PDA

View Full Version : Etnički sastav Bosne i Hercegovine 2008.

stranice : 1 [2] 3

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 00:39
Bosnjaci u plusu za 4 500 u zadnje cetri godine, s' tim sto ce ove godine biti u plusu za 5 000 stanovnika.

Evo uzmi primjer Zepca 2006 gdje je Hrvata 60% ali cine samo 40% zivorodjenih.

U Konjicu su se 2006 porodile samo cetri Hrvatice, a trome im je Bosnjak bio otac djetetu. U cijelom ostalom dijelu Hercegovacko-Neretvanskog Kantona je bilo svega 8 djece iz mjesanih brakova. Znaci Bosnjaci se mijesaju sa Hrvatima najvise tamo gdje su Bosnjaci apsolutna vecina.
Federalni zavod za statistiku ima neke sjajne podatke samo sto ih krije kao zmija noge:mig:

O tvojoj procjeni za ucesce Bosnjaka u regijama mogu samo reci da ce se viditi kako ko stoji u izborima ove godine. Ako Hrvati stvarno izlaze na izbore u manjem procentu nego Bosnjaci ko ih jebe, ako ne glasas isto je kao i da te nema:top:

Nesto nisam siguran za ovu godinu. Broj rodjenih u RS i FBiH je u padu, a broj umrlih u porastu. A sto se tice vas, Zenicko-Dobojski kanton je negativan za novembar... A Podrinjski nije ni video plusa vec niz godina...

Slavite ako budete na +3.500...

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 00:40
A Zapadna Hercegovina stoji najbolje poslednjih meseci :D

dudu
23.01.2008., 00:42
A Zapadna Hercegovina stoji najbolje poslednjih meseci :D

pa kako neće, kad tamo postoje još ti neki tradicionalni odnosi, gdje te blam od susjeda ako imaš manje od troje i svi te non stop podjebavaju :D ili scene, kad se dva prezimena bore za premoć u selu, pa kad čuju da je zatrudnila od one druge race, odmah trče kući ženama :rofl: sve na svoje uši čuo :D

BOSHNJAK
23.01.2008., 00:47
Nesto nisam siguran za ovu godinu. Broj rodjenih u RS i FBiH je u padu, a broj umrlih u porastu. A sto se tice vas, Zenicko-Dobojski kanton je negativan za novembar... A Podrinjski nije ni video plusa vec niz godina...

Slavite ako budete na +3.500...

E da samo znas, moj Dusane, kako stoje koje opstine u Zenickom Kantonu ne bi tako uvjereno pisao:p

Thunderman
23.01.2008., 00:58
Rođo, ni s čim ti ne vladaš,istina je da vas je više u skupštini kantona ali đžaba ti većina kad mi katolici imamo pravo veta za sve odluke koje nam ne pašu. Rođo je li znaš što znači veto.
A tko vlada a tko sluša. Ne pričate tako dok šljakate u našim tvornicama po srednjoj Bosni. Koliko vas samo crnči samo u tvornici 'FIS' a gdje su mnogobrojne ostale tvornice, he-he-he, tamo šutite i radite, pa onda se malo praznite na forumima ,he-he

Imaju i srbi prava veto koliko i vi, dakle kao prava konstitutivnog naroda.

Za Jajce nije sigurno. Dosta dijaspore dopisno glasalo. Čekaju se novi općinski izbori pa bumo videli.
G.Vakuf(Uskoplje).Tanka većina, to je istina.Ali nedovoljno za bilo kakvu vladavinu južno od glavne uskopaljske ceste koja dijeli mjesto na pola.
Tebi izgleda jednak 51 kao i 99. Rođo jedno je kontrolirati 51% teritorija a drugo 99%.

D.Vakuf, tu nikada katolika nije ni bilo

U jajcu nismo dobili vladu 2006 vec 2004 na tadasnjim opcinskim izborim. Takodzer, preko 70 % od svih glasova putem poste dolaze iz Hrvatske pa ti kuzi ko glasa odatle.

Točno. Podijeljen je kao i Fojnica. Svak kontrolira svoj dio općine

Fojnica je vecinska bosnjacka i jedini dio koji vi hrvati kontrolirate je jedno novo naselje u gradskom podrucju, bakovici selo.

Inace je Dusina, vecina gradskog podrucja, samostan lokacija i sva druga mjesta bosnjacka.

zho
23.01.2008., 01:01
[QUOTE=Prolaznik_;12299113]
Jesi li ti doista normalan ili ti pak carape smrde ? :)

Normalan sam da ne mogu normalniji biti. A i čarape mi smrde u tenisicama kada igram nogomet.

Kao prvo, Bosnjaka nije pobijeno 150.000!

Je bratko, žalosno ali istinito

Kao drugo, u Americi koliko ima Bosnjaka
- ima oko pola miliona, ali to nije doslo sve iz BiH, vec je taj broj toliki zbog nataliteta visokog kod Bosnjaka u Americi, a zbog skroz slabog ili gotovo nikakvog mortaliteta. Slabo ima starih osoba pa zato i nema mortaliteta, veoma slabo.

Evo ga još koji tvrdi da u 'nebeski narod'. Tj. besmrtni .
Da se ti nisi previše gledao 'Highlander' nastavke

Kao trece - i Skandinaviju uracunaj - 100.000 pa mozda i vise, ali sta ? Opet nista ne mijenja, ocigledno mislis da samo iz BiH odlazi narod i umire, a da se malo ko radja ha ? Zaboravljas da su opcine koje su u plusu, ciji je natalitet veci od mortaliteta upravo opcine u kojima su Bosnjaci vecina, dok u opcinama u kojima su pravoslavci i katolici vecina su vec odavno zarasle u bijelu kugu i zato na nivou BiH i imamo ovako jos uvijek pozitivan natalitet, kakav takav u plusu zbog Bosnjaka.
Bošnjaci većinom žive u uskim zbijenim gradovima,gdje ne možeš imati 4 djece da ga j...š, he-he (kujiš igru riječi kaj ne)

Austrija, Slovenija, Njemacka - tu ima i vise od 300.000 Bosnjaka, medjutim, znas li od kad su ... u tim zemljama. :)

Od kako su pobjegli iz BiH , od 1992

300.000 Bosnjaka u USK
480.000 Bosnjaka ( i vise ) u TK
400.000 Bosnjaka u ZDK
180-190.000 Bosnjaka u SBK
100.000 Bosnjaka u HNK
500.000 Bosnjaka i vise sa izbjeglicama koje nisu prijavljene u SK-Kanton Sarajevo
Dakle, lijepo ovo saberes i imas odmah 1. 960. 000 Bosnjaka, plus izmedju 140.000 i 165.000 Bosnjaka u tzv. "rs", pa ti racunaj.

Znao sam da ste kukavice, ali nisam znao da ste toliki i lažovi.

ZDK(zeničko-dobojski kanton)se sastoji od općina:zenica,kakanj,visoko,žepče,breza,vareš,zavi dovići,olovo,maglaj i tešanj.
Prije rata imao oko 280 000 muslimana.
Kako to naraste na 400 000.

Sarajevski kanton prije rata imao oko 250 000 muslimana.
Veliki broj ljudi je poginulo.
Ogroman broj sarajlija je i pobjegao iz sarajeva.
Znači da je broj tijekom rata možda pao na 150-200 000. Nije se moglo doseliti 300 000 izbjeglica iz istočne bosne i sanđžaklija da se na glavu popenješ. Još jedna laž

Tuzlanski kanton

Općine tuzla,kladanj,banovići,lukavac,gračanica,gradačac, srebrenik,kalesija,živinice prije rata imale 300 000 muslimana. A imale isto ogromne ratne gubitke i žrtve.
I to ih povećalo na 480 000. Aha, kako da ne.

Da je u RS 150 000 muslimana? Pa vi niste normalni.

Ako kazemo da su prenapuhane cifre, smanji onda i za 200.000, ali opet gdje je tu realnost i razlika za ono sto ti navodis

Rođo, ti debelo ga premaši. KAd se laže nek se laže.

Možete lagati jedno vrijeme sve ljude i svo vrijeme jedne ljude, ali ne možete lagati sve ljude sve vrijeme.

Nema vas više od 1,3 milijuna i neće uopće teško biti to dokazati.
Nije BiH južnoafrička republika da se helikopterima procjenjuje koliko ljudi živi dole

Thunderman
23.01.2008., 01:01
A sto se tice posavine, znam da sam sabirao za opstine Derventa, Brod, Doboj, Modrica, Gradacac, Odzak, Samac, Orasje i Brcko i dobio:

146.041 Bosnjaka (31,5%)
142.024 Hrvata (30,6%)
140.272 Srba (30,3%)

24.864 Jugoslovena (5,4%)

E ako vam je to cisto bosnjacka/hrvatska/srpska zemlja onda vas sve j...m u nju!

Zaboravio si Srebrenik i Tuzlu.

Onda bi dobili, drugaciju etnicku strukturu, kako, to mislim da sam znas.

Oh, pardon, zaboravio sam Gracanicu, Zivinice, Lukavac i Tesanj. I Sarajevo isto.

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 01:02
pa kako neće, kad tamo postoje još ti neki tradicionalni odnosi, gdje te blam od susjeda ako imaš manje od troje i svi te non stop podjebavaju :D ili scene, kad se dva prezimena bore za premoć u selu, pa kad čuju da je zatrudnila od one druge race, odmah trče kući ženama :rofl: sve na svoje uši čuo :D

Znam za Hercegovinu. Moji baba i deda su odatle. Kod dede 7-oro, kod babe 6-oro. :D Ne da se kamen!

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 01:05
E da samo znas, moj Dusane, kako stoje koje opstine u Zenickom Kantonu ne bi tako uvjereno pisao:p

Ja ovo nisam napisao

http://www.fzs.ba/Dem/Vital/Mj/Vitalna%20statistika.pdf

Majke mi, nisam ja
:bicedobro:

dudu
23.01.2008., 01:05
Znam za Hercegovinu. Moji baba i deda su odatle. Kod dede 7-oro, kod babe 6-oro. :D Ne da se kamen!

a generacija prije nema ispod 11-12, jednostavno nema :D

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 01:06
Zaboravio si Srebrenik i Tuzlu.

Onda bi dobili, drugaciju etnicku strukturu, kako, to mislim da sam znas.

Oh, pardon, zaboravio sam Gracanicu, Zivinice, Lukavac i Tesanj. I Sarajevo isto.

Pa u Doboju je najvise bilo vas! Nema problema, mogu ja oduzeti:p

Thunderman
23.01.2008., 01:09
Pa u Doboju je najvise bilo vas! Nema problema, mogu ja oduzeti:p

Treba se gledati logicno.

Ako ces uzeti Doboj, dakle opcina sa oko 80 000 stanovnika, u sastav posavine, onda uzmi i Tesanj, dakle opcina sa oko 55 000 stanovnika i Doboj jug sa 8 000 stanovika i Doboj istok sa 14 000 stanovnika i dobit cemo ukupno 77 000 bosnjaka sto je skoro isto sa brojem stanovnika u cijelom Doboju a kao sto svi znamo Doboj danas jeste vecinski srpski ali ima i preko 12 000 bosnjaka tamo.

Sto znaci da ako uzmemo Tesanj, Doboj, Doboj istok, Doboj jug od ukupnog stanovnistva te 4 opcine, vecina ce biti bosnjaci.

dudu
23.01.2008., 01:09
Ja ovo nisam napisao

Majke mi, nisam ja

aj, brate mili, hvala na ovom linku, zlata vrijedi....ajd pogledajte pod rođene muške i ženske ZH županiju :D normalan odnos je 103-107 rođenih dječaka, na 100 rođenih djevojčica. eto živog dokaza da se masa djece rađa u hrvatskoj jer ovo je totalna kontra od normale.

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 01:27
aj, brate mili, hvala na ovom linku, zlata vrijedi....ajd pogledajte pod rođene muške i ženske ZH županiju :D normalan odnos je 103-107 rođenih dječaka, na 100 rođenih djevojčica. eto živog dokaza da se masa djece rađa u hrvatskoj jer ovo je totalna kontra od normale.

"zanimljivo" je da se nepravilan odnos primecuje i u Posavskom, pa zak i u HNK...

Prolaznik_
23.01.2008., 02:30
Počitelj- u većinski HR općini okružen Žitom(Mala Bosna, ti bi vam se prvi krvi napili), Čapljinom, Međugorjem, a iznad glave im još jedna mala Bosna. Populacija minorna.

Stolac_-istina za sami grad i dio općine, ali opet u takvoj izolaciji da vam crvena armija ne bi pomogla. U toj općini dostigli ste vrhunac i zato kmečite.

Mostar- Kakvo Podveležje i velež , evo dodat ću i Drežnicu koji čine 1/3 općine- Ta to je nama potpuno neinteresantno.Ravnice nas zanimaju, ravnice, a ne pusta brda.

A je li, vi bi pili krvi kao nekim bosnjackim naseljima i podrucjama koje su opkoljene sa strana Hrvatima ?!

Dobro, onda cemo krenuti i mi, ali redom ako idemo tom logikom, pa cemo piti krv Hrvata u Srebreniku - naselja u toj opcini, pa u Celicu, Brckom, Gradaccu, Zivinicama, Tuzli, Zenici, Travniku, Jajcu, Bugojnu, G. Vakufu, Fojnici, N. Travniku, Kaknju, Varesu, Usori, Dobreticima, i svim enklavama u srednjoj Bosni.

Mislim, budi malo pametniji i ne koristi vise takve rijeci - piti krvi.

Demonkrat
23.01.2008., 02:38
A je li, vi bi pili krvi kao nekim bosnjackim naseljima i podrucjama koje su opkoljene sa strana Hrvatima ?!

Dobro, onda cemo krenuti i mi, ali redom ako idemo tom logikom, pa cemo piti krv Hrvata u Srebreniku - naselja u toj opcini, pa u Celicu, Brckom, Gradaccu, Zivinicama, Tuzli, Zenici, Travniku, Jajcu, Bugojnu, G. Vakufu, Fojnici, N. Travniku, Kaknju, Varesu, Usori, Dobreticima, i svim enklavama u srednjoj Bosni.

Mislim, budi malo pametniji i ne koristi vise takve rijeci - piti krvi.

Ti si kao puno pametnije odgovorio, Bože me sačuvaj :flop:

Prolaznik_
23.01.2008., 02:39
je 5 milijuna u USK :rofl: to su bajke...ovdje se glumata kao da rata nije bilo, kao da se 90-te nisu dogodile, nego od 1991. traje idila do danas. jel ovdje uopće ima ljudi koji su obišli kompletnu bih? eto, ja jesam, i tolko ima gradova aveta da čovjek ne bi povjerovao.

Ne lupaj ziv bio, dobro znas da ono sto sam naveo je tako ili barem priblizno za USK.

Bihac ima vise oko 60.000 Bosnjaka;
V. Kladusa ima oko 40.000 Bosnjaka;
Cazin ima oko 65.000 Bosnjaka;
Sanski Most - oko 35-tak hiljada;
Buzim - 21.000;
Bosanska Krupa isto oko 25.000

Vec 246.000.

Onda imas Bosanski Petrovac i Kljuc, sto izlazi negdje blizu 300.000 Bosnjaka, ako se uzme u obzir da Bihac ima vise od 60.000 Bosnjaka!

Prolaznik_
23.01.2008., 02:48
Ti si kao puno pametnije odgovorio, Bože me sačuvaj :flop:

Jesam, jer sam mu samo poredjenje napravio, da razmisli sta znaci reci da bi neko nekome pio krvi. Pa da vidi da bi se to vise obilo od glavu Hrvatima, nego Bosnjacima.

Ali i jedno i drugo je bolesno.

Prolaznik_
23.01.2008., 03:06
zho:

Je bratko, žalosno ali istinito

Bosnjaka nije ubijeno u ratu 150.000. O je istina, a ako smatras da nije, onda dokazi to sto tvrdis.

Evo ga još koji tvrdi da u 'nebeski narod'. Tj. besmrtni .
Da se ti nisi previše gledao 'Highlander' nastavke

Rekao sam istinu, a to sto se ista tebi ne svidja, to je tvoj problem. Bosnjaka je bilo prije 8 godina u SAD izmedju 250.000 i 300.000, a natalitetom - uvjerio se u to, bio u New Yorku, St. Louisu, Chicagu, i jos nekim gradovima, do sad Bosnjaka ima sigurno blizu pola miliona.

Samo pogledaj jedan podatak: St. Louis ima oko 70.000 Bosnjaka i taj grad svi zovu "mala Bosna", i Bosnjaci su druga grupacija po vecini u tom gradu. Iza St.L. dolazi Chicago sa oko 60.000 Bosnjaka. Dakle, to je odmah oko 130.000 samo u dva grada, pa gdje je onda NY koji ima nesto manje od Chicaga Bosnjaka, pa Atlanta, Feniks, mali gradic Grand Rapids u Michigan je imao prije 5 godina 11.000 Bosnjaka, pa Detroit, itd. Zato, sjeti i cuti, kad ne znas stanje.

Bošnjaci većinom žive u uskim zbijenim gradovima,gdje ne možeš imati 4 djece da ga j...š, he-he (kujiš igru riječi kaj ne)

Prodji malo Bosnom pa se uvjeri, a nemoj samo pricati ono sto procitas i slusas od svojih sunarodnjaka.

ZDK(zeničko-dobojski kanton)se sastoji od općina:zenica,kakanj,visoko,žepče,breza,vareš,zavi dovići,olovo,maglaj i tešanj.
Prije rata imao oko 280 000 muslimana.
Kako to naraste na 400 000.

Pa je si li ti svjestan kako poredjenje pravis ? Znas li da je pola miliona Bosnjaka protjerano sa svojih ognjista od strane cetnickog agresora ? Znas li da se na hiljade tih stanovnika naselilo u opcinama ovih kantona ?

Pogledaj FZS.ba i uvjeri se u ovo sto sam napisao koliko ima muslimana u ZDK, jer ako oni lazu, onda i ja lazem, ali ne utjerivao ja u laz FZS a tebi vjerovao!

Visoko danas ima 46.000 stanovnika - Bosnjaka,
Zenica preko 130.000 - od toga preko 120.000 su Bosnjaci;
Kakanj - danas ima oko 40.000 Bosnjaka;
i da ne idem dalje, jer isto je i za sve ostale kantone, a vala kad si spomenuo TK, da ti i kazem, jer ja sam sa tog podrucja i ne mogu da vjerujem da si se tako provalio da su te opcine TK pretrpjele velike gubitke u ratu. To su opcine koje su haman najmanje pretrpjele u ratu.

Primjera Kalesija danas ima vise Bosnjaka nego prije rata, jer su mnogi Bosnjaci iz Podrinja doslo i naselili se u Kalesiju.

Zivinice jos vise nego Kalesija;

Lukavac isto;

Srebrenik, takodjer;

Tuzla - da ne pricam;

Gracanica, takodjer;

itd.

I sad se pitas odakle toliki Bosnjaci u Tk i svim kantonima ?

Izgleda da si ti zamisljao drugacije pa sad ti je ovo ispalo veoma tesko sto si cuo i nazivas lazima. Prepustam to nekome drugome - da dokaze ti od opcine do opcine sa brojkama ono sto sam ti rekao.

Demonkrat
23.01.2008., 03:23
Jesam, jer sam mu samo poredjenje napravio, da razmisli sta znaci reci da bi neko nekome pio krvi. Pa da vidi da bi se to vise obilo od glavu Hrvatima, nego Bosnjacima.

Ma vidi se da si zlonamjerna ili glupa osoba iz tvojih postova, može svako slobodno držat svoju stranu šta se tiče politike, al tvoji komentari su obično šovinističko smeće. Uopće ti i neki od tvojih sunarodnjaka ne shvaćate da tjerate vodu na mlin anti-muslimanskoj propagandi, vi sami sebe predstavljate baš onako kakvim bi vas htjeli prikazat mnogi Srbi i Hrvati. Više uopće nitko ne treba pravit anti-muslimansku propagandu jer eto vi im uskraćujete muke i sami sebe prikazujete kao zle ekstremiste. Najveća sprdnja je ono vaše izigravanje nekog samopouzdanja i superiornosti, kao da vas ima najmanje pedeset milijuna, a još veća sprdnja je što su mnogi od vas i uvjereni u neku snagu svojeg naroda iako bi on bio sasvim jalov čak i kad bi držao bosanski prostor u cijelosti s obzirom da taj prostor nije ništa više od običnog protektorata sa katastrofalno lošom gospodarskom situacijom, a kompletno je okružen narodima protiv kojih je ta vaša propaganda usmjerena.

Pavo B.
23.01.2008., 03:48
V. Kladusa ima oko 40.000 Bosnjaka;

Nemoj mi reci da ti iskreno mislis da bi na popisu stanovnistva Babini sljedbenici zaokruzili Bosnjak.

