PDA

View Full Version : CIN I, II, III i HPV

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

larazg
15.10.2008., 05:35
cure.... kada je najbolje raditi PAPA test??? Jel 10 dan ciklusa.....

Val...ajd molim te napiši ili neka koja zna?

ANILA
15.10.2008., 07:30

A meni je ginić uvijek govorio da između 5-10 dana...,ranije ne.

Joya
15.10.2008., 07:48
Anila, znam za ljubu, nisam ti to rekla bez veze. Iako se ne liječim kod njega, nego kod njegove kolegice, osobe kojoj izuzetno vjerujem.

Sofi - s kojeg foruma, daj link.

meelitaa
15.10.2008., 08:20
Pozdrav svima! Evo da ja uletim s jednim pitanjem - jel netko pokušao piti srebrnu vodu ilitiga koloidno srebro? Navodno ubija 650 bakterija, virusa i gljivica.
http://www.srebrnavoda.com/en/node/29
Znam da je ovo na tom sajtu reklama pa zato se zato ne držim toga ko pijan plota, ali možda bi moglo pomoći kod hpv-a??? :ne zna:
Mama mi je to nabavila pitajboga odakle pa bi se htjela malo raspitati prije nego počnem piti.

ja sam gledala na oprah emisiju di je čovjek koji je pio to srebro poplavio, skroz je plav koma-i tako će i ostat jer mu se to srebro uvuklo pod kožu
ja to ne bi pila a ti kako želiš

valneahana
15.10.2008., 08:26

da u tome peridodu je najbolje,znači nakon menge pustiš par dana i onda

Suey
15.10.2008., 08:29
pa imas betadine vaginalete, to nije nista novo. betadine je povidon jodid, koristi se za dezinfekciju, antiseptik sirokog djelovanja, djeluje i na viruse. ali, necete se bas time rijesiti ni virusa ni cin-a;)
ako imate problema sa stitnjacom, izbjegavajte ga jer sadrzi jod

sofi, dopuna clancima:p

"Condylomata acuminata (kondilomi, šiljaste bradavice, genitalne bradavice)

To su mekane, izdužene bradavice, ružičaste boje, na peteljci, neravne površine poput cvjetače. Najčešće su lokalizirane na vanjskom genitalu – tipično na mjestu prijanjanja penisa ili na vrhu penisa kod muškaraca, odnosno na stidnici kod žena ili pak na analnoj regiji kod osoba oba spola. Njihova lokalizacija može međutim biti i u unutrašnjem dijelu rodnice, u unutrašnjosti mokraćne cijevi, na preponama ili u području međice. Promjene mogu biti pojedinačne, što je rjeđe, ili u grupi. Često spajanjem dosežu veličinu od 2 do 6 ili više cm, ovisno o lokalizaciji. Takve spojene promjene češće su vidljive u području prepona, mošnji i perianalno.
U posljednje vrijeme sve se više navodi značenje kondiloma u unutrašnjosti mokraćne cijevi zbog mogućnosti prijenosa HPV-a u unutrašnje dijelove mokraćnog sustava (mogućnost pojave raka mokraćnog mjehura i prostate). Kod šiljastih kondiloma najčešće se pojavljuju HPV 6 i 11, međutim mogu se pojaviti i drugi tipovi kao npr. HPV 16, 18, 31, 42.

Condylomata plana (ravni kondilomi)

To su bradavičaste tvorbe ravna oblika, najčešće uzrokovane HPV-om 16, 18, 31 i 33. Izdvojeni su od klasičnih šiljastih kondiloma zbog drugačijeg oblika, teže uočljivosti i zbog znatno većeg onkogenog potencijala. Najveći broj HPV-genitalnih infekcija vrata maternice, kao i određeni broj „asimptomatskih“ promjena kod muškaraca pripada ovoj vrsti kondiloma.

Gigantski kondilom Buschke-Löwenstein

To je masivna tumorska promjena anogenitalnog područja, koja može doseći veličinu muške šake i u kojoj se unatoč impresivnoj kliničkoj slici, histološki ne nalaze znakovi zloćudnosti. Ta promjena se rijetko javlja, iz nje se najčešće izolora HPV 6 i 11, no mogu se naći i HPV 16 i 18.

Bovenoidna papuloza

To je tvorba sastavljena od brojnih čvorića najčešće lokaliziranih na vanjskom spolovilu, histološki se nalaze znakovi stanične abnormalnosti koje sliče promjenama kod morbus Bowen ili preinvazivnog spinocelularnog karcinoma, najčešće se izolira HPV 16."

valneahana
15.10.2008., 08:31
evo jos jedan post sa nekog foruma......

neka djevojka dijeli svoje iskustvo:
moram podijeliti sa vama svoju radost. U 7 mjesecu sam pisala da imam CIN III plus HPV visokog rizika. Nakon mjesec dana ponovo sam uradila papa test i pokazao je isto. Za tih mjesec dana pridrzavala sam se svih instrukcija, zdrava ishrana, vitamini, zivot bez cigareta, medjutim nista se nije desilo. Moj doktor mi je saopstion da ako citoloski nalaz pokaze isto da cu morati raditi konizaciju. E tu je nastala panika. Posto sam imala mjesec dana do narednog testiranja odlucila sam poslusati savjet prijatelja mog prijatelja koji radi kao ginekolog u Americi. on mi je preporucio da kasiku betadina (za rane) rastvorim u litri vode i da se ispiram tim svaku noc, sedam dana, a potom svaku drugu noc. Malo je gadna procedura ali u tom trenutku sam bila u stanju sve pokusati. Nakon mjesec dana otisla sam u Sloveniju i uradila citoloski test. Uzeta su dva isjecka (ili kako se vec to zove), u jednom nema CIN-a, u drugom je CIN-1. Doktor nije mogao vjerovati. Od HPV ni traga. Jedina njegova preporuka je bila da ponovo za tri mjeseca uradim pap test, i da periodicno radim test na HPV. I to je to. Da, jedina popratna pojava je bila candida. Ali to me ne
ine puno. Htjela sam vam samo reci kako su neke veoma jednostavne stvari tu na dohvat ruke a mi ih ne koristimo, jer nismo upucene u to. <i></i>

zato se koriste betadine vaginalete u liječenju hpv-a tj. cina jer betadine je jod a jod djeluje baktericidno(značu ubija bakterije) fungicidno(ubija gljivice) i virucidno(ubija viruse)

meelitaa
15.10.2008., 08:32
evo nešto o tom betadinu
Betadine vaginalete

Poštovani!
Već u par navrata čula sam da žene spominju Betadine vaginalete kao izvrsne za liječenje ginekoloških tegoba. Točnije, u slučajevima kada se u bakteriološkom brisu cerviksa ne nađu nikakve bakterije, pa antibiotik nije potreban. Što su točno te vaginalete, u kojim slučajevima se daju i kako djeluju?
Hvala, mira

Dr. Viola Macolić Šarinić 13.04. 2002. 15:55
Re: Betadine vaginalete

Betadin vaginalete sadrže spoj povidon i jod, a djeluju protiv bakterija, gljivica, virusa i trihomonasa. Upotrebljavaju se za liječenj vaginalnih infekcija uključujući i nespecifični vaginitis, vaginitis i vulvovaginitis.
Ne smije se upotrebljavati ako ste preosjetljivi na jodne preparate.
Uzima se 14 dana svaku večer 1 vaginaletu, a ne treba prekidati za vrijeme menstruacije. Za zaštitu rublja ovdje je važno za to vrijeme stavljanja vaginaleta nositi higijenske uloške (jod je smeđe obojan).

Srdačan pozdrav
dr Vioal Macolić Šarinić

to je u biti jod

meelitaa
15.10.2008., 08:48
mislim meni je tako i tako dolje sve osjetljivo da ovo stavim jaukala bi eheheh
oni više ne prakticiraju ta premazivanja na cerviksu kad se radi o hpv-u i cin-u bar privatni, socijalni to još uvijek rade. valjda i to nešto govori!!
bit će da i nije tako djelotvorno ako je prisutan visoki rizik, nemam pojma uglavnom men to moja doktorica nije spominjala

Suey
15.10.2008., 08:48
pa to sam vam vec napisala, da je to jod i da djeluje na siroki spektar uzrocnika. imate betadine i za rane, koristi se puno po bolnicama

meelitaa
15.10.2008., 08:58
pa to sam vam vec napisala, da je to jod i da djeluje na siroki spektar uzrocnika. imate betadine i za rane, koristi se puno po bolnicama

da skužila sam tek kad sam poslala da si i ti napisala. poslale smo valjda u isto vrijeme pa niije stigla doć poruka odmah

teeeeaa
15.10.2008., 09:27
mislim meni je tako i tako dolje sve osjetljivo da ovo stavim jaukala bi eheheh
oni više ne prakticiraju ta premazivanja na cerviksu kad se radi o hpv-u i cin-u bar privatni, socijalni to još uvijek rade. valjda i to nešto govori!!
bit će da i nije tako djelotvorno ako je prisutan visoki rizik, nemam pojma uglavnom men to moja doktorica nije spominjala

ja sam ih koristila u dva navrata,dva mjeseca po 14 dana i crkavala sam od peckanja i boli:confused: to je bila prva terapija kad smo otkrili c1+hpv

OOOOOOO
15.10.2008., 09:44
Meni je betadine vaginalete isto ginek. prepisala cim mi je ustanovljen cin1 i hpv visokog rizika,da su dobre,al posto imam i sa stitnjacom problema vec 10ak god nisam ih smjela uzimat jel sadrze jod...a onaj ko ih moze uzimat cula sam da su super

sofi
15.10.2008., 10:29
joj ne znam link...... sinoc sam sve citala, pa sam onda copy paste, ali nisam zapamtila linkove............

Suey
15.10.2008., 13:27
betadine se daju u intervalu od loseg nalaza papa testa cin I do nalaza briseva dok se ne vidi sto je tocno u pitanju.

thegirl
15.10.2008., 13:35
Moram na skidanje kondiloma pod općom anestezijom u bolnicu. Da li je itko bio?
Što da očekujem?

meelitaa
15.10.2008., 13:43
ja sam imala veliku upalu pa sam dobila antibiotike i vaginalete gynodaktarin meni vjeroatno ni nije smjela dat taj jod!!! a poslje sam koristila vaginalete od kantariona jer mi je sve bilo jako osjetljivo i prokrvarila bi pri uzimanju pape. tako da stvarno ne znam, mislim puno je cura dobilo tu terapiju a nije im pomogla tako da je to sve individualno

meelitaa
15.10.2008., 13:45
ja sam ih koristila u dva navrata,dva mjeseca po 14 dana i crkavala sam od peckanja i boli:confused: to je bila prva terapija kad smo otkrili c1+hpv

i jel ti to šta pomoglo??

ANILA
15.10.2008., 14:21
anila..ja sam krvarila ali baš krvarila...ni Suey nije ni Val nije i ja sam zvala ljubu i rekao mi je da je to normalno jer pucaju krastice i otpadaju...

nemoj se bedirati ako tako gin kaže onda je valjda to tako :grli:

Lara draga imaš pm,ali mi molim te odgovori koliko je tebi trajalo to krvarenje??:amen:

teeeeaa
15.10.2008., 14:49
i jel ti to šta pomoglo??

pa nije,još sam uvijek tu di jesam hpv+cin 1 i za tjedan dana idem na zaleđivanje(ranice):D pa bum vidla dalje

larazg
15.10.2008., 14:54
Lara draga imaš pm,ali mi molim te odgovori koliko je tebi trajalo to krvarenje??:amen:

pa meni je to trajalo oko 15-20 dana..... malo je bilo maleno krvarenje pa do jačeg krvarenja a onda je došla mestruacija i bilo je sveopće krvarenje :lol:

Čak sam suey zvala u panici (draga moja suey :grli:...kolegica moja :K:) pa me ona tješila i davala brojeve telefona jer sam ja sve naravno izgubila

poslije mestruacije sve je prestalo.... kao rukom odnešeno

ANILA
15.10.2008., 15:06
pa meni je to trajalo oko 15-20 dana..... malo je bilo maleno krvarenje pa do jačeg krvarenja a onda je došla mestruacija i bilo je sveopće krvarenje :lol:

Čak sam suey zvala u panici (draga moja suey :grli:...kolegica moja :K:) pa me ona tješila i davala brojeve telefona jer sam ja sve naravno izgubila

Čovjeće ja za 10 dana trebam dobit!Znači nema kraja tak skoro....:bonk:
Pm...

candy4444
15.10.2008., 16:20
imala bi jedno pitanje. u vezi sam vec dvije godine i on mi je prvi decko, kad sam radila nakon 3 mjeseca veze prvi papa test sve je bilo uredu, sad nakon god i pol ponovo san radila papu i pokazuje upalu cin1 a na hpv mi je upitnik? Radila sam tipizaciju i dobila u meduvremenu betadin vaginalete. Dragi kaze da nije imao spolni odnos s nikim drugim za vrijeme nase veze. Mene strah sto ce taj nalaz pokazati i dali je bas ta promjena zbog hpv s obzirom da ga nisam imala ranije. Znam da virus moze biti u tijelu i aktivirati se kad je imunitet slab al bas me zato zanima jer kad sam prvi pur radila papu bila san jako prehladena i sutradan dobila temperaturu 40. Pa si mislin ako se nije onda pokazao mozda ipak nije? Zanima me jos jedna stvar vezana za sex, znam da moramo samo kondome upotrebljavati ali posto volim biti spontana u tim stvarima znaci li da uopce nema oralnog seksa vise ni meni ni decku ili sto? Zanima me kako vi cure? kakv je vas seskualni zivot s obzitrom na hpv? Hvala unaprid na vasim odgovorima

larazg
15.10.2008., 16:33
kakav je vas seskualni zivot s obzirom na hpv?

živim sa njim već 10 godina i sasvim normalan. Sa HPV-om se najnormalnije živi samo ga trebaš imati pod kontrolom.

candy4444
15.10.2008., 16:42
:D hvala na odgovoru

larazg
15.10.2008., 16:53
candy...ajd pročitaj malo unazad... sve će ti biti jasnije dvije stranice unazad...

silvaes85
15.10.2008., 20:52
čestitam! ;) drago mi je da je i kod tebe priča završena... šta ti je prvo papa bila dobra pa si onda kasnije ponovila kolposkopiju?

Isla sam na pregled pa smo obavili kolposkopiju i uzeli papu. Tako da sam prvo vidjela na kolposkopiji da je sve ok, a onda nalaz pape nakon 7 dana.

ANILA
16.10.2008., 08:43
Hej ljudi,evo zvala ja ljubu za nalaz i kaže on:
teški cin3,za 6 tjedana papa pa onda konizacija.....:flop::(
Daj mi kažite dal je moguće da je nešto tog tkiva uklonjeno letz biopsijom kad mi je radio?Mislim da sam negdje proćitala da je moguče....
Esad pošto imam mjesec dana da nabildam imunitet-- dajte savjete!!!!
Aloe vera?Noni sok?Hitozan?Kordiceps?Pola od toga preporučuju nutricionisti,al ja neznam....
POMAGAJTE....:confused::bonk:

ANILA
16.10.2008., 09:16
vidite ovo:HITOZAN
otklanja barijeru oko stanice raka tj čini stanicu raka osjetljivom na t-limfocite,raspadajuće se na supstance pod nazivom 6-glukozamin neutralizira toksin stanice raka,blokira konjugacionirane molekule i tumorske stanice koje nemaju barijeru i dospijevaju u krvotok gdje se nalaze sve sami limfociti. stanice raka se nemogu nigdje zakačiti i proces metastaze se zustavlja.Ali u početnoj fazi-nastanka stanica raka-hitozan ne djeluje tj ne suzbija proces stanica tumora.onaj koji suzbija je HOLIKAN ,on suzbija proces prelaska normalnih u tumorske stanice,nazivaju ga "biološka raketa" protiv raka.holikan ima svojstvo da stimulira proizvodnju t-limfocita citostatićke vrste,tj djeluje kao selektivna kemoterapija,stimulira stvaranje stanica koje uništavaju zločudne i dobroćudne stanice tumora,i pojačava rast zdravog tkiva koje se prilikomrasta tumora potiskuje uslijed čega dolazi do mutacije.tj.,mehanizam holikana ja sljedeči,t-limfociti počinju uništavat stanice raka bez barijere,a zdravo tkivo,razmnožavjući se,istiskuje nezdravo i kao rezultat toga dolazi do potpunog obnavljanja organizma.......:cerek:

Meni se čini ok,probat ču uzet jednu udarnu dozu,taman mjesec dana-pa da vidimo.
Nemam što izgubit ipak su to biljke...:mig:

Joya
16.10.2008., 09:52
Anila, isti nalaz ko moj. Žao mi je. Kaj da ti kažem. Da li ti je biopsijom uklonio promjene vidjet će se na papi - moguće je. Meni se ti na žalost nije dogodilo iako sam se nadala, i moram na konizaciju. Idem sad u pon.

Suey
16.10.2008., 10:16
anila, probaj, ali bilo sto od toga treba dulje vremena uzimati da bi uopce bilo rezultata (ako ih uopce i tada bude). ne ocekuj cudo u 6 tjedana ;), cisto da se ne razocaras. kitozan se koristi pri mrsavljenju inace, i dosta ga koriste homeopati. ne moram objasnjavati - homeopati=placebo lijecenje. ali, kako god zelis. u 6 tjedana niti sto mozes, niti ce biti utjecaja na cin. on ce vidjeti je li sve maknuo. ako nije, ides na konizaciju, ali lletz, pa ti je to postedna metoda.

vi krivo govorite, imunitet bi trebao utjecati na virus, a ne na cin - jednom kad je nastao cin, gotovo je, te promjene nece otici same od sebe. treba ih odstraniti. kad nemate nikakvih promjena ili su vam uklonjene, tad ce se organizam moci boriti protiv virusa, ali, ne morate oddatno bildati imunitet za to, vas imunitet je ok.

Suey
16.10.2008., 10:19
kad bi hitozan zaista tako djelovao, ne bi imali odjele za onkologiju niti toliko pacijenata oboljelih od raka ;)

a nije samo da hitozanu pripisuju takva svojstva. blago nama s toliko proizvoda koje lijece rak, a toliko bolesnih:rofl:

c`mon, ne budite naivci.

ANILA
16.10.2008., 10:24
Anila, isti nalaz ko moj. Žao mi je. Kaj da ti kažem. Da li ti je biopsijom uklonio promjene vidjet će se na papi - moguće je. Meni se ti na žalost nije dogodilo iako sam se nadala, i moram na konizaciju. Idem sad u pon.

Drži se...če ti tamo radit letz ili običnu?

ANILA
16.10.2008., 10:25
kad bi hitozan zaista tako djelovao, ne bi imali odjele za onkologiju niti toliko pacijenata oboljelih od raka ;)

a nije samo da hitozanu pripisuju takva svojstva. blago nama s toliko proizvoda koje lijece rak, a toliko bolesnih:rofl:

c`mon, ne budite naivci.

A sve ja to kužim,ali svi se nečim kljukaju....pa nemožeš sam sjedit i plakat..

Joya
16.10.2008., 10:35
Anila ne znam još, rekla je da će odlučit, ali s obzirom na god. nalaz itd. sklonija je odrezati više. Taj odrezani dio se šalje na analizu, i rubovi moraju biti čisti.

sofi
16.10.2008., 11:26
suey ja mislim da ne bi trebala govoriti da imunitet ne moze uticati na cin... medicinske studije pokazuju da to nije tacno, i da se desavaju slucajevi povlacenja abnormalnih stanica u organizmu, rijetko ali se desava... a kao drugo, ne mogu se stvari zakljucivati na osnovu 30 cura koje su se javljale na ovom forumu.... ipak mora postojati jedna zdrava distanca u odnosu prema onome sto ovdje pisemo.... a ono sto se uvijek moze ponavljati u beskonacnost jeste da hpv-e zavisi od organizma do organizma i da je potrebno ici doktoru najredovnije moguce....... sve ostalo su varijacije na temu.... da li ce doci do promijena, koji stupanj cina, da li ce doci do povlacenja hpv-a nakon uklanjanja promijena, da li ce se virus vratiti nakon toga.... sve su to pitanja koja ovise od covjeka do covjeka..... npr. moj decko i ja- ja sam pozitivna i niski i visoki rizik... ja imam samo ravne kondilome unutra, znaci nemam siljatih nigdje na tijelu, a ni unutra, dok moj dragi ima samo siljate, na peniskopiji niti jednog ravnog kondiloma........ znaci sve ovisi od organizma........ jedino sta mi svi trebamo znati, jeste da imamo virius u sebi i da mu trebamo onemugucavati dijelovanje, a to postizemo zdravim zivotom...

silvaes85
16.10.2008., 12:38
Hm....nemojte odmah skociti na mene, ali ja mislim da ta stvar s imunitetom bas i ne koristi previse u tezim slucajevima. Ja sam bacila novaca jaaaaako puno i svasta stvaljala u sebe ne bi li ozdravila. NIje nista pomoglo. Ozdravila sam nakon lletz konizacije i fulguracije. POtrebno je odrzavati imunitet, ali standardnim stvarima: med, propolis, voce, povrce, dovoljno sna, bez puno stresa. To je jeftino,a provjereno. Sve ostalo mislim da je samozavaravanje. Najbitnija stvar je pozitivno razmisljanje. Ja sam se svako jutro budila s pomisli na cin i isla u krevet s tom misli. Kada sam se natjerala da ne mislim na to (cak sam prestala posjecivati i ovaj forum da me ne podsjeca) osjecala sam se puno bolje i bilo mi je bolje. Vjerujem da je i to malo pripomoglo mom izljecenju. NIje kraj svijeta, ima puno gorih stvari koje se dogadjaju ljudima i koji nemaju izbor kao mi. Znamo da se mozemo ljeciti (mislim na cin) i znamo da se uspjesno mozemo izljeciti. Pa u cemu je onda problem? Svatko misli da je njemu najgore. Nije! Ima i goreg. Cin 2,3 je izljeciv i rjesavajte ga doktorom, a ne cajevima. Ja sam se dugo zavaravala i sad mi je zao svih onih novaca sto sam ostavila u ljekarnama. Trebala sam sebe pocastiti cipelama, vecerom, bilo cime sto bi mi vratilo osmjeh na lice, jer ta kolicina tabletica i ostalog mi nije nikad to napravila.
Ovo je samo moje misljenje, mozete ga poslusati ili ne. Na vama je izbor.Pozdrav i veeeelika pusa svim mojim curama i hvala vam sto dijelite moju srecu!:top:

sofi
16.10.2008., 12:45
silva potpuno se slazem sa tobom, ja i jesam napisala da mi trebamo da vodima zdrav zivot, a nema nista bolje za imunitet od toga.... sto vise voca, povrca, fizicke aktivnosti, sna, strast svesti na minimum, pozitivno razmisljanje naprosto ozivljava nase celije.... a od pripravaka- mislim hemijskih, eventualno uzimati jednu stvar, nikakvo pretjerivanje preparatima uz konstatni stres i zabrinutost nas nece zalijeciti........ a potpuno se slazem s tobom da svi mislimo da nas problem predstavlja kraj svijeta, a ustvari mi imamo problem koji je rijesiv...

tamarix
16.10.2008., 12:50
Imaš ti Silva potpuno pravo,bitno je bit pozitivan i veseo-to sigurno utječe na mnoge izlučevine u organizmu kao što tuga utječe na izlučivanje suza, ljutnja na višak kiseline u želucu itd.
Ja sa mojom dijagnozom CIS dobila sam savjet da uzimam vitamin E I C
kao važne antioksidanse i kao potporu.(Od twinlaba )
Pitanje je dal kroz hranu dovoljno dobivamo pa zbog toga nije loše uzeti ,ali ne pretjerivati.Nisu ni antioksidansi svemugući.

Biti opušten, ne nositi gorčinu u sebi,lijepo se naspavati ,vjerujem da može puno pomoći našem organizmu u borbi protiv bilo koje bolesti.

ANILA
16.10.2008., 13:32
Čao ja sad stvarno nemam pojma koji mi je vrag.....Danas ne krvarim...
Jel to normalno?Glupo mi zvat ljubu kad smo se ujutro čuli za nalaze...Krvarila 4 dana i sad ništa...valjda če opet malo krenut,jel da?!:confused:
Znam da sam malo naporna s tim pitanjima al kad se stvarno nemam kome obratit,a teži mi je slućaj....

ANILA
16.10.2008., 13:36
Hm....nemojte odmah skociti na mene, ali ja mislim da ta stvar s imunitetom bas i ne koristi previse u tezim slucajevima. Ja sam bacila novaca jaaaaako puno i svasta stvaljala u sebe ne bi li ozdravila. NIje nista pomoglo. Ozdravila sam nakon lletz konizacije i fulguracije. POtrebno je odrzavati imunitet, ali standardnim stvarima: med, propolis, voce, povrce, dovoljno sna, bez puno stresa. To je jeftino,a provjereno. Sve ostalo mislim da je samozavaravanje. Najbitnija stvar je pozitivno razmisljanje. Ja sam se svako jutro budila s pomisli na cin i isla u krevet s tom misli. Kada sam se natjerala da ne mislim na to (cak sam prestala posjecivati i ovaj forum da me ne podsjeca) osjecala sam se puno bolje i bilo mi je bolje. Vjerujem da je i to malo pripomoglo mom izljecenju. NIje kraj svijeta, ima puno gorih stvari koje se dogadjaju ljudima i koji nemaju izbor kao mi. Znamo da se mozemo ljeciti (mislim na cin) i znamo da se uspjesno mozemo izljeciti. Pa u cemu je onda problem? Svatko misli da je njemu najgore. Nije! Ima i goreg. Cin 2,3 je izljeciv i rjesavajte ga doktorom, a ne cajevima. Ja sam se dugo zavaravala i sad mi je zao svih onih novaca sto sam ostavila u ljekarnama. Trebala sam sebe pocastiti cipelama, vecerom, bilo cime sto bi mi vratilo osmjeh na lice, jer ta kolicina tabletica i ostalog mi nije nikad to napravila.
Ovo je samo moje misljenje, mozete ga poslusati ili ne. Na vama je izbor.Pozdrav i veeeelika pusa svim mojim curama i hvala vam sto dijelite moju srecu!:top:

Imaš pm

sofi
16.10.2008., 14:17
Draga, nemoj samo panicariti......... sve sto ti se desava je normalno..... dr. ti je to potvrdio takodjer.... a ne moze biti nenormalno ako krvaris, vjerojatno ti je rana malo zacijelila, i proces krvarenja je zaustavljen...... ja sam nakon biopsije imala vodeni iscijedak 7 dana, a onda 20 dana krvarenja, ne obilnog ali kontinuiranog........

larazg
16.10.2008., 17:31
anila...pa ti krvariš samo 5 dana?? jebote koju si paniku digla ja mislila da krvariš tjednima....

pa ja sma krvarila skoro 20 tak dana

ANILA
16.10.2008., 18:11
anila...pa ti krvariš samo 5 dana?? jebote koju si paniku digla ja mislila da krvariš tjednima....

pa ja sma krvarila skoro 20 tak dana

Ma mene ti to uplašilo jel mi je rekao da nakon nekih 10 dana ide možda krvarenje,a ja nakon 5 dana počela jako krvarit,ali evo danas ništa-al sam jako jako krvarila...ma šta me čeka ovo je mačji kašalj....
Si vidila kak mi je nalaz super!:mad:
Skroz sam se nadala da če biti bolji,ali eto kurva od života pa nimalo mira....Al sve 5,sve če bit ok...:kava:

ANILA
16.10.2008., 19:03
Koja je cijena pape kod ljube?

