PDA

View Full Version : Oticanje nogu

plavva
11.12.2003., 09:26
ljudi, pomoc. zadnje vrijeme mi oticu noge, ali to je nenormalno kako to izgleda. naime, oticu od kukova skroz, bedra, koljena, listovi... noge su mi redovito pregoleme. mislim da je to uvijek od previse sjedenja ili predugog hodanja, ali nisam sigurna, ranije mi se to nikad nije dogodilo. ujutro kad ustanem izgledam normalno.

znam da se oticanje nogu dogadja u trudnoci, ali ovo je previse, jer ne oticu samo stopala nego sve, cijele noge od kukova nanize. izgleda grozno, onda me svrbi koza, nemam osjeta u prstima... zasto to? i kako si pomoci?

T@nja
11.12.2003., 09:29
To ti je normalno u poodmakloj trudnoci. Cim rodis, proci ce.
A dotad probaj sto manje hodat, a kad sjedis obavezno noge gore.
:w

Lisa
11.12.2003., 09:29
:D miiirna
proci ce kad zvrk izadje :)
meni su moji mozni prsti u trudnoci izgledali kao male kobasice :rolleyes:
izdrzi jos malo :)

Rajna
11.12.2003., 09:35
Znas sta je najgore kod mene, plavva: stopala su mi ostala za broj veca, evo i poslije dvije godine od drugog poroda. :( Jednostavno, nikad se ne vratise na onaj moj 37, ostadose 38, a zimske sam bogme (racunaj dvoje carape, ipak sam ja u Sarajevu :) kupila 39.

Meni je isto bilo problematicno, i ruke in noge su mi oticale, zadnjih 2-3 sedmice. Jedino sto mozes za svaku sigurnost uraditi, otidji neka ti netko izmjeri tlak. Meni je u tih zadnjih par sedmica bio na nekoj gornjoj granici, a oticanje bude malo i od toga.

Bices ti vrlo skoro ona stara - po debljini i izgledu, ne brini, ali nikad ista - zauvijek promijenjena nabolje. :)

plavva
11.12.2003., 09:43
ajoj:(
ma pogledala sam se u spigl jednu vecer i opala na dupe. i mislim si, pa nisam se za tjedan dana mogla toliko zdebljat, nemoguce. ujutro, normalna. da su bar samo stopala, onda znam sto je, pa ko ih sisa, al ovo... ajoj. a tlak mi je 120/80:D
da nije tlak tako dobar, brinula bih se ja vec, ali meni je zdravlje sve :top:

magic
11.12.2003., 10:08
Ako te shto tjeshi i ja sam oticala u posljednjem mjesecu trudnoce.

Samo MOLIM TE to obavezno kazhi ginekologu!!!!

plavva
11.12.2003., 10:56
hocu, hocu:)

lahor
11.12.2003., 12:17
Kad lezis probaj noge drzati malo poviseno.
I obavijesti ginekologa. Glavno da je tlak ok i da nema proteina u urinu.

Sretno!!!! :)

Vicente
24.08.2005., 10:10
imam problem sa naotečenim nogama,bolje reć sa stopalima makar mi se nekad zna proširit na listove,bole me noge tak da ne mogu puno hodat jedno 2-3 dana dok mi ne prođe,skužil sam da mi često noge naoteknu dok puno propješačim pa kad dođem doma počnu me bolit i naoteknu mi,zna neko o čemu je riječ?

violent_femmes9
24.08.2005., 11:09
moze biti bilo sto, SVAKAKO odi doktoru.

poznajem zdrave zene kojima noge oteknu na par dana svakog mjeseca, prije nego sto ce dobiti menstrualno krvarenje

a poznajem i ljude kojima oticu jer im je osteceno srce, ili bubrezi

chani
25.08.2005., 07:01
moze biti i do kicme inace, ali nekako sumnjam da je do kicme nakon pjesacenja, obicno kad je do kicme, nakon aktivnosti se covjek osjeca bolje, ali ujutro zna biti natecen

kentaur
25.08.2005., 08:26
nakuplja ti se previše tekućine u tijelu
jedi puno banana pune su kalija, da se ispiškiš, malo smiješno zvuči ali tako je
a razlozi nakupljanja tekućine u tijelu mogu biti različtiti: od trudnoće (što nisi :)), šećerne bolesti, disfunkcije bubrega i blablabla, uglavnom moraš doktoru!:w

Moby
27.08.2006., 13:53
Ekipa, pozdrav, evo našao sam kutak koji se bavi zdravljem, a imam jedan veliki problem...
Prije nekih dva mjeseca osjetio sam da me noge zatežu. Kad sam malo bolje pogledao, noge od članka na dolje su bile jako nabubrile, izgledale su kao balon. Prvotno sam napravio -posjet dr. opće medicine koji mi je kazao da s obzirom da sam debeo, a i bilo je tih dana jako vruće-da su mi popucali nekakvi kapilari i da će se vratiti u normalu tek kada zahladi. Napravio sam krvnu sliku i nalaz urina koji su bili odlični. Imam ispod 30 godina.

Sedam dana poslije, jako me počela boliti glava, dva dana sam proveo ležeći u sobi i misleći da sam dobio sunčanicu. Osjećao sam se kao da imam gripu, bolio me svaki mišić, nisam mogao gledati u PC ili TV. Završio sam na Hitnoj gdje su mi izvadili krv i našli povišeni broj leukocita i eritrocita. Također CRP bubraga je bio 90 (granica je do 20). Odbio sam ostati u bolnici (jer godišnji mi je tekao), pa sam 10 sljedećih dana dolazio na ambulantna liječenja. Doktor koji me je liječio konstatirao je da mi je došlo do oštećenja bubraga izazvanih streptokokom, iako je test AST-0 bio samo 30, a bris grla-sterilan.
U međuvremenu je nalaz krvi pokazao dva plusa u mokraći. Napravio sam ultrazvuk kod dva privatna internista, ali UZ nije ništa našao na bubrezima.

Tako je trajalo do prije 10 dana, stalno bolnica-privatni doktori-dr. opće prakse-bolnica... Zadnja krvna slika je u granicama zadovoljavajućeg, ali nalaz urina i dalje pokazuje prisutnost proteina i jedan križ (plus) krvi. Od prije 4 dana noge su mi opet počele lagano oticati što me jako plaši. Najgore je pred spavanje kad su dosta zategnute, a osobito oko gležnja.
Štos je u svemu da se ja osobno jako dobro osjećam. Meni noge nisu bolne, natenute su što me zabrinjava, znači, da je npr zima i da ih stalno držim po raznim cipelama, ne bih ni znao da su mi otečene.

Ima li tko sličnih iskustava? Ne znam što mi je niti su doktori napravili nekakvu konačnu dijegnozu. Sve upučuje na bubrege, ali čitam po netu, otečenost nogu ne mora nužno imati veze s njima. Do sada sam morao ostaviti Coca Colu i propio sam se-raznim čajevima i vodom, ali evo izgleda niš ne pomaže.

