdje pokrpa ce drzati,ali ono sto nije pokrpala ce opet puknuti
ukoliko je to slucaj
ma mozes piskarat i nagadati o tome koliko hoces ak nisi na "mjestu zlocina"
btw fugenfiler je mrak za rupice kako ti je i dondo napisao

boromir
05.06.2005., 14:54
Znam da je bilo govora o ovome, ali.. Gletana mjesta na stropu su se raspucala ("racvjetala"). Sloj gleta nije bio debeo, prije gleta je stavljena impregnacija, u pitanju je kuhinja i dnevni boravak. Ima li kakva "caka" ili se jednostavno svaku godinu, dvije to mora ponovo raditi?
Hvala

chani
05.06.2005., 15:06
je li to gletano na novu zbuku ili na stari sloj gleta?
napisao si kuhinja, dnevni boravak, jesu li povezane, da li susis ves u dn. boravku, imas li napu u kuhinji, meni to smrdi malo na vlagu ili da nisi postrugao sve do temelja prije gletanja?
mozda da probas jedan sloj s betonfixom,a drugi s ilegletom il necim slicnim uz obaveznu ponovnu impregnaciju
da li je nekom iznad tebe curila voda?

boromir
06.06.2005., 06:15
U pitanju je stari zid (strop), prostorije su povezane, u kuhinji nema nape, glet puca sve do ľbuke, izned nema vlage (nenastanjeni tavan).
Pozdrav

chani
06.06.2005., 07:24
a postrugao si stare nanose?
mozda da stavis onu rabitz mrezicu i pregletas preko nje
mada mozda ti ne bi skodilo i novo zbukanje, tesko za rec na nevideno...
jesi zvao kakvog majstora ko fol da da ponudu i on procjeni sta treba?

chani
06.06.2005., 07:25
a od cega je taj stari strop raden, kakva mu je konstrukcija?

otkud znas da ti tavan nije pun vlage koja se talozila godinama, kakvu izolaciju imas, ako imas neki tavanski prozor imaju neke fore s otvaranjem/zatvaranjem u odr. doba dana da bi se smanjio postotak vlage...

kuhinja ti je povezana s dn. boravkom, od kuhanja para moze isto sranje napraviti...

s kojim gletom si radio i koliko ti je otpr. debeo nanos u mm?

boromir
06.06.2005., 10:52
Ovo sto je sad raspucano je staro dvije godine (prije toga je isto bilo tako). Raspucano je mjestimicno. Novo zbukanje ne dolazi u obzir. Strop je klasika - fert gredice, ispuna, beton, ispod ozbukano. Tavan je dosta zracan, jer nema izolacije ispod crijepa. Moze biti da je stvar u kuhinjskim parama, jer je u kuhinji stanje gore nego u boravku.
Pozdrav

vnk
15.07.2005., 10:54
Planiram da sam pocnem gletanje novih zidova. Inace ozbukano je doista dobro. Molim sve koje ne mrzi da mi daju savjete kako (sto detaljnije) to da ucinim.
Inace nikad ranije nisam pokusao gletati.
Znam da je ova tema bila vec nekoliko puta i sve topice sam iscitao, ali bih molio ako neko moze detaljno da sve objasni.
Hvala

Prvi Vozač
18.07.2005., 09:26
AKo si iščitao , OK.
Za dobre i ravnije zidove tamo gdje ne treba deblji sloj ide ti Teranil plavi, a a ko ćeš nanositi malo deblje, znači više od 4mm Teranil ekstra narandžasti.
Kupi čeličnu gletericu, nikako plastičnu
kupi kantu za miješanje i onu miješalicu koja se stavlja na bušilicu da možešp normalno miješati, punoolakšava posao.

Za gustoću ti ne znam ovako objasniti, pazi da ti ne bude prerijetko, recimo da onako kad naneseš na gletericu, da ti ne kapa niti pada s toga gotovo nikako. Ali nikako ne smije biti gusto da ne možeš razmazivati ili da bude žilavo.
Uz gleter ti naravno treba i malo veća špahtla za nanošenje ase na njega i skidanje s njega. Bilo bi ti najbolje da ti netko pokaže tko zna, jer teba znat pokret rukom. Moraš znat da gletericom ne stružeš, već nanostiš glet masu na zid, ali opet moraš jako stisnuti. Znači, da ti ostane sloj mase na zidu, a ne samo da ga uprljaš masom. To također znači da je kut gleterice u odnosu na zid malo manji.
Pazi da ti nipošte ne bude grudvica u masi kad ju zamijesiš, ako ih bude, razbij ih na zidu i razmaži, rastopit će se i bit će OK.
Kad zamijesiš masu, malo pričekaj.

Kad se masa osuši za jedan-dva dana, šmirglaj - OK ti je recimo šmirgl papir broj 80. Taj ti se neće zapunjavat masom a nije pregrub. Ja sam radio sa 60 ticom i bilo je OK, jedino što moraš pazit da ne stisneš prejako. Šmirglaj lagano i brzo, ne jako.
Šmirglanje je poso za izpizdit ako hoćeš da ti sve bude super, nagutat ćeš se prašine.

Kod rubova zidova ćeš skužit - nek ti ostane malo i viška glet mase, to poslije zašmirglaš za sekundu, puno je lakše tako nego da se mučiš da dobiješ savršeno od prve.

Ukoliko ima većih rupa, što pretpostavljam da nema, zapuni ih prije gipsom.

Pozdrav

pitaj još ako ti nešto treba

grogo bolger
18.07.2005., 09:31
gletanje je umjetnost!! :headbang:

:zubo:

chani
18.07.2005., 09:55
60 je pregrubi, ostaju risevi koje onda moras zapuniti na grubo s farbom sto je opet fus,

80 ili jos bolje 100

Prvi Vozač
19.07.2005., 08:10
chani kaže:
60 je pregrubi, ostaju risevi koje onda moras zapuniti na grubo s farbom sto je opet fus,

80 ili jos bolje 100

slažem se

vnk
19.07.2005., 10:32
Hvala na savetima

vnk
19.07.2005., 10:43
Hvala na savetima

gforce
14.09.2006., 09:43
Odlucio sam gletati zidove prije krecenja jer su zidovi kao reljef mjeseca.
No posto je zgrada relativno stara zbuka je sva nikakva i bojim se da nakon
nekog vremena glet ne pocne otpadati. Da li je pametnije u toms lucaju
premazati zidove prije gletanja nekom impregnaciskom tekucinom i ako da kojom.

/hvala,

Trapko
16.09.2006., 06:00
Obavezno prije gletanja premaži impregnaciju. U svakoj trgovini boje i lakova češ nači.Ja sam nedavno imao isti problem i tako sam riješio.Čak sam i prije krečenja ponovno namazao istom tekučinom.Mogu reči da boja puno bolje prima i pokriva zidove.(Flaša od 1 litre miješa se sa vodom 1/3 što ti je dovoljno za sobu cc20 kvadrata, a košta oko 25 kuna)

morino
26.02.2007., 18:18
gletanje
da li se nakon što je stavljena impregnacija na finu žbuku i prvi put pogletano odmah može gletati drugi out ili treba prvo sve pobrusiti?

vw71
26.02.2007., 18:31
trebalo bi na fino proci sa brusnim papirom ak je ostalo gdje kakvih kamencica ili crta od prije i onda drugi put pregletati.

Gavrilo
26.02.2007., 23:02
Ne tereba nista brusiti moze se malo proci samo sa spahtlom ako ima nekahvih izbocina i skinuti ih ali ne prevec detaljno, cak se moze radi drugi put kad prvi nije ni skroz suh (bar oni materijali sa kojim ja radim, sa njima je cak tak i lakse). Prvi put je bolje da glet masa bude gusca a drugi put redja. Moze i prvi put da se radi odmah na zbuku bez ikakvog stavljanja impregnacije jer svi ti premazi uglavnom prave pasticni fil na zidu sto olaksava rad ali zatvara disanje zbuke. Nije lose malo prespahtlat da bi se skinu pijesak i prasina ili oprasit sa partfisom ili necim slicni.

Ako imate dovoljno prakse nakon drugog gletovanje samo se smirglaju spojevi i coskovi za obicne unutarnje boje dok kod oikosovih idr. boja to treba mnogo bolje uradi uz koristenje produznog kabla sa zaruljom i finijom smirglom!

Ja inace radim to i pofesionalno ali ne zivi 15 godina u Hrvatskoj pa naznam kakve su sada glet mase ranije je to bio Karbon i bio je jako lak za radit ali i jako osjetljiv na vodu!

morino
27.02.2007., 22:59
evo riješeno super izgleda,koristili smo teranil extra.
hvala na savjetima.

Zvon
28.02.2007., 09:23
evo riješeno super izgleda,koristili smo teranil extra.
hvala na savjetima.

Samo ga nemojte pokušavati šmirglati drugi dan, jer Vam bu trebala brusilica :D

đura
01.07.2007., 09:32
Imam jedan zid koji je pofarban tim domflok lakom, mislim da se to zove tak i sa onim šljokicama unutra. Dali se to može samo prefarbati, ili treba na neki način očistiti sa zida?

I još jedno pitanje. Dao sam si izmješati jupol za unutarnji zid na određenu nijansu ali trenutno te nijanse nije bilo pa mi je tip napravio "po perivoj recepturi". Sad mi se baš ne sviđa ta boja koja je izašla na kraju pa me zanima dal si mogu sam nijansirati sa onim običnim dipijima po toj "perivoj recepturi"?

zoranp
01.07.2007., 17:27
Domflok možeš pošmirglati, pa ga prefarbaj ili u slučaju šljokica pregletaj pa pofarbaj.
ali mislim da ima i pametnijih rješenja.

maler & CO.
02.07.2007., 01:15
Imam jedan zid koji je pofarban tim domflok lakom, mislim da se to zove tak i sa onim šljokicama unutra. Dali se to može samo prefarbati, ili treba na neki način očistiti sa zida?

I još jedno pitanje. Dao sam si izmješati jupol za unutarnji zid na određenu nijansu ali trenutno te nijanse nije bilo pa mi je tip napravio "po perivoj recepturi". Sad mi se baš ne sviđa ta boja koja je izašla na kraju pa me zanima dal si mogu sam nijansirati sa onim običnim dipijima po toj "perivoj recepturi"?

Ako prešmirglaš taj zid,možeš ga farbati samo jačim bojama,tipa acetat,akril ili neke dvokomponentne.

Jupol ima liniju gold,od koje su svi tonovi u banani,niti ispadaju dobro niti se mogu ujednačiti u bojanju.Netko mi je rekao da su dobri za špricu,ali ne i za valjak.Ako češ sam nijansirati,žuta jedina ispada dobro,crvena ispada roza,zelena full svijetla,plava opet blijeda.Kupi Dulux boju i to je to.

Nanesi impregnaciju prije bojanja i manje češ trošiti boje.Probaj i na taj obojani zid sa strane staviti impregnaciju bez šmirglanja,pa malo pobojati,i vidi dal prekriva,ako da deri dalje.

Veky
02.07.2007., 08:49
Isto pitanje je mučilo mene prošloga ljeta. I to toliko da sam poslao mail u Helios i ljudi iz tehničke službe su mi odgovorili.

Domflock u kombinaciji sa domflock listićima treba obrusiti tako da se obruse listići. Ako nisu korišteni listići tada samo djelomično obrusiš domflock, tj. matiraš ga.

Na to se nanose boje na akrilnoj ili hlapljivoj bazi, no ne i standardne disperzne na vodenoj (dakle, otpada jupol). Razlog tome je penetracija boje kroz postojeći domflock (koji se vezivao s prethodnom bojom).
A, kad naneseš neku od tih boja u željenoj niansi dalje je "završavaš" i dekoriraš kako želiš. Primjerice, ja sam ponovno stavio domflock listiće i domflock mat lak.

Negdje možda i imam odgovor. Probaj prosearchati forum jer se sjećam da sam otvorio tu temu i da sam postao odgovor i objašnejnje iz Heliosa.

in@
02.07.2007., 21:28
Jupol kao i sve ostale bijele boje u jednom trenu dolaze do zasićenja sa pigmentom i dalje koliko god da se trudiš boja neide. To se izrazito pojavljuje kod "jačih" boja npr crvena ispada roza itd. Za dobru nijansu neke jake boje potrebna je "baza" boje koja nije zasičena bijelim pigmentom pa dobro prihvaća kolorante. Takav je i Dulux ali i dosta drugih proizvođača. Naj jednostavnije je boju izabrati kod nekoga tko ima mješaonu. Tada i ako zafali nije problem napraviti istu nijansu.

prorex
01.08.2007., 07:58
Pozdrav,

nakon uspješno postavljnih laminata moram prefarbat dječiju sobu. Znam da sam to trebao napraviti prije laminata, al sad je tako kako je. Moram jako paziti na laminat, znam.

E sad nastupaju neki za mene relativno teški problemčići, ali za znalce to je svakodnevica. ;)

Prvu pogrešku koju sam napravio je da sam kupio električarski gips za popunjavanje rupica. Tek kada sam ga umiješao cca za sve popravke, i krenuo raditi, shvatio sam da nakon dvije popunjene rupice taj gips postaje potpuno suh i tvrd:mad: I tako sam ja za svake dvije rupice morao mješati malu količinu. Izludio sam, ali to sam zgotovio jer u 10 navečer nemam gdje kupiti novi gips, a htio sam tu fazu završiti. Sad znam da kad krenem raditi ostale prostorije u kući moram kupiti onaj obični, 'spori' gips.

Kraj prozora mi se počeo ljuštiti kreč, pa sam ga ja sa špahtilicom sastrugao cijelog dokle je išao, tj do kud se skidao. I kada sam ga htio pogletat, vrag se nije htio uopće primiti. Kako ja pomičem špahtlu tako se glet rola prema njoj i otpada sa zida :confused: Koristio sam Teranil extra i zamiješao sam ga prema receptu sa ambalaže. doduše umiješao sam 1/10 smjese jer bi mi cijeli paket od 5kg bio puno previše za popravke koje sam htio napraviti. Činilo mi se jako gusto već u startu, ali valjda tako mora biti???? Ili???? No, na ostale dijelove zida glet je primao savršeno. Moram reć da se sam i ne bi ovaj puta upustio u gletanje sobice bez da to isprobam u nekoj drugoj prostoriji (vešeraj).