Suey
16.10.2008., 20:10
sofi...nisam to ja rekla, niti sam kao primjer uzela cure s foruma, vec sam to zakljucila ponajvise iz strucnih clanaka s hrcka, i cini mi se, obzirom na sve okolnosti, cinjenice i dokaze, da je logicno i ima smisla... ljubo cijeli zivot gleda takve slucajeve i kaze da se cin-ovi uzrokovani visokorizicnim hpv-om NE POVLACE, moze biti samo gore. to mi svaki puta naglasi. povlace se cin-ovi uzrokovani necim drugim. ne brkajte kruske i jabuke. jos jedna stvar - dosli mi nalazi krvi, jetra je savrsena, a pijem i cedevitu i colu i ostala gazirana pica...tako da je ono moglo biti samo od dodataka prehrani...samo se vi igrajte, necu vise nista pisati. postoji jedna izreka- margaritas ante porcas;)

as you like it;)

meelitaa
16.10.2008., 20:59
ali nemože se to baš tako tvrdit, ima ljudi kojima se povuako visokorizični samo što mi to ne želimo vidit-uvjereni smo u suprotno, primjer je terka koja nam se javljala tu, također imam frendicu koja je imala cin s hpv-om i povuko joj se nakon par mjeseci, doktorica mi je rekla da ima cura kojima se povukao.
to je moguće u nekoj prvoj fazi dok je cin 1 a poslje se stvarno ne treba igrat i treba to odstanit.
ja osobno sam odlučila sačekat, doktorica mi je rekla da bi na njenom mjestu neki rekli da se to mora odmah odstranit tj uradit letz biopsiju i sve mi objasnila i rekla da možemo još pričakat ako ja hoću jer stanje nije alarmantno jer je u pitanju cin 1 al da nemožemo čekat duže od prvog mjeseca kad to prelazi godinu dana od kad je otkriveno.
osobno sam pokušala sve u mojoj moći od dodataka i prehrane pa i ako ne uspje neće mi bit krivo jer znam da nisam otišla pod nož a da nisam pokušala!!
sad ću reć nešto samo usporedbe radi o ljubojeviću pa moram naglasit da samo uspoređujem kako me neki ne bi krivo shvatili jer nemam ništa protiv tog doktora
šta se tiče ljube on ne čeka da se to povuče nakon što napravi kolposkopiju nego odmah radi biopsiju ako šta uoči.
pitala sam doktoricu za njih jer na kraju krajeva surađuju i ona mi je rekla da su oni dosta radikalni po tom pitanju i da ne čekaju da se to povuče, tako da to nekad može bit dobro a nekad ne.
da sam ja npr otišla u njega istog trena bi mi sve odstranio!! tako da ne znam ni sama šta bi rekla ni o jednim ni o drugima ja sam odlučila ovako, a smatram da svatko može u suradnji dobrim lječnikom odlučit što će dalje i koliko će čekat itd tako da svatko tu ima svoju glavicu pa nek odluči sam!!
kod mene je kolposkopija sad malo bolja nego prošlih puta, mada ako se drastično ne popravi morat ću i ja na letz samo što kažem neće mi bit krivo sve sam pokušala.

meni isto jetrene nisu bile dobre al ne zato što sam pila jedan dodatak nego njih 5 odjednom i to sve u kapsulama tako da u tom pogledu cure odlučite se na nešto tekuće i eventualno jedne kapsule ne više
i ako slučajno morate pit antibiotike nemojte nikakve dodatke pit dok pijete antibiotike!!!!

valneahana
16.10.2008., 22:12
e a ja pila folnu,omegu,vitamine,onda posebno još vitamin c s echinaceom i brokulu-sve to zajedno a kad sam završila s brokulom prešla sam na astaxantin

i meni svi krvni nalazi ok uključujući i jetrene

sve je to individualno

napravila sam pauzu malo bez obzira na ok nalaze i sad sam opet počela piti folnu,omegu,vitamin c s echinaceom i astaxantin ali iskreno ovaj put ne radi hpv-a nego radi toga što pušim a sve ove stvari dobro djeluju kod pušača

ANILA
16.10.2008., 22:58
Melita,moram napisat da si u pravu i neznam zašto opet raspravljate o tome kad ima dosta slučajeva povlačenja cina bio visoki ili niski.Mislim ubijate svaku nadu nekim ljudima koji se dolaze malo utješit na ovaj forum-probajte za takve stvari koristit pm...Stvarno,koja svrha toga da ubijete nekome nadu...Ljudi pa nikome nije lako,netko je tek na poćetku,a netko je več izliječen i PAMETAN.Pomozite nama koji se još uvijek borimo s time,ali ne ovako je tako je samo teže.Nije ovo natjecanje tko je pametniji.načitaniji ili slićno.Vjerojatno na ovom forumu nema žene koja nije pročitala nijmanje 5 članaka o cin-u,hpv-u i drugim sranjima što nam se događaju....
Zato plakat zajedno je ok-ja čak danas nisam ni to-,ulijevat nadu...Stvarno nam je teško...mislim da govorim u ime svih koji imaju sličnih problema,ali nemoje tako,svi smo mi različiti...iznesite mišljenje,savjete....NE UZIMAJTE NADU.....

Melita još samo pitanje tebi,ako sam dobro shvatila ti misliš da se letz biopsijom sve sredi??No,no...ja sam sad bila na njoj pa mi je rekao"možda smo malo smanjili stadij"-ipak šanse su tu.....:mig:

sofi
16.10.2008., 23:29
mislila je na letz konizaciju......... jer mi ju tako zovemo samo letz, a za biopsiju kazemo samo biopsija, jer vecina cura ide na letz biopsiju, iako postoje i druge metode.... cure samo pozitivno, dajete sve od sebe da zivite zdravo i nadjite si dr i slusajte ga, te ce sve biti u najboljem redu........

larazg
17.10.2008., 05:59
cure moje drage..... evo da se je uključim o spiki sa folnom i tim svim silnim vitaminima....

Folna kiselina vrlo četo zna zamaskirati ostale parametre u krvi (kao što je homocistein i vitamin B12) stvori lažne parametre. Meni je to hematologica u ponedeljak rekla. Ne dovljajte sa folnom kiselinom...nije ona tako bezazlena (van trudnoće).

E to je ono o čemu je vjerojatno Suey govorila.. Da mi pijemo onako kako piše, ajde još bi to bilo ok (trudnicama se daje 800 mikrograma folne i sve su tableta više manje takve) a ženi koja nije trudna eventualno 600 mikrograma)

Zato drage moje.... ne pijte ništa previše i na svoju ruku... ako pijete folnu onda svaki drugi dan uzmite jednu kapsulu od 800 mikrograma da vam se ne bi u krvi napravio disbalans

Krv je jeko sliožena, ja imam problem sa krvlju pa svako malo idem hematologu (krv mi je gušća) i znam što mi uvjek govori... ne divljajte sa vitaminima.

teeeeaa
17.10.2008., 07:41
Melita,moram napisat da si u pravu i neznam zašto opet raspravljate o tome kad ima dosta slučajeva povlačenja cina bio visoki ili niski.Mislim ubijate svaku nadu nekim ljudima koji se dolaze malo utješit na ovaj forum-probajte za takve stvari koristit pm...Stvarno,koja svrha toga da ubijete nekome nadu...Ljudi pa nikome nije lako,netko je tek na poćetku,a netko je več izliječen i PAMETAN.Pomozite nama koji se još uvijek borimo s time,ali ne ovako je tako je samo teže.Nije ovo natjecanje tko je pametniji.načitaniji ili slićno.Vjerojatno na ovom forumu nema žene koja nije pročitala nijmanje 5 članaka o cin-u,hpv-u i drugim sranjima što nam se događaju....
Zato plakat zajedno je ok-ja čak danas nisam ni to-,ulijevat nadu...Stvarno nam je teško...mislim da govorim u ime svih koji imaju sličnih problema,ali nemoje tako,svi smo mi različiti...iznesite mišljenje,savjete....NE UZIMAJTE NADU.....

Melita još samo pitanje tebi,ako sam dobro shvatila ti misliš da se letz biopsijom sve sredi??No,no...ja sam sad bila na njoj pa mi je rekao"možda smo malo smanjili stadij"-ipak šanse su tu.....:mig:

Imaš potpuno pravo,kao i netko ko je malo prije napisao da kad vas čitam samo osječam paniku i sve manje nade....:eek:
Trebale bi biti jedna drugoj podrška a ne kritizirati stalno doktore ili cure koje si pokušaju pomoći na bilo koji način. Svako ovu boleštinu prolazi na svoj način,svi radimo različite poslove,s manje ili više stresa,neke imamo djecu,tak da je svaka od nas slučaj za sebe! Tak da melita ima pravo,nije taj vaš ljubo alfa i omega za hpv,treba probati smirenije a ne odmah odstranjivati ako nije frka. Bez ljutnje cure:mig:

ANILA
17.10.2008., 08:36
Cure pošto nemam baš puno vremena,molim vas savjet za neke preparate za imunitet....Aloe ili....???

Joya
17.10.2008., 08:44
ne bi ja rekla da se ovdje nekoga ubija u pojam ili straši
ali činjenica je da je hpv tihi ubojica, i da se protiv toga treba boriti
ako to znači informirati, pisati o tome, upozoravati, ja sam svakako za to

ono što ja znam, je da je moja gin. išla korak ispred cijelo vrijeme
i da bi masu drugih na njenom mjestu mene recimo sa nalazom CIN II pustilo da čekam par mjeseci itd. itd.

i zato sam joj izuzetno zahvalana, jer ona zna s čim ima posla i što je visokorizični hpv

žao mi je kad čitam kroz što sve žene prolaze kod svojih ginekologa, od kojih su neki od njih na žalost ostali na znanju iz vremena kad su studirali, što je možda bilo prije 20 - 30 god.

i zato je jako važno da eto, možemo ovdje pronaći savjete, koji su svi dobronamjerni, što se možemo educirati na netu, što imamo mogućnosti same shvatiti s čim se borimo i što bi trebalo napraviti

larazg
17.10.2008., 09:02
ma ljudi moji..... ja ne mogu vjerovati što vi pišete????

pa nikoga se ne tjera na ništa...sve je to vaša dobra volja da li ćete HPV rješavati šišmiševim krilima, i svetom vodicom, na pun mjesec dozvati dva dobra duha ili tri zloduha ili ćete ići ljubi, đuri, marku ili janku....

Cure su samo napisale svoja iskustva a što li će netko od nas napraviti, volja njegova,zdravlje njegovo i odgovornost je prema svakome od nas.

Suey ima pravo kada govori o ne forsiranju previše dodataka prehrani jer može stvoriti disbalans u tijelu...što može.

Melita, da li ćeš ti moliti krunicu da ti se HPV povuče ili ćeš ići bilo kojem ginekologu...tvoja osobna stvar :kava:

manje agresivne metode?? e pa ovisi draga moja što tko smatra agresivnim te koliko ti se žuri u životu riješiti neke stvari...

što ti vrijedi aloe vera ako imaš kondilome, što ti vrijedi matičina mliječ ako imaš ranicu na cerviksu koja ti od obične upalice može stvoriti CIN..

Ja ne mogu vjerovati što vi pišete.

Ovdje uopće nije stvar diskusije o ljubi ili neljubi...već o pravovremenom i pravom načinu reakcije na problem

larazg
17.10.2008., 09:06
Cure pošto nemam baš puno vremena,molim vas savjet za neke preparate za imunitet....Aloe ili....???

aloe vera ti ne reagira uopće na krvnu grupu 0.

nemoj bezveze kupovati sve...dobro se raspitaj...

teeeeaa
17.10.2008., 09:16

pa nikoga se ne tjera na ništa...sve je to vaša dobra volja da li ćete HPV rješavati šišmiševim krilima, i svetom vodicom, na pun mjesec dozvati dva dobra duha ili tri zloduha ili ćete ići ljubi, đuri, marku ili janku....

Cure su samo napisale svoja iskustva a što li će netko od nas napraviti, volja njegova,zdravlje njegovo i odgovornost je prema svakome od nas.

Suey ima pravo kada govori o ne forsiranju previše dodataka prehrani jer može stvoriti disbalans u tijelu...što može.

Melita, da li ćeš ti moliti krunicu da ti se HPV povuče ili ćeš ići bilo kojem ginekologu...tvoja osobna stvar :kava:

manje agresivne metode?? e pa ovisi draga moja što tko smatra agresivnim te koliko ti se žuri u životu riješiti neke stvari...

što ti vrijedi aloe vera ako imaš kondilome, što ti vrijedi matičina mliječ ako imaš ranicu na cerviksu koja ti od obične upalice može stvoriti CIN..

Ovdje uopće nije stvar diskusije o ljubi ili neljubi...već o pravovremenom i pravom načinu reakcije na problem

Evo upravo se desilo ono što sam i mislila,osječate se napadnuto!!!!!!!
Ovdje i jesmo jer se educiramo međusobno jer od svojih doktora ne dobivamo traženo!

larazg
17.10.2008., 09:20
ja se ne osjećam uopće napadnutom, totalno krivo.

ne dobivaš traženo??? jel to? kako si napisala... u postu 6298

Onda sa kojim pravom, govoriš u postu 6293 da ljubo nije alfa i omega? jer ja sam od njega dobila traženo i Suey i raverica i val i još mnoge koje mi ovaj čas ne padaju na pamet.

Mi smo od njega dobile traženo....

teeeeaa
17.10.2008., 09:33
ja se ne osjećam uopće napadnutom, totalno krivo.

ne dobivaš traženo??? jel to? kako si napisala... u postu 6298

Onda sa kojim pravom, govoriš u postu 6293 da ljubo nije alfa i omega? jer ja sam od njega dobila traženo i Suey i raverica i val i još mnoge koje mi ovaj čas ne padaju na pamet.

Mi smo od njega dobile traženo....
ok.ajmo ovak,govorim sad u svoje ime,neću se izražavati u množini niti osvrtati na druge postove. ja sam sa svojim doktorom zadovoljna,ovdje došla da vidim kako to drugi rade,dali je moj nešto izostavio... svašta sam ovdje pročitala i saznala. također,ovdje sam i zato što sam prestavljena kao i većina,samo bi neku toplu riječ a ne napad i pametovanje kao ti sad!
isprike svima ako su se našle uvrijeđene u mojim rečenicama!:D

larazg
17.10.2008., 09:37
to ti je jedini argument?? pametovanje :lol::D:D

a di je sad da si nezadovoljna? čuj kontradiktorna si samoj sebi i svojim postovima...malo si zadovoljna sa ginekologom, pa post poslije nezadovoljna...ej ajd se odluči...ne zbog mene već ispadaš smiješna :D

Nemoj pljuvati po čovjeku koje je mnoge od nas spasio, nisi nikad bila kod njega, ne znaš njegov princip rada...ne znaš ništa :kava: te mi nije jasno na osnov čega pljuješ po čovjeku?

da li sam ja ijednu riječ ružnu rekla za tvog ginekologa? nisam...e onda nemoj ni ti ni za našeg (pogotovo jer nisi njegov pacijent i nisi nikada išla kod njega)

meelitaa
17.10.2008., 09:40

mislila sam na letz biopsiju u mom slučaju!! ja ti imam cin 1 pa u mene postoji mogućnost da se nakon biopsije povuče, al ti imaš veći cin pa će ti se vjerojatno samo možda smanjit cin zato ti je to rekao u tom slučaju ćeš ić na konizaciju i nadajmo se da je onda sve gotovo :)

teeeeaa
17.10.2008., 09:42
to ti je jedini argument?? pametovanje :lol::D:D

a di je sad da si nezadovoljna? čuj kontradiktorna si samoj sebi i svojim postovima...malo si zadovoljna sa ginekologom, pa post poslije nezadovoljna...ej ajd se odluči...ne zbog mene već ispadaš smiješna :D

Nemoj pljuvati po čovjeku koje je mnoge od nas spasio, nisi nikad bila kod njega, ne znaš njegov princip rada...ne znaš ništa :kava: te mi nije jasno na osnov čega pljuješ po čovjeku?

da li sam ja ijednu riječ ružnu rekla za tvog ginekologa? nisam...e onda nemoj ni ti ni za našeg (pogotovo jer nisi njegov pacijent i nisi nikada išla kod njega)

ja protiv tvoga doktora nisam ništa rekla negativno! ajde sad ti pročitaj postove prije!

larazg
17.10.2008., 09:45
Tak da melita ima pravo,nije taj vaš ljubo alfa i omega za hpv,treba probati smirenije a ne odmah odstranjivati ako nije frka. Bez ljutnje cure:mig:

a ovo?

teeeeaa
17.10.2008., 09:57
a ovo?

da i? što ima ovdje uvrijedljivo?

meelitaa
17.10.2008., 10:10

e znala sam,još sam istaknula lijepo da uspoređujem kako se ovo ne bi dogodilo
i ja sam napisala svoje iskustvo i terka koja se izlječila pa nas se samo napalo. ja nisam napisla da netko mora to učinit nego da ima svoju glavu i da sam odluči mi mu možemo samo pomoć u odluci, utješit ih i podržat al nemožemo im svoje mišljenje nabijat
pročitaš li moj post vidit ćeš da sam ih samo usporedila, nemam ništa protiv tog doktora dapače poštujem ga!!
i ja ne idem bilo kojem ginekologu, idem privatnici koja je itekako obrazovana.
kao što sam već rekla to je bio moj odabir i ja ću si dignut imunitet i pokušat se riješit toga što ne znači da neću morat na biopsiju, al bar mi neće bit krivo jer sam sve pokušala- a i to si trebala pročitat ako si čitala post tako da eto ipak ne molim krunicu...
što se tiče ginekologa napisla sam da ne znam šta bi rekla ni o jednima ni o drugima kao ni ko je tu u pravu ja samo znam da je meni moja doktorica sve objasnila i pružila mogućnost izbora a to itekako cjenim.
u mene nije upitna pravovremenost od 1mj sam bila na 3 kolposkopije i 4 papa testa a stvari su bolje a ne gore i ističem ja imam cin 1 pa mi je dala prostora da se to eventualno samo počne sklanjat jer si mogu to priuštiti do kad se ne navrši godina od kad sam saznala a onda ćemo vidit šta i kako dalje
ponavljam oni koji imaju veći cin il imaju i cin 1 koji prema kolposkopiji ide na gore se ne trebaju igrat a to će im savjetovat i njihovi doktori
i ja sam tu došla ne zato što moja gin nije stručna kao i od drugih nego da nađemo osobe s istim problemom i vidimo kako se oni nose s tim i saznamo neke stvari o hpv jer nas je ta bolest uplašila
ja znam da sam tu došla kad mi je doktorica spomenula da ću ukoliko kolposkopija idući put ne budde bolje ić letz biopsiju jer ja baš i nisam htjela to tj smatrala sam da nema potrebe nakon tako malo vremena ić na biopsiju a to mi je rekla i dr dorčić koju sam zvala i sve joj objasnila tako da eto iako je moja doktorica vrsna i ja sam tražila drugo mišljenje i tražit ću ih još ukoliko bude trebalo, sve u svemu moja doktorica je odlučila kako je jedanput kolposkopija bila ista a drugi put nešto bolja da mogu čekat još 3 mj da vidimo kako će se to razvit

meelitaa
17.10.2008., 10:14
ja nigdje nisam rekla da on nije dobar lječnik i ne vrijeđam nikog i ničijeg lječnika. dapače on je vrsni stručnjak za hpv al ima i drugih lječnika koji se bave istim problemom.
i ponavljam napisala sam da ni sama ne znam tko je bolji i što je bolje!! al u mom slučaju ja ću polako idem svaka 3 mj na klposkopiju pa me nije jako strah jer se stanje počelo malo popravljat

meelitaa
17.10.2008., 10:25
na ovom forumu fali pozitivnosti i podrške.
jadne cure dođu isprepadane i onda ih se još dodatno isprepada onda se plaču itd milsim znam kako je meni bilo kad sam saznala.
trebalo bi podjeliti savjete onima koji dođu npr ako pitaju za dodatke, ako netko ne vjeruje da će ti dodatci nekom pomoć napiše ja sam to koristila i meni nije ništa pomoglo il ako je netko uzimo nešto što je bilo od pomoći također kaže meni je to pomoglo, a ne da stvroimo prepirke o tom koji je dodatak bolji i jel to uopće dobro...
ako je netko odlučio uzet nekakav dodatak on će ga uzet bez obzira na to što netko misli da ništa ne pomaže pa mu samo možemo pomoć odabrat ono što nama pomaže i istaknut ono što nije pomoglo
cure budimo pozitivne i podrška jedna drugoj u onom kroz što prolazimo :)
nemojmo sve kritizirat i pravit ovdje mjesto gdje će se ljudi živcirat zbog prepirki a ne gdje ćemo bit podrška jedna drugoj

teeeeaa
17.10.2008., 10:34
na ovom forumu fali pozitivnosti i podrške.
jadne cure dođu isprepadane i onda ih se još dodatno isprepada onda se plaču itd milsim znam kako je meni bilo kad sam saznala.
trebalo bi podjeliti savjete onima koji dođu npr ako pitaju za dodatke, ako netko ne vjeruje da će ti dodatci nekom pomoć napiše ja sam to koristila i meni nije ništa pomoglo il ako je netko uzimo nešto što je bilo od pomoći također kaže meni je to pomoglo, a ne da stvroimo prepirke o tom koji je dodatak bolji i jel to uopće dobro...
ako je netko odlučio uzet nekakav dodatak on će ga uzet bez obzira na to što netko misli da ništa ne pomaže pa mu samo možemo pomoć odabrat ono što nama pomaže i istaknut ono što nije pomoglo
cure budimo pozitivne i podrška jedna drugoj u onom kroz što prolazimo :)
nemojmo sve kritizirat i pravit ovdje mjesto gdje će se ljudi živcirat zbog prepirki a ne gdje ćemo bit podrška jedna drugoj

potpisujem:)

meelitaa
17.10.2008., 10:36
i da preskočila sam ovo što je lara govorila o kondilomima, ja to nemam pa ne mogu o tom govorit. onaj ko ima kodilome njega se uputi odmah na uklanjanje.
pričam o visokom riziku il eto o srednjem koji ja imam

valneahana
17.10.2008., 10:38
cure ovdje nitko nikog ne napada ni nepametuje mu nego kod hpv-a se zna POSTUPNIK kojeg se ne drže svi ginekolozi(većina) nego idu po svom i normalno onda da kad čujemo da netko radi drugačije da mi koje znamo postupnik i koje imamo doktroa koji se drži istog da onda upozoravamo cure da njihovi doktori ne rade dobro(razlog nije bitan sad zašto) ali ako ne rade mi smo tu da vas upozorimo i da ili potražite drugo mišljenje ili zamijenite ginekologa jer samo ŽELIMO dobro svima vama

znači nitko tu ne pljuje po doktoru ovom ili onom nego postupnik kod naše bolesti postoji( btw kojeg nije napisao naš ljubo nego medicina) i znači ako se netko ne pridržava istog mi smo tu da upozorimo te žene kako b na vrijeme reagirale i spriječile karcinom i poštedile se konizacije

znači prema postupniku nema čekanja kod visokorizičnog hpv-a ali eto većina se nedrži toga i normalno da onda mi reagiramo jer baš radi tih čekanja(koje savjetuju neki od doktora) je bilo masu cura ovdje ali i u mojoj ordinaciji koje su završile s karcinomom i konizacijom a da se njihov dr. držao postupnika rješile bi to odmah i naravno blažom metodom jer što je veći cin ide drastičnija metoda i zašto onda čekati ako se može u korijenu zaustaviti?osobno nebi čekala nikad pa i da je niskorizičan i da imam cin već bi odmah išla na uklanjanje istog ne samo radi toga da nepređe u veći cin nego i radi toga jer neželim to imati ako nemoram i ako mogu maknuti promjnu i onda biti sigurna da sam ju rješila,nebihmogla spavati dok to neriješim kako treba a ne tableticama itd-moje mišljenje i divim se svim koji idu leć u krevet znajući da još to imaju a nemoraju i netrebaju više imati,to nekužim,pa makr je i to par mjeseci ali zašto bih imala nešto čemu mjesto nije tamo?

evo napraviti ću usporedbu imŠ NPR. karijes i neboli te zub i šta ga nećeš ići odmah rješiti? ili ćeš čekati da te zaboli pa tek onda?ja bi išla isti tren pa tako onda i kd hpv bih odmah reagirala

meelitaa
17.10.2008., 10:56
cure ovdje nitko nikog ne napada ni nepametuje mu nego kod hpv-a se zna POSTUPNIK kojeg se ne drže svi ginekolozi(većina) nego idu po svom i normalno onda da kad čujemo da netko radi drugačije da mi koje znamo postupnik i koje imamo doktroa koji se drži istog da onda upozoravamo cure da njihovi doktori ne rade dobro(razlog nije bitan sad zašto) ali ako ne rade mi smo tu da vas upozorimo i da ili potražite drugo mišljenje ili zamijenite ginekologa jer samo ŽELIMO dobro svima vama

znači nitko tu ne pljuje po doktoru ovom ili onom nego postupnik kod naše bolesti postoji( btw kojeg nije napisao naš ljubo nego medicina) i znači ako se netko ne pridržava istog mi smo tu da upozorimo te žene kako b na vrijeme reagirale i spriječile karcinom i poštedile se konizacije

znači prema postupniku nema čekanja kod visokorizičnog hpv-a ali eto većina se nedrži toga i normalno da onda mi reagiramo jer baš radi tih čekanja(koje savjetuju neki od doktora) je bilo masu cura ovdje ali i u mojoj ordinaciji koje su završile s karcinomom i konizacijom a da se njihov dr. držao postupnika rješile bi to odmah i naravno blažom metodom jer što je veći cin ide drastičnija metoda i zašto onda čekati ako se može u korijenu zaustaviti?osobno nebi čekala nikad pa i da je niskorizičan i da imam cin već bi odmah išla na uklanjanje istog ne samo radi toga da nepređe u veći cin nego i radi toga jer neželim to imati ako nemoram i ako mogu maknuti promjnu i onda biti sigurna da sam ju rješila,nebihmogla spavati dok to neriješim kako treba a ne tableticama itd-moje mišljenje i divim se svim koji idu leć u krevet znajući da još to imaju a nemoraju i netrebaju više imati,to nekužim,pa makr je i to par mjeseci ali zašto bih imala nešto čemu mjesto nije tamo?

evo napraviti ću usporedbu imŠ NPR. karijes i neboli te zub i šta ga nećeš ići odmah rješiti? ili ćeš čekati da te zaboli pa tek onda?ja bi išla isti tren pa tako onda i kd hpv bih odmah reagirala

mooja doktorica daje taj postupnik zaklaman za papu pa nije da ne znam o čem pričam. tako da tamo piše da se nakon tipizacije tj nakon što se dokaže da je visoko rizični ide na kolposkopiju i onda se postupa prema tome. u mom slučaju mi znači nitko ne bi još ni kolposkopiju napravio jer sam ja bila negativna na visoki tako da ne možemo se držat postupnika ko pijan plota i kolposkopija je potrebna i ako je niski i ako je visoki rizik i to što prije to bolje.
a ja idem redovno na kolposkopiju i pratim stanje a čekam jer se počelo polako povlačiti pa mi znači nešto tih par mjeseci ako će se povuć bolje da ide prirodno a ako ne bože moj pokušala sam. ukoliko ideš na biopsiju u najboljem slučaju se oporavi 70% tkiva!!!