Oprostite na dugom postu.:s

Martinka
27.08.2006., 15:13
Tuširaj noge naizmjenično toplom i hladnom vodom, kad ležiš stavi ih na jastuk jer se otekline smanjuju ako su noge na povišenom. Možeš probati sa limfnom drenažom u nekom salonu ili na odjelu fizioterapije (ako doktor smatra da ti to može pomoći). Meni često od vrućine oteknu noge i sve navedeno pomaže.

Moby
27.08.2006., 17:09
Martinka, hvala.
Pokušavam s podignutim nogama, pa se smanji oteklina, ali i dalje ostane, pa makar mala.
Moram pokušati ovo s drenažom ili FZT. Ne znam, kojem god liječniku da se sad obratim, on me gleda prvenstveno kao "bubrežnog bolesnika".

Moby
28.08.2006., 13:39
Možete nastaviti odgovarati, vjerujem da još mnoge zanima, a nažalost na netu na niti jednome forumu ne postoji ovakva tema! Da bar postoji!

Kejos
01.01.2007., 15:07
nisam se pazio i završio u bolnici.upala pluća.tlak 250/150 i frka sa srcem.
rekli su mi da taj tlak i srce imaju veze sa vodom u nogama.
kakve?
sad sam to riješio ali me zanima.pijem tablete foursemid i iruzid,carvetrend,kalij...

Ivanicapeca
01.01.2007., 19:33
nisam se pazio i završio u bolnici.upala pluća.tlak 250/150 i frka sa srcem.
rekli su mi da taj tlak i srce imaju veze sa vodom u nogama.
kakve?
sad sam to riješio ali me zanima.pijem tablete foursemid i iruzid,carvetrend,kalij...
Skuplja se voda, jer srčeko teško pumpa, pa je izmjena tvari poremećena, a što je vode više srcu je još teže i ne daj bože da se počne skupljati u plućima, oko jetre i srca. Čim se voda izmokri, zahvaljujući lijekovima koje primaš (foursemid) i srčeku je lakše pa pada tlak u žilama. Isto tako s mokraćom odu i minerali koji su bitni elektroliti i učestvuju u izmjeni tvari u tijelu kao što je npr. Kalij, Natrij i dr. zato se mora nadomjestiti kroz hranu (banane imaju puno Kalija u sebi) ili tablete.
Ne znam što su iruzid i carvetrend, ali pretpostavljam da je nešto za jačanje srca.
Naravno, mislim da ti ne moram niti spominjati koliko ti je od životne važnosti bitna ispravna prehrana!
Izbjegavaj alkohol i gazirane sokove, jer oni zadržavaju tekućinu u tijelu.
Čuvaj se:)

Kejos
01.01.2007., 19:47
vidim da je cilj riješiti se tekućine.meni je dotorica rekla da ju ne izbjegavam,valjda je mislila na vodu...svejedno puno hvala

Ivanicapeca
01.01.2007., 20:41
vidim da je cilj riješiti se tekućine.meni je dotorica rekla da ju ne izbjegavam,valjda je mislila na vodu...svejedno puno hvala
Tekućina se mora unositi u tijelo i preko bubrega izlučivati van iz tijela. Ta tekućina sadržava toksine i nusprodukte koji se stvore u tijelu prilikom izmjene tvari. Dakle treba piti puno vode i čaja, bubrezi moraju raditi, mora biti protoka, a ne zadržavanja, kužiš:top: Tebi je iz nekog razloga poremećen taj prirodni tok, a razlog tog poremećaja će ti najbolje znati objasniti tvoj dr. i pitaj ga sve, obavezno, a ne tamo doći i čekat pa šta ti da i traži učiniš bez pitanja:flop:

Kejos
01.01.2007., 20:44
a zašto je u većini slučajeva mokraća bijela ,skoro pa bijela,a kad idem van i kad sam dugo vani i hodam ,baš ono žuta?

BUBO
06.01.2007., 00:36
Pozdrav svima
Molim ako neko zna da me uputi.
Radi se o starijoj gospođi, nekih 60-tak godina.
Inače je šećeraš ali nije na inzulinu.
Zadnjih tjedana joj noge natiču da je to strava vidjeti.
Stopala i gležnjevi. Nikad prije joj se to nije događalo.
Žena je inače stalno u pokretu.
Išla je dr. opće prakse koja je samo konstatirala da se puno ljudi žali
na to i da nije jedina!? I poslala ju doma.
Ja sam ju danas vidjela i nisam mogla vjerovati kad sam vidjela kolike su!!
OGROMNE!!! Svoje cipele više ne nosi jer noga ne stane u njih.
Doktoru se više ne usudi jer je lijepo rekao da to nije ništa i sprašio je van.
A vidim da joj nije svejedno. Al ljudi moji to jezivo izgleda. I jako naglo je počelo. Ima li ko ideja što bi to moglo biti i kome da se javi?
Unaprijed hvla

Ivanicapeca
06.01.2007., 10:24
Pozdrav svima
Molim ako neko zna da me uputi.
Radi se o starijoj gospođi, nekih 60-tak godina.
Inače je šećeraš ali nije na inzulinu.
Zadnjih tjedana joj noge natiču da je to strava vidjeti.
Stopala i gležnjevi. Nikad prije joj se to nije događalo.
Žena je inače stalno u pokretu.
Išla je dr. opće prakse koja je samo konstatirala da se puno ljudi žali
na to i da nije jedina!? I poslala ju doma.
Ja sam ju danas vidjela i nisam mogla vjerovati kad sam vidjela kolike su!!
OGROMNE!!! Svoje cipele više ne nosi jer noga ne stane u njih.
Doktoru se više ne usudi jer je lijepo rekao da to nije ništa i sprašio je van.
A vidim da joj nije svejedno. Al ljudi moji to jezivo izgleda. I jako naglo je počelo. Ima li ko ideja što bi to moglo biti i kome da se javi?
Unaprijed hvla
Na hitnu u bolnicu i to sad prek vikenda,sa svim papirima koje ima, budu joj odmah obavili sve pretrage. Probajte pritisnuti malo jače prstom mjesto na oteklini, ako ostaje udubina radi se o edemu od nakupljene vode. Kakav joj je tlak?Ako se radi o vodi (a vjerojatno se o tome radi) trebala bi dobiti nešto za izmokravanje tipa Fursemid ili Lasex, ovisno o kliničkoj slici.Nemojte nikako sami to pokušavati riješiti! Voda koja se nakuplja mora se držati pod kontrolom da ne dođe do jetre, pluća i srca, jer može napraviti veliku štetu, ali treba biti oprezan i sa izmokravanjem, zato je potreban nadzor specijaliste, posebno, jer se radi o dijabetičaru! Stvarno su ti dr. ponekad neotesani i nemarni!