Pitanje je, kak nanjet glet na zid kraj prozora? Na opip zida imam osječaj kao da je napravljen od pijeska.

Hvala na pomoći,

Downtown
01.08.2007., 09:19
iako nisam nimalo strucan imao sam slican problem,
ja sam taj dio koji se odlijepljivao prvo malo nakvasio i onda strugao
nakon toga je glet normalno hvatao

mozda bolje da pricekas malera ili nekog strucnijeg ali mislim da bi ovako trebalo ici

pozdrav i sretno

prorex
01.08.2007., 10:44
Jesam li ja možda preskočio jedan korak - Impregniranje!!!:bonk:

Oče li ono što sam pogletao (samo sitniji popravci na nekoliko mjesta) biti u redu ili da sad prvo nanesem impregnaciju, pa onda ponovo pogletam ta mjesta?

Koliko treba proči vremena od impregnacije da bi mogao farbati? Jedan dan, dva tjedna...?

prorex
01.08.2007., 10:57
Još jedno pitanjce. Djeca su si ljepila postere po zidu selotejpom. Naravno da su ostali tragovi ljepila. Trebam to nekako dodatno obraditi?

I da, zaboravih pitat, kad bi mogao počet bojati ako danas napravim impregnaciju (koristim Swing color boju, pa me zanima i koju impregnaciju).

Hvala,

Mali Plavi
01.08.2007., 11:36
Još jedno pitanjce. Djeca su si ljepila postere po zidu selotejpom. Naravno da su ostali tragovi ljepila. Trebam to nekako dodatno obraditi?

I da, zaboravih pitat, kad bi mogao počet bojati ako danas napravim impregnaciju (koristim Swing color boju, pa me zanima i koju impregnaciju).

Hvala,

Impregnacija ti je suha na ovim vručinama već za cca sat vremena, a cca 8 sati ja čekam kad radim da se osuši i onda idem sa gletom, a sa piturom čak i prije.

Tragove selojtepa lagano ošmirglaj sa finim šmirglom.

impregnacija imaš raznih, moš čak i sa SN vezom, jubovom akril-emulzijom, karbon također ima neke pripravke.
Sve što ti ne ostavlja filmast sloj po zidu je ok :top:

maler & CO.
01.08.2007., 16:11
Pozdrav,

nakon uspješno postavljnih laminata moram prefarbat dječiju sobu. Znam da sam to trebao napraviti prije laminata, al sad je tako kako je. Moram jako paziti na laminat, znam.

E sad nastupaju neki za mene relativno teški problemčići, ali za znalce to je svakodnevica. ;)

Prvu pogrešku koju sam napravio je da sam kupio električarski gips za popunjavanje rupica. Tek kada sam ga umiješao cca za sve popravke, i krenuo raditi, shvatio sam da nakon dvije popunjene rupice taj gips postaje potpuno suh i tvrd:mad: I tako sam ja za svake dvije rupice morao mješati malu količinu. Izludio sam, ali to sam zgotovio jer u 10 navečer nemam gdje kupiti novi gips, a htio sam tu fazu završiti. Sad znam da kad krenem raditi ostale prostorije u kući moram kupiti onaj obični, 'spori' gips.

Kraj prozora mi se počeo ljuštiti kreč, pa sam ga ja sa špahtilicom sastrugao cijelog dokle je išao, tj do kud se skidao. I kada sam ga htio pogletat, vrag se nije htio uopće primiti. Kako ja pomičem špahtlu tako se glet rola prema njoj i otpada sa zida :confused: Koristio sam Teranil extra i zamiješao sam ga prema receptu sa ambalaže. doduše umiješao sam 1/10 smjese jer bi mi cijeli paket od 5kg bio puno previše za popravke koje sam htio napraviti. Činilo mi se jako gusto već u startu, ali valjda tako mora biti???? Ili???? No, na ostale dijelove zida glet je primao savršeno. Moram reć da se sam i ne bi ovaj puta upustio u gletanje sobice bez da to isprobam u nekoj drugoj prostoriji (vešeraj).

Pitanje je, kak nanjet glet na zid kraj prozora? Na opip zida imam osječaj kao da je napravljen od pijeska.

Hvala na pomoći,

Svatko od nas je popušio u početku taj električarski gips,inače alabaster ti je skoro ista stvar samo ti daje malo više vremena.Ja kad koristim takve stvari več znam omjer i šemu,a koristi mi za brzopopunjavanje večih rupa,kada se nekome žuri.

Za rupice ti je najbolje koristiti Uniflot od Knaufa,a gips koji je najbolji za duže radnje je Fugenfuller isto od Knaufa.

Impregnaciju trebaš nanijeti,po mogučnosti akrilnu,tada če se materijal primiti.
Glet masa je najbolja kad je kao pasta.

Ovo kod prozora,ak se osipa kao pjesak,trebao bi natapati više puta impregnacijom,dok ne postane kruto.Znam da to nije neka kvaliteta ali u ovome slučaju najpraktičnije rješenje.Inače Samoborka ima jednu tekućinu koja se koristi za konzervacije pa pogledaj na tim stranicama,ali mislim da ti to nije potrebno.

Eto to su neke osnove,gletanju te nažalost ne mogu podučiti,ali sve polako i bit če dobro.Nemoj Teranil ekstru koristiti ako nije nužno na starim unutrašnjim materijalima.Uzmi običan plavi,bolje če žbuka disati,pogotovo ako je stara.

Sretno.:top:

prorex
02.08.2007., 11:44
Glet masa je najbolja kad je kao pasta.

Sretno.:top:

A ja se patio jer mi je glet ispao kao plastelin :eek: Sećom, poravnavao sam pukotine boje i zaravnavao ono kaj sam dan ranije gipsao, tako da i nije bilo tako strašno raditi, al da sam morao pogletati jedan zid dušu bi ispustio:zubo:

Još jedno pitanjce, na zidu sam imao neku rupicu popunjenu nekom sivom masom, ali jako čvrstom, kao da je neko napravio crni gips. kako je ta masa bila nijansu udubljena preko toga sam nanio glet i to zaravnao. Drugi dan imam kaj vidjeti, preko gleta je izbila crna fleka. Mislim da bum danas to borerom izbacio van i zapunio gipsom jer bi stvarno poludio da mi na friško ofarbanom zidu izbije fleka. Kaj bi to moglo biti stvarno ne znam.

amater_total
03.08.2007., 11:06
Gips se može jako usporiti dodavanjem boje za zid (jupola ili sl.) u smjesu. Tak da znaš za ubuduće....

amater_total
03.08.2007., 11:09
A ja se patio jer mi je glet ispao kao plastelin :eek: Sećom, poravnavao sam pukotine boje i zaravnavao ono kaj sam dan ranije gipsao, tako da i nije bilo tako strašno raditi, al da sam morao pogletati jedan zid dušu bi ispustio:zubo:

Još jedno pitanjce, na zidu sam imao neku rupicu popunjenu nekom sivom masom, ali jako čvrstom, kao da je neko napravio crni gips. kako je ta masa bila nijansu udubljena preko toga sam nanio glet i to zaravnao. Drugi dan imam kaj vidjeti, preko gleta je izbila crna fleka. Mislim da bum danas to borerom izbacio van i zapunio gipsom jer bi stvarno poludio da mi na friško ofarbanom zidu izbije fleka. Kaj bi to moglo biti stvarno ne znam.

A da ti nije dimnjak ispod ?

prorex
03.08.2007., 11:33
Gips se može jako usporiti dodavanjem boje za zid (jupola ili sl.) u smjesu. Tak da znaš za ubuduće....

Hvala na savjetu, sigurno će mi dobro doć jer imam još dosta toga za napraviti.

prorex
03.08.2007., 11:34
A da ti nije dimnjak ispod ?

Nije, to je na vanjskom zidu s unutarnje strane.

zoranp
03.08.2007., 13:16
A imaš za kupiti i Hobby kit, ali to ti je skupo ko sam vrag. Za male rupe se uopće ne isplati kupovati čitavu vreću.

maler & CO.
04.08.2007., 03:55
Momci,pa danas i moj stara ima mobitel sa 2.0 pix kameru.Bilo bi puno razumljivije i korisnije da se tako lijepo slikice stave.Sve je puno jasnije.

prorex
07.08.2007., 14:31
Evo gotovo je i to. Sve su faze od gletanja, šmirglanja i bojanja iza mene. Našao sam par mjesta gdje sam mogao i bolje pošmirglat (srećom će ih krevet sve sakriti ;), ali sve u svemu ja sam jako zadovoljan. Ni sam nisam vjerovao da će djelovi koje sam gletao ispasti tako dobro. U hodniku je bio jedan dio gdje se jako ljuštio zid, a sad je ko bebica. Nitko neće moći ni primjetiti ikakvu razliku ili prijelaz od tog djela prema ostatku zida. Juuuuppiiiiiiiiiiiiiii

Za koji se dan bacam na dnevni boravak i blagavaonu.

Hvala svima koji su mi pomogli da od neukog i neupučenog u ikakve radove postanem bolji, upučeniji i zadovoljniji što sam sa svojih 10 prstiju uspio napraviti nešto za što sam mislio da ću skupo platiti (što od ljenosti da to radim, što od straha jer to nikad nisam ni gledao kako drugi rade). Osječaj je divan,

hvala

Ivan M.
07.08.2007., 20:21
sastruži što opada, impregnacija i kad se osuši, teranil, ne teranil extra, s njim je teže radit.. on se koristi više za vani..

zoranp
07.08.2007., 23:10
Evo gotovo je i to. Sve su faze od gletanja, šmirglanja i bojanja iza mene. Našao sam par mjesta gdje sam mogao i bolje pošmirglat (srećom će ih krevet sve sakriti ;), ali sve u svemu ja sam jako zadovoljan. Ni sam nisam vjerovao da će djelovi koje sam gletao ispasti tako dobro. U hodniku je bio jedan dio gdje se jako ljuštio zid, a sad je ko bebica. Nitko neće moći ni primjetiti ikakvu razliku ili prijelaz od tog djela prema ostatku zida. Juuuuppiiiiiiiiiiiiiii

Za koji se dan bacam na dnevni boravak i blagavaonu.

Hvala svima koji su mi pomogli da od neukog i neupučenog u ikakve radove postanem bolji, upučeniji i zadovoljniji što sam sa svojih 10 prstiju uspio napraviti nešto za što sam mislio da ću skupo platiti (što od ljenosti da to radim, što od straha jer to nikad nisam ni gledao kako drugi rade). Osječaj je divan,

hvala

Čestitam na hrabrosti!
:top:

ivana_5
10.09.2007., 11:54
evo mi smo priveli kraju adaptiranje kupaonice, završili el. instalacije i plin e sad bi sve to lijepo trebalo pogletati i pofarbati..... zanima me kako se kreću cijene po kvadratu.... malo sam se raspitala i kako su mi rekli cijena po kvadratu je 25 kn + moj materijal .... ima li netko "povoljnijih" iskustava

MadVlad
10.09.2007., 13:59
Jesi pogledala prvo ovdje?
http://www.forum.hr/showthread.php?t=205716

Majstor Fantać
11.09.2007., 10:56
A možeš reklama. Lijepo samo malo telefon u ruke pa se raspitaj.

chani
11.09.2007., 21:06
evo mi smo priveli kraju adaptiranje kupaonice, završili el. instalacije i plin e sad bi sve to lijepo trebalo pogletati i pofarbati..... zanima me kako se kreću cijene po kvadratu.... malo sam se raspitala i kako su mi rekli cijena po kvadratu je 25 kn + moj materijal .... ima li netko "povoljnijih" iskustava
samo cu prokomentirati da ako je u pitanju samo kupaonica,da je to mala kvadratura da to cak zvuci kao ok cijena, obicno kod malih kvadratura kazu cijenu "poprek" i ima ih dosta kojima se ne da dolaziti za to ...

morino
12.09.2007., 02:52
po ovome mi zaključujem da imas i decka ili muza,uzmes teranil extra,kupiš impregnaciju,nastavk za mjesanje za bušilicu ,2 gletera,2 špahtle.
s metlom predes zidove,namažeš impregnacijom sve jednom(mos i dva put ali kosta),zamjesas teranil ekstra i navlačiš ga na zid,kad ga prvi put navućeš i on se osusi malo spatlom maknes jace rubove itd,izgletas drugi put,pobrusiš to prebrišeš vlaznom krpom možeš impnegnirati,i okrećiš,i uštedila si si veliku lovu.

ivana_5
12.09.2007., 11:00
ma sve ja to kužim ..... i znamo mi i kako se gleta ali nije isto kao kad to napravi stručnjak .... inace moj dragi da se to može napraviti tipkajuci i programirajuci na komp-u on bi to s guštom napravio ali ovako ... teško... hehehe.... iace treba i snage i znanja i vremena a kad sve to skalkuliras isplati se nekoga platiti tko ce to napraviti brze i kvalitetnije

morino
12.09.2007., 23:13
ne znam bas nije ti to neka umjetnost a opet ispadne isto kao i majstor kad radi.mi smo tako uštedjeli 20 000 kn nije to mala lova.

Ivan M.
13.09.2007., 07:07
zid koji ja pogletam, ili onaj koji pogleta moj prijatelj koji je priučeni maler i susjed koji je školovani maler i radi 20 godina ne izgledaju isto..
njegovi zidovi su ravni ko špigli..
ali da neće doći za mali poso - neće..
to je problem kod malih poslova, pravi majstori ne dolaze jer im se ne isplati, ili neda, ili imaju većih poslova..
tak da male poslove radiš sam ili pozoveš fušera..
par puta sam imao fušere i zaključio da bi bolje napravio sam..
tako da sad uglavnom radim sam, a ono što ne mogu nađem pravog majstora, makar me i odere..

sky cruiser
28.10.2007., 07:35
Kako se kreću cijene, mislim na fazu poslije žbukanja na novogradnji....gletanje i krečenje .

zh1
28.10.2007., 14:51
meni su nedavno bez računa po 20 kn/m2. 2 ruke gletanje +farbanje+lajsne u gornjim čoškovima+popravci nakon što je prošla horda roletara i stolara koji su ugrađivali vrata!! Moje samo lajsne !!

sky cruiser
28.10.2007., 14:56
thanks

Stari Zeke
31.10.2007., 13:01
A koje su cijene za početnu situaciju u kojoj su gips-vlaknene ploče postavljene na zidovima, pa treba bandažirati, gletati farbati.... ?