ANILA
17.10.2008., 11:01
Dobro a što da onda ja sad radim i mislim?U 7mj cin 1,u 9mj cin3+hpv,letz biopsija 7.10. teški cin 3....Sad za 6 tjedana kontrolni papa test.....Kako sam ja mogla zaobić konizaciju????Pa jel ste vi svijesi koliki je meni to ŠOK!
puno hvala svima kojeste uz mene,koje dajete podršku,savijete...ali toga nikad dosta,jel jednostavno neznam što da radim????!!!!
Još i ta moja grozna upala!Mislim ljubo mi kaže...nema antibiotika-jel oslabe imunitet,nema vaginalete-jel je dolje ranjavo...ŠTO DA RADIM??kako da si pomognem?!Misli pozitivno,misli pozitivno--KU...!Od kud da izvučem toliku pozitivu?Djetetu mi nije jasno zašto je mama odsutna i stalno na kompjutoru,zašto ga nemogu nosit..ludit s njim....POZITIVNO??!!!Te stvari trgaju srce:tuzni::cry:
Kad pitam nešto osobno to je zato što se svi vi uvućete čovijeku pod kožu,zavoli vas se...makar se nikad ne vidili...zato mene zanima što da uzimam ovih mj dana,dali postoji šansa da mi je nešto skinuo tkom biopsije,dali če mi nešto radit prije konizacije,kakva je konizacija.....i tako u nedogled!Znam da sve totu negdje piše...ali taj tren...cure moje...kad vas mali anđeo gleda i čeka vas da ga pogledate....A vi tražite odgovore??!!Ne postoje te riječi kojima ja mogu opisat kako se osjećam,a nesmijem tako....

teeeeaa
17.10.2008., 11:14
Dobro a što da onda ja sad radim i mislim?U 7mj cin 1,u 9mj cin3+hpv,letz biopsija 7.10. teški cin 3....Sad za 6 tjedana kontrolni papa test.....Kako sam ja mogla zaobić konizaciju????Pa jel ste vi svijesi koliki je meni to ŠOK!
puno hvala svima kojeste uz mene,koje dajete podršku,savijete...ali toga nikad dosta,jel jednostavno neznam što da radim????!!!!
Još i ta moja grozna upala!Mislim ljubo mi kaže...nema antibiotika-jel oslabe imunitet,nema vaginalete-jel je dolje ranjavo...ŠTO DA RADIM??kako da si pomognem?!Misli pozitivno,misli pozitivno--KU...!Od kud da izvučem toliku pozitivu?Djetetu mi nije jasno zašto je mama odsutna i stalno na kompjutoru,zašto ga nemogu nosit..ludit s njim....POZITIVNO??!!!Te stvari trgaju srce:tuzni::cry:
Kad pitam nešto osobno to je zato što se svi vi uvućete čovijeku pod kožu,zavoli vas se...makar se nikad ne vidili...zato mene zanima što da uzimam ovih mj dana,dali postoji šansa da mi je nešto skinuo tkom biopsije,dali če mi nešto radit prije konizacije,kakva je konizacija.....i tako u nedogled!Znam da sve totu negdje piše...ali taj tren...cure moje...kad vas mali anđeo gleda i čeka vas da ga pogledate....A vi tražite odgovore??!!Ne postoje te riječi kojima ja mogu opisat kako se osjećam,a nesmijem tako....

Anila,suosječam s tobom,znam da ti je šok i da ne vidiš trenutno izlaza a dijete sve vidi i osjeti. Glupo je reći smiri se,jer znaš da ti škodi, kad sve ionako sama znaš! Ali ipak,potrudi se!
Možda da izbjegavaš ove stranice,da dođeš s vremena na vrijeme,jer samo još više bediraš ili pokupi odavde samo najbolje što možeš.
Ma znaš kaj,ovaj internet koliko je dobar toliko nam i šteti. Drži se!

nicole76
17.10.2008., 11:18

Draga, za početak je bitno da se smiriš! Nemoj paničariti jer od toga možeš imati samo štetu. Znam da ti je to sve šok, no bio je i svima nama. Godinama ti je sve u redu s papom, i najedanput npr. CIN III :eek: Ali pokušaj se smirit.

Ja sam odmah nakon dijagnoze posegnula za Internetom i nabasala na ovaj Forum, na čemu samo mogu zahvaliti dragom Bogu. Saznala sam za Ljubu, i sad znam da sam u najboljim rukama. Od grozne dijagnoze (CIN II + HPV visokog rizika) kroz godinu dana sam došla do dobrog nalaza, bez konizacije! :s Ništa ne ide preko noći, treba strpljenja za izlječenje. I sve će biti dobro, vjeruj mi :mig:

Što se tiče preparata za dizanje imuniteta, slažem se s curama da od toga nema baš neke koristi. Ja sam isto uzimala sve i svašta (da sad ne nabrajam) i ništa mi nije pomoglo. Zato sam prestala sa svime. Samo sam bacila hrpu para, a koristi nikakve. Tak da bih ti savjetovala da si razmisliš o tim preparatima :ne zna:

meelitaa
17.10.2008., 11:20

e vidiš nema antibiotika jer je imunitet slab znači imunitet je ipak bitan jer ti on ne smije sad dati antibiotik koji bi trebala dobit. meni je recimo osto proširen jajovod zbog upale iako sam popila antibiotik pa postoji mogučnost da na taj neću moć zatrudnit.
evo po postupniku se prvo rješava upala jer se može dogodit da ona poveća cin prividno- pa mi nije baš jasan taj postupak al ok
ne znam kako ništa nisi dobila vjerojatno kako imaš visok cin ide malo brže sve, al nemogu ni zamislit u kojim si ti bolovima s upalom jer znam kako sam se ja valjala po krevetu i jaukala zapravo nisam izlazila iz kreveta.
ja sam nakon nekog vremena plakanja shvatila da mi to samo još dodatno ruši imunitet pa sam se nekako trudila ne plakat.
od toga da nisam mogla izgovorit rječ hpv da ne plačem do toga da sad normalno pričam sa svima o tom. i čim bi u tom početku otišla na forum isprepadala bi se i isplakala, bila deprimirana itd. tako da možda bi bilo bolje da se u početku baviš djetetom i pustiš ovaj forum jer će te samo depimirat.dođi povremeno kad imaš pitanje al nemoj se opterećivat
ti ćeš ić na konizaciju jer je cin visok i budući da ti je imunitet loš ojačaj ga nekako da bolje podneseš zahvet i sve ostalo. onda će vjerujem sve bit ok:mig:

ANILA
17.10.2008., 11:29
e vidiš nema antibiotika jer je imunitet slab znači imunitet je ipak bitan jer ti on ne smije sad dati antibiotik koji bi trebala dobit. meni je recimo osto proširen jajovod zbog upale iako sam popila antibiotik pa postoji mogučnost da na taj neću moć zatrudnit.
evo po postupniku se prvo rješava upala jer se može dogodit da ona poveća cin prividno- pa mi nije baš jasan taj postupak al ok
ne znam kako ništa nisi dobila vjerojatno kako imaš visok cin ide malo brže sve, al nemogu ni zamislit u kojim si ti bolovima s upalom jer znam kako sam se ja valjala po krevetu i jaukala zapravo nisam izlazila iz kreveta.
ja sam nakon nekog vremena plakanja shvatila da mi to samo još dodatno ruši imunitet pa sam se nekako trudila ne plakat.
od toga da nisam mogla izgovorit rječ hpv da ne plačem do toga da sad normalno pričam sa svima o tom. i čim bi u tom početku otišla na forum isprepadala bi se i isplakala, bila deprimirana itd. tako da možda bi bilo bolje da se u početku baviš djetetom i pustiš ovaj forum jer će te samo depimirat.dođi povremeno kad imaš pitanje al nemoj se opterećivat
ti ćeš ić na konizaciju jer je cin visok i budući da ti je imunitet loš ojačaj ga nekako da bolje podneseš zahvet i sve ostalo. onda će vjerujem sve bit ok:mig:

Ali kako da ga ojačam,čime??

meelitaa
17.10.2008., 11:35

zdravo se hrani prije svega, puno voća, povrća...
ja ti mogu reć što je meni pomoglo a što nije a i druge cure nek to naprave
evo poslat ću ti pp

nicole76
17.10.2008., 11:37

Od preparata samo Imunal kapi (od Krke ili Leka :ne zna: 35 kn) + zdrava prehrana s puno voća i povrća + puno sna + pozitivno razmišljanje + redoviti ginekološki nadzor.
Ove kapi uzimaj duplu dozu od one koja piše u uputstvu.

valneahana
17.10.2008., 11:44

ja ti preporučam kapsule od brokule jer brokula ima svojstvo da djeluje antikancerogeno i antioksidativno a ujedno jača i imunitet,dobra je za jetru,za pušaće i njihova pluća:top:

OOOOOOO
17.10.2008., 11:50
ali nemože se to baš tako tvrdit, ima ljudi kojima se povuako visokorizični samo što mi to ne želimo vidit-uvjereni smo u suprotno, primjer je terka koja nam se javljala tu, također imam frendicu koja je imala cin s hpv-om i povuko joj se nakon par mjeseci, doktorica mi je rekla da ima cura kojima se povukao.
to je moguće u nekoj prvoj fazi dok je cin 1 a poslje se stvarno ne treba igrat i treba to odstanit.
ja osobno sam odlučila sačekat, doktorica mi je rekla da bi na njenom mjestu neki rekli da se to mora odmah odstranit tj uradit letz biopsiju i sve mi objasnila i rekla da možemo još pričakat ako ja hoću jer stanje nije alarmantno jer je u pitanju cin 1 al da nemožemo čekat duže od prvog mjeseca kad to prelazi godinu dana od kad je otkriveno.
osobno sam pokušala sve u mojoj moći od dodataka i prehrane pa i ako ne uspje neće mi bit krivo jer znam da nisam otišla pod nož a da nisam pokušala!!
sad ću reć nešto samo usporedbe radi o ljubojeviću pa moram naglasit da samo uspoređujem kako me neki ne bi krivo shvatili jer nemam ništa protiv tog doktora
šta se tiče ljube on ne čeka da se to povuče nakon što napravi kolposkopiju nego odmah radi biopsiju ako šta uoči.
pitala sam doktoricu za njih jer na kraju krajeva surađuju i ona mi je rekla da su oni dosta radikalni po tom pitanju i da ne čekaju da se to povuče, tako da to nekad može bit dobro a nekad ne.
da sam ja npr otišla u njega istog trena bi mi sve odstranio!! tako da ne znam ni sama šta bi rekla ni o jednim ni o drugima ja sam odlučila ovako, a smatram da svatko može u suradnji dobrim lječnikom odlučit što će dalje i koliko će čekat itd tako da svatko tu ima svoju glavicu pa nek odluči sam!!
kod mene je kolposkopija sad malo bolja nego prošlih puta, mada ako se drastično ne popravi morat ću i ja na letz samo što kažem neće mi bit krivo sve sam pokušala.

meni isto jetrene nisu bile dobre al ne zato što sam pila jedan dodatak nego njih 5 odjednom i to sve u kapsulama tako da u tom pogledu cure odlučite se na nešto tekuće i eventualno jedne kapsule ne više
i ako slučajno morate pit antibiotike nemojte nikakve dodatke pit dok pijete antibiotike!!!!

I meni se ovdje cini kao da je ovo forum za prepucavanje a ne da jedna drugoj pomognemo u savjetima,iskustvima,olaksamo si,kako da se cim prije izvucemo iz te bolestine.i ja mislim da se hpv moze povuci(bar su mi tako 2 ginek.rekla)vjerojatno ne za uvijek... samo se treba pridrzavat nekih stvari u zivotu.znam zenu koja je imala cin3,i hpv visokog rizika,ginek. joj je rekao da se podhitno lijeci,medutim ona je ostala u medjuvremenu trudna,rodila djevojcicu(zivu i zdravu),nakon poroda radila papu,rezultat cin1

meelitaa
17.10.2008., 11:54
odluči se za nešto što napišemo nemoj sve uzimat jer ćeš uništit jetru i napravit veću štetu. npr možeš uzet kapsule neke i nešto tekuće.
ja jedem puno brokule npr pa ne uzimam taj dodatak, također jedem mahune, mrkvu, razne salate koje su bogate vlaknima, špinat i ostalu zelenjavu, jedi jela s češnjakom (saransakom) jer je on dobar pa ga ubaci u što više hrane npr špinat, brokulu.. voća također puno ja si svako jutro izmiksam shake od nekog voća za doručak i to mi je super!!! od mesa jedem većinom samo piletinu.
svakako ginekološki nadzor to već imaš i rješit ćeš se toga a i svi mi i onda idemo slavit :)

meelitaa
17.10.2008., 12:01
I meni se ovdje cini kao da je ovo forum za prepucavanje a ne da jedna drugoj pomognemo u savjetima,iskustvima,olaksamo si,kako da se cim prije izvucemo iz te bolestine.i ja mislim da se hpv moze povuci(bar su mi tako 2 ginek.rekla)vjerojatno ne za uvijek... samo se treba pridrzavat nekih stvari u zivotu.znam zenu koja je imala cin3,i hpv visokog rizika,ginek. joj je rekao da se podhitno lijeci,medutim ona je ostala u medjuvremenu trudna,rodila djevojcicu(zivu i zdravu),nakon poroda radila papu,rezultat cin1

dobro ja da imam kojim slučajem cin 2 iil 3 il da mi se stanje pogoršava ne bi se igrala to moram reć.
ona nije ništa mogla učinit jer je ostala trudna
od frendice sestra je imala cin 1 u trudnoći s hpv-om i povuko joj se nakon poroda, to je sve individualno i lječnici bi trebali postupat prema nama kao prema individuama i pratit kako se stvar razvija i u skladu s tim postupiti

sofi
17.10.2008., 12:02

Draga Anila, ja imam 24 godine i nemam djece.... svaki papa mi je bio uredan a onda u maju ove godine CIN I, a u devetom mjesecu biopsijom CIN II..... da li mi je to bio sok, jeste prevelik... pogotovo jer imam probleme sa kraljeznicom, stalno mi se vrtoglava, povraca, imam bolove oko srca ( prenos nerava), te stalno imam osjecaj da dozivljavam infarkt.... a panika i sve ostalo, da ti ne pricam....... pijem jos i lijekove za ledja da bi uopce mogla ustati iz kreveta, idem na terapije strujom i laserima i bez obzira na to stalno sam u bolovima.... znaci na sve to jos plus ovaj hpv..... ja sam isto bila u nekoj potajnoj depresiji neko vrijeme, a onda sam sebi rekla, sta je tu je, mogu nastaviti ocajavati i gubiti dane svog zivota, ili se mogu trgnuti, poceti da zivim uz svoje probleme, umjesto da zivim samo svoje probleme.... iako sam u boli, znaci da je putovanje autom meni uzas, jer me to slomi, moram planirati put iz sarajeva do zagreba itd... ali ono sto ja sebi kazem jeste, idemo dalje, rijesenja na pretek, te stoga sam zabranila sebi da propustam uzivati u svakom danu svoga zivota maksimalno, jer problemi su samo jedan dio i ima toga jos mnogo divnog na sto zaboravimo skrenuti paznju.... imas dijete, ne vidim razloga zasto se ne mozes s njim igrati, posaditi ga pored sebe i citati mu itd.... moras samo prestati zaliti sto ne mozes raditi stvari kao prije, to je kljuc, vec se prilagoditi i raditi na neki novi nacin.... te umjesto sto tipkas na internetu, zagrli svog muza i pogledajte film npr. Mama Mia, divan raspjevani film........ uzivaj u zivotu, jer si ziva i imas priliku dovesti stvari u red......... ne dozvoli da ostanes bez duha........ inspiriraj se ljudima oko sebe i imaj na umu sve stvari zbog kojih zelis biti upravo tamo gdje jesi, uzivaj u njima..... kako sofi scholl ( djevojka koja je bila pogubljena jer je istupila protiv hitlera i II svijetskom ratu) kaze: sunce i dalje sija......

I jos: konizacija nije kraj svijeta, ja znam zenu koja ju je napravila prije 10 god, nakon toga rodila 2 djece i sve za pet.........

Joya
17.10.2008., 12:03
ono što mislim da sam najviše napravila kaj sam mogla, kad sam saznala za dijagnozu - prestala sam pušiti
bacila punu kutiju cigareta u smeće - sad će bit nekih 5 mjeseci, malo više

teeeeaa
17.10.2008., 12:09
sofi,jako lijepo rečeno,sa puno optimizma! makar nije upučeno meni,hvala na ljepome!

meelitaa
17.10.2008., 12:10
sofi pa ja i ti smo vršnjakinje :)
i nijedna nema djecu :( a zadesilo nas ovo koma

meelitaa
17.10.2008., 12:14
kad malo bolje pogledam provodim pola dana na ovom forumu umjesto da radim nešto pametnije, baš bi se mogla malo pokrenut :) malo sam se uljenila u zadnje vrijeme ko da imam najgoru bolest na svijetu a ne hpv s kojim normalno mogu živit i sve raditi
sofi je u pravu trebali bi se okrenut ljepim stvarima koje nas usrećuju

OOOOOOO
17.10.2008., 13:11
kad malo bolje pogledam provodim pola dana na ovom forumu umjesto da radim nešto pametnije, baš bi se mogla malo pokrenut :) malo sam se uljenila u zadnje vrijeme ko da imam najgoru bolest na svijetu a ne hpv s kojim normalno mogu živit i sve raditi
sofi je u pravu trebali bi se okrenut ljepim stvarima koje nas usrećuju

A stvarno i ja tako mislim,svaki slobodan trenutak provodim na netu,i citam ove crnjake,imamo hpv,a ne najgoru bolestinu na svijetu,kolike godinama imaju pa se ne bediraju toliko.sta bi rekli oni ljudi jadni koji trpe nesnosne bolove pa se opet drze...moramo sve malo zivnut!!!!!!!!:)

ANILA
17.10.2008., 15:53
Vidite nešto smiješno:ja sam prije toga svega,tj. u 3mjesecu prestala pušit(pušila sam od 11godine,1.5 kutiju),kupila za 1000eura pročiščivač za vodu-da zdravo pijem,a ne zagađeno-radi zdravlja,kupila orbitrek za 2000kn i dr....
Koji bed...Uz to sve još mi se štitnjača poremetila od prestanka pušenja pa pijem svakodnevno ormidol.....
Pa to je da crkneš od smijeha..

meelitaa
17.10.2008., 16:22
ajme anila pa ti si bar počela zdravo živit i eto vidiš, a ništa sad iskoristi i taj orbitrek i sve ostalo čim mogneš i živi :)
ja nisam radila ništa dobro za svoje zdravlje prije, da me nije ovo snašlo ko zna šta bi drugo...
ja sam jela samo fast food, neredovno, nikakvog zelenila ni voća, po cjele dane nešto se žurila, trčala radila po cjele dane i bez vode i bez hrane a pored toga se dešalvalo puno negativnih stvari koma ni ne čudi me što se aktivirao
al sad se i bolje hranim i više odmaram, ne zamaram se glupostima pa si nekad kažem možda je to meni i trebalo da se opametim, smirim.. i možda se to moralo dogoditi. to ti je sudbina al sve će to bit ok :)

Suey
17.10.2008., 17:20
da i? što ima ovdje uvrijedljivo?

tea...taj doktor jest alfa i omega jer je napisao postupnik u slucajevima pretkanceroza grlica maternice:

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_cin_postupnik.asp

kojeg su se OBVEZATNI drzati svi ginekolozi u hrvatskoj, te je vjestak u postupcima u kojima su okrivljeni doktori koji se nisu drzali postupnika. pa se malo raspitaj prije nego sto krenes pisati o doc. dr. sc. ljubojevicu. mislim da ti i njegova titula dovoljno govori, kao i cinjenica da je dopredsjednik hrvatskog drustva za kolposkopiju,te autor mnogih udžbenika, knjiga i strucnih clanaka, posebice vezano za hpv. dvije kceri su mu ginekologice, a treca dermatovenerolog, mr. sc. suzana ljubojevic, koja je poznata strucnjakinja i napisala mnoge strucne radove na temu hpv-a, u suradnji s mihaelom skerlinom.

http://www.virogena.hr/novosti/okrugli%20stol.html

da, on je alfa je i omega hpv-a;)

ANILA
17.10.2008., 17:36
tea...taj doktor jest alfa i omega jer je napisao postupnik u slucajevima pretkanceroza grlica maternice:

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_cin_postupnik.asp

kojeg su se OBVEZATNI drzati svi ginekolozi u hrvatskoj, te je vjestak u postupcima u kojima su okrivljeni doktori koji se nisu drzali postupnika. pa se malo raspitaj prije nego sto krenes pisati o doc. dr. sc. ljubojevicu. mislim da ti i njegova titula dovoljno govori, kao i cinjenica da je dopredsjednik hrvatskog drustva za kolposkopiju,te autor mnogih udžbenika, knjiga i strucnih clanaka, posebice vezano za hpv. dvije kceri su mu ginekologice, a treca dermatovenerolog, mr. sc. suzana ljubojevic, koja je poznata strucnjakinja i napisala mnoge strucne radove na temu hpv-a, u suradnji s mihaelom skerlinom.

http://www.virogena.hr/novosti/okrugli%20stol.html

da, on je alfa je i omega hpv-a;)

Čovječe nisam ni znala da je tak dobar...ja sam otišla njemu čim ste mi rekle...
Ejel ste vi koje idete kod ljube apsolutno sve tamo radile?Mislim i pape?Pitam radi novaca....mislim reko mi je ljubo da dođem kod njega napravit papu...
Neznam kako vi?ste se nakon ljube uopče javljali svojim doktorima?Ja koristim kontracepciju pa mi svaki mjesec treba recept,pa neznam....šta misliš,da ovak navratim kod svog pa da nešt izmuljam?:rolleyes:
Kak ste vi to odigrale?!

meelitaa
17.10.2008., 17:41
jesi ti njemu rekla da koristiš kontracepciju?
ne znam jel ti pametno sad to uopće koristiti
a za recept ne moraš ić njemu to ti da tvoja doktoica
ja ne idem njemu nego u polikliniku harni i sve se dogovorim s doktoricom i što se tiče briseva i pape negdje drugo pa ti vidi s ljubom kako ćeš i šta ne znam kako on gleda na to. al sad napravi svakako kako ti je reko dok ne budu stvari koliko toliko ok pa onda se dogovoriš s njim jer ne živiš tu da ne moraš dolazit stalno..tebi je to ipak puno veći trošak nego ljudima u zg

ANILA
17.10.2008., 17:55
jesi ti njemu rekla da koristiš kontracepciju?
ne znam jel ti pametno sad to uopće koristiti
a za recept ne moraš ić njemu to ti da tvoja doktoica
ja ne idem njemu nego u polikliniku harni i sve se dogovorim s doktoricom i što se tiče briseva i pape negdje drugo pa ti vidi s ljubom kako ćeš i šta ne znam kako on gleda na to. al sad napravi svakako kako ti je reko dok ne budu stvari koliko toliko ok pa onda se dogovoriš s njim jer ne živiš tu da ne moraš dolazit stalno..tebi je to ipak puno veći trošak nego ljudima u zg

Ma znam da mi recept da moj doktor u tom i je stvar....nisam još bila kod njega od kad idem kod ljube..neznam kak če me dočekat kad mu kažem da skoro idem u zg na papu i ostalo....znaš,nekima se odma zamjeriš,a pod nosom su ti....
Ljubi nisam ni stigla spomenut kontracepciju,ali mislim da nikako nebi bilo pametno da ju prestanem koristit to bi bio samo još jedan šok tijelu....Ja pijem tablete od 14 godine-nemogu o razlogu-,pauzu sam imala samo pol godine prije nego sam zatrudnila i nakon poroda odma poet počela pit...tak da je to već ppuunnooo vremena....

silvaes85
17.10.2008., 18:01
Jel se sjecate zeda? Izgleda da nam nedostaje kada se toliko prepiremo. :flop:

meelitaa
17.10.2008., 18:38
Ma znam da mi recept da moj doktor u tom i je stvar....nisam još bila kod njega od kad idem kod ljube..neznam kak če me dočekat kad mu kažem da skoro idem u zg na papu i ostalo....znaš,nekima se odma zamjeriš,a pod nosom su ti....
Ljubi nisam ni stigla spomenut kontracepciju,ali mislim da nikako nebi bilo pametno da ju prestanem koristit to bi bio samo još jedan šok tijelu....Ja pijem tablete od 14 godine-nemogu o razlogu-,pauzu sam imala samo pol godine prije nego sam zatrudnila i nakon poroda odma poet počela pit...tak da je to već ppuunnooo vremena....

pitaj ti ipak ljubu za tu kontracepciju pa napravi šta ti on kaže
napisla si da imaš i sa štitnjačom problema pa ti nitko tu nije kompetentan nešto reć
ti već uzimaš kapsulice za štitnjaču, pilule jesi vadila jetrene probe da vidiš jetru??
a ti ne praviš pauze dok piješ pilule?
meni je moja privatnica znala da sam prestala pit jer ima dokumentaciju, al kad sam išla radit bris u dijagnostiku žena me pitala za kontracepciju koliko sam pila kad itd tako da neznam u kom je to pogledu povezano

saloma
17.10.2008., 23:33
Cure, redovno pratim sve sto pisete i dosla sam do mnogih korisnih informacija preko ovog foruma. Nisam iz Hrvatske, ali citajuci o dr Ljubojevicu zaista mi dodje da odem kod njega jer cinjenica je da lekari malo znaju o HPV-u. Iz licnog iskustva mogu samo reci da sve promene treba odmah sanirati, nemojte nikako cekati, premda su stavovi ginekologa razliciti.
Ja sam imala konizaciju 2005 /conisatio cum radiosurg knife PVU aa II1/2, HP:CIN III/ i rekonizaciju krajem prosle godine, takodje letz, PVU al VIII pp PA=III(AW epitel, HP:CIN II, condilomata plana focalis).
Sada mi je jedna doktorka na kolposkopskom pregledu konstatovala blagi mozaik rekavsi da stanje samo treba pratiti!!! Drugi lekar mi kaze da on tu ne vidi nikakav mozaik, vec da je tkivo samo oziljno izmenjeno. I sta sada? Ja sam u totalnom haosu i spremam se da idem kod treceg. Razmisljam, ukoliko je mozaik, valjda postoji nacin da se to resi, kakvo pracenje... Jos cu samo dodati da sam pre druge konizacije tj. rekonizacije imala ektopiju i da mi je doktorka govorila da to samo treba pratiti!!!:mad:
Dakle, ne treba se igrati sa visokorizicnim HPV-om! Mnogi ginekolozi nisu nazalost edukovani. Insistirajte na resavanju problema, promenite lekara ako treba!
Sve vas puno volim i pozdravljam, puno ste mi pomogle iako nisam aktivno ucestvovala u svemu...

