PDA

View Full Version : Panda stigla...!!!

stranice : [1] 2

Vojky
26.01.2008., 22:16
Evo, zadnja informacija je da je moja Panda sastavljena i kreće iz Poljske u Hrvatsku... :)

Uspjeli su dakle uklopiti sve dodatke koje sam zaokružio u prospektu!

Pumpafonja
26.01.2008., 22:35
na kraju si pazario pandu ?
mislio sam da si originalniji pa'š ubost fjat 500 ili lanciu...
ta panda mi je baš pravo vozilo za Talijanke kućanice
nhf

Vojky
26.01.2008., 23:08
na kraju si pazario pandu ?
mislio sam da si originalniji pa'š ubost fjat 500 ili lanciu...

Fiat 500 nema verzije s automatic mjenjačem. Lancia je ipak dosta skuplja. Meni ovo izgleda dosta originalno:

http://www.autoreport.at/img-report/fiat-panda-arancio.jpg

http://static.blogo.it/autoblog/panda_my07_b.jpg

Evo i popis opreme:

Panda Amore 1.2 8V

Osnovna oprema:

ATERMIČNA STAKLA
BRISAČ STRAŽNJEG STAKLA SA INTELIGENTNIM PRANJEM
CENTRALNI TUNEL SA POLUGOM RUČNE KOČNICE PREDVIĐEN ZA DVA DRŽAČA ZA ČAŠE
FPS - Fire prevention system (sustav za prevenciju od požara sa inercijalnim prekidačem dovoda goriva)
Fiat CODE - imobilizer sa promijenjivim kodom
GRIJANJE STRAŽNJEG STAKLA
KLJUČEVI: DVA KONVENCIONALNA KLJUČA
KOČNICE: SPRIJEDA DISKOVI, STRAGA BUBANJ
KROVNO SVJETLO
KRUTI POKROV PRTLJAŽNIKA
MASKA SA KROMIRANIM DETALJIMA
NASLON ZA NOGU VOZAČA
NOSAČI ZA UNIVERZALNE KROVNE NOSAČE
OTVARANJE VRATA PRTLJAŽNIKA POMOĆU KLJUČA
PLOČA SA INSTRUMENTIMA 2: PLOČA SA INSTRUMENTIMA 1 + analogni brojač okretaja + veći display
sa podacima putnog računala i indikacijom otvorenih vrata + putno računalo
PNEUMATICI 155/80 R13
POKLOPAC SPREMNIKA GORIVA BEZ BRAVICE
POKROV KOTAČA
PREDNJI BRISAČI STAKALA SA INTELIGENTNIM PRANJEM
PREDNJI SIGURNOSNI POJASEVI SA NAMATANJEM, ZATEZAČEM I LIMITATOROM SILE
PRESVLAKE 2 (PREDNJA VRATA PRESVUČENA TKANINOM)
PRETINAC ISPRED SUVOZAČA SA ZATVARANJEM BEZ KLJUČA, SA POSEBNIM ODJELJKOM
PRETINAC ZA RUKAVICE/NAOČALE SA PROSTOROM PREDVIĐENIM ZA UGRADNJU AUDIO
RUČICA MJENJAČA NA UPRAVLJAČOJ KONZOLI, PLASTIČNA
SJEDALO SUVOZAČA SA PODEŠAVANJEM NAGIBA NASLONA I UDALJENOSTI OD KOMANDNE
SJEDALO VOZAČA SA PODEŠAVANJEM NAGIBA NASLONA I UDALJENOSTI OD UPRAVLJAČA
STRAŽNJI SIGURNOSNI POJASEVI SA NAMATANJEM
ŠTITNIK ZA SUNCE SA OGLEDALOM ZA SUVOZAČA
UNUTARNJA RECIRKULACIJA ZRAKA
UREĐAJ TEMPIRANOG OSVJETLJENJA "Follow me home"
VANJSKI RETROVIZORI SA PODEŠAVANJEM IZ KABINE VOZILA
ZRAČNI JASTUK ZA VOZAČA

Standardana i dodatna oprema:

DALJINSKO CENTRALNO ZAKLJUČAVANJE
UPRAVLJAČ PODESIV PO VISINI
KLIMA UREĐAJ, MANUALNI
MAGLENKE (integrirane u prednjem odbojniku)
DUALDRIVE - električni servo upravljač
DIJELJIV NASLON STRAŽNJIH SJEDALA 50/50 (sa podešavanjem nagiba u
2 pozicije - pomak za 23°, isofix nosači za dječje sjedalo na obje strane)
METALIK BOJA
ELEKTRIČNO PODEŠAVANJE VANJSKIH RETOVIZORA
UPRAVLJAČ SA KOMANDAMA ZA AUTORADIO (sa 6 tipki)
OPREMLJENO SUVOZAČKO SJEDALO (pretinac ispod sjedeće površine,
naslon za glavu podesiv po visini, džep za mape na poleđini sjedala)
UZDUŽNI KROVNI NOSAČI
DUALOGIC™ - manualni mjenjač sa robotiziranom spojkom (samo uz motor
1.2 8v)
ZRAČNI JASTUK ZA SUVOZAČA
BOČNI ZRAČNI JASTUCI (integrirani u prednja sjedala, sadrži prednje
naslone za glavu podesive po visini)
AUTORADIO SA CD-om Blaupunkt, 4x40W (zvučnici ASK)
BOČNE ZRAČNE ZAVJESE (sadrži sklopive rukohvate i podešavanje predjih
sigurnosnih pojaseva po visini)
MEHANIČKO PODEŠAVANJE VOZAČKOG SJEDALA PO VISINI (sadrži
naslon za glavu podesiv po visini)
HI FI AUDIO SISTEM (4 širokopojasna zvučnika + 2 tweetera + subwoofer
100W smješten ispod sjedala suvozača)
ZAŠTITNE BOČNE LETVICE

Zujoo
26.01.2008., 23:11
Kakva je ovo tema... aludiram na CLOSED/LOCKED! DELETED!

nenocutlas
26.01.2008., 23:27
panda,panda:rofl:http://www.youtube.com/watch?v=wfwA4QqwPWM

Vojky
26.01.2008., 23:32
Za vrijeđanje supermoderatorskih auta se dobivaju kartoni!

nenocutlas
26.01.2008., 23:41
:rolleyes::lol:http://www.youtube.com/watch?v=CwtwMGZXdl4

Lavica02
26.01.2008., 23:46
ako se može znati ... koliko je to/ili će šuškati :D nisam radoznala samo pitam :D

Hrvoje xyz
26.01.2008., 23:50
kad malo citam popis ove opreme , neznam jel bi se smi il bi plako. frendov opel corsa 1,2s iz austro ugarske monarhije , tocnije kraja 80ih ima pol tih stvari , i to u normalnoj opremi , nikakvoj "dodatnoj"

no u svakom slucaju , vojky , sretno ti bilo s autom . koji god da si uzeo , od jugica nije mogao biti losiji.

sogor31
27.01.2008., 00:20
sta si stavio taj popis od opreme?da se smijemo?ajd razumijem euforiju,ipak sa yuga prelazis na nesto slicno autu......negdje prije sam ju vidio kod king krosa,pricao si o nekoj velicini i prostranosti,vjerovatno si na neki drugi auto mislio dok si pricao o pandi jer je ona preuska,prostora nema nigdje.........da me tako nesto zanima odabir bi pao na nissan note,kako god da bilo sretno ti sa autom,bitno da si ti sretan

Vojky
27.01.2008., 00:27
ako se može znati ... koliko je to/ili će šuškati :D nisam radoznala samo pitam :D

97.000 kuna.

Vojky
27.01.2008., 00:28
kad malo citam popis ove opreme , neznam jel bi se smi il bi plako. frendov opel corsa 1,2s iz austro ugarske monarhije , tocnije kraja 80ih ima pol tih stvari , i to u normalnoj opremi , nikakvoj "dodatnoj"

Ima automatic, 200 W ozvučenja i tako?

tomy23
27.01.2008., 01:10
mozda nissan note za te pare..ja bi tako

Ivo_22
27.01.2008., 04:15

a vidi ove bećare (drifteri) :lol: http://www.youtube.com/watch?v=0j6lKPGWi30&feature=related

Dario378
27.01.2008., 08:21
:lol: inace sta fali pandi. meni je bas fora auto, pogotova ova unutrasnjost

lampion
27.01.2008., 08:25
97.000 kuna.

uuuuuu......:eek: way tooo much!!!

Bhakti
27.01.2008., 08:56
Čekaj, pa što ta Panda nema AWD...i to još sa automatik mjenjačem na slabašnom 1,2L motoru, bojim se da su performanse prilično razočaravajuće, od potrošnje do ubrzanja, u svakom slućaju sretno sa novom pilom.

alfa146
27.01.2008., 09:16
Evo, zadnja informacija je da je moja Panda sastavljena i kreće iz Poljske u Hrvatsku... :)

Konačno.:top:
Jel 4X4?
Inače moj odabir bi bio 100HP,fun to drive.
Samo da nije bijela,i da nema Hep naljepnice.:cerek:

Hrvoje xyz
27.01.2008., 09:22
Ima automatic, 200 W ozvučenja i tako?

jasno da ne al icovjece bozji , tko jos pati na 200w ozvucenje u autu :eek:
pa nije to pimp my ride .. + sve to ajd da ces vozit se puno pa da uzivas u muzici .. ono otvorena cesta bang & olufsen i te spike u aute klase audi a8 di je na zvucnoj izolaciji radilo 200 strucnjaka zadnjih 5 goodina..
di ces iskoristit tih 200w kad s zenom i djetetom ides na izlet nedjeljom?mali ce bit presreten.

mirkec_23
27.01.2008., 09:33
di baš 1.2 ,što se nisi isprsio za malu zvijer od 100 konjića...

Bhakti
27.01.2008., 09:34
di ces iskoristit tih 200w kad s zenom i djetetom ides na izlet nedjeljom?mali ce bit presreten.nije loša ideja puknut 200W u auto, bar ne čuješ ženu kako zvrnda :D

Cuka
27.01.2008., 10:10

Želin ti ugodnu i sretnu vožnju.

Ne zajebajen nego pitan:

KLJUČEVI: DVA KONVENCIONALNA KLJUČA ??? Kodirani ili ne
KOČNICE: SPRIJEDA DISKOVI, STRAGA BUBANJ?? ali nije bilo sve disk
NASLON ZA NOGU VOZAČA?? šta je ovo??
ŠTITNIK ZA SUNCE SA OGLEDALOM ZA SUVOZAČA?? Nije valjda da ima Pandi i bez ovog??
UNUTARNJA RECIRKULACIJA ZRAKA?? i ovog??

Bez obzira na odgovore iskrene čestitke na autu i još jednom ugodnu i sretnu vožnju ti želim.

clouseau
27.01.2008., 10:20
Pa čuj, u prospektu od e-klase se na popisu standardne opreme, između ostalog, diče i stvarima kao što su pretinac ispred suvozačevog sjedala, treće štop svijetlo itd :rofl:

Doduše, ne sjećam se da sam kod ijednog auta na popisu opreme vidio prednje pojaseve :lol:

schtakor
27.01.2008., 10:38
mozda nissan note za te pare..ja bi tako

za 7 somova manje ga dobiješ ako je vjerovati reklamama

x-type
27.01.2008., 10:45
za 7 somova manje ga dobiješ ako je vjerovati reklamama

s automatskim mjenjačem?

...Crni...
27.01.2008., 10:48
Voyki pusti pametnjakoviće,panda će bit uočljiv i zanimljiv auto.Ja ne bi tog automatika,al ti znaš što hoćeš,siguran sam da će auto bit pojava.

Jedino iskreno ja bi fiata 500 u svakom slučaju.Ili ako baš hoćeš automatik,coopera automatik.

I wonder
27.01.2008., 12:15
KLJUČEVI: DVA KONVENCIONALNA KLJUČA ??? Kodirani ili ne
svi fiatovi su kodirani
jeftinije rješenje su bubnjevi a i diskovi su nepotrebni na tom autu.
znat ćeš kad budeš vozio auto bez toga. npr. neki kombi od proizvođača koji se vole hvaliti o ergonomiji.
pogotovo na automatiku, odmorište za lijevu nogu mora biti pažljivo napravljeno.
UNUTARNJA RECIRKULACIJA ZRAKA?? i ovog??
ima ih sa glupim rješenjima recirkulacije. ako je kao kod ostalih fiata, onda je dobro.

Vojky
27.01.2008., 17:48
Konačno.:top:
Jel 4X4?
Inače moj odabir bi bio 100HP,fun to drive.
Samo da nije bijela,i da nema Hep naljepnice.:cerek:

Ne, zelena s "Hrvatske šume". U Delnicama faca i pol... :)

Nije 4x4, jer se automatic može naručiti samo za ovu koju sam naručio (zato je otpala i Panda 100).

Vojky
27.01.2008., 17:55
jasno da ne al icovjece bozji , tko jos pati na 200w ozvucenje u autu :eek:
pa nije to pimp my ride .. + sve to ajd da ces vozit se puno pa da uzivas u muzici .. ono otvorena cesta bang & olufsen i te spike u aute klase audi a8 di je na zvucnoj izolaciji radilo 200 strucnjaka zadnjih 5 goodina..

1. Dosadilo mi je da ne mogu slušat radio-knjige dok se vozim okolo (Jugić na autocesti).
2. Bez 200 W se ne pojavljujem na poljoprivrednom sajmu u Gudovcu.
3. Kada mi netko raspali narodnjake iz Golfa II, ja raspalim Štrausa iz Pande.

di ces iskoristit tih 200w kad s zenom i djetetom ides na izlet nedjeljom?mali ce bit presreten.

Za automatsko navođenje gdje je auto parkiran. Ne vozim se samo s ženom i malim... Isto kao da pitaš čemu auto s 300 KS, kada 90% voziš po gradu.

Vojky
27.01.2008., 18:03
ŠTITNIK ZA SUNCE SA OGLEDALOM ZA SUVOZAČA?? Nije valjda da ima Pandi i bez ovog??

Evo da nadopunim:

1. sve disk ima samo Panda 100.
2. Naslon za lijevu nogu je jedna od najbitnijih stvari na automobilu (za mene).
3. Štitnike imaju sve verzije. Nije to KIA gdje je to bila dodatna oprema. :)

leo4
27.01.2008., 18:14
Evo da nadopunim:

1. sve disk ima samo Panda 100.
2. Naslon za lijevu nogu je jedna od najbitnijih stvari na automobilu (za mene).
3. Štitnike imaju sve verzije. Nije to KIA gdje je to bila dodatna oprema. :)
Ne provociram! Ali mi nije taj naslon jasan. Dali je to odmorište za stopalo lijeve noge na unutarnjem blatobranu (muldi ili kako se već zove). Mislio sam da to imaju svi ili bar većina osobnih automobila, ako je to to!:ne zna:

Cuka
27.01.2008., 18:27
Ne provociram! Ali mi nije taj naslon jasan. Dali je to odmorište za stopalo lijeve noge na unutarnjem blatobranu (muldi ili kako se već zove). Mislio sam da to imaju svi ili bar većina osobnih automobila, ako je to to!:ne zna:

E to je i mene ispizdilo.

zacky
27.01.2008., 18:57
To se je i očekivalo,osim što nejde 4×4.
Šta tipkaš sa 10 prstiju

lisec
27.01.2008., 19:02

matiz nema:D barem ona predzadnja generacija

Hrvoje xyz
27.01.2008., 19:07
1. Dosadilo mi je da ne mogu slušat radio-knjige dok se vozim okolo (Jugić na autocesti).
2. Bez 200 W se ne pojavljujem na poljoprivrednom sajmu u Gudovcu.
3. Kada mi netko raspali narodnjake iz Golfa II, ja raspalim Štrausa iz Pande.