Ivan M.
01.11.2007., 07:50
a kolika je cijena ako treba prije strugati staru glet masu i boju?

smesni
17.01.2008., 13:57
Evo dileme koja me mući:
Žbukanje zidova završeno, suše se već skoro 2 mjeseca, spušten strop napravljen i sad me mući kaj treba prvo napraviti?? Do sad sam ćuo ovakve savjete pa više nisam siguran kaj:

Za zid: 1. nekakva emulzija, pa gletanje, pa farbanje
2. vapno, gletanje, farbanje

za knauf 1. sve pogletati, pa emulzija, pa farbanje
2. pogletati samo spojeve, emulzija, farbanje

Pomagajte:mama:

maler & CO.
17.01.2008., 14:12
Evo dileme koja me mući:
Žbukanje zidova završeno, suše se već skoro 2 mjeseca, spušten strop napravljen i sad me mući kaj treba prvo napraviti?? Do sad sam ćuo ovakve savjete pa više nisam siguran kaj:

Za zid: 1. nekakva emulzija, pa gletanje, pa farbanje
2. vapno, gletanje, farbanje

za knauf 1. sve pogletati, pa emulzija, pa farbanje
2. pogletati samo spojeve, emulzija, farbanje

Pomagajte:mama:

1.Nova žbuka,gletanje 2X,šmirglanje,boja.(ovo s vapnom je glupost)

2.knauf,samo jedna ruka gleta,lagano pošmirglati,boja.(gletaj sve,ne samo spojeve,bit če ujednačeno)

Impegnaciju stavi samo ako koristiš akrilne ili latex boje,za obične ne treba na ovakvim podlogama.I to samo nakon brušenja.

Pljuga je ovo,podloge su nove.

Stari Zeke
20.01.2008., 17:34
1.Nova žbuka,gletanje 2X,šmirglanje,boja.(ovo s vapnom je glupost)

2.knauf,samo jedna ruka gleta,lagano pošmirglati,boja.(gletaj sve,ne samo spojeve,bit če ujednačeno)

Impegnaciju stavi samo ako koristiš akrilne ili latex boje,za obične ne treba na ovakvim podlogama.I to samo nakon brušenja.

Pljuga je ovo,podloge su nove.

Maler, a što u slučaju gips-vlaknenih ploča?
Postoje spojevi na ravnim mjestima - kod spoja ploloha, te čoškovi. Kako to obrađivati? Ima li elegantnijeg rješenja osim akrilnih silikonskih kiteva za čoškove??? Vidio sam da su ljudi radili s tim kitovima, pa im se nakon farbanja "svijetle" mjesta gdje je silikon.

A za ove "ravne" spojeve? Prvo namazati s nečim, pa onda mrežica i glet, pa brušenje, opet podloga i onda maleraj?

Tnx!

maler & CO.
21.01.2008., 10:45
Maler, a što u slučaju gips-vlaknenih ploča?
Postoje spojevi na ravnim mjestima - kod spoja ploloha, te čoškovi. Kako to obrađivati? Ima li elegantnijeg rješenja osim akrilnih silikonskih kiteva za čoškove??? Vidio sam da su ljudi radili s tim kitovima, pa im se nakon farbanja "svijetle" mjesta gdje je silikon.

A za ove "ravne" spojeve? Prvo namazati s nečim, pa onda mrežica i glet, pa brušenje, opet podloga i onda maleraj?

Tnx!

A čuj,osim akrila mislim da ne postoji neko drugo rješenje.Svijetli se ako stavi silikon,ali nije običaj koristiti ga u ovome slučaju.

Što se tiče ovoga drugoga,savjetujem ti da prvo stavljaš ruku gleta,pa tek onda mrežicu,pa onda dvije preostale.Naravno na prvoj ruci stavljaš mrežicu odmah na svježu prvu ruku,zapeglavaš špahtlom.

Kada pošmirglaš,ako je boja standardna,slobodno šibaj cijelu podlogu,u slučaju da je boja tonirana,ili akrilna odnosno latex,uljana i sl.Obavezno pregletaj kompletnu podlogu jednom rukom obične glet mase(teranil plavi),ovo ti sugeriram iz vlastitoga iskustva,neče vidjeti križevi spojeva,i cijela podloga če biti ujednačena.

Ukoliko nemaš odgovarajuči alat i prakse,valjak ti neče proklizavati i ostavljati ružnu strukturu.Znam da je dodatni posao,ali tako bi se po mojem mišljenju trebalo raditi.Nemaš savršenije podloge od gipsa,a pogledaj kako su pofarbane u večini centara i poslovnih prostora.

Ružno,a ta debelo namazana boja,žuti pet puta brže od one fino tanko nanesene.

nana30
28.01.2008., 17:50
koja je okvirna cijena gletanja po m2?

tak da znam da me ne zvaraju.

maler & CO.
28.01.2008., 18:58
koja je okvirna cijena gletanja po m2?

tak da znam da me ne zvaraju.

A gle,po normi i cjeniku ispada 14 kn,ako ide impregnacija još 2 kn,ako se struže još 5 kn.Bez Pdv-a s materijalom.

To je znači okvirna,sad postoje i drugačije šeme,impregniranje podloge jednom na početku i jednom nakon brušenja koje je izvedeno s reflektorom,i naknadnim popravcima,po mogućnosti papirom 150.

Tako da ti takav zid izgleda savršeno,pogotovo ako koristiš Akrilne boje,a to se ne radi po tim cijenama,nego ovisi o dogovoru.

Iako sumnjam da če ti to netko nuditi.Večinom se radi normalno,dve ruke,parcijalno brušenje i bojanje dve ruke.

Stari Zeke
29.01.2008., 18:44
A čuj,osim akrila mislim da ne postoji neko drugo rješenje.Svijetli se ako stavi silikon,ali nije običaj koristiti ga u ovome slučaju.

Što se tiče ovoga drugoga,savjetujem ti da prvo stavljaš ruku gleta,pa tek onda mrežicu,pa onda dvije preostale.Naravno na prvoj ruci stavljaš mrežicu odmah na svježu prvu ruku,zapeglavaš špahtlom.

Kada pošmirglaš,ako je boja standardna,slobodno šibaj cijelu podlogu,u slučaju da je boja tonirana,ili akrilna odnosno latex,uljana i sl.Obavezno pregletaj kompletnu podlogu jednom rukom obične glet mase(teranil plavi),ovo ti sugeriram iz vlastitoga iskustva,neče vidjeti križevi spojeva,i cijela podloga če biti ujednačena.

Ukoliko nemaš odgovarajuči alat i prakse,valjak ti neče proklizavati i ostavljati ružnu strukturu.Znam da je dodatni posao,ali tako bi se po mojem mišljenju trebalo raditi.Nemaš savršenije podloge od gipsa,a pogledaj kako su pofarbane u večini centara i poslovnih prostora.

Ružno,a ta debelo namazana boja,žuti pet puta brže od one fino tanko nanesene.

Maler, koji akrilni kit preporučaš, za ispunjavanje rubova i čoškova prije malanja?

Koji valjak preporučaš - gdje da ga nabavim? Treba mi prava stvar, na ljeto ide akcija maleraja cca 300m2 i trebam nekaj kaj će to izdržat i što mi neće ostavljati mucice i sl. Tnx!

maler & CO.
29.01.2008., 20:23
Maler, koji akrilni kit preporučaš, za ispunjavanje rubova i čoškova prije malanja?

Koji valjak preporučaš - gdje da ga nabavim? Treba mi prava stvar, na ljeto ide akcija maleraja cca 300m2 i trebam nekaj kaj će to izdržat i što mi neće ostavljati mucice i sl. Tnx!

Sve akrile ti preporučam osim onih najjeftinijih,znači recimo od 20 kn pa do 60 kn.One platiš 1 dobiješ 10 i te fore zaboravi.

Nisu ti loši valjci od jedne Samoborske firme,uglavnom imaju ti model Roleks košta cca 80 kn,dobro če te služiti.Ja imam Američke Purdy,ali kod nas ih malo ima,pa malo nema.

Za njih trebaš poseban štap,jer se nastavak šarafi,pa taj nastavak je na opruge a ulošci imaju veliku rupu.Uglavnom oni pokrivaju površinu cijelom podlogom,ravnomjerno.Tu je i nastavak za odcijeđivanje.Evo ti slika.

http://img352.imageshack.us/img352/2808/0312070950ax6.jpg (http://imageshack.us)

sky cruiser
29.01.2008., 23:07
Koje su cijene za gletanje/farbanje po m2 , novi objekt ?

casio
30.01.2008., 18:35

Ja sam dogovorio 40 kn m2, njihov materijal bez pdv-a (na črno).
2 x gletanje, 2 x brušenje (nakon svakog gletanja) i 3 x bojanje zidova (1 prije parketa i 2 x nakon postavljanja parketa.

sky cruiser
30.01.2008., 22:26
2 x gletanje, 2 x brušenje (nakon svakog gletanja) i 3 x bojanje zidova (1 prije parketa i 2 x nakon postavljanja parketa.

Jesu provjereni ? Znaš li kako rade ?

casio
31.01.2008., 06:20
Jesu provjereni ? Znaš li kako rade ?

Jesu, to su dečki koji rade u firmi koja mi je gradila kuću. Ovo sam dogovorio s njima još dok su mi gradili kuću, i napravit će mi u fušu.:mig:
Puno toga dogovoriš na taj način, u nedjelju su mi radili ogradu oko kuće.
Za sada su završili gletanje i jako sam zadovoljan, čekam sad prvu ruku ličenja.

maler & CO.
31.01.2008., 18:53

Reci ti njima brate ovako:

Ajd do mene majstore da se dogovorimo,upali Forum pa neka meni ponovi ove postupke koje če ti raditi,onako prijateljski,pogotovo ova dva brušenja i tri bojanja.

maler & CO.
31.01.2008., 19:00

U novome ako se koristila gipsana žbuka,ide jedna ruka gletanja,brušenje i bojanje jednom,parketar odradi svoje i dve ruke lakiranja,maler parcijalne popravke nastale brušenjem,čisti zidove i jednu ruku bojanja.

Znači jedna ruka gletanja,cca računaj 8-9 kn,nemreš upol manje.Cijene su ti relativne,sve je skočilo pa če i one,savjet ti je da ne ideš na najjeftinije,i ne uzimaš firmu koja grca u poslu.

Uzmi si nadobudne mlade dečke,koji nisu još izmoreni i zasičeni,i u očima im gori želja da se dokažu.Vjeruj mi takvi če ti napraviti i više nego što si očekivao,samo trebaš dobro procijeniti.

casio
01.02.2008., 19:09
Reci ti njima brate ovako:

Ajd do mene majstore da se dogovorimo,upali Forum pa neka meni ponovi ove postupke koje če ti raditi,onako prijateljski,pogotovo ova dva brušenja i tri bojanja.

U čemu je problem.:ne zna:

maler & CO.
02.02.2008., 14:09

U nelogičnosti i brojnosti postupaka,a i cijena nije za baciti.

casio
02.02.2008., 19:08
U nelogičnosti i brojnosti postupaka,a i cijena nije za baciti.

Što je nelogično, dva puta gletanje i šmirglanje koje se podrazumjeva nakon istoga. I ličenje jedna ruka prije parketa i dvije nakon parketa. Meni tu ništa nije nelogično, a još manje malo ili punobrojno, a i cijena je ok.
Ili bi po tebi ta cijena trebala biti manja, ne kužim?

maler & CO.
05.02.2008., 01:31
Što je nelogično, dva puta gletanje i šmirglanje koje se podrazumjeva nakon istoga. I ličenje jedna ruka prije parketa i dvije nakon parketa. Meni tu ništa nije nelogično, a još manje malo ili punobrojno, a i cijena je ok.
Ili bi po tebi ta cijena trebala biti manja, ne kužim?

Eto,zadovoljan ti,zadovoljan i ja.

Uživaj

casio
05.02.2008., 18:08
Eto,zadovoljan ti,zadovoljan i ja.

Uživaj

Obožavam vas pametnjakoviće koji zujite po forumu hr, kak ti neki stručnjaci, a kad vam čovjek postavi jednostavno pitanje, nemate odgovora. Ja te pitam u čemu je problem sa ponudom,radovima i cijenom mojih izvođača, a ti daš gornji odgovor. Baš kao i svaki vrhunski majstor svog zanata, koji od sile posla i jagme za njim, sjedi na forumu hr.:kava:

chani
05.02.2008., 19:15
Obožavam vas pametnjakoviće koji zujite po forumu hr, kak ti neki stručnjaci, a kad vam čovjek postavi jednostavno pitanje, nemate odgovora. Ja te pitam u čemu je problem sa ponudom,radovima i cijenom mojih izvođača, a ti daš gornji odgovor. Baš kao i svaki vrhunski majstor svog zanata, koji od sile posla i jagme za njim, sjedi na forumu hr.:kava:

poslije prve ruke gletanja nije potrebno smirglanje, a tesko je zakljucivati o cijeloj situaciji jer ovisno o majstoru te ajmo rec o materijalu koji koristi netko uspije pofarbati zid jednim nanosom netko sa 2,netko sa 3 netko sa 4 ,isto kak nekima treba dulje da naprave odredjen prostor, nekima manje,
znam jednog koji sobicu radi 2 tjedna,
previse je pedantan pa zaradi jedva da prezivi
:D :mig:

maler&co ti je napisao da opet zavisno o zbuci koju imas, nekad je potrebno samo jedan sloj gletanja,opet ima onih koji ne vjeruju u kvalitetu doticnog nanosa pa se drze stare tradicije od 2 nanosa glet mase ... plus ti tvoji nisu naveli impregniranje .... te ispravila bi maler&co, u pravilu parketari nanose 3 sloja laka, te zavisno o laku te finalnom izgledu nekad i 4 sloja ...

nisi naveo cime farbaju, ide li ton,
uostalom vidjela sam svakakvih cijena pa me ne cudi ni tih 40 kn po kvadratu ... u prosjeku s klasicnim materijalima u fusu ti je cijena oko 25 kn

maler & CO.
05.02.2008., 20:33

Još neka Povijesna ili si zavšio.:top:

sky cruiser
05.02.2008., 20:53
Slažem se.