Carl Johnson
07.01.2007., 19:49
Toga treba odma' u pržun.

ante dumbledore
07.01.2007., 19:50
edemi na nogama su karakteristični za srčane bolesti,zatajenje rada srca rada srca kao crpke. dijatebes jedan od rizičnih čimbenika za srčane bolesti.
međutim neki dan sam na internoj vidio šećeraša sa ogromnim edemima okrajina koji su uzrokovani ubrzanim katabolizmom i posljedičnom hipoalbuminemijom. katabolizam je uzrokovan "benignom" upalom grla.
hitno u bolnicu,vjerojatno interna klinika

cipelić
16.05.2007., 14:04
Helllllp!!!
Evo zadnja 2-3 dana kako je bilo jako vruče počele su mi oticati noge tj.gležnjevi i stopala.Ujutro sam danas jedva obukla cipele.
Grozno je za vidjeti......
Pijem oko 3 litre vode i 1-2 kave sa mlijekom.Jedem uglavnom nemasno meso,kuhano povrće,pijem vitamine...
Imam viška 30ak kg.Ali i kolegice na poslu se bune da otiču a mršave su!!!
Što napraviti??Znam za podizanje nogu na povišeno i to radim kad imam vremena na 15ak minuta.

Ivanicapeca
16.05.2007., 14:53
Helllllp!!!
Evo zadnja 2-3 dana kako je bilo jako vruče počele su mi oticati noge tj.gležnjevi i stopala.Ujutro sam danas jedva obukla cipele.
Grozno je za vidjeti......
Pijem oko 3 litre vode i 1-2 kave sa mlijekom.Jedem uglavnom nemasno meso,kuhano povrće,pijem vitamine...
Imam viška 30ak kg.Ali i kolegice na poslu se bune da otiču a mršave su!!!
Što napraviti??Znam za podizanje nogu na povišeno i to radim kad imam vremena na 15ak minuta.

Izbjegavaj kavu i pij Aspirin protect (ne pada na želudac kao Andol 100) jednom dnevno poslije ručka. On pospješuje cirkulaciju koja ti je sigurno ugrožena zbog prekomjerne težine. Izbjegavaj gazirano, pij zeleni čaj i vodu.

*jezebel*
16.05.2007., 14:57
dobro da pijes dosta tekucine. i nemoj pretjerivati s natrijem. preporucujem caj od koprive, jako je zdrav, a i pomoci ces bubrezima.

btw, s obzirom na to da imas 30kg viska moguce da ti je masna jetra, cesto se simptomi ni ne primjecuju, ako potraje bilo bi dobro otici na ultrazvuk i provjeriti krvnu sliku. jesi primjetila jos kakve simptome? inace, zadrzavanje tekucine moze biti znak poremecaja funkcije jetre ili bubrega.

ja ne bih bas odmah na aspirin (je da sprecava zgrusavanje krvi, ali koliko zapravo pomaze dugorocno?) - premlada si za to, ima i drugih prirodnih sredstava koja pomazu cirkulaciji. a tu je i tjelovjezba. od etericnih ulja koristi ruzmarin, mozes ga dodati u preparate kojima inace mazes tijelo pa masirati tijelo od periferije prema gore, odnosno prema srcu. i kod vecine ne iritira kozu pa na njemu ne moras skrtariti. i izbjegavaj visoke potpetice.

bucek
17.05.2007., 06:50
Hvala cure!
Bila sam na uzv prošle godine i bilo je relativno ok,naravno uz opasku-smršaviti!
Potpetice nisam obukla godinama,ionako imam nogu 41-42 a sad skoro pa i 43:zubo: .
Jutros je bolje,ali evo na poslu sjedim 8 sati i naravno da če narasti kao kvasac.:flop:
Kupit ču i veneton kapsule,vidi mi se i vena jako na desnoj nozi,pa i to možda malo pomogne.

cd8
17.05.2007., 08:10
Izbjegavaj kavu i pij Aspirin protect (ne pada na želudac kao Andol 100) jednom dnevno poslije ručka. On pospješuje cirkulaciju koja ti je sigurno ugrožena zbog prekomjerne težine. Izbjegavaj gazirano, pij zeleni čaj i vodu.

aaaaaaaaaa propisujes joj lijek preko interneta, ne to radit!

*jezebel*
17.05.2007., 13:19
Hvala cure!
Bila sam na uzv prošle godine i bilo je relativno ok,naravno uz opasku-smršaviti!
Potpetice nisam obukla godinama,ionako imam nogu 41-42 a sad skoro pa i 43:zubo: .
Jutros je bolje,ali evo na poslu sjedim 8 sati i naravno da če narasti kao kvasac.:flop:
Kupit ču i veneton kapsule,vidi mi se i vena jako na desnoj nozi,pa i to možda malo pomogne.

hahaaaaaaa, otkrila si alter ego! ajmo moderatori, banujte ju!:klap:

bettie_page
17.09.2007., 15:06
Postovani forumasi.

Zdravstveni problem koji mene muci u posljednje vrijeme je oticanje noge/nogu.
Oticanje je pocelo prije nekoliko mjeseci. U pocetku je bilo poprilicno rijetko, ono mozda jedan puta tjedno da bi mi desna noga natekla. Kada kazem natekla tada mislim da mi list desne noge se poveca za mozda 2x. Znaci glezanj ostane iste velicine, a otok (ako je to uopce rijec) nije prelazio na koljeno.
U posljednje vrijeme je to postalo pravilo. I to poprilicno neugodno. Npr. ujutro dodjem na posao, s normalnim nogama. U extra uskim skinny hlacama koje su mi komotne. Kada se vracam s posla, noga (u zadnje vrijeme obje) je slonovska, a hlace skoro sto ne popucaju. :eek: Ujutro je sve normalno.
Hm, ja ovako medicinski neobrazovana, ali zdravorazumska djeva, zakljucila sam kako mi je to od sjedenja (8 sati, posao, komp, fotelja) jerbo kada sam bila na godisnjem i puno pokretnija, to mi se nije u ovakvoj mjeri dogadjalo.

Mene zanima da li je to za otici do lijecnika?

Da li znate mozda kako olaksati ovu sjedecu situaciju da mi noge tako ne oticu?

Da li imate ikakvih savjeta i tipova kako preziviti ovu smetnju?

Hvala.

p.s. amputacija is not an option. :D

kemik
17.09.2007., 15:08
oticanje nogu je jedan od simptoma poremećaja rada bubrega. kajjaznam, ako je jako izraženo, svakodnevno a mlada si, mozda ne bi bilo lose otici lijecniku.

bettie_page
17.09.2007., 15:10
oticanje nogu je jedan od simptoma poremećaja rada bubrega. kajjaznam, ako je jako izraženo, svakodnevno a mlada si, mozda ne bi bilo lose otici lijecniku.

:eek:

Uh, hvala ti na misljenju. Mozda ipak da se zaletim, pa sto bude? Hrabra sam..

p.s. 26 godina stara....