.

neznam kaj da kazem na ovaj odg. naravno ,bitno je da si ti zadovoljan , nemozemo svi shvatiti odluke drugih.
meni se cini da ta panda kad dodje na cestu , sa svim tim zvucnicima , wattima , ohmima, nasloniima za papke, pretincima , zracnim jastucima zavjesama i poplunima, da ce iz nje vristat poruka "kad narastem , bit cu auto"

ps
umjesto Štrausa pusit nju
http://www.youtube.com/watch?v=k_TpP8SSddM

Vojky
27.01.2008., 19:26

Yugo nema. Jedan od razloga zašto ide na prodaju, a ne u obnovu (generalka, novo lakirnaje i alu-felge).

Kod Pande mi se jako svidjelo, jer je baš ono kus odmorišta, fino postavljen i noga ima ugodan položaj. Auto je dosta visok, pa se ugodno sjedi, što mi je bitno, jer ako sjednem u auto, praktički se taj dan vozim najmanje dva sata (veoma rijetko mi auto treba za do centra Ivanića). Uglavnom to znači da ako vozim, vozim najmanje 120, a u prosjeku 170 km dnevno (ako je samo relacija kuća-posao imam pokaz za vlak, ako je još nešto dodatno, idem autom). Jednom mjesečno su relacije 600-1000 km. Dakle, dosta će se vozit.

Vojky
27.01.2008., 19:32
neznam kaj da kazem na ovaj odg. naravno ,bitno je da si ti zadovoljan , nemozemo svi shvatiti odluke drugih.
meni se cini da ta panda kad dodje na cestu , sa svim tim zvucnicima , wattima , ohmima, nasloniima za papke, pretincima , zracnim jastucima zavjesama i poplunima, da ce iz nje vristat poruka "kad narastem , bit cu auto"

Dio toga je došlo u kompletu opreme (bas od 100 W u suvozačkom sjedištu). A čuješ, auto nisam kupovao na metre, već sam tražio udoban automatic, a da rata nije prevelika. To da će se motor naradit, hoće, ali Fiatovi motori su u pravilu dosta živahni.

Osim toga, Panda ima potencijala:

http://estaticos01.cache.el-mundo.net/elmundodeporte/fotos_del_dia/2007/01/11/1168533753_extras_fotos_del_dia_0.jpg

http://www.venditamodellismo.it/vendita_online/images/BUR22067.jpg

http://www.allaguida.it/img/fiat%20panda%20cross%202.jpg

http://arabam.milliyet.com.tr/images/haber/pandater_800.jpg

Dio slika je s podforuma Kokošinjac, gdje se također povela rasprava o mojoj Pandi: http://www.forum.hr/showthread.php?t=305424

Vojky
27.01.2008., 19:34
To se je i očekivalo,osim što nejde 4×4.
Šta tipkaš sa 10 prstiju

Bio je copy-paste, ali da tipkam s 10 prstiju. Naučio jednog ljeta dok sam bio nezaposlen.

fangs
27.01.2008., 20:12

Meni se čini da ta panda kad dođe na cestu sa svim tim dodatcima i opremom i još kad potrpa sebe i tajnicu (:D) ili ženu i dite neće ić sa tim automatikom i 1.2 motorinom...

sagi
27.01.2008., 20:36
Yugo nema. Jedan od razloga zašto ide na prodaju, a ne u obnovu (generalka, novo lakirnaje i alu-felge).

Kod Pande mi se jako svidjelo, jer je baš ono kus odmorišta, fino postavljen i noga ima ugodan položaj. Auto je dosta visok, pa se ugodno sjedi, što mi je bitno, jer ako sjednem u auto, praktički se taj dan vozim najmanje dva sata (veoma rijetko mi auto treba za do centra Ivanića). Uglavnom to znači da ako vozim, vozim najmanje 120, a u prosjeku 170 km dnevno (ako je samo relacija kuća-posao imam pokaz za vlak, ako je još nešto dodatno, idem autom). Jednom mjesečno su relacije 600-1000 km. Dakle, dosta će se vozit.

jos da nema tako mali tank goriva..morat ces svaki drugi dan na benzinsku..
nista,zelim ti puno ugodno prevaljenih kilometara..

banana23
28.01.2008., 06:32

Jesi li kad imao fiata? Ne vozio, nego imao?

Saško
28.01.2008., 07:49
Uza sve dužno poštovanje ibermoderatoru Vojkyju, ali mislim da je malo pretjerao sa forsiranjem automatika.
Mnoge ljude bole noge, proširene vene kod blagajnica i prodavačica cipela, iščašeni skočni zglobovi kod vikend-malonogometaša,... ali onaj koji stvarno ima kronične probleme, ode kod doktora (što bi rekel naš uvaženi novinar Stanković), pa dobije poštedu u vidu invalidne naljepnice za pritiskanje kuplunga.
E sad, moje mišljenje je da Vojky to nije. Dajem samo mišljenje jer čovjeka ne poznam.
Vjerojatni se malo mazi... Kuplung je na jugu tvrd, pa misli da će tako biti i na svim autima. A nije tako. Želja za posebnošću bila mu je jača strana pri kupovini jugića, pa je tako i sad. Jednostavno, Vojky u Hondi Jazz ili Nissan Noteu (oba s klasičnim mjenjačima) - to nije to!!!

alfa146
28.01.2008., 08:01
Uza sve dužno poštovanje ibermoderatoru Vojkyju, ali mislim da je malo pretjerao sa forsiranjem automatika.
Mnoge ljude bole noge, proširene vene kod blagajnica i prodavačica cipela, iščašeni skočni zglobovi kod vikend-malonogometaša,... ali onaj koji stvarno ima kronične probleme, ode kod doktora (što bi rekel naš uvaženi novinar Stanković), pa dobije poštedu u vidu invalidne naljepnice za pritiskanje kuplunga.
E sad, moje mišljenje je da Vojky to nije. Dajem samo mišljenje jer čovjeka ne poznam.
Vjerojatni se malo mazi... Kuplung je na jugu tvrd, pa misli da će tako biti i na svim autima. A nije tako. Želja za posebnošću bila mu je jača strana pri kupovini jugića, pa je tako i sad. Jednostavno, Vojky u Hondi Jazz ili Nissan Noteu (oba s klasičnim mjenjačima) - to nije to!!!

Ja bih isto manualni ali čovjek voli automatic pa neka,zato i prave za Nas i Njih.:rofl:

Hrvoje xyz
28.01.2008., 09:43
IMO automatic uopce nije losa ideja.

Vojky
28.01.2008., 10:01
Mnoge ljude bole noge, proširene vene kod blagajnica i prodavačica cipela, iščašeni skočni zglobovi kod vikend-malonogometaša,...

Čuješ, mene od vožnje preko Zagreba petkom popodne (kada mi treba sat vremena za prijeći grad) boli noga naredna dva dana, nakon što sam proveo 2,5 mjeseci na oporavku od zadnjeg uganuća noge. Noviji auti imaju odmorište za nogu, možda je negdje i kuplung mekši (ne nužno), ali u pravilu ima dugačak hod i prebaciti 100-200 puta u sat vremena nogu s odmorišta na kumplung i pritiskati jednostavno me smeta. A onda - zašto manualno raditi ono što me smeta, a što učinkovito radi robot. Vrlo je glupo potrošiti ogromnu lovu, a da je vožnja onda neudobna.

A kada bolje razmislim, ručni mjenjači će jednom postati dio automobilističke prošlosti. Posebno za vožnju u gradovima. Nema ničeg od "gušta vožnje" provlačiti se po pretrpanom Zagrebu.

Vojky
28.01.2008., 10:06
Jesi li kad imao fiata? Ne vozio, nego imao?

Jesam, kopiju, Ladu 2107. :)

Saško
28.01.2008., 10:45
Automatski mjenjači=budućnost.
Slažem se, ali 97000 kn = 60KS+automatic ==neprocjenjivo.
Za sve ostalo tu je masterkard

sogor31
28.01.2008., 11:07
sa vozacem od 100 kg i automatskim mjenjacem taj bi auto trebao ubrzati do 100km/h za manje od 20 sec

x-type
28.01.2008., 11:45
sa vozacem od 100 kg i automatskim mjenjacem taj bi auto trebao ubrzati do 100km/h za manje od 20 sec

tak isto pričaju i za i30

Vojky
28.01.2008., 12:08
Automatski mjenjači=budućnost.
Slažem se, ali 97000 kn = 60KS+automatic ==neprocjenjivo.
Za sve ostalo tu je masterkard

Čuješ, 0-100 dostiže za 14 sekundi, maksimalna brzina je sasvim dovoljnih 155, malo troši, komplet guma je 1200 kuna i registracija ne košta puno.

Pri cijeni goriva koja ide prema 10 kuna i činjenici da je cijela država pod autocestama, tako da klasičnog preticanja ima sve manje, nema baš puno razloga za nabijati KS. Uzeo bih možda i disel od 70 KS da je bio u ponudi, ali nije.

sogor31
28.01.2008., 12:14
tak isto pričaju i za i30

da! tu su negdje!

zacky
28.01.2008., 13:17
Meni se svejedno čini razumno riješenje.
Bolje fiat nego neki koreanac.
Snaga je isto fino na 60 tako da si na vrhu te ao kategorije

supervox
28.01.2008., 13:33
Čestitam...!!! :top:

I ja sam također u fazi kupnje malog gradskog automatika, ali nisam toliko zahtjevan za opremom kao ti, npr. tvoja upornost za posebnim audio uređajem me zadivljuje..., ali to je tvoj izbor i ja to poštujem..., kao što rekoh izbor auta je vrlo subjektivan...!!! (jedno od temeljnih ljudskih prava je pravo na izbor) :mig:

Posebno cijenim, što točno znaš što želiš i to sve ukalkuliravaš u realne mogućnosti kupnje..., dok većina HR građana kupuje glavom bez obzira, kao pijani milijunaši...!!!

Sretno sa Pandom i ne zaboravi nas izvjestiti o dojmovima..., mene osobno posebno zanima ovaj robotizirani automatik mjenjač...???
Ja sam ipak izabrao nešto sa klasičnim HD pretvaračem momenta i standardnim PRND32L funkcijama :D

raff34
28.01.2008., 13:36
Vojky, glavno da si ti zadovoljan.

Auto nije nakurnjak koji se uzima na kredu od 7 godina. Kao što većina hrvata i hrvatica misli.

Ti se nisi sramio jugića, jer ne shvačaš auto na taj način. I zato kapa dolje.

Dolje preseravanje, gore funkcionalnost i iskoristivost.

Hrvoje xyz
28.01.2008., 20:15
da on ce ga uzet na 5 godina

:zubo:

mislim kad vec ide u kredu jel..

Jaranko
28.01.2008., 20:32

haha, s yuga na peglicu, joj vojky, a kada se samo sjetim da si mi bio idol ... :D

terza
28.01.2008., 20:50
Čuješ, 0-100 dostiže za 14 sekundi, maksimalna brzina je sasvim dovoljnih 155, malo troši, komplet guma je 1200 kuna i registracija ne košta puno.

Otkud ti informacija da je 0-100 za 14 sekundi?

Malo gledam po netu, službeni podaci navode 20 sekundi za ručni mjenjač.. Dodaj još koju sekundu za automatski..

I navode 145 km/h kao maksimalnu brzinu..

nenocutlas
28.01.2008., 21:32

Malo gledam po netu, službeni podaci navode 20 sekundi za ručni mjenjač.. Dodaj još koju sekundu za automatski..

moji govore 0-100km/h 14s i max 155 km/h 1.2 8v panda i oko 900kg težine:rofl:

zacky
28.01.2008., 21:33
To možda vrijedi za staru Pandu.Postoje i stare Pande.

sogor31
28.01.2008., 21:43
vojky je uzeo podatke sa index-ove baze automobila

Vojky
28.01.2008., 22:07
Sretno sa Pandom i ne zaboravi nas izvjestiti o dojmovima..., mene osobno posebno zanima ovaj robotizirani automatik mjenjač...???
Ja sam ipak izabrao nešto sa klasičnim HD pretvaračem momenta i standardnim PRND32L funkcijama :D

Svakako ću napisati detaljno izvješće, i mene zanima kako taj robot radi. Zanimljivo, u prospektu se navodi da je potrošnja automatika manja nego s manualnim mjenjačem! Mod rada je dupli, dakle može se i ručno šaltat:

http://qya.no-blog.jp/bark_at_the_moon/images/99365_thumb.jpg

Ove boje su inače iz dizajnerske Alessi serije.

Vojky
28.01.2008., 22:08

Čitaš podatke za Pandu 4x4 benzinac. Taj automobil ima potpuno drugačiji ovjes i prijenosne omjere. Nije predviđen za jurcanje već za teren. U biti se prilično razlikuje od obične Pande.

Glavni frajer kaže:
28.01.2008., 22:18
Fora mi je panda auto. Čestitam vojky.
Kada ti dođe u ruke, moraš napisati detaljan test :)

Vojky
28.01.2008., 22:24
Fora mi je panda auto. Čestitam vojky.
Kada ti dođe u ruke, moraš napisati detaljan test :)

Evo, danas su javili, stiže u petak u salon, papiri od carine će početkom tjedna... Dakle, za negdje tjedan dana ide prvi test!

A nadam se da će predstojeće ljeto supertest - plan je, kako sam kupio mali automobil, napraviti turneju po malim europskim državama: Liechtenstein, San Marino, Monte Carlo i Andorra.

Vojky
28.01.2008., 22:26
haha, s yuga na peglicu, joj vojky, a kada se samo sjetim da si mi bio idol ... :D

Čuješ, Poljaci danas sastavljaju i Fiat 500 za koji ljudi uredno daju više od 25000 €. A mi ono sastavljamo...

terza
28.01.2008., 22:51
Čitaš podatke za Pandu 4x4 benzinac. Taj automobil ima potpuno drugačiji ovjes i prijenosne omjere. Nije predviđen za jurcanje već za teren. U biti se prilično razlikuje od obične Pande.

Moja greška.. Bio sam uvjeren da uzimaš 4x4 Pandu.. Ne znam odakle mi ta ideja.. :ne zna:

Vojky
28.01.2008., 23:37
Moja greška.. Bio sam uvjeren da uzimaš 4x4 Pandu.. Ne znam odakle mi ta ideja.. :ne zna:

Kada bolje razmislim, trebale bi mi četiri:

1. Panda obična za svakodnevnu vožnju
2. Panda 100HP za jurcanje
3. Panda 4x4 za teren i planinarske izlete
4. Panda Jolly za ljeto na moru*

Ovu zadnju zna malo ljudi, pa evo slika:

http://images.worldcarfans.com/articles/2006/10/24/2061024.005/2061024.005.1M.jpg

2cool4school
29.01.2008., 00:01
Joj zavidim ti... ja bi bas malog automatika za grad! Dusu dalo za guzve i parkiranje! Kupujem tako nesto (smart ili mini, nisam jos 100%) prvom prilikom...

Dadoledo
29.01.2008., 05:10
super autić

k-kekec
29.01.2008., 07:23
Kada bolje razmislim, trebale bi mi četiri:

1. Panda obična za svakodnevnu vožnju
2. Panda 100HP za jurcanje
3. Panda 4x4 za teren i planinarske izlete
4. Panda Jolly za ljeto na moru*

Ovu zadnju zna malo ljudi, pa evo slika:

pa sve ti to možeš i sa ovom novom:

1 . ista kao ta koju kupiš
2 . voziš oštro sa škripom guma i glasnom mjuzom iznutra
3 . voziš ju blatnu do krova
4 . na kraju otpiliš krov ko cigići i voila!
:rofl:

palj
29.01.2008., 08:18
Evo, danas su javili, stiže u petak u salon, papiri od carine će početkom tjedna... Dakle, za negdje tjedan dana ide prvi test!

A nadam se da će predstojeće ljeto supertest - plan je, kako sam kupio mali automobil, napraviti turneju po malim europskim državama: Liechtenstein, San Marino, Monte Carlo i Andorra.