Ja isto ne kužim "di je tu greda" ? Imaš ponudu za sve to 2+3, 40 kn/m2 . I to je OK . Možda može koju kunu jeftinije , možda može biti i skuplje , ako će dečki sve odraditi super , ti zadovoljan .
Ja sam čuo za cijenu 25 kn ( kod fušera , i ne sigurno 2+3 , nego 1+1 ili 1+2) . Meni ovdje ništa ne izgleda nelogično. I radije bih uzeo ovo , nego onih 25.

Ako pak neko ima pametniji savjet , ili nižu cijenu za isto to , nek se javi ...Ak ne , bolje nek šuti , jer od "filozofiranja" nema baš neke koristi. Jer Casio je jedini naveo "nešto konkretno" i jedini je naveo neku količinu/cijenu. I to provodi u djelo ovih dana, na svojoj koži, na svom džepu!

A teoretičari - teoretiziraju . Takvih mi je pun k ....

maler & CO.
05.02.2008., 22:09
Kao obrtnik normlno da ču se nasmijati na vaše priče.

Drobite ovdje a pojma nemate o čemu pišete,još se i preporuke daju.

Frajer piše o dva brušenja,što nitko nikada nije čuo,piše se o tri bojanja a nisu Gk ploče.

Piše se o 25 kn po m2 u fušu a to je cijena obrta sa materijalom,opče prihvatljiva.Bez pdv-a.

Nije vam nešto jasno???Jel možda i tri puta plačate gletanje nove žbuke,farbajte i 10 puta,samo to se radi jedino kod vas.Pa onda kod sebe i radite i plaćajte koliko hočete.A vrijeđajte se međusobno.

Da vam i to pojasnim,tri klika i evo cijena jednoga prosječnoga obrtnika iz Zagreba.

Gletanje novoožbukanih ili ostruganih podloga (glet masom). 14 kn

Dvokratno bojanje zidova i stropova disperzivnom bojom. 12 kn

Sve po dva puta,osim gipsane žbuke,ona samo jednom Teranilom Extra.

Ajmo dodati i one vaše famozne treče ruke to je još 6 kn

matematika ispada 14 + 12 + 6 jednako 32 kn s materijalom a ne 40 kn.

Impregnacija i ostali postupci na gore navedenoj podlozi nepotrebna.A da se ne radi skupljim Akrilnim bojama očito je iz broja postupaka bojanja.Pošto takve boje u dva puta prekriju i knauf.

Prema tome,vaše "teorije" ostavite za sebe,a posao za one koji ga znaju.

sky cruiser
05.02.2008., 22:33
Eto , drago mi je da sam te naljutio , sad si bar napisao sve što je trebalo. To sam i čekao , thanks.

maler & CO.
06.02.2008., 00:19
Inače bježim od ovakve vrste komunikacije,i ne želim nikakve loše vibre.Jer prvenstveno moj posao na Forumu je pomoć i savjet,što se i vidi po temi koju vodim.

Samo to,poslove ne prihvačam a nije lako odbijati na Pm-u skoro svaki tjedan.Ovako se štitim od svake pizdarije i radim ono što me zabavlja.

Ionako oni koji me poznaju,znaju da mi ide dovoljno dobro.

I na kraju kako provoditi dane bolovanja osim na Forumu.A nije samo bolovanje več i totalna iscrpljenost jer ove godine prvi puta sam odradio zimsku sezonu.

casio
06.02.2008., 07:21
Još neka Povijesna ili si zavšio.:top:

Nisam, ali zadržat ću kulturu pisanja, jer takvih majstora i mesija sam se nagledao od kad gradim kuću (6 mj.) za popizdit i doslovno mi je zlo od njih-vas.
Svi pametni, svi bi to napravili puno jaftinije, bolje,kvalitetnije,brže,jednostavnije.....ali za čudo Božije tek onda kad sam ja zgotovio, onda kažu "šteta što nisi mene pitao", "pa mogao si to i puno jeftinije".....zato ako nemate savjeta kako bolje a ne kako jeftinije, fuck off, jer važem ja svoje kune i bez vas.:kava:

casio
06.02.2008., 07:29
Slažem se.

Ja isto ne kužim "di je tu greda" ? Imaš ponudu za sve to 2+3, 40 kn/m2 . I to je OK . Možda može koju kunu jeftinije , možda može biti i skuplje , ako će dečki sve odraditi super , ti zadovoljan .
Ja sam čuo za cijenu 25 kn ( kod fušera , i ne sigurno 2+3 , nego 1+1 ili 1+2) . Meni ovdje ništa ne izgleda nelogično. I radije bih uzeo ovo , nego onih 25.

Ako pak neko ima pametniji savjet , ili nižu cijenu za isto to , nek se javi ...Ak ne , bolje nek šuti , jer od "filozofiranja" nema baš neke koristi. Jer Casio je jedini naveo "nešto konkretno" i jedini je naveo neku količinu/cijenu. I to provodi u djelo ovih dana, na svojoj koži, na svom džepu!

A teoretičari - teoretiziraju . Takvih mi je pun k ....

Fakat mi ih je pun k.
Na više mjesta sam se raspitao, svi mi kažu ako je nova kuća u pitanju napravi dva puta gletanje pa si miran.Premda je rađeno strojno žbukanje, i stavrno sam prezadovoljan kako su žbukeri napravili svoj pisao, ali golim okom se vidi da je potrebno dva puta pregletati.Nakon prvog gletanja sami majstori su mi rekli "obavezno još jednom", a to sam i sam vidio, pa nije to neki veliki posao niti filozofija.
Što se tiče ličenja pa zidove ličim i sada u podstanarstvu 2 puta,a da neću u novoj kući svaki zid preći 3 puta.
E sad, da li je cijena visoka ili ne, ma jebote koliko sam se naplaćao do sada svim drkadžijama koje su prodefiliriale kroz kuću, e sad ću na kraju štipati na četki i maljanju.
Ni jedan od tih drkadžija nije rekao "ne treba gazda piva i vino imamo mi svoje",ali često kad jedni odu a drugi dođu onda čujem "pa da ste mene znali prije mogao sam vam ja to odraditi za 10....kn manje po m2".:rolleyes:

casio
06.02.2008., 07:37
Gletanje novoožbukanih ili ostruganih podloga (glet masom). 14 kn

Dvokratno bojanje zidova i stropova disperzivnom bojom. 12 kn

Sve po dva puta,osim gipsane žbuke,ona samo jednom Teranilom Extra.

Ajmo dodati i one vaše famozne treče ruke to je još 6 kn

matematika ispada 14 + 12 + 6 jednako 32 kn s materijalom a ne 40 kn.

Jebote to si mogao odmah napisati bez svog filozofiranja o velikostručnoj usavršenosti.
I jako si mi puno uštedio, nemreš belived.
Tu sigurno nije uračunata pijača za tebe i tvoju ekipu........:kava:

chani
06.02.2008., 10:11
Impregnacija i ostali postupci na gore navedenoj podlozi nepotrebna.A da se ne radi skupljim Akrilnim bojama očito je iz broja postupaka bojanja.Pošto takve boje u dva puta prekriju i knauf.

oprosti, pokriju recimo tebi , ali ako nalete na fusere stila kakve sam nedavno opisala na topiku soboslikari mozda zavrse i na 4 sloja duluxa :rofl:

2 casio;
pun si predrasuda ........ :rolleyes:

2stari zeke;
u vezi akrila preporucam gosp. Tankovica na knauf.hr-u
http://www.knauf.hr/knauf_hrvatska.html
tu imas obradu spojeva, naglasak na traku
http://www.knauf.hr/obrada_spojeva.html

A sto se tice onog sky-ovog komentara o teoreticarima,
vjerojatno sam prosla vise radova nego sto ste vi u zivotu, a da ne pricam koliko sam ih se nagledala ......
nisam napala cijenu koju si vi ocito zelite opravdati ili kaj ja znam kaj je vec u igri,
nego sam pitala koji materijali i sl. su u pitanju ...

maler & CO.
06.02.2008., 18:05
oprosti, pokriju recimo tebi , ali ako nalete na fusere stila kakve sam nedavno opisala na topiku soboslikari mozda zavrse i na 4 sloja duluxa :rofl:

2 casio;

2stari zeke;
u vezi akrila preporucam gosp. Tankovica na knauf.hr-u
http://www.knauf.hr/knauf_hrvatska.html
tu imas obradu spojeva, naglasak na traku
http://www.knauf.hr/obrada_spojeva.html

vjerojatno sam prosla vise radova nego sto ste vi u zivotu, a da ne pricam koliko sam ih se nagledala ......
nisam napala cijenu koju si vi ocito zelite opravdati ili kaj ja znam kaj je vec u igri,

:lol: jesu i tebe raspizdili.Nemojte mi Chani dirat u poslu vas žena za doručak pojede.

Mada neki to ne mogu podnijeti,ali tako je to.

sky cruiser
06.02.2008., 23:37

.......i još jedan teoretičar. I to pravi.:s

casio
07.02.2008., 07:16
2 casio;

Ne uopće, samo mi idu na urac svi silni filozofi i kemičari, a da ne prićam o teoretičarima i filozofima.ž
Od kad sam počeo gradnju kuće, nagledao sam ih se i naslušao, a Bogami i načitao na forumu hr za popizdit. Čast izuzecima, ali na prste jedne ruke ih ne mogu nabrojat za sada. Kad pitaš kako to napraviti, nitko nema pojma, kad riješiš, da ne kažem isisaš iz prsta, e onda ti se pojave kvazi stručnjaci sa hrpom znanja i tumačenja.E na takve sam posebno alergičan.:kava:

maler & CO.
07.02.2008., 07:56
Rekoh ja,ovo prerasta u online shizofeniju.

chani
07.02.2008., 12:04
Ma nema beda, meni pase kad ima takvih koji placaju 40 kn za gletanje/farbanje, 100 kn za postavu gotovog parketa,80 kn postavu laminata,150 kn bajcanje,
50 kn za farbanje duluxom, 350 kn kvadrat stolarije,350 kn kvadrat knaufa, 120 kn postavu keramike i to sve u fusu,
steta sto ih nema vise jer bi velika vecina mestara se odavno vozala u autima od 100 000 € :D

2 sky:
da si se imalo prihvatio prakse
znao bi sto se dogadja kada gletas posteno ismirglan zid ili ko fol finishirane spojeve knaufa (finish podrazumijeva ismirglane) ...

Ultimativno Zlo
07.02.2008., 21:45
:lol:
Isusa ti, prvo te oderu, onda se time pohvališ na forumu, a kad ti ljudi od struke kažu da ti "majstori" nemaju pojma o poslu i da preskupo plaćaš još ih izvrijeđaš!
Care :s

Ajmo ovako:
Zid se prvo "pošera"- mehanički (lopaticom) se uklone sitniji kamenčići zaostali na površini, višak materijala zaostao na spojevima zida i stropa i sl.
Podloga se impregnira.
Prva ruka gletanja. Sad tu ima više "teorija": neko zamješa nešto gušču masu za prvu ruku, neko nanese deblji sloj materijala u prvoj ruci...
Poanta je u tome da se u prvoj ruci pokriju eventualne neravnine i zapune udubljenja na površini.
Druga ruka, fino zaglađivanje. Opet, netko će koristiti nešto rjeđu masu nego u prvoj ruci, netko će nanjeti tanji sloj materijala...
Sto majstora, sto tehnika:)
Brušenje.
Prva ruka boje.
Podo polagački radovi, montaža zidnih i stropnih svjetiljki, prekidača, utičnica, polica, itd...
Popravak sitnijih nedostataka i završno bojanje.

Površina se nikad ne brusi između dvije ruke gletmase, eventualno se "pošera",
sve žbuke, čak i famozne strojne se gletaju minimalno dva puta, boja se nanosi u dva sloja.

Sve ovo te nebi trebalo koštati više od 25kn po kvadratu bez pdv-a(iako će cijene uskoro gore), a ako si posao dogovorio sa ljudima koji su ti izvodili ostale građevinske radove, i to još u "fušu", teško da se radi o majstorima soboslikarima.

Da preplatio si, puno:D

casio
08.02.2008., 06:54
Isusa ti, prvo te oderu, onda se time pohvališ na forumu, a kad ti ljudi od struke kažu da ti "majstori" nemaju pojma o poslu i da preskupo plaćaš još ih izvrijeđaš!

Aha, evo još jednog stručnjaka (osim malera sa njegovih 32 kn), koji svoje usluge daje skoro pa džabe,ali u svakom slučaju povoljnije od drugih i nema boljeg i jeftinijeg od njega.:rofl:

Sve ovo te nebi trebalo koštati više od 25kn po kvadratu bez pdv-a (iako će cijene uskoro gore), a ako si posao dogovorio sa ljudima koji su ti izvodili ostale građevinske radove, i to još u "fušu", teško da se radi o majstorima soboslikarima.

Da preplatio si, puno

Tih tvojih 25kn po m2 je sa ili bez materijala ili su to samo tvoje zlatom okovane ručice?:kava:

maler & CO.
08.02.2008., 14:58
Aha, evo još jednog stručnjaka (osim malera sa njegovih 32 kn), koji svoje usluge daje skoro pa džabe,ali u svakom slučaju povoljnije od drugih i nema boljeg i jeftinijeg od njega.:rofl:

Tih tvojih 25kn po m2 je sa ili bez materijala ili su to samo tvoje zlatom okovane ručice?:kava:

Stari stvarno cijenim to što si s nama podijelio situaciju u kojoj si se našao,lijepo od tebe.

Svatko od nas u životu barem jednom ispuši lovu,šta je tu je.Eto pripazi barem da ti nisu glet navukli deblje od 5 mm.

Znam da ti nije lako sada se izvuči iz situacije gdje ti se ljudi smiju,ali meni iskreno uopče to nije smiješno.

Nema veze,to šta si malo gorak shvatljivo je.Duboko vjerujem da su ti ostali radovi bili u standardnim cijenama,ali o tome če netko drugi ako te zanima.

Mislim nemoj sada ono zidar 300 kn po satu,vodoinstalater je rekao da treba staviti Inox cijevi(koje on naravno ima ali su presvučene plastikom),parketi su maslina(al izgledaju ko hrast 3 klasa) i slično.