Constatinopol
23.01.2008., 06:51
A sto se tice posavine, znam da sam sabirao za opstine Derventa, Brod, Doboj, Modrica, Gradacac, Odzak, Samac, Orasje i Brcko i dobio:

146.041 Bosnjaka (31,5%)
142.024 Hrvata (30,6%)
140.272 Srba (30,3%)

24.864 Jugoslovena (5,4%)

E ako vam je to cisto bosnjacka/hrvatska/srpska zemlja onda vas sve j...m u nju!
:s:s:s:D

Prolaznik_
23.01.2008., 07:01
Ma vidi se da si zlonamjerna ili glupa osoba iz tvojih postova, može svako slobodno držat svoju stranu šta se tiče politike, al tvoji komentari su obično šovinističko smeće. Uopće ti i neki od tvojih sunarodnjaka ne shvaćate da tjerate vodu na mlin anti-muslimanskoj propagandi, vi sami sebe predstavljate baš onako kakvim bi vas htjeli prikazat mnogi Srbi i Hrvati. Više uopće nitko ne treba pravit anti-muslimansku propagandu jer eto vi im uskraćujete muke i sami sebe prikazujete kao zle ekstremiste. Najveća sprdnja je ono vaše izigravanje nekog samopouzdanja i superiornosti, kao da vas ima najmanje pedeset milijuna, a još veća sprdnja je što su mnogi od vas i uvjereni u neku snagu svojeg naroda iako bi on bio sasvim jalov čak i kad bi držao bosanski prostor u cijelosti s obzirom da taj prostor nije ništa više od običnog protektorata sa katastrofalno lošom gospodarskom situacijom, a kompletno je okružen narodima protiv kojih je ta vaša propaganda usmjerena.

O tebi necu puno da govorim, jer te kao osobu ne znam osim po ovim komentarima gdje vidim da si sebi dao zadacu/zadatak da ocjenjujes kakva sam ja osoba, sto jasno govori o tebi kakva si ti osoba. Ako ti je krivo sto sam odgovorio onome sto je prijetio da ce se neki Hrvati krvi napiti Bosnjacima pa sam rekao da ako cemo tako, onda ce vise se Bosnjaci napiti krvi Hrvatima nego obrnuto, ako ti je to zasmetalo, a ocigledno da jeste, onda si trebao biti barem iskren i DEMOKRATA pa prije nego sto sam ja odgovorio tvome sunarodnjaku na "pijenje krvi", trebao si se njemu obratiti i reci da je izrekao sovinizam i ostale negativne termine mu pripisati, no, cekao si da ja odgovorim pa da se srucis kao na mene.

Medjutim, bosanski covjek je odolijevao na ovim prostorima vijekovima, i tako ce da bude, ako Bog da, i dalje!

Prolaznik_
23.01.2008., 07:02
Nemoj mi reci da ti iskreno mislis da bi na popisu stanovnistva Babini sljedbenici zaokruzili Bosnjak.

Ja ih poznajem masu, svi od reda govore da su Bosnjaci i muslimani.

STARI GRANIČAR
23.01.2008., 07:47

Ja i 50 koje ja poznajem ne govore

frane2110
23.01.2008., 08:20
Neznam otkuda ti te informacije.

Gradacac zvanicno ima 46 000 stanovnika a ta informacije je sigurno netacna jel ima dosta vise bosnjaka tamo nego sto fzs kaze.

I Srebrenik ima preko 40 000.

ovo supodaci iz 91 ,pametnjakovicu

frane2110
23.01.2008., 08:35
Dobro, katolici kontrolisu bla bla bla od Jabl...

A Bosnjaci kontrolisu Pocitelj, Stolac grad i dio opcine, vise od pola opcine Mostara i pola grada, i ne zaboravi da su Mostar i Stolac bosnjacke opcine bile i bit ce opet. Za Mostar - to danas nije iskljuceno.

evo vam jedino sto se u mjesto Pocitelj vecina ,u Stocu su hrvati vecina pa ti i dalje laprdaj..

Pavo B.
23.01.2008., 08:43

Bezbeli isti ovi koji su glasali za Jovica, Jurisica, Komsica, Ljubica.

http://www.izbori.ba/rezultati/konacni/predsjednistvo_bih/OsnovneJediniceRezultatiUkupno.asp?naziv=VELIKA%20 KLADU[A&nivo=702&nivo1=701&entitet=A&kod=001

A DNZ je naravno pun ponosnih Bosnjaka, kao sto se moze vidjeti kad kliknes na iindividualne clanove njihovog predsjednistva.

http://dnzbih.ba/test/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=34

Babini su Babini po nacionalnosti i nema potrebe ih silom stavljati u neke druge torove.

BOSHNJAK
23.01.2008., 09:00
U tom linku ima jedan Bosnjak, ako se uzme u obzir koliko abdicpilici mrze naziv Bosnjak mislim da je indikativno da se je cak jedan u vodstvu sada izjasnjava kao Bosnjak:top:

Pavo B.
23.01.2008., 09:06
U tom linku ima jedan Bosnjak, ako se uzme u obzir koliko abdicpilici mrze naziv Bosnjak mislim da je indikativno da se je cak jedan u vodstvu sada izjasnjava kao Bosnjak:top:

Taj nije iz Kladuse. Iz Kalesije je. Bogzna kako je on zaluto u DNZ.

dudu
23.01.2008., 11:40
"zanimljivo" je da se nepravilan odnos primecuje i u Posavskom, pa zak i u HNK...

pošto vidim da se dobro kužiš, evo ti još par pojedinosti za nasmijat se na ovu statistiku...

posavski kanton ima više od 40.000 ljudi, a po ovoj statistici u tom kantonu se ne rodi više od 160-170 na godišnjoj razini. to bi bila stopa nataliteta ispod 4 promila, što na kugli zemaljskoj ne postoji :rofl: realno je da se rodi 400-500 na ovaj broj stanovnika. zaključujem, u posavini se barem polovica rađa u hrvatskoj.

Naša Kvačica
23.01.2008., 11:46
Uzmi i sam procjeni -

300.000 Bosnjaka u USK

Jako zanimljivo je da USK ima više Bošnjaka nego ukupno stanovnika. Bosna je čudna zemlja. :D

Naša Kvačica
23.01.2008., 11:52
pošto vidim da se dobro kužiš, evo ti još par pojedinosti za nasmijat se na ovu statistiku...

posavski kanton ima više od 40.000 ljudi, a po ovoj statistici u tom kantonu se ne rodi više od 160-170 na godišnjoj razini. to bi bila stopa nataliteta ispod 4 promila, što na kugli zemaljskoj ne postoji :rofl: realno je da se rodi 400-500 na ovaj broj stanovnika. zaključujem, u posavini se barem polovica rađa u hrvatskoj.

Polovica?

Stvarno ne znam za Posavinu pa ne želim pričati na pamet.

Ali idemo logično:

- ako ode roditi u Hrvatskoj, rodilja ima bolju kvalitetu usluge i nakon toga oko 500KM mjesečne pomoći
- ako rodi u BiH ima lošije uvijete i nikakvu pomoć

E, zar bi ijedna normalna žena u takvim uvijetima odabrala da rodi u Posavini? Naravno pod uvijetom da se smije kretati i da ima domovnicu.

dudu
23.01.2008., 12:04
Polovica?

pa vrlo jednostavno...ili posavski kanton nema ni 20.000 ljudi, ili se preko 200-250 rodi izvan bih.

frane2110
23.01.2008., 12:25

u 2006 godinu se rodilo oko 260 ,znaci bar polovica se rada u Hvatskoj .

a sto reci onda za Neum rodeno je 5 djece za otprilike 5000 ljudi ?

Naša Kvačica
23.01.2008., 12:27

Izumiremo. :rofl:

dudu
23.01.2008., 12:27
u 2006 godinu se rodilo oko 260 ,znaci bar polovica se rada u Hvatskoj .

ma to su gluposti. pravo je pitanje, gdje se te žene u neumu, orašju ili odžaku, uopće mogu poroditi? evo u posavini vjerojatno u doboju ili brčkom, pa nije ni čudo što tamo ne rađaju.

BOSHNJAK
23.01.2008., 13:01
Ja ovo nisam napisao

Majke mi, nisam ja

U prvih 11 mjeseci 2007 godine

Breza 105/114
Olovo 110/115
Doboj Jug 52/30
Usora 37/73
Vares 62/129
Maglaj 210/191
Kakanj 360/326
Tesanj 462/260
Zavidovici 357/274
Visoko 423/268
Zepce 254/225
Zenica 1054/935

Usora je vecinsko Hrvatska opstina, u Varesu su sada Bosnjaci Vecina i stariji hrvatski povratnici dizu mortalitet, isti je slucaj u Kaknju.

2006 je u Zepcu bilo vise rodjenih Bosnjaka nego Hrvata iako su Hrvati vecina od preko 60%.

Visoko, Zavidovici i Tesanj su 99% Bosnjacki i vidi kako je stanje tu:p

Thunderman
23.01.2008., 14:38
Jako zanimljivo je da USK ima više Bošnjaka nego ukupno stanovnika. Bosna je čudna zemlja. :D

Zvanicno USK ima 311 000 stanovnika od toga je preko 95 % bosnjaci, najvise zbog toga sto najvise ljudi zivi u cazinskoj krajini a tamo je bas 100 % muslimansko.

Prolaznik_
23.01.2008., 15:04
Taj nije iz Kladuse. Iz Kalesije je. Bogzna kako je on zaluto u DNZ.

Koji je taj sto je iz Kalesije ?

dudu
23.01.2008., 15:04
ajd mi daj podatke za broj rođenih u USK na ggodišnjoj razini za recimo 2006. i 2005., pa ću ti reći kolko kanton ima stanovnika...slobodno i za ostale većinski bošnjačke kantone.

Prolaznik_
23.01.2008., 15:05
evo vam jedino sto se u mjesto Pocitelj vecina ,u Stocu su hrvati vecina pa ti i dalje laprdaj..

Sad za sad u opcini Hrvati jesu napravili neku vjestacku vecinu, no, u gradu se zna da su apsolutna vecina Bosnjaci.

Prolaznik_
23.01.2008., 15:07
Bezbeli isti ovi koji su glasali za Jovica, Jurisica, Komsica, Ljubica.

http://www.izbori.ba/rezultati/konacni/predsjednistvo_bih/OsnovneJediniceRezultatiUkupno.asp?naziv=VELIKA%20 KLADU[A&nivo=702&nivo1=701&entitet=A&kod=001

A DNZ je naravno pun ponosnih Bosnjaka, kao sto se moze vidjeti kad kliknes na iindividualne clanove njihovog predsjednistva.

http://dnzbih.ba/test/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=34

Babini su Babini po nacionalnosti i nema potrebe ih silom stavljati u neke druge torove.

Pa imas dosta i katolika koji se izjasnjavaju kao Bosnjaci, ja ih znam, kao i pravoslavaca, no, nije poenta u manjini ili nekom broju, vec u apsolutnoj vecini. Ja sam licno upoznao na stotine i vise ljudi iz tog kraja i imam dosta prijatelja s tog podrucja i svi se izjasnjavaju kao muslimani i Bosnjaci.

Prolaznik_
23.01.2008., 15:10

USK ima oko 300.000 stanovnika, a Bosnjaci cine preko 97 % stanovnistva.

Prolaznik_
23.01.2008., 15:11
Polovica?

Stvarno ne znam za Posavinu pa ne želim pričati na pamet.

Ali idemo logično:

- ako ode roditi u Hrvatskoj, rodilja ima bolju kvalitetu usluge i nakon toga oko 500KM mjesečne pomoći
- ako rodi u BiH ima lošije uvijete i nikakvu pomoć

E, zar bi ijedna normalna žena u takvim uvijetima odabrala da rodi u Posavini? Naravno pod uvijetom da se smije kretati i da ima domovnicu.

Dobro, radjaju se u Hr, a zar se ta djeca ne prijavljuju kasnije u maticne knjige rodjenih u BiH ?

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 15:21
U prvih 11 mjeseci 2007 godine

Breza 105/114
Olovo 110/115
Doboj Jug 52/30
Usora 37/73
Vares 62/129
Maglaj 210/191
Kakanj 360/326
Tesanj 462/260
Zavidovici 357/274
Visoko 423/268
Zepce 254/225
Zenica 1054/935

Usora je vecinsko Hrvatska opstina, u Varesu su sada Bosnjaci Vecina i stariji hrvatski povratnici dizu mortalitet, isti je slucaj u Kaknju.

2006 je u Zepcu bilo vise rodjenih Bosnjaka nego Hrvata iako su Hrvati vecina od preko 60%.

Visoko, Zavidovici i Tesanj su 99% Bosnjacki i vidi kako je stanje tu:p

Bez imalo ironije, slabo mi je sve ovo. Decembar ce jos biti minus, pa na ovu pozitivu, slobodno mozes skinuti po 10%.

Svaka cast za Viskoko i Tesanj, a ostalo mozes u kladionicu da li ce sledece godine biti + ili -.

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 15:26
dudu :

Znas koji jos slucaj moze biti sa Posasvinom? Da se deca radjaju u distriktu, znam da srpske opstine Posavine, beleze strahovit poad neposredno nakon izdvajanja distrikta.

Mada ne sumnjam da vecina iz Posavine ode u Hrvatsku. Ali bih rekao da Posavina ima 30-35.000, jer je i mortalitet nesto nizak, a cuo sam da Slavonski Brod, pored Zagreba, ima najbolju perspektivu rasta, a to je, sigurno, dobrim delom pokriveno BH Hrvatima.

lider30
23.01.2008., 15:28
[QUOTE=zho;12298872]

Jesi li ti doista normalan ili ti pak carape smrde ? :)

Kao prvo, Bosnjaka nije pobijeno 150.000!
Kao drugo, u Americi koliko ima Bosnjaka - ima oko pola miliona, ali to nije doslo sve iz BiH, vec je taj broj toliki zbog nataliteta visokog kod Bosnjaka u Americi, a zbog skroz slabog ili gotovo nikakvog mortaliteta. Slabo ima starih osoba pa zato i nema mortaliteta, veoma slabo.

Kao trece - i Skandinaviju uracunaj - 100.000 pa mozda i vise, ali sta ? Opet nista ne mijenja, ocigledno mislis da samo iz BiH odlazi narod i umire, a da se malo ko radja ha ? Zaboravljas da su opcine koje su u plusu, ciji je natalitet veci od mortaliteta upravo opcine u kojima su Bosnjaci vecina, dok u opcinama u kojima su pravoslavci i katolici vecina su vec odavno zarasle u bijelu kugu i zato na nivou BiH i imamo ovako jos uvijek pozitivan natalitet, kakav takav u plusu zbog Bosnjaka.

Austrija, Slovenija, Njemacka - tu ima i vise od 300.000 Bosnjaka, medjutim, znas li od kad su ... u tim zemljama. :)

Uzmi i sam procjeni -

300.000 Bosnjaka u USK
480.000 Bosnjaka ( i vise ) u TK
400.000 Bosnjaka u ZDK
180-190.000 Bosnjaka u SBK
100.000 Bosnjaka u HNK
500.000 Bosnjaka i vise sa izbjeglicama koje nisu prijavljene u SK-Kanton Sarajevo
Dakle, lijepo ovo saberes i imas odmah 1. 960. 000 Bosnjaka, plus izmedju 140.000 i 165.000 Bosnjaka u tzv. "rs", pa ti racunaj.

Ako kazemo da su prenapuhane cifre, smanji onda i za 200.000, ali opet gdje je tu realnost i razlika za ono sto ti navodis ?

Malo si podcijenio to. Mislim da je oko 4 milijuna Muslimana u BiH, a BiH ima oko 3,5 milijuna stanovnika. Znači cca. 115% Muslimana u BiH.

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 15:35
:zho:

Zaboravio si i 100.000 u Podrinjskom kantonu.

Plus neprijavljene izbeglice = Gorazde glavni grad:D

Naša Kvačica
23.01.2008., 15:37

fzs.ba kaže da imaju 287 000 :rolleyes:

Naša Kvačica
23.01.2008., 15:38
Dobro, radjaju se u Hr, a zar se ta djeca ne prijavljuju kasnije u maticne knjige rodjenih u BiH ?

Jesi ti meni cool. :D

Kako će se upisati u matičnu knjigu rođenih u BiH, ako su se rodili u Hrvatskoj.

STARI GRANIČAR
23.01.2008., 15:41

tema je nekompetentna jer se još službeno nitko nikada nije izjasnio kao Bošnjak pa ja molim da se tema prebaci u znanstvenu fantastiku

kada bude popis i kad se ljudi u USK stvarno izjasne imati čemo stvarnu sliku do tada sve je nagađanje.

Recimo da če se 20 % stanovništva vrlo vjerovatno izjasniti kao Hrvati (recimo dakle nije sigurno)

STARI GRANIČAR
23.01.2008., 15:43

realno je toliko jedino prijavljenih,stvaran broj je oko 200 000

dudu
23.01.2008., 16:06
dudu :

Znas koji jos slucaj moze biti sa Posasvinom? Da se deca radjaju u distriktu, znam da srpske opstine Posavine, beleze strahovit poad neposredno nakon izdvajanja distrikta.

Mada ne sumnjam da vecina iz Posavine ode u Hrvatsku. Ali bih rekao da Posavina ima 30-35.000, jer je i mortalitet nesto nizak, a cuo sam da Slavonski Brod, pored Zagreba, ima najbolju perspektivu rasta, a to je, sigurno, dobrim delom pokriveno BH Hrvatima.

da, ali se podaci bilježe po prebavalištu majke. uzmi primjer zagreba...godišnje se rodi u 4 zg bolnice između 13-14.000, a samo 7.5-8.000 otpada na grad zagreb po prebivalištu majki.

treba uzeti u obzir da je smrtnost hrvata u bih nešto niža nego u hrvatkoj jer je stanovništvo mlađe. a da sl. brod ima veliku ekspanziju stanovništva je istina, ali više za 90-te. trenutno split i zadar uvjerljivo prednjače u hrvatskoj, a tek onda zagreb.

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 16:19
da, ali se podaci bilježe po prebavalištu majke. uzmi primjer zagreba...godišnje se rodi u 4 zg bolnice između 13-14.000, a samo 7.5-8.000 otpada na grad zagreb po prebivalištu majki.

treba uzeti u obzir da je smrtnost hrvata u bih nešto niža nego u hrvatkoj jer je stanovništvo mlađe. a da sl. brod ima veliku ekspanziju stanovništva je istina, ali više za 90-te. trenutno split i zadar uvjerljivo prednjače u hrvatskoj, a tek onda zagreb.

U pravu si, Split a ne Zagreb. Secam se da sam ovo procitao

Ипак, нека рецентна истраживања, спроведена у Хрватској, уз Сплит, предвиђају висок демографски раст још једино Славонском Броду.

Mozda i Zadar, mada je on zbog sukoba oko Krajine ostao bez demografskog zaledja (sto srpskog, sto hrvatskog)

frane2110
23.01.2008., 16:53
Sad za sad u opcini Hrvati jesu napravili neku vjestacku vecinu, no, u gradu se zna da su apsolutna vecina Bosnjaci.

e to nije sigurno .

Kexx
23.01.2008., 16:55
Hrvati Stolca pomalo iseljavaju u Dubrovnik, zato se treba što prije raskusurat dok ima što.

frane2110
23.01.2008., 17:01
ajd mi daj podatke za broj rođenih u USK na ggodišnjoj razini za recimo 2006. i 2005., pa ću ti reći kolko kanton ima stanovnika...slobodno i za ostale većinski bošnjačke kantone.

za USK u 2006 je rodeno 2790 djece, mi mozes reci broj st :D

2211
23.01.2008., 17:04
e to nije sigurno .

u samom gradu (gradicu) stocu bosnjaci su vecina.... apsolutna..

samo to je kraj gdje zimi nema zive duse... hrvati vecinom rade u hrvatskoj... oni koji uspiju.. ostanu tamo.. oni drugi se vrate...

odma kod stoca su hrvati doduse digli neko naselje.. neka kolonija (u izraelskom stilu)... tamo su svi oni iz srednje bosne.. no ni njima se ne devera tamo...

frane2110
23.01.2008., 17:13
u samom gradu (gradicu) stocu bosnjaci su vecina.... apsolutna..

samo to je kraj gdje zimi nema zive duse... hrvati vecinom rade u hrvatskoj... oni koji uspiju.. ostanu tamo.. oni drugi se vrate...

odma kod stoca su hrvati doduse digli neko naselje.. neka kolonija (u izraelskom stilu)... tamo su svi oni iz srednje bosne.. no ni njima se ne devera tamo...

ili su Hrvati vecina u Stocu ili je podjednako ,muslimani su masovno iseljavali tokom rata ,mnogo ih se vratilo ali ne i svi, dok hrvata ima vise dolaskom izbjeglica iz srednje bosne.
vecina Stolacka sela su takodjer hrvatska . ono novo naselje je vjerojatno suskovo ili bobanovo ,i tamo isto su doseljenici iz srednje bosne .

dudu
23.01.2008., 17:15
za USK u 2006 je rodeno 2790 djece, mi mozes reci broj st :D

u tom slučaju, mogao bi imati maksimalno 280.000, a s obzirom na nešto veći natalitet u USK realnije je 250-260.000 :mig:

2211
23.01.2008., 17:23
e to nije sigurno .

ili su Hrvati vecina u Stocu ili je podjednako ,muslimani su masovno iseljavali tokom rata ,mnogo ih se vratilo ali ne i svi, dok hrvata ima vise dolaskom izbjeglica iz srednje bosne.
vecina Stolacka sela su takodjer hrvatska . ono novo naselje je vjerojatno suskovo ili bobanovo ,i tamo isto su doseljenici iz srednje bosne .

pricao sam sa dosta stocana... u samom gradu su bosnjaci vecina... ono naselje o kojem sam reko je naselje uz sam grad.. par kuca i slicno... bobanovo je drugo naselje skroz...