Onda definitivno moraš obići i Sloveniju:rofl::rofl::rofl:
Ajme, dosadili su ovi vicevi na račun Slovenije, ali nisam mogao izdržati.
Odmah sam se zamislio u ulozi Pervana. On bi još dobacio: sreća da sam kupio pandu. sreeeećaaa!!!!!! Da sam kupio megane, ne bi ni stao u Sloveniju!!
A Slovenija samo tri puta manja od Hrvatske.:D Viš ti kakvi smo.

Vojky, sretno sa pandom. A svi vi koji se brinete o kvaliteti i komforu, ne zaboravite da se radi o prijelazu sa jugića na pandu. Možda mali korak za čovječanstvo, ali veliki za vojkija

Saško
29.01.2008., 08:29
Jooj kak simpa izgleda na slikama...:cerek:

...samo što u živo to izgleda tijesno, mini, malo,...
Nemrem skužit kak je to pobijedilo na testu prostranosti kod Vojkyja. Mjesta ima samo u visinu. Nadam se da si užih ramena kako se ti i suvozač ne bi blisko susretali.
I puno sreće s novim autom.

Vojky
29.01.2008., 11:00
Da sam kupio megane, ne bi ni stao u Sloveniju!!

Jedan od automobila kojeg sam gledao je bio Megane karavan automatic, no kada sam izračunao ratu kredita za auto od skoro 150.000 kuna, pa kasko za istog, pa cijenu guma i održavanja i usporedio s činjenicom da bi ako bude sreće mogao naći posao na faksu, gdje je plaća docenta nešto ispod 8.000 kuna (dobro, od pisanja i sl. se zaradi još koja tisuća), shvatio sam da bi mi Pilko i polubijeli bili malo previše na repertoaru. :)

Ne volim ratu kredita koja me sprječava da napunim rezervoar kada me volja i odem s familijom u kakav dobar restoran. Mada iskreno, da nemam ratu za stan - vjerojatno bi umjesto pande došla Škoda Roomster Scout automatic:

http://www.autoexpress.co.uk/images/front_picture_library_UK/dir_431/car_photo_215734_7.jpg

Da je još više para, onda bi bio Megane CC automatic:

http://www.cabrionews.de/katalog/renault/megane-cc.jpg

A da je još više para onda bi bio VW Caddy Tramper automatic:

http://es.autoblog.com/images/2006/06/DSC_8338.jpg

J... auto ako još netko u selu vozi istog...

palj
29.01.2008., 11:31
Jedan od automobila kojeg sam gledao je bio Megane karavan automatic

Znam da ti je opcija bio megane karavan. Zato sam ga i uzeo za primjer.
Bit će za par godina i nešto puno bolje, siguran sam. Glavno da se ide na bolje, da nije ona s konja na magarca.

Vojky
29.01.2008., 12:07
Jooj kak simpa izgleda na slikama...:cerek:

...samo što u živo to izgleda tijesno, mini, malo,...
Nemrem skužit kak je to pobijedilo na testu prostranosti kod Vojkyja. Mjesta ima samo u visinu. Nadam se da si užih ramena kako se ti i suvozač ne bi blisko susretali.

Probaj sjesti, dojam je sasvim drugačiji nego izvana...

Glede susretanja ramena, ionako u pravilu vozim samo žene na suvozačkom mjestu. :) No, nije baš tako usko, između je i konzola s mjenjačem.

Vojky
29.01.2008., 12:09
Znam da ti je opcija bio megane karavan. Zato sam ga i uzeo za primjer.
Bit će za par godina i nešto puno bolje, siguran sam. Glavno da se ide na bolje, da nije ona s konja na magarca.

Megane karavan treba kupit na firmu, takvu klasu auta je totalno neisplativo plaćat kao fizička osoba...

Thurgood
29.01.2008., 12:16
Čuješ, Poljaci danas sastavljaju i Fiat 500 za koji ljudi uredno daju više od 25000 €. A mi ono sastavljamo...

genijalne stvari poput odbora za praćenje cijena :misli:

čestitam, petak je za par dana :driver: :top:

CDRW
29.01.2008., 12:32
Vojky - jel možemo svi doć na preuzimanje .... mislim ipak je jedinstvana prilika, možda da i tisak pozovemo, pa možda da ti dogovorimo tekstove tipa: Prvih 1000 km sa jedinstvenom Pandom u Hrvata ....

Vojky
29.01.2008., 12:35
Vojky - jel možemo svi doć na preuzimanje .... mislim ipak je jedinstvana prilika, možda da i tisak pozovemo, pa možda da ti dogovorimo tekstove tipa: Prvih 1000 km sa jedinstvenom Pandom u Hrvata ....

E, da je brod pa da je i šampanjac otvorit... Ovako dok je 0,0 (na moru je uredno dozvoljeno 0,5!) bi djelovali kao skup anonimnih alkoholičara. :)

Barem je nitko neće ukrast, našli bi je za pola sata. :)

lappino
29.01.2008., 12:41
... i mene osobno zanima ovaj robotizirani mjenjač.
Tj. robotizirani "ručni".
Vozim klasični HD pretvarač momenta sa "standardnim PRND32L funkcijama", a ekipa koja se na ovo navikne veli da je "robot" osjetan korak natrag, npr. izuzetno trom u gradu...
Opet, ne pričam konkretno o Pandi, već o načelu rada "robota", i zanima me kakvi će ti biti dojmovi u konkretnom korištenju - a vjerujem da si ga imao dovoljno prilike isprobati na test drajvu da se baš za njega odlučiš...

Vojky
29.01.2008., 12:43
A ovo moram uokvirit, Jugić koji odlazi u legendu: http://www.balkanphotocontest.com/index.php?menu=7&gID=5790&img=61341

Nick Fallin
29.01.2008., 12:51
Nego Vojky, kupuješ auto?

debilde
29.01.2008., 13:14
vidio je danas na zavrtnici,narancastu, "slikavo" je neki lik.

nije uopce mala, naprijed ima stvarno dosta mjesta, za noge si komotan, plastika solidna, cist fine autic!
al i dalje je fiat:D

Vojky
29.01.2008., 13:56
al i dalje je fiat

A to ti k'o kapetan Luka Djuraskovic (obratiti pažnju na spominjanje Fiata!):

Ovo je govor komandanta prve cete Cetrdesetog pesadijskog puka, kapetana Luke Djuraskovica, vojnicima u Pomoreke, kod Brezovice (Slovenija) 26. maja 1940. godine. Zbog mogucnosti napada fasisticke Italije na Jugoslaviju, maja pomenute godine, govor kapetana Djuraskovica je stenografisan i sacuvan u arhivi Srpske akademije nauka i umetnosti. Kapetan Djuraskovic je poginuo u Drugom svetskom ratu. Bio je posten i narodni covek. Psovkom je, kazu, podizao moral vojnicima. Potomci kapetana Luke zive u Nisu. Stenogram publikujemo bez ikakvih izmena. Evo reci kapetana Luke:

Slusaj amo!

Mi zivimo u ozbiljno doba i svaki od vas znade zasto smo tu. Svi ste vec stariji i zenjeni ljudi, vi citate novine, je li tako. Ako nam ko pruzi rat, jebo ga otac, mi cemo ga prihvatiti i ratovati. U tom slucaju, jebo mu pas mater, morali bi mi da primimo borbu, pa makar svi izginuli.

To bi bilo od nas casno, jel' tako. Nasi susedi Talijani, e to su kurve jedne. Oni, jebo im pas mater, boje se ratovanja, a hoce da dobiju zemlju bez krvi. Oni, fukare jedne, kazu da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste dobice, ali kurac! Jel' tako? A zar mi nemamo pravo na Trst, Istru i druge nase krajeve?! Pa dabome da imamo. Sada se prave prijatelji, a sutra napali bi nas, kurve jedne! Jel' vam to jasno. Jebo im pas mater, samo neka dodju, poslacemo ih u pizdu materinu.

Drugo, mi Juzni Sloveni bili smo i jesmo najbolji vojnici Evrope. Jel' tako? Dabome da je tako i tako mora da bude. Musolini je dosta ucinio za Italiju. On je mnogo dao Italijanima, ali ih nikad nece naciniti hrabrim, makar im kurac dao, nece moci da im da srce junacko. Jel' tako? Jel' vam jasno? E, drugo kazu Talijani: oni vele - kod nas je sve motorizovano. Nasi su mitraljezi FIAT, nasi su tenkovi FIAT, nasi su avioni FIAT i sta sve ja znam u picku materinu.

Znamo mi to, ali je u njih i srce FIAT, jebo ih Sveti Jeronim na nebu. Samo ime jedno: oni nas ne znaju, picka im materina. Jel' tako? Dabome, bas tako, i tako treba da bude. Drugo: hoce da nam budu kuratori, da garantuju nase granice, pizda im materina. Talijani i ko zna koji kurci, Nemci, Englezi, Japanci, Kinezi i drugi, pa cak i Drustvo naroda. A sta se nas ticu njihove garancije, pizda im materina. Znamo mi sta su to garancije! Jebo im pas mater, garancijsku i kurvarsku!

Drugo: svi vi znate da se nasa vojska najbolje hrani. Jel' tako? E, kad je tako, onda hrana treba da bude sto puta bolja. Imamo kuvare, jebo im pas mater, jos i ne valjaju. Pa dobro gde su ti kuvari, jebo im pas mater, svima odreda? Dezurni, deder zovni mi kuvare, pizda im materina. Pa dobro kuvari, jebo vas Sveti Jeronim na nebu, poslacu vas da terate mitraljeze u brda u pizdu materinu, pa da vidimo da li ce hrana biti bolja i... Jebo vam pas mater kuvarsku. Jel' tako?

(U tom se javlja kuvar Trobec: Ali, gospodine kapetane, iz griza se ne more...)

Kapetan Luka: Kus, nista te nisam pitao. Mars u pizdu materinu. Jebo ti pas mater kuvarsku! Kad te razpizdim, pretvoricu te odma u mitraljez. Drugo: Gde je tu onaj koga su ubile gace? Aj, tu je! E, bas tebe cu poslati na Talijane, jebo te mitropolit. I ti si mi kurcev vojnik. Ubile te gace... Slusaj amo i sta se smejes? Svi vi znate da ima i drugih kojima se hoce nasa zemlja, pizda im materina! Eno gore one ciganske kurve kazu da im pripada Srem, Banat i Baranja. Pa dobro, pizda im materina tatarska, sto ne dodju da uzmu pola Slovenije i Hrvatske, jebali ih njihovi grofovi, jebo pas mater njima i Hortiju i Telekiju i grofici Marici!

Drugo: Jel' idete onako preko noci u Domzale? A? Znam vas ja dobro. Jel' tako? E, vidite to ne sme tako da bude. U nas postoji preki sud, pa tu nema vise sale. Odma te streljaju, jebo te faraon... Da li vi mislite tako?...E vo ide ti komandir tamo negde u pizdu materinu, vodnici sta ja znam gde, jebo ih Bog, ionako nista ne valjaju, podnarednici sede u kafani, a vi u Domzale. Pa ti sad lepo dodju Talijani, pizda im materina. kako bi sve izgledalo i kako bi nas lepo udesili... majku im zicarosku! Pa to ne sme da bude. Jel' jasno? Ne moze to tako kod nas da bude, kako je bilo kod Ceha. Jok... Eto i to su kurve koje se uopste ne bore, nego samo polazu oruzje, kukavice, jebo im pas mater i njima! Pa evo i Poljaci, jebo ih Sveti Jeronim, borili se... borili, a njihova gospoda ministri - tup u avionce, beze avionima pravo u Pariz. Nista manje u pizdu materinu, da tamo toboze vladaju, ali sami, kome, picka im majcina. U nas ne sme da bude tako i ne moze da bude tako, naravno.

Drugo: nije sve sto sam vam kazao. Ama svi vi znate da ste pametni ljudi. Isli ste po svetu i svi ste sigurno videli lepu varos Temisvar? E, vidite, kazu Rumuni, jebo ih Bog otac: "To je nase". Pa dobro sad, picka mu materina, sta je onda nase. Za koji smo krasni ovde i sta jos da branimo kad nista nije nase? Pizda im materina. Pa sto placamo toliki porez, kad je ovo tudje? Jel' tako? Onda od nas niko nece dobiti nista. Dacemo im kurac tvrd, i to tvrd za mnogo godina. Neka dodju ako su junaci, a mi cemo sa njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli! Jel' tako? Jel' vam jasno? E, pa dabome, da jeste, jer drukcije ne moze i ne sme da bude, naravno...

A sad vodnice daj ljudima voljno!

Secundo
29.01.2008., 14:10
Vojky, samo da čestitam :) i poželim puno sreće i zadovoljstva.

Partfiš
29.01.2008., 14:14
E, da je brod pa da je i šampanjac otvorit... Ovako dok je 0,0 (na moru je uredno dozvoljeno 0,5!) bi djelovali kao skup anonimnih alkoholičara. :)

Barem je nitko neće ukrast, našli bi je za pola sata. :)

Tko prica o pijenju sampanjca...kod porinuca se on razbije o provu...:kava:
Sam kaj bi tebi vjerojatno izletili airbagovi..:D

Sretno:top:

Vojky
29.01.2008., 14:22

Zato i kažem da treba popit... :)

Jedino se nadam da će znati servisirat taj robotizirani mjenjač...

lappino
29.01.2008., 14:32
OT: Mala napomena - "govor Luke Đuraškovića" je zapravo sprdnja, napisana četrdesetak godina nakon "događaja", ali je jedna od najpopularnijih ex-Yu legendi...:zubo:

zacky
29.01.2008., 15:31
Ta legenda zvuči vrlo istinito.
Postoji velika mogučnost da "legenda","događaj" je stvarno legenda.

Hrvoje xyz
29.01.2008., 16:30

Sretno:top:

jebes airbagove , nego ce mu izbit onih 200w RMSa zvucnika koje je ugradio ..

dakle petak je the day.
jesi razmisljao kolke ces novce pobrati na prodaji aktualnog limenog ljubimca?oce bit za registraciju Pande?

:edi
tmalo sam razmisljo , pa bilo bi i cudo da bude dosta. :)
to je ono ka jje nekto vec reko ("papa strumf" mislim ) , da si onda kupio neki ...normalnii auto, sad bi u startu imao za smanjit ratu novog od prodaje tog starog .
i odn srednja niza klasa tipa renault megane bi bila realnost. kakva kupovian na firmu , na firmu se kupuje passat ili a6.

ryder on the storm
29.01.2008., 18:39

baš mi je drago:rofl:

Vojky
29.01.2008., 18:46
dakle petak je the day.
jesi razmisljao kolke ces novce pobrati na prodaji aktualnog limenog ljubimca?oce bit za registraciju Pande?

Ide za par tisuća kuna. U petak dolazi kupac. Ako odustane, vozim ga u subotu na otpad, 350 kn + vraćam lovu od preostalog razdoblja osiguranja, treba mi naredni tjedan papir da sam se riješio auta, radi povlastice 50% na novi.

tmalo sam razmisljo , pa bilo bi i cudo da bude dosta. :)
to je ono ka jje nekto vec reko ("papa strumf" mislim ) , da si onda kupio neki ...normalnii auto, sad bi u startu imao za smanjit ratu novog od prodaje tog starog .

Bio bih u minusu cca. 30.000 € koliko mi je ovih godina narasla vrijednost stana + rata podstanarstva, dakle blizu 40.000 € i gomila živaca potrošenih na podstanarstvo.

U doba kada sam kupovao Yuga nisam imao šanse držat ratu za skupi auto i za stan (Yugo mi je bio top za potrošački kredit na karticu koji nije opterećivao kreditnu sposobnost). No, opet, Yugo je koštao 44.000 kn, a da sam kupio auto od 120.000 kn sumnjam da bih ga nakon punih 7 godina i preko 120.000 km prodao za 80.000 kn. Izgubio bih barem duplo više.

Istina, da sam tada kupio Yuga i imao za stavit na fond 80.000 kn do cijene nekog Meganea, sada bih mogao kupit BMW bez kredita. :D

Vojky
29.01.2008., 18:49
Evo, bio u banci, dobio kreditne ugovore za ovjerit.