Ono,u revijalnome tonu...Pa ljudi smo...

casio
08.02.2008., 18:16
Znam da ti nije lako sada se izvuči iz situacije gdje ti se ljudi smiju,ali meni iskreno uopče to nije smiješno.

Koliko si mi ti ono dao računicu? ah da 32 kn/m2, odnosno 8 kn manje od 40 kn, bez napijanja tebe i škvadre. Jedino mi nisi rekao jel to sa ili bez materijala, tih 32 kn/m2?:rolleyes:

Nitko se meni ne smije, niti ima zašto. Ako misliš na vas nadrmajstore, koji kruha tražite preko foruma hr,a kao šatro puni ste posla ko šipak i ovdje ste samo da bi udjelili savjete :mig: mantrajući kako ste vi najkvalitetniji,najpametniji i nadasve najpovoljniji, onda ok, niš čudno.:kava:

Nema veze,to šta si malo gorak shvatljivo je.Duboko vjerujem da su ti ostali radovi bili u standardnim cijenama,ali o tome če netko drugi ako te zanima.

Itekako su bili, važem ja svoju kunu bolje nego bi je vi htjeli iščeprkat, a kak ti povoljni majstori.Moš si mislit.:rolleyes:

Aha, ne budi lijeno ti napisati 32kn/m2 sa ili bez materijala?

maler & CO.
11.02.2008., 01:55
Koliko si mi ti ono dao računicu? ah da 32 kn/m2, odnosno 8 kn manje od 40 kn, bez napijanja tebe i škvadre. Jedino mi nisi rekao jel to sa ili bez materijala, tih 32 kn/m2?:rolleyes:

Nitko se meni ne smije, niti ima zašto. Ako misliš na vas nadrmajstore, koji kruha tražite preko foruma hr,a kao šatro puni ste posla ko šipak i ovdje ste samo da bi udjelili savjete :mig: mantrajući kako ste vi najkvalitetniji,najpametniji i nadasve najpovoljniji, onda ok, niš čudno.:kava:

Itekako su bili, važem ja svoju kunu bolje nego bi je vi htjeli iščeprkat, a kak ti povoljni majstori.Moš si mislit.:rolleyes:

Aha, ne budi lijeno ti napisati 32kn/m2 sa ili bez materijala?

Znaš onu ko preko Foruma majstore traži budi se u ruševinama.:mig:

Kinfa moj još si ti meni prezelen,te pijače,najpovoljniji i te fore ostavi za tu svoju ekipu.Postoje i gospoda koja ne piju i ne jedu po kučama.

A ovi moji su za tebe debelo najnepovoljniji,kaj bi tebi dolazili u tvoju kučicu kad Mamić ne pita za cijenu.:D

Zato zbroji konačno dva i dva i ne pitaj gluposti o materijalu,več pročitaj samo koliko još PDV-a moraš platiti.Jok 32 to smo te počastili,25 inače pa i nije 8 kn,več 15 puta recimo 100 m2 koliko? 1500 kn,a šta je to tebi.

Sumnjam da bi od tebe mogli iščeprkati dnevnicu od 700-1000 kn,i od bilo koga sa Foruma,prema tome ohladi i listaj plavi oglasnik,imaš tamo povijesne "čistimo za sobom" i farbanje za 3 kn.

Za tebe je to čist dovoljno...i ne pij toliko kave,nije ti to zdravo...

casio
11.02.2008., 07:30
Znaš onu ko preko Foruma majstore traži budi se u ruševinama.

Aha, znači zato si ti tu, a kao šatro na godišnjem odmoru u veljači.:lol:

Kinfa moj još si ti meni prezelen,te pijače,najpovoljniji i te fore ostavi za tu svoju ekipu.

Klasična bauštelska spika, u nedostatku argumenata poseže se za NKV argumentima.Više od toga ne očekujemo od NKV radnika.:kava:

Postoje i gospoda koja ne piju i ne jedu po kučama.

Takvih svijet ne vidje do sada, barem ne među "majstorima". Ima gospode među majstorima,ali su to mahom obrazovani majstori, znači od SSS na više, ali to je za većinu vas nedostižan san.:mig:

A ovi moji su za tebe debelo najnepovoljniji,

Tvoji? što ima ga ti dođeš kao maler-makro, zato ti i imaš vremena za forum,a jakoooooo si tražen maler.:lol:

Zato zbroji konačno dva i dva i ne pitaj gluposti o materijalu,več pročitaj samo koliko još PDV-a moraš platiti.

Da si obrisao naočale, stavio kontakt leće i zanemario mrenu na oku, onda bi u mom upisu pročitao da mi rade u fušu, što će reć nema PDV-a. Barem bi toliko trebao znati,pa 99% vas radi bez PDV-a, sve obrtnici.:cerek:

prema tome ohladi i listaj plavi oglasnik,imaš tamo povijesne "čistimo za sobom" i farbanje za 3 kn.

To su isti oni koji se sada motaju i po forumima, samo su sada malo "opismenili" pa se sada furaju na internet, premda i dalje kompjutor gase čupanjem kablova iz zida,ali im je tarifa porasla.:lol:

Za tebe je to čist dovoljno...i ne pij toliko kave,nije ti to zdravo...

Zdravlje mi je odlično, jer ne hebem nadr majstore ni 5%.:top::kava:

Usput da te podsjetim na tvoje pisanje sa jedne druge teme, gdje su ti stalno nešto djelili, a ti se kao pravi gospodin, sretan i veseo vratio doma.:lol:

Alati su različitih Američkih brandova,ali mislim da uspoređujuči ono s čime smo prije radili i ovo sada,to je nebo i zemlja.

Još su me nagradili sa par komada koje nemam,iako nisam tražio ništa.

Čak sam i pastu dobio za pranje ruku i robe,skida sve od boje,do epox smola i katrana.

Uglavnom,sretnijega dana dugo več nije bilo za mene osobno,pa da čovjek stvarno nekome u kuću dođe ko gospodin.

sky cruiser
11.02.2008., 09:20
Čuj Maler , jel ti prodaješ "noževe po kućama" , ZEPTER posuđe, Kirby usisavače ili si stručnjak za farbanje/gletanje zidova ?

maler & CO.
13.02.2008., 08:25
Aha, znači zato si ti tu, a kao šatro na godišnjem odmoru u veljači.:lol:

Klasična bauštelska spika, u nedostatku argumenata poseže se za NKV argumentima.Više od toga ne očekujemo od NKV radnika.:kava:

Takvih svijet ne vidje do sada, barem ne među "majstorima". Ima gospode među majstorima,ali su to mahom obrazovani majstori, znači od SSS na više, ali to je za većinu vas nedostižan san.:mig:

Tvoji? što ima ga ti dođeš kao maler-makro, zato ti i imaš vremena za forum,a jakoooooo si tražen maler.:lol:

Da si obrisao naočale, stavio kontakt leće i zanemario mrenu na oku, onda bi u mom upisu pročitao da mi rade u fušu, što će reć nema PDV-a. Barem bi toliko trebao znati,pa 99% vas radi bez PDV-a, sve obrtnici.:cerek:

To su isti oni koji se sada motaju i po forumima, samo su sada malo "opismenili" pa se sada furaju na internet, premda i dalje kompjutor gase čupanjem kablova iz zida,ali im je tarifa porasla.:lol:

Zdravlje mi je odlično, jer ne hebem nadr majstore ni 5%.:top::kava:

Usput da te podsjetim na tvoje pisanje sa jedne druge teme, gdje su ti stalno nešto djelili, a ti se kao pravi gospodin, sretan i veseo vratio doma.:lol:

http://img208.imageshack.us/img208/8600/lkpi8.jpg (http://imageshack.us)

maler & CO.
13.02.2008., 08:26
Čuj Maler , jel ti prodaješ "noževe po kućama" , ZEPTER posuđe, Kirby usisavače ili si stručnjak za farbanje/gletanje zidova ?

Hm,simpa fora...Casio je ipak za nijansu zanimljiviji...

casio
14.02.2008., 06:42
http://img208.imageshack.us/img208/8600/lkpi8.jpg (http://imageshack.us)

Evo što se dogodi kad NKV "stručnjak" uzme poticajna sredstva za samozapošljavanje. :lol:
Maler, drž se ti četke i perajice. :rofl:

maler & CO.
14.02.2008., 09:26
Hm,zar je ovo u nedostatku argumenata dostojan odgovor jednoga VKV patriote,koji se u rano jutro probudi i kreče u svoje net obračune.

Morat ču te razočarati,i dignuti sidro iz ove lakrdije,a da sam se nasmijao jesam.

Kako ti rekoh ranije,budi ti meni dobro,uvijek može biti gore...:top:

casio
14.02.2008., 19:16
To sam si i mislio.Stručnjak.:kava:

maler & CO.
15.02.2008., 08:36

keramičar
18.02.2008., 15:30

svaka ti čast....podržavam te u svemu kaj pišeš ..vidi se da si cool igrać i ok majstor svog zanata...
samo tako naprijed, i molim te , nemoj se dati isprovocirati ovim ljudima koji nemaju pojma o zanatima...
lijep ti pozdrav
xy, a keramičar

sky cruiser
18.02.2008., 16:42
Brother in arms ( Maler & Keramičar ) ....baš ste se dobro našli

maler & CO.
18.02.2008., 18:53
Brate Keramičaru,ne mogu nam ništa,jači smo od sudbine...:D

i ne virimo nikome iz šuleta...

perozdero
08.03.2008., 22:43
Pozdrav forumu,

Uskoro me ceka farbanje dnevnog boravka. Trenutno je ofarban u bijelo. Dva ili tri zida bi obojao u jednu nijansu svjetle boje bijele kave ili tako nesto. Za to sam nabavio Dulux Trade Vinyl Matt boju u Bauhausu. Strop i vjerojatno jedan zid bi prefarbao u istu bijelu boju. Za to imam klasicnu Jupol boju.
Primjetio sam da se na stropu malo trenutne boje odljepilo i da visi. Znaci ceka me i gletanje.
Zanima me da li je sljedeci postupak dobar i da li imate kakav savjet?

1. spatulom skidam losu boju i okolo nje rubove koliko ide

2. finim smirgl papirom izbrusim sto sam poskidao, pogotovo rubove izmedju dobre i lose boje

3. usisavacem prodjem da pokupim prasinu

3. impregniram ociscene dijelove s nekom emulzijom. koju mi preporucate?

4. nanosim glet masu na ociscene dijelove spatulom i zatim poravnavam s gleterom. koju mi glet masu preporucate s obzirom na boje koje sam odabrao?

5. nakon sto se glet masa osusi finim smirgl papirom sve poravnavam. Koliko treba cekati da se osusi prije brusenja?

6. druga ruka gletanja. da li je ovo potrebno?

7. moram li cekati da se glet masa osusi? ako da koliko sati(dana)?

8. nanosim emulziju za impregnaciju na cijeli zid znaci i na onaj koji nisam gletao ili samo na dio koji je gletan? je li potrebno impregnaciju uopce raditi? Cime emulziju mogu nanositi? kistom, valjkom?

9. farbam strop i jedan zid u bijelu boju. koristim jupol pa koliko se ruka preporuca?

9. prije bojanja duluxom preostale zidove da li je potrebno cekati da mi se bijeli zid i strop osuse? trebat cu rubove bijelih zidova zastiti trakom pa me zanima koliko je sigurno cekati a da traka ne pokupi boju?

10. bojam duluxom. jel jedna ruka dovoljna?

Eto to bi bio neki zamisljeni postupak kako bi to odradio. Dakle zanima me je li sam nesto predvidio i sto mi mozete preporuciti za impregnaciju i koju glet masu?
Isto tako zanima me da li je potrebno razrjedjivati vodom jupol i dulux boje?

Hvala unaprijed!

perozdero
10.03.2008., 10:09
vidim da bas ne doziljavate ovaj thread :)

pa ajd ako neko barem moze preporucit neku glet masu i emulziju koja je ok za dulux i jupol boje?

maler & CO.
11.03.2008., 10:52
Kratak sam s vremenom,pa ču ti odgovoriti što krače,ali mislim da če biti dovoljno.

-Sastružeš,koliko ide,ne trebaš ništa brusiti.

-Impregniraj akrilnom impregnacijom to šta si sastrugao ali i cijelu površinu koju češ bojati duluxom.(manje češ trošiti a uzmi kratkodlaki valjak obavezno)

-Pokrpaj glet masom,najčešče se troši Teranil plavi od samoborke a za manja krpanja može i Uniflot od Knaufa,on se brže suši i čvršči je.Dve ruke se obično navlači.

-Suho je na dodir,pobrusi papirom 150 lagano,vidjet če se razlika staroga i novoga materijala,ali tu ne možeš ništa osim tretirati cijelu površinu.

-Obavezno impregnacijom pređi onaj dio gdje češ spojiti dvije boje,to če ti biti dodatno osiguranje da ti traka neče potrgati akrilnu boju.Iako to več zalazi u tvoju spretnost,i ja ti tu ne mogu puno pomoći.

-Impregnaciju nanosiš valjkom a kuteve kistom,malo čarlija stavi u kantu da ti ne šprica po sobi i zavuče se ispod zaštite na parketu.

-Prvo bijelo bojaš onda Dulux.

-Jedna ruka može biti dovoljna ako je svijetli ton a podloga bijela,iako ne mora biti pravilo radi prakse razvlačenja boje.

-Ne ostavljaj traku da stoji dugo,jer ako se boja na nju primi gotovo je.Što je i najčešča greška.

-Razrijeđivanje Juba i Duluxa po specifikaciji,ja određujem prema strukturi i upojnosti podloge,a i koristim sada drugačiji alat.Tako da se onda radije ti drži etiketa,nego da ti ja dajem neki savjet u vezi toga.