*jezebel*
17.09.2007., 17:45
odi porazgovaraj s doktorom, a do tada smanji unos natrija, odnosno slane hrane, a i lijekova koji sadrze natrij (pazi koje analgetike uzimas.), pogotovo u popodnevnim i u vecernjim satima kad si, pretpostavljam, manje aktivna. i pij dosta tekucine (ne mora biti u pitanju neki ekstra problem s bubrezima, ali nije naodmet malo se pozabaviti sa, primjerice, cajem od koprive, dobra je za bubrege, a nece skoditi. mozes ju i skuhati doma pa nositi na posao.), izbjegavaj dugo stajanje i sjedenje (pogotovo na tvrdoj podlozi) s okomito postavljenim potkoljenicama (stavi pod noge drugu stolicu/tronozac/kantu za smece/whatsoever.). nemoj nositi potpetice, ni preuske carape, kreci se kad mozes, u udobnoj obuci, na poslu kruzi stopalima i istegni noge kad uhvatis priliku, masiraj ruzmarinovim uljem (dobro je za cirkulaciju), one jeftine balzame s mentolom za*ebi, to stavljaju babe, a ne pomaze, tusiranje obavi naizmjenicno toplom i hladnom vodom. sretno;)

bettie_page
19.09.2007., 10:09
Cure, hvala na pomoci...

Posebno jezebel :kiss:

*jezebel*
19.09.2007., 11:07
:angel:

kika19
19.09.2007., 14:12
kad su meni zglobovi naoticali (tada sam imala 17 godina) ispostavilo se to da imam reumatsku bolest.

nemesiss
17.03.2008., 13:43
Pozdrav svima,

Isprika odmah na pocetku ako ovakva tema vec postoji, nisam stigla sve prelistati, pa neka modovi prebace ili spoje sa nekom postojećom temom ako je potrebno.
Trebam savjet vezano za problem otecenih nogu i zadrzavanja vode u tijelu. Vec dugo primjecujem da mi tijelo dosta zadrzava vodu, osobito u listovima. Inace imam jake listove, no puni su vode, pa izgledaju jos veci i neproporcionalni ostatku tijela. Buduci da pijem kontracepcijske vec par godina, vjerujem da je zadrzavanje vode i velikim dijelom nuspojava pilula, no pilule ne mogu prestati piti radi nekih drugih zdravstvenih problema (PCOS), tako da trazim nacine kako da barem smanjim zadrzavanje vode u nogama. Vjezbam, trudim se kretati sto vise (posao mi je uredski, dosta sjedim), te paziti na prehranu. Masiram noge s vremena na vrijeme, i bude mi malo lakse, no i listovi su mi i dalje oteceni. Postoji li jos nekakav nacin da se ovo rijesi, neki caj, ili diuretik? Patim i od grceva u listovima, sto je jos jedan znak lose cirkulacije, a sve ovo je jako plodno tlo za prosirene vene jednoga dana, pa bih bila zahvalna ako netko ima kakav savjet....:)

Ivanicapeca
17.03.2008., 14:18
Pozdrav svima,

Isprika odmah na pocetku ako ovakva tema vec postoji, nisam stigla sve prelistati, pa neka modovi prebace ili spoje sa nekom postojećom temom ako je potrebno.
Trebam savjet vezano za problem otecenih nogu i zadrzavanja vode u tijelu. Vec dugo primjecujem da mi tijelo dosta zadrzava vodu, osobito u listovima. Inace imam jake listove, no puni su vode, pa izgledaju jos veci i neproporcionalni ostatku tijela. Buduci da pijem kontracepcijske vec par godina, vjerujem da je zadrzavanje vode i velikim dijelom nuspojava pilula, no pilule ne mogu prestati piti radi nekih drugih zdravstvenih problema (PCOS), tako da trazim nacine kako da barem smanjim zadrzavanje vode u nogama. Vjezbam, trudim se kretati sto vise (posao mi je uredski, dosta sjedim), te paziti na prehranu. Masiram noge s vremena na vrijeme, i bude mi malo lakse, no i listovi su mi i dalje oteceni. Postoji li jos nekakav nacin da se ovo rijesi, neki caj, ili diuretik? Patim i od grceva u listovima, sto je jos jedan znak lose cirkulacije, a sve ovo je jako plodno tlo za prosirene vene jednoga dana, pa bih bila zahvalna ako netko ima kakav savjet....:)

Probaj piti Aspirin protect. On se daje preventivno ljudima sa slabom cirkulacijom i zakrečenjem vena da im krv što više razrijedi i da se po tome cirkulacija poboljša.
Pokojna mama je zadnjih godinu dana svoje bolesti bila potpuno nepokretna i kao nuspojava lijekova kao i izostanka kretanja imala je vrlo izražene otekline na zglobovima, stopalima i šakama. Dobila je na recept Fursemid za izmokravanje, ali to joj je samo rušilo elektrolite. Ne znam od kuda i što me inspiriralo da pokušamo s tim Aspirin protectom i stvar je upalila te su se otekline skoro u potpunosti povukle.
Inače, piju se jedna tabletica poslije ručka. Kutija košta nekih 20 kn i može se dobiti bez recepta.

Shtefitza
18.03.2008., 02:48
Dosta popularne Yaz i Yazmine tablete imaju otjecanje nogu kao nuspojavu. Mozda mozes preci na druge hormone. :)
Svakako pokazat otok nogu svom doktoru! :) :cool:

nemesiss
18.03.2008., 07:53
hvala na savjetima :) Sto se tableta tice - pijem Diane 35, a bas sam za Yasmine cula da smanuju zadrzavanje vode i oticanje nogu...postoji li jos neki prirodni lijek da se smanji oticanje i potakne izlucivanje vode? Citala sam da je caj od koprive dobar...

macka
18.03.2008., 11:59
Citala sam da je caj od koprive dobar...
da, taj caj pospjesuje izbacivanje viska tekucine... kao i - voda :mig:
mozda zvuci malo kontradiktorno, jer se ona i zadrzava, ali treba je piti sto vise, ni slucajno manje... i trebalo bi smanjiti unos soli, jer ona veze vodu... eto, toliko sam ja upoznata s time :)

copy_xerox
18.03.2008., 17:00
Moze biti znak visokog tlaka, a ako jest visok to je opasno. Provjeri just in case!

dushica
18.03.2008., 20:22
hvala na savjetima :) Sto se tableta tice - pijem Diane 35, .

E to je. ja sam od tih dobila vode u telu kolko hgoces, extra 10 kg i celulit na rukama. kada sam promenila pilule trebalo mi je jos godinu dana da izbacim svu vodu i vratim se na staro. sad sam ok.

in spe
18.03.2008., 22:17
Isto je i s Yasminkama... Kao imaju diuretički učinak... Al' u jagodama :rolleyes:.
Ja pijem puuuno vode i nezašećerenog zelenog čaja, slano ne volim i vježbam, tako da nisam neki trut koji samo leži i opet sam naotečena. Nakon dužeg stajanja/hodanja gležnjevi mi doslovno nestanu.
Meni su apsolutno iste kao i Diane, samo sad imam i gljivice non-stop.
Osim odmora s nogama u povišenom položaju meni ništa ne pomaže.