Crospur
23.01.2008., 17:24

U samome gradiću je broj podjednak ili su Bošnjaci neznatna većina dok su u cijeloj općini Hrvati većina, oko 65%.

frane2110
23.01.2008., 17:26
u tom slučaju, mogao bi imati maksimalno 280.000, a s obzirom na nešto veći natalitet u USK realnije je 250-260.000 :mig:

ne vjerujem da ima vise od 250.000

frane2110
23.01.2008., 17:28
pricao sam sa dosta stocana... u samom gradu su bosnjaci vecina... ono naselje o kojem sam reko je naselje uz sam grad.. par kuca i slicno... bobanovo je drugo naselje skroz...

pricao sam i ja sa dosta Stocana ...hrvata .. i cudno je ali rekli su mi da su oni vecina u samom gradicu .. bas cudno :)

frane2110
23.01.2008., 17:30
U samome gradiću je broj podjednak ili su Bošnjaci neznatna većina dok su u cijeloj općini Hrvati većina, oko 65%.

moglo bi biti i nesto vise od 65% ako izbrojis i bobanovo selo

2211
23.01.2008., 17:32
pricao sam i ja sa dosta Stocana ...hrvata .. i cudno je ali rekli su mi da su oni vecina u samom gradicu .. bas cudno :)

i sa bosnjacima i hrvatima (ili kako ih tamo zovu "bosanci")

dudu
23.01.2008., 17:39
a jesi me nasmijao s onim linkom frane :lol::rofl:

po federalnoj statistici broj hrvata u bih je jedva 300.000. čuj, 5 rođenih u neumu :lol:

frane2110
23.01.2008., 17:40
i sa bosnjacima i hrvatima (ili kako ih tamo zovu "bosanci")

nije nego hrvati, pa nisu svi hrvati izbjeglice u Stocu , bilo je i starosjedioca

frane2110
23.01.2008., 17:43

po federalnoj statistici broj hrvata u bih je jedva 300.000. čuj, 5 rođenih u neumu :lol:

:D

2211
23.01.2008., 17:49
nije nego hrvati, pa nisu svi hrvati izbjeglice u Stocu , bilo je i starosjedioca

naravno da ih je bilo...

COD2
23.01.2008., 17:53
tema je nekompetentna jer se još službeno nitko nikada nije izjasnio kao Bošnjak pa ja molim da se tema prebaci u znanstvenu fantastiku

kada bude popis i kad se ljudi u USK stvarno izjasne imati čemo stvarnu sliku do tada sve je nagađanje.

Recimo da če se 20 % stanovništva vrlo vjerovatno izjasniti kao Hrvati (recimo dakle nije sigurno)

Pa onda komotno možemo reći da je SDA multietnička stranka, obzirom na izborne rezultate. :rofl:

dudu
23.01.2008., 17:56
pa s obzirom kakve gluposti federalni zavod za statistiku izbacuje, nije ni čudo da kojekakvi ovdje dolaze nešto dokazivati, a u praksi situacija potpuno suprotna...ali staviti da je 5 rođenih u neumu :rofl: fakat mi ne izlazi iz glave. pa koji je to tukac mogao tako mrtvo hladno staviti u tablicu da se ne zapita što se krije iza toga. isto tako za još hrpu mjesta da sad ne nabrajam. koja bošnjačka propaganda. čuj, 3300 rođenih u jednoj godini :D da nije možda tolko samo u zapadnoj hercegovini :rofl:

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 19:20
Hajde sada realno da procenimo stanovnistvo po kantonima

1) Visok prirastaj u USK mora biti pokriven i visokim natalitetom. Svaka procena za natalitet ispod 1.2% je nerealna, a s obzirom da ih je u 2006. rodjeno 2.790, u ovom kantonu zivi 230-240.000 stanovnika.

2) Posavski kanton je tesko proceniti, jer se vecina Hrvata radja u Hrvatskoj, ali prateci mortalitet, dolazimo do 30-35.000 stanovnika. Sve preko ovoga je nerealno!

3) Tuzlanski ima najveci prirastaj, pa samim tim i najveci natalitet. Uzmimo da je 13 promila (cisto zato sto je nesto manji u samom gradu Tuzli) i dolazimo od 4.652 rodjenih na 350-360.000, max. 370.000.

4) Zenicko-Dobojski nesto slabije stoji, zbog Hrvata koji su se u njega vratili, i uglavnom su stariji, a i Bosnjaci su slabiji u ZDK. Tu je natalitet oko 11 promila, tako da ZDK ima najvise 350.000 (mada, verovatno i manje)

5) Bosansko-Podrinjski kanton i njegovo stanovnistvo, vecinom cine stariji ljudi (u odnosu na FBiH prosek), prirastaj je negativan, a natalitet je mozda 7-8 promila, tako da tu zivi 25.000 (max.)

6) SBK je ranije jako dobro stojao, ali ga je i rat gadno potresao. No, i pored toga, SBK je pozitivan, pa je natalitet 11 promila (u ovom kantonu je uvek bio visok), tako da SBK ima 230-250.000.

7) Neki deo nataliteta HNK otpada na Hrvatsku, a ima i dosta opstina sa minusom, tako da je ovde mozemo racunati 9-10 promila. Kanton ima 180-200.000 stanovnika.

8) Zapadno-Hercegovacki ima 80.000 i tu ne treba sumnjati u procene pederalnog zavoda.

9) Sarajevo ima oko 11 promila, a mozda i malo vise (Ilidza dosta dobro stoji). Tako da ima 350-380.000. Mada, Srbi kvare prosek.

10) Kanton 10 takodje ima osrednji natalitet, al visok mortalitet, mozda 8-9 promila, tj. do 70.000 stanovnika.

RS ima 1,08 - 1,15 miliona stanovnika.
Brcko jos mozda 70.000.

dudu
23.01.2008., 19:30
zanimljivo, ali malo pretjeruješ s tim promilima. teško da igdje prelazi 12 promila, a u globalu je negdje oko 10 ili čak malo ispod na razini bih.

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 19:37
zanimljivo, ali malo pretjeruješ s tim promilima. teško da igdje prelazi 12 promila, a u globalu je negdje oko 10 ili čak malo ispod na razini bih.

Ne moze biti toliko, zato sto u BiH ima malo starog stanovnistva, a to sto ih ima malo, automatski ide na natalitet. Gledao sam podatke o radjanju, u FBiH prva deca ne cine 50%. Cenim da se razumes u tematiku i da znas da to znaci visi fertitet = visi natalitet. Ja sam zaista uzimao maximalne vrednosti, i FBiH ima krov 2 miliona (sto se moze sabrati).

Stefan_Dusan_Silni
23.01.2008., 19:40
Niti je FBiH imala ogroman rast broja stanovnistva poslednjih 50 godina (u svetskim razmerama), niti dolazi do produzenja zivotnog veka, tako da nije realno da populacija raste na natalitetu ispod 10 promila. Za FBiH je +1,5 promil. Veruj mi, i ove procene su vrlo siroke ruke.

Pa jos Bosnjaci u Srbiji imaju 15-20+ promila (kako gde). Prihvatam da im bolje ide nego sunarodnicima u BiH, al tesko da bas toliko bolje stoje.

dudu
23.01.2008., 19:41
Ne moze biti toliko, zato sto u BiH ima malo starog stanovnistva, a to sto ih ima malo, automatski ide na natalitet. Gledao sam podatke o radjanju, u FBiH prva deca ne cine 50%. Cenim da se razumes u tematiku i da znas da to znaci visi fertitet = visi natalitet. Ja sam zaista uzimao maximalne vrednosti, i FBiH ima krov 2 miliona (sto se moze sabrati).

fertilitet je izrazito nizak u bih. 30-tak tisuća rođenih godišnje govori da bih nema više od 3.2-3.3 milijuna, ali još prije 10 godina na državnoj razini se rađalo preko 45.000. broj stanovnika se nije smanjio u međuvremenu, ali natalitet je drastično opao.

stanovništvo nije mlado ni izbliza (prosjek je zasigurno preko 35 godina), ali je niži nego u hrvatskoj ili srbiji.

dudu
23.01.2008., 19:43
Niti je FBiH imala ogroman rast broja stanovnistva poslednjih 50 godina (u svetskim razmerama), niti dolazi do produzenja zivotnog veka, tako da nije realno da populacija raste na natalitetu ispod 10 promila. Za FBiH je +1,5 promil. Veruj mi, i ove procene su vrlo siroke ruke.

mortalitet je oko 8-8.5, što znači da i natalitet od 10 promila, već čini razliku. na državnoj razini je vjerojatno već i 9 (mortalitet).

Prolaznik_
23.01.2008., 19:57

Pa dobro rekao sam od prilike oko 300.000, nisam rekao da je tacno. Moze biti nesto manje ili nesto vise, medjutim, poenta je da su tu Bosnjaci 97 %, pa uzeo ti nekoliko hiljada ispod ili iznad, ispada opet isto, jer nemamo popisa pa da znamo od prilike PROCJENE u tacnu brojku za svaki broj, vec sam govorio od prilike - ono sto je priblizno.

FZS.ba - ovdje mnogi smatraju kao neozbiljnim iako je to izgleda iz zavisnosti jer se ne poklapa sa njihovim zeljama po pitanju brojki u opcinama i regijama u BiH, no, istina je da fzs.ba cak uvijek procjeni manje stanovnika nego sto ih u sustini ima, mozda su izuzetak par opcina u BiH. Npr. procjena za Tuzlu da ima 131.000 stanovnika kao i prije rata je doista smijesna - za sve one koji su iz Tuzle i okoline, jer znaju da taj grad i opcina imaju sad skoro pa - da ne kazem duplo stanovnika. Grad se toliko izgradio i prosirio, a onda procjena za Kalesiju da ima 35.000 stanovnika, a takodjer ko je iz Kalesije i okoline dobro zna koliko se Bosnjaka naselilo iz Podrinja u tu opcinu - ama pusti sad Bosnjake iz Podrinja - cinjenica da ta opcina nikad nije bila u minusu po pitanju nataliteta, i kad je najvise pucalo, bila je u plusu i to visokom, kao i danas sto je uz Zivinice i jos neke opcine.

Prolaznik_
23.01.2008., 20:32
Jesi ti meni cool. :D

Kako će se upisati u matičnu knjigu rođenih u BiH, ako su se rodili u Hrvatskoj.

Pardon, mislio sam da li se prijavljuju kao drzavljani BiH, da li se upisuju da stanuju u toj drzavi ?

Prolaznik_
23.01.2008., 20:35

:rofl::rofl::rofl:

Prolaznik_
23.01.2008., 20:38
e to nije sigurno .

Bosnjaci su vecina, kazem ti, a cekamo nekoga iz Stoca da se javi. Ili jednostavno upali auto i idi u Stolac.

Tahvil-pasa
23.01.2008., 20:54
Bosnjaci su vecina, kazem ti, a cekamo nekoga iz Stoca da se javi. Ili jednostavno upali auto i idi u Stolac.

Jeste u samom gradu smo vecina...doduse blaga ali svake godine je sve bolje...ja tamo navrnem i ljeti i zimi.
Jos uvijek ima puno problema sa zaposljavanjem i unistenim stambenim fondom ali za divno cudo mladi Bosnjaci ne odlaze, nego se krpe i snalaze kako mogu...Stocani zaista vole svoj grad...a kako i nebi onakvu ljepotu.

Stolac vraca svoju dusu.

STARI GRANIČAR
23.01.2008., 21:51
:rofl::rofl::rofl:

to su ti večinom današnji Muslimani , neki su i Hrvati-muslimani

nordea
23.01.2008., 22:13
Jeste u samom gradu smo vecina...doduse blaga ali svake godine je sve bolje...ja tamo navrnem i ljeti i zimi.
Jos uvijek ima puno problema sa zaposljavanjem i unistenim stambenim fondom ali za divno cudo mladi Bosnjaci ne odlaze, nego se krpe i snalaze kako mogu...Stocani zaista vole svoj grad...a kako i nebi onakvu ljepotu.

Stolac vraca svoju dusu.

Meni su ti stocani shega, majke mi. Bila sam tamo 99', kad je sve bilo zapaljeno i minirano. Grad je izgledao sablasno i katastrofa. Bila je ona pijaca, mafija nisi smio ni stati autom u gradu od straha da ti se neciji zid ne svali na auto a i od raznih likova koji su se tamo motali.
Sam grad je izgledao strasno, prvi put mi je na pamet pao onaj izraz politika "spaljene zemlje".
A onda se taj narod toliko zestoko i masovno poceo vracati na svoje da sam ostala zapanjena. Hrvati zapale tek popravljeno.a oni stocani opet naprave. Pa sve tako.
Pa na kraju krajeva, veliki podvig je bio i onu dzamiju napraviti. Taman se hrvatici poce mečiti da tamo blokiraju gradnju dzamije a narod se, cini mi se, u 24h organizovao i zatemeljao dzamiju koja je oduvijek tu i bila. Cula sam poslije da su se skupljale i pare za tu dzamiju. I sve ostale.
I sad smo tu gdje jesmo. Balavci ne smije mahnuti jednom srpskom zastavom a da ne dobiju po nosu.
Prije godinu dana je bio onaj incident kada su satjerali balavce uz samu Bregavu pa su neki i zaplivali...:lol:
U svakom slucaju, svaka cast. :top:
Od onolike ljepote preko onolike katastrofe i sad su opet na putu da izgrade Stolac kakav je bio.
Inace, jadna li majka onom bosnjackom politicaru koji ih pokusa prodati...:lol:
volila bi vidjeti kako tome puca vrat...:lol:

Pavo B.
23.01.2008., 22:20
Pa imas dosta i katolika koji se izjasnjavaju kao Bosnjaci, ja ih znam, kao i pravoslavaca, no, nije poenta u manjini ili nekom broju, vec u apsolutnoj vecini. Ja sam licno upoznao na stotine i vise ljudi iz tog kraja i imam dosta prijatelja s tog podrucja i svi se izjasnjavaju kao muslimani i Bosnjaci.

Jesi ti citao linkove ili samo bubas? U Velikoj Kladusi je 45% stanovnistva glasalo za hrvatske kandidate za predsjednika i ti mislis da ce oni se izjasniti kao Bosnjaci? Daj da cujem kako ti objasnjavas ovu necuvenu pojavu koja nema paralele u drugoj opcini.

A izjasnjavati se kao Musliman i kao Bosnjak nije ista stvar. A necu ni spominjati nebuloze tipa ti znas stotine ljudi iz Kladuse koji su Bosnjaci. Ja ne znam stotinu ljudi za koje bih rekao da sam dovoljno dobar s njima da im znam o vjeri i naciji, a kamoli iz jednog kraja.

DNZ i njihovi sljedbenici imaju vrlo jednostavnu racunicu: Bosnjak=SDA=pokusaj genocida protiv njih.

A vrlo je indikativno da u predsjednistvu DNZ-a ima vise Srba nego Bosnjaka.

STARI GRANIČAR
23.01.2008., 22:22
Meni su ti stocani shega, majke mi. Bila sam tamo 99', kad je sve bilo zapaljeno i minirano. Grad je izgledao sablasno i katastrofa. Bila je ona pijaca, mafija nisi smio ni stati autom u gradu od straha da ti se neciji zid ne svali na auto a i od raznih likova koji su se tamo motali.
Sam grad je izgledao strasno, prvi put mi je na pamet pao onaj izraz politika "spaljene zemlje".
A onda se taj narod toliko zestoko i masovno poceo vracati na svoje da sam ostala zapanjena. Hrvati zapale tek popravljeno.a oni stocani opet naprave. Pa sve tako.
Pa na kraju krajeva, veliki podvig je bio i onu dzamiju napraviti. Taman se hrvatici poce mečiti da tamo blokiraju gradnju dzamije a narod se, cini mi se, u 24h organizovao i zatemeljao dzamiju koja je oduvijek tu i bila. Cula sam poslije da su se skupljale i pare za tu dzamiju. I sve ostale.
I sad smo tu gdje jesmo. Balavci ne smije mahnuti jednom srpskom zastavom a da ne dobiju po nosu.
Prije godinu dana je bio onaj incident kada su satjerali balavce uz samu Bregavu pa su neki i zaplivali...:lol:
U svakom slucaju, svaka cast. :top:
Od onolike ljepote preko onolike katastrofe i sad su opet na putu da izgrade Stolac kakav je bio.
Inace, jadna li majka onom bosnjackom politicaru koji ih pokusa prodati...:lol:
volila bi vidjeti kako tome puca vrat...:lol:

Vidiš i sama da za vas nije novac, kad bude trećeg entiteta davat čete novac u
u Mostar pa čemo vam mi davat kad vam treba...
ovako čete pomrjet od gladi:kokice:

usput bio sam i ja u Stocu , sve puno krkana i šabana..

Ljudi imaju 5 djece a nemaju prozor nego najlon vrečice.. ko u Sudanu

Tahvil-pasa
23.01.2008., 22:42
Vidiš i sama da za vas nije novac, kad bude trećeg entiteta davat čete novac u
u Mostar pa čemo vam mi davat kad vam treba...
ovako čete pomrjet od gladi

usput bio sam i ja u Stocu , sve puno krkana i šabana..

Ljudi imaju 5 djece a nemaju prozor nego najlon vrečice.. ko u Sudanu

Nazivanje Stocana krkanima i sabanima moze samo covjek koji nije Stoca vidio...iz Stoca potice veoma mnogo nauglednijih Bosnjaka koji su dali ogroman doprinos kulturi i historiji ove zemlje.Stolac je uvijek velikim brojem nadarenih pojedinaca u svakome smislu mnogo puta nadrastao svoj teritorijalno-populacijski znacaj te je cesto prevazilazio i sami Mostar po ovom pitanju.
Jedini krkani i sabani su okolni kmeti koji su konacno docekali svoj tenutak da zlocinima vrate Stolackoj gospodi za svo dobro koje im je cinila tokom stoljeca.Sama ideja Hercegovine kao zasebnog kulturno-teritorijalnog prostora koju danas pokusavaju prisvojiti oni kojima nije bila ni namjenjena i koji je u sustini ne razumiju potice od Stocana.
Posebno je podlo tvoje izrugivanje postojanju najlon vreca na kucama Stolackih Bosnjaka...najlon vrecama koje su tu jer su im lokalni kmeti i pridosli primorski vagabundi spalili kuce, polupali prozore i pokusavali ih i jos uvijek pokusavaju ekonomski unistiti.
Ali nista zato...Stocani su prava Hercegovacka sorta najtvrdje i najstamenije vrste i samo jednom im se desilo da ih prevarite i nikad vise...to budi siguran.

zho
23.01.2008., 23:00
Ali nista zato...Stocani su prava Hercegovacka sorta najtvrdje i najstamenije vrste i samo jednom im se desilo da ih prevarite i nikad vise...to budi siguran.

Apsolutno se slažem.
Pokušala je sarajevska jalijaška politika preko naših hercegovačkih(katoličkih) leđa sa srbima dogovoriti podjelu BiH na 'srpski' i 'bošnjački' dio ali se prevariše.

I kako to već biva, tko drugome jamu kopa sam u nju upada.
Pa tako i muslimani u Hercegovini.
Nema ih više ni u istočnoj ni u zapadnoj Hercegovini.
U Stocu su postali manjina i tako će biti do sudnjega dana.
Morati će slušati našeg katoličkog gradonačelnika, što on im kaže ima tako da bude.

Jednom se desilo da nas pokušate prevariti, ali više neće

Prolaznik_
23.01.2008., 23:04
to su ti večinom današnji Muslimani , neki su i Hrvati-muslimani

:rofl::rofl:

Tahvil-pasa
23.01.2008., 23:20
Nema ih više ni u istočnoj ni u zapadnoj Hercegovini.
U Stocu su postali manjina i tako će biti do sudnjega dana.
Morati će slušati našeg katoličkog gradonačelnika, što on im kaže ima tako da bude.

Jednom se desilo da nas pokušate prevariti, ali više neće

Ako mislis da su infantilni pokusaji provokacija zanimljivi...grijesis.

Sto ce tice Stoca tu su Bosnjaci vecina...kako slusaju "gradonacelnika" i ostale plagijatore Stolacke historije se najbolje moze vidjeti po neslavnoj sudbini novonaseljnenika u nesto sto se eufemisticno naziva Z.Mostar a koji sebe zovu navijacima Zrinjskog te sudbinama kojekakvih zastava i vjerskih simbola koji se pokusavanju instalirati tamo gdje nikada bili nisu.

Karpuza je u Stocu pukla za sva vremena.

dudu
23.01.2008., 23:29
kolko patetike oko stoca odavno već ne vidjeh. pa kolko god da su bošnjaci hercegovci tvrdoglavi, hrvatima hercegovcima pera ne mogu odbit u ničemu, i ako se baš žele sukobljavati i tjerati mak na konac, izgubit će.

Prolaznik_
23.01.2008., 23:29
Jesi ti citao linkove ili samo bubas? U Velikoj Kladusi je 45% stanovnistva glasalo za hrvatske kandidate za predsjednika i ti mislis da ce oni se izjasniti kao Bosnjaci? Daj da cujem kako ti objasnjavas ovu necuvenu pojavu koja nema paralele u drugoj opcini.

A izjasnjavati se kao Musliman i kao Bosnjak nije ista stvar. A necu ni spominjati nebuloze tipa ti znas stotine ljudi iz Kladuse koji su Bosnjaci. Ja ne znam stotinu ljudi za koje bih rekao da sam dovoljno dobar s njima da im znam o vjeri i naciji, a kamoli iz jednog kraja.