-Eto,valjda sam sve napisao,moram palit dalje...

perozdero
12.03.2008., 10:55
stari puno ti hvala! :)

perozdero
25.03.2008., 21:40
evo ja sam krenuo u radove. poceo sam s kupaonom. neki dijelovi stare boje su se dosta odlijepili i to sam odma skinuo, medjutim primjetio sam da je na stropu na puno mjesta malih pukotina. nista ne visi, ali tu pukotinu mogu malo pritisnut i kad lagano lupim na to mjesto ima malo suplji zvuk. tako da krenuo sam i to skidat sto je na kraju rezultiralo da sam poskidao pola stropa u kupaoni :)

e sad vise manje sam sve skinuo. premazat su metagrund impregnacijom od metakema, nadam se da je to ok. kad se osusi impregnacija nanosim glet masu. na stropu imam dosta manjih rupa ali i dvije vece. kako da nanosim glet masu na vece rupe, dal da krenem od sredine ili od rubova?
kad nanesem glet masu dal tek onda sa gleterom poravnavam ili da poravnam odmah kako je nanosim?

zanima me jos jedna stvar. kad se glet masa osusi poravnat cu je brus papirom (imam 180 i 120). Na jednom zidu vec sam krenuo poravnavat i primjetio sam da onda zid na tom mjestu dodje dosta gladak. e sad dal ce se to primjetit kad idem bojat, da je taj dio gladji od ostatka zida? ili bi boja trebala napravit lagani reljef i na tom glatkom dijelu pa da se ne vidi gdje je gletano.

sto se tice boje u kupaoni, stavio bi neku latex boju, vjerojatno dulux. jer pretpostavljam da je to najbolje za uvjete u kupaoni. jel to ok?

hvala unaprijed!

maler & CO.
26.03.2008., 15:32
evo ja sam krenuo u radove. poceo sam s kupaonom. neki dijelovi stare boje su se dosta odlijepili i to sam odma skinuo, medjutim primjetio sam da je na stropu na puno mjesta malih pukotina. nista ne visi, ali tu pukotinu mogu malo pritisnut i kad lagano lupim na to mjesto ima malo suplji zvuk. tako da krenuo sam i to skidat sto je na kraju rezultiralo da sam poskidao pola stropa u kupaoni :)

e sad vise manje sam sve skinuo. premazat su metagrund impregnacijom od metakema, nadam se da je to ok. kad se osusi impregnacija nanosim glet masu. na stropu imam dosta manjih rupa ali i dvije vece. kako da nanosim glet masu na vece rupe, dal da krenem od sredine ili od rubova?
kad nanesem glet masu dal tek onda sa gleterom poravnavam ili da poravnam odmah kako je nanosim?

zanima me jos jedna stvar. kad se glet masa osusi poravnat cu je brus papirom (imam 180 i 120). Na jednom zidu vec sam krenuo poravnavat i primjetio sam da onda zid na tom mjestu dodje dosta gladak. e sad dal ce se to primjetit kad idem bojat, da je taj dio gladji od ostatka zida? ili bi boja trebala napravit lagani reljef i na tom glatkom dijelu pa da se ne vidi gdje je gletano.

sto se tice boje u kupaoni, stavio bi neku latex boju, vjerojatno dulux. jer pretpostavljam da je to najbolje za uvjete u kupaoni. jel to ok?

hvala unaprijed!

Na svojoj temi sam jučer objasnio sve o gletanju pa pogledaj.

Inače zvuči mi tvoj slučaj ko da se žbuka raslojila,a dobro kada si sve skinuo,veče rupe niti ne pokušavaj zapuniti glet masom,ona se nanosi u slojevima do max 0.5 mm i to ako.Ali tako kaže specifikacija,ja nikada toliko.Ali si zato dobro poravnam podlogu drugim materijalima.

Tebi preporučam to što si več napravio,znači impregnacija,ne znam koja je to ali ako je za zid i usto akrilna odlično.

duboke rupe zapuni gipsom(fugenfiller),ali u dva puta ili betonfiksom(također sadrži gips) možeš u jednoj ruci do cca. 2 cm.

Sada,kada si to relativno poravnao,osvrnimo se na to da je to kupaonica i da je vodena para neizbježna.Da se ne bi desilo da para prolazi kroz boju i moči gipsani materijal imaš dve solucije.

Jedna je pregledati kompletni strop teranilom extra,koji ne propušta vlagu,ili na običnu glet masu staviti nepropusnu boju recimo u mat izvedbi da se ne bi strop previše rosio.

Koju? a imaš ih dosta,ako hočeš latex caparol ima bijelu u mat kombinaciji.

perozdero
26.03.2008., 20:53
Hvala na odgovoru.

Pod vece rupe nisam mislio na dubinu rupa vec na povrsinu. znaci imam situaciju da na stropu imam dosta rupa manje povrsine i dvije rupe vece povrsine. sto se tice dubine sve su vise-manje plitke. sad ne znam dal je to do 0.5 mm.

Pretpostavljam da si ti mislio da gipsom punim dublje rupe? Ako i nadjem koju dublju onda mogu to punit gipsom, a ostalom glet masom? Nije problem sto kombiniram gips i glet masu? Dal je ok da kod rupa dubljih od 0.5 mm koristim samo gips znaci bez gletanja preko toga?

Inace sto se tice skidanja stare boje negdje sam procitao da ide puno lakse ako se stara boja navlazi?

Super ti je post o tehnici gletanja, pomoci ce mi svakako.

perozdero
27.03.2008., 13:11
e da jos par pitanja :)

znaci kolko sam skuzio glet masa se koristi samo za poravnjavanje cijele podloge?

Mislio sam da je glet masa dovoljna za krpanje rupa koje dobijem skidanjem stare boje? Sto ako i plice rupe krpam gipsom tj. betonfiksom? I ako idem onda na betonfiks soluciju dal je bolje da samo zakrpam rupe ili da prodjem cijeli strop?

Nakon krpanja recimo betonfiksom bi onda trebao cijeli strop pregletati ili samo mjesta koja sam krpao?

Hvala

maler & CO.
27.03.2008., 17:01
e da jos par pitanja :)

znaci kolko sam skuzio glet masa se koristi samo za poravnjavanje cijele podloge?

Mislio sam da je glet masa dovoljna za krpanje rupa koje dobijem skidanjem stare boje? Sto ako i plice rupe krpam gipsom tj. betonfiksom? I ako idem onda na betonfiks soluciju dal je bolje da samo zakrpam rupe ili da prodjem cijeli strop?

Nakon krpanja recimo betonfiksom bi onda trebao cijeli strop pregletati ili samo mjesta koja sam krpao?

Hvala

Ajde ovako,neka ti prioritet bude doči do faze gdje češ glet masu nanijeti u što tanjem sloju.Skontao?

Boju skineš vlaženjem običnom vodom,normalno standardnu običnu boju podrazumijevamo pod takav način.

Ok?

perozdero
31.03.2008., 12:08
Evo zakrpao sam betonfiksom, stavio sam na to jos dvije ruke gleta i mogu ti reci da ne izgleda lose :)

Danas smirglam, onda impregnacija i zatim farbanje. Imam neku latex mat boju, stavit cu dvije ruke.

E da te pitam par stvari kod gletanja... Gletao sam onako kako si rekao u svojoj temi, dakle u kriz. Medjutim kod poravnjavanja znalo mi se desit da mi rub gletera napravi crtu (izbocenu) u smjeru u kojem zapeglavam. Imas li kakav savjet kako to izbjeci? Nakon sto se sve posusi to cu bez problema skinut, al kako bi bilo sto manje smirglanja volio bi da ne moram i to smirglat.

Sto se tice razlike u glatkoci (teksturi) stare boje i gleta dal bi tu trebalo biti problema kod farbanja? Mislim dal postoji mogucnost da se nakon farbanja vidi gdje je bilo gletano? Inace smirglam i rukom provjeravam dal je podloga i prijelaz izmedju gleta i stare boje dovoljno ravan, jel to ok?

Hvala jos jednom na pomoci ;)

maler & CO.
31.03.2008., 19:06
Evo zakrpao sam betonfiksom, stavio sam na to jos dvije ruke gleta i mogu ti reci da ne izgleda lose :)

Danas smirglam, onda impregnacija i zatim farbanje. Imam neku latex mat boju, stavit cu dvije ruke.

E da te pitam par stvari kod gletanja... Gletao sam onako kako si rekao u svojoj temi, dakle u kriz. Medjutim kod poravnjavanja znalo mi se desit da mi rub gletera napravi crtu (izbocenu) u smjeru u kojem zapeglavam. Imas li kakav savjet kako to izbjeci? Nakon sto se sve posusi to cu bez problema skinut, al kako bi bilo sto manje smirglanja volio bi da ne moram i to smirglat.

Sto se tice razlike u glatkoci (teksturi) stare boje i gleta dal bi tu trebalo biti problema kod farbanja? Mislim dal postoji mogucnost da se nakon farbanja vidi gdje je bilo gletano? Inace smirglam i rukom provjeravam dal je podloga i prijelaz izmedju gleta i stare boje dovoljno ravan, jel to ok?

Hvala jos jednom na pomoci ;)

A gle ako ti ostane izbočena crta a sve oko nje je divno,ostavi je i jednostavno kada se osuši skini špahtlom.

Nemoj se zamarati da staklo radiš iz ruke,bitno da si dobro navukao kasnije pobrusi i sve pet.

Stavljaš Latex?

Ok,kada si pobrusio nakon impregnacije češ vidjeti sve nedostatke pa malo dodatno pokrpaj da izgleda bolje,inače se krpa nakon prve ruke boje,ali ne na Latex.

Malerija se gleda po kutevima i rubovima,to mora biti lijepo napravljeno.Pa makar više puta krpao i poravnavao.

Mislim da dobro ti to radiš pa se ne trebaš brinuti.Kada si zadovoljan podlogom,kratkodlaki valjak i šibaj...

perozdero
04.04.2008., 13:56
Evo sredio sam kupaonicu, gore su dvije ruke latexa, ne izgleda lose. Jucer sam i spavacu prosao u dvije ruke obicne bijele boje, s time da je prije isla impregnacija, betonfiks negdje, gletanje dve ruke i impregnacija preko toga.
Mogu ti reci da sam lagano "spalio" radeci :) Jucer oko ponoc sam bio gotov s spavacom i bilo mi je vec svega dosta :)

Tako da se danas odmaram, a sutra sredjujem ostalo. Nisam fizikalac pa vjeroatno mi zato to ide teze, al eto svaka cast pravim majstorima :s i hvala jos jednom na pomoci!

maler & CO.
05.04.2008., 17:15
Evo sredio sam kupaonicu, gore su dvije ruke latexa, ne izgleda lose. Jucer sam i spavacu prosao u dvije ruke obicne bijele boje, s time da je prije isla impregnacija, betonfiks negdje, gletanje dve ruke i impregnacija preko toga.
Mogu ti reci da sam lagano "spalio" radeci :) Jucer oko ponoc sam bio gotov s spavacom i bilo mi je vec svega dosta :)

Tako da se danas odmaram, a sutra sredjujem ostalo. Nisam fizikalac pa vjeroatno mi zato to ide teze, al eto svaka cast pravim majstorima :s i hvala jos jednom na pomoci!

E frende,a znaju ljudi svašta pričati,žao im je pare dati.Evo ti slika kako sam ja jutros spalio halu solo.Od kada sam slike počeo stavljati nitko nema kaj za reči.Lako pisati priče po Forumu.

http://thumbnails.imajr.com/sale-912968.JPG (http://imajr.com/sale-912968)

Latenight
11.04.2008., 06:30
Pozdrav svima,

U kupaoni oko kade imam plocice visine mog ramena, a iznad njih se nalazi obican zid pofarban obicnom bojom koja se od spricanja vode pocela gulit, bubrit i izgleda katastrofa. Sada bi ja to htio prefarbat sa necim po cemu ce se normalno moci prskat, a da se ta boja ne izguli. U Bauhausu su mi preporucili da nakon sto sastruzem staru boju, premazem sredstvom za impregnaciju, onda pogletam i na kraju da stavim latex boju.

Ima neko iskustva s ovim ili mozda bolje rjesenje?

informirana
11.04.2008., 08:20
Pozdrav svima,

U kupaoni oko kade imam plocice visine mog ramena, a iznad njih se nalazi obican zid pofarban obicnom bojom koja se od spricanja vode pocela gulit, bubrit i izgleda katastrofa. Sada bi ja to htio prefarbat sa necim po cemu ce se normalno moci prskat, a da se ta boja ne izguli. U Bauhausu su mi preporucili da nakon sto sastruzem staru boju, premazem sredstvom za impregnaciju, onda pogletam i na kraju da stavim latex boju.

Ima neko iskustva s ovim ili mozda bolje rjesenje?

Ja sam imala istu situaciju i samo sam kupila latex boju u Bauhaus ofarbala zid bez ikakvog struganja stare boje, super se primilo, više se ništa ne ljušti iako se svakodnevno poljeva vodom zbog tuširanja, tako da sam na naj jednostavniji nacin riješila svoje probleme :)

mazgov
11.04.2008., 10:38
mišljenja sam da ipak treba sastrugati staru boju do čistoga , pa tek onda nanositi novu boju po uputi proizvođača iste uz prethodnu pripremu podloge

maler & CO.
11.04.2008., 15:11
mišljenja sam da ipak treba sastrugati staru boju do čistoga , pa tek onda nanositi novu boju po uputi proizvođača iste uz prethodnu pripremu podloge

Točno tako.

-struganje
-impregnacija
-gletanje
-brušenje
-impregnacija
-latex

Latenight
12.04.2008., 06:09
Odlicno, hvala svima, radovi pocinju slijedeci vikend....

dove_g
21.04.2008., 08:49
Pozdrav,
ofarbao sam sobu gdje se puno pušilo/dimilo. Kutovi soba bili su lagano žućkaste boje, a odlučio sam da sobu ofarbam na bijelo :(.
Koristio sam JUB, Jupol (bijeli).

Sad nakon drugog farbanja još uvijek izbija malo na površinu žućkasto, kako se toga riješiti osim da mijenjam boju sobe na neku drugu boju osim bijele?

Obzirom da su dva sloja bijele vec premazane, sad je još malo vidljivo ostalo, pa neki savjet molim, prije nego idem i zadnji put (3x) premazivat.

Zahvaljujem.

marijoj
21.04.2008., 13:47
Pozdrav,
ofarbao sam sobu gdje se puno pušilo/dimilo. Kutovi soba bili su lagano žućkaste boje, a odlučio sam da sobu ofarbam na bijelo :(.

Sad nakon drugog farbanja još uvijek izbija malo na površinu žućkasto, kako se toga riješiti osim da mijenjam boju sobe na neku drugu boju osim bijele?

Obzirom da su dva sloja bijele vec premazane, sad je još malo vidljivo ostalo, pa neki savjet molim, prije nego idem i zadnji put (3x) premazivat.