nemesiss
19.03.2008., 10:25
@in spe - ja sam na Dianama vec 4 godine, i primijetila sam pojacano zadrzavanje vode, no ne znam kako bi se ponasala na drugim tabletama jer su mi ove rijesile probleme sa PCOS. A vidim i da Yasmin opet nisu garancija da ce voda nestati.
No i prije sam imala problema sa otecenim nogama, najvise u donjem dijelu listova, to sto ti kazes - nakon nekog vremena, gleznjevi mi nestanu, noge mi izgledaju ko tabure. Pijem minimalno 2 litre vode dnevno, vjezbam, hodam, pazim sto jedem (trudim se), masiram se...no i dalje su ogromni, bas izgledaju neproporcionalno ostatku tijela :(

bucek
19.03.2008., 11:26
Za grčeve pokušaj šumeći magnezij ili u tabletama.
Ja ponekad popijem fursemid da se izmokrim,ali svejedno noge cijelo ljeto su slonovske :(

Ivanicapeca
19.03.2008., 11:32
Za grčeve pokušaj šumeći magnezij ili u tabletama.
Ja ponekad popijem fursemid da se izmokrim,ali svejedno noge cijelo ljeto su slonovske :(

Imaš grčeve zbog Fursemida jer izmokravanjem izmokriš kalij čiji nedostatak je kriv za grčeve. Jedi banane, rajčice ili pij Kalinorm šumeće tablete.
Probaj i ti s Aspirin protectom. Mojoj mami je jako pomoglo.

ljubač
24.04.2008., 14:14
Počelo prolječe..i meni noge otiču več sada :rolleyes:
Uglavnom gležnjevi i stopala.Inače imam problema sa kilama (višak 30ak)
A sad zadnja tri dana me jako boli rist lijeve noge (jako me boli žila-kao da sam ju istegnula ali ne znam stvarno gdje) i otekli su mi čak i prsti i lagano je crveno...Što bi to bilo???Help!!!

Ivanicapeca
24.04.2008., 16:41
Počelo prolječe..i meni noge otiču več sada :rolleyes:
Uglavnom gležnjevi i stopala.Inače imam problema sa kilama (višak 30ak)
A sad zadnja tri dana me jako boli rist lijeve noge (jako me boli žila-kao da sam ju istegnula ali ne znam stvarno gdje) i otekli su mi čak i prsti i lagano je crveno...Što bi to bilo???Help!!!

Uuu, ne želim te plašiti, ali simptomi koje imaš i činjenica da si pretila ukazuju da je moguća tromboza. Odi odmah kod dr. zlu ne trebalo.
Preporučujem ti da iz prevencije piješ Aspirin protect.

valneahana
24.04.2008., 17:06
dobro ti je rekla ,svi simptomi ukazuju na trombozu a tromboza je začepljenje krvne žile krvnim ugruškom koji ako se ne pije određena terapija se može odvojiti od stijenke krvne žile i završiti u plućima kao plućna embolija od koje se može lako umrijeti.pij ili aspirin ili andol 100 jer oni razgrađuju trombocite koji su stvorili ugrušak i to svaki dan poslije ručka po jednu a trebala bi odmah danas na hitnu ili sutra kod svoje dr.andol i aspirin je dobro piti jer mogu spriječiti i infarkt baš zato što razgrađuju trombocite do infarkta isto može doći rADi začepljenja koronarnih žila ugruškom,nesmiješ previše hodati,NE MASIRATI nogu nikako da se nebi odvojio krvni ugrušak,držati noge u povišenom položaju kad spavaš ili ležiš,nikad držati noge prekrižene,ta uputstva ti vrijede i za ubuduće i kad ćeš piti lijekove tako da nemisliš da se tromboza lako rješava i da kad počneš piti lijek da sve možeš po starom

anita
28.12.2008., 08:41
Zašto dolazi do oticanja nogu oko gležnja? Imala sam to prije nekoliko godina neposredno nakon poroda carskim, ali je prošlo samo od sebe. Sada mi se isto počelo događati nakon ljeta, nakon čega je prva reakcija kolegica na poslu bila da se to često svima događa nakon što cijelo vrijeme provedemo u nekakvim sandalama. Međutim, to traje već cijelu jesen s promjenjivim intenzitetom (pojačano za vrijeme menzisa). Krvna slika OK, šećer nizak, sa srcem nemam nekih problema, sa cirkulacijom možda i imam s obzirom na kapilare koje mi se vide na nogama. Sunce mamino kaže da previše jedem. Istina, imam cca 10 kg previše.

plawka
04.01.2009., 13:25
Bubrezi, metabolizam, hormoni - jedno do to troje može biti..

Ja muku mučim sa tim već nekoliko godina unazad..i to u početku se tokom leta pogoršavalo..sada više nije važno dal je leto ili ne..I kao i ti, primetila sam da je veoma pojačano u toku ovulacije..

Zbog toga sam konačno otišla doktoru..Krvna slika oke, ali lipidna formula katastrofa..Holesterol 11, urea i kreatinin ne pitaj..A imam cca 52,53 kg..Jos sam se i udebljala..moja prosečna težina je 50kg..Dobila sam upute za urologa i internistu..Videćemo..Sve više sam sigurna da mi noge otiču od nepravilnog ili nedovoljnog rada bubrega..obzirom da sa hormonima i metabolizmom nemam problema..A što me ne bi čudilo, obzirom na to da sam godinama recimo pila litar cole dnevno, umesto vode..Samo kad na to pomislim..ništa više..Moram priznati da mi je frka šta će mi urolog reći..

Uglavnom, neprijatno je do besvesti..

luna13
01.04.2009., 12:29
Pozdravljam sve sudionike ovog foruma. Ja također imam taj problem . Ima li možda nekog liječnika za preporučiti? moj me liječnik Opće prakse nije oduševio.

hvala unaprijed

ante dumbledore
01.04.2009., 18:57
kakav problem ti imaš? može malo opširiniji opis?

Štrikalica
20.05.2009., 12:32
Ok, jes da sam inače paranoik, al sad mi je stvarno frka.. imam par simptoma koji nisu nužno vezani, al ono..

Gležnjevi i stopala su mi već 3-4 dana otečeni toliko da imam noge kao slonica Nelica.. ne bole - samo su otečeni..

Desna :cice: - luđački me boli.. prepipala sam sve, čak sam i druge molila da prepipaju (neke s malo više gušta, neke s malo manje :zubo: ) - nema kvržica.. samo je dvoje njih zaključilo da je na opip pretvrdo za normalno stanje.. al sad boli već toliko da jedva mičem ruku.. i čini mi se da se bol pomalo preslikava na lijevu.. ali puno manjeg intenziteta..

Koža mi se osula - sva sam neka flekava i točkasta.. lice, ramena, dekolte..

Kaj bi to moglo biti? :mama:

Lastane, molim te samo mi nemoj reći da idem doktoru, jer.. ne da mi se. :D

Patria
28.05.2009., 10:42
Čudi me da nema ni jednog odgovora a i ja sam došla s istim problemom...
Nije problem otići doktoru, ali ja upravo zato jer nisam paranoik i hipohondar , želi prvo ovdje saznati kako se riješiti viška vode iz tijela..Naime, osjećam kako mi prsti stežu prsten, kako mi se sandale urezuju u kožu...a nisu mi male, no?

Ima li iko kakav savjet kako se riješiti vode prije nego li nas likari počmu trovati lijekovima....

daso
28.05.2009., 17:33
što se tiče noga....jedino što mogu preporučit je voltaren gel.... a što se tiče dojke....jedino što ti mogu reć, bez opipivanja :D jest....odi liječniku...