Provjerio sam kod vuklanizera, jer isti dan kada uzmem auto idu zimske gume na njega - komplet zimskih Dunlopica je negdje 1250 kn.

Headbanger
29.01.2008., 19:04
Pa šta će ti sad zimske a zima na izdisaju?

Vojky
29.01.2008., 19:10
Pa šta će ti sad zimske a zima na izdisaju?

U mom selu zna biti hladnije nego u Zagrebu. Osim toga, prije dva dana sam planinario oko Popovače i išao kući cestom kroz šumu koja je bila puna blata, vjeruj, ne da bi dobro došle zimske, nego i traktorske gume.

Osim toga, ništa nas ne smije iznenaditi. Nije auto auto ako nije uvik spreman za odvest vozača i ekipu na punjenu pljeskavicu u restoranu hotela u Begovom Razdolju.

Headbanger
29.01.2008., 19:11
Sve 5 pa znaš da je i u mom selu (KŽ) isto dosta friško, ali svejedno me malo čudi- za mjesec dana ih ionak mijenjaš...

Vojky
29.01.2008., 19:12
Sve 5 pa znaš da je i u mom selu (KŽ) isto dosta friško, ali svejedno me malo čudi- za mjesec dana ih ionak mijenjaš...

Neće se bacit. :) Ako bude para, za ljeto bih uzeo alu felge 14".

papa štrumf
29.01.2008., 19:35
Bio bih u minusu cca. 30.000 € koliko mi je ovih godina narasla vrijednost stana + rata podstanarstva, dakle blizu 40.000 € i gomila živaca potrošenih na podstanarstvo.

Kužim da se novac može uložiti pa nekoliko puta uvečati ali ipak si ga pretero :D osim ako si kupio Atlantsku plovidbu ili slično pa uvečao novac cca 20 puta, ali to bi bila sreća. Loša ti je matematika, pogotovo za dr. mr...

imanideju
29.01.2008., 20:07
A to ti k'o kapetan Luka Djuraskovic (obratiti pažnju na spominjanje Fiata!):

Ovo je govor komandanta prve cete Cetrdesetog pesadijskog puka, kapetana Luke Djuraskovica, vojnicima u Pomoreke, kod Brezovice (Slovenija) 26. maja 1940. godine. Zbog mogucnosti napada fasisticke Italije na Jugoslaviju, maja pomenute godine, govor kapetana Djuraskovica je stenografisan i sacuvan u arhivi Srpske akademije nauka i umetnosti. Kapetan Djuraskovic je poginuo u Drugom svetskom ratu. Bio je posten i narodni covek. Psovkom je, kazu, podizao moral vojnicima. Potomci kapetana Luke zive u Nisu. Stenogram publikujemo bez ikakvih izmena. Evo reci kapetana Luke:

Slusaj amo!

Mi zivimo u ozbiljno doba i svaki od vas znade zasto smo tu. Svi ste vec stariji i zenjeni ljudi, vi citate novine, je li tako. Ako nam ko pruzi rat, jebo ga otac, mi cemo ga prihvatiti i ratovati. U tom slucaju, jebo mu pas mater, morali bi mi da primimo borbu, pa makar svi izginuli.

To bi bilo od nas casno, jel' tako. Nasi susedi Talijani, e to su kurve jedne. Oni, jebo im pas mater, boje se ratovanja, a hoce da dobiju zemlju bez krvi. Oni, fukare jedne, kazu da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste dobice, ali kurac! Jel' tako? A zar mi nemamo pravo na Trst, Istru i druge nase krajeve?! Pa dabome da imamo. Sada se prave prijatelji, a sutra napali bi nas, kurve jedne! Jel' vam to jasno. Jebo im pas mater, samo neka dodju, poslacemo ih u pizdu materinu.

Drugo, mi Juzni Sloveni bili smo i jesmo najbolji vojnici Evrope. Jel' tako? Dabome da je tako i tako mora da bude. Musolini je dosta ucinio za Italiju. On je mnogo dao Italijanima, ali ih nikad nece naciniti hrabrim, makar im kurac dao, nece moci da im da srce junacko. Jel' tako? Jel' vam jasno? E, drugo kazu Talijani: oni vele - kod nas je sve motorizovano. Nasi su mitraljezi FIAT, nasi su tenkovi FIAT, nasi su avioni FIAT i sta sve ja znam u picku materinu.

Znamo mi to, ali je u njih i srce FIAT, jebo ih Sveti Jeronim na nebu. Samo ime jedno: oni nas ne znaju, picka im materina. Jel' tako? Dabome, bas tako, i tako treba da bude. Drugo: hoce da nam budu kuratori, da garantuju nase granice, pizda im materina. Talijani i ko zna koji kurci, Nemci, Englezi, Japanci, Kinezi i drugi, pa cak i Drustvo naroda. A sta se nas ticu njihove garancije, pizda im materina. Znamo mi sta su to garancije! Jebo im pas mater, garancijsku i kurvarsku!

Drugo: svi vi znate da se nasa vojska najbolje hrani. Jel' tako? E, kad je tako, onda hrana treba da bude sto puta bolja. Imamo kuvare, jebo im pas mater, jos i ne valjaju. Pa dobro gde su ti kuvari, jebo im pas mater, svima odreda? Dezurni, deder zovni mi kuvare, pizda im materina. Pa dobro kuvari, jebo vas Sveti Jeronim na nebu, poslacu vas da terate mitraljeze u brda u pizdu materinu, pa da vidimo da li ce hrana biti bolja i... Jebo vam pas mater kuvarsku. Jel' tako?

(U tom se javlja kuvar Trobec: Ali, gospodine kapetane, iz griza se ne more...)

Kapetan Luka: Kus, nista te nisam pitao. Mars u pizdu materinu. Jebo ti pas mater kuvarsku! Kad te razpizdim, pretvoricu te odma u mitraljez. Drugo: Gde je tu onaj koga su ubile gace? Aj, tu je! E, bas tebe cu poslati na Talijane, jebo te mitropolit. I ti si mi kurcev vojnik. Ubile te gace... Slusaj amo i sta se smejes? Svi vi znate da ima i drugih kojima se hoce nasa zemlja, pizda im materina! Eno gore one ciganske kurve kazu da im pripada Srem, Banat i Baranja. Pa dobro, pizda im materina tatarska, sto ne dodju da uzmu pola Slovenije i Hrvatske, jebali ih njihovi grofovi, jebo pas mater njima i Hortiju i Telekiju i grofici Marici!

Drugo: Jel' idete onako preko noci u Domzale? A? Znam vas ja dobro. Jel' tako? E, vidite to ne sme tako da bude. U nas postoji preki sud, pa tu nema vise sale. Odma te streljaju, jebo te faraon... Da li vi mislite tako?...E vo ide ti komandir tamo negde u pizdu materinu, vodnici sta ja znam gde, jebo ih Bog, ionako nista ne valjaju, podnarednici sede u kafani, a vi u Domzale. Pa ti sad lepo dodju Talijani, pizda im materina. kako bi sve izgledalo i kako bi nas lepo udesili... majku im zicarosku! Pa to ne sme da bude. Jel' jasno? Ne moze to tako kod nas da bude, kako je bilo kod Ceha. Jok... Eto i to su kurve koje se uopste ne bore, nego samo polazu oruzje, kukavice, jebo im pas mater i njima! Pa evo i Poljaci, jebo ih Sveti Jeronim, borili se... borili, a njihova gospoda ministri - tup u avionce, beze avionima pravo u Pariz. Nista manje u pizdu materinu, da tamo toboze vladaju, ali sami, kome, picka im majcina. U nas ne sme da bude tako i ne moze da bude tako, naravno.

Drugo: nije sve sto sam vam kazao. Ama svi vi znate da ste pametni ljudi. Isli ste po svetu i svi ste sigurno videli lepu varos Temisvar? E, vidite, kazu Rumuni, jebo ih Bog otac: "To je nase". Pa dobro sad, picka mu materina, sta je onda nase. Za koji smo krasni ovde i sta jos da branimo kad nista nije nase? Pizda im materina. Pa sto placamo toliki porez, kad je ovo tudje? Jel' tako? Onda od nas niko nece dobiti nista. Dacemo im kurac tvrd, i to tvrd za mnogo godina. Neka dodju ako su junaci, a mi cemo sa njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli! Jel' tako? Jel' vam jasno? E, pa dabome, da jeste, jer drukcije ne moze i ne sme da bude, naravno...

A sad vodnice daj ljudima voljno!

ha ha haaaaaa, prejak si @Vojky!!!
di li si ovo nasa!!!???:lol::lol::lol::lol::lol::rofl::top:

Vojky
29.01.2008., 20:14
Kužim da se novac može uložiti pa nekoliko puta uvečati ali ipak si ga pretero :D osim ako si kupio Atlantsku plovidbu ili slično pa uvečao novac cca 20 puta, ali to bi bila sreća. Loša ti je matematika, pogotovo za dr. mr...

Nisam. Kupio sam stan po 45.000 €, sada vrijedi 75.000 €. Da sam kupio auto srednje klase prije 7 godina, ne bih mogao kupiti stan i još bih plaćao podstanarstvo. Dakle, cca. 40.000 € gubitka + živci.

alfa146
29.01.2008., 20:26
Nisam. Kupio sam stan po 45.000 €, sada vrijedi 75.000 €. Da sam kupio auto srednje klase prije 7 godina, ne bih mogao kupiti stan i još bih plaćao podstanarstvo. Dakle, cca. 40.000 € gubitka + živci.

Ova ti je na mjestu:top:.takav je nakakav i moj primjer.

papa štrumf
29.01.2008., 20:36
Nisam. Kupio sam stan po 45.000 €, sada vrijedi 75.000 €. Da sam kupio auto srednje klase prije 7 godina, ne bih mogao kupiti stan i još bih plaćao podstanarstvo. Dakle, cca. 40.000 € gubitka + živci.A nisi mogao kupiti jeftiniji stan?
Ma taj te Yugo spasio, ja bi spmenik od njega napravio. Neka ga isklešu od mramora.

Hrvoje xyz
29.01.2008., 20:52
:rofl: :rofl: :s :s

Vojky
29.01.2008., 21:02
A nisi mogao kupiti jeftiniji stan?
Ma taj te Yugo spasio, ja bi spmenik od njega napravio. Neka ga isklešu od mramora.

Nekako mi je stan važniji od auta...

A glede Yuga... Ako malo bolje pogledaš, spomenici s Uskršnjeg otočja su u biti Yugići:

http://freeweb.deltha.hu/zastava.in.hu/moai.jpg

A mogu se koristiti i u domaćoj atmosferi:

http://freeweb.deltha.hu/zastava.in.hu/fireplace1.jpg

Headbanger
29.01.2008., 22:21
Neće se bacit. :) Ako bude para, za ljeto bih uzeo alu felge 14".

Ma neće ali uštedio bi trenutno taman jednu ratu - a za felge svakako :klopa:

lappino
30.01.2008., 00:06

Matematika ti jest na mjestu, ali je ta razlika u vrijednosti od 30.000 € samo u tvojoj glavi. Ili želiš reći da se tvoj račun u banci povećao za taj iznos?
Još jednom: virtualno povećanje vrijednosti stana u kojem živiš jest lijep osjećaj (neki bi rekli neprocjenjivo!), ali je samo lova na papiru.
Postat će realna i korisna kao argument u raspravi tek kad npr. taj stan prodaš i jamiš razljiku...
Enivej, bek tu Panda, očekivat ću redovne izvještaje o zadovoljstvu korištenja, pače rabljenja iste...

ZiggyStardust
30.01.2008., 00:07
Hajde, super da si napokon izabrao automobil i, važnije, da stiže do kraja tjedna! :top:

Ono što je meni neobično jest da je tebi to udoban automobil. S obzirom na tvoju visinu i težinu nekako mi je teško u to povjerovati. Radiš dosta km, ne bi li auto većega međuosovinskog razmaka bolje udovoljio tvojim potrebama? Ne rade se 'veliki' auti samo za iskompleksirane seljačine, provozaj jedan pa vidi :mig:

Naime, ja sam i niži i lakši od tebe pa mi je 206 iznimno neudoban na vožnjama preko pola sata. Ni megane (starija linija) ne zadovoljava potpuno, tek se u srednoj klasi moguće voziti dulje u komadu bez većih bolova.

Nadalje, 60 KS je slabašno (o tome se pisalo podosta), no veći je problem tvoja vožnja po autocestama kad će taj auto prilično trošiti zbog malog obujma motora. Alternativa je da ga voziš 90 km/h, no sumnjam da ti je to prihvatljiva brzina za auto-bahn.

Uglavnom, uživaj u afteku, nadam se da će se moja skeptičnost u pogledu udobnosti i potrošnje pokazati neopravdanom u tvom slučaju :)

Vojky
30.01.2008., 00:23
Matematika ti jest na mjestu, ali je ta razlika u vrijednosti od 30.000 € samo u tvojoj glavi. Ili želiš reći da se tvoj račun u banci povećao za taj iznos?
Još jednom: virtualno povećanje vrijednosti stana u kojem živiš jest lijep osjećaj (neki bi rekli neprocjenjivo!), ali je samo lova na papiru.

Puno konkretnija od auta na cesti... Sumnjam da bih auto nakon 5-6 godina mogao prodati za 50% veću cijenu od nabavne. A i stan je, barem meni, veći prioritet od auta.

Vojky
30.01.2008., 00:35
Hajde, super da si napokon izabrao automobil i, važnije, da stiže do kraja tjedna! :top:

Ono što je meni neobično jest da je tebi to udoban automobil. S obzirom na tvoju visinu i težinu nekako mi je teško u to povjerovati. Radiš dosta km, ne bi li auto većega međuosovinskog razmaka bolje udovoljio tvojim potrebama?

Pa sjeo sam u nekoliko desetaka automobila prošle godine i Panda mi je bila među najudobnijima. Grande Punto je isto bio jako dobar, ali je košta četvtinu više u skoro istoj komfiguraciji.

Optimalan automobil bi koštao oko 150.000 kn, no to je jednostavno lova koju mi se ne da mjesečno davat. Rata 2.500 kuna + skuplji kasko + skuplje održavanje + skuplja registracija + skuplje gume znači da bi takav auto koštao oko 3500 kn mjesečno bez goriva, a uz gorivo negdje 4300 do 4500 kuna. Prosječan Hrvat mjesečno radi za taj iznos. Tj. takav auto bih kupovao samo na firmu, a kako nemam namjeru raditi gdje radim narednih 4-5 godina, ne kupujem ga na firmu. Jednostavno, kupljen privatno takav auto jede četvrtinu ministarske plaće od 16.000 kuna, a baš toliku i nemam. Bilo što osim obitelji za što čovjek potroši više od tjedan dana mjesečno je po meni besmislena investicija. A nešto što dođe 4.500 kn mjesečno je za mene više od tjedan dana rada mjesečno. Panda je tu odličan kompromis. Imam i neke druge planove s novcem (nastavak obrazovanja), osim za ulaganje u vozni park.

Ne rade se 'veliki' auti samo za iskompleksirane seljačine, provozaj jedan pa vidi :mig:

Čuješ, ja bih prvi još jedan Volvo za okolo. :)

Naime, ja sam i niži i lakši od tebe pa mi je 206 iznimno neudoban na vožnjama preko pola sata. Ni megane (starija linija) ne zadovoljava potpuno, tek se u srednoj klasi moguće voziti dulje u komadu bez većih bolova.

206 je minijaturan, Megane (novi sasvim O.K.). No neki Citroeni čak i srednja klasa su mi bili premali. Ono što me iznimno razočaralo je Mitsubishi - zamisli, još (prije pola godine) nemaju volan "na izvlačenje", a središnja konzola je tu i velika, osim najvećih modela bili su mi manje udobni od Yuga.