DNZ i njihovi sljedbenici imaju vrlo jednostavnu racunicu: Bosnjak=SDA=pokusaj genocida protiv njih.

A vrlo je indikativno da u predsjednistvu DNZ-a ima vise Srba nego Bosnjaka.

Aman odakle ti taj podatak da je 45 % stanovnistva opcine V.K. glasalo za hrvatske stranke u BiH ? Jesi li ti svjestan sta pricas ? kakvi linkovi i kakvi bakraci ?!

Covjece, najvise gotovo prijatelja i poznanika i kucnih prijatelja, i bla bla bla, imamo iz tog kraja i niko od njih ne pomislja da se izjasnjava kao Hrvat, niti da glasa za nekakve hrvatske stranke. To rade - glasaju - neki od onih koji su pribjegli u Hrvatsku nakon sto je peti korpus A RBiH usao i oslobodio tu teritoriju.

Sto se tice pokusaja 'genocida' i ti i ja i oni znamo da je to obicna glupost. Ali tamam i da se izjasnjavaju kao Hrvati u toj opcini, ipak im je religija islam, izjasnjavaju se da su muslimani, stoga, ne znam sta ti ovdje zelis sa ovom nebulozom da kazes... a ja dobro znam da se ti ljudi izjasnjavaju kao Bosnjaci, a po vjeri kao muslimani, s tim sto ima, zasigurno, i onih koji se izjasnjavaju kao Hrvati, a religije su muslimani ili ateisti-nevjernici, itd.

Prolaznik_
23.01.2008., 23:35
Nazivanje Stocana krkanima i sabanima moze samo covjek koji nije Stoca vidio...iz Stoca potice veoma mnogo nauglednijih Bosnjaka koji su dali ogroman doprinos kulturi i historiji ove zemlje.Stolac je uvijek velikim brojem nadarenih pojedinaca u svakome smislu mnogo puta nadrastao svoj teritorijalno-populacijski znacaj te je cesto prevazilazio i sami Mostar po ovom pitanju.
Jedini krkani i sabani su okolni kmeti koji su konacno docekali svoj tenutak da zlocinima vrate Stolackoj gospodi za svo dobro koje im je cinila tokom stoljeca.Sama ideja Hercegovine kao zasebnog kulturno-teritorijalnog prostora koju danas pokusavaju prisvojiti oni kojima nije bila ni namjenjena i koji je u sustini ne razumiju potice od Stocana.
Posebno je podlo tvoje izrugivanje postojanju najlon vreca na kucama Stolackih Bosnjaka...najlon vrecama koje su tu jer su im lokalni kmeti i pridosli primorski vagabundi spalili kuce, polupali prozore i pokusavali ih i jos uvijek pokusavaju ekonomski unistiti.

:top::top::top:

STARI GRANIČAR
23.01.2008., 23:43

Sto ce tice Stoca tu su Bosnjaci vecina...kako slusaju "gradonacelnika" i ostale plagijatore Stolacke historije se najbolje moze vidjeti po neslavnoj sudbini novonaseljnenika u nesto sto se eufemisticno naziva Z.Mostar a koji sebe zovu navijacima Zrinjskog te sudbinama kojekakvih zastava i vjerskih simbola koji se pokusavanju instalirati tamo gdje nikada bili nisu.

I prije tvoje varijante Stoca koji voliš i cjeniš , postojao je Stolac
I prije preuzimanja dominantnog orijentalnog obilježja postojala je Bosna i Hrvati u njoj

U samo par godina AUstro Ugarske vlasti sarajevo je od Turske kasabe postalo moderan srednjoevropski grad.

Ja cijenim i poštujem Osmanlijsku kulturu i tradiciju samo ti češ morati shvatiti da je to ostavljeno u naslijeđe i Hrvatima a da drugi narodi baštine neke druge vrijednosti.
Kad se oformi treći entitet Stolac kakav ti želiš otiči če u povijest, počinje nova era, osim gradnje đamija i rađanja djece dolazi progres.. malo zapadne civilizacije ...

Prolaznik_
23.01.2008., 23:46
Opet si ostao bez tableta?
Pokušaj nabaviti do vikenda jer mi se čini da te opet počelo "bacat"

:top::rofl::rofl::lol:

Prolaznik_
23.01.2008., 23:47
kolko patetike oko stoca odavno već ne vidjeh. pa kolko god da su bošnjaci hercegovci tvrdoglavi, hrvatima hercegovcima pera ne mogu odbit u ničemu, i ako se baš žele sukobljavati i tjerati mak na konac, izgubit će.

:eek::kava:

Thunderman
23.01.2008., 23:48
Ja mislim da vi hrvati kao manjinski narod u bosnjackoj Federaciji trebate samo usutiti i slusati sta vasa gazda kaze u Sarajevu i slusati na vecinu jel ste vi nasi robovi.

dudu
23.01.2008., 23:50
Aman odakle ti taj podatak da je 45 % stanovnistva opcine V.K. glasalo za hrvatske stranke u BiH ? Jesi li ti svjestan sta pricas ? kakvi linkovi i kakvi bakraci ?!

2211
24.01.2008., 00:00

evo isto sa zvanicno sajta..

http://www.izbori.ba/rezultati/konacni/PoOsnovnimJedinicamaUkupno.asp?naziv=VELIKA%20KLAD U[A&nivo=201&kod=001

ovdje su rezultati drukciji... 54 glasova ima hdz.... izbori 2006.. koji su to izbori bili dudu

dudu
24.01.2008., 00:05
izbori za predsjedništvo...ne radi ti link.

Pavo B.
24.01.2008., 00:07

45% ljudi je glasalo za hrvatske kandidate za troglavo predsjednistvo! Halo! Kakve stranke? Gdje sam ja spomenuo stranke? Klikni vise na jebeni link! Naravno da ih nije 45% glasalo za HDZ kad svi redom glasaju DNZ.

Sto se tice pokusaja 'genocida' i ti i ja i oni znamo da je to obicna glupost. Ali tamam i da se izjasnjavaju kao Hrvati u toj opcini, ipak im je religija islam, izjasnjavaju se da su muslimani, stoga, ne znam sta ti ovdje zelis sa ovom nebulozom da kazes... a ja dobro znam da se ti ljudi izjasnjavaju kao Bosnjaci, a po vjeri kao muslimani, s tim sto ima, zasigurno, i onih koji se izjasnjavaju kao Hrvati, a religije su muslimani ili ateisti-nevjernici, itd.

Muslimani po etnickoj pripadnosti nisu isto sto i Bosnjaci. Ako zivis u Bosni, provjeri. Kad te negdje sluzbeno pitaju za nacionalnost, reci Musliman. Nakon sto te dobronamjerni SDA funkcioner pokusa uvjeriti da is Bosnjak, reci da zelis da ti pise Musliman. Upisat ce te pod ostale. Ustavno, to dvoje nije isto.

I nisam nigdje rekao da ocekujem vecinu glasaca DNZ da se izjasne kao Hrvati. Izjasnit ce se kao Muslimani.

lider30
24.01.2008., 00:07
Pa možda je realno očekivati da će se samo u Kladuši blizu 10 tisuća ljudi izjasniti Hrvatima.

dudu
24.01.2008., 00:13
Pa možda je realno očekivati da će se samo u Kladuši blizu 10 tisuća ljudi izjasniti Hrvatima.

možda i više...tamo imamo dobar natalitet:lol:

frane2110
24.01.2008., 00:15

ma ti se razumjes koliko i u kartama .
u Stocu su hrvati vecina svidalo se to tebi ili ne

zho
24.01.2008., 00:15

Tolika su 'Bošnjaci' većina da je u gradskom vijeću Stoca 11 katolika i 6 muslimana.
Toliko o većini i manjini.
Kada pričaš o 'novonaseljenicima' je li misliš na 150 000 novonaseljenih u Sarajevu, ili 50 000 u Tuzli, Zenici i da ne govorim o ostalim mjestima.
Što se tiče eufemizma 'Zapadni Mostar' zna se kako je nastao.
Tako što 'Bošnjaci 'odbijaju bilo kakvu pomisao o ujedinjenju grada.
A toliko pričaju o 'građanskoj i ujedinjenoj BiH'.
A kada treba konkretno to dokazati na primjeru Mostara onda traže svoje ekskluzvne nacionalne i samo njima pripadajuće muslimanske općine.
Koje će btw dobiti malo nikada.
Lubenica pukla u Hercegovini za sva vremena.
Nikada Stolac i Mostar neće biti dio Bošnjakije.
Nikada.
He-he

Thunderman
24.01.2008., 00:16
Tolika su 'Bošnjaci' većina da je u gradskom vijeću Stoca 11 katolika i 6 muslimana.
Toliko o većini i manjini.
Kada pričaš o 'novonaseljenicima' je li misliš na 150 000 novonaseljenih u Sarajevu, ili 50 000 u Tuzli, Zenici i da ne govorim o ostalim mjestima.
Što se tiče eufemizma 'Zapadni Mostar' zna se kako je nastao.
Tako što 'Bošnjaci 'odbijaju bilo kakvu pomisao o ujedinjenju grada.
A toliko pričaju o 'građanskoj i ujedinjenoj BiH'.
A kada treba konkretno to dokazati na primjeru Mostara onda traže svoje ekskluzvne nacionalne i samo njima pripadajuće muslimanske općine.
Koje će btw dobiti malo nikada.
Lubenica pukla u Hercegovini za sva vremena.
Nikada Stolac i Mostar neće biti dio Bošnjakije.
Nikada.
He-he

Jesil ti makar probao preci Bulevara u Mostaru?

dudu
24.01.2008., 00:19

jesam ja...u cernici sam svako malo, kad budem u mostaru. hoćeš da ti ispričam što ljudi pričaju? bošnjaci, obrazovani, na visokim položajima? radije ne bi.

zho
24.01.2008., 00:20

Oćeš ti ispričati ljudima ili ću ja kako ste u Bijelom Polju dobili po blentari kada ste mislili dizati neki spomenik prije par mjeseci
He-he

zho
24.01.2008., 00:23

Reci mi je li vam dobar katolički gradonačelnik u Mostaru?
Da li ga slušate dobro?
He-he

lider30
24.01.2008., 00:23
Oćeš ti ispričati ljudima ili ću ja kako ste u Bijelom Polju dobili po blentari kada ste mislili dizati neki spomenik prije par mjeseci
He-he

Nemoj. To forumaši zovu istočni mostar :D

frane2110
24.01.2008., 00:24
He-he

ispricaj ti meni :D

dudu
24.01.2008., 00:25
Nemoj. To forumaši zovu istočni mostar :D

pa što se onda tamo viju hrvatske trobojnice uz cestu? :confused:

BOSHNJAK
24.01.2008., 00:35
Kada neće ekipa da ispriča, onda moram ja.
Dakle, mjesto radnje Potoci, srce Bijelog Polja.
'Muslimanskog' he-he.

I došla ekipa dizati spomenik nekim njihovim bojovnicima koji zagiboše kada su upali u našu katoličku zasjedu.
Njih 12 komada, mislim ovih kojih je poginulo.

I bogami ga nisu podignuli.
Samo su dobili po leđima i po blentarama. He-he

:top:

Super reklama kako bi bilo Bosnjacima u hrvatskom entitetu.

Usput da su Hrvati dobili batine o tome bi neprestajno kmecali svugdje, a kad Bosnjaci najebu o tome se suti da se ne bi pogorsala napeta situacija.

Zato porucujem Bosnjacima da ne prihvacaju bilo koje podvale, i da zmije gaze gdje god ih ima.

zho
24.01.2008., 00:48
:top:

Super reklama kako bi bilo Bosnjacima u hrvatskom entitetu.

Usput da su Hrvati dobili batine o tome bi neprestajno kmecali svugdje, a kad Bosnjaci najebu o tome se suti da se ne bi pogorsala napeta situacija.

Zato porucujem Bosnjacima da ne prihvacaju bilo koje podvale, i da zmije gaze gdje god ih ima.

Neće biti hrvatskog entiteta u Hercegovini ali još manje bošnjačkog.
Okanite se 'bošnjaštva' i prihvatite svoju zemlju Hercegovinu

BOSHNJAK
24.01.2008., 00:52
Pa ti to reci. :D
Ali mi smo opet tolerantni, čim takve gluposti pišeš na forumu sa domenom hr. A još što trolate sa lažnim podacima :D
Ti i tvoji prijatelji talibani.

Ja sam iskljucivo zahvaljujuci ovom forumu izgubio svo povjerenje u Hrvate, mislim da sam bio lud sto sam ikada mislio da se radi o prijateljskim narodom.

Da dokazani zlikovci ne daju da se podigne spomenik vojnicima koji su branili bosnjacki dio grada od tih istih zlikovaca, u bas tom bosnjackomk dijelu grada je stvarno sami vrhunac bezobrazluka.

satnik
24.01.2008., 01:42
Sta su bola branili alaha ti?

Prolaznik_
24.01.2008., 02:19
Ja mislim da vi hrvati kao manjinski narod u bosnjackoj Federaciji trebate samo usutiti i slusati sta vasa gazda kaze u Sarajevu i slusati na vecinu jel ste vi nasi robovi.

Ziv bio i ti ne pretjeruj.

Prolaznik_
24.01.2008., 02:21

To su pretezno glasovi koji su dosli postom iz Hrvatske, SAD i drugih zapadnih zemalja.

Prolaznik_
24.01.2008., 02:23
45% ljudi je glasalo za hrvatske kandidate za troglavo predsjednistvo! Halo! Kakve stranke? Gdje sam ja spomenuo stranke? Klikni vise na jebeni link! Naravno da ih nije 45% glasalo za HDZ kad svi redom glasaju DNZ.

Muslimani po etnickoj pripadnosti nisu isto sto i Bosnjaci. Ako zivis u Bosni, provjeri. Kad te negdje sluzbeno pitaju za nacionalnost, reci Musliman. Nakon sto te dobronamjerni SDA funkcioner pokusa uvjeriti da is Bosnjak, reci da zelis da ti pise Musliman. Upisat ce te pod ostale. Ustavno, to dvoje nije isto.

I nisam nigdje rekao da ocekujem vecinu glasaca DNZ da se izjasne kao Hrvati. Izjasnit ce se kao Muslimani.

Neces me ti uciti koje sam ja nacionalnosti i drugi Bosnjaci - muslimani, je li ti jasno to ? Prvo ti pogledaj koje su nacionalnosti bili bosanski Hrvati danasnji, kao i veliki broj bosanskih Srba! Kad vec hoces nacet cemo ponovo ovu temu - do polovine 19 stoljeca svi su se izjasnjavali Bosnjacima, a uz pomoc i lobi vas Hrvata Austro-Ugarska je 1908 godine ukinula i zvanicno ime "Bosnjak", da bi Bosnjaci muslimani ostali bez identiteta.

To sto ti mislis da historija pocinje od prvog svjetskog rata, to je tvoj licni problem!

Prolaznik_
24.01.2008., 02:26
ma ti se razumjes koliko i u kartama .
u Stocu su hrvati vecina svidalo se to tebi ili ne

Ljudi se ovdje javljaju iz Stoca i Stocani pravi i govoreti da su Bosnjaci blaga vecina u gradu, a ti i dalje po svojim zeljama tarlamudis!

Pavo B.
24.01.2008., 02:46
Lijepo i prosto, ne seri decko. Neces me ti uciti koje sam ja nacionalnosti i drugi Bosnjaci - muslimani, je li ti jasno to ? Prvo ti pogledaj koje su nacionalnosti bili bosanski Hrvati danasnji, kao i veliki broj bosanskih Srba! Kad vec hoces nacet cemo ponovo ovu temu - do polovine 19 stoljeca svi su se izjasnjavali Bosnjacima, a uz pomoc i lobi vas Hrvata Austro-Ugarska je 1908 godine ukinula i zvanicno ime "Bosnjak", da bi Bosnjaci muslimani ostali bez identiteta.

To sto ti mislis da historija pocinje od prvog svjetskog rata, to je tvoj licni problem!

Joj, jesam ti zivac pogodio. Procitaj ponovo sta sam ja napisao. Ja ti ne govorim kako ces se izjasnjavati, nego da ti ne govoris drugima. Bosnjaci su oni koji se tako osjecaju, a ne svi muslimanski vjernici u Bosni. A to sto ti vjerujes da se svi koji su se 1991. izjasnili kao Muslimani danas smatraju Bosnjacima je tvoj problem.

Sto se tice nebuloza o Bosnjacima prije 1878., u to necu previse zadirati, nego cu te samo pitati posto stalno pricas o "izjasnjavanju," gdje se to prije 1878. moglo sluzbeno izjasniti u nacionalnom smislu? U Bosni su postojale 4 zajednice, iliti mileti, pripadnici katolicke crkve, pripadnici Srpske pravoslavne crkve, muslimani, i sefardski zidovi. Jezik, nacionalna pripadnost, i slicno nisu imali veze.

I za kraj, ja ti nisam Hrvat, tako da ne znam zasto ove price. Osim sto si naravno nacionalist kao i vecina onih koji sudjeluju u ovoj raspravi.

Pavo B.
24.01.2008., 02:47
Jesi li ti lud ili stvarno se pravis da si lud ? Ljudi se ovdje javljaju iz Stoca i Stocani pravi i govoreti da su Bosnjaci blaga vecina u gradu, a ti i dalje po svojim zeljama tarlamudis!

Jebes statistiku i brojeve, kad ti bolje znas. Kao u slucaju Kladuse.

Pavo B.
24.01.2008., 02:52
To su pretezno glasovi koji su dosli postom iz Hrvatske, SAD i drugih zapadnih zemalja.

Ukupan broj glasova iz inostranstva za Ljubica, Jovica, Komsica i Jurisica, na nivou cijele BiH je malo vise od 1000.

Hajd da cujem slijedeci izgovor kad ih vec izvlacis iz guzice.

okobrb
24.01.2008., 03:19

Haj pročitaj cijelu raspravu, a zatim ono što sam citirao te onda bacaj komentare. Ono "Mala Bosna bi vam se napila krvi" je ružno zvučalo ali je primjereno komentatoru.

okobrb
24.01.2008., 04:01
Ja sam iskljucivo zahvaljujuci ovom forumu izgubio svo povjerenje u Hrvate, mislim da sam bio lud sto sam ikada mislio da se radi o prijateljskim narodom.

Da dokazani zlikovci ne daju da se podigne spomenik vojnicima koji su branili bosnjacki dio grada od tih istih zlikovaca, u bas tom bosnjackomk dijelu grada je stvarno sami vrhunac bezobrazluka.

Od kad su to Potoci "vaši"??? Branili od koga???

Prolaznik_
24.01.2008., 06:06
Joj, jesam ti zivac pogodio. Procitaj ponovo sta sam ja napisao. Ja ti ne govorim kako ces se izjasnjavati, nego da ti ne govoris drugima. Bosnjaci su oni koji se tako osjecaju, a ne svi muslimanski vjernici u Bosni. A to sto ti vjerujes da se svi koji su se 1991. izjasnili kao Muslimani danas smatraju Bosnjacima je tvoj problem.

Sto se tice nebuloza o Bosnjacima prije 1878., u to necu previse zadirati, nego cu te samo pitati posto stalno pricas o "izjasnjavanju," gdje se to prije 1878. moglo sluzbeno izjasniti u nacionalnom smislu? U Bosni su postojale 4 zajednice, iliti mileti, pripadnici katolicke crkve, pripadnici Srpske pravoslavne crkve, muslimani, i sefardski zidovi. Jezik, nacionalna pripadnost, i slicno nisu imali veze.

I za kraj, ja ti nisam Hrvat, tako da ne znam zasto ove price. Osim sto si naravno nacionalist kao i vecina onih koji sudjeluju u ovoj raspravi.

Bolje biti i nacionalist nego fasist!

Razumio sam te potpuno, jasno je da 99, 8 % onih koji su izjasnili se 91 na popisu da su muslimani s velikim slovom "M", se izjasnjavaju danas kao Bosnjaci, a uz to imas katolika i pravoslavaca, takodjer, koji se izjasnjavaju kao Bosnjaci. Stoga, tvoje upicivanje meni 'savjeta' da ja nemam pravo nikome govoriti od muslimana kako ce se izjasnjavati ne pije vode, jer oni koji su bili s cetnicku stranu i ratovali protiv svog naroda, cinini velike zlocine, sudjelovali u njima s cetnicima i agresorima ( mislim na fikretovice iz V. Kladuse ), oni se mogu da izjasnjavaju da su Svemirci, ali se dobro zna ko su oni, tako da kako god se neka skupina iz te opcine izjasnila, ona ostaje ono sto jeste.

Prije se nije potenciralo uopce nacionalno, prije 1878 godine, kada je zvanicno Austro-Ugarska dobila mandat da okupira Bosnu, vec samo religijska odnosno vjerska pripadnost, istina, no, u zadnjem stoljecu se vise nego ikad probudio NACIONALNI identitet u ovog naroda u Bosni. U narcetaniju npr. I. Garasanina stoji da su svi narodi preko Drine - u Bosni misli - Bosnjaci, pa govori o planu kako ih prevariti i posrbiti, prvenstveno pravoslavce i katolike, pa onda i muslimane.

Prolaznik_
24.01.2008., 06:13
Ukupan broj glasova iz inostranstva za Ljubica, Jovica, Komsica i Jurisica, na nivou cijele BiH je malo vise od 1000.

Hajd da cujem slijedeci izgovor kad ih vec izvlacis iz guzice.