Zahvaljujem.

stavi antinikotinsku boju ili denikol.
http://www.jub.hr/hr/hr-index.htm

chani
21.04.2008., 13:48
Probaj http://www.chromos.org/default.aspx?id=44

V.Sipak
21.04.2008., 17:43
Pozdrav,

Zahvaljujem.
ako je ostalo samo par flekica onda izolir sprej ako je vise onda izolir farba,i poslje izolir spreja i izolir farbe moras pofarbati tom farbom kojom vec farbas je oni ne pokriju fleke nego ih samo izoliraju da bi ih mogao sa obicnom farbom prekriti,hm ako nisi shvatio pitaj

georgehrri
21.04.2008., 21:40
bijela boja tesko prekriva , ima jedan trik za prvi premaz u kantu kapni kap crne ili plave boje. dobijes malo sivkastu bijelu boju ili boju leda , te napravi prvu ruku. drugu oboji bijelom. To je trik jednog starog pitura.

maler & CO.
21.04.2008., 22:20
bijela boja tesko prekriva , ima jedan trik za prvi premaz u kantu kapni kap crne ili plave boje. dobijes malo sivkastu bijelu boju ili boju leda , te napravi prvu ruku. drugu oboji bijelom. To je trik jednog starog pitura.

Da,ali za lakiranje stolarije.

dove_g
22.04.2008., 08:32
ako je ostalo samo par flekica onda izolir sprej ako je vise onda izolir farba,i poslje izolir spreja i izolir farbe moras pofarbati tom farbom kojom vec farbas je oni ne pokriju fleke nego ih samo izoliraju da bi ih mogao sa obicnom farbom prekriti,hm ako nisi shvatio pitaj

Moze neko ime tog produkta?

Hvala.

P.S.
Dobio sam i jedan savjet da probam sa SKIP-om, sredtvo za odstranajnje masnoca, gljivica itd... Smrdi po amonijaku i navodno se s tim pospreja i za 20-ak minuta obrisu se zidovi sa suhom krpom. Navodno ce to zutilo i svo srajne u obliku kapljica izaci van.
Pa poslije toga da bih premazao standardnim bijelim jupolom.

V.Sipak
22.04.2008., 09:28
Moze neko ime tog produkta?

Hvala.

P.S.
Dobio sam i jedan savjet da probam sa SKIP-om, sredtvo za odstranajnje masnoca, gljivica itd... Smrdi po amonijaku i navodno se s tim pospreja i za 20-ak minuta obrisu se zidovi sa suhom krpom. Navodno ce to zutilo i svo srajne u obliku kapljica izaci van.
Pa poslije toga da bih premazao standardnim bijelim jupolom.

ime tog produkta je izolir sprej odnosno izolir farba,kako proizvodjaci to interno nazivaju nije bitno.
sto se ovih hokus-pokus savjeta tice,isprobaj ih sve redom pa ces znati vise,naj vise ce cijeni vlastito iskustvo:rofl:

chani
25.04.2008., 14:31
Da,ali za lakiranje stolarije.
da si koristil to kod bravo farbe mozda bi ti pokrilo u 2 sloja :rofl:
koristi se to sa crnom i kod boje za zid...

ontopik;
purolit pokriva svasta ,narocito te nikotinske mrlje, kad i vodeni fasadex nece ... jedino kaj smrdiiiii

ivanK
01.05.2008., 17:12
purolit(smrdi jako)ili neka antinikotinsak boja ja bi ti preporučio od heliosa(nema mirisa)!!!

maler & CO.
01.05.2008., 19:17
da si koristil to kod bravo farbe mozda bi ti pokrilo u 2 sloja :rofl:
koristi se to sa crnom i kod boje za zid...

ontopik;
purolit pokriva svasta ,narocito te nikotinske mrlje, kad i vodeni fasadex nece ... jedino kaj smrdiiiii

Ma znam za crnu pa u boju,ali ne koristim ti ja to.Nemoj mi samo Bravo spominjati,zaboravio sam taman.

nikola_vuk
02.05.2008., 20:18
Mi smo imali na stanu problem sa budji, pa smo te delove ocistili varikinom pomesanom sa malo vode, sve izbeli za cirka 2 sata, samo mora kuca dobro da se izluftira posle toga...

zloinaopako
03.05.2008., 09:09
Probaj prvo premazati nekim sredstvom za impregnaciju. Karbofas, ili nešto slično. Meni je to pomoglo da ne izbijaju mrlje koje su ostale od slika. U prostoriji se isto pušilo. Sretno i javi kako si i s čim uspio.

Anirul
02.06.2008., 18:56
Bok ljudi
Majstor soboslikar trazi mi 20 kn po m2 za gletanje relativno urednog zida (mora sve gletati jer se inace vide slicevi od elektroinstalacija). Gleta 2 puta i jednom brusi. Jel to previse?
Stvar je u tome kaj sam ja bila shvatila da je 20 kn i gletanje i bojanje 2x. A sad ispada da je bojanje jos 12 kn. Izadje 32 kn sve po m2 a gletao je kompletan stan od skoro 90 m2. U soku sam jos od cijene. Majstor mi to radi u fusu. Helpajte.

maler & CO.
02.06.2008., 20:35
Bok ljudi
Majstor soboslikar trazi mi 20 kn po m2 za gletanje relativno urednog zida (mora sve gletati jer se inace vide slicevi od elektroinstalacija). Gleta 2 puta i jednom brusi. Jel to previse?
Stvar je u tome kaj sam ja bila shvatila da je 20 kn i gletanje i bojanje 2x. A sad ispada da je bojanje jos 12 kn. Izadje 32 kn sve po m2 a gletao je kompletan stan od skoro 90 m2. U soku sam jos od cijene. Majstor mi to radi u fusu. Helpajte.

Pa kako ste se vi to pogodili da tek na kraju znate cijenu?

Gletanje i bojanje ne može biti 20 kn,niti sa materijalom niti bez njega.Prosjek sa materijalom je oko 28 kn.To je prosjek,a sada koliko netko traži ja ne bih znao.

Pogodite se na količinu,i to je to.

leonardos
10.06.2008., 12:15
Pa zar ti nije sve izrađeno, kakvo sad gletanje.
Ja sam izradio zidove sa 510, staviću topli pod i spošteni strop (knauf) i dvaput premazati i gotovo

Ivica Ćoškar
12.06.2008., 22:29
jedno pitanje maler,

pošto sam sam svoj majstor (do groba) na stari zid sam, normalno odradio sve kako struka nalaže,(podloge, sn veze, emulziju prije boje, ovo - ono) bacio sam dvije ruke gleta sve to ošmirglao, na kraju ja to sve lijepo obojao ma sve izgleda ko da je sa slike, al jedna me stvar muči kad sam približio svjetlo, koje vi koristite kad gletate zidove, da se vide neravnine, ostali su mi kao neki mali sitni blagi valovi po zidu (neprimjetno, osim ako želiš zidnu rasvjetu + da ti je zid u nekoj boji osim bijele). kako to riješavaš? jel navlačiš ruke gleta u križ ili kako? :ne zna:

maler & CO.
13.06.2008., 00:17
jedno pitanje maler,

pošto sam sam svoj majstor (do groba) na stari zid sam, normalno odradio sve kako struka nalaže,(podloge, sn veze, emulziju prije boje, ovo - ono) bacio sam dvije ruke gleta sve to ošmirglao, na kraju ja to sve lijepo obojao ma sve izgleda ko da je sa slike, al jedna me stvar muči kad sam približio svjetlo, koje vi koristite kad gletate zidove, da se vide neravnine, ostali su mi kao neki mali sitni blagi valovi po zidu (neprimjetno, osim ako želiš zidnu rasvjetu + da ti je zid u nekoj boji osim bijele). kako to riješavaš? jel navlačiš ruke gleta u križ ili kako? :ne zna:

Valove ako pratiš ranije reflektorom,riješavaš prvo betonfiksom pa tek onda gletaš.

Iako to nitko ne traži,zanimljivo pitanje.

maler & CO.
13.06.2008., 00:18
Pa zar ti nije sve izrađeno, kakvo sad gletanje.
Ja sam izradio zidove sa 510, staviću topli pod i spošteni strop (knauf) i dvaput premazati i gotovo

pametnije je i knauf pregletati jednu ruku.:mig:

enzo
13.06.2008., 07:44
pametnije je i knauf pregletati jednu ruku.:mig:

mislis na spojeve?

p.s tu sam blizu ako ti treba pomoc oko pive

maler & CO.
17.06.2008., 17:02
mislis na spojeve?

p.s tu sam blizu ako ti treba pomoc oko pive

ha,ha,slabo piva na poslu ubijaju ovi dani sami po sebi,mineralna a navečer ona zdrava cuga,crveni bik i ona Ruska voda.

Mislim na kompletni knauf,a zakaj namaljavati tri ruke(iako postoji i boja koja pokriva u jedoj,tako garantiraju),a i potrošnja nije loša,a struktura milina.

LutkoSchlappa
03.10.2008., 12:48
Mislim gletati sam zidove u podrumu. Računam da to nitko neće gledati baš pozorno pa će i moje umijeće biti dovoljno.

Sad me zanima kako. Što mi treba od alata i materijala?

Codegun
03.10.2008., 13:00
Mislim gletati sam zidove u podrumu. Računam da to nitko neće gledati baš pozorno pa će i moje umijeće biti dovoljno.

Sad me zanima kako. Što mi treba od alata i materijala?

gleter, špahtla-gleter, mješalica za glet, (ne dolazi u obzir preslaba bušilica < 800W + mješajući nastavak jer češ skuriti motor) pa neke ljestve, svakako savjetujem reflektor od 500W kad dođeš u fazu brušenja. Za brušenje ti treba dva držača za brusni papir te hrpa brusnih papira 100, 120 i 150. Računaj na puno prašine. Za podrum savjetujem Teranil Extra jer je vodootporan.

mariob
04.10.2008., 15:52
A meni je odradila posao za mješanje gleta i einhelova bušilica od 650w (130 kuna). Ako ti je podrum vlažan, džaba gletaš jer će se sve oljuštit. Prvo impregniraj sve dobro ;)
Ja sam slajfao sa einhelovom vibrirajućom šlajfericom koju sam platio 70 kuna mislim.
Kupi one zaštitne maske na usta i neku masku za oči jer ima puno prašine.

Tri puta tanko gletaj gletericom pa onda smirglaj, posle dogletaj.

Špranja
04.10.2008., 22:43
...Ako ti je podrum vlažan, džaba gletaš jer će se sve oljuštit. Prvo impregniraj sve dobro...
Čime impregnirati?

deri valdez
05.10.2008., 10:12
Čime impregnirati?

impregnacijom:D

mateja_04
11.02.2009., 16:22
zanima me šta je bolje, gletati ili ostaviti samo ožbukan zid? koga god pitam, svatko kaže svoje... zid je kvalitetno ožbukan...

Eagle30
11.02.2009., 21:37
Ako je rava ja bi ga samo obojio. Prijatelj mi u kući ima takve sve zidove i jako lijepo izgleda. Njemu su žbukali strojno i izgleda kao da je presvukao sepom.

combra
11.02.2009., 23:05
Ako želiš da ti zidovi budu glatki i lakši za održavanje bolje ti je da su ti ogletovani zidovi. Ja ne mogu zamisliti kući da mi zidovi nisu ogletovani, i ovako mi neki zidovi nisu 100% OK a kamoli da su bez gleta!

maler & CO.
13.02.2009., 13:01
Ako je rava ja bi ga samo obojio. Prijatelj mi u kući ima takve sve zidove i jako lijepo izgleda. Njemu su žbukali strojno i izgleda kao da je presvukao sepom.

Jedino ako se fura na "industrijski design" pa još i ako su kombinacija sive i crne,pa halogena rasvjeta i na kraju odabrani komadi namještaja.

U praksi izgledaju ko da se nije više imalo love odnosno nedovršeno.

oktalz
16.02.2009., 18:52
Ako je sve super ožbukano ja osobno nebi gletao.

Lain
05.03.2009., 20:38
Da ponovo otvorim temu...

Kao što vidite da stopu mi živi ogroman "lišaj", ostatak curenja krova na mojoj zgradi. Sad kad se sve fino osušilo, pozvala sam majstora da mi sredi taj stop (cca 10m2). On ima 2 opcije: 650 kn-gipsanje i farbanje, 950 kg - gletanje, betonfix, mrežica, farbanje. Pala sam u nesvjest. Soma kuna za 2 dana posla? Rekao je da je 300 kn materijal. And now the million dollar question: Je l' to puno?

s-irena
05.03.2009., 21:26
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje: budući smo jako zadovoljni glatkoćom zida nakon strojnog žbukanja i zbilja ga nije potrebno ama niti malo poravnavati, može li se izbjeći gletanje i samo obojati (naravno u sam svoj majstor varijanti). Ili ide još kakav premaz prije ( i koji)? I da - koja je boja (na kojoj bazi, možda proizvođač?) najbolja budući imamo dijete alergično na sve i svašta pa pazimo na svaku sitnicu.
Hvala.

Codegun
06.03.2009., 08:19

Kao što vidite da stopu mi živi ogroman "lišaj", ostatak curenja krova na mojoj zgradi. Sad kad se sve fino osušilo, pozvala sam majstora da mi sredi taj stop (cca 10m2). On ima 2 opcije: 650 kn-gipsanje i farbanje, 950 kg - gletanje, betonfix, mrežica, farbanje. Pala sam u nesvjest. Soma kuna za 2 dana posla? Rekao je da je 300 kn materijal. And now the million dollar question: Je l' to puno?

ja sam u svojoj kući unutra gletao na stropovima je isto mrežica (stiropor) s ljepilom pa pogletano i ostalo... Uglavnom mislim da materijal košta otprilike kako je rekao (za 10m2) a stavi se u njegovu poziciju: da li bi se ti s tim zajebavala za manje od 1000kn? Ja ne bih.