Patria
28.05.2009., 20:05
što se tiče noga....jedino što mogu preporučit je voltaren gel.... a što se tiče dojke....jedino što ti mogu reć, bez opipivanja :D jest....odi liječniku...

:D Hvala. Ovaj sam odgovor htjela izbjeći. Zapravo sam se nadala nekom narodnom lijeku, čaju ili tako nečem...

frayla
29.05.2010., 11:34
S obzirom da su došli topli dani i noge mi na kraju dana znaju biti kao da imam olovne okove na njima, natečene i bolne zanima me da li ima sličnih problema i kod vas?
Svako ljeto muku mučim s tim, jer imam i genetske predispozicije po mami, a da ne kažem kad sam u pms-u, e onda sam ko buhtla:mad:
Ja npr. znam piti čaj od preslice da malo potaknem to izlučivanje viška vode, a od preparata koristim ice gel koji lijepo ohladi noge...
No zanima me da li postoji neki preparat koji bi djelovao malo i preventivno da se to smanji?
Inače nisam baš od pijenja vode, ali se trudim što više piti , jer voda tjera vodu i znam da one kreme na bazi divljeg kestena su dobre za vene i kapilare, ali koja je vama onako najučinkovitija?

Anne Elliot
01.06.2010., 20:02
bok evo iskopala sam staru temu da zatražim savjet,
naime danas sam lprimjetila da mi je lijeva noga otekla, ništa strašno jedva vidljivo ali je, primjetila sam da me počela žuljati cipela pa nožni članak i tako,
inače nije bilo nikakog fizičkog napora ozljede ili sl i koliko znam, zdrava sam.
eto,htjela sam pitati zašto se to javlja? tu su pisali o aspirin protectu :ne zna:

Mandii
02.06.2010., 13:04
Pozdrav svima

imate li iskustva sa oticanjem lica, ruku , pa ponekad i nogu??
Zadnji put lice je oteklo pa skoro do neprepoznatljivosti!!
Nalazi su svi rađeni i svi su uredu, trudnoća nije u pitanju...
Doktori ne znaju o čemu je riječ...

Ako imate ili znate što o ovom problemu pls pišite...

Pacificgirl
02.06.2010., 13:23
Meni samo štitnjača pada na pamet, ili neke alergijske reakcije...

zdenka27
02.06.2010., 19:22
Što je rađeno od pretraga?

Mandii
02.06.2010., 20:14
sve je rađeno, znači kompletne pretrage su urađene, nalazi, snimanje srca ...
ali doktori ništa neznaju, otok se polako vraća ali svejedno je čudno da se pojavi odjedanput...

moses
02.06.2010., 20:35
Jesu li pregledali bubrege?

Mandii
03.06.2010., 07:49
da, bubrezi također pregledani ...

zdenka27
04.06.2010., 05:48
Slučajno sam pročitala da lice zna tako oteći kod sistemskog lupusa. Ima tema o toj bolesti na ovom forumu.

castanea
04.06.2010., 09:01
Ako imate ili znate što o ovom problemu pls pišite...

Jesi koristila kakve tablete ili lijekove?
Mni je jednom doktor prepisao Ninur i sva sam natekla od njega, lice mi se skoro izobličilo skroz, a o urtikariji da ne pričam.

Neuhvatljivaa
17.06.2010., 16:35
Meni je natekao dio iznad stopala tj onaj dio od gleznja do prstiju.Na obje noge.DAnas sam isla doktorici,kaze da srce i pluca rade uredu,dala mi jke da vadim krv i radim UZ abdomena.Dakle,zna li iko sta moze biti.?Subotu i nedelkju sam biloa na suncu(izgorjele noge) tada sam nekada mozda i primjetila da je pocelo oticati.Mada mislim da je jos i prije.Od cega moze biti?

sudoku22
20.06.2010., 17:53
Meni je natekao dio iznad stopala tj onaj dio od gleznja do prstiju.Na obje noge.DAnas sam isla doktorici,kaze da srce i pluca rade uredu,dala mi jke da vadim krv i radim UZ abdomena.Dakle,zna li iko sta moze biti.?Subotu i nedelkju sam biloa na suncu(izgorjele noge) tada sam nekada mozda i primjetila da je pocelo oticati.Mada mislim da je jos i prije.Od cega moze biti?

Tesko je reci bez nalaza krvi, meni su prosle god.poceli oticat dijelovi iznad stopala i gleznjevi i ispostavilo se da imam autoimunogenu bolest, ali sam osim toga cesto bila febrilna

morska riba
20.06.2010., 20:49

Oticanje nogu ne mora značiti odmah da je problem s bubrezima..Cesto je kod žena koje dugo stoje i uz to imaju ravna stopala ili višak kila ili problema s venama..Preporučam kompresivne čarape, meni je to jako pomoglo...Ljeti je pre vruće za takve čarape pa preporučam sto više hodanja i vježbanja a što manje sjedenja i stajanja:)

sharalica
26.06.2010., 23:36
Užasno se bojim, mislila sam da je slučajno, no već drugu noć za redom nabubrile su mi obje noge od ispod koljena pa sve do stopala (uključujući i stopalo). Imam jako tanke listove, međutim, sada su mi dvostruke veličine. Strah me da nešto nije u redu i bila bih vrlo zahvalna ako bi me netko nekako mogao utješiti do ponedjeljka kada idem doktoru iako sam skeptična jer znam da me vjerojatno čeka par mjeseci hodakanja po raznim pretragama:(:(:(
Plačem neutješno već 2 sata jer ne znam šta da radim osim što masiram i pokušavam to malo ublažiti.

JustForFun
27.06.2010., 00:12
zadržavanje vode

popij uvin čaj da si malo olakšaš do ponedjeljka

jesi li trudna ili trebaš dobiti?

jesi kad imala problema sa bubrezima?

sharalica
27.06.2010., 00:15
Dobila sam u petak. Nikad nisam imala problema s bubrezima, međutim bila sam na dijeti zadnja 2 mjeseca i smršavila sam 15 kila jer sam možda prenaglo promijenila režim prehrane i počela strašno intenzivno vježbati, pa su mi se možda i hormoni poremetili uslijed takvog šoka, iako primjećujem pozitivne promijene u nekim drugim segmentima koji se tiču kože, a s kojima sam dosad imala problema.

ulv
27.06.2010., 04:31
nikada ne mršavi naglo!!! :nono:
organizam uvijek ide onoj težini koju najduže ima, znači ako mislis smršaviti mršavi polako ali sigurno jer ćeš se opet vraćati na onu težinu i potrebe na koje ti je organizam navikao, privikavaj ga polako na manje, jer tu inače nema koristi, samo šteta
a edemi nastaju kod problema sa bubrezima i srcem, na nogama su karakteristični za srce, posjeti doktora

ulv
27.06.2010., 04:34
sorry...neželim te plašiti možda malo pregrubo izgleda moj post, ali otiđi kod doktora.....

yedwy
27.06.2010., 06:08
A što jedeš u sklopu te dijete?