Nadalje, 60 KS je slabašno (o tome se pisalo podosta), no veći je problem tvoja vožnja po autocestama kad će taj auto prilično trošiti zbog malog obujma motora. Alternativa je da ga voziš 90 km/h, no sumnjam da ti je to prihvatljiva brzina za auto-bahn.

Generano taj motor troši jako malo i pri 130 ne bi trebao biti puno veći potrošač. U svakom slučaju, nemam ga namjeru štedjeti, taj auto će prelaziti 25.000 km godišnje, s tendencijom da to ide na više ukoliko se napokon dočepam posla u znanosti i projekata (jer s osnovnom plaćom docenta i Panda je luksuzan automobil). A i neki troškovi su manji - osiguranje je povoljnije, gume od 13" su 1200 kn komplet odličnih i slično. Bitne stvari kada firma ne plaća vozilo.

I da - i dalje stojim da je najbolji auto službeni auto. Jednom sam imao službenu Nivu na 24 sata i INA-karticu, nema boljeg auta od toga. Bolja je od bilo kojeg privatnog Mercedesa ili Lexusa! :D

Usput, ono što me u vezi Pande dodatno raduje - jest da ću je, kao i sada Yuga, moći kraj firme ugurati na besplatne dijelove parkinga, dok oni su većim autima plaćaju nekoliko stotina kuna za mjesečnu karticu.

I napokon nema više šaltanja i bolova u nozi - evo jutros sam vozio 50 minuta do centra, od toga 20 do ulaska u Zageb i pola sata po Zagrebu, a nije bila neka gužva. Sada će lijepo robot raditi posao koji treba s mjenjačem. :top:

Vojky
30.01.2008., 00:41
Ova ti je na mjestu:top:.takav je nakakav i moj primjer.

Ja sam već par puta rekao da se ljudi u Hrvatskoj financijski dijele na one koji imaju stan/kuću i one koji su si morali kupiti stan/kuću na kredit. Svaki put kada radim izračune sa i bez - ispadnu totalno dvije različite kategorije ljudi po ukupnim troškovima...

I koji put se teško međusobno razumiju. :)

Vojky
30.01.2008., 00:55
Usput, ima nešto u toj Pandi, ovo je već drugi topic s nekih 5 stranica... :)

Kada je vidite u salonu, sjednite i probajte (ali da je model gdje se volan može podesiti).

A, evo, to je ta boja:

http://autonovita.blogosfere.it/images/061024_F_PandaModelYear2007_03_800.jpg

Moja neće imati ove felgice (bila stvarno bezobrazna nadoplata 3500 kn), ali će imati maglenke (mora se za po selu), a iznutra će biti otprilike u ovim bojicama:

http://www.motiontrends.com/2005/m12eng/fiat/panda_cross_dash1.jpg

2cool4school
30.01.2008., 02:52
Sta tvoja isto ima dual automatsku klimu? Ova sjedala mi jedino izgledaju jako ravna (bez bocnog oslonca), iako pretpostavljam da neces divljati po zavojima, svejedno se ugodnije osjecas pri skretanju kad se ne moras drzati za volan.. ispravi me ako grijesim... E da, i ove felge u nekoj buducoj investiciji probaj uzet, ne mislim na ove skuplje tvornicke, nego neke ovako, dosta podize ukupni dojam. Isto tako ovi nosaci na krovu su dosta prakticni, jednostavnija je instalacija kutija na krov sto moze dobro doci na duljim putovanjima s obitelji kad nosis vise stvari pa sam gepek nije dovoljan (ili skijanje npr.)...

Hrvoje xyz
30.01.2008., 10:06
Kakvo skijanje , si lud.:horor:
svake nedjelje se ide u Begovo razdolje na punjenu pljeskavicu zato. dodje ti na isto.

Vojky
30.01.2008., 10:24
Sta tvoja isto ima dual automatsku klimu?

Nema dual automatic klimu, malo bi to bilo previše... :)

Ova sjedala mi jedino izgledaju jako ravna (bez bocnog oslonca), iako pretpostavljam da neces divljati po zavojima, svejedno se ugodnije osjecas pri skretanju kad se ne moras drzati za volan.. ispravi me ako grijesim...

Vidjeti ćemo u praksi, nisu skroz ravna, ali ako bude bolje nego u Yugu - ja zadovoljan. :)

E da, i ove felge u nekoj buducoj investiciji probaj uzet, ne mislim na ove skuplje tvornicke, nego neke ovako, dosta podize ukupni dojam.

Je, probati ću nešto naći, reći ću im da u prometnu upišu 14" u napomenu da ih mogu bez problema stavit (kasko osiguranje, pa hoću sve legalno). Imaju i 15" neki modeli, dakle mogla bi i ta, ali je već dosta velika razlika u cijeni. Za zimu nisam htio alu - ove 13" i jako debela guma su odlične za udarne rupe kojih kod mene ima. Kako zna drmnut (udarna rupa napunjena vodom), duša te zaboli...

Isto tako ovi nosaci na krovu su dosta prakticni, jednostavnija je instalacija kutija na krov sto moze dobro doci na duljim putovanjima s obitelji kad nosis vise stvari pa sam gepek nije dovoljan (ili skijanje npr.)...

Je, zato sam i uzeo komplet s tim. Svakako krovna kutija ide među prvim kupovinama za obiteljska putovanja. A možeš i ka' ekipa po Splitu vozit se dva miseca s nosačima za skije, da se vidi... :D

Inače, preporučam punjenu pljeskavicu u Begovom Razdolju!

Hrvoje xyz
30.01.2008., 10:32
ja preporucujem zagrebački u Ribiću ... mislim ono .. jos nakon sto se najedes , da probavis hranu se proseces kilometar dalje do tuđmanove rodne kuce :top:
(http://img213.imageshack.us/img213/619/2709051742fy2.jpg)

nemoras ic u drugu vremensku onu da bi fino jeo :)

CDRW
30.01.2008., 11:00
ja preporucujem zagrebački u Ribiću ... mislim ono .. jos nakon sto se najedes , da probavis hranu se proseces kilometar dalje do tuđmanove rodne kuce :top:

nemoras ic u drugu vremensku onu da bi fino jeo :)

Khm, nekako mi je u zadnje vrijeme Ribič malo potonuo .... nekak su se obezobrazili (naša posla valjda) ... ima malo dalje restoran "sličnog" menija ....

Sorry na offu

ZiggyStardust
30.01.2008., 19:16
Inače, preporučam punjenu pljeskavicu u Begovom Razdolju!

Da, 150 000 kn, to bi bilo optimalno. Druga je stvar što imaš kredit za stan, a i druge skupe potrebe. Ja, recimo, toga nemam, i mogu dati toliko za auto s mnogo manjom plaćom od tvoje (s tim da imam i prihode bližnjih na raspolaganju). Nadam se da neću morati kupovati stan/kuću :D

Zeznuo te taj automatski mjenjač, mogao si uzeti recimo focus za tu cijenu, 1.6 i dobra oprema. Nebitno.

Meni je jedan citroen (srednja klasa, C5) taman, sjedalo do kraja i sasvim dovoljno mjesta. Zato mi ne bi došao u obzir manji auto (vjerojatno ni neće). Ne pričam o tome da ti ne možeš sjesti u pandu, nego da bi te moglo sve boljeti nakon više od sat i dva vožnje, u tome je (mogući) problem. Mali auti su neudobni, tu nema pomoći.

Ako bude povoljna potrošnja na 130 Km/h, odlično za tebe! :driver:

Saško
31.01.2008., 10:51
[QUOTE=Vojky;12405391]Usput, ima nešto u toj Pandi, ovo je već drugi topic s nekih 5 stranica... :)

Kada je vidite u salonu, sjednite i probajte (ali da je model gdje se volan može podesiti).

Da, 5 stranica, a od toga svaki drugi upis je Vojky-jev.

OT, mislim da je boja uspješno pogođena, ostalo se ne slažemo, ali dajem svakom njegovo vlastito pravo na izbor, to nije neki 10-godišnjak da mu se može utjecati na životne stavove.

i ponovo offtopic, nemoj Vojky razmišljati o ponovnom povratku na državne jasle, jednom si otišao odatle, i nije ti dosta?
Što ima toliko lošeg kod privatnika? Lova sigurno nije

CDRW
31.01.2008., 10:56

A kaj misliš kaj nevalja - količina šljake ... eto kaj nevalja :lol:

Nije to Zg Holding - 32 dana godišnjeg + 42 plaćenog bolovanja ..... zagarantirano. Pa se "liječe" po Kubi i okolici .....

DroccA
31.01.2008., 12:15
kah...kah.....eto me.
paaaa......jako, jako lijep auto.
Idealna boja i oprema.
Osobito je lijepa unutrašnjost. Izuzetno.

La Havre
31.01.2008., 13:21
Vojkijeva skromnost imponira,a Panda odista ima dobre kritike

http://www.carsurvey.org/model_Fiat_Panda.html

Vojky
31.01.2008., 15:50
i ponovo offtopic, nemoj Vojky razmišljati o ponovnom povratku na državne jasle, jednom si otišao odatle, i nije ti dosta?

Ne stignem u NSK kada hoću, ne mogu uzeti tjedan ili mjesec za poći na usavršavanje vani (jer bi mi trebala neka znanja koja se mogu samo vani steći, ovdje sam iskoristio skoro sve raspoložive resurse), ne stignem pisati knjige koje bih volio napisati, ne stignem na seminare i predavanja koja bih htio pohađati. Preveliko mi je opterećenje raditi full posao u privatnog firmi i još gurati kompletnu znanstvenu karijeru.

Novac se uvijek zaradi, pa i sada pišem za tri časopisa, a uletio bi i koji komercijalni projekt.

alfa146
31.01.2008., 17:14
kah...kah.....eto me.
paaaa......jako, jako lijep auto.
Idealna boja i oprema.
Osobito je lijepa unutrašnjost. Izuzetno.

Haaaah,konačno.Welcome back my friends to the show that never ends.:five:

Vojky
31.01.2008., 20:35
A kaj misliš kaj nevalja - količina šljake ... eto kaj nevalja :lol:

Nije to Zg Holding - 32 dana godišnjeg + 42 plaćenog bolovanja ..... zagarantirano. Pa se "liječe" po Kubi i okolici .....

Pa nije ni loše, godišnji je 23-24 dana, plaćenog dopusta (školovanje i to se nakupi još nekoliko dana), plaćen je prijevoz i sponzoriran ručak i teretana te wellnes aktivnosti. Plaća je također jako dobra.

Da namjeravam tu ostati nekoliko godina, dogovorio bih s gazdom auto na leasing, ali ne namjeravam, nije mi privreda cilj.

Hrvoje xyz
31.01.2008., 20:39
kaj je 23 dana godisnjeg puno :misli:
neznam , mlad sam. 18 je minmum , ne?

Mikes
31.01.2008., 22:37
Ja sam već par puta rekao da se ljudi u Hrvatskoj financijski dijele na one koji imaju stan/kuću i one koji su si morali kupiti stan/kuću na kredit. Svaki put kada radim izračune sa i bez - ispadnu totalno dvije različite kategorije ljudi po ukupnim troškovima...

I koji put se teško međusobno razumiju. :)

Potpisujem, ali nemoj uskratiti zadovoljstvo onima koji vole strpati sebe, suprugu i dječcu starcima u potkrovlje na 39-63 m2, i voziti... recimo, novog crnog Golfa, starog 5 g. crvene boje.:kava:

BTW, molim te reci mi gdje su to dobre punjene pljaskavice ( ime UGO-a mi ništa ne znači ), kada povremeno zalutam u Grad Majku!

Arash's friend
31.01.2008., 23:21
Evo da nadopunim:
:)

Pa gdje stane u njoj naslon za nogu, da to nije neki joga model, pa noga odmara komotno spetljana iza vozacevog vrata? ;)

Zezam se zgodno auto, malo malecko, ali zgodno. Jos 4x4 model.. uzo bi ga samo da stanem u njega i da imam para :)

A jel' imaju neku koja ide na ložu?

Vojky
31.01.2008., 23:36
Pa gdje stane u njoj naslon za nogu, da to nije neki joga model, pa noga odmara komotno spetljana iza vozacevog vrata? ;)

Stane i to odličan! Dobro su projektirali, mora se priznat.

A jel' imaju neku koja ide na ložu?

Nema. Baš sam gledao, stare Pande su bile sve na benzin, dakle nema starih dizela, a ovi novi bi vlasnik morao biti prilična budala za ulijevat ložu i te fine motore (ne da ih nema...).

Ali, ima na benzin-metan!

The Natural Power is a dual-fuel version (gasoline-methane gas). Methane guarantees unbeatable low emissions and economy. Travel autonomy is about 200 km on a 8 euros filled up methane gas tank. The chassis is the same of the 4x4, the space of the rear wheels differential is occupied by the methane tank. Can be fully accessorized incl. A/C, ABS etc.

Thurgood
01.02.2008., 06:57
samo nemaš gdje točiti u rvackoj... nije metan ovdje zaživio, samo LPG

Saško
01.02.2008., 07:13
Ne stignem u NSK kada hoću, ne mogu uzeti tjedan ili mjesec za poći na usavršavanje vani (jer bi mi trebala neka znanja koja se mogu samo vani steći, ovdje sam iskoristio skoro sve raspoložive resurse), ne stignem pisati knjige koje bih volio napisati, ne stignem na seminare i predavanja koja bih htio pohađati. Preveliko mi je opterećenje raditi full posao u privatnog firmi i još gurati kompletnu znanstvenu karijeru.

Novac se uvijek zaradi, pa i sada pišem za tri časopisa, a uletio bi i koji komercijalni projekt.

Sve pet, samo nemoj da te čuje gazda od "I......a" da mu planiraš kidnut baš sad kad je toliko uložio u tebe...

Svicar
01.02.2008., 11:19
Nesto za tebe

Jeste nakupio kilometara,ali je prebolio sve bolesti.

http://www.autoscout24.ch/AS24Web/Detail.aspx?from=list&wl=1&lng=ger&id=4908645&qs=from%3dSearch%26make%3d28%26model%3d1746%26year from%3d2003%26cur%3dCHF%26zipcountry%3dCH%26sort%3 dprice%26total%3d366&page=1&row=11

Hrvoj
01.02.2008., 11:26
Šta nije danas dan D? Jel stiglo? Slike?

Vojky
01.02.2008., 11:56
Idem popodne vidjeti u salon...

nenocutlas
01.02.2008., 13:44
danas se znači pjevuši pjesma: I' am Barbie girl, living in a barbie world:lol:
http://www.youtube.com/watch?v=pxn567bHny8

Vojky
01.02.2008., 14:14
danas se znači pjevuši pjesma: I' am Barbie girl, living in a barbie world:lol:

Čitaš mi misli, baš sam bio u salonu, pokazali mi auto, izgleda k'o bombončić, i javljam ženi da je s tim bojicama i masu prekidača kao Barbie autić. :)

Naredni tjedan ga moraju dekonzervirat, rješit još preostale papire, banka još da upiše fiducij i prebaci novac - negdje za tjedan dana će prvi test!

Kaže prodavač da su izbrojali, svi airbagovi su na mjestu. :) Imam i dodatno naručeno ogledalce u vozačkom štitniku za sunce, pa mogu popravit kravatu prije izlaska iz auta, a ne kao seljačina buljit u retrovizor. :D

gatto
01.02.2008., 14:24
Imam i dodatno naručeno ogledalce u vozačkom štitniku za sunce, pa mogu popravit kravatu prije izlaska iz auta, a ne kao seljačina buljit u retrovizor. :D
Krvav si! :rofl::rofl:

supervox
01.02.2008., 14:31
Ajde baš da vidimo i to čudo..., evo i ja drugi tjedan (nadam se :rolleyes: ) dobivam svoj mali gradski automatik..., pa možemo uspoređivati dojmove (HD vs. robot), ...ali ja bih to volio preko PM, a šta ću tu ljude gnjavit' s takvim autom, kojeg vozi samo par posto HR građana... :D

Vojky
01.02.2008., 14:37
Ajde baš da vidimo i to čudo..., evo i ja drugi tjedan (nadam se :rolleyes: ) dobivam svoj mali gradski automatik..., pa možemo uspoređivati dojmove (HD vs. robot), ...ali ja bih to volio preko PM, a šta ću tu ljude gnjavit' s takvim autom, kojeg vozi samo par posto HR građana... :D

Ovdje treba pisat, pa neka ostali pate od zavisti. :D

supervox
01.02.2008., 14:54

Ma dobro razmislit' ću o tome kad mi dođe autić, ali bojim se da ću izgubiti privatnost, naime, mnogi koji ovdje vrludaju bi me mogli prepoznati po autu (ako već nisu do sad, po dosadašnjem :D ), a onda forum gubi smisao, jer onda se međusobno neki poznaju, a većina ne...itd.