ANILA
18.10.2008., 00:09
Cure, redovno pratim sve sto pisete i dosla sam do mnogih korisnih informacija preko ovog foruma. Nisam iz Hrvatske, ali citajuci o dr Ljubojevicu zaista mi dodje da odem kod njega jer cinjenica je da lekari malo znaju o HPV-u. Iz licnog iskustva mogu samo reci da sve promene treba odmah sanirati, nemojte nikako cekati, premda su stavovi ginekologa razliciti.
Ja sam imala konizaciju 2005 /conisatio cum radiosurg knife PVU aa II1/2, HP:CIN III/ i rekonizaciju krajem prosle godine, takodje letz, PVU al VIII pp PA=III(AW epitel, HP:CIN II, condilomata plana focalis).
Sada mi je jedna doktorka na kolposkopskom pregledu konstatovala blagi mozaik rekavsi da stanje samo treba pratiti!!! Drugi lekar mi kaze da on tu ne vidi nikakav mozaik, vec da je tkivo samo oziljno izmenjeno. I sta sada? Ja sam u totalnom haosu i spremam se da idem kod treceg. Razmisljam, ukoliko je mozaik, valjda postoji nacin da se to resi, kakvo pracenje... Jos cu samo dodati da sam pre druge konizacije tj. rekonizacije imala ektopiju i da mi je doktorka govorila da to samo treba pratiti!!!:mad:
Dakle, ne treba se igrati sa visokorizicnim HPV-om! Mnogi ginekolozi nisu nazalost edukovani. Insistirajte na resavanju problema, promenite lekara ako treba!
Sve vas puno volim i pozdravljam, puno ste mi pomogle iako nisam aktivno ucestvovala u svemu...

Samo jedno:OTIĐI KOD LJUBOJEVIĆA.....

sofi
18.10.2008., 01:14

da li bi nam mogla malo vise opisati svoju situaciju? kada ti se pojavio prvi cin (koji stupanj) poslije koliko si imala prvu konizaciju, sta se desilo poslije, i kada si onda imala drugu, kako ti kazes, rekonizaciju?
gdje si se lijecila? i jos sve sto se tice cjelokupnog procesa saniranja promjena uzrokovanih hpv-om?

larazg
18.10.2008., 06:16
Čovječe nisam ni znala da je tak dobar...ja sam otišla njemu čim ste mi rekle...
Ejel ste vi koje idete kod ljube apsolutno sve tamo radile?Mislim i pape?Pitam radi novaca....mislim reko mi je ljubo da dođem kod njega napravit papu...
Neznam kako vi?ste se nakon ljube uopče javljali svojim doktorima?Ja koristim kontracepciju pa mi svaki mjesec treba recept,pa neznam....šta misliš,da ovak navratim kod svog pa da nešt izmuljam?:rolleyes:
Kak ste vi to odigrale?!

ma čovjek zna svoj posao...

kad čitam da curema sa cin I govore dajte dođite za 6 mjeseci možda se povuče....zlo mi je.

Pa meni je sa CIN I (tj pola CIN-a niti CIN I) rekao ovo će ići dalje... ja vam garantiram da će slijedeća papa biti veći CIN. Vjerujte mi, idemo se riješiti ovog.

Ja sam svoju upozorila da idem Ljubi ona je rekla što drugo nego dobro :D

I ići ću na papu kod ljube, briga me koliko je to novaca..jer zadravlje mi je najbitnije

larazg
18.10.2008., 06:18

a da ti zaista sagledaš mogućnost da dođeš do Zagreba na treće mišljenje kod Ljube...
Mislim da bi ti to bio pun pogodak.

ANILA
18.10.2008., 10:03
pitaj ti ipak ljubu za tu kontracepciju pa napravi šta ti on kaže
napisla si da imaš i sa štitnjačom problema pa ti nitko tu nije kompetentan nešto reć
ti već uzimaš kapsulice za štitnjaču, pilule jesi vadila jetrene probe da vidiš jetru??
a ti ne praviš pauze dok piješ pilule?
meni je moja privatnica znala da sam prestala pit jer ima dokumentaciju, al kad sam išla radit bris u dijagnostiku žena me pitala za kontracepciju koliko sam pila kad itd tako da neznam u kom je to pogledu povezano

Ja ti pijem za štitnjaču ormidol 25mg,svako jutro......
A kad sam prije nekih pol godine pitala inekologa da pauziram s trinovumom,on je bez razmišljanje rekao"ne dolazi u obzir..."Kao njihove nove stuije pokazuju da žena koja pije kontracepciju netreba radit pauze jedino u slučaju da namjerava ostat trudna...Kao prevelike su to promjene u organizmu,kad se na nešto navikne...
Ja sam ti obavila sve moguće pretrage jel kad sam prestala pušit meni je to organizam jako loše podnio(što se i zna),ali sve je bilo u redu....samo mi je moj doktor opče prakse 4mj govorio"kod tebe je negdje kronična upala opasna po život.."jel sam skoro svaka dva tjedna vadila krvnu sliku koja je to pokazivala,a meni super,ja zdrava.....Eto a to je bila ova sad upala...cin..ranice...
Analaz od 1 pape sam čekala 2.5mj...:mad:

sofi
18.10.2008., 12:28
cure ako neka od vas zna njemacki, u novom spieglu ima interviju onog lika koji je otkrio da hpv uzrokuje rak grlica maernice i koji je sad dobio nobelovu nogradu za to....naravno on je najzasluzniji za nastanak vakcine protiv hpv-a, a takodjer je rekao da se u indiji u nekom centru radi na vakcini za sve vrste hpv-a.... rekao je da hpv moze prezivjeti na temeraturi do 80 stepeni i jos je rekao neke zanimljive stvari..... ponovo je napomenuo da uzrokuju i rak usne supljine, grla, debelog crijeva i penisa..... ako butete u prilici, mozete procitati....

sofi
18.10.2008., 12:29
@anila
mozda upala, ali cin i ranica se ne mogu vidjeti pretragama krvi....

saloma
18.10.2008., 14:19
da li bi nam mogla malo vise opisati svoju situaciju? kada ti se pojavio prvi cin (koji stupanj) poslije koliko si imala prvu konizaciju, sta se desilo poslije, i kada si onda imala drugu, kako ti kazes, rekonizaciju?
gdje si se lijecila? i jos sve sto se tice cjelokupnog procesa saniranja promjena uzrokovanih hpv-om?

Moram priznati da pre no sto me ovo zadesilo nisam imala pojma o HPV-u. Redovno sam isla na ginekoloske preglede, svakih 6 meseci, nalazi su bili uredni i ja, naravno, nisam osecala nikakve tegobe. Niko od lekara mi nije rekao da je papa test validan uz kolposkopski pregled. I najednom, sok! Papa test III, biopsija je pokazala CIN III, HSIL, tako da je odmah uradjena konizacija radiohiruskim nozem, 2005. Patohistoloski nalaz je potvrdio nalaz biopsije.

Nakon toga, predlozene su mi kontrole na svaka 3 meseca, papa+kolposkopija. Posle nekoliko meseci konstatovana je ranica na grlicu, papa test je bio uredan i doktori su smatrali da to ne treba dirati!!! Krajem prosle godine, papa ponovo nije bio dobar, kolposkopskim pregledom ustanovljeno je da je do promena doslo u samom kanalu, izvrsena je kiretaza istog i ponovo CIN, i ponovo letz konizacija /AW epitel, HP:CIN II, condilomata plana focalis/.

Sada je konstatovan blagi mozaik i ja sam potpuno sludjena! Drugi lekar tvrdi da mozaika nema i, kao sto rekoh, spremam se da idem kod treceg. Papa test je ok. Napominjem da idem kod najeminentnijih beogradskih lekara, ali sve sam vise ubedjena da ni oni ne znaju mnogo o tome i da se uopste ne radi na prevenciji, vec samo kada konstatuju ozbiljnije promene, pocnu da resavaju problem! Kada sam ja u pitanju, cekanju nema mesta tim pre sto nisam radjala i sto sam imala dve operacije.
U medjuvremenu sam puno saznala o HPV-u i, moram priznati, sto sam vise informisana, sve vise sam uplasena, posebno sto stavovi, kada je rec o tom opakom virusu, nisu usaglaseni. Sada vodim racuna, radim na imunitetu... Trenutno uzimam Oligogal /A+C+E+selen/ i Pervivo ili svedsku grancicu. Pijem zeleni caj, koristim i neven i hajducku travu. Trudim se da vaginalnu floru odrzim normalnu, koliko god je to moguce...
Jos jednom vas sve pozdravljam, zaista ste mi puno pomogle, svaki dan sam sa vama...

sofi
18.10.2008., 14:57
@saloma

ja sam inace iz sarajeva i dosla sam u zg kod dr. ljubojevica... iako sam cula o njemu dosta pohvala, u to sam se licno uvjerila. naime, ja sam dosla kod njega nakon sto mi je pap dva puta za redom u roku od 3 mjeseca pokazala CIN I, a on mi je odmah na kolposkopskom pregledu rekao, ovo je vise, ovo nije CIN I, ja sm ga pitala moze li mi reci otprilike o kojem stepenu promjena je rijec, na sto je on rekoa vjerojatno CIN II, sto je biopsija i pokazala... znaci on je vec jednim pogledom znao o kojem stupnju promjena je rijec, iako je papa pokazivala drugacije... s obzirom da ti imas takvu sitaciju, mislim da bi trebla otici kod njega..... pozdrav, drzi se, bice to sve uredu, nisi sama u ovome, svi smo uz tebe....

saloma
18.10.2008., 15:32
Sofi, puno ti hvala na podrsci! Najpre moram pozvati kliniku i zakazati, potom uzeti slobodne dane, te naci neki smestaj u Zg-u... Htedoh da te pitam o cenama, ali mislim da ste o tome vec pisale, pa cu prelistati. Ukoliko bude bilo sta nejasno, nadam se da te mogu kontaktirati na pp. Thanks! :)

sofi
18.10.2008., 16:00
@saloma
imas pp....

sofi
18.10.2008., 17:46
salome

mozes li nam objasniti o kojoj metodi je rijec kod prve konizacije koju si imala....?

zelena sara
18.10.2008., 18:27
Ja sam radila u Petrovoj, analizu briseva, točnije DNA tipizaciju HPV-a, da li je to dovoljno dobar nalaz ili se može provuć neki soj virusa kojinije ispitan?

saloma
18.10.2008., 18:34
I prva je bila letz, radiohiruskim nozem. Druga takodje, s tim sto su promene bile u samom kanalu. Sofi, hvala ti na svim informacijama!

silvaes85
18.10.2008., 18:40
Jel to znaci da se ja sad moram bojati i raka usne supljine, debelog crijeva????? Pa kako cu pobogu to provjeriti dal je sve ok? Sta trebam otici na sve zive skopije i preglede da bi bila sigurna da me taj hpv nece otjerati k vragu????Pa dokle vise? Taman kad sam smirila zivce i glavu, sad se opet necega moram bojati.....:flop:

ANILA
18.10.2008., 19:35
@anila
mozda upala, ali cin i ranica se ne mogu vidjeti pretragama krvi....

Imislila sam samo na upalu...pa meni ranice ni ginekolog nije vidio,dok nisam otišla ljubi...

valneahana
18.10.2008., 19:40
Ja sam radila u Petrovoj, analizu briseva, točnije DNA tipizaciju HPV-a, da li je to dovoljno dobar nalaz ili se može provuć neki soj virusa kojinije ispitan?

provjeri na nalazu na koji skupinu rizika su te testirali jer postoje dvoje skupine

prva je niskorizična skupina u kojoj ima nekoliko tipova hpv-a

a druga je visokorizična u koju spada isto nekoliko tipova hpv-a

inače socijalni ginići u domovia zdravlja testiraju samo na visoki,neznam dali tako isto rade u bolnicama-vjerojatno da,ako je tako i ako si negativna na visoki ne znači da nemaš niski

valneahana
18.10.2008., 19:46
Jel to znaci da se ja sad moram bojati i raka usne supljine, debelog crijeva????? Pa kako cu pobogu to provjeriti dal je sve ok? Sta trebam otici na sve zive skopije i preglede da bi bila sigurna da me taj hpv nece otjerati k vragu????Pa dokle vise? Taman kad sam smirila zivce i glavu, sad se opet necega moram bojati.....:flop:

kužim te silva potpuno i ja se toga bojim,zapravo najviše se bojim onoga u usnoj šupljini jer prakticiramo oralni sex,analni ne prakticiram(makar to ništa neznači ali manja je vjerojatnost pa me to tješi),i strahujem da moja mala nema u usnoj šupljini- da ga nije pobrala nakon poroda

pitat ću pedijatra dali postoji ikod koga se treba ići na takav pregled pa bi odfurala malu i onda ću odmah za sebe znati

makar sam zdrav. radnik nemam pojma kome bi trebalo ići za to,kako se zove pretraga baš za to(tj. dali se to može otkriti pretragama koje inače znam da postoje za uho grlo,nos ili nekom posebnom za koju neznam) i ono što mi je najveća enigma ako i postoji takva pretraga i ako se dokaže da postoji u grlu kako se onda to rjeršava-e to me najviše muči,kaj nda to isto spaljuju kondilome ili premazuju8samo neznam na koju foru bi to uspjeli:ne zna:

taman zaboravim na to i onda to netko opet napiše i podsjeti me na moj strah od toga,ne od hpv u vagini nego baš od toga jer neznam kome bi se obratila za pregled za to i kakav i kako se liječi-ali morati ću se raspitati,neće mi vrag dati mira i dok si to nepregledam

zelena sara
18.10.2008., 20:25
provjeri na nalazu na koji skupinu rizika su te testirali jer postoje dvoje skupine

prva je niskorizična skupina u kojoj ima nekoliko tipova hpv-a

a druga je visokorizična u koju spada isto nekoliko tipova hpv-a

inače socijalni ginići u domovia zdravlja testiraju samo na visoki,neznam dali tako isto rade u bolnicama-vjerojatno da,ako je tako i ako si negativna na visoki ne znači da nemaš niski

mislim da je gledala visokorizični. provjerit ću.

meelitaa
18.10.2008., 20:35
ja ću ić otorinolaringologu (uho, grlo, nos) upravo zbog toga jer imam već dugo na krajniku gnojno.
valehana ne znam koliko ti vrijedi pitat ove doktore za to, meni je doktorica opće prakse rekla ah to je samo prolazno i onda se razvila angina i još uvijek imam gnojno i to već 6 mj od angine tako da ću ić i inzistirat na uputnici da mi to pogledaju jer me to savjetovala giekologica, nek on uvuče onu kamericu i vidi jel to samo gnojno zato što sam imala anginu il tu još nešto ima iza. ovi opće prakse samo znaju dat antibiotik ni ne znaju da se od hpv-a može i u grlu razvit nešto pa te uvjere da to nije moguće. pitaj pa javi šta ti je rekla doktorica...
ja kad budem otišla javim vam šta je reko, al pretpostavljam da ću se morat naručit i da će to bit za koji mjesec kako je naše zdravstvo sporo
za pretrage ne znam jel postoje ja sam par puta bradila bris ždrijela i sve je bilo ok, a ako uopće postoji i za hpv to je vjerojatno zasebno testiranje

valneahana
18.10.2008., 20:42
ja ću ić otorinolaringologu (uho, grlo, nos) upravo zbog toga jer imam već dugo na krajniku gnojno.
valehana ne znam koliko ti vrijedi pitat ove doktore za to, meni je doktorica opće prakse rekla ah to je samo prolazno i onda se razvila angina i još uvijek imam gnojno i to već 6 mj od angine tako da ću ić i inzistirat na uputnici da mi to pogledaju jer me to savjetovala giekologica, nek on uvuče onu kamericu i vidi jel to samo gnojno zato što sam imala anginu il tu još nešto ima iza. ovi opće prakse samo znaju dat antibiotik ni ne znaju da se od hpv-a može i u grlu razvit nešto pa te uvjere da to nije moguće. pitaj pa javi šta ti je rekla doktorica...
ja kad budem otišla javim vam šta je reko, al pretpostavljam da ću se morat naručit i da će to bit za koji mjesec kako je naše zdravstvo sporo

ma znam

i ja vjerujem da moja opće prakse nema pojma

zato ću pitati pedijatra,on bi trebo znati ako je moguće da se s majke prenese na dijete,znači trebao bi znati kome točno da se obratim

ako kaže otorincu(što i kislim da hoće)jer oni su za uho grlo nos onda ću i ja kod otorinca samo onog za odrasle a nju ću ovima za bebe odfurati

ali zbilja neznam kojom metodom bi oni to otkrili(jedino nekom skopijom) ali neznam dali postoji i kakav bris za grlo

moje mišljenje(koje je možda i netočno) ali mislim da s onim brisom kojim se uzima nama tipizacija da se isto može uzeti bris grla,zašto?zato jer bri je bris a hpv je hpv gdje god on bio ,znači neka postruže po grlu recimo i pošalje najnormalnije na analizu kao da šalje za cervix,sad mi je čak u sjećanju da mi je jedan ginić s kojim sam radila rekao kad sam ga pitala za grlo rekao da meni ginićka može uzeti s tim brisom bris u grlu8ali nevjerujem da bi htjela)

možda čak bi se to vidjelo(ako postoje naravno kondlomi) i instrumentom kojim se izvodi gastroskopija samo naravno da ti neće ući s tim u želudac kao što se radi gastroskopija ali može tako pogledati grlo i malo dubinu grla(onaj dio šta ide prema jednjaku)recimo,zato neznam kome se obratiti uopće

dali ginićki,dali otorincu,dali internisti,ali raspitati ću se

meelitaa
18.10.2008., 20:44
mislim da je gledala visokorizični. provjerit ću.

sara ako si negativna na visoki testiraj se i na niski i na srednji.
jer ako si negativna i na niski i visoki opet ćeš morat testirat srednje tipove koji nisu klasificirani..
ja sam recimo pozitivna na srednji
morala sam napraviti bris na sve (kako nije dokazana odmah prisutnost u tesu na hpv prije)jer sam tek tad znala na čemu sam

meelitaa
18.10.2008., 20:50
ma znam

i ja vjerujem da moja opće prakse nema pojma

zato ću pitati pedijatra,on bi trebo znati ako je moguće da se s majke prenese na dijete,znači trebao bi znati kome točno da se obratim

ako kaže otorincu(što i kislim da hoće)jer oni su za uho grlo nos onda ću i ja kod otorinca samo onog za odrasle a nju ću ovima za bebe odfurati

ali zbilja neznam kojom metodom bi oni to otkrili(jedino nekom skopijom) ali neznam dali postoji i kakav bris za grlo

moje mišljenje(koje je možda i netočno) ali mislim da s onim brisom kojim se uzima nama tipizacija da se isto može uzeti bris grla,zašto?zato jer bri je bris a hpv je hpv gdje god on bio ,znači neka postruže po grlu recimo i pošalje najnormalnije na analizu kao da šalje za cervix,sad mi je čak u sjećanju da mi je jedan ginić s kojim sam radila rekao kad sam ga pitala za grlo rekao da meni ginićka može uzeti s tim brisom bris u grlu8ali nevjerujem da bi htjela)

možda čak bi se to vidjelo(ako postoje naravno kondlomi) i instrumentom kojim se izvodi gastroskopija samo naravno da ti neće ući s tim u želudac kao što se radi gastroskopija ali može tako pogledati grlo i malo dubinu grla(onaj dio šta ide prema jednjaku)recimo,zato neznam kome se obratiti uopće

dali ginićki,dali otorincu,dali internisti,ali raspitati ću se

ma mene je sad već uhvatila panika jer mi se to svako malo upali, doduše sad jedno vrijeme nije kako sam digla imunitet, al čim sam sad prestala na 20 dana pit to za imunitet grlo mi se opet počelo upaljivat tako da ja moram.
vjerujem da postoji takav bris a sad rade li ga kod nas il ne to je upitno.
a ne znam koliko bi bio pouzdan taj test za hpv u grlu jer recimo ne smije on tako grlo ostrugat ko šro dole ostruže
a i kod muških taj test koji se na nama koristi nije precizan pa sumljam da bi bio i za ovo
sve u svemu i da rade bris na hpv radili bi možda samo na visoki a meni to ne paše jer imam srednji i ovaj za visoki ga ne detektira uopće :(
tako da ću ja lijepo otić nek oni meni nekakvom kamericom vide jel ima promjena pa ću pitat i za bris za svaki slučaj

meelitaa
18.10.2008., 20:56
ja sam pitala svoju ginekologicu ona mi je rekla još prije da si odem to vidit jer se može dogodit da iza tog čepića ima nešto što emitira čep. tj rekla mi je da pitam doktoricu opće prakse za daljnje pretrage, a ova ti je meni odg ono što sam ti napisala, a ni meni se u to vrijeme nije dalo ić po doktorima jer sam stalno visila kod nekog doktora. sad kad sam se malo odmorila od njih idem inzistirat na toj uputnici neće oni na meni štediti :)

po internetu sam to još davno istraživala al ništa konkretno nisam našla osim da se može nać i u grlu i u debelom crijevu i da je to rijetkost

sofi
18.10.2008., 21:06
to je i moj najveci strah... jos mene zadnjih 6 mjesecio grlo stalno boli, isla kod ORL i rekao mi hronicna upala grla sa ostecenom sluzinicom, kao nista strasno... nisam ga pitala nista za hpv, jer mi je mama med. sestra( a oni su kolege) , jer ona ne zna za moj problem... no sad sam napravila bris, koji je uredan i iduce sedmice idem privatno da vidim sta i kako... a velnehana mislim da ti ne moras da brines, jer ti imas niski rizik, a mi pricamo o raku grla... a kondilomi se mogu skinuti vjerojatno laserima... ne znam, to je i moj najveci strah.... posebno jer me grlo uzasno boli, a i ja ne znam kome da se obratim i ocekujem da kada to pitam nekoga dr. da ce blenuti u mene i da nece imati pojma o cemu pricam.... to je najgori dio.....

meelitaa
18.10.2008., 21:08
Re: HPV u grlu

HPVvisokog rizika može dovesti do pojave karcinoma na raznim mjestima gdje se nađe pa i u grlu.Ja sam ga dokazala osobno na donjoj usni na donjoj čeljusti ispod jezika,na gornjoj čeljusti i u papilomima grla. ( sve su bili muškarci ,jer žene se nisu testirale na virus u tim područjima
Kod odraslih ljudi se radi o prijenosu virusa ,nakon oralnog seksa. ( njihove su partnerice bile pozitivne ).
HPV rade vrlo različitu kliničku sliku.Najčešće na sluznicama ako nema vidljive pojave može se osjetiti pećenje.
Radim spec.test na HPV - DIGENE - bris
a ako je test pozitivan radim snimanja da vizualiziram područje i pristupa se liječenju. Za sada nema jednoznačnog stava kako provesti terapiju.Rade se kombinacije operativne,laseri i kemoterap.Potrebna je predbilježba za ove postupke.

meelitaa
18.10.2008., 21:11
to sam kopirala s neta i evo i ovo sam našla
Poliklinika Mr.dr. Zora Profozić

Mr.dr. Zora Profozić
Bosutska 19, Trnje, Zagreb

tel: 01/61 12 501

Prvi privatni mikrobiološki laboratorij i ginekološka ordinacija

* ginekološki pregledi
* ultrazvuk
* kolposkopija
* Papa test
* HPV
* dijagnostika i liječenja

Provodimo preglede, laboratorijsku dijagnostiku i liječenje.

Mikrobiološke pretrage: briseve oka, grla, uha, nosa, rana, ejakulata, vrata maternice, vagina, urina, stolica.

Izdisajni tekst test za Heliobacter pylori.

Posebno ističemo najmoderniju dijagnostiku DIGENE testom:
# HPV (humanog papiloma virusa, najčešćeg uzročnika karcinoma maternice)
# Chlamydae Trachomatis (najčešći uzročnik neplodnosti i izvanmaternične trudnoće)

meelitaa
18.10.2008., 21:13
oni rade i za grlo znači upravu si ti valneahana istim oni to pretragama rede
samo meni nikakve koristi ako je ograničeno na visoki i niski a vjerujem da je
to bi trebalo pitat jel rade i kako točno

sofi
18.10.2008., 21:15
ma znamo mi za nju, ali o njoj ne kruze bas najbolje price...... nemam pojma, ta zena bas ljude prepada........

sofi
18.10.2008., 21:16
radi se i sto o tome, da na tom testu pise da je namjenjen samo brisu cervixa, pa sad ti gledaj.........

meelitaa
18.10.2008., 21:16
ozbiljno koma - dobro da si mi rekla onda ju neću ni zvat. ako šta imam trebali bi mi vidit kad snime grlo tako i tako, a ako nemam ništa super
da to sam si i mislila vdiš i da muške testiraju a ti testovi nisu odobreni jer nisu siguran pokazatelj
a da postoji nešto takvo tj nešto baš za to vjerujem da bi to imala moderna diijagnostika

sofi
18.10.2008., 21:19
Ljudi koji su u životu imali više od pet partnera u oralnom seksu imaju 250% više vjerojatnosti da će dobiti rak grla od onih koji se nisu prepuštali oralnim zadovoljstvima.

Istraživači vjeruju da je to zbog toga što se u oralnom seksu može prenijeti ljudski papiloma virus (HPV), virus povezan s većinom rakova grlića maternice.

Ovo bi otkriće trebalo ohrabriti ljude da stalno koriste kondome u oralnom seksu jer bi ih to moralo zaštititi od HPV-a, objavili su znanstvenici. Drugi stručnjaci misle da bi rezultati ove studije trebali dati dodatne razloge da muškarci prime novo cjepivo protiv HPV-a.

Maura Gillison iz Škole javnog zdravlja Johns Hopkins Bloomberg u Baltimoreu i njeni kolege skupili su uzorke krvi i sline iz grla 100 pacijenata s dijagnosticiranim rakom krajnika ili grla. Nakon toga su radi usporedbe uzeli uzorke 200 zdravih ljudi.

S kombinacijom uzoraka sline i krvi te molekula antitijela, znanstvenici su mogli reći je li testirana osoba ikada bila inficirana HPV-om.

Svi sudionici studije dali su podatke o povijesti svojih seksualnih aktivnosti, uključujući i broj ljudi s kojima su prakticirali oralni seks.