Ne vidim dokaz za to sto si naveo. Pokazi dokaz.

Uostalom, ako su mnogi u V.Kl. i glasali za hrvatske stranke, to je iz razloga sto nisu htjeli da glasaju namjerno za bosnjacke predstavnike jer dolaze iz stranaka koje su veliki protivnici ideje koju oni tvore i zele i koju su zeljeli zajedno uz Srbe za vrijeme agresije, stoga, to ne znaci da ako su oni-mnogi- glasali za hrvatske predstavnike da se i izjasnjavaju i osjecaju Hrvatima, a takav zakljucak koji se vec ovdje od par donio je van svake pameti.:mig:

Prolaznik_
24.01.2008., 06:15
Haj pročitaj cijelu raspravu, a zatim ono što sam citirao te onda bacaj komentare. Ono "Mala Bosna bi vam se napila krvi" je ružno zvučalo ali je primjereno komentatoru.

Primjereno je onome kome je komentator odgovorio, jer komentator mojih rijeci 'okobrb' nije uvidio ko je prvi povukao da ce se kome krvi da napije, pa ako si vec tako osjetljiv i ruzno ti zvucalo, trebao si prvo da reagujes na svog sunarodnjaka i da mu ukazes na ruzne te rijeci kako ruzno zvuce, a ne da se meni obracas zbog toga sto sam mu SAMO replicirao da ako bi to gledao, bilo bi zasigurno vise obrnuto stanje, ali je to, kako sam rekao, bolesno.

Stoga, vidim, pravi ste licimjeri. :)

patriot
24.01.2008., 08:38
:D:D..reci kako si se osjecao kad si kao pickica bjezao po tom istom sarajevo kad igrali bosna-hrvatska..pobunili se robevi,ha:lol:..mishevi bili i ostali

Pavo B.
24.01.2008., 08:56

http://www.izbori.ba/rezultati/konacni/predsjednistvo_bih/Predsjednistvo.asp?nivo=702&nivo1=701

Mislim, stvarno, sta se dzabe dalje blamiras?

U cijeloj ovoj temi, nisi ponudio nista konkretno, nego samo svoje neke interpretacije situacije. Ukljucujuci cinjenicu da ljudi nemaju pravo se izjasnjavati kako zele nego kako im ti odredis.

A tretman Babinih od strane takvih kao ti mi je dobro poznat. Ili su mozda svi oni Kladusani rasuti po svijetu otisli jer im se prohtjelo.

frane2110
24.01.2008., 08:58
Ljudi se ovdje javljaju iz Stoca i Stocani pravi i govoreti da su Bosnjaci blaga vecina u gradu, a ti i dalje po svojim zeljama tarlamudis!

jeste kako da ne,pusti ti bajke sto jack govori ,on sam sebi laze
a ti nemas blage veze o cemu pricas.
Hrvati vladaju stocem u opcini tako i u samom mjestu,i po stanovnistvu i po povrsini opcine gdje najveci dio takodjer pripada hrvatima .
uzeli ste dobar komad srednje Bosne hrvatima ali su bar ostali Kiseljak,Kresevo,Busovaca i Vitez, N Travnik je isti omjer .
Kad vec hoces nacet cemo ponovo ovu temu - do polovine 19 stoljeca svi su se izjasnjavali Bosnjacima,
a tvrditi da su se ljudi izjasnili po nacionalnost (i to jos bosnjacima) u 19 stoljecu je jos gluplje
svaka cast :lol:

dudu
24.01.2008., 10:43

Uostalom, ako su mnogi u V.Kl. i glasali za hrvatske stranke, to je iz razloga sto nisu htjeli da glasaju namjerno za bosnjacke predstavnike jer dolaze iz stranaka koje su veliki protivnici ideje koju oni tvore i zele i koju su zeljeli zajedno uz Srbe za vrijeme agresije, stoga, to ne znaci da ako su oni-mnogi- glasali za hrvatske predstavnike da se i izjasnjavaju i osjecaju Hrvatima, a takav zakljucak koji se vec ovdje od par donio je van svake pameti.:mig:

ma da, u pravu si ti :D

BOSHNJAK
24.01.2008., 11:24

Hajde iznesi podatke ti (ili neko drugi) zivorodjeni/umrli za Hrvatske opstine.

Tako mozemo ustanoviti da li je trend zaista neobican medju BiH Hrvatima kada ih usporedis sa hrvatskim Hrvatima.

Challenge je tu:clint:

Da vidimimo ko smije!

dudu
24.01.2008., 11:32
Hajde iznesi podatke ti (ili neko drugi) zivorodjeni/umrli za Hrvatske opstine.

Tako mozemo ustanoviti da li je trend zaista neobican medju BiH Hrvatima kada ih usporedis sa hrvatskim Hrvatima.

Challenge je tu:clint:

Da vidimimo ko smije!

misliš za hrvatsku? u hrvatskoj je rođeno oko 42.000, što znači da je stopa nataliteta malo ispod 10 promila. i to je neki prosjek za europu.

u isto vrijeme federalna statistika izbacuje smješan podatak o 3.300 rođenih hrvata u bih, što bi ako uzmemo prosječnu europsku stopu od 10 promila, reklo da hrvata u bih nema ni 350.000, odnosno jedva preko 300.000. jel itko vjeruje u to? :rolleyes:
jel itko vjeruje da hrvati u bih imaju manju stopu nataliteta od hrvatske? i ako je manja, za koliko je manja? s obzirom da se pretpostavlja da hrvata ima minimalno 450.000, tada, ako uzmemo prosječnu europsku stopu nataliteta, kaže da se među njima godišnje u bih rađa minimum 4.500. s obzirom da postoji veliki nesrazmjer između ta dva broja (4.500 i 3.330) možemo primjetiti da je udio onih koji rađaju u hrvatskoj značajan i velik.

frane2110
24.01.2008., 11:34

samo 5 rodenih u neumu a opcina broji oko 5000 stanovnika
koliko bi tribalo biti po tvojim procjenama ? :D

COD2
24.01.2008., 11:35

Ako je stopa 10 promila onda upravo toliko. Griješim li?

dudu
24.01.2008., 11:37

pa minimum minimuma (ako neum ima 5.000) bar 8 puta više, što bi bilo na nivou najnižih stopa nataliteta u svijetu, a ako bi stavili u europski prosjek onda ravno 10 puta više, odnosno 50.

dudu
24.01.2008., 11:38
Ako je stopa 10 promila onda upravo toliko. Griješim li?

pa čovječje božji, to bi u 100 godina, bilo samo 500 ljudi :lol:

frane2110
24.01.2008., 11:39
misliš za hrvatsku? u hrvatskoj je rođeno oko 42.000, što znači da je stopa nataliteta malo ispod 10 promila. i to je neki prosjek za europu.

u isto vrijeme federalna statistika izbacuje smješan podatak o 3.300 rođenih hrvata u bih, što bi ako uzmemo prosječnu europsku stopu od 10 promila, reklo da hrvata u bih nema ni 350.000, odnosno jedva preko 300.000. jel itko vjeruje u to? :rolleyes:
jel itko vjeruje da hrvati u bih imaju manju stopu nataliteta od hrvatske? i ako je manja, za koliko je manja? s obzirom da se pretpostavlja da hrvata ima minimalno 450.000, tada, ako uzmemo prosječnu europsku stopu nataliteta, kaže da se među njima godišnje u bih rađa minimum 4.500. s obzirom da postoji veliki nesrazmjer između ta dva broja (4.500 i 3.330) možemo primjetiti da je udio onih koji rađaju u hrvatskoj značajan i velik.

ja mislim da nema vise od 550.000 hrvata u BiH jer ih je dosta pobjeglo u Hrvatsku bar 200.000 .

dudu
24.01.2008., 11:39

ukratko...broj stanovnika djeliš sa sto, da bi dobio prosječnu stopu nataliteta u europi. naravno da je u bih on još uvijek viši nego u ostatku europe, samo nitko ne zna koliko jer se nema ideje koliko stanovnika ima.

frane2110
24.01.2008., 11:40
pa minimum minimuma (ako neum ima 5.000) bar 8 puta više, što bi bilo na nivou najnižih stopa nataliteta u svijetu, a ako bi stavili u europski prosjek onda ravno 10 puta više, odnosno 50.

znaci 40 rodenih najmanje ?
mislim da ne triba uopce sumnjati da hrvatice idu radati u Hrvatskoj .
a jel onda opcina Ravno izumire posto pise da nije niko roden u toj godini ?
opcina Ravno su naselja :
Baljivac, Belenići, Bobovišta, Cicrina, Čavaš, Čopice, Čvaljina, Dvrsnica, Glavska, Golubinac, Gorogaše, Grebci, Ivanica, Kalađurđevići, Kijev Do, Kutina, Nenovići, Nevada, Orahov Do, Podosoje, Prosjek, Ravno, Rupni Do, Slavogostići, Slivnica Bobani, Slivnica Površ, Sparožići, Šćenica Bobani, Trebimlja, Trnčina, Uskoplje, Velja Međa, Vlaka, Vukovići, Začula, Zagradinje, Zaplanik i Zavala.

na ovom podrucju je prema podacima iz 91 zivjelo oko 2000 ljudi ,sada je valjda duplo manje jer su tu i mnoga srpska sela sada pusta.

BOSHNJAK
24.01.2008., 11:40

Znaci ne smijes da das podatke za hrvatske gradove?:o

Evo Hrvati u Federaciji:

Godina Nacija Ziv Umrli Prirodni Prirastaj
1999 Hrvat 4336 4181 155
2000 Hrvat 4241 4202 39
2001 Hrvat 3924 4172 -248
2002 Hrvat 3911 4115 -204
2003 Hrvat 4012 4652 -640
2004 Hrvat 3740 4534 -794
2005 Hrvat 3566 4749 -1183
2006 Hrvat 3323 4568 -1245

sada ponovo ko smije dati podatke za Hrvatsku?:kava:

dudu
24.01.2008., 11:41
ja mislim da nema vise od 550.000 hrvata u BiH jer ih je dosta pobjeglo u Hrvatsku bar 200.000 .

znači...ako ih je 550.000, u najcrnjoj varijanti (recimo da su bugari :D), ne rađa ih se ispod 4.700. ako su u prosjeku hrvatske, onda 5.200, ako su u europskom prosjkeu, onda 5.500, a ako je kako ja mislim, onda minimum 6.000 :D

dudu
24.01.2008., 11:41
znaci 40 rodenih najmanje ?

tako je :top:

dudu
24.01.2008., 11:43
Znaci ne smijes da das podatke za hrvatske gradove?:o

Evo Hrvati u Federaciji:

Godina Nacija Ziv Umrli Prirodni Prirastaj
1999 Hrvat 4336 4181 155
2000 Hrvat 4241 4202 39
2001 Hrvat 3924 4172 -248
2002 Hrvat 3911 4115 -204
2003 Hrvat 4012 4652 -640
2004 Hrvat 3740 4534 -794
2005 Hrvat 3566 4749 -1183
2006 Hrvat 3323 4568 -1245

sada ponovo ko smije dati podatke za Hrvatsku?:kava:

sve ti je tu. slobodno pogledaj, malo prouči. samo jedna napomena, nažalost ne možeš stavljati izravne linkove, jer uvijek vraća na homepage, pa ćemo ti morati vjerovati na riječi, ako nam se neda provjeravati :mig:

http://www.dzs.hr/

dudu
24.01.2008., 11:46
fino se po stopi mortaliteta vidi, da hrvata nema manje od 450.000. stopa mortaliteta je kod njih, kao i u cijeloj bih, značajno niža nego u susjednim zemljama (za barem 2-2.5 promila).

COD2
24.01.2008., 11:47
pa čovječje božji, to bi u 100 godina, bilo samo 500 ljudi :lol:

Dobro hajde fulio sam samo za 10 puta. :D Omaklo mi se.

Neko koliko se djece u Neumu upiše u prvi razred OŠ?

Meni to izgleda kao solidna osnova za kalkuliranje broja živorođenih.

BOSHNJAK
24.01.2008., 11:50
sve ti je tu. slobodno pogledaj, malo prouči. samo jedna napomena, nažalost ne možeš stavljati izravne linkove, jer uvijek vraća na homepage, pa ćemo ti morati vjerovati na riječi, ako nam se neda provjeravati :mig:

Rođeni

U 2006. zabilježen je pad broja živorođene djece u odnosu na prethodnu godinu za 2,5%, tj. rođeno je 1 046 djece manje nego 2005. Od 41 446 živorođene djece, 21 469 ili 51,8% rođeno je muške i 19 977 ili 48,2% ženske djece. U 2006. rođeno je i 182 mrtvorođene djece.

Stopa nataliteta (živorođeni na 1 000 stanovnika) u 2006. iznosila je 9,3.

Umrli

U 2006. zabilježen je pad broja umrlih osoba u odnosu na prethodnu godinu za 2,7%. Od ukupnog broja umrlih osoba (50 378) u 2006.
25 329 ili 50,3% odnosilo se na muške i 25 049 ili 49,7% na ženske osobe.

U Hrvatskoj je pad devet puta veci nego medju BiH Hrvatima, zakljucak: u Hrvatskoj zivi devet puta vise Hrvata nego u BiH.

dudu
24.01.2008., 11:55
U Hrvatskoj je pad devet puta veci nego medju BiH Hrvatima, zakljucak: u Hrvatskoj zivi devet puta vise Hrvata nego u BiH.

može i tako...znači 4.5 milijuna /9 = 500.000...no to vrijedi ako su u hrvatskom nivou, ali oni nikad nisu bili na hrvatskom nivou, pa nisu ni sad, jer jednostavno imaju nešto mlađe stanovništvo nego hrvatska.

dudu
24.01.2008., 11:58
Dobro hajde fulio sam samo za 10 puta. :D Omaklo mi se.

Neko koliko se djece u Neumu upiše u prvi razred OŠ?

Meni to izgleda kao solidna osnova za kalkuliranje broja živorođenih.

može i tako, samo tko bi tako nešto saznao. isto tako je moguće da je neum uglavnom staračko mjesto, ali opet je teoretski gotovo nemoguće da ima ispod 30 živorođenih.

samo ima jedan podatak, koji će ti svaki franjevac otkriti kad ga upitaš. danas se u hercegovini rađa 30-tak % više djece nego prije rata. ajd u to vjeruj :eek:

BOSHNJAK
24.01.2008., 12:11
može i tako...znači 4.5 milijuna /9 = 500.000...no to vrijedi ako su u hrvatskom nivou, ali oni nikad nisu bili na hrvatskom nivou, pa nisu ni sad, jer jednostavno imaju nešto mlađe stanovništvo nego hrvatska.

:D(ovaj smajlic nije za tebe vec za internet bojnu iz Hercegovine)

Ili vas je u BiH oko 450 000 ili imate natalitet jednak srpskom.

dudu
24.01.2008., 12:20
Ili vas je u BiH oko 450 000 ili imate natalitet jednak srpskom.

na osnovu čega si ovo zaključio?

BOSHNJAK
24.01.2008., 12:27
na osnovu čega si ovo zaključio?

Pa dobro cifru sam bubno:cerek:

Zakljucak sam izvukao iz tvog posta gdje navodis da Hrvati u BiH imaju znacajno bolji natalitet od brace u Hrvatskoj. I.e. veci natalitet znaci manja baza.

dudu
24.01.2008., 12:35
Pa dobro cifru sam bubno:cerek:

Zakljucak sam izvukao iz tvog posta gdje navodis da Hrvati u BiH imaju znacajno bolji natalitet od brace u Hrvatskoj. I.e. veci natalitet znaci manja baza.

što znači značajno bolji? u našem kontekstu je to 1-2 promila:)

međutim, kako vjerovati federalnoj statistici koja daje podatak da hrvata ima 550.000, a onda izbaci takvu glupost od 3.300 rođenih. ja ne mogu vjerovati da to pismen čovjek od sramote uopće može staviti :rolleyes:

ajd mi daj podatke za RS. pretpostavljam da bar mogu vjerovati podacima za bošnjake, iako su i oni vjerojatno manji nego što u stvarnosti jesu :rolleyes:

BOSHNJAK
24.01.2008., 12:50
što znači značajno bolji? u našem kontekstu je to 1-2 promila:)

međutim, kako vjerovati federalnoj statistici koja daje podatak da hrvata ima 550.000, a onda izbaci takvu glupost od 3.300 rođenih. ja ne mogu vjerovati da to pismen čovjek od sramote uopće može staviti :rolleyes:

ajd mi daj podatke za RS. pretpostavljam da bar mogu vjerovati podacima za bošnjake, iako su i oni vjerojatno manji nego što u stvarnosti jesu :rolleyes:

Po etnickoj pripadnosti majke 2006:

Ukupno: 11 519

Srbi: 9508
Bosnjaci: 933
Nepoznato: 921 (moze se pretpostaviti da su 85% Srbi, 10% Bosnjaci i 5% ostali)
Hrvati: 70
Romi: 33
...i tako dalje sa manjinama

Ako hoces ovo da vidis moras otici na njihov zavod za statistiku i downlodoadovati pdf file "bilten 10". Zajebancija je naci ovo, imaju sigurno najmanje user friedly site od bilo koje birokratske organizacije koja ima web stranicu.

dudu
24.01.2008., 12:59
ah da...pa imao sam to, do biltena 8 ili 9.

taj isti site daje podatak da RS ima preko 1.4 milijuna stanovnika. ne znam na kojim su drogama, kao i ovi iz fzs-a, ali RS jedva da ima preko milijun stanovnika.

inače...popis 2011. će razbiti mnoge iluzije. srba neće biti ni blizu 1.3 milijuna kao prije rata, nego bliže milijunu, bošnjaka neće biti preko 1.5 milijun, a hrvatima se neće smanjiti udio kako se to očekivalo. to je moja prognoza, pa ćemo vidjeti. inače, nagađam da bih ima 3.2 milijuna stanovnika.

Man from the East
24.01.2008., 13:21
ah da...pa imao sam to, do biltena 8 ili 9.

taj isti site daje podatak da RS ima preko 1.4 milijuna stanovnika. ne znam na kojim su drogama, kao i ovi iz fzs-a, ali RS jedva da ima preko milijun stanovnika.

inače...popis 2011. će razbiti mnoge iluzije. srba neće biti ni blizu 1.3 milijuna kao prije rata, nego bliže milijunu, bošnjaka neće biti preko 1.5 milijun, a hrvatima se neće smanjiti udio kako se to očekivalo. to je moja prognoza, pa ćemo vidjeti. inače, nagađam da bih ima 3.2 milijuna stanovnika.

Ja sam našao neke nezavisne procene, po kojima:

BiH ima 3.363.793 stanovnika

Bošnjaka oko 1.680.000
Srba oko 1.150.000
Hrvata oko 510.000

Mada mi za Hrvate deluje precenjeno. Ako ih je u Hr 260.000 više(2001 u odnosu na 1991) u Bih ih je bar 300.000 manje znači oko 460.000

zho
24.01.2008., 13:47

Dokle je došla ta vaša ludost to je nevjerojatno.
Bijelo Polje, sjeverni prilaz gradu Mostaru, (središte se zove Potoci) je bilo prije rata regija izrazito mješana gdje nije ni jedne nacionalnosti nije moglo biti preko 30%.
To se zna i to je tako bilo.
1992 hercegovački katolici u Bijelom Polju kopaju rovove pripremajući obranu od nadolazeće srpske agresije da bi muslimani rekli na to da je to 'provokacija JNA'.
KAda HVO oslobađa Bijelo Polje od srpskog agresora, u katoličko-muslimanskom sukobu kasnije muslimani preuzimaju kontrolu od katolika.
Pri tom sukobu jedna grupa muslimanskih terorista i agresora upada u zasjedu i njih 12 je likvidirano. To je ljeto 1993.
Prošle godine jalijaši su mislili postaviti spomen obilježje tim teroristima misleći da mogu raditi što im je volja u Bijelom Polju.
Ali su se prevarili i dobili po zubima, kao i uvijek.
Vlasnicima katolicima u Bijelom Polje međunarodna zajednica je vratila zemlju koju su posjedovali u većoj mjeri od svih ostalih zajednica.
Još katolika nema u tolikom broju koliko i muslimana, ali zemlja je vraćena, sada dolazi i autoput, grade se na Rujištu skijališta i vikendice tako da muslimanski ektremisti već znaju da nema ništa od tog da će Bijelo Polje pripasti 'Bošnjakiji'

dudu
24.01.2008., 13:54
Ja sam našao neke nezavisne procene, po kojima:

BiH ima 3.363.793 stanovnika

Bošnjaka oko 1.680.000
Srba oko 1.150.000
Hrvata oko 510.000

Mada mi za Hrvate deluje precenjeno. Ako ih je u Hr 260.000 više(2001 u odnosu na 1991) u Bih ih je bar 300.000 manje znači oko 460.000

e ovo su već realnije procjene, i imaju smisla.

što se tiče hrvatske njezinih i 260.000 hrvata više...veliki većina jesu hrvati iz bih, ali među njima ima i hrvata iz srbije, zatim ljudi koji su se 1991. drukčije izjašnjavali (srbima, muslimanima itd.). svatko u zagrebu ima bar nekolko prijatelja koj imaju srpsko il bošnjačko podrijetlo, a njih sve skupa neka sića. stvar je u tome što se novije generacije, rođene i rasle u hrvatskoj, u potpunosti identificiraju s njom.

Naša Kvačica
24.01.2008., 14:30
Teško je ovako na pamet pričati.