Pratim za sad tvoju Pandu, pa se čujemo... :mig:

banana23
01.02.2008., 14:58

Da, zavist, naročito kad je riječ o FIAT-u.... Moli Boga da ti ne bude više u servisu nego na cesti.

danijel983
01.02.2008., 15:46
Pa mislim da neće bit tako loš ko što se ti pribojavaš. Ja mu neću bit zavidan ali čovjek ima unikatni auto! Šta jest jest!

banana23
01.02.2008., 15:51
Nisi shvatio. Daleko od zavisti. Ja govorim o FIAT-u. Imam s njim svakakvih loših iskustava. Auto pun nedostataka i tehničkih pogrešaka. Često se kvari i brzo mu pada cijena.

AmADin_gospo
01.02.2008., 15:53
jel stigla više ta Panda??? ko da iz kurdistana dolazi preko bolivije.. :cerek:

CDRW
01.02.2008., 16:11
Nisi shvatio. Daleko od zavisti. Ja govorim o FIAT-u. Imam s njim svakakvih loših iskustava. Auto pun nedostataka i tehničkih pogrešaka. Često se kvari i brzo mu pada cijena.

Ajde molim te prosvijetli me kojeg to Fiata ti voziš i kaj te to na njemu toliko jebe. Prije toga lijepo napiši di i kad je kupljen, koliko km, gdje i kako je održavan .... ono daj malo podataka o tom tvom STRAŠNO kvarljivom Fiatu.

Vojky
01.02.2008., 16:17

La Havre je linkao na komentare vozača: http://www.carsurvey.org/model_Fiat_Panda.html

Top Gear ocjena: http://www.topgear.com/content/carsurvey/2006/fiat/panda/

alfa146
01.02.2008., 17:37
Ajde molim te prosvijetli me kojeg to Fiata ti voziš i kaj te to na njemu toliko jebe. Prije toga lijepo napiši di i kad je kupljen, koliko km, gdje i kako je održavan .... ono daj malo podataka o tom tvom STRAŠNO kvarljivom Fiatu.

Znao sam.:cerek:

banana23
01.02.2008., 21:02

FIAT-ove vozim 15-tak godina. Dva unića, punto mk2 i sad GP deset mjeseci. Ak bi krenuo od početka predugo bi trajalo. Zato ću te prosvijetliti samo sa zadnjim. U deset mjeseci s GP-om svaki mjesec sam u servisu. Dva puta getriba, promijenjeno sve na volanu (osovina s kardanom i servo), promijenio šoferšajbu, gume na prednjim vratima jer su se odljepile, na prednjem braniku maska ispadala iz ležišta sama od sebe, zadnja vrata i lijeva i desna nije bilo moguće otvoriti-štekale kvake. Preklopnik za odabir smjera puhanja zraka šteka i u neke položaje ne ide ni na silu-to se spremam reklamirati. Boja puna efekta narančine kore, nejednaka zračnost na pojedinim dijelovima karoserije (na svim modelima). Sad najnovije opaženo ali ne samo na mojem nego i na drugim GP-ima a to su sive površine na reflektirajućem sloju prednjih farova (izgledaju kao na nekom stojadinu 20 god. starom) iznad žarulje. Naravno da nema ni govora o reklamaciji jer FIAT tek treba priznati tvorničku grešku na farovima a dotle će mi iscuriti garancija. Stvarno ne znam kak su uspjeli proizvesti tak kvalitetan auto. Naravno da su tu kvalitetu prepoznali i kupci pa im je zato prodaja ''porasla''. FIAT je nekad proizvodio jeftine automobile pa su takve stvari mogle proći no s GP-om i ostalim modelima to ne ide jer je cijena u rangu s konkurencijom ako ne i viša. Bilo je toga u izobilju i na modelima koje sam spomenuo pa odatle moja preporuka za oprez s FIAT-om.

_ov3rflow_
01.02.2008., 21:27
Imam i dodatno naručeno ogledalce u vozačkom štitniku za sunce, pa mogu popravit kravatu prije izlaska iz auta, a ne kao seljačina buljit u retrovizor. :D

To se dodatno mora naručivati u fiatu?
Mislim, bez uvrede o opremljenosti, ali 10 godina stari golfovi to imaju u basis opremi...nemoj samo reć da nema osvjetljenje kada se otvori klizni poklopac preko tog ogledalca.

-mobyXXL-
01.02.2008., 21:34

pa si zato kupio ... talijanski skut :eek: piaggio zip? :confused::ne zna:

_ov3rflow_
01.02.2008., 21:37
FIAT-ove vozim 15-tak godina. Dva unića, punto mk2 i sad GP deset mjeseci. Ak bi krenuo od početka predugo bi trajalo. Zato ću te prosvijetliti samo sa zadnjim. U deset mjeseci s GP-om svaki mjesec sam u servisu. Dva puta getriba, promijenjeno sve na volanu (osovina s kardanom i servo), promijenio šoferšajbu, gume na prednjim vratima jer su se odljepile, na prednjem braniku maska ispadala iz ležišta sama od sebe, zadnja vrata i lijeva i desna nije bilo moguće otvoriti-štekale kvake. Preklopnik za odabir smjera puhanja zraka šteka i u neke položaje ne ide ni na silu-to se spremam reklamirati. Boja puna efekta narančine kore, nejednaka zračnost na pojedinim dijelovima karoserije (na svim modelima). Sad najnovije opaženo ali ne samo na mojem nego i na drugim GP-ima a to su sive površine na reflektirajućem sloju prednjih farova (izgledaju kao na nekom stojadinu 20 god. starom) iznad žarulje. Naravno da nema ni govora o reklamaciji jer FIAT tek treba priznati tvorničku grešku na farovima a dotle će mi iscuriti garancija. Stvarno ne znam kak su uspjeli proizvesti tak kvalitetan auto. Naravno da su tu kvalitetu prepoznali i kupci pa im je zato prodaja ''porasla''. FIAT je nekad proizvodio jeftine automobile pa su takve stvari mogle proći no s GP-om i ostalim modelima to ne ide jer je cijena u rangu s konkurencijom ako ne i viša. Bilo je toga u izobilju i na modelima koje sam spomenuo pa odatle moja preporuka za oprez s FIAT-om.

Jesi ti to uzeo neki primjerak koji je ispao iz vlaka ili sa kamiona ili nabrajaš sve dijelove koje si mjenjao kad je preko auta prešao tenk?

Razumijem kad netko favorizira, jednako tako shvaćam i mržnju prema određenom proizvođaču stečenu jednim (ne)iskustvom, ali nije mi jasno, na temelju toliko loših iskustava, što te tjeralo da i četvrti put kupuješ fiat?
Jedino što možemo zaključiti da nešto ne štima s tobom, a ne s tvojim automobilima.

sogor31
01.02.2008., 21:37

mislio sam da ipak imas neku razinu:klap:

_ov3rflow_
01.02.2008., 21:39
mislio sam da ipak imas neku razinu:klap:

Razina ide sa nadoplatom za ogledalce.

banana23
02.02.2008., 06:01
pa si zato kupio ... talijanski skut :eek: piaggio zip? :confused::ne zna:

Pouzdaniji je i bolji od FIAT-a.

danijel983
02.02.2008., 08:32
Jesi ti to uzeo neki primjerak koji je ispao iz vlaka ili sa kamiona ili nabrajaš sve dijelove koje si mjenjao kad je preko auta prešao tenk?

Razumijem kad netko favorizira, jednako tako shvaćam i mržnju prema određenom proizvođaču stečenu jednim (ne)iskustvom, ali nije mi jasno, na temelju toliko loših iskustava, što te tjeralo da i četvrti put kupuješ fiat?
Jedino što možemo zaključiti da nešto ne štima s tobom, a ne s tvojim automobilima.

Potpis! Iako ako je sve što je nabrojao točno i ja bi se žalio na fiat. Jedino ga nebi više nikad kupio.

Vojky
02.02.2008., 13:39
To se dodatno mora naručivati u fiatu?
Mislim, bez uvrede o opremljenosti, ali 10 godina stari golfovi to imaju u basis opremi...nemoj samo reć da nema osvjetljenje kada se otvori klizni poklopac preko tog ogledalca.

Koliko znam, Panda i Golf nisu automobili iste klase...

Tj. ako ih ideš uspoređivat, radiš veliki kompliment Pandi.

banana23
02.02.2008., 14:59

heheheh... jos sam zaboravio da mi lijevi retrovizor nije grijao! :rofl:
pa ti zakljuci s kim nije u redu!

_ov3rflow_
02.02.2008., 19:08
Koliko znam, Panda i Golf nisu automobili iste klase...

Tj. ako ih ideš uspoređivat, radiš veliki kompliment Pandi.

Ne, naprotiv, rugam se golfu (premda ga vozim) koji je među šaljivčinama popularan kao auto kojemu su retrovizori dodatna oprema.
Drugim riječima, elektropodizači su u golfu 4 dodatna oprema, a opet u goloj izvedbi ima ono što se 10 godina kasnije mora u talijanskom autu nadoplatiti.
Podsjećam još jednom da su talijanski automobili obično poznati po darežljivosti takvih praktičnih dodataka, te da su, usporedbe radi, golfovi mogli samo sanjati o opremi koju su fiati nudili u nekom pristupačnom paketu opreme.
Današnji automobili obično već u startu imaju ono što se prije nazivala "full" oprema odnosno paket opreme koji je koštao koliko i pola automobila, i opet, na kraju takve pričice proizlazi da u talijanskom automobilu koji cilja na kupce koji traže praktičnost moraš nadoplaćivati praktične dodatke.

Saško
02.02.2008., 19:11
to Vojky:
Iako nije dekonzervirana, mogao si puknut koju fotku, pa s njom na forum.

_ov3rflow_
02.02.2008., 19:14
heheheh... jos sam zaboravio da mi lijevi retrovizor nije grijao! :rofl:
pa ti zakljuci s kim nije u redu!

Sve to stoji, ali nije mi jasno zašto si nakon 3 ( slovima: tri komada ) fiata opet počinio istu pogrešku.

Još jednom da ponovimo:

1.Kupiš fiat.
Nakon nekog vremena shvatiš da je to kvarljiva kanta i ideš kupit drugi auto.

2. Kupiš fiat.
Nakon nekog vremena opet shvatiš da je to kvarljiva kanta i ideš kupit drugi auto.

3.Kupiš fiat.
Nakon nekog vremena opet shvatiš da je to kvarljiva kanta i ideš kupit drugi auto.

4. Ideš ponovno kupiti auto i opet kupiš fiat.
Nakon nekog vremena opet shvatiš da je to kvarljiva kanta.

Nemoj me krivo shvatiti...ali i malouman bi najkasnije na točki 3. kupio nešto drugo.
Na stranu kvaliteta fiata, imao sam ga i smatram da je najpovoljniji auto za naš mentalitet, pogotovo u nižoj klasi gdje gotovo da i nema suparnika.
Sad kad si već zapeo, savjetujem ti da i dalje kupuješ fiat, tko zna, možda naletiš na ispravan primjerak, samo treba biti uporan. Do stotog primjerka možda :p

Vojky
02.02.2008., 19:26
to Vojky:
Iako nije dekonzervirana, mogao si puknut koju fotku, pa s njom na forum.

Bila je prilično "zgusnuta" kod distributera, čovjek je dobio dosta novih vozila, pa se nije moglo zgodno slikati.

Ali, ide na foto-session čim dođe.

Za sada evo jedne sajamske:

http://star-motoring.com/archives/2006/10/1/ms_features/pfiat.jpg

Vojky
02.02.2008., 20:31
Nego, bi li ja sada triba otvorit jedan Fiat Panda Blog, pa pisat o dojmovima, putovanjima, doživljajima?

I wonder
02.02.2008., 21:13
Nego, bi li ja sada triba otvorit jedan Fiat Panda Blog, pa pisat o dojmovima, putovanjima, doživljajima?

a zašto?

ne voziš offroad, ne zalaziš u ratne zone, nisi dopisnik ni auto novinar, a ni ovakve dvije "tete" sa gornje slike ti nikad neće sjest u auto.
pa čemu onda sve to? tko bi to čitao?

(zezam se, naravno).

Monique.Katoque
02.02.2008., 21:23

Pa da gazda Anderlon ostane bez publike... :D

Nego, nego... jel' mogu se ja prijavit na probnu vožnju? :cerek:

Pilatus
02.02.2008., 21:52

Naporan si i sa ove svoje dvije teme(jedna o Jugiću,a druga o Pandi):kava:

CDRW
03.02.2008., 15:00

Vrlo kratko - sereš. Ti ko da ideš kupovat RR a ne gradski auto. Kud si molim te gledao kad si preuzimao auto? Ako su tada zračnosti ili boja bile pogrešne onda si trebao odustat od kupnje (i okrenut se recimo Phantomu - ziher je bolje ofarban od GP-a :rofl:).

I kako ti je netko već napisao - nakon dva razočaravajuća ti kupiš treći? Ajde prodaj te bajke na dječjem odjelu.

sogor31
03.02.2008., 17:06
Naporan si i sa ove svoje dvije teme(jedna o Jugiću,a druga o Pandi):kava:

ma nije uopce........zar ne vidis da smo svi ljubomorni na pandu,zahtjevamo jos bar dvije do tri dodatne teme kako bi nam mogao dodatno pribliziti ovu top klasu pizza deliver automobila:lol:

banana23
03.02.2008., 19:18
Vrlo kratko - sereš. Ti ko da ideš kupovat RR a ne gradski auto. Kud si molim te gledao kad si preuzimao auto? Ako su tada zračnosti ili boja bile pogrešne onda si trebao odustat od kupnje (i okrenut se recimo Phantomu - ziher je bolje ofarban od GP-a :rofl:).

I kako ti je netko već napisao - nakon dva razočaravajuća ti kupiš treći? Ajde prodaj te bajke na dječjem odjelu.

Najviše volim ovakve kao ti...najpametnije. Ti sve vidiš, uvijek sve predvidiš....znam takve...nisu na dječjem odjelu, nego bi trebali biti na nekim ozbiljnijim odjelima. Ja sam samo nabrojio do sada uočene mane auta kojeg trenutno imam i upozorio ljude koji ovo čitaju da je FIAT loš izbor. Te mane nisam vidio kod kupovine jer su se one, osim spomenute zračnosti (na svim modelima) pokazale pri korištenju i jedino ih ti možeš predvidjeti!? Ne znam kaj je to tebe tak pogodilo? Možda proizvodiš FIAT-e ili radiš u AC-u? Svaka druga analiza zašto mi je ovo četvrti FIAT s tvoje strane je bez veze i o tome ne želim.

škrti židov
03.02.2008., 20:54
jebate ja sam fiatist, pa nisam toliko fiata posjedovao - zaredom - i još veliš da svi redom ne valjaju... pa tko te to tjera da ih kupuješ? kupi vw ko i svi ostali brđani i mirna bosna

ne kužim ovakve likove :ne zna:

code_x
03.02.2008., 21:11
Dobro da, čudno je kaj je išao kupovat tolike Fiate, a sa svakim novim se dodatno uvjeravao u ono kaj sad misli. A neozbiljno je za ne vjerovat mu o kvarovima koji mu se događaju.