Pitam te jer ima svakakvih suludih režima koje nebi ni neprijatelju preporučio pa zato...

sharalica
27.06.2010., 23:41
Jela sam samo ribu i blitvu, te varivo. Uglavnom, opet su nabubrile:(. Noge mi izgledaju kao što izgledaju mojoj baki od 80+ godina koja je srčani bolesnik! Ovo je PRVI PUTA u životu da mi se takvo što dešava. Očajna sam! Idem sutra doktoru, ali svejedno ne znam kako niti uslijed čega. Doista nikad, nikad, nikad mi se ovo nije dogodilo!:(

zZzZzoOoOo
09.07.2010., 21:20
Poštovani,

nadam se da će se naći netko tko je imao slična prijašnja iskustva ili da ima ideju o čemu bi mogla biti riječ.Naime,jučer nakon buđenja sam primjetio na desnoj nozi(stopalu) nekakav ugriz na prstu,a mjesto je bilo bolno na dodir.Nisam se previše zabrinjavao do danas kada je cijela noga naotekla te više ne znam da li je to zbog ugriza ili sam se negdje ''nesvjesno'' udario.Važno je napomenuti i da ne mogu normalno hodati,točnije,ovu drugu nogu nekako ''vučem'' jer je prebolno kada stanem na nju.Evo,nadam se da sam dobro objasnio,ako netko ima ideju sto bi to moglo biti neka napise jer ne znam da li da ovog trena idem na hitnu zbog toga ili da pričekam do ujutro.Zahvaljujem.

Evo i slike za ono koji žele pogledati!
http://img408.imageshack.us/i/090720102137.jpg/

EDIT:Samo da još napomenem,na dodir oteklina jako boli,kao kada se dira puknuta kost!

zdenka27
11.07.2010., 06:55
Ako već nisi bio, odmah doktoru!

Zenabr1
11.07.2010., 07:11
možda ze pauk zviznuo,odi dr da ne dođe do trovanja

V element
31.05.2011., 12:08
Oticanje nogu ne mora značiti odmah da je problem s bubrezima..Cesto je kod žena koje dugo stoje i uz to imaju ravna stopala ili višak kila ili problema s venama..Preporučam kompresivne čarape, meni je to jako pomoglo...Ljeti je pre vruće za takve čarape pa preporučam sto više hodanja i vježbanja a što manje sjedenja i stajanja:)

A što ako moramo sjediti, ja npr imam takav posao, ne maknem se 8 h i onda dođem doma i još malo učim, a jako ravna stopala, pegle doslovno...koma mi je sad po ljeti obući bilo kakve otvorene cipele jer im stopala izgledaju kao neke ogromne buhtle

mali slon
31.05.2011., 14:15
A što ako moramo sjediti, ja npr imam takav posao, ne maknem se 8 h i onda dođem doma i još malo učim, a jako ravna stopala, pegle doslovno...koma mi je sad po ljeti obući bilo kakve otvorene cipele jer im stopala izgledaju kao neke ogromne buhtle

1. ulosci za ravna stopala
2. ne sasvim ravne cipele, potpetica od par cm je mnogo bolja
3. kad si doma lezi na pod ili na kauc zadnjicom uza zid i podigni noge pod 90°, mnogo brze i efikasnije pomaze nego samo pruzanje
4. ako si u mogucnosti na poslu zameni stolac velikom pilates loptom. i kreci se ako mozes, svakih pola sata-sat proseci do kopir-aparata, vecea, uzmi si kavu, votever
5. prirodni gelovi za vene pomazu, namazi sloj i na stopalo
6. postoje i nekakve biljne tablete za cirkulaciju (mislim da su na bazi kestena), ja sam ih pila ali neredovno pa nisam sigurna koliko zapravo pomazu

V element
01.06.2011., 07:45
1. ulosci za ravna stopala
....

Hvala Mali Slon, sve navedeno ću probati već danas:top:
Jedino za ove uloške, nekad sam ih nosila ali su mi onda rekli da ulošci u kontraproduktivni tj da ću od njih dobiti samo još jače ptalvus jer da oni samo dodatno slabe mišiće stopala :ne zna:

mali slon
12.06.2011., 11:57
Hvala Mali Slon, sve navedeno ću probati već danas:top:
Jedino za ove uloške, nekad sam ih nosila ali su mi onda rekli da ulošci u kontraproduktivni tj da ću od njih dobiti samo još jače ptalvus jer da oni samo dodatno slabe mišiće stopala :ne zna:

Hej no problem, ja prolazim kroz slicne muke godinama..
Jesi probala vec, jel ima pomoci?

Za uloske ne znam sta da ti kazem, kad nosim starke i slicne stopaloubice ulosci mi jako pomazu, bez njih su mi noge teske, cudno hodam i brzo se umaram. kad nosim malo podignutije cipele onda ih ne nosim.

+ Sto se gelova tice, meni su najbolji oni sa aescinom, tj ekstraktom divljeg kestena.

V element
13.06.2011., 07:31
Probala sam ovo dizanje nogu, čak i na poslu odem na wc i sjednem na pod na par min i dignem noge, stvarno pomaže barem na kratko

A jesi probala kad raditi neke vježbe za stopala, da ojačaš rist?

Ja dok sam išla rekreativno na balet, pošto jako puno rade stopala, podigao mi se bio rist, evo ne bi vjerovala, ne jako puno ali dovoljno da se i vizualno vidi razlika, čak mi se i broj cipele smanjio za pol broja:)
Ali kad sam prestala ići vrlo brzo se vratilo na staro

mali slon
14.06.2011., 19:35
Probala sam ovo dizanje nogu, čak i na poslu odem na wc i sjednem na pod na par min i dignem noge, stvarno pomaže barem na kratko

A jesi probala kad raditi neke vježbe za stopala, da ojačaš rist?

Ja dok sam išla rekreativno na balet, pošto jako puno rade stopala, podigao mi se bio rist, evo ne bi vjerovala, ne jako puno ali dovoljno da se i vizualno vidi razlika, čak mi se i broj cipele smanjio za pol broja:)
Ali kad sam prestala ići vrlo brzo se vratilo na staro

Hej jesmo li se mi razumele? ja sam mislila leci na pod i podici noge uza zid, znaci noge su ti okomito u odnosu na pod.

E a vezbice su ti dobra ideja. Jel imas neki special savet ili da improvizujem? Sad cu da probam da izguglam nesto.
Primetila sam inace da mi jako prija gruba masaza stopala, razmrdavanje tih misica, vidis to ima veze jedno s drugim, nikad mi nije palo na pamet. :o

V element
15.06.2011., 07:47
Hej jesmo li se mi razumele? ja sam mislila leci na pod i podici noge uza zid, znaci noge su ti okomito u odnosu na pod.

E a vezbice su ti dobra ideja. Jel imas neki special savet ili da improvizujem? Sad cu da probam da izguglam nesto.
Primetila sam inace da mi jako prija gruba masaza stopala, razmrdavanje tih misica, vidis to ima veze jedno s drugim, nikad mi nije palo na pamet. :o

Da mislim da jesmo, samo ja ne legnem ak sam na poslu nego se sjednem:)

Savjet nemam, nisu to neke konktretne vježbe već čitavo vrijeme radiš stopala dok pokušaš postići neke vježbe na štangi ili sl...