Nakon kontrole drugih faktora rizika za rak grla, kao što su opijanje i pušenje, analiza je otkrila da su ljudi koji su ranije dobili virus HPV-a imali 32 puta više šansi za dobivanje raka grla od onih koji virus nikada nisu dobili.

A oni koji su imali posebno agresivnu vrstu virusa, nazvanu HPV-16, imali su 58% više šansi da imaju i rak grla.

Za usporedbu, pušenje i opijanje povećavaju rizik od raka grla samo za oko trećinu.

"Većina rakova grla obuhvaćenih ovom studijom počela se razvijati u kripti grla – udubljenjima na bazama krajnika. To bi moglo biti zbog toga što se u tim udubljenjima zaustavljaju infektivne čestice", kaže Mark Stoler sa Sveučilišta Virginia, koji nije sudjelovao u studiji.

Visoki rizici
Studija je otkrila i vezu između oralnog seksa i raka grla uzrokovanog HPV-om.

Ljudi koji su u životu imali od jednog do pet partnera u oralnom seksu imali su otprilike dvostruko veći rizik za dobivanja raka grla u odnosu na ljude koji se nikada nisu upuštali u takve aktivnosti – a rizik kod onih koji su imali više od pet partnera u oralnom zadovoljavanju iznosio je 250%.

Postoji čak i veća povezanost između oralnog seksa i rakova grla uzrokovanih HPVom-16 – ljudi s više od pet partnera u oralnom seksu imali su povećani rizik od čak 750%.

"Ova je studija važna jer je posložila sve komadiće", rekla je Gillison. "Oralnu infekciju HPV-om treba dodati na listu rizika oralnih rakova."

Virusno cjepivo
Cjepivo protiv nekoliko najagresivnijih vrsta HPV-a povezanih s rakom grlića maternice dobilo je 2006. odobrenje američke administracije za hranu i lijekove. No, plan cijepljenja adolescentica cjepivom Gardasil, koje je razvila tvrtka Merck, doživio je dosta kritika.

Nisu provedene studije koje bi istražile može li cjepivo zaštiti od raka grla, no novi dokazi o povezanosti HPV-a s rakom grla mogli bi dovesti do šireg cijepljenja Gardasilom.

"Doživjet ćemo i pritiske da se cijepe i muškarci", kaže Stoler, koji je sudjelovao u razvoju cjepiva.

sofi
18.10.2008., 21:21
ritanski liječnici uvjereni su kako je za jedan oblik raka grla kriv virus HPV-a koji se u grlo prenosi oralnim seksom. Od takvog oblika oboljela je i 52-godišnja Britanka Carol Kanga koja je bolest nasreću preživjela, a kemoterapije je primala tijekom 2006. i 2007. godine

Znanstvenici vjeruju kako se humani papiloma virus, koji je odgovoran za rak grlića maternice, prenio u usta i uzrokovao rak grla.

Naime, broj slučajeva raka grla u Velikoj Britaniji popeo se za deset posto i sada broj oboljelih iznosi šest tisuća slučajeva godišnje, a u idućih deset godina broj oboljelih bi mogao prerasti čak i broj oboljelih od raka grlića maternice.

Nitko još ne razumije razloge zbog kojih se povećao broj slučajeva oboljelih od raka grla, no stručnjaci pretpostavljaju da razlog leži u promijenjenom seksualnom ponašanju koje je nastupilo 60-ih i 70- ih godina. Naime, ljudi rođeni 50- ih češće su se upuštali u oralni seks, nego oni rođeni ranijih godina.

'Ti ljudi su u vrijeme seksualne revolucije bili tinejdžeri', rekla je doktorica onkologije Maura Gillison, profesorica na Johns Hopkins Kimmel Centeru za rak u Baltimoreu.

Virus HPV-a pogađa dio grla u kojem se nalaze krajnici te jezik. Samo desetak godina prije, liječnici su vjerovali da se gotovo svi takvi oblici raka dobivaju isključivo zbog pušenja cigareta i velikih količina alkohola.

Doktorica Gillison i njezin tim pak pronašli su dokaze koji potvrđuju veći rizik oboljenja kod onih pacijenata koji imaju virus HPV-a. No bar malo utješna vijest je ta da je ovaj oblik raka ipak malo blaži za razliku od onog koji se dobije zbog pretjeranog uživanja u nikotinu.

sofi
18.10.2008., 21:24
evo ovaj je bar utjesan koliko toliko :

Uz cigarete i alkohol kao glavne krivce za razvoj raka na području glave i vrata, kandidirao se i HPV. Virus toliko mijenja rak da je u usporedbi s ovim 'običnim' – neprepoznatljiv. Ali i lakše izlječiv!

Rak na području glave i vrata u osoba sklonih cigaretama i alkoholu te osoba zaraženih virusom HPV-a toliko se razlikuje da znanstvenici smatraju kako zaslužuje posebnu kategoriju.

Pod rak područja glave i vrata spada rak usta, jezika, nosa, sinusa, grla, limfnih čvorova i vrata. Godišnje u Americi od raka na području glave i vrata oboli više od 35.000 osoba.

Još 2000. uočena je veza između oboljelih od HPV-a i sklonosti razvijanju raka na području glave i vrata, a nova se studija pozabavila slučajevima 240 oboljelih u periodu od 2000. do 2006. godine, od čega je 40% bilo ujedno zaraženo i virusom HPV-a. Ta skupina nije njegovala stil života koji je povezan s rizikom obolijevanja od raka – pušenje, konzumiranje alkohola i loša oralna higijena, već ju je odlikovalo seksualno rizično ponašanje, povijest spolno prenosivih bolesti, sklonost oralnom seksu te konzumacija marihuane.

"Ovo su totalno različite vrste raka i tako ih moramo i promatrati. Jedino što im je zajedničko je što se pojavljuju na istom mjestu. Faktori rizika se ne preklapaju i nije bilo vidljive interakcije među njima", komentirala je za Reuters nova saznanja dr. Maura Gillison, onkologinja iz baltimorske bolnice Johns Hopkins.

Ono što je zapanjilo je da 'isti' tumori u osoba inficiranih virusom HPV-a i onih neinficiranih izgledaju potpuno drugačije pod mikroskopom, kao i činjenica da 'zaraženi' bolje reagiraju na terapiju, nego oni koji ne nose ozloglašeni humani papiloma virus, inače odgovoran za nastajanje raka grlića maternice, kao i genitalnih bradavica. Što se tiče povezanosti marihuane s rakom, smatra Gillison, moguće je da kemikalije zvane kanabinoidi utječu na sposobnost imunološkog sustava da se bori s infekcijom.

meelitaa
18.10.2008., 21:26
ajme sad sam još i prepadnuta pa gle rak se i javlja u udubini krajnika zato je meni gin i rekla da si to provjerim.
ma ja znam i od kog sam dobila hpv nažalost a s njim sam naravno imala i oralni sex tako da nikad se nezna.....al sad ću otić pa ću vidit šta me čeka

valneahana
18.10.2008., 23:16
to sam kopirala s neta i evo i ovo sam našla
Poliklinika Mr.dr. Zora Profozić

Mr.dr. Zora Profozić
Bosutska 19, Trnje, Zagreb

tel: 01/61 12 501

Prvi privatni mikrobiološki laboratorij i ginekološka ordinacija

* ginekološki pregledi
* ultrazvuk
* kolposkopija
* Papa test
* HPV
* dijagnostika i liječenja

Provodimo preglede, laboratorijsku dijagnostiku i liječenje.

Mikrobiološke pretrage: briseve oka, grla, uha, nosa, rana, ejakulata, vrata maternice, vagina, urina, stolica.

Izdisajni tekst test za Heliobacter pylori.

Posebno ističemo najmoderniju dijagnostiku DIGENE testom:
# HPV (humanog papiloma virusa, najčešćeg uzročnika karcinoma maternice)
# Chlamydae Trachomatis (najčešći uzročnik neplodnosti i izvanmaternične trudnoće)

bile su tu priče o toj ginićki i uglavnom žena je katastrofa i nebi išla od nje nema šanse

druga stvar je što ako ona to i radi radi digene metodom koja je nepouzdanija od ove dnk ili ti pcr roche znači i tu otpada

valneahana
18.10.2008., 23:18
to je i moj najveci strah... jos mene zadnjih 6 mjesecio grlo stalno boli, isla kod ORL i rekao mi hronicna upala grla sa ostecenom sluzinicom, kao nista strasno... nisam ga pitala nista za hpv, jer mi je mama med. sestra( a oni su kolege) , jer ona ne zna za moj problem... no sad sam napravila bris, koji je uredan i iduce sedmice idem privatno da vidim sta i kako... a velnehana mislim da ti ne moras da brines, jer ti imas niski rizik, a mi pricamo o raku grla... a kondilomi se mogu skinuti vjerojatno laserima... ne znam, to je i moj najveci strah.... posebno jer me grlo uzasno boli, a i ja ne znam kome da se obratim i ocekujem da kada to pitam nekoga dr. da ce blenuti u mene i da nece imati pojma o cemu pricam.... to je najgori dio.....

a čuj sofi znamo da nekad i niski može uzrukovati karcinom cervixa i zašto onda nebi mogao i grla?

ustalom nebrine me toliko rak koliko želim vidjeti imam li možda kondilome unutra u grlu a nebi ih htjela imati makar i neizazovu rak ali zašto bih ih imala ako nemoram,uostalom ako ih imam tamo recimo i ja dragom pušim i on ih opet pober i poslije se idemo sexati i onda on men opet prenese dolje,značu začaran krug

znači bez obzira što imam niski imam se itekako za što brinuti:mig:

valneahana
18.10.2008., 23:26
Ljudi koji su u životu imali više od pet partnera u oralnom seksu imaju 250% više vjerojatnosti da će dobiti rak grla od onih koji se nisu prepuštali oralnim zadovoljstvima.

Istraživači vjeruju da je to zbog toga što se u oralnom seksu može prenijeti ljudski papiloma virus (HPV), virus povezan s većinom rakova grlića maternice.

Ovo bi otkriće trebalo ohrabriti ljude da stalno koriste kondome u oralnom seksu jer bi ih to moralo zaštititi od HPV-a, objavili su znanstvenici. Drugi stručnjaci misle da bi rezultati ove studije trebali dati dodatne razloge da muškarci prime novo cjepivo protiv HPV-a.

Maura Gillison iz Škole javnog zdravlja Johns Hopkins Bloomberg u Baltimoreu i njeni kolege skupili su uzorke krvi i sline iz grla 100 pacijenata s dijagnosticiranim rakom krajnika ili grla. Nakon toga su radi usporedbe uzeli uzorke 200 zdravih ljudi.

S kombinacijom uzoraka sline i krvi te molekula antitijela, znanstvenici su mogli reći je li testirana osoba ikada bila inficirana HPV-om.

Svi sudionici studije dali su podatke o povijesti svojih seksualnih aktivnosti, uključujući i broj ljudi s kojima su prakticirali oralni seks.

Nakon kontrole drugih faktora rizika za rak grla, kao što su opijanje i pušenje, analiza je otkrila da su ljudi koji su ranije dobili virus HPV-a imali 32 puta više šansi za dobivanje raka grla od onih koji virus nikada nisu dobili.

A oni koji su imali posebno agresivnu vrstu virusa, nazvanu HPV-16, imali su 58% više šansi da imaju i rak grla.

Za usporedbu, pušenje i opijanje povećavaju rizik od raka grla samo za oko trećinu.

"Većina rakova grla obuhvaćenih ovom studijom počela se razvijati u kripti grla – udubljenjima na bazama krajnika. To bi moglo biti zbog toga što se u tim udubljenjima zaustavljaju infektivne čestice", kaže Mark Stoler sa Sveučilišta Virginia, koji nije sudjelovao u studiji.

Visoki rizici
Studija je otkrila i vezu između oralnog seksa i raka grla uzrokovanog HPV-om.

Ljudi koji su u životu imali od jednog do pet partnera u oralnom seksu imali su otprilike dvostruko veći rizik za dobivanja raka grla u odnosu na ljude koji se nikada nisu upuštali u takve aktivnosti – a rizik kod onih koji su imali više od pet partnera u oralnom zadovoljavanju iznosio je 250%.

Postoji čak i veća povezanost između oralnog seksa i rakova grla uzrokovanih HPVom-16 – ljudi s više od pet partnera u oralnom seksu imali su povećani rizik od čak 750%.

"Ova je studija važna jer je posložila sve komadiće", rekla je Gillison. "Oralnu infekciju HPV-om treba dodati na listu rizika oralnih rakova."

Virusno cjepivo
Cjepivo protiv nekoliko najagresivnijih vrsta HPV-a povezanih s rakom grlića maternice dobilo je 2006. odobrenje američke administracije za hranu i lijekove. No, plan cijepljenja adolescentica cjepivom Gardasil, koje je razvila tvrtka Merck, doživio je dosta kritika.

Nisu provedene studije koje bi istražile može li cjepivo zaštiti od raka grla, no novi dokazi o povezanosti HPV-a s rakom grla mogli bi dovesti do šireg cijepljenja Gardasilom.

"Doživjet ćemo i pritiske da se cijepe i muškarci", kaže Stoler, koji je sudjelovao u razvoju cjepiva.

zato ja kažem jebeš naše zdravstvo,ono je u kurcu da nemže biti u većem,niti nemamo sve preparate ni metode ni dijagnostiku ni ljekove koji se recimo koriste vani
i onda normalno da kad bih imala love toliko da bi se šla liječiti van

nije onaj hebrang ni lud kaj se išao liječiti van ali svi su ga odmah napali ali ja ne ja sam kužila čovjeka otpočetka(inače mi nije simpatičan:mad:)

jebo nas balkance

hoću više tu ameriku:top:

valneahana
19.10.2008., 08:53
i još nešto jako bitno što sam zaboravila spomenuti zašto jako jako strahujem od hpv-a u usnoj šupljini i grlu je ovaj razlog

imam prokletu naviku od osnovne škole a ta je griženje usnica iznutra,znači meni su svaki dan usnice iznutra u ustima izgrižene i unutarnja strana obraza koja ide prema usnicama,nemogu si pomoći stalno ih grizem,znači imam ajmo to tako nazvati "otvoreni ulaz" za hpv još k tome i pušim i mogu si misliti kako će to završiti,kao da u ranu pušete dim od cigarete

užas živi:mad: i nemogu si pomoći da ih prestanem gristi,nikad mi to nekrvari jer nezagrizem toliko naravno ali uvijek skinem gornji sloj tanki kožice tim grizenjem:mad: ljuta sam sama na sebe a neznam kako da si pomognem a što je još gore uopće nisam živčana kako kažu za ljude koji grizu nokte ili usnice,dapače jako sam vedra i nasmijana i negrizem ih zato je sam živčana negoiz nekog gušta

katastrofa,moram nekako prestati:(

meelitaa
19.10.2008., 10:05
a čuj sofi znamo da nekad i niski može uzrukovati karcinom cervixa i zašto onda nebi mogao i grla?

ustalom nebrine me toliko rak koliko želim vidjeti imam li možda kondilome unutra u grlu a nebi ih htjela imati makar i neizazovu rak ali zašto bih ih imala ako nemoram,uostalom ako ih imam tamo recimo i ja dragom pušim i on ih opet pober i poslije se idemo sexati i onda on men opet prenese dolje,značu začaran krug

znači bez obzira što imam niski imam se itekako za što brinuti:mig:

da upravu si to mi je i moja doktorica rekla dok nismo znali tip virusa u mene i niski zna izazvat cin i napravit nered ko i visoki, samo u puno manjem postotku
al bdući da imate niski i kondilome vjrujem da se ne morate plašiti raka grla, ali kondilome možete imat, a oni se odstranjuju laserski koliko sam ja upoznata

joj to sam ja radila dok sam mala bila ono zubima sastane pored usta kožicu izgrizem u ustima sreća prestala sam i moja seka je to radila. i jednom je kad smo išli u zubara izgrizla jako usnu a nije osjetila od anestezije doktor je reko da im se to često događa i namazo joj nečim plavim. mislim da tu plavu tekućinu imaš za kupit u ljekarnama i da se koristi i za afte u ustima, to ćr ti ako ništa pomoć da zacjeli što si izgrizla a možda od tog i prestaneš grist usne, moja sestra je definitivno od tad prestala

JustForFun
19.10.2008., 11:38
i mene je strah od HPV-a u ustima u grlu

jer inače često prakticiramo oralni seks, eto usto sam i pušač, a sad znam sa sigurnoću da sam imala HPV dok smo prakticirali oralni seks

a inače sam jako osjetljiva na grlo, često me zna zaboljeti na jedan dan, onda obično skuham kadulje i pijem i mućam grlo i sutra bude sve ok

kako to brzo prođe, nisam išla doktoru radi toga

ali možda bih trebala :ne zna:

valneahana
19.10.2008., 12:07
cure se sjećate da sam govorila kako sam si priej par mjeseci napipala kondilomčić mali mali na ulazu u vaginu(taj je očito ili nastao nakon što sam svoja prva tri rješila ili ga nikad do tada nisam skužila)

uglavnom kad sam išla na spaljivanje ranice ljubo mi je to premazao i rekao da će možda otpasti(jer nekima otpadne odmah nakon jedng mazanja) no meni nije,rekao je ako mi ne otpadne pošto i nije da će ga spaliti kada dođema na kontrolu u vezi ranice

ja na toj kontroli još nisam bila,nikako nisam stigla a iskreno i nije mi se dalo jer sam najmjerno čekala da muž ide na kontrolu(jer on treba sad ići) pa ću ja s njim

uglavno kako sam pročitala ono za antimikotike ja sam si njega počela mazati već par dana s plimicolom i jučer sam ga jedva napipala,kao da se smanjuje-ja se nadam da ga nisam slčajno promašila:rolleyes:

uglavnom još ću par dana mazati a večeras idem u detaljnu kontrolu pa ćemo vidjeti

joj da bar nestane pas mu mater:mad:

silvaes85
19.10.2008., 20:45
hm....eto ga na...nikad se rijesiti te bestije. ne prakticiram analni seks pa znaci ne moram se brinuti za debelo crijevo, ali grlo je vec druga prica. Ma znate sta. Dosta mi je razmisljanja o tome. Ima toliko ljudi koji vode zdrav zivot i sve to pa se na kraju nazalost razbole. Sto meni garantira da na ovaj ili onaj nacin cu zauvijek biti zdrava. Rijesavat cu jedan po jedan problem. Najveci trenutno za mene sam rjesila. Papa mi je cist, grlic i rodnica takodjer, a za ostalo cu se potruditi. Ne zelim postati hipohondar. Prvo na listi mi je ostaviti se cigara. Jos pregovaram sama sa sobom, al nadam se da cu uspjeti se uvjeriti u to. Ako nista drugo ovaj novi zakon i nova cijena ce me uvjeriti. Nemojmo se bedirati, uzivajmo u zivotu!!!

randall
20.10.2008., 01:01
Ovako,da ne duljim... Bivšoj je ustanovljen cin 2 oblik hpv-a,ja nedugo nakon toga dobio bradavice...ali ne kao na slikama(google)...odlazio dermatologici,rekla je da je to hpv,ona "palila" i jedna ode,druga dođe sistem...Curi je nakon godinu dana tretmana kod ginića ustanovljeno da nema vise aktivan hpv(na papa testu i jos nekom bla bla).Ja sam pustio malo vise pola godine da sve ide svojim tokom(udebljao sam se 15-tak kila,ojačao se u nadi da će organizam se sam zaštiti)...i odem jednoj drugoj dermatologici koja ustanovi da to(moje braddavice) uopce nije HPV.da kao ćemo vidjet ako ce rasti palit cemo itd...kome sad da vjerujem?je ga imam ili ne,jesam ga imao pa izlječio ili ne?samo znam da vidim da rastu bradavice...vrlo polako,ali sigurno...

molim one koji imaju iskustva da ih podjele samnom,pogotovo muški spol.hvala unaprijed,

valneahana
20.10.2008., 12:59
Ovako,da ne duljim... Bivšoj je ustanovljen cin 2 oblik hpv-a,ja nedugo nakon toga dobio bradavice...ali ne kao na slikama(google)...odlazio dermatologici,rekla je da je to hpv,ona "palila" i jedna ode,druga dođe sistem...Curi je nakon godinu dana tretmana kod ginića ustanovljeno da nema vise aktivan hpv(na papa testu i jos nekom bla bla).Ja sam pustio malo vise pola godine da sve ide svojim tokom(udebljao sam se 15-tak kila,ojačao se u nadi da će organizam se sam zaštiti)...i odem jednoj drugoj dermatologici koja ustanovi da to(moje braddavice) uopce nije HPV.da kao ćemo vidjet ako ce rasti palit cemo itd...kome sad da vjerujem?je ga imam ili ne,jesam ga imao pa izlječio ili ne?samo znam da vidim da rastu bradavice...vrlo polako,ali sigurno...

molim one koji imaju iskustva da ih podjele samnom,pogotovo muški spol.hvala unaprijed,

to ti je dragi moj nažalost hpv,one je takav virus da ti recimo makeš badavice ali one opet izbiju(to ti sve ovisi o imunitetu)znači kad god budeš imao pad imuniteta(kojeg ti btw nemoraš skužiti,skužiti će ga tvoje tijelo) one će opet izbiti jer hpv je virus a virus je neizlječiv,liječe se samo promjene koje on napravi jer za sada lijeka za hpv nema,znači kad se nešto radi onda se samo ukloanjaju promjene raznim metodama ali neuništava se virus tako(za sada još,možda u skorije vrijeme nađu lijek)

nemoj nasjedati na priče da to nije hpv jher ako ti imaš bradavice i bivša ti je imala hvp onda je to hpv kod tebe 100%

uglavnom ako si voljan ja ti duboko savjetujem jednog doktroa koji će ti napraviti pregled(košta 250 kn) a znat ćeš točno dali je ili nije,taj doktro je vrsni stručnjak za hpv u hrvatskoj,pa ako te zanima gdje možeš otići to obaviti piši pa ti javim

pusti ti dermatovenerologe,treba se ići stručnjacima

Suey
20.10.2008., 15:32
slazem se s val, oko preporuke doktora osobito, s time da u rh bih vjerovala samo dvoje strucnjaka koji su dermatovenerolozi - to su mihael skerlev i suzana ljubojevic.

tamarix
20.10.2008., 18:34
:):top::)S R E T N A S A M !!!!!:):):):grli::five:

sofi
20.10.2008., 19:06
tamarix

draga sta je uzrok srece.... dobar nalaz?
ali sta god da je, divno je na ovom forumu vidjeti ovoliko srece, odmah sam i ja sretna.... :) :) :)

tamarix
21.10.2008., 06:08
Da, da, da dobila sam nalaz, napokon sam se uputila(ćitaj skupila hrabrosti otiči po nalaz) u Rijeku, i evo za sad je sve u redu, rubovi čisti nakon konizacije,ne treba histerektomija ne treba ništa osim redovitih kontrola.

Još sam doznala od žena u čekaonici da vađenje maternice nije neka operacija nakon koje si dugo, dugo bespomoćan i vezan za krevet, ma kakvi ništa od toga.

:)Btw doktor je pohvalio moje znanje o svemu tome,:) i nasmijavao me:rofl::rofl: a ja sam njemu preporučila da svrati na forum malo:rofl:

clarity
21.10.2008., 07:31
:):top::)S R E T N A S A M !!!!!:):):):grli::five:

super! :five:

bas me obradovao ovaj post

tree of life
21.10.2008., 11:38
[QUOTE=valneahana;16655838]

uglavnom ako si voljan ja ti duboko savjetujem jednog doktroa koji će ti napraviti pregled(košta 250 kn) a znat ćeš točno dali je ili nije,taj doktro je vrsni stručnjak za hpv u hrvatskoj,pa ako te zanima gdje možeš otići to obaviti piši pa ti javim

Valneahana, i mene bi zanimao taj doktor kojeg si spominjala..ma kod mene je situacija slijedeća. Imam visokorizični hpv od 3 mjeseca ove godine (tada sam bila na tipizaciji). i obavila sam kolposkopiju i biopsiju. kao pokazalo se da je na 2 od 5 uzoraka cin1. I doktor je to odlučio pustiti (valjda da moj imunitet to sredi). I u 9. mjesecu sam opet napravila papu i bio je opet cin1. dalje mi je on predložio da dođem na injekcije interferonima (trebala bih bar tri puta). No dobro nije sada u meni stvar, nego me zanima kako se može MM testirati. I jel može ako je to visokorizični hpv, nema kondiloma?

valneahana
21.10.2008., 11:56
[QUOTE=valneahana;16655838]

Valneahana, i mene bi zanimao taj doktor kojeg si spominjala..ma kod mene je situacija slijedeća. Imam visokorizični hpv od 3 mjeseca ove godine (tada sam bila na tipizaciji). i obavila sam kolposkopiju i biopsiju. kao pokazalo se da je na 2 od 5 uzoraka cin1. I doktor je to odlučio pustiti (valjda da moj imunitet to sredi). I u 9. mjesecu sam opet napravila papu i bio je opet cin1. dalje mi je on predložio da dođem na injekcije interferonima (trebala bih bar tri puta). No dobro nije sada u meni stvar, nego me zanima kako se može MM testirati. I jel može ako je to visokorizični hpv, nema kondiloma?

šaljem ti privatnu poruku pa si pogledaj

thegirl
21.10.2008., 13:27
Ne znam više što da radim.
Već sam se javila da mi je na pregledu ginekolog ustanovio kondilome i preporučio
da odem u bolnicu to riješiti jer su na nezgodnom mjestu. To je bio privatan pregled u sklopu mog sistematskog.
Došla sam kod svoje ginekologice i ona kaže da to nisu kondilomi. I nije mi dala nikakvu terapiju.
Kad sam joj rekla što mi je ovaj ginekolog rekao, popizdila je i tu je stvar bila gotova.
Po meni bradavice su dovoljno vidljive i već su duže prisutne tako da se ne radi o nikakvim prištićima itd.
Citološki pokazuje hpv pod upitnikom.
Što da radim?
Znam da se ne mogu bez uputnice javiti u bolnicu i ugovoriti pregled.

ANILA
21.10.2008., 13:56
Već sam se javila da mi je na pregledu ginekolog ustanovio kondilome i preporučio
da odem u bolnicu to riješiti jer su na nezgodnom mjestu. To je bio privatan pregled u sklopu mog sistematskog.
Došla sam kod svoje ginekologice i ona kaže da to nisu kondilomi. I nije mi dala nikakvu terapiju.
Kad sam joj rekla što mi je ovaj ginekolog rekao, popizdila je i tu je stvar bila gotova.
Po meni bradavice su dovoljno vidljive i već su duže prisutne tako da se ne radi o nikakvim prištićima itd.
Što da radim?

Ljubo??

thegirl
21.10.2008., 14:00
Nisam u ZG.

ANILA
21.10.2008., 14:13
Nisam u ZG.

Nisam ni ja ,a ni mnoge druge....ali zdravlje je najbitnije,a on je najbolji....kod njega idu oni koji nisu u hrvatskoj....