Evo jedan vrlo posredni proračun, naravno ne tvrdim 100% da je sve točno.

Hrvatske nacionalne stranke su dobile oko 185 000 glasova na izborima. uz oko 90% Hrvata nacionalista :cool: :top:, i izlaznost u većinski hrvatskim općinama oko 50%, uz oko 25-30% onih koji ne glasuju (mlađih od 18 godina plus neregistrirani birači)

Dobijemo:

((185 000 / 0,9) * 2 ) / 0,7 = 587 000

Ah te špekulacije, ma, jedino se uistinu brinem da se ne prestanemo pričati jednom kad bude popis stanovništva i BiH bude stabilna zemlja sa definiranim unutarnjim uređenjem. Hoćemo li se nastaviti ovako socijalizirati? :ne zna:

Man from the East
24.01.2008., 14:38
Ah te špekulacije, ma, jedino se uistinu brinem da se ne prestanemo pričati jednom kad bude popis stanovništva i BiH bude stabilna zemlja sa definiranim unutarnjim uređenjem. Hoćemo li se nastaviti ovako socijalizirati? :ne zna:

Mislim da će se tada EX-YU forum preseliti u istoriju. Naročito kad

BiH bude stabilna zemlja sa definiranim unutarnjim uređenjem.

dudu
24.01.2008., 15:10
Bijelo Polje, sjeverni prilaz gradu Mostaru, (središte se zove Potoci) je bilo prije rata regija izrazito mješana gdje nije ni jedne nacionalnosti nije moglo biti preko 30%.
1992 hercegovački katolici u Bijelom Polju kopaju rovove pripremajući obranu od nadolazeće srpske agresije da bi muslimani rekli na to da je to 'provokacija JNA'.
KAda HVO oslobađa Bijelo Polje od srpskog agresora, u katoličko-muslimanskom sukobu kasnije muslimani preuzimaju kontrolu od katolika.
Pri tom sukobu jedna grupa muslimanskih terorista i agresora upada u zasjedu i njih 12 je likvidirano. To je ljeto 1993.
Prošle godine jalijaši su mislili postaviti spomen obilježje tim teroristima misleći da mogu raditi što im je volja u Bijelom Polju.
Vlasnicima katolicima u Bijelom Polje međunarodna zajednica je vratila zemlju koju su posjedovali u većoj mjeri od svih ostalih zajednica.
Još katolika nema u tolikom broju koliko i muslimana, ali zemlja je vraćena, sada dolazi i autoput, grade se na Rujištu skijališta i vikendice tako da muslimanski ektremisti već znaju da nema ništa od tog da će Bijelo Polje pripasti 'Bošnjakiji'

kad prolaziš kroz bijelo polje imaš dojam da su hrvati većina. sumnjam da bi bošnjaci tamo dozvolili nekakave hrvatske zastavice na banderama uz cestu :confused:

frane2110
24.01.2008., 15:14
kad prolaziš kroz bijelo polje imaš dojam da su hrvati većina. sumnjam da bi bošnjaci tamo dozvolili nekakave hrvatske zastavice na banderama uz cestu :confused:

kakav dojam ? sto to ukazuje da su hrvati tamo ?

dudu
24.01.2008., 15:16
Teško je ovako na pamet pričati.

Evo jedan vrlo posredni proračun, naravno ne tvrdim 100% da je sve točno.

Hrvatske nacionalne stranke su dobile oko 185 000 glasova na izborima. uz oko 90% Hrvata nacionalista :cool: :top:, i izlaznost u većinski hrvatskim općinama oko 50%, uz oko 25-30% onih koji ne glasuju (mlađih od 18 godina plus neregistrirani birači)

Dobijemo:

((185 000 / 0,9) * 2 ) / 0,7 = 587 000

nema 25-30% mlađih od 18 :rolleyes: teško da ima i 20%.

dudu
24.01.2008., 15:18
kakav dojam ? sto to ukazuje da su hrvati tamo ?

pa to što mi čovjek mostarac (satnik HVO-a) kad sam se s njim vozio prema sarajevu kaže: "ovdje kao što vidiš, živi puno hrvata." :D

Crospur
24.01.2008., 15:40
A koliko stanovnika ima općina Ravno danas, ima li više od 1000?

frane2110
24.01.2008., 15:48
A koliko stanovnika ima općina Ravno danas, ima li više od 1000?

mislim da nema vise od 1500 .

Crospur
24.01.2008., 15:59
mislim da nema vise od 1500 .

i s preko 90% Hrvata ili...

frane2110
24.01.2008., 16:09
i s preko 90% Hrvata ili...

da,

Thunderman
24.01.2008., 18:25

Cijelo podrucje Bijelog polje ukljucujuc naseljenog mjesta "Potoci" pripada izbornom jedinicom 154 u Mostar, sto je prije bila opcina Mostar sjever dakle bosnjacka opcina.

Tu su bosnjaci apsolutna vecina i nemate vi hrvati nista traziti.

Dakle Bijelo Polje je bosnjacko koliko je Siroki Brijeg hrvatsko.

frane2110
24.01.2008., 18:28
Cijelo podrucje Bijelog polje ukljucujuc naseljenog mjesta "Potoci" pripada izbornom jedinicom 154 u Mostar, sto je prije bila opcina Mostar sjever dakle bosnjacka opcina.

Bijelo POlje je bosnjacko koliko je i Pale hrvatsko

dudu
24.01.2008., 18:31

ma koje općine? to je grad mostar, i bit će prije ili kasnije jedistveni grad, a bijelo polje će biti najobičniji kvart u predgrađu gdje eto ima i hrvata :mig:

Thunderman
24.01.2008., 18:33
Bijelo POlje je bosnjacko koliko je i Pale hrvatsko

Ma u pravu si.

U Palama ima odprilike 0,3 % hrvata dok u Bijelom Polju ima odprilike 94 % bosnjaka ako se i ukljuci Vrapcici.

Thunderman
24.01.2008., 18:35
ma koje općine? to je grad mostar, i bit će prije ili kasnije jedistveni grad, a bijelo polje će biti najobičniji kvart u predgrađu gdje eto ima i hrvata :mig:

Kako ce biti jedinstven grad kad po ustavu grada mora biti podijeljen? A da se promijeni ustav mora biti vecina za to, a sada nemozete dobiti vecinu jel ustav vam to zabranjuje u mostaru?

Pa kako onda jedinstven grad?

Nezna se ni koliko stanovnika ima Mostar, kamoli ko vecina.

Mostar uvijek ce biti podijeljen, a u ovoj podijelji Bijeljo Polje pripada muslimanskoj polovina grada.

dudu
24.01.2008., 18:37
podjela je ostavština rata i tako grad neće ići naprijed, što vidim tebi ni najmanje ne smeta. i bošnjacima će ujedinjenje bolje doći jer će moći prelaziti živjeti i na zapadnu stranu. dugoročno, ovakva situacija više šteti samim bošnjacima.

frane2110
24.01.2008., 18:39
Prema riječima Siniše Lečića, koji je inače i predstavnik povratnika na području Bijelog Polja, od prvog povratka 1998. u Bijelo Polje vratilo se oko 300 obitelji srpske nacionalnosti, s tim da još oko 900 obitelji čeka na povratak i obnovu svojih kuća.

''Što je najvažnije, počeli su se vraćati mlađi ljudi, obitelji s djecom koja se ovdje upisuju u školu'', kaže Lečić i dodaje da povratnici na ovom području žive u dobrim međuljudskim odnosima sa svojim susjedima drugih nacionalnosti. Lečić kaže kako je najveći problem u svim povratničkim obiteljima neuposlenost, te da ljudi najčešće žive od poljoprivrede i stočarstva.

http://arhiva.bljesak.info/modules.php?name=News&file=article&sid=1719

frane2110
24.01.2008., 18:42
Ma u pravu si.

U Palama ima odprilike 0,3 % hrvata dok u Bijelom Polju ima odprilike 94 % bosnjaka ako se i ukljuci Vrapcici.

ti si ih sve pobrojio :rofl:
94% samo !

dudu
24.01.2008., 18:43
Prema riječima Siniše Lečića, koji je inače i predstavnik povratnika na području Bijelog Polja, od prvog povratka 1998. u Bijelo Polje vratilo se oko 300 obitelji srpske nacionalnosti, s tim da još oko 900 obitelji čeka na povratak i obnovu svojih kuća.

''Što je najvažnije, počeli su se vraćati mlađi ljudi, obitelji s djecom koja se ovdje upisuju u školu'', kaže Lečić i dodaje da povratnici na ovom području žive u dobrim međuljudskim odnosima sa svojim susjedima drugih nacionalnosti. Lečić kaže kako je najveći problem u svim povratničkim obiteljima neuposlenost, te da ljudi najčešće žive od poljoprivrede i stočarstva.

u ovom slučaju srbi su naši :D

Thunderman
24.01.2008., 18:48
Srba ima u Zeljusi, a u toj Zeljusi zivi 5 puta manje ljudi nego u naprimjer Vrapcicima ili Potocima.

Vecina je dovoljno biti 60 % a u ovom slucaju je preko 80 % tako da je dosta ocigledno kome pripada sta u Mostaru.

frane2110
24.01.2008., 18:56
u ovom slučaju srbi su naši :D

ako je 900 obitelj ,to je najmanje 3500 osoba ,skoro prijeratni broj ,znaci vratili se svojim kucama ,izgleda da se i velika vecina i hrvata vratilo ,nije mi jasno onda kako muslimani mogu tvrditi da su 90% u Bijelom Polju :ne zna:

zho
24.01.2008., 18:58
Kako ce biti jedinstven grad kad po ustavu grada mora biti podijeljen? A da se promijeni ustav mora biti vecina za to, a sada nemozete dobiti vecinu jel ustav vam to zabranjuje u mostaru?

Pa kako onda jedinstven grad?

Nezna se ni koliko stanovnika ima Mostar, kamoli ko vecina.

Mostar uvijek ce biti podijeljen, a u ovoj podijelji Bijeljo Polje pripada muslimanskoj polovina grada.

Pa kako onda ne postavište spomen-bistu zaginulim 'bojovnicima' usred Bijelog Polja ako je to tako kako pričaš?

dudu
24.01.2008., 19:01
ako je 900 obitelj ,to je najmanje 3500 osoba ,skoro prijeratni broj ,znaci vratili se svojim kucama ,izgleda da se i velika vecina i hrvata vratilo ,nije mi jasno onda kako muslimani mogu tvrditi da su 90% u Bijelom Polju :ne zna:

to tvrdi thunderman :D ja mu kažem nek se provoza kroz bijelo polje, pa skine one hrvatske zastave uz cestu. neće imati problema, ipak su tamo bošnjaci 94%.

zho
24.01.2008., 19:06

Vidim da baš ne znaš o čemu pričaš pa da ti malo razjasnim.
6 mostarskih općina više ne postoji nego je to sve sada jedna jedinstvena općina Mostar sa jednim jedinim buđžetom te iste jedne jedine općine Mostar.
Stanovnici Bijelog Polja su pripadnici te jedne jedinstene općine Mostar sa jednim jedinstvenim buđžetom.
Nikakva većima muslimani nisu u općini Mostar nego su debela manjina.

Morao sam se ovakvim stiloz izražavati pošto vidim da ti nisu jasne neke stvari

printscreen
24.01.2008., 19:07
:rolleyes: pa recimo nekad je Bosna bila Hrvatska a bila je i Indija Engleskka
i bila je Canada Engleske to su pitanja koja su nedokučiva

Thunderman
24.01.2008., 19:07
Pa kako onda ne postavište spomen-bistu zaginulim 'bojovnicima' usred Bijelog Polja ako je to tako kako pričaš?

Kako vi onda dosada niste uspjeli napraviti spomenik Papi u sred Sarajeva i ako imate dozvolu od lokalne nevjernicke vlade u sarajevu?

Ta ista vlada koja misli da su muslimani a pravi spomenik (znaci idolopoklanjaci) i to jos papi (znaci nevjerniku).

Allah (subhana wa te ala) sve vidi i zna

frane2110
24.01.2008., 19:12
Kako vi onda dosada niste uspjeli napraviti spomenik Papi u sred Sarajeva i ako imate dozvolu od lokalne nevjernicke vlade u sarajevu?

Ta ista vlada koja misli da su muslimani a pravi spomenik (znaci idolopoklanjaci) i to jos papi (znaci nevjerniku).

Allah (subhana wa te ala) sve vidi i zna

Hrvati ne tvrde da su vecina u Sarajevu ,vi tvrdite da jeste u Bijelom Polju i to sa 80% !

Michael Collins
24.01.2008., 19:21
Hrvati ne tvrde da su vecina u Sarajevu ,vi tvrdite da jeste u Bijelom Polju i to sa 80% !

Ispravak, sa 94% :mig:

Thunderman
24.01.2008., 19:34
Cinjenica je da Bijelo Polje se sastoji od naselje kao Podgorani, Vrapcici, Potoci, Kuti i to su sva naselja gdje su preko 90 % bosnjaci.

Kuzite sada?

Michael Collins
24.01.2008., 19:46
Cinjenica je da Bijelo Polje se sastoji od naselje kao Podgorani, Vrapcici, Potoci, Kuti i to su sva naselja gdje su preko 90 % bosnjaci.

Kuzite sada?

Ja kužim da ste vi muslimani bili za jedinstveni Mostar dok niste skužili da bi Hrvati bili većina...

A i ne kužim kome je u interesu da bude Zapadnohercegovačka županija, samo zato da se broj muslimana u Hercegovačko.neretvanskoj izjednači s Hrvatima...
Znakovito je da je Neum, "vaš predmet želja", izvan Zapadnohercegovačke-što pojašnjava neke vaše ciljeve...

Prolaznik_
24.01.2008., 20:01
Tri puta blizanci u jednom danu
J.Š. 24.01.2008 17:50

TUZLA - U tuzlanskom porodilištu prekjuče su, od 14 majki koje su se porodile, tri na svijet donijele blizance.

Lada Rahmanović, porijeklom iz Sarajeva, koja već ima dvije kćerke, porodila se prijevremeno, i na svijet donijela još dvije kćerke. Pošto su rođene prije vremena, djevojčice su smještrene u inkubator.

Blizanke su dobili i supružnici Šefija i Almir Ikanović, dok je Dijana Cvijić iz Tuzle rodila dječaka i djevojčicu.

Iako tuzlanska bolnica po broju porođaja prednjači u BiH, na Klinici za akušerstvo i ginekologiju kažu da nije uobičajeno da u roku od 24 sata svjetlo dana ugleda ovoliko blizanaca.

Prolaznik_
24.01.2008., 20:03
http://www.izbori.ba/rezultati/konacni/predsjednistvo_bih/Predsjednistvo.asp?nivo=702&nivo1=701

Mislim, stvarno, sta se dzabe dalje blamiras?

U cijeloj ovoj temi, nisi ponudio nista konkretno, nego samo svoje neke interpretacije situacije. Ukljucujuci cinjenicu da ljudi nemaju pravo se izjasnjavati kako zele nego kako im ti odredis.

A tretman Babinih od strane takvih kao ti mi je dobro poznat. Ili su mozda svi oni Kladusani rasuti po svijetu otisli jer im se prohtjelo.

Dodji sebi, rekao sam ti, ako neko glasa za hrvatske stranke ne znaci da se izjasnjava kao Hrvat. :kava:

Thunderman
24.01.2008., 20:04
Ja kužim da ste vi muslimani bili za jedinstveni Mostar dok niste skužili da bi Hrvati bili većina...

A i ne kužim kome je u interesu da bude Zapadnohercegovačka županija, samo zato da se broj muslimana u Hercegovačko.neretvanskoj izjednači s Hrvatima...
Znakovito je da je Neum, "vaš predmet želja", izvan Zapadnohercegovačke-što pojašnjava neke vaše ciljeve...

Necemo podijeljen mostar zbog stanovnika jel se nezna ni koliko mostar ima stanovnika a kako onda znati nacionalnost tih stanovnika?

Ne, vec hocemo podjelu jel onda cemo dobiti 50 % grada sto je skoro 100 % muslimansko i moci cemo tamo vladati i radit sta hocemo kao sto danas mozemo a nebi da bi bio ujedinjen grad.

zho
24.01.2008., 20:08

Kuzite sada?

Bijelo Polje je u sastavu općine Mostar u kojoj je 60% katolika i oko 35% muslimana. Kužiš li ti ovo?

zho
24.01.2008., 20:14
Da budem još konkretniji:
Bijelo Polje je u općini u kojoj je 60% katolika , u kantonu u kojem je 60%katolika i u državi(tj protektoratu ) u kojem je skoro 60% nemuslimana

:D:D

Thunderman
24.01.2008., 20:17
Bijelo Polje je u sastavu općine Mostar u kojoj je 60% katolika i oko 35% muslimana. Kužiš li ti ovo?

Ne kuzim odakle ti ta informacija.

Prolaznik_
24.01.2008., 20:22
Cekamo nekoga iz Bijelog Polja. :kava:

Prolaznik_
24.01.2008., 20:24
Da budem još konkretniji:
Bijelo Polje je u općini u kojoj je 60% katolika , u kantonu u kojem je 60%katolika i u državi(tj protektoratu ) u kojem je skoro 60% nemuslimana

:D:D

Koji si ti debil :D U opcini nisu 60 % Hrvati, vec gotovo polovina - Mostar

U kantonu nisu 60 % Hrvati;

i u drzavi nisu 60 % Bosnjaci vec 50-53-4 % - BiH, a u fBiH je oko 80 % Bosnjaka!

zho
24.01.2008., 20:51
Koji si ti debil :D U opcini nisu 60 % Hrvati, vec gotovo polovina - Mostar

U kantonu nisu 60 % Hrvati;

i u drzavi nisu 60 % Bosnjaci vec 50-53-4 % - BiH, a u fBiH je oko 80 % Bosnjaka!

Pušiona vam je , negativan prirodan prirast, manjina ste u BiH,
veleposlanstva i konzulati krcati ljudima koji nastoje pobjeći iz bijede.

Pa sad otkako je Poljska u EU i u Varšavi su sad plaće 1200 Eura u prosjeku.
I da neki mladi školovani Zeničanin radi za 300 eura mjesečno.

Ali sami ste krivi

frane2110
24.01.2008., 20:57

Kuzite sada?

ovo sto govoris su polu/gluposti ,Bijelo Polje se sastaje od tih naselja samo sto u Potocima i Vrapcicima sva imovina vracena prijasnjim vlasnicima tako da niste ni blizu 90% u ta dva naselja .

dudu
24.01.2008., 21:50
ovaj thunderman je fakat za anale. na stranu to što on zapravo nema apsolutno nikakve veze s bih, osim možda za vrijeme godišnjih, njegova retorika je u isto vrijeme smiješna i strašna. smiješna za nas, strašna za njegove istomišljenike. na tragu silajdžića, samo gori. a to je pozicija koja bošnjacima apsolutno ništa dobro ne donosi dugoročno. za mostar i hercegovinu da i ne govorim. a i neće mesić biti doživotno predsjednik RH, niti će bih još dugo vremena biti izvan fokusa hrvatske. zapravo, upravo će hrvatska kao nestalna članica vijeća sigurnosti pokrenuti raspravu o rješavanju hrvatskog statusa u bih. tko će biti vaš saveznik u toj priči, volio bih znati :rolleyes:

bez_respekta
24.01.2008., 21:53

Pa cifra Bh. Hrvata i jeste oko 350.000 max. Oni nisu nastanjeni niti u jednom veceme bh. centru to jeste ne dominiraju niti u jednom od njih. Imaju samo blagu vecinu u Mostaru. Kupres, Glamoc, Posusje, Grude,Drvar, Bosansko Grahovo, Citluk, Prozor, Orasje, Kresevo, Neum, Ravno,Vitez, Kiseljak, Duvno, Hlivno,Ljubuski su jako mala mjesta sa svega par hiljada stanovnika i sa demografskog aspekta ne mogu biti nikakvo jako uporiste.

I katolicka crkva je prije par godina iznijela maksimalnu cifru od 450.000 katolika u BIH.
http://www.biskupija-banjaluka.org/povijest.htm

Godisnje se iseli oko 9.000 bh. Hrvata iz Bosne u Hrvatsku. Podaci sa DZS HR sto se moze procitati i na donjem linku.
http://www.dzs.hr/Hrv/publication/2007/7-1-2_1h2007.htm

Tu se uglavnom radi o mladom i reproduktivnom stanovnistvu koje se vise nece vratiti u BIH. Evo i jedan primjer :

Andrea Čečura, 22-godišnja Zagrepčanka, nova je Miss sporta Hrvatske. Crnokosa Andrea odmah je pojasnila. Rodila sam se u Livnu, ali sam cijeli život u Zagrebu. Dakle, ja sam Zagrepčanka. Svaka čast Livnu, lijep je gradić, ali ja sam Zagrepčanka rekla je Andreja.
http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&task=view&id=9051&Itemid=2

Uz dijeljenjem Hr. drzavljanstva svakom bh. katoliku Hrvatska je samo ubrzala proces. Da ne pricamo o prisvajanju raznih sportista i inih uspijesnihjih bh. katolika. Naravno oni uzdizu prestiz Hrvatske kao drzave ali ti ljudi i ostaju da zive u Hr. dakle samim time smanjuju broj katolika u BIH. Ovdje pricam o raznim Ljubicicima, Stanicima i drugim.