Ugl javi ak nađeš nešto na netu:)

mali slon
16.06.2011., 10:46
E'o

http://www.ehow.com/how_4550126_rebuild-arches-flat-feet.html

Nisam znala da su klompe dobre za stopala :o (to ovaj poslednji savet)

V element
16.06.2011., 11:59
E'o

http://www.ehow.com/how_4550126_rebuild-arches-flat-feet.html

Nisam znala da su klompe dobre za stopala :o (to ovaj poslednji savet)

Hmmm dobro ovo sve zvuči, već vidim čuđenje kolega kad se pojavim na poslu sa drvenim valjko i krenem po podu valjati :D

Ali sigurna sam ako ovo radiš dovoljno uporno da se moraju pojaviti neki rezultati :top:

Mopsly
11.07.2011., 13:41
I ja imam problem; čim počne ljetno vrijeme (ove strašne vrućine) počnem toliko naticati da to nije normalno :(
Dakle najviše mi natiču stopala ali i ostatak tijela tokom dana se dosta "napuhne" :ne zna:
Slali su me već na preglede bubrega, srca, krvnih žila i kažu da je sve ok :mig:
Ja imam viška kila ali to nije "ništa novo" - znači imam te kile već godinama a ovo mi se dešava samo tri-četiri godine za redom.
Isto tako gledam druge žene po gradu - em starije em deblje od mene i skoro ni jedna nemam gležnjeve natekle kao ja!
Da li netko od vas ima kakvu ideju što bi to moglo biti ili na kakve pretrage još da idem ili bilo što?!
Radim za kompom i nemam prilike držati "noge u zraku" na poslu niti se tuširati hladnom vodom 5 puta na dan jer sam na poslu "po cijele dan" maltene
Pijem i tablete za izbacivanje suvišne tekućine ali ni to ne pomaže kao ni razni gelovi jer mi inače i lječnici govore da imam odličnu cirkulaciju kakvu nikad nisu vidjeli :ne zna:

mancika
11.10.2011., 09:55
poz!!! inače nemam problem sa otečenim nogama,al sam prije 5 dana vadila umnjak i pijem puno tableta,lupocet 500,šumeće lupocet 1000,fidiprofen i sad na sve to i klavocin.već se 3 dana budim sa otečenim licem i nogama? dal možda od tableta?

hrvoje dr.
11.10.2011., 09:58
poz!!! inače nemam problem sa otečenim nogama,al sam prije 5 dana vadila umnjak i pijem puno tableta,lupocet 500,šumeće lupocet 1000,fidiprofen i sad na sve to i klavocin.već se 3 dana budim sa otečenim licem i nogama? dal možda od tableta?
1.obavezno smanjite te tablete protiv bolova
Trebate uzimate jedne protiv bolova (one koje vam najbolje odgovaraju) i Klavocin.
Javite se vašem dr. pod hitno.

flyingappletree
11.10.2011., 11:59
oprosti ali ko ti je dao da piješ tu kombinaciju lijekova :eek:

maky3685
07.02.2012., 13:48
pozz. osobi je natekao prst na nozi(kraj palca),zadnji čalanak. jučer sve ok, jutros se probudi i osjeti bol i vidi da je natečen prst. boli prilikom hodanja, boja normalna, ne vidi se da je ugriženo,ubodeno što već.... štob moglo biti?

one22
11.04.2012., 18:35
Pozdrav!

Htio bi da me uputite u jedan problem.naime mom ocu (60god) počele su oticat noge...nije obično oticanje nego su i sve crne do listova.zanima me sta bi to moglo bit? p.s ima problema sa alkoholom ako ce to sta pomoc u davanju savjeta.kod doktora ne zeli otic jer je kao i svi stariji ljudi tvrdoglav sta se toga tiče.

hrvoje dr.
11.04.2012., 19:47
Pozdrav!

Htio bi da me uputite u jedan problem.naime mom ocu (60god) počele su oticat noge...nije obično oticanje nego su i sve crne do listova.zanima me sta bi to moglo bit? p.s ima problema sa alkoholom ako ce to sta pomoc u davanju savjeta.kod doktora ne zeli otic jer je kao i svi stariji ljudi tvrdoglav sta se toga tiče.
Nažalost nije moguće preko foruma-mora ići kod dr.
Može biti povezano s jetrom,srcem,bubrezima ili pak sve zajedno.

huba-buba
01.03.2013., 23:19
Pozdrav,
Primjetila sam da mi zadnjih dana otiu noge, od koljena prema dole i cijelo vrijeme imam osjecaj kako mi noge pulsiraju, nekada i trnu. To je do nakuplhanja ode? Imate li iskustva da li u tome pomaze limfna drenaza?
Hvala

Reki
06.03.2013., 07:14
I kod mene isto od petka noge natečene...inače su mi znale nateći po ljetu kad su velike vručine ali nikad u ovo vrijeme. Još sam prije mjesec dana bila na sistematskom i bilo je sve u redu.

Zanjih 4 mjeseca smršavila sam 10 kila i mislim da to nije prenaglo, vježbam tri puta tjedno i pijem dosta vode.

Pričekat ću još ovaj tjedan pa ću kod doktora.

Meryana
04.05.2013., 10:23
Ima li netko iskustva s oticanjem stopala?Ustvari mi uglavnom otece desno stopalo dosta vidljivo naspram lijeve noge pa mi stopalo u desnoj cipeli hoće eksplodirati i nisam u stanju normalno hodati već nabadam jer me boli i pritišće. Zbog svega toga nisam u stanju ni nositi štikle pa više idem na varijante nešto ležernije povišeni ravni đon pete jednostavno da dobijem na visini, ali mi i to predstavlja problem ista stvar jednostavno desno stopalo me ubija pa je moje hodanje od bolova strašno, ali to oticanje se događa i u niskoj obući ista stvar jednostavno mi je desna cipela,sandala uvijek manja upravo zbog tog oticanja.

leeloo27
11.05.2013., 22:39
Ima li netko iskustva s oticanjem stopala?Ustvari mi uglavnom otece desno stopalo dosta vidljivo naspram lijeve noge pa mi stopalo u desnoj cipeli hoće eksplodirati i nisam u stanju normalno hodati već nabadam jer me boli i pritišće. Zbog svega toga nisam u stanju ni nositi štikle pa više idem na varijante nešto ležernije povišeni ravni đon pete jednostavno da dobijem na visini, ali mi i to predstavlja problem ista stvar jednostavno desno stopalo me ubija pa je moje hodanje od bolova strašno, ali to oticanje se događa i u niskoj obući ista stvar jednostavno mi je desna cipela,sandala uvijek manja upravo zbog tog oticanja.

A jel noga toplija/hladnija nego ova druga? Ja to ne bi baš zanemarivala, odi kod doktora. Ne mora biti ništa, a može biti i nešto ozbiljnije poput tromboze.