Gangabanga
21.10.2008., 14:15
Eto ne znam dal me se sjećate, nisam se baš puno javljala jer sam bila zauzeta brigom i dilemama oko tih dosadnih CIN-ova...

Više ne znam kome da se obratim. Vidim da svi spominjete dr. Ljubojevića iz Ginoderme ako se ne varam..Ja sam potražila milijun drugih mišljenja i sad ne znam dal da idem na Leetz ili ne!?
Nakon što sam imala papa u 7 mjesecu, papa 2 sa diskeratozom i sumnjom na HPV; HPV test negativan; biopsiju CIN III na 2 od 4 isječka, poslana u KBC na Leetz, da bi ovi u bolnici napravili kontrolni papa koji je bio UREDAN (?????????) i da oni niš ne vide na kolposkopiji!!! Rekli su mi da idem opet na HPV tipizaciju i na kontrolu za 4 mjeseca. Škunca, moja ginekologica mi savjetuje da ne idem na Leetz ako mi je papa uredan, a kamoli na konizaciju jer mogu poslije imat problema sa rađanjem. Sumnjam da mi je loop biopsijom odstranjen CIN III. No izgleda da kad je riječ o našem zdravstvu i HPV-u nema mjesta logici.Ja sad moram živjet sa CIN-om III, nadat se da ne postane karcinom za par godina...možda tada kad budem umirala će me primiti u bolnicu.:mad:

Jel ima netko da je u istoj situaciji bio ili jest? Ili sam samo ja izgubljen slučaj:ne zna:

Pijem doma Aloe Vera gel, Sanostol sirup, Spirulinu, Omega 3, svaki dan jedem špinat i brokulu, da već pišam zeleno.

Da li tko još znade kakvu drugu alternativu u liječenju?:confused:
Da li treba napraviti neku pauzu kod pijenja Aloe Vere?

ANILA
21.10.2008., 14:39
Eto ne znam dal me se sjećate, nisam se baš puno javljala jer sam bila zauzeta brigom i dilemama oko tih dosadnih CIN-ova...

Više ne znam kome da se obratim. Vidim da svi spominjete dr. Ljubojevića iz Ginoderme ako se ne varam..Ja sam potražila milijun drugih mišljenja i sad ne znam dal da idem na Leetz ili ne!?
Nakon što sam imala papa u 7 mjesecu, papa 2 sa diskeratozom i sumnjom na HPV; HPV test negativan; biopsiju CIN III na 2 od 4 isječka, poslana u KBC na Leetz, da bi ovi u bolnici napravili kontrolni papa koji je bio UREDAN (?????????) i da oni niš ne vide na kolposkopiji!!! Rekli su mi da idem opet na HPV tipizaciju i na kontrolu za 4 mjeseca. Škunca, moja ginekologica mi savjetuje da ne idem na Leetz ako mi je papa uredan, a kamoli na konizaciju jer mogu poslije imat problema sa rađanjem. Sumnjam da mi je loop biopsijom odstranjen CIN III. No izgleda da kad je riječ o našem zdravstvu i HPV-u nema mjesta logici.Ja sad moram živjet sa CIN-om III, nadat se da ne postane karcinom za par godina...možda tada kad budem umirala će me primiti u bolnicu.:mad:

Jel ima netko da je u istoj situaciji bio ili jest? Ili sam samo ja izgubljen slučaj:ne zna:

Pijem doma Aloe Vera gel, Sanostol sirup, Spirulinu, Omega 3, svaki dan jedem špinat i brokulu, da već pišam zeleno.

Ma daj molim te ostavi se tih gluposti što piješ i punom parom po drugo mišljenje!!!!!!
Kako misliš ti čekaš???Nema čekanja,naruči se kod ljube na pregled ,uzmi nalaze i vidit češ...A ne ovako,ja sam radi budala od doktora najeb... ko sivi mačak.Danas moraš bit pametan ko doktor ili pametniji!
Javi ako hočeš informaciju za ljubu,pm!?

tamarix
21.10.2008., 17:04
Kolko sam ja shvatila CIN III i CIS su ista stvar -neka minimalna razlika,a za konizaciju je dovoljan već i ASCUS.
A taj vražiji HPV bi nam mogao stvarati probleme i dalje -cijeli život.
Sve se svodi na redovite kontrole i brigu, a ako neki liječnici to ne shvaćaju ozbiljno ima sva sreća i drugih.

valneahana
22.10.2008., 07:44
Što da radim?

neznam kaj bi ti rekla,užas od doktorice

savjetujem ti da dođeš do ljube ili odi kod nekog privatnika koji ti je u blizini i reci da želiš maknuti tw kondilome i neka ti ih makne,nemoraš u bolnicu za to,to mogu napraviti i privatnici

sofi
22.10.2008., 08:19
@ Gangabanga
ja sam licno cula za slucajeve da nakon biopsije cin nestane i da cak kolposkopski nalaza bude dobar... bilo bi divno kada bi ti to mogla potvrditi svojim primjerom..... ali da bi ti bila sigurna, mislim da bi opet trebla zatraziti misljenje nekog strucnjaka, a ovaj dr. ljubojevic strasno puno radi sa pacijenticama sa cinom, da je prilicno uvjezbao svoje oko i ja vjerujem da bi njegov kolposkopsi pregled znacio za tebe i pravi savjet sta i kako dalje...

thegirl
22.10.2008., 11:49
Kad sam bila na sistematskom bila sam u poliklinici Sunce, ali ginekolog mi je rekao
da on ne bi micao kondilome. Na nezgodnom mjestu su i ima ih dosta. Njegova preporuka
je bila bolnica da se to napravi dobro pod općom anestezijom. Znači, mogao je uzeti pare od
mene jer sam očajna ali nije, i rekao mi je da to u svakom slučaju napravim u bolnici.
Zbog toga sam i luda, on govori da ih ima dosta, a moja ginekologica da i uopće nema.....

sofi
22.10.2008., 12:57
@the girl

otidji i neka ti neko potvdi jednu od te dvije dijagnoze.....
stvarno ne znam zasto se mucis razmisljajuci....

thegirl
22.10.2008., 13:02
Da odem gdje??? U bolnicu ne mogu jer nemam uputnicu.

sofi
22.10.2008., 15:22
pa zavisi odakle si, ako si iz zg otidji kod dr. ljubojevica ili njegove kcerke koja je dermatovenerolog, ne vjerujem da bi ti pregled kosta nesto previse... a ako ti oni kazu da jesu upitanju kondilomi, otidji kod svoje dr. da ti da uputnici za bolnicu, insistiraj na tome, a ako treba trazi da te prebace nekoj drgoj koj ce ti dati uputnici... nemoj me pogresno shvatiti ali ovdje na forumu se problem nece rijesiti, a u tvom slucaju je prilicno jasno sta moras ciniti....

ANILA
22.10.2008., 15:40
Da odem gdje??? U bolnicu ne mogu jer nemam uputnicu.

Agle ovo je stvarno malo pretjerano!Mislim možemo ispitivat koliko nešto boli ,gdje manje boli i sl.,ali ti stvarno postavljaš smiješno pitanje!!!:rolleyes:
Šta misliš da smo mi tu liječnici!?Nismo i isto neznamo sve...ali tvoje pitanje nema smisla ako imaš problem!
Pa ženo!!!!Kakve veze ima uputnica???Odi di ti mi preporučimo(to je u večini slučajeva ljubo)ili odi bilo gdje drugdje,svejedno bio privatnik ili ne...postoji telefon...a u tvom gradu sigurno ima najmanje 3,4 ginekologa...samo kreni,a ne ovakva pitanja:top:

sofi
22.10.2008., 16:54
anila mislim da taj ton nije potreban, prije neki dan si i ti postavljala ista takva pitanja... i sama si rekla da jedni drugima trebamo pruzati podrsku, a ne istresati nervozu..... zato ako ti se ne da dati savjet, onda nemoj, ali pametovanje u ovakvim situacijama nije potrebno.... nemoj me pogresno shvatiti, ali post je jako negativan, a po mom misljenju nepotrebno....

ANILA
22.10.2008., 17:42
anila mislim da taj ton nije potreban, prije neki dan si i ti postavljala ista takva pitanja... i sama si rekla da jedni drugima trebamo pruzati podrsku, a ne istresati nervozu..... zato ako ti se ne da dati savjet, onda nemoj, ali pametovanje u ovakvim situacijama nije potrebno.... nemoj me pogresno shvatiti, ali post je jako negativan, a po mom misljenju nepotrebno....

Nije tako,možda tako izgleda,ali nije...samo znaš da je meni u 4mj sve krenulo naopako,ali nisam pitala di da odem...neznam di sve nisam otišla..od zadra do osijeka,pa sam na kraju kod ljube...
To nije pametovanje,ali nije ni pitanje o nečemu...nego...ono...kako kuda da idem???Bilo kuda!!!!!
Znaš treba krenut...:mig:

thegirl
22.10.2008., 19:49
Anila smiri nervozu.....
Ja mogu otići na pregled da mi netko potvrdi dijagnozu ili ne. Ali to meni ništa ne znači
jer s tim ne mogu svojoj ginićki jer me izbacila zadnji put zbog toga. Za privatno nemam
stvarno novaca, studentica sam i na kratkom buđetu. Mene je više zanimalo da li ima itko
preporuku da odem drito u bolnicu i izmuljam da me tamo prime i pregledaju.
A ti se smatraj sretnom što si mogla od osijeka do zadra, nisu svi u tvojoj situaciji.

thegirl
22.10.2008., 19:57
Ništa, tražiti ću novu ginićku da se prebacim, nadam se neku normalniju.

ANILA
22.10.2008., 20:01
Anila smiri nervozu.....
Ja mogu otići na pregled da mi netko potvrdi dijagnozu ili ne. Ali to meni ništa ne znači
jer s tim ne mogu svojoj ginićki jer me izbacila zadnji put zbog toga. Za privatno nemam
stvarno novaca, studentica sam i na kratkom buđetu. Mene je više zanimalo da li ima itko
preporuku da odem drito u bolnicu i izmuljam da me tamo prime i pregledaju.
A ti se smatraj sretnom što si mogla od osijeka do zadra, nisu svi u tvojoj situaciji.

Prvo nisi to tako prikazala,a drugo ova relacija što sam ja prošla je zahtjevala puno novaca i živaca....kredita...posudbi i živaca,uz muža i dijete i posao.Ni ja još nisam bila kod svog gibekologa od kad idem kod ljube,a isto nemam para.Sad na ovaj papa test isto idem kod ljube jel je on rekao da dođem njemu..misliš da nisam htjela otiči tamo da neplačam!?
Kužim da ti jeteško,ali krivo smo se sporazumile.Mene je razljutilo što razmišljaš i čekaš!Vidiš kak sam ja prošla,ne želim to nikome....:(
Svima nam je grozno...a uvijek je tako...tamo di su najbolji treba para....

ANILA
22.10.2008., 20:05
Ništa, tražiti ću novu ginićku da se prebacim, nadam se neku normalniju.

Ako ti nije bed napiši mi pm odakle si...imam dosta poznanstva po hrvatskoj radi posla pa ti možda nekoga mogu preporučit tamo di jesi..:kiss:

thegirl
22.10.2008., 21:00
Iz Rijeke sam, ako imaš kakvu preporuku slobodno!

ANILA
23.10.2008., 11:34

Dr.Vlastelić,kbc rijeka....
Pogledaj postove od "mariza":mig:

silvaes85
23.10.2008., 17:39

Mozes ti otici u bolnicu u rijeku na pregled kod ginekologa...dodjes na salter kazes da bi htjela na pregled (smuljas nesto...nemam ginekologa...zelim ovdje jer sam cula da su doktori dobri...nisam zadovoljna s svojim doktorom), narucis se i kasnije platis jedno 150kn(ovo nisam sto posto sigurna). Znam da su novci problem, ali draga sto duze cekas veca ti je mogucnost da ces si navuci samo jos vece probleme. vlastelic je mislim vise strucnjak za trudnocu

thegirl
23.10.2008., 19:36
Hvala na savjetima, probati ću ovo što mi silves85 preporučuje. Inače
doznala sam da se u d. zdravlja preko puta kbc neparnim danima izmjenjuju ginekolozi
iz poliklinike. ići ću se tamo prebaciti. duže se čeka ali se isplati. kod njih mi nije problem dobiti
uputnicu, štoviše lakše im je uzeti me za polikliniku nego stvarati gužvu u domu zdravlja.

tin@
23.10.2008., 19:49
Ima tko ovdje da je bio u medici?Ja sad cekam nalaze,zasad sam zadovoljna.

thegirl
23.10.2008., 19:59
U mediki je o.k., ali su skuplji od ostalih.
Meni je još uvijek dr. Frković najstručnija i najkompletnija ginekologica
koju sam srela a i cijene su joj normalne. E da mi je novaca, stalno bi kod
nje išla!

tin@
23.10.2008., 20:28
[QUOTE=thegirl;16711248]U mediki je o.k., ali su skuplji od ostalih.
Meni je još uvijek dr. Frković najstručnija i najkompletnija ginekologica
koju sam srela a i cijene su joj normalne. E da mi je novaca, stalno bi kod

A sta imas i ti problema sa hpv_om ili??da li se tko lijecio u medici ili dobio mozda interferon vaginalete??

thegirl
23.10.2008., 20:43
Moj problem je hpv i kondilomi. Interferon vaginalete nisam dobila.

saloma
23.10.2008., 20:48
Videla sam da Cydonia pravi interferon vaginalete. Nemam nikakvog iskustva sa tim, pitacu doktora, kao i za Albothyl. Cure, pogledala sam njihov sajt, da li ste koristile njihove vaginalete sa propolisom, alojom, cajevcem, ravensarom... ?

valneahana
23.10.2008., 22:47
Videla sam da Cydonia pravi interferon vaginalete. Nemam nikakvog iskustva sa tim, pitacu doktora, kao i za Albothyl. Cure, pogledala sam njihov sajt, da li ste koristile njihove vaginalete sa propolisom, alojom, cajevcem, ravensarom... ?

već je bila rasprava u vezi te cidonie i proizvoda,štoviše ja sam zvala ženu(jer kod nas njih nema za kupiti nego ih se naručuje preko neke žene) i uglavnom sam rekla za šta mi trebaju i onda mi je rekla koju kombinaciju bi ja trebala s tim da jedan kutija košta 40 kn a u njoj ima pet vaginaleta a trbela bi ih koristiti tri mjeseca pa ti sad izračunaj koliko bi me to koštalo plus uzmi u obzir da to ništa negarantira da ćeš se izliječiti

rađe za te novce odem na neki zahvati kojim ću maknuti promjene iz korijena i znam da sam ih maknula a ne ovako

i još nešto za njim,svojedobno je ovdje na našoj temi pisao jedan aromaterapeut i kad smo pisale o cidonii rekao je da su šrot i da uopće nisu efikasne jer nestavljaju oni u te vaginalete onoliko toga(čega piše tamo) da bi to djelovalo,to je sve minimum i marketinški trik da se zaradi

prema tome ja ti nepreporučujem da trošiš lovu na to

uostalom nemam pojma odkuda njima pravo raditi vaginalete s interferonom(jer to je lijek ne tako bezazlen) a oni nisu stručni za to nego više onako biljni kako bi ih ja nazvala,uglavnom oni nisu industrija lijekova pa nemam pojma od kuda im pravo to raditi,to je neka muljaža

mariza_
24.10.2008., 01:12

vidim da si moja susjeda, i ja sam socijalno kod Škunce samo tamo idem samo po uputnicu, iako sam bila i kod Ljube, nema meni bolje od Frković, žena e bila glavna u KBC Rijeka a duže ima pr.ordinaciju, i ako malo vratiš postove, ja sam cin-3 obavila konizaciju u 2 mjesecu, tako učini hitno nešto za sebe, odi po 3-4 mišljenja(Ljubo-Zg,ili Frković u Ri)zahebi te pripravke i sretno:)

mariza_
24.10.2008., 01:26
Dr.Vlastelić,kbc rijeka....
Pogledaj postove od "mariza":mig:
dobro pamtiš draga, ja povukla sve moguće veze, pa sam bome bila i kod Sindika, Vlastelića i Halera, čak me Haler trebao oprirati, a kad sam došla u bolnicu sestra mi rekla, sluzbeno odsutan par dana, ostanite ili se vratite kući dok se Haler ne vrati, ja ostala, nisam požalila, dr-Ćuk me i te kako dobro očistio:top:i vrlo je prijatan, a kod Halera sam išla kao hitan slučaj:mig:na pregled na odjel drito, a Škunca ti mora dati uputnicu, inzistiraj, muljaj, reci da su ti rekli na poliklinici, radi se o zdravlju a ne o hiru, i svima curama:top:kad se sjetim kako sam prvih dana paničarila, sada sam totalno cool i nalazi čisti, neka takvi ostanu, da kucnem o drvo:cerek:
Svima prije svega pozitivan stav, no stres, smijeh rules:D

tin@
24.10.2008., 09:45
Moj problem je hpv i kondilomi. Interferon vaginalete nisam dobila.

A ti si se izljecila?Koje tablete si dobila?

valneahana
24.10.2008., 09:53
A ti si se izljecila?Koje tablete si dobila?

hpv se neliječi tabletama

ima raznih metoda liječenja promjena koje je uzrukovao hpv kao što su kondilomi i cinovi

metode su.premazivanje podofilnom,spaljivanje,zaleđivanje,laser,kiruški,k onizacija,....

eventualno albothyl vaginalete(ali nisu tako efikasne kao i interferon)i one se najčešće daju samo kod cin-a 1

najbolje je promjene maknuti nekom od ovih gore metoda i onda si sigurniji da se više neće vratiti

tin@
24.10.2008., 10:22
hpv se neliječi tabletama

ima raznih metoda liječenja promjena koje je uzrukovao hpv kao što su kondilomi i cinovi

metode su.premazivanje podofilnom,spaljivanje,zaleđivanje,laser,kiruški,k onizacija,....

eventualno albothyl vaginalete(ali nisu tako efikasne kao i interferon)i one se najčešće daju samo kod cin-a 1

najbolje je promjene maknuti nekom od ovih gore metoda i onda si sigurniji da se više neće vratiti
Da,znam.Ja sad cekam nalaz ali najvjerovatnije imam taj cin 1 jer sam u 5mj.dobila nalaze od papa-tasta i bilo j sve ok i sad kad sam opet bila kod druge ginekologice ona mi je vidjela neke promjene.Sad cekam pa cemo vidjet.Mozda bude i sve ok.

thegirl
24.10.2008., 12:46
@ Mariza, vidim da dijelimo isto mišljenje o dr. Frković, divna žena i veliki stručnjak po meni.
Kod nje bi išla da imam love.
čekam da me primi netko u cambierovoj tako da znam da li se radi o kondilomima. po meni
nema sumnje ali moram tako jer moja gin. smatra da nisu. Dr. Gusic u Suncu mi je rekao da je
najbolje skinuti kirurški kondilome u bolnici, i da mi to jedino preporučuje.
Meni je do sada papa bio čist, sad čekam nove nalaze.
Javim se s rezultatima.

danci1980
24.10.2008., 13:35
@ Mariza, vidim da dijelimo isto mišljenje o dr. Frković, divna žena i veliki stručnjak po meni.
čekam da me primi netko u cambierovoj tako da znam da li se radi o kondilomima. po meni
nema sumnje ali moram tako jer moja gin. smatra da nisu. Dr. Gusic u Suncu mi je rekao da je
Javim se s rezultatima.

Evo i moje iskustvo s HPV. Prije 6 godina pojavili su mi se kondilomi i ginićka me slala na tipizaciju (CIN 1, visokorizični + niskorizični). Isto sam bila u bolnici na skidanju kondiloma i dobila opću anesteziju. Svakig 6 mjeseci sam ponavljala papau i poslje je došlo u normalu. Ali isto mi je ginićka rekla da pijem inteferon koji sam trebala naručit iz ZG i koštalo bi me preko 5000 kn. Ali u to vrijeme ga nije bilo. pila sam folnu kiselinu da mi pojača imunitet. I nakon 6 godina papa je i dalje uredan. S obzirom da sam imala spontani pitala sam dali mi je HPv ga uzrokovao rečeno mi je da on nema veze s tim jer on miruje.

sofi
24.10.2008., 14:23
evo javila se cura kojoj su promjene prosle bez radikalnih zahtjeva iako je pozitivna na visokorizicni hpv-e... i to su oni slucajevi o kojima dr. pricaju.... i ne bi oni svi pricali da se to ne desava... drugo je to sto smo mi cure s ovog foruma, ona skupina od 30 % kod kojih s epromjene razviju i spontano ne prolaze.....

ja sam se zakazala kod dr. lj 31.10 u petak u 17h... idem na kontrolnu papu poslije biopsije i na fulguraciju vjerovatno........
eto, nadam seda ce sve biti ok..

valneahana
24.10.2008., 22:22
Javim se s rezultatima.

draga i meni je pap bi čist!

znaš u čem je fora?fora je u tome ako promjene nisu u kanaliću ili ti cervixu ili na njemi nego ako su ti kondilomi u rodnici ili vani kao moji normalno da papa dođe uredna kad su promjene tamo di se papa neuzima

valneahana
24.10.2008., 22:25
curke da javim

danas išla po nalaze kontrlonih briseva i sve mi je čisto:cerek:

nemam više ureaplazmu prokletu:cerek::p

bila sam i na uzv dojki preventivno i sve mi je ok,sljedeći uzv za godinu(tako se preporuča do 35. godine a onda jednom godišnje na mamografiju jer se uzv-om bolje vidi do 35.te a mamogrfijom nakon 35. godine):D

sad još samo moram rješiti onaj kondilomčić kaj mi je ostao i onda sam mirna(bar se nadam):ne zna:

iwchy
25.10.2008., 10:37
U mediki je o.k., ali su skuplji od ostalih.A sta imas i ti problema sa hpv_om ili??da li se tko lijecio u medici ili dobio mozda interferon vaginalete??

Ne znam da li se sta promijenilo u Medicu u zadnje vrijeme, al mene je "lijecenje" tamo dovelo do toga da su mi, godinu dana od prvog CIN I, rekli "mi nemamo vise sta s vama, odite na konizaciju" :rolleyes:

a tih godinu dana je proslo ovako: CIN I - evo vam vaginalete aciklovir i dodjite na kontrolu za 3 ili 4 mj.
oh, CIN II, kolposkopija satro ok, evo vam betadine vaginalete i dodjite za 3 mj..
i onda opet CIN II. kolposkopija opet navodno ok..i tu mi je receno da idem na konizaciju u KBC :rolleyes:

Prosla je godina dana da se nisam ni okrenula :mig: naravno, o biopsiji nije bilo ni govora..a kolposkopija kod Ljube, napravljena nekih 15 dana nakon ove u Medicu je pokazala acidobijeli epitel, promjene po grlicu i sta sve ne :) cisto sumnjam da se to sve uspjelo nakupiti u tih 15 dana :mig:

Ako se nije nis promijenilo, Medico niposto ne preporucujem za lijecenje CIN-a jer se kod njih sve svodilo na sopanje kojekakvim vaginaletama, a ni jedna od moje dvije kolposkopije kog njih nije pokazala ama bas nista, unatoc CIN-u II, tako da sumnjam u strucnost tamosnjih doktora..

tin@
25.10.2008., 11:10
Ne znam da li se sta promijenilo u Medicu u zadnje vrijeme, al mene je "lijecenje" tamo dovelo do toga da su mi, godinu dana od prvog CIN I, rekli "mi nemamo vise sta s vama, odite na konizaciju" :rolleyes:

a tih godinu dana je proslo ovako: CIN I - evo vam vaginalete aciklovir i dodjite na kontrolu za 3 ili 4 mj.
oh, CIN II, kolposkopija satro ok, evo vam betadine vaginalete i dodjite za 3 mj..
i onda opet CIN II. kolposkopija opet navodno ok..i tu mi je receno da idem na konizaciju u KBC :rolleyes:

Prosla je godina dana da se nisam ni okrenula :mig: naravno, o biopsiji nije bilo ni govora..a kolposkopija kod Ljube, napravljena nekih 15 dana nakon ove u Medicu je pokazala acidobijeli epitel, promjene po grlicu i sta sve ne :) cisto sumnjam da se to sve uspjelo nakupiti u tih 15 dana :mig:

Ako se nije nis promijenilo, Medico niposto ne preporucujem za lijecenje CIN-a jer se kod njih sve svodilo na sopanje kojekakvim vaginaletama, a ni jedna od moje dvije kolposkopije kog njih nije pokazala ama bas nista, unatoc CIN-u II, tako da sumnjam u strucnost tamosnjih doktora..

A kod koje doktorice si bila??Ja sam tek pocela,imam kod njih besplatne preglede preko osiguranja zato sam se i odlucila za tamo.Inace,prije sam isla kod dr.Uhaca u Opatiji ali tamo cekam papa test 6mj.a ne zelim ni razmisljat koliko bi mi trebalo da mi je on to otkrio,pa lijecila bi se godinama.

iwchy
26.10.2008., 00:32
A kod koje doktorice si bila??Ja sam tek pocela,imam kod njih besplatne preglede preko osiguranja zato sam se i odlucila za tamo.Ignace,prije sam isla kod dr.Uhaca u Opatiji ali tamo cekam papa test 6mj.a ne zelim ni razmisljat koliko bi mi trebalo da mi je on to otkrio,pa lijecila bi se godinama.

dr. Jurica..

da ne ispadne da sam skroz kriticna prema njoj, evo i koja dobra :mig: zena mi je, izuzev ovog, ostala u skroz dobrom sjecanju..simpa, ugodna, pregledi isto, papa gotov u najkracem mogucem roku i svaki put bi nazvala da javi nalaze, a na samom kraju te moje price s medicom i cinom je bila i vise nego fer pa mi je sredila pregled u kbc kod jednog doktora :mig: ipak sam bila kod nje dosta godina..

da trebam na rutinski pregled i papu, vjerojatno bi se bez beda opet uputila kod njih..
zamjerka je definitivno na kolposkopiji, koju vise ne bih ponovila kod njih, i na davanju aciklovir vaginaleta (koje su btw lijek za herpes) :rolleyes:
za biopsiju nisam ziher da li je uopce rade u Medicu, al meni nije ni spomenula biopsiju nego me uputila na konizaciju, tako da im je ocito i sam postupnik prilicna nepoznanica..Ljubo je samo na spomen mog aciklovira bio prilicno zgrozen i prva stvar koju je napravio je bila kolposkopija i biopsija, za koju nije htio ni cuti da se "preskace" i ide direkt na konizaciju :)
u svakom slucaju, pazi da ti ne proleti godina dana nis koristi lijecenja jer nakon toga ti je prilicno tesko izbjeci bilo sta od ovih "tezih" zahvata :mig:

PLAVI GOLUB
26.10.2008., 08:08
A kod koje doktorice si bila??Ja sam tek pocela,imam kod njih besplatne preglede preko osiguranja zato sam se i odlucila za tamo.Inace,prije sam isla kod dr.Uhaca u Opatiji ali tamo cekam papa test 6mj.a ne zelim ni razmisljat koliko bi mi trebalo da mi je on to otkrio,pa lijecila bi se godinama.

ne kužim,zašto 6.mj,pa javi odmah ako je nešto..