Pozitivno je to što su djelovi za Fiat lako dostupni i jeftini
Negativno je to što što čovjek izgubi živce pri rješavanju takvih kvarova
Neutralno je samo ovo moje gledište stvari

banana23
03.02.2008., 21:31
Dobro da, čudno je kaj je išao kupovat tolike Fiate, a sa svakim novim se dodatno uvjeravao u ono kaj sad misli. A neozbiljno je za ne vjerovat mu o kvarovima koji mu se događaju.

Pozitivno je to što su djelovi za Fiat lako dostupni i jeftini
Negativno je to što što čovjek izgubi živce pri rješavanju takvih kvarova
Neutralno je samo ovo moje gledište stvari

Najgore je to što gubiš živce. Sjednem u novi auto i skužim ak ga malo jače potegneš u drugoj i šaltaš u treću zakrči getriba. I sad slijede probne vožnje pa jedan vidi drugi ne vidi i na kraju ipak je. Pa si dva dana bez auta. I tak svaki puta. Na šoferšajbi je bio flek preko cijele šoferske strane. Agent koji odlučuje o reklamaciji me pita kaj me to tak smeta?? Ja ga pitam jel bi njega smetalo? I tak se natežeš. E to je najgore od svega, a za svoj novac.

palj
04.02.2008., 11:53
Banana, stvarno si banana kad nakon toliko negativnih iskustava ponovno kupiš auto istog proizvođača.
Ajde 2 puta se zeznit... 3 je već previše.... a 4 puta...to je stvarno za zamisliti se. Si ti neki mazohist?
Pa koliko puta se trebaš opeći da bi nešto promjenio?
Mislim, ja ne robujem spikama tipa fiat je sranje i ne mislim da je fiat sranje, ali da 15 godina muku mučim sa fiatovim autima (jer ne mislim da si pacijent koji izmišlja kvarove nego ti vjerujem na riječ)...nema šanse. Pa da je ne znam koja marka u pitanju, nakon drugog negativnog iskustva bi definitivno odjebao tu marku i prešao na neku drugu

CDRW
04.02.2008., 12:43
Kaj se zamaraš - vidiš da dečec vozi tatinog pa mu je puna kapa da ga ismijafaju kak vozi Fijata .... onda piše svakaj.

AmADin_gospo
04.02.2008., 14:18
Bila je prilično "zgusnuta" kod distributera, čovjek je dobio dosta novih vozila, pa se nije moglo zgodno slikati.

Ali, ide na foto-session čim dođe.

Za sada evo jedne sajamske:

http://star-motoring.com/archives/2006/10/1/ms_features/pfiat.jpg

vojky jarane, panda mi se inače sviđa, ali ja sam vjeran "munji".. al ako če mi talijani uz pandu dati i ove 2 koke što su pored auta... kupujem pandu i tetoviram FIAT preko cjelih leđa :zubo:

_ov3rflow_
04.02.2008., 14:32
Najgore je to što gubiš živce. Sjednem u novi auto i skužim ak ga malo jače potegneš u drugoj i šaltaš u treću zakrči getriba. I sad slijede probne vožnje pa jedan vidi drugi ne vidi i na kraju ipak je. Pa si dva dana bez auta. I tak svaki puta. Na šoferšajbi je bio flek preko cijele šoferske strane. Agent koji odlučuje o reklamaciji me pita kaj me to tak smeta?? Ja ga pitam jel bi njega smetalo? I tak se natežeš. E to je najgore od svega, a za svoj novac.

Zašto si primio novi automobil ako je krčala getriba?

Zašto si primio novi auto ako si vidio fleku na prednjoj šajbi?

Ako auto ide na popravak pod garancijom, imaš pravo na zamjenski!

E to je najgore od svega, a za svoj novac.

Tvoj novac, ili tatin? Pa nije vrag da su se ta dva dana poklopila sa vikendom, pa nisi mogao za subotu navečer dobit auto?

Sve mi govori da se radi o tvom autu zarađenim tvojim rukama, ne bi ti ni imao fiat, nego bi ga davno prodao i vozio nešto drugo...ili si stvarno uporan i ne možeš normalno zaključivati činjenice.

Albatros
06.02.2008., 07:53
Vojky ajmo sličice na sunce da vidimo tog tvog limenka.

palj
06.02.2008., 08:55
Izgleda da se vojky zanio nakon preuzimanja pande pa je produžio do San Marina ili tako nešto (spominjao je turneju po malim državama, pa...)

Vojky
06.02.2008., 09:24
Vojky ajmo sličice na sunce da vidimo tog tvog limenka.

Još ga nisam preuzeo, dok banka riješi svoje traje par dana.

code_x
06.02.2008., 13:17
Još ga nisam preuzeo, dok banka riješi svoje traje par dana.

Ah, tko zna tko ti sve sad isprobava auto. Dok ga ti preuzmeš već će imat 15000 :D

Vojky
06.02.2008., 13:33
Ah, tko zna tko ti sve sad isprobava auto. Dok ga ti preuzmeš već će imat 15000 :D

Ne brini, skladište distributera mi je usput, pa ga pregledavam svaki dan... :)

Baš sam bio maloprije, kažu da danas skidaju naljepnice, a sutra je dekonzervacija. Banka bi isto tu negdje trebala svoje odradit.

supervox
06.02.2008., 14:11
Vojky, moj je preuzet...!!!

Fakat je milina kliziti sa automatikom od kuće na posao :p (danas mi je prva vožnja na posao)

Još samo danas odem po tablice i knjižice, a osiguranje i prvi tehnički sam jučer...!!! (tablice su mi sa prethodnog auta u MUP-u)

Kad stignem pofotkam preko vikenda, pa ćemo neku novu temu sa slikama, ili ćemo na PM razmjenjivat'..., vidjet ćemo...!!!

A mogli bi usporedni test: kaslični automatik vs. robotizirani ručni, klasa mali gradski auti, iako je ovaj moj po meni za broj veći od Pande...!!! :mig:

Vojky
08.02.2008., 22:48
Panda je danas preuzeta!

Dobar dio dana sam potrošio na dovršavanje papira oko kredita, pa onda osiguranje, pa preuzeti auto, pa popodne tehnički... No, nećemo o lošim stvarima koje se jednostavno moraju obaviti! :)

Autić je super, prešao sam prvih 50 kilometara i uglavnom upoznavao čari robotiziranog mjenjača - ukratko oduševljen sam. Više nema opterećivanja noge kroz zagrebačku gužvu, generalno se manje umaram, pa čak i mislim da se mogu bolje skoncentrirati na samu vožnju. Robot mijenja veoma brzo i gotovo bez trzaja, a uvijek mogu isključiti automatiku i šaltati ručno (može se ručno prebaciti brzina čak i da se ne isključuje automatski mod, što je jedan potez mjenjačem u stranu)! Međutim, za ručno mjenjanje gotovo i nema potrebe (vidjeti ću kako se ponaša kod velikih uspona i nizbrdica) jer automatika jako dobro prati stanje vožnje, pa ako npr. jače ubrzavam spusti brzinu, ako je dugačka ravna dionica ide u višu... Ima i economy mode, kada brže ubacuje u veću brzinu. Potrošnja se generalno vrtila oko 6-6.5 litara.

Ostalo, automobil je super, udoban, kvalitetno i čvrsto izrađen - jedino gdje se pomalo vidi da je to relativno jeftin automobil je ne baš najbolja kvaliteta plastike raznih prekidača i nešto veća buka kada se pređe stotka. Također, za one koji vole sve sami po autu (ja ne) može biti zanimljiva i činjenica da je motor iznimno dostupan i nije da se kada se otvori hauba vidi samo plastičan poklopac koji zaklanja sve. Žaruljice bi se trebale lako mijenjati. :) Prtljažnik nije velik, no iznimno je pravilan ("kockast") i lako dostupan - pa dosta stane. Krovni nosači djeluju iznimno solidno, tako da će za ljetovanje kutija na krov bez problema.

Za sada ga nisam stiskao - auto je potpuno nov i to ne želim dok se malo ne razradi, no "samo" 60 KS sam za sada osjetio jedino na nižoj stopi osiguranja. Motor se veselo vrti i ugodno usklađuje s elektronikom mjenjača.

Jedino ću se još morati naučiti na činjenicu da ne vidim prednji dio auta kao što sam ga vidio na Yugu ili Ladi. :)

Fotkice ću staviti preko vikenda, odvesti ću ga u county na poziranje.

I - najvažnije - ženama se sviđa!

nenocutlas
08.02.2008., 22:57
ok:top: sad se ide subotom na špicu, jel:confused::ne zna:

AmADin_gospo
08.02.2008., 23:06
se nek je sretno i hairli,

želim ti puno ppređenih kilometara

živio ti nama i panda živila 200 godina :top:

Vojky
08.02.2008., 23:08
ok:top: sad se ide subotom na špicu, jel:confused::ne zna:

Naravno. Treba iskoristit to što u mom selu još nisu zatvorili glavnu ulicu, pa mogu parkirat isprid birtije.

A imam i kravatu u boji auta!

Usput, najkomičniji su mi bili prvi kilometri - stalno noga traži spojku. :)

nenocutlas
08.02.2008., 23:19
Usput, najkomičniji su mi bili prvi kilometri - stalno noga traži spojku. :)

privikneš se brzo, al se kasnije vratit koma na kuplung:D

fangs
08.02.2008., 23:23
Ala sretno ti Vojky i okači slike što prije :top:

Vojky
08.02.2008., 23:24
privikneš se brzo, al se kasnije vratit koma na kuplung:D

Mada, kada bih bio u formi (vikend, neka dobra cesta i sl.) znao sam ja mijenjati brzine i u Yugu bez kuplunga, ako ti uđe u uho broj okretaja, može se... :)

vrhk_pu
09.02.2008., 00:06
ajde konaćno ćitam ovo o pandi od kada je otvoren topic, i napokon da si je preuzeo. Ajde Vojky sretno ti s pandom, i jedva čekam da vidim slike. živo me zanima kako izgleda:):):)

Mac McDigital
09.02.2008., 02:14
Čestitke na kolima.

Cuka
09.02.2008., 08:44
Panda je danas preuzeta!

Dobar dio dana sam potrošio na dovršavanje papira oko kredita, pa onda osiguranje, pa preuzeti auto, pa popodne tehnički... No, nećemo o lošim stvarima koje se jednostavno moraju obaviti! :)

Autić je super, prešao sam prvih 50 kilometara i uglavnom upoznavao čari robotiziranog mjenjača - ukratko oduševljen sam. Više nema opterećivanja noge kroz zagrebačku gužvu, generalno se manje umaram, pa čak i mislim da se mogu bolje skoncentrirati na samu vožnju. Robot mijenja veoma brzo i gotovo bez trzaja, a uvijek mogu isključiti automatiku i šaltati ručno (može se ručno prebaciti brzina čak i da se ne isključuje automatski mod, što je jedan potez mjenjačem u stranu)! Međutim, za ručno mjenjanje gotovo i nema potrebe (vidjeti ću kako se ponaša kod velikih uspona i nizbrdica) jer automatika jako dobro prati stanje vožnje, pa ako npr. jače ubrzavam spusti brzinu, ako je dugačka ravna dionica ide u višu... Ima i economy mode, kada brže ubacuje u veću brzinu. Potrošnja se generalno vrtila oko 6-6.5 litara.

Ostalo, automobil je super, udoban, kvalitetno i čvrsto izrađen - jedino gdje se pomalo vidi da je to relativno jeftin automobil je ne baš najbolja kvaliteta plastike raznih prekidača i nešto veća buka kada se pređe stotka. Također, za one koji vole sve sami po autu (ja ne) može biti zanimljiva i činjenica da je motor iznimno dostupan i nije da se kada se otvori hauba vidi samo plastičan poklopac koji zaklanja sve. Žaruljice bi se trebale lako mijenjati. :) Prtljažnik nije velik, no iznimno je pravilan ("kockast") i lako dostupan - pa dosta stane. Krovni nosači djeluju iznimno solidno, tako da će za ljetovanje kutija na krov bez problema.

Za sada ga nisam stiskao - auto je potpuno nov i to ne želim dok se malo ne razradi, no "samo" 60 KS sam za sada osjetio jedino na nižoj stopi osiguranja. Motor se veselo vrti i ugodno usklađuje s elektronikom mjenjača.

Jedino ću se još morati naučiti na činjenicu da ne vidim prednji dio auta kao što sam ga vidio na Yugu ili Ladi. :)

Fotkice ću staviti preko vikenda, odvesti ću ga u county na poziranje.

I - najvažnije - ženama se sviđa!

Baš mi je drago, uživaj. :top:

imanideju
09.02.2008., 09:59
gustaj @Vojky,
puno lipih kilometara....!!!:top:

Too_good
09.02.2008., 12:57
Uzivaj kolega znanstvenik! :zubo:

Grgica Mali
09.02.2008., 13:04
'oćemo slikeeee :jumping:

Bilobrkster
09.02.2008., 13:10
Prtljažnik nije velik, no iznimno je pravilan ("kockast") i lako dostupan - pa dosta stane.

kao prof matiše iznimno sam ti zahvalan na ovim navodnicima :s

puno sreće s Pandom, ja se mislim uzet staru da naučim malo vozit :top:

lappino
09.02.2008., 14:06
Čestitke i uživaj! :top:

nenocutlas
09.02.2008., 14:39
očemo sliku zajedno s vlasnikom i kravatom u boji auta:kokice::klopa:

Vojky
09.02.2008., 18:44
Evo je:

http://img260.imageshack.us/img260/7863/panda1vc0.jpg

Još nekoliko slika auta:

http://img260.imageshack.us/img260/5551/panda2wr4.th.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=panda2wr4.jpg)

http://img260.imageshack.us/img260/9088/panda3nk5.th.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=panda3nk5.jpg)

http://img260.imageshack.us/img260/1853/panda4al6.th.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=panda4al6.jpg)

Pogled na unutrašnjost:

http://img260.imageshack.us/img260/9405/panda5pv7.th.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=panda5pv7.jpg)

Pogled na suvozačko mjesto:

http://img260.imageshack.us/img260/5152/panda6km7.th.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=panda6km7.jpg)

Pogled na instrumente:

http://img260.imageshack.us/img260/2549/panda7lv7.th.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=panda7lv7.jpg)

Središnja konzola:

http://img260.imageshack.us/img260/2980/panda8hi4.th.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=panda8hi4.jpg)

Prtljažnik, mali ali učinkovit:

http://img260.imageshack.us/img260/3439/panda9rf7.th.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=panda9rf7.jpg)

2cool4school
09.02.2008., 18:47
üüüü, jos neke felne i bit ce prava picolovka :top:

BTW slike unutrasnjosti bi isto htjeli vidjet..

Vojky
09.02.2008., 18:56
üüüü, jos neke felne i bit ce prava picolovka :top:

Ne smim pretjeravat, neće biti dovoljno mjesta u prtljažniku za grudnjake koje mi bacaju... :)

14" felge su upisane kao napomena u prometnoj (jer su uredno na homologacijskom listu), no za zimu ostajem na 13" i debelim gumama -auto je tvrđi od Yuga, a ceste nisu baš na razini, već i ova gdje je snimamo (od Ivanića prema Savi pa lijevo prema Sisku) ima dosta rupa.

BTW slike unutrasnjosti bi isto htjeli vidjet..

Evo ih... Provjeravao sam kako radi prije nego što sam sve diga.

fangs
09.02.2008., 18:57
Unutra je super tapecirung ovo s narančastim. :cerek: Iskreno mislio sam da ce bit gayasto to sve naračasto al baš puno podigne cijeli interijer.. I da ti nije palo na pamet stavljat presvlake.

Jedino sad definitvno moraš uzet za ljeto broj veće felge (alu) i gume. :top:

Vojky
09.02.2008., 19:00
Unutra je super tapecirung ovo s narančastim. :cerek: Iskreno mislio sam da ce bit gayasto to s sve naračasto al baš puno podigne cijeli interijer.. I da ti nije palo na pamet stavljat presvlake.