V.Sipak
06.03.2009., 11:37
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje: budući smo jako zadovoljni glatkoćom zida nakon strojnog žbukanja i zbilja ga nije potrebno ama niti malo poravnavati, može li se izbjeći gletanje i samo obojati (naravno u sam svoj majstor varijanti). Ili ide još kakav premaz prije ( i koji)? I da - koja je boja (na kojoj bazi, možda proizvođač?) najbolja budući imamo dijete alergično na sve i svašta pa pazimo na svaku sitnicu.
Hvala.
ako si zadovoljan sa glatkocom zidova,premazi tiefgrundom (impregnacija) i premazi prvi puta sa 10% vodom razredjenom farbom,drugi puta premazi nerazredjenom farbom pa ces vidjeti dali je to to ili ces trebati jos jedanput premazati farbom sto je moguce (zavisi od kvalitete farbe) jer zbuka povuce farbu.
uzmi silikatnu farbu ona povoljno djeluje na alergicare.

Jozo Mafiozo
06.03.2009., 12:30
uzmi silikatnu farbu ona povoljno djeluje na alergicare.

a obična unutarnja boja ne djeluje?

V.Sipak
06.03.2009., 13:08
a obična unutarnja boja ne djeluje?
definiraj "obica"
vapno sigurno ne djeluje povoljno na alergicare.
ima specijalna farba za alergicare i asmaticare na bazi silikat-dispersion ali neznam dali i gdje je ima kod nas za kupiti,mozda se raspitati u trgovinai "boje i lakovi" mozda imaju ili znaju gdje bi se mogla kupiti.
od "obicnih" farba je farba na bazi silikata naj bolja za alergicare.

anna24
08.03.2009., 10:45
Bok ljudi

je gletanje i bojanje sve *2 je 20,00 kuna po M2 ali bez matrijala, sa matrijalom ti je od 31,00 - 35,00 ovisi kakva boja ide i u koliko nijansi, kakvi su zidovi i sl. ako želiš nešto malo drugačije i kvalitetno moraš to i platiti. Inače ta cijena ti je ok. Vidim da je netko dolje napisao da se cijenkas zbog količine, koja količina danas sam dobio ponudu za 25000 M2 to je količina, a ne 90M2, ako ti radi firma samo dodaj PDV na cijenu... Cijena žirafe stroja koji brusi zidove ti je cca 10.000,00 kuna, mixer malo bolji 2.000,00 kuna, meni je sad žirafa na popravku i servis me košta 2.000,00 kuna. Ljudi misle da je sve to jednostavno..
Kako vidim tvoj majstor je tebi želio napraviti kvalitetno nije došao sve okrečio za par sati uzeo lovu i otišao..

maler & CO.
10.03.2009., 19:00

Kriva računica,950 kn minus 300 ispada 650 kn podijeljeno sa 2 je 325 kn majstor po danu.Što bi bilo po mojoj procjeni ispod prosjeka.Prosjek meštra je 600 kn dnevno za cijeli dan.Skuplji od 750 - 1000 kn dan,ponekad i 1500 kn ovisi koliko i šta si radio.

U 325 kn spada vožnja,gablec recimo min. 50 kn,čovjek je zaradio koliko? 275 kn...po danu koji neče biti možda puno radno vrijeme ali svejedno.

pa i nije baš puno...

maler & CO.
10.03.2009., 19:02
definiraj "obica"
vapno sigurno ne djeluje povoljno na alergicare.
ima specijalna farba za alergicare i asmaticare na bazi silikat-dispersion ali neznam dali i gdje je ima kod nas za kupiti,mozda se raspitati u trgovinai "boje i lakovi" mozda imaju ili znaju gdje bi se mogla kupiti.
od "obicnih" farba je farba na bazi silikata naj bolja za alergicare.

Oikos je dobar izbor.Svejedno žbuka se treba pogletati.

Lain
19.03.2009., 17:29
Kriva računica,950 kn minus 300 ispada 650 kn podijeljeno sa 2 je 325 kn majstor po danu.Što bi bilo po mojoj procjeni ispod prosjeka.Prosjek meštra je 600 kn dnevno za cijeli dan.Skuplji od 750 - 1000 kn dan,ponekad i 1500 kn ovisi koliko i šta si radio.

U 325 kn spada vožnja,gablec recimo min. 50 kn,čovjek je zaradio koliko? 275 kn...po danu koji neče biti možda puno radno vrijeme ali svejedno.

pa i nije baš puno...

Vidiš ima ljudi kaj to rade za EUR 100, jebiga stislo ljudima je skupo, pa se nađe da ti netko i jeftinije napravi:)

zdenac
22.07.2009., 09:21
Zanima me šta sve trebam napraviti prije nego šta počnem farbati zidove?
Koji materijali su dobri kod gletanja? Ako se odlučim da ne gletam zidove jer navodno glet neda zidu da "diše" koji je postupak i na koji način da bojam zidove s kojim materijalom(dal treba bit gušča boja)?

antetg
22.07.2009., 13:58
imaš boje za unutra,a gušća boja zavisi od podloge,ali najbolje je to prigletat običnim ljepilom koje se koristi za fasade,impregnirat i onda obojat bojom i tonom koji odaberete

snakehunter
22.07.2009., 14:48
Vidiš ima ljudi kaj to rade za EUR 100, jebiga stislo ljudima je skupo, pa se nađe da ti netko i jeftinije napravi:)

i takvi kojima je "stislo" u principu samo sfušaju, uz to ne plačaju ni porez,oduzimaju nama od usta-ujedno i vama i na kraju poslje njih opet dolazi profić i u konačnici gubi samo onaj kojemu je SKUPO...
meni osobno su najdraži poslovi sanacije za fušerima....:top:

LadyMoude
12.05.2010., 19:45
majstor mi je za stan od 37m2 (tlocrtno) rekao 1800 kn gletanje i farbanje, moja farba, njegova glet masa. on kaže da je to i ispod cijene.
gletati ne treba cijele zidove, nego mjestimično.

izračunala sam površinu zidova i cijena je ispala 21 kn po m2.

jel to stvarno ok cijena ili me mulja?

maler & CO.
13.05.2010., 06:12
majstor mi je za stan od 37m2 (tlocrtno) rekao 1800 kn gletanje i farbanje, moja farba, njegova glet masa. on kaže da je to i ispod cijene.
gletati ne treba cijele zidove, nego mjestimično.

izračunala sam površinu zidova i cijena je ispala 21 kn po m2.

jel to stvarno ok cijena ili me mulja?

A kaj se radi? pokrpavanja malo s gletom i bojanje u bijelo standardnom bojom? To je ispalo koliko? 85 m2 zidova?

LadyMoude
13.05.2010., 11:11
A kaj se radi? pokrpavanja malo s gletom i bojanje u bijelo standardnom bojom? To je ispalo koliko? 85 m2 zidova?

Da, to je oko 85m2 zidova (uključujući plafone).
Malo pokrpavanja s gletom, kuhinja, hodnik i svi plafoni u najobičnije bijelo, a soba u zelenu boju. Boje kupujem sama. Nikakvi ekstremni zahvati...

maler & CO.
13.05.2010., 15:50
Da, to je oko 85m2 zidova (uključujući plafone).
Malo pokrpavanja s gletom, kuhinja, hodnik i svi plafoni u najobičnije bijelo, a soba u zelenu boju. Boje kupujem sama. Nikakvi ekstremni zahvati...

Hm

- Bojanje standardnom bojom (Jub) na već ranije bojanu površinu 15 kn m2 (pokrpavanja i zaštita uračunata u cijenu)

To je top cijena, sa materijalom (ne vašim)

Sada si odbijte zelene zidove i dobijete cijenu bojanja u bijelo. U kojoj su uračunate sve navedene radnje i materijal majstora.

Zidovi zeleni, koja kvadratura ?

LadyMoude
13.05.2010., 16:39
Hm

- Bojanje standardnom bojom (Jub) na već ranije bojanu površinu 15 kn m2 (pokrpavanja i zaštita uračunata u cijenu)

To je top cijena, sa materijalom (ne vašim)

Sada si odbijte zelene zidove i dobijete cijenu bojanja u bijelo. U kojoj su uračunate sve navedene radnje i materijal majstora.

Zidovi zeleni, koja kvadratura ?

zeleni zidovi su 33m2

maler & CO.
13.05.2010., 17:00
zeleni zidovi su 33m2

Onda imamo situaciju da ćete 51 m2 sa vlastitim materijalom platiti 1092 kn.

A sa materijalom majstora bi platili recimo ajd 800 kn.

33 m2 platiti ćete 693 kn, sa vašim materijalom. A sa materijalom majstora platili neka bude 750 kn top.

Prema tome, neka je krajnja cijena 1600 kn (sa cjelokupnim materijalom majstora)

vi ćete platiti 1800 kn plus još cca 500 kn materijal (ako uzmete recimo tonirani Dulux), znači 2300 kn cjelokupan posao.

Tako da ovo šta Vam priča dotični gospodin, kako je njegova ponuda ispod svih cijena. Možda Engleskih.

S tim stančićem, on je gotov za dva dana uvrh glave. Da uzme dnevnicu 600 kn po danu, to je korektan novac.

Eto, to bi bila računica po nekakvim "pravilima"....

LadyMoude
13.05.2010., 20:24
Onda imamo situaciju da ćete 51 m2 sa vlastitim materijalom platiti 1092 kn.

A sa materijalom majstora bi platili recimo ajd 800 kn.

33 m2 platiti ćete 693 kn, sa vašim materijalom. A sa materijalom majstora platili neka bude 750 kn top.

Prema tome, neka je krajnja cijena 1600 kn (sa cjelokupnim materijalom majstora)

vi ćete platiti 1800 kn plus još cca 500 kn materijal (ako uzmete recimo tonirani Dulux), znači 2300 kn cjelokupan posao.

Tako da ovo šta Vam priča dotični gospodin, kako je njegova ponuda ispod svih cijena. Možda Engleskih.

S tim stančićem, on je gotov za dva dana uvrh glave. Da uzme dnevnicu 600 kn po danu, to je korektan novac.

Eto, to bi bila računica po nekakvim "pravilima"....

ja sam u šoku i nevjerici! :eek:

znala sam! meni se to činilo preveč, jer sam googlala malo i svugdje sam naišla na cijene slične ovima koje Vi navodite. samo, mislila sam da su to možda neke stare cijene ili kaj ja znam...nisam si željela priznati surovu istinu.

i to su sve cijene za dva premaza?

sutra ću još jednom izmjeriti kvadraturu zidova, da mi savjest bude čista, a onda će me čuti!

hvala puno na pomoći, Vaši savjeti su zlata vrijedni! :s

maler & CO.
16.05.2010., 21:31
cijene su za obavljeni posao, znači premaza koliko treba (greška majstora ako se preračuna). i tako više manje...

Ico_Zg
24.05.2010., 10:24
Pozdrav!

U fazi sam traženja majstora za manje radove pa me zanima neka realna cijena za gletanje i maljanje zidova/plafona u blagavaonici i kuhinji ukupne površine cca 28m2?

Ovdje se otprilike vidi kako trenutno izgleda zid. Da danas su bile tapete na njemu koje smo sami skinulii.
http://img80.imageshack.us/img80/2342/zid2010.jpg

Postoji solucija da bi na jedan od zidova u blagavaonici površine 1,35m X 2,60m postavili knauf ploču.
Bojanje bi bilo običnom bijelom bojom.

Molim procjene..
Zahvaljujem!

c-shadow
27.07.2010., 06:00
Ajde da i ja malo uskrsnem ovaj thread :-)
Dakle, stan star 3 godine, zidovi su strojno zbukani onom gipsanom zbukom i nakon toga farbani vjerojatno (ne znam tocno, tako smo kupili stan) bijelim jupolom jedno dvije ruke i to koliko vidim jako rijetkim. Zidovi su koma, a ja tek sad dobio malo volju da se poigram s tim. Inace su suhi, ovaj gips pije ko blesav. Opalio bi sve natrag u bijelo (jupol ili tak nekaj, smo da zidove poravnam), dnevna vjerojatno nesto u boji, neki dulux valjda, zenica se jos premislja oko boje...
Mislio sam ovako nekako to proci: struganje, krpanje vecih rupica, gletanje, brusenje, impregnacija, farbanje
Uglavnom, pitanja:
1. skidati stari jupol prije daljnjih radova? Ako da, kako, oprati?
2. zbukano je katastrofalno, rupice, grabice, ogrebotine, izbocine na zidu su mjestimicno par mm duboke, preporuka s cime krpati prije gletanja?
3. na jednom zidu (bas u dnevnoj) su kod zbukanja uspjeli dobiti horizontalne valove sirine 10-15 cm i to se pod svjetlom fakat vidi. Sto je najvaznije, valovi su izboceni, tu opce nemam ideju kako to srediti...ostrugati dolje pa onda ravnati/gletati?
4. Kupaona ima plocice do 2m visine, a iznad je isto bijela boja. Tu je jos najgore pozbukano, valjda tam di se ne gleda puno su vise fusali :) Preporuka koju boju tamo stavljati? Dosad nema pretjeranog vlazenja, nema plijesni, zidovi suhi, a valjda se ipak malo navlaze kod tusiranja dok ventilator ne povuce van.
5. opcenito, koja masa za krpanje i koji glet preporucate za ove konkretne zidove, za kupaonu i ostalo?

maler & CO.
27.07.2010., 17:07
Tema se zove gletanje i farbanje pa ti to mogu pojasniti. A za ovo ostalo morat češ "uskrsnut" na temi koja već postoji o ovome Svemu. :D

daki_ki
17.08.2010., 21:41
ej ljudi imam pitanjce jedno za vas.neda mi se sve citat i trazit odgovor.ugl. radim u firmi kao soboslikar i poslje posla imam priliku radit fush pa neznam koliko da naplatim ruke ako gletujem dali je 7 kn solidna cijena. a kad bi radio i sa materijalom koliko da dodam.stvarno radim kvalitetno i brzo. hvala

snick
18.08.2010., 08:06
Zanima me uobičajna cijena sljedećih radova:
1. Gletanje i impregnacija (sa materijalom)?
2. Farbanje zidova po m2 zida (bez materijala)?
3. Farbanje stolarije - približno po m2 stana (sa materijalom)?
4. Silikoniranje akrilnim silikonom - približno po m2 stana (sa materijalom)?
Stan je oko 60 m2, zadnji put farban prije 5 godina.
Hvala!

FreeFlyer
18.08.2010., 13:16
Jedno pitanje,

žbuker mi je fakat super napravio zidove, glatki i ravni.

Da li se moraju gletati prije krećenja ?

Hvala

FF