Gangabanga
26.10.2008., 08:12
Ok, ja sam sad naručena 28. za kolposkopiju i onda ćemo vidjet kakvo je stanje. Dobit ću sliku isprintanu pa ću se onda naručit na konzultacije kod Ljube, a imam vezu za Hallera pa i to ako bude potrebno.
Mislim da na konizaciju neću ići jer mislim da će mi ipak trebat grlić kasnije.
Naravno svakog ginića ću bombardirati pitanjima koje sam već na pipir napisala :D
Nego, recimo da ja odem na LeTTz i da nakon nekoliko mjeseci dok mi rana ne zaraste, budući da sam u dugoj monogamnoj vezi, da li je moguće da nakon tih nekoliko mjeseci, pošto postoji mogućnost da sam dečka zarazila iako on nema kondilome, da on meni, uz konstantno korištenje kondoma prilikom odnosa, ponovno unese novu količinu virusa i da se moj virus ponovno aktivira?
Znam da za sve postoji mogućnost, ali kako ste vi to "organizirale"?

Da li on mora isto piti neke pripravke da se "izliječi"?

Sigurno je već bilo priče o tome..ali...ponavljanje je majka znanja :p

Suey
26.10.2008., 09:10
kakve pripravke? od pijenja pripravaka nece ti biti nista bolje niti ce to utjecati na cin ili hpv, te promjene treba skinuti, a hpv ce otici sam.

mene vise brinu ostale sluznice u tijelu, a koje su dosle u dodir sa zarazenim - usta, grlo...sto kod oralnog seksa? jel moguce da to dodje i u zeludac? kako to i gdje pregledati? znate da su u karcinomima dojke isto otkrili hpv? kako je hpv dospio u dojku? sve mi se cini da se nista o tome ne zna niti prica da se ne bi izazvala panika, ali da ima itekako slucajeva.

daci
26.10.2008., 21:05
kakve pripravke? od pijenja pripravaka nece ti biti nista bolje niti ce to utjecati na cin ili hpv, te promjene treba skinuti, a hpv ce otici sam.

mene vise brinu ostale sluznice u tijelu, a koje su dosle u dodir sa zarazenim - usta, grlo...sto kod oralnog seksa? jel moguce da to dodje i u zeludac? kako to i gdje pregledati? znate da su u karcinomima dojke isto otkrili hpv? kako je hpv dospio u dojku? sve mi se cini da se nista o tome ne zna niti prica da se ne bi izazvala panika, ali da ima itekako slucajeva.

Napokon je neko i to spomenuo.Ja jos ni s kim o tome ne pricam,al ovdje mogu.Poslije letza sam dobila dobar papa nalaz (prije tri mjeseca) i za 20-tak dana cu ponovo na papu,nadam se najboljem.Ali...Prije 3-4 mjeseca nesto mi se pocelo desavati u grlu,valjda u grlu.Neznam kako bi to tacno rekla tj objasnila,ruzno je al neznam bolji nacin,sakupi mi se sekret u grlu koji moram ispljunut,ne iskasljat (znaci nije iz pluca),vec bas ispljunut.fuj.Ujutru kad ustanem je najgore.Bila sam kod dr ,dala mi je antibiotike i nesto kao da izbacim taj sekret,medjutim nista,onda mi je dala drugi antibiotik (oba sam pila po 10 dana) i nista.Ona kaze da su sinusi,al cure moje drage ja se tako bojim da nije taj jebeni HPV!Ne sjecam se poslednjeg oralnog sexa,tj ne sjecam se uopste poslednjeg sexa ,sta me je sve snaslo s tim HPV-om,ali ovo...Mozda nije nista al ja umirem od straha i gdje uopste uraditi bris grla na HPV?Vec sam uradila bris ali bakterioloski i uredan je.Brine me sto to vec dugo traje,ali sam se u pocetku nadala da je to neka prolazna viroza ili tako nesto a sad naznam sta cu.Mozda cu otici spec za ORL i reci u sta sumnjam,al bojim se da nikad nije ni cuo za to,oni su obicno za operacije i tome slicno,briga njega za moj HPV,nije moj,fuj.Jel ijedna imala slicno iskustvo?Pozdrav

sofi
26.10.2008., 22:47
@daci
jesam ja, potpuno identicno.... gusta bijela masa koju moram ispljunuti, osim toga stalno mi je sluznica crvena i svako malo me grlo uzasno boli,
ustvari pece me sluzokoza, a isla dr., kaze da mi je stradala sluznica i isto mi je bris grla uredan.... idem dr. ove sedmice opet....

tin@
27.10.2008., 10:04
ne kužim,zašto 6.mj,pa javi odmah ako je nešto..

Pa kod njih cekas papa test 6mj.Sad neznam da li bi kod njega isla se narucit pa da vidim sta ce mi on rec ili da nastavim u medici kad sam vec pocela.

tin@
27.10.2008., 10:08
dr. Jurica..

da ne ispadne da sam skroz kriticna prema njoj, evo i koja dobra :mig: zena mi je, izuzev ovog, ostala u skroz dobrom sjecanju..simpa, ugodna, pregledi isto, papa gotov u najkracem mogucem roku i svaki put bi nazvala da javi nalaze, a na samom kraju te moje price s medicom i cinom je bila i vise nego fer pa mi je sredila pregled u kbc kod jednog doktora :mig: ipak sam bila kod nje dosta godina..

da trebam na rutinski pregled i papu, vjerojatno bi se bez beda opet uputila kod njih..
zamjerka je definitivno na kolposkopiji, koju vise ne bih ponovila kod njih, i na davanju aciklovir vaginaleta (koje su btw lijek za herpes) :rolleyes:
za biopsiju nisam ziher da li je uopce rade u Medicu, al meni nije ni spomenula biopsiju nego me uputila na konizaciju, tako da im je ocito i sam postupnik prilicna nepoznanica..Ljubo je samo na spomen mog aciklovira bio prilicno zgrozen i prva stvar koju je napravio je bila kolposkopija i biopsija, za koju nije htio ni cuti da se "preskace" i ide direkt na konizaciju :)
u svakom slucaju, pazi da ti ne proleti godina dana nis koristi lijecenja jer nakon toga ti je prilicno tesko izbjeci bilo sta od ovih "tezih" zahvata :mig:

Da i ja sam isto kod nje.E sad vise neznam sta da napavim,cekat cu sad nalaze pa cu vidjet sta ce mi rec.A sta za kbc ti treba uputnica ili??Kako se narucujes kod njih??

iwchy
27.10.2008., 16:48
Da i ja sam isto kod nje.E sad vise neznam sta da napavim,cekat cu sad nalaze pa cu vidjet sta ce mi rec.A sta za kbc ti treba uputnica ili??Kako se narucujes kod njih??

definitivno pricekaj nalaz pa vidi sta dalje..nema ni smisla sad razbijati glavu s tim kad ti mozda bude sve ok :mig:

a za KBC ti treba uputnica..vjerojatno se narucuje na poliklinici, samo ne znam koliko se ceka..
ja sam samo dosla u dogovoreno vrijeme s uputnicom jer mi je dr. sve dogovorila..

tin@
27.10.2008., 20:00
definitivno pricekaj nalaz pa vidi sta dalje..nema ni smisla sad razbijati glavu s tim kad ti mozda bude sve ok :mig:

a za KBC ti treba uputnica..vjerojatno se narucuje na poliklinici, samo ne znam koliko se ceka..
ja sam samo dosla u dogovoreno vrijeme s uputnicom jer mi je dr. sve dogovorila..

Aha,ok.Hvala.pricekat cu nalaze pa cu vidjet.:top:

clarity
29.10.2008., 06:25
jel napravio tko histeroskopiju ?

tamarix
29.10.2008., 07:17
[QUOTE=sofi;16753424]@daci
jesam ja, potpuno identicno.... gusta bijela masa koju moram ispljunuti, osim toga stalno mi je sluznica crvena i svako malo me grlo uzasno boli,
ustvari pece me sluzokoza, a isla dr., kaze da mi je stradala sluznica i isto mi je bris grla uredan.... idem dr. ove sedmice opet....[/QUOTE
I ja već godinama nekog vraga iskašljavam, a nalazi uredni.
Nisam prehlađena, ne boli me ništa ali me tjera na iskašljavanje kao da sam pušač.To je gotovo svaki dan.
A ponekad uz malo više napora ibacim baš gustu(moglo bi se i nožem rezati) potpuno bijelu masu nakon čega osjećam olakšanje.

I ja sam si već mislila ako su bronhi u redu, ako nije alergija koji je to vrag?????

PLAVI GOLUB
29.10.2008., 08:26
[QUOTE=tin@;16760385]Aha,ok.Hvala.pricekat cu nalaze pa cu vidjet.:top:[/QUOT

ja sam kod dr.Uhača,i znam da papa ako dođe loš,javljaju odmah..a ako je sve ok,onda kad god..
sad pričekaj nalaze,i ako nešto nije kako treba,traži od Uhača uputnicu,i zovi zadnji dan u mj.na br.658-441,od 11-13h..i naruči se za pregled,kolposkopiju ili šta već..ja sam kod dr.Stamatovića..za mene,nakon svega je on naj dr.sasluša,savjetuje..eto,od mene..sretno ti bilo..

tin@
29.10.2008., 09:23
[QUOTE=tin@;16760385]Aha,ok.Hvala.pricekat cu nalaze pa cu vidjet.:top:[/QUOT

ja sam kod dr.Uhača,i znam da papa ako dođe loš,javljaju odmah..a ako je sve ok,onda kad god..
sad pričekaj nalaze,i ako nešto nije kako treba,traži od Uhača uputnicu,i zovi zadnji dan u mj.na br.658-441,od 11-13h..i naruči se za pregled,kolposkopiju ili šta već..ja sam kod dr.Stamatovića..za mene,nakon svega je on naj dr.sasluša,savjetuje..eto,od mene..sretno ti bilo..

A di se to narucujem,od koga si mi to dala broj??Sta si se ti lijecila kod dr,Uhaca??

PLAVI GOLUB
29.10.2008., 10:10
[QUOTE=PLAVI GOLUB;16775609]

A di se to narucujem,od koga si mi to dala broj??Sta si se ti lijecila kod dr,Uhaca??
To je br od kbc ri -ginekologija..taj dr.je kirurg i ja ti preporučujem njega,jer nakon svega što sam prošla,on mi se pokazao kao "najnormalniji"..kad zoveš,kažeš da bi kod njega se naručila..sam haller mi ga je preporučio..
a kod dr.Uhača sam pacijent,i jedino ginekolog ti može dat uputnicu za specijalistu..traži sama ako misliš da bi trebala..

tin@
29.10.2008., 10:43
[QUOTE=tin@;16776285]
To je br od kbc ri -ginekologija..taj dr.je kirurg i ja ti preporučujem njega,jer nakon svega što sam prošla,on mi se pokazao kao "najnormalniji"..kad zoveš,kažeš da bi kod njega se naručila..sam haller mi ga je preporučio..
a kod dr.Uhača sam pacijent,i jedino ginekolog ti može dat uputnicu za specijalistu..traži sama ako misliš da bi trebala..

ok,hvala puno.bas si mi pomogla

PLAVI GOLUB
29.10.2008., 11:29
[QUOTE=PLAVI GOLUB;16776754]

ok,hvala puno.bas si mi pomogla

Nema na čemu..ako bude još šta nejasno..pitaj..pozz:w

Suey
30.10.2008., 11:57
I ja sam si već mislila ako su bronhi u redu, ako nije alergija koji je to vrag?????

meni je ljubina kcer samo rekla da je to jako rijetko, ali moguce, te da ako je glas hrapav, grlo upaljeno, ili bi osjecali neke polipe i slicno, treba na pregled na orl. ali hpv u dojci?? kak je tam dospio??

toliko pitanja, a odgovora niotkuda.

iako, mogu priznati, to mi je sad najmanja briga ili nikakva. zapravo, imam uredan papa nalaz i doktor me smatra zdravom pa je to sve za mene proslost.

ionako 90 % ljudi nosi taj sugavi virus, a 30 % zna da ga ima:ne zna:

no, da je u rh porasla stopa oboljelih i umrlih od karcinoma grla, pa sigurno bi se nesto poduzelo. ne znam kak stoje statistike.

drugo nista pametno nemam za reci pa je to zasad sve od mene:D

Gangabanga
30.10.2008., 12:36
evo ljudi javljam vam se nakon svojih očajničkih izjava...nakon pape koji je, nakon biopsije čija dijagnoza je bila CIN III, bio uredan išla sam na kolposkopiju i promjena se jako povukla. Veli mi dr.Gusić koji mi je radio biopsiju da sam imala sreće jer je to sve slučajno uklonjeno i izbjegla sam lletz.Sad za mjesec dana opet na papu i kolposkopiju. Još je malo promjene ostalo u kanaliću i to mogu lletz konizacijom otklonit..još nije kraj priči al krenulo je na bolje :)

Išla sam kod Ljubojevića na konuzultacije i bacila bzvz pare. Nije znao isčitati moje nalaze. Na kraju sam ja njemu morala objašnjavati i opet nije razumio. Ok, čovjek je star al kad ima toliko pacijentica sa tim problemom, trebao bi znat što znači keratoza a kamoli kad piše "u uzorku nije dokazan HPV" da sam negativna na HPV!Znam da ne znači da ga nemam...bla bla...
Al ajde, što mi je 100kn.
Gledajući njihov cjenik nisam skužila zašto im piše toilete 100 kn. Jel to misle kao korištenje wc usluga...:confused:
Ali svejedno hvala svima koji su mi Ljubu preporučili.
Odoh ja za Rijeku kod Hallera..He's the man kako sam skužila da svi govore.

tamarix
30.10.2008., 13:06
Gangabanga,bongo bongo:):):)
blago tebi bar nemaš taj dosadni HPV:):)

Mushmula
30.10.2008., 13:29
Pozdrav svima!

Nakon početnog CIN-a II, preko kolposkopija, konizacija, fulgiracija i papa testova kod Ljube, evo mene nakon 6 mjeseci bez CIN-a, bez kondiloma, čista ko suza. :rofl:

No i dalje nikako da nađem odgovor na svoje pitanje, za koje sam sigurna da se negdje spominjalo. Kad bih sad išla na testiranje HPV-a, jel bi bila pozitivna ili negativna? Ili npr. za 3 godine... :ne zna: I jesam li još uvijek zarazna? :confused: I hoću li ikad moći biti sto posto sigurna da nisam zarazna?

Ako se negdje već nalazi odgovor na moje pitanje, molim moderatora da me uputi...

sofi
30.10.2008., 18:35
hej cure iz zg... ako bi neka mogla da mi kaze gdje se moze fino jesti u zg, ono da nije preskupo,a da je hrana normalna....
interesuje me i neki kineski restoran u gradu, onaj peking u Ilici jel ok?

sorry na oftopicu, suey izbrisi ove moje spostove poslije, morala sam nekoga pitati, a vama tu vjerujem :)

larazg
30.10.2008., 19:44
hej cure iz zg... ako bi neka mogla da mi kaze gdje se moze fino jesti u zg, ono da nije preskupo,a da je hrana normalna....

sorry na oftopicu, suey izbrisi ove moje spostove poslije, morala sam nekoga pitati, a vama tu vjerujem :)

da u Ilici na Britancu je najbolji Kineski u Gradu.
Odi tamo...
i obavezno jedi pohani sladoled super im je :top:

Nadalje ako želiš u Meksički u Jurišićevoj u Rotonda centru imaš po meni najbolji Meksički koji i nije tako skup.
Nadalje.... pizzerija i špageterija imaš po cijelom gradu

ovo ostalo je skuplje

sofi
30.10.2008., 21:22
lara
hvala puno.....

June
30.10.2008., 22:33
bok svima!

prije par dana mi je papa test pokazao cin I i doktorica me poslala na kolposkopiju. vec sam cula tu da to nije nista strasno, ali ipak me zabrinulo jer to prije nisam imala.

sve je pocelo kad sam u svibnju radila papa test, pokazao je veliku upalu zbog cega sam radila briseve (svi su nasrecu bili negativni, znaci nema hpv-a). doktorica mi je rekla da je to neka manja upalica, propisala mi vaginalete betadine i rekla da dodjem opet na kontrolni papa. i sad 2mjeseca nakon briseva pojavio se cin I.

zanima me da li je to nesto novo ili je samo logicni nastavak moje upale koju ocito vaginalete nisu uspjele izlijeciti?:confused:

za kolposkopiju sam narucena tek pocetkom prosinca pa me brine to sto mi doktorica nije propisala nikakvu terapiju za to vrijeme i da bi se to u tom razdoblju moglo samo pogorsati.

i da li imaju yasmin kakve veze s tim?

evo, malo je duži post. iskreno se nadam da pretjerujem i radim od muhe slona, ali ako je vec nesto ozbiljnije, htjela bi prikupiti cim vise informacija da znam s cim se borim.

thanx!!:)

valneahana
30.10.2008., 22:49
bok svima!

prije par dana mi je papa test pokazao cin I i doktorica me poslala na kolposkopiju. vec sam cula tu da to nije nista strasno, ali ipak me zabrinulo jer to prije nisam imala.

sve je pocelo kad sam u svibnju radila papa test, pokazao je veliku upalu zbog cega sam radila briseve (svi su nasrecu bili negativni, znaci nema hpv-a). doktorica mi je rekla da je to neka manja upalica, propisala mi vaginalete betadine i rekla da dodjem opet na kontrolni papa. i sad 2mjeseca nakon briseva pojavio se cin I.

zanima me da li je to nesto novo ili je samo logicni nastavak moje upale koju ocito vaginalete nisu uspjele izlijeciti?:confused:

za kolposkopiju sam narucena tek pocetkom prosinca pa me brine to sto mi doktorica nije propisala nikakvu terapiju za to vrijeme i da bi se to u tom razdoblju moglo samo pogorsati.

i da li imaju yasmin kakve veze s tim?

evo, malo je duži post. iskreno se nadam da pretjerujem i radim od muhe slona, ali ako je vec nesto ozbiljnije, htjela bi prikupiti cim vise informacija da znam s cim se borim.

thanx!!:)

yasmin nema veze s tim

super je postupila što te je poslala na kolposkopiju

upala može imati veze s cin-om ali ako su brisevi bili čisti znači da nemaš upalu,jedino ako si ju imala prije briseva pa ju izliječila,istina je da neki puta bakterije mogu uzrukovati cin ali to je rjeđe

druga stvar je na koji rizik te testirala dr. na hpv?

postojie tri skupine rizika,niski,srednji i visoki i pod svaki od njih spada nekoliko tipova hpv-a

socijalni ginići testiraju samo na visoki rizik i ako ti on dođe negativan to neznači da nemaš hpv,možda cin dolazi od niskog ili srednjeg rizika,znači provjeri na koji te rizik testriala,tj. ako si išla kod socijalne ginićke onda tw sigurno nije testirala na niski i srednji nego samo na visoki a to neznači onda da nemaš hpv,ti nemaš hpv iz te skupine rizika ali možda imaš iz skupine niskog ili srednjeg

cinove najčešće uzrukuje hpv zato si provjeri na koji te rizik testirala da bi znala sa sigurnošću imaš li hpv ili ne

isto tako cinove može uzrukovati bakterije tj. upale bakterijama ali to je jako rijetko ali ne i nemoguće

ako te zanima gdje možeš obaviti testrianje na hvp iz svih rizika piši pa ti odgovorim

socijalni gineolozi kad uzimaju test na hpv oni taj uzorak šalju u zavod za javno zdravstvo grada u kojem se živi a ti zavodi testraju samo na visoki jer očito nemaju aparate ili neznam ni ja šta ne da testraju na niski i visoki

tako da se nečudiš ako te testrala samo na viskoi(ako je socijalna ginekologica9 jer jednostavno nije to do nje nego je tako uređeno za socijalno zdravstveno

kažem ako te znaima gdje možeš privatnoobaviti na sve rizike piši pa ti odg.

ako su ti brisevi bili negativnio nevjerujem da je uzrok upala bakterijom i da od toga dolazi cin jer bi onda ta bakterija bila izolirana na brisevima,znači vjerohatnost da je hpv u pitanju je veća od bakterije

Suey
31.10.2008., 08:29

pa imas takvu temu na drugom pdf-u :D
ako volis tjesteninu, onda je boban pravi izbor, u gajevoj ulici, iza hotela dubrovnik. restoran je u podrumu, cijene su pristupacne, a tjestenina odlicna. imaju i drugih jela, ne samo tjesteninu.
meksicku hranu jedem samo u vodicama, u zagrebu - ocaj zivi.
kineska je dobra u ilici kod britanca, to je valjda taj peking, no, nisam ti bas fan takve hrane.
ako hoces normalnu hranu, po povoljnim cijenama, preporucam pljesivicku klet u stagliscu - to ti je jarun, malo ih je tesko naci, ali je klopa odlicna i povoljna.
ako si s autom i imas prilike - idi obavezno u zagorje, u veliko trgovisce, se-mi, preko puta tudjmanove kuce - odlicna klopa i cijene, i ogromne porcije. isto i u ribicu u slatini. oba su vrlo poznata po odlicnim i ogromnim zagrebackim odrescima.
u ilici - zagrebacka pivovara, povoljna i dobra klopa.

danci1980
31.10.2008., 13:49
evo ljudi javljam vam se nakon svojih očajničkih izjava...nakon pape koji je, nakon biopsije čija dijagnoza je bila CIN III, bio uredan išla sam na kolposkopiju i promjena se jako povukla. Veli mi dr.Gusić koji mi je radio biopsiju da sam imala sreće jer je to sve slučajno uklonjeno i izbjegla sam lletz.Sad za mjesec dana opet na papu i kolposkopiju. Još je malo promjene ostalo u kanaliću i to mogu lletz konizacijom otklonit..još nije kraj priči al krenulo je na bolje :)

Išla sam kod Ljubojevića na konuzultacije i bacila bzvz pare. Nije znao isčitati moje nalaze. Na kraju sam ja njemu morala objašnjavati i opet nije razumio. Ok, čovjek je star al kad ima toliko pacijentica sa tim problemom, trebao bi znat što znači keratoza a kamoli kad piše "u uzorku nije dokazan HPV" da sam negativna na HPV!Znam da ne znači da ga nemam...bla bla...
Al ajde, što mi je 100kn.
Gledajući njihov cjenik nisam skužila zašto im piše toilete 100 kn. Jel to misle kao korištenje wc usluga...:confused:
Ali svejedno hvala svima koji su mi Ljubu preporučili.
Odoh ja za Rijeku kod Hallera..He's the man kako sam skužila da svi govore.

Moj topli savjet! Prvo se makni od Škunce i ako neželiš da te ona uništi. Ta nestručna luda svima prenosi HPV jer nepere ruke i nemjenja rukavice.

June
31.10.2008., 18:53
valneahana, thanx na brzom odgovoru.
nis, pricekat cu sta bude na kolposkopiji, ubija me sto je tek za mjesec dana ali za privatnika bas i nemam para ovih dana.

zanima me jos samo, pokraj svih tih upala a sad ovaj cin, ginekologica mi nikad nije spomenula da moram upozoriti i partnera na to. pa mi je malo cudno, jer iako on nema nikakvih simptoma ipak mislim da ne bi bilo lose da i on dobije neku mast ili da ode na pregled??

valneahana
31.10.2008., 21:20
valneahana, thanx na brzom odgovoru.
nis, pricekat cu sta bude na kolposkopiji, ubija me sto je tek za mjesec dana ali za privatnika bas i nemam para ovih dana.

zanima me jos samo, pokraj svih tih upala a sad ovaj cin, ginekologica mi nikad nije spomenula da moram upozoriti i partnera na to. pa mi je malo cudno, jer iako on nema nikakvih simptoma ipak mislim da ne bi bilo lose da i on dobije neku mast ili da ode na pregled??

ti obavi kolposkopiju i kad ćeš imati para odi na to testranje na hpv tako da znaš dali je zbilja hpv ili nije jer kao što sam rekla socijalci testraju samo na visoki rizik što neznači da nemaš hpv niskog ili srednjeg rizika i da taj nije uzrukovao cin

da rijetko koji ginekolog kaže ženi da bi i partner trebao na pregled,pogotovo kod hpv-a,kad sam ja pitala svoju rekla je da netreba,hvla bogu med. srtuke sam pa sam znala da treba i dobro da je otišao jer je i njemu našao promjene od hpv-a

kao što kod žena nastaje cin tako kod muškarca može nastati pin koji isto ima stupnjeve kao i cin i koji može dovesti do raka prostate i ili penisa

neznam zašto radi toga ginekolozi nesavjetuju žene da se njihov partner ode pregkledati,šta bi oni trebali umrijeti a mogli su spriječiti da je netko rekao tako nekoj ženi:mad: nemarni su to je problem i lijeni i boli ih briga,nažalost mi sami sebi moramo biti lječnici jer nitko ali ama baš nitko se neće za naše zdravlje brinuti osim nas

partner ti treba otići na peniskopiju(kao kod nas kolposkopija) premaže m penis octenom kiselinom i onda ga on trba okretati kako mu dr. kaže a doktor gleda to vrijeme pod mikroskopom njegov penis da vidi nebi li bilo promjena,privatno košta 250 kn(ako trebaš preporuku reci) inače ako će ići preko socjalnog treba uputnicu za urologa i onda tamo s urologom dogovoriti peniskopiju(ako pitaju razlog- neka kaže da partnerica ima sumnju na hpv i da želi provjeriti dali nema on kakve promjne od hpv-a)

ako će imati to će riješiti i to je to a ako neće a tebi se kasnije potvrdi da zbilja je hpv u pitanju onda neka ponovi peniskopiju opet nako nekog vremena jer nemora njemu izbiti promjene odmah nego mogu kasnije

btw. neke promjne koje uzruuje hpv nemoraju biti vidljive golim okom zato se i preporuča kolposkopija tj. peniskojpija jer one otkrivaju promjene koje nisu golim okom vidljive

pročitaj si unazad jedno desetak stranica pa će ti biti neke stvari jasnije:mig:

tin@
01.11.2008., 20:20
Evo i mene sa pozitivnim nalazom i hpv-om.Uzas.Da li se interferon vaginalete mogu jos di kupit ili se to samo narucuje u zg???

OOOOOOO
01.11.2008., 21:41
koliko ja znam samo na instititu u zg,tako je meni ginek rekla nedavno kad sam ih trebala narucit,al na kraju nisam,jako su skupe a nisu se pokazale bas nesto....

ANILA
02.11.2008., 11:54
Može li mi netko reći koji je to "ženski čaj"??!

thegirl
02.11.2008., 12:25
Evo mene opet. Papa mi je čist!!!!!!! Od kada sam skužila kondilome (8mj) papa je uvijek čist.
Sada idem na tipizaciju, iako svi govore da je niskorizični, ali ne dam se ja, zahtijevam.
Više nema kao i prije, na milost soc. ginića koji bi najradije samo sjedili i zarađivali pare.