Na autu s bočnim zračnim jastucima ne bi baš bilo pametno stavljat presvlake...

Usput, uopće ne znam koliko radio može glasno, diga sam ga na jačinu 7 i unutra je kao u disku, a uputa govori da ima i preko 20. :D Subwoolfer je genijalan, kutija ispod suvačkog sjedišta, samo osjetiš kako lagano zrak vibrira na izlazu... :)

Još proučavam detalje, uputa za auto je 250 stranica, a s uputama za mjenjač i radio ima sve skupa 300 stranica uputstava što i kako može...

Vojky
09.02.2008., 19:02
Usput, na haubi vidite novu retro FIAT oznaku u crvenom, više nije na plavoj podlozi.

danijel983
09.02.2008., 19:20
Svaka čast! Dobar izbor! :top:

Pilatus
09.02.2008., 20:40
Čini mi se malo previše para.al što je tu je.

Kako se automatski mjenjač+nejaki motor ponašaju u vožnji.Kako drži tempo ostalih automobila u gradskoj vožnji?

BTW za bočne zračne jastuke postoje oriđiđi presvlake,ili krojene o mjeri:mig:

Vojky
09.02.2008., 20:44
Čini mi se malo previše para.al što je tu je.

Kako se automatski mjenjač+nejaki motor ponašaju u vožnji.Kako drži tempo ostalih automobila u gradskoj vožnji?

Za sada ga nisam gazio, hoću ga ipak malo razradit (mada nigdje ne piše da treba), no ne čini mi se da će imati problema s tim. Vrlo živahno se vrti i prihvaća gas. Pravi Fiat.

Pilatus
09.02.2008., 20:47
Za sada ga nisam gazio, hoću ga ipak malo razradit (mada nigdje ne piše da treba), no ne čini mi se da će imati problema s tim. Vrlo živahno se vrti i prihvaća gas. Pravi Fiat.

:eek:

Nisam mislio na gaženje,već normalna gradska vožnja.Ne vuče se valjda ko puž:ne zna:

Vojky
09.02.2008., 20:51
Nisam mislio na gaženje,već normalna gradska vožnja.Ne vuče se valjda ko puž:ne zna:

Pa, uglavnom - koliko pritisnem, toliko ubrza. :)

Za sada nisam primijetio ikakvu slabost motora.

Cuka
09.02.2008., 22:08
...
Još proučavam detalje, uputa za auto je 250 stranica, a s uputama za mjenjač i radio ima sve skupa 300 stranica uputstava što i kako može...

300 strana uputsava, taljani su ili propuvali ili su ti uvalili Space Shuttle.
Ma šta su tamo sve napisali da mi je znat.

SETRA Samoborček
09.02.2008., 22:45
Zakaj nisu lajsne i retrovizori u boji auta :confused:

Vojky
09.02.2008., 23:05
Zakaj nisu lajsne i retrovizori u boji auta :confused:

Retrovizore u boji ima samo dizajnerska verzija Alessi i Panda 100. Lajsne su crne svima (ako ih imaju).

mwm
09.02.2008., 23:15
Zgodna igračkica. :top:
Osobno, ne bi se s tim upustio u promet, premalo je lima oko vozača. :D

2cool4school
10.02.2008., 04:15
Predobro... jabiiii! :) Mjenjam accord za pandu, oces? :)

Grgica Mali
10.02.2008., 17:25
Predobro... jabiiii! :) Mjenjam accord za pandu, oces? :)

Kakav si ti to Hondist :mad::mljacko::hrk:

2cool4school
10.02.2008., 17:27
Ma ne bi.. zezam... (u ostalom pogledaj vrijeme posta, bio sam poprilicno alkoholiziran :zubo:) Ali da pozelim nesto krace od 4.5 metra s automatikom kad sam u guzvi u centru ZGa, pozelim!

Grgica Mali
10.02.2008., 17:32
Ma ne bi.. zezam... (u ostalom pogledaj vrijeme posta, bio sam poprilicno alkoholiziran :zubo:) Ali da pozelim nesto krace od 4.5 metra s automatikom kad sam u guzvi u centru ZGa, pozelim!

Ma znaam :zubo: :s

Mac McDigital
10.02.2008., 23:28
Čestitke još jednom. Dobro Pandica izgleda. Još da su retrovizori u boji auta. :)

Rockatansky
10.02.2008., 23:42
Super autić stari.
Još nam poslikaj woofer ispod sica :mig:

BTW što nisi kožni volan uzeo. Ako je bio k'o opcija uopće?

supervox
11.02.2008., 10:52
Super...!!! Sviđa mi se, auto je k'o bombonček...!

Pitanje, koja je oznaka iza ručice mjenjača, baš je zaklonjena, pretpostavljam P ili N ???

Još jedno pitanje, kad si u automatskom modu i stojiš na smaforu, jel držiš nogu na kočnici kao kod klasičnog automatika, ili kad se auto zaustavi robot drži odvojenu lamelu dok ne pipneš gas...? To me baš zanima kod tih robotiziranih...?

Albatros
11.02.2008., 11:00
Koliko si iskesao za to čudo ? :)

lappino
11.02.2008., 11:07
Po onome kako ja razumijem "robota", auto stoji dok ne stisneš gas...right? Right?

Dario378
11.02.2008., 11:35
Cestitam na autu

Vojky
11.02.2008., 12:15
Super...!!! Sviđa mi se, auto je k'o bombonček...!

Pitanje, koja je oznaka iza ručice mjenjača, baš je zaklonjena, pretpostavljam P ili N ???

N - neutral.

P - parking nema, auto se pravilno parkira u prvoj ili u rikvercu (no neće ti dopustit da ga pokreneš u brzini, moraš držati kočnicu).

Još jedno pitanje, kad si u automatskom modu i stojiš na smaforu, jel držiš nogu na kočnici kao kod klasičnog automatika, ili kad se auto zaustavi robot drži odvojenu lamelu dok ne pipneš gas...? To me baš zanima kod tih robotiziranih...?

Odvoji lamelu i spoji kada dam gas - dakle auto stoji. Čak i na nizbrdici ide unatrag, dok se ne da gas... Ponaša se kao ručni.

Vojky
11.02.2008., 12:16
Koliko si iskesao za to čudo ? :)

97.000 kn.

supervox
11.02.2008., 13:10
Po onome kako ja razumijem "robota", auto stoji dok ne stisneš gas...right? Right?

Ma ne, mislio sam na slijedeće, kod klasičnog automatika kad si u položaju za vožnju, auto već polako kreće, a kod kraćih stajanja, npr. na semaforu stojiš na kočnici, a HD pretvarač, odnosno uljne lamele klize na ulju, odnosno ATF tekućini...itd.
Eh sad, pošto robotizirani automatik je u stvari klasični sa suhom spojkom, on kad je u položaju za vožnju pa recimo staneš na kočnicu na semaforu mora pomoću nekakvog step el. motora odvojiti spojku (ono što se inače radi lijevom nogom).

Mene sad zanima jel' ima neka elektronika koja "skuži" da si ti stao, pa odvoji spojku, a da ne moraš ostati stajati na kočnici dok nema potrebe da kreneš (npr. upali se zeleno), već tek kad dodaš gas?
Naime, u suprotnom bi bilo da je stajanje na kočnici "senzor" da spojka ostane odvojena dok ne pustiš kočnicu, a to mi miriše na cukanje... :rolleyes:

Nadam se da sam pojasnio pitanje :rolleyes:

supervox
11.02.2008., 13:16
N - neutral.

P - parking nema, auto se pravilno parkira u prvoj ili u rikvercu (no neće ti dopustit da ga pokreneš u brzini, moraš držati kočnicu).

Odvoji lamelu i spoji kada dam gas - dakle auto stoji. Čak i na nizbrdici ide unatrag, dok se ne da gas... Ponaša se kao ručni.

E to sam htio čuti..., znači razmišljam k'o i inžinjeri koji su ga projektirali..., :D odlično, to je bolje i za vozača i za sklopove agregat-spojka-transmisija...!!!

Znači roboti su sve veća konkurencija klasičnim automaticima, iako ja svoj klasični ne bih mjenjao...!!! Jedino sa suhim spojkama što bih uzeo je DSG, ali to je već druga priča...!!!

Vojky sretno sa novim autom...!!!

Vojky
11.02.2008., 22:00
Super autić stari.
Još nam poslikaj woofer ispod sica :mig:

Evo ga:

http://img210.imageshack.us/img210/9987/panda10hp7.jpg

BTW što nisi kožni volan uzeo. Ako je bio k'o opcija uopće?

Nije bio kao nadoplata. Ne znam da li postoji vani, no generalno Autocommerce ima neku čudnu politiku prodavanja Fiata kao auta za one koji nemaju novca, pa se najviši paketi opreme uopće ne mogu dobiti u Hrvatskoj. Nije to samo njihova mana, slično je i s Renaultima, npr. najviši paket Twinga se uopće kod nas nije mogao kupiti.

Rockatansky
11.02.2008., 22:22
Trese lupa udara :headbang::headbang:

Vojky
11.02.2008., 22:41
Trese lupa udara :headbang::headbang:

Ne moram ti pričat kako djeluje na suvozačicu!

fangs
11.02.2008., 23:16
Nije bio kao nadoplata. Ne znam da li postoji vani, no generalno Autocommerce ima neku čudnu politiku prodavanja Fiata kao auta za one koji nemaju novca, pa se najviši paketi opreme uopće ne mogu dobiti u Hrvatskoj. Nije to samo njihova mana, slično je i s Renaultima, npr. najviši paket Twinga se uopće kod nas nije mogao kupiti.

Nemožeš reć da je to čudno, mali auti ala twingo, panda itd. s najvišim paketom opreme već debelo ulaze u klasu clia, punta itd., a kod nas je još uvijek najbitnije da auto ima što više pleha i metara..

pljas
12.02.2008., 09:16
fino je tapecirung obradjen oko woofera )

sorry morao sam !

Vojky
12.02.2008., 09:56
Inače, našao sam i prvu manu - nema žaruljice u prtljažniku, to sam imao kod Yuga i dobro dođe. Dobra stvar je da je poklopac prtljažnika "samonoseći", tj. nema ona dva gumena komada kojim se vezuje za prtljažnik, a koji obično ispadaju ili puknu.

Robota sam stigao detaljnije isprobati - kada se ide ubrzati na otvorenoj cesti i stisne gas, odmah prebacuje iz pete u treću i ubrzava. Mislim da je jako dobro programiran.

Vojky
12.02.2008., 09:58
Nemožeš reć da je to čudno, mali auti ala twingo, panda itd. s najvišim paketom opreme već debelo ulaze u klasu clia, punta itd., a kod nas je još uvijek najbitnije da auto ima što više pleha i metara..

Dobro, za ovu Pandu se može dobit i Octavija s klimom... No, zanimljivo je kako po bogatijim državama sasvim dobro idu ti mali opremljeni auti, možda i bolje nego veliki bez ikakve opreme.

2cool4school
12.02.2008., 09:59
Kako mislis nema zaruljice? Nema svjetla uopce :confused:
Pa kako to, kaj nemaju to svi auti...?

x-type
12.02.2008., 09:59

ja imam na Puntu kožni volan :ne zna: i to je posebno naručen jer je riječ o SX opremi. možda je bio razbit pa kad se stavljao novi volan je lik uzeo kožni :D

Vojky
12.02.2008., 10:05
Kako mislis nema zaruljice? Nema svjetla uopce :confused:
Pa kako to, kaj nemaju to svi auti...?

Nema. Pogledat ću još knjigu, da nije negdje skriveno... :)

lappino
12.02.2008., 10:11
A jel valja šta na ubrzanjima?
Nije da je baš dobra usporedba, ali mi je Grande Punto 1.2 (koliko sam ga stigao voziti, možda tisuću kilometara) bio vrlo trom...

Vojky
12.02.2008., 10:26
A jel valja šta na ubrzanjima?
Nije da je baš dobra usporedba, ali mi je Grande Punto 1.2 (koliko sam ga stigao voziti, možda tisuću kilometara) bio vrlo trom...

Nisam ga gazio do poda, još je nov, no za sada nemam zamjerki. Jedino ako je baš veliki uspon se primijeti da je prebacio manju brzinu, što je razumljivo za 60 KS. Ubrzanje 0-100 mu je po prospektu 14 sec.

2cool4school
12.02.2008., 10:27
Nema. Pogledat ću još knjigu, da nije negdje skriveno... :)

Bas glupo ako su ustedili 1.5 eura koliko bi doslo s tom lampicom.. Ali dobro obzirom da je hatch, pretpostavljam da dopire svjetlost iz samog auta kad otvoris gepek... ili?

Too_good
12.02.2008., 10:43
Evo ga:

http://img210.imageshack.us/img210/9987/panda10hp7.jpg

Je li to hrđa na toj šipki od sica?:eek:

Vojky
12.02.2008., 10:48
Je li to hrđa na toj šipki od sica?:eek:

Mislim da je var. Šipka za podešavanje je ovo niže, to je nosač sica.

lappino
12.02.2008., 12:07
Ilitiga promjena boje zbog toplinske obrade (tu spada i zavar)...ja se oko toga ne bi zabrinjavao.

Vojky
12.02.2008., 22:58
Bas glupo ako su ustedili 1.5 eura koliko bi doslo s tom lampicom.. Ali dobro obzirom da je hatch, pretpostavljam da dopire svjetlost iz samog auta kad otvoris gepek... ili?

Evo, pogledao sam, kaže u knjižici da imaju samo neki modeli - a kako je ova moja model koji se može kupiti u Hrvatskoj, dakle ne onaj s najviše opreme, nema. Staviti ću baterijsku na dostupno mjesto. Ne vidi se ništa iz kabine, jer postoji poklopac prtljažnika.

A čuješ, 1,5 € pa milijun Pandi, od toga recimo 700.000 koje nisu visoki paket opreme, to ti je milijun eura uštede, što nije baš zanemarivo. :)

Albatros
13.02.2008., 11:03
97.000 kn.

OMG Vojky, za taj šušanj si moga kupit pravi automobil, da ne kažem limuzinu... :confused::rolleyes::ne zna:

Vojky
13.02.2008., 12:17
OMG Vojky, za taj šušanj si moga kupit pravi automobil, da ne kažem limuzinu... :confused::rolleyes::ne zna:

Ajde, reci di mogu kupit kakvu Mečku ili BMW automatic s visokim paketom opreme, pa da zamijenim...

Ja sam gledao Octaviju i Megane Caravan, oboje su bili cca. 150.000 kuna u sličnoj kombinaciji (što nije samo razlika u nabavi, već i osiguranju i održavanju).

Gledao sam i Fabiu, bila je 124.000 kn.

Bilobrkster
13.02.2008., 13:45
ne bi li se topic trebao preimenovat u "Panda stigla"?

Brazil
13.02.2008., 13:54
ne bi li se topic trebao preimenovat u "Panda stigla"?

Ne, za to će otvorit drugi.

code_x
13.02.2008., 13:56
A Grande Punto, jesi mogao uzet u toj cijeni njega(od dodatne opreme klimu i robotizirani mjenjač)? :ne zna:

Vojky
13.02.2008., 15:35
A Grande Punto, jesi mogao uzet u toj cijeni njega(od dodatne opreme klimu i robotizirani mjenjač)? :ne zna:

123.000 kuna je koštao u ovoj kombinaciji + tempomat (koji nije skup).

Naime, za Pandu je bio popust 5500 kn + besplatna metalik boja i za aute koji su narudžba, a za Grande Punto nije bilo nikakvog popusta na narudžbu, već samo za lager. Tako da je osim osnovne razlike u cijeni modela Grande Punto bio dodatno skuplji 1000 €, tj. nije imao nikakvih akcija. Ukratko, 1/4 skuplje.

STINGer
13.02.2008., 16:15
Ukratko, 1/4 skuplje.

I 2/4 veće (prostranije) :D

SETRA Samoborček
13.02.2008., 16:17
Ali, x/y bolji i x/y veći auto :D