Izmedu ostalog vlada Hr je prosle godine izradila imigracijski plan a ciji je cilj privuci 15.000 emigranata godisnje u HR. Glavne ciljanje zemlje su BIH, Kosovo, Srbija, Rumunija.

To je i razumljivo bh. katolicka populacija se za generaciju dvije potpuno uklopi u hr. drustvo i to je najlakse rijesenje za ublazavanje negativnog prirastaja u HR

bez_respekta
24.01.2008., 21:56

Naravno da se mogu stavljati direktni linkovi i to sa bilo koje stranice. U danasnje doba ne znati se sluziti internetom i kompjuterom je ravno biti nepismen. :kava:

Prirodno kretanje stanovništva Republike Hrvatske u 2006.
http://www.dzs.hr/Hrv/publication/2007/7-1-1_1h2007.htm

Migracija stanovništva Republike Hrvatske u 2006.

COD2
24.01.2008., 22:04

Koliko ja vidim ovdje je u pitanju negativan trend. Dakle vež godinama Hrvatska bilježi negativan prirodni priraštaj. Osim toga migracija u Hrvatsku je izuzetno velika ali ima tendenciju smanjivanja, doduše.

E sad kad tu dodamo i to što se ovdje trvdi da Hrvatica iz BiH ražaju djecu u Hrvatskoj onda znači da je faktički prirodni prirast još gori.

dudu
24.01.2008., 22:06
Naravno da se mogu stavljati direktni linkovi i to sa bilo koje stranice. U danasnje doba ne znati se sluziti internetom i kompjuterom je ravno biti nepismen. :kava:

dam ti link, onda bar ne budi toliko bezobrazan. nisam znao da daju u htm verziji :mig:

slabo ti pričica drži vodu...hrvati dobiju previše glasova na izborimo za tu tvoju teoriju:mig:

bez_respekta
24.01.2008., 22:14

U vezi Bijelog Polja.
Rezultati izbora (http://www.izbori.ba/rezultati/konacni/PoOsnovnimJedinicama1.asp?naziv=GRAD%20MOSTAR%20-%20IZBORNA%20JEDINICA%20GRADSKOG%20PODRU^JA%201&nivo=207&kod=154)

Sto se tice toboznjeg povratka pravoslavaca. Zeljusa kod Mostara je mozda najbolji primjer. Izmjeri odnos umrli/rodeni. Sto se Mostara tice to je zavrsena prica za pravoslavce.
http://www.zeljusa.net

bez_respekta
24.01.2008., 23:03
dam ti link, onda bar ne budi toliko bezobrazan. nisam znao da daju u htm verziji :mig:

slabo ti pričica drži vodu...hrvati dobiju previše glasova na izborimo za tu tvoju teoriju:mig:

Ta web stranica i je vec odavno poznata.
Prvo da ti odam "tajnu" kako postaviti direktan link.
=> desni klik na ono od cega zelis da dobijes link. U ovom slucaju "Prirodno kretanje stanovništva Republike Hrvatske u 2006."

I kliknes na "property" i tu kopiras adresu.

Drugo ne vidim da si uspio pobiti bilo sto od onoga sto sam naveo.
450.000 max katolika u BIH => Podaci katolicke crkve i to od prije par godina.
Oko 9.000 bh. katolika koji se godisnje isele iz BIH. Podaci sa DZS HR

Prema mojim procjenama u BIH ima :

1 750-800 000 Bosnjaka
900-950 000 Bh. Srba
350-400.000 Bh. Hrvata

Oko 200-250.000 ostalih i neizjasnjenih. Od toga preko 100.000 cigana.

Ukupno oko 3.3 miliona st.

Dakle oko 53-54% Bosnjaka, oko 30% Bh. Srba, 12% Bh. Hrvata i 3 do 5% ostalih i neizjasnjenih.

U daljnjem procesu najvisi pad ce imati Srbi. Ima ih oko 9.500 zivorodenih godisnje i taj broj opada za oko 300/godisnje ili za oko 3%. Imaju samo dvije opcine gdje im je prirodni prirastaj pozitivan i u to u dvije male koje ne mogu uticati na cjelokupnu situaciju. Cak im je prirodni prirastaj negativan u samoj Banja Luci.

Veliki odliv u Srbiju o kojem se tek pocelo pricati u zadnje vrijeme. Upravo juce gledam na BHTV osobu iz Sekovica koja govori o tome da je to mjesto prije rata imalo preko 10 a sada manje od 6.500 stanovnika (Pad od 35%) i da mladi konstantno odlaze. Beograd ce vazda biti glavni centar za Srbe sa balkana, Zagreb za Hrvate a Sarajevo za Bosnjake i tu se ne moze nista promjeniti. Jos uvjek se sjecam kad je prije par godina jedna ministrica iz genocidne tvorevine dala otkaz U Banja Luci jer je dobila ponudu da radi kao savjetnik ministra u Beogradu. To govori dosta toga. Beograd ili Novi Sad ce uvjek pruziti vise mogucnosti nego Bijeljina ili Trebinje. Iznijet cu par interesantnih podatak i na onoj temi o Brckom.

Trece. Vidim da neki konstatno povlace tezu o tome kako Bosnjaci imaju negativan prirastaj(osoba sa nadimkom ZHO npr.) To uopste nije tacno. Situacija se u zadnje 3-4 godine stabilizirala i u nekim gradovima se vidi i povecanje broja zivorodenih. Bosnjaci nisu imali niti jednu godinu gdje je prirodni prirastaj negativan.

I pored svega Bosnjaci nisu izgubili svoje velike ljudske bazene. Tuzlanski bazen, Sarajevski, Bihacki i Zenicki i tu je prije agresije zivilo 80% Bosnjaka. U Istocnoj Bosni je zivilo 195.000 Bosnjaka a danas ih ima preko 70.000. BPK 30.000 -Zvornik 20.000. Bratunac 6.000 Vlasenica, Visegrad, Foca, Zepa, Rogatica 6-7.000, Srebrenica oko 5.000

+25-30.000 u Bijeljini + 20.000 U Prijedoru +25.000 u Brckom, Doboj 20.000, 7.000 u Kotor Varosu, 3.000 Prnjavor, 7.000 Banja Luka itd...

Cetvrto. Najsmjesniji mi je ovaj pravoslavni turcin Dusan. Prica o nekom demografskom kolapsu BIH a upravo njegova bratija najvise doprinosi tome. Samo ove godine pririodni prirastaj Srba na Balkanu bit ce oko -50.000.

Recimo da Beograd ima 1.8 miliona stanovika a ima oko 14.000 zivorodenih A Novi Pazar ima oko 100.000 a ima 1800 zivorodenih.

Odnos u broju stanovnika na relaciji BG - NP je 18 naspram 1
dok je odnos u broju zivorodenih 7.7 naspram 1

Pametnom dosta. U zadnjih 50 godina sve jedna generacija Bosnjaka je potukla srpske( gledajuci natalitet).Uz to znatno smo poboljsali nasu situaciju u Sandzaku, posebnom donjem to jeste onome koji trenutno nazivaju CG. Tu se situacija izmijenila za 100%. Vise nisu Bosnjaci ti koji iseljvaju vec Srbi iz Bijelog Polja, Berana i ostatka Sandzaka.

Naša Kvačica
24.01.2008., 23:27
Godisnje se iseli oko 9.000 bh. Hrvata iz Bosne u Hrvatsku. Podaci sa DZS HR sto se moze procitati i na donjem linku.

Tu se uglavnom radi o mladom i reproduktivnom stanovnistvu koje se vise nece vratiti u BIH. Evo i jedan primjer :

Andrea Čečura, 22-godišnja Zagrepčanka, nova je Miss sporta Hrvatske. Crnokosa Andrea odmah je pojasnila. Rodila sam se u Livnu, ali sam cijeli život u Zagrebu. Dakle, ja sam Zagrepčanka. Svaka čast Livnu, lijep je gradić, ali ja sam Zagrepčanka rekla je Andreja.
http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&task=view&id=9051&Itemid=2

Pajdo, može pitanje?

Ok, Andrea je Hrvatica, a što je Tarik Filipović, Enes Bešlagić, Lejla Šehović itd.? Jesu i oni Hrvati ili u tih 9000 ima možda i koji Bošnjak?

E, pardon, i još jedno pitanje, ako je Hrvata 350 000, kako su hrvatske nacionalne stranke dobile preko 180 000 glasova uz izlaznost 50%? :p

Prolaznik_
24.01.2008., 23:37
Pušiona vam je , negativan prirodan prirast, manjina ste u BiH, veleposlanstva i konzulati krcati ljudima koji nastoje pobjeći iz bijede.

Pa sad otkako je Poljska u EU i u Varšavi su sad plaće 1200 Eura u prosjeku.
I da neki mladi školovani Zeničanin radi za 300 eura mjesečno.

Ali sami ste krivi

:rofl::kava:

Pavo B.
24.01.2008., 23:45
Dodji sebi, rekao sam ti, ako neko glasa za hrvatske stranke ne znaci da se izjasnjava kao Hrvat. :kava:

Jok, sve sami lojalni Bosnjaci glasaju za Ljubica i Jovica. Jel ti slusas sebe kad pricas?

Kako moze covjek biti Bosnjak i glasati za HDZ i HDZ 1990 kandidate? Daj mi molim te objasni.

Prolaznik_
24.01.2008., 23:47
Pajdo, može pitanje?

Ok, Andrea je Hrvatica, a što je Tarik Filipović, Enes Bešlagić, Lejla Šehović itd.? Jesu i oni Hrvati ili u tih 9000 ima možda i koji Bošnjak?

E, pardon, i još jedno pitanje, ako je Hrvata 350 000, kako su hrvatske nacionalne stranke dobile preko 180 000 glasova uz izlaznost 50%? :p

A ko je rekao 350.000 ? Receno je 450.000!

Prolaznik_
24.01.2008., 23:48
Jok, sve sami lojalni Bosnjaci glasaju za Ljubica i Jovica. Jel ti slusas sebe kad pricas?

Kako moze covjek biti Bosnjak i glasati za HDZ i HDZ 1990 kandidate? Daj mi molim te objasni.

Mogu jer mrze bosnjacke stranke jer su bili u sukobu sa A R BiH, a bili su sa stranu agresora, a nakon sto ih je potjerala AR BiH, Hrvati su im spasili zadnjicu. Zato ih danas vole i za njih glasaju mnogi. Ali i pored toga vecina ne.

Prolaznik_
24.01.2008., 23:56
bez respekta:

I pored svega Bosnjaci nisu izgubili svoje velike ljudske bazene. Tuzlanski bazen, Sarajevski, Bihacki i Zenicki i tu je prije agresije zivilo 80% Bosnjaka. U Istocnoj Bosni je zivilo 195.000 Bosnjaka a danas ih ima preko 70.000. BPK 30.000 -Zvornik 20.000. Bratunac 6.000 Vlasenica, Visegrad, Foca, Zepa, Rogatica 6-7.000, Srebrenica oko 5.000

+25-30.000 u Bijeljini + 20.000 U Prijedoru +25.000 u Brckom, Doboj 20.000, 7.000 u Kotor Varosu, 3.000 Prnjavor, 7.000 Banja Luka itd...

Mozes li ovo malo pojasniti ?

Ono sto ja znam i moja procjena jeste da Zvornik ima oko 20.000 Bosnjaka, Bratunac oko 6.000 , nabrojene opcine 6-7.000, te Srebrenica ( hm ? ) 5.000, hajde et, ali me zanima odakle u Bijeljini 25-30.000 ? Prije agresije je u tom podrucju bilo oko 33.000 Bosnjaka. Razumijem da se u Janju vratilo blizu 10.000 Bosnjaka, i da je grad Bijeljinu naseljavalo vecinsko bosnjacko stanovnistvo, ali odakle pored Janje jos 15-20 hiljada Bosnjaka ?!

Sto se tice Prijedora - mislim da se ne radi o cifri od 20 hiljada, vec izmedju 25 i 30 hiljada, dok za Brcko preko 30.000 Bosnjaka. Sto se tice Kotor Varosi - i to me iznenadilo da toliko Bosnjaka ima, a za Banja Luku, u avazu sam prije dvije godine citao da u gradu ima oko 9 hiljada i nesto Bosnjaka. Eh sad Doboj - takodjer, iznenadilo me ta procjena od 20.000. Mislim da je tu max 15.000.

Sta mislis ?

Pavo B.
24.01.2008., 23:58
Mogu jer mrze bosnjacke stranke jer su bili u sukobu sa A R BiH, a bili su sa stranu agresora, a nakon sto ih je potjerala AR BiH, Hrvati su im spasili zadnjicu. Zato ih danas vole i za njih glasaju mnogi. Ali i pored toga vecina ne.

Vecina glasa za DNZ, sto je za poklonike SDA kao sto si ti sigurno gore nego HDZ, ali necemo o tome.

Nego, kako su oni Bosnjaci onda? Svi skupa, kao sto ti tvrdis?

bez_respekta
25.01.2008., 00:01
Pajdo, može pitanje?

Sta je Tarik i ostala bratija me uopste ne interesuje. nek se izjasnjava ko kako hoce i zeli.

Nego ako odes na ovaj link koji sam postavio vidjet ces da od tih preko 9000 koji su se prosle godine iseli u BIH samo njih par stotina nije imalo Hr. drzavljanstvo.

Medutim svak zna ko ima hr. drzavljanstvo u BIH. Vjerovatno da ima i Tarika ali to je opsta manjina. Ali eto budimo sirokogrudni pa recimo da je od tih 9000 1000 Bosnjaka pa cak i dvije a i jedno i drugo su cista fantastika to opet ne umanjuje cinjenicu da se mladi katolici masovno iseljavaju iz BIH u HR i da tamo ostaju kao ova Andrea.

Sa druge strane imamo Bosnjake iz Sandzaka, Kosova i Makedonije koji se doseljavaju u BIH tako da smo mi u najmanju ruku na cistoj nuli.

Sto se tice izlaznosti. Prvo odakle ta informacija o izlaznosti od 50 bj. katolika%?
Ja za sve sto sam rekao postavljam izvore.

Drugo na tim spiscima je upisan i Kurta i Murta i hrpa onih koji zive vani a ne glasa ih ni 5%.

Vanjushka
25.01.2008., 00:01
Ne znam jel samo meni komicno, odnosno tragikomicno, da o famoznom natalitetu u muslimana i njihovoj brojcanoj progresiji u BiH govore osobe, muslimani, koje zive daleko od te iste BiH, odnosno svojim su odlaskom iz BiH smanjili broj muslimana za komada jedan? :D

Sta su to neki kompleksi, opaki kompleksi u pitanju.

Prolaznik_
25.01.2008., 00:03
Moze li neko mi reci kako Bosnjaci danas stoje od prilike u sljedecim opcinama:

Bosanska Gradiska - prije agresije u gradu su vecina bili Bosnjaci;

Bosanski Novi - isto tako;

Bosanska Dubica - takodjer;

Modrica;

Foca;

Teslic;

Ugljevik - tu je bilo preko 40 % Bosnjaka.

Zanimaju me od prilike procjene ili neki podaci za opcine - Bosanski Petrovac, Banja Luku, Livno, Trebinje.

Hvala.

Prolaznik_
25.01.2008., 00:04
Ne znam jel samo meni komicno, odnosno tragikomicno, da o famoznom natalitetu u muslimana i njihovoj brojcanoj progresiji u BiH govore osobe, muslimani, koje zive daleko od te iste BiH, odnosno svojim su odlaskom iz BiH smanjili broj muslimana za komada jedan? :D

Sta su to neki kompleksi, opaki kompleksi u pitanju.

Eh ti kompleksasi kako ih nazivas imaju najvise djece u dijaspori i pricao sam u zadnju godinu dana sa mnogim porodicama ozbiljnim koje zive npr u SAD. 99 % od njih sa kojima sam pricao misle se za par godina vratiti u BiH za posve jer su ostvarili neke stvari u BiH i mogu se vratiti.

dudu
25.01.2008., 00:05
Pajdo, može pitanje?

ma čovjek koda je ameriku otkrio, pa složio priču. to s migracijama je u najmanju ruku upitno, tko kako i s kojom namjerom. valjda shvaćate da svaki onaj tko se prijavi u hrvatskoj se vodi ga imigrant (sad se sjetimo onih žena koje dolaze podroditi u hrvatskoj). s obzirom da je hrvata relativno malo, a kad bi ih se svake godine odseljavalo po 9.000 u hrvatsku i to mlađe populacije, pa to bi se na natalitetu u par godina drastično pokazalo. pao bi za 50-tak %. nego tko su oni koji se vraćaju u bih da mi je znati. nije im mali broj :mig:

i prestani spominjat andreu...cura je doselila prije 20 godina.

zebu
25.01.2008., 00:06
Foca;

Hvala.

Foca,prije rata vecinski bosnjacki grad,danas 0,1%.Tj. u focanskim skolama nema nijedno bosnjacko dijete.U samom gradu samo jedan starac Bosnjak.

Vanjushka
25.01.2008., 00:06
Eh ti kompleksasi kako ih nazivas imaju najvise djece u dijaspori i pricao sam u zadnju godinu dana sa mnogim porodicama ozbiljnim koje zive npr u SAD. 99 % od njih sa kojima sam pricao misle se za par godina vratiti u BiH za posve jer su ostvarili neke stvari u BiH i mogu se vratiti.

Mda, dogodine u Kninu! :D :D

dudu
25.01.2008., 00:12
ali ne znam čemu toliko potenciranje odseljavanja hrvata iz bih. pa ono je konstantno od drugog svjetskog rata prema hrvatskoj i prema europi, i još uz sve to njihov broj je u bih uvijek samo rastao. pa samo pogledajte koliko ih sve skupa ima. barem 1.5 milijun.

bez_respekta
25.01.2008., 00:29
bez respekta:

Mozes li ovo malo pojasniti ?

Ono sto ja znam i moja procjena jeste da Zvornik ima oko 20.000 Bosnjaka,

Da 20.000. To je nedavno opet ponovio i Fadil Banjanovic na BHTV.

Bratunac oko 6.000 ,

I 1991 smo tu bili apsolutna veicn i imali par vecih sela. Evo ti tih nekih opcinski podataka iz 2002 gdje govore da ima 2500 Bosnjaka.
http://www.bratunacopstina.com/stanovnistvo.htm

To je bilo prije 6 godina a istinski povratak u Brat!unac je tek poceo te 2002.

nabrojene opcine 6-7.000, te Srebrenica ( hm ? ) 5.000, hajde et,

Rogatica oko 1.000
http://www.rogatica.com/html/modules.php?name=News&file=article&sid=943

Foca oko 1.300. recimo u osnovnoj skoli na Tjentistu imas vise Bosnjaka nego Srba. Upravo se obnovila i dzamija.
http://sutjeska2007.blogspot.com

Sad je u Jelec kod Foce i dosao novi hodza a koji ima 5-ero dijece. :top:
http://www.mladifocaci.ba/vijesti.html

Srebrenica.
Do prije par mjeseci na ovoj stranici http://www.unhcr.ba/ je bilo istrazivanje UNHCR-a o Srebrenici i Drvaru gdje su naveli da u Srebrenici zivi oko 4.500 Bosnjaka. Ja mislim da je to i vise.
http://www.srebrenica-opstina.org/naslovna.php

I dalje imas oko 1.000 u Vlasenici i oko 7-800 u Visegradu. Uglavno znam da ima 12 bosnjacke dijece koji idu u osnovnu u Visegrad. Iz Medede. Sad tu ima i motel gdje se svracaju putnici iz i za Sandzak.

ali me zanima odakle u Bijeljini 25-30.000 ? Prije agresije je u tom podrucju bilo oko 33.000 Bosnjaka. Razumijem da se u Janju vratilo blizu 10.000 Bosnjaka, i da je grad Bijeljinu naseljavalo vecinsko bosnjacko stanovnistvo, ali odakle pored Janje jos 15-20 hiljada Bosnjaka ?!

Jusuf Trbic je izjavio da se vratilo 30.000 Bosnjaka. Imas tu izjavu u nekih od ovih emisija.
http://www.slobodnaevropa.org/archive/tv_liberty/20070101/510/510.html

Sto se tice Kotor Varosi - i to me iznenadilo da toliko Bosnjaka ima,

Tu je povratak 95%. Enver Moralic koji je rodom iz tog kraja je kupio i tamosnju pilanu. Imamo dosta lokala u gradu i moze se reci da su tu Bosnjaci dobrostojeci.

a za Banja Luku, u avazu sam prije dvije godine citao da u gradu ima oko 9 hiljada i nesto Bosnjaka.

Moguce ali dosta Bosnjaka se tu pokrstava putem mijesanih brakova.To sam uvidio prateci demohrafske podatke sa ove stranice.
http://www.banjaluka.rs.ba/gradska_uprava/odjeljenja.aspx?unitID=10&unitName=Odjeljenje+za+opstu+upravu

Medutim imas obrnut proces u Srajevu ili Tuzli recimo. Tu Srbi i Hrvati postaju Bosnjaci.

Eh sad Doboj - takodjer, iznenadilo me ta procjena od 20.000. Mislim da je tu max 15.000.