Suey
02.11.2008., 12:55
Može li mi netko reći koji je to "ženski čaj"??!

imala sam ga ja, ne znam tocno koje su biljke bile u njemu jer sam bacila vrecicu, kupila sam ga u ekoherbaliji u zagrebu. evo njihov web site, tu je na slici s teuta masti, koju sam isto imala, ali nema ga zasebno pod biljni cajevi:ne zna:, pretpostavljam da su iste biljke kao u teuta masti (vrkuta, smilje, neven, gospina trava):

http://www.ekoherbalia.hr/

silvaes85
02.11.2008., 16:35
hej! evo da se i ja malo javim. kod mene sve super. osjecam se odlicno nakon dobrih vijesti s nalaza. imam samo jedno pitanje ako mi mozete pomoci da ne moram prekopavati po forumu. osjecam neko lagano probadanje u donjem dijelu.to nije prvi puta. i to traje dan dva i prestane.ne mogu se zakleti da je svaki mjesev tako. da li je ovo ovulacija? mislim da sam negdje prije bila procitala da neke cure dok ovuliraju osjecaju takvo probadanje...Ne znam sto bi drugo moglo biti...bas u donjem dijelu trbuha...

tin@
02.11.2008., 16:58
koliko ja znam samo na instititu u zg,tako je meni ginek rekla nedavno kad sam ih trebala narucit,al na kraju nisam,jako su skupe a nisu se pokazale bas nesto....

Pa sta si nakraju koristila??Pa jesu te vaginalete od cydiona ili od neke druge firme? Mislim da je to sve isto,jer sam citala o tome i oni isto rade to na biljnoj bazi bas za hpv.Nisam pametna.

sofi
02.11.2008., 19:01
hej cure evo i ja sam se vratila iz zg...
kolposkopija ista, nakon biopsije i cina II, uzeta mi je papa, pa cemo za sedam dana vidjeti sta dalje...
dr. mi je rekao da ce mi trebati konizacija najvjerovatnije...
inace jos plus mi je neki polip izrastao, pa mi je to odstranio, citala sma i o tome, nije kao nista opasno, ali i to s emoze u 0,5 % slucajeva pretvoriti u karcinom...
najgore mi je sto to ljubo nije poslao na patohistoloski nalaz, ali eto nadam se da nije nista opasno i da on vec zna o cemu prica....
jedva cekam da s eovo sve zavrsi..... hej i pitala sam ljubu koliko zena moze imati konizacija prije odstranjvanja maternice, rekao mi je 2 klasicne, a letz vise od dvije....

valneahana
02.11.2008., 19:09
Evo mene opet. Papa mi je čist!!!!!!! Od kada sam skužila kondilome (8mj) papa je uvijek čist.
Sada idem na tipizaciju, iako svi govore da je niskorizični, ali ne dam se ja, zahtijevam.
Više nema kao i prije, na milost soc. ginića koji bi najradije samo sjedili i zarađivali pare.

pa normalo da ti je čist kad su ti kondilomi vani a ne tamo gdje se uzima papa:mig:

rješi ti te kondilome isto tako bez obzira na papu i tipizaciju

clarity
02.11.2008., 19:28
inace jos plus mi je neki polip izrastao, pa mi je to odstranio

gdje ti je izrastao i kojim metodom ti ga je odstranio?
(izgleda da i ja imam jedan u rodnici)

OOOOOOO
02.11.2008., 19:36
Pa sta si nakraju koristila??Pa jesu te vaginalete od cydiona ili od neke druge firme? Mislim da je to sve isto,jer sam citala o tome i oni isto rade to na biljnoj bazi bas za hpv.Nisam pametna.

koristila sam neke dvije vrste vaginaleta i pila za podizanje imuniteta isto dvije vrste tableta.nisam ih htjela ni narucivat kad mi je ginek. rekao da nista jako efekta od njih.a vec sam zvala zagreb institut mora se faksirat i poslat novac pa ti ih posalju.nebi znala od koje firme su samo znam da mi je rekla da oko 2500kn kostaju

sofi
02.11.2008., 20:01
gdje ti je izrastao i kojim metodom ti ga je odstranio?
(izgleda da i ja imam jedan u rodnici)

nista mi nije previse oblasnjavao, ja mislim iz rodnice,pa se vidio na grlicu... pojma nemam.. otkinuo mi ga je, a onda sastrugao to mjesto da mu unisti korijen....

Suey
02.11.2008., 20:46
tin@, cydonia ne radi interferonske vaginalete, vec biljne, primjerice od cajevca, kantariona i slicno. no, phyto, koji je moderator na biljnoj kozmetici i kuzi se u etericna i ina ulja, kao i trave, skuzio je da njihove vaginalete uopce ne sadrze ulja koja su navedena, recimo, ravensara nije ona ravensara koja bi trebala biti, vec neka koja uopce nije protiv hpv-a. tako da ti ne preporucujem njihove vaginalete, bolje ti je kupiti direkt ulja i namakati tampon u tu mjesavinu, to sam i ja radila, kaj ja znam kaj oni sve stavljaju ili uopce ne stave, a trebali bi, u te njihove vaginalete. druga varijanta ti je teuta mast, ali isti efekt i jos bolji ces opet dobiti uljima!vec je bilo rijeci o tome pa se ne zelim ponavljati, citajte malo temu pa cete naici na recepturu i sve ostalo ;)

peace:D

thegirl
02.11.2008., 20:53
@ valneahana, ma znam to. brinula sam se da mi slučajno hpv nije i na papu bacio, pored
kondiloma.

meelitaa
02.11.2008., 22:12
hej! evo da se i ja malo javim. kod mene sve super. osjecam se odlicno nakon dobrih vijesti s nalaza. imam samo jedno pitanje ako mi mozete pomoci da ne moram prekopavati po forumu. osjecam neko lagano probadanje u donjem dijelu.to nije prvi puta. i to traje dan dva i prestane.ne mogu se zakleti da je svaki mjesev tako. da li je ovo ovulacija? mislim da sam negdje prije bila procitala da neke cure dok ovuliraju osjecaju takvo probadanje...Ne znam sto bi drugo moglo biti...bas u donjem dijelu trbuha...

ja sam osjećala probadanje u ljevoj stani jače nego u desnoj i to jako jedno vrijeme požalila sam se doktorici već sam mislila da sam hipohondar i da mi se pričinja. kod mene je bio slučaj da sam imala upalu (tad me stvarno jako probadalo u području jajnika tj u dojnjem djelu trbuha) pa su mi dani antibiotici zbog toga me manje bolilo pa nisam obraćala pažnju na to, al poslje sam joj na pregledu rekla da me probada još uvijek pogledala je jajnike na color dopleru nije se dobro vidilo jer je već nastala ovulacija pa ti ona to uslika i onda tu sliku gleda u boji i okreće ju, tako je vidila da imam hipoehogeni sadržaj u ljevom jajniku i rekla mi je da je to ostalo od upale popila sam još jedan antibiotik a dalje ćemo vidit.
ti svakako to provjeri jer to može uzrokovat neplodnost, jajnici ne budu prohodni zbog tog sadržaja
jel ti se bol u ovulaciji javlja??
mene ti jedino u ovulaciji još zna probost jer u ovulaciji ima više tekućine unutra al ja znam da imam taj sadržaj još uvijek, nemora značit da i ti imaš da te ne prepadnem
al odi si negdje to provjerit. meni je moja doktorica 20 min gledala jedan jajnik da bi to ugledala pa nađi nekog ko će se malo potrudit i na ultrazvuk se ide 10 ti dan od prvog dana mjesečnice prije ovulacije, ovulacija nastupi već 12-ti dan

tree of life
03.11.2008., 08:17
ej curke..evo i mene..bila sam po drugo mišljenje kod ljube..i pregledao je nalaze (3.mj CIN I-CIN II, tipizacija HR HPV, 5 mj. biopsija i kolposkopija, 9.mj. papa CIN I, predloženi interferoni od strane drugog dr.) i reko je čovjek da on treba to pogledati kolposkopski i eventualno (pošto prvi dr. nije opisao da li ima kakvih promjena na rodnici) ako ima što na rodnici (kondilomi) može to spaliti. Ja sam bila malo u čudu priznajem, zatečena i to, ali nisam imala zapravo kaj za razmišljati. i dobro da nisam. napravio je kolposklopiju, i premazao grlić octenom kis. I eto, čak sam i ja kao laik mogla vidjeti da je situacija gora nego kak je bilo na zadnjoj kolp. u V. mj. Napredovalo je ful, na više mjesta je bio acetobijeli epitel i na još pojava mozaika. i koji kondilom na rodnici. Baš sam bila jadna u tom trenutku. I preporučio je lletz konizaciju..i da se što prije odlučim na to jer nemam kaj čekati..naravno i apsolutno razumljivo.
zanima me (ma čitala sam i po googlu, ali dobro dođe iskustvo nekog tko je to prošao) koliko je to bolno, da li bih trebala u bolnici to obaviti, ima li kakvih utjecaja na rađanje? Mislim da ću ići krajem ovog mjeseca....
A što se tiče MM on će također napraviti penisoskopiju da više tome stanemo na kraj i da ne može meni prenositi ako se ja izlječim...kak se to uopće kod muških liječi? Jel pomažu neke kremice ili što?

valneahana
03.11.2008., 08:31
ej curke..evo i mene..bila sam po drugo mišljenje kod ljube..i pregledao je nalaze (3.mj CIN I-CIN II, tipizacija HR HPV, 5 mj. biopsija i kolposkopija, 9.mj. papa CIN I, predloženi interferoni od strane drugog dr.) i reko je čovjek da on treba to pogledati kolposkopski i eventualno (pošto prvi dr. nije opisao da li ima kakvih promjena na rodnici) ako ima što na rodnici (kondilomi) može to spaliti. Ja sam bila malo u čudu priznajem, zatečena i to, ali nisam imala zapravo kaj za razmišljati. i dobro da nisam. napravio je kolposklopiju, i premazao grlić octenom kis. I eto, čak sam i ja kao laik mogla vidjeti da je situacija gora nego kak je bilo na zadnjoj kolp. u V. mj. Napredovalo je ful, na više mjesta je bio acetobijeli epitel i na još pojava mozaika. i koji kondilom na rodnici. Baš sam bila jadna u tom trenutku. I preporučio je lletz konizaciju..i da se što prije odlučim na to jer nemam kaj čekati..naravno i apsolutno razumljivo.
zanima me (ma čitala sam i po googlu, ali dobro dođe iskustvo nekog tko je to prošao) koliko je to bolno, da li bih trebala u bolnici to obaviti, ima li kakvih utjecaja na rađanje? Mislim da ću ići krajem ovog mjeseca....
A što se tiče MM on će također napraviti penisoskopiju da više tome stanemo na kraj i da ne može meni prenositi ako se ja izlječim...kak se to uopće kod muških liječi? Jel pomažu neke kremice ili što?

lletz konizacija je poštedna konizacija-električnim uređajem ukloni se bolesni dio tkiva dok kod klasične konizacije se jedan cijeli dio grlića tj. konusa reže,zato je lletz poštdena metoda kod žena koje nisu rađale pogotovo

što se tiče trudnoće i poroda nakon lletza stvarno su minimalne šanse da se nešto dogovi a ako se i dogovdi to je ili prerano otvarenje,ili nemogućnost otvaranja kad krene porod,krvarenja(što imaju o potpun zdrave žene i to jako često u trudnoći)-znači sve ove komplikacije se i inače dešavaje zdravim ženama tako da te to nebi trebalo plašiti,a kao što rekoh lletz je poštedna konizacija gdje ajmo laički nekako reći amo spali električnim uređajem taj bolesni dio a ne reže ti ništa

bolno je nakon lletza,jer tijekom njega dobiješ anesteziju ali nakon zahvata možeš osjećati bol kao da ćeš dobiti mengu,točno takva bol se javlja,moguća su krvarenja nakon lletza,onda kasnije promjena boje iscjedka s obzirom kako tkivo zarasta,...neće biti sexa neko vrijeme,nema tampona neko vrijeme,kupanja i namakanja nego samo tuširanje i tako,dobiti ćeš upute

preporučam ti ako imaš financija da lletz obaviš kod ljube,zašto bi išla u bolnicu ako to on može srediti(naravno ako imaš financija)

što se tiče muškaraca oni moraju na peniskopiju(kao kod žena kolposkopija) to ti dragi isto može obaviti kod ljube,košta 250 kn,isto mu premažu penis octenom kiselinom i onda gleda,neka se obrije prije ili neka skrati dlake tako da se može vidjeti i koža jer osim što se gleda penis gleda se i skroz kraj penisa i prepone a tamo ima dlaka pa zato

ako mu se ustanovi nešto kod muškaraca se to može splajivati,premazivai podofilinom(biljni citostatik) ,eskohleirati(to je radio mom),zamrzavati.....nepostoji neka određena krema ili nešto da dobije tvoj partner nego se ovim malim zahvatima najčešće to sanira jer da postoje kremice onda ni mi nebi išli na saniranje nego bi se doma mazuckale što je ilogično jer hpv je virus a za virus nema lijeka prema tome nemože postojati neka krema ili nešto na što ti misliš da si on to koristi pa da nestanu nego se kod hpv-a rješavaju promjene koje je on uzrukovao i to ovim metodama kaj sam navela

tree of life
03.11.2008., 09:15
Valneahana, hvala ti na brzom odgovoru puno puno:mig:.
Kaj se tiče MM i mislila sam da to obavi kod Ljube, a ja ću još vidjeti što se tiče mene..hoću li ići kod njega ili u Petrovu (ako se iskopa neka vezica)..ma najmanji su problem novci, kada je zdravlje u pitanju...i samo da ne bude posljedica u trudnoći kasnije. I najgore je zapravo bojati se unaprijed, ali kad se radi o tako osjetljivom mjestu... Ja kada sam svoj grlić vidjela na kolposkopiji ostala sam očarana koliko je to zapravo nježno i koliko nekad ne razmišljaš o svom tijelu onako, iznutra..sam se nešto njeguješ izvana, mazuckaš kremicama ali unutra je zapravo sve što te pokreće:cerek:
Ajde, malo sam se bacila u filozofiju..nemojte zamjeriti...

Mushmula
03.11.2008., 10:33
Pozdrav svima!

Nakon početnog CIN-a II, preko kolposkopija, konizacija, fulgiracija i papa testova kod Ljube, evo mene nakon 6 mjeseci bez CIN-a, bez kondiloma, čista ko suza. :rofl:

No i dalje nikako da nađem odgovor na svoje pitanje, za koje sam sigurna da se negdje spominjalo. Kad bih sad išla na testiranje HPV-a, jel bi bila pozitivna ili negativna? Ili npr. za 3 godine... :ne zna: I jesam li još uvijek zarazna? :confused: I hoću li ikad moći biti sto posto sigurna da nisam zarazna?

Ako se negdje već nalazi odgovor na moje pitanje, molim moderatora da me uputi...

Vidim da nitko ne odgovara na moje pitanje... :( Znači li to da nitko ne zna odgovor isto kao ni ja ili?? :confused:

Suey
03.11.2008., 10:55
biti ces jos uvijek pozitivna, osim ako ti svim tim zahvatima nije maknuto svo tkivo koje je sadrzavalo virus. nakon sto su ti maknute promjene, i ako si jos uvijek pozitivna, ipak se organizam sada moze boriti protiv virusa, a procjenjuje se da virus ostaje 2 godine na tom mjestu gdje je doslo do zaraze i promjena.

ako ti se 2 godine nakon konizacije i cistih nalaza pape, opet pojavi nesto na papa testu, smatra se novom infekcijom.

ANILA
03.11.2008., 11:43
imala sam ga ja, ne znam tocno koje su biljke bile u njemu jer sam bacila vrecicu, kupila sam ga u ekoherbaliji u zagrebu. evo njihov web site, tu je na slici s teuta masti, koju sam isto imala, ali nema ga zasebno pod biljni cajevi:ne zna:, pretpostavljam da su iste biljke kao u teuta masti (vrkuta, smilje, neven, gospina trava):

http://www.ekoherbalia.hr/

Ti si ga pila??Ti pomogao kod imuniteta?!

Suey
03.11.2008., 11:55
Ti si ga pila??Ti pomogao kod imuniteta?!

pa pila sam ga koliko je bilo u vrecici, i nije los. taj ti caj, tj. te biljke utjecu na zenske genitalne organe, ne bas na imunitet. mislim, imunitet mi je uvijek bio dobar, ove godine me jedino gripa skrsila par dana i uopce nisam bila prehladjena tako da tvrdim da hpv nema veze s imunitetom, pa virus je virus i napast ce vas neovisno o imunitetu. a da nema veze, potvrdjuje mi i kolposkopska slika u 2. mj. koja je bila gotovo ista u 4. mj., a u ta dva mjeseca izmedju sam se narocito kljukala vitaminima i pila cajeve, i ocito nista od toga nije pomoglo. no, u 4. mj. je ljubo fakat pocistio sve (fulguracija se uglavnom radi 2 x zbog forniksa) i osjetila sam da pali dublje nego prosli puta, and guess what? sad mi je savrsen nalaz! izmedju papa testa u 8. mj. i druge fulguracije u 4. mj., 2 mjeseca sam koristila mjesavinu baznih i etericnih ulja u koju se namace tampon i stavlja se 2 x dnevno, po 2 sata.vjerujem, osim temeljite fulguracije, i da je to doprinijelo odlicnom nalazu, a ne neki vitamini i gluposti, jer ovdje treba djelovati lokalno pa ti je pametnije kupiti teuta mast nego taj caj;)

koliko sam puta pisala o tome kako taj virus nije pod nadzorom imuniteta ali ne citate me;), moras virus zaustaviti na mjestu gdje i je, a to nije cirkulacija, vec su to mjesta gdje je nastao cin:p

dakle, kreme, masti, ulja, premazi. ali, nakon zahvata, nikako ne samo po sebi, jer ti to nece ukloniti cin.

sofi
03.11.2008., 16:15
suey prilicno je neozbiljno da tako nesto tvrdis, pa covjek koji je otkrio hpv tvrdi suprotno..... a na kraju pitanje je zasto svi koji dodju u dodir sa hpv-om ne razviju promjene, a uproavo je odgovor u imunitetu..... postoje i muskarci koji imaju virus, a nemaju promjene i to godinama... mislim imunitet je bitan, ali sve mi zene koje smo vec dobile promjene ne mozemo misliti da ce se situacija u par mjeseci rapidno izmjeniti na bolje zbog dvomjesecnog uzimanja kojekakvih pripravaka.... ja sam sigurna da to i ne moze pomoci kada se svaka od nas ubi od sikiracije, brige zbog ovog problema, te svi preparati svijeta ne mogu nam pomoci koliko nam stres moze odmoci.... zato je bitno voditi zdrav zivot, koji ne podrazumijeva uzimanje kojekakvih tableta, vec voca, povrca, aktivnosti i pozitivnih misli... eh tada hpv mozda vise nece imati sanse, naravno nakon sto je saniran problem-promjene....

Suey
03.11.2008., 20:53
cuj, svaki virus ce te napasti - ako je sezona gripe, nitko nece biti postedjen, samo ce nekog uhvatiti jace (stariju osobu), nekog slabije (mladju osobu). za hpv kazu da je spolna gripa. mozda sam ja jedna od onih koje je hpv slabije uhvatio jer mi nije ni taknut grlic. inace, moj je imunitet super, nisam podlozna bolestima, bradavicama, herpesima, i inome, vrlo sam otporna, pa je ovo zaista cudno sto mi se dogodilo uz moj vrhunski imunitet. recimo, nisam niti znala da sam uopce preboljela mononukleozu, otkrivena mi antitijela nekad preboljenog ebv-a na nekim drugim pretragama. s druge strane, moja frendica s faksa je lezala 6 mjeseci doma zbog mono.

kako znaju da nemaju promjene? koliko tih zena uopce ode na kolposkopiju? pa poznato je da papa test moze biti cist a da postoje odredjene promjene. zato zenama starijim od 30 g preporucaju otici na bris za hpv, pa je to put dalje - kolposkopija i ino. eto, lara je zivi primjer toga.

koliko je tih frajera islo na peniskopiju? partnere lijece i pregledavaju rijetki ginekolozi.

kad bi kolposkopija i peniskopija bile obvezatne, da vis veselja :zubo:, postoci bi skocili, kladim se.

prije da mladost utjece - sto je cura mladja, njeznije je tkivo i podloznije upalama i promjenama. jako puno vrlo mladih cura zavrsava na konizaciji. a mladi ljudi imaju izuzetno dobar imunitet. ma, blame it on the imunitet kad ne znas bas puno o necemu - imunitet je uvijek super isprika:D, cijela industrija dodataka prehrani vrti se oko misterioznog imuniteta, a ljudi se ne potrude procitati o svojoj bolesti pa vjeruju svemu sto marketing kaze ;)

znas kako ces imati dobar imunitet? od izlaganja suncu! sunce, svjez zrak, kretanje. best things in life are free, a ne jos i skuplje od pravih lijekova;)

sofi
03.11.2008., 21:57
ja vjerujem naucnicima, pogotovo nekome ko je otkrio da hpv uzrokuje rak cerviksa, a taj gospodin je upravo prije 3 tjedna dobio nobelovu nagradu za taj doprinos, te je iz tog razloga dao interviju u spieglu-njemacke novine koji sam ja i procitala... veoma poucan text.... o

Suey
04.11.2008., 11:41
ja vjerujem naucnicima, pogotovo nekome ko je otkrio da hpv uzrokuje rak cerviksa, a taj gospodin je upravo prije 3 tjedna dobio nobelovu nagradu za taj doprinos, te je iz tog razloga dao interviju u spieglu-njemacke novine koji sam ja i procitala... veoma poucan text.... o

pa pisala sam vec o tome, a temeljeno na znanstvenim clancima. dakle, nije to moja izmisljotina.

hpv zavarava stanice imuniteta, vec sam dala link na taj clanak s portala hrcak.

zur hausen je prvi otkrio da hpv uzrokuje rak, a ne herpes, kako se do sada mislilo. a o imunitetu:

"He (Zur Hausen) is also interested in how the normal protective mechanisms that the body has against the creation of ‘immortalised’ cancer cells are
turned off one by one. The immune system, a system to block viral oncogenes and the ability of cytokines to render tumour cells harmless are all
normally highly efficient, and they have to be switched off. It takes a long time for this to happen, but tumours have plenty of time. Infection with papilloma virus often occurs between the ages of 15 and 22. Cervical cancer is most common between the ages of 40 to 45. This 20-year period is sufficient for the genetic legacy of the virus to disarm cell growth regulators one by one.
Clearly the virus is not the whole story. Because, while men too have the virus, rates of penile cancer are barely 5% of the rates of cervical
cancer. It is possible that oestrogen stimulates virus-producing cells and the ‘immortalisation’ of cancer cells.
UNANSWERED QUESTIONS
Other factors such as smoking make cancers more likely, but zur Hausen believes that the papilloma virus will do it alone, given time.
“People say that the papilloma virus is a necessary
but not a sufficient factor. We here are deeply convinced that this statement is wrong; that the virus is necessary and in quite a number
of instances is also sufficient. Modifications in the host cell genome can of course occur due to chemical or physical carcinogens, but they also
occur due to the mutational activity of the viral oncoproteins themselves. Their long-term expression leads to that accumulation of mutations
which may lead to tumours.“Provided you give it time and provided it is
not cleared by the immune system, then the riskis high that a woman develops cancer."

a zasto nije "cleared" imunitetom:

http://hrcak.srce.hr/index.php?show=clanak&id_clanak_jezik=11560

nicole76
04.11.2008., 14:47
inace, moj je imunitet super, nisam podlozna bolestima, bradavicama, herpesima, i inome, vrlo sam otporna, pa je ovo zaista cudno sto mi se dogodilo uz moj vrhunski imunitet.

i ja, potpuno isto! Nisam bila niti prehlađena barem 10 god. a kamoli bolesna!

blame it on the imunitet kad ne znas bas puno o necemu - imunitet je uvijek super isprika:D, cijela industrija dodataka prehrani vrti se oko misterioznog imuniteta, a ljudi se ne potrude procitati o svojoj bolesti pa vjeruju svemu sto marketing kaze ;)

to o pripravcima za jačanje imuniteta je čista glupost. Većina nas na ovom topicu je bila na raznoraznim pripravcima, a baš nisam čula da je netko od toga ozdravio.
Ja držim da je genetika presudna, ali je jako važan i način života. Na genetiku ne možemo utjecati, ali možemo na životne navike (prehrana, sport, nepušenje...itd.)

silvaes85
04.11.2008., 20:23
ja sam osjećala probadanje u ljevoj stani jače nego u desnoj i to jako jedno vrijeme požalila sam se doktorici već sam mislila da sam hipohondar i da mi se pričinja. kod mene je bio slučaj da sam imala upalu (tad me stvarno jako probadalo u području jajnika tj u dojnjem djelu trbuha) pa su mi dani antibiotici zbog toga me manje bolilo pa nisam obraćala pažnju na to, al poslje sam joj na pregledu rekla da me probada još uvijek pogledala je jajnike na color dopleru nije se dobro vidilo jer je već nastala ovulacija pa ti ona to uslika i onda tu sliku gleda u boji i okreće ju, tako je vidila da imam hipoehogeni sadržaj u ljevom jajniku i rekla mi je da je to ostalo od upale popila sam još jedan antibiotik a dalje ćemo vidit.
ti svakako to provjeri jer to može uzrokovat neplodnost, jajnici ne budu prohodni zbog tog sadržaja
jel ti se bol u ovulaciji javlja??
mene ti jedino u ovulaciji još zna probost jer u ovulaciji ima više tekućine unutra al ja znam da imam taj sadržaj još uvijek, nemora značit da i ti imaš da te ne prepadnem
al odi si negdje to provjerit. meni je moja doktorica 20 min gledala jedan jajnik da bi to ugledala pa nađi nekog ko će se malo potrudit i na ultrazvuk se ide 10 ti dan od prvog dana mjesečnice prije ovulacije, ovulacija nastupi već 12-ti dan
Hvala ti na savjetu. Otisla sam kod ginica i sipostavilo se da imam neki mjehur oko lijevog jajnika...nesto sto niije neuobicajeno i sto je nastalo kao posljedica prosle ovulacije...to bi kao trebalo proci samo nakon nekog vremena, ali cemo pratiti kroz uzv. utjesila me ginicka...rekla je da se ne trebamo brinuti oko toga trenutno..tako da cu sada cekati.

Maddie
05.11.2008., 10:04
evo da se javim,pokupila sam danas papu,nakon biopsije,i na nalazu nema nista,na papi jel cist ko suza
koloskopija i biopsija pokazali cin 2
sutra idem na kolposkopiju,ne nadam se nicemu,spreman sam na najgore
samo me cudi cisti papa nalaz,a možda je biopsijom i skinio sve,možda sam ipak tolika sretnica?

ps.kondilomi su oba otpala