Prije 20.000. Tu smo imali i imamo par vecih sela a i u samom gradu, staroj carsiji smo i danas vecina.

zebu
25.01.2008., 00:37
@bez respekta
Meni ovo izgleda zalosno.Bespotrebno napuhavas brojke,ne znam koga kurazis.U gradu Foci ukupno ima jedan Bosnjak.U okolnim selima u najboljem slucaju par stotina,vecina starijih ljudi.
U gradu Visegradu nema ni par stotina Bosnjaka,mahom starijih ljudi.

bez_respekta
25.01.2008., 00:51
@bez respekta
Meni ovo izgleda zalosno.Bespotrebno napuhavas brojke,ne znam koga kurazis.U gradu Foci ukupno ima jedan Bosnjak.U okolnim selima u najboljem slucaju par stotina,vecina starijih ljudi.
U gradu Visegradu nema ni par stotina Bosnjaka,mahom starijih ljudi.

Gluposti i nebuloze.
Dao sam ti izjave od ljudi sa terena a i JA sam sam upravo iz mjesta i regije o kojoj je rijec.

U samom gradu Foci imas oko 120 Bosnjaka plus oko 1200 na selima. Na Tjentistu imas 24 dijece skolskog uzrasta. Obnovljena je Atik Ali pasina dzamija u samom gradu a uskoro ce biti i dzamija Mehmed pase Kukavice i Aladza.
Kao sto vidis obnovljena je i ova na Tjentistu + u Jelecu + Kratine kod Miljevine.

Tome dodaj i 2.000 Bosnjaka na slobodnoj ustikoljansko-cvilinskom prostoru prijeratne opcine.

Ja sam tu roden zivio i tu sam vise nego cesto. Imam imovinu, kuce, rodbine(i u samom gradu) koja tu zivi i zato ne lupaj gluposti ili makar procitaj ono sto se pise. Idem i do Visegrada ili tacnije do same Medede gdje sam pricao sa ljudima i zato znam da ima 12-ero dijece skloskog uzrasta. Preporucujem i tebi da predes Koziju Cupriju i da svratis recimo do Zepe.

Jedan Bosnjak u Foci. Znas kad je bio jedan "Bosnjak" u Foci? Bio je u periodu 93-95 Nedzad zvani Nedo(zato i ovo Bosnjak pod navodnicima). Zena mu hriscanka a i on onako mutav prigrlio krst.

zebu
25.01.2008., 00:55
Gluposti i nebuloze.
Dao sam ti izjave od ljudi sa terena a i JA sam sam upravo iz mjesta i regije o kojoj je rijec.

U samom gradu Foci imas oko 120 Bosnjaka plus oko 1200 na selima. Na Tjentistu imas 24 dijece skolskog uzrasta. Obnovljena je Atik Ali pasina dzamija u samom gradu a uskoro ce biti i dzamija Mehmed pase Kukavice i Aladza.
Kao sto vidis obnovljena je i ova na Tjentistu + u Jelecu + Kratine kod Miljevine.

Tome dodaj i 2.000 Bosnjaka na slobodnoj ustikoljansko-cvilinskom prostoru prijeratne opcine.

Ja sam tu roden zivio i tu sam vise nego cesto. Imam imovinu, kuce, rodbine(i u samom gradu) koja tu zivi i zato ne lupaj gluposti ili makar procitaj ono sto se pise. Idem i do Visegrada ili tacnije do same Medede gdje sam pricao sa ljudima i zato znam da ima 12-ero dijece skloskog uzrasta. Preporucujem i tebi da predes Koziju Cupriju i da svratis recimo do Zepe.

Jedan Bosnjak u Foci. Znas kad je bio jedan "Bosnjak" u Foci? Bio je u periodu 93-95 Nedzad zvani Nedo(zato i ovo Bosnjak pod navodnicima). Zena mu hriscanka a i on onako mutav prigrlio krst.

Da rezerva,u gradu Foci je jedan Bosnjak.U gradskim skolama nijedno bosnjacko dijete.Ono malo ljudi sto se vratilo je po okolnim selima i u opstini ima samo jedna mala mjesovita skola.Po selima sve starci,omladina otisla u Sarajevo.

pmisobl
25.01.2008., 00:57
Da rezerva,u gradu Foci je jedan Bosnjak.U gradskim skolama nijedno bosnjacko dijete.Ono malo ljudi sto se vratilo je po okolnim selima i u opstini ima samo jedna mala mjesovita skola.Po selima sve starci,omladina otisla u Sarajevo.

Rekao ti prijatelj :confused:!

Zebu nemoj biti toliko naivan!

zebu
25.01.2008., 00:59
Rekao ti prijatelj :confused:!

Zebu nemoj biti toliko naivan!

Bio,vidio.

bez_respekta
25.01.2008., 01:01

rezerva ?

Eto ti ces reci gdje mi zivi tetak i tetka, nena, gdje mi je kuca pricat ces mi o mom komsiluku itd...de ne zelim gubiti vrijeme. vjerov;o ne vjerov'o boli me cosak.

zebu
25.01.2008., 01:04
rezerva ?

Eto ti ces reci gdje mi zivi tetak i tetka, nena, gdje mi je kuca pricat ces mi o mom komsiluku itd...de ne zelim gubiti vrijeme. vjerov;o ne vjerov'o boli me cosak.

greska:D
Fakat si me podsjetio na njega.
Hajde priznaj da si negdje daleko van BiH.Navrati malo cesce u Focu,ne samo preko ljeta,da se uvjeris u stvarno stanje.

Prolaznik_
25.01.2008., 03:17
Vecina glasa za DNZ, sto je za poklonike SDA kao sto si ti sigurno gore nego HDZ, ali necemo o tome.

Nego, kako su oni Bosnjaci onda? Svi skupa, kao sto ti tvrdis?

Jeste, oni su Bosnjaci svi skupa, samo sto neki od njih se izjasnjavaju kao Hrvati ili Srbi ili cak kud i kamo Jugosloveni i ostali. Medjutim, to ne mijenja cinjenicu da su oni i dalje Bosnjaci iz bosnjackih muslimanskih famelija, podrucja itd.

Mogu se ako hoce izjasnjavati i kao svemirci. A mozda si i ti jedan od njih.

Pavo B.
25.01.2008., 03:51
Jeste, oni su Bosnjaci svi skupa, samo sto neki od njih se izjasnjavaju kao Hrvati ili Srbi ili cak kud i kamo Jugosloveni i ostali. Medjutim, to ne mijenja cinjenicu da su oni i dalje Bosnjaci iz bosnjackih muslimanskih famelija, podrucja itd.

Mogu se ako hoce izjasnjavati i kao svemirci. A mozda si i ti jedan od njih.

Znaci ljudi nemaju pravo osobnog izbora? Krv i tlo preodredjuju sta si? Kako su onda ti ljudi uopce postali muslimani? Zar im nisu pretci bili iz katolickih familija, podrucja, itd?

Ako su ne moze prestati biti Bosnjak, kako se onda moze postati Bosnjak?

Prolaznik_
25.01.2008., 06:27
Znaci ljudi nemaju pravo osobnog izbora? Krv i tlo preodredjuju sta si? Kako su onda ti ljudi uopce postali muslimani? Zar im nisu pretci bili iz katolickih familija, podrucja, itd?

Ako su ne moze prestati biti Bosnjak, kako se onda moze postati Bosnjak?

Prestani lupati. U toj opcini otac i sin su bili jedni protiv drugih, braca izmedju ratovala, amidzici, dajdzici, tecici, itd. Je li tebi normalno da jedan brat bude Bosnjak, a drugi ostali ili Jugosloven ?

Naravno, svako ima pravo izbora i nikome se to nece osporavati i zabraniti - da se izjasni kako mu je zelja, ako hoce i kao svemirac, ali cinjenice ne mogu se izbrisati i zaboraviti i zabraniti narodu da naziva takvu grupicu ljudi imenima - Bosnjacima - sto i jesu, bez obzira sto bi oni ZELJELI da budu nesto drugo.

A ako budemo isli daleko, kako se postaje Bosnjak ili kako se postaje Bosnjak - ili kako su nastali Bosnjaci, ili Srbi ili Nijemci... onda cemo doci do svega samo ne do cilja, jer smo svi potomci Adema i Have!

Pavo B.
25.01.2008., 07:11
Prestani lupati. U toj opcini otac i sin su bili jedni protiv drugih, braca izmedju ratovala, amidzici, dajdzici, tecici, itd. Je li tebi normalno da jedan brat bude Bosnjak, a drugi ostali ili Jugosloven ?

Naravno da jest. Zasto bi ja morao biti iste nacionalnosti kao i moj brat, otac, mater, tetka, ili bilo tko drugi.

Naravno, svako ima pravo izbora i nikome se to nece osporavati i zabraniti - da se izjasni kako mu je zelja, ako hoce i kao svemirac, ali cinjenice ne mogu se izbrisati i zaboraviti i zabraniti narodu da naziva takvu grupicu ljudi imenima - Bosnjacima - sto i jesu, bez obzira sto bi oni ZELJELI da budu nesto drugo.

To sto ti smatras ljude koji ne zele biti Bosnjaci za Bosnjake ti je isto kao sto Ante Djapic tebe smatra za poturcenog Hrvata koji to negira. Pa sad ti razmisli kakva je razlika.

Al vidim da volis stavljati ljude u torove pa vec par stranica bezuspjesno pokusavas pogoditi sta sam ja po nacionalnosti, ne bi li me mogao kako napasti na toj osnovi. Pogadjaj i dalje sta sam, ali cu ti samo reci da sam sigurno puno veci Bosanac od tebe. Kad ti budes imao i zlatne ljiljane i narodne heroje u familiji, javi se. Do tad, nekom drugoj prosipaj jeftini nacionalizam.

dudu
25.01.2008., 08:55

A ako budemo isli daleko, kako se postaje Bosnjak ili kako se postaje Bosnjak - ili kako su nastali Bosnjaci, ili Srbi ili Nijemci... onda cemo doci do svega samo ne do cilja, jer smo svi potomci Adema i Have!

ne bi da je pojam bošnjak star 5 stoljeća :rolleyes: do 1993. svi ste bili Muslimani, od tad ste bošnjaci, a neki eto ne prihvaćaju taj identitet. i oni u političkom smislu ne moraju biti bošnjačke nacije.

COD2
25.01.2008., 08:58
ne bi da je pojam bošnjak star 5 stoljeća :rolleyes: do 1993. svi ste bili Muslimani, od tad ste bošnjaci, a neki eto ne prihvaćaju taj identitet. i oni u političkom smislu ne moraju biti bošnjačke nacije.

A što se ti zamaraš tuđim identitetom? :D

dudu
25.01.2008., 09:11
A što se ti zamaraš tuđim identitetom? :D

ne zamaram, nego objašnjavam:D odnosno, iznosim svoje viđenje. pa niste vi jedini specifični po tom pitanju. eno u vojvodini imaš hrvate-bunjevce i bunjevce same za sebe, a nema ih ni 20.000. ili fenomen crne gore. isti narod, a podijelio se na pola.

MuhtaR
25.01.2008., 09:46

E nek nismo nikad bili bošnjaci al vala nikad nismo bili ni hrvati. Srbi pogotovo, gluho i čoravo bilo. :D

Tahvil-pasa
25.01.2008., 10:37
ne bi da je pojam bošnjak star 5 stoljeća do 1993. svi ste bili Muslimani, od tad ste bošnjaci, a neki eto ne prihvaćaju taj identitet. i oni u političkom smislu ne moraju biti bošnjačke nacije.

Ovo vec postaje zamorno.
Ja mislim da se do sada jedno sto puta od sto razlicith ljudi postirali dokazi gdje se Bosnjaci imenuju i samoimenuju kao takvi stotinama godina.

Gluhi telefoni.

A evo i jos jedan...i to zanimljivo od strane Srba i to za vrijeme boja na Misaru (u prvom Srpskom ustanku) 1806 godine.

U redovima turske vojske pojavili su se mnogi prelomi. O tome je Kosta S. Protić pisao:

"Mnogi begovi i barjaktari, i sila druge samohvaljive gospode bošnjačke, sastavljeni su sa zemljom, valjali su se u krvi boreći se s dušom. A topovi srpski tada su tek nastali rikati i grmeti kao što treba, i na turskoj strani prelomi, zaustavljanja i talasanja vojske bila su sve jača i sve primetnija".

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2003/02/04/srpski/F03020301.shtml

http://www.danas.co.yu/20040227/feljton1.html

Tulkas
25.01.2008., 10:54
Da li su se tada mogli izjasniti kao Bosnjaci?? Da li je to tada bila opceprihvacena nacija i uvrstena na popisima?? Samo pitam

dudu
25.01.2008., 11:32
uopće nije sporno da naziv bošnjak ima povijesno uporište, ali još 1992. nitko pojma o tome nije imao, niti ste se sami tako zvali, niti vas je netko pod tim imenom percipirao. to je malte ne presedan.

bez_respekta
25.01.2008., 12:00
A evo i jedan podatak za cjelokupnu genocidnu tvorevinu.

Period I-VI 2006

Zivorodeni : 5400
Umrli : 7095

Period I -VI 2007

Zivorodeni : 5077
Umrli : 7504

krst je puk'o u Bosni.

A evo i broj zivorodenih Bosnjaka u genocidnoj tvorevini za period 2004-2006. kao sto mozes viditi biljezimo rast od 3%/godisnje

2004
Zivorodenih Bosnjaka je bilo 859

2005
Zivorodenih Bosnjaka je bilo 905

2006
Zivorodenih Bosnjaka je bilo 933

Podatke mozes naci na donjem linku (na stranicama br. 40-50)
http://www.rzs.rs.ba/PublikDemLAT.htm

dudu
25.01.2008., 12:10
možda se srbi rađaju u srbiji:D ali i srbija je pukla po tom pitanju prošle godine :rolleyes:

bez_respekta
25.01.2008., 12:22
uopće nije sporno da naziv bošnjak ima povijesno uporište, ali još 1992. nitko pojma o tome nije imao, niti ste se sami tako zvali, niti vas je netko pod tim imenom percipirao. to je malte ne presedan.

Kraljevina Srba Hrvata i Slovena i kralj Aleksandar, Nikola Pasic i ostala kamarila, Cvetkovic - Macek i hrvatski banat iz 1939, NDH, Draza Mihajlovic i tako redom i tako redom su bili izuzetno naklonjeni prema nama.

Stvar je u tome da je nakon raspada osmanlijskog carstva i aneksiranja veceg dijela Bosne od strane austrougarske polozaj Bosnjaka jako pogorsao a tada je i ojacavao pojam nacije. U zadnjih 150 godina Bosnjaci nisu imali nikakvu ni vojnu ni politcku niti drugu moc i samim time su im drugi( citaj Beograd i Zagreb) krojili i proslost i sudbinu. Sjetimo se samo da nije bio prisutan niti jedan Bosnjak tokom stvaranja "srpskohrvatskog" jezika u Vojvodini.

U historijskim knjigama se nije nigdje pominjao recimo Husein beg Gradascevic dok se na drugoj strani od malih nogu ucilo o Njegosu i gorskom vijencu.

Evo ko je krojio "nasu historiju" i buducnost u zadnjih 150 godina. http://www.youtube.com/watch?v=Y5g8YifGqiA

Ako Bošnjaci ne bi ovo primili, to bi otuda kao sigurno sledovalo

Ko god dakle ovom narodu dobra želi on ne sme Bošnjacima nasledstveno knjaževsko dostojinstvo preporučivati.

K ovome treba dakle učiniti da se Bošnjaci i ostali Slaveni obrate i kod ovog treba zaštitu i svaku pomoć da nadu

Bosne u kojoj ne bi se smela izostaviti slava i imena nekih muhamedanskoj veri prešavši Bošnjaka. Po sebi se predpostavlja da bi ova istorija morala biti spisana u duhu slavenske narodnosti i sa svim u duhu narodnog jedinstva Srba i Bošnjaka. (jasno pravi razliku)

Na istočnog veroispovedanija Bošnjake veći upliv imati neće biti za Srbiju težak zadatak Više predostrožnosti i vnimanija na protiv toga iziskuje to, da se katolički Bošnjaci zadobijedu. Na čelu ovih stoje franjevački fratri.(katolicki Bosnjaci? :ne zna:)
http://www.rastko.org.yu/istorija/garasanin_nacertanije.html#_Toc412529203

Tako je pricao garasanin otac velikosrpstva.

Medutim sve je to iza nas. Stvari su dosle na svoje i Bosnjaci su nacija buducnosti na ovim prostorima. :top:

Naša Kvačica
25.01.2008., 12:31
možda se srbi rađaju u srbiji:D ali i srbija je pukla po tom pitanju prošle godine :rolleyes:

Teško, možda u Bijeljini, ali i to tko zna.

Ne znam naravno koliko su točni ovi podaci za RS što bez_respekta iznosi, ali znam da kad idem kroz istočnu Hercegovinu skoro da ne vidim čovjeka ispod 40 godina.

Sigurno im situacija nije dobra, ali je daleko od katastrofalne. Ok, Srbi gube 4000 godišnje, pa što s tim?

Znači za 25 godina će ih (možda, a možda i ne) biti 100 000 manje, umjesto 1 100 000 bit će ih 1 000 000 ili ako ih je 1,2 milijuna biti će ih 1,1 milijun, pa opet što to suštinski mijenja?

Naša Kvačica
25.01.2008., 12:34
Medutim sve je to iza nas. Stvari su dosle na svoje i Bosnjaci su nacija buducnosti na ovim prostorima. :top:

Znaš što reče onaj naš forumaš prijedorčanin (uostalom gdje li se djenuo, nešto ga nema :) ), muslimani u BiH se toliko brzo razmnožavaju već 600 godina da ih danas ima milijun i pol u Bosni pored oko 14 000 000 Hrvata i Srba koji stoljećima "izumiru" :rofl:

bez_respekta
25.01.2008., 12:49

Ma radaju se oni na svetoj srpskoj zemlji Marsu.
K'o sto rekoh krst je puko u Bosni i u to ime :Pivo:

U Bosni ne mogu vise nista postici. Procitaj ono sto sam napisao u vezi Brckog a isto mozes uraditi i za bilo koji dio Bosne. Srateski gledano oni su u pat poziciji i zato su se trenutno uhvatili Dejtona ko p'jan plota.

Za 10 godina ce ih biti 5-600 zivorodenih krstasa u Bosni i to 80% u Banja Luci i blizoj regiji potpuno odsjecenoj od Bg pasaluka.
Istocna Hercegovina je kolapsirala davnih dana.

2006 zivorodnei/umrli
Berkovici
17/28 (1998 su imali 27 zivorodenih)

Bileca
83/144 (1998 su imali 158 zivorodenih)

Gacko
83/99 (1998 su imali 123 zivorodena)

Kalinovik
13/26

Ljubinje
29/57

Nevesinje
131/144

Trebinje
291/302

Istocna Bosna

Rudo
36/86

Rogatica
98/120

Vlasenica
70/97

Visegrad
62/140

Foca
149/221

Cajnice
25/51

Par ostalih
Pale
182/242
Derventa
237/277 (1998 su imali 399 zivorodenih)
Bosanska Dubica (Ovi su pukli kao Bosanski Samac)
155/330
Ribnik 51/135
Svinjarac 144/209

Prosle godine oko -50.000 ih manje na Balkanu dok istovremeno samo na Kosovu imaju +30.000 Albanaca + oko 2.000 na jugu same Srbije. :).
Cg je nezavisna i izgubili su pristup moru. Sve vise Srba napusta CG, pogotovo ovi iz juga Sandzaka. U Hrvatskoj su na razini statisticke greske. O svetoj srpskoj zemlji Makedoniji vise ni rijeci.

Kosovo postaje nezavisno. Kosovo i CG je 2X15% teritorije. :)

Broj Vlaha se uduplao izmedu dva zadnja popisa... itako redom i tako redom.
Srbija je 1992 dostigla svoj maksimum sad samo mogu ka dole... i to duboko ka dole...:top:

dudu
25.01.2008., 12:57
u bih uopće fenomen nisu bošnjaci, nego upravo katolici. u jednom trenutku ih je ostalo samo 17.000. krajem 19. stoljeća bilo ih je svega 220.000, a već 1910. 440.000. tada su imali uvjerljivo najveći natalitet. možemo sad pričati što bi bilo kad bi bilo, ali da nije bilo ponajprije komunističke jugoslavije, i da je nekim čudom jugoslavija završila u zagrljaju zapada, tko bi smio staviti ruku u vatru da danas hrvati ne bi bili uvjerljiva većina u bih. pa njihov broj je dostigao gotovo 800.000 tamo još 70-tih, usprkos svim odseljavanjima prema hrvatskoj i zapadnoj europi. da nije toga bilo (ili barem ovog odseljavanja na zapad), sumnjam da bi bošnjaka išta više bilo danas, nego hrvata. ali eto, povijest se drukčije poigrala, iako tko zna što još budućnost nosi.

dudu
25.01.2008., 13:00
Prosle godine oko -50.000 ih manje na Balkanu dok istovremeno samo na Kosovu imaju +30.000 Albanaca + oko 2.000 na jugu same Srbije. :).
Cg je nezavisna i izgubili su pristup moru. Sve vise Srba napusta CG, pogotovo ovi iz juga Sandzaka. U Hrvatskoj su na razini statisticke greske. O svetoj srpskoj zemlji Makedoniji vise ni rijeci.

Kosovo postaje nezavisno. Kosovo i CG je 2X15% teritorije. :)

Broj Vlaha se uduplao izmedu dva zadnja popisa... itako redom i tako redom.
Srbija je 1992 dostigla svoj maksimum sad samo mogu ka dole... i to duboko ka dole...:top:

to stoji. oni jesu u dosta teškoj situaciji, ali prije svega zbog velikih usta u prošlosti. tako je to nekako prirodno da te se kazni kad se loše ponašaš.